PDA

Versiunea completa : Manichiura si pedichiura in Ploiesti

brunettefirst
10.09.2007, 22:52:08
Buna fetelor! Eu sunt noua aici si ma confrunt cu o mare problema. De o saptamana si ceva mi-am dat seama ca nu reusesc sa gasesc o manichiurista ca lumea in tot orasul. In mod normal imi fac singura manichiura, dar sunt situatii de urgenta in care am nevoie de un profesionist, mai exact atunci cand mi se crapa cate-o unghie si nu vreau sa le tai pe toate.
Am fost la Bella, mi-a pus gel pe unghie fara sa-mi lipeasca acea crapatura si n-a rezistat.Efectiv pe oriunde am mers mi s-a recomandat sa-mi tai unghiile, eventual ca sa mi se puna unghii false.
Am ajuns in final la Perfect Nails unde domnisoara a reusit sa ma si taie la mana.
Unghia am rezolvat-o singura in final cu super glue si hartie de la pliculetul de ceai. Acum vreau sa va intreb pe voi daca stiti o manichiurista in Ploiesti pe care o recomandati din toata inima. Si mi-as dori protectie de gel pe unghiile mele, ca sa reziste mai bine, dar vreau pe cineva care se pricepe intr-adevar.
Nu vreau sa ma gandesc ca la anul cand voi avea nunta va trebui sa merg in Bucuresti sa-mi fac manichiura.
Va multumesc pentru rabdare si sper ca cineva ma poate ajuta.

andreear
11.09.2007, 08:07:16
Buna fetelor! Eu sunt noua aici si ma confrunt cu o mare problema. De o saptamana si ceva mi-am dat seama ca nu reusesc sa gasesc o manichiurista ca lumea in tot orasul. In mod normal imi fac singura manichiura, dar sunt situatii de urgenta in care am nevoie de un profesionist, mai exact atunci cand mi se crapa cate-o unghie si nu vreau sa le tai pe toate.
Am fost la Bella, mi-a pus gel pe unghie fara sa-mi lipeasca acea crapatura si n-a rezistat.Efectiv pe oriunde am mers mi s-a recomandat sa-mi tai unghiile, eventual ca sa mi se puna unghii false.
Am ajuns in final la Perfect Nails unde domnisoara a reusit sa ma si taie la mana.
Unghia am rezolvat-o singura in final cu super glue si hartie de la pliculetul de ceai. Acum vreau sa va intreb pe voi daca stiti o manichiurista in Ploiesti pe care o recomandati din toata inima. Si mi-as dori protectie de gel pe unghiile mele, ca sa reziste mai bine, dar vreau pe cineva care se pricepe intr-adevar.
Nu vreau sa ma gandesc ca la anul cand voi avea nunta va trebui sa merg in Bucuresti sa-mi fac manichiura.

Buna,

Si eu am avut o problema mare in acest sens, am unghiile f mici si mi se rup repede asa ca m-am decis sa imi pun protectie cu gel pt nun ta, au aratat super la nunta, nu a fost nici o problema cu ruptul dar...dupa ce mi-am dat gelul jos unghiile mle arata jalnic,se rup din carne, se exfoliaza, chiar nu stiu ce sa le mai fac. Poti sa incerci si la salonul Bes de linga Catdrala, am o prietena care isi face acolo manechiura. Succes!

maxine
11.09.2007, 11:26:00

Eu mi-am facut programare la Bluette. Majoritatea prietenelor mele si-au pus unghii acolo, adica protectie de gel si nu s-a plans nimeni.

maxine
11.09.2007, 11:26:59
Aaaaa, dar cum a spus si Andreea daca le tii prea mult o sa arate oribil dupa ce le dai jos

brunettefirst
11.09.2007, 16:12:16
Va multumesc mult pentru sfaturi. Adevarul este ca am avut unghii false de doua ori pana acum, ultima oara s-a lasat cu o micoza. Ma gandeam ca gelul pe unghia naturala e altceva, dar si mie mi-e teama de pilit unghia. Ale mele sunt super tari, am baza lunga, dar nu sunt foarte groase.
In legatura cu salonul Bluette, imi recomandati si mie o manichiurista buna acolo?

