PDA

Versiunea completa : Porumbei

alina_hahuie
30.10.2007, 23:21:41
Fetelor eu mi-as dori foarte mult sa am porumbei la iesirea din biserica si am vazut k se poate in Gl pt k aveau si altii. Stiti sa-mi ziceti si mie de unde se pot lua?

raluca24
31.10.2007, 08:54:38
pai....ti-am raspuns in alta parte unde....o sa-ti dau si adresa lu` domnu` nene mai pe seara. te-am pupat

cudalbeanu_elena
31.10.2007, 18:54:22
Fetelor eu mi-as dori foarte mult sa am porumbei la iesirea din biserica si am vazut k se poate in Gl pt k aveau si altii. Stiti sa-mi ziceti si mie de unde se pot lua?

Foarte bine ca s-a deschis subiectul cu porumbeii. Cum trebuie procedat cu acestia ca am vazul la o prietena o faza in care tipii cu porumbeii le-au dat drumul dintr-o cutie de la coltul bisericii si acestia au zburat unde le-a venit lor in minte numai prin fata mirilor nu.

raluca24
01.11.2007, 10:30:04
ma bag si eu acum ca musca..... nu prea ai cum sa faci porumbeii sa zboare unde vre tu ca....sunt niste biete pasarici....ei zboara...ideea e sa stea nenea ala unde trebuie si sa nu se faca mare harmalaie ca se cam sperie. la noi la nunta au zburat destul de dragut...au facut senzatie

raluca24
01.11.2007, 10:34:26
din pacate mai aveam cateva poze insa nu merg atasate pt ca sunt prea mari. erau mai sugestive . sa va spun si ceva funny: la nunta unei prietene amandoi mirii au vrut sa tina in mana 2 porumbei si sa-i lase ei sa zboare. ia ghiciti? cand draguta de ea ia dat drumul......dragutul de porumbel a facut un mare....gainat(scuzati) pe rochia ei alba. toti am ramas uimiti ne venea sa radem dar....saracuta. insa a vazut partea plina a paharului....e cu noroc si mai tarziu cand vom vedea cd-urile vom rade pe burta. asa si este. deci.......mai bine sa zboare ..pe acolo pe undeva decat sa....:* :*

cudalbeanu_elena
01.11.2007, 13:10:19
din pacate mai aveam cateva poze insa nu merg atasate pt ca sunt prea mari. erau mai sugestive . sa va spun si ceva funny: la nunta unei prietene amandoi mirii au vrut sa tina in mana 2 porumbei si sa-i lase ei sa zboare. ia ghiciti? cand draguta de ea ia dat drumul......dragutul de porumbel a facut un mare....gainat(scuzati) pe rochia ei alba. toti am ramas uimiti ne venea sa radem dar....saracuta. insa a vazut partea plina a paharului....e cu noroc si mai tarziu cand vom vedea cd-urile vom rade pe burta. asa si este. deci.......mai bine sa zboare ..pe acolo pe undeva decat sa....:* :*

Uite ca faza cu porumbeii in mana am vazut-o si eu si nu au avut intentii murdare saracutii de ei insa nu au zburat in sus ci din mainile mirilor direct pe pamant au aterizat. Or fi fost nezburatori ?:-p

cudalbeanu_elena
01.11.2007, 13:14:14
PROPUNERE: Porumbeii care sunt deja intr-o cutie sa fie asezati in mijlocul decorului, cel mai adesea cred ca merge la baza scarilor bisericii (multe au scari) si sa stea nenea ala care ii detine deoparte si sa traga de o sforicica sa deschida capacul. Altfel va apare nenea in pozele cu mirii si cu porumbeii. Ce ziceti? Dar cine sa faca instructia lui nenea? Ca el se va baga in fata mirilor cu cutia precum cei cu galeata de apa. =((

carmencita_82
01.11.2007, 13:15:43
Si eu am avut porumbei la nunta si chiar ma gandeam la situatia asta cu facutul pe rochie ... am avut insa noroc pt ca ai mei porumbei au fost "cu bun simt". Oricum a fost un moment super si parca si acum simt cum le batea inima in palemele mele. Macar de ar fi liberi ...numai ca eu stiu ca acesti porumbei se intorc la stapanul lor. Oricum super momentul cu porumbei...

cudalbeanu_elena
01.11.2007, 13:18:37
Si eu am avut porumbei la nunta si chiar ma gandeam la situatia asta cu facutul pe rochie ... am avut insa noroc pt ca ai mei porumbei au fost "cu bun simt". Oricum a fost un moment super si parca si acum simt cum le batea inima in palemele mele. Macar de ar fi liberi ...numai ca eu stiu ca acesti porumbei se intorc la stapanul lor. Oricum super momentul cu porumbei...

