PDA

Versiunea completa : Luna de miere in Bulgaria

bubu
03.07.2006, 20:10:49
Salutare,miresici! noi ne casatorim pe 9 sept si am vrea sa plecam 1 saptamana "de miere"la albena-bulgaria...a fost cineva pe acolo?

pupici
:">

RLK
03.07.2006, 21:50:22
Este superb, sunt mult mai civilizati decat noi, au servicii de foarte buna calitate, preturi foarte mici! Important este sa aveti parte de vreme frumoasa.

ant
30.07.2006, 20:56:35
Nu am fost insa intentionez..am auzit ca super tare acolo..servicii..plaja de nota 10, preturi acceptabile ..magazine cu lucruri frumusele...http://www.miresici.ro/attachment.php?attachmentid=1539&stc=1&d=1154285617

ant
30.07.2006, 21:01:48
...a ...uitasem...acum mai nou e mare imbulzeala si la NISIPURILE DE AUR...tot in Bulgaria..(din surse sigure...hotelurile sunt complet renovare de nemti, cei care au cumparat si au investit f mult in litoralul Bulgaresc) ...

geoo
31.07.2006, 00:55:27
Nu am fost insa intentionez..am auzit ca super tare acolo..servicii..plaja de nota 10, preturi acceptabile ..magazine cu lucruri frumusele...http://www.miresici.ro/attachment.php?attachmentid=1539&stc=1&d=1154285617

e frumos si pretul raportat la calitatea serviciilor e unu' foarte bun. Dak n-ai oroare de alfabetul bulgaresc (pe mine asta m-a stresat la ei...toate placutele, toate indicatoarele, toate reclamele, anuntuile, s.a.m.d.....park erau scrise in chineza) e totul ok!

ancaneacsu
31.07.2006, 10:22:16
buna,
am vazut ca te-ar tenta litoralul bulgarsc pt luna de miere
eu in ultimii doi ani am fost la mare numai la albena si nisipurile de aur...si pot spune ca am fost f multumita....de tot...servicii, plaja, PRETURI....:)
nisipurile de aur cica ar fi un fel de mamaia la noi...
fals....sunt mult superioare...nu se pot compara
daca vrei linsitite mai bine e la albena...daca vrei cluburi si discoteci mai bine nisipurile de aur...
dar....f frumos e si nessebar, mai in sud....sunt hoteluri bune...si nu e asa asfixiat de turistii romani...cum a devenit albena in ultimul timp...
totusi, oriunde in bg te-ai duce....tine minte un sfat: NU CIRCULA NOAPTEA CU MASINA PE DRUMURI NATIONALE SAU EUROPEENE...
si oriunde te-ai duce la ei nu uita sa viziteze balcic si capul kaliakra...
have fun!

bubu
31.07.2006, 10:51:23
multumesc pt raspunsuri...dar ,cred ca la anu' o sa mergem...din pacate noi nu avem masina si pt anul acesta nu mai sunt locuri cu autocarul...oricum va multumesc si va pup.>:D<

admin
31.07.2006, 11:44:37
Intrati pe http://www.albena.bg/index.php?p=webcam si puteti vedea poze de pe plaja din Albena in timp real (sunt instalate 2 camere web).

Onutza
21.06.2007, 08:03:02
buna dimineata!
Ce imi recomandati, voi cele care ati fost in Bulgaria, sa aleg din variata oferta de cazare in sistem all inclusive, pentru septembrie 2007?

dj
21.06.2007, 08:04:55
buna dimineata!
Ce imi recomandati, voi cele care ati fost in Bulgaria, sa aleg din variata oferta de cazare in sistem all inclusive, pentru septembrie 2007?
Albena, hotel Kaliakra, are 3* plus. Noi ne-am simtit super acolo anul trecut: camere curate si nou amenajate, piscina superba, mancare foarte buna si proaspata.

Onutza
21.06.2007, 20:09:48
Hai fetelor, care a mai fost in Bulgaria!!!
vreau sa-mi iau bilet si astept recomandari!!!
o seara buna
spor la scris

ancavlc
22.06.2007, 12:50:54
Hai fetelor, care a mai fost in Bulgaria!!!
vreau sa-mi iau bilet si astept recomandari!!!
o seara buna
spor la scris
la mine a fost fratele si cumnata anul trecut si au fost foarte multumiti. Mancare multa si proaspata, aveau vreo 7 piscine de la cea mai putin adanca la foarte adanca. ei au fost la albena. Am sa revin cu poze

ellie
22.06.2007, 20:21:15
buna dimineata!

Eu am fost in Bulgaria anul asta de 1 mai - in fine, in perioada 28 aprilie - 1 mai- in Nisipurile de aur, la hotelul LTI Golden Beach, cu all inclusive. Ne-am simtit super bine, servicii ireprosabile, toata lumea iti zambea, camera mare,curata si frumoasa, iar mancarea ca la mama acasa! Eu am fost foarte multumita si incantata!

mariammary2000
22.06.2007, 21:55:32
Eu am fost anul trecut in iulie la Nisipurile de Aur, vreau sa va spun ca nu mi venea sa cred cand am ajuns ca au aceeasi mare ca si noi. Apa era extrem de curata, nici un gunoi, nici o alga, era superba. Plaja superintretinuta, restaurante excelente, mancarea a fost dementiala si in cantitati f mari, servirea ireprosabila. Eu am stat la hotel Gladiola 3*plus si a fost super ok. Am avut micul dejun inclus si aveai de unde sa alegi in fiecare dimineata. Eu nu recomand All Inclusive pt ca e pacat sa mananci in acelasi loc cand poti sa incerci atatea restaurante care au ce oferi. Nu e mult mai economic cum zic altii, din contra. Plus ca au un argint superb, gasesti la toate tarabele din intreaga statiune si multe alte chestii dragute. Eu m am simtit super in Bulgaria. Va pup

ellie
24.06.2007, 13:03:55
Eu am fost anul trecut in iulie la Nisipurile de Aur, vreau sa va spun ca nu mi venea sa cred cand am ajuns ca au aceeasi mare ca si noi. Apa era extrem de curata, nici un gunoi, nici o alga, era superba. Plaja superintretinuta, restaurante excelente, mancarea a fost dementiala si in cantitati f mari, servirea ireprosabila. Eu am stat la hotel Gladiola 3*plus si a fost super ok. Am avut micul dejun inclus si aveai de unde sa alegi in fiecare dimineata. Eu nu recomand All Inclusive pt ca e pacat sa mananci in acelasi loc cand poti sa incerci atatea restaurante care au ce oferi. Nu e mult mai economic cum zic altii, din contra. Plus ca au un argint superb, gasesti la toate tarabele din intreaga statiune si multe alte chestii dragute. Eu m am simtit super in Bulgaria. Va pup

Subscriu la faza cu argintul!! Eu sunt innebunita dupa bijurerii si aici am gasit niste accesorii din argint foarte frumoase! Bine, nu este tocmai criteriul de baza pentru care alegi sa iti faci luna de miere aici, dar asa ca fapt de divers<:-P
PS: in Varna am descoperit un magazin super cu lenjerie intima! =P~

Monny
25.06.2007, 14:03:28
Fetelor ma bag si eu in discutie...:"> ...noi am ales bulgaria,urmeaza sa ne luam bilete.Vrem sa mergem la nisipurile de aur,mai ales ca dupa nunta e extrasezon si sunt preturi nu bune,super bune fata de litoralul nostru.
As vrea sa stiu daca trebuie sa ma feresc de ceva...daca stiti ca ceva e in neregula.merci pupici:*

dj
25.06.2007, 14:11:39
Pentru cine cauta poze de pe litoralul bulgaresc, aici sunt poze facute de noi anul trecut in Albena.
http://new.photos.yahoo.com/juganaru_d/album/576460762328545145