maxine
11.09.2007, 16:28:41
Va multumesc mult pentru sfaturi. Adevarul este ca am avut unghii false de doua ori pana acum, ultima oara s-a lasat cu o micoza. Ma gandeam ca gelul pe unghia naturala e altceva, dar si mie mi-e teama de pilit unghia. Ale mele sunt super tari, am baza lunga, dar nu sunt foarte groase.
In legatura cu salonul Bluette, imi recomandati si mie o manichiurista buna acolo?

Pe tipa care pune unghii o cheama Aura

andreear
11.09.2007, 17:15:46
O sa imi fac si eu o programare la Bluette ca am auzit numai lucruri bune....dar sa imi mai creasca unghiile ca acum nu ar avea ce le face, ca nu prea mai exista:(

CONT-INCHIS-047
11.09.2007, 17:29:23
O sa imi fac si eu o programare la Bluette ca am auzit numai lucruri bune....dar sa imi mai creasca unghiile ca acum nu ar avea ce le face, ca nu prea mai exista:(

Ai incercat sa te dai cu un intaritor de unghii?poate nu vor mai fi asa sensibile si vor putea creste mai mult si nu se vor mai exfolia.

andreear
11.09.2007, 18:04:54
Am incercat dar...momentan sunt groaznice, mai astept, au trecut "doar" 3 saptamani de cand am renuntat la gel!

CONT-INCHIS-047
11.09.2007, 18:50:51
Chiar nu stiam ca afecteaza asa de mult gelul.De fiecare data cand vedeam pe cineva cu unchii puse admiram in tacere.Eu nu am avut niciodata unghii false.Sper ca la nunta voi avea unghiile suficient de lungi.

andreear
11.09.2007, 20:26:38
Eu mereu am avut unghii mici si mi-am dorit f mult la nunta sa am unghii lungi, si le-am avut si au fost super dar...consecintele le suport acum; cu toate astea nu imi pare rau!

brunettefirst
11.09.2007, 21:29:34
Multumesc, Monica. O sa incerc la Aura.
Andreea, ai incercat si cu uleiul de masline incalzit? Si dupa sa iti freci unghiile cu lamaie? Si in permanenta da-ti unghiile cu doua sau trei straturi de lac intaritor. Sa nu le lasi niciodata fara, daca vrei sa iti creasca. Mie mi se rup fiindca le dau socuri puternice, avand in vedere ca eu fac toata treaba in casa. Si chiar si eu am avut probleme dupa cele false, din cauza ca iti pileste unghia si se subtiaza. Si n-o sa scapi de ele pana nu creste unghia de la baza. E bine sa folosesti manusi la treburile casnice, fiindca si detergentii subtiaza unghia. Eu abia mi-am cumparat asa ceva,le urasc, dar nici in ruptul capului nu mai am de gand sa-mi bag mana in detergenti.

maxine
12.09.2007, 11:27:00

Eu am unghii ffff fragile, dar am gasit un intaritor care la mine cel putin face minuni. Din pacate nu pot sa-ti spun acum numele, iti zic maine :)

CONT-INCHIS-047
12.09.2007, 16:39:43
Parca stiu ca se spune si despre zeama de la lamaie ca este un bun intaritor pentru unghii si daca nu ma insel parca mai era ceva legat de uleiul incins :-?

andreear
12.09.2007, 19:06:10
Multumesc, Monica. O sa incerc la Aura.
Andreea, ai incercat si cu uleiul de masline incalzit? Si dupa sa iti freci unghiile cu lamaie? Si in permanenta da-ti unghiile cu doua sau trei straturi de lac intaritor. Sa nu le lasi niciodata fara, daca vrei sa iti creasca. Mie mi se rup fiindca le dau socuri puternice, avand in vedere ca eu fac toata treaba in casa. Si chiar si eu am avut probleme dupa cele false, din cauza ca iti pileste unghia si se subtiaza. Si n-o sa scapi de ele pana nu creste unghia de la baza. E bine sa folosesti manusi la treburile casnice, fiindca si detergentii subtiaza unghia. Eu abia mi-am cumparat asa ceva,le urasc, dar nici in ruptul capului nu mai am de gand sa-mi bag mana in detergenti.

