PDA

Versiunea completa : Accesorii mireasa

Pagini : [1] 2 3 4

blueoana
30.01.2007, 10:53:57
unde gasesc lenjerie alba frumoasa in cluj?

orhidutza
30.01.2007, 11:46:28
unde gasesc lenjerie alba frumoasa in cluj?
Poti incerca la Dunklers, la Sarrieri in Central ... sunt multe :)

blueoana
30.01.2007, 14:12:13

am si uitat de central,o sa incerc acolo,poate imi gasesc sutien,in general nu gasesc decat marimi mici la sutien

orhidutza
01.02.2007, 13:34:00
am si uitat de central,o sa incerc acolo,poate imi gasesc sutien,in general nu gasesc decat marimi mici la sutienincearca si la Triumph...au marimi mari

blueoana
01.02.2007, 20:16:51
incearca si la Triumph...au marimi mari

unde au magazin?

andria
01.02.2007, 21:02:12
unde au magazin?

In Central, chiar langa Jolidon.

Kalini
01.02.2007, 21:04:26
Asa stiu si eu, in Central:)

blueoana
01.02.2007, 23:58:31
ahaa,mc scumpelor >:D<

dandelion
02.02.2007, 11:27:10
Cei de la sarrieri au sutien din ala cu banda de silicon care se lipeste de piele?:D

orhidutza
02.02.2007, 14:25:14
Cei de la sarrieri au sutien din ala cu banda de silicon care se lipeste de piele?:D
Da, chiar au :) si au si sutien dintr-ala de zici ca e pielea ta :)

dandelion
02.02.2007, 14:36:32
Da, chiar au :) si au si sutien dintr-ala de zici ca e pielea ta :)
:D Zuper. O sa trec pe-acolo cand ma duc in Cj.
La Central, et 1?

orhidutza
02.02.2007, 17:20:52
La Central, et 1?
Da, etajul 1

oanaterhes
02.02.2007, 20:26:01
La Central, et 1?
Cum e, Ana, sutienul ala? Asa ca in reclamele teleshopping, 2 cupe "invizibile, care se lipesc pe piele? Am inteles ca astea nu sunt atat de comode.
Sau te referi la altceva? Ma intereseaza si pe mine. :*
Oana

Kalini
04.02.2007, 17:45:30
Vrem pozicio:-)

orhidutza
05.02.2007, 09:40:15
Vrem pozicio:-)
Ei pozici la lucruri intime si voi :) se merge la Central si se intreaba vanzatoarea de la Sarieri unde are sutienul minune :)

Kalini
05.02.2007, 13:41:32
Ei pozici la lucruri intime si voi :) se merge la Central si se intreaba vanzatoarea de la Sarieri unde are sutienul minune :)

Are bretelute? Pe mine ma roade curiozitatea;))

yma
05.02.2007, 14:19:35
dar lenjerie la care partea de sus sa fie tip corset in loc de sutien ati vazut?ceva de genul asta?

dandelion
05.02.2007, 14:56:10
Cum e, Ana, sutienul ala? Asa ca in reclamele teleshopping, 2 cupe "invizibile, care se lipesc pe piele? Am inteles ca astea nu sunt atat de comode.
Sau te referi la altceva? Ma intereseaza si pe mine. :*
Oana
Nu, ma refer la altceva, nu la cupele alea de culoarea pielii. E din cate stiu un sutien normal, alb, cu dantela sau cum o fi, care are pe interiorul cupelor o banda de silicon care se lipeste de piele si nu permite sutienului sa alunece.

off-topic : oana, rochita, ceva?:D

dandelion
05.02.2007, 14:57:04
:))
Exact! asta e procedura:))

dandelion
05.02.2007, 14:58:00
Are bretelute? Pe mine ma roade curiozitatea;))
Cred ca are. Dar or fi detasabile.
Pozici nu am de unde ca inca nu l-am procurat:-B

dandelion
05.02.2007, 15:17:47
P.S.
Daca stie cineva care este pretul aproximativ al acestui sutien, ma intereseaza, plss!!

orhidutza
05.02.2007, 16:34:15
dar lenjerie la care partea de sus sa fie tip corset in loc de sutien ati vazut?ceva de genul asta?
Sunt si de-astea... parca la Jolidon am vazut... si pe la Piera (sau pe eroilor sau in sora)... cred insa ca majoritatea firmelor de lenjerie fac si asa ceva... deci cauti un magazin de lenjerie, intri si vezi :)... usor de zis pt mine care sunt obsedata de astfel de magazine :)

oanaterhes
05.02.2007, 21:31:35
Nu, ma refer la altceva, nu la cupele alea de culoarea pielii. E din cate stiu un sutien normal, alb, cu dantela sau cum o fi, care are pe interiorul cupelor o banda de silicon care se lipeste de piele si nu permite sutienului sa alunece.

off-topic : oana, rochita, ceva?:D
Tot off-topic: Ana, rochia mea e aici. Adica nu chiar aici-aici in Cluj. E la Zalau. Maine o scoate tatal meu de la posta. Iti dai seama cum ma simt?
Doamne, cred ca nu dorm la noapte!
Oana

Kalini
06.02.2007, 11:16:43
Tot off-topic: Ana, rochia mea e aici. Adica nu chiar aici-aici in Cluj. E la Zalau. Maine o scoate tatal meu de la posta. Iti dai seama cum ma simt?
Oana

Asteptam si noi cu emotieo:-)

yma
06.02.2007, 13:07:27
Sunt si de-astea... parca la Jolidon am vazut... si pe la Piera (sau pe eroilor sau in sora)... cred insa ca majoritatea firmelor de lenjerie fac si asa ceva... deci cauti un magazin de lenjerie, intri si vezi :)... usor de zis pt mine care sunt obsedata de astfel de magazine :)

saru-mana.chiar azi o sa dau o raita prin oras sa vada si ochii mei :-B ce mai este nou.

off topic:voaluri lungi ati vazut pe undeva?

dandelion
06.02.2007, 13:58:13
Oana
:D
Imi dau seama ce emotii ai.
Sa postezi pozici cu ea.

Kalini
09.02.2007, 23:58:28
Am fost azi prin Central si am studiat oferta de lenjerie.......E o gama variata, pe toate gusturile....Am vazut lenjerie alba, draguta, din 2 piese, pe la 200 RON.....:-s

blueoana
10.02.2007, 13:21:15
numai atat? o nimica toata ;))

orhidutza
12.02.2007, 09:37:15
saru-mana.chiar azi o sa dau o raita prin oras sa vada si ochii mei :-B ce mai este nou.

off topic:voaluri lungi ati vazut pe undeva?
cat de lung? :)

yma
12.02.2007, 11:37:07
cat de lung? :)

lung,lung,lung.pana jos gen voal spaniol.

orhidutza
12.02.2007, 13:27:17
daca vroiai pana in talie iti spuneam unde am vazut :)

yma
12.02.2007, 13:48:08
daca vroiai pana in talie iti spuneam unde am vazut :)

mersi oricum,faza e ca nu stiu ce mi se potriveste la rochie.cand am cumparat rochia am probat un voal lung si cu ala mergea de minune.nu stiu ce sa fac....:((

Kalini
12.02.2007, 16:42:05
numai atat? o nimica toata ;))

Daaa, sunt tare entuziasmata..............:-"

oanacostea
09.03.2007, 21:23:09
dar din acelea pana in talie stiti unde as gasi?

orhidutza
12.03.2007, 09:09:05
dar din acelea pana in talie stiti unde as gasi?
voal pana in talie am vazut la Central la Alb si Negru (voal cu bentita de satin), la salon Emma in piata muzeului (voal cu putin surfilat la capat), la salon Promesis pe Horea (voal taiat simplu).

simonapop
19.03.2007, 14:07:05
Fetelor,
poate ma ajutati si pe mine. Caut un sutien din acela push-up. Eu nu sunt foarte dotata daca pot sa spun asa si pt rochia viselor mele am nevoie de un astfel de sutien. Chiar nu ma intereseaza culoarea( sa nu fie totusi rosu ca nu prea e genul meu) ca de sub rochie nu se vede deloc. Mersi si va pupic pe toate, spor la cautari.
Ah, si apropo de voal lung si spaniol am vazut asa ceva la Demetrios, foarte lung si superb dar nu stiu sa spun cat costa.
:x

orhidutza
19.03.2007, 14:13:55
Fetelor,
poate ma ajutati si pe mine. Caut un sutien din acela push-up. Eu nu sunt foarte dotata daca pot sa spun asa si pt rochia viselor mele am nevoie de un astfel de sutien. Chiar nu ma intereseaza culoarea( sa nu fie totusi rosu ca nu prea e genul meu) ca de sub rochie nu se vede deloc. Mersi si va pupic pe toate, spor la cautari.
Ah, si apropo de voal lung si spaniol am vazut asa ceva la Demetrios, foarte lung si superb dar nu stiu sa spun cat costa.
vezi in Central la Sarieri.

Kalini
19.03.2007, 19:35:20
Fetelor,

In Central, la Jolidon...;-)

daniela_psy
31.03.2007, 02:33:39
Am vazut la I.D.Sarieri ceva asemanator,chiar mai frumos dar cred ca era f scump.L-am vazut in revista ELLE sau MIREASA si trebuie sa-l aibe si in magazin.Dar se gaseste.

daniela_psy
31.03.2007, 02:40:51
Asteptam si noi cu emotieo:-)
Da chiar asa...

daniela_psy
31.03.2007, 02:51:25
Este adevarat ca sutienele(de fapt cupele)alea din silicon ce le lipesti pur si simplu de san transpira si aluneca?Le-a incercat cineva sa-mi spuna si mie cum sta treaba?Rochita mea va fii superba dar are spatele gol...adica gol...de tot si nu pot purta sutien,dar cupele ar fi o varianta.De gasit cam peste tot,nu?Multumesc.Pusici!

daniela_psy
31.03.2007, 02:55:53
Ce ciorapi alegeti:clasici sau cu banda?Rochita mea va fii cu volane si deschisa pe picior.Imi sugerati ciorapii cu banda sa se vada putin banda sau jartiera(hooot mamma!) sau picioare dezgolite si frumos bronzate(merg mai bine la sandalutze decat cu ciorap)?Multumesc anticipat!

orhidutza
02.04.2007, 09:57:31
Este adevarat ca sutienele(de fapt cupele)alea din silicon ce le lipesti pur si simplu de san transpira si aluneca?Le-a incercat cineva sa-mi spuna si mie cum sta treaba?Rochita mea va fii superba dar are spatele gol...adica gol...de tot si nu pot purta sutien,dar cupele ar fi o varianta.De gasit cam peste tot,nu?Multumesc.Pusici!
Eu abia am luat cupele acelea de silicon... la prima purtare o sa va spun cum s-au comportat :) Insa din ce am mai auzit eu din dreapta si stanga e doar senzatia ca aluneca... si ele sunt ca si bretelutzele de silicon... stau si nu se misca :)

orhidutza
02.04.2007, 09:58:24
Ce ciorapi alegeti:clasici sau cu banda?Rochita mea va fii cu volane si deschisa pe picior.Imi sugerati ciorapii cu banda sa se vada putin banda sau jartiera(hooot mamma!) sau picioare dezgolite si frumos bronzate(merg mai bine la sandalutze decat cu ciorap)?Multumesc anticipat!
Eu nu o sa am deloc ciorapi... vreau sa incalt sandale si ciorapii n-ar da bine defel :)

dandelion
02.04.2007, 10:00:33
Am un sutien de la jolidon care are toate bretelele detasabile si se poate purta perfect la o rochie cu spatele decupat.

dia_na
02.04.2007, 22:32:49

nu poti incorpora in rochie sutienul?
eu am cupe incluse in corsetul rochiei si nu e necesar sa iau un sutien separat

vorbeste unde ti-a facut rochita, daca nu iti poate atasa partea din fata a unui sutien care ti-ar place - banuiesc ca nu vrei sa il pui pt sustinere (ca nu sustine nimic la o rochie cu spatele gol)

dia_na
02.04.2007, 22:39:03

la sandale exista ciorapi fara partea de degete intarita - sunt speciali de sandale

regulile elegantei interzic unei doamne, domnisoare sa apara fara ciorapi la o ocazie festiva, desi in ultima perioada din comoditate tot mai multa lume nu poarta ciorapi (mai ales cind e cald)

eu personal nu apreciez un picior gol oricit de frumos ar fi bronzat in fata unuia cu un dres din matase finut - mi se pare mult mai sexy cel cu dresul; piciorul gol arata insa bine la plaja sau la rochii de vara

dar evident, fiecare face cum ii place - de aia suntem multi si multe ca sa fim diferiti

ducky
02.04.2007, 23:07:45
Eu abia am luat cupele acelea de silicon... la prima purtare o sa va spun cum s-au comportat :) Insa din ce am mai auzit eu din dreapta si stanga e doar senzatia ca aluneca... si ele sunt ca si bretelutzele de silicon... stau si nu se misca :)
De unde ai cumparat cupele acelea de silicon?

