PDA

Versiunea completa : Restaurant ''Perla viilor''

florinutza
29.09.2007, 20:16:52
a avut cineva sau are nunta la ''Perla viilor''?vrea sa aflu si eu pareri despre aceasta locatie.

monique18virgo
29.09.2007, 21:39:06
daca te ajuta cu ceva eu am fost anul trecut la o nunta acolo si a fost foarte frumos.sala era ornata foarte misto si loc de dans ai destul.servirea a fost destul de buna.muzica foarte buna dar nu a fost formatie au avut calculator.ce nu mi-a placut a fost drumul pina acolo(e cam intortocheat).un atu este si terasa.in rest nu stiu preturi sau daca ornarea e din partea restaurantului.eu zic ca mai bine faci un drum pe acolo intr-o sambata ca sa vezi si sala ornata si sa te informezi asupra celorlalte aspecte.bafta si mult succes in continuare.

florinutza
30.09.2007, 00:10:11
calea d acces e intradevar intortocheata...am vazut sala ornata,mi-a placut..draguta.stiu ca au o servire buna pt ca au multi bucatari si ospatari.imi faceam probleme cu ringul d dans,dar dak zici ca era loc e k.pup,mersi mult!

monique18virgo
30.09.2007, 07:50:28
mesele erau aranjate pe laterala in mijloc ramane loc de dans.erau cam in jur de 100persoane.acum nu stiu cate pers. ai tu.pupici>:D<

kisse
01.10.2007, 16:07:28
Eu dau o bila neagra pentru acesta locatie si mai ales pentru conducerea restaurantului (care apropo este fosta cantina a Bucium Iasi).

Inainte cu o saptamana mi-a marit tarifele la menu, asta dupa ce discutasem in prealabil cu ei toate detaliile, iar pretul meniului era comparabil la pret cu unul dintr-o locatie precum select sau Astoria.

Urmarea: mi-am cautat in vinerea de inaintea nuntii o noua sala de petrecere, si am reusit intr-o saptamana sa imi fac nunta la data stabilita...nu va puteti inchipui cum este sa te trezesti cu fix o saptamana inaintea nuntii fara o sala de petreceri...:-&

Aveti mare grija, treceti pe contractul inintial totul, inclusiv preturile meniurilor, si nu va lasati influentate de patron care zice a e normal sa creasca preturile...normal, sunt deacord, dar nu cu mai mult de 10%.

Drumul e ingrozitor pana acolo, si verificati curatenia bucatariei, pentru ca in 2006 functionau fara aviz sanitar - veterinar, iar bucataria era cumplita...mai rau, se bea sampanie dintr-un pahar mare comun....(care trece prin mainile la toti nuntasii..>:P IUC!)

In concluzie: Nu recomand

sso
04.10.2007, 15:45:24
a avut cineva sau are nunta la ''Perla viilor''?vrea sa aflu si eu pareri despre aceasta locatie.

Mie mi s-a parut ok! dar m-ar interesa niste preturi!! stie cineva ca sa-mi fac o ideee, ca peisaj mie mi-a placut

florinutza
16.10.2007, 22:13:35
Mie mi s-a parut ok! dar m-ar interesa niste preturi!! stie cineva ca sa-mi fac o ideee, ca peisaj mie mi-a placut
noua ne-au dat 3 meniuri(bine,putem sa le combinam)..stiu ca anul asta,preturile la meniu au fost in jur d 1.100-1.200(acu depinde d meniul pe care il alegi).da sa stii ca nu sunt preturi d speriat.cred ca mai bine tragi o fuga pana acolo si te convingi(discuti cu ei mai detaliat).ceva important:mai sunt pareri negative despre locatie,te rog sa nu tii cont d ele..dak tie iti place e k.pup

