PDA

Versiunea completa : Aroma

Pagini : [1] 2

cami777
02.10.2007, 22:56:46
miresici cu experienta, daca stiti cate ceva despre restaurantul asta, v-as fi recunoscatoare. ma intereseaza, mi s-a parut ca e dragut, asa la prima vedere, dar mi-ar fi de folos si alte informatii pe care poate le detineti voi >:D<

12hanna
12.01.2008, 20:40:26
/:) si mie mi-a placut initial dar se pare ca mancarea si servirea lasa de dorit....:-SS

diannaa
12.01.2008, 22:54:25
in mai o sa mergem la o nunta,pana atunci nu ma exprim inafara ca e departe si periculos drumul pt cei care vin cu masinile si risca sa sa plece la volan dupa ce au si baut....

Allyna
12.01.2008, 23:05:06
La Aroma o sa facem banchetul de finish de faculta in iunie...<:-P <:-P <:-P

12hanna
12.01.2008, 23:22:15
Cred ca depinde si cum ti-e norocul. Poate ii prinzi intr-o o zi buna si iti fac o masa gustoasa...... Acuma nici nu stiu n exemple de chestii nasoale. Doar la o nunta stiu ca au patit-o.:-&

12hanna
12.01.2008, 23:25:28
Mereu uit sa scriu tot! Of! am vrut sa mai zic ca acolo e frumoasa faza cu livada. Personal nu am fost ..... Dar oricum sunt curioasa ce parere veti avea voi[-o<

daniela_psy
13.01.2008, 20:47:32
am avut o miresica mony42 care a facut nunta acolo dar din pacate nu mai scrie pe forum.Trimiteti-i un mesaj privat,poate va raspunde:)

adelle
01.02.2008, 17:08:37
Buna fetelor, imi poate spune si mie cineva ceva despre restaurantul Aroma?:-\ :-\

Cineva care a fost la o nunta acolo sau care a avut nunta la Aroma? pls^:)^ ^:)^

Chiar si din auzite nu conteaza pentru ca in ultimele zile am auzit numai de rau despre acest restaurant si e pacat pentruca sala e chiar dragutza^:)^ :-\

adelle
01.02.2008, 17:24:10
Am citit ce ati scris despre Aroma si m-am cam speriat....oare chiar asa sa fie ? mancare rece, sonorizare proasta, cafeaua ca si cand ar fi de 2 zile?....sunt ingrijorata pentru ca eu acolo as vrea sa aiba loc fericitul eveniment.....:-SS :-SS :-SS

adelle
01.02.2008, 17:25:32
Va rog fetelor, daca stiti ceva spuneti-ne si noua pls ^:)^

adelle
01.02.2008, 17:28:05
Cum facem oare sa dam de mony42 daca nu mai intra pe miresici??????????I-am dat un mesaj privat poate totusi o sa raspunda...:-\

adelle
01.02.2008, 17:29:58
:-SS :-SS :-SS :-\ :-\ :-\ [-o< [-o< [-o< :-s :-s

raluk000
01.02.2008, 22:35:16
Initial si eu am vrut sa fac nunta acolo in 2009 dar am renuntat pt ca vor sa puna niste conditii de anul acesta,printre care una ar fii sa ai 200 de invitati la nunta si in cazul in care nu iti vin 200 trebuie sa platesti 200 de meniuri.Cealalta ar fii sa platesti o anumita suma(inca nu se stie sigur,cam 50 ron de pers)si iti ofera ei bautura.Pana in martie cand incep cei de la Aroma sa faca contracte pe 2009 cine stie ce conditii vor mai aparea....

LSCA
05.02.2008, 22:07:12
:-SS :-SS :-SS :-\ :-\ :-\ [-o< [-o< [-o< :-s :-s

Daca mai rezisti pana in mai ma duc eu la o nunta acolo si o sa-ti scriu!Iar daca te consoleaza cu ceva si noi avem nunta acolo in 8iunie!Nasii nostrii au avut nunta acolo(in sala mica )acum doi ani si a iesit totul foarte bine!

adelle
06.02.2008, 12:59:46
Daca mai rezisti pana in mai ma duc eu la o nunta acolo si o sa-ti scriu!Iar daca te consoleaza cu ceva si noi avem nunta acolo in 8iunie!Nasii nostrii au avut nunta acolo(in sala mica )acum doi ani si a iesit totul foarte bine!

Ma bucur sa aud ca nasii tai au avut o nunta frumoasa si au fost multumiti . In ceea ce ma priveste problema este daca duc avansul sau nu in martie. Eu am vazut sala cea noua si mi-a placut foarte mult, am mancat acolo de cateva ori si am fost multumita de raportul pret-calitate- cantitate, dar citind ce au scris miresicile nu mai stiu ce sa mai cred. A scris o miresica (nu mai stiu sigur cine oricum pe la pagina 79-81 pe -Restaurante Cluj-) cum ca si ei au fost multumiti de degustarea dinaintea evenimentului dar meniul din ziua nuntii nu a mai fost la fel.Problema este ca eu aduc oameni de foarte departe in Cluj si sincer nu as vrea sa ramana dezamagiti dupa ce fac un asemenea efort sa vina la nunta mea.
Daca muzica nu e ok nici o problema iti iei dj, daca servirea nu e ok stimulezi cumva chelnerii, sala o aranjezi cum iti place, dar daca mancarea nu e buna nu prea stiu ce ai putea face....
Sincer nu inteleg pentru ce ne pun sa platim 8 ron de persoana servirea (ceea ce pentru mine la peste 200 de pers ar insemna f mult) ca sa trebuiasca sa ii mai si stimulez si inainte si dupa si sa mai si serveasca in blugi si tricou si abia sa-i vezi din cand in cand???[-(
of of

LSCA
06.02.2008, 13:46:21
Eu zic sa nu te lasi influentata de parerile altora,pt. ca eu am lucrat in domeniu 8 ani si stiu ca nu se poate sa multumesti pe toata lumea oricat te-ai stradui!!In privinta preturilor nu te pot ajuta,pt ca de restaurant se ocupa iubitul meu,contract,preturi...,el a si facut rezervarea!Eu am sa ma ocup de meniu,amenajari...etc.Calculeaza oricum ca economisesti la amenajari,pt.ca totul este nou si elegant, cam toti cei care fac(dintre prietenii nostri)sau au facut deja nunta acolo,de exemplu, nu au folosit huse pt scaune.Nu e nevoie sa maschezi nimic ci doar sa personalizezi.

LSCA
06.02.2008, 14:08:02
Prieteni de-ai nostrii au fost in septembrie acolo la o nunta super lux cu un buget pe care nu multi si-l permit,a cantat Loredana Groza,care a sosit impreuna cu echipa ei de dansatori ,au avut staroste un personaj de la antena1 sau pro tv,nu stiu exact ca eu nu prea ma uit la tv.,deci ma gandesc ca daca au reusit sa-i multumeasca pe ei o sa fie ok si pt noi!

diannaa
06.02.2008, 14:54:57
Prieteni de-ai nostrii au fost in septembrie acolo la o nunta super lux cu un buget pe care nu multi si-l permit,a cantat Loredana Groza,care a sosit impreuna cu echipa ei de dansatori ,au avut staroste un personaj de la antena1 sau pro tv,nu stiu exact ca eu nu prea ma uit la tv.,deci ma gandesc ca daca au reusit sa-i multumeasca pe ei o sa fie ok si pt noi!
a fost nunta de noapte ,asa-i?

adelle
06.02.2008, 14:59:21

Daca zici ca prieteni de-ai tai au fost la nunta la Aroma in sept intreaba-i te rog amanunte si spune-ne si noua. Daca au fost multumiti de aperitiv, de friptura, cam cati chelneri au fost in sala, daca au fost activi, in principiu daca au inbunatatit punctele unde aveau minusuri .Daca da e extraordinar si ma bucur nespus.
Eu nu dispun de un buget asa de mare incat sa-mi pot impresiona invitatii cu Loredana Groza (am avut prieteni care au zis ca la o nunta la Napoca de ex muzica a fost asa de buna si s-au distrat asa de bine ca mancarea sau modul cum au fost serviti n-a mai contat pentru ca oricum n-au prea stat la masa) prin urmare sper sa-i pot impresiona cu o sala eleganta si servicii de calitate.
Sper sa fie bine. Sincer abia astept sa aud ca nuntile la Aroma au facut miresici fericite si multumite. Sper din tot sufletul ca miresica ce are nunta in 9 febr sa fie fericita la final si sa ne povesteasca si noua cum a decurs totul. Casa de piatra si totul sa fie asa cum si-a dorit!!!!!!!>:D<

LSCA
06.02.2008, 16:22:57
a fost nunta de noapte ,asa-i?
Da,a fost nunta de noapte!

LSCA
06.02.2008, 16:45:25
Daca zici ca prieteni de-ai tai au fost la nunta la Aroma in sept intreaba-i te rog amanunte si spune-ne si noua. Daca au fost multumiti de aperitiv, de friptura, cam cati chelneri au fost in sala, daca au fost activi, in principiu daca au inbunatatit punctele unde aveau minusuri .Daca da e extraordinar si ma bucur nespus.
Eu nu dispun de un buget asa de mare incat sa-mi pot impresiona invitatii cu Loredana Groza (am avut prieteni care au zis ca la o nunta la Napoca de ex muzica a fost asa de buna si s-au distrat asa de bine ca mancarea sau modul cum au fost serviti n-a mai contat pentru ca oricum n-au prea stat la masa) prin urmare sper sa-i pot impresiona cu o sala eleganta si servicii de calitate.
Sper sa fie bine. Sincer abia astept sa aud ca nuntile la Aroma au facut miresici fericite si multumite. Sper din tot sufletul ca miresica ce are nunta in 9 febr sa fie fericita la final si sa ne povesteasca si noua cum a decurs totul. Casa de piatra si totul sa fie asa cum si-a dorit!!!!!!!>:D<
Nu cred nunta respectiva poate fi de referinta pt noi "muritorii de rand"(somon,fructe de mare,purcel de lapte cu mar...,majordomi care conduceau nuntasii sositi la mese),vroiam doar sa spun ca e evident ca pot da si calitate,iar daca reclama ar fi fost atat de negativa nu cred ca persoane care tin atat de mult sa fie totul la superlativ ar fi avut curajul sa apeleze la ei!

adelle
06.02.2008, 17:41:54
Nu cred nunta respectiva poate fi de referinta pt noi "muritorii de rand"(somon,fructe de mare,purcel de lapte cu mar...,majordomi care conduceau nuntasii sositi la mese),vroiam doar sa spun ca e evident ca pot da si calitate,iar daca reclama ar fi fost atat de negativa nu cred ca persoane care tin atat de mult sa fie totul la superlativ ar fi avut curajul sa apeleze la ei!

Sa zicem ca mi-a mai venit putin inima la loc sa stiu ca se poate si bine si nu sa aud numai de rau. Eu am fost foarte increzatoare in Aroma si sper sa-mi revina increderea in ei, iar nuntile la Aroma sa faca multi miri fericiti.
Referitor la nunta despre care spuneai, cred ca familiile tinerilor respectivi au dispus de suficienti bani sa plateasca pe langa meniul foarte bogat, toti chelnerii, toti bucatarii si pe cine trebuia astfel incat totul sa mearga ca pe roate nu crezi?
Nu stiu daca noi "muritorii de rand" asa cum spuneai care nu vom putea arunca cu bani in stanga si in dreapta vom avea parte de aceleasi servicii sau ne vom lovi doar de mult prea multa indiferenta.
Eu sper din tot sufletul sa nu fie asa........

LSCA
06.02.2008, 18:11:37
....pai,tocmai de aceea iti spuneam ca nunta respectiva nu e de referinta!Dar eu zic sa stai linistita,oricum promit ca ma informez mai exact si o sa-ti dau detalii!(mama mea a fost si ea la o nunta acolo anul trecut,eu nu eram in tara dar imi aduc aminte ca mi-a vorbit doar de bine)O sa cer informatii de la toti(iubi,mami,nasi prieteni)si am sa-ti povestesc toate detaliile ca sa stai linistita in privinta aceasta ca sa te poti concentra pe pregatiri!

!

adelle
06.02.2008, 18:23:25
Nu cred ca cei care isi permit sa puna fructe de mare in meniu intampina vreun inconvenient in organizarea unui eveniment oricare ar fi acesta. Cu bani totul se rezolva frumos si usor, noi oamenii normali ne confruntam cu problemele.
Totusi daca luam in consideare ca ni s-a cerut pentru servire 8 ron de persoana, la 250 de persoane inseamna un total de 2000 ron care impartiti la sa zicem 10 chelneri si 5 bucatari inseamna aprox 140 ron pentru fiecare. Pe langa asta daca ii mai si stimulezi cu ceva ca sa fie atenti ajung sa castige intr-o zi cat castig eu intr-o saptamana dupa ce mi-am rupt coatele pe bancile facultatii deci nu inteleg ce le mai trebuie sa fie draguti si serviabili si sa nu aud ca la Aroma servirea a lasat de dorit si ca au venit in blugi si in tricou.....
Imi cer scuze, poate exagerez dar sunt putin contrariata de ce pentru unii se poate si pentru altii nu? nu cred ca aici se mai pune problema norocului.....
Din punctul asta de vedere il apreciez pe patronul de la Stil care percepe o anumita suma pentru servire iar calitatea serviciilor e ireprosabila, asa mi se pare corect, platesti si ai parte de servicii de calitate. NU pot sa fiu de acord cu ideea-calitatea serviciilor e direct proportionala cu suma pe care o dai "in plus" pentru stimulare-

adelle
06.02.2008, 18:25:51
....pai,tocmai de aceea iti spuneam ca nunta respectiva nu e de referinta!Dar eu zic sa stai linistita,oricum promit ca ma informez mai exact si o sa-ti dau detalii!(mama mea a fost si ea la o nunta acolo anul trecut,eu nu eram in tara dar imi aduc aminte ca mi-a vorbit doar de bine)O sa cer informatii de la toti(iubi,mami,nasi prieteni)si am sa-ti povestesc toate detaliile ca sa stai linistita in privinta aceasta ca sa te poti concentra pe pregatiri!

!

Multumesc mult de tot! Sunt cam disperata.......ce-i drept....si nelinistita....:(

adelle
06.02.2008, 18:28:06
>:d< >:d< :*

adelle
06.02.2008, 18:29:17
>:d< >:d< >:d<

adelle
06.02.2008, 18:32:07
Nici mutritele nu mai tin cu mie.....voiam sa-ti trimit multe huggs si nu apar.....:((

LSCA
07.02.2008, 13:53:05
Nici mutritele nu mai tin cu mie.....voiam sa-ti trimit multe huggs si nu apar.....:((
Uite am intrebat pe toti cei care au fost personal la nunta la Aroma,atat ca nuntasi cat si ca miri si in ceea ce priveste mancarea mi-au spus ca a fost super atat ca si calitate,cat si ca si cantitate(ma-au asigurat atat mama care a lucrat 30 de ani in domeniu si este o gospodina desavarsita cat si o prietena foarte buna ,care chiar este foarte pretentioasa).Ospatarii,doi la fiecare masa,erau imbracati in camasa alba si papillon,toti!"sigur ca la noi in tara servirea este facuta de persone in general fara pregatire speciala in domeniu,problema intalnita cam peste tot,dupa cum bine stim",a adaugat prietena mea.Si eu,personal,cred ca este o problema intalnita la tot pasul , nu numai la noi in tara(vorbesc in cunostinta de cauza),dar bineinteles ca la noi intr-un procent mai ridicat!;-)

LSCA
07.02.2008, 14:16:10
...uitam...in scimb,mi s-au plans de muzica si de organizare(mai mult de lipsa ei),acestea nemaifiind probleme al restaurantului,deci in speranta ca am reusit sa te linistesc un pic:-\,iti urez spor la pregatiri !>:D<>:D<

adelle
07.02.2008, 19:46:42
...uitam...in scimb,mi s-au plans de muzica si de organizare(mai mult de lipsa ei),acestea nemaifiind probleme al restaurantului,deci in speranta ca am reusit sa te linistesc un pic:-\,iti urez spor la pregatiri !>:D<>:D<
:* :* :* :* :suuuper: :suuuper: >:D< >:D<

adelle
07.02.2008, 19:51:01
Multumesc, multumesc..........multumesc de n+1 ori
Asa da. Sa speram ca o sa fie bine.