Taja
03.04.2007, 10:18:48

eu o sa am ciorapei cu banda, mi se par mult mai sexy si, ca si rochia de mireasa n-o sa prea pot purta la alte ocazii ciorapi albi:* asa ca profit:-B

orhidutza
03.04.2007, 10:42:05
De unde ai cumparat cupele acelea de silicon?
De la Family Shopping Center le-am luat.

daniela_psy
03.04.2007, 23:44:00
Mersi mult de sfaturi!Chiar mi-au fost de folos.M-am decis pt un dress cu banda TOTUSI ;daca asa zice codul elegantei nu vreau sa ma abat deloc de la el ca sunt o persoana eleganta din fire...:"> .Cat despre sutien,nu pot sa cos unul pe interior ca nu se potriveste cu modelul ales de mine.Tot varianta cupelor din silicon ramane...doar sa nu alunece cand transpir ca ma apuc de plans!!!Multumesc inca o data de "povetze"!Bafta!\:D/

daniela_psy
03.04.2007, 23:45:54
Am un sutien de la jolidon care are toate bretelele detasabile si se poate purta perfect la o rochie cu spatele decupat.
Imi zici mai multe despre el?poti sa postezi o poza?o:-)

Taja
24.04.2007, 13:16:29
Mersi mult de sfaturi!Chiar mi-au fost de folos.M-am decis pt un dress cu banda TOTUSI ;daca asa zice codul elegantei nu vreau sa ma abat deloc de la el ca sunt o persoana eleganta din fire...:"> .Cat despre sutien,nu pot sa cos unul pe interior ca nu se potriveste cu modelul ales de mine.Tot varianta cupelor din silicon ramane...doar sa nu alunece cand transpir ca ma apuc de plans!!!Multumesc inca o data de "povetze"!Bafta!\:D/

unde gasesc cupe din silicon care se lipesc pe piele? fara bretelute:) am fost in central la jolidon, habar n-avea doamna de acolo despre ce vb, la triumph am incercat, la fel, iar la id sarierri au avut anul trecut, dar detalii despre produs nu mi-au dat decat ca a fost 80 de ron....nici daca mai primesc sau nu:(
cine ma poate ajuta? ati vazut asa ceva prin magazine?

orhidutza
24.04.2007, 14:52:35
unde gasesc cupe din silicon care se lipesc pe piele? fara bretelute:) am fost in central la jolidon, habar n-avea doamna de acolo despre ce vb, la triumph am incercat, la fel, iar la id sarierri au avut anul trecut, dar detalii despre produs nu mi-au dat decat ca a fost 80 de ron....nici daca mai primesc sau nu:(
cine ma poate ajuta? ati vazut asa ceva prin magazine?
Cat platesti pt informatie? ;) ca eu mi-am cumparat... :)

Taja
24.04.2007, 15:06:56
Cat platesti pt informatie? ;) ca eu mi-am cumparat... :)

un suc, o cafelutza dupa nunta? o sa vin cu informatii pretioase$-)

orhidutza
24.04.2007, 15:27:35
un suc, o cafelutza dupa nunta? o sa vin cu informatii pretioase$-)
ai pus punctul pe i cu "informatiile pretioase" :)
eu acum vreo 2 luni l-am luat de la family shoping center de pe eroilor...la etajul 1 unde se vand produse de la teleshopping (39RON) :) sper ca totusi sa tina la nunta si sa nu ma trezesc cu el pe la mijloc :):):)
bafta multa!

Taja
24.04.2007, 15:38:51
ai pus punctul pe i cu "informatiile pretioase" :)
eu acum vreo 2 luni l-am luat de la family shoping center de pe eroilor...la etajul 1 unde se vand produse de la teleshopping (39RON) :) sper ca totusi sa tina la nunta si sa nu ma trezesc cu el pe la mijloc :):):)
bafta multa!

mersi mult! o sa incerc si pe acolo sper sa mai gasesc. mie n-are cum sa-mi pice pt ca am corset si daca o sa fiu stransa, n-are sanse sa aluneceo:-)
te pupa Ioana:* ramane invitatia la cafelutza valabila sa stii;)) nu scapi!

orhidutza
24.04.2007, 15:50:39
mersi mult! o sa incerc si pe acolo sper sa mai gasesc. mie n-are cum sa-mi pice pt ca am corset si daca o sa fiu stransa, n-are sanse sa aluneceo:-)
te pupa Ioana:* ramane invitatia la cafelutza valabila sa stii;)) nu scapi!
Acuma cred ca am putea sa ne intalnim toate o data la o schimbare de impresii... cu targurile numa nu a fost chip sa o facem...

orhidutza
24.04.2007, 15:51:15
Ioana, tot uit sa te intreb la ce restaurant faceti nunta :)

Taja
07.05.2007, 13:12:05
Ioana, tot uit sa te intreb la ce restaurant faceti nunta :)

La Mercur facem nunta in sala Magica.
Mi-am luat sutien din Family Shopping Center:* mersi mult de info.
faza tare.....mergem la etajul unu unde ai spus tu si vedem o firma de lenjerie, normal ca ne gandim ca de firma respectiva e vb. intreb de sutien si-mi zice ca ei nu au, dar are alta firma care vinde si electrocasnice....Tv product ii zice parca:))na si mergem noi, ne apropiem de magazin, in magazin numai aparate de fitness, tot felul de elecrocasnice....imi zice Marton : tu tipa asta de la lenjerie vrea sa-si bata joc de noi, cum sa gasim aici sutien?:)) sigur sta acuma si rade de noi=))intram cu tupeu si intreb de sutien.....si avea!!!!!:)):))

orhidutza
07.05.2007, 13:34:07
ei stai linistita ca si noi am patit fix la fel :):):):)

La Mercur facem nunta in sala Magica.
Mi-am luat sutien din Family Shopping Center:* mersi mult de info.
faza tare.....mergem la etajul unu unde ai spus tu si vedem o firma de lenjerie, normal ca ne gandim ca de firma respectiva e vb. intreb de sutien si-mi zice ca ei nu au, dar are alta firma care vinde si electrocasnice....Tv product ii zice parca:))na si mergem noi, ne apropiem de magazin, in magazin numai aparate de fitness, tot felul de elecrocasnice....imi zice Marton : tu tipa asta de la lenjerie vrea sa-si bata joc de noi, cum sa gasim aici sutien?:)) sigur sta acuma si rade de noi=))intram cu tupeu si intreb de sutien.....si avea!!!!!:)):))

orhidutza
07.05.2007, 13:34:57
si zi-mi, l-ai luat pe tine? ai senzatia ca pica? :)

Taja
07.05.2007, 13:49:08
si zi-mi, l-ai luat pe tine? ai senzatia ca pica? :)

l-am luat si am sarit de numa prin casa, numa cu sutienul pe mine:) si nu pica, pare f sigur. am si garantie 6 luni=)) e chiar f misto! cred ca o sa-mi iau inca o bucata e f util vara mai ales, daca nu crei sa se vada bretelutele de la sutien.

orhidutza
07.05.2007, 13:50:10
l-am luat si am sarit de numa prin casa, numa cu sutienul pe mine:) si nu pica, pare f sigur. am si garantie 6 luni=)) e chiar f misto! cred ca o sa-mi iau inca o bucata e f util vara mai ales, daca nu crei sa se vada bretelutele de la sutien.
mai aveau? ca atunci cand am luat eu aveau ft putine bucati... probabil si-au mai adus ca au vazut ca este cerere :)

Taja
07.05.2007, 14:19:32
mai aveau? ca atunci cand am luat eu aveau ft putine bucati... probabil si-au mai adus ca au vazut ca este cerere :)

nu am gasit din silicon, doar din saten alb, dar e ok, nu cred ca o sa se vada, nu coboara rochia chiar atat. oricum au zis ca mai primesc:)

orhidutza
07.05.2007, 14:21:44
nu am gasit din silicon, doar din saten alb, dar e ok, nu cred ca o sa se vada, nu coboara rochia chiar atat. oricum au zis ca mai primesc:)
dar pe interior e silicon, nu?

Taja
07.05.2007, 14:25:49
da e din silicon:)

cj83cia
09.05.2007, 16:11:36
Nasa mea si-a luat sutien din silicon de la Promesis, de pe Horea, cu 10 ROn si a fost foarte incantata de el. Nu a avut nici o problema toata nunta. Sunt marimi unviersale, ea nu a prea avut pe ce il puna, dar nu a avut surprize.
Voi va luati ceva nou, vechi, albastru si imprumutat? Cu noul e usor, mai toate sunt noi - rochita, palaria, pantofii, lenjeria...dar restul? :-?

Spor la treaba
Pupici

orhidutza
09.05.2007, 16:45:07
Eu nu prea sunt pentru luat obiceiuri de-ale altora, deci nu o sa am nici vechi, nici albastru si nici imprumutat, nu o sa am scosul jartelutei de pe picior si nici nu o sa arunc buchetul :)

Nasa mea si-a luat sutien din silicon de la Promesis, de pe Horea, cu 10 ROn si a fost foarte incantata de el. Nu a avut nici o problema toata nunta. Sunt marimi unviersale, ea nu a prea avut pe ce il puna, dar nu a avut surprize.
Voi va luati ceva nou, vechi, albastru si imprumutat? Cu noul e usor, mai toate sunt noi - rochita, palaria, pantofii, lenjeria...dar restul? :-?

Spor la treaba
Pupici

dandelion
10.05.2007, 13:14:19
l-am luat si am sarit de numa prin casa, numa cu sutienul pe mine:) si nu pica, pare f sigur. am si garantie 6 luni=)) e chiar f misto! cred ca o sa-mi iau inca o bucata e f util vara mai ales, daca nu crei sa se vada bretelutele de la sutien. Jo, despre ce sutien vorbiti? el de la i.d. sarrieri?

