PDA

Versiunea completa : Aroma

Pagini : 1 [2]

mi2009
09.09.2009, 09:18:51
Buna!
Noi cred ca vom merge pe alta varianta, pt ca mi se pare mai buna!!!
Aperitiv rece
ciorba sau supa
fel principal
tort
bufet suedez

ce ziceti?

lau_si
09.09.2009, 11:34:39
Eu am fost anul trecut la o nunta la care la sfarsit a avut bufet suedez (curcan, somon, ciolan...) si a fost super bun. Tuturor le-a placut. E o idee bun, zic eu.
Sa ne spui la ce pret iti ajunge meniul.

Laura

mi2009
09.09.2009, 12:00:02
Eu am fost anul trecut la o nunta la care la sfarsit a avut bufet suedez (curcan, somon, ciolan...) si a fost super bun. Tuturor le-a placut. E o idee bun, zic eu.
Sa ne spui la ce pret iti ajunge meniul.

Laura

cand va fi garta va scriu exact ce iau si cat va costa!

mi2009
23.09.2009, 10:10:27
Buna!
Am scapat!!! si a fost cea mai frumoasa nunta din lume!!!! Exact asa cum am planificat!
Mancarea a fost foarte buna si servita la timp. servirea ireprosabila. la final le-am lasat si chelnerilor bacsis. au fost si ei multumiti!
cafele sunt sigura ca s-au baut mai multe decat in factura trecute. am doar cuvinte de lauda, desi mi-a fost teama!

poze saptamana viitoare ca aici nu imi prea merge netul!

lau_si
23.09.2009, 15:25:07
Felicitari si casa de piatra!
Pe langa poze mai asteptam detaliile legate de meniul ales si pretul la care ai ajuns cu meniul.

Laura

sonia02gh
25.09.2009, 13:17:15
Felicitari! Casa de piatra!
Cat mi-as dori ca la final sa pot sa spun si eu ca a iesit nunta exact cum am planificat! Mai am insa de asteptat si de ma framantat ceva timp!
Asteptam poze si cat mai multe detalii despre sala.

lau_si
25.09.2009, 13:59:34
Felicitari! Casa de piatra!
Cat mi-as dori ca la final sa pot sa spun si eu ca a iesit nunta exact cum am planificat! Mai am insa de asteptat si de ma framantat ceva timp!
Asteptam poze si cat mai multe detalii despre sala.

Acum imi dau seama ca tu vei avea nunta pe 22.05 :smile:. Si eu mi-am dorit sa fie pe 22, dar din pacate pe cand am mers la sala era deja rezervat.

sonia02gh
26.09.2009, 10:11:21
Acum imi dau seama ca tu vei avea nunta pe 22.05 :smile:. Si eu mi-am dorit sa fie pe 22, dar din pacate pe cand am mers la sala era deja rezervat.

Sorry!
Sa stii ca noi am stat pe lista de asteptare din februarie pana in aprilie cand au inceput sa ia avansuri ptr 2010. Nu am tinut neaparat sa fie in 22, mai ales ca e ajun de Rusalii si am nevoie de dispensa pentru cununia relioasa, dar am vrut sa fie sambata si in mai si desi a fost prima zi in care s-au luat avansuri, numai asa am mai gasit.

Ballet
29.09.2009, 23:22:15
Fetelor, stati linistite, totul o sa fie bine. Eu cel putin sunt f multumita de toate serviciile, mancarea toata lumea a laudat-o, mesele noastre rotunde au incaput super bine(au fost 24 de mese de 10 persoane ), ospatarii f draguti , la fel ca si tot personalul.... Andreea in special, a fost foarte draguta si a facut tot posibilul sa iasa totul bine.
Daca aveti intrebari, va raspund cu mare placere. :)

sonia02gh
30.09.2009, 11:13:08
Fetelor, stati linistite, totul o sa fie bine. Eu cel putin sunt f multumita de toate serviciile, mancarea toata lumea a laudat-o, mesele noastre rotunde au incaput super bine(au fost 24 de mese de 10 persoane ), ospatarii f draguti , la fel ca si tot personalul.... Andreea in special, a fost foarte draguta si a facut tot posibilul sa iasa totul bine.

Ce bine de tine ca ai scapat!
Ma bucur sa aud ca totul a fost in regula din punctul de vedere al restaurantului. As vrea sa te intreb totusi cum a fost cu mesele rotunde? Cine s-a ocupat de schimbatul meselor din sala? Si ce se intampla cu mesele rotunde? Nu exista vre-o sansa sa le cumpere cei de la Aroma? Eu nu cred ca voi avea mai mult de 250 de invitati si m-ar tenta sa aleg mese rotunde, daca ei mi-ar oferii varianta asta.

sonia02gh
30.09.2009, 11:16:02

Aaaa... si inca ceva. Cand ai timp, da-ne niste detalii legate de meniu.

laurytad
27.01.2010, 09:01:57
ceva pareri despre aroma? si eu am nunta tot acolo

laurytad
09.02.2010, 12:48:38
a luat cineva bautura all inclusive de la aroma? nu au fost probleme....sa zica la un moment dat invitatilor ca nu mai este bautura?

anchy_b83
10.02.2010, 10:53:19
Draga Cami,

eu am fost anul trecut la o nunta acolo si mi s-a parut foarte ok: mancarea foarte buna, servirea ok adica a stat chelnerul ala tot pe noi, nu apucam sa golim bine paharul ca il si umplea la loc, sonorizarea a fost ok, cu mici intreruperi dar depinde si ce dj ai. Intr-adevar ringul de dans era neincapator la un moment dat. Un alt inconvenient d.p.m.d.v sunt stalpii grosi, nu aveam vizibilitate spre masa mirilor, per total mi s-a parut ok sala, aranjata cu bun gust :)
Sper sa fi fost de folos!
Numai bine!

AlexiaR
11.03.2010, 21:52:44
Draga Cami,

eu am fost anul trecut la o nunta acolo si mi s-a parut foarte ok: mancarea foarte buna, servirea ok adica a stat chelnerul ala tot pe noi, nu apucam sa golim bine paharul ca il si umplea la loc, sonorizarea a fost ok, cu mici intreruperi dar depinde si ce dj ai. Intr-adevar ringul de dans era neincapator la un moment dat. Un alt inconvenient d.p.m.d.v sunt stalpii grosi, nu aveam vizibilitate spre masa mirilor, per total mi s-a parut ok sala, aranjata cu bun gust :)
Sper sa fi fost de folos!
Numai bine!
Da, la Aroma e putin ciudat cu stalpii aceia grosi in mijloc, in rest e f ok totul.

Ballet
12.03.2010, 11:46:17
Aaaa... si inca ceva. Cand ai timp, da-ne niste detalii legate de meniu.
Ti-am mai dat detalii legat de meniu? Nu-mi amintesc, imi pare rau...
Zi-mi ce vrei sa afli si-ti spun . :*

sonia02gh
12.03.2010, 15:02:38
Ti-am mai dat detalii legat de meniu? Nu-mi amintesc, imi pare rau...
Zi-mi ce vrei sa afli si-ti spun . :*

nu mai tin minte, dar stai linistita ca ieri am fost la aroma si am obtinut cateva noutati.
pentru cine este interesat de local, este bine de stiut ca inca se lucreaza la pretul meniurilor noi, care vor fi usor majorate. fata de anul trecut am aflat ca meniul minim este 135 ron. nu ma asteptam sa iesim mai ieftin de atat, dar nici nu stiam ca exista un astfel de plafon minim. de asemenea, a crescut pretul la bautura all inclusive, si anume 55 ron/persoana. chiria este tot 1500 ron, iar chelnerii tot 100 ron/chelner (min 1 chelner la 15 pers.), sau 150 ron/chelner, daca nunta este noaptea.
se pare ca fac si mese rotunde de max. 10 persoane si ca in aceasta formula vor incapea aprox. 240 persoane.
prima nunta din acest an este in 17 aprilie, deci cine este interesat sa vada sala decorata, poate sa treaca atunci pe acolo.
cam atat deocamdata.
va tin la curent.

Ballet
12.03.2010, 15:05:34
nu mai tin minte, dar stai linistita ca ieri am fost la aroma si am obtinut cateva noutati.
pentru cine este interesat de local, este bine de stiut ca inca se lucreaza la pretul meniurilor noi, care vor fi usor majorate. fata de anul trecut am aflat ca meniul minim este 135 ron. nu ma asteptam sa iesim mai ieftin de atat, dar nici nu stiam ca exista un astfel de plafon minim. de asemenea, a crescut pretul la bautura all inclusive, si anume 55 ron/persoana. chiria este tot 1500 ron, iar chelnerii tot 100 ron/chelner (min 1 chelner la 15 pers.), sau 150 ron/chelner, daca nunta este noaptea.
se pare ca fac si mese rotunde de max. 10 persoane si ca in aceasta formula vor incapea aprox. 240 persoane.
prima nunta din acest an este in 17 aprilie, deci cine este interesat sa vada sala decorata, poate sa treaca atunci pe acolo.
cam atat deocamdata.
va tin la curent.
La fel era si anul trecut. :) Noi am platit cam atata cu tot cu bufetul suedez de la final. Deci mancarea a fost destul de multa...

MedaT
12.03.2010, 21:07:53
cam atat deocamdata.
va tin la curent.

