PDA

Versiunea completa : Telenovelele preferate

Pysycuta
09.10.2007, 07:23:09
M-am gandit sa deschid acest subiect in amintirea telenovelelor care ne-au afcut sa ne pierdem acea ora in fata ecranului,de care sa ne amintim si acum.
Nu ma declar o telenovista inraita...no way.Dar...fiindca exista un dar....au existat cateva care mi-au placut cu desavarsire si pe acre le-as revedea oricand.
Deci......

1) Clona
2) Zorro
3)Inima salbatica
4)Inger salbatic
5)Inima de tiganca
6)S.O.S. viata mea
7)Betty cea urâtă
8)Taina din adâncuri
9)Terra Nostra
10)Valentina, grăsuța mea frumoasă
11)Prizoniera
12)Anita
13)Sărmana Maria

Pysycuta
09.10.2007, 07:32:54
Clona a fost preferata mea...M-am bucurat nespus cand au redifuzat-o cei de la acasa tv.:x :x :x
Murea dupa macheajul lui Jade.:D :D :D

Pysycuta
09.10.2007, 07:34:50
\:d/ \:d/ \:d/ \:d/ \:d/

Habib
09.10.2007, 10:17:33
Clona a fost preferata mea...M-am bucurat nespus cand au redifuzat-o cei de la acasa tv.:x :x :x

mie imi place foarte mult muzica din aceasta telenovela

Pysycuta
09.10.2007, 12:14:34
mie imi place foarte mult muzica din aceasta telenovela

si mie...este foarte deosebita...:x :x :x
am o gramada de melodii cu muzica din clona:)>-

paradise
09.10.2007, 19:03:19
eu cred ca le am pe toate dar nu am vazut nici macar un episod din clona...
cand eram eu tanara...:[email protected] ...adica atunci cand s-a difuzat prima oara eu ma uitam cu mare placere la "salome"...apoi..."dragoste nebuna", prima dragoste",...."perla"...si ultima oara ma uitam la "rebelde".... :[email protected] nu ma mai prea uit ca nu ma lasa al meu sotz :-L ...prefer serialele americane de genul C.S.I, neveste disperate sau prison break....:))

cinezee
09.10.2007, 20:32:58
eu urmaresc ...acum ...in amintirea vremurilor din ani 80

Dallas ....imi aduc aminte cum il urmareau toate muierile pe Bobby si JR :)):))...iar mama se uita la el :)) cand era si ea saraca dupa schimbul 3 :-<

laraa
09.10.2007, 20:37:54
Inima salbatica este cea mai frumoasa telenovela ever....am vazut-o..., fara sa exagerez, de 15 ori...e superba

miti
09.10.2007, 20:49:00
eu n am vazut nici una din telenovelele astea.
m am uita la una singura parca Luisa Fernanda se numea....:D

clarita
14.10.2007, 16:09:05
Telenovelele nu sunt genul meu, dar mi-au placut si mie "Clona" si "Betty cea urata". :)

laraa
14.10.2007, 16:14:33
eu n am vazut nici una din telenovelele astea.
m am uita la una singura parca Luisa Fernanda se numea....:D

super frumoasa "luisa fernanda"..mi-a placut enorm...si melodia din generic ma dispera...marta sanchez canta ff frumos

iuli_nicol
24.10.2007, 18:26:08
mie imi plac telenovelele in care actori sunt imbracati k in evul mediu....gen...Inima salbatica, Zorro
si cam atat am vazut

cik
24.10.2007, 23:06:08
mie mi-a placut foarte mult clona..si cam atat.......si acum inima de tigan..dar fac pariu ca o vor da in bara pana la urma si o vor lalai 7oo de ani....denis stefan e un mumushel:x :x :x

laura2007
24.10.2007, 23:19:35
mie mi-a placut foarte mult clona..si cam atat.......si acum inima de tigan..dar fac pariu ca o vor da in bara pana la urma si o vor lalai 7oo de ani....denis stefan e un mumushel:x :x :x

eu ma uit la telenovelele romanesti...nu fiecare episod, din cand in cand.(cand le prind)
Si ma uitam si eu in studenie la Inima Salbatica, Clona si care mai erau in vremea aceea.

Pysycuta
03.11.2007, 14:05:54
Acum au inceput inca 2 teleonevele care le urmaresc cu drag:"Inima de tigan" si "Ratusca cea urata"

clarita
04.11.2007, 19:40:08
mie imi plac telenovelele in care actori sunt imbracati k in evul mediu....gen...Inima salbatica, Zorro
si cam atat am vazut

Si mai era "Amor real". Ma uitam uneori, doar pt. rochiile acelea superbe. :x

Pysycuta
04.11.2007, 21:35:18
Si mai era "Amor real". Ma uitam uneori, doar pt. rochiile acelea superbe. :x

da intradevar,rochite superbe...la fel ca cele din Zorro :x

oana
05.11.2007, 22:11:52
"Clona" e cea mai tare!!!!!!!!!!

ximo
05.11.2007, 22:14:08

Si mie mi-a placut clona foarte mult! A fost extraordinar!;-)

oana
05.11.2007, 22:27:04
l-am vazut de 4 ori....si tot m-as mai uita.....ma fascineaza civilizatia lor,cultura,hainele,machiajele....:x :x :x :x

ximo
05.11.2007, 22:32:03
l-am vazut de 4 ori....si tot m-as mai uita.....ma fascineaza civilizatia lor,cultura,hainele,machiajele....:x :x :x :x

Si eu la fel, mi-a intrat in suflet!

Pysycuta
06.11.2007, 07:13:49

Pacat ca acum se termina :(( Mai sunt 20 de episoade :(( Nici o telenovela nu o va egala.

carmen73000
06.11.2007, 08:50:14
si mie mi-a placut foarte mult CLONA si nu am vazut decat cateva episoade in Martie cand am fost in Romania.superb subiectul,costumele,machiajele......cand am plecat din tara imi parea asa rau ca nu pot vedea integralitatea telenovelei.

deeelorene
06.11.2007, 10:25:15
fetelor mie imi place clona si atat:D

Pysycuta
06.11.2007, 14:19:27
:) Cui nu ii place "Clona"?Cine a urmarit-o odata cu greu mai poate rezista tentatiei.Spun asta pentru ca este a 2-a oara cand o urmaresc si daca ar mai fi redifuzata nu as ezita \:D/

BEBICA
17.01.2008, 14:08:58
PAI,INIMA DE TIGAN,CLONA,AMOR REAL,PARIUL IUBIRII,SALOME,LA USURPADORAo:-)

annie_banks
17.01.2008, 14:17:35
Inger Salbatic :x :x :x (vazut la toate reluarile, aveam si casete :">)

Am vazut si Clona (acum la ultima difuzare) - intr-adevar foarte interesant pt cultura lor, costume, personajele funny... dar nu m-a convins [-( mai ales povestea lor de dragoste...

luyza
03.02.2008, 00:22:03
mie imi placea sunset beach...va mai amintiti de el?la telenovele nu prea mauit,mai urmaream clona ,prefer soap-urile americanesti...mi-e dor de merlose place si santa barbara

mihaela_2006
08.02.2008, 19:32:59
Pagini de viata - pe acasa tv

anomis82
09.02.2008, 23:55:37
mie mi-ar place sa revad Terra Nostra (in varianta originala).

Pysycuta
14.02.2008, 21:42:25
A inceput o telenovela freumoasa saptamana trecuta :"Amazonia".Rolul principal il detine Giovanna Antonelli,cea care a intrerpretat rolul lui Jade in Clona

anlya_426
15.02.2008, 19:35:39
eu am urmarit Betty cea urata, Inger salbatic si Clona....in rest am frunzarit...la telenovelele romanesti nu ma uit.....mie imi place foarte mult sa vad diverse lucruri legate de cultura si civilizatia unui popor, decoratiuni in apartamente si case, haine, etc...povestea in sine e pe locul II......

ana5maria
15.02.2008, 19:48:00
hey, miresici telenoveliste, mie imi place fffffffff mult telenovela aceea(nu stiu cum se numeste http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/0002015B.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10) ) care se difuzeaza in weekend, inainte rea in fiecare seara dupa inima de tigan, e eu rochii de epoca, cu pirati, intrigi,iubiri, nebunie curata, imi place mult de tot http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/0002015F.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10)

pretyflory
16.02.2008, 08:32:17
Sunt frumoase telenovelele. Te fac sa visezi, dar au prea multe episoade. Ce`mi place la o telenovela este melodia.

GeoStefan
16.02.2008, 10:15:52
hey, miresici telenoveliste, mie imi place fffffffff mult telenovela aceea(nu stiu cum se numeste http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/0002015B.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10) ) care se difuzeaza in weekend, inainte rea in fiecare seara dupa inima de tigan, e eu rochii de epoca, cu pirati, intrigi,iubiri, nebunie curata, imi place mult de tot http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/0002015F.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10)

Pasiune ;;)
Si eu o urmaresc. Mi-e imi plac toate telenovelele si le urmaresc chiar daca sunt in reluare :D

Cele 2 fete ale Annei
Iubire Tarzie(asta l-am vazut si acasa la mine :D)
Ingerasul ( si pe asta l-am vazut:"> )
Pasiune
Inima de tigan..
Acorralada
Ratusca cea urata ( cateodata)

Astea sunt numa ce se difuseaza pe acasa acum...
Anyways cele braziliene nu imi plac ca ma enerveaza limba lor, nu o pot suporta....ca sa ma uit la alea trebuie sa fie tv-ul pe MUTE..

