PDA

Versiunea completa : Pregatirile miresicilor din Suceava

Pagini : 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11

Andreea2009
30.10.2008, 16:07:13
a avut cineve nunta la Zamca?Eu am auzit ca nu este mult loc de dans...si mi s-a impus un nr de perechi.eu vreau sa va intreb daca ati avut nunta acolo, cate pers au fost invitate....si care e parerea voastra despre nr max de pers a. i. sa fie si loc de dans.

roxana_amariei
30.10.2008, 18:20:52
a avut cineve nunta la Zamca?Eu am auzit ca nu este mult loc de dans...si mi s-a impus un nr de perechi.eu vreau sa va intreb daca ati avut nunta acolo, cate pers au fost invitate....si care e parerea voastra despre nr max de pers a. i. sa fie si loc de dans.

Eu voi avea nunta la Zamca, insa depinde la care din sali vrei. De exemplu, la sala mare acolo unde eu voi face, au renovat-o in primavara acestui an, arata fff bine si e loc de dans suficient. Nu mi s-a impus un anumit nr de perechi. Daca faci la sala din spate (la bowling), am fost recent la o nunta acolo si, intr-adevar nu era asa mult spatiu pentru dans, insa depinde si de cati invitati ai.

malydona
02.11.2008, 06:47:17

Eu am avut nunta la Sagra acum 2 saptamani in sala mare. Este spatiu de dans pentru toata lumea. Din pacate acum trebuie sa plec (am cursuri >:P) dar revin cu detalii mai tarziu.

BBjulie
02.11.2008, 11:12:14
Eu am avut nunta la Sagra acum 2 saptamani in sala mare. Este spatiu de dans pentru toata lumea. Din pacate acum trebuie sa plec (am cursuri >:P) dar revin cu detalii mai tarziu.

Casa de piatra malydona>:D< !
Te asteptam cu mai multe detalii...dupa cursuri;)) .... Poate ne arati si niste pozici ...pupicei..:*

malydona
02.11.2008, 14:26:12
Am atasat o poza. Sper sa va placa. La Zamca intr-adevar mi s-a impus un numar minim de 180 persoane pentru sala mare. Ma bucur ca am ales sala mare pentru ca am avut 210 persoane :). Numarul de persoane care intra in sala este de 226 fara masa mirilor (max. 10 persoane). Daca vreti sa mai aflati ceva si va pot ajuta...o fac cu placere.\:D/

Ioana11
03.11.2008, 16:52:41
Buna dragele mele. Nu am mai intrat de mai mult de o luna, deoarece intre timp m-am maritat ;;) , am fost in luna de miere \:D/ , si a trebuit sa revin la activitatea de birou la care sunt supusa zilnic #-o .
Deoarece sunt convinsa ca munca de birou nu va intereseaza, am sa va povestesc una alta despre nunta...

Pe scurt, daca ar fi sa dau timpul inapoi as face exact aceleasi pregatiri! A fost exact asa cum mi-am imaginat, doar ca mult prea scurt: coafor, machiaj, imbracat, venit mire, plecat la biserica, cununie civila, cununie religioasa, poze la biserica, poze la cetate, venit invitati, valsul, dansat, furat mireasa, dansat, tort, aruncat buchet, plecat invitati, si gata =)) .

Despre pregatiri... la mine toate au fost cam scumpe dupa ce am citit ce ati scris, dar a meritat fiecare banutz!
Am sa pun niste poze in album, ca nu mi-am facut inca un link :-<
Daca vreti, va stau la dispozitie cu raspunsuri la intrebari :*

casa de piatra si multa fericire!!!!

danutza78
04.11.2008, 12:09:19
Buna! Nu te panica!! Nu e prea tarziu. Si eu ma agitam acu' cateva luni si mi-au zis ca e prea devreme pentru contractarea decoratiunilor. ca cica discutam la anul ;)) Am si eu pe cineva care lucreaza foarte fain... de incredere.. si preturile nu-s mari. Mie mi-a cerut pentru 250 scaune, masa mirilor, masa de prezidiu, intrarea, aranjamente florale, masina cu bule, piloni si covor rosu la intrare 2300 lei. (Asta pentru ca am tot insistat eu sa-mi faca un pret)...Si cred ca se baga si pentru chestii mai simple. Cu atat mai bine pt ei. Stiu ca aranjeaza pana la 4-5 nunti pe noapte. Daca vrei te pun in legatura. Pupici si mult calm. Ca de asta avem nevoie.>:D<

cum i ai contactat?un nr de tel ai?vai ma apuca panica mai am 6 luni pana la nunta si nu am firma de decorat.prob e ca eu nu vreau cine stie ce si nu stiu daca se complica cineva.cat te costa?popici

Andreea2009
04.11.2008, 16:46:19
In sala mare de la restaurant am nunta, nu in sala de bowling...
tu cate persoane ai avut?

Andreea2009
04.11.2008, 16:54:28
Am atasat o poza. Sper sa va placa. La Zamca intr-adevar mi s-a impus un numar minim de 180 persoane pentru sala mare. Ma bucur ca am ales sala mare pentru ca am avut 210 persoane :). Numarul de persoane care intra in sala este de 226 fara masa mirilor (max. 10 persoane). Daca vreti sa mai aflati ceva si va pot ajuta...o fac cu placere.\:D/

226 fara separeuri? ca ei au acolo si niste separeuri.eu as vrea sa nu-mi izolez oamenii.Ai idee cate pers. incap fara separeuri?

Andreea2009
04.11.2008, 16:55:36
siinca ceva..cum ai stat cu spatiu de dans?a fost ok?se mai pt restrange mesele astfel incat sa fie mai mult loc de dans?eu aici am o mare pb:)

leonte_alina
04.11.2008, 22:33:15
Fetele ..pentru cine nu a gasit inca sala sau nu a dat avans pt una..va pot recomanda o sala superba la Farestin in Burdujeni..e deschis recent..eu una am plans azi cand am vazut`o ca mi`as fi dorit enorm sa fac nunta acolo..dar cand am cautat eu in iulie sala toate localurile erau ocupate si am gasit doar la Albert si deja am dat avansul acolo si nu mi`l mai returneaza nimeni.Astazi..am mai si intrebat daca la Farestin e liber pe 11 iulie 2009 si culmea era..deci ce pot zice e absolut superb e in stil Polaris..scaunele nu au nevoie de aranjamente sala mare..chiar f mare..avans 500 euro..si la chelneri cate 1 mil jumate si meniul incepe de la 1 mil 250..sincer regret ca nu era construita cand am cautat eu..dar asta e..nu`mi permit sa raman pierduta de ceilalti bani..nu zic ca si la albert e super dar eu mi-as fi dorit sa fac ornatul salii cu organza visinie..ori la albert nu pot face asta pt ca e vopsit intr`un portocaliu in interior..dar oricum..ma conformez..am sa ma asigur ca o sa fie restul perfect ca sa fiu multumita..
totusi daca are cineva posibilitatea sa mearga sa vada sala chiar merita..si poate le e de folos miresicilor care inca nu au gasit un local..pupici//voi ce ati mai rezolvat cu detaliile legate de nunta?

BBjulie
04.11.2008, 22:38:41
Buna! Nu te panica!! Nu e prea tarziu. Si eu ma agitam acu' cateva luni si mi-au zis ca e prea devreme pentru contractarea decoratiunilor. ca cica discutam la anul ;)) Am si eu pe cineva care lucreaza foarte fain... de incredere.. si preturile nu-s mari. Mie mi-a cerut pentru 250 scaune, masa mirilor, masa de prezidiu, intrarea, aranjamente florale, masina cu bule, piloni si covor rosu la intrare 2300 lei. (Asta pentru ca am tot insistat eu sa-mi faca un pret)...Si cred ca se baga si pentru chestii mai simple. Cu atat mai bine pt ei. Stiu ca aranjeaza pana la 4-5 nunti pe noapte. Daca vrei te pun in legatura. Pupici si mult calm. Ca de asta avem nevoie.>:D<

Danutza...eu as vrea niste detalii despre pers. respectiva..un nr de tel.......crezi ca se poate?un pm daca nu ..atunci cand poti.. Si eu imi faceam griji ca e tarziu si inca n-am vbit cu nimeni despre aspectul asta.. Te rog mult..
Multumesc...:x

andrada21
05.11.2008, 12:01:59
am vb cu INATEO DESIGN.a zis ca e posibil sa imi faca doar partial pt k eu scaunele si mesele nu le vreau sub nici o forma.is superbe asa si nu vreau sa stric ce e frumos.a inteles si a zis ca nu e nici o problema.maine la 12 ma intalnesc cu doamna sa vb sa vedem de preturi si sper eu ....sa facem contractul.culori o sa optez pt alb si rosu pt k nu cred k se potriveste altceva la polaris.va poop

andrada21
05.11.2008, 12:07:58
Fetele ..pentru cine nu a gasit inca sala sau nu a dat avans pt una..va pot recomanda o sala superba la Farestin in Burdujeni..e deschis recent..eu una am plans azi cand am vazut`o ca mi`as fi dorit enorm sa fac nunta acolo..dar cand am cautat eu in iulie sala toate localurile erau ocupate si am gasit doar la Albert si deja am dat avansul acolo si nu mi`l mai returneaza nimeni.Astazi..am mai si intrebat daca la Farestin e liber pe 11 iulie 2009 si culmea era..deci ce pot zice e absolut superb e in stil Polaris..scaunele nu au nevoie de aranjamente sala mare..chiar f mare..avans 500 euro..si la chelneri cate 1 mil jumate si meniul incepe de la 1 mil 250..sincer regret ca nu era construita cand am cautat eu..dar asta e..nu`mi permit sa raman pierduta de ceilalti bani..nu zic ca si la albert e super dar eu mi-as fi dorit sa fac ornatul salii cu organza visinie..ori la albert nu pot face asta pt ca e vopsit intr`un portocaliu in interior..dar oricum..ma conformez..am sa ma asigur ca o sa fie restul perfect ca sa fiu multumita..
totusi daca are cineva posibilitatea sa mearga sa vada sala chiar merita..si poate le e de folos miresicilor care inca nu au gasit un local..pupici//voi ce ati mai rezolvat cu detaliile legate de nunta?
cat ai dat avans la ALBERT??Incearca sa dai un anunt ca cedezi sala sau mergi si vb cu patronii poate mai vine cineva sa intrebe de sala si o cedezi tu.eu zic ca daca iti place asa mult....poate ca se merita efortul.nu stiu cum crezi tu ca e mai bine.eu din prima clipa cand am intrat in local am stiut ca acolo vreau sa fiu mireasa.initial nunta era pe 2 MAI dar sala era deja ocupata si am amanat noi nunta cu o saptamana ca prea tare mia placut.Analizeaza bine toate aspectele.te poop

leonte_alina
05.11.2008, 12:31:28
cat ai dat avans la ALBERT??Incearca sa dai un anunt ca cedezi sala sau mergi si vb cu patronii poate mai vine cineva sa intrebe de sala si o cedezi tu.eu zic ca daca iti place asa mult....poate ca se merita efortul.nu stiu cum crezi tu ca e mai bine.eu din prima clipa cand am intrat in local am stiut ca acolo vreau sa fiu mireasa.initial nunta era pe 2 MAI dar sala era deja ocupata si am amanat noi nunta cu o saptamana ca prea tare mia placut.Analizeaza bine toate aspectele.te poop
am dat 15 mil..dincolo e 500 euro..dar in contract la albert prevede c dak ma razgandesc nu`mi returneaza banii si cine sa vrea sala la albert acum?si oricum dincolo trebuia sa dau avansul azi sau sapt asta si nu am cum..:((asta e:(

Ioana11
05.11.2008, 13:49:52
am vb cu INATEO DESIGN.a zis ca e posibil sa imi faca doar partial pt k eu scaunele si mesele nu le vreau sub nici o forma.is superbe asa si nu vreau sa stric ce e frumos.a inteles si a zis ca nu e nici o problema.maine la 12 ma intalnesc cu doamna sa vb sa vedem de preturi si sper eu ....sa facem contractul.culori o sa optez pt alb si rosu pt k nu cred k se potriveste altceva la polaris.va poop

bine ca s-a rezolvat:D...
sa ne spui si noua ce parere ai dupa intalnire, ca eu una am stabilit doar prin telefon.

raluca4u2001
05.11.2008, 16:30:18
Buna! Si mie mi-a placut din prima la restaurantul Farestin si acolo am si nunta, insa pt ca in iulie si august era ocupat, am amanat pt septembrie; oricum e super sala :)
Bafta la pregatiri :*

gradiana
05.11.2008, 17:50:42
buna ,
du-te cu incredere, si eu am rezolvat problema asta saptamana trecuta.Am semnat contract cu ei si sunt multumita. Tipa e super de treaba , e tanara, are vreo 29 - 30 ani. A, si inca ceva, are preturi faine la flori in comparatie cu florariile.Eu chiar ii recomand tuturor.pupici

irina_s86
05.11.2008, 18:36:45
:) Buna tuturor!As vrea sa va intreb ceva...daca puteti sa ma ajutati...stie cineva ceva despre fratii Micliuc?cum canta si cam cat iau? Ca am auzit recent de ei si as vrea cat mai repede sa-i sun sa vad ce-mi zic.

scumpick21
05.11.2008, 19:18:19
:) Buna tuturor!As vrea sa va intreb ceva...daca puteti sa ma ajutati...stie cineva ceva despre fratii Micliuc?cum canta si cam cat iau? Ca am auzit recent de ei si as vrea cat mai repede sa-i sun sa vad ce-mi zic.

Am auzit ca sunt destul de buni. A semnat cu ei un coleg de servici. Din cate mi-a zis el, cer 1500 euro.
P.S. Eu nu i-am auzit cantand. Iti zic doar ce stiu de la colegu'.

leonte_alina
05.11.2008, 20:37:05
mie nu`mi plac..nu stiu de ce..pur si simplu..ce ma deranjeaza e ca sunt cam aceleasi preturi la toate formatiile desi nu exista comparatie intre multe dintre ele..dar na..eu zic cel mai bine..le spui sa te lase sa mergi la o nunta unde canta ei..stai si tu putin si faci auditie..eu am stat afara:D da am auzit super..deci cred ca asta e solutia..pt ca dak iti dau cd`uri alea sunt orchestrate..si nu se compara orga si cu inca un instrument +solist cu melodiile de pe cd pe care le inregistrezi cu o orchestra la o adica..pupici si bafta!

alina_cristina88
06.11.2008, 16:25:04
buna sunt ALINA am avut nunta pe 7 septembrie 2008............
sunt dispusa sa va raspund la toate intrebarile si sa va ajut cu ce pot
.................pupiciiiiiiiii<:-P
nunta a avut loc la CONACUL domnesc

AnnyyAnnyy
06.11.2008, 16:49:45
^sala polivalenta sau sala mica?si eu am nunta la conac:->

andrada21
06.11.2008, 16:50:46
bine ca s-a rezolvat:D...
sa ne spui si noua ce parere ai dupa intalnire, ca eu una am stabilit doar prin telefon. am vb cu INATEO DESIGNE.Tipa e super de treaba si tanara.am facut contractul si include cam asa:covor rosu si stalpisori la intrare.arcada,masa primire oaspeti,masa mirilor pe care o sa fie si un aranjament floral ,balon jumbo,artificii vals,buchetul meu si florile pt mire,nasi parinti.in pret ne da si pahare miri ,casuta dar ,cosulete flori.toate ma ajung 9 mil.eu zic k e f bine.is super multumita.va poop

alina_cristina88
06.11.2008, 17:08:30
in restaurant

AnnyyAnnyy
07.11.2008, 13:10:58
in restaurant
da...deci o sa te chinui pe parcursul pregatirilor mele cu intrebari.;))Sper sa nu te superi >:D<

AnnyyAnnyy
08.11.2008, 19:07:45
alina_cristina88 zi-mi si mie te org pe ce culori ai decorat sala...si ce firma s-a ocupat de treaba asta la nunta ta...portocaliul salii cam limiteaza optiunile,si sincer nu am habar cu ce culoare sa fac ca nici prea incarcata nu vreau sa para...ms mult>:D<

leonte_alina
09.11.2008, 09:16:47
Buna,fetele!
si eu am portocaliu la albert:(si nu prea stiu cu ce sa ornez..ma gandeam la un crem:-svoi ce spuneti?apropo a mai facut cineva nunta la albert pana acum ca am niste nedumeriri..multumesc mult:*

andrada21
09.11.2008, 10:39:26
eu am ales visiniu cu alb pt k nu cred ca ar fi mers alte culori.am ales f putine "decoratiuni"nu vreau sa para incarcata sala.va poop

leonte_alina
09.11.2008, 13:30:59
mi-am cump rochitza :X:X:X...cum pot face sa atasez niste poze la album?ms:*

AnnyyAnnyy
09.11.2008, 15:30:27
deja?:O:O:O au ce harnica esti...eu nici nu m-am apucat de probat si tu deja o ai cumparata?:-s...
si ca sa-ti si raspund: dai click pe cuvantul album,aflat in dreapta sus,sub numele restaurantului unde o sa ai tu nunta, si o sa gasesti undeva sus in dreapta(tot in dreapta:P) adauga poze...apoi cu browse selectezi poza de pe calc tau ,dai un click pe trimite si e cam gata treaba...spor la facut albumul.Asteptam poze cu rochita
PS apropo, de unde ai luat-o?cat ai dat? detalii te rugam :D

leonte_alina
09.11.2008, 20:12:13
am pus niste pozici la album..daca le vedeti sa-mi spuneti..sper sa va placa..eu am vazut`o si am zis ca "it`s the one"..pupici

