PDA

Versiunea completa : Pregatirile miresicilor din Suceava

Pagini : 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11

crisstinna
23.06.2008, 07:53:38
io deja am avut nunta de vis....mai am putin si fac un an....<:-P

oh...felicitari atunci...si la cat mai multi ani inainte fericiti si impliniti :D

AnnyyAnnyy
23.06.2008, 15:23:35
intrebare: cat ati dat acont la biserica si cu cat timp inainte de nunta ati rezervat ziua respectiva pt slujba?

pufulica
23.06.2008, 17:32:24
Eu (adica mama) am rezervat biserica cu vreo 4 luni inainte, dar eram singura din ziua respectiva.. Cat despre avans..zero. Plus ca nu am auzit la nimeni in Sv sa dea avans la biserica..

andreeadidi
23.06.2008, 17:39:40
astea sunt verighetele:-p
sunt de la coriolan,nu?

wanna
23.06.2008, 19:12:51
Ptr Anny: multumesc mult ca mi-ai recomandat-o pe d-na coafeza...care a fost fff dragutza si mi-a facut o supercoafura ptr 3 zile!!!..a fost lejera si mi-a stat bine..cel putin asha au zis cunostintele..:P..nunta a fost faina..cam muta 'populara",..dar ne-am distrat..nu am apucat sa admiram Suceava ca am fost mai pe fuga..dar promitem sa ne intoarcem sa vizitam tot!!!..ink o data..multumesc..:*

andreeadidi
24.06.2008, 13:44:22
salut...voiam sa va intreb pe cele care ati fost pe la cernauti sau prin bazar in suceava,ati vazut rochii ieftine pana in 4-5 milioane?

andreea22
24.06.2008, 18:31:40
salut...voiam sa va intreb pe cele care ati fost pe la cernauti sau prin bazar in suceava,ati vazut rochii ieftine pana in 4-5 milioane?

Buna..sunt rochii ieftine si la cernauti si in bazar..o prietena de a mea si-a luat o rochita din cernauti gen printesa si a dat aprox 300 $..si e superba..dar gasesti si cu mai putin..sper sa gasesti ceva sa-ti placa

andreeadidi
24.06.2008, 19:07:26
Buna..sunt rochii ieftine si la cernauti si in bazar..o prietena de a mea si-a luat o rochita din cernauti gen printesa si a dat aprox 300 $..si e superba..dar gasesti si cu mai putin..sper sa gasesti ceva sa-ti placa
mersi mult.

AnnyyAnnyy
25.06.2008, 16:16:55
BUNA:bye_04:!MA NUMESC ANDREEA SI SUNT DIN SUCEAVA.EU AM NUNTA LA ANU PE 19 IULIE 2008,DECI MAI AM DESTUL TIMP,SI AS VREA SA STIU DACA MAI ESTE CINEVA CAM PE ACEEASI DATA,APROAPE DE SF ILIE.NU VREAU SA PLOUA LA NUNTA DELOC...SI DIN CATE IMI AMINTESC TOT TIMPUL PLOUA DE SF ILIE.SPER SA FIE DOAR O SUPERSTITIE.:-SS
cum sa ploua :O eu nu ma marit uda[-X :(( ...am pe 18, deci nu se poate sa ploua...[-o< Da Doamne sa nu ploua[-o< ca-s in stare sa fac ocadere nervoasa daca vad un strop de ploaie in ziua mea perfecta:D

AnnyyAnnyy
25.06.2008, 16:19:26
Ptr Anny: multumesc mult ca mi-ai recomandat-o pe d-na coafeza...care a fost fff dragutza si mi-a facut o supercoafura ptr 3 zile!!!..a fost lejera si mi-a stat bine..cel putin asha au zis cunostintele..:P..nunta a fost faina..cam muta 'populara",..dar ne-am distrat..nu am apucat sa admiram Suceava ca am fost mai pe fuga..dar promitem sa ne intoarcem sa vizitam tot!!!..ink o data..multumesc..:*
aham...deci tu ai fost la ea:D ...ca m-a sunat sambata seara sa ma intrebe daca ma marit fara stirea ei:D...stia ca-s logodita dar nu apucasem sa trec sa-i spun ca mi-am luat sala...si cum tu i-ai zis ca vii din partea unei miresici, ai pus-o serios pe ganduri:))
ma bucur ca ti-a placut...stiu eu de ce o recomand tuturor...e o super fara si o super coafeza :) si asta o spun eu, o pretentioasa si jumatate:D

AnnyyAnnyy
25.06.2008, 16:25:32
Eu (adica mama) am rezervat biserica cu vreo 4 luni inainte, dar eram singura din ziua respectiva.. Cat despre avans..zero. Plus ca nu am auzit la nimeni in Sv sa dea avans la biserica..
hmmmm...eu am auzit povesti ciudate rau...ca au platit avans nuj cat la biserica, ca au mers sa vb cu preotul cu un an inainte si cu greu au gasit loc sa-si strecoare slujba printre alte nunti...:-S nu stiu daca sa ma incred in povestile horror pe care mi le servesc altii:^o ..mai multa incredere am in voi:> >:D< ...oricum sapt care vine termin si eu sesiunea si ma duc sa vad ce si cum e si cu biserica:P sa fiu sigura ca e totul stabilit din timp:D
deocamdata se aude ca pe maine seara semnam cu muzica<:-P \:D/ asa ca mai tai ceva de pe lista cu "things to do" :D

alinutza_19
26.06.2008, 12:30:08
Hello la toate miresicile. Sunt si eu miresica, dar nu in suceava ci in radauti. Chiar daca sunt off-topic as vrea sa va aud parerile voastre legate de bautura. :D . Ce, cat.....?

crisstinna
26.06.2008, 22:08:59
aham...deci tu ai fost la ea:D ...ca m-a sunat sambata seara sa ma intrebe daca ma marit fara stirea ei:D...stia ca-s logodita dar nu apucasem sa trec sa-i spun ca mi-am luat sala...si cum tu i-ai zis ca vii din partea unei miresici, ai pus-o serios pe ganduri:))
ma bucur ca ti-a placut...stiu eu de ce o recomand tuturor...e o super fara si o super coafeza :) si asta o spun eu, o pretentioasa si jumatate:D

cine e aceasta doamna faimoasa?:D ca am si eu emotii pt coafura din ziua nunti :-<

AnnyyAnnyy
30.06.2008, 15:39:01
^coafeza mea ...care-i o scumpa si-o dulce, si totodata f priceputa in ceea ce face:> o recomand oricui:P

AnnyyAnnyy
30.06.2008, 15:44:02
I'm back girls :D mai am un examen si gata#:-S ..\:D/ .scap. Da Doamne[-o< sa treaca si asta cu bine^:)^ ca mi s-a acrit deja de sesiune :D...si vremea de afara nu ma incurajeaza deloc sa ma apuc de invatat...:-s
la capitolul pregatiri de nunta am mai avansat cu-n pas: am luat formatia \:D/ <:-P ...asa ca pana-n toamna nu cred ca ma mai complic cu pregatirile de nunta.zic eu...acuma nu stiu...:-S ar trebui sa vorbesc de pe acum la biserica?:-s si firma de decoratiuni tot asa cu un an inainte sa o contractez? voi ce spuneti?cum ati procedat in cazul vostru?

Ioana11
02.07.2008, 15:35:19
^coafeza mea ...care-i o scumpa si-o dulce, si totodata f priceputa in ceea ce face:> o recomand oricui:P

buna. se poate un nr de telefon, o adresa ceva?:D sar'mana

Ioana11
02.07.2008, 15:41:54
Buna.Sincer ar trebui de acuma sa te apuci sa cauti muzica.Ei fac contractari cu mai bine de 1 an inainte.Dar ai preferinte cine sa iti cante la nunta?

hmmm:hm:...pai eu as fi preferat DJ la nunta dar aici toata lumea vorbeste de formatii...:-s :((
as fi vrut sa aud mai multe pareri^:)^

crisstinna
02.07.2008, 23:00:05
buna. se poate un nr de telefon, o adresa ceva?:D sar'mana

sau un nume ceva...un salon la care o putem gasi...:-?

Ioana11
03.07.2008, 10:45:27

multumesc frumos si spor la pregatiri!:)

anyta28
03.07.2008, 13:34:53
hmmm:hm:...pai eu as fi preferat DJ la nunta dar aici toata lumea vorbeste de formatii...:-s :((
as fi vrut sa aud mai multe pareri^:)^

coafeza e din suceava?vreau si eu daca se poate sa imi zici la ce salon lucreaza.pls

aquarelle
03.07.2008, 17:09:50
Buna fetelor,

Cine ma poate ajuta cu niste recomandari de formatii de prin moldova, nu formatii foarte mari...ceva tineri care sa cante nu doar populara, ci si usoara, moderna, etc. Nu am prea fost la nunti prin zona, asa ca orice feedback de la voi m-ar ajuta foarte mult! multumiri anticipate! >:D<

Ioana11
03.07.2008, 19:56:04
coafeza e din suceava?vreau si eu daca se poate sa imi zici la ce salon lucreaza.pls

buna! am primit si eu doar nr de telefon, adresa nu o stiu nici eu

roxana_amariei
03.07.2008, 20:37:04
Buna fetelor,

Cine ma poate ajuta cu niste recomandari de formatii de prin moldova, nu formatii foarte mari...ceva tineri care sa cante nu doar populara, ci si usoara, moderna, etc. Nu am prea fost la nunti prin zona, asa ca orice feedback de la voi m-ar ajuta foarte mult! multumiri anticipate! >:D<

Pai ar fi mai multe. De exemplu, Fratii Reut, pe care ii am eu, buni, insa cam scumpi... Ar mai fi trupa Continental, care iarasi canta bine.
Am vazut ca ai nunta la Botosani, este la Dorohoi o formatie, Stil sau Star, ceva de genul acesta, vor canta la nunta unei prietene de ale mele in august anul acesta. Ea i-a mai vazut si la alte nunti si i-au placut mult si nici nu sunt asa scumpi.
La Campulung Modovenesc mai este o formatie Autentic...
Cam asta stiu in mare.
Mult succes!

AnnyyAnnyy
03.07.2008, 21:17:01
buna! am primit si eu doar nr de telefon, adresa nu o stiu nici eu
daca va referiti la coafeza recomandata de mine...astept un pm de la voi si putem stabili cum , cand si unde ne putem intalni ca sa va duc la salonul ei...

AnnyyAnnyy
03.07.2008, 21:24:05
raspuns pt anita28, ioana11 si crisstinna:
coafeza de care vb eu are salonul ei propriu recent deschis...care nu e dat in functionare per complet...asa ca la ea puteti ajunge doar prin intermediul cuiva, cu programare din timp...asa cum a ajuns wanna dupa ce i-am recomandat-o eu si cum va ajunge sambata asta si pink_lady pe care o voi duce la salon personal.
asa ca cele interesate dati-mi pm si vb...ca nu pot lasa nr coafezei de tel asa, postat aici pe forum:-S, si ca sa explic cum ajungeti la salon e mai dificil...
pt detalii despre munca prestata de coafeza, vb cu wanna si in viitorul apropiat cu pink_lady .garantez eu ca o sa v-o recomande si ele cu caldura :)
bafta la pregatiri!

rocsanyk3
04.07.2008, 21:15:47
Buna fetelor,

sal la mine o sa cante STAR din suceava Bradet....sunt cei mai tar din zona noastra.....vezi daca sunt liberi....am sa-ti zic dupa nunta cum a fost:)>-

aquarelle
07.07.2008, 16:58:51
Pai ar fi mai multe. De exemplu, Fratii Reut, pe care ii am eu, buni, insa cam scumpi... Ar mai fi trupa Continental, care iarasi canta bine.
Am vazut ca ai nunta la Botosani, este la Dorohoi o formatie, Stil sau Star, ceva de genul acesta, vor canta la nunta unei prietene de ale mele in august anul acesta. Ea i-a mai vazut si la alte nunti si i-au placut mult si nici nu sunt asa scumpi.
La Campulung Modovenesc mai este o formatie Autentic...
Cam asta stiu in mare.
Mult succes!

am mai auzit de Stil de la Dorohoi...poti cumva face rost de nr lor de telefon de la prietena ta si sa-mi trimiti pe PM? raman datoare! mercic! ^:)^

aquarelle
07.07.2008, 17:06:10
sal la mine o sa cante STAR din suceava Bradet....sunt cei mai tar din zona noastra.....vezi daca sunt liberi....am sa-ti zic dupa nunta cum a fost:)>-

poti sa-mi trimiti si mie un PM cu nr lor de telefon? merci mult!

roxana_amariei
08.07.2008, 16:09:56
am mai auzit de Stil de la Dorohoi...poti cumva face rost de nr lor de telefon de la prietena ta si sa-mi trimiti pe PM? raman datoare! mercic! ^:)^

Am numarul de telefon, am vrut sa ti-l trimit pe pm, insa cand sa il trimit mi s-a spus ca trebuie sa am 10 mesaje scrise in forum pentru a putea trimite pm. Incerc sa mi scriu cateva mesaje sa ajung la 10 sa iti scriu...;))

pink_lady
08.07.2008, 19:06:07
raspuns pt anita28, ioana11 si crisstinna:
coafeza de care vb eu are salonul ei propriu recent deschis...care nu e dat in functionare per complet...asa ca la ea puteti ajunge doar prin intermediul cuiva, cu programare din timp...asa cum a ajuns wanna dupa ce i-am recomandat-o eu si cum va ajunge sambata asta si pink_lady pe care o voi duce la salon personal.
asa ca cele interesate dati-mi pm si vb...ca nu pot lasa nr coafezei de tel asa, postat aici pe forum:-S, si ca sa explic cum ajungeti la salon e mai dificil...
pt detalii despre munca prestata de coafeza, vb cu wanna si in viitorul apropiat cu pink_lady .garantez eu ca o sa v-o recomande si ele cu caldura :)
bafta la pregatiri!
Eu deja o recomand si ma declar clienta fidela (in masura timpului)!
Este o super profesionista, pacat ca nu are ziua mai multe ore :))
Abia astept sa ma coafezi si machieze pt nunta mea peste 3 saptamani!

Mergeti cu mare incredere acolo!

AnnyyAnnyy
08.07.2008, 21:51:44
^:D.ma bucur mult ca ti-a placut...de fapt eram sigura ca o sa fii incantata...pt ca si eu sunt, si eu nu-s usor de multumit :D:">
Imi pare rau ca sambata n-am mai stat prin "zona", da miresoiul vroia sa recupereze perioada cat a suferit el in timpul sesiunii mele :))oricum ne mai vedem noi prin sv, si chiar pe la coafor , ca vad ca te declari clienta fidela :D

AnnyyAnnyy
08.07.2008, 21:55:35
Star?care din cele 2 formatii care canta la Bradet e STAR?ca eu am una din ele...da habar n-am cum se cheama:)) mi-a recomandat-o cineva care se ocupa in Sv cu organizarea de spectacole, si mi-a placut ...asa ca n-am mai stat sa vad numele formatiei si alte banalitati

crisstinna
09.07.2008, 10:04:02
Eu deja o recomand si ma declar clienta fidela (in masura timpului)!
Este o super profesionista, pacat ca nu are ziua mai multe ore :))
Abia astept sa ma coafezi si machieze pt nunta mea peste 3 saptamani!

