PDA

Versiunea completa : Fotografi de nunta in Galati

Pagini : [1] 2 3 4 5 6

moskya22
15.11.2006, 12:15:59
fetele care au avut nunta anul acesta imi pot da niste informatii despre un fotograf priceput din Galati.Daca ati fost multumite de poze si de filmare astept recomandarile voastre .E valabil si pentru dj.... va pup:*

mihaela_0242000
15.11.2006, 19:33:56
fetele care au avut nunta anul acesta imi pot da niste informatii despre un fotograf priceput din Galati.Daca ati fost multumite de poze si de filmare astept recomandarile voastre .E valabil si pentru dj.... va pup:*

Eu pot sa te ajut in felul urmator....NU ITI RECOMAND FIRMA CARE S-A OCUPAT DE FILMATUL SI FOTOGRAFIATUL LA NUNTA MEA....deoarece relatia pret - calitate nu e direct proportionala....au aparat de fotografiat profesional, calitatea pozelor este foarte buna, costa 60 000 poza prelucrata, insa eu nu am vazut prelucrarea, in afara de faptul ca mi-a facut 20 de poze format A4...restul a facut aparatul...

Iar de filmat am avut surpriza ca pe generic se aude cum da buzz pe yahoo....camera e una normala, cu care nu se poate filma pe intuneric, ori nu stia baiatul sa o utilizeze, caci la dansul mirilor cand dj-ul a stins luminile pt a se vedea putinele efecte speciale pe care le avea, cel care filma le tot aprindea....iar tot momentul s-a dus pe apa sambetei...ba se inchide lumina , ba se aprinde....parca vin martienii...ca sa nu mai zic de videoclip, care pe fundal numai melodie romantica nu are....in fine asta la cerinta ta cred ca se poate refuza.

Faimoasa firma este in Mazepa pe langa agentia de voiaj.

DJ-UL MEU INSA A FACUT TOATA NUNTA....SUPER INCANTATA DE EL. MI L-A RECOMANDAT RESTAURANTUL ROYAL.

Prea mult nu te-am ajutat, insa te sfatuiesc daca ai posibilitate sa cauti fotograf din timp si sa studiezi bine piata....nu te opri la primul pe care il intalnesti....preturile sunt cam acelasi 40 000 - 60 000 poza prelucrata si 1 mil ora de filmat....profesionalismul si calitatea aparatelor pe care le utilizeaza conteaza...

moskya22
16.11.2006, 09:44:15
mihaela eu am fazut pozele tale sunt foarte frumoase ,dar asta si pentru ca voi ati fost foarte frumosi!Stiam de problema cu aprinsul becurilor la dansul mirilor...si parca ai dat si 20de mil(foto+video).Nu prea au afisat multe fete din galati poze de la nunta ca asa ma puteam ghida .LAVCRIS are albumul si sunt foarte frumoase pozele.Voi merge si voi studia piata dar parca tot prin recomandare esti mai sigura.DJ-ul nu era al localului?Te pup si mersi de raspuns

simona22d
24.11.2006, 11:25:04
Salutare miresici .... bine v-am gasit sunt noua pe acest forum interesant .Si eu sunt o viitoare mireasa din galati ... Am observat ca nu sunt singura care nu a gasit inca Dj , fotograf si cameraman :( ... Sper sa ma puteti ajuta sa imi gasesc si eu :-s ... O zi buna

raluca24
07.12.2006, 12:16:18
MIRESICI VA ROG SA MA AJUTATI DACA STITI VREUN DJ BUN SAU UN FOTOGRAF CA SUNT IN PANA. MIRESICILE CARE AU AVUT NUNTA ANUL ASTA SI AU FOST MULTUMITE POATE MA AJUTATI SI PE MINE.o:-) :* :* :*

allyy
11.12.2006, 11:50:43
Si eu sunt in cautare de cel mai bun fotograf din Galati.Daca stiti ceva, va rog sa imi dati informatii.Am auzit de un tip care are firma prin tiglina I si cica e destul de cunoscut.Ati auzit de el?Din pacate nu stiu cum il cheama.
In ce priveste preturile, eu auzisem cam de 300 euro fotograf+cameraman, 2 in 1, dar nu stiu daca sunt incluse si pozele.

allyy
03.01.2007, 12:36:25
Nu cred ca e mult....eu am dat 10 anul trecut tot 2 in 1....dar ....a iesit, eu zic super bine ...imi pare rau ca scriu de office si nu prea pot posta fotografii .... va pot recomanda cu caldura.

Imi poti da te rog mai multe detalii despre fotograful tau, eventual un nume si un numar de telefon?Multumesc frumos!

CONT-INCHIS-031
09.01.2007, 16:01:16
si eu as dori numele si nr de telefon...plsssssss[-o<[-o<[-o<
buna fetelor!
v-am trimis si eu pm cu info despre foto si dj. parerea mea e sa nu luati o singura persoana si pt poze si pt video. noi am vrut f multe poze mai ales in momentele cheie (dar si inedite), si am avut doi oameni diferiti, fiecare f talentat in traba lui. in momentele f importante e greu sa le faci pe amandoua deodata adica cu o mana sa filmezi si cu alta sa fotografiezi...parerea mea...
va doresc o nunta ca-n povesti! dar pana atunci...spor cu pregatirile!:*

raluca24
18.01.2007, 08:04:59
Nu Stiu Daca Ai Dreptate Dar Nu E Un Site In Care Ne Contrazicem Pana La.....
Eu Am Fost La Destule Nunti Si Parerea Mea (proprie Si Personala ) A Fost Cea De Mai Sus. Deci........fiecare Face Ce Doreste Si Alege In Functie De Ceea Ce Ii Place Mai Mult;;)

Gabs
02.02.2007, 20:39:51
Fetelor, am o dilema...Stiu ca pe data de 7 iulie, multe fvom fii mirese in Galati, de aceia ma gindeam ca multi fotografii sunt ocupati, numai ca astazi am gasit unul care este liber. Si aste ar trebuii sa ma bucure dar in acelasi timp ma si sperie. De ce este el liber? El este din Galati si s-ar zice ca este om serios, si am vazut ceva poze care le-a facut el. Pretul la cel mai scump din pachetele lui este 1200 lei noi. Este scump, putin nu stiu...Voi ce ziceti?

elena_lorelei
03.02.2007, 14:19:44
E adev. ca sunt foarte multe nunti anul asta in gl, dar la fel de adev este si faptul ca sunt foarte multicameramani, dj.Deci nu ai de ce sa fii suspicioasa. Iar ca pret...cam asta se practica.Uite, fa un calcul: pretul la filmare (standardul este de 4 ore) este medie 5-7 mil.Asa...pretul la fotografii este min 4 RON un cadru, mediu este 6 Ron(adica 10 poze inseamna 60 Ron). Mai pui montaje, album poate, nr. de poze mai mare, stil sepia sau alb-negru....detalii de rafinament care mai cost si asa ajungi cam la 12 mil.
Dupa ce probabil te-am innebunit de cap....ca si concluzie sa stii ca e un pret bun!

barbiedoll
03.02.2007, 20:29:32
E adev. ca sunt foarte multe nunti anul asta in gl, dar la fel de adev este si faptul ca sunt foarte multicameramani, dj.Deci nu ai de ce sa fii suspicioasa. Iar ca pret...cam asta se practica.Uite, fa un calcul: pretul la filmare (standardul este de 4 ore) este medie 5-7 mil.Asa...pretul la fotografii este min 4 RON un cadru, mediu este 6 Ron(adica 10 poze inseamna 60 Ron). Mai pui montaje, album poate, nr. de poze mai mare, stil sepia sau alb-negru....detalii de rafinament care mai cost si asa ajungi cam la 12 mil.
Dupa ce probabil te-am innebunit de cap....ca si concluzie sa stii ca e un pret bun!

Cu acelasi pret, chiar mai ieftin (50 000 lei vechi poza) poate beneficia de serviciile unui fotograf profesionist, adica la un studio foto. Ai garantia ca e un profesionist si nu face treaba de mantuiala. Stiu doi tineri care au un studio foto, deci sunt fotografi profesionisti si fac o treaba super dpdv calitativ si sunt si seriosi. Am cunoscut fotografi amatori care luau cat un profesionist de poza (adica 50 000) si calitatea pozelor si a filmarii lasa mult mult de dorit. Ei incearca cu pretul....daca tu accepti asta e....

Gabs
04.02.2007, 16:46:20
Mersi pentru raspuns...Oricum nu m-am decis 100% trebuie sa ma duc sa vad catalogul lor cu poze si niste filmari ca sa vad daca se merita sau nu. Dar oricum pentru bani astia eu nu primesc nici o poza. Decit cduri, pozele le scot eu alea care imi convin...

elena_lorelei
05.02.2007, 21:03:50
Cu acelasi pret, chiar mai ieftin (50 000 lei vechi poza) poate beneficia de serviciile unui fotograf profesionist, adica la un studio foto. Ai garantia ca e un profesionist si nu face treaba de mantuiala. Stiu doi tineri care au un studio foto, deci sunt fotografi profesionisti si fac o treaba super dpdv calitativ si sunt si seriosi. Am cunoscut fotografi amatori care luau cat un profesionist de poza (adica 50 000) si calitatea pozelor si a filmarii lasa mult mult de dorit. Ei incearca cu pretul....daca tu accepti asta e....

Draga mea, te rog mult sa-mi dai si mie datele acestor fotografi,nr tel si adresa. Cumva si filmeaza?
astept raspuns si saru'mana mult!:*

barbiedoll
06.02.2007, 10:27:04
Draga mea, te rog mult sa-mi dai si mie datele acestor fotografi,nr tel si adresa. Cumva si filmeaza?
astept raspuns si saru'mana mult!:*

Da. Este o firma, un studio foto. Sunt mai multi care lucreaza. Si filmeaza si fotografiaza. Iti trimit pm cu nr de telefon.

carmencita_82
19.02.2007, 13:57:54
Fetelor, cum stati cu foto si video? Ati gasit pe cineva profesionist si acceptabil ca pret? Daca da cam cat veti plati pentru aceste servicii? Si inca o rugaminte miresele care au avut nunta postati aici niste poze poate beneficiem si noi de experienta voastra in cele ce priveste foto/video. Multumesc!

moskya22
21.02.2007, 09:10:12
fetele care au avut nunta anul trecut nu prea au mai intrat ,ca am postat si eu un mesaj pe aici in care le rugam sa ataseze poze de la nunta.
In general e bine sa mergi pe recomandari de la cineva cunoscut ,cineva care a avut nunta sau care a fost la o nunta si stie personal, ca fotograful a facut treaba buna.Eu am strans foarte multe numere de telefon de fotografi dar si de dj .Mi-a fost foarte greu sa ma hotarasc!Dj-ul abia ieri l-am arvonit si a fost cam al patrulea sunat ca restul erau ocupati.Sper sa fi facut alegerea corecta atat in ce priveste fotograful cat si dj-ul!
Mai intrebati si voi pe la prieteni ,rude e imposibil sa nu stie careva un fotograf sau un dj bun.AAA va pot da numarul unui cameraman pe privat ,mi-a fost recomandat de 2 persoane cunoscute mie ,eu deja incheiasem o intelegere cu un altul cand mi-a fost data cartea lui de vizita,poate voua va este de ajutor

printzesa_26
21.02.2007, 13:01:32
Da, mie sigur mi-ar fi de mare ajutor. Ca pe unde am intrebat toti erau ocupati. Sper sa fie si disponibil.Astept MP de la tine. Pupici

allyy
22.02.2007, 11:52:27
De ce nu vrea nimeni sa posteze si aici firmele de fotografi si cameramani din Galati, eventual si poze etc.? Poate fi de folos pentru toate!
Eu am gasit doar unul pana acum, nu stiu daca am voie sa postez site-ul cu ofertele lui, dar incerc, poate merge.
[]
Pozele sunt acceptabile din punct de vedere al culorilor, incadrarilor, dar nu ma convinge...Cateva exemple....

Fetelor, postati si voi ce informatii aveti, pls!!!!

mihaela_0242000
22.02.2007, 22:54:52
Dam nume dar problema e ca nu ei sunt faptuitorii filmarilor slabe ci argatii ce sunt trimisi sa faca serviciul.
MARE DREPTATE AI...SI O SPUN DIN EXPERIENTA:(

m1r3la
26.02.2007, 14:52:29
fetelor eu i-am impacat cu foto si video pe cei care au laboratorul pe straduta de la cruce din icfrimu ,vi-i recomand cu caldura mi-au dat 3 dvd cu o nunta filmata au fost si la nunta cumnatei mele si inafara de faptul ca filmeaza profesionist si fac niste poze toate tablouri au si un spirit organizatoric ,ei iti spun cum sa stai ,ei tipa stati in cadru sa prinda instantanee,daca ii mai are cineva as fi curioasa de alte pareri.poop la toate miresicile

allyy
26.02.2007, 15:08:40
Daca stiti si adrese de e-mail ale diversilor fotografi ar fi super!!![-o<

Gabs
26.02.2007, 15:28:56
Acum am intrat. si am vazut ca mi s-a solicitat sa trec numele celor care m-au nemultumit pe mine....Nu cred ca as fi obiectiva sau ca impresia mea ar putea fi luata drept etalon. Eu recunosc ca sunt foarte pretentioasa la ce tine de filmare si fotografie. Poate ca pe cei care i-am vazut pana acum la recomandarile colegelor, cunostintelor, poate ca ei sunt multumitori pt alti clienti.Deci nu cred ca as proceda bine daca m-as lua de ei aici pe site...
Eu sunt nemultumita pt. ca vreau sa cred ca a evoluat tehnologia, ca talentele se prelucreaza, ca interesul pt. succesul profesional chiar a crescut....Si in schimb.....vad aceleasi tipuri de filmari care erau si acum 10-15 ani: -scene taiate si unite prin celebra si antica imagine a buchetului de flori
- filmare in timpul mersului din spate!!!! adica aflat intr-o masina in spatele alaiului
- surprinse (sau mai bine spus nu-i duce capul) scene urate cu fraze indescifrabile pastrate pe montaj, faze urate cu amestecaturi de maini, fete, zgomote care sunt inevitabile la starea civila - dar nu necesare pe film
- imagini la montaj, care dispar mult prea des, prin efecte de "fluturasi, patratele, aripioare"
- mult prea des intalnite fotografiile cu v-ati ascunselea dupa copac care inevitabil e dat cu var

Offff, nu stiu cat de explicita am fost.....imi cer scuze daca am suparat pe careva, nu mi-a fost asta intentia.
Eu vreau un film....vreau filmarea mea cand ma imbrac, cand stau la "barfe" emotionante cu domnisoarele cat timp ma pregatesc (talentul mare sta in a nu simti camera pe tine si in a-l duce capul ce e frumos de surprins). Vreau surprinderea de detalii, umbre, voaluri in vant, degete emotionate, surprinsa poate o lacrima in ochiul cuiva (ca sigur va fi ). Vreau sa se miste mult cu camera, filmare de jos in sus , de sus in jos, catarat, intins pe burta, in mijloc, etc....
Sigur imi veti spune ca vreau prea mult, asa cum fac deja cei apropiati pe care i-am tot strasat pana acum. Dar vreau sa cred ca daca oferi asa ceva poti avea si pretentia unei plati pe masura, dar in gl se pare ca e in floare castigul masiv pe oferirea unei "calitati" de prost gust si neprofesionale.
Si marea problema va fi de fapt alta: va trebui sa aleg pana la urma, dar ce vreau eu nimeni nu-mi va putea garanta.....probabil ca nu-mi ramane decat semnarea unui cec in alb....:(

Hehe....Varul, da este inevitabil sa fie...Sau mirele care tine mireasa in palme...Daca fotograful imi zice sa fac poza asta cred ca-l iau eu la palme!!! Off, doamne..Stiu exact ce vrei sa zici. Si eu vreau acelasi lucru, vreau Holywood!!! Nu cred ca este prea mult sa ceri asta de la un cameraman sau fotograf care se crede un profesionist. Aici in Norvegia, intradevar nu stau bine cu nuntiile si aranjamentele sunt foarte de prost grust, dar cind este vorba despre albumul si filmul nuntii, este jos palaria. Am vazut niste poze frumoase si niste albume de zici ca mirii erau rege si regina. Erau dinamice, diafame, luminate, zimbete, umbre, alb negru, simteai emotia, nervii, bucuria. Si fericirea de a fii sot si sotie dupa. Foarte unicate, ce sa mai!!! Asta vreau si eu! Oricum, daca nu gasesc ceva, imi iau fotograf de aici....Hehe$-) Numai bani ma opreste sa fac asta!