Monny
25.06.2007, 15:26:48
Pentru cine cauta poze de pe litoralul bulgaresc, aici sunt poze facute de noi anul trecut in Albena.
http://new.photos.yahoo.com/juganaru_d/album/576460762328545145
Superbe pozele,chiar superbe.Am totusi niste intrebari:voi cum ati mers cu all inclusiv?
Imi plac in special pozele cu voi doi in costume,nemaipomenit.;-)

ancaneacsu
25.06.2007, 16:36:43
de 3-4 ani imi petrec week-end-urile la mare in bulgaria...nu am mai fost in romania la mare decat daca aveam treaba la constanta...adica destul de rar..
avantajul meu este ca stau la 10 km de granitza cu bulgaria, si nu glumesc cand spun ca la maxim 2-3 saptamani ma duc sa beau o cafea in bulgaria =))
in fine, trecand peste partea asta, mie imi PLACE f mult bulgaria, si am pretentia de la mine ca am vazut cam toata europa =)) ...
asa ca, despre albena, numai de bine...e o statiune mai mult pt nemti si nordici facuta...iar dupa 12 noaptea nu mai auzi muzica si galagie...e super ok...evident ca am trecut si prin faza poze in costume de epoca =))...cred ca in jur de 10 euro ies pozele
nisipurile de aur...un fel de mamaia a lor, dar nu asa "tiganita" si "pestrita"...un pic cam aglomerata dupa gustul meu, dar mult mai libera ca mamaia nostra....cu hoteluri misto, iar plaja ....OK...am scris cu litere mari ok ca sa se-nteleaga :)...m-am indragsotit de plaja asta...
sunny beach....super tare, e un fel de mamaia mai in sud...cu o plaja frumoasa,gen golden sands, hoteluri fff misto....iar avantajul cel mai mare e pozitia....daca ajungeti acolo o sa intelegeti ce spun
am lasat la sfarsit bomboana de pe tort, dupa parerea mea: nessebar...care pe mine m-a dat peste cap...plaja e cam ca-n croatia: adica numai pietre, apa nasoala...dar, oraselul asta are un super farmec...e ceva deosebit....dupa ce am vazut dubrovnik-ul din croatia si praga credeam ca nimic nu ma mai da pe spate...ei bine, nessebar a reusit...am zis ca e plaja nasoala, adica ca nu prea este...si ce daca? este sunny beach la 5 km unde se ajunge cu un trenuletz haios care se ia de langa moara...pt romanticele impatimite: asta e o destinatie de vis, credeti-ma!
de ce fac lobby pt bulgaria? ...pt ca merita...
uitasem, de la mine fac pana la nessebar cam 2.5 ore, sunt vreo 300 km, daca compar cu cat fac pana la constanta...cred ca e clar cine castiga
o noua destiantie este obzor, este o statiune nou construita, la vreo 50 km de nessebar- sper sa nu spun prostii-...si.... langa nessebar st vlas....
link-uri nu va dau prea multe...pt ca gasiti pe net tot ce vreti
referitor la preturi: nu va asteptati sa fie mari diferente, ma refer la golden sands si sunny beach...fata de cele din romania, dar asteptati-va sa fiti f bine tratate....
http://www.nessebar.net/nes_old/en/index.htm

aici am stat eu in nessebar, arata super hotelul, nu de 3 stele, ....ci cam de 4...situat in mijlocul orasului vechi, parcare pazita,..servire impecabila...in jur de 40-50 euro camera...
http://www.nessebarpalace.com/home.html

ar mai fi f multe de spus despre bg, despre sofia, despre supervancatele la munte in bg ....
chiar dc avem o tara frumoasa, prefer bulgaria
pupici

mariammary2000
25.06.2007, 16:58:16
MOnny sa fiti atenti intotdeauna la nota de plata, la noi s a intamplat de f multe ori sa ne treaca altceva pe nota, "altceva mult mai scump" si pt ca nu puteam sa citim am fi luat o mare teapa. Ideea e ca noi ne faceam calculul de cand comandam si stiam cu aproximatie cat tb sa platim si ramaneam masca cand vedeam 10-15 euro in plus care i simti odata facuta socoteala. deci mare grija! din 10 zile cat am stat in 8 am avut mici accidente de astea, ii chemam frumos pe chelneri ne faceam ca nu intelegem luam meniul si confrumtam cu nota dupa care ei isi dadeau seama ca "au gresit' , scuze , etc. Ideea e ca daca vreau sa le dau tips eu, le dau, dar nu mi place sa se serveasca ei:) Va pup

dj
26.06.2007, 22:06:02
Superbe pozele,chiar superbe.Am totusi niste intrebari:voi cum ati mers cu all inclusiv?
Imi plac in special pozele cu voi doi in costume,nemaipomenit.;-)
Da, am mers cu all inclusive si nu am regretat! Mancarea a fost foarte buna si din belsug (cam la fiecare masa aveai minim 4 feluri de peste din care sa-ti alegi, vreo 5-7 feluri de carne etc plus la cerere clatite dimineata si gratar la pranz si seara; seara aveam intotdeauna si doua specialitati gen purcelus de lapte etc), bautura la fel... chiar a meritat.

Monny
27.06.2007, 12:07:39
Da, am mers cu all inclusive si nu am regretat! Mancarea a fost foarte buna si din belsug (cam la fiecare masa aveai minim 4 feluri de peste din care sa-ti alegi, vreo 5-7 feluri de carne etc plus la cerere clatite dimineata si gratar la pranz si seara; seara aveam intotdeauna si doua specialitati gen purcelus de lapte etc), bautura la fel... chiar a meritat.
Super asa.Dar eu chiar nu stiu daca sa aleg all incl. sau sa merg doar cu micul dejun.Pt ca sefa mea tocmai a venit din Bul. si mi-a zis ca nu te poti abtine sa nu gusti din toate.
Am inteles ca sunt o gramada de terase unde sa mananci.Preturile sunt ca in Ro?>:D<

mariammary2000
30.06.2007, 09:13:46
Preturile sunt ok, pe noi ne ajungea 25-20 de euro o cina pentru trei persoane anul trecut. dar intr-adevar sunt f f f multe terase si au fiecare mancaruri extrem de gustoase, de asta zic ca e pacat sa mergi cu all inclusive. Plus ca au tot felul de programe artistice, cu dansatori, etc si iti face placere sa ii vezi.Noi aveam doar micul dejun care era f bogat, aveai de unde sa alegi dar dupa 3 zile ne am plictisit ca alegeai din aceleasi sortimente si deja stiam ce ne place si ce luam.

Monny
02.07.2007, 11:23:41
Preturile sunt ok, pe noi ne ajungea 25-20 de euro o cina pentru trei persoane anul trecut. dar intr-adevar sunt f f f multe terase si au fiecare mancaruri extrem de gustoase, de asta zic ca e pacat sa mergi cu all inclusive. Plus ca au tot felul de programe artistice, cu dansatori, etc si iti face placere sa ii vezi.Noi aveam doar micul dejun care era f bogat, aveai de unde sa alegi dar dupa 3 zile ne am plictisit ca alegeai din aceleasi sortimente si deja stiam ce ne place si ce luam.
Pai mie asta mi-ar place sa pot colinda si pe la lte terase,sa mai vad altceva.Ms de raspuns fetelor.
Inca o intrebare:cu cat timp inainte trebuiesc rezervate biletele?
:-?

mariammary2000
02.07.2007, 11:30:02
Noi ne am hotarat anul trecut cu o saptamana inainte, am avut noroc ca am gasit bilete fara probleme. Dar cel mai bine e sa va interesati de pe acum, faceti rezervarea, dati un avans de 20-30% si aveti aranjat totul. vad ca deja multa lume se orienteaza spre Bulgaria vara aceasta si riscati sa nu gasiti oferte acolo unde vreti voi

dj
02.07.2007, 11:45:22
Pai mie asta mi-ar place sa pot colinda si pe la lte terase,sa mai vad altceva.Ms de raspuns fetelor.
Inca o intrebare:cu cat timp inainte trebuiesc rezervate biletele?
:-?
Noi le-am luat cu vreo luna si ceva inainte.

urmychance
02.07.2007, 11:52:01
hai sa va arat si eu nishte poze din bulgaria.

unde ne-am cazat pe langa sofia, un complex super fain, m-am indragostit de locul asta:
52198

52199

52200

52201

52202

52204

52205

52206

52207

52208

52211

si de la Melnik...unde se gaseste faimosul vin cu acelasi nume...pare o zona uitata de lume...era ceva cum rar mai vezi...

