PDA

Versiunea completa : Restaurant "Hanul Dacilor" Iasi

krisstinutsa
03.10.2007, 17:31:09
Buna fetelor! Am avut nunta la acest restaurant si vreau sa va zic ca am fost total dezamagita deoarece am facut aranjarea meselor miercuri impreuna cu cei de la resturant, iar sambata seara, cand imi veneau invitatii nu stiam unde sa ii pun ca ei s-au gandit sa modifice putin mesele...va da-ti seama in ce hal rectionam eu si sotul meu cand veneu invitatii :-L.Dupa ora 23 am inceput si noi sa ne relaxam,cand intr-un final am reusit sa ii asezem pe toti la mese.
Eu una va dau un sfat...sa fiti foarte atente la detalii cu acest restaurant ca si-o iau in cap=;

ligi
28.12.2007, 20:45:10
buna, voiam sa te intreb, inafara de partea cu mesele, au mai fost probleme? eu am nunta in 15 iunie si zilele astea merg sa semnez contractul cu ei. Cum a fost cu mancarea? (eu voi face dupa-amiaza si nu se sta peste noapte -doamna de acolo mi-a spus ca 4 feluri de mancare sunt multe pentru ceva mai scurt si imi spune de 3..). Tortul a fost ok? Tot ei ti l-au facut? Sonorizarea? (ai avut DJ sau formatie?) Impresii generale? (eu as vrea de exemplu sa dau mastile jos de pe coloane si sa pun niste flori, dar nu am intrebat inca daca vor sau nu...). as avea nevoie de un raspns rapid..:(..mersi mult

DaNiLo
30.01.2008, 12:01:18
Buon Giorno.Io suono DANILO. In iunie 2007 am avut NUNTA la RESTAURANTUL HANUL DACILOR situat in BUCIUM , vizavi de PLOPII FARA SOT.
Fratilor ce sa va spun a fost MINUNAT <:-P , a fost peste asteptarile noastre . Locatia minunata , mancarea extraordinara , iar personalul impreuna cu conducerea unitatii de MILIOANE . Tin sa le multumesc inca odata pentru tot ce au facut pentru NOI !!! cu siguranta nu-i vom uita .
Am fost in alte locatii si am ramas total dezamagiti , pe cand aici am gasit multa intelegere si bunavointa din partea tuturor . Apropo invitatii noi i-am asezat la mese si nu au fost nici un fel de probleme .
VA RECOMAND ACEST RESTAURANT :*

cezara_is
16.02.2008, 16:51:30
Buon Giorno.Io suono DANILO. In iunie 2007 am avut NUNTA la RESTAURANTUL HANUL DACILOR situat in BUCIUM , vizavi de PLOPII FARA SOT.
Fratilor ce sa va spun a fost MINUNAT <:-P , a fost peste asteptarile noastre . Locatia minunata , mancarea extraordinara , iar personalul impreuna cu conducerea unitatii de MILIOANE . Tin sa le multumesc inca odata pentru tot ce au facut pentru NOI !!! cu siguranta nu-i vom uita .
Am fost in alte locatii si am ramas total dezamagiti , pe cand aici am gasit multa intelegere si bunavointa din partea tuturor . Apropo invitatii noi i-am asezat la mese si nu au fost nici un fel de probleme .
VA RECOMAND ACEST RESTAURANT :*

Buna,cu scuzele de rigoare mai invata sa scrii! Ai fi fost tu in Italia ,dar sa ajungi sa te recomanzi in stil....pueril....lasa de dorit!
Scuze pt.cei care muncesc in Italia,va iubesc si va respect,dar stilul domnului ma dezgusta.

miresica_iunie
22.04.2008, 19:04:51
salutari dragi miresici :)

mai am putin si trec pe distonocalm ... despre unele restaurante aflu 10 pareri de bine si urmatoarele 20 de rau ...