mexykan27
11.02.2008, 17:29:11
Salut!!Eu am nunta la PERLA VIILOR,sunt niste pers.f de treaba,portiile de mancare sunt mari si gustoase,sunt f.atenti cu servitul la mese si fac f.frumos afara cat si inauntru,spun toate astea pt ca eu am fost la 2 nunti acolo si a fost super.Singurele lucruri care nu mi-au placut acolo este faptul ca beau toti din acea cupa enorma cu sampanie,dar eu le-am spus ca nu vreau asa ceva la nunta mea,pt.ca nu mi se pare igienic si muzica...care este.....mie nu mi-a placut dar fiecare cu gusturile lui,nu??Noi ne-am luat alta formatie.Meniul nu depaseste 1.200.000 lei,afara este rustic,ceea ce ne-a facut sa alegem localul,este super,noua ne-a placut.

florinutza
23.03.2008, 18:22:26
stiu faza cu acea cupa de sampanie..da' parca nu imi venea sa cred.trebuie sa vb si noi cu ei in legatura cu acest lucru. in ceea ce priveste formatia, noi ne-am luat alta, am auzit ca cea de la Perla nu e grozava..oricum, parerile sunt impartite. multumesc de ''informatii'', te pup

cgeorgiana1982
28.03.2008, 09:27:21
Am fost pe 22 Martie la o petrece la Perla Viilor si pot spune:
- formatia Clasic (parca), cea de la sala, este extraordinara; am fost la multe nunti si petreceri de alt fel si nicaieri nu m-a incantat o formatie atat de tare ca cea mentionata mai sus; antreneaza oamenii (la noi daca statea 4 oameni jos si nu dansau.....nu exagerez cand spun asta), nu tin un ritm jumatate de ora ci le alterneaza mereu<:-P ;
- aspectul exterior (rustic) este extraordinar;
- sala a fost amenajata dragut : scaune imbracate in alb si auriu;probabil conteaza de cei care inchiriaza localul; acea petrecere la care am fost eu nu era nunta, deci...
- drumul spre restaurant nu e cel mai incantator: noroc ca s-au mai pus sageti pe gardurile vilelor astfel incat sa ajunga lumea unde trebuie, insa nu te pierzi pe drum
- sala nu mi s-a parut foarte mare, adica daca aveti foarte multi invitati probabil ca nu se preteaza acest restaurant pentru voi; tin sa precizez ca anul trecut o colega a facut acolo nunta si a avut 140 invitati, insa mai mult nu cred ca incap (daca vreti si un mic ring de dans);

Pot spune ca in urma experientei de la aceasta petrecea, daca nu mi-as fi inchiriat deja localul, as fi facut la Perla Viilor, caci am fost inebunita dupa formatioe si consider ca acest element este foarte important la o nunta.

stefania_a
03.04.2008, 12:53:03
- formatia Clasic (parca), cea de la sala, este extraordinara; am fost la multe nunti si petreceri de alt fel si nicaieri nu m-a incantat o formatie atat de tare ca cea mentionata mai sus; antreneaza oamenii (la noi daca statea 4 oameni jos si nu dansau.....nu exagerez cand spun asta), nu tin un ritm jumatate de ora ci le alterneaza mereu<:-P ;
- sala a fost amenajata dragut : scaune imbracate in alb si auriu;probabil conteaza de cei care inchiriaza localul; acea petrecere la care am fost eu nu era nunta, deci...
- drumul spre restaurant nu e cel mai incantator: noroc ca s-au mai pus sageti pe gardurile vilelor astfel incat sa ajunga lumea unde trebuie, insa nu te pierzi pe drum
- sala nu mi s-a parut foarte mare, adica daca aveti foarte multi invitati probabil ca nu se preteaza acest restaurant pentru voi; tin sa precizez ca anul trecut o colega a facut acolo nunta si a avut 140 invitati, insa mai mult nu cred ca incap (daca vreti si un mic ring de dans);

