PDA

Versiunea completa : nunta in luna aprilie???ajutor!!!!!

ALEX21A
12.07.2006, 22:38:34
fetelor,cum e vremea in luna aprilie? eu as vrea pe 28,iar multa lume ma sfatuieste sa o aman pt iunie,iulie.............ca s ar putea sa ninga........voi ce ziceti??
bine,acu vremea e ff schimbatoare,da nici sa ninga sau ghetus nu vreau.........e totusi primavara!!
foste miresici care ati avut nunta in aprilie,ma ajutati???cum a fost???

vicky
13.07.2006, 00:28:29
verifica mai intai sa nu fie postul pastelui atunci.. sau chiar pastele.. n-am prea auzit de nunti in aprilie tocmai din acest motiv :)

911
13.07.2006, 11:00:44
fetelor,cum e vremea in luna aprilie? eu as vrea pe 28,iar multa lume ma sfatuieste sa o aman pt iunie,iulie.............ca s ar putea sa ninga........voi ce ziceti??
bine,acu vremea e ff schimbatoare,da nici sa ninga sau ghetus nu vreau.........e totusi primavara!!
foste miresici care ati avut nunta in aprilie,ma ajutati???cum a fost???

Daca nu pica...chiar de Pasti...sa stii ca am vazut ca se poate face nunta si in post (o colega de-a mea s-a cununat anu' asta in postul sf. petru si pavel... a reusit spaguind preotul :D)

ryanaro
13.07.2006, 11:04:59
Stii, acuma radem noi, dar nu mi se pare normal sa spaguiesti preotul (ceea ce si eu am sa ma vad nevoita de circumstante sa fac). Unde mai este partea sfanta a lucrurilor astora?! Si partea grava e ca iau si bani de la stat.

911
13.07.2006, 11:07:23
Stii, acuma radem noi, dar nu mi se pare normal sa spaguiesti preotul (ceea ce si eu am sa ma vad nevoita de circumstante sa fac). Unde mai este partea sfanta a lucrurilor astora?! Si partea grava e ca iau si bani de la stat.

Asta am zis si eu in alt topic.... ca mi-e greata de cei care fac pe sfintii... si zic ca nu e bine sa faci nunti in post, dar daca le dai bani... in fine... asta este :d

teodora_buciu
13.07.2006, 13:52:40
Anul viitor Pastile sunt in 8 apr...deci........dupa acea data se poate face nunta...adica si eu fac nunta in 28 apr si sincer nu prea imi doresc sa fie zapada , gheata dar daca asa va fi.......nici o problema..noi am ales 28 si pt ca atunci e ziua mea..deci in fiecare an pe data de 28 apr vom sarbatori 2 lucruri...casa de piatra miresicilor din apr

valen
13.07.2006, 15:38:02
ziua mea este pe 16 aprilie si am avut 2 aniversari cu zapada.. am avut si zile superbe si zile cu ploaie... e f schimbatoare vremea atunci. oricum ar fi ziua tb sa te gandesti ca seara e f rece fiind inca in aprilie... de ce nu faci pe la jumatatea lui mai atunci riscurile sunt mai mici de vreme proasta??! (oricum daca e sa ploua si sa fie furtuna e si in iulie)

ryanaro
13.07.2006, 16:14:48
Mai, pe mine nu m-ar deranja sa ploua.... Ploua infernaaaaal.....Si noi ne distraaaaaaam.... In cort la Mogosoaia.... Prin cerul ferestrei cortului.... Prin cerul patrat.... Norii curgeau... In luna lui mai.

PS: Applause LOL

Piticutz
14.07.2006, 12:55:30
Si eu vreau tot pe 28 aprilie ca atunci e aniversarea noastra. Si se potriveste perfect ca la anu e sambata. Cred ca e un semn:x . Oricum daca stai sa te gandesti poate ploua si in august. Si parca totusi e prea cald in iulie august si nu vreau sa imi kinui Puiutzul in costum pe 40 de grade. Mai adaugi si emotiile. Eu anul asta am fost la o nunta in februarie care a fost suuuuuuper. Mai ales ca atunci cand te incalzeai in rest mai ieseai si afara. Hihi...Am prins si buchetul :"> . Asa ca ideal pt noi ai fi pe 28 aprilie. Voi v-ati gasit restaurant? Ca eu am cateva idei dar nu m-am apucat concret de asta.

ALEX21A
15.07.2006, 00:25:25
daa.....pastele la anu cade pe 8 aprilie............m am interesat inainte sa fixez data de 28........dc preotii sunt fara scrupule si cununa in post,treaba lor......eu vreau sa am constiinta impacata.................DAR m am reazgandit,fetelor!!! mai toata lumea m a sfatiu sa mut data,ca s ar putea sa fie prea frig sau s ar putea sa ninga,ca dc aveam posibilitate altei dati mai spre vara,da nici in luna lui cuptor,sa murim de cald,DE CE NU???
asa ca,azi m am hotarat si am semnat si contractul......nunta va avea loc pe 2 iunie\:D/
le multumesc fetelor care m au ajutat cu inf despre luna aprilie

valen
18.07.2006, 10:47:45
daa.....pastele la anu cade pe 8 aprilie............m am interesat inainte sa fixez data de 28........dc preotii sunt fara scrupule si cununa in post,treaba lor......eu vreau sa am constiinta impacata.................DAR m am reazgandit,fetelor!!! mai toata lumea m a sfatiu sa mut data,ca s ar putea sa fie prea frig sau s ar putea sa ninga,ca dc aveam posibilitate altei dati mai spre vara,da nici in luna lui cuptor,sa murim de cald,DE CE NU???
asa ca,azi m am hotarat si am semnat si contractul......nunta va avea loc pe 2 iunie\:D/
le multumesc fetelor care m au ajutat cu inf despre luna aprilie
iti dorim sa ai o nunta superba... si o vreme minunata....
apropo si noi ne-am fi dorit sa ne casatorim de aniversarea noastra dar e pe 1 decembrie ... asa ca nimeni nu ne-ar fi cununat in postul craciunului.. asa draga imi era data de 1 decembrie :)

911
18.07.2006, 13:30:02
iti dorim sa ai o nunta superba... si o vreme minunata....
apropo si noi ne-am fi dorit sa ne casatorim de aniversarea noastra dar e pe 1 decembrie ... asa ca nimeni nu ne-ar fi cununat in postul craciunului.. asa draga imi era data de 1 decembrie :)

Pastele pe 8 aprilie??? Super... Ziua mea este pe 7...si mai mereu mi-am serbat-o in post...cu produse de post :( Acum am ocazia sa sarbatoresc din plin ziua mea! :D