PDA

Versiunea completa : Pregatirile miresicilor din Suceava

Pagini : 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11

crisstinna
17.03.2008, 11:59:24
fetelorrr am gasit un anunt pe net cum ca s-ar face un targ de nunti si la noi in suceava :D
am citit acolo pe pagina, dar nu stiu unde anume vine acea locatie...poate ma ajutati
http://www.ccisv.ro/site/pagini/pagini_events/nunti2008/index.php

wow...ar fi ata de fain sa fie si la noi un targ...ca pe mina ma batea un gand sa merg la cel din iasi(din 11-12-13 aprilie) numai ca am auzit atat de multe parei despre el(cum ca o sa fie, ba nu o sa mai fie, ca nu o sa fie firme prea importante, ca nu o sa ai ce vedea, etcc) si parca nu as merge pana in iasi degeaba..asa ca daca ra fi la noi ar fi SUPER :D

anyta28
17.03.2008, 14:00:23
inainte de a mere la aeroport....se vad niste cladiri
chiar inainte de a intra in parcare pe laterala e un drum care duce la acele cladiri:-p

anyta28
17.03.2008, 14:02:41
pantofi cu tocul mai mic nu ai vazut?
eu una nu pot purta tocuri...asa mi-a recomandata doctorul dupa operatia la genunchi.
dar nici opincute nu vreau.
am sa fac o exceptie sa iau tocuri

anyta28
17.03.2008, 14:05:59
la casa de piatra am fost la nunta.e frumos dar nu incap multe persoane si nici nu poti sa le separi ( adica sa le pui si la etaj)
acolo incap cel mult 100 persoane jos

crisstinna
17.03.2008, 15:22:06
pantofi cu tocul mai mic nu ai vazut?
eu una nu pot purta tocuri...asa mi-a recomandata doctorul dupa operatia la genunchi.
dar nici opincute nu vreau.
am sa fac o exceptie sa iau tocuri

Depinde cat de mici vrei...ca sunt diferite marimi de tocuri..si mai mici si mai mari..
Dar cred ca ti-ar trebui ceva cu toc mai gros ca sa fie mai comod...sau chiar platforma..

ralluk
18.03.2008, 08:43:07
sal..la Universitate fac...de asta cedez Restaurantul ALbert pt data de 10 mai 2008

jan_eta
18.03.2008, 09:43:40
Pantofii... sunt asa fericita ca i-am gasit! In realitate sunt si mai frumosi :)) si se potrivesc cu dantela de la rochie! ;;)
Iar tortul... ala e suportul (ca tb sa dai comanda de suport cu cateva luni inainte), dar am comandat de acolo unul de ciocolata si este EXCELENT!!! =P~

Ne-am hotarat si noi sa facem nunta in luna septembrie, asa ca voi veni la Suceava pentru pregatiri. Succes mult si calatorie placuta!!!;-)

pufulica
18.03.2008, 14:03:45
Ne-am hotarat si noi sa facem nunta in luna septembrie, asa ca voi veni la Suceava pentru pregatiri. Succes mult si calatorie placuta!!!;-)

Se pare ca am ghinion... astia de la mine de la servciciu s-au sucit... asa ca nu mai plec :(((

jan_eta
18.03.2008, 14:52:14
Se pare ca am ghinion... astia de la mine de la servciciu s-au sucit... asa ca nu mai plec :(((

Ohhh..../:) imi pare rau!!!
dar stii cum este "tot raul spre bine". Poate trebuie sa stai acasa, cine stie....???
;-) :bye_02:

pufulica
18.03.2008, 16:22:48
Ohhh..../:) imi pare rau!!!
dar stii cum este "tot raul spre bine". Poate trebuie sa stai acasa, cine stie....???
;-) :bye_02:

Mi-am dat la facut actele din ianuarie, si la incep lui martie trebuia sa plec... Cand am vazut ca astia se intind atat, am zis ca probabil nu mai tb sa plec, si intr-adevar, asa e...
Asta e viata. Sper sa vad ce fac si cu serviciul, sa nu trebuiasca sa ma apuc de cautari :(

lenutza1984
22.03.2008, 15:08:39
salut
sunt ana
am avut deja cununia civila si ma pregatesc de nunta
eu as vrea undeva in aer liber la o pensiune undeva
pe site la perfect party au prezentata o piscina
stie cineva unde e?
m-ar interesa locatia pt 27 sept
si se pot face nunti al universitate?
ca eu am intrebat si nu se pot face
mersi

ralluk
22.03.2008, 19:28:12
buna..legat de universitate....cererea mea e aprobata de cateva luni bune....atunci se putea..acum nu mai stiu...

lenutza1984
22.03.2008, 21:13:37
eu am intrebat prin octombrie noiembrie si mi s-a spus ca nu se mai fac nunti la universitate:(
tie cand ti-a aprobat?

ralluk
23.03.2008, 13:06:26
in august am depus cererea..si la sfarsitul lui august sau inceputul lui septembrie a aprobat-o...si pana la urma tu unde faci nunta?si la mine n-au aprobat-o pe loc..dupa 3-4 saptamani...de asta mai am Restauranrul Albert inchiriat de care incerc sa scap...

lenutza1984
23.03.2008, 13:10:07
in august am depus cererea..si la sfarsitul lui august sau inceputul lui septembrie a aprobat-o...si pana la urma tu unde faci nunta?si la mine n-au aprobat-o pe loc..dupa 3-4 saptamani...de asta mai am Restauranrul Albert inchiriat de care incerc sa scap...

care sunt conditiile la albert?
cat ai platit avans?
se plateste chierie sau cum?

ralluk
23.03.2008, 13:15:34
buna...nu se plateste chirie...avansul e de 10 mil...meniul e acceptabil,anul trecut era 800-1 mil,anul asta in jur de 1mil 200...platesti doar chelnerii si bucatarii(in total sunt4)...e mai avantajos ca la universitate,ca si pret....doar ca incap maxim 200 persoane..iar eu am mai mult

lenutza1984
23.03.2008, 13:19:42
eu s vrea nunta ndeva in aer liber de asta intrebam unde e piscina care apare la cei de la perfect party
am gasit o pensiune dar mi-e frica sa nu se poata da muzica tare sau sa nu putem sta pana dimineata
vreau afaraaaaaaaa:-<

lenutza1984
23.03.2008, 13:21:04
la universitate a fost si la mine prima optiune dar mi s-a spus ca nu se fac numai ghinion as vrea anul asta dar e cam tarziu

ralluk
23.03.2008, 13:24:37
cum crezi tu...pt aer liber depinzi f mult de vreme...ca dc bate un vant puternic sau cumva ploua e destul de nasol...(de asta eu am preferat un loc inchis dar bine aerisit..sper sa fie asa si la universitate...ca la albert asa era,facea f bine fata aerul conditionat..ca am fost la suficiente nunti acolo)..

lenutza1984
23.03.2008, 13:29:30
o ora ma gandesc ca vreau in aer liber 5 min in sala din cauza vremii:-<

lenutza1984
23.03.2008, 13:30:36
eu nu sunt din suceava
stie cineva restaurante cu terasa ceva mai mare?
in afara de bradet unde am fost si nu mi-a placut servirea?

pink_lady
23.03.2008, 13:44:02
eu nu sunt din suceava
stie cineva restaurante cu terasa ceva mai mare?
in afara de bradet unde am fost si nu mi-a placut servirea?
eu nu stiu...dar sa stii k depinde de luna in care faci k de multi ani verile sunt lipsite de ploaie si f calduroase :)

lenutza1984
23.03.2008, 15:33:18
in august vreau
ma multumesc si cu o terasa dar nu gasesc nimic

anyta28
23.03.2008, 16:57:56
buna.se poate face la sagra(fost zamca ) daca inchiriezi sala mica si cu tot cu terasa.
in sala mica incap in jur de 140 persoane ( 70 perechi) si in jur de 50 ( cu aproximatie zic) pe terasa.
Trebuie sa meri sa vb acolo

pufulica
24.03.2008, 21:10:35
in august vreau
ma multumesc si cu o terasa dar nu gasesc nimic

De ce nu incerci si la cabana la Adancata? Mie mi-a placut mereu teresa aia rotunda de acolo!

anyta28
25.03.2008, 17:55:46
la adancata terasa e mica- incap in jur de 50 persoana
daca faci acolo sa stii ca imparti nunta in 2

lenutza1984
25.03.2008, 21:46:39
:)<:-P
am primit raspuns de la 2 firme care inchiriaza corturi
credeti ca e o idee buna?
sa va spun in mare ideea mea
vreu sa gasesc o pensiune cu o curte mare:)
si sa o inchiriez pt 4 zile in august
de vineri pana luni ca sa facem si curatenie :)
nunta vreu sa o fac sa se poata servi gratar cu un ospatar care sta acolo si serveste invitatii si bineinteles mancarea de rigoare
inchiriez toate camerele pensiunii ca nasii si persoanele din afara orasului sa aiba unde sa se odihneasca
si in curte sa instalez un cort pt orice eventualitate , de vreme rea
sper ca se intelege ce vreau
o rochie simpla, si mirelui i-am dat voie dupa biserica si poze sa se poata scimba in ceva mai comod(un costumas de in ceva)
daca mai are cineva idei astept orice propunere

pufulica
26.03.2008, 10:55:45
:)<:-P
am primit raspuns de la 2 firme care inchiriaza corturi
credeti ca e o idee buna?
sa va spun in mare ideea mea
vreu sa gasesc o pensiune cu o curte mare:)

Daca asta iti doresti si cei apropiati sunt de acord, fa-o!!!
Altfel o sa-ti para rau toata viata ca nu ai avut o nunta asa cum ti-ai dorit!!

Bafta multa!!

lenutza1984
26.03.2008, 11:07:26
am gasit si pensiunea:)
nu am muzica acum
of grea organizarea asta

lenutza1984
26.03.2008, 14:44:30
astept orice idee a miresicilor pt nunta mea in aer liber
stie cineva un bucatar?

ralluk
29.03.2008, 19:51:57
buna...unde vreti sa fiti duse cand veti fi furate?preferati faza cu pantoful sau sa vina mirele dupa voi?ca eu nu stiu cum sa fac...

pufulica
30.03.2008, 11:23:53
buna...unde vreti sa fiti duse cand veti fi furate?preferati faza cu pantoful sau sa vina mirele dupa voi?ca eu nu stiu cum sa fac...

