PDA

Versiunea completa : Accesorii pentru nunta in Buzau

Pagini : 1 [2] 3

Velvet
20.02.2009, 10:19:03
Eu nu am folosit fluturi, am avut lebadute ;;) dar intitial imi alesesem tema nuntii "fluturi". Poze nu am dar iti pot spune ca am niste fluturi mai mititei care se pun in buchetele de pe masa, printre flori, se infig in burete sau pur si simplu se pun pe mijloc ei stand pe o sarmulita fina. Mai am si fluturi mari albi si visinii care sunt ptr decor.

Buna,

Ne poti spune de unde i-ai cumparat, eu una vreau fluturi pt aranjamentele florale

trutzi
20.02.2009, 10:23:33
Buna,

Ne poti spune de unde i-ai cumparat, eu una vreau fluturi pt aranjamentele florale

I-am comadat pe net din SUA.

Velvet
20.02.2009, 11:55:51
I-am comadat pe net din SUA.

multumesc...o sa vad prin Buc daca gasesc ceva dragut:D daca nu nu voi mai pune fluturasi..

trutzi
20.02.2009, 12:09:40
multumesc...o sa vad prin Buc daca gasesc ceva dragut:D daca nu nu voi mai pune fluturasi..

Sunt o multime dar fff scumpi (cei din puf) o sa gasesti stai linistita.
Fluturii mei ptr. aranjametele florale sunt din plastic dar sunt draguti.
Hai sa iti dau o idee ptr marturii.
p.s. Daca nu gasesti pana la urma, ti-i dau eu pe ai mei ca oricum ma incurc de ei prin casa.

trutzi
20.02.2009, 12:16:30

Intamplator am gasit o poza :D

alina_i_2006
20.02.2009, 12:51:53
Foarte reusite sunt marturiile voastre.....si tu esti tare priceputa...felicitari!
In afara de bomboane nu stiu ce poti pune in ele

pupici

Multumesc mult!Si eu tot la bomboane ma gandisem ca altceva nu prea incape in ele.Inca ma mai gandesc....>:D<

alina_i_2006
20.02.2009, 12:54:04
Intamplator am gasit o poza :D
Cat vrei pe ei?Sunt foarte draguti.Mie imi trebuiesc cei albi pentru ca culorile nuntii vor fi alb/bleu.Daca vrei sa ii vinzi anunta-ma.Pupici!:*

trutzi
20.02.2009, 16:30:18
Cat vrei pe ei?Sunt foarte draguti.Mie imi trebuiesc cei albi pentru ca culorile nuntii vor fi alb/bleu.Daca vrei sa ii vinzi anunta-ma.Pupici!:*

Nu ii vand, o sa ii dau cuiva care are nevoie si de cei visinii (am si visinii la fel).

trutzi
20.02.2009, 16:47:02
Astia sunt fluturii mei mari si asta e marturia pe care vroiam eu sa o dau ;))

alina_i_2006
20.02.2009, 19:24:58
Astia sunt fluturii mei mari si asta e marturia pe care vroiam eu sa o dau ;))

Pacat.Mie mi-ar trebui cei albi.Am gasit pe albastru dar mi se par cam mari.Caut mai micuti sa vad daca gasesc.Am pus-o si pe sora mea sa caute in Iasi.Pupici:*

Alynuta87
26.02.2009, 14:19:08
Chiar Nimeni?

Velvet
26.02.2009, 15:43:09
Atasaez colectia mea, din pacate sunt cam piperate la pret:-<

Velvet
26.02.2009, 15:48:12
si mai sunt unele pe care nu pot sa le atasez acum pt ca sunt prea mari:gen_07: :gen_07: le pun cand ajung acasa...

Alynuta87
27.02.2009, 07:52:14
Atasaez colectia mea, din pacate sunt cam piperate la pret:-<

Sunt f frumoase...:A

Alynuta87
27.02.2009, 10:05:24
Cat costa?

Diana2000
27.02.2009, 10:42:22
Eu pe astea le-am avut. Mie mi-au placut f mult. :)

adriana23
27.02.2009, 11:37:09
Eu pe astea le-am avut. Mie mi-au placut f mult. :)

sunt foarte dragutze ..de unde le-ai luat si cat te-a costat? ^:)^

Velvet
27.02.2009, 18:04:53
alte marturi

ralu_ela
27.02.2009, 19:55:41

din Sam Expo le-a cumparat....din cate imi aduc aminte au fost ff accesibile ca pret

natymotanel
27.02.2009, 21:26:27
Sunt foarte frumoase, ne zici un pret aproximativ?

Alynuta87
28.02.2009, 11:14:52
Daca nu ma insel DIANA2000 le-a facut singurica.\:D/

alina_i_2006
28.02.2009, 12:47:06
Nu sunt facute de Diana,sunt cumparate din Bucuresti din cate imi amintesc eu.Gasiti un alt subiect legat de marturii aici:http://www.miresici.ro/showthread.php?t=7017

RalukGeorgiana
28.02.2009, 18:30:04
Salut fetelor!
Ultima nunta la care am participat avea pe p;ost de marturii intr un plic puse 2 lozuri!:)e si asta o idee....

alina_i_2006
01.03.2009, 19:06:20
Salut fetelor!
Ultima nunta la care am participat avea pe p;ost de marturii intr un plic puse 2 lozuri!:)e si asta o idee....

Foarte haios.Chiar ca este o idee neobisnuita.Nu am mai auzit asa ceva dar ar fi foarte haios sa primesc la o nunta o asemenea marturie.:*

Alynuta87
02.03.2009, 20:37:50
Fetelor stiu ca v-am ramas datoare sa va arat marturiile mele. Iata acum cateva poze mult mai reusite. Au fost foarte apreciate, majoritatea le-au luat acasa, unora le-am dat mai multe ca am avut in plus.:)

F frumoase marturiile tale. Nu stiu de ce am tot avut impresia k le-ai facut tu cu manutele tale:-??

Alynuta87
02.03.2009, 20:38:37
Feteleeee.... Maine dim plec la Bucuresti sa-mi cumpar materiale pt marturii, cocarde, cosulete, palarie....etc ce-oi gasi. Sa-mi tineti pumnii. Pooop

Diana2000
03.03.2009, 13:26:14
Bunaadriana,
Marturiile le-am comandat la un magazin din Sam Expo, si am dat 2.5 roni pe ele.
Initial am vrut sa confectionez alt model de marturii, insa materialele ma costau mai mult decat imi planificasem banutii, asa ca le-am ales pe astea. Va atasez mai multe modele care mi-au placut mie, primul model vroiam sa il fac eu. Pupici si multa insipartie!;;)

Diana2000
03.03.2009, 13:34:04
F frumoase marturiile tale. Nu stiu de ce am tot avut impresia k le-ai facut tu cu manutele tale:-??
Intradevar am vrut sa imi fac eu marturiile, dar m-am razgandit ...

Diana2000
03.03.2009, 13:36:18
Feteleeee.... Maine dim plec la Bucuresti sa-mi cumpar materiale pt marturii, cocarde, cosulete, palarie....etc ce-oi gasi. Sa-mi tineti pumnii. Pooop
Ce ti-ai luat? Ai gasit ce cautai? Ai ales un model de maturii pe care vrei sa il faci? ;;)

Alynuta87
03.03.2009, 17:06:21
Va arat si eu ce marturii am cumparat. Noi nu vroiam clasicele cutiute cu bomboane, asa ca am ales ceva putin diferit. Nu sunt cu tema marina cum vroiam noi, pt ca gasisem dar erau scumpe, asa ca le-am ales pe-astea. care zic eu ca se potrivesc cu anotimpul oarecum. Vreau sa imi spuneti parerea voastra sincera! Nu ma supar!!! A! Inca ceva. Credeti ca ar trebui sa le scot din ambalaj?

