PDA

Versiunea completa : Restaurante Slatina

Pagini : [1] 2 3 4 5

nana_si_nicu
17.09.2007, 14:27:30
Buna fetelor,

eu am nunta la restaurantul bulevard (slatina) in oct 2008. mi-am facut rezervarea din mai 2007, de teama ca raman fara local.
Restaurantul este proaspat renovat. As dori si eu pareri ale celor care au avut nunta acolo, sau care vor avea. Orice informatie e bine venita.
Multumesc

inginermiha
18.10.2007, 16:33:18
Buna nana sunt miha, nu am fost pe la acel restaurant dar fiind nou normal ca este frumos...oricum ar fi, orice lucru nou este ok.
Asa ca nu iti mai fa probleme ca nu ai de ce, oricum numai capacoitatea lui sa fie acceptabila pentru cate persoane ai tu ca o nunta ingramadita nu prea mai este agreata de multa lume.
Te pup, Mihaela

anabella
19.10.2007, 09:26:04
buna, uite eu stau chiar peste strada de restaurantul bulevard (parintii mei de fapt) si am fost de multe ori pe acolo inainte sa-l renoveze. acum nu am mai fost de cand l-au redeschis, dar tot ce pot sa spun este ca personalul e foarte dragut si cinstit (vecina mea de la et 4 e ospatarita acolo). mama si-a facut ziua de nastere la ei acum 4 ani si a fost foarte multumita. am inchiriat sala pt respectivul eveniment si au fost foarte corecti cu noi, pana la capat. asa ca nu ai de ce sa-ti faci griji. numai ca e si un dejavantaj. acum nu stiu cum mai e, dar atunci sala era destul de micuta. nu cred ca incap mai mult de 200 de persoane. daca te incadrezi in acest numar va fi ok.

anabella
20.02.2008, 12:57:04
nana, nu mai scrii nimic pe forum?
nu te alaturi noua, miresicile din slatina?

anabella
17.03.2008, 12:49:42
mai pun o data pozele de la roky aici:

only_mony
25.03.2008, 13:19:58
buna nana...si eu am nunta tot pe 18 oct....>:D< ....oho! tu can dte-ai programat la civila?

anabella
01.04.2008, 12:58:42
alte poze, de data asta din separeurile de sus (2 la numar) de la roky

1. separeu decorat in alb-auriu

anabella
01.04.2008, 13:01:19
2. separeu decorat in alb-verde

carolina
01.04.2008, 20:15:38
Super decoratiunea pe verde la local roky vreau si eu ...
Nu stiam ca astia de la rochi au mese si pe rotund sunt super fericita.

only_mony
01.04.2008, 20:43:11
super frumoase astea verzi...si cu mesele rotunde.....auriul ala nu-mi place ca e asa foarte electric.....si eu auriu vreau..sper sa dau si de un auriu normal din satin...;))

anabella
02.04.2008, 08:15:09

mesele rotunde sunt numai in separeurile de sus. in restaurant sunt mese dreptunghiulare de 8 persoane
asa ca sorry, dar trebuie sa te dezamagesc spunandu-ti ca poti avea acele mese in cazul in care ai o nunta de 40-50 persoane si o faci sus :(

anabella
02.04.2008, 08:16:55
super frumoase astea verzi...si cu mesele rotunde.....auriul ala nu-mi place ca e asa foarte electric.....si eu auriu vreau..sper sa dau si de un auriu normal din satin...;))

stai linistita, a zis simona ca-l scoate, ca nu-i mai place nici ei
poti avea auriu din organza sau satin (de satin nu sunt sigura, am uitat daca-l are sau nu), eu organza mi-am ales

only_mony
02.04.2008, 14:48:08
ce ma bucur.....si din organza e frumos ca e fin si delicat.....bine ca-l scoate pe-asta electric asa ca tare mai e urat![-o<

anabella
02.04.2008, 18:23:44
nici mie nu mi-a mai placut cand l-am vazut in comparatie cu cel de organza. in realitate nu e chiar atat de nasol, dar nici prea finut nu e

biribishpampela
03.04.2008, 12:31:04
Dar de "Valea Oltului" ce parere aveti?

anabella
03.04.2008, 12:39:40
Dar de "Valea Oltului" ce parere aveti?

sincer? cam nasol, sper ca nu vrei sa faci nunta acolo. mancare proasta rau :((

biribishpampela
03.04.2008, 12:53:03
cand ai fost ultima data acolo? eu am fost la multe nunti si mi-a placut. este mai pentru toate buzunarele si e destul de frumos...mai rustic, iarba verde, cabanute, lemn si spatiu foarte mare pentru dans.
ma rog...gusturile nu se discuta! ;-)

anabella
03.04.2008, 12:57:24
cand ai fost ultima data acolo? eu am fost la multe nunti si mi-a placut. este mai pentru toate buzunarele si e destul de frumos...mai rustic, iarba verde, cabanute, lemn si spatiu foarte mare pentru dans.
ma rog...gusturile nu se discuta! ;-)

in vara am fost. imi cer scuze daca te-am deranjat, nu vazusem mesajul tau in care spuneai ca ai nunta acolo :-s
chiar nu am vrut sa te jignesc, sa stii, doar mi-am spus parerea, in conditiile in care am fost in toate restaurantele din slatina si ma consider destul de in tema cu meniurile lor
apropo de asta, cat va costa meniul pe 2008?

biribishpampela
03.04.2008, 13:02:56
in vara am fost. imi cer scuze daca te-am deranjat, nu vazusem mesajul tau in care spuneai ca ai nunta acolo :-s
chiar nu am vrut sa te jignesc, sa stii, doar mi-am spus parerea, in conditiile in care am fost in toate restaurantele din slatina si ma consider destul de in tema cu meniurile lor
apropo de asta, cat va costa meniul pe 2008?

stai linistita, doar am cerut o parere si cum am mai spus: "gusturile nu se discuta"!
in jur de 100 Ron va fi meniul, acum depinde de cat de mult il "incarci".

anabella
03.04.2008, 13:11:09
stai linistita, doar am cerut o parere si cum am mai spus: "gusturile nu se discuta"!
in jur de 100 Ron va fi meniul, acum depinde de cat de mult il "incarci".

100 lei cu totul inclus (bauturi, fructe, tort)? sau fara astea?
la noi va fi cam 150 lei cu toate astea incluse...bine, o sa facem pe ultima suta de metri niste calcule estimative cu absolut tot, sa vedem la cat ar duce meniul de persoana (adica sa mai bagam si decor in pret, ca na, pt fiecare scaun si masa aranjata platesc ceva) si sa ne dam seama cam cat ar costa pt fiecare om in parte un meniu complet si sa vedem cat va costa nunta per total
cu cine lucrezi pt decor?

biribishpampela
03.04.2008, 13:20:49
100 lei cu totul inclus (bauturi, fructe, tort)? sau fara astea?
la noi va fi cam 150 lei cu toate astea incluse...bine, o sa facem pe ultima suta de metri niste calcule estimative cu absolut tot, sa vedem la cat ar duce meniul de persoana (adica sa mai bagam si decor in pret, ca na, pt fiecare scaun si masa aranjata platesc ceva) si sa ne dam seama cam cat ar costa pt fiecare om in parte un meniu complet si sa vedem cat va costa nunta per total
cu cine lucrezi pt decor?

100 lei numai mancarea+ 1apa minerala +1 cafea de persoana. bauturi, fructe, prajituri, tort separat. la fel si noi, vom face atunci un calcul sa vedem cat ajunge meniul/persoana cu toate cele incluse.
pentru decor voi lucra cu o firma care are sediul jos in oras nu stiu exact cum se numeste (dorel si ....) ceva de genul, am vazut k vorbeati voi la un moment dat despre ei...
in weekend mergem acasa sa stabilim pretul si toate detaliile. iti spun saptamana viitoare mai mult!

biribishpampela
03.04.2008, 13:23:39
"constanta si dorel srl" chiar tu vorbeai despre ei!;-)

anabella
03.04.2008, 13:25:54
ok, pai e bine cu meniul
sa scrii despre firma de decoratiuni la agentii de organizare la noi in oras, atunci cand vei avea mai multe informatii...
e bine sa lasam si noi ceva miresicilor care vin dupa noi...
te asteptam cu vesti inapoi

only_mony
04.04.2008, 11:08:12
si eu o sa merg in saptamana cu Pastele sa vb cu simona si sa stabilim toate detaliile....abia astept.....o sa-i duc poze pt toate chestiile pe care le vreau ca sa iasa exact cum imi doresc...si eu o sa fac un mic calcul pe cap de invitat:D dupa ce stabilesc decoratiunile, ce fel de marturii vreau, tortul , bauturi, meniu etc.....sa vedem care sunt scorurile fetelor....

ticmihaela
12.04.2008, 22:57:02
buna miresici din slatina
as vrea sa va intreb daca stiti ceva despre restauranul BULEVARD, avem nunta pe 23 august anul asta, daca stiti ceva daca au decoratiuni, despre personal...etc

ticmihaela
12.04.2008, 23:01:35
ma puteti ajuta cu o firma de decoratiuni din slatina, nu sunt din SLATINA si nu cunosc orasul.va multumesc

anabella
13.04.2008, 13:12:41
ma puteti ajuta cu o firma de decoratiuni din slatina, nu sunt din SLATINA si nu cunosc orasul.va multumesc

buna si bine ai venit >:D<
in primul rand intreaba la bulevard daca nu cumva iti impun ei firma de decoratiuni, pt ca in slatina asa se practica, din pacate
eu de bulevard stiu ca a fost renovat acum de curand si ca arata foarte bine. inainte era si mancarea buna si personalul ok, dar dupa renovare au schimbat totul, deci nu te mai pot ajuta cu nici o informatie

anabella
22.04.2008, 12:59:09
fetelor (gabi :D ), ia uitati ce a pus giully aici:

http://www.miresici.ro/showpost.php?p=792750&postcount=401

garigabi
22.04.2008, 14:25:18
fetelor (gabi :D ), ia uitati ce a pus giully aici:

http://www.miresici.ro/showpost.php?p=792750&postcount=401
mersi pt.informatie!ma bucur ca,in sfarsit,avem si noi poze cu acel restaurant!

giully852002
22.04.2008, 15:27:15
Buna fetelor, asa cum m-ati rugat o sa pun si aici pozicile de la Capitol. Mai aveam cateva in afara de astea dar nu le-am pus pt ca nu mi s-au parut ca arata mare lucru. Acum le-am atasat si pe acelea.
Draga Gari Gabi , sper ca la tine sa fie mai bine. Acea minuscula fantana de ciocolata pe care o vezi in imagine m-a costat 6 milioane......
Am si eu o rugaminte la tine, dupa ce te intalnesti cu ei si stabilesti decorul sa imi spui si mie daca au facut si ei achizitionari in sensul de perdele de lumini, mai multe voaluri, acei stalpi care sustin florile pe masa..etc(chestii de decor) pt ca mie una mi-au promis mare si sarea ca vor cumpara pana la nunti in materie de decoratiuni si sunt curioasa daca s-au tinut de cuvant.
P.S. Tu le-ai dat vreun avans? Eu le-am dat pentru ca mi-au zis ca daca le dam avans o sa inghete preturile la nivel de anul trecut (oricum 40 de mil ce vedeti in poze nu mi se pare un pret mic, cat inseamna ca ar cere la pretul de anul asta pt decoratiuni????)
Deci Gabi, astept sa-mi spui si din peripetiile tale. La tine cine va canta la nunta?
Doamne cate intrebari :p V-am pupat

garigabi
23.04.2008, 00:57:18
Buna fetelor, asa cum m-ati rugat o sa pun si aici pozicile de la Capitol. Mai aveam cateva in afara de astea dar nu le-am pus pt ca nu mi s-au parut ca arata mare lucru. Acum le-am atasat si pe acelea.
Draga Gari Gabi , sper ca la tine sa fie mai bine. Acea minuscula fantana de ciocolata pe care o vezi in imagine m-a costat 6 milioane......
Am si eu o rugaminte la tine, dupa ce te intalnesti cu ei si stabilesti decorul sa imi spui si mie daca au facut si ei achizitionari in sensul de perdele de lumini, mai multe voaluri, acei stalpi care sustin florile pe masa..etc(chestii de decor) pt ca mie una mi-au promis mare si sarea ca vor cumpara pana la nunti in materie de decoratiuni si sunt curioasa daca s-au tinut de cuvant.
P.S. Tu le-ai dat vreun avans? Eu le-am dat pentru ca mi-au zis ca daca le dam avans o sa inghete preturile la nivel de anul trecut (oricum 40 de mil ce vedeti in poze nu mi se pare un pret mic, cat inseamna ca ar cere la pretul de anul asta pt decoratiuni????)
Deci Gabi, astept sa-mi spui si din peripetiile tale. La tine cine va canta la nunta?
Doamne cate intrebari :p V-am pupat
pai dc numai la mine sa fie mai bine?la tine dc nu se poate?e un moment unic in viata fiecaruia si trebuie sa ne straduim sa iasa cat mai bine!si sa nu lasam pe nimeni sa ne strice aceasta bucurie!
nu pot sa cred ce preturi au la fantana aia!eu cu siguranta n-o s-o iau!socrii mei au dat un avans de 20 de mil.,in dec.2007!iar pt.decoratiuni nu am stabilit nimik atunci,dar ne-a vrajit ca o sa renoveze,ca o sa meaga la targurile de nunti ca sa se documenteze!sa vedem cu ce impresii a venit de-acolo!dupa paste te anunt ce am stabilit ca o sa mergem sa vb.!
la noi o sa cante o formatie de muz.pop.si una de muz.usoara!sunt din valcea,nu le stiu numele!si o sa mai cante NINETA POPA,e sibianca,nu stiu daca ai auzit de ea!
mai vb.!pupici

Catalina_MC
24.04.2008, 00:55:20
Buna, fetelor!Aveti idee despre Padurea Sarului? Eu am nunta intr-o luna dar pt ca nu sunt in tara, mi-am lasat parintii sa se ocupe de restaurant si am emotii rau. L-am vazut o singura data si asta in toiul iernii. Merçi mult

giully852002
24.04.2008, 09:36:18
da gabi, si mie mi-a zis la fel, ca o sa se mai duca prin depozitele astea de nunti si poate o sa mai faca niste achizitionari, ca e deschisa la idei noi si ca o sa fie foarte bine. Iti tin pumnii stransi pt intalnire. Da am auzit de Nineta Popa, cum sa nu. O sa ai o atmosfera de dans foarte frumoasa!
Astept imprersiile tale d edupa intalnirea cu ei, daca au mai cumparat si ei voaluri (sa acopere chiar si tavanul)sau perdele de lumini sau daca au idei de infrumusetare a localului.
te pup si sa iti mearga bine!!!!

