PDA

Versiunea completa : Dansatori, cursuri de dans in Arges

mihaelanastase_79
11.10.2007, 01:08:45
Buna fetelor!
Eu vreau sa deschid nunta mea cu ....vals
Dar as vrea o coreografie special pregatita
Nu stie cineva profesori de dans pt asa ceva?...

Rocsaine
29.10.2007, 19:16:53
Buna, Mihaela!
Am vazut mesajul pe care l-ai postat si la care, din pacate, nu ai avut niciun raspuns. Acest subiect ma intereseaza si pe mine, mai ales ca eu am facut niste cursuri de dans si as vrea sa reiau lectiile.
Tu cum te-ai descurcat? Ai ceva noutati despre astfel de cursuri?

Andreea_arad
29.10.2007, 19:26:21
Si noi tot cu vlas am deschis nunta. Nu am luat nic un fel de cursuri, dar amandoi am mai facut tot felul de dansuri inainte.. in copilarie. Ne-am descurcat de minune. Am facut pe loc o coregrafie dupa cum ne-a spus inimioara si a iesit o minunatie :)

MeMyself
30.10.2007, 09:58:29
Si noi am facut cursuri de vals si chiar au dat roade ca toti ne-au felicitat pentru dans. Chiar ne-am bucurat ca am luat lectii!

anesya
30.10.2007, 10:14:31
Si noi am facut cursuri de vals si chiar au dat roade ca toti ne-au felicitat pentru dans. Chiar ne-am bucurat ca am luat lectii!
Unde ai luat lectii de dans?>:D<

MeMyself
30.10.2007, 10:30:14
la Casa Studentuli, langa metropol!

anesya
30.10.2007, 10:34:03
Merci...Am vazut la o nunta o coregrafie super...nu au dansat vals...dar a fost prctic o poveste...super super mi-a placut mult..o sa merg acolo sa intreb daca se poate sa ne invete ceva asemanator..

Andra_St
30.10.2007, 12:17:26
Merci...Am vazut la o nunta o coregrafie super...nu au dansat vals...dar a fost prctic o poveste...super super mi-a placut mult..o sa merg acolo sa intreb daca se poate sa ne invete ceva asemanator..

imi dai si mie de stire daca aflii ceva concret?
p.s.: nunta aia a fost cumva la rehoma?

Andra_St
30.10.2007, 12:19:37
la Casa Studentuli, langa metropol!

am si eu nsite intrebari, daca nu te superi, evident.
1. cat te-au costat?
2. cate sedinte si cam cu cat timp inaintea nuntii ati inceput?
3. ai fost acolo si te-ai interesat ce profesori de dans sunt si ti-ai ales sau cum?
multumesc anticipat de raspunsuri.

anesya
30.10.2007, 14:46:03
imi dai si mie de stire daca aflii ceva concret?
p.s.: nunta aia a fost cumva la rehoma?
Da, o sa te anunt...si referitor la nunta..nu a fost la Rehoma..eu am vazut la televizor, la antena1 tablou de nunta....au dansat super....Am ramas impresionata...:O :* :*

mihaelanastase_79
31.10.2007, 20:18:29
Am aflat ca se iau cursuri de dans la Casa Studentului, insa profesorii sunt cam ocupati...:-s
Dar puteti incerca..
Cineva m-a sfatuit sa merg direct acolo si sa vorbesc cu ei.
Intre timp eu m-am casatorit, asa ca..
Multa bafta daca vreti sa incercati!!

laraa
31.10.2007, 20:36:33
mai sunt locuri unde se fac cursuri de dans...cine doreste va pot furniza informatii despre profesori mesaj pe pm va rog, nu vreau sa se creada ca fac reclama..eu am fost f f multumita de ei

dellyya
31.10.2007, 23:09:46
ce parere aveti de dansul din "parfum de femeie" este cel mai tare

Andra_St
01.11.2007, 09:16:53
mai sunt locuri unde se fac cursuri de dans...cine doreste va pot furniza informatii despre profesori mesaj pe pm va rog, nu vreau sa se creada ca fac reclama..eu am fost f f multumita de ei

eu as dorii mai multe informatii, te rog!
nume, date de contact, preturi, program - ce stii tu.
si multumesc frumos anticipat!

alexandradinu
01.11.2007, 15:34:59
si noi vom deschide dansul cu vals... si nu am fost la cursuri.. l-am invatat de pe youtube e foarte simplu , vom dansa Once upon a december;-)

laraa
03.11.2007, 23:41:03
eu as dorii mai multe informatii, te rog!
nume, date de contact, preturi, program - ce stii tu.
si multumesc frumos anticipat!

scuze acum am observat ca toate sunteti din pitesti...probabil m-am uitat aiurea...:"> :"> voiam sa zic in bucuresti...nu in pitesti..scuze again>:D<

Rocsaine
04.11.2007, 00:02:29
Fetelor, o veste buna!
Saptamana trecuta ma uitam pe Zile si Nopti...stiti voi, revista aia gratuita pe care o gasesti peste tot. Era un anunt acolo legat de o scoala de dansuri. Inca nu am gasit timp sa sun sa ma informez, dar cum aflu ceva, va dau de stire. :)>-

myrha
23.11.2007, 10:35:39
Pentru viitoarele miresici care isi doresc sa aiba o deschidere a nuntii super va recomand sa mergeti la cursuri de vals sau orice alt dans credeti ca va place pentru ca merita toti banii si tot efortul!Credeti-ma ca noi am avut un succes incredibil cu valsul nostru, coregrafia i-a inclus si pe nasi, am facut reverente, rasuciri... si am lasat pe toata lumea cu gura casacata...De cate ori ma uit la dvd si vad cum ne aplaudau toti ridicati in picioare mi se furnica pielea.Eu m-am simtit o adevarata printesa pe ringul de dans.Am facut cursurile in Bucuresti, in 4 sedinte am invatat, a fost chiar si distractiv.Succes!

claudia_pinulet
05.01.2008, 11:37:30
Pentru viitoarele miresici care isi doresc sa aiba o deschidere a nuntii super va recomand sa mergeti la cursuri de vals sau orice alt dans credeti ca va place pentru ca merita toti banii si tot efortul!Credeti-ma ca noi am avut un succes incredibil cu valsul nostru, coregrafia i-a inclus si pe nasi, am facut reverente, rasuciri... si am lasat pe toata lumea cu gura casacata...De cate ori ma uit la dvd si vad cum ne aplaudau toti ridicati in picioare mi se furnica pielea.Eu m-am simtit o adevarata printesa pe ringul de dans.Am facut cursurile in Bucuresti, in 4 sedinte am invatat, a fost chiar si distractiv.Succes!
Si eu vreau sa fac cursuri tot in bucuresti..ma poti ajuta cu adresa unei scoli de dans....eu stiu una dar e foarte departe de unde locuiesc eu...mersic

