PDA

Versiunea completa : Pungi personalizate

Pagini : [1] 2 3

amali
25.10.2007, 13:54:32
Buna fetelor

Voiam si eu sa intreb daca stie careva unde se pot face pungi din hartie personalizate ?
Am fost la o nunta vara asta unde am primit tortuletul pentru acasa intr-o punga foarte frumoasa din hartie, personalizata cu numele mirilor si doi porumbei.
Mi-a placut foarte mult ideea asa ca dama ma poate ajuta cineva, raman datoare.

diannaa
25.10.2007, 17:02:19
Buna fetelor

Voiam si eu sa intreb daca stie careva unde se pot face pungi din hartie personalizate ?
Am fost la o nunta vara asta unde am primit tortuletul pentru acasa intr-o punga foarte frumoasa din hartie, personalizata cu numele mirilor si doi porumbei.
Mi-a placut foarte mult ideea asa ca dama ma poate ajuta cineva, raman datoare.
o sa incerc sa aflu eu,am fost si eu la o nunta in Turda si am primit asa ceva,erau dragute,dar nu f impresionanta ideea in sine,sa vezi daca ti se merita cheltuiala,poate mai bine plusezi banii astia la altceva...

amali
26.10.2007, 10:35:53
Nu stiu acum daca e o investitie asa mare, dar sincer eu cred ca merita deoarece la noi e obiceiul sa dai acasa o caserola de prajituri si o sticla de ceva. Si sincer mi se pare mai frumos sa le dai invitatilor intr-o punga frumoasa decat asa in mana. Mai mult eu prefer o personalizare pe punga decat pe sticla de bautura.

diannaa
26.10.2007, 14:45:46
Nu stiu acum daca e o investitie asa mare, dar sincer eu cred ca merita deoarece la noi e obiceiul sa dai acasa o caserola de prajituri si o sticla de ceva. Si sincer mi se pare mai frumos sa le dai invitatilor intr-o punga frumoasa decat asa in mana. Mai mult eu prefer o personalizare pe punga decat pe sticla de bautura.
sigur e alegerea ta ,insa cu obiceiul este tot cum vrei tu,poti sa dai invitatiilor fel si fel de variante,dar daca vrei sa fii f clasica atunci da:caserola cu praji si bautura.Eu una am apreciat nuntile unde s-a dat si altceva ,sau la o nunta s-a dar tort in caserola dar si cate o sticla de vin mare din comert....

diannaa
26.10.2007, 18:56:01
am raspuns:un prieten de-al tatalui mirelui le-a facut si le-a considerat cadou de nunta...deci nu stiu cat au costat:D

diana31
30.10.2007, 07:30:48
salut daca nu gasesti raspuns la faza cu pungile incearca mai bine niste pungi dragute de cadouri, sa fie aceasi marime si culor diferite sau nu.Tot arata mai bine decat sa-ti vezi invitatii plecand acasa cu cadourile in mana e o situatie asa de penibila ca sincer mie nu mi-a facut nici o data placere gestul acesta si am apreciat nuntile in care s-au dat cadourile la pachete.Pana la urma daca nu vrei sa cheltuiesti mult mai bine pune-le in niste pungi clasice decat fara nimic.:| Parerea mea.

diannaa
30.10.2007, 10:12:57
salut daca nu gasesti raspuns la faza cu pungile incearca mai bine niste pungi dragute de cadouri, sa fie aceasi marime si culor diferite sau nu.Tot arata mai bine decat sa-ti vezi invitatii plecand acasa cu cadourile in mana e o situatie asa de penibila ca sincer mie nu mi-a facut nici o data placere gestul acesta si am apreciat nuntile in care s-au dat cadourile la pachete.Pana la urma daca nu vrei sa cheltuiesti mult mai bine pune-le in niste pungi clasice decat fara nimic.:| Parerea mea.
da corect,conteaza"modul de prezentare"pana la sfarsit...

amalia0608
30.10.2007, 16:01:56
Ciao

Eu am avut nunta anul acesta in august si am dat pachetelele pt acasa in acest tip de pungi, din hartie personalizate cu numele nostru si data nuntii. Noi ne-am facut alb cu auriu pt ca asa aveam decorul la sala dar am inteles ca fac in toate culorile. Daca imi dai o adresa de email iti trimit nr de tel de la firma respectiva.

caty
30.10.2007, 17:40:20
Ciao

Eu am avut nunta anul acesta in august si am dat pachetelele pt acasa in acest tip de pungi, din hartie personalizate cu numele nostru si data nuntii. Noi ne-am facut alb cu auriu pt ca asa aveam decorul la sala dar am inteles ca fac in toate culorile. Daca imi dai o adresa de email iti trimit nr de tel de la firma respectiva.

Poti sa-mi trimiti si mie un mesaj privat cu numele firmei si cu pretul?
Te rog!
Merci anticipat

karina2oo4
30.10.2007, 20:23:45
Ciao

Te rog imi trimiti si mie un mesaj privat cu numele firmei si cu pretul?

Multumesc

diannaa
30.10.2007, 22:38:59
Ciao

te rog te rog si mie adresa....e bine de stiut si as folosi informati acat de curand:*

Adina
01.11.2007, 02:59:18
Da-mi te rog si mie numarul de telefon si numele firmei cu care ai colaborat! Multumesc!

Ciao

amali
01.11.2007, 12:52:15
In sfarsit,trimite-mi si mie te rog un mesaj privat cu datele firmei
Mersi mult#:-S

12hanna
15.01.2008, 09:09:37
In sfarsit,trimite-mi si mie te rog un mesaj privat cu datele firmei
Mersi mult#:-S

Si mie, te rog...

tati_sew
15.01.2008, 09:30:45
Ciao

Oau si eu vreau.te am bolunzit de cap toate:D pe privat sau pe mail [email protected] oare o adresa de net nu au?mersi

12hanna
15.01.2008, 17:50:53
Ciao

Mersi pentru raspuns!^:)^
Nu ai cumva vreo poza cu ele?

bubuhoney
16.01.2008, 22:03:45
Ciao

Eu am avut nunta anul acesta in august si am dat pachetelele pt acasa in acest tip de pungi, din hartie personalizate cu numele nostru si data nuntii. Noi ne-am facut alb cu auriu pt ca asa aveam decorul la sala dar am inteles ca fac in toate culorile. Daca imi dai o adresa de email iti trimit nr de tel de la firma respectiva.\

Ciao da-mi te rog si mie nr de tel. de la firma .Poti sa imi spui te rog si cit costa ?
Mersi mult de tot >:D<

anamari
06.02.2008, 14:01:21
Ciao,

Daca te rog imi poti da si mie nr de telefon de la firma unde ti-ai facut tu pungile, pentru ca chiar cautam si eu asa ceva si nu stia nimeni sa imi spuna unde se fac.
Mersi mult

daniela_psy
06.02.2008, 16:39:54
Cutii de cadouri si pungi personalizate(2,5 lei) fac si cei de la Duo Fantasio.

amalia0608
07.02.2008, 07:28:24
Cutii de cadouri si pungi personalizate(2,5 lei) fac si cei de la Duo Fantasio.

Destul de scump, unde ne-am facut noi in gherla, din pacate stiu ca nu se poate scrie numele firmei , cea mai scumpa era undeva la 1,9 ron.

medutza
07.02.2008, 14:22:53
Ciao

oare nu ai voie sa scrii numele firmei?eu nu inteleg chestia asta,cateodata exista nume de firma iar apoi nu mai avem voie sa scriem.imi explica si mie cineva cum sta treaba ca sa nu fac vreo prostie pe viitor.
oricum daca nu ai voie imi scrii te rog si mie pe privat.mersi:*

tati_sew
07.02.2008, 14:25:53
nici eu nu inteleg chestia asta cu firmele:-? pai atunci ce rost mai are sa ne sfatuim?sa stim toate despere ce firme se vorbeste nu sa tot trimiti zece mii de mesaje private!si atunci ce sa zic de subiectul cu firme de care nu am fost multumite :[email protected]

amalia0608
07.02.2008, 15:12:01
nici eu nu inteleg chestia asta cu firmele:-? pai atunci ce rost mai are sa ne sfatuim?sa stim toate despere ce firme se vorbeste nu sa tot trimiti zece mii de mesaje private!si atunci ce sa zic de subiectul cu firme de care nu am fost multumite :[email protected]

da, nici eu nu inteleg de ce nu e voie pt ca ar fi mult mai usot pt toata lumea, si chiar am economisi timpul cu zeci de mesaje private. Oricum pentru mine nu e nici un deranj o sa va ajut cu placere daca va intereseaza.

stafida
07.02.2008, 17:03:23
Nu stiti ce firma face sticle (de sticla) de jumate personalizate cu numele?

daniela_psy
07.02.2008, 17:19:24
Eu cred ca se poate scrie numele firmei,am inteles ca nu e voie sa dai link-ul unei firme din Rom(http://.........ro)

daniela_psy
07.02.2008, 17:26:11
Destul de scump, unde ne-am facut noi in gherla, din pacate stiu ca nu se poate scrie numele firmei , cea mai scumpa era undeva la 1,9 ron.
Da,este diferenta de pret dar nici nu am vazut produsele de la cele doua firme sa vad in ce consta diferenta.Uneori se pune un pret nejustificat dar alteori diferenta de pret se justifica(model,marime,calitate,design).Acuma nu stiu cat de importante is niste pungi de cadouri la nunta ca sa optam pt varianta mai scumpa,sunt tot niste pungi pana la urma...:)>-

tati_sew
07.02.2008, 17:31:53
pai acuma link-ul nu iti trebuie neaparat cadin moment ce ai un nume cauti pe google<:-P

Tigrutza
07.02.2008, 17:38:19
Referitor la pungile de cadouri... cat sunteti dispuse sa dati pe ele? Ca sunt totusi pungi... Eu una am cam socotit... Caserola de praji = 5 ron, sticluta de bautura = 4-5 ron... Eu nici nu ma gandesc sa dau 2 ron/ punga...
Ori sunt cea mai zgarcita femeie din lumea asta....ori... Ma gandeam la o punga simpla, si eventual sa listez eu pe un carton si cu o fundita un "multumim pentru..."
Am vazut in metro seturi de pungi de cadouri, intr-adevar albe, dar iesea una undeva la 0.45 ron..............

stafida
07.02.2008, 17:44:53
Referitor la pungile de cadouri... cat sunteti dispuse sa dati pe ele? Ca sunt totusi pungi... Eu una am cam socotit... Caserola de praji = 5 ron, sticluta de bautura = 4-5 ron... Eu nici nu ma gandesc sa dau 2 ron/ punga...
Ori sunt cea mai zgarcita femeie din lumea asta....ori... Ma gandeam la o punga simpla, si eventual sa listez eu pe un carton si cu o fundita un "multumim pentru..."
Am vazut in metro seturi de pungi de cadouri, intr-adevar albe, dar iesea una undeva la 0.45 ron..............

