PDA

Versiunea completa : Accesorii pentru nunta in Buzau

Pagini : [1] 2 3

ionela_oany
30.09.2007, 14:51:14
Imi Este Foarte Greu Sa Ma Decid Ce Model Sa Aleg...am Nevoie De Ajutorul Vostru!daca Aveti Foto Cu Marturii De Pe Net, De La Nunta Voastra Sau.....si Daca Vreti Sa Le Aratati Si Celor Lipsiti De Inspiratie^:)^

ionela_oany
30.09.2007, 14:58:11
Iata Ce Am Gasit Eu ....le Ador Dar Nu Stiu Unde As Putea Sa Fac Comanda ?ma Ajutati Voi?

ralu_ela
30.09.2007, 19:21:49
Iata Ce Am Gasit Eu ....le Ador Dar Nu Stiu Unde As Putea Sa Fac Comanda ?ma Ajutati Voi?

sunt fff dragute.....nu stiu de unde sa faci comanda...oricum vezi ca sunt foarte multe modele pe miresici...asa ca sursa de inspiratie..le gasesti la accesorii pt nunta...si sunt tare frumoase.

pupici:*

ionela_oany
01.10.2007, 00:00:59
Buna Raluca!Iti multumesc pentru mesajul de bun venit si sper ca nu te superi fiindca te-am adugat in lista mea de prieteni?!In legatura cu marturiile...sincera sa fiu as fi vrut sa am o inclinatie spre creatie si sa le confectionez singura dar...:(( :-p !am vazut marturiile de pe site si intr-adevar ai dreptate...am de unde sa aleg!Acum sa-ti raspund la intrebarea legata de millenium(de care fie vb intre noi nu sunt atat de incantata...dar fiindca sotul meu a insistat...asta e8-} !),ne-au spus ca anul acesta meniul a fost 80ron iar la anu' probabil va ajunge la 100ron.Localul unde organizezi nunta tu este preferatul meu si sunt sigura ca vei avea o petrecere de neuitat=D> <:-P .!Succes in continuare...la pregatirile aferente evenimentului!

ionela_oany
01.10.2007, 00:07:23
iata ce fotografii am gasit pe net cu modele de marturii

ralu_ela
01.10.2007, 21:34:33
Buna Raluca!Iti multumesc pentru mesajul de bun venit si sper ca nu te superi fiindca te-am adugat in lista mea de prieteni?!In legatura cu marturiile...sincera sa fiu as fi vrut sa am o inclinatie spre creatie si sa le confectionez singura dar...:(( :-p !am vazut marturiile de pe site si intr-adevar ai dreptate...am de unde sa aleg!Acum sa-ti raspund la intrebarea legata de millenium(de care fie vb intre noi nu sunt atat de incantata...dar fiindca sotul meu a insistat...asta e8-} !),ne-au spus ca anul acesta meniul a fost 80ron iar la anu' probabil va ajunge la 100ron.Localul unde organizezi nunta tu este preferatul meu si sunt sigura ca vei avea o petrecere de neuitat=D> <:-P .!Succes in continuare...la pregatirile aferente evenimentului!

buna ionela

Ei vreau sa-mi fac singura atat marturiile, cat si cocardele, cosuletele si paharele de miri...sper sa-mi iasa..............imi place ideea asta, pt ca asa simt ca ma implic pana la ultimul detaliu in organizarea nuntii mele.

Meniul la millenium a fost 85 ron....ideea e ca surorii i-a spus un pret in iarna(80 ron) si apoi cu 2 sapt inainte de nunta i-a spus altul.....pt ca a obs seful de sala(care e ffff smecher) ca e cam ieftinache la el.

pupici

ionela_oany
04.10.2007, 18:29:34
buna ionela

Ei vreau sa-mi fac singura atat marturiile, cat si cocardele, cosuletele si paharele de miri...sper sa-mi iasa..............imi place ideea asta, pt ca asa simt ca ma implic pana la ultimul detaliu in organizarea nuntii mele.

Meniul la millenium a fost 85 ron....ideea e ca surorii i-a spus un pret in iarna(80 ron) si apoi cu 2 sapt inainte de nunta i-a spus altul.....pt ca a obs seful de sala(care e ffff smecher) ca e cam ieftinache la el.

pupici
Buna Raluca...pentru ca esti singura care mi-a raspuns la intrebare(nu stiu ce se intampla cu celelalte mirese?:-w :-w )iata ca m-am decis sa te mai intreb ceva(sper ca nu te vei supara):spune-mi te rog ce parere ai despre modelul ales de mine pentru marturii?Astept parerea ta sincera...>:D< >:D< >:D<

ralu_ela
04.10.2007, 20:03:47
Buna Raluca...pentru ca esti singura care mi-a raspuns la intrebare(nu stiu ce se intampla cu celelalte mirese?:-w :-w )iata ca m-am decis sa te mai intreb ceva(sper ca nu te vei supara):spune-mi te rog ce parere ai despre modelul ales de mine pentru marturii?Astept parerea ta sincera...>:D< >:D< >:D<

buna ionela

sunt ffffffff scumpe......imi plac la nebunie.....eu inca nu m-am decis cum le voi face.....da stiu doar ca le voi face eu cu mana mea.

pupici

ionela_oany
01.11.2007, 22:44:13
Alte Foto Cu Marturii...

ionela_oany
01.11.2007, 22:47:33
Si Altele....

trutzi
01.11.2007, 23:11:20
Alte Foto Cu Marturii...

Ce-o fi in cufarasul din ultima poza?:-\

trutzi
01.11.2007, 23:16:03
Si Altele....

Imi plac paharele din a treia poza. Foarte interesante (nu cred ca sunt de la noi);deci nu cred ca se gasesc. Oricum sunt interesante.

ionela_oany
01.11.2007, 23:41:18
http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/000200D7.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10) SI MIE IMI PLAC CUFARASELE ....LE-AM GASIT PE DIFERITE SITEURI DE PE NET ,IAR PAHARELE SUNT INTR-ADEVAR INTERESANTE!>:D< >:D< >:D<
P.S:NICI TU NU AI SOMN?

otilix
02.11.2007, 00:10:41
Ce-o fi in cufarasul din ultima poza?:-\

eu imi inchipui ca sunt niste bombonele f fine si dulci.:))

trutzi
02.11.2007, 12:01:59
eu imi inchipui ca sunt niste bombonele f fine si dulci.:))

Imi plac bomboanele=P~

Anmari
02.11.2007, 12:23:28
Eu ma gandeam la o lumanare invelita in tul si cu fundita asortata plus cartonas cu numele noastre si data nuntii ... Chiar am gasit in Carefour lumanari 4 la 3.99 ron + tul + fondita = sigur nu mai mult de 15 mii :D si le fac si cu mana mea :P

Mi-ar fi placut sa scriu pe lumanari numele noastre si data, dar n-am ideea cu ce sa fac asta :-? si cu markerul nu merge ... vreo sugestie?

trutzi
02.11.2007, 12:27:20
Eu ma gandeam la o lumanare invelita in tul si cu fundita asortata plus cartonas cu numele noastre si data nuntii ... Chiar am gasit in Carefour lumanari 4 la 3.99 ron + tul + fondita = sigur nu mai mult de 15 mii :D si le fac si cu mana mea :P

Mi-ar fi placut sa scriu pe lumanari numele noastre si data, dar n-am ideea cu ce sa fac asta :-? si cu markerul nu merge ... vreo sugestie?

Daca esti din Buzau iti spun eu unde le poti face.;-)

ionela_oany
02.11.2007, 14:35:39
Daca esti din Buzau iti spun eu unde le poti face.;-)
SI noua nu vrei sa ne spui...? http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/00020073.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10)

trutzi
02.11.2007, 15:00:38
SI noua nu vrei sa ne spui...? http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/00020073.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10)

Nu stiam daca e cineva interesat (a) si nu vreau sa se interpreteze ca vreau sa fac reclama[-X .
Este un atelier vis-a-vis de scoala 1 care se ocupa cu asa ceva. Bafta!

ionela_oany
02.11.2007, 19:23:21
Nu stiam daca e cineva interesat (a) si nu vreau sa se interpreteze ca vreau sa fac reclama[-X .
Este un atelier vis-a-vis de scoala 1 care se ocupa cu asa ceva. Bafta!
http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/00020119.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10) http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/00020112.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10)multumesc!

ana5maria
02.11.2007, 19:31:08
buna seara fetelor,

eu ma gandesc ca celebrele si clasicele bombonele trase in ciocolata (5 la numar ) ar fi ideala, eu asta voi avea marturii la nunta. cele 5 bombonele intr-un saculet de tul si legat cu o fundita finuta....... sau am mai vazut azi in hipermarket betisoare de scortisoara, ma gandesc ca le-as putea pune o fundita si as putea atasa un trandafiras micut...... mai e timp de gandire.....pup :*

trutzi
02.11.2007, 21:28:40
buna seara fetelor,

eu ma gandesc ca celebrele si clasicele bombonele trase in ciocolata (5 la numar ) ar fi ideala, eu asta voi avea marturii la nunta. cele 5 bombonele intr-un saculet de tul si legat cu o fundita finuta....... sau am mai vazut azi in hipermarket betisoare de scortisoara, ma gandesc ca le-as putea pune o fundita si as putea atasa un trandafiras micut...... mai e timp de gandire.....pup :*

Scortisoara cu fundita si trandafiras micut am primit noi la o nunta, daca vrei iti pot pune o poza (pentru inspiratie).:*

ralu_ela
03.11.2007, 10:33:30
Scortisoara cu fundita si trandafiras micut am primit noi la o nunta, daca vrei iti pot pune o poza (pentru inspiratie).:*

Vreau eu poze te rog.....ca mai vazusem la o miresica ca a avut ca marturii scortisoara si cu un fir de lavanda, si erau tare interesante.

merci

trutzi
03.11.2007, 11:16:39
Vreau eu poze te rog.....ca mai vazusem la o miresica ca a avut ca marturii scortisoara si cu un fir de lavanda, si erau tare interesante.

merci

Sunt sigura ca te asteptai la ceva mai frumos, dar asta este ce am eu.:D Sincer nu e nimic deosebit, dar asta nu inseamna ca nu se poate prelucra putin:)

trutzi
03.11.2007, 11:19:23
Dezamagirea este ca nu miroase (nu este scortisoara)=((

ralu_ela
03.11.2007, 12:24:41
Sunt sigura ca te asteptai la ceva mai frumos, dar asta este ce am eu.:D Sincer nu e nimic deosebit, dar asta nu inseamna ca nu se poate prelucra putin:)

da...ma asteptam la altceva......la cine vazusem eu pe site....batonul de scortisoara era mare....si cu firul ala de levantica arata f bine.....si erau legate cu o fundita lila...si mai aveam si un cartonas cu numele mirilor si cu data nuntii...era chiar frumos.
oricum multumesc frumos

trutzi
04.11.2007, 13:24:20
da...ma asteptam la altceva......la cine vazusem eu pe site....batonul de scortisoara era mare....si cu firul ala de levantica arata f bine.....si erau legate cu o fundita lila...si mai aveam si un cartonas cu numele mirilor si cu data nuntii...era chiar frumos.
oricum multumesc frumos

Imi pare rau ca nu am putut sa va fiu de folos. Stiam ca nu sunt deosebite, mai ales ca nu miros.
P.S. La nunta la care le-am primit, toti invitatii cand se asezau la masa miroseau marturiile si ramaneau dezamagiti ca nu aveau miros:(

otilix
04.11.2007, 22:21:37
Imi pare rau ca nu am putut sa va fiu de folos. Stiam ca nu sunt deosebite, mai ales ca nu miros.
P.S. La nunta la care le-am primit, toti invitatii cand se asezau la masa miroseau marturiile si ramaneau dezamagiti ca nu aveau miros:(

pai atunci cred ca mai bine nu le mai faci asa, ci alegi bombonicile invelite, asa vor gasi toti exact ce se asteapta, adica bombonici.\:D/

trutzi
04.11.2007, 22:46:25
pai atunci cred ca mai bine nu le mai faci asa, ci alegi bombonicile invelite, asa vor gasi toti exact ce se asteapta, adica bombonici.\:D/

Marturiile mele nu vor fi nici bombonici nici scortisoara;-) . Or sa fie ceva deosebit :-$

ionela_oany
12.11.2007, 16:11:34
De unde se cumpara paharele pentru miri?Se pot face si pe comanda...daca da ,unde anume?Trebuie sa facem pahare si pentru nasi?

ionela_oany
12.11.2007, 16:15:23
Am uitat sa va intreb pe cele care ati cumparat deja paharele ...de unde anume pot sa le cumpar aici in Buzau?

ionela_oany
12.11.2007, 16:18:34
Marturiile mele nu vor fi nici bombonici nici scortisoara;-) . Or sa fie ceva deosebit :-$
SUCCES!:*....

trutzi
12.11.2007, 18:15:34
SUCCES!:*....
Merci!:*Sper sa si reusesc;))

ralu_ela
13.11.2007, 07:23:27
De unde se cumpara paharele pentru miri?Se pot face si pe comanda...daca da ,unde anume?Trebuie sa facem pahare si pentru nasi?