Yumecriss
10.01.2008, 15:32:23
Buna,
in bucuresti sunt o groaza de scoli de dans asa ca poti face ceva mai special. Eu ma gandeam la un tango sau la un dans asiatic. Cred ca are mai mare efect. Am cunoscut o coregrafa foarte draguta care ma poate ajuta. Daca vreti va pot da adresa ei.
Multa bafta!!!

simona_ana
13.01.2008, 12:49:58
Buna fetelor! Am inteles ca ar fi pe Gh. Doja o scoala de dans, unde se face si pilates. Vreau sa va intreb daca are cineva mai multe informatii sau daca merge acolo la dans sau la pilates. Multumesc!

kiss_tyna
13.01.2008, 15:57:25
Buna fetelor! Am inteles ca ar fi pe Gh. Doja o scoala de dans, unde se face si pilates. Vreau sa va intreb daca are cineva mai multe informatii sau daca merge acolo la dans sau la pilates. Multumesc!
Buna!Da,este imediat cum urci pe Gh. Doja.Este sala de dans si aerobic Victoria(parca).Eu sunt in anul 2 la facultate si acolo facem noi sportul.Chiar vazusem acolo intr-o zi niste pliante pe care scria ca se fac cursuri de dans(vals,latino-nu mai stiu exact).Eu zic sa mergi acolo intr-o zi si sa te interesezi.

simona_ana
14.01.2008, 10:02:58
Buna!Da,este imediat cum urci pe Gh. Doja.Este sala de dans si aerobic Victoria(parca).Eu sunt in anul 2 la facultate si acolo facem noi sportul.Chiar vazusem acolo intr-o zi niste pliante pe care scria ca se fac cursuri de dans(vals,latino-nu mai stiu exact).Eu zic sa mergi acolo intr-o zi si sa te interesezi.
Merci mult! Am sa caut nr de telefon de acolo si am sa sun pentru ca vreau neaparat sa ma duc de saptamana asta la sala!!! :)

Lalely
14.01.2008, 12:13:19
Merci mult! Am sa caut nr de telefon de acolo si am sa sun pentru ca vreau neaparat sa ma duc de saptamana asta la sala!!! :)

Daca aflii nr da-ni-l si noua...si eu sunt interesata de cursuri..please
Pupici!

simona_ana
14.01.2008, 13:27:36
Daca aflii nr da-ni-l si noua...si eu sunt interesata de cursuri..please
Pupici!
Buna ! Tocmai am sunat la ei si mi-au spus ca dans (i-am zis ca as vrea pentru nunta) este lunea si mirecurea de la 19:00 si pilates tot luni si mirecuri de la 18:00! Abia astept! Nu stiu daca am voie sa dau numere de tel pe forum, asa ca iti trimit un PM :)

kiss_tyna
20.01.2008, 21:09:49
Nu ai pt ce! Ma bucur ca te-am putut ajuta cu o informatie!:D

palmers
20.01.2008, 21:32:22
Noi am facut cinci lectii particulare cu un baiat super de treaba. Lectia dura in jur de o ora jumatate(asta pentru ca nu mai puteam noi ca el n-avea nici o problema sa stam chiar mai mult) si era f.distractiv, dar cam obositor. Va poate invata ce dans doriti voi (noi am facut vals) si va invata pasul de baza si cateva figuri "artistice" pe care le puteti insera in dansul vostru. Din pacate, noi n-am mai facut dansul asa cum il repetasem ca ma impiedicam de rochie care era prea lunga. Asta am inteles ca este o problema destul de frecventa, intrucat repetitiile le-am facut in blugi sau pantaloni sport (asa ca mare atentie). Binenteles mai sunt si emotiile de rigoare care te mai incurca putin, dar multi vad...putini cunosc, asa ca toata lumea ne-a felicitat si a zis c-a fost superb. (in afara de instructor care credea ca n-a primit el tot filmuletul cu dansul...de n-a vazut toate figurile invatate:"> ) Daca va intereseaza va pot da numarul lui pe privat (el vine acasa la voi sau tine si niste cursuri cu mai multe perechi). Mult succes la dantuiala

palmers
20.01.2008, 21:35:38
:O m-am trezit si eu!! de-abea dupa ce am postat am vazut ca e vorba de Pitesti...nu cred ca veniti pana in Bucuresti pentru o ora de dans=)) Sorry

flori_2002ro
29.01.2008, 14:35:00
Faceti cursuri de dans? Unde ? CA ma intereseaza si pe mine...

Lalely
29.01.2008, 14:41:57
Faceti cursuri de dans? Unde ? CA ma intereseaza si pe mine...

Am inteles ca pe Gh Doja..este o scoala unde se fac!!
Victoria

flori_2002ro
29.01.2008, 14:44:21
Aha stiu unde e...Ai si mai multe detalii?Un numar de telefon ceva?

simona_ana
29.01.2008, 15:30:36
Aha stiu unde e...Ai si mai multe detalii?Un numar de telefon ceva?
Telefon Academia de dans: 0248/212099 sau 0248/210671
Am inteles ca e 10 ron sedinta

flori_2002ro
29.01.2008, 15:39:22
Mersi mult pentru numerele de telefon.:* :*

simona_ana
29.01.2008, 15:42:45
Mersi mult pentru numerele de telefon.:* :*
Nu ai pt ce! Cand mai aflu informatii noi, le scriu aici! oricum, am inteles ca e o scoala f buna de dans! :* Ca noi suntem 2 cizmulite stangi in materie de dans, iar eu vreau neaparat sa invatam valsul acela de inceput!!!

flori_2002ro
29.01.2008, 15:48:24
Noi vruiam sa il facem singuri...coregrafia deja am facut-o..dar parca tot mai bine si mai frumos ar iesi daca am lua cateva lectii....

flori_2002ro
26.03.2008, 16:54:42
Simona ai inceput sa iei lectii de dans?
Ca nu stiu cu cat timp inaine trebuie sa ne ducem??

simona_ana
26.03.2008, 18:46:39
Simona ai inceput sa iei lectii de dans?
Ca nu stiu cu cat timp inaine trebuie sa ne ducem??
Am inceput.... dar din nefericire mai mereu intervine cate ceva si ajungem foarte rar. Cred ca cel mai bine e sa te duci cam cu 1/2 de an inainte... depinde cum sunteti si voi si car de des va mobilizati. La mine, in ritmul in care ajungem, nu cred ca o sa apucam sa invatam mare lucru :((

flori_2002ro
26.03.2008, 18:51:18
Deci crezi ca ar bine sa ne ducem de acum?