Taja
10.05.2007, 13:47:57
nu, e un sutien care are doar cupe si se lipeste de sani. La sarieri nu am gasit sa stii. nu aveau. daca mergi in Family Shopping Center la etajul 1, este o firma la care ii zice TV Products. de acolo mi-am luat la 39 de lei. la sarieri era 80-90 asa mi-a zis vanzatoarea. sa nu te sperii de magazin, sint doar produse electrocasnice, aparate de fitness, aspiratoare tot felul de chestii care le vezi al teleshoping, dar au si sutien:))printre toate astea:)

dandelion
10.05.2007, 13:54:47
nu, e un sutien care are doar cupe si se lipeste de sani. La sarieri nu am gasit sa stii. nu aveau. daca mergi in Family Shopping Center la etajul 1, este o firma la care ii zice TV Products. de acolo mi-am luat la 39 de lei. la sarieri era 80-90 asa mi-a zis vanzatoarea. sa nu te sperii de magazin, sint doar produse electrocasnice, aparate de fitness, aspiratoare tot felul de chestii care le vezi al teleshoping, dar au si sutien:))printre toate astea:) Aaa..pai din ala imi aduce cumnatica din Spania..O sa trec pe la central oricum, poate o sa aiba..

cj83cia
10.05.2007, 21:18:50
Eu nu prea sunt pentru luat obiceiuri de-ale altora, deci nu o sa am nici vechi, nici albastru si nici imprumutat, nu o sa am scosul jartelutei de pe picior si nici nu o sa arunc buchetul :)

Nici eu nu voi arunca buchetul, nici chestia cu jarteluta nu o fac, dar la restul imi cam sta capul...

Spor la treaba
Pupici

serbalina
10.05.2007, 22:21:59
nu, e un sutien care are doar cupe si se lipeste de sani. La sarieri nu am gasit sa stii. nu aveau. daca mergi in Family Shopping Center la etajul 1, este o firma la care ii zice TV Products. de acolo mi-am luat la 39 de lei. la sarieri era 80-90 asa mi-a zis vanzatoarea. sa nu te sperii de magazin, sint doar produse electrocasnice, aparate de fitness, aspiratoare tot felul de chestii care le vezi al teleshoping, dar au si sutien:))printre toate astea:)

Tu esti mai norocoasa ca al meu dupa 6-7 ore il cautam prin rochie.:(( :(( :((
As vrea sa-l incerc si pe cel din silicon ,numai ca nu m-as mai risca sa raman cu el in mana(penibil rau).

dandelion
14.05.2007, 11:25:30
Am dat si pe la central..la i.d. sarrieri am gasit sutien cu benzi de silicon, dar erau doar in spate, langa inchizatoare doua bentite subtiri de silicon...nu l-am luat ca nu avea rost, in spate sta lipit de piele si asa..ma intereseaza sa nu alunece in fata, de pe sani:-$ Am gasit in schimb tot la ei cupe din acelea de silicon..dar nu le-am luat ca nu ma intereseaza nici alea..o:-)
O sa raman cred ca la sutien simplu, cu bretele detasabile..la probe tot sutien simplu am purtat, rochia il tine fix, asa ca sper sa nu am probleme:-B

serbalina
14.05.2007, 12:34:23
Am dat si pe la central..la i.d. sarrieri am gasit sutien cu benzi de silicon, dar erau doar in spate, langa inchizatoare doua bentite subtiri de silicon...nu l-am luat ca nu avea rost, in spate sta lipit de piele si asa..ma intereseaza sa nu alunece in fata, de pe sani:-$ Am gasit in schimb tot la ei cupe din acelea de silicon..dar nu le-am luat ca nu ma intereseaza nici alea..o:-)
O sa raman cred ca la sutien simplu, cu bretele detasabile..la probe tot sutien simplu am purtat, rochia il tine fix, asa ca sper sa nu am probleme:-B

Sunt unele sutiene care au si bentitze foarte subtiri de slicon atasate la cupe si in spate , care tin foarte bine, eu l-am incercat si sunt foarte multumita.

dandelion
14.05.2007, 15:22:42
Sunt unele sutiene care au si bentitze foarte subtiri de slicon atasate la cupe si in spate , care tin foarte bine, eu l-am incercat si sunt foarte multumita. Eu nu am gasit:( si vanzatoarea parea asa nedumerita cand i-am spus ce vreau:(

Taja
14.05.2007, 15:55:30
Eu nu am gasit:( si vanzatoarea parea asa nedumerita cand i-am spus ce vreau:(

la fel a facut cand am intrebat si eu...de parca eram in cautare de salam in magazin de lenjerie intima=))

elly
16.05.2007, 08:18:31
fetelor din Cj, spuneti-mi , va rog, daca gasesc in cj voal lung pana jos, cu broderie? unde ar trebui sa caut? mai am o luna jumate pana la nunta si trebuia sa primesc unul din Spania, nu se mai poate si am ramas fara voal... mi-l doresc lung si brodat. oare prin comanda nu se fac, la magazinele astea cu rochii de mirese?

roxana
16.05.2007, 08:42:01
ceva idee ti-am dat eu pe PM

daniela_psy
16.05.2007, 09:59:53
Elly,eu l-am cumparat de la Promesis de pe Horea si e exact ce iti doresti tu doar ca a costat un piculetz mai mult decat celelalte adica 300ron.Insa nu e perfect alb,e un crem f deschis,are si ceva margelute f fine in broderie.E superb!Imi pare rau ca nu pot sa-i fac o poza sa postez ca l-am dus acasa la Beclean la parinti.Daca nu-ti gasesti ti-l imprumut cu placere.

Adina
16.05.2007, 15:54:36
Fetelor, credeti ca s-ar potrivi un voal lung si brodat la rochita asta? Sau ar fi bine sa merg cu cel din poza? Parca mi-ar place un voal mai lung ca e cam uratica in/din spate:-?

Daniela, abia astept sa vad pozele de la nunta ta (cu voal si alte cele)!

daniela_psy
16.05.2007, 19:02:28
Fetelor, credeti ca s-ar potrivi un voal lung si brodat la rochita asta? Sau ar fi bine sa merg cu cel din poza? Parca mi-ar place un voal mai lung ca e cam uratica in/din spate:-?

Daniela, abia astept sa vad pozele de la nunta ta (cu voal si alte cele)!
Adina,dar si voalul din poza e destul de lung...acuma nu stiu cat de lung il vrei tu...nu stiu,inainte eram si eu de aceeasi parere cu Angelic ca voalul scurt pare ridicol(parca ea zicea...)insa acuma parca nu sunt asa de tare impotriva ca nu toate rochiile pot sa pretinda un voal lung...mai bine du-te si probeaza si vezi cum iti place cu riscul de a cara rochia dupa tine.in nebunia mea,asa as face...cand ai cumparat-o nu facut o proba de voaluri?ar fi fost f inspirat din partea ta...abia astept sa va postez poze cu buchetul meu,e asa de frumos!!!Da ,eu zic ca ar merge lung si brodat dar nu f incarcat...eventual marginile brodate f fin...

dandelion
16.05.2007, 22:23:06
la fel a facut cand am intrebat si eu...de parca eram in cautare de salam in magazin de lenjerie intima=))=)) pai sa stii ca =)) i-am explicat mura in gura, si a facut niste ochi mari, mi-a arata dupa aia cupele din silicom , dupa aia iar i-am explicat si in final mi l-a aratat pe cel cu bentite de silicon in spate, langa inchizatoare/:)

mony42
23.06.2007, 17:28:21
fetelor din Cj, spuneti-mi , va rog, daca gasesc in cj voal lung pana jos, cu broderie? unde ar trebui sa caut? mai am o luna jumate pana la nunta si trebuia sa primesc unul din Spania, nu se mai poate si am ramas fara voal... mi-l doresc lung si brodat. oare prin comanda nu se fac, la magazinele astea cu rochii de mirese?

Poti sa comanzi de la Salon Gabriela cat de lung vrei sau cam pe orice culoare. Poate de asemenea sa fie brodat. Eu am vrut unul lung de 4 m cu brodare groasa pe margine dar costa in jur de 800 ron asa ca am ramas la voal de 4m cu broderie subtire in ton cu rochia bineinteles, la 350-400 ron.

marcy_elena
21.10.2007, 10:41:01
miresicilor...lenjerie intima pentru noaptea nuntii si sapta-luna de miere...de aceea ffffffffff frumoasa unde credeti ca gasesc...eu sunt din fire cam pretentioasa deci magazinul cam tre sa aiba multe modele :P...stiti vreunul super-tare?:D

ciuci19
21.10.2007, 22:57:24
salut

Inceraca sa mergi in polus center,am fost azi si am vazut mai multe magazine cu lenjerie intima,pota ca o sa gasesti ceva pe placul tau

pa pa
si spor la pregatiri

orhidutza
22.10.2007, 10:09:58
miresicilor...lenjerie intima pentru noaptea nuntii si sapta-luna de miere...de aceea ffffffffff frumoasa unde credeti ca gasesc...eu sunt din fire cam pretentioasa deci magazinul cam tre sa aiba multe modele :P...stiti vreunul super-tare?:D
Magazinul Etam din Polus Center :)

cj83cia
22.10.2007, 15:05:47
Sau I.D. Sarrieri

marcy_elena
22.10.2007, 16:12:02
mersi mult de tot fetelor:*:*:*

ALI
23.10.2007, 12:47:38
etam il recomand si eu.

marcy_elena
24.10.2007, 16:53:07
am fost in polus si pot zice WWWWWWWOOOOOOOOWWWWWWWWWWW la Etam is super faine!!!..au si preturi mai bune ca jolidon si altele...dar si la le Petit Paris sunt frumoase:)...bine dar etam e fascinant:P

orhidutza
25.10.2007, 11:36:16
am fost in polus si pot zice WWWWWWWOOOOOOOOWWWWWWWWWWW la Etam is super faine!!!..au si preturi mai bune ca jolidon si altele...dar si la le Petit Paris sunt frumoase:)...bine dar etam e fascinant:P
sa vezi tu ce frumoase lucruri sunt in Etam in Paris :)):)):)) eu acolo i-am vazut prima data si de atunci am ramas fun-ul lor :))

andreea_m
27.10.2007, 21:16:07
Eu mi-am luat toata lenjeria pt miresica de la Jolidon, au fost foarte frumoase:"> .... si miresicul meu a fost f incantat;))

marcy_elena
28.10.2007, 16:15:47
sa vezi tu ce frumoase lucruri sunt in Etam in Paris :)):)):)) eu acolo i-am vazut prima data si de atunci am ramas fun-ul lor :))
inainte sa merg in polus am intrat pe net www.etam.com (http://www.etam.com) si wow...superbe am ramas placut surprinsa cand am ajuns in polus si multe din cele vazute pe net erau acolo!!...imi inchipui ca la paris e baza...:)

marcy_elena
28.10.2007, 16:18:05
Eu mi-am luat toata lenjeria pt miresica de la Jolidon, au fost foarte frumoase:"> .... si miresicul meu a fost f incantat;))
in polus sunt vis-a-vis jolidon si etam...dar mi-au placut mai mult cele de la etam ...plus ca erau mai ieftine:)...acuma depinde si la ce produs te uiti...oricum vreau sa iau cat de multe:P..si pt luna de miere...dar ceva cu totul deosebit pt noaptea nuntii...(wow...first time!!!...tre sa il inebunesc:P)

andreea_m
29.10.2007, 13:03:48
in polus sunt vis-a-vis jolidon si etam...dar mi-au placut mai mult cele de la etam ...plus ca erau mai ieftine:)...acuma depinde si la ce produs te uiti...oricum vreau sa iau cat de multe:P..si pt luna de miere...dar ceva cu totul deosebit pt noaptea nuntii...(wow...first time!!!...tre sa il inebunesc:P)

M-am uitat si eu pe site, sunt intradevar superbe, dar chiar sunt mai ieftine ca la Jolidon?? Ciudat, totusi... mergem acum in oras si sper sa gasesc magazinul din Bruxelles, ca am inteles ca este si aici.

