PDA

Versiunea completa : Best

ailleursland
01.11.2007, 16:42:46
Fetelor, am nevoie de un sfat

ce-mi spuneti de Restaurantul Best?

mi s-a propus meniul la 160/persoana in care intra mancarea 4 feluri, tortul miresei, amenajarea salii, fructe, sampania si piscoturi, la bautura 50cu50 la inceput tarie, iar vinul cat se bea. este ok?

Brone
02.11.2007, 12:52:53
Fetelor, am nevoie de un sfat

ce-mi spuneti de Restaurantul Best?

mi s-a propus meniul la 160/persoana in care intra mancarea 4 feluri, tortul miresei, amenajarea salii, fructe, sampania si piscoturi, la bautura 50cu50 la inceput tarie, iar vinul cat se bea. este ok?

Mi se pare f ok ca oferta/pretz. Mai bine intra pe topicul miresicilor din Ploiesti ...sunt sigura ca ishi pot da cu parerea mai in cunoshtintza de cauza :*

anyssia
11.05.2008, 11:47:36
pentru cine mai face nunta la Best, in salonul in constructie, pot sa va zic ca am fost si noi, am vazut sala, desi nu era terminata. I se va da drumul in iunie, in primul week-end, cu ocazia primei nunti. Mie mi-a placut foarte mult sala. Capacitatea este de 100 de locuri, are niste candelabre frumoase, oglinzi imense, am inteles ca tapetul va fi rosu, parchet din lemn masiv, cum e in sala mare, receptia se va face separat, pe partea din dreapta.
Totul e placat in granit la intrare. Mi se pare ca tot ce e acolo e de calitate si foarte bine facut (va spun ca am dobandit experienta dupa 2 renovari serioase ;;) ).
Si am mai aflat un lucru pe care nu il stiam cand am inchiriat sala. Ni se va da o camera din partea hotelului pt noaptea nuntii. E bine de stiut caci noi ne gandisem deja sa inchiriem una, pentru orice eventualitate.
Acum vreau sa va intreb si eu ceva: il stiti pe dj-ul lor? E un tip pe nume Sorin. L-a auzit cineva la vreo nunta? Noi le-am rezolvat in mare parte pe toate, dar dj nu gasim.
Sper sa va foloseasca informatiile mele. Pup

auraszablau
11.05.2008, 13:07:56
pentru cine mai face nunta la Best, in salonul in constructie, pot sa va zic ca am fost si noi, am vazut sala, desi nu era terminata. I se va da drumul in iunie, in primul week-end, cu ocazia primei nunti. Mie mi-a placut foarte mult sala. Capacitatea este de 100 de locuri, are niste candelabre frumoase, oglinzi imense, am inteles ca tapetul va fi rosu, parchet din lemn masiv, cum e in sala mare, receptia se va face separat, pe partea din dreapta.
Totul e placat in granit la intrare. Mi se pare ca tot ce e acolo e de calitate si foarte bine facut (va spun ca am dobandit experienta dupa 2 renovari serioase ;;) ).
Si am mai aflat un lucru pe care nu il stiam cand am inchiriat sala. Ni se va da o camera din partea hotelului pt noaptea nuntii. E bine de stiut caci noi ne gandisem deja sa inchiriem una, pentru orice eventualitate.
Acum vreau sa va intreb si eu ceva: il stiti pe dj-ul lor? E un tip pe nume Sorin. L-a auzit cineva la vreo nunta? Noi le-am rezolvat in mare parte pe toate, dar dj nu gasim.
Sper sa va foloseasca informatiile mele. Pup
Buna
Si eu fac nunta la Best, dar in salonul din fata , dreapta, acesta avea capacitatea de 140 persoane, acum dupa renovare si extindere e de aprox 175 persoane. Eu am incredere in gusturile lor , nu am vazut sala unde vei face tu, dar cu siguranta va iesi bine. Cred ca merg pe eleganta si rafinament.
Si noua ni s-a spus ca ni se ofera o camera din partea hotelului pt noaptea nuntii. Oare o fi ceva sigur? ca noi vrem neaparat sa ramanem dupa nunta acolo.Stii ceva sigur?

anyssia
14.05.2008, 19:37:02
Buna
Si eu fac nunta la Best, dar in salonul din fata , dreapta, acesta avea capacitatea de 140 persoane, acum dupa renovare si extindere e de aprox 175 persoane. Eu am incredere in gusturile lor , nu am vazut sala unde vei face tu, dar cu siguranta va iesi bine. Cred ca merg pe eleganta si rafinament.
Si noua ni s-a spus ca ni se ofera o camera din partea hotelului pt noaptea nuntii. Oare o fi ceva sigur? ca noi vrem neaparat sa ramanem dupa nunta acolo.Stii ceva sigur?

Noua ni s-a spus despre camera abia week-endul trecut cand am trecut pe acolo sa vedem cum merge constructia salii. Ni s-a spus asta de catre probabil, administratorul restaurantului (cu siguranta nu era un simplu ospatar sau chelner, pt ca a mers cu noi si ne-a explicat, aratat, descuiat etc)..... din pacate nu stiu cum il cheama pt ca noi am incheiat contractul direct cu patronul, cu Andy.
Tind sa cred ca e adevarat, oricum cred ca avem nevoie de o camera si chiar daca nu ne-o dau ei, trebuie inchiriata.
Noi am inchiriat sala asta mai mica pt ca nu aveam numarul minim de invitati pe care il cereau ei si pt ca era foarte devreme atunci nu am vrut sa riscam punand pe contract mai multi invitati decat credeam.
Acum se mareste liste pe zi ce trece...... sper sa am loc suficient!

analazarescu
15.05.2008, 15:51:56
aseara am fost de am facut meniul si ma costa pt 4 feluri de mancare, tort si 2 cafele 147ron.

mikimiki
15.05.2008, 22:24:28
mie mi se pare super bun meniu (include foarte multe, dar mai ales amenajarea salii)

lavy3008
16.05.2008, 09:11:01
Noua ni s-a spus despre camera abia week-endul trecut cand am trecut pe acolo sa vedem cum merge constructia salii. Ni s-a spus asta de catre probabil, administratorul restaurantului (cu siguranta nu era un simplu ospatar sau chelner, pt ca a mers cu noi si ne-a explicat, aratat, descuiat etc)..... din pacate nu stiu cum il cheama pt ca noi am incheiat contractul direct cu patronul, cu Andy.
Tind sa cred ca e adevarat, oricum cred ca avem nevoie de o camera si chiar daca nu ne-o dau ei, trebuie inchiriata.
Noi am inchiriat sala asta mai mica pt ca nu aveam numarul minim de invitati pe care il cereau ei si pt ca era foarte devreme atunci nu am vrut sa riscam punand pe contract mai multi invitati decat credeam.
Acum se mareste liste pe zi ce trece...... sper sa am loc suficient!
Buna!Si eu fac nunta la Best si am vazut ce ati scris voi, ma bucura f mult ce aud despre cum l-au renovat.Mai "aud "si eu de la voi pentru ca eu nu sunt in Romania si pana in august nu am cum sa vad cum a iesit restaurantul. Dar cu privire la camera de hotel nu stiu ce sa zic, as avea o curiozitate si anume daca aceasta camera poate fi folosita in dimineata dupa nunta sau e doar pt noaptea respectiva si dimineata trebuie predata. Daca stie cineva ceva, va rog spuneti-mi si mie. Va pup si mai astept noutati:*

lavy3008
16.06.2008, 09:10:04
Fetelor, pt cine face nunta la bestul cel nou si nu a vazut cum arata am atasat cateva poze.Eu sunt un pic dezamagita de spatiul pentru dans:(

lavy3008
16.06.2008, 13:47:29
Fetelor, ce se intampla?Nu mai intra nimeni pe subiectul asta?:( Pe mine ma streseaza la maxim problema spatiului pentru dans.Ce ne facem? Unde dansam atatea persoane?:((Va pup

auraszablau
16.06.2008, 21:34:59
Fetelor, ce se intampla?Nu mai intra nimeni pe subiectul asta?:( Pe mine ma streseaza la maxim problema spatiului pentru dans.Ce ne facem? Unde dansam atatea persoane?:((Va pup
Buna
Mai, am inteles ca sala are acum o capacitate de 175 persoane. Din cate imi dau eu seama, din foto, masa de prezidiu este in partea stanga cum intri , deci in capatul opus, adica spre strada ar trebui sa ramana locul de dans. Tu ai facut pozele sau le-ai primit de la cineva? Trebuie sa fie loc, s-a marit cu 25%, cate peroane ai?
Oricum wekendul viitor voi merge si eu, fiindca mai e putintel pana la nunta. O sa discut si problema asezarii meselor, sa vedem cam ce spatiu ramane.
Eu zic sa ramanem calme....>:D<

auraszablau
16.06.2008, 21:40:15
Stai ca sunt putin nedumerita....:-?
Parchetul, oglinzile cam totul pare la fel ca cele din sala de 175 persoane, adica pe partea dreapta cum intri... Din pozele astea parca n-ar fi sala aia, e cumva cea de-a treia sala, cea de 100 de persoane?

andreear
16.06.2008, 21:42:22
Buna
Mai, am inteles ca sala are acum o capacitate de 175 persoane. Din cate imi dau eu seama, din foto, masa de prezidiu este in partea stanga cum intri , deci in capatul opus, adica spre strada ar trebui sa ramana locul de dans. Tu ai facut pozele sau le-ai primit de la cineva? Trebuie sa fie loc, s-a marit cu 25%, cate peroane ai?
Oricum wekendul viitor voi merge si eu, fiindca mai e putintel pana la nunta. O sa discut si problema asezarii meselor, sa vedem cam ce spatiu ramane.

