PDA

Versiunea completa : Pungi personalizate

Pagini : 1 [2] 3

ade_la
07.04.2009, 09:29:39
Fetelor dupa cum va spusesem am trecut sambata prin gherla, pe la firma ltt cart, si sincer mi-au placut foarte, foarte mult pungulitle facute de ei, si sunt si foarte rezistente din cate am observat. Eu deja mi-am facut comanda sa nu mai fac inca un drum pana la gherla, iar de adus mi le aduc ei. Va pup

aria_cluj
07.04.2009, 20:43:50
Fetelor dupa cum va spusesem am trecut sambata prin gherla, pe la firma ltt cart, si sincer mi-au placut foarte, foarte mult pungulitle facute de ei, si sunt si foarte rezistente din cate am observat. Eu deja mi-am facut comanda sa nu mai fac inca un drum pana la gherla, iar de adus mi le aduc ei. Va pup

sa stii ca asteptam poze
ce culoare ai facut comanda?si in cat timp vor fi gata?
cat au costat?:">

ade_la
08.04.2009, 07:28:02
sa stii ca asteptam poze
ce culoare ai facut comanda?si in cat timp vor fi gata?
cat au costat?:">

Din pacate nu am nici o poza, pentru ca le-am ales pe loc si atunci nu am cerut poze. O sa va trimit dupa ce sunt gata, adica cam in 2 saptamani. Eu mi-am comandat rosu cu scris alb si m-au costat 1,4 ron/buc dar au si cu 1 leu foarte dragute, in mai multe culori

aria_cluj
08.04.2009, 10:50:55
Din pacate nu am nici o poza, pentru ca le-am ales pe loc si atunci nu am cerut poze. O sa va trimit dupa ce sunt gata, adica cam in 2 saptamani. Eu mi-am comandat rosu cu scris alb si m-au costat 1,4 ron/buc dar au si cu 1 leu foarte dragute, in mai multe culori

ok
asteptam pozele!

cate buc ai cumparat?

Ama81
09.04.2009, 10:49:45
Eu stiu pe cineva care are sticle de sticla dar de 0.33 cu 1 leu bucata sau de plastic la jumate cu 1.2 lei.

Ama81
09.04.2009, 11:41:39
Pungi de care si-a luat Cristina se gasesc la Tg-Mures la pretul de 1,5 lei...doar imprimeul difera....de fapt ala se poate face la comanda cum vreti.Eu m-am interesat si au zis ca au pe stoc si pot sa mi le trimita prin curierat.Cele care doresc va dau site si nr de tel.
Spune-mi si mie te rog site-ul, sunt f ieftine asa, eu am gasit doar la 2.2 lei modelul Cristinei.

ade_la
09.04.2009, 14:37:21
Eu stiu pe cineva care are sticle de sticla dar de 0.33 cu 1 leu bucata sau de plastic la jumate cu 1.2 lei.

au si cei de la LTT CART sticle de plastic de 0,5 l la 0,7 ron/buc

aria_cluj
09.04.2009, 14:55:25
au si cei de la LTT CART sticle de plastic de 0,5 l la 0,7 ron/buc

serios?
si cum arata?
:">

ade_la
09.04.2009, 18:04:27
serios?
si cum arata?
:">

sunt foarte dragute, au 2 modele , dar din pacate nu am nici o poza:(

si_mony_ca
10.04.2009, 21:50:21
www.cromatictipo.ro (http://www.cromatictipo.ro)- e siteul pe care gasiti pungulitze ca si ale Cristinei cu 1, 5lei...

daniela_psy
11.04.2009, 23:38:04
Inca o optiune de pungi personalizate de "dat acasa" de la Ama Productie din Turda,cred ca e ok ca am specificat numele,e prima data cand mentionez asta dar mai multe detalii despre costul lor nu pot da deocamdata,am primit niste preturi de la ei dar inca nu am primit toate detaliile legate de acestea,nici nu stiu daca sunt cu tva sau fara,doar ca incep de la 0,8 lei in f de dimensiuni,cele mai mari 1,2 lei, la care se adauga 0,6 lei pt personalizare daca se doreste.
Cand aflu mai multe detalii va spun;;)

ade_la
12.04.2009, 08:41:15
Inca o optiune de pungi personalizate de "dat acasa" de la Ama Productie din Turda,cred ca e ok ca am specificat numele,e prima data cand mentionez asta dar mai multe detalii despre costul lor nu pot da deocamdata,am primit niste preturi de la ei dar inca nu am primit toate detaliile legate de acestea,nici nu stiu daca sunt cu tva sau fara,doar ca incep de la 0,8 lei in f de dimensiuni,cele mai mari 1,2 lei, la care se adauga 0,6 lei pt personalizare daca se doreste.

Sincer, nu ca mia-m dat eu comanda la cei din Gherla, dar pungile lor arata mult, mult mai bine decat cele din Turda, in plus ca iti fac in orice culoare sau combinatie de culori, sau chiar fac si cu grafica adusa de client, dar cel mai important e ca preturile incep de la 1 ron inclusiv tva iar cele personalizate de la 1,4 ron inclusiv personalizare si tva-ul. Sincer si eu am tot cautat pe la tot felul de firme si agentii si in final m-am decis la ei, saptamana viitoare o sa imi fie gata pungile si o sa vi le arat, sunt deosebite

daniela_psy
12.04.2009, 15:05:43
Sincer, nu ca mia-m dat eu comanda la cei din Gherla, dar pungile lor arata mult, mult mai bine decat cele din Turda, in plus ca iti fac in orice culoare sau combinatie de culori, sau chiar fac si cu grafica adusa de client, dar cel mai important e ca preturile incep de la 1 ron inclusiv tva iar cele personalizate de la 1,4 ron inclusiv personalizare si tva-ul. Sincer si eu am tot cautat pe la tot felul de firme si agentii si in final m-am decis la ei, saptamana viitoare o sa imi fie gata pungile si o sa vi le arat, sunt deosebite
nu contest dar nu am vrut nici un moment sa fac o comparatie cu ce ati comandat voi pana acuma,ci sa aduc un plus de informatie topicului.In ceea ce priveste pretul, am specificat destul de clar ca nu stiu daca includ tva sau nu, urmeaza sa ma informez si sa va spun(e posibil ca pretul de 0,8 lei sa includa tva).Iar diversitatea in culori sau grafica(chiar si cea adusa de client)este si la ei valabila,intrand la categoria "personalizare".

pusicu
12.04.2009, 16:48:55
nu contest dar nu am vrut nici un moment sa fac o comparatie cu ce ati comandat voi pana acuma,ci sa aduc un plus de informatie topicului.In ceea ce priveste pretul, am specificat destul de clar ca nu stiu daca includ tva sau nu, urmeaza sa ma informez si sa va spun(e posibil ca pretul de 0,8 lei sa includa tva).Iar diversitatea in culori sau grafica(chiar si cea adusa de client)este si la ei valabila,intrand la categoria "personalizare".
Eu inca nu mi-am luat pungutele si chiar imi place ce ai pus tu pe site asa ca mai astept detalii referitoare la pret.:*

tati_sew
13.04.2009, 17:40:53
foarte bine ca ai adus in discutie si alta firma mai ales ca unele miresici ziceau ca in unele locuri au gasit pungi personalizate putin mai scumpe 2-3lei

alinaflorinela
13.04.2009, 20:12:44
hello,eu am gasit niste cutii tare frumoase la 1,6 lei bucata din tg-mures,le trimit prin curierat rapid,ei suporta cheltuielile....e o firma din tg-mures

o sa incerc sa atasez o poza cu modelul ales de noi

anisor24
13.04.2009, 20:30:35
Eu mi-am comandat pungi personalizate tot la firma la care si le-a facut si ade_la si sincer am fost super multumita de cum au decurs lucrurile : initial mi-au trimis ei pe email cateva modele de grafici, am facut comanda tot prin email, si in 10 zile mi le-au adus ei la Cluj. Mai mult de atat ce pot sa cer................si in plus sunt super dragute, exact in nuantele in care o sa imi fac decorul salii#:-S
*am atasat si pozele primite de la ei, poate va ajuta
:* :* :*

xerendipiti
13.04.2009, 21:49:20
Eu am renuntat la cele personalizate, am gasit unele dragute cu flori, plastifiate, la 1.3 lei.

anisor24
14.04.2009, 08:44:17
Am atasat si poze cu pungile pe care le au ei la 1 leu bucata

daniela_psy
14.04.2009, 11:09:53
Eu inca nu mi-am luat pungutele si chiar imi place ce ai pus tu pe site asa ca mai astept detalii referitoare la pret.:*
le-am trimis mail dar inca nu am primit raspuns:|

Topolina
15.04.2009, 22:23:05
Am atasat si poze cu pungile pe care le au ei la 1 leu bucata
eu dinastea mi-am comandat pe verde si sunt foarte frumoase. pt mine a fost mai ok sa nu le iau persomalizate pt ca aveam nevoie dear de 60 de bucati dar comanda minima este de 1oo, si cele care imi raman le mai pot folosi.

anisor24
17.04.2009, 16:23:22
Fetelor scuze ca nu va raspund pe pm dar nu am inca 10 mesaje scrise asa ca nu pot trimite pm.Dar pentru cine doreste datelede contact ale firmei din gherla unde mi-am facut eu pungile personalizate, da-ti pe google cautare ltt cart si gasiti datele lor de contact.

Ama81
19.04.2009, 19:55:04
Am postat poze cu sticlele de tuica si in noiembrie, dar fiindca a venit vorba iar de ele am zis sa le atasez din nou...
Te rog spune-mi si mie de unde ai luat sticlele astea, sunt foarte frumoase. Daca se poate pe PM un mesaj cu datele de contact. Mersi mult.

daniela_psy
20.04.2009, 20:09:22
am primit mail de la ei, pot fi personalizate atat in ceea ce priveste culoarea dar si grafica(inclusiv cea adusa de client), iar pretul afisat de mine este fara tva

chance
26.04.2009, 21:54:44
Pe langa pungi, putem pune prajitura si vinul (tuica) in cutii....am vazut un model si e dragutz....dar am inteles ca personalizarea a costa foarte mult...

anisor24
30.04.2009, 13:51:48
asta e pungulita pe care mi-am comandat-o eu

aria_cluj
30.04.2009, 14:46:12
asta e pungulita pe care mi-am comandat-o eu

cat a costat buc?;;)

anisor24
30.04.2009, 20:06:51
cat a costat buc?;;)

1,85 ron cu tot cu tva si transport inclus pana la cluj. Am dat comanda pe internet si mi le-au adus ei la cluj. Foarte eficienti, vi recomand!

aria_cluj
02.05.2009, 21:39:42
fetelor pls help,
daca cumpar pungi de dat acasa cadourile invitatilor si sunt colorate.roz ,verde...etc
arata nasol?
tb sa fie si pungile cu nunta in ton?

daniela_psy
03.05.2009, 20:56:58
fetelor pls help,
daca cumpar pungi de dat acasa cadourile invitatilor si sunt colorate.roz ,verde...etc
arata nasol?
tb sa fie si pungile cu nunta in ton?
nu neaparat dar ar da bine sa fie macar pe aceeasi culoare:)

mirellla
08.05.2009, 19:46:29
Fetelor cei la care mi-am facut eu pungile personalizate fac acum si cutii personalizate, si-a facut o prietena de a mea, foarte dragute.

aria_cluj
08.05.2009, 22:37:02
Fetelor cei la care mi-am facut eu pungile personalizate fac acum si cutii personalizate, si-a facut o prietena de a mea, foarte dragute.

si cat costa buc?

