PDA

Versiunea completa : Pregatirile miresicilor din Suceava

Pagini : 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11

anyta28
01.09.2008, 10:19:53
Hey BBJulie! Ziceai ceva de suporturi inalte pt flori? Stii ce firma poate sa ofere asa ceva? Eu sunt innebunita dupa suporturi inalte si nu stiu de unde sa iau.

Buna. suporturi inalte pentru flori sunt la perfect party ..dar mie buchetul de flori mi s-a parut scump (70 ron) si am renuntat la el.am sa pun pe masa suporturi inalte cu lumanari( piciorul la suport o sa fie ornat cu flori)care costa 28 ron

anyta28
01.09.2008, 10:26:42
vroiam sa intreb daca face cineva cununia religioasa la Sf Ioan?cam ce preturi se practica..??!?am inteles ca se fac maxim 2-3 nunti pe an acolo si ca trebuie data o donatie..e adevarat?inca nu am mers sa vb..dar ..as vrea niste pareri intai daca e cineva in cun de cauza ..multumesc frumos..
Buna...daca vrei sa faci cununia la Sf.Ioan ai nevoie de aprobare de la pimen si la el ajungi numai cu interventie.
sincer nu e prea incantatoare ideea...nu lasa nici sa se cante "La multi Ani" pentru motivul ca este manastire si nu e bine sa se cante in interiorul ei ....si multe altele.

AnnyyAnnyy
01.09.2008, 11:21:49
buna seara
a fost cineva la o nunta la Toscana(restaurantul de sub Office)?
ce parere aveti?
eu am nunta in august anul viitor
ar trebui sa merg de pe acum sa rezerv ora la biserica sau e prea devreme, la fel si pentru firma de ornat
pana acum am restaurantul, muzica si cameramanul
cat de curand trebuie sa dau avansul pentru fotograf
fetele care aveti anul viitor nunta, ce aveti in plus?:)
sa vad daca sunt o lenesa sau nu:P
n-am fost inca la nici o nunta la toscana, in schimb am auzit numai de bine despre restaurant.e f frumos inauntru...asa ca sa fie intr-un ceas bun si sa va bucurati de ziua nuntii:)

andrada21
01.09.2008, 11:52:24
buna seara
a fost cineva la o nunta la Toscana(restaurantul de sub Office)?
ce parere aveti?
eu am nunta in august anul viitor
ar trebui sa merg de pe acum sa rezerv ora la biserica sau e prea devreme, la fel si pentru firma de ornat
pana acum am restaurantul, muzica si cameramanul
cat de curand trebuie sa dau avansul pentru fotograf
fetele care aveti anul viitor nunta, ce aveti in plus?:)
sa vad daca sunt o lenesa sau nu:P
eu am nunta in mai si am cam asa...restaurant,biserica,muzica,cameraman_fotogra f,nasii si ...mirele:-\pt firma de ornat e prea devreme.u k ai in august cred k trb sa cauti fotograf e o luna mai aglomerata.deci nu esti lenesa.popi

Ioana11
01.09.2008, 13:48:14
EU
Eu am facut contractul cu magicart.is f multumita.pana la el am mai vazut cativa cameramani toti cer peste 11 mil si nu cine stie ce ...servicii.eu zic k e super bine 400 de eur avand in vedere k e profesionist.eu dau 300 de eur k e nunta in mai si e o oferta.deci chiar is multumita!!!popici

Buna! imi poti spune te rog ce incude pachetul de 300 euro? pt ca si eu am vorbit cu domnul Caluseriu si pt luna iunie mi-a spus de 350 euro.
si pt foto pe cine ai ales?
merci mult

danutza78
01.09.2008, 14:51:22
desi daca i-am putea convinge n-ar fi o optiune prea proasta. =)) i-ar intrece pe multi.... Am audiat pe unii care nici gura nu stiau s-o deschida si cereau 1000 euro.... 8-} Le-am zis sa mai incerce....

da...euro.pe 1500 de roni nu-ti canta nici greierii la nunta:))=))

danutza78
01.09.2008, 14:55:43
si eu sunt "indragostita" de formatia asta.... Acceasi chestie am simtit-o si noi cand i-am auzit cantand pentru prima data...;)) In ce zile canta la Bradet??

da ei sunt.......abia astept sa-mi cante...are dan o voce de ti se ridica parul (de pe mana care are:"> )=P~ frumos tare...

lenutza1984
01.09.2008, 16:26:19
mersi mult pt raspunsuri
mire am, ca suntem casatoriti(am avut starea civila)
la fotograf nu pot sa ma hotarasc am 2 :(

Lucyaly
01.09.2008, 17:07:53
io una iti recomand un local care mie mi-a placut ffff mult, acolo mi-am facut si nunta si recomand altor persoane....Vama Veche....e super si in plus serviciile sunt pe masura...am fost fff multumita....mancare buna si multa si nu fff scump....dar fiecare cum doreste....sa povestesc ce am patit io la capriciu...mergem noi cu una din perechile de nas la capriciu la o pizza....si mancam pizza si mai stateam de vorba ca doar nu mananci si pleci....si vine un ospatar ne intreaba daca mai vrem ceva...noi spunem ca nu...apoi vine si ne mai da o data meniurile, ca poate poate...si mie cum imi sare repede mustaru cand vad diferiti imbecili ii reamintesc ca nu mai vrem nimic sa comandam ...si el imi zice ca daca nu mai comandam sa nu mai tinem ocupate locurile ca el are de onorat niste rezervari....ce scandal a iesit atunci....orisicum am mai stat vreo jumate de ora si am plecat
si am jurat ca acolo nu mai mergem....nici macar la o nunta...urat....=((

Buna ..am vb sa-mi inchiriez si eu restaurantul de la Vama Veche pt la anul in luna mai...vreau sa te intreb daca orneaza ei sala si cam cat a costat la tine in comparatie cu preturile?Muzica ai luat-o de la ei?ca cica au si eu o trupa Ambiance sau nu stiu ce dar nu stiu ce preturi practica?Si mie mi s-a parut mancare multa si la un pret f rezonabil,.iar patroana a fost f draguta...

leonte_alina
01.09.2008, 21:29:21
Buna...daca vrei sa faci cununia la Sf.Ioan ai nevoie de aprobare de la pimen si la el ajungi numai cu interventie.
sincer nu e prea incantatoare ideea...nu lasa nici sa se cante "La multi Ani" pentru motivul ca este manastire si nu e bine sa se cante in interiorul ei ....si multe altele.
Multumesc frumos...eu vroiam mai mult locatia pentru fotografii..pentru ca la Dragomirna am fost la o nunta..tot cu aprobare ..etc etc..si am patit exact cum spui tu ca nu ne dadeau voie sa cantam pentru miri..si ma gandeam ca poate la Sfant nu e atat de strict..dar se pare ca este acelasi regim in toate manastirile ..multumesc frumos pentru raspunsuri..mai aveam o alta alternativa la Sf.Andrei in Bdj..acolo cum vi se pare?va multumesc tuturor pt rsp

andrada21
01.09.2008, 22:21:35
Buna! imi poti spune te rog ce incude pachetul de 300 euro? pt ca si eu am vorbit cu domnul Caluseriu si pt luna iunie mi-a spus de 350 euro.
si pt foto pe cine ai ales?
merci mult
pt foto are el un fotograf...adik nu am ales eu .ei lucreaza numai in echipa cameraman _fotograf.eu am in mai nunta probabil de aia e 300 de eur.si depinde mult si de traseul pe care il face.is mai multe criterii...oricum in general el ia 400 _450.adik eu zic k e bine.

BBjulie
01.09.2008, 22:21:42
Alinutza..incearca si la perfect party cu suporturi.....cum spune si anyta28...eu inca nu am vazut tot ce e de vazut... ;;)
sper sa gasesti ceea ce-ti place...>:D<iar cand te-ai decis..sa ne spui si noua..
pupicei..:*

andrada21
01.09.2008, 22:29:30
Multumesc frumos...eu vroiam mai mult locatia pentru fotografii..pentru ca la Dragomirna am fost la o nunta..tot cu aprobare ..etc etc..si am patit exact cum spui tu ca nu ne dadeau voie sa cantam pentru miri..si ma gandeam ca poate la Sfant nu e atat de strict..dar se pare ca este acelasi regim in toate manastirile ..multumesc frumos pentru raspunsuri..mai aveam o alta alternativa la Sf.Andrei in Bdj..acolo cum vi se pare?va multumesc tuturor pt rspdin cate am auzit(si aici pe site)la sf.andrei gasesti f greu loc liber.chiar una din miresici povestea k a rezervat de ceva vreme si tot nu a gasit liber la ora care isi dorea.asa k mergi si vb.popi(daca gasesc miresica iti zic k sa vb cu ea mai multe detalii)popi

iulika
01.09.2008, 22:36:21
eu am cam 200 de invitatii si la polaris a zis k e ok.sala intradevar are capacitate de 400,dar in mod sigur mai inghesuiti,mai mic ringul...asa eu cu 200 toata lumea o sa stea lejer...ce sa zic mai cauta sunt multe nu trebuie sa te opresti la unul doar asa k sa zici k ai rezolvat.popici si iti tin pumnii

Andrada, sa stii c-o sa fiu cu ochii pe tine..si eu voi avea nunta la Polaris, doar ca va fi in 2010, asa ca tot ceea ce vei posta tu...va fi cu mare impoartanta pentru mine...Apropo de asta, ai incheiat vreun contract cu dl director de la Polaris, sau ti-a dat un fel de chitanta pentru avansul dat?

andrada21
01.09.2008, 22:38:46
Alinella ...e miresica de care iti ziceam

andrada21
02.09.2008, 08:42:46
Andrada, sa stii c-o sa fiu cu ochii pe tine..si eu voi avea nunta la Polaris, doar ca va fi in 2010, asa ca tot ceea ce vei posta tu...va fi cu mare impoartanta pentru mine...Apropo de asta, ai incheiat vreun contract cu dl director de la Polaris, sau ti-a dat un fel de chitanta pentru avansul dat? uite k deja sunt miresici de mai 2010.!dar nu ai mai gasit liber pt 2009 sau asa ai vrut u?mi a dat o chitanta nu am semnat un contract!popi

BBjulie
02.09.2008, 12:34:40
Dragele mele:*.....ati primit vreodata invitatie la o nunta...cu 3 zile inainte de evenimentul respectiv?/:) Eu inca nu:no_04:...ce-i drept pana azi;))... Si nu ma incanta doar faptul ca mai sunt 3 zile..insa te simti u prost..si iti pui intrebarea...ai ajuns sa fii pe lista cu rezerve..de umplutura?..cand esti si in anturajul mirilor ...?! ...chiar daca nu am avut o relatie f stransa...dar totusi....

Dezamagita...

stefania_a
02.09.2008, 12:55:38
eu merg sambata acu...o sa iti zic dupa.din cate am auzit eu mancarea e f buna!iti spun dupa...
salut. vad k ai nunta la polaris suceava. noi mergem la sfarsitul lunii acolo la o nunta si am dori sa stim cat ajunge un meniu. si asta pt k mirii cred k ne-au mintit cand ne-au spus pretul meniului, pt k sunt disperati sa scoata cat mai multi bani. si mie una nu-mi plac chestiile astea:k sa imi zici k meniul e dublu doar k esti disperat sa scoti catimai multi bani>-)

larissa_personal
02.09.2008, 13:15:08
Buna ..am vb sa-mi inchiriez si eu restaurantul de la Vama Veche pt la anul in luna mai...vreau sa te intreb daca orneaza ei sala si cam cat a costat la tine in comparatie cu preturile?Muzica ai luat-o de la ei?ca cica au si eu o trupa Ambiance sau nu stiu ce dar nu stiu ce preturi practica?Si mie mi s-a parut mancare multa si la un pret f rezonabil,.iar patroana a fost f draguta...

mie mi-au ornat ei sala contra cost dar nu a forst fff scump...acuma depinde si ce vrei...pe mine m-a costat 10 mil cu tot cu scaune...florile si buchet mare ptr masa mirilor l-am adus eu...ei au pus la intrare, masa mirilor, scarile ornate cu ull si lumanari, lumanari pe mese........orisicum, localu e dragutz si am fost lumtumita...muzica nu am avut-o de la ei ca aveam o cunostinta cu formatie care mi-a luat mai putin.....

larissa_personal
02.09.2008, 13:22:01
salut. vad k ai nunta la polaris suceava. noi mergem la sfarsitul lunii acolo la o nunta si am dori sa stim cat ajunge un meniu. si asta pt k mirii cred k ne-au mintit cand ne-au spus pretul meniului, pt k sunt disperati sa scoata cat mai multi bani. si mie una nu-mi plac chestiile astea:k sa imi zici k meniul e dublu doar k esti disperat sa scoti catimai multi bani>-)

dar tu dai bani la nunta in functie de meniu sau cat vrei? sau cat ai buna placere sau cat ai obligatia? io am fost pe 23 la o nunta la cantina la i2....mancarea jalnica si plus ca au fost alte chestii ... si am dat 6 mil...uof...dar asta e...si ce daca meniu a fost 50 de ron, io am dat 600....frumos nu?

anyta28
02.09.2008, 13:28:11
Dragele mele:*.....ati primit vreodata invitatie la o nunta...cu 3 zile inainte de evenimentul respectiv?/:) Eu inca nu:no_04:...ce-i drept pana azi;))... Si nu ma incanta doar faptul ca mai sunt 3 zile..insa te simti u prost..si iti pui intrebarea...ai ajuns sa fii pe lista cu rezerve..de umplutura?..cand esti si in anturajul mirilor ...?! ...chiar daca nu am avut o relatie f stransa...dar totusi....

Dezamagita...
Buna.eu daca as fi in locul tau nu m-as duce.invitatia se da cu o luna inainte sa aiba timp persoanele sa se pregateasac...nu cu 3 zile inainte.

BBjulie
02.09.2008, 15:18:32
Buna.eu daca as fi in locul tau nu m-as duce.invitatia se da cu o luna inainte sa aiba timp persoanele sa se pregateasac...nu cu 3 zile inainte.

Asa e...de aceea nici nu cred ca mergem...:-<au facut urat...

BBjulie
02.09.2008, 15:28:43

Saptamana trecuta am fost la Polaris la nunta unor prieteni..ei ne-au spus dinainte ca ii ajunge meniul 170 ron de pers [fara bauturi]...insa n-a fost asa cu sigurantza!![-X...daca ai fi vazut ce mancare a fost...ai fi zis ca era meniu de 80 ron..+ faptul ca fiecare fel de mancare [in afara de aperitiv] a ajuns pe masa noastra rece.. Si tot asa au facut si ei...au fost disperati pana in ultima saptamana pt ca au cheltuit f mult..in ultimele saptamani se mai adauga pt fiecare sapt. cate o suta de mil. la cheltuieli..si a fost normal pt ei sa faca aluzii de genul asta..
Si totusi..n-am dat in plic in functie de meniu....insa sunt unele chestii deranjante si te inteleg..

pupicei...

Alinella
02.09.2008, 16:50:27
Multumesc frumos...eu vroiam mai mult locatia pentru fotografii..pentru ca la Dragomirna am fost la o nunta..tot cu aprobare ..etc etc..si am patit exact cum spui tu ca nu ne dadeau voie sa cantam pentru miri..si ma gandeam ca poate la Sfant nu e atat de strict..dar se pare ca este acelasi regim in toate manastirile ..multumesc frumos pentru raspunsuri..mai aveam o alta alternativa la Sf.Andrei in Bdj..acolo cum vi se pare?va multumesc tuturor pt rsp

Mie una la Sf.Andrei imi place foarte mult..este o biserica deosebita:x deja vad cativa stalpisori ornati la intrare pe un covor rosu;-) tot timpul am zis ca o sa facem cununia religioasa la aceasta biserica la amandoi ne place acolo ..pentru programare eu am fost acum vreo luna si ceva..erau destul de multe facute..si nu am putut alege ora la care as fi vrut eu:| caci era deja programata alta nunta..deci daca te hotarasti sa faci acolo eu zic sa te grabesti..Noi am ales sa facem acolo si cununia civila;))

stefania_a
02.09.2008, 17:02:41
Saptamana trecuta am fost la Polaris la nunta unor prieteni..ei ne-au spus dinainte ca ii ajunge meniul 170 ron de pers [fara bauturi]...insa n-a fost asa cu sigurantza!![-X...daca ai fi vazut ce mancare a fost...ai fi zis ca era meniu de 80 ron..+ faptul ca fiecare fel de mancare [in afara de aperitiv] a ajuns pe masa noastra rece.. Si tot asa au facut si ei...au fost disperati pana in ultima saptamana pt ca au cheltuit f mult..in ultimele saptamani se mai adauga pt fiecare sapt. cate o suta de mil. la cheltuieli..si a fost normal pt ei sa faca aluzii de genul asta..
Si totusi..n-am dat in plic in functie de meniu....insa sunt unele chestii deranjante si te inteleg..

pupicei...
niciodata nu am dat in functie de meniu, ci in funcite de cat de apropiati ne erau mirii, cat de buna era mancare...dar cand vad k unii oameni imi spun niste preturi la meniuri, doar k sunt disperati sa scoata multi bani, atunci chiar ma revolt si ma provoaca sa dau mai putin...sincer...

stefania_a
02.09.2008, 17:21:55

pupicei...
crezi k meniul nu a fost 170 ron?

BBjulie
02.09.2008, 19:31:12
crezi k meniul nu a fost 170 ron?

Sunt sigura:)..

andrada21
02.09.2008, 20:19:01
crezi k meniul nu a fost 170 ron?deci...in primul rand niste miri cu bun simt nu zic niciodata cat e meniul la nunta!!!in al doilea rand un meniu incepe de la o anumita suma si poate creste in functie de ce isi doresc mirii!meniul la polaris incepe de la 110 de persoana (anul acesta)si cum v am zis poate creste.poti alege ala la 110 sau unul la 170 deci cum vrei tu.am vazut k pe aici se vb k la polaris e mancarea rea....fiecare cu opinia lui,dar cand inviti pe cineva la nunta nu zici cat e meniul.nu are importanta!va poop si dupa ce mergi sa imi zici cum a fost(adik cum ti sa parut)eu pana acum am fost la 3 nunti acolo si mereu a fost bine!

andrada21
02.09.2008, 20:26:09

Dezamagita... da...si m am dus.aveam o prietena din liceu(a stat la mine in chirie 4 ani)dupa fiecare pe drumul ei dar am mai tinut legatura.mia ziis k se marita ma sunat sa imi zica k is invitata si k o sa treac sa imi aduca invitatia.si a trecut cu 2 zile inainte.si m am dus.pt :k la timpul respectiv am fost prietene si k nu m as fi simtit bine sa stiu k e ziua nuntii ei si eu stau acasa.si sincer am facut f bine acolo avea o super formatie pe care ne am aleso si noi.

elizavizitiu
02.09.2008, 20:29:03
buna.si eu imi fac nunta in judetul suceava mai exact in Falticeni la Polaris in septembrie 2009.sper sa fie ok acolo .am auzit numai lucruri bune de restaurant.pupici;;)

stefania_a
02.09.2008, 20:59:13
deci...in primul rand niste miri cu bun simt nu zic niciodata cat e meniul la nunta!!!in al doilea rand un meniu incepe de la o anumita suma si poate creste in functie de ce isi doresc mirii!meniul la polaris incepe de la 110 de persoana (anul acesta)si cum v am zis poate creste.poti alege ala la 110 sau unul la 170 deci cum vrei tu.am vazut k pe aici se vb k la polaris e mancarea rea....fiecare cu opinia lui,dar cand inviti pe cineva la nunta nu zici cat e meniul.nu are importanta!va poop si dupa ce mergi sa imi zici cum a fost(adik cum ti sa parut)eu pana acum am fost la 3 nunti acolo si mereu a fost bine!
am intrebat de curiozitate cat etse meniul la acest restaurant pt k mirii au spus un pretttt=P~nu k i-as fi crezut dar am vrut sa stiu cat de mult au umflat pretul. sa stii k si pe mine inainte de nunta m-au intrebat unii cat e meniul si nu am fost deranjata. poate unii vroiau sa fie siguri k imi dau mai mult decat ar costa meniul si muzica si de asta au intrebat./:)

BBjulie
02.09.2008, 21:06:06
da...si m am dus.aveam o prietena din liceu(a stat la mine in chirie 4 ani)dupa fiecare pe drumul ei dar am mai tinut legatura.mia ziis k se marita ma sunat sa imi zica k is invitata si k o sa treac sa imi aduca invitatia.si a trecut cu 2 zile inainte.si m am dus.pt :k la timpul respectiv am fost prietene si k nu m as fi simtit bine sa stiu k e ziua nuntii ei si eu stau acasa.si sincer am facut f bine acolo avea o super formatie pe care ne am aleso si noi.