anabella
26.04.2008, 10:28:09
MONY, ce-ai facut la restaurant??? sper ca a iesit bine intalnirea, ce ati stabilit?
ce culori ti-ai ales? astept cu nerabdare vesti de la tine (si eu sunt in slatina de aseara :D )

only_mony
26.04.2008, 18:28:21
buna...e plecata in germania simona...am stabilit sa ne vedem pe 15 mai....pt ca ea vine miercuri si eu sunt deja in bucuresti in plina sesiune....asa ca..mai am putin de asteptat...te pup

anabella
03.05.2008, 15:39:48
miresici de la HOTEL BULEVARD, am si pt voi poze proaspete, facute azi. le-am facut azi la pranz, in timp ce aranjau sala pt nunta de diseara, mi-am facut curaj si am zis si eu ca vreau sa pozez, ca-mi place aranjamentul.
tin sa precizez ca sala e extrem de mica, 100 de persoane sunt deja prea multe, asta daca vreti sa nu se calce lumea in picioare cand danseaza
(maine revin cu niste poze de la ROKY, le fac asta seara la nunta la care merg)

garigabi
03.05.2008, 19:21:04
miresici de la HOTEL BULEVARD, am si pt voi poze proaspete, facute azi. le-am facut azi la pranz, in timp ce aranjau sala pt nunta de diseara, mi-am facut curaj si am zis si eu ca vreau sa pozez, ca-mi place aranjamentul.
tin sa precizez ca sala e extrem de mica, 100 de persoane sunt deja prea multe, asta daca vreti sa nu se calce lumea in picioare cand danseaza
(maine revin cu niste poze de la ROKY, le fac asta seara la nunta la care merg)
dragut,dar cam simpu!sau poate la ora ai nu apucasera sa termine de aranjat!
felicitari pt.curaj,ar trebui sa iti acordam un premiu pt.CEA MAI ACTIVA MIRESICA!mai ales ca faci si munca de teren!:D

only_mony
03.05.2008, 19:25:11
pai sa stii ca ai dreptate...gabi mai este putin pana la nunta ta.....parca m-am emotionat eu cand am vazut acolo ca e pe 7 iunie.....te-ai pregatit?te furam noi miresicile din slatina sa te ducem la distractie asa cat inca mai esti un fluturas?<:-P

garigabi
03.05.2008, 19:34:44
pai sa stii ca ai dreptate...gabi mai este putin pana la nunta ta.....parca m-am emotionat eu cand am vazut acolo ca e pe 7 iunie.....te-ai pregatit?te furam noi miresicile din slatina sa te ducem la distractie asa cat inca mai esti un fluturas?<:-P
hai ca ai fost tare cu fluturasul!=))
da,mai avem putin si simt nu mai am timp sa le termin toate pregatirile!mai devreme am visat ca nu aveam cu ce sa ma imbrac la cununia civila si radeau toti oamenii de mine!!!asa-mi trebuie daca ma agit prea mult!

only_mony
03.05.2008, 19:45:49
eu cred ca e normal...si oricat te-ai stradui sa nu te stresezi este de-a dreptul inevitabil....si luna de miere v-ati hot unde o faceti?ca voi apucati o vara intreaga sa va plimbati..nu ca mine...ca aproape vine iarna....

garigabi
03.05.2008, 19:54:37
eu cred ca e normal...si oricat te-ai stradui sa nu te stresezi este de-a dreptul inevitabil....si luna de miere v-ati hot unde o faceti?ca voi apucati o vara intreaga sa va plimbati..nu ca mine...ca aproape vine iarna....
o sa te dezamagesc cu raspunsul meu!din pacate,n-o sa mergem prea curand dupa nunta, in saptamana sau luna de miere pt.ca avem f.multa treaba si nu avem pe nimeni sa ne ajute sau sa ramana in locul nostru la munca!asa a fost sa fie,dar cu prima ocazie o sa merem intr-un loc cu f.mult soare!sotul meu vrea in dubai,iar eu imi doresc sa ajungem in punta cana,rep.dominicana!
voi unde vreti sa mergeti?

only_mony
03.05.2008, 19:57:27
eu visez la tenerife, malma de mallorca, ibiza.....de-astea mai realizabile..ca asa as vrea si eu in dubai sau in insulele fiji:">

garigabi
03.05.2008, 20:08:21
eu visez la tenerife, malma de mallorca, ibiza.....de-astea mai realizabile..ca asa as vrea si eu in dubai sau in insulele fiji:">
si mie mi-ar placea in tenerife,dar daca tot astept atat,m-am ridicat si eu cu pretentii,gen rep.dominicana,maldive,etc!sa vedem daca tine!si a tinut ca a zis ca mergem unde-mi doresc eu!acum mai e mult pana atunci si poate imi mai vin si alte idei ;)) !

giully852002
04.05.2008, 10:39:55
Nici eu nu merg in luna de miere tot din cauza jobului. Dar mi-am promis ca vara viitoare o fac lata <:-P

anabella
04.05.2008, 13:05:12
dragut,dar cam simpu!sau poate la ora ai nu apucasera sa termine de aranjat!
felicitari pt.curaj,ar trebui sa iti acordam un premiu pt.CEA MAI ACTIVA MIRESICA!mai ales ca faci si munca de teren!:D

multumesc :"> , sincer nici mie nu mi-a placut cum arata. dintre restaurantele care te obliga sa faci decorul cu ei cel mai bine se descurca cei de la roky dupa parerea mea. aseara am ramas chiar impresionata de aranjamente. deja visam cu ochii deschisi cum va arata si la mine la nunta si ma bucur din suflet ca am ales roky.
ieri s-a intamplat sa fac aceasta munca de teren pt ca bufetul de dupa cununia civila s-a tinut intr-un separeu de la bulevard, asa ca de aia m-am introdus singurica in restaurant ;-)

anabella
04.05.2008, 14:33:24
hai ca am reusit sa le pun acum
deci fetelor, cum vi se pare aranjamentul de la roky?

anabella
04.05.2008, 14:35:47
am uitat-o pe cea mai simpatica :D

only_mony
04.05.2008, 16:22:44
f frumos....se observa ceva schimbari in decoratiuni si in idei la simona si imi place super tare..acum m-am linistit ca sunt convinsa ca va arata super...sincer....:x :x :x

Mihaela82
04.05.2008, 20:11:40
buna anabella.sunt si eu o miresica din bucuresti si o sa am nunta in slatina la hotel bulevard.am vazut pozele cu decorul (oribil) si parca ai spus ca te obliga sa-l faci cu ei.ai intrebat tu? eu cand am fost sa dau avansul mi-au aratat ce au iei si mi-am zis ca daca nu-mi convine pot sa-mi aranjez eu cu cine vreau.pe 15 mai ajung in slatina si o sa vb cu ei.n-am semnat nimic cu iei pt decor asa ca daca nu-mi convne ce au aduc pe cine vreau.

anabella
04.05.2008, 20:52:55
buna anabella.sunt si eu o miresica din bucuresti si o sa am nunta in slatina la hotel bulevard.am vazut pozele cu decorul (oribil) si parca ai spus ca te obliga sa-l faci cu ei.ai intrebat tu? eu cand am fost sa dau avansul mi-au aratat ce au iei si mi-am zis ca daca nu-mi convine pot sa-mi aranjez eu cu cine vreau.pe 15 mai ajung in slatina si o sa vb cu ei.n-am semnat nimic cu iei pt decor asa ca daca nu-mi convne ce au aduc pe cine vreau.

nu sunt sigura, asa am intuit eu, dupa raspunsul femeii de la receptie, cum ca mai vb de inchiriat camere cand venim sa stabilim decorul
cred insa ca ceea ce am fotografiat eu nu era chiar forma finala, pt ca era ora 14.00, iar ei inca mai lucrau pe acolo
sa ne tii la curent cu ce ati stabilit, sa intrebi daca te lasa sa aduci tu firma de decorat, ca asa a patit si gabi, i s-a spus ca poate aduce altceva daca nu-i place, ca mai apoi sa-i spuna ca de fapt e obligata sa faca totul cu ei

only_mony
04.05.2008, 21:37:31
buna ana....am si eu o intrebare la tine....stii cumva magazine und e pot cumpara pungi de frunze naturale uscate decorative?pentru ca as avea mare nevoie de ele....iar restaurantul e frumos aranjat...sunt asa emotionata ca peste nici 2 saptamani merg si eu sa pun lucrurile la punct cu simona si o sa o rog sa faca rostd e un videoproiector pentru ca ne-ar fid e mare folos noua miresicilor care ne facem nunta la roky....[-o<

anabella
05.05.2008, 12:50:58
buna ana....am si eu o intrebare la tine....stii cumva magazine und e pot cumpara pungi de frunze naturale uscate decorative?pentru ca as avea mare nevoie de ele....iar restaurantul e frumos aranjat...sunt asa emotionata ca peste nici 2 saptamani merg si eu sa pun lucrurile la punct cu simona si o sa o rog sa faca rostd e un videoproiector pentru ca ne-ar fid e mare folos noua miresicilor care ne facem nunta la roky....[-o<

da, gasesti la ikea, mi se pare ca e 10 lei punga si e f mare.
cat despre restaurant, ti-am zis, mie mi s-a parut superb aranjat cand am ajuns acolo. pozele nu pot reda mare lucru din pacate. ideal ar fi sa te duci sambata sa vorbesti cu ea, ca asa vezi si restaurantul aranjat pt nunta din seara respectiva si faci si tu niste poze pt noi :D

only_mony
05.05.2008, 21:34:42
da, gasesti la ikea, mi se pare ca e 10 lei punga si e f mare.
cat despre restaurant, ti-am zis, mie mi s-a parut superb aranjat cand am ajuns acolo. pozele nu pot reda mare lucru din pacate. ideal ar fi sa te duci sambata sa vorbesti cu ea, ca asa vezi si restaurantul aranjat pt nunta din seara respectiva si faci si tu niste poze pt noi :D

asa voi face..sper sa fie vreo nunta pe-acolo atunci...daca nu voi merge vineri cel mai probabil...

KArLaCrZ
28.05.2008, 12:06:00
Va salut pe toate;;)

Sunt noua pe aici si vreau sa va intreb cu cat timp inainte v-ati contractat restaurantul ca am inteles ca trebuie din timp. Si ce restaurant din Slatina imi recomandati..... ca eu nu le stiu ca nu sunt de acolo...:-s

anabella
28.05.2008, 12:27:30
Va salut pe toate;;)

Sunt noua pe aici si vreau sa va intreb cu cat timp inainte v-ati contractat restaurantul ca am inteles ca trebuie din timp. Si ce restaurant din Slatina imi recomandati..... ca eu nu le stiu ca nu sunt de acolo...:-s

buna, eu iti recomand roky bineinteles, ca acolo fac si eu :D
lasand gluma la o parte, ideea e ca e cel mai bun din slatina pt nunti reusite si oameni mai multi. mancarea e foarte buna, preturile ok, decorul arata mult mai bine decat la multe alte restaurante din oras(ca in slatina cele mai multe restaurante te obliga sa faci decorul la ei). de evitat ar cam fi hotel parc, pt ca decorul arata jalnic si-ti mai iau si chirie 10% din pretul meniurilor (nimeni din oras nu mai face asa ceva)
daca vrei ceva mai restrans poti incerca restaurantul de la hotel paradis.
cred ca poti decide singurica vazand cateva poze aici pe topicul asta
eu am inchiriat restaurantul la inceputul lui inie anul trecut si agenda de 2008 era deja full la vremea aia. am avut noroc sa gasim liber pe 16 august pt ca ei credeau ca e post.vreau sa zic ca si aia de 2009 era deja completata pe ici pe colo

roxanica2008miresici
29.05.2008, 13:33:44
imi spuneti si mie unde este restaurantul roky? nu am auzit de el;
aranjamentele de care firma sunt facute?

anabella
29.05.2008, 13:39:11
imi spuneti si mie unde este restaurantul roky? nu am auzit de el;
aranjamentele de care firma sunt facute?

roky sau la podolan, ca asa e mai cunoscut
este chiar cum te duci spre pitesti, cred ca e aproximativ vis-a-vis de depozitul ala mare el preda...treci mult de OMV oricum. aranjamentele sunt facute de firma simonei podolan, doar ea face aranjamente la roky, nici o alta firma nu intra acolo
tu la ce restaurant faci?

costy_ony
31.05.2008, 13:12:57
Fetelor de Hanul Cireasov a auzit cineva?
Cum este acolo?
trebuie sa merg la o nunta acolo

elenuska86
31.05.2008, 14:50:33
buna,
am incercat sa strang cat mai multe informatii despre fiecare local din ce am vazut la nuntile la acre am fost dar si de la prietenele mele. Informatiile nu sunt exacte si va rog sa ma corectati daca gresesc undeva:

Stejarul – la 25 km de slatina inspre pitesti, max. 450 persoane. Cel mai tare din zona, fantani arteziene, marmura in interior, deasupra ringului de dans au trapa ca la masini – se vede direct cerul. Au si hotel de 3 stele. Apartament nuptial cu aranjamente si surprise pentru miri. Meniu pe masura. Servire buna. Doar 1/2 din invitati vad rigul de dans. Au si tereasa afara cu umbrelute.

Rat - aproape de podul Olt, nou infiintat. Nu aveti nevoie de aranjamente ci doar de flori. Capacitate peste 200, corectati-ma daca gresesc – nu l-am vazut personal. Hotel 3 stele. Meniu si servire impecabila.
Bulevard – langa prefecture, max. 200 dar mai au si o sala separate de aprox 50 locuri. Meniul si servirea sunt sub celelalte doua dar la un nivel peste medie.

Roky – max 400 locuri au locuri in interior dar si terasa acoperita si semiinchisa. Mancare excelenta si servire buna. Nu accepta firme decoratiuni, fata lor are propria firma. Pret: 30-100 milioane. Atentie: una se discuta la inceput si alta se face. Daca va place riscul rezultatele merita.

Hanul Cireasov – hala construita special pentru nunti, 500 persoane lejer. Trebuie investit in decoratiuni. Zona nu este prea pitoreasca dar exista verdeata fata de alte restaurante.

Valea Oltului – gradina de vara cu pana la 350 locuri. Meniu si servire sub celelalte. Au si terasa acoperita dar si ciupercute (grupuri de mese cu acoperis separat). Multa verdeata ideal in lunile calduroase. Idea; pentru nepretentiosi. Construieste un nou restaurant dar inca nu este gata.

TCH – in oras, la iesirea spre Dragasani, aproape de zona in care se va costrui metro. 350 locuri si inca 30 la terasa. Tavan foarte inalt, da senzatia de vastitate. Trebuie investit in decoratiuni. Este unul din putinele locuri unde platesti doar chiria si restul aduci de acasa. Aici poti face economii serioase fara a face rabat de la calitate.