mirellla
10.05.2009, 13:38:34
Am atasat un model de cutie facut de cei de la Gherla.

aria_cluj
10.05.2009, 22:41:06
Am atasat un model de cutie facut de cei de la Gherla.

deci e super
cat costa?

mirellla
11.05.2009, 06:19:54
deci e super
cat costa?

modelul pe care l-am atasat mai sus a fost la 1,97 ron/buc

Biencutza_22
15.05.2009, 07:28:00
Eu am fost ieri la dej, si am intrat la un magazin de artizanat sa vad de lumanari si aveau si pungi de cadouri la 1.5 ron/ buc (cu motive florale). Si a zis tipa ca daca iau mai multe mi le lasa la 1 ron/buc. Am comandat 110 buc si le aduce saptamana viitoare.

ioana811
15.05.2009, 09:57:05
Am fost si eu la cei de la lttcart si au acum in oferta si pungulite din hartie in diverse culori (rosu, albastru, portocaliu, verde....) doar la 0,85 ron/buc iar daca le vrei personalizate pe o fata sunt la 1,25 ron.
Initial am vrut sa imi iau si eu dintr-un magazin cu modele florale la 1,1 ron/buc, dar cum le-am gasit aici mai ieftine (si parca mai dragute intr-o singura culoare) si chiar pe portocaliu cum o sa am decorul la sala, am cumparat deja 250 buc.
Am atasat si o poza pt exemplificare

aria_cluj
15.05.2009, 10:58:18
Eu am fost ieri la dej, si am intrat la un magazin de artizanat sa vad de lumanari si aveau si pungi de cadouri la 1.5 ron/ buc (cu motive florale). Si a zis tipa ca daca iau mai multe mi le lasa la 1 ron/buc. Am comandat 110 buc si le aduce saptamana viitoare.

oare de unde din dej?
ce magazin?:">

aria_cluj
15.05.2009, 11:43:07
Am fost si eu la cei de la lttcart si au acum in oferta si pungulite din hartie in diverse culori (rosu, albastru, portocaliu, verde....) doar la 0,85 ron/buc iar daca le vrei personalizate pe o fata sunt la 1,25 ron.
Initial am vrut sa imi iau si eu dintr-un magazin cu modele florale la 1,1 ron/buc, dar cum le-am gasit aici mai ieftine (si parca mai dragute intr-o singura culoare) si chiar pe portocaliu cum o sa am decorul la sala, am cumparat deja 250 buc.
Am atasat si o poza pt exemplificare

e frumoasa punga
ce dimensiuni are?
eu am cumparat pana acum 37 buc pungi hartie colorate cu 86 bani buc
merg daca sunt toate asa colorate?sau cum?

georgecristian
15.05.2009, 11:58:51
am gasit pe traian pungi personalizate. Pret 1,20 ron

aria_cluj
15.05.2009, 12:02:17
am gasit pe traian pungi personalizate. Pret 1,20 ron

care traian?
da-ne mai multe detalii plssss

ioana811
15.05.2009, 12:36:23
e frumoasa punga
ce dimensiuni are?
eu am cumparat pana acum 37 buc pungi hartie colorate cu 86 bani buc
merg daca sunt toate asa colorate?sau cum?

are 23 latime si 32 inaltime, numai buna pt o caserola de praji sau o cutie ciocolata +o sticla de ceva...
merg si colorate, nu e o regula, dar arata mult mai bine, parerea mea, sa fie toate la fel si intr-o nuanta in ton cu decorul.

adeline1
15.05.2009, 12:48:45
si eu am scapat de problema pungilor;-) ....cu 1 leu/buc....zic eu acceptabil fata de preturile din magazine....

aria_cluj
15.05.2009, 16:40:39
are 23 latime si 32 inaltime, numai buna pt o caserola de praji sau o cutie ciocolata +o sticla de ceva...
merg si colorate, nu e o regula, dar arata mult mai bine, parerea mea, sa fie toate la fel si intr-o nuanta in ton cu decorul.

asa-i,ai dreptate!o sa merg si eu luni sa iau portocalii:)

Biencutza_22
15.05.2009, 18:24:30
oare de unde din dej?
ce magazin?:">

Eu am fost la o firma Electrohard(str Horea) si undeva peste drum. Sincer nu stiu cum ii zice la magazin, este un magazin de artizanat. Eu vroiam lumanari si am comandat si pungi :D

Ballet
15.05.2009, 18:29:39
Eu nu inteleg frenezia asta cu pungile personalizate. Mi se parea cea mai mica problema in organizarea unei nunti...:-<

ioana811
15.05.2009, 18:58:32
Eu nu inteleg frenezia asta cu pungile personalizate. Mi se parea cea mai mica problema in organizarea unei nunti...:-<

Sincer nu sunt de acord cu tine,pentru ca daca vrei sa iasa totul perfect trebuie sa te ocupi de toate detaliile, inclusiv pungi personalizate sau nu. In caz contrar ce faci, lte trezesti la nunta ca nu ai in ce le da invitatilor prajitura si bautura sau ce da fiecare.....sau le dai cumva in mana?

Ballet
15.05.2009, 19:40:04
Sincer nu sunt de acord cu tine,pentru ca daca vrei sa iasa totul perfect trebuie sa te ocupi de toate detaliile, inclusiv pungi personalizate sau nu. In caz contrar ce faci, lte trezesti la nunta ca nu ai in ce le da invitatilor prajitura si bautura sau ce da fiecare.....sau le dai cumva in mana?
O sa iasa totul perfect si fara sa cercetez si sa umblu cateva luni dupa niste pungi. Dupa cum am mai spus, daca dam atata importanta unor lucruri atat de minore, apoi nici nu vreau sa stiu cati ani ar trebui sa cercetam problema fotografilor...:)>-
Dar, fiecare face cum crede de cuviinta. N-am zis ca nu sunt de acord cu pungi personalizate, doar ca vedeam ca se scrie atat de mult la subiectul asta si pur si simplu nu inteleg de ce..:) Dar poate sunt eu mai ''sucasa''...
O zi buna %%-

Cammie
15.05.2009, 20:03:34
O sa iasa totul perfect si fara sa cercetez si sa umblu cateva luni dupa niste pungi. Dupa cum am mai spus, daca dam atata importanta unor lucruri atat de minore, apoi nici nu vreau sa stiu cati ani ar trebui sa cercetam problema fotografilor...:)>-
Dar, fiecare face cum crede de cuviinta. N-am zis ca nu sunt de acord cu pungi personalizate, doar ca vedeam ca se scrie atat de mult la subiectul asta si pur si simplu nu inteleg de ce..:) Dar poate sunt eu mai ''sucasa''...
O zi buna %%-
Sunt de acord cu tine. Parerea mea este ca, daca dai pungi cu "Ioana si George va multumesc...." sigur ajung foarte repede la gunoi, ca nu prea le mai poti reutiliza.

Ballet
15.05.2009, 20:47:49
Sunt de acord cu tine. Parerea mea este ca, daca dai pungi cu "Ioana si George va multumesc...." sigur ajung foarte repede la gunoi, ca nu prea le mai poti reutiliza.
No, la asta chiar nu m-am gandit. Si cum suntem noi mai ecologisti, tocmai am hotarat sa dam pungi fara nume pe ele...:*

Cammie
15.05.2009, 21:35:48
No, la asta chiar nu m-am gandit. Si cum suntem noi mai ecologisti, tocmai am hotarat sa dam pungi fara nume pe ele...:*
>:D< Tocmai ai salvat un copac cu aceasta decizie :D.

ioana811
16.05.2009, 07:50:40
O zi buna %%-

Sincer , cu tot respectul, nu cred ca cineva umbla cateva luni dupa pungi sau sta pe forum asteptand sa mai apara ceva informatii.... Pur si simplu eu cred ca este vorba de un schimb normal de pareri si informatii menit sa ajute pe cine doreste sa achizitioneze astfel de pungi, sa gaseasca furnizorul cu preturile cele mai mici, fie ele personalizate sau nepersonalizate

aria_cluj
16.05.2009, 09:01:23
Sincer , cu tot respectul, nu cred ca cineva umbla cateva luni dupa pungi sau sta pe forum asteptand sa mai apara ceva informatii.... Pur si simplu eu cred ca este vorba de un schimb normal de pareri si informatii menit sa ajute pe cine doreste sa achizitioneze astfel de pungi, sa gaseasca furnizorul cu preturile cele mai mici, fie ele personalizate sau nepersonalizate

asa este:)

tati_sew
18.05.2009, 13:00:25
si cand te gandesti ca mai de mult ti le dadea direct in mana.aveai noroc daca gaseai prin geanta o punga in care sa le bagi!=))

pusicu
18.05.2009, 15:13:17
si cand te gandesti ca mai de mult ti le dadea direct in mana.aveai noroc daca gaseai prin geanta o punga in care sa le bagi!=))
Bine punctat tati_sew.:))

aria_cluj
18.05.2009, 21:41:37
Bine punctat tati_sew.:))

super tare :)))

adda314
26.05.2009, 14:14:48
modelul pe care l-am atasat mai sus a fost la 1,97 ron/buc

Buna ai putea sa imi dai un pm cu mai multe detalii despre firma respectiva te rog? M-ar interesa cutiile sau pungile personalizate pe care le fac ei.

Apropo, stie cineva unde as putea gasi cutii metalice, cam cat o caserola de prajituri?

Multumesc frumos!

mirellla
26.05.2009, 16:32:08
Buna ai putea sa imi dai un pm cu mai multe detalii despre firma respectiva te rog? M-ar interesa cutiile sau pungile personalizate pe care le fac ei.

Apropo, stie cineva unde as putea gasi cutii metalice, cam cat o caserola de prajituri?

Multumesc frumos!

Scuze inca nu pot trimite pm pt ca nu am 10 postari pe forum. Dar cauta pe google ltt cart si gasesti toate datele de contact. In plus am vazut la ei si ceva cutii pt tortulet in miniatura super dragute, in locul celor de plastic

dinalliss
22.06.2009, 19:27:39
Buna

Fetelor sunt in super criza de timp asa ca va rog din suflet sa imi trimite-ti si mie datele de contact ale firmei care face pungulite personalizate. Sincer pana acum nu ma gandeam ca sunt asa indispensabile dar am fost la o nunta sambata asta si am primit o astfel de pungulita si sincer mi-a placut foart mult dar mai ales cand am vazut ce incantati se uitau toti invitatii la ele m-am hotarat VREAU SI EU...sper acum sa nu ma fi trezit prea tarziu
Cine are datele de contact...va rog....^:)^ ^:)^ ^:)^

alexalia
23.06.2009, 08:27:12
Buna

Fetelor sunt in super criza de timp asa ca va rog din suflet sa imi trimite-ti si mie datele de contact ale firmei care face pungulite personalizate. Sincer pana acum nu ma gandeam ca sunt asa indispensabile dar am fost la o nunta sambata asta si am primit o astfel de pungulita si sincer mi-a placut foart mult dar mai ales cand am vazut ce incantati se uitau toti invitatii la ele m-am hotarat VREAU SI EU...sper acum sa nu ma fi trezit prea tarziu
Cine are datele de contact...va rog....^:)^ ^:)^ ^:)^

pe google e lttcart cu punct ro. acolo gasesti datele de contact.

