PDA

Versiunea completa : Furatul miresei in Arges

diavolita
28.06.2007, 20:55:51
sa ne lasam furate sau nu...???

ps cunosc pe cineva care s-a insurat si a spus sotiei daca te lasi furata eu nu te mai iau ...si bineinteles ca au furat-o si el a plecat de la nunta

Andreea_arad
28.06.2007, 21:23:01
Pai pe mine cu siguranta ca o sa ma fure, asta nu se discuta. Si mirele meu nu are nimic impotriva :) Dar stiu si eu nunti care s-au „spart” cand s-a furat mireasa. Oricum parerea mea e ca trebuie discutata problema inainte de nunta, pentru a nu avea probleme mai apoi.

georgya
28.06.2007, 21:29:20
la o nunta la acre am fost eu..........mireasa a fost nevoita sa vina inapoi singura dupa ce a fost furata.........mirele nu a avut de gand;))

kiss_tyna
28.06.2007, 21:35:16
Fetelor,mergem sa o furam pe Georgya la 12 noaptea?;)) Ce tun ar fi.....sa dea anuntul:''mireasa a fost furata de fetele de pe forumul ''miresici''=))

georgya
28.06.2007, 21:39:23
Fetelor,mergem sa o furam pe Georgya la 12 noaptea?;)) Ce tun ar fi.....sa dea anuntul:''mireasa a fost furata de fetele de pe forumul ''miresici''=))
o sa fac schimb cu mireasa din salonul galben...eu am in albastru........asa am pus la cale;-)

diavolita
28.06.2007, 21:44:09
o sa fac schimb cu mireasa din salonul galben...eu am in albastru........asa am pus la cale;-)
ce te faci daca cealata mireasa nu vrea sa mai plece de la salonul albastru;))

georgya
28.06.2007, 21:48:23
ce te faci daca cealata mireasa nu vrea sa mai plece de la salonul albastru;))
ar fi ceva=))

ayana2010
29.06.2007, 01:56:23
eu nu vreau sa ma fure... cine stie ce sa pierd eu de la nunta mea... si sa ma treze/:) sc dusa cine stie pe unde.....:-s

arinutza
02.07.2007, 10:50:19
Daca aranjati totul dinainte si le spui sa te duca undeva foarte aproape de restaurant, este ok si va fi chiar frumos... dar trebuie aranjat cu cei care te fura si cu nasul si mirele ca sa nu existe discutii apoi.Noi asa am facut la nunta de sambata unde am fost nasi si a fost super ok.

ayana2010
09.10.2007, 23:47:39
nu-mi vine nicio locatie in minte cand ma gandesc la asta.... voi unde ati fost duse si cum a fost?

IRA1
10.10.2007, 13:54:06
pe mine m-au fura exact cand dansam cu nasul, si gabi dansa cu mama lui (parca:D ) .M-au furat cei mai buni prieteni ai mei si ne-am dus in Conti a fost super, nu am vrut in discoteca.

ayana2010
10.10.2007, 14:07:51
daca ati putea sa puneti si niste poze de atunci nu ar fi tocmai rau\:D/

IRA1
11.10.2007, 10:45:26
Siu, asa ar fi frumos dar nu stiu , am incercat pe picasaweb si nu a mers si am mai incercat si pe alte site-uri, dar degeaba nu am nici o poza nici imi pare rau:( .

ayana2010
11.10.2007, 13:15:15
Siu, asa ar fi frumos dar nu stiu , am incercat pe picasaweb si nu a mers si am mai incercat si pe alte site-uri, dar degeaba nu am nici o poza nici imi pare rau:( .
poti sa pui pe site 5 poze, le atasezi la mesaj

AdrianaLory
15.10.2007, 08:59:11
Eu am fost dusa in Duet,eu voiam altundeva, dar atunci nu mi-a venit nimic in cap si datorita faptului ca m-au furat prietenii a-lui meu, acolo s-au gandit ei sa ma duca.A fost dragut.