Mai sunt si altele mai putin pretentiose (va descriu ce am vazut eu la nuntile la care am fost dar si cand am cautat sala): Restaurant Casa Tineretului (frumusel, 200 locuri situat la subsol), Bastos (terasa et 1 casa sindicatelor, 150 locuri terasa+intreior), Mon Cher (interior + terasa, restaurant romanesc, mancare buna). Cantina liceului metalurgic (zona este mai buna chiar decat la unele restaurante, multa verdeatatrebuie investit in decorarea salii, servire si meniu slab – aici se poate discuta si adduce personal din alta parte), cantina liceului textila, etc.

anabella
01.06.2008, 08:46:32
buna,
am incercat sa strang cat mai multe informatii despre fiecare local din ce am vazut la nuntile la acre am fost dar si de la prietenele mele. Informatiile nu sunt exacte si va rog sa ma corectati daca gresesc undeva:

wow, esti super informata!
dar ai dreptate in absolut tot ceea ce spui. :D

sarablue
02.06.2008, 20:04:08
Buna nana sunt miha, nu am fost pe la acel restaurant dar fiind nou normal ca este frumos...oricum ar fi, orice lucru nou este ok.
Asa ca nu iti mai fa probleme ca nu ai de ce, oricum numai capacoitatea lui sa fie acceptabila pentru cate persoane ai tu ca o nunta ingramadita nu prea mai este agreata de multa lume.
Te pup, Mihaela

BUNA, mai este de vanzare rochia? ce marime ??

inginermiha
03.06.2008, 12:23:26
BUNA, mai este de vanzare rochia? ce marime ??

Da este de vanzare si o dau cu tot ce are ea ca accesoriu si sincer nici nu mai stiu cat sa cer pe ea, cateva milione(putine:)) ) ...tu cat ai da pe ea? ca o dau cu cat vrei tu .
Rochita este ajustabila la spate si de aceea poate sa intre in ea multa lume ,cred ca de la marimea 36 la marimea 42 sau 44 ma duc acasa si ma uit daca scrie pe ea vro marime si te anunt maine.
Daca te intereseaza contacteaza-ma pe mihaela_stoicanescu arond yahoo punct com(mess sau mail).
O zi buna.

laura_dumi
03.06.2008, 18:12:24
Buna fetelor,
Eu fac nunta la Bulevard. Sala mare are o capacitate de 100 de persoane si mai are 2 separeuri mici, unul de 30-40 persoane si celalat de 10.Ambele dau in sala mare.Intradevar loc de dans e mai putin dar se scot usile din spate si se danseaza acolo. Eu acolo am mai gasit loc pt vara asta si tin sa va anunt ca am dat avansul cu 14 luni inainte. Dar intre timp s-au mai deschis si alte localuri.
Aranjamentul salii o sa-l fac cu " MKR events" gasiti pe net toate detaliile si pot sa zic ca dupa parerea mea sunt cei mai buni de acolo.
Sper ca v-am ajutat cu ceva. Pupicei.

giully852002
12.06.2008, 22:15:00
Buna fetelor. Am fost acum cateva saptamani la Capitol si am vazut ca au adus imbunatatiri :) Adica au acoperit cu voal un intreg perete, si au vopsit cu alb jos la parter(si probabil vor vopsi si sus), lucru care lumineaza si mai mult sala.
In plus, afara la iesire, au imbracat fatada intr-o chestie care are spoturi in ea, si lucrau la o noua sala de nunti, un pic mai mica dar care cred ca va arata foarte bine, chiar foarte bine, pt nunti pretentioase chiar. Au cumparat si vaze pt decoratiunile de pe masa(in poze sunt niste decoratiuni cam saracutze, dar asta depinde de la nunta la nunta), si au zis ca sunt in cautare de plase de lumini ca sa umple acel perete mare.
Deci semnele sunt bune, cred ca le va iesi ceva frumos, mai ales daca continua cu renovarile. Deci printre acele multe restaurante enumerate de cineva mai inainte puteti sa adaugati si Capitol, pentru ca dupa cum se vede proprietarii au lucrat la aspectul localului(singurul lucru care nu era ok). Mancarea este foarte buna si meniurile bogate. Servirea este iar foarte buna spre deosebire de Hanul Cireasov unde servesc majoritatea oameni pensionati(nu ca as avea ceva cu ei) si unde meniurile sunt saracacioase desi costa poate la fel de mult. In plus ceea ce conteaza foarte mult, cu proprietarii de la Capitol poti discuta, sunt oameni deschisi, lucru pe care nu il pot spune despre cel de la Hanul Cireasov.
V-am pus si pozici.
Daca Gabi vrea sa completeze ceea ce am scris eu aici o rog chiar, pt ca ea a fost la Capitol ultima si poate au mai adus modificari de la aceasta vizita a mea.
P.S. la masa mirilor in poza nu este aprinsa perdeaua de lumini din spatele ei, dar sa stiti ca ea exista :p

giully852002
12.06.2008, 22:22:13
Da este de vanzare si o dau cu tot ce are ea ca accesoriu si sincer nici nu mai stiu cat sa cer pe ea, cateva milione(putine:)) ) ...tu cat ai da pe ea? ca o dau cu cat vrei tu .
Rochita este ajustabila la spate si de aceea poate sa intre in ea multa lume ,cred ca de la marimea 36 la marimea 42 sau 44 ma duc acasa si ma uit daca scrie pe ea vro marime si te anunt maine.
Daca te intereseaza contacteaza-ma pe mihaela_stoicanescu arond yahoo punct com(mess sau mail).
O zi buna.

Zi-mi si mie te rog de unde ti-ai luat voalul ca imi place ca are sclipici in el, si ceva asa cautam si eu. Te pup

garigabi
13.06.2008, 00:36:31
Buna seara,tuturor miresicilor!Eu am scapat de emotii,totul a iesit mult mai bine decat ma asteptam,iar acum am ajuns sa va impartasesc din experienta mea!
INTR-ADEVAR,restaurantul a fost renovat si impreuna cu decoratiunile a aratat de vis,mancarea a fost mai mult decat buna,servirea ireprosabila si invitatii au ramas impresionati de organizare!
Tuturor miresicilor le doresc spor la pregatiri si o petrecere de neuitat,asa cum a fost si noastra!>:D<pupici!!!
Am atasat cateva poze de la o alta nunta,deoarece ale noastre nu sunt gata!:-w

anabella
13.06.2008, 08:04:27
fetelor, ce frumos arata decorat!!!
gabi, ai vazut ca n-a fost dracul chiar asa de negru si pana la urma a iesit bine?! <:-P
abia asteptam sa-ti vedem pozicile de la nunta!

Robinia
13.06.2008, 20:45:33
Prietena mea va avea nunta la restaurantul Romtimex, are capacitate mica, dar e nou , curat, foarte dragut, si cu multa implicare din partea casei. Am fost placut impresionata cand am mers sa stabileasca meniul, pentru ca vazandu-l de afara, te gandesti ca e ceva gen: "o halba repede, ca pleaca rata". Si inca ceva: inca nu te obliga sa-ti faci aranjamentele cu firma lor:)

anabella
14.06.2008, 18:24:02
sa va mai pun niste poze de la roky, astea sunt cele facute de fotograf, din pacate pana la nunta mea nu cred ca mai pot face rost de altele cu decorul de acolo

Loby
19.06.2008, 20:41:23
Ce mai frumos restaurant in Slatina este la Senator eu am fost la o nunta acolo si a fost super frumos si acolo voi avea si eu nunta . Am fost si eu la Podolan si mi se pare uratel localul si decorul mi-au aratat niste poze si nu m-au incantat deloc. Acum depinde de fiecare ce gusturi are. Eu nu sunt din Slatina ( sotul este). Si plus ca nu as vrea ca la nunta mea sa fie acelasi decor care a mai fost si va mai fi la inca o mie de nunti de aici inainte.

anabella
20.06.2008, 08:21:53
Ce mai frumos restaurant in Slatina este la Senator eu am fost la o nunta acolo si a fost super frumos si acolo voi avea si eu nunta . Am fost si eu la Podolan si mi se pare uratel localul si decorul mi-au aratat niste poze si nu m-au incantat deloc. Acum depinde de fiecare ce gusturi are. Eu nu sunt din Slatina ( sotul este). Si plus ca nu as vrea ca la nunta mea sa fie acelasi decor care a mai fost si va mai fi la inca o mie de nunti de aici inainte.

=)) =))
din pacate pt tine decorul de la podolan e acelasi cu cel de la senator, pt ca in caz ca nu stiai, baiatul celor de la senator este sotul fetei celor de la podolan si au impreuna firma de decoratiuni, iar ei doi au exclusvitate pt aceste restaurante.
asa ca regret sa te dezamagesc, dar vei avea exact acelasi decor ca noi restul care facem nunta la roky, deci acelasi care va fi folosit la inca 1000 nunti de acum incolo =))
si by the way, daca ai 100 invitati, da, merge sa faci la senator, dar cand ai 500 te mai gandesti putin

p.s: nu stiu daca ti s-a spus pana acum, dar te vor obliga sa faci decorul cu ei,sau vei fi nevoita sa-ti gasesti alt restaurant daca nu-ti convine
daca te vei uita cateva pagini in urma la "miresici din slatina", vei vedea ca mai e o fata care face tot la senator si i s-a spus ca nu poate aduce firma de decoratiuni din afara.
uite aici (mesajul se gaseste la pagina 9):
http://www.miresici.ro/showpost.php?p=571803&postcount=81

asa ca inainte sa semnezi vreun contract cu vreo alta firma, mai bine du-te si intreaba concret la restaurant, sa nu ramai cu buza umflata si cu banii dati, ca de obicei ei nu-ti spun la inceput, crezand ca deja stii de la altii care e politica lor, ca deh, slatina e mica...

anabella
20.06.2008, 11:41:00
mi-am dat seama ca am uitat sa-ti mai spun o chestie: la nunta la care ai fost tu si ti-a placut, decorul era probabil facut tot de simona si de prasacu o:-)

Loby
20.06.2008, 20:06:52
Mai, am sa fac decorul cu cine vreau eu, nu imi va impune nimeni sa fac cu cineva anume.

only_mony
07.07.2008, 11:44:27
buna fetelor.....

am fost in weekend la o nunta la hotel parc in sala mai mica...este proaspat renovata si arata f bine..decoratiunile au fost facute cu f mult bun gust, in ton cu nuantele salii, servirea a fost impecabila....felurile d emancare au fost gustoase si fara grasime..nu mi-a palcut pestele pt ca mirosea a balta si nu m-am atins de el..in schimb cea mai buna impresia mi-a lasat-o aperitivul si indeosebi chiftelutele invelite in susan si in mac.....

P.S.: nu detin poze acum dar cand voi intra in posesia lor le voi atasa aici....

anabella
07.07.2008, 13:14:54
am vazut si eu la ei pe site o poza de la nunta mianei, de pe 7 iunie, plus o gramada de alte poze de la nunta de pe 21 iunie, le-au atasat saptamana trecuta
merita sa va uitati, au avut un decor foarte frumos

laura_dumi
07.07.2008, 15:45:41
am vazut si eu la ei pe site o poza de la nunta mianei, de pe 7 iunie, plus o gramada de alte poze de la nunta de pe 21 iunie, le-au atasat saptamana trecuta
eu nu gasesc site-ul de la parc hotel.

laura_dumi
07.07.2008, 16:26:50
Buna fetelor,
Am fost in WE la o nunta la Buleverd Prestige. Persoane au fost 190 si a ramas si loc de dans destul de mult. Dar cam asta ar fi capacitatea maxima ca sa se simta lumea bine.Mancarea a fost foarte buna si proaspata iar decorul nu te obliga sa il faci cu ei.

anabella
07.07.2008, 17:02:38
eu nu gasesc site-ul de la parc hotel.

da-i cautare dupa marriage design

anabella
09.07.2008, 10:48:15
pentru fetele care fac la bulevard: au si pagina web, bulevard-prestige, gasiti acolo cateva informatii
inclusiv capacitatea restaurantului, care cica e de 200 locuri

v-am gasit si cateva poze cu restaurantul aranjat de nunta

laura_dumi
09.07.2008, 11:02:15
In pozele care le-a atasat Ana aranjamentul sali e facut de cei de la Bulevard, chiar pe la inceput cand au dechis.
atasez si eu o poza cu localul aranjat de M K R.

anabella
09.07.2008, 11:06:12
se vede diferenta de stil :D
cati chiar se pricepe la ce face, ai facut foarte bine ca ai ales-o pe ea pt decor

micuta_miresica
09.07.2008, 11:52:59
un meniu pentru miresicile fara idei ;-)
primul costa 132 anul acesta si contine asa:
Aperitiv rece:
-rulada pui asortata 30gr
- piept de pui cu cascaval 30gr
-piept de pui cu fulgi de porumb :-\ 30gr
- suvite pui cu susan 30gr
- creier pane 30gr
- muschi file 30gr
- cascaval 30gr
- rosii 100gr

Aperitiv cald:
- salau pane 150gr
- orez sau legume mexicane 150gr
- lamaie

Sarmalute:
- sarmalute 3buc
- smantana
- ardei iute
- mamaliguta 150gr

Friptura :
- piept de pui la gratar 100gr
- muschi de porc la gratar 100gr
- cartofi taranesti 150gr
- salata de varza alba cu varza rosie si marar 150gr

3 chifle

iar cel de-al doilea costa 126 si contine:

Aperitiv rece:
- rosii umplute cu vinete 100/20gr
- salam de vara 30gr
- muschi file 30gr
- rulou sunca cu salata a la rus:-\:-\ 20/30gr
- bacon 30gr
- masline 4 buc
- ceafa afumata 30gr
- castraveti 50gr
- icre pe pat de lamaie 30gr
- cascaval 30gr
- branza 40gr

Aperitiv cald:
- peste pane (merluciu) 120gr
- cartofi nature 200gr
- lamaie

Sarmalutele la fel ca la primul

Friptura:
- piept pui 100gr
- ceafa sau muschi de porc 100gr
- legume mexicane 150gr
-salata de varza 150gr

3 chifle

aceste meniuri le gasiti la restaurantul bulevard (langa prefectura)
v-am pupicit

miss0890
10.07.2008, 00:12:06
Buna!

Eu am avut nunta pe 21 iunie la roky, si vroiam sa va arat cateva poze cu aranjamentul de la restaurant
Nu stiu cat de bine se vad, ca a trebuit sa le micsorez foarte mult ca sa le pot uploada :(

1. masa cu paharele de sampanie (era asezata la intrare)
2. o parte din sala
3. tortul facut de cei de la roky
4. o masa pentru invitati
5. masa pentru parinti
6. aranjament floral de la masa mirilor (poza e facuta acasa, pt ca am primit aranjamentul cadou cand s-a terminat nunta :)) )

anabella
10.07.2008, 08:38:49
Buna!