Velvet
03.03.2009, 18:06:26
Va arat si eu ce marturii am cumparat. Noi nu vroiam clasicele cutiute cu bomboane, asa ca am ales ceva putin diferit. Nu sunt cu tema marina cum vroiam noi, pt ca gasisem dar erau scumpe, asa ca le-am ales pe-astea. care zic eu ca se potrivesc cu anotimpul oarecum. Vreau sa imi spuneti parerea voastra sincera! Nu ma supar!!! A! Inca ceva. Credeti ca ar trebui sa le scot din ambalaj?
:-? :zz: :-? eu le-as scoate din ambalaj si de jnur /panglica as leaga un"biletel"(intelegi tu la ce ma refer) cu numele nostru si data nuntii

P.S Cat costa una?

ralu_ela
03.03.2009, 18:57:46
:-? :zz: :-? eu le-as scoate din ambalaj si de jnur /panglica as leaga un"biletel"(intelegi tu la ce ma refer) cu numele nostru si data nuntii

P.S Cat costa una?

si eu zic sa le scoti din ambalaj.....sunt mai dragute asa...si e buna ideea lui velvet...legi un biletel( pe care il decupezi cu o foarfeca zimtata) iar pe el treci ceva la modul ,,Alina si "mirele" va multumesc pt...." gaseti tu o formulare draguta
>:D<

alina_i_2006
03.03.2009, 20:26:39

Da,si eu sunt de acord cu fetele:cred ca ar trebui scoase din ambalaj.Sunt foarte frumoase!O sa raman si eu cu una ca amintire:D(de fapt doua):*

adriana23
03.03.2009, 20:31:07
Bunaadriana,
Marturiile le-am comandat la un magazin din Sam Expo, si am dat 2.5 roni pe ele.
Initial am vrut sa confectionez alt model de marturii, insa materialele ma costau mai mult decat imi planificasem banutii, asa ca le-am ales pe astea. Va atasez mai multe modele care mi-au placut mie, primul model vroiam sa il fac eu. Pupici si multa insipartie!;;)

sunt superbe imaginile puse de tine ...dar cred ca si costa o gramada de bani...:-":-"$-)$-)

Alynuta87
04.03.2009, 11:03:17
Multumesc pt sfaturi fetelor. Asa ma gandeam si eu sa le scot din cutiuta si sa le pun o chestie cu numele nostru si data.Poop

Diana2000
04.03.2009, 13:07:15
Multumesc pt sfaturi fetelor. Asa ma gandeam si eu sa le scot din cutiuta si sa le pun o chestie cu numele nostru si data.Poop
Si eu sunt de acord cu sugestia fetelor, scoase din ambalaj cred ca dau si mai bine.
O sa fie un pic mai dificil sa alegi:
- fie o singura culoare pt. cartonasul si panglica cu numele vostru,
- fie sa cumperi panglica si hartie in culorile marturiilor.
Sincer iti spun sa te rezumi la prima varianta, ca a doua iti da mai multa bataie de cap. ;-)

Diana2000
04.03.2009, 13:18:43
sunt superbe imaginile puse de tine ...dar cred ca si costa o gramada de bani...:-":-"$-)$-)
Da si mie mi-au placut f mult aceste modele, insa ma costa prea mult sa confectionez acest gen de marturii .... ma ducea peste 5 roni bucata (atunci in 2008), iar eu pe cele alese in final am dat 2.5 roni.
P.S. Mai nasol e ca trebuie sa ai timp si multa rabdare daca te decizi sa iti faci singura marturiile.

Diana_Peter
06.03.2009, 12:15:39
Buna fetelor,

am gasit o oferta foarte buna (zic eu :) ) pentru borcanele cu miere, prin urmare acestea vor fi marturiile mele.

Velvet
06.03.2009, 13:01:13
Buna fetelor,

am gasit o oferta foarte buna (zic eu :) ) pentru borcanele cu miere, prin urmare acestea vor fi marturiile mele.

Nu ne arati si noua?un pret...

adriana23
06.03.2009, 13:07:54
Buna fetelor,

poze si pret ..te rugaaaaaaam:-SS ...eu nu ma pot hotara la nici un fel de marturie :(

Diana_Peter
06.03.2009, 15:04:05
poze si pret ..te rugaaaaaaam:-SS ...eu nu ma pot hotara la nici un fel de marturie :(

Eu am nevoie de 200buc si am obtinut pretul de 1.9ron/buc. La acesta se adauga si transportul, in jur de 20ron.
Borcanelele vor arata aproximativ ca in poza de mai jos

Diana_Peter
06.03.2009, 15:04:38
Eu am nevoie de 200buc si am obtinut pretul de 1.9ron/buc. La acesta se adauga si transportul, in jur de 20ron.

fara miezul de nuca din interior

adriana23
06.03.2009, 15:07:03

sunt foarte dragutze ..m ar tenta si pe mine ..cred ca in jur de 230 buc..intrebarea mea este: pot fii date si domnilor ? :|:|

Diana_Peter
07.03.2009, 08:35:24
sunt foarte dragutze ..m ar tenta si pe mine ..cred ca in jur de 230 buc..intrebarea mea este: pot fii date si domnilor ? :|:|

Nu vad de ce nu pot fi date si domnilor, e ceva dulce...la urma urmei bombonelele se dau si lor ;-)

Diana_Peter
07.03.2009, 08:57:06
Fetelor, cate pahare decorate sunt necesare? Doar pt miri sau si pentru nasi, parinti?
Eu am gasit la Bamboo, in Bucuresti, pahare simple si ieftine (unele la 3.99ron/buc si altele la 6.99ron/buc )...nu cred ca e musai sa fie din cristal nu? :-?
Ma gandeam sa le decorez eu cumva...am vazut cateva modele simplu de realizat

ralu_ela
07.03.2009, 09:13:18
Fetelor, cate pahare decorate sunt necesare? Doar pt miri sau si pentru nasi, parinti?
Eu am gasit la Bamboo, in Bucuresti, pahare simple si ieftine (unele la 3.99ron/buc si altele la 6.99ron/buc )...nu cred ca e musai sa fie din cristal nu? :-?
Ma gandeam sa le decorez eu cumva...am vazut cateva modele simplu de realizat

eu am avut si pt nasi pahare.....pt ei de la bamboo au fost cumparate si ale noastre au fost din cristal.....toate paharele le-am decorat la fel.....cu un buchetel de floarea miresei legat cu o fundita de culoare mov

adriana23
07.03.2009, 09:32:19
Nu vad de ce nu pot fi date si domnilor, e ceva dulce...la urma urmei bombonelele se dau si lor ;-)

ar fii o idee .sau un borcanas de familie nu s poate ?:D
poti sa mi dai un pm cu datele firmei te rog??>:D<

Diana_Peter
07.03.2009, 10:13:20
ar fii o idee .sau un borcanas de familie nu s poate ?:D
poti sa mi dai un pm cu datele firmei te rog??>:D<

Adriana, ti-am dat PM. Imi spui daca l-ai primit? Mi-au dat niste erori si nu sunt sigura daca s-a trimis.

Diana_Peter
07.03.2009, 10:15:24
eu am avut si pt nasi pahare.....pt ei de la bamboo au fost cumparate si ale noastre au fost din cristal.....toate paharele le-am decorat la fel.....cu un buchetel de floarea miresei legat cu o fundita de culoare mov

Multumesc Raluca! O sa fac si eu atunci pentru noi si pentru nasi.

te pup!

adriana23
07.03.2009, 10:58:37
Adriana, ti-am dat PM. Imi spui daca l-ai primit? Mi-au dat niste erori si nu sunt sigura daca s-a trimis.

l-am primit ..multumesc >:D<

Diana2000
09.03.2009, 15:14:19
Fain acest mod de indulcire al invitatilor, nu vad de ce nu ar merge, atat pentru femei cat si pentru barbati ... mai ales ca ei (barbatii) sunt fanii dulciuri :D.

Diana2000
09.03.2009, 15:20:48
Si noi am avut pahare, atat pt. noi cat si pt. nasii - au fost si personalizate.
Este un gest frumos sa oferi si nasilor pahare deosebite in ziua nuntii, ei avand rolul de parinti spiritualii pentru voi. :)

mirela_d2003
09.03.2009, 15:35:54
Alte Foto Cu Marturii...

Buna Ionela,

unde ai gasit marturiile din poze? In Buzau? Si cam la ce preuri?

Mersi, mirela.

mirela_d2003
09.03.2009, 17:15:11
Fetele... va atasej poze cu Casuta Mea De Bani.
Pentru cele interesate ... va pot ajuta ... contactati-ma pe PM.
buna,

ma intereseaza si pe mine o oferta.

Diana_Peter
10.03.2009, 16:27:21
Am dat ieri comanda de borcanele cu miere. Astept sa soseasca saptamana viitoare. :)

Alynuta87
19.03.2009, 10:58:16
Gata si invitatiile noastre!! <:-P

De unde le-ati cumparat?:D

Diana_Peter
19.03.2009, 15:06:51
De unde le-ati cumparat?:D

Le-am luat de la Koza din Bucuresti. Au vreo 5 cataloage cu invitatii care mai de care mai frumoase...mi-a fost destul de greu sa aleg.
Ce-i drept pretul este un pic mai mare ca in restul pietei, dar se merita zic eu. Pe noi ne-a costat 4.25ron/buc cu textul inclus in pret.

Au si site, insa nu gasesti prea multe modele acolo. Cel mai bine, daca ai posibilitatea este sa mergi la sediul lor sa vizionezi toate cataloagele.

andreea_dt
19.03.2009, 22:35:07
Vreau si eu sa va cer o parere... Ce credeti ca e mai frumos, o casuta de bani sau un cufaras? Amandoua parca se potrivesc si amandoua mi se par frumoase... Am intalnit destule restaurante care ofereau ei asa ceva... Dar daca e sa cumperi, mai bine cumperi cufar ca il poti folosi dupa aia la altceva... Ce credeti?

andreea_dt
19.03.2009, 23:12:01
buna miresici... am vazut tot felul de marturii frumoase si mi-au venit o gramada de idei... dar totusi parca nu as renunta la traditioanelele bombonele... asa ca spunandu-se ca marturiile sunt mici cadouri oferite invitatiilor, as vrea niste marturii exact in forma de cutie de cadou, si in ea bineinteles vor fi cele 5 bombonele.
iata cateva poze care m-au inspirat...