Intaritoir foplosesc zilnic si din cele mai bune si sper ca in timp sa se observe, treburi casnice nu prea fac, doar spal vase asa ca....o sa folosesc si metoda cu uleiul de masline sa vedem rezultatele. Merci de idee!!!!

andreear
12.09.2007, 19:11:30
Eu am unghii ffff fragile, dar am gasit un intaritor care la mine cel putin face minuni. Din pacate nu pot sa-ti spun acum numele, iti zic maine :)
]

Astept sa imi spui numele pt ca sunt fff interesata. Multumesc!>:D<

maxine
14.09.2007, 11:44:49
]

Astept sa imi spui numele pt ca sunt fff interesata. Multumesc!>:D<

Lacul de care ziceam este de la Maybelline, din gama Express Nail Care, cel verde

DDna
14.09.2007, 11:56:08
Si eu tot la Bluette merg, la Aura, super buna, foarte atenta. Si fac naveta de la Targoviste ca sa merg la ea.

brunettefirst
15.09.2007, 23:32:15
Va multumesc mult, fetelor. Denisa, daca si tu care esti din Targoviste spui acelasi lucru atunci sunt hotarata. Oricum mi-am facut programare pentru luni si va anunt daca mi-a placut.

brunettefirst
15.09.2007, 23:37:54
Andreea, Monica are dreptate. Si eu am avut lacul acela verde si mi se pareau atat de tari unghiile. E super bun.

DDna
17.09.2007, 09:52:02
Va multumesc mult, fetelor. Denisa, daca si tu care esti din Targoviste spui acelasi lucru atunci sunt hotarata. Oricum mi-am facut programare pentru luni si va anunt daca mi-a placut.
Care luni ? Eu sambata acum, pe 22 am prog la Aura si de-abia astept sa merg, mai ales ca am fost aici in Tgv sa mi le fac acum vreo 3 saptamani, ca nu am reusit sa prind la Bluette programare si mi le-au facut cam nasol ,...

andreear
17.09.2007, 11:17:54
Lacul de care ziceam este de la Maybelline, din gama Express Nail Care, cel verde

Multumesc mult, mult >:D< >:D< >:D< ! O sa il incerc cat mai curand! Pupici.

oana_popescu23
17.09.2007, 14:20:16
Care luni ? Eu sambata acum, pe 22 am prog la Aura si de-abia astept sa merg, mai ales ca am fost aici in Tgv sa mi le fac acum vreo 3 saptamani, ca nu am reusit sa prind la Bluette programare si mi le-au facut cam nasol ,...
Dragut.Si eu am pe 22 la Aura.

CONT-INCHIS-047
18.09.2007, 13:15:31

Fetelor...pentru nunta e cam devreme sa merg sa imi fac programare, dar pentru orice eventualitate... care imi zice si mie unde este salonul asta ca sincera sa fiu nu stiu.

DDna
18.09.2007, 14:16:41
Fetelor...pentru nunta e cam devreme sa merg sa imi fac programare, dar pentru orice eventualitate... care imi zice si mie unde este salonul asta ca sincera sa fiu nu stiu.
Eu nu stiu unde este localizat sincer pentru ca nu cunosc pic Ploiestiul ... merg cu o prietena si ea stie ...

DDna
18.09.2007, 14:17:23
Eu am pe la 10 daca imi amintesc bine :) Suntem 3 si avem 3 ore consecutiv

CONT-INCHIS-047
18.09.2007, 14:19:56
Eu nu stiu unde este localizat sincer pentru ca nu cunosc pic Ploiestiul ... merg cu o prietena si ea stie ...