Am primit azi preturile pt 2010 la Aroma. Sunt cam la fel; foarte mici modificari. La bautura au redus pretul la 50 lei.

sonia02gh
15.03.2010, 13:37:43
Am primit azi preturile pt 2010 la Aroma. Sunt cam la fel; foarte mici modificari. La bautura au redus pretul la 50 lei.

am vazut si eu meniurile ptr 2010. intr-adevar nu sunt diferente mari, iar bautura all inclusive a ramas la 50 ron/persoana ca si anul trecut.

mi2009
22.03.2010, 10:27:46
Si eu am avut nunta acolo.
Ne-a placut enorm, plus ca toti invitatii au fost foarte multumiti si au zis ca asemenea local nici nu au mai vazut.
Si eu vorbesc din experienta proprie de miresica.
Acuma, in ce priveste furatul, nu stiu, dar cred ca nu am fost furati.8-}

noi am luat imediat dupa nunta tariile cu noi. restul au ramas acolo. dar de ex jack au ramas 11 sticle din 25...deci ma gand ca nu s-a furat! ca mi se pare ok la 200 de pers sa se bea 14 sticle. clar ca au mai ramas resturi in cateva sticle si ni le-au pus pe o masuta, dar le-am lasat acolo!;))

pufulet2009
25.03.2010, 10:28:34
eu o sa merg la o nunta la aroma in mai, o sa vad cum este acum acolo.

sonia02gh
25.03.2010, 13:00:01
eu o sa merg la o nunta la aroma in mai, o sa vad cum este acum acolo.

in cat mai? chiar m-ar ajutat o parere, daca e inainte de 22 mai.

sonia02gh
26.03.2010, 15:16:54
fetelor, ce parere aveti daca as inlocui aperitivul cald cu o supa/ciorba?

pufulet2009
26.03.2010, 17:19:09
in cat mai? chiar m-ar ajutat o parere, daca e inainte de 22 mai.
In 15 mai merg la aroma

diannaa
26.03.2010, 19:26:41
la noi nu prea se obisnuieste, mai ales la nunti de zi....nu stiu ce sa zic, mai bine lasa aperitivul cald totusi, eu ca invitat prefer asa

dianadidi
26.03.2010, 19:56:34
Si la noi cred ca o sa fie supa, avem multi invitati de la SM si acolo asa se obisnuieste, dar noi dam supa in plus, in niciun caz nu inlocuim aperitivul cald:-<

roxana
27.03.2010, 10:41:57
si noi am servit ciorba la nunta, dar a fost dupa aperitivul cald, am renuntat la al 4-lea fel, cel de dupa tort
nu-ti recomand nici eu sa inlocuiesti

mi2009
28.03.2010, 13:11:32

eu asa am facut!asta pt ca stiam ce invitati voi avea si ca asteapta o ciorba calda! felul 4 am avut bufet suedez.. eu zic ca a fost foarte bine.

depinde tare mult de ce invitati ai. asta voi trebuie sa stiti.

la starea civila (cu 2 zile inainte tot la aroma) am ales o ciorba de pui a la grec si la nunta o ciorbita de vacuta cu smantana si ardei iute!

sonia02gh
29.03.2010, 16:22:58
eu asa am facut!asta pt ca stiam ce invitati voi avea si ca asteapta o ciorba calda! felul 4 am avut bufet suedez.. eu zic ca a fost foarte bine.

depinde tare mult de ce invitati ai. asta voi trebuie sa stiti.

la starea civila (cu 2 zile inainte tot la aroma) am ales o ciorba de pui a la grec si la nunta o ciorbita de vacuta cu smantana si ardei iute!

dupa cum am banuit, parerile sunt impartite. si eu ma gandesc sa dau felul 4 bufet suedez. tinand cont ca este ceva mai special, nu as renunta la felul 4. totusi, mi se pare cam mult sa dau si ciorba si aperitiv cald. vom mai analiza problema.
multumesc mult de sfaturi.:*

mi2009
30.03.2010, 09:05:20
dupa cum am banuit, parerile sunt impartite. si eu ma gandesc sa dau felul 4 bufet suedez. tinand cont ca este ceva mai special, nu as renunta la felul 4. totusi, mi se pare cam mult sa dau si ciorba si aperitiv cald. vom mai analiza problema.
multumesc mult de sfaturi.:*

dupa cum am scris conteaza foarte mult ce invitati ai!eu am renuntat la aperitiv cald!spor la alegere!

andi5
27.04.2010, 09:06:09
Buna fetelor! La anul voi avea si eu nunta la Aroma. Am platit ieri avansul pt sala. Am avut de ales intre restaurant Belvedere si Aroma...pana la urma ne-am hotarat sa ramanem aici...sper sa fie intr-un ceas bun;))...saptamanile acestea ar trebui sa mergem sa vedem sala aranjata. Am vayut-o aranjata doar in poze...mai este timp pana la anul..inca nu incep sa ma stresez;))

sonia02gh
07.06.2010, 16:37:36
Buna fetelor! La anul voi avea si eu nunta la Aroma. Am platit ieri avansul pt sala. Am avut de ales intre restaurant Belvedere si Aroma...pana la urma ne-am hotarat sa ramanem aici...sper sa fie intr-un ceas bun;))...saptamanile acestea ar trebui sa mergem sa vedem sala aranjata. Am vayut-o aranjata doar in poze...mai este timp pana la anul..inca nu incep sa ma stresez;))

Ai facut o alegere buna...cel putin asta e parerea mea. Am avut si eu nunta acolo acum doua saptamani si sunt foarte multumita de cum au decurs lucrurile. Chiar nu pot sa reprosez nimic restaurantului.

mi2009
07.06.2010, 18:24:56
Ai facut o alegere buna...cel putin asta e parerea mea. Am avut si eu nunta acolo acum doua saptamani si sunt foarte multumita de cum au decurs lucrurile. Chiar nu pot sa reprosez nimic restaurantului.

Casa de piatra !!!! si multa fericire!
ma bucur ca ai avut o nunta frumoasa..poze nu ai??????????

MedaT
07.06.2010, 21:39:38

Casa de piatra si multa fericire. Ma bucur ca ai fost multumita. Si eu astept sa vad poze:D.

larisa1984
07.06.2010, 21:43:50
si cam la cat ai ajuns cu meniul? o prietena face si ea acolo, si as vrea sa ii spun. mersi si felicitari si casa de piatra.

sonia02gh
08.06.2010, 16:28:01
si cam la cat ai ajuns cu meniul? o prietena face si ea acolo, si as vrea sa ii spun. mersi si felicitari si casa de piatra.

multumesc fetelor de urari. poze voi avea in curand.
meniul a costat 135 ron, dar am inlocuit aperitivul cald cu supa, ca altfel era cam cu 20 ron mai scump. felul final a fost bufetul suedez propus de ei, care a fost foarte apreciat de invitati. am mai platit 8 ron/invitat ptr ca nu am luat bautura de la ei, plus chirie sala si taxa chelneri.

mi2009
08.06.2010, 18:01:29
multumesc fetelor de urari. poze voi avea in curand.
meniul a costat 135 ron, dar am inlocuit aperitivul cald cu supa, ca altfel era cam cu 20 ron mai scump. felul final a fost bufetul suedez propus de ei, care a fost foarte apreciat de invitati. am mai platit 8 ron/invitat ptr ca nu am luat bautura de la ei, plus chirie sala si taxa chelneri.

asa a fost si la noi, dar eu zic ca am comandat cam putin..am luat 50% din portii si a fost la limite..adica a mai ramas, dar nu foarte mult!!! Eu zic ca mai bine luam 70%

sonia02gh
09.06.2010, 14:22:25
asa a fost si la noi, dar eu zic ca am comandat cam putin..am luat 50% din portii si a fost la limite..adica a mai ramas, dar nu foarte mult!!! Eu zic ca mai bine luam 70%

noi am comandat ptr 60% din invitati si ni s-a parut ca a fost la limita. probabil ca ai dreptate cu 70%. asta depinde si de cata lume pleaca acasa la ora aia.

mi2009
09.06.2010, 16:47:09
noi am comandat ptr 60% din invitati si ni s-a parut ca a fost la limita. probabil ca ai dreptate cu 70%. asta depinde si de cata lume pleaca acasa la ora aia.

se poate, dar eu cred ca arata asa de bine incat iti e asa de pofta si iei in farfurie si mananci..nu neaparat ca iti e foame!:-p

andi5
14.07.2010, 16:27:45
Sunt miresici care au avut anul acesta nunta la Aroma?...Nu puneti niste poze cu sala pt noi cele de anul viitor...astept sa imi vin inspiratia:D...nu am apucat sa merg la sala decat o singura data. Am mai vazut poze cu sala de la prietene care au avut deja nunta, insa vreau sa vad si mai multe...plssss

MedaT
14.07.2010, 19:32:40
Sunt miresici care au avut anul acesta nunta la Aroma?...Nu puneti niste poze cu sala pt noi cele de anul viitor...astept sa imi vin inspiratia:D...nu am apucat sa merg la sala decat o singura data. Am mai vazut poze cu sala de la prietene care au avut deja nunta, insa vreau sa vad si mai multe...plssss

In curand...
Asa ca o info de sapt viitoare se majoreaza preturile la meniu.

andi5
14.07.2010, 21:02:57
In curand...

Ufff...era clar cu majorarea aceasta de TVA...asta e...traim in Romania si ne ocupa tot timpul

sonia02gh
21.07.2010, 22:50:19

poze aroma. :-)

andi5
24.07.2010, 08:06:43
poze aroma. :-)

Mi-a placut ce am vazut...foarte mult..mai ai?:-":D cu cine ati lucrat la partea de aranjamente? Pls trimite-mi un mesaj pe pm. multumesc

sonia02gh
24.07.2010, 09:27:05
Mi-a placut ce am vazut...foarte mult..mai ai?:-":D cu cine ati lucrat la partea de aranjamente? Pls trimite-mi un mesaj pe pm. multumesc

multumesc. ti-am rapuns pe pm

MedaT
26.07.2010, 22:41:39
A trecut si nunta mea asa ca revin cu impresii.
Personalul de la aroma este absolut superb; foarte atenti chelnerii, isi merita toti banii. Mancarea a fost foarte buna, toata lumea a laudat-o. Si au fost super ok si cu restul aspectelor. Revin cu poze cand le primesc.

AndreeaCo
27.07.2010, 11:38:21
Personalul de la aroma este absolut superb; foarte atenti chelnerii, isi merita toti banii. Mancarea a fost foarte buna, toata lumea a laudat-o. Si au fost super ok si cu restul aspectelor. Revin cu poze cand le primesc.

Ateptam poze :DDDDCum a fost tortul?? :DDDD Casa de piatra my dear.Ma bucur ca ai avut o nunta de vis!

MedaT
27.07.2010, 12:34:44
Ateptam poze :DDDDCum a fost tortul?? :DDDD Casa de piatra my dear.Ma bucur ca ai avut o nunta de vis!

Poze am pus la miresici de iulie. Tortul a fost minunat, a ramas doar un minitortulet.

anca_87
27.07.2010, 13:17:16

Casa de piatra si multa fericire! Tortul arata foarte bine!La fel si voi!
Felicitari!

AdinutzaF
09.09.2010, 13:17:06
In curand...

Stiti cumva cat au ajuns preturile la meniuri al Aroma? M-ar interesa si daca au alte conditii pe care le impun; cei care ati facut acolo va rog sa ma ajutati cu informatii..

