PDA

Versiunea completa : Regina Noptii - Ploiesti

lauranana76
03.11.2007, 20:00:25
ce parere aveti de restaurantu "Regina Noptii"
sunt seriosi , asigura si decoratul salii

laurela
05.11.2007, 01:31:43
sincer si eu as vrea sa vad niste poze cu felul in care arata restaurantul aranjat de ei,cat si un pret cerut pt acest lucru.si eu tot acolo fac.rudele mele care au fost acolo cu ocazia unor petreceri si m-au asigurat ca mancarea este nemaipomenita si la fel si formatia lor.eu insa am preferat sa apelez la un dj.

Ioana_banana
05.11.2007, 19:00:38
Eu am avut nunta la Regina Noptii,, cel mic...dar am inteles ca e acelasi patron...Totul a fost foarte bine, mancarea f buna si f multa, serviciile ireprosabile. De la ei am luat doar husele de scaune, si balonul jumbo si ne-a costat 450 lei pentru 117 persoane. Daca mai aveti intrebari va stau la dispozitie. Spor la pregatiri.

andreear
05.11.2007, 19:42:32
Eu am avut nunta la Regina Noptii,, cel mic...dar am inteles ca e acelasi patron...Totul a fost foarte bine, mancarea f buna si f multa, serviciile ireprosabile. De la ei am luat doar husele de scaune, si balonul jumbo si ne-a costat 450 lei pentru 117 persoane. Daca mai aveti intrebari va stau la dispozitie. Spor la pregatiri.

Casa de piatra!!!!

laurela
07.11.2007, 01:46:01
Casa de piatra! si sa fii iubita toata viata.te rog mult poti pune mai multe poze?ce culori sunt in restaurant, ca sa ne orientam pt decorare?si ce variante de culori ti-au oferit pr huse si esarfa respectiva?mercik:*

miresik
11.11.2007, 00:54:55
As dori si eu info despre cel nou, cel mare, de pe partea stg cum iesim din Ploiesti...poze dc are cineva...Multumsesc mult!

laurela
22.04.2008, 03:32:59
cine a mai fost de curand la "regina noptii" si o sa folositi husele lor..ce culori noi au?si cat a ajuns un meniu?:*

mara83
24.06.2008, 15:26:42
Buna!!:*
eu am fost in toamna la regina noptii ca sa ma interesez de sala pt nunta...si mi-au cam trantit usa-n nas:D; k n-au locuri decat la sala mica, adica dc ai nunta mica (100-150 pers) acolo te baga..:(( si numai duminica;
in fine, numai scuze idioate

iar meniul...mi-au zis 1800000 de pers (decat mancarea+2 cafele+apa)!!! cu restul veneai tu;nu mi s-a parut prea rezonabil:D

eu am ales restaurant Best, care e aproape de Regina Noptii si nu-mi pare rau!

Va doresc mult succes...o sa va mai scriu dupa nunta (11 oct 2008) ca sa va spun cum a fost!

Bafta<:-P

mgh83
24.06.2008, 22:30:04
Si noi facem nunta tot la Regina Noptii1..au fost f amabili cand ne-am dus sa vb, au spus ca meniul consta in 4 feluri de mancare, apa minerala si cafea, restul putem sa le aducem noi..toate astea ajung anul asta la 150 Ron de pers, iar anul viitor va creste cu aprox 20 Ron. Sala e pt max 180 dar de preferat 150 pers si poate fi decorata de dansii contra cost.Am fost si am vazut sala aranjata si pot spune ca e ok..noua ne-a placut f mult.Din cate stiu pt anul viitor e inchiriat in fiecare weekend..
S-aveti nunta cum v-o doriti si sa fiti fericiti!

Nicola023
26.06.2008, 15:45:49
Buna fetelor,

Eu am fost la o nunta la Regina Noptii 2, sambata 21.0.2008
Nu vreau sa va descurajez, dar pentru cele ce vor sa faca nunta acolo am un sfat.
Disvutati dinainte cu cei ce se ocupa de sala...ar fi bine ca pe caldurile astea sa dea drumul la aerul conditionat dinainte sa inceapa petrecerea propriu-zisa...altfel mor invitatii de cald.
In rest personalul e de nota 10, iar servirea e ireprosabila!

oana_mis
30.11.2008, 17:31:45
cine a mai fost de curand la "regina noptii" si o sa folositi husele lor..ce culori noi au?si cat a ajuns un meniu?:*

Super poze!!!!:x
Cat de frumoasa esti!
Te roog mult de tot, imi spui si mie cine ti-a facut pozele, pt ca sunt foarte reusite.[-o<

angelyna
30.12.2008, 13:35:40
Buna, fetelor!