adar
15.10.2007, 09:01:30
:-s eu m-am enervat cumplit cand m-au furat...ca dansam pe muzica mea preferata ;)) ...si mi s-a parut ca m-au tinut si prea mult furata....De dus m-au dus intr-un bar...unde am reusit sa stau jos putin...ceea ce nu facusem pana atunci in ziua aia :">

lorellay
16.10.2007, 14:07:18
Sa va spun cum a fost la mine....
M-au furat doua prietene de-ale mele....si am urcat la Cornu sus in Hotel...am stat pe hol sa ne gandim incotro ne ducem....cand..surpriza..apare nasa!:-& "te-am gasit...te-am prins"....am reusit sa trec de ea....dar a scapat de fete si m-a alergat prin toata curtea de la Cornu Vanatorului de iesise lumea de la alte nunti si se prapadeau de ras....Si m-a prins si m-a dus in sala...si pentru asta a trebuit sa faca un mic streaptease prietenii fetelor ce m-au furat...tare ne-am distrat ca nimeni nu se astepta.....

rocsi6666
17.10.2007, 13:20:40
eu am fost in oldies cand am fost furata....da' am reusit sa "scap" de furaciosi....si am tras o plimbare pe centru cu donsoara de onoare, am evadat un pic, ce sa zic....dupa care am luat taxiul si ne-am intors la local...
nasii nostrii au fost furati amandoi, ea a ajuns in Dark, iar el in Tanta,..baruri de rockeri...unde s-a dansat pe mese cu mireasa, respectiv mirele, s-a baut din pantofii miresei, a fost f. fain...

ayana2010
17.10.2007, 15:28:56
eu am fost in oldies cand am fost furata....da' am reusit sa "scap" de furaciosi....si am tras o plimbare pe centru cu donsoara de onoare, am evadat un pic, ce sa zic....dupa care am luat taxiul si ne-am intors la local...
nasii nostrii au fost furati amandoi, ea a ajuns in Dark, iar el in Tanta,..baruri de rockeri...unde s-a dansat pe mese cu mireasa, respectiv mirele, s-a baut din pantofii miresei, a fost f. fain...
hehe...super tare!

Dianutza
18.10.2007, 11:26:18
Pe mine m-au furat verii sotului si am fost in Duet...era cam 10:30 ceasul...a fost frumos...am dansat tot timpul pe melodii de club pt ca era prea devreme pt lautar. Nu am avut locuri...toate mesele erau rezervate, si am stat cam o ora, am baut vin...a fost frumos...oricum era intuneric de nu vedeam nimic...nici nu stiu cum arata acest bar...importanta a fost atmosfera creata de cei care m-au furat...am fost cam 15 persoane...faza a fost tare cu rascumpararea...au cerut Alexandrion 2 sticle si una de vin...sotul meu istet le-a dat 2 sticle din acelea foarte mici de Alexandrion si o sticla mica e vin Sangria...A fost frumos cand ne-am intors la restaurant si Bogdan s-a dus la lautari, a luat microfonul si a spus ca vrea sa dea raspumpararea si le-a aratat sticlutele mici...nu se asteptau la asta, dar vina lor ca nu au specificat gramajul....

In timp ce eu eram furata, un var de-al meu s-a deghizat in tigan si altul s-a imbracat cu uniforma de politie (este politist) si s-au dus la mama si la nas...a fost super gluma lor... ei au negociat rascumpararea...

anesya
11.06.2008, 06:06:37
La toate nuntile la care am fost mireasa a stat prea mult "furata". Mie nu-mi place ideea asta...as vrea sa ma duca undeva aproape...M-am gandit sa mergem in centru la "fantana lu' Pendiuc" :)) , facem cateva poze...si ma duc inapoi la restaurant....voi ce ziceti?

