PDA

Versiunea completa : Intretinere corporala, infrumusetare

Floarea_soarelui
16.07.2007, 20:21:11
[-o< Stiti cumva unde se poate face aquagim in cluj. eu am cautat si nu am gasit...poate stiti voi ceva.

diannaa
07.08.2007, 16:01:45
[-o< Stiti cumva unde se poate face aquagim in cluj. eu am cautat si nu am gasit...poate stiti voi ceva.

Opera Plaza

Karon
10.08.2007, 11:46:15
din cate am auzit este ceva aqua spa destul de dotat pe andrei saguna

diannaa
20.09.2007, 23:04:12
As dori sa ma duc la ore de pilates dar nu stiu daca se face in Cj.Daca stiti careva vreo locatie,am rugamintea sa ne spuneti si celor care nu stim.Mersi fete>:D<

daniela_psy
26.09.2007, 08:32:39
As dori sa ma duc la ore de pilates dar nu stiu daca se face in Cj.Daca stiti careva vreo locatie,am rugamintea sa ne spuneti si celor care nu stim.Mersi fete>:D<

Nu stiu unde si daca se face dar am un curs pe CD.Daca ai ambitie si spatiu suficient sa faci acasa ti-l dau cu placere.

PUFF
26.09.2007, 09:07:47

gasesti filmulete pe net si nu mai trebuie sa platesti la nici o sala
eu mi-am scos dar nu m-am apucat de ele :">

daniela_psy
26.09.2007, 09:49:34
gasesti filmulete pe net si nu mai trebuie sa platesti la nici o sala
eu mi-am scos dar nu m-am apucat de ele :">
Si asta e un pas:)>- Mihai aseara m-a pus sa-i promit ca scot din debara stepper-ul si fac un pic de miscare ca de cand nu mai lucrez am cam depozitat ceva pe burtica si fese.Mi-e greu sa ma mobilizez sa merg la sala.Sunt f comoda in sensul asta si de aia am stepper acasa,pacat ca nu-l folosesc regulat.Asa a fost si cu pilates-ul:vreau si eu,vreau si eu dar cand am facut rost de cd(pilates si tae bo)mi s-a parut prea greu(era si normal pt prima sedinta)si am pus cd-ul la pastrare poate-poate intr-o zi imi voi face curaj.Cred ca ar trebui sa fim mai determinate mai ales cele ca mine care nu au alta treaba inafara de scoala si familie.

PUFF
26.09.2007, 10:09:20
Si asta e un pas:)>- Mihai aseara m-a pus sa-i promit ca scot din debara stepper-ul si fac un pic de miscare ca de cand nu mai lucrez am cam depozitat ceva pe burtica si fese.Mi-e greu sa ma mobilizez sa merg la sala.Sunt f comoda in sensul asta si de aia am stepper acasa,pacat ca nu-l folosesc regulat.Asa a fost si cu pilates-ul:vreau si eu,vreau si eu dar cand am facut rost de cd(pilates si tae bo)mi s-a parut prea greu(era si normal pt prima sedinta)si am pus cd-ul la pastrare poate-poate intr-o zi imi voi face curaj.Cred ca ar trebui sa fim mai determinate mai ales cele ca mine care nu au alta treaba inafara de scoala si familie.

eu sunt suparata pe mine ca nu am fost asa de grasa cum sunt acum niciodata...dar nu pot face miscare (inca) pt ca am fost operata de curand
...as putea sa pac plimbari...dar mi-e lene :-p

daniela_psy
26.09.2007, 11:00:58
eu sunt suparata pe mine ca nu am fost asa de grasa cum sunt acum niciodata...dar nu pot face miscare (inca) pt ca am fost operata de curand
Sper ca te simti bine acum si ai rabdare ca in timp vei putea sa te apuci de sport incet-incet.Acuma nu e un moment prielnic pt a-ti suprasolicita organismul nici cu sport exagerat,nici cu diete agresive.Dar o plimbare din cand in cand nu face rau:)

Karon
27.09.2007, 11:37:24

pe victor babes la olympus, ceva cladire inalta de langa nera

diannaa
30.09.2007, 22:51:36
mersi de raspuns,chiar il stiu pe patron,o sa ma interesez,eu vreau sa ma duc la sala si pt atmosfera,singura nu ma apuc eu niciodata...:[email protected]

karina2oo4
13.10.2007, 19:08:22
mersi de raspuns,chiar il stiu pe patron,o sa ma interesez,eu vreau sa ma duc la sala si pt atmosfera,singura nu ma apuc eu niciodata...:[email protected]
diana te rog spune-mi daca ai fost la sala unde se face pilates - as vrea cat mai multe detalii (pret, orar, dotari). pls
Multumesc

daniela_psy
13.10.2007, 23:23:17
Fetelor, am o prietena care vrea sa faca TAE BO dar nu oricum.Vrea un instructor(indiferent de sex) care sa o motiveze,atmosfera,etc.Zice ca in Satu Mare mergea la o sala unde numai felul in care se prezenta tipa si felul in care lucra o determina sa persevereze si sa fie consecventa.Ii puteti da o mana de ajutor exceptand sala de pe Petru Maior,din apropierea Primariei.Unde se mai face in Cj sportul asta la cote inalte?

prapadeala
14.10.2007, 05:42:05

te inteleg perfect! Lenea este inamicul unui corp sanatos si in forma :D
Si eu ma fortez sa incep ceva activitate.. si am observat ca odata ce incep, nu e asa greu sa continui. Inceputul e greu >:D<

ancaaa
24.10.2007, 09:56:53
Este un bazin pe Andrei saguna...super fain..dar si destul de scump...dar am inteles ca merita efortul.

ancaaa
24.10.2007, 09:59:56
Va recomand eu 2 sali unde se face pilates si Tae-bo si step...
Una este pe Paris si alta pe Str. Iasilor.Sunt foarte bune antrenoarele si merita incercat...curaj...

