PDA

Versiunea completa : Coafura, cosmetica, machiaj in Judetul Bacau

anca_ionas
08.08.2005, 00:00:00
Salut! Stie cineva un salon de coafura bun in Bacau? M-ar interesa un
make-up bun. Am nunta in septembrie si pana atunci vreau sa fac o proba
de machiaj sa nu am surprize in ziua nunti.pupici la toata lumea!

viorica
15.10.2005, 00:00:00
Si pe mine ma intereseaza in Oradea daca stiti. Help!

anonymous
22.11.2005, 00:00:00
Salon Unica D, de sub liceul Ady Endre - Oradea

anonymous
26.01.2006, 00:00:00
Buna viitoare mirese, Sunt in criza de timp si pe 3 iunie am nunta in
BAcau. problema este ca eu sunt din constanta si trebuie sa-mi fac
parul si sa ma machiez acolo normal . Care dintre voi stie un salon
dragutz in bacau care sa faca ceva super. Va multumesc si astept sa-mi
raspundeti.
[icon:g25/]

miresuca_surprinsa
30.01.2006, 00:00:00
Buna!
Eu sunt din Bacau si as putea sa te ajut in acesta problema (daca o pot numi asa). :)
Personal, iti recomand salonul Carmen Stil, este pe strada 9 Mai, vis-a-vis de Banca Comerciala.
Este un salon nu foarte vechi, dar dragut si fetele de acolo sunt trainuite, nu gluma; insa, te-as sfatui daca mergi acolo sa te coafezi, sa o rogi chiar pe Carmen (sefa) sa se ocupe de tine, ca e cea mai super de acolo.
Daca mai ai nevoie de ajutor, iti stau la dispozitie cu cea mai mare placere.
Pupici si baftala pregatiri!

eva
09.02.2006, 00:00:00
buna, nu sant din bacau, dar de o luna "m-am mutat" pe acest site
(petrec aici cred ca mui mult de 5 ore pe zi :) ), si am vazut ca
Floare de colt este des recomandat :)

xania
09.02.2006, 00:00:00
Buna uite ca si eu sunt tot din Bacau! Stiu doau
saloane destul de bune de coafor - Floare de Colt si Style (sper ca tot
asa se cheama caci nu am mai fost pe acolo de ceva vreme). In
privinta machiajului nu prea stiu ce sa zic caci la coafor am mai fost
dar la machiaj nu!
Oricum si eu si miresuca_surprinsa avem nunta in mai deci
pana la nunta ta putem sa iti spunem daca noi am fost multumite sau nu
de locul unde am decis sa ne coafam/ machiem!
Si inca ceva ~ nu te panica caci nu esti in criza de timp!!!!!http://www.miresimireasa.ro/fcIcons/icon22.gif
Mai tinem legatura!

sorindeea
15.09.2006, 22:25:25
Buna..daca ai luat legatura cu Helga te rog sa imi spui si mie daca esti multumita si eventual sa imi dai numarul ei de telefon.Merci, Deea...

micky
17.01.2007, 16:32:40
Buna uite ca si eu sunt tot din Bacau! Stiu doau
saloane destul de bune de coafor - Floare de Colt si Style (sper ca tot
asa se cheama caci nu am mai fost pe acolo de ceva vreme). In
privinta machiajului nu prea stiu ce sa zic caci la coafor am mai fost
dar la machiaj nu!
Oricum si eu si miresuca_surprinsa avem nunta in mai deci
pana la nunta ta putem sa iti spunem daca noi am fost multumite sau nu
de locul unde am decis sa ne coafam/ machiem!
Si inca ceva ~ nu te panica caci nu esti in criza de timp!!!!!http://www.miresimireasa.ro/fcIcons/icon22.gif
Mai tinem legatura!

