PDA

Versiunea completa : Talisman

Pagini : [1] 2

LORICICA
16.10.2007, 12:04:07
As dori sa stiu mai multe detalii despre aceasta sala...daca a mai avut vreo miresica nunta acolo si poate sa-mi spuna cum a fost...Pupici

minunea
17.10.2007, 22:28:01
;;) ;;) ;;) si eu as vrea sa stiu mai multe despre talisman....am vazut nist epoze si mi-au placut...daca stiti ceva mai concret....detalii.....

LORICICA
18.10.2007, 10:14:22
;;) ;;) ;;) si eu as vrea sa stiu mai multe despre talisman....am vazut nist epoze si mi-au placut...daca stiti ceva mai concret....detalii.....
Ceea ce stiu este ca sala are 350 de locuri capacitate, este f incapatoare, locul de dans e mare , mancare e buna...urmeaza zilele astea sa discutam cu patronul localului si sa aflam mai multe de la el!

La Sala Talisman eu stiam ca nu au aer conditionat... eventual sa va interesati ...
Da, stiu! Dar am inteles ca urmeaza sa puna!Sper!

orhidutza
18.10.2007, 10:20:14
La Sala Talisman eu stiam ca nu au aer conditionat... eventual sa va interesati ...

minunea
20.10.2007, 21:47:59
multumesc pentru primirea in randul miresicilor din 2009;;).vroiam s ate intreb cum e sala cum arata? e frumoasa...? banuiesc ca locuri sunt pentru 2009 nu? nu cred ca e chiar asa aglomerat....:-\

raluk000
21.10.2007, 09:00:11
multumesc pentru primirea in randul miresicilor din 2009;;).vroiam s ate intreb cum e sala cum arata? e frumoasa...? banuiesc ca locuri sunt pentru 2009 nu? nu cred ca e chiar asa aglomerat....:-\
sala e frumoasa,doar ca mie nu imi place ce e pe jos,adica e beton,de fapt un fel de mozaic.locuri sunt pt ca inca nu a luat nici o nunta pt 2009.eu i-am spus sa imi tina o sambata in iunie,dar nu am platit nimik.si oricum nu sunt inca hotarata,as vrea ceva mai frumos.tu in ce luna vrei sa faci nunta?

LORICICA
21.10.2007, 16:59:02
Noi ne-am hotarat, ramane sala Talisman...maine merg sa dau avans pentru 18.07.2009! Sunt foarte hapyy!
Sali pt 2009 sunt, inca nu e chiar asa aglomerat, dar nu pt mult timp...din cate am inteles de la patronii localurilor se intereseaza destul de multi pt 2009.
Sala Talisman e frumoasa, e mare...mancarea e buna, chelnerii sunt f serviabili...si nu impun foarte multe conditii
Pupici! si spor la cautarea salii!:*

sala e frumoasa,doar ca mie nu imi place ce e pe jos,adica e beton,de fapt un fel de mozaic.locuri sunt pt ca inca nu a luat nici o nunta pt 2009.eu i-am spus sa imi tina o sambata in iunie,dar nu am platit nimik.si oricum nu sunt inca hotarata,as vrea ceva mai frumos.tu in ce luna vrei sa faci nunta?
Scumpa mea din cate stiu eu in 6/06/2009 nu se pot fce nunti, Patronul de la Talisman mi-a zis de tine cred, ca are pe cineva care vrea in 6 iunie 2009! Eu zic sa te interesezi mai bine despre aceasta data, pt ca Duminica in 7 sunt Rusaliile si nu se fac nunti !
La Talisman a mai facut o rezervare pe 2009 pentru data de 30 mai 2009! Si a mea 18.07.2009! Pupici!

minunea
24.10.2007, 22:11:34
eu as vrea in luna mai...de fapt asa neam gandit..dar inca nu e sigur...deci asa zici ca e:-< :-< eu am vazute cateva poze si arata asa frumos:-< si eu vreau ceva frumos...sper sa ne gasim ceva pe masura asteptarilor noastre...numai ca eu lucrez pana tarziu ,mai merg si pe la facltate..si nu prea am timp....si imi fac griji din cauza rochiei de mireasa,,,,ca nu am vazut nimic sami placa....si cred ca va trebui sami fac pentru ca sunt mica de inaltime si slabuta:-s ....o sa vedem ce va fi
.................................................. ...............................noi mai avem ceva vreme

LORICICA
26.10.2007, 10:26:38
eu as vrea in luna mai...de fapt asa neam gandit..dar inca nu e sigur...deci asa zici ca e:-< :-< eu am vazute cateva poze si arata asa frumos:-< si eu vreau ceva frumos...sper sa ne gasim ceva pe masura asteptarilor noastre...numai ca eu lucrez pana tarziu ,mai merg si pe la facltate..si nu prea am timp....si imi fac griji din cauza rochiei de mireasa,,,,ca nu am vazut nimic sami placa....si cred ca va trebui sami fac pentru ca sunt mica de inaltime si slabuta:-s ....o sa vedem ce va fi
.................................................. ...............................noi mai avem ceva vreme
Mie mi-a placut Talisman si pentru faptul ca iti impune nimic, pe cand alte restaurante au anumite reguli, se iei nu stiu cata bautura de la ei...si alte pretentii. Ai putea sa mergi in weekend sa-l vezi ...de exemplu maine ca au o nunta, mergi inainte de ora 14 si vezi...eventual il suni pe domnul inainte (iti dau eu nr pe privat daca vrei ) si vezi...Sambata si duminica cand au nunti asa trebuie sa mergi ca atunci e aranjata sala si ii vezi adevarata valoare...Mult succes ! Pupici:*

diana31
09.11.2007, 14:03:10
Felicitari fetelor si bine ati venit printre noi, spor la ales restaurantul.In cazul in care ramaneti la alegerea Salii Talisman sigur nu o sa regretati.Am fost si eu anul trecut, mai recent, acolo la o nunta, in calitate de nasa, sala intradevar e foarte mare si iti poti pune imaginatia la contributie impreuna cu cei care o vor decora. La capitolul mancare numai cuvinte de lauda desi am inteles ca mancare nu se face acolo este foarte buna si la meniu ai din ce alege au foarte multe variante.Ospatarii sunt si ei foarte atenti cel putin mie asa mi s-a parut si asta nu zic doar in calitate de nasa cand esti tratat mai aparte ci si in calitate de nuntas, nu am auzit pe cineva din cadrul nuntii sa aiba ceva reclamatie la adresa lor.Puteti sa-l chemati si pe staroste tot de la sala respectiva.La nunta la care am fost eu staroste a fost Dorel cu o formatie si se pricepe nu e un incepator ca sa de-a in balbaieli sau sa nu aiba o solutie de moment adica in cateva cuvinte cu asta se ocupa. Am fost si la nunti in care asa zisul staroste citea TATAL NOSTRU de pe hartie, puteti sa credeti asa ceva?Aveti grija ce si pe cine alegeti e un moment prea important pentru voi ca starostele sa vi-l strice, mai ales ca aici in Ardeal el e coordonatorul nuntii si de el depind unele chestii gen programarea timpului pentru: plecatul de la mire,mers dupa nasi, mireasa, la sfat ca cununia religioasa, la poze si de acolo la restaurant unde trebuie sa anunte deschiderea petrecerii, deschiderea dansului si apoi chestiile cu furatul: a pantofului , a miresei ,a mirelui si mai nou a nasilor. dupa ce va alegeti sala asta e cel mai important sa va alegeti un staroste pe care ar fi bine sa-l vedeti practicand la ceva nunta inainte de a-l alege.
va doresc spor la organizari.

LORICICA
09.11.2007, 17:36:48
In schimb aveti grija la calculele de dupa nunta desi veti fi foarte obositi,nu va lasati pacaliti.felicitari pentru alegerea Salii Talisman.
Eu am ales aceasta sala si ma bucur ca ma incurajezi ca am ales-o ! Multumesc!
Si eu am fost la o nunta acolo si mi-a placut foarte mult mancarea (pana acum nu se facea acolo, acum si-au marit bucataria si manacrea se face acolo inainte de nunta) mi-a placut servirea...totul a fost ok!
Patronul este un om cu care te poti intelege! Capacitatea salii e f mare si arata foarte bine, in 2008 vor pune si aer conditionat...
Noi suntem multumiti pana in prezent de alegerea facuta!
Mersi de sfaturi si incurajari!:*

diana31
09.11.2007, 17:51:56
O sa ne tii la curent cu pregatirile ,nu? si o sa ne spui si ce culoare ai ales pentru decorat.Sper sa nu renunti la florile naturale ca si decor de si sunt mai scumpe merita sigur nu ai sa regreti.SPOR

LORICICA
09.11.2007, 18:00:38
O sa ne tii la curent cu pregatirile ,nu? si o sa ne spui si ce culoare ai ales pentru decorat.Sper sa nu renunti la florile naturale ca si decor de si sunt mai scumpe merita sigur nu ai sa regreti.SPOR
Multumesc! sigur ca va tin la curent....cu tot ce inseamna pregatiri...pupici:*

diana31
10.11.2007, 11:16:47
Poate reusesc sa-ti fac rost si de niste poze de la sala Talisman ca momentam nu am decat poze poze si cred ca scanate nu ar iesi foarte clare.Desi daca mergi sa vezi sala pregatita pentru diverse nunti sigur ai sa te hotarasti , i-ati si aparatul de fotografiat cu tine te va ajuta pe mai tarziu sa meditezi sa sa iei decizia corecta.Aceasta varianta se poate aplica de toate viitoarele mirese si nu uitati fiti atente la detalii conteaza foarte mult, parerea mea.

LORICICA
10.11.2007, 11:33:07
Poate reusesc sa-ti fac rost si de niste poze de la sala Talisman ca momentam nu am decat poze poze si cred ca scanate nu ar iesi foarte clare.Desi daca mergi sa vezi sala pregatita pentru diverse nunti sigur ai sa te hotarasti , i-ati si aparatul de fotografiat cu tine te va ajuta pe mai tarziu sa meditezi sa sa iei decizia corecta.Aceasta varianta se poate aplica de toate viitoarele mirese si nu uitati fiti atente la detalii conteaza foarte mult, parerea mea.
daca ai putea sa pui niste poze ar fi bine! Sala am vazut-o aranjata doar pe visiuniu...era frumoasa...dar eu vreau o alta culoare...nu stiu inca care...dar trebuie sa se potriveasca cu sala! Firma de decoratiuni doar la anul o sa caut...si poate o sa fac tot cu ei (cei de la sala) si-au deschis acum un magazin in spate la Sora si am inteles ca au toate noutatile in domeniu decoratiunilor de nunta!
Ti-as fi recunoscatoare daca ai pune niste poze... Multumesc mult pentru sfaturi:*

georgianaboteiu
31.01.2008, 15:08:39
Loricica, eu fac nunta in 30 mai la Talisman. sa imi zici te rog tu cati invitati ai,sau dak stie cineva dak 300 de persoane stau sau nu stau ca sardelele?
Va pup

LORICICA
31.01.2008, 15:13:03
Loricica, eu fac nunta in 30 mai la Talisman. sa imi zici te rog tu cati invitati ai,sau dak stie cineva dak 300 de persoane stau sau nu stau ca sardelele?
Va pup
Eu o sa am in jur de 250 persone...iar sala are capacitate de 380 pers....deci stai linistita ca 300 de pers nu vor fi inghesuite...
tu cand ai rezervat sala?:*

georgianaboteiu
31.01.2008, 18:55:02
pe 30.mai.2009

LORICICA
31.01.2008, 19:35:10
pe 30.mai.2009
e frumoasa data voastra!
sa stii ca si noi vroiam sa alegem 30 mai 2009...dar pe cand ne-am dus la Talisman era rezervata data de 30 mai ...ne-ati luat-o voi inainte;)) :* ....oricum eu sunt multumita si de data aceasta 18 iulie...
Va doresc sa aveti o nunta minunata! :*
sper sa ne sfatuim in legatura cu nuntile ...
restul serviciilor tot cu ei le faceti?

andreea_m
31.01.2008, 21:00:22
Va pup
Eu am fost sambata la nunta la Talisman la un var, si a avut aproape 300, adica 29..., nu stiu exact si a fost foarte bine, a fost mult loc de dans, era loc intre mese. A fost frumos.

georgianaboteiu
01.02.2008, 11:14:57
super atunci.insemana k si eu la 280-290 o sa fie bine,adik nu o sa fie inghesuiala...mersi de pont:D

LORICICA
01.02.2008, 11:24:37
super atunci.insemana k si eu la 280-290 o sa fie bine,adik nu o sa fie inghesuiala...mersi de pont:D
cu siguranta o sa fie bine, nu o sa fie inghesuiala...
cu placere...:*

nasui_ione
21.02.2008, 13:37:28
buna tuturor viitoarelor miresici ale salii talisman.vreau sa va spun ca noi am avut nunta acolo in 2007 si a fost f bine,totul este la superlativ ,nu trebuie sa va faceti nici un fel de probleme

LORICICA
24.02.2008, 18:27:33
buna tuturor viitoarelor miresici ale salii talisman.vreau sa va spun ca noi am avut nunta acolo in 2007 si a fost f bine,totul este la superlativ ,nu trebuie sa va faceti nici un fel de probleme
Ma bucr ca a fost bine si ca ai fost multumita

claudiab
25.02.2008, 19:05:33
Salut!
Si eu voi avea nunta la Restaurant Talisman!

LORICICA
25.02.2008, 20:04:14
Salut!
Si eu voi avea nunta la Restaurant Talisman!
Bine ai venit! o sa ne dai sfaturi ...si informatii referitoare la cum a decurs nunta ...
O nunta frumoasa iti doresc! :*

claudiab
28.02.2008, 15:39:54
Mersi! asa sa fie!! \:D/Sunt foarte incantata de locatia care am ales-o si sper sa nu ne dezamageasca.. Singurul lucru care ma nelinisteste e ca nu este aer conditionat, insa spuneau ca ar fi ceva sperante... voua v-au spus despre asa ceva? nunta nostra e in toiul verii...eventual niste pareri de la miresicile care au avut acolo anul trecut... :)) va pup

LORICICA
28.02.2008, 15:42:11
Mersi! asa sa fie!! \:D/Sunt foarte incantata de locatia care am ales-o si sper sa nu ne dezamageasca.. Singurul lucru care ma nelinisteste e ca nu este aer conditionat, insa spuneau ca ar fi ceva sperante... voua v-au spus despre asa ceva? nunta nostra e in toiul verii...eventual niste pareri de la miresicile care au avut acolo anul trecut... :)) va pup
si mie mi-a spus ca sunt sanse sa puna aer conditionat anul asta....

LORICICA
05.05.2008, 09:40:03
300 d e persoane incap la fix...n-ai d ece sa-ti faci griji....eu sunt dj acolo si stiu.Nunta frumoasa iti doresc
Am o intrebare...nu stii daca vor pune anul acesta aer conditionat ?

tati_sew
12.05.2008, 08:38:29
Am o intrebare...nu stii daca vor pune anul acesta aer conditionat ?
Deci revin dupa o nunta la Talisman!Nuah pana acuma daca aveau sau nu aer conditionat nush ca ai vazut tu, dar eu ieri am inghetat eram chiar la masa de langa usa aceea miscatore de la bucatarie.Am observat vreo 4 cred aparate de aer conditionat si erau mari cam cat 4 aere normale la un loc.Cald nu a fost deloc si banuiesc ca aerul nu era la capacitate maxima setat pe rece.Acuma nush cum e vara ca ieri nu a fost prea cald afara sa lesini. Servirea fara probleme doar ca mie nu imi prea place ca sunt cam insistenti chelnerii adica cum vad ac ai paharul gol il si umple si tot pe capul meu ce mai doriti ce sa va mai pun etc..pt nealcoolici trebuie mers la baie mai mult, pt consumatorii de alcool e o problema ca s-ar putea sa se imbate mai repede ;))Normal ca nu ii pune nimeni sa bea tot din pahare dar si daca paharul era pe jumate gol veneau si il umpleau.Poate ca asa se face e frumos nu am ce zice, dar pe mine ma cam stresau.Exact asta ma enerveaza si in magazinele de haine tot pe capul meu sunt ce sa va aduc ce vreti sa probati uitati asta si asta.Aperitivul a fost super bogat,eu tot timpul il mananc tot oricat ar fi de mult ca mie imi place cam tot ce contine.Urmatorul fel a fost gordon bleu acel cas cu o bucata de sunca si 2 sferturi de castravete murat, apoi friptura 2 bucati de carne de porc cam cat o palma fiecare nu mai mari cu o pulpa intreaga de pui pireu de cartofi si legume mexicane,apoi tortul si la final cremwusti pusi pe un platou mai mare de unde se servea fecare.Pe masa au avut vin apa minerala pepsi prigat de porto si bekcs si 2 cafele.Toaleta arata bine cel putin la inceput ca pe parcurs s-a cam muradrit gresia pe jos toaletele putin, un minus ar fi al toalete ca desi aveau sistem din acele de pus folie de protectie pe colac nu functiona :((.Cam atat poze nu am inca ca aparatul nostru nu face poze frumoase in interior :(

tati_sew
12.05.2008, 08:53:10
Multumesc pt detalii....esti fosarte draguta...
Ma bucur ca ti-a placut si mancarea si sala...
E foarte bine daca au pus aer conditionat...
Mersi mult! :*
mie mia placut. nu sunt foarte pretentioasa:mancare buna, muzica buna, toaletele sa fie curate nu imi trebuie nush ce gresie si fainata de nush unde sau toalete de care are regina angliei;))nu ma deranjeaza daca nu au nush ce decoratiuni sofisticate sau alte minuni.Mancare muzica si sa ma pot duce linistita la baie atat vreau doar!

Floare_de_colt
07.08.2008, 15:49:54
Eu am nunta la Sala Talisman in 27 septembrie si o sa va zic cum a fost.

printzesica
03.09.2008, 16:11:29

Salut fetelor, am venit si eu in acest club deoarece in 2009 am sa fiu si eu miresica. Vreau sa va spun ca am facut rezervare pt sala talisman de anul acesta din ianuarie si deabea am gasit pentru luna septembrie 2009. Deci as spune ca e aglomerat! Asa ca fetelor, nu pierdeti vremea ...:-p

printzesica
03.09.2008, 16:13:04
Eu am nunta la Sala Talisman in 27 septembrie si o sa va zic cum a fost.

Pe ce culoare faci decorarea salii?

