PDA

Versiunea completa : Totul despre muzica in Braila

Pagini : [1] 2

mcz
05.07.2006, 15:00:15
:rocking: Ce muzica aveti la nunta, fetelor?
Eu initial am vrut DJ, dar s-au opus socrii. Si am ajuns sa alegem formatia Azur din Braila. Eu ii ascultam din copilarie in familie si stiu ca ei canta muzica de nunta.
In ianuarie cand am hotarat sa cautam local si am gasit la Chira Chiralina, am gasit pe 27 august, chiar dadesem si avans (cand are JolieFamme), dar nu erau liberi cei de la Azur, asa ca am pus pe 10 septembrie ca sa-i gasim liberi.
Sper sa ne cante frumos.
Distractie placuta tuturor! :rocking: :rocking:

Giulia2201
05.07.2006, 16:37:16
Eu initial am vrut DJ, dar s-au opus socrii. Si am ajuns sa alegem formatia Azur din Braila. Eu ii ascultam din copilarie in familie si stiu ca ei canta muzica de nunta.
In ianuarie cand am hotarat sa cautam local si am gasit la Chira Chiralina, am gasit pe 27 august, chiar dadesem si avans (cand are JolieFamme), dar nu erau liberi cei de la Azur, asa ca am pus pe 10 septembrie ca sa-i gasim liberi.
Sper sa ne cante frumos.
Noi am ales formatia care canta acolo, la terasa, sunt 4 persoane, fiecare canta alt stil de muzica, dar o sa mai avem si pe cineva de la Constanta. Nici nu stiu prea bine ce si cum cu muzica ptr ca s-au ocupat doar parintii mei de asta si cu nasii. Noi nu prea suntem cu manelele si n-am vrut niste brunetei care sa ne cante de jor si jale, de-aia am vrut tot DJ, dar ni s-a spus ca formatia face atmosfera mai faina.

ema
05.07.2006, 16:44:40
Si noi avem tot formatie, sunt 6 au terminat toti Conservatorul si stiu sa cante toate genurile de muzica. Parerea mea este ca nunta fara "lautari" nu se poate, nu e aceeasi atmosfera cu DJ. Si FARA MANELE!!!!!!!!!!!!!!

schorrych
05.07.2006, 17:22:03
eu mi-am luat dj.adevarul e ca este intr-adevar mai frumos si mai indicat cu formatie,cu dedicatii etc...dar sunt 2 motive pt care nu am ales-o si anume:o formatie te costa cu muuuult mai mult de cat un dj,si al II-lea motiv este acela ca nu poate sa multumeasca pe toata lumea...la calculator poti sa pui muzica pe placul tuturor...de la manele#-opana la muzica straina...populara orice...blues-uri etc

ryanaro
05.07.2006, 17:37:02
In mod uimitor, chiar am auzit de formatia azur. Nu stiu vreo melodie dar la mine in cap se leaga de fratii peshte et al,casete pe care le vindea un nene in piata la mine la inc anilor 90 LOOOOL...

Despre muzica, o formatie de usoara si un dj. Am o mare problema cu gasitul unei formatii de usoara care sa nu cante populare,manele, lautaresti etc. Ar fi frumos daca atunci cand vin invitatii sunt intampinati de un cvartet de coarde. Sa vedem.

Alinta
05.07.2006, 18:07:05
Eu voi avea dj, dar dj-ul va intretine si atmosfera cu dedicatii si ce mai trebuie!

ryanaro
05.07.2006, 18:13:28
La mine, fara dedicatii si cu playlist prestabilit LOL

Alinta
05.07.2006, 18:32:30
Tot cu playlist si la mine, dar nu chiar batut in cuie, pentru ca nu poti sti dinainte care e mersul petrecerii, ce prinde mai bine si ce nu, iar dj-ul se orienteaza dupa asta. Fara manele, asta e sigur si numai muzica buna, dar va fi si muzica romaneasca din popor, cu interpreti cunoscuti, de ex: brasoveanca sau cate vreo hora, pentu ca ambelor categorii de invitati le va placea, etc. Iar dedicatii vor fi, dar nu din acelea ca la nuntile de la tara, vor fi mai mult cuvint de introducere, nu stiu cum sa le spun:va invitam la dansul miresei, ceva in genul, nu neaparat sa traiasca nasul, nasa, socrii si toti invitatii!

ema
05.07.2006, 19:27:20
Tot cu playlist si la mine, dar nu chiar batut in cuie, pentru ca nu poti sti dinainte care e mersul petrecerii, ce prinde mai bine si ce nu, iar dj-ul se orienteaza dupa asta. Fara manele, asta e sigur si numai muzica buna, dar va fi si muzica romaneasca din popor, cu interpreti cunoscuti, de ex: brasoveanca sau cate vreo hora, pentu ca ambelor categorii de invitati le va placea, etc. Iar dedicatii vor fi, dar nu din acelea ca la nuntile de la tara, vor fi mai mult cuvint de introducere, nu stiu cum sa le spun:va invitam la dansul miresei, ceva in genul, nu neaparat sa traiasca nasul, nasa, socrii si toti invitatii!

Cam cat iti ia un DJ? Noi o sa punem si muzica usoara (trebuia neaparat pentru tineri, nu puteam sa ii las asa), dar nu am luat DJ, se va ocupa un verisor de-al meu. Poate gasesc totusi un DJ acum pe ultima suta de metri, ar sti mai bine ce muzica sa puna in pauzele pe care le va face formatia. Dar m-ar interesa un pret pentru ca formatia e destul de costisitoare si nu stiu daca mai are sens sa dau si la DJ (doar daca ar fi un pret mai acceptabil).

JolieFamme
08.07.2006, 04:14:44
Pai asta spuneam, ca 2000 de euro e mult pt o singura formatie, dar daca iei mai multe, nu pare asa de mult. Eu cred ca varianta mai ieftina este un dj foarte bun, cu multa genuri de muzica pe pc. Asa multumesti pe toata lumea, cred.
Deci sunt de acord perfect cu MCZ ce-ti place tie e cel mai important, si eu de asemenea prefer muzica live, si nu am dat 2000 pe o singura formatie, am adunat solisti si intrumentisti buni de la mai multe formatii de prin tzara. Placerea sotului si a invitatilor, si a mea la o adica. mu imi plac manelele, nu ma omor cu lautaria dar la o nunta trebuie si deastea, motivul ot care noi am platit bani grei la instrumentisti si nu numai la solisti a fost ca trebuie sa cante orice, sic and spun orice ma refer de la vals vienez pana la muzica populara.

kytty_swetee
08.07.2006, 09:29:10
Salutare miresicilor.Noi ii avem k solisti la nunta pe Nelu Zidaru si Daniela Prodan,ambii cantareti de muzica populara.Au fost si la nunta surorii mele acum 3 ani si mi a placut foarte mult repertoriul lor de nunti.Ne au incantat auzul cu tot felul de melodii.Iar lautarii din formatie ne au cantat si cateva manele deoarece a fost mult tineret si toata lumea s a simtit bine si s a distrat super. Eu consider ca o nunta fara muzica populara e ca o zi fara soare!! Parca nu simti ca e nunta.Cautati pe net melodii din popor de nunta.Sunt o superbitate.

RLK
08.07.2006, 11:59:00
Salutare miresicilor.Noi ii avem k solisti la nunta pe Nelu Zidaru si Daniela Prodan,ambii cantareti de muzica populara.Au fost si la nunta surorii mele acum 3 ani si mi a placut foarte mult repertoriul lor de nunti.Ne au incantat auzul cu tot felul de melodii.Iar lautarii din formatie ne au cantat si cateva manele deoarece a fost mult tineret si toata lumea s a simtit bine si s a distrat super. Eu consider ca o nunta fara muzica populara e ca o zi fara soare!! Parca nu simti ca e nunta.Cautati pe net melodii din popor de nunta.Sunt o superbitate.

Daca este vorba de cantareata de muzica Ionela Proda,ca eu de o Daniela Prodan nu am auzit, sa ai grija cu ea ca e putin cam alcoolica si "o ia repede pe ulei". Sa o puneti sa cante tot timpul ca daca apuca sa bea...

adinutzu
09.08.2006, 21:28:34
Buna!

Si eu am nunta in Braila anul viitor si as vrea sa alegem formatia de anul acesta ca sa scapam de o grija. Am auzit ca si prin Galati sunt vreo doua formatii care canta bine. Stiti ceva? Vreun nume, vreo terasa sau restaurant la care canta? In septembrie vin in Br si poate merg sa le ascult. N-as vrea sa dam o avere pe muzica, dar sunt de parere ca e foarte importanta muzica la o nunta: practic intretine toata atmosfera.

Alina_Manole
09.08.2006, 23:03:05
Buna adinutzu -am fost la o nunta in galati -la verisoara mea -si a avut o formatie super -2 baieti si 2 fete care au cantat muzica usoara -si lea iesit super ,si la un moment dat a fost si un nene care a cantat muzica populara-au fost super si la meneaito au iesit fetele in sala sa danseze -au facut o atmosfera super -ma cam lungesc (cam mult super tre so las mai moale )
In fine formatia nu mai stiu cum se numeste da stiu ca ii gasesti la restaurant continental din galati

adinutzu
10.08.2006, 21:39:11
Multumesc de pont Alina. Sa stii ca o sa ma duc sa-i ascult. Nu vreau nici sa-i aleg orbeste.

kala_elena
01.09.2006, 14:24:43
Am inteles ca fosrmatia care canta in Lacul Sarat, la restaurantul fam Balan cere peste 20 de milioane de lei pt nunta. E mult? E putin? Mai cunoasteti alte formatii mai bune?

movulina
01.09.2006, 14:49:19
Am inteles ca fosrmatia care canta in Lacul Sarat, la restaurantul fam Balan cere peste 20 de milioane de lei pt nunta. E mult? E putin? Mai cunoasteti alte formatii mai bune?

Nu stiu cat de bine canta...........noi am dat la muzica usin peste 600EUR........adik.......
Si am fost FOARTE multumiti =D>

kala_elena
05.09.2006, 10:45:22
Am inteles de la parintii mei, care au fost anul trecut la o nunta organizata in Lac, cu aceasta formatie, ca nu e cine stie ce. Iar de alta formatie habar nu am..:-s Heeeeelp!^:)^

JolieFamme
01.10.2006, 00:33:49
dati un semn si va ajut sa va luati muzica dupa buget va pup la noi a fost un calvar barbatemiu pretentios.. toala lumea trebuia multumita etc.. cu mare raspundere spun ca AM REUSIT !!! hahaha inclusic am inkis gura la babele barfitoare care si-au lasat papucii la amanet pe ringul de dans =))

kala_elena
30.10.2006, 09:34:28
Dragele mele,
Nu vreau sa sune a reclama acest mesaj, doar ma cunoaste-ti cat de inversunata sunt impotriva acestora. Am fost sambata in Galati si am ascultat formatia Andante, cea care canta la restaurantul din turnul de televiziune. Este absolut minunata! Ghinionul meu :gen_07::gen_07::gen_07::gen_07:a fost acela ca sunt ocupati pe data mea, si cam toata perioada iulie-august. Cine are nunta mai in primavara sau toamna, sau duminica, poate au o sansa. Mergeti sa ii ascultati. MERITA! Eu m-am gandit sa imi schimb data, dar e prea tarziu!
Imi puteti da un PM pentru a va da nr. lor de tel. Pretul de anul asta e de 25 de mil.
Sper sa va fie de folos informatia!:)>-

cami_dxb
13.11.2006, 13:01:44
Muzica e intr-adevar o problema. Care mai e tendinta acum? DJ sau formatie? Noi am vrea DJ (al meu are pe computer vreo 5000 melodii cu perspectiva de dublare pana la anul), dar ma gandesc ca babele barfitoare o sa sara in sus de 7 metri: "ce nunta a fost asta, fara lautari?". Stie cineva vreo formatie buna din Brasov sau din Poiana Brasov?

artemys
21.11.2006, 10:00:00
Cami, eu sunt de parere ca la o nunta e mai bine totusi sa fie formatie. Nu e vorba numai de barfele babelor, dar parca e altfel. E mai animata nunta. Asta e parerea mea, fiecare face cum vrea.

La noi a cantat o formatie care de obicei canta la "Europa". Au o solista destul de priceputa. Lumea a fost multumita de calitatea muzicii, doar ca abia la final ne-am dat seama ca au cam insistat pe populara si hore. Asta pentru ca nu am fost noi atenti sa le cerem mai multa diversitate, ei oricum canta cam ce le ceri. Au observat ca e mereu ringul plin la populare si au insistat pe asta. Inca ceva. Trebuie avut grija ca formatia sa se sincronizeze cu felurile de mancare. Adica sa faca pauze doar cand se aduce mancarea. La noi nici asta nu au prea facut-o calumea. Ca numai bine termina lumea de mancat, se apucau si ei sa manance. Din pacate sunt aspecte la care nu te gandesti dinainte si le observi abia dupa.

kala_elena
21.11.2006, 10:11:14
Cami, eu sunt de parere ca la o nunta e mai bine totusi sa fie formatie. Nu e vorba numai de barfele babelor, dar parca e altfel. E mai animata nunta. Asta e parerea mea, fiecare face cum vrea.

La noi a cantat o formatie care de obicei canta la "Europa". Au o solista destul de priceputa. Lumea a fost multumita de calitatea muzicii, doar ca abia la final ne-am dat seama ca au cam insistat pe populara si hore. Asta pentru ca nu am fost noi atenti sa le cerem mai multa diversitate, ei oricum canta cam ce le ceri. Au observat ca e mereu ringul plin la populare si au insistat pe asta. Inca ceva. Trebuie avut grija ca formatia sa se sincronizeze cu felurile de mancare. Adica sa faca pauze doar cand se aduce mancarea. La noi nici asta nu au prea facut-o calumea. Ca numai bine termina lumea de mancat, se apucau si ei sa manance. Din pacate sunt aspecte la care nu te gandesti dinainte si le observi abia dupa.
Am rezolvat-o si noi cu formatia. Noi oricum o sa pregatim un CD cu melodii preferate astfel incat sa avem si muzica noastra de suflet atunci cand iau ei pauza. La restaurant avem o rabla de PC dar care sper sa ne ajute!:D

valentina
21.11.2006, 18:18:40
felicitari ai reusit sa i iei pe cei de la continental pina la urma?

kala_elena
21.11.2006, 22:10:19
felicitari ai reusit sa i iei pe cei de la continental pina la urma?
Nu, dar a iesit si mai bine de atat! Am gasit o formatie mai buna. E vorba de formatia Rubin. Canta pe timpul verii pe litoral si la nunti,dar rar in Braila, deoarece au un tarif mai mare.

annybunny
23.11.2006, 16:49:01
Fetelor...eu numai stiu ce sa fac...sa iau formatie sau nu?! In restaurant o sa fie DJ platit de nasu#:-S intai vroiam sa o lom pe Maria Dragomiroiu dar cere ptr cateva mel care le canta 60 de millioane...si asta mi sa pare prea mult...nu stiti voi sa-mi spuneti o formatie care nu ma costa asa mult? dar nu ptr tot timpul tot doar asa cateva ore..populara ceva?

kala_elena
24.11.2006, 08:24:25
Fetelor...eu numai stiu ce sa fac...sa iau formatie sau nu?! In restaurant o sa fie DJ platit de nasu#:-S intai vroiam sa o lom pe Maria Dragomiroiu dar cere ptr cateva mel care le canta 60 de millioane...si asta mi sa pare prea mult...nu stiti voi sa-mi spuneti o formatie care nu ma costa asa mult? dar nu ptr tot timpul tot doar asa cateva ore..populara ceva?
Pai o sa iti spun formatiile care mie mi-au placut.
1. Formatia care va canta la noi: Gore Belanschi si formatia Rubin (ii poti vedea pe 12 decembrie pe Etno, ca sa iti dai seama cum canta). Ei canta pe litoral si la nunti. Pretul il discuti cu el.
2. Formatia de la Continental, care am inteles ca nu mai sunt legati de restaurant.
3. Formatia de pe Vasul Libertatea din Galati, Nazdravanii.
Eu nu iti cunosc gusturile asa ca poate ce mi-a placut mie nu iti va place tie. Trebuie sa ii asculti!