Buna intrebare...!
In tinerete voiam sa merg la Night Club, dar acum, ca sunt plecata de 8 ani din oras... =)) Dar probabil tot in vreun club ceva... aflu eu ce e la moda in sept :)
Cat despre pantof...mi se pare ciudat sa stau desculta pana se decide el ce si cum (ca nu cred ca o sa am 2 perechi de papuci). Asa ca o sa astept sa ma gaseasca!

lenutza1984
31.03.2008, 12:46:42
au venit ai mei mi-au destramat visul cu pensiunea si caut restaurant
gasit restaurant
libeerrrrin august si o sun pe soacramea in italia si o intreb pe ce data sa rezerv cand poate veni
si imi spune ca ea pana la anul nu are bani de nunta
morrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr
afurisita viata asta
nici macar nu am nevoie de bani

pink_lady
31.03.2008, 15:01:33
gasit restaurant
libeerrrrin august si o sun pe soacramea in italia si o intreb pe ce data sa rezerv cand poate veni
afurisita viata asta
Hai ma...cum adica nu are bani.....incearca sa ii spui(daca aveti voi de unde) ca poate sa va dea banii la anul si rezerva-i bilet de avion de pe acum sa te coste max 100 euro dus/intors...nu merge/>?

ralu4flori
31.03.2008, 15:30:49
=;
gasit restaurant
afurisita viata asta
in cazul asta eu zic sa faceti nunta unde vreti siu cum vreti. si cum puteti. asa nu o sa trebuiasca sa multumiti pe nimeni decat pe voi. si nici sa aveti zeci de invitati pe care nici macar nu ii cunoasteti. cine tine cu advarat la voi o sa faca tot posibilul. prezentati data si conditiile si gata. faceti in asa fel incat sa nu cereti bani de la nimeni. organizati/o voi si platiti dupa nunta. asa e cel mai bine. si nici nu esti oblifgat fata de nimeni cu nimic.
bafta multa si lasa supararea deoparte. pupici. soacra soacra...:-&
=;

ralu4flori
31.03.2008, 15:37:53
:[email protected] apropo. nici la mine nu a fost de acord soacra nici cu data nuntii aleasa de noi nici cu restaurantul ...cik e prea scump.dar chiar nu ma intereseaza .... a si a zis ca ce decoratiuni si ce flori ne trebuie ca ce scaunele nu sunt frumoase asa? si ca oricum flori o sa avem de la cununia civila. si nu e batrina dar nu stiu ce a apucat/o.
oricum eu fac ce vreau si la urma o sa/i prezint lista de cheltuieli. ea contribuie cu jumatate si parintii mei cu cealata jumatate.
asta e!trebuie sa fie si un stricator de placere in toate astea nu? dar capul sus oricum noi suntem cele mai importante nu?>:D<

lenutza1984
31.03.2008, 15:51:52
multumesc miresicilor
dar asa sunt eu ma consum mult
si vreau sa ma aprobe si pe mine ai mei isi dau toata silinta si spun: cum vreti voi unde vreiti voi aveti nevoie de noi sunati si va ajutam
ea a sarit ca nu are bani si noi cu ce incepem sa facem nunta
la anul eu deja vreau sa plimb carutul cu um bebe prin parc nu nunta
si mai ales ca am gasit restaurant cand nu aveam nici cea mai mica sansa

crisstinna
31.03.2008, 17:14:55
multumesc miresicilor
dar asa sunt eu ma consum mult
si vreau sa ma aprobe si pe mine ai mei isi dau toata silinta si spun: cum vreti voi unde vreiti voi aveti nevoie de noi sunati si va ajutam
ea a sarit ca nu are bani si noi cu ce incepem sa facem nunta
la anul eu deja vreau sa plimb carutul cu um bebe prin parc nu nunta
si mai ales ca am gasit restaurant cand nu aveam nici cea mai mica sansa

adevarul e ca mai tot timpul tre sa fie cineva care sa nu fie de-acord cu tine...asa e la fiecare(cred)...ca nu ai cum sa ii multumestik pe toti...
Parerea mea e sa nu dai innapoi daca voi vreti ca nunta sa fie anul acesta..da acu depide si de bugetul vostru..
Noi nu apelam deloc la parinti pt nunta...defapt in afara de rochia mea pe care o sa mi-o plateasca ei...in rest nu vrem sa se bage delocc..ca e mai bine asa...daca nu se imiplica nu au nici dreptul prea mare de a se face cum spun ei ...

ralu4flori
31.03.2008, 18:44:55
:-":-B ce ziceti de invitatia asta?
dar de richita? de sala in care va avea loc nunta?
astept pareri. pupici.

ralu4flori
31.03.2008, 18:48:16
ink doua foto sui gata. multumesc pt rabdare.

lenutza1984
01.04.2008, 09:17:59
pana al urma ramane anul viitor in august
ca restaurant nu stiu ce sa aleg bradet sau toscana ala care s- afacut la office voi ce ziceti?
si muzica?
unde ii pot gasi
trimiteti-mi pe privat va rog nr de tel pt muzic asau unde ii pot gasi

crisstinna
01.04.2008, 12:18:25
ink doua foto sui gata. multumesc pt rabdare.

a doua invitatie imi place mai tare...
rochitza e dragutza...ai cumpata-o sau e doar ceva ce iti place?
Si restaurantul e dragutz...dar nu stiu unde e... :-p
Spor la pregatiriii :D

crisstinna
01.04.2008, 12:19:51
pana al urma ramane anul viitor in august
ca restaurant nu stiu ce sa aleg bradet sau toscana ala care s- afacut la office voi ce ziceti?
si muzica?
unde ii pot gasi
trimiteti-mi pe privat va rog nr de tel pt muzic asau unde ii pot gasi

In toscana nu stiu cum e in schimb despre bradet stiu ce e superb...ai si multa verdeata , locuri pt poze, esti si aproape de cetate...

crisstinna
01.04.2008, 12:26:25
va pun si eu o poza cu modelul invitatiei mele...sapt trecuta am dat comanda de invitaii

ralu4flori
01.04.2008, 14:21:01
a doua invitatie imi place mai tare...
rochitza e dragutza...ai cumpata-o sau e doar ceva ce iti place?
Si restaurantul e dragutz...dar nu stiu unde e... :-p
Spor la pregatiriii :D
buna!!!/:) rrochita e de la agnes toma din colectia de anul trecut si mi se pare draguta. rest e @casa de [email protected], e langa dolce vita, cum cobori spre scheia.
sporrr!!
unde ai comandat invitatia|?e frumoasa.>:D<

lenutza1984
01.04.2008, 15:13:26
e superba rochita
dati-mi idei pt muzica
cine va canta la nunta?

crisstinna
01.04.2008, 15:16:58
buna!!!/:) rrochita e de la agnes toma din colectia de anul trecut si mi se pare draguta. rest e @casa de [email protected], e langa dolce vita, cum cobori spre scheia.
sporrr!!
unde ai comandat invitatia|?e frumoasa.>:D<

la tipografia celestin am comandata-o...

ralu4flori
01.04.2008, 18:58:34
la tipografia celestin am comandata-o...
poti sa imi spui si catte costa?eu sunt in mare dubiu cu invitatiile.
la nunta imi canta o formatie locala, star se numeste.canta frumos. costa 1500 euro.L-)

pufulica
01.04.2008, 22:32:43
dati-mi idei pt muzica
cine va canta la nunta?

Poate ca mai intai ar trebui sa te decizi ce fel de muzica vrei la nunta...(ca am vazut ca acum voiai anul asta si la pensiune, apoi s-a mutat la anul, la un restaurant..) ca daca ai sa citesti ceea ce s-a scris in ultima jumatate de an la acest topic, ai sa gasesti niste formatii si niste preturi!
Si sa vorbesti si cu soacra ta sa vezi daca e ok cu acel fel de muzica...

lenutza1984
02.04.2008, 08:13:41
da , pensiunea a cazut pt ca mi-au demontat ai mei idee in primul rand pensiunea nu are bucatar si chelneri care e cea mai mare problema
si cu soacra nu imi fac probleme ei nu ii convenea doar data nu ca vrea altceva
si din cauza asta intr-o saptamana s-a schimbat locatia si data
am nevoie de nr de tel de la muzica pt ca nu e ca la restaurant unde stiu pe ce strada il gasesc
mersi ca ai subliniat ce era important
si am citit tot subiectul nu e voba de preturi ci sa fie cei mai buni sa nu doreasca invitatii sa isi puna dopuri in urechi, caci am fost la o asemene anunta si mirii au avut noroc ca a fost mult tineret care nu au bagat in seama cat de fals canta ala

crisstinna
02.04.2008, 16:54:39
poti sa imi spui si catte costa?eu sunt in mare dubiu cu invitatiile.
la nunta imi canta o formatie locala, star se numeste.canta frumos. costa 1500 euro.L-)

2.8 lei bucata...atat costa cu tot cu tiparit

ralu4flori
02.04.2008, 18:08:53
2.8 lei bucata...atat costa cu tot cu tiparit
sarumana
:*

pufulica
02.04.2008, 18:38:40
si am citit tot subiectul nu e voba de preturi ci sa fie cei mai buni sa nu doreasca invitatii sa isi puna dopuri in urechi, caci am fost la o asemene anunta si mirii au avut noroc ca a fost mult tineret care nu au bagat in seama cat de fals canta ala

Am inteles...si scuze daca am fost putin rautacioasa. Cred ca a fost din cauza faptului ca ieri a fost ultima zi la fostul loc de munca :-"

La mine o sa cante Zama cu inca un tip si o tipa. Eu i-am vazut pe o caseta la o nunta si mi-au placut tare mult! Daca vrei nr de tel, o sa vb cu mama sa mi-l dea, sau poate il are o alta miresica pe aici. >:D<

anyta28
02.04.2008, 19:42:48
Buna.Zama cere anul asta 1500 sau chiar 2000 euro.Cam atata cere si fratii reut.
Ar trebui sa te interesezi de pe acuma sa vezi de muzica.
Si in legatura cu pensiunea si cu , cortul nu mi se pare o idee stralucita- nu stii cum este vremea ( daca vine o vantoasa si iti ia corturile pe sus ti s-a dus nunta -sper sa intelegi ce vreau sa zic ).Eu am optat din prima la restaurant- poate sa ploua , sa ninga , sa bata vantul .

lenutza1984
02.04.2008, 21:00:44
nu e nimic e si vina mea ca am fost cam nehotarata
azi am semnat contractul la toscana pt 22 aug 2009 a batut soacra de data asta
azi am fost si eu la un interviu pt subinginer sa imi schimb locul de munca
si vreau sa gasesc muzica cat mai repede sa nu raman fara
la bradet cand am fost nu mai au nimic liber decat pe 15 aug anul viitor in rest iulie si iunie sunt luate tot incusiv duminica
astept detalii pe pv pt ca nu siu de unde sa iau muzica
o intrebare voi cum puneti place cardurile pe mese?
cu suport ?
eu ma gasit niste suporturi pe net dar sunt exagerat de scumpe 8,5 lei buc
pt 50 de familii 50 de bucati

pink_lady
02.04.2008, 21:21:10
Nu e nimeni care sa aiba nevoie de formatie pt nunta pe 30 august?

pufulica
02.04.2008, 21:32:12
Nu e nimeni care sa aiba nevoie de formatie pt nunta pe 30 august?

...sau un restaurant pe 27 sept..

pink_lady
02.04.2008, 21:34:08
...sau un restaurant pe 27 sept..
pai cum tu? si tu ai schimbat locatia si data?

pufulica
02.04.2008, 21:51:22
pai cum tu? si tu ai schimbat locatia si data?

Nu, dar stiam pe cineva care facea nunta in aceeasi zi si a anulat. Si m-a rugat sa intreb, ca sa nu piarda avansul

lenutza1984
05.04.2008, 12:18:11
fetelor ce se specifica in contractele voastre cu restaurantul?
ca eu am fost foarte entuziasmata si azi am vazut ca doar in mare nu este nimic specificat cu ce pot aduce
dati-mi exemple de clauze in contractele voaste
eu am fost azi din nou si mi-au zis sa vin luni sa vorbesc cu patronul daca imi semneaza anexa care am facut-o la contract

ralluk
05.04.2008, 17:36:35
buna...eu nu sunt in sv dar stiu ca majortatea resturantelor iti dau voie sa aduci bautura,prajiturile si tortul...

roxyony
07.04.2008, 19:31:42
fetelor, ati auzit cumva de Trupa continental din suceava care canta la nunti? am nunta la anu in iulie si nu stiu nici o formatie din suceava pentru ca nu locuiesc aici(in afara de fratii reut, dar nu prea ii vreau pe ei)

de trupa continental am auzit pe net, insa nu stiu cum canta :-s

ralluk
08.04.2008, 20:58:51
eu nu am auzit de ei...dar suna-i si intreaba unde ii poti auzi..sau poate iti dau un cd de la o nunta la care au cantat ei...mie imi placea mult cum canta formatia cetina,dar erau ocupati cd am sunat eu.... eu am ales formatia portativ,are o voce draguta tare solistul...e din falticeni ..( de sarbatori cd ajung acasa iti pot trimite cateva melodii dc vrei )...

ralluk
08.04.2008, 20:59:49
sau formatia care canta la Bradet..dar nu-i stiu numele

roxyony
09.04.2008, 16:40:59
iti multumesc frumos ralluk pt informatii....chiar m-as bucura daca mi-ai da sa ascult niste melodii cu cei pe care i-ai ales tu

anyta28
09.04.2008, 19:21:06
buna.nici eu nu am auzit de ei.sa stii ca fratii reut cer acuma peste 2300 euro la nunta.
eu am semnat contract cu formatia lui cuzic gelu ( imi plac cum canta).
dar de obicei majoritatea solistilor trebuie sa aiba si un cd.