Mergeti cu mare incredere acolo!

ceva poze cu o coafura, tunsoare facuta de ea nu aveti?:D as vrea sa vad

rocsanyk3
09.07.2008, 21:00:15
Star?care din cele 2 formatii care canta la Bradet e STAR?ca eu am una din ele...da habar n-am cum se cheama:)) mi-a recomandat-o cineva care se ocupa in Sv cu organizarea de spectacole, si mi-a placut ...asa ca n-am mai stat sa vad numele formatiei si alte banalitati

e formata din 4 membri o fata si 3 baieti.....cel cu care am facut contractul se numeste Dan Sinauceanu si este din Falticeni....super de treaba....am fost sa-i vedem la bradet ......abia astept sa-i dedic lu´ taicamiu ¨fetele lu´ tata¨;))....

rocsanyk3
09.07.2008, 21:37:01
Este vreo Miresica care face nunta in Falticeni anul asta sau in 2009??:)
sal eu fac in falticeni =D>

rocsanyk3
09.07.2008, 22:47:56
eu nu ma mai complic cu tortul..il fac sigur la belpan..ei il livreaza la ce ora vrei.la ipotesti cum faci?il iei cu o zi inainte sau trimiti pe cineva in ziua nuntii?fiecare face cum vrea.ati mai evoluat cu pregatirile?saptamana viitoare o sa merg pe la toate agentiile din oras sa vad cam ce au.sper sa gasesc si nuantele care le vreau adica un mov deschis cu un mov un pic mai inchis.o sa va anunt si pe voi cam ce au si la ce preturi.cam pustiu forumul asta din suceava..indrazniti si mai scrieti cate ceva..ce-ati mai facut pentru nunta ce idei aveti cam ce ati vrea..ca sa ne putem ajuta intre noi:*
am 2 ore de cand citesc si iau notite:D inca nu am ce sa scriu ... am rezervata sala, muzica si foto de anul trecut in septembre ......invitatiile tre sa mi le comande sormea...textul l-am facut eu si astept sa treaca timpul mai repede sa vin acasa (o sa vin cu 3 sapt inainte de nunta) sa fac restul...sper sa am timp...ma preocupa machiajul, rochia si sala (sunt din Falticeni)

rocsanyk3
09.07.2008, 22:53:37
eu nu ma mai complic cu tortul..il fac sigur la belpan..ei il livreaza la ce ora vrei.la ipotesti cum faci?il iei cu o zi inainte sau trimiti pe cineva in ziua nuntii?fiecare face cum vrea.ati mai evoluat cu pregatirile?saptamana viitoare o sa merg pe la toate agentiile din oras sa vad cam ce au.sper sa gasesc si nuantele care le vreau adica un mov deschis cu un mov un pic mai inchis.o sa va anunt si pe voi cam ce au si la ce preturi.cam pustiu forumul asta din suceava..indrazniti si mai scrieti cate ceva..ce-ati mai facut pentru nunta ce idei aveti cam ce ati vrea..ca sa ne putem ajuta intre noi:*
ai putea sa-mi dai si mie un nr de telefon sau ceva sa iau legatura cu cineva de la belpan sa intreb daca mai pot face cand am eu nunta.....oare pot sa rezerv de pe acuma si sa merg sa vad modelul cu 2 sapt inaintea nuntii? ca nu sunt in tara acuma si vin peste 2 luni.......si ink o intrebare mica mica.....mi-l livreaza si in falticeni......e posibil sau fac numai pe suceava......as sta mai linistita......daca stiti raspunsurile dati-mi un PM va rog mult de tot....

rocsanyk3
09.07.2008, 23:02:12
am uitat de foto...:) Nu-mi plac torturile rotunde.... sper sa se poata. Ce ziceti?? Ala mai inalt imi place cel mai mult!
mi se pare ca ultimul e mai usor de facut.......dar daca iti palce cel inalt sper sa se poata......

rocsanyk3
09.07.2008, 23:11:38
Buna...eu am nunta anul acesta si nu mai am mult si inca am foarte multe de facut...si e dificil pt ca nu sunt in tara:-s
unde esti? ...nici eu nu sunt in tara dar o sa vin cu 3 sapt inainte.....per sa-mi ajunga timpul sa-mi gasesc: rochie, coafeza, aranjament pt sala, flori, pantofiori, tortuletz, meniu :-SS :-SS :-SS doamne cate o sa am de facut....crek o sa am o vacanta obositoare tare...dar o data ma marit....noroc de site-ul asta mai am de invatat cate ceva.....
sper sa am timp de toate....bafta si tie....

AnnyyAnnyy
10.07.2008, 14:43:51
e formata din 4 membri o fata si 3 baieti.....cel cu care am facut contractul se numeste Dan Sinauceanu si este din Falticeni....super de treaba....am fost sa-i vedem la bradet ......abia astept sa-i dedic lu´ taicamiu ¨fetele lu´ tata¨;))....
ai cealaltă formaţie de la Brădet..not mine :D a mea are 3 membrii: 2 băieţi(chitară şi clape+voce) şi o fată (voce evident )

rocsanyk3
14.07.2008, 23:17:37
M-am gandit si eu la partea cu machiajul si coafatul. Eu vreau sa vin cu o sapt inainte la Sv, si mi-a zis mama de o coafeza (nu stiu inca unde si cum, da va anunt cand aflu) si o sa-mi fac o proba. Daca nu imi place, a doua zi merg la alta, pana o gasesc pe aia buna!
Cat despre unghii... aici chiar nu am nici o idee. Oricum, va fi mai simplu, ca eu nu vreau ceva f sofisticat.

Dar, daca auziti ceva ce va place, tineti-ma la curent!
:*
PS: si haideti sa mai comunicam si noi! Ca doar suntem miresici, si culmea, toate avem nunta in Sv :O :))

helloo ai nunta in aceiasi zi k mine.......usor usor incepe stresul si la mine....^:)^ [-X .......nu stiu nici eu unde o sa ma coafez si astea dar o sa vad eu ,,,,,sigur o sa iasa bine<:-Ppoate mai vb...vad ca nu mai scrie nimeni

rocsanyk3
15.07.2008, 00:34:45
mai postez cateva poze... galeria foto... va urma in 2 saptamani :)
Am facut cununiile la biserica Sf Gheorghe- Mirauti, iar petrecerea la universitate .:)>-
foarte frumosa ai fost.....si florile ...superb buchetul....cine ti l-a facut? cum ti-ai ornat sala?

rocsanyk3
15.07.2008, 00:47:52
Buna, Miresici din Suceava!! eu mai am ce-i drept un an pana la nunta dar as vrea sa rezolv treburile mai importante acum si sa las detaliile pt mai tarziu. de aceea apelez la voi, cele care ati avut deja nunta sau ati vazut care sunt variantele...as vrea cateva recomandari pentru:
agentie pentru decorarea salii, muzica (DJ), cameraman si florarie
cu tortul am vazut ca majoritatea laudati prajiturile Belpan! :D

Va multumesc mult si spor la pregatiri!:*
am aceleasi intrebari ca tine....unde gasesc de ornat sala .....cu 2 sapt inainte de nunta sunt sanse sa nu gasesc oare?:-SS mai repede nu pot veni acasa:( si cu inchiriatul suportului pt tort....de unde sa-l iau oare? stie cineva un nr de tel sa-mi dea MP sau un sfate bine primit oricand.....

pufulica
15.07.2008, 10:46:27
am aceleasi intrebari ca tine....unde gasesc de ornat sala .....cu 2 sapt inainte de nunta sunt sanse sa nu gasesc oare?:-SS mai repede nu pot veni acasa:( si cu inchiriatul suportului pt tort....de unde sa-l iau oare? stie cineva un nr de tel sa-mi dea MP sau un sfate bine primit oricand.....

Deci nu stai f bine cu pregatirile...#-o :(( :(
Da lasa ca te mai ajutam noi daca putem...

Ai sa vezi ca ai sa le rezolvi pe toate si o sa ai o nunta asa cum iti doresti!

pink_lady
15.07.2008, 11:55:24
dar poti sa te ocupi si prin tel :) daca nu ai pe cine sa trimiti:)
Vezi cu tava de torc ca eu stiu ca tre sa le rezervi din timp s avezi ce model vrei...suna la firma care te intereseaza sa-ti trimita eventual ofertele pe email.

Incearca!

rocsanyk3
15.07.2008, 15:18:08
dar poti sa te ocupi si prin tel :) daca nu ai pe cine sa trimiti:)
Vezi cu tava de torc ca eu stiu ca tre sa le rezervi din timp s avezi ce model vrei...suna la firma care te intereseaza sa-ti trimita eventual ofertele pe email.

Incearca!
buna idee......sa vad daca au poze sau ceva sa-mi trimita sa vad modele....mai intai sa aflu nr de tel :"> ca am unul gresit:-B stie cineva nr la belpan suceava?????sigul il stiti ca majoritatea il faceti acolo......vreau si eu:D pls
gataaaa...am numarul...am si sunat a vb foarte frumos cu mine tipa...astept sa-mi trimita mail cu ofertele.....si mai au si suporturi......am mai scapat de ceva de pe lista lunga a pregatirilor<:-P

rocsanyk3
15.07.2008, 16:29:20
stie cineva unde se inchiriaza limizine pt nunti in jud suceava? am nevoie de ea in Falticeni....pls:D

lalu4you
15.07.2008, 17:37:26
Buna tuturor
Voi fi si eu miresica anul asta si ma gandeam sa impartasesc cu voi ce am patit eu si sa aflu ce mai vreau.
1. Stie cineva ceva legat de faptul ca rest Gloria va fi vandut la licitatie si demolat?
2. Eu as vrea o nunta cu tot felul de obiceiuri din zona... (eu sunt din Sv, dar viitorul meu sot e din Constanta si ne-am gandit ca ceva traditional ar place tuturor invitatilor...).Asa ca daca aveti idei...pls help
3. Momentan atat... dar revin ...

Multumesc anticipat pt raspunsuri

buna.stai cat se poate de linistita!daca se scotea la licitatie si daca se demola nu te mai puneau sa platesti taxa.Cate vorbe aiurea...
bafta la toate pregatirile si o casnicie frumoasa!

roxana_amariei
15.07.2008, 18:18:25
stie cineva unde se inchiriaza limizine pt nunti in jud suceava? am nevoie de ea in Falticeni....pls:D

Uite aici un articol cu privire la unica (cred) limuzina din Suceava. Mai multe informatii legate de nr de telefon, adrese nu am sa iti dau, insa poti cauta pe net.

http://www.monitorulsv.ro/Local/2008-07-04/Plimbari-cu-limuzina-pe-strazile-Sucevei

scumpick21
15.07.2008, 18:46:51
Limuzina aia neagra de care vorbeati este parcata in centru orasului Suceava (in fata la Casa de Cultura). Are si un nr de telefon dar din pacate nu il stiu.

anyta28
16.07.2008, 07:32:53

Buna. in suceava sunt doar 2 limuzine : una apartine de toscana si cealalata cred ca de sagra .

anyta28
16.07.2008, 07:36:29
Buna. vreau si eu sa intreb ceva. voi ati mers la biserica? eu inca nu am ajuns si nici la primarie sa ma interesez ce acte am nevoie

crisstinna
16.07.2008, 08:40:18
Uite aici un articol cu privire la unica (cred) limuzina din Suceava. Mai multe informatii legate de nr de telefon, adrese nu am sa iti dau, insa poti cauta pe net.

http://www.monitorulsv.ro/Local/2008-07-04/Plimbari-cu-limuzina-pe-strazile-Sucevei

nu cred ca e unica pt ca am mai vazut si altele prin sv ...la aia neagra are iubi numarul,dar acum nu e cu mine...daca nu il gasiti pana mai diseara vi-l dau eu...noi am sunat si pt suceava ii 100de euro pe ora primele5 ore, apoi 50 de euro ora :P...noi am renuntat la idee :D ni se pare cam scump :P

crisstinna
16.07.2008, 09:13:54
Buna. vreau si eu sa intreb ceva. voi ati mers la biserica? eu inca nu am ajuns si nici la primarie sa ma interesez ce acte am nevoie

eu la sf acestei saptamani merg la primarie....

pufulica
16.07.2008, 10:51:35
buna.stai cat se poate de linistita!daca se scotea la licitatie si daca se demola nu te mai puneau sa platesti taxa.Cate vorbe aiurea...
bafta la toate pregatirile si o casnicie frumoasa!

acum nu mai e problema... da sincer chiar nu ma interesa taxa....problema era ca ramaneam fara resturant, nu fara 500 ron....!!!

rocsanyk3
16.07.2008, 14:29:47
nu cred ca e unica pt ca am mai vazut si altele prin sv ...la aia neagra are iubi numarul,dar acum nu e cu mine...daca nu il gasiti pana mai diseara vi-l dau eu...noi am sunat si pt suceava ii 100de euro pe ora primele5 ore, apoi 50 de euro ora :P...noi am renuntat la idee :D ni se pare cam scump :P

imi dai si mie nr de tel de la aia neagra de la iubi tau?>:D<
ai vazut-o asa cum arata ca n-am idee...macar e ceva de capul ei sau e veche.....as da 100€ pe ora ...o data is mireasa plimbata-n limuzina....doar imi trebuie 2 ore maxim cat ma ia de acasa ...la primarie si pana la biserica ..dupa aia merg cu o dacie ca la biserica te tine mult =)) ...;))

rocsanyk3
16.07.2008, 14:43:43

ms mult:D ...m-am mai linistit...bine ca este.....imi mai trebuie nr sa rezerv si ...gata am mai rezolvat o treaba:-< ....ce bine e ca ne avem aici sa ne sfatuim.....:D

crisstinna
16.07.2008, 22:30:40
imi dai si mie nr de tel de la aia neagra de la iubi tau?>:D<
ai vazut-o asa cum arata ca n-am idee...macar e ceva de capul ei sau e veche.....as da 100€ pe ora ...o data is mireasa plimbata-n limuzina....doar imi trebuie 2 ore maxim cat ma ia de acasa ...la primarie si pana la biserica ..dupa aia merg cu o dacie ca la biserica te tine mult =)) ...;))

numarul este 0 7 4 6 2 9 4 8 6 7....si da am vazut-o in realitate(pe dinafara doar :P) si arata f bine:)>-

rocsanyk3
17.07.2008, 20:59:30
numarul este 0 7 4 6 2 9 4 8 6 7....si da am vazut-o in realitate(pe dinafara doar :P) si arata f bine:)>-
ms mult.....stii cumva daca mai este vre-o una alba.....m-ar atrage si mai mult daca ar fi alba...e mai ¨miresesc¨:-\ ...daca nu gasesc alba.....e buna si neagra dar sa ma lase sa pun macar o funda pe ea :D ...ma mai gandesc....am timp:^o .....

crisstinna
17.07.2008, 22:28:04
ms mult.....stii cumva daca mai este vre-o una alba.....m-ar atrage si mai mult daca ar fi alba...e mai ¨miresesc¨:-\ ...daca nu gasesc alba.....e buna si neagra dar sa ma lase sa pun macar o funda pe ea :D ...ma mai gandesc....am timp:^o .....

da, este si una alba sigur, da nu ii stiu numarul...
doar sa ma interesez...poate il aflu

art_daf
17.07.2008, 22:32:37

Pentru limuzina neagra cauta aici: *****
Succes.

pink_lady
18.07.2008, 11:13:40
Fetelor voi cat ati dat/cat dati pe buchetul de
mireasa?

crisstinna
18.07.2008, 21:46:28
mireasa?

mie pt un buchet din 15 cale..simplu, doar legate cu o panglica, la floraria din statia centru mi-a sp k m-ar ajunge cam 2 milioane...nici nu stiu ce sa zic ..daca ii scump sau nu:-?

rocsanyk3
19.07.2008, 22:57:45
da, este si una alba sigur, da nu ii stiu numarul...
doar sa ma interesez...poate il aflu
ms mult....orice informatie e importanta...:D astept raspunsul tau daca afli ceva >:D<

crisstinna
21.07.2008, 21:58:35
fetelor...butelii cu heliu stiti unde pot gasi? ca nu as da la firmele astea de ornat sa-mi umfle ei baloanele...cik e 5 lei balonul(la o firma)...mi se pare f mult, mai bine o cumpar si le fac acasa

ralu4flori
22.07.2008, 18:26:14
Buna fetelor! Stiti cam cat dureaza de facut invitatiile? Scrisul se plateste separat?

rocsanyk3
22.07.2008, 18:55:17
Buna fetelor! Stiti cam cat dureaza de facut invitatiile? Scrisul se plateste separat?
Sincer....nu stiu exact dar ma bag si eu in seama;)) ....mie imi face sormea invitatiile (:* :* :* lu´ sormea). Mi-a zis ca dureaza o saptamana maxim daca le are sau daca trebuie sa dea comanda in strainatate ajung in cca 3 saptamani. scrisul intra in pret daca vrei sa ti le faca aceeasi firma...daca nu, te poti duce la o tipografie sa ti le faca....cca 10 bani pagina...

Daca nu am dreptate...nu ma omora:-s e ce am auzit...nu stiu sa-ti zic exact.

crisstinna
22.07.2008, 21:36:13

la mine a durat 3 zile pana a dat comanda la bucuresti si o zi scrisul...si scrisul era inclus in pret

scumpick21
23.07.2008, 14:26:10
Din cate stiu eu scrisul este inclus in pretul invitatiei. pup.

aquarelle
23.07.2008, 17:43:45
cine imi poate recomanda un fotograf priceput si pe cineva pentru filmat de prin zona? multumesc mult mult!;;)

danutza78
24.07.2008, 11:34:44
Buna. Am vazut ca si tu faci nunta la Conac. La care sala te-ai hotarat??? Ca pentru Polivalenta mi-au cerut chirie... :O O gramada de bani... [-([-([-(

danutza78
24.07.2008, 11:41:10
eu fac in sala polivalenta pt ca nu imi incap in restaurant toti invitaii :P as fi vrut si eu in resaturant pt ca acolo nici nu plateam in plus chiri pe sala...dar nah asta e...failiile nostre is mari...prieteni multi si nah...ajungem pe la 300.
ziceai ca ma cunosti...posibil...pe unde anume stai in sv?