Eu cred ca ea se refera la sala noua de la BEST nu la cea veche renovata, ca intr-adevar sala veche este mai mare acum si cu un ring suficient pentru 140-150 persoane!!!!Am fost acum 3 sapt cu viitori fini care au nunta acolo si am vazut sala renovata! Pe cea din spate, cea noua nu am vazut-o...O sa atasez si poze sa va faceti o idee!!!

andreear
16.06.2008, 21:44:21
Stai ca sunt putin nedumerita....:-?
Parchetul, oglinzile cam totul pare la fel ca cele din sala de 175 persoane, adica pe partea dreapta cum intri... Din pozele astea parca n-ar fi sala aia, e cumva cea de-a treia sala, cea de 100 de persoane?

Am scris in acelasi timp dar si eu sunt de aceeasi parere, stai putin sa caut si eu pozele facute atunci si le atatsez!!!

auraszablau
16.06.2008, 21:45:15
Eu cred ca ea se refera la sala noua de la BEST nu la cea veche renovata, ca intr-adevar sala veche este mai mare acum si cu un ring suficient pentru 140-150 persoane!!!!Am fost acum 3 sapt cu viitori fini care au nunta acolo si am vazut sala renovata! Pe cea din spate, cea noua nu am vazut-o...O sa atasez si poze sa va faceti o idee!!!
Da, mi-am dat seama mai apoi, ca nu e aceeasi sala, nu stiam ca seamana asa mult:-s . Eu aflasem ca cea noua ar fi pe verde, de aia eram asa dezorientata.
Asteptam poze:*

andreear
16.06.2008, 21:49:41
Acestea sunt o parte dinn pozele de la BEST:

auraszablau
16.06.2008, 21:52:42
Acestea sunt o parte dinn pozele de la BEST:
Da, imi dau seama cam cum ar veni, pozele sunt cam micute, nu prea se distinge bine:"> , dar eu ca am vazut sala pe viu imi dau seama. Cred ca va arata bine, pe auriu sunt husele, nu? Tot auriu am ales si noi.

auraszablau
16.06.2008, 21:54:12
Si din cate imi dau seama, mesele invitatilor sunt asezate perpendicular fata de masa de prezidiu. Asa mi se pare cel mai bine, sa nu isi suceasca nimeni gatul sa se uite la noi;))

andreear
16.06.2008, 21:55:42
Noi ne-am dus inaintea unei nunti sa vedem cum e aranjata sala si erau pe auriu husele, veneau f bine, daca nu vezi bine pozele si le vrei mai mari o sa incerc sa trimit PM cu ele....doar spune-mi daca le vrei!!!>:D<

andreear
16.06.2008, 21:56:40
Si din cate imi dau seama, mesele invitatilor sunt asezate perpendicular fata de masa de prezidiu. Asa mi se pare cel mai bine, sa nu isi suceasca nimeni gatul sa se uite la noi;))

De cate ori am fost al nunta acolo asa erau asezate mesele...si e f bine!!!

auraszablau
16.06.2008, 22:00:35
Noi ne-am dus inaintea unei nunti sa vedem cum e aranjata sala si erau pe auriu husele, veneau f bine, daca nu vezi bine pozele si le vrei mai mari o sa incerc sa trimit PM cu ele....doar spune-mi daca le vrei!!!>:D<
Daaaa, le vreau bineinteles:* . Multumesc mult, de cand incerc sa-mi imaginez eu cam cum va arata.....:wacko: n-am resit sa ajungem sa vedem pt alta nunta aranjamentele. Te rog incearca pe PM^:)^

andreear
16.06.2008, 22:15:46
Daaaa, le vreau bineinteles:* . Multumesc mult, de cand incerc sa-mi imaginez eu cam cum va arata.....:wacko: n-am resit sa ajungem sa vedem pt alta nunta aranjamentele. Te rog incearca pe PM^:)^

Ti-am trimis!!! Sper sa le primesti si sa iti fie de folos!!!!>:D<

lavy3008
17.06.2008, 12:49:55
Buna
Buna.eu vorbesc de sala cea noua de la Best, nu stiu in care sala faci tu, poate cea veche pe care au renovat-o.Asta am inteles ca este de 120 pers. Eu nu sunt in tara deocamdata, voi veni in august acasa, pana atunci nu am avut ce face, decat sa o trimit pe mama sa faca poze sa imi trimita sa vad cum a iesit localul ca eram curioasa si spre dezamagirea mea nu este deloc cum mi-l inchipuiam.Eu o sa am in jur de 70-80 pers, adik f putine, dar acum imi dau seama ca daca am fi fost mai multi...nu am fi incaput.Asta e, ramane sa vin in tara si sa vb personal cu cei de acolo sa vad cum putem aranja mesele incat sa ramana spatiu de dans.Poop!

camikadi
23.06.2008, 01:39:15
Astazi am fost si eu acolo, si si eu m-am speriat, mi se pare prea mic. Pentru 100pers ma asteptam la ceva mai mare... vorba voastra..."unde mai si dansam"?????? Oare trebuie sa aranjam mesele altfel, incat sa se poata creea mai mult spatiu pentru dans? Voi cati invitati veti avea? Vazand spatiul acolo, mi-am spus ca mai multi de 80 pers nici sa nu ma gandesc.... va poup

lavy3008
23.06.2008, 10:55:56
Astazi am fost si eu acolo, si si eu m-am speriat, mi se pare prea mic. Pentru 100pers ma asteptam la ceva mai mare... vorba voastra..."unde mai si dansam"?????? Oare trebuie sa aranjam mesele altfel, incat sa se poata creea mai mult spatiu pentru dans? Voi cati invitati veti avea? Vazand spatiul acolo, mi-am spus ca mai multi de 80 pers nici sa nu ma gandesc.... va poup
Ma bucur ca mai aud aceeasi parere si de la tine, pentru ca toata lumea imi zice ca exagerez si sa nu imi fac atatea probleme ca daca bag in seama toate astea, voi inebuni pana la nunta, dar cum sa nu iau in seama faptul ca nu voi avea suficient spatiu de dans?:sad: Eu oricum nu aveam mai mult de 80 invitati, asa ca eu voi face in urmatorul fel..... Voi scoate cel putin 2 mese de pe partea dreapta, si de pe partea stanga una, mai exact prima care e langa locul unde va sta formatia, unde voi pune o masa micutza la care sa stea lautarii si fotograful cu cameramanul.In felul asta poate imi voi crea un pic mai mult spatiu, dar oricum si asa....tot nu va fi cine stie ce mare spatiu, dar oricum...Asta e, eu deja m-am resemnat, asta se intampla cand inchiriezi un local care nu stii cum arata:-s .Tu ce zici?E bine ce fac?pupici

lavy3008
24.06.2008, 11:35:59
Fetelor, stiti vreuna daca la Bestul cel nou au si mese rotunde?Ca din cate vad au mese dreptunghiulare si ma gandeam ca daca ar avea si mese rotunde i-as ruga sa imi puna din alea, dar multi imi spun ca imi ocupa mai mult spatiu astea rotunde.Voi ce ziceti? Pupici

anyssia
24.06.2008, 18:15:03

Buna! Eu am fost iar pe acolo si mie mi-a placut foarte mult. Acum depinde foarte mult de numarul de invitati pe care il ai. Noi vom avea maxim 80. Capacitatea salii este de 96 locuri, deci, dupa cum ni s-a facut noua schita, mi s-a parut bine.
Si am vb si cu Alina, tipa de la firma de decoratiuni si am fost fericita pt ca a fost foarte receptiva la toate ideile mele.
In plus, noi am stabilit sa comandam la ei si buchetele si lumanarile fiindca pretul ambelor lumanari face cat pretul uneia in Bucuresti.
De ex, eu vreau lumanari si buchete din cale + trandafiri, iar in Bucuresti (unde locuim) le-am gasit la 600 ron una. Ne-au zis ca la ei, pretul ambelor lumanari este de 650 ron.
Revenind, nu stiu cati invitati ai, dar sala mie mi se pare tare frumoasa.
Incearca sa te linistesti, o sa fie bine. Bucura-te ca totul e nou si elegant acolo. Uite, o sa iti dau vesti dupa 17 aug, cand avem noi nunta, ca am vazut ca tu ai dupa noi. >:D<

anyssia
24.06.2008, 18:29:09
Fetelor, stiti vreuna daca la Bestul cel nou au si mese rotunde?Ca din cate vad au mese dreptunghiulare si ma gandeam ca daca ar avea si mese rotunde i-as ruga sa imi puna din alea, dar multi imi spun ca imi ocupa mai mult spatiu astea rotunde.Voi ce ziceti? Pupici

revin.... nu vazusem toate pozele atasate de tine.
In al doilea set de poze, am vazut ca sala era arhiplina. Daca ai 80 de pers maxim, ca mine de altfel, nu te stresa, ramane loc suficient. Mesele sunt de 12 locuri.
Noi am calculat asa:
- la prezidiu 10 pers (mirii; 2 perechi de nasi- ca asa avem noi; parintii);
- pe st si pe dr, 3 mese a cate 12 pers.
Totalul este de 82.
Gandeste-te ca poti aranja mesele pe lungime, invers fata de cum sunt puse in imaginile atassate de tine. Deci economisesti mai mult spatiu, pt ca iti ramane loc si pe centrul salii + in fata prezidiului.
Of.... sa imi zici ce crezi, da?