E cu totul altfel de relatie...si te-a si sunat..si ati avut o relatie apropiata zic eu..fiind si din liceu..la care mai adaugi 4 ani in care ati stat impreuna...nu cred ca se pot compara .."relatiile" ..Mi se pare normal sa fi mers..
te pupic..
>:D<

andrada21
02.09.2008, 22:19:42
am intrebat de curiozitate cat etse meniul la acest restaurant pt k mirii au spus un pretttt=P~nu k i-as fi crezut dar am vrut sa stiu cat de mult au umflat pretul. sa stii k si pe mine inainte de nunta m-au intrebat unii cat e meniul si nu am fost deranjata. poate unii vroiau sa fie siguri k imi dau mai mult decat ar costa meniul si muzica si de asta au intrebat./:)
nu am vrut sa supar pe nimeni dar uite de exemplu eu am fost la o nunta la dorna si mirii tot ziceau cat e meniul ,k au firlandia etc si toats lumea vb de rau ...acu si fiecare dupa gandirea sa eu nu as zice cat e meniul pare k ii inviti numai pt bani.poopi

andrada21
02.09.2008, 22:21:28
am intrebat de curiozitate cat etse meniul la acest restaurant pt k mirii au spus un pretttt=P~nu k i-as fi crezut dar am vrut sa stiu cat de mult au umflat pretul. sa stii k si pe mine inainte de nunta m-au intrebat unii cat e meniul si nu am fost deranjata. poate unii vroiau sa fie siguri k imi dau mai mult decat ar costa meniul si muzica si de asta au intrebat./:)ce pret au zis ...de curiozitate?popi

stefania_a
03.09.2008, 08:15:49
ce pret au zis ...de curiozitate?popi
250 ron. iti poti imagina? de parca eu m-as fi nascut ieri si parca nu am mai fost la nunti si mai ales k si eu am fost mireasa anu trecut, anu asta am mai fost la 2 nunti. sau poate au zis 250 cu tot cu celelalte cheltuieli. omul cand intreba de meniu se refera la mancare care o platesti la restaurant, nu la cat de ajunge pe tine sa-ti scoti toata cheltuiala in care intra tot felul de pretentii cum ar fi o rochie de 1000 euro sau decorat sala de nu stiu cat. k pana la urma omul cand vine la nunta nu este obligat sa-ti plateasca toate pretentiile:-p cel putin asa vad eu treaba.

andrada21
03.09.2008, 09:36:12
250 ron. iti poti imagina? de parca eu m-as fi nascut ieri si parca nu am mai fost la nunti si mai ales k si eu am fost mireasa anu trecut, anu asta am mai fost la 2 nunti. sau poate au zis 250 cu tot cu celelalte cheltuieli. omul cand intreba de meniu se refera la mancare care o platesti la restaurant, nu la cat de ajunge pe tine sa-ti scoti toata cheltuiala in care intra tot felul de pretentii cum ar fi o rochie de 1000 euro sau decorat sala de nu stiu cat. k pana la urma omul cand vine la nunta nu este obligat sa-ti plateasca toate pretentiile:-p cel putin asa vad eu treaba.nu are cum sa fie meniul(adik mancarea 250)e exagerat...si normal k omul nu trb sa iti plateasca mofturile tale...daca u vrei sa iti cante nuj cine ,sau rochia1000 de eur....ai mare dreptatesi eu am mai auzit de astea si nu mi se pare frumos...oricum dupa ce mergi sa imi povestesti

BBjulie
03.09.2008, 11:50:09
250 ron. iti poti imagina? de parca eu m-as fi nascut ieri si parca nu am mai fost la nunti si mai ales k si eu am fost mireasa anu trecut, anu asta am mai fost la 2 nunti. sau poate au zis 250 cu tot cu celelalte cheltuieli. omul cand intreba de meniu se refera la mancare care o platesti la restaurant, nu la cat de ajunge pe tine sa-ti scoti toata cheltuiala in care intra tot felul de pretentii cum ar fi o rochie de 1000 euro sau decorat sala de nu stiu cat. k pana la urma omul cand vine la nunta nu este obligat sa-ti plateasca toate pretentiile:-p cel putin asa vad eu treaba.

Cum a zis si Andrada..nu are cum sa fie 250 ron:)...insa asteptam sa ne povestesti cum a fost dupa..poate vor avea icre de manciuria, creveti..etc;)).... pupicei..

stefania_a
03.09.2008, 13:35:04
sigur k o sa va povestesc. numai k imi pare rau k nu este pe aici nici o miresica care are sau a avut nunta anu asta la polaris. vroiam sa vad cat cosat cel mai scump meniu

BBjulie
03.09.2008, 15:04:03
Daca chiar vrei sa afli cat au ajuns meniurile anul asta..poti suna chiar tu si intrebi detalii pentru o nunta anul asta [desi nu cred sa mai fie ceva liber pt anul asta...dar intrebi..si daca zice ca nu are nimic..intrebi pt la anul..comparativ cu anul acesta]....si apoi ceri detalii referitoare la meniu..de la cat porneste..si pana unde se opreste... O idee ...pana apare o miresica de anul acesta care sa-ti poata da mai multe detalii...

leonte_alina
03.09.2008, 16:38:46
la Polaris la Scheia 1.200 meniul anul acesta ..da era destul de complet..adik aperitiv rece(chiar avea de toate),cald ,sarmalutze cu smantana si bucatele de bacon..si frigarui cu gratar si cu salata..a avut o vecina de`a mea acolo..si pretul acesta mi l-a spus..bn..ca intre prieteni..pt ca eram interesata in avans cam la cat m-ar ajunge pe mn anul viitor..pupici

stefania_a
03.09.2008, 16:45:43
la Polaris la Scheia 1.200 meniul anul acesta ..da era destul de complet..adik aperitiv rece(chiar avea de toate),cald ,sarmalutze cu smantana si bucatele de bacon..si frigarui cu gratar si cu salata..a avut o vecina de`a mea acolo..si pretul acesta mi l-a spus..bn..ca intre prieteni..pt ca eram interesata in avans cam la cat m-ar ajunge pe mn anul viitor..pupici
ms mult. in sfarsit am aflat si eu pretul...:-p

andrada21
03.09.2008, 21:00:33
bine k asta si la ales ea .sunt meniuri si la un mil la polaris acu nu stiu ce cuprinde...vezi si u daca mananci ceva f sofisticat o fi ala la 250:))

AnnyyAnnyy
03.09.2008, 21:06:01
bine k asta si la ales ea .sunt meniuri si la un mil la polaris acu nu stiu ce cuprinde...vezi si u daca mananci ceva f sofisticat o fi ala la 250:))
cel mai ridicat pret la meniuri pt 2008 la Polaris e :140Roni.Stiu asta pt ca eram tentata sa fac nunta acolo si din cauza ca era f aglomerat ajunsesem in stadiul in care vorbeam de meniuri cu patronii in eventualitatea in care as face nunta acolo intr-o zi de duminica...intre timp a intervenit miresoiul care a zis raspicat ca el se insoara sambata ca "tot omu' " si-am lasat totul balta si-am fugit la conac:))=))
mancarea acolo e buna, c-a fost testata de papilele mele gustative la nunta unei cunostinte.4 feluri de mancare, gramaj ok,servire impecabila,mancare delicioasa:)>-

BBjulie
03.09.2008, 21:14:51

Nah ca a completat ..mai bine si Annyy..;))..deci 140 ron MAX ...asadar si noua ne-au zis altceva..;))in fine...pentru noi e capitol inchis dinainte sa fi inceput..
De acum..distractie placuta Stefania!...<:-P

Lucyaly
04.09.2008, 07:35:01
mie mi-au ornat ei sala contra cost dar nu a forst fff scump...acuma depinde si ce vrei...pe mine m-a costat 10 mil cu tot cu scaune...florile si buchet mare ptr masa mirilor l-am adus eu...ei au pus la intrare, masa mirilor, scarile ornate cu ull si lumanari, lumanari pe mese........orisicum, localu e dragutz si am fost lumtumita...muzica nu am avut-o de la ei ca aveam o cunostinta cu formatie care mi-a luat mai putin.....

Multumesc frumos pt informatii...chiar azi ma duc sa dau avansul...chiar de ziua mea:">

anyta28
04.09.2008, 07:57:08
buna.am si eu o intrebare?
pentru masini ca sa le orneze vorbiti cu cei care orneaza si sala sau le faceti voi separat?

BBjulie
04.09.2008, 09:29:52
Multumesc frumos pt informatii...chiar azi ma duc sa dau avansul...chiar de ziua mea:">

<:-PLa multi ani Lucyaly!!!<:-P
:gen_12: :grouphug: :gen_12: Petrecere frumoasa!!!!...si spor cu pregatirile..!
te pupic..:*

stefania_a
04.09.2008, 10:50:02
cel mai ridicat pret la meniuri pt 2008 la Polaris e :140Roni.Stiu asta pt ca eram tentata sa fac nunta acolo si din cauza ca era f aglomerat ajunsesem in stadiul in care vorbeam de meniuri cu patronii in eventualitatea in care as face nunta acolo intr-o zi de duminica...intre timp a intervenit miresoiul care a zis raspicat ca el se insoara sambata ca "tot omu' " si-am lasat totul balta si-am fugit la conac:))=))
mancarea acolo e buna, c-a fost testata de papilele mele gustative la nunta unei cunostinte.4 feluri de mancare, gramaj ok,servire impecabila,mancare delicioasa:)>-
ms mult,. inseamna k mirii nostri au cam dublat meniul. ce sa-i fac?!!! oamenii sunt disperati sa le iasa bani$-)

andrada21
04.09.2008, 11:05:01
Nah ca a completat ..mai bine si Annyy..;))..deci 140 ron MAX ...asadar si noua ne-au zis altceva..;))in fine...pentru noi e capitol inchis dinainte sa fi inceput..
De acum..distractie placuta Stefania!...<:-P
cat v au zis voua?mie mia zis k incepe de la 110 lei pt 2008.pt 2009 mai creste putin.poop

andrada21
04.09.2008, 11:07:58
buna.si eu imi fac nunta in judetul suceava mai exact in Falticeni la Polaris in septembrie 2009.sper sa fie ok acolo .am auzit numai lucruri bune de restaurant.pupici;;)
buna!eu sunt din falticeni dar locuiesc in suceava.e frumos la polaris..eu fac tot la polaris dar in suceava.ce sa zic ?patronii sunnt ok adik oameni responsabili,se ocupa de nunta...u ce ai vb cu ei?cat e meniul?poop

BBjulie
04.09.2008, 11:48:51
cat v au zis voua?mie mia zis k incepe de la 110 lei pt 2008.pt 2009 mai creste putin.poop

Noi am fost in martie sa cautam sala pt 2009..prima data am fost la Polaris..ne-a placut f mult..insa nu era nimic liber in lunile iulie-august...iar cu meniurile, ne-au zis asa cum v-au zis si voua... In ceea ce-i priveste pe mirii de saptamana trecuta de la Polaris..au zis cum au vrut ei ..anume 170 ron/meniu.
:*..

Ioana11
04.09.2008, 16:17:31
Ioana si Alinutza...v-am trimis ..sper sa va fie de folos!:*:*

Ioana..aseara am fost la o nunta la Polaris..e un local frumos..dupa cum cred ca stii..insa daca aveti nunta mare..sa aveti grija sa aveti suficienti chelneri..aseara nu au fost...fiecare fel de mancare[in afara de aperitiv]..a ajuns pe masa noastra [si nu numai] rece..cred ca e valabil pentru orice restaurant..pentru ca se incepe dintr-o parte a localului..iar cei din urma..primesc mereu mancarea rece...Insa sper sa nu se intample si la voi asa...si sa evitati asemenea situatii..
iti doresc de pe acum o nunta frumoasa!..;;):*

pupicei..

multumim!!!:*>:D<
la treaba cu chelnerii m-am gandit si eu, sunt cam 3 in general la o nunta.nu stiu cum as putea eu sa schimb asta. a noastra nu o sa fie prea mare ,o sa fie sigur pana la 130 de persoane.
dar cu aerul conditionat cum a fost?a facut fata? sala mea e cea veche care va fi renovata iarna asta asa ca nu stiu cum va arata la anu

Ioana11
04.09.2008, 16:43:08

Buna! si eu tot la Polaris la anu:D
acum depinde in care sala faci...sala B e nou facuta,arata bine si incap mai multe persoane.sala A ,in care fac eu, va intra in renovari si inca nu am nicio idee cum va arata. despre mancare si servire am aflat si eu de la celelalte miresici!:D
spor la pregatiri!

Ioana11
04.09.2008, 16:48:57
A mai incheiat cineva vreun contract pt filmare si foto intre timp???:D
pt ca ar fi cazul sa ma decid dar vroiam sa mai aud pareri de la voi:">
pupici!

andrada21
04.09.2008, 18:53:22
la treaba cu chelnerii m-am gandit si eu, sunt cam 3 in general la o nunta.nu stiu cum as putea eu sa schimb asta. a noastra nu o sa fie prea mare ,o sa fie sigur pana la 130 de persoane.
dar cu aerul conditionat cum a fost?a facut fata? sala mea e cea veche care va fi renovata iarna asta asa ca nu stiu cum va arata la anu ea vb k a fost la polaris la nunta dar in suceava...asa e nu?

andrada21
04.09.2008, 18:56:11
Noi am fost in martie sa cautam sala pt 2009..prima data am fost la Polaris..ne-a placut f mult..insa nu era nimic liber in lunile iulie-august...iar cu meniurile, ne-au zis asa cum v-au zis si voua... In ceea ce-i priveste pe mirii de saptamana trecuta de la Polaris..au zis cum au vrut ei ..anume 170 ron/meniu.
:*.. noi am luat sala in ianuarie si vroiam pe 2 mai si era ocupat asa k a ramas pe 9!am auzit k is ocupati pana in 2010.nah eu sper k totul va fi ok...si daca o luama asa la orice restaurant exista ceva de comentat ...k nu a fost asa ,k era nuj cum....nu ai cum sa multumesti pe toata lumea !eu sper sa iasa bine k e ziua cea mai importamta din viata noastra

leonte_alina
04.09.2008, 19:21:43
Buna seara ,miresicilor!
Cum merg pregatirile?:)eu am o nedumerire..a cumparat cineva din duty free de la siret vodca si cinzano?as dori sa stiu niste preturi..pentru cinzano,whisky si la vodca inca stau in dubii intre Finlandia si Medoff..voi ce imi recomandati?Si daca e posibil..as vrea sa stiu din timp orientativ cam cat m-ar ajunge..stiu ca avem voie de 1 l /persoana la vama..dar as vrea sa stiu daca se merita .Multumesc.Pupici

andrada21
04.09.2008, 19:32:20
Buna seara ,miresicilor!
Cum merg pregatirile?:)eu am o nedumerire..a cumparat cineva din duty free de la siret vodca si cinzano?as dori sa stiu niste preturi..pentru cinzano,whisky si la vodca inca stau in dubii intre Finlandia si Medoff..voi ce imi recomandati?Si daca e posibil..as vrea sa stiu din timp orientativ cam cat m-ar ajunge..stiu ca avem voie de 1 l /persoana la vama..dar as vrea sa stiu daca se merita .Multumesc.Pupici de cinzano nu stiu chiar daca afli ceva sa imi zici si mie.eu o sa imi iau medoff,nu k nu ar fi mai buna finlandia ...dar bugetul!medoff imi aduce cineva de la cernauti eu vreau cam 130 de sticle si a zis k e 9 lei sticla.oricum cred k prin decembrie....u ai si whisky si vodca?

leonte_alina
04.09.2008, 20:16:33
si la mine tot de buget depinde..si stiam ca medoff e mai ieftina..u la ce gramaj iei cu 9 ron??sa`ti spun cum am calculat eu..la 120 persoane..initial..pe astia ma bazez sigur..am spus ca am sa fac buchetele pe masa la fiecare 6 persoane..deci ar veni 20 buchetele ...ce vor cuprinde 1 L vodca,1 L cinzano,nu stiu vin (1 sau 2 l)..2 sticle mari de bere..adik 4 l..ca am amatori de asa ceva..1 sticla de apa si 2 sticle de 2 l de suc..whisky am sa iau 5 sticle pt furat..sau 10..inca nu stiu sigur...depinde cat cer pt mn..sa n`am o surpriza....da eu zic ca 5 ar fi suficiente..si restul bauturii ..sper sa ajunga..u ce spui?

andrada21
04.09.2008, 20:31:33
si la mine tot de buget depinde..si stiam ca medoff e mai ieftina..u la ce gramaj iei cu 9 ron??sa`ti spun cum am calculat eu..la 120 persoane..initial..pe astia ma bazez sigur..am spus ca am sa fac buchetele pe masa la fiecare 6 persoane..deci ar veni 20 buchetele ...ce vor cuprinde 1 L vodca,1 L cinzano,nu stiu vin (1 sau 2 l)..2 sticle mari de bere..adik 4 l..ca am amatori de asa ceva..1 sticla de apa si 2 sticle de 2 l de suc..whisky am sa iau 5 sticle pt furat..sau 10..inca nu stiu sigur...depinde cat cer pt mn..sa n`am o surpriza....da eu zic ca 5 ar fi suficiente..si restul bauturii ..sper sa ajunga..u ce spui?medoff e la 0,5 l -9 lei!eu am cate 8 persoane la masa si m am gandit cam asa:4 de medoff(adik o sticla de 0,5 de famile)vin nu stiu exact k eu o sa am varsat si pus in carafe(cred k o carafa vin alb una vin rosu) o sticla de martini cinzano ce o fi,2 sticle de apa si 3 de suc .bere cate o doza de persoana..dar mai la final.whisky se aranjeaza iubi k doar lui ii trb ...asta daca ma vrea inapoi!!! acu cu privire la tine ...cred k 1l vin e cam putin pt 6 persoane!in rest ne cam asemanam la idei.poopi sa imi zici ce afli de cinzano.dar iti aduce cineva sau mergi u?

leonte_alina
04.09.2008, 21:12:45
si eu tot la 2 l ma gandesc la vin ...dar ai mei spuneau ca e prea multa bautura..stii cum e..fiec cu ideile lui...de asemenea tata imi propusese sa pun vin in carafe de la focsani parca..dar eu vreau imbuteliat..ca sa n`am eu surprize ca mai varsa aia carafele sau mi le dau sa le umplu la loc:))ca mai stiu cazuri,...asa ca am sa optez pt sticle..si am sa le aduc de la chisinau..adica am sa vb cu cineva sa le aduca..stiu ca au vin f bun acolo..pt vodca si cinzano ..eu merg sapt viit la cernauti in interes de serv..mai precis pe 10..si am sa trec sa vad si de niste preturi..da ma gandeam ca poate stie cineva dinainte:)..oricum bautura pana in ianuarie cred ca o iau pe toata..daca vrei iti spun preturi orientative dupa data de 10..mai am un coleg care a spus ca vrea vodca Balshoy???sper sa nu gresesc ..cik e f buna..tot de acolo adusa..dar..eu sunt Toma necredinciosul..dak nu cunosc marfa nu cumpar:)..as putea sa testez si asta ..pentru ca ei au nunta in octombrie a.c. ,dar park tot mai tare ma tenteaza finlandia sau medoff.

leonte_alina
04.09.2008, 21:15:27
rectific..vodca se numeste Bolshoi..dar dupa cum spuneam nu am vazut la nici o nunta pana acum

andrada21
04.09.2008, 21:38:17
si eu vroiam imbuteliat..dar ai mei au multa vie si imi dau ei vinul.adevarul k e super acu sper sa se fac strugurii...astept sa imi zici ce ai facut la cernauti.eu tare as vrea sa ma duc sa vad de rochie am auzit k is faine

leonte_alina
04.09.2008, 22:38:06
da ,intr-adevar se merita daca ai tai au struguri;))..in privinta rochitei..eu tot de la cernauti o achizitionez..sincer sunt adepta rochiilor de acolo..si nu`mi permit sa dau 30 mil pe una la Agnes Toma (pe care s-ar putea sa o gasesc acolo la 200 euro:)),Giulia sau altele..chiar nu..am si un anumit buget in care trebuie sa ma incadrez ca noi vrem sa facem totul singuri..si cred ca pot arata f bine si cu o rochie de acolo...eu m-am gandit sa merg mai incolo..probabil ca in ian feb sa iau rochitza..ca dak o iau de pe acum am sa ma tot uit la ea si nu vreau sa am ocupatie zilnica pe urma..oricum merg si mai repede prin noiembrie cred ..ca sa vad orientativ..momentan,in privinta bazarului sunt pareri impartite..unii spun ca ar fi inchis de la inundatii..altii ca hainele se dau pe preturi de nimic pt ca au fost afectate si le-au dus la curatatorii ca apoi sa le scoata din nou in vanzare..nu stiu cat de adevarat e..eu am sa merg si in bazar(daca va fi deschis),dar cel mai probabil am sa optez pt satul Voloca..care e profilat pe croitul rochiilor de mireasa si stiu ca au un magazin de desfacere acolo..daca nu ai drum pana atunci incolo si vrei sa mergi eu pot sa merg in noiembrie si daca nu te deranjeaza poti veni cu mine..ca tot dupa rochitze ma uit..doar ca ..asa cred ca imi voi achizitiona de abia in iarna una ca sa nu ma plictisesc..acuma depinde..sa nu mi se puna pata pe ceva si sa nu ma dau dusa de acolo pana nu cumpar;))

andrada21
04.09.2008, 22:43:49
da si eu am aceiasi parere...intradevar e o zi importanta dar nici eu nu as da 40 de mil pe o rochie!eu am auzit k is frumoase la cernauti ...bazarul acu sa redeschis stiu sigur.as vrea mult sa vin cu u sa vad...mai vb despre asta.cum ai zis si u nu as vrea sa o cumpar acum k ma plictisesc .si noi facem totul singuri si banii asa se mai duc!!pop

leonte_alina
04.09.2008, 22:48:59
:)mai vb..oricum..cand merg te anunt..am de mers oricum pentru ca vreau sa vad si de flori pt nuntasi si de rochie..si sa vada si d`soarele rochii:)am ceva drumuri de facut..in orice caz,pastram legatura..pupici

BBjulie
05.09.2008, 10:19:58
buna.am si eu o intrebare?
pentru masini ca sa le orneze vorbiti cu cei care orneaza si sala sau le faceti voi separat?

Anyta28...daca doresti sa-ti orneze masinile cei care se ocupa si de sala...pot face tot ei asta..bineinteles contracost;))...daca nu..cumperi tu tul alb...si ornezi la fel de frumos..;;)
Spor in continuare cu pregatirile..pupic..

