PDA

Versiunea completa : somnul si plictiseala de la serviciu

Printesamireasa
24.10.2007, 09:07:48
miresicilor voi nu va plictisiti la munca uneori!eu am zile in care am multe de facut si zile cand ma plictisesc teribil si ma ia un somn:(( aveti ceva remedii sau sfaturi?[-o< [-o< [-o<

Fluturas
24.10.2007, 09:15:15
miresicilor voi nu va plictisiti la munca uneori!eu am zile in care am multe de facut si zile cand ma plictisesc teribil si ma ia un somn:(( aveti ceva remedii sau sfaturi?[-o< [-o< [-o<

da, avem ..
gaseste-ti alt loc de munca,mai solicitant :-"

josefine
24.10.2007, 09:19:23
schimba jobul sau stai pe miresici. sau, si mai bine, hai sa facem schimb de locuri :D

Printesamireasa
24.10.2007, 09:19:36
da dar momentan nu se vede nimic la orizont si sa stau acasa ar fi si mai mare plictiseala!#-o

Sylvester
24.10.2007, 10:12:39
da dar momentan nu se vede nimic la orizont si sa stau acasa ar fi si mai mare plictiseala!#-o

Eu ma joc cand ma plictisesc.... ;;)

Irinamaria
30.10.2007, 12:33:09
Si la mine este cam la fel. AM zile f solicitante dar alteori cand sunt sefii prin delegatii si presedinta nu trece pe la noi, asa imi vine sa plec acasa. Desi as vrea un alt job, nu cred ca voi gasi unul ma bine platit , plus ca atunci cand am activitate imi place f mult ce fac. In restul timpului, imi mai ajut colegii, mai caut treaba prin birou, fac diverse.

helenita
30.10.2007, 15:10:27
si eu am zile si zile...unele in care nu-mi mai vad capul de treaba#:-S ...iar altele plictisitoare(:| ...in care ma plictisesc si de net dc stau prea mult...citesc o revista, fac un rebus;))

irina
14.11.2007, 23:57:59
Plictiseala la serviciu... o fi bine??? 8-} Cred ca va cam invidiez... cateodata...:D

miresuca79
15.11.2007, 02:31:03
Plictiseala la serviciu... o fi bine??? 8-} Cred ca va cam invidiez... cateodata...:D

Daaaa, si eu va invidiez!! Inca nu am reușit sa mă plictisesc la servici! Nu-i timp de asta!

alinutza81
15.11.2007, 11:36:50
Si la mine e la fel...sunt zile cand muncesc pe rupte..iar altele..(de obicei sf de luna si inceputul lunii)..cand nu prea am ce face. Deh..asa e in firmele de contabilitate. Noroc ca am o sefa super..care mi-a zis de la inceput..."eu te platesc la munca pe care o faci..nu la cat stai la serviciu"..asa ca daca n-am ce face...stau pe miresici<:-P ...mai asez niste acte ceva..si pe la 3 o tai acasa;-)

mirunica
15.11.2007, 11:49:11
Si eu am momente cand ma plictisesc ingrozitor la munca.Am zile cand nu am timp sa beau un pahar cu apa si zile cand nu am ce fece deloc. Noroc cu voi, ca mai trece timpul altfel. Decand v-am gasit pot spune ca e mai bine. :* :*

Habib
16.11.2007, 09:15:37
am momente cand imi vine sa urc pe pereti................

oana_alina
16.11.2007, 12:09:29
Si eu am momente cand ma plictisesc ingrozitor la munca.Am zile cand nu am timp sa beau un pahar cu apa si zile cand nu am ce fece deloc. Noroc cu voi, ca mai trece timpul altfel.:* :*

subscriu, eu cum prind cateva minute libere hop-tup pe miresici.ro

miti
20.01.2008, 19:26:22
si eu am zile full si zile mai libere.
din pacate nu mai am net la serv si am biroul in aceeasi camera cu sefa:(
si tre sa ma prefac ca fac ceva...
urasc asta...

