PDA

Versiunea completa : Aquamax

motto
18.10.2007, 18:33:53
salut. a facut cineva nunta la Aquamax in Buzau?

taniusca
27.10.2007, 22:23:19
Bine ai venit. Noi vom avea nunta la aquamax pe 10 nov. Impresii iti voi putea spune prin urmare dupa aceasta data :> . Sper sa iasa bine.

lizibuzau
06.11.2007, 15:10:36
buna!! eu am fost pe 3 noiembrie la o nunta acolo....ce sa zic?a fost tare dragut....loc de dans, ornamentele aratau foarte bine, mancarea excelenta.....ai facut o alegere buna.singurul lucru ce n-a fost ok a fost ventilatia ce nu a facut fata fumului de tigara si dadea un disconfort total.dc ai intrebari legate de altfel de detalii ale localului te ajut cu placere.:)

lizibuzau
09.11.2007, 08:30:06
Bine ai venit. Noi vom avea nunta la aquamax pe 10 nov. Impresii iti voi putea spune prin urmare dupa aceasta data :> . Sper sa iasa bine.

CASA DE PIATRA si petrecere frumoasa maine!!! sa aveti o nunta pe cinste!!!:*

ionela_oany
10.11.2007, 01:18:45
Casa de piatra!Sper ca restaurantul sa fie pe masura asteptarilor tale...mult succes!:* :* :*

motto
13.11.2007, 17:22:15
buna!! eu am fost pe 3 noiembrie la o nunta acolo....ce sa zic?a fost tare dragut....loc de dans, ornamentele aratau foarte bine, mancarea excelenta.....ai facut o alegere buna.singurul lucru ce n-a fost ok a fost ventilatia ce nu a facut fata fumului de tigara si dadea un disconfort total.dc ai intrebari legate de altfel de detalii ale localului te ajut cu placere.:)
ai fost in sala de jos sau in cea de sus???

lizibuzau
14.11.2007, 07:35:35
ai fost in sala de jos sau in cea de sus???

in sala de jos am fost.....

miresica_iuliana
22.11.2007, 17:11:26
in sala de jos am fost.....

si noi tot in sala de jos avem ... :( .. sper sa nu fie multi fumatori :))

eu imi fac griji din cauza ca am vazut ca e cam alunecoasa gresia si vor fi probleme la dans. la nunta la nunta la care ai fost tu cum a fost, s-a observat asta?

lizibuzau
23.11.2007, 10:01:25

eu imi fac griji din cauza ca am vazut ca e cam alunecoasa gresia si vor fi probleme la dans. la nunta la nunta la care ai fost tu cum a fost, s-a observat asta?

ai mare dreptate, am omis asta....asa este, aluneca ingrozitor si trebuie sa recunosc ca eram cat pe ce sa pic in timp ce dansam mai ales ca aveam si tocuri si pe jos erau confetti....trebuie atentie si concentrare la dans ptr a evita eventualele incidente.....sunt convinsa insa ca acest lucru nu va impiedica reusita nuntii tale asa ca......fii fara grija.
cat priveste fumul nu ai incotro trebuie sa te conformezi ....nu stiu sigur cand ai nunta, dc e mai cald poate merg sa fumeze afara....de acelasi lucru ma cam tem si eu la localul meu ptr ca e spatiul inchis fara ferestre si......insa e vara si poate am noroc sa iasa pe terasa.....
te pupacesc mult succes cu pregatirile!!!!:*

taniusca
27.11.2007, 17:19:52
Multumesc mult fetelor pt urari, desi recunosc k nu le-am vazut decat dupa nunta, asa de prinsa am fost cu pregatirile.Asta este, daca a trebuit sa facem noi totul, altcineva nimeni nu s-a implicat nici macar o clipa :(.
Despre aqua maxx, motto, sunt multe de spus. Eu am avut nunta sus (in sala de langa camerele de hotel, nu cea cu canapele sau cea mica din dreapta cand intri). Desi capacitatea era mai mica acolo, nici nu mi-au venit toti invitatii care anuntasera macar, de aceea a iesit cam brambureala cu meniurile. Te sfatuiesc sa ai carduri de masa cu aranjarea sctricta la mese sau sa urmaresti f bine cum se aseaza invitatii, la mine au stat care si cum au vrut si chelnerii (mai exact o chelnerita, k numai cu ea am avut probleme toata noaptea) mi-a trantit la meniuri aiurea unde nu statea nimeni....De furat, ce pot sa zic, se mai ia acolo cate ceva, dar macar nu pe fata. Eu am fost oarecum multumita de serviciile lor. Zic oarecum din cauza k toata noaptea a trebuit sa mai fac si verificari, sa stau cu gura pe domnisoara chelnerita care n-avea nici o treaba si ma scotea din sarita, iar cand o atentionam, mai facea si fete-fete. Mai uitau sa debaraseze si de pe mese, de le-am aratat eu odata ce-i cu mizeria de pe masa mirilor (servetele folosite adica, pahare de cafea, lingurite, etc). Si in afara felurilor de mancare, nu prea se sinchiseau sa stea prin sala, de ziceai ca nu asta era treaba lor, sa vada de invitati. Cand am semnat contractul nu ni s-a impus un pret anume pt serviciile chelnerilor, cik au salariu si bonusurile lor pt nunti, doar daca vrem noi putem sa le lasam ceva, asa ni s-a spus, dar a 2 zi cand sa ne achitam cu tot, seful de sala (care nu s-a aratat decat 5 min toata noaptea pe la nunta)ne-a reprosat ca le-am lasat putin (1 mil jumate pt 3 chelneri).In rest a fost totul f bine. Scriu de la serviciu acum, tre' sa plec, continui sa-ti mai dau detalii cand ajung acasa.

arina_mariana
28.11.2007, 10:06:04

Salut

Nu am facut nunta la Aqua Max dar am fost la o ruda la nunta acolo, in sala unde se tine discoteca. Mancarea a fost bunicica, sarmalele neacrite, mesele inghesuite, friptura sleita. Imi pare rau, dar ca restaurant dezamageste mult. Atentie si la dans: pardoseala este din gresie alunecacioasa.
Mai bine testai restaurantul pana sa-ti programezi nunta.

Toate cele bune!

PS dc vrei o recomandare pt o nunta perfecta si fara emotii: TAVERNA BUZOIANA. Mie mi-au facut o nunta de vis.

taniusca
28.11.2007, 13:57:32
Buna, revin cu detaliile promise.
Deci in afara de chelneri, care au lasat de dorit, mancarea a fost buna si arata bine in farfurie (mai putin te-as sfatui sa nu iei cartofi taranesti, nu arata bine si nici la gust nu sunt excelenti, desi noua ne-a facut reclama pt ei si ne-am luat tzeapa :d ).Bauturile te impun sa fie la sticle de 1l maxim, altfel nu ti le primesc. Pt aranjamentul salii te costa aprox 3.5 RON/pers pt huse la scaune.Daca iei aranjamentul de la ei,iti mai fac o reducere.La aspectul asta n-am ce sa le reprosez,a fost f frumos, cand am timp atasez si cateva poze de la noi sa poti sa-ti formezi o idee. Aranjamentul il au pe albastru sau auriu, atat, deci prea multe optiuni n-ai :d, dar e bine k asa este in ton cu sala. Vezele de pe masa sunt doar din alea inalte, cu flori artificiale. Ai grija la ce-ti recomanda, unele sfaturi sunt f bune, altele....ma abtin, pur si simplu se pare k referitor la unele aspecte au ramas in urma (de ex. noi n-am vrut carduri de masa sub forma de plic, n-am vrut sa pun direct eticheta in fata oamenilor k uite pt asta a-ti venit, ci ideea mea initiala a fost k plicurile sa fie langa casuta de bani si fiecare cand vrea sa dea darul ori isi ia plicul direct de acolo, ori cere chelnerului, dar pana la urma au facut cum au vrut ei: au pus cateva plicuri la baza vezei cu flori pe fiece masa). Tortul mai bine te duci sa-l comanzi direct de la cofetarie(chiar cea recomandata de ei), altfel cred k iti mai adauga putin la pret. Bauturile pana la urma noi le-am luat de la ei, au fost la pret de producator. Ti-am zis, singurul aspect neplacut a fost de chelneri, desi am tot vb de dinainte cum as vrea si ce as vrea sa fie. A, si am uitat sa mentionez ca daca mergi pe ideea sa serveasca unul dintre chelneri bauturile tari, la noi a scapat din vedere unele invitate, care m-au anuntat k ele n-au fost intrebate ce servesc. La un meniu s-a uitat babic-ul si i-am cerut alta farfurie cu meniu complet. Desi am avut 72 de persoane si anuntasem 78 de meniuri complete + 4 aperitive (pt copii), ne-au spus k au fost 74 de meniuri, deci 2 meniuri le-am platit aiurea, plus cele 4 (pana la 78) care ne-au fost date la pachet acasa(dupa ce le-am cerut noi). Deci ce pot sa zic, per total a fost bine, am fost multumita de serviciile lor, totusi mare grija ce stabiliti inca de la inceput, altfel oricum, specific tuturor restaurantelor, isi mai trag ei si singuri partea lor.

taniusca
28.11.2007, 14:10:02
Legat de pardoseala, la noi n-au fost probleme la acest capitol, dar adevarul este ca sus este altfel fata de sala de jos, deci nu pot sa ma pronunt la acest aspect. Cu fumul de tigara la fel nu am avut probleme (probabil si din cauza k am avut f putini fumatori). Dar la un moment dat era ingrozitor de cald si am rugat sa fie oprite caloriferele, dar nu s-a dat curs cererii mele, asa k am deschis usa de la mansarda si s-a rezovat problema, in stilul meu :d. In aceeasi seara cu noi a fost in sala de jos si un bal al bobocilor de la nu'sh ce liceu, presupun ca a fost mai interesant acolo daca seful de sala nu s-a aratat decat la final la noi, cand trebuiau facute calculele. Nu ma intelege gresit, impresiile nu sunt tocmai negative, dar zic eu ca totusi mai au de lucrat pana sa ajunga la un nivel nu zic ideal, dar macar f bun. La mine cel putin daca considerau ca 3 chelneri nu fac fata pt nr de invitati care l-am avut, trebuia sa-mi spuna, desi asta a fost recomandarea lor, iar apoi dimineata inca s-au si suparat ca le-am lasat putin bacsis (apropo de bacsis, nu te lasa sa le dai lor personal nimic, cik dai ce vrei tu sefului de sala si el face impartirea cum crede el de cuviinta: pt chelneri, bucatari si, culmea, femeia de serviciu). Bafta multa si ai mare grija, nu ti-am spus toate astea ca sa te sperii, doamne fereste, ci k sa fii prevazator privind toate aspectele. Sa aveti o nunta de vis!

taniusca
28.11.2007, 14:16:24
A, referitor la meniu, am uitat sa spun ca este mai putin (ca pret) decat taverna buzoiana si multe alte restaurante din buzau.

taniusca
28.11.2007, 14:18:42
Si despre sarmale sau friptura n-am ce comenta, la mine au fost f bune, probabil a fost tura altui bucatar:D . Si de mese, sunt inghesiute daca ai f multi invitati, altfel, la mine de ex a fost f lejer.

miresica_iuliana
29.11.2007, 15:21:31
Si despre sarmale sau friptura n-am ce comenta, la mine au fost f bune, probabil a fost tura altui bucatar:D . Si de mese, sunt inghesiute daca ai f multi invitati, altfel, la mine de ex a fost f lejer.

CASA DE PIATRA si TOATA FERICIREA DIN LUME!!!

Imi pare rau ca ti-au facut probleme la restaurant... si noi tot acolo avem nunta, anull viitor. Mie mi-au facuto impresie buna cand am discutat, dar acum inteleg ca de fapt e posibil sa avem surprize. De chelneri ne-au spus si mie la fel, cat o sa vrem (si 500.000 / pers nu mi se pare putin ,mai ales ca ti-au facut probl).

Ai zis ca ati avut bauturi de la ei ... chiar erau preturi de producator?

miresica_iuliana
29.11.2007, 15:45:54
si inca ceva ... voua v-a dat camera de hotel? ca stiu ca asa se obisnuieste la restaurantele care au camere, sa ofere mirilor o camera din partea lor.
sau dc ati inchiriat voi pt invitati veniti din alte orase (la noi o sa fie cazul si nu stiu cat e pretul).

motto
30.11.2007, 14:35:49
mersi mult de informatii. o sa incerc sa am grija cu meniurile. probabil o sa pun pe cineva care sa fie atent la chelneri, la meniuri. in legatura cu furatu, nu cred ca am ce sa fac. pana la urma peste tot se fura.
de acum am inceput sa am emotii, asa ca sper sa iasa totul bine pana la urma.

rodicamateiu
04.12.2007, 23:01:00
Buna, revin cu detaliile promise.
Deci in afara de chelneri, care au lasat de dorit, mancarea a fost buna si arata bine in farfurie (mai putin te-as sfatui sa nu iei cartofi taranesti, nu arata bine si nici la gust nu sunt excelenti, desi noua ne-a facut reclama pt ei si ne-am luat tzeapa :d ).Bauturile te impun sa fie la sticle de 1l maxim, altfel nu ti le primesc. Pt aranjamentul salii te costa aprox 3.5 RON/pers pt huse la scaune.Daca iei aranjamentul de la ei,iti mai fac o reducere.La aspectul asta n-am ce sa le reprosez,a fost f frumos, cand am timp atasez si cateva poze de la noi sa poti sa-ti formezi o idee. Aranjamentul il au pe albastru sau auriu, atat, deci prea multe optiuni n-ai :d, dar e bine k asa este in ton cu sala. Vezele de pe masa sunt doar din alea inalte, cu flori artificiale. Ai grija la ce-ti recomanda, unele sfaturi sunt f bune, altele....ma abtin, pur si simplu se pare k referitor la unele aspecte au ramas in urma (de ex. noi n-am vrut carduri de masa sub forma de plic, n-am vrut sa pun direct eticheta in fata oamenilor k uite pt asta a-ti venit, ci ideea mea initiala a fost k plicurile sa fie langa casuta de bani si fiecare cand vrea sa dea darul ori isi ia plicul direct de acolo, ori cere chelnerului, dar pana la urma au facut cum au vrut ei: au pus cateva plicuri la baza vezei cu flori pe fiece masa). Tortul mai bine te duci sa-l comanzi direct de la cofetarie(chiar cea recomandata de ei), altfel cred k iti mai adauga putin la pret. Bauturile pana la urma noi le-am luat de la ei, au fost la pret de producator. Ti-am zis, singurul aspect neplacut a fost de chelneri, desi am tot vb de dinainte cum as vrea si ce as vrea sa fie. A, si am uitat sa mentionez ca daca mergi pe ideea sa serveasca unul dintre chelneri bauturile tari, la noi a scapat din vedere unele invitate, care m-au anuntat k ele n-au fost intrebate ce servesc. La un meniu s-a uitat babic-ul si i-am cerut alta farfurie cu meniu complet. Desi am avut 72 de persoane si anuntasem 78 de meniuri complete + 4 aperitive (pt copii), ne-au spus k au fost 74 de meniuri, deci 2 meniuri le-am platit aiurea, plus cele 4 (pana la 78) care ne-au fost date la pachet acasa(dupa ce le-am cerut noi). Deci ce pot sa zic, per total a fost bine, am fost multumita de serviciile lor, totusi mare grija ce stabiliti inca de la inceput, altfel oricum, specific tuturor restaurantelor, isi mai trag ei si singuri partea lor.

Buna!
numele meu este Rodica si sunt noua pe acest site. Din cate observ esti una din putinele persoane care a facut nunta la Aqua Max, si in afara de detaliile pe care le-ai furnizat ti-as fi recunoscatoare daca mi-ai trimite si cateva poze.

Multumesc anticipat

rodicamateiu
04.12.2007, 23:08:02
si inca ceva ... voua v-a dat camera de hotel? ca stiu ca asa se obisnuieste la restaurantele care au camere, sa ofere mirilor o camera din partea lor.
sau dc ati inchiriat voi pt invitati veniti din alte orase (la noi o sa fie cazul si nu stiu cat e pretul).

Buna! Observ ca avem nunta la acelasi local, numai ca fericitul eveniment se va petrece mai tarziu cu 2 saptamani pentru mine. Daca ai date in plus despre restaurant, sau chiar poze te rog scrie-mi si mie, si promit ca voi face acelasi lucru.

Multumesc anticipat!^:)^

miresica_iuliana
05.12.2007, 18:14:22
Bine ai venit Rodica! Poze de la Aquamax nu am, dar vreau sa il sun pe dl Catalin sa ii cer sa ne trimita si noua pe mail pt ca sa ne ajute sa ne mai gadim la ultimele detalii. Iti pot spune ca in saa de jos poti face nunta cu cel putin 160 de invitati (asa ne-a spus noua), au decorul pe albastru s huse de scaune pe albastru sau auriu. Loc in sala este de peste 200 de persoane, zic eu , pt ca ai la dispozitie parterul si etajul.
In sala mica, de la etaj incap mai putin de 100.
Iti pot spune un dezavantaj pe care il vad eu , probabil ai citit deja, in sala de jos aluneca ft tare gresia :( (sus au mocheta parca).
dc primesc de la ei poze promit sa le trimit >:D<
Spor la pregatiri !!!

lizibuzau
06.12.2007, 09:00:44
Buna!
numele meu este Rodica si sunt noua pe acest site. Din cate observ esti una din putinele persoane care a facut nunta la Aqua Max, si in afara de detaliile pe care le-ai furnizat ti-as fi recunoscatoare daca mi-ai trimite si cateva poze.

Multumesc anticipat
buna!!!eu am fost de curand la o nunta la aqua max si atasez cateva fotografii sa-ti faci o mica idee!! te pup

otilix
07.12.2007, 00:05:58
Buna!

