PDA

Versiunea completa : Intretinere corporala in Sibiu (solar, masaj, aerobic etc)

CAMELLIA
20.05.2007, 23:24:10
Vreau sa va intreb cum v-ati " respectat " si/sau " pregatit " pentru ziua nuntii ;;) , cam pe la ce saloane ati mers si bineanteles recomandarile voastre.
Eu o sa merg la plaja ca sunt mai alba, dar vreau sa merg si la solar, ca sa intretin putin bronzul.
As fi interesata sa imi fac si niste tratamente faciale, ca sa am un ten sanatos si stralucitor in ziua nuntii.

CAMELLIA
25.05.2007, 18:19:24
:(( :-w Chiar nimeni nu s-a rasfatat inainte de nunta ?

movulina
25.06.2007, 13:27:51
Dragutza,
Nu suntem rele.......dar se pare ca nici una nu ne-am rasfatzat!
Sau cel putin eu nu......la cosmetica am fost de 2 ori la un salon, undeva in cartierul Strand......a fost ok tot pana in momentul in care tipa ce urma sa ma fardeze mi-a aratat FAIMOASA trusa de farduri......RUBY ROSE!>:P =(( si asa m-am decis sa nu ma mai duc acolo nici la cosmetica si nici la fardat.......
Nu spun ca gama RUBY ROSE nu ar fi ok, ba chiar folosesc produse (farduri) de la ei.....dar taman in ziua nuntii nu vroiam sa fiu fardata cu produse de la firma respectiva......si asa s-a si intamplat....
Despre solar......pot sa-ti spun ca am fost acum 2 ani de 2-3 ori la solar NU in Sb....si tocmai atunci (in respectiva perioada) am inteles ca au avut cei care au salon in Piata Mare un accident si a murit o tipa.....si de atunci m-am lecuit.....la masaj....m-as duce, dar ma gadil ingrozitor.....

pup!

alice
25.06.2007, 15:00:13
Nici eu nu m-am rasfatat.Eu la 7 seara vineri cu o zi inainte eram in Metro.Abia am avut timp sa ma vopsesc.A doua zi am fost la salon mi-am facutfreza si machiaj si atat.Nimic special.De bronzat nici atat.Ca am lucrat pana joi inclusiv.Asa ca timp nema.

laura81
26.06.2007, 11:43:44
Viv, nu te duci la masaj pt ca te gadili?:)):))
Nici la mine nu a fost nici un rasfat inaitne de nunta. am fost la cosmetica pt un tratament la fata la vreo 2 luni inainte, asta o fac oricum regulat ... Si atat. Vopsit - acasa, singura, ca de obicei. Tuns nu ca oricum trageam de el sa creasca ... Epilat singura acasa, ca de obicei ... Solar nici vorba ca nu-mi place ideea (viv, acuma nu stiu daca chiar poate sa moara cineva la solar :)) , o fi el daunator dar tipa aia de care ai auzzit o fi facut infarct sau ceva #-o...) Si masaj nu ca ... sunt mai pudica, prefer sa mi-l faca sotul decat vreo tipa cu maini dibace :))
Cam asa stau si eu cu rasfatul ....

movulina
26.06.2007, 12:46:06
Viv, nu te duci la masaj pt ca te gadili?:)):))
Nici la mine nu a fost nici un rasfat inaitne de nunta. am fost la cosmetica pt un tratament la fata la vreo 2 luni inainte, asta o fac oricum regulat ... Si atat. Vopsit - acasa, singura, ca de obicei. Tuns nu ca oricum trageam de el sa creasca ... Epilat singura acasa, ca de obicei ... Solar nici vorba ca nu-mi place ideea (viv, acuma nu stiu daca chiar poate sa moara cineva la solar :)) , o fi el daunator dar tipa aia de care ai auzzit o fi facut infarct sau ceva #-o...) Si masaj nu ca ... sunt mai pudica, prefer sa mi-l faca sotul decat vreo tipa cu maini dibace :))
Cam asa stau si eu cu rasfatul ....