crisstinna
10.04.2008, 13:05:08
fetelor ,nu veniti la targul de la iasi? eu sper sa merg maine... si poate poate imi gasesc si eu ceva ;))

ralluk
10.04.2008, 16:45:52
iti multumesc frumos ralluk pt informatii....chiar m-as bucura daca mi-ai da sa ascult niste melodii cu cei pe care i-ai ales tu

buna..nu ai pentru ce...dc imi lasi o adresa de email iti trimit de sarbatori melodiile (atunci ajung acasa)..sau dc ai timp si esti in sv poti trece cateva minute pe la universitate pe data de 10 mai ca atunci am eu nunta...

anamary
10.04.2008, 17:43:55
miresici de suceava am o curiozitate...toata lumea lauda bazarul din suceava deoarece acolo gasesti ff multe rochitze de mireasa... este adevarat??? eu am fost acolo dar acum cativa ani...acum nu mai stiu cum e...va pup si spor la pregatiri:*

crisstinna
10.04.2008, 19:33:46
miresici de suceava am o curiozitate...toata lumea lauda bazarul din suceava deoarece acolo gasesti ff multe rochitze de mireasa... este adevarat??? eu am fost acolo dar acum cativa ani...acum nu mai stiu cum e...va pup si spor la pregatiri:*

chiar il lauda toata lumea?:-?
Sunt intr-adevar rochitze destul de multe si la preturi f mici...dar SINCER eu nu am vazut nimic ca sa imi placa( e drept ca m-am uitat ff din mare la ele)
Oricum acum depinde si de gusturile fiecaruia... ;-)

julie_gls
13.04.2008, 12:00:22
Buna miresicilor! si eu ma marit in sv, mai exact in Radauti, iar petrecerea la Sucevita. Stiti cumva niste cameramani buni pt filmare? Si un salon prin Suceava unde imi pot face un machiaj profesional? Astept raspuns please:*

anyta28
14.04.2008, 13:36:05
buna.de miercuri 16 pana pe 20 se face targ de miresici si la noi in suceava.
este langa aeroportul salcea

anyta28
14.04.2008, 13:37:13
pentru filamre iti recomand pe gimi.e laudat cum filmeaza.
eu pe el il am la nunta

crisstinna
14.04.2008, 13:46:12
buna.de miercuri 16 pana pe 20 se face targ de miresici si la noi in suceava.
este langa aeroportul salcea

abia astept sa vad ec o sa fie...ca eu am fost in iasi la expomariaj si vreau sa va spun ca a lasat de dorit cu totul...la noi cred ca nici atat nu o sa fie...da o sa vedem #:-S

pink_lady
15.04.2008, 08:30:37
abia astept sa vad ec o sa fie...ca eu am fost in iasi la expomariaj si vreau sa va spun ca a lasat de dorit cu totul...la noi cred ca nici atat nu o sa fie...da o sa vedem #:-S
eu nu am gasit mare branza la targurile din Buc, care vb aia erau primele targuri....dar cine stie- merita de mers si de vzt!

crisstinna
15.04.2008, 14:03:12
eu nu am gasit mare branza la targurile din Buc, care vb aia erau primele targuri....dar cine stie- merita de mers si de vzt!

da...normal...daca am mers pana in iasi nici nu se pune problema ca nu o sa merg in sv..

anamary
15.04.2008, 20:15:00
chiar il lauda toata lumea?:-?
Sunt intr-adevar rochitze destul de multe si la preturi f mici...dar SINCER eu nu am vazut nimic ca sa imi placa( e drept ca m-am uitat ff din mare la ele)
Oricum acum depinde si de gusturile fiecaruia... ;-)
da...de la viitoarele miresici din bacau spre exemplu...
dar tu de unde iti iei rochitza???:D

crisstinna
15.04.2008, 21:57:28
da...de la viitoarele miresici din bacau spre exemplu...
dar tu de unde iti iei rochitza???:D

mie imi aduce mama acum joi o rochie din america...sper sa imi vina si sa stea bine...daca nu o sa imi fac la comanda...pt ca nu ma vazut ink o rochie care sa imi placa...
am atasat 2 poze cu rochia pe care mi-o aduce mami...pute-ti sa-mi spuneti si parerea voastra..

crisstinna
15.04.2008, 21:58:50
sory...le-am pus aici

pink_lady
16.04.2008, 08:19:20
sory...le-am pus aici
Este foarte foarte frumoasa, hai sa vdm cum o sa-ti vina tie (si daca o sa-ti placa). Eu mi-am luat-o de pe net (am pus o poza la topicul respectiv) dar acum parca am indoieli...nu as putea sa spun ce nu-mi place si de ce...doar ca nu-mi place...

crisstinna
16.04.2008, 10:01:50
Este foarte foarte frumoasa, hai sa vdm cum o sa-ti vina tie (si daca o sa-ti placa). Eu mi-am luat-o de pe net (am pus o poza la topicul respectiv) dar acum parca am indoieli...nu as putea sa spun ce nu-mi place si de ce...doar ca nu-mi place...

pai maine ahyge mama mea...si abia astept sa o probez sa vad cum vine pe mine si daca imi place sau nu...si o sa pun si poze dupa ce o probez//
aaa...cik de azi a inceput tragul la noi in sv, nu? :) a fost oare cineva..? e chiar intr-adevar targ sau e doar un zvon? ca vreau sa merg si eu...

ralu4flori
16.04.2008, 13:34:16
pai maine ahyge mama mea...si abia astept sa o probez sa vad cum vine pe mine si daca imi place sau nu...si o sa pun si poze dupa ce o probez//
aaa...cik de azi a inceput tragul la noi in sv, nu? :) a fost oare cineva..? e chiar intr-adevar targ sau e doar un zvon? ca vreau sa merg si eu...
:| pai intr/adevar e targ dar din cate am auzit nu s/au inscris foarte multe firme, doar cateva din suceava, care si asa sunt putine. deci in concluzie nu prea o sa vedem ce avea dar oricum ..... dupa aia o sa ne para rau daca nu mergem nu?
v/am lasat ca am examen:-s :-s :-s
pupici si mult spor!
rohita e frumoasa dar parca prea @[email protected] pentru gustul meu.

crisstinna
16.04.2008, 14:46:37
:| pai intr/adevar e targ dar din cate am auzit nu s/au inscris foarte multe firme, doar cateva din suceava, care si asa sunt putine. deci in concluzie nu prea o sa vedem ce avea dar oricum ..... dupa aia o sa ne para rau daca nu mergem nu?
v/am lasat ca am examen:-s :-s :-s
pupici si mult spor!
rohita e frumoasa dar parca prea @[email protected] pentru gustul meu.

da...normal ca o sa ne para rau daca nu mergem...o sa merg ca asa ca nu am facut inca contract cu nici o firma de ornat sala...si poate o sa prin ceva reduceri acolo :P
La ce te-ai referit cand ai spus inchisa? :)
Succes la examen!! :D

ralu4flori
16.04.2008, 15:05:03
da...normal ca o sa ne para rau daca nu mergem...o sa merg ca asa ca nu am facut inca contract cu nici o firma de ornat sala...si poate o sa prin ceva reduceri acolo :P
La ce te-ai referit cand ai spus inchisa? :)
Succes la examen!! :D
inchisa adik nu prea se vede nik si nunta ta e vara. dar asta e doar parerea mea. oricum e frumoasa si pare mai deosebita de ceea ce avem noi pe aici:))

crisstinna
16.04.2008, 15:27:10
inchisa adik nu prea se vede nik si nunta ta e vara. dar asta e doar parerea mea. oricum e frumoasa si pare mai deosebita de ceea ce avem noi pe aici:))

da...ma gandeam eu ca la asta te referi...dar boleroul se poate da jos...sau se poate face ceva cu maneci scurte...pt ca eu vreau cu manecutze oricum... ;))

alinutza_83sv
16.04.2008, 15:37:49
Salut fetelor. Am si eu o intrebare unde va coafati, stiti vre-un salon bun?

crisstinna
16.04.2008, 15:42:49
Salut fetelor. Am si eu o intrebare unde va coafati, stiti vre-un salon bun?

salut...din nou ;)
eu cred ca o sa ma fac la o fata de la carmen style...

roxyony
16.04.2008, 16:18:01
stiu o coafeza...are salon undeva in george enescu...carmen se numeste, a lucrat in centru la un salon si acum si-a facut de un an salon propriu.Ideea e ca am vazut multe poze la ea cu coafuri pe care le-a facut la mirese si mi se par super dragutze.La anu tot la ea am sa ma aranjez :)

roxyony
16.04.2008, 16:28:36
Apropo, fetelor, la ce cofetarie din suceava se fac torturi bune de nunta ..si cam cat costa ?:-s eu preconizez sa am in jur de 180 de invitati, deci o sa fie nevoie de unul maricel

alinutza_83sv
16.04.2008, 21:58:55
Apropo, fetelor, la ce cofetarie din suceava se fac torturi bune de nunta ..si cam cat costa ?:-s eu preconizez sa am in jur de 180 de invitati, deci o sa fie nevoie de unul maricel

La belpan isi fac cam toti torturile si s-au auzit doar de bine. Si vreau numarul doamnei coafeze ,dar scrie-l in litere nu in cifre ca altfel nu se vede

ralu4flori
18.04.2008, 16:36:48
si macar au ceva reduceri daca inchei un contract cu ei acolo latrag? sau nimic?
auzisem eu ca nu o sa fie nimic interesant dar nici chiar asa....:-L
a venit rochita ta???#:-S

ralluk
18.04.2008, 17:21:42
si macar au ceva reduceri daca inchei un contract cu ei acolo latrag? sau nimic?
buna...la rochii de mireasa stiu sigur ca au reduceri..cam cu 2-3 mil fata de cat costa in magazin...

alinutza_83sv
18.04.2008, 19:23:10
ce reduceri si ce rochii ca am vazut intr-un singur loc niste rochii. parca casa mirilor suceava.in rest nimic si 2 sau 3 firme pt.aranjat sala dar eu am deja firma pentru asta si n-am intrebat nimic ,nam stat nici 3 minute pe ceas acolo :-s
Asta e

pufulica
20.04.2008, 09:39:56
Buna dragi miresici
Voi v-ati gandit unde mergeti sa faceti poze dupa biserica?
SI daca ploua, ce faceti?
Pupici

pufulica
20.04.2008, 20:35:06

asa cum a zis si alinutza_83sv, la belpan...da tb sa te duci cam cu 6-8 luni inainte sa-ti dai comanda de suport =)) ...da, de suport!
iar ca pret...nu e f scump, cred ca in jur de 30ron/kg (am dat si eu comanda in martie, da am uitat cat costa...

crisstinna
21.04.2008, 16:19:09
poze cu rochitza mea.. :D

pink_lady
21.04.2008, 17:23:28
Super super frumoasa =D> =D> =D>

crisstinna
21.04.2008, 19:22:16
Super super frumoasa =D> =D> =D>

;;);;);;) merci fain :D si eu ma simt super in ea...doar ca ma cam impiedic in ea :) ...o sa incerc sa o iau si cu cercuri(poate o sa fie mai bine)

pink_lady
21.04.2008, 19:58:56
;;);;);;) merci fain :D si eu ma simt super in ea...doar ca ma cam impiedic in ea :) ...o sa incerc sa o iau si cu cercuri(poate o sa fie mai bine)
Sunt ok cercurile daradaca te ia mirele in brate or sa vada si invitatii ceilalti jarteluta/:)
Eu voi incerca sa-mi iau o jupa din tulle:-$

crisstinna
21.04.2008, 20:38:21
Sunt ok cercurile daradaca te ia mirele in brate or sa vada si invitatii ceilalti jarteluta/:)
Eu voi incerca sa-mi iau o jupa din tulle:-$

pai eu am jupa din tulle si ma cam impiedicam in rochie...da sper sa fie bine pana la urma
:D

pufulica
21.04.2008, 21:22:26

Fff tare rochita! =D> =D> =D> Imi place modelul. Ce va asemanator a probat si o prietena de-a mea, doar ca pana la urma a schimbat materialul.
Poti sa-ti iei crinolina si sa-ti lasi doar cercul de jos, cat sa nu te impiedici.

crisstinna
21.04.2008, 22:00:51
Fff tare rochita! =D> =D> =D> Imi place modelul. Ce va asemanator a probat si o prietena de-a mea, doar ca pana la urma a schimbat materialul.
Poti sa-ti iei crinolina si sa-ti lasi doar cercul de jos, cat sa nu te impiedici.

msss...
o sa incerc si asa cum zici tu.. :)

ralu4flori
25.04.2008, 18:52:15
Fie ca Invierea Domnului nostru Iisus Hristos sa va umple inimile de pace, liniste si bucurie! Hristos a Inviat! Paste fericit.

ralu4flori
01.05.2008, 12:02:05
;-) fetelooor! gata cu pastele. inapoi la treaba. pupici!

pink_lady
01.05.2008, 21:38:23
;-) fetelooor! gata cu pastele. inapoi la treaba. pupici!
Da da hai toata lumea inapoi pe baricade :)
Eu am fost de Pastela SV si mi-am contractat si firma de amenajare, am confirmat la biserica, am rezervat tava de tort si mi-am pus viza de flotant ala SV...eh am fost harnica,nu?
Voi cum mai stati?

pufulica
02.05.2008, 16:53:29
Da da hai toata lumea inapoi pe baricade :)
Eu am fost de Pastela SV si mi-am contractat si firma de amenajare, am confirmat la biserica, am rezervat tava de tort si mi-am pus viza de flotant ala SV...eh am fost harnica,nu?
Voi cum mai stati?