Jasmine
19.02.2008, 11:53:52
Eu nu prea ma uit la telenovele,decat la astea moderne ca sa le vad pe doamne cum se mai imbraca,ce case mai au si ce masini mai conduc...Si ma uit rar ca n-am chef sa urmaresc de la un cap la altul.Cand eram mica ma uitam cu bunica mea careia ii citeam ca ea nu 'prindea' tot si asa ma invatat limba spaniola,pe o scara de la 1 la 10 -de 8....;))

Pysycuta
22.02.2008, 18:28:28
eu in generala - aveam 11-12 ani- eram topita dupa Lorenzo Lamas din "Renegatul" - serial tv. plete in vant, calare pe un harley :x:x:x
:x

Da..simpatic si el ;)) Mie acum imi place de Facundo Arana ;))

arekichan
22.02.2008, 18:34:49
frumusel ma apucasem sa vad Iago - o telenovele - numai ptr el:-$ :-$ :-$

Pysycuta
22.02.2008, 18:38:46
frumusel ma apucasem sa vad Iago - o telenovele - numai ptr el:-$ :-$ :-$

Pai si eu am urmarit "Inger salbatic" si "Sos viata mea" numai pentru ca juca el ;))

arekichan
22.02.2008, 18:42:05
Pai si eu am urmarit "Inger salbatic" si "Sos viata mea" numai pentru ca juca el ;))
inger salbatic era filmul cu milagros - Natalia Oreiro?
cat ma stresat mama cu serialul ala. :-w :-w era la ora cand erau multe filme bune pe alte programe[-( [-(

Pysycuta
22.02.2008, 18:44:25
inger salbatic era filmul cu milagros - Natalia Oreiro?
cat ma stresat mama cu serialul ala. :-w :-w era la ora cand erau multe filme bune pe alte programe[-( [-(

Da filmul in care juca natalia Oreiro.Pai si in Sos viata mea tot cu ea a jucat.Cei 2 fac echipa foarte buna.

arekichan
22.02.2008, 18:45:52
Da filmul in care juca natalia Oreiro.Pai si in Sos viata mea tot cu ea a jucat.Cei 2 fac echipa foarte buna.
pe asta nu-l cunosc.

Pysycuta
22.02.2008, 18:48:32
pe asta nu-l cunosc.

Nu a fost cine stie ce serialul..dar l-am urmarit ;))

annie_banks
23.02.2008, 05:20:40
Chuchi!!! :love::love::love:

oana
24.02.2008, 19:39:01
Clona!!!!!!!!!!!

arekichan
24.02.2008, 19:43:14
Clona!!!!!!!!!!!
a fost luuuuung, iar mama a tinut neaparat sa vada fiecare episod #-o #-o
in schimb eram inebunita dupa machiajul lui Jade - arata de 10 ori mai bine decat fara machiaz - si oja aia aurie pe care o avea. si era imbracata tare frumos.
mi sa intamplat sa incep sa urmaresc cate vreo telenovele doar ca imi placea anumit actor :D. insa n-am reusit niciodata sa vd vreo telenovela de la cap la coada

oana
24.02.2008, 19:51:43
eu am tinut neaparat sa-l vad de 3 ori (serialul, nu episodul:)) :)) :)) )
cat despre makiaj....am ramas o adevarat fana

willy
24.02.2008, 22:39:50
eu am tinut neaparat sa-l vad de 3 ori (serialul, nu episodul:)) :)) :)) )
cat despre makiaj....am ramas o adevarat fana
Se vede ceva ceva si din poze...... EU tin minte ca in timpul difuzarii telenevolei mujlte colege isi luau, ca erau innebunite dupa ineluele acelea ce se uneau cu bratara... Ce vremuri...=D>

carmen_vladut
03.03.2008, 20:47:54
telenovela preferata in prezent Destine furate pe acasatv E SUPEER am urmarit si pe net ceva in avans si mie mi-a placut Inger Salbatic era haios tare >:D<

Alisori
03.03.2008, 23:03:49
"Inima de tigan" ne place

cand mai am timp ma uit cu sotul...si daca nu radem...si radem...si radem.... ...sunt asa de haiosi...cum vorbesc.....super tare >:D<

alinah
04.03.2008, 09:51:23
"Inima de tigan" ne place

cand mai am timp ma uit cu sotul...si daca nu radem...si radem...si radem.... ...sunt asa de haiosi...cum vorbesc.....super tare >:D<

buna! si noi ne uitam.....ne place foarte mult....

papusha
19.03.2008, 21:41:01
Prea tare faza din inima de tigan.....cu loredana la bara ;;) =)) =)) =))
Reusita telenovela! <:-P
Rad pe burta....mai ales cum vorbesc ;))

Pysycuta
19.04.2008, 00:43:08
Prea tare faza din inima de tigan.....cu loredana la bara ;;) =)) =)) =))
Reusita telenovela! <:-P
Rad pe burta....mai ales cum vorbesc ;))

Este super comica.Si Cabral cum interpreteaza rolul lui Terry.Ma face sa rad de fiecare data ;))

iulya1505
19.04.2008, 01:15:24
inima de tigan cred ca e cea mai reusita telenovela romaneasca dintre toate care au fost pana acum.

aandrada
19.04.2008, 01:45:28
Măi, și noi ne uităm. :) Al meu nu mă mai scoate din ”Fă, Flăcărico” =))

Geniali Visu și Carmen Tănase!

Jos pălăria! ^:)^

Pysycuta
21.04.2008, 21:44:56
Eu ma uit si la Terra Nostra si Amazonia care imi plac mult :)>-

alpheta
23.04.2008, 22:14:03
fetelor voi va mai amintiti de sclava izaura????
parca si acum imi suna melodia cu a la zumba lue ....
;))
telenovelele sunt poti fi chiar educative daca le urmaresti scopul pentru care au fost create : prezinta cazuri care si in realitate se regasesc asa ca : spor la vizionat !!!
acum ma duc ca ma cheama ciucalata mea =))

Pysycuta
23.04.2008, 23:49:48
fetelor voi va mai amintiti de sclava izaura????
parca si acum imi suna melodia cu a la zumba lue ....
;))
telenovelele sunt poti fi chiar educative daca le urmaresti scopul pentru care au fost create : prezinta cazuri care si in realitate se regasesc asa ca : spor la vizionat !!!
acum ma duc ca ma cheama ciucalata mea =))

Eu nu imi amintesc de sclava izaura..este o telenovela din 1976.Nici macar nu eram nascuta.

ryanaro
23.04.2008, 23:54:41
telenovelele sunt poti fi chiar educative daca le urmaresti scopul pentru care au fost create : prezinta cazuri care si in realitate se regasesc

cred ca glumesti. ;-) telenovelele prezinta ceva aspirational. personajele stau toata ziua la piscina, au niste case impozante, cu servitori, e mereu cate o fata saraca si un baiat bogat si rar o fata bogata si un baiat sarac. /:)

ryanaro
23.04.2008, 23:55:40
Eu nu imi amintesc de sclava izaura..este o telenovela din 1976.Nici macar nu eram nascuta.

in romania s a difuzat mult mai tarziu. eu o stiu :-B

Pysycuta
23.04.2008, 23:59:19
cred ca glumesti. ;-) telenovelele prezinta ceva aspirational. personajele stau toata ziua la piscina, au niste case impozante, cu servitori, e mereu cate o fata saraca si un baiat bogat si rar o fata bogata si un baiat sarac. /:)

Telenovela Clona a prezentat totusi relaitatea...femeile imbrace in valuri,casatoriile aranjate de parinti :-s
Si mai sunt alte exemple ;))

Pysycuta
24.04.2008, 00:00:23

Parca imi amintesc ceva vag..dar eram prea mica..nici nu stiam sa citesc.Imi citea bunica

ryanaro
24.04.2008, 00:01:38
Telenovela Clona a prezentat totusi relaitatea...femeile imbrace in valuri,casatoriile aranjate de parinti :-s
Si mai sunt alte exemple ;))

si clonarea :))

cinezee
24.04.2008, 00:21:27
Sclava Isaura ....s-a difuzat imediat dupa revolutie pe tvr2 ....am prins-o eu , m-am uitat foateee putin la ea

si tot pe TVR 2 a fost si PERLA NEAGRA .. care a fost destul de interesanta , cred ca pe aia tot asa nu va aduceti aminte de ea

QUEEN
24.04.2008, 00:39:10
nici eu nu sunt o telenovelista,dar daca nu e altceva mult mai interesant la tv,ma uit. pe primele locuri in clasamentul telenovelelor preferate se afla Salome si Betty cea urata,apoi Inger salbatic si Pagini de viata (care se difuzeaza acum,seara dupa povestiri adevarate ,parca :"> )
mai urmaresc si Inima de tigan si Marina,e o telenovela noua care imi place mult,dar din pacate nu prea apuc sa o vad.
si apropo de Sclava Izaura si de Perla neagra imi aduc si eu aminte,Sclava Izaura -foarte vag,ca eram mica,dar tin minte melodia ,care imi placea foarte mult,iar Perla neagra o mai urmaream ,pt ca o urmarea mama,si pt asta ma grabea in fiecare zi pe drumul de la scoala spre casa:-"