Multumesc anticipat

rodica, felicitari pt o decizie inteleapta. casa de piatra si o nunta frumoasa.

taniusca
07.12.2007, 09:34:49
Buna, Rodica.Bine ai venit alaturi de noi. Imi cer scuze, dar la munca nu am poze sa le pot atasa ca sa vezi localul, acasa deocamdata am probleme cu calc, dar promit sa rezolv repede si atunci atasez si poze cu localul.
In sala de jos minimum de persoane trebuie sa fie 120, iar sala de sus poate primi lejer si 140 de persoane (maxim), asa ni s-a spus noua, depinde doar de ce stabiliti cu ei si cum alegeti, se poate negocia, noua asa ni s-a spus cand am luat localul. Noi de exemplu am avut 78 de invitati (adica 11 mese), dar in spate au mai fost inca 4 mese aranjate pe care nu le-au scos din sala. Si totusi a fost loc de dansat suficient pt toata lumea, chiar daca dansau toti in acelasi timp. Sus nu au mocheta pe jos, dar n-am avut probleme cu podeaua. Probabil depinde si de incaltamintea fiecaruia.
Spor la treaba cu pregatirile si sa ai o nunta de vis.

taniusca
07.12.2007, 09:52:36
Iuliana,
sucurile nu stiu sigur daca au fost chiar la pret de producator. Asta a fost "reclama" lor. De fapt pretul a fost cam acelasi cu sucurile din Mara si alte engros-uri din Bz.Si inca ceva, noua nu ne-a dat voie cu fanta/cola, cum se obisnuieste la mai toate nuntile, au zis k ei nu "merg" pe sucurile astea.Asa k ne-am conformat si am luat pepsi si prigat, k asa au ei contractul cu furnizorii lor. La apa minerala au Borsec, la sticla de sticla.La noi au fost 80 de sticle(aprox 1l de pers), din care au ramas vreo 30 dim si ne-a spus ca ne-o da acasa doar daca le aducem intai sticle.Bineinteles k n-am avut, nu ne-am gandit la asta, asa k au ramas acolo, le-am lasat balta, nu mai aveam putearea sa ma cert cu ei pt asta.Nici n-au vrut sa auda sa le luam, lasam ceva k garantie si apoi cand intoarcem sticlele, in aceeasi zi, sa ne dea inapoi banii/actele cum preferau. Oricum, la mine se pare k au fost deranjati de faptul k i-am atentionat pe chelneri cand a fost cazul sau k i-am verificat prin camera unde aduceau mancarea(mentionez k la etaj n-au bucatarie, deci mancarea e preparata jos si doar meniurile sunt aduse acolo, respectiv aperitivele deja aranjate pe farfurii sau oalele cu sarmale din care se punea pe farfurii, etc).

miresica_iuliana
07.12.2007, 11:01:20
Taniusca, ce spui tu ma face sa imi schimb parerea despre cei de la aquamax. E calr ca ne-au spus lucruri diferite in ceea ce priveste nr de persoane (noi in final am semnat contractul pe 170 de persoane, stiind ca 160 e nr minim). Iar la bauturi noua ne-a spus ca sticlele tb sa fie de max 1l, iar Prigatul stiu ca e la 1.5l, ceea ce vad si in pozele atasate mai sus ... no comment.

taniusca
10.12.2007, 15:41:45
Iuliana, presupun k asta este tactica lor si depinde nr de pers pe care-l impun in functie si de anotimp.De ex, se stie ca toamna-iarna sunt nunti mai putine decat vara si automat cresc si cerintele pentru lunile de vara.Sticlele de prigat (doar daca sunt luate de la ei!) sunt singurele care ne-au dat voie noua sa fie de 1,5L, deci singuri se cam contrazic la faza asta;)) , mai bine zis doar un fel de a-ti "spune" sa le iei de la ei.
Eu sper totusi experienta mea, nu tocmai perfecta cu ei, sa nu fie si cazul altor miresici.Ideea e ca trebuie sa fii macar cu ceva timp inainte de nunta acolo, k sa-ti poti impune tu punctul de vedere, noi ne-am dus doar cu 4 zile inainte de nunta in Bz, eram ambii ocupati cu serv si altfel n-am putut; si fiind timpul asa scurt ne-au vazut constransi de situatie si au cam jucat dupa placul lor.

motto
11.12.2007, 16:16:53
salut.
noua ne-au impus un numar de minim 150 de persoane pentru a putea face nunta in sala de jos. in ceea ce priveste bautura, ne-au spus ca daca avem un meniu (ma refer numai la mancare) la un pret care sa le convina lor ne putem aduce singuri bautura (sucuri, whiskey, cafea, etc.).
tortul o sa il luam separat de la cofetarie, cel putin catalin ne-a spus ca este alegerea noastra daca vrem sa il luam de la ei sau nu.
in rest sper sa nu avem probleme cu chelnerii si cu servirea. o sa incercam sa ne ocupam mai mult de aceste aspecte.

motto
11.12.2007, 16:26:36
Salut

Nu am facut nunta la Aqua Max dar am fost la o ruda la nunta acolo, in sala unde se tine discoteca. Mancarea a fost bunicica, sarmalele neacrite, mesele inghesuite, friptura sleita. Imi pare rau, dar ca restaurant dezamageste mult. Atentie si la dans: pardoseala este din gresie alunecacioasa.
Mai bine testai restaurantul pana sa-ti programezi nunta.

Toate cele bune!

PS dc vrei o recomandare pt o nunta perfecta si fara emotii: TAVERNA BUZOIANA. Mie mi-au facut o nunta de vis.

nunta deja am programat-o. in ceea ce priveste taverna buzoiana, am fost in octombrie la o nunta acolo iar in ceea ce priveste mancarea si aranjamentul in farfurie m-au dezamagit. sarmalele nu le-am putut manca deoarece erau foarte picante, iar la aperitiv au pus pateu.
mie una cel putin nu mi-a placut nici mancarea si nici restaurantul.

arina_mariana
12.12.2007, 10:16:17
nunta deja am programat-o. in ceea ce priveste taverna buzoiana, am fost in octombrie la o nunta acolo iar in ceea ce priveste mancarea si aranjamentul in farfurie m-au dezamagit. sarmalele nu le-am putut manca deoarece erau foarte picante, iar la aperitiv au pus pateu.
mie una cel putin nu mi-a placut nici mancarea si nici restaurantul.
Nu am auzit pe cineva sa se planga de taverna. Toate delegatiile straine de la compania mea merg la Taverna sau la Crasmarita si nu a fost niciuna nemultumita. Ai avut pateu rulat in susan sub forma de trunchi de copac in farfurie.:D Dc erai putin iesita in lume vedeai ca meniul e de inspiratie mediteraneana. Sarmalele se fac cu piper oriunde in Romania. Iar restaurantul a fost decorat dupa modelul Tavernei Sarbului din Poiana. Bucatarul sef a fost adus tot de acolo. Nu incerca sa defiintezi taverna ca nu ai argumente. Dar... Des gustibus et coloribus non disputandum.:)>-

arina_mariana
12.12.2007, 14:41:03
Nu am auzit pe cineva sa se planga de taverna. Toate delegatiile straine de la compania mea merg la Taverna sau la Crasmarita si nu a fost niciuna nemultumita. Ai avut pateu rulat in susan sub forma de trunchi de copac in farfurie.:D Dc erai putin iesita in lume vedeai ca meniul e de inspiratie mediteraneana. Sarmalele se fac cu piper oriunde in Romania. Iar restaurantul a fost decorat dupa modelul Tavernei Sarbului din Poiana. Bucatarul sef a fost adus tot de acolo. Nu incerca sa defiintezi taverna ca nu ai argumente. Dar... Des gustibus et coloribus non disputandum.:)>-
Am avut si eu la nunta persoane de la tara care nu s-au prea atins de aperitiv pentru ca...stupoare... nu au mancat in viata lor somon fume, branza camembert, pate rulat in susan sub forma de trunchi de copac, toate proaspete pe farfurie, si daca nu au stiut ce sunt, nu au mancat. Nici pestele pastrav curcubeu nu a avut succes pentru ca...avea oase. I-am luat drept oameni cu scuze lamentabile ce nu stiu ce inseamna o mancare buna. Astia vor exista tot timpul la nunti. Poate niste masline si branza de casa vor fi suficiente sa satisfaca lumea....O parere...

motto
12.12.2007, 16:48:52

nu incerc sa desfiintez taverna. asta a fost impresia mea si nu inteleg de ce te agiti atat de tare. localul intr-adevar este foarte frumos. dar mancarea nu mi-a placut. nu este ceea ce imi doresc eu.cine stie, poate te platesc cei de acolo sa le faci publicitate.
eu am deschis acest topic sa aflu pareri despre aquamax, nu despre taverna. daca citeai titlul topic-ului poate iti dadeai seama, ca tot esti asa iesita in lume.
in rest nu cred ca am ce sa mai vb despre acest subiect. pa:D

arina_mariana
12.12.2007, 20:07:34
nu incerc sa desfiintez taverna. asta a fost impresia mea si nu inteleg de ce te agiti atat de tare. localul intr-adevar este foarte frumos. dar mancarea nu mi-a placut. nu este ceea ce imi doresc eu.cine stie, poate te platesc cei de acolo sa le faci publicitate.
eu am deschis acest topic sa aflu pareri despre aquamax, nu despre taverna. daca citeai titlul topic-ului poate iti dadeai seama, ca tot esti asa iesita in lume.
in rest nu cred ca am ce sa mai vb despre acest subiect. pa:D
Nu ma plateste nimeni si le raman indatorata celor de la taverna pt profesionalismul aratat. Cat despre bucataria AquaMax... stiu multe. Am o ruda care lucreaza acolo.
Bafta... si era bine sa testezi terenul inainte.Nu e timpul pierdut.

motto
13.12.2007, 15:07:29
Nu ma plateste nimeni si le raman indatorata celor de la taverna pt profesionalismul aratat. Cat despre bucataria AquaMax... stiu multe. Am o ruda care lucreaza acolo.
Bafta... si era bine sa testezi terenul inainte.Nu e timpul pierdut.

din pacate nu prea am avut timpul necesar sa testez terenul inainte mai ales ca eu nu sunt din buzau. sper sa iasa totul bine pana la urma.

lizibuzau
13.12.2007, 16:00:03
din pacate nu prea am avut timpul necesar sa testez terenul inainte mai ales ca eu nu sunt din buzau. sper sa iasa totul bine pana la urma.

fii linistita ai facut o alegere buna si o sa ai o nunta reusita....pupici!!!

rodicamateiu
17.12.2007, 00:17:04
Bine ai venit Rodica! Poze de la Aquamax nu am, dar vreau sa il sun pe dl Catalin sa ii cer sa ne trimita si noua pe mail pt ca sa ne ajute sa ne mai gadim la ultimele detalii. Iti pot spune ca in saa de jos poti face nunta cu cel putin 160 de invitati (asa ne-a spus noua), au decorul pe albastru s huse de scaune pe albastru sau auriu. Loc in sala este de peste 200 de persoane, zic eu , pt ca ai la dispozitie parterul si etajul.
In sala mica, de la etaj incap mai putin de 100.
Iti pot spune un dezavantaj pe care il vad eu , probabil ai citit deja, in sala de jos aluneca ft tare gresia :( (sus au mocheta parca).
dc primesc de la ei poze promit sa le trimit >:D<
Spor la pregatiri !!!

Multumesc frumos tuturor celor care mi-au raspuns. Sunteti niste dragute si chiar ma simt norocoasa ca am descoperit acest site, pentru ca observ ca intalnesc numai persoane dragute si saritoare, care imi ofera sprijinul unor prietene adevarate.
Pupici

taniusca
20.12.2007, 15:05:04
Scuze pt miresica care a zis k i-a spus catalin k pot aduce ei tot de afara (sucuri, cafea, etc) daca au luat meniul de la ei!
Ai grija cum negociezi la capitolul "cafea". Noi am vrut s-o aducem de afara si ne-a spus k aducem: cafea, pahare, zahar la pliculete, betigase, lapte +1 Ron (10.000 vechi) pt fiecare cafea preparata. Reiesea acelasi pret care mi-l ofereau ei, de 30.000/cafea....
Si daca vrei mai mult de 1-2 cafele de persoana pe seara(depinde cum ai specificat in contract), la fel, te costa suplimentar fiece cafea ceruta de invitati 40.000 (si asta daca de ex un invitat vrea cafea, sa zicem, inainte de sarmale, nu dupa cum se da la toata lumea).
Noi am ales sa luam 2 cafele/pers de la ei.

martisor
09.01.2008, 10:33:33
Multumesc mult fetelor pt urari, desi recunosc k nu le-am vazut decat dupa nunta, asa de prinsa am fost cu pregatirile.Asta este, daca a trebuit sa facem noi totul, altcineva nimeni nu s-a implicat nici macar o clipa :(.
Despre aqua maxx, motto, sunt multe de spus. Eu am avut nunta sus (in sala de langa camerele de hotel, nu cea cu canapele sau cea mica din dreapta cand intri). Desi capacitatea era mai mica acolo, nici nu mi-au venit toti invitatii care anuntasera macar, de aceea a iesit cam brambureala cu meniurile. Te sfatuiesc sa ai carduri de masa cu aranjarea sctricta la mese sau sa urmaresti f bine cum se aseaza invitatii, la mine au stat care si cum au vrut si chelnerii (mai exact o chelnerita, k numai cu ea am avut probleme toata noaptea) mi-a trantit la meniuri aiurea unde nu statea nimeni....De furat, ce pot sa zic, se mai ia acolo cate ceva, dar macar nu pe fata. Eu am fost oarecum multumita de serviciile lor. Zic oarecum din cauza k toata noaptea a trebuit sa mai fac si verificari, sa stau cu gura pe domnisoara chelnerita care n-avea nici o treaba si ma scotea din sarita, iar cand o atentionam, mai facea si fete-fete. Mai uitau sa debaraseze si de pe mese, de le-am aratat eu odata ce-i cu mizeria de pe masa mirilor (servetele folosite adica, pahare de cafea, lingurite, etc). Si in afara felurilor de mancare, nu prea se sinchiseau sa stea prin sala, de ziceai ca nu asta era treaba lor, sa vada de invitati. Cand am semnat contractul nu ni s-a impus un pret anume pt serviciile chelnerilor, cik au salariu si bonusurile lor pt nunti, doar daca vrem noi putem sa le lasam ceva, asa ni s-a spus, dar a 2 zi cand sa ne achitam cu tot, seful de sala (care nu s-a aratat decat 5 min toata noaptea pe la nunta)ne-a reprosat ca le-am lasat putin (1 mil jumate pt 3 chelneri).In rest a fost totul f bine. Scriu de la serviciu acum, tre' sa plec, continui sa-ti mai dau detalii cand ajung acasa.
Draga mea probabil ca ai deranjat pe cineva, ptr. ca la nunta fratelui meu(tot in sala de sus)chelnerii au fost foarte atenti, seful de sala a fost toata noaptea si el foarte atent si le-a dat chelnerilor doar 1 mil.si au fost vreo 6.Fratele meu a comunicat foarte bine cu seful de sala.Afost o nunta ca-n povesti si asa va doresc la toate miresicile.:)>-

martisor
09.01.2008, 10:51:22
Multumesc frumos tuturor celor care mi-au raspuns. Sunteti niste dragute si chiar ma simt norocoasa ca am descoperit acest site, pentru ca observ ca intalnesc numai persoane dragute si saritoare, care imi ofera sprijinul unor prietene adevarate.
Pupici
Nu vreau sa par rautacioasa, dar nu este adevarat ca in sala de sus incap pina intr-o suta de pers.Fratele meu a facut nunta acolo si au fost 120 de pers, si tot a ramas o masa goala.Ei au avut decorul pe albastru.Ai si terasa si loc suficient de dansat inauntru.Afost o nunta de vis si a ta o sa fie la fel.:*

martisor
09.01.2008, 10:54:00
Cine mai vrea detalii despre nunta aqua maxx. sala de sus , vi le ofer.
pa, va pup.

martisor
14.01.2008, 09:34:21

Fratele meu a facut nunta in sala de sus, imi pare rau ca nu te pot ajuta cu detalii, dar sfatul meu este sa verifici tu daca aluneca chiar asa de rau in sala de jos.Fii optimista ca totul va iesi SUPER BINE. Eu asa iti doresc.

motto
16.01.2008, 15:16:00
fii linistita ai facut o alegere buna si o sa ai o nunta reusita....pupici!!!

mersi mult de incurajare. pup

taniusca
13.02.2008, 19:39:59
"Draga mea probabil ca ai deranjat pe cineva, ptr. ca la nunta fratelui meu(tot in sala de sus)chelnerii au fost foarte atenti, seful de sala a fost toata noaptea si el foarte atent si le-a dat chelnerilor doar 1 mil.si au fost vreo 6.Fratele meu a comunicat foarte bine cu seful de sala.Afost o nunta ca-n povesti si asa va doresc la toate miresicile.:)>-"

N-am mai intrat de ceva timp pe miresici, acum ma preocupa mai mult sarcina :)
Nu stiu cum poti deranja pe cineva cand te intereseaza toate detaliile legate de nunta ta....asa cum am facut eu.Probabil ai dreptate in cazul in care ti se raspunde "am facut sute de nunti aici, lasati in seama noastra" chiar daca unele detalii eu le vroiam altfel. Si (ma repet) in conditiile in care seful de sala a venit o singura data, spre dimineata la noi, atat, in rest a fost ocupat in sala de jos. Asta este, fiecare vede in felul sau. eu nu am sustinut, doamne fereste, ca la aqua maxx nu e bine, din contra, RECOMAND la toate miresicile din buzau sa mearga acolo, am avut o nunta de vis, dar am incercat sa atrag atentia asupra aspectelor care pe mine personal m-au deranjat.Nu e batut in cuie sa fie de fiece data asa.
Si "comunicarea", martisor, nu presupune implicit o colaborare perfecta (asa cum ,sunt convinsa, isi doreste fiecare miresica).