LORICICA
03.09.2008, 17:09:39
Salut fetelor, am venit si eu in acest club deoarece in 2009 am sa fiu si eu miresica. Vreau sa va spun ca am facut rezervare pt sala talisman de anul acesta din ianuarie si deabea am gasit pentru luna septembrie 2009. Deci as spune ca e aglomerat! Asa ca fetelor, nu pierdeti vremea ...:-p
Bine ai venit! eu am rezervat la Talisman din octombrie 2007 pt iulie 2009...
spor la pregatiri!>:D<

andreeatat
19.09.2008, 15:34:03
>:D< Salutari tuturor miresicilor,
in ceea ce priveste sala Talisman, nu am decat cuvinte de lauda; am fost la mai multe nunti acolo, atat anul trecut cat si anul acesta si a fost fff frumos.Motivul pt care am optat si noi pt aceasta sala, este acela ca nu am avut nimic de reprosat in ce priveste mancarea si in special servirea, aceasta din urma fiind impecabila.Am mare incredere ca va fi bine si anul viitor, sau cel putin....sper acest lucru.In speranta ca v-am mai linistit, va pup pe toate si....astept noutati in privinta planificarii marelui eveniment....poate asa ma inspirati si pe mine.:-p

bushika
23.09.2008, 10:07:50
Salut fetelor. In iunie anul viitor o sa am si eu nunta la sala talisman :). Am fost si eu la o nunta acolo si mi-a placut tare mult. Acuma cei de la sala au zis ca intra si 350 de persoane acolo, hai 300 ca sa nu exageram, dar sincer nu stiu unde ii baga pe atatia. Nunta la care am fost eu avea 220 de pers si mi se parea destul de inghesuit. Nu stiti careva sau nu ati fost careva la o nunta cu mai mult de 250 de pers? Nu stiti daca pe bune mai ramane loc si de dans? Ca mie mi tare frica ca nu o sa fie loc de dansat, si la peste 250 de pers sigur o sa fie o droaie care o sa vrea la dans.

Va rog sa ma ajutati si pe mine cu un raspuns daca puteti :)
Mersi mult. Spor la pregatiri

andreeatat
23.09.2008, 15:49:49
:-\ salutari din nou, am si eu o intrebare care ma tot chinuie de ceva vreme, si anume: pe ce culori se poate face amenajarea salii? eu am "auzit" ca se poate alege doar alb si visiniu;ma poate lamuri cineva? :(

LORICICA
23.09.2008, 15:55:48
Salut fetelor. In iunie anul viitor o sa am si eu nunta la sala talisman :). Am fost si eu la o nunta acolo si mi-a placut tare mult. Acuma cei de la sala au zis ca intra si 350 de persoane acolo, hai 300 ca sa nu exageram, dar sincer nu stiu unde ii baga pe atatia. Nunta la care am fost eu avea 220 de pers si mi se parea destul de inghesuit. Nu stiti careva sau nu ati fost careva la o nunta cu mai mult de 250 de pers? Nu stiti daca pe bune mai ramane loc si de dans? Ca mie mi tare frica ca nu o sa fie loc de dansat, si la peste 250 de pers sigur o sa fie o droaie care o sa vrea la dans.

Va rog sa ma ajutati si pe mine cu un raspuns daca puteti :)
Mersi mult. Spor la pregatiriSalut . si eu fac nunta acolo...si am fost la o nunta cu 300 de pers si nu erau inghesuiti...e destul de mare sala....nu cred ca trebuie sa ne facem griji...

LORICICA
23.09.2008, 15:57:12
:-\ salutari din nou, am si eu o intrebare care ma tot chinuie de ceva vreme, si anume: pe ce culori se poate face amenajarea salii? eu am "auzit" ca se poate alege doar alb si visiniu;ma poate lamuri cineva? :(
Salut...poti sa-ti alegi orice culore vrei sa-ti aranjezi sala...dar cortinele salii fiind visinii...combinatiile pe visniu merg mai bine...eu m-am gandit la visiuniu-auriu...

raluk000
24.09.2008, 12:52:25
Se poate si visiniu-roz,visiniu-somon,visiniu-verde(dar nu orice nunta de vedere,o nunta spre auriu),visiniu-argintiu sau nu trebuie neaparat sa alegi visiniu dar totusi ceva care se potriveste cu aceasta culoare.Eu oricum o sa vorbesc cu o firma sa imi faca mai multe modele de aranjemente cu diverse culori sa vad care se potrivesc mai bine.Eu una nu fac alb-visiniu.

bushika
25.09.2008, 12:52:30
Salut. No ce ma bucur ca incap 300 de pers lejer, ca pana la urma nu cred ca o sa pot chema mai putine persoane.
In legatura cu amenajarea salii. Poti sa faci cu absolut orice culoarea vrei. Daca alegi sa-ti faca Studio Dario amenajarea atunci am inteles ca husele cu visiniu sunt la pret promotional, iar celelalte sunt putin mai scumpe, dar nu te obliga de nici un fel sa faci o culoare sau alta. Oricum in sala e destul de intuneric, si draperiile alea visinii inchid si mai tare culoarea. Eu as face ceva alb si argintiu, si eventual aranjamentele de pe mese(florile si ce or mai fi ) ma gandeam sa le fac cu visiniu. Mie imi plac bujorii si ma tot gandesc ca ar merge fain bujori visinii cu roz pe mese si cu sala visinie ar merge chiar fain. Inca o chestie faina pe care am vazut-o la o nunta inafara clujului au fost huse pt scaune cu fundita asa elegant legata intr-o parte, nu fix la mijlocul scaunului. Foarte fain aratau :) Am mai vazut la Talisman odata aranjamente alb cu un verde auriu, ala mergea tare bine cu visiniu.

Floare_de_colt
02.10.2008, 11:54:37
Buna fetelor,

Am avut nunat la Talisman in 27 septembrie si am promis ca vin cu detalii. Eu am avut 280 persoane si a fost ok, ringul e mare... intr-adevar ca s-au mai inghesuit ca am avut oameni jucausi, dar asta e ;-)

Servirea a fost ireprosabila, dar depinde cati ospatari doriti sa platiti, eu am avut 13 si a fost super ok la 280.

Meniul eu l-am facut forte bogat si nu mi s-a dat nimik inapoi, asa ca asteptati-va sa va fure ca-n codru si cu multa nerusinare. Sa le fie rusine ca mi-au furat tot... nici tarii nu mi-au prea lasat, desi am avut si Angelli, Afinata, Whisky (35 sticle> din care mi-au dat inapoi 2???), Alexandrion, Tuica de prune (mi-a disparut in jur de 10 litri!!!!> dupa 3 zile au "recuperat " sticle goale ?!), vin alb si vin rosu.

Cea mai mare suparare am avut-o cand au venit cu tortul si mi-au lipit in mijlocul suportului cel mai penal buchet pe care l-au putut gasi cred... in loc sa ma anunte, ca doar aveam un cos frumos pregatit ... Ce sa zic ca am comandat peste 30 kg de tort ca sa imi ramana putin sa duc acasa... o felie se taie intre 80-100 grame, la 280 persoane puteti calcula... si mama le-a zis ca vreau sa am putin tort acasa... trebuiau sa ramana cel putin 2-3 kg, eu le-am cerut sa-mi lase o felie (adica mama) si cu neobrazare i-au zis ca nu a ramas??? Hai sa fim seriosi!!!

Deci din afara Talismanul e super, au calitatile lor... si mie mi-au placut foarte mult inainte de nunta... dar cand am vazut ce se intampla in culise... si credeti-ma ca daca 13 ospatari ies deodata cu meniuri si bauturi odata oricat i-ai urmari sa nu te fure tot o fac... nu poti fi cu ochii pe ei... nu ma deranjeaza ca au luat, pt ca le-am dat si eu... ma deranjeaza ca un restaurant care se respecta vezi Doamne se preteaza la asa ceva.. Eu imi doaream doar putin tort :(( Nici nu ma intereseaza bauturile...

In rest, distractie la maxim!!! Taoata lumea a preciat mancarea si servirea, pentru asta e renumita sala!

Va doresc o nunta cat mai frumoasa!!!!

bushika
02.10.2008, 12:04:44
Salut. Foarte naspa faza cu furatul. Stiu si eu ca se cam fura bauturile si tort pe la nunti, dar nu chiar tot tot ca-n codru. Imi pare rau sincer pt ce ti s-a intamplat :(.
As vrea daca poti sa-mi mai dai cateva detalii despre nunta. Cam cate mese ati avut? cate persoane la o masa si aia 13 chelneri la cate mese or servit? Daca ai si niste poze atunci ar fi super :)>-

Si sa nu uit : Casa de piatra :D si felicitari <:-P

Floare_de_colt
02.10.2008, 14:47:07
Salut. Foarte naspa faza cu furatul. Stiu si eu ca se cam fura bauturile si tort pe la nunti, dar nu chiar tot tot ca-n codru. Imi pare rau sincer pt ce ti s-a intamplat :(.
As vrea daca poti sa-mi mai dai cateva detalii despre nunta. Cam cate mese ati avut? cate persoane la o masa si aia 13 chelneri la cate mese or servit? Daca ai si niste poze atunci ar fi super :)>-

Si sa nu uit : Casa de piatra :D si felicitari <:-P

Am avut 25 de mese, una au facut-o pe loc pt ca au venit persoane care nu mi-au confirmat, ceea ce a fost super ok. Au fost in general mese de 10 si cam 4 de 14 persoane. Un ospatar a avut cam 2 mese de 10,s-au mai ajutat intre ei cred. Oricum, servirea si mancarea sunt singurele lucruri despre care imi amintesc cu placere si despre care oamenii vorbesc. Eu am ales un aperitiv super bogat, doar cu rulade si specialitati, de aceea imi e ciuda ca nimic nu au vrut sa-mi dea... o sa vezi ca la nunta ta prea putin vei putea manca, cel putin eu am fost foarte stresata...

Poze o sa pun curand, nu am inca :(

Spor la pregatiri!

LORICICA
02.10.2008, 14:47:18
Buna fetelor,

Am avut nunat la Talisman in 27 septembrie si am promis ca vin cu detalii. Eu am avut 280 persoane si a fost ok, ringul e mare... intr-adevar ca s-au mai inghesuit ca am avut oameni jucausi, dar asta e ;-)

Servirea a fost ireprosabila, dar depinde cati ospatari doriti sa platiti, eu am avut 13 si a fost super ok la 280.

Meniul eu l-am facut forte bogat si nu mi s-a dat nimik inapoi, asa ca asteptati-va sa va fure ca-n codru si cu multa nerusinare. Sa le fie rusine ca mi-au furat tot... nici tarii nu mi-au prea lasat, desi am avut si Angelli, Afinata, Whisky (35 sticle> din care mi-au dat inapoi 2???), Alexandrion, Tuica de prune (mi-a disparut in jur de 10 litri!!!!> dupa 3 zile au "recuperat " sticle goale ?!), vin alb si vin rosu.

Cea mai mare suparare am avut-o cand au venit cu tortul si mi-au lipit in mijlocul suportului cel mai penal buchet pe care l-au putut gasi cred... in loc sa ma anunte, ca doar aveam un cos frumos pregatit ... Ce sa zic ca am comandat peste 30 kg de tort ca sa imi ramana putin sa duc acasa... o felie se taie intre 80-100 grame, la 280 persoane puteti calcula... si mama le-a zis ca vreau sa am putin tort acasa... trebuiau sa ramana cel putin 2-3 kg, eu le-am cerut sa-mi lase o felie (adica mama) si cu neobrazare i-au zis ca nu a ramas??? Hai sa fim seriosi!!!

Deci din afara Talismanul e super, au calitatile lor... si mie mi-au placut foarte mult inainte de nunta... dar cand am vazut ce se intampla in culise... si credeti-ma ca daca 13 ospatari ies deodata cu meniuri si bauturi odata oricat i-ai urmari sa nu te fure tot o fac... nu poti fi cu ochii pe ei... nu ma deranjeaza ca au luat, pt ca le-am dat si eu... ma deranjeaza ca un restaurant care se respecta vezi Doamne se preteaza la asa ceva.. Eu imi doaream doar putin tort :(( Nici nu ma intereseaza bauturile...

In rest, distractie la maxim!!! Taoata lumea a preciat mancarea si servirea, pentru asta e renumita sala!

Va doresc o nunta cat mai frumoasa!!!!
Multumim pt detalii..imi pare rau ca te-au furat...peste tot se fura...dar asa mult m-am mai auzit... la ce pret ai ajuns cu meniul?
Casa de piatra si multa fericire!
sa ne pui si poze!!!

Floare_de_colt
02.10.2008, 14:51:35
Multumim pt detalii..imi pare rau ca te-au furat...peste tot se fura...dar asa mult m-am mai auzit... la ce pret ai ajuns cu meniul?
Casa de piatra si multa fericire!
sa ne pui si poze!!!

Meniul a fost in jur de 110 lei, fara bauturi...

Ai mare grija sa nu ti se intample si tie ceea ce am patit eu cu tortul... ca-i pacat sa nu ai si tu putin din tortul tau... timpul la nunta trece asa de repede ca nici nu-ti dai seama..

Pupicei multi!!!

claudiab
06.11.2008, 11:16:35
Salut miresici!
Si eu am avut nunta anul acesta la Talisman, in 13 iulie. Eu recomand cu toata caldura acest restaurant oricui. A fost cea mai frumoasa zi din viata mea, dadea pe dinafara fericirea din mine...Si asta s-a datorat si colectivului tanar si foarte fain de acolo...Noi am facut toate aranjamentele cu ei. Echipa de ospatari isi face treaba f bine, aranjamentele au fost exact asa cum ne-am inteles inainte, iar dj-ul (eu l-am avut pe Mihai) face o atmosfera excelenta! Noua ne-a placut localul din prima clipa cand l-am vazut, iar atmosfera creata acolo e nemaipomenita. Initial noi nu prea vrioam sa pornim luminile acele pt ca ne duceau cu gandul la discoteca....Insa Mihai, dj-ul, ne-a sfatuit sa ne lasam pe mana lor fiindca au si ele un rol al lor....si tot ce pot sa spun e ca a fost superb...Cu dnul Magnoliu, seful de acolo,daca pot sa-i zic asa, ne-am inteles ff bine..Este un om corect si cinstit... Mancarea a fost ff buna..atata doar ca noi am cam exagerat cu aperitivul..cel putin asa ni s-a spus.

Un singur lucru m-a mirat (si mai mare mi-a fost mirarea azi cand am citit ca nu am fost singura care am patit-o....) ca nu a mai ramas tort deloc.... Sincer eu nici nu mi-am gustat tortul... :(( Am dansat aproape non stop, am profitat din plin d fiecare moment si in plus, dupa tort, au inceput sa vina cu cinstea.... si asa ca nici macar nu am apucat sa gust tortul....pe noi a venit si ne-a intrebat Nicoleta, sefa ospatarilor, dac poate sa taie cateva feliute si fin tortul mirilor fiindca nu ajunge....nici asta nu prea inteleg cum fiindca noi am calculat astfel incat sa si ramana....ei asta e....

In ceea ce priveste bautura...a ramas destul de multa.....in principiu, daca ne-au furat au facut-o cu cap, fara sa se vada prea tare...singurul lucru a fost vinul alb...care cica a ajuns la fix......putin cam neverosimil dupa parerea nostra..

Per total a fost superb, localul si colectivul e super si daca ar fi sa recomand cuiva sau sa dau "repeat" la nunta mea as alege aceeasi locatie ;-)

Va pup pe toate si va doresc sa aveti parte de nunta pe care o visati si sa va simtit cel putin la fel de bine precum m-am simtit eu!!;-)

Floare_de_colt
06.11.2008, 13:56:38
Salut miresici!
Si eu am avut nunta anul acesta la Talisman, in 13 iulie. Eu recomand cu toata caldura acest restaurant oricui. A fost cea mai frumoasa zi din viata mea, dadea pe dinafara fericirea din mine...Si asta s-a datorat si colectivului tanar si foarte fain de acolo...Noi am facut toate aranjamentele cu ei. Echipa de ospatari isi face treaba f bine, aranjamentele au fost exact asa cum ne-am inteles inainte, iar dj-ul (eu l-am avut pe Mihai) face o atmosfera excelenta! Noua ne-a placut localul din prima clipa cand l-am vazut, iar atmosfera creata acolo e nemaipomenita. Initial noi nu prea vrioam sa pornim luminile acele pt ca ne duceau cu gandul la discoteca....Insa Mihai, dj-ul, ne-a sfatuit sa ne lasam pe mana lor fiindca au si ele un rol al lor....si tot ce pot sa spun e ca a fost superb...Cu dnul Magnoliu, seful de acolo,daca pot sa-i zic asa, ne-am inteles ff bine..Este un om corect si cinstit... Mancarea a fost ff buna..atata doar ca noi am cam exagerat cu aperitivul..cel putin asa ni s-a spus.

Un singur lucru m-a mirat (si mai mare mi-a fost mirarea azi cand am citit ca nu am fost singura care am patit-o....) ca nu a mai ramas tort deloc.... Sincer eu nici nu mi-am gustat tortul... :(( Am dansat aproape non stop, am profitat din plin d fiecare moment si in plus, dupa tort, au inceput sa vina cu cinstea.... si asa ca nici macar nu am apucat sa gust tortul....pe noi a venit si ne-a intrebat Nicoleta, sefa ospatarilor, dac poate sa taie cateva feliute si fin tortul mirilor fiindca nu ajunge....nici asta nu prea inteleg cum fiindca noi am calculat astfel incat sa si ramana....ei asta e....

In ceea ce priveste bautura...a ramas destul de multa.....in principiu, daca ne-au furat au facut-o cu cap, fara sa se vada prea tare...singurul lucru a fost vinul alb...care cica a ajuns la fix......putin cam neverosimil dupa parerea nostra..

Per total a fost superb, localul si colectivul e super si daca ar fi sa recomand cuiva sau sa dau "repeat" la nunta mea as alege aceeasi locatie ;-)

Va pup pe toate si va doresc sa aveti parte de nunta pe care o visati si sa va simtit cel putin la fel de bine precum m-am simtit eu!!;-)

Da, se fac nunti frumoase la Talisman, asta e adevarat. Desi pe mine m-au furat vizibil, nu imi pare rau ca am facut nunta acolo pt ca a fost foarte frumos.. si eu am dansat continuu, ca si tine :-p De asta n-am mancat noi tort...:D

Mancarea si servirea intr-adevar sunt punctele forte de la Talisman. Si la noi aperitivul a fost foarte mare si lumea nu l-a putut manca... cred ca si tu ai alcatuit meniul cu Dl Balan, nu? Totul a fost super bun... la aperitivul cald eu am mers pe strogonoff din piept de pui cu ciuperci...delicios!!

Nunti frumoase se fac la Talisman... parca as mai vrea o data :">

Floare_de_colt
07.11.2008, 10:03:20
pai vu tortul depinde si cat comanzi.noi am facut un tort de 27 de kg la 200 de persoane au fost 11 etaje si mi-au ramas 3 etaje.asta unde am facut eu.

Asta asa e... dar iti zic sigur ca la Talisman o prietena de-a mea la fel a patit. Mie oricum nu-mi pare rau ca am facut nunta acolo, pt ca a fost foarte frumos si toata lumea a fost incantata.. pana la urma peste tot sunt si parti neplacute. Eu oricum recomand Talismanul la toata lumea,pt ca atmosfera, mancarea si servirea sunt extrem de bune... sincer nu stiu nici un restaurant la care sa fie asa... dar spun lucrurilor pe nume.

claudiab
07.11.2008, 10:38:56
Da, impreuna cu D-l Balan am alcatuit meniul...am als o multime de rulouri, fara sa ne gandim sau sa ne dam seama ce inseamna efectiv ca si cantitate...cand ne-am asezat la masa si am vazut platoul acela....am cam ramas fara cuvinte...Nasul nostru ne-a intrebat mai in gluma mai in serios, uitansu-se ce cantitate de mancare are in fata, daca aelea sunt ceva meniuri preferentiale pt masa nostra sau asa are toata lumea.....;-)

Evident ca toata lumea avea la fel...:)Insa recunosc ca am exagerat cu aperitivul, fara sa ne dam seama...si s-a cam facut prada...dar de bun a fost f bun!