lexi_ada
27.03.2008, 07:50:50
am discutat si eu cu un instructor de dans , si mi-a spus ca nu conteaza cu cat timp inainte incepi pregatirea dansului, dar este obligatoriu sa fie cam 10 sedinte pe acel dans ( pana la a6a seinta se invata , iar apoi pana la a 10 a se perfectioneaza ) . acum daca facem un calcul ( de 2 ori / saptamana) in o luna si jumatate ar fi gata .
depinde foarte mult acum si de profesor, de coregrafia care o face si de timpul vostru !!

loredenta
29.03.2008, 18:02:03
buna fetelor...eu sunt din pitesti dar locuiesc de 5 ani in constanta si am nunnta in iulie aici cursurile de dans sunt fff scumpe cel mai ieftin este 20 de euro pe sedinta problema nu ar fi asta ci ca nu avem timp sa mergem pt ca nu se fac decat luni si miercuri si as fi vrut sa va intreb daca acolo se fac si sambata sau duminica....daca s-ar face as veni pana acolo ca sa le fac... va puteti interesa va rog

simona_ana
29.03.2008, 18:36:56
buna fetelor...eu sunt din pitesti dar locuiesc de 5 ani in constanta si am nunnta in iulie aici cursurile de dans sunt fff scumpe cel mai ieftin este 20 de euro pe sedinta problema nu ar fi asta ci ca nu avem timp sa mergem pt ca nu se fac decat luni si miercuri si as fi vrut sa va intreb daca acolo se fac si sambata sau duminica....daca s-ar face as veni pana acolo ca sa le fac... va puteti interesa va rog
Si aici tot luni si mirecuri sunt, insa se pot face sedinte in particular - cred ca in zilele in care vrei si doar cu voi 2. Am inteles ca un asemenea tip de sedinta costa 50 RON.

lexi_ada
09.05.2008, 09:24:04
Si aici tot luni si mirecuri sunt, insa se pot face sedinte in particular - cred ca in zilele in care vrei si doar cu voi 2. Am inteles ca un asemenea tip de sedinta costa 50 RON.
Aseara am incercat cu al meu sa dansam un vals prin casa , rezultat " tragic" :-w , am zis ca suntem noi prea obositi de la munca, dar nu , nu merge. Azi m-am hotarat sa ma duc la o sala unde se fac cursuri de dans " la foc automat ", vreau ceva nu prea pompos, dar nici foarte simplu, ceva elegant , ce sa lase umpic invitatii masca .
Sa imi tine-ti pumnii sa mai aibe loc aia la sala si pentru noi .

cristoiash
09.05.2008, 10:05:47
Aseara am incercat cu al meu sa dansam un vals prin casa , rezultat " tragic" :-w , am zis ca suntem noi prea obositi de la munca, dar nu , nu merge. Azi m-am hotarat sa ma duc la o sala unde se fac cursuri de dans " la foc automat ", vreau ceva nu prea pompos, dar nici foarte simplu, ceva elegant , ce sa lase umpic invitatii masca .
Sa imi tine-ti pumnii sa mai aibe loc aia la sala si pentru noi .

Un sfat sincer apropos de valsuri cu coregrafie speciala. Parerea mea e ca daca nu sunteti cu totul stapini pe pasii de baza, orice alte figuri vor aparea stingace. Am vazut asta de zeci de ori in dansuri pregatite doar pentru nunti. Eu zic sa invatati pasii de baza. Valsul oricum nu e foarte complicat si arata elegant oricum. Iar pasii gen promenade se invata la clasa bronz, deci sunt ceva nivele pina atunci.

Noi facem cursuri de dans asta in conditiile in care al meu e campion iar eu ne-campioana dar cu experienta oricum. Si tot ne-a luat citeva ore pina sa ne invatam sa ne coordonam. Cel mai frumos este cind dansul e natural, spontan, cind se poate intimpla orice accident in dans si nu incurca nimic pentru ca nu exista nici-un fel de asteptari unde trebuie sa ajungem si ce pas urmeaza. Eu doar dansez in ce directie vrea el si el decide ce pas vrea cind vrea el.

Deci concluzia mea, ca m-am cam intins: mai bine niste pasi simpli dar executati cu siguranta si eleganta, decit ceva pregatit dar inegal cu experienta.

lexi_ada
09.05.2008, 10:23:47
Un sfat sincer apropos de valsuri cu coregrafie speciala. Parerea mea e ca daca nu sunteti cu totul stapini pe pasii de baza, orice alte figuri vor aparea stingace. Am vazut asta de zeci de ori in dansuri pregatite doar pentru nunti. Eu zic sa invatati pasii de baza. Valsul oricum nu e foarte complicat si arata elegant oricum. Iar pasii gen promenade se invata la clasa bronz, deci sunt ceva nivele pina atunci.

Noi facem cursuri de dans asta in conditiile in care al meu e campion iar eu ne-campioana dar cu experienta oricum. Si tot ne-a luat citeva ore pina sa ne invatam sa ne coordonam. Cel mai frumos este cind dansul e natural, spontan, cind se poate intimpla orice accident in dans si nu incurca nimic pentru ca nu exista nici-un fel de asteptari unde trebuie sa ajungem si ce pas urmeaza. Eu doar dansez in ce directie vrea el si el decide ce pas vrea cind vrea el.

Deci concluzia mea, ca m-am cam intins: mai bine niste pasi simpli dar executati cu siguranta si eleganta, decit ceva pregatit dar inegal cu experienta.
pai exact asta vrem, ceva simplu si dragut , cu gust si bine facut .

myrha
09.05.2008, 13:38:27

Te contrazic putin.Eu cu sotul meu am fost la 4 sedinte de dans inainte cu 1 saptamana de nunta, in conditiile in care al meu a avut in iunie operatie la metatarsian cu surub si tija, a invatat din nou sa mearga cu acel picior....etc.La sfarsitul lui august am mers la dans cu nasii, am invatat destul de repede pasii de baza apoi proful ne-a facut o coregrafie simpla care i-a inclus si pe nasi.A iesit foarte misto totul, si acum cand revad dansul mi se furnica pielea, chiar daca am fost putin stangaci mai mult din cauza emotiilor, am fost aplaudati si m-am simtit ca o printesa la palatul regal!A meritat tot chinul sotului meu care m-a condus f bine, chiar daca a fost vreo greseala am mentiut pozitia si zambetul, asa cum ne-a zis proful.
Iar cand au intrat si nasii si am facut apoi schimb de parteneri, eu am dansat cu nasul si sotul meu cu nasa...a fost super.Ne aplaudau toti si fluierau...
Chiar daca nu este timp sa devii profesionist in vals, osteneala de a face altceva decat un simplu vals da foarte bine.Imi pare rau ca nu am filmuletul cu valsul sa vi-l arat.