diannaa
24.10.2007, 12:01:30
Va recomand eu 2 sali unde se face pilates si Tae-bo si step...
Una este pe Paris si alta pe Str. Iasilor.Sunt foarte bune antrenoarele si merita incercat...curaj...
unde pe str Iasilor,ce adresa? dar pe Paris?^:)^

ancaaa
24.10.2007, 12:52:19
"unde pe str Iasilor,ce adresa? dar pe Paris?^:)^"
Scuze pt explicatiile pe care o sa ti le dau dar nu stiu la ce nr.
Deci:Pe str. Iasilor intr-o curte aproape de Spital (strada cu Somesul care da in intersectie in Pta Mihai Viteazul)- azi merg acolo si ma uit ce nr de strada are.
Pe str. Paris lanaga lab de cofetarie Steaua Rosie- ( se ajunge usor din Piata, pe str Ploiesti pana in capat si apoi imediat la stanga)......sper ca m-am facut macar putin inteleasa.....orarul este pt amandoua salile de la 17-20 si va recomand cu mare placere sa mergeti ca e super fain.......:)>-

diannaa
24.10.2007, 13:22:52
"unde pe str Iasilor,ce adresa? dar pe Paris?^:)^"
Scuze pt explicatiile pe care o sa ti le dau dar nu stiu la ce nr.
Deci:Pe str. Iasilor intr-o curte aproape de Spital (strada cu Somesul care da in intersectie in Pta Mihai Viteazul)- azi merg acolo si ma uit ce nr de strada are.
Pe str. Paris lanaga lab de cofetarie Steaua Rosie- ( se ajunge usor din Piata, pe str Ploiesti pana in capat si apoi imediat la stanga)......sper ca m-am facut macar putin inteleasa.....orarul este pt amandoua salile de la 17-20 si va recomand cu mare placere sa mergeti ca e super fain.......:)>-
ma intereseaza ce nr are cutrea de pe str.Iasilor daca poti te rog sa afli.Mersi

cami777
24.10.2007, 19:51:09
Eu merg in Zorilor, pe str.Sighisoarei nr.20 pentru ca e foarte aproape de casa. Sunt 2 instructoare f ok. Se fac ore de pilates, step, step-aerobic, tae bo, dance aerobic, body sculpting. Orarul este in general dupa ora 17 si pana pe la 20-21, de luni pana vineri. am inceput sa merg la sport de prin iunie si se vad rezultatele. merita sa mergi si sa combini pilates si cu altceva. sa nu faci numai pilates.
Si am senzatia ca una dintre instructoarele noastre tine cursurile si la sala de pe Iasilor.

diannaa
24.10.2007, 20:17:51
ok,eu astept in continuare adresa de pa Iasilor....

daniela_psy
24.10.2007, 22:24:02
Multumim de info.Chiar asteptam sa-mi dea cineva detalii despre tae-bo^:)^

ancaaa
25.10.2007, 08:08:40
Pe str. Isilor nr 14 iar sala se numeste OXYGEN...poate ne intalnim ....;-)

diannaa
25.10.2007, 09:22:44
Pe str. Isilor nr 14 iar sala se numeste OXYGEN...poate ne intalnim ....;-)
o sa ma duc sa vad cum arata,mersi mult.Tu cum mergi?zilnic?de la cat?vii la intalnirea de vineri de la 19 in Bolero?>:D<

ancaaa
25.10.2007, 10:28:47
"o sa ma duc sa vad cum arata,mersi mult.Tu cum mergi?zilnic?de la cat?vii la intalnirea de vineri de la 19 in Bolero?>:D<"

Of...nu cred ca o sa ajung...merg la sala de la 18-19 si apoi trebuie sa merg la niste rude in vizita (obligatiile astea!).Poate cu alta ocazie am sa reusesc sa ajung si eu.
Sper sa ne vedem la sala.....:*

Ionuca
28.10.2007, 12:18:40
Servus fetelor,
ma bucur sa ati deschis subiectul despre Pilates, as vrea si eu sa merg, dar as vrea mai multe detalii de la voi, daca se poate . Sala de pe Strada Iasilor, ce program are si cat este un abonament, si daca ati fost cumva pe victor babes, sa imi spuneti cate ceva!

O sa incerc sa aflu si eu mai multe detalii de pe net si va tin la curent, poate chiar ne vedem al sala!

Multumesc anticipat pentru raspunsuri! ^:)^

Ioana

ancaaa
29.10.2007, 08:11:12
Pot sa-ti spun orarul de pe str. Iasilor 14, de la 17-21.
Abonamentul este acceptabil, il stiu pe cel de 6 ore care e 55lei si cred ca pe luna e vreo 80 lei.
Cam la fel este si pe str Paris doar ca aici este sala putin mai mare si in abonament este inclusa si sauna.

raluk000
15.11.2007, 11:56:04
Fetelor,nu faceti masaj?

PUFF
15.11.2007, 12:16:31
Fetelor,nu faceti masaj?

eu am masaj acasa...soacra mea ii maseuza :-" :-p

ma mai chinuie cu masajul anticelulitic...dar mie imi pare bine

cj83cia
15.11.2007, 14:05:13
Fericita de tine...

cj83cia
15.11.2007, 14:06:33
Noi am facut masaj si reflexoterapie inainte de nunta, cu un tip mai in varsta, vine acasa la fiecare. Pana in Craciun, mai fac o cura de masaje <:-P

PUFF
16.11.2007, 11:28:43
Fericita de tine...

in ultima saptamana nu am facut masaj deloc pt ca nu am avut timp....si daca mai trece mult timp iar o sa ma doara anticeluliticul:-SS

cj83cia
16.11.2007, 12:02:01
"Rabda baba la frumusete", nu?#:-S

raluk000
16.11.2007, 12:03:59
Fericita de tine...
Fericita...fericita....

cj83cia
16.11.2007, 13:29:03
Eu am un maseur....E asa de bine...

ALEX21A
16.11.2007, 14:16:23
ia uite ce se maseaza clujul pe aici....:-" ;)) ;)) ;))

cami777
17.11.2007, 18:43:17
Eu am un maseur, mersi oricum. Poate celelalte fete, ca oricine are nevoie. E asa de bine...
cam care mai sunt preturile acum la masaj? e ok maseur-ul tau? m-ar interesa si pe mine daca zici ca-i asa de bineeeee :)>-

diannaa
17.11.2007, 18:55:57
si eu ma duc la masaj la Salon Tonic,deasupra la Leonardo din centru,abonament de 10 sedinte 300 lei si sunt multumita..

cami777
17.11.2007, 19:27:45
si eu ma duc la masaj la Salon Tonic,deasupra la Leonardo din centru,abonament de 10 sedinte 300 lei si sunt multumita..
cat dureaza o sedinta?

diannaa
17.11.2007, 19:40:34
cat dureaza o sedinta?
50 de minute

cj83cia
19.11.2007, 08:53:42
cam care mai sunt preturile acum la masaj? e ok maseur-ul tau? m-ar interesa si pe mine daca zici ca-i asa de bineeeee :)>-

In jur de 25 lei o ora, care include si masaj normal, si anticelulitic, si reflexoterapie. De fapt, vroiam pe cineva pt reflexoterapie initial. Vine la fiecare acasa. E mai in varsta tipul, dar cu atata pofta de viata...