Diana2000
20.03.2009, 11:37:54
buna miresici... am vazut tot felul de marturii frumoase si mi-au venit o gramada de idei... dar totusi parca nu as renunta la traditioanelele bombonele... asa ca spunandu-se ca marturiile sunt mici cadouri oferite invitatiilor, as vrea niste marturii exact in forma de cutie de cadou, si in ea bineinteles vor fi cele 5 bombonele.
iata cateva poze care m-au inspirat...
Primul model de marturie l-am ales si eu .... cand am facut o selectie a marturiilor care imi plac .... dar pana la urma am ales cu totul altceva ..., toate modele sunt dragute ;-)

Diana2000
20.03.2009, 11:46:31
Vreau si eu sa va cer o parere... Ce credeti ca e mai frumos, o casuta de bani sau un cufaras? Amandoua parca se potrivesc si amandoua mi se par frumoase... Am intalnit destule restaurante care ofereau ei asa ceva... Dar daca e sa cumperi, mai bine cumperi cufar ca il poti folosi dupa aia la altceva... Ce credeti?
cufar sau casuta de bani?
ca sa faci alegerea cea mai buna e sa ti cont de aspectul restaurantului si de ce decoratiuni folosesti. este adevarat, cufarul iti ramane si il poti folosi dupa nunta ... asta daca esti o fire mai practica.

adriana23
20.03.2009, 11:50:02

mie imi place mai mult cufarul ..insa nu m am hotarat la ceva ...dar nu prea am vazut cufere..:|

andreea_dt
20.03.2009, 13:54:15
mie imi place mai mult cufarul ..insa nu m am hotarat la ceva ...dar nu prea am vazut cufere..:|

ma gandeam la cuferele acelea din lemn... la magazinele cu obiecte de artizanat... nu stiu pe la noi prin oras daca sunt astfel de magazine, dar cand mergi printr-o excursie ceva sigur gasesti, chiar si in drum spre bucuresti gasesti la sinesti....

andreea_dt
20.03.2009, 23:08:03
Primul model de marturie l-am ales si eu .... cand am facut o selectie a marturiilor care imi plac .... dar pana la urma am ales cu totul altceva ..., toate modele sunt dragute ;-)

ce ai ales? poate ma razgandesc si eu :)) ai cumva o poza?

andreea_dt
20.03.2009, 23:16:28

le-am vazut, m-am uitat la toate pozele tale, foarte frumoase...
am citit si povestea marturiilor tale :)
ideea e ca eu nu vreau sa le fac, vreau sa le iau gata facute :))

Diana2000
23.03.2009, 11:55:57
le-am vazut, m-am uitat la toate pozele tale, foarte frumoase...
am citit si povestea marturiilor tale :)
ideea e ca eu nu vreau sa le fac, vreau sa le iau gata facute :))
Da si eu am vrut sa le fac la inceput, insa le-am gasit pe astea care mi-au placut f mult si au fost si f convenabile:-p.

Alynuta87
24.03.2009, 11:31:00
M-am gandit sa creez acest subiect pentru miresicile care doresc sa-si faca singure invitatiile.Sper sa fie util! Asteptam idei, modele..:*

GabiMiki
24.03.2009, 13:13:28
fetelor va multumesc celor care au scris pe acest forum, despre paharele din Bz.
Cu ajutorul vs am tras o fuga in w-e si ne-am comandat si noi.
Sunt superbe ... abia astept sa le ridikm.
Si la un pret m mult decat ok.
>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<

adriana23
24.03.2009, 13:18:57
fetelor va multumesc celor care au scris pe acest forum, despre paharele din Bz.
Cu ajutorul vs am tras o fuga in w-e si ne-am comandat si noi.
Sunt superbe ... abia astept sa le ridikm.
Si la un pret m mult decat ok.

de unde le-ai luat?>:D<>:D<

GabiMiki
24.03.2009, 14:36:19
de unde le-ai luat?>:D<>:D<

Vis-a-vis de sc nr 1, sau de casa de casatorii.
Sper ca am scris bn, eu nu stiu fff bn orasul, sotul meu e din Bz, dar el a inteles dupa ce i-am dat aceasta expliktie :D.
E unmagazinas micutz, ceva cu val park scrie pe el.
Sper ca am fost destul de exacta in expliktie 8-}8-}8-}. Dc nu te descurci, scrie-mi si imi m intreb odata sotul.
mie mi-au placut enorm, orikt am cautat in Buc la pretul asta nu am gasit.
Eu le-am vrut simple, dar gravate ... si a costat unul 15 lei.
Dc as fi vrut sa le si impodobesc ma mai costa 3 lei per bukta.
Eu zic k e bn la banutzi, si arata superb.

Velvet
24.03.2009, 14:49:18
Sper ca am scris bn, eu nu stiu fff bn orasul, sotul meu e din Bz, dar el a inteles dupa ce i-am dat aceasta expliktie :D.
Sper ca am fost destul de exacta in expliktie 8-}8-}8-}. Dc nu te descurci, scrie-mi si imi m intreb odata sotul.

Poze, vrem poze

Diana2000
24.03.2009, 16:02:26
Tot de la ei am luat si eu paharele (au intrat in serviciile de amenajare a nuntii), sunt cei de la Val Chic, de vis-a-vis de Casa Casatoriilor.

Alynuta87
24.03.2009, 16:30:24
Cateva pozici

GabiMiki
24.03.2009, 18:48:05
Poze, vrem poze

Sg, numai ca le ridik in 2 sapt termenul lor, iar eu sg nu stiu knd ajung.
Le fac pozici cum le am .
:* :* :*

Diana_Peter
24.03.2009, 19:24:09
Vin si eu cu niste idei...

Diana_Peter
24.03.2009, 19:26:11
am mai gasit si pe www millieandme.net cate ceva

Diana_Peter
24.03.2009, 19:39:18
inca 3 care mi-au placut

Alynuta87
25.03.2009, 07:26:29
si noi am vrut sa facem o invitatie cu poza noastra, dar parca nu gasim o poza potrivita..Dar mie personal, mi se par super cele cu poza mirilor.

adriana23
25.03.2009, 08:19:16
si noi am vrut sa facem o invitatie cu poza noastra, dar parca nu gasim o poza potrivita..Dar mie personal, mi se par super cele cu poza mirilor.

Pai faceti repede o poza dragutza si rezolvati problema :D :)>-
>:D<

ela_mi
25.03.2009, 09:14:10
Buna ,
fetelor va trimit un site in care gasiti multe modele de invitatiii pe care le pe care le puteti realiza voi acasa.>:D< www.paar.ro/invitatii_nunta.html

GabiMiki
25.03.2009, 13:43:45
Tot de la ei am luat si eu paharele (au intrat in serviciile de amenajare a nuntii), sunt cei de la Val Chic, de vis-a-vis de Casa Casatoriilor.

Exact .. nu am vrut sa dau numele ptr nu a face publicitate ...

Velvet
25.03.2009, 14:41:52
Exact .. nu am vrut sa dau numele ptr nu a face publicitate ...

au ei modele de personailzat, sau le personalizezi cum vrei tu?..va scrieti numele pe ele?inimioare?fluturasi..??

andreea_dt
25.03.2009, 15:34:58
Pana la urma aceste pahare se sparg sau nu? Ca eu inca nu am priceput cum sta treaba... acestea sunt paharele cu care ciocnesc mirii sampanie cand intampina invitatii, nu? dupa aia le pastreaza si beau din ele la masa sau le sparg?
Din cate mai stiu eu mai trebuie un pahar si la biserica... din el beau mirii vin. Acest pahar ramane la biserica? sau cum?

Diana2000
25.03.2009, 16:07:55
Pana la urma aceste pahare se sparg sau nu? Ca eu inca nu am priceput cum sta treaba... acestea sunt paharele cu care ciocnesc mirii sampanie cand intampina invitatii, nu? dupa aia le pastreaza si beau din ele la masa sau le sparg?
Din cate mai stiu eu mai trebuie un pahar si la biserica... din el beau mirii vin. Acest pahar ramane la biserica? sau cum?
Paharele nu se sparg, se bea in continuare din ele si eventual se pastreaza ca amintire.
Paharul de la biserica este de acolo de la biserica .... cu ala nu ai treaba
Sper ca te-am lamurit. :)

Diana2000
25.03.2009, 16:09:57
au ei modele de personailzat, sau le personalizezi cum vrei tu?..va scrieti numele pe ele?inimioare?fluturasi..??
Pe ale noastre sunt gravate 2 inimioare, data nuntii si numele, iar pe ale nasilor la fel (numele lor, nasi si data nuntii )

Alynuta87
25.03.2009, 16:47:22
Buna ,
fetelor va trimit un site in care gasiti multe modele de invitatiii pe care le pe care le puteti realiza voi acasa.>:D< www.paar.ro/invitatii_nunta.html (http://www.paar.ro/invitatii_nunta.html)