Daca gasiti pungi de cadouri/de hartie simple ieftina cum spuneai, etichetele personalizate se pot face foarte usor. Trebuie sa cumpari "labels", adica coli de hartii cu cate vreo 50 de hartiute cu adesiv, si imprimezi la o firma daca nu ai imprimanta acasa. Si scri ce vrei si le lipesti tu pe fiecare punga. Eu asa am facut la cineva carduri cu nume de pus pe masa la fiecare loc.

tati_sew
07.02.2008, 17:49:11
da cam ai dreptate, pana laurma punga aceea o arunca lumea:(

Tigrutza
07.02.2008, 17:52:36
Daca gasiti pungi de cadouri/de hartie simple ieftina cum spuneai, etichetele personalizate se pot face foarte usor. Trebuie sa cumpari "labels", adica coli de hartii cu cate vreo 50 de hartiute cu adesiv, si imprimezi la o firma daca nu ai imprimanta acasa. Si scri ce vrei si le lipesti tu pe fiecare punga. Eu asa am facut la cineva carduri cu nume de pus pe masa la fiecare loc.

Corect ! Uite ca la asta nu m-am gandit. Am cateva pagini de "labels" chiar si acasa.dar sunt din acelea mari, vreo 6-8 / pagina. Si,culmea, am gasit si tipizat direct pe A4 pe net (adica facute direct patratele in care sa scrii in word si sa listezi "la fix"). Am imprimanta acasa....
Maine sunt in metro sa cumpar. Cred ca e cea mai ieftina dar totusi de efect varianta....
:* Multam de idee

diannaa
07.02.2008, 23:30:44
super tare ideea

RoxyBoxy
17.02.2008, 13:50:49

Salut
Daca te rog imi trimiti si mie un mesaj privat cu numele firmei unde ati facut pungile...
Mersi mult :*

medutza
17.02.2008, 14:28:11
Corect ! Uite ca la asta nu m-am gandit. Am cateva pagini de "labels" chiar si acasa.dar sunt din acelea mari, vreo 6-8 / pagina. Si,culmea, am gasit si tipizat direct pe A4 pe net (adica facute direct patratele in care sa scrii in word si sa listezi "la fix"). Am imprimanta acasa....
Maine sunt in metro sa cumpar. Cred ca e cea mai ieftina dar totusi de efect varianta....
:* Multam de idee
imi spui si mie,te rog,unde ai gasit exact tipizat pe net.pe pm,daca nu

Tigrutza
17.02.2008, 14:50:14
imi spui si mie,te rog,unde ai gasit exact tipizat pe net.pe pm,daca nu
www.worldlabel.com (http://www.worldlabel.com)
alegi formatul pe care il ai la etichete si "download". eu le-am salvat in calculator si le-am prelucrat
spor la treaba :*

medutza
18.02.2008, 08:37:31
www.worldlabel.com (http://www.worldlabel.com)
alegi formatul pe care il ai la etichete si "download". eu le-am salvat in calculator si le-am prelucrat
spor la treaba :*
super!mersi mult.ma si apuc de treaba ca am o zi libera de la lucru.

Tigrutza
18.02.2008, 08:56:25
super!mersi mult.ma si apuc de treaba ca am o zi libera de la lucru.
Ai gasit pe undeva pungi simple, mai ieftine? Daca da, imi spui te rog si mie de unde si cu cat??
Mersi mult

medutza
18.02.2008, 10:18:41
Ai gasit pe undeva pungi simple, mai ieftine? Daca da, imi spui te rog si mie de unde si cu cat??
Mersi mult
din pacate inca nu am cautat dar ma gandesc ca e mai simplu de gasit daca sunt simple.dar tu?ai gasit ceva?

Tigrutza
18.02.2008, 10:44:21
din pacate inca nu am cautat dar ma gandesc ca e mai simplu de gasit daca sunt simple.dar tu?ai gasit ceva?
Am gasit la 1.5 ron albe.. Dar mi se par putintel scumpe. Inca mai caut ceva mai ieftin.
Sincera sa fiu, nu caut nu stiu ce calitate. Sunt totusi...pungi. Nu cred ca le va studia cineva prea mult.
Daca gasesti pe undeva, vinde-ne pontul :*

auras23
18.02.2008, 11:21:58
Buna

Am citit toate parerile referitoare la acest subiect si sincer mi se pare interesanta chestia cu etichetele. Problema e ca si eu am cautat pungi albe din hartie, si am gasit ceva, dar la 1,5 ron, dar dintr-o hartie foarte slaba + etichete+ imprimatul ajung undeva la 1,7 ron.
Cu banii asta din cate am inteles mai sus, imi iau gata personalizata si nu neaparat pe alb. Pt ca eu sincer as prefera un verde (am decorul pe verde cu crem).
Numai problema e ca nu am inteles ce firma face aceste pungi. Asa ca daca stiti v-as ruga sa imi trimite-ti si mie numele sau nr de tel.

mire1104
11.03.2008, 08:18:45
Ciao

buna

daca te rog imi spui si mie unde ti-ai facut pungile ca si eu am cautat dar inca nu am gasit nimic, si nu prea mai am timp, mai am 2 luni si un pic...

mersi mult

joly2
27.03.2008, 14:10:25
Ciao

Poti sa-mi trimiti si mie un mesaj privat in legatura cu pungile personalizate, te rog! Daca poti sa-mi spui in legatura cu pretul, cat te-a costat pe tine o astfel de punga! Mersi muuuuult!!!!!>:D< >:D< >:D<

amalia0608
27.03.2008, 18:22:17
Buna

Pe mine m-au costat 1,6 ron anul trecut.Acum nu stiu cat costa dar nu cred ca e diferenta. Oricum le poti cere o oferta de pret, adresa firmei de mail este **** si este pe yahoo.Sper sa-ti fie de folos.

Bafta

joly2
28.03.2008, 07:05:39
Mersi mult amalia!!!!!!!!!!!>:D<

monuletz
24.04.2008, 16:02:51
eu am gasit o doamna care mi le face la 1.2 ron/bucata.

lilisys
25.04.2008, 13:47:22

asta e format A4 sau A5? ca la A5 am gasit si eu 1.2siceva

tati_sew
25.04.2008, 13:55:15
Le face pungi simple de cadou sau personalizate?adica cu numele nostru va multumim pt....etc?

ancaaa
25.04.2008, 18:19:10

Pot apela si eu la doamna asta?..imi dai si mie datele ei pe pm?...mersi

auras23
29.04.2008, 07:43:13
Postat de monuletz http://www.miresici.ro/images/julia/buttons/viewpost.gif (http://www.miresici.ro/showthread.php?p=800304#post800304)

Ciao,

Imi spui si mie te rog daca doamna asta face orice culoare si mai ales daca la 1,2 ron sunt personalizate sau nu si ce marime sunt?Pentru ca eu am vorbit la firma de care zicea cineva mai sus un pic si au zis ca cele mai ieftine care mi le poate face sunt albe dintr-o hartie lucioasa cu scris verde(asa am decorul) si snur tot verde, la un format aproximativ A4, in jur de 1,5 ron.

monuletz
30.04.2008, 12:49:29
Pungile nu sunt personalizate....adica nu le poate face cu numele vostru....pungile sunt de mai multe marimi, o alegeti pe cea care va convine, si o sa va arate si culorile sau modelele de hartie: cu inimioare, cu flori, intr-o singura culoare...etc.

auras23
02.05.2008, 08:02:39
Eu am dat comanda deja la firma de care zicea amalia0608 un pic mai sus. Eu am ales sa fie albe dintr-o hartie foarte groasa, rezistenta (sa nu ma trezesc ca se rupe cand pun ceva in ea :D ), lucioase, imprimate cu verde olive, numele nostru data nuntii si doi porumbei. Cred ca o sa iasa super dragute. Si ma coasta 1, 5 ron /buc. Sincer nu mi se pare foarte scump avand in vedere ce dragute sunt.
Asa ca eu am scapat de o grija.#:-S

ioanacc
04.05.2008, 12:48:50
Ciao

Salut.
As dori si eu nr de tel de la firma .Ms mult.Pupici.

tati_sew
05.05.2008, 07:09:15
Eu am dat comanda deja la firma de care zicea amalia0608 un pic mai sus. Eu am ales sa fie albe dintr-o hartie foarte groasa, rezistenta (sa nu ma trezesc ca se rupe cand pun ceva in ea :D ), lucioase, imprimate cu verde olive, numele nostru data nuntii si doi porumbei. Cred ca o sa iasa super dragute. Si ma coasta 1, 5 ron /buc. Sincer nu mi se pare foarte scump avand in vedere ce dragute sunt.
Si ce dimensiune au?Mie imi trebuie sa incapa o sticla de vin (deci cam atat de inalta) si prajiturelele (care poate o sa fie in caserola sau ceva rulada din magazin)

auras23
05.05.2008, 07:58:39
Salut.
As dori si eu nr de tel de la firma .Ms mult.Pupici.