CONT-INCHIS-031
27.02.2007, 10:11:24
aveti dreptate in ceea ce priveste pozele cu mirele si mireasa lui pe care o tine in palma si cu copacul varuit... noi am pus accentul pe instantanee, asa zisul stil jurnalistic si am fost f multumiti. am sa micsorez si eu pozele (unele au si 6M) si am sa postez.
in final, cu asta ramanem! asa ca nu va lasati, fetelor, luati-i pe cei mai buni! ;;) :D
spor la pregatiri!

corinusha
27.02.2007, 23:30:27
fetelor eu i-am impacat cu foto si video pe cei care au laboratorul pe straduta de la cruce din icfrimu ,vi-i recomand cu caldura mi-au dat 3 dvd cu o nunta filmata au fost si la nunta cumnatei mele si inafara de faptul ca filmeaza profesionist si fac niste poze toate tablouri au si un spirit organizatoric ,ei iti spun cum sa stai ,ei tipa stati in cadru sa prinda instantanee,daca ii mai are cineva as fi curioasa de alte pareri.poop la toate miresicile

Pozele se mai scot si pe hartie? Vorbeai de tablouri. Nu le primim in format digital?

allyy
28.02.2007, 11:00:51
Pozele se mai scot si pe hartie? Vorbeai de tablouri. Nu le primim in format digital?

Pai depinde de pachetul pe care il iei. Daca te intelegi cu fotograful doar pentru foto pe cd sau dvd, le vei avea doar asa. Daca vrei si poze pe hartie, comanzi si din alea, care costa separat.

nectarya
28.02.2007, 19:42:41
Fetelor, nici noi nu am gasit inca fotograf si cameraman. V-as multumi foarte mult daca m-ati putea ajuta cu cateva numere de telefon sau adrese.... Multam!
>:D<

Gabs
28.02.2007, 19:55:11
Fetelor, parca am avut o discutie despre calitatea pozelor la nunta, si ca multe din noi vor ceva special la nunta sa. Am gasit niste poze pe net de la fotografii norvegieni care fac poze la nuntii, si care arata un alt stil decit am vazut in Romania. Aceste poze sunt pentru miresicile care sau saturat de poze genul linga un pom cu var, mirele tine mireasa in palme, si de pozele unde fotograful te pune sa stai cum vrea el.
Vizionare placuta!
PS! Asa aveti ce sa arati fotografului ce vreti la nunta voastra! Si apropo, oameni din poze nu sunt modele, sunt cupluri adevarate, in caz ca vi se par pozele prea frumoase! ;-)
Multi pupici, Gabi

Gabs
28.02.2007, 19:57:18
Bineinteles ca am uitat pozele!!!=))

Gabs
28.02.2007, 20:00:00
Mai multe poze! Favoritele mele sunt alea alb negru!

Gabs
28.02.2007, 20:05:23
Ultimele! Hai ca v-am inebunit cu poze! Spunet-mi care vau placut, si in caz ca dau gres, sa-mi da-ti si numele la fotograful care face asa poze in Galati si al meu este!

moskya22
28.02.2007, 20:20:01
toate sunt foarte frumoase !mie una mi-au placut in mod deosebit cele din prima serie:-p Eu deja mi-am ales fotograf:( dar i-am explicat ca o sa-i arat exact ce vreau.Sper sa faca treaba buna.>:D< >:D<

moskya22
28.02.2007, 20:59:43
am gasit si eu una:-p

corinusha
02.03.2007, 08:17:36
Fotografului cu care am discutat, i-am aratat o serie de fotografii pe care le scosesem si eu de pe net si am discutat despre ele. Este de acord sa se orienteze dupa ele, problema ar fi sa gasim un cadru natural care sa ne fie pe plac.

madalutza
26.03.2007, 15:07:36
Noi am facut deja starea civila. Acestea sunt cateva poze de la data respectiva.

madalutza
26.03.2007, 15:12:35
Si inca cinci. :">

madalutza
28.03.2007, 11:24:54
Ai avut la flori cat pentru toate miresicile....:-p . Bravooo si felicitari!!!!:*

Intr-adevar am avut multe flori. Incerc sa mai pun doua fotografii in care se vad cam toate florile pe care le-am avut. \:D/

madalutza
13.04.2007, 16:43:31
INA81 te rugam sa postezi cateva din pozele care se practica in Bucuresti. Poate ne inspiram si cerem asemenatoare. Cred ca doar ideea e importanta in rest vor putea face si ceilalti. Te rugam posteaza. PA.

KAMI
13.04.2007, 20:05:32
<:-P :gen_17: BUNA AM UITAT SA-MI PUN POZA CAND AM FOST MIRESICA <:-P :rocking:

laura_negoi
13.04.2007, 21:22:10
Kami, ai fost o mireasa superba!!!

Printzesa, eu le-am pus pe cele mai spectaculoase...asta era moda atunci, poate s-o fi schimbat. Nu ma deranjeaza deloc ce ai zis, fiecare are dreptul sa aiba parerea sa. Astept pozele de la nunta ta :)

KAMI
16.04.2007, 14:23:57
<:-plaura,mie Imi Plac Nespus De Mult Pozele Tale,am Impresia Ca Sunteti Intr-un Peisaj De Basm(ai Un Bebe F Dulce)

trinitrosan
22.04.2007, 01:35:11
Buna miresici. Am o mare rugaminte si va rog sa ma ajutati.Nu am mai apucat in ultima vreme sa fac pregatiri pt ca am fost bolnavioara,prin urmare........nu am apucat sa discut nici cu cameraman nici cu un fotograf.Cum sta treaba cu fotograful,spre ex?Face poze,(200 sa zicem) imi impunne el sa cumpar de la el un mimim de "n" poze cu un pret si apoi imi da cd-ul cu restul pozelor(pe care sa mi le pot scoate eu?) sau cum e.
Va rog sa ma ajutati pt ca nu am nici cea mai mica idee cum sa negociez si nu as vrea sa iau plasa.Voi cam cate poze ati hotarat sa faceti?Momentan sunt in concediu(medical ) si am tot timpul sa ma informez.As vrea totusi sa profit macar si sa rezol cat mai multe probleme.Si asa sunt in urma:( Succes la cumparaturi si la negocieri.

allyy
23.04.2007, 10:59:45
Buna miresici. Am o mare rugaminte si va rog sa ma ajutati.Nu am mai apucat in ultima vreme sa fac pregatiri pt ca am fost bolnavioara,prin urmare........nu am apucat sa discut nici cu cameraman nici cu un fotograf.Cum sta treaba cu fotograful,spre ex?Face poze,(200 sa zicem) imi impunne el sa cumpar de la el un mimim de "n" poze cu un pret si apoi imi da cd-ul cu restul pozelor(pe care sa mi le pot scoate eu?) sau cum e.
Va rog sa ma ajutati pt ca nu am nici cea mai mica idee cum sa negociez si nu as vrea sa iau plasa.Voi cam cate poze ati hotarat sa faceti?Momentan sunt in concediu(medical ) si am tot timpul sa ma informez.As vrea totusi sa profit macar si sa rezol cat mai multe probleme.Si asa sunt in urma:( Succes la cumparaturi si la negocieri.

In primul rand iti doresc multa sanatate si sa te faci bine cat mai repede!!!Cat despre fotograf, nu e nimic batut in cuie. De obicei, fotografii au niste pachete predefinite (de ex. un cd cu 300 poze, dvd, 150 poze printate etc).Tu le consulti, te gandesti ce crezi ca ti s-ar potrivi mai bine pt nunta (de exemplu vrei mai multe poze pe cd si mai putine printate sau vrei un filmat mai lung si mai putine poze) si in functie de asta vorbesti cu fotograful, iar el iti face oferte pt cerintele tale.Nu este obligatoriu sa printezi la el, cum nu este obligatoriu sa iei un pachet standard. Poti modifica totul dupa dorinta ta. Important este sa spui exact ce vrei, fara teama, pt ca pana la urma banii sunt la tine!Mult succes!

mihaela_0242000
23.04.2007, 20:16:09
Mie fotograful mi-a spus asa:
.- 60 000 poza
.- 1 mil ora de filmare
.- ne face sute de poze din care eu aleg ce imi place
.- pozele mi le va da si pe cd

REALITATEA:
.- 60 000 poza pe hartie fotografica, incluse si pe cd
.- restul de poze pe care nu le-am vrut pe hartie, ci doar pe cd, 30 000 bucata - ceea ce nu mi-a spus de la inceput, eu crezand ca toate pozele pe care le face, indiferent ca le scot sau nu pe hartie, mi le va da pe cd....

Asa ca mare grija si intrebati tot ce va trece prin minte, pt a nu avea surprize asa cum am avut eu, care de la 300 euro socotiti am platit 20 mil lei vechi si astia negociati....caci sincer va spun ca nu m-a lasat inima sa las nici o poza de la nunta, caci toate erau frumoase.....si chiar daca nu ar fi fost erau DE LA NUNTA MEA si nu puteam sa le las acolo...

trinitrosan
25.04.2007, 23:56:29
.- 60 000 poza
.- 1 mil ora de filmare

REALITATEA:
.- restul de poze pe care nu le-am vrut pe hartie, ci doar pe cd, 30 000 bucata - ceea ce nu mi-a spus de la inceput, eu crezand ca toate pozele pe care le face, indiferent ca le scot sau nu pe hartie, mi le va da pe cd....

Asa ca mare grija si intrebati tot ce va trece prin minte, pt a nu avea surprize asa cum am avut eu, care de la 300 euro socotiti am platit 20 mil lei vechi si astia negociati....caci sincer va spun ca nu m-a lasat inima sa las nici o poza de la nunta, caci toate erau frumoase.....si chiar daca nu ar fi fost erau DE LA NUNTA MEA si nu puteam sa le las acolo...

Multumesc de sfat si sincer imi pare rau ca ai avut parte de astfel de colaboratori.Azi m-am intalnit cu cineva (care ne-a fost recomandat de un bun prieten ,fotograf si cameraman,cu firma in domeniu,in braila)care mi-a spus asa:
-100 de poze pe album(deci scoase pe hartie fotografica) care ma costa 2 500 000,din care am inteles doar 30 procesate(adica eliminate picioarele lu tanti Marioara din fundalul pozei,mucurile de tigara de pe jos....etc)
-pana la 500 de poze (inclusiv cele 100 care sunt scoase in album) dar nu e batut in cuie(adica pot fi si mai multe si mai putine-toate pozele pe care le va face in cursul zilei si al noptii- )pe un CD la pretul de 500 000.
-iar despre filmat..........mi-a spus ca indiferent ca eu vreau doar 3 ore de filmat el oricum filmeaza in jur de 7 ore efective si o zi si o noapte in realitate.Pretul e acelasi,fie ca eu vreau doar 3 din cele 7 ore ,fie ca vreau 6 ore (cat ramane in final dupa ce elproceseaza si aranjeaza tot ce a filmat) adica 5 500 000.
In final mi-a spus ca eu atatia bani am sa-i dau lui la sfarsit, adica 8,5 mil toate preturile fiind considerabil micsorate dat fiind prietenul nostru comun care ni l-a recomandat.
Saptamana viitoare mergem in Braila sa vedem ce a facut la celelalte nunti(cea a prietenului nostru comun a fost foarte bine surprinsa). Va tin la curent:*

dorinutza
01.07.2007, 18:01:01
buna!Sunt o viitoare miresica, care se streseaza din orice!Un stres aparte il am si datorita faptului k imi doresc sa imortalizez cele mai frumoase amintiri...si anume cele de la nunta. Imi doresc sa am poze frumoase si nu stiu exact unde sa fac aceste poze sa-mi iasa frumoase. Fotograful meu mi-a recomandat parcul de la teatrul Guliver, teatrul de copii. Voi ce ziceti? Aveti alte idei? dak da, va rog ajutati-ma si pe mine!Va pupacesc!!!

alicefrank
01.07.2007, 18:05:55
poate in gradina botanica[dar vad ca tu ai nunta in tulcea??]

dorinutza
01.07.2007, 19:00:48
am nunta in tulcea dar eu sunt din galati si o sa vina mirele si ma ia de la mama ...din galati...si pozele le fac in galati...:)...

INA81
02.07.2007, 09:00:04
dorinutza , poze frumoase se pot face cum s-a mai spus in gradina botanica , in gradina publica ( eu am vazut la o prietena si mi-au placut pozele) apoi mai poti sa faci poze pe faleza iarasi pozele ies super frumos mai ales daca e o zi senina dunarea se vede grozav :x ; ma mai gandesc daca imi mai amintesc cateva locatii superbe si iti mai spun
pupici

aditza
02.07.2007, 09:04:57
am nunta in tulcea dar eu sunt din galati si o sa vina mirele si ma ia de la mama ...din galati...si pozele le fac in galati...:)...