buna xania! as vrea sa te intreb unde te-ai coafat si unde te-ai machiat pana la urma? eu sunt curioasa si daca ai facut proba inainte....eu nu ma machiez de felul meu si as vrea inainte de nunta sa fac o proba sa vad cu ce mi-ar sta bine....si daca poti sa imi spui si cat te-a ajuns ( cu toate ca sigur s-a scumpit, dar asa ca sa imi fac o parere)

aaa si vream sa te intreb daca te-ai machiat si coafat in acelasi loc si eventual daca ti-ai facut si manichiura tot acolo:">....stiu ca sunt multe intrebari...eu sper doar sa iti mai aduci aminte si aceste detalii:)

Bondocica
13.02.2007, 20:02:21
buna xania! as vrea sa te intreb unde te-ai coafat si unde te-ai machiat pana la urma? eu sunt curioasa si daca ai facut proba inainte....eu nu ma machiez de felul meu si as vrea inainte de nunta sa fac o proba sa vad cu ce mi-ar sta bine....si daca poti sa imi spui si cat te-a ajuns ( cu toate ca sigur s-a scumpit, dar asa ca sa imi fac o parere)

aaa si vream sa te intreb daca te-ai machiat si coafat in acelasi loc si eventual daca ti-ai facut si manichiura tot acolo:">....stiu ca sunt multe intrebari...eu sper doar sa iti mai aduci aminte si aceste detalii:)
Buna Micky,
la adal sus este un salon de coafura unde e o tipa Jeni. Tunde super. Iti face si proba si tot ce vrei , eu ma tund la ea si sunt f multumita.

micky
14.02.2007, 08:58:12
Buna Micky,
la adal sus este un salon de coafura unde e o tipa Jeni. Tunde super. Iti face si proba si tot ce vrei , eu ma tund la ea si sunt f multumita.

serios??????la adal salon de coafura???chiar nu stiam!!!:-? :-? :-? cand mai vin prin bc cu siguranta o sa dau o fuga si pana acolo!:) stii si niste preturi???eventual cat i-a la un coc de mireasa par mediu cu tot cu proba!:D si e numai coafor sau si machiaza acolo????pentru ca eu as vrea sa imi fac in acelasi loc manichiura, pedichiura, machiajul si coafatul daca se poate:D sper ca nu te-am ametit cu intrebarile:))

Bondocica
14.02.2007, 09:39:47
serios??????la adal salon de coafura???chiar nu stiam!!!:-? :-? :-? cand mai vin prin bc cu siguranta o sa dau o fuga si pana acolo!:) stii si niste preturi???eventual cat i-a la un coc de mireasa par mediu cu tot cu proba!:D si e numai coafor sau si machiaza acolo????pentru ca eu as vrea sa imi fac in acelasi loc manichiura, pedichiura, machiajul si coafatul daca se poate:D sper ca nu te-am ametit cu intrebarile:))
Nu m-ai ametit cu intrebarile. Acolo e coafor, manichiura si pedichiura nu stiu daca si machiaza. Salonul de la Adal sus cum urci scarile in stanga. Preturile sunt mai marisoare dar iti face totul de la spalat, tratament, tuns aranjat, coafat... Cand am fost eu sa ma tund ultima oara, urma sa faca o proba unei viitoare mirese dar nu stiu sa-ti spun cat costa totul. Intai trebuie sa te vada sa ii spui cam ce vrei si vedeti impreuna. Pe tipa o cheama Jeni si are mana super!

micky
14.02.2007, 10:16:04
Nu m-ai ametit cu intrebarile. Acolo e coafor, manichiura si pedichiura nu stiu daca si machiaza. Salonul de la Adal sus cum urci scarile in stanga. Preturile sunt mai marisoare dar iti face totul de la spalat, tratament, tuns aranjat, coafat... Cand am fost eu sa ma tund ultima oara, urma sa faca o proba unei viitoare mirese dar nu stiu sa-ti spun cat costa totul. Intai trebuie sa te vada sa ii spui cam ce vrei si vedeti impreuna. Pe tipa o cheama Jeni si are mana super!

la urma urmei o singura data ma marit si merita sa dau bani mai multi dar sa ma faca oki si sa reziste coafura...pt ca eu merg in rochie de mireasa si la starea civila si am un par moale....adica si cu 1 tub de fixativ in cap imi pica coafura in 2 ore:((

alinutza20
16.06.2007, 09:58:37
stie cineva ceva de salonul andrada din bc?.... stiu unde e dar dak stiti voi ceva de calitatea serviciilor... ms
pupici...