Pupici

diana31
19.11.2007, 18:26:12
50 de minute
lucreza si doar pentru anumite parti a corpului sau e un masaj de intretinere?

diannaa
19.11.2007, 19:18:34
lucreza si doar pentru anumite parti a corpului sau e un masaj de intretinere?
pai face anticelulitic si cel general de relaxare

diana31
20.11.2007, 09:05:48
pai face anticelulitic si cel general de relaxare
OK, multumesc de raspuns, iti doresc o zi buna ca de altfet toate sa aveti o zi buna>:D< >:D< >:D<

marcy_elena
28.11.2007, 16:15:58
fetelor dragelor:*..unde mergem in cluj sa avem grija de corpul nostru?:)...ce recomandati?...iar pt cele care ne casatorim primavara si nu apucam sa stam la soare...unde e cel mai bine sa mergem la solar?:D

diannaa
28.11.2007, 19:04:04
fetelor dragelor:*..unde mergem in cluj sa avem grija de corpul nostru?:)...ce recomandati?...iar pt cele care ne casatorim primavara si nu apucam sa stam la soare...unde e cel mai bine sa mergem la solar?:D
am fost in mai multe locuri la solar,dar tot in apropiere de salonul lui Raul,mai sus de hotel cristal,este salon Melisa....este ff putenic si te bronzezi repede...

cj83cia
29.11.2007, 10:16:16
De ce nu incerci si cu creme autobornzante? Sunt atatea "oferte", ai timp sa le testezi pana in primavara

diannaa
29.11.2007, 14:16:49
De ce nu incerci si cu creme autobornzante? Sunt atatea "oferte", ai timp sa le testezi pana in primavara
pt nunta mai bine solarul ca bronzeaza mai uniform,am incercat nu demult crema Dove m-a bronzat super dar cum nu m-am dat a inceput sa mearga jos pe parti si aratam...HORROR,plus ca te spate nu aveam cum sa am aceiasi intensitate...eu una nu voi mai folosi creme...

Karon
29.11.2007, 15:44:03
pentru cine nu vrea sa mearga la solar si nici sa foloseasca creme (mi-am patat cateva pijamale cu crema) .... exista bronzarea cu aerograf .... la cosmetica, m-am facut de 2 ori, iese uniform, nu se ia pe haine

e bun pt o bronzare de ocazie(eu pt nunta m-am facut) ca mie nu mi-a tinut mai mult de 5 zile, desi la cosmetica iti spun ca tine in jur de 12 zile

tot tipele de la cosmetica spuneau ca daca nu te hidratezi bine se duce foarte urat, asa patat, eu m-am dat cu crema dupa fiecare dus si mi s-a dus foarte frumos, ca bronzul natural

daniela_psy
29.11.2007, 20:56:44
pentru cine nu vrea sa mearga la solar si nici sa foloseasca creme (mi-am patat cateva pijamale cu crema) .... exista bronzarea cu aerograf .... la cosmetica, m-am facut de 2 ori, iese uniform, nu se ia pe haine

e bun pt o bronzare de ocazie(eu pt nunta m-am facut) ca mie nu mi-a tinut mai mult de 5 zile, desi la cosmetica iti spun ca tine in jur de 12 zile

tot tipele de la cosmetica spuneau ca daca nu te hidratezi bine se duce foarte urat, asa patat, eu m-am dat cu crema dupa fiecare dus si mi s-a dus foarte frumos, ca bronzul natural
Am auzit de aerograf dar prietena mea care apelase tot pt nunta mi-a zis ca si varianta asta pateaza hainele.Mi-a zis ca solutia i-a lasat urme vizibile pe rochia de mireasa:-? .Totusi,ce salon ofera acest serviciu ca eu am uitat sa o intreb?:)

Karon
30.11.2007, 11:22:34
Am auzit de aerograf dar prietena mea care apelase tot pt nunta mi-a zis ca si varianta asta pateaza hainele.Mi-a zis ca solutia i-a lasat urme vizibile pe rochia de mireasa:-? .Totusi,ce salon ofera acest serviciu ca eu am uitat sa o intreb?:)

eu m-am facut joi la pranz si am purtat rochia de mireasa sambata, nu mi-a lasat urme pe ea(e drep ca rochia mea e crem), pe ce haine am purtat joi-vineri nu stiu, ca erau mai inchise la culoare....dar fata de cremele autobronzante pe care le-am mai folosit e o diferenta mare, ca nu mi-a lasat urme pe pijama

am fost la un salon in manastur la inersectia intre primaverii si gr alexandrescu, chiar acolo la parter.... 45 sau 50 ron a costat, nu mai tin minte exact
:*

daniela_psy
30.11.2007, 18:18:14
eu m-am facut joi la pranz si am purtat rochia de mireasa sambata, nu mi-a lasat urme pe ea(e drep ca rochia mea e crem), pe ce haine am purtat joi-vineri nu stiu, ca erau mai inchise la culoare....dar fata de cremele autobronzante pe care le-am mai folosit e o diferenta mare, ca nu mi-a lasat urme pe pijama

am fost la un salon in manastur la inersectia intre primaverii si gr alexandrescu, chiar acolo la parter.... 45 sau 50 ron a costat, nu mai tin minte exact
:*
:* mersi

diana31
05.12.2007, 15:22:14
Buna fetelor am si eu o intrebare aveti careva ceva pentru remediu pentru vergeturi?

diannaa
05.12.2007, 20:11:42
Buna fetelor am si eu o intrebare aveti careva ceva pentru remediu pentru vergeturi?
si eu m-am inrebat daca exista...nu am vesti bune...eventual operatie estetica...

diana31
06.12.2007, 12:17:42
si eu m-am inrebat daca exista...nu am vesti bune...eventual operatie estetica...
AAAAAAAAAAAAUUUUUUUUUUUUUUUUU!!!!!!!!!!!!!!!!!#-o #-o #-o

12hanna
07.01.2008, 19:08:58
sau putin bronz natural?
Mi se pare ca nu mai sunt asa vizibile pe pielea bronzata...:-B

laura2112
09.01.2008, 17:03:12
Ce stiti de sala care s-a deschis la mall-ul din cartierul Gheorgeni?