marcy_elena
30.10.2007, 14:26:07
M-am uitat si eu pe site, sunt intradevar superbe, dar chiar sunt mai ieftine ca la Jolidon?? Ciudat, totusi... mergem acum in oras si sper sa gasesc magazinul din Bruxelles, ca am inteles ca este si aici.
da...am ramas si eu socata...m-am uitat la maieutz stil rochitza si un slip/boxer ...si am calculat..iar spre surprinderea mea a iesit mai ieftin setul din etam:P...daca il gasesti cumva magazinul din Bruxelles sa imi spui si mie unde e:D

andreea_m
31.10.2007, 13:29:40
da...am ramas si eu socata...m-am uitat la maieutz stil rochitza si un slip/boxer ...si am calculat..iar spre surprinderea mea a iesit mai ieftin setul din etam:P...daca il gasesti cumva magazinul din Bruxelles sa imi spui si mie unde e:D
AM FOST IERI PRIN MAGAZINE. AM GASIT MAGAZINUL IN BRUXELLES. E PE STRADA DIN CENTRU CU MULTE MAGAZINE. SUNT SUPERBE SINCER DAR SUNT FOARTE SCUMPE
ASTA E SPOR LA CUMPARATURI MIRESICI
;;) ;;) ;;)

marcy_elena
31.10.2007, 18:30:20
AM FOST IERI PRIN MAGAZINE. AM GASIT MAGAZINUL IN BRUXELLES. E PE STRADA DIN CENTRU CU MULTE MAGAZINE. SUNT SUPERBE SINCER DAR SUNT FOARTE SCUMPE
ASTA E SPOR LA CUMPARATURI MIRESICI
;;) ;;) ;;)
oare la care strada te referi?:P

marcy_elena
06.11.2007, 18:08:10
fetelor:*...ce faceti?..:P...daca aveti poze cu diademe dragutza si finutze...va rog postati...si ziceti-mi pls si unde se gasesc in cluj cele mai frumoase si delicate diademe?:D

dandelion
06.11.2007, 18:51:08
fetelor:*...ce faceti?..:P...daca aveti poze cu diademe dragutza si finutze...va rog postati...si ziceti-mi pls si unde se gasesc in cluj cele mai frumoase si delicate diademe?:D
Gasesti o gramada de poze cu diademe aici:
http://www.miresici.ro/showthread.php?t=2265&page=133
si aici:
http://www.miresici.ro/showthread.php?t=2720
Le gasesti in orice magazin de specialitate..

diana31
09.11.2007, 14:53:22
Salut fetelor caut o viitoare rochie de nasa , ma puteti ajuta cumva cu modele, preturi, magazine, etc?

marcy_elena
12.11.2007, 09:55:11
Gasesti o gramada de poze cu diademe aici:
http://www.miresici.ro/showthread.php?t=2265&page=133
si aici:
http://www.miresici.ro/showthread.php?t=2720
Le gasesti in orice magazin de specialitate..
ms mult...dar eu caut ceva f finut si nu mare!..daca cumva gasiti ceva in genu mai puneti fetelor poze...:)

marcy_elena
12.11.2007, 09:57:56
?:D?....cand spui scumpa cam la cat te referi:P?

marcy_elena
18.11.2007, 23:56:41
eu mi-am cumparat 4 m de voal de la nico claus...si mi-am luat si ceva dantela...pe care o decupez frumos si cu niste perlutze si ata fina le prind cum vrea inimioara mea...si iesi mult mai ieftin si exact cum iti doresti:)

diannaa
19.11.2007, 00:52:41
eu mi-am cumparat 4 m de voal de la nico claus...si mi-am luat si ceva dantela...pe care o decupez frumos si cu niste perlutze si ata fina le prind cum vrea inimioara mea...si iesi mult mai ieftin si exact cum iti doresti:)
este nemaipomenit....va iesi atat de ..personal,de frumos,de unic...

marcy_elena
19.11.2007, 12:00:48
este nemaipomenit....va iesi atat de ..personal,de frumos,de unic...
:D...iti dai seama ca abia astept sa am bradutzul in camera si asa la caldurica sa mai prind de el o perlutza!...vai tre sa nu ilc numa sa mi-l taie in forma de oval sau cum trebuie si ma pot apuca de el...pana in mai tot o sa lucrez cu mamik la el:D...si o sa imi fie asa de drag de numa

diana31
19.11.2007, 19:22:40
:D...iti dai seama ca abia astept sa am bradutzul in camera si asa la caldurica sa mai prind de el o perlutza!...vai tre sa nu ilc numa sa mi-l taie in forma de oval sau cum trebuie si ma pot apuca de el...pana in mai tot o sa lucrez cu mamik la el:D...si o sa imi fie asa de drag de numa
spor la munca, subscriu sigur va iesii ceva unicat si pentru ca il vei face tu o sa-l indragesti si mai mult....................=D> =D> =D>

marcy_elena
19.11.2007, 23:15:10
spor la munca, subscriu sigur va iesii ceva unicat si pentru ca il vei face tu o sa-l indragesti si mai mult....................=D> =D> =D>
vai ca abia astept sa fie gata!!:D...o sa umplu site-ul cu poze:))...da sigur nu o sa il vand.!!!..macar e o idee interesanta pt mirese...il faci cum vrei tu si la un pret mult mai mic:P:)

aria_cluj
01.12.2007, 09:37:57
vai ca abia astept sa fie gata!!:D...o sa umplu site-ul cu poze:))...da sigur nu o sa il vand.!!!..macar e o idee interesanta pt mirese...il faci cum vrei tu si la un pret mult mai mic:P:)

buna fetelor,

si pe mine ma intereseaza un voal crem auriu.sau crem sidefat...oare unde as putea gasi?

mie nu imi trebuie asa de lung...

astept sa imi spune-ti si mie!

pupici!!!

dia_na
01.12.2007, 13:20:30
ms mult...dar eu caut ceva f finut si nu mare!..daca cumva gasiti ceva in genu mai puneti fetelor poze...:)

eu mi-am facut diadema la comanda la www.carlabrillanti.com (http://www.carlabrillanti.com) - le-am dat o poza de pe net si mi-au facut cum am dorit

in attach ai poza diademei ce am avut

marcy_elena
01.12.2007, 13:26:21
eu mi-am facut diadema la comanda la www.carlabrillanti.com (http://www.carlabrillanti.com) - le-am dat o poza de pe net si mi-au facut cum am dorit

in attach ai poza diademei ce am avut
vai!!:*:*...f dragutza...ms mult de tot:D

alymary
01.12.2007, 13:37:25
buna fetelor
unde gasesc diademe frumoase.simple si frumoase;)) in cluj

diannaa
01.12.2007, 14:34:38
buna fetelor,

si pe mine ma intereseaza un voal crem auriu.sau crem sidefat...oare unde as putea gasi?

pupici!!!
ai incercat la magazinele de rochii de mirese si nu ai gasit nimic?! eu am vz la demetrios voaluri superbe,lungi scurte,e drept ca cele lungi erau la 12 mil,dar erau..de vis..

diannaa
01.12.2007, 14:35:42
o sa inceapa targurile de nunti si acolo iti vei face o parere,poate si gasesti sa cumperi si ce-ti place si te-ai scapat...nu te grabi c este timp suficient...

aria_cluj
01.12.2007, 15:09:14
o sa inceapa targurile de nunti si acolo iti vei face o parere,poate si gasesti sa cumperi si ce-ti place si te-ai scapat...nu te grabi c este timp suficient...

inca nu am inceput sa merg prin magazine...
nici nu stiu cand o voi face!sper ca prin februarie ,martie sa fiu pregatita cu tot truso-ul:))

daca ai ceva poze cu voaluri de la demtrios...pls trimite-mi si mie!

diannaa
02.12.2007, 01:02:38
inca nu am inceput sa merg prin magazine...
nici nu stiu cand o voi face!sper ca prin februarie ,martie sa fiu pregatita cu tot truso-ul:))

daca ai ceva poze cu voaluri de la demtrios...pls trimite-mi si mie!
astea sunt cateva poze cand am fost la probat...dar oricum tot mi-am cumparat cu exact o luna inainte de nunta...

diannaa
02.12.2007, 01:04:45
mentionez ca eu am cautat de la inceput rochie cu trena,nu cu cercuri! si voal lung! care sa vina sa-mi acopere fata la intrarea in biserica si f lung in spate...mi le-am luat toate insa din buc.pt ca erau mult mai multe modele din care sa aleg...

marcy_elena
04.12.2007, 19:57:12
buna fetelor,

pupici!!!
in imaginea pe care ai atasat-o e rochitza care o sa o ai la nunta?..in cazul in care e aceasta eu zic ca ar fi prea incarcat daca ai luat si voalul brodat...mult prea incarcat...eventual unul simplu si finut...si tot demetrios recomand si eu

diannaa
04.12.2007, 21:10:35
in imaginea pe care ai atasat-o e rochitza care o sa o ai la nunta?..in cazul in care e aceasta eu zic ca ar fi prea incarcat daca ai luat si voalul brodat...mult prea incarcat...eventual unul simplu si finut...si tot demetrios recomand si eu
daca pe mine m-ai intrebat,nu e rochita si nici voalul care mi le-am luat...astea erau in cj,eu am mers la bucuresti apoi....dar urmau sa aduca multe modele si la cj..

marcy_elena
06.12.2007, 14:21:21
daca pe mine m-ai intrebat,nu e rochita si nici voalul care mi le-am luat...astea erau in cj,eu am mers la bucuresti apoi....dar urmau sa aduca multe modele si la cj..
:))...am dat citat la ce a spus aria...si pe ea o intrebam...dar e oke;)

lllorelllei
30.01.2008, 14:32:01
Vin si eu cu o idee la noaptea nuntii :) Eu mi-am achizitionat deja de la polus, de la magazinul debenhams, o rochita mica, draguta, pe care abia astept sa o port :) Sunt foarte incantata, si e asa de finuta si draguta. Sper sa va placa. Atasez si o poza :)

medutza
30.01.2008, 16:35:02
Vin si eu cu o idee la noaptea nuntii :) Eu mi-am achizitionat deja de la polus, de la magazinul debenhams, o rochita mica, draguta, pe care abia astept sa o port :) Sunt foarte incantata, si e asa de finuta si draguta. Sper sa va placa. Atasez si o poza :)
mie imi place.simpluta si cu mult gust.exact ca si mineo:-) .glumesc:"> adica ca si gusturile mele

stafida
30.01.2008, 18:48:06

Buna idee.. sa porti ceva nou/special/alb/surpriza pt noaptea nuntii.

diannaa
30.01.2008, 23:05:53
e superba!! si pe gustul meu...sa fie....spectacol!!!;-)

andreea_m
31.01.2008, 11:08:34
Super, e tare draguta si sexi:"> , cred ca mirele tau va fi tare incantat\:D/

cj83cia
31.01.2008, 11:27:17
F frumoasa. Sper sa apuci sa o si porti :-p

lllorelllei
31.01.2008, 11:30:02
I-am si zis mirelui meu ca mi-am luat ceva pentru noaptea nuntii si eram asa de incantata incat vroiam sa i-l arat deja (pe umeras, nu pe mine ;)) ), dar a zis ca mai are rabdare . Atunci i-am zis ca la cat sunt de incantata de achizitie va trebui sa o laude si sa o admire cel putin 5 minute cand o va vedea pe mine ;;)

cj83cia
31.01.2008, 11:37:23
Scumpa?
Si eu mi-am achizitionat diverse piese de imbrac pt noaptea nuntii, si de la oboseala mi-a fost asa de frig, ca imi venea sa dorm cu ciorapi in picioare si cu bluza =)) N-am stiut cum sa ma bag mai rpd in patuc, la somn si la caldura

marcy_elena
31.01.2008, 18:57:59
Scumpa?
Si eu mi-am achizitionat diverse piese de imbrac pt noaptea nuntii, si de la oboseala mi-a fost asa de frig, ca imi venea sa dorm cu ciorapi in picioare si cu bluza =)) N-am stiut cum sa ma bag mai rpd in patuc, la somn si la caldura
ei ei...poi mirele tau era si el frant asa incat sa nu te poata incalzi?;))...eu zic ca merita efortul de a rabda putin frig pentru o imagine asa frumoasa in noaptea nuntii...atat pt tine cat si pentru el

lllorelllei
01.02.2008, 14:45:19
Un pic cam scumpica : in jur de 100 ron, nu mai stiu exact. Oricum vazusem lucrusoare mai ieftine si frumoase in jur de 60 ron pe la magazinele pomenite de fete mai inainte de prin polus, dar eu am tinut mult sa o iau pe asta, asa ca am luat-o ;;) .

lllorelllei
13.02.2008, 23:13:43
Voi de unde va cumparati ciorapi albi pentru nunta?

diannaa
13.02.2008, 23:24:38
Voi de unde va cumparati ciorapi albi pentru nunta?
cred ca gasesti oriunde.....chiar vrei albi?