LSCA
07.02.2008, 20:36:57
Multumesc, multumesc..........multumesc de n+1 ori
Asa da. Sa speram ca o sa fie bine.
Sambata ma duc sa vad sala aranjata(este o nunta) si sa discut detallie nuntii noastre(meniu,bauturi...).Luni iti pot sa-ti spun mai multe.:) =;

adelle
07.02.2008, 20:53:40
:* :* Esti o dulce!!!!!
Sambata ma duc sa vad sala aranjata(este o nunta) si sa discut detallie nuntii noastre(meniu,bauturi...).Luni iti pot sa-ti spun mai multe.:) =;

mi2009
10.02.2008, 10:42:44

si pe mine m-ar interesa restaurantul .... daca mai aveti info v-as fi recunoscatoare daca le scrieti pe forum...
la mine e o problema ca nu sunt in Romania si ne-am fixat deocamdata pe restaurantul asta. Nu am rezervat nimic si ne gandim inca....

mersi mult

LSCA
11.02.2008, 14:22:35
Eu am fost sambata si in ceea ce ne priveste totul este ok!Si eu sunt in tara de putin timp,dar daca ai nelamuriri si pot sa te ajut cu ceva, oricand cu cea mai mare placere! :smile:

ruxandralcc
12.02.2008, 07:39:14
Salut fetelor
Eu am avut nunta la Aroma in 09.02.2008 si a fost super....nu am cuvinte...mincare buna, servire buna....a fost nunta pe care am dorit-o.....a fost un vis!!!!!
M-am simtit minunat si pentru ca stiu ca aveti emotii pot sa va zic exact ce doriti. E adevarat ca mincarea este foarte buna, dar sa stiti ca conteaza si ce invitati aveti si ce meniu aleg mirii. De exemplu noi am ales un meniu bogat, consistent si lumea a fost foarte multumita. Cit despre muzica va pot spune ca va trebuie clar un dj bun care are sculele lui. Sonorizarea din sala este insuficienta. O cunostinta de a mea a avut nunta in septembrie 2006 si nu i-a placut muzica, deoarece a mers pe sonorizarea salii si nimic in plus si nu s-a auzit bine deloc (din ce spunea ea). Eu am avut un dj bun plus formatie de muzica populara. Sunt atitea chestii de spus plus de aratat.....cind am pozele le postez aici . Am vazut ca exista persoane care se pling de organizare si de muzica.....eu stiam acest lucru de la inceput asa ca mi-am angajat DJ, Formatie plus un staroste...acestia au venit si mi-au spus ca nu este suficienta sonorizarea asa ca si-au adus scule.....in plus aranjamentele nu se fac de restaurant ci de firme de aranjamente. Exista foarte multe firme de genul dar trebuie sa va negociati la singe contractul....fara poze cum o sa arate nu semnati asa incit daca nu va iese sa aveti ceva la mina...eu de exemplu a fost multumita de aranjamente dar putea fi si mai bine....dar in fine la cit de bine mi-a iesit nunta, nu prea am ce comenta.....plus ca vremea a tinut cu noi si a fost superb!!!! va pup si daca va pot ajuta cu ceva, cu cea mai mare placere!!!

ruxandralcc
12.02.2008, 07:52:13
Daca aveti nevoie de informatii scrie-ti-mi si va zic exact cum a fost la mine, in 09.02.2008...din punctul meu de vedere a FOST SUPER!!!!!!!!!!!!!O nunta de vis!!!!!!!!!!!!!!!!.

roxana
12.02.2008, 08:51:55
Daca aveti nevoie de informatii scrie-ti-mi si va zic exact cum a fost la mine, in 09.02.2008...din punctul meu de vedere a FOST SUPER!!!!!!!!!!!!!O nunta de vis!!!!!!!!!!!!!!!!.
se pare ca ai fost prima mireasa din 2008 de pe forum
pai atunci felicitari, casa de piatra si toate urarile de bine.
Unde/cand mergeti in luna de miere?
asteptam si poze bineinteles

LORICICA
12.02.2008, 09:35:15
Salut fetelor
Eu am avut nunta la Aroma in 09.02.2008 si a fost super....nu am cuvinte...mincare buna, servire buna....a fost nunta pe care am dorit-o.....a fost un vis!!!!!
M-am simtit minunat si pentru ca stiu ca aveti emotii pot sa va zic exact ce doriti. E adevarat ca mincarea este foarte buna, dar sa stiti ca conteaza si ce invitati aveti si ce meniu aleg mirii. De exemplu noi am ales un meniu bogat, consistent si lumea a fost foarte multumita. Cit despre muzica va pot spune ca va trebuie clar un dj bun care are sculele lui. Sonorizarea din sala este insuficienta. O cunostinta de a mea a avut nunta in septembrie 2006 si nu i-a placut muzica, deoarece a mers pe sonorizarea salii si nimic in plus si nu s-a auzit bine deloc (din ce spunea ea). Eu am avut un dj bun plus formatie de muzica populara. Sunt atitea chestii de spus plus de aratat.....cind am pozele le postez aici . Am vazut ca exista persoane care se pling de organizare si de muzica.....eu stiam acest lucru de la inceput asa ca mi-am angajat DJ, Formatie plus un staroste...acestia au venit si mi-au spus ca nu este suficienta sonorizarea asa ca si-au adus scule.....in plus aranjamentele nu se fac de restaurant ci de firme de aranjamente. Exista foarte multe firme de genul dar trebuie sa va negociati la singe contractul....fara poze cum o sa arate nu semnati asa incit daca nu va iese sa aveti ceva la mina...eu de exemplu a fost multumita de aranjamente dar putea fi si mai bine....dar in fine la cit de bine mi-a iesit nunta, nu prea am ce comenta.....plus ca vremea a tinut cu noi si a fost superb!!!! va pup si daca va pot ajuta cu ceva, cu cea mai mare placere!!!
Casa de piatra! Multa fericire ! :)

mi2009
12.02.2008, 09:51:38
Salut fetelor

CASA DE PIATRA!!!!! multa fericire si impliniri!!! ma bucur extrem cand aud ca o mireasa este multumita de cum i-a iesit nunta! pana la urma ne gandim ca o facem doar o data in viata!!!!
<:-P

eu ma bucur ca aud ca este totul ok la restaurant .m-am linistit si eu. mersi mult!

zi frumoasa la toate miresicile!!!!!

LSCA
12.02.2008, 10:12:43
Salut fetelor
Felicitari si casa de piatra!!!!Am fost si eu sambata pe acolo am vazut sala aranjata si cred ca ai avut o nunta foarte frumoasa!!!Iti dorim din suflet numai fericire si multumim de confirmari!

bella14
23.02.2008, 16:12:19
/:) si mie mi-a placut initial dar se pare ca mancarea si servirea lasa de dorit....:-SS
de acord cu tine...

LSCA
25.02.2008, 15:05:50
de acord cu tine...
Daca ai fost la vreo nunta acolo,poti sa ne spui si noua in ce sens lasa de dorit,ca sa putem preveni(daca e posibil) anumite probleme

adelle
26.02.2008, 22:00:18
de acord cu tine...

Este propria ta parere sau ai auzit de la alte persoane? Te rog da-ne mai multe detalii ce anume te-a nemultumit (sau i-a nemultumit) la mancare si servire

bella14
10.03.2008, 21:32:27
salut fetelor! imi cer scuze ca n-am vazut mesajele mai repede.
da, am fost la nunta acolo si sincer am ramas dezamagita de chelneri.nu prea aveau experienta, cam incurcau borcanele...vorba aceea.
de ex: aduceau mancare la 2 persoane de la masa si treceau la alta.
si o chestie urata, sincer mi-e rusine si sa scriu, dar asa era, aveau unghiile murdare8-} urasc chestia asta!!!
si ce mai stiu e ca trebuie sa ai 200 de persoane minim pt nunta.o prietena de-a mea a facut rezervare pt anul acesta, iar cand s-a dus la alta intalnire cu cei de acolo, a avut srpriza sa-i zica ca nu mai poate face nunta numai daca are minim 200 de pers:-L ...cam neseriosi.

Mulan
01.04.2008, 11:43:47
eu am fost la 2 nunti la aroma.. una acum destul de recent parca la sfarsitul verii, si una acum vre-un an jumate, poate chiar doi.. de prima nu mai tin minte cum a fost mancarea, tin minte ca era in cladirea veche..si aranjata destul de dragut. in schimb la ultima a fost in cladirea noua si am ramas placut impresionata de sala..aranjata frumos, dar atat. mancarea a lasat de dorit..de servire nu stiu ce sa spun ca nu am bagat de seama, nu prea am stat in sala sa vad, veneam doar cand erau pe masa.
mancarea nu prea mi-a placut..pestele nu l-au facut cum trebuie, era chiar gretzos.. meniul a fost interesant..exotic, dar nu pe gustul meu.
mare atentie cu meniul..

mi2009
05.05.2008, 11:54:50
Este propria ta parere sau ai auzit de la alte persoane? Te rog da-ne mai multe detalii ce anume te-a nemultumit (sau i-a nemultumit) la mancare si servire

Ai rezervat si tu pe 2009? daca da, pe ce data? poate ne ajutam reciproc.

Si mama mea a fost la o nunta in septembrie anul trecut la o cunostinta si a fost reusita nunta. la servirea bauturilor a fost mai greu( erau doar la capatul mesei...) dar in rest mancarea si servirea ok.

Eu am fost hotarata de la inceput pt aroma...imi place locatia. nu as putea face nunta la victoria de ex...sa ies la aer in strada principala....in livada mi se pare superb...

V-am pupat

adelle
06.05.2008, 15:33:00
Ai rezervat si tu pe 2009? daca da, pe ce data? poate ne ajutam reciproc.

Si mama mea a fost la o nunta in septembrie anul trecut la o cunostinta si a fost reusita nunta. la servirea bauturilor a fost mai greu( erau doar la capatul mesei...) dar in rest mancarea si servirea ok.

Eu am fost hotarata de la inceput pt aroma...imi place locatia. nu as putea face nunta la victoria de ex...sa ies la aer in strada principala....in livada mi se pare superb...

V-am pupat

Cu mare parere de rau a trebuit sa renunt la Aroma. Socrii mei au intrebat printre invitati daca ar veni in Cj la nunta si nu prea au fost incantati, asa ca am gasit un local mai aproape de locul unde stau socrii mei......:( =(( dragutz si cu multe locuri asa cum ne trebuia.

mi2009
06.05.2008, 17:45:36
Imi pare rau!!!
Noi am facut altfel...am facut rezervarea si apoi le-am spus parintilor( bine a tinut mai mult si de cererea in casatorie!!!). dar in cel mai rau caz vom inchiria un autobuz pt cei ce vor veni din orasul de unde e prietenul meu.. am vrut doar o nunta de vis la un restaurant frumos, in mijlocul naturii si nu la strada principala.
sper ca ai gasit alt restaurant ce sa iti placa.
oricum mersi de raspuns.

andra_mihael
06.05.2008, 18:59:37
Cu mare parere de rau a trebuit sa renunt la Aroma. Socrii mei au intrebat printre invitati daca ar veni in Cj la nunta si nu prea au fost incantati, asa ca am gasit un local mai aproape de locul unde stau socrii mei......:( =(( dragutz si cu multe locuri asa cum ne trebuia.

Imi pare rau k a trebuit sa renunti la sala. Mai am niste cunostiinte care au renuntat la acea sala dar din cauza costurilor f ridicate a nuntii organizate acolo. Mult succes cu pregatirile

ruxandralcc
21.05.2008, 11:23:57
Eu mi-am facut nunta la sala noua de la Aroma in 09.02.2008. Eu nu prea am avut mult timp la dispozitie sa planific si implicit sa impart firul in patru. Sala mi-am aranjat-o cu o firma, pentru ca cei de Aroma mi-au precizat de la inceput ca ei nu se ocupa de asa ceva. Muzica mi-am adus-o eu ....eu am avut si muzica usoara si formatie de muzica populara. Acestia au venit cu citeva saptamini inainte si au verificat sonorizarea, au facut modificarile pe care le-au considerat necesare si a fost foarte bine. Cit despre mincare numai cuvinte de lauda....a fost foarte buna, exact ce comandasem, la timp, calda si frumos aranjata. Servirea a fost ok....oricum ar trebui sa fie cineva din familie care sa-i urmareasca un pic pe baieti. Eu am fost foarte multumita de toate......
Ma distreaza discutiile cu privire la drumul pina acolo, mai ales in ziua de azi cind toata lumea are masina si in plus exista taxiuri..... la mine la nunta au venit cu masinile iar la final au plecat organizati conducind cei care nu au baut sau cu taxi, dar nu s-a plins nimeni de acest inconvenient.....pentru cei care spun ca este un incovenient au prea mult timp la dispozitie si nervi .....si poate chiar se plictisesc....

Eu am fost foarte multumita desi si eu am auzit discutii despre Aroma. eu am preferat sa le confrunt cu sefa de sala care a recunoscut ca acum citiva ani era un pic altfel adusa mincarea si servita.
Important este sa te distrezi la nunta ta, iar eu am tras un chef de pomina si am ajuns acasa pe la 3 noaptea....daca vrem sa fie totul perfect exact asa nu o sa fie....va doresc nunta frumoasa pentru toti cei care isi vor face nunta acolo......va pup si aveti grija sa nu deveniti bridezilla!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

cipri1601
09.06.2008, 14:28:57
Bai fratilor eu am nunta in 2saptamani la AROMA si nu imi raspunde nimeni la telefon din cadrul restauranntului. nu stiu mai nimik din ce se intampla acolo . daca are cineva vreo informati as fi recunoscator daca mi-ar dao.^:)^

orhidutza
09.06.2008, 14:46:47
Bai fratilor eu am nunta in 2saptamani la AROMA si nu imi raspunde nimeni la telefon din cadrul restauranntului. nu stiu mai nimik din ce se intampla acolo . daca are cineva vreo informati as fi recunoscator daca mi-ar dao.^:)^eu as sugera sa te urci in masina si sa te duci acolo! cu 2 saptamani inainte de nunta e recomandat sa ai discutii fata in fata cu ei si sa stabiliti ultimele detalii... si nu sa ii cauti tu la telefon si sa te agiti ca nu-i gasesti... parerea mea...

cipri1601
09.06.2008, 15:02:26
Pai ma pot eu urca in masina sa ma duc pana alcolo numai ca nu gasesti niciodata persoana care se ocupa cu alegerea meniurilor. si de aceea vreau sa vb cu ei

cipri1601
09.06.2008, 15:19:41
[salut Eu Voi Avea Nunta In 2 Saptamani La Aroma Si Daca Ai Putea Sa Imi Scrii Niste Impresii Despre Nunta La Care Ai Participat In Mai Ar Fi Ff Bine Pt . Mine. Meris

orhidutza
09.06.2008, 15:25:48
Pai ma pot eu urca in masina sa ma duc pana alcolo numai ca nu gasesti niciodata persoana care se ocupa cu alegerea meniurilor. si de aceea vreau sa vb cu eicum crezi tu...

Brig
12.06.2008, 10:33:36

Hey,

si noi facem nunta la restaurantul AROMA in Septembrie si am si fost acolo la o nunta si la un revelion si am fost chiar pozitiv surprinsa, de servire, mincare, pret, etc. Noi facem nunta chiar in AROMA, dar linga in SARA nu stiu sa zic um este, ma gindesc ca la fel. Umblam destul de des la restaurant si nu am fost inc aniciodata dezamagita.

mi2009
20.06.2008, 11:09:32
neata!!!! e uite am fost si noi acasa si am discutat cu d-soara de la restaurant. conditiile s-au cam schimbat de la discutia noastra telefonica si pana la discutiile fata in fata...

daca e cineva care face nunta in 2009 acolo imi puteti scrie un PM cu cat vi s-a cerut avans?

pentru cipri1601: pe ce numar sunati? eu am incercat pe numarul ce l-am gasit pe net la inceput si nu e bun. poate de aceea nu raspunde nimeni nici la tine. mie mi-a raspuns intotdeauna la numarul bun!!!!

spor la pregatiri!

Arina3891
20.06.2008, 13:43:25
Eu am fost la un banchet la Aroma zilele astea. Sa va spun ce nu mi-a placut:
-mesele cam inghesuite si scaunele la mese la fel (nu aveam loc sa intru la masa daca nu se ridica vecinul de langa mine), la fel si chelnerii: nu aveau loc sa se miste printre mese daca invitatii stateau comod, numai daca acestia isi trageau scaunul f aproape de masa
-culorile: maro si portocaliu care nu lasa prea multe optiuni de decorare a salii
-ringul de dans neincapator pentru numarul de locuri de la mese (daca dansau majoritatea invitatilor era ca intr-o discoteca plina in care se sta ca sardinele)
-personalul cam aerian care uita ce trebuie sa iti aduca, la un moment dat invitatii isi puneau singuri in pahare pentru ca nu era nici un ospatar prin zona
-coloanele care blocheaza vederea...presupun ca la o nunta masa mirilor e asezata fata in fata cu intrarea...in cazul acesta invitatii de pe margine nu au vedere la miri
-mancarea... aperitivul continea ceva "branza mucegaita" de la care ni s-a facut greata tuturor :-&(nu stiu cine a ales-o, in orice caz nu v-o recomand) si in plus mi s-a parut ca mancarea nu prea avea condimente, adica era fara gust. Pe fiecare fel a trebuit sa mai adaug sare si piper (mai mult piper ca sare era doar la masa vecina, la noi pe masa nu era). In plus, servirea felurilor de mancare a fost foarte lenta: unii deja mancasera tot din farfurie si la alte mese inca nici nu s-a adus felul respectiv.

Au fost si cateva lucruri dragute pe acolo:
-muzica a fost foarte buna; s-a dansat incontinuu (nu stiu cine a fost dj-ul)
-pe ringul de dans au efecte de discoteca (lasere, blitzuri, etc)
-sala a fost bine aerisita, nu era fum
-terasa cu panorama superba
-baile mari, incapatoare

alexandra2009
23.06.2008, 09:36:38
Buna fetelor....
Sunt tare obosita si cu greu vad tastele... de ce...? am fost la o nunta la Aroma.... Acuma sa va zic si impresiile... Nota 9 si un pik... de ce nu 10? pt ca chelnerul de la masa noastra era un pik cam pe dinafara si de cate ori mi-a pus gheta m-a stropit... bine ca nu am baut vin rosu....:) Acuma ce stiu ca sala le-a aranjat-o o firma... nu fac reclama... a fost tare frumos... cat despre servire si mancare in general buna si calda... adica ti-a adus aperitivul cald.... sa-l poti manca... cald ca doar asa ii spune... nu?
Puncte chiar foarte tari:
*baile foarte curate pe tot parcursul evenimentului... sincer nush cine le-a curatat ca nu am vaz pe nimeni pana la sfarsitul evenimentului si sa fi fost vreo 12 cand am ajuns acasa...poate erau ceva spiridusi
*au avut gheta.. pana la final...
*accesul la terasa care spre seara oferea o panorama de vis...