daniela_psy
10.01.2008, 16:03:57
Ce stiti de sala care s-a deschis la mall-ul din cartierul Gheorgeni?
Ce sala:-\

laura2112
10.01.2008, 18:37:42
Ce sala:-\

http://www.iuliusmall.com/ro/cluj/entertainment.php

Sala de fitness!
Sper ca nu este reclama

Nu stiti o locatie de mers la masaj anticelulitic in zona Piata Marasti?
MS

daniela_psy
11.01.2008, 03:13:45
dragut ca are si piscina insa e tare departe de mine8-|

Karon
06.02.2008, 17:08:15
Fetelor stiti cumva unde se face aqua gym in cluj?

orhidutza
08.02.2008, 14:40:32
Fetelor stiti cumva unde se face aqua gym in cluj?

zicea cineva mai inainte ca la opera plaza parca este aqua gym...

ancaaa
11.02.2008, 09:55:44
Pe str.Andrei Saguna.....undeva in spate la Pta Mihai viteazu, este un bazin unde se face aqua gim.....stiu ca este undeva la 3-4 mil 10 ore....e foarte frumos acolo.....daca mergi sa ne pove cum este...

cj83cia
20.02.2008, 11:50:30
Fetelor, am inceput masajul si reflexoterapia, sunt in a 7-1 zi, dar ma dispera la culme "m a s e o r u l" meu. Ieri a zis ca vine la 4 si a sunat la 5 jum ca e la o "pila de-a noastra" (ca noi asa facem, il recomandam si la altii si ramanem ultimii), si a ajuns la ora 8 seara. A intrat tata la masaj, apoi mama si apoi eu, la 10 jum. Nu mai aveam nici eu chef, nici el, dar banii ii dam. Si s-a mai si ofticat, ca l-a tras mama de urechi. Pai cum nu, ca asta e nesimtire!! Mai avem 2 zile, dar nu mai ne priesc in ritmul asta. Plus ca intr-o zi, primeste un tel, o lasa balta pe mama (incepuse de 10-15 min) si pleaca repede dincolo. Dar banii i-a luat pt toti trei >:P

otilik
20.02.2008, 12:31:13
nu cunosti un student(a) la kinetoterapie?unu care sa vrea sa munceasca si cu care sa te intelegi la pret?de ce stai dupa fundu unui nesimtit?[-(

cj83cia
21.02.2008, 08:21:33
Pentru ca nu e prima data cand ne face sedinte din astea, dar e prima data cand face faze dinastea. Vorba mamei mele: de-abia astept sa treaca, ca deja m-a obosit...

smileykay
06.03.2008, 18:46:18
Aquagym la Opera Plaza se face.Am o prietena care cu "pile" a ajuns sa se inscrie (zice ca e destul de exclusivist din punctul asta de vedere), dar ea e super incantata de rezultate.Suna direct la receptia hotelului si cere info de la ei.

Karon
07.03.2008, 16:37:15
Merci pentru raspunsuri :*

La Aquina (pe Andrei Saguna) am sunat si nu se mai face aquagym, la Opera Plaza se face, o sa merg sa vad cum e si va spun

Pupici :*

tati_sew
09.04.2008, 16:48:17
Vreau sa va intreb ceva:as vrea sa ma duc la sala,inca sunt in faza de cautare,dar am o intrebare:acolo o sa ai un antrenor care iti zice ce si cum tre sa faci?sau faci de capu tau?

caty
09.04.2008, 19:08:55
Vreau sa va intreb ceva:as vrea sa ma duc la sala,inca sunt in faza de cautare,dar am o intrebare:acolo o sa ai un antrenor care iti zice ce si cum tre sa faci?sau faci de capu tau?

Cam la toate salile este cate un antrenor. te intelegi cu el/ea ce si cum sa lucrezi. Cel mai bine este sa mergi intai sa vezi mai multe sali (cat sunt de mari sau de mici, mixte saau doar fete, aer respirabil sau :-&...) si sa afli de acolo toate info.
Spor!

mony42
15.04.2008, 16:49:15
Eu ca si sala merg la FISTIQ in Gheorgheni. Aici ai 2 antrenori (unu o sap si altu in cealalta) care iti spune ca sa faci pana inveti ca dupa aceea faci singura. Eu am fost multumita si mai merg:-" :-$ (ca fie vb intre noi am facut o pauza mica

diannaa
15.04.2008, 20:45:53
Eu ca si sala merg la FISTIQ in Gheorgheni. Aici ai 2 antrenori (unu o sap si altu in cealalta) care iti spune ca sa faci pana inveti ca dupa aceea faci singura. Eu am fost multumita si mai merg:-" :-$ (ca fie vb intre noi am facut o pauza mica
si eu am facut acolo doar o luna pt ca sunt o lenesa...dar mi-a placut ff mult...este o sala dotata cu aparatura si curata,venea lume ok

nikoleta96
21.05.2008, 23:24:44
Diaanna poti te rog sa imi dai mai multe detalii despre salonul Melisa ma intereseaza pentru solar am fost in mai multe saloane dar nu am gasit inca unul de care sa fiu multumita.Mersi mult=;

ancaaa
30.07.2008, 14:31:52
Fetelor, care stie o sala de sport in gheorgheni in afara de fistiq??...unde sa se faca step si tae-bo ( daca se poate de calitate )....

allee
05.08.2008, 20:59:04
Fetelor, care stie o sala de sport in gheorgheni in afara de fistiq??...unde sa se faca step si tae-bo ( daca se poate de calitate )....
la interservisan,energy parca se numeste,eu am fost de vreo 3 ani...dar nu stiu daca se face step si tae-bo

Froggy
05.08.2008, 22:19:50

tot la interservisan mai e si studio gym, acolo se fac de toate :)

ancaaa
06.08.2008, 08:33:03
tot la interservisan mai e si studio gym, acolo se fac de toate :)

Am fost ieri la studio gym si nu se face decat aerobic......si mi s-a parut si micuta sala...offf....