O parere de "dupa" referitoare la "Regina Noptii"? A iesit frumos?
Eu am in mai, la cel mare si tare as vrea sa imi spuna cineva ceva despre ei....
Despre lautarii de acolo stiti ceva?

Va pup

ionitacatalinaelena
13.01.2009, 15:40:31
Ambele restaurante arata bine, in special cel mare. Noi am fost in sept. 2008 si nu am mai gasit locuri pt. 2009, decat in cel mic. Acolo oferta era cam asa pt. 2009: 180 Ron/ meniul- 4 feluri de mancare, 2 cafele, apa minerala; avans= 10 mil., chelneri- in jur de 1 mil de fiecare.

alinna_3003
01.02.2009, 14:10:52
Ambele restaurante arata bine, in special cel mare. Noi am fost in sept. 2008 si nu am mai gasit locuri pt. 2009, decat in cel mic. Acolo oferta era cam asa pt. 2009: 180 Ron/ meniul- 4 feluri de mancare, 2 cafele, apa minerala; avans= 10 mil., chelneri- in jur de 1 mil de fiecare.
Eu stiu ca fac nunta la salonul mare cel cu hotelul si exact asa mi-au zis si mie kand am fost acum 3 zile. Insa eu la cel mare pt 2009 am facut rezervare din febroarie 2008 cu f mult timp inainte.;))

ionellla
23.02.2009, 15:02:02
Buna, fetelor!

Eu am in mai, la cel mare si tare as vrea sa imi spuna cineva ceva despre ei....

Va pup

Eu am fost in vara asta la nunta unei prietene si mi-a placut atmosfera la Regina Noptii .
Despre lautari ce sa-ti zic ..... bunicei , dar erea atunci pe acolo un nene care cam facea pe seful formatiei :[email protected] . Am avut ocazia sa trec zilele astea cu sotul si am vazut ca au facut schimbari si la formatie . Au acum un solist vocal cu o voce deosebita , repertoriu mult mai diversificat care te face sa nu stai la masa .

angelyna
28.02.2009, 12:02:28
Eu am fost in vara asta la nunta unei prietene si mi-a placut atmosfera la Regina Noptii .
Despre lautari ce sa-ti zic ..... bunicei , dar erea atunci pe acolo un nene care cam facea pe seful formatiei :[email protected] . Am avut ocazia sa trec zilele astea cu sotul si am vazut ca au facut schimbari si la formatie . Au acum un solist vocal cu o voce deosebita , repertoriu mult mai diversificat care te face sa nu stai la masa .

Multumesc mult, Ionella. Abia acum am vazut mesajul tau. Sper ca formatia de la mine, sa fie cea pe care si auzit-o tu ultima oara, cea schimbata [-o< si sa nu am probleme....pt ca eu nu i-am auzit, am mers la ei din "surse" si nici pana in ziua de azi nu am fost sa ii vad cantand :">

aannyy
14.03.2009, 20:35:58
Jos la crama a fost cineva? Am gasit liber acolo pentru botez dar nu stiu ce sa zic. Pe aici yoata lumea zice de bine. Un sfat se poate?

AlexaN
22.04.2009, 14:32:12
cine imi poate oferi mai multe detalii despre regina noptii.noi acolo am vrea sa facem.as dori preturi,meniul ce include si alte facilitati care se ofera dar nu se spun .
Va rog mult sa ma ajutati.:*

grasuna
23.04.2009, 11:59:39
Buna, fetelor!