Dupa ce o sa aflii care este cat de cat localizarea ma anunti si pe mine?

maxine
18.09.2007, 16:01:37
Dupa ce o sa aflii care este cat de cat localizarea ma anunti si pe mine?

Strada Ion Maiorescu

CONT-INCHIS-047
18.09.2007, 16:12:22
Strada Ion Maiorescu

Mersi!Acum ramane sa localizez pe unde vine strada asta :D

maxine
18.09.2007, 16:15:18
Mersi!Acum ramane sa localizez pe unde vine strada asta :D

este perpendiculara pe gh doja si republicii, pe langa o agentie transilvania . Bluette nu are site, dar daca vrei sa vezi harta, cauta site-ul cabinetului panaceea care este tot pe strada asta

CONT-INCHIS-047
18.09.2007, 16:22:40
este perpendiculara pe gh doja si republicii, pe langa o agentie transilvania . Bluette nu are site, dar daca vrei sa vezi harta, cauta site-ul cabinetului panaceea care este tot pe strada asta

Acum stiu zona.Multumesc mult!!! :*

oana_popescu23
19.09.2007, 08:50:46
e mult prea devreme sa iti faci acum progr pt nunta.Dak vrei sa incepi mai devreme cu aplicatia de gel da,dar nu chiar acum...

oana_popescu23
19.09.2007, 08:53:04
Eu am pe la 10 daca imi amintesc bine :) Suntem 3 si avem 3 ore consecutiv
eu la 9.M-a strecurat cumva pt ca am schimbat programarea

CONT-INCHIS-047
19.09.2007, 10:04:13
e mult prea devreme sa iti faci acum progr pt nunta.Dak vrei sa incepi mai devreme cu aplicatia de gel da,dar nu chiar acum...

Ma gandeam ca poate o sa merg pentru o programare inainte ca sa vad daca imi place.O sa mai am nunti anul acesta si de ce sa nu merg cu niste unghii frumoase :)

oana_popescu23
19.09.2007, 10:07:27
Ma gandeam ca poate o sa merg pentru o programare inainte ca sa vad daca imi place.O sa mai am nunti anul acesta si de ce sa nu merg cu niste unghii frumoase :)
dak vrei aplicatie de gel tre sa te duci cu vreo 3 luni inainte de a avea nevoie .In timpul asta iti creste unghia,Dak vrei unghii false care tin cam 3 sapt poti sa te duci si cu o zi inainte.De iesit bine iese,eu ma duc de vreo 4 luni o data la 3 sapt,si am ditamai ghiarele

CONT-INCHIS-047
19.09.2007, 10:12:19
dak vrei aplicatie de gel tre sa te duci cu vreo 3 luni inainte de a avea nevoie .In timpul asta iti creste unghia,Dak vrei unghii false care tin cam 3 sapt poti sa te duci si cu o zi inainte.De iesit bine iese,eu ma duc de vreo 4 luni o data la 3 sapt,si am ditamai ghiarele

Am auzit de aplicatia cu gel ca afecteaza unghiile.Tie ti le-au afectat in vreun fel?

oana_popescu23
19.09.2007, 13:26:07
Am auzit de aplicatia cu gel ca afecteaza unghiile.Tie ti le-au afectat in vreun fel?
Nu neaparat gelul afecteaza ci polizorul cu care ti-l da jos.Si da,afecteaza.Unghia mea e tare subtirica si rupta pe dedesupt.O sa le mai tin pana la nunta si pe urma iau o pauza sa isi revina unghia

CONT-INCHIS-047
19.09.2007, 14:31:07
Nu neaparat gelul afecteaza ci polizorul cu care ti-l da jos.Si da,afecteaza.Unghia mea e tare subtirica si rupta pe dedesupt.O sa le mai tin pana la nunta si pe urma iau o pauza sa isi revina unghia

Ma sperie gandul ca s-ar putea sa ma aleg cu niste unghii urate.Eu am unghii frumoase.Am formatul frumos, unghia o port de masura medie si nu mi se rup.Cred ca pentru nunta le voi lasa sa creasca si imi voi face programare doar pentru manechiura french.

andreear
19.09.2007, 14:54:33
Ma sperie gandul ca s-ar putea sa ma aleg cu niste unghii urate.Eu am unghii frumoase.Am formatul frumos, unghia o port de masura medie si nu mi se rup.Cred ca pentru nunta le voi lasa sa creasca si imi voi face programare doar pentru manechiura french.