si inca ceva: eu am vazut sala sambata trecuta (din nou) si era aranjata pt 90 de pers si chiar nu mi s-a parut inghesuita.
Altfel as fi intrat si eu in crize !

lavy3008
24.06.2008, 20:56:49
revin.... nu vazusem toate pozele atasate de tine.
In al doilea set de poze, am vazut ca sala era arhiplina. Daca ai 80 de pers maxim, ca mine de altfel, nu te stresa, ramane loc suficient. Mesele sunt de 12 locuri.
Noi am calculat asa:
- la prezidiu 10 pers (mirii; 2 perechi de nasi- ca asa avem noi; parintii);
- pe st si pe dr, 3 mese a cate 12 pers.
Totalul este de 82.
Gandeste-te ca poti aranja mesele pe lungime, invers fata de cum sunt puse in imaginile atassate de tine. Deci economisesti mai mult spatiu, pt ca iti ramane loc si pe centrul salii + in fata prezidiului.
Of.... sa imi zici ce crezi, da?

si inca ceva: eu am vazut sala sambata trecuta (din nou) si era aranjata pt 90 de pers si chiar nu mi s-a parut inghesuita.
Altfel as fi intrat si eu in crize !
Buna, sa stii ca m-ai mai linistit un pic, pentru ca asa ma gandisem si eu sa scot din mese, mai ales pe prima de langa usa , unde va fi orchestra , si in locul ei sa pun una micutza pentru lautari, fotograf si cameraman, iar restul......cam cum sunt in poze dar mai putine, cum ai zis tu, 3 pe o parte si 2 sau 3 pe cealalta parte.Sper sa fie totul ok, am mari emotii pana nu il vad eu cu ochii mei( eu nu sunt in Romania deocamdata, vin pe 2 august)
Oricum multumesc mult pentru sfaturi , de-abia astept sa imi povestesti cum a iesit la tine.Pupici!>:D<

anyssia
25.06.2008, 09:12:24
Buna, sa stii ca m-ai mai linistit un pic, pentru ca asa ma gandisem si eu sa scot din mese, mai ales pe prima de langa usa , unde va fi orchestra , si in locul ei sa pun una micutza pentru lautari, fotograf si cameraman, iar restul......cam cum sunt in poze dar mai putine, cum ai zis tu, 3 pe o parte si 2 sau 3 pe cealalta parte.Sper sa fie totul ok, am mari emotii pana nu il vad eu cu ochii mei( eu nu sunt in Romania deocamdata, vin pe 2 august)
Oricum multumesc mult pentru sfaturi , de-abia astept sa imi povestesti cum a iesit la tine.Pupici!>:D<

pentru orchestra, dj, fotograf, cameraman etc, noua ni s-a spus ca putem sa le punem masa in sala micuta care este chiar langa sala noastra si are o capacitate de 40 de locuri. Asta ca sa mai scutim ocuparea unei mese in salon. Ca sa iti faci o idee: dupa ce se coboara scarile spre salon, dintr-un hol mic pe stanga prima sala e asta mica de 40 de locuri si apoi imediat e asta de 96 locuri.
Si nu uita, mesele pot fi puse pe lungimea salii deci invers fata de cum sunt aranjate in pozele atasate de tine. Ca eu asa vazusem sambata amenajata sala chiar pt 100 de locuri, ti-am zis.
Ma bucur ca te-am mai linistit!!! Promit ca iti pov dupa nunta cum a fost.
Ai incredere ca totul va fi bine! >:D<

lavy3008
25.06.2008, 09:46:09
[quote=anyssia;932064]pentru orchestra, dj, fotograf, cameraman etc, noua ni s-a spus ca putem sa le punem masa in sala micuta care este chiar langa sala noastra si are o capacitate de 40 de locuri. Asta ca sa mai scutim ocuparea unei mese in salon. Ca sa iti faci o idee: dupa ce se coboara scarile spre salon, dintr-un hol mic pe stanga prima sala e asta mica de 40 de locuri si apoi imediat e asta de 96 locuri.
Si nu uita, mesele pot fi puse pe lungimea salii deci invers fata de cum sunt aranjate in pozele atasate de tine. Ca eu asa vazusem sambata amenajata sala chiar pt 100 de locuri, ti-am zis.
Oooooooooo, ce veste buna mi-ai dat cu masa pt lautari.....<:-P Ca eu nu stiam asta, in cazul asta e super bine ca mai scutim ceva spatiu=D> .Ms mult de tot.Si cu privire la mesele aranjate invers....nu stiu ce sa zic, poate arata bine si asa, dar nu lipite una de alta, adik nu una in continuarea celeilalte, ca mie imi da impresia unei pomeni sau parastas, cum vrei sa-i zici....Poate sunt eu nebuna, dar asta e impresia care imi da.Daca e sa le punem invers .ok, dar tot asa una in fata celeilalte.Eeeeee, vad eu cand vin acasa cam cat de mare e si cam cum as putea sa aranjez mesele.Oricum ms mult de tot pt sfaturi.Poooop!>:D<

anyssia
26.06.2008, 09:17:31
[quote=anyssia;932064]pentru orchestra, dj, fotograf, cameraman etc, noua ni s-a spus ca putem sa le punem masa in sala micuta care este chiar langa sala noastra si are o capacitate de 40 de locuri. Asta ca sa mai scutim ocuparea unei mese in salon. Ca sa iti faci o idee: dupa ce se coboara scarile spre salon, dintr-un hol mic pe stanga prima sala e asta mica de 40 de locuri si apoi imediat e asta de 96 locuri.
Oooooooooo, ce veste buna mi-ai dat cu masa pt lautari.....<:-P Ca eu nu stiam asta, in cazul asta e super bine ca mai scutim ceva spatiu=D> .Ms mult de tot.Si cu privire la mesele aranjate invers....nu stiu ce sa zic, poate arata bine si asa, dar nu lipite una de alta, adik nu una in continuarea celeilalte, ca mie imi da impresia unei pomeni sau parastas, cum vrei sa-i zici....Poate sunt eu nebuna, dar asta e impresia care imi da.Daca e sa le punem invers .ok, dar tot asa una in fata celeilalte.Eeeeee, vad eu cand vin acasa cam cat de mare e si cam cum as putea sa aranjez mesele.Oricum ms mult de tot pt sfaturi.Poooop!>:D<

cu multa placere, Lavy! O sa va povestesc cum a fost la mine.
Casa de piatra si tot ce e mai frumos in lume! <:-P:grin:

lavy3008
26.06.2008, 09:39:43
[quote=lavy3008;932171]

cu multa placere, Lavy! O sa va povestesc cum a fost la mine.
Casa de piatra si tot ce e mai frumos in lume! <:-P:grin:
Multumim la fel si tie, sper ca toate miresicile sa aiba o nunta de vis asa cum si-o doresc, sa fie fericite alaturi de cei dragi! Multi pupici!>:D<

camikadi
27.06.2008, 14:26:30
buna, acolo nu au mese rotunde,decat dreptunghiulare, de 10-12 pers. Nu cred ca ai cum sa pui mese rotunde pt ca iti ia f mult spatiu si nu-ti va mai ramane nici un pic loc de dans. Ei au facut special mesele asa ca sa economiseasca spatiu.

lavy3008
27.06.2008, 16:28:38
Aha, ms mult pt informatii.Ma gandeam ca arata mai bine cu mese rotunde dar....intr-adevar cred ca ocupa mai mult spatiu, asta e.Pupici!

madii113
27.06.2008, 17:55:48
Oricum multumesc mult pentru sfaturi , de-abia astept sa imi povestesti cum a iesit la tine.Pupici!>:D<#-o