CONT-INCHIS-18537
24.04.2008, 00:42:05
Sclava Isaura ....s-a difuzat imediat dupa revolutie pe tvr2 ....am prins-o eu , m-am uitat foateee putin la ea

si tot pe TVR 2 a fost si PERLA NEAGRA .. care a fost destul de interesanta , cred ca pe aia tot asa nu va aduceti aminte de ea
mie imi plac destul de putin telenovelele! tin minte doar 3 kre mi-au placut mult:Mala mujer, Perla neagra si Clona! de fapt sunt 4...imi place si Pagini de viata! astea braziliene sunt de calitate si au actori buni..........

cinezee
24.04.2008, 01:00:30
sa stii ca mare fan telenovele nu am fost nici eu Lore....dar...astea fiind eu mai mare mi-am adus aminte de ele ....

acum am ceva timp sa ma uit , dar tot nu sunt favoritele mele , eu revad ca sa spun asa ....Dallasul ..este difuzat in fiecare zi pe Romantica de la 7 la 8 seara

Pysycuta
24.04.2008, 10:15:49
si clonarea :))

mda si ea :)>- din cate stiu inca nu s-au clonat oameni..doar oi :D

Pysycuta
24.04.2008, 10:17:19

Perla Neagra nu imi spune nimic....Sclava Isaura parca..parca.Oricum eram prea micuta ca sa imi mai amintesc.Poate o vor da astia in reluare.Merita redifuzata?
Mie mi-ar placea sa redifuze "Kassandra" si "Esmeralda" ;))

Pysycuta
24.04.2008, 10:19:25
nici eu nu sunt o telenovelista,dar daca nu e altceva mult mai interesant la tv,ma uit. pe primele locuri in clasamentul telenovelelor preferate se afla Salome si Betty cea urata,apoi Inger salbatic si Pagini de viata (care se difuzeaza acum,seara dupa povestiri adevarate ,parca :"> )
mai urmaresc si Inima de tigan si Marina,e o telenovela noua care imi place mult,dar din pacate nu prea apuc sa o vad.
si apropo de Sclava Izaura si de Perla neagra imi aduc si eu aminte,Sclava Izaura -foarte vag,ca eram mica,dar tin minte melodia ,care imi placea foarte mult,iar Perla neagra o mai urmaream ,pt ca o urmarea mama,si pt asta ma grabea in fiecare zi pe drumul de la scoala spre casa:-"

Betty cea urata am urmarit si eu :)>- Marina si Pagini de viata nu urmaresc.In schimb Inima de tigan...nota 10 ;)) Nu am crezut niciodata ca voi ajunge sa spun asta despre o telenovela romaneasca

Pysycuta
24.04.2008, 10:20:40
mie imi plac destul de putin telenovelele! tin minte doar 3 kre mi-au placut mult:Mala mujer, Perla neagra si Clona! de fapt sunt 4...imi place si Pagini de viata! astea braziliene sunt de calitate si au actori buni..........

Clona a fost o telenovela care cu greu va putea fi egalata.

Pysycuta
24.04.2008, 10:24:45
Eu mai urmaresc si ''Al 7-lea cer" care este difuzat in fiecare duminica pe acasa la ora 12:15

alpheta
24.04.2008, 22:55:24
pysycuto m-ai atins la corason
kasandra???
[-o< sper sa o redea ca merita vazuta
stiti ce imi place la inima de tigan?? ca pun accent ff mult pe traditii si discrepanta dintre cele doua lumi ( cel putin asa vad eu ):-B
bravo lor ca au reusit sa faca si lucruri de calitate
dar ce parere aveti ca in ultimul timp se filmeaza si la noi filme din ce in ce mai bune
sa ne amintim ca a venit nicole kidman ???
filmul premiat al lui mungiu ...
incepem sa mergem pe drumul cel bun :>

cinezee
24.04.2008, 22:58:24
e mare diferenta intre ce se facea in trecut si actorii nu mai simt rolul , nu se vede pe actor ca traieste clipa momentul ce il joaca , astia tineri sunt mai "neinsufletiti" pe rol

kasandra a fost difuzat pe antena 1 , culmea tema era cam tot in inima de tigan , doar o idee mai diferita :>

Pysycuta
24.04.2008, 23:39:10
pysycuto m-ai atins la corason
kasandra???
[-o< sper sa o redea ca merita vazuta
stiti ce imi place la inima de tigan?? ca pun accent ff mult pe traditii si discrepanta dintre cele doua lumi ( cel putin asa vad eu ):-B
bravo lor ca au reusit sa faca si lucruri de calitate
dar ce parere aveti ca in ultimul timp se filmeaza si la noi filme din ce in ce mai bune
sa ne amintim ca a venit nicole kidman ???
filmul premiat al lui mungiu ...
incepem sa mergem pe drumul cel bun :>

Sa facem o petitie atunci ca sa redifuzeze astia de la acasa telenovela Kassandra.Si as mai vrea si Inima salbatica cu regretatul Eduardo Palomo.
In legatura cu Inima de tigan vreau sa spun ca este prima telenovela romaneasca care o urmaresc si care a reusit sa ma impresioneze de la primul episod.Pe langa faptul ca erste super comica,pune accent si pe traditie si doua lumi total diferite...cum ai spus si tu.
Cu toate acestea eu nu m-as indragosti niciodata de un tigan..nici in cele mai negre cosmaruri [-(

Pysycuta
24.04.2008, 23:40:16
e mare diferenta intre ce se facea in trecut si actorii nu mai simt rolul , nu se vede pe actor ca traieste clipa momentul ce il joaca , astia tineri sunt mai "neinsufletiti" pe rol

kasandra a fost difuzat pe antena 1 , culmea tema era cam tot in inima de tigan , doar o idee mai diferita :>

Eram in generala cand era difuzata Kassandra.De ce oare nu au redifuzat-o niciodata?

alpheta
25.04.2008, 07:37:34
pai eu una cred ca ideea cu petitia e buna ... ;-)
asa ca daca se va initia asa ceva voi semna cu siguranta:)>-

Pysycuta
25.04.2008, 23:42:39
pai eu una cred ca ideea cu petitia e buna ... ;-)
asa ca daca se va initia asa ceva voi semna cu siguranta:)>-

Si eu la fel ;))

alpheta
29.04.2008, 19:23:39
fetelor sunt trista
azi am vazut ca sunt ultimele saptamani din inima de tigan
adio ciucalata :((
ma intreb ce o sa apara dupa inima de tigan
sincer telenovela a fost reusita ;-)

ana5maria
29.04.2008, 19:53:41
fetelor, am auzit ca unul dintre tigani va muri (cred ca statica potcovaru`) si inima lui va fi donata si (incredibil =P~ ) compatibita pentru gigi dumbrava :-p , abia astept sa vad daca e adevarat ce am auzit eu .....

papusha
29.04.2008, 19:57:19
Fetele care se uita la inima de tigan?
A nascut Rosa? Ca tare sunt curioasa ;))

ana5maria
29.04.2008, 19:59:01
Fetele care se uita la inima de tigan?
A nascut Rosa? Ca tare sunt curioasa ;))

a nasut, o ciucalata mica cu parul cret ;))

papusha
29.04.2008, 20:04:04
a nasut, o ciucalata mica cu parul cret ;))

Aoleu #-o #-o #-o #-o #-o #-o =))
Si...ce s-a mai intamplat.....a omorat-o bulibasa? ;))
Offf...ce mi-am pierdut :(( nu prind acasa....sunt in strainate...
Merci de informatie :*

ana5maria
29.04.2008, 20:10:28
Aoleu #-o #-o #-o #-o #-o #-o =))
Si...ce s-a mai intamplat.....a omorat-o bulibasa? ;))
Offf...ce mi-am pierdut :(( nu prind acasa....sunt in strainate...
Merci de informatie :*

inca nu a vazut nimeni copilul in afara de flacarica, care acum incearca sa gaseasca copil cu care sa-l inlocuiasca pe ciucalata jr
abia astept sa inceapa episodul din aceasta seara ;))

kykufukyka
29.04.2008, 20:12:58
inca nu a vazut nimeni copilul in afara de flacarica, care acum incearca sa gaseasca copil cu care sa-l inlocuiasca pe ciucalata jr
ma fetelor ce tot aveti cu ciolotata ;;) va place ??? :)))))
si eu abia astept sa vad filmul inca o portie de ras nu strica,nu i asa fetele :)))) pacat ca se termina :( ce vom face noi pe urma ???? :O

kykufukyka
29.04.2008, 20:14:02
nici numai stiu sa scriu ciocolata [-( ca doar acuma cateva min am terminat una :D