BBjulie
05.09.2008, 10:28:10
dar cu aerul conditionat cum a fost?a facut fata? sala mea e cea veche care va fi renovata iarna asta asa ca nu stiu cum va arata la anu

Pentru putin:*.. Nu cred sa fi fost doar 3 chelneri...a fost o nunta de vreo 300 de pers..de obicei se pune un chelner la 30 pers ..parca asa... Iar in legatura cu aerul conditionat..a fost ok..s-a simtit ca si-a facut treaba.:suuuper:
:*

AnnyyAnnyy
05.09.2008, 10:36:33
da ,intr-adevar se merita daca ai tai au struguri;))..in privinta rochitei..eu tot de la cernauti o achizitionez..sincer sunt adepta rochiilor de acolo..si nu`mi permit sa dau 30 mil pe una la Agnes Toma (pe care s-ar putea sa o gasesc acolo la 200 euro:)),Giulia sau altele..chiar nu..am si un anumit buget in care trebuie sa ma incadrez ca noi vrem sa facem totul singuri..si cred ca pot arata f bine si cu o rochie de acolo...eu m-am gandit sa merg mai incolo..probabil ca in ian feb sa iau rochitza..ca dak o iau de pe acum am sa ma tot uit la ea si nu vreau sa am ocupatie zilnica pe urma..oricum merg si mai repede prin noiembrie cred ..ca sa vad orientativ..momentan,in privinta bazarului sunt pareri impartite..unii spun ca ar fi inchis de la inundatii..altii ca hainele se dau pe preturi de nimic pt ca au fost afectate si le-au dus la curatatorii ca apoi sa le scoata din nou in vanzare..nu stiu cat de adevarat e..eu am sa merg si in bazar(daca va fi deschis),dar cel mai probabil am sa optez pt satul Voloca..care e profilat pe croitul rochiilor de mireasa si stiu ca au un magazin de desfacere acolo..daca nu ai drum pana atunci incolo si vrei sa mergi eu pot sa merg in noiembrie si daca nu te deranjeaza poti veni cu mine..ca tot dupa rochitze ma uit..doar ca ..asa cred ca imi voi achizitiona de abia in iarna una ca sa nu ma plictisesc..acuma depinde..sa nu mi se puna pata pe ceva si sa nu ma dau dusa de acolo pana nu cumpar;))
bazarul e deschis si in stare de functionare...partea aceea unde sunt rochii de mireasa nu a fost inundata:)asa ca rochitele-s in stare f buna, si chiar f dragute.nici eu nu dau mia de euro pe o rochie doar pt ca pe verso are o eticheta a unei firme mari
am auzit si eu de un sat in care toata lumea se ocupa cu confectionarea rochiilor de mireasa...dar habar n-am unde e si habar n-aveam ca au si magazin de desfacere...asa ca te rog sa ma luminezi si pe mine si sa-mi explici cum pot ajunge acolo:) ms mult

BBjulie
05.09.2008, 10:39:33
ea vb k a fost la polaris la nunta dar in suceava...asa e nu?

Dap..acum fac legatura..eu vbeam de Polaris Suceava....insa "problemutzele" pe care le-am zis..se pot regasi si in alte locuri ..

Alina..asa cum te-ai gandit u cu bautura...asa ne-am gandit si noi..tot din dutty free [ finlandia era in jur de 6 euro ]..sau de la cernauti...iar bautura o poti lua tu mai ieftin din magazin de la cernauti..e in jur de 7.5 daca o iei tu- Medoff..insa ar trebui sa mergi de cateva ori, pt ca asa cum ai zis si u, nu ai voie decat cu 1l de pers la vama.. Cand afli de preturile de la dutty free..sa ne spui si noua..si pe mine m-ar interesa cinzano si finlandia.....daca nu .. raman la martini bianco pentru femei..iar tarie...mai vedem.

AnnyyAnnyy
05.09.2008, 10:43:14
Buna seara ,miresicilor!
Cum merg pregatirile?:)eu am o nedumerire..a cumparat cineva din duty free de la siret vodca si cinzano?as dori sa stiu niste preturi..pentru cinzano,whisky si la vodca inca stau in dubii intre Finlandia si Medoff..voi ce imi recomandati?Si daca e posibil..as vrea sa stiu din timp orientativ cam cat m-ar ajunge..stiu ca avem voie de 1 l /persoana la vama..dar as vrea sa stiu daca se merita .Multumesc.Pupici
jd fluctueaza intre 8 si 10 euro sticla,finlandia ajunge la 38 ron...deci preturile sunt ok,dar regula e clara:1l/pers...ceea ce da batai de cap cand e vb de bautura pt nunta.insa mereu vei gasi binevoitori care sa te ajute cu treaba asta.daca ai cunostinte in siret, fa apel la ele.sigur cunosc un "personaj" care te poate ajuta sa faci rost de bautura in 2-3 ture de-a lui prin vama...si da, prin personaj ma refer la un vames:-"

AnnyyAnnyy
05.09.2008, 10:49:28
si la mine tot de buget depinde..si stiam ca medoff e mai ieftina..u la ce gramaj iei cu 9 ron??sa`ti spun cum am calculat eu..la 120 persoane..initial..pe astia ma bazez sigur..am spus ca am sa fac buchetele pe masa la fiecare 6 persoane..deci ar veni 20 buchetele ...ce vor cuprinde 1 L vodca,1 L cinzano,nu stiu vin (1 sau 2 l)..2 sticle mari de bere..adik 4 l..ca am amatori de asa ceva..1 sticla de apa si 2 sticle de 2 l de suc..whisky am sa iau 5 sticle pt furat..sau 10..inca nu stiu sigur...depinde cat cer pt mn..sa n`am o surpriza....da eu zic ca 5 ar fi suficiente..si restul bauturii ..sper sa ajunga..u ce spui?
din ce scrii tu aici eu inteleg ca vrei bere la litru...nu ti-o recomand, pe langa faptul ca nu e eleganta servirea tuturor din aceeasi sticla de bere, se mai pne si problema ca ,pe la jumatea sticlei berea sa fie deja rasuflata...eu una as opta pt doze de bere...la anul am si eu nunta vara, si vara berea e cautata la nunmti, asa ca voi lua doze de bere
si whisky tu iei doar pt rapitori?10 sticle mi se pare mult.si 5 sunt o exagerare...rapitorii din cate stiu eu mai nou cer chestii haioase,:eugenii, pufuleti...nu bani si bautura scumpa.Plus ca gandeste-te cand se va anunta la microfon ca in schimbul tau s-a dat JD si pe mese nu ai asa ceva...cum se vor simti invitatii?eu zic ca nu tocmai ok:-s

BBjulie
05.09.2008, 11:02:45
Nici eu nu sunt pentru bere la sticla de plastic ..in niciun caz..cea la doza e cea mai potrivita..sau am mai auzit..dozator de bere...insa intervine problema sa te deplasezi tu cand vrei bere...sau astepti sa-i spui unui chelner si sa te serveasca..Insa raman la berea la doza..mai ales ca nu se pune de la inceput..pe la nuntile la care am mai fost se punea la friptura..
Si ce am mai vazut .. o sticla de whisky..pe fiecare masa..pe lg tarie...cam asa a fost la ultimele nunti la care am mers.. + sucuri..apa..vin...

andrada21
05.09.2008, 11:10:43
din ce scrii tu aici eu inteleg ca vrei bere la litru...nu ti-o recomand, pe langa faptul ca nu e eleganta servirea tuturor din aceeasi sticla de bere, se mai pne si problema ca ,pe la jumatea sticlei berea sa fie deja rasuflata...eu una as opta pt doze de bere...la anul am si eu nunta vara, si vara berea e cautata la nunmti, asa ca voi lua doze de bere
si whisky tu iei doar pt rapitori?10 sticle mi se pare mult.si 5 sunt o exagerare...rapitorii din cate stiu eu mai nou cer chestii haioase,:eugenii, pufuleti...nu bani si bautura scumpa.Plus ca gandeste-te cand se va anunta la microfon ca in schimbul tau s-a dat JD si pe mese nu ai asa ceva...cum se vor simti invitatii?eu zic ca nu tocmai ok:-seu la cate nunti am fost se cerea bautura pe mireasa in general whisky.si nu vad problema k pe masa nu am si pt mine se dau...eu cel putin am auzit de f multe ori chestia asta si nu a fost nici o problema...acu depinde de fiecare.in legatura cu berea si eu optez pt doze.e mai finut...

andrada21
05.09.2008, 11:12:48
Dap..acum fac legatura..eu vbeam de Polaris Suceava....insa "problemutzele" pe care le-am zis..se pot regasi si in alte locuri ..

Alina..asa cum te-ai gandit u cu bautura...asa ne-am gandit si noi..tot din dutty free [ finlandia era in jur de 6 euro ]..sau de la cernauti...iar bautura o poti lua tu mai ieftin din magazin de la cernauti..e in jur de 7.5 daca o iei tu- Medoff..insa ar trebui sa mergi de cateva ori, pt ca asa cum ai zis si u, nu ai voie decat cu 1l de pers la vama.. Cand afli de preturile de la dutty free..sa ne spui si noua..si pe mine m-ar interesa cinzano si finlandia.....daca nu .. raman la martini bianco pentru femei..iar tarie...mai vedem.
cum sa iti iei bautura singura de la cernauti?asta ar insemna sa fdaci vreo 30 de drumuri...si iesi in paguba decat in castig!vb cu cineva (care are relatii)si iti aduce .

BBjulie
05.09.2008, 11:39:13
cum sa iti iei bautura singura de la cernauti?asta ar insemna sa fdaci vreo 30 de drumuri...si iesi in paguba decat in castig!vb cu cineva (care are relatii)si iti aduce .

m-am gandit la mine...care avand treaba incolo..si mergand des..pana la anul ..imi pot lua de doua ori necesarul de bautura pentru doua nunti;))...dar cine nu are de mers, e normal sa gaseasca pe cineva sa-i aduca....si poti calcula cat ii revine aluia si anume 1.5ron/sticla inmultit cu 150 de sticle..

leonte_alina
05.09.2008, 13:16:52
Buna,miresicilor,
Multumesc pt ajutorul acordat..acum sa lamuresc cateva aspecte..
1.in legatura cu berea aveti dreptate,voi lua la doze ,e mult mai estetic vb voastra..dar ma gandeam sa nu incarc masa,..desi ..pana intr`un final 6 doze la buchetel nu`i capat de tzara
2..sincer as vrea sa cumpar whisky pt toti,dar e prea scump si nu renteaza..cred ca e de ajuns ca e cinzano si vodca,vin si bere..la maj nuntilor vedeam ori coniac ori vodca..fara cinzano..deci e ok in viziunea mea..
3.la ultima nunta la care am fost s-au cerut 4 sticle de whisky pt mireasa pt ca au furat`o in 2 randuri:))adica..au adus`o 2 persoane..si nu o mai puteau tine in brate ..ca mirele a facut si pretentii s`o danseze pe brate cateva dansuri..apoi cand au dus`o inapoi pe hol..au adus`o altii 2..care si`au cerut si ei dreptul..si inca 2 care au furat pantofii miresei si pe urma a ramas si mirele fara pantof...ciudat obicei ,dar asta e..nu vreau sa ma trezesc cu surprize..si nuj sincer..e prea mult sa iau si whisky..depinde si cat costa o sticla ca dak as sti ca o aduc pana in 200 mii..una pt masa ma refer..ceea ce cred ca e imposibil..adik in jur de 6 e ..m`as risca..si as schimba cinzano cu whisky..dar cum nu cred ca va fi asa..nu stiu ce sa spun..
si sincer nu ne-am simtit lezati ceilalti pt ca pe mesele noastre nu era whisky..acuma depinde si de nuntasi..nu stiu..totul depinde de buget la mn..
Any,drumul spre voloca nu`l stiu...e cineva care ma va duce cu masina si stie..dak vrei ma interesez si iti spun..eu n-am mai fost niciodata acolo..ma duc din auzite..
pupici si toate cele bune va doresc!

rocsanyk3
05.09.2008, 18:33:34
si eu sunt "indragostita" de formatia asta.... Acceasi chestie am simtit-o si noi cand i-am auzit cantand pentru prima data...;)) In ce zile canta la Bradet??
nu mai stiu....ne-a zis el cand sa venim sa-i vedem.....asta a fost anul trecut..acuma nu mai stiu

andrada21
05.09.2008, 21:59:35
Buna,miresicilor,
1.in legatura cu berea aveti dreptate,voi lua la doze ,e mult mai estetic vb voastra..dar ma gandeam sa nu incarc masa,..desi ..pana intr`un final 6 doze la buchetel nu`i capat de tzara
2..sincer as vrea sa cumpar whisky pt toti,dar e prea scump si nu renteaza..cred ca e de ajuns ca e cinzano si vodca,vin si bere..la maj nuntilor vedeam ori coniac ori vodca..fara cinzano..deci e ok in viziunea mea..
3.la ultima nunta la care am fost s-au cerut 4 sticle de whisky pt mireasa pt ca au furat`o in 2 randuri:))adica..au adus`o 2 persoane..si nu o mai puteau tine in brate ..ca mirele a facut si pretentii s`o danseze pe brate cateva dansuri..apoi cand au dus`o inapoi pe hol..au adus`o altii 2..care si`au cerut si ei dreptul..si inca 2 care au furat pantofii miresei si pe urma a ramas si mirele fara pantof...ciudat obicei ,dar asta e..nu vreau sa ma trezesc cu surprize..si nuj sincer..e prea mult sa iau si whisky..depinde si cat costa o sticla ca dak as sti ca o aduc pana in 200 mii..una pt masa ma refer..ceea ce cred ca e imposibil..adik in jur de 6 e ..m`as risca..si as schimba cinzano cu whisky..dar cum nu cred ca va fi asa..nu stiu ce sa spun..
si sincer nu ne-am simtit lezati ceilalti pt ca pe mesele noastre nu era whisky..acuma depinde si de nuntasi..nu stiu..totul depinde de buget la mn..
Any,drumul spre voloca nu`l stiu...e cineva care ma va duce cu masina si stie..dak vrei ma interesez si iti spun..eu n-am mai fost niciodata acolo..ma duc din auzite..
eu zic k e suficienta bautura......whisky o sa iau si eu pt"furat"si nu vad unde ii problema k pe masa nu e si "rapitorii "o sa aiba??adik m au furat au cerut ceva in schimb si ...logic li se da!ce e asa grav?eu am vazut la multe nunti si nu am auzit nici un comentariu!!asa k ....cine vine la nunta sa zica k nu e whisky ,k mancarea nui buna etc....inseamna k e clar ce bine ne vor!si inca ceva:oricat de tare ne straduim intotdeauna va exista cineva sa gaseasca ceva de spus.nu putem multumi pe toata lumea!!va poop

AnnyyAnnyy
06.09.2008, 10:39:11
Buna,miresicilor,
nunta de la punctul 3 imi pare cunoscuta:-" a avut cumva loc la Polaris?

daca aflii drumul spre voloca cat de cat anunta-ma te rog.raman datoare

larissa_personal
06.09.2008, 17:53:49
citesc zi de zi postarile voastre c-as da orice sa mai fiu mireasa....e ceva unic...azi mi s-a intamplat ceva si tre sa va impartasesc ca sa va minunati si voi....acu cateva minute M-A SUNAT o cunostinta sa ma invite la nunta fiicei sale care are loc MAINE.....deci cu o zi inainte...sa tampesc nu alta...ca de 2 luni ma cauta si nu ma gaseste, parca as sta pe luna nu in george enescu....si in plus avea nr meu de mobil, dar azi s-a gandit sa ma sune....normal ca nu ma duc, dar e ceva iesit din comun....

BBjulie
07.09.2008, 23:00:35
citesc zi de zi postarile voastre c-as da orice sa mai fiu mireasa....e ceva unic...azi mi s-a intamplat ceva si tre sa va impartasesc ca sa va minunati si voi....acu cateva minute M-A SUNAT o cunostinta sa ma invite la nunta fiicei sale care are loc MAINE.....deci cu o zi inainte...sa tampesc nu alta...ca de 2 luni ma cauta si nu ma gaseste, parca as sta pe luna nu in george enescu....si in plus avea nr meu de mobil, dar azi s-a gandit sa ma sune....normal ca nu ma duc, dar e ceva iesit din comun....

=))=))=)) in ultima saptamana am auzit trei cazuri de genul asta.. cel al tau..al meu....iar altul..si mai "iesit din comun"..niste prieteni au primit vineri o invitatie la nunta, de la un tip pe care il stia de 3 saptamani , nunta care avea loc duminica..iar pe lg asta..au venit si cu rugamintea sa le fie si nasi :))=)).......;)) ...fetelor..sa faceti in asa fel incat sa nu ajungeti in asemenea situatii cu invitatiile..si sa le dati din timp...la fel si eu imi propun;)) ..

BBjulie
08.09.2008, 22:42:23
Am o rugaminte..adresata viitoarelor miresici [-o<si nu numai, care au contractat deja....in jurul carei sume ajunge un fotograf pentru anul urmator..sau chiar si pentru anul asta..cam cat a fost... ?
Multumesc anticipat..pupicei stresati.........

ingridb
09.09.2008, 18:30:13
Mersi mult viitoarelor mirese de-aici pentru sprijin si in special lui AnnyyAnnyy pentru sfatul referitor la Capriciu, restaurantul unde vroiam sa facem nunta; am renuntat acolo si ne-am rezervat in schimb la noul restaurant Polaris, cel care de-abia se construieste ...:D Si sincer, de-abia am gasit liber pe 4 iulie 2009, restul sambetelor din iulie erau ocupate deja ! Credeam ca sunt singura cu probleme la mansarda care face rezervare la un restaurant care inca nu e construit !!:)) De-acum incepe zapaceala; am facut abia primul pas, urmeaza sa gasim muzica si sa vedem cum rezolvam cu bautura, apoi ne mai linistim putin pana la anul , cand incepem in forta.
Mersi mult pentru sfaturi, simt ca era sa fac o greseala f mare daca ne organizam nunta acolo !

andrada21
09.09.2008, 20:07:16
Mersi mult viitoarelor mirese de-aici pentru sprijin si in special lui AnnyyAnnyy pentru sfatul referitor la Capriciu, restaurantul unde vroiam sa facem nunta; am renuntat acolo si ne-am rezervat in schimb la noul restaurant Polaris, cel care de-abia se construieste ...:D Si sincer, de-abia am gasit liber pe 4 iulie 2009, restul sambetelor din iulie erau ocupate deja ! Credeam ca sunt singura cu probleme la mansarda care face rezervare la un restaurant care inca nu e construit !!:)) De-acum incepe zapaceala; am facut abia primul pas, urmeaza sa gasim muzica si sa vedem cum rezolvam cu bautura, apoi ne mai linistim putin pana la anul , cand incepem in forta.
Mersi mult pentru sfaturi, simt ca era sa fac o greseala f mare daca ne organizam nunta acolo !
f buna alegere si eu fac la polaris da la restaurantul ala "deja"construit!nu stiam k se mai face unul.unde anume?e mai mic?oricum alegerea e buna patronii sunt ok.ce preturi ti au zis k is curioasa sa vedem daca coincid.te poop si ma bucur pt u k ai gasit...

danutza78
10.09.2008, 11:19:52
si inca se poate si mai rau. Niste prieteni de familie alor mei au fost invitati in aceeasi zi!!! Au venit cica pe la 6 seara sa-i invite la nunta deja inceputa de la amiaza.... Si s-au dus bietii de ei. N-am inteles prea bine de ce.... :-" Probabil ca mai erau locuri in sala. E jenant... nu se face asa ceva...

alinutza_19
10.09.2008, 17:57:45
Hello miresici! Ajutati-ma intr-o problema: unde pot in sv sa ma coafez si sa ma machiez pt nunta? Si m-ar interesa sa fie o persoana flexibila care stie ce inseamna o coafura flexibila, usoara, moderna si nu cine stie ce sarmale si cocuri prin par. Please help meeeeeeeeeeeeee!!!

AnnyyAnnyy
10.09.2008, 17:58:25
la polaris n-o sa ai pb.patronii-s niste scumpi si-o sa aiba grija ca nunta ta sa mearga ca pe roate.eu tot la polaris vroiam sa fac initial, insa gasisem numai duminici, dl mire n-a vrut duminica...si m-am lasat pagubasa.dar pt mile Polaris era prima optiune.Am fost la cateva nunti acolo si mancarea e buna, serviciile-s ok...asa ca fii sigura c-ai facut o alegere buna.

AnnyyAnnyy
10.09.2008, 18:00:23
Hello miresici! Ajutati-ma intr-o problema: unde pot in sv sa ma coafez si sa ma machiez pt nunta? Si m-ar interesa sa fie o persoana flexibila care stie ce inseamna o coafura flexibila, usoara, moderna si nu cine stie ce sarmale si cocuri prin par. Please help meeeeeeeeeeeeee!!!
Te pot eu ajuta cu-n nr de tel al unei tipe care te coafeaza si te machiaza mega ok.Am mai recomandat-o pe tipa unor miresici de pe aici si-au fost toate multumite...so daca ai nevoie de ajutor da-mi un pm si vorbim:)

BBjulie
11.09.2008, 11:29:43
si inca se poate si mai rau. Niste prieteni de familie alor mei au fost invitati in aceeasi zi!!! Au venit cica pe la 6 seara sa-i invite la nunta deja inceputa de la amiaza.... Si s-au dus bietii de ei. N-am inteles prea bine de ce.... :-" Probabil ca mai erau locuri in sala. E jenant... nu se face asa ceva...

Buna treaba;))....Daca au mers in cele din urma..inseamna ca erau chiar nevoiti....insa chiar si asa....parca e prea de tot...

ingridb
13.09.2008, 18:41:30
f buna alegere si eu fac la polaris da la restaurantul ala "deja"construit!nu stiam k se mai face unul.unde anume?e mai mic?oricum alegerea e buna patronii sunt ok.ce preturi ti au zis k is curioasa sa vedem daca coincid.te poop si ma bucur pt u k ai gasit...