Anelisse
09.12.2006, 11:47:51
Buna miresici...am si eu o mare rugaminte la voi...cine ma ajuta cu o formatie buna...am auzit ca in Braila sunt.....daca are cineva numarul de contact al formatiei AZUR va rog sa mi-l da-ti si mie ......il caut in disperare.....orice informatie cu privire la aceasta formatie este binevenita...multumesc anticipat.:*

Matzoi
28.12.2006, 09:11:30
Dragi viitoare miresici,
Eu am fost de curand la o nunta la care a cantat formatia Cristal parca. Am inteles ca ei sunt cei care canta la Marinarul. Sincera sa fiu eu care am adoptat metoda DJ am fost multumita de prestatia lor. Nu spun extrem de multumita pt ca atunci cand faceau pauze nu puneau repede si ei calculatorul in functiune, dar asta se rezolva usor. Asa ca... aviz amatorilor.

kala_elena
02.01.2007, 22:21:00
Dragi viitoare miresici,
Eu am fost de curand la o nunta la care a cantat formatia Cristal parca. Am inteles ca ei sunt cei care canta la Marinarul. Sincera sa fiu eu care am adoptat metoda DJ am fost multumita de prestatia lor. Nu spun extrem de multumita pt ca atunci cand faceau pauze nu puneau repede si ei calculatorul in functiune, dar asta se rezolva usor. Asa ca... aviz amatorilor.
Da, in combinatie cu un PC sunt buni. Ei sa se ocupe de populara si "PC-ul" de restul:D, altfel nuntasii dansatori vor pleca deshidratati! O sarba tine la ei peste 6 minute...

mihaela_2006
03.01.2007, 22:01:07
Eu o sa am combinat si dj si formatie.Dj-ul mi se pare util ptr ca sunt unele melodii care oricat de bine le-ar canta formatia nu ies ca originalul.

pisikutza
08.01.2007, 17:46:58
Stie careva ceva de dj-ul de la iris, dar de formatie .Nu stiu pe care sa aleg. Am auzit ca formatia e cam naspa.

stefania_ilie
09.01.2007, 13:02:43
Giulia2201, eu am nunta anul acesta si tot incerc sa ii gasesc pe cei de la Azur. Poti, te rog, sa-mi dai datele lor de contact? Eu nu le-am gasit nicaieri. Daca tot sunt nevoita sa aduc formatie la nunta, macar sa fie cei de la Azur, pe care i-am ascultat. Poti sa mo contactezi pe form sau pe e-mail:[email protected] PLEASE, help me!!!!!

dalina2007
26.01.2007, 13:16:18
va rog da-mi nr de tel al celor de la azur; m-ar interesa si pe mine

adrryana
20.02.2007, 15:39:44
Buna!

Si eu am nunta in Braila anul viitor si as vrea sa alegem formatia de anul acesta ca sa scapam de o grija. Am auzit ca si prin Galati sunt vreo doua formatii care canta bine. Stiti ceva? Vreun nume, vreo terasa sau restaurant la care canta? In septembrie vin in Br si poate merg sa le ascult. N-as vrea sa dam o avere pe muzica, dar sunt de parere ca e foarte importanta muzica la o nunta: practic intretine toata atmosfera.

Buna! eu am nunta tot la Donaris pe 26.08.2007. Spune-mi te rog ce formatie ai ales si daca ai vorbit cu firma care se ocupa cu decorarea restaurantului. merci anticipat ... pupici..:* \:D/

adelutza_braila
21.02.2007, 09:19:14
Stie careva ceva de dj-ul de la iris, dar de formatie .Nu stiu pe care sa aleg. Am auzit ca formatia e cam naspa.
Buna .Eu am ales dj-ul, formatia n-am auzit-o niciodata cantand.Dj -ul pune muzica bunisoara, si poti vb cu el sa-ti puna ce vrei tu , eventual ii poti da niste cd-uri.

crissie
03.03.2007, 16:44:31
Buna fetelor,

Am hotarat si noi in sfarsit data nuntii si restaurantul si acum incepe nebunia...
Am si eu o intrebare: a auzit cineva ceva de trupa Lotus? - canta la nunti in Braila

Multumesc mult.

kala_elena
03.03.2007, 21:50:32
Buna fetelor,

Am hotarat si noi in sfarsit data nuntii si restaurantul si acum incepe nebunia...
Am si eu o intrebare: a auzit cineva ceva de trupa Lotus? - canta la nunti in Braila

Multumesc mult.
Bine ai venit printre noi! La ce restaurant o sa faci nunta? O sa fim miresici in aceeasi zi!
Noi i-am ascultat. Daca nu ma insel sunt cei care canta in Lac, la fam. Balan, unul din formatie fiind Lache. Noua nu ne-au placut. Sunt lalaiti, cu pauze lungi si dese. Ascultati-i si apoi hotarati!
Pupici!

crissie
05.03.2007, 13:46:40
Noi o sa avem petrecerea la hotelul Traian in sala mica - nu vrem petrecere mare, mai ales ca nu o sa fim in Braila decat cu o saptamana inainte de eveniment. Din cauza asta nici nu o sa putem sa mergem sa ascultam formatia ...

crissie
12.03.2007, 10:29:37
Buna,

Nu-ti fa griji, am inteles ca sunt 2 sali la Traian - noi o sa fim in sala mica (are cam 50-80 de locuri). Stiu sigur ca o sa mai fie o nunta si in sala mare, probabil a voastra. Acum, din poze reiese ca are loc formatia in sala mica - sper ca asa e.

Noi am vrut o nunta mica, dar cu socrii nu prea o scoti la cap sa fie fara formatie si alte chestii de-astea si noi nu suntem in ro acum, asa ca nu putem sa ne ocupam asa cum am fi vrut :(

Legat de formatie cred ca deja au aranjat cu lalaitii de la Lotus /:)

manusa
19.03.2007, 23:35:08
Buna,
este primul mesaj pe care il pun pe forum...am citit cam tot ce tine de nunta in Braila...
- acum am nevoie de ajutorul vostru: pe 21. iulie 2007 avem nunta la Donaris dar am ramas fara formatie. Ce sa facem?:-s

Astept un raspuns!

Merci,
Aurora

kala_elena
20.03.2007, 07:41:51
Buna,
este primul mesaj pe care il pun pe forum...am citit cam tot ce tine de nunta in Braila...
- acum am nevoie de ajutorul vostru: pe 21. iulie 2007 avem nunta la Donaris dar am ramas fara formatie. Ce sa facem?:-s

Astept un raspuns!

Merci,
Aurora
Bine ai venit alaturi de noi Aurora. Vrei sa vb cu tipul de la formatia mea sa vad daca este liber pe 21 iulie?

carmen07
27.04.2007, 19:49:06
[quote=mcz;17114]:rocking: Ce muzica aveti la nunta, fetelor?
Sper sa ne cante frumos.
Distractie placuta tuturor! :rocking: :rocking:[/quote

buna, poti sa-mi dai si mie un nr. de tel unde poate fi contacta formatia azur? as vrea mult sa cante la nunta mea. puup

mocutza
17.06.2007, 15:28:03
salutare
eu am nunta pe 13.10 am gasit restaurantul dar nu prea ma hotarasc la o formatie buna
ma puteti ajuta cu niste sfaturi
nr de telefon preturi ceva
merci
astept raspuns
pupici

kala_elena
18.06.2007, 08:02:39
salutare
eu am nunta pe 13.10 am gasit restaurantul dar nu prea ma hotarasc la o formatie buna
ma puteti ajuta cu niste sfaturi
nr de telefon preturi ceva
merci
astept raspuns
pupici
Draga mea e cam greu sa iti oferim aceste informatii, pentru ca este dificil cu gusturile. Ceea ce ne place noua s-ar putea sa nu va placa voua!
Atunci cand eram la aceasta etapa am mers sambata de sambata si am ascultat formatiile de la restaurante. Ne-a placut formatia de la restaurantul Marinarul dar nu i-am mai prins liberi - au cerut in octombrie anul trecut pentru iulie anul acesta 18 mil.
Formatie excelenta este Adante de la restaurantul din turnul de televiziune din Galati. Pretul de anul trecut era 25 mil - am fi dat, meritau pe deplin, dar nu erau liberi:(.
Formatia noastra este Rubin cu interpretul Gore Belanschi. Daca vrei un numar de contact astept un PM.>:D<

kala_elena
29.06.2007, 13:38:50
Mergand sambata la o nunta am dat peste formatia pe care am vrut initial sa o contractam. Ne-a placut foarte mult, au cantata foarte bine, iar noi am regretat inca o data faptul ca nu am luat decizia in timp util.
Formatia se numeste Cristal si o recomand cu draga inima.
Cine stie, poate dupa nunta o sa va recomand si formatia mea, dar pana atunci stau cu inima cat un puricel!:-"

valentina
02.07.2007, 20:05:08
Elena, la nunta de la marinarul au cantat lautarii de acolo?Cum au cantat?Au facut pauze lungi?Ai grija la Dacia aperitivul a fost simplu ,nimic deosebit.

kala_elena
03.07.2007, 07:56:44
Elena, la nunta de la marinarul au cantat lautarii de acolo?Cum au cantat?Au facut pauze lungi?Ai grija la Dacia aperitivul a fost simplu ,nimic deosebit.
Nunta de pe 23 a avut formatia Cristal, stiu ca ei canta mai des acolo. Au fost extraordinari. Au cantata frumos, in pauze au avut alt gen de muzica, s-a dansat continuu. Pauzele nu au fost exagerate.
Cea de sambata a avut DJ - neinspirata alegere.
Multumesc pentru sfat, o sa le duc fotografii cu ceea ce vreau sa faca. Vor trebui sa munceasca la acest aperitiv pentru ca nu intentiozez sa dam 4 feluri de mancare ci doar 3. Si nici nu accept masline la aperitiv!

kmitza
20.08.2007, 12:23:54
Draga JolieFamme, fiecare are gusturile lui. Azur este o formatie buna, sunt 4 cantareti care fiecare canta un alt gen de muzica. Noi NU ne-am permis sa dam 2000 euro pe muzica, cine poate il felicit.
Oricum tot neamul meu a fost super incantat cand au auzit ca ne va canta Azur, si pt asta eu sunt fericita.
Va urez sa aveti cea mai buna muzica la nunta!

te rog daca ai putea sa-mi spui si mie unde ii pot asculta pe cei de la Azur, si care ar fi tariful lor. Eu sunt inca in cautare si chiar nu stiu ce sa aleg: DJ sau formatie. daca ma poti ajuta si cu un numar de tel, ar fi perfect.
<:-P

kmitza
20.08.2007, 12:46:03
Pai o sa iti spun formatiile care mie mi-au placut.
1. Formatia care va canta la noi: Gore Belanschi si formatia Rubin (ii poti vedea pe 12 decembrie pe Etno, ca sa iti dai seama cum canta). Ei canta pe litoral si la nunti. Pretul il discuti cu el.
2. Formatia de la Continental, care am inteles ca nu mai sunt legati de restaurant.
3. Formatia de pe Vasul Libertatea din Galati, Nazdravanii.
Eu nu iti cunosc gusturile asa ca poate ce mi-a placut mie nu iti va place tie. Trebuie sa ii asculti!

fii amabila, cei de la Rubin unde pot fi gasiti? In e restaurant canta?

annybunny
27.08.2007, 15:02:04
Noi ne-am hotarat pana la urma sa lom formatia de la Terasa Relamara, canta misto si de toate.

mike20
04.09.2007, 21:39:22
te rog daca ai putea sa-mi spui si mie unde ii pot asculta pe cei de la Azur, si care ar fi tariful lor. Eu sunt inca in cautare si chiar nu stiu ce sa aleg: DJ sau formatie. daca ma poti ajuta si cu un numar de tel, ar fi perfect.
<:-P
salutare.suntem noi p site.o sa avem nunta la anu in sept la belvedere.noi stam in bv si cu greu ne am hotarat sa facem in br (unde sunt parintii) si ne am hotarat la belvedere.ce ziceti?ce ati auzit de restaurant?
si va rog mult de tot as dori informatii despre azur,nr de tel,orice.ms mult.daca poate sa mi dea cineva un pm.ms

kala_elena
18.09.2007, 10:23:56
cand spui 25 mil vb serios?..de unde stii?...ai si un nr de tel te rog..pls pls pls [-o<
Din nefericire eu nu mai am numarul lor de telefon. Cand am terminat cu acest capitol am aruncat biletelul lor. Stiu ca au marit tariful undeva la 30 de milioane. Daca ai drum in Galati, treci pe la restaurantul de la baza turnului, acolo o sa aflii informatii. Succes!

kala_elena
18.09.2007, 10:30:25
salutare.suntem noi p site.o sa avem nunta la anu in sept la belvedere.noi stam in bv si cu greu ne am hotarat sa facem in br (unde sunt parintii) si ne am hotarat la belvedere.ce ziceti?ce ati auzit de restaurant?
si va rog mult de tot as dori informatii despre azur,nr de tel,orice.ms mult.daca poate sa mi dea cineva un pm.ms
Belvedere are cele mai mari preturi la meniu. Anul acesta este 130 Ron, pe cand la alte restaurante sunt intre 85 si 110 ron. Nu te lasa sa iti aduci firma de decoratiuni, iti dau husele lor pe care se da anul acesta 1700 - doar stalpi la intrare, huse si cred baloane si lumanari, nu mai stiu sigur. Bautura o aduci tu, tortul ti-l fac ei (intra in pretul meniului). Sambata avem nunta in la Belvedere si iti voi da si cateva detalii cu privire la mancare.
Sfat:as cauta alt restaurant!