Buna ionele

Eu mi-am cumparat separat paharele de sampanie( 3 lei bucate) si le voi decora singura...ca nu cred ce e foarte greu.

pup

coty
13.11.2007, 13:36:22
Am uitat sa va intreb pe cele care ati cumparat deja paharele ...de unde anume pot sa le cumpar aici in Buzau?
depinde ce fel de pahare vrei
eu am vazut pahare la magazinul de mirese de [pe d. neaga

otilix
14.11.2007, 19:05:43
set de 2 pahare pt miri gasesti si la magazinul pt mirese de pe unirii-sud. nu mai stiu cat costau. la noi le-a facut restaurantul. o sa pun o poza mai tarziu.

CONT-INCHIS-006
10.01.2008, 16:19:54
Fetelor va rog frumos spuneti-mi daca stiti ceva magazine prin oras cu marturii. O fi mai convenabil sa le comanzi pe net?

mirunica
10.01.2008, 17:44:15
un model cu fluturasi

tuc
10.01.2008, 19:55:07
un model cu fluturasi
Buna , Se mananca?....fluturasii?

CONT-INCHIS-006
14.01.2008, 15:10:57
un model cu fluturasi
DRAGUTZELE!!

TMihai
08.02.2008, 16:18:31
salutare si bine v-am gasit! >:D<
eu sunt noua pe aici si mireasa de iulie
pahare puteti gasi si la Val Chic pe bulevard, vis-a-vis de starea civila, chiar inscriptionate cu numele voastre 30 ron perechea, sau pe d. Neaga, 25 ron perechea.

tuc
08.02.2008, 19:11:53
pahare puteti gasi si la Val Chic pe bulevard, vis-a-vis de starea civila, chiar inscriptionate cu numele voastre 30 ron perechea, sau pe d. Neaga, 25 ron perechea.
Stii cu ce este facuta inscriptionarea? M-ar interesa ...dar eu am deja paharele din argint + sticla si ar fi interesant si gravarea numelor!

mamuska
08.02.2008, 20:23:52
Buna ionele

Eu mi-am cumparat separat paharele de sampanie( 3 lei bucate) si le voi decora singura...ca nu cred ce e foarte greu.

pup
nu e greu deloc....si te costa mult mai putin decat daca le-ai cumpara de la magazine.....in ceea ce priveste nr paharelor,eu stiu ca trebuie sa luam si pt nasi....cel putin eu asa am avut,si sora mea si finii,nasii,sau altii la care am mai fost la nunta....nu stiu daca este obligatoriu sau daca este doar o chestie de respect pt nasi,de a nu-i face sa se simta mai "jos"...
atasez paharele care le-am facut eu cu mana mea acasa...
in prima poza sunt cele de la nunta sorei mele si cel singur este de la nunta mea....iar a 2-a poza sunt de la nunta unor prieteni buni...la primul care l-am facut pt mine m-am chinuit un pic,apoi m-am obisnuit si mi se fare foarte usor

mamuska
08.02.2008, 20:25:59
bine ai venit in clubul nostru!!!

otilix
08.02.2008, 20:59:23
nu e greu deloc....si te costa mult mai putin decat daca le-ai cumpara de la magazine.....in ceea ce priveste nr paharelor,eu stiu ca trebuie sa luam si pt nasi....cel putin eu asa am avut,si sora mea si finii,nasii,sau altii la care am mai fost la nunta....nu stiu daca este obligatoriu sau daca este doar o chestie de respect pt nasi,de a nu-i face sa se simta mai "jos"...
in prima poza sunt cele de la nunta sorei mele si cel singur este de la nunta mea....iar a 2-a poza sunt de la nunta unor prieteni buni...la primul care l-am facut pt mine m-am chinuit un pic,apoi m-am obisnuit si mi se fare foarte usor

f frumoase paharele/;-)

mamuska
08.02.2008, 21:07:37
f frumoase paharele/;-)
multumesc!!!!a fost un pic de munca,dar a meritat....acum am mult mai multa experienta si fac orice model cand ma roaga vreo prietena,sau cineva din familie!!!

ralu_ela
08.02.2008, 21:29:03

Buna'

F dragute paharele.....stiu ca nu sunt greu de facut.....dupa ce termin si eu sesiunea asta ma apuc si pahare si de marturii si de invitatii....sunt tare curioasa ce o sa iasa.

pyupici

TMihai
09.02.2008, 12:03:18
Stii cu ce este facuta inscriptionarea? M-ar interesa ...dar eu am deja paharele din argint + sticla si ar fi interesant si gravarea numelor!
[-X Nu stiu cum sunt inscriptionate, dar merita vazute. Mie una mi-au placut.

Irinuca23
12.03.2008, 22:18:21
Buna fetelor.Eu de ceva timp ma tot uit de pahare si am vazut unele la targul de nunti din Bucuresti si nu e diferenta fata de pozele postate de colega noastra si sunt 30 RON.Eu inca mai caut si daca vad ceva interesant va anunt

tuc
13.03.2008, 14:35:26
Buna fetelor.Eu de ceva timp ma tot uit de pahare si am vazut unele la targul de nunti din Bucuresti si nu e diferenta fata de pozele postate de colega noastra si sunt 30 RON.Eu inca mai caut si daca vad ceva interesant va anunt
30 ron perechea sau bucata?

ralu_ela
13.03.2008, 21:17:35
30 ron perechea sau bucata?

cred ca perechea....cel putin asa sunt pe majoritatea site-urilor de profil

miresica_iuliana
16.03.2008, 10:48:52
Model marturii facute de noi ...

tuc
16.03.2008, 12:58:50
Deosebite..dar trebuie sa ai inclinatii artistice pt. a realiza asa ceva, ceea ce eu nu prea am! Dar am avut noroc cu fele mele si le-am cumparat cu 1 ron buc si mi se par foarte frumoase!..si utile mesenilor dupa nunta noastra!

ralu_ela
16.03.2008, 17:11:53
Deosebite..dar trebuie sa ai inclinatii artistice pt. a realiza asa ceva, ceea ce eu nu prea am! Dar am avut noroc cu fele mele si le-am cumparat cu 1 ron buc si mi se par foarte frumoase!..si utile mesenilor dupa nunta noastra!

nu ne pui si nou poze?

pup

MDiana
16.03.2008, 20:14:55
Fetelor de genul acesta de marturii, ce ziceti?

trutzi
17.03.2008, 07:17:54
Fetelor de genul acesta de marturii, ce ziceti?

Sunt frumoase, eu le-am vazut in realitate. Unele sunt dintr-un cristal bun dar altele sunt prost facute.
De exemplu fluturele: antenele si corpul se cojesc. Cristalul de la aripi nu este clar, ca la floare. Cel mai bine e sa le vezi in realitate, in poze par mult mai frumoase.

Diana2000
27.03.2008, 13:23:27
Stie cineva sa raspunda la intrebarea PAHARE SE FAC SI PENTRU NASI?[-o< ;;)

iulya1505
27.03.2008, 14:47:21
Stie cineva sa raspunda la intrebarea PAHARE SE FAC SI PENTRU NASI?[-o< ;;)
da eu le fac si nasilor pahare dar cel mai bine zic eu sa vb cu ei sa le ceri parearea asa vor avea si ei o amintire de la nunta voastra.parerea mea

Diana2000
27.03.2008, 14:51:49
da eu le fac si nasilor pahare dar cel mai bine zic eu sa vb cu ei sa le ceri parearea asa vor avea si ei o amintire de la nunta voastra.parerea mea
Da sa stii ca e o idee f buna, nu m-am gandit ca poate fi si o amintire a lor si nu numai a noastra. >:D<
Iti multumesc pentru raspuns.

madi
28.03.2008, 09:52:21
Buna, fetelor!
In legatura cu paharele pt nasi- eu stiu ca trebuie cumparate si pt ei, ca doar vor intampina invitatii alaturi de miri, nu? oricum, cel mai bine ar fi sa vorbiti cu nasii sa vedeti ce parere au si ei.;-)

otilix
28.03.2008, 23:55:17
eu cred ca e un gest frumos sa faci pahare aparte si pt nasi, insa eu le-as face diferite de ale mirilor. pt nasi nu e naparat un moment unic, insa pt miri cel putin asa se vrea.;-)

camyfoton
31.03.2008, 20:11:23
Buna fetelor!
Imi puteti spune si mie, va rog, cu ce se imbraca paharele mirilor si unde pot gasi in Bz cele necesare acestei "operatii"?:D As vrea sa le imbrac eu..
Multumesc anticipat.

ralu_ela
31.03.2008, 23:27:48
Buna fetelor!
Imi puteti spune si mie, va rog, cu ce se imbraca paharele mirilor si unde pot gasi in Bz cele necesare acestei "operatii"?:D As vrea sa le imbrac eu..
Multumesc anticipat.

eu pt pahare m-am oprit asupra acestor 2 variante...cred ca prima va fi cea finala....oricum ambele mi se par usurel de realizat

pup

alinamaria
08.04.2008, 15:58:00
Sunt frumoase, eu le-am vazut in realitate. Unele sunt dintr-un cristal bun dar altele sunt prost facute.
De exemplu fluturele: antenele si corpul se cojesc. Cristalul de la aripi nu este clar, ca la floare. Cel mai bine e sa le vezi in realitate, in poze par mult mai frumoase.

te rog mult , mult... unde le-ai vazut in realitate ?
ma interseaza foarte foarte mult..
la genul acesta de marturii ma gandesc pentru invitatii mei.
daca ai nume , trimite pe PM>

Merci ,

trutzi
08.04.2008, 17:39:08
te rog mult , mult... unde le-ai vazut in realitate ?
ma interseaza foarte foarte mult..
la genul acesta de marturii ma gandesc pentru invitatii mei.
daca ai nume , trimite pe PM>

Merci ,

Ti-am trimis

camyfoton
08.04.2008, 20:44:47
Buna!
imi poti spune si mie te rog de unde ai achizitionat materialele necesare?
multumesc anticipat.
paharele sunt f frumoase, mai ales cele cu fundita alba!si par usor de realizat!

ralu_ela
08.04.2008, 21:00:35
Buna!
imi poti spune si mie te rog de unde ai achizitionat materialele necesare?
multumesc anticipat.
paharele sunt f frumoase, mai ales cele cu fundita alba!si par usor de realizat!