dinalliss
23.06.2009, 16:15:21
Mersi mult la toate care mi-ati trimis mesaje. Am sunat azi si la cei de la Turda si la Gherla, si in final m-am hotarat pt cei din Gherla, lttcart, au preturi mult mai bune si mult mai multe modele din care poti alege. In plus tot de la ei imi iau si niste cutiute dragute pt tortulet, personalizate la fel ca pungulitele.
Am scapat de o grija...........:-SS

lidiutzza
29.07.2009, 09:34:37
Mersi mult la toate care mi-ati trimis mesaje. Am sunat azi si la cei de la Turda si la Gherla, si in final m-am hotarat pt cei din Gherla, lttcart, au preturi mult mai bune si mult mai multe modele din care poti alege. In plus tot de la ei imi iau si niste cutiute dragute pt tortulet, personalizate la fel ca pungulitele.
Am scapat de o grija...........:-SS

Imi scri si mie te rog ceva date de contct pt ca am vazut si eu la cineva si mi-ar placea sa imi fac si eu.
Mersi mult

Ancky
14.09.2009, 11:44:23
Fetelor, ati gasit careva pungi simple, din hartie, de diferite culori? Nu ma intereseaza personalizate, dar as vrea sa aiba pe stoc...Multu.

daniela_psy
14.09.2009, 13:29:24
Fetelor, ati gasit careva pungi simple, din hartie, de diferite culori? Nu ma intereseaza personalizate, dar as vrea sa aiba pe stoc...Multu.
cel putin firma din Turda vindeau si simple, nepersonalizate, evident la un pret mai bun decat cele personalizate

Ancky
15.09.2009, 09:29:46
cel putin firma din Turda vindeau si simple, nepersonalizate, evident la un pret mai bun decat cele personalizate
Da-mi te rog adresa si numarul de telefon al firmei din Turda.

anca_eu
22.10.2009, 10:38:17
Buna miresici, imi poate spune cineva daca la Turda mai este fabrica de sticla? Sau daca ma poate ajuta cineva. Mersi
Spor la pregatiri

anamaria21_28
10.11.2009, 15:04:10
pentru ce te intereseaza? sticle pentru pachetul invitatilor? ca daca da te pot ajuta eu. da un pm si iti raspund. pa pa:*

si in legatura cu pungile pentru invitati si in special pentru cele care nu vor sa aloce un buget prea mare pentru ele, stiu eu o firma, goldplast, de unde verisoara mea a cumparat pungulite de plastic albe pe care e desenat conturul unor miri cu auriu si scrie "mirii sa multumesc!" sau ceva de genu'. ideea e ca au un pret f bun, 50 de buc costa aprox. 7 lei!!!
p.s. nu stiu unde se pot gasi in cj, doar in bistrita

beanna
17.11.2009, 08:29:02
pentru ce te intereseaza? sticle pentru pachetul invitatilor? ca daca da te pot ajuta eu. da un pm si iti raspund. pa pa:*

si in legatura cu pungile pentru invitati si in special pentru cele care nu vor sa aloce un buget prea mare pentru ele, stiu eu o firma, goldplast, de unde verisoara mea a cumparat pungulite de plastic albe pe care e desenat conturul unor miri cu auriu si scrie "mirii sa multumesc!" sau ceva de genu'. ideea e ca au un pret f bun, 50 de buc costa aprox. 7 lei!!!
p.s. nu stiu unde se pot gasi in cj, doar in bistrita

Buna anamaria, eu sunt din Bistrita, mi-ai putea da un PM cu datele de contact ale celor de la firma de pungi?
Multumesc

sonia02gh
17.11.2009, 22:04:42
Buna anamaria, eu sunt din Bistrita, mi-ai putea da un PM cu datele de contact ale celor de la firma de pungi?
Multumesc

Daca scrii pe google numele firmei mentionate in mesajul initial, primul rezultat va fi chiar site-ul fimei. Daca esti din BN sigur stii despre cine este vorba. Spor!!!

dydo
30.11.2009, 21:21:12
Salutare,

eu mi-am facut pungile de dat acasa la un domn care confectioneaza pungile asa ca hobby :). Au iesit foarte ok si pretul a fost 1.2ron / punga . Intr-o punga a incaput o sticla de vin si o cutie de ciocolata. Avea pungi de mai multe dimensiuni :).

Daca va intereseaza trimiteti un pm :).

Spor la pregatiri.

camelia
06.01.2010, 20:24:46
[quote=dydo;2699879]Salutare,

eu mi-am facut pungile de dat acasa la un domn care confectioneaza pungile asa ca hobby :). Au iesit foarte ok si pretul a fost 1.2ron / punga . Intr-o punga a incaput o sticla de vin si o cutie de ciocolata. Avea pungi de mai multe dimensiuni :).

Spor la pregatiri.[/quot
nu stiti firma din targu mures Cromtictipo daca face cuti ce culoare vrei tu?

dydo
07.01.2010, 11:13:56
Si eu mi-am facut pungile tot asa la un domn care le confectioneaza ca hobby.

Cred ca e acelasi domn de care zicea camelia :). Au iesit excelent :)

Spor la pregatiri.

camelia
07.01.2010, 13:07:07

Spor la pregatiri.
eu nu am zis de nici un domn:-? , acum imi caut si eu " Cromatictipo" ii o firma din targu mures care fac cutii dar am vazut ca numai 2 modele au si eu as vrea simple adica intr o culoare. DYDO zi ne si noua unde ti le ai facut si cat te a costat sau da ne cateva poze.
Ce i din Gherla- LTT CART nu mai fac acel model de cutie care imi place mie:((

Sannda
08.01.2010, 07:43:29

Spor la pregatiri.

Imi spui te rog si mie cu cine ti-ai facut pungutele?

dydo
08.01.2010, 08:53:18
Imi spui te rog si mie cu cine ti-ai facut pungutele?

Ti-am trimis pm cu detaliile :).

georgecristian
08.01.2010, 10:19:14
Au pungi ieftine 1 ron pe strada Traian la firma cu invitatii. Sunt producatori.

Sannda
08.01.2010, 11:16:05
Mersi fetelor pentru raspunsuri:*

freesia
08.01.2010, 12:31:03
Buna fetelor!
Nu stiu daca sunt in topic, dar nu stiu unde sa intreb. Am o nelamurire: in general, daca oferi marturii, mai oferi si punga pentru acasa cu bautura si dulciuri? Sau una dintre cele doua?
Multumesc!

camelia
08.01.2010, 21:33:51
Buna fetelor!
Nu stiu daca sunt in topic, dar nu stiu unde sa intreb. Am o nelamurire: in general, daca oferi marturii, mai oferi si punga pentru acasa cu bautura si dulciuri? Sau una dintre cele doua?
Multumesc!
eu vreau sa dau si marturi si pachetel, pe aici prin transilvania nu se prea da marturii, dar pachetel eu zic ca trebuie neaparat.

dydo, imi dai te rog si mie numarul d telefon al domnului cu pungile si sa imi areti si mie o punga te rog

roxana
08.01.2010, 23:58:14
eu vreau sa dau si marturi si pachetel, pe aici prin transilvania nu se prea da marturii, dar pachetel eu zic ca trebuie neaparat.

dydo, imi dai te rog si mie numarul d telefon al domnului cu pungile si sa imi areti si mie o punga te rog
am fost la foarte multe nunti la care nu s-a dat nimic, nici macar marturii, nici eu n-am dat pachetel, doar marturii
dar fiecare face cum vrea, si in functie si de invitati

andreea_st
09.01.2010, 09:37:42
Ti-am trimis pm cu detaliile :).

imi trimiti si mie, te rog .... ^:)^
multumesc >:D<

stella_1103
19.01.2010, 10:33:53
Buna fetelor
Mi-a venit o idee referitor la cadoul ce dam acasa invitatilor, sticla de vin de 0.5 l. Daca imi poate spune cineva unde putem gasi asa ceva si cam la ce pret sunt/ sticla. Mi se pare elegant si de bun gust o sticla mica de vin in loc la tuica. Astept parerile voastre si alte sugestii referitor la cadouri de dat acasa.

Va multumesc de ajutor si spor la pregatiri.

larisa1984
25.01.2010, 22:36:14
Buna fetelor
Mi-a venit o idee referitor la cadoul ce dam acasa invitatilor, sticla de vin de 0.5 l. Daca imi poate spune cineva unde putem gasi asa ceva si cam la ce pret sunt/ sticla. Mi se pare elegant si de bun gust o sticla mica de vin in loc la tuica. Astept parerile voastre si alte sugestii referitor la cadouri de dat acasa.

eu am vazut la cora...in jur de 3 lei sticla

Sannda
26.01.2010, 12:07:20
Buna fetelor

Noi o sa dam tuica.Poate ca nu e asa elegant,dar noi avem zeci de litrii si nu ni se merita sa mai cheltuim alti bani pe vin.;-)

dianadidi
26.01.2010, 15:44:28
Noi o sa dam tuica.Poate ca nu e asa elegant,dar noi avem zeci de litrii si nu ni se merita sa mai cheltuim alti bani pe vin.;-)

Mai dati ceva pe langa tuica?Da-mi o idee pls[-o<
Si in ce tip de sticla puneti?

rodi_86
26.01.2010, 21:11:05

noi o sa dam si ceva prajii pe la langa tuica, iar sticlele vor fi toate la fel (0.5l) asta ii sigur vom vedea de care gasim, cred ca se gasesc si de cumparat dar deocamdata nu am habar unde anume se gasesc :D

Sannda
27.01.2010, 11:15:59

Mai dam o cutie de prajitura 7days sau o cutie de ciocolata milka.Tuica o punem in sticle de plastic de 0.5 l.Noi am facut rost de sticle de la un prieten,dar am auzit ca se pot da comanda si la sticle personlizate,insa nu stiu unde.

ADINAALEXANDRA
27.01.2010, 13:42:53
erau mai de mult de cumparat langa elboris ( sper ca nu e reclama) - BD'ul Bucuresti intersectie cu Str Cernavoda. Nu mai stiu daca mai sunt si acuma... merita vazut

Diana_E
02.02.2010, 10:50:55
Ciao

Eu am avut nunta anul acesta in august si am dat pachetelele pt acasa in acest tip de pungi, din hartie personalizate cu numele nostru si data nuntii. Noi ne-am facut alb cu auriu pt ca asa aveam decorul la sala dar am inteles ca fac in toate culorile. Daca imi dai o adresa de email iti trimit nr de tel de la firma respectiva.

Buna!
Poti sa imi trimiti si mie pe mail firma de la care ai luat pungile si un nr de tel?
Si cat au costat?
Mersi

Ildyci
02.02.2010, 22:16:26
Noi am comandat pungile acum la expo. A fost o firma din Gherla si una din Turda. Am nr de tel de la ambele, daca vrei ti le trimit. La o comand mai mare ne-a facut discount:)

dianadidi
03.02.2010, 10:55:21
Noi am comandat pungile acum la expo. A fost o firma din Gherla si una din Turda. Am nr de tel de la ambele, daca vrei ti le trimit. La o comand mai mare ne-a facut discount:)
Si eu am nevoie de pungute si cu siguranta am sa apelez la una din cele doua firme.Au modele frumoase si preturi acceptabile,iar dc zici ca mai fac si reducere la un nr mai mare comandat.....chiar merita.
Tu cate comanzi?Noi vom avea nevoie de vreo 150,ca se dau pe cuplu,nu?:-?

alexalia
03.02.2010, 14:32:26
Si eu am nevoie de pungute si cu siguranta am sa apelez la una din cele doua firme.Au modele frumoase si preturi acceptabile,iar dc zici ca mai fac si reducere la un nr mai mare comandat.....chiar merita.
Tu cate comanzi?Noi vom avea nevoie de vreo 150,ca se dau pe cuplu,nu?:-?

tipul din gherla face pungile si dupa model propriu daca ai pe cineva care poate sa iti faca macheta in corel. Si singura restrictie e ca trebuie sa te limitezi la 1 culoare + alb. Noua ne-a facut cumnatelul macheta si au iesit misto... pacat numai ca nu am poze cu pungulitele sa vi le pot arata.