"Celalalt" Polaris, se construieste exact in spatele primului, a inceput deja constructia lui, e pe structura de lemn asa ca va fi gata f repede, pe la sf lui octombrie; o sa aiba cca 220 locuri, asa ca pt nunta mea de max 150 de persoane o sa fie ideal. Ne-a spus ca va incerca sa-l faca la fel de simplu si elegant ca si pe primul si tot cu mese rotunde (conditie eliminatorie pt mine in alegerea restaurantului :D ; am vrut doar cu mese rotunde). De meniu ne-a spus doar ca va fi 130 ron, asta e pretul anul asta si spera sa-l poata pastra si la anul, iar un lucru bun e ca vom plati atatea meniuri cati oameni vor veni. Mi-a spus de 4 feluri de mancare si o cafea incluse, dar meniu o sa-l discutam mai incolo, sa termine de construit localul mai intai :))
Eu imi facusem o intreaga lista cu intrebari dar atunci le-am uitat pe toate si de bucurie ca ne-am gasit in sfarsit un restaurant asa cum am vrut, fiindca deja era cam tarziu pt anul viitor, dar si deoarece am incredere ca o sa iasa un eveniment frumos si elegant si nu o sa aiba pretentii absurde la bani.

andrada21
14.09.2008, 11:46:51
"Celalalt" Polaris, se construieste exact in spatele primului, a inceput deja constructia lui, e pe structura de lemn asa ca va fi gata f repede, pe la sf lui octombrie; o sa aiba cca 220 locuri, asa ca pt nunta mea de max 150 de persoane o sa fie ideal. Ne-a spus ca va incerca sa-l faca la fel de simplu si elegant ca si pe primul si tot cu mese rotunde (conditie eliminatorie pt mine in alegerea restaurantului :D ; am vrut doar cu mese rotunde). De meniu ne-a spus doar ca va fi 130 ron, asta e pretul anul asta si spera sa-l poata pastra si la anul, iar un lucru bun e ca vom plati atatea meniuri cati oameni vor veni. Mi-a spus de 4 feluri de mancare si o cafea incluse, dar meniu o sa-l discutam mai incolo, sa termine de construit localul mai intai :))
Eu imi facusem o intreaga lista cu intrebari dar atunci le-am uitat pe toate si de bucurie ca ne-am gasit in sfarsit un restaurant asa cum am vrut, fiindca deja era cam tarziu pt anul viitor, dar si deoarece am incredere ca o sa iasa un eveniment frumos si elegant si nu o sa aiba pretentii absurde la bani.
ms de raspuns acu sper k oamenii mei sa nu confunde si sa se duca la alta nunta:))in privinta meniului curios...mie mia zis k anul asta e 110-120.poop

ingridb
14.09.2008, 19:02:47
ms de raspuns acu sper k oamenii mei sa nu confunde si sa se duca la alta nunta:))in privinta meniului curios...mie mia zis k anul asta e 110-120.poop
Ei, am fost sigura ca e un artificiu din partea lui, fiindca la nici unul din restaurantele la care ne-am mai interesat de meniu nu ne-a promis ca pastreaza pretul meniului si la anul; din contra, ne-au zis ca va mai creste cu cel putin 100-200. Asa ca aici cred ca ne-a spus din start cam care o sa fie la anul, sau poate ne-a dat un pret estimativ, nu stiu. Ideea e ca nu-mi fac griji, nu sunt omul care sa apeleze la relatii, dar daca vad ca incepe sa emita pretentii, am sa apelez la fiul lui, cu care suntem f buni prieteni, sa vorbeasca cu el. Noi ne-am dus la el pur si simplu ca doi necunoscuti, dar sunt sigura ca n-ar vrea sa se faca de rusine in fata baiatului lui. Oricum, chiar nu-mi fac griji, il stiu ca e un domn serios si nu umbla el cu prostii, asa ca insist sa cred ca ne-a dat un pret estimativ pe la anul. Abia astept sa vad cum o sa fie restaurantul :-SS [-o< :-\
Apropo, recomandati-mi o formatie buna (si sa-ncep sa ma rog sa mai fie disponibila pe 5 iulie)
:rocking:

leonte_alina
14.09.2008, 19:31:28
Buna,
Incearca trupa Continental sau mai este una Clasic band ...canta Dinu Croitoru, un foarte bun trompetist si solista e o tinerica f priceputa Lena..din cate stiam eu..mai este o formatie acropole ..dar nu stiu ce si cum ..prea multe despre ea..eu personal il am pe d`nul Cristi Ruscior,sunt extrem de multumita de el,dar e ocupat toata luna iulie.Iti doresc mult succes la cautat pentru ca eu am contractat din iulie totul si deja era o problema..bafta multa!Mai am de asemenea nr d`lui Leonard Zama..dak te ajuta cu ceva..da un pm .
Off subject,maine dimineata plec la Cernauti-ca s-a amanat plecarea de data trecuta-..am sa ma interesez de pretul bauturilor si am sa postez maine seara sau marti dim ..depinde cat stau acolo..Pupici tuturor miresicilor si spor la pregatiri!

BBjulie
14.09.2008, 23:55:14
Buna,
Incearca trupa Continental sau mai este una Clasic band ...canta Dinu Croitoru, un foarte bun trompetist si solista e o tinerica f priceputa Lena..din cate stiam eu..mai este o formatie acropole ..dar nu stiu ce si cum ..prea multe despre ea..eu personal il am pe d`nul Cristi Ruscior,sunt extrem de multumita de el,dar e ocupat toata luna iulie.Iti doresc mult succes la cautat pentru ca eu am contractat din iulie totul si deja era o problema..bafta multa!Mai am de asemenea nr d`lui Leonard Zama..dak te ajuta cu ceva..da un pm .
Off subject,maine dimineata plec la Cernauti-ca s-a amanat plecarea de data trecuta-..am sa ma interesez de pretul bauturilor si am sa postez maine seara sau marti dim ..depinde cat stau acolo..Pupici tuturor miresicilor si spor la pregatiri!

Asteptam sa vii cu vesti bune.. legate de bauturi...:* Sa ai drum bun...si vreme buna!pupicei...

leonte_alina
16.09.2008, 00:31:51
Asteptam sa vii cu vesti bune.. legate de bauturi...:* Sa ai drum bun...si vreme buna!pupicei...

Buna dimineata ,miresicilor:)
Acum am ajuns si eu de la cernauti..bn ..am plecat la 11 dim..pe la 2 eram in cernauti..dar am mers cu autocarul de la ansamblu si nu ne`a tinut in vama prea mult ca erau niste oficialitati cu noi..in fn..nici "traditie" n`am vazut azi..poate din cauza ca erau astia..ca sa nu mai zic ca inapoi n`a controlat nimeni nimic prin masina..in fn..sa revin la ce ne intereseaza
Preturi bauturi
eu personal m`am uitat la finlandia(ca vroiam medoff da nu era..)..so..1 L Finlandia diverse sortimente 6,5 euro..1,75 l..10 euro..
Smirnoff..dak scriu bn..tot vodka..la fel..6,5 euro l...diverse sortimente..adik lamaie coacaze.afine park mai nuj ce..
Balshoy..6 euro L..da era numa la duty free la ucraineni la noi nu..
Cinzano..rosso sau bianco..4 euro 1 L
Vin de la 2 euro pana la 5 euro sticla de 1 L..la 3 euro am luat un sauvignon blanc..am uitat firma:">..am sa postez data viitoare..super..super
Whisky..era unu la promotie 3,5 euro..da nuj cat de bun..
Jack daniels..cam in jur de 22 euro..
J &B 10-11 euro L
JIm bean park 17
depinde si de gramaje..
da erau oricum convenabile preturile..
Am luat un Giants cu 6 e..f bun...
.....cam asta la bauturi..la astea m`am si uitat de altfel..
A..si inca un pont..la noi la duty free..is 2..unul langa altul..ala intr`o cladire albastra e mai ieftin cam cu un euro..la fiec bautura fata de celalalt
si la duty free`ul de la cernauti e mai scumpa bautura cam cu 2 euro
deci o smirnoff acolo era 8 euro la noi in vama 6,5..vinul care l`am luat eu era 4,8 euro acolo..so mai scump
si e voie de 2 L de bautura pe pasaport ,sau la finlandia ori 2 sticle de 1 l..ori una de 1,75 ml
si 2 cartuse de tigari
asa am luat eu
Sper ca v`am putut fi de folos cu ceva..
Eu am ramas profund dezamagita de preturile dulciurilor de la cernauti..bn ca am fost in magazine ca nu aveam tp de bazar..si ink si in centru..dar..un kg de bomboane pe care il luam cu 12 grivne anu trecut..acum e 40..mi se pare cam mare cresterea...in fn..asta fusese off-topic..si am aflat drumu spre Voloca..
de la vama de la cernauti..tineti drept inainte drumul..ca si cum ati merge in cernauti..si la un moment dat e un indicator la stanga..si la dreapta e unu..da in stanga e cel care va duce in centrul satului unde cik sunt rochii mai faine..am inteles ca au un magazin de desfacere acolo..sper sa fie adev..deci e scris la un moment dat in ucraineana si in romana ...Voloca..si Boloca park..pe acelasi indicator..
se vede satul park pe un deal la stanga cum mergi incolo spre cernauti..nuj dak nu cumva treci si prin hrustesti pana in satul ala..oricum eu ma duc in noiembrie sa ma plimb oleak..sau poate pana la sf lui oct..
pupici..si scuzati ca am postat acum..dar de abia am intrat in casa

leonte_alina
16.09.2008, 00:33:06
Imi cer scuze anticipate pentru eventualele greseli din exprimare..dar sunt cam obosita..si am zis ca intru acum sa postez..sorry..sper sa nu va suparati:">

danutza78
16.09.2008, 06:36:38
Multumim mult pentru ponturi... >:D< Ce ne-am face fara tine??? :* (Si cred ca sunt in asentimentul mai multor miresici!!)

Acum am ajuns si eu de la cernauti..bn ..am plecat la 11 dim..pe la 2 eram in cernauti..dar am mers cu autocarul de la ansamblu si nu ne`a tinut in vama prea mult ca erau niste oficialitati cu noi..in fn..nici "traditie" n`am vazut azi..poate din cauza ca erau astia..ca sa nu mai zic ca inapoi n`a controlat nimeni nimic prin masina..in fn..sa revin la ce ne intereseaza
Preturi bauturi
eu personal m`am uitat la finlandia(ca vroiam medoff da nu era..)..so..1 L Finlandia diverse sortimente 6,5 euro..1,75 l..10 euro..
Smirnoff..dak scriu bn..tot vodka..la fel..6,5 euro l...diverse sortimente..adik lamaie coacaze.afine park mai nuj ce..
Vin de la 2 euro pana la 5 euro sticla de 1 L..la 3 euro am luat un sauvignon blanc..am uitat firma:">..am sa postez data viitoare..super..super
J &B 10-11 euro L
JIm bean park 17
depinde si de gramaje..
A..si inca un pont..la noi la duty free..is 2..unul langa altul..ala intr`o cladire albastra e mai ieftin cam cu un euro..la fiec bautura fata de celalalt
deci o smirnoff acolo era 8 euro la noi in vama 6,5..vinul care l`am luat eu era 4,8 euro acolo..so mai scump
si e voie de 2 L de bautura pe pasaport ,sau la finlandia ori 2 sticle de 1 l..ori una de 1,75 ml
si 2 cartuse de tigari
asa am luat eu
Eu am ramas profund dezamagita de preturile dulciurilor de la cernauti..bn ca am fost in magazine ca nu aveam tp de bazar..si ink si in centru..dar..un kg de bomboane pe care il luam cu 12 grivne anu trecut..acum e 40..mi se pare cam mare cresterea...in fn..asta fusese off-topic..si am aflat drumu spre Voloca..
de la vama de la cernauti..tineti drept inainte drumul..ca si cum ati merge in cernauti..si la un moment dat e un indicator la stanga..si la dreapta e unu..da in stanga e cel care va duce in centrul satului unde cik sunt rochii mai faine..am inteles ca au un magazin de desfacere acolo..sper sa fie adev..deci e scris la un moment dat in ucraineana si in romana ...Voloca..si Boloca park..pe acelasi indicator..
se vede satul park pe un deal la stanga cum mergi incolo spre cernauti..nuj dak nu cumva treci si prin hrustesti pana in satul ala..oricum eu ma duc in noiembrie sa ma plimb oleak..sau poate pana la sf lui oct..

elizavizitiu
16.09.2008, 07:54:53
eu imi fac nunta la anul in septembrie dar in falticeni la restaurantul polaris.daca isi mai face cineva nunta acolo sau a facut-o deja sunt interesata de detalii sau :-SSdoamne fereste de obstacole.

leonte_alina
16.09.2008, 11:48:49
Multumim mult pentru ponturi... >:D< Ce ne-am face fara tine??? :* (Si cred ca sunt in asentimentul mai multor miresici!!)
Cu placere..de indata ce mai aflu informatii folositoare le postez..Pe la sf lunii octombrie am sa merg atat la Voloca cat si in bazar la Cernauti..sa vizualizez rochii..:)am sa postez mai apoi preturi orientative..si dak mai vad ceva interesant la bautura..va spun de asemenea..pupici..si dak mai aflati ceva interesant postati si aici..:*

ralu4flori
17.09.2008, 10:05:47
Preturi bauturi
J &B 10-11 euro L
JIm bean park 17
depinde si de gramaje..
si 2 cartuse de tigari
asa am luat eu
v/ash recomanda sa nu bateti degeaba drumul pana la voloca numai daca vreti sa cumparati ceva materiale. rochile sunt super nashpa adik foarte incarcate cu multe flori, multe perle, cristale...dezamagire. mai faine sunt la noi in bazar. in plus cei de acolo lucreaza numia dupa modelele lor nu la comanda. ceva rochii mai dragute am vazut in oras in cernauti.
nunta mea se apropie si e la casa de piatra si cred ca stiti ce probleme sunt acolo. oare o sa mai aiba ;loc nunta mea?
HEELP!!!

leonte_alina
17.09.2008, 10:24:23
v/ash recomanda sa nu bateti degeaba drumul pana la voloca numai daca vreti sa cumparati ceva materiale. rochile sunt super nashpa adik foarte incarcate cu multe flori, multe perle, cristale...dezamagire. mai faine sunt la noi in bazar. in plus cei de acolo lucreaza numia dupa modelele lor nu la comanda. ceva rochii mai dragute am vazut in oras in cernauti.
nunta mea se apropie si e la casa de piatra si cred ca stiti ce probleme sunt acolo. oare o sa mai aiba ;loc nunta mea?
HEELP!!!

Eu nu vreau flori,vreau ceva cu broderie mai mult..adik un fel de crem brodata cu maro rochitza..sau alba brodata cu crem..cred ca stii la ce ma refer..asa ceva nu gasesti in voloca?imi recomanzi sa merg direct in cernauti?..multumim pt informatii..
cat despre casa de piatra..auzisem ca nuntile de acolo au fost mutate la cabana caprioara ..adancata..e fainutz si acolo..cel mai bine discuti cu patronul..zi`mi te rog dak stii cam in ce preturi se invart rochitzele in bazar la cernauti..pupici..toate cele bune

andrada21
17.09.2008, 11:17:59
HEELP!!!
pe 27 o sa merg la o nunta la casa de piatra si eu imi puneam aceiasi intrebare.oricum cand aflu ceva iti zic.popi in legatura cu rochiile parerileis impartite .prietena mea a avut o super rochie de la cernauti din bazar.poopi

ralu4flori
18.09.2008, 16:54:09
Buna! Da eu recomand sa mergeti direct in bazar ca acolo sunt mai faine si mai fac si modificari! Va pupacesc si spor!

elizavizitiu
18.09.2008, 17:25:44
si eu am gasit rochii destul de dragute in bazar dar eu am dat comanda de una si ma junge in jur de 7-8 mil.sper sa imi placa si sa imi vina bine;)).va pup mult

andrada21
18.09.2008, 22:01:44
si eu am gasit rochii destul de dragute in bazar dar eu am dat comanda de una si ma junge in jur de 7-8 mil.sper sa imi placa si sa imi vina bine;)).va pup multdeja ti ai comandat rochia?eu ma gandeam sa merg prin februarie martie!unde in bazar ai dat comanda?la suceava?pop

elizavizitiu
19.09.2008, 08:02:02
da in suceava in bazar aproape de capat pe partea dreapta e o femeie foarte draguta care a inteles exact ce fel de rochie vreau si saptamana viitoare a zis ca mi-o aduce.eu nu mai astept pina la anu' daca asta imi convine.revin cu detalii :*

AnnyyAnnyy
19.09.2008, 11:55:08
^si cu poze sa revii.Ne-ai facut curioase...esti tare harnica ca miresica.:D Bravo =D>

irina_s86
19.09.2008, 21:28:06
Buna tuturor viitoarelor mirese si nu numai! As dori sa-mi spuneti daca stiti ceva despre rest brandusa ca eu acolo o sa am nunta si am auzit ca te costa mult mai mult meniul decat ti s-a spus initial. In ceea ce priveste muzica ce-mi recomandati?

malydona
21.09.2008, 13:17:18
M-am gandit sa scriu si eu cateva detalii despre nunta mea care se apropie. Poate ajut alte miresici. Asa ca am sa incep cu inceputul...
1. Nunta o fac la Zamca (Sagra). Contractul l-am facut in iunie 2007.
2. Formatia care canta este Melody Band. (Cuzic si Soiman sunt sefii). Pretul: 3500 lei. Cu reducere de la 4000.
3. De ornatul salii se ocupa cei de la sempre pizza. Cred ca sunt printre cei mai ieftini. Pret: 1500 lei. (200 de scaune, masa mirilor, masa de primire, flori la intrare, esarfe pt bara la scari). http://www.nuntadevis.com.ro/
4. Bautura: Whisky Ballantines (cumparat din Italia)2 sticle la masa(10pers.)
Martini (cumparat din vama cu pile-4,66 Euro)- 1 sticla
Palinca (cumparata din Certeze Satu Mare) -25 lei-1 litru la masa
Vin - cel putin 3 litri la masa - in functie de cum se va bea
5. Rochia de Mireasa - 12 mil Am comandat-o in Botosani de la Noela Style. http://www.noelastyle.ro Modelul Malvina.
6. Pantofii i-am luat de la Bucovina. 1 mil
7. Verighetele sunt din aur alb si galben. 680 lei.
8. Invitatiile le-am facut la Musatini. 1,8 lei buc.
9. Fotograf si cameraman: 300 euro si 200lei.
Cam atat deocamdata. Promit sa pun si poze sa va faceti o idee.

irina_s86
21.09.2008, 13:49:46
Multumim de informatii...chiar sunt utile;)), si asteptam si fotografiile.

elizavizitiu
21.09.2008, 17:25:00
M-am gandit sa scriu si eu cateva detalii despre nunta mea care se apropie. Poate ajut alte miresici. Asa ca am sa incep cu inceputul...
2. Formatia care canta este Melody Band. (Cuzic si Soiman sunt sefii). Pretul: 3500 lei. Cu reducere de la 4000.
3. De ornatul salii se ocupa cei de la sempre pizza. Cred ca sunt printre cei mai ieftini. Pret: 1500 lei. (200 de scaune, masa mirilor, masa de primire, flori la intrare, esarfe pt bara la scari). http://www.nuntadevis.com.ro/
5. Rochia de Mireasa - 12 mil Am comandat-o in Botosani de la Noela Style. http://www.noelastyle.ro Modelul Malvina.
am cateva intrebari pt,tine daca esti draguta sa-mi raspunzi [-o<.in primul rand vreau sa te intreb de ce te-ai hotarat sa dai 2 feluri de tarie,pe langa whisky pui pe masa si palinca?eu am zis sa pun whisky 2 sticle la o masa de 8 persoane ,si 2 de martini alb,pe langa 2 sortimente de vin,unul alb si unu rosu.crezi ca e suficient sau ar mai trebui palinca asa cum zici tu ca pui.a 2 intrebare e daca vrei sa imi spui daca firma de organizare e din suveava sau nu ca la pretul asta.... merita.si a 3-a intrebare si ultima este referitoare la muzica imi poti da si mie un nr de tel sau cum ii pot gasi si eu pe baieti,ca toate formatiile de care am dat cer de la 1500 euro in sus.imi multumesc mult si ti-as ramane indatorata daca mi-ai raspunde
:)

dulcika65
21.09.2008, 18:46:58
vad ca noi sucevencele ne potrivim la gust :). m am uitat si am vazut rochia ta e superba e d fapt primul model la care m am oprit si eu.am zis ca e rochia nuntii mele.doar ca intre timp am vazut ceva palpabil si am luat.
ps: mie mi a fost frica sa ma duc sa dau comanda pt ca nu stiam cum o sa mi vina.eu am vreo 67 kg.si asa am luat o la picior prin magazine sa mi gasesc o rochie care sa ma avantajeze

lenutza1984
21.09.2008, 19:49:38
cedez restaurant TOSCANA pentru data de 22.09.2009 pt detalii pe pm

BBjulie
21.09.2008, 23:38:41
Preturi bauturi
J &B 10-11 euro L
JIm bean park 17
depinde si de gramaje..
si 2 cartuse de tigari
asa am luat eu