Dolly2008
19.09.2007, 17:57:14
si pe mine ma intereseaza daca stiti pe cineva va rog da-ti si nr de telefoane

Dolly2008
19.09.2007, 20:13:28
eu voi avea dj ,am fost si am arvunit si ne-a aratat in mare programul ni sa parut k o sa avem o muzica diversificata la nunta ,tot cel cu muzica o sa si filmeze sper sa iasa bine

kala_elena
20.09.2007, 08:07:33
eu voi avea dj ,am fost si am arvunit si ne-a aratat in mare programul ni sa parut k o sa avem o muzica diversificata la nunta ,tot cel cu muzica o sa si filmeze sper sa iasa bine
Sincera sa fiu, nu iti recomand acest lucru. Am fost la nunti cu Dj, ceea ce m-a enervat cel mai tare a fost faptul ca unii invitati au inceput sa ii dea bani pentru a pune manele si sa faca dedicatii. Mi se pare lipsit de orice gust! Nu stiu cat de bine o sa se descurce sa le faca pe amandoua in acelasi timp. Acei Dj nu s-au ocupat si de filmat, si cu toate astea a existat un anumit timp mort, melodii care s-au repetat. Oricum, e decizia voastra!
Noi am avut formatie care s-a descurcat de minune. Am pregatit un CD cu maxim 40 de melodii, cat au facut ei pauza, asa ca am avut si melodiile noastre preferate.

mike20
02.10.2007, 19:12:12
Sper sa ne cante frumos.
buna.pana la urma ati avut formatia azur la nunta?cum au fost?cum au cantatat?noi am luat legatura cu ei si cred k ei or sa ne cante,dar nu i am mai auzit de mult cantand si nu mai stim cum mai canta si ce mai canta.poti sa mi spui si cati bani le ati dat?pls!!!!!!!!!!![-o<
ms mult

annybunny
08.10.2007, 19:20:25
Ieri a facut soacra mea contractul si a dat avansul la formatie (3mil), canta misto am auzit si noi la telefon cum canta :D asta e daca suntem departe...nu putem face totul... in total ne costa 25 de mil. formatia...pupici :*
:rocking: :rocking:

mihaela_2006
31.10.2007, 19:05:37
andra ai gasit acordeonist?

andraelen
01.11.2007, 12:19:40
andra ai gasit acordeonist?

nu mihaela nu am gasit dar nici nu am sunat la numarul ala care mi l-ai dat.am zis ca e prea devreme totusi.voi suna la anu prin februarie-martie!>:D<

annybunny
01.11.2007, 14:45:28
La mine o sa vina acordenistul din formatia care o sa o am la restaurant. Si o sa ma coste cam 1 mil- 1,5 mil. Va pup:*

ameli2008
20.11.2007, 15:37:44
daca ati avut formatie la nunta va rog sa-mi recomandati si mie una.>:D<

moni05
09.01.2008, 22:04:54
Fetelor am si eu o intrebare, aveti numele unor formatii bune care sa cante la nunta? Ce mi-ati recomanda, fara manele. Sora mea are nunta inantea mea in aceasta vara si nu avem idee cum sa gasim niste oameni talentati care sa cante cu adevarat frumos...>:D<

elenuta_123
07.02.2008, 21:31:54
amelia iti recomand FORMATIA NOROC CANTA BINE

mihaela_2006
07.02.2008, 22:18:49
Formatia Amicii - am fost incantata de ei

annybunny
11.02.2008, 21:22:38
Eu nu stiu cum se numeste formatia, dar canta la Terasa Relamara in Lac:-"

fagurel
29.02.2008, 15:57:21
Fetelor,

Va rog eu frumos sa-mi spuneti unde pot asculta formatia Amicii sau formatia Azur. Trebuie sa ma decid cumva ce formatie voi avea la nunta, dar daca nu vin in Braila decat o data la 3 weekend-uri nu prea stiu pe unde canta.

Mai mult, daca aveti un numar de contact sau o adresa de e-mail unde ii pot gasi, va rog sa-mi spuneti.

Va pup pe toate,
Alina :*

fagurel
29.02.2008, 16:12:26
Din cate stiu, nu a fost formatia restaurantului. Sambata aceasta avem o alta nunta la care va canta formatia de la Belvedere - cand cautam noi anul trecut formatii Belvedere nu avea asa ceva, deci nu ii stiu.
Servirea a fost buna. S-a ocupat o doamna de noi si a fost foarte placuta. De restul personalului nu iti pot da detalii pentru ca, stand in separeu, nu am avut contact decat cu o singura ospatarita, dar repet: foarte serviabila.

Buna Elena,

Te rog frumos spune-mi si mie daca formatia de la Belvedere ti-a facut impresie buna in comparatie cu alte formatii din Braila pe care le-ai mai auzit pana acum?

Eu am nunta la Belvedere pe 12 iulie si inca nu m-am decis daca sa-i aleg pe cei de acolo sau sa optez pentru altceva gen AZUR sau AMICII.

Mersic,
Alina ^:)^

fagurel
05.03.2008, 09:06:22
Haideti fetelor,

Chiar nu ma poate ajuta nimeni?

Pe 15 martie vin la Braila si atunci as vrea sa merg sa-i ascult ca sa-mi pot face o idee.

De asemenea, daca ati auzit cumva formatia de la Belvedere, spuneti-mi si mie daca sunt ok.

Merci,
Alina

myrela_18
05.03.2008, 12:23:32
fagurel formatia AMICII o sa imi cante mie la nunta,sunt super OK,formatia noroc canta fff bine dar sunt vecinii mei si nu cred ca o sa fie disponibili,oricum noroc,AMICII miau cerut 25 mil dar se merita,canta super mistooo

fagurel
06.03.2008, 15:29:28
Mirela,

Multumesc frumos pentru sfat. Am vorbit deja cu Vali de la Amicii si urmeaza sa ma intalnesc cu el pe 15 martie sa stabilim detalii.

Crezi ca ai putea sa-mi trimiti un PM cu cateva cantece de la nunta cantate de ei, in format mp3 sau filmuletz? Ti-am fi super recunoscatori.

Alina&Liviu

july5
12.04.2008, 10:07:54
Am si eu o intrebare: il stie cineva pe DJ Emil ? (Emil Unten). E de-al casei la Casa Rustic din Drumul Taberei. L-a avut cineva la nunta sau urmeaza sa-l aiba, stiti ceva de el ?

luminitza4u
16.04.2008, 20:45:59
Buna fetelor sunt din CONSTANTA si ma intereseaza si pe mine formatia Noroc din braila daca ma puteti ajuta cu un nr de telefon va rog frumos, am inteles ca sunt despartiti acuma si sunt 2 formatii?

mmbank
12.06.2008, 17:42:47
buna
vreau si eu o formatie care sa cante cat mai multe genuri ...nu vreau sa fie manelisti fanatici
va rog mult ajutati-ma si pe mine cu numere de telefon,adrese de mail,recomandari....sa am cu cine vorbi
multumesc
o zi buna

gaby_sme
13.06.2008, 18:53:30
Salut,sunt nou pe aici,si as dori sa imi dati niste nr de tel ale formatiilor,Pacific,luceafarul, meduza din medgidia,trebuie sa ma grabesc cu formatia ca imi e ste frica ca raman fara lautari,mersi

gino19752003
27.06.2008, 13:28:35
Va rog eu frumos sa-mi spuneti unde pot afla un numar de contact sau o adresa de e-mail a Formatiei Azur din Braila, sau al lui Nelu Vlad.
Daca nu, al Formatiei Fratii Radulescu din Targoviste, cred.
Sau o alta formatie buna pentru nunta.
Mai am putin si inca nu am ales.

Va pup pe toate,
:*

ciber_andy2003
16.07.2008, 23:43:43
dragi miresici,

Stie cineva ceva despre formatiile Tranzit sau Daniel's band? ati fost la vreo nunta la care au cantat?

zapacitalumii
08.09.2008, 14:55:03
recomand cu caldura formatia AZUR.merita fiecare banut:)
Intervin si eu cu rugamintea sa imi dea si mie cineva, daca se poate numarul unuia dintre membrii formatiei Azur - am visat dintotdeauna sa ii am la nunta ...
Multumesc frumos !!!
O zi excelenta!!!

marius_mario
17.09.2008, 10:00:59
cam cat costa un dj

AnabeLLE21
29.09.2008, 22:35:33
Intervin si eu cu rugamintea sa imi dea si mie cineva, daca se poate numarul unuia dintre membrii formatiei Azur - am visat dintotdeauna sa ii am la nunta ...
Multumesc frumos !!!
O zi excelenta!!!
buna miresicilor :* .
Cine ma poate ajuta si pe mine , am nevoie de numarul de telefon al formatiei azur .
mersi.^:)^

AnabeLLE21
01.10.2008, 23:13:15
buna.pana la urma ati avut formatia azur la nunta?cum au fost?cum au cantatat?noi am luat legatura cu ei si cred k ei or sa ne cante,dar nu i am mai auzit de mult cantand si nu mai stim cum mai canta si ce mai canta.poti sa mi spui si cati bani le ati dat?pls!!!!!!!!!!![-o<
ms mult
Buna mike20 ma poti ajuta si pe mine te rog frumos cu numarul de telefon al formatiei azur ??
sau altcineva ma poate ajuta ^:)^ nu stiu deloc cum sa dau de ei .

mikyc
04.10.2008, 13:13:56
Vreau si eu numere de telefon sau site-uri cu dj pentru nunti in Braila, dar cu adevarat buni!Mersi mult!

Bulina2008
10.10.2008, 16:29:32
[quote=mcz;17114]:rocking: Ce muzica aveti la nunta, fetelor?
Sper sa ne cante frumos.
Distractie placuta tuturor! :rocking: :rocking:[/quote

buna, poti sa-mi dai si mie un nr. de tel unde poate fi contacta formatia azur? as vrea mult sa cante la nunta mea. puup

buna da mi si mie pls nr celor de la azur
va rog mult ajutati-ma!

maria80
15.10.2008, 20:23:18
Buna,

Imi poate spune cineva cat costa sa-ti cante formatia Azur la nunta si cam cat dureaza?As avea nevoie si eu de numarul lor.Cam cu cat timp inainte trebuie sa iei legatura cu ei?
Merci frumos

rodicaalx
20.10.2008, 12:46:35
recomand cu caldura formatia AZUR.merita fiecare banut:)

Buna,
Ca multe alte viitoare miresici, incantata de formatia Azur, solicit numarul acesteia de telefon. Crezi ca ma poti ajuta? ^:)^ Ti-as fi profund recunoscatoare.;;)

Alexandra J.

rodicaalx
20.10.2008, 19:02:02
Multumesc frumos !!!
O zi excelenta!!!

Buna,
Dak ai facut rost de nr de tel al lui Nelu Vlad/Azur, mi-l poti trimite si mie?

Ms.

Alexandra J.

maria80
24.10.2008, 15:25:42
Buna,

Imi poate recomanda cineva o alta formatie, eventual as avea nevoie si de datele de contact.

kam_ellia
02.11.2008, 14:48:00
nici noi nu am gasit inca formatie. am tot sunat , am intrebat, dar inca nu m-a impresionat nimic. chiar si acum inca mai ascult pe youtube fel de fel. e una din breaza care chiar canta exceptional, azi am gasit-o, dar sa vedem pretul... :-\
in rest ,pe la noi prin zona.........mi s-au recomandat cei de la Amicii-Galati, Zorile..
mie singurii care mi-au placut, din tot ce am ascultat live, au fost cei care canta la Continental, dar se pare ca numai acolo. chiar faceau atmosfera si asta conteaza f mult.

alina_220585
09.11.2008, 14:06:45
avand in vedere ca tot aud de azur..ce preturi practica? are cineva idee..sunt peste tot pe net si nu m-as mira sa fie si cu scoruri mari..ms:)

si eu vreeaauuu acordeonist..nr de tel si pretri..ms tare mult^:)^

cicoleta
13.11.2008, 10:47:10
Nu e nimeni sa ne ajute cu un tel.de contact pentru Azur?Poate daca mai aveti si pentru alte formatii bune ..
Haideti fetelor,"share your experience".:)>-

mihaela_2006
14.11.2008, 19:41:44
o sa caut eu nr de telefon al formatiei "amicii" -eu am fost foarte multumita de ei

mirela22
16.11.2008, 16:08:17
noi am reusit sai luam pe cei de la azur dupa ce am ascultat si iar am ascultat formatii
intradevar iau cu 40% mai mult decat media dar eu zic ca merita macar suntem linstiti ca din puntul asta de vedere va fi k

si inca ceva cei care doresc formatia azur sa se grabeasca noi a trebuit sa mutam data cu o saptamana ca sa fie liberi

kam_ellia
18.11.2008, 20:04:07
cat v-au cerut?

oanapetro
22.11.2008, 10:19:15
avand in vedere ca tot aud de azur..ce preturi practica? are cineva idee..sunt peste tot pe net si nu m-as mira sa fie si cu scoruri mari..ms:)

Salut!
Am inteles ca in jur de 2000 de euro, dar se poate negocia. Noua ne-a zis de 1800 de euro pt o nunta la anu' in iulie.

Buna,
Ca multe alte viitoare miresici, incantata de formatia Azur, solicit numarul acesteia de telefon. Crezi ca ma poti ajuta? ^:)^ Ti-as fi profund recunoscatoare.;;)

Alexandra J.
Il am eu....imi poti da id-ul tau pe privat...si ti-l dau cu mare placere!!!:> eu i-am luat pt nunt mea...<:-P

[quote=carmen07;207261]

buna da mi si mie pls nr celor de la azur
va rog mult ajutati-ma!
eu te ajut cu mare placere....imi poti trimite un mesaj pe privat....<:-P

O formatie care canta foarte bine cei de la "Flueras"....i-am auzit la o nunta anul asta in toamna si mi-au placut f f mult....

baietii sunt tineri si din cate stiu sunt absolventi de conservator....daca intereseaza pe cineva cred ca pot face rost de un nr de tel:)>-

Lorinne
22.11.2008, 10:25:38
Buna! Stiti ceva de formatia Noroc? I-a ascultat cineva/ce fel de atmosfera fac/cam ce tarif au? Multumesc anticipat.

loryk
15.12.2008, 21:47:20
daca vreti va pot recomanda si eu un dj foarte bun, l-am avut la botezul fetei si toata lumea a dansat, tot timpul, muzica a fost f antrenanta...

alina_220585
23.01.2009, 15:07:20
dragele mele...ce parere aveti de Amicii, am fost la o nunta anul trecut in Braila si mie personal mi-au placut...ce spuneti, sunt seriosi, am auzit ca cer 2400-2500, ce spuneti...?

poooop

Cam cat iti ia un DJ? Noi o sa punem si muzica usoara (trebuia neaparat pentru tineri, nu puteam sa ii las asa), dar nu am luat DJ, se va ocupa un verisor de-al meu. Poate gasesc totusi un DJ acum pe ultima suta de metri, ar sti mai bine ce muzica sa puna in pauzele pe care le va face formatia. Dar m-ar interesa un pret pentru ca formatia e destul de costisitoare si nu stiu daca mai are sens sa dau si la DJ (doar daca ar fi un pret mai acceptabil).

mihaela_2006
23.01.2009, 22:05:07
Alina, eu i-am avut la nunta pe cei de la Amicii. nu-i ascultasem inainte de nunta dar sotul meu il cunostea pe unul dintre membrii formatiei. iti recomand sa nu stai pe ganduri si sa-ialegi ptr ca eu am fost mai mult decat multumita de ei. Merita fiecare banut

kam_ellia
26.01.2009, 21:51:49
e vorba de un tip si doua fete, nu? de la galati. am inteles ca sunt mai multe formatii la galati cu numele asta.
pe ei i-am arvunit si noi, sper sa fie ok.