Eu am avut nunta pe 21 iunie la roky, si vroiam sa va arat cateva poze cu aranjamentul de la restaurant
Nu stiu cat de bine se vad, ca a trebuit sa le micsorez foarte mult ca sa le pot uploada :(

1. masa cu paharele de sampanie (era asezata la intrare)
2. o parte din sala
3. tortul facut de cei de la roky
4. o masa pentru invitati
5. masa pentru parinti
6. aranjament floral de la masa mirilor (poza e facuta acasa, pt ca am primit aranjamentul cadou cand s-a terminat nunta :)) )

in primul rand casa de piatra si multa fericire!
imi place mult de tot tortul, poti sa-mi spui la cat te-a dus si ce a continut?
merci
acum asteptam cateva poze si cu tine miresica, daca nu te deranjeaza :x

p.s: eu si soacra-mea am convenit deja ca ne luam toate aranjamentele florale acasa, pt ca poti lua orice vrei tu din decor dupa nunta :-p :D

laura_dumi
10.07.2008, 09:41:00
Casa de piatra si multa fericire in viata!!
Foarte frumoase pozele...
Si eu am sa fac la fel...aranjamentele florare le iau acasa..daca nu se ofilesc prea rau pana dimineata:D

biribishpampela
10.07.2008, 14:40:11
buna fetelor!

ma puteti ajuta si pe mine cu ceva informatii referitoare la restaurantul "La Nonel"? Ati fost la nunti acolo? Cum este? Stiti cumva daca te obliga sa faci decorul salii cu ei?
O prietena de-a mea va avea nunta acolo anul viitor si m-a rugat sa-i spun ce stiu despre restaurant. Problema e ca nu stiu mai nimic....
Multumesc!:*

biribishpampela
16.07.2008, 16:36:59
nu poate sa-mi spuna nimeni cate ceva despre restaurantul asta???:-<

anabella
16.07.2008, 16:47:47

eu stiu doar ca e foarte mic (100 persoane cred), pt ca am fost la o petrecere privata acolo acum 5 ani, insa mai mult de atat nu as putea sa-ti spun :(

Robinia
16.07.2008, 19:02:41
Eu astept de vreo doua zile poze de la un coleg de la nunta (la care eu nu am participat, din pacate).Abia atunci o sa pot sa comentez.Te pup:)

biribishpampela
17.07.2008, 09:08:14
Eu astept de vreo doua zile poze de la un coleg de la nunta (la care eu nu am participat, din pacate).Abia atunci o sa pot sa comentez.Te pup:)
ok, poate postezi cateva poze cu locatia...
ms frumos >:D<

laura_dumi
17.07.2008, 10:02:16
Si eu am fost acum 2 ani la o cununie civila si mi s-a parut ok localul.incap max 100 pers. si nu stiu despre decorarea salii nimic.

anabella
28.07.2008, 20:38:42
poze de sambata seara de la roky
din pacate cu telefonul n-au iesit grozave
am ales doar 2, care sunt mai clare, cu aranjamentul de la intrare

only_mony
29.07.2008, 10:26:05
poze de sambata seara de la roky
din pacate cu telefonul n-au iesit grozave
am ales doar 2, care sunt mai clare, cu aranjamentul de la intrare

f frumos.....si cu aranjamentele la o masa nu ai?ca sunt asa curioasa sa vad cum au iesit.....by the way, nu stiu daca sa aleg cupa aia de martini sau de-alea pe fier forjat....:-\ :-\

anabella
29.07.2008, 10:34:08
f frumos.....si cu aranjamentele la o masa nu ai?ca sunt asa curioasa sa vad cum au iesit.....by the way, nu stiu daca sa aleg cupa aia de martini sau de-alea pe fier forjat....:-\ :-\

ba am, dar a iesit f neclara :(
eu zic sa intri la simona pe site sa vezi cateva aranjamente, ca mi se pare ca are si cu fier forjat unele
daca nu mai are caut eu acasa si-ti trimit pe mail

Robinia
29.07.2008, 21:58:10
ba am, dar a iesit f neclara :(
eu zic sa intri la simona pe site sa vezi cateva aranjamente, ca mi se pare ca are si cu fier forjat unele
daca nu mai are caut eu acasa si-ti trimit pe mail
Daca gasesti, vreau si eu sa vad suportii pe fier forjat ai Simonei :)

anabella
30.07.2008, 08:20:40

aseara mi s-a stricat calculatorul :(
asa ca va trebui sa va fac sa mai asteptati o vreme :((

DENYSSA_ELY
02.08.2008, 12:31:07
ceao fetele>:D< si eu sunt o miresica din slatian dar de 2009....mai am ceva timp...dar as avea intrebari pt miresicile ce au ales restauarntRocky...cum se prezinta firma Simonei...preturi si aranjamente...eu am ales rest Rocky si abia in octombrie 2009 am gasit disponibil,slava cerului si datorita voua^:)^ am mai gasit...daca nu vedeam la voi ce aglomerat e totul...merci

DENYSSA_ELY
02.08.2008, 13:07:55
salut...imi poate da cineva site-ul simonei de la Rocky?

anabella
03.08.2008, 08:28:06
salut...imi poate da cineva site-ul simonei de la Rocky?

buna si bine ai venit printre noi :*
firma se numeste deco mariaj si tot asa are si site-ul (se scrie impreuna) si e cu com in loc de ro
cu roky gasesti pe aici o gramada de poze postate de mine de pe la diferite nunti, poti sta linistita 100% pt ca ceea ce lucreaza ei e cu adevarat deosebit. preturile sunt mai mari ca la restul, dar merita, pt ca in final rrezultatul te face sa uiti de pret :D

p.s: daca imi lasi si o adresa de mail iti pot trimite lista lor de preturi de pe site, care mai nou nu se mai deschide cand accesezi pagina, nu stiu de ce

anabella
03.08.2008, 09:53:04

uite mony, ti-am zis ca nu se vede mare lucru :(
am zis cumva esarfe mov mai demult? alea de duminica erau mov, cele de sambata au fost verzi, asa ca imi cer scuze pt confuzia produsa :D

only_mony
03.08.2008, 21:03:14
uite mony, ti-am zis ca nu se vede mare lucru :(
am zis cumva esarfe mov mai demult? alea de duminica erau mov, cele de sambata au fost verzi, asa ca imi cer scuze pt confuzia produsa :D

nu-i nimic...si eu am ales tot crem cu verde.....mi-au palcut f mult...simona nu era sb asta...n-am discutat mare lucru pentru ca e ste inca devreme....

anabella
04.08.2008, 09:00:01

sa stii ca am cautat prin pozele alea de acasa si n-am gasit nimic, imi pare rau :(

anabella
04.08.2008, 10:08:30
nu-i nimic...si eu am ales tot crem cu verde.....mi-au palcut f mult...simona nu era sb asta...n-am discutat mare lucru pentru ca e ste inca devreme....

din cate stiu eu e in concediu si cred ca e plecata din tara
noi saptamana viitoare stabilim detaliile finale, abia astept.
pana la urma tot mi-am ales toate florile galbene, iar lichidul ala din vase va fi tot verde. sa vedem ce va iesi :D

only_mony
04.08.2008, 10:09:20
sa stii ca am cautat prin pozele alea de acasa si n-am gasit nimic, imi pare rau :(

stai linistita....nu este o problema..oricum am fost la ea in atelier si am vazut ca are zecid e modele de suporturi pentur flori din sticla....app de flori, ce fel de flori ai ales tu care sa fie si acceptabile ca pret si frumoase?astept un pm de la tine sa ma sfatuiesti....:*

only_mony
04.08.2008, 10:15:27
am inspectat teritoriul la roky si am o mare problema...mie spatiul pt dans mi se pare cam restrans sicnera sa fiu...si in plus sunt cam multe separeuri..tu cum vei proceda?nici nu-mi dau seama cum ar tb sa grupez oamenii astfel incat sa nu izolez pe nimeni si sa fie si mult spatiu de dans..ma gandeam ca acolo in sala de la intrare ar merge facut un ring de dans iar in jurul lui mese...dar...intrebare: nu se vor simti izolati oamenii de acolod e restul??si cu restul cum facem?ii ingramadim pe toti in cealalta sala?usile alea care separa incaperea rotunda cu intrarea de cea cu barul se deschid?:(( :(( :((

anabella
04.08.2008, 10:24:17
stai linistita....nu este o problema..oricum am fost la ea in atelier si am vazut ca are zecid e modele de suporturi pentur flori din sticla....app de flori, ce fel de flori ai ales tu care sa fie si acceptabile ca pret si frumoase?astept un pm de la tine sa ma sfatuiesti....:*

am o lista cu florile acasa, ti-o trimit pe mail zilele astea, ma vor costa in jur de 16 mil numai florile de pe mese

only_mony
04.08.2008, 10:30:44
ok...astept sa vad lista cu florile si preturile acestora....si referitor la restaurant..cum vei proceda?:-?

anabella
04.08.2008, 10:42:09
am inspectat teritoriul la roky si am o mare problema...mie spatiul pt dans mi se pare cam restrans sicnera sa fiu...si in plus sunt cam multe separeuri..tu cum vei proceda?nici nu-mi dau seama cum ar tb sa grupez oamenii astfel incat sa nu izolez pe nimeni si sa fie si mult spatiu de dans..ma gandeam ca acolo in sala de la intrare ar merge facut un ring de dans iar in jurul lui mese...dar...intrebare: nu se vor simti izolati oamenii de acolod e restul??si cu restul cum facem?ii ingramadim pe toti in cealalta sala?usile alea care separa incaperea rotunda cu intrarea de cea cu barul se deschid?:(( :(( :((

ti-am trimis mail :*

ClaudiaNiculae
04.08.2008, 13:34:56
Buna, Ai schimabat culoarea huselor? Ai luat pe verde acum? Si despre ce flori vorbesti, cele de pus pe masa, din cupele de sampanie? :)? Si din ce flori ai ales sa fie facute?

Pup,
c

am o lista cu florile acasa, ti-o trimit pe mail zilele astea, ma vor costa in jur de 16 mil numai florile de pe mese

Robinia
04.08.2008, 13:50:50
Pretul e super ok:|

anabella
04.08.2008, 15:07:54
Buna, Ai schimabat culoarea huselor? Ai luat pe verde acum? Si despre ce flori vorbesti, cele de pus pe masa, din cupele de sampanie? :)? Si din ce flori ai ales sa fie facute?

Pup,
c

nu am schimbat nimic
da, e vb de florile din cupe

carolina
04.08.2008, 20:51:19
Buna
Eu nu am mai scris de mult p e site .Am vazut ca a fost decorat la roky pe verde asa o sa am si eu credeti ca e frumos?
Cum ti saparut anabele ca am inteles ca tu ai fost si ai vazut .PLZ mai multe detali imi e tare frica s anu fii dat gresi cu alegerea cilorii.
Va pup pe toate .Mai am un pic si eu am emotii

anabella
05.08.2008, 07:58:42
Buna
Eu nu am mai scris de mult p e site .Am vazut ca a fost decorat la roky pe verde asa o sa am si eu credeti ca e frumos?
Cum ti saparut anabele ca am inteles ca tu ai fost si ai vazut .PLZ mai multe detali imi e tare frica s anu fii dat gresi cu alegerea cilorii.

mie mi s-a parut superb, asa ca poti sta linistita
da foarte bine cu toate florile intr-o singura culoare si cu ornamente verzi in jurul aranjamentului floral, pt ca se merge pe aceeasi nuanta.
in rest totul impecabil, se pricep la ce fac, nota 10 pentru tot!

only_mony
05.08.2008, 15:06:38
Buna

buna..eu mi-am ales deco de la roky pt oct cand am eu nunta pe crem cu fundite verzi..arata splendid..sunt f multumita..iar ca floricele voi opta pentru culorile alb si galben cu infuzii verzi.....

carolina
05.08.2008, 20:10:40
Buna.Cum adica crem cu fundite verzi?
Ai poze trimite-mi si mie plz s avad asa ca idee.

anabella
05.08.2008, 20:13:04
Buna.Cum adica crem cu fundite verzi?
Ai poze trimite-mi si mie plz s avad asa ca idee.

adica huse de un galben pal spre ivoire (pe care le am si eu) si esarfe de scaune verzi, cred ca asta vrea sa zica moni :-p
vor fi aceleasi pe care le-am pozat eu si le-am pus aici doua pagini mai in urma

carolina
05.08.2008, 20:47:40
Aha .Da inteleg .Credeam ca altfel.Deci tu zici ac e ok pe verde? Se vede frumos?
Ce culoare imi mai recomanzi?Acum mai pot schimba culoarea?
Sti cumva dc afce si a lte modele de tort decat cel care e afisat mai sus

only_mony
05.08.2008, 22:41:32
Aha .Da inteleg .Credeam ca altfel.Deci tu zici ac e ok pe verde? Se vede frumos?

da..este absolut frumoasa combinatia crem-ivoire verde....e un verde tare placut..nici prea strident si nici pal...e f elegant...cat despre torturi, eu m-am dus cu poza mea si mi-l face dupa poza....

only_mony
05.08.2008, 22:43:18
adica huse de un galben pal spre ivoire (pe care le am si eu) si esarfe de scaune verzi, cred ca asta vrea sa zica moni :-p
vor fi aceleasi pe care le-am pozat eu si le-am pus aici doua pagini mai in urma

da asa este cum zici tu ana...imi cer scuze ca nu m-am facut clar inteleasa....

anabella
05.08.2008, 23:13:15

poti incerca sa schimbi, nu cred ca e o problema atata timp cat are husele disponibile
cel mai bine tu stii ce sa alegi, noi cel mult punem poze din care sa-ti faci o idee, dar tot la fata locului vei afla mai multe

anabella
05.08.2008, 23:14:00
da asa este cum zici tu ana...imi cer scuze ca nu m-am facut clar inteleasa....

ei na, stai linistita n-ai de ce sa-ti ceri scuze
eu am inteles ce ai vrut sa zici, nu? :-p

only_mony
05.08.2008, 23:23:45
ei na, stai linistita n-ai de ce sa-ti ceri scuze
eu am inteles ce ai vrut sa zici, nu? :-p

ana..n-are nimic daca imi iau crem cu verde toamna nu?floricelele le vreau galbene....floricelele alea au si pret?

anabella
06.08.2008, 08:17:08
ana..n-are nimic daca imi iau crem cu verde toamna nu?floricelele le vreau galbene....floricelele alea au si pret?

toate florile sau anumite flori?
nu stiu sa-ti zic ce preturi ar avea, insa referitor la aranjament mi se pare ok cu verde, mie mi-a placut mult si ar arata super bine

ai primit pe mail ce flori mi-am ales eu?

only_mony
06.08.2008, 11:09:06
da..saru mana....>:D<

carolina
06.08.2008, 17:20:24
Patroana are si ea modele de torturi?
Puteti sa puneti si voi modele de tort care le aveti ? Eu nu stiu cum sa pun poza s ava arat cam ce asi vrea eu.

carolina
06.08.2008, 17:23:27
sa vedem dc apar pozele

carolina
06.08.2008, 17:24:11
Am reusit sa imi ziceti ce parere aveti.
Daca poat e sa mil faca asa tortul.

carolina
06.08.2008, 17:27:46
Eu am marturii verzi dar nu stiu trebuie sa am pt fieacre persoana sau una de familie?
Voi mai puneti si plicuri de bani?
Si ancarele alea pe masa cum vi se par ? Mie inutile mai bine afce ceva frumos un evantai din servetele asortate cu scaunele?Voi puneti?

laura_dumi
06.08.2008, 21:58:50
Eu am marturii verzi dar nu stiu trebuie sa am pt fieacre persoana sau una de familie?
Voi mai puneti si plicuri de bani?
Si ancarele alea pe masa cum vi se par ? Mie inutile mai bine afce ceva frumos un evantai din servetele asortate cu scaunele?Voi puneti?
Depinde de ce marturii oferi...daca pui ceva care sa poata folosi mai deperte o familie merge una de fam.noi de ex am primit la o nunta o lumanare cu exteriorul sub forma de floare....destul de maricica,si o avem si acum, si o fost pusa pe familie....dar daca pui bomboane eu zic sa sa ca trebuie una de persoana ...parerea mea.
da, eu pun si plicuri de bani..de fapt plicurile sunt sub forma de carduri de masa...cu numele familiei scris deja pe plic.