Petro79
11.02.2008, 22:03:10
Pa la coafura/machiaje prin Bacau nu a mai dat nimeni? Ce ne mai puteti recomanda? Tot Floare de Colt rulz sau au mai aparut si altele? Chiar incepe sa ma streseze problema asta, pentru ca eu nu sunt din Bacau, vin pe acasa cam o data pe luna si mai am trei luni pana la nunta si nu stiu inca unde sa ma duc. De preturi stie careva ceva? Vad ca nu s-a mai scris nimic la topicul asta de ceva vreme...

simona_ramona
13.02.2008, 12:54:52
Pa la coafura/machiaje prin Bacau nu a mai dat nimeni? Ce ne mai puteti recomanda? Tot Floare de Colt rulz sau au mai aparut si altele? Chiar incepe sa ma streseze problema asta, pentru ca eu nu sunt din Bacau, vin pe acasa cam o data pe luna si mai am trei luni pana la nunta si nu stiu inca unde sa ma duc. De preturi stie careva ceva? Vad ca nu s-a mai scris nimic la topicul asta de ceva vreme...
Vezi ca este pe str. Energiei parca langa Plus este un coafor super ESSENTZA ,mi-am facut coafura la o tipa Andreea(numai in ea am incredere)si m-a costat doar 55 ron,fata de flare de colt care e 150 ron

LucianaMatei
13.02.2008, 14:59:49
Vezi ca este pe str. Energiei parca langa Plus este un coafor super ESSENTZA ,mi-am facut coafura la o tipa Andreea(numai in ea am incredere)si m-a costat doar 55 ron,fata de flare de colt care e 150 ron

Si eu sunt inca in dubii cu machiajul si coafura...Lakra tu unde ti le-ai facut?

charlotte
14.02.2008, 21:25:22
Pentru mine, dupa rochie, machiajul si coafura sunt cele mai importante.
In prima faza m-am gandit sa o contactez pe Mirela Vescan, dar ar fi prea complicat si costisitor si riscant(pentru ca o pers. de notorietatea ei este exterm de ocupata si m-as putea trezi fara machioza in ziua nuntii). Asa ca sunt disperata sa gasesc o machioza profesionista care sa stie sa faca minuni:)

LucianaMatei
14.02.2008, 21:59:31
Pentru mine, dupa rochie, machiajul si coafura sunt cele mai importante.
In prima faza m-am gandit sa o contactez pe Mirela Vescan, dar ar fi prea complicat si costisitor si riscant(pentru ca o pers. de notorietatea ei este exterm de ocupata si m-as putea trezi fara machioza in ziua nuntii). Asa ca sunt disperata sa gasesc o machioza profesionista care sa stie sa faca minuni:)

Cine e Mirela Vascan?? nu am auz de ea...8-}

ZaraGirl
14.02.2008, 22:01:55
e make-up artist de la rimmel, dar cred ca locuieste in Bucuresti....so...8-| cred ca e mai greu sa o aduci in Bacau sa te machieze

charlotte
14.02.2008, 22:13:11
Cine e Mirela Vascan?? nu am auz de ea...8-}

Mirela Vescan este una din cei (trei ) cei mai renumiti make-up artisti din Romania, ceilalti doi fiind Dana Argesan si Alexandru Abagiu. Dar nu are rost sa mai visez, ca e prea complicat sa o chem (nici nu stiu daca ar veni pana in Bacau):-< Daca locuiam in Bucuresti, ar fi fost altceva, asa e prea multa bataie de cap...
Eu sper sa gasim totusi in Bacau o machioza profesionista care sa aiba produse de calitate[-o<