corydulcik
30.01.2009, 23:25:17
va rog eu mult de tot sa-mi trimita si mie un pm cu nr de tel al formatiei azur...si cam care este tariful lor pe anul asta (2009) ...v-as fi foarte recunoscatoare...pupi pt toate miresicile :*

cicoleta
26.02.2009, 20:49:58
Nu stiu ,corydulcik,daca ai gasit pana acum,ce doreai sa afli,dar eu am vorbit cu d-nul Nelu Vlad si ,tariful lor e in jur de 2000 de euro,cu toate ca si el este foarte realist ca in Braila,puterea economica este.."0".
Aproape cu rusine,mi-a spus,un om foarte simtit dupa parerea mea.
Noi am incheiat contract cu Nazdravanii.
Am vizionat pe net,videoclipuri cu ei,sunt mai de viata,tipa care e mai veche in formatie,are o voce de ti se zbarleste parul ...eu una sunt incantanta..sa vad dupa nunta cum voi fi,dar pana acum,e bine ;;)

adeluta
26.02.2009, 22:00:03
cunoaste cineva formatia estetik?sunt doi in formatie si sunt din urziceni!ma interesau si pe mine pareri despre ei.mie mi-au fost recomandati,i-am ascultat putin la o nunta si mi-au dat un cd!i-a avut cineva la nunta?

christynapsd
22.03.2009, 12:19:20
buna, stiti cumva ceva despre formatia coral? sunt cei de la belvedere. as vrea sa stiu daca se prezinta frumos, ce fel de muzica interpreteaza etc. eu i-am sunat azi si mi-au spus ce onorariu au. pretul e bunicel dar as vrea sa stiu daca fac spectacol. multumesc anticipat

ameli2008
07.05.2009, 12:39:30
si eu vreeaauuu acordeonist..nr de tel si pretri..ms tare mult^:)^
EU AM GASIT CU 200 DE LEI,DAR VINE DOAR LA NUNTA CA INCHINATUL BETELII NU IL FAC.

michelle_N
21.06.2009, 18:05:51
Buna!
Cam cu cat timp inainte de nunta trebuie sa vb cu un DJ? Imi poate recomanda cineva un Dj bun? Multumesc anticipat!

corydulcik
22.06.2009, 01:06:40
Nu stiu ,corydulcik,daca ai gasit pana acum,ce doreai sa afli,dar eu am vorbit cu d-nul Nelu Vlad si ,tariful lor e in jur de 2000 de euro,cu toate ca si el este foarte realist ca in Braila,puterea economica este.."0".
Aproape cu rusine,mi-a spus,un om foarte simtit dupa parerea mea.
Noi am incheiat contract cu Nazdravanii.
Am vizionat pe net,videoclipuri cu ei,sunt mai de viata,tipa care e mai veche in formatie,are o voce de ti se zbarleste parul ...eu una sunt incantanta..sa vad dupa nunta cum voi fi,dar pana acum,e bine ;;)

ms frum pt post cicoleta...am revenit si io p forum...am rezolvat si cu formatia...ne-au placut cei de la magnetic...acum sa vedem ce mai avem de bifat pe lunga lista de shopping pt nunta :P..pupi :*

roshured
22.06.2009, 14:33:11
Vreau sa ii am pe cei de la AZUR la nunta , dar nu stiu daca sunt la fel de tari ca acum 15 ani ...

Daca cineva i-a vazut la vreo nunta , recent , il rog sa isi spuna parerea .

Va multumesc anticipat !
Numai bine

elenageorge
24.06.2009, 14:17:23
fetelor stie cineva ceva de formatia noroc din braila?am inteles ca este vorba de un anume ninel si georgel si ca au si aparitii pe la tv .stie careva ceva de ei?

helwa
30.06.2009, 15:15:33
Vreau sa ii am pe cei de la AZUR la nunta , dar nu stiu daca sunt la fel de tari ca acum 15 ani ...

Daca cineva i-a vazut la vreo nunta , recent , il rog sa isi spuna parerea .

Va multumesc anticipat !
Numai bine

Buna. Stiu pe cineva ce i'a avut la nunta in mai anul acesta , Se zice ca sunt super tari... si eu vreau sa ii contectez , dar deocamdata am soacra ce incearca sa afle ce preturi au .. si daca sunt ocupati la anul

bianca_d85
02.07.2009, 19:08:39
Buna fetelor! Vreau si eu o formatie care sa cante bine, sa faca atmosfera si sa fie si acceptabila ca pret (pana in 35-40 mil)...daca mai exista asa ceva :D Eu inca mai sper sa pot lua formatia de la Continental, dar imi trebuie si un plan de rezerva :-p...Astept recomandari! Ms anticipat :)

Celitia
02.07.2009, 20:12:51
Buna fetelor! Vreau si eu o formatie care sa cante bine, sa faca atmosfera si sa fie si acceptabila ca pret (pana in 35-40 mil)...daca mai exista asa ceva :D Eu inca mai sper sa pot lua formatia de la Continental, dar imi trebuie si un plan de rezerva :-p...Astept recomandari! Ms anticipat :)
la banii astia nu cred ca ai sa gasesti ceva.....eu am cautat luni bune si nu am gasit nimic mai ieftin de 4700 ron....si asta anu trecut

bianca_d85
02.07.2009, 23:24:06
la banii astia nu cred ca ai sa gasesti ceva.....eu am cautat luni bune si nu am gasit nimic mai ieftin de 4700 ron....si asta anu trecut

Vad ca tu esti din Bucuresti....poate in Braila sau in Galati se gaseste si ceva pana in 40 mil...inca mai sper :D, daca nu, ma conformez...asta e, pana la urma ma intereseaza sa fie o formatie buna care stie sa faca atmosfera, asta conteaza cel mai mult :)

alina_220585
04.07.2009, 17:06:47
Buna! poti sa-mi trimiti si mie nr te rog? si inca o intrebare, pt pauze au si un calculator? Poti sa-mi dai mai multe detalii? Multumesc frumos >:D<

Noi am discutat cu ei in decembrie pentru septembrie anul viitor, deci tot 9 luni..mai bine mai devreme dacat sa ii prindeti ocupati pt ziua aia...vb cu ei si tineti de pret...

pupicei

nu am putut trimite pm>:D<

http://www.SiteVacuum.com/publisher/GoogleSearchIconShadow.gifhttp://www.SiteVacuum.com/publisher/SuperSearchIconShadow.gif

mihaela_2006
04.07.2009, 23:07:56
si eu am avut la nunta formatia "Amicii" si a fost o atmosfera extraordinara

bianca_d85
04.07.2009, 23:16:06
Noi am discutat cu ei in decembrie pentru septembrie anul viitor, deci tot 9 luni..mai bine mai devreme dacat sa ii prindeti ocupati pt ziua aia...vb cu ei si tineti de pret...

pupicei

nu am putut trimite pm>:D<

http://www.SiteVacuum.com/publisher/GoogleSearchIconShadow.gifhttp://www.SiteVacuum.com/publisher/SuperSearchIconShadow.gif
Ok...ms pt informatii :*

bianca_d85
04.07.2009, 23:18:35
Formatia Amicii e din Galati sau din Braila? ca nu stiu...:"> si am cautat cate ceva pe net despre ei, dar nu am gasit mare lucru :(

alina_220585
05.07.2009, 16:18:40
Formatia Amicii e din Galati sau din Braila? ca nu stiu...:"> si am cautat cate ceva pe net despre ei, dar nu am gasit mare lucru :(

Normal ei sunt din Braila dar fiecare le spune cum vrea...fie Amicii din Braila, fie Amicii din Galati..

Si eu am cautat mai multe filmulete cu ei pe net dar nu am gasit, avantajul a fost ca i-am vazut la alta nunta, am un cd dat de ei dar a tot incercat sotul meu sa descarce muzica in calculator sau sa faca o copie(vroia cineva sa ii asculte) dar nu a reusit, o sa il rog sa mai incerce...si daca reuseste iti voi trimite melodiile lor.

Zi buna si spor la pregatiri, eu mai am doua luni si ceva dar parca ieri mai aveam un an..trece timpul infiorator:((

diana1284
05.07.2009, 22:29:52
formatia union parca asa se numesc:)ne au cerut 35 de milioane...noi avem nunta in septembrie anul acesta....

diana1284
05.07.2009, 22:31:31
daca vreti sa i ascultati canta la restaurantul locomotiva sau ceva de genul....pe la gara este....noi i am ascultat la nunta cumnatei mele si au fost ok

bianca_d85
05.07.2009, 23:03:45
Normal ei sunt din Braila dar fiecare le spune cum vrea...fie Amicii din Braila, fie Amicii din Galati..

Si eu am cautat mai multe filmulete cu ei pe net dar nu am gasit, avantajul a fost ca i-am vazut la alta nunta, am un cd dat de ei dar a tot incercat sotul meu sa descarce muzica in calculator sau sa faca o copie(vroia cineva sa ii asculte) dar nu a reusit, o sa il rog sa mai incerce...si daca reuseste iti voi trimite melodiile lor.

Zi buna si spor la pregatiri, eu mai am doua luni si ceva dar parca ieri mai aveam un an..trece timpul infiorator:((
Conteaza f mult ca i-ai vazut, numai asa iti poti face o parere si esti si cu inima impacata...eu inca sunt in stadiul de adunat informatii ca sa fac alegerea cea mai buna :)
Ce putin mai ai ;;) Eu abia astept sa treaca, parca nu mai am rabdare ;))...desi mai am atatea de facut :-"

bianca_d85
05.07.2009, 23:07:00
daca vreti sa i ascultati canta la restaurantul locomotiva sau ceva de genul....pe la gara este....noi i am ascultat la nunta cumnatei mele si au fost ok
Ms mult >:D< Stii cumva, pt pauze au calculator? (am si eu o problema cu pauzele:D)

diana1284
06.07.2009, 09:28:33
Ms mult >:D< Stii cumva, pt pauze au calculator? (am si eu o problema cu pauzele:D)
nu vreau sa vb aiurea dar au din cate stiu eu...oricum nu imi amintesc sa fi facut prea multe pauze dar sunt convinsa ca sunt pregatiti si pentru ele

kam_ellia
08.07.2009, 19:27:16

noi am contactat formatia Amicii din Galati. Am fost personal la Galati sa discutam cu ei. cu siguranta sunt mai multe formatii cu acelasi nume, dat fiind ca avem nunta in aceeasi zi, nu pot fi aceeasi.

bianca_d85
19.08.2009, 23:55:57
A auzit cineva de formatia Coral din Braila?? as vrea sa stiu si eu mai multe detalii...parerile voastre! Ms anticipat!

vivio
03.09.2009, 10:33:32
Buna fetelor,

Am citit pe forum si am vazut ca marea majoritate preferati formatie la nunta. Insa eu imi doresc DJ. Ma puteti ajuta cu recomandari pentru unul bun?

Daphnne
10.09.2009, 15:11:47
dragele mele...ce parere aveti de Amicii, am fost la o nunta anul trecut in Braila si mie personal mi-au placut...ce spuneti, sunt seriosi, am auzit ca cer 2400-2500, ce spuneti...?

poooop

buna, suma este in ron sau in euro?
imi poate spune cineva si ce pret are un dj bun si eventual sa-mi recomandati unul?
Va multumesc!

gabita21
18.09.2009, 09:59:57
buna
am citit toate postarile pe acsr subiect dar nu am gasit ce ma intereseaza,stie cineva ceva de formatia paradox sau dj victor care canta la iris(zorile)nu stiu ce sa aleg.va rog daca stiti ceva spuneti-mi

rominash84
13.10.2009, 11:55:53
Buna,eu nu sunt din braila,dar am auzit de daniel's band.daca are cineva informatii despre ei,va rog sa le postati.am vazut doar site-ul lor si nu stiu cum sunt la o nunta(atmosfera,melodii ).

anamaria_pit
15.10.2009, 15:03:49
Fetelor ma puteti ajuta si pe mine , va rog?/

off, scuze, l-am trimis din greseala..=P~ Si acum rugamintea..[-o<.a auzit cineva de formatia ring? Ma intereseaza daca fac atmosfera la nunta si cum canta live, pt ca i-am auzit doar pe net! Multumesc!>:D<

rominash84
19.10.2009, 21:41:31
Chiar nimeni nu stie de ei?:-s

cicoleta
21.10.2009, 00:25:05
Buna ,
Eu i-am avut la nunta pe cei de la Nazdravanii,si am fost foarte incantati de ei!
Normal,ca inainte am auzit si citit toate comentariile ,plangerile,aprecierile la adresa lor si aveam ceva dubii dar asta pana la prima intalnire cu domnul Titi Stanciu,care este reprezentantul..ne-a sfatuit numai de bine si a fost un soi de "coordonator"pentru noi.
Muzica a fost foarte apreciata de invitati,s-a dansat toata noaptea si la ora 4 ,aproximativ 95 % din invitati erau in sala..asa ca,sa nu va fie teama,daca ii doriti pe cei de la Nazdravanii.
A 2 a zi,ne intrebau invitatii cum sa ia legatura cu cei de la Nazdravanii pentru nuntile lor..asa ca,ce se poate mai mult?!
Fetele au niste super voci,de ti se zbarleste parul de pe maini,iar mos Scarlatache e dragut si haios,momentele lui au fost foarte apreciate.
Pentru mine,una..nu o spun ca a fost ziua mea,seara mea,etc..povesti si alte cele..dar cu toata sinceritatea o spun,a fost alegerea perfecta!

rominash84
21.10.2009, 11:00:43
Ceva informatii despre daniel's band braila nu are nimeni?va rog mult

alina7key
07.11.2009, 19:42:05
Buna,

In afara de melodiile postate pe internet, ai aflat pareri de la persoane care au fost pe la nunti la care a cantat Coral?

Multumesc,
Raluca

Am fost invitata in vara aceasta la o nunta la Bucuresti unde a cantat Formatia Coral din Braila.Pot sa spun ca au cantat foarte frumos .Programul nu a fost monoton ci dimpotriva foarte diversificat muzica populara ,muzica usoara romaneasca si straina, latino,dance etc.Nu au lalait-o cu melodii lente.Nu fac pauze mari si deasemeni au si calculator pentru pauze.Cel putin asta este opinia mea.Sper ca am fost de folos catusi de putin.

Daphnne
09.11.2009, 00:31:13
buna,am si eu nevoie de un dj bun, pe cineva in genul lui dj victor de la iris (zorile), va rog daca ma puteti ajuta cu un nr de telefon si eventual un pret prin pm..
multumesc

kam_ellia
22.11.2009, 16:50:04
Noi am apelat la AMICII din Galati. pot sa spun ca am ramas, atat noi, cat si invitatii, extrem de placut surprinsi. formeaza cea mai tare formatie la ora actuala, iar unde noi am avut 80% din invitati tineri, muzica a tinut lumea pe ringul de dans tot timpul. pot spune ca nu ma asteptam sa iasa atat de frumos, si nimeni sa nu stea jos<:-P. o formatie de porfesionisti, dupa parerea mea, isi creeaza repertoriul dupa tipul invitatilor, varsta....Vi-i recomand din tot sufletul.dupa nunta noastra restaurantul magenta am inteles ca a facut un fel de contract cu ei, cred ca acolo vor si canta de revelion

diana1284
03.12.2009, 14:44:12
Fetelor ma puteti ajuta si pe mine , va rog?/

off, scuze, l-am trimis din greseala..=P~ Si acum rugamintea..[-o<.a auzit cineva de formatia ring? Ma intereseaza daca fac atmosfera la nunta si cum canta live, pt ca i-am auzit doar pe net! Multumesc!>:D<
buna...acum o sapt am fost si i am ascultat cu niste prieteni care au nunta anul viitor...sunt un pic cam scumpi..4 membri 1400 euro si daca vrei si fata pe care o mai au 1600...au si o vioara inclusa care da foarte bine...au cantat bine si de toate...prietenii mei i au ales pentru nunta lor...