taniusca
13.02.2008, 20:04:25
Am promis unei miresici poze de la nunta cu arnjarea salii.Imi cer mii de scuze, am incercat sa atasez, dar sunt dimensiuni f mari si nu merge.Daca vrea, sa-mi dea un mesaj si-i trimit pe mail. Era mai bine daca mergeau aici, asa vedea toata lumea si poate se hotarau la local (reclama gratuita :d).
Motto si celelalte miresici, fiti linistite, o sa iasa nunta care v-o doriti! Noi recomandam la toti prietenii care vor sa faca nunta sa mearga acolo, dar le si spun la ce sa fie atenti .
Martosor, cred k n-ai citit toate mesajele de la mine. Eu am specificat ca m-a suparat in special o chelnerita, celorlalti nu am ce sa le reprosez in mod deosebit, dar crede-ma ca atunci cand te trezesti cu meniuri puse aiurea pe masa unde nu ai invitati (pe care la final tu le platesti) nu e prea placut :)). si in rest, a mai fost un singur caz unde s-a uitat la aperitiv babicul, i s-a atras atentia chelnerului si s-a adus alt meniu complet.Dar astea n-avea cum sa le vada seful de sala daca nu era acolo si cand i-am spus dimineata normal ca nu i-a picat bine si probabil nu a crezut (nu aveam dovezi-poze,film pt asta :d). Tu ce-ai crede in acest caz?!

alina_i_2006
10.05.2008, 11:53:09
Si noi ne-am hotarat sa facem nunta la Aqua Max.Initial am vrut pe 22 sau 29 august 2009 dar deja erau ocupate si am ales 15 August 2009(am vorbit cu un preot si se fac nunti in ziua de Sf.Maria)Am ales sala de sus pentru ca am avea cam in jur de 100,120 de persoane.Ni s-a pus la dispozitie si terasa si ni s-a dat o foaie cu meniul.Cine imi poate spune cat este meniul anul asta,cat vi s-a cerut?Noua ne-a spus ca este 90-95 de ron si pana anul viitor se va mai scumpi cu 10-15 ron.La fel ni s-a spus ca ne pot ajuta cu apa minerala si sucurile deoarece au ei contract cu o firma si de torturi a spus ca ei colaboreaza cu Briana si Eveliny si ca datorita faptului ca au mai multe comenzi li se face o reducere.Acum sper sa fi facut o alegere buna pentru ca am mari emotii.Daca aveti poze cu sala de sus v-as fi recunoscatoare daca le-ati putea pune.Oricum pe noi ne-au chemat sambata viitoare ca au o nunta si sa vedem cum este sala aranjata.:)

me_evelyne26
02.06.2008, 14:03:34
buna fetelor eu am facut nunta la aquamax pe 24 mai 2008.am avut nunta in sala de sus unde mi-au incaput foarte lejer cei 156 de invitati serviciile au fost ireprosabile iar mancarea... nu am cuvinte decat de lauda pentru bucatariii restaurantului totul a fost ok iar la sfarsit am fost super multumita si incantata de furat nu s-a pus problema iar eu la sfarsit le-am lasat mancarea ramasa cu draga inima meniul nu mi s-a parut scump ci chiar flexibil cat despre fumul de tigara nu va faceti probleme ca eu nu am avut au aere conditionate si filtre de aer asa ca nu m-am afumat deloc desi sunt gravida in 5 luni jumate mergeti cu incredere la acest restaurant

me_evelyne26
02.06.2008, 14:10:31
buna eu am facut nunta la aquamax servire de milioane mancarea calda afara de aperitive bineinteles servicii de zece stele

me_evelyne26
02.06.2008, 14:19:47
salut ma numesc evelyna si am facut nunta la aquamax reprosuri nu am pentru aranjamentul salii nici pentru mancarea de acolo am fost la mai multe restaurante din buzau si toti au cerut bani pentru chelneri asta e un lucru care se practica.eu am facut nunta in sala de sus de la aquamax unde mi-au incaput lejer 156 de persoane si am avut spatiu de dans suficient plus terasa de afara cu o priveliste superba in sala de jos incap si 300 de persoane eu am fost acolo la o nunta pe 1 martie 2008.superba locatie la meniu m-am inteles foarte bine cu domnul catalin iar cu sucurile am inteles problema lor au contract cu pepsi cola nici o problema ca s-au baut si prigaturile si pepsi.cat despre mancare delicioasa ospatarii de nota 10 si-au meritat banii

alina_i_2006
04.06.2008, 13:03:01
salut ma numesc evelyna si am facut nunta la aquamax reprosuri nu am pentru aranjamentul salii nici pentru mancarea de acolo am fost la mai multe restaurante din buzau si toti au cerut bani pentru chelneri asta e un lucru care se practica.eu am facut nunta in sala de sus de la aquamax unde mi-au incaput lejer 156 de persoane si am avut spatiu de dans suficient plus terasa de afara cu o priveliste superba in sala de jos incap si 300 de persoane eu am fost acolo la o nunta pe 1 martie 2008.superba locatie la meniu m-am inteles foarte bine cu domnul catalin iar cu sucurile am inteles problema lor au contract cu pepsi cola nici o problema ca s-au baut si prigaturile si pepsi.cat despre mancare delicioasa ospatarii de nota 10 si-au meritat banii
Ne poti pune si noua poze te rog frumos?Singura mea grija este ca nu o sa fie loc de dans.Eu am nunta in sala de sus pe 15 august anul viitor.Cat a fost meniul la tine si inca ceva,cum s-au purtat chelnerii?

alina_i_2006
04.06.2008, 13:13:47
Buna!Ne poti pune si noua poza pe te rog frumos?Singura mea problema este cu locul de dans.Eu am nunta in sala de sus pe 15 august anul viitor.Cat a fost meniul la tine si,inca ceva,cum s-au purtat chelnerii?Multumesc mult!

me_evelyne26
04.06.2008, 19:44:51
buna. pozele nu le am inca pentru ca fotograful le prelucreaza inca da promit ca-ti fac rost de poze cu salonul.referitor la meniu asta depinde de ce iti alegi tu la aperitiv, ce fel de friptura vrei si ce peste.da nu te speria ca mai mult de un milion jumate nu te duce,asta cu bauturi cu tot.referitor la bauturi sfatul meu este sa-l asculti si pe domnul catalin ca pe noi ne-a sfatuit f bine.am luat bauturile de la pepsi pe factura la pret de producator si am fost f multumiti.taria la fel tot de la distribuitori si nu am fost nevoiti sa alergam prin tot orasul.am putut sa luam bautura asa datorita firmei ca tie personal nu-ti da nimeni pe incredere iar noi am platit a doua zi totul.cat despre chelneri n-am avut treaba cu ei toata noaptea am fost f multumita de ei.iar domnul catalin ne veghea din umbra ca totul sa iasa bine,nici nu i-am simtit prezenta desi stiu sigur ca a supravegheat totul.am avut o nunta de vis iar 24 mai 2008 va ramane in memoria mea ca o zi speciala.cand voi avea poze iti voi trimite.dak mai ai nelamuriri sa ma intrebi.

alina_i_2006
05.06.2008, 11:57:42
buna. pozele nu le am inca pentru ca fotograful le prelucreaza inca da promit ca-ti fac rost de poze cu salonul.referitor la meniu asta depinde de ce iti alegi tu la aperitiv, ce fel de friptura vrei si ce peste.da nu te speria ca mai mult de un milion jumate nu te duce,asta cu bauturi cu tot.referitor la bauturi sfatul meu este sa-l asculti si pe domnul catalin ca pe noi ne-a sfatuit f bine.am luat bauturile de la pepsi pe factura la pret de producator si am fost f multumiti.taria la fel tot de la distribuitori si nu am fost nevoiti sa alergam prin tot orasul.am putut sa luam bautura asa datorita firmei ca tie personal nu-ti da nimeni pe incredere iar noi am platit a doua zi totul.cat despre chelneri n-am avut treaba cu ei toata noaptea am fost f multumita de ei.iar domnul catalin ne veghea din umbra ca totul sa iasa bine,nici nu i-am simtit prezenta desi stiu sigur ca a supravegheat totul.am avut o nunta de vis iar 24 mai 2008 va ramane in memoria mea ca o zi speciala.cand voi avea poze iti voi trimite.dak mai ai nelamuriri sa ma intrebi.
Si cu locul de dans cum a fost?Mie mi se pare cam stramt locul si chiar daca am nunta pe 15 august ma gandesc ca daca ploua si nu putem iesi si pe terasa..Multumesc mult pentru lamuriri,sambata asta mergem si noi sa mai vedem o data localul aranjat pentru o nunta.

me_evelyne26
05.06.2008, 12:08:05
buna. loc de dans este suficient,crede-ma,asta fara sa folosesti terasa.ti-am zis eu am avut 156 de invitati plus formatia.si crede-ma s-a dansat la nunta mea tot timpul.sper sa-ti placa ce o sa vezi sambata,asta dak te duci sa vezi sala aranjata.

alina_i_2006
05.06.2008, 12:15:26
Da,sala o sa fie aranjata,ne ducem si cu parintii sa vada si ei ca ei nu au fost cu noi prima data.M-am mai linistit,sper sa fie bine.Acum cautam formatie...alta durere de cap:D

simonapetruta
05.06.2008, 17:40:42
;)) Buna fetelor,
Am si eu o mica intrebare: stie cineva cum se prezinta Hotel Crang, Buzau la subiectul NUNTA??? Din cate am citit de pe forum nu e mare diferenta de pret si oferta fata de celelalte localuri, dar as vrea sa stiu daca e cineva care imi poate da mai multa informatie. Am rezervat deja localul pt nunta, dar sincera sa fiu, totul a cam fost in graba inainte de Craciun, ca nu am avut timp sa caut prea mult.
Daca stie cineva ceva, va rog mult sa nu ezitati, chiar daca e de rau#-o.
In rest, va pup si mai [email protected]@@

alina_i_2006
12.06.2008, 10:00:25
buna. loc de dans este suficient,crede-ma,asta fara sa folosesti terasa.ti-am zis eu am avut 156 de invitati plus formatia.si crede-ma s-a dansat la nunta mea tot timpul.sper sa-ti placa ce o sa vezi sambata,asta dak te duci sa vezi sala aranjata.
Ai rezolvat ceva cu pozele?Scuza-ma dar sunt foarte nerabdatoare.Pe ce culoare ai avut aranjamentul salii?

miresica_iuliana
31.07.2008, 12:17:08
Buna fetele.
Mai face cineva nunta la Aquamax anul acesta?
Din fetele care au facut deja nunta acolo - aveti poze ?
Eu am vazut sala de jos ft frumos decorata pe 5 iulie si as vrea sa stiu dc vreuna dintre voi a avut nunta atunci acolo.
Din pacate eu nu am poze dar promit sa postez cand ajung iar in Buzau.

alina_i_2006
31.07.2008, 14:59:03
Eu o sa am nunta la Aquamax dar anul viitor si nu in sala de jos ci in cea de sus.Cat ti s-a spus ca vei plati la meniu?Bautura o iei de la ei si tortul?Noi o sa mergem dupa 10 august cu parintii sa vedem sala decorata.Mi-ar fi placut si mie in sala de jos dar am estimat ca am avea cam 120 de invitati si nu ne-am incadrat la sala de jos.

miresica_iuliana
03.08.2008, 17:39:01
Eu o sa am nunta la Aquamax dar anul viitor si nu in sala de jos ci in cea de sus.Cat ti s-a spus ca vei plati la meniu?Bautura o iei de la ei si tortul?Noi o sa mergem dupa 10 august cu parintii sa vedem sala decorata.Mi-ar fi placut si mie in sala de jos dar am estimat ca am avea cam 120 de invitati si nu ne-am incadrat la sala de jos.
cand am rezervat am stabilit si meniul si ne-a spus ca tb sa ajungem la 110 minim la meniu. am ales felurile obisnuite de mancare si inca nu ajunsesem la suma respectiva, asa ca am mai luat cafeaua si am mai adaugat la aperitive.
In total 115.
Tortul nu il vom lua de la ei, ne-au spus ca e optional. Baturile la fel, optional sa le luam de la ei, dar cred ca vom lua de la ei sucurile si apa. Bauturile tari, sampanie si vin aducem de acasa.
Noua pt sala de jos ne-a cerut minim 150 de persoane.

miresica_iuliana
03.08.2008, 21:46:32

buna. ma bucur ca nunta ta la aquamax a ost o reusita. si noi ne-am inteles de la inceput cu dnul Catalin si acesta a fost un bun argument sa alegem restaurantul, am stabilit totul de cand am rezervat, ma refer la meniu si tot ce putem aduce sau nu. la alte restaurante nu era chiar asa. cineva care a facut nunta de curand mi-a spus ca la rezervare s-au inteles la un pret si cand a fost sa plateasca le-a cerut mai mult ... chiar asa ? mie nu prea imi vine sa cred, mai ales ca stiu ca am semnat un "contract" la care este atasat meniul cu pretul. tu ai avut astfel de "probleme" ?

Alynuta87
15.08.2008, 13:35:57
Buna mireisicilor...

A avut vreuna dintre voi nunta in sala de sus? A fost ok?:-s Tks :*

Alynuta87
15.08.2008, 14:15:04
Buna me_evelyne26 ,

Am vazut ca esti una dintre putinele miresici care au avut nunta in sala de sus. Anul viitor in iulie, voi avea si eu nunta acolo. Am vazut ca ai spus k au incaput lejer 156 de pers. Eram curioasa cate persoane au fost la o masa? Eu am fost la o nunta in sala de jos, unde erau cate 10 pers la masa si mi s-a parut putin inghesuit. Ma bucur k ai fost multumita de serviciile lor, pt k am vazut k mai sunt si alte pareri pe aici...nu tocmai bune...si ma nelinistisem. Voi ati dansat si pe terasa? sau ati avut loc acolo in sala? Nu stiu de ce dar am impresia k sala aia e micuta... probabil k nu e asa inalta...sa nu stiu de ce..Tks si sa ai parte de multa iubire si fericire alaturi de sotul tau!:*

alina_i_2006
15.08.2008, 16:46:21
Din cate am inteles eu de la me_evelyne26 s-a dansat inauntru si a fost loc.Si mie mi se pare mica sala si ni s-a recomandat si noua sa punem cate 10 persoane la masa daca avem mai multi invitati in asa fel incat sa mai scoata din mese.Eu ma duc zilele astea pe acolo sa vada si parintii ca ei nu au apucat si sa vad ce schimbari s-au mai facut.Te tin la curent;-)

alina_i_2006
23.08.2008, 15:29:30
Ai nunta in aceeasi zi cu mine si la acelasi restaurant.Tu ai in sala de jos,nu?Eu in cea de sus si azi ma duc sa o vad aranjata.Inseamna ca o sa ne vedem la nunta:-P

me_evelyne26
25.08.2008, 13:49:13
salutare pentru miresica iuliana este acest raspuns casa de piatra in primul rand pentru ca ti se apropie nunta si acum sa-ti raspund la intrebare.ai spus ca ai semnat un contract cu domnul catalin la care aveai atasat meniul cu un pret stabilit banuiesc ca asa am avut si eu.cu o sapt inaintea nuntii am anuntat cat persoane am si meniul deja il aveam stabilit de noi.astfel meniul cu pretul stabilit se inmulteste cu cate persoane ai stabilit ca-ti vin sigur.la mine au venit 10 persoane peste iar dimineata am socotit meniul si pentru cele 1o persoane .au fost corecti cei de la aqua si mi-au luat exact cat am stabilit eu cu ei nimik in plus.asa ca nu cred ca ai de ce sa-ti faci griji.succes in continuare.

me_evelyne26
25.08.2008, 13:59:32
salut poze cu sala asa in intregime nu prea am mai mult filmat am .dar iti pot spune ca sa nu te ingrijorezi ca ti s-a recomandat sa pui cate 10 pers la masa ca stau lejer si ti se pare inghesuit deoarece e masa incarcata.dak ai 160 de pers iti incap 16 mese,dar poti folosi si terasa.cand am facut eu nunta a plouat toata ziua si eram disperata ca nu pot folosi terasa ,dar seara s-a oprit ploaia si a fost super.crede-ma ca e mai bine sa nu te stresezi prea mult ca totul va fi bine.ai incredere in oamenii de acolo si totul va fi perferct.dak te duci cu parintii la aqua cere-poze d-lui catalin si-ti va da.casa de piatra iti doresc si o nunta de basm.

Velvet
28.08.2008, 13:08:47
Ai nunta in aceeasi zi cu mine si la acelasi restaurant.Tu ai in sala de jos,nu?Eu in cea de sus si azi ma duc sa o vad aranjata.Inseamna ca o sa ne vedem la nunta:-P

Buna, da am nunta in aceiasi zi teoretic la acelasi restaurant, nu o sa ne vedem in ziua nuntii pentru ca eu o sa fac in sala de la Carang, fosta discoteca Max(sau cam asa ceva) care este tot a lor, cand am incheiat contractul nici macar nu era terminata, asa ca nici pana in ziua de azi nu stiu cum arata:D

alina_i_2006
28.08.2008, 13:43:00
Inauntru nu stiu cum arata dar pe afara e foarte draguta.Afara au facut un fel de terasa cu mese si canapele de lemn si un fel de umbrelute din stuf sau ceva de genul .Oricum cred ca au facut foarte frumos si inauntru,se vedea de afara o finuta perdea crem.Daca mai merg pe acolo intru si iti spun cum este.Spor la pregatiri.Pupici

Velvet
28.08.2008, 18:43:23
pai din cate am inteles de la Catalin, urma sa zugraveasca crem....si asta m-a incantat de am ales acea sala pt ca sincer....mie nu mi a placut in partea cealalta pt ca totul era albastru, prea albastru pentru mine
:D

Alynuta87
06.09.2008, 10:23:58
salut poze cu sala asa in intregime nu prea am mai mult filmat am .dar iti pot spune ca sa nu te ingrijorezi ca ti s-a recomandat sa pui cate 10 pers la masa ca stau lejer si ti se pare inghesuit deoarece e masa incarcata.dak ai 160 de pers iti incap 16 mese,dar poti folosi si terasa.cand am facut eu nunta a plouat toata ziua si eram disperata ca nu pot folosi terasa ,dar seara s-a oprit ploaia si a fost super.crede-ma ca e mai bine sa nu te stresezi prea mult ca totul va fi bine.ai incredere in oamenii de acolo si totul va fi perferct.dak te duci cu parintii la aqua cere-poze d-lui catalin si-ti va da.casa de piatra iti doresc si o nunta de basm.
Buna...Asvrea sa-ti cer o parere. Oare nu ar fi posibil k invitatii sa danseze si pe terasa? Voi avea si eu nunta anul viitor in sala de sus, si nu stiu de ce si mie ca si altor miresici mi se pare k nu este suficient loc de dans:( Ma gandeam k o solutie ar fi sa se danseze si pe terasa,nu?