Va pup!

Floare_de_colt
07.11.2008, 11:47:29
Da, impreuna cu D-l Balan am alcatuit meniul...am als o multime de rulouri, fara sa ne gandim sau sa ne dam seama ce inseamna efectiv ca si cantitate...cand ne-am asezat la masa si am vazut platoul acela....am cam ramas fara cuvinte...Nasul nostru ne-a intrebat mai in gluma mai in serios, uitansu-se ce cantitate de mancare are in fata, daca aelea sunt ceva meniuri preferentiale pt masa nostra sau asa are toata lumea.....;-)

Evident ca toata lumea avea la fel...:)Insa recunosc ca am exagerat cu aperitivul, fara sa ne dam seama...si s-a cam facut prada...dar de bun a fost f bun!

Va pup!

=)) =)) =)) Exact asa am patit si eu... am ales o gramada de rulade care sunau bine... si nasul meu m-a intrebat acelasi lucru!!!!! Pe cuvant de onoare.. dar a fost bine.. e mai bine sa zica lumea ca a fost prea mult decat prea putin, nu?;-)

laura2112
07.11.2008, 20:40:56
Pana la ce ora va lasa sa ramaneti in sala? Va scrie asa ceva in contract?

LORICICA
07.11.2008, 22:23:59
Pana la ce ora va lasa sa ramaneti in sala? Va scrie asa ceva in contract?
la mine in contract scris ca de la ora 22:30 muzica se da mai incet...

Floare_de_colt
10.11.2008, 13:49:35
la mine in contract scrie ca de la ora 22:30 muzica se da mai incet...

La 22.30 se da muzica incet, nunta se termina. Asta e un dezavantaj. noi am incercat sa ajungem la timp la sala, nu am intarziat mult cu pozele, pt ca stiam ca asa se intampla. La 14.30 am intrat la restaurant.

alexalia
11.11.2008, 12:25:34
Buna miresicilor,

Noi tocmai ne-am hotarat sa ne casatorim, de fapt acuma a devenit oficial, cu inel;-) asa ca acum suntem in cautare de sala de nunta.

Am tot auzit de cat de faine sunt nuntile la Talisman si asa ca as vrea sa va intreb daca mai aveti idee daca mai e liber in vreo zi in 2009 si unde e sala pentru ca nu am fost niciodata acolo.

Si gasesc tot timpul pe cineva acolo sau trebuie sa stabilesc o intalnire cu cei care se ocupa de sala pentru ca sa pot sa merg sa o vad.

Noi avem pana acuma un pic peste 200 pe lista, dar mai trebuie sa vina si lista cu invitatii din partea familiei lui, asa ca poate ajungem la 300 si din acestia vreo 50 ma gandesc ca nu vin ca asa se intampla, deci la 250 de invitati din cate am vazut ce e pe forum, ar fi ok sala, nu?

Va multumesc si spor la pregatiri sau felicitari si casa de piatra pentru cele care v-ati casatorit deja.
Va pup:)

tati_sew
11.11.2008, 13:09:09
Buna miresicilor,

Noi tocmai ne-am hotarat sa ne casatorim, de fapt acuma a devenit oficial, cu inel;-) asa ca acum suntem in cautare de sala de nunta.

Am tot auzit de cat de faine sunt nuntile la Talisman si asa ca as vrea sa va intreb daca mai aveti idee daca mai e liber in vreo zi in 2009 si unde e sala pentru ca nu am fost niciodata acolo.

Si gasesc tot timpul pe cineva acolo sau trebuie sa stabilesc o intalnire cu cei care se ocupa de sala pentru ca sa pot sa merg sa o vad.

Noi avem pana acuma un pic peste 200 pe lista, dar mai trebuie sa vina si lista cu invitatii din partea familiei lui, asa ca poate ajungem la 300 si din acestia vreo 50 ma gandesc ca nu vin ca asa se intampla, deci la 250 de invitati din cate am vazut ce e pe forum, ar fi ok sala, nu?

Va multumesc si spor la pregatiri sau felicitari si casa de piatra pentru cele care v-ati casatorit deja.
sala e undeva in zorilor pe partea dreapta cum mergi spre zorilor din manastur.partea opusa spitalului de recuperarea.unde ii "mini sensul" giratoriu mai jos de profi

Floare_de_colt
11.11.2008, 14:23:54
Buna miresicilor,

Da, sala e in Zorilor, langa sensul giratoriu. Dca iti dau nr de tel al administratorului pe PM. Nuntile ies foarte frumoase la Talisman, dar nu stiu daca mai gasesti pe 2009, eventual 0 duminica... poti incerca totusi.

alexalia
13.11.2008, 09:46:38
Te rog sa-mi dai nr de tel al administratorului. Vreau azi si maine daca se poate sa merg sa le vad pe toate care sunt mai mari.
Deja am gasit la Napoca ziua pe care ne-o doream de anul viitor, insa as vrea sa merg si in alte parti si sa nu iau prima oferta care imi iese in cale.

Insa trebuie sa ma grabesc daca mai vreau sa prind ceva pe 2009.

Multumesc mult;;)

alexandra2009
13.11.2008, 09:54:57
Te rog sa-mi dai nr de tel al administratorului. Vreau azi si maine daca se poate sa merg sa le vad pe toate care sunt mai mari.
Deja am gasit la Napoca ziua pe care ne-o doream de anul viitor, insa as vrea sa merg si in alte parti si sa nu iau prima oferta care imi iese in cale.

Insa trebuie sa ma grabesc daca mai vreau sa prind ceva pe 2009.

Multumesc mult;;)

Hai ca ma bag si eu in discutia voastra.. eu din cate stiu sala talisman nu este asa de mare.. acum sincer nu stiu sigur... din cate stiu eu capacitatea ii undeva la 200 persoane... dar nu stiu sigur.. Ai putea sa mai incerci vis - a - vis la Olimp..( acolo a avut soramea si au fost 300 si ceva de persoane.. a avut amenajata si terasa de afara), la Orizont pe Calea Turzii si mai sus la Stil. Si la Napoca ii ok... sali mai mair in Cluj ar fi Cantinele ( Miu, Transporturi si altele) si ar mai fi cantinele studentesti cea din marasti (am inteles ca au renovat-o de curand) si cea din ZoriloR.
Iti doresc multa bafta... si sa-ti gasesti sala cat mai repede pentru ca pe 2009 din cate am inteles prin cluj nu mai sunt sambete libere...
Va pup
PS: cred ca am fost putin si off-topic.. Scuze.

alexandra2009
13.11.2008, 10:03:40
Sala Talisman are o capacitate de 350 de locuri...e destul de mare...

Da ... sincer nu am stiut.. a fost maica-mea la nunta acolo.. si am intrebat-o cum a fost si mi-a spus ca inghesuiala... si am intrebat cate pers au fost si mi-a spus ca in jur de 200 sute... acuma tu sti mai bine ca doar faci nunta acolo... sper ca nu am indus lumea in eroare. Am precizat ca nu stiu sigur.
Pupicei
Ale....

LORICICA
13.11.2008, 10:16:25
Da ... sincer nu am stiut.. a fost maica-mea la nunta acolo.. si am intrebat-o cum a fost si mi-a spus ca inghesuiala... si am intrebat cate pers au fost si mi-a spus ca in jur de 200 sute... acuma tu sti mai bine ca doar faci nunta acolo... sper ca nu am indus lumea in eroare. Am precizat ca nu stiu sigur.
Pupicei
Ale....
Probabil ca depinde si de modul de asezare a meselor...poate ne spune Valentina cum a fost la ea, ea a facut nunta acolo si a avut 280 de pers daca nu ma insel...

claudiab
13.11.2008, 11:02:16
Eu am avut 200 de persoane..si a fost super lejer...insa incap linistit pana in 350 de persoane...inchipuiti-va ca au avut anul trecut o nunta de vreo 375 de peroane...ei acolo a fost mare inghesuiala...dar zicea personalul de acolo ca intr-un final a iesit totul destul de k...cu ff multi ospatari...:)

Ideea e ca, o data ce stii exact cate pesoane vin si eventual ai facuta si aranjarea lor la mese (noi asa am procedat), mergi cu lista la sala...adica cu vreo 2 zile inainte...iar, Nicoleta, sefa de sala, iti propune o aranjare a meselor astfel incat sa fie loc intre ele...Noi am avut 4 mese de 14, pe care le-au pus in partea din spate a salii, catre geamuri si inca 18 mese a cate 8, 10 sau 12 persoane..in functie de cati am vrut sa fie cuplati la o masa...Deci fiti linistite ca si in cazul asta Nico va poate ajuta...spunea ca atata au intors intr-o zi mesele pe acolo incat si-au dat seama cum sa faca sa ramana cat mai mult loc.....la Talisman e fain ca indiferent de cate persoane
ai, locul de dans ramane acelasi....si nici nr. de mese nu se schimba mult, doar nr de persoane care stau la mesele acele...

Sper ca v-am lamurit cat de cat!

Va pup!

alexalia
13.11.2008, 13:20:56
Ce vreau sa te intreb... daca e o sala unde intra 350 de persoane si noi o sa avem doar 250 nu vor fi prea rasfirati si sa se piarda contactul dintre ei.

Intreb si eu pentru ca am fost ieri la Napoca sa ma interesez de sala care e inca in constructie si ne-a tot explicat tipul de acolo cum e cu numarul ca tre sa fie pe masura salii si ca ei de asta vor sa o faca modulara.

Claudiab la tine a fost ok cu 200... sau a fost chiar mai bine ca era un pic mai aerisita sala?

claudiab
13.11.2008, 13:28:17
Ce vreau sa te intreb... daca e o sala unde intra 350 de persoane si noi o sa avem doar 250 nu vor fi prea rasfirati si sa se piarda contactul dintre ei.

Intreb si eu pentru ca am fost ieri la Napoca sa ma interesez de sala care e inca in constructie si ne-a tot explicat tipul de acolo cum e cu numarul ca tre sa fie pe masura salii si ca ei de asta vor sa o faca modulara.

Claudiab la tine a fost ok cu 200... sau a fost chiar mai bine ca era un pic mai aerisita sala?

Eu consider ca ca, cu cat este este mai aerisita sala cu atat mai bine...a fost super ok...la talisman s-au tinut nunti si mult mai mici...asta incercam sa zic...ca aici numarul de mese este aproximativ acelasi..doar numarul persoanelor de la mese difera...la nunti mai mari probabil ca nu sunt mese de cate 8 pers ca in cazul meu...acolo sunt 12-14 pers la fiecare masa.....

Am avut 22 si de mese...din colt in colt...noi ne doream un ring de dans cat mai mare...si l-am avut!

Floare_de_colt
13.11.2008, 17:06:46
Probabil ca depinde si de modul de asezare a meselor...poate ne spune Valentina cum a fost la ea, ea a facut nunta acolo si a avut 280 de pers daca nu ma insel...

Da, am avut 280 si a fost super ok. Ei initial zic 350, dar la 350 intr-adevar nu fac fata, chiar dl Marza mi-a zis... cred ca 300-maxim 320 incap. La mine a fost bine... insa accepta si nunti mai mici, anul trecut am fost la Talisma la o nunta de 200, depinde de aranjare, cum ziceai si tu.

ortega
16.01.2009, 21:32:03
Da, am avut 280 si a fost super ok. Ei initial zic 350, dar la 350 intr-adevar nu fac fata, chiar dl Marza mi-a zis... cred ca 300-maxim 320 incap. La mine a fost bine... insa accepta si nunti mai mici, anul trecut am fost la Talisma la o nunta de 200, depinde de aranjare, cum ziceai si tu.

ciao!si eu fac nunta l talisman in 2010 ,imi poti spune cat a fost un meniu si cat ai platit la talisman.mersi mult

Floare_de_colt
10.02.2009, 11:53:26
ciao!si eu fac nunta l talisman in 2010 ,imi poti spune cat a fost un meniu si cat ai platit la talisman.mersi mult

Meniul ti-l alegi tu, deci vei plati in functie de ceea ce vrei sa comanzi. Preturile in 2010 nu mai pot fi ca si cele din 2008, cand am avut eu nunta. Dar ca idee, nu mi s-a parut scump, mancarea e super buna. Eu chiar am ales specialitati la aperitiv, multe rulade, toata lumea s-a minunat si a zis ca a fost prea mult, dar stii tu cum e: unde nu ramane inseamna ca nu a ajuns. De ce nu ceri un meniu din 2009 asa, ca sa-ti faci o idee? Dl Marza e foarte amabil.

AnaMaria27
26.05.2009, 09:59:18
Ciao fetelor. Am si eu o intrebare :P
Credeti ca e tarziu pt a mai gasi liber pe data de 10 octombrie 2009 la sala talisman???:-\

AnaMaria27
26.05.2009, 10:01:53
Sau eventual o alta data in octombrie:-SS

AnaMaria27
26.05.2009, 10:55:27
stici cumva o adresa de mail sau ceva date de contac t pt sala talisman?[-o<

Floare_de_colt
27.05.2009, 17:31:32
Anul acesta in octombrie mai gasesti doar daca renunta cineva, cum a fost anul trecut in cazul nostru;)) Stiu ca noi anul trecut in iulie am vrut sa rezervam pt anul acesta in septembrie si nu mai aveau sambete libere decat la sfarsitul lui octombrie. Norocul a fost ca a renuntat cineva in septembrie 2008 si desi a fost o decizie greu de luat, am organizat totul in 2 luni si ceva (in care am fost si in concediu in strainatate) si a iesit super nunta!<:-P

tati_sew
06.07.2009, 13:11:25
sambata am fost si noi la o nunta la Talisman.mancare buna.un minus mare la aerul conditionat.a fost foarte cald.aparatele nu puteau fi pornite tot timpul pt ca cei care statea chiar langa ele inghetau.eu zic ca ar fi trebuit sa le monteze deasupra ringului.a fost multa lume iar cand rigul de dans era olin era dezastru.in rest nota 10.

Floare_de_colt
06.07.2009, 14:34:37
sambata am fost si noi la o nunta la Talisman.mancare buna.un minus mare la aerul conditionat.a fost foarte cald.aparatele nu puteau fi pornite tot timpul pt ca cei care statea chiar langa ele inghetau.eu zic ca ar fi trebuit sa le monteze deasupra ringului.a fost multa lume iar cand rigul de dans era olin era dezastru.in rest nota 10.

La noi a fost ok, aerul a functionat tot timpul, adevarul e ca nici nu era asa de cald afara.. dar unchiul meu, pe care a batut aerul conditionat, a facut pneumonie dupa nunta :(

tati_sew
06.07.2009, 21:47:43
La noi a fost ok, aerul a functionat tot timpul, adevarul e ca nici nu era asa de cald afara.. dar unchiul meu, pe care a batut aerul conditionat, a facut pneumonie dupa nunta :(
asta ii naspa ca nu poate sa mearga tot timpu ca bagi oamenii in spital.cei drept azi am vb cu ei.s-au asteptat la 230 de persoane au facut 250 de meniuri ca totusi poate mai apar si s-au trezit cu 295 de persoane ca nu au mai avut unde sa ii puna, dar pana la urma s-a rezolvat

Floare_de_colt
08.07.2009, 16:01:00
asta ii naspa ca nu poate sa mearga tot timpu ca bagi oamenii in spital.cei drept azi am vb cu ei.s-au asteptat la 230 de persoane au facut 250 de meniuri ca totusi poate mai apar si s-au trezit cu 295 de persoane ca nu au mai avut unde sa ii puna, dar pana la urma s-a rezolvat

Nasol ca nu au aproximat corect nr persoanelor.. noi am avut 278 si 280 meniuri ;-) Dar si la noi a trebuit sa mai punem o masa in timpul nuntii pentru cineva care a venit mai tarziu. Oricum, cu aerul conditionat peste tot e destul de nasol.. ori merge si deranjeaza unele persoane, ori e prea cald..

tati_sew
09.07.2009, 21:55:24
Nasol ca nu au aproximat corect nr persoanelor.. noi am avut 278 si 280 meniuri ;-) Dar si la noi a trebuit sa mai punem o masa in timpul nuntii pentru cineva care a venit mai tarziu. Oricum, cu aerul conditionat peste tot e destul de nasol.. ori merge si deranjeaza unele persoane, ori e prea cald..
sti cum ii si cu aproximatu asta...de confirmat lumea nu prea suna, daca ii suni si zic nu stiu nu te prea poti baza pe ei.cand esti sigur zici din start da, cu "nu stiu" bati spre nu.parerea mea

Floare_de_colt
10.07.2009, 17:05:30
sti cum ii si cu aproximatu asta...de confirmat lumea nu prea suna, daca ii suni si zic nu stiu nu te prea poti baza pe ei.cand esti sigur zici din start da, cu "nu stiu" bati spre nu.parerea mea

Normal.. daca stau pe ganduri cel mai probabil ca nu vor veni .. noi am mai si sunat si am intrebat sincer daca vin sau nu, insa tot au fost discrepante.. ne-au afectat mai ales la asezarea la mese, insa in final a fost ok ;))

tati_sew
10.07.2009, 19:15:12
parerea mea e ca mai bine sa iti vina mai multi de cat mai putini.la fini le-au venit cu vreo 50 de persoane mai putin si au trebuit sa plateasca aperitivele.nasol

sweet_butterfly
30.07.2009, 13:34:17
La noi a fost neasteptat de echilibrata situatia, ne-am asteptat la 250 de persoane si au venit 252.
Oricum, toata stima si respectul pentru cei de la Talisman, organizare buna,mancare excelenta, nota 10 cu felicitari pentru ei.

LORICICA
03.08.2009, 14:48:04
Si la noi a fost bine cu invitatii , am comandat 270 de meniuri si au venit 276 de persoane...6 meniuri in plus...referitor la restaurantul Talisman...toate serviciile sunt de nota 10...totul a fost bine pus la punct...iar patronul salii este un domn bine intentionat si face totul pt binele mirilor...nu am avut probleme cu furatul bauturii, cum se intampla pe la alte restaurante..tot ce a ramas de la nunta, bautura, covrigeii de pe mese, florile de pe mese tot ni s-a dat acasa...iar chelnerii au fost de nota 12...invitatii au spus ca nu apucau sa bea din pahar si iar se umplea...Toata stima celor de la Talisman !

lascau
03.08.2009, 18:13:13
stie cineva sau poate sa`mi spuna cineva daca mai gasesc sala libera la restaurant talisman pe 2010?
inca nu am inceput sa`mi caut sala ..dar as fii foarte incantata daca mi`as gasi la talisman in 2010....
daca stie cineva ceva....v`as fii foarte recunoscatoare pentru informatii
multumesc mult si va pup pe toate

fata_cutare
03.08.2009, 18:34:52
stie cineva sau poate sa`mi spuna cineva daca mai gasesc sala libera la restaurant talisman pe 2010?
inca nu am inceput sa`mi caut sala ..dar as fii foarte incantata daca mi`as gasi la talisman in 2010....
daca stie cineva ceva....v`as fii foarte recunoscatoare pentru informatii
multumesc mult si va pup pe toate

Salut!
Din cate stiu mai au sambete libere in :10 aprilie, sambetele din octombrie si noiembrie. Duminici au mai multe libere .

florina86
17.08.2009, 22:58:57
Buna, fetelor! Eu sunt noua pe forum, dar acum am inceput sa imi caut sala pentru nunta si as avea nevoie de un sfat... Ma intereseaza ce parere aveti de Sala Talisman, daca ati avut sau ati fost recent la o nunta acolo...Eu am auzit doar de bine pana acum, dar vreau sa stiu daca sunt lucruri de care ar trebui sa stiu inainte sa decid daca vreau sau nu la Talisman.
Mersi mult

florina86
19.08.2009, 12:57:17
Eu am numai cuvinte de lauda la adresa lor, totul a fost la superlativ...
eu te incurajez sa alegi rest. Talisman!