papusha
29.04.2008, 20:17:22

Aha....ce chestie....;)) vreau si eu sa-l vad :(
Dar Rosa stie? S-au nu l-a vazut nici ea?
Daca ai timp un min sa-mi zici si mie ce se mai intampla pls :)

ana5maria
29.04.2008, 20:17:51
ma fetelor ce tot aveti cu ciolotata ;;) va place ??? :)))))
si eu abia astept sa vad filmul inca o portie de ras nu strica,nu i asa fetele :)))) pacat ca se termina :( ce vom face noi pe urma ???? :O

pai sincer ciucalata imi place tareeee mult 8-}

poate il vedem si in reloare, nu cred ca vom mai avea parte de clipe asa hazlii prea curand intr-o telenovela romaneasca =P~

cinezee
29.04.2008, 20:18:17
sunt convinsa ca veti gasi voi alta care o sa va atraga la fel ca cea care se termina ....eu nici nu am vazut telenovela asta :-"

ana5maria
29.04.2008, 20:18:36
nici numai stiu sa scriu ciocolata [-( ca doar acuma cateva min am terminat una :D

http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/00020075.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10) si eu vreauuuuuuuuuu

kykufukyka
29.04.2008, 20:18:45

te poti uita la film pe net ;) eu cand nu am acces la tv ma uit la tv :D

ana5maria
29.04.2008, 20:20:09

da, rosa l-a vazut si vrea sa fuga cu terry, am vazut in reclama ca se duce state hotarat la spilat sa-si vada nepotul, sa vad in seara asta ce se ma intampla

papusha
29.04.2008, 20:49:30
da, rosa l-a vazut si vrea sa fuga cu terry, am vazut in reclama ca se duce state hotarat la spilat sa-si vada nepotul, sa vad in seara asta ce se ma intampla

Merci mult de nautati....:*
Pacat ca nu pot sa-l vad si eu...
Vizionare placuta!

ana5maria
29.04.2008, 21:32:43
Merci mult de nautati....:*
Pacat ca nu pot sa-l vad si eu...
Vizionare placuta!

ei bine noutati, state a aflat ca nepotul lui e de fapt facut cu terry, a lesinat si a ramas orb :O

alpheta
30.04.2008, 07:30:56
mai da negru si mic mai eeeeeeee
si are niste buze :O ma intreb unde l-au gasit
oau aia da informatie ca inima de tigan va ajunge in pieptul lui dumbrava \:D/

Jadesy
30.04.2008, 08:21:08

Dupa machiaj, dupa bijuterii, dupa parul ei....si dupa Said :)
As putea spune ca aceasta telenovela mi-a schimbat mult gandirea in anumite privinte, pildele lor mi-au parut extrem de intelepte, chiar si acum din cand in cand ma gandesc la ei ca la o poveste reala......
Hainele alea din matasuri fise si voaluri.....mi-au placut mult.

alpheta
30.04.2008, 15:18:00
As putea spune ca aceasta telenovela mi-a schimbat mult gandirea in anumite privinte, pildele lor mi-au parut extrem de intelepte, chiar si acum din cand in cand ma gandesc la ei ca la o poveste reala......

ne-a aratat o lume aparte, greu de inteles pentru cei cu o gandire aspra ...
si da , ai dreptate , au reusit asta ffff bine ... aproape real , nu?? dar asta a implicat si un buget ff mare , un studiu ff amanuntit despre lumea islamica ....
ce nu mi-a pacut e faptul ca aduce in discutie clonarea si asta te cam inspaimanta...

papusha
01.05.2008, 01:18:35
ei bine noutati, state a aflat ca nepotul lui e de fapt facut cu terry, a lesinat si a ramas orb :O

:O :O :O :O mda....interesant...;)) vreau si eu sa vad :((
Multumesc pt nautate :* esti o draguta!
Eu pana pe 12...nu am acces la acasa tv :( asta e.

ana5maria
01.05.2008, 11:21:30
mai da negru si mic mai eeeeeeee
si are niste buze :O ma intreb unde l-au gasit
oau aia da informatie ca inima de tigan va ajunge in pieptul lui dumbrava \:D/

\:D/ \:D/ \:D/ abia astept sa aflu ce se va intampla, acum sper ca nu am auzit informatii eronate:">

Pysycuta
01.05.2008, 16:19:16

Asa este :) Said arata super belea...daca eram in locul lui Jade as fi raams cu el ;))

Pysycuta
01.05.2008, 16:20:19
si da , ai dreptate , au reusit asta ffff bine ... aproape real , nu?? dar asta a implicat si un buget ff mare , un studiu ff amanuntit despre lumea islamica ....
ce nu mi-a pacut e faptul ca aduce in discutie clonarea si asta te cam inspaimanta...

A fost o telenovela foarte educativa..pe langa subiectul despre clonare,se discuta destul de amplu despre droguri...

Pysycuta
01.05.2008, 16:22:12
\:D/ \:D/ \:D/ abia astept sa aflu ce se va intampla, acum sper ca nu am auzit informatii eronate:">

Mai sunt 2 saptaamni si se termina si Inima de tigan.Mi-a parut rau aseara de Roza,i-au luat copilasul si tigancile din satra au aruncat blestem asupra ei,a negrului si a neamului ei :( Cand vezi faze din astea...chiar si in filme..sunt destul de inspaimantatoare.. :-s

papusha
01.05.2008, 18:52:04
Mai sunt 2 saptaamni si se termina si Inima de tigan.Mi-a parut rau aseara de Roza,i-au luat copilasul si tigancile din satra au aruncat blestem asupra ei,a negrului si a neamului ei :( Cand vezi faze din astea...chiar si in filme..sunt destul de inspaimantatoare.. :-s

I-au luat bebelusu? :(( of. Si ciocolata ce face....cred ca nu mai sta in satra :-< ....naspa....
Sper sa ajung sa vad si eu macar ulimul episod:-"

Pysycuta
01.05.2008, 23:57:44
I-au luat bebelusu? :(( of. Si ciocolata ce face....cred ca nu mai sta in satra :-< ....naspa....
Sper sa ajung sa vad si eu macar ulimul episod:-"

Ciocolata este in spital...a fost batut de cei trimisi de State Potcovaru :-s

Pysycuta
02.05.2008, 00:17:58
A aratat din episodul urmator ca Roza este dusa in satra unde va primi judecata tiganeasca :-s Sunt foarte curioasa sa vad ce se va intampla....mai ales ca au aruncat si blestem asupra ei tigancile acelea :|
Si lui Terry ii da Medalion cheile de la apartamentul lui ca sa se ascunda acolo la iesirea din spital.

papusha
02.05.2008, 00:34:49
A aratat din episodul urmator ca Roza este dusa in satra unde va primi judecata tiganeasca :-s Sunt foarte curioasa sa vad ce se va intampla....mai ales ca au aruncat si blestem asupra ei tigancile acelea :|
Si lui Terry ii da Medalion cheile de la apartamentul lui ca sa se ascunda acolo la iesirea din spital.

Merci mult pt nautati :D
Vreau si eu sa apuc macar sfarsitu telenovelei ;))

Jadesy
02.05.2008, 01:56:48

Da, ma fascineaza foarte mult gandirea lor si cand ma gandesc in unele privinte sunt de acord cu ei.... cum ar fi cu hainele, la noi fetele se dezgolesc atat de mult incat dispare orice mister.... in schimb, ele cu rochiile alea ( desigur, cu fata descoperita) chiar au o aura enigmatica...

alpheta
02.05.2008, 19:44:31
stiti ca femeile de aceasta religie considera ca pe strada trebuie sa fie acoperite ... mai putina tentatie pentru alti barbati dar in casa trebuie mereu sa fie aranjate ...
la noi cred ca e nitel invers :-\
oricum clona a fost fff bine realizat...
insa trebuie sa recunoastem ca si inima de tigan e cea mai buna telenovela facuta la noi pana acum
si fazele cu blestemul ... mie mi s-a facut pielea de gaina :( ... pareau asa de reale ...

Pysycuta
02.05.2008, 19:53:21
Merci mult pt nautati :D
Vreau si eu sa apuc macar sfarsitu telenovelei ;))

Cu placere :*
Mai sunt 2 saptamani..ai timp sa il apuci ;)) Si daca nu te tin eu la curent ;))

Pysycuta
02.05.2008, 19:54:25
stiti ca femeile de aceasta religie considera ca pe strada trebuie sa fie acoperite ... mai putina tentatie pentru alti barbati dar in casa trebuie mereu sa fie aranjate ...
insa trebuie sa recunoastem ca si inima de tigan e cea mai buna telenovela facuta la noi pana acum
si fazele cu blestemul ... mie mi s-a facut pielea de gaina :( ... pareau asa de reale ...

Si pe mine m-au inspaimantat acele belsteme....chiar am aprins lumina atunci :-<

Pysycuta
02.05.2008, 19:55:17
Da, ma fascineaza foarte mult gandirea lor si cand ma gandesc in unele privinte sunt de acord cu ei.... cum ar fi cu hainele, la noi fetele se dezgolesc atat de mult incat dispare orice mister.... in schimb, ele cu rochiile alea ( desigur, cu fata descoperita) chiar au o aura enigmatica...