laura_dumi
06.08.2008, 22:01:32
mony, magazinul de unde mi-am luat eu voalul se numeste Andreea.si chiar il avea expus in vitrina.poate mergi sa-l vezi.
PS. mai e asa putin.....am emotiii:-SS:((

carolina
06.08.2008, 22:04:22
si cat te-au costat plicurile de bani?Marturiile mele sunt cutiuta cu bomboane.Am atasat o poza cu ele sunt ac astea numai ca sunt verzi si panglica alba cu auriu si floricica alba.Am uitat sa l e afc poza la ele dar oricum sunt super frumoase adica mie imi plac;)).
O sa fac si o poza zilele astea.

carolina
06.08.2008, 22:05:42
Sper sa apara poza!

carolina
06.08.2008, 22:08:05
Si eu am emotii.Voi ce fructe luati?Mai luati si covrigei s apuneti pe masa?Sau doar alune?
Nu mi-ati zis de tort nimic ?
Voi cum il vreti?

only_mony
06.08.2008, 23:19:01
mony, magazinul de unde mi-am luat eu voalul se numeste Andreea.si chiar il avea expus in vitrina.poate mergi sa-l vezi.
PS. mai e asa putin.....am emotiii:-SS:((

ms frumos..o sa dau o tura in weekend pe-acolo....daaaaaaa...mai aveti putin...mama,mama...ce emotii.....<:-P <:-P <:-P <:-P <:-P lasa laura ca va iesi splendid si la tine si la ana...va doresc sa stati cu fruntile descretite si sa va simtiti superb...asa va fi...
aaaaa....si sa puneti poze ca nici nu stiti ce emotii traiesc eu cand vad poze......;))

only_mony
06.08.2008, 23:22:24
Si eu am emotii.Voi ce fructe luati?Mai luati si covrigei s apuneti pe masa?Sau doar alune?
Voi cum il vreti?

buna..tortul meu este compact si rotund..din cauza faptului ca este destul de delicat ca design va fi unul de vreo 10 kg ca tort de prezentare si unul de restul kg pt numarul de persoane invitate....al meu va fi diplomat cu fructe de padure si kiwi si va fi imbracat in martipan crem cu niste kiwi pe margini....
cat despre alune, nu stiu exact cum sta treaba...banuiesc ca asta tb stabilit cu cei de la roky odata cu meniul....banuiesc eu..ana tb sa stie mai bine caci ea are nunta intr-o saptamana si are deja puse la punct aceste detalii.

only_mony
06.08.2008, 23:23:17
eu zic sa pui cate o marturie de persoana pt ca este o bombonica...:*

only_mony
06.08.2008, 23:24:00
ana scumpa..cum stai cu pregatirile?cu nervii?cu emotiile?ca am vazut ca laura este deja agitata....;;)

anabella
07.08.2008, 08:11:04
sa vedem dc apar pozele

iti face ce model vrei tu, ii lasi poza si se descurca ei cu restul
daca nu are suport de genul asta imprumuta de la o cofetarie sau iti spune din timp daca tot nu gaseste, ca sa poti sa-ti alegi altceva
eu asa am facut, am dus poza

anabella
07.08.2008, 08:14:16
ana scumpa..cum stai cu pregatirile?cu nervii?cu emotiile?ca am vazut ca laura este deja agitata....;;)

sa stii ca eu sunt super linistita, insa sunt ai nostri stresati si pt noi
incerc sa raman macar eu lucida, ca sa pot rezolva problemele ramase pe ultima suta de metri, ca ai nostri sunt ca titirezul, se invart si se crizeaza si atat :D
in rest abia astept momentul, ca sa arat de milioane in ziua aia :D

anabella
07.08.2008, 08:15:40
Voi cum il vreti?

detaliile astea cu covrigei si alune le stabilesti la restaurant, in momentul in care stabilesti si meniul
o sa-ti spuna atunci tot ce trebuie sa mai luati voi (inclusiv cantitatile) si ce va dau ei

laura_dumi
07.08.2008, 10:23:32
Plicurile m-au costat 1.8 lei bucata si o sa pun unul de familie.
tortul il vreau de ciocolata....dar mai acrisor nu f dulce ca e vara.A ramas ca ma duc acum in WE sa stabilesc cum va arata.Am comandat 15 kg la 140 persoane. Sper sa fie bine.
Mony, binenteles ca o sa pun poze...multe..f multe...si mersi de incurajari..sper sa iasa frumos.
Va pup pe toate:*.

carolina
12.08.2008, 21:04:14
Casa de piatra si tie laura sa fii fericita si sa aveti parte de o nunta de vis!

carolina
18.08.2008, 20:37:29
Buna fetelor!
Sambata am fost la local si era foarte frumos decorat si localul si anabella era superba.
Dar a fost o problema mare cat am stat eu acolo cam 2 ore nu au avut curent si nu mai functiona aerul condiionat si nici muzica nu mai canta .Urata sitoatia cica se arsase o faza sau ceva de genul si nu stiu cat a mai durat ca eu am plecat dar nu cred ca au ajuns prea curand cei de la electrica.
Lumina era mergea doar o faza si pana au gasit cabluri ac cupleze muzica la alte prize cred ca a mai durat nu stiu ce sa intamplat dar nu mi-asi dori ast a la nunta.
Si a zis patroana ca cica si sucul,apa,vinul toate le avea calde ca nu au facut fata lazile frigorifice ca a fost prea cald afara alta chestie urata.
Zicea ca o sadea multa gheata dar parca nu e al fel cand bei un suc rece si alta e cand bei cu gheata

only_mony
19.08.2008, 13:23:37
urata situatie..din pacate ni se poate intampla si noua...sper ca aceasta experienta s ale fie invatatura de minte si sa faca niste generatoare ca sa nu se mai joace cu nervii oamenilor....

anabella
19.08.2008, 15:36:13
Buna fetelor!
Sambata am fost la local si era foarte frumos decorat si localul si anabella era superba.
Dar a fost o problema mare cat am stat eu acolo cam 2 ore nu au avut curent si nu mai functiona aerul condiionat si nici muzica nu mai canta .Urata sitoatia cica se arsase o faza sau ceva de genul si nu stiu cat a mai durat ca eu am plecat dar nu cred ca au ajuns prea curand cei de la electrica.
Lumina era mergea doar o faza si pana au gasit cabluri ac cupleze muzica la alte prize cred ca a mai durat nu stiu ce sa intamplat dar nu mi-asi dori ast a la nunta.
Si a zis patroana ca cica si sucul,apa,vinul toate le avea calde ca nu au facut fata lazile frigorifice ca a fost prea cald afara alta chestie urata.
Zicea ca o sadea multa gheata dar parca nu e al fel cand bei un suc rece si alta e cand bei cu gheata

ai dreptate carolina. a fost nitel cam nasoala situatia, dar lumea nu prea a bagat de seama, ca s-a reparat repede, nu terminasera aperitivul de servit cand a revenit lumina. dar a ramas in continuare extrem de cald
si a mai fost o faza super naspa. tortul a aratat oribil, in schimb i-am iertat pt ca a fost bun la gust
curgea martipanul din el, era aproape cazut, il sustineau 2 ospatarite si mi-au spart si figurina, mirele era jumate bagat in tort si mireasa nu mai avea maini
s-au revansat in schimb luandu-ne banii pt 30 kg in loc de 41 cat a avut
pt ca asa era normal sa se intample, la ce ras de tort am avut. bine, ca la cat de fericiti eram noi atunci am trecut cu vederea super repede, insa aveti grija miresici care faceti acolo, sa nu patiti la fel. v-am spus a fost foarte bun la gust, dar a aratat de nota 0.

biribishpampela
19.08.2008, 16:02:04
ai dreptate carolina. a fost nitel cam nasoala situatia, dar lumea nu prea a bagat de seama, ca s-a reparat repede, nu terminasera aperitivul de servit cand a revenit lumina. dar a ramas in continuare extrem de cald
si a mai fost o faza super naspa. tortul a aratat oribil, in schimb i-am iertat pt ca a fost bun la gust
curgea martipanul din el, era aproape cazut, il sustineau 2 ospatarite si mi-au spart si figurina, mirele era jumate bagat in tort si mireasa nu mai avea maini
s-au revansat in schimb luandu-ne banii pt 30 kg in loc de 41 cat a avut
pt ca asa era normal sa se intample, la ce ras de tort am avut. bine, ca la cat de fericiti eram noi atunci am trecut cu vederea super repede, insa aveti grija miresici care faceti acolo, sa nu patiti la fel. v-am spus a fost foarte bun la gust, dar a aratat de nota 0.
ana, bine ai revenit printre noi!!! Inca odata iti urez CASA DE PIATRA, sa aveti o viata linistita, fericita si plina de realizari!!!

imi pare rau sa aud ca ati avut parte de momente mai putin placute dar sunt sigura ca le-ati depasit cu zambetul pe buze si ca a iesit totul asa cum v-ati dorit.
te asteptam cu poze si impresii cat mai curand!>:D<

anabella
19.08.2008, 16:09:17
ana, bine ai revenit printre noi!!! Inca odata iti urez CASA DE PIATRA, sa aveti o viata linistita, fericita si plina de realizari!!!

imi pare rau sa aud ca ati avut parte de momente mai putin placute dar sunt sigura ca le-ati depasit cu zambetul pe buze si ca a iesit totul asa cum v-ati dorit.
te asteptam cu poze si impresii cat mai curand!>:D<

multumesc mult >:D< , intradevar a fost nitel nasol, insa atunci nu mai stai sa te gandesti la ele, esti prea fericit de situatia in care te afli ca sa mai realizezi ceva, am trecut cu bine, important e ca a fost frumos si noi am fost fericiti

giully852002
19.08.2008, 18:15:56
Fetelor am si eu o veste buna :) La mine la Capitol au cumparat mese rotunde<:-P A fost o veste foarte buna, nici nu ma asteptam. Patronii par foarte foarte de treaba, le-am dat o lista cu ce mi-as dori si mi-au zis ca se rezolva. Conteaza foarte mult cand ii vezi ca isi dau si ei interesul sa iasa bine. Daca isi vor renova si restaurantul cred ca va locul cel mai cautat pt nunti pt ca la capitolul "servire, mancare" stau excelent.
Va pup
P.S. Ana ai vreo pozica cu aranjamentul de flori de pe mese de la nunta? Sunt tare curioasa cum l-ai avut :)

carolina
19.08.2008, 22:48:59
Buna doamna anabella!
Casa de piatra si sa aveti parte de multa intelegere si iubire!
FAza care a fost la tine imi zisase patroana ca sa mai repetat dar asta e se mai intampla.
Te rog anabella spunemi si mie deci tortul nu til fac cum vrei tu ? O sa pun o poza cu ce vreau eu si ce intelesasem ca vrei tu poate poti sa imi spui ce nu a fost ok la el? Plz
A si inca ceva a fost bun biscuitele cu caviar? Ca ne-a zis si noua sa luam in loc de piscoturi merita?
Primul tort il vreau eu si pe al doilea am inteles ac l-ai avut tu?

anabella
20.08.2008, 16:33:08
Buna doamna anabella!
Casa de piatra si sa aveti parte de multa intelegere si iubire!
FAza care a fost la tine imi zisase patroana ca sa mai repetat dar asta e se mai intampla.
Te rog anabella spunemi si mie deci tortul nu til fac cum vrei tu ? O sa pun o poza cu ce vreau eu si ce intelesasem ca vrei tu poate poti sa imi spui ce nu a fost ok la el? Plz
A si inca ceva a fost bun biscuitele cu caviar? Ca ne-a zis si noua sa luam in loc de piscoturi merita?
Primul tort il vreau eu si pe al doilea am inteles ac l-ai avut tu?

nimeni nu a servit biscuite cu caviar, sa stii, au ramas intregi
iar al doilea tort l-am cerut eu si nici macar 1% nu a semanat cu poza, mai bine lasa-i sa faca ce stiu ei in materie de torturi, nu de alta, dar sa nu ramai dezamagita apoi, asa cum am patit noi

ASDFGHJKL
03.09.2008, 00:32:14

buna pamela.eu sunt o miresica de 2009. am nunta la valea oltului si te-as ruga daca imi poti spune cum a iesit nuna,cum a fost meniul, decoratiunile etc
multumesc

biribishpampela
03.09.2008, 11:00:56
buna pamela.eu sunt o miresica de 2009. am nunta la valea oltului si te-as ruga daca imi poti spune cum a iesit nuna,cum a fost meniul, decoratiunile etc
multumesc
bine ai venit printre noi!

pot sa-ti spun ca totul a iesit foarte, foarte bine.
pe noi ne-a ajutat foarte mult unchiul meu care lucreaza la Valea Oltului de foarte multi ani si a avut grija sa iasa totul ca la carte.
meniul a fost 90 lei (mancare, o cafea si o apa minerala de pers). am dus de acasa bautura, fructele, prajiturile si tortul.
in ceea ce priveste decorarea salii, te vor conditiona sa lucrezi cu ei pentru ca Dna Buliteanu are firma de decoratiuni....stiu ca nu are cine stie ce iar tariful este cam mare....
cu ajutorul unchiului meu, noi am reusit sa obtinem "aprobarea" de a lucra cu o alta firma si a fost ok...
daca te mai pot ajuta cu ceva, sunt aici!
te pup :*

Edit: numele meu este ionela... ;)

anabella
03.09.2008, 13:44:02
P.S. Ana ai vreo pozica cu aranjamentul de flori de pe mese de la nunta? Sunt tare curioasa cum l-ai avut :)

scuze, abia acum am vazut mesajul tau
nu am nici macar o poza cu restaurantul, din pacate :(
poate de pe la prieteni, cand le termin de adunat

DENYSSA_ELY
03.09.2008, 16:07:24
scuze, abia acum am vazut mesajul tau
nu am nici macar o poza cu restaurantul, din pacate :(
poate de pe la prieteni, cand le termin de adunat
ciao ana ,eu sunt o miresica de 2009 si am inchiriat la Rocky...sunt putin nelinistita cu ce am citit de la tine cu pana d ecurent,tortul....spune-mi asa in mare ;o sa regret ca am ales Rocky?:-? apropo.CASA DE PIATRA si intelegere...bucurii si tot ce vreit voi sa realizati sa fie...

anabella
03.09.2008, 19:07:24
ciao ana ,eu sunt o miresica de 2009 si am inchiriat la Rocky...sunt putin nelinistita cu ce am citit de la tine cu pana d ecurent,tortul....spune-mi asa in mare ;o sa regret ca am ales Rocky?:-? apropo.CASA DE PIATRA si intelegere...bucurii si tot ce vreit voi sa realizati sa fie...

multumesc mult de urari scumpa!
am sa-ti scriu pe PM ce am de spus, desi iti lasesem ditamai mesajul aici
insa prefer sa las mai degraba semne de intrebare pt cei ce citesc (stiu eu ce spun) decat impresii concrete :D
spor la pregatiri

only_mony
04.09.2008, 10:26:30
multumesc mult de urari scumpa!
am sa-ti scriu pe PM ce am de spus, desi iti lasesem ditamai mesajul aici
insa prefer sa las mai degraba semne de intrebare pt cei ce citesc (stiu eu ce spun) decat impresii concrete :D
spor la pregatiri

te sustin....;-)