Buna, noi avem cununia religioasa la Precista, biserica veche de pe faleza, si am inteles de la preot ca multe cupluri vin sa faca poze acolo datorita gradinii frumoase, au si o mini fantana, un foisor. Nu stiu poate treci pe acolo sa vezi cum e. Pupici.

INA81
02.07.2007, 09:28:25
Buna, noi avem cununia religioasa la Precista, biserica veche de pe faleza, si am inteles de la preot ca multe cupluri vin sa faca poze acolo datorita gradinii frumoase, au si o mini fantana, un foisor. Nu stiu poate treci pe acolo sa vezi cum e. Pupici.
da sa stii aditza am uitat de gradina de la biserica o prietena de-a mea care a facut cununia civila acolo a facut si pzoe si au iseit super ( asta a si fost unul din motivele pentru care am ales biserica ) ; gradina e super
pupici

moskya22
02.07.2007, 11:17:03
am auzit si eu de parculetul de la teatrul de copii si chiar am trecut pe acolo ...e chiar frumusel si cred ca pozele ar iesi super ...:)>-

INA81
02.07.2007, 11:33:50
am auzit si eu de parculetul de la teatrul de copii si chiar am trecut pe acolo ...e chiar frumusel si cred ca pozele ar iesi super ...:)>-
care parculet?:-\

raluca24
02.07.2007, 11:41:06
asa e parculetul e super si pozele ies la fel..... am vazut si eu poze facute acolo

aditza
02.07.2007, 12:33:57
asa e parculetul e super si pozele ies la fel..... am vazut si eu poze facute acolo

Si eu am vazut poze facute in parculetul asta, chiar frumoase, si mai e un avantaj, sa spun asa, toati o sa intrebe unde sunt facute pozele pt ca nu e asa cunoscut parcul. Pupici

danutza_din21
02.07.2007, 14:39:11
Salut miresici...eu sunt domisoare de onoare la nunta,iar parintii mei sunt nasii:> mai stiti cumva si alte locatii pentru a face poze ??? cik la gradina botanik ies pozele super misto k sunt foarte multe flori ..etc:D...dak aveti si alte idei va rog sa ma anuntati si pe mine..poop:*

tmihaela
03.07.2007, 17:45:41
Si eu tot la Gardina Botanica ma gandeam initial, dar asta e si in functie de anotimpul in care faci nunta, sper ca in octombrie sa mi fie asa multe flori acolo. In rest parcurile de care au vorbit fetele cred ca o sa fie ok, ca e verdeata cat cuprinde si o sa iasa bine. >:D<

elenagalati
22.07.2007, 22:01:55
Gradina botanica dar tb sa te interesezi daca nu au plante pentru expozitie,Gradina Publica,Faleza Dunarii.

carmencita_82
26.07.2007, 15:24:57
Noi am facut poze si in Gradina Botanica si in Gradina Publica! Inca nu am intrat in posesia lor. Dar cred ca maine o sa atasez cateva!

CONT-INCHIS-031
01.08.2007, 15:02:11
.- 60 000 poza
.- 1 mil ora de filmare

REALITATEA:

Mihaela, asta e hotie pe fata! poate ar fi bine sa facem un topic cu fotografi, cameramani si dj de care sa ne ferim...zau asa, dupa cum faceti reclama buna unora, puteti face si reclama negativa celor neseriosi. sincer, imi pare tare rau ca a trebuit sa dai atatia bani pe poze... insa bine ca s-a terminat cu bine si ati avut nunta frumoasa ;;)

yyan
01.08.2007, 22:16:04
Haideti sa fim un pic realisti si sa rationam un pic.
Eu urasc vanzarea fotografiilor la bucata. Nu suntem la piatza. DAR... omul ti-a spus 6 lei poze printata si pe cd. Tu ai inteles ca ti le pune pe toate pe cd... Hai sa vedem la cine e greseala. Eu zic ca e la tine. Toata lumea stie ca la laborator o poza printata face 1 leu. Tu te-ai scos si eu am muncit ca fraierul o zi si o noapte pentru 50 de lei. Asa ti se pare corect? Daca ar fi sa vrei sa iti printezi 500 de poze... calculam din nou.... ar veni 3000 de lei. Costurile mele brute de a le printa sunt de 500 de lei. Raman cu 2500 de lei. Acum eu am facut afacere mai buna decat tine. De asta nu sunt pentru vanzarea la bucata. Ca idee eu va spun ca mai mult de 150 de fotografii printate de la o nunta sunt prea multe. Ele stau foarte bine si pe DVD. Si pot circula la invitati ca sa isi printeze ei fotografiile in care apar.
PS: nu iau apararea fotografului in cauza, nu il cunosc....dar vreau sa iti atrag atentia inainte de a arunca cu pietre ca e posibil ca tu sa fi inteles gresit din prima. Este imposibil sa ti le dea pe toate si tu sa platesti 10 sau chiar 1. Ca doar asa a fost intelegerea - platesc ce printez si restul pe dvd. Printezi 1, platesti 1 si primesti pe dvd 1000. Fotograful castiga 5 lei. :)

elena_lorelei
01.08.2007, 22:46:56
Da YYan, e realist calculul si ai dreptate. Putem trage urmatoarea concluzie: pt. a nu avea nici un dubiu in ce priveste primirea informatiei, intrebati de 10 ori pt. ca sigur nu se supara nimeni. Mai bine este sa stii de la inceput cat se poate de clar la ce te inhami, decat sa ramai la sfarsit cu un gust amar si cu o falsa parere ca ai fost inselata pt. simplu motiv ca unde, pe drum s-a pierdut mesajul.
Am bagat la cap si chiar voi tine cont de astfel de detalii.:D

CONT-INCHIS-031
02.08.2007, 19:22:53
Da YYan, e realist calculul si ai dreptate. Putem trage urmatoarea concluzie: pt. a nu avea nici un dubiu in ce priveste primirea informatiei, intrebati de 10 ori pt. ca sigur nu se supara nimeni. Mai bine este sa stii de la inceput cat se poate de clar la ce te inhami, decat sa ramai la sfarsit cu un gust amar si cu o falsa parere ca ai fost inselata pt. simplu motiv ca unde, pe drum s-a pierdut mesajul.
Am bagat la cap si chiar voi tine cont de astfel de detalii.:D

fetelor, e la minte cocosului ca niciun fotograf n-ar face poze pt 500 000 lei vechi. poate asta ar fi trebuit sa-i dea de gandit, sa mai intrebe o data... insa de aici pana la 20 de milioane e ceva... in primul rand se platesc serviciul, profesionalismul, talentul etc si abia apoi pozele printate (pe care le poti scoate tu apoi la orice laborator foto). deci ar fi trebuit sa spuna de la inceput "va costa x lei in care sunt incluse y poze printate", nu? poate a fost doar o problema de comunicare dar tot mi se pare exagerat 20 mil. /:)

yyan
02.08.2007, 20:27:36
20 de milioane nu e exagerat. Depinde ce platesti. Depinde de fotografii.

anlya_426
03.08.2007, 10:09:06
noi am fost ieri si am vorbit cu fotograful...si am rezolvat si problema asta....pe noi tot ce inseamna poze, filmat, dvd si ce mai trebuie ne va ajunge cam la 2.000 de lei..pret la care noi ne asteptam...
noi am stabilit ca pentru nunta dorim un pachet de 125-150 de poze care vor fi scoase la pretul de 5 Ron..aceste poze vor fi unicat..adica fara dubluri...daca peste acest pachet mai vrem dubluri sau poze cu noi doi pt a le da invitatilor...vom plati ca si la studiourile foto..adica hartia..in functie de format....
aaa..si la filmat ne-a prezentat trei moduri de a filma...si noi am ales varianta pe acre ni-o dorim....oricum tarifele incep de la 70 Ron/ora si ajung pana la 150 Ron/ora
la toate aceste preturi e posibil sa mai existe mici variatii pana la anul..dar noi ne-am simtit multumiti si de oferta si de pret...:)

CONT-INCHIS-031
03.08.2007, 13:03:59
20 de milioane nu e exagerat. Depinde ce platesti. Depinde de fotografii.
yyan, de acord cu tine, parerea asupra pretului poate fi si este mai mereu subiectiva, insa ea se astepta la 300 euro cu totul si a ajuns la 20 mil dupa negocieri, de asta mi se pare mult. poti plati si 5000 euro pt poze (si video), depinde cine ti le face, unde, cum, cu ce aparatura etc.

anlya, ma bucur ca ati rezolvat si ca sunteti multumiti. sa aveti toate nunta la care visati! ;;)

picolla
11.08.2007, 12:19:26
pt filmari si poze la avut cineva pe cojocru?

anlya_426
13.08.2007, 08:17:57
pt filmari si poze la avut cineva pe cojocru?

cred ca cojocaru ai vrut sa spui.......noi tot pe el l-am ales pentru ca l-am vazut in actiune la vreo trei nunti unde eram pe post de invitati...si am vazut si materialele de dupa si am fost foarte multumiti....

iulia24
13.08.2007, 11:31:12
doua prietene au avut fam cojocaru si am vazut ca au facut treaba buna eu tot la ei ma gandeam poti sa-mi spui si mie cam cat te costa apropo e vb de acel studio de la spicu in centru?poti sa-mi trimiti privat te rog mult

picolla
13.08.2007, 15:22:38
noi m uzit multe lucruri bune despre el, m vazut dvd-uri si poze, dar vroiam s stiu daca cineva de pe aici care a avut nunta, dca a lucrat cu el. noi am fost la el acasa cand am vb nu laa studio. noua ne-a ziscm 10-11 mil 100-150 de poze si 5 ore de filmare.poza e la 50.000 si 1 mil ora de filmare(cea prelucrta 80%)

anlya_426
14.08.2007, 07:33:48
noi m uzit multe lucruri bune despre el, m vazut dvd-uri si poze, dar vroiam s stiu daca cineva de pe aici care a avut nunta, dca a lucrat cu el. noi am fost la el acasa cand am vb nu laa studio. noua ne-a ziscm 10-11 mil 100-150 de poze si 5 ore de filmare.poza e la 50.000 si 1 mil ora de filmare(cea prelucrta 80%)

dap cam asa e.......eu am vazut dvd-uri prelucrate de el si arata super..le-am vazut la niste rude care au filmat tot cu el...

nadia
14.08.2007, 16:35:51
Salut.
Fetelor va rog frumos sa ma ajutati. Sunt din Iasi si am nunta in Braila peste 2 saptamani. Inca nu mi-am gasit fotograf si cameraman :-SS . Ma puteti ajuta voi cu niste recomandari. Adica sa fie cava profi si acceptabil ca pretz. Multumesc.Va pup.:x

valentina
18.08.2007, 09:26:20
FOTGRAFUL SI CAMERAMAnul au costat 4,8 mil .poze vezi in album ,de filmat iti zic ca sunt multumita.Daca te intereseaza i-ti dau nr.lui.

INA81
23.08.2007, 13:35:06
raluca curaj si mergi inainte <:-P iti tinem pumnii
off topic:ina nu ne pui si noua pozici sa te vedem :D asta e mica de la semnatura :-B ? [-o< [-o<
am mai pus cateva poze pe la alt topik insa acum astept pozele de la fotograf care tot intarzie>:) si ienbunesc de nerabdare si atunci o sa le atasez pe toate promit >:D<
pupici

aniana
30.08.2007, 11:38:50
dap cam asa e.......eu am vazut dvd-uri prelucrate de el si arata super..le-am vazut la niste rude care au filmat tot cu el...
Si mie imi plac prezentarile acelea mai ales cele din natura inainte de nunta. Extraordinare

Azumi
30.08.2007, 14:59:56

Buna
spune-mi cat ai dat te rog pe pachetul foto&video in ce consta si unde mai exact ii pot gasi,un punct de reper.
casa de piatra, te pup!
astept raspunsul tau pe privat!

nellyd
05.09.2007, 08:02:46
Poze foarte frumoase am vazut la o prietena de-a mea si au fost facute la Gradina publica si Gradina Botanica! Cred ca acolo o sa fac si eu!

aniana
05.09.2007, 20:31:57
si eu sunt super incantata............:">
Fara sa imi dau seama si acum fara nici un misto, cititi topicul de aici. Se pare ca unii vrb de familia meseriasa.
Si fii serioasa sunt atati artisti care sunt peste ei si sunt mai ieftini.

elena_lorelei
06.09.2007, 00:56:19
Vai mama, ce mi-a fost dat sa vad!!:O:O:ODin pacate, chiar ei sunt...:-<Am si eu o carte de vizita de-a lor si chiar am cautat-o acum sa vad numele complet si nr. de telefon. Ei sunt. Sunt socata ca inca se mai vand astfel de kich-uri, efecte de cand era bunica fata. Parca erau imagini de la Cantarea Romaniei. Am citit si putin din acel forum si vorba celor de acolo:daca asta cere clientul asta ii faci si, absolut adevarat: cati bani dai, atata profesionalism primesti. Paradoxul este ca, se pare ca cer si destul de mult...(asta chiar nu stiu). Trist:(

anlya_426
06.09.2007, 08:08:22
noi avem 4 prieteni care au filmat cu ei, si am vazut la toti dvd-urile de la nunta......su nu aveau nimik in comun acele filmulete......sui nu vreau sa apar pe nimeni dar noua ne-au oferit libertate deplina in alegerea modului in care se vor crea dvd-urile....asa ca ar trebui luat in calcul faptul ca mirii au fost de acord cu un astfel de montaj...pt ca eu personal as fi refuzat un astfel de montaj si mi-as fi luat efectiv filmul brut.....pt ca noi asa ne-am inteles in felul urmator : in afara de dvd-urile si de pozele pe care le platim, ii ducem un hard iar el ne da pe el inregistrarea bruta, filmul prelucrat si pozele in format electronic( asta fiind ca o copie de siguranta, pentru ca in timp dvd-urile sa mai uzeaza......

picolla
06.09.2007, 16:39:23
si noi am vzut 2 nunti filmate de el si pot sa spun ca era filmat bine si ca in mare totul era ok. ceea ce eu nu o sa vreau e tipul al de intro care pare desene animate, care-l mai au si acum, dar daca mirii nu-i spun numic el il face asa cred. dr eu o sa-i spun ca nu-mi place si sper sa tina cont

aniana
07.09.2007, 13:46:06
oricum este interesant modul de abordare a unei nunti. Nu stiu daca cineva trebuie sa ii spuna unui meserias ce trebuie sa faca. Fetele mare grija pe ce recomandari mergeti.

anlya_426
10.09.2007, 10:31:46
nu se pune problema sa ii spui ce sa faca...el iti prezinta mai multe variante si tu o alegi pe cea care iti face placere....

aniana
12.09.2007, 18:48:07
nu se pune problema sa ii spui ce sa faca...el iti prezinta mai multe variante si tu o alegi pe cea care iti face placere....
:)>- asa e cel mai bine.