Multumim:*

Velvet
25.03.2009, 16:59:15
ce ziceti de acesata invitatie?am gas pe site-ul postat de voi azi

andreea_dt
25.03.2009, 18:07:59
Paharele nu se sparg, se bea in continuare din ele si eventual se pastreaza ca amintire.
Paharul de la biserica este de acolo de la biserica .... cu ala nu ai treaba
Sper ca te-am lamurit. :)

in 2003 fratele meu a avut nunta si din cate imi aduc aminte atunci ai mei au cumparat paharul pentru biserica... era unul foarte frumos. si parca sa zic ca a ramas la biserica, nu l-a mai luat.

ralu_ela
25.03.2009, 18:40:25

eu am fost la o nunta unde paharele au fost sparte.....cred ca tine de traditie...oricum eu nu m-as indura sa le sparg...o sa le folosesc la fiecare aniversare a noastra

Diana_Peter
25.03.2009, 19:36:45

Cred ca cel mai bine ar merge o poza alb-negru sau sepia

Diana_Peter
25.03.2009, 19:40:44
Buna fetelor,

am primit astazi borcanasele cu miere.;))

am facut doua modele, unul cu panglica de organza si altul cu saten...ramane sa ma hotarasc ce voi folosi in final

V-am atasat si 2 poze:

adriana23
25.03.2009, 19:47:27
Buna fetelor,

am facut doua modele, unul cu panglica de organza si altul cu saten...ramane sa ma hotarasc ce voi folosi in final

V-am atasat si 2 poze:

sunt super ..<:-P<:-P=D>

Alynuta87
25.03.2009, 21:51:03
Buna fetelor,

V-am atasat si 2 poze:

F frumoase sunt. Pai cred ca ar trebui sa alegi acelasi material ca cel al huselor de la scaune

oltitta
26.03.2009, 09:03:54
Salutare!
Nici eu nu as sparge paharele........
ieri m-am apucat sa le decorez singura ....va atasez poze sa vedeti ce am facut .....am terminat doar paharul meu.....mai am la celelate.
Chiar, stiti de unde as putea gasi niste papioane in miniatura (as vrea sa pun pe paharele mirelui si al nasului)?

eu am fost la o nunta unde paharele au fost sparte.....cred ca tine de traditie...oricum eu nu m-as indura sa le sparg...o sa le folosesc la fiecare aniversare a noastra

oltitta
26.03.2009, 09:05:15
Va atasez si o poza luata de pe net cu papion.....poate imi spuneti unde as putea gasi, sau cum il pot face?

Salutare!
Nici eu nu as sparge paharele........
ieri m-am apucat sa le decorez singura ....va atasez poze sa vedeti ce am facut .....am terminat doar paharul meu.....mai am la celelate.
Chiar, stiti de unde as putea gasi niste papioane in miniatura (as vrea sa pun pe paharele mirelui si al nasului)?

Velvet
26.03.2009, 10:02:16
Va atasez si o poza luata de pe net cu papion.....poate imi spuneti unde as putea gasi, sau cum il pot face?

Pai pe cel negru il poti face din panglica, snur ceva in genul la ce ai pus pe pahare dar mai lata ...din cate observ eu :-Beste pur si simplu o funda finuta...

Velvet
26.03.2009, 10:14:07
Buna fetelor,

V-am atasat si 2 poze:

Interesant, mie imi place funda din organza..

white_july
26.03.2009, 10:41:39
Buna fetelor,

V-am atasat si 2 poze:

Foarte interesanta ideea cu borcanasele cu miere (mie imi place mai mult varianta cu organza!). Si eu m-am gandit la un moment dat sa fac asa ceva, dar din comoditate...am dat comanda de niste marturi pe care le-am vazut la targ si care mi-au placut mult...si eu am exclus din start clasicele cutiute cu bomboane!

adriana23
26.03.2009, 10:47:21
Foarte interesanta ideea cu borcanasele cu miere (mie imi place mai mult varianta cu organza!). Si eu m-am gandit la un moment dat sa fac asa ceva, dar din comoditate...am dat comanda de niste marturi pe care le-am vazut la targ si care mi-au placut mult...si eu am exclus din start clasicele cutiute cu bomboane!

si cum arata marturiile tale ?nu ne pui si noua niste poze? :*

GabiMiki
26.03.2009, 10:48:35

Pe cupa am pus 2 inimioare, dedesupt numele noastre, apoi data nuntii.
Iar jos, pe cerc, am scris numele destinatarului .. noua ni s-a parut ok asa, desi ne-au sfatuit ca si numele destinatarului sa fie scris tot pe cupa, noi am refuzat aceasta idee ...
Ac depinde de gustul fiekruia ...
:)>-:)>-:)>-

white_july
26.03.2009, 10:52:34
si cum arata marturiile tale ?nu ne pui si noua niste poze? :*
O sa atasez diseara...le am in calculatorul de acasa:*

adriana23
26.03.2009, 11:54:03

OK...abia le asteptam :D >:D<

andreea_dt
26.03.2009, 13:08:43
Eu ma gandeam si la niste pahar de galle... oare merg asa simple?

Velvet
26.03.2009, 13:17:27

mie imi plac, primul cel mai mult...de unde iei asa ceva?

andreea_dt
26.03.2009, 14:26:12
mie imi plac, primul cel mai mult...de unde iei asa ceva?

am gasit un site, nu cred ca il pot posta aici, daca e ti-l trimit intr-un PM sau pe mess...
firma e din brasov, dar se poate face comanda si online...

Diana2000
26.03.2009, 14:54:46
am gasit un site, nu cred ca il pot posta aici, daca e ti-l trimit intr-un PM sau pe mess...
sunt f dragute paharele , eu am vrut gravate si din acest motiv nu am ales altele :)>-.

GabiMiki
27.03.2009, 16:14:41

Sg ca merg. Ideea e sa va plak voua.
A propos paharul din prima poza e superb ... :):):):):):):)

adriana23
27.03.2009, 17:01:51

si mie imi place mult primul pahar ..poti sa mi trimiti si mie un PM cu datele firmei ?:) ms:*

andreea_dt
27.03.2009, 21:51:10
Vreau si eu pareri... care va place mai mult, eu si logodnicul meu am ramas la acestea doua... mie imi place mai mult primul, lui al doilea :) poate reusesc sa il conving :))

adriana23
28.03.2009, 07:56:22
Vreau si eu pareri... care va place mai mult, eu si logodnicul meu am ramas la acestea doua... mie imi place mai mult primul, lui al doilea :) poate reusesc sa il conving :))

si mie tot primul imi place mult.:x ms pt site :*

Alynuta87
28.03.2009, 10:36:04
Cred ca cel mai bine ar merge o poza alb-negru sau sepia

Exact la asta ne-am gandit si noi. Si asa am si facut. Uite un exemplu. Cum e?

Alynuta87
28.03.2009, 10:37:18
Uite ce am mai facut....Dar nu e neaparat pt invitatie. Sau nush cum as putea sa o folosesc....M-am jucat putin si eu intr-un programel

sad_heart
28.03.2009, 11:23:47
Si eu m-am hotarat sa imi fac singura invitatiile , numai asa pot avea invitatii pe gustul meu.Am gasit cateva modele pe net din care sa ma inspir

Alynuta87
28.03.2009, 11:33:51
Si eu m-am hotarat sa imi fac singura invitatiile , numai asa pot avea invitatii pe gustul meu.Am gasit cateva modele pe net din care sa ma inspir

F dragute...si nu sunt greu de facut

adriana23
28.03.2009, 11:36:58

imi place tare mult ...parerea mea e ca merge super bine p invitatie :)>-:)>->:D<

sad_heart
29.03.2009, 15:05:21
alte invitatii handmade....eu deja am cumparat hartie groasa (rosu inchis) si acum trebuie sa ma hotarasc la un anumit model

Diana_Peter
29.03.2009, 18:42:14

Arata f bine. Si scrisul il veti pune pe o foaie de calc?

sad_heart
29.03.2009, 23:34:11
Iata modele de invitatie facute de mine. Nu stiu cat de reusite sunt, voi ce parere aveti?:-SS Cea cu stelute e prea incarcata? Si care model sa il aleg?

Alynuta87
30.03.2009, 09:06:32
alte invitatii handmade....eu deja am cumparat hartie groasa (rosu inchis) si acum trebuie sa ma hotarasc la un anumit model

Imi place ultimul model:>

Alynuta87
30.03.2009, 09:11:24
Arata f bine. Si scrisul il veti pune pe o foaie de calc?

Da. Asa am vrut la inceput sa le facem . Acum iar ne-am sucit:(( Ne-am gandit sa nu mai punem poza. :-\ Nu stim ce sa facem, si ce sa alegem.

GabiMiki
30.03.2009, 10:10:38

PRIMUL fara discutiiiiiii ...
E superb.
:)>-:)>-:)>-:)>-:)>-:)>-:)>-

escmed
30.03.2009, 10:46:47

Si mie imi plac foarte mult paharele, te rog frumos sa-mi trimiti si mie un pm cu site-ul pe care l-ai gasit.
Pupici

alina_i_2006
30.03.2009, 10:50:38
Si mie imi plac foarte mult paharele, te rog frumos sa-mi trimiti si mie un pm cu site-ul pe care l-ai gasit.
Pupici

Si eu vreau,te roggggggg:*

Diana2000
30.03.2009, 10:58:14
Superba poza, adica voi ;)). Pt. invitatii poza e potrivita.