Alina...cand mai revii pe site...spune-mi te rog..Finlandia nu este in vama la 0.5l? caci ai scris doar la 1 l..si 1.75.....deduc ca nu ar fi...insa pentru certitudine as vrea sa stiu...
Iar cand mergi dupa rochita...asteptam sa ne mai spui..unde am gasi modele frumoase..si la un pret avantajos...
te pupic...:*

leonte_alina
22.09.2008, 00:06:04
Buna BBjulie,
Ai dedus corect..sticle de 0.5 nu am vazut in vama..scria o miresica ca ea cumpara medoff la 0.5 cu 90 mii park sticla..pe acest forum..citeste arhiva poate gasesti..eu am vb cu cineva pana la urma..imi aduce bautura..exact ca in vama..doar ca adaug 1 euro la sticla..dar sincer imi convine ca nu mai fac 1000 drumuri..+benzina consumata..+traditzia plus altele..am zis ca sg lucru pe care am sa mi`l aduc sunt cateva sticle de whisky..restul..astept sa`mi vina comanda acasa:)
La Voloca merg la sf lui octombrie cred..bn..ca initial mi-am propus sa merg singurica..dar nu scap de mama soacra:[email protected] poate totusi fentez cumva:d..ca vroiam sa mai iau o miresica 2 cu mn..oricum va tin la curent..pana una alta..tin sa mentionez ca m-am indragostit si eu de modelul de rochitza..prezentat de cineva anterior de la noela style..pt ca pe mn modelul m-ar avantaja in partea de sus:))..asta dak nu vrea mirele meu sa se sature dimineata de scos ciorapei si vata de prin corset:))si nici nu`i scumpa..dar ..ala e planul de rezerva..oricum dak nu gasesc ce ma astept eu..prin cernauti sau voloca..si cand zic ma astept..ma ref neaparat la o rochitza brodata mai deosebit,..fara o groaza de paiete margele si funditze prinse pe colt sau alte floricele..personal ..rochia visurilor mele era eleganza de la maggie sottero..dar renunt..ca am un buget in care ma incadrez si vreau ca rochitza mea sa nu depaseasca 14 mil max..cu tot cu voal si accesorii..ata ete..pupici

leonte_alina
22.09.2008, 00:10:01
..de altfel..in seara asta..fiind si ziua lu iubi..si toata familia de fatza .ca sa nu mai pun ca vizionam si casetele de la nunta cumnatelului meu..mi-am ridicat problema valsului miresei..si trebuie sa incep sa ma gandesc la o coregrafie..nu de alta..dar la 2 dansatori ca noi..lumea o sa aiba pretentii ..nu ca eu n-as avea ..deja i-am zis lu iubi..ca tre sa facem cateva prize p`acolo..ceva mai interesant..de acum ma apuc de cercetat pe net..ca sa gasesc ceva deosebit..si sa pun in practica..:x

leonte_alina
22.09.2008, 00:14:47
Buna..am cateva intrebari la tn daca se poate..unde e noela style in botosani?... de unde ai luat verighetele?...am auzit chiar azi la o tipa care a lucrat cu sefa de la sempre si mi-a zis ca dupa cununia civila..a venit d-na respectiva a luat toate florile si a facut aranjamente pt ornatul salii..si a costat`o mai ieftin..stii ceva de asta?..daca nu cu ce flori ornezi sala?iti asigura ei si ornatul stalpisorilor..?scuze ca am pus atatea intrebari dar sunt curioasa:*

andrada21
22.09.2008, 07:27:33
Cam atat deocamdata. Promit sa pun si poze sa va faceti o idee.daca esti draguta imi zici czm cu cat timp inainte de nunta trb sa vb cu firma de ornat.?eu nu vreau prea mare chestie k sala e frumoasa si asa.ms

andrada21
22.09.2008, 07:36:32
am cateva intrebari pt,tine daca esti draguta sa-mi raspunzi [-o<.in primul rand vreau sa te intreb de ce te-ai hotarat sa dai 2 feluri de tarie,pe langa whisky pui pe masa si palinca?eu am zis sa pun whisky 2 sticle la o masa de 8 persoane ,si 2 de martini alb,pe langa 2 sortimente de vin,unul alb si unu rosu.crezi ca e suficient sau ar mai trebui palinca asa cum zici tu ca pui.a 2 intrebare e daca vrei sa imi spui daca firma de organizare e din suveava sau nu ca la pretul asta.... merita.si a 3-a intrebare si ultima este referitoare la muzica imi poti da si mie un nr de tel sau cum ii pot gasi si eu pe baieti,ca toate formatiile de care am dat cer de la 1500 euro in sus.imi multumesc mult si ti-as ramane indatorata daca mi-ai raspunde
:)
u faci nunta in falticeni nu?uite eu am o formatie care canta f bine (adik mie imi place)mai canta uneori seara la casa cristea in falticeni,mai este loredana (care are un cuafor pe faleza)si ea are o formatie buna si nu e peste 1500 de eur .mie mi au cerut 1300 .eu zic sa nu te gandesti la bani cand iei muzica ...e cel mai important 'element 'din toata nunta,poti sa ai de toate daca muzica buna nu...degeaba .crede-ma k am fost la multe multe nunti(am o fam numeroasa tare)si cele mai reusite au fost alea in care muzica a cantat ...omu vine sa danseze sa se distreze nu sa manance sau sa vada nuj ce aranjamente florale!eu am ales formatia cam asa:am mers la o nunta la falticeni la res.Dumbrava.era mirerasa o fosta colega.la nunta perfect :sala aranjata ,mancare ,bautura si muzica....super.pacat de oamenii pe care ii avea.doar in varsta si de la tara,nimik tineret.vreau sa zic k daca nu avea muzica aia,care a cantata toata noaptea chiar daca nimeni nu aprecia(doar eu cu iubi)era naspa tare nunta...isi dadea silinta solistu sa faca atmosfera sa faca ceva ...dar din pacate nu avea cu cine!

andrada21
22.09.2008, 07:39:50
si la sf nuntii am vb si noi cu ei spt nunta noastra(noi aveam deja alta formatie)au zis k au liber pe 9 mai si ...au ramas ei.asa k abia astept sa cante pt tati meu"fetele lu tata"(suntem 3 fete).gandeste te bine cand alegi muzica nu te uita cine e mai ieftin.

tina_sweet_y
22.09.2008, 08:58:38
Eu nu vreau flori,vreau ceva cu broderie mai mult..adik un fel de crem brodata cu maro rochitza..sau alba brodata cu crem..cred ca stii la ce ma refer..asa ceva nu gasesti in voloca?imi recomanzi sa merg direct in cernauti?..multumim pt informatii..
cat despre casa de piatra..auzisem ca nuntile de acolo au fost mutate la cabana caprioara ..adancata..e fainutz si acolo..cel mai bine discuti cu patronul..zi`mi te rog dak stii cam in ce preturi se invart rochitzele in bazar la cernauti..pupici..toate cele bune

buna,ce e cu casa de piatra k vreau sa fac nunta la casa de piatra,si cum e cabana caprioara.io nu sunt in tara.ma ajutatii va rog[-o<

stefania_a
22.09.2008, 11:29:04
ajutorrr. intrebare pentru miresicile care au avut invitati din alte orase. spuneti-mi si mie un loc de cazare mai ieftin. k duminik avem nunta in suceava si mirii nu ne ajuta cu cazarea si tre sa ne luam noi. si nu cunoastem sueava, si am vrea totusi ceva mai ieftin:|

BBjulie
22.09.2008, 12:41:39
si la sf nuntii am vb si noi cu ei spt nunta noastra(noi aveam deja alta formatie)au zis k au liber pe 9 mai si ...au ramas ei.asa k abia astept sa cante pt tati meu"fetele lu tata"(suntem 3 fete).gandeste te bine cand alegi muzica nu te uita cine e mai ieftin.

...si eu abia astept momentul asta...sa cante pentru tati "fetele lu` tata"...[suntem doua fete] mai ales ca sunt cea mica...si am luat-o inaintea celeilalte...:">

BBjulie
22.09.2008, 12:48:30
..de altfel..in seara asta..fiind si ziua lu iubi..si toata familia de fatza .ca sa nu mai pun ca vizionam si casetele de la nunta cumnatelului meu..mi-am ridicat problema valsului miresei..si trebuie sa incep sa ma gandesc la o coregrafie..nu de alta..dar la 2 dansatori ca noi..lumea o sa aiba pretentii ..nu ca eu n-as avea ..deja i-am zis lu iubi..ca tre sa facem cateva prize p`acolo..ceva mai interesant..de acum ma apuc de cercetat pe net..ca sa gasesc ceva deosebit..si sa pun in practica..:x

La multi ani Alina..miresicului tau;))! sa fiti sanatosi si fericiti! Iar cu dansul..e bine ca ai cu cine colabora..conteaza foarte mult...eu trebuie sa depun mai mult efort in a fi mai rabdatoare si in a-l convinge sa fie mai deschis..sa fie dispus sa invete......voi avea mare bataie de cap........nu ca n-as fi avut de 4 ani incoace...#-o

Multumesc pentru detaliile referitoare la bautura..si rochitza.....asteptam si pozici cat mai curand...daca te apuci de probat...sau chiar de achizitionat<:-P...pupicei...

tina_sweet_y
22.09.2008, 13:26:55
buna miresicile din suceava,
de unde va luati rochiele de mireasa?
io sunt din suceava dar am plecat de mult timp din suceva ,cum sunt rochiele im bazar sunt frumose?si cam cat?
cine ma ajuta si pe mine

stefania_a
22.09.2008, 14:11:48
La multi ani Alina..miresicului tau;))! sa fiti sanatosi si fericiti! Iar cu dansul..e bine ca ai cu cine colabora..conteaza foarte mult...eu trebuie sa depun mai mult efort in a fi mai rabdatoare si in a-l convinge sa fie mai deschis..sa fie dispus sa invete......voi avea mare bataie de cap........nu ca n-as fi avut de 4 ani incoace...#-o

Multumesc pentru detaliile referitoare la bautura..si rochitza.....asteptam si pozici cat mai curand...daca te apuci de probat...sau chiar de achizitionat<:-P...pupicei...
ms de raspunsuri. am inteles ce mi-ai scris in pm:*

AnnyyAnnyy
22.09.2008, 17:10:35
ajutorrr. intrebare pentru miresicile care au avut invitati din alte orase. spuneti-mi si mie un loc de cazare mai ieftin. k duminik avem nunta in suceava si mirii nu ne ajuta cu cazarea si tre sa ne luam noi. si nu cunoastem sueava, si am vrea totusi ceva mai ieftin:|
incercati si voi sa va cazati la o pensiune, ca iesiti mai ieftin decat in cazul in care alegeti un hotel.Sunt destule pensiuni:Santa fe(in obcini sus,la intrarea dinspre falticeni in sv,pe langa noul mall galeria care e acum in constructie),ar mai fi vila Alice undeva in centru, mai sus de sensul giratoriu :-? cel mai bine zic eu e sa cauti pe net niste nr de tel, sa suni sa intrebi si sa alegi ce iti convine ca pret.tu stii cel mai bine ce vreti si ce va permiteti.Eu va tin pumnii si va urez inca de azi distractie placuta in week-end la nunta;-)

AnnyyAnnyy
22.09.2008, 17:15:52

De ce sa fie mutate nuntile la cabana? Nu inteleg?casa de piatra e in stare perfecta de functionare,si faptul ca patronul e in arest pt ca a ordonat incendierea de la dolce vita nu influenteaza cu nimic mersul afacerilor...are si omul sotie, copii, familie care sa se ocupe in continuare de bunul mers al restaurantului, ca doar e in interesul lui...ca-i trebuie bani sa se scoata din ce s-a bagat.
nuntile de la dolce au fost mutate la toscana si prin alte parti pt ca deh, n-ai cum face nunta intre ruine ...dar casa de piatra e ok si nunti se fac in continuare
cat despre cabana, ce sa spun eu...mie una nu-mi place.Plus ca se aude ca mancarea acolo ar fi nu tocmai proaspata si bine preparata, ci asa, mai cruda carnea, mai vechi preparatele...nu m-as orienta spre cabana in nici un caz

malydona
22.09.2008, 17:35:45
incercati si voi sa va cazati la o pensiune, ca iesiti mai ieftin decat in cazul in care alegeti un hotel.Sunt destule pensiuni:Santa fe(in obcini sus,la intrarea dinspre falticeni in sv,pe langa noul mall galeria care e acum in constructie),ar mai fi vila Alice undeva in centru, mai sus de sensul giratoriu :-? cel mai bine zic eu e sa cauti pe net niste nr de tel, sa suni sa intrebi si sa alegi ce iti convine ca pret.tu stii cel mai bine ce vreti si ce va permiteti.Eu va tin pumnii si va urez inca de azi distractie placuta in week-end la nunta;-)
La Santa Fe nu este ieftin deloc. Mai ieftin este la Sagra decat la Santa Fe. La vila Alice este reclama prin oras cum ca ar fi 70 ron camera.
http://www.tourismguide.ro/html/orase/Suceava/Suceava/index.php

stefania_a
22.09.2008, 17:39:43
santa fe stiu unde este k acum 3 luni am fost acolo la o cumatrie si din cate stiu e de 3sau 4 stele. si sinceri pentru cateva ore nu vrem sa dam nici prea multi bani. probabil ne orientam spre o pensi8une. oricum maine si poimaine o sa sun pe la cateva k am luat nr de tel de pe net. ms mult de ajutor>:D<

ingridb
22.09.2008, 18:22:45
Am trecut de primul hop, al cautarii unui restaurant. Acum sunt la muzica, si cum apreciez f mult sfaturile voastre,a s vrea sa va intreb daca stiti ceva de Ionut Vieru? Am tot intrebat in stanga si-n dreapta de formatii, cam toate se pare sunt deja ocupate si mi-a fost recomandat baiatul asta. O colega mi-a zis ca i-a cantat la botezul fetitei si toata lumea a fost placut impresionata. Ocirm, ea mi-a spuses ca i-a cerut f putin, cam 10 mil, lucru care la inceput m-a pus pe ganduri (ca adica de ce a cerut asa putin :D ). Cand am vorbit si noi cu el, ne-a cerut 1500 de euro. Bineinteles ca acum ni s-a parut cam mult in comparatie, tinand cont ca vrem sa ne cante doar seara la nunta si mai vrem si un invitat special care sa ne cante si ala 2-3 ore.
Nu vreau sa ma zgarcesc la bani, sunt constienta ce mult conteaza muzica la o nunta, dar poate l-ati vazut la vre-o nunta si puteti sa-mi spuneti daca v-a placut sau nu. Tipul ne-a dat niste cd-uri, dar sunt doar cu muzica populara si nu sunt de la nunti (pe mine ma intereseaza in special atmosfera, daca stie sa fie pe placul oamenilor...)

leonte_alina
22.09.2008, 18:48:50
De ce sa fie mutate nuntile la cabana? Nu inteleg?casa de piatra e in stare perfecta de functionare,si faptul ca patronul e in arest pt ca a ordonat incendierea de la dolce vita nu influenteaza cu nimic mersul afacerilor...are si omul sotie, copii, familie care sa se ocupe in continuare de bunul mers al restaurantului, ca doar e in interesul lui...ca-i trebuie bani sa se scoata din ce s-a bagat.
nuntile de la dolce au fost mutate la toscana si prin alte parti pt ca deh, n-ai cum face nunta intre ruine ...dar casa de piatra e ok si nunti se fac in continuare
cat despre cabana, ce sa spun eu...mie una nu-mi place.Plus ca se aude ca mancarea acolo ar fi nu tocmai proaspata si bine preparata, ci asa, mai cruda carnea, mai vechi preparatele...nu m-as orienta spre cabana in nici un caz
deci mii de scuze..eu am inteles gresit..eu ma refeream la cea arsa..ca tot le confund mereu..dolce vita cred in cazul acesta..imi spusese cineva ca trebuia sa mearga la o nunta la dolce vita exact dupa incendiu si au mers la caprioara..scuze ink odata:">

leonte_alina
22.09.2008, 18:53:26
Am trecut de primul hop, al cautarii unui restaurant. Acum sunt la muzica, si cum apreciez f mult sfaturile voastre,a s vrea sa va intreb daca stiti ceva de Ionut Vieru? Am tot intrebat in stanga si-n dreapta de formatii, cam toate se pare sunt deja ocupate si mi-a fost recomandat baiatul asta. O colega mi-a zis ca i-a cantat la botezul fetitei si toata lumea a fost placut impresionata. Ocirm, ea mi-a spuses ca i-a cerut f putin, cam 10 mil, lucru care la inceput m-a pus pe ganduri (ca adica de ce a cerut asa putin :D ). Cand am vorbit si noi cu el, ne-a cerut 1500 de euro. Bineinteles ca acum ni s-a parut cam mult in comparatie, tinand cont ca vrem sa ne cante doar seara la nunta si mai vrem si un invitat special care sa ne cante si ala 2-3 ore.
Nu vreau sa ma zgarcesc la bani, sunt constienta ce mult conteaza muzica la o nunta, dar poate l-ati vazut la vre-o nunta si puteti sa-mi spuneti daca v-a placut sau nu. Tipul ne-a dat niste cd-uri, dar sunt doar cu muzica populara si nu sunt de la nunti (pe mine ma intereseaza in special atmosfera, daca stie sa fie pe placul oamenilor...)

Ingrid..eu am sa`mi spun parerea..am mai postat undeva..despre ce credeam eu in legatura cu formatiile..ionut vieru canta cu o trupa din sat de la bunica mea..inainte..eu pot sa zic ca nu-mi place..deci..nuj..am fost la o nunta unde canta el..populara le mai invarte el cum le mai invarte..la usoara a cantat 2 mel si 2 manele si nu mi-au placut delok...si cere prea mult..deci eu dau 1500 dar am ce vreau ,cat vreau si cum vreau:D..imi vin si dimineata..si imi fac toate mofturile..bn ca ..ii stim mai bn si ne-au oferit si discount..dar asta e pretul care il practica..de altfel..cum ziceam..dak nu alegeam Cristi Ruscior..alegeam trupa continental..e super..si gandeste`te ca 1500 cer cam toti..si vb aia..sunt multi profesionisti nu unu care canta dupa ureche;)
asta e parerea mea..

leonte_alina
22.09.2008, 18:56:34
santa fe stiu unde este k acum 3 luni am fost acolo la o cumatrie si din cate stiu e de 3sau 4 stele. si sinceri pentru cateva ore nu vrem sa dam nici prea multi bani. probabil ne orientam spre o pensi8une. oricum maine si poimaine o sa sun pe la cateva k am luat nr de tel de pe net. ms mult de ajutor>:D<
Buna Stefania,
Eu fac nunta la Albert..si pt ca organizez acolo beneficiez de pret redus la camere adik 50 ron /camera..super convenabil pt mn pot sa zic..dar la pret normal era 1 mil park sau 90..acum o luna aveau chiar si oferta adik in weekend era 60 ron camera..nuj dak mai e valabil..poti incerca sa vezi..la sagra single e 110 si double 125-145 park la 2 stele..la pensiunea alice..au preturi postate pe site..la santa fe eu zic ca e prea scump..nuj..cum consideri u..spor la cautat si sa ne tii la curent..pupici

leonte_alina
22.09.2008, 19:02:20

Multumesc pt urari:*..la dans e bn ca am cu cine colabora..nu de alta..dar suntem amandoi dansatori si ar fi chiar culmea sa nu facem ceva deosebit mai ales ca majoritatea colegilor nostri vor fi acolo si cu ochii pe noi bineinteles...
De indata ce aflu noutati ..postez..imi cer scuze ca nu am mai intrat cateva zile ,dar am fost ocupata cu ziua lu iubi :)..tin sa mentionez ca is tare happy ca am gasit liber la Sf Andrei..astazi am programat cununia religioasa pt ora 16.00 ..sper sa ma descurc..ca vroiam sa fac si civila la primarie in aceeasi zi..ca miresoiul meu asa vrea..si eu is panicata ca voi intra in criza de tp atunci..dar cu putin noroc ..trecem peste toate..
A mai facut cineva la Sf .Andrei cununia ca sa`mi spuna ce taxe mai sunt de plata dupa nunta?adica taxa de lumina..de care am auzit la cateva biserici si care ar plati`o mirele?ca restul plateste nasul..
Si sa nu uit..voi ati platit o taxa pt rezervare pt ziua respectiva la biserica?Mie mi-a cerut 20 ron..unei amice i-a cerut anul trecut 30 ron..a mai fost cineva in situatia asta?ca nu prea ma pricep..pupici:*

leonte_alina
22.09.2008, 19:06:42
Scuzati ca m-am intins pe atatea randuri:"> sper ca am putut fi de folos cuiva..pupici

ingridb
22.09.2008, 19:35:34
Ingrid..eu am sa`mi spun parerea..am mai postat undeva..despre ce credeam eu in legatura cu formatiile..ionut vieru canta cu o trupa din sat de la bunica mea..inainte..eu pot sa zic ca nu-mi place..deci..nuj..am fost la o nunta unde canta el..populara le mai invarte el cum le mai invarte..la usoara a cantat 2 mel si 2 manele si nu mi-au placut delok...si cere prea mult..deci eu dau 1500 dar am ce vreau ,cat vreau si cum vreau:D..imi vin si dimineata..si imi fac toate mofturile..bn ca ..ii stim mai bn si ne-au oferit si discount..dar asta e pretul care il practica..de altfel..cum ziceam..dak nu alegeam Cristi Ruscior..alegeam trupa continental..e super..si gandeste`te ca 1500 cer cam toti..si vb aia..sunt multi profesionisti nu unu care canta dupa ureche;)
asta e parerea mea..
Mersi mult de sfat, intr-adevar, pe toate cd-urile pe care ni le-a dat canta doar populara si am inteles ca mai mult pe asta se bazeaza. Nu zic ca se-aude naspa, dar nu mi-am facut nici o idee despre ce spectacol poate face la o nunta, fiindca sigur nu vreau doar muzica populara la nunta (si nici manele).

Ai dreptate, 1500 sunt totusi sunt bani si as vrea sa-i cheltui cu cap, pe o formatie buna, de asta v-am si cerut sfatul. Am vazut postarea ta cu formatiile, super interesanta; am sa incerc una din formatiile de-acolo,poate nu sunt toate ocupate.Ma tenteaza cei de la Continental, dar eu nu i-am auzit la nici o nunta si doar de pe site-ul lor nu-mi pot face o parere. Ideea e ca daca rezolv si cu muzica, ma mai linistesc putin (pana saptaman viitoare :D ), si am mai mari emotii decat cu restaurantul:trebuie sa-mi gasesc formatia perfecta care sa fie si libera chiar in acea zi. Si fiindca ne-am hotarat cam tarziu nunta, am sa stau cam stresata pana rezolv si cu muzica.
Hai ca daca ma pun la scris, nu mai termin...:-p Mersi mult de sfat

lenutza1984
22.09.2008, 20:06:09
pentru miresica care cauta cazare in Suceava
nu la Albert, am cazat acolo niste persoane de la firma si s-au plans ca au inghetat

leonte_alina
22.09.2008, 20:42:25
pentru miresica care cauta cazare in Suceava
nu la Albert, am cazat acolo niste persoane de la firma si s-au plans ca au inghetat
..nu stiu ce sa zic...eu am cazat p cineva in martie acolo si era f cald..si dat drumul la centrala..si vremea era ca si acum;)..dar parerile sunt impartite..depinde si de ei acum..nu stiu..eu spun ce stiu ..se poate ca altii sa aiba alta opinie..