Eu cred ca ati facut o alegere buna cu sala aceasta... oricum sa aveti grija de cum organizati acest eveniment.. la nunta la care am fost pot sa spun ca totul a mers ca pe roate...deci se poate

A si muzica nu stiu daca a fost de la ei ... nici ci a fost DJ dar a fost de vis... de toate genurile... pe placul tuturor... spre sfarsit a venit si o formatie de muzica populara... si 2 baieti care au dansat... oricum a fost demential... pe placul tuturor... chiar si tineretul a apreciat... asa ca eu va recomand sa aveti si formati... nu numai dj... place tuturor... si lumea se simte tare bine...Nota 10 pentru nunta si 9 si un pik pentru servire, sala si chestiile care tin de restaurant.

Pupici si spor in continuare la oragnizat nunta de vis...

loredanacoirte
23.06.2008, 14:50:32
Eu am auzit si de rele de Aroma. O colega a avut acolo recent si zicea ca s-au plans invitatii ca a plouat inauntru. In sala noua. Eu nu am vazut cu ochii mei dr asa zice ea.Si s-a mai plans de domnisoara care se ocupe de sala , ca ar fi cam neserioasa, ca programeaza intalniri si nu le onoreaza.

mi2009
23.06.2008, 23:20:31
calr ca niciodata nu poti multumi pe toata lumea.... dar 9 si ceva e o nota extrem de bunaaaaaaaa!!!!!!!!!!!
cat despre chestia cu ploaia in sala nu o cred...avand in vedere ca deasupra salii mai exista unul sau 2 etaje.... dar mersi de info!

loredanacoirte
24.06.2008, 07:04:18
Dupa cum spune-am eu nu am vazut. Mi-a spus mireasa resectiva.

mi2009
02.07.2008, 15:38:21
Pt cele care faceti nunta la aroma...imi spune-ti si mie ce culori alegeti pt sala??? ca deco? eu ma gandeam la ALB-BORDEAUX sau ALB-AURIU. cred ca voi merge totusi pe alb-auriu. Asta ca sa nu mai incarc sala cu alte culori.
Voi ce ziceti?

cami777
02.07.2008, 18:07:08
Pt cele care faceti nunta la aroma...imi spune-ti si mie ce culori alegeti pt sala??? ca deco? eu ma gandeam la ALB-BORDEAUX sau ALB-AURIU. cred ca voi merge totusi pe alb-auriu. Asta ca sa nu mai incarc sala cu alte culori.
Voi ce ziceti?
cauta culori mai usor de asortat si de procurat...
bordeaux mi se pare ca e o culoare prea pretentioasa si poate sa de a o nota de incarcat :-?

mi2009
03.07.2008, 09:57:28
s-ar putea sa ai dreptate.... Mersi

^:)^

Tie succes maine. O zi de neuitat!!

laura2007
03.07.2008, 10:11:27
s-ar putea sa ai dreptate.... Mersi

^:)^

Tie succes maine. O zi de neuitat!!

am fost si eu la o nunta la Aroma.In sala noua.
A fost aranjat pe verde deschis.Superb...mie personal mi-a placut mult de tot.
Servirea , intr-adevar are mici probleme de promtitudine.Dar in rest, totul super.Si baile..impecabile

mee
03.07.2008, 22:02:16
Voi ce ziceti?
Noi o sa avem alb, mov si aramiu :D .

mi2009
04.07.2008, 13:16:33
MEE: Sunt curioasa cum va iesi. eu nu am vrut sa mai pun alte culori, sa nu incarc...eu voi merge pe extrem de simplu in toata nunta(flori, rochie, tot!)

LAURA2007 de la nunta cu verde nu ai poze? sunt chiar curioasa!

Mersi de raspuns

mee
04.07.2008, 15:52:40
Am niste poze unde a fost decorat cu bordeaux desi uitandu-ma acum la ele mi se pare ca fundele sunt mai mult rosii :D .

mi2009
04.07.2008, 16:35:39
Eu nu as vrea sa imbrac scaunele, dar sa vedem cum arata pana anul viitor tapiteria. Eu vreau totul foarte simplu si mi se pare ca, desi husele dau o nota de eleganta, fundele mari incarca atmosfera. mi-ar place fara. doar masa noastra decorata si in rest buchete de flori pe mese, meniuri, carduri de masa.

mersi de poze

laura2007
05.07.2008, 01:14:27
Eu nu as vrea sa imbrac scaunele, dar sa vedem cum arata pana anul viitor tapiteria. Eu vreau totul foarte simplu si mi se pare ca, desi husele dau o nota de eleganta, fundele mari incarca atmosfera. mi-ar place fara. doar masa noastra decorata si in rest buchete de flori pe mese, meniuri, carduri de masa.

mersi de poze

din pacate nu am poze de la nunta e verde.daca fac rost...iti trimit

Mulan
05.07.2008, 17:40:44
eu am fost anul trecut la o nunta la aroma, in sala noua,si baile au fost....:-& ...aveau ceva probleme, nush, dar nu le mergea apa la toalete..la unele curgea incontinuu, la unele deloc.. dar ma bucur ca au rezolvat problema asta pt ca e un restaurant foarte frumos, si locatia superba

RoxyBoxy
06.07.2008, 01:23:26
Buna fetelor....
Sunt tare obosita si cu greu vad tastele... de ce...? am fost la o nunta la Aroma.... Acuma sa va zic si impresiile... Nota 9 si un pik... de ce nu 10? pt ca chelnerul de la masa noastra era un pik cam pe dinafara si de cate ori mi-a pus gheta m-a stropit... bine ca nu am baut vin rosu....:) Acuma ce stiu ca sala le-a aranjat-o o firma... nu fac reclama... a fost tare frumos... cat despre servire si mancare in general buna si calda... adica ti-a adus aperitivul cald.... sa-l poti manca... cald ca doar asa ii spune... nu?
Puncte chiar foarte tari:
*baile foarte curate pe tot parcursul evenimentului... sincer nush cine le-a curatat ca nu am vaz pe nimeni pana la sfarsitul evenimentului si sa fi fost vreo 12 cand am ajuns acasa...poate erau ceva spiridusi
*au avut gheta.. pana la final...
*accesul la terasa care spre seara oferea o panorama de vis...

Eu cred ca ati facut o alegere buna cu sala aceasta... oricum sa aveti grija de cum organizati acest eveniment.. la nunta la care am fost pot sa spun ca totul a mers ca pe roate...deci se poate

A si muzica nu stiu daca a fost de la ei ... nici ci a fost DJ dar a fost de vis... de toate genurile... pe placul tuturor... spre sfarsit a venit si o formatie de muzica populara... si 2 baieti care au dansat... oricum a fost demential... pe placul tuturor... chiar si tineretul a apreciat... asa ca eu va recomand sa aveti si formati... nu numai dj... place tuturor... si lumea se simte tare bine...Nota 10 pentru nunta si 9 si un pik pentru servire, sala si chestiile care tin de restaurant.

Pupici si spor in continuare la oragnizat nunta de vis...

Salut

Alexandra cred ca am fost la aceeasi nunta la Aroma...imi spui pls in ce data ai fost la nunta :) ...
Revin si eu in cateva zile cu delatii despre nunta la Aroma :)

Spor la pregatiri

alexandra2009
07.07.2008, 11:34:16
Am fost la nunta la Aroma pe data de 22.06.2008. Si a fost super.. Cel putin mie una mi-a placut? Si tu ai fost la aceasi nunta? TI-a placut...? Fetelor eu zic sa cam stati linistite in ultimul timp am auzit numai lucruri bune despre Aroma.... acuma mai vedeti voi.. eu va urez bafta si sa aveti nunta mult visata....
PUPICI

RoxyBoxy
07.07.2008, 14:22:33
Am fost la nunta la Aroma pe data de 22.06.2008. Si a fost super.. Cel putin mie una mi-a placut? Si tu ai fost la aceasi nunta? TI-a placut...? Fetelor eu zic sa cam stati linistite in ultimul timp am auzit numai lucruri bune despre Aroma.... acuma mai vedeti voi.. eu va urez bafta si sa aveti nunta mult visata....
PUPICI

Da am fost la aceasi nunta (eu eram mireasa :)) ) si normal ca mi-a placut...

Sa va zic impresiile mele despre restaurant :

* servirea am auzit ca unii chelnerii erau super ok in schimb erau si chelneri incepatori care au gafat in destule locuri gen ii spuneai sa iti aduca ceva si venea peste 10 min si te intreba ce vrei fara sa iti fi adus nimik

Ceea ce nu mi s-a parut ok a fost la sfarsit (a doua zi dupa nunta) cand trebuia sa luam bautura si ceea ce am mai dus noi si a ramas ...am constatat cu stupoare ca era mult mult mai putin decat ce am vazut ca a ramas la sfarsitul nuntii ... poate s-a evaporat peste noapte :))...stiu ca peste tot se intampla chestii dinastea dar pe mine chiar m-a enervat nesimtirea lor...

Oricum noi suntem extrem de multumiti ca nunta a iesit exact cum ne-am dorit si toata lumea s-a simtit bine ...

Va pupic

mellania
09.07.2008, 01:05:31
Da am fost la aceasi nunta (eu eram mireasa :)) ) si normal ca mi-a placut...

Sa va zic impresiile mele despre restaurant :

* servirea am auzit ca unii chelnerii erau super ok in schimb erau si chelneri incepatori care au gafat in destule locuri gen ii spuneai sa iti aduca ceva si venea peste 10 min si te intreba ce vrei fara sa iti fi adus nimik

Ceea ce nu mi s-a parut ok a fost la sfarsit (a doua zi dupa nunta) cand trebuia sa luam bautura si ceea ce am mai dus noi si a ramas ...am constatat cu stupoare ca era mult mult mai putin decat ce am vazut ca a ramas la sfarsitul nuntii ... poate s-a evaporat peste noapte :))...stiu ca peste tot se intampla chestii dinastea dar pe mine chiar m-a enervat nesimtirea lor...

Oricum noi suntem extrem de multumiti ca nunta a iesit exact cum ne-am dorit si toata lumea s-a simtit bine ...

Va pupic
Si eu am fost recent la o nunta la Aroma, sala Sara. Sala arata deosebit...a fost aranjata superb;;), distractia a fost pe masura...cu alte cuvinte o nunta fff frumoasa.
Partea proasta a fost legata de servire (unii ospatari poate la prima experienta de genul, foarte lenti si deloc prompti la solicitarile invitatilor).
Servirea mancarii nu s-a facut simultan astfel incat unii au terminat si deja erau pe ringul de dans de minute bune iar altii asteptau cuminti sa fie serviti (la masa la care am stat eu gustarea calda nu a mai ajuns deloc calda :D). Erau 2 cafele in meniu dar una numai nu a mai venit la masa decat la solicitarea insistenta a celor doritori.
Chiar nu vreau sa fiu foarte carcotasa dar nu pot sa nu previn macar, cuplurile care vor avea urmatoarele nunti acolo, de nesimtirea si hotia personalului de deservire (la sfarsitul nuntii unii ospatari asteptau ca termitele un moment de neatentie din partea familiilor implicate in organizare sa poata fura sticlele de bautura ramase pe sala) si asta dupa ce li s-a dat si lor bautura.
Iar in ziua urmatoare nuntii a disparut (la fel ca la in cazul miresicii din 22 iunie) o parte din bautura tinuta sub cheie si la care avea acces o singura persoana.
Imi pare rau ca in Romania se practica la scara aproape nationala acest gen de furt si imi pare si mai rau ca in acest restaurant care se considera stilat si elegant foarte multi miri raman cu acest gust amar de dupa nunta.
Felicitari inca o data mirilor pentru o nunta asa de reusita!
Nota 10 restaurantului pentru sala, nota 4 pentru atitudinea unei parti a personalului in timpul si mai ales la sfarsitul nuntii.

loredanacoirte
10.07.2008, 16:08:50
Si eu am fost recent la o nunta la Aroma, sala Sara. Sala arata deosebit...a fost aranjata superb;;), distractia a fost pe masura...cu alte cuvinte o nunta fff frumoasa.
Partea proasta a fost legata de servire (unii ospatari poate la prima experienta de genul, foarte lenti si deloc prompti la solicitarile invitatilor).
Servirea mancarii nu s-a facut simultan astfel incat unii au terminat si deja erau pe ringul de dans de minute bune iar altii asteptau cuminti sa fie serviti (la masa la care am stat eu gustarea calda nu a mai ajuns deloc calda :D). Erau 2 cafele in meniu dar una numai nu a mai venit la masa decat la solicitarea insistenta a celor doritori.
Chiar nu vreau sa fiu foarte carcotasa dar nu pot sa nu previn macar, cuplurile care vor avea urmatoarele nunti acolo, de nesimtirea si hotia personalului de deservire (la sfarsitul nuntii unii ospatari asteptau ca termitele un moment de neatentie din partea familiilor implicate in organizare sa poata fura sticlele de bautura ramase pe sala) si asta dupa ce li s-a dat si lor bautura.
Iar in ziua urmatoare nuntii a disparut (la fel ca la in cazul miresicii din 22 iunie) o parte din bautura tinuta sub cheie si la care avea acces o singura persoana.
Imi pare rau ca in Romania se practica la scara aproape nationala acest gen de furt si imi pare si mai rau ca in acest restaurant care se considera stilat si elegant foarte multi miri raman cu acest gust amar de dupa nunta.
Felicitari inca o data mirilor pentru o nunta asa de reusita!
Nota 10 restaurantului pentru sala, nota 4 pentru atitudinea unei parti a personalului in timpul si mai ales la sfarsitul nuntii.
in ce data ai fost la nunta?

alexandra2009
10.07.2008, 16:27:40
Roxy mi-a placut super mult la nunta ta... Si m-am distrat super tare... Nota 10 va doresc sa fiti cat mai fericiti si sa fiti in continuare la fel de frumosi ca in ziua de 22.06.2008... Va doresc Casa de piatra! si multi copii frumosi si sanatosi (cand vreti voi)
Pupici....
A... cel mai frumos moment... dansul vostru... si cand s-au pus pozele cu voi la TV... foarte tare... asa au avut inpresia toti nuntasii ca au fost cu voi de la inceput si nu au pierdut nimik... inca o data ...nota 10

alexandra2009
10.07.2008, 16:31:20
Am uitat... asteptam poze... PUPICI... eu oricum le-am vaz.. :)

PAPA

mee
14.07.2008, 10:41:31
Noi am avut sambata nunta la Aroma si ma gandeam sa va zic si voua care au fost plusurile si minusurile pt noi :) .
"Minusul" principal a fost servirea. Chelnerii din Aroma sunt incepatori si lucreaza in regim de colaborare, nu sunt angajati la ei. Au fost mese la care lumea a fost foarte multumita de servire dar au fost si mese (de ex la masa parintilor mei :D ) unde chelnerul era deplorabil .La ei a fost in final ok ca au venit si ne-au spus si s-au luat masuri :D .
In rest, noua ne-a placut foarte mult :) . Ne-a placut ca mancarea a fost servita exact la orele stabilite si ne-a placut ca in sala nu se simtea fumul de tigara.
De furat nu s-a furat foarte mult :)) dar asta se poate datora si faptului ca ne-am organizat foarte bine pentru a preveni asta. Am avut un barman (cunostinta de-a noastra) care a facut cocktail-uri si la care a fost toata bautura. Plus ca pe barman l-au mai ajutat inca 2 persoane ( rude ) deci cei de la Aroma nu au prea avut acces la bautura. Toata taria am dus-o acasa in noaptea nuntii iar apa si berea le-am adus ieri si n-a disparut nimic peste noapte :)

mi2009
14.07.2008, 11:50:50
Casa de piatra!!! si felicitari in primul rand <:-P ! ma bucur ca aud si chestii mai putin rele.
cred ca asta o sa facem si noi. foarte buna ideea cu barman cunoscut si asa ma gandeam si noi ca taria o sa o luam noaptea dupa nunta cu noi. ca asta ma gandesc ca se fura cel mai tare si aia o simti si ca si costuri mai tare.
iar de servire deja e cunoscut, dar ma gandesc ca asa este peste tot. unul e mai bun, unul mai slab ca si chelner. ati avut noroc ca a fost la masa parintilor:| si nu la alta.
iar chestia ca mancarea a iesit la orele stabilite e foarte bine.deci bucataria merge( cel putin acum!). mai vedem pana la anul.
mersi ca ti-ai luat timp sa ne scrii.;;)

laura2112
14.07.2008, 13:24:59
Noi am avut sambata nunta la Aroma si ma gandeam sa va zic si voua care au fost plusurile si minusurile pt noi :) .
"Minusul" principal a fost servirea. Chelnerii din Aroma sunt incepatori si lucreaza in regim de colaborare, nu sunt angajati la ei. Au fost mese la care lumea a fost foarte multumita de servire dar au fost si mese (de ex la masa parintilor mei :D ) unde chelnerul era deplorabil .La ei a fost in final ok ca au venit si ne-au spus si s-au luat masuri :D .
In rest, noua ne-a placut foarte mult :) . Ne-a placut ca mancarea a fost servita exact la orele stabilite si ne-a placut ca in sala nu se simtea fumul de tigara.
De furat nu s-a furat foarte mult :)) dar asta se poate datora si faptului ca ne-am organizat foarte bine pentru a preveni asta. Am avut un barman (cunostinta de-a noastra) care a facut cocktail-uri si la care a fost toata bautura. Plus ca pe barman l-au mai ajutat inca 2 persoane ( rude ) deci cei de la Aroma nu au prea avut acces la bautura. Toata taria am dus-o acasa in noaptea nuntii iar apa si berea le-am adus ieri si n-a disparut nimic peste noapte :)

Casa de piatra si sa fii fooooooarte fericita.<:-P <:-P
Cati invitati ati avut?
Am sa te intreb mai multe pe PM

Multumesc

daniela_psy
14.07.2008, 13:33:26
Iulia am auzit urmatoarele despre Aroma:daca nu iei bautura de la ei iti pun taxa de pahar 8 lei/pahar + taxa de spargeri 100 sau 200 Eu.E adevarat?La voi cum a fost?

mee
14.07.2008, 14:37:04
Casa de piatra si sa fii fooooooarte fericita.<:-P <:-P
Cati invitati ati avut?
Am sa te intreb mai multe pe PM

Multumesc
Multumesc mult pentru urari .
Am avut la nunta 272 de persoane plus noi si nasii plus cameraman, dj, fotografi, muzicanti (ei au avut masa in alta sala). Poti sa ma intrebi ce vrei si o sa-ti raspund cu drag >:D<

mee
14.07.2008, 14:38:16
Iulia am auzit urmatoarele despre Aroma:daca nu iei bautura de la ei iti pun taxa de pahar 8 lei/pahar + taxa de spargeri 100 sau 200 Eu.E adevarat?La voi cum a fost?
Asa este :) . Am platit o taxa de 8 RON/ persoana pentru bautura si am platit chiria la sala 900 RON (include taxa de spargeri).

daniela_psy
14.07.2008, 18:00:07
Asa este :) . Am platit o taxa de 8 RON/ persoana pentru bautura si am platit chiria la sala 900 RON (include taxa de spargeri).
Acuma ma intreb daca mai merita sa iei bautura din alta parte ca la 300 pers inseamna 2400 ron!Cred ca tot acolo se ajunge cu suma ca si cand ai lua-o de la ei.Ca la o diferenta mica nici nu mai merita deranjul sa o cari de la depozit si dupa nunta sa duci inapoi ce nu s-a desfacut.