Fetelor vreau si eu pozele alea cu aranjarea meselor.va rog multttttt. pe pm?
Am fost azi la best cu gandul ca eu vb de sala de la parter nu stiam ca mai au una jos si m-am intors trista.
Au liber intr-o duminica anul acesta si vreau sa vad daca se merita sa dau avansul care e marisor cam 2500 ron.
Pupici
va rog

madii113
27.06.2008, 20:27:36
Fetelor eu m-am gandit la altceva si iese cred mai bine si poate si invitatii se simt mai bine sau mai bagati seama: langa perete punem lipite cate 2 randuri de mese de 12 persoane si 2 in capul mesei. perpendicular zic eu.
adica 26 invitati*2 randuri=52 invitati
dupa tot perpendicular 2 de cate 14 invitati adica 52 + 28=80 cred ca e ok
plus masa nasilor inca 8 si in colt mai poti pune 2 mese mici de cate 4
Ma duc sa vb dc pot si va fac o schita.
poooooopppppppppp

lavy3008
28.06.2008, 12:05:38
#-o

Fetelor vreau si eu pozele alea cu aranjarea meselor.va rog multttttt. pe pm?
Am fost azi la best cu gandul ca eu vb de sala de la parter nu stiam ca mai au una jos si m-am intors trista.
Au liber intr-o duminica anul acesta si vreau sa vad daca se merita sa dau avansul care e marisor cam 2500 ron.
Pupici
va rog
Buna, ti le trimit din nou aici pentru ca pe pm nu stiu sa atasez poze,
Banuiesc ca te referi la pozele de la Bestul cel nou, de jos, ca de la cel vechi, cel care era nu am poze.Sper sa iti fie de folos.Poop

auraszablau
04.07.2008, 11:49:09
Am vesti buuuuuuuuneeeeeee\:D/ \:D/ \:D/ !!!
Fetelor, am fost aseara la Best si ne-am intors foarte multumiti<:-P .
Deci meniul va fi 170 lei. Mi se pare rezonabil, tinand cont cat au crescut preturile din august de cand am rezervat noi, 10 lei diferenta e ok. In rest toate conditiile raman aceleasi, n-au dat-o la intors cu nimic, am vb cu dl Pavel, foarte amabil, ne-a raspuns la toate intrebarile pe care le-am avut, mi-am mai luat o piatra de pe inima#:-S . Vom avea o camera din partea lor, unde putem sa ramanem dupa nunta ;)) . Ca un sfat pt cele la care se apropie nunta: mergeti la Doel Pan si rezervati suportul pt tortul dorit, fiindca e bataie mare. Noi am fost aseara si deja pt data de 19 iulie, erau cam toate rezervate. Norocul nostru a fost ca noi vroiam oricum, suportul clasic<:-P deci un tort cu 5 etaje, despartite intre ele, fiindca dintr-o piesa cum vroiam initial riscam sa se prabusesca si din fericire suporturi clasice eu foarte multe. Daca vreti vreuna din acela cu brate mergeti cat mai repede!
In rest, totul ok, sunt mai increzatoare ca niciodata ca totul va iesi bine\:D/

mikimiki
04.07.2008, 13:01:14
Buna, ti le trimit din nou aici pentru ca pe pm nu stiu sa atasez poze,
Banuiesc ca te referi la pozele de la Bestul cel nou, de jos, ca de la cel vechi, cel care era nu am poze.Sper sa iti fie de folos.Poop

superbaaaaa sala:>

oxigen333
08.07.2008, 19:52:08
voi pe ce culaore amenajati restaurantul? la ce culoare de huse v-ati gandit?

lavy3008
18.08.2008, 20:44:01
Fetelor, ce se intampla, nu mai scrie nimeni la subiectul asta? Am si eu nunta peste 2 saptamani si un pic si am emotii mari, sunt tare curioasa cum va iesi, cum e servirea etc. Daca puteti sa-mi spuneti ceva cele care deja ati avut nunta acolo....v-as fi recunoscatoare.Pupici

auraszablau
19.08.2008, 15:46:48
Eu am avut nunta acolo si totul a fost bine. Nu ne-au dezamagit cu nimic.
Totul a iesit perfect, asa ca nu ai de ce sa iti faci griji.

oxigen333
19.08.2008, 19:55:22
Fetelor, ce se intampla, nu mai scrie nimeni la subiectul asta? Am si eu nunta peste 2 saptamani si un pic si am emotii mari, sunt tare curioasa cum va iesi, cum e servirea etc. Daca puteti sa-mi spuneti ceva cele care deja ati avut nunta acolo....v-as fi recunoscatoare.Pupici

eu am sambata nunta acolo...emotiile sunt la maxim, dar sper sa iasa bine. revine, cel mai probabil, luni cu detalii despre cum a iesit

oxigen333
26.08.2008, 23:05:34
buna! pentru cele interesate, eu am fost multumita de serviciile lor... la inceput a tb sa stam putin dupa chelneri sa se miste repede, dar in cele din urma a fost ok, zic eu.
surprize neplacut cu restaurantul nu am avut, deci in opinia mea puteti sa stati linistite.

andreear
27.08.2008, 16:00:54
buna! pentru cele interesate, eu am fost multumita de serviciile lor... la inceput a tb sa stam putin dupa chelneri sa se miste repede, dar in cele din urma a fost ok, zic eu.
surprize neplacut cu restaurantul nu am avut, deci in opinia mea puteti sa stati linistite.

Casa de piatra!!!

Ai poze cu sala aranjata??? As vrea sa vad cum a aratat? cate persoane ati avut?

oxigen333
07.09.2008, 10:24:14
Casa de piatra!!!

Ai poze cu sala aranjata??? As vrea sa vad cum a aratat? cate persoane ati avut?

buna! nu stiu dc e prea tarziu, dar abia m-am intors din luna de miere. sala am avut-o aranjata pentru 160 de persoane, poze inca nu am. culoarea aleasa a fost culoarea somonului pentru ca am considerat ca arata mai bine, facand-o mai luminoasa

anyssia
08.09.2008, 17:46:38
Buna fetelor! Am terminat si eu cu agitatia si acum tare imi mai lipseste.... mi-e dor sa fiu mireasa din nou :(... sunt foarte fericita!
Sa nu va faceti griji in privinta localului, oamenii au fost incredibil de corecti si de saritori. Eu auzisem atatea lucruri urate despre ei.... imi pare rau ca am gandit gresit! Au fost super!
Mancarea foarte buna (asa au zis invitatii, eu nu am gustat decat aperitiv fiindca nu am putut manca de emotii si agitatie), ospatarii draguti si saritori, nimeni nu i-a criticat, dimpotriva....
In plus, au facut ceva ce nu cred ca fac cei de la alte restaurante, sau eu nu am mai auzit cazuri - ne-au dat tot ce adusesem si nu se consumase inapoi!!! Nu am luat decat ce era mai important, gen whiskey, dar am apreciat gestul lor. Sa nu va faceti griji! :up

andreear
08.09.2008, 21:17:00
Buna fetelor! Am terminat si eu cu agitatia si acum tare imi mai lipseste.... mi-e dor sa fiu mireasa din nou :(... sunt foarte fericita!
Sa nu va faceti griji in privinta localului, oamenii au fost incredibil de corecti si de saritori. Eu auzisem atatea lucruri urate despre ei.... imi pare rau ca am gandit gresit! Au fost super!
Mancarea foarte buna (asa au zis invitatii, eu nu am gustat decat aperitiv fiindca nu am putut manca de emotii si agitatie), ospatarii draguti si saritori, nimeni nu i-a criticat, dimpotriva....
In plus, au facut ceva ce nu cred ca fac cei de la alte restaurante, sau eu nu am mai auzit cazuri - ne-au dat tot ce adusesem si nu se consumase inapoi!!! Nu am luat decat ce era mai important, gen whiskey, dar am apreciat gestul lor. Sa nu va faceti griji! :up

Felicitari! Se pare ca tu ai fost un caz fericit, noi am cununat la Best sambata si pot sa spun ca nunta a fost exatraordinar de frumoasa dar nu din cauza celor de la Best!!! Aperitivele nu au fost cele despre care se discutase....friptura la fel....sa nu mai spun ca au pus pe nota de plata vreo 8 meniuri in plus...ca doar ei asa aranjasera mesele, ce conteaza ca nu au venit persoanele respective. Mirii au rezervat camere pt invitati la hotelul lor si nu au avut toti apa calda....Partea buna: servirea a fost ok, aranjamentele florale, sala a aratat f frumos..dar a trebuit insistat f mult si pt asta. Chiar daca li s-a dat bacsis bun, li s-a lasat vin, tort, tuica si-au oprit si ei ....ceea ce da inca o data dovada de....