lexi_ada
09.05.2008, 14:22:48
am rezolvat !!!!!!!!! yupiiiiiiiiiiiiiii. sunt super fericita . De duminica incepem, vom avea 5 sedinte , si in total ne costa 350 ron pe amandoi . Daca mai avem nevoie de sedinte au spus ca le putem lua. O sa alegem impreuna cu instructorul melodia si chiar ne face cadou un cd cu piesa. Sedintele au loc doar cu noi 3, noi 2 si instructorul, asta f bine ca al meu este rusinos foc lagat de cava ce nu stie sa faca .

cristoiash
09.05.2008, 14:23:49
Te contrazic putin.Eu cu sotul meu am fost la 4 sedinte de dans inainte cu 1 saptamana de nunta, in conditiile in care al meu a avut in iunie operatie la metatarsian cu surub si tija, a invatat din nou sa mearga cu acel picior....etc.La sfarsitul lui august am mers la dans cu nasii, am invatat destul de repede pasii de baza apoi proful ne-a facut o coregrafie simpla care i-a inclus si pe nasi.A iesit foarte misto totul, si acum cand revad dansul mi se furnica pielea, chiar daca am fost putin stangaci mai mult din cauza emotiilor, am fost aplaudati si m-am simtit ca o printesa la palatul regal!A meritat tot chinul sotului meu care m-a condus f bine, chiar daca a fost vreo greseala am mentiut pozitia si zambetul, asa cum ne-a zis proful.
Iar cand au intrat si nasii si am facut apoi schimb de parteneri, eu am dansat cu nasul si sotul meu cu nasa...a fost super.Ne aplaudau toti si fluierau...
Chiar daca nu este timp sa devii profesionist in vals, osteneala de a face altceva decat un simplu vals da foarte bine.Imi pare rau ca nu am filmuletul cu valsul sa vi-l arat.

Unii oameni invata mai usor, altii mai greu. la unii stingacia e mai mare, la altii mai mica. Eu am dat doar un sfat. Cit priveste impresia artistica ... nu pot sa imi dau cu parerea la dansul vostru. Dar la nunta varului meu pot sa iti spun ca multi au facut crampe de cit s-au tinut sa nu rida. Si am mai vazut citeva dansuri de-astea "muncite" care nu aratau decit stingace si atit.

Dar zau, nu va luati dupa ce spun eu, faceti cum vreti si spor la repetitii. :*

flori_2002ro
09.05.2008, 14:27:50
am rezolvat !!!!!!!!! yupiiiiiiiiiiiiiii. sunt super fericita . De duminica incepem, vom avea 5 sedinte , si in total ne costa 350 ron pe amandoi . Daca mai avem nevoie de sedinte au spus ca le putem lua. O sa alegem impreuna cu instructorul melodia si chiar ne face cadou un cd cu piesa. Sedintele au loc doar cu noi 3, noi 2 si instructorul, asta f bine ca al meu este rusinos foc lagat de cava ce nu stie sa faca .

Felicitari!!!! Spune-mi si mie la ce sala[-o< , ca si eu sunt interesata de chestia asta!!Mersic

lexi_ada
09.05.2008, 14:28:33
Unii oameni invata mai usor, altii mai greu. la unii stingacia e mai mare, la altii mai mica. Eu am dat doar un sfat. Cit priveste impresia artistica ... nu pot sa imi dau cu parerea la dansul vostru. Dar la nunta varului meu pot sa iti spun ca multi au facut crampe de cit s-au tinut sa nu rida. Si am mai vazut citeva dansuri de-astea "muncite" care nu aratau decit stingace si atit.

scumpa , tu probabi vb din puctul de vedere al unui profesionist , noi nu vrem sa facem spectacol sau concurs, nu suntem la campionate , ci vrem sa dansam acel vals ca este frumos si dorim sa deschidem seara cum trebuie . Eu sunt sigura ca toate vom face ce si cat trebuie ca totul sa fie asa cum ne dorim .

new_hope
09.05.2008, 14:29:53

Cat dureaza o sedinta si la cum se numeste scoala de dans ?
Presupun ca este in bucuresti,nu?:*

lexi_ada
09.05.2008, 14:32:59
dap, in Bucuresti este sala . O sedinta dureaza 1 ora . Sala este langa restaurantul Pui de Urs din Regie. Daca vreti sa veniti sa faceti cursuri va pot da site-ul sau nr de telefon ,pe PM . duminica ma duc prima oara si va spun primele impresii .

cristoiash
09.05.2008, 14:36:56
scumpa , tu probabi vb din puctul de vedere al unui profesionist , noi nu vrem sa facem spectacol sau concurs, nu suntem la campionate , ci vrem sa dansam acel vals ca este frumos si dorim sa deschidem seara cum trebuie . Eu sunt sigura ca toate vom face ce si cat trebuie ca totul sa fie asa cum ne dorim .

Nuuuuuuuu... nu vorbesc de profesionalism, ca nici eu nu sunt. Eu spun doar ca daca vedeti ca anumiti pasi nu va ies prea bine, mai bine dati-i naibii si faceti ceva mai simplu care sa nu apara foarte stingaci. Bineinteles ca daca aveti timp sa exersati si iese bine e extraordinar.

Si e minunat ca mai sunt oameni care vor sa invete sa danseze vals in ziua de azi asa ca eu aplaud vointa.

new_hope
09.05.2008, 14:43:07
dap, in Bucuresti este sala . O sedinta dureaza 1 ora . Sala este langa restaurantul Pui de Urs din Regie. Daca vreti sa veniti sa faceti cursuri va pot da site-ul sau nr de telefon ,pe PM . duminica ma duc prima oara si va spun primele impresii .

Multumesc , dar noi deja luam lectii de dans.Deja am facut 3 sedinte , la hobby dance langa universitate.
Te-am intrebat cat iti ia pentru o ora pentru ca noi dam 400 mii pe ora.
Multa bafta!>:D< :*

myrha
09.05.2008, 14:53:06

Nu am vrut sa isi dea cu parerea despre valsul nostru un profesionist ci doar prietenii si rudele noastre care au fost sincer impresionati de dansul nostru.Si daca cineva a ras de noi ca am fost poate uneori stangaci problema lui, numai eu stiu cat de important a fost acel dans pentru mine si sotul meu si ma gandesc mereu cu placere la cele 4 minute in care am plutit de fericire.
Niste prieteni de-ai nostrii au avut ca dans de deschidere melodia din reclama perroni daca o stiti si au dansat cha cha parca.Au fost minunati, nu-mi venea sa cred cat de frumos au dansat, dimineata s-a cerut bis la dansul lor si au mai dansat iar, chiar mai bine decat prima oara, nemaifiind atatea emotii.Dar nu le-a dat nimeni note ca la concurs.
E noaptea voastra dragele mele viitoare miresici, chiar daca o sa gresiti pasii o sa fiti printese si asta o sa va ramana in amintire.