Buna camy
Paharele sunt luate din Ikea (2 ron/bucata), iar funditele le-am cumparat dint-un magazin din samexpo(langa intrarea in niro)...am luat mai multe culori...ca erat ff dragute...acum ramane sa ma hotarasc pe ce culoare le fac

pupici

camyfoton
08.04.2008, 22:40:50
multumesc!

erika_22
11.04.2008, 21:15:03
Miresici!
Am vorbit azi la local si am afla ca singurul lucru care le lipseste sunt paharele de sampanie (localul este deschis de curand). Acum ma aflu in situatia de a le cump ... Aveti idee unde pot gasi pahare un pic ieftine?
Avand in vedere ca intentionez sa cump vreo 12 seturi.

ralu_ela
11.04.2008, 22:29:16
Miresici!
Am vorbit azi la local si am afla ca singurul lucru care le lipseste sunt paharele de sampanie (localul este deschis de curand). Acum ma aflu in situatia de a le cump ... Aveti idee unde pot gasi pahare un pic ieftine?

incearca in ikea....sunt destul de acceptabile ca pret acolo

pupici

mikimiki
17.04.2008, 10:22:27

buna

am vazut modelul de marturie facut de tine

superb, ma poti invata si pe mine sa fac?^:)^

miresica_iuliana
17.04.2008, 11:22:49
buna

am vazut modelul de marturie facut de tine

superb, ma poti invata si pe mine sa fac?^:)^

Cu mare placere :):
1) am gasit o poza chiar pe acest site, dc nu ma insel, cu 'modelul' pentru aceasta marturie (vezi atasat).
2) am cumparat: carton pentru inimioara, coli normale colorate pentru 'biletzel', panglica subtire pentru funditza, perforator in forma de inimioara, forfeca cu model.
3) am printat si apoi decupat inimioarele dupa forma (intra 5 pe un carton dc le asezi convenabil).
4) am imprimat poza si textul si le-am decupat/peroforat cu foarfeca/perforatorul (gasesti mai multe modele in metro).
5) le-am 'asamblat' pe toate.
Eu sunt ft multumita de rezultat. Sper ca am explicat suficient de detaliat procedeul :).
Daca ti se pare ca iesi mai scump cumparand toate 'instrumentele' necesare (eu am gasit la 5 lei fiecare): poti folosi un perforator si o foarfeca normale, dar diferenta de pret nu e mare si se merita (mai ales dc hotarasti sa confectionezi singura si cardurile de masa, meniurile, invitatiile si cardurile de multumire, cum am facut eu).

Spor la pregatiri! <:-P

mikimiki
17.04.2008, 15:54:26
multumesc din suflet[-o<

ce carton ai folosit pentru inimioara?

madi
18.04.2008, 14:48:25
Cu mare placere :):
1) am gasit o poza chiar pe acest site, dc nu ma insel, cu 'modelul' pentru aceasta marturie (vezi atasat).
2) am cumparat: carton pentru inimioara, coli normale colorate pentru 'biletzel', panglica subtire pentru funditza, perforator in forma de inimioara, forfeca cu model.
3) am printat si apoi decupat inimioarele dupa forma (intra 5 pe un carton dc le asezi convenabil).
4) am imprimat poza si textul si le-am decupat/peroforat cu foarfeca/perforatorul (gasesti mai multe modele in metro).
5) le-am 'asamblat' pe toate.
Eu sunt ft multumita de rezultat. Sper ca am explicat suficient de detaliat procedeul :).
Daca ti se pare ca iesi mai scump cumparand toate 'instrumentele' necesare (eu am gasit la 5 lei fiecare): poti folosi un perforator si o foarfeca normale, dar diferenta de pret nu e mare si se merita (mai ales dc hotarasti sa confectionezi singura si cardurile de masa, meniurile, invitatiile si cardurile de multumire, cum am facut eu).

Spor la pregatiri! <:-P.
Foarte frumoase marturiile!! Te felicit pt indemanarea ta!!!=D>

svivi
19.04.2008, 08:31:59
foarte frumoase marturiile.eu m-am grabit si am facut comanda pe internet la gesica.pt 200 persoane m-au costat 160 ron.

svivi
19.04.2008, 09:18:46
felicitari miresicei iuliana!ingenios si frumos

miresica_iuliana
20.04.2008, 02:47:26
felicitari miresicei iuliana!ingenios si frumos
multumesc, am furat ideea :-$

svivi
20.04.2008, 08:25:35
daca nu ma grabeam cu marturiile furam si eu ideea ta;))

mikimiki
21.04.2008, 10:46:14
daca nu ma grabeam cu marturiile furam si eu ideea ta;))

lasa nu fii suparata si marturiile tale sunt foarte frumoase

svivi
23.04.2008, 17:13:59
multumesc!esti o draguta!>:D<

Diana2000
06.05.2008, 12:28:00
Miresici!
Eu am luat pahare de sampamie din ikea cu 150 de mii setul de 6 pahare. Te poti uita pe catalogul lor ca sa iti faci o i dee.;-)

ralu_ela
06.05.2008, 14:45:31
Miresici!

la ce restaurant aveti nunta?

pupici

Diana2000
07.05.2008, 09:21:41
Dragele mele,
Va atasez si eu modelele de marturii care imi plac mie:). Eu vreau sa imi fac singura marturiile pentru invitatii mei si primul model este cel pe care l-am ales, sper sa imi reuseasca;)). Stiu ca o sa fie ceva bataie de cap cu confectionarea lor, dar eu sper sa merite. Poate va inspir si pe voi. Pupici. >:D<

Diana2000
07.05.2008, 09:47:49
Sunt intr-o dilema miresici, sincer as vrea sa nu mai pun cocarde invitatilor, insa o sa ii "recompensez" cu marturii. Stiu ca marturiile si cocardele au functii diferite si mai stiu ca in provincie se tine cont si de faptul ca pui sau nu cocarde la invitati. O sa ma mai gandesc.:-? Voi ce parere aveti?

TzUmPi
07.05.2008, 12:08:47
Eu la nunta nu o sa am marturii si sa iti explic si de ce...la nunta unor prieteni s-a intamplat sa nu mai puna cocarde si au cumparat niste marturii tare dragute( in ideea de a inlocui cocardele) dar 90% din invitati le-au uitat pe masa. Dimineata la plecare toti obositi..nu se mai gandeste nimeni la marturii....inclusiv eu. Este strict parerea mea si am vrut sa impartasesc intamplarea pt a explica decizia luata de noi.

Diana2000
07.05.2008, 12:21:09
Eu la nunta nu o sa am marturii si sa iti explic si de ce...la nunta unor prieteni s-a intamplat sa nu mai puna cocarde si au cumparat niste marturii tare dragute( in ideea de a inlocui cocardele) dar 90% din invitati le-au uitat pe masa. Dimineata la plecare toti obositi..nu se mai gandeste nimeni la marturii....inclusiv eu. Este strict parerea mea si am vrut sa impartasesc intamplarea pt a explica decizia luata de noi.
Merci pentru parere Tzumpi.
Mie sincer imi plac mai mult marturiile decat cocardele si nu vreau sa renunt la ele, eventual o sa am si marturii si o sa pun si cocarde. Eu vroiam sa pun doar la cei apropiati cocarde naturale. Nu as vrea ca ceilalti invitati sa se simta marginalizati.... Ma mai gandesc.>:D<

TzUmPi
07.05.2008, 13:41:53
Exact asa au facut si prietenii de care ti-am vorbit au pus cocarde naturale doar nasilor...parintilor..si cavaler si domnisoara de onoare si nu s-a suparat nimeni. In special barbatii au fost cei mai fericiti ca nu le-au mai intepat gulerul costumului :D . Repet eu doar imi spun parerea. :*

ralu_ela
07.05.2008, 14:07:04
Dragele mele,
Va atasez si eu modelele de marturii care imi plac mie:). Eu vreau sa imi fac singura marturiile pentru invitatii mei si primul model este cel pe care l-am ales, sper sa imi reuseasca;)). Stiu ca o sa fie ceva bataie de cap cu confectionarea lor, dar eu sper sa merite. Poate va inspir si pe voi. Pupici. >:D<

Buna

Paletute pt cum vrei tu sa faci marturiile am gasit in Sam Expo( langa europa)...insa nu-mi mai amintesc cat costau

pup

ralu_ela
07.05.2008, 14:10:40
Sunt intr-o dilema miresici, sincer as vrea sa nu mai pun cocarde invitatilor, insa o sa ii "recompensez" cu marturii. Stiu ca marturiile si cocardele au functii diferite si mai stiu ca in provincie se tine cont si de faptul ca pui sau nu cocarde la invitati. O sa ma mai gandesc.:-? Voi ce parere aveti?

eu o sa am si cocarde si marturii...pt ca asa imi place mie....cocardele pt nasi, socri, parinti si mire o sa le fac la florarie...iar cele pt matusi, unchi, verisori o sa le confectionez singura din flori naturale...minirose cu floarea miresei...iar pt restul invitatilor voi avea cocarde normale

cat despre marturii...unii poate o sa le uite sau nu pe mese..iar poate altii le vor aprecia.....voi face saculeti din organza si le voi umple cu potpouri parfumate

pup

Diana2000
07.05.2008, 16:16:34
eu o sa am si cocarde si marturii...pt ca asa imi place mie....cocardele pt nasi, socri, parinti si mire o sa le fac la florarie...iar cele pt matusi, unchi, verisori o sa le confectionez singura din flori naturale...minirose cu floarea miresei...iar pt restul invitatilor voi avea cocarde normale

cat despre marturii...unii poate o sa le uite sau nu pe mese..iar poate altii le vor aprecia.....voi face saculeti din organza si le voi umple cu potpouri parfumate

pup

Raluca este interesanta si ideea ta, m-am gandit si la posibilitatea asta, dar eu parca i-as indulci cu niste migdale glazurate mai ales ca au si o anumita semnificatie cele 5 bombonici: sanatatea, bogatia, fericirea, fertilitatea si viata lunga.
In legatura cu cocardele, sigur o sa pun "personajelor principale" flori naturale, dar pentru invitati o sa le confectionez eu......., cred ca asa o sa fac pana la urma:-? .

pupici.

Diana2000
07.05.2008, 16:20:27
Exact asa au facut si prietenii de care ti-am vorbit au pus cocarde naturale doar nasilor...parintilor..si cavaler si domnisoara de onoare si nu s-a suparat nimeni. In special barbatii au fost cei mai fericiti ca nu le-au mai intepat gulerul costumului :D . Repet eu doar imi spun parerea. :*
Asa ma gandeam si eu ...... nu toti au chef sau placere sa li se puna cocarde in piept ......:-w #-o :-? .
:*

Diana2000
07.05.2008, 16:46:44
Buna

Paletute pt cum vrei tu sa faci marturiile am gasit in Sam Expo( langa europa)...insa nu-mi mai amintesc cat costau

pup
Merci Ralu,
stiu ca sunt pe acolo prin zona aia sam expo, niro, europa...... Si de preturile lor m-am interesat :) :
- paletute: setul de 12 palete 25.000
- trandafirasi: 12 buchete de cate 12 bucati 360.000 sau
- cale: set 144 - 250.000
- panglica intre 50.000-70.000 depinde de grosime/lungime.
Preturile sunt date cu aproximatie.
pop.

piscotica
07.05.2008, 18:56:49
buna miresici din buzau:) .eu m-am hotarat sa fac cadou ca marturie o rama foto,ce parere aveti? vi se pare ok

ralu_ela
08.05.2008, 00:32:08
Merci Ralu,
stiu ca sunt pe acolo prin zona aia sam expo, niro, europa...... Si de preturile lor m-am interesat :) :
- paletute: setul de 12 palete 25.000
- trandafirasi: 12 buchete de cate 12 bucati 360.000 sau
- cale: set 144 - 250.000
- panglica intre 50.000-70.000 depinde de grosime/lungime.
Preturile sunt date cu aproximatie.
pop.

pe panglica am dat 3 ron pt fiecare rola iar pe flori parca max 3 ron/buchet de 12 bucati...nu sunt trandafiri, nici cale...sunt altceva dar nu prea stiu sa explic

pup

LIVIONE
08.05.2008, 09:26:08
Eu am invitati de toate categoriile ( din mediul urban,rural si din afara tarii)asa ca,voi pune si cocarde,trandafirasi foarte micuti iar seara pe mese vor fi marturii cu bombonele glazurate care vor avea un biletel legat de fundita cu numele nostru si data nuntii.poate nu le vor uita ....mai ales ca este un chin sa le ansamblez..dar sper ca finuta mea Diana ma va ajuta...asa mi-a promis...asta e parerea mea.fiecare face cum crede ea ca e mai bine...atasez si eu marturiile din nou...