Ildyci
03.02.2010, 18:38:54
Noi am comandat vreo 250 de buc, dar numarul aproximativ o sa ii comunicam putin mai tarziu. Stii care e faza, ca nu toata lumea vine in pereche, vin si singuri, sa te gandesti si la asta.

ortega
03.02.2010, 20:52:53
mai sunt pungi pt dat acasa si la magazinul IPB de pe strada fabricii si costa in jur de 50 de bani

camelia
03.02.2010, 21:14:07
la care firma ti ai facut ? la cea din turda sau din gherla????

dianadidi
04.02.2010, 07:54:07
Noi am comandat vreo 250 de buc, dar numarul aproximativ o sa ii comunicam putin mai tarziu. Stii care e faza, ca nu toata lumea vine in pereche, vin si singuri, sa te gandesti si la asta.

Da stiu,normal,faceam un calcul aproximativ,nu m-am uitat pe lista sa vad exact cam cate ne-ar trebui de fapt.;))

dydo
05.02.2010, 10:45:54
mai sunt pungi pt dat acasa si la magazinul IPB de pe strada fabricii si costa in jur de 50 de bani

Nu-mi dai te rog PM cu mai multe detalii despre magazinul asta te rog.

Mersi mult.

camelia
07.02.2010, 10:00:56
Nu-mi dai te rog PM cu mai multe detalii despre magazinul asta te rog.

Mersi mult.
este si in polus un magazin IPB, doar ca cel de pe Fabrici este mai mare. Orice doresti si daca nu au pe stoc fetele iti fac comanda si iti aduc si cand iti ajunge marfa te suna sa mergi dupa ea.

camelia
07.02.2010, 10:02:25
http://www.ipb.ro/ am uitat sa iti pun saitu:-p

Kiki86
07.02.2010, 11:28:59
Saut fetelor.Nu stiti ceva firma,producator sau distribuitor care se ocupa cu cutiute pentru tortulete? mersi

Tabitus
09.02.2010, 12:10:59
imi dai si mie nr lor de tel? multumesc

dely
13.02.2010, 15:52:11
[quote=dydo;2699879]Salutare,

Spor la pregatiri.[/quot
nu stiti firma din targu mures Cromtictipo daca face cuti ce culoare vrei tu?
imi trimiti mie te rog ca sunt interesata de cutii pt nunta.msms

Salutare,

Spor la pregatiri.
imi dai te rog un nr e contact?ms

aayanaa
15.02.2010, 18:59:46
imi dai si mie nr lor de tel? multumesc

Si noi le-am comandat tot la expo la firma din Gherla. Am vazut cateva modele si de la cei din Turda dar nu au o gama foarte variata. In schimb cei din Gherla au o gama foarte larga de modele si culori, la preturi mai bune. Modelul pe care l-am ales noi ne-a costat 1.2 ron cu tot cu personalizare si intra o caserola de praji + o sticla de 0,5. Cand o sa fie gata o sa afisez si o poza sa vedeti ce dragute sunt.

larisa1984
15.02.2010, 20:04:22
pentru fetele care v-ati mai interesat la firme, cam cat trebuie sa coste o punga personalizata/sau nu, in care sa intre o caserola cu tortulet si o sticla de 0.75? mersi

roxana1405
03.03.2010, 23:02:32
eu nu am zis de nici un domn:-? , acum imi caut si eu " Cromatictipo" ii o firma din targu mures care fac cutii dar am vazut ca numai 2 modele au si eu as vrea simple adica intr o culoare. DYDO zi ne si noua unde ti le ai facut si cat te a costat sau da ne cateva poze.
Ce i din Gherla- LTT CART nu mai fac acel model de cutie care imi place mie:((
Salutare,
Cutiile de care intrebi le gasesti pe site la apostroftipo . ro/index.php (mai pui veurile alea in fata). Ele vin in mai multe variante de culoare, sunt de diferite marimi: pentru caserola de prajituri sau rulada, sticla de 0.75, de 0.5.....intri si vezi tu........ Nu stiu daca iti face la comanda culoarea care o vrei tu, dar suna si intreaba....
Succes!

simona85
31.03.2010, 14:07:45
Salut fetelor!
Eu mi-am comandat pungile de la o firma din Turda si m-au costat 0.80 ron (modelul este cu verighete) iar cele personalizate sunt cu 0.60 ron mai mult.
Normal pretul pungii era de 1 ron ...dar mai poti negocia. Eu am zis ca am un pliant pe care scrie ca este 0.80 ron....dar nu aveam.

criston84
31.03.2010, 14:37:40
pentru fetele care v-ati mai interesat la firme, cam cat trebuie sa coste o punga personalizata/sau nu, in care sa intre o caserola cu tortulet si o sticla de 0.75? mersi

salut, eu am comandat la pretul de aproximativ 1.7 ron o punga personalizata si de culoarea potrivita cu restul accesoriilor de la nunta, e o punga foarte rezistenta si eleganta .Eu pun in punga un tortulet si o sticla de tuica de pruna la 0.5 l.

roxanaa
31.03.2010, 15:43:34
salut, eu am comandat la pretul de aproximativ 1.7 ron o punga personalizata si de culoarea potrivita cu restul accesoriilor de la nunta, e o punga foarte rezistenta si eleganta .Eu pun in punga un tortulet si o sticla de tuica de pruna la 0.5 l.

Poti te rog sa imi dai detaliile firmei pe PM.

Multumesc mult. :*

cami_camelia
31.03.2010, 16:03:03
Salut fetelor!
Eu mi-am comandat pungile de la o firma din Turda si m-au costat 0.80 ron (modelul este cu verighete) iar cele personalizate sunt cu 0.60 ron mai mult.
Normal pretul pungii era de 1 ron ...dar mai poti negocia. Eu am zis ca am un pliant pe care scrie ca este 0.80 ron....dar nu aveam.

Si eu am luat pungile de la aceeasi firma din Turda, cu 1,2 lei, am avut nevoie de o dimensiune mai mare. E exact modelul din poza.

Reni0921
31.03.2010, 22:25:19
Salut fetelor!
am vazut ca sunteti multe care ati luat de la firma din turda. eu vreau cele mai simple, si nu trebuie personalizat, vreau sa fie cat mai ieftin, marimea de aprox 15/10 cm si as vrea cam 200 de buc. sper sa pot negocia un pret bun ;)).
imi trimite cineva pm cu numele/adresa firmei??
mersi :*

ina200
31.03.2010, 23:02:09
am vazut ca sunteti multe care ati luat de la firma din turda. eu vreau cele mai simple, si nu trebuie personalizat, vreau sa fie cat mai ieftin, marimea de aprox 15/10 cm si as vrea cam 200 de buc. sper sa pot negocia un pret bun ;)).
imi trimite cineva pm cu numele/adresa firmei??
mersi :*
are site firma asta? imi puteti spune , va rog??

Reni0921
31.03.2010, 23:11:28
si eu mai astept raspuns ;;)

Reni0921
03.04.2010, 15:09:13
miresici, exista cumva pungi mici, cat sa incapa doar o sticla de vin de 250 ml??? stiti ca sunt acelea lunguete pentru sampanie sau orice alta bautura, aceasi chestie mi-ar trebui dar in miniatura ;))
sper ca m-am facut inteleasa ;))

simona85
07.04.2010, 14:09:50

site-ul este pungi de nunta punct ro. Se scrie legat totul .....si cu www. inainte.

sonia02gh
07.04.2010, 15:51:06
site-ul este pungi de nunta punct ro. Se scrie legat totul .....si cu www. inainte.

cred ca site-ul corect e www.punginunta.ro (http://www.punginunta.ro), fara "de". :)>-

cami_camelia
07.04.2010, 15:51:26
pungi nunta punct ro (fara de) ;;)

luluka
07.04.2010, 16:09:51
Nici nu-s scumpe! Noi le-am luat din Jysk cu 2 lei/buc, daca stiam de site mai devreme...na, asta e! ;;)

lorymaraa
07.04.2010, 19:10:29
Eu mi-am luat in loc de pungi, cutii in care incape o caserola de prajitura si o sticla de vin, foarte dragute, albe si personalizate pe o fata cu auriu iar pe cealata apare o inimioara cu 1.6 ron/buc. Le-am luat de la o firma din Gherla, lttcart, care fac si pungi, cele mai ieftine fiind undeva la 0.8 ron/buc daca imi amintesc bine in mai multe culori, foarte dragute dar mie mi-au placut mai mult cutiile. O sa incerc sa pun si o poza sa vedeti ce dragute sunt.

dianadidi
07.04.2010, 20:01:31
Eu mi-am luat in loc de pungi, cutii in care incape o caserola de prajitura si o sticla de vin, foarte dragute, albe si personalizate pe o fata cu auriu iar pe cealata apare o inimioara cu 1.6 ron/buc. Le-am luat de la o firma din Gherla, lttcart, care fac si pungi, cele mai ieftine fiind undeva la 0.8 ron/buc daca imi amintesc bine in mai multe culori, foarte dragute dar mie mi-au placut mai mult cutiile. O sa incerc sa pun si o poza sa vedeti ce dragute sunt.

Buna ideea cu cutiutzele, sa pui poza pls, chiar sunt curioasa....mai ales ca pana la urma se pare ca si la noi o sa fie cu o "mica atentie" la sfarsit:-p

andrea85
07.04.2010, 21:17:41
cred ca site-ul corect e www.punginunta.ro (http://www.punginunta.ro), fara "de". :)>-

M-am uitat si eu pe site, si vroiam sa va intreb pe voi, cele care ati comandat deja, daca se poate negocia cu ei la pret, daca cumpar mai multe pungi?:D :-\

cami_camelia
08.04.2010, 07:34:14
M-am uitat si eu pe site, si vroiam sa va intreb pe voi, cele care ati comandat deja, daca se poate negocia cu ei la pret, daca cumpar mai multe pungi?:D :-\
Nu stiu daca se poate negocia, dar daca iei mai multe, merita sa incerci. Noi am luat doar 150 de pungi, nu aveam ce negocia.

andrea85
08.04.2010, 10:59:15
Nu stiu daca se poate negocia, dar daca iei mai multe, merita sa incerci. Noi am luat doar 150 de pungi, nu aveam ce negocia.