Cat platesti chiria pe Polivalenta?? MI-e groaza...

crisstinna
25.07.2008, 07:29:54
Cat platesti chiria pe Polivalenta?? MI-e groaza...

la inceput au cerut 1000 de euro...da am mai negociat si au last la 800...e mult ,dar in restaurant nu imi incapeau toti invitatii...:|

d33a_20
25.07.2008, 10:44:57
apropo de limuzina alba...vazusem una ...la marginea.....nu mai retin exact numele localului care o inchiriaza

d33a_20
25.07.2008, 10:46:12
mi-am amintit......pensiunea Luxor, din Marginea

rocsanyk3
25.07.2008, 21:50:10
mi-am amintit......pensiunea Luxor, din Marginea
ms....acuma sa vad cum dau eu de limuzina alba din Marginea......;))

d33a_20
25.07.2008, 23:33:31
ms....acuma sa vad cum dau eu de limuzina alba din Marginea......;))
poate este si in sv.....nu stiu.......

danutza78
28.07.2008, 09:52:44
la inceput au cerut 1000 de euro...da am mai negociat si au last la 800...e mult ,dar in restaurant nu imi incapeau toti invitatii...:|

Pentru anul viitor au cerut 1500 euro.... si cica fiindaca lucrez la Loial mi-au lasat la 750. hmmm... e oricum prea mult...:|

crisstinna
28.07.2008, 10:55:58
Pentru anul viitor au cerut 1500 euro.... si cica fiindaca lucrez la Loial mi-au lasat la 750. hmmm... e oricum prea mult...:|

ce smecheri is...s-a facut chiria cu 500 de euro mai mult dupa un an...e mult ce sa zic

AnnyyAnnyy
28.07.2008, 14:41:31
>:D< casa de piatra Pink lady:> \:D/ Am auzit c-ai fost ca o papusa sambata...:-p sa fiti fericiti!:* si asteptam poze

pink_lady
28.07.2008, 21:56:38
>:D< casa de piatra Pink lady:> \:D/ Am auzit c-ai fost ca o papusa sambata...:-p sa fiti fericiti!:* si asteptam poze
Multumesc mult!!! Am fost printesica, multumita si tie ^:)^ ^:)^ ^:)^
A trecut nunta asta prea repede...mi-as fi dorit sa tina mai mult- revin si cu poze:-"

Ca parte nasoala din care puteti invata si voi....aveti grija cu cei de la Belpan..mi-au adus alt suport decat cel comandat..unul nashpa dar nu am mai avut ce face..

Tortul a fost adus cand eu eram "furata" si nu s=a gandit nimeni sa-l verifice...m-am suparat foarte tare din cauza asta...deci aveti mare grija!

AnnyyAnnyy
29.07.2008, 12:42:11
:D eu ieri am fost la belpan sa vb de suport si mi-au zis ca-i prea devreme...ca la anul prin februarie sa merg...anyway, mie daca-mi schimba suportul si-l vad inapoi dat de cap:D ...din ce-am vazut la ei prin poze era unul sub forma de inima care mi-a placut....dar nu m-a incantat la maxim ca sa zic asa.Eu nu-s cu dulciurile, asa ca daca s-ar putea ca tortul sa fie facut din chips-uri si pufuleti poate-as fi si eu mai captivata de subiectul asta...dar fiind dulce...:-&

l_alina
31.07.2008, 21:57:15
Buna,
Ma numesc Alina si sunt miresica pe 11 iulie 2009,la restaurant Albert.A mai facut cineva nunti acolo sau a contractat pentru viitor?As dori sa aflu mai multe opinii.Va multumesc si va doresc o seara placuta.

yly_mara
03.08.2008, 18:22:55
buna fetelor!am o problema cu decoratul salii:sad: nu prea stiu ce agentie sa folosesc...poate ma ajutati voi cu niste sfaturi:talk_01:

anyta28
04.08.2008, 09:23:13
buna.eu am vorbit la perfect party.au si site si decoreaza frumos sala.
mai sunt multe agentii in suceava , dar nu stiu cum decoreaza sala

andrada21
05.08.2008, 00:03:40
voi deja ati vb la biserica?trebuie sa merg si eu dar mi se parea umpic cam repede ...nu stiu ce a fac

andrada21
05.08.2008, 00:29:14
eu sunt miresica pe 9 mai 2009.pt petrecere am inchiriat la polaris in scheia e frumos,muzica e o formatie din falticeni am auzito la nunta unei prietene si mia placut acum cautam un cameraman...si nu stiu la biserica deja trebuie sa vb?

AnnyyAnnyy
05.08.2008, 09:58:15
depinde de biserica...eu de ex am vrut neaparat sa fac cununia religioasa la biserica Sf Vineri din G. Enescu, si-am fost sa vb acum aproape 2 luni in urma....adica cu un an inaintea nuntii,cam asa;-) ...s-a uitata doamna aia cam ciudat la mine, pt ca inca nu avea registrul facut pt 2009, dar mi-a facut hatarul si m-a luat in evidenta ei^:)^ ...eu zic ca e mai ok sa mergi din timp decat sa te trezesti dupa ca nu poti stabili ora pe care ti-o doresti din cauza ca-s alte cununii programate deja...eu una mi-am ales ce ora am vrut, ca deh,m-am trezit cu un an inainte;))

Alinella
05.08.2008, 12:41:03
Buna fetele,si eu sunt o viitoare miresica de 2009 mai exact pe 18 iulie\:D/ ...privind rezervarea la biserica iti recomand sa mergi de acum eu am fost tot la sf. Andrei sapt trecuta.. si.. erau programari facute deja ...eu spre exemplu nu am putut sa fac rezervarea pt ora 18:00 :( cum as fi vrut ..ca era deja una si am facut pt ora 19..asta e..

AnnyyAnnyy
05.08.2008, 13:22:47
bine ai venit Alinella >:D<
ai dreptate, am auzit si eu ca la Sf.Andrei se obtine foarte greu o programare...pt ca mai toti fac lucrul asta din timp.Bine macar c-ai mai taiat ceva de pe lista si-ai stabilit si cununia religioasa...o grija in minus:D .eu mai trebuie sa trec pe la Sf. Vineri sa vb de cor8-| ...de curiozitate, la Sf Andrei cat costa corul?:D

Lucyaly
05.08.2008, 13:37:18
Salut! M-ar interesa niste restaurante din Suceava pt o nunta in 2009..preturi..sala sa nu fie mai mare de 100-150 de locuri..multumesc!Sunt cam dezorientata.

Lucyaly
05.08.2008, 13:39:44
Pentru Andrada...la ce pret e meniul la Polaris?sala inchiriatul?

Alinella
05.08.2008, 14:12:00
Da...am scapat inca de-o grija #:-S avem restaurant,muzica,biserica si de-acum trebuie sa ne cautam foto si cameraman. In privinta corului nu m-am gandit la el..:-? ..am sa ma duc diseara sa vad chiar cat e..

Alinella
05.08.2008, 14:18:46
Dintre restaurantele "vizitate" de noi pentru alegerea locatiei mai micute ni s-au parut rest.clasic max 150 pers si hora din burdujeni:)

andrada21
05.08.2008, 22:31:26
pt CONT-INCHIS-023ly...inchiriatul nu costa dai doar avans de 10 mil care apoi o sa til scada din meniuri.pretul pe meniu nu mi la putut zice sigur noi am inchiriat din ianuarie ..deci era cu mai mult de un an inainte si nu stiau ce sa imi zica .oricum in jur de 120 lei!din cate am auzit eu pe 2009 e tot ocupat dar poti incerca poate ai noroc

andrada21
05.08.2008, 22:48:55
ms fetelor de raspuns chiar nu stiam ca pana si biserica se inchiriazacu atat timp inainte.o sa merg maine si sper sa am ...noroc!

AnnyyAnnyy
06.08.2008, 10:10:31
Salut! M-ar interesa niste restaurante din Suceava pt o nunta in 2009..preturi..sala sa nu fie mai mare de 100-150 de locuri..multumesc!Sunt cam dezorientata.
pt o nunta de 100-150 pers poti incerca la Casa de Piatra(500 euro avans care se scade din pretul meniurilor;meniul pe 2009 e preconizat a fi in jurul sumei de 130ron),Sagra(sunt 3 sali de nunta, deci alegi in functie de preferinte,meniul va fi de 140ron, 500 euro avans si 200ron/chelner),Polaris in Scheia(dar pe 2009 e rezervat complet inca din iunie,deci doar daca vrei pt 2010:-< ).Ar mai fi la Gloria(mie personal nu-mi place si de aceea habar n-am ce tarife au:D)si in Burdujeni la Brandusa,unde e f dragut si intim,si preturile-s mai mult decat acceptabile.(sala ti-o orneaza ei,si asta intra in pretul meniurilor-130ron)
Ideea e ca daca vrei neaparat nunta in 2009 trebuie sa te apuci urgent sa cauti sala, pt ca marea lor majoritate sunt deja rezervate, si-ar fi pacat sa te trezesti ca n-ai locatie:(...asa ca spor la cautari si te asteptam cu vesti BUNE:)
PS daca ai nevoie de nr de telefon sau de date de contact pt restaurantele enumerate mai sus, si multe altele in plus fata de cele mentionate, astept un pm din partea ta...eu inca am lista de cand cautam eu sala si ma interesam in stanga si-n dreapta...:-P

andrada21
06.08.2008, 10:26:06
la gloria meniul e un mil...a afost si pe lista mea:)dar in cele din urma am ales polaris...voi ce muzica aveti si cam cat va costat?sa vad daca am dat prea mult;-)azi merg sa vb la biserica va pop si spor la pregatiri

Lucyaly
06.08.2008, 16:54:08
multumesc mult fetelor pt sfaturi..o sa ma apuc sa caut serios restaurant sa nu raman pe dinafara pentru 2009..pupici..revin cu noi amanunte

andrada21
06.08.2008, 22:08:28
am vb la sf.vineri...am rezervat pt ora 18.deci totul decurge ok!vineri ne intalnim si cu un cameraman sa vedem ce ne ofera;)) mai revin :*

Ioana11
07.08.2008, 13:09:16
mireasa?

felicitari!! multa fericire si impliniri!
asteptam poze si sfaturi>:D<

Ioana11
07.08.2008, 13:11:13
mie pt un buchet din 15 cale..simplu, doar legate cu o panglica, la floraria din statia centru mi-a sp k m-ar ajunge cam 2 milioane...nici nu stiu ce sa zic ..daca ii scump sau nu:-?

Felicitari,Cristina!!!!!!! Casa de piatra si multa fericire!
asteptam poze si sfaturi si de la tine:D>:D<

pink_lady
07.08.2008, 13:33:23
felicitari!! multa fericire si impliniri!
asteptam poze si sfaturi>:D<
POZE mai tarziu..ca sfat aveti grija pe ce nume rezervati luna de miere..eu pt cva mi-am schimbat numele in urma casatoriei tb sa platesc 25 euro..

AnnyyAnnyy
07.08.2008, 13:43:24
^have fun in luna de miere...sa ne anunti daca va intoarceti 3 :-"...:>

AnnyyAnnyy
07.08.2008, 13:45:10
la gloria meniul e un mil...a afost si pe lista mea:)dar in cele din urma am ales polaris...voi ce muzica aveti si cam cat va costat?sa vad daca am dat prea mult;-)azi merg sa vb la biserica va pop si spor la pregatiri
Gloria nu mi-a placut nici mie...plus ca "doamnele" de acolo erau niste nesuferite...
eu am ales una din formatiile care canta la Bradet, cea care are si ofata in componenta ei...1500 e toata afacerea:D

AnnyyAnnyy
07.08.2008, 13:47:24
multumesc mult fetelor pt sfaturi..o sa ma apuc sa caut serios restaurant sa nu raman pe dinafara pentru 2009..pupici..revin cu noi amanunte
vad ca ti-ai setat data nuntii pe 30.06...la sagra era una din sali libera pe data aia...
:) incearca acolo si vezi daca-ti place.
spor la cautari

Alinella
07.08.2008, 20:49:50
M-am interesat de cor ajunge cam la 21 ron/pers in functie de cate persoane vrei 15-20..la Sf vineri cat e corul?:-\

Alinella
07.08.2008, 21:03:26
CASA DE PIATRA, multa fericire si impliniri proaspetelor miresici!!!>:D<

andrada21
07.08.2008, 21:33:06
ce mai ziceti fetelor?eu obosita dar nu de pregatiri ...de servici!de pregatiri sper sa nu fiu mai incolo cand o sa ne astepte ...ce e mai greu!rochie flori cuafor machiaj si muuuuuuuuuuuulte altele!popici

d33a_20
07.08.2008, 21:41:47
miresici din 2008 mai sunt prin zona, din sv?.........

d33a_20
07.08.2008, 21:46:31
eventual care au nunta in falticeni.....m-ar interesa o firma de acolo care se ocupa de aranjamentul salii......si ce preturi presteaza

AnnyyAnnyy
08.08.2008, 10:04:21
M-am interesat de cor ajunge cam la 21 ron/pers in functie de cate persoane vrei 15-20..la Sf vineri cat e corul?:-\
am uitat sa intreb cand am fost sa stabilesc cununia religioasa...:"> :"> :"> :D Deh, is indragostita si mai uit anumite lucruri:-"...dar urmeaza sa-mi fac timp sa merg sa ma interesez si de aspectul asta,si atunci voi reveni cu detalii...sau poate stiu fetele de pe aici cat e corul la Sf. Vineri:-\ Oricum 3-4 milioane mi se pare mult...la o adica canta doar 10 min maxim...slujba fiind undeva la 30 min.Anyway, toata lumea se va imbogati de pe urma nuntilor noastre.

pink_lady
08.08.2008, 11:41:16
am uitat sa intreb cand am fost sa stabilesc cununia religioasa...:"> :"> :"> :D Deh, is indragostita si mai uit anumite lucruri:-"...dar urmeaza sa-mi fac timp sa merg sa ma interesez si de aspectul asta,si atunci voi reveni cu detalii...sau poate stiu fetele de pe aici cat e corul la Sf. Vineri:-\ Oricum 3-4 milioane mi se pare mult...la o adica canta doar 10 min maxim...slujba fiind undeva la 30 min.Anyway, toata lumea se va imbogati de pe urma nuntilor noastre.
Toti vor sa te jecmaneasca la nunta..eu la bis catolica am platit 50 de ron la cor si asta pt ca am vrut eu sa le platesc si le-am dus niste prajiturele si sus si au fost multumiti si la fel si eu..ca sa nu mai zic ..slujba a costat doar 100 ron..cat e la o bis ortodoxa?

Alinella
08.08.2008, 13:18:12
Cununia religioasa n-am idee cat e...insa am ramas uimita cand am auzit ca taxa pentru cununia civila facuta la biserica e undeva la 4 mil:| stie cineva? asa e?

pink_lady
08.08.2008, 14:24:29
Cununia religioasa n-am idee cat e...insa am ramas uimita cand am auzit ca taxa pentru cununia civila facuta la biserica e undeva la 4 mil:| stie cineva? asa e?
Da asa e...e 150 de ron daca faci la starea civila si 400 de ron oriunde altundeva

larissa_personal
08.08.2008, 15:20:45
stiam ca ptr corul de la sf vineri tre sa platesti in jur de 5 mil...io asa am auzit anul trecut cand am facut eu
la mine au cantat gratis ptr ca stiam pe dirijor....la preoti stiu ca nasii au dat undeva la 3 mil...au fost 3 preoti de la biserica si unul adus de mine (cunostinta)....si intr-adevar suma pe care o dam la primarie e cam mare....si io am patit-o...nu mi-au dat livretul de familie si cand m-am dus la primarie au zis ca mi l-au dat si mi-au dat o copie si daca-l pierd "si pe asta" (ei au zis ca l-am pierdut) o sa primesc o amenda frumusica...asa ca aveti grija cand va da certificatul...sa va dea si un carnet ....v-am pupat si spor la pregatiri....

AnnyyAnnyy
08.08.2008, 20:31:51
5 milioane?:O clar...adio cor...nu-s dispusa sa las pe altii sa faca astfel de afaceri chiar la nunta mea...mi se pare deja penibil cand vad cum pana si bisericile au niste taxe de te lasa :O pai pt 10 min cantate iau 5 milioane...da cine-mi canta?juliio iglesias?:))
pai corul 500roni, slujba alte 5-600roni, plus ca la iesirea din biserica mirele e pus sa plateasca o taxa pt lumina, undeva in jurul a 100-150 roni=>ajungi lejer la 12-13 milioane doar cu cununia religioasa,asa, pt ceva care deja au specificat ca dureaza doar 35 minute.sa se mai mire popii de ce "tinerii in ziua de azi nu se mai casatoresc...traiesc in desfrau, prefera concubinajul(nu e cazul meu, da incep sa-i inteleg pe cei care zic ca e scump in ziua de azi sa te casatoresti)"...pai la scorurile astea e si normal:))
preferam de o mie de ori sa fiu catolica decat ortodoxa...preotii acolo-s mai decenti, mai cu duh sfant cum se spune, nu se uita doar dupa cele lumesti:-<

andrada21
08.08.2008, 22:26:14
5 mil...parca nu prea imi vine sa cred...fara cor nu se poate ??si eu tot la sf vineri fac

andrada21
09.08.2008, 08:57:31
din cate stiu eu cununia o platesc nasii ...nu mirii!si nu cred k e chiar asa mult.in iulie am fost la nunta la sora mea in italia cununia a fost la o biserica romana si a costat 150 de eur ...dar in italia .ar fi culmea aici sa fie tot asa chiar am sa ma interesez am iarasi o nunta pe 30 august ...