Mda...au o cultura aparte,dar eu nu as umbla impachetata in asemenea hal =;

ana5maria
02.05.2008, 19:56:32

avem actori foarte buni, asta e adevarul, au intrat atat de bine in pielea personajelor

ps:ma bucur ca am scapat de adela popescu si de dan bordeianu, ma plictiseau asa tare telenovelele cu ei, desi imi plac amandoi , deja erau prea mult daca ii mai vedeam si in inima de tigan

ana5maria
02.05.2008, 19:58:13
Mda...au o cultura aparte,dar eu nu as umbla impachetata in asemenea hal =;

mie mi se pare fascinat, si am avut ocazia sa vad astfel de femei la turci, mai sunt catev acare inca pastreaza traditia, e ceva aparte si chiar nu le e cald, am incercat si valurile sunt facute din materiale vaporoase, nu atrag deloc caldura :-p

Pysycuta
02.05.2008, 20:11:19
avem actori foarte buni, asta e adevarul, au intrat atat de bine in pielea personajelor

ps:ma bucur ca am scapat de adela popescu si de dan bordeianu, ma plictiseau asa tare telenovelele cu ei, desi imi plac amandoi , deja erau prea mult daca ii mai vedeam si in inima de tigan

Deja ar fi devenit un veritabil cliseu sa apara si in Inima de tigan.Oricum degeaba zice lumea ca Nicoleta Luciu este o actrita proasta ca mie mi s-a parut ca a interpretat destul de frumos rolul lui Roza din Inima de tigan.

Pysycuta
02.05.2008, 20:12:20
mie mi se pare fascinat, si am avut ocazia sa vad astfel de femei la turci, mai sunt catev acare inca pastreaza traditia, e ceva aparte si chiar nu le e cald, am incercat si valurile sunt facute din materiale vaporoase, nu atrag deloc caldura :-p

Si pe mine ma fascineaza sa le vad imbracate astfel..dar nu m-as vedea pe mine umbland astfel pe strada :-$

ana5maria
02.05.2008, 20:12:40
Deja ar fi devenit un veritabil cliseu sa apara si in Inima de tigan.Oricum degeaba zice lumea ca Nicoleta Luciu este o actrita proasta ca mie mi s-a parut ca a interpretat destul de frumos rolul lui Roza din Inima de tigan.

spre deosebire de celalalt rol pe care l-a avut, si mie mi se pare ca a jucat bine, si i se si potriveste rolul, si mie imi place ;;)

Pysycuta
02.05.2008, 22:51:55
spre deosebire de celalalt rol pe care l-a avut, si mie mi se pare ca a jucat bine, si i se si potriveste rolul, si mie imi place ;;)

Rolul de tiganca mahalagioaica i se potriveste ca o manusa :-$

papusha
02.05.2008, 23:03:17
Rolul de tiganca mahalagioaica i se potriveste ca o manusa :-$

Aoleu...cat ai dreptate ;))

Pysycuta
02.05.2008, 23:07:27
Aoleu...cat ai dreptate ;))

:-$ :-$ :-$ :-$ :-$ :-$ :-$

papusha
02.05.2008, 23:13:20
:-$ :-$ :-$ :-$ :-$ :-$ :-$

Ehe...adevaru ca ea este mic copil fata de Zavoranca :-$ :-$ ;))

Pysycuta
02.05.2008, 23:18:39
Ehe...adevaru ca ea este mic copil fata de Zavoranca :-$ :-$ ;))

Dar ambele sunt frumoase si dau bine ca imagine :-$

papusha
02.05.2008, 23:33:13

Zavoreanu nu-mi place absolut deloc,sincer!

monalissa
02.05.2008, 23:34:30
Fetelor,vad ca prea putin vorbiti despre INGER SALBATIC!!!/:)
Aia mi s-a parut cea mai frumoasa si interesana telenovela din toate timpurile!In primul rand era...atipica!Nu urma prototipul telenovelei banale,in care subiectul era acelasi(super plictisitor de cele mai multe ori si foarte prost pus in scena),avea 2 protagonisti care mie personal imi plac enorm(si impreuna si luati separat),personajele secundare erau si ele(aproape fiecare dintre ele)super interesante...Telenovela asta a fost extrem de bine realizata sincer...a avut tot ce-i trebuie unui serial ca sa fie captivant si sa te faca sa-ti doresti sa nu ratezi urmatorul episod:o fascinanta poveste de dragoste,mult suspans,actiune si umor din belsug...
Ca sa nu par exclusivista,o sa va spun ca mi-a placut si "Clona" si alte telenovele despre care nu-mi mai amintesc acuma(desi nu sunt multe)!
Detest in schimb tampeniile astea de telenovele romanesti...asta in care joaca Luciu(numai actrita nu e fiinta aia:O )si restul...mi se par de cel mai prost gust!:-B

Pysycuta
02.05.2008, 23:35:59
Zavoreanu nu-mi place absolut deloc,sincer!

Nici mie :D

Pysycuta
02.05.2008, 23:39:58
Aia mi s-a parut cea mai frumoasa si interesana telenovela din toate timpurile!In primul rand era...atipica!Nu urma prototipul telenovelei banale,in care subiectul era acelasi(super plictisitor de cele mai multe ori si foarte prost pus in scena),avea 2 protagonisti care mie personal imi plac enorm(si impreuna si luati separat),personajele secundare erau si ele(aproape fiecare dintre ele)super interesante...Telenovela asta a fost extrem de bine realizata sincer...a avut tot ce-i trebuie unui serial ca sa fie captivant si sa te faca sa-ti doresti sa nu ratezi urmatorul episod:o fascinanta poveste de dragoste,mult suspans,actiune si umor din belsug...
Ca sa nu par exclusivista,o sa va spun ca mi-a placut si "Clona" si alte telenovele despre care nu-mi mai amintesc acuma(desi nu sunt multe)!
Detest in schimb tampeniile astea de telenovele romanesti...asta in care joaca Luciu(numai actrita nu e fiinta aia:O )si restul...mi se par de cel mai prost gust!:-B

Inger salbatic a fost telenovela inimii mele ;)) Cei doi protagonisti:Facundo Arana si Natalia Oreiro (care s-au regasit apoi si in telenovela Sos Viata mea) faceau o pereche de milioane.
Clona...o telenovela care cu greu va reusi sa fie egalata...am vazut-o de doua ori si as revedeao oricand ;))
Cat despre Luciu...ma aptin de la comentarii..............

papusha
02.05.2008, 23:48:15
Inger salbatic? cu Natalia Oreiro?
Sincer mie nu mi-a placut cine stie ce....
Eu ador telenovelele cu Thalia :) mitica Thalia :x pacat ca nu mai recita :(

Pysycuta
02.05.2008, 23:53:04

Mda...Sarmana Maria,Marimar,Maria Mercedez.Si muzica interpretata de ea in genericul acestor telenovele era super frumoasa.
Mie Inger salbatic mi s-a parut super simpatic.Tin minte ca ma grabeam sa ajung acasa de la scoala ca sa nu pierd nici un minutel din el ;)) Nu inteleg de ce nu s-a facut Inger salbatic partea a doua :(

monalissa
03.05.2008, 10:50:51
Mie nu-mi plac telenovelele cu Thalia!;)) nu-mi place ca actrita,se maimutareste prea mult si nici nu-i "iese"...!:D imi plac in schimb vreo 2 videoclipuri de-ale ei...Natalia Oreiro e mult superioara!!!;-) <:-P

annie_banks
03.05.2008, 16:48:37
:love: :love::love:

Pysycuta
03.05.2008, 23:04:01
Mie nu-mi plac telenovelele cu Thalia!;)) nu-mi place ca actrita,se maimutareste prea mult si nici nu-i "iese"...!:D imi plac in schimb vreo 2 videoclipuri de-ale ei...Natalia Oreiro e mult superioara!!!;-) <:-P

Thalia nu a mai jucat de mult in telenovele,iar pe Natalia Oreiro nu am vazut-o jucand decat in doua:Inger salbatic si S.O.S. viata mea.

alpheta
04.05.2008, 10:32:56
fetelor mie una imi place si thalia si natalia oreiro ...
ce nu mi-a placut la natalia oreiro a fost concertul de la noi ...#-o a sunat asa de fals ......:-&
ma nou urmaresc Stăpâna destinului (http://www.acasatv.ro/telenovele/stapana-destinului.html) si Marina (http://www.acasatv.ro/telenovele/marina.html)
apropo de Facundo Arana va deveni tată pentru prima oară în luna mai.\:D/
spor la vizionari ....:-B

Pysycuta
04.05.2008, 16:02:00
fetelor mie una imi place si thalia si natalia oreiro ...
ce nu mi-a placut la natalia oreiro a fost concertul de la noi ...#-o a sunat asa de fals ......:-&
ma nou urmaresc Stăpâna destinului (http://www.acasatv.ro/telenovele/stapana-destinului.html) si Marina (http://www.acasatv.ro/telenovele/marina.html)
apropo de Facundo Arana va deveni tată pentru prima oară în luna mai.\:D/
spor la vizionari ....:-B

Mda...am auzit si eu ca Facundo Arana va deveni tatic.Va fi unul atat de sexy ;))