LIVIONE
08.05.2008, 09:27:27
nu se vede f bine dar promit sa atasez o poza cu martrii putin mai explicita..dar acum am f mult de invatat...va pup si spor la pregatiri:*:*

Diana2000
08.05.2008, 10:11:50
Eu am invitati de toate categoriile ( din mediul urban,rural si din afara tarii)asa ca,voi pune si cocarde,trandafirasi foarte micuti iar seara pe mese vor fi marturii cu bombonele glazurate care vor avea un biletel legat de fundita cu numele nostru si data nuntii.poate nu le vor uita ....mai ales ca este un chin sa le ansamblez..dar sper ca finuta mea Diana ma va ajuta...asa mi-a promis...asta e parerea mea.fiecare face cum crede ea ca e mai bine...atasez si eu marturiile din nou...
Normal ca ma tin de cuvant, o sa te ajut cu placere sa le asamblam, nasica mea Vivi. :* >:D<

TzUmPi
08.05.2008, 13:17:57
buna miresici din buzau:) .eu m-am hotarat sa fac cadou ca marturie o rama foto,ce parere aveti? vi se pare ok

Si noi ne-am gandit la asta sa facem poze cu invitatii si pana la plecarea lor sa le-o dam...dar este fff greu si scump ca solicitfotograful intr-un timp scurt si costurile sunt foarte mari.

ralu_ela
08.05.2008, 13:21:11
Si noi ne-am gandit la asta sa facem poze cu invitatii si pana la plecarea lor sa le-o dam...dar este fff greu si scump ca solicitfotograful intr-un timp scurt si costurile sunt foarte mari.

sigur ca este mai scum....dar sunt o amintire ff frumoasa

Danuta11
08.05.2008, 23:31:07
Modele de pahare pe care le-au ales finii mei . O pereche pt ei una pt noi.

ralucutza1084
11.05.2008, 11:19:58
fetelor eu m-am gandit la marturii si am 2 idei: fie iau cutiute mici ca cele de bijuterii si pun in ele 5 pitricele din alea transparente, fie iau discurile de tul si pun in saculeti frunzulite din alea uscate si parfumate (care nu stiu cum se numesc).
pt cocarde o sa iau pt mire socri si sora mea, cumnatul si nepotul flori naturale-orhidee(pt ca o sa am si in buchete orhidee) si pt restul invitatilor m-am interesat la florarie si o sa le fac din crizantema olandeza si miresica si ma costa cam 8000(de lei vechi) bucata. am cam 200 de invitati si o sa dau pe astea pt toata lumea cam 160 roni. sincer nu mi se pare f mult.pt ca daca iau din alea artificiale tot acolo ma vor duc e ca pret...
cam astea sunt ideile mele. ce parere aveti?

oanat
21.05.2008, 15:21:38
buna!
este vorba despre pot pourri si se gasesc destul de usor in oras; si pe mine ma incanta ideea de a le folosi; iti recomand magazinul de la parter din Winmarkt pentru ca au arome diferite, gramaje diferite si....chiar miros bine.
Spune-mi, te rog, la ce florarie ai vorbit despre cocardele din crizanteme; mi se pare super ok ca pret si arata mult mai bine decat majoritatea celor artificiale.
;;)

madi
22.05.2008, 12:09:47
fetelor eu m-am gandit la marturii si am 2 idei: fie iau cutiute mici ca cele de bijuterii si pun in ele 5 pitricele din alea transparente, fie iau discurile de tul si pun in saculeti frunzulite din alea uscate si parfumate (care nu stiu cum se numesc).
pt cocarde o sa iau pt mire socri si sora mea, cumnatul si nepotul flori naturale-orhidee(pt ca o sa am si in buchete orhidee) si pt restul invitatilor m-am interesat la florarie si o sa le fac din crizantema olandeza si miresica si ma costa cam 8000(de lei vechi) bucata. am cam 200 de invitati si o sa dau pe astea pt toata lumea cam 160 roni. sincer nu mi se pare f mult.pt ca daca iau din alea artificiale tot acolo ma vor duc e ca pret...
cam astea sunt ideile mele. ce parere aveti?
Buna! Poti sa ne spui si noua despre ce florarie este vorba? pretty pleeaassseee...;;)

ralucutza1084
22.05.2008, 18:37:33
deci..de cocardele din crizanteme naturale am vb la floraria din p-ta dorobanti..nu cea de pe colt, urmatoarea.si acolo mi-ai spus fetele ca m-ar duce cam 8000(lei vechi) bucata, dar ca depinde si de sezon..adica e posibil sa fie mai ieftine tinand cont ca incepe sezonul lor. oricum vreau sa ma mai interesez si la o alta florarie ca sa fac o cimparatie intre preturi.
marturiile...discurile din tule le iau din dorally.costa 25 de roni 50 de discuri, deci 100 roni discurile..si era de diferite culori..aurii, albastre, grena...eu am zis ca o sa iau aurii pt ca salonul e pe portocaliu. si petalele uscate am vazut in carrefour..erau in niste pungulite lungi...cam la 30 de cm lungime(punguta) si ca diametru..erau cam cat o sticla de prigat la 1.5l. si costa 10 roni si un pic...nu stiu cam cate ies dintr-o punguta din asta, dar o sa cumpar sa vad..oricum ma gandesc ca nu o sa pun prea multe frunzulite...cam de 2 ori cat iau intre degete. n-am idee cate o sa-mi trebuiasca dar mau multe de 5 pungi nu-mi trebuie. insa nu m-am uitat in dorally de ele pt ca atunci vroiam alte marturii.
sper ca v-am fost de ajutor.
mult succes

mihaelaroxana
22.05.2008, 22:21:35
Wow!!! Ce de sugestii si idei interesante... Fetelor va felicit, sincer, pentru implicarea voastra si pentru sfaturile pe care le dati celor care nu stiu.

Voi chiar v-ati interesat de toate.... Imi plac foarte mult marturiile, eu sunt intr-o mare dilema. Chiar nu stiu ce o sa pun.. Eu asta am gasit, e chiar dragut, am vazut ca si voi v-ati uitat la micile cutiute.

In fine...mai e timp, cu toate ca timpul asta trece al naibii de repede.

Va pupic, spor la treaba..Va doresc nunti ca-n basme!!!

nicoleta81
22.05.2008, 23:58:35

exact asa voi face si eu. de ce sa se supere oamenii? oricum voi avea marturii.
chiar imi pare bine ca nu mai pun si cocarde. mie personal nu imi placea cand mergeam la nunti si imi puneau cocardele in piept

LIVIONE
23.05.2008, 09:34:26
eu o sa tin putin cont de traditie pt ca invitatii sunt diversificati asa ca....sa ma simt bine pun si cocarde si marturii...noi suntem putin mai la tara aici si inca se tine cont de traditie...=))

madi
23.05.2008, 15:27:07
deci..de cocardele din crizanteme naturale am vb la floraria din p-ta dorobanti..nu cea de pe colt, urmatoarea.si acolo mi-ai spus fetele ca m-ar duce cam 8000(lei vechi) bucata, dar ca depinde si de sezon..adica e posibil sa fie mai ieftine tinand cont ca incepe sezonul lor. oricum vreau sa ma mai interesez si la o alta florarie ca sa fac o cimparatie intre preturi.
marturiile...discurile din tule le iau din dorally.costa 25 de roni 50 de discuri, deci 100 roni discurile..si era de diferite culori..aurii, albastre, grena...eu am zis ca o sa iau aurii pt ca salonul e pe portocaliu. si petalele uscate am vazut in carrefour..erau in niste pungulite lungi...cam la 30 de cm lungime(punguta) si ca diametru..erau cam cat o sticla de prigat la 1.5l. si costa 10 roni si un pic...nu stiu cam cate ies dintr-o punguta din asta, dar o sa cumpar sa vad..oricum ma gandesc ca nu o sa pun prea multe frunzulite...cam de 2 ori cat iau intre degete. n-am idee cate o sa-mi trebuiasca dar mau multe de 5 pungi nu-mi trebuie. insa nu m-am uitat in dorally de ele pt ca atunci vroiam alte marturii.
sper ca v-am fost de ajutor.
mult succes
Multumim muuuuullllttttt pentru raspuns! >:D<

ralucutza1084
23.05.2008, 19:28:09
cu multa placere. si sa va mai spun ceva: cine vrea sa puna cutiute in loc de saculeti drept marturii tot in dorally le gasiti cu 4500 lei vechi bucata, diverse culori.
si e deschis si ssambata pana la ora 2-3.
eu tot de acolo mi-am luat si cartoul pt place-carduri..2 in 1 cu plicul de bani.
am dat breo 50 de roni pe topul de 500 ce cartoane A4.
si astea era de diverse culori.

alysava
24.05.2008, 00:00:58
iata si modelele de pahare ce le-am avut noi la nunta,ale noastre pe auriu iar pt nasi,pe argintiu
Tin sa precizez ca le-am facut noi singuri,a fost o placere sa lucram la ele,si au iesit si mai frumos decart ceea ce am vazut eu in comert,in buzau.....si mult mai ieeeeftin!

alysava
24.05.2008, 00:08:24
Marturiile mele,in acord cu decoratia salii,au fost acestea:

oanat
24.05.2008, 20:07:16
Ralucutza 1084, merci pentru raspuns!

florence
25.05.2008, 15:01:18
As vrea sa stiu si eu unde se gasesc invitatii de nunta in Buzau,pt ca eu o sa cunun anul acesta si finii sunt din provincie. In cazul in care ar vrea sa vada ceva invitatii si din Buzau sa stiu unde sa mergem. Dar palarii pt dimineata dupa ce dam voalul jos puteti sa-mi spuneti pe unde gasesc?

TMihai
25.05.2008, 20:42:16
iata si modelele de pahare ce le-am avut noi la nunta,ale noastre pe auriu iar pt nasi,pe argintiu
Tin sa precizez ca le-am facut noi singuri,a fost o placere sa lucram la ele,si au iesit si mai frumos decart ceea ce am vazut eu in comert,in buzau.....si mult mai ieeeeftin!
Imi poti spune te rog care sunt pasii in decorarea paharelor?
Ti-au iesit superbbbbbbbbbbbb!

alysava
25.05.2008, 21:40:41
Imi poti spune te rog care sunt pasii in decorarea paharelor?
Ti-au iesit superbbbbbbbbbbbb!
Mersi mult.Pasii au fost urmatorii:am cumparat un set de pahare de pe cuza voda,240000 lei 6 pahare.apoi am fost la mercenaria de langa piata de pasari,am luat cate 2 m de dantelute si firisoare ce ne-au placut noua,apoi tot de la un magazin de nunti tot din acea zona,langa mercenarie,am cumparat niste trandafirasi,de diferite culori,a cate 3000 bucata,si 2 tuburi de PICATURA
Apoi,cu mare rabdare si atentie,cu ajutorul unor bune prietene si al sotului,a inceput opera de arta:am colocat inatai unul cate unul trandafirasii,lipindu-i in parte cu lipici;apoi cu snuruletul am dat ocol bazei paharului,prinzand codita trandafirilor,care apoi,fiind stransi pe pahar,se poate taia.Am terminat si cu baza,si am trecut la partea de sus a paharului:puneam opicatura de lipici pe pahar,infasuram snuruletul,pt a obtine modelul dorit.La fel am procedat si cu paharele nasilor,care au fost si mai usor de executat
Trebuie sa ai grija in alegerea snuruletelor,deoarece nu toate se lipesc de pahar-cu ale mele nu am avut probleme
Rezultatul final eu zic ca a fost unul f bun,si in plus,ai satisfactia ca le-ai facut tu cu mana ta,si-ti raman si ca amintire-nasii la fel,au fost f incantati,le-am facut o surpriza
Multa bafta,sigur iti vor iesi f bine,daca pui putin suflet
Iti tin pumnii!!

Diana2000
26.05.2008, 08:59:20
Marturiile mele,in acord cu decoratia salii,au fost acestea:
Foarte finute marturiile tale, imi plac :) .