Buna. Ai poze cu prumbeii? Timite si mie te rog sau cine mai are poze cu fazele respective.

cudalbeanu_elena
01.11.2007, 13:29:29
Carmencita_82 La tine au facut poze firma aia din 19? Gutu ? profast?

raluca24
01.11.2007, 13:47:22
draguta mea atata timp cat tu il platesti pe nenea ala cu porumbeii nu cred ca el este cel care hotaraste unde sa stea. va da drumul porumbeilor de acolo de unde vrei tu si cand vrei tu. in rest e adevarat ca ei vor zbura asa cum vor dori ei si fac asta pt ca ei trebuie sa se reorienteze spre casa....adik se intorc la nenea ala acasa. deci......cu putin noroc iese destul de bine si faza cu porumbeii

sz_gina
22.11.2007, 15:02:59
si eu la nunta o sa am porumbei.am vorbit cu o tipa care se ocupa cu amenajari pt nunti.foarte de treaba dak vrei informatii mai multe sz_gina:)>-

alina_hahuie
25.11.2007, 12:51:29
si eu la nunta o sa am porumbei.am vorbit cu o tipa care se ocupa cu amenajari pt nunti.foarte de treaba dak vrei informatii mai multe sz_gina:)>-
Chiar te-as ruga sa-mi dai mai multe detalii, eventual pe privat. Te pup si-ti multumesc anticipat!!!

vali_gl
25.11.2007, 21:41:05
Si eu as opta pentru porumbei. De felul meu ma sperii repede, iar tunurile de confetti fac galagie. Porumbeii sunt mult mai eleganti. Sper totusi sa nu fie taxa prea mare. Si eu as vrea mai multe detalii.

anlya_426
26.11.2007, 12:03:08
Si eu as opta pentru porumbei. De felul meu ma sperii repede, iar tunurile de confetti fac galagie. Porumbeii sunt mult mai eleganti. Sper totusi sa nu fie taxa prea mare. Si eu as vrea mai multe detalii.

taxa nu este foate mare..mie mi-e teama sa nu se gainateze exact pe rochia mea cand o sa-i luam pt a le da drumul.....si de asta nu sunt sigura ca vreau porumbei.....

vali_gl
26.11.2007, 12:21:49
Chiar daca se intampla asta, nu cred ca ramane patata rochia, adica se ia cu putina apa ... iar nunta poate continua si amintirile vor fi super. E un risc pe care mi-l asum. :-"

INA81
27.11.2007, 10:08:25
taxa nu este foate mare..mie mi-e teama sa nu se gainateze exact pe rochia mea cand o sa-i luam pt a le da drumul.....si de asta nu sunt sigura ca vreau porumbei.....
vai mai fetelor ,=P~ ma distrati ; o sa dureze cateva secunde toata treaba asta nu au timp porumbeiii sa se ......... stiti voi nu va mai faceti griji ; mai bine va-ti gandi la faza cu lumanarile k iesiti din biserika caci in general curge ceara si daca o sa cada pe rochita e mai grav...........
pupici

anlya_426
27.11.2007, 11:31:16
vai mai fetelor ,=P~ ma distrati ; o sa dureze cateva secunde toata treaba asta nu au timp porumbeiii sa se ......... stiti voi nu va mai faceti griji ; mai bine va-ti gandi la faza cu lumanarile k iesiti din biserika caci in general curge ceara si daca o sa cada pe rochita e mai grav...........
pupici

eu m-am gandit si la lumanarile..ale nostre vor fi din ceara curata..si acelea nu curg..cat despre porumbei..daca nu vedeam in realitate un porumbel in "actiune" pe rochia miresei nu as fi povestit.....

INA81
27.11.2007, 14:59:30
eu m-am gandit si la lumanarile..ale nostre vor fi din ceara curata..si acelea nu curg..cat despre porumbei..daca nu vedeam in realitate un porumbel in "actiune" pe rochia miresei nu as fi povestit.....
oricum e comic tare ;)) imi cer scuze dar chiar nu vreau sa fiu rea insa daca tu spui ca ai vazut porumbelul in actiune atunci...... chiar e grav ;
pupici

raluca24
27.11.2007, 15:03:05
fetelor nu stiu cum se fac lumanarile la galati pt ca nasii nostri sunt din braila si lumanarile au fost acolo facute. noua ne-au placut foarte mult. ceea ce vroiam sa zic ca au avut 2 tije din niste sipculite invelite in satin in parti si au rezistat foarte bine la caldura si nici nu au curs pt ca nu s-au indoit. deci....o idee buna zic eu.:* si o pozica cu lumanarile noastre...si noi pe acolo:-"