Ce bine e cand mai bifezi ceva de pe lista! Noi daca le-am rezolvat aproape pe toate, nu mai facem decat sa asteptam sa vina nunta...
Ce fel de tort ti-ai ales?

pink_lady
03.05.2008, 23:40:35
Ce bine e cand mai bifezi ceva de pe lista! Noi daca le-am rezolvat aproape pe toate, nu mai facem decat sa asteptam sa vina nunta...
Ce fel de tort ti-ai ales?
Pai mi-am ales doar suportul - si va fi pt un tort cu 4 etaje..cam ca cel din poza de mai jos, doar ca alta culoare si decor..

roxyony
04.05.2008, 12:42:33
Pai mi-am ales doar suportul - si va fi pt un tort cu 4 etaje..cam ca cel din poza de mai jos, doar ca alta culoare si decor..

unde ti-ai comandat tortul?

anyta28
05.05.2008, 14:43:02
Buna fetelor!am revenit!am gasit rochie de mireasa la "CASA MIRANDI " la P.Neamt si ma costa 13 mil facuta la comanda.
La Casa Mirilor din SV rochia de mireasa costa 30 milioane si costului pentru mire in jur de 7 mil.
Costumul pentru mire tot de acolo il iau.
Daca vreti gasiti modele pe internet

pufulica
05.05.2008, 18:11:38

Si noi am vrut tot asa, da ne-a luat ochii un altul din albumele de acolo... asa ca, noi am ajuns la concluzia ca mai bine alegem la fatza locului decat sa ne mai facem planuri... ;)

pink_lady
05.05.2008, 18:14:24
Si noi am vrut tot asa, da ne-a luat ochii un altul din albumele de acolo... asa ca, noi am ajuns la concluzia ca mai bine alegem la fatza locului decat sa ne mai facem planuri... ;)
Eh pai eu am mers deja pornita la BelPan...ideea e k toata viata mea mi-am dorit un tort genul asta alb si aia a fost!

sim2126
05.05.2008, 18:53:28
Buna, miresici din Suceava:) Eu sunt o miresica din Botosani si am incheiat contractul cu o formatie de muzica din judetul Suceava ( din Vatra Dornei, dar stiu ca au nunti si in Sv). Se numeste ACORD. Faza e ca nu i-am auzit niciodata, am incheiat contractul cu ei deoarece mi-ai fost recomandati si datorita unor conjuncturi mai ciudate...Vroiam sa va rog, daca stiti ceva despre ei (poate ia-ti auzit la o nunta sau poate chiar o sa va cante la nunta voastra), va rog sa imi spuneti si mie cam cum canta, orice informatie e buna.

anyta28
07.05.2008, 06:35:13
buna.eu am auzit de ACORD. am inteles si eu ca face admosfera la nunta.dar de ce nu ai cerut un cd de la o nunta unde au cantat ei sa il asculti?

sim2126
07.05.2008, 08:54:02
buna.eu am auzit de ACORD. am inteles si eu ca face admosfera la nunta.dar de ce nu ai cerut un cd de la o nunta unde au cantat ei sa il asculti?
Am cerut CD, dar atunci cand ne-am intalnit nu-l luasera cu ei si ne-au promis ca ni-l aduc atunci cand mai vin ei in judetul Botosani sa cante, dar in perioada cand au fost ei in Botosani noi eram in Iasi...si nu am mai avut cum sa ne intalnim...

sorina_sv
08.05.2008, 16:16:22
buna miresici de suceava...sa fiti sanatoase si fericite..la nunta noastra canta formatia Real..e din radauti si e super.
am o intrebare ptr voi ..la biserica voi ce bauturi serviti si in ce fel de pahare ??

pufulica
08.05.2008, 17:44:52
Buna sorina_sv
Eu una nu m-am gandit la asta, da ma gandesc ca are popa niste pahare... ca nu am auzit pe nimeni ducandu-se cu pahare...
Si noi probabil ducem o sticla de vin, rosu cred, nu?

Si daca zice careva ca, "cum sa bem din aceleasi pahare cu altii?!", ma indoiesc ca a murit cineva ca a baut din aceleasi pahare cu altii...

Voi ce parere aveti?

Ioana11
08.05.2008, 19:13:30
Buna, Miresici din SV!! mai este cineva din Falticeni care are nunta vara viitoare?:D
Spor la pregatiri va doresc!

sorina_sv
09.05.2008, 14:43:18
Buna sorina_sv
Eu una nu m-am gandit la asta, da ma gandesc ca are popa niste pahare... ca nu am auzit pe nimeni ducandu-se cu pahare...
Si noi probabil ducem o sticla de vin, rosu cred, nu?

Si daca zice careva ca, "cum sa bem din aceleasi pahare cu altii?!", ma indoiesc ca a murit cineva ca a baut din aceleasi pahare cu altii...

Voi ce parere aveti?

la nuntile la care am fost se servea in pahare de unica folosinta...unii cu vin, altii cu vodka, altii cu whiski...plus suc ..in functie de buzunar...
e igienic cu pahrele din plastic dar nu mai bine arata paharele de sticla...si apoi mie nu mi-ar place sa beau dupa altcineva...:-& :-SS :-<
va pup

pufulica
09.05.2008, 20:19:27
la nuntile la care am fost se servea in pahare de unica folosinta...unii cu vin, altii cu vodka, altii cu whiski...plus suc ..in functie de buzunar...
e igienic cu pahrele din plastic dar nu mai bine arata paharele de sticla...si apoi mie nu mi-ar place sa beau dupa altcineva...:-& :-SS :-<
va pup

Scuze, cred ca nu am inteles despre ce fel de pahare e vorba, si despre ce bauturi... =)) (eu ma gandeam in timpul slujbei... =)) )

Anyway, te referi al iesirea din biserica?

anyta28
12.05.2008, 14:45:09
Buna. In timpul slujbei are preotul pahare. Nu sunt de acord sa aduci pahare de acasa. Pe langa asta trebuie sa iei piscoturi .
la iesire in pahare de unica folosinta ca sunt mai comode.

pufulica
12.05.2008, 21:34:47
Stiti ce ma gandeam, ca eu nu am vazut la nici o nunta sa se serveasca ceva la iesirea din biserica!
Dupa cununia civila da, dar... te apuci in curtea bisericii de desfacut sampanie si impartit prajituri? [-(

anyta28
13.05.2008, 09:28:04
Bun.dupa ce se iese din biserica si se vrea sa se faca si poze atunci se servesc cu prajituri

ralluk
13.05.2008, 10:11:33
buna...se serveste cu prajituri si bautura dupa iesirea din biserica si se fac poze...iar cine are cununia civila la primarie la fel se face si acolo....

pufulica
13.05.2008, 16:09:19
Ciudat...
Eu am fost in ultimii 2 ani la vreo 6 nunti... din care la 5 am nimerit si la biserica... si peste tot, dupa iesirea din biserica mirii au plecat sa faca poze prin cine stie ce peisaje, iar lumea s-a indreptat care la restaurant, care pe acasa... Nici pomeneala de prajituri si sampanie la biserica!!

andreea22
13.05.2008, 17:27:49
buna...se serveste cu prajituri si bautura dupa iesirea din biserica si se fac poze...iar cine are cununia civila la primarie la fel se face si acolo....

buna ralluk...casa de piatra!asteptam poze de la nunta..:*

pufulica
13.05.2008, 22:01:53

Buna ralluk! Casa de piatra <:-P !!!! Scuze ca nu am observat ca ai avut deja nunta!^:)^
Cum a fost? La ce restaurant ai facut? :[email protected]
Si bineinteles...vrem poze!! ;-)

crisstinna
13.05.2008, 22:36:51

wow...nici eu nu ma observat ca ai avut nunta..Casa de piatraaa:D:D:D
Si mult felicitariii:D:D
Asteptam sa ne povestestii...

roxyony
14.05.2008, 17:06:44

casa de piatra si sa multa multa fericire!

roxyony
14.05.2008, 17:08:10
casa de piatra si sa multa multa fericire!

si sa ai multa fericire vroiam sa scriu, dar m-am emotionat :-";))

ralluk
15.05.2008, 08:34:58
buna fetelor....multumesc frumos de urari....pozele de la fotograf abia peste 2 saptamani vor fi gata....dar casa va trezesc curiozotatea o sa va pun totusi o poza:)

ralu4flori
15.05.2008, 08:38:05
buna fetelor....multumesc frumos de urari....pozele de la fotograf abia peste 2 saptamani vor fi gata....dar casa va trezesc curiozotatea o sa va pun totusi o poza:)
Casa de piatra! Felicitari.ai fost o super scumpica si sotul tau la fel.<:-P

crisstinna
15.05.2008, 08:43:38

O poza in care cel mai bine se vede cat esti de happy :D ;;)

ralluk
15.05.2008, 08:53:10
continuarea...

anamary
15.05.2008, 09:04:48
continuarea...
casa de piatra si sa fiti mereu asa de fericiti ca acum<:-P

crisstinna
15.05.2008, 09:42:15
continuarea...

si rochitza pare f faina :D
acu asteptam sa o vedem intregime.. :D

ralluk
15.05.2008, 10:01:09
mai postez cateva poze... galeria foto... va urma in 2 saptamani :)
Am facut cununiile la biserica Sf Gheorghe- Mirauti, iar petrecerea la universitate .:)>-

crisstinna
15.05.2008, 10:36:18
mai postez cateva poze... galeria foto... va urma in 2 saptamani :)
Am facut cununiile la biserica Sf Gheorghe- Mirauti, iar petrecerea la universitate .:)>-
f frumoasa ai fost...felicitari...
si luna de miere cand e? si unde plecati? :D

pufulica
15.05.2008, 22:54:07
Draga ralluk, ai fost o frumoasa!!!! =D>
Ma bucur tare mult!!!!!!!!!<:-P

Sa ne povestesti si de luna de miere!!!

crisstinna
16.05.2008, 10:30:33
Draga ralluk, ai fost o frumoasa!!!! =D>
Ma bucur tare mult!!!!!!!!!<:-P

Sa ne povestesti si de luna de miere!!!

da da...asteptam sa ne povestesti :D;))

crisstinna
16.05.2008, 10:33:35
fetelor...am o intrebare la voi..
Voua in contractul de la restaurant va cerut termen de garantie si factura pt orice duceti voi?
Ca noua ne-a cerut...si faza e ca noi am vrut sa facem parjiturile acasa(ca am o matusa care fac ef bune) si de unde sa aduc eu factura si termin de garantie daca facem acasa...uof...nu stiu ce o sa facem pana al urma

anyta28
16.05.2008, 11:56:04
Buna. Nu au stipulat la mine in contract termen de garantie la prajituri si nici factura.
trebuie sa meri sa vorbesti acolo si sa le zici ca vrei sa le faca cineva acasa..ca iti este ruda si nu faci la cofetarie.

raluagh
16.05.2008, 14:33:08
Intr-adevar cele mai bune torturi si de asemenea prajituri sunt facute de Belpan. Si mare atentie, de oriunde ati cumpara, sa cereti certificat de calitate pentru ca vi se cere la restaurant.

crisstinna
16.05.2008, 17:12:42
Intr-adevar cele mai bune torturi si de asemenea prajituri sunt facute de Belpan. Si mare atentie, de oriunde ati cumpara, sa cereti certificat de calitate pentru ca vi se cere la restaurant.

pai asta am patit si eu...imi trebuie certificat de garantie si noi vrem sa le facem acasa...
o sa merg sa vorbesc acolo sa vad ce rezolv..

pufulica
17.05.2008, 10:07:22
Buna
Eu nu stiu ce scrie in contractul meu, ca l-a facut mama :) . Dar am auzit si eu ceva chestii de astea... se pare ca restaurantele vor sa aiba o garantie ca nu face nimeni vreo toxinfectie alimentara apoi cade vina pe ei... ceea ce mi se pare ok...