Arina3891
14.07.2008, 18:05:34
Am vazut in pozele postate de Mee ca tot inghesuiala a fost printre mese si la nunta... Pacat ca baga atata lume si mai pretind sa fie si minim 250 de invitati ca sa poti face nunta acolo... Sala ar fi destul de incapatoare pt vreo 200 de oameni si ar putea sa mai rasfire mesele ca sa nu-i deranjezi pe ceilalti invitati cand te ridici. Si cei 900 de lei pt sala pt ce sunt?! Ca doar e restaurant si mancarea o cumperi de la ei. N-am mai auzit nici un local sa pretinda taxa de inchiriere... in afara de cantine.

mee
14.07.2008, 18:17:04
Acuma ma intreb daca mai merita sa iei bautura din alta parte ca la 300 pers inseamna 2400 ron!Cred ca tot acolo se ajunge cu suma ca si cand ai lua-o de la ei.Ca la o diferenta mica nici nu mai merita deranjul sa o cari de la depozit si dupa nunta sa duci inapoi ce nu s-a desfacut.
La noi diferenta a fost mare :) . La bautura pe care am avut-o noi daca am fi luat-o de la ei ne-ar fi costat cu 50 % mai mult decat ne-a costat asa plus ca nici nu aveau in pachet tot ce vroiam noi . Ca sa iei bautura de la ei costa 50 RON/ persoana.

mee
14.07.2008, 18:24:05
Am vazut in pozele postate de Mee ca tot inghesuiala a fost printre mese si la nunta... Pacat ca baga atata lume si mai pretind sa fie si minim 250 de invitati ca sa poti face nunta acolo... Sala ar fi destul de incapatoare pt vreo 200 de oameni si ar putea sa mai rasfire mesele ca sa nu-i deranjezi pe ceilalti invitati cand te ridici. Si cei 900 de lei pt sala pt ce sunt?! Ca doar e restaurant si mancarea o cumperi de la ei. N-am mai auzit nici un local sa pretinda taxa de inchiriere... in afara de cantine.
Pai la noi sala a fost ocupata la capacitate maxima, normal ca nu se putea sta ca si cum ar fi fost 200 :D . Cum am mai zis, in chiria de sala este inclusa taxa pt spargeri. In afar de asta ei iti mai pun la dispozitie toata instalatia lor de sonorizare (asta daca vrei sa o folosesti), lcd-urile si instalatia de lumini.
Si daca stau bine si ma gandesc mie chiar imi place cum arata restaurantul asa ca nu m-a deranjat deloc sa le accept anumite taxe sau pretentii de-ale lor atata timp cat le-am considerat rezonabile si s-au incadrat in bugetul pe care mi l-am alocat :) .

mee
14.07.2008, 18:26:50
Pacat ca baga atata lume si mai pretind sa fie si minim 250 de invitati ca sa poti face nunta acolo...
Pe asta nu o stiu. La ultima nunta la care am fost sa vad cum a amenajat agentia au fost 180 de persoane.

daniela_psy
14.07.2008, 19:10:14
La noi diferenta a fost mare :) . La bautura pe care am avut-o noi daca am fi luat-o de la ei ne-ar fi costat cu 50 % mai mult decat ne-a costat asa plus ca nici nu aveau in pachet tot ce vroiam noi . Ca sa iei bautura de la ei costa 50 RON/ persoana.
Aroma inca sta bine la capitolul bun-simt.La Milenium a avut cineva nunta weekend-ul asta si ce mi-a fost dat sa aud m-a lasat speechless.Mirele spunea unui cunoscut ca patronul l-a anuntat cu cateva saptamani inainte de nunta ca personalul de la bucatarie nu face fata nr de invitati pe care ii are la nunta(400) si ca la nr asta ar avea nevoie cel putin de 20 de bucatari=)) ,ca un bucatar de acolo nu poate pregati meniul pt mai mult de 20 de pers.Patronul i-a mai spus ca el n-a mai auzit de specialitatile pretinse de miri in meniu si ca el le ofera doar meniurile standard.Pretentiosi si cu dare de mana,mirii nu au vrut sa serveasca la nunta cartofi natur si cas pane,fapt pt care si-au dus bucatari si ospatari de prin cluj cu experienta dar li s-a pretins sa plateasca tot:chirie sala,vesela,folosinta scaune si mese,pahare,utilaje bucatarie,taxe de curent(care mi se par rezonabile),si alte cheltuieli pe care nu mi le mai aduc aminte.Taxele ca taxe,dar initial patronul nu a fost de acord sa lege butoiul de bere la apa(pt a se raci berea)sub pretextul ca el nu va fi acolo sa supravegheze desfasurarea activitatilor si ca probabil nu vor avea acces la apa din bar ca ei daca pleaca,inchid tot.Acuma nu stiu cum s-a terminat toata nebunia asta si ce si cat s-a platit in final,dar odata ce s-a facut o intelegere sau contract intre miri si conducere nu mi se pare normal sa se ajunga aici,ci sa se gaseasca o solutie de mijloc si bunavointa din partea celui care a comis gafa.

mee
14.07.2008, 19:36:22
Eu ma bucur ca a iesit asa cum a iesit. Pentru noi a fost imposibil sa gasim un restaurant care sa ne satisfaca toate cerintele (numar de invitati, sa arate bine, etc...) si asa am ajuns sa alegem ce ne-a convenit cel mai mult. Sincer, ma sochez cand aud chestii de genul celor zise de tine, Daniela, si sper sa fie cat mai putine miresici care sa se loveasca de probleme de genul asta :x .

Arina3891
14.07.2008, 21:35:52
Pe asta nu o stiu. La ultima nunta la care am fost sa vad cum a amenajat agentia au fost 180 de persoane.
Au fost niste prieteni de-ai mei care vroiau sa faca nunta acolo, dar au renuntat tocmai din acest motiv, ca trebuia sa aiba macar 250 de invitati sau daca nu, se plateau meniurile pana la 250... Asta era la inceputul acestui an.. poate s-or fi schimbat treburile de atunci.

mi2009
15.07.2008, 09:23:58
Buna!!!
Eu fac nunta acolo anul viitor. ma socheaza tot mai tare cum difera conditiile de la o nunta la alta!!
Pt anul viitor mi s-au impus 200 de persoane, altfel( le dau dreptate) sala arata cam goala( ma refer daca ar fi 150!). capacitatea max. e de 280, deci daca MEE a avut 272 plus mirii si nasii nu ma mir ca arata plin.
Daca aduc bautura din afara mi se pare normal sa platesti ceva pt servire( la stil sunt alte conditii aiurea...vezi discutii despre stil). si noi cred ca vom aduce bautura din afara, pt. ca vrem si altceva in afara de ceea ce au pe lista si mi se pare ca iesi mai ieftin!
Chestia cu chiria...nu se prea practica, dar ei asa au. vroiam sa fac un ziar de nunta, asa o sa am un slide-show cu poze care o sa mearga pe LCD-uri si plus, ceea ce zicea si MEE, sonorizare plus camera de filmare din mijloc. deci poate scad costurile din alta parte.
Eu mi-am dorit de la inceput un restaurant cum e aroma si nu mi s-au parut exagerate conditiile. poate ca va iesi un pic mai scump decat in alte parti, dar macar am sa am nunta cum o doresc eu!
Oricum conditii aiurea si schimbari de plan sunt peste tot!!!! Ca cererea e prea mare si au putere sa ceara, ca daca nu vrei tu, gaseste sigur pe altul care sa vrea si nu raman cu nici o sambata sau duminica libera!!!!!

V-am pupacit!

gmarial
24.08.2008, 22:59:11
Am niste poze unde a fost decorat cu bordeaux desi uitandu-ma acum la ele mi se pare ca fundele sunt mai mult rosii :D .

wow; m-am uitat la pozele tale de la nunta. minunat. imi poti spune te rog de unde ti-ai cumparat rochia? si eu sunt clujeanca. si desi mai am vreme sunt obsedata de cautatul rochii perfecte si-mi place tare mult rochia ta. eu port cam 44. imi poti da te rog niste detalii? de unde, cu cat.
multumesc tare mult. :">

12hanna
26.08.2008, 21:46:47
MEE ai fost superba! De vis, ce mai! Si pozele..... fara cuvinte. Casa de piatra!:x :x :x :x :x

mee
26.08.2008, 21:54:37
MEE ai fost superba! De vis, ce mai! Si pozele..... fara cuvinte. Casa de piatra!:x :x :x :x :x
Multumesc de urari >:D<

gmarial
27.08.2008, 10:20:35
Mee, iti multumesc pentru raspuns. Am incercat sa-ti trimit si mesaj privat insa nu am voie caci sunt noua si nu am postat inca 10 mesaje publice asa ca te rog sa-mi lasi intr-un mesaj privat un id de yahoo messenger daca folosesti caci mai am sa te intreb de fotograf si altele.
Thanks again!

Ballet
28.08.2008, 09:15:57
Fetelor, daca aveti cunostinta de cineva care a renuntat la Aroma pt 2009, va rog anuntati-ma. Si daca mai e si sambata, e perfect. Mersi mult

Ballet
28.08.2008, 13:05:17
Daca are cineva un nr de tel de la Aroma la care raspunde cineva vreodata , va rog sa mi-l dati si mie , sa nu mai merg pana in deal si inapoi, ca voi face o ora cu traficul de acum.Vreau neaparat sa aflu daca mai au ceva zile libere pt anul viitor.....

ALI
05.09.2008, 14:38:04
Daca are cineva un nr de tel de la Aroma la care raspunde cineva vreodata , va rog sa mi-l dati si mie , sa nu mai merg pana in deal si inapoi, ca voi face o ora cu traficul de acum.Vreau neaparat sa aflu daca mai au ceva zile libere pt anul viitor.....

cand eu am fost acum 3 sapt mai erau locruri doar duminica in 13 sept si in 27 sept. in 13 e acum ocupat:-":-":-"
si mai erau in post de Sf marie.
cam atat ........in rest ......slabe sanse sa renunte careva......[-X

Ballet
06.09.2008, 10:01:08
Mi-am rezervat intre timp data de 27, nu-mi place ca e duminica dar nu prea am avut de unde alege :-s . Cred ca acum s-a mai eliberat data de 6 dupa ultimele confirari dar noi deja am gasit un maestru de ceremonii care ne place mult si nu e liber in 6. Poate vrei tu sa faci cu o sapt mai repede. Mie una, mi-e tare frica de vremea de septembrie , de-aia as fi mutat-o.....

Ballet
06.09.2008, 10:19:36
neata!!!! e uite am fost si noi acasa si am discutat cu d-soara de la restaurant. conditiile s-au cam schimbat de la discutia noastra telefonica si pana la discutiile fata in fata...

daca e cineva care face nunta in 2009 acolo imi puteti scrie un PM cu cat vi s-a cerut avans?

pentru cipri1601: pe ce numar sunati? eu am incercat pe numarul ce l-am gasit pe net la inceput si nu e bun. poate de aceea nu raspunde nimeni nici la tine. mie mi-a raspuns intotdeauna la numarul bun!!!!

spor la pregatiri!

Chiar vroiam si eu sa va intreb de avans...noua ne-a cerut 4500 de lei, mi se pare fff mult. Domnisoara zice ca se calculeaza 5 euro de pers, si pt ca eu am zis ca o sa am 250 de invitati la suma asta se ajunge. Mi se pare putin exagerat totusi....

ALI
06.09.2008, 22:24:48
Mi-am rezervat intre timp data de 27, nu-mi place ca e duminica dar nu prea am avut de unde alege :-s . Cred ca acum s-a mai eliberat data de 6 dupa ultimele confirari dar noi deja am gasit un maestru de ceremonii care ne place mult si nu e liber in 6. Poate vrei tu sa faci cu o sapt mai repede. Mie una, mi-e tare frica de vremea de septembrie , de-aia as fi mutat-o.....

ms tare mult de info:* :*
o sa sun maine sa vad daca se poate schimba
mi-ar placea si mie mai repede sper sa fie vreme faina si la mine si la tine

ALI
06.09.2008, 22:49:40
Chiar vroiam si eu sa va intreb de avans...noua ne-a cerut 4500 de lei, mi se pare fff mult. Domnisoara zice ca se calculeaza 5 euro de pers, si pt ca eu am zis ca o sa am 250 de invitati la suma asta se ajunge. Mi se pare putin exagerat totusi....

asa mi-a cerut si mie 5 euro, de pers avans care sa il dam treptat
nici nu stiu daca e mult sau nu

Ballet
09.09.2008, 13:30:44
Avand in vedere ca peste tot e cam 1000-1500 de lei avansul e cam mult.
Dar nu inteleg cum adica ii dai treptat banii de avans? Au fost de acord cu asta?

Ballet
10.09.2008, 22:01:45
Ali, ti-ai mutat data pe 6? Ei azi am fost sa dau o parte din avans. A acceptat sa-i las 1500. M-am mirat pt ca la inceput a fost foarte hotarata ca 4500 e avansul si gata.....:)>-
Vroiam sa te mai intreb daca te-ai hotarat ce firma de organizari alegi...mie mi-a spus domnisoara Andreea ca ei Metropolitan Events i se pare cea mai ok. O sa ma apuc si eu de cercetat. pupici

si_mony_ca
25.09.2008, 17:49:17
Cam la ce pret ajunge meniul la Aroma?

Arina3891
26.09.2008, 17:10:37
La noi la banchet a fost 190 lei/pers, la sfarsitul lui iunie, 3 feluri de mancare + sucuri si apa minerala si 1 cafea.

Amira
01.10.2008, 21:22:15
Ali, ti-ai mutat data pe 6? Ei azi am fost sa dau o parte din avans. A acceptat sa-i las 1500. M-am mirat pt ca la inceput a fost foarte hotarata ca 4500 e avansul si gata.....:)>-
Vroiam sa te mai intreb daca te-ai hotarat ce firma de organizari alegi...mie mi-a spus domnisoara Andreea ca ei Metropolitan Events i se pare cea mai ok. O sa ma apuc si eu de cercetat. pupici

daca va place ,va ajut cu un nr. de tel. ,huse nu au vrut mirii desi cred ca arata mai bine

Ballet
02.10.2008, 13:04:58
Da-mi te rog un nr pe privat , imi place cum e aranjata masa mirilor. Cat despre scaune, si eu le vreau fara huse, dar as vrea ceva pe spatar, sa arate mai festiv putin.
Si sa va mai spun ceva....noua nu ne plac deloc mesele alea lungi gen camin cultural :)), asa ca vom face niste calcule prin sala sa vedem daca ne-ar incapea toate persoanele in cazul in care vom pune mese rotunde. Arata mult mai elegant. Dar asta vom putea hotari numai la anu, cand stim cam cate persoane vom avea. Mesele le pute face in 2 zile, nu e problema. Sper sa se poata realiza dorintele noastre.

alexandra2009
03.10.2008, 12:49:19
daca va place ,va ajut cu un nr. de tel. ,huse nu au vrut mirii desi cred ca arata mai bine

Cumva aceste aranjamente au fost facute in sala in data de 27.09.2008?
Imi par asa de cunoscute..
Pupici

Amira
04.10.2008, 00:43:00
Cumva aceste aranjamente au fost facute in sala in data de 27.09.2008?
Imi par asa de cunoscute..
Pupici
ai dreptate ,in 27.09 au fost facute, ai fost la nunta? sau de unde-ti sunt cunoscute? daca nu te superi
Pupici si tie

alexandra2009
04.10.2008, 10:18:28
ai dreptate ,in 27.09 au fost facute, ai fost la nunta? sau de unde-ti sunt cunoscute? daca nu te superi
Pupici si tie

Nu am fost la nunta.. am trecut doar pe acolo putin...
PUPICEI
Ale...

adirodo
04.10.2008, 19:14:42
Buna fetelor, imi poate spune si mie cineva ceva despre restaurantul Aroma?:-\ :-\

Cineva care a fost la o nunta acolo sau care a avut nunta la Aroma? pls^:)^ ^:)^

Chiar si din auzite nu conteaza pentru ca in ultimele zile am auzit numai de rau despre acest restaurant si e pacat pentruca sala e chiar dragutza^:)^ :-\

UIte, eu am fost recent la nunta la Aroma, in septembrie. Sincer, ti-as recomanda sa te linistesti. E chiar frumos. Sala e excelenta, si pozitionarea, si amenajarea meselor. E patrata, ceea ce este bine. Mancarea a fost deosebita. Eu, ce l putin, am fost multumita. Sa fii atenta la doua lucruri doar: bauturile. Noua, pe la orea 17, ni s-a spus ca nu mai este decat Coca Cola. In plus, sonorizarea... nu sptiu ce acustica are sala, dar se aude cam greu ce se vorbeste prin statie, de pilda, starostele. In rest totul e ok. Sa fiti fericiti!!! Eu mi-as face, sincer, nunta, acolo.

