PDA

Versiunea completa : Muzica: DJ, formatii, lautari in Neamt

Anmari
25.10.2007, 18:07:06
Am vazut de-a subiecte pe regiuni, dar n=am vazut defel Neamt ...

Ajutati-ma .... am nevoie de formatie pentru nunta .. si nu cunosc nici una. .. da-ti o informatie cat de cat mica ... formatia sa fie din Piatra Neamt sau Tg Neamt ... sau de prin imprejurimi .... pls....help

AnaV
02.11.2007, 10:17:37

Ajutati-ma .... am nevoie de formatie pentru nunta .. si nu cunosc nici una. .. da-ti o informatie cat de cat mica ... formatia sa fie din Piatra Neamt sau Tg Neamt ... sau de prin imprejurimi .... pls....help

Buna, ca sa ai un raspuns pune msg tau fie pe geografic-piatra neamt, fie du-te la subiectul formatii si intreaba acolo, sunt sigura ca cineva iti va da un raspuns pe masura.

Pupici

Anmari
02.11.2007, 11:30:57
Buna, ca sa ai un raspuns pune msg tau fie pe geografic-piatra neamt, fie du-te la subiectul formatii si intreaba acolo, sunt sigura ca cineva iti va da un raspuns pe masura.

Pupici

Cum mut subiectul pe Geografic - Piatra Neamt? si eu una n=am vazut ca pe geografic sa fie si piatra neamt :-?

krisstina2004
04.11.2007, 01:55:59
Cum mut subiectul pe Geografic - Piatra Neamt? si eu una n=am vazut ca pe geografic sa fie si piatra neamt :-?

Eu am avut la nunta o formatie din Tg. Neamt...seful ei are un magazin de mobila in centrul orasului...o sa caut maine numarul de telefon si o sa ti-l dau pe privat.

AnaV
04.11.2007, 13:20:44

Este Piatra Neamt pe Geografic dar ca subforumuri deci mai jos cum ar veni in pag, dar cel mai bine iti scrii msg tau pe Forumul/subiect Formatii acolo se uita mai multa lume si primesti mai multe mesaje.Pupici

Anmari
06.11.2007, 13:41:44
Eu am avut la nunta o formatie din Tg. Neamt...seful ei are un magazin de mobila in centrul orasului...o sa caut maine numarul de telefon si o sa ti-l dau pe privat.

Multumesc mult de tot ... astept PM tau .... pls

krisstina2004
07.11.2007, 18:34:38
Multumesc mult de tot ... astept PM tau .... pls

Ai PM. ;))

Anmari
08.11.2007, 12:11:52
Multumesc de raspunsul prompt ... :*

alliason
10.11.2007, 23:40:22
Buna!
Am nunta in august 2008 si nu reusesc sa gasesc o formatie in Roman, toate au deja contracte incheiate. Poate ma ajuta cineva cu un numar de telefon sau mail.
Multumesc!!!
felicitari tuturor miresicilor <:-P

kamy_k
13.11.2007, 16:31:49
Buna!
Am nunta in august 2008 si nu reusesc sa gasesc o formatie in Roman, toate au deja contracte incheiate. Poate ma ajuta cineva cu un numar de telefon sau mail.
Multumesc!!!
felicitari tuturor miresicilor <:-P

Si eu sunt tot din roman si am aceiasi problema.
Daca gasesti ceva poate ma ajuti si pe mine.
Mersic

Anmari
15.11.2007, 14:37:02
Hai mai fetelor ajutati-ne si pe noi sa gasim o formatie :(( ... ca ramanem fara lautari la nunta ....

Am vazut formatia Melodic la o nunta, i-am sunat dar sunt luati pe 31 Mai ... formatia e din Iasi.

Am mai ascultat formatia Univers, tot din Iasi, ei cica n=ar fi luati, dar nu prea mi-au placut cum canta .

Ne mai fost recomandata formatia Floare de Colt de la Frasin - Suceava, dar nu avem de unde sa ii ascultam :(( .... i-am conatactat si le-am cerut un CD ...si cica o sa ne trimita ....dar cand habar n-am.

Daca mai stie careva o formatie din Neamt sau din imprejurimi ...pls... tell us...

blanche_neige
23.11.2007, 23:08:16
Fetelor ajutati-ma si pe mine va rog cu un sfat:ce sa aleg Restaurantul Caprioara in septembrie sau Casa Paharnicului in iulie?Eu inclin spre Casa Paharnicului pentru ca mi-am dorit intotdeauna ca nunta mea sa fie vara.Dar am o dilema....Nu stiu cum arata Paharnicu asta ca n-am mai fost de cand eram prin liceu si cica acum l-au renovat si sus e chiar dragutel.Voi ce parere aveti?Si n-am cum veni in Piatra decat de Craciun si maine tre sa dea mama raspunsul.....:-SS M-ati putea ajuta si pe mine cu o poza va rog frumos?Poate ati facut nunta acolo sau ati fost la vreo cumatrie...Si sunt cam disperata ca imi zicea mama ca cica are 4 coloane fix in mijloc care despart sala intr-un fel....si ca nici nu ar fi chiar asa de mult loc pentru dans cum imi inchipuiam si mi s-a facut inima cat un purice.....daca nu e frumos si inchiriez cine stie ce bodega:(( Am cautat pe net dar degeaba n-am gasit nici o poza.Help!

biarox84
25.11.2007, 10:51:36
eu am avut formatia d la UNIC,am fost foarte,foarte multumiti....numai sa mai fie liberi,k sunt cam solicitati...
sunt 5 persoane in formatie,solistul e super tare...

AnaV
29.11.2007, 09:38:02
Fetelor ajutati-ma si pe mine va rog cu un sfat:ce sa aleg Restaurantul Caprioara in septembrie sau Casa Paharnicului in iulie?Eu inclin spre Casa Paharnicului pentru ca mi-am dorit intotdeauna ca nunta mea sa fie vara.Dar am o dilema....Nu stiu cum arata Paharnicu asta ca n-am mai fost de cand eram prin liceu si cica acum l-au renovat si sus e chiar dragutel.Voi ce parere aveti?Si n-am cum veni in Piatra decat de Craciun si maine tre sa dea mama raspunsul.....:-SS M-ati putea ajuta si pe mine cu o poza va rog frumos?Poate ati facut nunta acolo sau ati fost la vreo cumatrie...Si sunt cam disperata ca imi zicea mama ca cica are 4 coloane fix in mijloc care despart sala intr-un fel....si ca nici nu ar fi chiar asa de mult loc pentru dans cum imi inchipuiam si mi s-a facut inima cat un purice.....daca nu e frumos si inchiriez cine stie ce bodega:(( Am cautat pe net dar degeaba n-am gasit nici o poza.Help!

Fii atenta, du-te cel mai bine sa vezi localul inainte de a incheia un contract pentru ca sa nu ai surprize mai tarziu....il alegi pe cel care iti place tie!!!!!!!!!!

pupici

alexuta
29.11.2007, 11:30:26

As opta mai mult pentru Caprioara .. e mai frumos, rustic, chiar sub munte ... Paharnicul nu l-am vazut de cand l-au renovat dar mie nu mi-a placut oricum niciodata ...
Dar, dute sa le vezi, ca alegerea facuta de tine e sfanta ;-)

annies
29.11.2007, 15:52:05
[QUOTE=Anmari;457142]Am vazut de-a subiecte pe regiuni, dar n=am vazut defel Neamt ...

Ajutati-ma .... am nevoie de formatie pentru nunta .. si nu cunosc nici una. .. da-ti o informatie cat de cat mica ... formatia sa fie din Piatra Neamt sau Tg Neamt ... sau de prin imprejurimi .... pls....help[/QUOTE

Si eu am aceeasi problema...cu formatia. sunt din tg neamt. daca stie cineva sa-mi dea si mie niste informatii. pls pls

Simyy
29.11.2007, 16:06:18
Nu stiu in Neamt, dar sotul meu e de acolo si daca aveti rabdare si mai doriti, pot incerca sa va ajut, dar doar pe luni as putea sa va dau un raspuns. Soacra mea - din Piatra - a fost la nunti pe acolo si o s-o intreb.
Bafta! Mai stiu 2 formatii, dar nu sunt din zona si , chiar daca se deplaseaza si in alte zone, nu e prea dificil, fetelor?Trebuie sa fie formatii si in Piatra sau Targu Neamt. Si in orasele mai mici sunt. Nu va dati batute...

AnaV
04.12.2007, 13:19:30
Fetelor daca tot cautati formatii-cautati pe forumul cu formatii ca acolo se uita mai multa lume si o sa primiti mai multe raspunsuri!!!

La Neamt nu se uita prea multa lume...Spuneti acolo pe toate subiectele cu formatii ca vrei formatie in Neamt ca sunt sigura ca o sa apara ceva formatii si ptr voi!

pupici

pufarin
10.12.2007, 15:32:22

nu vreau sa intri in panica, dar sfatul meu ar fi sa cauti alt restaurant.
la paharnicu sa zicem k e dragut dar mie nu imi place.a avut un unchi de al meu nunta acolo, e destul de micut.
la caprioara nu stiu cum e dar am auzit k te fura aia.....
au fost ai mei la un priten de familie la nunta, si au zis k iesit cu scandal.
inca ceva, stiu k nu prea sunt locuri, dar toata lumea fuge de restaurantele mai de lux pt k zice k sunt scumpe meniurile. cel mai bine incerci sa le vezi.
la belvedere te-ai gandit? (e la ursuleti langa scoala particulara Aurora oatu)
bafta

alexuta
10.12.2007, 18:12:31
Eu recomand Centralul ... daca bine-nteles gasesti loc. Meniul pleaca de la 900.000 lei si este foarte bogat. Esti tratat foarte bine :)>-

pufarin
11.12.2007, 10:13:19
eu am avut nunta la ceahlau cu formatia de acolo. sunt foarte multumita, au cantat foarte bine.
cine doreste sa mearga seara pe la 20, 21 sa ia legatura cu seful formatiei - d-l Enache. eu am dat 800 eur. lunea nu este.
succes

AnaV
14.12.2007, 20:37:13
nu vreau sa intri in panica, dar sfatul meu ar fi sa cauti alt restaurant.
la paharnicu sa zicem k e dragut dar mie nu imi place.a avut un unchi de al meu nunta acolo, e destul de micut.
la caprioara nu stiu cum e dar am auzit k te fura aia.....
au fost ai mei la un priten de familie la nunta, si au zis k iesit cu scandal.
inca ceva, stiu k nu prea sunt locuri, dar toata lumea fuge de restaurantele mai de lux pt k zice k sunt scumpe meniurile. cel mai bine incerci sa le vezi.
la belvedere te-ai gandit? (e la ursuleti langa scoala particulara Aurora oatu)
bafta

Buna
Am obs ca stii f multe detalii depre restaurantele din Piatra...poti sa-mi spui la ce ar trebui sa fiu atenta la rest Ceahlaul?

Mersi

Pupici

AnaV
14.12.2007, 20:40:21
eu am avut nunta la ceahlau cu formatia de acolo. sunt foarte multumita, au cantat foarte bine.
cine doreste sa mearga seara pe la 20, 21 sa ia legatura cu seful formatiei - d-l Enache. eu am dat 800 eur. lunea nu este.
succes

Acum am obs ultimul tau mesaj....imi pare bine ca mai exista cineva pe forum care a facut la ceahlaul!

Cum a fost?

Multumesc

AnaV
14.12.2007, 20:42:46
succes

Eu stiu ca ei se impart in 2 grupuri si cata ba la sala albastra ba la cea alba...si canta fie folclorica fie usoara. a fost ok cu schimbul?

pufarin
02.01.2008, 19:10:45
Eu stiu ca ei se impart in 2 grupuri si cata ba la sala albastra ba la cea alba...si canta fie folclorica fie usoara. a fost ok cu schimbul?

stiu ca e cam tarziu, dar la noi a fost super ok muzica.
dar dupa cum am zis am vb din timp cu cel care are formatia (d-l Enache
).
am sa iti scriu mai multe dar cand o sa am ceva mai mult timp. adica cam la ce ar trebui sa fii atenta cand discuti meniul si pe unde sa insisti.
sper ca nu te superi, o sa intru cat mai repede sa iti spun detalii.
pupici :*

Anmari
14.01.2008, 13:45:40
Fetelor pana la urma mi=am gasit formatie. Sincer nu stiu cum se cheama, da canta in Piatra la Ursuleti (cum se spunea inainte) acum e Troia (parca asa) ... si sunt 3 in formatie, desi au fost 4 (dar cica e plecat si spera sa vina pana in sezonul nuntilor) ... sunt multumita de ei, dar vom vedea la nunta.

crisc
22.01.2008, 15:48:57
stiu ca e cam tarziu, dar la noi a fost super ok muzica.
dar dupa cum am zis am vb din timp cu cel care are formatia (d-l Enache
).
am sa iti scriu mai multe dar cand o sa am ceva mai mult timp. adica cam la ce ar trebui sa fii atenta cand discuti meniul si pe unde sa insisti.
sper ca nu te superi, o sa intru cat mai repede sa iti spun detalii.
pupici :*
pls, sunt din iasi si avem nunta in 16 august!suntem mai mult decta disperati. eu am fost la ceahlaul la o nunta prin 2001 si stiu ca mi-a placut mult muzica, dar nu imi mai amintesc nik de formatie. da-mi te rog nr. domnului enache si eventual daca ai vreo idee cum am putea vreo selectie de le vreo nunta? te rog mult!

irriinna
22.01.2008, 18:48:14
Buna,
La mine la nunta a cantat tot D-l Enache si a fost foarte apreciat.Drept dovada un coleg de servici ar vrea sa vorbeasca cu el pentru o cumetrie la Iasi. Din pacate eu nu mai am numarul lui de telefon. Ma poate ajuta careva?

pufarin
25.01.2008, 18:35:07
pls, sunt din iasi si avem nunta in 16 august!suntem mai mult decta disperati. eu am fost la ceahlaul la o nunta prin 2001 si stiu ca mi-a placut mult muzica, dar nu imi mai amintesc nik de formatie. da-mi te rog nr. domnului enache si eventual daca ai vreo idee cum am putea vreo selectie de le vreo nunta? te rog mult!

eu am scris si in alt mesaj k cel mai bine ar fi sa faci o vizita la restaurant intr-o seara, cu exceptia zilei de luni cand nu este, pentru a auzi cum canta. dak nu poti incerca sa rogi pe cineva sa mearga sa inregistreze. oricum ti-am trm pm cu nt de tel.
multa bafta :*

pufarin
25.01.2008, 18:39:13
Buna,
La mine la nunta a cantat tot D-l Enache si a fost foarte apreciat.Drept dovada un coleg de servici ar vrea sa vorbeasca cu el pentru o cumetrie la Iasi. Din pacate eu nu mai am numarul lui de telefon. Ma poate ajuta careva?

ti-am trm pm cu nr de tel

AnaV
28.01.2008, 14:32:48
Salut fetelor,

Am si eu o veste buna pentru cine crede ca a intarziat cu programarea restaurantului. Noi am rezervat ptr 6 Septembrie 2008 restaurantul Ceahlaul, salonul alb din Piatra Neamt, dar acum ne-am hotarat la facem la Bucuresti deci: ESTE LIBER restaurantul Ceahlau din Piatra Neamt ptr data de 6 Septembrie 2008.