Pai nici eu nu prea am nevoie de mai mult decat 150 de pungi. Totusi o sa ma interesez. ;-)

larisa1984
08.04.2010, 18:05:13

si eu sunt interesata de faza cu cutiile, insa am cautat pe net si nu am gasit firma asta deloc. daca esti draguta sa ne dai mai multe detalii...si asteptam cu nerabdare poza ;-)

andrea85
08.04.2010, 20:07:10

Am vorbit cu cei de la firma din Cluj si nu au reducere la pungi, doar daca cantitatea comandata este peste 1000 de pungi, atunci ofera 10% reducere. :-s

simona85
09.04.2010, 11:05:08

Eu am comandat 300 de pungi. Pretul initial era de 1 ron/buc.....si am negociat la 0.80. Mie mi-a dat nasa mea un pliant cu firma lor iar pe pliant scria ca pretul este de 0.80 ron/buc. Eu le-am trimis un e-mail in care le-am spus ca vreau sa comand 300 de pungi in conditiile in care pretul de pe pliant a ramas constant. Mi-au trimis raspuns si mi-au zis ca pentru comanda de 300 de buc pretul este de 0.80 ron.

lorymaraa
09.04.2010, 19:02:35
si eu sunt interesata de faza cu cutiile, insa am cautat pe net si nu am gasit firma asta deloc. daca esti draguta sa ne dai mai multe detalii...si asteptam cu nerabdare poza ;-)

am atasat poze cutiei pe care mi-am comandat-o eu la firma din gherla. Nu stiu daca se pot scrie aici datele de contact ale firmei dar ii gasesti pe net lttcart.ro

anca_amanda
15.04.2010, 14:43:40
Mi-au sosit si mie azi pungile. <:-PSunt foarte frumoase.;;) Le-am comandat de la firma din Gherla la un pret foarte bun. Sunt pungi mari (33X25X9) si ne-au iesit la 1.62 lei/punga personalizata. Din pacate nu ma pricep sa atasez poze. :( Succes la pregatiri! Va pup!

sonia02gh
15.04.2010, 14:47:26
am atasat poze cutiei pe care mi-am comandat-o eu la firma din gherla. Nu stiu daca se pot scrie aici datele de contact ale firmei dar ii gasesti pe net lttcart.ro

la ce pret le-ai cumparat?

lorymaraa
15.04.2010, 19:43:41
la ce pret le-ai cumparat?

ale mele au fost 1,6 ron dar sunt si mai ieftine si mais cumpe depinde de ce alegi si intra perfect o sticla de vin si o caserola de prajitura.

mihartcik
16.04.2010, 07:31:33
Mi-au sosit si mie azi pungile. <:-PSunt foarte frumoase.;;) Le-am comandat de la firma din Gherla la un pret foarte bun. Sunt pungi mari (33X25X9) si ne-au iesit la 1.62 lei/punga personalizata. Din pacate nu ma pricep sa atasez poze. :( Succes la pregatiri! Va pup!

Si eu tot de la mi-am cumparat dar simple, nepersonalizate, culoare portocalie la 0.8 ron/buc. Asta e pretul de lista fara sa negociezi pt ca am vazut mai sus ca scria cineva ca le-a luat de la Turda la 0.8 ron dupa ce a negociat pretul.

andrea85
16.04.2010, 09:00:48
Si eu tot de la mi-am cumparat dar simple, nepersonalizate, culoare portocalie la 0.8 ron/buc. Asta e pretul de lista fara sa negociezi pt ca am vazut mai sus ca scria cineva ca le-a luat de la Turda la 0.8 ron dupa ce a negociat pretul.

Aveti cumva si pentru mine date de contact pentru firma din Gherla? M-ar interesa si pe mine pungile astea la 0.8 Ron, dar nu am gasit siteul cu Ittcart.ro...:-s

roxanaa
16.04.2010, 09:27:08
Aveti cumva si pentru mine date de contact pentru firma din Gherla? M-ar interesa si pe mine pungile astea la 0.8 Ron, dar nu am gasit siteul cu Ittcart.ro...:-s

Site-ul e LTTCART ;-)

spor

andrea85
16.04.2010, 10:44:38
Site-ul e LTTCART ;-)

spor

Mersi mult! ;-) Si la ce pret sunt aici pungile de nunta?

mihartcik
16.04.2010, 11:24:04
Mersi mult! ;-) Si la ce pret sunt aici pungile de nunta?

au o gama foarte variata , de la 0.8 colorate nepersonalizate pana la 2 lei depinde de ce alegi, dar toate sunt dragute si au si personalizate la doar 1,15 ron

andrea85
16.04.2010, 11:40:40
au o gama foarte variata , de la 0.8 colorate nepersonalizate pana la 2 lei depinde de ce alegi, dar toate sunt dragute si au si personalizate la doar 1,15 ron

Ok, mersi de raspuns. O sa ma interesez si eu. ;-)

Ildyci
17.04.2010, 13:43:00
Noi saptamana aceasta le-am primit, de la firma din Gherla. Le-am facut personalizate, scrisul bordo pe punga de culoarea natur. Au iesit super ok.
Ca si pret au fost 0,95lei\buc, pt ca am comandat o cantitae mai mare:)

Reni0921
18.04.2010, 08:45:31
Noi saptamana aceasta le-am primit, de la firma din Gherla. Le-am facut personalizate, scrisul bordo pe punga de culoarea natur. Au iesit super ok.
Ca si pret au fost 0,95lei\buc, pt ca am comandat o cantitae mai mare:)
cantitate mai mare inseamna cate mai exact :D?

Ildyci
18.04.2010, 21:27:56
Peste 200 de buc:)Noi am comandat 260, o sa avem multi invitati...

melinda21
27.04.2010, 18:39:11
si cam in cat timp le-ati primit

mai am o intrebare stie cineva firma care face cutii pt cadouri personalizate, la fel ca si pungile

lorymaraa
28.04.2010, 08:49:13
si cam in cat timp le-ati primit

mai am o intrebare stie cineva firma care face cutii pt cadouri personalizate, la fel ca si pungile

cei din gherla fac, la ei mi-am facut si eu cutii personalizate, am atasat mai sus poza cu ele

sonia02gh
24.05.2010, 10:10:58
cei din gherla fac, la ei mi-am facut si eu cutii personalizate, am atasat mai sus poza cu ele

fetelor, tocmai ce am "scapat" si noi de nunta si ma pregatesc de concediu, dar nu m-am putut abtine sa nu scriu cateva randuri despre cutiile de cadou de la gherla: sunt foarte slabe. sunt facute dintr-o hartie, ca nu pot sa-i spun carton. ne-au dat mare bateie de cap ptr ca a trebuit sa avertizam pe toti invitatii ca sunt fragile. la cel putin 5 invitati li s-au rupt toarta si a cazut pachetul pe jos si s-a spart sticla. unele cutii s-au rupt cand au fost trasportate de chelneri in sala. sincera sa fiu, firma nu are nici o scuza. cutiile au fost tinute la loc uscat si au fost manevrate corect. am avut o stila de vin si un tortulet, deci nu a fost nimci mai greu decat in mod obisnuit. nu le recomand nimanaiu. mai bine luati pungi simple.

lorymaraa
24.05.2010, 10:41:41
fetelor, tocmai ce am "scapat" si noi de nunta si ma pregatesc de concediu, dar nu m-am putut abtine sa nu scriu cateva randuri despre cutiile de cadou de la gherla: sunt foarte slabe. sunt facute dintr-o hartie, ca nu pot sa-i spun carton. ne-au dat mare bateie de cap ptr ca a trebuit sa avertizam pe toti invitatii ca sunt fragile. la cel putin 5 invitati li s-au rupt toarta si a cazut pachetul pe jos si s-a spart sticla. unele cutii s-au rupt cand au fost trasportate de chelneri in sala. sincera sa fiu, firma nu are nici o scuza. cutiile au fost tinute la loc uscat si au fost manevrate corect. am avut o stila de vin si un tortulet, deci nu a fost nimci mai greu decat in mod obisnuit. nu le recomand nimanaiu. mai bine luati pungi simple.

Sincer mi se pare ciudat pt ca si eu am avut tot de la ei si nu mi s-a rupt nici una, chiar mi s-au parut super ok si la fel am dat si eu in ele o butelie de vin si un tortulet. Chiar eu le-am dat invitatilor, deci as fi stiut daca se intampla asa ceva. Nu cumva erau umede sticlele de vin?

alesssany
24.05.2010, 11:01:03
Buna

Eu am patit ceva asemanator cu pungile personalizate luate de la ama productie din turda. Aproape toate s-au dezlipit intre timp la fund (pt ca in momentul in care le-am primit le-am verificat si erau ok) si a trebuit sa mi le relipesc eu , noroc ca am observat cu 1 zi inainte de nunta cand faceam pachetele. Sambata asta am fost la o nunta la care am primit o cutie de genul acela, facuta la gherla cred, pt ca avea logo lor, si chiar vorbeam cu sotul ce inspirata alegere pt ca era foarte draguta si foarte rezistenta (eu pe langa ce era in ea, un vin si prajitura) mi-am mai pus un tortulet primit si nu am avut probleme cu ea sa se rupa.

larisa1984
24.05.2010, 20:07:40
de pe str. bucuresti, unde este ceva magazin de genul asta, v-ati luat careva pungi? au ceva alb simplu in jur 80 bani, am inteles eu...

melinda21
24.05.2010, 21:15:54

eu sincer la pungi m-am gandit sa iau
ne poti spune si un pret daca te rog

andrea85
25.05.2010, 10:11:45
Fetelor...a comandat care dintre voi pungi de cadou de la firma din Cluj? Cum e calitatea pungilor? :-\

melinda21
25.05.2010, 17:43:17
Fetelor...a comandat care dintre voi pungi de cadou de la firma din Cluj? Cum e calitatea pungilor? :-\

unde este firma in Cluj ca eu nu stiu de ea si m-ar interesa

simonaa
25.05.2010, 17:52:20
de pe str. bucuresti, unde este ceva magazin de genul asta, v-ati luat careva pungi? au ceva alb simplu in jur 80 bani, am inteles eu...

Doar 80 de bani??suna bine:D Si pe mine m-ar interesa.
Stii unde e magazinul??

alesssany
25.05.2010, 18:09:54
La 0.8 ron si-a luat si cumnata mea culoare bordeaux nepersonalizate de la firma din Gherla.

andrea85
25.05.2010, 18:53:19
unde este firma in Cluj ca eu nu stiu de ea si m-ar interesa

Am gresit eu, e din jud. Cluj, dar sediul firmei cred ca esta la Turda. Oricum ei livreaza la Cluj gratuit si au un pret destul de bun, dar nu stiu calitatea cum e. :-?

tcv16
25.05.2010, 18:58:05
Buna! Cum arata aceste pungi personalizate ?

Am gresit eu, e din jud. Cluj, dar sediul firmei cred ca esta la Turda. Oricum ei livreaza la Cluj gratuit si au un pret destul de bun, dar nu stiu calitatea cum e. :-?

andrea85
25.05.2010, 19:54:02
Buna! Cum arata aceste pungi personalizate ?

Pai eu le-am vazut doar pe site, dar nu stiu daca si in realitate arata atat de bine si daca sunt rezistente. Astept sa vad daca primesc de la cineva un feedback bun in legatura cu pungile astea?! :-s

MedaT
25.05.2010, 19:58:33
Pai eu le-am vazut doar pe site, dar nu stiu daca si in realitate arata atat de bine si daca sunt rezistente. Astept sa vad daca primesc de la cineva un feedback bun in legatura cu pungile astea?! :-s
Ti-am trimis un PM. O sa merg eu sa vad ce si cum, dar nu stiu cand o sa am timp sa ajung si pe la Turda.

andrea85
25.05.2010, 20:01:16
Ti-am trimis un PM. O sa merg eu sa vad ce si cum, dar nu stiu cand o sa am timp sa ajung si pe la Turda.