Oricum, atmosfera, mirii au fost de nota 1000 si au facut toata nunta ....dar fetelor aveti grija la toate detaliile acestea!!!

edit: CASA DE PIATRA, ANYSSIA!!!!!

lavy3008
18.09.2008, 09:34:21
Si eu iti spun la fel ca esti un caz fericit, chiar iesit din comun. Am avut si eu nunta pe 6 sept la Best, la sala noua, cea mica. Au inceput problemele chiar inainte de a incepe nunta.Vorbisem cu Alice cea care decoreaza sala ca ii las eu la receptie un voal sa-mi imbrace balustrada, voal care in final nu a mai fost gasit, mi s-a spus ca nu am adus nimic.
Apoi la masa de prezidiu era o singura scrumiera, nasa nu avea pahar etc
Aperitivul a fost de k.....t, la peste schimbasem meniul lor standard care avea ca si garnitura legumele, eu alesesem cartofi nature, si binenteles ca tot legume mi-au adus.Mi-au venit mai multi invitati decat ma asteptasem si decat anuntasem si o masa a ramas fara aperitive
Si lista poate continua. Si de dat ceva inapoi......nici vorba
Sunt cei mai neseriosi oameni pe care i-am intalnit pana acum. Cine are de gand sa se duca la Best, il sfatuiesc sa stea cuminte

mamuska
30.10.2008, 23:10:28
Si eu am fost la 2 nunti si la un botez la Best ...pot spune ca toata lumea a refuzat pestele,aperitivul era sarac,nota de plata a fost uriasa,le-a bagat pe gat si ce nu au avut...mi-au placut aranjamentele,dar nu au fost nici pe departe ceea ce au comandat ei.....eu zic sa va ganditi bine inainte sa semnati contractul,pt ca nu sunt atat de laudati....la una dintre cele 2 nunti,a fost nasha,prietena si nasha sorei mele,iar mireasa era prietena mea,asa am aflat amanuntele pe care ceilalti invitati nu le-au observat....

ionitacatalinaelena
13.01.2009, 15:34:26
Pt. 2009, meniul pt. o nunta de 130 persoane= 150 Ron- 4 feluri de mancare, tort, sampanie, apa minerala, 2 cafele. Mi s-a parut cam dubios patronul de acolo, mai ales ca treb sa platesti nu la nr. de pers. care vin la nunta, ci pt. cate pers. ai incheiat contractul. + mesele erau foarte inghesuite.

lucik
17.02.2009, 16:43:16
Buna miresicilor, fac si eu nunta pe 5 sept la Best, ce imi spuneti si mie de restaurant? cum este servirea,mancarea...

lavy3008
17.02.2009, 18:48:04
Buna miresicilor, fac si eu nunta pe 5 sept la Best, ce imi spuneti si mie de restaurant? cum este servirea,mancarea...
Buna, eu am facut anul trecut acolo, in sala noua, cea mica. Nu vreau sa te dezamagesc, dar cel putin la mine a fost naspa totul, si servirea si mancarea. La cealalta sala(sala mare) a avut nunta cineva prieten cu patronul si a dus acolo toti ospatarii si noua pt 86 persoane ne-a lasat 2 ospatari. Eu schimbasem meniul lor standard care continea la peste legume, eu am vrut sa imi faca cartofi nature, si ei mi-au pus tot legume.
nu mi-au dat nik inapoi, nici macar o felie de tort, sa imi zica ca mi-a ramas, cu toate ca la mine plecase multa lume cand s-a adus tortul. Sper ca la tine sa fie altfel. Iti doresc multa bafta.:*

andreear
17.02.2009, 19:46:44
Buna, eu am facut anul trecut acolo, in sala noua, cea mica. Nu vreau sa te dezamagesc, dar cel putin la mine a fost naspa totul, si servirea si mancarea. La cealalta sala(sala mare) a avut nunta cineva prieten cu patronul si a dus acolo toti ospatarii si noua pt 86 persoane ne-a lasat 2 ospatari. Eu schimbasem meniul lor standard care continea la peste legume, eu am vrut sa imi faca cartofi nature, si ei mi-au pus tot legume.
nu mi-au dat nik inapoi, nici macar o felie de tort, sa imi zica ca mi-a ramas, cu toate ca la mine plecase multa lume cand s-a adus tortul. Sper ca la tine sa fie altfel. Iti doresc multa bafta.:*

Buna Lavy, imi pare rau pt ce ai patit la nunta dar as vrea sa lamuresc niste lucruri...eu am fost nasa la "nunta din sala mare" si vreau sa te contrazic putin, noi nu am avut decat 4 ospatari la o nunta cu peste 140 de persoane, din pacate nici la noi nu a fost totul in regula cu toate "pilele noastre", chiar daca sotul meu il cunoaste pe paton crede-ne ca nu am beneficiat de nici un favor. In aceeasi seara cu nunta in sala paralela mai era un botez si, cu siguranta au fost si acolo impartiti ospatarii!!!

Am mai scris cu ceva pagini in urma problemele pe care le-am intapinat si noi, din pacate!!!!

Sa ai o casnicie frumoasa!!!>:D<

lavy3008
27.02.2009, 09:15:44
Buna Lavy, imi pare rau pt ce ai patit la nunta dar as vrea sa lamuresc niste lucruri...eu am fost nasa la "nunta din sala mare" si vreau sa te contrazic putin, noi nu am avut decat 4 ospatari la o nunta cu peste 140 de persoane, din pacate nici la noi nu a fost totul in regula cu toate "pilele noastre", chiar daca sotul meu il cunoaste pe paton crede-ne ca nu am beneficiat de nici un favor. In aceeasi seara cu nunta in sala paralela mai era un botez si, cu siguranta au fost si acolo impartiti ospatarii!!!

Am mai scris cu ceva pagini in urma problemele pe care le-am intapinat si noi, din pacate!!!!

Sa ai o casnicie frumoasa!!!>:D<
Atunci....imi pare rau....dar cred ca esti de acord cu mine ca nu sunt seriosi deloc, pentru ca nu poti avea asa putini ospatari pentru atatea sute de persoane, si cu atat mai putin sa organizezi al treilea eveniment in aceeasi seara cand stii ca ai 2 nunti. Oricum eu sunt un pic scarbita de restaurantul Best, nu vreau sa mai aud de el. Imi pare rau sa spun asta, dar asta e adevarul.
Si tu sa ai o casnicie frumoasa si fericita.Poop

andreear
27.02.2009, 23:59:00
Atunci....imi pare rau....dar cred ca esti de acord cu mine ca nu sunt seriosi deloc, pentru ca nu poti avea asa putini ospatari pentru atatea sute de persoane, si cu atat mai putin sa organizezi al treilea eveniment in aceeasi seara cand stii ca ai 2 nunti. Oricum eu sunt un pic scarbita de restaurantul Best, nu vreau sa mai aud de el. Imi pare rau sa spun asta, dar asta e adevarul.
Si tu sa ai o casnicie frumoasa si fericita.Poop

Da, sunt intru totul de acord cu tine!!! Noi de atunci nu am mai trecut pe acolo....

alinn82
06.03.2009, 13:01:25
Buna eu sunt noua pe acest site ,dar as vrea mult detot daca ati putea pune mai multe poze cu sala mica (100 pers) de la Best si mai multe pareri despre organizare.Eu am nunta pe 10 oct 2009.V apup:-SS

lavy3008
06.03.2009, 22:29:11
Buna eu sunt noua pe acest site ,dar as vrea mult detot daca ati putea pune mai multe poze cu sala mica (100 pers) de la Best si mai multe pareri despre organizare.Eu am nunta pe 10 oct 2009.V apup:-SS
Buna, daca vrei sa vezi sala cum arata, vezi ca am atasat eu poze la pagina 1, pentru ca altfel nu as avea decat sa iti arat sala la nunta mea, dar e plina de persoane si nu iti dai seama bine. Depinde cate persoane ai pentru ca la 90 persoane e deja incarcata si nu iti ramane f mult spatiu de dans. Sper ca te-am ajutat cu ceva. Pop

madii113
07.03.2009, 09:54:31
Buna,
Initial si eu tot acolo am vrut sa fac nunta, dar cand am vazut sala m-am gandit unde ii asez la mese si unde dansam, mai ales daca aveti invitati care danseaza. Si de aia te duci la nunta nu?
Deci? ce e de facut?
Eu am cautat alt restaurant putin mai mare.

alinn82
07.03.2009, 10:51:03
Am vazut pozele cu sala goala ,as fii vrut cateva poze si cu invitatii ca sa-mi pot face o idee.Oricum acum nu mai pot da inapoi deci tb sa ma obisnuiesc cu ideea.