Cine este interesat va rog sa imi dea un PM.

V-am pupicit!

Mihaela_GM
01.02.2008, 21:28:38
Buna fetelor,

Am si eu o rugaminte la voi: fac nunta la Troian in Piatra Neamt, stie cineva cum stau lucrurile pe acolo, servirea, si mai ales .......MUZICA? Se merita sa iei muzica de la ei sau din alta parte?
Orice sfat e binevenit pentru mine! HELP!!!

Anmari
11.02.2008, 23:47:17
Chiar am nevoie de ajutorul vostru .... n-am formatie .... m-a lasat formatia chiar inainte cu 4 luni de nunta. ... si acum trebuie sa tocmesc alta .... va rog ajutati-ma. O formatie buna de prin Tg Neamt, Piatra Neamt sau imprejurimi.... pls..... :-SS:-SS:-SS^:)^^:)^^:)^^:)^^:)^

Madutzu
16.02.2008, 11:23:54
Dragelor,

si eu ma casatoresc anul acest in Piatra Neamt. povestea cu formatia a fost... cu cantec. Eu nu am vrut lautari de la inceput, in ideea ca vom apela la un DJ profesionist. Si in Noiembrie mergem la o nunta in vaslui unde vad ...."Formatia". Au cantat toata noaptea, toate tipurile de muzica, mai putin manele si toata lumea a fost impresionata, inclusiv myself...atat de tare incat i-am tocmit si noi. Formatia ( nu sunt lautari) este din Iasi si se numeste Armonia. Nu am avut timp sa vad daca s-a mai scris despre ei pe forum, dar am sa verific. Ii recomand calduros si garantez pentru niste servicii de exceptie. Daca a mai colaborat cineva cu ei, va rog sa ne impartasiti cateva impresii!

mihaelapt
28.02.2008, 19:59:40
Buna fetelor,

Am si eu o rugaminte la voi: fac nunta la Troian in Piatra Neamt, stie cineva cum stau lucrurile pe acolo, servirea, si mai ales .......MUZICA? Se merita sa iei muzica de la ei sau din alta parte?

Buna,
O prietena de a mea si un var au avut nunta la Troian.Vreau sa-ti zic ca muzica este OK. Despre servire ... prietena mea a avut nunta acum 2 ani si a fost super bine la ea, iar la varmiu, in vare care a trecut, a lasat de dorit ... totul depinde de tine ... conteaza foarte mult ce oferi tu la oameni pe masa, varmiu s-a cam zgarcit ...asa ca ... dar ei ca ospatari sunt OK.
Bafta!!!!
Mihaela

mihaelapt
28.02.2008, 20:02:30
Chiar am nevoie de ajutorul vostru .... n-am formatie .... m-a lasat formatia chiar inainte cu 4 luni de nunta. ... si acum trebuie sa tocmesc alta .... va rog ajutati-ma. O formatie buna de prin Tg Neamt, Piatra Neamt sau imprejurimi.... pls..... :-SS:-SS:-SS^:)^^:)^^:)^^:)^^:)^

Dc nu apelezi la un DJ?
:*

mihaelapt
28.02.2008, 20:03:50
Dragelor,

si eu ma casatoresc anul acest in Piatra Neamt. povestea cu formatia a fost... cu cantec. Eu nu am vrut lautari de la inceput, in ideea ca vom apela la un DJ profesionist. Si in Noiembrie mergem la o nunta in vaslui unde vad ...."Formatia". Au cantat toata noaptea, toate tipurile de muzica, mai putin manele si toata lumea a fost impresionata, inclusiv myself...atat de tare incat i-am tocmit si noi. Formatia ( nu sunt lautari) este din Iasi si se numeste Armonia. Nu am avut timp sa vad daca s-a mai scris despre ei pe forum, dar am sa verific. Ii recomand calduros si garantez pentru niste servicii de exceptie. Daca a mai colaborat cineva cu ei, va rog sa ne impartasiti cateva impresii!

Cati banii cer? :-p de curiozitate :D

Madutzu
02.03.2008, 20:00:15
Cati banii cer? :-p de curiozitate :D

40 de mil+ transport inca 5. Din ce-am inteles pretul este rezonabil, cam asta e media pe piata. Cum ti se pare?

Anmari
03.03.2008, 16:44:46
40 de mil+ transport inca 5. Din ce-am inteles pretul este rezonabil, cam asta e media pe piata. Cum ti se pare?

Eu zic ca e ok... eu dau 42 de mil pe formatie care din Piatra Neamt la Tg Neamt, dar nu le platesc transport. Deci suma e ok...cam acesta e si pretul pe piata.

andreea_timisoara
27.03.2008, 22:16:50
Buna fetelor,

Si eu fac nunta la Troian exact cu o sambata dupa tine. Ramanem pe formatia lor si sper sa fie bine

ralucam
12.04.2008, 23:12:21
buna miresici. eu pe 6 septembrie anul acesta vroiam sa imi fac nunta in piatra neamt dar ne-am razgandit. daca e cineva interesat de formatie si restaurant pt data de 6 septembrie da-ti un pm. este vb de restaurantul lido. si va urez la toate casa de piatra si multa fericire alaturi de cei dragi.

georgianazota
21.04.2008, 20:58:07
Si eu fac nunta la Troian exact cu o sambata dupa tine. Ramanem pe formatia lor si sper sa fie bine
buna sunt noua pe aici dar ma intereseaza tot ce tine de restaurantul "Calul Troian" si eu am nunta tot acolo si sper din toata inima sa fie ok caci practic eu sunt din Brasov si viitorul sot e din Piatra asa ca n-am nici o idee despre cum e acolo la o nunta.Asteptam mai multe mesaje de la cei care au avut acolo sau cunosc mai multe detali.

andreea_timisoara
24.04.2008, 16:17:19
buna sunt noua pe aici dar ma intereseaza tot ce tine de restaurantul "Calul Troian" si eu am nunta tot acolo si sper din toata inima sa fie ok caci practic eu sunt din Brasov si viitorul sot e din Piatra asa ca n-am nici o idee despre cum e acolo la o nunta.Asteptam mai multe mesaje de la cei care au avut acolo sau cunosc mai multe detali.
Te-as ajuta dar nu stiu nici eu mai multe deocamdata.vad ca tu ai nunta dupa mine.ati vb de deco?cu muzica cum faceti?

georgianazota
26.04.2008, 12:37:30
Te-as ajuta dar nu stiu nici eu mai multe deocamdata.vad ca tu ai nunta dupa mine.ati vb de deco?cu muzica cum faceti?
pai cu muzica nu am vorbit in dar nici nu ma grabesc pt ca dl. sidor(parca asa il cheama:P) a fost profesorul de muzica al viitorului meu sot asa ca.....iar de decor din cate am inteles ne aranjeaza d-na. Fodor dar ca sa fiu sigura si sa nu am surpriza neplacute astept sa treaca Sarbatorile de Pasti si voi trece intro sambata pe acolo cand e o nunta sa vad cum amenajeaza ea restaurantul sau daca s-a o cupat vreo alta firma de deco.

d33a_20
12.08.2008, 09:55:20
de formatia Ecou din Piatra Neamt , nu stie nimeni nimic???

zeitza1983
12.08.2008, 11:48:25
Nu am auzit de formatia asta, imi pare rau . Daca imi dai mai multe detalii, adica unde canta de obicei, poate ma interesez . De formatiile de la Ceahlau ce stiti ? Am auzit ca sunt doua , vroiam sa aflu pareri ale miresicilor care au avut deja nunta acolo ... Va multumesc, pupici si spor la treaba ! :)>-

deliutza_miresica
22.08.2008, 13:12:59
cine stie ceva de formatia care canta la Arcasi Tg Neamt miresicile care au avut nunta acolo poate imi dati un sfat sa pastrez formatia lor sau sa caut alata ....(:|

vmadalina
06.09.2008, 10:26:30
Buna fetelor!
Eu fac nunta la Union,vechiul restaurant Perla,de langa BCR.Stie cineva ceva de el?Eu sunt din Bacau,sotul e din Piatra si m-ar ajuta si pe mine ceva informatii.Oricum contractul e deja semnat cu ei,dar as vrea sa stiu la ce sa ma astept.
Casa de piatra la toate!

zeitza1983
08.09.2008, 18:28:24
Buna fetelor!
Eu fac nunta la Union,vechiul restaurant Perla,de langa BCR.Stie cineva ceva de el?Eu sunt din Bacau,sotul e din Piatra si m-ar ajuta si pe mine ceva informatii.Oricum contractul e deja semnat cu ei,dar as vrea sa stiu la ce sa ma astept.
Casa de piatra la toate!

Personal nu am fost acolo la nici o nunta, insa ce stiu de la altii e ca e micut, cochet, mancarea e foarte buna, preturile rezonabile. Nu stiu de formatie nimic, ultima data aveau niste lautari rromi , insa nunta la care a fost o prietena , a fost organizata acolo dar cu Dj, deci daca vb e posibil sa va lase sa veniti cu ce formatie vreti voi :D Bafta !

alexuta
10.09.2008, 17:03:31
Buna fetelor!
Casa de piatra la toate!

Noi am fost acolo anul trecut la o nunta. mancarea exceptionala ;-)
Formatia cred ca era din alta parte, nu cea de la restaurant

vmadalina
13.09.2008, 14:21:51
am fost si i-am ascultat pe baieti si mi-a placut cum au cantat,iar restaurantul e foarte frumos,mai ales ornat.mancarea e buna.asa ca am noroc!

AlexiaS
02.10.2008, 09:34:39
Nu am auzit de formatia asta, imi pare rau . Daca imi dai mai multe detalii, adica unde canta de obicei, poate ma interesez . De formatiile de la Ceahlau ce stiti ? Am auzit ca sunt doua , vroiam sa aflu pareri ale miresicilor care au avut deja nunta acolo ... Va multumesc, pupici si spor la treaba ! :)>-

Buna viitoare miresici,

Si pe mine ma intereseaza formatia de la Ceahlau. Poate vreo miresica stie mai multe detalii cu privire la ei. Eu am fost sa-i vad intr-o sambata seara si i-am prins in toiul unei nunti. I-am auzit un pic si pe cei care canta populara si pe cei cu muzica internationala. Sunt buni dupa parerea mea ;-).

Ca si prima impresie, mie mi-au placut. E drept ca era o singura nunta (in salonul Bianca) si nu am idee cum se descurca cu doua nunti, daca se schimba subtil intre sali sau au probleme cu organizarea. . . :-?. Sper sa fie OK.

Pupici multi si astept si alte pareri despre ei!:*

Luanda
21.10.2008, 13:02:11
cine stie ceva de formatia care canta la Arcasi Tg Neamt miresicile care au avut nunta acolo poate imi dati un sfat sa pastrez formatia lor sau sa caut alata ....(:|

Eu am intrebat in stanga si in dreapta si mi-a spus toata lumea ca formatia de la Arcas e faina. Acum ...pana nu aud cu urechile mele nu bag mana in foc. Cand am inchiriat sala ..mi-au spus ca pot veni oricand sa ii ascult. Cred ca cel mai bine ar fi sa facem asa. Cel mai rau este ca am auzit ca daca vrei alta formatie tre sa ii platesti si pe astia ca sa plece:-&..... Pup

deliutza_miresica
22.10.2008, 09:53:43
Eu am intrebat in stanga si in dreapta si mi-a spus toata lumea ca formatia de la Arcas e faina. Acum ...pana nu aud cu urechile mele nu bag mana in foc. Cand am inchiriat sala ..mi-au spus ca pot veni oricand sa ii ascult. Cred ca cel mai bine ar fi sa facem asa. Cel mai rau este ca am auzit ca daca vrei alta formatie tre sa ii platesti si pe astia ca sa plece:-&..... Pup
da intr un final am ,am auzit si eu asta da asa e daca vrei sa aduci alta formatie trebuie sa ii platesti si pe aia si pe cei care ii aduci normal ,si din cate am auzit canta destul de frumos
si mai este si o doamna cu vioara care umbla printe mese soacrei mele ia placut poop si spor la pregatiri PS poate ne intalnim si mergem impreuna sa ii ascultam

zeitza1983
22.10.2008, 14:29:45
Buna viitoare miresici,

Si pe mine ma intereseaza formatia de la Ceahlau. Poate vreo miresica stie mai multe detalii cu privire la ei. Eu am fost sa-i vad intr-o sambata seara si i-am prins in toiul unei nunti. I-am auzit un pic si pe cei care canta populara si pe cei cu muzica internationala. Sunt buni dupa parerea mea ;-).

Ca si prima impresie, mie mi-au placut. E drept ca era o singura nunta (in salonul Bianca) si nu am idee cum se descurca cu doua nunti, daca se schimba subtil intre sali sau au probleme cu organizarea. . . :-?. Sper sa fie OK.

Pupici multi si astept si alte pareri despre ei!:*

Din cate stiu inainte erau doar trei , acum sunt 6 si cand sunt nunti in amandoua saloanele , se impart trei si trei, la una din formatii canta populara o doamna imbracata in costum popular si muzica usoara canta un tip si la cealalta formatie e invers, un tip canta popualara si o tipa muzica usoara, tu pe care ai auzit-o cantand ?

sunrisetome
25.10.2008, 11:28:54
Buna miresicilor!!
Si eu am nunta tot la Hotel Ceahlau la Salonul Albastru si as fi interesata de ceva detalii despre formatiile care canta acolo. Mi-ar placea tare mult sa vad ceva poze cu sala decorata, daca ma poate ajuta careva????