Alynuta87
10.09.2008, 15:20:45
pai din cate am inteles de la Catalin, urma sa zugraveasca crem....si asta m-a incantat de am ales acea sala pt ca sincer....mie nu mi a placut in partea cealalta pt ca totul era albastru, prea albastru pentru mine
:D

Buna! Cate persoane trebuie sa ai minim pt sala aia de la Crang? Si mie imi pare tare rau ca am ales sala aia de sus de la aqua max, dar asta e...:(

Alynuta87
10.09.2008, 15:29:49
Buna, da am nunta in aceiasi zi teoretic la acelasi restaurant, nu o sa ne vedem in ziua nuntii pentru ca eu o sa fac in sala de la Carang, fosta discoteca Max(sau cam asa ceva) care este tot a lor, cand am incheiat contractul nici macar nu era terminata, asa ca nici pana in ziua de azi nu stiu cum arata:D

Te-as ruga frumos daca ai posibilitatea cand mergi sa vezi sala, ai putea face cateva poze??? plsssss...si sa-mi spui cate persoane minim? :* multumesc anticipat

danyelawar
23.09.2008, 11:25:17
Buna,

Pt sala de la Crang trebuie minim 150 pers ca au fost ai mei si s-au interesat pt noi. Daca ai mai putini noua ne-au recomandat sala de la Aquamax. Au fost ieri sia azi vor merge la Aqua. daca mai aflu ceva va spun.

Pupici

alina_i_2006
24.09.2008, 12:46:25
La Aqua Max sunt ocupate de mult lunile august si septembrie.Cel putin cand am fost noi abia am mai gasit pentru august pe data de 15.Noua pentru sala de sus,care este cea mai mica, ne-au zis de 120 de persoane.Sper sa imi vina atatia oameni.:(

alina_i_2006
02.10.2008, 12:54:27
Buna,

Pt sala de la Crang trebuie minim 150 pers ca au fost ai mei si s-au interesat pt noi. Daca ai mai putini noua ne-au recomandat sala de la Aquamax. Au fost ieri sia azi vor merge la Aqua. daca mai aflu ceva va spun.

Pupici
Buna!Ce ai mai facut cu sala?Ai rezolvat ceva?Pana la urma a ramas la Aqua Max sau ati gasit in alta parte?Pupici:*

danyelawar
02.10.2008, 15:32:21
Buna,

Am luat la New PIzza pe Unirii pt 11 iulie.

Pupici

martick
04.10.2008, 21:27:49
Buna!Ne poti pune si noua poza pe te rog frumos?Singura mea problema este cu locul de dans.Eu am nunta in sala de sus pe 15 august anul viitor.Cat a fost meniul la tine si,inca ceva,cum s-au purtat chelnerii?Multumesc mult!
BUNA.CUMVA TE MARITI CU UN BAIAT MARIUS DIN MICRO14???CA SI EL ARE NUNTA LA ANU PE 15 AUGUSAT IN SALA DE SUS..

alina_i_2006
05.10.2008, 14:18:29
BUNA.CUMVA TE MARITI CU UN BAIAT MARIUS DIN MICRO14???CA SI EL ARE NUNTA LA ANU PE 15 AUGUSAT IN SALA DE SUS..
Da,el va fi sotul meu.Ti-am scris si la alt topic.Am fost in clasa cu Nastea,ne cunoastem din vedere.O sa fiti invitati la nunta noastra,tu si Georgian.Si speram sa puteti veni.Pupici:*

martick
05.10.2008, 14:39:39
Da,el va fi sotul meu.Ti-am scris si la alt topic.Am fost in clasa cu Nastea,ne cunoastem din vedere.O sa fiti invitati la nunta noastra,tu si Georgian.Si speram sa puteti veni.Pupici:*
o sa venim,ca doar suntem vecini si fosti colegi...:*

si pe cine ai gasit pana la urma sa-ti cante la nunta?? ca noi nu avem pe nimeni inca si sper sa nu fie prea tarziu..poti sa ma ajuti,ca noi stam la bucuresti si nu stim pe nimeni..

alina_i_2006
06.10.2008, 13:38:46
Noi am vorbit cu niste vecini de pe langa blocul socrilor mei.De fapt un membru al formatiei e vecin si un altul este coleg de serviciu al soacrei mele.Ne cer 40 de mil fara acordeonistul de ziua si 45 de mil cu tot cu acordeonist.Nu stiu cum se numesc dar o sa aflu.Si mai avem o optiune ,fiind cei care i-au cantat cumnatului meu la nunta.Pana de Craciun o sa ne hotaram.Voi vreti Dj sau formatie?

martick
12.10.2008, 20:26:48
Noi am vorbit cu niste vecini de pe langa blocul socrilor mei.De fapt un membru al formatiei e vecin si un altul este coleg de serviciu al soacrei mele.Ne cer 40 de mil fara acordeonistul de ziua si 45 de mil cu tot cu acordeonist.Nu stiu cum se numesc dar o sa aflu.Si mai avem o optiune ,fiind cei care i-au cantat cumnatului meu la nunta.Pana de Craciun o sa ne hotaram.Voi vreti Dj sau formatie?
INCA NU NE-AM HOTARAT..MAI VEDEM NOI..

alina_i_2006
13.10.2008, 11:18:50
INCA NU NE-AM HOTARAT..MAI VEDEM NOI..
Am inteles ca vreti sa va schimbati data nuntii.E adevarat?

alina_i_2006
13.10.2008, 14:13:55
Daca va hotarati la muzica(formatie sau dj)avem si noi numerele unor formatii.O sa vorbesc cu Marius sa mi le dea.:*

Velvet
14.10.2008, 16:52:31
Te-as ruga frumos daca ai posibilitatea cand mergi sa vezi sala, ai putea face cateva poze??? plsssss...si sa-mi spui cate persoane minim? :* multumesc anticipat

Buna, sry de intarziere...nu am fost nici pan azi sa vad sala...dar am inteles ca e ok, legat de nr de persoane...nush ce sa zicpt ca nu mi-a fixat un numar....asta era acum cateva luni, avand in vedere ca sala nu era terminata si ca nu stia prea multa lume de ea

Velvet
14.10.2008, 16:55:41
Daca va hotarati la muzica(formatie sau dj)avem si noi numerele unor formatii.O sa vorbesc cu Marius sa mi le dea.:*

Buna, ai putea sa imi dai numele si persoanle de contact pt formatii. Noi am gasit ceva dar la 2000 de euro....si sincer nu vreau sa dau atata cat ar fi ei de celebri si cunoscuti

Alynuta87
16.10.2008, 09:00:44
Buna, sry de intarziere...nu am fost nici pan azi sa vad sala...dar am inteles ca e ok, legat de nr de persoane...nush ce sa zicpt ca nu mi-a fixat un numar....asta era acum cateva luni, avand in vedere ca sala nu era terminata si ca nu stia prea multa lume de ea

Buna,

Nu-i nimic. Am aflat ceea ce m-a interesat intre timp. Am vazut si poze...sunt postate pe forum. Oricum acum nu mai am ce sa fac. Nu ma mai pot razgandi. :*

Alynuta87
04.11.2008, 12:14:42

Nu stiu daca ai mers sa vezi sala in cele din urma dar am fost si am vazut-o.E f frumoasa.E spatioasa. Momentan am inteles k au huse doar verzi.Oricum sunt frumoase si imi plac si bancutele alea de la intrarea in restaurant.Singura chestie care nu mi-a placut e ca in fata mesei mirilor erau niste stalpi..si iti kam blocau privelistea sa zic asa.Eu astazi o sa vb cu Catalin, cel care se ocupa de nunta, si o sa vad daca mai gaseste un loc liber si pt noi...desi slabe sanse:-s

Velvet
04.11.2008, 14:16:52
Nu stiu daca ai mers sa vezi sala in cele din urma dar am fost si am vazut-o.E f frumoasa.E spatioasa. Momentan am inteles k au huse doar verzi.Oricum sunt frumoase si imi plac si bancutele alea de la intrarea in restaurant.Singura chestie care nu mi-a placut e ca in fata mesei mirilor erau niste stalpi..si iti kam blocau privelistea sa zic asa.Eu astazi o sa vb cu Catalin, cel care se ocupa de nunta, si o sa vad daca mai gaseste un loc liber si pt noi...desi slabe sanse:-s

sincer??spre rusinea mea nu am ajuns sa o vad...cum zice nasa mea "lasa ca o sa o vedeti in ziua nuntii=)) =)) " vin peste 2 sapt in bz si o sa fac tot posibilul sa ajung, ....lasa ca am vaz la televizor :D , legat de husele verzi pt mine st ok, oricum vr sa aleg verdele...

Hai astept sa imi spui daca ai rezolvat ceva cu, Catalin

Alynuta87
05.11.2008, 15:55:44
sincer??spre rusinea mea nu am ajuns sa o vad...cum zice nasa mea "lasa ca o sa o vedeti in ziua nuntii=)) =)) " vin peste 2 sapt in bz si o sa fac tot posibilul sa ajung, ....lasa ca am vaz la televizor :D , legat de husele verzi pt mine st ok, oricum vr sa aleg verdele...

Hai astept sa imi spui daca ai rezolvat ceva cu, Catalin

Sunt frumoase husele si mie imi plac. Dau mai multa luminozitate salii. Si e un verde frumos. Gresia e straaaalucitoareee:D Intr-un cuvant e frumoasa asa k nu ai de ce sa-ti faci griji.
Eu am vb cu Catalin si am gasit liber doar pe 9mai..si noi nu prea vroiam atunci.Imi pare tare rau sincer, dar asta e. E ok si sala de sus de la Aqua Max=P~ Voua v-au cerut un nr minim de pers?

Velvet
05.11.2008, 16:24:53
Sunt frumoase husele si mie imi plac. Dau mai multa luminozitate salii. Si e un verde frumos. Gresia e straaaalucitoareee:D Intr-un cuvant e frumoasa asa k nu ai de ce sa-ti faci griji.
Eu am vb cu Catalin si am gasit liber doar pe 9mai..si noi nu prea vroiam atunci.Imi pare tare rau sincer, dar asta e. E ok si sala de sus de la Aqua Max=P~ Voua v-au cerut un nr minim de pers?

nop, cum am mai spus sala era inca in lucru.....stiu cat pt celelalte doua salii zicea de un nr de pers...si eram intre...nici pt sala de sus nici pt cea de jos...oricum eu am ales sala din Crang pt culoare...

Alynuta87
05.11.2008, 17:59:27
nop, cum am mai spus sala era inca in lucru.....stiu cat pt celelalte doua salii zicea de un nr de pers...si eram intre...nici pt sala de sus nici pt cea de jos...oricum eu am ales sala din Crang pt culoare...

E frumoasa culoarea de acolo....Aici e prea mult albastru si mie nu-mi place albastrul.Nu stiu ce a fost in capul meu, dar cand ne-am trezit noi sa rezervam localul era cam tarziu,erau ocupate aproape toate.Pt sala de la Crang zicea ceva de 200 pers acum cand am vb cu Catalin. Se cam contrazic ei...ba zic 150pers, ba 200...dar nu mai conteaza. Nu vreau pe 9 mai si nu pt k sunt superstitioasa(se spune k nu se fac nunti in mai), ci doar pt k nu am vrut sa schimbam data nunti. Asta e acum.

Velvet
05.11.2008, 21:46:45
E frumoasa culoarea de acolo....Aici e prea mult albastru si mie nu-mi place albastrul.Nu stiu ce a fost in capul meu, dar cand ne-am trezit noi sa rezervam localul era cam tarziu,erau ocupate aproape toate.Pt sala de la Crang zicea ceva de 200 pers acum cand am vb cu Catalin. Se cam contrazic ei...ba zic 150pers, ba 200...dar nu mai conteaza. Nu vreau pe 9 mai si nu pt k sunt superstitioasa(se spune k nu se fac nunti in mai), ci doar pt k nu am vrut sa schimbam data nunti. Asta e acum.

cum am mai zis pt sala din Crang nu mi a impus un nr de persoane , doar mi a sp ca este incapatoare...

Alynuta87
08.11.2008, 21:08:12
Am aflat de curand k pt Aqua Max s-au facut si niste huse visinii.... daca va avea cineva poze va rog mult sa mi le aratti si mie.[-o< :*

alina_i_2006
09.11.2008, 17:15:47
Alina,ti-am promis ca iti zic de botezul de la Aqua Max.Au fost in jur de 80 de persoane si mi-au zis socrii mei si cumnatu ca au mai ramas jumatate din mese goale.Asta in cazul in care au fost cate 8 persoane la masa.Dar nu te sfatuiesc sa asezi cate zece ca nu este loc pe masa.Eu cel putin o sa raman la cate 8 pers la masa.Loc de dans a fost destul si s-a dansat mult si mancarea a fost foarte buna.Parintii copilului au luat tot de la cei de la Aqua Max,incluzand suc,bautura tare,vin ,prajituri,alune,etc si i-au dus meniul la 100 de ron dar fara peste(ei nu au avut peste).Oricum aranjamentele au fost cam la fel ca la nunta numai ca masa care ar trebui sa fie a mirilor a fost in capat nu in fata usii de la terasa.Astept sa imi dea si mie pozele si le postez.Daca mai ai intrebari,stii unde ma gasesti.POOOP:*

martick
10.11.2008, 15:01:24
Am inteles ca vreti sa va schimbati data nuntii.E adevarat?
eu as fi vrut sa fie mai devreme,cam pe 23 august,dar e prea tarziu.si pana cand ne-am hotarat a trecut timpul,asa ca ramane tot pe 19 sept..
da-mi si mie pe pm nr de telefon al unor formatii...:">

alina_i_2006
10.11.2008, 21:05:48
eu as fi vrut sa fie mai devreme,cam pe 23 august,dar e prea tarziu.si pana cand ne-am hotarat a trecut timpul,asa ca ramane tot pe 19 sept..
da-mi si mie pe pm nr de telefon al unor formatii...:">
Buna!Am gasit formatie,am dat si avansul azi.Ne-a ajutat viitorul meu cumnat:D Nu stiu nr lor dar fac rost si iti dau.Ne iau 40 de mil cu tot cu acordeonistul de ziua si sunt 4 persoane in formatie.O sa iti dau pm daca fac rost de numar.Pooop!

Alynuta87
12.11.2008, 17:47:42
Alina,ti-am promis ca iti zic de botezul de la Aqua Max.Au fost in jur de 80 de persoane si mi-au zis socrii mei si cumnatu ca au mai ramas jumatate din mese goale.Asta in cazul in care au fost cate 8 persoane la masa.Dar nu te sfatuiesc sa asezi cate zece ca nu este loc pe masa.Eu cel putin o sa raman la cate 8 pers la masa.Loc de dans a fost destul si s-a dansat mult si mancarea a fost foarte buna.Parintii copilului au luat tot de la cei de la Aqua Max,incluzand suc,bautura tare,vin ,prajituri,alune,etc si i-au dus meniul la 100 de ron dar fara peste(ei nu au avut peste).Oricum aranjamentele au fost cam la fel ca la nunta numai ca masa care ar trebui sa fie a mirilor a fost in capat nu in fata usii de la terasa.Astept sa imi dea si mie pozele si le postez.Daca mai ai intrebari,stii unde ma gasesti.POOOP:*

Aha. Ok. Eu am vazut sala aranjata pentru botez, pentru ca fusesem acolo sa vb cu Catalin si am vrut sa mai vad odata si sala. Pai daca spui k au ramas jumatate de mese goale, si cred k stiu care....cele dinspre celalalt capat, nu cele de la intrare. Aveau si o barza cu un cosulet park asezata acolo. Si daca au incaput in jumatate de sala 80 inseamna k in cealalta jum vor incapea aprox tot 80 de pers. deci e f ok. si eu tot 8 la masa vreau. nici nu ma gandesc sa fie mai multi. doar daca va fi neaparat nevoie. park sunt 20 de mese in total? nu? ar fi super asa. si ma bucur si k a ramas spatiu pt dans. apropo de asta, k park si tu spuneai k vrei sa se danseze pe terasa. te-ai gandit cum o sa o decorezi? :-\ va trebui sa cumparati niste proiectoare pt k terasa nu e luminata, si daca vrei sa va filmeze...iti va trebui lumina. pupici

alina_i_2006
12.11.2008, 20:02:04
Aha. Ok. Eu am vazut sala aranjata pentru botez, pentru ca fusesem acolo sa vb cu Catalin si am vrut sa mai vad odata si sala. Pai daca spui k au ramas jumatate de mese goale, si cred k stiu care....cele dinspre celalalt capat, nu cele de la intrare. Aveau si o barza cu un cosulet park asezata acolo. Si daca au incaput in jumatate de sala 80 inseamna k in cealalta jum vor incapea aprox tot 80 de pers. deci e f ok. si eu tot 8 la masa vreau. nici nu ma gandesc sa fie mai multi. doar daca va fi neaparat nevoie. park sunt 20 de mese in total? nu? ar fi super asa. si ma bucur si k a ramas spatiu pt dans. apropo de asta, k park si tu spuneai k vrei sa se danseze pe terasa. te-ai gandit cum o sa o decorezi? :-\ va trebui sa cumparati niste proiectoare pt k terasa nu e luminata, si daca vrei sa va filmeze...iti va trebui lumina. pupici
O sa intreb cum pot sa fac cu terasa...Ai stabilit Biserica?Unde este?POOP:*

Alynuta87
12.11.2008, 22:06:03
O sa intreb cum pot sa fac cu terasa...Ai stabilit Biserica?Unde este?POOP:*

Biserica este undeva in Micro 3, e in constructie, adik mai trebuie pictata. Noua ne-a placut de preotul de acolo f mult. Asta a contat cel mai mult nu m-a interesat cum arata Biserica. Dar totusi eu sper sa putem face ceva, sper sa o termine de pictat. Am gasit niste rochite cu albastru din intamplare. stiu ca tu erai interesata. Asa k idee...:D Au putin albastru

Diana2000
13.11.2008, 10:33:02
Biserica este undeva in Micro 3, e in constructie, adik mai trebuie pictata. Noua ne-a placut de preotul de acolo f mult. Asta a contat cel mai mult nu m-a interesat cum arata Biserica. Dar totusi eu sper sa putem face ceva, sper sa o termine de pictat. Am gasit niste rochite cu albastru din intamplare. stiu ca tu erai interesata. Asa k idee...:D Au putin albastru
Buna alynuta,
Vreau sa te felicit de alegerea facuta, preotul Panait este un om deosebit, familia mea sta f aproape de biserica, facem parte din parohia sa.
Din pacate eu nu am ales sa ma cunun la biserica din cartierul meu tot din aceeasi motiv ca biserica era in constructie, desi apreciez f mult preotul, care mi-a fost si profesor de religie.
Nasii ne-au scos la biserica aceea provizorie de vis-a-vis, unde predica el, si au fost f f f uimiti de el in sensul cel bun. Pe finii mei tot acolo o sa ii scoatem la biserica.
Lumanarile noastre de la nunta tot la el le-am lasat si la fel cred ca vor proceda si fini nostrii.