52212

52213

52214

52215

52216

52217

52218

52219

52220

si cateva poze din albena...

apa era super curata si plaja la fel, mancare sa iti pui si in cap...eu am fost multumita chit ca am stat doar o noapte.

52221

52222

52223

52224

52225

52226

52227

si alte imagini din bulgaria.

52228

52229
52230

Monny
02.07.2007, 12:12:14
Superbe poze...mi-ai facut pofta de plecat=P~ ...........nu ami am rabdare;))

Monny
06.07.2007, 07:16:23
Fetelor eu sunt din brasov,stie careva vreo agentie serioasa cu care sa plec in Bulgaria?Trebuie sa platesc un avans sau tot deodata?:-"

krisstina2004
06.08.2007, 21:14:19
Fetelor eu sunt din brasov,stie careva vreo agentie serioasa cu care sa plec in Bulgaria?Trebuie sa platesc un avans sau tot deodata?:-"

Pentru ca dorim sa mergem si in Bulgaria (am fost cateva zile de miere la noi pe litoral) in septembrie, as dori sa-mi recomandati un hotel care are si piscina interioara...vrem sa ne incadram cam intr-o mie de euro all-inclusive...multumesc anticipat!

clauditza28
15.04.2008, 10:58:28
si noi am vrea sa mergem anul asta in bulgaria (cu masina) ; suntem tentati sa mergem undeva mai aproape de romania ca avem copil mic!
problema e ca am auzit tot felul de stiri bomba despre bulgaria anul trecut! ca au fost alge in mare, ca se fura....nici nu stiu!
si nu prea as vrea la all inclusive ca stiu eu cam cum e cu mancarea la bufet, dar avand copil mic ma gandesc ca nu va avea rabdare sa astepte pana vine papa la restaurant! nici nu stiu cum sa fac! voi ce parere aveti? n-am fost niciodata plecata cu copilul departe! am emotii de pe acum!

clauditza28
02.05.2008, 21:55:09
deci nu ma ajuta nimeni cu pareri despre bulgaria? acum sunt la faza in care caut cazare aproape de plaja, dar nu stiu sigur unde sa merg, la albena sau golden beach!

Adriana_2485
03.05.2008, 20:30:57
Eu tocmai m-am intors din vacanta de Paste din Albena si sunt supermultumita! Noi am stat la Kaliakra, chiar pe plaja, renovat recent, personalul extrem de primitor...ce sa mai, au fost de nota 10.

Nu-mi permit sa recomand hotelul asta in mod special, pot doar sa spun ca eu m-as duce acolo, daca as face luna de miere in Albena.

PS: daca rezervi din timp, primesti reducere 10% (asa am vazut eu pe un panou publicitar in drum spre statiune) <:-P

gabrielabrb
03.05.2008, 21:32:55
si noi am vrea sa mergem anul asta in bulgaria (cu masina) ; suntem tentati sa mergem undeva mai aproape de romania ca avem copil mic!
problema e ca am auzit tot felul de stiri bomba despre bulgaria anul trecut! ca au fost alge in mare, ca se fura....nici nu stiu!
si nu prea as vrea la all inclusive ca stiu eu cam cum e cu mancarea la bufet, dar avand copil mic ma gandesc ca nu va avea rabdare sa astepte pana vine papa la restaurant! nici nu stiu cum sa fac! voi ce parere aveti? n-am fost niciodata plecata cu copilul departe! am emotii de pe acum!
Claudia, noi am fost anul trecut in Nisipurile de Aur.
Am stat la hotel de 4*(atlas) si ti-l recomand cu mana pe inima. Camerele au AC si sunt foarte moderne . Hotelul se deschisese cu 2 zile inainte sa ajungem noi
Am mers pe all inclusive si nu imi pare rau. Este atata mancare incat nici nu-ti vine a crede . Nici nu ai cum sa incerci din toate, si noi am stat 5 zile. Daca ceva se termina aduc imediat in completare-nu ca la noi, ca trebuie sa te trezesti la 8 sa iei micul dejun, ca altfel risti sa faci foamea pana la pranz:D
Mancarea este f buna,proaspata si ti-am zis, dac anu iti place cea gatita de ei, poti alege legume, combinate cu gratar, salate, etc.
Eu vreau sa merg anul acesta iar, la acelasi hotel si vreau sa ii iau si pe ai mei, pentru ca sigur se vor relaxa. Au 3 piscine -una interioara si 2 exterioare -pt copii si adulti. Am vazut ca majoritatea hotelurilor de 4 stele sunt dotate in stilul asta.

Eu sper sa alegi bulgaria, pentru ca nu vei regreta.
Pup*

clauditza28
04.05.2008, 19:53:34
mersi mult de info! cel mai probabil vom merge in nisipurile de aur, desi nu cred ca vom alege hotelul atlas, pentru ca depaseste posibilitatile nostre pentru anul asta! am verificat acel hotel si se vede ca e foarte fain si mi-ar fi placut sa-mi permit, dar noi ne incadram cu banii la un hotel de 3 stele! okk. mai vedem, mai cautam!

gabrielabrb
04.05.2008, 21:29:43
mersi mult de info! cel mai probabil vom merge in nisipurile de aur, desi nu cred ca vom alege hotelul atlas, pentru ca depaseste posibilitatile nostre pentru anul asta! am verificat acel hotel si se vede ca e foarte fain si mi-ar fi placut sa-mi permit, dar noi ne incadram cu banii la un hotel de 3 stele! okk. mai vedem, mai cautam!
Claudia, noi am dat anul trecut pe 5 nopti-all inclusive 110 euro/persoana.
Ce-i drept, pe perioada verii sigur va fi un pic mai mult.
Oricum, dupa ce te intorci sa-mi spui cum a fost.
:*

clauditza28
05.05.2008, 08:38:17
la pretul ala, sigur ca as fi acceptat si eu, chiar si fara all inclusive! dar anul acesta, in perioada pe care o vreau eu, la atlas este aproape 50 de euro pe zi/persoana; si calculand pentru 3 persoane 7 zile ma ajunge la mia de euro doar cazarea. mult pentru mine, cel putin anul asta! eu as vrea sa gasesc cam la 500 euro, maxim 600!

gabrielabrb
05.05.2008, 09:43:07
la pretul ala, sigur ca as fi acceptat si eu, chiar si fara all inclusive! dar anul acesta, in perioada pe care o vreau eu, la atlas este aproape 50 de euro pe zi/persoana; si calculand pentru 3 persoane 7 zile ma ajunge la mia de euro doar cazarea. mult pentru mine, cel putin anul asta! eu as vrea sa gasesc cam la 500 euro, maxim 600!
Scuze ca intreb, poate ai scris mai in spate..in ce perioada vrei tu?

dana33
05.05.2008, 09:50:12
Si noi am fost anul trecut la Nisipurile de Aur.Hotel VIVA,4stele.Am platit 270 all inclusive-8zile.Merita sa incerci la hotelul acesta.Noi am fost foarte multumiti.Daca nu am fi plecat anul asta in Turcia,sigur am fi mers tot in Bulgaria.

clauditza28
07.05.2008, 08:30:15
fetelor, nici nu pot sa visez la hotelurile astea de 4 stele. anul asta s-au scumpit foarte mult. la 3 persoane, la sfarsitul lui august, ma ajunge linistit o mie de euro, dupa cum am spus! nu sunt pretentioasa la cazare, nu trebuie sa fie cu stele, n-am nevoie de all inclusive, dar totusi ma duc cu copil mic si as avea nevoie sa ma cazez undeva mai in statiune, iar hotelurile si vilele alea mai ieftine sunt in afara statiunii, am niste nervi!!!!!