Pot spune ca in urma experientei de la aceasta petrecea, daca nu mi-as fi inchiriat deja localul, as fi facut la Perla Viilor, caci am fost inebunita dupa formatioe si consider ca acest element este foarte important la o nunta.
zici k ti-a placut formatia? eu una am alta parere. am fost la o nunta acolo si au cantat groaznic. daca au ajusn sa cante ei "treceti batalioane romane carpatii" iti poti imagina cat sunt de buni?am ramas total dezamagita. nu am mai vazut asemenea formatie ingrozitoare.

cgeorgiana1982
03.04.2008, 13:17:36
zici k ti-a placut formatia? eu una am alta parere. am fost la o nunta acolo si au cantat groaznic. daca au ajusn sa cante ei "treceti batalioane romane carpatii" iti poti imagina cat sunt de buni?am ramas total dezamagita. nu am mai vazut asemenea formatie ingrozitoare.
sigur e aceeasi formatie? cand am fost eu, toata lumea era foarte incantata de muzica...nu a fost doar parerea mea...iar formatia mai si canta ce i s-a impus de la inceput: daca cineva cere o melodie mai ciudata, pentru bani normal ca o canta. Cand am fost eu au avut un repertoriu foarte bun.

stefania_a
06.04.2008, 10:25:38
sigur e aceeasi formatie? cand am fost eu, toata lumea era foarte incantata de muzica...nu a fost doar parerea mea...iar formatia mai si canta ce i s-a impus de la inceput: daca cineva cere o melodie mai ciudata, pentru bani normal ca o canta. Cand am fost eu au avut un repertoriu foarte bun.
sigur melodia de are iti ziceam nu a fost ceruta pt k toti invitatii au ramas cam neplacut surprinsi.

bistef
11.04.2008, 22:12:21
BUNA!EU AM AVUT NUNTA PE 27 AUGUST 2006 LA PERLA VIILOR SI POT SA SPUN CA AFOST O NUNTA DE VIS AM AVUT 165 PERSOANE SI MAI ERA LOC SI AFARA PENTRU TINERI PENTRU CA AU AMENAJAT CA UN RING SI CE ESTE MAI FRUMOS E CA POTI IESI AFARA LA AER CAND VREI. AU SI O TERASA F FRUMOASA UNDE POTI SERVI O BERE............TOTI CEI CARE AU FOST AU RAMAS PLACUT IMPRESIONATI.EU MI-AM DAT COMANDA DE TORT ,PRAJITURI SI COLACII PTR NASI TOT LA EI.MANCAREA ESTE F BUNA LA FEL SI MUZICA.NU AI TIMP SI NICI NU POTI STA PE SCAUN ATUNCI CAND NCEP SA CANTE.SPER SA TE BUCURI DE NUNTA SI SA VA DISTRATI:suuuper::suuuper::suuuper:

bistef
11.04.2008, 22:14:28
Formatia Se Numeste Clasic

bistef
23.04.2008, 08:13:42
Acesta Este Rastaurantul

lavinia_chicken
22.08.2008, 18:33:54

buna! unde pot gasi shi eu un filmuletz cu formatzia clasic...? va rogggg frumosssss

Cretzofolina13
12.11.2008, 16:40:12
Buna. Si eu am nunta acolo. Am primit recomandari foarte bune despre el. Intr-adevar, drumul e aiurea dar oamenii n-o sa vina pe jos pana acolo. Patronul a fost f amabil, preturile sunt acceptabile iar sala si terasa arata f bine ! Am auzit si lucruri bune despre formatia CLASIC insa nu vom apela la ei, pentru ca in 2009 formatiile au tarife f. mari ! <:-P

Petro29
06.03.2009, 11:47:12
eu M FOST INVITATA LA ''PERLA VIILOR'' DRUMUL E FOARTE NASOL CU SAGETI PE GARDURI 'E RUSTIC FRUMOS ASEZAT , INCAPATOARE , MINCAREA MI A PLACUT , A CINTAT FORMATIA MANDACHE A FOST FRUMOS ,AM FOST SERVITI FRUMOS , AM AVUT LOC SI PE TERASA , A FOST BINE DISTRACTIE PLACUTA<:-P