Va pup

In februarie, ca lautari aveau formatia NARCIS. 2 baieti care canta si inca un domn, seful lor cred (Narcis). Sunt super, ridica toata sala in picioare, canta toate genurile de muzica. Baietii sunt tineri si cred ca au si ceva studii.

mgh83
26.04.2009, 23:14:13
Daca este cineva interesat de "Regina Noptii 1"(+formatia lor) si de biserica Sf .Gheorghe(ora 17), va anunt ca sunt libere pt 22 august, noi nu mai facem nunta.Rugamintea mea este sa-mi lasati un mesaj ca sa putem lua legatura.Pe noi ne intereseaza sa ne recuperam banii dati ca avans,nimic mai mult.

mamuska
26.04.2009, 23:19:31
Daca este cineva interesat de "Regina Noptii 1"(+formatia lor) si de biserica Sf .Gheorghe(ora 17), va anunt ca sunt libere pt 22 august, noi nu mai facem nunta.Rugamintea mea este sa-mi lasati un mesaj ca sa putem lua legatura.Pe noi ne intereseaza sa ne recuperam banii dati ca avans,nimic mai mult.
Miha, de ce nu mai faceti nunta???=(( =(( E ceva atat de grav????=(( >:D< >:D< >:D<

olgutza26
27.04.2009, 07:26:16
mamu, e madalina, nu mihaela. ;;)

mamuska
07.05.2009, 23:29:22
mamu, e madalina, nu mihaela. ;;)
Mereu ii gresesc numele;)) si la intalnire,tot Miha ii ziceam..sorry;)) ,sper sa nu se supere>:D< >:D< >:D<

olgutza26
08.05.2009, 00:18:53
Mereu ii gresesc numele;)) si la intalnire,tot Miha ii ziceam..sorry;)) ,sper sa nu se supere>:D< >:D< >:D<
nu se supara, dar pregateste un miel pt cand va vedeti :P

mgh83
08.05.2009, 00:21:54
nu se supara, dar pregateste un miel pt cand va vedeti :P

Bine zis....multumesc nasa>:D< ..Mamuska,te-asteptam la nunta cu el...

alinna_3003
14.05.2009, 07:46:24
Fetelor eu nu am am rabdare pana la nunta si tot la regina noptii fac sala mare
voi?:-<:-SS:madlaugh::madlaugh::madlaugh:

angelyna
18.06.2009, 11:15:22
buna, miresicilor!

pentru cine mai face nunta la regina noptii - cel mare, va asigur ca nu aveti ce sa regretati. nunta mea a iesit foarte, foarte bine. Si nu o zic cu nicio lauda, pt ca acum vorbesc doar strict de serviciile ireprosabile ale celor de la regina noptii. Fata de alte restaurante, unde numai avansul te scutura de tot de bani si nici macar nu se scadeau din valoarea finala, aici totul este in limitele normale si ale bunului simt! Iar la final, totul e calculat corect - nu incearca sa te insele. Poate si datorita faptului ca, de la inceput, ti se spune ca trebuie sa dai niste bani pentru ospatari. Noua ne-au cerut 100/persoana, poate e mult, dar avand in vedere ca au fost foarte harnicuti, nu am regretat. In alte parti se cere 10% din valoarea finala, ceea ce e groaznic.
Am avut prieteni foarte buni printre invitati si care isi permiteau sa imi spuna daca ceva nu le-a placut - ma repet, in ce priveste organizarea restaurantului. Dar toata lumea s-a simtit foarte bine si din cate am inteles, ospatarii erau ca albinutele printre mese, nimeni nu a astepta farfuria pana s-a racit mancarea....iar despre mancare = extraordinar de buna. De un singur lucru s-a vaitat toata lumea, ca a fost foarte multa. Dar asta e meniul lor si cine vrea sa manance, mananca, cine nu, nu. Mai bine mai multa, decat sa fi plecat lumea cu stomacul gol.
Sincer, aveti cea mai mare incredere in serviciile de acolo. Va scriu asta, pt ca si eu as fi vrut sa fi citit asa ceva inainte de nunta mea :).
Iar despre lautari - nota 20+
Va pup

strumf08
18.06.2009, 13:13:31
buna, miresicilor!