12hanna
14.02.2008, 10:17:25
[QUOTE=lllorelllei;632006]Voi de unde va cumparati ciorapi albi pentru nunta?[/QUOTE

Mi se pare ca nu sunt atat de deosebiti..... Intotdeauna am considerat ca ciorapii de culoarea piciorului arata mai bine..... Voi ce parere aveti? :-? :-? :-?

roxana
14.02.2008, 10:25:23
[quote=lllorelllei;632006]Voi de unde va cumparati ciorapi albi pentru nunta?[/QUOTE

Mi se pare ca nu sunt atat de deosebiti..... Intotdeauna am considerat ca ciorapii de culoarea piciorului arata mai bine..... Voi ce parere aveti? :-? :-? :-?
total de acord

tati_sew
14.02.2008, 10:28:19
dar fara ciorapi..are ceva?ca la o pereche de pantofi decupati in fata nu prea ar merge ciorapii sau celputin cei cu intaritura in fata.bine ca sub rochie poate nu se vede chiar asa de tare.

medutza
14.02.2008, 10:29:22
[quote=lllorelllei;632006]Voi de unde va cumparati ciorapi albi pentru nunta?[/QUOTE

ei,uite si eu ma gandeam zilele astea la ciorapi.nici mie nu-mi prea plac aia albi dar credeam ca asa trebuie sa porti la nunta.deci nu-i nici o problema daca nu-s albi?oare o sa arate bine de culoarea piciorului?eu cred ca da.
alte pareri?[-o<

roxana
14.02.2008, 10:37:05
dar fara ciorapi..are ceva?ca la o pereche de pantofi decupati in fata nu prea ar merge ciorapii sau celputin cei cu intaritura in fata.bine ca sub rochie poate nu se vede chiar asa de tare.
si cu tine sunt de acord^:)^

diannaa
14.02.2008, 12:05:06
[quote=12hanna;632419]
ei,uite si eu ma gandeam zilele astea la ciorapi.nici mie nu-mi prea plac aia albi dar credeam ca asa trebuie sa porti la nunta.deci nu-i nici o problema daca nu-s albi?oare o sa arate bine de culoarea piciorului?eu cred ca da.
alte pareri?[-o<
cum sa fie obligatoriu?nimic nu e! cine iti vede ciorapii? ca doar rochia e lunga,nu?mie personal nici nu imi plac cum arata.....

diannaa
14.02.2008, 12:07:16
si eu am luat in calcul varinta fara ciorapi,dar din toate partile mi s-a spus nu,ca ciorapii sunt de cand lumea o emblema a elegantei.....daca stau sa ma gandesc cam asa e.....si mi-am luat culoarea piciorului si a fost super ok....la sandale sunt ciorapi fara banda in fata....

MihaelaV_F
14.02.2008, 12:28:14
Scuze ca intru in discutie, dar...
Dianaa esti o sfanta^:)^ , mersi mult pentru chestia cu ciorapii fara banda. Pantofii mei sunt decupati la varf si nu stiam daca gasesc ceva ciorapi de aia. Plus ca nu-mi place ca pe sub rochie sa nu am ciorapi, sa ma jeneze toate cele (ma simt siurea fara ei la o rochie de gala)

dandelion
14.02.2008, 12:50:45
dar fara ciorapi..are ceva?ca la o pereche de pantofi decupati in fata nu prea ar merge ciorapii sau celputin cei cu intaritura in fata.bine ca sub rochie poate nu se vede chiar asa de tare.Eu nu am purtat ciorapi. Desi am primit de la soacra, impreuna cu setul de lenjerie pt nunta..nu ii suport in general pe picior, cu atat mai putin la nunta, vara. Daca e mai frig afara, poate..si daca merg la incaltaminte...si sa fie rochia mai scurta in fata, sau cu crapatura, un picior frumos, epilat si un pic bronzat cred ca arata mult mai bine decat cu ciorap..

cj83cia
14.02.2008, 13:24:10
Ganditi-va si sa nu va jeneze pantoful, sandaluta, etc. fara ciorap, sau sa nu alunece piciorul.
Eu mi-am luat ciorapi albi de pe partea cu Centralul, inspre melodi

diana31
14.02.2008, 13:31:46
v-am citit mesajele si discutati careva din voi despre ciorapi din aceea fara intaritura la partea de jos , unde sunt?

lllorelllei
14.02.2008, 13:54:16
Mie mi se par superbi ciorapii albi :) Si nu stiu daca voi avea alta ocazie sa-i mai port. Va atasez niste poze :)

cj83cia
15.02.2008, 09:49:51
Asa am avut si eu, cu banda pe picior (sau stiti voi la ce ma refer). Daca erau cu chilot, cred ca ieseau flacari. Si intr-adevar, alta ocazie (de cat vreo data, sa ne-amintim de vremurile bune :-p )nu stiu cand am mai avea

marcy_elena
16.02.2008, 16:59:51
mie mi se par foarte frumosi ciorapeii albi...plus ca fara risti sa ti se lipeasca picioarele deolalta...sau mai rau daca te faci cu crema pe ele transpiri f tare si te mai si irita orice material ti se lipeste de ele( cum ar fi rochia cand stai jos)....pt pantofiorii decupati sunt cei fara intaritura cum ati mai spus...si daca cu banda nu va place sunt si cu talie joasa...:)...trebuie doar cautat:P...si eu o sa ma pornesc in cautari o sa o sa spun ce si cum am gasit;)

andreea_m
16.02.2008, 17:16:22
Mie mi se par superbi ciorapii albi :) Si nu stiu daca voi avea alta ocazie sa-i mai port. Va atasez niste poze :)

Mie mi se pare ca acestia sunt cei mai potriviti la mireasa, mai ales daca rochia e alba:D ...sincer eu zic ca mai bine fara ciorapi, decat cu ciorapi culoarea piciorului.

mamuska
16.02.2008, 17:21:42
mie mi se par foarte frumosi ciorapeii albi...plus ca fara risti sa ti se lipeasca picioarele deolalta...sau mai rau daca te faci cu crema pe ele transpiri f tare si te mai si irita orice material ti se lipeste de ele( cum ar fi rochia cand stai jos)....pt pantofiorii decupati sunt cei fara intaritura cum ati mai spus...si daca cu banda nu va place sunt si cu talie joasa...:)...trebuie doar cautat:P...si eu o sa ma pornesc in cautari o sa o sa spun ce si cum am gasit;)
ciorapii la nunta , au si ei rolul lor....nu se lipeste rochia de tine,pantofii stau mai lejeri si evitam bataturile,evitam si iritarea pielii din cauza rochiei(in unele cazuri)....eu am avut ciorapi cu totul,nu din aceia adezivi (cu toate ca in prima faza mi-am cumparat din cei cu adeziv), dar 2 prietene care au facut nunta in acelasi an,tot vara,au spus ca s-au iritat pe fund de la rochie si li s-a lipit rochita de fund.....atunci am cumparat altii,nu am vrut sa risc....a fost ok,dar cred ca daca ii purtam pe ceilalti,era doar mai sexy,nimic mai mult

alymary
20.02.2008, 18:12:15
fetelor unde gasesc si eu sutien din silicon.din ala care se lipeste fara bratele

MihaelaV_F
20.02.2008, 21:38:59
Eu una am fost azi pe la magazine dar ciorapii aia fara banda la varf nu erau decat culoarea piciorului pe unde am fost eu. Am gasit in central la standul cu ciorapi o pereche care erau albi stil portjartier (de mare efect) dar aveau dublura la varf.
In principiu eu am fost prin centru azi, dar stiu ca mai sunt magazine prin mall-uri.
Cine ajunge pe acolo sa ne anunte si pe noi :*

diannaa
21.02.2008, 00:49:17
fetelor unde gasesc si eu sutien din silicon.din ala care se lipeste fara bratele
la Central la ID Sallieri

mamuska
21.02.2008, 01:14:53
eu am cumparat unul de la Mall de la noi,de la raionul cu lenjeria I.D.SARIERRI,dar stiu ca au si alte marci in acel raion...eu pe asta am dat 100 ron...

alymary
21.02.2008, 09:12:12
mersi mult.e comod,nu aluneca?:D

orhidutza
21.02.2008, 10:00:47
mersi mult.e comod,nu aluneca?:D
o sa il tina corsetul si nu va aluneca..stai linistita :)

alymary
21.02.2008, 12:03:24
mersi de sfat.o sa incep cautarile,sper sa gasesc.:D

dandelion
21.02.2008, 17:20:55
mersi mult.e comod,nu aluneca?:DNu ar trebui sa alunece. Eu am avut sutien de la Etam, avea doar banda subtire de silicon sub cupe, si in spate. Nu a alunecat deloc, nici nu mi-am amintit de el ;)) si culmea, rochia nu a mai stat chiar asa de stramt pe mine, pt ca slabisem f mult inainte de nunta.

cj83cia
22.02.2008, 11:55:46
Eu l-am imprumutat, imi era mic, si la nunta eram tot cu mainile prin rochita, sa mi-l aranjez ... cum eram si cremalita, aluneca al meu intr-o veselie

orhidutza
22.02.2008, 12:39:00
Eu l-am imprumutat, imi era mic, si la nunta eram tot cu mainile prin rochita, sa mi-l aranjez ... cum eram si cremalita, aluneca al meu intr-o veselie
eu n-am avut nici o treaba cu el... si l-am purtat si la cununia civila si la nunta si apoi pe urma la o alta nunta ...deci 3 purtari fara problema...

cj83cia
22.02.2008, 12:48:10
Fericita de tine. Eu eram in masina, in drum spre cununia civila, si ma filmeaza cameramanul cu mana la... noroc ca am avut inspiratia sa tin buchetul mai sus, si cum era curgator, a mai ascuns "delictul" :))

orhidutza
22.02.2008, 12:50:32
Fericita de tine. Eu eram in masina, in drum spre cununia civila, si ma filmeaza cameramanul cu mana la... noroc ca am avut inspiratia sa tin buchetul mai sus, si cum era curgator, a mai ascuns "delictul" :))
=))=))=))=))=))=))=))=))=))

sinzi
26.02.2008, 21:21:42
si-a mai comandat cineva de la carla brillantini???
eu mi-am comandat la targul de nunti din Buc,Palatul Parlamentului(1-3 febr) si nu mi-au cerut nici avans nici nimic..m-au scris pe spatele hartiei unde aveau trecute preturile produselor
sunt seriosi,ce stiti??
multumesc
=((=((=((

anca1230_pop
06.03.2008, 08:55:37
In sfarsit mi-am cumparat si eu lenjerie super sexi din Polus de la New Yorker, lenjerie pe care o voi folosi pt luna de miere. E corset alb, si o sa va atasez mai tarziu poze.
Va pup, pa!

tati_sew
06.03.2008, 09:20:55
asteptam asteptam, dar cu cat?

anca1230_pop
06.03.2008, 10:26:44
asteptam asteptam, dar cu cat?