Trimite-mi te rog un mesaj privat cu adresa ta de mail pt ca eu nu pot scrie inca mesaje private.

auras23
05.05.2008, 08:05:14
Si ce dimensiune au?Mie imi trebuie sa incapa o sticla de vin (deci cam atat de inalta) si prajiturelele (care poate o sa fie in caserola sau ceva rulada din magazin)

Ale mele vor avea 20 cm latime si 25 cm inaltime. Intra exact o caserola de prajitura si o sticla de 500 ml. Dar din cate am inteles inaltimea nu influenteaza pretul, ci doar latimea. Eu zic cel mai bine sa vezi ce dimensiuni ti-ar fi potrivite si sa vorbesti cu ei, dar in principiu cred ca coasta aproximativ cam ca si ale mele.

RoxyBoxy
21.05.2008, 10:04:16

Salut
Pls imi spui si mie adresa firmei unde ti-ai facut pungile si cu cat timp inainte a trebuit sa le comanzi...
Mersi mult

auras23
22.05.2008, 07:48:50
Salut
Pls imi spui si mie adresa firmei unde ti-ai facut pungile si cu cat timp inainte a trebuit sa le comanzi...
Mersi mult

mie mi le-au facut cam in 10 zile....

RoxyBoxy
22.05.2008, 10:43:48
mie mi le-au facut cam in 10 zile....

Mersi mult...
Poate se indura cineva cine poate trimite PM sa imi zica numele firmei sau ceva date de contact (am vazut ca nici tu nu poti sa trimiti PM) :)

amalia0608
23.05.2008, 07:51:41
Mersi mult...
Poate se indura cineva cine poate trimite PM sa imi zica numele firmei sau ceva date de contact (am vazut ca nici tu nu poti sa trimiti PM) :)

numele firmei e LTT CART , nr telefon 0726344756, sau 0264244898

Sper sa-ti foloseasca

amalia0608
23.05.2008, 08:00:03
numele firmei e LTT CART , nr telefon 0726344756, sau 0264244898

Sper sa-ti foloseasca

scuze, pt mesaj, vroiam sa-l trimit ca mesaj privat, scuze inca o data

RoxyBoxy
23.05.2008, 12:34:46
scuze, pt mesaj, vroiam sa-l trimit ca mesaj privat, scuze inca o data

Mersi Mult mult de tot

monitodea7
15.06.2008, 02:45:51
Pungile nu sunt personalizate....adica nu le poate face cu numele vostru....pungile sunt de mai multe marimi, o alegeti pe cea care va convine, si o sa va arate si culorile sau modelele de hartie: cu inimioare, cu flori, intr-o singura culoare...etc.
saluatre
imi scrii plsss pe pm adresa doamnei cu pungiile si un nr de tel
plss
mcccc
pupici

Brig
16.06.2008, 12:16:24
Mai dragut decit orice personalizat gasesc eu de exemplu felicitari cu "Multumim" si cu poza de la miri din ziua nunti. in felicitarile alea, poti sa treci un scurt text, semnatura, data nuntii si sa rogi pe fotograf sa scoata x poze si sa le lipeasca in felicitare. felicitarea o poti da dupa ce primesti cadoul de la invitati impreuna cu praji, etc. iar invitatii au o amintire unica de la nunta!
noi am facut felicitarile in acelasi stil ca si invitatiile si leam printat deja. iar invitatii care nu pot sa vina la nunta, dar totusi trimit cadou primesc felicitarile prin posta.

ATITUDINE
23.06.2008, 15:09:03
Ciao , poti sa-mi trimiti si mie pe privat numele sau nr de tel al firmei cu pungile personalizate? multumesc

adioana708
16.07.2008, 22:39:50
Mai dragut decit orice personalizat gasesc eu de exemplu felicitari cu "Multumim" si cu poza de la miri din ziua nunti. in felicitarile alea, poti sa treci un scurt text, semnatura, data nuntii si sa rogi pe fotograf sa scoata x poze si sa le lipeasca in felicitare. felicitarea o poti da dupa ce primesti cadoul de la invitati impreuna cu praji, etc. iar invitatii au o amintire unica de la nunta!
noi am facut felicitarile in acelasi stil ca si invitatiile si leam printat deja. iar invitatii care nu pot sa vina la nunta, dar totusi trimit cadou primesc felicitarile prin posta.
ideea e minunata.dar nu inteleg ceva.deci felicitarea o dai dupa cinste. si pozele sunt facute in ziua nuntii, da?si le scoate pe loc?sau cum faci?

mee
17.07.2008, 09:28:22
ideea e minunata.dar nu inteleg ceva.deci felicitarea o dai dupa cinste. si pozele sunt facute in ziua nuntii, da?si le scoate pe loc?sau cum faci?
Si noi am dat invitatilor pe langa pachetul cu bautura si praji (din partea parintilor :D ) cate o poza cu noi din ziua nuntii. Poza au facut-o fotografii la mine acasa si au pus-o pe un cd. Am desemnat o persoana care a dus pozele la un laborator foto (am discutat cu cei de acolo cam cu o saptamana inainte sa stie ca venim si le-am zis cate poze vrem) si dupa 20 de minute (le-a luat foarte putin sa le faca) le-a luat si le-a dus la agentia care s-a ocupat de nunta noastra. Fetele de acolo le-au lipit pe carduri si ni le-au adus la sala pe la ora 5. :)

mee
17.07.2008, 09:58:54
Si astea au fost pungile de cadouri

auras23
30.07.2008, 09:04:29
Am atasat o poza cu modelele de pungi personalizate pt nunti dintre care mi-am ales si eu.

alymary
08.08.2008, 13:30:54
buna fetelor. imi săuneti va rog unde pot gasit pungulite cadou sau unde pot face pungulite pesonalizatept cadoul de dat acasa pentru nuntasi.:D

pitik
08.08.2008, 14:13:32
mi-am facut la o firma din gherla, iti dau nr de tel cand ajung acasa. vezi pungile puse de cineva mai sus...din hartie mai groasa, colorata; eu mi-am ales fara model, pe verde, ca asa mi-e si nunta..si am iesit la 1,3 RON/buc; una mai aratoasa si cu scris e in jur de 1,9 RON

auras23
08.08.2008, 15:06:36
mi-am facut la o firma din gherla, iti dau nr de tel cand ajung acasa. vezi pungile puse de cineva mai sus...din hartie mai groasa, colorata; eu mi-am ales fara model, pe verde, ca asa mi-e si nunta..si am iesit la 1,3 RON/buc; una mai aratoasa si cu scris e in jur de 1,9 RON

Da, eu mi-am facut tot la firma din gherla si m-au costat 1,6 ron personalizate.

Floare_de_colt
08.08.2008, 15:25:41
Da, eu mi-am facut tot la firma din gherla si m-au costat 1,6 ron personalizate.

Imi dati si mie niste nr de telefon va rog?

pitik
09.08.2008, 15:00:46
acesta este nr de tel:
0726/344756

am fost multumita de cum au decurs lucrurile; am facut comanda telefonic si mi le-a adus la serviciu, cam in 10 zile...si cand mi le-a dat m-a intrebat: "de ce nu v-ati facut pungi frumoase?" ;;)

am preferat sa le personalizez eu, in ton cu tema nuntii...

mai am fix 2 sapt pana la nunta...brrrrr

pitik
09.08.2008, 15:02:08
id-ul de messenger este: gabitamita
vad ca nu mere sa du nr de tel

Floare_de_colt
13.08.2008, 16:12:09
Imi dati si mie un nr de tel unde potgasi pungi/ Eu una nu vreau sa le personalizez, vreau doar sa fie draguta, o sa avem si pe sticle si pe tortulet numele... cred ca ar fi prea mult... mersi!

tati_sew
13.08.2008, 22:58:47
Imi dati si mie un nr de tel unde potgasi pungi/ Eu una nu vreau sa le personalizez, vreau doar sa fie draguta, o sa avem si pe sticle si pe tortulet numele... cred ca ar fi prea mult... mersi!
nu ai ceva cunostinte care sa aiba ceva tarabe sau magazine care sa mearga in bucuresti dupa marfa?mie mi-a adus cumnata pungi de cadou sunt 5 culori in set si pt 180 buc am platit 145 ron

Floare_de_colt
14.08.2008, 11:38:56
nu ai ceva cunostinte care sa aiba ceva tarabe sau magazine care sa mearga in bucuresti dupa marfa?mie mi-a adus cumnata pungi de cadou sunt 5 culori in set si pt 180 buc am platit 145 ron

Din pacate nu am pe nimeni :( Tu chiat ai iesit la super pret! Si mie imi trebuie ceva simplu, avand in vedere ca pe sticle si praji sunt etichete personalizate.

rocsy_2004
14.08.2008, 12:08:18
Logodncul meu are firma care se ocupa si cu asa ceva -cutii cadouri. 1 ron cutia ..pt mai multe informati puteti lua legatura cu el la urmatoarea adresa de email: [email protected]

Floare_de_colt
26.08.2008, 14:37:45
Fetelor, de unde cumpar sticle de plastic la 1/2 L?

monuletz
26.08.2008, 14:51:35
eu mi-am luat 200 de pungi cu acelasi model, dupa cautari interminabile, am gasit in Marasti, la un mag pt nunti de langa Cinema Marasti. Avea cateva modele, asa ca am avut de unde sa alegem....

auras23
27.08.2008, 07:50:42
eu mi-am luat 200 de pungi cu acelasi model, dupa cautari interminabile, am gasit in Marasti, la un mag pt nunti de langa Cinema Marasti. Avea cateva modele, asa ca am avut de unde sa alegem....

La ce pret le-ai luat?

LaviCreatza
29.08.2008, 22:23:55
Oare unde o fi magazinul asta? Eu stau chiar langa cinema Marasti dar nu stiam ca exista asa ceva prin vecinatate. Da-mi te rog niste detali...

frumusica_andrea
31.08.2008, 18:01:28
poti sa ne dai mai multe info?
cat au fost ?
de unde?