AnnyyAnnyy
09.11.2008, 21:33:54
Nice!...ma bucur c-ai gasit "THE DRESS" for you...eu inca nu m-am apucat sa caut.am o mie de imagini cu rochite stocate in calc meu, insa nici macar nu stiu ce model de rochie m-ar prinde bine si ce nu...si miresoiul meu e f pretentios, si deja isi face griji ca el nu are voie sa vada rochita inainte...si tare ar vrea el sa vina cu mine si sa-si dea cu parerea, sa aleg rochita dupa care i se scurg lui ochii...si uite asa am deja emotii fara sa ma fi apucat macar sa probez
Problema la mine e ca sunt micuta de statura-1,60, slabuta-47 kg(asta acum ca m-am mai ingrasat, da la prima sesiune revin la 45 garantat:(),nu prea dotata la cap silicoane...si chiar nu stiu cu ce model de rochie mi-ar sta cel mai bine.Trebuie neaparat sa-mi fac curaj si sa ma apuc de probat, sa ies in cautarea rochitei mele:x
Asa ca fetelor spuneti-mi si mie pe unde probati voi rochite, de unde vi le luati...astept sugestii.ms mult

andrada21
09.11.2008, 22:00:22
mi-am cump rochitza :X:X:X...cum pot face sa atasez niste poze la album?ms:* si eu merg sambata la cernauti dupa ea simt ca e ceea ce vreau si nu mai am rabdare.esti frumoasa eu imi doresc un anume "tip "ce ma bucur ca mai sunt si alte fete care au luat o deja.toti imi zic ca sunt"dusa"ca mai am 6 luni pana la nunta....cat ai dat si de unde??abia astept sa pun si eu pozici miresoiul a vazut o?poopi

leonte_alina
09.11.2008, 22:28:21
da..cu miresoiul am mers..din bazar de la noi..deci era in depozit..eu nici nu am bagat`o in seama..vroiam doar sa ne uitam la modele..in fn..miresoiul a vazut`o..m`am mai uitat si la altele..dar nu m-au atras si eu aveam impresia ca e transparenta ea..de aceea nu m-am oprit din prima..apoi..am revenit am vazut`o..d`ra de acolo mi`au spus ca vor aparea zeci de modele..dar deja pusesem ochii pe ea:D..am iesit din bazar si prin fatza pe la Bethesda m-am decis sa ma intorc s o iau..si nu`mi pare rau..la pretul asta garantat nu gasesc anul viitor una la fel..deci am dat 8 mil..fara accesorii..acestea le iau mai incolo..mi-au zis ca acum cum vine iarna sunt mai ieftine..ea normal era mai scumpa dar erau reduse..in rest..mie-mi place la nebunie..:x..si cu toate ca miresoiul a vazut`o..nu`mi pare rau..ca mai toti aveau ochii in lacrimi cand am iesit..so..le-a placut..si am fost mai multumita sufleteste..cat despre superstitii..si ai mei au cump rochia impreuna si le-a mers din plin;)/...va doresc sa va gasiti si voi ce va doriti..eu una nu regret ca am luat`o de acum..pt ca chiar dak ,prin reducere la absurd,ma ingras ea e pe corset la spate desi e dintr`o sg piesa si se ajusteaza pe corp..apoi..din moment ce am simtit ca ea e "the one"pot sa vad si 20 extraordinare ca nu ma incalzesc cu nimic..pupici

andrada21
09.11.2008, 22:51:22
vai alinus ce m ai incurajat ...sib eu simt ca am gasit o dar tot mai avem indoieli ca e prea repede.oricum nu am mai rezistat si am sunat la cernauti.sambata e gata si merg dupa ea dupa pun si eu pozici.a mea e 9 mil tot cu voal.tu ti ai luat voal?accesoriile si papuceii si eu mai incolo.e posibil sa mai apara dar mai scumpe si daca tu simti ca ea este ...te poop

roxana_amariei
10.11.2008, 18:30:34
Dragi miresici, stiti cumva unde as putea lua niste lectii de dans in Suceava?

Alinella
10.11.2008, 19:41:54
Dragi miresici, stiti cumva unde as putea lua niste lectii de dans in Suceava?

Aceeasi intrebare o am si eu..unde?:-\ eu ma mai pricep cat de cat..dar...iubi meu:-" ..si tare as vrea ca din ianuarie sa incepem undeva sa luam niste lectii mai ales ca as vrea sa si valsam mai special..o coregrafie ceva ;))..poate stie cineva vreun loc ceva[-o< [-o<

leonte_alina
10.11.2008, 19:48:43
Buna fetele,
Nu vreau sa`mi fac reclama dar eu sunt dansatoare de profesie..la fel si iubi meu..daca intampinati probleme si va putem ajuta cu ceva va stau la dispozitie..pupici

leonte_alina
10.11.2008, 20:11:18
vai alinus ce m ai incurajat ...sib eu simt ca am gasit o dar tot mai avem indoieli ca e prea repede.oricum nu am mai rezistat si am sunat la cernauti.sambata e gata si merg dupa ea dupa pun si eu pozici.a mea e 9 mil tot cu voal.tu ti ai luat voal?accesoriile si papuceii si eu mai incolo.e posibil sa mai apara dar mai scumpe si daca tu simti ca ea este ...te poop
ma bucur pt tine..eu inca nu am luat voal si accesorii ca nu mi-a permis pungutza:d..dar de indata ce pot voi procura si acestea..o seara placuta si astept pozici cu rochitza..pup

AnnyyAnnyy
10.11.2008, 20:41:46
Buna fetele,
Nu vreau sa`mi fac reclama dar eu sunt dansatoare de profesie..la fel si iubi meu..daca intampinati probleme si va putem ajuta cu ceva va stau la dispozitie..pupici
sa nu crezi ca o sa uit ce-ai zis mai sus:D te tin eu mine, ca al meu iubitel e total pe dinafara :d da-l iubesc asa afon cum e la dans;))
PS: mi-ai dat un impuls cu rochita ta...de sambata ma pun si eu pe cautat si probat pana gasesc si eu rochia perfecta pt mine.ms mult ca mi-ai facut avant:))

iulika
10.11.2008, 21:47:43
am vb cu INATEO DESIGNE.Tipa e super de treaba si tanara.am facut contractul si include cam asa:covor rosu si stalpisori la intrare.arcada,masa primire oaspeti,masa mirilor pe care o sa fie si un aranjament floral ,balon jumbo,artificii vals,buchetul meu si florile pt mire,nasi parinti.in pret ne da si pahare miri ,casuta dar ,cosulete flori.toate ma ajung 9 mil.eu zic k e f bine.is super multumita.va poop
Andrada, chiar asteptam cu nerabdare mai multe informatii despre firma de ornat, ca si eu am tot la Polaris si din cate am vazut avem cam aceleasi idei din acest punct de vedere. Se pare ca ai facut o treaba foarte buna...mi se pare un pret foooarte bun cel pe care ti l-a calculat. Spor in continuare, si sa ne tii si pe noi la curent cu ceea ce mai faci.

leonte_alina
10.11.2008, 22:35:57
sa nu crezi ca o sa uit ce-ai zis mai sus:D te tin eu mine, ca al meu iubitel e total pe dinafara :d da-l iubesc asa afon cum e la dans;))
PS: mi-ai dat un impuls cu rochita ta...de sambata ma pun si eu pe cautat si probat pana gasesc si eu rochia perfecta pt mine.ms mult ca mi-ai facut avant:))
Cu placere..daca va pot ajuta cu cel mai mare drag,mai ales ca si eu voi fi miresica si sunt si eu stresata si ma gandesc cum sa fac sa fie totul perfect ..so ..va inteleg..pupici si mult spor la pregatiri..
P.S: doar sa ma anunti din tp ca sa stiu cum sa ma mobilizez..:*

leonte_alina
10.11.2008, 22:38:14
Apropo Annyanny de dotari pt rochita..pai ..eu am 1.70 ,50 kg si bust mai delok..si rochitza e dupa gat:))dar am noroc ca are cupe incorporate si am sa`mi iau un sutien de silicon sa para ca am ceva si eu acolo..eventual 2=)):*asa ca stai calma..sunt in asentimentul tau

andrada21
11.11.2008, 08:44:41
Apropo Annyanny de dotari pt rochita..pai ..eu am 1.70 ,50 kg si bust mai delok..si rochitza e dupa gat:))dar am noroc ca are cupe incorporate si am sa`mi iau un sutien de silicon sa para ca am ceva si eu acolo..eventual 2=)):*asa ca stai calma..sunt in asentimentul tau
aici ma incadrez si eu ...160 50 kg si bust...trbsa imi iau un sutien cu silocon!poop o zi buna

leonte_alina
11.11.2008, 20:26:41
Buna miresici!
am o mare prob..as vrea sa schimb sala..sa gasesc una mai mare..am vreo sansa?poate stiti voi ceva?pls help..cam 90 perechi..100 max...ca la albert nu prea am loc:((

andrada21
11.11.2008, 21:02:45
Buna miresici!
am o mare prob..as vrea sa schimb sala..sa gasesc una mai mare..am vreo sansa?poate stiti voi ceva?pls help..cam 90 perechi..100 max...ca la albert nu prea am loc:((
pai de ce nu mergi la farestin daca tot iti place mult?cand ati luat sala nu v ati gandit acm cate perechi o sa invitati?ai sanse da daca te misti repede repede

leonte_alina
11.11.2008, 21:33:57
andrada...cand am luat sala..stiam ca vom face o mica nunta in familie si intre prieteni..dar acum s-a schimbat...ca au aflat mai multi si se tot autoinvita si nu am loc..si la farestin cred ca e ocupat deja..si nu au loc de parcare:((..plus ca nu prea dispun de 500 euro pt avans..stiu ca is mai complicata ca vreau marea cu sarea..dar nuj..am sa incerc maine sa vad ce rezolv

andrada21
11.11.2008, 21:44:49
andrada...cand am luat sala..stiam ca vom face o mica nunta in familie si intre prieteni..dar acum s-a schimbat...ca au aflat mai multi si se tot autoinvita si nu am loc..si la farestin cred ca e ocupat deja..si nu au loc de parcare:((..plus ca nu prea dispun de 500 euro pt avans..stiu ca is mai complicata ca vreau marea cu sarea..dar nuj..am sa incerc maine sa vad ce rezolv fara avans oricum nu gasesti sala...la albert cate locuri sunt?? nu stiu ce sfat sa iti dau.off off banii astia eu azi am fost la dentist de joi incep sa imi fa dintii ma ajung 25 mil .ce bautura aveti??

leonte_alina
11.11.2008, 21:51:28
Stiu ca nu gasesti fara avans,dar macar sa fie mai mic..ma gandesc..la albert zicea patronul ca sunt 80 perechi..adik e loc pt 80..ca sa stea lejer..desi ma indoiesc pt ca ar avea prea putin spatiu de dans..nu stiu ce sa spun..in schimb aveam avantaj ca era parcarea mare si aveam camere la pret preferential de 50 ron..in rest e mai scump ca-n alte parti..parerea mea..
In ceea ce priveste bautura..voi avea whisky,vodca,cinzano,bere,suc,vin si apa minerala..cred ca e suficient..initial nu am vrut whisky dar na..trebuie sa ma conformez..

andrada21
11.11.2008, 22:27:29
daca vrei imi trimiti un pm mai detaliat cu bauturile?ce vodca?nu ma pot hotari....de sala nu stiu ce sa zic eu nu am fost la albert poop

leonte_alina
11.11.2008, 22:39:52
Hai ca scriu aici..deci la Albert e vb de o masa de 10 perechi..daca raman acolo..eu vb pt o masa acum cam ce bauturi pun ..deci la 20 pers...10 sticle vin..3 sticle whisky..5 l vodca..medoff credk iau..adik 5 sticle..20 doze bere..10 sticle de suc (2,5 l)..10 suc natural..10 apa minerala..cam asta..aa..si o sticla de cinzano la masa..ca nu prea se bea;))la toate nuntile au ramas sticlele p masa

andrada21
13.11.2008, 23:22:04
ce liniste pe aici...da unde sunteti toate?poopi

AnnyyAnnyy
14.11.2008, 18:51:16
Hai ca scriu aici..deci la Albert e vb de o masa de 10 perechi..daca raman acolo..eu vb pt o masa acum cam ce bauturi pun ..deci la 20 pers...10 sticle vin..3 sticle whisky..5 l vodca..medoff credk iau..adik 5 sticle..20 doze bere..10 sticle de suc (2,5 l)..10 suc natural..10 apa minerala..cam asta..aa..si o sticla de cinzano la masa..ca nu prea se bea;))la toate nuntile au ramas sticlele p masa
tu toate astea vrei sa le pui pe masa?:O:O:Oplus aranjamente plus una alta, mai ai loc oare de ceva pe langa bautura?De ce nu faci in stil bar?in felul asta isi justifica si chelnerii banii cu care oricum trebuie sa-i platesti;)

Lucyaly
15.11.2008, 13:56:43
Buna fetelor...am revenit...am restaurant, muzica ...pt nunta mea de pe 16 mai 2009..caut acum o croitoreasa care sa-mi faca rochia pe care mi-o doresc...am gasit un model care imi place mult de tot...stie cineva o croitoreasa priceputa in Suceava?

andrada21
15.11.2008, 16:23:54
am fost dupa rochie...pe moment mia placut tare insa am ajuns acasa si mi am dat seama ca nu pot sa merg e mult prea mare nu stiu ce e cu mine ...nu sunt bucuroasa imi pare rau ca m am grabit .parca nu e deloc confortabila.poate is eu prea obosita acum nu stiu....o sa o duc la scurtat dupa ce imi iau pantofii poate se schimba ceva daca nu nu stiu...ma simt rau tare

andrada21
15.11.2008, 16:52:59
am ceva poze in album

AnnyyAnnyy
16.11.2008, 12:38:01
am fost dupa rochie...pe moment mia placut tare insa am ajuns acasa si mi am dat seama ca nu pot sa merg e mult prea mare nu stiu ce e cu mine ...nu sunt bucuroasa imi pare rau ca m am grabit .parca nu e deloc confortabila.poate is eu prea obosita acum nu stiu....o sa o duc la scurtat dupa ce imi iau pantofii poate se schimba ceva daca nu nu stiu...ma simt rau tare
Andrada nu fii suparata>:D<.C simti tu acum sunt simptome clasice de viitoare miresica...eu de 2 sapt tot spun ca ies la probat rochite si tot aman: de ce? pt ca mi-e frica ca n-o s-o gasesc pe THE ONE si ca o sa arat aiurea in rochita pe care o sa o iau.Tu arati divin,cand o sa scurtezi o sa iti fie mai usor sa pasesti, mai faci o repetitie 2 prin casa cu ea, si gata...gandeste-te ca-n ziua nuntii n-o sa ai vreme sa te gandesti ca rochita e grea, pt ca o sa fii prea ocupata cu alt gen de emotii...si pana la urma rochita asta e cea pe care ti-ai dorit-o, si te prinde excelent de bine, deci crede-ma ca intr-un final vei fi o miresica superba si incantata de rochita ei, o sa plutesti de fericire si adio dificultate in miscari:*

andrada21
16.11.2008, 15:04:23
ms mult ...azi ma simt mai bine am fost sa duc rochia acasa la mama unde am si voalu (care e umflat ca fusta rochiei) si parca asteptam iar sa ma imbrac .toata lumea ma incurajat ca asta e" depresie" de mireasa ca altfel va fi in ziua aia cuafata aranjata.asa ca ma simt bine te poop si astept poze cu tine de la probe.

roxana_amariei
16.11.2008, 18:18:33
Andrada nu fii suparata>:D<.C simti tu acum sunt simptome clasice de viitoare miresica...eu de 2 sapt tot spun ca ies la probat rochite si tot aman: de ce? pt ca mi-e frica ca n-o s-o gasesc pe THE ONE si ca o sa arat aiurea in rochita pe care o sa o iau.

Credeam ca doar eu sunt "anormala" si mi-e "frica" sa merg sa caut, sa probez rochite. Am o mie de idei despre nunta asta, despre aranjamente, muzica, biserica etc. Insa cand vine vorba de rochie nu am nici cea mai mica idee despre cum sa arate, ma gandesc ca nu voi reusi sa imi gasesc una asa cum imi doresc, ca nu imi va sta bine, sau ca ce imi va placea va fi mult prea scump si uite asa, subiectul rochita de mireasa este un subiect tabu.
Mai astept pana la anul sa imi iau inima in dinti si sa imi caut rochita...

AnnyyAnnyy
16.11.2008, 18:49:41
eu sper ca weekend-ul viitor sa apuc sa trag o fga pana la Cernauti cu parintii mei, si daca n-o fi prea frig pt a ma aventura la probat rochite, si daca vreuna o sa imi faca cu ochiul o sa probez...si fac poze sa va cer parerea.Mie imi plac multe modele de prin cataloage, dar imi plac in mare parte si pt ca arata superb pe modelele care le prezinta...ori eu n-am 1,80 inaltime,ci doar 1,60, deci dn start e clar ca nu ma pot aventura la orice model.trebuie sa probez din toate cate o rochie sa vad care ma avantajeaza si care nu ma face sa arat a piticut:-<

pufulica
17.11.2008, 09:14:43

Sa stii ca e f dragutza si iti vine f bine!
Am o prietena care a avut ceva asemnator, dar a supravietuit!
Cat despre depresia ca rochia nu e frumoasa sau nu te prinde... orice mireasa e frumoasa in ziua nuntii, asa ca nut-i fa griji!
Spor si la restul pregatirilor :*

Lucyaly
17.11.2008, 17:59:53
Cat despre depresia ca rochia nu e frumoasa sau nu te prinde... orice mireasa e frumoasa in ziua nuntii, asa ca nut-i fa griji!

Buna pufulica...vad ca ai avut nunta de curand la acelasi restaurant ca si mine...Gloria...cum a fost...am auzit ca te fura bucataresele ...cam cat te-a costat meniul?a fost bogat?ai fost multumita?,,ms frumos!

pufulica
18.11.2008, 08:36:33
Buna pufulica...vad ca ai avut nunta de curand la acelasi restaurant ca si mine...Gloria...cum a fost...am auzit ca te fura bucataresele ...cam cat te-a costat meniul?a fost bogat?ai fost multumita?,,ms frumos!