Daca ai unghii frumoase e pacat sa le strici , sfatul meu este sa le lasi sa creasca si sa nu iti pui aplicatie cu gel!!!

CONT-INCHIS-047
19.09.2007, 14:57:22
Daca ai unghii frumoase e pacat sa le strici , sfatul meu este sa le lasi sa creasca si sa nu iti pui aplicatie cu gel!!!

Pai nu are rost sa le stric cu buna stiinta!pupici!

brunettefirst
20.09.2007, 04:31:01
Eu am fost la Bluette la manichiura si nu sunt multumita. Sau as putea sa spun ca sunt chiar dezamagita complet. French-ul iese ok, fiindca se foloseste aceeasi tehnica pe care o au cei de la Perfect Nails. Dar se lucreaza murdar, asta e concluzia mea. Cel putin pe unghia naturala. Cele cu gel probabil ca ies bine, dar unghiile mele naturale mi le-a slefuit cu pila de mi-au ramas zgariate, iar pielea din jur a ramas murdara cu oja. Daca trebuie sa dau bani pentru asa ceva, prefer sa mi le fac singura acasa.
Si fata se grabeste foarte rau. In loc sa fiu relaxata imi da o stare de neliniste.
Ca plusuri sunt pretul foarte mic: 18 lei, fata de alte saloane si french-ul iese bine. Cred totusi ca prefer sa merg pe viitor la Perfect Nails fiindca sunt mult mai profi si manichiura iese impecabil.

CONT-INCHIS-047
20.09.2007, 12:40:50
Eu am fost la Bluette la manichiura si nu sunt multumita. Sau as putea sa spun ca sunt chiar dezamagita complet. French-ul iese ok, fiindca se foloseste aceeasi tehnica pe care o au cei de la Perfect Nails. Dar se lucreaza murdar, asta e concluzia mea. Cel putin pe unghia naturala. Cele cu gel probabil ca ies bine, dar unghiile mele naturale mi le-a slefuit cu pila de mi-au ramas zgariate, iar pielea din jur a ramas murdara cu oja. Daca trebuie sa dau bani pentru asa ceva, prefer sa mi le fac singura acasa.
Si fata se grabeste foarte rau. In loc sa fiu relaxata imi da o stare de neliniste.
Ca plusuri sunt pretul foarte mic: 18 lei, fata de alte saloane si french-ul iese bine. Cred totusi ca prefer sa merg pe viitor la Perfect Nails fiindca sunt mult mai profi si manichiura iese impecabil.

Eu nu am fost niciodata nici la Perfect Nails si nici la Bluette dar am ramas uimita de ce ai scris.Dar sunt nelamurita putin...tu ti-ai facut la ei french si ti-a pilit unghia si a zgariat-o sau cum??Adica pentru un french ma pot duce??Unde e mai bine?La Bluette sau la Perfect Nails?

maxine
20.09.2007, 12:48:49

Imi pare rau ca nu ti-a placut, bine ca ne-ai impartasit si noua experienta ta, eu totusi ma duc cu incredere la Bluette sa-mi pun gel pentru ca ce am vazut la prietenele mele arata ffff bine. Dar am retinut ca e bine sa evit manichiura normala acolo. O sa va povestesc si eu cum a fost la mine

CONT-INCHIS-047
20.09.2007, 13:36:25
Imi pare rau ca nu ti-a placut, bine ca ne-ai impartasit si noua experienta ta, eu totusi ma duc cu incredere la Bluette sa-mi pun gel pentru ca ce am vazut la prietenele mele arata ffff bine. Dar am retinut ca e bine sa evit manichiura normala acolo. O sa va povestesc si eu cum a fost la mine

Cand ziceai ca ai programare??

maxine
20.09.2007, 13:56:17
Cand ziceai ca ai programare??