Corynaa
04.12.2009, 10:03:48
Buna ziua, ma intereseaza si pe mine de formatia Lothus, cei care canta in Lacul Sarat la Relamara, stie cineva ceva?
Multumesc.

adyt08
04.12.2009, 20:48:26
Buna ziua, ma intereseaza si pe mine de formatia Lothus, cei care canta in Lacul Sarat la Relamara, stie cineva ceva?
Multumesc.
Canta bine am inteles dar luau anul acesta 5000 lei...motivatia ar fi ca sunt multi in formatie....apropo vezi ca sunt foarte solicitati....daca ii vrei cauta-i sa nu ai surprize...sa nu poata ve;))ni

Corynaa
05.12.2009, 10:49:07
Canta bine am inteles dar luau anul acesta 5000 lei...motivatia ar fi ca sunt multi in formatie....apropo vezi ca sunt foarte solicitati....daca ii vrei cauta-i sa nu ai surprize...sa nu poata ve;))ni
Multumesc mult, asa o sa fac, eu am inteles ca vor 4000 lei.....asta ramane de discutat.

Am vorbit cu cei din formatia Lothus si intr-adevar, pentru la anu` vor 1100 euro

Gaby211081
07.12.2009, 14:03:54
buna...acum o sapt am fost si i am ascultat cu niste prieteni care au nunta anul viitor...sunt un pic cam scumpi..4 membri 1400 euro si daca vrei si fata pe care o mai au 1600...au si o vioara inclusa care da foarte bine...au cantat bine si de toate...prietenii mei i au ales pentru nunta lor...

Si eu i-am ales pentru nunta mea pe cei de la RING! Intradevar si mie mi-au cerut tot 1400 de euro, 4 membrii. Si eu i-am auzit cantand tot pe net si mi-au placut. Eram un pic in dubiu deoarece as fi vrut sa-i vad la treba, la o nunta insa tinand cont ca sezonul nuntilor pe anul asta s-a incheiat am mers la risc. Sper sa fie ok!
Daca e cineva pe aici care i-a avut la nunta sau i-au ales pentru anul viitor, asteptam pareri!!!

annybunny
07.12.2009, 18:27:23
Am vorbit cu cei din formatia Lothus si intr-adevar, pentru la anu` vor 1100 euro
Uff....ce sau scumpit preturile #-o

adyt08
12.12.2009, 22:02:29
Fetelor eu am nunta la anu pe 3 iulie...am ales dj-ul care a fost la nunta fratelui meu...dl VOINESCU....vreau sa va spun ca a facut o atmosfera de milioane...s-a dansat pana dimineata...a avut un play-list foarte bogat...toate genurile pentru toate gusturile....Stia sa antreneze lumea la dans...e un dj profesionist......La nuntile cu formatie sunt acei timpi morti cand servesc masa...sau se odihnesc..isi refac vocea care sincer pe mine m-ar deranja...m-au deranjat momentele astea de liniste la o nunta unde am fost simplu invitat...dar la nunta mea....!!!!
In concluzie Dl VOINESCU e cea mai buna alegere pe care am putut sa o fac...mai ales ca am vazut ceea ce poate face la o nunta..un adevarat profesionist!!!

bambilici
02.01.2010, 12:15:53
ai intrebat despre daniel music band. eu am vrut sa ii iau. sunt o familie, canta de toate si bine zic eu, iti ofera si acordeon, chestii, dar mie mi s-a parut exagerat cat mi-au cerut, asa ca am optat pt dj. ei mi-au cerut 50 milioane, iar dj, 15. asa ca am mers pe varianta mai ieftina. daca vrei iti pot da nr de tel al celor de la dan music.

ANDREEACOSTEA
25.01.2010, 15:15:13
eu am auzit k si formatia magnetic canta bine.poti intra pe site-ul lor[] pt ai auzi cum canta si acolo gasesti si un nr de tel pt mai multe informatii

catalina24_ro
28.01.2010, 13:25:49
Fetelor eu am nunta la anu pe 3 iulie...am ales dj-ul care a fost la nunta fratelui meu...dl VOINESCU....vreau sa va spun ca a facut o atmosfera de milioane...s-a dansat pana dimineata...a avut un play-list foarte bogat...toate genurile pentru toate gusturile....Stia sa antreneze lumea la dans...e un dj profesionist......La nuntile cu formatie sunt acei timpi morti cand servesc masa...sau se odihnesc..isi refac vocea care sincer pe mine m-ar deranja...m-au deranjat momentele astea de liniste la o nunta unde am fost simplu invitat...dar la nunta mea....!!!!
In concluzie Dl VOINESCU e cea mai buna alegere pe care am putut sa o fac...mai ales ca am vazut ceea ce poate face la o nunta..un adevarat profesionist!!!

Buna,
sunt o viitoare miresica in Braila si tare as vrea sa-mi recomandati un DJ bun, care sa stie sa intretina atmosfera la nunti,puteti sa-mi dati mai multe detalii referitor la acest domn Voinescu.

alinuta_mih
24.02.2010, 18:41:01
salut! Sunt miresica pe 29 mai si as vrea sa aflu ce formatii imi recomandati si cat costa!Mie mi-au placut cei de la Magnetic.Ce parerea aveti?

ANDREEACOSTEA
26.02.2010, 16:17:56
salut! Sunt miresica pe 29 mai si as vrea sa aflu ce formatii imi recomandati si cat costa!Mie mi-au placut cei de la Magnetic.Ce parerea aveti?

buna alinutza, mie mi-au cerut cei de la magnetic 50 mil.

katty_cata
20.04.2010, 20:54:15
stiti cumva ce tarif are formatia Azur???

bad_girl
21.04.2010, 17:46:41

buna...
anul trecut in noiembrie au luat pt o nunta 75 milioane.mie sincer nu mi-au placut.avand in vedere si tariful pe care il percep.dupa ora 2 incepusera sa cante mai mul blusuri,romante si in jur de ora 3 incepuse toata lumea sa plece.

nu ai recomand la o nunta cu mai mult tineret.daca este o nunta cu invitati mai invarsta ,poate.

mina2501
21.04.2010, 23:21:07
buna miresici!noi am arvunit formatia lothus de la restaurant.Am negociat si am ramas la 4000 ron.Sper sa ne faca nunta frumoasa.I-am ascultat si la o emisiune la tvbraila si au fost ok.

anaana10
07.05.2010, 01:04:26
eu va recomand cu toata inima pe royal si Geta. Sunt super!

aleahim712
12.05.2010, 22:47:12
buna fetelor...eu o sa-i am pe baietii de la electron...i-am ascultat la o nunta si mi-au placut tare mult....si ca pret sunt accesibili fata de alte formatii.

NabaMic
13.05.2010, 22:40:28
Mie mi se par cam scumpe si nu canta nici cine stie ce.Mai ales cei de la Magnetic, sunt jalnici si fff scumpi fata de alte formatii!

Buna Andreea,

am citit commentul tau legat de formatia magnetic si vroiam sa stiu daca ai fost la vreo nunta la care au cantat? ce anume nu ti-a placut? ca pe net din ce am ascultat suna bine.

Multumesc frumos de raspuns

Cristina

anaana10
20.05.2010, 00:34:44
da 100 milioane...:(

ursuletza_20
20.05.2010, 01:49:38
Buna fetelor!

E prima oara cand citesc acest topik. Am ramas trasnita de preturile formatiilor si acu nu stiu ce sa mai cred. Noi fiind plekati din tzara si incepand tarziu organizarea, am luat ce a mai ramas si adika: Geta si formatia Royal. Si cer 1000 €uro. E putin..in comparatie cu preturile ce se vehiculeaza pe aici. Va rog ajutati ma cu o opinie despre ei?! I a avut cineva la nunta?

Ms anticipat!

geanina1234
20.05.2010, 15:12:26
Buna fetelor,

As vrea sa stiu cum vi se pare formatia Noroc din Braila. Imi plac melodiile lor de pe site, dar as vrea cateva pareri despre ei...ce atmosfera fac la nunta. Ms frumos.

aleahim712
20.05.2010, 22:26:42
Buna fetelor,

As vrea sa stiu cum vi se pare formatia Noroc din Braila. Imi plac melodiile lor de pe site, dar as vrea cateva pareri despre ei...ce atmosfera fac la nunta. Ms frumos.
fac o atmosfera placuta, dar si pretul lor e super...noua ne-au cerut 65mil...am avut un soc...apoi am vb cu baietii de la electron..ei iau 45 mil...ma simt mai bn..nu as da pe o formatie cu un nume mai cunoscut 65..70 sau 100:O...

geanina1234
21.05.2010, 09:04:37
fac o atmosfera placuta, dar si pretul lor e super...noua ne-au cerut 65mil...am avut un soc...apoi am vb cu baietii de la electron..ei iau 45 mil...ma simt mai bn..nu as da pe o formatie cu un nume mai cunoscut 65..70 sau 100:O...

Multumesc pentru raspuns.
Dc oare v-au cerut asa mult? Al meu a vorbit cu ei la telefon saptamana trecuta si ne-au cerut 1000 euro pentru iunie 2011 si au zis ca in pret intra inclusiv transportul lor (noi facem nunta la Amara).
O sa incercam si noi sa ajungem pe la Braila weekendul urmator (eu sunt de acolo, dar locuim in Bucuresti) si am vrea sa mergem la edy's sa-i ascultam. Sper sa ramana la pretul pe care ni l-au zis.

Spor la pregatiri! :*

geanina1234
09.06.2010, 17:02:36
Fetelor, formatia noroc original s-a ocupat pentru data pe care o vroiam eu :((. 1000 euro ne-au cerut, nu mi se par scumpi si canta destul de bine. Noua ne-au placut. Din pacate n-am avut timp sa mergem sa semnam contractul saptamana trecuta si s-au ocupat deja :(

De formatia paradox stiti ceva?

aleahim712
17.06.2010, 19:16:31
Cred ca cea mai buna alegere este o formatie.....din pacate am fost la prea multe nunti care au avut dj-ei si nu mi-au placut. majoritatea stateau pe scaun...asa ca o formatie isi merita banii

adyt08
17.06.2010, 21:13:14
Cred ca cea mai buna alegere este o formatie.....din pacate am fost la prea multe nunti care au avut dj-ei si nu mi-au placut. majoritatea stateau pe scaun...asa ca o formatie isi merita banii

Te contrazic...depinde de dj ..valabil si pentru formatii...eu de exemplu am fost la nunti cu formatie si nu mi-a placut deoarece cantau 20 de min si stateau 40...sa-si dreaga vocea...zici ca eram la priveghi.....Pe de alta parte la nunta cu dj e super ok..pentru ca au toate genurile de muzica, stiu sa faca atmosfera...si nu exista acei timpi morti cand ia pauza formatia sau cand isi refac vocea etc...dar sublieniez faptul ca atmosfera adevarata ti-o fac adevaratii profesionisti....

bad_girl
17.06.2010, 22:08:37
mie personal cei de la retsurantul Continental mi se par cei mai tari.am vrut sa-i iau si eu la nunta dar erau deja arvuniti.Asa ca i-am luat pe Amicii din Galati.in rest sunt si ceilalti buni,din Braila, dar nu cred ca au termen de coparatie fata de cei de la Continental.

aleahim712
17.06.2010, 22:38:14
Te contrazic...depinde de dj ..valabil si pentru formatii...eu de exemplu am fost la nunti cu formatie si nu mi-a placut deoarece cantau 20 de min si stateau 40...sa-si dreaga vocea...zici ca eram la priveghi.....Pe de alta parte la nunta cu dj e super ok..pentru ca au toate genurile de muzica, stiu sa faca atmosfera...si nu exista acei timpi morti cand ia pauza formatia sau cand isi refac vocea etc...dar sublieniez faptul ca atmosfera adevarata ti-o fac adevaratii profesionisti....

....ai dreptate cu atmosfera facuta de profesionisti.....dar nu toti sunt asa :D....

Amazoana
01.07.2010, 22:28:30
Dar cei de la restaurantul Relamara ce stiti?

Delice_trend
02.07.2010, 13:17:30
buna fetelor! Sunt o miresica din Galati si cum la noi formatiile se gasesc mai greu...am apelat la formatiile din Braila...Am gasit doua disponibile dar nu reusesc sa ma decid. Este vorba despre formatia Omogen si formatia Coral...Ma gandeam ca m-ati putea ajuta cu niste sfaturi...

n06d
05.07.2010, 02:17:29
Buna miresici,
Eu am nunta pe 4 sept si nu mi-am gasit inca formatie. Daca aveti ceva recomandari si preturi v-as fi imens recunoscatoare pentru ca nu stiu daca mai gasesc ceva disponibil.
Mersi din suflet si casa de piatra la toate

bad_girl
05.07.2010, 13:18:08
[QUOTE=n06d;3419496]Buna miresici,
Eu am nunta pe 4 sept si nu mi-am gasit inca formatie. Daca aveti ceva recomandari si preturi v-as fi imens recunoscatoare pentru ca nu stiu daca mai gasesc ceva disponibil.
Mersi din suflet si casa de piatra la toate[/QU

buna, CASA DE PIATRA si tie...eu ti-as recomanda formatia de la restaurantul Continental din Braila(ca pret cred ca iau in jur de 30-40 de milioane) sau formatia Amiciii din Galati(acestia,care de altfel sunt formatia care imi canta la nunta, imi iau pt luna iulie 52 milioane)....asta ar fi recomandarea mea.

annybunny
13.07.2010, 13:05:37
Dar cei de la restaurantul Relamara ce stiti?
Se numesc Lotus, noua ne-a placut am dat parca 25 mil acum 2 ani, evident ca acu e mai scump :*

Serinela
14.07.2010, 09:46:39
Buna ,

va rog sa imi spuneti si mie daca a fost cineva sau urmeaza sa aiba ca formatie la nunta F. Magnetic?
I-am auzit pe net si imi plac foarte mult si as vrea sa stiu totusi impresiile locale!
Multumesc frumos,

olisor_mihai
15.07.2010, 15:05:16

Te rog daca se poate sa imi dai si mie numarul de telefon.
Si daca l-ai avut la nunta ,cum a fost?
Multumesc!

salut, va pot recomanda si eu un dj fff bun care e si cameraman, albumul d-lui mi-a placut fff tare, imi filmeaza la nunta si imi asigura si sonorizare, daca vreti va dau nr de tel
Te rog daca poti sa imi dai si mie nr de tel. multumesc

NabaMic
23.07.2010, 16:51:12
Buna ,

va rog sa imi spuneti si mie daca a fost cineva sau urmeaza sa aiba ca formatie la nunta F. Magnetic?
I-am auzit pe net si imi plac foarte mult si as vrea sa stiu totusi impresiile locale!
Multumesc frumos,

Buna Serinela,

noi ii avem la nunta in octombrie..si noi tot pe net i-am ascultat :) o sa-ti spunem apoi mai multe detalii insa noua ne-au placut tare mult.