Nu au fost scumpe 50 de lei a fost corsetul, e alb si e super, eu acu sunt la birou, si nu l-am carat cu mine, diseara dupa 8 cand ajung acasa postez poze.
V-am pupat! pa

CristinaMM
06.03.2008, 10:28:48
Nu au fost scumpe 50 de lei a fost corsetul, e alb si e super, eu acu sunt la birou, si nu l-am carat cu mine, diseara dupa 8 cand ajung acasa postez poze.
V-am pupat! pa
Deci sa inteleg ca nu te-ai imbracat cu el :D. Ca puteai sa-ti ridici bluza la birou si sa rogi vreun coleg sa-ti faca o poza :)).

orhidutza
06.03.2008, 10:38:44
Deci sa inteleg ca nu te-ai imbracat cu el :D. Ca puteai sa-ti ridici bluza la birou si sa rogi vreun coleg sa-ti faca o poza :)).
deci asa se creste ratingul la biblioteci mai nou?

CristinaMM
06.03.2008, 10:39:58
deci asa se creste ratingul la biblioteci mai nou?
Tre sa ne promovam cumva seviciile, nu? =))

anca1230_pop
06.03.2008, 10:45:38

=)) =)) =))
Pai am specificat!!! E pt luna de miere!!! Fetelor numai la prostii va sta capul!!!=))

smileykay
06.03.2008, 11:42:25
Diana, (putin off topic fetelor :-p ), ti-am vizitat galeria de imagini de la cununia religioasa si cu toata sinceritatea iti spun ca ai fost absolut SUPERBA! Rochita mea este asemanatoare cu a ta, dar nu gasesc nicaieri esarfa/voal asemanator cu ce ai avut tu.Te rog, ajuta-ma!Nu gasesc in Clujul asta decat banalitati.Mersi mult si astept raspunsul tau cu nerabdare.

anca1230_pop
07.03.2008, 08:18:46
Ta-nnna!!!!!

Deci???

CristinaMM
07.03.2008, 08:28:00
Ta-nnna!!!!!

Deci???
Wow! Sa la porti sanatoasa, si sa te bucuri de ele!:">

anca1230_pop
07.03.2008, 08:52:47
Wow! Sa la porti sanatoasa, si sa te bucuri de ele!:">

Merci!>:D< >:D< >:D<

tati_sew
07.03.2008, 09:53:33
Ta-nnna!!!!!

Deci???
Chiar faine si al pret hehe si tu esti o mare afacerista!!:))

anca1230_pop
07.03.2008, 10:43:29
Chiar faine si al pret hehe si tu esti o mare afacerista!!:))

Pai, no! De afaceri ma ocup, asta e treaba mea!
Merci!!!:*

annybunny
07.03.2008, 16:49:46
Ta-nnna!!!!!Deci???
Sexxy =P~ ;)) Sa le porti sanatoasa! :*

roxy83
13.03.2008, 12:04:04
buna fetelor ce faceti? Ajutati-ma va rog sa-mi aleg si eu o diadema.nu vrau sa-mi fac coc , vreau dor putin prins parul la spate si nu stiu ce diadema s-ar potrivii. va rog ajutati-ma. VA PUP

Mulan
19.03.2008, 15:16:34
Buna miresicilor!
m-ar interesa si pe mine unde asi gasi in cluj umbrelute si evantaie pt miresici. am sa atasez o poza sa va arat ce mi-ar placea sa gasesc,e o poza care am gasit-o tot aici pe forum.
sau daca stiti vre-un site sau o firma de unde asi putea face comanda, v-asi ramane veeesnic recunoscatoare >:D<

Kalini
19.03.2008, 15:18:08
Buna miresicilor!
m-ar interesa si pe mine unde asi gasi in cluj umbrelute si evantaie pt miresici. am sa atasez o poza sa va arat ce mi-ar placea sa gasesc,e o poza care am gasit-o tot aici pe forum.
sau daca stiti vre-un site sau o firma de unde asi putea face comanda, v-asi ramane veeesnic recunoscatoare >:D<

asta e poza mea:D

didur
19.03.2008, 15:24:05
Buna miresicilor!
Eu am vazut umbrela chiar de curand, dar in Oradea. Daca cumva ai drum pe acolo, e chiar in centru, la salonul de langa Gabriela, nu retin exact cum se numeste.

daniela_psy
19.03.2008, 22:50:59
si-a mai comandat cineva de la carla brillantini???
eu mi-am comandat la targul de nunti din Buc,Palatul Parlamentului(1-3 febr) si nu mi-au cerut nici avans nici nimic..m-au scris pe spatele hartiei unde aveau trecute preturile produselor
sunt seriosi,ce stiti??
multumesc
=((=((=((
Eu am mers direct la atelier in Oradea si am dat comanda.Bratara mi-a ajuns la timpul stabilit.Nu stiu cum e cu comanda online sau sub orice alta forma.

Mulan
20.03.2008, 11:34:09
asta e poza mea:D

cred ca de la tine am luat-o :) am sa trec prin oradea peste vre-o luna sau doua, oricum umbreluta nu e chiar asa urgenta, ca pana in august mai e unpica. merci de ajutor :*
am gasit ceva asemanator dar era pe crem, desi era foarte frumoasa... prea inchisa pt mine, rochita mea va fi ivory.
va pipic

dandelion
22.03.2008, 15:40:42
fetelor, nu suntem pe un forum xxx, va rog sa nu mai puneti poze cu "tanti" aproape dezbracate pe-aici:|

CristinaMM
22.03.2008, 15:42:40
fetelor, nu suntem pe un forum xxx, va rog sa nu mai puneti poze cu "tanti" aproape dezbracate pe-aici:|
Eu nu-mi amintesc sa fi vazut tanti dezbracate pe aici. Ati sters intre timp pozele?

dandelion
22.03.2008, 15:45:03
Eu nu-mi amintesc sa fi vazut tanti dezbracate pe aici. Ati sters intre timp pozele?
Da. Tocmai s-au postat unele :-&

lllorelllei
25.03.2008, 20:02:04
Am o intrebare pentru voi :-\ Am nevoie de ciorapi normali, nu din aceia cu banda, dar care sa nu aiba intaritura aia la degete, pt ca pantofii mei au o gaurica din aia in fata prin care imi ies la iveala 2 degetute. Ati vazut pe undeva? Ca eu ma tot uit de cateva zile si nu am gasit inca.

CristinaMM
25.03.2008, 20:16:58
Da. Tocmai s-au postat unele :-&
No spune tu cum am ratat eu pozele dezbracate :)).

anca1230_pop
26.03.2008, 12:47:17
No spune tu cum am ratat eu pozele dezbracate :)).

:)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :))
Vezi!? Daca nu esti pe faza!

anca1230_pop
26.03.2008, 12:49:54
Eu am luat o teapa la ciorapi, mi-am cumparat o pereche din cora, de la magazinul de la intrare, am cerut ciorapi marimea 3, pt portjartier, si fara intaritura.

Cand am ajuns acsaa, de fapt aseara, (si ii luasem de 1 luna), i-am verificat, si bineinteles erau marimea 3-4, cu intaritura, si mi-s largi, si etc, etc.
Deci va trebui sa-mi iau altii!î

alymary
28.03.2008, 20:37:55
uf ce mă enervează că nu găsesc cupe dealea din silicon

daniela_psy
28.03.2008, 23:12:12
Te referi la sutienul acela gen invisible braw?Eu am vazut anul trecut la salonul Gaia din spate de la Sora.Si erau si in Central la Triumph sau I.D.Sarierri.Da search "sutiene silicon"si gasesti online in ultima instanta.Am vazut preturi cuprinse intre39 lei si 45 lei.Bafta!

tati_sew
28.03.2008, 23:52:37
Pai daca tot e ziua ta daca nu ma insel o sa gasesti ce cauti<:-P

Mulan
29.03.2008, 00:22:39
eu am gasit de comandat de pe net (http://www.whitewedding.ro/ro/sutiene.html) la 45 de lei. daca nu gasesc in oras, il comand pe ala...desi sper sa gasesc aici in cj

(http://www.whitewedding.ro/ro/sutiene.html)

alymary
29.03.2008, 08:28:53
da deala maă refer.rochita mea este decoltata si nu vreau sa se vada nici un fel de bretelute de la sutien.
am gasit ceva in polus la etam dar era numai pe negru, 125 ron8-} parca era cu ceva material peste nu stiu. mai caut că mai am timp

diannaa
29.03.2008, 20:16:18
da deala maă refer.rochita mea este decoltata si nu vreau sa se vada nici un fel de bretelute de la sutien.
am gasit ceva in polus la etam dar era numai pe negru, 125 ron8-} parca era cu ceva material peste nu stiu. mai caut că mai am timp
pe la jumate de Eroilor spre teatru,treci de biserica Schimbarea la fata,si urmeaza imediat vreo 3 magazine gen King Art,unul e cu genti in vitrina(parca chiar primul) si acolo sunt din silicon pe la 35 lei....

anca1230_pop
29.03.2008, 21:00:27
pe la jumate de Eroilor spre teatru,treci de biserica Schimbarea la fata,si urmeaza imediat vreo 3 magazine gen King Art,unul e cu genti in vitrina(parca chiar primul) si acolo sunt din silicon pe la 35 lei....

Merci de informatie, mi-ai fost si mie de mare ajutor!:* :*

diannaa
30.03.2008, 00:20:02
Merci de informatie, mi-ai fost si mie de mare ajutor!:* :*
cu placere,stiu sigur ca si-a luat o prietena si tare incantata e de ele si lumea din jur de..priveliste:"> ;;)

alymary
30.03.2008, 12:42:34
mersi mult de informație^:)^ ^:)^

anca1230_pop
30.03.2008, 22:44:38
cu placere,stiu sigur ca si-a luat o prietena si tare incantata e de ele si lumea din jur de..priveliste:"> ;;)

Seiooos? Si de imagine? Ca eu sincera sa fiu sunt putin mai reticenta la chestii de genul acesta, insa acu e un eveniment, si no....chiar nu am ce face, ca altfel mai improvizam eu. Ii sunt comode, nu le pierde?=)) =)) =)) =)) =)) =))

diannaa
30.03.2008, 23:35:45
Seiooos? Si de imagine? Ca eu sincera sa fiu sunt putin mai reticenta la chestii de genul acesta, insa acu e un eveniment, si no....chiar nu am ce face, ca altfel mai improvizam eu. Ii sunt comode, nu le pierde?=)) =)) =)) =)) =)) =))
mai nu va ganditi ca fac chiar miracole! doar dau o...tinuta mai buna...ei ii sunt ok,nu le pierde..:))

emy83
31.03.2008, 14:08:16
Eu am luat o teapa la ciorapi, mi-am cumparat o pereche din cora, de la magazinul de la intrare, am cerut ciorapi marimea 3, pt portjartier, si fara intaritura.
Cand am ajuns acsaa, de fapt aseara, (si ii luasem de 1 luna), i-am verificat, si bineinteles erau marimea 3-4, cu intaritura, si mi-s largi, si etc, etc.
Deci va trebui sa-mi iau altii!î

Uite ce sa cauti:

anca1230_pop
31.03.2008, 14:23:29
Buna miresicilor!