Simona_Keravuo
02.10.2007, 11:00:22
Pozele ies foarte bine acolo unde in background e multa verdeata si flori. Deci cred ca daca aveti in oras un parc frumos acolo e cel mai potrivit sa faceti poze...
O idee buna ar fi ca inainte de nunta cu cateva zile sau dupa nunta, sa va imbracati elegant si sa mergeti in diverse locuri la o sesiune foto cu fotograful vostru. Ar putea folosi acele poze intr-un colaj frumos pe DVD-ul de la nunta voastra. Daca faceti aceste poze inainte/dupa nunta veti evita stresul din ziua cea mare.

alina_hahuie
02.10.2007, 23:15:47
Se mai fac poze frumoase si la Muzeul de arta! nu stiu sa va spun exact in ce conditii ( preturi) dar am vazut poze facute acolo si arata binisor-cu un pian, pe scara aia mare de marmura etc.

alina_hahuie
02.10.2007, 23:18:45
Pe langa pozele in natura( gradina publica/botanica) mi-ar placea sa fac niste poze si intr-o cladire frumoasa, cum sunt pozele alea celebre in ambiente clasice. Stie cineva o astfel de locatie in galati?
A, tocmai mi-a mai venit o idee !!! Nu am putea face poze la teatru muzical k e mai frumos decat cel dramatic? Oare ne-ar primi? N-ar fi o idee misto cu mirii pe scena, chestii de astea?

anlya_426
03.10.2007, 09:54:07
Pe langa pozele in natura( gradina publica/botanica) mi-ar placea sa fac niste poze si intr-o cladire frumoasa, cum sunt pozele alea celebre in ambiente clasice. Stie cineva o astfel de locatie in galati?
A, tocmai mi-a mai venit o idee !!! Nu am putea face poze la teatru muzical k e mai frumos decat cel dramatic? Oare ne-ar primi? N-ar fi o idee misto cu mirii pe scena, chestii de astea?

merita vazut........si interesat daca merge..........

china
23.10.2007, 21:27:21
Buna fetelor,

Eu cel mai probabil o sa aduc un fotograf de la Bucuresti, care face poze super frumoase. Ca multe dintre voi mi-a dorit sa fac poze in Gradina Botanica, insa fotograful mi-a sugerat ca pana la urma ne intereseaza poze cu noi, mirii, nu cu flori. In plus, eu avand nunta in iunie, la momentul din zi in care se vor face pozele cu siguranta soarele va fi sus pe cer si astfel e mai indicat un loc mai ferit de soare pentru a nu iesi printre altele si cu umbre pe fata.

Mi se pare buna ideea cu Muzeul de arta, dar nu stiu unde e...o sa ma interesez.Mai aveti si alte sugestii?

oana_melike
24.10.2007, 10:39:32
buna!Sunt o viitoare miresica, care se streseaza din orice!Un stres aparte il am si datorita faptului k imi doresc sa imortalizez cele mai frumoase amintiri...si anume cele de la nunta. Imi doresc sa am poze frumoase si nu stiu exact unde sa fac aceste poze sa-mi iasa frumoase. Fotograful meu mi-a recomandat parcul de la teatrul Guliver, teatrul de copii. Voi ce ziceti? Aveti alte idei? dak da, va rog ajutati-ma si pe mine!Va pupacesc!!!

Buna E bine si acolo, dar cica mult mai frumos ar fi in gradina botanica. Fotograful de la nunta noastra e un prieten f bun si el a zis ca acolo e cel mai bine... dar ar fi o mica problema. Dca vrei sa faci poze acolo tb sa platesti 200 de lei. bafta

alina_hahuie
30.10.2007, 22:25:57
Buna fetelor,

Eu cel mai probabil o sa aduc un fotograf de la Bucuresti, care face poze super frumoase. Ca multe dintre voi mi-a dorit sa fac poze in Gradina Botanica, insa fotograful mi-a sugerat ca pana la urma ne intereseaza poze cu noi, mirii, nu cu flori. In plus, eu avand nunta in iunie, la momentul din zi in care se vor face pozele cu siguranta soarele va fi sus pe cer si astfel e mai indicat un loc mai ferit de soare pentru a nu iesi printre altele si cu umbre pe fata.

Mi se pare buna ideea cu Muzeul de arta, dar nu stiu unde e...o sa ma interesez.Mai aveti si alte sugestii?
Muzeul de arta vizuala este axact vizavi de gradina publica; (cum te duci pe Domneasca spre caminele studentesti)

dorinutza
31.10.2007, 09:09:48
Buna E bine si acolo, dar cica mult mai frumos ar fi in gradina botanica. Fotograful de la nunta noastra e un prieten f bun si el a zis ca acolo e cel mai bine... dar ar fi o mica problema. Dca vrei sa faci poze acolo tb sa platesti 200 de lei. bafta
buna...pana la urma ...din criza de timp...nu am mai ajuns in parculet...am ramas acolo langa teatru dramatic...nu am facut noi cele mai reusite poze..dar ...sunt totusi dragute ...zic eu:D

moskya22
31.10.2007, 10:01:55
buna...pana la urma ...din criza de timp...nu am mai ajuns in parculet...am ramas acolo langa teatru dramatic...nu am facut noi cele mai reusite poze..dar ...sunt totusi dragute ...zic eu:D
ati fost frumosi amandoi !sa stii ca pozele sunt chiar reusite!pupici

INA81
31.10.2007, 14:47:17
oo ce frumosi ati fost :x :x foarte frumusele pozele n-am stiut de locatia aia
pupici

allyy
31.10.2007, 14:55:56
Mie mi s-a parut frumos si parculetul de la "Ultimul Leu". L-au curatat si arata chiar foarte bine asta vara.
Mi-a mai placut zona de pe faleza unde sunt lanturile. Cred ca si acolo ar iesi niste poze frumoase.
Ca locatie interna, mi-a venit in gand biblioteca V.A. Urechia, pt ca are scarile alea interioare super frumoase. Cred ca merita intrebat.

carmencita_82
31.10.2007, 15:33:36
Mie mi s-a parut frumos si parculetul de la "Ultimul Leu". L-au curatat si arata chiar foarte bine asta vara.
Mi-a mai placut zona de pe faleza unde sunt lanturile. Cred ca si acolo ar iesi niste poze frumoase.
Ca locatie interna, mi-a venit in gand biblioteca V.A. Urechia, pt ca are scarile alea interioare super frumoase. Cred ca merita intrebat.
Bine ai revenit Ally!
Chiar ma intrebam ce s-a intamplat cu tine. Am vazut si pozele de la nunta. Foarte frumoase. Sa fie intr-un ceas bun si Casa de piatra!
Am vazut ca nu ati mai facut cununia religioasa la Sf. Nicolae ci in aer liber!

alina_hahuie
31.10.2007, 20:07:08
Te asigur ca pozele sunt superbe si la asta se adauga si faptul ca peisajul e foarte frumos si mai ales greu de recunoscut pt k acolo nu prea se fac poze de obicei! Super tare! Pun pariu ca multa lume te-a intrebat unde le-ai facut k dak era in gradina publik le recunostea toata lumea! Casa de piatra!

alina_hahuie
31.10.2007, 21:54:34
Hai k pana la urma gasim noi destule locuri frumoase in care sa facem poze, dar se pune acum problema si cine ne face pozele?
Voi aveti idee de preturile care se practica in sensul asta? Eu am nr de tel al unui tip dar nu am apucat sa vb cu el si mai ales as fi vrut sa stiu si eu cam ce preturi sunt in general k sa stiu si eu dak cere mult sau nu.

dorinutza
01.11.2007, 09:32:11
Hai k pana la urma gasim noi destule locuri frumoase in care sa facem poze, dar se pune acum problema si cine ne face pozele?
Voi aveti idee de preturile care se practica in sensul asta? Eu am nr de tel al unui tip dar nu am apucat sa vb cu el si mai ales as fi vrut sa stiu si eu cam ce preturi sunt in general k sa stiu si eu dak cere mult sau nu.
pai...preturile variaza...mie mi-a luat 60mii pt o poza si 1 milion pt o ora de filmare...am avut vreo 100 poze...si 6 ore de filmare...nu stiu dak e mult sau putin dar eu sunt multumita de tot...atat poze cat si dvd-uri...in fond..o data esti mireasa...meriti ce e mai bun...cu atat mai mult k e o zi unica si amintirile trebuie sa dainuie peste ani...pupici...

adriana2008
01.11.2007, 18:48:38
si eu sunt nasa la anul, ajutati-ma si pe mine, nu vreau sa iau vreo teapa de pe la nu stiu ce cameraman sau lautar.

Multumesc.

alina_hahuie
01.11.2007, 21:56:35
Bine ai revenit Ally!
Chiar ma intrebam ce s-a intamplat cu tine. Am vazut si pozele de la nunta. Foarte frumoase. Sa fie intr-un ceas bun si Casa de piatra!
Am vazut ca nu ati mai facut cununia religioasa la Sf. Nicolae ci in aer liber!
Carmencita ti-am vazut pozele de la nunta si trebuie sa-ti spun k ai fost o mireasa superba! Felicitari! In gradina botanica si in gradina publica pozele voastre par facute de-a dreptul in rai, sunt superbe, bravo voua !!!

china
06.11.2007, 13:51:14
Buna fetelor,

Eu am gasit un fotograf super in Bucuresti si as vrea sa il contractez pe el. Problema care o am este gasirea unei firme care sa fie dispusa sa faca doar filmarea la nunta. Am sunat la Profast si ei nu ofera decat fotograf si cameraman de la ei. Ma poate ajuta cineva?

Spor la pregatiri!

Lili_G
09.11.2007, 19:33:05
buna fetelor,

va rog cele care aveti cunostinte de un cameraman , fotograf si un dj sa ma ajutati si pe mine ..am nunta in iunie , restaurantul este dar acum caut cu disperare oamenii care sa ne faca poze si filmulete si care sa inveseleasca invitatii ..:))

moskya22
10.11.2007, 12:06:55
buna fetelor,

va rog cele care aveti cunostinte de un cameraman , fotograf si un dj sa ma ajutati si pe mine ..am nunta in iunie , restaurantul este dar acum caut cu disperare oamenii care sa ne faca poze si filmulete si care sa inveseleasca invitatii ..:))
daca vrei iti pot da eu numarul fotografului de la nunta noastra.E alegerea ta !Sunt multe foste miresici care te pot ajuta cu recomandari .Ramane apoi sa alegi

Lili_G
10.11.2007, 22:45:55
daca vrei iti pot da eu numarul fotografului de la nunta noastra.E alegerea ta !Sunt multe foste miresici care te pot ajuta cu recomandari .Ramane apoi sa alegi

te rog ...pe privat sau daca vrei si adresa de ms ..
poate imi trimiti si ceva poze de la nunta ta ca sa imi pot face o idee..

multam'

CONT-INCHIS-044
19.11.2007, 22:09:39
[quote=simona22d;61755]Salutare miresici .... bine v-am gasit sunt noua pe acest forum interesant .Si eu sunt o viitoare mireasa din galati ... Am observat ca nu sunt singura care nu a gasit inca Dj , fotograf si cameraman :( ... Sper sa ma puteti ajuta sa imi gasesc si eu :-s ... O zi buna[/quo te rog spunemi cum a fost la nunta?ce dj ai luat ?fotograf?sunt tare curioasa....eu am ales deja,sper ca nu am facut alegerea gresita

dorinutza
29.11.2007, 11:13:14
Multumesc muult! Sunt happy! :-*
suuuuperrrr....mi-au placut la nebunie pozele tale...si ale mele sunt frumoase...dar ale tale m-au lasat fara cuvinte...pe bune...se cunoaste k fotograful e super profesionist...bine si voi...marfa...

elena86
15.01.2008, 16:53:40
Miresicilor chiar nu stiu de unde sa incep cu cautarile;am nevoie de un cameraman si un fotograf care stie sa faca si poze cu efecte(daca intelegeti ce vreau sa spun...).Si as vrea sa fie si bun si ieftin:D.Vreau cam multe nu?Cine ma poate ajuta?(cu un numar de telefon sau o adresa)Astept pm.Spor la pregatiri viitoarelor miresici!

vali_gl
15.01.2008, 17:07:07
Buna. As avea si eu nevoie de nr de telefon al dlui Cojocaru, pt video si foto. Cine ma poate ajuta...cat mai curand posibil.Pup.

Lili_G
17.01.2008, 07:17:32
buna ,

ceva poze de nunta facute de fam Cojocaru aveti? eu as vrea sa vad cateva pentru a-mi face o idee ..sunt interesata si eu de nr de telefon ..

multam'

anlya_426
17.01.2008, 12:14:20
buna ,

ceva poze de nunta facute de fam Cojocaru aveti? eu as vrea sa vad cateva pentru a-mi face o idee ..sunt interesata si eu de nr de telefon ..

multam'

pai il poti suna si stabili o intalnire........iar el iti arata exact poze de la nunti facute de ei ....si daca iti plac semnezi cu ei iar daca nu cauti altceva mai pe gustul vostru....daca vrei un numar de tel ti-l trimit pe pm......

julya_blue
18.01.2008, 15:29:56
Salut!
si eu sunt cam disperata.Nu am gasit nici cameraman-fotograf si nici formatie.Va rog,ma puteti ajuta cu ceva nr de telefon'Al d-lui Cojocaru mi-l puteti da,va rog?Multumesc mult si mult noroc va doresc!
:( :(

geanygl21
23.01.2008, 14:34:39
si inca ceva nu vreau sa para reclama dar daca are cineva nevoie de un fotograf vi-l recomand cu caldura pe cel care va filma la nunta mea..pv me..va pup si mult noroc tuturor fetelor

elena86
24.01.2008, 12:11:28
si inca ceva nu vreau sa para reclama dar daca are cineva nevoie de un fotograf vi-l recomand cu caldura pe cel care va filma la nunta mea..pv me..va pup si mult noroc tuturor fetelor
Geany se pare k avem nunta in aceeasi zi:D ...eu nu am ink fotograf asa ca m-ar interesa nr fotografului tau.pls. Si daca ai si niste poze facute de el...asa ca sa vad cum lucreaza.mersi mult

geanygl21
24.01.2008, 16:52:49
Geany se pare k avem nunta in aceeasi zi:D ...eu nu am ink fotograf asa ca m-ar interesa nr fotografului tau.pls. Si daca ai si niste poze facute de el...asa ca sa vad cum lucreaza.mersi mult

ca sa te convinga trebuie sa vezi filmarile facute de el...mie sincer mi-au placut..:D..dar cum tu ai nunta in aceeasi zi nu va putea veni..ce sa zic..doar sa iti recomande pe altcineva..

julya_blue
25.01.2008, 16:01:09
Salut,fetelor!Am rezolvat cu muzica ,am contactat formatia PIANO BAND ,care canta la restaurantul VEGA.Voi stiti ceva de ei!Eu nu-i cunosc si nu i-am putut asculta,i-a ascultat doar tata.In martie,cand vin ,imi vor face o prezentare.Ce ziceti???
In privinta cameramanului,nu am rezolvat nimic inca,ca nu am putut trimite mail d-lui Cojocaru.Il voi suna curand.Va pup.Scrieti-mi daca stiti de formatia mea.

yra_kity
30.01.2008, 21:36:35
Fetelor scuze ca nu am mai intrat de mult si pentru ca ma abat de la subiect, dar am nevoie de un sfat (sau chiar doua):-SS :-SS
Am nevoie de o firma sau un profesionist, pentru foto+filmare, pentru ca am ramas fara. Stiti pe cineva care lucreaza bine?
Si mai am o rugaminte la voi, cunoaste cineva un dj bun, pentru ca al meu "are probleme" si m-a lasat balta, deci nu mai am muzica.
Am intrat in panica rau de tot .:-SS :-SS :-SS
CE MA FAC? :(( :((
Daca aveti vreun sfat sau vreun nr de telefon imi puteti trimite un PM.
Mersi frumos.^:)^ ^:)^

geovanela
05.02.2008, 15:32:36
Dragele mele am ajuns si eu la capitolul fotograf cameraman dj si nu stiu incotro sa o mai apuc.
Am marea rugaminte la voi daca se poate sa-mi adresati si mie ceva recomandari.
Multumesc.

georgia_zr
08.02.2008, 00:22:27
Buna! In primul rand vreau sa-ti spun ca sunteti foarte frumosi si va sta bine impreuna.De poze nici nu mai comentez, sunt SUPERBE.
As dori si eu un nr de telefon al fotografului pe care la-ti avut si cum il cheama. Te rog mult, mult.
Eu sunt o viitoare miresica (13.09.2008) si as dori sa iau legatura din timp cu fotograful . Mersi mult
mi-am pus pozele la semnatura .