gabrielabrb
07.05.2008, 11:19:01
fetelor, nici nu pot sa visez la hotelurile astea de 4 stele. anul asta s-au scumpit foarte mult. la 3 persoane, la sfarsitul lui august, ma ajunge linistit o mie de euro, dupa cum am spus! nu sunt pretentioasa la cazare, nu trebuie sa fie cu stele, n-am nevoie de all inclusive, dar totusi ma duc cu copil mic si as avea nevoie sa ma cazez undeva mai in statiune, iar hotelurile si vilele alea mai ieftine sunt in afara statiunii, am niste nervi!!!!!
Eu am cerut oferta pentru cand veau sa ma duc cu ai mei -2 persoane 5 nopti, pranz inclus la hotel Atlas -350 euro, dupa 26 august.

corinutza79
07.05.2008, 11:37:38
Noi am fost anul trecut la Albena la sfarsitul lui iunie 60 euro/pers 2 nopti (in we) all inclusive. A fost superb, iar conditiile foarte foarte bune! Curat, frumos, distratie, mancare si bautura multa si buna! Pun niste poze cu complexul in care am stat si cateva poze de pe plaja. Mergem si anul asta, cu acelasi pret, la Nisipurile de Aur. Cu 120 de euro am stat amandoi de vineri la pranz pana duminica seara si a meritat din plin. La intoarcere ne-am oprit in Vama si am mai stat o noapte cu cortul.

mam
07.05.2008, 20:35:48
Noi am fost anul trecut la Albena la sfarsitul lui iunie 60 euro/pers 2 nopti (in we) all inclusive. A fost superb, iar conditiile foarte foarte bune! Curat, frumos, distratie, mancare si bautura multa si buna! Pun niste poze cu complexul in care am stat si cateva poze de pe plaja. Mergem si anul asta, cu acelasi pret, la Nisipurile de Aur. Cu 120 de euro am stat amandoi de vineri la pranz pana duminica seara si a meritat din plin. La intoarcere ne-am oprit in Vama si am mai stat o noapte cu cortul.

super tare! exact la hotelul asta am stat si noi anul trecut 1 saptamana :)

noi am fost in perioada 13-20 august si am platit in jur de 320E/persoana pentru 8 zile (7 nopti) cazare cu all inclusive si a fost f frumos! :)

clauditza28
07.05.2008, 21:02:05
Eu am cerut oferta pentru cand veau sa ma duc cu ai mei -2 persoane 5 nopti, pranz inclus la hotel Atlas -350 euro, dupa 26 august.
pai spune-mi si mie te rog la ce agentie ai gasit o astfel de oferta? ca vreau si eu, dar ptr. 7 zile si nu pot depasi 1 septembrie ca in 6 sunt nasha :D si trebuie sa fiu si eu acasa cu cateva zile inainte...ma gandesc! mersic!

clauditza28
07.05.2008, 21:12:23
cea mai buna oferta pe care am gasit-o pana acum este la hotel afrodita care este peste drum de hotelul atlas; ne costa 2 camere 3 adulti 600 de euro cu mic dejun! cea mai buna oferta! pe bune! or nu stiu eu sa caut? 8-}
gabi, avand in vedere ca hotelurile atlas si afrodita se afla in aceeasi zona, as vrea si eu sa te intreb 2 lucruri: cum ajungi pana la plaja? trebui sa cobori scari ca in alte parti ale statiunii? sau e mai lina coborarea? mi-e groaza de scari ca merg cu bebe. si inca o intrebare: daca vreau sa folosesc piscina altui hotel e ok sau trebuie sa platesc o taxa? cat ar fi aceasta taxa? ca la afrodita nu este topogan pentru asta micu' rasfatatul;)).

gabrielabrb
08.05.2008, 08:31:41
cea mai buna oferta pe care am gasit-o pana acum este la hotel afrodita care este peste drum de hotelul atlas; ne costa 2 camere 3 adulti 600 de euro cu mic dejun! cea mai buna oferta! pe bune! or nu stiu eu sa caut? 8-}
gabi, avand in vedere ca hotelurile atlas si afrodita se afla in aceeasi zona, as vrea si eu sa te intreb 2 lucruri: cum ajungi pana la plaja? trebui sa cobori scari ca in alte parti ale statiunii? sau e mai lina coborarea? mi-e groaza de scari ca merg cu bebe. si inca o intrebare: daca vreau sa folosesc piscina altui hotel e ok sau trebuie sa platesc o taxa? cat ar fi aceasta taxa? ca la afrodita nu este topogan pentru asta micu' rasfatatul;)).
Claudia, pentru a-ti da oferta pe care am primit-o eu, te rog lasa-mi pe privat adresa ta email si iti dau toate detaliile cu cea mai mare placere. Nu vreau sa fiu acuzata ca fac reclama :D
Pentru a ajunge la plaja de la hotel, nu sunt scari de coborat, ci doar de mers pe jos cam 5-10 minute, pe drum intins. Deci nu-ti face probleme, e lejer drumul.
Legat de piscina, aici nu stiu sa-ti dau un raspuns sigur dar din cate am inteles se platesc taxe pentru a folosi piscina altui hotel.
Eventual poti intreba la agentia de turism.

Te pup >:D<

corinutza79
09.05.2008, 11:22:23
super tare! exact la hotelul asta am stat si noi anul trecut 1 saptamana :)

noi am fost in perioada 13-20 august si am platit in jur de 320E/persoana pentru 8 zile (7 nopti) cazare cu all inclusive si a fost f frumos! :)

:D super! si noi am fost foarte multumiti! Pacat ca nu ne-am intalnit!
Era mai departe de plaja, dar pe de alta parte era asa de frumos in complex incat nici nu ne-am dus in fiecare zi pe plaja...desi la o taraba de pe plaja am mancat cea mai buna inghetata din viata mea!:) Oricum, distanta nu era un inconvenient, mai faceam si noi putina miscare dupa atata mancare la all-inclusive!:D

clauditza28
10.05.2008, 20:18:08
eu m-am hotarat in final! dupa ce facusem rezervare la hotel ambassador pentru o camera dubla si una single, am gasit la alt hotel cu apartamente din alea cu living , dormitor si bucatarie! nu au nici o masa inclusa dar eu sunt multumita ca au bucatarioara si acolo pot sa-i pretatesc laptele si alte cele lui alex si noua pentru dimineata , ca altfel o sa mancam in oras, normal!
sunt multumita si ca e foarte central desi nu pe una din strazile principale, galagioase; asezat numai bine cat sa nu ne "arda" unii linistea la orele de somn ale printisorului!
altceva? au o piscina foarte faina acolo si exterioara si interioara, spa, restaurant in hotel , bar , si altele; mai mult nici nu-mi trebuie la pretul pe care l-am dat, 560 de euro -3 persoane+ un bebe! hm? vom vedea cat de bine va fi! dar noi nu suntem foarte mofturosi!

adrianantn
27.06.2008, 10:20:56
Fetelor ,care ati fost deja in Bulgaria, cum v-ati descurcat cu limba si ce fel de bani ati avut la voi?

gabrielabrb
27.06.2008, 14:00:09
Fetelor ,care ati fost deja in Bulgaria, cum v-ati descurcat cu limba si ce fel de bani ati avut la voi?
Pai a fost foarte usor...Bulgarii vorbesc ceva engleza, deci la magazine, restaurante nu intampini dificultati.