Poti sa imi dai mai multe detalii? Meniu, cum a fost decorata sala, cate persoane ati avut etc.
Mersi

LORICICA
19.08.2009, 23:16:53
Poti sa imi dai mai multe detalii? Meniu, cum a fost decorata sala, cate persoane ati avut etc.
Mersi
sigur ca pot, meniul ti-l alegi in functie de ce anume doresti sa dai...nu te obliga...al nostru a costat 120 ron fara bautura, doar mancarea...dar a fost foarte bogat cu 4 feluri de mancare. Mancarea forte buna, nimic de obiectat, sala am aranjat-o tot cu firma lor de decoratiuni pe crem cu visiniu, a aratat foarte bine, am avut 276 de persoane. Alte detalii despre sala care zic eu ca sunt importante in alegerea salii este faptul ca te lasa sa duci tu bautura si sucurile, apa minerala, tortul , nu te obliga sa le cumperi de la ei. Restaurantul are aer conditionat, personalul de la sala este de nota 10, servirea buna...eu nu pot decat sa-i laud pt ca au contribuit si ei ca sa am o nunta ca-n povesti! Daca mai vrei alte detalii cu mare placere iti raspund! >:D<

florina86
09.09.2009, 17:58:46
Buna,
M-am interesat la cateva restaurante din Cluj si pana la urma cred ca o sa raman la Talisman...mi s-au parut cei mai ok din toate punctele de vedere, saptamana viitoare urmeaza sa ma intalnesc cu domnul Marza sa vad exact cand mai au date libere... sper ca am facut o alegere buna:-s

strumfita105
18.09.2009, 12:29:44
Si eu am facut acolo nunta.E o alegere buna.Eu am aranjat sala cu alb si portocaliu.M-a costat 25 mil.Aici a intrat husele si esarfele,2 stalpi cu lumanari de o parte si de alta a mesei mirilor,arcada la intrare si pe scari,servetele,artificii la dansul mirilor si tort.Toate le-am facut cu ei si aiesit f frumos.

florina86
19.09.2009, 13:59:29
Astazi am fost si am semnat contractul! Nunta mea va avea loc pe 16 octombrie 2010. E un pic mai tarziu decat mi-as fi dorit eu, dar am vrut sa fie sambata si atunci am gasit. Sunt tare fericita si sunt convinsa ca este o alegere buna <:-P

fata_cutare
20.09.2009, 19:42:08
Noi am semnat contract pentru data de 26.10.2010. Astept cu nerabdare detalii despre decoratii de la miresicile care au avut nunta la aceasta sala.

doryb
22.09.2009, 13:55:06
eu am rezervat sala pentru 25.09.2010
fetele care au facut pana acum acolo au scris de bine despre restaurant si mancare, sper sa fie ok si la noi

multumim :*

Reni0921
07.10.2009, 22:44:16
buna fetelor! mai multe poze nu aveti de la talisman? pe net nu prea am gasit :(

andreea_st
12.10.2009, 17:01:56
fetelor care aveti nunta la sala talisman sa stiti ca servirea e foarte ok si mancarea e buna. am fost duminica la o nunta, adica ieri si vroiam sa va zic si voua ca am fost multumita si nu numai eu ca si ceilalti mi-au parut multumitit :) aaa si sa nu uit si muzica a fost foarte buna.
singurul lucru care nu mi s-a parut profesionist, dar care se intampla aproape peste tot e ca la ora 22 au inceput sa stranga bine de tot de pe mese si au cam oprit muzica ca sa mergem acasa :D
in rest totul ok. si aranjamentele au fost simple si cu bun gust :)

Reni0921
19.10.2009, 21:04:20
:) Buna fetelor! am ajuns si noi intr-un final sa vedem sala <:-P
Ne-a placut foarte mult, cu exceptia podelei.... in schimb a zis domnul cu care am discutar, ca anul viitor au intentia sa schimbe. mai stie cineva ceva? :)

Reni0921
31.10.2009, 18:24:02
nu mai intra nimeni pe acest topic???? :-?
fetele care ati avut nunta la talisman, nu ne dati si noua mai multe informatii :D ? pana la ce suma ati ajuns cu meniul???? si cam ce a intrat??? in afara de podea, nu este cam intunecata sala??????:-p

Reni0921
07.11.2009, 02:57:18
am o intrebare la voi!!! noi cam 250 de invitati o sa avem, si va spun sincer habar nu am cate sa estimam ca o sa si vina....daca cumva vin doar 150sa zicem ne mai primeste????? stiu ca trebuie intrebat din start, dar pana ajung sa intreb, poate imi spuneti voi.
miresici de 2010, care ati fost sa discutati mai multe detalii, nu ne impartasiti si noua? >:D< adica mie ca se pare sunt singura "pretendenta" pt 2011la talisman :D . noi am zis ca mergem ori sambata viitoare, ori peste 2 saptamani, sa vedem mai multe detalii, sa sa avem si putin timp sa ne hotarim. pana la sfarsitul anului vrem sa rezervam o sala. si foooarte probabil o sa fie talisman :-p

florina86
07.11.2009, 16:43:39
am o intrebare la voi!!! noi cam 250 de invitati o sa avem, si va spun sincer habar nu am cate sa estimam ca o sa si vina....daca cumva vin doar 150sa zicem ne mai primeste????? stiu ca trebuie intrebat din start, dar pana ajung sa intreb, poate imi spuneti voi.
miresici de 2010, care ati fost sa discutati mai multe detalii, nu ne impartasiti si noua? >:D< adica mie ca se pare sunt singura "pretendenta" pt 2011la talisman :D . noi am zis ca mergem ori sambata viitoare, ori peste 2 saptamani, sa vedem mai multe detalii, sa sa avem si putin timp sa ne hotarim. pana la sfarsitul anului vrem sa rezervam o sala. si foooarte probabil o sa fie talisman :-p

hello, eu am fost azi la sala talisman sa o mai vad o data :)), desi o vazusem si in aceasta vara. eu zic sa mergi sa o vezi si sa vb cat de repede, pentru ca in curand o sa se intre in post si nu se mai fac nunti...si nu o sa mai ai ocazia sa o vezi aranjata.....in legatura cu numarul de invitati, ei te intreaba inainte, dar trebuie sa le spui numarul aproximativv chiar in saptamana nuntii, cand o sa stii aproape sigur cati vin.... si atunci nu exista pericolul sa fie o diferenta foarte mare intre cati zici tu si cati vin..... eu o sa fac in octombrie anul viitor la talisman si sunt tare incantata :D

Reni0921
08.11.2009, 09:13:12
buna miresici!!!
va anunt ca am rezervat SALA TALISMAN pentru data de 21.05.2009. ma bucur foarte mult de alegerea facuta <:-P
Florina86, poate ne-am intalnit ca si noi tot ieri am fost la sala. si noi l-am mai vazut o data. ieri am mers pentru mai multe detalii si rezervare. dilema mea legat de nr de invitati era, daca accepta si nunti mai mici, dar nu a fost absolut nici o problema \:D/. mie mi-a lasat o impresie foarte buna dl Marza. si nu numai el, tot ce tine de rest.
tu cu ce culori o sa faci decorul? de ex. prima data cand am fost era doar alb cu visiniu, si era mai frumos decat ieri. bine asta e o parere subiectiva, asa sunt eu: nu prea imi place sa combin mai mult de 2 culori ;)).
mai povestim miresici :*

florina86
08.11.2009, 13:17:49
buna miresici!!!
va anunt ca am rezervat SALA TALISMAN pentru data de 21.05.2009. ma bucur foarte mult de alegerea facuta <:-P
Florina86, poate ne-am intalnit ca si noi tot ieri am fost la sala. si noi l-am mai vazut o data. ieri am mers pentru mai multe detalii si rezervare. dilema mea legat de nr de invitati era, daca accepta si nunti mai mici, dar nu a fost absolut nici o problema \:D/. mie mi-a lasat o impresie foarte buna dl Marza. si nu numai el, tot ce tine de rest.
tu cu ce culori o sa faci decorul? de ex. prima data cand am fost era doar alb cu visiniu, si era mai frumos decat ieri. bine asta e o parere subiectiva, asa sunt eu: nu prea imi place sa combin mai mult de 2 culori ;)).
mai povestim miresici :*

eu o sa imi decorez cu alb si visiniu, dar nu pentru ca este culoarea standard a salii, ci din motive...personale:)) inainte sa ne gasim sala am zis k vrem sa fie alb cu visiniu si asta a fost si unul din criteriile pt care am ales sala ;)) si mie mi-a lasat o impresie buna domnul marza si sala si tot...speram ca va fi totul asa cum ne dorim!

Reni0921
14.11.2009, 21:16:39
am semnat azi contractul <:-P

bebezola
27.11.2009, 19:32:58
bune fetele nu stiti cat trebuie lasat avans la talisman si daca fac nunti de noapte?

laura2112
28.11.2009, 00:34:53
bune fetele nu stiti cat trebuie lasat avans la talisman si daca fac nunti de noapte?

Cred ca ar trebui sa citesti ce au scris fetele si dupa aceea sa pui mai multe intrebari.

Reni0921
28.11.2009, 22:24:11
nunti de noapte nu se fac din pacate. asa ne-am fi dorit si noi. de la ora zece se pun deja bluesuri, sa nu deranjeze muzica zgomotoasa persoanele ce locuiesc in blocul deasupra restaurantului. avans in jur de 1000-1500 lei. cam asa este la toate restaurantele. noi platim avansul in mai multe transee, pana la sfarsitul lui ianuarie.

sweetttyka
23.01.2010, 00:29:32
Buna..si eu imi caut sala pentru 2011....si as vrea sa intreb c capacitate are sala de la talisman? Mersi mult:D

Reni0921
23.01.2010, 10:08:08
intr-un final a aparut cineva si pe acest topic \:D/<:-P
250 de persoane cred ca intra destul de ok. peste 250 cam aglomerat. sincer nu iti pot spune mai exact ca eu nu o sa am mai mult de 170 si stiu ca atat intra sigur. dar parca am vazut sala facuta petru 230 si era loc de dans mult si nici nu era stramt la mese.

LORICICA
23.01.2010, 12:42:23
intr-un final a aparut cineva si pe acest topic \:D/<:-P
250 de persoane cred ca intra destul de ok. peste 250 cam aglomerat. sincer nu iti pot spune mai exact ca eu nu o sa am mai mult de 170 si stiu ca atat intra sigur. dar parca am vazut sala facuta petru 230 si era loc de dans mult si nici nu era stramt la mese.
Buna, Capacitatea salii e mai mare de 250 de persone , intra pana la 300 poate si mai mult, insa sigur ca o sa fie mai aglomerat. Eu am avut 276 de persoane si a fost super ok, nu au fost inghesuiti pe ringul de dans a fost ok, au avut loc sa danseze. :)

sweetttyka
23.01.2010, 12:44:49
Cam putin...noi avem cam 300 de invitati :( si ma tot gandesc la sali asa mari...si din pacate is cam putine in cluj...care sa-mi si placa :D

ortega
08.02.2010, 16:50:51
au inceput renovarile la TALISMAN<:-P

Reni0921
08.02.2010, 17:20:51
au inceput renovarile la TALISMAN<:-P
renovari? ce renovari?????????????

Blancky
08.02.2010, 18:07:43
Miresici, cum stati cu pregatirile de nunta??? eu as avea cateva idei pentru decorarea salii, dar vad ca nu am cu cine sa le discut :(

Salut, si eu am nunta tot la sala Talisman.... si din pacate nu prea am idei in ceea ce priveste decorarea salii...:( nu ma incanta in mod deosebit visiniul din sala #-o

doryb
10.02.2010, 17:08:37
Salut!
Si eu am nunta la Talisman anul asta si nu prea imi place visiniul care e acolo.
Ma gandeam ca ar merge un mov cu acel visiniu sau un argintiu, inca nu m-am hotarat exact.
Poate o sa mai faca ei ceva modificari acolo si o sa ne fie mai usor.
Va pup

Reni0921
10.02.2010, 19:42:09
fetelor, fara suparare :)>- dar daca nu va place visiniul, de ce ati ales acest restaurant :-\ ? :)>-:)>-:)>-
haideti sa va spun eu cum m-am gandit: culorile o sa fie alb si visiniu (mie imi place mult) - predominant alb, adica in locul esarfelor late eu vreau ceva fin, micut, poate chiar o floare. masa mirilor o sa fie doar alb, cu perdea de lumini in spate si fata, si ceva aranjament floral discret pe latimea mesei, cu rosu. la flori m-am gandit la 2 variante:
1. combin trandafiri albe, rosii cu cale
2. combin DOAR gerbera labe si rosii, de diferite marimi.
Pt. decorul meselor de la invitati o sa folosesc ceva la baza mesei, poate trandafir in ghiveci, bineinteles ghiveciul imbracat in rosu sau alb, depinde ce culoare o sa fie floarea.
cam atat mi-a venit in minte, astept pareri, idei etc :D

ortega
10.02.2010, 22:15:57
renovari? ce renovari?????????????

...pai sa va spun cum sta treaba....pt inceput , au renovat in spatele mesei mirilor (tot peretele)adica au desfintat acea perdea visinie,cica in spate era un geam si acum l au infundat si au zugravit intr o nuanta de crem :)>- si au creat in perete un fel de loc , ca un tablou si au pus spoturi ,oricum arata super fata de cum era pe visiniu inainte:)>- ...asta pana acum,iar pana in luna mai, toata sala o sa fie in aceeasi nuanta de crem si pe alocuri cica va fi pus tapet maro ca dea contrast,podeaua va fi slefuita toata si o sa dea cu ceva lac pe ea dar din pacate anul acesta nu o sa mai apuce sa schimbe si draperiile visinii(uff ce ma enerveaza visiniul acela).
Ca sa fiu mai convingator atasez cateva poze facute zilele acestea...

LORICICA
11.02.2010, 18:19:10
Fetelor eu am avut la Talisman auriu cu visiniu si a aratat ok. Dupa parerea mea alte culori nu prea merg cu sala, avand in vedere ca si cortinele sunt tot visinii , au am vazut sala aranjata pe albastru si arata oribil..nu mi-a placut.

Blancky
11.02.2010, 19:13:35
Am ales sala Talisman pentru ca inainte de toate ne-a interesat calitatea serviciilor care am inteles de la mai multe cunostinte ca sunt impecabile.:D

Reni0921
22.02.2010, 04:05:57
oare la talisman au si huse de scaune mate? stie careva??????
stiti ce nu inteleg? sala acum o sa fie atunci in 3 culori???????adica pereti crem, tapet maro si draperii visinii???? visiniul nu-i destula pata de culoare :-? ???

Credeti ca un decor doar pe alb s-ar potrivi la acest restaurant??? adica fete de masa, huse scaun, esarfe tot, doar alb

florina86
22.02.2010, 22:45:25
...pai sa va spun cum sta treaba....pt inceput , au renovat in spatele mesei mirilor (tot peretele)adica au desfintat acea perdea visinie,cica in spate era un geam si acum l au infundat si au zugravit intr o nuanta de crem :)>- si au creat in perete un fel de loc , ca un tablou si au pus spoturi ,oricum arata super fata de cum era pe visiniu inainte:)>- ...asta pana acum,iar pana in luna mai, toata sala o sa fie in aceeasi nuanta de crem si pe alocuri cica va fi pus tapet maro ca dea contrast,podeaua va fi slefuita toata si o sa dea cu ceva lac pe ea dar din pacate anul acesta nu o sa mai apuce sa schimbe si draperiile visinii(uff ce ma enerveaza visiniul acela).
Ca sa fiu mai convingator atasez cateva poze facute zilele acestea...
eu am ales sala talisman tocmai pentru ca voiam dinainte ca decorul sa fie alb cu visiniu...sper ca nu au renovat astfel incat sa arate nasol combinatia in raport cu sala...o sa ma duc si eu sa vad cum e...

ortega
22.02.2010, 23:14:46
noi chiar ne am bucurat ca vor renova,pt ca nu ne placea visiniul acela,era tare demodat in opinia noastra si nu numai, oricum si cu peretele din spate renovat arata mult mai luminos si mai bine decat ce era inainte,...acum sper sa scapam si de perdelele visinii[-o<

Reni0921
23.02.2010, 10:49:28
noi chiar ne am bucurat ca vor renova,pt ca nu ne placea visiniul acela,era tare demodat in opinia noastra si nu numai, oricum si cu peretele din spate renovat arata mult mai luminos si mai bine decat ce era inainte,...acum sper sa scapam si de perdelele visinii[-o<

daca aflati cumva cand au urmatoarea nunta sa ne ziceti aici pe forum, sa putem merge si noi sa vedem sala ;;)
mie chiar imi placea visiniul, si si noi de acea l-am ales ca am zis ca vrem combinatia alb cu visiniu. acum eu sper ca o sa fie o combinatie la care o sa fie potrivit aceste culori. o sa vedem, dar eu am auzit ca draperiile de la geam raman....

pentru luminozitate si eu ma bucur. fetelor, luminile alea gen disco nu stiti cum arata cand sunt pornite? ca noi vrem sa le folosim :D

doryb
23.02.2010, 17:39:06
daca aflati cumva cand au urmatoarea nunta sa ne ziceti aici pe forum, sa putem merge si noi sa vedem sala ;;)
mie chiar imi placea visiniul, si si noi de acea l-am ales ca am zis ca vrem combinatia alb cu visiniu. acum eu sper ca o sa fie o combinatie la care o sa fie potrivit aceste culori. o sa vedem, dar eu am auzit ca draperiile de la geam raman....

pentru luminozitate si eu ma bucur. fetelor, luminile alea gen disco nu stiti cum arata cand sunt pornite? ca noi vrem sa le folosim :D

am fost la o nunta unde erau lumini din alea si a fost super faina atmosfera

Blancky
08.03.2010, 19:03:15

Am inteles ca dupa Pasti, pe 10 aprilie au prima nunta... si din cate am inteles au scos toate draperiile visinii si le-au inlocuit cu draperii albe, deci pana la urma toata lumea va fi multumimta! <:-P

doryb
10.03.2010, 10:05:12
am fost vineri la studio dario si mi-au zis ca s-a renovat toata sala, crem cu alb, draperiile sunt albe parca si mi-au zis ca si la baie s-au facut ceva modificari.
prima nunta pe care o au e in weekendul de dupa Pasti, parca asa retin.
oricum sala arata acum mult mai bine si e mult mai luminoasa, o sa merg sa o vad inainte de vreo nunta si o sa fac si poze, ca sa pun aici, pentru cine nu poate ajunge sa o vada

dianafarcas15
11.03.2010, 19:41:53
Eu am fost luni (1 martie) si am vazut sala, atunci puneau tapetul, mi-au aratat si draperiile, nu sunt albe ci aurii cu aramiu cu un model foarte dragut, din cate am inteles perdelele vor fi albe. Va arata foarte bine sala, mai bine decat pe visiuniu cum era initial.