Floare_de_colt
01.09.2008, 12:02:11
Oare unde o fi magazinul asta? Eu stau chiar langa cinema Marasti dar nu stiam ca exista asa ceva prin vecinatate. Da-mi te rog niste detali...
Si eu l-am cautat... poate ne spui unde e ...

luiza
01.09.2008, 13:09:37

Buna

Art. 8 din regulament:

"User-ii pot da o singura data informatii referitoare la anumite produse si firme, numai daca acestea se refera strict la subiectul respectiv si daca au fost cerute."

Se pot da informatii despre firme sau produse in conditiile acestui punct. Cine face reclama se cunoaste din prima.

tati_sew
03.09.2008, 15:48:49
^:)^^:)^^:)^
Buna

Art. 8 din regulament:

"User-ii pot da o singura data informatii referitoare la anumite produse si firme, numai daca acestea se refera strict la subiectul respectiv si daca au fost cerute."

Se pot da informatii despre firme sau produse in conditiile acestui punct. Cine face reclama se cunoaste din prima.

roxm2009
06.09.2008, 20:10:01
servus fetelor,
as vrea si eu adresa si numarul de telefon pt. firma care face pungi personalizate. imi place ideea.
mersi

frumusica_andrea
07.09.2008, 09:23:21
servus fetelor,
as vrea si eu adresa si numarul de telefon pt. firma care face pungi personalizate. imi place ideea.
mersi
si eu plssssssss

frumusica_andrea
08.09.2008, 16:46:06

cam atat aflat eu pe str aurel vlaicu nr 10 undeva pe langa pod.
este undeva la et 1
cine sta prin zona sa ne zica si noua cum e

Floare_de_colt
24.09.2008, 07:55:48
Fetelor,

Daca aveti nevoie de pungi de cadouri va rog sa ma contactati cat mai curand posibil... din lipsa de comunicare m-am pricopsit cu 2 randuri de pungi... eu am facut comanda intr-un loc si soacra-mea le-a cumparat deja din alt loc... asa ca am vreo 150 pungi cadouri frumoase cu flori... ieftine zic eu, la 1,4 lei bucata. PM pt detalii.

Floare_de_colt
24.09.2008, 08:34:19
Fetelor,

Daca aveti nevoie de pungi de cadouri va rog sa ma contactati cat mai curand posibil... din lipsa de comunicare m-am pricopsit cu 2 randuri de pungi... eu am facut comanda intr-un loc si soacra-mea le-a cumparat deja din alt loc... asa ca am vreo 150 pungi cadouri frumoase cu flori... ieftine zic eu, la 1,4 lei bucata. PM pt detalii.

Rectific, tocmai am aflat ca am 170 pungi de vanzare :O

Floare_de_colt
30.09.2008, 10:22:03
Rectific, tocmai am aflat ca am 170 pungi de vanzare :O

Nu vrea nimeni pungile mele???:((

roxyroxana
30.09.2008, 13:58:53
poate daca ne pui ceva poze ...

Floare_de_colt
30.09.2008, 14:10:59
O sa le pozez, ce sa zic... sunt modele cu flori...

si_mony_ca
30.09.2008, 21:13:36
As vrea eu sa vad cum arata....

Floare_de_colt
01.10.2008, 09:13:26
Le-am vandut deja..

cantor
18.10.2008, 17:16:02
#-o PUNGI DE CADOURI STIU PE CINEVA CU CARE AM LUAT LEGATUR SUPER PRONTI LA MOMENTUL ACELA SINT DIN TURDA 0745128324

cantor
18.10.2008, 17:19:39
Turda Str Trandafirilor Nr1

cantor
18.10.2008, 17:20:58
Au Pungi Standard Personalizate

bella14
26.10.2008, 17:32:24
banui ca vei da 1 buc la pereche si la cei singuri tot o buc...deci...trebuie sa calculezi si eventual sa ai ceva rezerve.

pitik
27.10.2008, 12:48:48
am intrebat-o azi pe colega mea daca mai are de vanzare si iti voi da raspunsul curand.

eu am avut la nunta cca 110 invitati si am cumparat 70 buc; mi-au mai ramas 4 nedate.

Floare_de_colt
30.10.2008, 09:35:47
Da... trebuie calculat mai mult de jumatate din nr de persoana estimat. Eu am avut 278 si am dat 170.

frumusica_andrea
01.11.2008, 18:47:16
Da... trebuie calculat mai mult de jumatate din nr de persoana estimat. Eu am avut 278 si am dat 170.

Da dar trebuie sa ti cont si de cei ce vin cu plicuri .
Eu la 150 de persoane am dat 100 de pachete.

LaviCreatza
01.11.2008, 21:33:30
Referitor la pungi..am dorit neaparat niste pungi rezistente pentru a nu avea surprize...mi s-a intamplat sa duc cuiva cu ocazia zilei de nastere o sticla de vin care datorita pungii de cadou "fragile" s-a spart in fata sarbatoritului:(...a fost cam neplacut...Cele pe care le-am cumpart au fost f dragute si rezistente. Le recomand la toata lumea. Am avut nunta pe crem si mov asa ca pungile au fost albe cu 2 inimi mov cu initialele noastre in interior(se vede modelul in poza atasata). Pretul a fost 1,6 lei/bucata. Erau si alte modele mai scumpe(daca sunt pungile albe cu scris colorat e mai ieftin decat daca sunt pungile colorate) dar nu am vrut pentru ca pana la urma e numai o punga:-p

cantor
01.11.2008, 21:38:55
Stiu O Firma La Turda 0745128324

aria_cluj
03.11.2008, 18:27:07
Referitor la pungi..am dorit neaparat niste pungi rezistente pentru a nu avea surprize...mi s-a intamplat sa duc cuiva cu ocazia zilei de nastere o sticla de vin care datorita pungii de cadou "fragile" s-a spart in fata sarbatoritului:(...a fost cam neplacut...Cele pe care le-am cumpart au fost f dragute si rezistente. Le recomand la toata lumea. Am avut nunta pe crem si mov asa ca pungile au fost albe cu 2 inimi mov cu initialele noastre in interior(se vede modelul in poza atasata). Pretul a fost 1,6 lei/bucata. Erau si alte modele mai scumpe(daca sunt pungile albe cu scris colorat e mai ieftin decat daca sunt pungile colorate) dar nu am vrut pentru ca pana la urma e numai o punga:-p

pana la urma cat a costat cadoul pt invitati?punga + bautura+prjitura+ biletel?:P

ma intereseaza si pe mine.cu cat timp inainte trebuie sa le facem?[-o<

LaviCreatza
04.11.2008, 18:06:43
pana la urma cat a costat cadoul pt invitati?punga + bautura+prjitura+ biletel?:P

Sincer nu am calculat total dar incerc acum...
-punga cadou: 1,6 lei
-sticla tuica (+capac si capison): 3 lei
-card multumire pt sticla: 0,35 lei
-tuica de prune: 20 lei/litru (330ml= 6,5 lei)
-tortulet (de la o cofetarie din Ludus): 8 lei
TOTAL 19,45 lei

LaviCreatza
04.11.2008, 18:09:50

Scuze...am uitat de partea a doua a intrebarii...
Tortuletele le-am comandat cam inainte cu 2 luni, sticlele le-am luat cu cateva luni inainte de nunta pentru ca am avut 200 de buc si am avut de lucru pe ele, pungile le-am comandat inainte cu 2 sapt de nunta, cardurile de multumire le-au facut fetele de al Duo Fantasio cam in 4 zile...

Piersicuta24
05.11.2008, 08:12:39
Referitor la pungi..am dorit neaparat niste pungi rezistente pentru a nu avea surprize...mi s-a intamplat sa duc cuiva cu ocazia zilei de nastere o sticla de vin care datorita pungii de cadou "fragile" s-a spart in fata sarbatoritului:(...a fost cam neplacut...Cele pe care le-am cumpart au fost f dragute si rezistente. Le recomand la toata lumea. Am avut nunta pe crem si mov asa ca pungile au fost albe cu 2 inimi mov cu initialele noastre in interior(se vede modelul in poza atasata). Pretul a fost 1,6 lei/bucata. Erau si alte modele mai scumpe(daca sunt pungile albe cu scris colorat e mai ieftin decat daca sunt pungile colorate) dar nu am vrut pentru ca pana la urma e numai o punga:-p Imi poti da te rog prin mesaj privat numarul de telefon al firmei de la care ai cumparat pungile personalizate? Please......Multumesc

alexandra2009
05.11.2008, 08:59:45

Lavi si eu vreau numarul de la firma cu pungile pentru invitatii...

Mersi mult... astept pm
Pupicei#
Ale...

elena_si
12.11.2008, 12:25:47

Va rog mult sa ma ajutati si pe mine......unde gasesc firma sau un nr de tel....va rog mult.....mii de multumiri....pupici....