Froggy
06.08.2008, 09:10:40
Am fost ieri la studio gym si nu se face decat aerobic......si mi s-a parut si micuta sala...offf....

inseamna ca e in concediu antrenoarea sau ceva. Eu am facut tae-bo acolo anul trecut

mogadaniel2000
02.09.2008, 14:08:50
Nu stiti cumva un solar bun in marasti?

ancaaa
06.10.2008, 10:06:47
Revin cu aceeasi intrebare....stiti cumva o sala de sport unde se face step si tae-bo?

pitik
17.10.2008, 16:30:08
Fetelor, va intereseaza masaj anticelulitic? E o studenta in ultimul an la Kinetoterapie care isi caute cliente; eu am facut cu ea in primavara, 3 luni si am avut rezultate bune..din pacate acum nu mai am timp....

tariful ei:
15 lei daca veniti la ea acasa (in capat la Manastur)
20 lei daca vine ea la voi

Diana_S
05.11.2008, 12:02:35

Da, la Olympus poti face pilates, tae bo, step plus ceva cursuri de dans combinate cu aerobic. Sala arata foarte bine, spatioasa, instructoare dragute :) Nu stiu exact care sunt tarifele, eu am abonament de la firma insa pot sa intreb daca intereseaza pe cineva :-p

ancaaa
06.11.2008, 14:52:29
Da, la Olympus poti face pilates, tae bo, step plus ceva cursuri de dans combinate cu aerobic. Sala arata foarte bine, spatioasa, instructoare dragute :) Nu stiu exact care sunt tarifele, eu am abonament de la firma insa pot sa intreb daca intereseaza pe cineva :-p

Pe mine m-ar interesa cat e un abonament si daca se face step dupa caseta sau tine o instructoare...mersi

dydo
19.11.2008, 11:42:45
Pe mine m-ar interesa cat e un abonament si daca se face step dupa caseta sau tine o instructoare...mersi

Eu merg acolo de aproape un an ( cu mici intreruperi :D ) si imi place. Am incercat si abonamentul la fitness si la aerobic/tae-bo/step/pilates.

Se face step cu o antrenoare foarte draguta, nu dupa caseta.

Iti trimit PM cu detalii despre abonament.

Daca mai vrei sa stii orice despre sala asta te rog sa ma intrebi :).

Goldmoon
22.11.2008, 12:16:23
Fetelor... ce recomandati ca si spa bun in cluj -sauna, masaj, tratamente, creme... o dupa masa de relaxare totala si infrumusetare? :D

wanna
22.11.2008, 12:57:11
Fetelor... ce recomandati ca si spa bun in cluj -sauna, masaj, tratamente, creme... o dupa masa de relaxare totala si infrumusetare? :D
Iar ma bag eu...ti-o recomand pe..soacra-mea :))..are salon de masaj, impachetari, etc. (la mine masajul anticelulitic a avut succes f mare)...dar nu vreau sa fac reclama..cine vrea sa stie de mama soacra :)) detalii pe pm

caty
23.01.2009, 16:37:21
Fetelor stiti sa-mi spuneti daca pilatesul functioneaza? sau daca e mai bun decat stepul sau aerobicul. Daca stiti din proprie experienta e f bine.
Multumesc!

symynablue
26.01.2009, 22:30:41
Fetelor stiti sa-mi spuneti daca pilatesul functioneaza? sau daca e mai bun decat stepul sau aerobicul. Daca stiti din proprie experienta e f bine.
Multumesc!

Buna! eu fac pilates de un an de zile, aproape zilnic si este foarte eficient. Eu am dvd-urile cu windsor pilates acasa si practic exercitiile de slabire avansata care dureaza cam 20 de minute dar sunt atat de eficiente ca lucreaza fiecare muschiulet din corp. exercitiile nu sunt chiar toate usoare, iar pe unele ajungi sa le poti face dupa cateva saptamani, de exemplu pozitia care iti lucreaza muschii abdomenului cel mai bine(the teaser). mai sunt doua tipuri de antrenamente care lucreaza partea de sus a corpului si respectiv cea de jos.
partea cea mai mportanta de la pilates, care il diferentiaza de aerobic si step este ca iti alungeste muschii pe masura ce avansezi, nu iti face muschi din-aceia bombati cum au cele ce practica aerobic. pilates este un sport ca pentru balerine. iti face placere sa executi exercitiile si simti de la primul antrenament ca functioneaza. eu il recomand cu caldura mai ales ca se poate realiza acasa, si imi vine sa fac zilnic exercitiile. cand mergeam mai demult la sala, erau zile cand nu-mi venea sa ies din casa si pierdeam. pe cand acum fac zilnic, daca sar o zi e mult. apropo. daca tii regim de genul fara paine, zahar, grasimi, deci tii o cura de mancare sanatoasa si faci pilates, slabesti lejer. in 4-5 zile, dupa ce m-am apucat, slabisem 2 kg.
pe cand va veni nunta mea, voi avea toti muschii tonifiati :D. spor daca vrei sa te apuci de pilates! sper ca te-am ajutat.

alexalia
28.01.2009, 18:22:49

Salut,

si pe mine ma intereseaza sa fac pilates. Poti te rog sa intrebi cat e abonamentul si cum e cu sedintele... cate pe saptamana? Si daca poti sa-mi dai si adresa exacta sa am idee unde sa merg;))

Multu si pupici

gmarial
11.02.2009, 20:15:08

Imi poti spune mie te rog cat costa abonamentul, daca e separat pt. fete...iar nu mixt si cum e programul. multu. (se poate face si pe aparate, nu?)

Floare_de_colt
12.02.2009, 08:41:06
Buna! eu fac pilates de un an de zile, aproape zilnic si este foarte eficient. Eu am dvd-urile cu windsor pilates acasa si practic exercitiile de slabire avansata care dureaza cam 20 de minute dar sunt atat de eficiente ca lucreaza fiecare muschiulet din corp. exercitiile nu sunt chiar toate usoare, iar pe unele ajungi sa le poti face dupa cateva saptamani, de exemplu pozitia care iti lucreaza muschii abdomenului cel mai bine(the teaser). mai sunt doua tipuri de antrenamente care lucreaza partea de sus a corpului si respectiv cea de jos.
partea cea mai mportanta de la pilates, care il diferentiaza de aerobic si step este ca iti alungeste muschii pe masura ce avansezi, nu iti face muschi din-aceia bombati cum au cele ce practica aerobic. pilates este un sport ca pentru balerine. iti face placere sa executi exercitiile si simti de la primul antrenament ca functioneaza. eu il recomand cu caldura mai ales ca se poate realiza acasa, si imi vine sa fac zilnic exercitiile. cand mergeam mai demult la sala, erau zile cand nu-mi venea sa ies din casa si pierdeam. pe cand acum fac zilnic, daca sar o zi e mult. apropo. daca tii regim de genul fara paine, zahar, grasimi, deci tii o cura de mancare sanatoasa si faci pilates, slabesti lejer. in 4-5 zile, dupa ce m-am apucat, slabisem 2 kg.
pe cand va veni nunta mea, voi avea toti muschii tonifiati :D. spor daca vrei sa te apuci de pilates! sper ca te-am ajutat.