Bani am schimbat la intrarea in Bulgaria, precum si in statiune..trebuie sa cauti o paritate cat de cat ok.

dana33
27.06.2008, 14:24:58
se vorbeste de obicei in engleza si trebuie sa aveti la voi leva{banii lor}.cel putin noi anul trecut am platit doar cu leva.nu cred ca sa schimbat ceva.

iuli_k84
28.06.2008, 16:59:55

BUna

Si noi vom pleca in Bulgaria si am facut rezervare abia acum cateva zile si nu prea mai au locuri.Noi suntem 4 adulti cu 2 camere duble la Hotel Royal de 3*+ si am dat toti 4 cu all incluse 1030 euro 5 nopti 6 zile.Hotelul este super ok si in perioada asta de varf chiar nu mi se pare scump.Asa ca iti recomand acest hotel dar sa te duci din timp ca altfel nu mai gasesti locuri.
Pupici

clauditza28
29.06.2008, 11:37:24
BUna

Si noi vom pleca in Bulgaria si am facut rezervare abia acum cateva zile si nu prea mai au locuri.Noi suntem 4 adulti cu 2 camere duble la Hotel Royal de 3*+ si am dat toti 4 cu all incluse 1030 euro 5 nopti 6 zile.Hotelul este super ok si in perioada asta de varf chiar nu mi se pare scump.Asa ca iti recomand acest hotel dar sa te duci din timp ca altfel nu mai gasesti locuri.
Pupici

mersi pentru recomadare. am facut deja rezervare de prin mai, la alt hotel, Golden Yavor, si sper ca o sa fie bine acolo. am scris mai sus de asta. tu ai platit deja? mergi prin agentie? eu am inteles ca la acest hotel pot plati cand ajung acolo. sper sa nu iau teapa sa nu fie camere. dar pana atunci mai sun eu la ei pentru confirmare.
noi preferam sa nu luam cu mancare la bufet, desi suntem cu copil mic si ar fiu mai comod! dar am inteles ca sunt multe restaurante in zona!

iuli_k84
29.06.2008, 17:29:21
mersi pentru recomadare. am facut deja rezervare de prin mai, la alt hotel, Golden Yavor, si sper ca o sa fie bine acolo. am scris mai sus de asta. tu ai platit deja? mergi prin agentie? eu am inteles ca la acest hotel pot plati cand ajung acolo. sper sa nu iau teapa sa nu fie camere. dar pana atunci mai sun eu la ei pentru confirmare.
noi preferam sa nu luam cu mancare la bufet, desi suntem cu copil mic si ar fiu mai comod! dar am inteles ca sunt multe restaurante in zona!

noi platim totul inainte ,mi se pare cam aiurea ca platiti direct la hotel si sper sa fie totul ok.Ati semnat vreun contract ceva? normal se plateste la agentia de turism.
Pupici

clauditza28
29.06.2008, 21:07:40
noi nu mergem prin agentie, am facut rezervare direct la hotel, prin intermediul internetului! acolo asa scrie ca pot plati direct la hotel fara nici un fel de avans sau as putea plati in avans prin transfer bancar, dar prefer sa platesc direct acolo; nu am experienta cu transferurile astea si parca mi-e si frica, desi am rezervat printr-un site serios...

clauditza28
29.06.2008, 21:11:32
nici anul trecut n-am fost prin agentie. am tinut legatura direct pe net cu proprietara unei pensiuni din corfu! a fost ok atunci! speram ca si acum! faza e ca n-am gasit nici o oferta pentru Golden Yavor la noi si de aia am decis sa mergem tot asa!

adrianantn
30.06.2008, 09:52:45
Gabriela si Dana va multumesc pt info.Chiar nu stiu cum ne-am fi descurcat dak nu se vb engleza...Oricum noi o sa plecam la anul in luna de miere acolo.Sper sa fie misto.Am auzit f.multe persoane care au zis k e super acolo...Acum sa vedem...Oricum,va multumesc.:*

berbecutza22
07.07.2008, 12:32:59
Fetelor a fost vreuna dintre voi la Hotel Mimosa 4*in statiunea Nisipurile de Aur?

berbecutza22
09.07.2008, 19:14:39
Fetelor chiar nimeni nu poate sa imi raspunda?
Dar ca statiune care este mai frumoasa, cu plaje cu nisip >:D<fin si hoteluri cu servicii pe masura (ma refer la cele cu all inclusive)?

clauditza28
09.07.2008, 21:46:04
daca ai timp citeste pe softpedia sau ***********.com. acolo parca erau

ant
24.08.2008, 14:34:27
Anul trecut am fost in Bulgaria in Ruse (f aproape) unde am descoperit un hotel superb, ieftin si primitor..
Va atasez cateva foto ca sa va faceti o parere...mie mi-a placut..il recomand pt week-end-uri..asa..ca sa mai faceti si altceva..:x

ant
24.08.2008, 14:44:50
Foto din exteriorul hotelului..

aaylyna
24.08.2008, 15:02:01
si noi am fost in luna de miere in Bulgaria, statiunea Nessebr, hotel IFA Nessebr.
este un lant hotelier format din 2 hoteluri de 4 * si unul de 5*.
a fost superb - all inclusive, zona extraordinara, preturi super ok.

georgiana_urziceni
28.08.2008, 12:59:21
noi am facut rezervare pt septembrie 2008 la sunnybeach la hotel victoria palace 5*-350 euro doar cu mic dejuns is cazare 2 persoane-prin ideea tour -tel:021/2323055
apropo-a mai fost cineva la acel hotel? de agentie ce imi puteti spune ?sunt putin indoita

enjoythesilence
28.08.2008, 23:27:36
noi plecam pe 16.09, 4 nopti la nessebar, hotel 4* sol nessebar mare, all inclusive 44E/zi/pers. e bine, e scump? am vrut neaparat la nessebar pt ca e si orasul vechi si eu nu sunt genul de persoana care sa stea la plaja toata ziua, vreau sa ma plimb :D hmm? ce ziceti?

clauditza28
26.02.2009, 11:17:25
Fetelor, daca mergeti la Nisipurile de Aur, va recomand cu caldura hotelul in care am stat noi. Statiunea nu ne-a dat pe spate, insa cazarea a fost super. Hotel Golden Yavor!

judie
15.03.2009, 09:50:08
Buna miresici !
A fost careva la hotel Kempinski , cel cu albastru si galben luminat misto noaptea? Eu am fost la Nisipurile aurii acum 3 ani insa am stat intr-un jeg de hotel, am si uitat cum se numea, oricum, o mare dezamagire, insa vedeam mereu Kempinski si am si intrat la receptie si mi-a cazut fata insa am citit unele reviewuri cum ca nu ar fi grozava papica la ei? Culmea e ca aceste comentarii negative erau postate doar de romani:-p si strainii scriau numai lucruri bune. Acum ,ori avem noi standarde prea ridicate fiindca ne asteptam sa o primim si pe mama si pe tata la 100 de euro ori chiar aia ne dau camere mai nasoale prin agentiile noastre si mancarea e chiar nasoala...va rog, un ajutor mic, ati fost, ati auzit cum este? Vrem sa mergem de Paste in 4 persoane si sa nu ne luam teapa caci toata lumea asteapta sa ma decid eu intre 2 hoteluri..poopici !

