PDA

Versiunea completa : Accesorii pentru nunta in Buzau

Pagini : 1 2 [3]

niko84r
24.05.2010, 20:33:03
sunt foarte frumoase! felicitari pt alegere! Veti da si globuri si rame ca marturii?

a! inca o intrebare...cei 50 bani reprezinta costul ramelor????

cred ca moneda e ca sa iti dai seama de dimensiune :D
dar as fi curioasa cat au costat :D
sunt super :D
dar de ce si globuri si rame?
jumi -juma? :)

giselle23
24.05.2010, 20:39:31
eu vasuzem rame foto cu 1 leu/buc.. poate a gasit si mai ieftin :D mai am o intrebare... marturiile le-ai luat pe cuplu sau pers?

andreea_dt
24.05.2010, 21:18:58
sunt foarte frumoase! felicitari pt alegere! Veti da si globuri si rame ca marturii?

a! inca o intrebare...cei 50 bani reprezinta costul ramelor????
am folosit banul pentru a se vedea dimensiunea ramei :D

andreea_dt
24.05.2010, 21:21:35
in principiu vrea sa dau numai globuri... in caz ca nu imi ajung o sa dau la tineri rame si la restul globuri, rame am luat putine, vreo 30 doar
rama intr-adevar a costat 1 ron, si marturiile toate o sa le dau de cuplu

niko84r
24.05.2010, 22:11:00
in principiu vrea sa dau numai globuri... in caz ca nu imi ajung o sa dau la tineri rame si la restul globuri, rame am luat putine, vreo 30 doar
rama intr-adevar a costat 1 ron, si marturiile toate o sa le dau de cuplu

asta era o dilema si la mine...am vazut si asa si asa la nunti: adica si pe cuplu si per persoana...:)
cred ca ai zis, dar nu mai stiu: le-ai luat de la magazinul din Baneasa Shopping Mall sau din bz?

si o intrebare pt fetele care au fost prin Doraly sau Niro/ Dragonul Rosu - ati vazut cumva evantaie simple, albe sau crem...asa cum vand tiganii vara la metrou, dar alea sunt colorate?
eu as vrea ca marturii sa dau evantaie, dar nu vreau sa dau 6 lei pe unul si nici numai din lemn :D

andreea_dt
24.05.2010, 22:17:55
asta era o dilema si la mine...am vazut si asa si asa la nunti: adica si pe cuplu si per persoana...:)
cred ca ai zis, dar nu mai stiu: le-ai luat de la magazinul din Baneasa Shopping Mall sau din bz?

si o intrebare pt fetele care au fost prin Doraly sau Niro/ Dragonul Rosu - ati vazut cumva evantaie simple, albe sau crem...asa cum vand tiganii vara la metrou, dar alea sunt colorate?
eu as vrea ca marturii sa dau evantaie, dar nu vreau sa dau 6 lei pe unul si nici numai din lemn :D
din doraly le-am luat :) si sa stii ca am vazut si evantaie din acelea din lemn (la fel ca alea de metrou) dar nu stiu ce pret aveau... oricum gasesti sigur cum vrei tu

niko84r
24.05.2010, 22:37:00
din doraly le-am luat :) si sa stii ca am vazut si evantaie din acelea din lemn (la fel ca alea de metrou) dar nu stiu ce pret aveau... oricum gasesti sigur cum vrei tu

super, super
am fost la o nunta sambata si parca, uitandu-ma acum la poze, imi vine si mai tare sa ma apuc de pregatiri

Inna_
25.05.2010, 07:46:44
am folosit banul pentru a se vedea dimensiunea ramei :D

Ahaaa. Am inteles :D

kayli
25.05.2010, 09:05:18
poze cu marturiile...

Foarte frumoase si globurile si ramele!:)

larryssa83
25.05.2010, 10:14:24
poze cu marturiile...
Interesante marturiile :) Felicitari \:D/

monicaalina
25.05.2010, 12:28:49
si eu am vazut in dragoni evantaie de tot felul.toata chestia e sa te duci dimineata si sa te inarmezi cu fff multa rabdare ca sunt asa de multe pe acolo

niko84r
26.05.2010, 21:47:14
si eu am vazut in dragoni evantaie de tot felul.toata chestia e sa te duci dimineata si sa te inarmezi cu fff multa rabdare ca sunt asa de multe pe acolo

e bine de stiut ca sunt :D
rabdare, gasesc eu :)

Pixy
27.07.2010, 07:34:27
Ce parere aveti despre marturiile mini-borcane de miere cu nuci?V-ar face placere sa primiti asa ceva la o nunta?

Smilley, ai vazut undeva borcanele din-astea cu miere si nuci??? Ar fi interesant, ma gandeam ca poate vor si finutii mei.