ana5maria
20.01.2008, 20:27:39
ce e si cu serviciul asta, eu cred ca peste tot sunt momente si momente, si eu patesc la fel, cateodata nu am timp nici sa beau apa si cateodata ma plictisesc groaznic. daca gasim avem ce fac, eu una invat, asa pot sa stau pe miresici.ro acasa, in varful patului:-p , e mai relaxant asa ;;)

oana
21.01.2008, 22:48:12
subscriu, eu cum prind cateva minute libere hop-tup pe miresici.ro

super...eu nu am net in policlinica:( :( :(

p.s.: si eu am vrut nick-ul tau:D

finica
25.01.2008, 08:51:41
Partea cu somnul o rezolv rapid cu o cafea ... cât despre plictiseală ... ori am de lucru de nu-mi văd capul ... ori n-am de lucru și stau "călare" pe Miresici ... așa că ... problema e rezolvată ... n-am timp mă plictisesc

chika
22.11.2008, 23:41:45
eu in cea mai mare a timpului ma plictisesc, ma ia somnul... chiar nu am ce sa fac si treaba asta dureaza luni bune. pot sa spun ca de la birou imi planific nunta, am timp sa caut pe net diverse, sa compar preturile, am timp pt toate. si asa ma enerveaza ca la servici stau si si acasa ma asteapta un munte de rufe de calcat sau curatenie de facut. mai rau este vara, ca avem marea aproape, stau cu colegele la o tigara pe hol si ne uitam la lume cum merge la plaja.

biribishpampela
24.11.2008, 14:18:04
si eu ma plictisesc ingrozitor la servici... doar cateva zile pe luna am de lucru in rest... in curand cred ca o sa mai cer alte sarcini sau poate o sa-mi schimb job-ul pentru ca e ingrozitor sa nu ai ce face...#-o

junebride
04.02.2009, 10:45:32
si eu ma plictisesc ingrozitor la servici... doar cateva zile pe luna am de lucru in rest... in curand cred ca o sa mai cer alte sarcini sau poate o sa-mi schimb job-ul pentru ca e ingrozitor sa nu ai ce face...#-o

Subscriu, si eu ma plictisesc ingrozitor cea mai mare parte a timpului...

onenote
13.06.2009, 17:06:04
mai fetelor, ia dati exemplu de servicii din astea la care te poti plictisi? pe mine ma enerveaza ingrozitor ca ma si plictisesc dar nici nu am timp de altceva. adica am o activitate care ma plictiseste. mi-ar placea sa am timp sa deschid un ziar sa citesc titlurile, nu mai zic ce bine ar prinde un forum...
partea nasoala e ca ma doare capul cumplit la servici.
partea buna e ca e ceva temporar( in vanzari-deocamdata trimit oferte=am mii de e-mail-uri de trimis in timp cat mai scurt) si eu inca imi caut un job. asa ca astept sugestii. am o arie destul de larga( middle-management) si caut firme care sa-mi lase timp si de o tigara din cand in cand ca la foc continuu imi fumega creierul=))

evenstar
13.06.2009, 23:00:22
mai fetelor, ia dati exemplu de servicii din astea la care te poti plictisi? pe mine ma enerveaza ingrozitor ca ma si plictisesc dar nici nu am timp de altceva. adica am o activitate care ma plictiseste. mi-ar placea sa am timp sa deschid un ziar sa citesc titlurile, nu mai zic ce bine ar prinde un forum...
partea buna e ca e ceva temporar( in vanzari-deocamdata trimit oferte=am mii de e-mail-uri de trimis in timp cat mai scurt) si eu inca imi caut un job. asa ca astept sugestii. am o arie destul de larga( middle-management) si caut firme care sa-mi lase timp si de o tigara din cand in cand ca la foc continuu imi fumega creierul=))