Buna
Pot sa-ti spun ca daca ar fi sa mai fac undeva nunta, tot la Gloria as face...
Mancarea - am avut prieteni care au spus ca nu au vazut niciodata la nici o nunta atata mancare! Si a fost si extraordinar de buna! Am avut aperitiv cu vreo 5 rulade, casacval, sunca, rosie...; la aperitivul cald pui cu sos de ciuperci; peste; friptura de vita si porc cu ..(nu mai stiu ce garnitura); si in acelasi timp cu friptura s-au pus pe mase si cate un platou cu sarmale (ca rudele sotului erau din Cta si au zis ca nu se poate fara sarmale..).
Bautura - am pus pe mese cate o sticla de martini, 1/2 de whisky si 2 de votka de 1 litru (la separeuri cate o sticla doar) si cate 2-3 sticle de vin ; si bineinteles apa minerala, cola si suc de portocale (da nu mai stiu daca a fost natural sau acidulat..).
In principiu am dus exact bautura care am pus-o pe mese, pus inca vreo 5 sticle de whisky, vreo 8 de votka si vreo 10-15 de vin cred (oricum, mai aveam si in masina pt orice eventualitate..)
La urma, tot ce era neinceput sau macar 3/4 de tarie, le-am strans si le-am luat. Restul le-am lasat acolo.
Meniuri am cerut la inceput 160 si am platit 161... si oricum ele au mai facut probabil vreo 5 in plus care le-au ramas.
Le-a mai ramas si aranjamentul cu flori de pe masa mirilor, ca florile de pe mase le-am dat ultimilor invitati de la mese.

Oricum, per total nu cred ca au furat. Si nici noi nu am insistat sa luam si ultima firmitura..
Meniul te va costa probabil cat ai stabilit la inceput (plus inca veo 10-30 ron), depinde bineinteles cat de consistent vrei sa fie.
Din pacate nu stiu sa-ti dau mai multe detalii (preturi exacte, cantitati), pt ca sotul meu si cu parintii mei s-au ocupat mai mult, ca eu am ajuns la Sv cu 2 zile inainte de nunta.

Ce am mai avut eu ... pe peretele care ascunde bucataria am avut o bucata de satin pe care am pus poze cu mine si sotul de cand eram mici pana in prezent cand eram impreuna; si am mai avut o masina de bule de sapun (care a fost deliciul copiilor); daca ai sa vrei si tu, de la Gloria o sa-ti spuna ca se uda pe jos, dar nu e adevarat, ca nu lasi aia sa mearga in continuu..

Sa ma mai tii la curent \:D/

Lucyaly
18.11.2008, 12:27:26
Multumesc frumos pt toate detaliile..o sa vad cum o sa aranjez sala..la tine a fost super totul..am vazut in poze...am auzit si eu ca mancarea e super buna la Gloria.. acum am platit doar rezervarea..la inceptul anului cica tre sa fac contract cu ei...si mai am de facut contract cu firma de decoratiuni..cred ca o sa iau inateosrl..ca am auzit ca e super draguta si face aranjamente grozave...sigur ca te tin la curent..numai bine>:D<

alexandra_rusanovschi
18.11.2008, 14:30:29
Buna ziua miresici! Cine imi poate recomanda si mie un salon de infrumusetare in Suceava. Eu nu sunt din Sv si vreau ceva ca lumea chiar daca e un pic mai scumput. Numai bine.

pufulica
18.11.2008, 14:38:16
Multumesc frumos pt toate detaliile..o sa vad cum o sa aranjez sala..la tine a fost super totul..am vazut in poze...am auzit si eu ca mancarea e super buna la Gloria.. acum am platit doar rezervarea..la inceptul anului cica tre sa fac contract cu ei...si mai am de facut contract cu firma de decoratiuni..cred ca o sa iau inateosrl..ca am auzit ca e super draguta si face aranjamente grozave...sigur ca te tin la curent..numai bine>:D<

Multumesc :)
Eu am ornat cu Bianca Zamfirache de la Party Show (are ca site nunti-suceava), si toate florile ea mi le-a facut, si buchetul, si florile de pe masina, si marturiile, si servetelele imprimate (cred ca am o poza, sa o pun in album..), si masina de baloane. Si a avut si huse aurii (nu numai albe, cum au toate agentiile). Si a fost cea mai dragutza dintre toate - nu m-a refuzat la nimic, si daca nu avea mi-a oferit alte solutii. Asta mi s-a parut cel mai fain lucru!

Oricum, spor la treaba, ca nu mai e mult ! :-SS

malydona
20.11.2008, 11:19:00
Buna ziua miresici! Cine imi poate recomanda si mie un salon de infrumusetare in Suceava. Eu nu sunt din Sv si vreau ceva ca lumea chiar daca e un pic mai scumput. Numai bine.
nu te pot ajuta cu gasirea unui salon de infrumusetare pentru ca nu stiu care este bun, dar stiu ca la coquette este o fata care machiaza superb. Am incercat eu. >:D<

alexandra_rusanovschi
20.11.2008, 21:39:39
Am retinut. Numai sa-mi spui si mie daca stii cum o cheama pe fata aceea. Multumesc ;;) >:D<

malydona
23.11.2008, 13:35:55
Am retinut. Numai sa-mi spui si mie daca stii cum o cheama pe fata aceea. Multumesc ;;) >:D<
Numai prenumele il retin. Se numeste Mihaela. Daca mergi la Coquette iti dai seama despre cine este vorba pentru ca este plin de diplome obtinute de ea.

andrada21
23.11.2008, 14:05:58
va multumesc pt incurajari.acum sa mai schimbat situatia...rochia e acsa la ai mei si mie dor de ea.curios ca ma uit pe net la rochii si tot modelu asta ma atrag.vreau sa imi iau si niste manusele scurte si finute din dantela.oricum acum sunt optimista .va poop si parca deja am emotii mai am 5 luni si umpic!

BBjulie
23.11.2008, 15:31:11
Buna Pufulica! Felicitari pentru videoclip....noi vom colabora tot cu cei de la magicart....daca imi poti spune mai multe despre cum a decurs colaborarea cu ei...as fi incantata.. Fotograf..pe cine ati avut? tot din echipa lor..?
Iti multumesc anticipat>:D< ....te pupic...:*

andrada21
23.11.2008, 18:17:17
si eu tot cu magic art.stau linistita am auzit doar cuvinte de lauda

pufulica
24.11.2008, 08:24:17
Buna Pufulica! Felicitari pentru videoclip....noi vom colabora tot cu cei de la magicart....daca imi poti spune mai multe despre cum a decurs colaborarea cu ei...as fi incantata.. Fotograf..pe cine ati avut? tot din echipa lor..?

Pai au venit acasa la mine de cand incepeam sa ma imbrac, biserica, cetate (unde am facut poze f frumoase), apoi la restaurant. Mi-a filmat super bine, si f mult (am 6 ore de filmari, din care 4.30 la restaurant). Si montajul este extraordinar! Mi-au ramas niste amintiri atat de frumoase!
Doar ca, deoarece nu am mai avut timp sa facem turul la mese, nu am poze cu majoritatea invitatilor... asa ca, daca poti face pozele la intrare...ar fi mult mai bine!
In rest, numai cuvinte de lauda! I-as lua si a doua oara! >:D<

iulika
24.11.2008, 14:39:36

BBjulie, spune-mi si mie, te rog, care este tariful celor de la magicart, pentru ca par, intr-adevar foarte buni in ceea ce fac.

andrada21
24.11.2008, 15:52:34
BBjulie, spune-mi si mie, te rog, care este tariful celor de la magicart, pentru ca par, intr-adevar foarte buni in ceea ce fac.
nu stiu pt 2010 acum era 400 eur filamrea plus foto.lucreaza doar in echipa cameraman_fotograf.eu am beneficiat de o reducere ca era nunta in mai si aveau o oferta.asa ca am mai "economisit"ceva.te poop colega de "polaris"

andrada21
25.11.2008, 20:21:35
fetele o foto cu rochita din fata si cu voal....

iulika
25.11.2008, 22:18:26
nu stiu pt 2010 acum era 400 eur filamrea plus foto.lucreaza doar in echipa cameraman_fotograf.eu am beneficiat de o reducere ca era nunta in mai si aveau o oferta.asa ca am mai "economisit"ceva.te poop colega de "polaris"
Esti foarte draguta, Andrada!Multumesc de informatii. Sa stii ca suntem colege, dar acum nu se poate folosi expresia "de suferinta", ci mai mult de "de fericire".

leonte_alina
26.11.2008, 12:48:08
Buna miresicilor,
Andrada ,nu am intrat ca am fost ocupata cu mai multe..f frumoase voalul si rochita ta..sa le porti cu placere..am o curiozitate daca nu sunt indiscreta..de unde ai luat voalul si cam cat ai dat?si nu era ceva in genul acesta si brodat la margine?adik tot asa infoiat si din tiul..pt ca asa ceva imi doresc si eu..ms mult..va doresc spor la pregatiri in continuare..eu am ramas la albert pt ca nu stiu cu criza care se anunta..ce sa spun..daca ma pot baza pe toate perechile..asa ca voi face o petrecere mai mult intre prieteni si rude..cam de 80 perechi..care sper sa incape acolo..daca nu..vad eu cum ii distribui..chiar nu mai e nici o miresica care sa fi facut nunta la albert?sau poate ati mers la o nunta acolo sa`mi dati ceva detalii..va multumesc mult si va pupacesc p toate:*

andrada21
26.11.2008, 23:22:41
Buna miresicilor,
Andrada ,nu am intrat ca am fost ocupata cu mai multe..f frumoase voalul si rochita ta..sa le porti cu placere..am o curiozitate daca nu sunt indiscreta..de unde ai luat voalul si cam cat ai dat?si nu era ceva in genul acesta si brodat la margine?adik tot asa infoiat si din tiul..pt ca asa ceva imi doresc si eu..ms mult..va doresc spor la pregatiri in continuare..eu am ramas la albert pt ca nu stiu cu criza care se anunta..ce sa spun..daca ma pot baza pe toate perechile..asa ca voi face o petrecere mai mult intre prieteni si rude..cam de 80 perechi..care sper sa incape acolo..daca nu..vad eu cum ii distribui..chiar nu mai e nici o miresica care sa fi facut nunta la albert?sau poate ati mers la o nunta acolo sa`mi dati ceva detalii..va multumesc mult si va pupacesc p toate:*
e din bazar la cernauti si costa 30$ erau si cum zici tu,exact ca al meu si la margine brodat cum ai tu jos rochia.despre albert chiar nu stiu nimik.lasa ca o sa fie totul bine.te poop

AnnyyAnnyy
27.11.2008, 17:17:11
Buna miresicilor,
la albert incap 80 de perechi, incap cam 240-250 pers, cu tot cu loc de dans:D asa ca stai linistita
apropo de criza:bun an ne-am ales si noi sa ne maritam:-<preturi mari, salarii mici, someri multi:-|

leonte_alina
27.11.2008, 23:08:48
la albert incap 80 de perechi, incap cam 240-250 pers, cu tot cu loc de dans:D asa ca stai linistita
apropo de criza:bun an ne-am ales si noi sa ne maritam:-<preturi mari, salarii mici, someri multi:-|
ms mult..ai fost la vreo nunta sau stii un caz concret cu 240 pers acolo?ca daca e asa ma risc sa invit 100:))dar nu prea cred ca incap..de fapt nici nu am fost sa vad cum aranjeaza sala pt nunta..patronul oricum a fost f de treaba si n-as vrea sa pierd avansul pt alta sala..daca u spui ca incap..m-am mai linistit..apropo miresici..am o propunere..daca sunteti de acord..am vazut pe forum ca majoritatea miresicilor se intalnesc..adica pe judete ma refer..ce spuneti..nu ati vrea sa ne intalnim si noi intr-o zi..sa facem schimb de idei,impresii,etc..sa fixam o data si un loc nu stiu..cand putem fi toate libere si sa ne intalnim..pt inceput ..eu propun ca dupa data de 8 dec..ca pana atunci nu prea am cum...mai fac si pretentii:))imi cer scuze..dar asta e sit..daca puteti dupa acea data..oricand sunt disponibila..(sper.ca la mine e mai neprevazut programul)...daca va incanta ideea...daca nu..nu e nimic..sper sa nu va fi suparat cu postul meu..pupicei:*

andrada21
28.11.2008, 09:15:43
ms mult..ai fost la vreo nunta sau stii un caz concret cu 240 pers acolo?ca daca e asa ma risc sa invit 100:))dar nu prea cred ca incap..de fapt nici nu am fost sa vad cum aranjeaza sala pt nunta..patronul oricum a fost f de treaba si n-as vrea sa pierd avansul pt alta sala..daca u spui ca incap..m-am mai linistit..apropo miresici..am o propunere..daca sunteti de acord..am vazut pe forum ca majoritatea miresicilor se intalnesc..adica pe judete ma refer..ce spuneti..nu ati vrea sa ne intalnim si noi intr-o zi..sa facem schimb de idei,impresii,etc..sa fixam o data si un loc nu stiu..cand putem fi toate libere si sa ne intalnim..pt inceput ..eu propun ca dupa data de 8 dec..ca pana atunci nu prea am cum...mai fac si pretentii:))imi cer scuze..dar asta e sit..daca puteti dupa acea data..oricand sunt disponibila..(sper.ca la mine e mai neprevazut programul)...daca va incanta ideea...daca nu..nu e nimic..sper sa nu va fi suparat cu postul meu..pupicei:* pe mine ma incanta...

lenutza1984
28.11.2008, 10:05:29
si eu vreau
eu intru in fiecare zi sa citesc dar nu prea apuc sa scriu
e foarte buna idee sa ne intalnim si sa ne consultam
eu am o gramada de material de prezentare :) (reviste si poze pe calc)
stiti unde in piatra neamt se pot face rochii la comanda?
eu mi-am gasit un model dar nu prea are cine sa mi-l faca in suceava iar la casele de moda cred ca ma ajunge ca pret ca si rochia originala

lenutza1984
29.11.2008, 10:44:41
ieri am facut contractul cu fotograful<:-P
il am pe liviu rotariu
face niste albume super
stiti vreun preun care sa accepte un cuplu necasatorit ca nasi?
avem un cuplu casatorit si sotul il vrea si pe cal mai bun prieten al lui care nu e casatorit :(
exista varianta daca nu e casatorit sa poata cununa impreuna cu mama lui?
am citit undeva pe forum

leonte_alina
29.11.2008, 13:01:10
Buna Lenuta,
Din cate stiu eu,da exista posibilitatea de a cununa prietenul lui impreuna cu mama sa..cel putin eu am vazut cazuri concrete..spre exemplu..parintele de la biserica din cimtirul Pacea cununa in acest fel..cu cativa ani in urma cand era la alta parohie..cred ca si acum..oricum eu zic sa mergi sa vorbesti la biserica sa te lamureasca ei mai bine..incepe intai cu biserica la care doresti sa`ti oficializezi cununia..daca nu sunt de acord incearca in alta parte..personal,cred ca la manastiri sunt mai stricti din acest punct de vedere..dar la biserica nu vad de ce nu ar cununa.O zi buna!
P.s:deci ne intalnim in decembrie?care vrea va rog sa intre pe offtopic miresici Suceava sa vorbim..pupici

leonte_alina
30.11.2008, 23:00:11
:)de fapt ne-am mutat pe intalnire miresici suceava..pls join care vrea sa ni se alature ..pupici

elenamau
30.11.2008, 23:35:18
Buna. Am incercam sa cuprind mai tot ce ati scris pe aici si imi dau seama ca eu am aranjat prea putine lucruri pana acum. avem nunta pe 30 mai 2009 la Conacul Domnesc, sala mare. Muzica-am contractat o formatie, policrom , din Vaslui. Fotografii-claudia halip. Caut cameraman. o seara buna!

andrada21
01.12.2008, 08:52:47
:)de fapt ne-am mutat pe intalnire miresici suceava..pls join care vrea sa ni se alature ..pupici
cum gasesc topicu asta?nu il vad...

andrada21
01.12.2008, 08:55:27
am gasit....era prea dimineata

blackany
01.12.2008, 22:44:16
(:| :-< :-<
Buna. Am incercam sa cuprind mai tot ce ati scris pe aici si imi dau seama ca eu am aranjat prea putine lucruri pana acum. avem nunta pe 30 mai 2009 la Conacul Domnesc, sala mare. Muzica-am contractat o formatie, policrom , din Vaslui. Fotografii-claudia halip. Caut cameraman. o seara buna!

sal elena...cautam si eu pe cineva care are nunta la conacul domnesc si am gasit#:-S eu am nunta cu o sapt inaintea ta...si eu caut fotograf si cameraman iar pe internet am gasit, in general ca un pachet ce cuprinde atat filmare cat si fotografiere ajunge cam la 1500 lei...nu cred k gasesc mai ieftin....In rest eu as vrea neaparat un dj, desi nu am prea multi sustinatori,totusi am contractat deja un cantaret. Tu ai angajat vreo firma?k eu una ma ocup singura si folosesc florile de sezon, care sunt si frumoase si miros super( lacramioarea, narcise , lalele, liliac..)..Inca ceva...faci cununia civila in aceeasi zi cu cea religioasa? k eu nu sunt decisa...