LIVIONE
26.05.2008, 17:45:04
inviatii dragute gasesti langa restaurantul buzau,in bariera ploiesti ,este un magazin cu rochii mireasa.si sunt mai ieftine decat pe net.rochiile sunt scumpe acolo dar nu si invitatiile.atasez o poza cu invitatia mea de acolo.
As vrea sa stiu si eu unde se gasesc invitatii de nunta in Buzau,pt ca eu o sa cunun anul acesta si finii sunt din provincie. In cazul in care ar vrea sa vada ceva invitatii si din Buzau sa stiu unde sa mergem. Dar palarii pt dimineata dupa ce dam voalul jos puteti sa-mi spuneti pe unde gasesc?

florence
26.05.2008, 18:07:23
inviatii dragute gasesti langa restaurantul buzau,in bariera ploiesti ,este un magazin cu rochii mireasa.si sunt mai ieftine decat pe net.rochiile sunt scumpe acolo dar nu si invitatiile.atasez o poza cu invitatia mea de acolo.
Multumesc frumos de raspuns. Invitatia ta e foarte frumoasa. De palarii ai vreo idee unde pot gasi?

nicoleta_contescu
26.05.2008, 18:12:40
Fetelor dc mai vreti sa stiti de cocarde,marturii,casute de bani si multe altele-IEFTINE-in Dragonul Rosu,peste linia ferata in stg.Ca sa va faceti o idee-marturii cu tul pt bombonele erau 0,8-1 leu,cocarde-11,4 114 flori mai simplute (oricum in oras le-am vazut cu 0,5 ron bucata adica de 5 ori mai mult).Sunt f multe modele!

LIVIONE
27.05.2008, 23:07:18
cred ca am vazut la magazinul de langa posta mare( la mc donalds)
Multumesc frumos de raspuns. Invitatia ta e foarte frumoasa. De palarii ai vreo idee unde pot gasi?

mikimiki
03.06.2008, 11:33:33
Foarte frumoase paharele vostre, in genul asta imi doresc sa le decorez si eu>:D<

eu mi-am comandat pahare ( a treia poza)
http://www.eventshop.ro/?meniu=2&action=show_produs&tip=4&nr=1

miresicamica
03.06.2008, 11:39:42
Acestea sunt paharele noastre,m-am indragostit la prima vedere cand le-am vazut si le-am si comandathttp://********************/images/paharinima.jpg (http://********************/index.php?main_page=product_info&cPath=4&products_id=14)

dicimihaela
11.06.2008, 10:12:47
va ror spuneti mi unde pot da comanda de invitatii de nunta in buzau?????
adrese......

Miraj
11.06.2008, 10:22:06
va ror spuneti mi unde pot da comanda de invitatii de nunta in buzau?????
adrese......
Eu le-am facut la Dany Cris..am fost destul de multumita..au mai multe sedii, unul pe Unirii, unul...nu stiu numele strazii..intra si tu pe off topic Buzau si vezi pe unde mai fac fetele..

otilix
11.06.2008, 23:55:54
tot la dany cris le-am comandat si noi, insa un model pe care nu il fac ei ci il aduc de la bucuresti de la trabzon parca sau ceva asemanator. au multe modele.

CONT-INCHIS-006
12.06.2008, 11:47:17
Am si eu o intrebare: a mai dat cineva invitatii cu doar 3 sapt inainte de nunta? eu pe 30 iunie ajung in tara iar o mare parte din invitatii le vom da noi personal si sper sa nu avem surprize neplacute, cu toate ca majoritatea au fost anuntati verbal.

Diana2000
12.06.2008, 12:14:17
Am si eu o intrebare: a mai dat cineva invitatii cu doar 3 sapt inainte de nunta? eu pe 30 iunie ajung in tara iar o mare parte din invitatii le vom da noi personal si sper sa nu avem surprize neplacute, cu toate ca majoritatea au fost anuntati verbal.
Sincer mi se pare un timp cam scurt :-?, mai ales pentru zilele noastre ....., bine acum depinde si la cine dati.....
Sfatul meu este luati legatura telefonica, sa ii anuntati de nunta voastra .... si sa le spuneti ca invitatia o va primi mai tarziu (adica atunci cand vi in tara)..... sau ceva de genul asta.... le explicati situatia ..... Sper ca este o idee buna >:D< . Bafta !!!
P.S. sigur vor intelege.

CONT-INCHIS-006
12.06.2008, 12:22:35
Sincer mi se pare un timp cam scurt :-?, mai ales pentru zilele noastre ....., bine acum depinde si la cine dati.....
Sfatul meu este luati legatura telefonica, sa ii anuntati de nunta voastra .... si sa le spuneti ca invitatia o va primi mai tarziu (adica atunci cand vi in tara)..... sau ceva de genul asta.... le explicati situatia ..... Sper ca este o idee buna >:D< . Bafta !!!
P.S. sigur vor intelege.
Sper sa nu fim chiar asa ghinionisti mai ales ca vom avea si putini invitati in jur de vreo 80 de persoane. Merci pt sfat. >:D<

Diana2000
12.06.2008, 12:59:48
Sper sa nu fim chiar asa ghinionisti mai ales ca vom avea si putini invitati in jur de vreo 80 de persoane. Merci pt sfat. >:D<
Si noi tot cam atatea persoane o sa avem la nunta, sa speram ca nu vom avea probleme[-o<. Hai sa fim optimiste. Poop.

CONT-INCHIS-006
12.06.2008, 13:08:14
Si noi tot cam atatea persoane o sa avem la nunta, sa speram ca nu vom avea probleme[-o<. Hai sa fim optimiste. Poop.
Incerc sa fiu optimista, dar totusi stau cu teama. :*

ralu_ela
12.06.2008, 21:19:39

Sora mea a dat invitatiile anul trecut cam cu 3 sapt si putin inainte de nunta...din acelasi motiv..ca nu era in tara.....insa majoritatea oamenilor stiau de nunta cu aprox 1 an inainte...si a avut 158 de invitati din 160 pe care se baza

pup

CONT-INCHIS-006
13.06.2008, 10:51:11
Sora mea a dat invitatiile anul trecut cam cu 3 sapt si putin inainte de nunta...din acelasi motiv..ca nu era in tara.....insa majoritatea oamenilor stiau de nunta cu aprox 1 an inainte...si a avut 158 de invitati din 160 pe care se baza

pup
Super, mai depinde si de noroc, ce bine ar fi sa fie si la mine la fel [-o<

Miraj
13.06.2008, 10:59:35
Valys stai linistita..eu am inceput sa dau invitatii cu o luna jumate inainte si am ramas fara..pana a venit alta comanda a mai durat ceva...si cu doua saptamani inainte de nunta eu tot mai imparteam invitatii...cine vrea vine oricum..

CONT-INCHIS-006
13.06.2008, 11:08:21
Valys stai linistita..eu am inceput sa dau invitatii cu o luna jumate inainte si am ramas fara..pana a venit alta comanda a mai durat ceva...si cu doua saptamani inainte de nunta eu tot mai imparteam invitatii...cine vrea vine oricum..
Parca incep sa devin mai increzatoare. Va multumesc pt incurajari. >:D<

Diana2000
13.06.2008, 12:01:54
Asa e, cine vrea sa vina la nunta si are placere vine oricum.;-)

otilix
13.06.2008, 22:46:58
noi am dat invitatiile cam cu 2-3 sapt inainte, nunta nu am stabilit-o cu un an inainte ca sa stie toata lumea ca urmeaza sa vina la nunta, ci destul de repede- am avut noroc sa renunte cineva la localul pe care ni-l doream asa ca ne-am apucat de organizat nunta. cam intr-o luna a fost gata totul. am estimat gresit doar cu 2 pers. au dreptate fetele, cine vrea sa vina la nunta o sa vina si te va anunta, cine nu vine fie te anunta- din pacate prea rar gestul, fie nu te anunta si nici nu apare, fie se eschiveaza si atunci poti ghici ca nu va veni. sa ai o nunta frumoasa.

seda_andreea
18.06.2008, 12:02:57
sunt superbe,
de unde le-ai comandat?

ionela_oany
19.06.2008, 14:43:57
Eu invitatiile le-am comandat acum 2 zile la Dany Cris.Au 5 cataloage...deci ai de unde alege,tipele sunt ok,iar preturile accesibile.Lucreaza foarte bine si sunt deschisi la ideeile tale .De exemplu ..noi am ales invitatia de la ei si am venit cu textul nostru.Acum nu vreau sa ii laud pana nu vad rezultatul final..mai am de asteptat pana sapt viitoare,dar ca prima impresie sunt in regula.Sediul unde am comandat noi este pe str.Marghiloman in statia autobuzului 6.Nu stiu in nce parte a orasului locuiesti tu dar daca te urci in autobuzul 6 di statia de la Bazar spre Gara,nu trebuie sa mergi decat 1 statie si cobori exact in fata sediului.Sper ca nu te-am ametit prea tare.pupici

Diana2000
27.06.2008, 13:29:05
Fetelor,
Maine dimineata ma duc in Sam Expo sa imi cumpar "materia prima":-p, pentru cocarde si marturii. Sper sa gasesc ce vreau. >:D< poop.

otilix
27.06.2008, 16:26:09
Fetelor,
Maine dimineata ma duc in Sam Expo sa imi cumpar "materia prima":-p, pentru cocarde si marturii. Sper sa gasesc ce vreau. >:D< poop.

ce e sam expo? in bz?

TzUmPi
27.06.2008, 18:46:54
ce e sam expo? in bz?

Nu....sam expo este in Bucuresti in spate la Europa

bubumirela
27.06.2008, 21:40:35

De ce nu le iei de la firma care va face decorul?

Diana2000
29.06.2008, 17:07:47
Fetelor,
Am fost in Sam Expo si din pacate nu am gasit chiar tot ce am vrut:(, a fost si f cald si am cautat o groaza pana am gasit standurile care aveau produse pentru nunta. Am gasit doar trandafirasii pentru cocarde, al gen de trandafirasi pentru marturii si panglica, nu am gasit exact ceea ce ma interesa cel mai mult paletutele pentru marturii. :-s
Va rog, daca stiti voi vreun loc sau daca vedeti paletute sa imi spuneti si mie, pls.

Diana2000
29.06.2008, 17:13:39
Am fost in Sam Expo si din pacate nu am gasit chiar tot ce am vrut:(, a fost si f cald si am cautat o groaza pana am gasit standurile care aveau produse pentru nunta. Am gasit doar trandafirasii pentru cocarde, al gen de trandafirasi pentru marturii si panglica, nu am gasit exact ceea ce ma interesa cel mai mult paletutele pentru marturii. :-s
Va rog, daca stiti voi vreun loc sau daca vedeti paletute sa imi spuneti si mie, pls.
Despre aceste paletute este vorba[-o< ^:)^ . Poop.

ralu_ela
29.06.2008, 20:38:56
Despre aceste paletute este vorba[-o< ^:)^ . Poop.

diana eu la magazinul de la care am luat cocardele am vazut paletute cum vrei tu....este un magazin mic in sam expo...numai ca are intrare separata ....tb sa inconjori sam expo ca sa-l vezi,.. ca e undeva in partea laterala....daca vrei eu o sa ma duc cam in 2-3 sapt acolo si mergi cu mine

pup

Diana2000
29.06.2008, 23:03:42
[quote=raluca_vatcu;942670]diana eu la magazinul de la care am luat cocardele am vazut paletute cum vrei tu....este un magazin mic in sam expo...numai ca are intrare separata ....tb sa inconjori sam expo ca sa-l vezi,.. ca e undeva in partea laterala....daca vrei eu o sa ma duc cam in 2-3 sapt acolo si mergi cu mine

Buna Raluca,
Da as vrea sa mai merg prin Sam Expo, vreau sa mai caut paletute pe acolo, cu placere merg cu tine si astept sa ma contactezi tu cand te hotarasti. Multumesc mult!!!!>:D< Pupici.:)

otilix
30.06.2008, 00:13:00
Nu....sam expo este in Bucuresti in spate la Europa

aha. zona aia imi e cunoscuta doar de la distanta asa ca nu stiam. banuiam doar ca nu e vb de bz.;;) cata bataie de cap si cu marturiile astea. sper sa va gasiti curand ceea ce va doriti. ;)

Diana2000
30.06.2008, 09:51:31
aha. zona aia imi e cunoscuta doar de la distanta asa ca nu stiam. banuiam doar ca nu e vb de bz.;;) cata bataie de cap si cu marturiile astea. sper sa va gasiti curand ceea ce va doriti. ;)
Daaaaaa e intradevar bataie de cap si cu marturiile astea. Si noi speram sa gasim ceea ce cautam,..... ca dehhhh ..... trebuie sa ne potolim pitici de pe creier :)) =)).

coty
30.06.2008, 16:35:57
sunt multe samexpo,imi puteti spune care din ele? stiu ca fiecare complex are un numar

coty
30.06.2008, 16:37:17
imi plac f mult cocardele tale,diana. ai avut o idee buna. mi-ar placea si mie asa,

ralu_ela
30.06.2008, 23:12:45
sunt multe samexpo,imi puteti spune care din ele? stiu ca fiecare complex are un numar

sam expo este magazinul acela verde de la intrarea in niro....cele cu numar sunt magazinele dragonul rosu

ralu_ela
30.06.2008, 23:14:04
[quote=raluca_vatcu;942670]diana eu la magazinul de la care am luat cocardele am vazut paletute cum vrei tu....este un magazin mic in sam expo...numai ca are intrare separata ....tb sa inconjori sam expo ca sa-l vezi,.. ca e undeva in partea laterala....daca vrei eu o sa ma duc cam in 2-3 sapt acolo si mergi cu mine

Buna Raluca,
Da as vrea sa mai merg prin Sam Expo, vreau sa mai caut paletute pe acolo, cu placere merg cu tine si astept sa ma contactezi tu cand te hotarasti. Multumesc mult!!!!>:D< Pupici.:)

eu sambata asta ajung o fuga pana la buzau.....deci o sa merg sapt cealalta in sam expo....bine ca mi-am gasit partener de drum

pup

TzUmPi
01.07.2008, 09:20:52

Ai dreptate mare bataie de cap si eu ziceam ca nu o sa pun marturii, nu ca ma deranjau dar este o alergatura in plus....dar viitorul sot vrea sa avem marturii si nasii la fel. Asa ca nu am de ales :| . Diana sper sa gasesti ceea ce iti doresti. Eu nu sunt indemanatica la confectionat marturii sau ceva pt nunta singura asa ca o sa le cumpar si cred ca vom alege din cele clasice ... saculet cu 5 bomboane. Va pup si spor la pregatiri.