Pysycuta
04.05.2008, 16:02:33
Dar Terra Nostra si Amazonia nu urmareste nimeni inafara de mine? :-s

papusha
05.05.2008, 17:19:01
Dar Terra Nostra si Amazonia nu urmareste nimeni inafara de mine? :-s

Eu :)
Urmaresc Amazonia,iar Terra Noastra nu prea pt ca am urmarit-o acu 3-4 ani in Italia :)

Pysycuta
05.05.2008, 20:47:32
Eu :)
Urmaresc Amazonia,iar Terra Noastra nu prea pt ca am urmarit-o acu 3-4 ani in Italia :)

Si eu urmaresc Terra Nostra pentru a doua oara ;))

alpheta
07.05.2008, 18:29:13
terra nostra nu este in reluare ??:-?
parca a mai fost difuzata ...

alpheta
10.05.2008, 09:53:01
ce s-a mai intamplat in inima de tigan ... am pierdut saptamana asta episoadele ^:)^ :-? ??

finica
10.05.2008, 15:03:35
A început la Kanal D un serial bun, 1001 nopți ... e despre o mamă singură care luptă să îți salveze copilul bolnav de leucemie. Mie mi s-a părut chiar bun de urmărit.

alpheta
11.05.2008, 07:38:02
A început la Kanal D un serial bun, 1001 nopți ... e despre o mamă singură care luptă să îți salveze copilul bolnav de leucemie. Mie mi s-a părut chiar bun de urmărit.

la ce ore se difuzeaza ???????:-?
nu de alta dar daca e in timpul zilei ... nu prea am timp sa il vad ...:(( ca sunt la munci ...[-(

Pysycuta
11.05.2008, 15:00:07
terra nostra nu este in reluare ??:-?
parca a mai fost difuzata ...

Da este in reluare.A mai fost difuzat in urma cu cativa ani :)

Pysycuta
11.05.2008, 15:00:59
ce s-a mai intamplat in inima de tigan ... am pierdut saptamana asta episoadele ^:)^ :-? ??

Si eu am pierdut episodul de joi :(

galusca30
12.05.2008, 14:33:55
super tare si eu il urmaresc pacat ca nu sant decat 2zile pe saptamana

galusca30
12.05.2008, 14:36:09
la ce ore se difuzeaza ???????:-?
nu de alta dar daca e in timpul zilei ... nu prea am timp sa il vad ...:(( ca sunt la munci ...[-(
este lunea si martea de la 20.15=D>

Pysycuta
12.05.2008, 17:29:58

Este un serial romaneasc?

alpheta
12.05.2008, 21:48:13

galusca despre ce este vb????
da si detalii sa impresionam lumea pe forum ...
un serial bun e binevenit <:-P
si buna intrebare ??? e romanesc ?????:-"

iulya1505
12.05.2008, 23:05:47
nu nu este romanesc ci indian este f interesant filmul:*

Pysycuta
13.05.2008, 10:43:01
nu nu este romanesc ci indian este f interesant filmul:*

Ce imi placeau inainte filmele indiene :)>- Asta imi aminteste de un film bun..tot indian..care l-am urmarit anul trecut :"vEER ZAARA" (sper sa fi scris corect)
P.s. Scuze de off topic

Jadesy
13.05.2008, 11:40:52

E SUPER......

Nu e indian, e turcesc.

Habib
13.05.2008, 12:36:00
E SUPER......

Nu e indian, e turcesc.

misto filmul...............am vazut si eu putin din el..............nu prea am timp sa-l vad .................

Pysycuta
13.05.2008, 22:50:34
Mai sunt 15 episoade din Inima de tigan

alpheta
18.05.2008, 13:24:11
oooooooooooooo asa puti si se termina si inima de tigan :((
ce ne facem fara ciucalata aia ????

Pysycuta
19.05.2008, 20:01:01
oooooooooooooo asa puti si se termina si inima de tigan :((
ce ne facem fara ciucalata aia ????

O vedem la Povestiri de noapte ;))

alpheta
23.05.2008, 23:15:57
:(( a murit giuvaerul???
si ciucalata care e plecat si rosa care e cam sarita din normal ....
gigi dumbrava cu o inima de tigan in pieptul lui falnic de vulpoi batran...
daca imi zicea cineva ca esta e finalul .. nu puteam sa cred...
mai sunt 8 episoade ... ce se va mai intampla???:-SS :-\ :-$ ...

poessys
26.05.2008, 08:49:34

Este vorba cred despre un film turcesc, dar foarte reusit. 1001 de nopti. Super ideea si se joaca destul de bine. Singura chestie nasoala e limba si faptul ca nu il dau decat luni si marti si reluare duminica parca la amiaza. e pe Kanal D

Habib
26.05.2008, 10:33:29
incepe o telenovela ''TRADAREA'' se numeste.................este cu Dana Garcia!!!!!!!!!!!!!
pacat ca nu pot sa-l vad!!!!!!!!!!

Pysycuta
28.05.2008, 16:56:34
mai sunt 5 episoade din Inima de tigan..sunt atat de curioasa cum s va termina ;))

Pysycuta
28.05.2008, 16:57:08
incepe o telenovela ''TRADAREA'' se numeste.................este cu Dana Garcia!!!!!!!!!!!!!
pacat ca nu pot sa-l vad!!!!!!!!!!

Incepe in locul la Inima de tigan..o sa incerc sa ma uit la el sa vad daca imi place

Pysycuta
28.05.2008, 16:58:17
:(( a murit giuvaerul???
si ciucalata care e plecat si rosa care e cam sarita din normal ....
gigi dumbrava cu o inima de tigan in pieptul lui falnic de vulpoi batran...
daca imi zicea cineva ca esta e finalul .. nu puteam sa cred...
mai sunt 8 episoade ... ce se va mai intampla???:-SS :-\ :-$ ...

Iti dai seama ca se va incheia asa cum presupunem cu totii...Codrut va raamne cu Irina ;))

alpheta
31.05.2008, 22:37:05
asa este fetelor
o vom vedea pe spalacita in satra la ciaun facand mamaliga =))

papusha
01.06.2008, 23:27:41
Fetelor eu presimt ca se va filma si "inima de tigan 2"...voi ce ziceti? :-"
Va placut finalul telenovelei?
Eu sincer ma asteptam la mai mult. Dar a fost frumos. :)

Pysycuta
03.06.2008, 00:05:26
asa este fetelor
o vom vedea pe spalacita in satra la ciaun facand mamaliga =))

=))=))=))=))

Pysycuta
03.06.2008, 00:13:42
Fetelor eu presimt ca se va filma si "inima de tigan 2"...voi ce ziceti? :-"
Va placut finalul telenovelei?
Eu sincer ma asteptam la mai mult. Dar a fost frumos. :)

Au si spus ca din toamna va incepe o noua serie "Inima de tigan" :) Abia astept :)>- Cred ca va incepe dupa telenovela asta care a inceput acum "Tradarea" :-p
Mie nu mi-a placut la sfarsit telenovelei urmatoarele:
- Gigy Dumbrava nu i-a iertat pe Irina si Codrut si nu a fost de acord cu casatoria celor 2
- Andreea a ramas singura (credeam ca va raamne cu ginecologul blond)
- Rodia nu a ramas cu Shony
- mult asteptata nunta intre Irina si Codrut a fost de toata jena.

Pysycuta
03.06.2008, 00:14:25
In legatura cu ce actori vor juca in toamna,din cate am inteles diana dumitresu si cu bogdan albulescu vor fi protagonisti acestui serial.

Pysycuta
06.06.2008, 00:56:43
Telenovela asta care a inceput in locul la inima de tigan...Tradarea este super.Nota 10.O urmareste careva?

lylyana
22.07.2008, 17:14:51
mie imi plac ff mult urmatoarele:"rebelde";"totul sau nimic";"luna fermecata" (acum tocmai la asta ma uit); si "marina" imi placea ff mult,pacat insa ca s-a terminat:( . aaaa,eram sa uit,telenovela "victoria" e super:> ,si ar mai fi dimineata "taramul pasiunii".
altfel spus cam asta fac toata ziua (in afara de curatenie si mancare,desigur),stau pe miresici.ro dar,in acelasi timp,ma uit si la tv(mai trag cu ochiul din cand in cand)

Donutza
28.07.2008, 11:04:18
Am doar o singura pasiune "Clona" :D
de 3 ori m-am uitat la serial la tv si o data pe net:D :D :D
si am sa ma mai uit daca voi avea ocazia hihihi
fostul meu prieten .. cu care eram in timpul kind mam uitat de 3 ori la film.. mi-a promis sa-mi cumpere serialul din primul salariu... dar pina la primu salar eram deja separati.. ehhh...

chika
01.10.2008, 09:15:58
si eu am urmarit Clona, mi-a placut f mult, iubi al meu imi zicea "habibi" in perioada aia, am mai urmarit cu placere si Terra Nostra, o urmaresc si acum pt ca este in reluare in weekend.

Bea24
02.10.2008, 16:15:28
Mie mi-a placut foarte mult "Corazón salvaje (http://www.imdb.com/title/tt0212653/)" cu Eduardo Palomo si "Piel de oto&#241;o" cu Sergio Goyri. Sunt doi dintre actorii mei preferati ;-) Mi-au mai placut Rubi, Clona...