Multumesc anticipat!
Camelia

mihaeladragan
01.12.2010, 14:44:10
eu am avut o casutza in forma de vapor facuta de unchiul meu pentru ca imi doream acel model si nu l-am gasit nicaieri.
va atasez o poza :)
Foarte frumos si deosebit.......

mihaeladragan
24.01.2011, 19:34:06
In ultima vreme , restaurantul iti pune la dispozitie o casuta(cufar) pentru bani, miri pun pe masa place cardurile cu numele fiecarui invitat, acestea au un buzunar unde se pun banii. Invitatii cand pleaca le imaneaza mirilor plicul sau il pun in casuta de bani;))
Eu vreau sa facem noi casuta pt bani pt ca vreau sa ne ramana amintire. Aceasta este casuta pe care vreau sa o fac.

Inna_
24.01.2011, 19:50:58
Eu vreau sa facem noi casuta pt bani pt ca vreau sa ne ramana amintire. Aceasta este casuta pe care vreau sa o fac.

Cand incepeti sa va apucati de treaba? :>

mihaeladragan
24.01.2011, 21:26:07
Cand incepeti sa va apucati de treaba? :>
Eu am facut lista cu ce imi trebuie pt ea dar va trebui sa mai astepte putin.(:| Vrem sa ne mutam impreuna peste cateva luni si avem alte prioritati acum.o:-) Eu zic ca vom avea timp suficient si pt casuta.

Inna_
25.01.2011, 09:31:01
Eu am facut lista cu ce imi trebuie pt ea dar va trebui sa mai astepte putin.(:| Vrem sa ne mutam impreuna peste cateva luni si avem alte prioritati acum.o:-) Eu zic ca vom avea timp suficient si pt casuta.

Va mutati impreuna? Super! :suuuper: Mai asteapta casuta, lasa, aveti timp suficient sa o faceti.:D

adelinne85
25.01.2011, 09:40:24
La targul din Timisoara am primit o carte d vizita a unei tipe ( Mara , se numeste ) care confectiona cutii de dar. sunt foarte simpatice iar preturile erau ok, fata de cele de la agentiile de decor, iar cele pentru botez sunt foarte foarte dragute. Are si un blog pe care puteti sa ii vedeti modelele. Eu am cutia de dar de la agentia care ne amenajeaza decorul, insa mi-au placut foarte mult modelele prezentate la targ.

mihaeladragan
25.01.2011, 14:35:04
Va mutati impreuna? Super! :suuuper: Mai asteapta casuta, lasa, aveti timp suficient sa o faceti.:D
Da asta vrem.;-) Asa am spus si noi ca avem timp.;;)

MichelleCurly
31.03.2011, 17:47:37

de astea ce parere aveti ?

Inna_
01.04.2011, 11:42:30
de astea ce parere aveti ?

Sunt foarte frumoase. Am pastrat si eu un astfel de evantai de la o nunta. :D

Danet
02.04.2011, 09:27:10
Eu am vb cu fotograful si imi face poze cu fiecare invitat si le dau marturie...;;)

NIKO82
18.04.2011, 20:30:41
Buna ziua fetelor.
Ce se mai aude cu invitatiile de nunta. Ce oferte avem pe buzau? Trebuie sa le luam si noi si pāna acum nu ne-am uitat decāt pe net.
Voi de unde le luati? Am vazut ceva la mall la floraria medeea dar ceva cam scupe.

Danet
19.04.2011, 07:53:57
Buna ziua fetelor.
Ce se mai aude cu invitatiile de nunta. Ce oferte avem pe buzau? Trebuie sa le luam si noi si pāna acum nu ne-am uitat decāt pe net.
Voi de unde le luati? Am vazut ceva la mall la floraria medeea dar ceva cam scupe.

Sa stii ca si eu m-am tot uitat si ma duc la Dany Criss ca acolo au foarte multe si la preturi bunicele...

onik_a
06.05.2011, 16:34:54
Eu am fost azi la dany cris si m-am uitat la colectia 1 ron si vreau sa va spun ca sunt foarte frumoase, iar scrisul mai consta si ala 0.30/bucata, deci e foarte bine:) p.s ei au mai multe modele si preturi, acum fiecare dupa buget

Danet
06.07.2011, 13:14:31
Eu am fost azi la dany cris si m-am uitat la colectia 1 ron si vreau sa va spun ca sunt foarte frumoase, iar scrisul mai consta si ala 0.30/bucata, deci e foarte bine:) p.s ei au mai multe modele si preturi, acum fiecare dupa buget

noi ne-am luat din colectia 1ron mi-au placut mult tare dar ne-a costat mai mult plicurile de banii ca al meu nu i-a placut din colectia 1ron si am dat 1,6 pe plicuri dar oricum sunt foarte inacantata, m-am mai uitat si pe net si eru scumpe dar acolo chiar mi-au placut multe....

NIKO82
07.07.2011, 21:08:56
Noi pana la urma am comandat pe net . Ne-au placut nua mai mult. Am dat 2,8 pe invitatie,plic,tiparire si plic de bani.
A durat cam 10 zile.

MichelleCurly
09.08.2011, 13:42:20
Astea cum vi se par ?
Sunt handmade...facute la Buzau