anka_je
19.02.2008, 12:58:43

Da, s-a tuns, vopsit si coafat la ea o prietena de-a mea si a fost foarte multumita. Si de cum a lucrat tipa asta Andreea, si de cat a costat-o. (i-a luat 100 sau 110 ron)

gaby30
19.02.2008, 13:00:37
Buna Petro
Si eu iti recomand sa te duci la Essenza ; de pe strada Energiei ,
Andreea este cumatra mea si lucreaza foarte bine ,a coafat-o pe cumnata mea cand a fost mireasa si a iesit superb (din cate stiu eu si machiaza ),dar asta poti sa vorbesti cu ea .Daca ai sa vorbesti cu ea transmite-i salutari de la cumatra din Germania .Iti urez noroc si poate ne m-ai auzim
pupicii:suuuper:

mikaella
19.02.2008, 19:00:42
Buna Petro
Si eu iti recomand sa te duci la Essenza ; de pe strada Energiei ,
Andreea este cumatra mea si lucreaza foarte bine ,a coafat-o pe cumnata mea cand a fost mireasa si a iesit superb (din cate stiu eu si machiaza ),dar asta poti sa vorbesti cu ea .Daca ai sa vorbesti cu ea transmite-i salutari de la cumatra din Germania .Iti urez noroc si poate ne m-ai auzim
pupicii:suuuper:
se face si manichiura tot acolo?
'

gaby30
20.02.2008, 10:45:34
se face si manichiura tot acolo?
'
Buna Mikaella , da se face si manichiura ,pe tipa de la manichiura o cheama Vicky (o tipa super draguta ).De cate ori ma duc acasa imi fac maniuchiura acolo si am fost mereu foarte multumita.
O zi buna si sper sa ne m-ai auzim

Gina25
20.02.2008, 14:35:44
puteti incerca si pe la andrada, am auzit ca sunt oko:-)

iulia_vero
04.03.2008, 22:59:38
ok sa va zic si parerea mea iar eu o sa ma refer un pic la preturi ca am intrebat. ca am schimbat multe saloane, ca eu am parul des si cam nimeni nu ma vrea si a doua oara cu placere. Floare de colt e cel mai vestit caci are reclama dar e cel mai scump as zice exagerat de scump,
avand in vedere ca acolo se aduc elevi care fac practica pe capul tau, asa dar Essenta e ok ca fetele nu sunt la patron si atunci si preturile scad si la fel si la Andrada. Cand vine vb de manichiura e adevarat Viky e super buna e tehnician in constructii ungiii cu gel si in intarit cu gel, cik e cea mai buna din bacau dar e destul de aglomerata, de aia eu ma fac la a doua fata fata din bacau , bine cealalta face acasa si e si mai ieftin. Aaa am uitat langa floare de colt este Floridona acolo este cea mai renumita tipa in materie de coafura mirese Luminita (eu la ea ma tund si coafez de ceva timp si la ea acasa deci iar e mai ieftin;)) ) dar preturile se apropie de Floare de colt ( ca e mare chiria aproape de centru cred)

nycosia
05.03.2008, 07:53:34
mai eu am o prietena care machiaza cu produse profesioniste si vine acasa....are cursuri la Bucuresti...si pe sora mea in 2005 tot ea a machiat-o si a tinut toata noaptea machiajul si era o caldura atunci ...
eu deja am vb cu ea...vreau gene false ( din acelea intre gene)si niste pietricele aplicate pe spate...este o draguta..face machiaj de proba si nu e scumpa, daca sunteti interesate va dau nr ei pe privat!
plus ca vine acasa si nu trebuie sa ma plimb eu pe la saloane!
eu ma fac la par ( am un par lung si bogat) la un tip care lucreaza la salonul Rosu ( vis-a- vis de clinica Medical service) e foarte ocupat dar daca vb cu el o sa va placa .. e foarte modern in viziune si " le are"...si nu e scump!

floarea de colt e superestimata dupa parerea mea!
va pup

Petro79
05.03.2008, 14:37:32
Daaa!! Eu vreau, chiar te rog sa-mi dai datele ei de contact. Eu nu mai stau in Bacau de ani de zile si chiar ma stresa foarte tare gandul ca va trebui sa vin special intr-un week-end sa merg la probe la diverse saloane...Asa ar fi cel mai confortabil.