lexi_ada
11.06.2008, 08:04:05
La toate nuntile la care am fost mireasa a stat prea mult "furata". Mie nu-mi place ideea asta...as vrea sa ma duca undeva aproape...M-am gandit sa mergem in centru la "fantana lu' Pendiuc" :)) , facem cateva poze...si ma duc inapoi la restaurant....voi ce ziceti?
buna asa, si sincer m-am gandit si eu la asta dar la mine este langa restauranr si toata lumea vede unde sunt :-p

kiss_tyna
11.06.2008, 15:20:17
La ideea acesta m-am gandit si eu dar faza nasoala e ca fantana functioneaza de la 20:30 pana la maxim 22:30.....si e cam devreme ora pt furat.Poate nu stiu eu bine programul dar mi se pare ca asa era.:-<

ayana2010
11.06.2008, 15:48:30
buna asa, si sincer m-am gandit si eu la asta dar la mine este langa restauranr si toata lumea vede unde sunt :-p
chiar ca :)) o sa ajunga fantana ca arcul d triumf... toate miresele acolo. ar fi interesant sa fie un program prelungit sambata si duminica

anesya
11.06.2008, 18:23:52
chiar ca :)) o sa ajunga fantana ca arcul d triumf... toate miresele acolo. ar fi interesant sa fie un program prelungit sambata si duminica
Daaa....stiti cum fac? dimineata la cununia civila il rog pe primar sa lase fantana mai mult...sau sa inceapa programul mai tarziu...ca oricu m e ziua mare si nu se intuneca asa devreme...:)) , Cine stie..poate tine figura...

anesya
11.06.2008, 18:25:11
hehe...pai cred ca nici macar nu-i trece prin cap ca esti acolo...

Rocsaine
19.10.2008, 12:41:25

Nici eu nu agreez ideea cu statul prea mult dupa ce se fura mireasa. Pe mine m-au furat chiar de sub ochii mirelui =)), au fost vreo 3 echipe de hoti care ravneau sa ma fure :D. Si m-au dus cu vreo 3 masini intr-un bar, am baut cu noduri o apa minerala cu lamaie, caci abia asteptam sa plec, sa ma intorc la miresoiul meu o:-) Muream de curiozitate ce se intampla in lipsa mea si mai ales cum a fost anuntul ca s-a furat mireasa :"> Pentru ca am fost la o nunta unde, cand s-a dat anuntul ca s-a furat mireasa, nimeni nu s-a sinkisit de nimic, ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat. Si chestia asta mi s-a parut aiurea, mai ales ca furatul miresei e unul din momentele cheie si nostime ale unei nunti.

RamonaS
19.10.2008, 16:54:52
Nici eu nu agreez ideea cu statul prea mult dupa ce se fura mireasa. Pe mine m-au furat chiar de sub ochii mirelui =)), au fost vreo 3 echipe de hoti care ravneau sa ma fure :D. Si m-au dus cu vreo 3 masini intr-un bar, am baut cu noduri o apa minerala cu lamaie, caci abia asteptam sa plec, sa ma intorc la miresoiul meu o:-) Muream de curiozitate ce se intampla in lipsa mea si mai ales cum a fost anuntul ca s-a furat mireasa :"> Pentru ca am fost la o nunta unde, cand s-a dat anuntul ca s-a furat mireasa, nimeni nu s-a sinkisit de nimic, ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat. Si chestia asta mi s-a parut aiurea, mai ales ca furatul miresei e unul din momentele cheie si nostime ale unei nunti.
Si ce au cerut sa te aduca inapoi?

Rocsaine
19.10.2008, 17:07:11
Si ce au cerut sa te aduca inapoi?

De la nas, au cerut 3 pungi de pufuleti, 2 gume turbo, un bax de vin si, ca nici mirele sa nu scape basma curata, i-au cerut 3 minute de bancuri, one-man-show =)) Imagineaza-ti cu cata nerabdare am asteptat sa recuperam filmul de la nunta, ca sa vad cum a facut miresoiul meu fata :))>:)=))

anesya
20.10.2008, 18:18:57
Eu am fost furata si am fost dusa in ZION, a fost superb...