LORICICA
12.11.2008, 12:33:06
Va rog mult sa ma ajutati si pe mine......unde gasesc firma sau un nr de tel....va rog mult.....mii de multumiri....pupici....
Ti-am trimis mesaj privat...cu datele de contact...sper ca l-ai primit!

elena_si
12.11.2008, 14:17:29
MULTUMESC MULT pt mesaje eu sunt membra noua si nu am posibilitatea inca de a trimite mesaje private....mersi....pupici

LaviCreatza
12.11.2008, 14:30:28
MULTUMESC MULT pt mesaje eu sunt membra noua si nu am posibilitatea inca de a trimite mesaje private....mersi....pupici
Bine ai veni pe forum...cu mare drag...:*

LORICICA
12.11.2008, 18:18:53
Multumesc Loricica pt. mesaj.....va rog cineva, ma intereseaza informatii si unde gasesc sticle, firma, nr de tel.etc......va rog mult. Multumesc.
Sa-ti fie de folos! cu multa placere te ajutam!:*

elena_si
14.11.2008, 13:28:01
MULTUMESC....Spor la pregatiri....:*

ingerika
24.11.2008, 00:48:52
MULTUMESC....Spor la pregatiri....:*
care vreti adresa de e-mail de la firma imi trimiteti adresavoastra de e-mail si vb.pupici

Piersicuta24
25.11.2008, 08:31:53
care vreti adresa de e-mail de la firma imi trimiteti adresavoastra de e-mail si vb.pupiciAs vrea si eu adresa de email, please. Mailul meu este fluturas1980

LORICICA
25.11.2008, 13:20:58
As vrea si eu adresa de email, please. Mailul meu este fluturas1980
Ti-am trimis si eu pm cu nr domnului la care am apelat eu pt pungi!

iubiana
25.11.2008, 13:27:40
care vreti adresa de e-mail de la firma imi trimiteti adresavoastra de e-mail si vb.pupici

Si eu vreau te rog.^:)^ ^:)^ >:D< [-o<

Piersicuta24
25.11.2008, 13:34:00
Ti-am trimis si eu pm cu nr domnului la care am apelat eu pt pungi!Iti multumesc din suflet

LORICICA
25.11.2008, 13:37:31
Iti multumesc din suflet
cu multa placere! sa-ti fie de folos! mie mi-a fost! foarte multumita!

ingerika
25.11.2008, 14:54:27
Si eu vreau te rog.^:)^ ^:)^ >:D< [-o<
sper sa iti fie de folos

wanna
25.11.2008, 19:59:24
asta e traditie de Cluj? Cu pungute ptr acasa? E in loc de marturii??

brindu
25.11.2008, 21:11:38
asta e traditie de Cluj? Cu pungute ptr acasa? E in loc de marturii??

Nu tine numai de Cluj. Noi am primit prima data la o nunta la Tg Mures o punga cu un tortulet si o sticla de tuica.

Chiar daca e putin off topic:
Marturiile nu sunt obicei romanesc. Din cate stiu eu (sa ma corectati daca
gresesc), e obicei "importat" din Italia, unde la nunti se dau 5 migdale albe, simbolizand fericirea, bogatia, sanatatea, copii si anii multi de viata.
La terminarea facultatii se dau migdale de culoare rosie, la botez se dau roz daca e fetita si albastre daca e baiat.

La topicul Marturii / cadouri pentru invitati - Cluj (http://www.miresici.ro/showthread.php?t=4774) gasesti parerile mai multor miresici pe acesta tema.

>:D<
Brindu

Floare_de_colt
26.11.2008, 08:48:35
Parerea mea e ca punguta cu bautura si tortulet e mult mai apreciata decat marturiile. Eu am fost la nunti unde s-au dat marturii si lumea nu a fost deloc incantata.

LORICICA
26.11.2008, 09:19:56
Parerea mea e ca punguta cu bautura si tortulet e mult mai apreciata decat marturiile. Eu am fost la nunti unde s-au dat marturii si lumea nu a fost deloc incantata.
Eu o sa am si punguta cu bautura si tortulet si marturii in fata fiecarui invitat la masa...punguta o sa o dam pe urma...

Floare_de_colt
26.11.2008, 12:03:42
Eu o sa am si punguta cu bautura si tortulet si marturii in fata fiecarui invitat la masa...punguta o sa o dam pe urma...

Asa da! Foarte frumos! Eu am dat acasa tuica de prune si a fost destul de costisitor, dar macar a fost foarte apreciata :)

LORICICA
26.11.2008, 12:05:03
Asa da! Foarte frumos! Eu am dat acasa tuica de prune si a fost destul de costisitor, dar macar a fost foarte apreciata :)
Noi vom da o sticla de vin si prajitura/ tortulet ori cutie de ciocolata. inca nu stim sigur...mai avem timp sa hotaram...

Floare_de_colt
26.11.2008, 12:07:20
Noi vom da o sticla de vin si prajitura/ tortulet ori cutie de ciocolata. inca nu stim sigur...mai avem timp sa hotaram...

Eu merg pe tortulet :D Imi plac foarte mult prajiturile... desi sunt mai tot timpul la dieta si nu pot manca :(( Dar aveti timp suficient sa hotarati.

LORICICA
26.11.2008, 12:08:36
Eu merg pe tortulet :D Imi plac foarte mult prajiturile... desi sunt mai tot timpul la dieta si nu pot manca :(( Dar aveti timp suficient sa hotarati.
Eu dintre un tortulet cu multa crema...si prajituri bune....mai bine prajituri!:)

brindu
26.11.2008, 13:25:55
Eu dintre un tortulet cu multa crema...si prajituri bune....mai bine prajituri!:)

Noi am dat o caserola cu prajituri de casa comandate la o cofetarie din oras si o sticla mica de vin cumparata de la un en-gros de bauturi.
Am ales sa nu personalizam nici o eticheta sau pungile.

Ca idee, la o nunta anul trecut ne-au dat la sfarsit mirii un CD cu melodiile lor preferate si cu poza lor inscriptionata pe CD.

LORICICA
26.11.2008, 13:34:10
Noi am dat o caserola cu prajituri de casa comandate la o cofetarie din oras si o sticla mica de vin cumparata de la un en-gros de bauturi.
Am ales sa nu personalizam nici o eticheta sau pungile.

Ca idee, la o nunta anul trecut ne-au dat la sfarsit mirii un CD cu melodiile lor preferate si cu poza lor inscriptionata pe CD.
Nici noi nu personalizam nici punguta nici sticla...

Floare_de_colt
26.11.2008, 14:53:38
Nici noi nu personalizam nici punguta nici sticla...

Eu pungi am cumparat din acelea de cadou frumoase cu flori, insa am personalizat sticlele si caserola cu tortulet (care nu trebuie sa fie cu multa crema, apropo> al meu a fost foarte bun, invelit in ciocolata, dar nu a avut multa crema inauntru).

LORICICA
26.11.2008, 15:25:28
Eu pungi am cumparat din acelea de cadou frumoase cu flori, insa am personalizat sticlele si caserola cu tortulet (care nu trebuie sa fie cu multa crema, apropo> al meu a fost foarte bun, invelit in ciocolata, dar nu a avut multa crema inauntru).
Poate ca eu pana acum am nimerit tot tortulete cu multa crema....cu siguranta sunt si torturi bune....
Si eu am comandat pungulite de cadou la o firma, au pe ele niste cerculete defapt sunt niste verighete mici...

Floare_de_colt
26.11.2008, 16:56:38
Poate ca eu pana acum am nimerit tot tortulete cu multa crema....cu siguranta sunt si torturi bune....
Si eu am comandat pungulite de cadou la o firma, au pe ele niste cerculete defapt sunt niste verighete mici...

Foarte frumos! Spor!

tati_sew
27.11.2008, 09:28:18
noua pungile ni le-a adus cumnata de la bucuresti cu 0,8 lei adica 8000 lei vechi (deci daca aveti pe cineva care merge la bucuresti sau oriunde altundeva dupa marfa atacati-l :)) ) vinul l-a cumparat un prieten din germania cu 1€ sticla un vin bun (e unguresc dar comercializat in germania :)) ) si am dat rulada 7days in cutie de carton 3,5 lei.daca vroiam sa luam tortulet trebuia sa il luam de la mercur si ajungeam undeva la 9 lei si eu nu am vrut sa dau atata.in banii aia au intrat aproape 3 rulade.

LORICICA
27.11.2008, 09:36:59
noua pungile ni le-a adus cumnata de la bucuresti cu 0,8 lei adica 8000 lei vechi (deci daca aveti pe cineva care merge la bucuresti sau oriunde altundeva dupa marfa atacati-l :)) ) vinul l-a cumparat un prieten din germania cu 1€ sticla un vin bun (e unguresc dar comercializat in germania :)) ) si am dat rulada 7days in cutie de carton 3,5 lei.daca vroiam sa luam tortulet trebuia sa il luam de la mercur si ajungeam undeva la 9 lei si eu nu am vrut sa dau atata.in banii aia au intrat aproape 3 rulade.
Stiu ca la mercur e scump totruletul...eu m-am gandit tortul si praji sa le fac la cofetaria Dana din turda...am auzit numai lucruri bune despre ea...

Floare_de_colt
27.11.2008, 11:24:30

Da, in Bucuresti sunt mai ieftine toate ... si eu am cautat pe cineva care sa mearga, dar nu am avut pe nimeni. eu am luat tortul de la Cafelux si daca comanzi si tortul miresei la ei iti fac reducere la tortulet. Eu am platit pe un tort vienez cu ciocolata 4.5 lei.

tati_sew
27.11.2008, 11:30:17
Da, in Bucuresti sunt mai ieftine toate ... si eu am cautat pe cineva care sa mearga, dar nu am avut pe nimeni. eu am luat tortul de la Cafelux si daca comanzi si tortul miresei la ei iti fac reducere la tortulet. Eu am platit pe un tort vienez cu ciocolata 4.5 lei.
problema a fost ca cei de la mercur te obliga sa iei de la ei prajitura.noroc ca ne-au lasat sa aducem ruladele

Floare_de_colt
27.11.2008, 11:48:54
problema a fost ca cei de la mercur te obliga sa iei de la ei prajitura.noroc ca ne-au lasat sa aducem ruladele

Chiar?? Nu stiam asta... pai atunci pot pune ce preturi vor ei, normal.

frumusica_andrea
20.12.2008, 09:20:11
Pe noi nu ne-au lasat nici macar sa ducem ruladele de afara a trebuit sa le comandam de la alimentara lor.
Intr-un fel a fost ok ca ni le-au dus direct la sala.si diferenta mare la pret nu a fost.:-\ :-\ :-\ :-\ :-\ :-\ :-\ :-\

frumusica_andrea
20.12.2008, 09:21:48
Eu pungile le-am comandat la o firma din gherla . Sunt pungi albe simple din hartie si au fost 1 leu bucata.:D :D :D :D :D :D

aria_cluj
22.12.2008, 08:21:20
Eu pungile le-am comandat la o firma din gherla . Sunt pungi albe simple din hartie si au fost 1 leu bucata.:D :D :D :D :D :D

te rog sa postezi si poze cu pungile.ma intereseaza si e mine datele de contact ale firmei.id de mess aria_cluj

pls help!

merci frumos
Craciun ferici!

potro
21.01.2009, 14:25:55
Buna,

As dori si eu datele de contact pentru pungile personalizate.