BEBICA
10.10.2008, 15:00:45
mi e mi place asa:

regina
ingerasii
toantele nu merg in rai
siiiiiiiiiiii 1001 de nopti

Pysycuta
31.10.2008, 18:27:06
Sunt innebunita dupa telenovela difuzata de postul acasa "Iubire cu chip rebel".
Pe locul 2 este "Regina"
M-am uitat si la primele episoade din "Toantele nu ajung in rai" dar avand in vedere ora tarzie de difuzare nu am mai rezistat

iubiana
04.11.2008, 20:55:34
Sunt innebunita dupa telenovela difuzata de postul acasa "Iubire cu chip rebel".
Pe locul 2 este "Regina"
M-am uitat si la primele episoade din "Toantele nu ajung in rai" dar avand in vedere ora tarzie de difuzare nu am mai rezistat

La fel si eu nu pot sta pana tarziu sa vad "Toantele nu merg in rai"
Avem acelasi clasament la filme . =D> =D>

gabitza_86
03.09.2009, 02:57:54
vad ca nu a mai postat nimeni nici un mesaj aici de mult timp,miresici chiar nu aveti o telenovela preferata?eu sunt innebunita dupa 'fara sani nu exista paradis' imi place la nebunie,nu pierd nici un episod iar in cazul in care nu sunt acasa la 20.30 stau pana la 1 ca sa o vad reluare.se mai uita careva?va place?>:D<

Anaa
03.09.2009, 16:29:14
vad ca nu a mai postat nimeni nici un mesaj aici de mult timp,miresici chiar nu aveti o telenovela preferata?eu sunt innebunita dupa 'fara sani nu exista paradis' imi place la nebunie,nu pierd nici un episod iar in cazul in care nu sunt acasa la 20.30 stau pana la 1 ca sa o vad reluare.se mai uita careva?va place?>:D<

abia acum am descoperit acest topic :)
Am urmarit multe telenovele, enumerate mai sus de celelalte fete, in afara de cele braziliene, nu-mi place limba lor...
Momentan astept "Aniela", sunt tare curioasa...
M-am uitat si la "inima de tigan" si la "regina", amandoua mi-au placut mult...
In afara de telenovele, am mai urmarit si seriale "Al saptelea cer", "Doi barbati si jumatate", vreau sa-mi iau "Gossip Girl".
Am vazut ca ati vorbit de Sunset Beach, ma uitam si eu la el, eram in generala :))

mona28
04.09.2009, 21:22:15
Mie imi place serialul turcesc La umbra teilor(de pe kanal d).Are un subiect interesant,ma tine in suspans,iar personajele principale Filiz si Ylmaz imi plac tare mult :x .Nu urmareste nimeni dintre voi acest serial?

Princes
04.09.2009, 21:28:18
mie imi place "dona Barbara"(de pe acasa tv)

si pt mine Clona a fost preferata dar acum am alta (am scris mai sus)

Inima salbatica este cea mai frumoasa telenovela ever....am vazut-o..., fara sa exagerez, de 15 ori...e superba
si eu am adorat aceasta telenovela!

MissSwan
28.11.2009, 21:54:02
N-am avut niciodata rabdare sa urmaresc telenovele. Singurele care intr-adevar mi-au placut si pe care le-am urmarit cu interes au fost Inger Salbatic si Clona!:)>-

Ritzi
28.11.2009, 21:56:15
telenovelele mele preferate sunt acelea care...lipsesc cu desavarsire:)) :>

laraa
28.11.2009, 22:47:20

=)) =)) =)) hai maa..nu ti s-a scurs si tie nici o lacrima din coltul ochilor la nici o telenovela? :))

evenstar
28.11.2009, 22:52:47

Ptiuuuu, imi sarise inima cand am vazut ca ai scris aici. Numai la "inima de tigan" nu te vedeam. :D
Eu nu am vazut decat cateva episoade din Sclava Isaura cand eram mica si tot cateva din serialul ala cu Mariana - am uitat cum se chema, era cu o actrita fara gat, se dadea la 4 fara un sfert pe tvr 2 parca... demuuuult, prin '93.
Va dati seama ca daca imi placeau ma uitam in continuare. :D

evenstar
28.11.2009, 22:56:07

Despre ce este telenovela asta? :-\ Incerc sa-mi imaginez dupa titlu, dar nimic din ce imi trece mie prin minte nu ar putea fi difuzat la 20:30.... :">

laraa
28.11.2009, 22:59:59
Ptiuuuu, imi sarise inima cand am vazut ca ai scris aici. Numai la "inima de tigan" nu te vedeam. :D
Eu nu am vazut decat cateva episoade din Sclava Isaura cand eram mica si tot cateva din serialul ala cu Mariana - am uitat cum se chema, era cu o actrita fara gat, se dadea la 4 fara un sfert pe tvr 2 parca... demuuuult, prin '93.

cred ca se numea "los ricos tambien lloran".."si bogatii plang"..era cu veronica castro

paradise
28.11.2009, 23:00:33
uite aici un "review" :)) :D :"> :-$
http://www.acasatv.ro/productii-tv/fara-sani-nu-exista-paradis.html
ah, si au schimbat ora de difuzare. acum e la 22:00 :>

laraa
28.11.2009, 23:03:05
ah, si au mutat ora. acum e la 22:00 :>

poate macar benoclandu-se la telenovela asta le ies fumurile de preamarire si siliconare pustoaicelor din ziua de azi..o avea si o morala novela asta

evenstar
28.11.2009, 23:21:25
cred ca se numea "los ricos tambien lloran".."si bogatii plang"..era cu veronica castro

Da, da, aia! Se uita saraca bunica-mea la ea. Si zugravul care venise sa ne faca apartamentul cand incepea "Mariana" intrerupea orice activitate, isi lua sticla de vodka si se punea la teveu :D

ah, si au schimbat ora de difuzare. acum e la 22:00 :>
10x! Chiar asta nu-mi trecuse prin cap.... :"> Mai degraba varianta sudamericana a "American Pie" :">

Ritzi
29.11.2009, 09:23:48
=)) =)) =)) hai maa..nu ti s-a scurs si tie nici o lacrima din coltul ochilor la nici o telenovela? :))

bai, ca sa iti spun sincer....NU =))

mi-ati adus aminte ca m-am uitat si eu la cateva episoade din telenovela cu bogatii plangaciosi si actrita fara gat:-p , dar m-am plictisit rapido:-)

Ritzi
29.11.2009, 09:24:52

ma bucur ca nu te-am dezamagit :D :-p

alinagr
29.11.2009, 10:26:22
Si eu urmaresc o telenovela.Numai ca i se spune soap opera:tanar si nelinistit:D

OcchiAzzurri
03.12.2009, 12:57:28
eu acum urmaresc:Paradisul blestemat,In numele iubirii,Fara sani nu exista paradis...
cam atat ca deja is prea multe:-SS

Babutzu
03.12.2009, 13:06:22
Si eu urmaresc o telenovela.Numai ca i se spune soap opera:tanar si nelinistit:D

same here =))=))

Pysycuta
13.01.2010, 13:14:54
Saptamana aceasta a inceput o noua telenovea pe acasa tv.."India".Este foarte interesanta,gen "Clona"

stefania_a
13.01.2010, 13:37:44
Saptamana aceasta a inceput o noua telenovea pe acasa tv.."India".Este foarte interesanta,gen "Clona"

si eu o urmaresc....imi plac telenovelele braziliene...:D

Pysycuta
13.01.2010, 13:56:41
si eu o urmaresc....imi plac telenovelele braziliene...:D

In ultimul timp nu am mai urmarit nici un serial.Acum urmaresc si eu "India".Doar atat ;))
Ma intreb daca si "India" va avea tot 250 de episoade precum "Clona"?...

stefania_a
13.01.2010, 14:19:35
In ultimul timp nu am mai urmarit nici un serial.Acum urmaresc si eu "India".Doar atat ;))
acelasi lucru ma intrebam si eu aseara...de obicei renunt sa ma uit la ceva ce parca nu se mai termina....:D

Pysycuta
13.01.2010, 14:56:09
acelasi lucru ma intrebam si eu aseara...de obicei renunt sa ma uit la ceva ce parca nu se mai termina....:D

Si Dona Barbara are aproape 200 de episoade...stiu ca se uita ai mei la el :D Si astia de la acasa au inceput sa difuzeze cate 2 episoade din el ca sa il termine mai repede :)>-

stefania_a
13.01.2010, 15:32:08
Si Dona Barbara are aproape 200 de episoade...stiu ca se uita ai mei la el :D Si astia de la acasa au inceput sa difuzeze cate 2 episoade din el ca sa il termine mai repede :)>-
si eu ma uitam la inceput...dar nu imi mai placea actiunea...si mai ales k il si lungeste aiurea....nu ma mai uit...:D

chika
13.01.2010, 16:58:26
m-am uitat de fiecare data la "clona", imi zicea al meu "habibi":D a fost singura care mi-a placut
din seara asta ma uit si eu la "india"

stefania_a
13.01.2010, 18:10:52
m-am uitat de fiecare data la "clona", imi zicea al meu "habibi":D a fost singura care mi-a placut

bine faci....daca ti-a placut clona e posbibil sa iti placa si acesta...:-p

Pysycuta
13.01.2010, 18:27:29
si eu ma uitam la inceput...dar nu imi mai placea actiunea...si mai ales k il si lungeste aiurea....nu ma mai uit...:D

Eu nu m-am uitat deloc :D Oricum lui Edith Gonzales ii sta mai bine blonda decat bruneta cum este in film :)>-

Pysycuta
13.01.2010, 18:28:25

Sa te uiti fiindca merita :)>- Asta seara este al 3-lea episod :)>-

alinagr
13.01.2010, 19:24:26
same here =))=))

stiam=))
eu am mai pierdut cateva episoade;la ora aia are duracell chef de joaca,mai vine si tati si-l auzi:"iar te uiti la astia?"