Lucyaly
09.08.2008, 12:22:35
vad ca ti-ai setat data nuntii pe 30.06...la sagra era una din sali libera pe data aia...
:) incearca acolo si vezi daca-ti place.
spor la cautari

Da cam pe acolo as vrea sa-mi pun nunta-la sagra nu vreau sub nici o forma..a avut cumnata mea nunta acum 2 sapt si nu am fost multumita deloc..preturi f mari si mancare f putina...pot sa-mi pun nunta si duminica daca accepta..o sa vad..am auzit de un restaurant Stadion care cica are preturi convenabile..asa am auzit..nu stiu cat de disponisbil e...la Gloria ce preturi sunt?...cine imi poate da detalii..Sagra..in nici un caz...are doar renume bun..dar atat...muzica in schimb..o sa fie faina si destul de ieftina pana in 1000 euro...am auzit-o cantand la Cluj...nici n-am zis ca-s din Suceava..2 solisti...super faina..

AnnyyAnnyy
10.08.2008, 09:57:39
da...adevarul e ca la Sagra au preturile cam umflate...eu de ex cand am mers sa ma interesez , am vb cu patroana, o tipa mega ingamfata, si discutand despre preturi imi zice ceva de genul: "pai chelnerii mei pt la anul nici nu discuta sub suma de 220Roni"...1 la mana: nu e meseria de chelner asa "bengoasa" incat sa ajunga un amarat din ala sa zica" eu nu discut sub suma de...si sa ceara cu 500 de mii mai mult decat toti chelnerii din Sv"...ca n-am ajuns eu la cheremeul lor si 2 la mana: peste tot in oras nici un chelner nu ia peste 170.Adica cu ce-s mai buni cei de la Sagra?cu aerele pe care si le dau?.../:) deja mi-i imaginez la nunta facand fete fete, si servind in greata...c-am fost acum o luna la o nunta la Sagra si era un tip atat de nesuferit care servea la masa noastra, ca numai vazandu-i fata ma enervam..efectiv servea asa, cu-n plictis in el...si Doamne fereste sa-l rogi sa aduca ceva, ca imediat dadea ochii peste cap8-| se maimutarea nitel si te facea sa te simti de parca l-ai fi rugat pe mire sa serveasca la mese...prea-si dau importanta,si nu-s decat personal auxiliar
asa ca eu cand am auzit ca acolo pana si chelnerii emit pretentii si-si dau aere,nici n-am mai stat la discutii...plus ca salile alea 2 din corpul central sunt despartite doar de un perete de sticla glisant, prin care am vazut la alte nunti ca te cam deranjeaza muzica de la nunta de alaturi...
iar sala mica(sala de bowling cum o numesc ei), este 1 prea mica 2 are intrarea de pe terasa pe care ei NU TE LASA SA O CONTRACTEZI ...adica hello, la nunta mea in fata restaurantului n-am chef sa fie alde serseniuc si mai stiu eu care tiganel versat de prin Sv la agatat ...nu vreau sa fie pusi invitatii mei in situatii penibile de indivizi aflati sambata seara la terasa...terasa aia e recunoscuta pt nr mare de "smecheri" (asa se cred ei:D ) care vin seara de seara sa se imbete si sa faca nitel scandal, eventual sa se ia la modul cel mai urat posibil de cate o domnisoara care le place...n-am chef de scene din astea la nunta mea.si cu toate astea patroana refuza sa inchirieze terasa contra cost, ca cica isi pierde clientela...

AnnyyAnnyy
10.08.2008, 10:10:06
5 mil...parca nu prea imi vine sa cred...fara cor nu se poate ??si eu tot la sf vineri fac
daca ai sau nu cor la nunta e alegerea ta...eu una as vrea, dar nu la preturile astea....o sa merg sa ma interesez, ca 5 mil mi se pare prea mult.o fi doar un zvon aiurea ca anul trecut era 5 mil.pai daca e asa la anul cat o sa fie?:O

AnnyyAnnyy
10.08.2008, 10:11:31
din cate stiu eu cununia o platesc nasii ...nu mirii!si nu cred k e chiar asa mult.in iulie am fost la nunta la sora mea in italia cununia a fost la o biserica romana si a costat 150 de eur ...dar in italia .ar fi culmea aici sa fie tot asa chiar am sa ma interesez am iarasi o nunta pe 30 august ...
fie ca platesc nasii, fie ca platesc mirii...tot mare e suma.plus multe cupluri prefera sa plateasca integral tot ce tine de nunta...mie una mi se pare aiurea sa impui nasului sa plateasca ceremonia ta....doar ca asa se faceL-)

Lucyaly
10.08.2008, 11:06:48
da...adevarul e ca la Sagra au preturile cam umflate...eu de ex cand am mers sa ma interesez , am vb cu patroana, o tipa mega ingamfata, si discutand despre preturi imi zice ceva de genul: "pai chelnerii mei pt la anul nici nu discuta sub suma de 220Roni"...1 la mana: nu e meseria de chelner asa "bengoasa" incat sa ajunga un amarat din ala sa zica" eu nu discut sub suma de...si sa ceara cu 500 de mii mai mult decat toti chelnerii din Sv"...ca n-am ajuns eu la cheremeul lor si 2 la mana: peste tot in oras nici un chelner nu ia peste 170.Adica cu ce-s mai buni cei de la Sagra?cu aerele pe care si le dau?.../:) deja mi-i imaginez la nunta facand fete fete, si servind in greata...c-am fost acum o luna la o nunta la Sagra si era un tip atat de nesuferit care servea la masa noastra, ca numai vazandu-i fata ma enervam..efectiv servea asa, cu-n plictis in el...si Doamne fereste sa-l rogi sa aduca ceva, ca imediat dadea ochii peste cap8-| se maimutarea nitel si te facea sa te simti de parca l-ai fi rugat pe mire sa serveasca la mese...prea-si dau importanta,si nu-s decat personal auxiliar
asa ca eu cand am auzit ca acolo pana si chelnerii emit pretentii si-si dau aere,nici n-am mai stat la discutii...plus ca salile alea 2 din corpul central sunt despartite doar de un perete de sticla glisant, prin care am vazut la alte nunti ca te cam deranjeaza muzica de la nunta de alaturi...
iar sala mica(sala de bowling cum o numesc ei), este 1 prea mica 2 are intrarea de pe terasa pe care ei NU TE LASA SA O CONTRACTEZI ...adica hello, la nunta mea in fata restaurantului n-am chef sa fie alde serseniuc si mai stiu eu care tiganel versat de prin Sv la agatat ...nu vreau sa fie pusi invitatii mei in situatii penibile de indivizi aflati sambata seara la terasa...terasa aia e recunoscuta pt nr mare de "smecheri" (asa se cred ei:D ) care vin seara de seara sa se imbete si sa faca nitel scandal, eventual sa se ia la modul cel mai urat posibil de cate o domnisoara care le place...n-am chef de scene din astea la nunta mea.si cu toate astea patroana refuza sa inchirieze terasa contra cost, ca cica isi pierde clientela...

Ai dreptate cu Sagra..vreau sa zic ca..chelnerii aia..stateau langa mese..si daca te duceai la dans is n-apucai sa manaci te trezeai ca nu mai ai mancare sua cafea in fata ta si te mirai unde-i..de fapt ei au luat-o deja..ca na...asta le e meseria..serios..nasol tare la Sagra..am vazut niste reclame la alte restaurante pe intermedia..o sa dau o raita sapt asta sa vb...de exemplu restaurant Stadion...Radu(desi stiu unde e si nu ma incanta)...o sa mai vad..oricum...cred ca duminica nu prea se grabesc sa ocupe altii locualul pt nunta...numai bine

andrada21
10.08.2008, 19:44:47
pt CONT-INCHIS-023ly...ti am mai scris k la gloria meniul era cand am vb eu un mil.eu in general am auzit lucruri bune ...mancarea e buna poti incerca sa vezi ce au liber

andrada21
10.08.2008, 19:49:51
fie ca platesc nasii, fie ca platesc mirii...tot mare e suma.plus multe cupluri prefera sa plateasca integral tot ce tine de nunta...mie una mi se pare aiurea sa impui nasului sa plateasca ceremonia ta....doar ca asa se faceL-)
nu le impun eu ...asa considera ei k ne cununa deci e responsabilitatea lor sa faca lumanarile si sa se ocupe de ceremonie.

AnnyyAnnyy
11.08.2008, 10:47:49
Lucyaly , la Radu nu-ti recomand, arata aiurea tare sala...n-ai loc de parcare pt masinile invitatilor decat pe marginea drumului ....nu arata prea ok ,in sensul ca eu nu i-as da apelativul de "restaurant"...
de restaurantul ala de la stadion, nu stiu mare lucru...vazusem si eu reclama pe intermedia si pare ok...
daca vrei in general restaurante micute, te poti orienta si spre Brandusa din Burdujeni, langa primaria Burdujeni e...si e ok :) sau Nistru, la intrare in Obcini.
mult succes! sa ne anunti ce-ai ales :*

AnnyyAnnyy
11.08.2008, 10:49:40
nu le impun eu ...asa considera ei k ne cununa deci e responsabilitatea lor sa faca lumanarile si sa se ocupe de ceremonie.
n-am vrut sa zic ca TU le impui...pur si simplu ziceam ca eu ma simt aiurea la gandul ca pun oamenii la cheltuiala...:-s in general nu-mi place sa dea altii bani pt ce vreau eu sa fac,chit ca asa e traditia...ma simt eu usor jenata de situatie:-s

d33a_20
11.08.2008, 12:29:37
stie cineva daca se pot inchiria porumbei in suceava....mi-as dori sa am porumbei la nunta.....sa le dam drumul cand iesim din biserica?....daca stie cineva please let me know

AnnyyAnnyy
11.08.2008, 12:53:58
:-? draguta ideea cu porumbeii, numai ca nu stiu daca gasesti asa ceva in Sv.Eventual sa te interesezi pe la crescatori...

scumpick21
11.08.2008, 12:54:25
stie cineva daca se pot inchiria porumbei in suceava....mi-as dori sa am porumbei la nunta.....sa le dam drumul cand iesim din biserica?....daca stie cineva please let me know

Am vazut acu vreo 2 saptamani un anunt pe postul UPC., cineva inchiria porumbei pentru nunti in Falticeni. Nu stiu nr de telefon dar ma interesez si poate aflu. Poate mai este si anuntul, nu stiu sigur.

d33a_20
11.08.2008, 16:46:29
mi-as dori enorm sa am porumbei la biserica......dar nu stiu unde gasesc....sa incerc la firmele din sv......nici crescatorii nu cunosc.....si sa cumpart porubei de la un petshop.......mi-ar fi mila...ca nu am ce face cu ei...ma gandesc ca cei care se inchiriaza sunt dresati

AnnyyAnnyy
11.08.2008, 18:47:21
de la pet shop e aiurea sa-i iei...don't harm birds and animals:)>-
hai ca ma mai interesez eu poate gasesc pe cineva care sa aiba porumbei dresati...:) ideea e chiar f buna:)

d33a_20
11.08.2008, 21:24:40
de la pet shop e aiurea sa-i iei...don't harm birds and animals:)>-
hai ca ma mai interesez eu poate gasesc pe cineva care sa aiba porumbei dresati...:) ideea e chiar f buna:)
am vb si eu cu cineva din sv azi.....(.iubesc animalele prea mult sa le fac rau, asa ca nu-i cumpar ca nu ar fi fericiti si nu as putea avea grija de ei).......sa revin la subiect este o agentie....alessia line parca...undeva pe g enescu.....care cica inchiriaza porumbei cu 25-30 lei perechea....ajung neaparat in sv sapt asta sa vad sigur......

rocsanyk3
12.08.2008, 00:23:41
si-au schimbat numele in trupa continental......am aflat de curand:">

rocsanyk3
12.08.2008, 00:33:49
miresici din 2008 mai sunt prin zona, din sv?.........
EU :D sunt prin zona virtual......3000km distanta de sv

d33a_20
12.08.2008, 08:37:05
EU :D sunt prin zona virtual......3000km distanta de sv
lasa ca oricum esti cu sufletul acasa.......vad ca avem nunta in falticeni....difera data si localul

BBjulie
12.08.2008, 12:24:27
Ma alatur miresicilor..si viitoarelor miresici din suceava!
Va pupic :*:*:*:*:*.....

d33a_20
12.08.2008, 13:55:24
bine ai venit........>:D< >:D< >:D<

scumpick21
12.08.2008, 14:06:25

Bine ai venit printre noi!>:D<

BBjulie
12.08.2008, 16:28:50
Multumesc d33a_20 si scumpick21 >:D<>:D<...
Am reusit de dimineatza sa fiu la zi cu tot ce s-a scris la "Miresici din suceava"#:-S#:-S#:-S:)
Din pregatirile mele ..am rezolvat doar cu muzica si sala...asta inseamna ca mai am foarte multe... anume: biserica,cameraman[pt care voi dori nr acelei persoane "gimi" de la o miresica care il are ],fotograf,cadouri pentru nasi[nasi pe care inca nu ii avem sigur],tortul [dar ma voi interesa la belpan] , cu ornatul salii..etc:(:(Inca sunt atat de multe...si...as vrea sa le iau din timp..avand in vedere ca am si licentza la anul.
ufff...

andrada21
12.08.2008, 17:25:04
sunt sigur in suceava ...am vazut de f multe ori dar la iesirea de la cununia civila si in plus anul trecut in august am si fost la o nunta si au avut porumbei daca fac rost de ceva un nr iti zic

scumpick21
12.08.2008, 17:41:13

Ti-am trimis PM. Sper sa-ti fie de folos.

d33a_20
12.08.2008, 19:07:31
da....multumesc mult..>:D< >:D< >:D< ....sigur o sa-mi foloseasca......
vad ca si tu ai nunta in falticeni?...la ce restaurant?

scumpick21
12.08.2008, 19:57:53
Pentru d33a 20, am nunta la acelasi restaurant ca tine (Select), dar in 2009. Abia astept sa imi spui cum a iesit nunta acolo. Eu nu am fost la nici o nunta in localul asta.

d33a_20
12.08.2008, 20:00:48
Pentru d33a 20, am nunta la acelasi restaurant ca tine (Select), dar in 2009. Abia astept sa imi spui cum a iesit nunta acolo. Eu nu am fost la nici o nunta in localul asta.
nici eu....dar a fost primul si singurul pe care l-am vazut si l-am ales.....am fost la o nunta prin spate sa vad cum era ornat .....imi place mult k e inalt spatios........si doamna de acolo o super draguta...
si din tot jud exact ala s-a nimerit.....k noi nu suntem nici unul din falticeni

BBjulie
12.08.2008, 22:33:19
Dintre miresicile care au facut nunta la Sagra...sau urmeaza...cum au ornat..cum s-au gandit sa orneze sala?
~pupici pentru miresici~..:*:*:*...