lexi_ada
09.05.2008, 14:53:43
Multumesc , dar noi deja luam lectii de dans.Deja am facut 3 sedinte , la hobby dance langa universitate.
Te-am intrebat cat iti ia pentru o ora pentru ca noi dam 400 mii pe ora.
Multa bafta!>:D< :*
aaaa am crezut ca vrei pretul final...pai daca imparti 350 la 5 sedinte , vine cam 70 ron/ sedinta, multicel, dar sper sa merite. cate sedinte v-au spus ca trebuie sa faceti ?
Bafta si tie !!!;;)

new_hope
09.05.2008, 15:00:40
aaaa am crezut ca vrei pretul final...pai daca imparti 350 la 5 sedinte , vine cam 70 ron/ sedinta, multicel, dar sper sa merite. cate sedinte v-au spus ca trebuie sa faceti ?
Bafta si tie !!!;;)

pai nu ne-a zis cate sa facem
Vedem cat de repede prindem , pana acum am facut 1 sedinta pe saptamana si , cu 2 sapt inainte de nunta cred ca vom face doua.Noua tipa cu care facem ne-a zis sa exersam acasa ca dc nu ea ne cheama la mai multe sedinte.Ideea e ca trebuie sa repeti acasa ca sa inveti.
Noi in primele 2 sedinte am invatat pasii de baza de abia saptaman asta am inceput coregrafia.
>:D<

myrha
09.05.2008, 15:03:40
Bafta si tie !!!;;)

Sa-ti dau un sfat avand in vedere ca si eu am avut in aceesi sala ca si tine.In timpul dansului roaga un prieten sa sparga balonul jumbo de deasupra ringului.Eu am avut balon umplut cu inimioare de confetti dar am uitat sa dau instructiuni sa-l sparga cineva in timpul dansului si mi-am amintit dimineata ca am ratat momentul.Mi-a parut asa de rau...l-am spart la tort :)) a mers si asa, dar farmecul era atunci, la vals.

lexi_ada
09.05.2008, 16:05:30
Sa-ti dau un sfat avand in vedere ca si eu am avut in aceesi sala ca si tine.In timpul dansului roaga un prieten sa sparga balonul jumbo de deasupra ringului.Eu am avut balon umplut cu inimioare de confetti dar am uitat sa dau instructiuni sa-l sparga cineva in timpul dansului si mi-am amintit dimineata ca am ratat momentul.Mi-a parut asa de rau...l-am spart la tort :)) a mers si asa, dar farmecul era atunci, la vals.
exact la vals vreu sa il sparg , ca la tort imi este frica sa nu pice confetii pe el . Dar cu ce l-ai spart ? Presupun ca ai avut balonul deasupra ringului in golul acela ..

lexi_ada
12.05.2008, 11:46:29
Buna fetelor,
ieri am fost la dans ...sunt foarte placut impresionata , am invatat multe, pasi, piruete, miscari...o groaza de lucruri. sincer faceam o mare gresala daca nu ma duceam . Ne-a demonstrat ieri instructorul cat de frumos se poate dansa valsul!! Ne-am luat decat 5 sedinte, dar a zis sa vedem cum merge treaba . A ramas sa ne alegem melodia pe care vrem coregrafie.
Va pup si mai revin cu impresii. <:-P

myrha
12.05.2008, 13:46:42
exact la vals vreu sa il sparg , ca la tort imi este frica sa nu pice confetii pe el . Dar cu ce l-ai spart ? Presupun ca ai avut balonul deasupra ringului in golul acela ..

Trebuia sa rog pe cineva printr-o teava sa sufle un cornet cu ac, dar ti-am zis ca am uitat.Da, exact in mijlocul ringului a fost agatat.

simona_ana
12.05.2008, 18:04:13
Buna fetelor,
ieri am fost la dans ...sunt foarte placut impresionata , am invatat multe, pasi, piruete, miscari...o groaza de lucruri. sincer faceam o mare gresala daca nu ma duceam . Ne-a demonstrat ieri instructorul cat de frumos se poate dansa valsul!! Ne-am luat decat 5 sedinte, dar a zis sa vedem cum merge treaba . A ramas sa ne alegem melodia pe care vrem coregrafie.
Va pup si mai revin cu impresii. <:-P
Felcitari! ma bucur mult pentru voi! Ce bine ca v-ati mobilizat si ati inceput lectiile! Sa te uiti pe forum la topicul despre valsuri, si vei gasi o gramada de idei interesante pentru melodie. Am sa iti scriu si eu melodiile noastre preferate, si diseara, dupa ce vorbim cu instructorul, voi mai scrie cateva:
- Secret Garden - Nocturne
- Anastasia - Once upon in December
- Josh Groban - Un giorno per noi

lexi_ada
07.06.2008, 09:31:47
Mai aveam doua ore de dans, si aseara hai sa le facem, sa scapam de stres . am facut o ora dupa care , al meu nu a mai putut ( rupt de oboseala si nu se putea concentra ) ,drept urmare , mai facem maine o ora , si l-am rugat pe instructor ca in ultima saptamana pana in nunta sa mearga cu noi la Pitesti sa repetam dansul pe rig , la restaurant , eram sigura ca nu accepta, dar surpriza, a zis ca chiar nu ne ia nici un ban in plus si ca vine cu ce mai mare placere .

Andra_St
18.06.2008, 10:21:14
Mai aveam doua ore de dans, si aseara hai sa le facem, sa scapam de stres . am facut o ora dupa care , al meu nu a mai putut ( rupt de oboseala si nu se putea concentra ) ,drept urmare , mai facem maine o ora , si l-am rugat pe instructor ca in ultima saptamana pana in nunta sa mearga cu noi la Pitesti sa repetam dansul pe rig , la restaurant , eram sigura ca nu accepta, dar surpriza, a zis ca chiar nu ne ia nici un ban in plus si ca vine cu ce mai mare placere .

spune-mi si mie unde ai facut lectiile si cat te-a costat, te rog.

angelatz
18.06.2008, 14:25:21
spune-mi si mie unde ai facut lectiile si cat te-a costat, te rog.
Din cate stiu eu lexi le-a facut la bucuresti, dar exista si in piteti mai multe posibilitati. Adik stiu ca se fac cursuri de dans si in pit.
Eu am facut anul trecut niste curwsuri de dans si il intrebasem pe instrictor daca face si pentru miri, dar nu am putut sa-l urnesc pe al meu sot. Si pana la urma mi-a fost si mie lene.;))

ionpetrescu
22.08.2008, 09:37:53
Nu as fi vrut sa creiez un topic nou ....dar fiind membru nou nu pot sa trimit mesaje private. Am dat de acest site cautand o scoala din Pitesti unde se fac cursuri de dans pentru nunta. Daca stie cineva, mai ales ca am vazut cativa membri din pitesti care povesteau ca au luat cursuri de dans, va rog sa ma ajutati.
Merci!