Babutzu
13.01.2010, 19:58:29
stiam=))
eu am mai pierdut cateva episoade;la ora aia are duracell chef de joaca,mai vine si tati si-l auzi:"iar te uiti la astia?"

si daca pierzi tot esti in tema:))
deja stiu si cate ceva din ce se va intampla anul asta :)))

OcchiAzzurri
13.01.2010, 20:42:11

si eu il urmaresc
mi s-a parut interesant de la inceput
:D

Pysycuta
13.01.2010, 23:25:24
si eu il urmaresc
mi s-a parut interesant de la inceput
:D

Parca vad ca si astia 2 vor astepta 20 de ani (precum cei din clona) pentru a fi impreuna

anca_toader
13.01.2010, 23:33:54
Buna, fetele,

Se poate trece si " Tanar si nelinistit " la capitotlul telenovele ? Chiar daca nu e sud-american, longevitatea filmului cred ca bate orice telenovela. Si eu ma mai uit la el, am fost fana din clasa a 8a cand a inceput si ma mai uit si acum. Nu zilnic, normal, poate trece si o luna si nu ma uit dar tot inteleg ce s-a intamplat :D

Pysycuta
14.01.2010, 00:45:55
Buna, fetele,

Se poate trece si " Tanar si nelinistit " la capitotlul telenovele ? Chiar daca nu e sud-american, longevitatea filmului cred ca bate orice telenovela. Si eu ma mai uit la el, am fost fana din clasa a 8a cand a inceput si ma mai uit si acum. Nu zilnic, normal, poate trece si o luna si nu ma uit dar tot inteleg ce s-a intamplat :D

Oare cati ani mai tine 'tanar si nelinistit?"

neyse
14.01.2010, 00:57:24
pf la mine sunt mai multe la care ma uit era o perioada in care stateam in fata televizorului de la 13pana seara la 23 numai la telenovele si dupaia pana la 1 la un show pacatos insa acum au inceput sa ma plictisesc de unele si altele s-au cam terminat si acum ma uit la Poveste de familie, De la buze la inima, Paradisul blestemat si In numele iubirii si bineinteles k mai prind si unele care le-am mai vazut si ma mai uit din cand in cand la ele insa din cele 4 amintite nu pierd nici un episod:D(stau si pana la 5 sau ma trezesc la 5 sa le vad). india nu ma atrage deloc desi sunt sigura k dak m-as uita la un episod o sa ma uit la tot. acum astept noile telenovele care incep pe acasa care se pare k sunt pe gustul meu:-p

gabitza_86
14.01.2010, 01:07:59
Incepe Vineri O Telenovela Noua Pe Acasa De La 19.30,abia Astept;;)

neyse
14.01.2010, 01:19:32
Incepe Vineri O Telenovela Noua Pe Acasa De La 19.30,abia Astept;;)

incepe vineri o telenovela insa nu la 19:30 ci la 22:30 ,,cuibul de vipere'' dak nu ma insel si promite multe:)>-

Pysycuta
14.01.2010, 01:24:33
Mai incepe una cu adolescenti...nu i-am reinut numele...aia incepe la 19:30

CONT_INCHIS_32457
14.01.2010, 01:39:48
buna scumpelor:* :* :* :* .eu nu prea mor dupa telenovele,ma plictisesc cam repede de ele.am urmarit doar "la umbra teilor","de pe buze la inima","poveste de familie",si "micutele domnisoare" de la kanal d,mai urmaresc uneori si "in cautarea fericirii" national tv.:* :* :* :*

Nikkole
14.01.2010, 01:44:51

Cameleonii?? :)

neyse
14.01.2010, 02:35:02

cameleonii insa asta incepe in 22ianuarie la care fara doar si poate o sa ma uit:-p

Pysycuta
14.01.2010, 11:19:20
cameleonii insa asta incepe in 22ianuarie la care fara doar si poate o sa ma uit:-p

Mie imi ajunge "India"deocamdata.Nici la "Cuibul de viespi"nu am sa ma uit fiindca are o ora de difuzare mult prea tarzie.

Pysycuta
14.01.2010, 11:20:15
Cameleonii?? :)

Da :0 Cred ca este in genul telenovelelor "Rebelde" si "Dragoste nebuna"

neyse
14.01.2010, 17:10:38
Mie imi ajunge "India"deocamdata.Nici la "Cuibul de viespi"nu am sa ma uit fiindca are o ora de difuzare mult prea tarzie.

si plus de asta nu imi place limba care se vb in film:)

gabriela_R
14.01.2010, 23:07:33
seara buna...imi place portugheza...sau braziiliana...uite asa de la telenivele de acum 15 ani am invatata spaniola...:D:D:D

neyse
15.01.2010, 02:53:09
seara buna...imi place portugheza...sau braziiliana...uite asa de la telenivele de acum 15 ani am invatata spaniola...:D:D:D

asa si eu si acum imi e de mare ajutor knd merg la parinti in vacante:-p insa portugheza mi se pare grea si dak nu inteleg ce vorbesc (fara sa citesc scrisul) parca ma enerv:D

oana
15.01.2010, 10:51:46
urmaresc si eu India....in amintirea Clonei:-p

Pysycuta
15.01.2010, 17:12:02
India este difuzata doar de luni pana joi =((

melinda21
15.01.2010, 17:12:39

la fel si eu, portugheza ii un pic mai grea, dar cate ceva si de acolo pricep, imi place foarte mult India, Paradisul blestemat -postul Acasa
Csi New York si Spitalul All Saint- AXN

CONT-INCHIS-042
07.03.2010, 19:55:38
Eu ma uit la telenovele cand nu e alceva la TV.. de obicei ma uit la cele de pe acasa tv.. dar iubi meu e disperat dupa cameleonii... cand incepe, nu am voie nici sa tusesc..:)) nu e nebun dupa telenovele.. dar ca orice om.. s-a uitat la primul episod si l-a prins flama.. acum ne uitam impreuna.. :)

stefania_a
07.03.2010, 19:56:17
Eu ma uit la telenovele cand nu e alceva la TV.. de obicei ma uit la cele de pe acasa tv.. dar iubi meu e disperat dupa cameleonii... cand incepe, nu am voie nici sa tusesc..:)) nu e nebun dupa telenovele.. dar ca orice om.. s-a uitat la primul episod si l-a prins flama.. acum ne uitam impreuna.. :)

mie nu imi place....(:|

melinda21
08.03.2010, 13:58:58
si eu ma uit cateodata la cameleonni, dar mai mult imi place India si Cuibul de vipere

katja_mvp
21.03.2010, 14:30:55
in momentul de fata ma uit doar la india :D

oana
21.03.2010, 21:09:41
in momentul de fata ma uit doar la india :D

si eu:D:D:D:D

katja_mvp
17.04.2010, 12:19:39
si eu:D:D:D:D
ce aiurea ca l-au mutat la 23:30 :(( eu la ora aia is deja in lumea viselor;)) asta e...

alynna89
27.06.2010, 22:22:24
singura telenovela care mi-a placut a fost rubi....

lucia_bk
30.07.2010, 11:59:56
Din ciclul telenovelelor care au fost:
Sclava Isaura
Uraganul
Sarmana Maria

astea noi..m-am uita la Camelionii
Clona a fost bestiala dar a doua difuzare nu am mai avut rabdare
In numele iubirii...din pacate am vazut pe youtub finalu ca eram plecata la ultimul episod
acuma ma uit la Impreuna pt totdeuna...
dar parca nu se ami fac telenovele asa faine

Orhideee23
01.09.2010, 15:35:19
Singura care m-a captivat a fost Rebelde.Serialul asta a avut un mesaj,si chiar am invatat multe lucruri din el.Ceea ce nu prea pot spune despre cele mai multe telenovele difuzate.

deea24gl
07.10.2010, 10:16:14
Am urmarit
-manana es para siempre;(parca asa se scrie)
-Un pic Marina..desi l-am mai vazut
-Iubire si omoare cat apuc..

MireasaEmotionata
16.05.2011, 17:10:31
singura telenovela pe care o urmaresc zilnic este: demon si inger, pe acasa tv de la 23:30. se mai uita cineva la ea? :)

Storm
26.11.2020, 12:07:09
"La Usurpadora", cu Gabriela Spanic. (o am în PC)