Diana2000
01.07.2008, 13:39:22
[quote=Diana2000;942869]

eu sambata asta ajung o fuga pana la buzau.....deci o sa merg sapt cealalta in sam expo....bine ca mi-am gasit partener de drum

pup
Da si eu o sa ajung w-e asta in Buzau....., dar din pacate sunt programata la un traning peste 2 saptamani (cand vrei tu sa mergi)...... offf si eu care ma bucuram ca o sa mergem impreuna :((.

Diana2000
01.07.2008, 13:45:41
imi plac f mult cocardele tale,diana. ai avut o idee buna. mi-ar placea si mie asa,
Da si mie imi plac aceste marturii f mult si din cauza asta am decis sa le confectionez singura. Acesta este modelul pe care l-am ales :).

Diana2000
01.07.2008, 13:48:10
Ai dreptate mare bataie de cap si eu ziceam ca nu o sa pun marturii, nu ca ma deranjau dar este o alergatura in plus....dar viitorul sot vrea sa avem marturii si nasii la fel. Asa ca nu am de ales :| . Diana sper sa gasesti ceea ce iti doresti. Eu nu sunt indemanatica la confectionat marturii sau ceva pt nunta singura asa ca o sa le cumpar si cred ca vom alege din cele clasice ... saculet cu 5 bomboane. Va pup si spor la pregatiri.
Merci,
si eu sper mai intai sa gasec toata materia prima si dupa sa vedem ce iese ........ Pop.

TMihai
01.07.2008, 17:54:29
Da si mie imi plac aceste marturii f mult si din cauza asta am decis sa le confectionez singura. Acesta este modelul pe care l-am ales :).
sunt superbe!!!!!
care sunt pasii in confectionerea unor astfel de marturii?

ralu_ela
01.07.2008, 19:40:53
[quote=raluca_vatcu;945557]
Da si eu o sa ajung w-e asta in Buzau....., dar din pacate sunt programata la un traning peste 2 saptamani (cand vrei tu sa mergi)...... offf si eu care ma bucuram ca o sa mergem impreuna :((.

pai in principiu pot sa aman..si poate mergem peste 3 sapt

pu[

Diana2000
02.07.2008, 15:38:02
[quote=Diana2000;946620]

pu[
Ar fi superrrrrr, asta doar daca poti, nu vreau sa te incurc, nu ma supar daca tu vrei sa mergi mai devreme in Sam Expo. Merci mult. Te poop. ;;)

Diana2000
02.07.2008, 16:00:30
sunt superbe!!!!!

Merci,
incerc sa iti redau pasi pe care ii fac eu:
1. te gandesti din ce culori vrei sa fie marturia ta,
2. faci o socoteala: cam de cate palete ai nevoie (5 palete pentru o marturie), 1 sau 2 role de panglica (depinde cati invitati ai), cati trandafirasi (unul pt. fiecare marturie),
3. achizitionezi materialele: -paletutele
- trandafirasul
- panglica
- bomboanele
4. confectionezi biletele care se vor atasa la fiecare marturie cu urarile pe care vrei sa le transmiti invitatilor. (acest pas este optional)

Cam asa fac eu, sper ca ti-am fost de ajutor, insa te avertizez ca o sa ai ceva de alergat dupa toate materialele necesare ...., dar daca tu iti doresti marturi de acest gen .... ce mai conteaza=P~.

Diana2000
02.07.2008, 16:05:34
sunt superbe!!!!!
atasez si alte modele de marturii de acest gen, poate te inspir;;) si poate te ajuta si la confectionarea lor.

TMihai
03.07.2008, 11:39:43
Merci,
incerc sa iti redau pasi pe care ii fac eu:
1. te gandesti din ce culori vrei sa fie marturia ta,
2. faci o socoteala: cam de cate palete ai nevoie (5 palete pentru o marturie), 1 sau 2 role de panglica (depinde cati invitati ai), cati trandafirasi (unul pt. fiecare marturie),
3. achizitionezi materialele: -paletutele
- trandafirasul
- panglica
- bomboanele
4. confectionezi biletele care se vor atasa la fiecare marturie cu urarile pe care vrei sa le transmiti invitatilor. (acest pas este optional)

Cam asa fac eu, sper ca ti-am fost de ajutor, insa te avertizez ca o sa ai ceva de alergat dupa toate materialele necesare ...., dar daca tu iti doresti marturi de acest gen .... ce mai conteaza=P~.
multumesc mult!^:)^

Diana2000
07.07.2008, 14:04:44
[quote=Diana2000;946620]

pu[
Buna Raluca,
s-a reprogramat trainingul la care trebuia sa merg week-endul care vine si te anunt ca sunt libera, asa ca daca nu a intervenit ceva la tine si poti....., mergem w-e asta in Sam Expo. Pupici.

Diana2000
07.07.2008, 14:06:29
multumesc mult!^:)^
Cu placere, pentru orice alte lamuriri sa ma intrebi. ;-)

ralu_ela
07.07.2008, 23:00:18
[quote=raluca_vatcu;947684]
Buna Raluca,
s-a reprogramat trainingul la care trebuia sa merg week-endul care vine si te anunt ca sunt libera, asa ca daca nu a intervenit ceva la tine si poti....., mergem w-e asta in Sam Expo. Pupici.

Buna diana

In principiu nu as avea nimic de facut.....deci ramane sambata aceasta sa ne vedem...trimite-i pls cun PM cu tel tau....ca sa stabilim cum ne vedem

pup

Diana2000
08.07.2008, 08:45:58
Buna diana

In principiu nu as avea nimic de facut.....deci ramane sambata aceasta sa ne vedem...trimite-i pls cun PM cu tel tau....ca sa stabilim cum ne vedem

pup
Buna Raluca
da ramane sa mergem sambata asta, iti trimit PM cu numarul de telefon pentru a stabili cum vom proceda. Poop.

ionela_oany
09.07.2008, 23:52:45
Parintii mei au fost la o nunta si au primit ca marturii un saculet de tull in care erau ierburi,flori si frunze aromate...chiar miros super si sunt deosebite,adica e ingenioasa ideea cu aceste plante uscate in loc de traditionalele bombonici...nu?maine voi incerca sa atasez si pozele cu saculetii sa ii vedeti si voi,pacat insa ca nu ii puteti mirosi\:D/

alina_i_2006
10.07.2008, 12:30:31
Parintii mei au fost la o nunta si au primit ca marturii un saculet de tull in care erau ierburi,flori si frunze aromate...chiar miros super si sunt deosebite,adica e ingenioasa ideea cu aceste plante uscate in loc de traditionalele bombonici...nu?maine voi incerca sa atasez si pozele cu saculetii sa ii vedeti si voi,pacat insa ca nu ii puteti mirosi\:D/
Si eu as fi vrut sa pun altceva ca marturii in loc de bombonici dar mi s-a spus ca acele 5 bombonici semnifica fiecare cate ceva.Asa ca raman la cele 5 bomboane si vad eu cum le aranjez ca sa fie ceva mai special:D

augusta84
11.07.2008, 11:24:49
se fac si plicuri de bani, la dany cris?

ionela_oany
11.07.2008, 12:33:58
se fac si plicuri de bani, la dany cris?
Da se fac si plicuri de masa.Eu tot la ei le-am facut.Au diferite modele iar preturile sunt accesibile.

erika_22
14.07.2008, 22:49:53
Fetele... va atasej poze cu Casuta Mea De Bani.

ionela_oany
17.07.2008, 00:30:12
Ma ''bate'' gandul sa cumpar pt doamne/domisoare evantaie dar ...pentru domni este un ''intuneric''total in capul meu. Astept sugestii.

CONT-INCHIS-006
21.07.2008, 23:18:53
Eu am optat pt acest cufar:

Aida13
22.07.2008, 12:38:48
Foarte frumos! Cumparat sau inchiriat?

Diana2000
22.07.2008, 15:55:14
este foarte finut si dragut, sa iti aduca multi banuti :-p

Diana2000
22.07.2008, 16:18:47
Buna,
Pana la urma am renuntat la modelul de marturie care imi placea, imi dadea prea multa bataiei de cap ...... nu prea am gasit materiaele care le doream eu , dar am dat comanda de altele care mi-au parut mult mai interesante. O sa pun poze atunci cand le voi lua. :)

ionela_oany
22.07.2008, 18:22:47
Buna,
Pana la urma am renuntat la modelul de marturie care imi placea, imi dadea prea multa bataiei de cap ...... nu prea am gasit materiaele care le doream eu , dar am dat comanda de altele care mi-au parut mult mai interesante. O sa pun poze atunci cand le voi lua. :)
Nu ai gasit in europa? Stiu ca trebuia sa ajungi cu raluca acolo si asteptam cu nerabdare sa vad ce ati cumparat:-<

ionela_oany
22.07.2008, 18:24:17
Imi place...de unde?cat? cum?:):-SS

ralu_ela
22.07.2008, 21:14:04

Cam asa il am si eu....numai ca e crem cu lila..
pup

ralu_ela
22.07.2008, 21:18:59
Nu ai gasit in europa? Stiu ca trebuia sa ajungi cu raluca acolo si asteptam cu nerabdare sa vad ce ati cumparat:-<

ba am ajuns in europa....numai ca acele paletute pe cate si le dorea diana s-au scumpit destul de mult si nu mai renta sa se chinuie sa le faca singura,...asa ca am vazut altceva deosebit...si acum urmeaza sa mai merge peste 2 sapt sa isi ridice comanda

eu mi-am luat mult tull.....organza lila pt marturii si pietricele lila ca sa le pun pe masa

pup

ionela_oany
22.07.2008, 21:46:30
ba am ajuns in europa....numai ca acele paletute pe cate si le dorea diana s-au scumpit destul de mult si nu mai renta sa se chinuie sa le faca singura,...asa ca am vazut altceva deosebit...si acum urmeaza sa mai merge peste 2 sapt sa isi ridice comanda

eu mi-am luat mult tull.....organza lila pt marturii si pietricele lila ca sa le pun pe masa

pup
si eu trebuie sa imi cumpar tull organza si pietricele de masa dar orange...insa nu stiu cand ajung in eurpoa.la ce preturi ai gasit cele enumerate mai sus si mai exact unde?:*:*:*

ionela_oany
22.07.2008, 21:48:01
Cam asa il am si eu....numai ca e crem cu lila..
pup
de unde l-ai cumparat?

b00b0ana
22.07.2008, 22:00:47
este foarte frumos, iti dorec, ca la sfarsitul nuntii sa il gasesti cu capacul ridicat din cauza plicurilor:D
pup!