Ritzi
15.03.2009, 10:03:23
Buna miresici !
A fost careva la hotel Kempinski , cel cu albastru si galben luminat misto noaptea? Eu am fost la Nisipurile aurii acum 3 ani insa am stat intr-un jeg de hotel, am si uitat cum se numea, oricum, o mare dezamagire, insa vedeam mereu Kempinski si am si intrat la receptie si mi-a cazut fata insa am citit unele reviewuri cum ca nu ar fi grozava papica la ei? Culmea e ca aceste comentarii negative erau postate doar de romani:-p si strainii scriau numai lucruri bune. Acum ,ori avem noi standarde prea ridicate fiindca ne asteptam sa o primim si pe mama si pe tata la 100 de euro ori chiar aia ne dau camere mai nasoale prin agentiile noastre si mancarea e chiar nasoala...va rog, un ajutor mic, ati fost, ati auzit cum este? Vrem sa mergem de Paste in 4 persoane si sa nu ne luam teapa caci toata lumea asteapta sa ma decid eu intre 2 hoteluri..poopici !

nu stiu de Kempinski, dar noi am stat la hotel Melia Grand Hermitage si a fost bestial, e superb hotelul, cu seaview, mancarea fff buna, camerele superbe, piscina, spa etc etc etc

uite link

http://www.beachbulgaria.com/goldensands/kempinski.shtml

Ritzi
15.03.2009, 10:05:41
=)) acum am vazut ca scrie in dreptul hotelului EX hotel Kempinski;)) foarte tare;))

deci da, il recomand, noi ne-am simtit foarte bine acolo, ba chiar am si poze cu niste vrabiute care ne topaiau prin camera :x ceea ce nu ni s-a mai intamplat nicaieri

judie
15.03.2009, 12:18:00
Da, se numeste si asa si asa cred, ca am gasit ambele variante. vbesc cu unii de la Perfect Tour si nu stiu cum sa fac..sa facem rezervare prin ei sau direct la hotel. Voi cum ati facut? Si as fi vrut sa am idee despre preturile de la tratamentele din spa, ca mai mult de asta vrem sa mergem, sa fie ca o luna de miere pe care nu am avut-o;)) Mai zi-mi detalii dc poti despre mancare...aveti de ales la demipensiune ce mancati sau vi se pune in fata ce au? Sau e mai convenabil sa alegi allinclusive? Ce fel de camera ati avut? Noi am vrea cu pat matrimonial cu vedere la parc dar nush cat de misto ee vederea, sa fie gen munte asa:* o suta de intrebari ti-am pus$-)

=)) acum am vazut ca scrie in dreptul hotelului EX hotel Kempinski;)) foarte tare;))

deci da, il recomand, noi ne-am simtit foarte bine acolo, ba chiar am si poze cu niste vrabiute care ne topaiau prin camera :x ceea ce nu ni s-a mai intamplat nicaieri

puffvivi
15.03.2009, 16:38:36
Buna miresici !

Si noi am fost in Bulgaria tot la Nisipuri si a fost suuuper...Am observat si eu ca in general strainii scriu comentarii negative legate de mancare...probabil nu le place cum mancam noi sau ce mancam noi...La bulgari pot spune ca la hotel mancarea era identica cu a noastra...salata bulgareasca si greceasca cu sosurile respective difereau...in rest identic, foarte variat(cel putin unde am stat noi) si pot spune ca multa,foarte multa mancare...In schimb la greci cand am fost...bleahhh:-& Aproape am murit de foame la hotel...noroc de barurile si restaurantele de prin jur...Si culmea nemtii si restul strainilor erau super incantati de mancare...Deci DEPINDE de gusturi...
Revenind la Bulgaria ca sa inchei din punctul meu de vedere pot spune ca la Albena este oribil...la Nisipurile de Aur frumos,curat,se merita...iar daca vrei cu adevarat distractie,lux sau calitate mai buna se merita la Nessebar...

Ritzi
16.03.2009, 19:14:23
Da, se numeste si asa si asa cred, ca am gasit ambele variante. vbesc cu unii de la Perfect Tour si nu stiu cum sa fac..sa facem rezervare prin ei sau direct la hotel. Voi cum ati facut? Si as fi vrut sa am idee despre preturile de la tratamentele din spa, ca mai mult de asta vrem sa mergem, sa fie ca o luna de miere pe care nu am avut-o;)) Mai zi-mi detalii dc poti despre mancare...aveti de ales la demipensiune ce mancati sau vi se pune in fata ce au? Sau e mai convenabil sa alegi allinclusive? Ce fel de camera ati avut? Noi am vrea cu pat matrimonial cu vedere la parc dar nush cat de misto ee vederea, sa fie gen munte asa:* o suta de intrebari ti-am pus$-)

noi am stat acolo cat am fost la Balcic, 2 nopti...am facut rezervare pe booking, deci fara agentie, micul dejun era inclus (tip bufet, foarte variat)..iar seara puteai alege intre meniu a la carte sau bufet...noi am ales bufetul pt simplul motiv ca nu ne-a facut atunci nimic din meniu cu ochiul...si am fost f multumiti de bufet;;)

am avut camera cu pat matrimonial, balcon si seaview...foarte faina<:-P si am dat doar 55 de eur pe ea;)) e drept ca am fost in octombrie, dar tot mi s-a parut f bine pt 5 stele$-)

la spa e destul de scumput...aveau si tratamente de 100 de eur, dar si variante la 50-60..oricum, ai de unde alege, au o groaza de variante

a, si am mai fost la piscina...frumoasa, mi-a placut, si bine intretinuta<:-P deci per total nu pot decat sa va recomand

singura chestie a fost ca desi anuntasem la receptie ca optam pt bufet intr-o seara, un "bulgaroi cu ceafa groasa" de la bufet ne tot intreba numarul camerei, si dupa mai multe insistente i l-am dat...turns out ca prostanacul nu intelesese (desi i-am explicat) ca deja ne charge-asera la receptie, drept pt care la final nota era incarcata cu o masa in plus...cum apucasem sa platim cu cardul nu mai aveam ce face, dar am facut reclamatie la receptie si peste 1 saptamana ne-au returnat banii in cont..deci atentie la aspectul asta...in rest, ENJOY<:-P <:-P <:-P

judie
16.03.2009, 19:18:38
Multumim ! Pacat ca e asa scump la spa, mai ales k pt el mergeam sa ne relaxam....vroia si al meu masaje ca aici nu apuca sa mearga niciodata..dar nu va da 50 euro pe un masaj, dc era 10-15 euro mai treaca mearga....sanchiu veri muci!^:)^

noi am stat acolo cat am fost la Balcic, 2 nopti...am facut rezervare pe booking, deci fara agentie, micul dejun era inclus (tip bufet, foarte variat)..iar seara puteai alege intre meniu a la carte sau bufet...noi am ales bufetul pt simplul motiv ca nu ne-a facut atunci nimic din meniu cu ochiul...si am fost f multumiti de bufet;;)

am avut camera cu pat matrimonial, balcon si seaview...foarte faina<:-P si am dat doar 55 de eur pe ea;)) e drept ca am fost in octombrie, dar tot mi s-a parut f bine pt 5 stele$-)

la spa e destul de scumput...aveau si tratamente de 100 de eur, dar si variante la 50-60..oricum, ai de unde alege, au o groaza de variante

a, si am mai fost la piscina...frumoasa, mi-a placut, si bine intretinuta<:-P deci per total nu pot decat sa va recomand

singura chestie a fost ca desi anuntasem la receptie ca optam pt bufet intr-o seara, un "bulgaroi cu ceafa groasa" de la bufet ne tot intreba numarul camerei, si dupa mai multe insistente i l-am dat...turns out ca prostanacul nu intelesese (desi i-am explicat) ca deja ne charge-asera la receptie, drept pt care la final nota era incarcata cu o masa in plus...cum apucasem sa platim cu cardul nu mai aveam ce face, dar am facut reclamatie la receptie si peste 1 saptamana ne-au returnat banii in cont..deci atentie la aspectul asta...in rest, ENJOY<:-P <:-P <:-P

alezutza25
08.04.2009, 10:56:36
Buna fetelor. Stie cineva ceva de hotelul Elena din Nisipurile de Aur? Am gasit o oferta super de 28 euro pe zi la all inclusive la inceputul lui iunie. Stiu ca e hotel de 4 stele, dar nu am vazut aici pe nimeni care sa zica ceva de el. Eu am mai fost in Bulgaria in Sunny Beach , a fost suuuuper. Am stat la hotelul Kondor, 3 stele plus, excelent totul.