Saptamana viitoare

CONT-INCHIS-047
20.09.2007, 14:34:50
Saptamana viitoare

Mai tinem legatura ca sunt interesata si eu de serviciile lor!

brunettefirst
20.09.2007, 20:15:34
Eu nu vreau si nu imi place de obicei sa acuz pe nimeni. Probabil ca manichiuristele in general s-au obisnuit atat de mult cu unghiile cu gel incat le trateaza si pe cele naturale la fel. O fi defect profesional, nu stiu ce sa zic. Sunt convinsa ca gelul il pune foarte bine, si daca am apreciat ceva la ea a fost faptul ca mi-a spus care sunt dezavatajele folosirii gelului uv pe unghii. In timp se subtiaza unghia, asa ca e mai bine sa nu-l folositi.
Pentru manichiura pe unghiile naturale recomand P.F. Sper sa intelegeti. Folosesc produse bune si in functie de cati bani sunteti dispuse sa cheltuiti au diferite tratamente, inclusiv cel cu parafina pentru maini. Dar preturile sunt cam 32lei pentru o manichiura completa cu french, restul tratamentelor sunt separat.

brunettefirst
20.09.2007, 20:16:13
Celalat salon P.N. nu P.F.

oana_popescu23
21.09.2007, 12:54:34
ce-i drept e cam impastiata aura.

CONT-INCHIS-047
21.09.2007, 12:56:41
ce-i drept e cam impastiata aura.

Eu mai astept...poate isi revine

oana_popescu23
21.09.2007, 13:01:52
Eu mai astept...poate isi revine
nu cred.Asta e felul ei.eu mi-am facut numai aplicatie de gel si sunt multumita.pt manichiura obijnuita nu stiu cum lucreaza.Dar si pedichiura iese foarte bine.......

CONT-INCHIS-047
21.09.2007, 13:05:53
nu cred.Asta e felul ei.eu mi-am facut numai aplicatie de gel si sunt multumita.pt manichiura obijnuita nu stiu cum lucreaza.Dar si pedichiura iese foarte bine.......

Probabil ca singura varianta e sa merg personal sa imi fac un french si daca sunt multumita mai apelez...daca nu....mai cer sfaturi.Cat e un french acolo??

oana_popescu23
21.09.2007, 13:07:06
Probabil ca singura varianta e sa merg personal sa imi fac un french si daca sunt multumita mai apelez...daca nu....mai cer sfaturi.Cat e un french acolo??
a scris cineva mai sus ca e 180

CONT-INCHIS-047
21.09.2007, 13:09:52
a scris cineva mai sus ca e 180

Mersi!Nu am fost prea atenta.

Brone
21.09.2007, 21:33:14
Ca plusuri sunt pretul foarte mic: 18 lei, fata de alte saloane si french-ul iese bine. Cred totusi ca prefer sa merg pe viitor la Perfect Nails fiindca sunt mult mai profi si manichiura iese impecabil..

Spune'mi te rog..unde este localizat Perfect Nails???

andreear
21.09.2007, 21:45:27
.

Spune'mi te rog..unde este localizat Perfect Nails???

In Mall-ul nou(la galerii) la subsol!

Brone
21.09.2007, 22:00:25
In Mall-ul nou(la galerii) la subsol!

Mercic frumos! :)

brunettefirst
22.09.2007, 02:37:01
La Perfect Nails e 32 lei manichiura. Dar o sa vezi ca mai au si alte tratamente. E si un tip care lucreaza acolo, dar nu stiu cum lucreaza. Eu am fost la altcineva. French-ul iese impecabil oricum.