CONT-INCHIS-006
22.07.2008, 23:55:47
Foarte frumos! Cumparat sau inchiriat?
Cumparat dupa indelungi cautari, l-am vazut tot pe forum.

CONT-INCHIS-006
22.07.2008, 23:57:21
este foarte frumos, iti dorec, ca la sfarsitul nuntii sa il gasesti cu capacul ridicat din cauza plicurilor:D
pup!
Multumesc!!! Si eu iti doresc la fel!!

CONT-INCHIS-006
23.07.2008, 00:02:52
Va multumesc! Si eu va doresc sa scoateti cati mai multi bani.. sa fim toate multumite!! L-am luat de pe Ebay cu vreo 90$ cu tot cu transport. De cand l-am vazut am zis ca pe asta il vreau, cu toate ca auzisem ca nu se fac livrari decat in S.U.A, am tot cautat pana l-am gasit...\:D/ Va pup pe toate!! In curand o sa vin si eu cu pozici de la nunta.

b00b0ana
23.07.2008, 00:12:44
Va multumesc! Si eu va doresc sa scoateti cati mai multi bani.. sa fim toate multumite!! L-am luat de pe Ebay cu vreo 90$ cu tot cu transport. De cand l-am vazut am zis ca pe asta il vreau, cu toate ca auzisem ca nu se fac livrari decat in S.U.A, am tot cautat pana l-am gasit...\:D/ Va pup pe toate!! In curand o sa vin si eu cu pozici de la nunta.
ti-am lasat un mesaj pe off-topic. sa te uiti si sper sa`mi raspunzi!
ti pup!

CONT-INCHIS-006
23.07.2008, 00:34:42
Noi am luat niste flori facute din acele bomboane pe care le vom oferi pt fiecare familie.

ionela_oany
23.07.2008, 00:37:17
Noi am luat niste flori facute din acele bomboane pe care le vom oferi pt fiecare familie.
aaaa...sunt super.de unde ? cat? please spune-mi>:D<

Diana2000
23.07.2008, 15:04:48
Da scumpa asa este cum spune Raluca, am fost si dupa mai multe cautari m-am reorientat spre alte marturi care mi s-au parut mai deosebite si potrivite cu intreg decorul care o sa il am la nunta.
Peste 1 saptamana si jumatate vom merge iar, eu sa imi ridic comanda si o sa mai iau si cateva pungi cu pietricele de pus pe masa.
Cand o sa le iau promit ca voi face pozici si o sa postez ce am achizitionat. POP.:*

Diana2000
23.07.2008, 15:06:05
Sunt foarte dragute marturiile voastre, de la noi din tara sunt?

Diana2000
23.07.2008, 15:12:30
si eu trebuie sa imi cumpar tull organza si pietricele de masa dar orange...insa nu stiu cand ajung in eurpoa.la ce preturi ai gasit cele enumerate mai sus si mai exact unde?:*:*:*
Mai tin minte ca o punga de pietricele maricica (in jur de 70 pierticele) a costat 10 ron.
De tull si organza iti poate spune Raluca, eu nu mai retin exact ce pret aveau.
Locatia este Sam Expo, la intrare in Europa, de fapt nu intri in Europa, mergi mai mult in fata cum vi dinspre Bucuresti, oooff sper sa reusesti sa gasesti, eu nu reuseam fara Raluca, ii multumesc inca o data pe aceasta cale.:*

ralu_ela
23.07.2008, 23:08:39

pe 1 m de organza am dat 10 ron.( are latime de 2.6).....pe tul am dat 50 ron pt ca am luat toata rola ca nu dadeau la metru si o rola avea 50 m....deci 1 leu/m.....iar pe pietricele am dat 10 ron /punga....
noi le-am luat din sam expo...un magazin verde pana la intrarea in niro...daca vrei mergi cu noi sapt viitoare sambata

pup

ralu_ela
23.07.2008, 23:09:57
Mai tin minte ca o punga de pietricele maricica (in jur de 70 pierticele) a costat 10 ron.
De tull si organza iti poate spune Raluca, eu nu mai retin exact ce pret aveau.
Locatia este Sam Expo, la intrare in Europa, de fapt nu intri in Europa, mergi mai mult in fata cum vi dinspre Bucuresti, oooff sper sa reusesti sa gasesti, eu nu reuseam fara Raluca, ii multumesc inca o data pe aceasta cale.:*

pietricelele le-am numarat cand am ajuns acasa si erau intr-o punga 176 bucati iar in cealalta 171....eu zic ca nu sunt asa de scumpe

pup

ralu_ela
23.07.2008, 23:14:33
de unde l-ai cumparat?

l-am primit cadou de la o prietena ( sora ei confectioneaza diverse chestii pt nunti-casute, cufere, marturii s.a)

pup

augusta84
24.07.2008, 09:19:02
ce preturi au cei de la dany cris la plicurile de masa? intre ce sume.....

ionela_oany
24.07.2008, 21:24:28
ce preturi au cei de la dany cris la plicurile de masa? intre ce sume.....
eu am comandat plicuri care costau 0,9ron/bucata si sunt ok

ionela_oany
24.07.2008, 21:25:40
l-am primit cadou de la o prietena ( sora ei confectioneaza diverse chestii pt nunti-casute, cufere, marturii s.a)

pup
frumos cadou<:-P...asa prietena vreau si eu![-(

ionela_oany
24.07.2008, 21:28:15
pe 1 m de organza am dat 10 ron.( are latime de 2.6).....pe tul am dat 50 ron pt ca am luat toata rola ca nu dadeau la metru si o rola avea 50 m....deci 1 leu/m.....iar pe pietricele am dat 10 ron /punga....
noi le-am luat din sam expo...un magazin verde pana la intrarea in niro...daca vrei mergi cu noi sapt viitoare sambata

pup
O sa fac tot posibilul sa merg cu voi...in acest mod voi avea ocazia sa va cunosc personal:*:*:*
p.s tinem legatura pe site ok?

ionela_oany
24.07.2008, 21:30:00
pietricelele le-am numarat cand am ajuns acasa si erau intr-o punga 176 bucati iar in cealalta 171....eu zic ca nu sunt asa de scumpe

pup
Pai chiar nu sunt scumpe pt ca in cora erau pungile mici (cred ca aveau maxim 50 pietre)si pretul era de 10 ron/punga.

ralu_ela
24.07.2008, 22:27:37
O sa fac tot posibilul sa merg cu voi...in acest mod voi avea ocazia sa va cunosc personal:*:*:*
p.s tinem legatura pe site ok?

ok.....sper sa poti merge cu noi
pup

Diana2000
25.07.2008, 08:47:19
Pai chiar nu sunt scumpe pt ca in cora erau pungile mici (cred ca aveau maxim 50 pietre)si pretul era de 10 ron/punga.
Da asa este nu sunt scumpe, Raluca chiar a numarat pietricelele, eu doar am aproximat cate sunt de la prima vedere; poate reusesti sa vi si tu cu mine si cu Raluca in Sam Expo week-endul viitor :) .

TzUmPi
28.07.2008, 09:17:41
Am dat si noi comanda de invitatii la Dany Cris foarte draguti si cooperanti tinand cont ca noi am vrut doua tipuri de texte. Preturile sunt foarte bune fata de Bucuresti cel putin sa va explic de ce...m-am tot uitat pe net si mi-a placut un singur model de invitatie in mod special...pe un site avea pretul de 2.25 ron, apoi am mers sa le vad intr-un catalog in bucuresti si erau 2.5 ron si daca tot am fost prin buzau am zis sa mergem si la aceasta tipografie de care tot am auzit pe la voi si surpriza pretul aceleiasi invitatii era de 1.15 ron. Acum sper sa nu fie probleme pana la final. Sambata le vom lua...am ceva emotii dar sper sa fie ok.

ionela_oany
28.07.2008, 21:24:37
Astazi m-am trezit ca nu mai am invitatii si mai am oameni de invitat, asa ca m-am indreptat eu ''voioasa'' spre danycris cu gandul de a mai comanda inca 15 bucati si ce sa vezi...surpriza ...pentru 15 bucati platesc mai mult decat as fi platit daca pe langa cele 110 comandate prima data le adaugam si pe aceste 15.Aveti grija fetelor cum faceti calculul pt a nu fi in situatia mea si cheltui alti bani aiurea:)>-

ionela_oany
28.07.2008, 21:35:10
Da asa este nu sunt scumpe, Raluca chiar a numarat pietricelele, eu doar am aproximat cate sunt de la prima vedere; poate reusesti sa vi si tu cu mine si cu Raluca in Sam Expo week-endul viitor :) .
Feteleee..eu plec la mare in aceasta noapte si ma intorc,din pacate,abia duminica asa ca nu voi merge cu voi :( Imi pare rau pentru ca imi doream foarte tare sa va cunosc, insa nasii au reusit sa ''fuga'' pentru o saptamana de la serviciu si ne-au invitat la mare.Va pup si va doresc spor la cumparaturi...sper ca totusi voi avea ocazia sa va cunosc!

Diana2000
29.07.2008, 08:45:57
Feteleee..eu plec la mare in aceasta noapte si ma intorc,din pacate,abia duminica asa ca nu voi merge cu voi :( Imi pare rau pentru ca imi doream foarte tare sa va cunosc, insa nasii au reusit sa ''fuga'' pentru o saptamana de la serviciu si ne-au invitat la mare.Va pup si va doresc spor la cumparaturi...sper ca totusi voi avea ocazia sa va cunosc!
Foarte frumos din partea nasilor tai, dar nu ai de ce sa iti para rau, vor mai fi ocazii sa ne cunoastem.;-)

Cristian13
30.07.2008, 13:09:22
tip "inima"

ionela_oany
07.08.2008, 23:28:00
Spre surpinderea mea cei de la restaurant ne-au spus ca ne ofera ei un cufar(care arata superb!) din lemn ,lucrat/sculptat manual si iata cum am scapat de o grija.

ralu_ela
07.08.2008, 23:35:44
Spre surpinderea mea cei de la restaurant ne-au spus ca ne ofera ei un cufar(care arata superb!) din lemn ,lucrat/sculptat manual si iata cum am scapat de o grija.

si pe mine ma surprind

ionela_oany
07.08.2008, 23:40:42
si pe mine ma surprind
Mie imi spui de ei/:)L-)?Sunt plini de surprize iar eu sunt sigura ca inca nu am vazut tot.La acest capitol stau ...exceptional...reusesc sa te surprinda atunci cand iti este lumea mai draga,intelegi tu ce vreau sa spun nu?

ionela_oany
09.08.2008, 00:53:58
Raluca sau tu Diana aratati-mi va rog cu au iesit marturiile voastre.Ajung si eu saptamana viitoare in europa si as vrea cateva idei pt inspiratie dar si sfaturi cu locurile unde pot gasi material mai convenabil la pret.
Mersi!

LIVIONE
09.08.2008, 12:56:13
Diana nu te poate ajuta pana marti sau miercuri deoarece este la Buzau si este ocupata.te va ajuta cand va ajunge in Bucuresti.dar iti spun ca sunt superbe si deosebite

ionela_oany
09.08.2008, 14:58:51
Diana nu te poate ajuta pana marti sau miercuri deoarece este la Buzau si este ocupata.te va ajuta cand va ajunge in Bucuresti.dar iti spun ca sunt superbe si deosebite
Nu ma indoiesc de acest aspect!;-)
Te pup!

Diana2000
15.08.2008, 12:56:26
Raluca sau tu Diana aratati-mi va rog cu au iesit marturiile voastre.Ajung si eu saptamana viitoare in europa si as vrea cateva idei pt inspiratie dar si sfaturi cu locurile unde pot gasi material mai convenabil la pret.
Mersi!
Buna Ionela scuze ca nu am putut sa iti raspund la timp, dar dupa cum ti-a spus si nasica am fost f ocupata in ultimul timp.
Dar uite ca mi-am facut timp sa atasez poze cu marturiile mele, mie mi-au placut:)

Diana2000
15.08.2008, 13:00:37
scuzeee iata si marturiile

alina_i_2006
15.08.2008, 16:53:17
Sunt super frumoase marturiile.Sa iti poarte noroc!>:D<

ralu_ela
15.08.2008, 23:04:19
Mersi!

scuze,...au abia astazi am vazut mesajul....eu marturiile la am la buzau...si abia maine o sa ajung si eu acasa.....o sa postez poze cat pot de repede

pup

Aida13
17.08.2008, 14:20:23
scuzeee iata si marturiile
Sunt minunate!....Din ce sunt facute? Si ce contin?