Madutzu
28.10.2008, 10:31:39
Dragele mele,

eu va recomand cu caldura formatia Armonia. Oamenii sunt din Iasi, dar se deplaseaza unde e nevoie de ei. Noi i-am contractat cu un an inainte, dupa ce i-am auzit cantand undeva, am platit un avans modic si la nunta au facut cea mai frumoasa atmosfera. La cateva zile de la nunta, ne tot sunau invitatii sa ne felicite pentru organizarea petrecerii si mai ales pentru muzica. Gasiti filmulete si site-ul lor pe youtube, doar tastand "formatia Armonia".
Pupici si succes la pregatiri! :*

alexuta
30.10.2008, 13:00:56
mi-ar prinde bine o parere despre solistul de la Club Adult - din cate am iteles este chiar patronul!
sper sa fie pozitive :D

simonicka
03.11.2008, 11:40:56
Dragele mele,

eu va recomand cu caldura formatia Armonia. Oamenii sunt din Iasi, dar se deplaseaza unde e nevoie de ei. Noi i-am contractat cu un an inainte, dupa ce i-am auzit cantand undeva, am platit un avans modic si la nunta au facut cea mai frumoasa atmosfera. La cateva zile de la nunta, ne tot sunau invitatii sa ne felicite pentru organizarea petrecerii si mai ales pentru muzica. Gasiti filmulete si site-ul lor pe youtube, doar tastand "formatia Armonia".
Pupici si succes la pregatiri! :*
Super!!!!!
Ai avut nunta in aceeasi zi cu noi! Casa de piatra!
Hai sa-ti arat cum a fost la noi...
e doar o mica bucatica.... nu am si alte inregistrari mai scurte, dar tipii au cantat la fel de bine orice stil muzical... daca au ajuns pana in Bacau cred ca vin lejer si pana in Piatra... doar ca trebuie anuntati din timp pentru ca ei lucreaza si la Filarmonica din Iasi si sa nu fie in timpul vreunui turneu...

onutza19
03.11.2008, 14:33:04
Super!!!!!
Ai avut nunta in aceeasi zi cu noi! Casa de piatra!
Hai sa-ti arat cum a fost la noi...
e doar o mica bucatica.... nu am si alte inregistrari mai scurte, dar tipii au cantat la fel de bine orice stil muzical... daca au ajuns pana in Bacau cred ca vin lejer si pana in Piatra... doar ca trebuie anuntati din timp pentru ca ei lucreaza si la Filarmonica din Iasi si sa nu fie in timpul vreunui turneu...

Dar cum se numeste formatia aceasta din Iasi?
Si rochia pe care ai avut-o este de la Mirandi? Si cat a ajuns?

simonicka
03.11.2008, 15:57:41
1. Nu stiu numele formatiei, canta la un club in Tudor, solistul e coleg cu sotul meu la Filarmonica din Iasi, ceilalti 4 membri ai formatiei sunt de la Opera din Iasi (solista, clarinet, clape, saxofon). Dac vrei pot sa-ti dau date de contact pe pm ca sa nu fie considerata reclama.
2. Rochia nu e Mirandi e Whitw Lady, dar pe sit-ul lor arata groaznic, vanzatoarea m-a convins sa o iau desi nu am vazut nici o fotografie cu ea "Domnita draga, da mai bine pe oameni normali decat pe manechinele lor... Mergeti pe mana mea si daca nu o sa va placa va alegeti oricare rochie tot in banii astia". Si am mers si nu am regretat. Va sfatuiesc si pe voi sa mergeti sa probati ca in poze mare lucru nu se observa si nici nu stii cum te indragostesti de ea. Desi e off topic, am sa-ti atasez si o fotografie de pe site.
A costat doar 1500 RON, nu as fi vrut sa dau mai mult de 2000 RON pe o rochie pe care nu o port decat intr-o seara, chiar daca e o seara de vis..

sunrisetome
18.12.2008, 21:16:29
In cadrul formatiei Armonia ca solista este doar acea domna, sau mai canta si vreun barbat??

Madutzu
21.12.2008, 19:30:32
In cadrul formatiei Armonia ca solista este doar acea domna, sau mai canta si vreun barbat??

Canta si 2 barbati de fapt: din cate stiu eu solistul principal este dl Pintilie, iar celilalti doi sunt fiul si nora lui. Nu sunt foarte sigura de relatia de rudenie dintre ei, insa cu siguranta sunt 3 solisti: o doamna si 2 domni.
Si merita, daca pe ei ai pus ochii! ;-)

sunrisetome
22.12.2008, 15:09:39
Deci cei de la Aromina sunt genul care fac amosfera, antreneaza publicul??? Tu draga miresica m-ai convins ca Armonia e k, eu mi-am schimbat locatia de nunta acum 1 saptamana si am ramas fara formatie.
Sunt un pic in alerta, chiar daca nunta e pe 11 iulie 2009, si asa cum stie toata lumea, daca muzica nu-i buna, parca nimik nu merge.
Sper sa nu fie genul care sa faca pauze prea mari, sau at cand fac pauze, baga melodii pe fundal?? Sunt maleabili? Se poate discuta cu ei?
Cam la cat se ridica pretul?
Canta 2 barbati si o femeie?

I-am ascultat pe youtube, dar am gasit melodii numai cu solista. Poti sa-mi trimiti un PM cu nr lor de tel??

sunrisetome
23.12.2008, 16:08:51
Multumesc Madutzu pt numarul de telefon:)

Madutzu
23.12.2008, 16:12:27
Deci cei de la Aromina sunt genul care fac amosfera, antreneaza publicul??? Tu draga miresica m-ai convins ca Armonia e k, eu mi-am schimbat locatia de nunta acum 1 saptamana si am ramas fara formatie.
Sunt un pic in alerta, chiar daca nunta e pe 11 iulie 2009, si asa cum stie toata lumea, daca muzica nu-i buna, parca nimik nu merge.
Sper sa nu fie genul care sa faca pauze prea mari, sau at cand fac pauze, baga melodii pe fundal?? Sunt maleabili? Se poate discuta cu ei?
Cam la cat se ridica pretul?
Canta 2 barbati si o femeie?

I-am ascultat pe youtube, dar am gasit melodii numai cu solista. Poti sa-mi trimiti un PM cu nr lor de tel??

Draga mea,

cei de la Armonia sunt niste profesionisti! Pauzele sunt rare si scurte, si chiar si atunci muzica de pe fundal e f bine aleasa. Sunt maleabili, crede-ma, ai cu cine sa discuti si sunt intelegatori. Noua chiar ne-au dat niste indicatii pretioase in timpul nuntii, ne-au spus sa avem grija cand se fura mireasa pentru ca aveau de executat un anumit program pana atunci, etc. Au site, da o cautare pe Google dupa "formatia armonia" ca sa afli mai multe despre ei. In plus, Dl Marinica Botea, conducatorul formatiei, este un virtuoz al vioarei si mai mai sa stoarca lacrimi unor invitati, asa de frumos canta. Nici nu stiu ce sa-ti mai spun, oricum, din punctul meu de vedere sunt cei mai buni din domeniul lor. Sunt 3 solisti vocali: 2 barbati si o femeie, cum am scris si mai sus. Ti-am trimis mesaj cu un numar de telefon unde ii poti gasi.

Numai bine,

kmy1302
09.01.2009, 14:54:31
Dragele mele m-am documentat. Maesstro band se numeste formatia. Am mai gasit cateva melodii postate pe youtube... populara normal http://www.youtube.com/watch?v=ZPGngI6oXIY&feature=related (http://www.youtube.com/watch?v=cxLepjhxLHI)

Ca sa vedeti ca ei canta si alt gen de muzica am postat cateva melodii de pe CD-ul lor demonstrativ aici. Sper sa va placa
http://www.trilulilu.ro/simonicka/48dbf59749b406?playlist=43914

Buna Simonicka, am citit postarile tale de pe forum in legatura cu formatia care a cantat la nunta ta. te rog daca imi poti trimite si mie datele lor de contact pt ca nici eu nu am muzica pt nunta in iulie. ms

kmy1302
23.01.2009, 15:11:05
Multumesc mult Simonicka pentru informatii.>:D<

miciushka
27.01.2009, 20:32:36
Buna fetelor! Am nunta la Ceahlau si ma gandeam sa raman la formatia lor. Am vazut ca majoritatea dintre voi ii recomanda pe cei din formatie. Ei vor face un demo (doar audio) peste cateva saptamani dar m-ar interesa si un filmulet si nu stiu/nu am gasit pe nimeni care m-ar putea ajuta cu un demo (canta bine, asta stiu dar m-ar interesa si atmosfera pe care o fac :) )
Problema e ca noi stam in Cluj dar facem nunta in Piatra fiindca suntem amandoi de acolo. V-as fi recunoscatoare daca m-ati putea ajuta cu un clip cu ei (de la o nunta) sau ceva de genu'
Multumesc fetelor si spor la pregatiri! :*

elenadragut
29.01.2009, 10:31:03
buna....eu am nunta in iunie in judetul vrancea si am inchiriat o formatie din piatra neamt.se numesc ANDANTE si canta la hotel CENTRAL. stie cineva daca sunt buni,canta bine,fac atmosfera?....va multumesc si astept raspuns:*

zeitza1983
29.01.2009, 23:29:18
buna....eu am nunta in iunie in judetul vrancea si am inchiriat o formatie din piatra neamt.se numesc ANDANTE si canta la hotel CENTRAL. stie cineva daca sunt buni,canta bine,fac atmosfera?....va multumesc si astept raspuns:*

Daca e cea care canta de obicei acolo , cu o tipa frumoasa si doi trei baieti, atunci sunt super, e o alegere buna, tipa are o voce super si baietii la fel . Felicitari si casa de piatra . ;))

miciushka
30.01.2009, 22:08:02
Daca e cea care canta de obicei acolo , cu o tipa frumoasa si doi trei baieti, atunci sunt super, e o alegere buna, tipa are o voce super si baietii la fel . Felicitari si casa de piatra . ;))

Si mie mi-au fost recomandati cei de la Central, am cunostinte super multumite de ei. Din pacate nu i-am ascultat niciodata live.

By the way, fain tortul din avatar! Si avem si nunta in aceeasi sala >:D<

Luanda
05.02.2009, 12:00:49
da intr un final am ,am auzit si eu asta da asa e daca vrei sa aduci alta formatie trebuie sa ii platesti si pe aia si pe cei care ii aduci normal ,si din cate am auzit canta destul de frumos
si mai este si o doamna cu vioara care umbla printe mese soacrei mele ia placut poop si spor la pregatiri PS poate ne intalnim si mergem impreuna sa ii ascultam
Am primit mesajul tau ........Intradevar am avut probleme cu muzica dar credeam ca am fost un caz singular. Pana la urma a ramas formatia actuala adica Misu Campeanu et all, Habar nu am cum canta...nu am semnat nimic inca, cred ca mergem peste doua saptamani sa ii ascultam A fost o incurcatura acolo care m-a iritat si pe mine sper sa nu mai am parte de alte surprize.Voi cum ati rezolvat-o? Din pacate nu iti pot trimite mesaj privat nu am destule postari pe site dar iti multumesc pentru grija :)) si bafta!!!!!

zeitza1983
08.02.2009, 03:49:56
Si mie mi-au fost recomandati cei de la Central, am cunostinte super multumite de ei. Din pacate nu i-am ascultat niciodata live.

By the way, fain tortul din avatar! Si avem si nunta in aceeasi sala >:D<

Multumesc, sper sa iasa frumoasa nunta, o sa te tin la curent :D , ca tu ai nunta dupa mine. Am ceva emotii cu servirea si cu formatia, insa vom merge sa ascultam avand in vedere ca sunt doua si se schimba intre ele cand sunt nunti in ambele saloane :D Spor la pregatiri . <:-P

deliutza_miresica
11.02.2009, 11:29:55
Am primit mesajul tau ........Intradevar am avut probleme cu muzica dar credeam ca am fost un caz singular. Pana la urma a ramas formatia actuala adica Misu Campeanu et all, Habar nu am cum canta...nu am semnat nimic inca, cred ca mergem peste doua saptamani sa ii ascultam A fost o incurcatura acolo care m-a iritat si pe mine sper sa nu mai am parte de alte surprize.Voi cum ati rezolvat-o? Din pacate nu iti pot trimite mesaj privat nu am destule postari pe site dar iti multumesc pentru grija :)) si bafta!!!!!
eu ti asi zice sa mergi cat mai degraba sa vezi cum faci cu muzica sa nu ai surprize neplacute noi ne am dus sa ii ascultam si ne am trezit cu surpriza nu ne a anuntat nimeni ca nu mai este disponibila formatia lor eu una m am enervat foarte tare dar mi a trecut cand a gasit nasul alta formatie care cant foarte bine spor la pregatiri si tinem legatura>:D<

Luanda
12.02.2009, 09:02:30
eu ti asi zice sa mergi cat mai degraba sa vezi cum faci cu muzica sa nu ai surprize neplacute noi ne am dus sa ii ascultam si ne am trezit cu surpriza nu ne a anuntat nimeni ca nu mai este disponibila formatia lor eu una m am enervat foarte tare dar mi a trecut cand a gasit nasul alta formatie care cant foarte bine spor la pregatiri si tinem legatura>:D<
Eu i-am stresat inainte de sarbatori cu telefoane in legatura cu formatia. Mi s-a spus ca se schimba si ca s-ar putea sa nu fie liberi pe 12 septembrie cand am eu nunta. Dupa cum ti-am spus anterior, din fericire nu erau prinsi in alta parte si am avut noroc.Am vb cu doamna Angelica si mi-a garantat ca in legatura cu asta nu se schimba nimic. Sper sa cante bine.....Tu ce formatie ai ascultat (fosta sau actuala)?
Pupici.

deliutza_miresica
12.02.2009, 09:36:45
Eu i-am stresat inainte de sarbatori cu telefoane in legatura cu formatia. Mi s-a spus ca se schimba si ca s-ar putea sa nu fie liberi pe 12 septembrie cand am eu nunta. Dupa cum ti-am spus anterior, din fericire nu erau prinsi in alta parte si am avut noroc.Am vb cu doamna Angelica si mi-a garantat ca in legatura cu asta nu se schimba nimic. Sper sa cante bine.....Tu ce formatie ai ascultat (fosta sau actuala)?
Pupici.
actuala formatie bine ca nu erau veniti toti mebri ei era doar Misu si inca un baiat au cantat frumos tare din punctul asta de vedere stai linistita nu sunt probleme >:D< >:D< >:D<

miciushka
14.02.2009, 19:17:50
Multumesc, sper sa iasa frumoasa nunta, o sa te tin la curent :D , ca tu ai nunta dupa mine. Am ceva emotii cu servirea si cu formatia, insa vom merge sa ascultam avand in vedere ca sunt doua si se schimba intre ele cand sunt nunti in ambele saloane :D Spor la pregatiri . <:-P

Stai linistita ca o sa iasa bine nunta, si fiindca-i nunta ta, o sa fie si cea mai frumoasa>:D<. M-as bucura sa mai discutam pana la eveniment.
Am reusit sa fac rost de un DVD cu o nunta de la Bianca, era formatia de acolo, si la un moment dat erau numai 2 din formatie care cantau, dar s-au descurcat super bine, era atmosfera super. Viitorul meu socru a discutat cu ei si ziceau ca nu se mai schimba intre saloane...poate n-o fi inteles el bine:-\ Si sala arata foarte bine, tu ai vorbit de decoratiuni? Eu ma gandeam ca ar merge si fara...