leonte_alina
01.12.2008, 22:55:38
Buna,Blackany!
Nu stiu ce sa spun de filmat ..pe mine ma ajunge cam la 20 mil max..(sper)..dar cel putin la magicart ,cei cu care lucrez stiu ca era reducere pt luna mai..chiar era o miresica pe forum andrada daca nu ma insel ..ea beneficiase de o reducere..In rest mai buni stiu ca sunt cei de la tv bucovina..tata si fiu..imi scapa numele cred ca de la dinamic studio..oricum..mult spor la cautat!daca iti putem fi cu ceva de folos sa ne anunti!!
P.S:nu vrei sa ni te alaturi la intalnirea miresicilor din suceava in data de 12 decembrie ,ora 17.la sueta cafe ,in incinta shopping city?daca da..intra pe topic"intalnire miresici suceava"si vb acolo..pupici

leonte_alina
01.12.2008, 22:59:25
mi-am amintit..vasile lesan era domnul cu filmatul..asta in cazul in care nu ai gasit ceva pana acum..>:D<

blackany
01.12.2008, 23:25:07
Buna,Blackany!
Nu stiu ce sa spun de filmat ..pe mine ma ajunge cam la 20 mil max..(sper)..dar cel putin la magicart ,cei cu care lucrez stiu ca era reducere pt luna mai..chiar era o miresica pe forum andrada daca nu ma insel ..ea beneficiase de o reducere..In rest mai buni stiu ca sunt cei de la tv bucovina..tata si fiu..imi scapa numele cred ca de la dinamic studio..oricum..mult spor la cautat!daca iti putem fi cu ceva de folos sa ne anunti!!
P.S:nu vrei sa ni te alaturi la intalnirea miresicilor din suceava in data de 12 decembrie ,ora 17.la sueta cafe ,in incinta shopping city?daca da..intra pe topic"intalnire miresici suceava"si vb acolo..pupici
da..i-am contactat si eu pe cei de la magicart dar erau ocupati atunci..k si eu vazusem oferta..asta este..k doar mai sunt...oricum am vazut k lumea de pe aici ii lauda:D

blackany
01.12.2008, 23:29:26
mi-am amintit..vasile lesan era domnul cu filmatul..asta in cazul in care nu ai gasit ceva pana acum..>:D<
mersi mult pentru info...inca nu am gasit, de fapt mai bine spus, eu ma documentez la greu dar nu prea am cu cine vorbi ca mirele care e cam cu capul in nori si crede k numai noi ne casatorim atunci,,si ca..."avem timp":wacko: :talk_01:

blackany
01.12.2008, 23:40:29
da...adevarul e ca la Sagra au preturile cam umflate...eu de ex cand am mers sa ma interesez , am vb cu patroana, o tipa mega ingamfata, si discutand despre preturi imi zice ceva de genul: "pai chelnerii mei pt la anul nici nu discuta sub suma de 220Roni"...1 la mana: nu e meseria de chelner asa "bengoasa" incat sa ajunga un amarat din ala sa zica" eu nu discut sub suma de...si sa ceara cu 500 de mii mai mult decat toti chelnerii din Sv"...ca n-am ajuns eu la cheremeul lor si 2 la mana: peste tot in oras nici un chelner nu ia peste 170.Adica cu ce-s mai buni cei de la Sagra?cu aerele pe care si le dau?.../:) deja mi-i imaginez la nunta facand fete fete, si servind in greata...c-am fost acum o luna la o nunta la Sagra si era un tip atat de nesuferit care servea la masa noastra, ca numai vazandu-i fata ma enervam..efectiv servea asa, cu-n plictis in el...si Doamne fereste sa-l rogi sa aduca ceva, ca imediat dadea ochii peste cap8-| se maimutarea nitel si te facea sa te simti de parca l-ai fi rugat pe mire sa serveasca la mese...prea-si dau importanta,si nu-s decat personal auxiliar
asa ca eu cand am auzit ca acolo pana si chelnerii emit pretentii si-si dau aere,nici n-am mai stat la discutii...plus ca salile alea 2 din corpul central sunt despartite doar de un perete de sticla glisant, prin care am vazut la alte nunti ca te cam deranjeaza muzica de la nunta de alaturi...
iar sala mica(sala de bowling cum o numesc ei), este 1 prea mica 2 are intrarea de pe terasa pe care ei NU TE LASA SA O CONTRACTEZI ...adica hello, la nunta mea in fata restaurantului n-am chef sa fie alde serseniuc si mai stiu eu care tiganel versat de prin Sv la agatat ...nu vreau sa fie pusi invitatii mei in situatii penibile de indivizi aflati sambata seara la terasa...terasa aia e recunoscuta pt nr mare de "smecheri" (asa se cred ei:D ) care vin seara de seara sa se imbete si sa faca nitel scandal, eventual sa se ia la modul cel mai urat posibil de cate o domnisoara care le place...n-am chef de scene din astea la nunta mea.si cu toate astea patroana refuza sa inchirieze terasa contra cost, ca cica isi pierde clientela...
si eu am vrut in principal sa fac la sagra dar mi-a placut mai mult la conac, park este si mai intim, si mi-am dat seama ink o data ca nu imi pare rau>:D<

malydona
02.12.2008, 11:19:27
Uau! Cat de urat se vorbeste despre Sagra. Fara sa supar pe nimeni vreau sa zic ca eu am facut nunta acolo si nu este chiar asa de "naspa". Intr-adevar doamna patroana are ceva "aere", dar sora ei (Micsunica) cu care am negociat eu este o super doamna. Anul acesta chelnerii au fost 170 RON si la Sagra. Nu 220. Poate la anul vor costa 200-220 si la celelalte restaurante.
Un lucru vreau sa mai zic ca sa nu plictisesc pe nimeni. Toata lumea (ma rog, majoritatea) a fost multumita, unii dintre invitati din alte orase au ramas super uimiti de tot (nu credeau ca la Suceava exista sala asa de frumoasa de nunti - impresii de Bucuresti), iar eu, foarte ocupata ca sa am timp de detalii la nunta, am fost super multumita dimineata cand am vazut ce bine am iesit la nunta.
Fiecare e liber sa aleaga si nu e buna generalizarea. :x

AnnyyAnnyy
02.12.2008, 12:06:09
^la conac e specificata in contract suma exacta platita pt serviciile unui chelner, si de asemenea este specificat si faptul ca majorarea tarifului nu poate depasi 10 roni...fata de sagra unde sub 220 roni chelnerul "nu discuta"...si unde in contract nu vor sa stipuleze ca majorari sulimentare nu vor mai aparea, crede-ma prefer Conacul...si pt ca e in afara orasului si ai imprejurimi de vis, si pt amabilitatea celor care se ocupa de restaurant si pt profesionalismul de care au dat dovada doar prin faptul ca nu-si dau aere ca d-na de la conac.
Eu am fost la Sagra sa vad conditiile si sincer iti spun ca nimic n-a mai contat din momentul in care am vazut aerele "D-nei " de acolo si "pretentiile" chelnerilor...efectiv am ramas scarbita de purtarea dansei.O fi ea "mare patroana " la sagra, dar nu asa se vb cu potentilaii clienti...si nu-s singura patita.Plus ca mi s-a parut absurd ca, desi vroiam sa platesc si pt inchirierea terasei, dumneaei n-a acceptat asa ceva...cumva ca eram obligata sa am terasa plina de "smecheri" din sv in noaptea nuntii mele,"smecheri" numai buni la provocat scandaluri si incidente dupa 2 -3 paharele luate la bord...no thanks.Imi respect invitatii prea mult ca sa-i duc intr-un asa mediu...cine a fost sambata seara la terasa la sagra stie despre ce vorbesc,eu una am prins o nunta acolo, la sala mare , nunta la care distinsul "domn Serseniuc" insista sa danseze cu d-soara de onoare, beat fiind,si cum n-a acceptat refuzul d-soarei, saraca a iesit f sifonata...deci din nou,spun No thanks !!!

elenamau
02.12.2008, 16:16:36
Buna. Daca nu era sala de la conac asa frumoasa, nu cred ca ne hotaram sa facem nunta. la filmat eu am vb cu doru halip, mai exact cu sotia lui, am vz albume f frumoase facute de el. iar la filmat chiar ieri am discutata cu un tip sergiu, cameraman la plus tv, a cerut 9 mil filmat si dvd , luni ne hotaram sigur cu cine incheiem contractul. Noi am facut cununia civila anul trecut, religioasa o facem in aceeasi zi. Si eu as dori flori de sezon, oare mai sunt lalele la finele lui mai? Eu doresc sa imi fac cat mai multe din decoratiuni singurica. O seara buna!

blackany
02.12.2008, 21:32:40
Buna. Daca nu era sala de la conac asa frumoasa, nu cred ca ne hotaram sa facem nunta. la filmat eu am vb cu doru halip, mai exact cu sotia lui, am vz albume f frumoase facute de el. iar la filmat chiar ieri am discutata cu un tip sergiu, cameraman la plus tv, a cerut 9 mil filmat si dvd , luni ne hotaram sigur cu cine incheiem contractul. Noi am facut cununia civila anul trecut, religioasa o facem in aceeasi zi. Si eu as dori flori de sezon, oare mai sunt lalele la finele lui mai? Eu doresc sa imi fac cat mai multe din decoratiuni singurica. O seara buna!
sunt sigura ca sunt lalele atunci ca si aranjamentele mele au lalele..sa folosesti alea inflorite k au alt aspect decat cele boboci...si in privinta decoratiunilor iti recomand bamboo de la mall, eu mi le cumpar incet, incet, k nu simti la bani si dupa aia le poti pune si acasa la tine..

leonte_alina
02.12.2008, 22:00:30
Am si eu o propunere..sper sa nu o stearga moderatorul..rasfoiam cateva ziare pe net si am gasit un anunt interesant..legat de donatii pt Mos Craciun.Daca aveti vreun ursulet de plus sau vreo jucarie sau poate chiar o carte si vreti sa faceti un copil fericit iarna aceasta mergeti va rog in spatele primariei sv,la sediul simply mind..am inteles ca sunt afise pana acolo..pe str stefan cel mare,nr 53,bl g,sc A,ap 1.imi cer scuze ca nu am scris cu diacritice ,sper ca mesajul sa conteze si sa nu fie sters de moderator.eu am facut o selectie printre "plusharimea"mea..si am ales ce am putut,ca mai am si un catel care le roade nasul si ochisorii la mascote si automat cateva au iesit din discutie..o seara placuta si ma scuzati ca am postat off-topic

leonte_alina
02.12.2008, 22:02:53
rectific in statie la policlinica veti gasi afise..va multumesc inca odata!

BBjulie
02.12.2008, 23:29:06
Pai au venit acasa la mine de cand incepeam sa ma imbrac, biserica, cetate (unde am facut poze f frumoase), apoi la restaurant. Mi-a filmat super bine, si f mult (am 6 ore de filmari, din care 4.30 la restaurant). Si montajul este extraordinar! Mi-au ramas niste amintiri atat de frumoase!
Doar ca, deoarece nu am mai avut timp sa facem turul la mese, nu am poze cu majoritatea invitatilor... asa ca, daca poti face pozele la intrare...ar fi mult mai bine!
In rest, numai cuvinte de lauda! I-as lua si a doua oara! >:D<

Am revenit tarziu..de la ultima postare...Iti multumesc frumos Pufulica>:D< pentru raspuns..

Iulika...am vazut ca ti-au raspuns fetele in privinta pretului ..ma scuzi pt intarziere...noi tot cu 400 i-am contractat pe cei de la magicart..
De acum...asteptam ziua cea mare..<:-P

BBjulie
02.12.2008, 23:35:56

Felicitari pentru rochitza Andrada<:-P ! Sa te faca cea mai fericita in ziua cea mare! >:D<

offtopic...persoana care iti facea pozica,mi-a fost colega de scoala[ce mica e lumea...]..iti va fi nasica? salutari si pupicei:x

andrada21
05.12.2008, 05:31:57
Felicitari pentru rochitza Andrada<:-P ! Sa te faca cea mai fericita in ziua cea mare! >:D<

offtopic...persoana care iti facea pozica,mi-a fost colega de scoala[ce mica e lumea...]..iti va fi nasica? salutari si pupicei:x
da e verisoara mea si imi e si nasica...in liceu ati fost colege?

BBjulie
09.12.2008, 11:08:32
da e verisoara mea si imi e si nasica...in liceu ati fost colege?

In clasele primare...insa ea stie...;)) Va pupic...si spor cu pregatirile!>:D<

andrada21
09.12.2008, 20:58:06
In clasele primare...insa ea stie...;)) Va pupic...si spor cu pregatirile!>:D<
am sa ii zic...cum te numesti?poop

BBjulie
18.12.2008, 10:13:08
am sa ii zic...cum te numesti?poop

Iulia S. :*

Toate cele bune!>:D<

BBjulie
24.12.2008, 23:31:13
Sarbatori fericite miresici!

Un Craciun Minunat alaturi de cei dragi!

scumpick21
25.12.2008, 11:49:02
Craciun Fericit!>:D< >:D<

Alinella
30.12.2008, 20:51:41
Ati vazut magazinul nou cu rochii de mireasa deschis in centru la semafor??:-/ Am vazut rochite dragute in vitrina..in trecere..din masina..si mi-au facut cu ochiul parca :-p a fost cineva poate deja acolo?cum sunt? In ianuarie sigur am sa-i fac o vizita..;))

sim_sim
31.12.2008, 09:46:49
Un An Nou mai bun si cu multe impliniri.
La multi ani viitoare miresici!

malydona
01.01.2009, 16:39:43
Un an bun tuturor miresicilor din 2009! Sa aveti o nunta asa cum ati visat-o!

Mirra_Bella
03.01.2009, 21:34:44
Buna! Voi fi si eu miresica in 2010 si am ales restaurantul Polaris. Dupa am citit aici sunt foarte multumita de alegerea facuta. Desi sunt din Suceava, locuiesc de mai multi ani in Iasi, unde lucrez in prezent si imi sunt foarte folositoare informatiile de la voi. Pupici :* :*
La Multi Ani!!!!!!

andrada21
03.01.2009, 22:02:12
Buna! Voi fi si eu miresica in 2010 si am ales restaurantul Polaris. Dupa am citit aici sunt foarte multumita de alegerea facuta. Desi sunt din Suceava, locuiesc de mai multi ani in Iasi, unde lucrez in prezent si imi sunt foarte folositoare informatiile de la voi. Pupici :* :*
La Multi Ani!!!!!! eu sunt miresica de mai la polaris dar in 2009.si eu sunt f multumita pana cum...sa vedm dupa.oricum iti stau la dispozitie.

Mirra_Bella
04.01.2009, 20:16:08
Multumesc Andrada:*. Cred ca o sa-ti pun foarte multe intrebari...cand ma voi apuca si eu serios de pregatiri;))

BBjulie
05.01.2009, 11:38:26
Ati vazut magazinul nou cu rochii de mireasa deschis in centru la semafor??:-/ Am vazut rochite dragute in vitrina..in trecere..din masina..si mi-au facut cu ochiul parca :-p a fost cineva poate deja acolo?cum sunt? In ianuarie sigur am sa-i fac o vizita..;))

La multi ani miresici!<:-P

Si eu am ochit acel magazin...tot din masina.. Sper si eu in curand sa merg pe acolo....daca reusesti sa mergi mai rpd ...sa ne spui si noua cum ti s-a parut...ce ai vazut..si ce ai probat...dap?
pupic..

danutza78
06.01.2009, 10:24:37
La multi ani miresici!!
Va doresc ca 2009 sa fie asa cum vi-l doriti!!
>:D<

iulika
06.01.2009, 11:49:07
Buna Mirra_Bella,
Am vazut ca ai nunta pe 22.05.2010, la Polaris. Eu am o saptamana mai tarziu..deci practic suntem cam in aceeasi barca...si inca o coincidenta...si eu tot in Iasi lucrez..deci 95%din timp il petrec aici, si nu in Suceava. Probabil ca vom face schimb de experiente foarte intens. Ma bucur ca mai exista o alta miresica pentru 2010, ca pana acum toate fetele erau in 2009 si eu ma simteam in inferioritate. Si ca tot veni vorba..spune-mi si mie, te rog, daca ai semnat vreun contract cu restaurantul..sau ai dat doar avansul si ti-au dat un fel de chitanta...iar de meniu...ti-au zis cam cat costa?Ideea e ca eu am rezervat sala undeva prin august, si la momentul acela nu a putut sa-mi spuna cat va fi meniul...sper sa nu ma trezesc cu surprize si sa umfle pretul mult de tot. Cam atat deocamdata. Toate bune!

La Multi Ani!!!!!!

elizavizitiu
06.01.2009, 17:53:39
si care sunt preturile acolo?imi poti spune si mie?

Mirra_Bella
06.01.2009, 19:46:16
Buna Mirra_Bella,
Am vazut ca ai nunta pe 22.05.2010, la Polaris. Eu am o saptamana mai tarziu..deci practic suntem cam in aceeasi barca...si inca o coincidenta...si eu tot in Iasi lucrez..deci 95%din timp il petrec aici, si nu in Suceava. Probabil ca vom face schimb de experiente foarte intens. Ma bucur ca mai exista o alta miresica pentru 2010, ca pana acum toate fetele erau in 2009 si eu ma simteam in inferioritate. Si ca tot veni vorba..spune-mi si mie, te rog, daca ai semnat vreun contract cu restaurantul..sau ai dat doar avansul si ti-au dat un fel de chitanta...iar de meniu...ti-au zis cam cat costa?Ideea e ca eu am rezervat sala undeva prin august, si la momentul acela nu a putut sa-mi spuna cat va fi meniul...sper sa nu ma trezesc cu surprize si sa umfle pretul mult de tot. Cam atat deocamdata. Toate bune!

Buna iulik :*
Eu am rezervat sala prin noiembrie...si pt ca eu stau in iasi a fost tatal prietenului meu si a vorbit. Si nu stiu daca a dat doar avansul sau a semnat vreun contract, o sa-l intreb. Si nu mi-a spus nici mie pretul meniului ca este prea devreme. Ma bucur ca ne-am gasit aici...ca avem multe de impartasit. Tu ti-ai gasit formatie? Eu inca nu m-am decis. Tinem legatura. Pupici :*

iulika
06.01.2009, 20:28:08
Buna iulik :*
Eu am rezervat sala prin noiembrie...si pt ca eu stau in iasi a fost tatal prietenului meu si a vorbit. Si nu stiu daca a dat doar avansul sau a semnat vreun contract, o sa-l intreb. Si nu mi-a spus nici mie pretul meniului ca este prea devreme. Ma bucur ca ne-am gasit aici...ca avem multe de impartasit. Tu ti-ai gasit formatie? Eu inca nu m-am decis. Tinem legatura. Pupici :*

Buna, din nou!
Nu mi-am gasit formatie...am tot studiat forumurile...si inca stam in dubii...as mai avea o varianta, caci am niste rude care au o formatie, canta foarte bine...insa inca nu e nimic hotarat. Oricum, trebuie facuta din timp si chestia asta, pentru ca nu de alta...dar ne trezim ca nu mai avem de unde alege. Oricum...sunt multe de vorbit...vor veni toate pe rand.Pe curand!

iulika
06.01.2009, 20:29:15
si care sunt preturile acolo?imi poti spune si mie?
La ce preturi te referi, Eliza?