Te rog mult ajuta-ma ... referitor la Hanul Dacilor ... il recomanzi totusi?
exceptand partea cu mesele ... au fost si alte surprize?

astept cu deosebit interes raspunsul tau

scumpy_d
08.02.2009, 20:25:58
buna tuturor miresicilor!m-ar interesa niste fotografii ale restaurantului aranjat pt o nunta.va rog sa ma ajutati pt ca nu gasesc poze al rest aranjat pt nunti.pupici fetelor

clodyb82
20.02.2009, 09:05:31
eu am fost si am mancat acolo...mancat e mult spus ca am lasat in farfurie...nu stiu cum e la nunti, dar la partea de servire...am asteptat o groaza, desi au zis ca e gata in 20 min iar cand ne-a adus...:-& ...mi-a parut rau ca am mers acolo...dar asta e

ceras
09.07.2009, 21:04:03
Buna seara miresici.Sunt noua pe acest site.As vrea sa stiu daca ati facut vreuna din voi nunta la Hanul Dacilor. Pareri despre locatie, mancare,decor?<:-P

ceras
24.07.2009, 19:16:20
Buna ziua.V-am intrebat acum ceva timp ce stiti de Hanul Dacilor.Am citit raspunsurile voastre. Cumnata mea a avut nunta de curand la restaurant.A fost extraordinar de frumos. La inceput am fost reticenta din cauza a ceea ce ati scris voi, dar toate indoielile au disparut cand am fost la nunta cumnatei mele. Personalul foarte atent si amabil,mancarea multa ,buna si la preturi foarte accesibile. Cu asezarea meselor nu a fost nici o problema,asa cum a vrut cumnata mea asa au fost asezate.De atunci am devenit un client fidel al restaurantului.De cate ori am fost acolo sa iau masa nu s-a intamplat sa intarzie mancarea. De aceea am semnat contractul sa fac si eu nunta acolo.Cred ca pentru cei care vor sa organizeze un eveniment acolo sau sa ia masa cel mai bine ar fi sa mearga personal la restaurant sa se convinga singuri. Va pup.;-)

adriana_h2004
20.08.2009, 01:37:28
Neata miresici.
de curand am vazut niste poze pe net cu Hanul Dacilor si am trimis pe cineva sa vada locatia......mi se pare ok,din poze,pt k nu sunt in tara si nu am cum sa ajung prea curand.ceea ce ma atrage este faptul ca au si pensiune ,fiindu-mi de mare ajutor,pt ca voi avea invitati din afara localitatii.
am primit recomandari bune din partea unor prieteni,dar nu am rezistat sa nu va intreb si pe voi.
astazi am vb la telefon cu cel care se ocupa de restaurant si avansul pe care il cer (2000 lei) mi se pare putin exagerat:-?.voi ce spuneti? astept raspunsurile voastre cat mai curand,avand in vedere ca in decurs de 2 zile trebuie sa iau o decizie cu acest restaurant.[-o<
va pup

adriana_h2004
25.08.2009, 16:56:13
Eu am la anul nunta acolo.Tu pana la urma ce locatie ai ales?

ceras
23.09.2009, 17:41:02
Buna miresici.Da am facut nunta la Hanul Dacilor si a fost de vis.Totul a fost peste asteptarile noastre de bine.Mancarea foarte buna,servirea de exceptie si atmosfera de nota 10.Da ,chiar a fost o nunta de nota 10.Le multumesc din suflet celor de Hanul Dacilor.=D> =D> =D>Yahoo
:-B:-B

adriana_h2004
23.09.2009, 18:17:17
Buna miresici.Da am facut nunta la Hanul Dacilor si a fost de vis.Totul a fost peste asteptarile noastre de bine.Mancarea foarte buna,servirea de exceptie si atmosfera de nota 10.Da ,chiar a fost o nunta de nota 10.Le multumesc din suflet celor de Hanul Dacilor.=D> =D> =D>Yahoo
:-B:-B

Heiiiii,ma bucur ca ti-a iesit totul bine.lasa-mi si mie un id de mess ca sa imi zici toate detaliile.k abia la anul trec si eu prin aceleasi emotii ca si tine,in aceeasi locatie<:-P

Casa de piatra:*

alunik
12.12.2009, 21:12:12
Neata miresici.
de curand am vazut niste poze pe net cu Hanul Dacilor si am trimis pe cineva sa vada locatia......mi se pare ok,din poze,pt k nu sunt in tara si nu am cum sa ajung prea curand.ceea ce ma atrage este faptul ca au si pensiune ,fiindu-mi de mare ajutor,pt ca voi avea invitati din afara localitatii.
am primit recomandari bune din partea unor prieteni,dar nu am rezistat sa nu va intreb si pe voi.
astazi am vb la telefon cu cel care se ocupa de restaurant si avansul pe care il cer (2000 lei) mi se pare putin exagerat:-?.voi ce spuneti? astept raspunsurile voastre cat mai curand,avand in vedere ca in decurs de 2 zile trebuie sa iau o decizie cu acest restaurant.[-o<
va pup
.................................................. .................................................. ......................vrem sa auzim parerea mai multor miresici ...si eu am nunta in septembrie 2010