Mersic,
Bia

auras23
23.01.2009, 13:32:20
Am atasat eu o poza cu modelele de pungi facute la Gherla. Din cate stiu eu firma care le face va fi prezenta anul acesta la salonul mireselor cluj, la sfarsitul lui ianuarie.

potro
23.01.2009, 14:03:47
Cineva a mai pus un model de pungi. Are cineva datele de contact ?

Mersic,
Bia

roxana
23.01.2009, 14:32:31
Cineva a mai pus un model de pungi. Are cineva datele de contact ?

Mersic,
Bia
scuze de off-topic: Potro, am vazut ca te-ai semnat Bia... se poate sa te stiu din caminu 4? daca te confund, sa ma scuzi

alexandra2009
27.01.2009, 13:22:45
Fetelor daca stiti de unde as putea sa comand cutii din carton pentru dat acasa va rog sa ma anuntati...
V multumesc
Ale....

potro
28.01.2009, 09:10:55
scuze de off-topic: Potro, am vazut ca te-ai semnat Bia... se poate sa te stiu din caminu 4? daca te confund, sa ma scuzi

Eu sunt :) si eu te-am recunoscut din poza. Mi-au placut foarte mult pozele de la nunta si rochita ta.

adimarrr
02.02.2009, 12:47:22
si eu vreau adresa de mail de la firma. a mea e adimarrr at yahoo.com ;-)

alexalia
03.02.2009, 20:56:37
si eu vreau adresa de mail de la firma. a mea e adimarrr at yahoo.com ;-)

si eu vreau adresa firmei... imi lasti plz un pm

ioanaT
04.02.2009, 12:47:51
si eu as vrea contact-ul firmei. imi lasati pls un pm

Piersicuta24
04.02.2009, 13:23:37
As vrea si eu nr. de contact al firmei pe mesaj privat sau pe mess la fluturas1980

ingerika
13.02.2009, 16:08:07
intati si lasati adressa de email

nicolicijunior
19.02.2009, 13:51:40
Salut..eu am avut la nunta sticle de 330 ml, dar care par de 500 ml ;-)...au iesit f dragute. Pretul este 3 lei/bucata si am primit sticla, capacul si capisonul (cum poti vedea in poza). Snurul si acel card de multumire au fost 0,35 bani dar le-am facut la alta firma. Daca doresti mai multe detalii trimte un PM

am incercat sa iti cer datele firmei de unde ai luat sticlutele pe PM, dar nu ma lasa, nu am destule mesaje private.
Te rog, daca poti sa imi dai si mie un PM cu o adresa sau un nr de tel.Imi plac foarte mult sticlutele.Mersi

andra_roxana
24.02.2009, 22:14:26
va rog sa imi spunti si mie de unde a-ti facut rost de pungi personalizate .Adresa mea este andra_roxana

LaviCreatza
25.02.2009, 10:35:47
am incercat sa iti cer datele firmei de unde ai luat sticlutele pe PM, dar nu ma lasa, nu am destule mesaje private.
Te rog, daca poti sa imi dai si mie un PM cu o adresa sau un nr de tel.Imi plac foarte mult sticlutele.Mersi
Da...asa este...nu poti trimite PM pana nu ai 10 mesaje scrise pe forum..Referitor la sticle..pe forum nu iti pot da numere de telefon dar poti face in felul urmator: firma respectiva se numeste Estil asa ca poti da cautare pe google (Estil Cluj) si o sa gasesti acolo date de contact. Spor la pregatiri.

aria_cluj
25.02.2009, 13:32:40
Da...asa este...nu poti trimite PM pana nu ai 10 mesaje scrise pe forum..Referitor la sticle..pe forum nu iti pot da numere de telefon dar poti face in felul urmator: firma respectiva se numeste Estil asa ca poti da cautare pe google (Estil Cluj) si o sa gasesti acolo date de contact. Spor la pregatiri.

nu ne pui si noua o poza pls!am si eu nevoie de 100 sticle de genul asta!

pls help!
merci>:D<

CristinutaCris
25.02.2009, 15:51:45
nu ne pui si noua o poza pls!am si eu nevoie de 100 sticle de genul asta!

pls help!
merci>:D<cu ajutorul miresicii care si-a luat sticle am gasit si eu firma :* ii multumesc din suflet. am sunat si e tot 3 lei sticla de 330 ml cu capac si capison arata fff bine. va pun si o poza.

aria_cluj
25.02.2009, 18:54:02
cu ajutorul miresicii care si-a luat sticle am gasit si eu firma :* ii multumesc din suflet. am sunat si e tot 3 lei sticla de 330 ml cu capac si capison arata fff bine. va pun si o poza.

sunt f f f frumoase...dar cam cate cumperi?cate pers ai la nunta?$-)

CristinutaCris
25.02.2009, 20:22:59
sunt f f f frumoase...dar cam cate cumperi?cate pers ai la nunta?$-)
eu 150 cumpar ptr ca am cam 260 de persoane. :D
oricum sunt suuper incantata de ele ca am cautat ff multa vreme si nu am gasit nimic pana acum :D

aria_cluj
25.02.2009, 21:33:22
oricum sunt suuper incantata de ele ca am cautat ff multa vreme si nu am gasit nimic pana acum :D

pt 200 pers cate imi tbb?

brindu
25.02.2009, 22:08:37

Noi am cumparat 100 pentru 170 de persoane, si ne-au ramas 15 la sfarsit.
Oricum depinde de lista de invitati (cati invitati vin cu perechea si cati nu).

>:D<
Brindu

CristinutaCris
26.02.2009, 19:53:03
eu am cumparat 150 ptr 256 de persoane.

aria_cluj
26.02.2009, 21:38:44
eu am cumparat 150 ptr 256 de persoane.

pe mine ma intereseaza si pungile..cat costa una simpla,alba?:">

CristinutaCris
26.02.2009, 21:43:56
pe mine ma intereseaza si pungile..cat costa una simpla,alba?:">
pungi simple erau 12 ron, colorate cu scris alb erau 20 ron sau albe cu scris colorat 18 ron

aria_cluj
26.02.2009, 22:33:10
pungi simple erau 12 ron, colorate cu scris alb erau 20 ron sau albe cu scris colorat 18 ron

adica 120.000 lei vechi o punga????????????\:D/

CristinutaCris
27.02.2009, 06:49:25
adica 120.000 lei vechi o punga????????????\:D/
scuze nu am pus punctul dupa 1 :))))) e 12000 lei vechi o punga.:"> :"> :">

ALI
27.02.2009, 11:12:31

sunt intr-adevar ff frumoase. mi-ar placea si mie
tu ce o sa pui in ele?mai dai ceva in afara de sticluta?

ms si spor la pregatiri^:)^

CristinutaCris
27.02.2009, 11:16:15
sunt intr-adevar ff frumoase. mi-ar placea si mie
tu ce o sa pui in ele?mai dai ceva in afara de sticluta?

ms si spor la pregatiri^:)^
eu pun tuica de la tara de la bunici ( sunt din zona Salajului :D asa ca avem tuica buna )si mai dau prajitura ca nu am ce face (:| asa e traditia....am vorbit la o cofetarie din turda unde am inteles ca e foarte buna prajitura si a zis ca o caserola e pana in 7 ron ... mersi mult la fel si tie :*

ALI
27.02.2009, 12:14:49
eu pun tuica de la tara de la bunici ( sunt din zona Salajului :D asa ca avem tuica buna )si mai dau prajitura ca nu am ce face (:| asa e traditia....am vorbit la o cofetarie din turda unde am inteles ca e foarte buna prajitura si a zis ca o caserola e pana in 7 ron ... mersi mult la fel si tie :*
aha super bine ca ai sansa asta............am auzit si eu numai de bine de cofetaria din turda

succes:*

monuletz
27.02.2009, 22:19:10
sunt colorate, frumoase, si la 1 leu....si cu rosu, sau trandafiri....sau crem....lasati mesaj daca va intereseaza.

aria_cluj
28.02.2009, 09:11:09
sunt colorate, frumoase, si la 1 leu....si cu rosu, sau trandafiri....sau crem....lasati mesaj daca va intereseaza.

ma intereseaza si pe mmine.vreau crem sau alb...dar cat mai iefti:);;)

criss_23
28.02.2009, 09:36:21
nu stie cineva unde pot gasi sticle de 330 ml(din plastic)?

CristinutaCris
28.02.2009, 11:36:28
si pe mine ma intereseaza. cum putem cumpara?????

LaviCreatza
04.03.2009, 11:19:29
cu ajutorul miresicii care si-a luat sticle am gasit si eu firma :* ii multumesc din suflet. am sunat si e tot 3 lei sticla de 330 ml cu capac si capison arata fff bine. va pun si o poza.
Intr-adevar pe site-ul firmei este poza pe care ai postat-o dar din pacate asa aratau sticlele in 2007...anul trecut in loc de capisoane aurii au fost de culoare gri - argintiu. Am postat poze cu tipul sticlei de anul trecut...Referitor la cardurile de multumire...nu stiu daca si alea s-au schimbat pentru ca eu nu le-am luat de la Estil pentru ca mi s-au parut scumpe.

LaviCreatza
04.03.2009, 11:31:41
Am postat poze cu sticlele de tuica si in noiembrie, dar fiindca a venit vorba iar de ele am zis sa le atasez din nou...

LaviCreatza
04.03.2009, 11:37:58
Eu am avut 370 de persoane si am comandat 200 de sticle din care mi-au ramas vreo 10-15 bucati..