Cat despre prajiturie facute acasa... cristinna, poate ajuta o declaratie pe proprie raspundere, sau ceva asemanator...

crisstinna
17.05.2008, 16:17:59
Buna
Eu nu stiu ce scrie in contractul meu, ca l-a facut mama :) . Dar am auzit si eu ceva chestii de astea... se pare ca restaurantele vor sa aiba o garantie ca nu face nimeni vreo toxinfectie alimentara apoi cade vina pe ei... ceea ce mi se pare ok...

Cat despre prajiturie facute acasa... cristinna, poate ajuta o declaratie pe proprie raspundere, sau ceva asemanator...

M-am gandit si eu la asta...o sa merg la ei sa vb ca sa stiu exact...

ralluk
17.05.2008, 20:26:58
buna...nu se poate cu prajituri facute acasa.....deoarece in caz de vreo intoxicatie nu poate raspunde nimeni....de asta se vrea neaparat factura...sau ceva cu data de valabilitate.....( de ex dc vreti prajituri cumparate din metro se accepta si ele..)..despre torturile facute la belpan....e mai mult o moda..eu tot acolo l-am avut si nu a iesit bine....in schimb am avut prajiturile de la bristena si absolut toti invitatii m-au intrebat de unde le-am comandat ca sunt excelente.(daca stiam faceam si tortul acolo)..

pufulica
17.05.2008, 23:14:23
buna...nu se poate cu prajituri facute acasa.....deoarece in caz de vreo intoxicatie nu poate raspunde nimeni....de asta se vrea neaparat factura...sau ceva cu data de valabilitate.....( de ex dc vreti prajituri cumparate din metro se accepta si ele..)..despre torturile facute la belpan....e mai mult o moda..eu tot acolo l-am avut si nu a iesit bine....in schimb am avut prajiturile de la bristena si absolut toti invitatii m-au intrebat de unde le-am comandat ca sunt excelente.(daca stiam faceam si tortul acolo)..

Eu am comandat un tort de la belpan, doar ca sa vad cum e...si e super bun....!!! probabil ai avut putin ghinion....!

anyta28
19.05.2008, 06:58:34
Buna.eu deja am inchiriat suportul de tort(a a juns sa fie bataie si pentru el in SV) de la belpan.
am auit ca prajituri bune se fac si la ipotesti(daca se faceau o data sau daca se fac in continuare).si se mai fac prajituri bune si la un laborator la radauti (e peste mana).daca aflu nr. de telefon de la radauti il dau si voua.

pufulica
19.05.2008, 07:51:08
Neata
Si mama a vrut initial sa faca prajiturile la Radauti, dar dupa ce am gustat tortul de la belpan, am zis ca o sa facem si prajiturile tot acolo, ca e mai simplu, si probabil sunt la fel de bune ca tortul.
Oricum, asa cum am observat, parerile si gusturile sunt impartite, asa ca cea mai buna metoda mi se pare degustatul inainte...

ralu4flori
19.05.2008, 11:15:14
buna! si eu o sa am nunta la acasa de piatra dar in octombrie. spune/mi te rog daca ai stabilit meniul.spor la pregatiri.

crisstinna
19.05.2008, 12:11:20
Buna.eu deja am inchiriat suportul de tort(a a juns sa fie bataie si pentru el in SV) de la belpan.
am auit ca prajituri bune se fac si la ipotesti(daca se faceau o data sau daca se fac in continuare).si se mai fac prajituri bune si la un laborator la radauti (e peste mana).daca aflu nr. de telefon de la radauti il dau si voua.

eu sunt din ipotesti si stiu cel putin 2 locuri unde se fac torturi si prajituri bune...unul din ele nu are autorizatie,dar va garantez ca face super bune(eu am dat de multe ori comada acolo-si de parajituri si de torturi)...iar celalat care are autorizatie fac si ei bune,dar se poate sa fie si mai bune :)>-

anyta28
19.05.2008, 13:37:23
buna! si eu o sa am nunta la acasa de piatra dar in octombrie. spune/mi te rog daca ai stabilit meniul.spor la pregatiri.

meniul mi-a zis sa vin cu 2 sapt inainte de nunta si sa stabilesc atunci.
trebuie sa stabilesc si orele in care sa aduca manacarea....vor sa traga in piept cu mancarea...a patit o prietena de a mea ca ultimul fel de mancare nu a fost adus decat dim...cand majoritatea invitatilor erau deja plecati.

anyta28
19.05.2008, 13:38:21

meniul mi-a zis sa vin cu 2 sapt inainte de nunta si sa stabilesc atunci.
trebuie sa stabilesc si orele in care sa aduca manacarea....vor sa traga in piept cu mancarea...a patit o prietena de a mea ca ultimul fel de mancare nu a fost adus decat dim...cand majoritatea invitatilor erau deja plecati.

anyta28
19.05.2008, 13:39:21
in legatura cu prajiturile inca nu m-am hotarat unde dau comanda.

anyta28
19.05.2008, 13:42:51
Neata
Si mama a vrut initial sa faca prajiturile la Radauti, dar dupa ce am gustat tortul de la belpan, am zis ca o sa facem si prajiturile tot acolo, ca e mai simplu, si probabil sunt la fel de bune ca tortul.
Oricum, asa cum am observat, parerile si gusturile sunt impartite, asa ca cea mai buna metoda mi se pare degustatul inainte...

te rog ceva...ai cumva nr de tel de la Radauti?
daca da te rog poate imi dai si mie

pufulica
19.05.2008, 14:08:30
te rog ceva...ai cumva nr de tel de la Radauti?
daca da te rog poate imi dai si mie

Am sa vb cu mama azi sau maine si ti-l dau pe pm :)

pufulica
19.05.2008, 14:15:26
eu am dat deja comanda la belpan, si tortul meu va arata cam asa.... (doar ca fara strugurii aia pe el).

crisstinna
19.05.2008, 14:21:20
eu am dat deja comanda la belpan, si tortul meu va arata cam asa.... (doar ca fara strugurii aia pe el).

Frumos...si cel mai important, cred ca DELICIOSsss:D

ralu4flori
19.05.2008, 14:34:39
eu sunt din ipotesti si stiu cel putin 2 locuri unde se fac torturi si prajituri bune...unul din ele nu are autorizatie,dar va garantez ca face super bune(eu am dat de multe ori comada acolo-si de parajituri si de torturi)...iar celalat care are autorizatie fac si ei bune,dar se poate sa fie si mai bune :)>-
:D poti sa imi spui si mie cat e kg de prajituri? eu am luat de craciun de acolo de la cineva si erau 28 de lei parca.

crisstinna
19.05.2008, 18:45:07
:D poti sa imi spui si mie cat e kg de prajituri? eu am luat de craciun de acolo de la cineva si erau 28 de lei parca.

eu stiam de 25...asa am luat ultima oara

anyta28
20.05.2008, 09:43:00
Buna.La Belpan kg de prajituri ajunge intre 18-23 ron.
la scala ( pe marasesti )cand am luat de acolo 2kg=20 ron ( asortate).
voi puneti prajiturile pe masa sa se seveasca lumea sau in casolete?

ralu4flori
20.05.2008, 09:56:33
Buna.La Belpan kg de prajituri ajunge intre 18-23 ron.
la scala ( pe marasesti )cand am luat de acolo 2kg=20 ron ( asortate).
voi puneti prajiturile pe masa sa se seveasca lumea sau in casolete?
eu una le pun in caserole ca fiecare sa aiba suficiente si apoi mie nu mi/ar placea ca cineva sa puna mana pe prajituri si apoi sa le aseze la loc. poate eu vreau sa o mananc nu?
dar asta e parerea mea.L-)

anyta28
20.05.2008, 10:18:51
nu stiu nici eu ce sa zic.majoritatea le pun pe masa dar au si casorele pregatite de o parte

pufulica
20.05.2008, 12:10:11
La nunti in Bucuresti, eu nu am vazut prajituri.
La o nunta in Bacau, prajiturile erau puse pe farfurii pe masa.
La nunti la Suceava am vazut in caserole (ca poate unii nu le mananca la nunta si le iau acasa...).

Eu voi pune tot in caserole. Dar aceste caserole sunt per persoana sau per familie? :-\

crisstinna
20.05.2008, 14:22:39
La nunti in Bucuresti, eu nu am vazut prajituri.
La o nunta in Bacau, prajiturile erau puse pe farfurii pe masa.
La nunti la Suceava am vazut in caserole (ca poate unii nu le mananca la nunta si le iau acasa...).

Eu voi pune tot in caserole. Dar aceste caserole sunt per persoana sau per familie? :-\

Per persoana...cel putin nu am vazut nicaieri sa fie per familie...si eu tot in carserole o sa pun...ca la masa o sa fie tort..

anyta28
20.05.2008, 19:34:17
Buna.la Suceava am vazut prajituri puse in casorele per familie ....nu per persoana.
dar ma gandeam ca daca invitatii vor sa serveasca la masa prajituri sa pun pe masa si daca vor sa ia acasa sa am pregatite si casorele sa le dau...asa am vazut ca se mai practica in ultimul timp.

crisstinna
20.05.2008, 21:06:08
Buna.la Suceava am vazut prajituri puse in casorele per familie ....nu per persoana.
dar ma gandeam ca daca invitatii vor sa serveasca la masa prajituri sa pun pe masa si daca vor sa ia acasa sa am pregatite si casorele sa le dau...asa am vazut ca se mai practica in ultimul timp.

eu la suceava am vazut doar per persoana...si am mai vazut si pus in carserole la masa, dar tot per persoana

ralluk
21.05.2008, 17:30:02
buna...prajiturile se pun cate 150-250 g per persoana...acum depinde de fiecare dc pune o caserola mai mare (de fam) sau 2 mai mici...si de buzunarul fiecaruia:)

crisstinna
21.05.2008, 19:25:13
buna...prajiturile se pun cate 150-250 g per persoana...acum depinde de fiecare dc pune o caserola mai mare (de fam) sau 2 mai mici...si de buzunarul fiecaruia:)

da normal ca trebuie sa se tina cont si de buzunarul fiecaruia...;))

Ioana11
21.05.2008, 22:03:16
Buna, Miresici din Suceava!! eu mai am ce-i drept un an pana la nunta dar as vrea sa rezolv treburile mai importante acum si sa las detaliile pt mai tarziu. de aceea apelez la voi, cele care ati avut deja nunta sau ati vazut care sunt variantele...as vrea cateva recomandari pentru:
agentie pentru decorarea salii, muzica (DJ), cameraman si florarie
cu tortul am vazut ca majoritatea laudati prajiturile Belpan! :D

Va multumesc mult si spor la pregatiri!:*

crisstinna
21.05.2008, 22:51:25
Buna, Miresici din Suceava!! eu mai am ce-i drept un an pana la nunta dar as vrea sa rezolv treburile mai importante acum si sa las detaliile pt mai tarziu. de aceea apelez la voi, cele care ati avut deja nunta sau ati vazut care sunt variantele...as vrea cateva recomandari pentru:
agentie pentru decorarea salii, muzica (DJ), cameraman si florarie
cu tortul am vazut ca majoritatea laudati prajiturile Belpan! :D

Va multumesc mult si spor la pregatiri!:*

iar eu pt filmat si poze iti recomand oidee..si eu fac cu ei...dupa nunta o sa iti arat si poze :D

Ioana11
21.05.2008, 23:23:33
[q

merci mult, Cristina! acu o sa trimit mesaje ca sa pot afla si eu detalii pe privat:D
din cate imi aduc aminte si tu vrei buchetul tot din cale, mi-au placut mult pozele alea cu buchetele!
Spor la pregatiri!:*

Ioana11
21.05.2008, 23:28:14
Este vreo Miresica care face nunta in Falticeni anul asta sau in 2009??:)

crisstinna
21.05.2008, 23:33:05
[q

merci mult, Cristina! acu o sa trimit mesaje ca sa pot afla si eu detalii pe privat:D
din cate imi aduc aminte si tu vrei buchetul tot din cale, mi-au placut mult pozele alea cu buchetele!
Spor la pregatiri!:*

da...din cale il vreau sigur...nu cred ca o sa ma razgandesc ca imi plac f taree calele :D

anyta28
23.05.2008, 09:58:17
Buna.voi cum faceti lumanarile?
la fel pentru nasi?eu asa ma gandeam ca sa nu fie toate diferite.