Biencutza_22
21.10.2008, 21:03:48
Felicitari pt poze Mee. Minunate ....

kme_ro
22.10.2008, 12:43:13
Hei fetelor,

si eu am nunta la Aroma, in 16.05.2009....am inceput recent activitatile active pe acest forum, pe care il urmaresc cu interes de vreo jumatate de an...daca mai aveti poze si idei de decorat sala pls trimiteti...eu una nu ma pot decide ce vreau...:((

Preocuparea mea curenta este faptul ca nasii pe care ni-i dorim nu sunt casatoriti, si deocamdata nu au planuri (sunt impreuna de vreo 3 ani)...nu stiti cumva care e situatia la biserica? Avem sanse sa ne cunune cineva asa?

Merci, Cami

Ballet
22.10.2008, 12:51:33
Hei fetelor,

si eu am nunta la Aroma, in 16.05.2009....am inceput recent activitatile active pe acest forum, pe care il urmaresc cu interes de vreo jumatate de an...daca mai aveti poze si idei de decorat sala pls trimiteti...eu una nu ma pot decide ce vreau...:((

Preocuparea mea curenta este faptul ca nasii pe care ni-i dorim nu sunt casatoriti, si deocamdata nu au planuri (sunt impreuna de vreo 3 ani)...nu stiti cumva care e situatia la biserica? Avem sanse sa ne cunune cineva asa?

Merci, Cami

Gasesti un topic despre nasi necasatoriti, poate afli acolo mai multe.....
Si noi vom avea un cuplu casatorit si unul nu, din cate stiu eu, e necesar ca macar unul din nasi sa fie .....
Daca aflu ceva interesant de Aroma sau voi avea ceva poze interesante le voi pune aici sa le vada si restul miresicilor......
Pupici :*:*

kme_ro
22.10.2008, 12:53:30
Gasesti un topic despre nasi necasatoriti, poate afli acolo mai multe.....
Si noi vom avea un cuplu casatorit si unul nu, din cate stiu eu, e necesar ca macar unul din nasi sa fie .....
Daca aflu ceva interesant de Aroma sau voi avea ceva poze interesante le voi pune aici sa le vada si restul miresicilor......

Merci mult....anunt si eu daca aflu ceva despre Aroma...ma gandeam eu ca o pereche trebuie sa fie casatorita....:D

:*

mi2009
23.10.2008, 18:35:20
Buna!!
Eu nu ma prea pricep la chestiile astea cu biserica.. dar stiu pe cineva care a avut doar o pereche de nasi, necasatoriti si nici ortodocsi( daca am scris corect :-\ )! Deci cel mai probabil ca se poate..acum trebuie sa te informezi si sa gasesti un preot care sa vrea![-o<

Si la noi e complicat..., dar ne vom descurca noi!

Eu m-am decis pt ALB AURIU! pt ca mi se pare ca sunt deja destule culori in sala ca sa mai bag eu inca una!cum e mai mult maro...vreau auriu. in plus arata si asa festiv, deosebit!!!

Astept si eu cu nerabdare poze..ca de la distanta imi e greu.

Ballet
23.10.2008, 22:11:10
Buna!!
Eu nu ma prea pricep la chestiile astea cu biserica.. dar stiu pe cineva care a avut doar o pereche de nasi, necasatoriti si nici ortodocsi( daca am scris corect :-\ )! Deci cel mai probabil ca se poate..acum trebuie sa te informezi si sa gasesti un preot care sa vrea![-o<

Si la noi e complicat..., dar ne vom descurca noi!

Eu m-am decis pt ALB AURIU! pt ca mi se pare ca sunt deja destule culori in sala ca sa mai bag eu inca una!cum e mai mult maro...vreau auriu. in plus arata si asa festiv, deosebit!!!

Astept si eu cu nerabdare poze..ca de la distanta imi e greu.

Vei gasi poze de la sala in albumul lui Mee, care a mai scris la topicul asta in urma cu cateva pagini.
Si eu tot la alb-crem, alb-auriu ma gandeam . Din acelasi motiv. Ca sa nu mai zic ca ozn-urile alea de pe tavan ma dispera..... Sper sa le schimbe pana la anu...
Noi vrem sa schimbam si mesele...Sper sa ne iasa socoteala la persoane si daca punem mese rotunde. Sunt mult mai elegante si mai stilate...

kme_ro
24.10.2008, 08:04:26
Vei gasi poze de la sala in albumul lui Mee, care a mai scris la topicul asta in urma cu cateva pagini.
Si eu tot la alb-crem, alb-auriu ma gandeam . Din acelasi motiv. Ca sa nu mai zic ca ozn-urile alea de pe tavan ma dispera..... Sper sa le schimbe pana la anu...
Noi vrem sa schimbam si mesele...Sper sa ne iasa socoteala la persoane si daca punem mese rotunde. Sunt mult mai elegante si mai stilate...

Da...ideea cu mese rotunde si mie mi se pare mult mai buna, arata altfel...si oamenii interactioneaza mai usor...stii ceva despre politica celor de la Aroma? O prietena de-a mea a avut anul asta nunta acolo...in 10 mai, si si lor le tot spunea ca fac mese rotunde, ca poate o sa fie gata pana la nunta lor...dupa care am aflat mai recent ca au renuntat la idee...ca daca mesele sunt rotunde nu mai incap atatia oameni...si noh..scade profitul...:))

Cat despre culoare...si eu ma tot stresez ce sa aleg..prietena mea a facut pe alb si auriu...florile au fost lalele albe si cale..si a aratat beton..simplu si elegant...vorba ta...o sa caut niste poze sa le postez ...

Cami

Ballet
24.10.2008, 09:36:31
Da...ideea cu mese rotunde si mie mi se pare mult mai buna, arata altfel...si oamenii interactioneaza mai usor...stii ceva despre politica celor de la Aroma? O prietena de-a mea a avut anul asta nunta acolo...in 10 mai, si si lor le tot spunea ca fac mese rotunde, ca poate o sa fie gata pana la nunta lor...dupa care am aflat mai recent ca au renuntat la idee...ca daca mesele sunt rotunde nu mai incap atatia oameni...si noh..scade profitul...:))

Cat despre culoare...si eu ma tot stresez ce sa aleg..prietena mea a facut pe alb si auriu...florile au fost lalele albe si cale..si a aratat beton..simplu si elegant...vorba ta...o sa caut niste poze sa le postez ...

Cami

Eu nici nu stiam ca cei de la Aroma au de gand sa schimbe mesele....
Ideea asta am avut-o noi, si avand in vedere ca cu asta ne ocupam, pt noi nu e mare lucru.... Doar sa masuram exact sala, sa facem un proiect si sa vedem cum le putem aranja sa incapa toti invitatii. O idee ar fi sa nu fie toate mesele la fel de mari, adica mai in colturi pui mese mai mici, de 6 pers, si atunci da de iese socoteala....
Noi am intrebat la Aroma daca ne putem aduce noi mesele si au zis ca e ok.
Nu stiu cum vom reusi sa le ducem acolo si cand, avand in vedere ca avem duminica nunta si sambata pana noaptea acolo e alta nunta.....

kme_ro
24.10.2008, 09:54:17
Eu nici nu stiam ca cei de la Aroma au de gand sa schimbe mesele....
Ideea asta am avut-o noi, si avand in vedere ca cu asta ne ocupam, pt noi nu e mare lucru.... Doar sa masuram exact sala, sa facem un proiect si sa vedem cum le putem aranja sa incapa toti invitatii. O idee ar fi sa nu fie toate mesele la fel de mari, adica mai in colturi pui mese mai mici, de 6 pers, si atunci da de iese socoteala....
Noi am intrebat la Aroma daca ne putem aduce noi mesele si au zis ca e ok.
Nu stiu cum vom reusi sa le ducem acolo si cand, avand in vedere ca avem duminica nunta si sambata pana noaptea acolo e alta nunta.....

Hehe...v-ati scos atunci...intr-adevar e putin complicat sa le schimbati..dar cred ca puteti rezolva...:) Si cred ca o sa arate super..si invitatii o sa interactioneze mai usor...:D

Ioana_jojo
24.10.2008, 11:36:12
Miresici eu am avut banchetul la sf facultatii la restaurantul Aroma.Noi am fost fosrte multumiti de serviciile de acolo.Arata foarte bine sala, ospatarii stiu bine ceea ce au de facut,se ocupa de tine mereu sa ai ceva in pahar,mancarea excelenta....acuma depinde si de gusturile fiecaruia dar eu am fost foarte multumita.Iar privelistea face totul credeti-ma.Superb

Ballet
29.10.2008, 11:55:14
Fetelor, la Aroma meniurile se platesc inainte sau dupa nunta? Noi nu am intrebat, nici ei nu ne-au spus......Habar n-am cum se procedeaza. As vrea sa stiu din timp, ca doar n-am 50.000 lei sub perna.....:))

Ballet
30.10.2008, 09:35:33
Aseara am aflat ca la Aroma se vor schimba mesele, le vor pune rotunde si capacitatea maxima a salii va fi 220 de persoane. Mie nu mi se pare normal, avand in vedere ca am rezervat restaurantul pt capacitatea de 280 de persoane, cum au zis initial. V-am mai zis ca noi intentionam sa schimbam mesele daca nu o faceau ei, dar in asa fel incat sala sa aiba totusi o capacitate de 250-260 de pers. Acuma eu ce fac cu 40 de invitati? Unde ii bag? :-&:-&

laura2112
30.10.2008, 09:46:00
Ati putea va rog sa-mi spuneti care este pretul meniului pentru 2009 la Aroma.
Multumesc

Ballet
30.10.2008, 09:54:13
Ati putea va rog sa-mi spuneti care este pretul meniului pentru 2009 la Aroma.
Multumesc

Eu am primit niste variante de meniu intre 126 si 155, dar astea erau orientative. Am auzit si de meniuri de 250 la Aroma. Totul depinde de ce vrei sa se serveasca. Daca mi-as repara scanerul azi, ti-as putea trimte modelele de meniu pe care le-am primit de la ei. Normal ca mi-au dat dinalea mai simplute, sa ma prosteasca....;))

laura2112
30.10.2008, 09:56:42
Eu am primit niste variante de meniu intre 126 si 155, dar astea erau orientative. Am auzit si de meniuri de 250 la Aroma. Totul depinde de ce vrei sa se serveasca. Daca mi-as repara scanerul azi, ti-as putea trimte modelele de meniu pe care le-am primit de la ei. Normal ca mi-au dat dinalea mai simplute, sa ma prosteasca....;))

In modelele de meniu pe care le-ai primit ce intra? (doar mancarea sau si altceva)

Ballet
30.10.2008, 10:02:49
In modelele de meniu pe care le-ai primit ce intra? (doar mancarea sau si altceva)

Numai mancare plus cafea. Daca vrei bautura de la ei, platesti 50 lei/pers si nuntasii beau cat pot duce. Sortimentele de bautura oferite de ei sunt destul de variate, insa eu cred ca voi alege sa duc eu bautura pt ca tata e mare producator de vin de casa si toate rudele se asteapta sa bea vin de la el.....
Daca duci tu bautura, platesti 10 lei/ pers pt nimic :)). Numai pt ca o aduci din afara.....

mee
30.10.2008, 10:59:48
Fetelor, la Aroma meniurile se platesc inainte sau dupa nunta? Noi nu am intrebat, nici ei nu ne-au spus......Habar n-am cum se procedeaza. As vrea sa stiu din timp, ca doar n-am 50.000 lei sub perna.....:))
Noi am platit meniurile dupa nunta.

mi2009
30.10.2008, 13:00:21
Buna! Asa am primit si eu! Dar am inteles ca pana la anul ne putem astepta la o crestere cu 10%la preturile meniurilor! Mai vedem. Ma gandesc ca e normal sa platesti meniurile dupa nunta, ca de aceea e avans si dupa nunta , cand mai aduni si tu ceva...;)) platesti factura.

Si noi cred ca vom aduce bautura din alta parte. eu vreau si alta bautura decat ceea ce e trecut pe lista lor. plus chestia cu vin rosu, alb sau rose pe mine nu ma multumeste!!!! In plus avem si vin de la bunicul meu...care isi tine vin de vreo 2 ani ca da de ne casatorim si ne face el cadou vinul de la nunta, un vecin care ne da tuica... si etc....pe care tot vreau sa o pun pe masa. cei 10 ron nu poti zice ca ii platesti degeaba...ca totusi chelnerii vor servii bautura pe care tu o aduci din alta parte. deci oarecum mi se pare ok.

Daca schimba mesele e perfect! imi doream mese rotunde, dar fara sa mai imi fac eu costuri suplimentare cu asta! asa ca e ok.

daca tu ai rezervat pt 280 de persoane trebuie sa faca cumva sa ai atatea locuri. ca banuiesc ca si avansul l-ai platit pt atatea persoane!

In rest nu vreau sa comentez foarte mult! E singura locatie din cluj in care mi-am dorit nunta si poate de aceea sunt de accept mai usor cerintele lor! Trebuie sa recunoastem ca are o pozitie superba si poate cere ce vrea...ca la ce nebunie e in romania cu nuntile... daca nu vrei tu vrea altul si el tot castiga!

Spor la pregatiri!!!!

Ballet
30.10.2008, 14:47:59
[quote=mi2009;1196431
daca tu ai rezervat pt 280 de persoane trebuie sa faca cumva sa ai atatea locuri. ca banuiesc ca si avansul l-ai platit pt atatea persoane!

Spor la pregatiri!!!![/quote]

Pai noi am zis ca vom avea cam 250 de pers. Asa ne-am gandit noi atunci. Dar cum ei cer 5 euro/pers avans, nu aveam destui bani in momentul ala sa achitam 45 mil , ca tocmai cumparasem un untilaj, si am dat 15 mil.
Nici pe factura, nici pe factura nu scrie de nr de persoane, asta si-au trecut doar ei in agenda. Deci eu nu am nici o dovada ca am vrut sala pt 250 de persoane. Plus ca nici n-am dat tot avansul inca....
Dar nu vreau sa ma stresez de acuma...se rezolva cumva si asta....
>:D<

mi2009
01.11.2008, 12:00:15
Acum am vazut: ai nunta la o sapt dupa mine!!!!!!

sigur se va rezolva si faza cu mesele si nr de persoane! Clar ca rezolva ca e in interesul lor sa aiba cat mai multi meseni$-) ,nu? pana la urma mai avem vreme destula! #:-S desi...mi se pare ca trece asa de repede vremea!!!!!

Te-am pupat!

Ballet
03.11.2008, 10:18:55
Ma lasi sa vin in spionaj la tine la nunta sa vad ce nu-mi convine pe acolo??? :))
Asa macar stiu la ce sa ma astept....
Si mie mi se pare ca asa repede trece vremea...Cateodata ma tot gandesc ca ma stresez un an intreg pt o singura zi, si oricat ne-am stradui, tot o sa ne auzim comentarii de la unul si-altul....:-?

mi2009
03.11.2008, 15:04:50
DAAAA"!!!! Poti spiona! :D

Am o prietena care a avut anul asta nunta la Aroma(in 20.09), dar in sala mica si ea a fost multumita si de mancare si de servire...acum sa vedem ca pana la anul mai este vreme si se pot schimba multe.
Daca tie ti se pare ca trece repede vremea...ce sa zic eu....care sunt asa de departe!!!!!!:-SS noroc cu ai mei, ca altfel!!!!!!!!#:-S

Eu ma concentrez mai mult pe chestiile ce le pot face eu( invitatii,meniuri,etc!), restul mai fur si eu de la prietena mea (fotograf, dj, idei) care a avut nunta anul asta!:-p

Cu siguranta ca va fi meritat! O nunta in care ai pus suflet se vede! In plus ma gandesc ca e singura zi din viata cand noi vom fi cei mai importanti, asa ca MERITA!!!!! vreau sa fie o zi de neuitat si pt noi si pt musafiri....si cred ca merita sa fim atente si la detalii!!!!

ana_s27
11.11.2008, 09:58:11
stiti cumva daca la aroma se poarta starostele sau nu?

Ballet
11.11.2008, 10:01:50
stiti cumva daca la aroma se poarta starostele sau nu?

Apoi asta cu starostele, nu are deloc legatura cu restaurantul unde ai nunta. Tine numai de preferintele voastre.....;;)
Asa ca, daca tie iti place ideea de staroste iti iei, daca nu, nu. Simplu

ana_s27
11.11.2008, 10:05:39
mie mi sa spus ca la aroma nu se poarta sarostele si asi vrea sa stiu daca o avut cineva staroste la aroma si ce impresie are despre idea cu staroste sau daca ii mai bine fara staroste

Ballet
11.11.2008, 10:07:45
mie mi sa spus ca la aroma nu se poarta sarostele si asi vrea sa stiu daca o avut cineva staroste la aroma si ce impresie are despre idea cu staroste sau daca ii mai bine fara staroste

Da cine ti-a zis asta? :))

ancaaa
11.11.2008, 10:12:02

" Se poarta" staroste la aroma cat si la alte restaurante...parerea mea este ca e f important un staroste la o nunta....

Ballet
11.11.2008, 10:14:18

Vad ca esti din Buc si ca ai avut deja nunta....
De ce intereseaza de Aroma? :)

ana_s27
11.11.2008, 10:15:10
cei de la aroma miau spus ca nu prea au avut staroste pe la nuntile organizate la ei in restaurant

ana_s27
11.11.2008, 10:16:45
mam inregistrat gresit o sa am nunta la aroma in 27 iunie 2009 si sunt din cluj

alexalia
11.11.2008, 12:11:21
Buna miresicilor,

eu urmaresc de o vreme discutiile voastre avand in vedere ca anul acesta am fost nasa. Insa am fost nasa necasatorita si acum, in sfarsit, ne-am hotarat ca ar fi cazul sa facem si noi nunta:).