Multumesc,
A

andi5
09.09.2010, 14:16:24
Stiti cumva cat au ajuns preturile la meniuri al Aroma? M-ar interesa si daca au alte conditii pe care le impun; cei care ati facut acolo va rog sa ma ajutati cu informatii..

Multumesc,
A

Conditia principala este sa ai 200 de persoane la nunta. Daca ai mai putin tot 200 de meniuri platesti. nU stiau daca stiai acest lucru sau nu. Daca aduci bautura din afara, platesti taxa de servire de 8 roni/persoana. PLus ca mai au anumite firme de decoratiuni cu care au contract, insa se poate semna si cu altele. Contractele se incheie intre firma si restuarant, nu intre miri si firma, ca sa nu fie probleme la partea de "dezastru" de dupa...daca mai imi amintesc ceva iti mai zic...

AdinutzaF
09.09.2010, 16:19:49
Conditia principala este sa ai 200 de persoane la nunta. Daca ai mai putin tot 200 de meniuri platesti. nU stiau daca stiai acest lucru sau nu. Daca aduci bautura din afara, platesti taxa de servire de 8 roni/persoana. PLus ca mai au anumite firme de decoratiuni cu care au contract, insa se poate semna si cu altele. Contractele se incheie intre firma si restuarant, nu intre miri si firma, ca sa nu fie probleme la partea de "dezastru" de dupa...daca mai imi amintesc ceva iti mai zic...

Ai putea sa-mi zici intre ce sume variaza meniurile? Tu ai luat bauturile de la ei?

MedaT
09.09.2010, 18:08:02
Ai putea sa-mi zici intre ce sume variaza meniurile? Tu ai luat bauturile de la ei?

Meniu variaza in functie de ce vrei tu sa ai. Iti dau 5 variante de meniu pe care poti sa la combini cum vrei tu. Eu nu am ales varianta standard, ci le-am combinat. Poti sa ceri eventual o oferta pt ca stiu ca dupa ce am avut eu nunta au marit preturile din cauza tva-ului.

andi5
09.09.2010, 19:00:30

Eu nu am avut inca nunta, am de abia anul viitor:))...ti-am scris doar ce conditii ne-au pus noua. Sunt cam 5 variante de meniu, stiu ca ne-a zis ca trebuie sa fie minim 135 roni...dar acest lucru era in aprilie cand am luat noi sala...cred ca intr-adevar s-au mai schimbat lucrurile avand in vedere situatia "fericita" din tara aceasta...poate te pot ajuta fetele care au avut vara acesta nunta

ATH
18.11.2010, 22:52:57
Chit ca lipsesc o multime de lucruri elementare, admir tenacitatea si prezenta de spirit a celor de la Aroma! Minim 200 persoane! Minim 135 ron! Exclusivitati insirate pe ata!
Asta inseamna sa stii ce faci, sa ai convingerea ca ai un cuvant de spus in domeniu!
Cand clientul e tuns, acesta se crede la stilist!

mi2009
19.11.2010, 21:36:53
Chit ca lipsesc o multime de lucruri elementare, admir tenacitatea si prezenta de spirit a celor de la Aroma! Minim 200 persoane! Minim 135 ron! Exclusivitati insirate pe ata!
Asta inseamna sa stii ce faci, sa ai convingerea ca ai un cuvant de spus in domeniu!

ce lipseste dupa parerea ta? sau altfel intrebat care sunt lucrurile elementare care lipsesc???

deocamdata asa este cererea de mare in Ro incat rest pot sa puna conditii si asa sa isi selecteze clientela. daca pot de ce nu? e clar ca daca nu iei tu ia altul. cel putin atata timp cat rezervarile se fac cu ani si luni inainte. plus ca conditiile sunt spuse de la inceput si nu sunt ascunse.

oricum nu inteles de ce ai scris cele de mai sus. ca nunta vad ca ai avut deja si ..nu inteleg sensul.

mi2009
23.11.2010, 19:34:14
[]

daca tu zici ca se spala din butoaie poate asa o fi si nu stim noi!

la chestia cu evaporatul te contrazic. mie nu mi-a lipsit nimic (si a ramas la bautura ca aveau de unde sa se evapore)...
fiecare cu parerea lui!

MedaT
23.11.2010, 20:15:46
daca tu zici ca se spala din butoaie poate asa o fi si nu stim noi!

la chestia cu evaporatul te contrazic. mie nu mi-a lipsit nimic (si a ramas la bautura ca aveau de unde sa se evapore)...
fiecare cu parerea lui!
Culmea ca nici mie nu mi-a lipsit nimic si a ramas si la noi multa bautura. Toata bautura dusa de noi a fost trecuta pe o lista, la finalul nuntii s-au numarat sticlele consumate, sticlele incepute si sticlele goale, iar dupa 2 zile exact tot atatea au fost. Au ramas fructe si le-am primit inapoi.
Cat despre spalatul in butoaie no comment.
Oricum doamna ATH are cate o parere pt fiecare restaurant sau sala de nunti; imi vine greu sa cred ca cineva a fost chiar la toate salile de nunti din Cluj.

alexalia
25.11.2010, 12:39:38
Culmea ca nici mie nu mi-a lipsit nimic si a ramas si la noi multa bautura. Toata bautura dusa de noi a fost trecuta pe o lista, la finalul nuntii s-au numarat sticlele consumate, sticlele incepute si sticlele goale, iar dupa 2 zile exact tot atatea au fost. Au ramas fructe si le-am primit inapoi.
Cat despre spalatul in butoaie no comment.
Oricum doamna ATH are cate o parere pt fiecare restaurant sau sala de nunti; imi vine greu sa cred ca cineva a fost chiar la toate salile de nunti din Cluj.

mai nou orice restaurant care se respecta nu mai fura... si de N... se auzeau tot felul de povesti si se mai aud de la gurile rau voitoare... dar ca si la aroma, primesti inapoi tot ce ai dus... asa ca n-are rost! Cand toate miresicile care au avut nunta acolo lauda localul vine cineva care spune ca nu, ca se fura... eu cred ca mult mai mult conteaza parerea fetelor care au avut deja nunta acolo:)>-

Ralara
01.12.2010, 20:59:21
ceau miresicilor romance si "LA MULTI ANI"!
In ce culori v-ati decorat sala? Ati ales in functie de portocaliul candelabrelor?:-" Oare cum arata cu decor pe portocaliu, auriu, crem... etc. Nu stiu ce sa aleg!!!;))8-|

andi5
02.12.2010, 17:33:36

Da intr-adevar au niste exclusivitati insa nu sunt nu stiu cat de diferite fata de alte restaurante din Cluj...de ex si la Transilvania (sau Belvedere...niciodata nu stiu cum e pt ca le tot schimba) iti impun meniu minim de 200 roni..ca alegi sa consumi mai putin, problema ta tot atat platesti. Si mai sunt si altele. Restaurantele isi permit sa puna astfel de conditii pt ca stiu ca in spatele tau mai sunt poate 5-6 cupluri care asteapta (noua la sala ne-a zis ca am gasit ultima sambata de anul viitor...asta era in aprilie...desi nu stiu daca a fost adevarat sau doar o strategie). Ideea e sa stii ce vrei, in ce buget vrei sa te incadrezi si alegi un restaurant pe masura...cu mai multe sau mai putine conditii. Stiu ca au conditii dar nu mi se par chiar asa exagerate...caci daca ar fi probabil nu ar mai avea pe nimeni...

andi5
02.12.2010, 17:34:53
ceau miresicilor romance si "LA MULTI ANI"!
In ce culori v-ati decorat sala? Ati ales in functie de portocaliul candelabrelor?:-" Oare cum arata cu decor pe portocaliu, auriu, crem... etc. Nu stiu ce sa aleg!!!;))8-|

Eu am ales pasteluri:D...pt ca maroul din sala este puternic si prezent peste tot (diverse nuante), plus accentele portocalii ale candelabrelor...asa ca nu are rost sa vin si eu cu inca niste culori puternice

Ralara
02.12.2010, 18:03:44
Da intr-adevar au niste exclusivitati insa nu sunt nu stiu cat de diferite fata de alte restaurante din Cluj...de ex si la Transilvania (sau Belvedere...niciodata nu stiu cum e pt ca le tot schimba) iti impun meniu minim de 200 roni..ca alegi sa consumi mai putin, problema ta tot atat platesti. Si mai sunt si altele. Restaurantele isi permit sa puna astfel de conditii pt ca stiu ca in spatele tau mai sunt poate 5-6 cupluri care asteapta (noua la sala ne-a zis ca am gasit ultima sambata de anul viitor...asta era in aprilie...desi nu stiu daca a fost adevarat sau doar o strategie). Ideea e sa stii ce vrei, in ce buget vrei sa te incadrezi si alegi un restaurant pe masura...cu mai multe sau mai putine conditii. Stiu ca au conditii dar nu mi se par chiar asa exagerate...caci daca ar fi probabil nu ar mai avea pe nimeni...
ultima sambata? eu am fost in septembrie si am inteles ca mai aveau disponibila data de 3 Septembrie, data pe care de fapt am si rezervat-o, inca o sambata parca si cam atat. Dar nu mai pot spune sigur. E posibil sa ne fi zis si noua ca e singura/ultima sambata:|

ATH
02.12.2010, 18:03:52
Cand am spus ca admir marketingul made by Aroma, vorbeam ultraserios! Le-am fost clienta in nenumarate randuri, de pe vremea cand gateau la un aragaz de uz casnic!
Apoi, faptul ca-si cunosc atuurile si-si pot impune conditiile, nu e un lucru de apreciat?
Toate salile de nunti isi fac ofertele catre alti clienti dupa oferta Aroma! Ia sa coboare ei preturile, ai sa vezi&auzi falimente rasunatoare!
A fi obiectiva, nu e un lucru rau! Si nici a cunoaste, pentru ca, vorba proverbului, "cunoasterea inseamna putere!"