Ioana11
23.05.2008, 12:08:33
iar eu pt filmat si poze iti recomand oidee..si eu fac cu ei...dupa nunta o sa iti arat si poze :D

merci de informatii, Cristina! chiar sunt frumoase filmuletele
tu cu cat timp inainte i-ai contactat si daca poti sa-mi spui un pret estimativ in cazul tau, sa-mi fac asa o idee:D

crisstinna
23.05.2008, 12:11:23
merci de informatii, Cristina! chiar sunt frumoase filmuletele
tu cu cat timp inainte i-ai contactat si daca poti sa-mi spui un pret estimativ in cazul tau, sa-mi fac asa o idee:D

am vorbit cu ei cu vreo 4 luni si ceva inainte...si erau sa nu ne faca pt ca aveau inca o nunta in ziua acea, dar pana la urma s-a rezolvat si ne fac..
Pretul pt luna august(cea mai scumpa luna:-<) e 650 euro-filmat cu 2 camere +poze

crisstinna
23.05.2008, 12:12:39
tu vad ca ai nunta in iunie si cred ca is mai mici preturile...
dar la mine ii si cununie civila si nunta

Ioana11
23.05.2008, 14:36:58
am vorbit cu ei cu vreo 4 luni si ceva inainte...si erau sa nu ne faca pt ca aveau inca o nunta in ziua acea, dar pana la urma s-a rezolvat si ne fac..
Pretul pt luna august(cea mai scumpa luna:-<) e 650 euro-filmat cu 2 camere +poze

merci!!:* deci as putea sa o las pentru la toamna cu asta.
si eu am cununia civila si nunta tot atunci:D

anyta28
23.05.2008, 19:06:11
Buna.la mine filmeaza Gemanar . are studio (gimi ) si e f cautat.de asta s-a ocupat viitorul sot

crisstinna
28.05.2008, 10:27:39
fetelor de mult nu a mai dat vreouna pe aici...ce se intampla,ati terminat pregatirile de nunta? sau ati intrat in sesiune?...:)>-

pufulica
28.05.2008, 13:11:17
Eu mi-am comandat azi invitatiile, si am dat o parte din bani!
Am putin emotii ca sunt doar o parte din invitatii, deoarece restul trebuie sa le primeasca peste vreo 6 sapt...

ralu4flori
28.05.2008, 17:09:59
fetelor de mult nu a mai dat vreouna pe aici...ce se intampla,ati terminat pregatirile de nunta? sau ati intrat in sesiune?...:)>-
sesiunea ca sesiunea dar licentza de peste 2 saptamani imi da fiori....mi-a cam pierit cheful de pregateala. asta e viata! spor celorlalte miresiici si pupici!:-"

crisstinna
28.05.2008, 19:12:43
sesiunea ca sesiunea dar licentza de peste 2 saptamani imi da fiori....mi-a cam pierit cheful de pregateala. asta e viata! spor celorlalte miresiici si pupici!:-"

iti doresc mult successs...iti tin puminii si ai sa vezi ca o sa fie bine...
eu sunt doar in sesiune...si sincer nu am nici un chef de invatat (:|

crisstinna
28.05.2008, 19:13:53
Am putin emotii ca sunt doar o parte din invitatii, deoarece restul trebuie sa le primeasca peste vreo 6 sapt...

Ce model de invitatii ai ales? Dar de ce abia peste 6 saptamani? La mine au dat comanda in bucuresti la invitaii si au ajuns toate in 4 zile

pufulica
29.05.2008, 08:30:19
Bafta tuturor care sunteti in sesiune! Eu am scapat de vreo cativa ani... da ma gandesc sa ma apuc de cfa la toamna, sa mai invat ceva...ca doar munca nu foloseste pe termen lung! >:P

pufulica
29.05.2008, 08:36:20
Ce model de invitatii ai ales? Dar de ce abia peste 6 saptamani? La mine au dat comanda in bucuresti la invitaii si au ajuns toate in 4 zile

Am vazut la un targ o invitatie, la o firma din oradea (eu stau in bucuresti) si ei le aduc din spania, si au pe stoc 90 de buc, iar eu vreau 120 #-o . Asa ca restul mi le aduc peste 6 sapt, cand vor face o noua comanda si un nou import.
Invitatia arata cam asa ... (mirele e decupat, si cand o indoim, sta de fapt lg mireasa ;;) )

crisstinna
29.05.2008, 09:08:37
Am vazut la un targ o invitatie, la o firma din oradea (eu stau in bucuresti) si ei le aduc din spania, si au pe stoc 90 de buc, iar eu vreau 120 #-o . Asa ca restul mi le aduc peste 6 sapt, cand vor face o noua comanda si un nou import.
Invitatia arata cam asa ... (mirele e decupat, si cand o indoim, sta de fapt lg mireasa ;;) )

F dragutza :D
Am vazut si noi parca asa ceva si mi-a placut :D

luna_m
30.05.2008, 23:08:02
salut anck,
si eu sunt in aceeasi situatie ca tine, adica fac nunta in clung.modovenesc si facultatea in Bucuresti. Aceeasi impresie mi-au lasat-o si mie targurile. Adica nimic deosebit si preturile mi s-au parut mari. Si ma gandeam sa dau si eu o fuga la Chisinau -tot asa auzisem ca sunt rochii frumoase la preturi ok.
Dar, intr-un final eu mi-am gasit rochia la Christian Phillippe. Si sunt tare mandra de ea. Sa stii ca si la Piatra sunt rochii frumoase, insa depinde de firma.
Te pup
si mai tinem legatura
si din ce localitate ti-ai luato pana la urma?pot sa vad si eu foto...[-o<

luna_m
30.05.2008, 23:15:57
Eu una te inteleg prin ce treci...am fost si eu cat pe ce sa dau comanta la o firma,dar ma-m razgandit in ultimul moment si am hotarat sa mi le fac singura,sincera sa fiu sunt cu fff mari emotii(ma tem ca o sa fac vro prostie)/:)

luna_m
30.05.2008, 23:20:23
Este vreo Miresica care face nunta in Falticeni anul asta sau in 2009??:)
Buna...eu am nunta anul acesta si nu mai am mult si inca am foarte multe de facut...si e dificil pt ca nu sunt in tara:-s

luna_m
30.05.2008, 23:27:09
Buna.la mine filmeaza Gemanar . are studio (gimi ) si e f cautat.de asta s-a ocupat viitorul sot
poti sa-mi dai si mie adresa lor...sunt foarte scumpi?

luna_m
30.05.2008, 23:31:42
Buna,eu am nunta pe 9 aceleiasi luni ca tine...cum stai cu pregatirile...eu mai am o groaza de facut#:-S...ai dat deja invitatiile?

luna_m
31.05.2008, 00:03:51
Fetelor nu stiti o orchestra prin sv?sunt disperata sa gasesc una...va rog ajutati-ma[-o<

luna_m
31.05.2008, 00:12:42
BUNA...al meu va fi tot in stilul asta dar alta culoare(cum ai zis si tu etc...):D

luna_m
31.05.2008, 00:23:32
Frumoasa na-m ce zice...buna alegere=D>

pufulica
31.05.2008, 08:40:08
Draga luna_m, bine ai venit printre miresici.

In legatura cu orchestra pe care o vrei, nu stiu daca acum mai gasesti ceva pentru august... Eu am vorbit cu muzica anul trecut prin august cred... cam toti sunt luati acum. O sa-ti dau totusi un nr de telefon zilele astea (ca toate sunt la mama :)))

Sunt curioasa cum iti faci singura invitatiile... Eu nu am facut nimic singura, ca nu am timp....

Si sa ne arati poze (cu rochie...etc)!

crisstinna
31.05.2008, 11:58:11
Buna,eu am nunta pe 9 aceleiasi luni ca tine...cum stai cu pregatirile...eu mai am o groaza de facut#:-S...ai dat deja invitatiile?

Buna luna...da eu am nunta cu o saptamana inainte ta...cu pregatirile nu prea ma omor acum...ce s-a putut rezolva am rezolvat(adik am rezervat resturantul, mi-am luat rochia, invitatiille is gata, dar inca nu am inceput sa le dau- probabil ca la sf lui iunie o sa incep sa le dau ca atunci vine si iunby a meu acasa) si cred ca luni o sa merg sa vad ce rezolv cu aranjarea salii-ca pana acum nu am gasit nimic care sa imi convina:-s...
Asa...apoi dupa ce vine iuby cred ca o sa intram serios in pregatiri...ca mai avem multe de rezolvat...sper sa fie totul bine..
Tu ce ai rezolvat pana acum?
Mult succes si spor la pregatiri ;)

larissa_personal
31.05.2008, 17:15:38
ioi.....cand va vad atat de agitate ma gandesc la mine cum eram acum cateva luni....la fel de stresata ca totul sa fie bine....si din punctul meu de vedere, cred ca a fost o nunta d vis....nici nu mi-as fi dorit altceva...io am avut nunta la vama veche, vad ca nimeni nu mai face acolo si a fost super....mie mi-a placut mult restaurantul si serviciile au fost pe masura....nu am avut o formatie scumpa, dar a cantat toata noapte si a ridicat lumea in picioare....cantareata a fost o fata de nota 11....
prajiturile le-am pus in caserole, cam cate 300 de gr ptr o fam....prajiturile si tortu le-am facut la scala ca la belpan nu imi dadeau suportu pe care il vroiam.....luna de miere noi nu am planificat-o ptr ca sotu are un serv care nu ii prea permite sa plece....insa, dupa nunta el si-a luxat mana si a trebuit sa intre in concediu si am plecat o sapt de nebuni prin tara cu masina..si fost fff frumos....
deja am 8 luni de la nunta si vreau un bebe...care intarzie sa apara...dar noi asteptam...
ptr voi.....va urez sa fiti fericite, sa aveti o nunta de vis asa cum visati.....si orice v-ar supara in ziua nunti sa lasati deoparte si sa nu uitati sa zambiti tot timpul.....

crisstinna
31.05.2008, 23:06:15
ioi.....cand va vad atat de agitate ma gandesc la mine cum eram acum cateva luni....la fel de stresata ca totul sa fie bine....si din punctul meu de vedere, cred ca a fost o nunta d vis....nici nu mi-as fi dorit altceva...io am avut nunta la vama veche, vad ca nimeni nu mai face acolo si a fost super....mie mi-a placut mult restaurantul si serviciile au fost pe masura....nu am avut o formatie scumpa, dar a cantat toata noapte si a ridicat lumea in picioare....cantareata a fost o fata de nota 11....
prajiturile le-am pus in caserole, cam cate 300 de gr ptr o fam....prajiturile si tortu le-am facut la scala ca la belpan nu imi dadeau suportu pe care il vroiam.....luna de miere noi nu am planificat-o ptr ca sotu are un serv care nu ii prea permite sa plece....insa, dupa nunta el si-a luxat mana si a trebuit sa intre in concediu si am plecat o sapt de nebuni prin tara cu masina..si fost fff frumos....
deja am 8 luni de la nunta si vreau un bebe...care intarzie sa apara...dar noi asteptam...
ptr voi.....va urez sa fiti fericite, sa aveti o nunta de vis asa cum visati.....si orice v-ar supara in ziua nunti sa lasati deoparte si sa nu uitati sa zambiti tot timpul.....