Multumesc anticipat!

mai eu am o prietena care machiaza cu produse profesioniste si vine acasa....are cursuri la Bucuresti...si pe sora mea in 2005 tot ea a machiat-o si a tinut toata noaptea machiajul si era o caldura atunci ...
eu deja am vb cu ea...vreau gene false ( din acelea intre gene)si niste pietricele aplicate pe spate...este o draguta..face machiaj de proba si nu e scumpa, daca sunteti interesate va dau nr ei pe privat!
eu ma fac la par ( am un par lung si bogat) la un tip care lucreaza la salonul Rosu ( vis-a- vis de clinica Medical service) e foarte ocupat dar daca vb cu el o sa va placa .. e foarte modern in viziune si " le are"...si nu e scump!

va pup

charlotte
05.03.2008, 15:12:32

va pup

Nycosia, te rog sa-mi trimiti si mie nr. ei de tel. Ai idee cu ce produse lucreaza?
Multumesc anticipat

iulia_vero
06.03.2008, 18:43:13

va pup

si eu vreau numarul ei te rog!!! si ue vreau gene false din a lea si sa nu ma plimb lal saloane!!!

nycosia
07.03.2008, 12:39:11
fetele v-am raspuns la toate ...sper ca ati primit mesajele mele!
pupici la toate!

iulia_vero
09.03.2008, 15:14:41
Multumesc mult pentru mesajul privat, am vrut sa-ti raspund atunci dar nu am destule mesaje postate pe forum si nu puteam.

mai eu am o prietena care machiaza cu
produse profesioniste si vine acasa....are cursuri la Bucuresti...si pe sora mea in 2005 tot ea a machiat-o si a tinut toata noaptea machiajul si era o caldura atunci ...
eu ma fac la par ( am un par lung si bogat) la un tip care lucreaza la salonul Rosu ( vis-a- vis de clinica Medical service) e foarte ocupat dar daca vb cu el o sa va placa .. e foarte modern in viziune si " le are"...si pare

va pup

falfara_elena
10.03.2008, 10:15:16
pupici la toate!
Buna,

Si pe mine m-ar interesa. Problema e ca eu am nunta la Onesti, crezi ca vine pana acolo?

Petro79
07.04.2008, 10:01:33
Fetelor, unde Dumnezeu e salonul Essenza pe care am vazut ca multe l-ati recomandat calduros? Am fost weekend-ul asta la Bacau, am batutu Energiei in sus si-n jos de vreo trei ori, dar nu l-am vazut si nimeni nu stia de el. Pe energiei am vazut unul Style, o Floare de colt si i8nca unul, nu mai stiu cum se cheama. Si un salon de bronzare. In rest, nici urma de essenza. Am fost in shimb la Carmen Style si la Floridona - si ele recomandata tot aici pe site. La Carmen Style am vorbit chiar cu Carmen, sefa si parea draguta. Nu stiu la care din astea doua sa ma opresc. As prefera sa-mi rezolv toate in acelasi loc - si machiajul, si manichiura. Voi ce-mi recomandati?

simona_ramona
07.04.2008, 10:38:36
Salonul Essenza este chiar langa mag. Plus din spatele vamii.Acolo iti poti face ce vrei tu si nici nu costa foarte mult.