pentru cine mai face nunta la regina noptii - cel mare, va asigur ca nu aveti ce sa regretati. nunta mea a iesit foarte, foarte bine. Si nu o zic cu nicio lauda, pt ca acum vorbesc doar strict de serviciile ireprosabile ale celor de la regina noptii. Fata de alte restaurante, unde numai avansul te scutura de tot de bani si nici macar nu se scadeau din valoarea finala, aici totul este in limitele normale si ale bunului simt! Iar la final, totul e calculat corect - nu incearca sa te insele. Poate si datorita faptului ca, de la inceput, ti se spune ca trebuie sa dai niste bani pentru ospatari. Noua ne-au cerut 100/persoana, poate e mult, dar avand in vedere ca au fost foarte harnicuti, nu am regretat. In alte parti se cere 10% din valoarea finala, ceea ce e groaznic.
Am avut prieteni foarte buni printre invitati si care isi permiteau sa imi spuna daca ceva nu le-a placut - ma repet, in ce priveste organizarea restaurantului. Dar toata lumea s-a simtit foarte bine si din cate am inteles, ospatarii erau ca albinutele printre mese, nimeni nu a astepta farfuria pana s-a racit mancarea....iar despre mancare = extraordinar de buna. De un singur lucru s-a vaitat toata lumea, ca a fost foarte multa. Dar asta e meniul lor si cine vrea sa manance, mananca, cine nu, nu. Mai bine mai multa, decat sa fi plecat lumea cu stomacul gol.
Sincer, aveti cea mai mare incredere in serviciile de acolo. Va scriu asta, pt ca si eu as fi vrut sa fi citit asa ceva inainte de nunta mea :).
Va pup

ma bucur ca a iesit totul bine la nunta...eu sincer nu am o parere foarte buna despre acest restaurant...si asta din cauza faptului ca atunci cand cautam local pt nunta, am fosi si la ei (la cel mic) si la masa la care ne-am asezat sa discutam vesela era ciobita.stiu ca nu e mare lucru, dar eu tin foarte mult tocmai la aceste mici detali..;-)

ipup
18.06.2009, 15:06:56
buna, miresicilor!

Va pup

Ai dreptate Angelyna, e f buna mancarea acolo, iar lautarii intr-adevar nota 20+... dar mie nu imi place sala, nu stiu de ce... dar de fiecare data cand merg acolo ma simt incomod. Si din pacate vreau sa evit sa ma simt asa si la nunta.
pupici

elena2010
22.08.2009, 08:55:27
buna, miresicilor!

Va pup

Buna, si eu zilele acestea am dat avansul pt regina noptii park - cea de la paulesti si patronul mi s-a parut un om de treaba care se tine de cuvant, insa un singur lucru nu prea mi-a convenit si te-as ruga daca poti sa ma lamuresti in privinta unei probleme si anume cea cu decoratul salii. El tine neaparat ca totul sa se realizeze cu firma lui, insa eu sunt de fire mai pretentioasa si as vrea sa te intreb cum te-ai inteles cu persoana care se ocupa de treaba asta, care le sunt preturile si cam ce fel de huse au iei...aaaa si daca poti sa-mi spui tu ce ai avut si cat au costat, te rog mult de tot daca poti sa-mi raspunzi pt ca ma cam streseaza treaba asta, mersi mult de tot si casa de piatra, sa fiti fericiti si sa va iubiti mult.>:D<

marina_vulpita
25.08.2009, 13:42:07
Am si eu o intrebare,am fost aseara la regina noptii din paulesti pentru a ma interesa de o eventuala programare pentru nunta iar prima conditie a fost aceea ca nu se canta manele,este adevarat?eu ce pot sa fac daca un invitat cere o manea/este cam aberanta conditia lor,zic eu.
Restaurantul extraordinar de frumos nu am ce zice.

strumf08
25.08.2009, 13:53:01
Am si eu o intrebare,am fost aseara la regina noptii din paulesti pentru a ma interesa de o eventuala programare pentru nunta iar prima conditie a fost aceea ca nu se canta manele,este adevarat?eu ce pot sa fac daca un invitat cere o manea/este cam aberanta conditia lor,zic eu.

daca-mi ceri mie parerea eu zic BRAVO LOR!!!!!!!eu sunt impotriva manelelor si mi se pare un lucru extraordinar ca exista patroni care i-au atitudine impotriva acestui curent, in detrimentul castigului\:D/ \:D/ \:D/ \:D/

cat despre invitatii care sa-ti ceara manele, asta cred ca e singurul lucru care nu-l voi oferi invitatilor mei...n-au decat sa comenteze mult si bine, dar asta nu!!!!!nici dupa 3-4 dimineata, nici dupa n pahare de bautura...

si daca restaurantul e extraordinar de frumos si v-ati pus de acord in legatura cu celalte aspecte, o manea te tine sa nu faci acolo?