INA81
28.11.2007, 09:17:05
fetelor nu stiu cum se fac lumanarile la galati pt ca nasii nostri sunt din braila si lumanarile au fost acolo facute. noua ne-au placut foarte mult. ceea ce vroiam sa zic ca au avut 2 tije din niste sipculite invelite in satin in parti si au rezistat foarte bine la caldura si nici nu au curs pt ca nu s-au indoit. deci....o idee buna zic eu.:* si o pozica cu lumanarile noastre...si noi pe acolo:-"
ale mele s-au indoit sa stii#-o k am ajuns cu ele la restaurant dupa 2 ore erau indoite #-o si a fost greu tare sa le deslipim ......... nu mai spun k am dat o gramada de bani pe ele ;
pupici

moskya22
28.11.2007, 10:19:50
daaa si cica aveau tije inauntru.[-X Sunt sfinte acele tije invelite in staniol asa ca mai bine le-ati pregati voi din timp pt orice eventualitate

INA81
28.11.2007, 11:14:38
daaa si cica aveau tije inauntru.[-X Sunt sfinte acele tije invelite in staniol asa ca mai bine le-ati pregati voi din timp pt orice eventualitate
eii ....aveau tije cum eram eu roscata la par hai s afim seriosi .... si doar imi garantase tipa de la florarie ca au tija k nus ce :[email protected] ;
trebuia sa ma duk dupa nunta cu ele asa indoite si sa i le arat dar nu am mai avut putere ;ele au fost frumoase mi-au plakut la nebunie dar s-au indoit asa k multa grija la lumanari sa aiba tija cu adevarat
pupici

raluca24
28.11.2007, 13:55:54
fetelor imi pare rau ca a-ti patit asta cu lumanarile ...noi nu am am avut probleme deloc. daca e asa chiar ca e necesar sa ai toata garantia ca au acele tije. e naspa sa ti se indoaie lumanarile. sunt prea frumoase toate ca se sa strice. si ina ai dreptate asa ar fi trebuit sa mergi si tu si noi care nu am fost multumite de anumite servicii insa..... cine mai are chef si deja raul a fost facut. la floraria m-as fi dus putin sa ma cert cu aia ca mi-a promis multe dar degeaba....offfff:* :*

adriana2008
29.11.2007, 11:38:16
unii florari sau distribuitori de lumanari zic "tija" la o bucata de lemn care de altfel nu este in toata lumanarea. Se lasa in jur de 20 cm pentru ardere.....sin cauza asta se topesc lumnarile. Mare grija in lunile calduroase.

nicoady
29.11.2007, 19:39:26
vreau si eu va rog adrese ale persoanelor la care pot apela pentru a avea porumbei la nunta...[-o<

gabitza_86
29.11.2007, 20:24:51
Foarte bine ca s-a deschis subiectul cu porumbeii. Cum trebuie procedat cu acestia ca am vazul la o prietena o faza in care tipii cu porumbeii le-au dat drumul dintr-o cutie de la coltul bisericii si acestia au zburat unde le-a venit lor in minte numai prin fata mirilor nu.
=)) =)) =)) =)) =))

sz_gina
30.11.2007, 17:22:18
pt nicoady adresa de mail a tipei care se ocupa cu decoratiuni de nunta este stanmadalina79.are cataloage cu invitatii si flori.are pe cineva care aduce porumbei,artificii confeti si cam tot ce este nevoie.foarte de treaba tipa.spor la pregatiri :rocking:

katty_cata
02.04.2011, 09:01:27
si eu vreau porumbei la nuntaaaa!
cine ma ajuta cu un nume sau o adresa de contact(pe privat) ca nush de unde sa-i iau.
?

rukmyny_85
02.04.2011, 16:03:41
si eu vreau porumbei la nuntaaaa!
cine ma ajuta cu un nume sau o adresa de contact(pe privat) ca nush de unde sa-i iau.
?

din piata mare samb si dum cand e targul cu pasari.....iei 2 si le dai drumul si gata:D

katty_cata
02.04.2011, 16:33:19
din piata mare samb si dum cand e targul cu pasari.....iei 2 si le dai drumul si gata:D

a da, chiar la asta nu ma gandisem:)

aaaalynaaaa
13.09.2013, 09:54:21
Din cate observ la acest subiect nu s a mai scris de foarte mult timp, insa majoritatea nuntilor in ziua de astazi au acesti faimosi porumbei....de unde se pot procura??? cam cat ar ajnge inchiriatul..???

C_ELLA
13.09.2013, 11:52:22
Din cate observ la acest subiect nu s a mai scris de foarte mult timp, insa majoritatea nuntilor in ziua de astazi au acesti faimosi porumbei....de unde se pot procura??? cam cat ar ajnge inchiriatul..???
,,Search" pe Google....

aaaalynaaaa
13.09.2013, 17:04:25
,,Search" pe Google....
Multumesc!...

C_ELLA
16.09.2013, 13:01:30
Multumesc!...
Nu am vrut sa scriu numele firmei, ca sa nu se interpreteze ca reclama...