Cretzofolina13
06.03.2009, 12:11:47
Pun si eu 3 poze facute in toamna la restaurant. Terasa era decorata dupa anotimp iar sala era in curs de pregatire pentru o petrecere. Am mai vorbit cu persoane care au facut acolo revelionul si am auzit numai vorbe bune despre mancare si ambient. Astept sa treaca Pastele ca sa mergem si sa discutam despre meniuri.:D

stefania_a
07.03.2009, 08:13:55
Pun si eu 3 poze facute in toamna la restaurant. Terasa era decorata dupa anotimp iar sala era in curs de pregatire pentru o petrecere. Am mai vorbit cu persoane care au facut acolo revelionul si am auzit numai vorbe bune despre mancare si ambient. Astept sa treaca Pastele ca sa mergem si sa discutam despre meniuri.:D

cand mergeti la sala intrebati daca la primirea invitatilor sta si un chelner. pt k eu am fost la 2 nunti aici si am ramas dezamagita cand am vazut k mirii primeau invitatii cu tava cu sampanie, ei aveau grija sa fie umplute paharele. sincer asta nu mi-a placut.[-X

Cretzofolina13
07.03.2009, 09:57:44
cand mergeti la sala intrebati daca la primirea invitatilor sta si un chelner. pt k eu am fost la 2 nunti aici si am ramas dezamagita cand am vazut k mirii primeau invitatii cu tava cu sampanie, ei aveau grija sa fie umplute paharele. sincer asta nu mi-a placut.[-X

Chiar am vazut recent dvd-urile cuiva care a facut nunta acolo si unde au participat si parintii mei. Era cineva la intrare si toata lumea isi lua paharul de sampanie la masa. Cred ca e mai bine asa pentru ca nu se aglomereaza intrarea atunci cand vin mai multi invitati deodata. S-a renuntat la acea cupa de care se vorbea la inceputul topicului.:D Mersi pentru sfat>:D<

stefania_a
07.03.2009, 11:00:16
Chiar am vazut recent dvd-urile cuiva care a facut nunta acolo si unde au participat si parintii mei. Era cineva la intrare si toata lumea isi lua paharul de sampanie la masa. Cred ca e mai bine asa pentru ca nu se aglomereaza intrarea atunci cand vin mai multi invitati deodata. S-a renuntat la acea cupa de care se vorbea la inceputul topicului.:D Mersi pentru sfat>:D<

nu am zis cu rea intentie. inseamna k acum e bine.>:D<

Cretzofolina13
07.03.2009, 11:45:21
nu am zis cu rea intentie. inseamna k acum e bine.>:D<

Da, sper sa fie bine si cu meniurile. Persoanele cu care am vorbit pana acum sunt foarte OK si sper sa iasa totul bine:)>-

:* weekend placut !

bella21
09.03.2009, 09:50:38
:)) [am fost prin iasi dupa restaurante si am ajuns la Prela.....:)) ok eram 4 si toti 4 am iesit in fuga de acolo:)) urat....mizerabil,,,si fum de la mancare...cand faceau mancarea lasau usile deschise si tot mirosul intra in sala! o sala urata si ca sa nu mai zic de drumul care trebuie sa il faci sa ajungi la Perla Viilor:)) .....mai bine fac acasa decat acolo:-w :)) :)) :))

Cretzofolina13
09.03.2009, 19:48:24
de curiozitate sa intrebam unde face ea...nu o baga in seama. una este sa nu iti placa ceva la un restaurant si alta sa-l faci cu ou si otet si sa ii faci pe oamenii care fac acolo nunta, sa se simta super prost. urat din partea ei:-& :-&

Nu ma afecteaza cu nimic ceea ce a spus individa. Am vazut localul, l-au vazut si prieteni si rude si am discutat cu 4 perechi(care nu se cunosc intre ele) care au avut nunta acolo si nu am auzit nimic rau despre mancare, curatenie, aspect sau alte lucruri. Am mare incredere ca va fi o nunta frumoasa, unde toata lumea se va simti bine chiar daca nu va fi una "de fitze"...va fi nunta mea si pentru mine va ramane cea mai frumoasa amintire din viata.