Azumi
08.02.2008, 14:45:39
Fetelor ati auzit de baietii de la photo vision, a lucrat cineva cu ei ?? Florin N. si Daniel L.
Daca da as vrea si eu sa stiu cat v-a costat si ce a continut oferta (pe pm)
Ce parere v-ati facut despre ei si munca lor, va rog mult de tot astept raspunsurile voastre.
Multumesc>:D<

krisina
11.02.2008, 13:32:10
fetelor, am mare nevoie de un sfat!!!!^:)^^:)^
eu am nunta pe 25 octombrie,,,deja e cam frig afara si se cam duce verdeata din oras,,,NU stiu unde as putea sa fac poze dragute in peroada aia.Mi s-a parut o idee draguta cu muzeul, dar parca tot afara as prefera,,,Astept o parere, o idee .Va multumesc tare mult

adriana2008
11.02.2008, 20:57:24
[quote=Azumi;622059]Fetelor ati auzit de baietii de la photo vision, a lucrat cineva cu ei ?? Florin N. si Daniel L.
/quote]
sunt din galati cei de la photo vision, au vreo galerie pe net sa ne uitam si noi :) nu de alta da cunun anul acesta si nu am nici un ghid....

Ellutza09
11.02.2008, 22:17:48
La gradina botanica se fac poze foarte frumoase,iar cine are posibilitate poate sa se duca in parcul de la Tecuci,este f frumos.Ma intereseaza si pe mine daca stie cineva un cameraman si un fotograf bun.

moskya22
12.02.2008, 08:41:03
La gradina botanica se fac poze foarte frumoase,iar cine are posibilitate poate sa se duca in parcul de la Tecuci,este f frumos.Ma intereseaza si pe mine daca stie cineva un cameraman si un fotograf bun.
intr-adevar in gradina botanica ai multe locuri frumoase de care poti profita.Eu regret foarte mult ca nu am facut poze pe faleza si la muzeul de arta,dar asta e nu a fost timp...ar fi insemnat sa plec de dimineata de acasa sa imi pot face toate mofturile.Intra la acest subiect http://www.miresici.ro/showthread.php?t=692 si vezi ca sunt miresici de 2007 care au avut fotografi foarte buni si poze reusite .Poti lua numerele de telefon de la fiecare si in functie de cum sunt liberi cei care iti plac te poti decide.

moskya22
12.02.2008, 08:50:13
fetelor, am mare nevoie de un sfat!!!!^:)^^:)^
eu am nunta pe 25 octombrie,,,deja e cam frig afara si se cam duce verdeata din oras,,,NU stiu unde as putea sa fac poze dragute in peroada aia.Mi s-a parut o idee draguta cu muzeul, dar parca tot afara as prefera,,,Astept o parere, o idee .Va multumesc tare mult
nu cred sa fie chiar frig afara in perioada aia,poti merge in gradina publica ca bradutii aceia de la intrare sunt verzi toata iarna apoi poti intra si la muzeu garantat pozele facute acolo vor fi altceva,si ar mai fi si faleza ...chiar daca e frig sa stii ca daca e putin soare ies poze frumoase cu apa pe fundal.

Ellutza09
12.02.2008, 12:02:39
Am si eu mare nevoie de niste recomandari de la voi,mai este foarte putin pana la nunta si inca nu am vrb cu nici un cameraman si fotograf.Va rog mult cine cunoaste pe cineva as vrea filmarea si pozele sa fie cu efecte.Eu deja am intrat in panica ca nu gasesc pe cineva de incredere.

INA81
13.02.2008, 09:45:53
Am si eu mare nevoie de niste recomandari de la voi,mai este foarte putin pana la nunta si inca nu am vrb cu nici un cameraman si fotograf.Va rog mult cine cunoaste pe cineva as vrea filmarea si pozele sa fie cu efecte.Eu deja am intrat in panica ca nu gasesc pe cineva de incredere.
incearca si tu sa vezi pozele fostelor miresici asa iti vei face o parere si ulterior vei putea contacta perosana in cauza ; nu intra in panica dar grabeste caci unii cameramani sunt inchiriati cu un an inainte ;
pupici:*

Ellutza09
14.02.2008, 20:12:23
Fetelor a-ti auzit cumva de un fotograf Cristian Gutu? Sau a lucrat cineva cu el?

Ellutza09
15.02.2008, 11:00:08
Sau a auzit cineva de firma Profast sau a lucrat cineva cu ei,ma intereseaza daca sunt seriosi,deoarece au preturi destul de mari in comparatie cu alte firme si nu vreau sa fac o alegere gresita.

adriana2008
16.02.2008, 06:44:36
vezi ca este targ de nunti la galati, acolo poti opta pentru mai multe variante...nu sunt multi dar macar iti faci o idee.
Si din curiozitate ce inseamna preturi mari, eu cunun anul asta si tinerii nu au gasit pe cineva .. inca

elena_lorelei
18.02.2008, 16:49:28
Sau a auzit cineva de firma Profast sau a lucrat cineva cu ei,ma intereseaza daca sunt seriosi,deoarece au preturi destul de mari in comparatie cu alte firme si nu vreau sa fac o alegere gresita.

Sunt cei mai seriosi (din punctul meu de vedere) si cu adevarat buni. Eu i-am avut si m-am decis la ei dupa ce vazusem timp de trei luni cel putin 25 de "profesionisti". Ei doar asta fac, asta e meseria lor, sunt deja o asociatie (sunt mai multi angajati) si preturile chiar merita. Uita-te prin pozele mele...sunt de interior si sunt foarte bune (am avut ghinionul sa ploua toata ziua si sa nu putem merge prin natura si cu toate astea au scos niste poze de vis). Eu ii recomand!:*

Ellutza09
18.02.2008, 22:26:59
Multumesc mult pentru raspuns,astazi am luat si eu hotararea sa lucrez cu ei.Sper sa am si eu parte de niste fotografii la fel de frumoase.Toate cele bune!

nellyd
19.02.2008, 07:32:55
Si eu voi face foto si video tot cu familia Gutu. I-am vazut la treaba la nunta fratelui meu. Chiar se pricep!

Ellutza09
19.02.2008, 13:11:55
Bine ca aud numai cuvinte de lauda despre ei,m-am mai linistit putin.

adriana2008
19.02.2008, 16:27:33
si finii nostri au fost la sotii gutu, dar daca am inteles eu bine ca sunt destul de scumputi, adica cica un pachet se situa si la frumoasa suma de 38 de mil, poate nu am inteles eu bine.

Ellutza09
19.02.2008, 20:24:29
Da asa este,am fost si am vrb cu mai multi si ei sunt cei mai scumpi.Cel mai scump album cu fotografii ajunge la 2000 Ron ..plus vreo 8 mil la filmare...

Azumi
20.02.2008, 14:36:58
Da asa este,am fost si am vrb cu mai multi si ei sunt cei mai scumpi.Cel mai scump album cu fotografii ajunge la 2000 Ron ..plus vreo 8 mil la filmare...

Ellutza dar cu cei care ti-am recomandat ai vorbit?
daca deja ai stabilit cu cineva, spune-ne si noua, ce si cat te costa.

Sa avem parte numai de alegeri bune !:)>-

adriana2008
20.02.2008, 21:28:30
deh inteleg si eu, dar 2000 lei pentru un album foto mi se pare cam mult.....poate sunt eu mai demodata si mai invechita:-p

Ellutza09
20.02.2008, 22:02:32
Da,pana la urma ne-am decis si vom lucra cu familia Gutu,care au firma Profast.Bine,probabil ca vom alege cel mai ieftin pachet de 1550 lei ce consta in 120 de fotografii in album si pe dvd, si filmarea 6 ore in 2 randuri pentru noi si pentru nasi.Am si o verisoara care a facut nunta acum 2 ani si tot cu ei a lucrat, si a fost foarte multumita.

krisina
21.02.2008, 08:25:33
fetelor, am o veste proasta pt voi:am fost ieri la muzeu si nu se pot face poze acolo(in interior) decat cu aprobarea episcopiei(a fost revendicat muzeul si acum ei sunt proprietari).
iar pt poze facute in curtea lor(au niste copacei draguti) te obliga sa cumperi cataloage de la ei in valoare de 200 ron, dar nu dau nici un act sa-l ai, adica te poti trezi ca nu te lasa paznicul sa intri :-w
eeee, asta e, pacat :-SSin muzeu chiar ar fi fost ceva mai special

georgia_zr
21.02.2008, 19:28:25
Da,pana la urma ne-am decis si vom lucra cu familia Gutu,care au firma Profast.Bine,probabil ca vom alege cel mai ieftin pachet de 1550 lei ce consta in 120 de fotografii in album si pe dvd, si filmarea 6 ore in 2 randuri pentru noi si pentru nasi.Am si o verisoara care a facut nunta acum 2 ani si tot cu ei a lucrat, si a fost foarte multumita.

Fetelor vreau sa va prezint oferta pe care am gasit-o eu si de care sunt fosrte multumita.costa 1500 ron
-5-6 ore de filmat in doua randuri (miri+ nasi) si o copie
-400 de poze pe dvd
-150 de poze in album
-o carte fotografica de 6 file 30x40 cartonata
-totul este personalizat(dvd, carcase ,album etc)
-o inramare 15x21
-videoclip

Am uitat sa va spun ca lucreaza super, super.

Ellutza09
21.02.2008, 21:24:28
Si noua ne face 2 videoclipuri,asta am uitat sa mentionez,unul inainte de nunta si unul in ziua nuntii

adriana2008
22.02.2008, 17:51:08
Fetelor vreau sa va prezint oferta pe care am gasit-o eu si de care sunt fosrte multumita.costa 1500 ron
-5-6 ore de filmat in doua randuri (miri+ nasi) si o copie
-400 de poze pe dvd
-150 de poze in album
-o carte fotografica de 6 file 30x40 cartonata
-totul este personalizat(dvd, carcase ,album etc)
-o inramare 15x21
-videoclip

si eu am vizionat pe un site o oferta la fel chiar identica, o sa iau legatura ei, poate reusesc sa ..... inchei un contract, finii sunt plecati din tara si aranjamentele astea cad pe noi :(

myrella
25.02.2008, 18:16:04
buna fetelor!Sorry ca nu am mai intrat d mult timp..!Am avut ceva probleme cu netul..!Vreau sa va intreb daca il stie cineva p marian..un tip care filmeaza si face poze si sta vis a vts d sp d copii!El imi da toate pozele p cd..deci nu-mi scoate nik...6 ore d filmare..si videoclipul nuntii la 1300 d lei!Nush daca mi se pare mult sau putin ca nu am mai vb cu nimeni!Voi c ziceti?Pupicei pt toate!:* :* :* :*

anlya_426
26.02.2008, 08:58:53
buna fetelor!Sorry ca nu am mai intrat d mult timp..!Am avut ceva probleme cu netul..!Vreau sa va intreb daca il stie cineva p marian..un tip care filmeaza si face poze si sta vis a vts d sp d copii!El imi da toate pozele p cd..deci nu-mi scoate nik...6 ore d filmare..si videoclipul nuntii la 1300 d lei!Nush daca mi se pare mult sau putin ca nu am mai vb cu nimeni!Voi c ziceti?Pupicei pt toate!:* :* :* :*

mie mi se pare cam mult...pe mine ma ajung 150 de poze, scoase si aranjate in album, cat si pe DVD, 7 ore de filmat, DVD-uri pt noi si pt nasi, videoclip si alte cateva chestii 1450 de lei..........

Gabs
26.02.2008, 12:22:51

Cit???? Ea prea mult!!! La nunta mea, bine ca era anul trecut am platit 1200 si am primit CD-ul, pozele toate vreo 250 la numar, casetele video originale, album foto, si poster mare cu noi doi.
Mi se pare prea mult pentru asa putin, la nea MArian!!!Mai intereseazate
:) Succes cu biserica, am inteles ca sunt anumite probleme!

myrella
26.02.2008, 13:48:48
Cit???? Ea prea mult!!! La nunta mea, bine ca era anul trecut am platit 1200 si am primit CD-ul, pozele toate vreo 250 la numar, casetele video originale, album foto, si poster mare cu noi doi.
Mi se pare prea mult pentru asa putin, la nea MArian!!!Mai intereseazate
:) Succes cu biserica, am inteles ca sunt anumite probleme!