Madee
14.02.2009, 19:40:17
Salutare!
Doar nu vorbiti de "Bianca" fara mine... :D
Si eu o las fara huse, fara alte nebunii... doar flori vreau sa pun...

Cit e muzica pana la urma, ca n-am mai ajuns sa intreb.. atit stiu, ca raman cei ai localului si nu pot aduce pe altcineva...

:-? cred ca ar trebui sa va pun mai putine intrebari ca eu sint prima... dar dupa ce "rezolv" va raspund si eu la toate intrebarile :-p doar ca voi sinteti acolo aproape si ma gindeam ca treceti mai des pe la sala...

Spor!

miciushka
15.02.2009, 00:38:47
Salutare!

Cit e muzica pana la urma, ca n-am mai ajuns sa intreb.. atit stiu, ca raman cei ai localului si nu pot aduce pe altcineva...

:-? cred ca ar trebui sa va pun mai putine intrebari ca eu sint prima... dar dupa ce "rezolv" va raspund si eu la toate intrebarile :-p doar ca voi sinteti acolo aproape si ma gindeam ca treceti mai des pe la sala...

Spor!

:) Nu vorbim de Bianca fara tine :D E bine ca am inaintase sa-mi spuna cum a fost.
Muzica e 1200 euro. E un tip, in formatzie, Lucian Darie, e prof de chitara si canto si a participat la preselectia pt Eurovision anu trecut parca...are voce super. Si tipa care canta populara la fel.
Singura problema e ca nici eu nu-s in Piatra, nu am trecut pe la sala decat cand am facut un tur de sali (la cateva zile dupa cerut;))). Toate aranjamentele le facem prin parintzi, atata i-am alergat saracii...
Eu in schimb nu stiu nimic de meniu...un pret si ce-ar fi inclus in pretul acela...as fi recunoscatoare pt orice fel de info:D
Spor ;-)

alexuta
28.02.2009, 16:38:54
imi spuneti va rog si mie cam care sunt preturile formatiilor din Piatra pentru anul acesta?
un ret informativ m-ar interesa.

AlexiaS
28.02.2009, 19:52:08
Hello miresicilor care faceti nunta la Bianca!

Si mie mi-au placut ffffff mult cei din formatie. Merita, sunt profesionisti adevarati. Am incredere in ei. Sper sa iasa super toate nuntile noaste[-o<!
Cautati pe youtube pe Lucian Darie si o sa va placa ce gasiti acolo;-).

Va pup.

deliutza_miresica
28.02.2009, 20:36:11
imi spuneti va rog si mie cam care sunt preturile formatiilor din Piatra pentru anul acesta?
un ret informativ m-ar interesa.
in jur de 1200 euro sunt formatii care cer si 1500 depinde de sezon sau in cazul nostru 1000 euro dar ca sa ne vina si la obotatul miresei tre sa le platim benzina si inca niste chestii pea colo o sa vedem mai multe atunci deci tot >:D< cam la 1200 o sa se ajunga

alexuta
02.03.2009, 14:00:22
in jur de 1200 euro sunt formatii care cer si 1500 depinde de sezon sau in cazul nostru 1000 euro dar ca sa ne vina si la obotatul miresei tre sa le platim benzina si inca niste chestii pea colo o sa vedem mai multe atunci deci tot >:D< cam la 1200 o sa se ajunga

multumesc mult >:D<

deliutza_miresica
03.03.2009, 21:33:13
multumesc mult >:D<
nu ai pt ce:* :*

zeitza1983
06.03.2009, 21:53:11
Later edit :D Pozici nu am, dar cand ma duc sa vb cu formatia, o sa fac cateva ... ;;)

mariko7
17.03.2009, 21:41:15
Fetelor toate faceti nunta la cental si ceahlau?????????????
Refuz sa cred k in piatra nu sunt si alte formatii bune, despre ele de ce nu se vorbeste?
Incerc sa-mi fac o idee despre foramtiile din zona pentru a putea decide dar nu prea am de unde alege.
Eu sunt din Bacau si sunt multe formatii f bune acolo, cam scumpe ce-i drept, dar am de unde alege. Nu vreau sa aduc formatia din Bacau asa k voi aprecia sugestiile venite din partea voastra>:D<

miciushka
18.03.2009, 00:53:35
Fetelor toate faceti nunta la cental si ceahlau?????????????
Refuz sa cred k in piatra nu sunt si alte formatii bune, despre ele de ce nu se vorbeste?
Incerc sa-mi fac o idee despre foramtiile din zona pentru a putea decide dar nu prea am de unde alege.
Eu sunt din Bacau si sunt multe formatii f bune acolo, cam scumpe ce-i drept, dar am de unde alege. Nu vreau sa aduc formatia din Bacau asa k voi aprecia sugestiile venite din partea voastra>:D<
Sunt formatii bune in Piatra...eu am ales sa raman la formatia hotelului Ceahlau pentru ca sunt buni (cauta-l pe Laurentiu Darie pe youtube si ai sa vezi), pretul e acelasi cu al altor formatii si ma scuteste de alta alergatura. Cand am cautat formatie, am facut rost de dvd-uri cu nunti si am tot vizionat :-p. Din Piatra ar mai fi formatia lui Gabi Stanciu (canta foarte bine dar repertoriul consta in romante, tangouri, etc. si noi am vrut ceva mai variat) si o alta formatie (solistul se numeste Laurentiu si e asistent la spital) - canta de toate si bine dar vocea solistului de la Central ne-a placut mai mult. De restul nu stiu. Daca ai pe cineva in Piatra roaga-i sa faca rost de un demo. Mult spor la pregatiri, stai linistita ca mai ai timp >:D<

MIHAELA8
19.03.2009, 16:17:10
nu stiu ce aveti toate cu hotel Ceahlau, eu am facut nunta la Central si a fost super tare, de la bucatari si pana la formatie, m-am simtit foarte bine la nunta mea, si credeti-ma sunt foarte pretentioasa

MIHAELA8
19.03.2009, 16:20:34
nu-ti face probleme, sunt foarte buni, la nunta mea nu mai aveau loc invitatii in sala sa danseze, i-a ridicat pe toti de la mese cu muzica lor, ei cam adapteaza melodiile si fac atmosfera de la nunta, la nunta

oanamica
24.03.2009, 13:29:31
buna felete!de cei care cnta la GREEN EDEN(vis-a-vis de zoo) ce parere aveti?eu la ei am gandit!astept propuneri...

va pupacesc <:-P
oana

FITI FRUMOASE!!!

deeadea
30.04.2009, 15:05:28
nu-ti face probleme, sunt foarte buni, la nunta mea nu mai aveau loc invitatii in sala sa danseze, i-a ridicat pe toti de la mese cu muzica lor, ei cam adapteaza melodiile si fac atmosfera de la nunta, la nunta
canta foarte bine cei de la central dar si cei de la ceahlau.eu am nunta la nefertiti si sunt cam ingrijorata in privinta muzicii.nu putem merge cu alta formatie...speram totusi sa iasa bine

miciushka
04.05.2009, 23:54:39
Salutare!

Spor!

Casa de piatra! Asteptam pozici :*

ali81
21.05.2009, 12:21:48
Am citit aproape toate mesajele , dar nu am gasit pe nimeni care vrea sa faca nunta cu dj . Stie cineva cam cat ar putea sa coste?

zeitza1983
21.05.2009, 12:29:13
^:)^^:)^^:)^ Ultima data cand am fost erau parca 7 mese * 6 persoane pe ring si nasa a numarat in total 138 de locuri...deci mai putin de 100 pe stanga-dreapta; tu daca zici 120 sus inseamna ca e ok, mai merg mese puse#-o. Am cam intrat in panica, noi avem vreo 250 de invitati din care 100 sunt "de forma" sau sigur nu pot veni...deci 150 ar fi ok, dar nu pot fi 100% sigura pe cifrele astea:| Multumesc mult de tot si spor la ultimele pregatiri! >:D<

Multumesc si eu, spor si tie. Eu acuma am patit ca am cam multi si nu stiu ce voi face cu ei daca imi vin toti, unde ii pun? :-s

ali81
26.05.2009, 21:47:24
Nimeni cu dj? formatiile cam cat costa pentru toata nunta?

miciushka
26.05.2009, 22:47:20
Nimeni cu dj? formatiile cam cat costa pentru toata nunta?

Ti-am dat PM >:D<

ali81
26.05.2009, 23:13:56
Mersi mult de info . Chiar o sa ma interesez la ei... :*

elena11
08.07.2009, 11:43:56
Si eu sunt interesata de dj la nunta in Piatra. Imi puteti spune si mie, va rog, cum sunt si date de contact.

alliason
12.08.2009, 14:32:47
buna!
eu am avut o formatie din vaslui si am dat 1000 euro. Am fost foarte multumiti de prestatia lor.
pupici

ralupono
18.08.2009, 13:33:51
Salut Miresici,

O intrebare de baraj. A vazut careva sau a fost la vreo nunta unde au cantat baietii de la Casa Moldoveana? Eu i-am vazut si mi-au placut astfel incat i-am arvunit.
Acum daca tot am dat peste acest topic poate cineva isi spune parerea despre ei

spor la toate

irina_maria_mitrofan
29.08.2009, 16:39:21
De formatia de la Union ce stiti?Ati fost p la veo nunta acolo?Ceva sugestii sau pareri?
:">

elena11
29.08.2009, 17:03:59
De formatia de la Union ce stiti?Ati fost p la veo nunta acolo?Ceva sugestii sau pareri?
:">

Si eu as vrea sa stiu acelasi lucru. Nu stie nimeni nimic de formatia de la Union sa ne spuna o parere?! Vazusem doar mai sus undeva ca e posibil sa mai puna o manea, doua, dimineata daca nu le specifici sa nu cante si asa ceva. In rest?

irina_maria_mitrofan
29.08.2009, 19:52:40
Si eu as vrea sa stiu acelasi lucru. Nu stie nimeni nimic de formatia de la Union sa ne spuna o parere?! Vazusem doar mai sus undeva ca e posibil sa mai puna o manea, doua, dimineata daca nu le specifici sa nu cante si asa ceva. In rest?

Buna si precizarea asta.Totusi, incerc sa mai cercetez....Tre sa gasesc pe cineva care a avut nunta acolo....Gasesc eu o modalitate sa "descopar" adevarul la cald, de la cei care au simtit pe propria piele realitatea.
>:D<

LauraD86
04.09.2009, 16:43:01
buna miresici!am si eu o intrebare.:-s ce parere aveti despre maesstro band din iasi?i-ati avut careva la nunta?au fost ok?

alina_neamt
10.09.2009, 20:58:16

buna!!!am fost la o nunta la union duminica, 6 sept.....sa stii ca formatia a fost super....da e adevarat ca au cantat si manele dar, sincer, au fost doar4......in rest populara..........dance, lenta........cat au dat??nu stiu...
la ora 4 dimineata , dupa hora miresei au incheiat....

alina_neamt
10.09.2009, 21:00:14
nici eu nu am formatie :(( :(( aveam promis ceva, dar am ramas doar cu promisiunea.......va rog!!! daca stiti pe cineva ziceti-mi si mie....va rog^:)^ ^:)^ ^:)^

elena11
10.09.2009, 21:07:40
buna!!!am fost la o nunta la union duminica, 6 sept.....sa stii ca formatia a fost super....da e adevarat ca au cantat si manele dar, sincer, au fost doar4......in rest populara..........dance, lenta........cat au dat??nu stiu...
la ora 4 dimineata , dupa hora miresei au incheiat....

Mersi de info, draguta :*

elena11
12.09.2009, 10:02:14
da desigur!! in pauze au muzica si se aude destul de bine!! !
iar in legatura cu valsul vostru nu-ti fa probleme pt ca si la nunta la care am fost eu tot originala era melodia si nu a cantat formatia! ringul de dans e ok....te cred in legatura cu dimensiunile ringului, ca si eu am aceeasi teama,dar stai calma ca vor incapea........ai mai mult de 150 de invitati??daca ai, e posibil sa se inghesuie si la mese nu numai pe ringul de dans
servirea a fost ok, nu am ce comenta despre asta!!!

iar in legatura cu aerul conditionat ,nu il tineau pornit continuu ci il mai inchideau si de aceea probabil era cald...

>:D< Mersi din nou de raspunsuri.
Noi am estimat 130 persoane, dar vor fi invitati ceva mai multi. Oricum, avand in vedere distanta, sunt sanse sa vina si mai putini :)
Spor la pregatiri sa ai

irina_maria_mitrofan
12.09.2009, 14:16:07
Elenush, tot adunam pareri....Pare a fi bine, nu crezi?
Ai mai aflat ceva intre timp?:*

dee_dee
30.09.2009, 22:22:30
:
Muzica e 1200 euro. E un tip, in formatzie, Lucian Darie, e prof de chitara si canto si a participat la preselectia pt Eurovision anu trecut parca...are voce super. Si tipa care canta populara la fel.

salut! imi puteti spune cum se numeste formatia de la ceahlaul in care canta lucian darie? omul are o voce grozava, mi se furnica pielea cand il aud! dar, din cate am inteles, pe langa el mai sunt o solista de muzica populara si una de muzica usoara despre care nu stiu mare lucru. mi-ar placea mult sa vad, daca aveti, vreun filmulet de la nunta cu formatia respectiva. multumesc!

ceraselad
07.10.2009, 12:44:46
buna felete!de cei care cnta la GREEN EDEN(vis-a-vis de zoo) ce parere aveti?eu la ei am gandit!astept propuneri...

va pupacesc <:-P
oana

FITI FRUMOASE!!!