Blancky
25.03.2010, 21:57:01
destul de bine...sala arata din ce in ce mai bine.. e zugravita in alb..perdele albe...draperii maro cu ceva model si tapetul tot maro cu putin auriu..f fain...

Nu ne poti arata niste poze? sunt tare curioasa de cum arata acum sala... sunt convinsa ca arata bine, dar as vrea sa stiu daca o mai pot decora cum alb si argintiu. =P~

Blancky
12.04.2010, 21:29:02
Si eu am fost sambata la sala... am fugit putin de la servici si vreau sa va spun ca arata foarte frumos. Foarte schimbat, elegant, si parerea mea este ca sala poate fi amenajata cu aproape orice culoare, inclusiv argintiu. Sambata mi-a aratat tipa de la decoratiuni o esarfa argintie pe husa crem, va iesi superb. Eu sunt foarte incantata si sunt sigura ca toate vom fi multumite. <:-P

doryb
18.04.2010, 09:49:51
am fost ieri la sala, din pacate am ajuns destul de tarziu si deja veneau nuntasi...am doar 4 poze

Reni0921
20.04.2010, 17:28:06
fetelor, ati mai fost pe la restaurant sa mai vorbiti ce si cum o sa fie?
cum o sa alegeti sa decorati sala?
eu vreau sa va intreb, poate stiti, se pot face mese de cate persoane??? iar in momentul in care o sa facem lista cu cine unde asezam, o sa ne dea ei un plan al salii sa stim care masa ce nr e si cate persoane sunt, sau sum se procedeaza??
miresici care au avut nunta saptamanile ce au trecut nu sunt pe aici??? as fi fost curioasa cum a iesit tot, cat a fost meniul etc....
inca o intrebare: cu cine o sa faceti decorul???

Ma tot uit la pozele puse de Doryb. arata foarte bine, dar ma tot gandesc oare se pot agata globuri de flori de tavan?? este de ce sa se prinda?? ar arata foooarte frumos, cred eu........
eu am vrut sa fac sala toata pe alb, dar imi dau seama ca trebuie un contrast. nu stiu ce culoare sa alegem...oricum cred ca ar fi mai bine o culoare mai tare decat cea din poze. poate chiar un maro, ar fi super. dar oare la studio dario au esarfe maro???

alexalia
21.04.2010, 10:02:10
fetelor, ati mai fost pe la restaurant sa mai vorbiti ce si cum o sa fie?
cum o sa alegeti sa decorati sala?
eu vreau sa va intreb, poate stiti, se pot face mese de cate persoane??? iar in momentul in care o sa facem lista cu cine unde asezam, o sa ne dea ei un plan al salii sa stim care masa ce nr e si cate persoane sunt, sau sum se procedeaza??
miresici care au avut nunta saptamanile ce au trecut nu sunt pe aici??? as fi fost curioasa cum a iesit tot, cat a fost meniul etc....
inca o intrebare: cu cine o sa faceti decorul???

Ma tot uit la pozele puse de Doryb. arata foarte bine, dar ma tot gandesc oare se pot agata globuri de flori de tavan?? este de ce sa se prinda?? ar arata foooarte frumos, cred eu........
eu am vrut sa fac sala toata pe alb, dar imi dau seama ca trebuie un contrast. nu stiu ce culoare sa alegem...oricum cred ca ar fi mai bine o culoare mai tare decat cea din poze. poate chiar un maro, ar fi super. dar oare la studio dario au esarfe maro???

globurile sunt f frumoase dar din pacate f scumpe. Daca ei nu te lasa sa le prinzi de tavan e varianta sa iti iei niste suporti de fier inalti de care sa atarni globurile (alta chestie cam expensive :( ) Du-te la sala si vezi daca nu au ceva chestii in tavan, pe pereti, de care poti sa le atarni.

inca ceva... discuta cu ei din start daca vrei sa pui pe pereti globuri din flori naturale... nu de alta dar ei risca sa isi pateze peretii si s-ar putea sa nu fie de acord. Si atunci nu are rost sa iti faci planuri din acestea.

Reni0921
21.04.2010, 10:41:58
globurile sunt f frumoase dar din pacate f scumpe. Daca ei nu te lasa sa le prinzi de tavan e varianta sa iti iei niste suporti de fier inalti de care sa atarni globurile (alta chestie cam expensive :( ) Du-te la sala si vezi daca nu au ceva chestii in tavan, pe pereti, de care poti sa le atarni.

inca ceva... discuta cu ei din start daca vrei sa pui pe pereti globuri din flori naturale... nu de alta dar ei risca sa isi pateze peretii si s-ar putea sa nu fie de acord. Si atunci nu are rost sa iti faci planuri din acestea.
stiu ca globurile din pacate sunt scumpe dar acum sunt in curs de cautare ceva care sa dea bine si sa inlocuiasca globurile de flori ;))
sambata pot doar sa merg la sala. totul e schimbat, parca n-ar fi sala ce am ales-o ;)). dar e frumos. acum ma gandesc sa decorez pe tonuri de maro. fiind si toamna ;)). mai vedem,
>:D<

Kalini
30.04.2010, 11:24:53
Va rugam sa va rezumati la a posta strict on topic. Va multumim.

ioana_petrisor
07.05.2010, 09:55:27
OARE DE CATE PERSOANE SA FACEM MESELE? Reni tu cate persoane o sa ai pana la urma??nu iti incap mese de 10 persoane ? ca dupa parerea mea arata mai bine...

Reni0921
07.05.2010, 18:56:21
OARE DE CATE PERSOANE SA FACEM MESELE? Reni tu cate persoane o sa ai pana la urma??nu iti incap mese de 10 persoane ? ca dupa parerea mea arata mai bine...
a zis seful de sala, depinde cate persoane avem. daca pana in 150 (la cat ne asteptam noi) atunci se fac mese de 10 persoane si se pun mesele pe diagonala. ca sa ocupe spatiul unde sunt mesele. cu cat mai multe persoane sunt, cu atat mai putine mese iti fac, adica mai multe pers la o masa. eu cand am fost sa vad sala, era amenajat pt aproximativ 240 de persoane, si majoritatea meselor erau de 14 persoane. dar arata bine si asa.
oricum, eu sper sa ma incadrez in 150 de pers.;-)

se pare ca anul asta nu avem miresici povestitoare de la talisman :-s.....se pare ca suntem doar noi doua pe aici...........

florina86
08.05.2010, 23:07:59
fetelor, am si eu o intrebare. cu cat timp inainte de nunta mergeti sa alegeti meniul?

Reni0921
09.05.2010, 08:19:13
fetelor, am si eu o intrebare. cu cat timp inainte de nunta mergeti sa alegeti meniul?
noua ni s-a zis ca poti sa mergi oricand sa vezi ce variante au. dar varianta finala, cu gramaj, exact, tot ce trebuie, o stabilesti cu vreo 2 saptamani - 1 saptamana inainte de nunta.

nicoles
09.05.2010, 12:21:31
buna fetelor,sunt si eu miresica anu asta ,am auzit ca la talisman au si mese rotunde.voi stiti ceva de asta ? mersi mult

Reni0921
09.05.2010, 12:22:28
buna fetelor,sunt si eu miresica anu asta ,am auzit ca la talisman au si mese rotunde.voi stiti ceva de asta ? mersi mult

eu stiam ca nua u. cel putin am intrebat candva la sfaristul anului trecut, si au zis ca nu....
dar vad ca esti din bucuresti, faci nunta in cluj?

nicoles
09.05.2010, 12:29:59
nuu,sunt din cluj da nu stiu de ce nu mi sa inregistrat acolo datele mele acuma am vazut si eu ca mi au aparut alte date.am nunta pe 22 august la talisman ,iar despre mesele rotunde anul trecut in septembrie a fost cineva la o nunta acolo si a zis ca aveau mese rotunde

Reni0921
09.05.2010, 12:32:42
nuu,sunt din cluj da nu stiu de ce nu mi sa inregistrat acolo datele mele acuma am vazut si eu ca mi au aparut alte date.am nunta pe 22 august la talisman ,iar despre mesele rotunde anul trecut in septembrie a fost cineva la o nunta acolo si a zis ca aveau mese rotunde
asta chiar nu stiu, dar m-ai facut curioasa....nu de alta, dar si noi am fi vrut mese rotunde si au zis nu este.....
iti place noul aspect al salii :)???
cum te gandesti sa faci decorul? cam cate persoane o sa aveti? si agentie pt decor ati ales deja?

nicoles
09.05.2010, 12:54:40
sala inca nu am vazut-o,pt ca eu lucrez afara-si nu o sa pot vedea pana inainte de nunta da am vazut pe aici poze si me se pare super mult mai bine decat inainte,iar decoru o sa l facem cu cei de la studio dario,mi sa spus ca acuma merge ff bine auriu,cumnata mea a fost sambata la o nunta si era cu visiniu si a zis ca nu arat ff bine .damie imi place ca acuma e mai luminoasa.

aaa....am uitat .....o sa aveem in jur de 180 de pers,

Reni0921
09.05.2010, 13:00:33
sala inca nu am vazut-o,pt ca eu lucrez afara-si nu o sa pot vedea pana inainte de nunta da am vazut pe aici poze si me se pare super mult mai bine decat inainte,iar decoru o sa l facem cu cei de la studio dario,mi sa spus ca acuma merge ff bine auriu,cumnata mea a fost sambata la o nunta si era cu visiniu si a zis ca nu arat ff bine .damie imi place ca acuma e mai luminoasa.
astea le-am facut eu pe 18 sau 25 aprilie :-p. nu mai stiu exact cand am fost.
acasa (acum sunt la servici) am poze si cu auriu, daca nu uit o sa le pun. eu zic ca arata sala suuuper!
si noi tot cu studio dario colaboram. noi in afara de foto, toate serviciile le luam de la ei. noi o sa facem decorurile cu alb si maro. sa fie in ton cu toata sala :)
si ce a zis cumnata ta?? cum a fost nunta? servire, mancare etc

nicoles
13.05.2010, 14:43:24
imi cer scuze ca nu ti-am mai dat un raspuns da nu am mai avut timp sa intru.deci mi a zis cumnata mea ca mancarea a fost foarte buna(ca de obicei)ce nu i a prea placut ei a fost insistenta chelnerilor de ati pune tot timpu in pahar,si iar a zis ca sa exagerat un pic cu manele ,da in rest totu ok.sala e ff frumoasa acuma mai eleganta,da nu prea mai merge cu visiniu.iar despre mesele rotunde o sa te tin la curent pt ca acuma in iunie o sa mearga viitorul sot si o sa vb cu prietenu care o avut nunta acolo si o avut mese rotunde,sa vedem care i treaba si dac se poate.

Reni0921
14.05.2010, 09:02:24
imi cer scuze ca nu ti-am mai dat un raspuns da nu am mai avut timp sa intru.deci mi a zis cumnata mea ca mancarea a fost foarte buna(ca de obicei)ce nu i a prea placut ei a fost insistenta chelnerilor de ati pune tot timpu in pahar,si iar a zis ca sa exagerat un pic cu manele ,da in rest totu ok.sala e ff frumoasa acuma mai eleganta,da nu prea mai merge cu visiniu.iar despre mesele rotunde o sa te tin la curent pt ca acuma in iunie o sa mearga viitorul sot si o sa vb cu prietenu care o avut nunta acolo si o avut mese rotunde,sa vedem care i treaba si dac se poate.
Astea in mare parte tin si de miri. sunt miri care chiar asa cer sa stea chelneru tot timpul pe capul invitatiilor.
iar muzica, CLAR ca tine de miri....
nu stii anul asta cam ce pret au meniurile??

teresa83
14.05.2010, 13:47:51
Astea in mare parte tin si de miri. sunt miri care chiar asa cer sa stea chelneru tot timpul pe capul invitatiilor.
iar muzica, CLAR ca tine de miri....
nu stii anul asta cam ce pret au meniurile??
preturile la meniu incep pe la 85 si se poate merge pana la 130ron cred sau si mai mult, depinde de voi. Meniul nostru a costat 128ron, dar daca as da timpul innapoi sigur as scoate din aperitive, a fost mult prea mult si foarte multi invitati ne-au spus ca nu au putut manca felul doi din cauza asta. Spor la pregatiri

ioana_petrisor
14.05.2010, 14:08:13
Sa ne spui cand te hotarasti cat te-au costat meniurile pe tine...la talisman eu ma gandeam ca la 100 ar fii ok...peste ar fii prea mult...

Reni0921
14.05.2010, 14:30:14
preturile la meniu incep pe la 85 si se poate merge pana la 130ron cred sau si mai mult, depinde de voi. Meniul nostru a costat 128ron, dar daca as da timpul innapoi sigur as scoate din aperitive, a fost mult prea mult si foarte multi invitati ne-au spus ca nu au putut manca felul doi din cauza asta. Spor la pregatiri
sa ne spui cum a fost la tine la nunta, cu ce ai lucrat pentru decor, daca ai avut ceva de la studio dario, dj etc. si vrem poze!!!!!
cat mai multe detalii :D
aaa, si important: ce anume ati avut exact inclus in cei 128 de lei?? adica cate feluri de mancare, apa, cafea etc. :)

CASA DE PIATRA

Sa ne spui cand te hotarasti cat te-au costat meniurile pe tine...la talisman eu ma gandeam ca la 100 ar fii ok...peste ar fii prea mult...

si eu sper sa ne incadram pana in 110.

teresa83
14.05.2010, 14:47:24
sa ne spui cum a fost la tine la nunta, cu ce ai lucrat pentru decor, daca ai avut ceva de la studio dario, dj etc. si vrem poze!!!!!
cat mai multe detalii :D
aaa, si important: ce anume ati avut exact inclus in cei 128 de lei?? adica cate feluri de mancare, apa, cafea etc. :)

A fost bine dupa parerea mea. Dar cred ca asta e parerea la fiecare mireasa.:)
La noi au fost 4 feluri de mancare. In aperitiv am ales 14 feluri din lista aceea pe care o sa va dea cei de la sala(sa nu faceti aceeas prostie), de bun a fost bun, dar ffff mult.Pe langa mancare in pretul mentionat a fost inclus 2 cafele. Restul tot am dus noi. Am colaborat si cu studio dario pt foto-video si la aranjarea sali, in schimb florile le-am adus noi. Cu cateva posturi innainte sunt puse cateva poze cum ca ar fi facute pe data de 18 sau 25 aprilie... eu pot sa zic ca ori nu au fost facute atunci ori cineva ne-a copiat 100% asa a fost aranjata sala si la nunta noastra.
DJ nu l-am avut de la ei, dar am fost recent la nunta cu un DJ de a lor, si a fost mai mult ca OK.
Spor si sper ca v-am ajutat.

Reni0921
14.05.2010, 15:50:01
A fost bine dupa parerea mea. Dar cred ca asta e parerea la fiecare mireasa.:)
La noi au fost 4 feluri de mancare. In aperitiv am ales 14 feluri din lista aceea pe care o sa va dea cei de la sala(sa nu faceti aceeas prostie), de bun a fost bun, dar ffff mult.Pe langa mancare in pretul mentionat a fost inclus 2 cafele. Restul tot am dus noi. Am colaborat si cu studio dario pt foto-video si la aranjarea sali, in schimb florile le-am adus noi. Cu cateva posturi innainte sunt puse cateva poze cum ca ar fi facute pe data de 18 sau 25 aprilie... eu pot sa zic ca ori nu au fost facute atunci ori cineva ne-a copiat 100% asa a fost aranjata sala si la nunta noastra.
DJ nu l-am avut de la ei, dar am fost recent la nunta cu un DJ de a lor, si a fost mai mult ca OK.
Spor si sper ca v-am ajutat.
multumesc :*

noi nu o sa avem deloc aranjament floral. aranjament din fructe o sa pun pe fiecare masa si bonbonele de cioco :) . este muuult mai ieftin si tot frumos arata.
tu stii ceva de mese rotunde?

teresa83
14.05.2010, 16:04:33
Eu cand am intrebat de mese au zis ca nu au mese rotunde.
Pt cei care m-au contactat pe privat rog sa-mi lase o adresa de mail pe privat sa pot raspunde.nu am destule posturi sa pot raspunde pe privat.

Reni0921
14.05.2010, 17:57:29
Eu cand am intrebat de mese au zis ca nu au mese rotunde.
Pt cei care m-au contactat pe privat rog sa-mi lase o adresa de mail pe privat sa pot raspunde.nu am destule posturi sa pot raspunde pe privat.
Si eu asa stiu ca nu au mese rotunde. probabil cei care au avut le-au inchiriat de undeva.
iti trimit si eu adresa mea de mail, ca vreau sa te rog sa-mi spui cat te-a costat decorul cu cei de la studio dario. si exact ce ti-a intrat in pret si la cate persoane.
mersi >:D<

ioana_petrisor
20.05.2010, 15:41:41
insista prea mult chelnerii? ca mie asa mi se pare de ciudat sa insiste..am fost la o nunta si ma stresau..tot langa mine erau...ciudat

Reni0921
20.05.2010, 18:24:43
insista prea mult chelnerii? ca mie asa mi se pare de ciudat sa insiste..am fost la o nunta si ma stresau..tot langa mine erau...ciudat
eu cred ca ii putem ruga inainte de nuta ca nu vrem asa ceva ca ni se pare enervant...

lore_edana
24.05.2010, 11:42:38
fetelor nu stiti daca sala are aer conditionat?:)

nicoles
24.05.2010, 14:18:28
da,are aer conditionat

florina86
24.05.2010, 21:35:04
Fetelor, cate feluri de mancare va ganditi sa dati? 3 sau 4?