Nu am vrut sa fiu rea si nici sa fac reclama negativa. Faza e ca acum 2 ani Piata Mare era intr-un santier si se lucra si la alimentarea cu energie electrica......
Solarul de care povesteam chiar a bubuit, k sa fiu mai explicita, chiar cu clienta inauntru...imi aduc aminte ca a fost un intreg circ in massmedia........
Deci, Laura, de asta m-am lecuit eu de solar......

alison
27.06.2007, 00:08:30
Ce rasfat? Eu eram cu penicilina injectabila prescrisa, nu-mi prea ardea de rasfat. Vopsit eu, acasa, epilat idem, solar niciodata si masaj iara nu. Chiar, oare cand m-oi rasfata si eu? Sincer, inainte de nunta a fost atat de incarcat programul ca n-as fi avut timp si energie nici pentru petrecere aia cu fetele la club cu stripperi. =)).

ingerash_rau
08.10.2007, 22:04:32
Stie cineva o sala unde se fac exercitii Pilates la Sibiu? Eu nu reusesc sa ma tin de ele acasa.

mesia
03.12.2007, 09:58:38
pt mine incerc sa fac orice chiar meritam ,eu vreau sa arat super bine si sa ma simt k pt ca e cea mai importanta zi din viata mea
O sa merg si la solar o sa fac totul sa fie k

sweetheart
06.03.2008, 16:42:10
Imi poate si mie recomanda cineva un salon pentru masaj anticelulitic? M-ar interesa si pe mine sa fac din timp masaj ca sa arate bine piele in luna de miere ca la nunta tot asa nu-mi vede nimeni fesele =)).

ella5ro
11.05.2008, 16:05:23
De curand s-a deschis o noua sala in Sibiu, tot a clubului sportiv Transilvania si sunt si cursuri de pilates, sala e pe strada teclu.
asta e site-ul:******* pt mai multe informatii, program si tarife. E super ok acolo.
:-p

alecsutza
04.12.2008, 00:18:24
fetelor daca vreti sa faceti pilates,tae-bo,dansuri,aqua gym va recomand o sala din strand LifeGIM pentru detalii

alice
06.12.2008, 17:39:08
fetelor daca vreti sa faceti pilates,tae-bo,dansuri,aqua gym va recomand o sala din strand LifeGIM pentru detalii

Da...la banii aia ce-mi mai fac in afara de a ma face sa transpir o ora?
E foarte scump.Majoritatea salilor au abonamnetul la 60 RON.

laura81
15.01.2009, 19:30:59
Am aflat azi de la o prietena ca s-a deschis o sala de fitness si aerobic in curte la Dobrun.
Momentan aerobicul e gratis, pana se strange "echipa" de fete, si e sambata de la 18.30. De aerobic se ocupa o tipa care-i antrenoare de gimnastica, mi-e prietena si de la ea stiu. Ma gandesc ca merita incercat, mai ales daca nu costa nimic deocamdata.
Viv, erai interesata de miscare? daca mai veniti 2-3 vin si eu cu voi.
Alice?

alice
16.01.2009, 12:56:35
Pune-ma pe lista.O sa incerc macar ;))

Cristina_84
10.05.2010, 11:09:31
Fetelor,stiti vreuna dintre voi un centru de bronzare in Sibiu cu noua tehnologie,cu spray-uri? Nu stiu exact denumirea,cred ca se numeste "bronzare organica"...?

Mara_Adr
13.05.2010, 11:30:48
Buna, bronzarea organica presupune aplicarea unui spray pe corp..iar efectul este vizibil in maxim 4 ore de la aplicare. Tine cam 1 saptamana (chiar daca de obicei ti se spune ca mai mult). De asemenea, inainte de aplicare e obligatoriu sa ti se faca un peeling pe tot corpul ( care e inclus in pret). Eu m-am bronzat acum un an de zile asa la salonul Adela. Sfat: nu te risca sa apelezi la bronzul acesta chiar la nunta. Problema mare este ca se duce treptat, nu deodata, si o perioada vei arata ca si cand ai pete pe corp. Plus ca trebuie sa fii foarte atenta la cum faci dus dupa..sa nu apesi tare..ca se duce! Iar aspectul nu e natural deloc deloc! Sper ca ti-am fost de ajutor.