Rocsaine
20.10.2008, 21:24:55
Eu am fost furata si am fost dusa in ZION, a fost superb...

Si cum te-au scos de acolo? Mai bine zis, pe ce? ;)) Care a fost recompensa?

anesya
21.10.2008, 10:36:36
Pai pretul a fost o declaratie de dragoste a mirelui pt mine, sa cante "Zarzarea zarzarea zarzarica zarzarea" si 2 sticle de J&B.
Acum hai sa-ti spun declaratia ca pe mine m-a dat pe spate....mi-au dat si lacrimile.
"Flori,
daca iubesti frumusetea, nu ma iubi pt ca nu sunt cel mai frumos baiat din lume.
Daca iubesti bogatia, nu ma iubi pt ca nu sunt cel mai bogat baiat din lume.
Daca iubesti iubirea, iubeste-ma pt ca numai eu ti-o pot oferi! Te iubesc!!!"

A fost un moment pe care nu am sa-l uit vreodata...

Rocsaine
21.10.2008, 22:20:30
Pai pretul a fost o declaratie de dragoste a mirelui pt mine, sa cante "Zarzarea zarzarea zarzarica zarzarea" si 2 sticle de J&B.
Acum hai sa-ti spun declaratia ca pe mine m-a dat pe spate....mi-au dat si lacrimile.
"Flori,
daca iubesti frumusetea, nu ma iubi pt ca nu sunt cel mai frumos baiat din lume.
Daca iubesti iubirea, iubeste-ma pt ca numai eu ti-o pot oferi! Te iubesc!!!"

A fost un moment pe care nu am sa-l uit vreodata...

Foarte sweet si cred ca foarte emotionant pt tine \:D/ E bine ca a avut spirit de moment si ca a gandit cu dragoste ;;)

aida_dolce
01.03.2009, 13:31:09
Daca iubesti iubirea, iubeste-ma pt ca numai eu ti-o pot oferi! Te iubesc!!!

e superba declaratia.ginerica al meu e cam..neinspirat;))
in legatura cu furatul miresei,cred k face parte din nunta si nu tre' s regerti timpul acela scurs in afara nunti..sunt singurele momente de care ne mai putem bucura cu prietenii,hotii de miresici<:-P

noha
22.07.2009, 00:56:53
Si de unde a luat nasu guma turbo si pufuleti la 12 noaptea? eu ma gandesc cu groaza la ce vor cere rapitorii...

simonaiacom
23.07.2009, 01:08:31
Furatul este un obicei ce nu trebuie ratat, dar nici prelungit,risti sa strici atmosfera la nunta si nu cred ca merita

mimipopa74
28.09.2009, 09:08:37
de cand am auzit de incidentul de la mioveni cu mireasa furata am cam prin frica.insa eu am aranjat de acum cine sa ma fure si unde mergem :P

lky
04.10.2009, 21:47:02
Pe mine cu siguranta ca o sa ma fure, asta nu se discuta.

Larisa1982
07.01.2010, 01:55:34
pe mine m-au dus la peco=))

angelface
04.02.2010, 15:29:27
cu siguranta ca ma voi lasa furata, asa cum si mirele va fi furat.asta e un obicei foarte dragut si costisitor pentru nasi :) asa ca nu trebuie ratat :))

gabi_gabitza
18.03.2010, 14:59:01
hmmmm....ma las furata da nu stiu unde o sa ma duc....daca era bar de streaptease masculin in oras as fi dat o raita....ca pe el daca il fura sigur il duc la streaptease...asa ca o sa fim chit....:P

c_mihaela1990
18.06.2013, 13:09:27
Buna fetelor
Foarte frumoasa ideea cu pufuletii si guma turbo:)