Ei, stiu ca e cam tarziu, dar acuma suntem in cautare de sala. Si ar fi super daca am putea gasi ceva pe 2009. Asa ca vreau sa va intreb daca aveti idee de vreo sala libera, respectiv daca mai stiti daca e liber la Aroma sau nu in vreo zi.

Aroma cred ca e una din putinele locatii unde n-am fost la nunta, asa ca as vrea sa va intreb unde e si cum ajung acolo. Am inteles ca e pe Calea Turzii, dar unde mai exact?

Va multumesc si spor la pregatiri:)

Ballet
11.11.2008, 12:45:40
Buna miresicilor,

eu urmaresc de o vreme discutiile voastre avand in vedere ca anul acesta am fost nasa. Insa am fost nasa necasatorita si acum, in sfarsit, ne-am hotarat ca ar fi cazul sa facem si noi nunta:).

Ei, stiu ca e cam tarziu, dar acuma suntem in cautare de sala. Si ar fi super daca am putea gasi ceva pe 2009. Asa ca vreau sa va intreb daca aveti idee de vreo sala libera, respectiv daca mai stiti daca e liber la Aroma sau nu in vreo zi.

Aroma cred ca e una din putinele locatii unde n-am fost la nunta, asa ca as vrea sa va intreb unde e si cum ajung acolo. Am inteles ca e pe Calea Turzii, dar unde mai exact?

Va multumesc si spor la pregatiri:)
Urci Feleacul, si , inainte de curba mortii, e la stanga un drum, este pusa si reclama mare.....Dar ai grija, sa mergi mai incet, sa nu ratezi....E linie continua, dar.....tre sa mergi pana in Feleac ca sa intri regulamentar....
Si mergi prin livada pana ajungi....Simplu
Cat despre date libere, eu stiu ca nu mai sunt....:(

Ballet
11.11.2008, 12:47:06
Eu zic sa mergeti sa rezervati pt 2010, ca acum puteti alege orice data vreti voi. Daca lasati pt primavara.....din nou vor fi ocupate multe zile si raman de obicei duminicile.....
Bafta multa!!!

alexalia
13.11.2008, 13:17:33
Mercic de idicatii legate de locatie.

O sa mergem oricum pana acolo sa ne incercam norocul si daca nu e sa fie pe 2009, va fi pe 2010:)

mi2009
27.11.2008, 19:11:56
fetele care fac la aroma anul viitor: pentru ce firma de decoratiuni v-ati decis?????? eu vreau auriu si nu stiu pe care sa aleg din cele agreate de ei. ma gand. la M.Events.

lau_si
27.01.2009, 09:23:03
Salut!

Stiti cumva daca se pot face rezervari la restaurant Aroma pentru anul urmator?
Eu tot sun la Aroma de prin noiembrie, si primesc acealsi raspuns: ca inca nu se fac rezervari pentru 2010. Dar mie tare imi este frica ca ca atunci cand o sa se faca nu o sa mai pot sa imi rezerv pentru data care vreau eu.
Daca stie care ceva, va rog sa scrieti.

Multumesc mult!
O zi buna :)

Ballet
27.01.2009, 10:24:18
Oare a semnat cineva contract cu Aroma cu toate conditiile specificate ???
Eu vroiam sa redactez unul daca ei nu au, dar nu as vrea sa se simta ofensati si pe langa asta, nici nu imi amintesc chiar toate detaliile....Eram cam disperati in momentul ala si ne-am bucurat ca am gasit o zi libera, nu ne-a mai interesat nimic altceva..
Asa ca, voi face o lista cu ce mi-am notat eu la intalnirea cu domnisoara Andreea. Daca voi stiti altceva, va rog sa-mi zpuneti...

1. Chiria salii e 1500 de lei
2. Nu se plateste taxa de spargeri
3. Daca aduci bautura de afara, platesti 10 lei/pers
4. Daca iei toata bautura de la ei, e 50 lei/pers
5. Pretul meniului e in jur de 150 de lei...Depinde ce alegi...

Nu-mi amintesc daca se platesc sau nu ospatarii. Voi va amintiti?

KEA
27.01.2009, 10:56:40
Buna!

O sa am nunta in mai in Aroma. M-am uitat la pozele tale si mi-au placut foarte mult! Imi poti spune te rog cine le-a facut?
Multumesc!

Ballet
27.01.2009, 10:58:07
Buna!

O sa am nunta in mai in Aroma. M-am uitat la pozele tale si mi-au placut foarte mult! Imi poti spune te rog cine le-a facut?
Multumesc!

La cine te referi?:))

KEA
27.01.2009, 11:00:18
La cine te referi?:))
Scuze... sunt noua :)
Ma refer la MEE.... am vrut sa dau quote... dar nu stiu ce am facut :)

Ballet
27.01.2009, 11:11:21
Scuze... sunt noua :)
Ma refer la MEE.... am vrut sa dau quote... dar nu stiu ce am facut :)
O sa-ti raspund eu pt ca ea nu stiu cand va mai intra pe aici....
Fam Jambor le-a facut lor pozele. o:-)

KEA
27.01.2009, 11:16:51
O sa-ti raspund eu pt ca ea nu stiu cand va mai intra pe aici....
Fam Jambor le-a facut lor pozele. o:-)
Multumesc! :) O sa caut pe net.

mi2009
27.01.2009, 22:16:06
Oare a semnat cineva contract cu Aroma cu toate conditiile specificate ???
Eu vroiam sa redactez unul daca ei nu au, dar nu as vrea sa se simta ofensati si pe langa asta, nici nu imi amintesc chiar toate detaliile....Eram cam disperati in momentul ala si ne-am bucurat ca am gasit o zi libera, nu ne-a mai interesat nimic altceva..
Asa ca, voi face o lista cu ce mi-am notat eu la intalnirea cu domnisoara Andreea. Daca voi stiti altceva, va rog sa-mi zpuneti...

1. Chiria salii e 1500 de lei
2. Nu se plateste taxa de spargeri
3. Daca aduci bautura de afara, platesti 10 lei/pers
4. Daca iei toata bautura de la ei, e 50 lei/pers
5. Pretul meniului e in jur de 150 de lei...Depinde ce alegi...

Nu-mi amintesc daca se platesc sau nu ospatarii. Voi va amintiti?

salut!
de aia nu imi amintesc nici eu.... dar daca imi trece ceva prin cap scriu

Ballet
28.01.2009, 08:39:40
salut!
de aia nu imi amintesc nici eu.... dar daca imi trece ceva prin cap scriu
Am mai aflat eu cate ceva. Am sunat si am aflat tot ce ma interesa.
Ospatarii se platesc cu 100 lei/pers.
Chiria pe sala e de 1500 de lei.
Nu exista taxa de spargeri.
Nu mai schimba mesele cu altele rotunde pt ca, dupa calculele lor, ar incapea cam 180 pers... Eu nu renunt la ideea mea asa ca vom merge pana acolo in curand sa facem si noi un proiect sa vedem cam cum am putea aseza mesele...
In februarie ne vor contacta sa ne puna la curent cu noile preturi pt meniu, cu o crestere de max 10% fata de cele de acum...
Cam atat...

pisoias
28.01.2009, 09:12:29
Am mai aflat eu cate ceva. Am sunat si am aflat tot ce ma interesa.
Ospatarii se platesc cu 100 lei/pers.
Chiria pe sala e de 1500 de lei.
Nu exista taxa de spargeri.
Nu mai schimba mesele cu altele rotunde pt ca, dupa calculele lor, ar incapea cam 180 pers... Eu nu renunt la ideea mea asa ca vom merge pana acolo in curand sa facem si noi un proiect sa vedem cam cum am putea aseza mesele...
In februarie ne vor contacta sa ne puna la curent cu noile preturi pt meniu, cu o crestere de max 10% fata de cele de acum...
Cam atat...

sincer mie mesele nu imi plac deloc la Aroma.In rest...sala noua e draguta.

Ballet
28.01.2009, 09:54:32
sincer mie mesele nu imi plac deloc la Aroma.In rest...sala noua e draguta.
Nici eu nu le suport asa, tocmai deaia ne stresam atata sa le facem rotunde...
Unii spun ca ne stresam prea tare cu problema asta, insa pana nu stiu sigur ca voi avea mese rotunde, eu nu mai dorm linistita...:-<

mi2009
29.01.2009, 12:09:59
buna...ma bucur ca ai aflat cate ceva.mie mi se pare aiurea ca iti zica din start ca ospatarii se platesc cu 100 lei....pai de ce mai platesc aia 10 lei pe servit atunci????????clar ca le dai ceva ca doar esti in romania si de la cine trebuie nu primesc destul!!! dar sa iti zica asa ceva avand in vedere ca ei cer 10 lei/ persoana pentru servit...mi se pare nesimtire![-(
oricum asta e...voi ati ales pe cineva pt. decor??? pe mine aia ma streseaza.

mi2009
29.01.2009, 12:21:21
pe mine nu ma deranjeaza asa de tare mesele. clar ca mi-ar fi placut mult mai tare mese rotunde, dar sunt alte chestii care mi se pare mai importante. credeti ca pe invitatii ii va durea chiar asa de tare daca mesele sunt rotunde sau ovale sau dreptunghiulare. daca ei nu le schimba mi se pare ca fac costuri de nu ne vedem sa aducem mese rotunde si ca nu merita efortul financiar...pana la urma e vb doar de gusturile noastre si cred ca invitatii se vor uita mai mult la flori si deco!
parearea mea e ca la nunta conteaza mancare , bautura si muzica....restul e de fundal!

Ballet
29.01.2009, 16:42:06
pe mine nu ma deranjeaza asa de tare mesele. clar ca mi-ar fi placut mult mai tare mese rotunde, dar sunt alte chestii care mi se pare mai importante. credeti ca pe invitatii ii va durea chiar asa de tare daca mesele sunt rotunde sau ovale sau dreptunghiulare. daca ei nu le schimba mi se pare ca fac costuri de nu ne vedem sa aducem mese rotunde si ca nu merita efortul financiar...pana la urma e vb doar de gusturile noastre si cred ca invitatii se vor uita mai mult la flori si deco!
parearea mea e ca la nunta conteaza mancare , bautura si muzica....restul e de fundal!
Tu draguta, mi se par foarte importante mesele rotunde sau macar patrate, pt ca cele dreptunghiulare, cum sunt acum mi se pare ca ''omoara conversatia''.
Stai la masa si nu poti discuta decat cu cel din fata ta, si de langa tine. Pe cand la mese rotunde, mai ales daca sunt de 8 persoane, poti vorbi cu toata lumea....Eu vad diferenta cand mergem la nunti....
Asa ca , atunci cand ne dorim mese rotunde nu o facem de fita, desi arata muuult mai bine, ci pt ca vrem sa se simta invitatii cat mai bine...
Cu decoratiunile inca nu ne-am hotarat, oricum, vom alege firma care va face aranjamente florale cat mai ieftin, pt ca vreau foarte multe flori. Fete de masa albe cred ca are toata lumea...;))
Scaunele inca nu m-am hotarat daca sa le imbracam sau nu. Am renuntat si la marturii, dar ma mai gandesc la ideea cu aparatul foto de care am mai povestit.

mi2009
30.01.2009, 14:01:23
da...ai dreptate din punctul de vedere al conversatiei....dar acum crede-ma ca nu as mai avea putere sa ma mai ocup si de mese!

Ballet
31.01.2009, 08:48:14
da...ai dreptate din punctul de vedere al conversatiei....dar acum crede-ma ca nu as mai avea putere sa ma mai ocup si de mese!

Ti-am zis ca noi incercam, dar nu stiu sigur daca o sa si putem inghesui toti oamenii la mese rotunde. Insa daca reusim, sigur mesele vor fi gata cu cateva saptamani ininte. Mai vorbim atunci, daca vreti vi le dam si voua....:*:*:*

mi2009
31.01.2009, 09:31:48
deci..ca sa inteleg,...voi vreti a faceti xxx nr de mese rotunde pt nunta voastra si apoi ce faceti cu ele?????????stiu ca aveti posibilitatea, dar costurile tot extista si apoi ramai cu ele...
despre imprumutat mese mai vb...:*

Ballet
31.01.2009, 12:49:45
deci..ca sa inteleg,...voi vreti a faceti xxx nr de mese rotunde pt nunta voastra si apoi ce faceti cu ele?????????stiu ca aveti posibilitatea, dar costurile tot extista si apoi ramai cu ele...
despre imprumutat mese mai vb...:*
Avand in vedere profilul afacerii noastre, nu va exista nici o problema in a le vinde...:D Poate chiar unor firme de organizare evenimente....

roxana
31.01.2009, 13:46:58
Avand in vedere profilul afacerii noastre, nu va exista nici o problema in a le vinde...:D Poate chiar unor firme de organizare evenimente....
ma scuzati ca ma bag si eu in seama, dar am o intrebare. La Aroma mesele sunt dreptungiulare de cate 10 persane, sau au si mai mici, de 6, sau 4?
Am auzit eu mai demult ca exista si posibilitatea sa se faca ceva blaturi, care cu nu stiu ce sistem de prindere, se ataseaza la mesele patrate sau dreptunghiulare. Varianta asta n-ar fi mai avantajoasa si de inchiriat apoi?
si ps: nu uiti de mine , asa-i?:-p

mi2009
31.01.2009, 15:47:06
eu stiu ca sunt de 8 si se pot lungi la 10 sau 12...

fancy_mona
08.02.2009, 17:43:42
Eu am avut nunta la Aroma in 2007 in septembrie si mesele le-am facut de la 10 la 14 persoane .Cu cateva zile inainte de nunta i-am trimis la seful de sala un email cu numarul de persoane pe care il doresc la fiecare masa.

mi2009
17.02.2009, 19:37:19
Cu cine va face decorarea????? Eu nu stiu...parca nu ma pot decide!!!!!!!
AJUTOR!

ALI
27.02.2009, 18:08:01

nici mie nu imi plac in mod deosebit mesele ..dar ce sa fac? nu o sa gasim nici un resta care sa ne indeplineasca toate mofturile. cel mai bine, e cum zici si tu, sa ne concentram pe alte aspecte :D

ALI
27.02.2009, 18:10:35
Tu draguta, mi se par foarte importante mesele rotunde sau macar patrate, pt ca cele dreptunghiulare, cum sunt acum mi se pare ca ''omoara conversatia''.
Stai la masa si nu poti discuta decat cu cel din fata ta, si de langa tine. Pe cand la mese rotunde, mai ales daca sunt de 8 persoane, poti vorbi cu toata lumea....Eu vad diferenta cand mergem la nunti....
Asa ca , atunci cand ne dorim mese rotunde nu o facem de fita, desi arata muuult mai bine, ci pt ca vrem sa se simta invitatii cat mai bine...
Cu decoratiunile inca nu ne-am hotarat, oricum, vom alege firma care va face aranjamente florale cat mai ieftin, pt ca vreau foarte multe flori. Fete de masa albe cred ca are toata lumea...;))
Scaunele inca nu m-am hotarat daca sa le imbracam sau nu. Am renuntat si la marturii, dar ma mai gandesc la ideea cu aparatul foto de care am mai povestit.

o ely ma pui pe ganduri nu ma mai gandeam la partea asta "de conversatie" :( :( :(

Ancky
01.03.2009, 16:15:35
o ely ma pui pe ganduri nu ma mai gandeam la partea asta "de conversatie" :( :( :(

Mai e ceva care va sfatuiesc sa luati in considerare in legatura cu conversatia la Aroma. Am fost la o nunta de curand si sonorizarea era proasta, in sensul ca muzica era foarte tare, drept urmare multa lume a cam renuntat la conversatie pentru a nu ajunge ragusiti acasa. Nu stiu daca era de la restaurant, sau era aparatura DJ-ului (care era totusi unul bine vazut in Cluj).

Ballet
02.03.2009, 08:44:04
Mai e ceva care va sfatuiesc sa luati in considerare in legatura cu conversatia la Aroma. Am fost la o nunta de curand si sonorizarea era proasta, in sensul ca muzica era foarte tare, drept urmare multa lume a cam renuntat la conversatie pentru a nu ajunge ragusiti acasa. Nu stiu daca era de la restaurant, sau era aparatura DJ-ului (care era totusi unul bine vazut in Cluj).
Din cate stiu eu, la Aroma sonorizarea e chiar buna si mi s-a spus ca au boxele directionate in asa fel incat se aude muzica mai tare pe ring si mai incet la mese. Asta a fost una din dorintele noastre, sincer.
Si, chiar daca nu ar fi asa, eu cred ca se poate oricand da muzica mai incet, astfel incat sa se inteleaga omul cu nevasta la masa...:D Asta se face de la butonul de volum :)>-

Ancky
02.03.2009, 09:23:28
Din cate stiu eu, la Aroma sonorizarea e chiar buna si mi s-a spus ca au boxele directionate in asa fel incat se aude muzica mai tare pe ring si mai incet la mese. Asta a fost una din dorintele noastre, sincer.
Si, chiar daca nu ar fi asa, eu cred ca se poate oricand da muzica mai incet, astfel incat sa se inteleaga omul cu nevasta la masa...:D Asta se face de la butonul de volum :)>-

Eu am atras atentia doar ca sa stiti ce sa cereti, la nunta din 24 ianuarie nu a fost deloc cum spui. Nu stiu cat s-a incercat cu butonul de volum, insa rezultatul nu a fost satisfacator. In plus, din cand in cand "scartaia" ceva (nu ma pricep foarte tare, nu stiu ce anume putea cauza zgomotul).