Ralara
02.12.2010, 18:05:39
Eu am ales pasteluri:D...pt ca maroul din sala este puternic si prezent peste tot (diverse nuante), plus accentele portocalii ale candelabrelor...asa ca nu are rost sa vin si eu cu inca niste culori puternice
:-? nu zici tu rau... si cam ce pasteluri... :D

Ralara
02.12.2010, 18:12:56
Cand am spus ca admir marketingul made by Aroma, vorbeam ultraserios! Le-am fost clienta in nenumarate randuri, de pe vremea cand gateau la un aragaz de uz casnic!
Apoi, faptul ca-si cunosc atuurile si-si pot impune conditiile, nu e un lucru de apreciat?
Toate salile de nunti isi fac ofertele catre alti clienti dupa oferta Aroma! Ia sa coboare ei preturile, ai sa vezi&auzi falimente rasunatoare!
A fi obiectiva, nu e un lucru rau! Si nici a cunoaste, pentru ca, vorba proverbului, "cunoasterea inseamna putere!"
ATH, tu cand ai nunta? sau ai avut-o? ti-e setat anul 2001. :)
In alta ordine de idei nu am terminat eu Marketing dar pot spune ca un marketing sanatos nu e neaparat unul mincinos. Iar sa nu-i oferi unei mirese la restaurantul pe care il prefera o data pe care ea o doreste (vara) si sa-i spui ca exista o singura data/2 disponibile din care sa aleaga (toamna)... pai eu nu sunt de acord deloc!:)>- Sper totusi ca nu a fost asta situatia in cazul meu si chiar nu mai aveau alta zi de sambata disponibila:x

ATH
02.12.2010, 18:21:57
ATH, tu cand ai nunta? sau ai avut-o? ti-e setat anul 2001. :)
In alta ordine de idei nu am terminat eu Marketing dar pot spune ca un marketing sanatos nu e neaparat unul mincinos. Iar sa nu-i oferi unei mirese la restaurantul pe care il prefera o data pe care ea o doreste (vara) si sa-i spui ca exista o singura data/2 disponibile din care sa aleaga (toamna)... pai eu nu sunt de acord deloc!:)>-

Ce suparare sa si faci?
Zambesc... Fiecare cu chichitele lui! Esti suparata ca-si umplu mai intai zilele de toamna? Nu merita! Si altundeva te poti simti printesa!

alexalia
02.12.2010, 18:52:31

Asta mi se pare o exagerare destul de mare... sper sa nu se supere pe mine miresicile care au avut si vor avea nunta la Aroma, dar mie nu mi-a placut deloc sala cand mi-am cautat restaurant de nunta!!! Cred ca e exagerat sa zici ca toti isi fac oferta dupa Aroma... Afirmatia ta suna ceva de genul.... restaurantul acesta e cel mai tare din parcare!!! Ceea ce sorry, dar nu e asa. O fi in top, dar mai sunt si altele...

Ralara
02.12.2010, 19:18:54
Asta mi se pare o exagerare destul de mare... sper sa nu se supere pe mine miresicile care au avut si vor avea nunta la Aroma, dar mie nu mi-a placut deloc sala cand mi-am cautat restaurant de nunta!!! Cred ca e exagerat sa zici ca toti isi fac oferta dupa Aroma... Afirmatia ta suna ceva de genul.... restaurantul acesta e cel mai tare din parcare!!! Ceea ce sorry, dar nu e asa. O fi in top, dar mai sunt si altele...
eu m-am suparat:* Doar gusturile nu se discuta, mie atat de mult mi-a placut...<:-P

alexalia
03.12.2010, 09:18:44
eu m-am suparat:* Doar gusturile nu se discuta, mie atat de mult mi-a placut...<:-P

vroiam sa subliniez altceva nu sa va suparati pe mine... clar ca gusturile nu se discuta... doar ca doamna/domnisoara ATH face afirmatii putin cam exagerate... mai ales la restaurante!

Ralara
03.12.2010, 09:52:06
vroiam sa subliniez altceva nu sa va suparati pe mine... clar ca gusturile nu se discuta... doar ca doamna/domnisoara ATH face afirmatii putin cam exagerate... mai ales la restaurante!
dar eu am glumit!! am inteles ce ai vrut sa subliniezi si doar de asta am scris ca gusturile nu se discuta:) Esti o scumpa.

MedaT
03.12.2010, 10:26:16
Precum ziceam ATH are cate o parere despre fiecare restaurant din Cluj.
Sala de exemplu mie nu imi place in mod special, adica stiu ca ar fi putut sa arate mai bine, dar am ales pt locatie si pt servire&co.
Ralara noi nu am gasit loc decat duminica la Aroma, asa ca eu zic sa te bucuri ca ai gasit sambata. Nu cred ca e in interesul lor sa te minta.

alexalia
03.12.2010, 11:03:43
dar eu am glumit!! am inteles ce ai vrut sa subliniezi si doar de asta am scris ca gusturile nu se discuta:) Esti o scumpa.

>:D< esti o draguta:) Sincer livada aia e minunata! Ca si locatie din punctul asta de vedere rulez... cat despre data si eu zic sa nu te stresezi ca te-au mintit sau alte chestii de genul! Data pe care ti-ai ales-o are multe avantaje pe care nu le ai in toiul verii (gen nu o sa fie cald de sa nu poti respira si dupa 30' de stat in soare sa curga apa pe tine... plus ca in ultimii ani, la inceput de septembrie, vremea a fost frumoasa). Eu daca nu as fi fost conditionata de unde lucrez cu concediul probabil m-as fi gandit sa-mi fac nunta in septembrie sau mai tocmai in ideea sa nu fie asa de cald.

Un alt aspect... cand am fost sa-mi caut sala cam peste tot mi-au aratat agenda cu datele libere (eu mi-am cautat in noiembrie 2008 pentru vara lui 2009)... deci cam toti au fost transparenti... si mai ales un restaurant cu o anume reputatie nu cred ca-si permite sa-si minta clientii.

Ralara
03.12.2010, 11:39:43
>:D< esti o draguta:) Sincer livada aia e minunata! Ca si locatie din punctul asta de vedere rulez... cat despre data si eu zic sa nu te stresezi ca te-au mintit sau alte chestii de genul! Data pe care ti-ai ales-o are multe avantaje pe care nu le ai in toiul verii (gen nu o sa fie cald de sa nu poti respira si dupa 30' de stat in soare sa curga apa pe tine... plus ca in ultimii ani, la inceput de septembrie, vremea a fost frumoasa). Eu daca nu as fi fost conditionata de unde lucrez cu concediul probabil m-as fi gandit sa-mi fac nunta in septembrie sau mai tocmai in ideea sa nu fie asa de cald.

Un alt aspect... cand am fost sa-mi caut sala cam peste tot mi-au aratat agenda cu datele libere (eu mi-am cautat in noiembrie 2008 pentru vara lui 2009)... deci cam toti au fost transparenti... si mai ales un restaurant cu o anume reputatie nu cred ca-si permite sa-si minta clientii.
e perfecta data mea<:-P

andi5
03.12.2010, 11:52:53
Acuma nu stiu daca ne-au mintit sau nu...nu mai conteaza..important e ca avem datele...si pentru fiecare din noi sunt perfecte. Orice sala zic eu are si plusuri si minusuri...noi am ales Aroma pentru faptul ca e in natura, pt mancare...pt o gramada de motive (ne place cum se vede Clujul de sus, etc.). Stiu ca sunt si defecte dar ce mai conteaza...o nunta minunata sa avem toate...

MedaT
03.12.2010, 12:15:11
Acuma nu stiu daca ne-au mintit sau nu...nu mai conteaza..important e ca avem datele...si pentru fiecare din noi sunt perfecte. Orice sala zic eu are si plusuri si minusuri...noi am ales Aroma pentru faptul ca e in natura, pt mancare...pt o gramada de motive (ne place cum se vede Clujul de sus, etc.). Stiu ca sunt si defecte dar ce mai conteaza...o nunta minunata sa avem toate...
Asta e ce conteaza.
Nu cred ca exista sala perfecta. Tot timpul sunt plusuri si minusuri. Nu cred ca am citit pe forum despre un restaurant si sa gasesc doar pareri pozitive.

melinda21
03.12.2010, 13:49:59
Asta e ce conteaza.
Nu cred ca exista sala perfecta. Tot timpul sunt plusuri si minusuri. Nu cred ca am citit pe forum despre un restaurant si sa gasesc doar pareri pozitive.

aici ai dreptate, noi anul trecut am avut banchetul la Aroma si a fost superb, mai ales dupa se s-a inserat
sincer eu am fost super multumita de Premier, mi-au satisfacut toate poftele, servirea a fost ireprosabila

Alessandraa
07.12.2010, 18:42:44
sa vezi ce repede trece timpul... numa te trezesti ca mai ai o saptamana pana la nunta;;) ufff... iarasi suntem un pic off topic:D

Miresici, m-ati mai linistit putin.. nu am citit nimic de rau despre servire, desi auzisem in principal chestii urate, gen mancare sleita, fructe care nu erau proaspete si furt la bautura. Sa fi fost doar gurile rele? :-?

alinaoltean
07.12.2010, 20:31:41
Miresici, m-ati mai linistit putin.. nu am citit nimic de rau despre servire, desi auzisem in principal chestii urate, gen mancare sleita, fructe care nu erau proaspete si furt la bautura. Sa fi fost doar gurile rele? :-?

parerea mea e foarte buna despre aroma eu am avut banchetul aici iar mancarea a fost foarte buna iar depre furtul la bautura sau fructele care nu sunt proaspete se poate intampla oriunde si oricui desi nu cred ca s-ar preta la asa ceva sincer, asa ca nu iti mai face griji:)

mi2009
07.12.2010, 20:33:44

si eu am auzit aceleasi lucruri inainte de nunta. la noi servirea a fost impecabila ( si noi suntem foarte pretentiosi si multi dintre invitatii nostri au fost din strainatate), mancarea foarte buna si servita la orele prestabilite. de bautura la noi nu s-a furat. multe dintre tarii le.am luat noaptea dupa nunta, dar a mai ramas coniac, tuica, vin, bere...etc acolo si tot atatea au fost si luni cand ne-am dus dupa ele.

asa ca va fi totul ok!

MedaT
07.12.2010, 21:08:54
Ma bucur ca te-ai linistit. Nu puteam sa iti raspund pe celalalt topic pt ca era total off.
Noi suntem tare pretentiosi in ceea ce priveste mancarea, mai ales sotul meu, dar nu am avut nimic de comentat la mancare. Atat ca a fost cam multa8-}. Servirea a fost exceptionala, atat de multumiti am fost incat fiecare chelner a primit un bacsis generos. Noi am lasat si taria acolo si tot acolo am gasit-o. Fructele le-am cumparat noi si stiu ca in general cam asa se face, asa ca daca fructele nu erau proaspete e vina cui le-a cumparat. Noi de exemplu le-am cumparat cu 1 zi inainte de nunta, desi aveam alte chestii pe cap, nu sa umblam dupa fructe, dar am vrut noi sa ne asiguram ca totul e ok.
Si eu am auzit multe despre Aroma si despre Andreea, dar am ajuns la concluzia ca nici una dintre persoanele respective nu a avut contact direct cu cei de acolo.