Reni0921
25.05.2010, 10:21:46
noi am zis sa dam 3 feluri. eu consider ca ajunge....la toate nuntile la care am fost, s-au dat 4 feluri dar la al patrulea fel, care s-a dat dupa tort, nu mai era aproape nimeni, deabia vreo 10 persoane daca au mancat.....
eu cred ca ajunge 3......
si oricum, la talisman deja pe la 22.00, 22.30 daca se schimba muzica pe bluesuri nu prea mai ramane lume.....mai mult cei apropiati si daca chiar le e foame la careva, sigur se gaseste ceva de mancare :))

am auzit ca sunt restaurante unde nu se accepta vinul rosu. stiti asa ceva la talisman?

si mai am o intrebare: voi ati avut/o sa aveti pe cineva care sa supravegheze bucataria/ospatarii ?

florina86
26.05.2010, 12:38:16
noi am zis sa dam 3 feluri. eu consider ca ajunge....la toate nuntile la care am fost, s-au dat 4 feluri dar la al patrulea fel, care s-a dat dupa tort, nu mai era aproape nimeni, deabia vreo 10 persoane daca au mancat.....
eu cred ca ajunge 3......
si oricum, la talisman deja pe la 22.00, 22.30 daca se schimba muzica pe bluesuri nu prea mai ramane lume.....mai mult cei apropiati si daca chiar le e foame la careva, sigur se gaseste ceva de mancare :))

am auzit ca sunt restaurante unde nu se accepta vinul rosu. stiti asa ceva la talisman?

si mai am o intrebare: voi ati avut/o sa aveti pe cineva care sa supravegheze bucataria/ospatarii ?

noi ne gandim sa punem o ruda apropiata care sa supravegheze putin..... ca sa fim siguri ca iese bine :P

Deadina
26.05.2010, 21:32:26
Buna, si eu o sa am nunta la talisman, in oct, desi mai este timp, dar acum din cate stiu e ok cu tot, adica culoarea salii, aranjarile cu cei de la studio dario, am luat foto-video, si tot, in afara de staroste, l-am luat pe Radu Boscu, e foarte de treaba, si tot el se uita si de bauturi, sa nu se fure si din astea. Un prieten de-al mirelui, viitorului meu sot, e cel care a zugravit, a pus aerul conditionat, si cel pt fum, si schimbarile de la baie. Deci e super acum, desi nu am fost mai recent sa vad, dar de abia astept momentul :) adica in 17 octombrie. daca mai aveti ceva intrebari sau chiar informatii, ma puteti contacta pe irinarietaina pe yahoo. Multumesc :*;;)=D>;))

Reni0921
27.05.2010, 08:52:50
Buna, si eu o sa am nunta la talisman, in oct, desi mai este timp, dar acum din cate stiu e ok cu tot, adica culoarea salii, aranjarile cu cei de la studio dario, am luat foto-video, si tot, in afara de staroste, l-am luat pe Radu Boscu, e foarte de treaba, si tot el se uita si de bauturi, sa nu se fure si din astea. Un prieten de-al mirelui, viitorului meu sot, e cel care a zugravit, a pus aerul conditionat, si cel pt fum, si schimbarile de la baie. Deci e super acum, desi nu am fost mai recent sa vad, dar de abia astept momentul :) adica in 17 octombrie. daca mai aveti ceva intrebari sau chiar informatii, ma puteti contacta pe irinarietaina pe yahoo. Multumesc :*;;)=D>;))
dar de ce sa te contactam pe yahoo? :-\ nu de asta s-a creat acest forum, respectiv acest subiect sa ne sfatuim reciproc, si toate miresicile sa aiba de unde sa se inspire? ;))

:)>-:)>-:)>-

florina86
28.05.2010, 20:03:19

eu o sa am nunta cu o zi inaintea ta, pe 16 octombrie...sper sa fie totul bine:D in ce stadiu esti cu pregatirile?

florina86
07.06.2010, 22:38:04
fetelor, nu mai aveti noutati de la sala? ati mai fost pe la vreo nunta acolo, sa ne spuneti cum a fost?

Reni0921
07.06.2010, 23:55:10
eu am fost sambata care a treecut si mi-a placut foarte mult ca stalpii erau imbracati in drapaj alb. arata super, schimba TOTAL aspectul salii. si noi o sa optam pentru asa ceva, si s-ar putea sa alegem si pentru tavan, asupra ringului, tot pentru gen drapaj, pe diagonala. intelegeti cum zic?
erau acolo si cei de la SD, si ne-au explicat ca putem opta si pentru beculete sub acele drapaje. insa o sa avem luminite si in fata si in spate la masa mirilor, si ma gandesc sa nu fie prea mult. dar cred ca o sa facem o proba. ar arata bine la drapajele de pe tavan beculete mici :D
dar cred ca atunci ar trebui sa renuntam la luminile acelea gen disco.......
ce parere aveti ???

fata_cutare
01.07.2010, 23:35:57
Noi am avut week-endul trecut nunta la Talisman si a fost de vis!
Macarea a fost foarte buna, toti invitatii au zis ca tot ce au gustat a fost foarte bun!
Servirea a fost de exceptie, am discutat inainte de nunta cu seful de sala si i-am zis ca le lasam ospatarilor o atentie daca servirea e buna si ne-am tinut de promisiune:)
Am optat pentru mese rotunde pe care le-am inchiriat (nu de la sala) si intr-adevar sala a avut deja alta nota, a fost mult mai eleganta.
Tavanul a fost ca o floare din tulle alb si cristale, iar in mijloc era un candelabru de cristale (asta inca mai este acolo si va ramane asa:D)
poze am cateva dar nu sunt profi....

doryb
02.07.2010, 10:35:15
Felicitari si Casa de piatra!

fata_cutare
02.07.2010, 11:58:46
Multumim!;;)

ioana_petrisor
02.07.2010, 15:03:32
pune ceva poze ca asa sunt de curioasa...cum arata sala cu mese rotunde...cat te-au costat mesele rotunde inchiriatul?

fata_cutare
03.07.2010, 20:47:33
mese ne-au costat in jur de 600 lei
din pacate acum nu ma lasa sa pun singura poza in care se vad mesele...o sa incerc mai tarziu:)

fata_cutare
04.07.2010, 11:43:38
Am reusit sa atasez poza:)

doryb
05.07.2010, 17:34:27
arata ff bine
cu cine ati facut partea de decoratiuni?

nicoles
05.07.2010, 19:45:05
buna ,vrioam si eu sa te felicit si sa-i urez casa de piatra!sa fiti fericiti.si daca ai putea sa ne dai mai multe detalii,cate persoane ai avut ,bautura,meniu.mersi mult

fata_cutare
06.07.2010, 10:48:19
Partea de decoratiuni a fost un cadou de la nasi... ei s-au ocupat de asta :)
Am avut in jur de 180 de persoane.
Bautura am cumparat-o o parte pe rand...in timp.Restul bauturilor le-am luat de la un depozit (numai bine ca am facut asa, a ramas destul de multa si am dat-o inapoi). Am avut si bar care a fost un succes mai ales ca au fost multi tineri la nunta.

lore_edana
06.07.2010, 15:19:24
cat e un meniu la talisman?

fata_cutare
07.07.2010, 00:07:49
Intre 80 si 130 lei...asa ne-au zis de la sala cand am semnat contractul

Reni0921
14.07.2010, 01:37:09
Noi am avut week-endul trecut nunta la Talisman si a fost de vis!
Macarea a fost foarte buna, toti invitatii au zis ca tot ce au gustat a fost foarte bun!
Servirea a fost de exceptie, am discutat inainte de nunta cu seful de sala si i-am zis ca le lasam ospatarilor o atentie daca servirea e buna si ne-am tinut de promisiune:)
Am optat pentru mese rotunde pe care le-am inchiriat (nu de la sala) si intr-adevar sala a avut deja alta nota, a fost mult mai eleganta.
Tavanul a fost ca o floare din tulle alb si cristale, iar in mijloc era un candelabru de cristale (asta inca mai este acolo si va ramane asa:D)
poze am cateva dar nu sunt profi....
adica? poza? suna foooarte bine.... chiar ramane acolo, forever :D ?

cat v-a costat acel bar ?

CASA DE PIATRA, ati fost foarte frumosi :*:*:*

fetelor, cu schimbarea TVA-ului stie cineva daca s-au modificat preturile la meniu?

completez: am gasit poza unde se vede tavanul :)
este superb!!!! http://picasaweb.google.com/106924343951706576945/PozeNuntaEdySession#5491639418126765554
acele "globuri" erau aprinse ?altceva nimic? asa pare :)
muzica de la cine ati avut?

off: imi place mult voalul tau, este lung lung? daca da nu-l vinzi :D ?
si orhidea din par este naturala :) ?

fata_cutare
15.07.2010, 00:00:29
Da ramane tavanul cu material si cristale, candelabrul de cristale (globurile si refectoarele cu lumina alba nu - au ramas refectoarele colorate)

Barmanul ne-a costat 200 de euro (bautura am cumparat-o separat)

Muzica am avut-o de la SD, am colaborat cu Cipri (am fost foarte multumiti de el)

Oare la care voal te referi ? cel de la sedinta extra? ambele au 5 metri (inca nu m-am hotarat daca il vand sau nu)

In par am avut 3 orhidee naturale
:)
Spor la pregatiri

Reni0921
26.07.2010, 07:18:08
a fost cineva in situatia sa aiba mai putin de 150 de invitati la talisman? in acest caz v-au pus sa platiti meniuri in plus? asta in conditiile in care s-au prezentat ca si numar atatia invitati cate meniuri ati comandat.
la noi in contract nu apare numar minim de invitati, doar a fost ca si o mentiune verbala, sa zicem asa :)) din partea domnului Marza, ca ar fi indicat sa avem 150 cel putin. noi nu am mai insistat pe tema asta, deoarece avem invitati 300 de oameni, nici nu am pus problema.............. in schimb, la niste prieteni, care au nunta saptamana viitoare, din 160 de pers, 70 a confirmat negativ........... si cine stie din cei care au confirmat pozitiv cati o sa apara efectiv la nunta...... :-SS
iar la finii nostri, au nunta in 14 aug, din 250 de invitati de abia li s-au adunat 100 :((. si ei au semnat pentru 150..........................................
criza asta ne distruge nunta :(
cred ca o sa-i sunam sa-i intrebam cum o sa procedam, dar sincer nu stim cum sa punem problema, ca nu vrem sa le sugeram noi sa ne taxeze, ca poate ei nici nu ar avea intentia........................
oooofffffff :(

ioana_petrisor
26.07.2010, 14:25:59
Reni, voi aveti persoane care sunt datoare sa vina si totusi crezi ca nu o sa vina ???..ca din 300 tot vin jumatate....conteaza si la cate nunti ati fost...ca ii adevarat cu criza asta ...poate nu vin ...si cei la care voi ati fost la nunti...voua crezi ca o sa confirme oamenii ca vin si nu o sa vina ???

ioana_petrisor
26.07.2010, 14:29:02
aa... si inca o chestie nu iti poate impune sa platesti nu shtiu cate meniuri cand in contract nu ii specificat acest lucru...nu iti face griji...eu nu am nici o problema daca vin mai putin de 150 nu ii va scoate afara de acolo..si legat de meniuri ..te pune sa platesti doar aperitivele la cate persoane confirmi tu ca o sa vina...(inainte cu o sapt sau 2)cand ii anunti...

Reni0921
26.07.2010, 15:38:46
Reni, voi aveti persoane care sunt datoare sa vina si totusi crezi ca nu o sa vina ???..ca din 300 tot vin jumatate....conteaza si la cate nunti ati fost...ca ii adevarat cu criza asta ...poate nu vin ...si cei la care voi ati fost la nunti...voua crezi ca o sa confirme oamenii ca vin si nu o sa vina ???
la nunti crede-ma am fost la destule, dar si finii nostri, dar uite ca la ei se poate.... totusi ai fost refuzati. din 250 de invitati, maxim 100 daca o sa fie!!!!!!!!!!
deci se pare ca nu te mai poti baza pe obligatii, etc.....

alexalia
28.07.2010, 14:50:07
a fost cineva in situatia sa aiba mai putin de 150 de invitati la talisman? in acest caz v-au pus sa platiti meniuri in plus? asta in conditiile in care s-au prezentat ca si numar atatia invitati cate meniuri ati comandat.
la noi in contract nu apare numar minim de invitati, doar a fost ca si o mentiune verbala, sa zicem asa :)) din partea domnului Marza, ca ar fi indicat sa avem 150 cel putin. noi nu am mai insistat pe tema asta, deoarece avem invitati 300 de oameni, nici nu am pus problema.............. in schimb, la niste prieteni, care au nunta saptamana viitoare, din 160 de pers, 70 a confirmat negativ........... si cine stie din cei care au confirmat pozitiv cati o sa apara efectiv la nunta...... :-SS
iar la finii nostri, au nunta in 14 aug, din 250 de invitati de abia li s-au adunat 100 :((. si ei au semnat pentru 150..........................................
criza asta ne distruge nunta :(
cred ca o sa-i sunam sa-i intrebam cum o sa procedam, dar sincer nu stim cum sa punem problema, ca nu vrem sa le sugeram noi sa ne taxeze, ca poate ei nici nu ar avea intentia........................
oooofffffff :(

pai mai ales daca nu ai in contract numar minim de meniuri nu ai de ce sa-ti faci griji... nu are nici o baza pe care te poate obliga sa platesti mai mult. Si si daca te obliga intotdeauna exista OPC-ul! Insa daca oamenii sunt rezonabili nu cred ca trebuie sa iti faci probleme.

Sunt convinsa ca le-ar conveni sa aiba nunti cat de mari dar acum, cu criza asta si cu cate sali au rasarit peste noapte, cred ca toti sunt fericiti ca au data ocupata...

Eu zic sa ai o discutie cu ei pe tema asta si vezi ce zic. Eventual sa mentionati undeva ca nu trebuie nr minim de invitati. Si daca totusi o tin pe a lor ca numar minim.... nu te stresa, cauta alta sala. La cate sali sunt si mai ales la faptul ca data in care ai tu nunta nu e chiar asa ceruta sigur gasesti ceva. Dar, repet, e o solutie de backup sa zic... Cu siguranta o sa poti sa te intelegi cu ei.

Reni0921
28.07.2010, 15:03:29
pai mai ales daca nu ai in contract numar minim de meniuri nu ai de ce sa-ti faci griji... nu are nici o baza pe care te poate obliga sa platesti mai mult. Si si daca te obliga intotdeauna exista OPC-ul! Insa daca oamenii sunt rezonabili nu cred ca trebuie sa iti faci probleme.

Sunt convinsa ca le-ar conveni sa aiba nunti cat de mari dar acum, cu criza asta si cu cate sali au rasarit peste noapte, cred ca toti sunt fericiti ca au data ocupata...

Eu zic sa ai o discutie cu ei pe tema asta si vezi ce zic. Eventual sa mentionati undeva ca nu trebuie nr minim de invitati. Si daca totusi o tin pe a lor ca numar minim.... nu te stresa, cauta alta sala. La cate sali sunt si mai ales la faptul ca data in care ai tu nunta nu e chiar asa ceruta sigur gasesti ceva. Dar, repet, e o solutie de backup sa zic... Cu siguranta o sa poti sa te intelegi cu ei.

oricum, nici eu nu cred ca o sa fie vreo problema...... dar intrebam pentru ca speram sa apara cineva care totusi a fost in situatia sa aiba mai putine persoane. daca chiar era cazul atunci sigur ne spuneam din start ca nu fac nunti mici. noi de la inceput cand am cautat sala am zis in jur de 150 de persoane. la alte restaurante unde intradevar s-a platit in plus, asa era scris in contract.
si oricum, mergem la ei sa ne comandam invitatiile, si o sa-i intrebam. iar referitor la chimbarea salii, oricum nu cred sa fie cazul.... eu totusi sper ca din 300 de oameni macar jumate tot apar :))
numai persoanele ce stiu 100 % ca apar (gen rude si prieteni foooarte apropiati din ambele parti) ne adunam vreo 50. deci 100 de oameni tot se mai gasesc :))
revin dupa ce vorbim cu ei, ca vad ca miresicile care au avut nunta la ei, nu prea mai dau sfaturi :(

si alta curiozitate pentru miresicile care au avut deja nunta si au facut decorul cu studio dario :)
nu stiti, au fete de masa maro :D ?

nicoles
29.07.2010, 15:11:44
noi cand am vb la sala singurul lucru care la spus in legatura cu nr de persoane e ca ar fi bine sa fie peste 150 ,pt ca la mai putine pare goala sala ,dar nimik altceva ,deci nu au zis un nr minim obligatoriu.

ioana_petrisor
24.08.2010, 15:04:24
in schimb, la niste prieteni, care au nunta saptamana viitoare, din 160 de pers, 70 a confirmat negativ........... si cine stie din cei care au confirmat pozitiv cati o sa apara efectiv la nunta...... :-SS

Reni cum a fost la aceste 2 nunti ? A VENIT LUMEA ?? ca sunt tare curioasa...

Reni0921
09.09.2010, 20:14:05
in schimb, la niste prieteni, care au nunta saptamana viitoare, din 160 de pers, 70 a confirmat negativ........... si cine stie din cei care au confirmat pozitiv cati o sa apara efectiv la nunta...... :-SS

Reni cum a fost la aceste 2 nunti ? A VENIT LUMEA ?? ca sunt tare curioasa...
cu intarziere dar am aparut si eu :D

la nunta prietenilor au fost vreo 70 de persoane, iar la fini, pe 14 aug. din 280 au venit 97........ cam putin dar au rezolvat cu restaurantul sa aachite doar 100. deci numai 3 meniuri in plus :)
la fini a iesit super totul.

acum sa fim on topic :)
ati mai fost pe la sala?
noi am fost pe 21 august. era super faina. era alb cu argintiu si se asorta perfect :)

urmeaza sa mai trecem pe acolo ca sa stabilim decorul.
o sa va tin la curent :)

ps. intram si noi in ultimele doua luni :D:D:D

nicoles
12.09.2010, 12:04:01
buna fetelor,noi am avut nunta pe 22 august si am avut sala mov cu crem,vreau sa va spun ca a aratat super bine.ne a iesit totu super bine a venit si lumea din 178 de meniuri comandate am avut 164 de persoane la final deci nu a fost o diferenta ff mare ,parerea mea e ca mai bine asa decat sa comanzi mai putin si pe urma sa nu ai suficiente.noi suntem ff multumiti de cum a iesit totu.

blueoana
12.09.2010, 23:07:19
am fost azi la nunta la Talisman, extraordinar a fost, sala frumos aranjata,mancarea f buna,muzica f buna, ospatarii atenti,nimic de reprosat

ioana_petrisor
13.09.2010, 11:26:34
Ai platit tot meniul sau doar aperitivul pentru meniurile comandate ?
O sa pui te rog poze ...sa vedem cum ai decorat ...?..si inca o intrebare cate meniuri iti pot acoperi ei in caz ca, comanzi mai putine si iti vin mai multe persoane ?

ioana_petrisor
13.09.2010, 11:28:54
Nu am mai fost pe la sala demult...si sunt curioasa daca au ramas acele candelabre rotunde ...si acele drapaje albe pe tavan...erau la o miresica la nunta...sunt poze...oare asa a ramas...sau nu ?

blueoana
13.09.2010, 18:59:52
eu am fost doar invitata

nicoles
13.09.2010, 23:12:51
Ai platit tot meniul sau doar aperitivul pentru meniurile comandate ?
O sa pui te rog poze ...sa vedem cum ai decorat ...?..si inca o intrebare cate meniuri iti pot acoperi ei in caz ca, comanzi mai putine si iti vin mai multe persoane ?
deci uite cum sta treaba noi am platit aperitivele si cel cald si cel rece,da politica lor este urmatoarea sau cel putin in cazu nostru,comanzi de ex.170de meniuri iti vin 160 ,din meniurile care is in plus platesti cam asa vine 170 ap reci,168ap calde si 164 friptura,deci iti mai scad ei din platouri dar se plateste din fiecare,noi am vb cu ei si am ramas pana la urma numa cu aperitivele sa le platim si am iesit mult mai bine decat cum fac ei.noua ne au zis ca 12 meniuri acopera ei

ioana_petrisor
14.09.2010, 12:02:00
Pt. Nicoles: tu cu cine ai facut decorul salii? ..si tu ai avut drapajele albe pe tavan sau doare cei de lastudio dario le au ???