Ingrid te rog dak primesti pm de la mn sa`mi dai un rsp:*

andrada21
23.09.2008, 08:47:45
Multumesc pt urari:*..la dans e bn ca am cu cine colabora..nu de alta..dar suntem amandoi dansatori si ar fi chiar culmea sa nu facem ceva deosebit mai ales ca majoritatea colegilor nostri vor fi acolo si cu ochii pe noi bineinteles...
De indata ce aflu noutati ..postez..imi cer scuze ca nu am mai intrat cateva zile ,dar am fost ocupata cu ziua lu iubi :)..tin sa mentionez ca is tare happy ca am gasit liber la Sf Andrei..astazi am programat cununia religioasa pt ora 16.00 ..sper sa ma descurc..ca vroiam sa fac si civila la primarie in aceeasi zi..ca miresoiul meu asa vrea..si eu is panicata ca voi intra in criza de tp atunci..dar cu putin noroc ..trecem peste toate..
A mai facut cineva la Sf .Andrei cununia ca sa`mi spuna ce taxe mai sunt de plata dupa nunta?adica taxa de lumina..de care am auzit la cateva biserici si care ar plati`o mirele?ca restul plateste nasul..
Si sa nu uit..voi ati platit o taxa pt rezervare pt ziua respectiva la biserica?Mie mi-a cerut 20 ron..unei amice i-a cerut anul trecut 30 ron..a mai fost cineva in situatia asta?ca nu prea ma pricep..pupici:*
ajuta ma si pe mine k nu prea stiu...daca la 16 ai pus cununia religioasa la cat cat e cea civila ?si daca la 17.3 termini cu cea religioasa ce faci?mergi asa repede la locol?ms ...eu am la 18 cea religioasa dar nu stiu cand ar trebui cea civila ,daca gasesc la ora care mi ar conveni...nici nu stiu cand trb sa vb si pt asta!of ce greu e!poop

lenutza1984
23.09.2008, 08:49:18
sper ca nu te-ai suparat :(
eu saptamana trecuta i-am cazat, si au venit si mi-au spus ca au inghetat
in martie e posibil sa fi fost inca centrala pornita, dar acum nu e

BBjulie
23.09.2008, 09:47:14
ajuta ma si pe mine k nu prea stiu...daca la 16 ai pus cununia religioasa la cat cat e cea civila ?si daca la 17.3 termini cu cea religioasa ce faci?mergi asa repede la locol?ms ...eu am la 18 cea religioasa dar nu stiu cand ar trebui cea civila ,daca gasesc la ora care mi ar conveni...nici nu stiu cand trb sa vb si pt asta!of ce greu e!poop

Daca nu vreti sa aduceti un functionar la biserica..si sa faceti cununia civila la biserica...cred ca cu maxim 1h inainte puteti face cununia la primarie..sau daca o veti programa mai devreme pe cea de la primarie..dupa cununie puteti merge sa faceti niste poze...la fel si dupa cea religioasa...se pot face poze cu cei prezenti la biserica...iar aceastea pot dura chiar si o ora...si daca mai ramane totusi timp..mirii pot merge cu fotograful..sa faca poze pentru albumul mirilor.... Problema ar fi fi in cazul in care cununia religioasa s-ar termina chiar devreme..si iti vin invitati care nu sunt poate din oras..si se gandesc ca dupa biserica vor sa mearga direct la restaurant...in cazul asta ce te faci?nu poti sa mergi sa faci poze pe nu stiu unde..si invitatii sa-i abandonezi in fata bisericii... Nu stiu..ma gandesc ca sunt unele detalii..care nu trebuie lasate din vedere...

raluca4u2001
23.09.2008, 10:31:22
Buna! Sunt miresica la anul in 2009 si l-am ales pe Ionut Vieru si formatia veselia; formatia vine de la amiaza la mire si ionut vine seara la restaurant; parintii mei au fost la o nunta unde au cantat ei si le-au placut, au facut atmosfera, a fost frumos, lumea a fost incantata; canta toate genurile populara, latino, manele, romante, depinde ce preferinte ai tu; tot cu 1500 euro am incheiat contractul, dar sunt formatii care cer si 1700 euro(cetina) ia cerut la o prietena si nui vine si acasa.

stefania_a
23.09.2008, 11:08:03
pai inseamna k renunt la albert. k ls cat de frig e afara, nu vreau sa mor de frig si in camera. problema este acum k tre sa cautam ceva care sa aiba centrala deschisa chiar daca e septembrie. nu pot da bani k sa inghet in camera unui hotel/pensiune.:-SS

leonte_alina
23.09.2008, 12:11:26
Nu m-am suparat;))stai linistita..ca doar n-am luat-o ca pe o ofensa adusa persoanei mele..nu eu conduc hotelul..am spus doar ca atunci era cald..acum se poate sa nu fie deschisa centrala cum spui u..;)pupici

leonte_alina
23.09.2008, 12:14:03
Buna! Sunt miresica la anul in 2009 si l-am ales pe Ionut Vieru si formatia veselia; formatia vine de la amiaza la mire si ionut vine seara la restaurant; parintii mei au fost la o nunta unde au cantat ei si le-au placut, au facut atmosfera, a fost frumos, lumea a fost incantata; canta toate genurile populara, latino, manele, romante, depinde ce preferinte ai tu; tot cu 1500 euro am incheiat contractul, dar sunt formatii care cer si 1700 euro(cetina) ia cerut la o prietena si nui vine si acasa.
..vai vai..nu stiu sigur da cetina nu cumva e aia cu recolciuc?daca e adevarata banuiala mea atunci n-as da nici 100 euro pe ea..nu 1700..iar pe vieriu nu dau 1500 cand pot avea instrumentisti profesionisti si o tipa cu conservatorul facut si cu niste piese de raman tablou..la 1500;)ca sa nu mai zic ca sunt trupe cu 2 solisti tot la 1500..si canta super..dar depinde si de preferintele fiecaruia..daca voua v-a placut ionut nu am nimic impotriva..va doresc petrecere frumoasa si o nunta de neuitat..eu am spus doar personal parerea mea in legatura cu el..sper sa nu se supere nimeni p mn

leonte_alina
23.09.2008, 12:17:48
Daca nu vreti sa aduceti un functionar la biserica..si sa faceti cununia civila la biserica...cred ca cu maxim 1h inainte puteti face cununia la primarie..sau daca o veti programa mai devreme pe cea de la primarie..dupa cununie puteti merge sa faceti niste poze...la fel si dupa cea religioasa...se pot face poze cu cei prezenti la biserica...iar aceastea pot dura chiar si o ora...si daca mai ramane totusi timp..mirii pot merge cu fotograful..sa faca poze pentru albumul mirilor.... Problema ar fi fi in cazul in care cununia religioasa s-ar termina chiar devreme..si iti vin invitati care nu sunt poate din oras..si se gandesc ca dupa biserica vor sa mearga direct la restaurant...in cazul asta ce te faci?nu poti sa mergi sa faci poze pe nu stiu unde..si invitatii sa-i abandonezi in fata bisericii... Nu stiu..ma gandesc ca sunt unele detalii..care nu trebuie lasate din vedere...
...pai ..noi am zis ca la 8 o sa inceapa la restaurant..desi noi vom fi acolo de la 7 ca sa nu avem surprize ..si intre 17-19 vom merge sa facem pozici pe la cetate si poate pe la dragomirna..ca avem tp..iar invitati din alta parte nu-mi vin decat cateva rude..care oricum vor sa se schimbe intre cununie si petrecere si au rezervata camera pt asa ceva..si cred ca impac p toata lumea..avand in vedere ca e vb de 2 ore..acum mie mi-e frica ca n-am sa ajung la tp de la civila acasa sa ma schimb pt religioasa..nici nuj cum sa fac..sa merg miresica si la civila park n-as vrea..sa fac cu o zi inainte civila nu vrea miresoiul:d..si ma tin de capul lui..pt ca pt mine totusi e greu sa schimb 2 coafuri..2 randuri de haine..si pozici..si invitati in casa si altele..:)ca el spunea sa cerem sa ne cunune la 9-10 dimineata..dar dak vor vrea si altii la aceeasi ora?voi ce parere aveti?

malydona
23.09.2008, 14:26:32
Am promis poze... Si acum vi le arat. <:-P Pozele cu rochia mai dureaza putin.=P~ Dar voi pune si cu ea. Pozele cu papucii le voi pune in album deoarece aici nu imi da voie. :-s Sper sa va placa.

leonte_alina
23.09.2008, 15:27:03
Am promis poze... Si acum vi le arat. <:-P Pozele cu rochia mai dureaza putin.=P~ Dar voi pune si cu ea. Pozele cu papucii le voi pune in album deoarece aici nu imi da voie. :-s Sper sa va placa.
Sunt absolut superbe:X:X...adev e ca la musatinii park ai zis ca ai facut invitatiile..sunt super..:Xeu am ales cu miresicul meu alt model..le postez si eu..mie aia simpla alba imi place mai mult ca are inimioare..dar as opta si pt cealalta in cazul in care imi gasesc o rochitza cu auriu..dar vreau sa dau comanda pe net..poate u ai vazut ceva asemanator si stii cat costa prin sv ca noi nu ne-am interesat sinceri sa fim:X..am zis ca le luam in aprilie..nu e prea devreme acum pt invitatii?adik mi-e sa nu se stearga sau etc pana in iulie..ce parere aveti de model?

malydona
23.09.2008, 15:36:11
Sunt absolut superbe:X:X...adev e ca la musatinii park ai zis ca ai facut invitatiile..sunt super..:Xeu am ales cu miresicul meu alt model..le postez si eu..mie aia simpla alba imi place mai mult ca are inimioare..dar as opta si pt cealalta in cazul in care imi gasesc o rochitza cu auriu..dar vreau sa dau comanda pe net..poate u ai vazut ceva asemanator si stii cat costa prin sv ca noi nu ne-am interesat sinceri sa fim:X..am zis ca le luam in aprilie..nu e prea devreme acum pt invitatii?adik mi-e sa nu se stearga sau etc pana in iulie..ce parere aveti de model?

Rochia mea are auriu pe ea. Am pus site-ul unde gasesti poza. (www.noelastyle.ro - modelul Malvina; colectia 2007). Nu arata chiar ca acel model, dar nici mari diferente nu sunt. Poata doar materialul:-$. Eu am vrut invitatii cu turturele dar daca nu am gasit mi-am luat cu porumbei. Eu zic ca este prea repede pentru invitatii. Comanda dureaza o saptamana pana ti-o aduce (cel putin la Musatinii). Si nu poti da invitatiile cu mai mult de 2 luni inainte.

leonte_alina
23.09.2008, 16:42:33
Rochia mea are auriu pe ea. Am pus site-ul unde gasesti poza. (www.noelastyle.ro (http://www.noelastyle.ro) - modelul Malvina; colectia 2007). Nu arata chiar ca acel model, dar nici mari diferente nu sunt. Poata doar materialul:-$. Eu am vrut invitatii cu turturele dar daca nu am gasit mi-am luat cu porumbei. Eu zic ca este prea repede pentru invitatii. Comanda dureaza o saptamana pana ti-o aduce (cel putin la Musatinii). Si nu poti da invitatiile cu mai mult de 2 luni inainte.
stiu rochitza..si eu personal eram inlove de ea..dar u de ce ai deja invitatiile?pupici

ingridb
23.09.2008, 18:35:33
..nu stiu ce sa zic...eu am cazat p cineva in martie acolo si era f cald..si dat drumul la centrala..si vremea era ca si acum;)..dar parerile sunt impartite..depinde si de ei acum..nu stiu..eu spun ce stiu ..se poate ca altii sa aiba alta opinie..

Ingrid te rog dak primesti pm de la mn sa`mi dai un rsp:*

Alina, acum am vazut mesajul tau dar nu-ti pot trimite si eu inca (n-am nr de mesaje necesare). mersi oricum fff mult, maine sun si vad care e liber pe 4iulie. Iti povestesc maine ce-am facut.:* :* :* :*

leonte_alina
23.09.2008, 18:55:31
Alina, acum am vazut mesajul tau dar nu-ti pot trimite si eu inca (n-am nr de mesaje necesare). mersi oricum fff mult, maine sun si vad care e liber pe 4iulie. Iti povestesc maine ce-am facut.:* :* :* :*
mult succes!uite astazi a intrat cineva pe forum care il are pe ionut vieriu si e multumita..eu am spus parerea mea..cum ziceam si intr-un msg anterior sper sa nu se supere nimeni p mn pt asta..sa nu se considere ca`i fac antireclama ca n-am nimic cu nimeni..:*pupici si sa`mi spui maine dak ai rezolvat ceva

leonte_alina
23.09.2008, 18:57:43
ti-am mai trimis un pm cu id`ul meu dak vrei sa mai vb..popici

iulika
23.09.2008, 19:31:34
..vai vai..nu stiu sigur da cetina nu cumva e aia cu recolciuc?daca e adevarata banuiala mea atunci n-as da nici 100 euro pe ea..nu 1700..iar pe vieriu nu dau 1500 cand pot avea instrumentisti profesionisti si o tipa cu conservatorul facut si cu niste piese de raman tablou..la 1500;)ca sa nu mai zic ca sunt trupe cu 2 solisti tot la 1500..si canta super..dar depinde si de preferintele fiecaruia..daca voua v-a placut ionut nu am nimic impotriva..va doresc petrecere frumoasa si o nunta de neuitat..eu am spus doar personal parerea mea in legatura cu el..sper sa nu se supere nimeni p mn

Alina, te-ai referit la trupa continental cand ai zis de instrumentisti profesionisti si de pers cu conservator?Intreb pentru ca stau si eu in dubii daca sa-i iau pe ei sau nu..si chiar eram curioasa sa stiu ce preturi practica...

leonte_alina
23.09.2008, 19:41:01
Alina, te-ai referit la trupa continental cand ai zis de instrumentisti profesionisti si de pers cu conservator?Intreb pentru ca stau si eu in dubii daca sa-i iau pe ei sau nu..si chiar eram curioasa sa stiu ce preturi practica...
da..si la ei m-am ref iulik..eu stiam de 1500..chiar era o pers pe forum care spunea ca i-a contractat cu 1500..dar sunt multe formatii de acest gen..si cei care canta la mn tot in formula asta sunt..si chiar sunt f priceputi..bn nu zic..ca sunt multe talente innascute care nu au avut poate posibilitatea de a face un conservator sau o scoala de profil..si se pricep f bn in ceea ce fac..dar nu toti;)cei de la continental chiar canta super..si cei care is cu Cristi Ruscior tot super canta..imi vor canta mie..doar ca ei sunt ocupati toata luna iulie anul viitor si august din cate stiam era in proportie de 80%ocupat..ca noi ne-am fixat data nuntii in functie de ei..mai canta la Sagra cei de pe care ii am la nunta..in restaurantul dinauntru seara..dar nu tot tp..cei de la Continental cantau intr-un tp la Bradet..nu stiu acum ce sa spun..poti sa faci o incercare sa vezi..sau daca vrei ma interesez sa vad unde canta..dar aveau cateva melodii si pe site-ul lor..si stiam ca sunt 2 solisti..ceea ce e fff bn..la mine e doar o solista si 3 instrumentisti..dar mai am 4 sau 5 solisti care vin sa-mi cante;)..de aceea am vrut sa se auda partea instrumentala fff bine

andrada21
24.09.2008, 05:57:38
stiu rochitza..si eu personal eram inlove de ea..dar u de ce ai deja invitatiile?pupici are invitatiile pt k mai are ...3 saptamani pana la nunta!!!continental cere 75 mil.eu am vb i ntai cu ei dar mi sa parut destul de mult.insa o prietena de a mea a facut contractul ...si 75 e !!!

BBjulie
24.09.2008, 09:40:12
...pai ..noi am zis ca la 8 o sa inceapa la restaurant..desi noi vom fi acolo de la 7 ca sa nu avem surprize ..si intre 17-19 vom merge sa facem pozici pe la cetate si poate pe la dragomirna..ca avem tp..iar invitati din alta parte nu-mi vin decat cateva rude..care oricum vor sa se schimbe intre cununie si petrecere si au rezervata camera pt asa ceva..si cred ca impac p toata lumea..avand in vedere ca e vb de 2 ore..acum mie mi-e frica ca n-am sa ajung la tp de la civila acasa sa ma schimb pt religioasa..nici nuj cum sa fac..sa merg miresica si la civila park n-as vrea..sa fac cu o zi inainte civila nu vrea miresoiul:d..si ma tin de capul lui..pt ca pt mine totusi e greu sa schimb 2 coafuri..2 randuri de haine..si pozici..si invitati in casa si altele..:)ca el spunea sa cerem sa ne cunune la 9-10 dimineata..dar dak vor vrea si altii la aceeasi ora?voi ce parere aveti?

Daca lasi programul de mai sus..veti avea mare bataie de cap...doua tinute..doua coafuri..multa plimbareala...oboseala...cheltuiala...atentie pt invitatii de acasa....8-}..si mai sunt sigur si altele... Eu zic ca trebuie sa ne gandim si la noi miresicile.. caci e vorba poate de mai bine de 24 de h..in care numai in picioare vom sta.. Sa va mai ganditi..si sa gasiti solutia optima..
:*pupicei...

BBjulie
24.09.2008, 09:42:20
da..si la ei m-am ref iulik..eu stiam de 1500..chiar era o pers pe forum care spunea ca i-a contractat cu 1500..dar sunt multe formatii de acest gen..si cei care canta la mn tot in formula asta sunt..si chiar sunt f priceputi..bn nu zic..ca sunt multe talente innascute care nu au avut poate posibilitatea de a face un conservator sau o scoala de profil..si se pricep f bn in ceea ce fac..dar nu toti;)cei de la continental chiar canta super..si cei care is cu Cristi Ruscior tot super canta..imi vor canta mie..doar ca ei sunt ocupati toata luna iulie anul viitor si august din cate stiam era in proportie de 80%ocupat..ca noi ne-am fixat data nuntii in functie de ei..mai canta la Sagra cei de pe care ii am la nunta..in restaurantul dinauntru seara..dar nu tot tp..cei de la Continental cantau intr-un tp la Bradet..nu stiu acum ce sa spun..poti sa faci o incercare sa vezi..sau daca vrei ma interesez sa vad unde canta..dar aveau cateva melodii si pe site-ul lor..si stiam ca sunt 2 solisti..ceea ce e fff bn..la mine e doar o solista si 3 instrumentisti..dar mai am 4 sau 5 solisti care vin sa-mi cante;)..de aceea am vrut sa se auda partea instrumentala fff bine

Miresici..despre formatia "Stil" ..stiti zvonuri..aveti pareri..cunoasteti?....

anyta28
24.09.2008, 13:58:54

Buna. De formatie depinde cel mai mult atmosfera din sala si sa stie ce sa aleaga din repertoriul lor ca sa ridice lumea la dans.Daca canta numai latino si lumea sta si sa uita la ei mai bine ii lasi balta si cauti altceva.Daca faci nunta la sagra mergi intr-o zi si vorbeste cu doamna de acolo si ea o sa iti zica parerea ei despre muzica.
Legat de cununia civila sa fie facuta la primarie si cununia religioasa la biserica ...parearea mea este sa pui ora la cununia civila diminata ( pana la ora 12) si cea la cununia religiosa pe la ora 16 sa ai timp sa mergi la coafor, sa te imbraci in rochia de mireasa.Dar dupa parerea mea este un timp pierdut si bani aruncati ( deoarece iti trebuie alta tinuta) si trebuie sa te gandesti ca o sa stai in picioare o zi si o noapte.
Mult succes.

roxana_amariei
24.09.2008, 17:40:51

Da, cunosc formatia "Stil" din Dorohoi. Chiar acum o luna au cantat la nunta unei prietene de ale mele. Foarte frumos, canta de toate, stiu sa faca atmosfera, fara pauze lungi si dese. Au un solist si o solista, in total 5 membri. Ii recomand din toata inima.
Prietenei mele i-au cerut 3500 lei RON, iar contractul l-au incheiat acum un an.

BBjulie
24.09.2008, 18:46:06
Da, cunosc formatia "Stil" din Dorohoi. Chiar acum o luna au cantat la nunta unei prietene de ale mele. Foarte frumos, canta de toate, stiu sa faca atmosfera, fara pauze lungi si dese. Au un solist si o solista, in total 5 membri. Ii recomand din toata inima.
Prietenei mele i-au cerut 3500 lei RON, iar contractul l-au incheiat acum un an.

Multumesc pentru cele scrise...asa cum ai scris ..asa ii stiu si eu..insa asta era acum un an..si mai vroiam sa aud si de la alti nuntasi..sau poate miri....Detest sa fie facute pauzele lungi sau dese...si stiu ca ei nu fac asta...iar la pret..i-am contractat [in martie] chiar f ok..spre deosebire de alte preturi pe care le-am mai auzit.. Si un alt aspect important pentru noi...e ca o persoana din formatie..va canta si in ucraineana [cateva melodii..]....ufff Doamne ajuta sa fie bine...

stefania_a
25.09.2008, 19:10:46
mai fetelor. m-am uitat pe net, m-am invartit pe harti sa vad pe unde ar fi restaurantul polaris, dar nu ne-am descurcat. e in afara orasului. scria ceva de genul la adresa: scheia nr.48 A.^:)^

andrada21
25.09.2008, 19:36:59
mai fetelor. m-am uitat pe net, m-am invartit pe harti sa vad pe unde ar fi restaurantul polaris, dar nu ne-am descurcat. e in afara orasului. scria ceva de genul la adresa: scheia nr.48 A.^:)^
l apolaris camera e de la 80 roni in sus.eu am acolo nunta si de aia stiu...nu orea am cum sa iti explic cum sa ajungi...acum pe acolo soseaua e in reparatie,si trb sa o iei prin itcani...e mai complicat.poopi

iulika
25.09.2008, 20:47:39
Stefania, cred ca daca revii cu intrebarea peste vreo cateva saptamani vei primi o explicatie foarte edificatoare, insa acum, vorba alinei, cred, se lucreaza pe drumul cel mai scurt si e foarte greu de explicat cealalta cale de acces. Cel mai simplu..ajungi in oras, te opresti undeva si incepi sa intrebi lumea..sau, daca nu trb sa ajungi foarte curand(scuze, dar n-am retinut cand ai tu nevoie exact sa ajungi acolo), vei gasi foarte usor hotelul...

iulika
25.09.2008, 21:03:14

M-am lamurit acum...o sa-i contactez pe cei de la Continental..am ascultat si melodiile de pe site-ul lor..au voci frumoase..canta bine usoara,insa m-ar interesa si populara, ca o sa am multe persoane mai in varsta,si ei sigur se vor ridica la dans doar pe niste melodii populare cantate bine. Eventual, poate o sa te rog sa ma ajuti si pe mine cu niste date de contact ale d-lui Ruscior..ca e bine sa testez piata.Tie parca ai zis ca ti-au facut ceva reduceri,nu?Oricum, din cate imi dau seama..cam toate formatiile vor 1500 pe 2009...ma gandesc cu groaza la cat va fi tariful pe 2010:-SS .Multumesc mult pt raspunsurile foarte utile, Alina.

leonte_alina
25.09.2008, 22:57:25
M-am lamurit acum...o sa-i contactez pe cei de la Continental..am ascultat si melodiile de pe site-ul lor..au voci frumoase..canta bine usoara,insa m-ar interesa si populara, ca o sa am multe persoane mai in varsta,si ei sigur se vor ridica la dans doar pe niste melodii populare cantate bine. Eventual, poate o sa te rog sa ma ajuti si pe mine cu niste date de contact ale d-lui Ruscior..ca e bine sa testez piata.Tie parca ai zis ca ti-au facut ceva reduceri,nu?Oricum, din cate imi dau seama..cam toate formatiile vor 1500 pe 2009...ma gandesc cu groaza la cat va fi tariful pe 2010:-SS .Multumesc mult pt raspunsurile foarte utile, Alina.