Ms mult...am gasit..o sa ma duc la FamCojocaru....am auzit si lucruri bune...si rele...dar eu stiu ca nimeni nu face ceva perfect..si ceea ce am vazut lucrat d ei mi-a placut...In fine...Acum s-a mai ivit si problema cu biserica....#:-S #:-S :(( :(( deja ce-a cu filmatul ...s-a dus..Asa patesc mereu...se duce una...apare alta..!

dorinutza
28.02.2008, 17:55:35
eu am facut poze vis a vis de prefectura, langa teatrul dramatic, si am fost destul de multumita de rezultat...depinde acum si de fotograf...:>

michellina_24
02.03.2008, 11:35:43
In Gradina Publica este o locatie buna pt a face poze, sunt f multi copaci si braduti ...totul verde...;-)

dorinutza
02.03.2008, 11:47:05
In Gradina Publica este o locatie buna pt a face poze, sunt f multi copaci si braduti ...totul verde...;-)
e adevarat ce zici tu insa a devenit k un sablon chestia asta cu gradina publica...toata lumea merge acolo...eu nu am vrut acolo..am vrut ceva mai aparte..nu pot sa ma laud k am cele mai tari poze, dar macar stiu k nu mai are nimeni k mine:-p ..pupici...

Ellutza09
02.03.2008, 18:01:05
Peste tot este frumos,si in Gradina Publica si in Gradina Botanica... si mai sunt si alte parculete frumoase de facut poze.... depinde foarte mult si de fotograful pe care il ai...

dorinutza
02.03.2008, 20:00:52
Peste tot este frumos,si in Gradina Publica si in Gradina Botanica... si mai sunt si alte parculete frumoase de facut poze.... depinde foarte mult si de fotograful pe care il ai...
mare dreptate ai...poti sa faci poze si in shura:D important este sa stie fotograful ce sa surprinda

myrella
06.03.2008, 11:13:46
offf...stai linistita:-< ...o sa vezi k Doamne-Doamne o sa aseze totul asa cum trebuie...linisteste-te..fiecare problema are si rezolvare...pupici

buna!Am rezolvat-o!Si cu biserica si cu filmatul si foto..!Mai am dj-ul!Ms pt incurajare si sa stii ca mare dreptate ai...!Am ales fam cojocaru....pt Foto&video si nici nu e asa d mult..!1100lei...4-6 ore d filmare..+120 poze in album...+videoclip..Eu zic ca e destul d bine..!Pupicei.:* :* :*

dorinutza
06.03.2008, 12:45:02
buna!Am rezolvat-o!Si cu biserica si cu filmatul si foto..!Mai am dj-ul!Ms pt incurajare si sa stii ca mare dreptate ai...!Am ales fam cojocaru....pt Foto&video si nici nu e asa d mult..!1100lei...4-6 ore d filmare..+120 poze in album...+videoclip..Eu zic ca e destul d bine..!Pupicei.:* :* :*
ma bucur pt tine...si eu zic k e bine k pret pt foto si video...si mie la nunta mi-a luat tot cam atat..100 poze in album...si 6 ore filmat...11mil.jum..in fine...inca o data felicitari...si spor la pregatiri in continuare!!!!;-)

adriana2008
07.03.2008, 10:56:06
huh si eu am reusit fetelor. Am fost la cineva care l-am gasit pe net, totusi e firma si se pare ca mi-a dat mai multa incredere. tipii se numesc pro movie si nu mai stiu cum, un domn George a fost destul de amabil si mi-a explicat cum stau treburile cu pachetele de nunta si ce practici au ceilalti de pe piata, acum mai am un hop cu amenajatul salii, imi da si mie cineva ceva sugestii

dorinutza
08.03.2008, 11:03:20
huh si eu am reusit fetelor. Am fost la cineva care l-am gasit pe net, totusi e firma si se pare ca mi-a dat mai multa incredere. tipii se numesc pro movie si nu mai stiu cum, un domn George a fost destul de amabil si mi-a explicat cum stau treburile cu pachetele de nunta si ce practici au ceilalti de pe piata, acum mai am un hop cu amenajatul salii, imi da si mie cineva ceva sugestii
adriana , stai cumva in micro 17??? :D cat te ajunge filamtul& pozele????

georgia_zr
09.03.2008, 09:28:28

Buna si La Multi Ani de 8 Martie! Eu tot cu ei am incheiat contractul si mi se par tare draguti si seriosi.

Ellutza09
09.03.2008, 13:18:39

Da, am vorbit si eu cu cei de la Pro Movie , pareau destul de seriosi,pachetele stiu ca incep de la 900 lei. Eu m-am razgandit intre timp si am ales pe altcineva.

adriana2008
10.03.2008, 11:50:34
adriana , stai cumva in micro 17??? :D cat te ajunge filamtul& pozele????
nu draguta, stau prin piata mare la blocurile care au la partier magazinele. filmatul si pozele ajung in jur de 12 mil....in asta intra 5 dvd (in jur de 5 ore de filmare), 120 de fotografii pe hartie in album, in jur de 300 pe dvd (au zis ca o sa ne faca mai multe ;;)) si o rama pentru birou cu tinerii casatoriti.

CONT-INCHIS-044
30.03.2008, 19:14:41
fetelor as vrea sa fac poze in gradina publica e tare frumos acolo si sincer nu vreau sa ma bat in gradina botanica cu alte mirese....stiu ca in gradina botanica sunt anumite locuri super frumoase si ca iese cu cearta cateodata.eu vreau sa fac pozele intre starea civila si biserica
biserica o am la 18 la ce ora sa mi pun starea civila???
va pup

INA81
31.03.2008, 08:15:30
fetelor as vrea sa fac poze in gradina publica e tare frumos acolo si sincer nu vreau sa ma bat in gradina botanica cu alte mirese....stiu ca in gradina botanica sunt anumite locuri super frumoase si ca iese cu cearta cateodata.eu vreau sa fac pozele intre starea civila si biserica
biserica o am la 18 la ce ora sa mi pun starea civila???
va pup
buna :* ,
asa este si eu mi-am facut pozele in gradina publica si erau trandafiri infloriti =P~ foarte frumos si pozele au iesit frumoase ;ma laud si eu singurika:"> :-$ ce vroiam eu sa spun este ca si gradina botanica este foarte frumosa dar daca nu ai loc pentru ca e foarte aglomerat nu prea se merita ;
eu am avut biserika la 18 30 si starea civila la 16 30 si am avut 2 ore sa fac poze ; cam putintel iti ajunge timpul dar daca vrei sa faci toate pozele atunci pune starea cvila mai devreme eu am mai facut poze si la biserika
pupici
ps; poze ff frumoase am vazut la o miresica facute pe faleza daca ai timp .....foarte frumoase ..eu am uitat am facut doar dimineata la rasarit dar nu se compara cu cele facute ziua
pupici

waterlily
01.04.2008, 02:03:53
Buna idee cu faleza,multumesc mult.Eu fac nunta toata pe malul Dunarii,asa ca va fi aproape.
MULTUMESC,MULTUMESC deja am trecut faleza in program.

INA81
01.04.2008, 18:17:19
Buna idee cu faleza,multumesc mult.Eu fac nunta toata pe malul Dunarii,asa ca va fi aproape.
MULTUMESC,MULTUMESC deja am trecut faleza in program.
cu placere ; mie imi pare fff rau ca am uitat :(( :(( dar asta e am facut dimineata dar nu se compara ;
pupici

adriana2008
08.04.2008, 10:12:49
daca e va pot da si eu nr celor cu care am incheiat contract, eu zic ca sunt ok.

Ellutza09
02.05.2008, 22:52:55
Este vreo fosta miresica care a colaborat cu familia Gutu , firma Profast? ptr filmare si poze? Ma intereseaza daca le-a dat dvd-urile cu filmarea imediat dupa nunta...

Mir_Ella
03.05.2008, 13:26:48
Sal miresici !
Ajutor please !!!!
Noi traim departe de casa ....si am cam pierdut contactul cu realitatea din Galati .
Nunta se va intampla in Galati si avem mare nevoie de o lista cu Firme Foto Profesioniste (si nr tel daca aveti pls) precum si nume DJ sau Formatii.
Noi venim in vara in tara ca sa organizam nunta dar nu avem nici un punct de plecare (as vrea sa am macar cateva nume si nr de tel ca sa ii putem vedea si vb cu ei ) Trebuie sa incheiem toate contractele in vara asta pt ca la anul o sa fie prea tarziu, noi venind doar cu cateva sapt inainte de nunta ....astept msg cu orice sugestie sau informatie pe site sau privat .

Multumesc mult !

tmihaela
16.05.2008, 07:13:29
Buna fetelor, am si eu o nelamurire, aveti idee daca e inghesuiala la platit taxa de la Gradina Botanica pentru facut poze. M-a speriat cineva cum ca daca nu te duci din timp sa platesti taxa, si asta cu cateva luni inainte, e cam de rau. Drept sa spun nu m-ar mira la cate plati in avans sunt de facut :( :-SS

Ellutza09
17.05.2008, 23:36:32
Buna fetelor, am si eu o nelamurire, aveti idee daca e inghesuiala la platit taxa de la Gradina Botanica pentru facut poze. M-a speriat cineva cum ca daca nu te duci din timp sa platesti taxa, si asta cu cateva luni inainte, e cam de rau. Drept sa spun nu m-ar mira la cate plati in avans sunt de facut :( :-SS
Nu este adevarat.Cel mai bine este sa platesti in ziua respectiva,deoarece daca platesti inainte si in ziua respectiva ploua nu iti mai returneaza banii.Asta am aflat chiar ieri de la un angajat al gradinii botanice.Taxa este 200 ron ptr poze.

alina_hahuie
14.06.2008, 18:19:00
buna :* ,
asa este si eu mi-am facut pozele in gradina publica si erau trandafiri infloriti =P~ foarte frumos si pozele au iesit frumoase ;ma laud si eu singurika:"> :-$ ce vroiam eu sa spun este ca si gradina botanica este foarte frumosa dar daca nu ai loc pentru ca e foarte aglomerat nu prea se merita ;
eu am avut biserika la 18 30 si starea civila la 16 30 si am avut 2 ore sa fac poze ; cam putintel iti ajunge timpul dar daca vrei sa faci toate pozele atunci pune starea cvila mai devreme eu am mai facut poze si la biserika
pupici
ps; poze ff frumoase am vazut la o miresica facute pe faleza daca ai timp .....foarte frumoase ..eu am uitat am facut doar dimineata la rasarit dar nu se compara cu cele facute ziua
pupici

am vazut pozele tale si sunt superbe, bravo casa de piatra, cat depstre pozele facute la rasarit sa stii k mi s-au parut cele mai frumoase !

alinanorsk
24.06.2008, 13:45:59
tipul asta de poze vreau la nunta,is de pe situri straine.fotografii nostri sunt in stare de asa ceva?

alinanorsk
24.06.2008, 13:58:51
mai am poze

alinanorsk
24.06.2008, 14:10:18
si ultimele

alinanorsk
24.06.2008, 14:14:47
sper sa va fie de folos

aurora_b_ro
24.06.2008, 16:59:20
Cu riscul de a repeta ceea ce au scris alte miresici, Muzeul de Arta Vizuala este o locatie discreta si foarte rafinata.

adriana2008
07.07.2008, 20:35:24
eu zic ca sunt in stare, dar nu uita ca fotografii "nostri" cer sume de pana in 500 700 de e, pe cand cei care fac fotografii precum le-ai aratat tu, nu scapi fara 1500 de e.

korinna
09.07.2008, 11:24:07
Va pot recomanda si eu un fotograf f bun ..dar pe privat.
In alta ordine de idei am fost sambata la o nunta la Palatul Mogosoaia si fotograful care a asigurat serviciile foto acolo era f renumit in Bucuresti.Tariful era de parca 500 E/900 poze...fara fimare.Dar era colaborator la Can can..si alte reviste..ziare. Facuse pozele de la nunta lui Marius Niculae.Si la tot felul de "vedete".Oricum cand am vazut ce sume se invart in industria asta la Bucuresti......m-a luat cu ameteala.

Ellutza09
14.07.2008, 15:33:18
Eu sunt super multumita de firma cu care am colaborat ptr filmare si poze...ne-au facut o mare surpriza placuta cand am vazut cum a iesit totul...>:D<

nico_deea2000
18.07.2008, 20:15:04
Din cate stiu eu ca sa poti intra la Muzeul de Arta iti trebuie aprobare care se ia de la Episcopie,si din cate stiu eu nu prea se da aceasta aprobare.Dar e posibil sa mearga la mica invoiala,nu stiu ,ma gandesc.

alina_hahuie
30.07.2008, 11:53:02
Eu am facut cerere si am primit si aprobare pt a face pze in interiorul teatrului muzical. E o locatie eleganta, iar aprobarea nu-i o pb, managerul fiind foarte de treaba.

pisicutza_elena
30.07.2008, 12:31:28
Eu am facut cerere si am primit si aprobare pt a face pze in interiorul teatrului muzical. E o locatie eleganta, iar aprobarea nu-i o pb, managerul fiind foarte de treaba.

Nu stiam ca se pot face si acolo poze. Se plateste si o taxa ceva ?
Eu am nunta in septembrie si am vorbit cu fotograful sa facem pozele in parcul de la Consiliul Judetean...dar cred ca ar fi inteligent sa ma gandesc si la planul B - varianta vreme ploioasa.

nico_deea2000
18.08.2008, 21:07:09
fetelor am si eu o intrebare,tare vreau sa fac pozele la muzeul de arta vizuala dar am inteles ca imi trebuie aprobare,de unde iau aprobarea.Eu am nunta in noembrie si sigur in gradina botanbica nu o sa mai fie asa frumos ca acum.Sau mai stiri alte locatii unde pot iesi poze deosebite.Am uitat sa va spun ca si eu m-am hotarat sa lucrez cu familia Gutu,este adevarat ca sunt cam scumputi,dar merita,si oricum dupa o perioada uiti cati bani ai dat si ramai cu un album si un film de toata lauda.Asta e parerea mea.Va pup pe toate si spor la pregatiri.>:D< \:D/

elenna
19.08.2008, 08:39:07
fetelor am si eu o intrebare,tare vreau sa fac pozele la muzeul de arta vizuala dar am inteles ca imi trebuie aprobare,de unde iau aprobarea.Eu am nunta in noembrie si sigur in gradina botanbica nu o sa mai fie asa frumos ca acum.Sau mai stiri alte locatii unde pot iesi poze deosebite.Am uitat sa va spun ca si eu m-am hotarat sa lucrez cu familia Gutu,este adevarat ca sunt cam scumputi,dar merita,si oricum dupa o perioada uiti cati bani ai dat si ramai cu un album si un film de toata lauda.Asta e parerea mea.Va pup pe toate si spor la pregatiri.>:D< \:D/

Eu am vazut niste poze superbe la cineva facute la Universitate. Mai e o locatie frumoasa in spate la biserica Greaca. Cat despre muzeu, de regula se rezolva cu aprobarea de la director contra unei "taxe". Oricum in Galati sunt multe locuri frumoase unde poti face poze, indiferent de anotimp.>:D<