AnnyyAnnyy
13.08.2008, 15:34:24
vreau si eu porumbei :(( help me please:D

AnnyyAnnyy
13.08.2008, 15:38:25
BBjulie...nu intra in panica...eu am nunta inaintea ta, si n-am decat restaurant, formatie si biserica rezervata pt cununia religioasa( si aia incompleta ca n-am vb de cor inca...:D lenea asta;)) ) asa ca nu esti cu mult in urma mea...vb la biserica pe care ti-o doresti si e ok...urmatorul pas ar fi contractul pt foto-video, dar la mine iar a intervenit lenea ;)) de cand m-am intors din concediu mi s-a cam luat de umblat dupa contracte si alte cele...:D
in rest nu vad de ce sa ne stresam inca de anul asta...ornarea salii o poti stabilii la inceputul lui 2009, bautura tot atunci o pti lua,sau chiar inainte de nunta(tot aia e) ...rochia e bine sa o cauti din timp, in sensul ca sa probezi cam toate modelel sa vezi care te avantajeaza mai mult.eu una vreau sa ma apuc de probat toamna asta...nu sa o cumpar, doar sa caut sa vad cam ce modele gasec, ce-mi place...:D

d33a_20
13.08.2008, 17:00:21
vreau si eu porumbei :(( help me please:D
eu am un nr de la cineva din falticeni......nu stiu cu cat te-as putea ajuta......dar am inteles ca gasesti si in sv la alessia line...undeva pe g enescu....pe langa casa plus, la 25 de lei perechea....daca vrei neaparat nr din falticeni anunta-ma si ti-l dau

d33a_20
13.08.2008, 17:03:05
BBjulie...nu intra in panica...eu am nunta inaintea ta, si n-am decat restaurant, formatie si biserica rezervata pt cununia religioasa( si aia incompleta ca n-am vb de cor inca...:D lenea asta;)) ) asa ca nu esti cu mult in urma mea...vb la biserica pe care ti-o doresti si e ok...urmatorul pas ar fi contractul pt foto-video, dar la mine iar a intervenit lenea ;)) de cand m-am intors din concediu mi s-a cam luat de umblat dupa contracte si alte cele...:D
in rest nu vad de ce sa ne stresam inca de anul asta...ornarea salii o poti stabilii la inceputul lui 2009, bautura tot atunci o pti lua,sau chiar inainte de nunta(tot aia e) ...rochia e bine sa o cauti din timp, in sensul ca sa probezi cam toate modelel sa vezi care te avantajeaza mai mult.eu una vreau sa ma apuc de probat toamna asta...nu sa o cumpar, doar sa caut sa vad cam ce modele gasec, ce-mi place...:D
noi am stabilit nunta anul acesta in mai...deci 5 luni la dispozitie pt pregatiri.....asa ca va spun ca este destul timp.......si inca nu ne-am grabit......majoritatea lucrurilor se fac in ultimile 2 luni.....bine in afara de sala, muzica........

andrada21
13.08.2008, 20:15:47
deci am fost sa vb de video foto.toae bune si frumoase.am vazut mai multe dvd... cam vreo 2 ore asa sa ne facen o parere.am vb si de suma 11 mil fara foto avansul un mil.totul parea ok.dar ...fara contract !!!!!!!!!!!!!!!adik nuj mie mi se pare ceva suspect.o fi ala cameraman de 20 de ani dar totusi macar o hartie semnata ceva sa fiu si eu sigura ...cica nah el nu face contracte k e om serios dar ....daca in ziua nuntii eu nu il gasesc???fetelor dati_mi un sfat va rog!a ramas k trecem sa aducem avansul(aveam bani la noi dar...parca ceva nu e ok):*

AnnyyAnnyy
13.08.2008, 20:27:55
deci am fost sa vb de video foto.toae bune si frumoase.am vazut mai multe dvd... cam vreo 2 ore asa sa ne facen o parere.am vb si de suma 11 mil fara foto avansul un mil.totul parea ok.dar ...fara contract !!!!!!!!!!!!!!!adik nuj mie mi se pare ceva suspect.o fi ala cameraman de 20 de ani dar totusi macar o hartie semnata ceva sa fiu si eu sigura ...cica nah el nu face contracte k e om serios dar ....daca in ziua nuntii eu nu il gasesc???fetelor dati_mi un sfat va rog!a ramas k trecem sa aducem avansul(aveam bani la noi dar...parca ceva nu e ok):*
eu de la formatie am contract facut de mana.semnat de iubi(el e dsef de trib:))) si de un membru al formatiei...tot e ceva...nu doar o vb in vant.macar atat faceti si voi.
sau fa repede in word un contract in care stipulezi ca formatia x canta in ziua y in locul z la mirii: a si b. macar ceva.daca nenea da coltul? ca zici ca e vechi in meserie, o fi si el vechi;))...ceva sa fie acolo.fara nimic, nu stiu...nu-i vb de acont ca e infim...dar mi-e de situatia disperata in care pot ajunge mirii inaintea nuntii....sau Doamne fereste chiar in ziua cu pricina
sunt pro contract...de care o fi el da' sa fie

d33a_20
13.08.2008, 20:56:30
asa am patit si eu.......am dat avans , si a spus ca el nu face contract
acuma sper ca o sa vina la nunta........ca il caut si in gaura de sarpe.........si tot il gasesc....

BBjulie
13.08.2008, 22:56:09

Mercic AnnyyAnnyy..dap...ne interesam de biserica momentan si apoi contractul foto-video.. Se vorbea tot aici de "Gimi" sau Gemanar ..persoana laudata [sper sa nu gresesc] ...ma poate ajuta cineva? sau cu "oidee"? m-am uitat pe youtube...cat de cat ok...insa la cat de pretentioasa sunt, as vrea sa vad si materiale ale altor persoane care se ocupa cu foto-video.
Dintre miresicile care au avut nunta...si pot recomanda..sa ne spuna si noua celor care inca nu au gasit cameraman si fotograf..
Iar rochitza......ohh da...incepe aventura...;))...

~pupici pentru miresici~....

BBjulie
13.08.2008, 23:09:53

hmm...eu totusi sunt de parere ca trebuie facut un contract...hartia semnata de ambele parti e totusi un act! sa rezolvati problemutza asta si sa nu lasati asa...trebuie sa aveti o baza in persoana respectiva...:*

art_daf
14.08.2008, 06:11:50

din cite stiu nu face contract deoarece filmeaza cu inca 2 -3 camere si cu baieti gasiti de ocazie atunci pe moment si ca sa nu puteti reprosa de ce nu vine el de asta nu face contract.pretul la nuntile lui personale la care merge e un pic mai mare cu vreo 2 3 mili mai mult.In timpul furatului miresii pe la cetate o sa vedeti 2 -3 pustani cu sigla gimi srl pe camasa dar care sunt adunati cum se aduna chelnerii sezonieri pe litoral.

art_daf
14.08.2008, 06:14:30

cereti totusi un contract si sa specifice ca vine EL PERSONAL si se ocupa de filmare si nu un pusti gasit in ultimul moment care deabia stie sa tina camera in mina

AnnyyAnnyy
14.08.2008, 12:59:11
^ cu "pusti" din astia a avut o pb o miresica din galati.vazusem pe aici ca a contractat o firma foto video cunoscuta si la nunta i-au trimis niste zapaciti care i-au facut varza pozele...pt ca au iesit POZE si nu FOTOGRAFII.:-|
ideea e ca, in cazul in care contractati firme mari sa cereti contract in care sa se specifice numele celor care vor veni sa filmeze...sa nu va treziti ca artistul fotograf se duce unde e cascavalul mai mare si voi ramaneti cu fotografii lui sateliti si total incompetenti

andrada21
14.08.2008, 18:36:18
vad k am primit ceva sfaturi...azi am vb cu altcineva pt video.a filmat la o prietena de a mea in 2006.aseara mi am amintit si am sunat.o sa ne intalnim luni sa vedem ce discutam!eu fara contract...parca mie frica.azi am vb cu niste colege de servici si fiecare zicea k nu e bine.ba k iti cer mai mult dupa nunta,ba k iti filmeaza mai putin decat a zis...sa vad ce rezolv luni.tipa mi la recomandat a zis k e chia super ,am revazut dvd ei acu astept pana luni

AnnyyAnnyy
14.08.2008, 18:48:32
sa ma anunti si pe mine cat iti cere, ce include pachetul oferit...daca e foto video, doar foto, doar video...ms mult:)

BBjulie
14.08.2008, 22:57:26
si eu as vrea un numar..in cazul in care te hotarasti sa contractezi cu el..si ti-a placut ce ai vazut...
...asteptam sa ne tii la curent...:*:*

happy_me
15.08.2008, 20:36:13
si eu voi face nunta in suceava(mai bine zis langa suceava). eu o sa am mari probleme, pt ca sunt din iasi iar in suceava nu stiu cum merg treburile, sper sa mai gasesc pe aici sfaturi, indicatii ;-)

AnnyyAnnyy
16.08.2008, 12:37:53
pai daca-ti putem fi de ajutor cu ceva you just have to ask :) suntem aici pt tine:) >:D< spor la pregatiri

leonte_alina
17.08.2008, 19:58:02
Buna seara ,
Ma alatur si eu miresicilor de 2009.Am nunta pe 11 iulie 2009 ,la Hotel Albert.Ce parere aveti despre el?cat despre muzica am optat pentru formatia d`lui Cristi Ruscior si sunt extrem de multumita.Mai ramane sa rezolv cu cameramanul...dar cred ca mai am timp.Spor la pregatiri!

scumpick21
17.08.2008, 20:39:16
Bine ai venit!>:D<
Despre restaurant, las fetele din Suceava sa-ti raspunda. Eu sunt din Falticeni si nu stiu prea multe despre Hotel Albert. Pup

aallyah9
17.08.2008, 22:00:47
Salut toate doamnele in devenire:*
Nunta mea va fi la sf lunii septembrie in Falticeni....Ma confrunt si eu cu cateva problemutze..cum le zic eu...#-o Sper ca alaturi de voi gasesc rezolvarile..la fel si eu va stau la dispozitie cu raspunsuri sau orice aveti nevoie!;;)

aallyah9
17.08.2008, 22:06:38
La hotel Turist din Falticeni a avut sau urmeaza sa aiba cineva nunta?
Imi puteti spune cum e?

leonte_alina
18.08.2008, 11:17:06
eu una nu am auzit de hotel turist..am fost si am dansat la o nunta..dar cred ca era polaris..pe undeva pe langa muzeu..si era fainutz...mult succes!acum mai aveam o prob..ma gandeam..la 180 invitati cam cata cafea ar trebui sa duc la restaurant?

scumpick21
18.08.2008, 12:38:55
Imi puteti spune cum e?

Sambata am fost la o nunta la Turist. A fost dragut , dar prea cald. Are aer conditionat dar nu prea a facut fata. Erau si multi invitati.

P.S. Turist sau Polaris este acelasi restaurant.

art_daf
18.08.2008, 12:55:10
Buna seara ,
Ma alatur si eu miresicilor de 2009.Am nunta pe 11 iulie 2009 ,la Hotel Albert.Ce parere aveti despre el?cat despre muzica am optat pentru formatia d`lui Cristi Ruscior si sunt extrem de multumita.Mai ramane sa rezolv cu cameramanul...dar cred ca mai am timp.Spor la pregatiri!

incearca pe net pentru cameraman sunt destui care au postat cite ceva informatii sau poate iti recomanda formatia ,ei stiu deobicei cu cine sa lucreze ca le poarta imaginea lor daca este calitate la filmare

Lucyaly
18.08.2008, 16:12:14
incearca pe net pentru cameraman sunt destui care au postat cite ceva informatii sau poate iti recomanda formatia ,ei stiu deobicei cu cine sa lucreze ca le poarta imaginea lor daca este calitate la filmare

Si cat te costa meniul la Albert si inchiriatul?

Lucyaly
18.08.2008, 16:15:40
^ cu "pusti" din astia a avut o pb o miresica din galati.vazusem pe aici ca a contractat o firma foto video cunoscuta si la nunta i-au trimis niste zapaciti care i-au facut varza pozele...pt ca au iesit POZE si nu FOTOGRAFII.:-|
ideea e ca, in cazul in care contractati firme mari sa cereti contract in care sa se specifice numele celor care vor veni sa filmeze...sa nu va treziti ca artistul fotograf se duce unde e cascavalul mai mare si voi ramaneti cu fotografii lui sateliti si total incompetenti

Inca nu m-am decis cu restaurantul:-SS..pe tine cat te costa meniul si inchiriatul la restautantul la care iti faci?

andrada21
18.08.2008, 19:39:50
nu am reolvat nimik cu cameramanul...azi am sunat si nah k ii pare rau dar el in iarna pleaca in londra si nu garanteaza k in mai e acasa...mia dat un nr la alt cameraman,am vazut ceva ...dar nu e pe placul meu....incep sa intru in panica!voi ce camaraman aveti??ajutati ma si pe mine...please!!!insa cel din urma macar facea contract si pretul cam 11 mil fara foto

,

andrada21
18.08.2008, 19:42:15
v
Inca nu m-am decis cu restaurantul:-SS..pe tine cat te costa meniul si inchiriatul la restautantul la care iti faci?
vezi k cam tarziu pt restaurant .nu vreau sa te sperii...dar grabeste putin 'hotararea"

AnnyyAnnyy
18.08.2008, 20:50:56
eu fac la Conac, dar nu in sala polivalenta...asa ca n-am de platit chirie pe sala...
meniul e destul de bogat, gramaje ok si incepe de la 120 RONI , pretul urcand in functie de preferinte.Meniul include aperitiv cald, rece, friptura sau ceva de genul cu garnitura,o cafea mica, o sticla de apa minerala de 1 l/pers, o sticla de vin de masa Francusa la 2 pers, si inca un fel de mancare...anyway is 4 de toate:D inca nuj sigur ce va fi la nunta mea pt ca meniul il stabilesc inaintea nuntii, adica la anul prin mai-iunie:D
prajiturile, bauturile racoritoare, taria,tortul miresei si fructele le aduci tu de unde vrei:D
spor la cautat, insa sa stii ca e deja tarziu:-s nu vreau sa te sperii insa in iunie cand cautam eu sala polarisul era full pe 2009,conacul aproape rezervat complet, la Sagra mai erau locuri, la Gloria...dar si aici mai mult duminici pe perioada verii:-s
good luck.iti tin pumnii . sa ne anunti ce sala alegi.te asteptam cu vesti bune:)

leonte_alina
18.08.2008, 23:06:35
Si cat te costa meniul la Albert si inchiriatul?
Buna,

Anul acesta e 1 mil 300 meniul,anul viitor incepe de la 1 mil jumatate..miercuri la amiaza ma duc sa semnez contractul si iti spun mai multe detalii.Noi am vorbit si trebuie sa ne intalnim sa dam avansul de 1500 ron miercuri,si in afara de meniu trebuie sa platim dimineata ospatarii si bucatarii..1 mil jumate fiecare..pt 160 pers sunt 3 chelneri si 3 bucatari..atat stiu momentan..dar vezi ca eu am cautat de la sf lunii iulie sala si deja era tarziu..cel mai ieftin mi s-a parut la Cabana caprioara,la Adancata,unde incepe de la 90 ron meniul..dar e in padure..si mi-au spus d-soarele de onoare sa nu le duc la lupi:d deci m-am conformat..sunt f multumita de sala,am inteles ca si mancarea e buna.Acum din cate stiu eu luna iulie era ocupata ,dar poti sa incerci..la gloria e ocupat pana in sept..la bucovina la fel..la sagra erau in concediu cand m-am dus ,dar personal ,imi displace servirea de acolo..mai precis chelnerii care iti arunca mancarea aia in sila..si mai vor si 2 mil 200 pe seara..la conac nu am mers,credeam ca e prea scump,dar vad ca sunt preturi rentabile.Mai e in bdj langa mine restaurant "la radu",dar nu-mi place cum e amenajat,parca are separeuri si nu e spatiu pt dans,nici parcare..asa ca nuj ce sa mai spun..cam astea le-am vizitat eu..la classic..am mers la un revelion si mi-a fost rau 3 zile de la mancare..so..nu mai vreau..:)incearca la nistru sau la celelalte..depinde cand vrei nunta.Mult succes!voi reveni miercuri cu noutati..AA..in privinta cameramanului..l-am contractat pe Petrica Caluseriu.Am auzit numai lucruri bune de el.A facut niste videoclipuri si cu noi pe la Ansamblu si sunt ,personal,f incantata.Acum trebuie sa ma intalnesc sa vedem cat imi ia:D:D..partea "frumoasa"e ca eu am contractat muzica si cameramanul..dar ink nu mi-au zis cat costa..trebuie sa ne int sapt asta sa semnam contractele..dar am vrut sa fie totul bine organizat..si indiferent cat va fi,eu zic ca merita.Spor la cautari ,miresici!

si spuneti-mi ,va rog,pentru 160 invitati sa zicem-180 max..cata cafea trebuie sa duc la restaurant?ca am inteles ca trebuie sa duc eu..Multumesc frumos

leonte_alina
18.08.2008, 23:09:01
P.S. Turist sau Polaris este acelasi restaurant.[/quote]

Ms mult pt explicatie..Atunci ,inseamna ca am mers acolo si am dansat la o nunta..era o surpriza pt miri:d..in fn..era frumos,nimic de spus,doar ca prea cald..si noi am mers in mai...so..nu stiu ce sa spun..in rest amenajarea f frumoasa..si spatiu .Eu nici nu simteam ca e aer conditionat..dar poate m-am incalzit de la dans..popici

andrada21
19.08.2008, 10:02:04
nu gassc cameraman..nimik parca nu imi place...poate is eu prea pretentioasa.joi ne intalnim cu cineva"magicart".sa vedem ce iasa!
voi cat ati dat?sa nu iau teapa spor la pregatiri

anyta28
19.08.2008, 10:07:48
buna.ieri am fost si am vazut restaurantul si am vb cu chelneritele.ele au zis sa nu pun nimic pe scaune ....sunt si asa revopsite si arata bine.
pe masa nu stiu daca pun flori sau suporturi pentru lumanari.

BBjulie
19.08.2008, 11:10:19
buna.ieri am fost si am vazut restaurantul si am vb cu chelneritele.ele au zis sa nu pun nimic pe scaune ....sunt si asa revopsite si arata bine.

Buna anyta28! >:D<Observ ca faci in acelasi rest. ..si eu am renuntat la huse pentru scaune...insa pe mese nu te-ai gandit la niste flori pe suporturi mai inalte? Te rog daca mai stii detalii legate de rest. , de servire, sau altele ce trebuiesc stiute..scrie-le ca sa stiu sa le evit..sau sa le intampin cum trebuie....
Mult spor cu pregatirile ! te pupic..:*:*:*

leonte_alina
19.08.2008, 13:02:46
nu gassc cameraman..nimik parca nu imi place...poate is eu prea pretentioasa.joi ne intalnim cu cineva"magicart".sa vedem ce iasa!
Andrada, si eu tot cu magicart lucrez...cu dl Petrica Caluseriu...inca nu ne-am intalnit sa stabilim pretul,dar si-a rezervat ziua de 11 iulie pt nunta noastra.Daca te intalnesti inaintea mea,imi poti da un pm pe urma sa-mi spui cam ce tarif practica?Multumesc anticipat...Despre el(daca pe el il ai la nunta)am numai cuvinte de lauda..am colaborat la mai multe clipuri la care a filmat el si a fost foarte frumos.Mult succes!

leonte_alina
19.08.2008, 13:06:21
Anyta,ai contractat deja sala?Cum ti s-a parut?si ce tarife se practica pentru anul viitor..am inteles ca un meniu mai acceptabil e in jur de 1.800 si pt fiec chelner trebuie sa platesti minim 2 mil 200..si am fost la o nunta la care de fiec data cand ma ridicam la dans..ramaneam fara mancare>:/..si mai si serveau in greatza ca sa spun asa..tie cum ti s-au parut?popici si mult succes!

leonte_alina
19.08.2008, 13:07:30
scuze..acum am vazut ca ai nunta peste o luna:">

BBjulie
19.08.2008, 13:11:58
Miresici...si viitoare miresici......care..din miresici..a avut nunta si ...a facut poze la Manastirea Dragomirna?...am vazut un album la o miresica...insa nu mai retin la cine:(..
Ma puteti ajuta....?

aquarelle
19.08.2008, 14:20:51
si eu m-am agitat o vreme pana am gasit ceva sa-mi placa...daca vrei pot sa iti dau datele lor de contact...fotografiile le fac cu un tip din bacau lucian muset...are si un site unde poti sa-ti faci o idee despre calitatea serviciilor. tot el mi-a recomandat pe cineva pt filmat, tot din bacau. eu am semnat deja contractul cu amandoi!