In primul rand vreau sa`mi cer scuze ca n`am mai intrat p forum,dar am avut un mic accident de munca si am fost nevoita sa`mi petrec 2 zile p la medici..si acum tst cu mana stanga..aiurea senzatia..cu cei de la continental trebuia sa vb eu ieri pt o miresica..dar avand problema de care am zis..n`am mai ajuns sa int..am sa sun maine sa vad ce rezolv..despre dnul Ruscior..mi-a facut reducere pt ca am colaborat si ne stim de mult tp;)in rest stiu ca in jur de 1500..pt 2010 n`am idee..stiu doar ca anul trecut Rekord cerea 1200..si acum cred ca au ajuns si ei la 1500..deci p la anul poate sa te astepti la 1800 max..ma gandesc..nuj..va mai tin la curent..doar ca am sa tst mai greu..pupici si aveti grija de voi!

AnnyyAnnyy
26.09.2008, 01:36:49
Polaris...avand in vedere drumul aflat in reparatii(linia albastra pe "harta".O numesc harta cu ingaduinta miresicilor talentate la desen:D), trebuie sa ocoliti.Cel mai simplu e sa ajungeti in Sv, sa o luati spre DEDEMAN(practic cand intrii in sv ai metro in dreapta si mentii directia pe drumul ala principal pana treci de centrul sv marcat de un mc donalds. Va continuati drumul fara sa schimbati directia de mers pana ajungeti intr-o intersectie flancata de 2 benzinarii: pe dreapta pe sensul vostru de mers e lukoil si pe stanga Mol.aici in intersectie faceti stanga. Tinand noul drum drept, ajungeti sa treceti prin dreptul fabricii Mopan, si apoi pe sub o mica pasarela.Imediat dupa pasarela facand stanga dati de dedeman).
Odata ajunsi la dedeman in fata, tineti drumul drept si ajungeti garantat in scheia;pe partea dreapta pana la polaris o sa treceti pe langa o firma LOIAL si imediat dupa e polaris.
Polaris e vis a vis de primaria scheia
Stiu ca-s blonda zapacita8-} da' sper sa te ajute harta mea...macar in mare.
Cu linie rosie e reprezentat drumul descris mai sus de mine in cuvinte,si ai reprezentate cat de cat cladirile pe langa care treci si semafoarele peste care dai in oras.
Ar mai fi o cale, mai simpla,pe marasesti, pe langa o catedrala, serpentine si gata...da te poti pierde usor, plus ca nuj sa reprezint serpentinele:))N-am talent la desen, motiv pt care rog toate miresicile din Suceava sa ma ierte ca le-am "uratit" orasul cu asemenea mazgalitura de harta:-SS ^:)^ ^:)^ ^:)^

stefania_a
26.09.2008, 07:58:29
Polaris...avand in vedere drumul aflat in reparatii(linia albastra pe "harta".O numesc harta cu ingaduinta miresicilor talentate la desen:D), trebuie sa ocoliti.Cel mai simplu e sa ajungeti in Sv, sa o luati spre DEDEMAN(practic cand intrii in sv ai metro in dreapta si mentii directia pe drumul ala principal pana treci de centrul sv marcat de un mc donalds. Va continuati drumul fara sa schimbati directia de mers pana ajungeti intr-o intersectie flancata de 2 benzinarii: pe dreapta pe sensul vostru de mers e lukoil si pe stanga Mol.aici in intersectie faceti stanga. Tinand noul drum drept, ajungeti sa treceti prin dreptul fabricii Mopan, si apoi pe sub o mica pasarela.Imediat dupa pasarela facand stanga dati de dedeman).
Odata ajunsi la dedeman in fata, tineti drumul drept si ajungeti garantat in scheia;pe partea dreapta pana la polaris o sa treceti pe langa o firma LOIAL si imediat dupa e polaris.
Cu linie rosie e reprezentat drumul descris mai sus de mine in cuvinte,si ai reprezentate cat de cat cladirile pe langa care treci si semafoarele peste care dai in oras.
Ar mai fi o cale, mai simpla,pe marasesti, pe langa o catedrala, serpentine si gata...da te poti pierde usor, plus ca nuj sa reprezint serpentinele:))N-am talent la desen, motiv pt care rog toate miresicile din Suceava sa ma ierte ca le-am "uratit" orasul cu asemenea mazgalitura de harta:-SS ^:)^ ^:)^ ^:)^

ms mult. imi notez detaliile date de tine. oricum noi mergem pe la pranz k sa avem timp sa cautam, sa ne odihnim putin si sa fim pregatiti pt nunta:*

stefania_a
26.09.2008, 08:05:49
si unde-i harta desenata de tine?
:-B

BBjulie
26.09.2008, 09:00:20

:-BAnny..cred ca ai omis sa atasezi harta...;))

Stefania..Anny a descris destul de bine..trebuie doar sa urmaresti punctele cheie;))...si vei ajunge cu sigurantza la destinatie..succes!:*

iulika
26.09.2008, 09:10:50
In primul rand vreau sa`mi cer scuze ca n`am mai intrat p forum,dar am avut un mic accident de munca si am fost nevoita sa`mi petrec 2 zile p la medici..si acum tst cu mana stanga..aiurea senzatia..cu cei de la continental trebuia sa vb eu ieri pt o miresica..dar avand problema de care am zis..n`am mai ajuns sa int..am sa sun maine sa vad ce rezolv..despre dnul Ruscior..mi-a facut reducere pt ca am colaborat si ne stim de mult tp;)in rest stiu ca in jur de 1500..pt 2010 n`am idee..stiu doar ca anul trecut Rekord cerea 1200..si acum cred ca au ajuns si ei la 1500..deci p la anul poate sa te astepti la 1800 max..ma gandesc..nuj..va mai tin la curent..doar ca am sa tst mai greu..pupici si aveti grija de voi!
Insanatosire grabnica, Alina!Sa te faci bine...ca esti o partenera de forum foarte valoroasa!

AnnyyAnnyy
26.09.2008, 12:56:48
si unde-i harta desenata de tine?
:-B
aseara se blocase serverul si nu reuseam sa o atasez.Here it is:D...am micsorat-o, dar cand o salvez pe calc tau o poti mari si vezi clar ce si cum...sper sa nu te ratacesti, ca m-as simti direct raspunzatoare.

scumpick21
26.09.2008, 13:05:39
AnnyyAnnyy (http://www.miresici.ro/member.php?u=14344) , felicitari pentru harta. Sigur o sa se descurce cu indicatiile tale.

P.S. Prin serpentine e mult mai greu.

AnnyyAnnyy
26.09.2008, 13:40:37
^stiu, desi drumul e mai scurt , e mai greu de explicat traseul unei miresici care nu cunoaste orasul Suceava.Plus ca, cu "talentul" meu la desen,cine stie ce "serpentine" mai desenam eu:))=))N-am vrut sa risc:));))

stefania_a
26.09.2008, 13:51:56
aseara se blocase serverul si nu reuseam sa o atasez.Here it is:D...am micsorat-o, dar cand o salvez pe calc tau o poti mari si vezi clar ce si cum...sper sa nu te ratacesti, ca m-as simti direct raspunzatoare.

ms mult. tin sa-ti spun k ne-ai salvat. k azi si eu si sotul am cautat de zor sa facem un traseu,dupa indicatiile date de tine, dar acum cu harta ta suntem scosi. ms multttttttttt=D> ;))

BBjulie
26.09.2008, 19:48:43
^stiu, desi drumul e mai scurt , e mai greu de explicat traseul unei miresici care nu cunoaste orasul Suceava.Plus ca, cu "talentul" meu la desen,cine stie ce "serpentine" mai desenam eu:))=))N-am vrut sa risc:));))

Bravo Annyy!<:-Pfrumoasa prezentare;))

ralu4flori
27.09.2008, 10:28:37
:-\ fetelor ce alte locatii de fotografiat mai cunoasteti in afara de cetate si dragomirna?pupici!

AnnyyAnnyy
27.09.2008, 11:38:58
^parcul de la conacul Domnesc...au si iaz si tot ce trebuie.

AnnyyAnnyy
27.09.2008, 11:41:17
ms mult. tin sa-ti spun k ne-ai salvat. k azi si eu si sotul am cautat de zor sa facem un traseu,dupa indicatiile date de tine, dar acum cu harta ta suntem scosi. ms multttttttttt=D> ;))
Cu mare placere.Distractie placuta la nunta...:)\:D/

stefania_a
27.09.2008, 11:47:49

ms mult. voi reveni cu pareri si impresii..sper sa fie doar de bine>:D<

iulika
27.09.2008, 21:16:52
^parcul de la conacul Domnesc...au si iaz si tot ce trebuie.
Annyy, dar e voie de intrat si de facut poze chiar daca nunta se face la un alt restaurant?Eu nu prea cred...ori poate percep taxa..;)) Oricum...ar fi o idee foarte buna, tinand cont de faptul ca cetatea a cam devenit un loc prea banal...iar dragomirna e cam peste mana...

AnnyyAnnyy
27.09.2008, 22:21:37
Annyy, dar e voie de intrat si de facut poze chiar daca nunta se face la un alt restaurant?Eu nu prea cred...ori poate percep taxa..;)) Oricum...ar fi o idee foarte buna, tinand cont de faptul ca cetatea a cam devenit un loc prea banal...iar dragomirna e cam peste mana...
eu zic ca un 50 de mii la portarul de la intrare you're in!!!<:-P Poti merge inainte de nunta sa vb la receptie sa vezi ce si cum, dar in principiu nu vad de ce nu v-ar lasa...pana la urma ce pierd ei daca va lasa?oameni fara suflet, cum sa nu va lase...

BBjulie
27.09.2008, 23:04:32

Fara probleme...se pot face fotografii in curtea Conacului...asta stiu de la fotograful nostru..o alta locatie ar fi..si va recomand..lacul de la Bosanci..e superb..daca reusiti sa ajungeti la apus..si e vreme senina..vor iesi niste pozici superbe.....;;)

danutza78
29.09.2008, 09:20:08
Sunt superbe amandoua! Dar si eu as opta pentru prima... E foarte finuta...:*

danutza78
29.09.2008, 10:57:20
De ce zici ca n-ai talent??? E super tare harta! N-are cum sa se rataceasca. Pupici!:*

stefania_a
29.09.2008, 15:15:43

harta ta a fost de nota 10. am gasit retsaurantul fara nici o problema. ms mult.:*

andrada21
29.09.2008, 18:45:34
harta ta a fost de nota 10. am gasit retsaurantul fara nici o problema. ms mult.:*
cum a fost la nunta?is curiosa k eu am acolo...

AnnyyAnnyy
29.09.2008, 20:18:30
Cu cea mai mare placere, anytime si pt oricine.Mi-a facut placere sa iti pot fi de ajutor.
Andrada21 stai linistita, nuntile la Polaris sunt printre cele mai reusite la care am luat eu parte vreodata...si eu vroiam initial sala la Polaris...dar n-a fost sa fie:(nu mai era libera pe timp de vara, sambata...

andrada21
29.09.2008, 22:15:12
Cu cea mai mare placere, anytime si pt oricine.Mi-a facut placere sa iti pot fi de ajutor.
Andrada21 stai linistita, nuntile la Polaris sunt printre cele mai reusite la care am luat eu parte vreodata...si eu vroiam initial sala la Polaris...dar n-a fost sa fie:(nu mai era libera pe timp de vara, sambata...
ms mult... stii cum e mereu stai cu o "neliniste"pana acum am visat de vreo 5 ori k era nunta si nu era fain!iubi zice k e de la prea multa"gandire"va poop

AnnyyAnnyy
30.09.2008, 13:24:37
eu stiam ca-n realitate se intampla invers decat in vis...deci o sa fie super ok nunta ta.Don't worry so much:) >:D<

stefania_a
30.09.2008, 16:40:46
cum a fost la nunta?is curiosa k eu am acolo...

sincer? fff frumos. de mult nu am mai fost la o nunta asa super. si nu zic k sa te incurajez, dar sa stii k ai facut o alegere buna cu restaurantul. mancarea ff buna, muzik ff buna (nu stiu daca e a salii), personalul ff atent, sala fff frumoasa. deci un 10 pentru restaurant.:*

andrada21
01.10.2008, 17:52:26
sincer? fff frumos. de mult nu am mai fost la o nunta asa super. si nu zic k sa te incurajez, dar sa stii k ai facut o alegere buna cu restaurantul. mancarea ff buna, muzik ff buna (nu stiu daca e a salii), personalul ff atent, sala fff frumoasa. deci un 10 pentru restaurant.:*
ms...mult mult poopi

elizavizitiu
04.10.2008, 10:54:50
in ce stadiu al pregatirilor sunteti fetelor?
nu am mai intrat demult pe forum ca am tot fost sa-mi caut rochie.in bazar am facut comanda dar rezultatul nu a fost cel asteptat....nici marimea nici modelul nu a corespuns cu ceea ce am vorbit cu doamna aia:Odar o sa mai caut.

lenutza1984
04.10.2008, 11:02:31
ai nunta in 2009 si vrei sa iti iei deja rochia?
nu e prea devreme?

AnnyyAnnyy
04.10.2008, 11:33:56
si mie mi se pare prea devreme....ai nunta abia in septembrie, ai timp berechet.de ce te grabesti de pe acum sa iti iei rochita?

elizavizitiu
04.10.2008, 18:07:17
si mie mi se pare prea devreme....ai nunta abia in septembrie, ai timp berechet.de ce te grabesti de pe acum sa iti iei rochita?
nu ma grabesc dar eu am serviciul in brasov si am zis sa profit de preturile scazute din bazar dar...o sa astept targul din februarie de aici din brasov.poate gasesc si niste marturii nostime.voi ce marturii folositi?

alinutza_19
07.10.2008, 09:59:24
Buna fetelor! Mai este cineva care se marita anul asta sau am ramas singura?
Mai am mai putin de doua saptamani pana la nunta!!!!!!!!!!!!!!!!!!:-SS :-SS :-SS :-SS :-SS :-SS :-SS :-SS :-SS :-SS

raluca4u2001
07.10.2008, 12:38:51
Buna! Si-a cumparat cineva bautura? Am auzit k in ucraina e mai ieftina; mar interesa preturile si daca se poate aduce de acolo; Ms :*

BBjulie
07.10.2008, 15:32:50
Mai am mai putin de doua saptamani pana la nunta!!!!!!!!!!!!!!!!!!:-SS :-SS :-SS :-SS :-SS :-SS :-SS :-SS :-SS :-SS

De ce ai pus atatea mocutze?;)) incep emotiile?......Be happy!<:-P <:-P <:-P ...ai terminat pregatirile? Asteptam sa ne povestesti cum a fost...si sa te vedem miresica!;;)

Pe curand...pupicei:*

BBjulie
07.10.2008, 15:38:37
Buna! Si-a cumparat cineva bautura? Am auzit k in ucraina e mai ieftina; mar interesa preturile si daca se poate aduce de acolo; Ms :*

Raluca...una din miresici..alina_leonte [ sper sa nu gresesc] ...a scris in amanunt cam care sunt bauturile in vama, si preturile ..Gasesti postarea ei de acum o luna cred..tot aici.....insa rasfoieste putin paginile...
pupicei..:*

d33a_20
07.10.2008, 20:46:21
yessss.....me...
mai am 4 zile pana la nunta

leonte_alina
07.10.2008, 21:00:56
Buna seara tuturor miresicilor!
Imi cer scuze ca nu am mai postat de ceva vreme ,dar am avut un mic accident la umarul drept si nu aveam voie sa fac efort.Apoi am inceput din nou serv,facultatea si tot asa...
Voi ce ati mai rezolvat intre tp?Am vazut cursul valutar si m-am cam speriat ca trebuie sa mai cumpar euro pt una alta si ..nu e chiar de partea mea norocul.Ma intreb cum o sa se descurce miresicile de acum mai ales ca muzica si cameramanul se platesc in euro din cate stiu..Mult succes!Pupici!

leonte_alina
07.10.2008, 21:05:13
Buna Raluca!
Eu am scris pe forum despre preturile bauturilor din vama.Poti urmari mesajul la urmatorul link
http://www.miresici.ro/showthread.php?p=1098632#post1098632
In Ucraina nu prea stiu cum sta treaba,pentru ca eu am vrut din vama ,dar oricum e aiurea ca nu poti aduce mai multa odata..adik ai voie sa treci 2 l pe pasaport in vama..doar daca ai "cunostinte"poti rezolva ceva...Mult succes!Daca totusi te decizi sa aduci de acolo bautura sa ne spui si noua ce preturi sunt!multumesc anticipat

d33a_20
07.10.2008, 21:18:53
Buna Raluca!
Eu am scris pe forum despre preturile bauturilor din vama.Poti urmari mesajul la urmatorul link
http://www.miresici.ro/showthread.php?p=1098632#post1098632
In Ucraina nu prea stiu cum sta treaba,pentru ca eu am vrut din vama ,dar oricum e aiurea ca nu poti aduce mai multa odata..adik ai voie sa treci 2 l pe pasaport in vama..doar daca ai "cunostinte"poti rezolva ceva...Mult succes!Daca totusi te decizi sa aduci de acolo bautura sa ne spui si noua ce preturi sunt!multumesc anticipat
eu sunt din siret...iar acolo sunt destui care aduc bautura din ucraina din vama.....asa ca nu tre sa mergeti voi.....ca cei care aduc au destule cunostinte ....si oricum e mai ieftin decat in magazin

july23
08.10.2008, 11:44:31
apropo de limuzina alba...vazusem una ...la marginea.....nu mai retin exact numele localului care o inchiriaza

Buna

Am vazut ca faci nunta la falticeni la select.E restaurantul ala unde a fost cantina inainte?Cat te ajunge meniul?

scumpick21
08.10.2008, 12:38:52
eu sunt din siret...iar acolo sunt destui care aduc bautura din ucraina din vama.....asa ca nu tre sa mergeti voi.....ca cei care aduc au destule cunostinte ....si oricum e mai ieftin decat in magazin

Nu te supara ca te intreb. Dar de ce faci nunta in Falticeni, dak tu esti din Siret? Sau este mirele din Flt? Pupici.:* :* :* Sa ai o petrecere frumoasa. Casa de piatra!

scumpick21
08.10.2008, 12:40:58
Mie mi-a adus cineva Finlandia la 1l cu 35 Ron. Este cumparata din vama.

july23
08.10.2008, 16:26:26

buna
poti sa ma ajuti cu un nr de telefon de la cei de la formatia stil?nu am reusit sa gasesc nimic despre ei pe net.

d33a_20
08.10.2008, 17:47:43
Buna

Am vazut ca faci nunta la falticeni la select.E restaurantul ala unde a fost cantina inainte?Cat te ajunge meniul?
da e restaurantul unde a fost cantina inainte....si e recent renovat

d33a_20
08.10.2008, 17:50:03
Nu te supara ca te intreb. Dar de ce faci nunta in Falticeni, dak tu esti din Siret? Sau este mirele din Flt? Pupici.:* :* :* Sa ai o petrecere frumoasa. Casa de piatra!
dap.....este mirele din zona Falticeniului......dar mi-a placut foarte mult localul unde o sa facem nunta ......nici o problema.......nu ma supar ca ai intrebat

d33a_20
08.10.2008, 17:52:48
Buna

meniul variaza in functie de nr. felurilor de mancare....
3 feluri = 120 RON, 4 feluri = 140 RON.......in meniu este inclus: mancarea, cafeaua, apa minerala si prajiturile.......dar fara bauturi alcoolice

scumpick21
08.10.2008, 18:45:44
meniul variaza in functie de nr. felurilor de mancare....
3 feluri = 120 RON, 4 feluri = 140 RON.......in meniu este inclus: mancarea, cafeaua, apa minerala si prajiturile.......dar fara bauturi alcoolice

De persoana sau de pereche?

alinutza_19
08.10.2008, 19:52:06
De ce ai pus atatea mocutze?;)) incep emotiile?......Be happy!<:-P <:-P <:-P ...ai terminat pregatirile? Asteptam sa ne povestesti cum a fost...si sa te vedem miresica!;;)

Pe curand...pupicei:*

Mersi! Sper sa fie bine!

BBjulie
08.10.2008, 21:16:36
buna
poti sa ma ajuti cu un nr de telefon de la cei de la formatia stil?nu am reusit sa gasesc nimic despre ei pe net.

Daca mai esti interesata...iti trimit intr-un pm un nr de telefon..>:D<

july23
09.10.2008, 10:44:36
Daca mai esti interesata...iti trimit intr-un pm un nr de telefon..>:D<
Chiar te rog ca am treaba la sfirsitul saptamanii la dorohoi si poate reusec sa vorbesc cu ei.

BBjulie
09.10.2008, 11:33:15
Chiar te rog ca am treaba la sfirsitul saptamanii la dorohoi si poate reusec sa vorbesc cu ei.