Diana2000
18.08.2008, 11:33:11
Merci pt aprecieri fetele. Vor contine 5 migdale glazurate (albe), care vor fi introduse in acel tubulet, pe care trebuie sa il astup la capete, cu acelasi material bineinteles. ;-)

Aida13
18.08.2008, 22:52:42
Merci pt aprecieri fetele. Vor contine 5 migdale glazurate (albe), care vor fi introduse in acel tubulet, pe care trebuie sa il astup la capete, cu acelasi material bineinteles. ;-)
Adica vrei sa spui ca sunt facute de tine?

Diana2000
19.08.2008, 08:41:16
Adica vrei sa spui ca sunt facute de tine?
Nuuuu draga mea nu sunt facute de mine, eu doar introduc bombonelele in ele, dar am vazut cum se fac, tipa de unde le-am comanad a facut una in fata mea. Ideea e ca nu sunt greu de facut, iti trebuiesc materialele, un pistol de lipit cu silicon si timpul care aste f pretios:*. Hai sa zic si putina indemanare ;)). Pupici.

Aida13
19.08.2008, 19:09:33
Nuuuu draga mea nu sunt facute de mine, eu doar introduc bombonelele in ele, dar am vazut cum se fac, tipa de unde le-am comanad a facut una in fata mea. Ideea e ca nu sunt greu de facut, iti trebuiesc materialele, un pistol de lipit cu silicon si timpul care aste f pretios:*. Hai sa zic si putina indemanare ;)). Pupici.
Acum am inteles! Si cu cat le-ai cumparat?...Si de unde?

Diana2000
20.08.2008, 16:31:02
Acum am inteles! Si cu cat le-ai cumparat?...Si de unde?
Este un magazin in Sam Expo, cand am fost cu Raluca, ea mi l-a aratat, marturiile astea mi-au placut si am dat comanda.
Eu am dat pe o bucata 2,5 Ron, dar era sa ma pacaleasca cu 1 ron.
Sa va povestesc: erau 2 tipe, prima cu care am vb mi-a spus ca e 2,5 ron marturia, iar cea care le confectiona, fiind in alta camera alaturata, mi-a spus ca o bucata e 3,5 Ron. Bineinteles ca i-am spus de pretul care mi-a zis prima tipa si pana la urma a ramas asa cum am vrut. Cel putin sunt multumita ca au iesit super.
Asa ca aveti grija fetelor .... lumea e profitoare, mai ales daca te vede mai slab si stie ca ai nevoie de anumite servicii pe care ti le poate oferii.:)>- Pupici.

elena_mac
05.09.2008, 16:23:17
Buna fetelor!!!

Ajutati-ma si pe mine.....spuneti-mi un magazin , in buzau, de unde imi pot lua marturii si plicurile. mai am putin si sunt fff stresata, abia marti ajung in bz. Mersi!!!!!

alina_i_2006
05.09.2008, 17:43:35
Buna fetelor!!!

Ajutati-ma si pe mine.....spuneti-mi un magazin , in buzau, de unde imi pot lua marturii si plicurile. mai am putin si sunt fff stresata, abia marti ajung in bz. Mersi!!!!!
Am vazut zilele trecute marturii in magazinul de vis-a vis de Winmarkt,undeva la etaj unde sunt si rochii de mireasa.Cum mergi spre bazar dinspre Winmarkt pe partea stanga,la etaj.(scrie cred ca NoelaStyle)si sunt si marturii si alte accesorii de nunta precum pahare pt miri,pernute pentru verighete,cosulete pentru flori,etc.Eu am fost sa ma uit de rochie de mireasa....Din pacate mi-a spus ca pot sa o fac doar prin comanda pentru ca sunt prea slaba si nu m-ar incapea nicio rochie deja facuta(de fapt m-ar incapea...pe mine si inca pe altcineva:D).Offff.....

elena_mac
05.09.2008, 21:47:16
Am vazut zilele trecute marturii in magazinul de vis-a vis de Winmarkt,undeva la etaj unde sunt si rochii de mireasa.Cum mergi spre bazar dinspre Winmarkt pe partea stanga,la etaj.(scrie cred ca NoelaStyle)si sunt si marturii si alte accesorii de nunta precum pahare pt miri,pernute pentru verighete,cosulete pentru flori,etc.Eu am fost sa ma uit de rochie de mireasa....Din pacate mi-a spus ca pot sa o fac doar prin comanda pentru ca sunt prea slaba si nu m-ar incapea nicio rochie deja facuta(de fapt m-ar incapea...pe mine si inca pe altcineva:D).Offff.....
mersi mult!!!!!

alina_i_2006
06.09.2008, 13:44:25
N-ai pentru ce.Ajut cu multa placere cum pot pentru ca si eu am fost ajutata.>:D<

ionela_oany
08.09.2008, 00:03:09
Dupa ce am amanat pana in ultima saptamana momentul achizitionarii marturiilor,am ajuns sa decidem ca putem avea o petrecere reusita si fara prezenta acestora.Am acordat atata importanta unor lucruri pe care le credeam indispensabile unei nunti si am ajuns ca in ziua nuntii sa realizez ca nimeni (in afara de mine si sot) nu le-a observat absenta.Ne stresam pentru atatea lucruri ca in final sa realizam ca se putea la fel de bine sa petrecem si fara acestea.
Deci noi nu am avut marturii si nu pentru ca nu am fi fost plini de idei legate de acestea ci din simplu considerent de a vedea lucrurile cat mai simplist...si mai lipsit de stres;;) :)>-

Diana2000
17.09.2008, 16:14:29
Fetelor stiu ca v-am ramas datoare sa va arat marturiile mele. Iata acum cateva poze mult mai reusite. Au fost foarte apreciate, majoritatea le-au luat acasa, unora le-am dat mai multe ca am avut in plus.:)

Diana2000
17.09.2008, 16:15:45
scuze am atasat din greseala o pozica cu mine ;))

Diana2000
19.09.2008, 09:43:46
Dupa cum am mai spus eu am avut pahare gravate la nunta, au iesit super, atat pentru noi cat si pentru nasi. O sa fac zilele astea o poza sa le vedeti, poate va inspirati ;;) .

Diana2000
23.09.2008, 15:21:50
Dupa cum am mai spus eu am avut pahare gravate la nunta, au iesit super, atat pentru noi cat si pentru nasi. O sa fac zilele astea o poza sa le vedeti, poate va inspirati ;;) .
Buna fetele
revin cu o poza tare draga mie unde veti vedea paharele noastre si ale nasilor, gravate si cu inimioare pe ele, facute de agentia Val Chic.;-)

ionela_oany
07.10.2008, 23:02:36
am auzit ca vis a vis de casa casatoriilor, la val chic, te ajuta in situatii de genul in care ati fost voi
Iti multumesc pentru raspuns insa aceasta informatie mi-ar fi fost de mare ajutor in urma cu 3 luni...acum dupa nunta :> ...poate fa vi de ajutor pentru miresicile din anul viitor:* :* :*

Diana2000
08.10.2008, 09:53:07
Intradevat tipele de la Val Chic fac treaba buna, dar daca au in aceeasi zi mai multe nuntii (4,5....) de amenajat .... s-ar putea sa nu aranjeze exact cum doriti, trebuie sa fi-ti foarte atente. Per ansamblu iese o treaba buna. Puteti vedea in pozele mele, eu cu aceasta agentie am colaborat. Am fost multumita.

simonapetruta
30.11.2008, 21:45:17
fetelor, atasez si io foto cu paharele facute de mine. Vreau sa va spun ca parintilor le-au placut asa mult incat a trebuit sa le fac si lor...;;)

mamuska
30.11.2008, 21:45:59
LA MULTI ANI CELOR CARE POARTA NUMELE ANDREI/ANDREEA

Alynuta87
08.01.2009, 14:13:45

SI PE MINEEEEEE! MA BAG SI EU LANGA TINE IN ROCHIE!!:))

Diana_Peter
05.02.2009, 22:56:48
Gata si invitatiile noastre!! <:-P

Velvet
06.02.2009, 09:06:35

sunt foarte dragute...\:D/

Diana_Peter
06.02.2009, 13:57:58
sunt foarte dragute...\:D/

Multumesc! Din pacate in pozele atasate culorile sunt denaturate. Invitatiile sunt de fapt beige cu ivory.

Alynuta87
10.02.2009, 18:16:08

f frumoase invitatiile:*

Diana_Peter
10.02.2009, 21:42:19
f frumoase invitatiile:*

Multumesc frumos!>:D<

adriana23
10.02.2009, 21:51:43

intr-adevar sunt foarte dragute , Diana :x:x

Alynuta87
16.02.2009, 22:16:01
Si-a ales cineva modelul pt marturii? Asteptam idei, sfaturi, poze:D:*

alina_i_2006
19.02.2009, 17:24:05
Acestea sunt marturiile mele.De fapt asta e prima pe care am ansamblat-o,pe celelalte mai am sa le lipesc.Inca nu m-am hotarat ce sa pun in ele,asa ca imi puteti da idei.Faceti abstractie de funtita pentru ca o voi schimba nu o voi lasa asa.Sunt facute de manutele mele si sablonul e luat de aici de pe forum.

alina_i_2006
19.02.2009, 17:30:05
Acestea sunt paharele mele.Vreau doar sa le mai gravez cu numele nostru si data nuntii asa ca daca stiti pe undeva prin bz unde se graveaza sa imi spuneti si mie.Multumesc:*

trutzi
19.02.2009, 17:48:41
Acestea sunt paharele mele.Vreau doar sa le mai gravez cu numele nostru si data nuntii asa ca daca stiti pe undeva prin bz unde se graveaza sa imi spuneti si mie.Multumesc:*

Daca o sa ai tema nuntii fluturi, iti pot da eu niste fluturi superbi (am vrut si eu sa am acceasi tema dar am ales altceva).

alina_i_2006
19.02.2009, 21:27:17
Daca o sa ai tema nuntii fluturi, iti pot da eu niste fluturi superbi (am vrut si eu sa am acceasi tema dar am ales altceva).
Unde i-ai folosit?Tema asta am ales-o,am facut marturiile in forma de fluture,vreau sa gravez pe pahare numele nostru,data nuntii si cate un fluturas,place-card-urile tot cu fluturasi le-am facut,pernuta de verighete mi-o fac tot eu cu 2 fluturasi pe ea.As vrea si pe rochie sa imi faca croitoreasa fluturasi.Pune poze cu ei.Merci muuuulllttt!:*

ralu_ela
19.02.2009, 22:51:21
Acestea sunt marturiile mele.De fapt asta e prima pe care am ansamblat-o,pe celelalte mai am sa le lipesc.Inca nu m-am hotarat ce sa pun in ele,asa ca imi puteti da idei.Faceti abstractie de funtita pentru ca o voi schimba nu o voi lasa asa.Sunt facute de manutele mele si sablonul e luat de aici de pe forum.

Foarte reusite sunt marturiile voastre.....si tu esti tare priceputa...felicitari!
In afara de bomboane nu stiu ce poti pune in ele

pupici

trutzi
20.02.2009, 11:02:58
Unde i-ai folosit?Tema asta am ales-o,am facut marturiile in forma de fluture,vreau sa gravez pe pahare numele nostru,data nuntii si cate un fluturas,place-card-urile tot cu fluturasi le-am facut,pernuta de verighete mi-o fac tot eu cu 2 fluturasi pe ea.As vrea si pe rochie sa imi faca croitoreasa fluturasi.Pune poze cu ei.Merci muuuulllttt!:*

Eu nu am folosit fluturi, am avut lebadute ;;) dar intitial imi alesesem tema nuntii "fluturi". Poze nu am dar iti pot spune ca am niste fluturi mai mititei care se pun in buchetele de pe masa, printre flori, se infig in burete sau pur si simplu se pun pe mijloc ei stand pe o sarmulita fina. Mai am si fluturi mari albi si visinii care sunt ptr decor.