Petro79
07.04.2008, 10:47:54
Aha, multumesc mult. Pana acolo nu am ajuns, am crezut ca trebuie sa fie pana in intersectie :(

Salonul Essenza este chiar langa mag. Plus din spatele vamii.Acolo iti poti face ce vrei tu si nici nu costa foarte mult.

cllod1122
02.06.2008, 23:33:11
Avertisment pentru toate viitoarele miresici din Bacau.
Am fost la acest coafor sambata 31 mai sa ma tund si coafez pentru ca ma duceam la o nunt ain Roman si .... coafura nu a rezisitat nici 2 ore iar tunsoarea dupa ce m-am spalat acasa e absolut aiurea cica as fi tunsa in scari dar parca m-as fi tuns singura. Imi vine sa plang de nervi si de suparare pentru ca voi avea nunta in iulie pe 20 in bacau si vroiam sa am parul lung pentru a il ondula si lasa liber. Din pacate acest lucru nu va mai fi posibil pentu ca trebuie sa ma tund din nou.
:(( :(( :(( :((
Deci fetelor feriti-va de acest coafor si mai ales de Simona o stilsta de 2 bani si nici macar atat. Din pacate sunt in Bucuresti pana l anunta si nu voi mai putea sa fac reclamatii.
Daca as vedea-o as omora-o va jur!!!!:(( :(( :((

anamary
04.06.2008, 14:50:24
Am fost la acest coafor sambata 31 mai sa ma tund si coafez pentru ca ma duceam la o nunt ain Roman si .... coafura nu a rezisitat nici 2 ore iar tunsoarea dupa ce m-am spalat acasa e absolut aiurea cica as fi tunsa in scari dar parca m-as fi tuns singura. Imi vine sa plang de nervi si de suparare pentru ca voi avea nunta in iulie pe 20 in bacau si vroiam sa am parul lung pentru a il ondula si lasa liber. Din pacate acest lucru nu va mai fi posibil pentu ca trebuie sa ma tund din nou.
Deci fetelor feriti-va de acest coafor si mai ales de Simona o stilsta de 2 bani si nici macar atat. Din pacate sunt in Bucuresti pana l anunta si nu voi mai putea sa fac reclamatii.
este vorba de coaforul Estetique din Roman???:-?:-?:-?

alexa_bubu
04.06.2008, 17:12:42
sper sa fie unul din bacau ca eu deja mi-am facut programare la cel din roman si daca e sa fie cel din roman, eu unde ma mai duc?:( [-o< [-o< [-o< :-\ :-\

raca
04.06.2008, 18:07:46
sper sa fie unul din bacau ca eu deja mi-am facut programare la cel din roman si daca e sa fie cel din roman, eu unde ma mai duc?:( [-o< [-o< [-o< :-\ :-\

Alexa stai linistita. Acolo e o fata pe care o cheama Oana Butnaru. Se pricepe a fost sora mea la ea. Deci nu sunt toate o apa si un pamant. Te pup! Succes!

alexa_bubu
05.06.2008, 10:00:51
Alexa stai linistita. Acolo e o fata pe care o cheama Oana Butnaru. Se pricepe a fost sora mea la ea. Deci nu sunt toate o apa si un pamant. Te pup! Succes!

sarumana pt incurajari!!!!
puuuuuuuuup!:* :* :*

simonica83
23.06.2008, 21:01:14

Cllod te rog sa imi spui daca ear din Bacau, pentru ca acolo am vrut si eu sa incerc. Auzisem ca era una dintre cele mai laudate.....:(

cllod1122
24.06.2008, 20:13:45
Imi cer scuze ca nu am mai raspuns. Am avut de dat diploma.
Coaforul e din bacau si intradevar nu sunt toate o apa si un pamant dar eu acolo nu mai calc.
Acum fetelor daca stiti sa ma indrumati l aun alt coafor in bacau in centru v-as fi recunoscatoare ca nu am nici timp si nici banii sa le incerc pe toate.

ZaraGirl
24.06.2008, 21:17:04
Mama mea merge de obicei la salonul rosu de pe Marasesti, fata in fata cu clinica medicalservice si e f multumita de serviciile lor. Iar o imresica de pe forum mi l-a recomandat si mie pe stilist, asa ca eu tot acolo o sa merg pt proba.