Lucyaly
07.01.2009, 07:37:49
Referitor la magazinul cu rochii de mireasa din centru la semafor..pentru cine intereseaza..Am fost la inaugurarea lui...Din cate ni s-a prezentat sunt rochii de firma din Paris, Viena etc...nu asta conteaza f mult...cel putin pentru mine...au cataloage cu f multe modele de rochii...sunt pentru toate gusturile..rochii f frumoase...pretul lor este destul de rezonabil...foarte putine depasesc 600 euro...si sunt superbe..sunt si costume de miri, rochii pentru nase, soacre, mame domnisoare etc....

Mirra_Bella
07.01.2009, 20:02:30
Buna, din nou!
Nu mi-am gasit formatie...am tot studiat forumurile...si inca stam in dubii...as mai avea o varianta, caci am niste rude care au o formatie, canta foarte bine...insa inca nu e nimic hotarat. Oricum, trebuie facuta din timp si chestia asta, pentru ca nu de alta...dar ne trezim ca nu mai avem de unde alege. Oricum...sunt multe de vorbit...vor veni toate pe rand.Pe curand!

Buna
Eu saptamana asta as vrea sa ma hotarasc sau cel tarziu sapt viitoare ca pe urma nu o sa mai am de unde alege. Asa am amanat si cu sala si cand am fost in noiembrie mai erau 2 sambete libere toata vara;)). A...si nu am contract...doar chitanta atat. :*

BBjulie
08.01.2009, 14:40:20
Referitor la magazinul cu rochii de mireasa din centru la semafor..pentru cine intereseaza..Am fost la inaugurarea lui...Din cate ni s-a prezentat sunt rochii de firma din Paris, Viena etc...nu asta conteaza f mult...cel putin pentru mine...au cataloage cu f multe modele de rochii...sunt pentru toate gusturile..rochii f frumoase...pretul lor este destul de rezonabil...foarte putine depasesc 600 euro...si sunt superbe..sunt si costume de miri, rochii pentru nase, soacre, mame domnisoare etc....

Lucyaly ..multumim pt detalii.. In cazul in care iti place o rochita din catalog, si ai vrea un model ...ai idee in cat timp se face comanda..si cand vine rochita?
Oricum..ne-ai dat suficiente detalii..cat sa ne faca sa mergem sa vedem ce rochite /costume au.. >:D<
pupicei..

elizavizitiu
08.01.2009, 17:48:25
Multumim Pentru Informatiile In Legatura Cu Rochiile.si Eu Ar Trebui Sa Ma Apuc Sa-mi Caut Una Dar Nu Prea Am Habar Ce Model,poate Ma Ajutati Voi Sa Ma Hotarasc?tendintele Din 2009 Care Au Aparut Deja Nu Mi Se Par Extraordinare,eu Ma Gandeam Ca Trebuie Sa Fie O Rochie Foarte Speciala ,ca Doar E O Zi Speciala Nu?voi Ce Faceti,alegeti O Rochie Deosebita Sau Una Care Arata Bine Dar Poate Fi Foarte Bine Confundata Cu O Rochie De Seara Daca Faci Abstractie De Culoare.......stiti Ce Vreau Sa Spun

Ioana11
09.01.2009, 10:16:22
LA MULTI ANI si bine v-am regasit pe 2009!!

Ioana11
09.01.2009, 10:26:48
Lucyaly ..multumim pt detalii.. In cazul in care iti place o rochita din catalog, si ai vrea un model ...ai idee in cat timp se face comanda..si cand vine rochita?
Oricum..ne-ai dat suficiente detalii..cat sa ne faca sa mergem sa vedem ce rochite /costume au.. >:D<
pupicei..

magazinul cu pricina e in centru, adica vis a vis de McDonald's ?

lenutza1984
09.01.2009, 17:20:28
unde mai mergeti pentru rochie?
si cam cand ar trebui cumparata?

elizavizitiu
09.01.2009, 20:50:16
unde mai mergeti pentru rochie?
si cam cand ar trebui cumparata?
da asta am incercat si eu ieri sa intreb apropos de rochie voi de unde va cumparati rochia si daca va luati model din 2009 sau 2008?
am nunta in septembrie ,credeti ca ar trebui sa mai astept sau sa caut de pe acum ??????????????

AnnyyAnnyy
09.01.2009, 22:36:03
^eu am nunta in iulie si nici macar nu m-am apucat de probat sa vad ce model mi se potriveste.Cred ca prin asta iti raspund putin la intrebare...desi depinde de la persoana la persoana.Eu zic ca mai am vreme, si ma gandesc ca abia la jumatatea lunii februarie sa ma apuc de colindat magazinele.pana atunci imi fac o idee pe net:una frumoasa=P~ramane de vazut de prin februarie incolo daca ceea ce-mi incanta mie ochiul ma si avantajeaza.

BBjulie
10.01.2009, 10:58:07
magazinul cu pricina e in centru, adica vis a vis de McDonald's ?

Da ..e cel de lg stradutza care duce spre Biserica Mirautzi..

BBjulie
10.01.2009, 11:01:10
da asta am incercat si eu ieri sa intreb apropos de rochie voi de unde va cumparati rochia si daca va luati model din 2009 sau 2008?
am nunta in septembrie ,credeti ca ar trebui sa mai astept sau sa caut de pe acum ??????????????

Eu am nunta in iulie...si inca nu am intrat prin magazinele de specialitate...insa dupa sesiune, chiar prin martie..voi merge sa si probez..sa-mi conturez ceea ce vreau..prin a vedea cu ce model imi sta mai bine sau ma avantajeaza..

elizavizitiu
10.01.2009, 12:13:32
Eu am nunta in iulie...si inca nu am intrat prin magazinele de specialitate...insa dupa sesiune, chiar prin martie..voi merge sa si probez..sa-mi conturez ceea ce vreau..prin a vedea cu ce model imi sta mai bine sau ma avantajeaza..
cred si eu ca mai ai timp sa iti alegi modelul pana atunci eu ma mai uit pe net sa-mi caut si eu un model......

AnnyyAnnyy
11.01.2009, 12:30:22
vad ca nu-s unica miresica de pe aici care-si programeaza sedintele de cautare a rochitei in functie de sesiune;)) s-ar putea sa ne intalnim prin magazine;)

Andreea2009
11.01.2009, 16:31:10
stie cineva de unde pot inchiria o masina de epoca, eventual cu tot cu sofer:)) sa nu apara probleme:)

irina_s86
11.01.2009, 17:36:13
Multumim Pentru Informatiile In Legatura Cu Rochiile.si Eu Ar Trebui Sa Ma Apuc Sa-mi Caut Una Dar Nu Prea Am Habar Ce Model,poate Ma Ajutati Voi Sa Ma Hotarasc?tendintele Din 2009 Care Au Aparut Deja Nu Mi Se Par Extraordinare,eu Ma Gandeam Ca Trebuie Sa Fie O Rochie Foarte Speciala ,ca Doar E O Zi Speciala Nu?voi Ce Faceti,alegeti O Rochie Deosebita Sau Una Care Arata Bine Dar Poate Fi Foarte Bine Confundata Cu O Rochie De Seara Daca Faci Abstractie De Culoare.......stiti Ce Vreau Sa Spun

Buna tuturor miresicilor!parerea mea este k intai trebuie sa probezi o anumita rochie si sa simti tu k iti vine bine si esti cea mai frumoasa cu ea...tendintele nu cred k sunt asa importante...eu una mai am destul timp pana la nunta,dar abia astept sa-mi caut rochita cea mai frumoasa...poop tuturor si spor la pregatiri

blackany
12.01.2009, 09:39:33
Am fost si eu la magazinul din centru..L'empire du mariage...k sa aveti o idee de rochiile care le au uitati-va pe internet pe www.mariageaparis.com. Rokiile (http://www.mariageaparis.com. Rokiile) cica le aduc de la Paris..dar eu cand m-am uitat pe net acum 2 sapt am vazut la datele de contact..UCRAINA....acum vad ca nu mai apare pe site...am niste dubii caci am auzit ca in Ucraina se fac rochii pt Paris. Iti alegi modelul si mi0-a is k o aduce din Franta...dar daca nu iti place cum iti sta?..cu toate ca ei o mai retuseaza..cam asta este nu? Dupa mine cele mai interesante sunt din colectia Herve, dar mi-au zis k alea sunt pese 600 de euro...

roxana_amariei
12.01.2009, 19:21:29
Am fost si eu la magazinul din centru..L'empire du mariage...k sa aveti o idee de rochiile care le au uitati-va pe internet pe www.mariageaparis.com. Rokiile (http://www.mariageaparis.com. Rokiile) cica le aduc de la Paris..dar eu cand m-am uitat pe net acum 2 sapt am vazut la datele de contact..UCRAINA....acum vad ca nu mai apare pe site...am niste dubii caci am auzit ca in Ucraina se fac rochii pt Paris. Iti alegi modelul si mi0-a is k o aduce din Franta...dar daca nu iti place cum iti sta?..cu toate ca ei o mai retuseaza..cam asta este nu? Dupa mine cele mai interesante sunt din colectia Herve, dar mi-au zis k alea sunt pese 600 de euro...

M-am uitat si eu pe site si mi-au placut cateva modele de la Nana Couture si Mkarin. O sa fac o vizita magazinului cat de curand.

clayre
14.01.2009, 10:43:44
Buna....si eu sant tot din sv...dar momentan sant in UK....puteti sa imi recomandati anumite firme din oras care se ocupa cu amenajarea salii de nunta....poate aveti ceva cunostinte....multumesc...si bafta la pregatiri....
;-)

BBjulie
14.01.2009, 16:59:58
vad ca nu-s unica miresica de pe aici care-si programeaza sedintele de cautare a rochitei in functie de sesiune;)) s-ar putea sa ne intalnim prin magazine;)

:* Mult succes Annyy in sesiune! Uff...sa ma vad scapata de sesiune...si gt! ..ca sa-mi priasca plimbarile prin magazine.. pupic:*

Mult succes si celorlalte miresici aflate in...stresiune ! :*

gradiana
15.01.2009, 19:16:18
Buna....si eu sant tot din sv...dar momentan sant in UK....puteti sa imi recomandati anumite firme din oras care se ocupa cu amenajarea salii de nunta....poate aveti ceva cunostinte....multumesc...si bafta la pregatiri....
;-)
buna , si eu voi fi miresica in suceava, eu am semnat deja contract pentru decorarea salii cu inateo-design, si mie mi-au fost recomandati si chiar mi-a placut ce am vazut, dar na ce sa iti spun gusturile nu se discuta.Eu am fost multumita si de pret si in plus ma ajuta si cu florile la un pret mai bun ca in florarii.Au si poze pe site, in plus tipa e draguta, apropiata de varsta noastra si mi-a placut ca nu mi-a impus ea nimik. Oricum Bafta la cautat si pupici

AnnyyAnnyy
17.01.2009, 18:56:37
:* Mult succes Annyy in sesiune! Uff...sa ma vad scapata de sesiune...si gt! ..ca sa-mi priasca plimbarile prin magazine.. pupic:*

Mult succes si celorlalte miresici aflate in...stresiune ! :*
multumesc , la fel si tie...eu odata scapata de sesiunea asta dau de alta belea:licenta#-o
Dar totusi de prin februarie ma apuc de cautat rochita:D

elenamau
18.01.2009, 19:40:13
Am fost si eu , cu o prietena, la magazinul Marriage a Paris. Astept sa aud si parerile voastre, poate sunt eu cu capul. In loc de buna ziua... "va descaltati imediat"......, ok, fara sa ne dea niste papuci de interior. Am luat telefonul, sa dau un apel.... "Nu aveti voie sa faceti fotografii. Este interzis. La camera ne urmareste seful , direct din Paris si nu aveti voie." Ok. Nu aveam aceasta intentie . Cat costa rochia asta? ... Nu stiu, sa vina doamna ( banuiesc , sefa) si ea va face pretul pe loc. Dupa ce? Dupa fata? Dupa vreme? Era un mire, isi cauta o camasa si vanzatoarea in convingea sa o cumpere, fara a o proba, ca cica este interzis, ea stie sigur ca asta ii este buna lui. Mi-am luat papuceii si am taiat-o.:[email protected]

lenutza1984
18.01.2009, 22:46:36
perfecta dreptate
"nu puteti intra decat descaltate"
cat costa rochia: "incepand de la ..."
pot sa vad o rochie din magazin si sa o probez sa vad materialul: "nu"
pun mana pe catalog si imi spune ca preturile incep e la 600 e
deci nu ai nici o problema
nu te invita sa vezi rochiile, sa le atingi, daca iti mai pot oferi si altceva
mi-a tinut prelegere ca e singurul magazin din tara si ca toata lumea pleca la expozitie
pot vedea rochiile care le aveti pt expozitie: "nu", vin doar pe comanda din paris in trei zile ceea ce nu prea imi vine a crede

cellya25
19.01.2009, 09:37:24
Acesta este tratamentul pentru clienti? Interesant ...voiam si eu sa merg sa probez ceva dar .....imi iau gandul :-s Si eu am auzit cum mai zicea cineva pe aici ca acele rochii sunt aduse din Ucraina ..deci?Eu am fost in Piatra Neamt anul trecut si m-am uitat la rochii , aveam o parere mult mai buna despre magazinele de acolo , rochiile au preturi enorme , ca sa nu mai zic ca un voal scurt brodat pe margini costa peste 3 mil8-}

danutza78
19.01.2009, 09:56:41
Bleah... ingrozitor!!! :-w
Pai asa se castiga clientii?? Descaltandu-i si repezindu-i??
Nici nu calc pe-acolo... clar!!!
Merci de informatie! >:D<

perfecta dreptate
"nu puteti intra decat descaltate"
cat costa rochia: "incepand de la ..."
pot sa vad o rochie din magazin si sa o probez sa vad materialul: "nu"
pun mana pe catalog si imi spune ca preturile incep e la 600 e
deci nu ai nici o problema
nu te invita sa vezi rochiile, sa le atingi, daca iti mai pot oferi si altceva
mi-a tinut prelegere ca e singurul magazin din tara si ca toata lumea pleca la expozitie
pot vedea rochiile care le aveti pt expozitie: "nu", vin doar pe comanda din paris in trei zile ceea ce nu prea imi vine a crede

danutza78
19.01.2009, 09:58:37
Am o intrebare!
Biserica Sf. Vineri e cea de la Mobila, din spate? Si daca da... ai vorbit deja cu preotul de acolo? Imi place ca locatie ca are si curte.... ;-)

multumesc , la fel si tie...eu odata scapata de sesiunea asta dau de alta belea:licenta#-o
Dar totusi de prin februarie ma apuc de cautat rochita:D

danutza78
19.01.2009, 10:02:13
Eu m-am tot uitat pe internet pana acum la rochite... Ca sa va incantati ochisorii incercati http://www.sanpatrick.com/sp2009/indexSp2009.html sunt absolut superbe. Si au si magazin in Iasi. Probabil ca au preturi destul de mari... insa tot le-as face o vizita. Cine stie poate au si pt bugetul meu... \:D/

andrada21
19.01.2009, 15:01:10
Am o intrebare!
Biserica Sf. Vineri e cea de la Mobila, din spate? Si daca da... ai vorbit deja cu preotul de acolo? Imi place ca locatie ca are si curte.... ;-)
da aia e .si eu am acolo.nu am vb cu preotul ci cu o femeie care se ocupa cu "programarile"asta a fost in iarna.a notat intr un caiet data nuntii si ora la care vrem.si eu ma intreb daca ar trb insa sa mai mergem sa vedem daca totul e in regula.

AnnyyAnnyy
19.01.2009, 15:19:00
Am o intrebare!
Da, aia e Sf. Vineri.
Si nu, n-am vb cu preotul pt ca nu el se ocupa de programari.Doamna aia care vinde carti religioase si lumanari se ocupa de treaba asta.Ea te "trece la caiet" ;) Cu preotul o sa vb prin vara, cand merg cu iubi sa ma spovedesc,inainte de nunta.
PS daca in poza de la avatar esti tu(si evident ca esti tu, ca nu vad rostul postarii unei poze a altei persoane;))) imi pari extrem de cunoscuta.Cred ca ne stim macar din vedere:D

AnnyyAnnyy
19.01.2009, 15:20:33
da aia e .si eu am acolo.nu am vb cu preotul ci cu o femeie care se ocupa cu "programarile"asta a fost in iarna.a notat intr un caiet data nuntii si ora la care vrem.si eu ma intreb daca ar trb insa sa mai mergem sa vedem daca totul e in regula.
pai mergi cu 2 sapt inainte de nunta si vb exact si cu preotul si cu cei de la cor.ca tot vb de cor, ai idee cat costa?eu de 4 luni ma tot pornesc sa vb de cor, si numai nu ma "sincronizez" cu dirijorul:D

AnnyyAnnyy
19.01.2009, 15:41:04
Bleah... ingrozitor!!! :-w
Pai asa se castiga clientii?? Descaltandu-i si repezindu-i??
Nici nu calc pe-acolo... clar!!!
Merci de informatie! >:D<
eu imi fac timp chit ca am sesiune si ma infiintez acolo.Imi plac la nebunie p******le astea cu 12 clase facute la scoala de arte si meserii care se cred importate doar pt c-au ajuns vanzatoare la un magazin de semi-lux.O sa ma imbrac la tol festiv special pt dumnealor,imi iau greata si fitele la mine si le dau eu peste nasuc.Va razbun fetelor>:) numai sa am timp.Daca-l iau si pe iubi cu mine, alea-si dau demisia, sau vor fi concediate in urma reclamatiilor lui.E mai rau ca mine cu "tipele" de genul asta...

BBjulie
20.01.2009, 11:56:16
Am fost si eu , cu o prietena, la magazinul Marriage a Paris. Astept sa aud si parerile voastre, poate sunt eu cu capul. In loc de buna ziua... "va descaltati imediat"......, ok, fara sa ne dea niste papuci de interior. Am luat telefonul, sa dau un apel.... "Nu aveti voie sa faceti fotografii. Este interzis. La camera ne urmareste seful , direct din Paris si nu aveti voie." Ok. Nu aveam aceasta intentie . Cat costa rochia asta? ... Nu stiu, sa vina doamna ( banuiesc , sefa) si ea va face pretul pe loc. Dupa ce? Dupa fata? Dupa vreme? Era un mire, isi cauta o camasa si vanzatoarea in convingea sa o cumpere, fara a o proba, ca cica este interzis, ea stie sigur ca asta ii este buna lui. Mi-am luat papuceii si am taiat-o.:[email protected]

POFTIIIM??? dar ce tratament e asta?!?!?! "Descaltzarea!"...pfff....Adios!<:-P si toate cele bune! ....pai ce fac..imi iau rochie ca-mi place ce vad pe o foaie de hartie? sau cum? Hai ca e prea de tot... Iar cu fotografiatul...dc ma rog frumos n-ai voie?! :-L Nu ma duc sa-mi cos singura acasa..sau fur modelul si vand la o casa de moda:> ....Asta-i buna..!