CONT-INCHIS-035
12.12.2009, 23:27:29
Neata miresici.
va pup
Buna, si eu ma hotarasem la acest restaurant pana sa-l gasesc pe cel la care pana la urma voi face nunta. Mi-a placut mult de dna de acolo si de oferta lor, insa mi-a placut muuult mai mult la Aristocrat. Despre avans iti pot spune ca si eu am dat tot atat la rest unde voi face, si inca am dat jumatate. ;)) Domnul voia un avans mai mare. Enfin... Hanul Dacilor mi se pare un local dragut, intim. Daca nu vrei nunta mare, e perfect. Dezavantajul il constituie faptul ca daca ai peste 60-70 invitati, iti deschide si sala mica , care, din pacate, e despartita printr-o usa de sala mare si unii invitati sunt putin izolati. Asta a fost motivul pentru care am mai cautat dupa ce vorbisem aici.

CONT-INCHIS-035
12.12.2009, 23:29:11
.................................................. .................................................. ......................vrem sa auzim parerea mai multor miresici ...si eu am nunta in septembrie 2010
Nu inteleg parte cu "multe puncte".
Am vazut ca tu ai nunta la Casa Lux...ori vrei sa-ti schimbi localul?

alunik
13.12.2009, 17:06:12
am inchiriata sala de la casa lux..insa am retineri in ceea ce priveste toaleta...asta e marea problema e comuna si sunt doar doua wc-uri........

alunik
13.12.2009, 17:10:44
la ce restaurant ai nunta?....

stefania_a
13.12.2009, 18:33:55
am inchiriata sala de la casa lux..insa am retineri in ceea ce priveste toaleta...asta e marea problema e comuna si sunt doar doua wc-uri........

este topic si pt casa lux...eu una am facut acolo si nu am avut probleme...pana la urma mentinerea curateniei la o baie la nunta tine si de invitati...k daca e curatat la inceput si ei merg si fac mizerie, asta e alta problema.:(

CONT-INCHIS-035
13.12.2009, 19:31:53
este topic si pt casa lux...eu una am facut acolo si nu am avut probleme...pana la urma mentinerea curateniei la o baie la nunta tine si de invitati...k daca e curatat la inceput si ei merg si fac mizerie, asta e alta problema.:(
In mod normal trebuie sa aiba personal de curatenie peste noapte.

Alunik, eu am la Aristocrat. Dar daca vrei sa-ti schimbi localul slabe sanse sa gasesti tot pe 4 septembrie. La unele localuri luna septembrie e ocupata de mult. Numai daca renunta cineva...

lacramioara_miresica
14.12.2009, 13:55:20
am fost de multe ori sa mananc la hanul dacilor si a fost foarte buna mancarea si destul de multa. am fost si la o nunta si o cumatrie si la fel, totul a fost ok. chiar si personalul si-a facut treaba impecabil. acum depinde si ce fel de restaurant cauti. eu am vrut ceva mai elegant aici e putin mai rustic (este si normal avand in vedere numele)

ingeraszxw
16.12.2009, 22:09:16
buna fetelor
cam la ce pret ajunge meniul pe anul 2010...asa in mare?? si ce tarife se practica pt decoratiuni.?..ei zic cau discount si atat....

multumesc anticipat

CONT-INCHIS-035
17.12.2009, 13:43:15
buna fetelor
cam la ce pret ajunge meniul pe anul 2010...asa in mare?? si ce tarife se practica pt decoratiuni.?..ei zic cau discount si atat....

multumesc anticipat

Au doua tipuri de meniuri, 180 lei parca si 220 lei.
La ala de 220 lei ei iti fac absolut tot, si decoratiuni, iti fac rezervare pt coafura etc. Ai inclusa si bautura, dar e cu o anumita limita.

adriana_h2004
17.12.2009, 23:13:41
Buna, si eu ma hotarasem la acest restaurant pana sa-l gasesc pe cel la care pana la urma voi face nunta. Mi-a placut mult de dna de acolo si de oferta lor, insa mi-a placut muuult mai mult la Aristocrat. Despre avans iti pot spune ca si eu am dat tot atat la rest unde voi face, si inca am dat jumatate. ;)) Domnul voia un avans mai mare. Enfin... Hanul Dacilor mi se pare un local dragut, intim. Daca nu vrei nunta mare, e perfect. Dezavantajul il constituie faptul ca daca ai peste 60-70 invitati, iti deschide si sala mica , care, din pacate, e despartita printr-o usa de sala mare si unii invitati sunt putin izolati. Asta a fost motivul pentru care am mai cautat dupa ce vorbisem aici.

noi pana la urma am ramas la Han.am platit si avansul.Ca nr de persoane nu cred k depasim 50,deci speram sa iasa totul ok.