Am avut eu in anul 2 de facultate un astfel de job. Eram secretara la o firma de papetarie, "rezidenta" la depozit. Practic, treuia sa le dau agentilor oferte sa emit facturi si chitante etc si aveam treba fix intre 9 si 9:30 dimineata si intre 16 si 17:00- in restul zilei agentii erau pe teren si eu eram singura-singurica. Mureaaaaammmmm de plictiseala. Am facut ordine in depozit, am "lustruit" sediul, ba chiar am maturat frunzele din fata casei babutei cu care imparteam curtea. La fix o luna, dupa primul salariu (care nu era chiar mic...) mi-am dat demisia. Simteam ca ajung la Balaceanca daca mai stau acolo... 8-|

compact
14.06.2009, 08:54:53
Am avut eu in anul 2 de facultate un astfel de job. Eram secretara la o firma de papetarie, "rezidenta" la depozit. Practic, treuia sa le dau agentilor oferte sa emit facturi si chitante etc si aveam treba fix intre 9 si 9:30 dimineata si intre 16 si 17:00- in restul zilei agentii erau pe teren si eu eram singura-singurica. Mureaaaaammmmm de plictiseala. Am facut ordine in depozit, am "lustruit" sediul, ba chiar am maturat frunzele din fata casei babutei cu care imparteam curtea. La fix o luna, dupa primul salariu (care nu era chiar mic...) mi-am dat demisia. Simteam ca ajung la Balaceanca daca mai stau acolo... 8-|
eu visez la un job de secretara ca cel descris de tine cand am prea multe de facut...dar apoi imi trece :))

evenstar
14.06.2009, 11:13:49
eu visez la un job de secretara ca cel descris de tine cand am prea multe de facut...dar apoi imi trece :))

Probabil ca multa lume viseaza la un asemena job. Dar nu era de mine... :-<

CocaCoca
14.04.2010, 09:30:06

durerea de cap e un semn ca nu-ti place ce faci, mai stiu si eu cateva cazuri: pana nu au plecat de-acolo nu au scapat de durerile de cap

poneyalma
17.06.2010, 19:14:35
Sunt profesoară așa că nu cred că am cum să mă plictisesc la școală.
Poate copii s-or plicti de ce le povestesc eu =))=))=)).

annabel
14.08.2010, 14:19:20
eu citesc, invat(inainte pt facultate acum aprofundez limbi straine), imi fac de treaba, curatenie de e luna tot timpul :)), aranjez actele si cand chiar nu mai am ce face deja imi vine sa iau lama/furculita :))

la inceput a fost jobul perfect(1 an si jumatate)pentru ca aveam timp sa invat, sa fac proiecte, sa scriu, sa ma documentez, dar dupa ce am terminat facultatea si in alta parte NIMIC..asta e..mai MULT citit :))
dar distractia se va termina pe 31.08.2010.
aleluia

corinuta
14.08.2010, 17:23:01
eu in cea mai mare a timpului ma plictisesc, ma ia somnul... chiar nu am ce sa fac si treaba asta dureaza luni bune. pot sa spun ca de la birou imi planific nunta, am timp sa caut pe net diverse, sa compar preturile, am timp pt toate. si asa ma enerveaza ca la servici stau si si acasa ma asteapta un munte de rufe de calcat sau curatenie de facut. mai rau este vara, ca avem marea aproape, stau cu colegele la o tigara pe hol si ne uitam la lume cum merge la plaja.

Si pt plictiseala voi luati si salariu?? scz, nu m-am putut abtine...cum naiba sa ne mearga bine cand sunt 50 de angajati pe m2?:D de se plictisesc si ii ia saomnul la munca???

sudden
25.08.2010, 14:35:58
Si pt plictiseala voi luati si salariu?? scz, nu m-am putut abtine...cum naiba sa ne mearga bine cand sunt 50 de angajati pe m2?:D de se plictisesc si ii ia saomnul la munca???

doamne, si eu ma plictisesc enorm la serviciu...
sunt secretara, si mai stau si la front desk...pe unde trece toata lumea....si fiind o firma de straini, nu imi permit sa fac alte activitati....inregistrez ceva facturi, ceva comenzi si cam atat....dar macar de as sta 8 ore...nu, progr e de 9 ore de L-J, si vinerea de 6,5 h (cu tot cu pauza de pranz de o juma de ora)....
si ajung tare obosita acasa...de stat degeaba!!!
prefer sa fiu obosita de munca (desi cand am activitate, sunt fff fresh), decat obosita de stat degeaba...

noroc cu miresici.ro..., dar parca uneori pana si de stat pe miresici ma plictisesc...