Alynuta87
30.03.2009, 12:49:41
Superba poza, adica voi ;)). Pt. invitatii poza e potrivita.

:*:*:* Multumim frumos. Pai cred ca nu ne ramane decat sa punem poza aia..daca ziceti voi k e frumoasa

Alynuta87
30.03.2009, 22:34:01
;)) Uitati ce am facut noi pana la ora asta tarzie:-B Precizez ca fundita va fi aurie...dar nu aveam pe acasa:D

Cum vi se pare?

sad_heart
30.03.2009, 22:42:30
Foarte reusita invitatia! Felicitari!

Diana2000
31.03.2009, 07:51:37
;)) Uitati ce am facut noi pana la ora asta tarzie:-B Precizez ca fundita va fi aurie...dar nu aveam pe acasa:D

Cum vi se pare?
Alynuta este super draguta invitatia. Bravo esti f priceputa. =D>

adriana23
31.03.2009, 08:48:38

Cum vi se pare?

Este foarte frumoasa , Alinutza ..chiar imi place foarte mult ..te invidiez, in sensul bun al cuvantului... eu nu ma pricep sa fac asa ..:-<

Velvet
31.03.2009, 09:07:00

Cum vi se pare?

Sa stii ca st ff dragute...sper sa nu te mai sucesti si de data asta;))

white_july
31.03.2009, 11:14:51

Cum vi se pare?

Foarte frumoase! Sunteti foarte talentati!!! Spor la treaba! Cat timp iti ia sa faci una?

Alynuta87
31.03.2009, 11:20:38
Multumim fetelor!!! Trebuie sa recunosc ca iubitul meu si-a tocit nervii....mai mult. Eu am fost cu ideea, cu indicatiile si cu criticile:D Dar el s-a chinuit la detalii:))

alina_i_2006
31.03.2009, 11:31:47
Multumim fetelor!!! Trebuie sa recunosc ca iubitul meu si-a tocit nervii....mai mult. Eu am fost cu ideea, cu indicatiile si cu criticile:D Dar el s-a chinuit la detalii:))

Saracul Edy,cat s-a mai muncit.....Si cate cred ca a suportat de la tine:)))Glumesc!Stiu cat v-ati chinuit amandoi.Foarte frumoase sunt!Abia astept sa primesc si eu una.Pooop:*

Alynuta87
31.03.2009, 11:44:27
Foarte frumoase! Sunteti foarte talentati!!! Spor la treaba! Cat timp iti ia sa faci una?

Nu iti ia fff mult timp. Te chinui putin la asezarea textului. Textul l-am incadrat intr-un chenar, sa ne fie usor sa-l taiem drept. Ne-am cumparat ghilotina de-aia de taiat hartia, ca te descurci f greu cu foarfeca, in plus nu prea le poti taia drept, si cat de cat la aceeleasi dimensiuni.

white_july
31.03.2009, 13:34:19
Nu iti ia fff mult timp. Te chinui putin la asezarea textului. Textul l-am incadrat intr-un chenar, sa ne fie usor sa-l taiem drept. Ne-am cumparat ghilotina de-aia de taiat hartia, ca te descurci f greu cu foarfeca, in plus nu prea le poti taia drept, si cat de cat la aceeleasi dimensiuni.

BRAVO!!! Felicitari pentru rabdare si pentru rezultat, merita efortul!!! Cred ca va sunt cu atat mai dragi cu cat sunt facute de voi dar... eu nu as avea in veci atata rabdare... :(

Alynuta87
31.03.2009, 16:19:11
BRAVO!!! Felicitari pentru rabdare si pentru rezultat, merita efortul!!! Cred ca va sunt cu atat mai dragi cu cat sunt facute de voi dar... eu nu as avea in veci atata rabdare... :(

Asa am zis si eu la inceput, ca nu as avea rabdare, desi mi-am tocit putin nervii si rabdarea, si i-am tocit si pe ai iubitului meu....a iesit ceva ceva. Chestia e k asta e modelul pe care il vroiam de la inceput...si m-am razgandit d f multe ori, k la final sa ajung de unde am pornit;;)

Alynuta87
31.03.2009, 17:17:04

Nu ni le arati si noua?:D

Diana_Peter
31.03.2009, 17:35:28

Cum vi se pare?

Felicitari Alynuta! Foarte frumoase invitatiile! In plus, imi place si textul...simplu, fara inflorituri

white_july
31.03.2009, 21:38:02
Nu ni le arati si noua?:D

Acestea sunt...doar ca nu o sa las in ele cele 5 bombonele din tull si trandafirasul (mi se par prea banale si artificiale)....o sa pun altceva in cosulet . Am ales acest tip de marturie pt ca poate fi folosit dupa aceea pe post de casetuta pt bijuterii, etc...

Velvet
01.04.2009, 08:42:09
Acestea sunt...doar ca nu o sa las in ele cele 5 bombonele din tull si trandafirasul (mi se par prea banale si artificiale)....o sa pun altceva in cosulet . Am ales acest tip de marturie pt ca poate fi folosit dupa aceea pe post de casetuta pt bijuterii, etc...

Buna,

Interesanta marturia ta

Diana2000
01.04.2009, 10:16:02
Da, sunt frumoase marturiile tale si e interesant ca pot avea si alta intrebuintare dupa nunta.

white_july
01.04.2009, 11:48:34
Da, sunt frumoase marturiile tale si e interesant ca pot avea si alta intrebuintare dupa nunta.

Da..asta a fost ideea....sa poata fi utilizata si dupa...
Multumesc>:D<

Alynuta87
01.04.2009, 11:49:23

F frumoase. Mie imi plac:-B :*

Alynuta87
01.04.2009, 11:50:50
Felicitari Alynuta! Foarte frumoase invitatiile! In plus, imi place si textul...simplu, fara inflorituri

Asta am si vrut! Un text cat mai simplu, si la obiect. Multumim frumos:) Ma bucur tare mult k va plac si voua. Chiar aveam emotii in ceea ce le priveste:D>:D<

white_july
01.04.2009, 11:54:52
F frumoase. Mie imi plac:-B :*

Mersi, Alinuta. :*

Alynuta87
01.04.2009, 11:59:31
Fetelor, am si eu o intrebare in legatura cu textul invitatiei. Trebuie neaparat sa fie scris cu diacritice??? Pt ca incerc sa gasesc un font frumos in afara de Monotype Corsiva ala....care sa recunoasca si diacriticele. Stii voi cumva? Textul pe care l-am pus provizoriu, nu e cu diacritice:-S

andreea_dt
01.04.2009, 12:15:29
Am gasit niste lumanarele care mi-au placut foarte mult. Ce parere aveti? si sunt si pe mai multe culori...

adriana23
01.04.2009, 13:28:01
Am gasit niste lumanarele care mi-au placut foarte mult. Ce parere aveti? si sunt si pe mai multe culori...

sunt foarte frumoase ..de unde ?

alina_i_2006
01.04.2009, 13:34:14

Foarte frumoase sunt!Unde le-ai gasit?As vrea si eu ca sa le pun pe terasa.:*

ela_mi
02.04.2009, 09:21:55
Fetelor, am si eu o intrebare in legatura cu textul invitatiei. Trebuie neaparat sa fie scris cu diacritice??? Pt ca incerc sa gasesc un font frumos in afara de Monotype Corsiva ala....care sa recunoasca si diacriticele. Stii voi cumva? Textul pe care l-am pus provizoriu, nu e cu diacritice:-S
Buna!
Aceeasi problema pana avut si eu si pana la urma le-am scris fara diacritice.Eu zic ca nu a deranjat pe nimeni asta.Spor la treaba!%%- %%- %%-

Alynuta87
02.04.2009, 10:36:35
Multumesc de raspuns. Ai fost o miresica tare frumoasa:* M-am uitat la poze.

andreea_dt
03.04.2009, 11:35:49
Le-am gasit in Dacia... sunt 5 ron... eu le-as fi vrut ca marturii dar doar daca le gasesc undeva mai ieftine :)

Diana2000
03.04.2009, 13:13:11
Sunt superbe.

alina_i_2006
03.04.2009, 16:09:56
Le-am gasit in Dacia... sunt 5 ron... eu le-as fi vrut ca marturii dar doar daca le gasesc undeva mai ieftine :)

Sunt foarte dragute!La parter erau?Ma duc sa dau si eu o ochiada poate iau ceva pentru terasa.:*

andreea_dt
03.04.2009, 17:12:34
Sunt foarte dragute!La parter erau?Ma duc sa dau si eu o ochiada poate iau ceva pentru terasa.:*

da, la parter... sa imi zici cum ti se par live :)
am o intrebare, credeti ca sunt cam mari pt marturii? asa zice mama :P oricum eu cred ca le iau.

Alynuta87
06.04.2009, 09:44:45
da, la parter... sa imi zici cum ti se par live :)
am o intrebare, credeti ca sunt cam mari pt marturii? asa zice mama :P oricum eu cred ca le iau.