Diana_Peter
13.11.2008, 21:11:03

Referitor la rochitele cu albastru: pe www.decosta.ro (http://www.decosta.ro) se gasesc aceste modele, impreuna cu preturile orientative. Magazinul este in Bucuresti, in Militari

Alynuta87
14.11.2008, 13:11:25
Buna alynuta,
Vreau sa te felicit de alegerea facuta, preotul Panait este un om deosebit, familia mea sta f aproape de biserica, facem parte din parohia sa.
Din pacate eu nu am ales sa ma cunun la biserica din cartierul meu tot din aceeasi motiv ca biserica era in constructie, desi apreciez f mult preotul, care mi-a fost si profesor de religie.
Nasii ne-au scos la biserica aceea provizorie de vis-a-vis, unde predica el, si au fost f f f uimiti de el in sensul cel bun. Pe finii mei tot acolo o sa ii scoatem la biserica.
Lumanarile noastre de la nunta tot la el le-am lasat si la fel cred ca vor proceda si fini nostrii.

Multumesc. Eu l-am cunoscut pe acest preot la o inmormantare.. si am ramas impresionata de felul in care a vorbit, si modul lui de a se comporta. Chiar zilele trecute am facut sfestanie in noul nostru apart cu acest preot. Si ne-a vorbit f deschis, f frumos. Biserica e aproape gata. Preotul ne-a spus k el crede ca slujba se va oficia in Biserica noua. Eu sper ca cu ajutorul lui Dumnezeu sa fie gata. Trebuie sa o mai picteze. :*

Diana2000
17.11.2008, 09:26:22
Multumesc. Eu l-am cunoscut pe acest preot la o inmormantare.. si am ramas impresionata de felul in care a vorbit, si modul lui de a se comporta. Chiar zilele trecute am facut sfestanie in noul nostru apart cu acest preot. Si ne-a vorbit f deschis, f frumos. Biserica e aproape gata. Preotul ne-a spus k el crede ca slujba se va oficia in Biserica noua. Eu sper ca cu ajutorul lui Dumnezeu sa fie gata. Trebuie sa o mai picteze. :*
Intradevar este un preot deosebit, iar ceea ce face e din pasiune si are si un talent deosebit in a vorbi cu oamenii ..... Sunt f curioasa cum va iesi noua biserica, ar fi super sa o termine desi eu stiu ca nu se picteaza asa usor o biserica. Mult noroc!>:D<

Alynuta87
18.11.2008, 10:06:38
Intradevar este un preot deosebit, iar ceea ce face e din pasiune si are si un talent deosebit in a vorbi cu oamenii ..... Sunt f curioasa cum va iesi noua biserica, ar fi super sa o termine desi eu stiu ca nu se picteaza asa usor o biserica. Mult noroc!>:D<

Da ai dreptate..nu e usor sa pictezi o Biserica. Cu toate astea eu sper sa ne ajute Doamne Doamne si sa fie gata. Si daca nu e gata...asta e:D >:D<

alina_i_2006
22.02.2009, 15:23:56
Ieri am vorbit la telefon cu domnul Catalin de la Aqua Max.A vb f frumos cu noi si ne vom intalni saptamana asta.O sa va zic noutati daca sunt.:*

alina_i_2006
22.02.2009, 21:29:52
Oricum tin sa va anunt ca din ce am vb la telefon avem voie cu sucuri doar din gama pepsi,asa ca alegeti-va de acolo(indiferent daca alegeti sa luati sucul de la ei sau sa il luati voi din alta parte trebuie sa fie din gama pepsi neaparat.)Asta cred ca este valabila si pentru fetele care au nunta la restaurant Max din Crang pentru ca apartine de Aqua Max si am vazut ca au acelasi meniu.Mai multe o sa va zic dupa intalnirea cu Catalin.:*

Alynuta87
27.02.2009, 18:56:00
Asteptam pareri despre Aqua Max de la cele care au avut nunta acolo, sau cele care au fost acolo la nunta. Nu mai e nimeni?:-<

Diana_Peter
28.02.2009, 22:31:21
Oricum tin sa va anunt ca din ce am vb la telefon avem voie cu sucuri doar din gama pepsi,asa ca alegeti-va de acolo(indiferent daca alegeti sa luati sucul de la ei sau sa il luati voi din alta parte trebuie sa fie din gama pepsi neaparat.)Asta cred ca este valabila si pentru fetele care au nunta la restaurant Max din Crang pentru ca apartine de Aqua Max si am vazut ca au acelasi meniu.Mai multe o sa va zic dupa intalnirea cu Catalin.:*

Alina, ati reusit sa va intalniti cu Catalin saptamana aceasta? Ceva vesti proaspete? >:D<

alina_i_2006
01.03.2009, 20:02:20
Alina, ati reusit sa va intalniti cu Catalin saptamana aceasta? Ceva vesti proaspete? >:D<
Din pacate,domnul Catalin ne tot amana.Sper ca saptamana asta sa reusim sa il gasim intr-un moment mai putin ocupat.El este o persoana foarte ocupata si nu poate sa stie ce face de pe o zi pe alta(asta ne-a zis-o el).Imediat cum ne gasim sa discutam va anunt si va spun despre ce am discutat.Pooop:*

me_evelyne26
03.03.2009, 19:19:19
salutare.eu am facut nunta la aquamax.dak vreti sa stiti a iesit super.sper ca si la voi va fi la fel.am fost super multumita.dak aveti intrebari adresati-mi-le.pupici.

alina_i_2006
03.03.2009, 21:17:20
salutare.eu am facut nunta la aquamax.dak vreti sa stiti a iesit super.sper ca si la voi va fi la fel.am fost super multumita.dak aveti intrebari adresati-mi-le.pupici.

Ai avut nunta in sala de sus?Poate ne poti pune si noua niste poze...Si inca ceva....pe voi v-au obligat sa luati sucuri din gama pepsi?Cati invitati ati avut?Pooop:*

madalina_25
04.03.2009, 12:51:08
Buna,
Ce a iti zic am fost pe 28 noiembrie la o nunta acolo a fost super fain, loc de dans, aranjamente bune,... nu am vazut pe nimeni sa alunece si nici prea mult fum nu a fost asa ca distractie placuta.

Apropo noi facem pe 24 iulie 2010 tot acolo.

alina_i_2006
04.03.2009, 12:56:18
Buna,
Ce a iti zic am fost pe 28 noiembrie la o nunta acolo a fost super fain, loc de dans, aranjamente bune,... nu am vazut pe nimeni sa alunece si nici prea mult fum nu a fost asa ca distractie placuta.

Apropo noi facem pe 24 iulie 2010 tot acolo.
La Aqua Max faci nunta?In ce sala ai fost la nunta,in cea de jos sau cea de sus?Pooop:*

me_evelyne26
07.03.2009, 12:32:47
salutare.da ,am avut nunta in sala de sus.multumita dak am fost?super.am avut 156 de invitati si a fost super bine.cat despre ce a scris taniusca nu cred ca e nimik adevarat.sa va spun ceva nunta in primul rand o faceti voi si apoi restaurantul,dar si formatia.lumea nu vine sa se uite la detalii.lasati totul in grija reprezentantului restaurantului si voi distrati-va.ca din ce stati stresati din aceea va fi mai rau.inca ceva nu cred ca va obliga sa luati sucuri din gama pepsi.si dak da ce?asta e stresul la o nunta ?parerea mea omul cand vine bea ce i se pune pe masa ca dak stam sa o luam asa unul bea col;a unul fanta alul prigat.tu ce faci?te duci la mese sa-i intrebi ce beau si le dai?nu-i asa.si apoi formatia iti face nunta degeaba ai de toate pe masa esti bine servit dak lumea nu danseaza.

me_evelyne26
07.03.2009, 12:38:26
si mai vreau sa-ti spun ceva.tu faci nunta gandeste-te ca totul va fi bine.pe toata lumea nu o poti multumi.mai vb dupa nunta si ai sa vezi ca-mi dai dreptate.simte-te in ziua nuntii printesa,fii rasfatata si lasa grijile,ca de aceea dai un ban sa isi faca altii griji in locul tau.eu de ex.am fost la multe restaurante la nunti si ma bucur ca am ales aquamax.la taverna de ex.iti dau mancarea cam rece,la musatinii nu spala paharele de sampanie si beau invitatii unul dupa altul,etc.aici nu m-au furat,am fost multumita le-am lasat si lor si mi-am mai luat si eu cate ceva acasa.si lumea a plecat super incantata.

laramm
27.04.2009, 00:43:26
Am gasit liber pe 4 iulie....sper sa iasa bine. Din poze mi-a placut.

Alynuta87
27.04.2009, 09:38:10
si mai vreau sa-ti spun ceva.tu faci nunta gandeste-te ca totul va fi bine.pe toata lumea nu o poti multumi.mai vb dupa nunta si ai sa vezi ca-mi dai dreptate.simte-te in ziua nuntii printesa,fii rasfatata si lasa grijile,ca de aceea dai un ban sa isi faca altii griji in locul tau.eu de ex.am fost la multe restaurante la nunti si ma bucur ca am ales aquamax.la taverna de ex.iti dau mancarea cam rece,la musatinii nu spala paharele de sampanie si beau invitatii unul dupa altul,etc.aici nu m-au furat,am fost multumita le-am lasat si lor si mi-am mai luat si eu cate ceva acasa.si lumea a plecat super incantata.

Si eu tot acolo fac nunta...si mai am putin:D Ma bucur tare mult ca a fost totul ok. Eu imi faceam putine griji doar pt locul de dans...Dar mi-au trecut barzaunii:)) Poop

Alynuta87
27.04.2009, 09:40:44
[quote=laramm;1803865]Am gasit liber pe 4 iulie....sper sa iasa bine. Din poze mi-a placut.[/quot

Ai nunta in aceeasi zi k si mine, dar banuiesc ca anul viitor. In ce sala? Poop

alina_i_2006
27.04.2009, 10:33:21
[quote=laramm;1803865]Am gasit liber pe 4 iulie....sper sa iasa bine. Din poze mi-a placut.[/quot

Ai nunta in aceeasi zi k si mine, dar banuiesc ca anul viitor. In ce sala? Poop

Poate e anul asta dar in sala de jos.Anul viitor 4 iulie pica duminica.Sau poate face nunta duminica?Numai ea poate sa ne spuna:-p Pooop:* :*

Velvet
27.04.2009, 10:40:52
buna,

am si eu o intrebare..cum sa trec pe invitatii sala din Crang?? Aqua Max -Crang,e ok?? Voi ce ora ati trecut pt restaurant??

Alynuta87
27.04.2009, 11:44:33
buna,

am si eu o intrebare..cum sa trec pe invitatii sala din Crang?? Aqua Max -Crang,e ok?? Voi ce ora ati trecut pt restaurant??

Eu cred ca e ok sa scrii asa. Eu am pus 20.30 la restaurant, pt ca slujba religioasa e la 18.30.

alina_i_2006
27.04.2009, 13:18:12
buna,

Sala din Crang se numeste Restaurant Max,nu Aqua Max,chiar daca apartine de Aqua Max.Eu zic sa treci Restaurant Max-Crang sau Restaurant Max-Parcul Crang.Noi cred ca la 20:00 o sa punem pe invitatii.Inca nu ne-am hotarat.Pooop>:D<

adriana23
27.04.2009, 13:33:04
buna,

Sala din Crang se numeste Restaurant Max,nu Aqua Max,chiar daca apartine de Aqua Max.Eu zic sa treci Restaurant Max-Crang sau Restaurant Max-Parcul Crang.Noi cred ca la 20:00 o sa punem pe invitatii.Inca nu ne-am hotarat.Pooop>:D<

da..parca asa stiam si eu ..tot restaurant Max ;)

Alynuta87
28.04.2009, 13:03:48
Aveti dreptate. Restaurant Max se numeste:-B

Velvet
28.04.2009, 13:23:55
ok, multumesc...:*

alina_i_2006
28.04.2009, 15:47:40
Aveti dreptate. Restaurant Max se numeste:-B
I am so smart:)) Poooop fetele!:* :*

alina_i_2006
04.05.2009, 13:32:04
N-a mai fost nimeni la nicio nunta la Aqua Max?Se cam vede ca e criza:D .Daca mai aveti informatii sau poze le asteptam...:*

taniusca
08.06.2009, 01:12:03
salutare.da ,am avut nunta in sala de sus.multumita dak am fost?super.am avut 156 de invitati si a fost super bine.cat despre ce a scris taniusca nu cred ca e nimik adevarat.sa va spun ceva nunta in primul rand o faceti voi si apoi restaurantul,dar si formatia.lumea nu vine sa se uite la detalii.lasati totul in grija reprezentantului restaurantului si voi distrati-va.ca din ce stati stresati din aceea va fi mai rau.inca ceva nu cred ca va obliga sa luati sucuri din gama pepsi.si dak da ce?asta e stresul la o nunta ?parerea mea omul cand vine bea ce i se pune pe masa ca dak stam sa o luam asa unul bea col;a unul fanta alul prigat.tu ce faci?te duci la mese sa-i intrebi ce beau si le dai?nu-i asa.si apoi formatia iti face nunta degeaba ai de toate pe masa esti bine servit dak lumea nu danseaza.

pe viitor ar fi bine sa ne dam cu parerea strisct la subiect, nu despre ce e adevarat sau nu din ce spune cineva! am luat-o ca pe o jignire personala. am relatat ce am experimentat eu, altii aleg daca iau partea buna sau pe cea mai putin buna, daca invata din greselile altora sau nu. in alta ordine de isei, nici eu nu cred ca ai facut nunta TA atunci cand e trecut in dreptul tau la aqua max, dar in fine, nu mai e cazul sa dezvoltam. stresul la o nunta, cel putin la a mea, este ca fiece invitat sa se simta bine. un exemplu concret, unul dintre invitati toata noaptea a comandat doar bere pt ca el doar asta bea, nimic altceva. dimineata am vrut sa platim noi nota, dar ne-a anuntat elegant ca el platise deja consumatia. chiar si pt acest caz eu m-am simtit prost, asa ca fiecare depinde cat de atent este cu orice detaliu. deci fiecare cu parerea lui, asa ca ar fi bine sa nu-ti mai dai cu parerea despre ce spun altii.curand am nunta unui var tot unde am facut si eu, sunt curioasa ce schimbari voi observa acum fata de 2007 si revin cu informatii. topicul asta a avut rolul de a atrage atentia anumitor aspecte, nu numai de incurajare, asa poate citesc si cei vizati direct si serviciile devin ireprosabile astfel incat chiar fiecare client sa fie extrem de multumit si eu cred ca aqua poate face asta, dar mai trebuie si ajutat pe ici colo.