ASDFGHJKL
08.09.2008, 19:53:47
iti multumesc frumos ionela.eu am fost la o nunta acolo si am fost putin dezamagita de meniu si de amenajare.sper sa reusesc si eu sa amenajez cu alta firma.mersi inca o data

anabella
14.09.2008, 13:54:29
am primit cateva poze cu tortul pe care l-am avut noi. si acum ma apuca plansul de cate ori ma gandesc ce urat a aratat #-o :(( :((
sa nu va mai zic ca m-a luat la propriu o stare de lesin cand au intrat cu el, atat de mare a fost socul
ce-am cerut si ce-a iesit :((

biribishpampela
15.09.2008, 09:37:38
am primit cateva poze cu tortul pe care l-am avut noi. si acum ma apuca plansul de cate ori ma gandesc ce urat a aratat #-o :(( :((
sa nu va mai zic ca m-a luat la propriu o stare de lesin cand au intrat cu el, atat de mare a fost socul
ce-am cerut si ce-a iesit :((
nu a fost chiar atat de rau! oricum important e ca ati stiut cum sa depasiti momentul si in final, a fost totul bine!:*

anabella
15.09.2008, 09:41:32
nu a fost chiar atat de rau! oricum important e ca ati stiut cum sa depasiti momentul si in final, a fost totul bine!:*

merci de incurajari :*

giully852002
18.09.2008, 11:26:05
Buna fetelor. A venit momentul sa las si eu cateva impresii despre Restaurantul Capitol, unde am avut eu nunta. Am fost foarte multumita de seriviciile lor precum si de cum s-au purtat cu mine. Inca dinaintea nuntii am vb cu Dna Diaconescu sa stabilim aranjamentul salii si mi-a placut foarte mult de dansa pt ca nu m-a refuzat aproape cu nimic, la toate mi-a spus ca se rezolva. Chiar daca i-am dat si 5 telefoane pe zi in saptamana dinaintea nuntii sau i-am trimis n mailuri (adica probabil am fost o pisaloaga :p ), a fost foarte foarte ok.
Si-a dat tot interesul sa faca o nunta frumoasa, asa cum si-l da la fiecare nunta pe care o organizeaza in localul lor. Inseamna foarte mult pt o viitoare miresica sa gaseasca sprijin si oameni deschisi, avand in vedere ca miresele sunt foarte stresate si ingrijorate inaintea nuntii. Servirea a fost ireprosabila, aranjamentul asa cum i l-am cerut, iar preturile foarte ok. Nu am avut nici o problema cu disparutul mancarii sau al bauturii asa cum am inteles ca se mai intampla la alte localuri. Au fost foarte corecti.
Meniul a fost bogat, iar tortul a fost o adevarata supriza pt mine pt ca a fost extraordinar de bun la gust, pe langa faptul ca m-a bucurat foarte mult felul cum a iesit ca aspect.
Nu am cuvinte decat de lauda pt cei de la Capitol. Au mai facut de curand o sala de nunta de 150 de persoane, (langa cea mare) este foarte moderna, cu spoturi si lustre de la Ikea. Chiar si in aranjamentul meu am avut lumanari puse pe masa in vazutze mici din sticla, cu suport de oglinda sub vaza cu flori si cu petale de trandafiri. Am inteles ca vor sa inveasteasca mult in sali, sa aduca aranjamente de toate culorile si pretentioase, si sa mai lucreze la aspectul cladirii. Sala mare este foarte buna pt nunti mai mari pt ca nu ingramadesti invitatii, ai loc de dans, si este printre putinele din oras de dimensiuni mai mari.
In concluzie, ii multumesc Dnei si Dlui Diaconescu pt felul cum mi-au organizat nunta la local, le dau un 10 cu felicitari.:)

anabella
18.09.2008, 11:29:31
a iesit foarte frumos aranjamentul salii, felicitari si din partea mea pt munca celor de la capitol! <:-P

anabella
18.09.2008, 19:55:46
am gasit si eu ceva in care se vede cat de cat decorul :-p

garigabi
19.09.2008, 00:51:45
Buna fetelor. A venit momentul sa las si eu cateva impresii despre Restaurantul Capitol, unde am avut eu nunta. Am fost foarte multumita de seriviciile lor precum si de cum s-au purtat cu mine. Inca dinaintea nuntii am vb cu Dna Diaconescu sa stabilim aranjamentul salii si mi-a placut foarte mult de dansa pt ca nu m-a refuzat aproape cu nimic, la toate mi-a spus ca se rezolva. Chiar daca i-am dat si 5 telefoane pe zi in saptamana dinaintea nuntii sau i-am trimis n mailuri (adica probabil am fost o pisaloaga :p ), a fost foarte foarte ok.
Si-a dat tot interesul sa faca o nunta frumoasa, asa cum si-l da la fiecare nunta pe care o organizeaza in localul lor. Inseamna foarte mult pt o viitoare miresica sa gaseasca sprijin si oameni deschisi, avand in vedere ca miresele sunt foarte stresate si ingrijorate inaintea nuntii. Servirea a fost ireprosabila, aranjamentul asa cum i l-am cerut, iar preturile foarte ok. Nu am avut nici o problema cu disparutul mancarii sau al bauturii asa cum am inteles ca se mai intampla la alte localuri. Au fost foarte corecti.
Meniul a fost bogat, iar tortul a fost o adevarata supriza pt mine pt ca a fost extraordinar de bun la gust, pe langa faptul ca m-a bucurat foarte mult felul cum a iesit ca aspect.
Nu am cuvinte decat de lauda pt cei de la Capitol. Au mai facut de curand o sala de nunta de 150 de persoane, (langa cea mare) este foarte moderna, cu spoturi si lustre de la Ikea. Chiar si in aranjamentul meu am avut lumanari puse pe masa in vazutze mici din sticla, cu suport de oglinda sub vaza cu flori si cu petale de trandafiri. Am inteles ca vor sa inveasteasca mult in sali, sa aduca aranjamente de toate culorile si pretentioase, si sa mai lucreze la aspectul cladirii. Sala mare este foarte buna pt nunti mai mari pt ca nu ingramadesti invitatii, ai loc de dans, si este printre putinele din oras de dimensiuni mai mari.
In concluzie, ii multumesc Dnei si Dlui Diaconescu pt felul cum mi-au organizat nunta la local, le dau un 10 cu felicitari.:)
TI-AM SPUS ca nu ai de ce sa-ti mai faci griji in privinta rest.pt.ca nu e cazul!Intr-adevar,cei de la Capitol s-au pus pe treaba si acolo se fac printre cele mai frumoase nunti!ca sa nu mai vb.de mancare,chiar e super buna si pana acum am auzit numai pareri pozitive!
Bravo lor si voua ca a iesit totul asa cum v-ati dorit!!!

anabella
22.09.2008, 20:43:38
din pacate fotograful meu n-a ajuns la timp sa faca poze la restaurant inainte de sosirea primilor invitati, insa din fericire am gasit cateva poze in seara asta la simona pe site
ce mult ma bucur ca macar ei au facut poze, sa am si eu amintire cu decorul >:D<

biribishpampela
23.09.2008, 11:29:59
din pacate fotograful meu n-a ajuns la timp sa faca poze la restaurant inainte de sosirea primilor invitati, insa din fericire am gasit cateva poze in seara asta la simona pe site
ce mult ma bucur ca macar ei au facut poze, sa am si eu amintire cu decorul >:D<
foarte frumos si elegant!!!;;)
din pacate eu nu am poze cu decorul de loc decat cu masa de primire si cu arcada de la intrare cu stalpii si covorul....[-(

anabella
23.09.2008, 13:16:15
foarte frumos si elegant!!!;;)
din pacate eu nu am poze cu decorul de loc decat cu masa de primire si cu arcada de la intrare cu stalpii si covorul....[-(

merci mult >:D<
nici eu nu as fi avut daca nu le gaseam pe astea aseara intamplator
si am recunoscut decorul ca fiind al meu dupa cardurile de masa facute de mine :D

DENYSSA_ELY
26.09.2008, 22:27:46
merci mult >:D<
nici eu nu as fi avut daca nu le gaseam pe astea aseara intamplator
si am recunoscut decorul ca fiind al meu dupa cardurile de masa facute de mine :D
frumos...imi place ,elegant si cardurile sunt destul de reusite.am crezut ca-s cumparate ca vroiam sa te intreb daca le-ai comandat cu plik de bani...frumos...vreau sa mai vad .,dar de la petrecerea voastra nu doar decorul...pupik

anabella
29.09.2008, 10:45:16
frumos...imi place ,elegant si cardurile sunt destul de reusite.am crezut ca-s cumparate ca vroiam sa te intreb daca le-ai comandat cu plik de bani...frumos...vreau sa mai vad .,dar de la petrecerea voastra nu doar decorul...pupik

de la petrecere nu am, ca n-a facut fotograful, insa mai am cateva de pe la prieteni care sunt cu ei mai mult, sau cu noi in diferite momente, nu stiu daca au vreo relevanta pozele alea

acm
02.10.2008, 14:29:59
buna,fetelor
eu am nunta la Ratz, in mai 2009. pana acum am stat bine cu nervii, dar de cand am intrat pe site/ul asta m-a apucat stresul, desi poate este cam devreme.
ce ati auzit de acest restaurant?

only_mony
02.10.2008, 14:52:47
buna fetelor....am si eu o mare intrebare la voi...cica floraria diana nu mai este acolo si nu scrie unde s-a mutat....va rog frumos daca stiti ceva anuntati-ma

anabella
02.10.2008, 15:10:37
buna,fetelor
eu am nunta la Ratz, in mai 2009. pana acum am stat bine cu nervii, dar de cand am intrat pe site/ul asta m-a apucat stresul, desi poate este cam devreme.

in primul rand bine ai venit >:D<
eu una l-am vazut si am ramas impresionata, mi s-a parut superb si de bun gust, insa am auzit ca nu-ti dau voie sa vii cu nimic din ce tine de meniu din afara (gen bauturi, cafea, etc). asta inseama deci mai multi bani din buzunarul tau
si mai stiu ca poti sa faci decorul cu cine vrei tu, nu ti se impune o firma

anabella
02.10.2008, 15:12:32
buna fetelor....am si eu o mare intrebare la voi...cica floraria diana nu mai este acolo si nu scrie unde s-a mutat....va rog frumos daca stiti ceva anuntati-ma

da-i un mail mariei si-ti va spune ea, ca eu una nu am auzit nimic

only_mony
02.10.2008, 16:30:23
da-i un mail mariei si-ti va spune ea, ca eu una nu am auzit nimic

nu stiu cine este maria si nu am mail-ul ei......daca m-ai putea ajuta ti-as fi tare recunoscatoare

biribishpampela
02.10.2008, 16:41:41
nu stiu cine este maria si nu am mail-ul ei......daca m-ai putea ajuta ti-as fi tare recunoscatoare
ti-am dat un pm, sper ca ti-am fost de folos :)

only_mony
03.10.2008, 10:01:05
ti-am dat un pm, sper ca ti-am fost de folos :)

saru' mana.....am vorbit aseara cu ea.

anabella
03.10.2008, 10:39:13
saru' mana.....am vorbit aseara cu ea.

si unde s-a mutat?

ClaudiaNiculae
09.10.2008, 12:41:46
Floraria Diana nu-si mai are sediul vizavi de Primaria, insa ea exista ca si firma. Nu stiu exact daca Maria si-a gasit un alt sediu, insa pana rezolva cu asta pregateste toate florile la ea acasa, undeva pe Arcului. Eu la ea mi-am facut lumanarile de nunta si a fost totul ok.

Te pup,
Claudia

Robinia
09.10.2008, 20:48:35
buna,fetelor
Foarte frumos, mese rotunde, mocheta alb-negru, foarte multe geamuri, inclusiv deasupra ringului de dans (parca o piramida, nu-mi amintesc exact), d-na Rat nu prea accepta sa-i vii cu huse pe scaune (cica strici aspectul general, si parca uneori are si dreptate), scaunele impecabile, negre. Domnul si doamna Rat sunt foarte atenti si doritori sa te multumeasca, se impun cumva pe unde trebuie insa numai pentru a-si respecta "firma" lor. Meniu si servire excelenta, deci...totul e ok.

Robinia
09.10.2008, 21:21:02
Cateva poze de la Romtimex. Capacitate max: 100 pers, locatie super-frumoasa, mancare excelenta, dar servirea lasa de dorit. Mirela se implica , vrea sa multumeasca clientii, dar nu este destul de autoritara in fata personalului.

Robinia
09.10.2008, 21:42:42
Hanul Cireasov, sambata:

luiza777
30.10.2008, 14:06:26
sal fetelor...sunt noua pe aici ....am nunta in mai 2009 slatina...eu nu sunt din slatina..sotul meu este de acolo asa k nu cunosc prea bine locurile.As vrea si eu un sfat cu privire la un restaurant dragut si la un pret acceptabil...eu o sa ma cam 150 invitati maxim!!!!multumesc astept raspuns

anabella
30.10.2008, 14:13:18
sal fetelor...sunt noua pe aici ....am nunta in mai 2009 slatina...eu nu sunt din slatina..sotul meu este de acolo asa k nu cunosc prea bine locurile.As vrea si eu un sfat cu privire la un restaurant dragut si la un pret acceptabil...eu o sa ma cam 150 invitati maxim!!!!multumesc astept raspuns

bine ai venit :*
o sa te dezamagesc din prima spunandu-ti ca daca nu ai gasit pana acum restaurant in slatina pt 2009 nu mai ai mai mult de 2% sanse sa mai gasesti ceva liber.
erau ocupate din iunie 2007 pe 2009, asa ca acum poate mai ai noroc sa renunte vreo miresica la locatie sau sa gasesti ceva pt 2010.
mult succes

luiza777
30.10.2008, 14:24:31
#-o:((:((:((nu se poate!!!!nu imi dai nici o sansa cat de mica?????????nu vreau sa imi mut nunta mai tarziu!!!!

luiza777
30.10.2008, 14:39:36
am si eu o intrebare!!!cat te-a costat tortul???este foarte dragut!!!

biribishpampela
30.10.2008, 15:07:51
#-o:((:((:((nu se poate!!!!nu imi dai nici o sansa cat de mica?????????nu vreau sa imi mut nunta mai tarziu!!!!
ar trebui sa incepi sa cauti restaurant, cum a spus si ana, poate mai renunta cineva...
noi ne-am hotarat anul trecut prin noiembrie sa facem nunta anul acesta si nu am gasit restaurant pentru 2008 (unele erau rezervate si pentru 2009 ) dar am avut bafta ca a renuntat cineva...
asa ca mai ai o sansa...;-)
bafta!