Fain de tine ca ai terminat cu stresul si cu pregatirile pt nunta...si eu astept sa treaca mai repede si aceste 2 luni pana la ziua mult asteptata...si sper din tot sufletul ca si la noi totul sa fie ok si sa ne aducem aminte cu drag de acea zi.. :D
Acum eu tie iti doresc ca bebele pe care il asteptai sa vina cat de repede si sa fie sanatos si frumos :D...abia astept sa am si eu bebele meu :d , da mai avem de asteptat...oricum vrem ca copii(pt ca nu vreau numai unul:D) sa aibe parintii tineri ;;)....

crisstinna
03.06.2008, 11:21:55
Fetelor...stiti pe unde as putea sa gasesc tull in suceava??:-\
Eu vreau sa-mi fac marturiile singura si imi trebuie tull....>:D<

AnnyyAnnyy
03.06.2008, 12:45:20
^ in bazar gasesti tul...la rochii de mireasa.good luck

AnnyyAnnyy
03.06.2008, 12:48:48
super invitatiile...si haioase;)) imi plac! cat e buc?si daca poti lasa ceva date de contact ca ma tenteaza sa dau comanda si eu. ms

AnnyyAnnyy
03.06.2008, 13:09:32
Nu vreau sa fac reclama proasta nimanui dar despre Brandusa (restaurantul) am auzit ca se fura de numa' numa' .... stiu doua cupluri care au patit-o..... Nu stiu ce sa zic...... La Dolce Vita aceeasi situatie..... se fura! La Dolce Vita am fost in "culise" ca sa zic asa .... pt ca mireasa a fost viitoarea mea cumnata. Sunt foarte aiurea fazele astea ..... riscul meseriei..... Oricum daca are sa te fure, te fura..... e fain ca afli numai la sfarsit ...deci....nici un pericol sa se strice nunta!! :)) Va pupacesc pe toate!!!
defineste cuvantul "a fura"...ce-ti fura? sa pricep si eu...pt ca ma bate gandul sa fac la dolce vita pt ca e unicul loc unde mai gasesc sambete libere in iulie 2009....desi inima mea bate pt polaris in scheia, unde e totul rezervat deja pt 2009, si-ar trebui sa ma multumesc c-o duminica
asa ca:define "a fura"

AnnyyAnnyy
03.06.2008, 13:14:54
Cam asa e si la mine cu perechile......adica tot 150 perechi..... Nu am luat pe nimeni care sa-mi orneze sala..... si nici de cameraman nu am vb ..... stii tu poate pe cineva care filmeaza fain? Chiar te rog sa-mi recomanzi....la cap. asta.... :-\ nu prea stiu. Cu ornatul.... nu cred ca voi angaja firma. Are mami o prietena care se ocupa si incerc cu ea. Mai vad eu. daca te interesezi, te rog zi-mi si mie niste preturi. Asa de mult ma bucur ca am cu cine ma sfatui.... in grupul meu de prieteni.... suntem primii care facem nunta!! Cu rochia ce faci? De unde? Te pupik..... nu te stresa cu data nuntii + licenta pt ca sigur asa a vrut Doamne Doamne!!! :xpup
daca vrei un cameraman bun iti pot da eu nr unuia excelent:0743 761236(Ionel)
am pescuit nr lui la o nunta la care am fost acum un an...unde m-a uimit cu imaginatia lui.pot spune ca dvd-uri ca cele vizionate dupa nunta respectiva n-am mai vazut, si poze mai originale si frumoase nici atat.se vede profsionalismul.eu una la el vreau sa apelez pt la anul

AnnyyAnnyy
03.06.2008, 15:40:57
buna la toate miresicile..o intrebare...se fac nunti la Manastire Dragomirna Suceava?
se fac...am asistat eu la una acum 2 ani de zile...dar sincer nu-ti recomand o manastire pt ca se spune ca la manastire "se ia" omul cu Dumnezeu, nicidecum 2 muritori de rand...exista si niste superstitii pe tema asta pt cei care cred in asa ceva, etc...dar adevarul e ca peisajul de la Dragomirna e unic...pozele de dupa slujba arata super :)

wanna
03.06.2008, 16:59:28
Scuze, sunt total off topic si pe dinafara, ma bag si eu un pic printre voi, poate ma ajutati: nu stiti un salon de coafura bun in suceava? am o nunta pe 21 si eu fiind din Cj, tre sa ma aranjez acolo..plssssssss.. stiti??????
ink o data, scuze de off topic

crisstinna
03.06.2008, 22:11:04
^ in bazar gasesti tul...la rochii de mireasa.good luck

merci....sper sa ajung prin bazar si sa gasesc... ;)

AnnyyAnnyy
05.06.2008, 10:33:49
Scuze, sunt total off topic si pe dinafara, ma bag si eu un pic printre voi, poate ma ajutati: nu stiti un salon de coafura bun in suceava? am o nunta pe 21 si eu fiind din Cj, tre sa ma aranjez acolo..plssssssss.. stiti??????
ink o data, scuze de off topic
saloane sunt destule in sv...ideea e sa ai grija sa te duca cineva la o coafeza cu care a mai lucrat pers respectiva...sa stii clar ca esti pe maini bune.if u need help pm me si iti fac eu lipeala cu cineva
:P

pink_lady
05.06.2008, 13:55:36
saloane sunt destule in sv...ideea e sa ai grija sa te duca cineva la o coafeza cu care a mai lucrat pers respectiva...sa stii clar ca esti pe maini bune.if u need help pm me si iti fac eu lipeala cu cineva
:P
Imi faci si mie lipeala?;))

AnnyyAnnyy
07.06.2008, 11:35:11
bineinteles;;)pm me si-ti stau la dispozitie cu detalii

Ioana11
08.06.2008, 21:40:38
Draga luna_m, bine ai venit printre miresici.

In legatura cu orchestra pe care o vrei, nu stiu daca acum mai gasesti ceva pentru august... Eu am vorbit cu muzica anul trecut prin august cred... cam toti sunt luati acum. O sa-ti dau totusi un nr de telefon zilele astea (ca toate sunt la mama :)))

Sunt curioasa cum iti faci singura invitatiile... Eu nu am facut nimic singura, ca nu am timp....

Si sa ne arati poze (cu rochie...etc)!

merci de informatie!:* si apropo de muzica tu pe cine ai ?:D
spor la pregatiri

anyta28
09.06.2008, 16:38:53
Buna.Tull ar trebui sa incerci in bazar.De acolo stiu ca si-a luat o viitoare mireasa.spor.

anyta28
09.06.2008, 16:42:25
merci de informatie!:* si apropo de muzica tu pe cine ai ?:D
spor la pregatiri
Cam tarziu sa mai gasesti pe cineva liber ...numai sa ai noroc sa renunte cineva la nunta .Majoritatea sunt luati cu 1 an inainte.

Ioana11
10.06.2008, 18:12:14
Cam tarziu sa mai gasesti pe cineva liber ...numai sa ai noroc sa renunte cineva la nunta .Majoritatea sunt luati cu 1 an inainte.

sper ca nu e asa de tarziu ca doar mai e un an pana atunci:D
de asta m-ar fi interesat sa aflu cat mai multe pareri si recomandari [-o<

scumpick21
10.06.2008, 21:07:13

Buna. S-ar putea sa fie cam tarziu pentru ca si eu am nunta la anu si abia mi-am gasit formatie. Initial am vrut pe altcineva dar erau luati pe data de 22 aug. Asa ca iti urez bafta si sper sa gasesti formatia care iti place.

crisstinna
10.06.2008, 22:03:25
Buna. S-ar putea sa fie cam tarziu pentru ca si eu am nunta la anu si abia mi-am gasit formatie. Initial am vrut pe altcineva dar erau luati pe data de 22 aug. Asa ca iti urez bafta si sper sa gasesti formatia care iti place.

fetele...eu am gasit restaurant cu 6 luni inainte...deci nu disperati...mai sunt locuri...poate nu acolo unde va doriti...da in alta parte sigur(cu toate ca eu cu 6 luni inainte am gsit chiar unde am vrut ;;) )

anyta28
11.06.2008, 07:56:51
Buna.Sincer ar trebui de acuma sa te apuci sa cauti muzica.Ei fac contractari cu mai bine de 1 an inainte.Dar ai preferinte cine sa iti cante la nunta?

AnnyyAnnyy
12.06.2008, 12:51:42
tocmai am semnat si noi contractul pt sala;;) #:-S ...si acum suntem in aer.:-SS nu stim de unde sa incepem cu pregatirile:-SS :-SS
urmatorul pas firesc ar fi muzica, asa ca pls feteleor, I need some help:recomandati-mi o formatie buna, eventual date de contact, dvd-uri de la nuntile unde au mai cantat...a, si indrumati-ma in privinta pregatirilor care trebuie facute din timp...nunta noastra e in 2009, in iulie, deci peste 13 luni...timp este, insa stiu ca multe lucruri trebuie facute respectiv contractate din timp

AnnyyAnnyy
12.06.2008, 16:39:02
Dormim putin :)
Eu mi-am cumparat 2 tunuri de confetti de la miresici de aici - dar am vzt ca sunt si la bazar - cam 10-15 lei...de masina de facut baloane nu am auzit, dar mi-ar placea si mie:x :x :x

Eu nu am nici rochie, nici costum la mire...nici idee de cadouri la nasi...nici invitatii...nici nu stiu ce culoare are sala de la scorpion ca sa vad ce culoare mi-as amenaja acolo..am doar mirele+nasii +verighetele...mai sunt totusi 5 luni pana la nunta...:-SS
tun de confetti?cum arata?cum functioneaza?vreau si eu[-o< ...cred :d

crisstinna
12.06.2008, 21:21:06
tun de confetti?cum arata?cum functioneaza?vreau si eu[-o< ...cred :d

pai arata ca un tun si arunca confetii :))
nu am vazut nici eu unul vreodata ...doar am auzit.. ;;)
vad ca ai si u nunta la conacul domnesc ...unde anume faci? in restaurant sau in sala polivalenta?

roxyony
13.06.2008, 16:17:23
tocmai am semnat si noi contractul pt sala;;) #:-S ...si acum suntem in aer.:-SS nu stim de unde sa incepem cu pregatirile:-SS :-SS
urmatorul pas firesc ar fi muzica, asa ca pls feteleor, I need some help:recomandati-mi o formatie buna, eventual date de contact, dvd-uri de la nuntile unde au mai cantat...a, si indrumati-ma in privinta pregatirilor care trebuie facute din timp...nunta noastra e in 2009, in iulie, deci peste 13 luni...timp este, insa stiu ca multe lucruri trebuie facute respectiv contractate din timp

formatii , ai putea sa ii contactezi pe cei de la trupa continental (au site pe net), mai erau fratii reut insa pe astia i-am contractat eu deja (avem nunta in aceeasi zi dupa cum vad ;;)) . Eu am intrebat la restaurant ce formatii vin de obicei si mi-a zis multe nume de formatii , insa nu le mai tin minte.Am sa ma mai interesez daca vrei .