Pup Stefi!:*

cori_iasi
09.03.2009, 19:57:22
Multumesc cori, sa dea Domnul sa fie asa pentru fiecare miresica. Abia astept sa schimbam impresii. >:D<
Mai avem un pic...incep sa am emotii...
pupici>:D<

Miky28
09.03.2009, 20:12:13
Nu ma afecteaza cu nimic ceea ce a spus individa. Am vazut localul, l-au vazut si prieteni si rude si am discutat cu 4 perechi(care nu se cunosc intre ele) care au avut nunta acolo si nu am auzit nimic rau despre mancare, curatenie, aspect sau alte lucruri. Am mare incredere ca va fi o nunta frumoasa, unde toata lumea se va simti bine chiar daca nu va fi una "de fitze"...va fi nunta mea si pentru mine va ramane cea mai frumoasa amintire din viata.

Buna,

Nu am postat foarte multe mesaje pana acum dar nu pot sa nu te sustin in cele afirmate de tine.Este un local frumos..iar despre florile de plastic de care discuta viitoarea miresica te informez ca cei de acolo sunt dispusi sa-ti puna flori naturele daca le duci tu...eu am avut nunta acolo ceva timp in urma si am fost foarte multumita de serviciile lor...
despre afirmatia ta "va ramane cea mai frumoasa amintire din viata" cu siguranta va fi asa...cel putin in cazul meu...
Multa bafta si nu pune la suflet micile rautati ...asa sunt unii oameni...nu traim intr-o lume perfecta..>:D<

Cretzofolina13
09.03.2009, 20:24:56
Buna,

Nu am postat foarte multe mesaje pana acum dar nu pot sa nu te sustin in cele afirmate de tine.Este un local frumos..iar despre florile de plastic de care discuta viitoarea miresica te informez ca cei de acolo sunt dispusi sa-ti puna flori naturele daca le duci tu...eu am avut nunta acolo ceva timp in urma si am fost foarte multumita de serviciile lor...
despre afirmatia ta "va ramane cea mai frumoasa amintire din viata" cu siguranta va fi asa...cel putin in cazul meu...
Multa bafta si nu pune la suflet micile rautati ...asa sunt unii oameni...nu traim intr-o lume perfecta..>:D<

>:D< >:D< Esti o scumpa. Ma bucur sa descopar miresici care au avut nunta la Perla. Stati cumva ascunse:)) ? Multumesc pentru sfaturi si impresii. E adevarat, drumul ar fi singurul inconvenient si probabil de asta restaurantul nu e atat de cunoscut. Dar, dupa cum am mai spus-o, oamenii vor veni cu masinile si nu cred ca vor fi probleme. Am vorbit si despre decoratiuni cu ei, vor face ei totul in afara de aranjamentele florale pe care le vom aduce noi. Patronul si seful de sala au fost foarte OK si chiar ne-au dat sfaturi despre cum am putea face mai bine. Pot sa-ti trimit un PM cu id meu ca sa te mai intreb una alta ?[-o<

Miky28
09.03.2009, 20:42:51
>:D< >:D< Esti o scumpa. Ma bucur sa descopar miresici care au avut nunta la Perla. Stati cumva ascunse:)) ? Multumesc pentru sfaturi si impresii. E adevarat, drumul ar fi singurul inconvenient si probabil de asta restaurantul nu e atat de cunoscut. Dar, dupa cum am mai spus-o, oamenii vor veni cu masinile si nu cred ca vor fi probleme. Am vorbit si despre decoratiuni cu ei, vor face ei totul in afara de aranjamentele florale pe care le vom aduce noi. Patronul si seful de sala au fost foarte OK si chiar ne-au dat sfaturi despre cum am putea face mai bine. Pot sa-ti trimit un PM cu id meu ca sa te mai intreb una alta ?[-o<