Cristina_84
13.05.2010, 14:21:37
Buna, bronzarea organica presupune aplicarea unui spray pe corp..iar efectul este vizibil in maxim 4 ore de la aplicare. Tine cam 1 saptamana (chiar daca de obicei ti se spune ca mai mult). De asemenea, inainte de aplicare e obligatoriu sa ti se faca un peeling pe tot corpul ( care e inclus in pret). Eu m-am bronzat acum un an de zile asa la salonul Adela. Sfat: nu te risca sa apelezi la bronzul acesta chiar la nunta. Problema mare este ca se duce treptat, nu deodata, si o perioada vei arata ca si cand ai pete pe corp. Plus ca trebuie sa fii foarte atenta la cum faci dus dupa..sa nu apesi tare..ca se duce! Iar aspectul nu e natural deloc deloc! Sper ca ti-am fost de ajutor.

Mersi mult Mara.Deci o singura aplicare este de ajuns? daca as merge vinerea,inaintea nuntii,nu cred ca pana a doua zi,sambata,imi vor aparea pete,nu? Dupa aia,ma descurc eu:))nunta e importanta.Deci..un dus vineri si unul sambata....?Strica bronzul?

laura81
13.05.2010, 16:26:54
Mersi mult Mara.Deci o singura aplicare este de ajuns? daca as merge vinerea,inaintea nuntii,nu cred ca pana a doua zi,sambata,imi vor aparea pete,nu? Dupa aia,ma descurc eu:))nunta e importanta.Deci..un dus vineri si unul sambata....?Strica bronzul?

Mara recomanda sa nu o faci pt prima oara inainte de nunta sa nu risti sa nu fie ceva in regula. la cat timp mai ai, fugi maine si fa un test, sa fii sigura ca-ti place ce iese, ca pana in 22 apuci sa mai faci unul.

Mara_Adr
14.05.2010, 22:55:34
E buna ideea cu proba. Oricum pretul nu e ff mare..eu am dat 60 de lei parca. Mie mi-a zis sa nu fac dus in ziua respectiva..deloc deloc:)) Sa ne spui si noua cum ti s-a parut. O aplicare e suficienta..pt ca practic iti da de mai multe ori pe corp..asteapta sa se usuce..si iar da. Bafta!

Mara_Adr
20.05.2010, 08:17:58
Fetelor se mai aude ceva de sala de fitness si aerobic din curte de la Dobrun? Laura, tu mai stii ceva? As fi si eu interesata de aerobic..mai ales ca vad ca initial era sambata.. Stiu ca a trecut ceva timp de cand ati postat despre ea dar abia acum am descoperit si eu..si tare as avea nevoie..ca vine VARA!!!:)

thedee
20.05.2010, 14:43:31
Buna,

Aerobic se face si pe Teclu (la clubul transilvania) si pe Calea Dumbravii in cladirea noua vis-a-vis de Banc Post.

Mara_Adr
20.05.2010, 14:48:42
Buna,

Aerobic se face si pe Teclu (la clubul transilvania) si pe Calea Dumbravii in cladirea noua vis-a-vis de Banc Post.
Merci, dar din pacate am fost la ambele sali la fitness si am ramas cu o parere destul de proasta despre ele... Cei de pe calea dumbravii au echipamente noi etc dar din pacate nu se ocupa nimeni de tine, si nu m-as risca sa merg la ei si la aerobic. Iar cei de la transilvania la fel...atat ca echipamentele lor nu sunt nici atat de performante, cel putin din cate stiu eu.

thedee
20.05.2010, 14:51:50
Atunci, singura varianta ar fi sa-ti iei un antrenor personal:* in legatura cu Dobrun stiu ca nu s-au strans persoane sufieciente...dar info o am de ceva vreme...poate mai e careva care are info actualizate:> pup

Mara_Adr
20.05.2010, 14:55:12
Atunci, singura varianta ar fi sa-ti iei un antrenor personal:* in legatura cu Dobrun stiu ca nu s-au strans persoane sufieciente...dar info o am de ceva vreme...poate mai e careva care are info actualizate:> pup
Am inteles. Asta eram si eu curioasa..daca s-au strans. Sa vedem, poate stie altcineva mai multe.
Merci!

Mara_Adr
27.05.2010, 10:21:16
Buna, miresici. A testat cineva in Sibiu impachetari pt remodelare corporala si alte proceduri de genul asta? M-ar interesa mult dar nu vreau sa merg si sa testez singura..ma gandeam ca poate a fost careva dintre voi si poate sa recomande un loc... Merci!

lizuca1717
07.06.2010, 10:40:05
Buna, miresici. A testat cineva in Sibiu impachetari pt remodelare corporala si alte proceduri de genul asta? M-ar interesa mult dar nu vreau sa merg si sa testez singura..ma gandeam ca poate a fost careva dintre voi si poate sa recomande un loc... Merci!