anabella
30.10.2008, 16:32:35

sorry, nu vreau sa te supar, dar asta e realitatea din pacate... :-s
de ce nu mergeti sa lasati numere de telefon sa-i rugati sa va anunte cand mai renunta cineva? pt ca iti spun sigur ca ceva liber nu mai gasesti, mai ales ca ar mai fi doar 7 luni pana la data aleasa de voi
restaurantele se ocupa la slatina cu minim 1 an jumate inainte. si noi la fel am facut si chiar si cu 1 an si 3 luni inainte am gasit printr-un noroc chior data dorita libera, pt ca toti credeau ca e post si nu o rezervase nimeni. era de altfel singura sambata pe 2008 libera (la inceputul lui iunie 2007).

luiza777
31.10.2008, 11:50:10
eu ma gandesc k poate mai am o sansa deoarece vreau sa fac nunta duminica!!!sper k sa se indure cineva si de noi!desi stiu k dupa o nunta sambata este foarte greu sa aseze sala pt duminica!!!dar cine stie poate...poate

anabella
31.10.2008, 16:12:19
eu ma gandesc k poate mai am o sansa deoarece vreau sa fac nunta duminica!!!sper k sa se indure cineva si de noi!desi stiu k dupa o nunta sambata este foarte greu sa aseze sala pt duminica!!!dar cine stie poate...poate

in cazul asta s-ar putea sa mai ai o sansa [-o<

Robinia
01.11.2008, 09:25:10
Buna Luiza,
Nu trebuie sa te sperii , dar intradevar trebuie sa te grabesti in alegerea locatiei pentru nunta in 2009. Cum Zytto, Roky, Capitolul, Cireasov, Parc, Bulevard...s.a.m.d. mai mult ca sigur sunt ocupate (dar merita sa intrebi), mai poti incerca la Romtimex, Bastos (pana atunci va fi gata si promenada), Paradis (locatia este afara, dar e superb, conteaza foarte mult vremea), cred ca si la Senator ar incapea cca 150 persoane.
Spor la cautari si sa ne tii la curent.:*

luiza777
07.11.2008, 20:44:04
buna fetelor!!vraeau sa va zpun k la Parc am gasit toate duminicile liber in mai!!!#:-S#:-S#:-Sdar inca nu m-am hotarat !!!vreau sa aud si parerea voastra!!!cum e localul ?cu e mancare?pretul meniului?s.a.m.d!!!astept parerile voastre!!!ms

anabella
08.11.2008, 18:30:41
only_mony si miana au facut la parc, le poti ruga pe ele sa-ti spuna mai multe. oricum au fost super multumite

only_mony
10.11.2008, 10:55:59
buna fetelor!!vraeau sa va zpun k la Parc am gasit toate duminicile liber in mai!!!#:-S#:-S#:-Sdar inca nu m-am hotarat !!!vreau sa aud si parerea voastra!!!cum e localul ?cu e mancare?pretul meniului?s.a.m.d!!!astept parerile voastre!!!ms

buna...eu am facut nunta la parc si sunt extrem de multumita....ramona este o persoana foarte deschisa, te asculta si iti decoreaza sala exact cum o vrei tu, este profesionista si face o treaba foarte buna crede-ma (am atasat pe miresici din slatina poze cu decoratiunile de la nunta mea asa cum mi le-am ales eu, ei au multe culori din care sa-ti alegi).
meniul il poti face cum doresti tu, au de toate...eu am vrut somon la gratar cu legume mexicane, un aperitiv mai mult decat bogat, sarmalute cu mamaliguta, ardei iute si smantana, gratar de pui si gratar de ceafa de porc parca si cartofi gratinati, inghetata, 2 ape minerale pentru fiecare persoana, un tort cu martipan absolut delicios cu diplomat cu kiwi, un strat de crema de cafea, un strat subtire de zahar ars (delicios!)..in total 6 feluri de mancare...si am iesit foarte bine ca pret......au servicii de calitate si sunt niste oameni foarte responsabili..eu zic sa ai incredere in ei ....eventual, mergi si discuta cu ei si vezi care-i prima impresie...

luiza777
11.11.2008, 14:25:09
ms mult pt informatii!dar in total la cat te-a ajuns?cat a costat meniul?
decorarea salii?

only_mony
12.11.2008, 14:24:21
ms mult pt informatii!dar in total la cat te-a ajuns?cat a costat meniul?
decorarea salii?

depinde de ceea ce vrei tu sa-ti iei ca aranjamente, ca tipuri de fundite-material organza sau satin, ce aranjamente florale vrei-eu am vrut trandafiri si au fost mai scumpe aranjamentele decat daca as fi ales altfel de flori, eu am vrut faclii la intrare etc....iar la meniu ti-am zis, depinde cat de bogat sau de sarac este aperitivul...la mine a fost bogat...deci....depinde de cati invitati ai..eu am avut ambele sali care au fost unite prin faptul ca a fost dat jos un perete, de nr de mese, scaune-am avut 350 de invitati...deci nu e relevant cat m-a costat pe mine atata timp cat meniul si decoratiunile sunt stabilite in functie de dorintele si de preferitnele tale...totusi eu sunt extrem de multumita si de calitatea serviciilor si de pret...

luiza777
12.11.2008, 17:40:17
multumesc mult pt tot si scuze daca te stresez....^:)^eu o sa am cam 150 invitati!!!si as vrea sa te intreb daca esti obligat sa aranjezi sala cu ei?ms mult

anabella
13.11.2008, 08:28:35
din cate stiu eu esti obligat sa faci cu ei si vezi ca inainte iti luau 10% din pretul meniurilor chirie pe local. mianei asa i-au luat in iunie. cred ca si moni a trebuit sa dea acesti bani, nu moni?

only_mony
13.11.2008, 11:08:27
din cate stiu eu esti obligat sa faci cu ei si vezi ca inainte iti luau 10% din pretul meniurilor chirie pe local. mianei asa i-au luat in iunie. cred ca si moni a trebuit sa dea acesti bani, nu moni?
da, am dat un avans....deocratiunile intr-adevar tb sa le faci cu ei dar nu ai de ce sa-ti faci griji pentru ca Ramona este o profesionista!

luiza777
13.11.2008, 12:27:03
sincer.... nu de profesionalism imi fac imi fac griji....ci de bani:((

anabella
13.11.2008, 23:44:59
pai sa stii ca in slatina mai sunt si restaurante care nu-ti impun firma de decoratiuni (spre ex cel de la hotel bulevard, romtimex cred) si-ti poti alege tu o firma ieftina de decoratiuni
atata timp cat n-ai dat avans la restaurant ai posibilitatea sa te mai gandesti. intra si pe la agentii de decoratiuni, gasesti acolo cateva informatii despre preturi

violeta_ionut
19.11.2008, 21:51:43
una dintre cele mai bune prietene d-ale mele a avut nunta acolo in iunie anul acesta si vreau sa-ti spun ca a fost foarte frumos.........
au multi ospatarii care chiar isi fac datoria.....mie mi-a placut........iar mancarea destul de ok...........f buna si aperitivul rece destul de incarcat..........bine acum depinde si de atmosfera pe care o creezi.........asta tine de lautari.....apropo, lautari ai gasit?si eu caut.......>:D<

luiza777
23.11.2008, 17:27:06
multumesc pt sfat....=D>vad k esti din rosiorii de vede...faci nunta acolo???ce restaurante sunt pe acolo?si cum se prezinta?k ma intereseaza...ms

violeta_ionut
24.11.2008, 20:06:00
multumesc pt sfat....=D>vad k esti din rosiorii de vede...faci nunta acolo???ce restaurante sunt pe acolo?si cum se prezinta?k ma intereseaza...ms
eu sunt din slatina.........viitorul sot este din rosiorii de vede.......si o sa facem astfel...cununia civila si obiceiurile la facem la slatina iar cununia religioasa si petrecerea de la restaurant le facem la rosiorii de vede...
da sunt cateva restaurante si in rosiorii de vede, dar oferta e mult mai variata in slatina.........deci, te sfatuiesc sa faci in slatina..........
ce anume te intereseaza, care sunt optiunile tale..........in ce conditii te intereseaza rosiorii de vede????
spor la pregatiri...........pupici;-)

luiza777
29.11.2008, 15:31:26
ar fii fost o varianta sa facem nunta acolo,de aceea intrebam!!!dar mie nu imi place orasul:(

luiza777
29.11.2008, 16:10:23
fetelor saptamana asta ma duc sa caut restaurant!!!!m-am interesat si sunt libere multe rest duminica(deci despre asta nu trebuie sa imi mai fac griji)acum vreau doar sa va intreb care e mai bun(si nu prea scump)am aflat k la ratz si bulevard nu se impune firma de decoratiuni(asta e ok)!!!!dar voi ce sfat imi dati?astept raspuns!!!!pooop

anabella
30.11.2008, 10:02:08
fetelor saptamana asta ma duc sa caut restaurant!!!!m-am interesat si sunt libere multe rest duminica(deci despre asta nu trebuie sa imi mai fac griji)acum vreau doar sa va intreb care e mai bun(si nu prea scump)am aflat k la ratz si bulevard nu se impune firma de decoratiuni(asta e ok)!!!!dar voi ce sfat imi dati?astept raspuns!!!!pooop

din pacate nu exista mai bun si nu prea scump :(
eu una ti-as recomanda sa faci la rat, doar pt ca e elegant, are mese rotunde ceea ce-i da si mai mult farmec si e decorat in alb si negru culorile elegantei. de la mine are nota 10. din pacate s-a deschis in mai, la un an dupa ce arvunisem eu restaurantul si nu se mai putea face nimic. si oricum aveam invitati mult peste capacitatea lui (parca 250 pers intra)
meniurile sunt peste tot la fel sa stii, nu depasesc 150 lei, insa diferentele se fac la partea de decor si bauturi in cazul in care ti se impune sa le iei de la ei.
tu stii cel mai bine ce fel de nunta vrei sa ai (ce buget ai, ce numar de invitati) ca sa stii apoi si ce restaurant sa alegi. la mine spre ex alegerea s-a facut doar in functie de numarul de persoane, imi trebuia restaurantul cu cea mai mare capacitate din oras.

luiza777
30.11.2008, 11:29:18
ms mult^:)^!!!asta doream sa stiu...daca difera preturile...eu la ratz doresc sa fac pt k imi place cum arata rest,dar ma gandeam k fiind nou deschis sa nu se cunoasca asta in pretul meniului!!!eu o sa am cam 100 invitati!!!poop

DENYSSA_ELY
03.01.2009, 11:40:20
ceao fetelor...la multi ani...ineresatele pt restaurante cedez rezervare la rest Rocky pt 17 oct.2009....astept pm,va pup.

anabella
03.01.2009, 14:35:08
ceao fetelor...la multi ani...ineresatele pt restaurante cedez rezervare la rest Rocky pt 17 oct.2009....astept pm,va pup.

ai gasit alt restaurant sau s-a intamplat ceva?

GeorgyanaT85
04.01.2009, 10:43:58
salutare...fetelor!.
eu sunt din Pitesti si o sa am cununia civila la Slatina...asa ca am mare nevoie de ajutorul vostru. Ce restaurant imi puteti recomada? Nu stiu nimic pe acolo. O sa am in jur de 60 pers

anabella
04.01.2009, 11:09:59
salutare...fetelor!.
eu sunt din Pitesti si o sa am cununia civila la Slatina...asa ca am mare nevoie de ajutorul vostru. Ce restaurant imi puteti recomada? Nu stiu nimic pe acolo. O sa am in jur de 60 pers

bine ai venit
pt ceva atat de restrans poti inchiria un separeu la roky (au un separeu superb cu mese rotunde de maxim 150 persoane sus. e izolat fonic nu razbate nimic nici din sala de jos, dar nici din aces separeu in celelalte incaperi), sau unul de la bulevard prestige, care cuprinde lejer 60 persoane dar cred ca mai multe nu.
am niste prieteni care au facut cununia civila acolo la bulevard, ei avand 40 persoane

GeorgyanaT85
04.01.2009, 21:31:04
Multumesc mult Anabella. O sa imi trimit socrii sa se intereseze la restaurantele recomandate de tine, k noi ajungem foarte rar prin slatina :D

anabella
04.01.2009, 21:41:48
Multumesc mult Anabella. O sa imi trimit socrii sa se intereseze la restaurantele recomandate de tine, k noi ajungem foarte rar prin slatina :D

nu uita sa le spui sa intrebe de separeuri, pt ca salile propriu-zise, unde se fac nunti, sunt mult mai mari
succes!

DENYSSA_ELY
05.01.2009, 10:47:27
ai gasit alt restaurant sau s-a intamplat ceva?
=(( nuuuu cred ca s-ar putea sa amanam nunta....:-s ,asta e,daca auzipe cineva interesat????....pusi

anabella
05.01.2009, 11:12:50
=(( nuuuu cred ca s-ar putea sa amanam nunta....:-s ,asta e,daca auzipe cineva interesat????....pusi

ei na! dar de ce??? :-s
poti sa-mi trimiti un mail sa-mi povestesti daca nu vrei sa scrii aici!
din pacate eu nu stiu pe nimeni care sa vrea restaurant pt anul asta, dar o sa dau niste mailuri pe la prieteni, poate se hotarasc

emilinicole
13.01.2009, 17:35:50
Buna miresicilor,

eu sunt relativ noua pe aici, insa am citit tot topicul.Eu nu am pus inca nunta, o sa fac la anul, dar am zis sa ma documentez, mai alesc ca pe la Paste asa ar trebui sa iau restaurantul.Am vazut poze de la Bulevard si Zytto.Cel mai mult imi place Zytto, insa nu stiu foarte multe despre el.
Este cineva care a facut nunta la unul dintre ele?
Cam cate persoane incapt la Bulevard, ca la Zytto am inteles ca 200 incap cu brio, si cam cat costa meniul pe la fiecare.

Mult succes tuturor!

CRISRINA
13.01.2009, 17:41:37
Buna miresicilor,

eu sunt relativ noua pe aici, insa am citit tot topicul.Eu nu am pus inca nunta, o sa fac la anul, dar am zis sa ma documentez, mai alesc ca pe la Paste asa ar trebui sa iau restaurantul.Am vazut poze de la Bulevard si Zytto.Cel mai mult imi place Zytto, insa nu stiu foarte multe despre el.
Este cineva care a facut nunta la unul dintre ele?
Cam cate persoane incapt la Bulevard, ca la Zytto am inteles ca 200 incap cu brio, si cam cat costa meniul pe la fiecare.

Mult succes tuturor!

Buna, uite eu fac nunta la bulevard pe 14 iunie si o sa ma coste in jur de 150 meniul(fara bauturi si prajituri), iar invitati o sa am aprox. 120 pers.,la Zytto am inteles ca intra cam 280 pers. nu stiu sigur.

emilinicole
13.01.2009, 17:51:24
Buna, uite eu fac nunta la bulevard pe 14 iunie si o sa ma coste in jur de 150 meniul(fara bauturi si prajituri), iar invitati o sa am aprox. 120 pers.,la Zytto am inteles ca intra cam 280 pers. nu stiu sigur.