Sunt superbe! Nu cred ca sunt f mari, dar mi se par cam scumpute. Bine, depinde de buzunarul fiecaruia, si de nr de invitati:*

Alynuta87
06.04.2009, 09:50:36
Ma tot uit la marturiile gasite de voi si nu-mi mai plac deloc marturiile mele:gen_03:

oanaabramburica
06.04.2009, 12:00:11
Am ramas uimita de invitatiile tale sad_heart sunt f f f frumoase...vroiam sa te intreb de unde ai facut rost de calcul ala cu flori aurii...

alina_i_2006
06.04.2009, 15:24:27
Ma tot uit la marturiile gasite de voi si nu-mi mai plac deloc marturiile mele:gen_03:

E na!Sunt foarte frumoase ale voastre.Mie imi plac mult!Stai linistita!Poooop>:D<

andreea_dt
06.04.2009, 22:18:10

Cum vi se pare?

Mie imi plac foarte mult... asa o sa vreau si eu sa le am... :>

andreea_dt
06.04.2009, 22:19:32
Vreau si eu o parere... eu am doua nume, viitorul sot doar unu... pe invitatii stiu ca se trece tot numele... dar pe cardurile de masa si pe marturii as putea sa imi trec doar un nume? ca sa arate mai echilibrate :)

oanaabramburica
06.04.2009, 23:42:10
si eu cred ca ai putea trece un singur nume, insa pe cel folosit de rude si prieteni...

Velvet
07.04.2009, 08:41:26
Vreau si eu o parere... eu am doua nume, viitorul sot doar unu... pe invitatii stiu ca se trece tot numele... dar pe cardurile de masa si pe marturii as putea sa imi trec doar un nume? ca sa arate mai echilibrate :)

La noi este invers,el are doau nume si eu unul...asa ca o sa trecem doar un nume...in afara de cei din familie nimimeni nu ii stie al 2 lea nume..:D

Alynuta87
07.04.2009, 14:46:03
Mie imi plac foarte mult... asa o sa vreau si eu sa le am... :>

Multumim frumos. In legatura cu chestia cu numele..noi am trecut doar unul singur. Amandoi avem 2 nume:)

Diana_Peter
07.04.2009, 16:48:36
Multumim frumos. In legatura cu chestia cu numele..noi am trecut doar unul singur. Amandoi avem 2 nume:)

Si noi tot un singur nume am trecut in invitatii.

sad_heart
07.04.2009, 22:23:54
Am ramas uimita de invitatiile tale sad_heart sunt f f f frumoase...vroiam sa te intreb de unde ai facut rost de calcul ala cu flori aurii...
Iti multumesc mult pentru apreciere, Oana. De fapt nu este vorba de foaie de calc ci este un material foarte subtire.L-am gasit din intamplare intr-un magazin cu marturii.Nu este cumparat in tara,ci din Belgia.
Sunt inca in lucru cu invitatiile dar in curand o sa va arat varianta finala.
Spor la pregatiri!:*

oanaabramburica
10.04.2009, 20:57:33
Spor la treaba..si de abia asteptam rezultatul final :D

Alynuta87
16.04.2009, 16:29:24
Gata! Cum vi se pare? Nu stiu daca se vede f bine. Culorile nu prea se vad f bine. Pe spate este prins un cartonas mic, unde am scris numerele de tel. pt confirmari.

ralu_ela
16.04.2009, 19:29:17
Gata! Cum vi se pare? Nu stiu daca se vede f bine. Culorile nu prea se vad f bine. Pe spate este prins un cartonas mic, unde am scris numerele de tel. pt confirmari.

felicitari...tare frumusele sunt...si voi 2 sunteti niste scumpi:*

adriana23
16.04.2009, 20:08:32

sunt foarte reusite ..bravo >:D<>:D<=D>=D>=D>

alina_i_2006
17.04.2009, 08:38:52
V-au iesit foarte bine!Le-ati facut pe toate?Cred ca v-ati chinuit o gramada....Sunteti niste adevarati artisti:D.Poooop:* >:D<

Alynuta87
17.04.2009, 11:04:43
Va multumesc mult fetelor!! Ma bucur tare mult ca va plac si voua>:D< >:D< >:D< Ieri le-am inceput, am reusit sa taiem toata hartia, si sa facem cateva. Trebuie sa mai cumparam cate ceva ca nu ne ajung materialele:D Va pup pe toate

Diana2000
22.04.2009, 14:38:28
Sunt superbe invitatiile si e f inspirat modul de atasare al cartonasului cu nr. de tel pt. confirmari. Bravo si spor la treaba in continuare!=D>

Alynuta87
22.04.2009, 18:54:08
Sunt superbe invitatiile si e f inspirat modul de atasare al cartonasului cu nr. de tel pt. confirmari. Bravo si spor la treaba in continuare!=D>

:"> Multumesc mult! Le-am terminat. Am facut si plicurile intre timp:D

Diana2000
23.04.2009, 12:25:33
:"> Multumesc mult! Le-am terminat. Am facut si plicurile intre timp:D
Mai da stiu ca sunteti harnici nu gluma :), la cate chestii interesante am confectionat pt nunta si cat ne-am zbatut sa iasa asa cum ne doream, noi ne gandeam ca suntem buni sa deschidem si o firma de organizare evenimente de genul nuntii, botezuri ..... cred ca si voi v-ati gandit la asta =P~... la ce te duce gandul cand te implici atat de mult ... ;)). PUP.

Alynuta87
23.04.2009, 15:10:31
Mai da stiu ca sunteti harnici nu gluma :), la cate chestii interesante am confectionat pt nunta si cat ne-am zbatut sa iasa asa cum ne doream, noi ne gandeam ca suntem buni sa deschidem si o firma de organizare evenimente de genul nuntii, botezuri ..... cred ca si voi v-ati gandit la asta =P~... la ce te duce gandul cand te implici atat de mult ... ;)). PUP.

Recunosc ca si noi ne-am gandit la asta. La cat ne-am implicat, si cat ne-am chinuit la toate prostioarele astea, cred ca am putea sa facem o afacere din asta:D Hai sa ne asociem:*

alina_i_2006
24.04.2009, 09:01:02
Recunosc ca si noi ne-am gandit la asta. La cat ne-am implicat, si cat ne-am chinuit la toate prostioarele astea, cred ca am putea sa facem o afacere din asta:D Hai sa ne asociem:*

Hei,dar pe mine cui ma lasi?:D glumesc.Si noi ne-am gandit la asta mai ales ca avem si o firma si vroiam sa bagam in magazin monstre de marturii si sa le facem pe comanda.Deocamdata am lasat-o la stadiu de proiect.>:D< >:D<

Alynuta87
24.04.2009, 10:52:12
Hei,dar pe mine cui ma lasi?:D glumesc.Si noi ne-am gandit la asta mai ales ca avem si o firma si vroiam sa bagam in magazin monstre de marturii si sa le facem pe comanda.Deocamdata am lasat-o la stadiu de proiect.>:D< >:D<

Intri si tu in afacere. Klar!
Gata si plicurile!!!!! Am tot...ramane sa le impart! Incep sa am emotii fetelor...Asa putin

laramm
26.04.2009, 23:48:30
Eu uitasem ca banii trebuie pusi in ceva...
De unde se procura casutele de bani? Sau parca un cufar e mai dragut

maya_alina
27.04.2009, 13:49:36
Eu uitasem ca banii trebuie pusi in ceva...
De unde se procura casutele de bani? Sau parca un cufar e mai dragut
eu o sa o cumpar de la firma de organizare de evenimente... era 50 de lei de inchiriat si 80 de cumparat, asa ca o s-o cumpar, imi ramane si mie amintire... si e f dragutza :D

Alynuta87
27.04.2009, 20:48:48
Am inceput sa aranjam si noi putin marturiile :D

Velvet
28.04.2009, 08:29:03

imi place foarte mult, st mult mai ok scoase din ambalaj...pup si spor la treaba

Diana2000
28.04.2009, 09:51:27
Super treaba faceti voi doi Alyna, sunt f f f vesele marturiile voastre ;-).

Alynuta87
28.04.2009, 12:02:08
;;) Sunt f f vesele pt k asa suntem si noi...:P Multumim pt aprecieri^:)^

miresica_iuliana
07.05.2009, 14:09:15
eu am avut o casutza in forma de vapor facuta de unchiul meu pentru ca imi doream acel model si nu l-am gasit nicaieri.
va atasez o poza :)

Diana2000
08.05.2009, 13:30:06
eu am avut o casutza in forma de vapor facuta de unchiul meu pentru ca imi doream acel model si nu l-am gasit nicaieri.
Da f frumoasa casuta voasta ... a mers de minune pentru ca tema voastra a fost marina ... sau ma insel.... ;;)

Alynuta87
08.05.2009, 14:33:20

Mai ai casuta? Nu o inchiriezi? Nu o vinzi?

GABI_TZA
04.06.2009, 14:06:38

mi-au placut foarte mult marturiile tale , sunt deosebite .. imi poti spune si mie de unde le-ai achizitionat ..