maflo
02.09.2009, 10:22:34
^:)^ BUNA TUTUROR MIRESICILOR
Noi facem nunta la REGINA NOPTII din Paulesti (18/10/2010)si as avea si eu o intrebare:Cum arata restaurantul:-\ Nu suntem in tara de asta va intreb, am aranjat tot prin telefon.

ingerashu
02.09.2009, 12:08:57
=D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D>

=D>=D>=D>=D>=D>=D> de un milion de ori apauze pt ei! au o mare bila alba de la mine pentru prima lor conditie!! am fost la nunti foarte reusite unde nu s-au cantat manele!!

strumf08
02.09.2009, 12:51:09
=D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D>

=D>=D>=D>=D>=D>=D> de un milion de ori apauze pt ei! au o mare bila alba de la mine pentru prima lor conditie!! am fost la nunti foarte reusite unde nu s-au cantat manele!!

dupa mine singurele nunti reusite sunt cele fara acel gen de muzica !!!!!!!!!!!!!!!!

ipup
02.09.2009, 13:04:06
Noi facem nunta la REGINA NOPTII din Paulesti (18/10/2010)si as avea si eu o intrebare:Cum arata restaurantul:-\ Nu suntem in tara de asta va intreb, am aranjat tot prin telefon.
Poti sa fii linistita, ai facut o alegere f buna, restaurant arata incredibil de bine, are si parcare incapatoare:-B
Si dupa cum ai citit pe forum nu vor manele, care e un alt atu in favoarea lor<:-P
Spor la pregatiri!!

maflo
02.09.2009, 18:10:25
Poti sa fii linistita, ai facut o alegere f buna, restaurant arata incredibil de bine, are si parcare incapatoare:-B
Si dupa cum ai citit pe forum nu vor manele, care e un alt atu in favoarea lor<:-P
Spor la pregatiri!!

Multumesc[-o<

maflo
26.10.2009, 19:24:24
:rocking:
Noi am ales formatia Con Brio si Adela Dumitrache , primul lucru care ne-au specificat a fost acela ca nu canta manele .

oanabgz
27.10.2009, 18:28:42
:rocking:
Noi am ales formatia Con Brio si Adela Dumitrache , primul lucru care ne-au specificat a fost acela ca nu canta manele .

daca nu sunt indiscreta, imi poti spune si mie cat va costa formatia?

maflo
28.10.2009, 08:02:22
daca nu sunt indiscreta, imi poti spune si mie cat va costa formatia?
Am incercat sa-ti trimit un mesaj privat dar nu pot , asta pt ca in contractul pe care l-am semnat pune ca pretul este confidential :-? .Unii imi spun ca am dat ffff mult:[email protected] imi pare rau ca nu ti-am putut trimite un raspuns.

oanabgz
28.10.2009, 19:41:34
mi se pare k trebuie sa ai minim 10 mesaje postate ca sa trimiti mesaj privat. nu este nici o problema... banuiesc ca cer intre 1500 si 2000 euro... vad ca avem nunta in aceeasi zi si in aceeasi locatie... de-abia astept sa fie gata si sala mea...

maflo
28.10.2009, 22:23:07
mi se pare k trebuie sa ai minim 10 mesaje postate ca sa trimiti mesaj privat. nu este nici o problema... banuiesc ca cer intre 1500 si 2000 euro... vad ca avem nunta in aceeasi zi si in aceeasi locatie... de-abia astept sa fie gata si sala mea...

Exact=D> intre.......
Am o intrebareee:-\ Cate sali sunt acolo:-\ ca nici sala noastra nu e gata si nu e nici cea care mi-ai zis tu cu etaj:huh: sper sa nu se fi produs nici o greseala[-o<
;)) Eu nu mai am rabdare sa ajung acasa sa ma duc sa vad resturantul

oanabgz
29.10.2009, 20:01:27
poti sa stai linistita, nu este ACEEASI sala #:-S . am fost la restaurant sa intreb si sunt 3 sali in constructie. intrasem un pic in panica, dar m-am calmat...:)>- mai vorbim...

maflo
29.10.2009, 23:56:21
poti sa stai linistita, nu este ACEEASI sala #:-S . am fost la restaurant sa intreb si sunt 3 sali in constructie. intrasem un pic in panica, dar m-am calmat...:)>- mai vorbim...