Ti-am trimis pm..pe acel domn il gasesti in Sv.. Sper sa-ti fi fost de ajutor..
:*

d33a_20
09.10.2008, 12:44:30
De persoana sau de pereche?
de familie...adica de pereche

AnnyyAnnyy
10.10.2008, 19:25:00
de pereche?:O :O :O OAAAU!!! Ai prins o superoferta...la mine atat e meniul de persoana, si nu include sucuri,prajituri...esti o miresica norocoasa, sau care a stiut sa negocieze la sange:D:>

andrada21
10.10.2008, 19:37:41
de pereche?:O :O :O OAAAU!!! Ai prins o superoferta...la mine atat e meniul de persoana, si nu include sucuri,prajituri...esti o miresica norocoasa, sau care a stiut sa negocieze la sange:D:>annyy da este in falticeni...si crede ma k e o diferenta.eu sunt acolo si din pacate sunt alte "mentalitati"in iunie am fost la nunta unei prietene.a facut la cel mai bun rest din falticeni ,avea totul perfect:mancare bautura ornat...
nu lipsea nimik ...dimineata insa era sa lesin eu cand am vazut cat a mers masa.au facut cu strigare si toata lumea dadea 3 mil!!!!cand a ajuns la noi si am dat 6 toata sala era cu ochii pe noi.asa k eu sunt de parere k poti sa ai si "coarne"lumea iti da cat crede el si cat are
intradevar si cheltuielile nuntii sunt mai mici deci ...tot pe acolo iesi.principal e sa fie totul ok sa iasa nunta reusita...va poop

scumpick21
10.10.2008, 23:07:57
Sincer nu stiu la ce restaurant ai fost tu, dar eu am fost in august la doua nunti (Polaris si Dumbrava) si lumea a dat de la 500 Ron in sus.
Am mai fost la o nunta acu pe 27 sept la El Paso, meniul a fost foarte slabut si lumea a dat de la 400 Ron. Dar vreau sa zic ca aici mirii pe un meniu au dat 80 Ron de pereche.

andrada21
12.10.2008, 11:01:43
Sincer nu stiu la ce restaurant ai fost tu, dar eu am fost in august la doua nunti (Polaris si Dumbrava) si lumea a dat de la 500 Ron in sus.
Am mai fost la o nunta acu pe 27 sept la El Paso, meniul a fost foarte slabut si lumea a dat de la 400 Ron. Dar vreau sa zic ca aici mirii pe un meniu au dat 80 Ron de pereche. la dumbrava am fost...eu nu am zis k asa e in cazul tuturor,ci doar k la falticeni merge umpic mai putin masa ...acu depinde mult si de invitatii pe care ii ai.eu am vrut initial sa fac la falticeni pt k am fost ne am interesat si gaseam meniu de pereche cu 120 roni si aici e 120 de pers!!!eu asta ii explicam lu annay nu vad de ce te ai suparat!!ii subliniam faptul k e falticeni si nu suceava!

scumpick21
12.10.2008, 17:42:05
la dumbrava am fost...eu nu am zis k asa e in cazul tuturor,ci doar k la falticeni merge umpic mai putin masa ...acu depinde mult si de invitatii pe care ii ai.eu am vrut initial sa fac la falticeni pt k am fost ne am interesat si gaseam meniu de pereche cu 120 roni si aici e 120 de pers!!!eu asta ii explicam lu annay nu vad de ce te ai suparat!!ii subliniam faptul k e falticeni si nu suceava!

Nu m-am suparat deloc. La Suceava stiu ca este mai scump si ca se da si mai mult pe masa fata de Falticeni. Eu la Sv am dat 700 Ron.

AnnyyAnnyy
12.10.2008, 18:31:57
la dumbrava am fost...eu nu am zis k asa e in cazul tuturor,ci doar k la falticeni merge umpic mai putin masa ...acu depinde mult si de invitatii pe care ii ai.eu am vrut initial sa fac la falticeni pt k am fost ne am interesat si gaseam meniu de pereche cu 120 roni si aici e 120 de pers!!!eu asta ii explicam lu annay nu vad de ce te ai suparat!!ii subliniam faptul k e falticeni si nu suceava!
pe mine ideea ca un acelasi meniu cu 4 feluri de mancare si bauturi racoritoare incluse pe deasupra / 2 pers = cat e meniul meu fara bauturi racoritoare/1 pers m-a uimit.Nu am ajuns atat de deprate cat sa ma gandesc ca-n falticeni masa merge mai scump sau mai ieftin ca-n Sv, pt ca sincer chestiunile astea nu prea au valoare pt mine...m-a uimit faptul ca intre 2 orase invecinate e o asa mare diferenta intre preturile practicate pe meniuri...ca hai sa fim serioase, nu-i tot una sa dai 120 roni pt o pers cu 120 roni pt 2.Pana la urma mancarea e tot mancare si diferenta de pret mi se pare deja imposibil de justificat pt restaurantele din Sv.:( Furt pe fata la Sv...treaba cu darul de nunta e alta poveste, care nu cred ca are legatura cu meniul si alte cele, adica eu una nu ma gandesc cat o sa dea omul ci ma gandesc ce-i pun eu omului in farfurie la nunta, ce fel de atmosfera ii ofer...ca nunta o fac sa ma simt eu bine cu cei apropiati nu ca sa-mi scot eu banii si parleala:))

leonte_alina
12.10.2008, 19:42:31
Buna seara ,miresicilor!
Am o rugaminte la voi..stiu ca mai demult cineva de pe forum spunea ca ar cunoaste o coafeza priceputa si de treaba..daca nu ma insel Annyanny ..(sper sa nu gresesc )..dupa lungi si indelungate ore de gandire am ajuns la concluzia ca vreau sa am parul ondulat..ceea ce nu se poate pt ca am firul moale..de aceea m-am gandit sa imi iau o mesha creatza si sa o combin cu parul meu sa pot sa reusesc sa am coafura ce mi-am dorit`o ..vreau in schimb sa gasesc pe cineva care ar putea sa ma ajute sa realizez asta..daca cunoasteti pe cineva..pls ajutati-ma..ms mult..pupicei/..

BBjulie
12.10.2008, 21:12:29
Buna seara ,miresicilor!
Am o rugaminte la voi..stiu ca mai demult cineva de pe forum spunea ca ar cunoaste o coafeza priceputa si de treaba..daca nu ma insel Annyanny ..(sper sa nu gresesc )..dupa lungi si indelungate ore de gandire am ajuns la concluzia ca vreau sa am parul ondulat..ceea ce nu se poate pt ca am firul moale..de aceea m-am gandit sa imi iau o mesha creatza si sa o combin cu parul meu sa pot sa reusesc sa am coafura ce mi-am dorit`o ..vreau in schimb sa gasesc pe cineva care ar putea sa ma ajute sa realizez asta..daca cunoasteti pe cineva..pls ajutati-ma..ms mult..pupicei/..

Dap..Annyy stie pe cineva...si mie mi-a recomandat-o...cand revine pe site..iti va da detalii cum sa ajungi la ea.. E interesant la ce te-ai gandit si ceea ce-ti doresti..si eu am parul moale...si cam asa e ..ma gandesc ca nu stiu cat vor tine buclele... Daca ajungi sa finalizezi aceasta idee...mai asteptam detalii de la tine..
pupicei..:*..

andrada21
12.10.2008, 22:16:09
pe mine ideea ca un acelasi meniu cu 4 feluri de mancare si bauturi racoritoare incluse pe deasupra / 2 pers = cat e meniul meu fara bauturi racoritoare/1 pers m-a uimit.Nu am ajuns atat de deprate cat sa ma gandesc ca-n falticeni masa merge mai scump sau mai ieftin ca-n Sv, pt ca sincer chestiunile astea nu prea au valoare pt mine...m-a uimit faptul ca intre 2 orase invecinate e o asa mare diferenta intre preturile practicate pe meniuri...ca hai sa fim serioase, nu-i tot una sa dai 120 roni pt o pers cu 120 roni pt 2.Pana la urma mancarea e tot mancare si diferenta de pret mi se pare deja imposibil de justificat pt restaurantele din Sv.:( Furt pe fata la Sv...treaba cu darul de nunta e alta poveste, care nu cred ca are legatura cu meniul si alte cele, adica eu una nu ma gandesc cat o sa dea omul ci ma gandesc ce-i pun eu omului in farfurie la nunta, ce fel de atmosfera ii ofer...ca nunta o fac sa ma simt eu bine cu cei apropiati nu ca sa-mi scot eu banii si parleala:)) nu la toate restaurantele din falticeni e asa ieftin.de exemplu am o prietena care face la polaris in iunie 2009 si ia zis k pretul pe meniu incepe de la 100 lei in sus,eu fac la polaris suceava mia zis tot asa
nici eu nu ma gandesc la bani cu toate k daca as iesi pe minus ar fi o problema destul de mare.noi ne facem singuri nunta si crede ma e k mai greu decat mi as fi imaginat.normal k si pt mine conteaza cel mai mult sa iasa bine,sa fie totul ok dar uneori imi e frica...nu toti suntem norocosi sa provenim dintr o fam instarita!

leonte_alina
12.10.2008, 23:07:39
eu sunt obisnuita cu meshele de la serv..dar ..pt nunta..nu ma pot aranja singura..si nici nu vreau sa risc sa raman cu mesha in mana..m-am gandit la tot felul de coafuri tip coc..dar nu ma avantajeaza..si cum sunt incapatanata nu ma las pana nu fac ce vreau..si nu e doar ca e firul moale..mi-e frica sa nu am parte si de o vreme "prielnica" pt buclele mele..si sa se aleaga scrum pana dimineata si totusi..e cea mai importanta zi din viata mea;)
eu as vrea ceva de genul primei imagini atasate..dak nu se poate..macar sa a doua..:)ca si parul meu e destul de lung si vreau sa`l folosesc la un loc cu mesha..
Atasez si o foto cu mine ca sa va dati cu parerea daca mi-ar sta bine cu acest tip de coafura..multumesc mult..pupici

andrada21
13.10.2008, 10:06:07
eu sunt obisnuita cu meshele de la serv..dar ..pt nunta..nu ma pot aranja singura..si nici nu vreau sa risc sa raman cu mesha in mana..m-am gandit la tot felul de coafuri tip coc..dar nu ma avantajeaza..si cum sunt incapatanata nu ma las pana nu fac ce vreau..si nu e doar ca e firul moale..mi-e frica sa nu am parte si de o vreme "prielnica" pt buclele mele..si sa se aleaga scrum pana dimineata si totusi..e cea mai importanta zi din viata mea;)
eu as vrea ceva de genul primei imagini atasate..dak nu se poate..macar sa a doua..:)ca si parul meu e destul de lung si vreau sa`l folosesc la un loc cu mesha..
Atasez si o foto cu mine ca sa va dati cu parerea daca mi-ar sta bine cu acest tip de coafura..multumesc mult..pupici cred k prima te ar avantaja si eu imi doresc acest tip de voal.

andrada21
25.10.2008, 16:32:29
fetele pe neasteptete am fost la cernauti....avea u n prieten treaba si am fost cu el.ce sa va zic??rochii nu sunt cine stie ce is foare impodobite.am vazut doar una care mia placut.cu toate k eu mereu mi am dorit fust si corset asta era rochie .partea de jos este asa cum imi doresc din mult mult tul corsetul nu [pot zice k este chiar extraordinar dar chiar si cu aceasta "indoiala"rochia mia placut.eram pe pct sa o iau dar mie frica k e prea repede mai sunt 6 luni pana la nunta ,ma gandesc k poate mai apar k o sa imi para rau.sincer astept un sfat de la voi.in schimb mi am luat voalu.este asa cum imi imaginam nu era scump 30$ si nu am rezistat tentatiei.acum ma tot gandesc ce sa fac.am vb cu doamna respectiva si mia dat o carte de vizita si a zis k adca ma hotarasc k o vreau sa o sun cu 4 zile inainte k daca nu o are sa o faca.voi ce ziceti??nu e prea repede??of of ce grea e decizia.

andrada21
25.10.2008, 16:34:05
fusta e exact ca cea pe care o am la avatar,corsetul era transparent cu ceva broderie pe el si stralucea umpic .astept un sfat!

AnnyyAnnyy
25.10.2008, 19:32:09
eu zic ca mai ai timp, plus ca daca tipa aia ti-a zis ca in 4 -5 zile ti-o face pe comanda, nu vad de ce ai lua-o de pe acum.ther's no rush.Poate gasesti altceva mai frumos sau poate nu, ideea e ca stii sigur ca ai la cine apela sa iti faca rochita in caz ca altceva mai ok nu gasesti...asa ca sfatul meu e sa nu te grabesti.

andrada21
25.10.2008, 21:49:58
eu zic ca mai ai timp, plus ca daca tipa aia ti-a zis ca in 4 -5 zile ti-o face pe comanda, nu vad de ce ai lua-o de pe acum.ther's no rush.Poate gasesti altceva mai frumos sau poate nu, ideea e ca stii sigur ca ai la cine apela sa iti faca rochita in caz ca altceva mai ok nu gasesti...asa ca sfatul meu e sa nu te grabesti. in bazar la cernauti nu se face pe comanda decat modelele pe care le au(daca cumva azi ai vazut una si maine nu mai e)cumva ea a zis sa ma gandesc si cam in 3 sapt sa o sun daca vreau sau nu.asta nu inseamna k eu daca ma duc prin martie si ea nu mai are modelul respectiv imi face.de aia stau si imi pun o mie de intrebari.eu am nunta la inceputul lui mai ,deci oricum prin martie trb sa o am(asa is eu)daca nu o iau acum si dupa nu mai gasesc??daca o iau si dupa vad altceva??de voal sunt f incantata nu stiu acum cum sa il tin sa nu se sifoneze.

andrada21
26.10.2008, 20:35:53
rochita de la cernauti am gasit o intamplator si pe net .ce ziceti?is identice doar k a mea e mult mai ampla.sincer cum vi se pare??

AnnyyAnnyy
27.10.2008, 16:02:32
e nice...nu e stilul meu dar e draguta.Daca te avantajeaza si-ti place atat de mult ia-o.Nu mai sta pe ganduri...tie trebuie sa-ti placa si ti-e trebuie sa-ti vina bine, deci in fond si la urma urmei decizia e a ta.Daca iti tot sta gandul si inima la ea, o fi poate din cauza ca rochita asta e THE ONE pt tine...asa ca sfatul meu e sa o cumperi.Spor la shopping ;)

leonte_alina
27.10.2008, 23:03:33
rochita de la cernauti am gasit o intamplator si pe net .ce ziceti?is identice doar k a mea e mult mai ampla.sincer cum vi se pare??
e f dragutza..daca tie iti place poti sa o cumperi..daca nu..mai asteapta sa vezi ce modele mai apar..apropo..cam in ce limite variaza pretul la rochii?..pupici!apropo..ms de msg,am rezolvat..pupici

andrada21
28.10.2008, 10:21:23
e f dragutza..daca tie iti place poti sa o cumperi..daca nu..mai asteapta sa vezi ce modele mai apar..apropo..cam in ce limite variaza pretul la rochii?..pupici!apropo..ms de msg,am rezolvat..pupici pe moment am zis k mai astept dar am venit acasa si tot ma gandesc la ea.parca in realitate e si mai frumoasa decat in foto. de preturi ce sa iti zic ?eu am intrebat doar la asta si inca la una celelalte daca nu ma interesau nu am intrebat.oricum nu e mult .a mea e 300$ tot cu voal si cumva a zis vanzatoarea k e mai scumpa am mai vazut una draguta si era 200$ dar cand am luat o pe mine mi se parea prea simpla.caut o poza pe net si tio arat si pe aia.poopi ma bucur pt voi

Ioana11
28.10.2008, 10:31:15
Salut, si eu voi fi mireasa la anul.Sunt din Falticeni dar voi fi mireasa la Suceava.Tot cu INATEO-DESIGN voi semna contractul pentru decorarea salii.Sunt super, tocmai am vazut o sala ornata de ei la Polaris Falticeni, sambata trecuta la nunta unei prietene.Sala arata splendid, auriu si visiniu si intr-adevar nu sunt scumpi si in plus fac si aranjamente florale la preturi foarte bune.Eu am cartea lor de vizita de la prietena mea.Am facut o alegere buna sa stii

bine v-am regasit, miresici!
am lipsit ceva vreme dar intre timp am rezolvat cu decorarea salii...cu Inateo. am gasit-o din intamplare pe net , iar acum vad ca si alte miresici au descoperit-o:D...intr-adevar, in poze arata bine si se pare ca nici nu costa mult

andrada21
28.10.2008, 11:41:30
bine v-am regasit, miresici!
am lipsit ceva vreme dar intre timp am rezolvat cu decorarea salii...cu Inateo. am gasit-o din intamplare pe net , iar acum vad ca si alte miresici au descoperit-o:D...intr-adevar, in poze arata bine si se pare ca nici nu costa mult cum i ai contactat?un nr de tel ai?vai ma apuca panica mai am 6 luni pana la nunta si nu am firma de decorat.prob e ca eu nu vreau cine stie ce si nu stiu daca se complica cineva.cat te costa?popici

pufulica
28.10.2008, 14:11:19
Buna dragele mele. Nu am mai intrat de mai mult de o luna, deoarece intre timp m-am maritat ;;) , am fost in luna de miere \:D/ , si a trebuit sa revin la activitatea de birou la care sunt supusa zilnic #-o .
Deoarece sunt convinsa ca munca de birou nu va intereseaza, am sa va povestesc una alta despre nunta...

Pe scurt, daca ar fi sa dau timpul inapoi as face exact aceleasi pregatiri! A fost exact asa cum mi-am imaginat, doar ca mult prea scurt: coafor, machiaj, imbracat, venit mire, plecat la biserica, cununie civila, cununie religioasa, poze la biserica, poze la cetate, venit invitati, valsul, dansat, furat mireasa, dansat, tort, aruncat buchet, plecat invitati, si gata =)) .

Despre pregatiri... la mine toate au fost cam scumpe dupa ce am citit ce ati scris, dar a meritat fiecare banutz!
Am sa pun niste poze in album, ca nu mi-am facut inca un link :-<
Daca vreti, va stau la dispozitie cu raspunsuri la intrebari :*

irina_s86
28.10.2008, 17:55:17
Corect pina nu vezi sau auzi cu urechile tale nu iti dai seama.Dar nici Marius Zgaianu nu are formatie adik nu cinta cu cineva anume ci cu cine il ia sau unde e invitat si asi zice sa il asculti live inainte de a trece la fapte ca sar putea sa fie surprize si aici de genul lautarii bucovinei.E bine sa chibzuiesti inainte de a lua decizii.
Deja m-am descurajat. In Marius Zgaianu mi-am fost pus toate sperantele...acum nici nu mai stiu incotro sa apuc...oricum merci pentru păreri...in aceste cazuri orice sfat e binevenit

AnnyyAnnyy
28.10.2008, 18:29:30
Buna dragele mele. Nu am mai intrat de mai mult de o luna, deoarece intre timp m-am maritat ;;) , am fost in luna de miere \:D/ , si a trebuit sa revin la activitatea de birou la care sunt supusa zilnic #-o .
Deoarece sunt convinsa ca munca de birou nu va intereseaza, am sa va povestesc una alta despre nunta...

Pe scurt, daca ar fi sa dau timpul inapoi as face exact aceleasi pregatiri! A fost exact asa cum mi-am imaginat, doar ca mult prea scurt: coafor, machiaj, imbracat, venit mire, plecat la biserica, cununie civila, cununie religioasa, poze la biserica, poze la cetate, venit invitati, valsul, dansat, furat mireasa, dansat, tort, aruncat buchet, plecat invitati, si gata =)) .

Despre pregatiri... la mine toate au fost cam scumpe dupa ce am citit ce ati scris, dar a meritat fiecare banutz!
N-ai scris nimic de mancare pe aici...asa ocupate-s miresicile in noaptea nuntii?ca nu mai apuca nici sa manance?anunta-ma sa stiu sa pap bine cu o zi 2 inainte...sa nu lesin de foame de la atata dans :D
PS ma bucur ca ai avut parte de nunta visata.Casa de piatra si muuulta iubire;;)

scumpick21
28.10.2008, 19:16:14

Casa de piatra!

leonte_alina
28.10.2008, 19:22:21

casa de piatra !!!!

art_daf
29.10.2008, 07:28:38

Casa de piatra!

pufulica
29.10.2008, 09:49:51
Multumesc mult viitoare miresici!

Mancarea... dimineata inainte de coafor o banana si o cafea ca ma grabeam; inainte sa ma imbrac am "bagat" niste piftelutze, ca eram tot pe fuga; apoi la restaurant, am fost avertizati sa mancam inainte sa vina lumea... asa ca am mancat aperitivul pe la 7 (nunta incepea la 8), apoi aperitivul cald pe la 11, iar pestele l-am mancat cand a venit friptura :)) (ca eu eram ocupata cu dansul nu cu mancatul).

pufulica
29.10.2008, 11:24:54
Gata, am si poze de acum ;-)

http://www.flickr.com/photos/[email protected]/sets/72157608470067628/

AnnyyAnnyy
29.10.2008, 19:45:43
Multumesc mult viitoare miresici!

Mancarea... dimineata inainte de coafor o banana si o cafea ca ma grabeam; inainte sa ma imbrac am "bagat" niste piftelutze, ca eram tot pe fuga; apoi la restaurant, am fost avertizati sa mancam inainte sa vina lumea... asa ca am mancat aperitivul pe la 7 (nunta incepea la 8), apoi aperitivul cald pe la 11, iar pestele l-am mancat cand a venit friptura :)) (ca eu eram ocupata cu dansul nu cu mancatul).
#:-SDeci foamea nu o fac. good to know....ca din postul anterior reiesea ca ai avut grija de toate detaliile, ai dansat si te-ai distrat, dar nu ti-a ajuns timpul si sa papi ceva...si chiar stiu mirese care n-au apucat sa guste mancarea la propria nunta,si intrebau a 2 a zi cum era aperitivul,cum erau sarmalele, friptura...ca saracele alergand de colo colo apucau doar la sfarsit sa guste putin din tort

BBjulie
29.10.2008, 19:53:55
Gata, am si poze de acum ;-)

http://www.flickr.com/photos/[email protected]/sets/72157608470067628/

Casa de piatra pufulica !>:D<

Ati fost foarte dulci la nunta...si imi place tare mult buchetelul:x ...se aseamana mult cu cel pe care mi-l doresc..trandafirii vor fi albi..
Sa aveti o casnicie frumoasa..si ..bebelushi sanatosi si frumosi!:*