alina2408
09.04.2009, 12:39:38
Fetelor dar de Hotel Madara 4* la Nisipuri stiti ceva.Noi am gasit o oferta f buna si ne cam tenteaza.Din pozele hotelului am vazut ca arata bine dar as vrea sa stiu de la cineva care a mai fost acolo cum este.
^:)^ ^:)^ ^:)^

compact
09.04.2009, 13:14:39
Buna fetelor. Stie cineva ceva de hotelul Elena din Nisipurile de Aur? Am gasit o oferta super de 28 euro pe zi la all inclusive la inceputul lui iunie. Stiu ca e hotel de 4 stele, dar nu am vazut aici pe nimeni care sa zica ceva de el. Eu am mai fost in Bulgaria in Sunny Beach , a fost suuuuper. Am stat la hotelul Kondor, 3 stele plus, excelent totul.

si noi am stat la 3 stele anul trecut in noiembrie in Balcick si a fost f misto :)

alina2408
09.04.2009, 14:09:40
Fetelor am si eu cateva intrebari:Hotelul are plaja lui? Se plateste plaja? Dar parcarea? se plateste sezlong-ul pe zi? Dar umbrela?Ma refer la hotelurile de 4* de la Nisipuri.Adica la hotelul in care ati stat voi ati platit pt astea separat sau au intrat in preturile hotelului.^:)^ ^:)^

puffvivi
09.04.2009, 14:51:11

Este frumos la Nisipurile de Aur dar nu se poate compara cu Sunny Beach sau Nessebar...Acolo au venit nemtii,au investit bani,au construit hoteluri noi etc. pe cand la Nisipuri este,cum sa zic,ca la noi la mare...Aceleasi hoteluri vechi dar reconditionate...Indiferent de statiunea pe care o alegi tot e mai bine ca pe litoralul nostru :*

Petro79
19.05.2009, 15:56:31
Nu mai merge nimeni in Bulgaria vara asta, sa mai impartaseasca idei/experiente?
Noi ne gandim sa mergem in iulie, ca toti au numai cuvinte de lauda despre serviciile si preturile din Bg. Insa cand am inceput cautarile, am constatat ca preturile mici de la bulgari sunt mai degraba un mit. Pai cele mai ieftine all inclusiv-uri pe care le-am gasit la Sunny Beach/Nessebar ne duc la 800 euro/2 persoane/8 nopti, fara transport, fara taxe de statiune si de parcare, fara nimic altceva. Or mie asta nu mi se pare deloc ieftin:-s

Chiar astea sunt preturile pentru Bulgaria sau nu am stiut noi unde sa cautam?

compact
19.05.2009, 19:16:40
Nu mai merge nimeni in Bulgaria vara asta, sa mai impartaseasca idei/experiente?
Noi ne gandim sa mergem in iulie, ca toti au numai cuvinte de lauda despre serviciile si preturile din Bg. Insa cand am inceput cautarile, am constatat ca preturile mici de la bulgari sunt mai degraba un mit. Pai cele mai ieftine all inclusiv-uri pe care le-am gasit la Sunny Beach/Nessebar ne duc la 800 euro/2 persoane/8 nopti, fara transport, fara taxe de statiune si de parcare, fara nimic altceva. Or mie asta nu mi se pare deloc ieftin:-s

noi am fost in Balcick si e f frumos. O sa mergem si anul acesta o zi (stam in Ct, la mama). Anul trecut am stat la hotel si a fost ok ca pret si calitate :)>-

judie
19.05.2009, 19:20:49
Am fost noi la Melia Grand Hermitage /nisipurile aurii de Paste dar pt noi era weekend de miere. Taxa de parcare 24 euro pe 4 zile si hotelul 1000 ron 3 nopti. In timpul sezonului e mult mai scump oriunde, trebuie sa pescuiti ofertele ca sa fie ieftin.:-p Mancarea e super, asta ca fapt divers:*

Petro79
20.05.2009, 07:20:21
Cum adica taxa de parcare?! Parcarea hotelului e cu plata? Daca stau 10 zile, mai dau 60 de euro si pe parcare? Sau poate si mai mult, ca de, acum sunt preturi de sezon :D
Am gasit aseara o oferta la o agentie destul de obscura, o sa mergem zilele astea sa vedem ce si cum.
Oricum, sunt descurajata de preturile din Bg. Eu aveam drept reper situatia de anul trecut, cand am fost 2 saptamani (semiluna de miere :) ) in Tunisia, la 4* all inclusiv, transport cu avionul si tot tacamul si ne-a costat 400 euro de persoana. Asta mi se paruse mie o afacere buna.

Am fost noi la Melia Grand Hermitage /nisipurile aurii de Paste dar pt noi era weekend de miere. Taxa de parcare 24 euro pe 4 zile si hotelul 1000 ron 3 nopti. In timpul sezonului e mult mai scump oriunde, trebuie sa pescuiti ofertele ca sa fie ieftin.:-p Mancarea e super, asta ca fapt divers:*

simona_alexa
18.07.2009, 20:04:57
fetelor am si eu o intrebare despre cum sa sun in bulgaria
uitati postul,spuneti-mi unde gresesc
http://www.miresici.ro/showthread.php?p=2175125&posted=1#post2175125

ella-ling
18.07.2009, 20:19:23
fetelor am si eu o intrebare despre cum sa sun in bulgaria
uitati postul,spuneti-mi unde gresesc
http://www.miresici.ro/showthread.php?p=2175125&posted=1#post2175125

00539 si numarul de celular fara 0 din fata. Adica daca celularul e 020438723, tu formezi doar 204.... Daca nu reusesti e pentru ca nr e gresit.

wannandreea
20.07.2009, 13:46:34
De fapt prefixul este 00359 plus numar fara 0...Legat de luna de miere la bulgari, pot sa va dau un pont pentru un hotel la munte: http://www.hotelkatarino.com/indexen.phpare niste preturi destul de ok, mai ales in perioada de vara si pachete de spa. Eu momentan lucrez in Sofia (care apropo, este incredibil de frumoasa si curata, Bucurestiul este la ani distanta!) si colegii mi-au recomandat aceasta locatie. Nu am fost, dar arata bine!Daca va mai pot ajuta cu ceva informatii despre Bulgaria, cu placere!Intr-adevar, preturile de la hotelurile de pe litoral nu sunt chiar low-cost, am facut si eu o rezervare pt un weekend si platim 60 euro/cam dubla/noapte doar cu mic dejun, la Nisipuri...iar review-urile de pe booking.com nu sunt chiar imbucuratoare, cu greu am gasit un hotel care sa aiba mai putine minusuri (gen lipsa apa calda, aer conditionat, gandaci etc)...acum sa vedem cum o fi hotelul asta!

delmo
22.01.2010, 09:56:58
vroiam sa va intreb daca a fost cineva la duni? eram curioasa daca e intr-adevar asa cum se zice si merita sa mergi pana acolo? asa din poze pare magnific........ as vrea sa platesc biletele la agentie ca sa beneficiez si de early booking.....

Princes
07.02.2010, 09:44:52
fetelor se poate merge si cu avionul la bulgari?

Anaa
14.03.2010, 23:38:46
Buna seara! Se pare ca in vacanta de vara vom merge in Bulgaria, la Sunny Beach. Am gasit hotelul Barcelo Royal si pt o saptamana ne costa in jur de 1200euro in apartament cu allinclusive (am ales apartament pt ca diferenta intre el si double e de 3eur/pers/zi). Sincera sa fiu as fi mers in alta parte, nu stiu de ce - parca am o retinere, insa hotelul si zona respectiva din ce am vazut imi plac mult de tot. Ramane sa ne hotaram cu totii si sa platim (mergem mai multe cupluri). Sper sa nu regret alegerea facuta.