#:-S Iti multumesc de 100000000...... de ori, eram stresata.Cum au fost parintii si au vb. deja imi inchipuiam ca au facut vreo gafa#:-S

strumf08
30.10.2009, 11:54:58
puteti face schimb de mirese fara prea mari greutati, daca aveti nunta la acelasi restaurant.... :D

maflo
30.10.2009, 12:28:48
puteti face schimb de mirese fara prea mari greutati, daca aveti nunta la acelasi restaurant.... :D

:)) :)) :)) :)) doar trecem dintr-o sala in alta
%%- casa de piatra , vad ca ai o luna de la casatorie<:-P

coralia_
19.11.2009, 16:12:01
Salut,

La restaurantul de la Paulesti, la oricare dintre sali, care sunt conditiile: numar minim de persoane, avans, si alte detalii daca aveti.

Va multumesc!

PS: Am vazut ca nu se accepta manele. Atat.

maflo
19.11.2009, 17:16:44
Salut,

La restaurantul de la Paulesti, la oricare dintre sali, care sunt conditiile: numar minim de persoane, avans, si alte detalii daca aveti.

Va multumesc!

Buna
Avansul este 2000 ron, minimul de persoane depinde la care sala faci (la paulesti au mai multe sali).
Mai multe nu stiu ca au fost parintii si eu as vrea sa aflu mai multe detalii.
am inteles de la alte miresici ca aranjamentul trebuie sa il faci cu ei. si cam atat stiu eu:*

oanabgz
19.11.2009, 18:43:44
Salut,

Va multumesc!

avansul este de 2000 lei, ca numar de persoane intr-adervar depinde de sala, intr-una din sali incap aprox. 200 persoane, una este de aprox. 350 si mai sunt doua sali (cred) in constructie dar nu stiu ce capacitate au. in ceea ce priveste manelele, nu cred k au nimic impotriva daca se canta si o manea pe la 4-5 dimineata, k sa mai trezesti tineretul(:|
Am inteles k de la anul aranjatul salii trebuie facut cu firma lor pt. k au avut cazuri cand firma/ele de aranjamente au adus huse rupte, necalcate, murdare, punand restaurantul intr-o lumina proasta...

maflo
19.11.2009, 18:59:49
avansul este de 2000 lei, ca numar de persoane intr-adervar depinde de sala, intr-una din sali incap aprox. 200 persoane, una este de aprox. 350 si mai sunt doua sali (cred) in constructie dar nu stiu ce capacitate au. in ceea ce priveste manelele, nu cred k au nimic impotriva daca se canta si o manea pe la 4-5 dimineata, k sa mai trezesti tineretul(:|
Am inteles k de la anul aranjatul salii trebuie facut cu firma lor pt. k au avut cazuri cand firma/ele de aranjamente au adus huse rupte, necalcate, murdare, punand restaurantul intr-o lumina proasta...

buna Oana

Deci husele rupte nu erau de la ei?!<:-P
Am citit pe forum ca la Regina Noptii (cred ca ploiesti) au fost probleme de genul asta cu aranjamentul.Deja ma ingrozisem.
pupici:*

mgh83
19.11.2009, 23:15:50
buna Oana

Deci husele rupte nu erau de la ei?!<:-P
Am citit pe forum ca la Regina Noptii (cred ca ploiesti) au fost probleme de genul asta cu aranjamentul.Deja ma ingrozisem.

Nu e adevarat ca au avut pb cu alte firme doar ca ei au si firma de decoratiuni si e normal sa vrea sa faceti cu ei.

maflo
19.11.2009, 23:55:56
Nu e adevarat ca au avut pb cu alte firme doar ca ei au si firma de decoratiuni si e normal sa vrea sa faceti cu ei.