Alessandraa
09.12.2010, 12:02:35
Ma bucur ca te-ai linistit. Nu puteam sa iti raspund pe celalalt topic pt ca era total off.
Noi suntem tare pretentiosi in ceea ce priveste mancarea, mai ales sotul meu, dar nu am avut nimic de comentat la mancare. Atat ca a fost cam multa8-}. Servirea a fost exceptionala, atat de multumiti am fost incat fiecare chelner a primit un bacsis generos. Noi am lasat si taria acolo si tot acolo am gasit-o. Fructele le-am cumparat noi si stiu ca in general cam asa se face, asa ca daca fructele nu erau proaspete e vina cui le-a cumparat. Noi de exemplu le-am cumparat cu 1 zi inainte de nunta, desi aveam alte chestii pe cap, nu sa umblam dupa fructe, dar am vrut noi sa ne asiguram ca totul e ok.
Si eu am auzit multe despre Aroma si despre Andreea, dar am ajuns la concluzia ca nici una dintre persoanele respective nu a avut contact direct cu cei de acolo.

Vai, sper sa fie totul bine, daca nu .. innebunesc:D

mi2009
10.12.2010, 16:47:40

sigur va fi bine! asa ca nu te mai stresa!dar asa am fost si noi!
si noi am luat fructele vineri inainte de nunta si le-am spalat noi!

alinaoltean
10.12.2010, 19:10:09

nu iti mai face atatea griji!vei vedea ca totul va fi foarte bine si va fi o zi de neuitat!>:D<:*

pantofiorulrosu
10.01.2011, 18:51:17
Salut fetelor,
Sunt noua aici dar am citit tot ce s-a scris pana acum. :) Si eu am nunta la Aroma anul acesta si am vazut cateva variante de meniu si preturile lor. Am inteles ca imi pot alcatui singura meniul combinand mai multe variante, doar ca singura conditie e sa ma incadrez intr-o suma minima de persoana (impusa de restaurant).
o:-)
Mie totusi imi pare destul de putina mancare in oferta lor, adica doar aperitiv + gustare calda + preparat de baza. Ma refer aici atat la gramaje cat si la numar. Voi ce parere aveti?

Stiti din experienta voastra daca accepta sa adaugi ciorba/bufet suedez/sarmale in pretul minim de meniu (adica nu platit in plus)? Ma astept sa fie flexibili in sensul acesta deoarece sunt foarte buni. Voi ce stiti? Nu as vrea sa ajung numai cu mancarea la 190 ron de persoana.

Multumesc

MedaT
10.01.2011, 20:03:49
Salut fetelor,
Sunt noua aici dar am citit tot ce s-a scris pana acum. :) Si eu am nunta la Aroma anul acesta si am vazut cateva variante de meniu si preturile lor. Am inteles ca imi pot alcatui singura meniul combinand mai multe variante, doar ca singura conditie e sa ma incadrez intr-o suma minima de persoana (impusa de restaurant).
Mie totusi imi pare destul de putina mancare in oferta lor, adica doar aperitiv + gustare calda + preparat de baza. Ma refer aici atat la gramaje cat si la numar. Voi ce parere aveti?

Stiti din experienta voastra daca accepta sa adaugi ciorba/bufet suedez/sarmale in pretul minim de meniu (adica nu platit in plus)? Ma astept sa fie flexibili in sensul acesta deoarece sunt foarte buni. Voi ce stiti? Nu as vrea sa ajung numai cu mancarea la 190 ron de persoana.

Multumesc

Mie chiar nu mi-se pare putin. Aperitivul eu l-am facut undeva in jur de 550-600 g, nu mai tin minte exact. Ei iti mai dau optiunea sa pui un al patrulea fel, care se da in general dupa tort. Din cate stiu este o miresica care a avut si ciorba in meniu. Parerea mea e ca ajung si cele 3 feluri, cel putin la mine nu s-a plans nimeni ca nu s-a saturat sau ca mai voia mancare.
Ciorba, sarmalele sau ce mai vrei se platesc in plus/portie. Daca ai primit cele 5 meniuri standard ai sa observi ca fiecare preparat are pretul lui, nu e doar pretul pe tot meniul.

andi5
10.01.2011, 20:16:11
Mie chiar nu mi-se pare putin. Aperitivul eu l-am facut undeva in jur de 550-600 g, nu mai tin minte exact. Ei iti mai dau optiunea sa pui un al patrulea fel, care se da in general dupa tort. Din cate stiu este o miresica care a avut si ciorba in meniu. Parerea mea e ca ajung si cele 3 feluri, cel putin la mine nu s-a plans nimeni ca nu s-a saturat sau ca mai voia mancare.
Ciorba, sarmalele sau ce mai vrei se platesc in plus/portie. Daca ai primit cele 5 meniuri standard ai sa observi ca fiecare preparat are pretul lui, nu e doar pretul pe tot meniul.

Nici mie nu mi se pare putin. Eu voi alege trei feluri plus bufet suedez la sfarsit. Mi se pare suficient. Nu stiu de unde exact e miresica noastra, insa la cate nunti am fost eu la Cluj nu am vazut mai multe feluri de mancare si toata lumea parea multumita. Am fost in schimb in Maramures la cateva nunti unde ni s-au servit aperitiv, ciorba, aperitiv cald, friptura tort si sarmale dupa...mie una mi s-a parut enooooorrrmmm...nu stiu cine poate manca atat in cateva ore. Am observat insa ca asa s-a facut la toate nuntile la care am fost acolo (4 la numar-s-au dat 4 sau mai multe feluri de mancare, inclusiv tort). Aici la Cluj (de unde sunt si eu) nu am vazut mai mult de trei feluri principale + tort + eventual sarmale la sfarsit, pe care insa putini le mai mancau...

Arina3891
10.01.2011, 20:43:50
Nici mie nu mi se pare putin. Eu voi alege trei feluri plus bufet suedez la sfarsit. Mi se pare suficient. Nu stiu de unde exact e miresica noastra, insa la cate nunti am fost eu la Cluj nu am vazut mai multe feluri de mancare si toata lumea parea multumita. Am fost in schimb in Maramures la cateva nunti unde ni s-au servit aperitiv, ciorba, aperitiv cald, friptura tort si sarmale dupa...mie una mi s-a parut enooooorrrmmm...nu stiu cine poate manca atat in cateva ore. Am observat insa ca asa s-a facut la toate nuntile la care am fost acolo (4 la numar-s-au dat 4 sau mai multe feluri de mancare, inclusiv tort). Aici la Cluj (de unde sunt si eu) nu am vazut mai mult de trei feluri principale + tort + eventual sarmale la sfarsit, pe care insa putini le mai mancau...
Adica 4 feluri :D
La toate nuntile din Cluj si din zona la care am fost s-au dat 4 feluri de mancare (in general aperitiv, aperitiv cald/ciorba, friptura si inca un fel dupa tort) plus tort. N-am fost nicaieri la nunta unde sa se dea mai putin de 4, adica sa lipseasca preparatul de dupa tort. Din cate stiu eu asa ceva (doar 3 feluri) se practica numai pe la botezuri, banchete si alte evenimente. Nu ca m-ar deranja sa fie doar 3 feluri pentru ca in general dupa aperitiv nu mai pot decat sa gust mancarea pt ca is satula, dar asa e obiceiul...

AndreeaCo
10.01.2011, 21:07:42
Sie u am avut la nunta 4 feluri de mancare..eu nu am avut nunta la Aroma ,ci la alt rest...dar dupa parerea mea,ultimul fel de mancare e in plus..ajung 3 feluri...de sarmalele de la final nu s-a atins nmeni,desi au fost foarte bune..e prea mutla mancare pt o singura seara/zi.Inainte de nunta nici nu as fi vrut sa aud de optiunea asta cu 3 feluri de mancare..dar acum daca ar fi sa fac nunta din nou eu as opta pt 3 feluri nu pt 4 ..vorbesc asa din proprie experienta...e o cheltuiala in plus ..degeaba ca nu se manaca...parerea mea..

MedaT
10.01.2011, 21:12:40
Adica 4 feluri :D
La toate nuntile din Cluj si din zona la care am fost s-au dat 4 feluri de mancare (in general aperitiv, aperitiv cald/ciorba, friptura si inca un fel dupa tort) plus tort. N-am fost nicaieri la nunta unde sa se dea mai putin de 4, adica sa lipseasca preparatul de dupa tort. Din cate stiu eu asa ceva (doar 3 feluri) se practica numai pe la botezuri, banchete si alte evenimente. Nu ca m-ar deranja sa fie doar 3 feluri pentru ca in general dupa aperitiv nu mai pot decat sa gust mancarea pt ca is satula, dar asa e obiceiul...

Eu am avut doar 3 feluri. E adevarat ca am avut nunta duminica si ne-au spus de la restaurant ca nu prea are rost si al 4-lea fel, dar eu cam tot 3 feluri am intalnit la nuntile din Cluj si Turda, in schimb in MM si Salaj am avut parte de cate 4-5 feluri. Parerea mea e ca reprezinta o risipa. Oricum lumea mananca aperitivul cam tot (depinde daca nimeresti gusturile:-$ ), eventual mananca cam 70% din aperitivul cald, dar deja la friptura cam ramane in farfurie, cel putin la femei. Daca mai prinzi si o zi calduroasa, chiar caniculara nu prea iti mai arde de gratare si alte minuni. Plus ca mie personal mi s-a pare ca dupa tort nu prea mai merg sarmalele, dar asta e o parere personala.

Vad ca si Andreea imi da dreptate;;). E o cheltuiala in plus.

Arina3891
11.01.2011, 11:58:32
Eu am avut doar 3 feluri. E adevarat ca am avut nunta duminica si ne-au spus de la restaurant ca nu prea are rost si al 4-lea fel, dar eu cam tot 3 feluri am intalnit la nuntile din Cluj si Turda, in schimb in MM si Salaj am avut parte de cate 4-5 feluri. Parerea mea e ca reprezinta o risipa. Oricum lumea mananca aperitivul cam tot (depinde daca nimeresti gusturile:-$ ), eventual mananca cam 70% din aperitivul cald, dar deja la friptura cam ramane in farfurie, cel putin la femei. Daca mai prinzi si o zi calduroasa, chiar caniculara nu prea iti mai arde de gratare si alte minuni. Plus ca mie personal mi s-a pare ca dupa tort nu prea mai merg sarmalele, dar asta e o parere personala.