madii113
07.03.2009, 13:10:10
daca nu ai dat avans mare mai poti cauta.
eu in 3 luni am gasit restaurant si am facut nunta.
deci nu renunta daca nu iti place.
este nunta ta si din pacate e decat odata, speram

lavy3008
08.03.2009, 23:07:06
Am vazut pozele cu sala goala ,as fii vrut cateva poze si cu invitatii ca sa-mi pot face o idee.Oricum acum nu mai pot da inapoi deci tb sa ma obisnuiesc cu ideea.
Am incercat sa iti atasez cateva poze dar nu pot pentru ca sunt prea mari(3MB). Nu stiu cum sa ti le trimit sa le vezi

aannyy
15.03.2009, 09:41:31
Am fost sa vorbesc la Best pentru botez, aveau liber dar mi-a displacut atitudinea tipului cu care am vorbit, in timp ce eu ii spuneam ce doresc el se uita la un meci la TV, pierdea firul, asa ca am renuntat din start la ei. Se pare ca se adevereste ceea ce s-a scris pe aici de seriozitatea lor.

andre10
08.05.2009, 13:24:54
Nu mai scrie nimeni aici? Nu are nimeni nunta la Best anul acesta sau in 2010?

onypl
08.05.2009, 14:14:20
Despre Alina si Alice, tipele care se ocupa de decoratiuni, ce stiti? Sunt serioase? Fac treaba buna?

lavy3008
11.05.2009, 01:25:57
Despre Alina si Alice, tipele care se ocupa de decoratiuni, ce stiti? Sunt serioase? Fac treaba buna?
Despre fetele de la decoratiuni pot sa iti spun ca sunt de treaba, de fapt eu o cunosc doar pe Alice. Eu nu am avut nici o problema cu ea, a iesit totul super.Din punctul asta de vedere n-ai de ce sa iti faci griji. Poop! Bafta

andre10
11.05.2009, 10:19:03
Am inteles ca cei de la firma de la decoratiuni o sa ne contacteze in 2 saptamani din momentul in care am data avansul, dar desi a trecut mai bine de o luna nu am auzit de ei. Stiu ca e inca prea devreme, dar daca nu aud nimic de ei pana la toamna ii caut eu!!

strumf08
12.05.2009, 10:59:37

buna!am vazut ca vrei sa faci nunta la best (sala mica) si ai cam 100 de invitati.nu cred ca intra.am fost si eu acolo, dar mi mi-a displacut din prima.mi-a dat un sentiment de claustrofobie.ce faci daca vin mai multi de 100?ca pana nu imparti invitatii si nu-ti confirma nu ai de unde sa stii cati invitati ai exact (si poate nici atunci).eu nu mi-am dat seama cum crede el ca incap 100 de persoane.poate daca sta toata lumea la masa si nu danseaza.si exact ca la marlene (am fost eu la o nunta cu vreo 70 de persoane) invitatii o sa-si dea coate cu ospatarii.eu zic ca la 100 de invitatii iti trebuie ceva mai generoas ca si spatiu.

strumf08
12.05.2009, 11:01:29

scuze, imi pare tare rau, nu am fost atenta, am crezut ca vrei sa faci la best, nu ca ai rezervat deja.atunci cu Dumnezeu inainte, roaga-te ca totul o sa fie bine.

lavy3008
14.05.2009, 22:35:35
Am inteles ca cei de la firma de la decoratiuni o sa ne contacteze in 2 saptamani din momentul in care am data avansul, dar desi a trecut mai bine de o luna nu am auzit de ei. Stiu ca e inca prea devreme, dar daca nu aud nimic de ei pana la toamna ii caut eu!!
Nu ai de ce sa iti faci griji.Eu am vb cu ea, cu Alice, cu 2 sau 3 saptamani inainte de nunta. Nu ai ce sa faci de acum, o suni tu si va intalniti si discutati tot ce vrei. Stai linistita ca tipa e foarte de treaba

andre10
26.05.2009, 11:26:35
Nu ai de ce sa iti faci griji.Eu am vb cu ea, cu Alice, cu 2 sau 3 saptamani inainte de nunta. Nu ai ce sa faci de acum, o suni tu si va intalniti si discutati tot ce vrei. Stai linistita ca tipa e foarte de treaba

Super<:-P <:-P <:-P
Ms mult!

maimuticamica
15.06.2009, 20:18:41
Buna fetelor,
Va urmaresc de mult timp insa nu am scris ca nu am avut ce.
In week am fost la o nunta la best.
Mancarea fff buna, servirea ok, insa 160 persoane a fost cam mult pentru sala de la parter. A fost inghesuiala la dans.
Parerea mea ca un 120-130 persoane e perfect pt acea sala.
Sa aveti parte de o nunta frumoasa.

andre10
16.06.2009, 12:33:19
yupi... eu cam asa o sa am 120 -130 pers

maimuticamica
21.06.2009, 12:54:07
bUNA,
vA ATASEZ 2 POZE CU POZELE FACUTE DE NOI LA NUNTA LA ARANJAMENTE. aU FOST SIMPLE SI DE BUN GUST.Husele au fost creponate.Esarfele alea din organza au fost superbe ca si culoare dar nush dc alunecau pana au picat pe unde s-a circulat.
cU prezidiu nu am apucat sa fac dar a fost tot cale.
Poate cand vine din luna de miere imi trimite poze.
P.S. A fost cea mai fericita mireasa care am vazut-o.

alinn82
21.06.2009, 16:05:56
Va rog mai scrieti pareri sau postati poze si despre (cu) sala mica de la Best.Cu aranjamente,etc.:-SS

crenguta2
21.06.2009, 19:37:27
Nu mai scrie nimeni aici? Nu are nimeni nunta la Best anul acesta sau in 2010?
Am fost de curand la o nunta acolo ! A fost frumos,am avut loc de dansat,de fapt toata seara am dansat:D ,nu-mi amintesc mancarea:-p ca nu prea am mancat ,dar a fost o nunta faina !!!
Am inteles ca ofera mirilor si o camera de hotel sa ramana acolo peste noapte !!

strumf08
22.06.2009, 08:42:01
bUNA,
vA ATASEZ 2 POZE CU POZELE FACUTE DE NOI LA NUNTA LA ARANJAMENTE. aU FOST SIMPLE SI DE BUN GUST.Husele au fost creponate.Esarfele alea din organza au fost superbe ca si culoare dar nush dc alunecau pana au picat pe unde s-a circulat.
cU prezidiu nu am apucat sa fac dar a fost tot cale.
Poate cand vine din luna de miere imi trimite poze.
P.S. A fost cea mai fericita mireasa care am vazut-o.

foarte frumoasa miresica...

andre10
23.07.2009, 11:46:37
liniste pe aici? nimeni nu a mai avut sau nu are pe viitor nunta acolo?

alinette22
30.07.2009, 21:55:44
buna seara miresici
Eu am nunta la best pe 14 noiembrie.sunt tare ingrijorata de nr de locuri in sala mare din dreapta
patronul zice ca sala aia are capaciatte de 170 si eu cam atati invitati am si imi e tare teama ca o sa tam prea inghesuiti. in pozele postate cate persoane au fost la nunata aceeea?

andre10
10.09.2009, 15:20:51
alinette eu am la anul nunta , dar te rog dupa nunta ta sa imi pov si mie cum a fost, ospatari, spatiu de dans, mancarea, aranjamentele, tot.. ms

Deutza84
30.09.2009, 14:24:08
Buna miresici!

Prietena mea a facut nunta in August la salonul rosu la Best. Ea a avut in jur de 80 de invitiati si a fost Ok ca si spatiu. Mesele au fost asezate aiurea. Banuiesc ca altfel nu se poate. Erau asezate la perete oarecum pe diagonala. Dar ca sa te ridici de pe scaun il deranjai inevitabil pe cel care statea la masa din spatele tau. Mancarea nu a fost extraordinara si nu sunt singura care s-a plans de acest aspect iar servirea a fost nasoala. Ospatarii nu prea aveau loc sa se miste intre mese, au uitat sa aduca servetele, etc.
Si inca ceva... cei de la Best au contract cu nu stiu ce cofetarie iar prietena mea a mers acolo sa-si faca torrul de nunta. S-a dus cu poza iar cei de acolo i-au spus ca o sa iasa intocmai ca in poza dar in ziua nuntii...SURPRIZA....tortul nu semana nici pe departe cu ce a vrut ea. Nici macar ca si culoare. Deci...e bine sa mergeti sa puneti toate detaliile la punct ca sa nu va treziti in ziua nuntii cu surprize.

andre10
01.10.2009, 09:50:20
deutza se poate sa imi spui a facut in salonul mic?
Si zici ca mancarea nu a fost prea buna? la ce te referi mai exact? ms mult!

claudiam
04.10.2009, 10:49:22
Nu am ajuns si la Best, dar imi puteti spune daca intra in vreo sala 200 de persoane si sa avem si loc de dans

andre10
05.10.2009, 11:16:40
pai ei au acolo o sala de max 100 si una de 170 zic eu(deci sa ai cam 150 ).
Si mai au in alta locatie(tot pe acolo) o sala mult mai mare de peste 200 pers. Pe aceea nu am vz, dar daca te duci acolo o sa ti-o arate sigur.

elena83it
24.10.2009, 17:17:03
Buna,acum cat timp ai fost la best si ti-a facut aceasta propunere?

elena83it
24.10.2009, 17:24:16
Scz nu am vazut data ca era in 2007.

mamuska
24.10.2009, 18:01:23
Buna miresici!