>:D<stau ascunsa de ceva timp;))...nu postez foarte multe mesaje dar va citesc zi de zi....cu mare placere...
Aspet sa-mi trimiti id-ul si iti raspund cu mare placere...>:D<

Cretzofolina13
09.03.2009, 20:53:18
>:D<stau ascunsa de ceva timp;))...nu postez foarte multe mesaje dar va citesc zi de zi....cu mare placere...
Aspet sa-mi trimiti id-ul si iti raspund cu mare placere...>:D<

Trimis PM.\:D/ :* Pregateste-te de interogatoriu;))

stefania_a
10.03.2009, 06:48:28

oameni de astia or sa mai apara. dar tu bucura-te de nunta. k e un moment pe care il traiesti o data in viata. nu lasa sa-ti strice bucuria asta niste persoane rau intentionate.:*

Cretzofolina13
10.03.2009, 10:22:00
oameni de astia or sa mai apara. dar tu bucura-te de nunta. k e un moment pe care il traiesti o data in viata. nu lasa sa-ti strice bucuria asta niste persoane rau intentionate.:*

>:D<

Multumesc moderatorilor pentru masurile luate.:)>-

cori_iasi
10.03.2009, 10:36:53
>:D<

Multumesc moderatorilor pentru masurile luate.:)>-

In cazuri de genul asta, parerea mea este ca trebuie apasat triunghiuletzul cu semnul exclamarii. Uite asa ajung persoanele respective la RB.;))

Cretzofolina13
10.03.2009, 10:40:02
In cazuri de genul asta, parerea mea este ca trebuie apasat triunghiuletzul cu semnul exclamarii. Uite asa ajung persoanele respective la RB.;))

A fost apasat.;))

Pup!:*

Cretzofolina13
25.03.2009, 20:14:18
Iata o poza cu sala. Mi-a dat-o cineva care a avut nunta acolo anul trecut.:-p

RamonaTL
08.04.2009, 23:10:24
Acum depinde si cate persoane ai invitat. Si eu am vazut sala acum 1 saptamana insa e cam mica pt ce vreau eu... asa ca am ales altceva:|

Cretzofolina13
09.04.2009, 09:55:24
Acum depinde si cate persoane ai invitat. Si eu am vazut sala acum 1 saptamana insa e cam mica pt ce vreau eu... asa ca am ales altceva:|

Cam 120-130. Sala are o capacitate de 150 plus terasa. Abia astept sa merg dupa Paste sa-mi fac diagrama salii ca sa ma lamuresc cu toate detaliile.#:-S

anne_marryee
09.04.2009, 10:33:13
Buna miresici..am fost si eu anul trecut in toamna la o nunta la Perla si pot sa va confirm ca a fost foarte frumos..mancarea a fost buna, servirea la fel ..iar partea cea mai frumoasa a fost purcelusul la protap,sarmalutele si vinul fiert servit afara pe terasa rustica..foarte frumos...un singur aspect nu mi-a placut - nu prea ai unde sa parchezi masina(trebuia sa fie si ceva negativ-dar mai bine vii fara a te poti distra cum trebuie)..O sa ai cu siguranta o nunta frumoasa indiferent de parerile altora..

Cretzofolina13
09.04.2009, 11:03:55
Buna miresici..am fost si eu anul trecut in toamna la o nunta la Perla si pot sa va confirm ca a fost foarte frumos..mancarea a fost buna, servirea la fel ..iar partea cea mai frumoasa a fost purcelusul la protap,sarmalutele si vinul fiert servit afara pe terasa rustica..foarte frumos...un singur aspect nu mi-a placut - nu prea ai unde sa parchezi masina(trebuia sa fie si ceva negativ-dar mai bine vii fara a te poti distra cum trebuie)..O sa ai cu siguranta o nunta frumoasa indiferent de parerile altora..