Si eu sunt intresata de o formatie pentru la vara. Stii ceva despre cum canta cei de la Green Eden, ce pret au?

ceraselad
14.10.2009, 12:55:45
Am mai gasit informatii despre o trupa formata din doi baieti care mai canta la Prodprosper, Dumbrava Rosie. Aveti informatii despre ei?

crysstina
22.10.2009, 21:40:39
Buna, caut si eu o formatie din piatra pt la anul in mai, dar in afara de cei de la ceahlau ca sunt oupati.
Mai stiti si alte formatii?(si fara central)

crysstina
22.10.2009, 21:45:06
Cine mai stie formatii din piatra? In afara de cei de la ceahlau si central.

manu08
27.10.2009, 16:00:17
Draga mea,

cei de la Armonia sunt niste profesionisti! Pauzele sunt rare si scurte, si chiar si atunci muzica de pe fundal e f bine aleasa. Sunt maleabili, crede-ma, ai cu cine sa discuti si sunt intelegatori. Noua chiar ne-au dat niste indicatii pretioase in timpul nuntii, ne-au spus sa avem grija cand se fura mireasa pentru ca aveau de executat un anumit program pana atunci, etc. Au site, da o cautare pe Google dupa "formatia armonia" ca sa afli mai multe despre ei. In plus, Dl Marinica Botea, conducatorul formatiei, este un virtuoz al vioarei si mai mai sa stoarca lacrimi unor invitati, asa de frumos canta. Nici nu stiu ce sa-ti mai spun, oricum, din punctul meu de vedere sunt cei mai buni din domeniul lor. Sunt 3 solisti vocali: 2 barbati si o femeie, cum am scris si mai sus. Ti-am trimis mesaj cu un numar de telefon unde ii poti gasi.

Numai bine,

Poti sa-mi trim si mie un mesaj privat cu nr de tel si pretul lor.Dar au cantat toata noaptea?adik nu doar un program de 2-3 ore
Merci mult

dumbi
09.02.2010, 22:54:08
offff, si pe mine m-ar interesa o formatie din piatra sau de prin imprejurimi.ne-am decis tarziu, nunta e in iulie si nu am gasit nici o formatie disponibila:(

dumbi
09.02.2010, 22:54:44
stie cineva datele de contact ale formatiei de la hotel ceahlau?

zeitza1983
10.02.2010, 19:46:53
Stiu ca dl. Adrian e seful, dar nu stiu daca mai am numarul de telefon , trebuie sa il caut. Eu la Ceahlau am facut nunta si vreau sa spun ca am avut invitati fosti coelgi de facultate din Targoviste, Brasov, Bucuresti etc si au fost toti mai mult decat incantati de cum au cantat cei din formatie.

Poti suna la receptie la hotel Ceahlau sa intrebi de nr de tel, sau daca esti din zona sa vii intr-o sambata, duminica pe la 19 sa ii auzi cum , canta :D

crysstina
25.02.2010, 19:12:50
offff, si pe mine m-ar interesa o formatie din piatra sau de prin imprejurimi.ne-am decis tarziu, nunta e in iulie si nu am gasit nici o formatie disponibila:(

Daca mai esti in cautare de formatie iti recomand pe cei de la pensiunea varatec, formatia triolive.
Eu am nunta in mai si i-am gasit prin cineva, canta super.

coraeu
26.03.2010, 07:58:01
eu am avut pe gabi Stanciu de la Casa romaneasca, superb!

apascaru
08.04.2010, 17:39:00
Buna fetelor,

Am si eu o curiozitate: care sunt preturile la formatie prin Neamt acum? Trebuie sa merg si eu sa vorbesc si sa stiu ce ar trebui sa mi se para mult/accesibil.

Mersic

alinush19_85
12.04.2010, 21:41:31
Buna fetelor,

Am vazut ca nu e nici o discutie pe tema asta, asa ca sar eu cu intrebarea :D
Stiti vreun cvartet in Piatra Neamt care sa cante bine si sa aiba si un onorariu rezonabil?

Katharsis
17.04.2010, 10:14:59
Aceeasi impresie deosebita o poti obtine cu un pianist imbracat la frac care sa interpreteze caffe-concert, evergreen-uri si muzica de jazz inaintea deschiderii petrecerii. Avantajul ar fi de ordin financiar : e un singur om nu patru. Din pacate nu cunosc decat in Iasi un asemenea om.
Sa ne spui ce decizie ai luat. Spor.

alinush19_85
17.04.2010, 10:55:25
Aceeasi impresie deosebita o poti obtine cu un pianist imbracat la frac care sa interpreteze caffe-concert, evergreen-uri si muzica de jazz inaintea deschiderii petrecerii. Avantajul ar fi de ordin financiar : e un singur om nu patru. Din pacate nu cunosc decat in Iasi un asemenea om.
Sa ne spui ce decizie ai luat. Spor.
M-am gandit si la varianta asta, dar localul nu are pian :(
va tin la curent cu demersurile, poate intereseaza si alte miresici:*

alinush19_85
28.04.2010, 19:41:48
chiar nu stie nimeni ? :(

Ank_ra
28.04.2010, 21:57:52
Si pe mine ma intereseaza formatia d lui Enache!!!
problema la mine este ca sunt din sv si ajung mai greu pe la Piatra
poti sa mi trimiti si mie niste g=fragmente sa i ascult adresa de mail [email protected]
ms anticipat

apascaru
30.04.2010, 11:21:27
Toata lumea lauda formatia domnului Adrian. Eu m-am bazat pe ce zic altii ca nu am reusit sa ii aud si am vb deja cu el asa ca sper sa fie cum zice lumea :)

Si pe mine ma intereseaza formatia d lui Enache!!!
problema la mine este ca sunt din sv si ajung mai greu pe la Piatra
poti sa mi trimiti si mie niste g=fragmente sa i ascult adresa de mail [email protected]
ms anticipat

ela2010
01.05.2010, 16:15:49
Formatie super este la restaurantul " La Cetate " in Tg. Neamt canta la nunta mea pe 29 Mai in Suceava sunt super tari canta de toate si fac spectacol pe masura =P~pupici

Katharsis
12.05.2010, 21:39:36
M-am gandit si la varianta asta, dar localul nu are pian :(
va tin la curent cu demersurile, poate intereseaza si alte miresici:*
Exista posibilitatea de a veni pianistul cu o pianola electrica, arata ca o pianina dar se conecteaza la curent electric. La Iasi asa se practica. Spor.

irinatb
17.05.2010, 20:07:56
Ati auzit de formatia Cristall de la Prestige din Roman?Cum sunt?

flomar6
19.08.2010, 16:12:47
Buna miresici,

Stie cineva de formatia Romantic din Roman?

Multumesc

myss
09.09.2010, 23:30:49
Fetelor ati auzit de formatia Fanax din Pascani ... merci :)

riulia
14.10.2010, 23:44:59
salutare miresici!!!! sunt prin ``zona`` numai de ieri....stiti ceva de vreun dj bun in roman?? avem nunta in noiembrie 2011 la Casa Romascana in Roman si prietenul meu vrea neaparat dj. are o experienta trista cu niste lautari care s-au imbatat la o nunta si au cantat numai aiurea...:(

riulia
15.10.2010, 10:17:58
salutare miresici!!!! sunt prin ``zona`` numai de ieri....stiti ceva de vreun dj bun in roman?? avem nunta in noiembrie 2011 la Casa Romascana in Roman si prietenul meu vrea neaparat dj. are o experienta trista cu niste lautari care s-au imbatat la o nunta si au cantat numai aiurea...:(
neata fetelor!!!! stiti ceva si pt. mine, pls??

roxanda
20.10.2010, 11:49:29
Buna fetelor! Sunt si eu in cautare de muzica pt la vara,am mai gasit cate ceva dar care nu-si merita banii care ii cer.acum sunt interesata de formatia ECOU din PIATRA NEAMT.voi stiti ceva de ei,ce parere aveti? sunt 5 in formatie -4 baieti si o fata de 17 ani care zice ca a castigat Mamaia pe locul 3 si au clape, saxofon, acordeon si fluier...

riulia
03.11.2010, 13:54:26
Buna fetelor,
Eu am gasit un dj din roman. are si un site. e desul de bun din ceea ce am vazut pe site ( are si poze si filmulete ). am luat legatura cu el si trebuie sa ma intalnesc cu el maine sa vedem un pret si ce poate oferi...va tin la curent. pupici!!

lilium_rose
09.11.2010, 20:06:15
[QUOTE=riulia;3665660]salutare miresici!!!! sunt prin ``zona`` numai de ieri....stiti ceva de vreun dj bun in roman?? avem nunta in noiembrie 2011 la Casa Romascana in Roman si prietenul meu vrea neaparat dj. are o experienta trista cu niste lautari care s-au imbatat la o nunta si au cantat numai aiurea...:([/QUOTE
Nu stiu daca este permis sa dau link-ul,dar eu,cautand poze cu restaurantele din Roman,am dat peste un site unde sunt diversi dj din oras si din tara...da cautare dj foto video...si sunt filmulte de la nunti.;-)

riulia
09.11.2010, 22:47:20
[QUOTE=riulia;3665660]salutare miresici!!!! sunt prin ``zona`` numai de ieri....stiti ceva de vreun dj bun in roman?? avem nunta in noiembrie 2011 la Casa Romascana in Roman si prietenul meu vrea neaparat dj. are o experienta trista cu niste lautari care s-au imbatat la o nunta si au cantat numai aiurea...:([/QUOTE
Nu stiu daca este permis sa dau link-ul,dar eu,cautand poze cu restaurantele din Roman,am dat peste un site unde sunt diversi dj din oras si din tara...da cautare dj foto video...si sunt filmulte de la nunti.;-)
multumsc pt.informatie. dj-ul pe care l-am luat are pagina pe acel site. am vazut si noi. multumesc , oricum. am facut deja contract cu el. voi aveti formatie la nunta?

riulia
14.11.2010, 13:24:49
buna fetelor!!!
dj-ul pe care l-am luat la nunta a avut aseara un botez si am fost si am ascultat live cum se aude muzica si am si vazut cam ce muzica are, cum face programele...sincer, nu-mi pare rau ca l-am luat. e ok tipul!! si e maleabil. cum spuneam noi ca vrem el aproba. si asta e o chestie buna, ca dj-ul sa fie maleabil.

Madalina_23
27.12.2010, 22:46:19
Buna fetelor! Sunt si eu in cautare de muzica pt la vara,am mai gasit cate ceva dar care nu-si merita banii care ii cer.acum sunt interesata de formatia ECOU din PIATRA NEAMT.voi stiti ceva de ei,ce parere aveti? sunt 5 in formatie -4 baieti si o fata de 17 ani care zice ca a castigat Mamaia pe locul 3 si au clape, saxofon, acordeon si fluier...
incearca formatia care canta la restaurantul onix . eu voi avea nunta la vara acolo si canta melodii pe topate gusturile . merita sa incerci<:-P

riulia
27.12.2010, 22:59:24
buna! de ce nu incerci cu un dj? iesi mult mai ieftin si sunt unii dj care fac treaba buna. eu mi-am luat un dj la nunta si chiar e ok. aseara am fost la un botez invitata unde a fost el cu muzica si a fost super. stie sa faca atmosfera. daca vrei iti dau numarul lui de telefon si sa vb cu el.

chivutza
09.02.2011, 17:11:18
Noi am semnat cu Crescendo, e o formatie foarte tare, o recomand si altora, pot fi vazut si ascultati la restaurantul Delmar din Piatra Neamt,vinerea si sambata. Am fost la cateva nunti la care au cantat ei si sunt exact exact ceea ce imi doream..... cel putin recitalul la nai face toti banii...

laura17
17.02.2011, 13:18:41

buna roxanda, cu intarziere dar poate iti voi fi de folos:D eu voi avea la nunta formatia ECOU si vreau sa zic ca sunt ff multumita de ei, i-am ascultat impreuna cu sotul si familia si chiar le-au placut foarte mult, iar fata o cunosc si este foarte talentata, deci eu i-am rezervat cu toata increderea, deci nu vei regreta!!:)

raluca90
11.08.2011, 16:40:53
Noi am gasit muzica si sunt foarte inacantata.cunosc toate genurile de muzica(nu sunt f scumpi).daca vreti informatii va pot ajuta.

bubu2001
11.08.2011, 22:07:38
Noi am gasit muzica si sunt foarte inacantata.cunosc toate genurile de muzica(nu sunt f scumpi).daca vreti informatii va pot ajuta.

Da-mi un mesaj pe email despre muzica asta. Am nunta pe 3 septembrie si inca nu am finalizat decizia pentru muzica.

riulia
11.08.2011, 22:11:33
Da-mi un mesaj pe email despre muzica asta. Am nunta pe 3 septembrie si inca nu am finalizat decizia pentru muzica.
cam greu sa mai gasesti o formatie buna in asa scurt timp.....

raluca90
16.08.2011, 10:06:19
draga bubu, formatia e din piatra neamt, ti-as da nr lor de telefon dar nu pot pe site.pot vb eu cu ei si sa va intanliti undeva in oras si vb direct .trebuie rpd daca ai nunta pe 3 sept,poate nu sunt ocupati.

raluca90
16.08.2011, 10:52:12
formatia pe care am ales-o mi se pare destul de buna.eu i-am auzit la o nunta unde am fost invitata si toata lumea a fost multumita de ei.s-a dansat toata noaptea. i-am ales si cand am facut contractul am mers acasa la solist si am vazut si alte inregistrari de la alte nunti. canta si in tara,la iasi,brasov.

madalynac
29.09.2011, 21:13:35
cine ma poate ajuta cu niste nr de tel a unor formatii bune....din piatra neamt

AndreeaB18
02.12.2011, 16:21:12
Buna ziua viitoarelor doamne!
Nunta noastra a trecut si sunt doamna de o luna si ceva. Noi am organizat nunta cam in 3 luni si din fericire am reusit sa gasim un DJ care sa ne incante la nunta. Pentru cele care isi doresc la nunta DJ si nu formatie, eu il recomand pe cel care a fost la noi cu toata placerea. Ne-am intalnit cu el inainte de nunta, i-am explicat ce ne dorim, ce nu ne dorim, ne-a a jutat cu dansul mirilor (a fost un colaj si nu un vals), m-a ajutat sa il surprind pe sotul meu cu melodia noastra, ne-a recomandat ce sa facem si ce sa nu facem si a tinut cont ca nu vrem marsuri sau manele. I-am dat chiar si o lista cu vreo 3 melodii pe care nu vroiam sa le aud in noaptea aceea si chiar nu le-am auzit. Ne-am inteles foarte bine cu el si ne bucuram ca am optat pentru DJ.
Va doresc sa aveti spor la pregatiri.

riulia
02.12.2011, 19:02:55
Nunta noastra a trecut si sunt doamna de o luna si ceva. Noi am organizat nunta cam in 3 luni si din fericire am reusit sa gasim un DJ care sa ne incante la nunta. Pentru cele care isi doresc la nunta DJ si nu formatie, eu il recomand pe cel care a fost la noi cu toata placerea. Ne-am intalnit cu el inainte de nunta, i-am explicat ce ne dorim, ce nu ne dorim, ne-a a jutat cu dansul mirilor (a fost un colaj si nu un vals), m-a ajutat sa il surprind pe sotul meu cu melodia noastra, ne-a recomandat ce sa facem si ce sa nu facem si a tinut cont ca nu vrem marsuri sau manele. I-am dat chiar si o lista cu vreo 3 melodii pe care nu vroiam sa le aud in noaptea aceea si chiar nu le-am auzit. Ne-am inteles foarte bine cu el si ne bucuram ca am optat pentru DJ.
a gafat dj-ul numai cu marsul de primire cand ati venit si nu ai vrut sa vorbesti cu vreo 2 ore......in rest a fost ok!