alina_i_2006
10.06.2009, 12:16:13
pe viitor ar fi bine sa ne dam cu parerea strisct la subiect, nu despre ce e adevarat sau nu din ce spune cineva! am luat-o ca pe o jignire personala. am relatat ce am experimentat eu, altii aleg daca iau partea buna sau pe cea mai putin buna, daca invata din greselile altora sau nu. in alta ordine de isei, nici eu nu cred ca ai facut nunta TA atunci cand e trecut in dreptul tau la aqua max, dar in fine, nu mai e cazul sa dezvoltam. stresul la o nunta, cel putin la a mea, este ca fiece invitat sa se simta bine. un exemplu concret, unul dintre invitati toata noaptea a comandat doar bere pt ca el doar asta bea, nimic altceva. dimineata am vrut sa platim noi nota, dar ne-a anuntat elegant ca el platise deja consumatia. chiar si pt acest caz eu m-am simtit prost, asa ca fiecare depinde cat de atent este cu orice detaliu. deci fiecare cu parerea lui, asa ca ar fi bine sa nu-ti mai dai cu parerea despre ce spun altii.curand am nunta unui var tot unde am facut si eu, sunt curioasa ce schimbari voi observa acum fata de 2007 si revin cu informatii. topicul asta a avut rolul de a atrage atentia anumitor aspecte, nu numai de incurajare, asa poate citesc si cei vizati direct si serviciile devin ireprosabile astfel incat chiar fiecare client sa fie extrem de multumit si eu cred ca aqua poate face asta, dar mai trebuie si ajutat pe ici colo.
Multumesc enorm pentru poze si cum am promis le pun si pe site.Vreau sa te intreb daca toate decorurile sunt de la ei si aranjamentul de pe masa voastra cine l-a facut?Pooop si multumesc inca o data si daca mai vrei sa mai dai poze poti sa mi le trimiti ca le postez eu.>:D<

taniusca
11.06.2009, 00:48:47
cu placere, alina. inca odata, imi cer scuze daca nu ti-am trimis mai devreme, am avut impresia ca facusem asta, stiu sigur ca am mai trimis catorva miresici care mi-au cerut. ma bucur ca tu ai reusit sa le atasezi aici, o sa-ti mai trimit cateva sa fie mai detaliat.
aranjamentele au fost de la ei, asa am vorbit inca de la inceput si nici n-au fost scumpe, exact nu mai stiu suma, dar oricum a fost putin fata de alte firme. la capitolul asta no comment, au fost super eficienti si draguti, mai ales ca nici n-am avut cum sa avem aranjamete naturale in noiembrie pe toate mesele, ne ducea prea mult ca suma. si loc de dansat a fost suficient.

taniusca
11.06.2009, 01:06:45
inclusiv aranjametul de la masa mirilor si stalpisorii de la intrare, tot de la ei au fost. chiar si casuta de bani tot ei ne-au dat-o. nu stiu daca la toate nuntile procedeaza la fel, dar referitor la aspectul asta chiar n-am ce sa le reprosez. repet, poate daca nu erau adolescentii cu balul lor in aceeasi seara cu nunta noastra, noi la etaj, ei la parter (se stie ca sunt mai nazbatiosi si riscul de stricaciuni mai mare), catalin automat a stat la parter si probabil din cauza asta chelnerii si-au permis unele scapari. si gandind la rece totul, era normal ca a doua zi sa-i apere, desi noi am incercat sa-i spunem de acele mici abateri. si poate sa-mi spuna oricine, dar ca sa lipseasca babicul din farfuria unui invitat si acesta sa ceara alt meniu chelnerului atragandu-i atentia asupra acestui fapt....nu cred ca sunt eu nebuna, nu i-ar place nimanui sa i se intample la nunta.

alina_i_2006
11.06.2009, 13:06:42
inclusiv aranjametul de la masa mirilor si stalpisorii de la intrare, tot de la ei au fost. chiar si casuta de bani tot ei ne-au dat-o. nu stiu daca la toate nuntile procedeaza la fel, dar referitor la aspectul asta chiar n-am ce sa le reprosez. repet, poate daca nu erau adolescentii cu balul lor in aceeasi seara cu nunta noastra, noi la etaj, ei la parter (se stie ca sunt mai nazbatiosi si riscul de stricaciuni mai mare), catalin automat a stat la parter si probabil din cauza asta chelnerii si-au permis unele scapari. si gandind la rece totul, era normal ca a doua zi sa-i apere, desi noi am incercat sa-i spunem de acele mici abateri. si poate sa-mi spuna oricine, dar ca sa lipseasca babicul din farfuria unui invitat si acesta sa ceara alt meniu chelnerului atragandu-i atentia asupra acestui fapt....nu cred ca sunt eu nebuna, nu i-ar place nimanui sa i se intample la nunta.
Astept si alte poze daca poti sa le trimiti.Si mai am o intrebare:cate persoane ai avut la nunta?Merci>:D<

alina_i_2006
12.06.2009, 14:38:57

Inca niste poze de la taniusca.Marturiile sunt facute de ea si chiar au iesit super...si pozicile....

Alynuta87
12.06.2009, 19:58:23

superbe marturii!!!:madlaugh: :A

alina_i_2006
12.06.2009, 22:49:46
superbe marturii!!!:madlaugh: :A

Si mie mi-au placut foarte mult!>:D<

taniusca
12.06.2009, 23:00:54
Si mie mi-au placut foarte mult!>:D<

multumesc, fetelor, pentru aprecieri. asa mi-am dorit sa le am, cu mirisori din portelan, in oras erau scumpe sa le iau gata, m-am mobilizat si mi-au iesit cum am vrut. si invitatiile tot eu le-am facut, cu plicuri cu tot, dar nu le-am facut poze si acum imi pare rau. sa vad cand gasesc una o sa o pozez, sa-mi ramana amintire.
nu cred ca este nunta care sa nu iasa bine daca asta isi doresc personajele principale, adica mirele si mireasa, la urma urmei poate tine si de starea de spirit pe care ti-o faci, asa ca nu va stresati f tare, eu asa am facut si acum daca ar fi sa mai fac odata nunta as proceda altfel. e un eveniment atat de special, deci simtiti-va ca atare - -speciale!

Alynuta87
13.06.2009, 09:01:09
multumesc, fetelor, pentru aprecieri. asa mi-am dorit sa le am, cu mirisori din portelan, in oras erau scumpe sa le iau gata, m-am mobilizat si mi-au iesit cum am vrut. si invitatiile tot eu le-am facut, cu plicuri cu tot, dar nu le-am facut poze si acum imi pare rau. sa vad cand gasesc una o sa o pozez, sa-mi ramana amintire.
nu cred ca este nunta care sa nu iasa bine daca asta isi doresc personajele principale, adica mirele si mireasa, la urma urmei poate tine si de starea de spirit pe care ti-o faci, asa ca nu va stresati f tare, eu asa am facut si acum daca ar fi sa mai fac odata nunta as proceda altfel. e un eveniment atat de special, deci simtiti-va ca atare - -speciale!

=D> =D> =D> f frumoase ti-au iesit. dar nu te-au costat mult mirisorii aia din portelan? ca tull-ul si bomboanele nu cred ca au fost prea mult, dar aia ma gandeam k te-au costat ceva banuti. As vrea sa vad o pozik si cu invitatiile. Si noi ni le-am facut singuri. Si place card-urile tot noi, si casuta de bani. ne place sa ne implicam cat mai mult posibil.

Alynuta87
13.06.2009, 10:43:18
=D> =D> =D> f frumoase ti-au iesit. dar nu te-au costat mult mirisorii aia din portelan? ca tull-ul si bomboanele nu cred ca au fost prea mult, dar aia ma gandeam k te-au costat ceva banuti. As vrea sa vad o pozik si cu invitatiile. Si noi ni le-am facut singuri. Si place card-urile tot noi, si casuta de bani. ne place sa ne implicam cat mai mult posibil.

Te rog mult spune-mi si mie unde ai gasit tu mirisorii aia? PLssssss :D

taniusca
17.06.2009, 22:55:02
buna, alina. mirisorii i-am luat dintr-un angro(sam expo sau doraly, nu mai stiu sigur) din bucuresti, noi stam in bucuresti, doar nunta am facut-o in buzau de unde e sotul meu, nasii si majoritatea invitatilor erau de-acolo. uite ca nu mai stiu sigur cat am dat...in oras singuri fara marturii i-am vazut in centru la 6 ron. de angro i-am luat mult mai ieftin, dar nu mai stiu sigur cat, oricum cam la jumatate de pret.

taniusca
17.06.2009, 23:04:32
alina, tu la aqua pe 4 iulie in ce sala ai nunta? varul sotului are in aceeasi seara cu tine in sala de jos acolo, chiar sunt curioasa cum va fi. o sa trec sa te vad si pe tine :). de invitatii am si uitat sa ma uit, nu stiu daca am pastrat macar una, copilul imi ocupa tot timpul si uit sa mai fac altceva.

Alynuta87
18.06.2009, 08:30:38
buna, alina. mirisorii i-am luat dintr-un angro(sam expo sau doraly, nu mai stiu sigur) din bucuresti, noi stam in bucuresti, doar nunta am facut-o in buzau de unde e sotul meu, nasii si majoritatea invitatilor erau de-acolo. uite ca nu mai stiu sigur cat am dat...in oras singuri fara marturii i-am vazut in centru la 6 ron. de angro i-am luat mult mai ieftin, dar nu mai stiu sigur cat, oricum cam la jumatate de pret.

Ok. Multumesc mult pt raspuns:*

Alynuta87
18.06.2009, 08:32:11
alina, tu la aqua pe 4 iulie in ce sala ai nunta? varul sotului are in aceeasi seara cu tine in sala de jos acolo, chiar sunt curioasa cum va fi. o sa trec sa te vad si pe tine :). de invitatii am si uitat sa ma uit, nu stiu daca am pastrat macar una, copilul imi ocupa tot timpul si uit sa mai fac altceva.

Eu am nunta in sala de sus:D Chiar te rog sa treci si pe la mine in seara aia. Sa fiti sanatosi si tu si bebele tau:*

alina_i_2006
18.06.2009, 11:02:32

O sa fiu si eu acolo si o sa ne vedem:D.Poooop:* :*

redrozebz
04.07.2009, 16:14:08
Eu am nunta in sala de sus:D Chiar te rog sa treci si pe la mine in seara aia. Sa fiti sanatosi si tu si bebele tau:*

Casa de piatra si ASTEPTAM POZICI

taniusca
22.07.2009, 11:34:04
am revenit din vacanta. impresii proaspete despre aqua :), am fost la o nunta in sala de jos, am trecut in aceeasi seara si pe la alina, avea nunta in sala de sus. se pare ca este mult mai bine ca invitat, dar si s-au produs multe modificari de cand am avut eu nunta acolo. In bine! Meniul f bun, bine pregatit, chelnerii, cel putin cel de la masa noastra f prompt la solicitarile invitatilor. Am apreciat initiativa unor apropiati ai Alinei atunci cand am trecut pe la ea am vazut ca era cineva care ;ajuta; chelnerii, in sensul ca era cu ei acolo, sa vada ce se intampla pe parcursul nuntii. chiar a fost o faza amuzanta cand ne-am apropiat de usa un chelner emotionat probabil a scapat tava cu berile, iar respectivul barbat imediat la mustruluit ce face ;). I-am spus si Alinei atunci, ea nici nu stia, oamenii s-au organizat singuri. E super sa ai pe cineva care sa te ajute, sa te sprijine. Alina avea o rochita superba, muzica lor (era f cald jos si am stat la masutele de afara, se auzea muzica de sus de acolo) f vesela, deci f frumos, ce sa mai zic.
Poate ne mai scriu fetele si alte impresii, de data aceasta eu am fost incantata de servicii, poate am avut doar eu ghinionul ca la nunta mea sa nu fie totul exact cum trebuie, dar oricum multumitor, per total.

alina_i_2006
22.07.2009, 12:18:18
am revenit din vacanta. impresii proaspete despre aqua :), am fost la o nunta in sala de jos, am trecut in aceeasi seara si pe la alina, avea nunta in sala de sus. se pare ca este mult mai bine ca invitat, dar si s-au produs multe modificari de cand am avut eu nunta acolo. In bine! Meniul f bun, bine pregatit, chelnerii, cel putin cel de la masa noastra f prompt la solicitarile invitatilor. Am apreciat initiativa unor apropiati ai Alinei atunci cand am trecut pe la ea am vazut ca era cineva care ;ajuta; chelnerii, in sensul ca era cu ei acolo, sa vada ce se intampla pe parcursul nuntii. chiar a fost o faza amuzanta cand ne-am apropiat de usa un chelner emotionat probabil a scapat tava cu berile, iar respectivul barbat imediat la mustruluit ce face ;). I-am spus si Alinei atunci, ea nici nu stia, oamenii s-au organizat singuri. E super sa ai pe cineva care sa te ajute, sa te sprijine. Alina avea o rochita superba, muzica lor (era f cald jos si am stat la masutele de afara, se auzea muzica de sus de acolo) f vesela, deci f frumos, ce sa mai zic.
Poate ne mai scriu fetele si alte impresii, de data aceasta eu am fost incantata de servicii, poate am avut doar eu ghinionul ca la nunta mea sa nu fie totul exact cum trebuie, dar oricum multumitor, per total.

Imi pare rau ca eu nu am fost pe faza cand ai venit.Mi-a povestit Alina dupa.Eu am fost foarte multumita de chelneri si de servire,mai ales ca si eu am tot acolo nunta.Faza cu tava cu berea nu o stiu dar sotul zice ca a dat cineva peste el de aceea a scapat-o si nici nu am vazut sa stea cineva dupa chelneri,decat Catalin a fost printre ei si la tort a fost si el prezent.Noua ne-a placut foarte mult si ne-a lasat o impresie foarte buna.:* :*

Alynuta87
22.07.2009, 12:33:32

Buna iubita!
Merci frumos pt aprecieri. Si eu consider ca a fost ff ok. Am avut mare noroc ca am avut terasa si am dansat acolo. A fost super. Dj-ul a avut si o masina de-aia de facut baloane, si se vedeau asa de frumos in aer, mai ales ca batea vantul si le ducea printre invitati cand dansau. Copiii erau f ff incantati de ele. Toata lumea s-a simtit bine. Nu am primit reprosuri. Dupa tort era sala aproape plina. Am ramas placut surprinsa. Cat despre chelneri, eu am o parere f buna, si sunt fff multumita. Nu au furat nimic, dimineata le-am lasat noi cate ceva. Au fost f amabili, si tot timpul se plimbau pe acolo. A fost si Catalin pe acolo chiar daca avea mai multe nunti. In concluzie a iesit totul ff ok. Imi pare rau k nu am stat mai mult de vorba cu tine. Eram aiurita asa...k un robot la un moment dat:D Sper ca nu ti-am parut nesuferita:)) Ai fost o draguta k ai venit sa ma vezi!! :*

lauritta25
01.08.2009, 17:25:17
buna. eu am nunta in 31 iulie 2010 la Aquamax si vreau sa stiu de la alte miresici care au organizat nunta acolo cum a fost aranjata sala, cum se comporta personalu ?

alina_i_2006
02.08.2009, 11:29:32
buna. eu am nunta in 31 iulie 2010 la Aquamax si vreau sa stiu de la alte miresici care au organizat nunta acolo cum a fost aranjata sala, cum se comporta personalu ?

In ce sala ai nunta?Eu am pe 15 August anul acesta in sala de sus de la Aquamax.

Alynuta87
02.08.2009, 13:22:13

Eu am avut nunta pe 4 Iulie anul asta, si iti pot spune ca ai facut o alegere f buna. Eu am avut aranjata sala cu auriu. O sa atasez si cateva poze sa-ti faci o idee. Eu am avut nunta in sala de sus. Cat despre chelneri nu am decat cuv de lauda. Au fost tot timpul printre mese, le-au debarasat la timp, nu ne-au furat nimic. Le-am lasat noi dimineata cate ceva. Noi am fost f multumiti de ceea ce a iesit.

lauritta25
02.08.2009, 19:43:45
eu am nunta in sala mica de sus cea cu capacitate de 100 de pers. am asa mari emotii nici nu stiu cum sa o aranjez in ce culoare sa pun husele pe scaune. si voiam sa stiu ei pun carduri pe mese cu numele invitatilor?

alina_i_2006
02.08.2009, 21:45:46
eu am nunta in sala mica de sus cea cu capacitate de 100 de pers. am asa mari emotii nici nu stiu cum sa o aranjez in ce culoare sa pun husele pe scaune. si voiam sa stiu ei pun carduri pe mese cu numele invitatilor?

Sala cu terasa?Cred ca e aceeasi!Din cate stiu au huse aurii,portocalii,albastre si mov parca.Se poate sa mai aiba si alte culori.Noi le-am ales albastre.

lauritta25
03.08.2009, 15:36:45
si pun carduri pe masa cu numele invitatiilor? si voiam sa te intreb pot pune baloane cu heliu la mese sau pun ei?

Alynuta87
04.08.2009, 10:50:13
si pun carduri pe masa cu numele invitatiilor? si voiam sa te intreb pot pune baloane cu heliu la mese sau pun ei?

Uite cateva poze cu sala, si cu terasa. Sper sa vezi ceva din ele. Altele mai clare nu prea am. Si am pus cateva si cu mancarea. Sper sa te ajute.

Alynuta87
04.08.2009, 14:08:30

In legatura cu cardurile. Uite cum am avut noi. Ni le-am facut singuri:D

lauritta25
05.08.2009, 21:40:17
sunt superbe pozele. inimioara aceea este pusa de ei sau le-ai cerut-o tu?

Alynuta87
06.08.2009, 09:54:06
sunt superbe pozele. inimioara aceea este pusa de ei sau le-ai cerut-o tu?

Inimioara aia a fost pusa de ei, si perdeaua de lumini e tot a lor. O sa pun o poza sa vezi.

adriana23
06.08.2009, 11:36:56
Inimioara aia a fost pusa de ei, si perdeaua de lumini e tot a lor. O sa pun o poza sa vezi.

si mie mi-a placut inimoara..am admirat-o de cand am vazut prima oara pozele
apropo, pozele profi sunt superbe :x:x mi-au placut tare mult..luminoase, clare ..super :)>-

Alynuta87
07.08.2009, 08:37:01
si mie mi-a placut inimoara..am admirat-o de cand am vazut prima oara pozele
apropo, pozele profi sunt superbe :x:x mi-au placut tare mult..luminoase, clare ..super :)>-

Tks:*:*:* Si noua ne-au placut pt k sunt f clare si nu au prea multe efecte aplicate..sunt cat mai "naturale":D

alina_i_2006
30.08.2009, 21:37:05

Sa stii ca ai facut o alegere foarte buna si daca nu ploua este si mai bine.Eu si Alynutza am fost foarte norocoase ca nu a plouat si oamenii au iesit la dans pe terasa.Este super sa dansez acolo sus,pe terasa.Nu am avut nimic de reprosat nici in legatura cu mancarea sau aranjamentele,etc.A fost minunat,o nunta de vis,cum spun eu:D.Gasesti poze in album

catalina2008
29.09.2009, 00:00:46
<:-P
buna lauritta!eu am avut nunta pe 5 sept la aqua max sala de sus si a fost totul exceptional.Mi-a fost si mie teama ca am vb cu Vlasceanu si mi s-a parut un nesuferit:[email protected] dar pana la urma totul a iesit cum am vrut noi !=D> personalul e foarte atent iar sala o aranjeaza cum vrei tu
au aranjament din flori artificiale dar eu am optat pentru flori naturale

bebim
31.10.2009, 23:21:43
buna fetelor!sunt o viitoare miresica!am nunta pe 11 septembrie 2010 la aqua max,in sala de sus,cea cu tersa.cam cati invitati ati avut voi?mi-e teama sa nu fie prea mic p[entru 150 de pers...mersi frumos!

alina_i_2006
01.11.2009, 19:59:19
buna fetelor!sunt o viitoare miresica!am nunta pe 11 septembrie 2010 la aqua max,in sala de sus,cea cu tersa.cam cati invitati ati avut voi?mi-e teama sa nu fie prea mic p[entru 150 de pers...mersi frumos!