Si eu fac pilates acasa in fiecare zi si e super ok, mai laes ca programul meu nu imi permite sa merg la sala.

adeline1
22.03.2009, 21:19:32
se fac ore de pilates pe strada iasilor, la sala oxigen

dydo
23.03.2009, 11:49:08
Si eu fac pilates acasa in fiecare zi si e super ok, mai laes ca programul meu nu imi permite sa merg la sala.

Ai dvd-uri dupa care faci pilates? :)

Floare_de_colt
23.03.2009, 16:32:43
Ai dvd-uri dupa care faci pilates? :)

Am un dvd cu cateva serii de exercitii, dar pentru mine e suficient.

analuna
10.04.2009, 20:17:53
Fetelor, va intereseaza masaj anticelulitic? E o studenta in ultimul an la Kinetoterapie care isi caute cliente; eu am facut cu ea in primavara, 3 luni si am avut rezultate bune..din pacate acum nu mai am timp....

tariful ei:
15 lei daca veniti la ea acasa (in capat la Manastur)
20 lei daca vine ea la voi

ciao.voiam sa te intreb daca prcatica si masaje de relaxare si masaje medicale?poti sa mi trimiti un mesaj cu nr ei de tel?mersi mult^:)^

frateanmihaela
08.07.2009, 21:17:45
sincer eu va recomand sa mergeti la iulius mall cca e super super.. eu nu fac pilates ca nu imi place genula sata de miscare dar chiar am vazut acolo cum se lucreaza si cum se face si chiar mi-a placut . eu aoclo merg numai dimineatza pentru miscare la piscina si sunt de-a dreptul incantata

alinao
14.03.2010, 21:50:55
Buna,

Ati auzit cumva sa existe in Cluj un salon pentru bronzare organica, prin pulverizare. Mi-ar placea sa prind putina culoare dar parca nu mi-as risca sanatatea pentru asta.

Multumesc

alexalia
15.03.2010, 08:20:43
Buna,

Ati auzit cumva sa existe in Cluj un salon pentru bronzare organica, prin pulverizare. Mi-ar placea sa prind putina culoare dar parca nu mi-as risca sanatatea pentru asta.

Multumesc

da, eu chiar am fost la asa ceva. salonul se numeste esthetic line. Daca dai cautare pe google dupa nume il gasesti.

daca bine tin monte anul trecut costa 50 lei sedinta (cred). Iti recomanda sa te duci o data de test sa vezi cum se comporta pielea ta si cat te tine bronzul. Si inca o chestie importanta.... culoarea respectiva se ia pe haine f tare (mai ales pe alb si daca mai si transpiri un pic....) asa ca sa te pregatesti sa iti patezi rochia.

La starea civila m-am dus la bronzat prin pulverizare dar la nunta nu m-am riscat. Poti sa te patezi pe piele destul de usor :( asa ca am zis ca nu ma mai risc - asta dupa ce la starea civila la fost la bronzat cu 3 zile inainte si in ziua cununiei m-am trezit cu o zona pe mana mai inchisa. Au avut ceva de lucru fetele de la machiaj ca sa ascunda pata din zona respectiva.

Oanaflo
15.03.2010, 08:25:59
Si eu ma gandeam sa merg, dar acum imi dai de gandit. Eu ma gandeam sa merg miercuri (in conditiile in care civila e vineri si nunta sambata), dar acum m-ai pus pe ganduri. Oricum la inceputul lui aprilie vreau sa merg sa fac o proba. Voi vedea atunci cum se comporta "bronzul" pe mine si pe haine :))

da, eu chiar am fost la asa ceva. salonul se numeste esthetic line. Daca dai cautare pe google dupa nume il gasesti.

daca bine tin monte anul trecut costa 50 lei sedinta (cred). Iti recomanda sa te duci o data de test sa vezi cum se comporta pielea ta si cat te tine bronzul. Si inca o chestie importanta.... culoarea respectiva se ia pe haine f tare (mai ales pe alb si daca mai si transpiri un pic....) asa ca sa te pregatesti sa iti patezi rochia.

La starea civila m-am dus la bronzat prin pulverizare dar la nunta nu m-am riscat. Poti sa te patezi pe piele destul de usor :( asa ca am zis ca nu ma mai risc - asta dupa ce la starea civila la fost la bronzat cu 3 zile inainte si in ziua cununiei m-am trezit cu o zona pe mana mai inchisa. Au avut ceva de lucru fetele de la machiaj ca sa ascunda pata din zona respectiva.

alexalia
15.03.2010, 08:48:14
Si eu ma gandeam sa merg, dar acum imi dai de gandit. Eu ma gandeam sa merg miercuri (in conditiile in care civila e vineri si nunta sambata), dar acum m-ai pus pe ganduri. Oricum la inceputul lui aprilie vreau sa merg sa fac o proba. Voi vedea atunci cum se comporta "bronzul" pe mine si pe haine :))

du-te inainte de pasti... si vezi cum se comporta. Eu chiar nu regret ca nu am mers pentru nunta. Adevarul e ca pentru nunta am facut cam 4 sedinte de solar (3 de 6 minute si una de 12) si m-am mai dat cu creme autobronzante. De abia s-a vazut ceva pe branzescu de mine dar le-am facut:))

Pe haine sigur se ia... o sa vezi mai ales pe sutienele albe. Oricum mie mi s-a luat pe rochia de mireasa inclusiv crema autobronzanta cu care m-am dat... si poti sa-ti imaginezi ca in ziua nuntii nu m-am dat ca n-aveam chef sa trasnpir si apoi sa-mi straluceasca pielea si sa-mi stric toate pozele. Dar nu e asa de grav... se ia pe corset, in interior...si iese la spalat.