AndreeaB18
03.12.2011, 11:45:24
a gafat dj-ul numai cu marsul de primire cand ati venit si nu ai vrut sa vorbesti cu vreo 2 ore......in rest a fost ok!

Nu stiu de unde ai auzit asta riulia.... Am fost putin demoralizata la inceputul petrecerii, dar din alte cauze si mi-am gasit sa fiu suparata chiar pe cel care intretinea atmosfera. Dar sigur sigur nu a fost vina lui. Asa ca te rog frumos sa nu-mi vorbesti DJ ul preferat de rau!! :D

riulia
03.12.2011, 15:21:15
ok !!! scuze !!!

brun3tzik
03.01.2012, 23:11:16
Fetelor recomandati-mi o formatie pentru nunta? Timpul trece si inca nu am gasit o formatie =((

brun3tzik
05.01.2012, 20:22:33
Pana la urma mergem pe varianta DJ...la toate formatiile la care am sunat mi-au zis ca in lunie iulie, august nu mai au locuri disponibile :-L
Am mai citit pareri pe forum, unele persoane sunt contra, unele pro DJ...am emotii...sper totul sa iasa bine. Sambata ne intalnim cu el sa stabilim detaliile!

Chedipe17
07.01.2012, 20:21:31
Fetele, si eu am nevoie de help. Am nunta la Central pe 2 sept 2012 si credeam ca o sa am din oficiu formatia andante, dar se pare ca sunt luati de mult. Ce formatii mai cunoasteti prin piatra, care sa aiba si o voce feminina si macar una masculina si sa nu cante manele..
Am vazut ca formatia de la onyx ar fi buna, nu stiu daca sunt luati, dar dati-mi numele ca sa-i caut pe youtube sa vad cum sunt.
Astept idei si mai ales nume de formatii.
Pupici

riulia
07.01.2012, 22:26:03
Fetele, si eu am nevoie de help. Am nunta la Central pe 2 sept 2012 si credeam ca o sa am din oficiu formatia andante, dar se pare ca sunt luati de mult. Ce formatii mai cunoasteti prin piatra, care sa aiba si o voce feminina si macar una masculina si sa nu cante manele..
Am vazut ca formatia de la onyx ar fi buna, nu stiu daca sunt luati, dar dati-mi numele ca sa-i caut pe youtube sa vad cum sunt.
Astept idei si mai ales nume de formatii.
Pupici
cam greu acum cu formatiile...deja sunt luate.....

Chedipe17
07.01.2012, 22:40:39
cam greu acum cu formatiile...deja sunt luate.....

atunci DJ..
ai mei sunt sceptici la capitolul DJ, traditia vrea ca la nunta sa fie formatie. Eu sunt deschisa, dar nu stiu cat e de dezvoltat in Romania conceptul de DJ... si daca sunt in Piatra DJ buni.

brun3tzik
07.01.2012, 22:44:11
atunci DJ..
ai mei sunt sceptici la capitolul DJ, traditia vrea ca la nunta sa fie formatie. Eu sunt deschisa, dar nu stiu cat e de dezvoltat in Romania conceptul de DJ... si daca sunt in Piatra DJ buni.

Eu merg pe varianta DJ, nevoita, chiar fortata...toate formatiile sunt luate in august cand facem noi nunta. Dj pe care l-am ales noi e unul profesionist...urmeaza sa vedem [-o<

riulia
07.01.2012, 22:44:33
noi am luat un dj la nunta. e super ok. l-am vazut la vreo doua evenimente. ne-a placut ce treaba face. face antren si are scule ok. deci, pot sa spun ca se aud foarte bine.nu e un tip de ala care pune muzica si atat. stie sa faca antren, sa scoata lumea la dans. dar ma rog, daca ai tai sunt reticenti.....pe noi ne-au lasat sa alegem ce vrem noi. au spus: e nunta voastra si daca voi vreti dj, luati dj.

riulia
07.01.2012, 22:46:03
atunci DJ..
pot sa ti-l recomand pe cel de la nunta noastra. e super tipul. daca vrei un nr.de tel sau ceva.....te pot ajuta. se deplaseaza in toata moldova.

Chedipe17
07.01.2012, 23:00:32

Eu sunt interesata de DJ-ul tau!!!

riulia
07.01.2012, 23:02:05
Eu sunt interesata de DJ-ul tau!!!
e acelasi dj pe care il avem si noi !!!!!!!! vrei pm cu nr.de telefon?

Chedipe17
07.01.2012, 23:07:15
pot sa ti-l recomand pe cel de la nunta noastra. e super tipul. daca vrei un nr.de tel sau ceva.....te pot ajuta. se deplaseaza in toata moldova.

merci riula pentru mp
inca nu pot sa-ti trimit mp.
din pacate vad ca mi-ai timis un forum, n-ai un nume precis sa caut un video pe youtube?

Chedipe17
07.01.2012, 23:11:58
merci riula pentru mp
inca nu pot sa-ti trimit mp.
din pacate vad ca mi-ai timis un forum, n-ai un nume precis sa caut un video pe youtube?

ah scuze, cred ca vad si numele :">
are multe poze, dar nu gasesc nici un iedo. in acelasi timp, un dj e un dj, se vede cum mixeaza toata noaptea si nu intr-un clip (spre deosebire de o formatie unde intr-un clip iti poti da seama daca iti place sau nu).

riulia
07.01.2012, 23:14:56
ah scuze, cred ca vad si numele :">
are multe poze, dar nu gasesc nici un iedo. in acelasi timp, un dj e un dj, se vede cum mixeaza toata noaptea si nu intr-un clip (spre deosebire de o formatie unde intr-un clip iti poti da seama daca iti place sau nu).
sub poze ai si video!!!!! la toate petrecrile ai si video.

Chedipe17
07.01.2012, 23:23:42
[QUOTE=Chedipe17;4500101]merci riula pentru mp
tot nu pot sa-ti trimit mp.
bun, eu sunt convinsa, ramane sa ii conving pe ai mei, ca ei organizeaza nunta (eu dirijez operatiunile din Franta) si mai trebuie sa fie si tipul disponibil pe 2. Ca pret cum e in comparatie cu o formatie (ca sa aduc argumente de convingere loool)?

riulia
07.01.2012, 23:27:46
trimit pm. cu datele.

irrenne28
16.01.2012, 23:01:19
Buna fetelor,

Nu stiti cam ce tarife practica cei de la formatia andante? Imi plac f. mult cum canta si as dori sa ii am la nunta mea, numai ca as vrea sa stiu informativ cam cat cer.

irrenne28
23.01.2012, 13:44:12
formatia pe care am ales-o mi se pare destul de buna.eu i-am auzit la o nunta unde am fost invitata si toata lumea a fost multumita de ei.s-a dansat toata noaptea. i-am ales si cand am facut contractul am mers acasa la solist si am vazut si alte inregistrari de la alte nunti. canta si in tara,la iasi,brasov.

Imi zici si mie te rog cu ce formatie ai incjeiat contract si cam cat ti-au cerut?

Mersi mult.

Dj_Nunta
28.01.2012, 10:01:14
[QUOTE=Chedipe17;4500101]merci riula pentru mp
tot nu pot sa-ti trimit mp.
bun, eu sunt convinsa, ramane sa ii conving pe ai mei, ca ei organizeaza nunta (eu dirijez operatiunile din Franta) si mai trebuie sa fie si tipul disponibil pe 2. Ca pret cum e in comparatie cu o formatie (ca sa aduc argumente de convingere loool)?
Eu te pot ajuta, dar nu am voie sa fac nici un fel de reclama pe forum,nu as vrea sa fiu suspendat de pe "miresici" mai ales ca vreau sa incep o colaborare cu trustul lor. Cauta pe net Dj Ionel Stan in judetul Neamt si vezi ce gasesti

getaway
28.05.2012, 12:56:55
Salut miresici din Piatra Neamt,

Eu sunt din Iasi si am avut nunta acum sambata 26 mai in Iasi.
I-am vazut pe cei de la Andante la o nunta a unei colege din Iasi anul trecut si am stiut atunci ca ii vrem si la nunta noastra. Au venit in Iasi si nu ne-a parut deloc rau ca i-am ales pe ei.
Toata lumea i-a apreciat, au avut si un moment in care se imbraca in tigani si canta tiganeasca si a fost superb.
Mai ales ca ei sunt de acolo din Piatra va recomand cu caldura sa-i aveti la nunta.

Va pup!

Ramona_dumitrascu
24.07.2012, 12:07:55
Buna!!!!

Nu stiu daca mai este cineva pe aici,dar ma puteti ajuta cu informatii privind tarifele form. Andante sau Elyass??macar aproximativ,si daca i-a avut cineva la nunta cum au fost?? multumesc mult!!!

DyAnna4
30.07.2012, 15:58:47
Buna fetelor,

Am intrat si eu in randul viitoarelor miresici si sincer nu prea am liniste multa pana nu rezolv cu tot ce trebuie din timp. Si asa am gasit cu greu un local pt luna iulie 2013 si de acum sunt in cautari pt muzica, fotograf si biserica.
Stie cineva sa imi dea detalii de formatia Isidor din Piatra Neamt? :) Merci mult

brun3tzik
30.07.2012, 16:53:30
Stie cineva ceva despre formatia lui Alexe Costica din Roman? Am inteles ca e profesor de muzica si inspector scolar. :-\

brun3tzik
01.08.2012, 18:29:56
Fetelor cine ma poate ajuta cu numarul unei persoane ca sa vina acasa sa cante la acordeon? :*

Netty
23.08.2012, 03:11:40
noi am luat un dj la nunta. e super ok. l-am vazut la vreo doua evenimente. ne-a placut ce treaba face. face antren si are scule ok. deci, pot sa spun ca se aud foarte bine.nu e un tip de ala care pune muzica si atat. stie sa faca antren, sa scoata lumea la dans. dar ma rog, daca ai tai sunt reticenti.....pe noi ne-au lasat sa alegem ce vrem noi. au spus: e nunta voastra si daca voi vreti dj, luati dj.
Buna Te rog sa-mi scrii aici sau pe private cum il cheama pe DJ-ul contractat de tine. Caut DJ si caut preturi, insa si vocal(1-2solisti pe langa DJ), so...sunt in cautari.....Daca gasesc un mixt...probabil iau, daca nu...ma mai gandesc si la formatie....Azi am vorbit cu cineva solist, insa ma mai gandesc, caci pretul nu prea face cantatul, nu se justifica pentru nici 2 ore de cantat sa dau sute si sute de euro. Multumesc anticipat

Netty
23.08.2012, 03:19:29
Fetelor cine ma poate ajuta cu numarul unei persoane ca sa vina acasa sa cante la acordeon? :*
Dar de ce nu faci altfel?
La doua nunti la care am fost miresicile au procedat astfel:
Una din ele si-a ales exact cantecele potrivite cu evenimentul de "acasa" si si-a facut un CD, ceea ce a fost perfect.
Cealalta miresica avand spatiu in fata casei si vrand sa o vada toti, si-a realizat, la fel, CD, insa a montat un sistem de facea sa rasune zona respectiva.
Si eu am nunta , insa in 2013 si deja m-am gandit ca nu am chef sa-mi cante 1-2 cu intrumentele pe langa mine aiurea, ca sa nu mai spun ca astia cer multi bani, so elegant si frumos , cred ca voi face ca prima miresica;;)
Acum,....gusturile nu se discuta, so daca tu-ti doresti f mult un tip care sa cante la acordeon, mai intreba prin prieteni sau intreaba la restaurant de un membru de formatie dispus sa cante 20 min.

Cum spuneam, Eu sunt altfel si vreau CD so......Succes!

Netty
23.08.2012, 03:33:38
Eu merg pe varianta DJ, nevoita, chiar fortata...toate formatiile sunt luate in august cand facem noi nunta. Dj pe care l-am ales noi e unul profesionist...urmeaza sa vedem [-o<

Vreau si eu nume de DJ.....acum sunt in cautari Merci

brun3tzik
23.08.2012, 16:59:57

Pana la urma noi am renuntat la Dj si am luat formatie...si nu regret deloc...nu cred ca Dj-ul putea sa faca atmosfera pe care a facut-o formatia. Desi eram si eu la inceput de acord cu Dj-ul, va pot spune ca nu se compara deloc....eu va sfatuiesc sa mergeti pe varianta cu formatie. E o mare problema cu mentalitatea oamenilor legata de Dj...s-ar putea sa te trezesti ca iti vor da mai putini bani din cauza asta...eu stiu un caz concret, de asta am decis sa ne sucim pe ultima suna te metri.
Daca mai vrei iti pot da numarul Dj-ul.
In legatura ca baietii cu acodeonul, am gasit pana la urma 3 persoane: unul saxofon, unul clape si unul vocal...Si-au facut treaba suuuuper....si-au meritat toti banii.

Netty
30.08.2012, 02:45:34
Buna. Am luat DJ cu 2 soliste. Sunt multumita. Am rezolvat;;) Au vocile superbe!