Brone
22.09.2007, 11:00:51
La Perfect Nails e 32 lei manichiura. Dar o sa vezi ca mai au si alte tratamente. E si un tip care lucreaza acolo, dar nu stiu cum lucreaza. Eu am fost la altcineva. French-ul iese impecabil oricum.

Este destul de mult pt un french 32 lei...dar o data merge...Eu am unghiile f tari shi cresc atat cat le las...nu vreau aplicatzii..tratamente sau altceva. O sa ma duc wk urmator sa'mi fac acolo un french sa ma pot pronuntza daca'mi place sau nu.

andreear
22.09.2007, 11:45:02
Mie imi place cum lucreaza cei de la PN, succes!

raluca_popeasca
22.09.2007, 14:51:43
Si eu tot la perfect nails am fost pt nunta. Elena lucreaza bine si are grija. Eu mi-am facut constructie pt 2 unghii care se rupsesera si la cellelalte protectie cu gel (asta pt nunta). Problema a aparut in momentul in care am fost sa-mi dau gelul jos si cand am nimerit la o alta tipa (Grati) care mi-a pilit unghiille atat de mult incat mi-a luat si ceva straturi din cele naturale. La o unghie imi ramasese ca o folie de ceapa si ea ar fi vrut sa mi-o lase asa. Oricum s-ar fi rupt pana ieseam pe usa. Plus ca la unele unghii nu mi-a dat tot gelul jos. Aratau super naspa cand am plecat de acolo, dar nu prea a interesat-o parerea mea.
Pricum din puct de vedere al materialelor cred ca sunt cei mai buni din Ploiesti, asta e si motivul pt care iau atat de mult.
pupici

brunettefirst
22.09.2007, 22:47:10
Eu am fost la o tipa Monica. Lucreaza impecabil pe unghia naturala, dar m-a piscat putin la un deget si pentru asta nu pot sa-i dau nota maxima.
Produsele lor sunt intr-adevar foarte bune, dar stiti cum e, pana la urma conteaza mult tot omul.

Brone
23.09.2007, 00:02:38
Eu am fost la o tipa Monica. Lucreaza impecabil pe unghia naturala, dar m-a piscat putin la un deget si pentru asta nu pot sa-i dau nota maxima.
Produsele lor sunt intr-adevar foarte bune, dar stiti cum e, pana la urma conteaza mult tot omul.

Corect..oricat de bune ar fi produsele..daca omul nu se pricepe nu iese bine. Am in Buc o tipa care lucreaza f bine dar ma gandesc .... daca mi le face ea vineri..pana sambata seara mai le am impecabile?:))))

hermy
23.09.2007, 10:12:37
Dragelor,cat costa manechiurala Bluette,dar unghiile false?:-\

oana_popescu23
23.09.2007, 10:39:33
Dragelor,cat costa manechiurala Bluette,dar unghiile false?:-\
stiu doar ca o constructie de unghie cu gel costa 60 iar intretinerea 45 dar de luna viitoare se va scumpi

marimar952
05.11.2008, 22:35:51
eu si toate prietenele mele ne facem unghiile la Perfect Nails de 1 an deja si ne place foarte mult. Ne face ce modele vrem, unghiile par naturale , nimeni nu isi da seama ca avem gel si sunt foarte rezistente. Inainte ma faceam la Bluette si le fac sa para ca niste lopeti si gelul este foarte gros. se vede de la o posta ca sunt false, nu imi place. Eu va recomand cu incredere la Perfect Nails, eu ma fac la Beatrice si sunt extrem de multumita.

ruxanda_zadnipru
09.11.2008, 08:32:35
Buna! nu stiu ce inseamna unghii frumoase cu gel, pentru Ploiesti! majoritatea lucreaza foarte prost,la constructii gel nu este recomandat sa se foloseasca pila electrica,la noi fetele din lipsa de timp si pentru un castig mai mare iti nenorocesc unghiile cu freza lor electrica. eu am unghiile cu gel de trei ani,norocul meu este ca le fac acsa la mine la chisinau! cand ma duc o data pe luna in vizita trec si pe la intretinere...:D in ploiesti este o fata din Chisinau care face unghii daca nu ma insel la Bluette,dar are un pret....:-&

ravena
23.11.2009, 14:27:27
Buna tuturor,

Si eu am fost tot clienta Perfect Nails insa una nemultumita. Acum am facut un curs si aplic unghii false acasa cu produse de calitate de la Nail Creation. Daca e cineva interesat ma gaseste pe id-ul : unghiifalseploiesti sau adresa de mail [email protected] Preturile le gasiti pe http://unghiifalseploiesti.hi5.com .