Piersicuta24
04.03.2009, 11:49:18
sunt colorate, frumoase, si la 1 leu....si cu rosu, sau trandafiri....sau crem....lasati mesaj daca va intereseaza.Ma intereseza si pe mine. Te rog, un email cu datele de contact si pret la fluturas1980 @ yahoo.com

aria_cluj
04.03.2009, 18:21:56
Ma intereseza si pe mine. Te rog, un email cu datele de contact si pret la fluturas1980 @ yahoo.com

si eu vreau sa stiu neaparat de unde -s pungile astea cu 1 leu!=P~

erika12
05.03.2009, 08:45:10
Ma intereseza si pe mine. Te rog, un email cu datele de contact ale firmei si pret la [email protected]

erika12
05.03.2009, 08:48:03
te rog imi trimiti si mie pe privat datele de contact ale firmei.mersi

CristinutaCris
05.03.2009, 08:57:01
Intr-adevar pe site-ul firmei este poza pe care ai postat-o dar din pacate asa aratau sticlele in 2007...anul trecut in loc de capisoane aurii au fost de culoare gri - argintiu. Am postat poze cu tipul sticlei de anul trecut...Referitor la cardurile de multumire...nu stiu daca si alea s-au schimbat pentru ca eu nu le-am luat de la Estil pentru ca mi s-au parut scumpe.
si acum sunt tot argintii capisoanele. asa mi-a dat si mie capisoane argintii. auriu nu avea numai ptr sticla de prezentare

Topolina
07.03.2009, 22:33:32
Ne puteti spune numele firmei care face pungile personalizate? Ca sa nu cerem fiecare mesaj privat. Devine obositor si asa e disponibila informatia si pentru cine intra pe viitor.
Mersi mult!

CristinutaCris
08.03.2009, 16:54:48
Ne puteti spune numele firmei care face pungile personalizate? Ca sa nu cerem fiecare mesaj privat. Devine obositor si asa e disponibila informatia si pentru cine intra pe viitor.
Mersi mult!
din pacate nu se poate scrie nr de tel sau numele firmei pe forum pentru ca se considera publicitate . de aceea e necesar pm.

Topolina
08.03.2009, 19:31:08
Ok. Atunci puteti sa imi spuneti si mie pe pm firma care face pungi? Please!

aria_cluj
08.03.2009, 20:50:56
Ok. Atunci puteti sa imi spuneti si mie pe pm firma care face pungi? Please!

si eu as vrea nr de tel al unei firme,sau mai multe care comercializeaza astfel de pungi,

in Dej la o tipografie pungile albe cu maner textil simple costa 1,30 :-?
iar cele personalizate 1,75 ron

Topolina
09.03.2009, 10:41:27
Am gasit. Lttcart, 1,85 lei bucata, comanda de minim 100 bucati (asta daca sunt albe cu scrisul intr-o singura culoare). Designul poti sa il faci si tu dar trebuie trimis in corel sau jpg. Mie mi se pare foarte ok, nu mai stau pe ganduri ca trece timpul si ma trezesc ca nu am in ce sa le dau tortul si vinul la sfarsit.

CristinutaCris
09.03.2009, 21:09:00
Am gasit. Lttcart, 1,85 lei bucata, comanda de minim 100 bucati (asta daca sunt albe cu scrisul intr-o singura culoare). Designul poti sa il faci si tu dar trebuie trimis in corel sau jpg. Mie mi se pare foarte ok, nu mai stau pe ganduri ca trece timpul si ma trezesc ca nu am in ce sa le dau tortul si vinul la sfarsit.
aceeasi firma am gasit-o si eu :)

CristinutaCris
09.03.2009, 21:10:24
heiiiiii eu acum am observat ca ai nunta in aceeasi zi cu mine :D:D:D:D :* pana acum esti singura miresica de pe forum care are nunta in 2 mai. spor la pregatiri ca nu mai avem mult pupici

aria_cluj
09.03.2009, 21:37:58
heiiiiii eu acum am observat ca ai nunta in aceeasi zi cu mine :D:D:D:D :* pana acum esti singura miresica de pe forum care are nunta in 2 mai. spor la pregatiri ca nu mai avem mult pupici

fetelor mie mi se par cam scumpe 1,85 sincer
chiar sa nu fie nimic mai ieftin?
se aduna cheltuielile si nu cred ca le putem face fata:O

tati_sew
10.03.2009, 09:11:14
pai daca sunt personalizate normal ca cer bani...mie mi-a adus cineva de la bucuresti cu 0,85 ron.erau de diferite culori marimea cat sa imi incapa o butelie de vin si o rulada 7days in carton.

Topolina
10.03.2009, 09:41:56

Mersi si spor si tie la pregatiri!

Adevarul e ca si mie mi se par destul de scumpe pungile, dar nu prea am de ales, sunt cele mai ieftine. Daca le luam in timpul targului de pa expo erau 1.60, dar am vrut sa ma mai gandesc si sa mai caut. #-o

LaviCreatza
10.03.2009, 20:25:21
Noi am cumparat anul trecut pungile tot de acolo dar au fost 1,6 lei/buc...s-au scumpit? Ale noastre erau albe cu 2 inimi mov in care erau scrise initialele noastre...super dragute au fost...

Topolina
11.03.2009, 12:54:15
Atata erau si acu o luna jumate la targ, dar era promotie valabila doar pe durata targului. Acum sunt 1,85 lei.

aria_cluj
11.03.2009, 13:29:13
pai daca sunt personalizate normal ca cer bani...mie mi-a adus cineva de la bucuresti cu 0,85 ron.erau de diferite culori marimea cat sa imi incapa o butelie de vin si o rulada 7days in carton.

si eu vreau din bucuresti...de unde mai exact?

nu ne poti da mai multe informatii?

aria_cluj
11.03.2009, 20:37:45

zi-mi pls d unde din bucuresti ca s-ar putea sa merg si eu pana acolo...$-)

tati_sew
12.03.2009, 10:26:24
zi-mi pls d unde din bucuresti ca s-ar putea sa merg si eu pana acolo...$-)

din dragonul rosu parca.ei au magazin in piata si de acolo is aduc marfa

mirellla
12.03.2009, 15:05:19

Parerea mea ca sunt chiar ieftine comparativ cu ce am vazut eu pana acum. Am vazut pungi personalizate la o firma la 3,8 ron/buc. Si in magazin cele chinezesti de care nu gasesc 10 buc la fel sunt cam 1,8 ron/buc. Si eu sincer inclin pentru cele personalizate chiar daca ma coasta un pic mai mult pentru ca arata mult mai bine, mai ales daca sunt si in culorile in care este decorata sala.
Asa ca va rog mult scrie-ti-mi si mie un nr de telefon al firmei care le afce la 1,85 ron
Mersi

xerendipiti
12.03.2009, 20:30:53
Mie nu mi se pare ca respectivele pungi merita 1.85 lei, doar in situatia in care tineti neaparat sa fie personalizate....Se gasesc pungi la preturi similare si dintr-un material de mai buna calitate...

mirellla
13.03.2009, 06:18:49
Mie nu mi se pare ca respectivele pungi merita 1.85 lei, doar in situatia in care tineti neaparat sa fie personalizate....Se gasesc pungi la preturi similare si dintr-un material de mai buna calitate...

Ce fel de material, daca nu hartie?

xerendipiti
13.03.2009, 09:54:56
Ce fel de material, daca nu hartie?

carton lucios/plastifiat

Topolina
13.03.2009, 11:10:15
carton lucios/plastifiat

Eu nu am gasit nici un fel de punga sub 2 lei, asa ca astea personalizate sunt cea mai convenabila oferta pana acuma.
Spune-ne te rog unde le putem gasi pe astea sa vedem daca arata ok.

mirellla
16.03.2009, 10:25:47
Da, sunt cele mai ieftine din cate am gasit, si eu chiar am cautat peste tot. Chiar sambata am fost si eu de am facut comanda.Au modele foarte dragute si hartia din care sunt facute e foarte rezistenta. Vi le recomand si voua.

aria_cluj
16.03.2009, 11:30:49
Da, sunt cele mai ieftine din cate am gasit, si eu chiar am cautat peste tot. Chiar sambata am fost si eu de am facut comanda.Au modele foarte dragute si hartia din care sunt facute e foarte rezistenta. Vi le recomand si voua.

de unde?de la ce firma?/:)

aria_cluj
16.03.2009, 11:32:27
fetelor si eu am venit cu o veste buna!!!

am gasit in dej o firma care are preturi bune pt pungi simple pt cadouri la invitati...
detalii pe mail yahoo
aria_cluj

Piersicuta24
16.03.2009, 11:54:08

am gasit in dej o firma care are preturi bune pt pungi simple pt cadouri la invitati...
detalii pe mail yahoo
aria_clujNu sunt personalizate?

mirellla
16.03.2009, 14:28:25

detalii pe mail yahoo
aria_cluj

La ce pret sunt? Ce culori au?

emi9mar
16.03.2009, 14:45:39
buna fetelor eu miam facut pungile personalizate 100 de bugati la un million doua sute deci ar veni punga doasprazerce mii de lei in bani vechi;este carton plastificat lucios si pot fii de diferite marimi si scrisul de ce culoare vreti daca vreti va spun de unde sigur ca este in turda:* poze cu iele in album

mirellla
17.03.2009, 07:39:05
buna fetelor eu miam facut pungile personalizate 100 de bugati la un million doua sute deci ar veni punga doasprazerce mii de lei in bani vechi;este carton plastificat lucios si pot fii de diferite marimi si scrisul de ce culoare vreti daca vreti va spun de unde sigur ca este in turda:* poze cu iele in album

Imi zici si mie te rog cum se numeste firma sau ceva date de contact?Fac cumva si colorate sau doar albe?

aria_cluj
17.03.2009, 10:22:07
Imi zici si mie te rog cum se numeste firma sau ceva date de contact?Fac cumva si colorate sau doar albe?
cum se numeste firma,un nr de tel?
eu am gasit o firma in dej care face cam cu 1,5 ron punga mica alba cu maner de snur si fara personalizare!