Prietena mea a facut nunta in August la salonul rosu la Best. Ea a avut in jur de 80 de invitiati si a fost Ok ca si spatiu. Mesele au fost asezate aiurea. Banuiesc ca altfel nu se poate. Erau asezate la perete oarecum pe diagonala. Dar ca sa te ridici de pe scaun il deranjai inevitabil pe cel care statea la masa din spatele tau. Mancarea nu a fost extraordinara si nu sunt singura care s-a plans de acest aspect iar servirea a fost nasoala. Ospatarii nu prea aveau loc sa se miste intre mese, au uitat sa aduca servetele, etc.
Si inca ceva... cei de la Best au contract cu nu stiu ce cofetarie iar prietena mea a mers acolo sa-si faca torrul de nunta. S-a dus cu poza iar cei de acolo i-au spus ca o sa iasa intocmai ca in poza dar in ziua nuntii...SURPRIZA....tortul nu semana nici pe departe cu ce a vrut ea. Nici macar ca si culoare. Deci...e bine sa mergeti sa puneti toate detaliile la punct ca sa nu va treziti in ziua nuntii cu surprize.
Vad ca nu sunt singura care are acesta parere despre Best...
Eu am fost la cateva nunti acolo si la un botez si am vazut aceeasi calitate :-":-":-"
Am mai auzit si de la alte persoane, pacat...locatia e chiar frumoasa, dar serviciile lasa muuult de dorit:-"

dianadianna
04.11.2009, 23:58:05
Cam mic spatiul ptr dans

dianadianna
05.11.2009, 01:03:00
Si eu iti spun la fel ca esti un caz fericit, chiar iesit din comun. Am avut si eu nunta pe 6 sept la Best, la sala noua, cea mica. Au inceput problemele chiar inainte de a incepe nunta.Vorbisem cu Alice cea care decoreaza sala ca ii las eu la receptie un voal sa-mi imbrace balustrada, voal care in final nu a mai fost gasit, mi s-a spus ca nu am adus nimic.
Apoi la masa de prezidiu era o singura scrumiera, nasa nu avea pahar etc
Aperitivul a fost de k.....t, la peste schimbasem meniul lor standard care avea ca si garnitura legumele, eu alesesem cartofi nature, si binenteles ca tot legume mi-au adus.Mi-au venit mai multi invitati decat ma asteptasem si decat anuntasem si o masa a ramas fara aperitive
Si lista poate continua. Si de dat ceva inapoi......nici vorba
Sunt cei mai neseriosi oameni pe care i-am intalnit pana acum. Cine are de gand sa se duca la Best, il sfatuiesc sa stea cuminte
Fetelor......eu speram ca de aud parerile voastre am sa iau poate o alegera buna,dar...........se pare ca ..pareilesi exparientele nu sunt aceleasi.Ajung la concluzia,...fiecare cu noroculei.Aici depinde totul de noroc.Sper sa avem noroc si sa fie totul bine.BAFTA:(

coco_andreea
20.11.2009, 22:45:23
credeti ca mai sunt locuri pt 2010?http://www.miresici.ro/images/icons/icon5.gif

andre10
23.11.2009, 12:25:39
credeti ca mai sunt locuri pt 2010?http://www.miresici.ro/images/icons/icon5.gif
incearca...

andre10
04.01.2010, 11:15:31
Nu are nimeni nunta in 2010 aici?

jiulia
10.01.2010, 11:36:05
Eu am pe 4 sept.
Sa-mi spui si mie cum a fost la tine. Oricum mai vb.

andre10
11.01.2010, 14:34:19
nu are nimeni inaintea mea???

babushk
01.06.2010, 18:58:52
buna miresicilor:*:*:*:*
anul acesta am si eu nunta la restaurant best, ma poate ajuta cineva cu vreo informatie despre local?
va multumesc!

jiulia
02.06.2010, 11:24:38
Buna !

Deja este creat un subiect cu Best. Acesta este linkul:
http://www.miresici.ro/showthread.php?t=7732Si (http://www.miresici.ro/showthread.php?t=7732)
Si eu am nunta tot la Best- dar inaintea ta..:)
Spor la pregatiri!

andre10
07.06.2010, 16:57:09
Eu am avut nunta anul acesta la Best si a fost fff frumos! Toata lumea a zis ca am avut cea mai frumoasa nunta la care au participat. Cei de la local s-au comportat oki si au tinut cont de preferintele noastre la aranjarea meselor, decoratiuni si servirea a fost cam de nota 8 sa zic, dar asta nu ne-a impiedicat sa ne distram!
Spatiu de dans am avut suficient si credeti-ma ca a fost necesar tinand cont ca cei 125 invitati aproape nu au stat jos.

babushk
04.07.2010, 23:05:33
a facut cineva nunta la restaurant best? puteti sa-mi spuneti o parere

babushk
04.07.2010, 23:16:40
buna miresicilor!
eu am nunta la restaurant best pe 25 sept, poate sa-mi spuna cineva care a facut inaintea mea cum a fost organizat si costul meniului.
vad ca nu mai poarta nimeni discutii pe acest subiect iar eu nu mai pot de emotii pt ca nu am cu cine sa schimb nici o impresie,

babushk
04.07.2010, 23:18:11
ce parere aveti de faptul ca au stricat frumusetea de gradina si au ridicat un hotel in fata?
mie mi-a venit sa plang

babushk
04.07.2010, 23:19:23
astept parerea voastra, chear am nevoie de ceva ajutor

jiulia
07.07.2010, 09:51:37
Buna!

Din cate stiu eu nu este vorba de un hotel, au mai construit o alta sala de organizari evenimente cu capacitate mai mare. E adevarat ca era mai frumos inainte....dar daca ai platit deja avansul, si ai nunta ca mine in 2 luni...nu prea mai poti face ceva...

Spor la pregatiri!

babushk
07.07.2010, 13:03:28
Buna!
da am dat avansul si sincer imi pare rau. am citit destule pareri pe forum cat sa ma faca sa imi fac griji in privinta localului ales dar asta este....ai vb ceva cu paul de meniu sa alegi varianta propusa?

acum orice ar fi mergem inainte. spor la pregatiri si tie!

jiulia
18.08.2010, 11:24:20
Buna!
da am dat avansul si sincer imi pare rau. am citit destule pareri pe forum cat sa ma faca sa imi fac griji in privinta localului ales dar asta este....ai vb ceva cu paul de meniu sa alegi varianta propusa?

acum orice ar fi mergem inainte. spor la pregatiri si tie!

Buna,

Am fost saptamana trecuta si am stabilit meniul si cateva alte chestii ...Mai tb sa vorbim cu Alina pentru arnjamente si alte detalii. Pana la urma nu mi se mai pare asa nasoala constructia(luam partea buna...nu o sa mai fim vazuti de toti gura casca de pe terasa localului si ne putem distra in voie). Anul acesta au introdus mai multe chestii in meniu(cum ar fi fructele, sampania..)

Spor!

erika_22
23.08.2010, 20:56:53
Buna !

Am o nunta la restaurant Bulevard in octombrie, eu nu sunt din Ploiesti si nu am idee cat este meniul.
Puteti sa imi spuneti cat este meniul pt 2010?

Multumesc,

ERIKA

strumf08
24.08.2010, 10:56:58
Buna !

Am o nunta la restaurant Bulevard in octombrie, eu nu sunt din Ploiesti si nu am idee cat este meniul.
Puteti sa imi spuneti cat este meniul pt 2010?

Multumesc,

ERIKA

Din cate stiam eu este destul de mult. In ianuarie 2009, preturile pt sezonul de nunti erau intre 200-250, in functie de meniu,fara bautura (tarie, apa, suc), fructe, alune, etc. Probabl ca anul acesta sunt undeva intre 250-300?! Habar n-am ce crestere de preturi practica...

erika_22
24.08.2010, 21:01:38
Din cate stiam eu este destul de mult. In ianuarie 2009, preturile pt sezonul de nunti erau intre 200-250, in functie de meniu,fara bautura (tarie, apa, suc), fructe, alune, etc. Probabl ca anul acesta sunt undeva intre 250-300?! Habar n-am ce crestere de preturi practica...

Merci pt raspuns

babushk
02.09.2010, 23:08:49
am fost la bulevard la o nunta anu asta in august si a fost meniu 180 fara bautura

strumf08
03.09.2010, 10:50:54
am fost la bulevard la o nunta anu asta in august si a fost meniu 180 fara bautura

:O:O:O:O:O Sincer nu pot crede ca a fost doar atat, pt ca eu am vazut cu ochii mei preturile de anul trecut si nimc nu era sub 200.

anamaria_dior
06.09.2010, 10:37:38
Buna,

Nu stiu daca sa postez aici intrebarea sau sa fac un nou subiect separat... Am ales sa pun aici. Daca moderatorul considera ca necesita un nou subiect, il(o) rog sa o faca.