Au curte interioara. Nu mai aveau loc masinile? E bine de stiut si asta pentru ca mie mi s-a parut mare parcarea. Negativul il reprezinta drumul pana acolo..dar asta e, nu am firma de asfaltari drumuri. Te pup !:*

alina_beatrice25
27.04.2009, 08:24:00
Am fost la o nunta acolo si a fost prea tare. Daca mai canta si formatia care e acolo nu aveti nici o grija. Mancarea foarte buna

Cretzofolina13
27.04.2009, 09:21:41
Am fost la o nunta acolo si a fost prea tare. Daca mai canta si formatia care e acolo nu aveti nici o grija. Mancarea foarte buna

Despre mancarea mi-au spus multi ca e in portii mari si gustoase. Formatia n-o vom avea. Am incredere in Dj-ul meu<:-P

Te pup !:*

stefania_a
27.04.2009, 17:27:31
Despre mancarea mi-au spus multi ca e in portii mari si gustoase. Formatia n-o vom avea. Am incredere in Dj-ul meu<:-P

Te pup !:*

eu cred k ai facut bine k nu ai ales formatia...mie una nu mi-a placut cum a cantat la o nunta la care am fost acolo...in schimb mancarea da buna si multa;))

Cretzofolina13
27.04.2009, 20:51:04
eu cred k ai facut bine k nu ai ales formatia...mie una nu mi-a placut cum a cantat la o nunta la care am fost acolo...in schimb mancarea da buna si multa;))

Stii ca ai spus tu odata ca au cantat "Treceau batalioane..". Ei bine..am vazut pe o caseta lucrul asta. In fine, oricum nu aveam de gand sa iau nicio formatie pentru ca nu ne permitem una cu scorurile astea de 2009. Te pup !:*

fubball
17.07.2009, 10:50:07
Stii ca ai spus tu odata ca au cantat "Treceau batalioane..". Ei bine..am vazut pe o caseta lucrul asta. In fine, oricum nu aveam de gand sa iau nicio formatie pentru ca nu ne permitem una cu scorurile astea de 2009. Te pup !:*
imi poti spune mai multe despre perla viilor, ca eu sunt intr-o foarte mare dilema si restaurantele la care ma oprisem nu ma prea multumesc si acum mai strang informatii si despre alte localuri. daca imi poti spune, ma intereseaza cam care ar fi preturile , conditiile de acolo. Multumesc anticipat!>:D< >:D<

Cretzofolina13
17.07.2009, 13:15:42
imi poti spune mai multe despre perla viilor, ca eu sunt intr-o foarte mare dilema si restaurantele la care ma oprisem nu ma prea multumesc si acum mai strang informatii si despre alte localuri. daca imi poti spune, ma intereseaza cam care ar fi preturile , conditiile de acolo. Multumesc anticipat!>:D< >:D<

Pai ce sa-ti spun, restaurantul e cu specific rustic. Este decorat rustic afara, sala arata OK si capacitatea este de 150 de pers. Are terasa mare afara cu inca 40 de locuri. Am ales sa facem decorul in sala cu altcineva(dorinta nasei). Mancarea, din spusele parintilor si a unor cunoscuti este gustoasa si in portii mari. Nu au preturi mari deloc. Nu imi impun un nr. de persoane. Ei ma vor taxa pe cati oameni imi vor intra in sala. Inconvenientul ar fi drumul care e cam intortocheat dar cred ca nimeni nu vine pe jos ci cu o masina.
Noi am ales meniul sambata.Eu imi aduc tortul, sucurile si taria, restul ei. Patronul m-a ajutat cu apa minerala si ma bucur enorm pentru ca o iau la un pret super: sticla de sticla Borsec de 1 L costa 1 Ron pentru ca ei dau inapoi ambalajul si daca cumva ramanem in pana, ne suplimenteaza ei.

Sala e foarte racoroasa si afara pe terasa va fi un minibar pentru cei care vor iesi la aer sau ca sa fumeze o tigara.
Daca vrei poze in afara de cele puse pe site, trimite-mi pe PM id tau de mess si mai vb acolo.