flori_2002ro
22.08.2008, 10:48:35
Buna!
Noi am luat cursuri de dans, marti a fost ultima sedinta.
Noi am fost la Victoria, pe Gheorghe Doja.
Sau se mai fac cursuri la CS.

raflioro
12.09.2008, 12:24:21
Nu as fi vrut sa creiez un topic nou ....dar fiind membru nou nu pot sa trimit mesaje private. Am dat de acest site cautand o scoala din Pitesti unde se fac cursuri de dans pentru nunta. Daca stie cineva, mai ales ca am vazut cativa membri din pitesti care povesteau ca au luat cursuri de dans, va rog sa ma ajutati.
Merci!

Bunaaa.. si eu sunt noua pe aici..imi spui te rog cum ai rezolvat cu dansul? Cat dureaza ..cat costa..daca au si alte idei in afara de valsuri..

Merci frumos!
ANA

simona_ana
12.09.2008, 20:18:19
Bunaaa.. si eu sunt noua pe aici..imi spui te rog cum ai rezolvat cu dansul? Cat dureaza ..cat costa..daca au si alte idei in afara de valsuri..

Merci frumos!
ANA
Incearca la Academia de dans, insa grabeste-te ca mai ai putin pana la nunta!

ionpetrescu
22.09.2008, 13:58:38

Merci frumos!
ANA

am fost la casa studentului...70lei/sedinta
a iesit ceva frumos...in 3 sedinte inveti..restul tine de voi sa exersati

RamonaS
22.09.2008, 14:00:53
am fost la casa studentului...70lei/sedinta
a iesit ceva frumos...in 3 sedinte inveti.retul tine de voi sa exersati
Si ce melodie v-ati ales pentru inceput?
Off topic: La ce restaurant aveti nunta?

ionpetrescu
22.09.2008, 14:19:44
Si ce melodie v-ati ales pentru inceput?
Off topic: La ce restaurant aveti nunta?
un vals...nu vienez ca ala e mai rapid...nu stiu cum se numeste..am cautat pe net..si din vreo 10-12 l-am ales ..
nunta a fost pe 13 la Carmen

Miky_J
01.11.2008, 09:51:49
Buna fetelor , Mi-as dorii sa gasesc aici in Pitesti un coregraf sau coregrafa care cunoaste tainele dansului oriental , vreau sa ii fac sotului meu si invitatilor o surpriza , dansul din buric il stapanesc foarte bine dar nu prea ma pricep la coregrafie...Ceva de genul cand se fura mireasa .. fratele meu sa vina imbracat in costum specific lor .. cu sora mea dansand pe o melodie arabeasca sau turceasca .. iar la jumatatea melodiei sau ceva de genul sa intru si eu ... dansand tot in costumatia specifica lor mascata binenteles la fata .. iar la sfarsitul dansului fratele si sora sa ceara rescumpararea , si eu sa-mi scot "masca" ..nu stiu ceva putin diferit .. V-as ruga daca puteti sa ma ajutati ..Multumesc anticipat

siana
01.11.2008, 10:42:30
Buna fetelor , Mi-as dorii sa gasesc aici in Pitesti un coregraf sau coregrafa care cunoaste tainele dansului oriental , vreau sa ii fac sotului meu si invitatilor o surpriza , dansul din buric il stapanesc foarte bine dar nu prea ma pricep la coregrafie...Ceva de genul cand se fura mireasa .. fratele meu sa vina imbracat in costum specific lor .. cu sora mea dansand pe o melodie arabeasca sau turceasca .. iar la jumatatea melodiei sau ceva de genul sa intru si eu ... dansand tot in costumatia specifica lor mascata binenteles la fata .. iar la sfarsitul dansului fratele si sora sa ceara rescumpararea , si eu sa-mi scot "masca" ..nu stiu ceva putin diferit .. V-as ruga daca puteti sa ma ajutati ..Multumesc anticipat
dansatori orientali buni in romania nu cred ca ai sa gasesti:D
daca tot spui ca stii sa dansezi bine..cauta pe odc, youtube..sunt o groaza de lectii, dansuri, coregrafii super, super misto
sunt o serie de filmulete cu 2 gemene care arata dansul pas cu pas...
ai mai mari sanse de reusita asa, parerea mea:)

Diana_Z
16.11.2008, 21:37:40
Buna!
Noi am luat cursuri de dans, marti a fost ultima sedinta.
Noi am fost la Victoria, pe Gheorghe Doja.
Sau se mai fac cursuri la CS.
Cum s-au desfasurat cursurile? Doar voi doi? Ca mi-ar conveni mai mult asa, poate ceilalti sunt ma avansati, poate vreau sa repet de mai multe ori o figura care nu-mi iese...

valivlad
23.01.2009, 21:32:28
dansatori orientali buni in romania nu cred ca ai sa gasesti:D
daca tot spui ca stii sa dansezi bine..cauta pe odc, youtube..sunt o groaza de lectii, dansuri, coregrafii super, super misto
sunt o serie de filmulete cu 2 gemene care arata dansul pas cu pas...
ai mai mari sanse de reusita asa, parerea mea:)
sal..as vrea sa stiu dc exista in pitesti dansatoare orientale care pot face un program de cateva minute la o nunta...si cat ar fii pretul?

mireasa2000
10.03.2009, 12:39:43
Ce parere aveti despre dansuri la nunti ? Pe mine m-ar batea gandul pentru un moment de dansuri populare dar nu sunt 100% convinsa. Voi ce ziceti? Ati mai fost la vreo nunta cu astfel de dansatori?

aida_dolce
12.03.2009, 18:27:18
Ce parere aveti despre dansuri la nunti ? Pe mine m-ar batea gandul pentru un moment de dansuri populare dar nu sunt 100% convinsa. Voi ce ziceti? Ati mai fost la vreo nunta cu astfel de dansatori?
dansuri..in functie de buget,totul e permis..insa,mare grija:am fost la o nunta pot sa spun plaqta,kre a avut o formatie cu repertoriu fain,c cuprindea dansuri oreintale,scenete,etc..
aja k,dc nu!?
doar k,mai depinde si d invitati..s l placa si lor..dar o s l plak!
dak vrei parerea mea,raportata la bugetul nuntii mele:[email protected] ..eu nu as lua aja ceva,pt k mai e si kestia aia"lumea iti pune in plic cat are in buzunar":-p

aida_dolce
12.03.2009, 18:39:32
:[email protected] e draguta ideea ta cu nunta,dar..dak e sa ne legam de superstitii..nuj dak e kiar ok..e cva d genul"mireasa nu tre s kiuie la nunta ei"..
si mai e o kestie..
dak tot iti place dansul oriental..ia i domne o dansatoare..
k e ultima lui seara k burlac!=))