Buna

Am citit pe forum cum criticau (huse rupte, servirea proasta, etc) si cum nu suntem in tara sunt un pic cam stresata.Nu ma deranjeaza faptul ca facem aranjamentul cu ei.Mersi :* si daca mai ai informatii sunt bine venite

alexyaralucutza
20.11.2009, 10:41:17
Buna,ma intereseaza si pe mine daca poti sa imi arati niste poze,,,cu salonul , si mi-ar placea sa stiu pretul meniului si mult mai multe detalii..as vrea sa stiu daca putem sa mai comunicam.astept un raspuns

coralia_
20.11.2009, 10:55:05
Am sunat aseara la ei, si mi-au spus ca firma care se ocupa de aranjamente trebuie sa fie firma lor cau au avut probleme cu altele in trecut, avans min 1500 ron (noi facem duminica), in meniu intra 4 feluri de mancare, apa minerala la discretie si parca a zis 2 cafele. Avansul se reduce din suma finala.

alexyaralucutza
20.11.2009, 11:02:04
[quote=elena2010;2290294]Buna, si eu zilele acestea am dat avansul pt regina noptii park - cea de la paulesti si patronul mi s-a parut un om de treaba care se tine de cuvant, insa un singur lucru nu prea mi-a convenit si te-as ruga daca poti sa ma lamuresti in privinta unei probleme si anume cea cu decoratul salii. El tine neaparat ca totul sa se realizeze cu firma lui, insa eu sunt de fire mai pretentioasa si as vrea sa te intreb cum te-ai inteles cu persoana care se ocupa de treaba asta, care le sunt preturile si cam ce fel de huse au iei...aaaa si daca poti sa-mi spui tu ce ai avut si cat au costat, te rog mult de tot daca poti sa-mi raspunzi pt ca ma cam streseaza treaba asta, mersi mult de tot si casa de piatra, sa fiti fericiti si sa va iubiti mult.>:D<

mie mi se pare o prostie sa ti se impuna niste lucruri..eu tocmai lucrurile astea as dori sa le evit...si pe mine ma intereseaza anumite date despre regina noptii de la paulesti....daca ai putea sa imi raspunzi la niste intrebari as fi tare recunoscatoare..as vrea sa stiu cat te-a costat un meniu..cam la ce pret dau ei aranjamentele..in fine la cat ai iesit cu tot..si ce sa discutat cand ai fost akolo$-)...adik kt de intelegatori au fost ca persoane ca pana la urma e nunta ta...si stiu ca fiecare persoana in parte vrea sa o faca dupa propriul gust..<:-P..sper sa fie oki..si astept u raspuns:Do:-):">;))<:-P:*

alexyaralucutza
20.11.2009, 11:19:13

ce numar de telefon au?:-"

elena2010
20.11.2009, 17:19:05

Buna,
meniul anul acesta este 180 la anul posibil 200, in ceea ce priveste aranjam salii, un pret mediu pt 150 de pers este undeva la 10ron pe pers, chelnerii raman la aprecierea ta....cam atat stiu eu, aaa si nu accepta sa se cante manele

maflo
20.11.2009, 18:07:23

Daca intri pe siteul lor hotelreginanoptii.ro acolo ai la contact mai multe nr&#186; de telefon.:* :* bafta

maflo
20.11.2009, 18:20:26

Sincer sa iti spun am ales restaurantul asta gandindu-ma ca fiind nou o sa fie mai deosebit si in al doilea rand locatia lui.Noi nu suntem in tara si facem tot cu ajutorul internetului si a parintilor.In ploiesti sunt cateva restaurante fff frumoase , daca cauti din timp gasesti liber cand iti doresti tu.

coco_andreea
09.12.2009, 21:10:53

Buna
Ti-au impus nr. minim de persoane?
Eu am aproximativ 80-85 si nu ma vrea nimeni.
ms

laurela
10.12.2009, 02:18:33
Buna
ms
te primesc cu 80-85 de persoane,in localul mai mic,cel vechi.incearca!

coco_andreea
15.12.2009, 15:09:04
te primesc cu 80-85 de persoane,in localul mai mic,cel vechi.incearca!
Ms
vad ca tu ai facut tot la ei,dar in sala mare nu? ai luat formatia lor?
Si inca o intrebare cam cat ar fi avansul?

g25
05.03.2010, 10:26:00
Treaba este ca au cam multe pretentii!nu te lasa cu firma de aranjamente nu cu manele!bine ca nu ma intereseaza manelele dar oricum omul daca vine la nunta vine sa se simta bine si daca vreun invitat dupa cateva pahare cere manele nu cred ca tu ca mireasa sau mire te duci la el si i spui ca nu vrea patronul bla blabla......nu am nimic de zis despre cat de frumos este acolo si cata munca au depus oamenii aia
prima data am fost acolo cand asteptau prima nunta si am vazut cat de implicati erau,!
in legatura cu amenajarea salii au dreptate fiecare si-a adus firma dorita si cine stie ce huse de scaun descusute au adus,dar asta nu inseamna sa iti impuna practic, sa faci cu ei,am si eu nunta acolo si doream sa stiu niste preturi la aranjarea salii,parca vad ca cine stie ce suma imi spune patroana de ma da pe spate lesin p acolo ,o sa fiu nevoita sa fac ce zic ei ca altfel nu mai fac nunta ,
daca stiti voi mai multe va rog sa imi comunicati si mie!poop