ALBA_CA_ZAPADA70
02.04.2010, 09:25:12
Foto din exteriorul hotelului..

chiar e super informatia asta..mai ales k eu o data pe luna merg in russe la cumparaturi:)
multumim

leira
03.08.2010, 15:05:19
Sa intelegem ca la Duni nu a fost nimeni pana acum? Si eu tot pentru ei optez. Am inteles ca este foarte frumos acolo, numai ca au probleme la cazare pentru Marina Royal.

ady_deea
18.08.2010, 16:22:29
Si noi tot in Bulgaria vom merge in luna de miere. Oscilez intre Albena si Nisipurile de Aur. Este singura destinatie pe care ne-o putem permite momentan. Un sejur : cazare, all inclusive pt 4 nopti, 2 pers. va costa in Albena, la hotel de 3*, 800 lei. Daca doriti detalii, pot sa va ajut pana pa 27 august cand intru in concediu. Daca o sa iesim bine cu banii la nunta, ne-am dori o sapt si in Delta , sotul este innebunit dupa pescuit, dar vom vedea.

AnnyyAnnyy
01.03.2011, 10:43:49

noi in iulie mergem in statiunea Elenite, hotel Royal park. arunca un ochi poate te incanta acolo preturile;-)

ikalina
04.03.2011, 21:24:09
Noi ne-am rezervat prin programul early booking in st.Constantin si Elena la hotelul Grand Varna 8nopti all inclusiv cu 540 euro din care 100 am dat avans si pana la 31 martie restul.Din ce am auzit de la altii si ce am gasit pe net cik se merita sa mergi aici...acu vedem ...ca suntem 2 fam cu copii pana intr-un an...;))

bianca0312
18.03.2011, 19:10:02
buna fetelor,

a fost cineva la hotel excelsior- nisipurile de aur-bulgaria? noi ne-am luat bilet penbtru luna iunie, vrem si noi detalii? poate mai merge cineva dintre voi!

babie
25.03.2011, 08:23:24
noi anul asta vom pleca la hotel amfora-sunny beach
357e AI/2 persoane
avem prieteni care au fost acolo anul trecut si-au fost foarte multumiti!;-)

adriana23
25.03.2011, 15:05:47
noi anul asta vom pleca la hotel amfora-sunny beach
357e AI/2 persoane
avem prieteni care au fost acolo anul trecut si-au fost foarte multumiti!;-)

Daca este Sunny Beach e ok! Noi am fost la hotel Riu Helios si am fost foarte multumiti. Am fost si la Nisipurile de Aur si nu mi a placut asa mult...

ramonete_yo
25.03.2011, 16:32:31
noi am fost in luna de miere in Constantin si elena la hotel Grand hotel Varna si am fost ff multumiti , de mancare , de cazare , de tot. este un complex f mare , cu piscina interioara ,sala de fitness , spa. am avut all inclusive si am prins si o perioada de superreducere (in sept. am platit 1600 ron 4 pers 5 nopti)

babie
27.03.2011, 09:45:18
Daca este Sunny Beach e ok! Noi am fost la hotel Riu Helios si am fost foarte multumiti. Am fost si la Nisipurile de Aur si nu mi a placut asa mult...
este in sunny beach, in partea sudica a statiunii, spre nessebar. au fost niste prieteni acolo anul trecut si-au fost foarte multumiti!
e prima oara cand mergem in BG la mare, am tot trecut pe-acolo, spre turcia sau pur si simplu la cumparaturi (deh, stam la granita cu ei)
dar, am o intrebare! vb romaneste in sunny beach sau tot engleza ramane? stiu engleza?

fadia
27.03.2011, 17:51:19
Si noi mergem tot in Bulgaria la Sunny beach hotel Amfora pe 20 august maine facem rezervarea.............voi ati facut rezervare

adriana23
27.03.2011, 17:52:15
este in sunny beach, in partea sudica a statiunii, spre nessebar. au fost niste prieteni acolo anul trecut si-au fost foarte multumiti!
e prima oara cand mergem in BG la mare, am tot trecut pe-acolo, spre turcia sau pur si simplu la cumparaturi (deh, stam la granita cu ei)
dar, am o intrebare! vb romaneste in sunny beach sau tot engleza ramane? stiu engleza?

Doar in engleza am vorbit la sunny beach...Cel putin la hotel, echipa de animatori anunta programul in engleza si germana(repet, erau foarte mult nemti) ...romana nu am auzit! ...dar am auzit la Nisipuri , din plin ...si nu vrei sa sti ce colorata era !?! :-L=((

violena
30.05.2011, 08:26:37
Cat te costa sejurul in Elenite?

Noi am primit o oferta tot pt luna iulie si am citit tot felul de review-uri si bune si rele si nu stiu ce sa aleg.

M-ar tenta Riu Helios din Sunny Beach, din cate am vazut pe site-ul agentiei care ne-a facut oferta are cam aceleasi preturi ca si pt Elenite iar review-urile sunt toate pozitive.

noi in iulie mergem in statiunea Elenite, hotel Royal park. arunca un ochi poate te incanta acolo preturile;-)

Alinella
04.07.2011, 14:48:07
Si noi anul acesta vrem sa mergem in Bulgaria, dar tot asa undeva prin sud..sunny beach etc..Pe la ce hoteluri ati mai fost? Ceva recomandari?pupici

bre.alexandra
30.08.2012, 16:15:56
am vazut ca bulgaria e celebra ptr mare mai ales, dar de curand am descoperit ca sunt si alte lucruri de vazut pe acolo. eu am fost la balcik / kaliakra si mi-a placut f mult si la veliko tarnovo, iar f frumos. ma gandesc sa mai fac o calatorie in bulgaria toamna asta.

ia uitati ce de chestii frumoase:

http://bulgariatravel.org/en/map_tour_type/3,4,5,49,51,52,53,50,48,58,54,56,55,57,11,12

segaldia
05.01.2013, 23:20:08
Finii nostrii au fost in Bulgaria in luna de miere si le-a placut tare mult. Au fost cazati la un hotel foarte frumos (din poze stiu :) ) si au avut sistem all inclusive. Deci cred ca Bulgaria este o optiune buna tinand cont de raportul calitate-pret.

valentina0906
16.02.2013, 12:07:02
Sozopol Bulgaria - este o locatie superba, cu o apa ce nu se compara cu litoralul nostru

bre.alexandra
12.06.2013, 09:44:23
tocmai ne-am intors dintr-o mini-calatorie de 3 zile in bulgaria. am stat in sozopol si intr-o zi am vizitat nessebar. recomand cazarea in sozopol (e mai linistit decat nessebar), in partea veche a orasului. noi am stat la o pensiune f draguta (emilia guesthouse), camera mica, dar cocheta, cu view la mare, 1 mil / noapte.
ce poti face in sozopol:
- plimbare pe stradutele inguste, cu case traditionale, pitoresti, clatit ochii pe la magazinele cu obiecte hand-made, vizitat bisericute si capele (au f multe). orasul e mic, asa ca plimbarea nu e deloc obositoare
- plaja: exista o plaja mai maricica, cu nisip si umbrelute, dar si mini-plaje printre stanci.
- mancat / stat la terase: au terase asa dragute, parca ai vrea sa le incerci pe toate (in centru, pe stradute sau cu view la mare). erau cam pustii in perioada asta, dar in sezon se aglomereaza
- excursie pe insula sf ivan (in sezon costa cica doar 5 eur, noua ptr ca nu avea alti clienti vroia sa ne ia 25, asa ca am zis pas)
- cica poti face si scuba diving, pe mine nu ma pasioneza, dar ii cred pe cuvant daca asa scrie in prospect

ce poti face in nessebar:
- cam acelasi lucru ca in sozopol, insa plimbarea prin oras mi s-a parut mai obositoare pt ca a fost si mai cald, in plus au extrem de multe magazine de suveniruri (a se citi multe chinezarii si kitsch-uri), ceea ce cam strica atmosfera.
- nu ratati bisericile vechi, cel putin cea de la intrare are o pictura superba, o adevarata bijuterie.

in concluzie, noua ne-a placut, au fost 3 zile relaxante si am vazut si ceva deosebit. eu una prefer genul asta de orase decat satele de vacanta all inclusive.

iata si cateva poze, la finalul albumului.

https://www.facebook.com/bre.alexandra.1/media_set?set=a.200685263423.133503.581718423&type=3