Noi am avut 114 persoane dar mai incapeau.Am inteles ca au facut sa incape si 200 de persoane la o nunta,dar nu pot sa garantez ca e adevarat.Sper sa ai vreme buna sa puteti iesi pe terasa sa dansati pentru ca inauntru nu o sa aveti loc de dans mai ales pentru 150 de persoane.La noi s-a dansat numai pe terasa si a fost super.Poze am la semnatura!:*

bebim
02.11.2009, 16:51:18
Noi am avut 114 persoane dar mai incapeau.Am inteles ca au facut sa incape si 200 de persoane la o nunta,dar nu pot sa garantez ca e adevarat.Sper sa ai vreme buna sa puteti iesi pe terasa sa dansati pentru ca inauntru nu o sa aveti loc de dans mai ales pentru 150 de persoane.La noi s-a dansat numai pe terasa si a fost super.Poze am la semnatura!:*

si eu sper sa fie vreme buna...terasa imi place si mie mult:)am vazut pozele.sunt foarte frumoase...mai ales rochita ta:)sper ca o sa fie bine...:*

Alynuta87
03.11.2009, 08:24:48
si eu sper sa fie vreme buna...terasa imi place si mie mult:)am vazut pozele.sunt foarte frumoase...mai ales rochita ta:)sper ca o sa fie bine...:*

Si noi tot acolo am avut nunta si a fost super bine. Terasa e minunata. Noi am avut 168 de invitati daca imi aduc bine aminte, si am avut loc. Nu e loc de dansat inauntru, dar terasa e imensaaa, si se vede f frumos orasul noaptea de acolo. Poze tot in semnatura:D

alina_i_2006
03.11.2009, 11:04:04

Multumesc!Eu chiar am fost multumita de restaurant,nu am avut probleme de niciun fel.:* :*

bebim
03.11.2009, 15:12:00
Si noi tot acolo am avut nunta si a fost super bine. Terasa e minunata. Noi am avut 168 de invitati daca imi aduc bine aminte, si am avut loc. Nu e loc de dansat inauntru, dar terasa e imensaaa, si se vede f frumos orasul noaptea de acolo. Poze tot in semnatura:D

buna fetelor!m-am mai linistit putin:)sper sa fie vreme frumoasa sa putem dansa pe terasa...si rochita ta a fost f frumoasa:)pupici!

Alynuta87
04.11.2009, 10:12:05
buna fetelor!m-am mai linistit putin:)sper sa fie vreme frumoasa sa putem dansa pe terasa...si rochita ta a fost f frumoasa:)pupici!

Multumesc. Sigur va fi vremea ok! fii optimista!

bebim
08.11.2009, 18:35:49
buna fetelor!voi ce aranjament floral ati avut?de la ei sau cu flori naturale?pupici!

Alynuta87
09.11.2009, 08:40:12
buna fetelor!voi ce aranjament floral ati avut?de la ei sau cu flori naturale?pupici!

Noi am avut florile de la ei. Nu au fost naturale, dar nu cred ca au aratat f rau.

bebim
09.11.2009, 22:29:07
sa stii ca nu arata rau:)am vazut un albumul tau poza cu florile de la masa mirilor si aratau chiar f frum:)

Alynuta87
10.11.2009, 08:55:41
sa stii ca nu arata rau:)am vazut un albumul tau poza cu florile de la masa mirilor si aratau chiar f frum:)

Florile de la masa mirilor au fost naturale, daca la aranjamentul asta te referi http://picasaweb.google.com/AlinasiEduardNegoita/ADAYTOREMEMBER#5361168989528660962

clauditz82
10.11.2009, 13:19:42
Buna,
Eu am avut nunta acolo si a fost superb. Am facut in sala de sus si am avut 110 persoane. Am avut astfel destul loc si pentru dans. Am optat pentru pentru decorarea salii pe auriu si am ales florile naturale. Catalin, patronul restaurantului ne-a dat o persoana de contact care s-a ocupat de flori si vreu sa spun ca am fost foarte multumita. Personalul s-a comportat ireprosabil. au fost foarte atenti si au raspuns zambitori oricaror cereri din partea noastra.

Alynuta87
11.11.2009, 10:15:17
Buna,
Eu am avut nunta acolo si a fost superb. Am facut in sala de sus si am avut 110 persoane. Am avut astfel destul loc si pentru dans. Am optat pentru pentru decorarea salii pe auriu si am ales florile naturale. Catalin, patronul restaurantului ne-a dat o persoana de contact care s-a ocupat de flori si vreu sa spun ca am fost foarte multumita. Personalul s-a comportat ireprosabil. au fost foarte atenti si au raspuns zambitori oricaror cereri din partea noastra.

Tot respectul pt acest restaurant si din partea noastra! vorba aia :"jos palaria!". si noi tot cu auriu am decorat sala.

alina_i_2006
11.11.2009, 12:50:40
Tot respectul pt acest restaurant si din partea noastra! vorba aia :"jos palaria!". si noi tot cu auriu am decorat sala.

Si eu sunt de aceeasi parere in privinta restaurantului.Noi am avut sala pe albastru si am ales florile de la ei,artificiale dar nu le-am simtit lipsa celor naturale.

bebim
07.12.2009, 11:24:12
salut!!!!nu mai are nimeni nunta la aqua max anul viitor?:D

bebim
21.01.2010, 17:15:23
chiar nu mai face nimeni nunta anul asta la aqa max?:(

taniusca
02.02.2010, 20:12:40
bebim, cred ca se simte criza foarte bine si la acest capitol :) sunt putine nunti, dar ia partea pozitiva, asa vor avea mai mult timp sa se ocupe doar de nunta ta. Am uitat sa precizez, mi-am amintit acum cand am citit un post, si noua Catalin ne-a dat numere de contact pt ce am vrut din afara si am fost multumiti. Se pare ca micile incidente de la nunta mea au fost o exceptie si chiar ma bucur ca sunt atat de multi tineri casatoriti multumiti de acest restaurant! Din fericire si chelnerii s-au mai schimbat, asa am vazut la alte nunti dupa a mea, ornamente noi, etc. Deci sunt mai mult de bine. Cred ca si eram foarte stresata sa fie toata lumea multumita, eram atenta la detalii.Asta intra la categoria asa NU, deci nu va stresati f tare, la urma urmei voi sunteti mirese, daca se poate sa se ocupe altcineva de detalii.
Si inca ceva, intreba cineva de loc de dans. Noi am avut nunta in noiembrie, o zi ploiasaaaa si urata de nici poze in parc n-am putut face, dar tot s-a folosit si terasa, au fost usile deschise mereu, asa de incinsa era atmosfera:). am avut cam 70 si ceva de invitati, e adevarat cand ieseau aproape toti la dans se umplea spatiul de dans, dar unde sunt mai multi invitati presupun totusi ca nu danseaza toti in acelasi timp.

Alynuta87
02.02.2010, 20:50:10
chiar nu mai face nimeni nunta anul asta la aqa max?:(

Am auzit ca sala de la Aqua Max nu mai e pe albastru, acum e pe crem <:-P

bebim
03.02.2010, 11:10:24
Am auzit ca sala de la Aqua Max nu mai e pe albastru, acum e pe crem <:-P

de cand?nu stiam:D o sa trec pe acolo saptamana viitoare sa vad ce s-a mai schimbat....:)

Alynuta87
03.02.2010, 11:14:22
de cand?nu stiam:D o sa trec pe acolo saptamana viitoare sa vad ce s-a mai schimbat....:)

Nu stiu de cand s-a schimbat culoarea, dar stiu mai mult ca sigur ca s-a schimbat. Mi-au spus niste amici, care vor avea anul asta nunta acolo ;)) daca te duci sa faci si tu cateva poze sa ne arati. sunt f curioasa cum arata, chiar daca nunta mea a trecut :((

bebim
03.02.2010, 20:12:06
Nu stiu de cand s-a schimbat culoarea, dar stiu mai mult ca sigur ca s-a schimbat. Mi-au spus niste amici, care vor avea anul asta nunta acolo ;)) daca te duci sa faci si tu cateva poze sa ne arati. sunt f curioasa cum arata, chiar daca nunta mea a trecut :((

ook!si eu sunt curioasa:) nunta ta a fost foarte frumoasa!!!!!!!!!!!!! numai :(( ............. :)

Alynuta87
03.02.2010, 20:38:40
ook!si eu sunt curioasa:) nunta ta a fost foarte frumoasa!!!!!!!!!!!!! numai :(( ............. :)

Multumesc >:D< Eu :(( pentru ca a trecut foarte repede

mlx
06.02.2010, 12:43:23
Buna fetelor! Sunt noua venita in grupul viitoarelor miresici.
Face cineva nunta la Moonlight?

coria_corina
24.02.2010, 16:08:26
e super la aquamax mai ales in sala mare...

coria_corina
24.02.2010, 16:10:45
La Moonlight am fost si am servit masa si mi s-a parut ok...nu am vazut cum arata la o nunta dar dupa cum arata cred ca e ok

me_evelyne26
16.04.2010, 20:56:51
buna viitoare miresici si eu am facut nunta la aquamax si am ramas clienta fidela.da s-au schimbat ambele sali de nunti.sunt pe crem totul e nou ca si culoare au si perdele e ffffffffff elegant merita sa faceti nunta acolo.mergeti si vedeti.casa de piatra tuturor

quickly
17.04.2010, 01:16:44
Localul este super,insa cam intunecat...nu vi se pare?

Inna_
20.04.2010, 13:18:16
Localul este super,insa cam intunecat...nu vi se pare?

Au schimbat culoarea. Nu mai este albastru, acum e crem si au pus si perdele. Am fost eu sa beau un suc acolo special pt a vedea cum arata :)

corina_const
20.04.2010, 14:59:07
Am fost si am vazut sala de sus...este f ok, nu mai sunt peretii albastrii. Am totusi o intrebare pentru cele care au facut nunta in aceasta sala... aluneca rau gresia? Se poate dansa ok?

bebim
15.05.2010, 22:31:12
buna fetelor!nu mai are nimeni nunta la aqua max?/:)

Inna_
15.05.2010, 22:59:26
Am fost si am vazut sala de sus...este f ok, nu mai sunt peretii albastrii. Am totusi o intrebare pentru cele care au facut nunta in aceasta sala... aluneca rau gresia? Se poate dansa ok?

Noi am dansat valsul de inceput in sala, si a fost totul foarte ok. Nu am alunecat deloc. Apoi am dansat pe terasa, atunci cand nu era acoperit, si a fost super. Privelistea era superba. Se vedeau toate luminitele, luna, iar dimineata am prins rasaritul. Acum au acoperit acolo. Am fost norocosi ca am avut vreme buna. Nu era nici cald, nici frig. Adia putin vantul si se vedea foarte frumos cand "zburau" baloanasele de sapun printre invitati atunci cand dansau. Mi-e dor de momentele alea :-<
Stai linistita, va fi totul ok. Nu vei regreta ca ai ales acest restaurant, si iti spun asta din toate punctele de vedere!

Inna_
15.05.2010, 23:00:00
buna fetelor!nu mai are nimeni nunta la aqua max?/:)

Noi am avut anul trecut. Daca te pot ajuta cu informatii o fac cu cea mai mare placere.

bebim
16.05.2010, 19:56:22
Noi am avut anul trecut. Daca te pot ajuta cu informatii o fac cu cea mai mare placere.

multumesc frumos!:) parca era mai frumos cu terasa...dar au inchis pentru ca au vrut sa mareasca sala de sus la 200 de pers...poate e mai bn,daca ploua?:) app,cred ca suntem vecine:) si cred ca am fost si colege de liceu...eu am fost la H...;-)

Inna_
17.05.2010, 08:22:16
multumesc frumos!:) parca era mai frumos cu terasa...dar au inchis pentru ca au vrut sa mareasca sala de sus la 200 de pers...poate e mai bn,daca ploua?:) app,cred ca suntem vecine:) si cred ca am fost si colege de liceu...eu am fost la H...;-)

Era un risc pe care trebuiau sa si-l asume cu terasa: atat ei cat si mirii. Noi am avut noroc ca nu a plouat. Daca ar fi plouat, nu am fi avut loc de dans. Unde stai tu? Eu am fost la Eminescu.

bebim
17.05.2010, 21:38:25
Era un risc pe care trebuiau sa si-l asume cu terasa: atat ei cat si mirii. Noi am avut noroc ca nu a plouat. Daca ar fi plouat, nu am fi avut loc de dans. Unde stai tu? Eu am fost la Eminescu.

la asta ne tot gandeam si noi,sa nu ploua,dar acum e bine:) si eu tot la eminescu am fost:) stau in brosteni,la P-uri,te-am vazut de cateva ori prin zona si m-am gandit ca stai pe aici:)te-am recunoscut din poze...:)

Inna_
17.05.2010, 21:42:39
la asta ne tot gandeam si noi,sa nu ploua,dar acum e bine:) si eu tot la eminescu am fost:) stau in brosteni,la P-uri,te-am vazut de cateva ori prin zona si m-am gandit ca stai pe aici:)te-am recunoscut din poze...:)

Acum nu mai aveti de ce sa va faceti griji daca au acoperit terasa:)

Eu nu te cunosc:(

bebim
17.05.2010, 21:47:36
Acum nu mai aveti de ce sa va faceti griji daca au acoperit terasa:)

Eu nu te cunosc:(

:)eh...nu-i nimic..poate o sa ne cunoastem:)

Inna_
17.05.2010, 21:49:54
:)eh...nu-i nimic..poate o sa ne cunoastem:)

Ati stabilit meniul? Decorul salii? Cum vi se pare Catalin?

bebim
18.05.2010, 14:56:33
Ati stabilit meniul? Decorul salii? Cum vi se pare Catalin?

sambata o sa mergem sa stabilim meniul si decorul...nu stiu ce sa zic despre catalin...ne-am int doar o data cu el,in rest cand am mai trecut pe la local am vb cu altcineva...voi cand ati stabilit meniul?cu mult inainte de nunta?

Velvet
18.05.2010, 15:13:32
sambata o sa mergem sa stabilim meniul si decorul...nu stiu ce sa zic despre catalin...ne-am int doar o data cu el,in rest cand am mai trecut pe la local am vb cu altcineva...voi cand ati stabilit meniul?cu mult inainte de nunta?

hai ca ma bag si eu, pt ca tot cu , Catalin am lucrat. Meniul propriu zis l-am stabilit luni/marti inainte de nunta, cu toate detaliile gen ora la care o sa se serveasca cele 4 feluri de mancarea, ora la care o sa fie gata sala, ora la cre intra torul, ora la care deschidem sala cu valsul nostru...etc..totul in amanunt

Inna_
18.05.2010, 15:25:40
hai ca ma bag si eu, pt ca tot cu , catalin am lucrat. Meniul propriu zis l-am stabilit luni/marti inainte de nunta, cu toate detaliile gen ora la care o sa se serveasca cele 4 feluri de mancarea, ora la care o sa fie gata sala, ora la cre intra torul, ora la care deschidem sala cu valsul nostru...etc..totul in amanunt

subscriu! :d

bebim
18.05.2010, 16:17:19
inseamna ca mai avem timp destul...:d multumesc de informatii:) voi ce aranjament ati avut?

Velvet
18.05.2010, 17:40:35
inseamna ca mai avem timp destul...:d multumesc de informatii:) voi ce aranjament ati avut?

aranjament? am avut stalpii de la intrare si perdeaua de lumini de la ei, ac si culoare am optat pt husele verde pal, eu am facut la sala din Crang

Inna_
19.05.2010, 13:14:33

Eu am facut in sala de sus de la Aqua Max. Am optat pt husele aurii, stalpii de la intrare i-am avut tot de la ei, arcada la fel, covorul rosu...

Cat despre meniu, tu ai putea sa dai cu maxim 10 meniuri mai putin atunci cand iti cere numarul. Ei pot suplimenta inca 10-15 portii, nu mai stiu cat. In cazul in care nu iti vin invitatii nu platesti degeaba, in cazul in care vin va mai fac ei meniuri. Trebuie sa intrebi tu cate meniuri pot suplimenta. Poate s-a mai schimbat numarul.

bebim
20.05.2010, 12:50:17
aranjament? am avut stalpii de la intrare si perdeaua de lumini de la ei, ac si culoare am optat pt husele verde pal, eu am facut la sala din Crang
si eu tot huse verde pal vreau...cardurile cu numele invitatiilor le-ai avut tot verzi?

bebim
20.05.2010, 12:51:56
Eu am facut in sala de sus de la Aqua Max. Am optat pt husele aurii, stalpii de la intrare i-am avut tot de la ei, arcada la fel, covorul rosu...

Cat despre meniu, tu ai putea sa dai cu maxim 10 meniuri mai putin atunci cand iti cere numarul. Ei pot suplimenta inca 10-15 portii, nu mai stiu cat. In cazul in care nu iti vin invitatii nu platesti degeaba, in cazul in care vin va mai fac ei meniuri. Trebuie sa intrebi tu cate meniuri pot suplimenta. Poate s-a mai schimbat numarul.

si eu tot in sala de sus am si o sa am aranjamentul de la ei cum ai avut si tu.doar husele le vreau verde pal si aranjamentul de flori dupa masa noastra cred ca o sa-l fac natural.voi asa l-ati avut,nu?