Netty
30.08.2012, 02:53:02
atunci DJ..
daca esti decisa sa mergi pe DJ, nu cauta neaparat pe Neamt. Sunt Dj buni pe Iasi, Focsani, Bacau etc..... ai de unde alege. Daca vrei eu iti pot spune ce am contractat eu si ce mai puteam sa aleg...........M-am decis sa nu fac publicitate o site in mod direct.... unele chestiuni le discut doar pe private, e mai ok astfel ca nu as dori sa ma trezesc banned pe aici, caci imi place sa citesc din cand in cand info de pe site..;;)

un_nou_zambet
27.09.2012, 13:44:19
Buna fetelor. As dori si eu numarul de telefon al unei persoane care sa vina acasa si sa cante la acordeon, daca se poate??

un_nou_zambet
27.09.2012, 13:48:17
Pana la urma noi am renuntat la Dj si am luat formatie...si nu regret deloc...nu cred ca Dj-ul putea sa faca atmosfera pe care a facut-o formatia. Desi eram si eu la inceput de acord cu Dj-ul, va pot spune ca nu se compara deloc....eu va sfatuiesc sa mergeti pe varianta cu formatie. E o mare problema cu mentalitatea oamenilor legata de Dj...s-ar putea sa te trezesti ca iti vor da mai putini bani din cauza asta...eu stiu un caz concret, de asta am decis sa ne sucim pe ultima suna te metri.
Daca mai vrei iti pot da numarul Dj-ul.
In legatura ca baietii cu acodeonul, am gasit pana la urma 3 persoane: unul saxofon, unul clape si unul vocal...Si-au facut treaba suuuuper....si-au meritat toti banii.
Buna Casa de piatra si numai bucurii sa va dea Domnu.
Am si eu cateva intrebari daca ma poti ajuta .... Imi poti spune si mie cum se cheama formatia care ai avut-o la nunta? Au venit si acasa ?Si cum a fost la nunta?

brun3tzik
30.09.2012, 20:51:10
Buna! Iti multumesc foarte mult pentru gandurile bune, la fel va doresc si voua! Exact nu mai retin...oricum mie mi-au placut foarte mult si au facut atmosfera la nunta. Daca vrei iti dau numarul lor si vorbesti cu ei.
Acasa nu au reusit sa ajunga, unul dintre ei era plecat dimineata din localitate...dar daca vorbesti cu ei din timp e posibil sa vina. Te pup!

un_nou_zambet
01.10.2012, 09:16:29
Buna! Iti multumesc foarte mult pentru gandurile bune, la fel va doresc si voua! Exact nu mai retin...oricum mie mi-au placut foarte mult si au facut atmosfera la nunta. Daca vrei iti dau numarul lor si vorbesti cu ei.
Acasa nu au reusit sa ajunga, unul dintre ei era plecat dimineata din localitate...dar daca vorbesti cu ei din timp e posibil sa vina. Te pup!
Buna multumesc mult pt informatii si te rog daca ai cum scrie-mi si nr de telefon al formatiei, pe privat
O zi buna si multi pupici

lavinia85
03.10.2012, 15:30:06

Ajutati-ma .... am nevoie de formatie pentru nunta .. si nu cunosc nici una. .. da-ti o informatie cat de cat mica ... formatia sa fie din Piatra Neamt sau Tg Neamt ... sau de prin imprejurimi .... pls....help Este greu de gasit o formatie buna si la un pret acceptabil intr-un orasel micut...

kornnt
23.03.2013, 05:57:26

Te pot ajuta eu cu un nume. Astept mesaj in privat.

Netty
24.03.2013, 13:32:39
Mulțumesc, bănuiesc că ai citit că am rezolvat de anul trecut. O zi bună!

Anna2013
14.04.2013, 22:13:27
Ce parere aveti de formatia "Dan Rudik" de la Rest.Bradul din Roman? Ce tarife au?

riulia
14.04.2013, 22:17:16
parerea mea este sa nu te incurci cu ei...maira I-a cerut unei prietene de-a mea in jur de 1500 - 2000 ron la o nunta pentru ei...sunt angajati la bradu. la urma I-au cerut 4000 ron !!!!!!! si cum nu au vrut sa se mai certe pe acolo, I-au dat 4000 ron.... si nici o formatie prea buna nu este macar....

Anna2013
19.05.2013, 19:53:53
Buna miresicilor! La nunta noastra am ales sa avem formatie dar am si eu o intrebare..formatia mai face pauze pe parcurs,ca de,doar sunt oameni si ei,mai mananca,mai nu stiu ce...pe perioada cat ei fac pauza cum se procedeaza cu muzica?Se pune niste muzica de pe cd sau cum se face?ca doar n=o sa ramanem fara muzica nu?Spor la miresit!Eu mai am foarte putin de asteptat :D

Netty
22.05.2013, 09:59:44
Anna2013,
în cazul unei formații, care face pauză, ei vor pune fie muzică la orgă, setată cu anumite cântece mai lente, fie au laptop și procedează la fel. Întreabă formația. Eu una, să fi avut formație, clar ceream laptop și precizam ce cântece doresc atunci.
Noi vom avea DJ cu soliști de muzică ușoară și populară. E decizia fiecăruia ce alege, însă nu uita să vorbești cu ei și chiar să precizezi ce cântece dorești să asculți atunci.O zi minunată

analiza
24.01.2014, 18:27:20
Buna, sunt si eu in cautare de o formatie buna, serioasa si ieftina daca se poate :). Sincer, nu ma asteptam ca preturile sa fie asa mari in zona Moldovei (eu voi avea nunta in Piatra Neamt) si nici sa fie deja ocupate pentru vara lui 2015 :-\. Am tot cautat pe youtube si am facut o scurta lista cu urmatoarele formatii: Rondo, Belcanto, Siminica, Lucian Band, Fiesta. Am primit si o recomandare pentru o trupa din Suceava dar urmeaza sa mai cercetez :). Ideea e ca n-am reusit sa-mi fac o parere foarte clara si deja o parte din ei sunt ocupati in unele zile, ma gandesc c-ar fi cazul sa ma grabesc. Eram incantata de cei de la Nostalgy dar au tariful cam mare. Despre Rondo am citit ca i-a contractat cineva dar ulterior nu am mai vazut vreo parere, daca au fost multumiti sau nu. Siminica mi se par foarte buni pe muzica populara desi cineva aici pe forum a zis ca ar mai fi cerut bani pe parcursul nuntii in plus fata de ce negociase. Nu stiu daca e adevarat sau nu dar e deja un semn de intrebare cu privire la seriozitate. Belcanto cred ca sunt cam noi in domeniu, n-am aflat prea multe despre ei. Lucian Band i-a avut cineva la o nunta, par a fi bunisori. Fiesta imi plac iarasi dar pretul e cam marisor desi am citit ca sunt buni. Aveti mai multe detalii cu privire la formatiile mentionate? Cine-si merita banii si cine nu prea? Nu as vrea sa dau mai mult 2000-2200 EUR, si asa sunt multi bani dar in muzica merita sa investesti ca fara ea nu prea e nunta. Asa ca sunt intr-o mare, mare, dilema. Inclin sa ma indrept catre Rondo, sunt in buget si canta frumos pe youtubue :)

riulia
24.01.2014, 19:02:00
buna !!! din ceea ce am mai vazut si ascultat....Belcanto sunt ok, dar nu stiu preturile lor.....si daca nu gasesti o formatie buna care sa-ti convina si ca pret , si ca prestatie, de ce nu incerci cu un dj ( sau dj + soliste )? sunt dj foarte buni care fac atmosfera mai ceva ca o formatie.

Netty
26.01.2014, 14:29:18
Buna, sunt si eu in cautare de o formatie buna, serioasa si ieftina daca se poate :). Sincer, nu ma asteptam ca preturile sa fie asa mari in zona Moldovei (eu voi avea nunta in Piatra Neamt) si nici sa fie deja ocupate pentru vara lui 2015 :-\. Am tot cautat pe youtube si am facut o scurta lista cu urmatoarele formatii: Rondo, Belcanto, Siminica, Lucian Band, Fiesta. Am primit si o recomandare pentru o trupa din Suceava dar urmeaza sa mai cercetez :). Ideea e ca n-am reusit sa-mi fac o parere foarte clara si deja o parte din ei sunt ocupati in unele zile, ma gandesc c-ar fi cazul sa ma grabesc. Eram incantata de cei de la Nostalgy dar au tariful cam mare. Despre Rondo am citit ca i-a contractat cineva dar ulterior nu am mai vazut vreo parere, daca au fost multumiti sau nu. Siminica mi se par foarte buni pe muzica populara desi cineva aici pe forum a zis ca ar mai fi cerut bani pe parcursul nuntii in plus fata de ce negociase. Nu stiu daca e adevarat sau nu dar e deja un semn de intrebare cu privire la seriozitate. Belcanto cred ca sunt cam noi in domeniu, n-am aflat prea multe despre ei. Lucian Band i-a avut cineva la o nunta, par a fi bunisori. Fiesta imi plac iarasi dar pretul e cam marisor desi am citit ca sunt buni. Aveti mai multe detalii cu privire la formatiile mentionate? Cine-si merita banii si cine nu prea? Nu as vrea sa dau mai mult 2000-2200 EUR, si asa sunt multi bani dar in muzica merita sa investesti ca fara ea nu prea e nunta. Asa ca sunt intr-o mare, mare, dilema. Inclin sa ma indrept catre Rondo, sunt in buget si canta frumos pe youtubue :)

Scriam anul trecut că vom avea DJ și soliste. A fost cea mai best decizie. Toți s-au simțit excelent.
O prietenă a avut cu un an inaintea noastră formația Frații Răuț, preț 12000 lei, dar cum a spus și ea...s-a meritat decizia noastră, simțindu-se extraodinar la nunta noastră. Noi am dat 4000 lei, deci....clar f avantajos. Soliste au fost Mihaela Iordache și Nicoleta Paic, voci superbe, care au încântat invitații:) cu repertoriul lor. Recomand! Sunt pe youtube, pe FB.....de milioane........
dar.....
fiecare cu punctul său de vedere............................. în ceea ce privește Dj-ii și formațiile.....

analiza
27.01.2014, 20:32:34
buna !!! din ceea ce am mai vazut si ascultat....Belcanto sunt ok, dar nu stiu preturile lor.....si daca nu gasesti o formatie buna care sa-ti convina si ca pret , si ca prestatie, de ce nu incerci cu un dj ( sau dj + soliste )? sunt dj foarte buni care fac atmosfera mai ceva ca o formatie.

Buna riulia, multumesc frumos pentru raspuns dar n-am putut sa-ti raspund in privat deoarece n-am minimul de activitate cerut in forum. Prietenul meu vrea formatie si nu DJ desi am primit mai multe recomandari. Oricum, cred ca o sa ramanem la Belcanto, sper sa fie in regula. Eu personal sunt incantata de DJ, cred ca e mai simplu si intr-adevar un DJ bun poate face o nunta frumoasa dar tin cont si de parerea prietenului :).

riulia
27.01.2014, 20:44:54
mi se pare normal sa luati o decizie de comun acord. la noi a fost mai simplu: am optat amandoi pentru dj...

Andreea2286
12.02.2014, 11:15:24
Buna,

As dori si eu un sfat. Cunoasteti cumva formatii tinere care canta si populara dar si muzica usoara? Si eventual sa fie in jur de 2000 euro maxim...(pana la 2500 daca sunt foarte buni).
Mi-as dori foarte mult sa aflu informatii din experienta miresicelor de aici..

De Enigma ce stii? par foarte profesionali..si buni. Va rog sa imi trimiteti pm daca considerati ca informatiile sunt confidentiale.

Va multumesc mult!

Netty
12.02.2014, 21:38:03
1. Nu cunosc prea bine formațiile din Roman sau din zonă. La nunțile la care am fost nu m-a impresionat niciuna cu excepția Fraților Răuț din Suceava, dar costul lor era 12000 lei, și fără modestie aș spune că diferența nu ar fi majoră în a face nuntă cu un DJ și 2-3 soliste/ soliști buni de muzică populară, respectiv ușoară.Asta am remarcat eu și prietena mea, care a avut respectiva formație:>;;)
2. am mai spus aici, noi am ales varianta DJ cu soliste și nu am regretat. Prețul lor este raportat și la nr de invitați. Noi la 100 invitați am dat 4000 lei...DJ cu 2 soliste. O zi bună!
3. dacă ți-ai fixat un asemenea buget de ce nu optezi de exemplu pentru un DJ cu 2-3 soliste_?...preț de 4000-5000 lei și eventual dacă vrei spectacol, cum doresc unele miresici de aici, angajezi cu 1500-2000 lei.... o trupă de dans profesionistă sau semipr. care să-ți încânte invitații și gata.
Intră și pe Facebook și vei observa firme organizatoare de nunți în Roman, în a căror fotografii mai apar și formații. De asemenea pe FB găsești adresele multor restaurante care fac publicitate unor formații cu care au colaborat....restaurante cum ar fi Royal, Mariko, Imperial, Bradu, Restaurant- HOTEL Roman, Restaurant Daide, Prestige,Mara, etc.
Un nume de formație care-mi vine acum în minte ar fi Ambiance. Știu doar că ei cântă la diverse nunți din Roman. Enigma, Ambiance( astea știu că au cântat la Rest. Imperial) și alții oricum îi găsești pe YOUTUBE. Ascultă-i și gata! Eu aș miza însă și pe o voce feminină, nu doar masculină!

Andreea2286
13.02.2014, 17:13:39
1. Nu cunosc prea bine formațiile din Roman sau din zonă. La nunțile la care am fost nu m-a impresionat niciuna cu excepția Fraților Răuț din Suceava, dar costul lor era 12000 lei, și fără modestie aș spune că diferența nu ar fi majoră în a face nuntă cu un DJ și 2-3 soliste/ soliști buni de muzică populară, respectiv ușoară.Asta am remarcat eu și prietena mea, care a avut respectiva formație:>;;)
2. am mai spus aici, noi am ales varianta DJ cu soliste și nu am regretat. Prețul lor este raportat și la nr de invitați. Noi la 100 invitați am dat 4000 lei...DJ cu 2 soliste. O zi bună!
3. dacă ți-ai fixat un asemenea buget de ce nu optezi de exemplu pentru un DJ cu 2-3 soliste_?...preț de 4000-5000 lei și eventual dacă vrei spectacol, cum doresc unele miresici de aici, angajezi cu 1500-2000 lei.... o trupă de dans profesionistă sau semipr. care să-ți încânte invitații și gata.
Intră și pe Facebook și vei observa firme organizatoare de nunți în Roman, în a căror fotografii mai apar și formații. De asemenea pe FB găsești adresele multor restaurante care fac publicitate unor formații cu care au colaborat....restaurante cum ar fi Royal, Mariko, Imperial, Bradu, Restaurant- HOTEL Roman, Restaurant Daide, Prestige,Mara, etc.
Un nume de formație care-mi vine acum în minte ar fi Ambiance. Știu doar că ei cântă la diverse nunți din Roman. Enigma, Ambiance( astea știu că au cântat la Rest. Imperial) și alții oricum îi găsești pe YOUTUBE. Ascultă-i și gata! Eu aș miza însă și pe o voce feminină, nu doar masculină!