Oanaflo
15.03.2010, 09:25:56
Ma gandeam sa merg dupa pasti, ca la jumatatea lunii am si ultima proba la rochie. Eu de felul meu sunt mai inchisa la ten asa ca sper sa am sanse mai mari sa se vada bine. Si autobronzant nu mai folosesc cat traiesc, ca foarte rau am aratat dupa ce m-am facut cu el. Eu tot sper ca daca prind vreme buna ma duc direct afara la plaja si rezolv de tot problema. Dar mai vedem noi cum o sa fie :D

du-te inainte de pasti... si vezi cum se comporta. Eu chiar nu regret ca nu am mers pentru nunta. Adevarul e ca pentru nunta am facut cam 4 sedinte de solar (3 de 6 minute si una de 12) si m-am mai dat cu creme autobronzante. De abia s-a vazut ceva pe branzescu de mine dar le-am facut:))

Pe haine sigur se ia... o sa vezi mai ales pe sutienele albe. Oricum mie mi s-a luat pe rochia de mireasa inclusiv crema autobronzanta cu care m-am dat... si poti sa-ti imaginezi ca in ziua nuntii nu m-am dat ca n-aveam chef sa trasnpir si apoi sa-mi straluceasca pielea si sa-mi stric toate pozele. Dar nu e asa de grav... se ia pe corset, in interior...si iese la spalat.

sonia02gh
15.03.2010, 12:14:49
Ma gandeam sa merg dupa pasti, ca la jumatatea lunii am si ultima proba la rochie. Eu de felul meu sunt mai inchisa la ten asa ca sper sa am sanse mai mari sa se vada bine. Si autobronzant nu mai folosesc cat traiesc, ca foarte rau am aratat dupa ce m-am facut cu el. Eu tot sper ca daca prind vreme buna ma duc direct afara la plaja si rezolv de tot problema. Dar mai vedem noi cum o sa fie :D

m-ati pus pe ganduri. si eu vroiam sa apelez la metoda asta de bronzare prin pulverizare. eu nu inteleg de ce nu sunt in stare sa inventeze ceva care nu pateaza, ca doar toata lumea asta vrea. oricum, cred ca o sa incerc inainte de nunta. am inteles ca au asa ceva si pe memorandului, la salon cleopatra. nu am incercat inca deci nu pot sa-mi dau cu parerea. voi revenii cu detalii dupa ce experimentez.

Ballet
15.03.2010, 13:52:23
m-ati pus pe ganduri. si eu vroiam sa apelez la metoda asta de bronzare prin pulverizare. eu nu inteleg de ce nu sunt in stare sa inventeze ceva care nu pateaza, ca doar toata lumea asta vrea. oricum, cred ca o sa incerc inainte de nunta. am inteles ca au asa ceva si pe memorandului, la salon cleopatra. nu am incercat inca deci nu pot sa-mi dau cu parerea. voi revenii cu detalii dupa ce experimentez.
Nici eu nu-ti recomand asa ceva...
Orice culoare artificala arata ....artificial, dupa parerea mea. :|
Poate ai noroc si vine putina caldura pana atunci. O tura de Felix, ca la ei tot timpul e mult mai cald, si o sa fii perfecta. :)

alexalia
15.03.2010, 14:07:45

Ballet are dreptate in legatura cu faptul ca arata artificial... la fel cum si solarul in exces se vede clar ca e solar. Daca reusesti sa stai un weekend la soare inainte de nunta e muullttt mai bine decat orice alt mod de a te bronza. Plus ca si in poze pielea bronzata artificial are un aspect ciudat... cand ma uit la pozele mele de la cununia civila tot timpul am senzatia ca ceva nu e in regula cu mine=))

Ballet
15.03.2010, 14:57:43
Si eu mai vad poze aici pe miresici si chiar imi sare in ochi cand vad mirese excesiv de bronzate, au culoarea aia de bronz morcoviu...Chiar arata ciudat.

Arina3891
15.03.2010, 15:36:41
Ballet are dreptate in legatura cu faptul ca arata artificial... la fel cum si solarul in exces se vede clar ca e solar. Daca reusesti sa stai un weekend la soare inainte de nunta e muullttt mai bine decat orice alt mod de a te bronza. Plus ca si in poze pielea bronzata artificial are un aspect ciudat... cand ma uit la pozele mele de la cununia civila tot timpul am senzatia ca ceva nu e in regula cu mine=))
Da, numai ca daca stai la soare exista 2 riscuri:
1. Sa te bronzezi cu urmele de la costumul de baie (si arata atat de urat mai ales daca ai rochie fara bretele)
2. Sa te arzi, mai ales daca e prima data cand stai la soare in acel an
Eu am preferat solarul inainte de nunta. Am inceput de prin martie sa ma duc cate 5 minute in fiecare saptamana, asa ca pe iulie a fost numai bine. In plus, eu nu ajung niciodata la culoarea aceea portocalie despre care vorbiti pentru ca am pielea deschisa la culoare. Asa ca din punctul meu de vedere e super ok solarul pentru ca te bronzezi uniform si nu exista riscul sa te prajesti... dar folosit cu masura;-)

Ildyci
15.03.2010, 21:25:46
Fetelor ma-ti facut sa rad:)Ati vazut filmul Old doggs?!:)) Acolo tipul se bronzeaza prin pulverizare, si se strica ceva acolo:)) si cand iese arata mai rau ca o portocala:) Deci asta e in filme, dar mie mi-ar fi frica, daca se intampla ceva :-? .
Eu cred ca o sa ma duc la solar, si cred ca ar fi timpul sa incep, ca am pielea foarte alba, dar asa cum a spus si Alexandra, incet incet o sa capat culoare:)

Pardon Arina:-p .Scuze:)

AlexiaR
16.03.2010, 12:00:53
Da, numai ca daca stai la soare exista 2 riscuri:
1. Sa te bronzezi cu urmele de la costumul de baie (si arata atat de urat mai ales daca ai rochie fara bretele)
2. Sa te arzi, mai ales daca e prima data cand stai la soare in acel an
Eu am preferat solarul inainte de nunta. Am inceput de prin martie sa ma duc cate 5 minute in fiecare saptamana, asa ca pe iulie a fost numai bine. In plus, eu nu ajung niciodata la culoarea aceea portocalie despre care vorbiti pentru ca am pielea deschisa la culoare. Asa ca din punctul meu de vedere e super ok solarul pentru ca te bronzezi uniform si nu exista riscul sa te prajesti... dar folosit cu masura;-)
Am o cunostinta, in saptamana nuntii a stat in soare cu maieu si a lucrat ceva....La nunta era toata arsa, cu forma de maieu. #-o

adiana_barce
30.03.2010, 13:56:06
fetelor, stiti pe cineva care face masaje la domiciliu sau sa fie in zona grigorescu?
merci

dydo
27.07.2010, 08:33:37
Salutare,

stiti careva daca in parcul Babes se face aerobic in vreuna din salile de acolo ?