Inna_
20.05.2010, 13:42:52
si eu tot in sala de sus am si o sa am aranjamentul de la ei cum ai avut si tu.doar husele le vreau verde pal si aranjamentul de flori dupa masa noastra cred ca o sa-l fac natural.voi asa l-ati avut,nu?

Pai au huse verde pal pt salile de acolo? Perdea de lumini au?
Da. A fost natural cel dupa masa noastra. Arcada si stalpisorii tot de la ei o sa-i aveti?

Velvet
20.05.2010, 14:05:17
si eu tot huse verde pal vreau...cardurile cu numele invitatiilor le-ai avut tot verzi?

nu am avut carduri cu numele invitatiilor

bebim
20.05.2010, 16:50:22
[QUOTE=alinutza_sadicutza;3304127]Pai au huse verde pal pt salile de acolo? Perdea de lumini au?
Da. A fost natural cel dupa masa noastra. Arcada si stalpisorii tot de la ei o sa-i aveti?[/QUOTE

da,au si pt salile de acolo.erau aduse de curand.si dc se cereau,aveau si huse grena parca...au zis ca au si perdea de lumini si tot.cred ca o sa avem tot de la ei,in afara de aranjamentul dupa masa noastra...cand ati avut voi nu aveau perdea de lumini?

bebim
20.05.2010, 16:51:18
nu am avut carduri cu numele invitatiilor

eu vreau sa am alta culoare cardurile cu numele invitatilor,dar nu stiu cum:d

Inna_
20.05.2010, 17:46:13
[QUOTE=alinutza_sadicutza;3304127]Pai au huse verde pal pt salile de acolo? Perdea de lumini au?
Da. A fost natural cel dupa masa noastra. Arcada si stalpisorii tot de la ei o sa-i aveti?[/QUOTE

da,au si pt salile de acolo.erau aduse de curand.si dc se cereau,aveau si huse grena parca...au zis ca au si perdea de lumini si tot.cred ca o sa avem tot de la ei,in afara de aranjamentul dupa masa noastra...cand ati avut voi nu aveau perdea de lumini?

:)) Scuza-ma te rog. Au avut perdea de lumini, numai ca am uitat eu, si acum am vazut-o in poze, ca m-ai facut curioasa :D Atunci nu prea aveau multe huse. Erau aurii, albastre, portocalii, visinii. Cele de care vorbesti tu le aveau doar pt sala de la Crang:( Oricum acum e mult mai frumoasa sala pe culoarea asta.

Inna_
20.05.2010, 17:55:08
eu vreau sa am alta culoare cardurile cu numele invitatilor,dar nu stiu cum:d

pe mese vei avea aranjamentele de la ei? cardurile sigur vor trebui sa fie alta culoare. Eu nu mai stiu ce culori aveau aranjam de la ei dupa mese. oricum ma gandesc ca trebuie sa ai o pata de culoare daca husele vor fi verde pal, si sala e de asemenea deschisa la culoare.

bebim
20.05.2010, 20:29:03
[QUOTE=alinutza_sadicutza;3305006]pe mese vei avea aranjamentele de la ei? cardurile sigur vor trebui sa fie alta culoare. Eu nu mai stiu ce culori aveau aranjam de la ei dupa mese. oricum ma gandesc ca trebuie sa ai o pata de culoare daca husele vor fi verde pal, si sala e de asemenea deschisa la culoare.[/QUOT

aranjamente pe mese?adica florile?mai au si altceva?:D iau de la ei tot aranjamentul,fara masa noastra.ar fi fost mai frumos aranjament natural,dar aste e...criza:) la o pata de culoare m-am gandit si eu,dar care?:D
cu ce culoare ar merge???

Inna_
21.05.2010, 13:23:34
[QUOTE=alinutza_sadicutza;3305006]pe mese vei avea aranjamentele de la ei? cardurile sigur vor trebui sa fie alta culoare. Eu nu mai stiu ce culori aveau aranjam de la ei dupa mese. oricum ma gandesc ca trebuie sa ai o pata de culoare daca husele vor fi verde pal, si sala e de asemenea deschisa la culoare.[/QUOT

aranjamente pe mese?adica florile?mai au si altceva?:D iau de la ei tot aranjamentul,fara masa noastra.ar fi fost mai frumos aranjament natural,dar aste e...criza:) la o pata de culoare m-am gandit si eu,dar care?:D
cu ce culoare ar merge???

La florile alea ma refeream. Uite cateva idei aici pe topicul asta: http://www.miresici.ro/showthread.php?t=9698&page=3 , sigur vei gasi ceva frumos. Citeam eu pe aici ca verdele se vede frumos cu mov, cu roz.

bebim
22.05.2010, 17:47:35
[QUOTE=bebim;3305489]

La florile alea ma refeream. Uite cateva idei aici pe topicul asta: http://www.miresici.ro/showthread.php?t=9698&page=3 , sigur vei gasi ceva frumos. Citeam eu pe aici ca verdele se vede frumos cu mov, cu roz.

multumesc frumos pt idei:)

Inna_
24.05.2010, 08:53:47
[QUOTE=alinutza_sadicutza;3307187]

multumesc frumos pt idei:)

cu placere! :*

Danet
27.05.2010, 19:06:26
Si mie mi-ar fii placut la Aqua . Insa , am niste prietenii care au dat avansul, si acum isi dau cu pumnii in cap. Cica e mult mai frumos in Max la Crang si cica sunt cam nesimtiti. Plus ca iti impun multe. De exemplu nu te lasa cu alt suc decat Pepsi... O sa va spun dupa nunta cum a fost...

bebim
28.05.2010, 08:49:06
Si mie mi-ar fii placut la Aqua . Insa , am niste prietenii care au dat avansul, si acum isi dau cu pumnii in cap. Cica e mult mai frumos in Max la Crang si cica sunt cam nesimtiti. Plus ca iti impun multe. De exemplu nu te lasa cu alt suc decat Pepsi... O sa va spun dupa nunta cum a fost...

asa ne-au zis si noua despre sucuri,preferabil din gama pepsi.au renovat si la aqua max acum.au schimbat culoarea peretilor,cred ca e ca in max din crang.altceva decat sucul,ce au mai impus?

Inna_
28.05.2010, 09:49:10
asa ne-au zis si noua despre sucuri,preferabil din gama pepsi.au renovat si la aqua max acum.au schimbat culoarea peretilor,cred ca e ca in max din crang.altceva decat sucul,ce au mai impus?

Si noua ne-au sp k sucul treb sa fie din gama pepsi, si vinul treb sa fie alb! Oricum nu stiu daca la nunti mai pune cineva vin rosu.

bebim
28.05.2010, 09:57:55
Si noua ne-au sp k sucul treb sa fie din gama pepsi, si vinul treb sa fie alb! Oricum nu stiu daca la nunti mai pune cineva vin rosu.

da,si vinul la fel.nici eu nu cred ca mai pune cineva vin rosu...casuta de bani ati avut-o de la ei?noua ne-au zis ca au ei...

Inna_
28.05.2010, 10:00:14
da,si vinul la fel.nici eu nu cred ca mai pune cineva vin rosu...casuta de bani ati avut-o de la ei?noua ne-au zis ca au ei...

Ne-am facut singuri casuta de bani :D

bebim
28.05.2010, 10:24:03
Ne-am facut singuri casuta de bani :D

super!acum vreau sa ne-o facem si noi...cum ati facut-o?

Inna_
28.05.2010, 11:18:20
super!acum vreau sa ne-o facem si noi...cum ati facut-o?

Din polistiren este facuta. Si este prinsa cu holsuruburi (parca asa se numesc). Peste polistiren este pus autocolant. :D Perdelutele sunt din tull.

bebim
28.05.2010, 11:29:29
Din polistiren este facuta. Si este prinsa cu holsuruburi (parca asa se numesc). Peste polistiren este pus autocolant. :D Perdelutele sunt din tull.

este foarte frumoasa!mersi de idei...o sa mergem la cumparaturi acum:) sper sa-mi iasa si mie:)

Inna_
28.05.2010, 11:34:36
este foarte frumoasa!mersi de idei...o sa mergem la cumparaturi acum:) sper sa-mi iasa si mie:)

Multumim. Sigur o sa va iasa ceva frumos. Puteti cauta un model pe net, si sa va ghidati dupa el.
Spor la cumparaturi :*

bebim
28.05.2010, 11:37:12
Multumim. Sigur o sa va iasa ceva frumos. Puteti cauta un model pe net, si sa va ghidati dupa el.
Spor la cumparaturi :*
multumesc frumos!:*am dat deja cautare:)

Inna_
06.06.2010, 09:10:51
O poza cu sala de sus de la Aqua Max pentru cele care sunt interesate.
Mie imi place tare mult cum au aranjat sala acum :>

Danet
09.06.2010, 12:57:53
[QUOTE=bebim;3321687]asa ne-au zis si noua despre sucuri,preferabil din gama pepsi.au renovat si la aqua max acum.au schimbat culoarea peretilor,cred ca e ca in max din crang.altceva decat sucul,ce au mai impus?[/QU
Nu mai stiu altceva in afara de suc. Cat despre vin stiu ca la toate restaurantele te obliga cu alb ca sa nu se pateze fetele de masa.

lauritta25
28.07.2010, 13:31:43
in leg cu cufarul de bani de la ei. mi se pare cam mic si mi s a spus ca va fii tot timpul deschis. as vrea sa aduc o casuta de bani din aceea facuta credeti ca ne vor da voie? ca nici cu fursecuri nu sunt de acord sa aducem

Inna_
26.08.2010, 08:54:38
in leg cu cufarul de bani de la ei. mi se pare cam mic si mi s a spus ca va fii tot timpul deschis. as vrea sa aduc o casuta de bani din aceea facuta credeti ca ne vor da voie? ca nici cu fursecuri nu sunt de acord sa aducem

Sigur va dau voie cu o casuta de bani. Pe noi ne-au lasat sa ne aducem casuta de bani. Cat despre fursecuri nu stiam ca nu dau voie. Dar ce puneti pe masa...la inceput?

alina_010710
27.09.2010, 14:35:19
Pentru Bebim:
Numele meu este Alina si am nunta la AquaMaxx Sala de jos, anul viitor in iulie...sincer, sunt putin ingrijorata ca o sa am nuntasi din Bucuresti pe care o sa-i trimit la restaurant dupa cununia religioasa..adica pe la un 19:00- 19:30 si din cate am inteles au deschis la piscina pana la 18:00 - 18:30 :(...nu vreau sa fie toti in costume de baie pe acolo cand vin nuntasii...tu ai avut probleme de acest gen?...poti, te rog, sa-mi spui cum a fost organizarea, servirea, meniul?...la discutiile purtate cu ei mi s-au parut cam aroganti :(...eu initial vroiam la athena dar nu mai aveau liber, si sali mari prin Buzau nu prea sunt :(...te pupik si astept un feedback.

corinavasile
04.10.2010, 16:23:41
Pentru Bebim:
Numele meu este Alina si am nunta la AquaMaxx Sala de jos, anul viitor in iulie...sincer, sunt putin ingrijorata ca o sa am nuntasi din Bucuresti pe care o sa-i trimit la restaurant dupa cununia religioasa..adica pe la un 19:00- 19:30 si din cate am inteles au deschis la piscina pana la 18:00 - 18:30 :(...nu vreau sa fie toti in costume de baie pe acolo cand vin nuntasii...tu ai avut probleme de acest gen?...poti, te rog, sa-mi spui cum a fost organizarea, servirea, meniul?...la discutiile purtate cu ei mi s-au parut cam aroganti :(...eu initial vroiam la athena dar nu mai aveau liber, si sali mari prin Buzau nu prea sunt :(...te pupik si astept un feedback.

Buna ,
Am si eu o intrebare..restaurantul Aquamax e acelasi cu Restaurant Hexagon? Eu nu sunt din Buzau si avem o nunta acolo si voiam sa vad cat este un meniu complet la acest restaurant (Hexagon) !
Mersi !

Inna_
07.10.2010, 17:28:20
Buna ,
Am si eu o intrebare..restaurantul Aquamax e acelasi cu Restaurant Hexagon? Eu nu sunt din Buzau si avem o nunta acolo si voiam sa vad cat este un meniu complet la acest restaurant (Hexagon) !
Mersi !

Nu este acelasi restaurant. Probabil le confunzi pt ca din cate stiam restaurantul Hexagon se mai numea Aqua.

andruskya
13.10.2010, 16:08:03
Buna fetele si eu am nunta pe 30 iulie la Aqua Max...astept sa colaboram in special cu sugestii de amenajare, aranjamente florale(mi-e nu-mi plac cele artificiale oferite), si accesorii de pe mese (cristale,lumanarici,marturii..etc) si altele...

lilliana_85
13.10.2010, 16:20:38
Buna fetele si eu am nunta pe 30 iulie la Aqua Max...astept sa colaboram in special cu sugestii de amenajare, aranjamente florale(mi-e nu-mi plac cele artificiale oferite), si accesorii de pe mese (cristale,lumanarici,marturii..etc) si altele...
buna te asteptam si pe off topic miresici de buzau suntem mai multe miresici acolo

andruskya
16.10.2010, 12:00:42
buna te asteptam si pe off topic miresici de buzau suntem mai multe miresici acolo
ms..am sa intru

Inna_
02.03.2011, 16:48:45

Buna! Eu am facut nunta acolo si urmeaza sa facem si botezul tot acolo, in sala de sus. Vroiam sa te intreb daca stii ce huse mai au. Eu am vazut cateva culori dar ma gandeam ca poate au mai facut intre timp si altele.

andruskya
02.03.2011, 18:49:54
Buna! Eu am facut nunta acolo si urmeaza sa facem si botezul tot acolo, in sala de sus. Vroiam sa te intreb daca stii ce huse mai au. Eu am vazut cateva culori dar ma gandeam ca poate au mai facut intre timp si altele.
pai si noi speram sa mai faca pana la vara...au multe culori dragutze...

Inna_
02.03.2011, 22:21:08
pai si noi speram sa mai faca pana la vara...au multe culori dragutze...

Cand am fost sa vorbim cu Catalin despre botez m-a dus undeva intr-o incapere unde erau husele, dar sincer iti spun ca nu imi amintesc exact ce culori erau. Am vazut mov, verde, albastru, gri, portocaliu, auriu...si in rest nu imi mai amintesc :-?

marsym
07.06.2011, 21:31:46
O poza cu sala de sus de la Aqua Max pentru cele care sunt interesate.
Mie imi place tare mult cum au aranjat sala acum :>

Acum arata si mai bine, au pus niste oglinzi imense la intrare si niste cadre cu tapet auriu pe pereti... arata super...cand o sa primesc pozele o sa pun si aici sa va faceti o idee.. iar jos au pus si niste candelabre care dau o nota de eleganta..

..in rest am numai cuvinte de lauda despre ei.. mie mi-au facut o nunta de nota 10... toata lumea a fost multumita si asta cred ca e cel mai important..
...spre deosebire de altii cu care am vorbit in perioada in care cautam restaurant nu au fost aroganti deloc si mi s-au parut profesionisti din primul moment spre deosebire de "cucoana" de la Grand care avea numai fite in cap si credea ca defapt ne face o mare favoare ca ne primeste in restaurant...

...dl.Catalin... iarasi nota 10.. ne-a raspuns la toate intrebarile si ne-a dat toate detaliile de care aveam nevoie astfel incat sa iasa bine... :)

Inna_
09.06.2011, 21:13:48
Acum arata si mai bine, au pus niste oglinzi imense la intrare si niste cadre cu tapet auriu pe pereti... arata super...cand o sa primesc pozele o sa pun si aici sa va faceti o idee.. iar jos au pus si niste candelabre care dau o nota de eleganta..

..in rest am numai cuvinte de lauda despre ei.. mie mi-au facut o nunta de nota 10... toata lumea a fost multumita si asta cred ca e cel mai important..
...spre deosebire de altii cu care am vorbit in perioada in care cautam restaurant nu au fost aroganti deloc si mi s-au parut profesionisti din primul moment spre deosebire de "cucoana" de la Grand care avea numai fite in cap si credea ca defapt ne face o mare favoare ca ne primeste in restaurant...

...dl.Catalin... iarasi nota 10.. ne-a raspuns la toate intrebarile si ne-a dat toate detaliile de care aveam nevoie astfel incat sa iasa bine... :)

Am vazut cum arata sala pt ca acolo am facut botezul. Acum arata intr-adevar super. Si noi am fost foarte multumiti de personalul de la Aquamax si de Catalin.

marsym
12.06.2011, 09:02:05
Am vazut cum arata sala pt ca acolo am facut botezul. Acum arata intr-adevar super. Si noi am fost foarte multumiti de personalul de la Aquamax si de Catalin.

cand ati avut botezul acolo?.. cumva pe 5 iunie?

Inna_
29.06.2011, 08:57:28
cand ati avut botezul acolo?.. cumva pe 5 iunie?

Nu. Am avut botezul pe data de 30 aprilie.

viodumi
09.08.2011, 15:46:54
buna,

Aah, ce bine ca am gasit in sf raspuns la intrebarea mea, chiar nu intelegeam diferenta dintre Max si Aqua Max, am postat in celalalt topic despre Max. stie cineva daca si in Max Crang sunt 2 sali, sau e una singura?

monicaalina
09.08.2011, 22:59:36
Aah, ce bine ca am gasit in sf raspuns la intrebarea mea, chiar nu intelegeam diferenta dintre Max si Aqua Max, am postat in celalalt topic despre Max. stie cineva daca si in Max Crang sunt 2 sali, sau e una singura?
eu stiu ca e una singura dar mai mare,cred ca de la 200 de persoane in sus