Andena
13.09.2010, 15:34:00
Buna fetelor! Eu am fost sa vorbesc la regina Noptii (si in Ploiesti si in Paulesti) si ne-am decis la cel din Ploiesti...raportul calitate-pret este OK! Singurul lucru pe care mi l-au impus a fost sa aranjez sala cu firma lor
(care ia 1 EUR de scaun - mi s-a parut acceptabil).
In rest spuneti-mi si mie va rog daca stiti cum este mancarea si servirea! Multumesc!

brutaruciprian
15.09.2010, 20:54:42
buna .... la regina noptii cel din paulesti este totul ok .... am fost la o nunta acolo si este foarte frumos a iesit totul bine .... au facut in salonul elegance ..... mancarea si servirea au fost ok ,.... nu ai voie sa pui nici o manea :)

strumf08
16.09.2010, 14:21:48
Buna
ms

Sunt restaurante care accepta si sub 100 de invitati...President, pe de Bobalna, Marlene, Best, in salonul de la subsol, Prestij, poate chiar si Grand Prestij, Bulevard, parca si Central. Poti incerca si Laguna, Prahova...

larryssa83
16.01.2011, 17:06:21
Salutare! Imi puteti spune cati invitati incap la acest restaurant?

ramonamiu
11.02.2011, 16:25:53
Buna fetelor! Eu am fost sa vorbesc la regina Noptii (si in Ploiesti si in Paulesti) si ne-am decis la cel din Ploiesti...raportul calitate-pret este OK! Singurul lucru pe care mi l-au impus a fost sa aranjez sala cu firma lor
(care ia 1 EUR de scaun - mi s-a parut acceptabil).
In rest spuneti-mi si mie va rog daca stiti cum este mancarea si servirea! Multumesc!

Nu vreau sa te dezamagesc dar firmele de decoratiuni inchiriaza husele din satin (cum au ei cu) 2,5 lei asa ca mai negociaza si inca ceva roaga-te sa nu fie evenimente si la crama si la etaj cum a fost cand am facut eu botezul fetitei, ca mancarea a fost "tun". Succes.

lenia
22.03.2011, 14:32:26
Bine v-am gasit. Am decis sa-mi serbez ziua de nastere la restaurantul Regina Noptii din Ploiesti, pe data de 26.03.2011. Cel de via-a-vis de hotelul Regina Noptii. Am fost, am vorbit, mi-a placut interiorul si parerile voastre m-au facut sa decid ca e locul ideal pentru a petrece intr-un mod placut. O sa va spun saptamana viitoare cum a fost: servirea, mancarea si ambientul muzical. Eu sper sa iasa bine, pentru ca e prima oara cand ma serbez in Ploiesti. Pana acum am ales locatiile de la munte si a iesit super, dar acum nu prea mai e loc de intors cu criza asta. Va pupi si ne revedem saptamana viitoare.

lenia
28.03.2011, 13:29:18
A trecut si ziua mea. Pot spune cu mana pe inima, ca locatia a fost E X C E L E N T A !!!!!!. M-AM DISTRAT LA MAXIM. SERVIRE IREPROSABILA, MANCARE.. BETOOON.. n-am putut manca tot din farfurie... muzica SUUUPER.. am dansat de nu-mi mai simt bataturile.. Felicitari managerului restaurantului Reginei Noptii. Am avut doar un mic inconvenient. La orele 2,20 dimineata nu au mai luat nici o comanda la bar. In sensul ca as mai fi vrut o cafea si mi s-a spus ca nu se mai poate. In fine.. eu am trecut peste asta pentru ca de la orele 7,30 si pana la 1 noaptea nu prea am stat pe scaun decat foarte putin.. Deci distractia a fost maxima! Recomand cu caldura tuturor celor care doresc sa-si petreaca onomastica sau orice alt eveniment, aici.