Mersi mult :).

dydo
27.07.2010, 22:41:32
Mai vin cu o intrebare ... ca acum sunt in cautare de sali de aerobic (care sa fie cat de cat sau aproape de serviciu sau aproape de casa :) ), ati fost careva la Lady's Gym (vis-a-vis de central), stiti cum e ... ? /* sper sa nu fie considerata reclama intrebarea asta :-s */ ?

diannaa
06.05.2011, 07:24:31
unde-mi recomandati solar ok? si unde se efectueaza bronzare organica (prin pulverizare) ok?

AndreeaCo
06.05.2011, 08:00:51
unde-mi recomandati solar ok? si unde se efectueaza bronzare organica (prin pulverizare) ok?

Sa nu mergi la bronzare organica..S-a facut o prietena vara trecuta si vreo 2 zile a fost ok....pe urma a inceout sa i se duca si arata groaznic,zici ca avea o boala de piele! Du-te la un solar 4-5 sedinte si o sa fie ok..Solar bun nu stiu sa-ti spun ca n-am mai fost demult....

diannaa
06.05.2011, 08:22:32
Sa nu mergi la bronzare organica..S-a facut o prietena vara trecuta si vreo 2 zile a fost ok....pe urma a inceout sa i se duca si arata groaznic,zici ca avea o boala de piele! Du-te la un solar 4-5 sedinte si o sa fie ok..Solar bun nu stiu sa-ti spun ca n-am mai fost demult....
ms, la asta nu m am gandit, am vz ca si la Buc vedetele se bronzau organic si ...poate ca merg ff des....eu sunt mai creola si as vrea solar bun sa nu ma duc pe degeaba sa tot dau bani si sa nu se vada nimic

diannaa
06.05.2011, 08:34:00
sa mi zici te rog pe PM la ce salon s a dus, sa nu ma apuce cumva si sa nimeresc tot acolo...ms

alexalia
06.05.2011, 10:01:40
sa mi zici te rog pe PM la ce salon s a dus, sa nu ma apuce cumva si sa nimeresc tot acolo...ms

Cred ca depinde si de pielea ta... eu m-am dus de cateva ori in anul in care m-am maritat si n-am avut niciodata probleme. Dar am respectat cu sfintenie ce mi s-a recomandat de la salon (sa nu imi ud pielea cateva ore dupa bronzare si sa ma hidratez ca lumea dupa dus).

Partea negativa e ca se mai ia pe haine, mai ales daca transpiri... dar nu am avut probleme sa ma patez si sa imi mearga urat bronzul jos.

oana_adela
06.05.2011, 11:23:52
Cred ca depinde si de pielea ta... eu m-am dus de cateva ori in anul in care m-am maritat si n-am avut niciodata probleme. Dar am respectat cu sfintenie ce mi s-a recomandat de la salon (sa nu imi ud pielea cateva ore dupa bronzare si sa ma hidratez ca lumea dupa dus).

Partea negativa e ca se mai ia pe haine, mai ales daca transpiri... dar nu am avut probleme sa ma patez si sa imi mearga urat bronzul jos.

si pe mine ma tenteaza bronzarea organica, dar daca spui ca se ia pe haine...mi-e frica sa nu se pateze rochia de mireasa in ziua nuntii:| la solar nu vreau sa ma duc si la soare nu am rabdare sa stau (mai ales acum inainte de nunta, cand am o gramada de chestii de rezolvat). nu stiu ce sa fac...

AndreeaCo
06.05.2011, 11:47:36

Da,cred ca depinde in acest caz de tipul de piele ca tipa asta arata horror dupa ...

alexalia
06.05.2011, 12:58:02
si pe mine ma tenteaza bronzarea organica, dar daca spui ca se ia pe haine...mi-e frica sa nu se pateze rochia de mireasa in ziua nuntii:| la solar nu vreau sa ma duc si la soare nu am rabdare sa stau (mai ales acum inainte de nunta, cand am o gramada de chestii de rezolvat). nu stiu ce sa fac...

eu pentru nunta nu am mai fost la bronzat tocmai din cauza asta... mi-am ingalbenit toate sutienele albe cu bronzul aritificial:)))) si mi-a fost frica sa nu se ia pe rochie si sa arate urat.... oricum, am ajuns la faza la care sincer, apreciez mai mult o culoare naturala la piele decat un bronz de solar sau bronz organic (ambele culori au ajuns sa mi se para foarte artificiale).... Vorbesc eu, care in liceu si primii ani de facultate eram abonata la solare=))

plus ca pentru poze oricum nu conteaza, ca la procesare fotografii pot sa iti altereze destul de mult nuanta pielii... singurul lucru pe care l-as mai face ar fi cateva sedinte de solar (dar scurte... cat sa imi dea un pic pic de culoare daca am impresia ca sunt prea alba).... Atentie numai sa nu iti apara pistrui (daca iti apar de la soare risti sa iti iasa si de la solar)....

diannaa
06.05.2011, 14:12:37
am aflat de un solar f bun pe str.Viilor langa spit de recuperare...stiti ceva de el?

alisima
06.05.2011, 21:44:48
eu pentru nunta nu am mai fost la bronzat tocmai din cauza asta... mi-am ingalbenit toate sutienele albe cu bronzul aritificial:)))) si mi-a fost frica sa nu se ia pe rochie si sa arate urat.... oricum, am ajuns la faza la care sincer, apreciez mai mult o culoare naturala la piele decat un bronz de solar sau bronz organic (ambele culori au ajuns sa mi se para foarte artificiale).... Vorbesc eu, care in liceu si primii ani de facultate eram abonata la solare=))

plus ca pentru poze oricum nu conteaza, ca la procesare fotografii pot sa iti altereze destul de mult nuanta pielii... singurul lucru pe care l-as mai face ar fi cateva sedinte de solar (dar scurte... cat sa imi dea un pic pic de culoare daca am impresia ca sunt prea alba).... Atentie numai sa nu iti apara pistrui (daca iti apar de la soare risti sa iti iasa si de la solar)....

unde ai fost la bronzare organica? vreau sa merg si eu , nu am o piele dificila. oare unde sa merg? am inteles ca este si la mall.nustiti cum e?

diannaa
06.05.2011, 23:15:21
unde ai fost la bronzare organica? vreau sa merg si eu , nu am o piele dificila. oare unde sa merg? am inteles ca este si la mall.nustiti cum e?
eu pe net am gasit f multe variante, sigur,in reclama saloanelor toate par ok...as vrea si eu recomnadare spre un anumit salon si solar