Mersi mult. Eu o sa dau comanda pe site, fara sa mai caut si firma repectiva. Asa e mai usor pentru mine, pentru ca si asa am destul de umblat. ;-)

melinda21
25.05.2010, 21:20:54

nu ii nimik, sunt si eu curioasa de aceasta firma de care zici, ai putea sa imi trimiti prin pm site-ul

larisa1984
25.05.2010, 21:21:21
Doar 80 de bani??suna bine:D Si pe mine m-ar interesa.
Stii unde e magazinul??
vis a vis de kaufland in marasti, bucuresti cu fabricii, cica este o papetarie destul de mare...nu stiu sigur, ca o prietena de-a mea a fost. sper sa gasiti

larisa1984
25.05.2010, 21:27:35
imi trimiti si mie site-ul? mersi

cami_camelia
26.05.2010, 06:57:26
Noi am luat pungile de la firma din Turda, cu 1,2 lei ca ne-a trebuit o dimensiune un pic mai mare, cele mai ieftine sunt 1 leu. Calitativ, mi se par mai bune acestea, mai rezistente, am primit recent la o nunta o punga de la firma din Gherla si mi se par cam slabute. Acestea sunt pungile pe care le-am luat noi. Cei din Turda le livreaza gratuit la domiciliu, iar comanda se poate face si prin telefon.

andrea85
26.05.2010, 09:41:44
Noi am luat pungile de la firma din Turda, cu 1,2 lei ca ne-a trebuit o dimensiune un pic mai mare, cele mai ieftine sunt 1 leu. Calitativ, mi se par mai bune acestea, mai rezistente, am primit recent la o nunta o punga de la firma din Gherla si mi se par cam slabute. Acestea sunt pungile pe care le-am luat noi. Cei din Turda le livreaza gratuit la domiciliu, iar comanda se poate face si prin telefon.

Si eu o sa comand de la ei, dar ma gandeam sa comand pungile la 1 Ron. Nu stitit cat de mari sau mici sunt astea? :-\

melinda21
26.05.2010, 10:12:31
dupa ce am vazut site-ul firmei din Turda, imi plac mai mult acestea decat cele din Gherla, cred ca si eu am sa raman la firma din Turda

cami_camelia
26.05.2010, 10:21:17
Si eu o sa comand de la ei, dar ma gandeam sa comand pungile la 1 Ron. Nu stitit cat de mari sau mici sunt astea? :-\
pe site sunt scrise dimensiunile. in punga de 1 leu noua ne-au incaput cam greu o caserola de tort si sticla de tiuca, de asta le-am ales pe celelalte.

andrea85
26.05.2010, 10:26:43
pe site sunt scrise dimensiunile. in punga de 1 leu noua ne-au incaput cam greu o caserola de tort si sticla de tiuca, de asta le-am ales pe celelalte.

Exact asta ma intrebam si eu, daca incap astea in punga, dar se vede ca nu prea...asa ca mai bine optez si eu pentru pungile la 1,2 RON, pentru ca sunt mai mari. ;;)

aayanaa
26.05.2010, 15:24:13
Exact asta ma intrebam si eu, daca incap astea in punga, dar se vede ca nu prea...asa ca mai bine optez si eu pentru pungile la 1,2 RON, pentru ca sunt mai mari. ;;)

Eu mi le0am comandat de la firma din Gherla , m-au costat 1,2 ron cu tot cu personalziare si intra o sticla de jumate sau vin + caserola. Sincer vi le recomand pt ca sunt dragute si foarte rezistente, nu am avut probleme cu ele cum am cicit mai sus ca a avut cu cele de la Turda

andrea85
26.05.2010, 16:32:08
Eu mi le0am comandat de la firma din Gherla , m-au costat 1,2 ron cu tot cu personalziare si intra o sticla de jumate sau vin + caserola. Sincer vi le recomand pt ca sunt dragute si foarte rezistente, nu am avut probleme cu ele cum am cicit mai sus ca a avut cu cele de la Turda

Ce dimensiune au pungile tale, sunt mici sau medii? Cat costau pungile fara personalizare? :-\

aayanaa
26.05.2010, 17:02:38
Ce dimensiune au pungile tale, sunt mici sau medii? Cat costau pungile fara personalizare? :-\

ale mele au fost 25 latime si 24 cm inaltime cu deschizatura de 11 cm, dar aveau si un model mai inalt cu inaltimea de 32 parca tot cam la acelasi pret. Fara personalizare ar fi fost 0.8 sau 0.9 nu imi amintesc exact, dar au foarte multe culori vii frumoase.

andrea85
26.05.2010, 17:04:43
ale mele au fost 25 latime si 24 cm inaltime cu deschizatura de 11 cm, dar aveau si un model mai inalt cu inaltimea de 32 parca tot cam la acelasi pret. Fara personalizare ar fi fost 0.8 sau 0.9 nu imi amintesc exact, dar au foarte multe culori vii frumoase.

Ok, mersi de raspuns...deci in pungile astea incap o sticluta si o caserola cu minitort. ;;)

beatricefarcas
26.05.2010, 17:21:59
Vai fetelor pe cele de la turda nu vi le recomand deloc indiferent cat ar costa> Viitoarea mea nasa si-a comandat de acolo si inca la 1,8 ron si pe cand sa dea pachetele invitatilor (vin de 750 si praji) multe s-au rupt sus la snur sau care nu s-au rupt s-a desfacut snurul, era super nervoasa saraca. Tocmai de asta tot resfoiesc pe aici sa caut un alt furnizor pt ca si eu am nunta in iulie si nu prea mai am timp

simonaa
26.05.2010, 18:05:15
vis a vis de kaufland in marasti, bucuresti cu fabricii, cica este o papetarie destul de mare...nu stiu sigur, ca o prietena de-a mea a fost. sper sa gasiti
Multumesc!!:*

Reni0921
27.05.2010, 10:12:51
acolo am auzit si eu ca sunt foarte ieftine

andrea85
27.05.2010, 10:15:58
acolo am auzit si eu ca sunt foarte ieftine

Cam la ce pret sunt langa Kaufland pungile de cadou? :-\

Reni0921
27.05.2010, 10:23:18
Cam la ce pret sunt langa Kaufland pungile de cadou? :-\
eu nu am fost sa vad, dar stiu ca Biu de acolo si-a luat cu 60 sau 65 de bani. adica ea le-a cumparat dintr-un centru comercial dar acelasi magazin.
poate dau o fuga pana acolo maine si iti zic exact. ca e aproape de mine :)

andrea85
27.05.2010, 10:42:59
eu nu am fost sa vad, dar stiu ca Biu de acolo si-a luat cu 60 sau 65 de bani. adica ea le-a cumparat dintr-un centru comercial dar acelasi magazin.
poate dau o fuga pana acolo maine si iti zic exact. ca e aproape de mine :)

Te rog mult, daca esti prin apropiere sa te uiti la pret si eventual si la dimensiune. [-o< Mersi mult! :*

Reni0921
27.05.2010, 10:53:01
Te rog mult, daca esti prin apropiere sa te uiti la pret si eventual si la dimensiune. [-o< Mersi mult! :*
o sa ma duc, sunt si eu curioasa :)

dar tu nu din zalau esti? sau esti un pic si din cluj ;)) ?

andrea85
27.05.2010, 11:01:22
o sa ma duc, sunt si eu curioasa :)

dar tu nu din zalau esti? sau esti un pic si din cluj ;)) ?

Sunt din Zalau, dar sunt destul de des in Cluj (distanta e mica) si iubitul meu e saptamana viitoare in Cluj si ar putea sa cumpere pungile. :D Si asa as mai scapa de o problema. Sunt curioasa sa vad cat sunt de mari, la ce pret sunt si ce culoare au. ;-)

Reni0921
27.05.2010, 11:17:25
Sunt din Zalau, dar sunt destul de des in Cluj (distanta e mica) si iubitul meu e saptamana viitoare in Cluj si ar putea sa cumpere pungile. :D Si asa as mai scapa de o problema. Sunt curioasa sa vad cat sunt de mari, la ce pret sunt si ce culoare au. ;-)
am inteles :)
o sa-ti spun, poate ma duc chiar acum, ca oricum trebuie sa ies si atunci dau o fuga si acolo. :)

Reni0921
27.05.2010, 12:32:15
am revenit :)

deci, au pungi de hartie cu 65 de bani + tva. cea ce tot ieftin este, avand in vedere ca pungile sunt mari. nu era scris nicaieri ce marime au, dar din ce am masurat cu ochii, eu xzic ca au o inaltime intre 25 - 30 cm, latimea de 20-25. cand desfaci punga era loc destul, era lat de vreo 8 cm. nu stiu cat sunt de rezistente, asta ne spune Biu cand se intoarce din luna de miere ;)) .
Oricum, eu cred ca sunt bune... sunt maro, dar maro din acela de hartie neprelucrata :)) si alba. mie cele albe mi-au placut mult. si cu usurinta le putem personaliza noi. eu m-am gandit ca am putea sa scriem ceva pe fiecare punga. de mana, normal ;))
ne-ar lua mult timp dar ar fi mai original si personal decat printat....
cel mai probabil de aici le vom cumpara :D
cine vrea sa-si faca singur invitatii etc zic ca merita sa mergeti sa vedeti ce au, ca sunt bune preturile. hartia colorata de 80 gr si pana la 120 gr, este sub 10 bani coala. cele groase pe la 40 de bani. am vazut si plicuri suuuuper frumoase pentru invitatii, de toate marimile/culorile, inclusiv argintii, erau intre 1 si 1,50. plus tva.
ce mi-a parut rau, ca nu am vazut carton maro ciocolatiu....o sa am nevoie pentru meniuri.

deci, sper ca v-am fost de ajutor :D

ps. am cumparat pentru iubitel, un suport de carti de vizita din piele, si cu ceva argintiu, si inchide cu magnet, cu 10 lei :D
este foarte elegant :D

simonaa
27.05.2010, 17:13:51

deci, au pungi de hartie cu 65 de bani + tva. cea ce tot ieftin este, avand in vedere ca pungile sunt mari. nu era scris nicaieri ce marime au, dar din ce am masurat cu ochii, eu xzic ca au o inaltime intre 25 - 30 cm, latimea de 20-25. cand desfaci punga era loc destul, era lat de vreo 8 cm. nu stiu cat sunt de rezistente, asta ne spune Biu cand se intoarce din luna de miere ;)) .
Oricum, eu cred ca sunt bune... sunt maro, dar maro din acela de hartie neprelucrata :)) si alba. mie cele albe mi-au placut mult. si cu usurinta le putem personaliza noi. eu m-am gandit ca am putea sa scriem ceva pe fiecare punga. de mana, normal ;))
cine vrea sa-si faca singur invitatii etc zic ca merita sa mergeti sa vedeti ce au, ca sunt bune preturile. hartia colorata de 80 gr si pana la 120 gr, este sub 10 bani coala. cele groase pe la 40 de bani. am vazut si plicuri suuuuper frumoase pentru invitatii, de toate marimile/culorile, inclusiv argintii, erau intre 1 si 1,50. plus tva.
ce mi-a parut rau, ca nu am vazut carton maro ciocolatiu....o sa am nevoie pentru meniuri.

ps. am cumparat pentru iubitel, un suport de carti de vizita din piele, si cu ceva argintiu, si inchide cu magnet, cu 10 lei :D
Foarte utile informatiile!!
Multumim Reni!:*
O sa dau si eu o fuga pana acolo,poate chiar maine.

andrea85
27.05.2010, 18:40:58

Mersi mult pentru informatie. :* O sa-l trimit si eu pe iubitul meu sa se intereseze dupa pungi. ;-)

alesssany
27.05.2010, 18:41:30

0.65+tva inseamna ca sunt la 0.77 ron/ buc. Inseamna ca sunt cam la acelasi pret ca in Gherla, numai ca ei au si colorate. Eu as vrea pe rosu sau bordeaux.

andrea85
27.05.2010, 18:46:17
0.65+tva inseamna ca sunt la 0.77 ron/ buc. Inseamna ca sunt cam la acelasi pret ca in Gherla, numai ca ei au si colorate. Eu as vrea pe rosu sau bordeaux.