AnnyyAnnyy
13.06.2008, 17:45:05
pai arata ca un tun si arunca confetii :))
nu am vazut nici eu unul vreodata ...doar am auzit.. ;;)
vad ca ai si u nunta la conacul domnesc ...unde anume faci? in restaurant sau in sala polivalenta?
in restaurant...sala polivalenta mi se pare 1)ca e prea mare si 2) ca arata ca o hala...plus ca nu vreau o nunta mare cu o mie de invitati pe care nu-i cunosc sau pe care i-am vazut ultima data cand inca udam scutece:-" ...n-am chef de fraze gen:" vai,ce mare te-ai facut!!! "[-X si nici sa ma pupe toate babele de-a n-ºpea spişa din fam nu vreau[-X [-( .tu?in care sala :-\...hai acum spune, chit ca eu "m-am luat" de sala polivalenta cam tare;)) :D

AnnyyAnnyy
13.06.2008, 17:57:27
formatii , ai putea sa ii contactezi pe cei de la trupa continental (au site pe net), mai erau fratii reut insa pe astia i-am contractat eu deja (avem nunta in aceeasi zi dupa cum vad ;;)) . Eu am intrebat la restaurant ce formatii vin de obicei si mi-a zis multe nume de formatii , insa nu le mai tin minte.Am sa ma mai interesez daca vrei .
o sa incep sa ma interesez in saptamanile ce urmeaza,ca acum sunt in toiul sesiunii si numai la asta nu-mi sta capul:D...insa fratii Reut nici nu intrau in calculele mele,pt ca dupa 2 nunti la care am fost si-au cantat ei de-am stat pe scaun intreaga noapte nu i-as chema nici la priveghi:-& ...fara suparare, insa fratii reut "s-au cam ajuns cum se spune", si nu mai fac show-ul pe care-l faceau altadata la nunti, nu mai e atmosfera aceea de petrecere...ei se cred la spectacol, canta 40 min dupa care lasa ritmul ala enervant al clapelor intreaga seara si-si vad de mancarica si "beutura" ca la romani...efectiv la nuntile de care vb mai sus au luat banii degeaba, lumea a stat la mese pt ca nu aveai efectiv muzica de dans...:( plus ca promit multe:^o si nu se tin de cuvant:^o , de ex spun ca-n banii dati lor intra lautarii sau orchestra, cum s-o fi chemand, care sa-ti vina acasa in ziua nuntii, si bineinteles ca te bazezi pe asta si-n ziua nuntii ia-i de unde nu-s...si cand ii suni iti zic sec:"Am uitat sa gasim pe cineva sa trimitem"Anyway, lista poate continua, asa ca dupa lacrimile varsate de prietena mea la nunta ei, nu i-as lua nici gratis sa-mi cante...no offence!

AnnyyAnnyy
13.06.2008, 18:06:02
ce rochita frumoasa si sofisticata:>arati super bine in ea...apropo, imi pari cunoscuta...I think I know you from somewhere

crisstinna
13.06.2008, 21:15:32
in restaurant...sala polivalenta mi se pare 1)ca e prea mare si 2) ca arata ca o hala...plus ca nu vreau o nunta mare cu o mie de invitati pe care nu-i cunosc sau pe care i-am vazut ultima data cand inca udam scutece:-" ...n-am chef de fraze gen:" vai,ce mare te-ai facut!!! "[-X si nici sa ma pupe toate babele de-a n-ºpea spişa din fam nu vreau[-X [-( .tu?in care sala :-\...hai acum spune, chit ca eu "m-am luat" de sala polivalenta cam tare;)) :D

eu fac in sala polivalenta pt ca nu imi incap in restaurant toti invitaii :P as fi vrut si eu in resaturant pt ca acolo nici nu plateam in plus chiri pe sala...dar nah asta e...failiile nostre is mari...prieteni multi si nah...ajungem pe la 300.
ziceai ca ma cunosti...posibil...pe unde anume stai in sv?

AnnyyAnnyy
13.06.2008, 22:44:24
in cuza voda 1, bj

AnnyyAnnyy
13.06.2008, 22:46:36
daca e vb de o nunta mare da, polivalenta merge...in cazul meu cum am zis si mai sus, nu vreau ceva enorm, vreau ceva intim...sa stiu ca e nunta mea, nu a parintilor mei cu cunoscutii lor...sunt mai egoista asa.si asa e si miresoiul.2 egoisti:-"
speram sa ai si tu la restaurant, ca sa am cu cine ma sfatui in privinta cromaticii la cap. decorare sala...ai idee in sv cu cat timp inainte de nunta se "arvuneste" firma care sa se ocupe de asta?ca mi-e ca o sa ma tot gandesc pana trece momentul si dupa sa vezi criza de timp pe capul meu, si crizele mele pe capul miresoiului :))

crisstinna
14.06.2008, 13:58:18
daca e vb de o nunta mare da, polivalenta merge...in cazul meu cum am zis si mai sus, nu vreau ceva enorm, vreau ceva intim...sa stiu ca e nunta mea, nu a parintilor mei cu cunoscutii lor...sunt mai egoista asa.si asa e si miresoiul.2 egoisti:-"
speram sa ai si tu la restaurant, ca sa am cu cine ma sfatui in privinta cromaticii la cap. decorare sala...ai idee in sv cu cat timp inainte de nunta se "arvuneste" firma care sa se ocupe de asta?ca mi-e ca o sa ma tot gandesc pana trece momentul si dupa sa vezi criza de timp pe capul meu, si crizele mele pe capul miresoiului :))

pai eu mai am o luna si 2sapt si ink nu am vb cu nici o firma...chiar ca is in criza...tre sa ma grabesc ca sa nu raman fara...deobicei e mai bine sa vb mai din timp ca sa sti ca ai exact ce iti doresti...

AnnyyAnnyy
15.06.2008, 11:37:47
:-\ dar ai asa o idee despre ce si cum ai vrea sa fie?:-\

crisstinna
15.06.2008, 20:52:15
:-\ dar ai asa o idee despre ce si cum ai vrea sa fie?:-\

pai ceva simplu,...huse pe scuane si pe maa ceva si masa mirilor facuta frumos...si flori...aa si neaparat verde si alb :-p:D sper sa nu am probleme ca nu o sa gasesc..atat nu vreau sa bag banii in tot felul de prostioare...

pufulica
15.06.2008, 21:24:37
pai ceva simplu,...huse pe scuane si pe maa ceva si masa mirilor facuta frumos...si flori...aa si neaparat verde si alb :-p:D sper sa nu am probleme ca nu o sa gasesc..atat nu vreau sa bag banii in tot felul de prostioare...

ce intelegi prin prostioare? :-\

crisstinna
15.06.2008, 22:31:44
ce intelegi prin prostioare? :-\

pai tot felul de lucruri marunte...lumanarele,boalone in forma de inima, arcada la intrare, covor rosu,sfesnnice nuj de care si tot felul de maruntisuri

anyta28
16.06.2008, 12:00:53
Buna.daca mai ai o luna ar trebui sa meri saptamana asta sa te interesezi.sa nu fie ocupati ( daca au alta nunta in aceeasi zi nu cred ca mai aranjeaza sala in alta locatie ).spor

crisstinna
16.06.2008, 13:06:07
Buna.daca mai ai o luna ar trebui sa meri saptamana asta sa te interesezi.sa nu fie ocupati ( daca au alta nunta in aceeasi zi nu cred ca mai aranjeaza sala in alta locatie ).spor

ba da...deobicei au un numar mare de huse(albe) si probabil ca nu mai aranjeaza cu culoarea care si-au ales-o cei din data respectiva...da saptamana asta io sa rezolv cu asta ....sperrr...is destul de stresata din cauza asta, da acum is si in sesiune si nu prea am avut timp de umblat....da sper ca sa rezolv sapt asta si sa scap de inca o grija

ralu4flori
17.06.2008, 18:07:36
Buna fetelor! Gata! Scapai de scoala, de sesiune, de licentza si de tota. ar cam fi cazul sa mai fac cate ceva pt nunta nu? voi unde v/ati facut invitatiile?>:D<

crisstinna
17.06.2008, 23:15:42
Buna fetelor! Gata! Scapai de scoala, de sesiune, de licentza si de tota. ar cam fi cazul sa mai fac cate ceva pt nunta nu? voi unde v/ati facut invitatiile?>:D<

felicitarii...fain de tine ca ai terminat...
eu mi-am facut invitaiile la tipografia celestin.

pufulica
17.06.2008, 23:44:22
iar eu la oradea si mi le-a trimis prin curier :D

lenutza1984
18.06.2008, 22:15:15
am nevoie de cameraman si de fotograf....
cine ma poate ajuta plssssssssssssss

andreea22
18.06.2008, 22:20:20
buna fetelor..ce mai faceti?ce ati mai realizat pt nunta?saptamana viitoare sper sa reusesc sa pun poze cu invitatiile mele..am 2 tipuri..pt cei mai in varsta mai simple si pt tineret mai haioase..:*

AnnyyAnnyy
19.06.2008, 19:39:53
^oau, super buna ideea asta cu 2 tipuri de invitatii:)...mi-ai dat o idee pt la anul>:D< ms

eu n-am mai rezolvat nimic:( sunt in sesiune pana pe 6 iulie si am ex,si emotii :-SS si muuult de invatat8-| :(( ...si materia e grea :(( :-<...abia astept sa termin:-B , preferabil fara restante[-o<o:-) <:-P , sa ma pot ocupa si eu cum trebuie de organizarea nuntii...inca n-am formatie :(( fetelor help.nici nu prea stiu de unde sa incep ...pareri?opinii?sugestii?:D acccept orice, numai muzica sa iasa :))
a, si nici firma pt aranjarea salii n-am gasit inca...si eu ca si crisstinna vreau ceva simplut, fara baloane si alte chestiute

anyta28
20.06.2008, 07:30:07
am nevoie de cameraman si de fotograf....
cine ma poate ajuta plssssssssssssss

buna.eu ii am angajati pe gimi.au studiou propriu si fac poze si filme de la nunta f f frumoase. da un msj pe private si dau nr de telefon

lenutza1984
20.06.2008, 18:39:32
:)
pe 22 august 2009 sigur e sambata :)
nu stiu ce sa fac cu fotografiile
am vazut pe net niste poze superbe si vreau un fotograf cu adevarat profesionist si mi-e frica sa nu raman fara cat ma invart eu :(

crisstinna
20.06.2008, 20:39:03
:)
pe 22 august 2009 sigur e sambata :)
nu stiu ce sa fac cu fotografiile
am vazut pe net niste poze superbe si vreau un fotograf cu adevarat profesionist si mi-e frica sa nu raman fara cat ma invart eu :(

eu am facut contract cu cei de la oidee....imi place mult cum lucreaza...filmulete facute de ei poti vedea pe youtube,dar poze nu am...dupa nunta o sa iti arat...

larissa_personal
21.06.2008, 18:43:40
eu am facut contract cu cei de la oidee....imi place mult cum lucreaza...filmulete facute de ei poti vedea pe youtube,dar poze nu am...dupa nunta o sa iti arat...

din cate vad tu ai nunta pe 3 aug nu....atunci nu e in post? ai fost la biserica sa vezi daca se poate face cununia?

larissa_personal
21.06.2008, 18:48:16
va vad pe toate atat de agitate...mi-as dori sa mai retraiesc acele clipe cand am fost si io miresica....desi io nu m-am stresat cu pregatirile ca asa sunt io...extrem de calma...asta nu inseamna ca nu a iesit totul fff frumos...spor la pregatiri si sa nu uitati sa zambiti....:*

crisstinna
21.06.2008, 21:20:28
din cate vad tu ai nunta pe 3 aug nu....atunci nu e in post? ai fost la biserica sa vezi daca se poate face cununia?

e post la ortodoxi...si eu nu sunt ortodoxa...:P

larissa_personal
22.06.2008, 10:19:18
e post la ortodoxi...si eu nu sunt ortodoxa...:P

scuze....orisicum iti doresc o nunta de vis...asa cum iti doresti:*

crisstinna
22.06.2008, 12:03:53
scuze....orisicum iti doresc o nunta de vis...asa cum iti doresti:*

merci...la fel si tie :D :*

larissa_personal
22.06.2008, 19:11:24
merci...la fel si tie :D :*