Reni0921
14.09.2010, 19:54:34
Pt. Nicoles: tu cu cine ai facut decorul salii? ..si tu ai avut drapajele albe pe tavan sau doare cei de lastudio dario le au ???
drapajele din tavan eu stiam ca nu se pot da jos.
dar poate stie altcineva mai bine :D

fata_cutare
14.09.2010, 22:06:01
drapajele din tavan eu stiam ca nu se pot da jos.
dar poate stie altcineva mai bine :D

Drapajele de pe tavan sunt acum ale salii. Si eu stiu ca nu se pot da jos

ioana_petrisor
15.09.2010, 08:19:02
ma bucur pt ca arata foarte bine asa...

ioana_petrisor
15.09.2010, 14:47:29
Ce se intampla daca tu ai scris in contract ca vei avea un nr de persoane si iti vin cu mult mai putine ? te obliga la plata integrala a meniurilor? Reni asa imi spunea...nu mi se pare corect ...pt ca noi am incheiat anul trecut in noiembrie contract si numai am aproximat un nr.de persoane nu ne facuseram lista cu persoanele care vor veni...si oricum nu ai cum stii cu 2 ani inainte cate persoane or sa vina...noua atunci au spus sa le zicem un nr. aproximativ...ca nu e relevant ce scriem in contract ci doar cate meniuri comanzi cu o saptamana inainte ...si acum imi spune Reni ca daca in contract ai garantat ca vin un nr.de persoane ei te obliga la plata integrala a meniurilor...NOUA NU NE-AU SPUS ASA CEVA...acuma se schimba sau ce?
Ce stiti despre acest lucru ?

blueoana
15.09.2010, 18:47:53
Ce se intampla daca tu ai scris in contract ca vei avea un nr de persoane si iti vin cu mult mai putine ? te obliga la plata integrala a meniurilor? Reni asa imi spunea...nu mi se pare corect ...pt ca noi am incheiat anul trecut in noiembrie contract si numai am aproximat un nr.de persoane nu ne facuseram lista cu persoanele care vor veni...si oricum nu ai cum stii cu 2 ani inainte cate persoane or sa vina...noua atunci au spus sa le zicem un nr. aproximativ...ca nu e relevant ce scriem in contract ci doar cate meniuri comanzi cu o saptamana inainte ...si acum imi spune Reni ca daca in contract ai garantat ca vin un nr.de persoane ei te obliga la plata integrala a meniurilor...NOUA NU NE-AU SPUS ASA CEVA...acuma se schimba sau ce?
Ce stiti despre acest lucru ?

nu e adevarat,prietena mea se astepta la 280 de pers cand a inchiriat sala, cu o sapt inainte de nunta a comandat meniurile si atunci a spus exact nr si erau 180 de persoane , au venit 164 si a platit inca 16 meniuri,atata tot

ioana_petrisor
15.09.2010, 19:37:31
16 meniuri sau 16 aperitive ?

blueoana
15.09.2010, 20:43:23
16 meniuri sau 16 aperitive ?

16 meniuri,m-am mirat si eu cand am aflat

ioana_petrisor
16.09.2010, 10:18:45
foarte rau....

Reni0921
16.09.2010, 20:52:57
Ioana, ma repet: te obliga sa platesti un anumit nr de meniuri doar daca ai semnat asa ceva in contract. sunt restaurante unde se cere sa fie min. un nr de invitati, altfel nici nu discuta cu tine ca nu e rentabil pt ei. tu stii ce ai semnat in contract. noi la talisman am semnat fara aceasta clauza. deci cati o sa fim, om vedea. dar de exemplu finii nostri au semnat pentru 150, erau convinsi ca atati le vin din 280. si am fost la nunta 97 de persoane. ei au avut noroc, au avut nunta pe 14 august cand era post, si mai erau alte restaurante libere unde le-ar fi primit, si atunci asta le-o zis la cei de la restaurant si in acest caz, iti dai seama ca si restaurantul a renuntat la clauza. dar daca ai nunta intr-o perioada cand nu gasesti altceva pe ultima suta de metri? nu ai de ales....
oricum, cel mai bine discuti cu domnul Marza si iti explica el cum e. voi daca nu ati semnat pt un nr minim, atunci nu te stresa ca sigur o sa platesti in jur de cate dai comanda cu o saptamana inainte.

nicoles
17.09.2010, 01:05:11
drapajele sunt ale sali si asa o sa ramana,pt alea nu tre sa platesti nimik pt ca e ceva permanent in sala,in schimb noi am luat de la ei imbracatu stalpilor pt ca decoru nu l am facut cu S.D.decorul l am facut cu o doamna care se ocupa de asa ceva practic nu e o firma. mi a fost recomandata de persoana cu care am facut aranjamentele florale

ioana_petrisor
17.09.2010, 08:42:57
cat te-au costat imbracatul stalpilor ?..de la S D?

nicoles
17.09.2010, 13:54:02
cat te-au costat imbracatul stalpilor ?..de la studio dario ?
pai noi la inceput am zis ca facem decoru cu S.D am fost am vb cu ei si le am zis ca inca nu suntem siguri daca iii facem cu ei da ne ar intesa stalpii ,atunci ne au zis 100ron,dupa ce le am zis ca nu facem decoru cu ei si am vb pt stalpi ne au zis deja 150ron,la care sotu,da s au si scumpit nu era vb ca is 100 ron ,pai da ,da nu ca is atat si bla bla ,dupa ce sa luat un pic de ei au ramas la 100 ron asa ca fetelor nu va lasati, negociati pt orice

Reni0921
17.09.2010, 20:26:34
pai noi la inceput am zis ca facem decoru cu S.D am fost am vb cu ei si le am zis ca inca nu suntem siguri daca iii facem cu ei da ne ar intesa stalpii ,atunci ne au zis 100ron,dupa ce le am zis ca nu facem decoru cu ei si am vb pt stalpi ne au zis deja 150ron,la care sotu,da s au si scumpit nu era vb ca is 100 ron ,pai da ,da nu ca is atat si bla bla ,dupa ce sa luat un pic de ei au ramas la 100 ron asa ca fetelor nu va lasati, negociati pt orice
noua ne-au zis din start 150, si daca vrei si luminite pe sub drapaj, atunci plus 50 de lei/stalp.

noi pentru tot (in afara de foto) am semnat cu ei. chiar saptamana viitoare ma gandesc sa stabilim cu ei o intalnire sa punem la punct tot ce tine de decor si sa vedem la ce suma ajungem :)

ioana_petrisor
19.09.2010, 11:50:49
sa imi spui si mie la ce suma ati ajuns ...pt toata sala talisman la decor ...ok ? ca sunt curioasa si binenteles ce o sa faceti la decor ...

florina86
02.11.2010, 11:54:44
fetelor, pe 16 octombrie am avut si eu nunta la talisman. a fost absolut perfect, a fost de vis. totul a fost asa cum mi-am dorit, noi am fost foarte multumiti de sala, de servire, de decoratiuni, de absolut tot. am avut emotii, dar au fost neintemeiate. recomand oricui acest restaurant. daca va pot ajuta cu orice informatii, o fac cu placere.

ioana_petrisor
04.11.2010, 11:52:30
pui te rog poze de la sala ?...sa vedem si noi...:)

pt florina86 ne spui te rog cat te-a costat meniul ? si cate feluri ati dat ...?si cam ce cheltuieli ai avut cu sala talisman ?

florina86
04.11.2010, 19:26:26
pt florina86 ne spui te rog cat te-a costat meniul ? si cate feluri ati dat ...?si cam ce cheltuieli ai avut cu sala talisman ?

am dat trei feluri, aperitiv, gustare calda si friptura si am ajuns la 110 lei. mancarea a fost foarte buna si multa, in sensul ca au fost mari portiile.
la sala am platit meniul, chelnerii, taxa de uzura (aproximativ 3% din valoarea meniurilor) si decorarea. a fost chiar ok, adica nu am avut niciun fel de probleme.

poze inca nu am primit, dar o sa pun cand o sa am.

Reni0921
05.11.2010, 09:00:44
am dat trei feluri, aperitiv, gustare calda si friptura si am ajuns la 110 lei. mancarea a fost foarte buna si multa, in sensul ca au fost mari portiile.
la sala am platit meniul, chelnerii, taxa de uzura (aproximativ 3% din valoarea meniurilor) si decorarea. a fost chiar ok, adica nu am avut niciun fel de probleme.

cate persoane ati avut?

Lyudmyla
05.11.2010, 12:00:46
Salut,
am si eu cateva intrebari:
1. La ce ora ati inceput petrecere la restaurant si cand s-a terminat totul?
2. La ce ora ati servit tortul???

Mersi anticipat!

fata_cutare
06.11.2010, 14:20:47
Salut,
am si eu cateva intrebari:
1. La ce ora ati inceput petrecere la restaurant si cand s-a terminat totul?
2. La ce ora ati servit tortul???

Mersi anticipat!

Noi am intrat in sala la 14:45, iar tortul a fost pe la 20:30-20:45 :)
La Talisman de la ora 22:00 se da muzica mai incet asa ca .. cam pe atunci se "sparge cheful".

ioana_petrisor
08.11.2010, 10:55:31
voi ati cumparat si scobitori si zahar la pliculete ?...sau cei de la sala au avut ?

fata_cutare
13.11.2010, 22:07:09
voi ati cumparat si scobitori si zahar la pliculete ?...sau cei de la sala au avut ?

Nu am cumparat, au avut cei de la sala. Noi am luat doar fructe, dulciuri, bauturi, saratele (alune, saleuri)

Reni0921
17.11.2010, 22:32:53
a trecvut si nunta noastra, si suntem foarte multumiti de cei de la sala. mancarea a fost de nota 10, doar ceva morcovei erau un pic parca sarati. au dat portii mari, au fost foarte frumos decorate, iar ospatarii s-au descurcat excelent la servit.
chiar nu avem nimic de obiectat, iar daca ar fi sa facem inca o nunta, tot la ei am merge :D.
acum suntem in luna de miere, dar revin saptamana viitoare cu detalii :)

pana atunci puteti aduna intrebari ;))

geta033
24.11.2010, 13:36:23
buna fetelor,noi am avut nunta pe 22 august si am avut sala mov cu crem,vreau sa va spun ca a aratat super bine.ne a iesit totu super bine a venit si lumea din 178 de meniuri comandate am avut 164 de persoane la final deci nu a fost o diferenta ff mare ,parerea mea e ca mai bine asa decat sa comanzi mai putin si pe urma sa nu ai suficiente.noi suntem ff multumiti de cum a iesit totu.

Eu o sa am nunta anul viitor in 9 iulie si m-am gandit si eu la decorul salii mov cu crem. Ai putea sa-mi trimiti niste poze te rog sa vad cum a aratat. Ms tare mult

Reni0921
04.12.2010, 15:36:33
imi place cum ati decorat sala, arata bestial
multumim, si stai sa vezi aranjamentele de pe mesele invitatilor :D

aranjamentul deasupra ringului este tot timpul acolo, exact de asta ne-a placut ca nu a trebuit sa dam bani in plus. :)

marina123
17.01.2011, 11:13:04
Partea de decoratiuni a fost un cadou de la nasi... ei s-au ocupat de asta :)
Am avut in jur de 180 de persoane.
Bautura am cumparat-o o parte pe rand...in timp.Restul bauturilor le-am luat de la un depozit (numai bine ca am facut asa, a ramas destul de multa si am dat-o inapoi). Am avut si bar care a fost un succes mai ales ca au fost multi tineri la nunta.

Buna! Decoratiunile de mese si scaune pe care le-ai avut sunt superbe. Nasii tai au firma de decoratiuni? Daca da, imi poti trimte te rog numarul lor de telefon pe PM? Daca nu, stii cumva ce firma au angajat pentru decoratiuni? Multumesc mult de tot

fata_cutare
17.01.2011, 23:06:08
Buna! Decoratiunile de mese si scaune pe care le-ai avut sunt superbe. Nasii tai au firma de decoratiuni? Daca da, imi poti trimte te rog numarul lor de telefon pe PM? Daca nu, stii cumva ce firma au angajat pentru decoratiuni? Multumesc mult de tot

Buna!
Nu au firma si din pacate nu pot sa te ajut.

andreearamona
18.01.2011, 21:30:37
Buna!
Nu au firma si din pacate nu pot sa te ajut.

buna
stiu ca cei de la talisman lucreaza cu SD dar va recomand sa cereti parerea si la alte firme

Kalini
20.01.2011, 00:11:30
buna
stiu ca cei de la talisman lucreaza cu SD dar va recomand sa cereti parerea si la alte firme

Nu cred ca ai citat persoana potrivita. Cea careia te-ai adresat a avut deja nunta.

ramonadeac
23.02.2012, 13:29:48
cine stie cate persoane incap in sala de la restaurantul talisman, si cine a avut o nunta de 250-270pers...si imi poate zice daca invitatii au fost inghesuiti

florinacorina
18.04.2012, 19:29:46
buna fetelor, am avut si eu nunta la talisman, toate au fost bune si frumoase, servire ireprosabila, dar am avut ceva probleme cu mancarea, in sensul ca, am comandat ca si garnitura la friptura cartofi piure, si mi -au adus niste cartofi natur uscati, innegriti si fara gust(cred ca i-au fiert cu vreo 2 zile inainte). pe langa asta i-am rugat foarte frumos sa-mi puna deoparte o pungulita cu resturi de mancare in special oase(am o catelusa superba MITI), iar raspunsul uneia dintre bucatarese a fost ca "e prea tarziu....totul s-a aruncat", asta in conditiile in care i-am rugat inainte de a se servi friptura. :-L:-L:-L:-L:-L:-L

claumiklos
14.05.2012, 16:10:14
buna! si eu tot la talisman am avut nunta in septembrie anul trecut. ma declar multumita! chelnerii au servit ireprosabil si invitatii nu au asteptat sa li se toarne in pahare,tot timpul am fost intrebati daca/ si ce servim.au fost zambitori si amabili cu toata lumea. mancarea a fost buna,desi n-am prea putut manca de emotii.la sfarsit am primit si eu tortul(ce-a ramas din el),fructele,bauturile...acuma cu furatul se practica pe peste tot,dar aici macar daca a fost,a fost in limita bunului simt.iar dupa ce am platit am primit si factura,cred ca si acum o mai am :)))))))bafta tuturor si o nunta ca-n povesti.

A_Alexandra
16.05.2012, 18:23:54
am ales sala talisman, sper sa am nunta ce mi-am dorit-o.

alina_l001
09.07.2012, 20:04:34
La 3 nunti am fost acolo...si am ramas impresionata...am semnat contract cu ei pentru 2013. sper sa fie ok:D

Yanna22
28.07.2012, 18:15:19
Si eu tot la Talisman o sa am nunta in 2013, sper din suflet sa fie asa cum imi doresc. Daca a mai avut cineva acuma in 2012 nunta la Talisman va rugam sa ne spuneti cum a fost.
Apropo sunt o miresica , mai bine zis o viitoare miresica, pe acest site si ma bucur sa va cunosc fetelor.
Va pupicesc pe toate si astept vesti.
:*:*:*

A_Alexandra
29.07.2012, 18:29:00
Buna Alina , buna Yanna
Ce furnizori v-ati ales sa colaborati in ziua nuntii?
ce oferta v-au facut ?

Yanna22
30.07.2012, 10:43:48
Buna Alina , buna Yanna
ce oferta v-au facut ?

Buna Alexandra, eu momentan am dat avansul pentru sala si am facut un contract. urmeaza sa ma duc saptamana asta sau saptamana viitoare sa stabilesc detaliile cu ei. Ma gandesc sa iau meniul si bautura de la ei+ aranjarea salii, de restul cred ca am sa ma ocup singura. Am uitat sa ii intreb daca se vor platii doar aperitivele comandate la inceput si in cazul in care vor venii mai putini, gustarea calda, friptura si sarmalutele se vor plati in functie de cate persoane vor fii. Iarasi la capitolul servire, am uitat sa ii intreb daca vor purta manusi albe sau nu, mie imi este absolut necesar sa poarte manusi albe. Oricum voi revenii cu detalii saptaman asta dupa ce voi avea o discutie cu ei. Tu ce ai stabilit cu ei pana acum? Furnizori, etc? Te pup. :*

Yanna22
30.07.2012, 10:45:59
La 3 nunti am fost acolo...si am ramas impresionata...am semnat contract cu ei pentru 2013. sper sa fie ok:D

Buna Alina, pana acum tu ce ai stabilit cu ei? Te pup. Si astept vesti de la toate viitoarele miresici de la Talisman. :*:*:*

A_Alexandra
30.07.2012, 22:09:21
Buna Alexandra, eu momentan am dat avansul pentru sala si am facut un contract. urmeaza sa ma duc saptamana asta sau saptamana viitoare sa stabilesc detaliile cu ei. Ma gandesc sa iau meniul si bautura de la ei+ aranjarea salii, de restul cred ca am sa ma ocup singura. Am uitat sa ii intreb daca se vor platii doar aperitivele comandate la inceput si in cazul in care vor venii mai putini, gustarea calda, friptura si sarmalutele se vor plati in functie de cate persoane vor fii. Iarasi la capitolul servire, am uitat sa ii intreb daca vor purta manusi albe sau nu, mie imi este absolut necesar sa poarte manusi albe. Oricum voi revenii cu detalii saptaman asta dupa ce voi avea o discutie cu ei. Tu ce ai stabilit cu ei pana acum? Furnizori, etc? Te pup. :*

Decoratiuniile mi le dau gratuit, meniul L-am facut dupa lista de pret si am ajuns la 120 cu cafea,
cu bautura era cu 20 de lei in plus...si oricat am calculat nu bei la nunta de 20 de lei...
o sa imi i-au bautura separat.

Yanna22
31.07.2012, 09:32:40
Decoratiuniile mi le dau gratuit, meniul L-am facut dupa lista de pret si am ajuns la 120 cu cafea,
cu bautura era cu 20 de lei in plus...si oricat am calculat nu bei la nunta de 20 de lei...
o sa imi i-au bautura separat.