Va multumesc!

b3bo
13.03.2010, 21:12:41
Mai fetelor ce aveti cu bluette si cu bes??? in primul rand la bess nu se pun unghii false! una la mana! in al doilea rand la bluette se punnniste unghii groaznice. cel putin aura si vera sunt ca vai de mama lor! e o rusoaica nesuferita acolo, ilona sau ceva de genu, face unghii frumoase, dar e cam ciufuta! pictura, ca tehnic nu e nimic deosebit, iar de preturi...sa te ti!! cea mai scumpa! nu stiu ce ziceti voi, dar eu ma fac la perfect nails! se vorbeste frumos si niciodata nu am fost nemultumita! sunt seriose fetele! la buzunar nu te arde asa rau! parerea mea! eu tin la unghiile mele! your choise! see ya!<:-P

b3bo
13.03.2010, 21:28:03
Si eu tot la perfect nails am fost pt nunta. Elena lucreaza bine si are grija. Eu mi-am facut constructie pt 2 unghii care se rupsesera si la cellelalte protectie cu gel (asta pt nunta). Problema a aparut in momentul in care am fost sa-mi dau gelul jos si cand am nimerit la o alta tipa (Grati) care mi-a pilit unghiille atat de mult incat mi-a luat si ceva straturi din cele naturale. La o unghie imi ramasese ca o folie de ceapa si ea ar fi vrut sa mi-o lase asa. Oricum s-ar fi rupt pana ieseam pe usa. Plus ca la unele unghii nu mi-a dat tot gelul jos. Aratau super naspa cand am plecat de acolo, dar nu prea a interesat-o parerea mea.
Pricum din puct de vedere al materialelor cred ca sunt cei mai buni din Ploiesti, asta e si motivul pt care iau atat de mult.
pupici

Eu ma fac de 3 ani la Gratzi si vin dupa niste experiente deloc placute! nu stiu cum ti se pare, dar eu sunt extrem de multumita! in fond e recunoscuta in Ploiesti! am fost si la Bulette pentru ca acolo ma fac la par dar nu se compara! prefer sa imi fac parul la bluette si unghiile la Gratzy de la [perfect nails(deasupra Mega Image)! e o super tipa si vorbeste frumos! produsele sunt super ok! eu v-o recomand! pup

o_nebuna84
11.05.2010, 17:23:12
buna fetelor....eu imi fac unghiile la o fata care sta in sud si sunt multumita;ma duc la intretinere la 3-4 saptamani si are preturi bune.

Raluk_maria
06.11.2010, 16:44:09
Buna fetelor!! Eu de aproape 2 ani ma duc la o tipa,NICO o cheama. M-au tinut unghiile si 2 luni.....asa de bine ce lucreaza..nu se observa ca sunt cu gel. Sunt ffff incantata. V-o recomand.(0762621118)

lav84
28.11.2011, 20:33:38
buna fetelor!stiti cumva un loc in ploiesti unde se face manichiura cu oja permanenta?ca am tot cautat dar nu am gasit..si cam ce preturi se practica pentru acest tip de manichiura?

mgh83
29.11.2011, 22:02:59
buna fetelor!stiti cumva un loc in ploiesti unde se face manichiura cu oja permanenta?ca am tot cautat dar nu am gasit..si cam ce preturi se practica pentru acest tip de manichiura?

E un salon pe str. 13 Decembrie, pana in Sala Doroftei si costa 50 lei.Daca vrei un nr de tel, scrie-mi pe pm.