Pup !>:D<

fubball
17.07.2009, 17:01:31
Pai ce sa-ti spun, restaurantul e cu specific rustic. Este decorat rustic afara, sala arata OK si capacitatea este de 150 de pers. Are terasa mare afara cu inca 40 de locuri. Am ales sa facem decorul in sala cu altcineva(dorinta nasei). Mancarea, din spusele parintilor si a unor cunoscuti este gustoasa si in portii mari. Nu au preturi mari deloc. Nu imi impun un nr. de persoane. Ei ma vor taxa pe cati oameni imi vor intra in sala. Inconvenientul ar fi drumul care e cam intortocheat dar cred ca nimeni nu vine pe jos ci cu o masina.
Noi am ales meniul sambata.Eu imi aduc tortul, sucurile si taria, restul ei. Patronul m-a ajutat cu apa minerala si ma bucur enorm pentru ca o iau la un pret super: sticla de sticla Borsec de 1 L costa 1 Ron pentru ca ei dau inapoi ambalajul si daca cumva ramanem in pana, ne suplimenteaza ei.

Sala e foarte racoroasa si afara pe terasa va fi un minibar pentru cei care vor iesi la aer sau ca sa fumeze o tigara.
Daca vrei poze in afara de cele puse pe site, trimite-mi pe PM id tau de mess si mai vb acolo.

Pup !>:D<
Am vb cu seful de sala de la Perla si maine mergem sa vedem sala si sa aflam mai multe detalii...mi s-a parut fff simpatic la telefon...multumesc mult oricum!!:* :* pup>:D<

stefania_a
17.07.2009, 20:36:02

uniiziceau k nu am auzit eu bine cand le povesteam...dar uiote k te-ai convins si tu...k am auzit bine>:D<

Cretzofolina13
06.08.2009, 23:53:16
Scriu si eu impresiile privind restaurantul Perla Viilor:

Puncte +:

- Foarte cooperanti si intelegatori.
-Servire foarte buna si la timp. Nu au lipsit de pe masa sticlele cu apa rece, suc sau vin. Chelneri seriosi si atenti.
- Mancare foarte buna si gustoasa si portii mari. Meniul a ajuns la un pret de pana la 150 ron cu 4 feluri de mancare, paine, fructe, cafele, un suc si apa minerala.
- Ne-au inapoiat sucuri, tort, vin si prajituri.
- Terasa foarte frumoasa. Fantana de la intrarea a creat un efect deosebit.
-Minibarul a fost foarte cautat si apreciat de cei care au stat afara la o tigara.
-Aerul conditionat pastreaza o atmosfera destul de racoroasa dar si terasa constituie un factor important !
-Toaleta curata.
-Decoratiuni super frumoase. Au schimbat aspectul salii foarte mult incat si patronul a apelat la tipul cu baloanele pentru a-i inchiria niste aranjamente.
-Parcare incapatoare!

Puncte -:

- Tortul a fost adus mai tarziu decat ni s-a promis. N-a cauzat probleme prea mari dar ne plecasera deja niste perechi si as fi vrut sa vada momentul.
- M-a speriat putin seful de sala cand mi-a zis ca s-ar putea sa nu ajunga vinul, in conditiile in care dusesem 70 L pentru 100 de persoane si stiam ca nu se va bea tot. La final am luat inapoi 20 de L.:D

Am sa mai scriu cand imi voi aminti detalii !;;) ;;)

andreeacip
02.05.2010, 10:46:48
Mai este cineva care sa aiba nunta la Perla Viilor??\:D/

miha_g
21.01.2011, 19:46:54
Imi spuneti si mie va rog cum ajung la acest restaurant...din ce am vazut in poze sala arata bine si e cam ce imi trebuie mie ca si numar de persone, insa am fost in bucium si nu am gasit restaurantul....cateva repere va rog....multumesc

ElizaD
01.09.2011, 13:11:44
Buna miresici!este cineva care a facut nunta anul acesta la Perla Viilor?sau aveti cunostinte care au facut nunta aici?:>