AnnyyAnnyy
19.08.2008, 15:00:05
Andrada, si eu tot cu magicart lucrez...cu dl Petrica Caluseriu...inca nu ne-am intalnit sa stabilim pretul,dar si-a rezervat ziua de 11 iulie pt nunta noastra.Daca te intalnesti inaintea mea,imi poti da un pm pe urma sa-mi spui cam ce tarif practica?Multumesc anticipat...Despre el(daca pe el il ai la nunta)am numai cuvinte de lauda..am colaborat la mai multe clipuri la care a filmat el si a fost foarte frumos.Mult succes!
si mie mi l-a recomandat cineva...ce preturi practica?cine ma poate anunta ?cine a mai lucrat sau urmeaza sa lucreze cu el sa ne anunte si pe noi care-s tarifele:D

Lucyaly
19.08.2008, 19:07:20
Buna,

Anul acesta e 1 mil 300 meniul,anul viitor incepe de la 1 mil jumatate..miercuri la amiaza ma duc sa semnez contractul si iti spun mai multe detalii.Noi am vorbit si trebuie sa ne intalnim sa dam avansul de 1500 ron miercuri,si in afara de meniu trebuie sa platim dimineata ospatarii si bucatarii..1 mil jumate fiecare..pt 160 pers sunt 3 chelneri si 3 bucatari..atat stiu momentan..dar vezi ca eu am cautat de la sf lunii iulie sala si deja era tarziu..cel mai ieftin mi s-a parut la Cabana caprioara,la Adancata,unde incepe de la 90 ron meniul..dar e in padure..si mi-au spus d-soarele de onoare sa nu le duc la lupi:d deci m-am conformat..sunt f multumita de sala,am inteles ca si mancarea e buna.Acum din cate stiu eu luna iulie era ocupata ,dar poti sa incerci..la gloria e ocupat pana in sept..la bucovina la fel..la sagra erau in concediu cand m-am dus ,dar personal ,imi displace servirea de acolo..mai precis chelnerii care iti arunca mancarea aia in sila..si mai vor si 2 mil 200 pe seara..la conac nu am mers,credeam ca e prea scump,dar vad ca sunt preturi rentabile.Mai e in bdj langa mine restaurant "la radu",dar nu-mi place cum e amenajat,parca are separeuri si nu e spatiu pt dans,nici parcare..asa ca nuj ce sa mai spun..cam astea le-am vizitat eu..la classic..am mers la un revelion si mi-a fost rau 3 zile de la mancare..so..nu mai vreau..:)incearca la nistru sau la celelalte..depinde cand vrei nunta.Mult succes!voi reveni miercuri cu noutati..AA..in privinta cameramanului..l-am contractat pe Petrica Caluseriu.Am auzit numai lucruri bune de el.A facut niste videoclipuri si cu noi pe la Ansamblu si sunt ,personal,f incantata.Acum trebuie sa ma intalnesc sa vedem cat imi ia:D:D..partea "frumoasa"e ca eu am contractat muzica si cameramanul..dar ink nu mi-au zis cat costa..trebuie sa ne int sapt asta sa semnam contractele..dar am vrut sa fie totul bine organizat..si indiferent cat va fi,eu zic ca merita.Spor la cautari ,miresici!

si spuneti-mi ,va rog,pentru 160 invitati sa zicem-180 max..cata cafea trebuie sa duc la restaurant?ca am inteles ca trebuie sa duc eu..Multumesc frumos

Multumesc frumos pt toate informatiile..o sa ma grabesc..bafta .,.revin cu vesti:*

leonte_alina
19.08.2008, 20:51:43
si mie mi l-a recomandat cineva...ce preturi practica?cine ma poate anunta ?cine a mai lucrat sau urmeaza sa lucreze cu el sa ne anunte si pe noi care-s tarifele:D

Daca vrei dupa ce ma intalnesc cu el iti dau un pm cu toate informatiile..sau postez pe forum poate mai ajuta pe cineva..de altfel poti sa completezi un chestionar simplu pe site..si poate iti va raspunde in legatura cu tariful.. da un search pe google la magic art..si vezi ca pe acolo scrie ceva de tarife da tre sa completezi un chestionar..si in josul paginii iti spune si ce iti ofera..in serviciile lui..eu am lucrat dupa cum ziceam cu el..adik am colaborat unde a filmat el si sunt super incantata..poti sa vezi si pe site ..in speranta ca ti-am putut fi de ajutor..iti doresc mult succes...si bafta la pregatiri

leonte_alina
19.08.2008, 21:11:54
Miresici...si viitoare miresici......care..din miresici..a avut nunta si ...a facut poze la Manastirea Dragomirna?...am vazut un album la o miresica...insa nu mai retin la cine:(..
Ma puteti ajuta....?
...eu personal nu as face acolo...Una ca stiam ca de obicei in manastiri se "casatoreste"omul cu Dumnezeu..acum nu stiu cat de adevarat e..dar mi-a spus un preot ca nu e chiar atat de recomandat sa faci nunta in manastiri.De ex la Sf Ioan inainte nici nu vroiau sa discute de asa ceva,dar in ultimul timp,dupa cum a spus si cineva de acolo,au nevoie de bani pentru restaurarea manastirii si atunci au acceptat sa faca si nunti.Asta e primul motiv..Al doilea..am fost acum nu demult la o nunta acolo(mireasa a tinut sa faca si cununia civila in acelasi loc)..si era programata nunta la ora 16..la 17 aveau alta nunta...si acum asteptam sa vina cineva de la primarie sa`i cunune si civil ...si intarziase doamna 5 minute..si deja a venit o maicuta si ne-a spus ca da drumul la nunta cealalta si ca nu vrea sa mai cunune ..ca ei nu stau dupa fiecare...aaa..si cel mai urat a fost ca la urma cand ne-am apucat noi sa cantam multi ani traiasca...-bine recunosc poate am gresit- pentru miri...ca ieseau si de la cununia civila totodata..au venit niste maicute si ne-au certat ca suntem in incinta manastirii si sa nu facem zarva[-X..si ne-am simtit putin penibil..si din cate am inteles..sunt multe aprobari de obtinut pt cununia civila la Dragomirna..nu stiu dak si pentru cea religioasa si destui banuti..acum..fiecare dupa posibilitatile financiare..Mult succes!!

andrada21
19.08.2008, 22:34:33
Daca vrei dupa ce ma intalnesc cu el iti dau un pm cu toate informatiile..sau postez pe forum poate mai ajuta pe cineva..de altfel poti sa completezi un chestionar simplu pe site..si poate iti va raspunde in legatura cu tariful.. da un search pe google la magic art..si vezi ca pe acolo scrie ceva de tarife da tre sa completezi un chestionar..si in josul paginii iti spune si ce iti ofera..in serviciile lui..eu am lucrat dupa cum ziceam cu el..adik am colaborat unde a filmat el si sunt super incantata..poti sa vezi si pe site ..in speranta ca ti-am putut fi de ajutor..iti doresc mult succes...si bafta la pregatiri da intradevar este un chestionar pe net dar iti raspunde si iti da id de mesenger si discutati dupa ....asa am facut si eu .oricum joi sera ne intalnim...si revin cu informmatii

leonte_alina
19.08.2008, 23:32:20
da intradevar este un chestionar pe net dar iti raspunde si iti da id de mesenger si discutati dupa ....asa am facut si eu .oricum joi sera ne intalnim...si revin cu informmatii
..eu aveam nr lui..inca nu am fixat cand ne intalnim...mi-a spus doar ca va fi acolo..nici nu stiu tarife..in fn..am vrut un cameraman bun..si tatal meu mi l-a recomandat...desi stau putin morcovita..ca dak face videoclipuri si etc..cine stie ce tarife are..dar te rog sa postezi u pe net..dak vb inaintea mea cu el..multumesc mult de tot:*

BBjulie
19.08.2008, 23:44:35
...eu personal nu as face acolo...Una ca stiam ca de obicei in manastiri se "casatoreste"omul cu Dumnezeu..acum nu stiu cat de adevarat e..dar mi-a spus un preot ca nu e chiar atat de recomandat sa faci nunta in manastiri.De ex la Sf Ioan inainte nici nu vroiau sa discute de asa ceva,dar in ultimul timp,dupa cum a spus si cineva de acolo,au nevoie de bani pentru restaurarea manastirii si atunci au acceptat sa faca si nunti.Asta e primul motiv..Al doilea..am fost acum nu demult la o nunta acolo(mireasa a tinut sa faca si cununia civila in acelasi loc)..si era programata nunta la ora 16..la 17 aveau alta nunta...si acum asteptam sa vina cineva de la primarie sa`i cunune si civil ...si intarziase doamna 5 minute..si deja a venit o maicuta si ne-a spus ca da drumul la nunta cealalta si ca nu vrea sa mai cunune ..ca ei nu stau dupa fiecare...aaa..si cel mai urat a fost ca la urma cand ne-am apucat noi sa cantam multi ani traiasca...-bine recunosc poate am gresit- pentru miri...ca ieseau si de la cununia civila totodata..au venit niste maicute si ne-au certat ca suntem in incinta manastirii si sa nu facem zarva[-X..si ne-am simtit putin penibil..si din cate am inteles..sunt multe aprobari de obtinut pt cununia civila la Dragomirna..nu stiu dak si pentru cea religioasa si destui banuti..acum..fiecare dupa posibilitatile financiare..Mult succes!!

Multumesc pt ce ai scris:*...intr-adevar...stiam si eu ceea ce ai scris mai sus..ca nu ar fi bine sa faci la o manastire cununia religioasa....insa probabil nu m-am exprimat eu bine...ma scuzi... Ma refeream la o miresica..care a facut acolo doar pozici ...undeva lg Manastirea Dragomirna..am rasfoit albumul ei pe net acum ceva timp..si mi-a placut mult locatia.. In cazul in care vreo miresica o "recunoaste" ..rog sa dea un semn.....[-o<
..spor in continuare cu pregatirile miresici!... si va urmaresc vestile in legatura cu cameraman/foto...caci am si eu nevoie:(.....sper sa nu fie prea tarziu..
va pupic...

anyta28
20.08.2008, 09:22:28
daca vrei iti dau id meu sa mai vb .sa ma intrebi ce neclaritati ai

BBjulie
20.08.2008, 10:27:31
Multumesc anyta :*!

leonte_alina
20.08.2008, 13:57:20
Astazi am fost si am facut contractul pt sala..Sa va zic in mare ce conditii mi se ofera si cat platesc..anul acesta meniul variaza intre 120-140 ron..iar pt anul viitor se estimeaza a fi undeva intre 140-160 max..am dat avansul de 1500 ron,iar patronul a fost f dragutz cu noi.Banii acestia ni se vor scadea dimineata dupa nunta din total ..in ei intra si cafeaua pt toti invitatii^:)^,precum si 2 camere-una a mirilor si una de rezerva dak vor sa se schimbe solistii..etc....De asemenea,daca am invitati din alte localitati mi se ofera camere la pret promotional de 50 ron /cam...ceea ce mi se pare super ok..Cat despre ospatari si bucatari,se preconizeaza ca trebuie sa platim 2 mil pt fiec..si la fiec 40 de pers e necesar de un ospatar si un bucatar..A..si in afara de asta se ocupa ei cu decoratiunile interioare..tot in banii acestia..Acum vom vedea incepand cu anul viitor ce modele de decoratiuni au,bineinteles dak vrem ceva mai special ,platim diferenta..sau aducem pe cineva din afara cu acordul patronului..dar mi se pare super ok..acum urmeaza sa vad ce fac ei anul viitor..dar,in mare parte,sunt f multumita..incap cam 150 invitati..ca sa fie mai lejer..si au aer conditionat..terasa..si zic ca e f bine..voua cum vi se pare?

BBjulie
20.08.2008, 15:48:30
Astazi am fost si am facut contractul pt sala..Sa va zic in mare ce conditii mi se ofera si cat platesc..anul acesta meniul variaza intre 120-140 ron..iar pt anul viitor se estimeaza a fi undeva intre 140-160 max..am dat avansul de 1500 ron,iar patronul a fost f dragutz cu noi.Banii acestia ni se vor scadea dimineata dupa nunta din total ..in ei intra si cafeaua pt toti invitatii^:)^,precum si 2 camere-una a mirilor si una de rezerva dak vor sa se schimbe solistii..etc....De asemenea,daca am invitati din alte localitati mi se ofera camere la pret promotional de 50 ron /cam...ceea ce mi se pare super ok..Cat despre ospatari si bucatari,se preconizeaza ca trebuie sa platim 2 mil pt fiec..si la fiec 40 de pers e necesar de un ospatar si un bucatar..A..si in afara de asta se ocupa ei cu decoratiunile interioare..tot in banii acestia..Acum vom vedea incepand cu anul viitor ce modele de decoratiuni au,bineinteles dak vrem ceva mai special ,platim diferenta..sau aducem pe cineva din afara cu acordul patronului..dar mi se pare super ok..acum urmeaza sa vad ce fac ei anul viitor..dar,in mare parte,sunt f multumita..incap cam 150 invitati..ca sa fie mai lejer..si au aer conditionat..terasa..si zic ca e f bine..voua cum vi se pare?

Mi se pare chiar foarte bine ! ;;)..mai ales daca va incadrati in capacitatea locurilor.. Inseamna ca va fi nevoie de 3 sau 4 ospatari..respectiv bucatari..nu? si de fiecare 2 mil .. -cam asa e peste tot.. Iar in ceea ce priveste ornatul salii..e cel mai fain..mai ales daca gasiti la ei ceva care sa va placa.. Insa detaliile astea..cu sigurantza le veti stabili mai pe indelete in primavara.;-)
De acum...urmatorii pasi... mult spor cu pregatirile!>:D<<:-P

Anyta...stii cumva daca la sagra e inclusa cafeaua?si daca au fete de mese altele decat cele albe?

andrada21
20.08.2008, 23:03:52
vad k platiti ceva meniul mie la polaris mia zis k va fi in jur de 120 anul viitor ...sper sa fie asa!

anyta28
21.08.2008, 13:04:31
Mi se pare chiar foarte bine ! ;;)..mai ales daca va incadrati in capacitatea locurilor.. Inseamna ca va fi nevoie de 3 sau 4 ospatari..respectiv bucatari..nu? si de fiecare 2 mil .. -cam asa e peste tot.. Iar in ceea ce priveste ornatul salii..e cel mai fain..mai ales daca gasiti la ei ceva care sa va placa.. Insa detaliile astea..cu sigurantza le veti stabili mai pe indelete in primavara.;-)
De acum...urmatorii pasi... mult spor cu pregatirile!>:D<<:-P

Anyta...stii cumva daca la sagra e inclusa cafeaua?si daca au fete de mese altele decat cele albe?

da..la sagra ei dau cafeaua si singurele fete care le au sunt alea albe...dar dupa mine arata bine.nu ai nevoie de alta culoare la fetele de masa ca incarci admosfera. mai vorbim pe msg.:*

leonte_alina
21.08.2008, 13:47:28
vad k platiti ceva meniul mie la polaris mia zis k va fi in jur de 120 anul viitor ...sper sa fie asa!
eu stiam ca anul asta e 120 la polaris..la scheia..acuma depinde..nu stiu ce sa zic...si mie mi`au spus..ca poate ramane la fel meniul..poate sa se mareasca pretul..dar maxim intre 140-160

Alinella
21.08.2008, 14:54:06
Si nou la Bradet ne-a spus si asa scrie si pe contract ca valoare minima a meniului pentru anul viitor este 120ron...dar cu siguranta o sa ajungem si noi cel putin pe la 140ron8-| asta e..