DAISYS
24.03.2011, 08:00:46
pfuu si eu ma plicti la servici cand sunt dupa-amiaza noroc k am tv si ma mai uit cand la tom&jerry, cand la esmeralda :)) la 17 stiri..si se face 20 sa plec acasa .cel mai obosita ajung dupa schimbul 2.la schimbul 1 nici nu ai timp sa respiri,mereu suna telefoanele,dai altele,verifica contracte expirate...una alta.dar nu as schimba jobul pt oricare altul :P

alexandra26
24.11.2011, 21:34:04
pfuu si eu ma plicti la servici cand sunt dupa-amiaza noroc k am tv si ma mai uit cand la tom&jerry, cand la esmeralda :)) la 17 stiri..si se face 20 sa plec acasa .cel mai obosita ajung dupa schimbul 2.la schimbul 1 nici nu ai timp sa respiri,mereu suna telefoanele,dai altele,verifica contracte expirate...una alta.dar nu as schimba jobul pt oricare altul :P
........ si se mai plange romanul ca are salariul mic........(:|

MireasaEmotionata
20.02.2012, 17:00:19
si eu ma plictisesc la locul de munca de vreo 2-3 luni de zile :D ..... asa ca am hotarat sa fiu mai activa pe miresici.ro, f mult timp am citit ceea ce ati scris voi, dar nu am scris aproape nimic. :)
si cand ma mai plictisesc la serviciu, incep si caut tot felul de chestii pe net: retete pt gatit, pt prajituri, pt slabit, orase pe care vreau sa le vizitez, horoscop etc. :)

elena32
20.04.2012, 16:55:11
da si eu cand ma plictisesc mai stau pe 9gag.com, miresici ... youtube :)

lumip
22.07.2012, 21:00:38

poate nu esti prea motivata :-B

Ioana0206
22.07.2012, 21:33:41
siteul miresici.ro este blocat de catre dep informatic :(. fie citesc presa financiara , fie cateva ziare mai de soi, tot pe teme economice sau politice si ma amuz citind comentariile din subsolul paginilor. sau reviste on line gen avantaje sau psycologies.ro. incerc sa nu aloc f mult timp, ma simt si vinovata ca nu-mi fac treaba plus ca sunt convinsa ca se contabilizeaza undeva toate accesarile; sau am diverse materiale referitoare la cursurile pe care le fac in timpul liber , ultimul fiind un curs de astrologie si daca deschid un fisier in adobe pare ca citesc un document normativ referitor la activitatea mea .:D

MTIBI
30.07.2012, 15:00:22
siteul miresici.ro este blocat de catre dep informatic :(. fie citesc presa financiara , fie cateva ziare mai de soi, tot pe teme economice sau politice si ma amuz citind comentariile din subsolul paginilor. sau reviste on line gen avantaje sau psycologies.ro. incerc sa nu aloc f mult timp, ma simt si vinovata ca nu-mi fac treaba plus ca sunt convinsa ca se contabilizeaza undeva toate accesarile; sau am diverse materiale referitoare la cursurile pe care le fac in timpul liber , ultimul fiind un curs de astrologie si daca deschid un fisier in adobe pare ca citesc un document normativ referitor la activitatea mea .:D
Fetelor, eu incercam cu o cana de cafea cu lapte si mult zaharm dupa masa de pranz... ma lua un somn demential. Imi place intr0un fel abordarea chinezilor-somn la locul de munca.... sau macar un sport ceva cum au unele firme de pe la noi....dar la mine mergea cafeaua si navigare pe net ....