O zi buna

Cristina

Serinela
29.07.2010, 15:34:41
Buna Serinela,

noi ii avem la nunta in octombrie..si noi tot pe net i-am ascultat :) o sa-ti spunem apoi mai multe detalii insa noua ne-au placut tare mult.

O zi buna

Cristina

Buna, multumesc pentru mesaj, vom vedea ce va fi!

patapcris
03.08.2010, 18:00:21
eu am preferat dj ,nu neaparat din cauza banilor, dar un dj poate sa imbine toate genurile de muzica si poate multumi toti invitatii...eu am fost foarte multumita , toata lumea a dansat si s a simtit bine....si nu numai daca ai formatie iti poate baga dedicatii sau mai stiu eu ce...si un dj priceput poate face lucrul asta....

Floric_album
19.08.2010, 23:23:02
Marina,cam astea sunt preturile...De la 1500 lei in sus. Cat despre autorizat sau nu...Poti da chics si dac ae firma. MAi mult de o reclamatie NU mai poti faci dupa nunta daca iti strica filmarea sau , poza, sau etc...Caci doar nu ai sa faci nunta din nou. Asa ca la vremea asta...MUNCA si CALITATEA primeaza. Adica, te duci, vezi, consulti analizezi si decizi pretul mai bun.
Eu sunt nasa pe 25 sept iar pe fini i-am indrumat spre un "particular" care mi-a filmat si mie botezul si motzul copilului. Eu am fost multumita. Dar evenimentele mele nu se cimpara cu o nunta. Oricum finul doreste un al doilea fotograf care sa pozeze momentele spontane sau altele decat cele clasice. Intelegi...Plateste in plus dar s-a gasit si printre particulari oameni care sa iti oferi toate serviicle in functie de rpetentiile clientului.

mirela98
05.09.2010, 18:04:31
Buna miresici, caut si eu de cateva zile numarul de telefon al domnului gore belanschi. il stie careva. mi-a spus o prietena ca a fost la o nunta unde a cantat formatia dumnealui si a fost atmosfera frumoasa si as dori sa iau legatura cu dansul pentru o auditie. daca are cineva detalii va rog sa imi spuneti. sau daca a cantat la vreuna dintre voi la nunta si cum a fost. [-o<[-o<[-o<

Ambelokipi
20.09.2010, 13:52:03
Buna,
A avut cineva la nunta formatia Ring din Braila?Daca da, va rog sa ma ajutati cu detalii, mai exact: cum a fost atmosfera, cum sunt solistii, canta la fel de bine ca in prezentarile de pe net si orice alt aspect relevant. Urmeaza sa semnam contract cu ei, dar nu prea avem cum sa-i vedem direct la o nunta. Multumesc mult\:D/

alinav_alinap
15.10.2010, 21:17:11

Bunaa!! Se poate sa imi si mie nr de tel te rog?? merci mult, multi pupici :*:*:*:*:*:*

ANDREEACOSTEA
21.10.2010, 14:41:12
buna fetelor, am si eu nevoie de ajutor plssssss.Initial eu si sotul meu ne-am hotarat sa-i luam pe cei de la magnetic ca formatie la nunta, dar din pacate am luat legatura cu ei si sunt ocupati pe data care avem noi nunta, imi puteti recomanda si mie o formatie buna si care canta toate genurile de muzica, ms mult

silvia2858
24.10.2010, 11:37:23
buna fetelor, am si eu nevoie de ajutor plssssss.Initial eu si sotul meu ne-am hotarat sa-i luam pe cei de la magnetic ca formatie la nunta, dar din pacate am luat legatura cu ei si sunt ocupati pe data care avem noi nunta, imi puteti recomanda si mie o formatie buna si care canta toate genurile de muzica, ms mult

eu i-am luat pe cei de la Belvedere,formatia Coral,i-am vazut la o nunta unde am fost invitata in august si mi-a placut ca au cantat de toate si nu au facut pauze dese.Atmosfera a fost super, exact pe gustul meu si am hotarat sa-i luam pe ei,asa ca ii pot recomanda si altora.Sper ca am fost de ajutor......

dimacorina85
26.10.2010, 10:29:56

dragi miresici,va salut si eu pe aceasta cale si va rog sa ma sfatuiti si pe mine in legetura cu ce ar trebui sa aleg pentru nunta mea,dj .... formatie.....cum e mai bine?

ANDREEACOSTEA
04.11.2010, 15:22:39
dragi miresici,va salut si eu pe aceasta cale si va rog sa ma sfatuiti si pe mine in legetura cu ce ar trebui sa aleg pentru nunta mea,dj .... formatie.....cum e mai bine?

buna Corina, parerea mea ar fi sa alegi o formatie, intr-adevar este un picut mai scumpa k dj, dar se merita, pana la urma muzica face toata nunta, eu pe principiul asta am mers si sper k nu am dat gres

Am avut nunta pe 04.09.2010 Bucuresti
Tot ce pot sa va spun este am facut contract cu ei, cu 1 an inainte, ma asteptam sa cante bine dar ei au intrecut toate asteptarile, au creat o atmosfera de vis, merita toti banii.
Formatia Magnetic nota 10+++ din partea noastra, nu credeam ca o formatie poate sa cante atat de bine, nici nu prea am mai mancat din cauza lor, pentru ca efectiv iti venea sa dansezi non-stop, ceea ce am si facut !!!!!!
Am dansat pana la epuizare fratilor !!!!!
Multumim inca odata formatiei Magnetic !!!!!!!!!!
Sunteti cei mai tari !!!!
BRAVO !!!!!

initial si noi am vrut sa-i luam pe cei de la Magnetic pt nunta, dar la data care am eu nunta sunt ocupati:(

[QUOTE=ursuletza_20;3302701]Buna fetelor!

E prima oara cand citesc acest topik. Am ramas trasnita de preturile formatiilor si acu nu stiu ce sa mai cred. Noi fiind plekati din tzara si incepand tarziu organizarea, am luat ce a mai ramas si adika: Geta si formatia Royal. Si cer 1000 €uro. E putin..in comparatie cu preturile ce se vehiculeaza pe aici. Va rog ajutati ma cu o opinie despre ei?! I a avut cineva la nunta?

Ms anticipat![/QUOTE
Si noi am ales aceeasi formatie si as vrea sa aflu cum a fost la voi la nunta....poate imi poti trimite un mesaj cu adresa de mail sa vorbim mai multe!
am auzit de ei, iar cineva apropiat care i-a avut la nunta mi-a spus k fac atmosfera buna si canta la fel de bn

happyforyou
21.11.2010, 21:09:26
Bunaa!! Se poate sa imi si mie nr de tel te rog?? merci mult, multi pupici :*:*:*:*:*:*
salut..vreau si eu nr de telefon al acestui domn vionescu...si ce bani vrea?

happyforyou
21.11.2010, 21:12:29
buna,eu am avut nunta pe 21.08 si am avut Dj.a fost o atmosfera superba la noi la nunta.Dj a fost super de treaba iar toata lumea s-a simtit bine.nu au fost persoane sa stea jos pe scaune,am avut muzica de toate genurile si pe toate gusturile de la pop pana la sambe,hore si blues,vals si etc.
Dj ales are si pachete cu foto si filmat dar cum eu alesesem deja foto si filmat la el am insistat pt musica deoarece nu vroia doar ca dj.oricum a venit ca dj si a fost super.pretul afost 10mil dar am auzit ca a marit pretul cam la 12 mil.daca ai nevoie iti dau nr lui pe pm.
are si joc de lumini , masina de baloane, fum?se aud misto boxele?are scule bune??lasa-0mi si mie te rog un nr de telefon si un nume..sau un link ceva ..ms frumos:*

da-mi si mie te rog numarul dj...ms:L*

aurelya22
29.11.2010, 20:52:33
salutare miresici
eu sunt o mireasa focsaneanca si din anumite motive am ales sa imi iau o formatie din judetul vostru. Formatia se numeste noroc original si daca sunteti dragute v-as ruga sa imi spuneti ceva pareri despre ea....
Spor la miresit si cea mai frum nunta va doresc!!;-)>:D<

geanina1234
07.12.2010, 09:06:31
salutare miresici
eu sunt o mireasa focsaneanca si din anumite motive am ales sa imi iau o formatie din judetul vostru. Formatia se numeste noroc original si daca sunteti dragute v-as ruga sa imi spuneti ceva pareri despre ea....
Spor la miresit si cea mai frum nunta va doresc!!;-)>:D<

Buna

Eu tot pe ei i-am ales. Sunt braileanca, dar nunta mea v fi in Amara(Ialomita). Ce pot sa spun e ca noua ne-au placut, ai mei i-au vazut si la alte nunti in Braila...sunt ok. Sunt un pic stresata pe partea de alte genuri muzicale (la populara stiu sigur ca sunt super)...dar sunt convinsa ca daca discutam cu ei si spunem exact ce ne dorim o sa fie bine :)

aurelya22
10.12.2010, 00:09:41
Buna

Eu tot pe ei i-am ales. Sunt braileanca, dar nunta mea v fi in Amara(Ialomita). Ce pot sa spun e ca noua ne-au placut, ai mei i-au vazut si la alte nunti in Braila...sunt ok. Sunt un pic stresata pe partea de alte genuri muzicale (la populara stiu sigur ca sunt super)...dar sunt convinsa ca daca discutam cu ei si spunem exact ce ne dorim o sa fie bine :)

Multumesc de mesaj....da si eu sunt stresata de aceasi chestie, nu mi-ar placea sa fie numai populara...si te mai deranjez cu o intrebare..ai idee de fata din formatie?in sensul ca formatia vine completa? ca din ce am vazut doar el cantaretul este prezent pe youtube!pe ea nu am vazuto nikieri chiar dak pe site-ul lor canta si ea....:-\

geanina1234
11.12.2010, 18:46:22
Multumesc de mesaj....da si eu sunt stresata de aceasi chestie, nu mi-ar placea sa fie numai populara...si te mai deranjez cu o intrebare..ai idee de fata din formatie?in sensul ca formatia vine completa? ca din ce am vazut doar el cantaretul este prezent pe youtube!pe ea nu am vazuto nikieri chiar dak pe site-ul lor canta si ea....:-\

Noua ne-au zis ca vine si fata...are o voce f frumoasa si canta muzica usoara.
Am fost intr-o seara la continental cand au avut ei cantare si era si ea.

biank2110
05.01.2011, 09:47:38
buna fetelor,
va rog imi puteti da si mie o parere despre formatia daniel's band din braila,daca a auzit-o cineva cantand live,
va multumesc,poooop:*:*

mire_sika
19.01.2011, 21:17:50
buna fetelor,
va rog imi puteti da si mie o parere despre formatia daniel's band din braila,daca a auzit-o cineva cantand live,
va multumesc,poooop:*:*
sunt super! meseriasi

cauta pe youtube si Maria magdalena Cotro, are niste inregistrari de la niste festivaluri

oana03
19.02.2011, 00:28:37
Buna! sper sa imi raspunada cineva si mie:-\. Am tot intat pe net si am vazut formatia noroc. eu mi i-am dorit foarte tare la nunta. acum vad ca sunt doua cu numele de "noroc". ambele mi-au placut,dar as vrea informatii de la persoanele care i-au vazut la nunti. si pe cei de la noroc cu ninel si pe cei de la noroc original! vreau sa stiu care sunt mai buni,care fac atmosfera mai buna,pentru ca,dupa parerea mea,lautarii fac toata atmosfera la nunta;-);-);-)\:D/. astept raspunsuri. va multumesc!

selenaselena
21.02.2011, 15:47:25
Buna! sper sa imi raspunada cineva si mie:-\. Am tot intat pe net si am vazut formatia noroc. eu mi i-am dorit foarte tare la nunta. acum vad ca sunt doua cu numele de "noroc". ambele mi-au placut,dar as vrea informatii de la persoanele care i-au vazut la nunti. si pe cei de la noroc cu ninel si pe cei de la noroc original! vreau sa stiu care sunt mai buni,care fac atmosfera mai buna,pentru ca,dupa parerea mea,lautarii fac toata atmosfera la nunta;-);-);-)\:D/. astept raspunsuri. va multumesc!

si eu am fost in situatia ta inainte de nunta. eu i-am ales pe cei de la noroc original pentru seriozitate in primul rand si pentru ca imi plac foarte mult cum canta. la ceilalti nu imi place decat de solist cum canta in rest sunt praf si sunt si neseriosi solistu isi ia vreo 3 nunti in acea seara si vine la tine canta 2 ore si pleaca si la celelalte si la tine ii lasa pe ceilalti sa cante.

oricum ideea e ca i-am avut pe noroc original la nunta si au facut o nunta extraordinara.nu numai ca pot canta orice fel de muzica dar o canta foarte bine.cautale site-u lor

oana03
02.03.2011, 23:35:14
Multumesc frumos selenaselena pentru raspunsul tau! m-ai ajutat sa ma decid! Si mie imi plac mai mult cei de la noroc original,dar vroiam pareri de la cei care i-au vazut la nunti,pentru ca eu nu am avut inca ocazia asta! Sper sa ne faca si noua o nunta asa cum ne dorim,pentru ca,dupa parerea mea,lautarii fac totul la nunta. Atmosfera e foarte importanta. Iar noi ne dorim sa se simta cat mai bine inviatii nostri! Multumesc inca o data!

ANDREEACOSTEA
03.03.2011, 11:16:07
si eu am fost in situatia ta inainte de nunta. eu i-am ales pe cei de la noroc original pentru seriozitate in primul rand si pentru ca imi plac foarte mult cum canta. la ceilalti nu imi place decat de solist cum canta in rest sunt praf si sunt si neseriosi solistu isi ia vreo 3 nunti in acea seara si vine la tine canta 2 ore si pleaca si la celelalte si la tine ii lasa pe ceilalti sa cante.

oricum ideea e ca i-am avut pe noroc original la nunta si au facut o nunta extraordinara.nu numai ca pot canta orice fel de muzica dar o canta foarte bine.cautale site-u lor

Buna Oana si eu i-am vrut pe cei de la Noroc Original la nunta, dar din pacate erau ocupati la data care am eu nunta, asa k daca te hotarasti tb sa-i contactezi din timp daca vrei sa-i ai la nunta.

ANDREEACOSTEA
03.03.2011, 11:17:32
Care mai sunt preturile pentru formatii pe anul 2011?;))

depinde de ce formatie alegi, insa iti zic sigur k mai putin de 40 mil nu gasesti.

geanina1234
03.03.2011, 12:33:46
Buna Oana si eu i-am vrut pe cei de la Noroc Original la nunta, dar din pacate erau ocupati la data care am eu nunta, asa k daca te hotarasti tb sa-i contactezi din timp daca vrei sa-i ai la nunta.

Si eu tot pe ei i-am luat...si i-am contactat cu mai bine de un an inainte si tot nu aveau libera data noastra..asa ca am schimbat data de pe 4 pe 18 iunie. Sper sa faca atmosfera frumoasa!

oana03
04.03.2011, 00:02:32
Va multumesc fetelor pentru raspunsuri. Noi avem nunta pe 5 mai anul viitor si am dori sa-i avem la nunta! I-am contactat si au niste preturi convenabile. Sincer nu ma asteptam. Ma gandeam ca fara 1500 de euro nu se pune problema,iar noi nici nu vrem sa dam chiar atatia bani pe lautari. Dar ne-au surprins in mod placut. Acum noi vroiam sa inceapa sezonul nuntilor in mai si sa mergem sa-i vedem la o nunta. Dar daca voi ziceti ca trebuiesc contactati din timp(:|....nu stiu....#-oO sa ne mai gandim,mai cerem pareri de la cei care i-au vazut live la nunti si poate ne hotaram mai repede!