BBjulie
21.08.2008, 23:17:09
da..la sagra ei dau cafeaua si singurele fete care le au sunt alea albe...dar dupa mine arata bine.nu ai nevoie de alta culoare la fetele de masa ca incarci admosfera. mai vorbim pe msg.:*

Mercic:*! Le las asa...;;)..
pe curand...>:D<

leonte_alina
23.08.2008, 12:57:07
Ce faceti miresicilor?Nu mai spune nici una nimic?sau sunteti in toiul pregatirilor?Va pup si va doresc numai bine

AnnyyAnnyy
25.08.2008, 11:44:15
^eu stagnez:D n-am mai facut nimic.este vreme pana la anul:P

BBjulie
26.08.2008, 10:36:26
ufff...n-am mai facut niciun pas.....inca mai avem de cautat video/foto si biserica...:(:(:(...sper sa nu fie tarziu pentru niciuna...

ralu4flori
26.08.2008, 14:17:11
Buna! In sfarsit am reusit sa intru si eu sa vad ce mai spuneti. Vad ca prieteneele de discutie de pana acum cam toate au avut nunta dar nici una nu a fost generoasa cu pozele!
Spor!

scumpick21
26.08.2008, 17:46:13
Ce faceti miresicilor?Nu mai spune nici una nimic?sau sunteti in toiul pregatirilor?Va pup si va doresc numai bine

Eu nu am mai facut nimic. Mai las sa treaca timpul.

pufulica
27.08.2008, 12:11:16
Buna dragi miresici
Voiam sa va intreb daca ati fost de curand la vreo nunta la Gloria (in calitate de miresici sau oaspeti), ca sa-mi spuneti si mie ce e frumos, si de ce tb sa ma feresc :-)

Multumesc. Pupici

leonte_alina
27.08.2008, 14:44:31
ufff...n-am mai facut niciun pas.....inca mai avem de cautat video/foto si biserica...:(:(:(...sper sa nu fie tarziu pentru niciuna...
iti pot eu recomanda pe cineva pt video/foto daca vrei.O zi frumoasa in continuare!

BBjulie
27.08.2008, 23:27:40
iti pot eu recomanda pe cineva pt video/foto daca vrei.O zi frumoasa in continuare!

Multumesc frumos Alina! te rog mult..daca se poate....un pm..sau chiar aici....dar mai bine un pm... Astept cu drag...>:D<te pupic...

AnnyyAnnyy
28.08.2008, 11:25:21
vreau si eu alina daca se poate..un pm ceva.eventual si pretul perceput pt un pachet foto video complet:poze, videoclip cu mirii, filmarea propriu zisa...etc.ms

danutza78
28.08.2008, 11:38:22
1500 euro banuiesc, nu??

Gloria nu mi-a placut nici mie...plus ca "doamnele" de acolo erau niste nesuferite...
eu am ales una din formatiile care canta la Bradet, cea care are si ofata in componenta ei...1500 e toata afacerea:D

danutza78
28.08.2008, 11:46:43
O fi in unele cazuri. Dar si la catolici is o gramada de mishmashuri. Spre exemplu... viitoarea mea cumnata a vrut sa se cunune religios la o biserica catolica. (In Italia - nush daca are vreo importanta). Si din cauza ca mai fusese casatorita o data inainte si e divortata... i-au zis ca o costa 30.000 euro cununia religioasa. (TREIZECI DE MII) Iti dai seama???!!! Adica cum?? Pentru 30.000 euro e virgina din nou?? Sunt cazri si cazuri.... Ideea e ca asa cum ai zis si tu...tot te jecmanesc cand te mariti...

5 milioane?:O clar...adio cor...nu-s dispusa sa las pe altii sa faca astfel de afaceri chiar la nunta mea...mi se pare deja penibil cand vad cum pana si bisericile au niste taxe de te lasa :O pai pt 10 min cantate iau 5 milioane...da cine-mi canta?juliio iglesias?:))
pai corul 500roni, slujba alte 5-600roni, plus ca la iesirea din biserica mirele e pus sa plateasca o taxa pt lumina, undeva in jurul a 100-150 roni=>ajungi lejer la 12-13 milioane doar cu cununia religioasa,asa, pt ceva care deja au specificat ca dureaza doar 35 minute.sa se mai mire popii de ce "tinerii in ziua de azi nu se mai casatoresc...traiesc in desfrau, prefera concubinajul(nu e cazul meu, da incep sa-i inteleg pe cei care zic ca e scump in ziua de azi sa te casatoresti)"...pai la scorurile astea e si normal:))
preferam de o mie de ori sa fiu catolica decat ortodoxa...preotii acolo-s mai decenti, mai cu duh sfant cum se spune, nu se uita doar dupa cele lumesti:-<

scumpick21
28.08.2008, 11:54:47
O fi in unele cazuri. Dar si la catolici is o gramada de mishmashuri. Spre exemplu... viitoarea mea cumnata a vrut sa se cunune religios la o biserica catolica. (In Italia - nush daca are vreo importanta). Si din cauza ca mai fusese casatorita o data inainte si e divortata... i-au zis ca o costa 30.000 euro cununia religioasa. (TREIZECI DE MII) Iti dai seama???!!! Adica cum?? Pentru 30.000 euro e virgina din nou?? Sunt cazri si cazuri.... Ideea e ca asa cum ai zis si tu...tot te jecmanesc cand te mariti...

Sincer am crezut ca ai gresit suma, dar pe urma am vazut ca ai mai scris o data. Era sa cad jos de pe scaun cand am citit:D . Nu-s intregi astia la minte.

danutza78
28.08.2008, 12:01:41
La mine vor canta tot cei din Trupa Continental. Dar nu stiam ca ei canta si la Bradet. Si merg destul de des pe-acolo. Esti sigura ca sunt aceiasi?? www.trupacontinental.ro Oricum daca sunt tot astia... sunt SUPER.

si-au schimbat numele in trupa continental......am aflat de curand:">

leonte_alina
28.08.2008, 13:20:38
eu lucrez cu d`nul Petrica Caluseriu de la magic art..si sunt f incantata..filmarea costa 400 euro si cuprinde 5-6 ore filmare..4dvd`uri personalizate,cu coperti personalizate,videoclipul nuntii..generic,,..generic final ..casetele cu filmarea bruta..copii pt parinti si nasi..cel putin de astea stiu eu..iar pt lunile mai si iunie am inteles ca pretul e de 300 euro..iar la fotografii minim 300 foto..cate 2 ron fiecare..dar mai bine vedeti direct pe site..dati un search pe google la magicart si o sa gasiti ceva de genu .....magicart05.com...si acolo la rubrica preturi este un formular pe care il puteti completa si d`lui va va contacta in cel mai scurt tp..de asemenea in partea jos..e descris mai detaliat ce servicii ofera..si puteti vedea si mostre de filmari ..precum si o carte de oaspeti...ce cuprinde parerile celor care au lucrat cu d`lui..mult succes!!spuneti`mi pentru muzica ce preturi se aplica..momentan..a mai lucrat cineva cu dl Cristi Ruscior sau ati fost la vreo nunta la care a cantat d`lui?Va multumesc

andrada21
28.08.2008, 16:03:14
Buna dragi miresici
Voiam sa va intreb daca ati fost de curand la vreo nunta la Gloria (in calitate de miresici sau oaspeti), ca sa-mi spuneti si mie ce e frumos, si de ce tb sa ma feresc :-)

Multumesc. Pupici
eu merg sambata acu...o sa iti zic dupa.din cate am auzit eu mancarea e f buna!iti spun dupa...

Ioana11
28.08.2008, 16:04:58
eu lucrez cu d`nul Petrica Caluseriu de la magic art..si sunt f incantata..filmarea costa 400 euro si cuprinde 5-6 ore filmare..4dvd`uri personalizate,cu coperti personalizate,videoclipul nuntii..generic,,..generic final ..casetele cu filmarea bruta..copii pt parinti si nasi..cel putin de astea stiu eu..iar pt lunile mai si iunie am inteles ca pretul e de 300 euro..iar la fotografii minim 300 foto..cate 2 ron fiecare..dar mai bine vedeti direct pe site..dati un search pe google la magicart si o sa gasiti ceva de genu .....magicart05.com...si acolo la rubrica preturi este un formular pe care il puteti completa si d`lui va va contacta in cel mai scurt tp..de asemenea in partea jos..e descris mai detaliat ce servicii ofera..si puteti vedea si mostre de filmari ..precum si o carte de oaspeti...ce cuprinde parerile celor care au lucrat cu d`lui..mult succes!!spuneti`mi pentru muzica ce preturi se aplica..momentan..a mai lucrat cineva cu dl Cristi Ruscior sau ati fost la vreo nunta la care a cantat d`lui?Va multumesc

merci mult, Alina! :*

BBjulie
28.08.2008, 16:44:35

Multumesc Alina...!:* Inseamna ca ajunge pe la 600 euro video /foto..
Mai cercetez...>:D<>:D<>:D<

leonte_alina
28.08.2008, 18:10:40
Cu placere ....sper ca am putut fi de folos cuiva..in ceea ce priveste pretul..acum 2 ani am fost la o nunta la care a filmat un domn de care nu auzisem niciodata..s`au inteles la suma de 11 milioane..filmat +fotografii..si dimineata dupa nunta a cerut 450 euro..deci..nu stiu..aveti grija sa faceti un contract inainte si sa cititi bine clauzele..eu am mai cercetat si sub 500 nu am gasit..din cei care nu`i prea cunosc..am citit pe forum de d`nu gimmy..sau cum il cheama..dar totodata am auzit ca de multe ori nu ajunge sa filmeze el personal toate momentele nuntii ci trimite niste tineri pt asta..ceea ce nu as vrea...si nu stiu nici el ce preturi practica..in fine..eu zic sa va documentati bine inainte,pentru ca amintirile sunt pt toata viata si ma gandesc eu trebuie sa fie de calitate..dar depinde si de buget..nici eu nu dispun de unu f mare..dar am zis ca ..muzica si cu filmarea sa fie f bune..si mancarea daca stau sa ma gandesc bn..ca restul se rezolva..prefer sa investesc mai putin in decoratiuni si sa am parte de calitate in celelalte..va pupacesc pe toate si va doresc mult succes!!si vroiam sa va intreb daca ati fost la vreo nunta cu d`nul Cristi Ruscior ..si ce parere ati avut?

AnnyyAnnyy
29.08.2008, 11:17:22
1500 euro banuiesc, nu??
da...euro.pe 1500 de roni nu-ti canta nici greierii la nunta:))=))

alinutza_19
29.08.2008, 20:05:05
Buna PINK LADY! Si eu imi fac tortul la belpan. Poti sa-mi spui ce fel de tort ti-ai ales?
Era yummy? :) Ceva foto poate?

pink_lady
29.08.2008, 20:26:16
Buna PINK LADY! Si eu imi fac tortul la belpan. Poti sa-mi spui ce fel de tort ti-ai ales?
am ales unul cu cacao si stafide - era bun-...dar asa cum am mai spus mi-au adus alt suport...

alinutza_19
29.08.2008, 20:46:26
Buna anyta28! >:D<Observ ca faci in acelasi rest. ..si eu am renuntat la huse pentru scaune...insa pe mese nu te-ai gandit la niste flori pe suporturi mai inalte? Te rog daca mai stii detalii legate de rest. , de servire, sau altele ce trebuiesc stiute..scrie-le ca sa stiu sa le evit..sau sa le intampin cum trebuie....
Mult spor cu pregatirile ! te pupic..:*:*:*

Hey BBJulie! Ziceai ceva de suporturi inalte pt flori? Stii ce firma poate sa ofere asa ceva? Eu sunt innebunita dupa suporturi inalte si nu stiu de unde sa iau.

alinutza_19
29.08.2008, 20:58:40
Fetelor ati auzit poate de o formatie (Care nu stiu cum se cheama :D ) in care canta un domn LIVIU PALEVICI? daca stie careva dati-mi si mie niste detalii

BBjulie
29.08.2008, 22:50:18
Hey BBJulie! Ziceai ceva de suporturi inalte pt flori? Stii ce firma poate sa ofere asa ceva? Eu sunt innebunita dupa suporturi inalte si nu stiu de unde sa iau.

Buna Alinutza! :*..daca vrei sa vezi cum ar fi cu suporturi inalte ..iti trimit un pm cu site-ul unor firme..si poti vedea decoratiuni nunta, aranjamente florale, decoruri speciale, accesorii nunta..Nici eu nu am luat inca legatura cu vreo agentie care sa se ocupe cu decoratiunile....
>:D<orice fel de intrebari..nelamuriri......ne ajutam...:*..

BBjulie
29.08.2008, 22:53:52

Daaaa...pink lady:">:">:">...vrem pozici cu tortuletzul.....:">...caci de gustat..nu se mai poate;))

BBjulie
29.08.2008, 23:02:13
....sa va spun ce am mai "rezolvat" cu filmarea....la Gemanar [studio gimi] 12 mil ...iar la magicart..am fost azi la studioul lor...si asa cum spunea si alina, 400euro.. 5-6 ore filmare...casete pt fiecare nas..parinti..miri... Din ce am vazut..comparativ...cei din urma lucreaza mai finutz.. Inca nu ne-am decis..
uffff....

pupici pentru miresici:*...

alinutza_19
30.08.2008, 08:00:17
Buna Alinutza! :*..daca vrei sa vezi cum ar fi cu suporturi inalte ..iti trimit un pm cu site-ul unor firme..si poti vedea decoratiuni nunta, aranjamente florale, decoruri speciale, accesorii nunta..Nici eu nu am luat inca legatura cu vreo agentie care sa se ocupe cu decoratiunile....

OKI. Astept pm. Mersi mult. :*

andrada21
30.08.2008, 08:43:57
EU
....sa va spun ce am mai "rezolvat" cu filmarea....la Gemanar [studio gimi] 12 mil ...iar la magicart..am fost azi la studioul lor...si asa cum spunea si alina, 400euro.. 5-6 ore filmare...casete pt fiecare nas..parinti..miri... Din ce am vazut..comparativ...cei din urma lucreaza mai finutz.. Inca nu ne-am decis..
uffff....

pupici pentru miresici:*...
Eu am facut contractul cu magicart.is f multumita.pana la el am mai vazut cativa cameramani toti cer peste 11 mil si nu cine stie ce ...servicii.eu zic k e super bine 400 de eur avand in vedere k e profesionist.eu dau 300 de eur k e nunta in mai si e o oferta.deci chiar is multumita!!!popici

ingridb
30.08.2008, 08:56:29
Salut ! Numele meu este Ingrid si as avea nevoie de un sfat: vreau sa fac petrecerea de nunta la restaurant Capriciu (mai sus de Bradet); a mai facut cineva nunta acolo sau are de gand sa faca si cunoaste mai multe detalii? Sincer, este cam singurul restaurant dragut unde am mai gasit locuri pe la anul si ma tem sa ezit prea mult sa nu se ocupe si asta; dar la o prima discutie cu patroana am ramas cu niste sentimente contradictorii (nu prea m-a lamurit cu nimic, a ras ca am vrut sa vad daca are un contract, nu m-a lamurit cu nici un tarif, zicand ca toate le discutam la anul,etc)
Mersi in avans pt raspunsurile voastre si va rog sa ma considerati de astazi si pe mine ca facand parte din comunitatea voastra.

rocsanyk3
30.08.2008, 09:16:40
lasa ca oricum esti cu sufletul acasa.......vad ca avem nunta in falticeni....difera data si localul
:D tu la ce restaurant faci? saptamana viitoare vin acasa....>:D< in mai putin de 3 sapt tre sa ma ocup de restul....mi-am facut lista cu tot tot tot ce trebuie si am cam multe lucruri in compartimentul ¨de cumparat¨.....astea se fac imediat...ce e mai important e rezolvat..lucrurile micutze se cumpara in cateva zile am lista pregatita :)>- ...

rocsanyk3
30.08.2008, 09:25:59
Imi puteti spune cum e?
eu am la Dumbrava sala mare......pt mine cel mai frumos e la dumbrava ca acolo fac eu ;)) ...si la turist e frumos sormea a facut acolo si mi-a placut acuma depinde care e sala cum o ornezi etc.......dar e frumos..mie imi place

rocsanyk3
30.08.2008, 10:15:48
La mine vor canta tot cei din Trupa Continental. Dar nu stiam ca ei canta si la Bradet. Si merg destul de des pe-acolo. Esti sigura ca sunt aceiasi?? www.trupacontinental.ro (http://www.trupacontinental.ro) Oricum daca sunt tot astia... sunt SUPER.
da ei sunt.......abia astept sa-mi cante...are dan o voce de ti se ridica parul (de pe mana care are:"> )=P~ frumos tare...