Ms mult.cred ca e ok 150 la Bulevard. La Zytoo am citit aici pe forum, ca nu te lasa sa vii cu bautura ta, fructe..si ma intrebam daca intradevar e asa.:)

CRISRINA
13.01.2009, 18:11:52
Ms mult.cred ca e ok 150 la Bulevard. La Zytoo am citit aici pe forum, ca nu te lasa sa vii cu bautura ta, fructe..si ma intrebam daca intradevar e asa.:)

da daca ai doar 150 pers.e ok la bulevard,de Zitto nu stiu ce sa-ti zic am auzit si eu cate ceva dar nu multe si stii cum e pana nu te duci sa intrebi sa vezi cum sta treaba nu stii.

ilie_corina_88
15.01.2009, 22:45:15
hmm
nu vorbeste nimeni cu mine....:-<

anabella
16.01.2009, 12:01:08
hmm
nu vorbeste nimeni cu mine....:-<

ai intrebat ceva pe cineva si nu ti s-a raspuns?
ca nu ma prind de ce te plangi ca nu vorbeste nimeni cu tine :D

LALYF
30.01.2009, 08:41:41
Buna,

Am si eu o rugaminte ... am citit in unul dintre mesaje ca o miresica (Garigabi) a avut-o la nunta pe Nineta Popa ... puteti sa-mi dati si mie un numar de telefon, sau alte detalii? eu sunt din Oltenia, viitorul sot din Ardeal si cred ca ea ar fi cea mai potrivita pentru noi ...
daca sunt offtopic va rog sa ma iertati, dar de mult cautam pe cineva care a avut-o la nunta, ca sa aflu cum a fost, ce tarif are si poate, cu noroc, un numar de telefon.

Va multumesc mult si spor in continuare!:*

biribishpampela
30.01.2009, 10:04:29
Buna,

Am si eu o rugaminte ... am citit in unul dintre mesaje ca o miresica (Garigabi) a avut-o la nunta pe Nineta Popa ... puteti sa-mi dati si mie un numar de telefon, sau alte detalii? eu sunt din Oltenia, viitorul sot din Ardeal si cred ca ea ar fi cea mai potrivita pentru noi ...
daca sunt offtopic va rog sa ma iertati, dar de mult cautam pe cineva care a avut-o la nunta, ca sa aflu cum a fost, ce tarif are si poate, cu noroc, un numar de telefon.

Va multumesc mult si spor in continuare!:*
trimite-i un pm lui garigabi, sigur te va ajuta cu informatiile de care ai nevoie!;-)

LALYF
30.01.2009, 20:24:24
Am incercat deja sa trimit PM, dar inca nu am 10 mesaje si nu pot. Daca ma poate ajuta cineva.

Multumesc mult

emilinicole
09.02.2009, 11:48:01
Buna fetele..
Eu caut restaurant pt nunta..la anu..as vrea sf lunii mai, iunie, iulie

si surpriza..la Rat, la Zytto, nu mai au decat 1 mai, 3, 18, 25 septembrie liber..
asa ca am mai intrebat..si am auzit ca ft misto la hanul cireasov..are careva poza..pls vreau sa vad si eu, pt ca eu stau in bucuresti, si pana ajung la slatina mai dureaza.
ms

CRISRINA
09.02.2009, 15:57:02
Buna fetele..
Eu caut restaurant pt nunta..la anu..as vrea sf lunii mai, iunie, iulie

si surpriza..la Rat, la Zytto, nu mai au decat 1 mai, 3, 18, 25 septembrie liber..
asa ca am mai intrebat..si am auzit ca ft misto la hanul cireasov..are careva poza..pls vreau sa vad si eu, pt ca eu stau in bucuresti, si pana ajung la slatina mai dureaza.
ms

Buna , cateva poze cu hanul cireasov gasesti la pagina 19 , cat despre rezervarea restaurantului ar trebui sa te grabesti caci dupa cum ai vazut deja sunt ocupate ,si daca cauti mai amanuntit pe aici cred ca gasesti poze cam de pe la toate restaurantele acum depinde cate persoane ai si care iti place tie.

emilinicole
09.02.2009, 17:49:09
Buna , cateva poze cu hanul cireasov gasesti la pagina 19 , cat despre rezervarea restaurantului ar trebui sa te grabesti caci dupa cum ai vazut deja sunt ocupate ,si daca cauti mai amanuntit pe aici cred ca gasesti poze cam de pe la toate restaurantele acum depinde cate persoane ai si care iti place tie.
Buna,
Ms pt raspuns..m-am uitat deja, insa credeam k poate are careva mai multe poze..eu din ce am vazut nu imi place deloc "tavanul", la hanul cireasov, dar a fost maica-mea acolo la o nunta si ma tot bate la cap ca e dragut..
cat cu graba...o sa mergem la slatina la sf lunii, sa vedem restaurantele mai importante, si sa ne hotaram pe care il luam.
am inteles de la soacra mea(a fost azi acolo) ca la bulevard/prestige il maresc, acum in primavara, fac lucrari de reamenajare, asta pt cine e interesat.

CRISRINA
09.02.2009, 18:14:48
Buna,
Ms pt raspuns..m-am uitat deja, insa credeam k poate are careva mai multe poze..eu din ce am vazut nu imi place deloc "tavanul", la hanul cireasov, dar a fost maica-mea acolo la o nunta si ma tot bate la cap ca e dragut..
cat cu graba...o sa mergem la slatina la sf lunii, sa vedem restaurantele mai importante, si sa ne hotaram pe care il luam.
am inteles de la soacra mea(a fost azi acolo) ca la bulevard/prestige il maresc, acum in primavara, fac lucrari de reamenajare, asta pt cine e interesat.

Eu am nunta la Bulevard pe 14 iunie stiam ca fac unele schimbari dar nu stiam exact ce , oricum eu am maxim 140 persoane si e suficient cum e acum.

Mihaela82
11.02.2009, 21:04:02
ofer loc retaurant bulevard pe douazecisicinciiulie anul acesta. telefon.zerosaptedoitreisapteunupatrudoisasenoua.m ihaela

olgutamedintu
13.02.2009, 17:48:30

buna...ai cumva si site-ul restaurantului...sau macar adresa???eu sunt din bucuresti....socrii de=in slatina si vreau sa gasesc un restaurant frumos...iar asta chiar imi place..

olgutamedintu
16.02.2009, 11:06:50
buna ...firma de decoratiuni ce site are?...am cautat pe google dar nu am gasit nimic....multumesc

olgutamedintu
16.02.2009, 11:18:10

care e site-ul?????? eu nu l-am gasit????????? te rog...spunemi-l si mie

anabella
16.02.2009, 19:24:13
care e site-ul?????? eu nu l-am gasit????????? te rog...spunemi-l si mie

vorbesti de hotel parc? daca da, e vorba de marriagedesign (ro)

olgutamedintu
17.02.2009, 17:49:25
vorbesti de hotel parc? daca da, e vorba de marriagedesign (ro)

nu stiu...nu m-am hotarat nici de local....inca nu am ajuns in slatina sa le vizitez...mi-a placut localul unde ai facut tu...dar eu cred ca am max 200 persoane asa ca nu stiu unde sa fac...ramane prea gol...e asa mare sala la rocky? ce parere ai? ce localuri mai sunt frumoase in slatina? multumesc de raspuns

olgutamedintu
17.02.2009, 18:20:56
la rocky cat e meniul?

anabella
17.02.2009, 21:26:18
nu stiu...nu m-am hotarat nici de local....inca nu am ajuns in slatina sa le vizitez...mi-a placut localul unde ai facut tu...dar eu cred ca am max 200 persoane asa ca nu stiu unde sa fac...ramane prea gol...e asa mare sala la rocky? ce parere ai? ce localuri mai sunt frumoase in slatina? multumesc de raspuns

eu la roky am fost si la o nunta de 217 persoane, caz in care a ramas terasa nefolosita, lucru irelevant, pt ca se vedea foarte frumos si oricum lumea dansa acolo ca era mai racoare
mie personal imi mai place zytto, mi se pare deosebit pt ca e pe alb-negru si are mese rotunde
la roky eu am avut meniu de 130 lei (doar cele 4 feluri de mancare si o cafea). erau si de 120 si de 150 lei, fara mari diferente
anul asta o sa fie mai scump, dar nu cu mult

daria2812
19.02.2009, 16:21:40
buna.
vreau si eu sa va intreb daca a facut cineva la tch.stiti cumva cum este daca este ok?sau la capitol?

emilinicole
24.02.2009, 15:44:17
la rocky cat e meniul?
Buna,

am fost la rocky sambata, e ft dragut iar meniul anul acesta incepe de la 150 ron.au si la 170 ron si la 220 ron.sala e mare si nu accepta sub 200 invitati.mai au si o sala mica de 100 persoane.cer avans 2000 ron.

intreba cineva de capitol.au 2 sali una mare si una mica.in cea mare nu accepta decat peste 230 persoane iar in cea mica 150 persoane.acum este in renovare, nu se poate vedea dar iti arata poze.

la bulevard anul asta(2009) meniul e 140 ron.se va extinde pana la spatiul verde, asa ca va fi dublu ca spatiu, si vor face si ring de parchet in mijloc.
avans cer 1000 ron.eu nu l-am ales ca e mai misto zytto si acelasi pret, iar la zytto nu ai nevoie decat de aranjamente florale nu si la mese si scaune..

la pallace meniul incepe la 900 ron, are capacitate de 120 pers, dar tot e inghesuit, nu arata ft bine.

la senator meniul este 150 ron.capacitate 150 persoane cu tot cu terasa, nu prea ramane loc de joc.cer avans 2000 ron.

la nonel meniul este la 97 ron cu o friptura si 110 ron cu 2 fripturi.cel mai probabil e nevoie sa adaugi la aperitiv cate ceva.zicea patronul k iti aranjeaza mesele si scaunele ei, gratis.avans cer 200 euro.

la zytto(unde noi am si ales) meniul este 140 ron. avans cer 2000 ron.

daria2812
25.02.2009, 09:58:36
buna

poti sa imi spui si mie la zytto ce intra in cei 140 ron la meniu?
si daca stii cumva daca mai aveau locuri pt 2010?

emilinicole
25.02.2009, 10:55:26
buna

poti sa imi spui si mie la zytto ce intra in cei 140 ron la meniu?
si daca stii cumva daca mai aveau locuri pt 2010?

sigur.meniul cuprinde doar macarea: gustare rece, gustare calda (peste cu garnitura de orez/leg mexicane/carfofi gratinati), sarmalute cu mamaliguta, smantana si ardei iute, friptura de porc si pui cu ganitura si salata de sezon si 2 cafele.bautura si fructele le aduci tu.
mai knd am intrebat eu, acum 3 saptamani mai aveau asa : 17 aprilie 2010, 1 mai 2010(pe care am luat-o eu deci nu mai e), 4,18, si 25 septembrie..cred ca mai e ceva inca in oct si nov, dar zicea d-na Rat ca le ocupa numai decat.
daca vrei la zytto grabeste-te! oricum daca vrei la rocky tre sa ai peste 200 invitati, sau fix 200.

daria2812
25.02.2009, 13:33:42
si la zytto trebuie sa ai un anumit numar de invitati?

emilinicole
25.02.2009, 13:54:35
si la zytto trebuie sa ai un anumit numar de invitati?
Nu, noi knd am fost sa dam avansul era aranjata sala pt 100 invitati si era ft frumos.noua ne-au zis k venim cu cati invitati vrem.noi avem in jur de 200...
dar poti sa ai si 100.
ai niste avantaje, am mai zis, nu tre sa mai platesti aranjatul scaunelor si meselor..pt ca arata ft bine asa, doar aranj florale, pe care le faci cu cine vrei.

daria2812
25.02.2009, 13:58:06
scuze ca te stresez dar eu sunt in bucuresti si nu am apucat inca sa ma duc sa vad si sa vb si de aia tot intre.
chelnerii trebuiesc platiti sau intra in meniu si ce le ramane lor?

emilinicole
25.02.2009, 14:00:47
daca vrei zytto grabeste-te, daca vrei primavara mi era 17 aprile..sau cele din toamna.

emilinicole
25.02.2009, 14:03:24
scuze ca te stresez dar eu sunt in bucuresti si nu am apucat inca sa ma duc sa vad si sa vb si de aia tot intre.
chelnerii trebuiesc platiti sau intra in meniu si ce le ramane lor?
Stai linistita, nu ma stresezi. ma bucur ca te pot ajuta.si eu sunt tot in bucuresti, stam aici de 5 ani.
asta am uitat sa zic, trebuie sa iei in calcul cate 1 meniu pt fiecare chelener.
vine 1 chlener la 35 persoane.
dar sa stii k mie la zytto mi la rezervat fara sa dau avans.i-am explicat ca eu sunt din Buc si k ajung la slatina in 2 saptamani si l-a rezervat, si apoi am dat avansul.

daria2812
25.02.2009, 14:16:15
adica daca am in jur de 120 de pers vin cam 4*1400 nu?eu asta am inteles.
si altceva in afara de banii pt meniuri si banii pt chelneri mai trebuie platit ceva?

emilinicole
25.02.2009, 14:25:23
adica daca am in jur de 120 de pers vin cam 4*1400 nu?eu asta am inteles.
si altceva in afara de banii pt meniuri si banii pt chelneri mai trebuie platit ceva?
Pt chelneri nu trebuie bani, ci doar comanzi 124 de meniuri (ai 120 de pers, deci 120 meniuri + 4 meniuri pt chelneri), nu 120 cate ai tu.atata tot.
nu mai trebuie nimic, lor le platesti doar restaurantul, doar meniurile, nu iau chirie sau faze dastea.
noi knd am vb cu d-na rat asa s-a exprimat : " si cate un meniu pt fiecare chlener sa iei in calcul."...cate un meniu nu valoare unui meniu.

anabella
25.02.2009, 14:45:39
Pt chelneri nu trebuie bani, ci doar comanzi 124 de meniuri (ai 120 de pers, deci 120 meniuri + 4 meniuri pt chelneri), nu 120 cate ai tu.atata tot.
nu mai trebuie nimic, lor le platesti doar restaurantul, doar meniurile, nu iau chirie sau faze dastea.
noi knd am vb cu d-na rat asa s-a exprimat : " si cate un meniu pt fiecare chlener sa iei in calcul."...cate un meniu nu valoare unui meniu.

"un meniu de chelner" e o exprimare metaforica sa zicem.
nu comanzi meniuri si pt chelneri, platesti la restaurant contravaloarea unui meniu de fiecare
nu faceti greseala sa comandati 124 meniuri in loc de 120, pt ca acestea vi se vor adauga si banii pt meniurile chelnerilor si tot voi iesiti in pierdere

daria2812
25.02.2009, 15:03:21
am inteles.multumesc frumos.
in week-end crezi ca gasim pe cineva?
ca atunci am vrea sa ne ducem sa vb.

emilinicole
25.02.2009, 15:22:04
"un meniu de chelner" e o exprimare metaforica sa zicem.
nu comanzi meniuri si pt chelneri, platesti la restaurant contravaloarea unui meniu de fiecare
nu faceti greseala sa comandati 124 meniuri in loc de 120, pt ca acestea vi se vor adauga si banii pt meniurile chelnerilor si tot voi iesiti in pierdere

tu stii mai bine ca doar ai avut nunta..si nici eu nu am intrebat-o exact pe d-na rat, dar mai am 1 an..ms

daria

da gasesti, dar mai bine suni inainte si stabilesti o ora.si intrebi daca mai au date si ce mai au.