Umbrelute am vazut in piata muzeului, la salonul Emma, si costau 70 de lei/buc, am mai vazut si la Casa Tania in spate la Central, langa Gaia (de acolo mi-am luat eu rochia), dar nu am intrebat acolo cat costa.
Sincera sa fiu, si pe mine ma bate gandul sa-mi iau unmbreluta.

lilisys
31.03.2008, 14:26:18

sunt si la sephora in iulius mall, cu 30 si ceva de lei, eu mi-am luat desi inca nu am ales rochia, dar sa le am daca va fi cu spate gol :)

alymary
31.03.2008, 14:54:28
sunt si la sephora in iulius mall, cu 30 si ceva de lei, eu mi-am luat desi inca nu am ales rochia, dar sa le am daca va fi cu spate gol :)
serios.vai mersi de informatie.eu am cautat dar nu am gasit.poate nu am fost atentă

Mulan
31.03.2008, 15:45:44
super, deci se gaesc in o gramada de locuri, eu imi faceam griji ca va trebui sa imi comand de pe net si poate e calitate nashpa.. macar asa o sa le vad cum arata :) si sunt si mai ieftine unde ati spus voi.

12hanna
01.04.2008, 13:29:41
Din cate am inteles, sunt si langa cinema Victoria la...... Family Center, la etaj, unde au produse de la teleshopping.

roxana
01.04.2008, 18:26:46
Din cate am inteles, sunt si langa cinema Victoria la...... Family Center, la etaj, unde au produse de la teleshopping.
Cred ca nu mai exista magazinul ala
Am fost de curand si era peste tot "La Bella Casa"

caty
01.04.2008, 21:15:24
Sutien din silicon sau ciorapi pt portjartier se gasesc si la salonul GAIA din spate la Central si Sora (str Cotita parca ii zice). Unde este si salonul Perfect Day.
Din pacate nu stiu pretul.
Spor la cumparaturi.

cami777
01.04.2008, 21:59:27
Am si eu o intrebare. Cu umbrelutele ce faceti? Mie mi se pare ca oricum tinuta de mireasa e oarecum incarcata, plina. Daca mai cari si o umbrela dupa tine...Am mai vazut ca unele mirese isi iau si evantai...pentru?

roxana
01.04.2008, 22:02:43
Am si eu o intrebare. Cu umbrelutele ce faceti? Mie mi se pare ca oricum tinuta de mireasa e oarecum incarcata, plina. Daca mai cari si o umbrela dupa tine...Am mai vazut ca unele mirese isi iau si evantai...pentru?
poze.... doar poze ;-)

dandelion
01.04.2008, 22:16:03
Am si eu o intrebare. Cu umbrelutele ce faceti? Mie mi se pare ca oricum tinuta de mireasa e oarecum incarcata, plina. Daca mai cari si o umbrela dupa tine...Am mai vazut ca unele mirese isi iau si evantai...pentru? Evantaiul mi-a fost super util. La sedinta foto in primul rand..am stat cateva ore afara la poze, si era o calduraaaa#:-S am baut litri de apa, si evantaiul m-a racorit bine. Dupa aia, cat am asteptat la primarie sa intram la oficiere, iar a fost f cald inauntru, si mi-am facut vant cu evantaiul..Mi-a fost de mare folos!
Cu umreluta sunt de acord..are efect doar la poze..eu nu mi-am luat, am vrut sa imi iau pt poze, dar m-a anuntat fotograful ca are el una, care culmea, s-a potrivit f bine cu rochia mea..

roxana
01.04.2008, 22:25:47
Evantaiul mi-a fost super util. La sedinta foto in primul rand..am stat cateva ore afara la poze, si era o calduraaaa#:-S am baut litri de apa, si evantaiul m-a racorit bine. Dupa aia, cat am asteptat la primarie sa intram la oficiere, iar a fost f cald inauntru, si mi-am facut vant cu evantaiul..Mi-a fost de mare folos!
Cu umreluta sunt de acord..are efect doar la poze..eu nu mi-am luat, am vrut sa imi iau pt poze, dar m-a anuntat fotograful ca are el una, care culmea, s-a potrivit f bine cu rochia mea..
si de unde ai avut evantaiul ala? ca mie mi-a placut foarte mult.. Si mie o sa-mi imprumute un prieten fotograf o umreluta asemanatoare cu a ta, doar ca are pe sub dantela aceea un strat de matase, prin care nu trece lumina. Sunt curioasa daca va arata bine in poze... daca nu-i place fotografului meu ma descurc si fara umbreluta ;-), adica el sa se descurce, eu numai pozez;))

anca1230_pop
01.04.2008, 22:26:02
Evantaiul mi-a fost super util. La sedinta foto in primul rand..am stat cateva ore afara la poze, si era o calduraaaa#:-S am baut litri de apa, si evantaiul m-a racorit bine. Dupa aia, cat am asteptat la primarie sa intram la oficiere, iar a fost f cald inauntru, si mi-am facut vant cu evantaiul..Mi-a fost de mare folos!

Evantai si eu imi cumpar, este util. Clar. Eu la cate nunti am fost , am folosit evantai.

dandelion
01.04.2008, 23:14:08
Evantai si eu imi cumpar, este util. Clar. Eu la cate nunti am fost , am folosit evantai.
Si eu am alte cateva. Mai casual. Am unul rosu, bestial:x

roxana
02.04.2008, 08:48:39
Si eu am alte cateva. Mai casual. Am unul rosu, bestial:x
si nu-mi zici si mie de unde ti le cumperi? >:D<
(am intrebat si pe pagina anterioara, scuze de insistenta)

dandelion
02.04.2008, 11:54:03
si nu-mi zici si mie de unde ti le cumperi? >:D<
(am intrebat si pe pagina anterioara, scuze de insistenta)Scuze, nu am vazut..le am din Spania, inclusiv cel de la nunta..:-s

emy83
02.04.2008, 18:28:30
de "accesoriile" astea ce spuneti ? se gaseste in Cluj asa ceva ?

roxana
02.04.2008, 21:10:49
Scuze, nu am vazut..le am din Spania, inclusiv cel de la nunta..:-s
:-< pe cand imi faceam si eu speranta ca poate gasesc mai aproape de casa.
Multumesc de raspuns :*

tati_sew
02.04.2008, 23:31:58
uite aici am gasit un site cu evantaie dar poate sunt prea colorate
http://www.cadouriunice.ro/index.php?legatura=showall&table=categorii&cat=500&jos=0&sus=3

dandelion
02.04.2008, 23:47:19
http://www.cadouriunice.ro/index.php?legatura=showall&table=categorii&cat=500&jos=0&sus=3
Stiu site-ul..mie nu imi plac..sunt destul de banale si nu par rezistente..

roxana
03.04.2008, 09:08:25

multumesc frumos. evantaie in stilul asta are sa-mi dea si fotograful care imi imprumuta umbreluta. E bun si asa, merge pentru cateva poze alb-negru

anca1230_pop
03.04.2008, 11:07:38
Am fost in Polus, pe la magazinele in care se vinde lenjerie, si ....... surpriza....am gasit cupe de silicon la incredibilul pret de 125 lei/set! Absurd, in conditiile in care am vazut aici pe site ca ele cosnta undeva in jurul valorii de 35-40 de lei!

alymary
03.04.2008, 14:19:04
da si eu am gasit in polus la 125 ron.mi se pare scump. o sa caut unde au zis fetele sper sa gasesc. te anunt si pe tine daca gasesc:D

cj83cia
03.04.2008, 14:21:15
Fetelor, ciorapi albi fara intaritura stiti unde sunt? Poate s-a mai scris, dar nu am timp sa rascolesc tot ...

dandelion
03.04.2008, 14:31:02
da si eu am gasit in polus la 125 ron.mi se pare scump. o sa caut unde au zis fetele sper sa gasesc. te anunt si pe tine daca gasesc:D
De ce vrei neaparat cupe de silicon? e transparent corsetul de la rochie?
Eu am avut un sutien de la etam, care are pe interior ceva banda de silicon, ca sa stea mai lipit de piele..nu am avut probleme deloc, bine, si partea de sus a rochiei a fost facuta destul de stramt, si nu mi-a alunecat..dar si sutienul "s-a tinut bine" ;))

ancaaa
03.04.2008, 14:53:23
Nu vreau sa dezamagesc pe nimeni dar cupele de silicon nu sunt de nici o treaba.
Eu mi-am luat pt ca am pieptul fff mic.Le-am pus si cand mi-am luat rochita pe mine asa se vedea la piept ca si cum as avea sanii cazuti.
Am incercat apoi peste cupele de silicon sa-mi iau un sutien si atunci
intr-adevar se vedea frumos , dar daca cineva se uita de sus in decolteu se vedea putin siliconul...deci....eu ma gandesc ca vreti sa va puneti aceste cupe fara sutien .....dar va spun sincer ca nu prea stau si se vede foarte nasol.
Eu le-am luat de la Central, acum vreo 2 ani cu 70 lei de la Triumf.
Daca este vreo miresica care este multumita de ele sa ne spuna si noua reteta.....dar eu sincer am incercat toate modalitatile de prindere si lipire a acestor cupe de silicon si tot degeaba....nu arata bine deloc....:(

alymary
03.04.2008, 18:43:15
De ce vrei neaparat cupe de silicon? e transparent corsetul de la rochie?
Eu am avut un sutien de la etam, care are pe interior ceva banda de silicon, ca sa stea mai lipit de piele..nu am avut probleme deloc, bine, si partea de sus a rochiei a fost facuta destul de stramt, si nu mi-a alunecat..dar si sutienul "s-a tinut bine" ;))
nu vreau chiar neaparat cupe dealea. am vazut altceva care ma incanta mai mult. am vazut un sutien la jolidon fain. stii care e faza la mine, eu la rochita am siret in fata si cu bretelute dupa gat nu pot sa-mi iau sutien care sa se vada in fata, am vazut la jolidon un sutien fain care se inceheie in fata si are bada din silicon, plus ca parte din spate tot din banda deais transparenta, nu stiu ce ati intelese din ce am zis, dar cred ca am sa-mi iau din acesta.:-B

Cammie
09.04.2008, 19:30:57
Buna fetelor! Eu sunt noua pe aici. Va urmaresc de ceva vreme.
Eu am noroc cu rochita mea, are intaritura, arata foarte bine si nu am nevoie de sutien <:-P .
Ciorapi ma gandesc sa iau intregi, nu cu jartiera, pentru ca am cerc si nu vreau sa ma jeneze.
Si pentru noaptea nuntii as vrea ceva deosebit, dar multe foste miresici au povestit ca la final au fost asa de obosite, ca de abia au asteptat sa ajunga la somn. In plus, voi avea vizite (socrul meu cu doamna lui - care locuiesc in Spania - vor sta la noi). Si totusi, voi cumpara ceva dragut, se va ivi vreo ocazie sa le port.... daca nu fabricam una (a se citi ocazie) ;;)

medutza
09.04.2008, 21:01:38
Buna fetelor! Eu sunt noua pe aici. Va urmaresc de ceva vreme.
Eu am noroc cu rochita mea, are intaritura, arata foarte bine si nu am nevoie de sutien <:-P .
Ciorapi ma gandesc sa iau intregi, nu cu jartiera, pentru ca am cerc si nu vreau sa ma jeneze.
Si pentru noaptea nuntii as vrea ceva deosebit, dar multe foste miresici au povestit ca la final au fost asa de obosite, ca de abia au asteptat sa ajunga la somn. In plus, voi avea vizite (socrul meu cu doamna lui - care locuiesc in Spania - vor sta la noi). Si totusi, voi cumpara ceva dragut, se va ivi vreo ocazie sa le port.... daca nu fabricam una (a se citi ocazie) ;;)
de ce nu inchiriati o camera la hotel pentru noaptea aceea,asa ca sa va simtiti mai in intimitate.nu cred ca socrul s-ar supara si ar trebui sa inteleaga.viitorul tau sot(ca e vorba de tatal lui,nu)ar putea sa-i spuna ca ti-a pregatit o surpriza romantica.si,apoi nu cred ca ar muri ei sa ramana o noapte singuri acasa.
si eu am invitati din alte tari dar eu am planuit deja surpriza si nu s-a suparat nimeni.
gandeste-te si atunci cumpara-ti ceva frumos si sexy