Annyy....razbuna-ne pana mergem si noi:> ...daca mai e de mers;)) ...

AnnyyAnnyy
20.01.2009, 12:12:07
^momentan sesiunea ma impiedica, dar de facut o vizita tot le fac d-soarelor si d-nelor de acolo.Imi iau d-sorica de onoare si mergem peste ele:))Si va garantez eu ca nici nu ma voi descalta si nici nu vor mai avea tupeul sa ma ia de sus odata ce dau nas in nas cu mine:am eu un dar asa de-a pune la punct persoanele care se cred mai mult decat sunt:DUrasc sa intru intr-un magazin si sa fiu tratata cum au fost tratate fetele de mai sus,si-n general cand sunt pusa in fata unor astfel de vanzatoare,fac tot posibilul sa le axplic cat mai taios cine e "sefu'" , care e rolul lor vis-a-vis de mine ca client.

andrada21
20.01.2009, 14:17:30
daca a te descalta e o regula impusa de patron....nu prea ai ce face.crede ma ca lucrez intr un loc unde sunt niste reguli prostesti(copii nu au voie sub 6 ani,fara bagaje,etc...)si toata ziua fara sa vreau ma cert cu oamenii ...nu pun la sufl;et dar cateodata ma ating totusi cuvintele"nesimtita,imfumurata" si putini sunt aia care inteleg ca nu fac de capul meu ci sunt niste reguli (care nu eu le am facut).in rest si eu sunt contra vanzatoarelor care cred ca au nu stiu ce functie.

elenamau
20.01.2009, 15:14:37
Abia astept sa ne povestesti si experienta ta. Pentru cele care au incheiat deja contract cu firma de decoratiuni...Ce pret dati pentru o husa de scaun? Pentru suportul de la flori? Mai detaliat decat ca suma totala?

AnnyyAnnyy
20.01.2009, 18:20:48
daca a te descalta e o regula impusa de patron....nu prea ai ce face.crede ma ca lucrez intr un loc unde sunt niste reguli prostesti(copii nu au voie sub 6 ani,fara bagaje,etc...)si toata ziua fara sa vreau ma cert cu oamenii ...nu pun la sufl;et dar cateodata ma ating totusi cuvintele"nesimtita,imfumurata" si putini sunt aia care inteleg ca nu fac de capul meu ci sunt niste reguli (care nu eu le am facut).in rest si eu sunt contra vanzatoarelor care cred ca au nu stiu ce functie.
Crede-ma ca nici un patron intreg la minte nu impune o regula gen : "descaltarea si-n sosete la shopping prin magazin".Sa fim serioase.daca asa ceva s-ar intampla, respectivul magazin n-ar mai trebui sa se considere de lux.Inteleg sa ti se dea folii din alea protectoare pt incaltaminte atunci cand afara este noroi sau chiar ori de cate ori intrii in magazin,dar in nici un caz nu voi intelege cum un magazin cu asa pretentii impune clientelei descaltarea pana la sosete.C'mon!daca asta e lux si fita, eu una ma lipsesc...Mie mai degraba mi se pare lene exagerata din partea vanzatoarelor, care probabil nu vor sa intrebuinteze un mop prea des la locul de munca.Pt ca sa fim serioase, nu cred ca vreuna din noi intra in cabina de proba cu papucii de pe strada ca sa probeze rochite.
Cat despre faza cu " nu aveti voie sa probati"...nu inteleg ce-ar dori d-nele de acolo?sa-mi iau rochia la ochi?sa ma iau dupa capul lor si sa comand ce-mi spun ele si pe masura sugerata de dumnealor?Nu stiu cum isi imagineaza ele ca vor face vanzare in felul asta, insa eu bat pariu ca pana in 2010, luna ianuarie, in locul "respectabilului" magazin va aparea alta "cosmelie":)) Am eu asa o vaga presimtire>:)
Partea cu interzicerea fotografierii articolelor sa zicem ca o inteleg, pt ca o practica si saloane mai importante gen Atelier Diagonal, Donna Alba, etc...desi banuiesc ca nimeni nu s-a gandit ca modelele sunt deja expuse pe site, si cine vrea sa-si faca o copie pe comanda poate f frumos sa dea print direct de acolo:))

Lucyaly
21.01.2009, 13:10:39
Stie cineva ce preturi au la Casa Mirilor..am vazut pe site ca au de toate...de la rochii de mireasa la costume de miri, verighete etc..in ceea ce priveste magazinul mai sus discutat..nu stiu ce sa zic..eu cand am fost la inaugurare...chiar a intrat cineva sa se intereseze de rochii..si a fost f bine tratata..chiar invitata sa probeze..i s-au dat cataloage...si ne-au explicat si noua celor prezenti ca nu ne costa nimic sa probam atunci cand dorim vreun articol...nu vreau sa pun la indoiala credibitatea cuiva dar chiar nu mi-am facut o parere proasta despre magazin...

Lucyaly
21.01.2009, 13:11:55
Stie cineva ce preturi au la Casa Mirilor..am vazut pe site ca au de toate...de la rochii de mireasa la costume de miri, verighete etc..in ceea ce priveste magazinul mai sus discutat..nu stiu ce sa zic..eu cand am fost la inaugurare...chiar a intrat cineva sa se intereseze de rochii..si a fost f bine tratata..chiar invitata sa probeze..i s-au dat cataloage...si ne-au explicat si noua celor prezenti ca nu ne costa nimic sa probam atunci cand dorim vreun articol...nu vreau sa pun la indoiala credibitatea cuiva dar chiar nu mi-am facut o parere proasta despre magazin...

Am uitat sa intreb daca stiti coritorese de rochii de mireasa..croitorese de lux..care sa faca copii ale unor rochii de prin reviste sau site-uri...Multumesc

AnnyyAnnyy
21.01.2009, 19:24:58
Am uitat sa intreb daca stiti coritorese de rochii de mireasa..croitorese de lux..care sa faca copii ale unor rochii de prin reviste sau site-uri...Multumesc
asa "servicii" gasesti la Cernauti.Orice model doresti, daca duci fotografie, ti se face pe masura si dupa dorinta ta...dar detalii prea multe nu pot da, pt ca nu prea m-a interesat aspectul.Spun doar ce stiu de la prietene care au apelat la asa ceva.
LATER EDIT: Casa Mirilor unde este?deasupra restaurantului Latino? chiar n-am idee,lamuriti-ma si pe mine.Multumesc.

danutza78
22.01.2009, 08:29:27
Merci pentru informatie. >:D<
Da, eu sunt in poza. Ce-i drept un pic mai aranjata decat sunt in realitate. :-p Se prea poate sa ne cunoastem. ;;) Eu lucrez la Loial.

quote=AnnyyAnnyy;1368152]Da, aia e Sf. Vineri.
Si nu, n-am vb cu preotul pt ca nu el se ocupa de programari.Doamna aia care vinde carti religioase si lumanari se ocupa de treaba asta.Ea te "trece la caiet" ;) Cu preotul o sa vb prin vara, cand merg cu iubi sa ma spovedesc,inainte de nunta.
PS daca in poza de la avatar esti tu(si evident ca esti tu, ca nu vad rostul postarii unei poze a altei persoane;))) imi pari extrem de cunoscuta.Cred ca ne stim macar din vedere:D[/quote]

AnnyyAnnyy
22.01.2009, 13:57:55
De stiut te stiu, dar numai din vedere...de prin oras, ca eu cu Loialul-ul n-am prea avut treaba.
Vad ca ai nunta la conac...cu ce culori decorezi sala?

Alinella
22.01.2009, 20:45:06
Abia astept sa ne povestesti si experienta ta. Pentru cele care au incheiat deja contract cu firma de decoratiuni...Ce pret dati pentru o husa de scaun? Pentru suportul de la flori? Mai detaliat decat ca suma totala?

Mie imi ia asa: 3ron/scaun, masa mirilor+masa de primire, cosulete, penute, 2 sfesnice, casura pentru dar 200ron, arcada intrare 150ron,covor rosu gratuit, 25ron/stalpisor la intrarea in restaurant, 20ron per aranjament pe masa invitatilor cu jerbera, in jur de 120 ron aranjamentul de pe masa mirilor trandafiri+jerbera..si imi face tot ea si celelalte aranjamente florare de care am nevoie: buchet, floarea mirelui, etc..

AnnyyAnnyy
22.01.2009, 21:17:12
Mie imi ia asa: 3ron/scaun, masa mirilor+masa de primire, cosulete, penute, 2 sfesnice, casura pentru dar 200ron, arcada intrare 150ron,covor rosu gratuit, 25ron/stalpisor la intrarea in restaurant, 20ron per aranjament pe masa invitatilor cu jerbera, in jur de 120 ron aranjamentul de pe masa mirilor trandafiri+jerbera..si imi face tot ea si celelalte aranjamente florare de care am nevoie: buchet, floarea mirelui, etc..
cine-ti decoreaza?pm cu nr de tel si detalii pls:D[-o< [-o< [-o< Multumesc^:)^

pufulica
23.01.2009, 16:22:03

200 de ron casuta pt dar?? :O
mie de la agentie mi-a dat-o bonus...

gradiana
23.01.2009, 16:52:53
200 de ron casuta pt dar?? :O
mie de la agentie mi-a dat-o bonus...
Cred ca miresica s-a referit la toate la un loc 200 ron, ca nu are cum sa coste atat doar casuta.Nu stiu cu cine are contract dar cam aceleasi preturi le-am obtinut si eu doar florile ma costa mai scump.

Alinella
23.01.2009, 22:52:05
Ei nu doar casuta:))..toate la un loc sunt 200ron..masa mirilor e 200ron in care intra celelalte bonus cum ar veni..;;)

andrada21
24.01.2009, 08:21:05
pe cine ai ?eu am ales inateo designe.am acma aceleasi tarife.poop

andrada21
24.01.2009, 08:21:46
pe cine ai ?eu am ales inateo designe.am cam aceleasi tarife.poop

Alinella
24.01.2009, 11:31:11
Tot pe ea:-D..pupici

irina_s86
29.01.2009, 17:59:37
Acesta este tratamentul pentru clienti? Interesant ...voiam si eu sa merg sa probez ceva dar .....imi iau gandul :-s Si eu am auzit cum mai zicea cineva pe aici ca acele rochii sunt aduse din Ucraina ..deci?Eu am fost in Piatra Neamt anul trecut si m-am uitat la rochii , aveam o parere mult mai buna despre magazinele de acolo , rochiile au preturi enorme , ca sa nu mai zic ca un voal scurt brodat pe margini costa peste 3 mil8-}

buna!am vazut k faci nunta la Brandusa (ca si mine de altfel)...cum ti se pare k eu am auzit k vorbeste cam mult si nu face nimic din ce zice?numai k am auzit prea tarziu...contractul era deja semnat asa ca m-am resemnat, sper sa avem noroc si sa iasa bine...si am facut k ti-ai ales cine sa-ti orneze...de ce?k doar sala e gata ornata...ce mai faci in plus? mie si asa mi se pare cam incarcata si parca nu-mi mai place asa mult ca la inceput...daca facem nunta in acelasi loc sper sa ne mai impartasim din experiente;-)

BBjulie
30.01.2009, 17:34:31
Buna, eu am avut nunta anul trecut la restaurantul Polaris, in sala B care a fost recent renovata si arata super, nici sala A nu arata rau mai ales daca e decorata. Eu ti-as recomanda sala B chiar daca ai 150 de invitati, eu am avut 200 deci nu e prea mare diferenta ;-) cu mai putini invitati ai mai mult spatiu pt ringul de dans<:-P
Daca mai vrei detalii sunt prin zona :smile:

*Frumoasa rochitza ...din cat se vede in pozica..De unde e luata...? Nu vrei sa pui o poza in album?;;) :*

marya_anca
31.01.2009, 10:58:33
*Frumoasa rochitza ...din cat se vede in pozica..De unde e luata...? Nu vrei sa pui o poza in album?;;) :*

Ma bucur ca iti place rochita mea :smile: Am cautat-o mult dar a meritat;;) am luat-o de la white lady din piatra neamt.
Poze cu rochita mea gasesti aici http://www.miresici.ro/showthread.php?t=16227 la sectiunea bazar, pt ca isi cauta o noua proprietara pe care sa o faca printesa :)

Cine stie poate iti place si ne potrivim la masuri, iar eu vin la Falticeni sapt viitoare>:D< ....pretul este negociabil !!!

marya_anca
31.01.2009, 11:04:48
casa de piatra marya_anca! iti multumesc in avans pentru ajutor, deocamdata tu esti sigura miresica de pe forum care a avut nunta acolo, si as aprecia foarte mult daca m-ai ajuta cu cateva sfaturi, cred ca o sa-ti trimit pm cand va fi cazul,^:)^ deocamdata abia astept sa vad restaurantul sa-mi fac o impresie...... dar asta se va intampla abia in aprilie..
crezi ca ai putea atasa cateva poze cu sala decorata?
mersi!

acum sunt la servici dar cu siguranta cand ajung acasa o sa iti trimit cateva poze sa iti faci o impresie despre cum arata sala B
Daca pot sa iti fiu de ajutor cu cateva sfaturi, cu cea mai mare placere:*

symona23
31.01.2009, 18:39:09
mersi mult! >:D< intr-adevar rochia ta e foarte frumoasa, iar tie iti sta minunat! foarte frumoase sunt si pozele cu voi. felicitari!

danutza78
02.02.2009, 11:46:28
De stiut te stiu, dar numai din vedere...de prin oras, ca eu cu Loialul-ul n-am prea avut treaba.
Vad ca ai nunta la conac...cu ce culori decorezi sala?
Auriu si albastru.

BBjulie
02.02.2009, 13:41:46
Ma bucur ca iti place rochita mea :smile: Am cautat-o mult dar a meritat;;) am luat-o de la white lady din piatra neamt.
Poze cu rochita mea gasesti aici http://www.miresici.ro/showthread.php?t=16227 la sectiunea bazar, pt ca isi cauta o noua proprietara pe care sa o faca printesa :)

Cine stie poate iti place si ne potrivim la masuri, iar eu vin la Falticeni sapt viitoare>:D< ....pretul este negociabil !!!

Ma repet...foarte frumoasa rochitza si finutza! Insa nu cred ca ne potrivim la masuri...sunt mai inaltutza..si voi avea si toculetz inaltutz... Astfel..cred ca optez sa mai caut rochita visurilor...si astept si targul din Iasi...poate poate o voi gasi......
>:D<

andrada21
03.02.2009, 19:27:24
mersi pentru id, te-am adaugat, initial nu l-am vazut si ti-am timis un pm, sper sa nu te plictiseasca.^:)^
ma bucur sa aud lucruri bune despre restaurantul polaris. nu cred totusi ca voi colabora cu firme de aranjamente din falticeni, o sa incerc sa contractez o firma din iasi daca va fi posibil sau suceava, ca am vazut ca au o gama diversa de aranjamente pentru sala, dar ma intai astept sa rezolvam problema cu contractul. te tin la curent.
pupici;;)
nici in sv nu se ocupa ei de aranjamente.eu am facut contract cu o firma de aici doar ca sincer nu prea am ce face scaunele sunt din piele si as vrea sa le las asa,mesele au fata din satin visiniu si alb,deci cred ca o sa fac intrarea masa mirilor ceva f simplu...poopici

andrada21
04.02.2009, 18:19:11
vai mie mi se pare k nu mai trece timpul...vreau sa vina odata ziua mult asteptata...la mine mai sunt 7 luni si nu mai stiu ce sa fac...am gasit muzica, cameraman, am cautat verighetele, am facut invitatiile (ramane doar scrisul) am luat bautura si nu mai stim ce sa mai facem ca sa nu fim incarcati cu toate problemele care se pot rezolva inainte de nunta...stie cineva care ar fi urmatorul pas k noua ni se pare k am facut tot...si un sfat pentru miresici:intrebati de bautura (in special vin, bere) si la defelcom k au o multime de oferte (de genul 5+1 gratis sau altele) in rest spor la pregatiri tuturor!
eu mai am 3 luni si mi se pare ca mai am o multime de treburi!sper sa rezolvam luna asta cu invitatiile dar tot mai am multe...

symona23
05.02.2009, 13:52:31
foarte bune remarcile tale Anny. ebine de stiu ca sa poti preveni neplaceri ulterioare.=D> dar ce te faci in cazul in care cameramanul e din iasi ...? #-o eu am vazut pe site un album foto al unei miresici din iasi care era pur si simplu demential si mi-as dori foarte tare sa ne faca si nou albumul de nunta. daca nu se poate voi incerca sa gasesc unul bun in suceava si gata....

AnnyyAnnyy
05.02.2009, 16:34:24
foarte bune remarcile tale Anny. ebine de stiu ca sa poti preveni neplaceri ulterioare.=D> dar ce te faci in cazul in care cameramanul e din iasi ...? #-o eu am vazut pe site un album foto al unei miresici din iasi care era pur si simplu demential si mi-as dori foarte tare sa ne faca si nou albumul de nunta. daca nu se poate voi incerca sa gasesc unul bun in suceava si gata....
Pai e f simplu si in cazul tau; Nu trebuie sa renunti la fotograful din Iasi, trebuie doar sa ii explici atunci cand vorbiti despre contract ca sala voastra din Sv are o iluminare nu tocmai ok pt filmari de o buna calitate.Asa o sa stie sa-si ia dupa el sculele si tot ce ii trebuie pt a remedia inconvenientul.;-) Nu-ti fa griji, garantat are tot ceea ce-i trebuie, pt ca in general cameramanii/fotografii care au dvd-uri/albume foto "dementiale" cum le numesti tu, au si servicii ireprosabile duse la bun sfarsit cu ajutorul unor scule "demential" de performante si de scumpe totodata;))

cellya25
06.02.2009, 12:55:36
vai mie mi se pare k nu mai trece timpul...vreau sa vina odata ziua mult asteptata...la mine mai sunt 7 luni si nu mai stiu ce sa fac...am gasit muzica, cameraman, am cautat verighetele, am facut invitatiile (ramane doar scrisul) am luat bautura si nu mai stim ce sa mai facem ca sa nu fim incarcati cu toate problemele care se pot rezolva inainte de nunta...stie cineva care ar fi urmatorul pas k noua ni se pare k am facut tot...si un sfat pentru miresici:intrebati de bautura (in special vin, bere) si la defelcom k au o multime de oferte (de genul 5+1 gratis sau altele) in rest spor la pregatiri tuturor!