ANDREEACOSTEA
04.03.2011, 12:56:44
Va multumesc fetelor pentru raspunsuri. Noi avem nunta pe 5 mai anul viitor si am dori sa-i avem la nunta! I-am contactat si au niste preturi convenabile. Sincer nu ma asteptam. Ma gandeam ca fara 1500 de euro nu se pune problema,iar noi nici nu vrem sa dam chiar atatia bani pe lautari. Dar ne-au surprins in mod placut. Acum noi vroiam sa inceapa sezonul nuntilor in mai si sa mergem sa-i vedem la o nunta. Dar daca voi ziceti ca trebuiesc contactati din timp(:|....nu stiu....#-oO sa ne mai gandim,mai cerem pareri de la cei care i-au vazut live la nunti si poate ne hotaram mai repede!

Buna Oana, cat v-au cerut cei de la Noroc Original?

oana03
05.03.2011, 17:03:43
Cei de la Noroc Original ne-au cerut 1100 de euro! Un pret rezonabil,zic eu!

Andreea,voua cat v-au cerut?

frumusik_br
06.03.2011, 16:37:33
Buna ,
Eu i-am avut la nunta pe cei de la Nazdravanii,si am fost foarte incantati de ei!
Normal,ca inainte am auzit si citit toate comentariile ,plangerile,aprecierile la adresa lor si aveam ceva dubii dar asta pana la prima intalnire cu domnul Titi Stanciu,care este reprezentantul..ne-a sfatuit numai de bine si a fost un soi de "coordonator"pentru noi.
Muzica a fost foarte apreciata de invitati,s-a dansat toata noaptea si la ora 4 ,aproximativ 95 % din invitati erau in sala..asa ca,sa nu va fie teama,daca ii doriti pe cei de la Nazdravanii.
A 2 a zi,ne intrebau invitatii cum sa ia legatura cu cei de la Nazdravanii pentru nuntile lor..asa ca,ce se poate mai mult?!
Fetele au niste super voci,de ti se zbarleste parul de pe maini,iar mos Scarlatache e dragut si haios,momentele lui au fost foarte apreciate.
Pentru mine,una..nu o spun ca a fost ziua mea,seara mea,etc..povesti si alte cele..dar cu toata sinceritatea o spun,a fost alegerea perfecta!
sunt perffect de acord cu tine ...NAZDRAVANII sunt cei mai tari, nu am cuvinte sa le multumesc pt muzica minunata.Pot spune cu mana pe inima ca am avut o nunta de vis datorita lor.va multumim din suflet!!!!!!!

oana03
06.03.2011, 18:08:09
sunt perffect de acord cu tine ...NAZDRAVANII sunt cei mai tari, nu am cuvinte sa le multumesc pt muzica minunata.Pot spune cu mana pe inima ca am avut o nunta de vis datorita lor.va multumim din suflet!!!!!!!

Buna! Te rog spune-mi si mie cat v-au luat cei de la Nazdravanii? Multumesc frumos!

ANDREEACOSTEA
07.03.2011, 12:38:28
Andreea,voua cat v-au cerut?

Nu am mai vb de pret pt k mi-au zis k sunt ocupati pe data la care am eu nunta si nu avea nici-un rost sa discutam d pret.Insa eu i-am arvunit bpt nunta mea pe cei de la Sun music band si ne-au cerut 5000lei.Apropo cum vi se par cei de la Sun music band? I-a mai avut cineva la nunta?

danutza21
12.03.2011, 20:17:38
sal miresici.ce parere aveti despre crystal band?i-a avut cineva la nunta ?

oana03
18.03.2011, 21:21:03
Fetelor,ce parere aveti despre formatia Nazdravanii din Galati? daca i-ati vazut pe undeva,astept parerile voastre,pro sau contra!

alinav_alinap
19.03.2011, 20:46:04
Buna dragelor! :* Va rog mult sa ma indrumati si pe mine sa gasesc un dj bun ... lucurile sunt un pic mai dificile dat fiind faptul ca nu sunt in tara si mi-e mai greu sa ma ocup indeaproape de tot ce trebuie.. :( asa ca mi-ati fii de mare folos daca mi-ati da ceva sfaturi sau si mai bine daca mi-ati da cateva nr de tel ale unor dj buni din br. Va multumesc mult si multa bafta la pregatiri viitoarelor miresici :*:* :)

adyt08
20.03.2011, 09:56:14
Buna dragelor! :* Va rog mult sa ma indrumati si pe mine sa gasesc un dj bun ... lucurile sunt un pic mai dificile dat fiind faptul ca nu sunt in tara si mi-e mai greu sa ma ocup indeaproape de tot ce trebuie.. :( asa ca mi-ati fii de mare folos daca mi-ati da ceva sfaturi sau si mai bine daca mi-ati da cateva nr de tel ale unor dj buni din br. Va multumesc mult si multa bafta la pregatiri viitoarelor miresici :*:* :)

Majoritatea dj-ilor buni sunt deja ocupati...daca ai nunta in iulie anul acesta...cam tarziu sa ma gasesti ceva ok....se ocupa cu 1 an inainte daca nu si mai mult....poate ai noroc sa gasesti...

alinav_alinap
20.03.2011, 10:26:25
Majoritatea dj-ilor buni sunt deja ocupati...daca ai nunta in iulie anul acesta...cam tarziu sa ma gasesti ceva ok....se ocupa cu 1 an inainte daca nu si mai mult....poate ai noroc sa gasesti...

Off...dar totusi nunta e duminica, nici asa nu mai am sanse ?? :( :*:*:*

oana03
21.03.2011, 10:00:35
Chiar nu stie nimeni nimic despre cei de la Nazdravanii?:-SS

caterina04
27.03.2011, 21:33:43
I-a ascultat cineva pe Pancronic din Galati la vreo nunta?

SILVIANA82
02.05.2011, 16:39:04
Buna ziua
Este primul meu mesaj pe acest forum . Va urmaresc de mult timp dar m-am inscris deoarece nu gasesc o formatie care sa ne cante la nunta. Am cautat pe Buzau si tot ce ne-a placut noua era scump. Aveti ceva recomandari pe braila ? Ne intereseaza in principiu sa nu ceara mai mult de 60 mil.
Va multumescsi astept raspunsul vostru

ANDREEACOSTEA
03.05.2011, 14:48:05
Buna ziua
Este primul meu mesaj pe acest forum . Va urmaresc de mult timp dar m-am inscris deoarece nu gasesc o formatie care sa ne cante la nunta. Am cautat pe Buzau si tot ce ne-a placut noua era scump. Aveti ceva recomandari pe braila ? Ne intereseaza in principiu sa nu ceara mai mult de 60 mil.
Va multumescsi astept raspunsul vostru

Buna Silviana, bine ai venit! eu i-am arvunit pt nunta mea din iulie pe cei de la SUN MUSIC BAND.II ador, tipa are o voce superba si ne-au cerut 50 mil.Daca vrei sa-i asculti cauta-i pe youtube:"Sun Music Band Braila" si daca iti plac imi zici si iti las pm cu datele lor de contact.

SILVIANA82
04.05.2011, 16:59:39
Buna Silviana, bine ai venit! eu i-am arvunit pt nunta mea din iulie pe cei de la SUN MUSIC BAND.II ador, tipa are o voce superba si ne-au cerut 50 mil.Daca vrei sa-i asculti cauta-i pe youtube:"Sun Music Band Braila" si daca iti plac imi zici si iti las pm cu datele lor de contact.

Buna
Am vazut cateva video pe youtube si par ok ca si voce .Mai trebuie sa aiba si prezenta si sa poate canta 8 ore la acelasi nivel. Imi poti da datele de contact pe provat .
Oricum astept si alte recomandari -cau cat mai multe cu atat mai bine.
Pup
Silvya

geanina1234
07.06.2011, 10:24:35
Buna
Am vazut cateva video pe youtube si par ok ca si voce .Mai trebuie sa aiba si prezenta si sa poate canta 8 ore la acelasi nivel. Imi poti da datele de contact pe provat .
Oricum astept si alte recomandari -cau cat mai multe cu atat mai bine.
Pup
Silvya

Noi i-am luat pe cei de la Noroc Original. Noua ne-au facut o impresie buna. Dupa nunta va zic si cum a fost.
Ne-au cerut 1000 euro, dar i-am arvunit acum mai bine de un an.

Medeea19
15.06.2011, 16:41:55
Buna fetelor!Am si eu o intrebare: din cate stiti voi sau ati aflat pana acum, exista vreo sansa sa gasesc un DJ care sa imi puna la nunta muzica pe care am selectionat-o eu ????Eu mi-am facut un playlist si vreau sa il foloseasca pe acesta ca sa nu am surpriza sa dansez pe vesnicele ,,Gasca Mea si Hopa Hopa":D
Mie mi-a spus o viitoare mireasa ca nu am nici o sansa pentru ca DJ-ii sunt orgoliosi si nu accepta sa le impui intreg repertoriul, eventual anumite melodii.
Stiti ceva despre subiectul asta?Exista in Braila sau Galati un astfel de DJ?
Multumesc mult!

ruxa7
16.06.2011, 21:54:44
fetelor un acordeonist unde gasesc si eu?

aurelya22
24.06.2011, 23:56:30
Noi i-am luat pe cei de la Noroc Original. Noua ne-au facut o impresie buna. Dupa nunta va zic si cum a fost.

buna
casa de piatra si sper ca ai avut o nunta minunata asa cum ti-o doreai!!cum au fost cei de la noroc original?multumita de ei???:*:*

oana03
29.06.2011, 20:26:22
Sa ne zici si noua te rugam,cum au fost cei de la Noroc Original! Si noi tot pe ei i-am dori,dar astept pareri! multumim!

geanina1234
02.07.2011, 09:42:21
buna
casa de piatra si sper ca ai avut o nunta minunata asa cum ti-o doreai!!cum au fost cei de la noroc original?multumita de ei???:*:*

Buna fetelor

Multumim, am avut o nunta foarte frumoasa si acest lucru se datoreaza in mare parte formatiei. Au fost peste asteptarile mele...au cantat de toate, ringul de dans a fost plin mai mereu si au tinut cont de preferintele noastre. Nota 10 de la noi!

geanina1234
02.07.2011, 09:45:40
Sa ne zici si noua te rugam,cum au fost cei de la Noroc Original! Si noi tot pe ei i-am dori,dar astept pareri! multumim!

Sunt foarte ok, pretul e unul rezonabil...nu am nimic sa le reprosez. Te sfatuiesc sa discuti cu ei din timp daca chiar ii vrei. Noi am fost cu un an inainte sa-i luam si pt ca am stat pe ganduri cateva zile s-au ocupat pe data noastra si am fost nevoiti sa schimbam noi data nuntii cu 2 sapt mai tarziu...dar a meritat din plin!

oLiMpIa_cl
24.08.2011, 23:40:32
Buna dragi miresici. Desi sunt calarasanca, am ales pentru nunta mea o formatie de pe meleagurile voastre si anume Noroc Original. Am citit ceva pareri si mie mi s-au parut foarte, ok singura mea teama e ca am sesizat ca in contractul lor nu sunt stipulate multe lucruri, plus ca nu are stampila si nr ...sper sa nu am o surpriza neplacuta...:-SS

katypetre
19.10.2011, 17:30:05
Buna,fetelor! Eu am optat pentru formatie, din cauza faptului ca o sa am invitati de toate varstele.........$-)!
Atunci cand formatia va face o mica pauza, voi pune un playlist pe laptopul din dotare(so gasi cineva sa dea un click......:-\) si asa va fi multumita toata lumea. Formatia e din buzau, 6 membri(2 soliste, 1 solist,2 acordeon,1 clape-orga). ma ajunge 65 milioane....:O! Mai ieftin nu cred ca gasiti!!! Daca doriti mai multe info.(cum se numeste si nr de tel) astept pm-uri. pup toate fetele!:*

Alesia85
20.10.2011, 16:55:45
Noi am fost la nunti unde au cantat atat cei de la Noroc, cat si cei de la Noroc original.Pot spune fara doar si poate ca cei cu numele Noroc (fara original) sunt de departe mult mai buni.

c_aurora86
18.11.2011, 09:09:39
buna fetelor! eu ma gandesc sa ii arvunesc pe cei de la dan music band ,i-am cautat pe youtube si imi place cum canta tipa,are o voce super! dar canta doar ea si mi-e sa nu faca pauze lungi! eu am vb cu cineva din trupa sı mi-a spus ca pretul este 5000 de ron cu tot cu acordionist si dj pe timpul pauzelor! acum nu stiu cat de lungi vor fi pauzele! stie cineva ? a-ti fost la vreo nunta unde sa fie invitati?

zorzonica
18.11.2011, 09:40:06
buna fetelor! eu ma gandesc sa ii arvunesc pe cei de la dan music band ,i-am cautat pe youtube si imi place cum canta tipa,are o voce super! dar canta doar ea si mi-e sa nu faca pauze lungi! eu am vb cu cineva din trupa sı mi-a spus ca pretul este 5000 de ron cu tot cu acordionist si dj pe timpul pauzelor! acum nu stiu cat de lungi vor fi pauzele! stie cineva ? a-ti fost la vreo nunta unde sa fie invitati?