ALI
10.03.2009, 17:27:31

eu stiu ca Dj-ul vine cu aparatura lui, poate ca depinde si de el intr-o oarecare masura. dar e bine, totusi, ca ne-ai avertizat. :* o sa incercam sa luam masuri, atat cat sta in puterea noastra.

bianca23
14.03.2009, 15:50:21
Pana acum eu am auzit doar pareri proaste despre Aroma mai ales in ceea ce priveste personalul...dar in mai am sa ajung si eu la o nunta..am sa va spun parerea mea atunci..
Personalul cica ia...tot...inclusiv ultima felie de tort..nu a mai gasit nimic in urmatoarea zi..

cristal533
18.03.2009, 22:00:15
Eu am fost la nunta la Aroma la cumnata mea. DEZASTRU...am fost foarte dezamagita, sincer. Pacat ca sala e foarte frumoasa, in schimb serviciile lasa de dorit. In mai voi merge din nou la o nunta acolo si sunt foarte curioasa cum va fi. Sper sa nu fiu din nou dezamagita.

Ancky
19.03.2009, 11:16:27
Pana acum eu am auzit doar pareri proaste despre Aroma mai ales in ceea ce priveste personalul...dar in mai am sa ajung si eu la o nunta..am sa va spun parerea mea atunci..
Personalul cica ia...tot...inclusiv ultima felie de tort..nu a mai gasit nimic in urmatoarea zi..
Asta nu ai de unde sa o stii din postura de simplu invitat. Cat despre servire, din pacate, nici eu nu am cuvinte de lauda, cel putin la nunta la care am fost eu clar nu a respectat renumele localului. Asta si sonorizarea, despre care am mai spus au fost punctele slabe, ca in rest e chiar ok. Pe de alta parte am prieteni care au facut nunta acolo in 2007 si au fost foarte multumiti...nu stiu, poate intre timp s-a mai schimbat personalul.

kme_ro
19.03.2009, 13:13:24
depinde f mult si cand ati fost la nunta acolo...mai demult si eu am citit multe review-uri proaste despre ei...dar am fost anul trecut in mai la o nunta acolo...si a fost impecabil totul...eu una ma bucur ca am ales SARA...cel putin momentan...o sa vedem dupa nunta....:))

Asta nu ai de unde sa o stii din postura de simplu invitat. Cat despre servire, din pacate, nici eu nu am cuvinte de lauda, cel putin la nunta la care am fost eu clar nu a respectat renumele localului. Asta si sonorizarea, despre care am mai spus au fost punctele slabe, ca in rest e chiar ok. Pe de alta parte am prieteni care au facut nunta acolo in 2007 si au fost foarte multumiti...nu stiu, poate intre timp s-a mai schimbat personalul.

georgipascu
19.03.2009, 14:45:10
depinde f mult si cand ati fost la nunta acolo...mai demult si eu am citit multe review-uri proaste despre ei...dar am fost anul trecut in mai la o nunta acolo...si a fost impecabil totul...eu una ma bucur ca am ales SARA...cel putin momentan...o sa vedem dupa nunta....:))

si eu am fost ca invitat la aroma si mi-a placut, e adevarat ca din aceasta postura nu prea iti dai seama ce si cum, dar per ansamblu a fost ok, papa buna, chelneri, e drept, cam putini, dar nesemnificativ;-)
Cine iti organizeaza nunta?

kme_ro
19.03.2009, 14:48:28
si eu am fost ca invitat la aroma si mi-a placut, e adevarat ca din aceasta postura nu prea iti dai seama ce si cum, dar per ansamblu a fost ok, papa buna, chelneri, e drept, cam putini, dar nesemnificativ;-)
Cine iti organizeaza nunta?

M-am dus pe una din firmele cu care Aroma are contract (Metropolitan events), cica de anul asta daca faci cu o firma care nu are contract cu ei platesti tu toate pontentialele pagube...oricum...tipa de la M mi se pare super ok...si mi-a pacut ce mi-a aratat...ei au mai facut in SARA...si aia a contat pt mine....si in plus....pare sa aiba preturi rezonabile....:)

Ancky
19.03.2009, 15:15:41

Eu am fost la finalul lunii ianuarie, anul acesta. Altadata nu am fost si remarcile mele sunt prin prisma prezentei la o singura nunta. Eu nu sunt foarte pretentioasa de obicei, dar cred ca m-am dus cu sperante foarte mari datorita reputatiei localului si am fost dezamagita de servire (din ziua respectiva si de la masa noastra) si de sonorizare.

georgipascu
19.03.2009, 15:55:37
Eu am fost la finalul lunii ianuarie, anul acesta. Altadata nu am fost si remarcile mele sunt prin prisma prezentei la o singura nunta. Eu nu sunt foarte pretentioasa de obicei, dar cred ca m-am dus cu sperante foarte mari datorita reputatiei localului si am fost dezamagita de servire (din ziua respectiva si de la masa noastra) si de sonorizare.
Sonorizarea, intr-adevar lasa mult de dorit, asta am observat, din pacate.
Si nu numai eu, ci si alti prieteni si cunsotinte care au mai fost pe la nunti la aroma:-?

ancaaa
19.03.2009, 15:57:35
Nu vreau sa vb de rau acest restaurant de renume dar si pe mine m-a lasat cu un gust amar...am fost la o nunta anul trecut in iulie....
Am ajuns la ora 14 nu era nici un aperitiv pe masa...pt ca pt sala mare chelnerii sunt inchiriati si atunci ei isi incep programul la ora 14 .Fapt pt care ei la ora 14 deabia se imbracau cu camasile si pantalonii si doar pe la 14:15 au ajuns in sala ca sa inceapa sa puna aperitivele pt 200 pers..nu mi se pare ok sa se faca ora 15 si deabia atunci sa fie toate aperitivvele pe masa.Bun.Paharele erau murdare cu ruj.Daca am atras atentia chelnerului el a spus ca el nu lucreaza acolo toata ziua si nu stie cine a spalat ca el deseara la 10 pleaca deci...mi-a adus un alt pahar si atat.Manacarea sincer a fost cam seaca..am cam murit de foame la partea cu friptura....cafea doar daca cereai desi mirii au cumparat pt fiecare invitat 2 cafele.....singurul lucru frumos la acest restaurant a fost baia pt ca arata impecabil si e f mare...

mi2009
21.04.2009, 13:26:57
M-am dus pe una din firmele cu care Aroma are contract (Metropolitan events), cica de anul asta daca faci cu o firma care nu are contract cu ei platesti tu toate pontentialele pagube...oricum...tipa de la M mi se pare super ok...si mi-a pacut ce mi-a aratat...ei au mai facut in SARA...si aia a contat pt mine....si in plus....pare sa aiba preturi rezonabile....:)

si o prietena de a mea a lucrat cu ei anul trecut(dar a avut nunta in aroma, nu in sara).multe din chestiile la care s-au inteles nu au fost asa la final (culori si altele). deci sa ai un pic grija.

poate ne spui dupa nunta parerea ta despre cum s-au purtat cei de la restaurant si cum ti-a iesit nunta!
ce faci cu bauturile. le cumperi de la ei sau le aduci tu?
spor la pregatiri!

ALI
11.05.2009, 17:30:27
miresici care aveti nunta la aroma (sala sara) cum treceti pe invitatie numele restaurantului. sau cele care ati fost invitate acolo ce ai gasit scris pe invitatie? va multumesc^:)^

kme_ro
11.05.2009, 17:43:00
hello Ali,

noi am scris: restaurant Aroma, sala SARA, (Calea Turzii, nr, 295).
si atat....

Wish me luck...sambata e marele eveniment..;))

miresici care aveti nunta la aroma (sala sara) cum treceti pe invitatie numele restaurantului. sau cele care ati fost invitate acolo ce ai gasit scris pe invitatie? va multumesc^:)^

ALI
12.05.2009, 00:42:58
hello Ali,

noi am scris: restaurant Aroma, sala SARA, (Calea Turzii, nr, 295).
si atat....

Wish me luck...sambata e marele eveniment..;))

aha asa deci ms de info.
am vazut, o sa fie ok sunt sigura. abia asteptam sa vedem poze si sa ne zici impresiile voastre.
casa de piatra, o zi minunata si sa dea Domnul sa fie totul asa cum iti doresti.>:D< >:D<

Ballet
12.05.2009, 09:30:42
Am trecut pe la Aroma duminica seara. Tot mai tare imi place sala...\:D/
Ce nu mi-a placut era sonorizarea. Cam ciudat se auzea muzica, desi ei se lauda cu niste scule foarte bune...
Si cea mai buna veste: R e tot mai convins ca ne incap mese rotunde :-$

ALI
12.05.2009, 10:02:19
Am trecut pe la Aroma duminica seara. Tot mai tare imi place sala...\:D/
Ce nu mi-a placut era sonorizarea. Cam ciudat se auzea muzica, desi ei se lauda cu niste scule foarte bune...
Si cea mai buna veste: R e tot mai convins ca ne incap mese rotunde :-$

oare ce masuri putem lua in ceea ce priveste sonorizarea?:-<

kme_ro
29.05.2009, 11:57:17
Hello mi2009,

eu am mers pe Metropolitan si nu am regretat. Au facut exact ce le-am cerut, au fost profi si la pret nu mi se pare ca sunt scumpi...adica depinde si ce vrei..:)

Dim pacate nu am poze, fotograful inca mai are de lucru la ele...dar cand am postez cateva cu sala...:)

P.S. La nunta m-am simtit supe, personalul de la AROMA nota 10!!! Servire impecabila...

Spor la pregatiri

Cu cine va face decorarea????? Eu nu stiu...parca nu ma pot decide!!!!!!!
AJUTOR!

fluturas11
29.05.2009, 12:27:35
Hello mi2009,

eu am mers pe Metropolitan si nu am regretat. Au facut exact ce le-am cerut, au fost profi si la pret nu mi se pare ca sunt scumpi...adica depinde si ce vrei..:)

Dim pacate nu am poze, fotograful inca mai are de lucru la ele...dar cand am postez cateva cu sala...:)

P.S. La nunta m-am simtit supe, personalul de la AROMA nota 10!!! Servire impecabila...

Spor la pregatiri

Casa de piatra si multi ani fericiti!!!!<:-P<:-P<:-P

fluturas11
29.05.2009, 12:30:33
oare ce masuri putem lua in ceea ce priveste sonorizarea?:-<
Poate chiar au scule bune, dar are sala o acustica proasta...si-aunci nu prea cred ca se poate face ceva. Sunteti obligate sa luati de la ei sonorizarea sau puteti contracta pe altcineva? Eventual puteti merge in recunoastere cu cineva mai priceput care sa-si dea seama daca sculele sunt de vina sau acustica salii.

kme_ro
29.05.2009, 12:56:40
Casa de piatra si multi ani fericiti!!!!<:-P<:-P<:-P

Mersi mult!! Sa fie!

Despre sonorizare noi am mers cu un tip adi, nu mai stiu cum ii zice la firma...din cate stiu eu a mai adus si el scule...a folosit doar ceva boxe de la aroma...dar a mai adus si el..si restu tot el a adus...:)

A fost foarte bine si in partea aia...:)

Ballet
29.05.2009, 13:05:17
Mersi mult!! Sa fie!

Despre sonorizare noi am mers cu un tip adi, nu mai stiu cum ii zice la firma...din cate stiu eu a mai adus si el scule...a folosit doar ceva boxe de la aroma...dar a mai adus si el..si restu tot el a adus...:)

A fost foarte bine si in partea aia...:)
Casa de piatra si multa fericire!!!!
Ma bucur ca a iesit totul bine, ne mai luminezi si noua zilele...;))

bianca23
01.06.2009, 12:27:36
Sonorizarea ft proasta,sincer nu stiu ce sala a fost dar se aude super naspa muzica.Nu s-a ridicat la nivelul asteptarilor mele,e laudat restaurantul Aroma dar nu m-a impresionat cu nimic.Atentie,aici erau multi chelneri,servirea ireprosabila insa se adunau cam cate 5 chelneri si se apucau de barfit,redeau de parca ei erau la petrecere...nu dadeau deloc bine..deci nici prea multi nu e bine.

bianca23
01.06.2009, 12:29:24
Ne-a povestit cea care a facut nunta ca a gasit doar 3 felii de tort in urmatoarea zi desi trebuia sa fie mult mai mult,si la fel cu bautura.

kme_ro
03.06.2009, 17:10:00
Asa...sa revin cu ceva detalii...noi am avut om la bautura...ei au 4 magazii diferite, fiecare sub cheie..tot ce intra acolo se noteaza si e sub semnatura...

Omul pe care l-am avut la nunta a avut cheia...s-a asigurat ca la inceput era acolo tot ce scria pe lista...doar el a dus bautura de jos sus...ma rog..cu ajutorul chelnerilor...dar a carat si el o tura...iar la sfarsit a dus totul inapoi jos si a notat pe foaie ce a ramas...

Acuma, daca vor sa fure te fura cand o duci sus...ca e complicat sa duci numai cate o sticla...bineinteles ca nu o duci pe toata din prima...si oricum suc apa vin nu prea e problema...problema e la tarii...eu sincer cred ca nu s-a furat...sau daca au chiar furat 1-2 sticle de Jack ei sa fie sanatosi....si sa se bucure de el...:) ...atata timp cat la nunta nu am ramas fara nu ma intere...

Ceva poze de la nunta:

http://picasaweb.google.com/cameliav/OurWeddingPozePrieteni#

Succes fetelor!

sonia02gh
12.06.2009, 14:44:34
Salutare fetelor,

V-am urmarit de ceva vreme...:">
Eu am nunta la Aroama (sala Sara) in 22.05.2010. Prima data cand am vazut sala a fost anul trecut in octombrie, cand am fost invitata la o nunta acolo. Eu una am fost impresionata atat de sala cat si de servire. De asemenea, nu am avut nimic de obiectat la mancare si nici la sonorizare...drept dovada ca am ales aceasta locatie pentru nunta mea. Nu stiu cum au stat lucrurile din punctul de vedere al mirilor, dar eu m-am simtit foarte bine ca si invitat...asa ca nu va mai stresati ca va fi bine.
Pupici!

adiana_barce
15.06.2009, 19:02:22
buna fetelor,
citesc si eu de ceva vreme mesajele voastre...m-au ajutat si tin sa va multumesc.
am primit azi pe e-mail variantele de meniuri de la Aroma, daca aveti nevoie sa imi spuneti. maine ma intalnesc cu Andreea, iar daca am ceva info interesante vi le comunic :)
o zi deosebita !

sonia02gh
17.06.2009, 14:13:17
Cu tine am pove la cosmetica? ;))

Da..eu sunt cea de sambata. Mica mai e lumea! ;))

sonia02gh
17.06.2009, 14:34:32
Apropo...m-am uitat mai bine peste ceea ce am primit de la Andreea cand am dat avansul si acolo figureaza taxa de bautura de 8 RON / persoana, nu 10 RON, cum a fost pana acuma. Se pare ca au revenit asupra acestei sume... asa ca poate negociati ceva in acest sens.
In alta ordine de idei, am povestit recent cu o proasptata mireasa. A avut nunta in februarie 2009 la Aroma si zicea ca i-au dat inapoi absolut tot. Au primit aperitivele care nu s-au mancat, plus tort, fructe, etc. Poate ca s-au mai schimbat lucrurile si la ei si nu se mai fura atata. Mai mult, am inteles ca au instalate multe camere de filmat, deci nu mai pot misca chelnerii atat de mult.
Acuma ramane de vazut...

lau_si
09.07.2009, 14:28:04
Buna fetelor,

Eu caut sala pentru anul viitor. Imi place tare mult Aroma... dar nu am prea auzit lucruri bune in ultima vreme. Multe persoane s-au plans de faptul ca exista anumite probleme de genul: mancarea care soseste de cele mai multe ori cu intarziere, de faptul ca bucatarul de acum nu este unul extraordinar...
Intrebarea mea se adreseaza celor care au nunta recent la Aroma: ati avut probleme de genul acesta sau ati fost multumite de servicii?

Va multumesc mult.

mi2009
09.07.2009, 14:42:11
eu am cunostinte care au fost la nunta la aroma si a fost totul ok. acuma pana la anul se pot schimba oricum multe!degeaba te interesezi acum de bucatar ca poate pana ai tu nunta nu mai e!

KEA
09.07.2009, 16:02:56
Buna fetelor!

eu am avut nunta inm mai la Aroma, sunt foarte multumita, mancare buna, sala mare si foarte frumoasa, chelnerii foarte amabili.

Ballet
09.07.2009, 16:03:44
Buna fetelor!

eu am avut nunta inm mai la Aroma, sunt foarte multumita, mancare buna, sala mare si foarte frumoasa, chelnerii foarte amabili.
Ceva poze? ;-)

si_mony_ca
13.07.2009, 01:32:34
Salut fetelor!

Am fost weekendul asta la o nunta la Aroma si a fost totul ok in afar de faptul ca dupa sosirea noastra a venit chlnerul sa ne intrebe ce dorim.Am zis Garrone, respectiv tarie si ni s-a spus ca trebuie sa mergem la bar pentru astea...el ne poate oferi suc, tuica si parca vin.
Totul s-a rezolvat pana la urma pentru ca a vb socrul cu seful de sala si dupa putin timp (oricum eu mancasem aperitivul si nu ma mai interesa lichiorul) a spus starostele ca putem comanda ce dorim la chelneri.

Era putin aiurea cel putin la inceput....abia te asezi la masa si sa te ridici sa mergi la bar si sa vii cu paharele in mana inapoi la masa....Pai chelnerii aia de ce nu puteau? eu nu am mai vazut asa ceva...

Nu stiu daca asa e in mod normal....dar macar sa stiti cum sa puneti problema de la inceput....