CONT-INCHIS-035
18.12.2009, 12:52:47
noi pana la urma am ramas la Han.am platit si avansul.Ca nr de persoane nu cred k depasim 50,deci speram sa iasa totul ok.
Felicitari. :*
Daca aveti 50 persoane e super, caci o sa aveti si loc pentru dans etc.
Sa fie intr-un ceas bun! :*

adriana_h2004
27.12.2009, 00:39:54
Felicitari. :*
Daca aveti 50 persoane e super, caci o sa aveti si loc pentru dans etc.
Sa fie intr-un ceas bun! :*

Sarumana mult.esti o dulce.:*

CONT-INCHIS-035
27.12.2009, 12:00:34
Sarumana mult.esti o dulce.:*
Nu ai pt. ce. :*

alinadianab
08.03.2010, 11:07:16
Buna fetelor, daca va ajuta cu ceva...o sa incerc sa va atasez cateva poze de la Han.
Am fost la o nunta acolo...si mi a placut. Am fost impresionata de mancare...Imi aduc aminte ca la gustarea calda au avut o rulada de pui in bacon...cu cascaval si inca ceva, delicioasa...

Incerc sa selectez cateva poze pt ca sa va faceti o idee...

adriana_h2004
08.03.2010, 20:36:22
Buna fetelor, daca va ajuta cu ceva...o sa incerc sa va atasez cateva poze de la Han.
Am fost la o nunta acolo...si mi a placut. Am fost impresionata de mancare...Imi aduc aminte ca la gustarea calda au avut o rulada de pui in bacon...cu cascaval si inca ceva, delicioasa...

Sarumana mult de poze. Sunt binevenite pozele astea,cu atat mai mult cu cat se apropie momentul nuntii. Ma bucur ca ti-a placut acolo. O sa impartasesc si eu cu voi parerile, trairile si implinirile de la Han pe 22 august .
Te pup si mersi de vesti!!!!1=D>:*

ayssa
09.03.2010, 13:23:19

Si eu am mancat acolo foarte bine.

ceatza05
04.06.2010, 11:44:58
Eu am fost la o cumatrie la Hanul Dacilor.
Nu pot sa zic ca mi se pare foarte potrivit pt o nunta foarte eleganta din cauza picturilor si decoratiunilor de pe pereti... dar daca nu va deranjeaza sa-l vedeti pe Burebista la nunta, nu vad de ce nu ati face acolo.
Macarea a fost foarte buna, spre deosebire de alte restaurante unde am fost, si servirea fara cusur.
Din cate am inteles parintii bebelusului sunt un fel de clienti fideli.. si au si inchiriat camere sus, la pensiune, deci probabil le-a iesit totul bine pt ca au avut si tot felul de facilitati si discounturi.
E si logic cand cumperi mai multe la gramada, sa ti se dea facilitati.

Daca mi s-ar cere personal parerea, l-as recomanda pt o nunta micuta.. aproximativ 50 persoane.

OanaT6
20.07.2010, 16:32:40
Cat mai e meniul la han? A avut cineva nunta recent? am cam 50 persoane si am citit mai mult de bine despre locatie. Ce spuneti?

adriana_h2004
20.07.2010, 23:32:28
Eu am semnat anul trecut meniu pt 190 lei

OanaT6
26.07.2010, 19:12:11
Eu am semnat anul trecut meniu pt 190 lei
multumesc de informatie.

adriana_h2004
27.07.2010, 18:57:46
multumesc de informatie.

;-) Iti voi raspunde pe 22august 2010, bine...o zi, poate 2 dupa nunta. Oricum pe 7 august avem o nunta la niste amici , tot la Han. Atunci o sa imi fac o idee mai clara despre organizarea lor... te tin la curent.

ingeraszxw
12.09.2010, 21:16:35
salutare...
de curand am fost la o nunta aici...SUPERB:::totul...oameni primitori ...pappa multa buna si gustoasa...adica ne lingeam pe degete...localul e ok...sunt amuzante acele tablouri...daca ai un pic de imaginatie si faci ceva in tonul restaurantului...succesul e garantat....

felicitari

Rica_Venturiano
27.03.2011, 13:57:48
Buna mancare si la preturi rezonabile, iar daca nimeresti in week-end ai parte de o petrecere pe cinste.
E bineeeeee!