Azumi
21.08.2008, 22:46:59
poti face poze si la acvarii ? in gradina botanica, mi-ar place ar fi de efect :x

simena
30.08.2008, 18:16:55
readuc in discutie problema foto- video pentru ca am nevoie de sfaturile si recomandarile voastre deoarece in privinta asta, si sper sa nu ma considerati absurda, am o serie de idei fixe. in primul rand calitatea serviciilor nu cred ca ar mai trebui mentionata( am mai citit pe forum despre miresici care au avut surpriza sa auda buzz-ul de la messenger pe filmare si dansul mirilor pe intuneric).filmarea, ca si pozele de altfel, fara `trucaje` gen schimbarea decorului, artificii, cat mai simpla si pe detalii. nu vreau poze `artistice` cu mirele in genunchi, dupa copaci, mireasa in palme sau cu fundu in iarba ori mirii cu voalul pe ochi pentru ca-s satula, ba chiar mi se par oribile. scuze, nu vreau sa jignesc pe nimeni, dar chiar nu-mi plac. in afara de parcul eminescu dupa starea civila nu mai vreau in alte gradini pentru ca nici timpul nu-mi va permite. pozele le vreau doar pe dvd, iar albumul vreau sa mi-l fac singura dupa un model vazut la straini. mi-ar placea sa am cat mai multe instantanee, sunt cele mai naturale. pe langa asta, vor fi foarte multe rude si prieteni care vor filma si fotografia.
:-SScam multe mofturi, nu? sper sa gasesc pe cineva...cu mine mai mult iesa in pierdere...:D

pisicutza_elena
30.08.2008, 23:04:44
readuc in discutie problema foto- video pentru ca am nevoie de sfaturile si recomandarile voastre deoarece in privinta asta, si sper sa nu ma considerati absurda, am o serie de idei fixe. in primul rand calitatea serviciilor nu cred ca ar mai trebui mentionata( am mai citit pe forum despre miresici care au avut surpriza sa auda buzz-ul de la messenger pe filmare si dansul mirilor pe intuneric).filmarea, ca si pozele de altfel, fara `trucaje` gen schimbarea decorului, artificii, cat mai simpla si pe detalii. nu vreau poze `artistice` cu mirele in genunchi, dupa copaci, mireasa in palme sau cu fundu in iarba ori mirii cu voalul pe ochi pentru ca-s satula, ba chiar mi se par oribile. scuze, nu vreau sa jignesc pe nimeni, dar chiar nu-mi plac. in afara de parcul eminescu dupa starea civila nu mai vreau in alte gradini pentru ca nici timpul nu-mi va permite. pozele le vreau doar pe dvd, iar albumul vreau sa mi-l fac singura dupa un model vazut la straini. mi-ar placea sa am cat mai multe instantanee, sunt cele mai naturale. pe langa asta, vor fi foarte multe rude si prieteni care vor filma si fotografia.
:-SScam multe mofturi, nu? sper sa gasesc pe cineva...cu mine mai mult iesa in pierdere...:D

Sunt de acord cu tine ca unele poze 'artistice' sunt cam penibile...in top 'asa nu' a lui iubi meu e o poza cu mirii care are pe fundal fantomele socrilor =))

simena
31.08.2008, 00:04:30
=)) si eu stateam si ma gandeam ca as putea face ceva haios, sa ne strambam unul la celalalt....

iulianaa
07.09.2008, 09:35:04
fetelor..as dori si eu niste recomandari pentru cameraman,fotograf..

Azumi
08.09.2008, 10:04:04
si eu sunt multumita de cum au lucrat cei contractati de mine, cameramanului ia fost rau in ziua respectiva, dar nu a lasat sa se vada =D>

Azumi
08.09.2008, 10:16:41
eu am facut poze la trenuri, in gradina publica si in gradina botanica :">

alina_hahuie
16.09.2008, 15:56:43
In materie de foto-video fetelor vi-i recomand cu caldura pe cei cu care am lucrat noi !
Sunt sot si sotie , super draguti si simpatici ( a fost foarte placuta sedinta foto) si foarte deschisi spre orice sugestie.
Eu i-am stresat o gramada cu ce si cum vreau , mai ales pt videoclip.
Au tinut cont de nebunelile mele si si-au dat toata silinta, iar rezultatul il puteti vedea si singure accesand link-urile cu pozele si videoclipul.
Eu sunt suuper multumita si vi-i recomand cu toata inima, iar daca vreti date de contact cereti-mi pe PM k va dau cu placere, dar am inteles k e mai bine sa nu le public aici.

anka_blue
20.09.2008, 23:28:25
Cine imi poate recomanda un fotograf bun din galati? Vreau niste poze artistice,care sa ramana intradevar amintire,nu poze de grup pe care le poate face oricine.

picolla
21.09.2008, 08:51:52
Cine imi poate recomanda un fotograf bun din galati? Vreau niste poze artistice,care sa ramana intradevar amintire,nu poze de grup pe care le poate face oricine.

daca rsfoiesti topicul"foto,video, muzica", acolo ai sa gasesti informatii despre ce cauti tu. s-a vorbit f mult despre fotografi.

lylylenutza
21.09.2008, 10:25:32
alina_capmare, poti sa-mo dai si mie pm datele fotografului si dj-ului tau pt ca se vede k ai fost multumita de ei....
de fotograf doru costache a auzit cineva?
mersi^:)^

ann
23.09.2008, 09:08:38
Salutare tuturor viitoarelo miresici. Daca vreti sa vedeti poze facute de Doru Costache uitati-va la pozele de la nunta mea pe http://picasaweb.google.ro/anniunie2007/NuntaNoastra02. Nunta a fost anul trecut in iunie. Eu am fost foarte multumita si de filmat. Care vrea poate sa ma contacteze pe privat pt datele lui.

adriana2008
25.09.2008, 09:40:36
felicitari ai fost o printesa :).
Si noi suntem extraordinar de multumiti de cei de Pro Movie Production. :)

alina_hahuie
28.09.2008, 16:19:39
poze frumoase se mai pot face si in incinta teatrului muzical (unde am filmat noi o parte din videoclip) si in muzeul de arta.
faceti o cerere si se rezolva, noi nu am platit nimic pt teatru si mi s-a parut o locatie mai deosebita , noi nu am mai apucat sa facem poze pt k am pierdut f mult timp cu videoclipul, am facut insa poze in grad botanik
se mai fac poze frumoase in parcul de vizavi de teatrul guliver, e o locatie mai putin cunoscuta si implicit mai putin aglomerata

bugsbunny
04.11.2008, 12:57:46
Buna,
Cine imi poate furniza numerele de telefon de la fotografi si DJ care i-ati avut la nunta si ati fost multumite?
Multumesc

Coryna
06.11.2008, 13:04:25
Buna,
Cine imi poate furniza numerele de telefon de la fotografi si DJ care i-ati avut la nunta si ati fost multumite?
Multumesc
Buna! eu am fost f multumita de fotograful meu. Am avut si o surpriza din partea lor, mi-au adus o umbreluta si un evantai foarte frumoase...si cat le-am cautat...

georgiaaa
06.11.2008, 14:48:31
Buna! eu am fost f multumita de fotograful meu. Am avut si o surpriza din partea lor, mi-au adus o umbreluta si un evantai foarte frumoase...si cat le-am cautat...
sa inteleg ca l-ai avut pe d-nul cojocaru? l-am mai vazut si la alta nunta tot cu umbreluta si evantaiul. a facut o treaba f buna.mirii au fost f multumiti de servicii.

Coryna
06.11.2008, 14:55:21
sa inteleg ca l-ai avut pe d-nul cojocaru? l-am mai vazut si la alta nunta tot cu umbreluta si evantaiul. a facut o treaba f buna.mirii au fost f multumiti de servicii.
Nu, a fost altcineva. Cojocaru lucreaza la un studio sau e pe cont propriu?Pt ca eu cu cine am incheiat contract a fost patronul unui studio si a venit personal. Am fost fost foarte multumiti... am avut multe surprize placute din partea lor.

bugsbunny
07.11.2008, 09:49:11
POti sa-mi dai un numar de telefon sau o adresa unde il pot gasi?

georgiaaa
07.11.2008, 13:32:37
Nu, a fost altcineva. Cojocaru lucreaza la un studio sau e pe cont propriu?Pt ca eu cu cine am incheiat contract a fost patronul unui studio si a venit personal. Am fost fost foarte multumiti... am avut multe surprize placute din partea lor.
nu stiu exact daca lucreaza pe cont propriu, dar pe cd-uri scrie si de studio.si a venit si cu sotia dansului.oricum ar fi a facut treaba buna si profesionista(chiar ieri am vazut fotografiile si inregistrarea)

adriana2008
07.11.2008, 15:07:39
Mai fetelor, eu am avut la nunta cand am cununat pe cei de la Pro movie, au facut un videoclip la care mi-au dat lacrimile, extraordinar, fotografiile sunt bestiale, ce sa mai zic totul este perfect asa cum ne-au prezentat. Va pot da site-ul lor la cele care nu isi gasesc pe cineva potrivit.

georgiaaa
07.11.2008, 16:15:43
Mai fetelor, eu am avut la nunta cand am cununat pe cei de la Pro movie, au facut un videoclip la care mi-au dat lacrimile, extraordinar, fotografiile sunt bestiale, ce sa mai zic totul este perfect asa cum ne-au prezentat. Va pot da site-ul lor la cele care nu isi gasesc pe cineva potrivit.
chiar sunt buni,dar ce m-a deranjat la el,in special,faptul ca l-am intrebat daca vine singur si a zis ca nu,dar eu l-am vazut la o nunta dupa ca era singur.el filma si tot el facea fotografii.nu e normal si corect asa.oricum nu am incheiat contractul cu ei,dar mie chiar mi-au placut din punct de vedere al calitatii imaginii.

adriana2008
09.11.2008, 19:16:05
chiar sunt buni,dar ce m-a deranjat la el,in special,faptul ca l-am intrebat daca vine singur si a zis ca nu,dar eu l-am vazut la o nunta dupa ca era singur.el filma si tot el facea fotografii.nu e normal si corect asa.oricum nu am incheiat contractul cu ei,dar mie chiar mi-au placut din punct de vedere al calitatii imaginii.
Pana sa gasesc un serviciu foto-video bun am umblat foarte mult si sincer nu au fost multi care m-au impresionat cu ceva. Legat de ce zici tu mai sus multi practica faza el face poze el filmeaza fapt pentru care am avut stipulat in contractul lor cine vine si cu cine vine si ce aparatura vor folosi. Au fost foarte draguti am atasat la contractul lor legal (stampila, societate comerciala) o anexa in care se stipula aceasta problema. A venit domnul cu inca un fotograf. Ce ma mirat si ma surprins placut e ca ne-au dat mai multe fotografii decat scria in contract, adica in loc de 400 ne-au dat in jur de 800 de poze fara nici o pretentie. La sfarsit ne-au intocmit facturica....

cleo1975
12.11.2008, 00:56:24
Gradina botanica mi se pare locul cel mai adecvat .

nico_deea2000
14.11.2008, 16:10:02
hai sa va mai zic un loc super pentru a face poze,Fredys,este un local in centru,vizavi de cec-ul de langa modern,este intre o bijuterie si o banca.Este o locatie super au un pian,iar sus la etaj au un cufar si o mobila foarte tare ies niste poze prea tari.

adriana2008
14.11.2008, 17:18:23
sunteti fff frumosi, ma uitam pe fotografiile voastre pacat ca voi ati stralucit in ziua aceea si fotografiile sunt banale (negre, inchise, neclare). trebuia sa cauti mai bine serviciul asta. Pe baietii de la politon ii stiu si eu si sunt super de asta ii recomand.

cristinquita
15.11.2008, 16:23:15
Buna fetelor!!! vi-l recomand pe Doru Costache pt fotografiat si filmat ...este un adevarat profesionist si cu o imaginatie extraordinara..un om cu prea mult bun simt...pozele sunt foarte frumoase bine facute..se vede ca e un adevarat profesionist...

gabriela_R
18.11.2008, 21:45:28
buna seara mirilor...despre foto-video...cautati pe internet sunati , trimiteti mail-uri....si duceti-va la ei aksa sa vedeti cum lucreaza...puneti-i sa va arate tehnici de filmare , aranjare , ...chestii de astea...eu am vb cu o gramada de fotografi si am fost la ei aksa sa vad cum si ce fac si am ales in sfarsit...pt la anu ma costa foto-video 1500 ron cu domnul daniel stanciu ...are si site***-.....la toti ofertele se discuta se negociaza...cu atentie si fara graba...

MiaS
21.11.2008, 12:23:25
Seara buna miresici,

Ce stiti de Costel Vasilache (de la Pro FM cred)?
Mi-a fost recomandat de o cunostinta, insa as vrea sa stiu daca a lucrat cineva cu el si cum a iesit.

Si inca o intrebare. Cum vi se pare pretul de 600 de Euro pt:
- 6 ore filmare (4 DVD-uri personalizate)
- un filmulet (15 minute) cu mirii care va fi pus in timpul nuntii (surpriza pt invitati)
-100 poze pe hartie
- 500 poze in format digital

Pupici:*

buna miresico!! mi se pare cam mult 600 euro..eu am o oferta de la un tip cu 1500 de lei:
-5-6 ore (filmate pe durata intregului eveniment)
-4 dvd-uri +casrcasa personalizata
-600 fotografii in format digital
-200 pe hartie format 13/18 in album de 200 de pagini
-2 portrete format A4

sincer inca nu am vb cu el, deci nu stiu daca face poze faine, deocamdata adun pareri, nr de telefon si vedem dupa aia ce alegem :-<

Andromeda
21.11.2008, 15:01:20
buna miresico!! mi se pare cam mult 600 euro..eu am o oferta de la un tip cu 1500 de lei:
-5-6 ore (filmate pe durata intregului eveniment)
-4 dvd-uri +casrcasa personalizata
-600 fotografii in format digital
-200 pe hartie format 13/18 in album de 200 de pagini
-2 portrete format A4

sincer inca nu am vb cu el, deci nu stiu daca face poze faine, deocamdata adun pareri, nr de telefon si vedem dupa aia ce alegem :-<

Si mie mi s-a parut un pic cam scump. Intr-adevar, o sa mai fie un filmuletz care va fi proiectat la miezul noptii, cu noi doi si poze de la cununia religioasa etc... ma rog, un fel de surptiza pt invitati. Dar nu cred ca se merita mai mult de 500 de euro. Ca daca ma gandesc si cat a crescut cursul in ultimul timp...
Tipul e f bun, mi-a fost recomandat de un prieten in care am mare incredere, asa ca as vrea sa lucrez cu el.