emi9mar
17.03.2009, 13:42:39
fima se numeste boema ^:)^

emi9mar
17.03.2009, 13:43:56
cum se numeste firma,un nr de tel?
eu am gasit o firma in dej care face cam cu 1,5 ron punga mica alba cu maner de snur si fara personalizare!
firma este in turda in centru si se numeste boema>:D< >:D<

aria_cluj
17.03.2009, 14:43:21
firma este in turda in centru si se numeste boema>:D< >:D<

merci mult,am sa sun azi sa vad ce si cum

aria_cluj
17.03.2009, 14:57:14
va rog sa imi aratati poze cu pungile astea de la boemaaaa
pls pls pls;-)

emi9mar
17.03.2009, 15:30:52
va rog sa imi aratati poze cu pungile astea de la boemaaaa
pls pls pls;-)
uitate in albumul meuuu:D

emi9mar
17.03.2009, 15:32:00
se numeste boema:*

aria_cluj
17.03.2009, 15:39:37
fetelor am sunat si cred ca renunt la pungile astea pana la urma...am facut un simplu calcul si mi-am tb cam 200 ron pt pungi doar,mai punem si restul ...si ajung numai cu marturiile la vreo 1500 ron...nu vi se pare cam scump?

sunt intr-adevar f frumoase!mai vad eu...[-(

emi9mar
17.03.2009, 15:45:25
fetelor am sunat si cred ca renunt la pungile astea pana la urma...am facut un simplu calcul si mi-am tb cam 200 ron pt pungi doar,mai punem si restul ...si ajung numai cu marturiile la vreo 1500 ron...nu vi se pare cam scump?

tiau spus 200 de ron pt cate pungii:
aici decizi tu daca iti iei sau nu dar noi sincer am cautat pungi normale si sub 2 lei nu am gasit si nii sau parut ca iesim mai iefitn cu pungi personalizate si asa a si fost.deci faci cum vrei cum iti iese tie mai ieftin sa fie bine

crissta
18.03.2009, 13:23:44

pungi albe cu scris de orice culoare gasesti la ltt cart la 1,85 ron, iar marturii poti sa faci chiar tu, cumperi tul, alune grazurate, carton, snur si marturiile sunt gata(asa economisesti bani)

mirellla
18.03.2009, 15:53:31
Da, la LTT CART gasesti pungi chiar si cu 1 leu, foarte multe culori, foarte frumoase. La pretul asta chiar nu le iei din magazin. Eu zic sa incerci, si eu mi-am luat de la ei si chiar sunt deosebite.

alinaelenatatu
29.03.2009, 21:56:15
Ciao

te rog mult de tot sa-mi trimiti si mie nr de tel sau macar numele firmei producatoare de pungi la adresa de mail pe yahoo alinaelenatatu.
Merci mult

aria_cluj
29.03.2009, 23:05:42
te rog mult de tot sa-mi trimiti si mie nr de tel sau macar numele firmei producatoare de pungi la adresa de mail pe yahoo alinaelenatatu.
Merci mult

fetelor
pls help!
trimiteti-mi si mie pe pm firma asta unde gasesc pungi la 1 leu buc
merci mult:">

mirellla
30.03.2009, 07:52:44
Fetelor tocmai mi-am ridicat sambata pungulitele personalizate. Sunt super multumita , au iesit foarte foarte dragute, exact in nuanta de verde si crem in care va fi decorata sala. Vi recomand sincer, sunt foarte buni.

mirellla
30.03.2009, 07:53:56
fetelor
pls help!
trimiteti-mi si mie pe pm firma asta unde gasesc pungi la 1 leu buc
merci mult:">

tot la ei gasesti pungulite din hartie la 1 leu, foarte multe culori, sunt dragute si acelea

aria_cluj
30.03.2009, 09:51:39
tot la ei gasesti pungulite din hartie la 1 leu, foarte multe culori, sunt dragute si acelea

draga mirellla ,la care ei?
nu poti sa imi trimiti pm cu un website sau un nr de tel ,sau ceva poze sa vedem cum arata pungile?#-o

mirellla
30.03.2009, 12:48:19
draga mirellla ,la care ei?
nu poti sa imi trimiti pm cu un website sau un nr de tel ,sau ceva poze sa vedem cum arata pungile?#-o

s-a spus si mai sus, lttcart.ro

aria_cluj
30.03.2009, 18:39:05
s-a spus si mai sus, lttcart.ro

multumesc frumos!

sunt de calitate?

spor la toate!;;)

mirellla
31.03.2009, 08:33:38
multumesc frumos!

sunt de calitate?

spor la toate!;;)

da, calitatea e foarte buna si sunt si foarte rezistente, vi le recomand sincer

aria_cluj
31.03.2009, 09:21:32
da, calitatea e foarte buna si sunt si foarte rezistente, vi le recomand sincer

tu cate ai comandat?:">

alexalia
31.03.2009, 14:41:22
Fetelor, cu cat timp inainte trebuie data comanda?

Si au ei ceva pungi standard sau te duci si-ti fac orice iti trece prin cap?

mirellla
31.03.2009, 15:13:53
tu cate ai comandat?:">

eu mi-am facut 190, ca am in jur de 350 invitati

mirellla
31.03.2009, 15:15:57

Si au ei ceva pungi standard sau te duci si-ti fac orice iti trece prin cap?

Asta nu stiu exact dar eu mi le-am facut de acum ca am inteles ca incepand cu luna mai, iunie o sa fie foarte aglomerati si dureaza cam 3-4 sapatamani.
Au si pungi standard la 1 leu bucata dar ei fac si la comanda exact cum le vrei tu ca marime, culori, grafica, text......

CristinutaCris
01.04.2009, 10:26:01
Fetelor eu mi-am luat pungi din carton special facute pentru darul pentru acasa. Au fost 2,7lei, dar arata foarte bine. Va pun cateva poze. Pupici

Cristina_85
01.04.2009, 11:49:52
CristinutaCris de unde ti-ai luat punglile? Sunt superbe si de mult caut si eu asa ceva.

Multumesc anticipat

CristinutaCris
01.04.2009, 13:46:51
CristinutaCris de unde ti-ai luat punglile? Sunt superbe si de mult caut si eu asa ceva.

Multumesc anticipat
sunt de la persoana care imi amenajeaza sala
daca vrei iti trimit pm nr de tel

si_mony_ca
01.04.2009, 22:08:14
Pungi de care si-a luat Cristina se gasesc la Tg-Mures la pretul de 1,5 lei...doar imprimeul difera....de fapt ala se poate face la comanda cum vreti.Eu m-am interesat si au zis ca au pe stoc si pot sa mi le trimita prin curierat.Cele care doresc va dau site si nr de tel.

aria_cluj
01.04.2009, 23:19:01
Pungi de care si-a luat Cristina se gasesc la Tg-Mures la pretul de 1,5 lei...doar imprimeul difera....de fapt ala se poate face la comanda cum vreti.Eu m-am interesat si au zis ca au pe stoc si pot sa mi le trimita prin curierat.Cele care doresc va dau site si nr de tel.

da-mi pls si mie datele firmei ...denumire
adresa si nr de tel

merci mult!
chiar maine ma duc la tg mures!sper sa am suficienti bani sa le iau#-o

Piersicuta24
02.04.2009, 07:22:03

Si au ei ceva pungi standard sau te duci si-ti fac orice iti trece prin cap?Au pungi standard, da : un tip pentru sticla de 500 ml si un tip pentru sticla de vin, mai lunguiata

mirellla
02.04.2009, 09:38:28

Sincer mie mi se par mai dragute pungulitele decat cutiile, si mai practice, plus ca sunt si personalizate cu numele nostru
Asa arata si pungulita mea numai ca pe verde.

xerendipiti
02.04.2009, 11:19:37
Fetelor eu mi-am luat pungi din carton special facute pentru darul pentru acasa. Au fost 2,7lei, dar arata foarte bine. Va pun cateva poze. Pupici

Imi place ideea, sunt tare frumoase :).

xerendipiti
02.04.2009, 11:21:53

Trimite-mi si mie, te rog pm, cu datele de contact ale firmei!

Angyalka
02.04.2009, 23:29:23
Trimite-mi si mie, te rog pm, cu datele de contact ale firmei!

Si mie, te rog frumos. ;;) Sunt din Tirgu Mures, dar nu am gasit inca pungute care sa-mi placa. Iti multumesc. ^:)^

Piersicuta24
03.04.2009, 08:15:23
Sincer mie mi se par mai dragute pungulitele decat cutiile, si mai practice, plus ca sunt si personalizate cu numele nostru
Asa arata si pungulita mea numai ca pe verde.De la LTT cart le-aiu luat? Seamana cu modelul pe care l-am comandat noi

ALI
03.04.2009, 09:37:22
Asa arata si pungulita mea numai ca pe verde.

sunt ff frumoase asa mi-as dori si eu. poti sa ne dai detalii de unde le-ai comandat? ms

emi9mar1
03.04.2009, 09:42:58
fetelor eu mi leam facut in turda la boema si ma costat 1leu si 2 banii atasez poze sa le vedeti.

mirellla
03.04.2009, 09:44:32
De la LTT cart le-aiu luat? Seamana cu modelul pe care l-am comandat noi

da, de la LTT CART, din pacate stiu ca nu se poate trece numarul de telefon dar da-ti o cautare pe google si gasiti datele de contact

si_mony_ca
03.04.2009, 20:57:44
Salut!
scuze de intarziere....
Pentru fetele care m-au intrebat site-ul unde se gasesc cutii pentru pachetzelele de acasa....site-ul e www.cromatictipo.ro (http://www.cromatictipo.ro)
Pretul nu e afisat....eu le-am trimis un e-mail si mi-au zis ca e 1,5 lei...acolo gasiti si adresa din Tg-Mures....>:D<

ade_la
04.04.2009, 09:32:35
fetelor eu mi leam facut in turda la boema si ma costat 1leu si 2 banii atasez poze sa le vedeti.

Am fost si eu la boema dar sincer nu mi-au placut foarte mult si cred ca nici nu sunt foarte rezistente. Eu vreau sa dau sticla de vin si nu vreau sa ma trezesc cu surprize....:O , in plus nu fac colorate, eu as vrea un verde fistic sau crem. Azi o sa merg la Bistrita si o sa trec si pe la cei de la ltt cart, unde si le-a facut mirellla sa vad ce modele au ei. O sa va spun maine ce am rezolvat