Asa e, cele simple costa la firma din Gherla 0.8 Ron si au mai multe culori si le personalizeaza ei cum vrei tu. ;-)

Reni0921
27.05.2010, 20:12:48
Asa e, cele simple costa la firma din Gherla 0.8 Ron si au mai multe culori si le personalizeaza ei cum vrei tu. ;-)
noi oricum pe albe vrem si ne este mai in drum acesta :)

cele de la gherla ce dimensiuni au?

larisa1984
27.05.2010, 21:43:50

imi trimite si mie cineva site-ul celor de la gherla? ! si oare au ceva magazin de prezentare ca as avea drum si poate ma duc sa le vad inainte...stie careva?^:)^

andrea85
27.05.2010, 22:18:33

Cele care ma intereseaza pe mine au dimensiunea 25x24x11 cm si arata cam asa...desigur ei au pungi in mai multe culori. ;-)

Reni0921
27.05.2010, 22:22:44
Cele care ma intereseaza pe mine au dimensiunea 25x24x11 cm si arata cam asa...desigur ei au pungi in mai multe culori. ;-)
exact asa arata si cele pe care le-am vazut eu :)

dar oare alte dimensiuni la comanda nu fac?

andrea85
27.05.2010, 22:32:28
exact asa arata si cele pe care le-am vazut eu :)

dar oare alte dimensiuni la comanda nu fac?

Cred ca fac..poti sa te interesezi la ei. Au mai multe culori si dimensiuni. ;-)

Reni0921
27.05.2010, 22:34:57
Cred ca fac..poti sa te interesezi la ei. Au mai multe culori si dimensiuni. ;-)
mie imi place pe alb :)

eventual maro ciocolatiu as putea sa iau, dar parca alb as vrea mai mult :)
nu imi zice cineva numele firmei :D ?

Arina3891
28.05.2010, 08:44:07
mie imi place pe alb :)

eventual maro ciocolatiu as putea sa iau, dar parca alb as vrea mai mult :)
nu imi zice cineva numele firmei :D ?
S-a scris mai in spate la acest subiect numele firmei din Gherla. Daca cauti vei gasi... sau poti da search pe google. Eu la ei mi-am facut pungile. Noi am vrut culoarea aceasta naturala a cartonului cu scrisul maro ciocolatiu. Apropo de rezistenta lor (ca s-a scris ca nu ar fi rezistente)... noi am pus si 3 sticle de vin pline in ele si nu s-au rupt. Asa arata comparate cu o sticla de vin de 700 ml.

andrea85
28.05.2010, 10:02:26
S-a scris mai in spate la acest subiect numele firmei din Gherla. Daca cauti vei gasi... sau poti da search pe google. Eu la ei mi-am facut pungile. Noi am vrut culoarea aceasta naturala a cartonului cu scrisul maro ciocolatiu. Apropo de rezistenta lor (ca s-a scris ca nu ar fi rezistente)... noi am pus si 3 sticle de vin pline in ele si nu s-au rupt. Asa arata comparate cu o sticla de vin de 700 ml.

Si pungile astea cu personalizare cat te-au costat? :-\

ioana_petrisor
28.05.2010, 10:02:42
imi trimiti si mie numele firmei si ceva date de contact sa vedem cat costa o punga? multumesc

Arina3891
28.05.2010, 10:19:40
Si pungile astea cu personalizare cat te-au costat? :-\
Pe noi ne-au costat 1,2 lei anul trecut in iunie cand le-am comandat. Am vorbit cu ei la telefon, am mers la firma, am vazut ce culori/dimensiuni au si peste ~2 saptamani (daca ne-am fi grabit le aduceau mai repede), ni le-au livrat la Cluj la domiciliu.

melinda21
28.05.2010, 10:33:38
m-am interesat pe site-ul celor din Turda si cred ca am sa raman la ei, pungile personalizate costa 1,6 si nepersonalizate, doar cu ceva desen costa 1 leu

andrea85
28.05.2010, 10:40:08
Pe noi ne-au costat 1,2 lei anul trecut in iunie cand le-am comandat. Am vorbit cu ei la telefon, am mers la firma, am vazut ce culori/dimensiuni au si peste ~2 saptamani (daca ne-am fi grabit le aduceau mai repede), ni le-au livrat la Cluj la domiciliu.

OK, mersi pentru raspuns. Cred ca o sa comand si eu de la ei, daca zici ca au fost rezistente. :D

alesssany
28.05.2010, 16:08:29
OK, mersi pentru raspuns. Cred ca o sa comand si eu de la ei, daca zici ca au fost rezistente. :D

si eu tot de la ei , am sunat azi si o sa trimit comanda prin email, eu mi-am ales un model de pe situl lor. O sa le fac albe cu personalizare bordeaux si snur bordeaux la pretul de 1,4 ron. Sunt si la 1,15 ron personalizate dar mie mi-a placut mai mult acest model cu snur.

andrea85
28.05.2010, 16:14:43
si eu tot de la ei , am sunat azi si o sa trimit comanda prin email, eu mi-am ales un model de pe situl lor. O sa le fac albe cu personalizare bordeaux si snur bordeaux la pretul de 1,4 ron. Sunt si la 1,15 ron personalizate dar mie mi-a placut mai mult acest model cu snur.

Si eu o sa aleg modelul cu snur, cred ca sunt mai rezistente. Eu o sa aleg cele pe un mov deschis cu personalizare. ;;)

ana_strumfi
05.06.2010, 22:12:11
Buna ;;)
Imi trimite-ti va rog PM cu site-ul firmei din Turda?
Multumesc :*

sonia02gh
07.06.2010, 16:08:04
Sincer mi se pare ciudat pt ca si eu am avut tot de la ei si nu mi s-a rupt nici una, chiar mi s-au parut super ok si la fel am dat si eu in ele o butelie de vin si un tortulet. Chiar eu le-am dat invitatilor, deci as fi stiut daca se intampla asa ceva. Nu cumva erau umede sticlele de vin?

scuze de intarzierea raspunsului meu dar m-am intors din concediu doar de cateva zile. sa stii ca sticlele de vin nu erau umede ptr ca nu au stat deloc la rece. noi am observat ca sunt fragile chiar si cu o zi inainte cand am incercat sa punem sticlele in cutii, tortuletul fiind pus doar in ziua nuntii. chiar nu am nimic cu firma dar asta e adevarul. poate inainte erau mai de calitate, sau am prins eu un lot mai prost.

lorymaraa
07.06.2010, 19:24:41
scuze de intarzierea raspunsului meu dar m-am intors din concediu doar de cateva zile. sa stii ca sticlele de vin nu erau umede ptr ca nu au stat deloc la rece. noi am observat ca sunt fragile chiar si cu o zi inainte cand am incercat sa punem sticlele in cutii, tortuletul fiind pus doar in ziua nuntii. chiar nu am nimic cu firma dar asta e adevarul. poate inainte erau mai de calitate, sau am prins eu un lot mai prost.

cin stie? o colega de servici si-a luat tot de la ei cutii si chiar am intrebat-o cum au fost, dar nici ea nu a avut probleme de genul, chiar a fost foarte multumita.

ps cum a fost in concediu?

larisa1984
07.06.2010, 20:19:34
m-am interesat pe site-ul celor din Turda si cred ca am sa raman la ei, pungile personalizate costa 1,6 si nepersonalizate, doar cu ceva desen costa 1 leu
care este site-ul lor?

melinda21
07.06.2010, 22:15:13
Buna ;;)
Imi trimite-ti va rog PM cu site-ul firmei din Turda?
Multumesc :*

ti-am trimis

ssimo
08.06.2010, 09:40:11
ti-am trimis

Noi de la Turda am avut pungile si am fost multumiti de ele - sunt chiar ok.

melinda21
08.06.2010, 10:13:22
si mie mi-au placut cum arata si de ei vom comanda
cam in cat timp v-a sosit comanda

ssimo
08.06.2010, 10:28:02
si mie mi-au placut cum arata si de ei vom comanda
cam in cat timp v-a sosit comanda

Nu mai stiu sigur - intr-o sapt si ceva...
Depinde si de cat sunt de aglomerati.
In principiu vin fiecare vineri la Cluj...

melinda21
08.06.2010, 11:09:59
Nu mai stiu sigur - intr-o sapt si ceva...
Depinde si de cat sunt de aglomerati.
In principiu vin fiecare vineri la Cluj...

mersi de info

sonia02gh
08.06.2010, 15:41:06
cin stie? o colega de servici si-a luat tot de la ei cutii si chiar am intrebat-o cum au fost, dar nici ea nu a avut probleme de genul, chiar a fost foarte multumita.

ps cum a fost in concediu?

off-topic: concediul a fost de vis. toata lumea care a vazut pozele a zis ca aratam ca doi oameni foarte relaxati. recomandam hotelul(albatros palace resort).

andrea85
08.06.2010, 16:13:24
Noi de la Turda am avut pungile si am fost multumiti de ele - sunt chiar ok.

Ce marime ati avut la pungi si cat v-au costat? :-\

MedaT
08.06.2010, 22:01:51
Eu am vazut sambata o plasa de la firma din Turda si sincer nu mi-a inspirat incredere. Adica parea de calitate cam slaba si parca nu avea tinuta. In ultimul timp ai mei merg la nunti in fiecare weekend si acum 2 sapt au primit o plasuta tare draguta si era dintr-o hartie de calitate buna, dar nu stiu de unde a fost achizitionata (sper sa aflu).

lorymaraa
10.06.2010, 21:27:02
Eu am vazut sambata o plasa de la firma din Turda si sincer nu mi-a inspirat incredere. Adica parea de calitate cam slaba si parca nu avea tinuta. In ultimul timp ai mei merg la nunti in fiecare weekend si acum 2 sapt au primit o plasuta tare draguta si era dintr-o hartie de calitate buna, dar nu stiu de unde a fost achizitionata (sper sa aflu).

nu ai cumva o poza cu ea? sau cu ce model era?

MedaT
10.06.2010, 22:16:13
nu ai cumva o poza cu ea? sau cu ce model era?

Nu am. Nu mi-a trecut prin cap sa fac poze:d

ssimo
11.06.2010, 12:08:15

Am atasat poza cu punga ce am avut-o noi mai jos - dimensiunile sunt de Pungi medii ( 17.5X28X6.5 )
Noi am fost lumtumiti de ele si au fost rezistente - am avut o sticluta de 0.20 in ele si un tort.

ssimo
11.06.2010, 12:08:58
mersi de info

Cu placere.

ssimo
11.06.2010, 12:10:21

La noi a fost fara numele noastre si cu poza centrata - 1.6 Ron per punga :)

melinda21
11.06.2010, 13:47:29
Am atasat poza cu punga ce am avut-o noi mai jos - dimensiunile sunt de Pungi medii ( 17.5X28X6.5 )
Noi am fost lumtumiti de ele si au fost rezistente - am avut o sticluta de 0.20 in ele si un tort.

eu zic ca arata bine si par rezistente

ssimo
11.06.2010, 13:55:31
eu zic ca arata bine si par rezistente

Din puctul nostru de vedere sunt rezistente - ac depinde ce greutate pui in ele.
Nu pt spune nimic de alte modele de la ei sau alte manere :(
Va pot spune doar cum a fost acest model la aceste dimensiuni ....

melinda21
11.06.2010, 14:05:40
noi vrem sa punem o sticla de 0.5 l si un tortulet de 200 gr

andrea85
11.06.2010, 14:11:50
La noi a fost fara numele noastre si cu poza centrata - 1.6 Ron per punga :)

Dar fara personalizare cat costa pungile?

ssimo
11.06.2010, 14:12:32
noi vrem sa punem o sticla de 0.5 l si un tortulet de 200 gr

Eu cred ca tin - sunt ok.
Tortuletun nostru a fost de 25 - 300 gr - nu mai stiu.
Oricum sunt intarite si jos si la manere.
Eventual puteti incerca sa vedeti daca e ok - cu o punga ...

melinda21
15.06.2010, 13:31:00
Dar fara personalizare cat costa pungile?