Merci mult de raspuns si bafta cu pregatirile:*

MiaS
21.11.2008, 16:55:12
Si mie mi s-a parut un pic cam scump. Intr-adevar, o sa mai fie un filmuletz care va fi proiectat la miezul noptii, cu noi doi si poze de la cununia religioasa etc... ma rog, un fel de surptiza pt invitati. Dar nu cred ca se merita mai mult de 500 de euro. Ca daca ma gandesc si cat a crescut cursul in ultimul timp...
Tipul e f bun, mi-a fost recomandat de un prieten in care am mare incredere, asa ca as vrea sa lucrez cu el.

Merci mult de raspuns si bafta cu pregatirile:*

la filmulet (cu poze) ma gandeam si eu..ca o surpriza pentru mire mai mult :"> el nu stie :x ..si ma gandeam ca poate reusesc sa-l fac eu...filmuletul tau va avea si poze de la cununia religioasa?sau cum? sunt cam grea de cap :D

Andromeda
21.11.2008, 17:03:15
la filmulet (cu poze) ma gandeam si eu..ca o surpriza pentru mire mai mult :"> el nu stie :x ..si ma gandeam ca poate reusesc sa-l fac eu...filmuletul tau va avea si poze de la cununia religioasa?sau cum? sunt cam grea de cap :D

hahaha
Da, va cuprinde cateva poze mai reusite, pe care le vom face in ziua nuntii, la biserica si in gradina Botanica sau pe unde om ajunge. Cu fundal muzical, poze mai vechi de ale noastre alea , alea. Un fel de love story in versiune scurta :D
Iar inainte de nunta o sa ne filmeze pe noi doi impreuna, dar nu vreau siropuri din alea cu plimbat pe faleza si sarutari sub clar de luna. Probabil ca o sa-l pun sa ma care in spata... :)>-

Cred ca o sa le placa, mi se pare o idee buna.

MiaS
21.11.2008, 17:11:43
hahaha
Da, va cuprinde cateva poze mai reusite, pe care le vom face in ziua nuntii, la biserica si in gradina Botanica sau pe unde om ajunge. Cu fundal muzical, poze mai vechi de ale noastre alea , alea. Un fel de love story in versiune scurta :D
Iar inainte de nunta o sa ne filmeze pe noi doi impreuna, dar nu vreau siropuri din alea cu plimbat pe faleza si sarutari sub clar de luna. Probabil ca o sa-l pun sa ma care in spata... :)>-

Cred ca o sa le placa, mi se pare o idee buna.

super tare ideea cu caratul in spate..pai atunci isi cam merita banii daca va face filmuletul in aceeasi zi..spor la pregatiri in continuare >:D<

gabriela_R
21.11.2008, 17:24:26
eu kiar ma gandeam sa ma duca in carca=))))))))))...sau dupa ce ma asuk hotii inapoi .....=))) si da 600 e euro!!!!!e multior...eu pe majoritatea i-am gasit cu 1500 lei...si face peste 600 poze...

GABRIYELLA
23.12.2008, 13:52:40
Am rezolvat si cu fotograful.I-am ales pe cei de la PRO MOVIE PRODUCTION.Mai am muzica,nu stiu ce sa fac.Al meu zice ca nu vrea DJ

marcelle_v
02.01.2009, 17:13:10
Am rezolvat si cu fotograful.I-am ales pe cei de la PRO MOVIE PRODUCTION.Mai am muzica,nu stiu ce sa fac.Al meu zice ca nu vrea DJ

Felicitari pentu alegerea fotografiklor!
Sunt cei mai buni!!Au fost la noi la nunta, la botez si la nuntile unor prieteni!Super profesionisti!

puffvivi
19.01.2009, 07:49:03
Deci MariaCatarina...au zis ca va veni unul din ei plus inca o persoana...Totusi sper sa vina el (nu ca as avea ceva cu ea,chiar a fost super draguta)Ne-au intrebat daca ne place sa facem poze,ne-au zis ca trebuie sa zambim,sa ne uitam la ei etc etc.
Eu la Gradina Botanica vreau sa facem poze si pe Faleza s-ar putea...La Gradina Publica mie personal nu imi place[-X
Ehhh mai e atata timp...cine stie ce idei noi mai apar sau ce pitici se vor naste in capul meu pana atunci.Te-am pupat >:D<

LemonTea
19.01.2009, 07:51:47
Pai si noi tot la Gradina Botanica vrem, mai ales ca o sa fie toamna si cred ca o sa fie frumos in gradina si vrem sa mai facem si pe malul Dunarii, daca tot avem nunta la priza, poate prindem apusul, ar fi frumos.

puffvivi
19.01.2009, 15:22:11
Pai si noi tot la Gradina Botanica vrem, mai ales ca o sa fie toamna si cred ca o sa fie frumos in gradina si vrem sa mai facem si pe malul Dunarii, daca tot avem nunta la priza, poate prindem apusul, ar fi frumos.

Va fi super ai sa vezi...doar de asta i-am ales pe cei de la ProMovie...ca m-au dat pe spate cu frumusetea pozelor facute.Iar cand am fost la ei i-am intrebat de ce par oarecum decolorate sau in ceata acele filmulete si mi-au zis ca baga nu stiu ce efect de mistic,glamour dar ca il poate lasa si simplu,colorat asa cum e filmarea bruta...Vom vedea ce va iesi;))

AndraHoney
19.01.2009, 22:35:59
Buna miresici!
Am o intrebare pt fetele care au incheiat contract cu pro movie...cam cat costa un pachet...si avand in vedere ca am nunta pe 13 iunie 2009..oare mai sunt liberi ??? :-s Nici la biserica n-am fost...lenesa mai sunt ...:(

puffvivi
20.01.2009, 09:52:49
Buna miresici!
Am o intrebare pt fetele care au incheiat contract cu pro movie...cam cat costa un pachet...si avand in vedere ca am nunta pe 13 iunie 2009..oare mai sunt liberi ??? :-s Nici la biserica n-am fost...lenesa mai sunt ...:(

Cel mai ieftin pachet este 1200 Ron iar cel mai scump 3000 Ron.Poate ai noroc atat cu ei cat si cu biserica...Totusi grabeste-te,decat sa iei ce ramane mai bine sa ai de unde alege :)

camenele
20.01.2009, 10:47:23
Eu as avea cameraman, m-ar interesa un fotograf bun si nu f scump. Stiti pe cineva?
Si apropo`, voi luati vreo formatie de dansuri la nunta sau pe cineva care sa faca atmosfera? Eu ma gandeam sa apelez si la o chestie de genul asta.

AndraHoney
21.01.2009, 12:46:12
Multumesc mult pentru informatii fetelor!
Cununia religioasa am reusit sa o programez azi la Biserica Greaca...am gasit ora pe care o doream(ora 19:00).Acum urmeaza sa vb cu cei de la ProMovie,dar momentan nu am toti banutii...nu stiti oare s epoate da doar un avans si restul ...mai incolo....sau dupa nunta?!
Ms fetelor!Spor la pregatiri!O zi buna!

camenele
21.01.2009, 13:59:02
Cununia religioasa am reusit sa o programez azi la Biserica Greaca...am gasit ora pe care o doream(ora 19:00).Acum urmeaza sa vb cu cei de la ProMovie,dar momentan nu am toti banutii...nu stiti oare s epoate da doar un avans si restul ...mai incolo....sau dupa nunta?!
Da, majoritatea dau avans si restul banilor dupa.

LemonTea
21.01.2009, 15:17:38

Bineinteles! In contract scrie ca trebuie sa dai minim 10% din suma. Deci la 1500 lei ar trebui sa dar doar 150 lei sau cat vrei tu peste...

puffvivi
21.01.2009, 19:19:51

Si noi am dat 300 RON avans iar restul il vom da dupa nunta cand vom primi dvd-urile,albumul si restul pozelor;)) Abia astept:))

GABRIYELLA
22.01.2009, 14:48:03
Da un 10% scrie in contract.Noi am dat 200 lei,asa avem mai putin de dat la urma.

Bulina2008
16.02.2009, 14:36:20
Buna fetelor,eu mi-am gasit fotograf&cameraman dupa ce am vazut mai multe firme,m-am decis si am semnat contractul cu un tip si am ajunge foto&video(*sunt 2) 1300ron(bineinteles ca am negociat).Sper sa faca treaba buna ,cum am vazut ca au facut si la alte nunti:d.Va pup!

geanygl21
25.02.2009, 08:22:43
Am vazut pozele de la nunta voastra si mi-au placut. Imi spuio si mie cine vi le-a facut? Ast mesaj. merci
Buna, iti pot raspunde eu la intrebare, asta ptr ca printr-o coincidenta eu si alina ne-am gasit pe un site avand acelasi fotograf....daca te mai intereseaza iti pot da pe pv siteul lui....e un om de milioane.pup si spor la pregatiri

Raluk_Den
04.03.2009, 15:02:50
miresici va rog recomandati-mi si mie un fotagraf si un cameraman.unii care sa faca treaba buna si sa nu ma usuce la buzunare[-o< pleaseeeee

adriana2008
05.03.2009, 19:28:46
cautati pe net pro movie sau in genul asta, sunt din galati si sunt super ok.

danielle_crys
06.03.2009, 13:27:09
ff frumoease pozele...au surprins exact ce trebuia =D>
Pai cred ca asata-i si esentialul, sa surprinza exact ce trebuie.:)>-

Raluk_Den
06.03.2009, 15:26:26
:* in sfarsit.....dupa lungi cautari am gasit si eu un pachet foto-video convenabil:D mi-au placut materialele prezentate si am fost incantata si de pret..pachetul ma costa 13mil..era si pachet de 11mil dar l-am vrut pe asta k avea ceva in plus...oricum sunt multumita...sper sa fiu si dupa n unta;;) .....multumesc miresicilor pt recomandari

lacrydavid
08.03.2009, 21:49:04

Stiu cum lucreaza, ca au filmat la mai multe prietene. Lucreaza foarte bine si chiar sunt in pas cu noutatile in domeniu. Pun accent foarte mult pe cadrele din natura. Am sa incerc sa pun poze de la o prietena care a avut nunta anul trecut in septembrie. Stiu ca se ocupa si cu muzica pentru nunti.

lacrydavid
08.03.2009, 22:20:16
iata cateva poze

lacrydavid
08.03.2009, 22:23:07
pozele au fost facute in gradina botanica si in curte la Biserica "Precista"

camenele
09.03.2009, 08:47:29
Eu mi-am luat fotograf si cameraman separat. Nu am vrut sa-mi faca o persoana doua treburi deodata. Impreuna ma ajung in jur de 18 milioane. Daca va intereseaza dati-mi pm.

iulianaa
18.03.2009, 10:02:26
fetelor am si eu o intrebare pentru fotograf,cameraman ,dj le luam si meniu intreg la nunta??

eu foto fac cu cei de la photo vision ,a mai lucrat cineva cu ei?ma ajunge foto si filmat cam 20 mil.
va pup

MiaS
18.03.2009, 10:38:51
fetelor am si eu o intrebare pentru fotograf,cameraman ,dj le luam si meniu intreg la nunta??

eu foto fac cu cei de la photo vision ,a mai lucrat cineva cu ei?ma ajunge foto si filmat cam 20 mil.
va pup

eu dj-ului ii asigur meniu complet..fotografului si cameramanului inca nu stiu..depinde in primul rand ce pretentii au ei..cu siguranta nu o sa-i las lesinati de foame ;))

am vazut la o colega fotografii facute de cei de la photovision..mie mi-au placut..m-am uitat si pe site si mi-a placut ce am vazut..asa ca am sa-i sun si pe ei (am o lista mare cu firme de acest gen ;)) ) sa-mi dea mai multe detalii...spor la pregatiri :*

elenna
18.03.2009, 14:46:26
iata cateva poze

pozele cu mirele si mireasa sunt foarte frumoase, colajele nu imi plac. Probabil pentru ca nu imi plac in general, imi dau senzatia de fals.

Raluk_Den
18.03.2009, 19:34:44

va pup
e bine sa-i pui si pe ei la socoteala..desi majoritatea servesc doar aperitivul,nu se stie..cat despre cei de la photo vision nu am auzit nimik..mi se pare cam scump 20mil..acum eu stiu poate sunt super profesionosti...eu una am gasit in pachet foto-video k 13mil..dupa nunta ramane de vazut dc o sa fiu multumita..sper k da:D

bubulina09
20.03.2009, 02:24:30
Buna miresici dragi... sunt si eu o miresica de 2010, stiu ca mai este mult timp pana la nunta, dar fiind departe de casa imi este mult mai greu in luarea deciziilor mai importante. Am ajuns cu pregatirile la foto-video... si pe urma ma pot linisti pana la anul, zic eu... Cine ma poate ajuta cu informatii, de orice fel , nr de telefon, pareri orice... referitor la foto-video.
Inca o intrebare a auzit cineva de DORU IACOVESCU??? Stie cineva ceva de ce preturi practica??? I-am vz site-ul..... super impresionant... banuiesc ca si pretul este pe masura. Multumesc anticipat tuturor, si astept mesajele voastre cu nerabdare. ^:)^ :*

Andutzika
22.03.2009, 07:48:59
cine imi spune si mie o locatie din galati pt luna octpt fotografiat :(

adriana2008
22.03.2009, 19:27:51
buna. eu sunt din galati. daca ai noroc si mai sunt parcurile inca inverzite poti merge la gradina botanica, daca nu incearca muzeele din galati sau biserica precista. Am cununat acolo si cei cu care am lucrat au facut o treaba buna, mai ales ca zidurile acelea dau ff bine. Pupici si spor in pregatiri

LemonTea
22.03.2009, 19:32:36
Gradina Botanica este cea mai buna alegere. Si eu zic ca in octombrie o sa arate foarte bine!

bubulina09
23.03.2009, 02:04:54
Pot recomanda si eu un fotograf care face treaba f buna,dar pt asta sa-mi zica exact cine doreste si-i dau nr de tel pe privat.

Buna korinna, eu sunt in cautare de foto-video si asi mai avea o rugaminte, daca imi poti da pe langa nr de tel o adresa de site ceva unde pot vedea cateva exemple (poze/filmari). Multumesc anticipat.:gen_17:

Azumi
23.03.2009, 13:12:33

va pup
buna iulianaa, eu le-am dat la toti cate un meniul complet (prima data am vrut ca la baietii cu foto si video, sunt 3, sa le dau doua complete, insa m-am razgandit).

da, eu am lucrat cu cei de la photo vision, sunt super ok. <:-P ati ales locatia unde sa faceti sedinta foto ?;;)
sunt tare curioasa, mai ales sa vad finalul.

danielle_crys
23.03.2009, 19:10:16
cine imi spune si mie o locatie din galati pt luna octpt fotografiat :(
Buna, cred ca in octombrie o sa mai fie suficienta verdeata.Oricum, ies niste fotografii deosebite cu frunzele uscate, poti incerca in Gradina Botanica, Gradina Publica, oriunde e vegetatie.Mie imi place mult parcul care e vis-a-vis de Consiliu.Pupi