La Biserica ati fost? si acolo trebuie sa va programati data nuntii si ora, noi am fost deja...deacum sa mergem si la primarie sa vedem cum se procedeaza sa oficiem cununia civila in Biserica, am vazut si noi modele de invitatii, am cautat ceva mai ieftinut si mai simplu, si deacum vreau sa-mi fac marturiile.Analizele pentru nunta cu cat timp innainte oare se fac ...de asta nu mai stiu#-oTrebuie sa vb si de prajituri si tort....oare ce o mai fi?

andrada21
06.02.2009, 18:28:21
analizele nu poti sa le faci mai repede de 14 zile!!atat au valabilitate

irina_s86
06.02.2009, 19:11:18
La Biserica ati fost? si acolo trebuie sa va programati data nuntii si ora, noi am fost deja...deacum sa mergem si la primarie sa vedem cum se procedeaza sa oficiem cununia civila in Biserica, am vazut si noi modele de invitatii, am cautat ceva mai ieftinut si mai simplu, si deacum vreau sa-mi fac marturiile.Analizele pentru nunta cu cat timp innainte oare se fac ...de asta nu mai stiu#-oTrebuie sa vb si de prajituri si tort....oare ce o mai fi?

Inca nu am fost la biserica...am vazut k voi ati ales Sfantul Andrei si stiu k acolo tb sa mergi mai din timp daca vrei sa alegi o anumita ora pt k sunt o gramada de nunti din burdujeni, noi insa o sa alegem o bisierica din oras si cred k mai avem timp, iar in ceea ce priveste prajiturile doar ne-am interesat cam de unde putem lua...insa e tot devreme

prapadeala
19.02.2009, 13:46:40
Buna miresici :)

Au mai fost mutate din mesaje la:
Restaurante_in_suceava (http://www.miresici.ro/showthread.php?t=17237)
Foto_la_nuntile_Sucevene (http://www.miresici.ro/showthread.php?t=14050)
Rochia_de_mireasa_si_costumul_de_mire_in_suceava (http://www.miresici.ro/showthread.php?t=10760)
DJ_formatii_interpreti_Suceava (http://www.miresici.ro/showthread.php?t=13650)

Va rog sa postati la subiectele potrivite pentru a ajuta viitoarele miresici cand cauta informatii si sfaturi >:D<

AnnyyAnnyy
19.02.2009, 20:02:46
^multumim ca ne-ai organizat asa structurat :D we needed that :">

prapadeala
19.02.2009, 20:20:25
^multumim ca ne-ai organizat asa structurat :D we needed that :">

Daca mai vedeti mesaje care nu sunt 'la locul lor' nu ezitati sa folosti triunghiuletul cu semnul exclamarii in dreapta fiecarui mesaj (report post) >:D<

lulia
22.02.2009, 21:10:26
Buna la toate miresicile din Suceava !
Tot uitandu-ma pe forumul judetului Suceava am observat ca nu s-a vorbit nicaieri despre tema pe care o alegeti la nunta, daca este necesara o tema si care ar putea fi aceasta..
Astept sugestii si pareri >:D<

irinaririna
23.02.2009, 14:20:38
hm... nu m-am gandit la o tema... tu ce idei ai?? Avem nunta in aceeasi zi ;)). O faci in restaurant sau in Sala Polivalenta?

lulia
23.02.2009, 15:07:25
hm... nu m-am gandit la o tema... tu ce idei ai?? Avem nunta in aceeasi zi ;)). O faci in restaurant sau in Sala Polivalenta?

In sala polivalenta ..da si o avem in aceeasi zi, desi initial mi s-a parut ca la tine era fixata o data din iunie, poate nu am vazut eu bine .
Nu m-am gandit la o tema inca , am sa mai caut pe site-urile de afara ca sunt mai obisnuite nuntile tematice , dar eram curioasa daca vreo miresica de pe aici s-a gandit .

p.s. ms pt pm

andreea22
26.02.2009, 14:40:32
buna..eu am avut nunta anul trecut si tema nuntii mele au fost fluturasii..am avut fluturi pe arcada de la intrare,la masa de primire,masa mirilor si prinsi la spatele scaunului,sau sus de tavan etc.nu pot sa pun poze cu sala pt ca sunt prea mari..sunt foarte multe subiecte despre nunti tematice aici : http://www.miresici.ro/forumdisplay.php?f=109

lulia
26.02.2009, 15:51:46
Ms pentru raspuns andreea, stiam de topicul despre nuntile tematice, eram doar curioasa ce teme isi aleg miresicile de la noi din suceava ;))
Am vazut cateva fotografii de la nunta ta la niste prieteni si aratau foarte bine fluturasii . Felicitari si casa de piatra. :smile:

Alinella
26.02.2009, 17:51:35
buna..eu am avut nunta anul trecut si tema nuntii mele au fost fluturasii..am avut fluturi pe arcada de la intrare,la masa de primire,masa mirilor si prinsi la spatele scaunului,sau sus de tavan etc.nu pot sa pun poze cu sala pt ca sunt prea mari..sunt foarte multe subiecte despre nunti tematice aici : http://www.miresici.ro/forumdisplay.php?f=109

Buna..in primul rand vreau sa zic ca ai avut o rochita suuuuperba:x:x..si eu am nunta la bradet anul asta si vreau muuulti si eu fluturi..multi fluturi albi si roz..am achizitionat cativa deja dar imi mai trebuie o multime..

andreea22
26.02.2009, 18:02:46
Buna..in primul rand vreau sa zic ca ai avut o rochita suuuuperba:x:x..si eu am nunta la bradet anul asta si vreau muuulti si eu fluturi..multi fluturi albi si roz..am achizitionat cativa deja dar imi mai trebuie o multime..

buna..multumesc..eu am avut fluturi albi si mov..si de la firma de decoratiuni dar si cumparati de mine ..si in suceava am gasit dar prea putini

BDiana
27.02.2009, 15:55:08
Salut!
Ma gandesc ca discutiile de aici: http://www.miresici.ro/showthread.php?t=11897&page=7 si aici: http://www.miresici.ro/showthread.php?t=17684 va privesc direct... :)

anette10
03.03.2009, 17:13:22
Ma gandeam ca ar fi bine sa avem un locusor al nostru unde sa discutam avand in vedere ca avem marele eveniment in aceasi perioada si in acelasi oras si avem cam aceiasi pasi de urmat in organizare. Bineinteles, sfaturile miresicilor din 2009 si de mai devreme sunt foarte pretioase si ne vor fi de mare folos, asa ca va asteptam pe la noi sa va dati cu parerea >:D<
Deci haideti sa vedem fiecare in ce stadiu este: eu pana acum am aranjat doar restaurantul (nici pt asta nu e semnat inca contractul:D, imediat ce se rezolva va dau si detaliile) si habar nu am cu ce ar trebui sa continui sa ma agit. Voi cum stati? :*

AnnyyAnnyy
03.03.2009, 19:53:42
Ma gandeam ca ar fi bine sa avem un locusor al nostru unde sa discutam avand in vedere ca avem marele eveniment in aceasi perioada si in acelasi oras si avem cam aceiasi pasi de urmat in organizare. Bineinteles, sfaturile miresicilor din 2009 si de mai devreme sunt foarte pretioase si ne vor fi de mare folos, asa ca va asteptam pe la noi sa va dati cu parerea >:D<
Deci haideti sa vedem fiecare in ce stadiu este: eu pana acum am aranjat doar restaurantul (nici pt asta nu e semnat inca contractul:D, imediat ce se rezolva va dau si detaliile) si habar nu am cu ce ar trebui sa continui sa ma agit. Voi cum stati? :*
in general dupa ce semnezi contractul cu restaurantul urmeaza contractarea formatiei, si sa vb la biserica(sunt unele in Sv la care ai nevoie de programare din timp pt a avea cununia la ora dorita de tine).Apoi incet incet urmeaza contractul cu firma de decorat(eu personal inca n-am ajuns la cap asta:D), invitatiile...Ai vreme berechet. Trust me, eu am nunta in 2009 si inca nu ma stresez:D spun inca pt ca parca vad ca peste o luna o sa ma dau de ceasul mortii=)):-s

lulia
03.03.2009, 19:58:21
Eu am semnat contractul pentru restaurant, vineri sper sa semnez si cu muzica..pentru ca abia atunci ajung ei in Suceava..iar foto si video inca mai caut. In rest mai am timp, inca nu m-am hotarat la ce biserica vreau sa fie cununia religioasa si nici in ce culori sa ornez sala. Dar cum ma hotarasc am sa incerc sa le rezerv si pe acestea. Sa vedem si alte miresici de 2010 in ce stadiu sunt cu pregatirile.>:D<

Mirra_Bella
03.03.2009, 20:22:12
Eu am semnat contractul cu restaurantul si cu formatia...in rest inca nu ma grabesc...este timp suficient

irinaririna
04.03.2009, 08:00:32
Buna. si eu mi-am rezervat localul si formatia. Vreau sa-mi iau si votca (vroiam palinca dar am renuntat... :( ) cat mai curand c am auzit ca din aprilie se scumpeste. Pentru fotografii am vorbit cu DL Doru dar pe 31 iulie nu poate fotografia el, trimite pe cineva si el doar prelucreaza. Oare sa am incredere??? :-\

anette10
04.03.2009, 10:35:51
Eu am semnat contractul cu restaurantul si cu formatia...in rest inca nu ma grabesc...este timp suficient

Mirra, vad ca ai fixat data nuntii 22/05/2010. Nu esti de religie ortodoxa? Daca da, in data respectiva nu se fac nunti, pt ca e ajunul Pogorarii Sf Duh si e smabata mortilor. Am vrut si eu la data asta si am fost la o biserica sa verific calendarul.....

lulia
04.03.2009, 11:06:33
Buna. si eu mi-am rezervat localul si formatia. Vreau sa-mi iau si votca (vroiam palinca dar am renuntat... :( ) cat mai curand c am auzit ca din aprilie se scumpeste. Pentru fotografii am vorbit cu DL Doru dar pe 31 iulie nu poate fotografia el, trimite pe cineva si el doar prelucreaza. Oare sa am incredere??? :-\

Oare chiar se scumpeste bautura din aprilie? ne gandeam si noi sa incepem sa o cumparam doar asa sa stim e ca e luata :D . Am vorbit si eu cu Doru Halip cu ceva timp in urma si initial a spus ca e ok si cand l-am sunat sa ne intalnim si-a cerut scuze si a spus ca nu si-a dat seama doar ca are o aniversare pe 31.07 si nu si-ar dori sa lucreze atunci. Eu am vazut albumele lor si pot sa spun ca lucreaza cam la fel, iar daca el face prelucrarile eu spun ca e ok. Eu nu ii iau pe ei, pentru ca il vroiam pe doru halip sau deloc, dar asta nu inseamna ca nu sunt buni. Multa bafta Irina >:D<

cellya25
04.03.2009, 13:36:05
A dat la tv ca bautura de la 01.04.2009 se scumpeste cu 40%, si pe langa bautura multe altele....daca ai banutii mergi si cumpara cel mai bine!Noi am gasit diferite promotii ...cei drept am si cautat:|

sim_sim
04.03.2009, 13:54:44
Oare chiar se scumpeste bautura din aprilie? ne gandeam si noi sa incepem sa o cumparam doar asa sa stim e ca e luata :D . Am vorbit si eu cu Doru Halip cu ceva timp in urma si initial a spus ca e ok si cand l-am sunat sa ne intalnim si-a cerut scuze si a spus ca nu si-a dat seama doar ca are o aniversare pe 31.07 si nu si-ar dori sa lucreze atunci. Eu am vazut albumele lor si pot sa spun ca lucreaza cam la fel, iar daca el face prelucrarile eu spun ca e ok. Eu nu ii iau pe ei, pentru ca il vroiam pe doru halip sau deloc, dar asta nu inseamna ca nu sunt buni. Multa bafta Irina >:D<

Iti pot recomanda tot un fotograf la fel ca si Doru Halip de fapt au lucrat amindoi pe vase de croaziera ,care spun multi ca il si intrece pe Doru si care e de gasit la prophoto Suceava si se numeste Remus.

AnnyyAnnyy
04.03.2009, 14:16:58
Oare chiar se scumpeste bautura din aprilie? ne gandeam si noi sa incepem sa o cumparam doar asa sa stim e ca e luata :D . #:-S
Eu zic ca da:-s la inceputul anului se anuntase o scumpire incepand cu 1 februarie si s-a adeverit, deci tind sa cred ca si cea din aprilie se va adeveri:-s:-<Vorba unei miresici de pe aici, daca dispui acum de bani du-te si ia bautura ca sa stai linistita ca o ai.Eu momentan am doar vodka luata:>

lulia
04.03.2009, 14:43:37
Iti pot recomanda tot un fotograf la fel ca si Doru Halip de fapt au lucrat amindoi pe vase de croaziera ,care spun multi ca il si intrece pe Doru si care e de gasit la prophoto Suceava si se numeste Remus.

ms mult de sfat.. ma interesez si va anunt cu cine am sa inchei contractul pana la urma :*

lulia
04.03.2009, 14:53:44
#:-S
Eu zic ca da:-s la inceputul anului se anuntase o scumpire incepand cu 1 februarie si s-a adeverit, deci tind sa cred ca si cea din aprilie se va adeveri:-s:-<Vorba unei miresici de pe aici, daca dispui acum de bani du-te si ia bautura ca sa stai linistita ca o ai.Eu momentan am doar vodka luata:>

Pai banutii ii avem, inseamna ca o sa trebuiasca sa ne apucam si de cumparat, doar ca eram putin nehotarati la gramaj. Iubi imi zice ca avem deja luate vreo 15 sticle de Sheridan's de 700 ml, si vrem sa luam 50 in total, 25 de pus pe masa(pentru ca o sa avem 25 de mese cel mai probabil) si 25 de rezerva. Mai vrem sa luam votca Finlandia si whisky inca nu stim Jack Daniel's sau Chivas Regal, de 750 ml amandoua, in acelasi format 25 pe masa , 25 de rezerva.
La o masa de 8 persoane ar iesi 275 ml tarie de persoana, in conditiile in care minimum ar fi 250 ml, din cate stiu eu.
Bineinteles am avea inca pe atat in caz ca trebuie.
Voi ce parere aveti? e bine? Si la whisky care il recomandati? :)

elenamau
04.03.2009, 22:09:21
Noi am luat Jack Daniel, votka si afinata. Cate o sticla de 1 l pe masa , plus de rezerva, vin 1litru/pereche si bere la dozator.

irinaririna
05.03.2009, 07:54:32
iulia nu e prea multa bautura? Eu vreau sa iau bautura la fel ca tine. Eu m-am gandit ca la 16 mese sa iau 16 sticle de sheridan's, 48 de votka, 16 sticle de wiskey, vin, bere.
MEsele sunt de 10 la conac nu? la mine cred ca sunt de 8.

AnnyyAnnyy
05.03.2009, 11:32:17
iulia nu e prea multa bautura? Eu vreau sa iau bautura la fel ca tine. Eu m-am gandit ca la 16 mese sa iau 16 sticle de sheridan's, 48 de votka, 16 sticle de wiskey, vin, bere.
depinde cat de inghesuiti vrei sa stea invitatii:D Mie la conac mi s-a spus ca mesele sunt de 8-10 pers, la alegerea mirilor

AnnyyAnnyy
05.03.2009, 11:33:20
Pai banutii ii avem, inseamna ca o sa trebuiasca sa ne apucam si de cumparat, doar ca eram putin nehotarati la gramaj. Iubi imi zice ca avem deja luate vreo 15 sticle de Sheridan's de 700 ml, si vrem sa luam 50 in total, 25 de pus pe masa(pentru ca o sa avem 25 de mese cel mai probabil) si 25 de rezerva. Mai vrem sa luam votca Finlandia si whisky inca nu stim Jack Daniel's sau Chivas Regal, de 750 ml amandoua, in acelasi format 25 pe masa , 25 de rezerva.
La o masa de 8 persoane ar iesi 275 ml tarie de persoana, in conditiile in care minimum ar fi 250 ml, din cate stiu eu.
Bineinteles am avea inca pe atat in caz ca trebuie.
Voi ce parere aveti? e bine? Si la whisky care il recomandati? :)
Chill, acum observ ca ai nunta abia in 2010, ai vreme sa iei bautura si sa te gandesti la gramaje:D

lulia
05.03.2009, 14:09:36

nu stiu ce sa zic, prefer sa-mi ramana decat sa nu am suficiente. Am intrebat-o pe andreea, ea tot la bradet a avut nunta, si mi-a spus in pm cat s-a baut la ea la nunta, si s-a baut destul de mult. Vad ca tu vrei sa iei mai multa votca, asa imi zice mama sa iau si eu ;)) da ma gandesc ca tineretul ar bea mai degraba whisky si sheridan's e super bun..:D la ala nu renunt eu . Mesele vor fi de 8 si la mine..si dilema era intre sticle de 750ml sau de 1l , dar am dat deja comanda pentru sticle de 1l. :-p
Acum am vazut ca vrei sa iei si bere, eu inca nu sunt sigura daca sa iau bere sau nu.. dar nu prea as vrea sincer, vin o sa fie si la mine.

lulia
05.03.2009, 14:16:36
Chill, acum observ ca ai nunta abia in 2010, ai vreme sa iei bautura si sa te gandesti la gramaje:D

Da stiu ;)) , dar am zis ca e ok sa o luam si acum pentru ca nu expira pana la anul, ma refer doar la tarie. Initial ne-am gandit sa luam in mai multe transe cate 10-20 sticle sa nu se simta la bani, dar avand in vedere ca se scumpeste din aprilie, am zis nah, o luam toata si gata ..am mai scapat de o grija. <:-P
Ne-a spus si baiatul care ne-o aduce ca sigur se va scumpi din aprilie..asa ca cine nu si-a luat-o inca si are nunta anul asta..ar fi indicat sa se grabeasca ca e pacat sa plateasca mai mult dupa .>:D<

andrada21
21.03.2009, 23:33:20
fetele da aici de ce nu mai scrie nimeni?

lulia
21.03.2009, 23:42:47
fetele da aici de ce nu mai scrie nimeni?