A facut cineva nunta (sau a participat la o nunta) in noul salon de la Best, Diamond ?

Stiu ca e deschis de 2-3 saptamani, dar d-na ne-a zis ca au fost nunti in acest timp.

M-ar interesa si pe mine cateva opinii despre respectivul salon.
Cum este cu climatizarea? Spatiul este ok? Ringul de dans? Sonorizarea...
Se aude cumva muzica de jos de la bar?

Au fost ceva probleme? Ma gandesc la servire. Chelnerii trebuie sa vina cu mancarea din spate, de la restaurantul principal....
De asemenea nici parcarea nu pare prea mare...

Apreciez orice informatie si va multumesc anticipat.

deea_primarita
09.01.2011, 14:25:03
ati fost la vreo nunta in salonul cel nou
va rog daca ma puteti ajuta cu niste poze

babushk
07.05.2011, 20:04:33
salonul este ok pacat de cine il administreaza.
eu am avut nunta anul trecut am fost foarte mltumita de local, servirea a fost de nota 10 am avut 8 ospatari, cu aerul conditionat este super nu o sa fie cald, pe mine ce m-a deranjat a fost faptulca o parte din avansul care l-am dat mi-a fost oprit ca pretext ca reprezinta salariu pentru ospatari. meniul a fost 170 si am avut inclus 4 feluri de mancare, fructe, sampanie, piscoturi si apa minerala

babushk
07.05.2011, 20:07:22
aranjamentul acesta cu fata de masa, husa scaune, vaza, aranjament cu trei trandafiri mov, un aranjament prezidiu si 2 stlpisori m-au costat 2000lei.
eu am vb si de covor rosu si petale de trandafiri dar cand am ajuns acolo nu era nimic
sper ca am putut sa te ajut
multa bafta

oana_oana88
04.06.2011, 10:39:52
care este minimul de persoane care iti accepta?

Niclac
05.07.2011, 22:36:05
Buna fetelor,

am si eu nunta anul acesta in oct .
Sun foarte curioasa cum o sa fie, daca mai este cineva care a facut in salonul Best si poate sa imi dea cateva sfaturi si sa imi spuna de mancare, tare imi e frica sa nu dea gres oamenii de aici...

Multumesc anticipat fetelor.

madalina_2004
08.07.2011, 21:39:15
Buna!
Am observat ca nu sunt foarte multe informatii despre nuntile organizate la acest restaurant la salonul nou. Chiar nimeni nu ne poate ajuta cu o parere? eu am inteles ca sunt ceva probleme de organizare, adica sunt probleme destul de mari, nici ospatarii nu sunt foarte amabili... va rog mult, cele care ati avut nunta in sala cea noua de la best, spuneti-ne si nou mai multe...cum este mancarea, in special aperitivul? cum este servirea, atitudinea ospatarilor? cum sunt asezate mesele? cei de acolo sunt oare receptivi la dorintele mele? inteleg ceea ce vreau sau uita ce le-am zis? ca pana la urma e nunta mea... si nu vreau sa-mi bat joc de ea.
va multumesc

madalina_2004
11.12.2011, 12:27:06
Buna!
Am observat ca nu sunt foarte multe informatii despre nuntile organizate la acest restaurant la salonul nou. Chiar nimeni nu ne poate ajuta cu o parere? eu am inteles ca sunt ceva probleme de organizare, adica sunt probleme destul de mari, nici ospatarii nu sunt foarte amabili... va rog mult, cele care ati avut nunta in sala cea noua de la best, spuneti-ne si nou mai multe...cum este mancarea, in special aperitivul? cum este servirea, atitudinea ospatarilor? cum sunt asezate mesele? cei de acolo sunt oare receptivi la dorintele mele? inteleg ceea ce vreau sau uita ce le-am zis? ca pana la urma e nunta mea... si nu vreau sa-mi bat joc de ea.
va multumesc

Chiar nimeni nu ne impartaseste din experienta ei? cele care ati avut anul acesta nunta la Best, spuneti-ne si noua cum a fost

ancabarbu60
04.06.2012, 13:08:00
Nu cunosc detalii despre preturi la cei de la Best dar vreau sa va spun ca sambata am fost la nunta unor prieteni si totul a fost perfect. felicitari pentru cei care se ocupa de Rest. Best.

madalina_2004
21.07.2012, 18:46:34
Buna fetelor,

am si eu nunta anul acesta in oct .
Sun foarte curioasa cum o sa fie, daca mai este cineva care a facut in salonul Best si poate sa imi dea cateva sfaturi si sa imi spuna de mancare, tare imi e frica sa nu dea gres oamenii de aici...

Multumesc anticipat fetelor.

Buna! nu ai de ce sa-ti faci griji. eu am avut nunta acolo si totul a fost foarte frumos, mancarea a fost buna, asa mi-au spus toti invitatii. toti cei de acolo au incercat sa ma ajute, au fost atenti la tot ce le-am spus. eram pregatita pentru ce era mai rau, dar nu a fost deloc asa.

Hemurah
20.08.2012, 23:20:11
Incep prin a spune ca am avut nunta acum 2 zile, deci pe 19 august la restaurantul Best din Ploiesti in sala Diamond (cea mai ok in teorie).
Servirea a fost de nota 3 sau 4, evident din 10. Nu am avut destule tacamuri pe masa, nu mai zic de masele invitatilor, la prezidiu nu am avut suficient. Au fost momente bune in care in sala nu a fost nici un ospatar nu mai zic de responsabilul de sala.
La primirea invitatilor dupa 30 de min tipa care oferea sampanie a disparut, in locul ei a ramas o sampanie nedesfacuta, pe care ulterior am desfacut-o eu ca sa am cu ce primi invitatii.
Aerul conditionat in teorie e foarte ok, dar invitatii de pe margini mi s-au plans de multe ori ca au facut frigul, evident oprirea lui a dus la alte probleme si a fost iar pornit.
La efectuarea platii (trecem de faptul ca nu am primit bon sau factura, nici eu nu am cerut) a trebuit sa platesc tortul ramas (care e inclus in meniu) am avut contractul semnat pe 100 de persoane, pe urma am zis ca voi avea 140 si cu 4 zile inainte am spus ca vreau 125 de meniuri. Comanda pentru tort se face sambata pentru duminica, cum a fost la mine sau vineri pentru evenimentele de sambata. Deci tortul inclus in pret m-a costat 160 lei.
Cam asta e Marele Best pentru mine, si intentionez sa nu mai calc pe acolo la vreun eveniment organizat de mine.

Anaros
27.08.2012, 22:18:54
Buna! Sunt o miresica noua si ma intereseaza sa aflu mai multe detalii despre restaurantul Best. Ce capacitate au salile lor? Cu cat timp inainte ar fi bine sa semnam contract la orice restaurant din Ploiesti?

Hemurah
03.09.2012, 23:44:09
Buna! Sunt o miresica noua si ma intereseaza sa aflu mai multe detalii despre restaurantul Best. Ce capacitate au salile lor? Cu cat timp inainte ar fi bine sa semnam contract la orice restaurant din Ploiesti?

cea mai mare adica Diamond are 220 teoretic, eu zic ca maxim are (fara a tine invitatii ca sardelele vreo 180) dar ringul de dans va fi foarte mic, cam cu un an inainte se fac rezervari, avans cam 2000 lei cel putin,se ia procent (10%) din numarul de meniuri. Sala Diamond nu prea ti-o dau sambata,decat daca ai cel putin 150 de invitati.
Best mai are 2 sali, una cu denumirea Best si un maxim de 120-130 si una la un soi de subsol de vreo 50-70 locuri.
Iti dai seama ca nu exista o regula pentru orice restaurant referitor la cu cat timp inainte sa semnezi un contract. Treci la cautari, dar eu personal te sfatuiesc sa nu alegi Best

Anaros
05.09.2012, 21:59:21
Merci de informatii Hemurah!
Weekendul asta vrem sa incepem sa mergem la restaurante sa aflam ofertele. Noi cred ca vom avea in jur de 120 de invitati. Pentru Ploiesti deocamdata mi se par ok Central, Prahova , Boccacio si Best. Parerea asta doar din cautarile pe internet. De-acum incolo o sa ne lovim si de realitate.
Am citit si de experienta ta la Best. Imi pare rau ca nu a iesit asa cum ti-ai dorit.
Recomandari de alte restaurante la 100-150 de persoane?

Anaros
05.09.2012, 22:15:11
Alta miresica nu si-a mai facut nunta anul acesta la Best si vrea sa ne impartaseasca experienta? :) Cam liniste pe forum in Ploiesti.. :(

Hemurah
13.10.2012, 00:52:16
Incearca la Tiara (fostul Hotel Turist), Regina Noptii cel din padure de la Paulesti.