1 leu ii fara personalizare

melinda21
15.06.2010, 13:32:32
Eu cred ca tin - sunt ok.
Tortuletun nostru a fost de 25 - 300 gr - nu mai stiu.
Oricum sunt intarite si jos si la manere.
Eventual puteti incerca sa vedeti daca e ok - cu o punga ...

verisoara mea are nunta peste 2 saptamani, ieri am fost la ea si ne-a aratat pungile, sunt foarte frumoase si zic eu rezistente

acuma m-am hotarat 100%, pungile am sa le fac la Turda

andreea1109
16.06.2010, 08:25:46
verisoara mea are nunta peste 2 saptamani, ieri am fost la ea si ne-a aratat pungile, sunt foarte frumoase si zic eu rezistente

acuma m-am hotarat 100%, pungile am sa le fac la Turda
Buna,
imi trimiteti va rog si mie datele de contact al firmei din Turda pentru pungi?

melinda21
17.06.2010, 12:51:47
Buna,
imi trimiteti va rog si mie datele de contact al firmei din Turda pentru pungi?

ti-am trimis in pm

alesssany
19.06.2010, 18:49:47
am atasat o poza cu pungulitele colorate simple pe care a primit-o prietena mea de la firma din Gherla. Ea sia luat pe culoarea mov, personalizate cu alb

broscutza2you
19.06.2010, 20:13:33
Salut!

Azi am cumparat si eu pungi, simple, albe de la o papetarie din Polus au fost la promotie la doar 61 de bani bucata. V-am atasat o poza.

andrea85
19.06.2010, 20:41:50
am atasat o poza cu pungulitele colorate simple pe care a primit-o prietena mea de la firma din Gherla. Ea sia luat pe culoarea mov, personalizate cu alb

Si astea simple pe mov, cat costa, fara personalizare? :D

alesssany
19.06.2010, 21:32:26
Si astea simple pe mov, cat costa, fara personalizare? :D

nepersonalizate la 0.9 ron iar personalizate la 1.25 ron

andrea85
19.06.2010, 22:04:11
nepersonalizate la 0.9 ron iar personalizate la 1.25 ron

Mersi mult pentru informatie...nu stii cele cu maner rasucit costa mai mult? :-\

MedaT
19.06.2010, 23:00:49
Salut!

Azi am cumparat si eu pungi, simple, albe de la o papetarie din Polus au fost la promotie la doar 61 de bani bucata. V-am atasat o poza.

Oare cat tine promotia asta? Ca si eu vreau sa fie albe, simple.

andrea85
19.06.2010, 23:12:04

Si pe mine m-ar interesa pungile astea albe, oare unde exact le gasesc la Polus? :D

broscutza2you
20.06.2010, 08:58:53
Si pe mine m-ar interesa pungile astea albe, oare unde exact le gasesc la Polus? :D

este o papetarie pe coridorul dintre Zara si Debenhams. Aceiasi firma mai are magazin si pe Fabricii, probabil ca si acolo au aceleasi preturi. In afara de cele albe mai sunt si pe maro (natur). Sincer nu stiu cat tine promotia.

andrea85
20.06.2010, 09:20:16
este o papetarie pe coridorul dintre Zara si Debenhams. Aceiasi firma mai are magazin si pe Fabricii, probabil ca si acolo au aceleasi preturi. In afara de cele albe mai sunt si pe maro (natur). Sincer nu stiu cat tine promotia.

Mersi de informatie...sper sa mai tina cateva zile promotia, sa-mi gasesc si eu pungi. :D [-o<

andrea85
20.06.2010, 22:33:55

Eu mi-am trimis astazi iubitul la papetaria din Polus si el mi-a spus ca promotia inca mai dureaza, el spunea ca pungile sunt la 0.51 Ron, dar ca lui nu i-au placut, erau prea subtiri si nu prea arata rezistente...deci inca mai sunt in cautarea pungilor si nu ma pot hotari, de la care firma sa le comand. #-o

broscutza2you
21.06.2010, 15:15:19
Eu mi-am trimis astazi iubitul la papetaria din Polus si el mi-a spus ca promotia inca mai dureaza, el spunea ca pungile sunt la 0.51 Ron, dar ca lui nu i-au placut, erau prea subtiri si nu prea arata rezistente...deci inca mai sunt in cautarea pungilor si nu ma pot hotari, de la care firma sa le comand. #-o

Intr-adevar pretul afisat e 51 bani dar scrie fara TVA, in total costa 61 de bani. Eu am primit la o nunta cadoul in punga cumparata de la ei, in ea a fost o sticla de vin si un minitort, si n-am avut nici o problema cu punga. Intr-adevar materialul e destul de subtire, dar sincer pe mine nu ma deranjeaza

andrea85
21.06.2010, 15:22:48
Intr-adevar pretul afisat e 51 bani dar scrie fara TVA, in total costa 61 de bani. Eu am primit la o nunta cadoul in punga cumparata de la ei, in ea a fost o sticla de vin si un minitort, si n-am avut nici o problema cu punga. Intr-adevar materialul e destul de subtire, dar sincer pe mine nu ma deranjeaza

Pai nici pe mine personal nu m-ar deranja, dar nu vreau sa am probleme la nunta, daca cumva se rup sau aud comentarii de la invitati...deci eu mai bine le comand de la firma din Gherla sau Turda, chiar daca sunt putin mai scumpe. ;-)

Biu
21.06.2010, 16:39:25

nimeni nu mi-a spus dupa nunta cum ca nu ar fi tinut punga. eu cand le-am cumparat am carat o sticla mare de sampanie in ea sa vad daca tine :)). eu zic ca puteti sa va luati linistite ;;).
A! si noi am "personalizat" punga in felul urmator : ne-au facut fotografii un card de multumire folosind poze de la civila, le-am printat si le-am legat cu o fundita de toarta plasutei ( apropos broscutza, nu ai o poza, ca eu nu am :-<).multa a fost incatata de faptul ca au primit cardul de multumire o:-)

cantora
21.06.2010, 21:02:27
Aveti grija la pungile iefine pentru ca nu au intarituri la fund si minere de carton si este hartia goala.

broscutza2you
22.06.2010, 09:01:08
nimeni nu mi-a spus dupa nunta cum ca nu ar fi tinut punga. eu cand le-am cumparat am carat o sticla mare de sampanie in ea sa vad daca tine :)). eu zic ca puteti sa va luati linistite ;;).
A! si noi am "personalizat" punga in felul urmator : ne-au facut fotografii un card de multumire folosind poze de la civila, le-am printat si le-am legat cu o fundita de toarta plasutei ( apropos broscutza, nu ai o poza, ca eu nu am :-<).multa a fost incatata de faptul ca au primit cardul de multumire o:-)

Am poza, dar e acasa si acolo n-am scanner. O vrei inapoi? :P

Biu
22.06.2010, 09:44:51
Am poza, dar e acasa si acolo n-am scanner. O vrei inapoi? :P

nu la cardul de multumire ma refer, ci la o poza cu plasuta ;))

andrea85
22.06.2010, 09:48:41

Daca te referi la plasuta alba de la Polus miresica respectiva a postat deja aici o poza cu ea...;;)

broscutza2you
22.06.2010, 11:54:07

Da, am pus poza cu o pagina mai inainte :)

andrea85
22.06.2010, 18:45:24

In sfarsit m-am hotarat si eu si am dat comanda la pungi mov la firma din Gherla, movul mai deschis mi-a placut mie (prima pe poza din partea stanga). Deci sper sa fiu multumita, oricum dimensiunea e deja foarte buna sper sa fie si calitatea la fel de buna. ;;)

melinda21
22.06.2010, 22:42:51
eu mi-am comandat azi pungile de la firma din Turda, joi le voi primi
am sa va pun si niste poze

andrea85
22.06.2010, 22:45:03
eu mi-am comandat azi pungile de la firma din Turda, joi le voi primi
am sa va pun si niste poze

Le-ai comandat pe cele la 1 RON? Sa ne arati poze..;;)

melinda21
22.06.2010, 22:54:39
Le-ai comandat pe cele la 1 RON? Sa ne arati poze..;;)

da pe acelea le-am comandat
sigur ca va arat

Reni0921
23.06.2010, 00:47:50
pungile sunt cele de care vorbeam si eu mai demult, sunt de la ipb.
mie imi plac, cel mai probabil si noi din acestea o sa cumparam, pe alb.
chiar si fara promotie sunt ok, zic eu. 61 de bani parca + tva.

andrea85
23.06.2010, 09:49:37
pungile sunt cele de care vorbeam si eu mai demult, sunt de la ipb.
mie imi plac, cel mai probabil si noi din acestea o sa cumparam, pe alb.
chiar si fara promotie sunt ok, zic eu. 61 de bani parca + tva.

Pungile astea albe si pe maro sunt la 51 bani cu tva la 61 bani...iubitul meu s-a interesat deja dupa ele, dar lui nu i-au placut :D...deci am dat comanda la firma din Gherla. ;;)

AndreeaCo
24.06.2010, 11:16:13
Buna fetelor,
Eu as vrea ca pungile de cadou sa fie in acelesi culori ca si invitatiile si ca si numerele si meniurile de pe masa...a mai comandat cineva asa??daca da,unde??eu nu m-am hotarat inca unde imi fac invitatiile si nici meniurile de pe masa...

andrea85
24.06.2010, 11:18:16
Buna fetelor,
Eu as vrea ca pungile de cadou sa fie in acelesi culori ca si invitatiile si ca si numerele si meniurile de pe masa...a mai comandat cineva asa??daca da,unde??eu nu m-am hotarat inca unde imi fac invitatiile si nici meniurile de pe masa...

Eu la nunta mea o sa am absolut tot pe mov, invitatiile, palce cardurile, plicurile de bani si chiar pungile de cadou, pe care le-am comandat de la firma din Gherla. ;-)

sonia02gh
24.06.2010, 11:22:16
Buna fetelor,

eu zic sa te hotarasti mai intai la decoratiunile salii. pungile se pot personaliza cum vrei tu, asemanator cu invitatiile si meniurile, chiar daca alegi firme diferite. nu stiu sa se poata face toate in acelasi loc, cel putin nu si pungile, dar poti sa iasa asemanatoare.

andrea85
25.06.2010, 20:30:14
Eu la nunta mea o sa am absolut tot pe mov, invitatiile, palce cardurile, plicurile de bani si chiar pungile de cadou, pe care le-am comandat de la firma din Gherla. ;-)

Azi mi-au sosit si mie pungile de cadou...pe nuanta de mov si marimea dorita...;;)

cantora
26.06.2010, 11:29:08
Azi mi-au sosit si mie pungile de cadou...pe nuanta de mov si marimea dorita...;;)
Sint foarte frumoase dar sa nu ai surprize la calitate pungile nu au intarituri la fund si cind se pune sticla se rup fara carton

andrea85
26.06.2010, 11:58:12
Sint foarte frumoase dar sa nu ai surprize la calitate pungile nu au intarituri la fund si cind se pune sticla se rup fara carton

Nu cred ca o sa am suprzise, pentru ca au intaritura la fund...oricum o sa am sticlute de 330 ml si caserole cu minitort. Sincer aici am citit fel si fel de pareri, unele spun ca nu rezista cele de la Turda, altele spun ca nu rezista cele de la Gherla...deci le-am luat pe propria raspundere. ;-)