Larisa1982
06.04.2009, 15:08:04
si eu as vrea o dansatoare dar nu stiu de unde sa o iau!

mireasa2000
06.04.2009, 15:10:49
dansuri..in functie de buget,totul e permis..insa,mare grija:am fost la o nunta pot sa spun plaqta,kre a avut o formatie cu repertoriu fain,c cuprindea dansuri oreintale,scenete,etc..
aja k,dc nu!?
doar k,mai depinde si d invitati..s l placa si lor..dar o s l plak!
dak vrei parerea mea,raportata la bugetul nuntii mele:[email protected] ..eu nu as lua aja ceva,pt k mai e si kestia aia"lumea iti pune in plic cat are in buzunar":-p

Eu ma gandeam ca astfel de momente ar prinde bine cand lumea sta la masa. Nu trebuie sa tina foarte mult, si in nici un caz sa bagi dansuri cand lumea e pe ring, dar cand se serveste masa poate fi o idee buna, de a mentine atmosfera.

RamonaS
16.04.2009, 23:19:15
Fetelor, ne-am apucat si noi azi de lectii particulare de dans. Are puiu un prieten campion la dansuri de societate (aici in Pitesti) si ne face coregrafia. Azi a fost prima zi...si sunt rupta de oboseala...dar imi place. Sper sa iasa bine!:D

maria81maria81
24.04.2009, 11:03:55
Fetelor, ne-am apucat si noi azi de lectii particulare de dans. Are puiu un prieten campion la dansuri de societate (aici in Pitesti) si ne face coregrafia. Azi a fost prima zi...si sunt rupta de oboseala...dar imi place. Sper sa iasa bine!:D

Salut,

si este dispus sa ajute si alti invatacei? Daca este interest da-mi datele de contact intr-un PM.
In cate sedinte preconizezi ca invatati?
Merci mult!

Miky_J
26.04.2009, 09:06:05
Buna fetelor eu voi deschide cu un vals vienez ..dunarea albastra coregrafia am facut-o cu Daniel de la StarFix ... dupa aproximativ un minut de vals vienez intra 4 fete care danseaza in cerc pe langa noi se invart etc... dupa care intra si baieti care vor dansa cu fetele pe langa noi ... melodia in sine are 4 min .. noi am scurtat-o la 3 min pentru ca este foarte obositoare mai ales pentru incepatori...daca doriti sa luati legatura cu Daniel am sa va dau mai multe detali...Pupici:*

ayana2010
26.04.2009, 16:52:51
Buna fetelor eu voi deschide cu un vals vienez ..dunarea albastra coregrafia am facut-o cu Daniel de la StarFix ... dupa aproximativ un minut de vals vienez intra 4 fete care danseaza in cerc pe langa noi se invart etc... dupa care intra si baieti care vor dansa cu fetele pe langa noi ... melodia in sine are 4 min .. noi am scurtat-o la 3 min pentru ca este foarte obositoare mai ales pentru incepatori...daca doriti sa luati legatura cu Daniel am sa va dau mai multe detali...Pupici:*
vreau eu sa-mi dai mai multe detalii. din mai vrem sa ne apucam si noi de coregrafie pt dansul de deschidere.

Miky_J
26.04.2009, 21:16:05
Spune mi ce vrei sa stii si am sa-ti raspund ... sau iti dau direct telefonul lui :) eu am nunta sambata .. daca vrei sa stii cum o sa fie iti dau detalii dupa .. ma refer la cum danseaza cum vad invitatii momentul..

aida_dolce
04.06.2009, 15:30:46
Felcitari! ma bucur mult pentru voi! Ce bine ca v-ati mobilizat si ati inceput lectiile! Sa te uiti pe forum la topicul despre valsuri, si vei gasi o gramada de idei interesante pentru melodie. Am sa iti scriu si eu melodiile noastre preferate, si diseara, dupa ce vorbim cu instructorul, voi mai scrie cateva:
- Secret Garden - Nocturne
- Anastasia - Once upon in December
- Josh Groban - Un giorno per noi
off topic:cea mai tare sedinta foto pe care am vazut-o pe forum si cel mai cooperant si mai natural mire!felicitari!am vazut k nu ai fost f multumita de machiaj,dar atitudinea ta face toti banii,esti superba!

simona_ana
06.06.2009, 21:33:44
off topic:cea mai tare sedinta foto pe care am vazut-o pe forum si cel mai cooperant si mai natural mire!felicitari!am vazut k nu ai fost f multumita de machiaj,dar atitudinea ta face toti banii,esti superba!
Multumim pentru cuvintele frumoase! (adica eu si mirele, pentru ca i-am aratat si lui ce ai scris, ca sa se umfle putin in "pene" :D)
Iti doresc sa fii multumita din toate aspectele privitoare la nunta, si sa ai si tu parte de o sedinta foto super! :*

RamonaS
07.06.2009, 23:03:40
Salut,

si este dispus sa ajute si alti invatacei? Daca este interest da-mi datele de contact intr-un PM.
In cate sedinte preconizezi ca invatati?
Merci mult!
@@@ il cheama Mihai Dragnea. Noi am invata in cca.4 sedinte...resul a trebuit sa mai repetam noi coregrafia. A iesit super. DIn pacate n-am dus coregrafia pana la capat ca m-a ”trdat rochia”! Mi-a scapat trena si ultimi pasi in patrat nu i-am mai putut face...noua insa ne-a placut f. mult cum a iesit si asa au zis si invitatii
In semnatura este videoclipul de la nunta...spre final cred ca e si putin din vals.>:D<

ayana2010
01.07.2009, 17:42:44
ne-am apucat si noi de cursuri :x astazi mergem a doua oara.