Vad ca si Andreea imi da dreptate;;). E o cheltuiala in plus.
Noi nu am avut nunta la Aroma, ci la alt restaurant si am avut sarmale dupa tort. Pot sa-ti spun ca s-au mancat toate. Intr-adevar, in sala nu era foarte cald ca era aer conditionat, a fost nunta de sambata si invitatii au stat pana la final si s-a si dansat mult, deci s-a consumat energia, dar ultimul fel a fost foarte apreciat. Si ca sa nu facem risipa, am comandat doar 75% din portii.

andi5
11.01.2011, 12:23:47
4 feluri am vrut sa zic....plus tort...aperitiv, aperitiv cald, friptura si la sfarsit bufet suedez;;)

CocolinoC
12.01.2011, 17:19:15
Salut fetelor,

Multumesc

Finii nostri au facut nunta la Aroma si au scos aperitivul cald , in schimbul unei ciorbe de pui a la grec (bestiala!!). Sigur mai au si alte feluri de ciorba. Si au mai pus ceva la felul principal care nu era in lista lor, niste ciuperci sote, la fel, ff bune. Au ajuns la 140 lei cu meniul si nu a fost deloc sarac, crede-ma.

ATH
12.01.2011, 19:43:03
Cred ca s-a mai vorbit despre cum ar fi mai bine sa uimim invitatii in privinta mancarurilor. Intre timp mi-am stors si eu creierasul si am gasit o solutie; sper sa va fie pe plac! Optez pentru portii mai mici, item-uri deosebite, chiar simple, dar cu design original ( celor de la bucatarii n-o sa le convina sa desemneze o persoana designer-culinar, dar, stiti si voi, mancatul cu privirea satura cel mai bine!), succesiunea mancarurilor sa fie intrerupta de subtile si savuroase deserturi (dar pentru asta trebuie evitat ca saleurile, covrigeii, arahidele mult prea comune, sa-si aiba loc de cinste pe mese)! Sa fie ca in seraiurile orientale, cand dupa fiecare fel de mancare esti surprins de un dulce, un pachetel, o surpriza! Ciocolata calda alba sau neagra, banane caramelizate, inghetata de n feluri, portocale invelite in ciocolata si nuca, tarte cu fructe, etc etc: sky is the limit! Si atunci, domnie! Cine-ti mai tine socoteala ca au fost 3 sau 4 mancaruri consistente? De fapt, cui ii mai trebuie sa se incadreze in canoane?

ursueltemail
12.01.2011, 19:54:42
Cred ca s-a mai vorbit despre cum ar fi mai bine sa uimim invitatii in privinta mancarurilor. Intre timp mi-am stors si eu creierasul si am gasit o solutie; sper sa va fie pe plac! Optez pentru portii mai mici, item-uri deosebite, chiar simple, dar cu design original ( celor de la bucatarii n-o sa le convina sa desemneze o persoana designer-culinar, dar, stiti si voi, mancatul cu privirea satura cel mai bine!), succesiunea mancarurilor sa fie intrerupta de subtile si savuroase deserturi (dar pentru asta trebuie evitat ca saleurile, covrigeii, arahidele mult prea comune, sa-si aiba loc de cinste pe mese)! Sa fie ca in seraiurile orientale, cand dupa fiecare fel de mancare esti surprins de un dulce, un pachetel, o surpriza! Ciocolata calda alba sau neagra, banane caramelizate, inghetata de n feluri, portocale invelite in ciocolata si nuca, tarte cu fructe, etc etc: sky is the limit! Si atunci, domnie! Cine-ti mai tine socoteala ca au fost 3 sau 4 mancaruri consistente? De fapt, cui ii mai trebuie sa se incadreze in canoane?

Suna excelent ce spui tu, dar nu stiu cate restaurante accepta sa fie iesite din comun (e mai usor sa oferi clasicele aperitive + 3-4 feluri traditionale de mancare) si sunt pregatie pentru asta. La ce restaurant te gandesti sa iti faci nunta? Ai discutat cu ei despre asta?

ATH
12.01.2011, 21:26:33
Suna excelent ce spui tu, dar nu stiu cate restaurante accepta sa fie iesite din comun (e mai usor sa oferi clasicele aperitive + 3-4 feluri traditionale de mancare) si sunt pregatie pentru asta. La ce restaurant te gandesti sa iti faci nunta? Ai discutat cu ei despre asta?

Cum sa nu se poata, cand banii si pixul de semnat contractul sunt la tine? Si inca ce bine se poate, numai sa ai puterea de a negocia! Te-ai hotarat pentru o locatie? Atunci, stoarce-le si ultimul avantaj pentru tine! Nu sunt de parere ca trebuie sa facem alegerile dupa pretul meniului. In principal sa-ti placa sala si in subsidiar sa existe un cumul apreciabil de beneficii personale.
Pot spune ca mai exista oameni deschisi la nou, inedit, ca altfel nu ar fi prosperat acest domeniu, al serviciilor dedicate! Sa-i cautam!

CocolinoC
14.01.2011, 11:19:41
Cum sa nu se poata, cand banii si pixul de semnat contractul sunt la tine? Si inca ce bine se poate, numai sa ai puterea de a negocia! Te-ai hotarat pentru o locatie? Atunci, stoarce-le si ultimul avantaj pentru tine! Nu sunt de parere ca trebuie sa facem alegerile dupa pretul meniului. In principal sa-ti placa sala si in subsidiar sa existe un cumul apreciabil de beneficii personale.
Pot spune ca mai exista oameni deschisi la nou, inedit, ca altfel nu ar fi prosperat acest domeniu, al serviciilor dedicate! Sa-i cautam!
O sa-i gasesti, tot ce e posibil dar, dupa cum se stie, tot ce e deosebit, costa mai mult. Asa ca, la fel o sa negocieze si ei cu tine cum o s-o faci tu cu ei :-B

Arina3891
14.01.2011, 14:12:52
Eu, de exemplu la un meniu de nunta prefer sa fie destul de variat meniul ca sa am din ce alege. Decat sa fie feluri mai "deosebite" si mai putine, dar pe care sa nu le pot manca (amestec de dulce cu sarat, fructe de mare, branzeturi mucegaite, etc.:-&) prefer sa fie mancaruri mai putin aratoase, dar bune la gust. Nu intotdeauna ai succes la invitati cu mancaruri deosebite cu a caror gusturi nu sunt obisnuiti. Asta apropo de Aroma unde am facut banchetul de terminare a facultatii si unde ne-au fost servite numai mancaruri "exotice" din care nu am putut alege mare lucru.

siminutza
15.01.2011, 07:58:00
Am vazut pozele.Sunt super. Mult noroc si casa de piatra!

ATH
17.01.2011, 21:46:53
Eu, de exemplu la un meniu de nunta prefer sa fie destul de variat meniul ca sa am din ce alege. Decat sa fie feluri mai "deosebite" si mai putine, dar pe care sa nu le pot manca (amestec de dulce cu sarat, fructe de mare, branzeturi mucegaite, etc.:-&) prefer sa fie mancaruri mai putin aratoase, dar bune la gust. Nu intotdeauna ai succes la invitati cu mancaruri deosebite cu a caror gusturi nu sunt obisnuiti. Asta apropo de Aroma unde am facut banchetul de terminare a facultatii si unde ne-au fost servite numai mancaruri "exotice" din care nu am putut alege mare lucru.

Echilibru in tot si toate! Oamenii de la tara detesta painea neagra si supa cu taitei; orasenii sunt plictisiti de mezeluri, semipreparate de hipermarketuri etc. Fiecare ne cunoastem invitatii si n-o sa pradam orzul pe gaste, mai ales daca ne vor judeca alegerile ca pe o lipsa de respect.
Referitor la mancaruri exotice, asa zis exotice, poate e mai degraba "fala mare, traista goala", "multi vad, putini pricep", ...riscant, sunt de acord!

aminaa
25.01.2011, 16:06:15
Salut fetelor,

Multumesc

Buna

Eu am avut nunta la Aroma in 2008 a fost super de la servire,mancare tot.Nu ne-au furat chiar deloc.
mancare nu e putina si intradevar eu mi-am creat meniu din cele 4 variante,eu nu suport pestele si am cerut altceva mi s-a oferit muschi de vita in vinata coapta a fost super toti invitatii au fost da-ti pe spate pt ca nu au mancat nicaieri asa bunatate,din fericire am apucat si eu sa mananc.
Noi am colindat toate salile ce se gaseau si Aroma a fost singura care ne-a satisfacut pretentile si nu regret ca poate a costat putin mai mult decat in alte locuri,amintirile sunt de nepretuit.
Noi am facut in Sala Sara.

Am mai fost la o alta nunta tot la Sara unde mirii au avut cel mai scump si extravagant meniu si intradevar multi nu sau atins de creveti sau specialitatile cu mucegai,dar aici e doar alegerea ta ce vrei sa ai pe masa si pe cine vrei sa impresionezi.

Noi am avut chiar o mica pana de curent dar nici macar nu s-a simtit,am aflat ulterior.

ATH
25.01.2011, 23:35:28
Tind sa cred ca s-au schimbat multe din 2008 pana in prezent!
Bravo tie ca ai facut nunta cand inca nu se itise ticaloasa de criza!

andressos
25.01.2011, 23:36:54
Salut ,

Pentru cele care ati avut nunta la Aroma si nu numai, ati optat(opta)careva pentru un bufet suedez?Pana la urma si excursiile merg pe acelasi concept...Ce parere aveti? Noi ne-am gandit la ceva mai 'original' am vrea sa facem nunta chiar acolo afara in gradina si ca s-ar preta ft bine un meniu de tip bufet suedez, majoritatea invitatilor sunt tineri, iar din mediul rural chiar nu avem, e o nunta mai restransa ca sa zic asa; am luat in calcul si daca vremea nu tine cu noi, sa ne mutam in sala mai veche Aroma.
Astept opinii, va multumesc.

ATH
25.01.2011, 23:52:29
Salut ,

Pentru cele care ati avut nunta la Aroma si nu numai, ati optat(opta)careva pentru un bufet suedez?Pana la urma si excursiile merg pe acelasi concept...Ce parere aveti? Noi ne-am gandit la ceva mai 'original' am vrea sa facem nunta chiar acolo afara in gradina si ca s-ar preta ft bine un meniu de tip bufet suedez, majoritatea invitatilor sunt tineri, iar din mediul rural chiar nu avem, e o nunta mai restransa ca sa zic asa; am luat in calcul si daca vremea nu tine cu noi, sa ne mutam in sala mai veche Aroma.