Spunea o cunostinta de un centru de acest gen pe Str.Stefan Cel Mare langa Academia Fortelor Terestre.
Nu stiu cum se numeste exact. A avut un pachet de servicii gen impachetari-masaj si a slabit aprox 10 kg.

Mai multe detalii nu stiu, dar poate sunt si alte miresici care au testat...

mona_fenics
18.10.2010, 20:10:39
Spunea o cunostinta de un centru de acest gen pe Str.Stefan Cel Mare langa Academia Fortelor Terestre.
Nu stiu cum se numeste exact. A avut un pachet de servicii gen impachetari-masaj si a slabit aprox 10 kg.

Mai multe detalii nu stiu, dar poate sunt si alte miresici care au testat...

Da, intr-adevar este un centru de frumusete pe str. stefan cel amre, se numeste Club Confort si aduna toate serviciile de intretinere si estetica corporala si faciala, acolo gasesti un medic nutritionist foarte bun care te ajuta sa slabesti sanatos, este si sala de fitness, o gama larga de masaje , cometica, etc..

oneioana
20.04.2011, 13:29:19
Imi ziceti si mie va rog unde gasesc un salon cu solar ok? Multumesc :D

Deiu
21.04.2011, 20:22:48
Imi ziceti si mie va rog unde gasesc un salon cu solar ok? Multumesc :D

hmmm fostul meu subiect de discutie preferat !
am fost o clienta infocata a saloanelor de bronzare artificiala - asta pana mi-au aparut niste pete pe fata dar ma rog asta este o alta discutie.
din tot ce am experimentat in sibiu pot sa recomand cu caldura salonul de pe soala de inot - megasun parca ii spunea- e pe langa banca credit europe.
au creme de protectie si acceleratoare de bronzare super bune. pretul e mai mult decat ok si in primul rand CURATENIA este ireprosabila. pentru bronzare rapida incearca solarul orizontal cu jet fin de apa pentru racorire - te va ajuta personalul de acolo si NEAPARAT acceleratorul de bronzare care iti va HIDRATA pielea - a si vezi ce tipul tau de piele si in functie de asta iti faci un program care sa nu-ti agreseze foarte tare pielea. si ca solar poti sa-l incerci si pe cel cu masaj :)
oricum ce pot sa-ti recomand din toata inima este nu solarul ci bronzarea cu henna (include si exfolierea) -gasesti de obicei la spa - nu stiu daca se face asa ceva si in sibiu pentru ca inca nu m-am interesat :( - poate la hilton spa, nu stiu. bronzare 100% sanatoasa si rezultatul cu nimic deosebit fata de cel natural.

oneioana
21.04.2011, 20:50:20
hmmm fostul meu subiect de discutie preferat !
am fost o clienta infocata a saloanelor de bronzare artificiala - asta pana mi-au aparut niste pete pe fata dar ma rog asta este o alta discutie.
din tot ce am experimentat in sibiu pot sa recomand cu caldura salonul de pe soala de inot - megasun parca ii spunea- e pe langa banca credit europe.
au creme de protectie si acceleratoare de bronzare super bune. pretul e mai mult decat ok si in primul rand CURATENIA este ireprosabila. pentru bronzare rapida incearca solarul orizontal cu jet fin de apa pentru racorire - te va ajuta personalul de acolo si NEAPARAT acceleratorul de bronzare care iti va HIDRATA pielea - a si vezi ce tipul tau de piele si in functie de asta iti faci un program care sa nu-ti agreseze foarte tare pielea. si ca solar poti sa-l incerci si pe cel cu masaj :)
oricum ce pot sa-ti recomand din toata inima este nu solarul ci bronzarea cu henna (include si exfolierea) -gasesti de obicei la spa - nu stiu daca se face asa ceva si in sibiu pentru ca inca nu m-am interesat :( - poate la hilton spa, nu stiu. bronzare 100% sanatoasa si rezultatul cu nimic deosebit fata de cel natural.
Multumesc foarte mult pentru sfaturi...voi merge sa incerc solarul de care ziceai...oricum, cred ca voi avea nevoie doar de cateva sedinte :)

allle
22.04.2011, 20:36:24
si eu recomand cu incredere megasun! >:D<