Malvinutza
03.07.2009, 15:19:43
Buna fetelor...am si eu nevoie de ajutor la capitolul cursuri de dans....va rog sa-mi recomandati si mie un loc in Pitesti unde am putea face si noi cateva cursuri de dans (populara si vals)...suntem pe ultima suta de metri, pe 25 iulie avem nunta si inca n-am facut nimic la capitolul asta :(...deci e foarte urgent...daca stiti ceva cat de cat convenabil ca pret, va rog sa-mi dati un semn...multumesc! >:D<

RamonaS
04.07.2009, 13:44:03
Buna fetelor...am si eu nevoie de ajutor la capitolul cursuri de dans....va rog sa-mi recomandati si mie un loc in Pitesti unde am putea face si noi cateva cursuri de dans (populara si vals)...suntem pe ultima suta de metri, pe 25 iulie avem nunta si inca n-am facut nimic la capitolul asta :(...deci e foarte urgent...daca stiti ceva cat de cat convenabil ca pret, va rog sa-mi dati un semn...multumesc! >:D<
Pe pagina anterioara am scris numele si nr. de tel. al instructorului nostru. Cred ca va poate ajuta...mai ales ca sunteti in criza de timp. Desi nu da lectii de populara stiu sigur ca se pricepe...l-am vazut in actiune la nunta. Daca-l suni, spune-i ca ai nr. de la Ovidiu si Ramona.>:D<

Malvinutza
10.07.2009, 21:15:44
Pe pagina anterioara am scris numele si nr. de tel. al instructorului nostru. Cred ca va poate ajuta...mai ales ca sunteti in criza de timp. Desi nu da lectii de populara stiu sigur ca se pricepe...l-am vazut in actiune la nunta. Daca-l suni, spune-i ca ai nr. de la Ovidiu si Ramona.>:D<

Multumesc mult pentru ajutor >:D<....insa pana la urma nu ne mai incadram cu timpul sa mai facem cursuri de dans....poate dupa nunta, o sa apelam sa mergem de placere, nestresati de timp :*

RamonaS
10.07.2009, 21:33:32
Multumesc mult pentru ajutor >:D<....insa pana la urma nu ne mai incadram cu timpul sa mai facem cursuri de dans....poate dupa nunta, o sa apelam sa mergem de placere, nestresati de timp :*
Cu placere! :*

sabina_sweet
07.08.2009, 22:44:54
Eu ma gandeam ca astfel de momente ar prinde bine cand lumea sta la masa. Nu trebuie sa tina foarte mult, si in nici un caz sa bagi dansuri cand lumea e pe ring, dar cand se serveste masa poate fi o idee buna, de a mentine atmosfera.

da,iti dau perfecta dreptate.asa m-am gandit j eu la mine

alina_zuzu
07.09.2009, 22:42:33
eu nu am mai facut cursuri si m-am descurcat de minune ..cu toate ca am avut emotii la inceput .

Simonasweet
17.12.2009, 20:56:42
la capitol-ul dans popular stau cam prost.unde se invata cel mai bine acest dans??

daniela8218
10.01.2010, 12:35:28
Buna fetelor!
Eu vreau sa deschid nunta mea cu ....vals
Dar as vrea o coreografie special pregatita
Nu stie cineva profesori de dans pt asa ceva?...

noi am primit ceva recomandari de la cativa prieteni ce au facut deja nunta, despre o scoala de dans specializata pe asa ceva dar nu stiu sigur cum se numeste. Am inteles de la ei ca este undeva prin stefan cel mare, parca dancetime se numeste. Ileana si mihai au facut un colaj de vals vienez cu rock`n`roll, daca iti vine sa crezi (la ideea scolii).
Din pacate nu stiu cum se numesc sau macar sa-ti dau un nr. de tel (de altfel nu cred ca se poate aici ), dar revin dupa ce aflu mai multe

BumbleBee
07.08.2010, 21:41:01
Noi am facut cateva ore de dans la Centrul Cultural din Mioveni (fosta Casa de Cultura) si am mers o data si la Pitesti, la Casa Sindicatelor. Si tot acest drum pentru a-l urma pe cel care ne-a fost instructor de dans: domnul Rudi Cretu, fost balerin la Davilla. Un om cum rar am mai intalnit, care a reusit in vreo 4 ore sa ne invete un vals cu care am facut furori ;;). In dulcele stil clasic, cum ar spune unii... Cu piruete, pupat de mana la final. Ce mai, un vals care a facut deliciul invitatilor. Iar despre domnul Rudi numai de bine. Un om minunat, caruia nu prea am cuvinte pentru a-i multumi.
Asa ca daca vreti ceva clasic, nu ezitati sa-l cautati.

BumbleBee
07.08.2010, 21:48:02
noi am primit ceva recomandari de la cativa prieteni ce au facut deja nunta, despre o scoala de dans specializata pe asa ceva dar nu stiu sigur cum se numeste. Am inteles de la ei ca este undeva prin stefan cel mare, parca dancetime se numeste. Ileana si mihai au facut un colaj de vals vienez cu rock`n`roll, daca iti vine sa crezi (la ideea scolii).
Din pacate nu stiu cum se numesc sau macar sa-ti dau un nr. de tel (de altfel nu cred ca se poate aici ), dar revin dupa ce aflu mai multe
Voi vorbiti de scoala de dans din Bucuresti? Daca da, vedeti ca sunteti la postari in judetul Arges :D.

loredose
28.09.2010, 23:50:10
Noi nu am apelat la nicio scoala de dans Eu personal m-am ocupat de acest aspect iar dansul a iesit minunat , toti invitatii au ramas cu gura cascata Am avut un colaj de 3 melodii O sa incerc sa postez video si sa pun un link :)

suri_bride
01.06.2011, 11:37:15

Buna,

Nu stiu cat de actualitate mai sunt mesajele respective, insa sunt si eu interesata de o sala unde se face pilates in Pitesti, vreau sa-i fac cadou unei prietene un abonament, insa pe net nu am gasit nimic, de aceea va rog daca ma puteti ajuta cu vreun site..un nr de telefon orice mi-ar fi de folos. Am auzit sigur ca se fac in Pitesti dar nu stiu unde..si nici cum sa aflu.

Va multumesc,

Ionela

Mihaela1687
30.04.2014, 16:04:12
buna, stiti un profesor bun si unde se tin cursuri de dans in pitesti? am vrea sa invatam cateva miscari de vals, mai ales ca viitorul sot nu prea stie ;)) nu as vrea sa aratam aiurea la nunta....

Anomisimo
06.06.2014, 11:26:49
La CS se fac cursuri si mai e o scoala..Total Dance.Cred ca preturile sunt la fel.

Mihaela1687
17.07.2014, 14:18:36
La CS se fac cursuri si mai e o scoala..Total Dance.Cred ca preturile sunt la fel.

multumesc mult pt informatii :*

crazee2mee
28.02.2015, 22:27:13
Buna fetelor,

Sunt noua pe forum si nu stiu daca am nimerit thread-ul corect. As vrea sa aflu informatii despre ansambluri de muzica populara din Pitesti/Arges, de preferat copii.
As vrea ca in timpul nuntii in jur de 12 noaptea, in loc de furatul miresei sa am un moment de 30 min cu dansatori de muzica populara care sa danseze intre ei si apoi sa invite oamenii la dans.
Are cineva informatii despre astfel de servicii?

Va multumesc