Diana_Peter
04.06.2009, 20:24:16
mi-au placut foarte mult marturiile tale , sunt deosebite .. imi poti spune si mie de unde le-ai achizitionat ..

buna, ma bucur ca ti-au placut :)
sa stii ca toata lumea a fost incantata la nunta de ele si aproape toti le-au luat acasa.

le-am achizitionat de la o firma din Blaj, Apidava...sper sa nu se considere publicitate. Daca cauti pe google gasesti site-ul lor si acolo detaliile de contact.

daca mai ai intrebari, iti raspund cu mare drag

lycurycy18
05.06.2009, 10:38:17
Buna fetelor, cu toate ca m-am stabilit in bucuresti tot buzoianca sunt si eu, as vrea sa va arat ce marturii mi-am facut eu la nunta mea singurica.Sper sa va placa:D

Alynuta87
05.06.2009, 16:36:54
Buna fetelor, cu toate ca m-am stabilit in bucuresti tot buzoianca sunt si eu, as vrea sa va arat ce marturii mi-am facut eu la nunta mea singurica.Sper sa va placa:D

mie imi plac f f mult

kadissa
07.06.2009, 12:16:41
buna, ma bucur ca ti-au placut :)
sa stii ca toata lumea a fost incantata la nunta de ele si aproape toti le-au luat acasa.

le-am achizitionat de la o firma din Blaj, Apidava...sper sa nu se considere publicitate. Daca cauti pe google gasesti site-ul lor si acolo detaliile de contact.

daca mai ai intrebari, iti raspund cu mare drag

Casa de piatra, Diana! Ai fost o miresica foarte frumoasa si iti doresc sa ai parte de o viata plina de fericire si de impiniri!
Eu voi avea nunta anul viitor, la aceeasi biserica si la acelasi restaurant ca si tine. As dori, cand vei avea timp, sa imi dai niste sfaturi referitoare la organizarea nuntii ca sa stiu la ce sa ma astept, mai ales ca avem aceeasi locatie de desfasurare. Imi poti trimite pe privat adresa ta de mail te rog?
Multumesc mult!

Diana_Peter
07.06.2009, 14:16:39
Casa de piatra, Diana! Ai fost o miresica foarte frumoasa si iti doresc sa ai parte de o viata plina de fericire si de impiniri!
Eu voi avea nunta anul viitor, la aceeasi biserica si la acelasi restaurant ca si tine. As dori, cand vei avea timp, sa imi dai niste sfaturi referitoare la organizarea nuntii ca sa stiu la ce sa ma astept, mai ales ca avem aceeasi locatie de desfasurare. Imi poti trimite pe privat adresa ta de mail te rog?
Multumesc mult!

Multumesc de urari! :)

Ti-am dat PM cu adresa de e-mail

T_NICOL
15.07.2009, 18:43:56
Am inceput si noi cu pregatirile serios, ne-am luat verighetele si invitatiile.

Va atasez poze cu invitatiile noastre.

Pupici!

alina_i_2006
15.07.2009, 21:32:30

Pupici!

Foarte frumoase sunt!Initial am vrut si noi tot genul asta de invitatii dar ne-am dat seama ca nu ne incape textul pe care il vroiam si am renuntat.>:D<

MA_artist
19.07.2009, 22:55:35

Pupici!
...dragutze invitatiile voastre, dar parerea mea e ca ar fi trebuit sa puneti o poza mai hazlie cu voi...adik e prea serioasa...in rest chiar e ok...si am vazut ca faceti la Grand...e foarte dragutz localul, am fost si eu vara trecuta la o nunta acolo...felicitari pt alegere!

cristyna
15.09.2009, 22:09:23
Buna fetelor
Va prezint o monstra de marturie
Este superba.
Ce parere aveti?

dydy_1985
29.11.2009, 20:09:55
buna eu sunt noua as avea si eu nevoie de ajutorul cuiva. Eu am ramas fara parinti mama mea a murit anul trecut si as dori sa fac o invitatie mai speciala ptr unchii mei si as dori un text mai special, vreau sa le multumesc ptr tot ce fac ptr mine

valentina85
01.02.2010, 11:20:02

arata foarte bine.unde le-ai gasit?

andreea_dt
01.02.2010, 11:44:36
arata foarte bine.unde le-ai gasit?
aceasta a fost luata din dacia, era un magazin cu prostioare la parter, acum vad ca s-a facut librarie... am mai vazut astfel de lumanari in carefour la magazinul acela cu cadouri de langa cel cu animale :) eu sper totusi sa gasesc asa ceva si in europa pentru ca imi plac foarte mult si la 5-6 ron la cat le-am gasit eu un pic cam mult

st3llla
03.02.2010, 09:05:51
si in europa exista un stand anume?ca daca stai sa iei europa la rand,termini dupa nunta...
glumesc,desigur.
dar totusi?

cami_d
03.02.2010, 16:15:05
aceasta a fost luata din dacia, era un magazin cu prostioare la parter, acum vad ca s-a facut librarie... am mai vazut astfel de lumanari in carefour la magazinul acela cu cadouri de langa cel cu animale :) eu sper totusi sa gasesc asa ceva si in europa pentru ca imi plac foarte mult si la 5-6 ron la cat le-am gasit eu un pic cam mult

Eu am mai fost prin Dorally si stiu ca acolo am vazut un magazin foarte frumos cu tot felul de lumanarele si decoratiuni, iar parerea mea este ca nu difera prea mult pretul fata de europa. Daca mai am drum acolo ma uit si iti spun numarul standului, asta daca te intereseaza, normal.

andreea_dt
03.02.2010, 22:24:27
Eu am mai fost prin Dorally si stiu ca acolo am vazut un magazin foarte frumos cu tot felul de lumanarele si decoratiuni, iar parerea mea este ca nu difera prea mult pretul fata de europa. Daca mai am drum acolo ma uit si iti spun numarul standului, asta daca te intereseaza, normal.
normal ca ma intereseaza :D multumesc :* chiar sper sa le gasesc mai ieftin ca imi plac asa de mult

cami_d
05.02.2010, 14:05:55
normal ca ma intereseaza :D multumesc :* chiar sper sa le gasesc mai ieftin ca imi plac asa de mult

Marturiile tale sunt cele din poza de la avatar???

giselle23
05.02.2010, 18:48:07
Fetelor, furnizori de artificii nu cunoasteti in bz?

Alynuta87
05.02.2010, 20:00:51
Fetelor, furnizori de artificii nu cunoasteti in bz?

Ti-am trimis PM.

Alynuta87
05.02.2010, 20:03:35
Am vrut sa iti mai trimit dar nu ma lasa sa scriu numele site-ului in mesaj :( Da-i un search pe google...."artificii Buzau", eu asa am gasit.

andreea_dt
05.02.2010, 23:37:48
Marturiile tale sunt cele din poza de la avatar???
asa as vrea, insa nu am decat una de model :))

Adrianaa1984
06.02.2010, 08:52:43
Ms si eu aveam nevoie de sfatul cu artificii..

mlx
06.02.2010, 11:47:24
Buna fetelor! Sunt noua venita in grupul viitoarelor miresici.
Sunt firme in Buzau care imprima pe pahare?

Adrianaa1984
06.02.2010, 20:24:33
Interesanta ideea cu inchiriatul...numai sa nu vrea procent din ce se va colectiona :))

giselle23
07.02.2010, 11:16:42
Am vrut sa iti mai trimit dar nu ma lasa sa scriu numele site-ului in mesaj :( Da-i un search pe google...."artificii Buzau", eu asa am gasit.
multumesc mult pt mesaj

Alynuta87
08.02.2010, 08:03:47
Interesanta ideea cu inchiriatul...numai sa nu vrea procent din ce se va colectiona :))

:)) La asta nu m-am gandit atunci

valentina85
08.02.2010, 12:01:43

vreau si eu adresa ,te rog mult.paharele sunt f. frumoase.

st3llla
11.02.2010, 08:01:04
Ati gasit undeva(sau ati auzit la cineva) o casuta in forma de seif.Cred ca ar fi interesant sa ai un seif langa masa,formezi codul,deschizi,formezi codul,inchizi.Bine,de preferat sa si bagi ceva acolo intre operatiuni:)

st3llla
11.02.2010, 08:02:20
Oof,trebuia sa pun si un semn de intrebare acolo.:((

st3llla
11.02.2010, 08:14:02
Fetelor,ati fost la vreo nunta unde artificiile au fost prezentate dupa ora 1 noaptea?Parca la 11-12 e prea devreme,atunci ma si fura:-SS.Dar cred ca sunt reglementari in zona asta.Sau nu sunt?Stie cineva?