Bufetul suedez e potrivit pentru 2 categorii de evenimente: cele de firma, unde e un du-te vino permanent, unde conteaza mai mult cantitatea decat calitatea, unde nu ti-e jena sa te impingi sa mai ajungi la ceva ce ti-a placut, etc si evenimentele in cadru foarte restrans, maxim 40 de persoane, cand nu vrei sa sufoci invitatii cu o prea mare formalizare!
Un garden-party e frumos daca ambianta o permite- zona verde, fara ochi indiscreti, cu decoratiuni ca in filme, cu un cadru limitat, dar costa multisor. Din pacate nici clima de Cluj nu permite sa te simti bine afara, ba e prea cald, ba ploua, iar spre inserat tremuri de frig in toiul verii!
Ce faci cu insectele din aer? cum eviti ca acestea sa se aseze pe mancare?
Oare ar accepta sa pregateasca mese si afara si in sala veche, un efort fizic si costisitor care n-ar avea corespondent financiar?
Ideea e superba, merita sa incerci!

oana_adela
26.01.2011, 07:51:16
Salut ,

eu am participat acu vreo 2 sau 3 ani la o astfel de nunta la aroma. intr-adevar, au predominat tinerii, care au stat la mesele din gradina, dar au fost si 3 mese sus pe terasa unde au stat prietenii si colegii parintilor mirilor.pentru tineri a fost dragut, insa cei care stateau sus pe terasa nu au primit ideea la fel de bine, desi au avut un bufet suedez cu mancare langa ei. cei din generatia parintilor sunt obisnuiti sa fie serviti la astfel de evenimente si nu sa mearga cu farfuria si sa stea la rand. mai mult decat atat, si cantitatea de mancare la bufetul suedez este calculata anterior in functie de nr. de persoane, dar invitatii nu gandesc asa si isi umplu farfuriile chiar daca stiu ca nu vor manca tot. la nunta respectiva, primii 10 care ajungeau la bufetul suedez goleau tot, restul ramanand sa manance eventual salata, cartofi si legume mexicane.
desi ideea a fost una deosebita, nunta respectiva a fost in final muuuult sub nivelul asteptarilor si am inteles ca asta s-a simtit si la plicuri. lasand la o parte faptul ca majoritatea invitatilor au plecat imediat dupa friptura, fara sa mai astepte tortul...
decizia e a voastra, mai ales ca va cunoasteti invitatii, dar parerea mea e sa va ganditi foarte bine la toate aspectele. ideea e super, dar tb sa se potriveasca cu mentalitatea de la noi...

OannaMindre
30.01.2011, 22:18:43
Aveti idee cam de la ce preturi incep meniurile la Aroma? Si daca se fac nunti de noapte :)

MedaT
30.01.2011, 22:22:00
Aveti idee cam de la ce preturi incep meniurile la Aroma? Si daca se fac nunti de noapte :)

Pretul este destul de diferit, in functie de ce iti doresti. Am mai scris ca iti dau 5 variante de meniu si tu poti sa il combini cum vrei. Fac si nunti de noapte, doar ca trebuie sa platesti chelnerii in plus.

laurytad
22.02.2011, 09:58:27
si eu am avut nunta la aroma in octombrie
am optat pt bufet suedez in loc de sarmale pt ultimul fel de mancare si a prins f bine
chiar mergea lumea si se servea
bucatarii sunt cei care serversc....nu se serveste fiecare
am preferat sa-l dam un pic inainte de tort si tortul sa fie ultimul pt ca altfel nu mai avea farmec
eu zic ca a iesit bine si lumea a fost chiar incantata

isabela2000
25.02.2011, 10:36:20
Buna fetelor! pt nunta de noapte doar chelnerii ii platesti in plus?

andressos
25.02.2011, 11:35:01
Buna fetelor! pt nunta de noapte doar chelnerii ii platesti in plus?
Daca te referi strict la partea cu restaurantul, da, doar chelnerii sunt un cost in plus pt nunta de noapte.
Costuri extra mi-au mai cerut dj-ul, e posibil sa ceara si la partea foto-video.

isabela2000
25.02.2011, 12:28:36
multi zic despre Aroma ca nu mai e ce a fost...vreau sa zic ca am fost in septembrie la o nunta si a fost chiar ok...daca e si vremea buna e superb! cred ca si costurile sunt pe masura!

Reni0921
27.02.2011, 03:52:46
Buna miresici.

As avea nevoie de cateva poze de la gradina de vara a celor de la Aroma. In afara de ceele de pe siteul lor, bineinteles.

Ma poate ajuta cineva :) ?

multumesc :*

tini
27.02.2011, 12:46:34
multi zic despre Aroma ca nu mai e ce a fost...vreau sa zic ca am fost in septembrie la o nunta si a fost chiar ok...daca e si vremea buna e superb! cred ca si costurile sunt pe masura!

Mie mi-a lasat un gust amar intalnirea cu domunul... nu mai stiu cum il cheama. Si rezervarile se fac incepand din luna mai. A vorbit foarte urat cu noi, mai ca nu ne-a scos afara din birou. M-a avertizat o prietena inainte, dar am zis ca merg sa vad personal. Poate avea o zi proasta, nu stiu ce sa zic.

MedaT
27.02.2011, 12:58:27
Mie mi-a lasat un gust amar intalnirea cu domunul... nu mai stiu cum il cheama. Si rezervarile se fac incepand din luna mai. A vorbit foarte urat cu noi, mai ca nu ne-a scos afara din birou. M-a avertizat o prietena inainte, dar am zis ca merg sa vad personal. Poate avea o zi proasta, nu stiu ce sa zic.

Din cate stiu eu este o domnisoara acolo. Eu anul trecut pe vremea asta am sunat sa fixez o intalnire pt a rezerva o data pt 2011 dar mi-au spus ca au date libere si pt 2010 asa ca nu am mai stat pe ganduri. Cred ca ai confundat localurile.:-"

tini
27.02.2011, 13:13:47
:) domnisoara nu era, si nici nu avea cartea ei de vizita sa ne-o dea. Oricum asta e doar parerea mea.

mh_iulia
04.07.2011, 14:38:29
Buna miresici,

Eu scriu foarte rar pe forum dar am zis ca acum am si motive:)

Noi am avut nunta la Aroma pe 18 Iunie. A fost minunat. Mancarea foarte buna si gustoasa. Servirea ireprosabila. Totul a iesit aproape perfect.

La pret: nu stiu sa va zic comparativ cu alte restaurante din oras dar noua ni s-a parut ok. Am cautat inainte de a alege locatia si punand totul in balanta ieseam cu vreo 15-20 lei in plus pe persoana la Aroma. Am ales sala pentru ca locatia ne-a placut de la inceput si intr-un final multi invitati au apreciat-o. De asemenea toata lumea a laudat mancarea, si multi au fost impresionati de promptitudinea chelnerilor.

Deci eu nu pot spune lucruri negative despre local. Am avut foarte mici divergente la inceput dar a fost o neintelegere de organizare. In rest ...totul a decurs perfect.

Eu sper sa va iasa la toate nunta minunat! :) Daca o sa aveti intrebari sau doriti alte detalii...let me know!

Pa-pa! :)

andi5
26.07.2011, 12:57:31
buna fetelor...vroiam sa va zic ca noi am avut nunta week-endul trecut la Aroma (23 iulie). A fost super, o nunta de vis si asta nu pt ca am fost eu mireasa...=)) ci pt ca asa ne-au zis toti invitatii. Daca ar fi sa o iau de la capat tot acolo as alege...mancarea fost foarte buna, sala a aratat impecabil, Andreea s-a implicat foarte mult si ne-a ajutat mult, servirea a fost impecabila...chelnerul de la masa noastra fugea cu coktailuri dupa mine pe ring saracul =))...doar trebuia sa intorc privirea si era langa mine cu paharul si servetelul...bufetul suedez de la sfarsit a fost un succes...desi eu eram l inceput sceptica..ca nu va manca nimeni...insa a fost super apreciat. Sala foarte bine aerisita, si ce mi-a placut foarte mult este ca ringul de dans este foarte clar delimitat, din sala, oriunde ai sta se vede masa mirilor si toate colturile salii...nu ma mai intind, concluzia este ca as recomanda Aroma oricui, imi faceam probleme initial (ma rog..ca toate miresele presupun) insa totul a iesit mai mult decat bine...a fost superb;))

sonia02gh
08.09.2011, 20:30:51
:) domnisoara nu era, si nici nu avea cartea ei de vizita sa ne-o dea. Oricum asta e doar parerea mea.

nici eu nu stiu de nici un domn. sefa de sala, care se ocupa de rezervari este andreea si e o fata pe cinste. data viitoare caut-o pe ea. oricum, localul e super ok si nu e de ocolit. eu nu am ce sa le reprosez si sunt destul de carcotasa din fire. :-)

Ralara
19.10.2011, 17:18:44
buna fetelor...vroiam sa va zic ca noi am avut nunta week-endul trecut la Aroma (23 iulie). A fost super, o nunta de vis si asta nu pt ca am fost eu mireasa...=)) ci pt ca asa ne-au zis toti invitatii. Daca ar fi sa o iau de la capat tot acolo as alege...mancarea fost foarte buna, sala a aratat impecabil, Andreea s-a implicat foarte mult si ne-a ajutat mult, servirea a fost impecabila...chelnerul de la masa noastra fugea cu coktailuri dupa mine pe ring saracul =))...doar trebuia sa intorc privirea si era langa mine cu paharul si servetelul...bufetul suedez de la sfarsit a fost un succes...desi eu eram l inceput sceptica..ca nu va manca nimeni...insa a fost super apreciat. Sala foarte bine aerisita, si ce mi-a placut foarte mult este ca ringul de dans este foarte clar delimitat, din sala, oriunde ai sta se vede masa mirilor si toate colturile salii...nu ma mai intind, concluzia este ca as recomanda Aroma oricui, imi faceam probleme initial (ma rog..ca toate miresele presupun) insa totul a iesit mai mult decat bine...a fost superb;))

ei bine, decat sa scriu tot ce ai scris tu inca o data, mai bine il postez drept citat. Ideea e ca tot la fel de bine m-am simtit si eu ca mireasa si toti invitatii la nunta noastra din 3 Septembrie. Afost grozav.