Ai putea sa vorbesti cu ei si sa ii intrebi cate pauze fac, ce se intampla in acele pauze, adica daca pun un fond muzical sau nu, si ce gen de muzica pun in acele pauze. Noi am avut formatie si am avut si noi ceva emotii cu pauzele dar a fost foarte bine la final. (cred ca a contat si faptul ca tatal meu se cunostea cu cei din formatie;)))

c_aurora86
18.11.2011, 21:54:54
Ai putea sa vorbesti cu ei si sa ii intrebi cate pauze fac, ce se intampla in acele pauze, adica daca pun un fond muzical sau nu, si ce gen de muzica pun in acele pauze. Noi am avut formatie si am avut si noi ceva emotii cu pauzele dar a fost foarte bine la final. (cred ca a contat si faptul ca tatal meu se cunostea cu cei din formatie;)))
offff da, o sa ma intalnesc luni cu ei,dar mi-e ca ei imi spun ca totul va fi ok,adica,cam ce as vrea eu sa aud si mi-e sa nu am parte de vre-o surpriza din partea lor! daca imi poti spune..tu ce formatie ai avut ? :D :-p

zorzonica
21.11.2011, 16:05:36
offff da, o sa ma intalnesc luni cu ei,dar mi-e ca ei imi spun ca totul va fi ok,adica,cam ce as vrea eu sa aud si mi-e sa nu am parte de vre-o surpriza din partea lor! daca imi poti spune..tu ce formatie ai avut ? :D :-p

Safari Band se numeste formatia.

dodo09
21.11.2011, 20:15:29
noi o sa avem o formatie din constanta..de care ne-am indragostit inca de la prima vedere.....asta fiind in luna iunie cand i-am vazut la nunta cumnatului si inca de pe atunci am zis ca tot ei vor fi cei care ne vor canta si la nunta noastra.sunt 4 persoane dintre care si o voce feminina(care la noi s-ar putea sa fie marina scupra) plus saxofonist (asta e optional)si fac o atmosfera de vis..canta prin rotatie..dar fara oprire..orice gen de muzica (noi am vbit ca in locul manelelor sa ne cante machedoneasca, greceasca) ..noi abia asteptam ziua aia..cel putin la capitolul asta fara nici un fel de emotie.:X daca vreti mai multe detalii va stau la dispozitie..:)

madalina215
02.01.2012, 18:45:17
noi o sa avem o formatie din constanta..de care ne-am indragostit inca de la prima vedere.....asta fiind in luna iunie cand i-am vazut la nunta cumnatului si inca de pe atunci am zis ca tot ei vor fi cei care ne vor canta si la nunta noastra.sunt 4 persoane dintre care si o voce feminina(care la noi s-ar putea sa fie marina scupra) plus saxofonist (asta e optional)si fac o atmosfera de vis..canta prin rotatie..dar fara oprire..orice gen de muzica (noi am vbit ca in locul manelelor sa ne cante machedoneasca, greceasca) ..noi abia asteptam ziua aia..cel putin la capitolul asta fara nici un fel de emotie.:X daca vreti mai multe detalii va stau la dispozitie..:)
Buna!imi poti spune si mie numele formatiei?noi inca nu ne-am hotarat si e destul de urgent...Multumesc frumos!

vyoleta20
02.01.2012, 20:20:21
Buna,fetelor! Eu am optat pentru formatie, din cauza faptului ca o sa am invitati de toate varstele.........$-)!
Atunci cand formatia va face o mica pauza, voi pune un playlist pe laptopul din dotare(so gasi cineva sa dea un click......:-\) si asa va fi multumita toata lumea. Formatia e din buzau, 6 membri(2 soliste, 1 solist,2 acordeon,1 clape-orga). ma ajunge 65 milioane....:O! Mai ieftin nu cred ca gasiti!!! Daca doriti mai multe info.(cum se numeste si nr de tel) astept pm-uri. pup toate fetele!:*
si eu am optat pt formatie...se cheama lucian si fane de la braila,nu stiu cat de renumiti sunt dar unu din ei e prieten cu cumnatul meu si ne place cum canta si am decis sa ii contactam pe ei...ne ajunge in jur de 30 mil..

dodo09
03.01.2012, 02:09:17
Buna!imi poti spune si mie numele formatiei?noi inca nu ne-am hotarat si e destul de urgent...Multumesc frumos!
buna buna...trio ciobanica se numeste formatia noastra:)

oLiMpIa_cl
04.01.2012, 21:52:19
Dragi miresici, va recomand cu toata increderea si caldura formatia Noroc Original. In afara de profesionalism si seriozitate, creeaza o atmosfera clar de peterecere. Noi pe ei i-am ales si sunt tare fericita!

tania20
17.01.2012, 12:38:17

buna adyt08!!! eu am nunta in iulie 2012.... acum sunt in cautarea unui dj f bun ( eventual cu aparat de fum sau balonase, joc de lumini, etc).... citind postarea facuta de tine.... as vrea te rog [-o< , ceva amanunte si eventual un nr de tel al dl Voinescu. Scuze de deranj ^:)^ astept un raspuns
mutumesc:*:bye_01:

BYoana
19.04.2012, 10:37:55
Buna Miresici, de formatia Paradox ce imi puteti spune? Eu sunt din Tg Mures si voi avea nunta in Urziceni in 15.09.12; am inceput cu disperare sa caut formatie pentru ca deja foarte tarziu :( si de la ei am primit raspuns ca sunt liberi. Multumesc

Lorycica
17.05.2012, 11:22:07
Dragi miresici, va recomand cu toata increderea si caldura formatia Noroc Original. In afara de profesionalism si seriozitate, creeaza o atmosfera clar de peterecere. Noi pe ei i-am ales si sunt tare fericita!

Buna, cat v-au cerut pentru nunta? Suntem si noi in cautare si vreau sa-mi fac o idee. Multumesc

oLiMpIa_cl
17.05.2012, 20:22:07
Buna, cat v-au cerut pentru nunta? Suntem si noi in cautare si vreau sa-mi fac o idee. Multumesc
Buna,
Noua ne-au cerut anul trecut cand am semnat contractul 1100 euro. Merita sa dai un telefon.Iti ofera toate detaliile necesare. Succes.

Lorycica
18.05.2012, 09:20:32
Buna,
Noua ne-au cerut anul trecut cand am semnat contractul 1100 euro. Merita sa dai un telefon.Iti ofera toate detaliile necesare. Succes.

Multumesc de informatii. Totusi am auzit ca cei de la Noroc (cealalta parte din formatia originala) sunt mai buni. E o decizie foarte greu de luat. Pana la urma formatia are un rol foarte important la nunta.
Multumesc inca o data. Mai avem multe formatii de ascultat pana luam o decizie ;))

zorzonica
18.05.2012, 11:20:25
Multumesc de informatii. Totusi am auzit ca cei de la Noroc (cealalta parte din formatia originala) sunt mai buni. E o decizie foarte greu de luat. Pana la urma formatia are un rol foarte important la nunta.
Multumesc inca o data. Mai avem multe formatii de ascultat pana luam o decizie ;))

Ai dreptate, cei de la Noroc canta mai bine decat cei de la Noroc original. Eu am fost la o nunta la care au cantat cei de la Noroc original si nu pot sa spun ca am fost incantata. Desi au si o fata in formatie, aceasta a cantat foarte putin, daca a cantat o ora toata noaptea, si in rest au cantat doar baietii. Ei canta bine, dar nu extraordinar. Si au spus asta mai multi invitati, nu doar noi.

danutap
29.05.2012, 14:55:42
buna!poate sa-mi dea cineva referinte despre formatia electron?ati participat la vreo nunta unde au cantat ei?

formylovem
31.05.2012, 17:35:07
Buna Miresici, de formatia Paradox ce imi puteti spune? Eu sunt din Tg Mures si voi avea nunta in Urziceni in 15.09.12; am inceput cu disperare sa caut formatie pentru ca deja foarte tarziu :( si de la ei am primit raspuns ca sunt liberi. Multumesc
buna....referitor la formatia paradox iti pot spune k sunt f buni...acum 2 ani au cantat la nunta unui var d al meu si am ramas placut impresionata....solista are o voce f lina si canta super

formylovem
31.05.2012, 17:40:50
fetelor c spuneti despre formatia restaurantului miorita?ia auzit cineva la vreo nunta?am cautat p internet dar nu am dat d ei...... i-am ascultat cantand live( ne-au placut si noua si nasilor)dar sunt curioasa dak fac atmosfera....multa bafta la pregatiri viitoarelor miresici

zorzonica
05.06.2012, 21:57:27
fetelor c spuneti despre formatia restaurantului miorita?ia auzit cineva la vreo nunta?am cautat p internet dar nu am dat d ei...... i-am ascultat cantand live( ne-au placut si noua si nasilor)dar sunt curioasa dak fac atmosfera....multa bafta la pregatiri viitoarelor miresici

Te referi cumva la formatia dan music?

nicoleta90
10.07.2012, 20:35:38
buna,fetelor....este vreo miresica p aici careia i a cantat la nunta formatia Safir?:-s noi i am arvunit pentru nunta si ulterior nu am auzit cuvinte tocmai bune la adresa lor ...astept un raspuns din partea voastra :*

katypetre
10.07.2012, 20:38:35
buna,fetelor....este vreo miresica p aici careia i a cantat la nunta formatia Safir?:-s noi i am arvunit pentru nunta si ulterior nu am auzit cuvinte tocmai bune la adresa lor ...astept un raspuns din partea voastra :*

Cati bani iti ia?

nicoleta90
11.07.2012, 09:34:32
4000 lei imi ia...tie ce formatie iti va canta?sau ai arvunit un dj?:-s

Lorycica
11.07.2012, 09:53:02
4000 lei imi ia...tie ce formatie iti va canta?sau ai arvunit un dj?:-s

Buna,
Eu nu am auzit de formatia Safir, asa ca nu pot sa iti spun nimic despre ei, dar at trebui sa stabilesti o intalnire cu ei inainte de nunta si sa stabiliti cum vezi tu lucrurile. Ar trebui discutat cu ei ce muzica vrei tu sa cante, sa nu faca pauze intre melodii iar atunci cand fac pauza sa lase macar o melodie pe fundal. Daca respecta dorintele tale nu are cum sa iasa prost.
Eu am fost de curand la o nunta unde formatia facea pauza de 10sec dupa fiecare melodie, stateau si se gandeau ce sa mai cante cred si nu s-a auzit foarte bine. Ramanea toata sala in liniste pana incepea formatia iar sa cante. Asa ca iti sugerez sa discuti lucrurile astea cu formatia ca sa nu ai surprise la nunta.
Succes! :*

nicoleta90
11.07.2012, 09:58:33
Buna,
Eu nu am auzit de formatia Safir, asa ca nu pot sa iti spun nimic despre ei, dar at trebui sa stabilesti o intalnire cu ei inainte de nunta si sa stabiliti cum vezi tu lucrurile. Ar trebui discutat cu ei ce muzica vrei tu sa cante, sa nu faca pauze intre melodii iar atunci cand fac pauza sa lase macar o melodie pe fundal. Daca respecta dorintele tale nu are cum sa iasa prost.
Eu am fost de curand la o nunta unde formatia facea pauza de 10sec dupa fiecare melodie, stateau si se gandeau ce sa mai cante cred si nu s-a auzit foarte bine. Ramanea toata sala in liniste pana incepea formatia iar sa cante. Asa ca iti sugerez sa discuti lucrurile astea cu formatia ca sa nu ai surprise la nunta.
Succes! :*

Buna,Lorycica...asa am vorbit si cu miresoiul meu,sa stabilim o intalnire cu ei inainte de nunta si sa le spun pe ce gen de muzica sa se axeze...atunci cand i am cunoscut si ne au cantat live(si a sunat foarte bineee),au zis ca nu vor face pauze prea multe pentru ca ei sunt 5 solisti care vor canta si vor face cu randul...acum,nu stiu cum va fi...n as vrea sa ma trezesc in noaptea nuntii ca formatia nu mi canta asa cum as vrea...:( eu o sa discut cu ei,ma gandesc ca depinde de la nunta la nunta,depinde si d miri,sunt atatia factori care difera de la o nunta la alta :-< iti multumesc pentru sfaturi :*

katypetre
11.07.2012, 12:09:23
Buna! Ma Nicoleta, daca tu i-ai ascultat si ti sa parut ok nu ar avea de ce sa nu iasa frumos, ma intelegi.
Intalniti-va cu ei sa mai discutati, sa va mai cunoasteti asa o sa puteti vb deschis cu ei si sa le spuneti pe ce gen sa se axeze, ce sa cante, si ce nu, daca vor face pauza sa puna cel putin laptop-ul sa canta ca sa nu ramana atmosfera in silent.
Mie o sa-mi cante formatia Romantic din Braila. Am mers la seful trupei acasa de i-am ascultat si sunt foarte incantata de ei. Am cunoscut-o pe sotia lui, pe baiat care si el o sa cante, ne-am imprietenit, chiar am iesit impreuna la o terasa si asa am mai discutat cam ce ne place, ce nu ne place, ne-am deschis un pic ca sa ne cunoastem. Dupa parerea mea, eu zic ca, conteaza foarte mult, pt ca si ei se vor simti mai bine la nunta, si vor canta din tot sufletul si cu drag. Despre pret ce sa zic, e ok. Cam asa merge. Mie imi ia tot atat, ca si tie.
Te pup si mai vb!

Lorycica
11.07.2012, 17:02:26
Buna,Lorycica...asa am vorbit si cu miresoiul meu,sa stabilim o intalnire cu ei inainte de nunta si sa le spun pe ce gen de muzica sa se axeze...atunci cand i am cunoscut si ne au cantat live(si a sunat foarte bineee),au zis ca nu vor face pauze prea multe pentru ca ei sunt 5 solisti care vor canta si vor face cu randul...acum,nu stiu cum va fi...n as vrea sa ma trezesc in noaptea nuntii ca formatia nu mi canta asa cum as vrea...:( eu o sa discut cu ei,ma gandesc ca depinde de la nunta la nunta,depinde si d miri,sunt atatia factori care difera de la o nunta la alta :-< iti multumesc pentru sfaturi :*

Daca I-ati ascultat si v-au placut nu are cum sa nu iasa bine, este oricum bine sa mai stabiliti o intalnire cu ei mai aproape de nunta sa le reamintiti ce va doriti voi.
Pupici si succes in organizarea nuntii!

Lorycica
11.07.2012, 17:10:24
Buna! Ma Nicoleta, daca tu i-ai ascultat si ti sa parut ok nu ar avea de ce sa nu iasa frumos, ma intelegi.
Intalniti-va cu ei sa mai discutati, sa va mai cunoasteti asa o sa puteti vb deschis cu ei si sa le spuneti pe ce gen sa se axeze, ce sa cante, si ce nu, daca vor face pauza sa puna cel putin laptop-ul sa canta ca sa nu ramana atmosfera in silent.
Mie o sa-mi cante formatia Romantic din Braila. Am mers la seful trupei acasa de i-am ascultat si sunt foarte incantata de ei. Am cunoscut-o pe sotia lui, pe baiat care si el o sa cante, ne-am imprietenit, chiar am iesit impreuna la o terasa si asa am mai discutat cam ce ne place, ce nu ne place, ne-am deschis un pic ca sa ne cunoastem. Dupa parerea mea, eu zic ca, conteaza foarte mult, pt ca si ei se vor simti mai bine la nunta, si vor canta din tot sufletul si cu drag. Despre pret ce sa zic, e ok. Cam asa merge. Mie imi ia tot atat, ca si tie.
Te pup si mai vb!

Buna, nu vreau sa te sperii, dar mai discuta o data cu cei de la Romantic. Am fost acum 2saptamani la o nunta unde au cantat ei si nu au fost extraordinari. Faceau pauza dupa fiecare melodie, lumea incepea sa mearga spre mese ca nu Mai era muzica si zicea baiatul ala "nu plecati ca mai cantam". Erau enervate pauzele alea de 5-10secunde dupa fiecare melodie. Succes!

nicoleta90
11.07.2012, 20:53:51
Te pup si mai vb!

Buna,buna...eu i am ascultat acasa la ei,in mediul lor,exact cum i am spus si Lorycicai,cred ca depinde de la nunta la nunta..exact cum ai spus si tu,conteaza sa te imprietenesti cu ei incat sa stie cum sa ti cante,ce,cand,cand nu si tot asa...am intrat putin in panica de cand mi a spus prietena asta d ei...o sa merg la o nunta unde vor canta si ma voi convinge eu...desi e cam cu 2 sapt inainte de nunta...sper sa iasa bine si cu formatia...
Ei ne au zis ca pe vor face rotatie avand in vedere ca sunt 5 solisti si toata noaptea vor canta...acum,ca vor mai pune muzica de pe laptop,e de inteles,dar per ansamblu sa cante frumos si lumea sa se distreze...offfff,greu cu nunta aceasta :p greu,dar si frumos....iti multumesc pentru raspuns...spor la organizare...te pup,vorbim :*