Alynuta87
11.02.2010, 13:29:12
Eu nu am vazut sa fiu sincera.

andreea_dt
11.02.2010, 22:24:02
Buna fetelor! Sunt noua venita in grupul viitoarelor miresici.
Sunt firme in Buzau care imprima pe pahare?
din cate stiu eu la val chic

kadissa
16.02.2010, 13:36:22
Fetelor, stiti pe cineva care inchiriaza fantani de ciocolata in orasul Buzau? Eu am tot cautat pe net, dar nu am gasit nimic concret:( . Poate ma ajutati cu o sugestie!

andreea_dt
16.02.2010, 15:30:03
Fetelor, stiti pe cineva care inchiriaza fantani de ciocolata in orasul Buzau? Eu am tot cautat pe net, dar nu am gasit nimic concret:( . Poate ma ajutati cu o sugestie!
acum e tarziu, dar acum cateva luni am vazut ca aveau la plus in jur la 1 mil... acum nu cred ca mai au asa ceva

adriana23
16.02.2010, 16:07:20

Eu am avut de la cofetaria Eveliny , dar nu pot sa ti spun cat a costat pentru ca a fost supriza de la nasa :)>-

kadissa
16.02.2010, 19:26:09
Eu am avut de la cofetaria Eveliny , dar nu pot sa ti spun cat a costat pentru ca a fost supriza de la nasa :)>-

Multumesc mult, oricum e bine sa stiu ca exista totusi undeva si ca ma pot duce sa intreb de pret! Deja imi pierdusem orice speranta.

monicaalina
16.02.2010, 21:17:20
ti am dat pm

kadissa
21.02.2010, 11:39:17
Fetele, daca ati avut la nunta fantana de ciocolata inchiriata de la Eveliny, imi trimiteti si mie poze cu fantana si platourile de fructe? Sunt curioasa cum arata, dar as vrea sa stiu si daca au fost suficiente ciocolata si fructe pentru numarul de invitati pe care i-ati avut!
Vreau sa-mi fac o idee si sa vad daca e mai avantajos sa inchiriez de la Eveliny sau sa iau pe cineva din Bucuresti, mai ales ca pretul ar fi cam acelasi!

adriana23
23.02.2010, 18:31:03
Fetele, daca ati avut la nunta fantana de ciocolata inchiriata de la Eveliny, imi trimiteti si mie poze cu fantana si platourile de fructe? Sunt curioasa cum arata, dar as vrea sa stiu si daca au fost suficiente ciocolata si fructe pentru numarul de invitati pe care i-ati avut!
Vreau sa-mi fac o idee si sa vad daca e mai avantajos sa inchiriez de la Eveliny sau sa iau pe cineva din Bucuresti, mai ales ca pretul ar fi cam acelasi!

asa a aratat fantana mea de ciocolata..am avut 200 de frigarui cu fructe si da au fost suficiente , chiar au mai si ramas pt ca ...nu toata lumea a stiut ce-i aia :D si daca au stiut poate le a fost rusine sa ceara ;))
sper ca ti-am fost de folos :*

coria_corina
24.02.2010, 15:32:29
si cat costa pentru a inchiria?

monicaalina
24.02.2010, 15:53:26
si cat costa pentru a inchiria?
7 mil dak ai pana in 150 de pers,8 mil dak ai intre 150 si 200 pers si peste 200 parca 10 mil.si dak nu faci tortul la ei 14 mil

Adrianaa1984
27.02.2010, 21:11:09
Ati gasit undeva(sau ati auzit la cineva) o casuta in forma de seif.Cred ca ar fi interesant sa ai un seif langa masa,formezi codul,deschizi,formezi codul,inchizi.Bine,de preferat sa si bagi ceva acolo intre operatiuni:)
..tare faza cu seiful cu cod.Si dupa nunta sa-l pastram in casa, daca sotul nu-i cuminte nu-i spunem codul...:))

andrea85
27.02.2010, 22:39:53
Asta ar fi casuta noastra de bani, facuta de mine.:"> Pe mov/lila, ca si decorul restaurantului nostru. :)

smilley3107
15.03.2010, 20:39:33
Felicitari!Ti-a iesit o casuta de bani f reusita.....:)

andrea85
15.03.2010, 20:45:30
Felicitari!Ti-a iesit o casuta de bani f reusita.....:)

Mersi mult! Sper sa-mi aduca mult noroc! ;))

smilley3107
17.03.2010, 18:44:21
Clar, primul :)

Leyla86b
21.04.2010, 13:28:59
Mersi mult! Sper sa-mi aduca mult noroc! ;))

Buna!
Sunt noua pe acest site..... am vazut casute pt bani..... dar si pareri muuuulte de cum ajung banii acolo: ba plicuri pe masa cu numele de familie apoi stranse in cutiuta, ba bagati direct in cutiuta si combinatii de genul acesta.
Poate tu si celelalte miresici ma puteti ajuta.
Msik

Inna_
21.04.2010, 14:11:54
Asta ar fi casuta noastra de bani, facuta de mine.:"> Pe mov/lila, ca si decorul restaurantului nostru. :)

Foarte frumoasa a iesit! Felicitari! Sa va poarte mult noroc si sa se umple cu bani!!!
Si noi ne-am facut singuri casuta cu bani. Uite-o! Se vede putin asa...

Inna_
21.04.2010, 14:17:50
Buna!
Sunt noua pe acest site..... am vazut casute pt bani..... dar si pareri muuuulte de cum ajung banii acolo: ba plicuri pe masa cu numele de familie apoi stranse in cutiuta, ba bagati direct in cutiuta si combinatii de genul acesta.
Msik

Noi am facut place-carduri cu plic cu tot. Le-am pus pe mese cu numele fiecarei familii, si au fost folosite si ca plicuri.

cami_d
22.04.2010, 12:47:17
Buna!
Msik
In ultima vreme , restaurantul iti pune la dispozitie o casuta(cufar) pentru bani, miri pun pe masa place cardurile cu numele fiecarui invitat, acestea au un buzunar unde se pun banii. Invitatii cand pleaca le imaneaza mirilor plicul sau il pun in casuta de bani;))

giselle23
20.05.2010, 10:52:31
am cumparat marturiile din doraly, cel de la voluntari, tot ce gasiti pe site-urile de profil sunt luate de acolo, incepand de la saculeti,cutiute,lumanarele. eu am luat cristale in forma de scoica cu perla, sunt foarte multumita, am gasit si casute de dar,cosulete, gasitit tot ce aveti nevoie si la bani f buni.

Velvet
20.05.2010, 13:07:28
am cumparat marturiile din doraly, cel de la voluntari, tot ce gasiti pe site-urile de profil sunt luate de acolo, incepand de la saculeti,cutiute,lumanarele. eu am luat cristale in forma de scoica cu perla, sunt foarte multumita, am gasit si casute de dar,cosulete, gasitit tot ce aveti nevoie si la bani f buni.

cat ai dat pe marturii, pret/buc.?

giselle23
20.05.2010, 20:12:12
cat ai dat pe marturii, pret/buc.? 1,5lei pe scoica. 0,3lei pe saculet o sa pun si poza cu o scoica gasesti la prof meu

larryssa83
20.05.2010, 20:41:01
1,5lei pe scoica. 0,3lei pe saculet o sa pun si poza cu o scoica gasesti la prof meu
Foarte frumoasa !!!\:D/

andreea_dt
20.05.2010, 21:39:03
imi poti spune si mie din ce pavilion te rog

Inna_
21.05.2010, 09:14:21
1,5lei pe scoica. 0,3lei pe saculet o sa pun si poza cu o scoica gasesti la prof meu

ce frumoasa este!!! <:-P

giselle23
21.05.2010, 09:36:23
imi poti spune si mie din ce pavilion te rog pavilion 6(P6). Doraly cel de pe partea dreapta cum iesi din buc sper bz.sunt mai multe standuri cu marturiisi alte accesorii, unele cer sa cumperi de minim 100 ron,dar sunt si standuri care iti dau o bucata de rola,daca atat doresti :) sa mergi cat de dimineatza poti, dupa ora 1 incep sa ichida standurile.bafta!

smilley3107
21.05.2010, 13:46:14
Ce parere aveti despre marturiile mini-borcane de miere cu nuci?V-ar face placere sa primiti asa ceva la o nunta?

Inna_
21.05.2010, 20:09:36
Ce parere aveti despre marturiile mini-borcane de miere cu nuci?V-ar face placere sa primiti asa ceva la o nunta?

Mie sigur mi-ar face placere! =P~ :D
Mi se pare o idee f buna, si sunt si f frumoase. :)>-

andreea_dt
22.05.2010, 19:22:52
pavilion 6(P6). Doraly cel de pe partea dreapta cum iesi din buc sper bz.sunt mai multe standuri cu marturiisi alte accesorii, unele cer sa cumperi de minim 100 ron,dar sunt si standuri care iti dau o bucata de rola,daca atat doresti :) sa mergi cat de dimineatza poti, dupa ora 1 incep sa ichida standurile.bafta!
multumesc de info :* am fost si am gasit niste globuri cu doi indragostiti... sunt tare dragalase. cred ca abia luni o sa pot face niste poze
am gasit o poza pe net

giselle23
22.05.2010, 21:24:49
multumesc de info :* am fost si am gasit niste globuri cu doi indragostiti... sunt tare dragalase. cred ca abia luni o sa pot face niste poze
am gasit o poza pe net
sunt superbe!\:D/

andreea_dt
23.05.2010, 18:47:37
poze cu marturiile...

Inna_
24.05.2010, 15:44:11
poze cu marturiile...

sunt foarte frumoase! felicitari pt alegere! Veti da si globuri si rame ca marturii?

a! inca o intrebare...cei 50 bani reprezinta costul ramelor????