KEA
13.07.2009, 11:38:06
Ceva poze? ;-)
Am incerfcat sa pun poze, dar nu am reusit :( mai incerc...

Ballet
13.07.2009, 11:39:32
Am incerfcat sa pun poze, dar nu am reusit :( mai incerc...
Trebuie micsorate....;-)

KEA
13.07.2009, 12:19:15
Trebuie micsorate....;-)
Multumesc!

ALI
13.07.2009, 13:29:59
Multumesc!
super.........miresica si mirele, locatia, pozele superb>:D<

Goldmoon
13.07.2009, 13:31:36
Multumesc!

Stiu ca e putin off-topic, dar imi poti spune te rog cu cine ai colaborat la partea de foto?

Merci

KEA
13.07.2009, 15:50:35
Stiu ca e putin off-topic, dar imi poti spune te rog cu cine ai colaborat la partea de foto?

Merci

Cu Tomi... nu-i stiu numele de familie :) dar aflu..

KEA
13.07.2009, 15:52:20
super.........miresica si mirele, locatia, pozele superb>:D<

merci, merci :)

Ballet
13.07.2009, 15:57:02
Cu Tomi... nu-i stiu numele de familie :) dar aflu..
Are sediul in Manastur pe Primaverii , e mai chelut si cu cioc?
Am uitat sa-ti spun ca ai fost foarte frumoasa, rochita o stiu de la MaCherie...Mi-a placut si mie f mult.

KEA
13.07.2009, 16:02:21
Are sediul in Manastur pe Primaverii , e mai chelut si cu cioc?
Am uitat sa-ti spun ca ai fost foarte frumoasa, rochita o stiu de la MaCherie...Mi-a placut si mie f mult.

Multumesc!
Da, el e fotograful... si mie imi plac pozele...eu initial l-am vrut pe Andrei, dar nu mai era disponibil..asa ca i-am aratat cateva poze lui Tomi, i-am explicat ca vreau poze mai artistice, si pana la urma a iesit bine.
In legatura cu rochia... a fost prima rochie pe care am incercat-o, doar ca trebuia modificata, ca nu era marimea mea.

Ballet
13.07.2009, 16:05:45
Multumesc!
Da, el e fotograful... si mie imi plac pozele...eu initial l-am vrut pe Andrei, dar nu mai era disponibil..asa ca i-am aratat cateva poze lui Tomi, i-am explicat ca vreau poze mai artistice, si pana la urma a iesit bine.
In legatura cu rochia... a fost prima rochie pe care am incercat-o, doar ca trebuia modificata, ca nu era marimea mea.
La targul de la muzeu, se plimba o manechina cu rochita pe acolo...Asa am remarcat-o. Mi-a placut f tare, dar mie nu-mi statea bine...

Goldmoon
13.07.2009, 18:09:22
Multumesc!

Daca tot te-am stresat cu fotograful ai putea sa ne zici si cat te-a costat (daca nu e o intrebare prea indiscreta)?

Ballet
14.07.2009, 11:36:37
Daca tot te-am stresat cu fotograful ai putea sa ne zici si cat te-a costat (daca nu e o intrebare prea indiscreta)?
Mie anul trecut mi-a dat oferta de 1400 lei pt anul acesta. Si eu am trecut pe la el...

KEA
14.07.2009, 12:08:03
Eu am ajuns la el printr-o cunostinta comuna, nu stiu sigur cat ne-a cerut. Eu imi amintesc 350 Euro, sotul meu a discutat cu el.
daca vrei, iti dau numarul lui de tel sa-l suni.

sonia02gh
16.07.2009, 10:57:56
Salut fetelor!

Am fost weekendul asta la o nunta la Aroma si a fost totul ok in afar de faptul ca dupa sosirea noastra a venit chlnerul sa ne intrebe ce dorim.Am zis Garrone, respectiv tarie si ni s-a spus ca trebuie sa mergem la bar pentru astea...el ne poate oferi suc, tuica si parca vin.
Totul s-a rezolvat pana la urma pentru ca a vb socrul cu seful de sala si dupa putin timp (oricum eu mancasem aperitivul si nu ma mai interesa lichiorul) a spus starostele ca putem comanda ce dorim la chelneri.

Era putin aiurea cel putin la inceput....abia te asezi la masa si sa te ridici sa mergi la bar si sa vii cu paharele in mana inapoi la masa....Pai chelnerii aia de ce nu puteau? eu nu am mai vazut asa ceva...

Nu stiu daca asa e in mod normal....dar macar sa stiti cum sa puneti problema de la inceput....

Draga si_mony_ca,

Am fost si eu sambata si duminica pe la Aroma, pentru a vedea cum e aranjata sala. Duminica am observat ca era montat un bar chiar la intrarea in sala. Am intrebat despre ce este vorba si mi s-a spus ca mirii au angajat un barman care sa serveasca taria. Desi este posibil ca asta sa fie dorinta mirilor, nu a chelnerilor...

Eu am ajuns la el printr-o cunostinta comuna, nu stiu sigur cat ne-a cerut. Eu imi amintesc 350 Euro, sotul meu a discutat cu el.
daca vrei, iti dau numarul lui de tel sa-l suni.

Buna,

Poti sa-mi trimiti si mie pe PM numarul lui de telefon.
Pozele arata foarte bine....

Multumesc anticipat.

KEA
16.07.2009, 14:33:19

Buna!

Eu am avut nunta in mai la Aroma. Intra-devar este cam scumpa, am incercat si noi sa negociem, dar nu am putut. Probabil ca isi permit, pentru ca au multi clienti. Si noua ni s-a parut scumpa mancarea, chelnerii, taxa de chirie sala, bautura, dar... noi am vrut neaparat acolo. Mancarea a fost foarte buna, la sonorizare nu am avut nicio problema... Dj-ul si formatia au mers cu o zi inainte si au facut o proba. Noi am fost cu niste prieteni cu 2 saptamani inainte sa gustam mancarea din meniu, ne-a placut foarte mult, am gustat de toate si asa am ales. Ce ne-a socat a fost ca ne-au pus sa platim nota de plata (desi stiau ca am venit la gustare, chiar ei ne tot invitau), care nu a fost deloc mica.
La nunta toata lumea a laudat mancare.
In legatura cu agentiile de organizare a nuntii.... noi am fost la toate... nu ne-a placut nici una, in afara de Gala 10. dupa ce i-am ales am aflat ca de fapt la partea asta se poate negocia, adica poate veni si alta firma sa decoreze sala. Dar noua ne-a placut foarte mult Gala 10, asa ca au ramas ei. Este un pic mai scump, dar chiar merita!!
Noi am rugat pe cineva, care o cunostea pe Andreea (poate de asta a fost si ea de acord), si e un cunoscut de-al nostru sa aiba grija in bucatarie la mancare si sa fie atent la si la chelneri. Poate asta a fost norocul nostru, dar pot sa spun ca a iesit totul super!!!!

lau_si
16.07.2009, 14:56:33
Buna!

Eu am avut nunta in mai la Aroma. Intra-devar este cam scumpa, am incercat si noi sa negociem, dar nu am putut. Probabil ca isi permit, pentru ca au multi clienti. Si noua ni s-a parut scumpa mancarea, chelnerii, taxa de chirie sala, bautura, dar... noi am vrut neaparat acolo. Mancarea a fost foarte buna, la sonorizare nu am avut nicio problema... Dj-ul si formatia au mers cu o zi inainte si au facut o proba. Noi am fost cu niste prieteni cu 2 saptamani inainte sa gustam mancarea din meniu, ne-a placut foarte mult, am gustat de toate si asa am ales. Ce ne-a socat a fost ca ne-au pus sa platim nota de plata (desi stiau ca am venit la gustare, chiar ei ne tot invitau), care nu a fost deloc mica.
In legatura cu agentiile de organizare a nuntii.... noi am fost la toate... nu ne-a placut nici una, in afara de Gala 10. dupa ce i-am ales am aflat ca de fapt la partea asta se poate negocia, adica poate veni si alta firma sa decoreze sala. Dar noua ne-a placut foarte mult Gala 10, asa ca au ramas ei. Este un pic mai scump, dar chiar merita!!
Noi am rugat pe cineva, care o cunostea pe Andreea (poate de asta a fost si ea de acord), si e un cunoscut de-al nostru sa aiba grija in bucatarie la mancare si sa fie atent la si la chelneri. Poate asta a fost norocul nostru, dar pot sa spun ca a iesit totul super!!!!

Multumesc pentru detalii. Ai putea sa ii spui cam la ce pret ati ajuns cu meniul?

KEA
16.07.2009, 15:40:02
Multumesc pentru detalii. Ai putea sa ii spui cam la ce pret ati ajuns cu meniul?
165.5 fara bautura, cu supa si sarmale

loredanacoirte
16.07.2009, 23:38:58
Buna!

Gala 10 s-a ocupat si de partea de sonorizare?

KEA
17.07.2009, 10:29:27
Gala 10 s-a ocupat si de partea de sonorizare?

nu, am avut un Dj (zoli de la 4 events) si o formatie.

ALI
18.07.2009, 20:18:57
kea multumim pt detalii, ne ajuta ff mult. intr-adevar a iesit totul superb.^:)^

Ballet
24.07.2009, 14:32:09
Am facut proiectul pentru mesele rotunde in sfarsit...
Incap 190 pers si cu mici chinuieli, max 220. Inca nu renunt, o sa vedem exact cum stam dupa ce incepem confirmarile.

mi2009
24.07.2009, 14:57:53
si cate mese ar fi? ce vrei sa faci apoi cu ele? le inchiriezi?

Ballet
25.07.2009, 10:49:52
si cate mese ar fi? ce vrei sa faci apoi cu ele? le inchiriezi?
Nu mai stiu exact cate mese sunt exact. Nu am proiectul acum in fata.
Cat despre ce fac cu ele dupa nunta, asta e cea mai mica problema....;))

Ballet
27.07.2009, 08:50:46
Am facut proiectul pentru mesele rotunde in sfarsit...
Incap 190 pers si cu mici chinuieli, max 220. Inca nu renunt, o sa vedem exact cum stam dupa ce incepem confirmarile.
Recticfic...
Incap 230 pers. Asta cu 23 mese a cate 10 locuri.
Daca facem mese de 12 locuri, incap 16 mese, adica 192 pers.
Viitorul suna bine...;;)

sonia02gh
02.08.2009, 23:46:10
Din punctul meu de vedere, meriti toate laudele pentru initiativa ta cu mesele rotunde. Am auzit tot mai multa lume, in ultimul timp, care apreciaza acest detaliu legat de mese. Creeaza o atmosfera mai intima. Nu stiu de ce nu au facut cei de la Aroma ceva in sensul acesta, pentru ca mai nou, cam asta se poarta la salile respectabile. Probabil ca e prea mare bataia de cap sa tot schimbe mesele si asa pierd din capacitatea salii...
Oricum, poate le faci celor de la Aroma o oferta buna pentru mesele pe care le vei folosi la nunta ta, pentru ca si noi, si sigur multi altii, am fi interesati. Daca se ajunge la o capacitate de 230 de persoane mi se pare chiar ok.
Sa ne tii la curent!!!

Ballet
03.08.2009, 08:54:32
Din punctul meu de vedere, meriti toate laudele pentru initiativa ta cu mesele rotunde. Am auzit tot mai multa lume, in ultimul timp, care apreciaza acest detaliu legat de mese. Creeaza o atmosfera mai intima. Nu stiu de ce nu au facut cei de la Aroma ceva in sensul acesta, pentru ca mai nou, cam asta se poarta la salile respectabile. Probabil ca e prea mare bataia de cap sa tot schimbe mesele si asa pierd din capacitatea salii...
Oricum, poate le faci celor de la Aroma o oferta buna pentru mesele pe care le vei folosi la nunta ta, pentru ca si noi, si sigur multi altii, am fi interesati. Daca se ajunge la o capacitate de 230 de persoane mi se pare chiar ok.
Sa ne tii la curent!!!
Iti spun eu de ce nu au facut. Pt ca atunci nu mai aveau cum sa faca nunta de 300 de pers. [-( Si automat isi pierdeau f multi clienti, pt ca Aroma in momentul acesta e printre putinele sali din Cj care are capacitate asa mare.

sonia02gh
03.08.2009, 16:43:39
Iti spun eu de ce nu au facut. Pt ca atunci nu mai aveau cum sa faca nunta de 300 de pers. [-( Si automat isi pierdeau f multi clienti, pt ca Aroma in momentul acesta e printre putinele sali din Cj care are capacitate asa mare.

Normal ca asta e motivul principal. Totusi, ma asteptam sa-si puna si ei problema asta, tinand cont ca restul restaurantelor cu pretentii au adoptat acest tip de mese...
In fine...I-am acceptat si asa, asa ca nu mai are rost sa comentez. :)

Ballet
03.08.2009, 16:45:16
Normal ca asta e motivul principal. Totusi, ma asteptam sa-si puna si ei problema asta, tinand cont ca restul restaurantelor cu pretentii au adoptat acest tip de mese...
In fine...I-am acceptat si asa, asa ca nu mai are rost sa comentez. :)
Ei zic ca au incercat dar ca incap max 180 pers. Cand ma mai duc pe acolo , le arat proiectul cu 230. ;-)

Ballet
31.08.2009, 13:24:57
Fetele, cand se duce bautura la sala daca nunta e duminica?:-?

kme_ro
31.08.2009, 15:34:00
Hello,

bautura o poti duce candva in saptamana de dinainte, cam pe marti-miercuri. Ei au acolo 4 magazii diferite, deci e okei din pct asta de vedere. Trebuie numai sa vb cu andreea, dar la noi asa a fost. Deci nu-i stres ca sunt pregatiti si pt asa ceva.

Spor, Cami

sonia02gh
02.09.2009, 16:16:34

Ballet,

Nu stiu ce sa-ti spun legat de bautura, dar ma interesez. Stiu pe cineva care a avut nunta duminica asta la Aroma.
Am aflat in schimb cateva feed-back-uri negative referitoare la meniu. Se pare ca aperitivul cald cu vanata nu este unul reusit.
Aviz amatorilor!

kme_ro
02.09.2009, 20:15:23
Hehe,

si eu am fost recent la o nunta la care s-a dat asa ceva la aperitivul cald...sincer nu a fost rau, dar e putin mai pretentios decat pestele...adica sunt mai multe persoane carora nu le plac vinetele decat persoane carora nu le place pestele...
Oricum pangasiusul cu sos de capere merita...sosul de capere in special...:)

Camelia

Ballet,

Nu stiu ce sa-ti spun legat de bautura, dar ma interesez. Stiu pe cineva care a avut nunta duminica asta la Aroma.
Am aflat in schimb cateva feed-back-uri negative referitoare la meniu. Se pare ca aperitivul cald cu vanata nu este unul reusit.
Aviz amatorilor!

mi2009
05.09.2009, 20:11:02
eu am inteles ca somonul cu sos de portocale ar fi excelent!!! eu cred ca pe el merg!

ALI
05.09.2009, 20:14:33
eu am inteles ca somonul cu sos de portocale ar fi excelent!!! eu cred ca pe el merg!

a fost intr-adevar super bun sosul de portocale. somonul nu m-a incantat pt ca avea destul de multe oase...........nu cunosc eu ff bine pestii dar stiu ca deobicei somonul nu are asa de multe oase.

pt balet.........noi am dus bautura cu cateva zile inainte de eveniment, daca bine imi amintesc miercurea.

diaxyz
07.09.2009, 16:32:57
Ballet,

Aviz amatorilor!

Eu am avut urmatorul meniu si a fost super ok!

GUSTARE RECE
Minifrigarui cas, bacon, ciuperci 50g
Minisnitele de pui cu susan 50g
Ardei cu branza feta si masline 50g
Rulada din piept de pui 50g
Salam de sibiu pe kiwi 50g
Muschi file cu hrean 50g
Chiftelute
Rosie cu vinete 50g
Ciuperci cu burduf 75g
Masline 25g
inca un fel de rulada pe care nu-l mai tin minte

GUSTARE CALDA
File de salau prajit cu lamaie 200g
Cartofi natur 150g

PREPARAT DE BAZA
Curcan cu nuci si sos de ciuperci 100g
Muschi de porc Aroma 100g
Cartofi la cuptor 75g
Orez sarbesc 75g

SALATA
Salata de varza cu rosii 200g

CAFEA 2/pers

BAUTURA - de la ei (50 RON/persoana nelimitat)

Ancky
07.09.2009, 17:35:05
Eu am avut urmatorul meniu si a fost super ok!

GUSTARE RECE
Minifrigarui cas, bacon, ciuperci 50g
Minisnitele de pui cu susan 50g
Ardei cu branza feta si masline 50g
Rulada din piept de pui 50g
Salam de sibiu pe kiwi 50g
Muschi file cu hrean 50g
Chiftelute
Rosie cu vinete 50g
Ciuperci cu burduf 75g
Masline 25g
inca un fel de rulada pe care nu-l mai tin minte

GUSTARE CALDA
File de salau prajit cu lamaie 200g
Cartofi natur 150g

PREPARAT DE BAZA
Curcan cu nuci si sos de ciuperci 100g
Muschi de porc Aroma 100g
Cartofi la cuptor 75g
Orez sarbesc 75g

SALATA
Salata de varza cu rosii 200g

CAFEA 2/pers

BAUTURA - de la ei (50 RON/persoana nelimitat)

Si ce pret ai avutla meniu?

diaxyz
08.09.2009, 14:41:58
Si ce pret ai avutla meniu?

Anul trecut a fost 130 RON/pers + 50 RON/pers (bautura)

ALI
08.09.2009, 16:43:42
noi am ales urmat meniu:

gustare rece: (49,5 ron)
-muschi file cu hrean
-cascaval moeciu
-ardei cu fetta si masline
-tartine cu somon
-masline umplute
-rosie cu salata de vinete
-minisnitele de pui cu susan
-rulou de vita cu prune