andrada21
30.08.2008, 12:38:00
Salut ! Numele meu este Ingrid si as avea nevoie de un sfat: vreau sa fac petrecerea de nunta la restaurant Capriciu (mai sus de Bradet); a mai facut cineva nunta acolo sau are de gand sa faca si cunoaste mai multe detalii? Sincer, este cam singurul restaurant dragut unde am mai gasit locuri pe la anul si ma tem sa ezit prea mult sa nu se ocupe si asta; dar la o prima discutie cu patroana am ramas cu niste sentimente contradictorii (nu prea m-a lamurit cu nimic, a ras ca am vrut sa vad daca are un contract, nu m-a lamurit cu nici un tarif, zicand ca toate le discutam la anul,etc)
Mersi in avans pt raspunsurile voastre si va rog sa ma considerati de astazi si pe mine ca facand parte din comunitatea voastra.
ce pot sa iti zicv eu e k...inainte mergeam destul de des seara pe acolo pt k intradevar e un local frumos!insa sa stii k au preturi destul de piperate.ziceam k mergeam ,pt k nu mai merg...motivul e k de cateva ori sa intamplat sa nu ne primeasca pr motiv k daca nu mancam...nu se poate (cumva ocupam locul degeaba)eu cred k ii intereseaza mai mult banii si nu"clientul"asa k ai grija!da cand ai nunta?am vazut k totusi ai setat restaurantul polaris???eu acolo fac si is chiar f multumita.popi

ingridb
30.08.2008, 14:21:17
ce pot sa iti zicv eu e k...inainte mergeam destul de des seara pe acolo pt k intradevar e un local frumos!insa sa stii k au preturi destul de piperate.ziceam k mergeam ,pt k nu mai merg...motivul e k de cateva ori sa intamplat sa nu ne primeasca pr motiv k daca nu mancam...nu se poate (cumva ocupam locul degeaba)eu cred k ii intereseaza mai mult banii si nu"clientul"asa k ai grija!da cand ai nunta?am vazut k totusi ai setat restaurantul polaris???eu acolo fac si is chiar f multumita.popi

Mersi de raspuns, sa stii ca si mie mi-au facut aceeasi parere, ca pe patroana o intereseaza mai mult banii decat clientii si nici macar n-a incercat sa disimuleze ca n-ar fi asa.
Sorry de setari, le-am schimbat acum; intr-adevar, anul trecut vorbisem sa facem la Polaris, dar ni s-a parut initial "putin" cam mare pentru ce vrem noi (acolo incap si 400 de oameni dupa cum ne-a spus d-l Laslovici) si noi vrem ceva de cca 120-150 invitati si pana ne-am tot gandit si razgandit noi se cam ocupasera datele cand vroiam sa facem nunta.
Oricum, felicitari pt alegere, il stiu pe patron, e o persoana f serioasa si responsabila si sunt sigura ca o sa se ocupe f bine de nunta voastra. Sincer, daca nu ne place nimic, ne gandim sa mai asteptam 2-3 luni, deoarece vrea sa mai faca un Polaris mai mic langa primul si o sa-l rezervam pe ala din timp.
Poate totusi mai stie cineva ceva despre Capriciu, localul e dragut si am incercat sa ignor atitudinea patroanei si sa fiu optimista; ezit totusi fiindca eu sunt ffff mofturoasa si bagacioasa si o sa vreau sa dau indicatii la tot si sa stiu in orice moment al pregatirilor cum stam si nu prevad o buna colaborare cu doamna respectiva; nu vreau o nunta fastuoasa,vreau sa fie ceva simplu si elegant, dar totusi e nunta mea si vreau sa iasa bine, mai ales ca organizam noi totul, fara ajutorul parintilor sua al altcuiva si vreau sa se vada influenta noastra.
Scuze daca am scris prea mult; va rog sa ma ajutati si cu alte pareri despre restaurant.txs

leonte_alina
30.08.2008, 21:36:50
si la albert e frumos..mie una imi place..incap cam 150-180 pers max..si patronul e super de treaba..cel putin asta e parerea mea..am postat anterior tot in topicul acesta ce servicii mi`a oferit..eu zic ca e bine..nu stiu nimic de capriciu,dar parerea mea e ca ar trebui sa se orienteze in primul rand catre necesitatile clientului..pt ca daca primeaza interesele personale ale doamnei..vor avea de suferit atat invitatii cat si voi insiva..mult succes!!si eu stiu tot de preturi piperate..acum depinde si de bugetul care il ai planificat..mult succes!!

leonte_alina
30.08.2008, 21:38:43
vroiam sa intreb daca face cineva cununia religioasa la Sf Ioan?cam ce preturi se practica..??!?am inteles ca se fac maxim 2-3 nunti pe an acolo si ca trebuie data o donatie..e adevarat?inca nu am mers sa vb..dar ..as vrea niste pareri intai daca e cineva in cun de cauza ..multumesc frumos..

larissa_personal
31.08.2008, 08:51:29
vroiam sa intreb daca face cineva cununia religioasa la Sf Ioan?cam ce preturi se practica..??!?am inteles ca se fac maxim 2-3 nunti pe an acolo si ca trebuie data o donatie..e adevarat?inca nu am mers sa vb..dar ..as vrea niste pareri intai daca e cineva in cun de cauza ..multumesc frumos..

am avut o prietena care a facut cununia religioasa la sf ioan si intr-adevar trebuie facuta o donatie...anu trecut i s-a cerut un milion .... dar nu inteleg de ce vreti sa faceti acolo...sunt atatea biserici in suceava, ce sa va complicati acolo....

larissa_personal
31.08.2008, 08:59:18
Mersi de raspuns, sa stii ca si mie mi-au facut aceeasi parere, ca pe patroana o intereseaza mai mult banii decat clientii si nici macar n-a incercat sa disimuleze ca n-ar fi asa.
Sorry de setari, le-am schimbat acum; intr-adevar, anul trecut vorbisem sa facem la Polaris, dar ni s-a parut initial "putin" cam mare pentru ce vrem noi (acolo incap si 400 de oameni dupa cum ne-a spus d-l Laslovici) si noi vrem ceva de cca 120-150 invitati si pana ne-am tot gandit si razgandit noi se cam ocupasera datele cand vroiam sa facem nunta.
Oricum, felicitari pt alegere, il stiu pe patron, e o persoana f serioasa si responsabila si sunt sigura ca o sa se ocupe f bine de nunta voastra. Sincer, daca nu ne place nimic, ne gandim sa mai asteptam 2-3 luni, deoarece vrea sa mai faca un Polaris mai mic langa primul si o sa-l rezervam pe ala din timp.
Poate totusi mai stie cineva ceva despre Capriciu, localul e dragut si am incercat sa ignor atitudinea patroanei si sa fiu optimista; ezit totusi fiindca eu sunt ffff mofturoasa si bagacioasa si o sa vreau sa dau indicatii la tot si sa stiu in orice moment al pregatirilor cum stam si nu prevad o buna colaborare cu doamna respectiva; nu vreau o nunta fastuoasa,vreau sa fie ceva simplu si elegant, dar totusi e nunta mea si vreau sa iasa bine, mai ales ca organizam noi totul, fara ajutorul parintilor sua al altcuiva si vreau sa se vada influenta noastra.
Scuze daca am scris prea mult; va rog sa ma ajutati si cu alte pareri despre restaurant.txs

io una iti recomand un local care mie mi-a placut ffff mult, acolo mi-am facut si nunta si recomand altor persoane....Vama Veche....e super si in plus serviciile sunt pe masura...am fost fff multumita....mancare buna si multa si nu fff scump....dar fiecare cum doreste....sa povestesc ce am patit io la capriciu...mergem noi cu una din perechile de nas la capriciu la o pizza....si mancam pizza si mai stateam de vorba ca doar nu mananci si pleci....si vine un ospatar ne intreaba daca mai vrem ceva...noi spunem ca nu...apoi vine si ne mai da o data meniurile, ca poate poate...si mie cum imi sare repede mustaru cand vad diferiti imbecili ii reamintesc ca nu mai vrem nimic sa comandam ...si el imi zice ca daca nu mai comandam sa nu mai tinem ocupate locurile ca el are de onorat niste rezervari....ce scandal a iesit atunci....orisicum am mai stat vreo jumate de ora si am plecat
si am jurat ca acolo nu mai mergem....nici macar la o nunta...urat....=((

Ioana11
31.08.2008, 12:10:48

Buna, BBjulie! as vrea si eu un pm daca se poate :D:* multumesc frumos!

AnnyyAnnyy
31.08.2008, 16:05:45
sincer nu-ti recomand sa faci contract acolo.am fost la 2 nunti colo si sincer, ambele au fost cu probleme si surprize:prima , prin luna mai era nunta unui vecin de bloc.toate bune si frumoase,restaurantul rezervat cu un an inainte,contractele facute in word la marea graba, fara nici o suma stipulata in contract:-s...patroana cam in aer si cu greata fata de miri, dar s-au gandit ca pana la urma ei vor sala nu persoana :D asa ca au semnat.cu 3 sapt inainte de nunta a inceput stresul si calvarul.desi cu un an inainte li se precizasera niste preturi(verbal bineinteles) si li se facusera si niste preconizari pt 2008(tot verbal) la fata locului s-au trezit cu meniuri destul de simplute, saracute dpdv al gramajului si extrem de scumpe.Dna patroana nici n-a vrut sa stea la discutii: "ca ce?scrie pretul in contract?ce?ea lucreaza pe gratis?ce sa faca ea cu 120 roni pe meniu?"...si cum n-au avut ce face intr-un timp atat de scurt au dar saracii 160 roni pe un meniu cu 3 feluri de mancare:antreu rece(cas, rosie cu branza, salam de vara,pastrama...deci nu tu sunca, nu tu nimic mai asa,de soi...si gramajele pe meniu erau de 15-20g),friptura cu cartofi natur si salata de varza,sarmale(ca patroana n-a stat la discutii..."ce nunta s-a vazut fara sarmale?:O"-sarmalele mi-au fost aduse aproape rei in farfurie, si aveau gust ca si cum ar fi fost innacrite:-& )
tort, prajituri, bauturi au adus de acasa, si in dimineata nuntii s-au trezit cu surpriza ca un chelner mai plictisit s-a gandit sa desfaca toate sticlele de vin,desi nu era nevoie...si dopurile de pluta nu mai erau de gasit.se evaporasera.asa ca daca iti cereai bautura ramasa inapoi,dupa ce ca era deja desfacuta,nu aveai cum o transporta...
in iulie am fost la nunta verisoarei mele de-a 2 lea, tot la aici...avand o matusa mai "hotarata" situatia a fost putin mai diferita...in sensul ca a stiut sa se impuna mai bine si nu s-a lasat chiar luata de proasta...insa partea cu vinul s-a repetat...in dimineata nuntii tariful pe chelneri a crescut cu 300 de mii de pers,deci mici tepe caracteristice deja localului...
asa ca sincer iti spun sa nu faci nunta acolo.
citeam mai sus ca vrei nunta restransa, de 100-150 pers.pt asa ceva iti recomand hotel albert, vama veche, conacul domnesc sala mica,brandusa,bia&cris(e in cuza voda 2, am avut aseara nunta si a fost super)...chit ca unele din aceste sali se preteaza pt nunti de 300-350 pers, crede-ma ca acele nunti nu au loc suficient de dans si au mesele cam ingramadite...asa ca pt o nunta ca a ta,ai avea spatiu suficient si pt dans, si ca sa te poti plimba printre mese lejer, sa-ti saluti si sa cinstesti cu mesenii
uite eu de ex nu fac nunta mare, pt ca vreu sa am alaturi doar persoane apropiete mie si mirelui...si am optat pt conac.meniul e 120 anul asta si scrie in contract ca eventualele (deci nu-i obligatoriu sa creasca pretul)majorari nu vor depasi suma de 10 lei. la fel si chelnerii, in 2008 cer 160 roni, si pretul e stipulat ca fiind fix si pt 2009.deci nu exista loc de interpretari.clauzele contractuale sunt clare pt ambele parti, meniul il aleg la anul inaintea nuntii,si e destul de bogat si variat...am cateva meniuri pe care le-au ales alti miri in vara asta,date drept model, si am vazut ca au 4 feluri de mancare:antreu cald, rece,friptura si peste sau ceva cu piept de pui, depinde ce alegi tu si ce-ti place.iti dau ei o parte din apa minerala si 1 sticla de vin de masa la 2 pers,o cafea mica...si gramajele-s destul de ok, ajungand la antreul rece si la 30-40 g de sunca si alte preparate...asa ca eu te sfatuiesc sa mai cauti local,si sa nu te opresti la C...

AnnyyAnnyy
31.08.2008, 16:11:24
^ce mult am scris#-o ...sorry fetelor:D

AnnyyAnnyy
31.08.2008, 16:13:05
io una iti recomand un local care mie mi-a placut ffff mult, acolo mi-am facut si nunta si recomand altor persoane....Vama Veche....e super si in plus serviciile sunt pe masura...am fost fff multumita....mancare buna si multa si nu fff scump....dar fiecare cum doreste....sa povestesc ce am patit io la capriciu...mergem noi cu una din perechile de nas la capriciu la o pizza....si mancam pizza si mai stateam de vorba ca doar nu mananci si pleci....si vine un ospatar ne intreaba daca mai vrem ceva...noi spunem ca nu...apoi vine si ne mai da o data meniurile, ca poate poate...si mie cum imi sare repede mustaru cand vad diferiti imbecili ii reamintesc ca nu mai vrem nimic sa comandam ...si el imi zice ca daca nu mai comandam sa nu mai tinem ocupate locurile ca el are de onorat niste rezervari....ce scandal a iesit atunci....orisicum am mai stat vreo jumate de ora si am plecat
si am jurat ca acolo nu mai mergem....nici macar la o nunta...urat....=((
ai dreptate...acolo totul e pt castig cat mai rapid si cat mai mare pt ei...putin le pasa de clienti.:-< macar bine ca le-ai facut putin tam -tam.;)poate macar din bun simt isi schimba atitudinea

andrada21
31.08.2008, 19:36:53
eu am cam 200 de invitatii si la polaris a zis k e ok.sala intradevar are capacitate de 400,dar in mod sigur mai inghesuiti,mai mic ringul...asa eu cu 200 toata lumea o sa stea lejer...ce sa zic mai cauta sunt multe nu trebuie sa te opresti la unul doar asa k sa zici k ai rezolvat.popici si iti tin pumnii

andrada21
31.08.2008, 19:46:35
Buna dragi miresici

Multumesc. Pupici
am fost la gloria ...dar in sala mica .ce pot sa zic ?nu prea mia placut k era prea stramt ,ringul mic...in schimb intradevar mancare super(aperitiv rece,aperitiv cald,peste cu garnitura de orez,friptura cu cartofi si salata)f f bun!chelnerii draguti cu bun simt,nu k la alte nunti abia asteapta sa te ridici sa goleasca ce e pe masa...u probabil vrei in sala mare...acolo [poate e mai fain aici era mult prea putin spatiu...si iarasi ce nu mia placut..au avut dj,si sincer nu vreau sa jicnesc pe nimeni dar se vede diferenta dj-formatie!!!popi

BBjulie
31.08.2008, 19:59:39
Buna, BBjulie! as vrea si eu un pm daca se poate :D:* multumesc frumos!

Ioana si Alinutza...v-am trimis ..sper sa va fie de folos!:*:*

Ioana..aseara am fost la o nunta la Polaris..e un local frumos..dupa cum cred ca stii..insa daca aveti nunta mare..sa aveti grija sa aveti suficienti chelneri..aseara nu au fost...fiecare fel de mancare[in afara de aperitiv]..a ajuns pe masa noastra [si nu numai] rece..cred ca e valabil pentru orice restaurant..pentru ca se incepe dintr-o parte a localului..iar cei din urma..primesc mereu mancarea rece...Insa sper sa nu se intample si la voi asa...si sa evitati asemenea situatii..
iti doresc de pe acum o nunta frumoasa!..;;):*

pupicei..

alinutza_19
31.08.2008, 20:13:37
[QUOTE=BBjulie;1064438]Ioana si Alinutza...v-am trimis ..sper sa va fie de folos!:*:*
Mersi tare mult!
Tocmai ce am fost azi la artevents si am vazut suporturile respective si mi-au placut foarte mult. doman cu care am vorbit mi-a zis ca m-ar costa intre 35 ron (un buchet mic si lumanari) si 60 ron (buchet mare si lumanari). ce zici, ti se pare mult? ai mai auzit si late preturi pe la agentii pt aranjamentele florale de pe mese?

BBjulie
31.08.2008, 20:34:24
Tocmai ce am fost azi la artevents si am vazut suporturile respective si mi-au placut foarte mult. doman cu care am vorbit mi-a zis ca m-ar costa intre 35 ron (un buchet mic si lumanari) si 60 ron (buchet mare si lumanari). ce zici, ti se pare mult? ai mai auzit si late preturi pe la agentii pt aranjamentele florale de pe mese?[/quote]

Ti-am zis si eu in pm ca acelea mi s-au parut f frumoase;;)...preturile mi se par ok daca ar fi pana in 50 maxim ..nu stiu cat de mici ar fi buchetelele la 35 ron..sunt ca cele din pozele dp site?daca ar fi asa..ar fi suficient ca marime si pret.
Alte preturi inca nu stiu...
pupicei..:*

lenutza1984
31.08.2008, 21:33:12
buna seara
a fost cineva la o nunta la Toscana(restaurantul de sub Office)?
ce parere aveti?
eu am nunta in august anul viitor
ar trebui sa merg de pe acum sa rezerv ora la biserica sau e prea devreme, la fel si pentru firma de ornat
pana acum am restaurantul, muzica si cameramanul
cat de curand trebuie sa dau avansul pentru fotograf
fetele care aveti anul viitor nunta, ce aveti in plus?:)
sa vad daca sunt o lenesa sau nu:P