Mie mi-a spus domnul de la sala ca pe anul viitor o sa fie decoratiile cam 500 de lei, doar daca vreau sa fac nunta duminica am decoratiile gratuit. Meniurile vor fii cuprinse intre 100 si 120 de lei cu cafea, daca vreau bautura de la ei gen open bar ( whiskey - Ballantines, Garone, tuica,vin alb demisec, Coca-Cola, Capy de portocale, apa minerala si plata, sampanie si bere cu alcool si fara) ma va costa undeva la 25 de lei. Era sa uit, ospatarii ii voi plati cu 50 de lei per ospatar, daca fac duminica nunta ,ei vor fi gratuit. Cam asta am stabilit chiar cand am semnat contractul de inchiriere sala. Saptamana asta ma duc sa vad ce oferta imi fac, ca inca nu am semnat nimic pe meniu, decoratiuni, bautura etc., ceea ce mi-a zis mai sus sunt doar discutii. Va anunt cum aflu ceva:).:*:*

A_Alexandra
31.07.2012, 12:59:38
Mie mi-a spus domnul de la sala ca pe anul viitor o sa fie decoratiile cam 500 de lei, doar daca vreau sa fac nunta duminica am decoratiile gratuit. Meniurile vor fii cuprinse intre 100 si 120 de lei cu cafea, daca vreau bautura de la ei gen open bar ( whiskey - Ballantines, Garone, tuica,vin alb demisec, Coca-Cola, Capy de portocale, apa minerala si plata, sampanie si bere cu alcool si fara) ma va costa undeva la 25 de lei. Era sa uit, ospatarii ii voi plati cu 50 de lei per ospatar, daca fac duminica nunta ,ei vor fi gratuit. Cam asta am stabilit chiar cand am semnat contractul de inchiriere sala. Saptamana asta ma duc sa vad ce oferta imi fac, ca inca nu am semnat nimic pe meniu, decoratiuni, bautura etc., ceea ce mi-a zis mai sus sunt doar discutii. Va anunt cum aflu ceva:).:*:*

Pe contract imi scrie ca platesc meniurile nu scrie pretul la meniu, pt ca nu stiu daca raman la suma aceea,
platesc taxa de uzura 350lei, si niste huse de la ei care imi plac....restul bucatari , ospatari si decoratiuni gratuit.. poate incearca sa isi faca si nunti duminica...deaia iti fac oferta asta.
dar sa stii ca dna Mihaiela e de treaba, sa vb cu ea, si incearca sa faca in asa fel sa iti convina
cel putin cu mine asa a fost.

Yanna22
31.07.2012, 13:42:21
Pe contract imi scrie ca platesc meniurile nu scrie pretul la meniu, pt ca nu stiu daca raman la suma aceea,
platesc taxa de uzura 350lei, si niste huse de la ei care imi plac....restul bucatari , ospatari si decoratiuni gratuit.. poate incearca sa isi faca si nunti duminica...deaia iti fac oferta asta.
dar sa stii ca dna Mihaiela e de treaba, sa vb cu ea, si incearca sa faca in asa fel sa iti convina
cel putin cu mine asa a fost.

Abia astept sa vb cu dna Mihaela sa vad pana la urma ce oferta imi va face. Daca doresti lasa-mi un id sa putem discuta mai multe sa nu umplem paginile degeaba. Va pup pe toate si vin cu vesti pe sapt asta:).

Yanna22
22.08.2012, 15:51:16
Am fost pe la sala saptamana trecuta, nu au prea avut timp de mine ca erau cu pregatirile pt alta nunta, dar mi-au zis ca pe anul viitor la inceput o sa faca o prezentare si o sa imi arate decoratiunile care le au ei, o sa vedem meniul si alte chesti de genul. Cam atat am am putut afla pentru un moment. Va pup fetele:*

A_Alexandra
23.08.2012, 08:32:20
Am fost pe la sala saptamana trecuta, nu au prea avut timp de mine ca erau cu pregatirile pt alta nunta, dar mi-au zis ca pe anul viitor la inceput o sa faca o prezentare si o sa imi arate decoratiunile care le au ei, o sa vedem meniul si alte chesti de genul. Cam atat am am putut afla pentru un moment. Va pup fetele:*

da. si eu cand am fost acolo pprima data era nunta si nu am fost asa atenti. in schimb
cand am fost doar noi cu ei...am discutat in mare parte ....si erau deschisi la ce le ziceam...
eu,merg la nunti la ei si degust mancarea. sa vad cum arata. mo se par niste oameni cu care poti purta o discutie decenta, *
eu vreau sa ma mai intalnesc cu dnaMihaiela sa mai detaliem putin ce va urma in urmatoarele 6 luni....
trebuie sa o intreb daca mia facut rost de niste huse albe mate si brose maro....
va dau detalii dupa intalnire.
spor la pregatiri......

Yanna22
24.08.2012, 16:15:09
da. si eu cand am fost acolo pprima data era nunta si nu am fost asa atenti. in schimb
cand am fost doar noi cu ei...am discutat in mare parte ....si erau deschisi la ce le ziceam...
eu,merg la nunti la ei si degust mancarea. sa vad cum arata. mo se par niste oameni cu care poti purta o discutie decenta, *
eu vreau sa ma mai intalnesc cu dnaMihaiela sa mai detaliem putin ce va urma in urmatoarele 6 luni....
trebuie sa o intreb daca mia facut rost de niste huse albe mate si brose maro....
va dau detalii dupa intalnire.
spor la pregatiri......

Multumesc de raspuns Alexandra. Eu numa pe luna viitoare pot ajunge la sala pentru ca al meu e plecat din tara si parca nu m-as duce singurica pe acolo. Eu de discutat am dicutat doar cu un domn care ne-a facut si contractul pe sala, pe doamna Mihaela am gasito doar o singura data si nu am apucat sa povestim cu dansa. Apropo tu cate persoane ai estimate la nunta? Tare micutza mi se pare sala oare o sa imi incapa 250 de persoane, ei ziceau ca incap 300.:* Te pup si astept vesti:D.

A_Alexandra
24.08.2012, 21:10:17
Multumesc de raspuns Alexandra. Eu numa pe luna viitoare pot ajunge la sala pentru ca al meu e plecat din tara si parca nu m-as duce singurica pe acolo. Eu de discutat am dicutat doar cu un domn care ne-a facut si contractul pe sala, pe doamna Mihaela am gasito doar o singura data si nu am apucat sa povestim cu dansa. Apropo tu cate persoane ai estimate la nunta? Tare micutza mi se pare sala oare o sa imi incapa 250 de persoane, ei ziceau ca incap 300.:* Te pup si astept vesti:D.

Azi am vb cu dna Mihaiela..ne intalnim la sala pe data de 15 septembrie are o nunta de 250 de invitati,....
lista mea e de 280...confirmari vor fii intre 250-200 si vreau sa vad sala aranjata. si sa mai discutam detalii.
pt ca am cerut doar mese rotunde....ect..pretentiile mele...restul e ok...dna mihaiela o draguta. ma face sa ma mai destind si sa nu fiu stresata de pe acuma.
va pup si spor la pregatiri

Yanna22
26.08.2012, 12:27:18
Azi am vb cu dna Mihaiela..ne intalnim la sala pe data de 15 septembrie are o nunta de 250 de invitati,....
lista mea e de 280...confirmari vor fii intre 250-200 si vreau sa vad sala aranjata. si sa mai discutam detalii.
pt ca am cerut doar mese rotunde....ect..pretentiile mele...restul e ok...dna mihaiela o draguta. ma face sa ma mai destind si sa nu fiu stresata de pe acuma.
va pup si spor la pregatiri

Si lista mea este undeva la 280-290 si ma astept sa vina in jur de 250-200 tot cam asa. Dar daca vin toti oare unde ii bag? Si eu imi doresc doar mese rotunde, o sa vb si eu cu dna mihaela sa vad si eu un aranjament de 250 de pers la mese rotunde. Inca nu am stabilit absolut nimic doar atat stiu deocamdata ca am sala \:D/.

mdany
27.08.2012, 21:27:40
Buna fetelor! Si eu voi avea nunta la Talisman anul viitor in Iulie....asa ma bucur ca am dat de voi ;)) si eu am dat doar avansul pentru sala...urmeaza sa merg sa vad de decoratiuni...voi le faceti cu ei?

A_Alexandra
28.08.2012, 00:37:43
Buna fetelor! Si eu voi avea nunta la Talisman anul viitor in Iulie....asa ma bucur ca am dat de voi ;)) si eu am dat doar avansul pentru sala...urmeaza sa merg sa vad de decoratiuni...voi le faceti cu ei?

Felicitari !mdany pentru viitorul eveniment si pentru restaurantul ales.

am ales sa fac cu ei decoratiuniile.....

mdany
29.08.2012, 14:15:55
Sa inteleg ca trebuie sa vb cu d-na Mihaela despre acest aspect...tu ce oferta ai pt partea asta de decor...si ce include?

Yanna22
01.09.2012, 19:48:06

Buna Mdany. Felicitari pt marele eveniment. Eu ma gandesc sa fac cu ei contract pe decoratiuni ( adica huse scaune, fete de masa si prezidiul mirilor) aranjamentele florale mi le face o matusica care are florarie. O sa vb luna viitoare cu Doamna Mihaela sa discutam despre detalii. Cati invitati ai? Eu sunt stresata ca pe lista am 296 de pers si ma astept sa vina in jur de 250-200 si tare imi e ca nu o sa am unde sa ii bag pe toti, in plus eu vreau sa imi ramana ringul de dans liber, pt ca am multi tineri ....si vrem sa ne distram si sa dansam toata nunta:)):))

mdany
04.09.2012, 19:28:06
Mersi mult si felicitari si tie ;)
Avem in jur de 260-280 de persoane pe lista...dar imi doresc f mult mese rotunde si ni s-a spus sa ne incadram in 250 de persoane pentru asta!
Si eu as vrea decor de la ei..dar inca nu am reusit sa vb cu doamna care se ocupa de asta fiindca eu locuiesc la zalau si numai in week-enduri resusec sa trec pe la cj...de aia sunt curioasa ce oferta de preturi face pe partea de decor: huse scaune, fete de masa si cea a mirilor! La ce combinatii de culori te gandesti? Eu nu am mai fost la nici o nunta la Talisman, doar viitori socrii...ei au fost incantati...dar eu sunt un pic ingrijorata ca ringul e cam mic de dans....

Yanna22
05.09.2012, 11:37:57
Mersi mult si felicitari si tie ;)
Avem in jur de 260-280 de persoane pe lista...dar imi doresc f mult mese rotunde si ni s-a spus sa ne incadram in 250 de persoane pentru asta!
Si eu as vrea decor de la ei..dar inca nu am reusit sa vb cu doamna care se ocupa de asta fiindca eu locuiesc la zalau si numai in week-enduri resusec sa trec pe la cj...de aia sunt curioasa ce oferta de preturi face pe partea de decor: huse scaune, fete de masa si cea a mirilor! La ce combinatii de culori te gandesti? Eu nu am mai fost la nici o nunta la Talisman, doar viitori socrii...ei au fost incantati...dar eu sunt un pic ingrijorata ca ringul e cam mic de dans....

Eu ma gandeam la husele acelea crete pe maro cu bej, nici eu nu am fost la nici o nunta acolo dar au fost mai multi prieteni de familie si au spus ca este super, in legatura cu ringul de dans si eu sunt ingrijorata....dar sper sa fie totul ok. Mesele rotunde mi le doresc si eu ....dar sa vad pana la urma cati vin din 290 de invitati.....eu sper din suflet sa fie 250 fix:))) sa incapa.:)) Spor la pregatiri...si astept vesti....:*:*:* Va pup.

alina_l001
06.10.2012, 20:49:17
Buna Alina, pana acum tu ce ai stabilit cu ei? Te pup. Si astept vesti de la toate viitoarele miresici de la Talisman. :*:*:*

Buna fetelor! Eu mi-am rezervat sala, meniul ramane sa-l stabilesc la inceputul anului. Mi-am mai rezervat dj-foto-video, pe cei ce colaboreaza cu sala(Studio Dario), Starostele si cam atat. Cred ca o sa iau tot de la sala...ma mai gandesc putin in privinta bauturii. Va pup:*

Eu ma gandeam la husele acelea crete pe maro cu bej, nici eu nu am fost la nici o nunta acolo dar au fost mai multi prieteni de familie si au spus ca este super, in legatura cu ringul de dans si eu sunt ingrijorata....dar sper sa fie totul ok. Mesele rotunde mi le doresc si eu ....dar sa vad pana la urma cati vin din 290 de invitati.....eu sper din suflet sa fie 250 fix:))) sa incapa.:)) Spor la pregatiri...si astept vesti....:*:*:* Va pup.

Sunt foarte frumoase husele acelea crete, si eu tot alea mi le aleg:D si mese rotunde. eu am doar in jur de 180 de invitati. :*

Buna Alina , buna Yanna
ce oferta v-au facut ?

Buna Alexandra. Imi trimiti Id-ul tau? sa mai povestim :*

Yanna22
07.10.2012, 20:39:34
Buna fetelor! Eu mi-am rezervat sala, meniul ramane sa-l stabilesc la inceputul anului. Mi-am mai rezervat dj-foto-video, pe cei ce colaboreaza cu sala(Studio Dario), Starostele si cam atat. Cred ca o sa iau tot de la sala...ma mai gandesc putin in privinta bauturii. Va pup:*

Si eu tot cu Studio Dario am semnat contract pentru foto si video doar, pentru staroste si dj am deja. Am inteles de la ceva cunostinte ca in privinta bauturii iesim mai ieftin daca ne luam separat ...si in plus daca ramane ceva bautura o putem duce acasa ca si a doua zii avem musafiri:P.

A_Alexandra
08.10.2012, 12:14:55
Si eu tot cu Studio Dario am semnat contract pentru foto si video doar, pentru staroste si dj am deja. Am inteles de la ceva cunostinte ca in privinta bauturii iesim mai ieftin daca ne luam separat ...si in plus daca ramane ceva bautura o putem duce acasa ca si a doua zii avem musafiri:P.

Feliciatri pt contract.
F buna alegere ai facut in privinta bauturii.
mie cei de la talisman imi puneau 25 de lei in plus la meniu daca alegeam si bautura de la ei.
cand va intreaba de cat vreti meniul ..sa nu spuneti niciodata un pret.
sa faceti un meniu pe loc sa vedeti la cat iesiti.
am discutat verbal....si imi spuneau ca ajung la 150 de lei...doar mancare...
si cand le-am cerut meniul,
sa imi fac orientativ meniu....am ajuns la 120lei (117lei meniu+3lei cafeaua) 4 feluri de mancare.

Yanna22
08.10.2012, 18:49:46
Feliciatri pt contract.
F buna alegere ai facut in privinta bauturii.
mie cei de la talisman imi puneau 25 de lei in plus la meniu daca alegeam si bautura de la ei.
cand va intreaba de cat vreti meniul ..sa nu spuneti niciodata un pret.
sa faceti un meniu pe loc sa vedeti la cat iesiti.
am discutat verbal....si imi spuneau ca ajung la 150 de lei...doar mancare...
si cand le-am cerut meniul,
sa imi fac orientativ meniu....am ajuns la 120lei (117lei meniu+3lei cafeaua) 4 feluri de mancare.

Iti multumesc din suflet pentru pont :*, la asta nici nu ma gandeam ca as putea iesi mai ieftin daca imi fac eu meniul. In legatura cu bautura atata mi-au cerut si mie 25 de lei in plus fata de meniu, dar dupa calculele mele as iesi undeva la 15-17 lei de persoana cu bautura daca o iau de la un furnizor direct. Inca nu am avut timp sa discutam depsre meniu, doar contractul pe rezervarea salii l-am semnat. Urmeaza sa mergem sa vb de meniu. Apropo parca ziceai ca ai fost sa vezi sala aranjata pentru 250 de persoane, ne spui te rog si noua cum e? Mai ramane ring de dans? E inghesuita rau lumea? Poate ai facut ceva pozici sa vedem si noi :P .Te pup si sa ai spor la pregatiri :*:*:*!

A_Alexandra
09.10.2012, 01:24:40
Iti multumesc din suflet pentru pont :*, la asta nici nu ma gandeam ca as putea iesi mai ieftin daca imi fac eu meniul. In legatura cu bautura atata mi-au cerut si mie 25 de lei in plus fata de meniu, dar dupa calculele mele as iesi undeva la 15-17 lei de persoana cu bautura daca o iau de la un furnizor direct. Inca nu am avut timp sa discutam depsre meniu, doar contractul pe rezervarea salii l-am semnat. Urmeaza sa mergem sa vb de meniu. Apropo parca ziceai ca ai fost sa vezi sala aranjata pentru 250 de persoane, ne spui te rog si noua cum e? Mai ramane ring de dans? E inghesuita rau lumea? Poate ai facut ceva pozici sa vedem si noi :P .Te pup si sa ai spor la pregatiri :*:*:*!

am fost atunci la sala.....dar nu mai era nunta mare....ori a exagerat dna mihaiela....la inceput...si cand si-a dat seama ce a spus....in ziua cand eram acolo...
a spus asa cam ironic,, ca doar 130 li s-au confirmat , la miri.
a fost f ironoca cand a calculat pana la nunta mea cat mai este...si a spus cu ,,umor, ,,sper ca nu ne stresezi de pe acuma,,
eh...
Dracu cu alb, dar pe dinauntru e negru... sunt niste gauri de forma patrata ..in perete....si in fiecare are cate un obiect....floare...ect
nu stiu de ce dar nu vrea sa renunte...
a spus ca arata bine cu ele....desi...poate daca ar fii toate la fel...dar in rest..... no way..la nunta mea///sa existe..
strica peisajul
in rest ....deocamdata aparentele sunt promitatoare///sper sanu se dovedeasca inselatoare.

Yanna22
10.10.2012, 14:50:04
am fost atunci la sala.....dar nu mai era nunta mare....ori a exagerat dna mihaiela....la inceput...si cand si-a dat seama ce a spus....in ziua cand eram acolo...
a spus asa cam ironic,, ca doar 130 li s-au confirmat , la miri.
a fost f ironoca cand a calculat pana la nunta mea cat mai este...si a spus cu ,,umor, ,,sper ca nu ne stresezi de pe acuma,,
eh...
Dracu cu alb, dar pe dinauntru e negru... sunt niste gauri de forma patrata ..in perete....si in fiecare are cate un obiect....floare...ect
nu stiu de ce dar nu vrea sa renunte...
a spus ca arata bine cu ele....desi...poate daca ar fii toate la fel...dar in rest..... no way..la nunta mea///sa existe..
strica peisajul
in rest ....deocamdata aparentele sunt promitatoare///sper sanu se dovedeasca inselatoare.

Am niste indoieli de zile mari despre spatiu in sala ......mie 250 sigur imi vin......ca pe lista am 303 persoane.....asa mii de groaza.....>:P Oricum nu mi se pare ok sa nu iti respecte dorinta vis-a-vis de gaurile acelea.....#-o

A_Alexandra
14.10.2012, 00:34:14
Am niste indoieli de zile mari despre spatiu in sala ......mie 250 sigur imi vin......ca pe lista am 303 persoane.....asa mii de groaza.....>:P Oricum nu mi se pare ok sa nu iti respecte dorinta vis-a-vis de gaurile acelea.....#-o

Corect...doar ca am inteles ca sefa de sala da acceptul nu ea.. deci nu cu ea voi discuta acest aspect. am vazut poze a care s-au inlocuit cu aranjamente florale frumoase glob..., deci nu cred ca la nunta mea nu le voi putea schimba.

da, daca se poate spune ca la tine daca se confirma atatea persoane..sa fie inghesuiala...
dar daca te gandesti..niciodata la nunta pe ring nu au iesit toti odata, tineretul, cei invarsta..dar pe rand...
deci nu cred ca se aglomereaza tare...
azi am fost la o nunta in alta sala frumoasa cu 370 de persoane....pfu...sa vedeti acolo stres....si aglomeratie.....:)))
deci noi vorbim de un nr de persoane ..mic-mediu :))) 200-270
sper sa stiti de gluma...dar pe mine ma i-au emotiile cand ma gandesc ca pe la 1 decembrie incep de impart invitatii:P