Chiar ca nu mai scrie nimeni pe aici :) . Tu vad ca mai ai foarte putin pana la nunta? cum stai cu pregatirile? sau ce mai ai de facut? ai inceput sa ai emotii sau inca nu? :D ..sunt si eu curioasa

andrada21
22.03.2009, 09:41:18
da au inceput emotiile....nu imi vine sa cred ca mai avem o luna si umpic.pregatirile stau bine.mai am de cumparat cadouri la nasi si apa,suc.in rest am luat.insa de acum incepem sa dam invitatiile ,si iar incepe nebunia.

lorena_sv
22.03.2009, 13:33:49
Cum se pune bautura pe masa? eu stiam ca o sticala de votca(1L) la 4 persoane, iar vinul pt fiecare pereche...+bere(probabil la cutie). Oare e putin?

irinaririna
22.03.2009, 18:42:20
Lorena eu zic ca da. Ar trebui si ceva pentru femei.

andrada21
22.03.2009, 22:43:42
noi avem:votca ,vin, garone alb,bere suc si apa.

roxana_amariei
23.03.2009, 06:42:05
Noi avem ca si bautura: whiskey, votca, martini, vin alb, vin rosu (pt friptura), apa (plata si minerala), sucuri.

irinaririna
23.03.2009, 08:14:36
Roxana de care wiskey ai luat? Ce stii de black velvet? Fetelor preferati marturiile sau florile in piept? Sau si una si cealalta?
Am vazut niste rame foto care mi-ar place mult ca marturii. Mititele dragutele!

anette10
23.03.2009, 11:43:15
Roxana de care wiskey ai luat? Ce stii de black velvet? Fetelor preferati marturiile sau florile in piept? Sau si una si cealalta?

Mie mi se par mai de bun gust marturiile. Si daca ai putina imaginatie poti sa faci ceva foarte original care chiar sa aminteasca invitatilor de nunta voastra. S-a cam dus vremea clasicelor flori puse in piept.....

roxana_amariei
23.03.2009, 12:59:53

Am luat Ballantines.
Nu imi plac florile pentru pus in piept, voi face marturii, insa nu cred ca voi face clasicii saculeti cu bomboane. Ma mai gandesc. Buna ideea cu ramele foto, vazusem si eu pe la Bam Boo.

irinaririna
24.03.2009, 06:07:38
nici eu nu vreau flori in piept dar unii chiar comenteaza pe tema asta "" cum eu la tine la nunta nu o sa am floare in piept!"" Dar cred ca n-o sa-mi pese! :D. Nu am fost la bamboo sa vad de rame! Am fost prin carrefou la magazinele cu decoratiuni! Erau in jur de 7 lei! Tu la cat le-ai vazut?

BBjulie
24.03.2009, 23:18:59
Off...si la noi e discutabila chestiunea cu florile in piept..sau marturiile..Insa cand te ajunge gandul banutzilor..si trebuie sa te rastrangi..alegi ce e mai ieftin.......:-<

cretumona
29.03.2009, 19:49:33
Buna. Numele meu este MOna, sunt din Bv si as dori o informatie. Am vazut ca sunteti din Suceava. M-ar interesa daca imi puteti spune daca exista in Suceava vreun bazar cu rochii de mireasa, costume pt mire si accesorii si daca exista, unde se poate gasi. Imi puteti spune cam care sunt preturile la rochiile de mireasa si costumul demire? Imi este foarte greu sa vin pana la Suceava numai pt a ma informa. va multumesc.

andrada21
29.03.2009, 21:11:35
Buna. Numele meu este MOna, sunt din Bv si as dori o informatie. Am vazut ca sunteti din Suceava. M-ar interesa daca imi puteti spune daca exista in Suceava vreun bazar cu rochii de mireasa, costume pt mire si accesorii si daca exista, unde se poate gasi. Imi puteti spune cam care sunt preturile la rochiile de mireasa si costumul demire? Imi este foarte greu sa vin pana la Suceava numai pt a ma informa. va multumesc.
nu este un bazar anume doar cu rochii si articole de nunta.e bazarul si in el este un rand intreg cu rochii,costume,flori etc dar sa nu te astepti la cine stie ce ...acu ce sa iti zic eu e ca daca vii special pt rochie nu cred k merita efortul si cheltuiala.in brasov nu gasesti?e un oras mare ...sper ca ti am fost de folos

Porumbita
31.03.2009, 17:41:35
felicitari e superba:x

Porumbita
31.03.2009, 18:38:23
ma lasi cu gura cascata serios :|am fost si eu acolo dar nici pe departe sa patesc ce ai patit u ba din cantra era o doamna si mi-a vb fffff frumos, mi-a aratat si catoloage ba chiar a incercat sa ma convinga sa probez macar o rochita dar cum nu avea pe marimea mea nik am zis k mai bine nu si mi-a zis ca se pot face si la comanda si pot fi si modificatedak nu imi convine ceva si mi-a aratat si cum sunt facute rochiile sa stea cum le vedem si tot ce mi-a venit mie sa intreb a avut si raspun am fost chiar incantata...

lulia
31.03.2009, 19:54:40
ma lasi cu gura cascata serios :|am fost si eu acolo dar nici pe departe sa patesc ce ai patit u ba din cantra era o doamna si mi-a vb fffff frumos, mi-a aratat si catoloage ba chiar a incercat sa ma convinga sa probez macar o rochita dar cum nu avea pe marimea mea nik am zis k mai bine nu si mi-a zis ca se pot face si la comanda si pot fi si modificatedak nu imi convine ceva si mi-a aratat si cum sunt facute rochiile sa stea cum le vedem si tot ce mi-a venit mie sa intreb a avut si raspun am fost chiar incantata...

Chiar asa cum descrie elena se si purtau la inceput.(am fost la inceputul lui februarie) Eu am ochit o rochita de la ei la un targ de nunti din bucuresti si am zis sa merg la reprezentanta sa o si probez. Iar la magazin m-am izbit de aceeasi atitudine ca si elena 'trebuie sa va descaltati daca vreti sa intrati' iar la intrebarea 'poftim.. ce trebuie sa facem?' mi se parea ca nu am inteles bine ne spune ca asa le-a spus sefa. Nu aveau papuci de schimb, nu a vrut sa imi arate nici o rochie, mi-au dat 2 cataloage si asta aveam. Nu mi-au spus nici un pret ca ne spune sefa cand vine..si tot asa. Nu am mai intalnit nicaieri asa o atitudine, se pare ca pana la urma si-au dat seama ca nu asa se vand rochiile si si-au schimbat atitudinea fata de posibilii clienti. Intentionez si eu sa merg din nou cand ajung in suceava sa vad cu ochii mei daca s-a mai schimbat ceva. Sper sa nu aveti parte de astfel de experiente pentru ca nu sunt tocmai placute .:)

irinaririna
31.03.2009, 21:12:29
Iulia tu intentionezi de pe acum sa te uiti dupa rochie?? Eu inca nu stiu ce vreau :)

elenamau
31.03.2009, 21:28:37
Ma bucur ca ai fost tratata corect , ca pe un potential client. Eu doar v-am povestit experienta mea, nu am exagerat cu nimic:-p

lulia
31.03.2009, 23:43:44
Iulia tu intentionezi de pe acum sa te uiti dupa rochie?? Eu inca nu stiu ce vreau :)

Am mai tras cu ochiul la rochite si pe net si prin magazine..nici eu nu stiu inca ce vreau si nu intentionez sa mi-o cumpar anul asta, dar de probat am sa probez pentru ca vreau sa fiu sigura ca am sa aleg rochita potrivita. Am vazut la ei o rochita la un targ de nunti in bucuresti si m-am gandit ca daca tot e in orasul meu reprezentanta (acum au si in bucu dar atunci nu aveau) sa merg sa o si probez. Am mai vazut ceva ce mi-a placut mult la fetele de la Ersa Atelier, dar oricum am de gand sa caut peste tot. Aaa si la Maggie Sottero sunt cateva rochite care imi plac. :-p

irinaririna
01.04.2009, 14:14:57
Miresici ia priviti aici cate informatii de nunta:
http://www.picinel.ro/incredibil.html (http://www.picinel.ro/incredibil.html)
super tare

AnnyyAnnyy
01.04.2009, 20:46:45
Am mai tras cu ochiul la rochite si pe net si prin magazine..nici eu nu stiu inca ce vreau si nu intentionez sa mi-o cumpar anul asta, dar de probat am sa probez pentru ca vreau sa fiu sigura ca am sa aleg rochita potrivita. Am vazut la ei o rochita la un targ de nunti in bucuresti si m-am gandit ca daca tot e in orasul meu reprezentanta (acum au si in bucu dar atunci nu aveau) sa merg sa o si probez. Am mai vazut ceva ce mi-a placut mult la fetele de la Ersa Atelier, dar oricum am de gand sa caut peste tot. Aaa si la Maggie Sottero sunt cateva rochite care imi plac. :-p
cam multe rochite iti plac tie domnisoara;;)mai stiu eu o miresica nehotarata:-", doar ca ea are nunta in 3 luni si... dupa ce trece si-ul cred ca o sa intre si ea in cautari asidue(vb ta:) );))
Eu o sa fac o noua vizita la magazinul impricinat..cand am fost eu s-au purtat semi-ok...adica erau cam "neimblanzite" (sa zicem asa) vanzatoarele, insa citisem pe forum ce le poate pielea si le-am tinut la distanta si le-am vb mai din scurt asa, sa nu care cumva sa apuce ele sa mi-o ia inainte cu atitudinea lor de "mare casa de moda"cum auzisem din diverse surse ca mai fac...doar ca atunci nu prea aveau modele pe gustul meu in magazin.Acum am mai vazut din cand in cand prin vitrine rochii dragute, deci cum am zis si mai sus, o sa mai dau o raita pe la magazin sa vad ce mai au frumos si daca atitudinea angajatelor e mai ok

lorena_sv
04.04.2009, 18:25:13
Nu mai scrie nimeni pe aici?Cum stati cu pregatirile?

Porumbita
05.04.2009, 19:58:21
Chiar asa cum descrie elena se si purtau la inceput.(am fost la inceputul lui februarie) Eu am ochit o rochita de la ei la un targ de nunti din bucuresti si am zis sa merg la reprezentanta sa o si probez. Iar la magazin m-am izbit de aceeasi atitudine ca si elena 'trebuie sa va descaltati daca vreti sa intrati' iar la intrebarea 'poftim.. ce trebuie sa facem?' mi se parea ca nu am inteles bine ne spune ca asa le-a spus sefa. Nu aveau papuci de schimb, nu a vrut sa imi arate nici o rochie, mi-au dat 2 cataloage si asta aveam. Nu mi-au spus nici un pret ca ne spune sefa cand vine..si tot asa. Nu am mai intalnit nicaieri asa o atitudine, se pare ca pana la urma si-au dat seama ca nu asa se vand rochiile si si-au schimbat atitudinea fata de posibilii clienti. Intentionez si eu sa merg din nou cand ajung in suceava sa vad cu ochii mei daca s-a mai schimbat ceva. Sper sa nu aveti parte de astfel de experiente pentru ca nu sunt tocmai placute .:)
cred k depinde de ce vanzatoare gasesti k sunt doua. cand am mers eu aveau papuci de casa si era doar o vanzatoare k sefa si colega erau la cj sau ceva de genu la un targ ...mult succes... aaaaa mie mi-a spus si de preturi de la 400 la peste 1000 euro
oricum recunosc, k dupa ce am citit acest forum mi-e cam frica sa ma intorc, deoarece intentionam, sa nu fiu dezamagita de tratament:P

SWEET_ANNA
05.04.2009, 23:08:49
daca parintii sotului meu au cununat un cuplu,acel cuplu ne poate cununa pe noi??!!
am auzit k nu:(

irinaririna
06.04.2009, 07:11:37
Nu pot sa te cunune.

cellya25
06.04.2009, 07:22:49
Nu nu se poate sa te cunune!

SWEET_ANNA
06.04.2009, 15:00:44
e a 2 oara cand raman fara nasii:(( si mai am 4 luni:(

ingridb
07.04.2009, 07:17:02
Nu dispera, ia-ti listutza cu prieteni si cunostinte si fa sapaturi...:)) Trebuie sa gasesti pe cineva.
Ieri am fost anuntata si eu ca am ramas fara nasi (care mai mult m-au incurcat pana acum; oricum nu m-au ajutat cu nici un sfat pana acum,ca mai mult nici n-am vrut); ii vedeam ca de cate ori ne intalneam nici macar nu ne intrebau cum mai stam cu pregatirile, vorbeau numai de-ale lor. Dar tinand cont ca ei au insistat f mult sa ne cunune si stiind ca nu mai au alti fini, ne-am gandit ca poate nu stiu ce trebuie sa faca, nu se pricep,etc Chiar am apreciat ca nu se implica prea mult si nu emit stiu eu ce pretentii:D
Eu mai am cam 3 luni pana la nunta,inca o multime de probleme de rezolvat si chiar nu aveam nevoie de asta acum. Te incurajez pe tine, da si eu sunt cam disperata cu nasii.

Ioana11
07.04.2009, 09:30:33
daca parintii sotului meu au cununat un cuplu,acel cuplu ne poate cununa pe noi??!!
am auzit k nu:(

eu am niste prieteni care vor fi cununati si de finii parintilor mirelui, ca la tine..
:hm:n-o fi bine?!?...:zz:

SWEET_ANNA
07.04.2009, 12:54:52
eu am niste prieteni care vor fi cununati si de finii parintilor mirelui, ca la tine..
:hm:n-o fi bine?!?...:zz:

multa lume a zis k nu se poate...naspa
si eu te incurajez pe tine Ingrid...eu mi-am dat seama acum cat de ''bune'' sunt prietenele mele cel mai bune...am una care se lauda k ei fac cam 4.000 de lire pe luna..si nu a vrut sa ma cunune,si e prietena mea cea mai buna,cu ea vb cel mai des.
daca pana la urma chiar nu o sa se prinda nimeni,am sa pun o verisoara de-a mea(cea mai buna) chiar daca nu are conditie materiala,si o sa imi dea in nunta cat vrea ea,iar daca am sa fac cu 'strigaturi',am sa ii mai dau eu restul de bani pana la 1.000 E.

andrada21
07.04.2009, 18:04:34
multa lume a zis k nu se poate...naspa
si eu te incurajez pe tine Ingrid...eu mi-am dat seama acum cat de ''bune'' sunt prietenele mele cel mai bune...am una care se lauda k ei fac cam 4.000 de lire pe luna..si nu a vrut sa ma cunune,si e prietena mea cea mai buna,cu ea vb cel mai des.
daca pana la urma chiar nu o sa se prinda nimeni,am sa pun o verisoara de-a mea(cea mai buna) chiar daca nu are conditie materiala,si o sa imi dea in nunta cat vrea ea,iar daca am sa fac cu 'strigaturi',am sa ii mai dau eu restul de bani pana la 1.000 E.
scuza ma ca te interb.dar ce e tarif pt nasi?nu stiam ca neaparat trb sa dea 1000 eur...

SWEET_ANNA
07.04.2009, 18:50:48
nu trebuie neaparat...dar zic k daca se striga cand se dau banii,am sa ii dau eu pana la 1.000..sau eu stiu...pt k sa nu se simta ei prost(daca imi dau de ex numai vreo 200 e....eu cred ca s-ar simti prost sa strig din partea nasilor... 200 E ,nu?!)

AnnyyAnnyy
09.04.2009, 14:05:31
scuza ma ca te interb.dar ce e tarif pt nasi?nu stiam ca neaparat trb sa dea 1000 eur...
:(nici eu...si nici ca "selectia" nasilor se face in functie de situatia materiala sau de nr de lire trecute pe cartea de munca:-<
Ana no offense, insa gandeste-te ca poate fostii vostri nasi au renuntat pt ca n-au vrut sa fie contabilizati...oricum eu iti doresc sa-ti gasesti nasi cat mai curand pt ca imi imaginez ca fiind plecata din tara ti-e greu sa stii ca-n cateva luni ai nunta si nasi nu:(vorbiti si voi cu prietenii mai apropiati si cu rudele care vi-s dragi, ca nu se stie de unde sare nasul:-p

SWEET_ANNA
10.04.2009, 00:27:04
:(nici eu...si nici ca "selectia" nasilor se face in functie de situatia materiala sau de nr de lire trecute pe cartea de munca:-<
Ana no offense, insa gandeste-te ca poate fostii vostri nasi au renuntat pt ca n-au vrut sa fie contabilizati...oricum eu iti doresc sa-ti gasesti nasi cat mai curand pt ca imi imaginez ca fiind plecata din tara ti-e greu sa stii ca-n cateva luni ai nunta si nasi nu:(vorbiti si voi cu prietenii mai apropiati si cu rudele care vi-s dragi, ca nu se stie de unde sare nasul:-p

da ce-i cu voi k nu intelegeti nimic....am scris eu undeva k ''nasii tre sa dea in nunta obligatoriu 1.000 euro'' ce va agitati atat k un pepsi.
voi de asta intrati pe forum sa comentati mesajele altora...
chiar am precizat k era prietena mea cea mai buna...sau partea asta nu a-ti vazuto
cat despre nasii ce i-am pierdut..pt cunostinta ta generala Any..prima pereche nu a mai vrut pt k tatal ei(unchiul meu) are cancer si doctorii i-au zis k nu traieste mai mult de 6 luni,iar a doua cum am mai zis,a intrebat mama lui de 2 preoti si i-au spus k nu se poate pt k ia cununat socrii mei