A, si inca ceva care a avut o pondere foarte grea in ajutorul acordat de Aroma.

Cum fiecare nunta are peripetiile ei, si a noastra a avut, anume ca ne-a lasat starostele balta la ora 18, intelegerea fiind pana la 23. Ideea care e, a plecat inainte de anuntarea a 2 evenimente extrem de importante (+ altele, cum ar fi anuntarea inca unei interpretari muzicale din partea cuiva din familie... ceva surpize de la nasi, impartirea cadourilor de plecare pentru invitati, in fine): tortul si aprinderea lampioanelor!!! (atentie, lampioane pe care EL trebuia sa ne arate cum se aprind si lanseaza! am crezut ca il omor pe cuvant).

Ce vreau sa zic este ca fara ajutorul lui Andreea si a sefului de sala cred ca era domnul acela, nunta mi-ar fi fost compromisa fetelor!!! Andreea mi-a anuntat si tortul, si iesirea invitatilor afara pentru lampioane, a avut grija ca fiecare invitat sa-si primeasca punga-cadou, domnul acela a venit cu noi, impreuna cu inca cativa ospatari si le-au aratat oamenilor cum sa manevreze lampioanele... eu nu stiu, dar nu ca sunt multumita... recunoascatoare si norocoasa de asa personal si conducere. Si buna-vointa, si tot. Andreea a stat la nunta de cand a inceput si pana la sfarsit pentru ca sa supervizeze ca totul este in regula si decurge bine. Vreau sa va zic ca ne-a oferit la pachet TOT ce nu s-a mancat, impreuna cu bautura, neatinsa. (Ca stiti cum e, ai emotii sa nu dispara oricat de select e localul unde ai nunta. Nici nu s-a pus problema, toata bautura ne-a fost returnata-sticle incepute si neincepute.)

Si in rest, cum a zis si Andi5. Toata lumea a fost mirata de cat de bine a fost servita, ne-au zis ca cum se goleau paharele, cum ospatarul din spate le umplea, mancarea - delicioasa (bine... acum eu am ales meniulB-)) si proaspata, ce mai... a meritat totul. :*

Si inca ceva: un semnal de alarma, referitor la cei care m-au descurajat si au postat mesaje anti-Aroma: fetele care doresc pareri obiective si REALE (nu de la concurenta), cercetati si alte postari pe care le are userul respectiv si ce vechime pe site. Pentru ca am citit multe aici, si cam jumate e adevarat, jumate e antireclama.

MedaT
19.10.2011, 18:41:12
ei bine, decat sa scriu tot ce ai scris tu inca o data, mai bine il postez drept citat. Ideea e ca tot la fel de bine m-am simtit si eu ca mireasa si toti invitatii la nunta noastra din 3 Septembrie. Afost grozav.

Cum fiecare nunta are peripetiile ei, si a noastra a avut, anume ca ne-a lasat starostele balta la ora 18, intelegerea fiind pana la 23. Ideea care e, a plecat inainte de anuntarea a 2 evenimente extrem de importante (+ altele, cum ar fi anuntarea inca unei interpretari muzicale din partea cuiva din familie... ceva surpize de la nasi, impartirea cadourilor de plecare pentru invitati, in fine): tortul si aprinderea lampioanelor!!! (atentie, lampioane pe care EL trebuia sa ne arate cum se aprind si lanseaza! am crezut ca il omor pe cuvant).

Ce vreau sa zic este ca fara ajutorul lui Andreea si a sefului de sala cred ca era domnul acela, nunta mi-ar fi fost compromisa fetelor!!! Andreea mi-a anuntat si tortul, si iesirea invitatilor afara pentru lampioane, a avut grija ca fiecare invitat sa-si primeasca punga-cadou, domnul acela a venit cu noi, impreuna cu inca cativa ospatari si le-au aratat oamenilor cum sa manevreze lampioanele... eu nu stiu, dar nu ca sunt multumita... recunoascatoare si norocoasa de asa personal si conducere. Si buna-vointa, si tot. Andreea a stat la nunta de cand a inceput si pana la sfarsit pentru ca sa supervizeze ca totul este in regula si decurge bine. Vreau sa va zic ca ne-a oferit la pachet TOT ce nu s-a mancat, impreuna cu bautura, neatinsa. (Ca stiti cum e, ai emotii sa nu dispara oricat de select e localul unde ai nunta. Nici nu s-a pus problema, toata bautura ne-a fost returnata-sticle incepute si neincepute.)

Si in rest, cum a zis si Andi5. Toata lumea a fost mirata de cat de bine a fost servita, ne-au zis ca cum se goleau paharele, cum ospatarul din spate le umplea, mancarea - delicioasa (bine... acum eu am ales meniulB-)) si proaspata, ce mai... a meritat totul. :*

Si inca ceva: un semnal de alarma, referitor la cei care m-au descurajat si au postat mesaje anti-Aroma: fetele care doresc pareri obiective si REALE (nu de la concurenta), cercetati si alte postari pe care le are userul respectiv si ce vechime pe site. Pentru ca am citit multe aici, si cam jumate e adevarat, jumate e antireclama.
Ma bucur ca a iesit totul bine pana la urma. Imi pare rau pt staroste, cam nesimtit as zice.
Astept sa vad poze :D. Am vazut cateva pe un blog:> (sper sa nu gresesc).

ATH
21.10.2011, 00:55:40
"Si inca ceva: un semnal de alarma, referitor la cei care m-au descurajat si au postat mesaje anti-Aroma: fetele care doresc pareri obiective si REALE (nu de la concurenta), cercetati si alte postari pe care le are userul respectiv si ce vechime pe site. Pentru ca am citit multe aici, si cam jumate e adevarat, jumate e antireclama."

E valabil pentru oricare dintre restaurantele specializate in nunti, din nefericire... ca asa-i romanu'... de ce sa nu moara si capra vecinului?!

andi5
21.10.2011, 08:54:25

casa de piatra si ma bucur ca ati avut o nunta reusita in ciuda tuturor incidentelor...by the way...pe cine ati avut staroste de a fost as nesimtit? eu una cred ca il omoram cu sange rece sa faca asa ceva...poate ar trebui sa postezi la topicul cu nemultumiri (daca nu ai postat deja)

alyona
21.10.2011, 20:53:19
omoratul te baga la inchisoare. :-p mai bine nu-l platesti. :D

Ralara
22.10.2011, 10:15:55
casa de piatra si ma bucur ca ati avut o nunta reusita in ciuda tuturor incidentelor...by the way...pe cine ati avut staroste de a fost as nesimtit? eu una cred ca il omoram cu sange rece sa faca asa ceva...poate ar trebui sa postezi la topicul cu nemultumiri (daca nu ai postat deja)

fetelor, va pup:x

da, si referitor la intrebarea ta, Andi5, ma bucur ca ai pus-o: a fost chiar celebrul JOHNNY de la kiss fm care are emisiunea pe postul de radio de dimineata. A fost un mascarici si jumate, si la propriu si la figurat...
L-as fi recomandat cu toata caldura daca nu s-ar fi comportat asa (sau macar sa ne faca o reducere de pret, daca a taiat din program, nu? - dar cine a dorit un "show" de negociere la nunta noastra, asa ca i-am dat banii integral si bine am facut pentru ca i-am aratat ca pentru noi omenia si cuvantul nu cantareste mai greu decat niste bani). Chiar am sa postez mesajul asta daca voi avea timp si la sectiunea furnizori de care nu am fost multumiti... Cu toate astea, nu l-am lasat sa-mi strice cea mai frumoasa zi:)>-

danny_ema
25.10.2011, 10:47:40

da, si referitor la intrebarea ta, Andi5, ma bucur ca ai pus-o: a fost chiar celebrul JOHNNY de la kiss fm care are emisiunea pe postul de radio de dimineata. A fost un mascarici si jumate, si la propriu si la figurat...
L-as fi recomandat cu toata caldura daca nu s-ar fi comportat asa (sau macar sa ne faca o reducere de pret, daca a taiat din program, nu? - dar cine a dorit un "show" de negociere la nunta noastra, asa ca i-am dat banii integral si bine am facut pentru ca i-am aratat ca pentru noi omenia si cuvantul nu cantareste mai greu decat niste bani). Chiar am sa postez mesajul asta daca voi avea timp si la sectiunea furnizori de care nu am fost multumiti... Cu toate astea, nu l-am lasat sa-mi strice cea mai frumoasa zi:)>-

Foarte urat din partea lui. Eu nu stiu cine e tipul ala dar foarte foarte urat ce v-a facut. Oricum casa de piatra si bine ca in rest totul a fost bine.

andi5
25.10.2011, 11:19:03

Nici eu nu stiu cine e, insa ma gandesc ca fiind de la Kiss Fm e ceva celebritate si a si avut un pret pe masura...bine ca a iesit nunta bine si voi sa fiti sanatosi si fericiti, ca restul nu mai conteaza

nanutzacj
18.03.2012, 09:31:07
buna ziua.
cunoaste cineva lista de preturi pentru meniu pe 2012 ???
multumesc

nanutzacj
21.03.2012, 09:47:25
mesaj pentru "mee"
te rog imi poti spune cine ti-a facut pozele de la nunta ??? sunt superbe
eventual un pret daca se poate. multumesc.

Risha
21.05.2012, 13:07:51
Am fost sambata la o nunta si m-am simtit foarte bine. Locatia e intr-adevar foarte frumoasa si vederea de pe terasa e superba (nunta s-a tinut in sala "Sara"). Mancarea a fost buna, servirea ok. Si sala e foarte frumoasa. Sper sa va ajute;-)

ChicaMaria
24.05.2012, 20:16:27
mesaj pentru "mee"
te rog imi poti spune cine ti-a facut pozele de la nunta ??? sunt superbe
eventual un pret daca se poate. multumesc.
Iti raspund eu, Mee nu cred ca mai activeaza.... Jambor Photography.

reka_ng
06.06.2014, 09:26:50
Buna! Daca ati avut nunta/ati fost la cineva la nunta la Restaurantul Aroma as fi interesata de parerea voastra. M-ati ajuta foarte nult :">

mio_cngl
31.05.2015, 21:06:16
Salut,

Ceva pareri noi despre nunti la Aroma in ultimul timp? Sunt in cautare de sala si m-ar ajuta mult si niste pareri mai recente :).

Multumesc