Buna Netty,
Multumesc de raspuns si sfaturi.
Sunt argumente foarte bune pt a alege Dj, poate daca aveam o nunta cu mai mult tineret.Dar cei de varsta a doua sunt mai carcotasi...Am discutat despre posibilitatea asta cu logodnicul meu, insa el doreste formatie..si cam la toate nuntile la care am fost au avut formatie, in afara de o nunta de zi la Brasov, unde au avut dj..dar si foarte mult tineret. Acum nu stiu, asta e doar parerea mea poate ma insel. Oricum pretul unei formatii nu se justifica zic eu..dar asta e..
La fel am gandit si eu, ca trebuie o voce feminina, dar si una masculina. Ma gandesc ca daca sunt doi vocalisti mai fac cu randul la cantat. Am contactat cateva formatii..dar cereau foarte mult. De Enigma am citit ca pleaca unul dintre vocalisti..si nu stiu cine o sa vina in loc..
Am sa ma mai interesez

Andreea2286
13.02.2014, 20:58:51
Buna Netty,
Sunt argumente foarte bune pt a alege Dj, poate daca aveam o nunta cu mai mult tineret.Dar cei de varsta a doua sunt mai carcotasi...Am discutat despre posibilitatea asta cu logodnicul meu, insa el doreste formatie..si cam la toate nuntile la care am fost au avut formatie, in afara de o nunta de zi la Brasov, unde au avut dj..dar si foarte mult tineret. Acum nu stiu, asta e doar parerea mea poate ma insel. Oricum pretul unei formatii nu se justifica zic eu..dar asta e..
La fel am gandit si eu, ca trebuie o voce feminina, dar si una masculina. Ma gandesc ca daca sunt doi vocalisti mai fac cu randul la cantat. Am contactat cateva formatii..dar cereau foarte mult. De Enigma am citit ca pleaca unul dintre vocalisti..si nu stiu cine o sa vina in loc..
Am sa ma mai interesez

am incurcat formatia..nu era enigma..gresesc

Eliam
13.02.2014, 23:42:59
[QUOTE=Andreea2286;5024275]am incurcat formatia..nu era enigma..greses

Buna! Noi o sa alegem Dj, si anume Iulian Rugina. Face treaba buna si e ok si ca pret.
Dar daca vrei formatie, iti recomand One Moment. Cauta pe facebook formartia one moment. 2 dintre ei sunt profesori de muzica, si canta cu fiica lor, care mi-a fost colega de liceu si iti spun cu mana pe inima ca ti se ridica parul pe tine la ce voce are. Fac si atmosfera frumoasa, cu diferite costumatii si danseaza cu nvitatii si canta in acelasi timp. Pretul, nu il stiu, dar poti vorbi cu ei sa vezi ce oferta iti pot face. :) Daca nu ne-ar fi fost Rugina bun prieten de familie si nu era bun, asa cum e, si de as fi facut o nunta mai mare, probabil as fi ales aceasta formatie.

Andreea2286
14.02.2014, 11:25:43
[QUOTE=Andreea2286;5024275]am incurcat formatia..nu era enigma..greses

Buna! Noi o sa alegem Dj, si anume Iulian Rugina. Face treaba buna si e ok si ca pret.
Dar daca vrei formatie, iti recomand One Moment. Cauta pe facebook formartia one moment. 2 dintre ei sunt profesori de muzica, si canta cu fiica lor, care mi-a fost colega de liceu si iti spun cu mana pe inima ca ti se ridica parul pe tine la ce voce are. Fac si atmosfera frumoasa, cu diferite costumatii si danseaza cu nvitatii si canta in acelasi timp. Pretul, nu il stiu, dar poti vorbi cu ei sa vezi ce oferta iti pot face. :) Daca nu ne-ar fi fost Rugina bun prieten de familie si nu era bun, asa cum e, si de as fi facut o nunta mai mare, probabil as fi ales aceasta formatie.

Multumesc pentru raspuns :). Am sa ma interesez de ei. Nu auzisem pana acum de aceasta formatie.
Nici nunta mea nu e f mare, dar asta ne dorim, sunt sigura ca si dj-ul face atmosfera,si in unele cazuri chiar mai bine decat o formatie, nu ma indoiesc de asta, dar inca exista mentalitatea de a avea formatie la nunta, cel putin printre apropiatii mei.
Sper ca in viitor sa se schimbe asta, si daca din ce in ce mai multa lume va opta pt dj, poate tariful cerut de formatii va scade.

Oricum, sunt de parere ca nunta ti-o faci cum vrei tu, nu cum vor invitatii..oricum nu ii poti multumi pe toti, asta e clar.

Eliam
14.02.2014, 12:55:40
[QUOTE=Eliam;5024289]

Multumesc pentru raspuns :). Am sa ma interesez de ei. Nu auzisem pana acum de aceasta formatie.
Nici nunta mea nu e f mare, dar asta ne dorim, sunt sigura ca si dj-ul face atmosfera,si in unele cazuri chiar mai bine decat o formatie, nu ma indoiesc de asta, dar inca exista mentalitatea de a avea formatie la nunta, cel putin printre apropiatii mei.
Sper ca in viitor sa se schimbe asta, si daca din ce in ce mai multa lume va opta pt dj, poate tariful cerut de formatii va scade.

Oricum, sunt de parere ca nunta ti-o faci cum vrei tu, nu cum vor invitatii..oricum nu ii poti multumi pe toti, asta e clar.

Cu mare drag. Mai raspund si alta data ce mai stiu. :) Da, asa e, nunta o faci pt voi doi, pentru amintirea voastra si dupa placulvostru. Nemultumiri si comentarii enervante si inutile o sa fie mereu, diferente de mentalitate de gust, se pot bate cap in cap. Noi o sa avem o nunta cam de 70 de persoane, si sunt sigura ca tot o sa se auda discutii si vorbe. Deja ma astept, laanumite persoane, si sper sa le tratez cu "trena" ca sa zic asa, intr-un mod mai finut.. :D

Netty
14.02.2014, 17:25:20
Buna Netty,
Am sa ma mai interesez
M-ai făcut să zâmbesc dragă Andreea, asta apropo de vârsta invitaților.
Din cele 100 pers. prezente la evenimentul nostru, doar 8 invitați aveau sub 25 de ani.:D Între 25 și 35 de ani am avut 10 pers. Ha-ha ha!
Nu-ți spun că aveam emoții, dacă invitații vor dansa, majoritatea având între 45-60 de ani. Niciodată ringul nu a fost gol, iar noi am fost felicitați pentru decizia luată. S-a schimbat mentalitatea, iar NOI nu trebuie să subestimăm categoria celor de vârsta a II-a, respectiv vârsta a III-a.
La noi programul a fost ceva de genul . Program 1- un solist, program 2- DJ--muzică extrem de bună, sistem de calitate de spuneai că există o formașie acolo, Program 3- altă solistă și tot așa...astfel că nu au existat timp morți, pauze din alea oribile.

Netty
14.02.2014, 17:44:32
Apropo de Iulian Rugină, lucrează pe zona Roman și nu numai, și e genul de om serios, care colaborează cu soliste. Recomand! De asemenea recomand DJ Ionuț Mocanu,DJ Costy din Bacău.
Deci eu am văzut nuntă cu 220 pers., formație de 12000 lei și nuntă cu 250 pers. cu DJ și soliste, aceeași locație---la cort Văratec. Diferența nu o simțeai. Aaaaa, că vroiai să te uiți la ei și nu la miri, invitați, etc., asta e altceva, dar dacă ai chef să te simți bine, să simți muzica, chiar nu are relevanță.
Concluzia mea este că nu se merită formație la o nuntă mică, chiar medie.
Știu că mă repet, dar nu subestimați mentalitatea celor mai în vârstă, iar cârcotași oricum vor fi. Eu de exemplu am avut buchet de flori din iriși, iar o dnă de 30 de ani, vecină de-a mamei a comentat că la pretențiile mele, cică, am fost în stare doar să folosesc "stânjenei", termen utilizat de ea, clar sinonim. Mammy s-a supărat nițel la comentariile respectivei, dar i-am explicat mamei că ea trebuie să înțeleagă faptul că unele pers. comentează ideile unora, preferințele altora.
Am încredere în mine, în ceea ce-mi place, ce știu să fac, ce vreau să fac și nu-mi pasă de comentariile răutăcioase ale unora. Știu că răutatea ei provenea din faptul că ea se măritase în urmă cu 10 ani, iar nunta fusese făcută de părinți și socri, fără ca ea să aibă voie să se implice în organizare, deoarece Ea și El nu aveau bani. Hilar mi s-a s-a părut să văd zilele trecute pe masa lui Obama, iriși:), deci iată că și președinții apelează la respectiva floare:)):)):)):)):)):)):))
Consider că o femeie inteligentă știe să aprecieze gusturile altui om. Dacă aș merge la o nuntă, iar respectiva pers. și-ar alege flori de câmp sau alt tip, nu aș spune decât bravo ei, bravo că știe să pună în valoarea ceea ce îi place.

Ralucan89
22.02.2014, 18:18:13
Buna,

Imi poate recomanda cineva un DJ bun, eventual si un solist vocal, din Piatra Neamt sau imprejurimi?

Ralucan89
24.02.2014, 20:27:08
Invitații erau întâmpinați cu binecunoscutele melodii de primire. Am avut valsul, apoi a cântat Nicoleta Paic, numai bine au dansat nașii, părinții, invitații....Apoi DJ-ul cu muzică, apoi solista de muzică populară....și tot așa...au alternat............Nouă ne-a plăcut mult........gândește-te că au sute de mii de melodii în playlist, iar fetele au voce, au școală făcută în domeniu, poți căuta pe YOUTUBE, FB, site-uri

Multumesc mult de informatii, inseamna ca se simte lumea bine si cu DJ. Si eu cred ca invitatii vor fi sceptici la inceput, cel putin cativa, dar sunt sigura ca daca e un DJ bun, poate face o atmosfera foarte faina.
Voi cauta pe youtube si sper sa ne hotaram cat mai repede, desi noi avem nunta abia anul viitor :)
Multumesc inca o data pentru info :)

Netty
24.02.2014, 20:34:06
Multumesc mult de informatii, inseamna ca se simte lumea bine si cu DJ. Si eu cred ca invitatii vor fi sceptici la inceput, cel putin cativa, dar sunt sigura ca daca e un DJ bun, poate face o atmosfera foarte faina.
Voi cauta pe youtube si sper sa ne hotaram cat mai repede, desi noi avem nunta abia anul viitor :)
Multumesc inca o data pentru info :)
Cu plăcere!

yunona
26.02.2014, 14:39:07
Buna fetelor. Recomandati-mi si mie o formatie din Piatra Neamt care sa cante bine si sa faca atmosfera!

Andreea2286
18.03.2014, 17:43:55
Hello,

Ce stiti de formatia Regalis din Iasi? I-a avut/ ii va avea cineva la nunta/cumatrie?
Este formatia infiintata de Ionut Ciobanu, fostul solist de la Iana Band si canta la Moara de Foc.
Orice informatie/ parere e binevenita! Multumesc!

Netty
18.03.2014, 18:08:44
Hello,

Ce stiti de formatia Regalis din Iasi? I-a avut/ ii va avea cineva la nunta/cumatrie?
Este formatia infiintata de Ionut Ciobanu, fostul solist de la Iana Band si canta la Moara de Foc.
Orice informatie/ parere e binevenita! Multumesc!

Văd că v-ați decis pe formație:>
Îi găsești pe youtube, pe Facebook și au și propriul site de prezentare. Membri Ionuț Ciobanu, Oana Zapalie,-VOCI,... Georgiana Aluculesei vioară, Cosmina Nică- saxofon, Cătălin Nistor- Clape. Nu știu preț

Andreea2286
19.03.2014, 16:43:12
Văd că v-ați decis pe formație:>
Îi găsești pe youtube, pe Facebook și au și propriul site de prezentare. Membri Ionuț Ciobanu, Oana Zapalie,-VOCI,... Georgiana Aluculesei vioară, Cosmina Nică- saxofon, Cătălin Nistor- Clape. Nu știu preț

Multumesc pentru raspuns :)
Da..am ramas pe varianta formatie..
Am fost la Moara de Foc pana la urma sa ii aud cantand. Ma gandeam ca poate i-a avut cineva de pe aici.:)

Netty
19.03.2014, 19:27:59
Multumesc pentru raspuns :)
Da..am ramas pe varianta formatie..
Am fost la Moara de Foc pana la urma sa ii aud cantand. Ma gandeam ca poate i-a avut cineva de pe aici.:)
Andreeea, mai bine intră pe TOPICUL miresicilor din județul Iași. Cu siguranță vei afla păreri/opinii acolo.

yunona
05.05.2014, 14:32:33
Buna fetelor. Eu am nunta in iulie 2015, sunt in cautarea unei formatii si deja am inceput sa intru in panica. Ma puteti ajuta cu o sugestie? Vreau o formatie care sa faca atmosfera, sa cante bine si sa nu fie nici scumpi. Majoritatea cer in jur de 2000-2500 euro, ceea ce mi se pare enorm de mult. Imi poate recomanda cineva o formatie din zona Neamtului, eventual Bacau sau Iasi? Sunt dispusa sa platesc 1600-1700 euro.

Alina_O
03.09.2014, 08:32:17
Buna miresici! Sunt in stadiul gasirii unei formatii. As vrea sa stiu si eu mai multe detalii despre formatia Chef Moldovenesc din Piatra Neamt. Eu am cautat cateva videoclipuri pe net si imi plac cum canta. Vreau sa stiu daca sunt baieti seriosi care isi fac treaba bine. Multumesc! ^:)^

Miss_B
08.10.2014, 18:40:58
Cine are experienta cu formatia Calipso din Roman? Ca si miresica de mai sus,vreau niste pareri,daca sunt ok ,seriosi,etc. Multumesc anticipat.

OanaElenaM
18.01.2015, 18:22:59
Buna fetelor. Eu am nunta in iulie 2015, sunt in cautarea unei formatii si deja am inceput sa intru in panica. Ma puteti ajuta cu o sugestie? Vreau o formatie care sa faca atmosfera, sa cante bine si sa nu fie nici scumpi. Majoritatea cer in jur de 2000-2500 euro, ceea ce mi se pare enorm de mult. Imi poate recomanda cineva o formatie din zona Neamtului, eventual Bacau sau Iasi? Sunt dispusa sa platesc 1600-1700 euro.

Buna,

Ai gasit formatie la pretul pe care erai dispusa sa il platesti?

lucialu
20.01.2015, 13:45:31
Buna,

Ai gasit formatie la pretul pe care erai dispusa sa il platesti?

Buna fetelor!
Noi i-am antamat pe cei de la Alb&Negru (Laurentiu Popa), am fost la o nunta unde au performat si ne-au placut mult. Au tinut oamenii in priza, au facut atmosfera si au interactionat cu invitatii. Cred ca au cateva clipuri si pe net, macar sa-ti faci o idee... Daca iti plac am si un nr de telefon, dar cred ca dai de el si pe net. Sper ca am fost de folos!
Voi cum stati cu pregatirile, v-ati gasit rochiile?
Va pup si poate mai schimbam pareri!!!

ramona1989
04.05.2015, 17:36:46
Buna fetelor...am auzit numai lucruri frumoase, despre Acord Band Roman..cica sunt tineri si foarte buni, tin invitatii pe ringul de dans toata noaptea..i-a avut cineva la nunta? inclin sa semnez cu ei...i-am auzit si live intr-un pub si mi-au placut foarte mult, atat mie cat si viitorului meu sot..