Cammie
09.04.2008, 21:21:22
Ar fi o ideea, doar ca la noi se practica sa inviti la tine dupa nunta pe cei apropiati..... Si chiar daca la restaurant se termina petrecerea pe la 10-11, de cele mai multe ori cheful continua pana dimineata. Trebuie sa ma consult si cu el

orhidutza
10.04.2008, 10:23:56
Nu vreau sa dezamagesc pe nimeni dar cupele de silicon nu sunt de nici o treaba.
Eu mi-am luat pt ca am pieptul fff mic.Le-am pus si cand mi-am luat rochita pe mine asa se vedea la piept ca si cum as avea sanii cazuti.
Am incercat apoi peste cupele de silicon sa-mi iau un sutien si atunci
intr-adevar se vedea frumos , dar daca cineva se uita de sus in decolteu se vedea putin siliconul...deci....eu ma gandesc ca vreti sa va puneti aceste cupe fara sutien .....dar va spun sincer ca nu prea stau si se vede foarte nasol.
Eu le-am luat de la Central, acum vreo 2 ani cu 70 lei de la Triumf.
Daca este vreo miresica care este multumita de ele sa ne spuna si noua reteta.....dar eu sincer am incercat toate modalitatile de prindere si lipire a acestor cupe de silicon si tot degeaba....nu arata bine deloc....:(
eu am avut cupe de silicon la corsetul transparent purtat la cununia civila, la rochia de mireasa si apoi ulterior la alte rochii de gala purtate la nunti si nu am absolut nimic sa le reprosez...

andreea_m
10.04.2008, 10:39:08
de ce nu inchiriati o camera la hotel pentru noaptea aceea,asa ca sa va simtiti mai in intimitate.nu cred ca socrul s-ar supara si ar trebui sa inteleaga.viitorul tau sot(ca e vorba de tatal lui,nu)ar putea sa-i spuna ca ti-a pregatit o surpriza romantica.si,apoi nu cred ca ar muri ei sa ramana o noapte singuri acasa.
si eu am invitati din alte tari dar eu am planuit deja surpriza si nu s-a suparat nimeni.
gandeste-te si atunci cumpara-ti ceva frumos si sexy
si eu zic ca e cea mai buna idee sa mergeti undeva in noaptea nuntii, sa fiti numai voi doi....acasa o sa fie o agitatie#-o .....noua ne-a rezervat i prietena o camera la Tulip In....a fost superba camera...si sotiorul meu a fost super incantat de lenjerie, merita crede-ma;))

dandelion
10.04.2008, 11:47:30
nu vreau chiar neaparat cupe dealea. am vazut altceva care ma incanta mai mult. am vazut un sutien la jolidon fain. stii care e faza la mine, eu la rochita am siret in fata si cu bretelute dupa gat nu pot sa-mi iau sutien care sa se vada in fata, am vazut la jolidon un sutien fain care se inceheie in fata si are bada din silicon, plus ca parte din spate tot din banda deais transparenta, nu stiu ce ati intelese din ce am zis, dar cred ca am sa-mi iau din acesta.:-BAm inteles, stiu cum arata. Tot la jolidon mai au sutien care se inchide in fata si are in rest toate bretelele detasabile, poti sa pui transparente si se prinde in x in jurul corpului..e bun pt rochiile cu spatele gol si cu bretele pe dupa gat..dar asta nu are in fata banda din aceea transparenta, e inchizatoarea acolo..

medutza
10.04.2008, 12:47:05
Ar fi o ideea, doar ca la noi se practica sa inviti la tine dupa nunta pe cei apropiati..... Si chiar daca la restaurant se termina petrecerea pe la 10-11, de cele mai multe ori cheful continua pana dimineata. Trebuie sa ma consult si cu el
nu vreau sa ai probleme cu cei apropiati dar si la mine situatia e putin similara.neamurile din partea mamei(is 8 frati) vor fi din nou toti impreuna dupa 3 ani de zile in care fiecare o fost prin alte tari si acum va fi o intalnire importanta si sunt sigura ca se vor distra dupa nunta dar a doua zi.si apoi eu ma gandesc ca eu i-am chemat la nunta si acolo m-am straduit sa organizez cat mai bine si mai frumos dar dupa aia mama e sefa.bineinteles ca o sa ne facem si noi aparitia pe acolo ca doar suntem neamuri dar dupa nunta eu nu mai vreau sa ma stresez ca mi-o ajuns.
daca nu puteti altfel profitati macar de a doua noapte(farmecul va fi si atunci caci veti fi doar voi doi imbracati frumos si sexy)>:D<

Cammie
10.04.2008, 18:59:56
Multumesc pentru sfaturi.
Totusi va fi putin complicat, deoarece agitatia de dupa va fi la noi acasa si nu stiu daca gazdele pot lipsi. Oricum, mai este un pic pana atunci...

Mulan
20.04.2008, 00:05:00
Multumesc pentru sfaturi.
Totusi va fi putin complicat, deoarece agitatia de dupa va fi la noi acasa si nu stiu daca gazdele pot lipsi. Oricum, mai este un pic pana atunci...

ce putin mai ai pana la nunta =D> eu spun sa iti planifici totul cat mai repede. chiar nu vad de ce s-ar supara daca dormiti la un hotel..doar e noaptea nuntii voastre :-B :-" :-$ acuma ar fi chiar culmea sa stati cu ei.. poate dupaia se intreaba ei de ce nu plecati odata ;))

Mulan
09.05.2008, 23:43:52
nu vreau sa ai probleme cu cei apropiati dar si la mine situatia e putin similara.neamurile din partea mamei(is 8 frati) vor fi din nou toti impreuna dupa 3 ani de zile in care fiecare o fost prin alte tari si acum va fi o intalnire importanta si sunt sigura ca se vor distra dupa nunta dar a doua zi.si apoi eu ma gandesc ca eu i-am chemat la nunta si acolo m-am straduit sa organizez cat mai bine si mai frumos dar dupa aia mama e sefa.bineinteles ca o sa ne facem si noi aparitia pe acolo ca doar suntem neamuri dar dupa nunta eu nu mai vreau sa ma stresez ca mi-o ajuns.
daca nu puteti altfel profitati macar de a doua noapte(farmecul va fi si atunci caci veti fi doar voi doi imbracati frumos si sexy)>:D<

ioai, maine te mariti :D felicitari! (desii nu stiu daca o sa vezi asta curand)

cami777
14.05.2008, 11:46:18
fetelor, in loc de clasica tiara, ce se mai poate prinde-n par? aveti idee? poate postati si niste poze.
voalul meu este lung si va trebui sa-l prind din crestetul capului, dar nu stiu inca ce accesorii sa folosesc pentru par. imi voi lasa parul liber, mai exact intr-o coafura cu niste bucle naturale, ff lejere, dar parca trebuie sa pun si niste mici accesorii si nu stiu ce. ma gandesc la niste floricele naturale, dar nu stiu exact.

dandelion
14.05.2008, 13:08:50
fetelor, in loc de clasica tiara, ce se mai poate prinde-n par? aveti idee? poate postati si niste poze.
voalul meu este lung si va trebui sa-l prind din crestetul capului, dar nu stiu inca ce accesorii sa folosesc pentru par. imi voi lasa parul liber, mai exact intr-o coafura cu niste bucle naturale, ff lejere, dar parca trebuie sa pun si niste mici accesorii si nu stiu ce. ma gandesc la niste floricele naturale, dar nu stiu exact.
Exista o gramada de agrafe cu pietricele, perlutze etc in forme diferite - le gasesti la magazinele de specialitate..Sau poti sa folosesti flori naturale, care se prind cu agrafe simple, negre, ca sa nu se vada..

cami777
14.05.2008, 17:37:13
Exista o gramada de agrafe cu pietricele, perlutze etc in forme diferite - le gasesti la magazinele de specialitate..Sau poti sa folosesti flori naturale, care se prind cu agrafe simple, negre, ca sa nu se vada..
aha, m-am prins. cred ca o sa merg pe varianta flori/floare naturala. tiara mi se pare cam mult pentru mine. am vazut multe modele, dar nu mi-a placut niciuna. si mai ales ca rochia este fff fina, nu are nici un sens ca sa complic lucrurile. multumesc Andana

roxana
21.05.2008, 18:09:07
are cineva idee daca este ceva solutie sau lipici mai special ca sa lipesc broderia de voal? cineva mi-a recomandat picatura, cum ca n-ar fi deloc probleme, dar poate am si alte optiuni
ps: exclud din start varianta ac si ata :D

tati_sew
22.05.2008, 12:03:54
are cineva idee daca este ceva solutie sau lipici mai special ca sa lipesc broderia de voal? cineva mi-a recomandat picatura, cum ca n-ar fi deloc probleme, dar poate am si alte optiuni
Picatura oare nu arde materialul?Si nu ramane pata alba?

roxana
22.05.2008, 14:43:17
Picatura oare nu arde materialul?Si nu ramane pata alba?
o sa incerc oricum de proba pe bucatele ramase

raca
22.05.2008, 15:02:32
o sa incerc oricum de proba pe bucatele ramase

Lasa sa se usuce in tihna. Fereasca Dumnezeu sa iti placa pe moment si sa se faca urat mai tarziu. Sa nu aiba efectul de pata alba mai intarziat. Mult succes![-o<

anamary
22.05.2008, 23:34:14
fetelor cine imi spune si mie cum se cheama tull-ul pt voal (e mai finutz)...
caut prin oras si nici nu stiu cum ce sa cer...toti imi dau tull normal...cel pt voal e mai finutz si e si putin mai sclipitor...please...[-o<[-o<[-o<

anamary
22.05.2008, 23:36:33
cel mai bine coas-o...ca sa nu le strangi de pe jos in restaurant...:D

monuletz
23.05.2008, 14:33:23
fetelor cine imi spune si mie cum se cheama tull-ul pt voal (e mai finutz)...
caut prin oras si nici nu stiu cum ce sa cer...toti imi dau tull normal...cel pt voal e mai finutz si e si putin mai sclipitor...please...[-o<[-o<[-o<

Al meu e din Organza....si e superb ...asa mi se pare mie....straluceste f frumos...si sunt mai multe tipuri de organza....de la mai mat pana la f stralucitor. Poti sa incerci.

nycosia
23.05.2008, 14:34:33

incearca cu silicon transparent...eu asa am vazut!

roxana
23.05.2008, 18:00:16
incearca cu silicon transparent...eu asa am vazut!
buna idee, multumesc frumos, dar este ceva silicon mai special, sau chiar de-asta de care se foloseste la baie?
acuma am facut o proba cu ceva super glue, astept pana maine sa vad daca nu apar surprize, cum m-a sfatuit Tati, o sa incerc si cu silicon(deocamdta am in casa doar alb, dar cumpar si transparent daca trebuie), mai am oricum ceva timp, ca datela pe care am luat-o e prea lata, si trebuie decupata, in primul rand sa-mi cupar o forfecuta buna ;))

update: cred ca renunt la super-glue, ca s-a cam intarit, si e cam teapana bucata de tull, si eu vreau s-o fac sa cada cat mai drept in jos... astept sa se usuce mostra nr.2, cu silicon ... va tin la curent