ZaraGirl
24.06.2008, 21:21:29
clod am vazut in albumul tau ca ai probat mai multe rochite. mi-a palcut f mult ce-a din a 4-a poza(cred) tip sirena si cu funditza. Pana la urma la care te-ai hotarat?

A si tipul de coafura stii deja cum vrei sa ti-l faca?=;

anka_je
24.06.2008, 23:25:56
Mama mea merge de obicei la salonul rosu de pe Marasesti, fata in fata cu clinica medicalservice si e f multumita de serviciile lor. Iar o imresica de pe forum mi l-a recomandat si mie pe stilist, asa ca eu tot acolo o sa merg pt proba.
Acolo mi-am facut si eu coafura de mireasa...si chiar mi-a placut cum m-a facut, dar...exista din pacate un "dar": nu mi-au tinut buclele...mi-a pus tipul suvitele pe bigudiuri termice, a zis ca nu e nevoie de spuma, m-a dat doar la sfarsit cu fixativ si mi-a dat si un spray fixativ micut si mi-a spus sa-l ma mai dau eu cu el la cateva ore...si nu au tinut buclele mai deloc. Apoi, seara cand am mai si transpirat si m-am dantuit s-au lasat aproape de tot...mie in seara nuntii nu mi-a mai pasat insa acum cand ma uit la poze...
Eu in principiu am fost multumita, exceptand acest aspect, va spun ce mi s-a intamplat mie ca sa aveti chestia asta in vedere...poate va e de folos...Depinde poate si de cum vreti sa va faceti parul, eu nu am vrut coc dar m-am dus la salon si cu niste modele de cocuri, sa vad ce zice si el... si stilistul a zis ca nici el nu ar vrea sa-mi faca coc pt ca aveam parul lung si a fost de parere ca ar fi mai buna o coafura cu bucle lasate pe spate...

cllod1122
25.06.2008, 09:43:02

O sa incerc sa ma duc la salonul asta daca ma ajuta si soacra ca eu nu sunt din Bacau si nu stiu decat centru dar fara denumiri de strazi...:)) . te rog sa imi zici si numele stilistului ca sa cer la el programare.
In principiu eu vreau parul desfacut buclat si prinsa numai parte din fata cumva sus la spate si voalul pe deasupra. Cand am fost la Esthetique l-am ondulat dar mai mult de 2 ore nu a stat.

Cat despre rochite intradevar am probat multe si am ales una care nu e in album o sa o pun cand ma duc la proba ca pana acum nu mi-am facut poza cu ea. De fapt am vazut-o si probat-o o data cand am dat comanda.

cllod1122
25.06.2008, 09:44:42
Sti vreun make-up artist bun in bacau. Vreau sa fiu si eu frumusica la nunta si singura nu am sanse sa arat f bine si in poze si in realitate. Vreau un profesionist cu produse bune. Please!

ZaraGirl
25.06.2008, 10:54:40
Pe stilist il cheama Ionut. Cred ca e bine s afaci mai intai o proba sa vezi daca tin buclele caci Ancutza zicea ca la ea nu prea au tinut. Poate depinde si de par, nu stiu.

Cat despre make-up nu am idee. Poate ne sugereaza tot fetele care au avut nunta. Spor la toate!

anka_je
25.06.2008, 11:26:27
Pe stilist il cheama Ionut. Cred ca e bine s afaci mai intai o proba sa vezi daca tin buclele caci Ancutza zicea ca la ea nu prea au tinut. Poate depinde si de par, nu stiu.

Cat despre make-up nu am idee. Poate ne sugereaza tot fetele care au avut nunta. Spor la toate!
Da, cam asa e, depinde si de par. Dar al meu oricum are tendinte naturale de ondulare si tot nu a rezistat...Oricum, daca vreti sa mergeti la Ionut, trebuie sa va faceti programare din timp, e foarte ocupat. Eu am vrut sa ma tund la el si cand l-am sunat mi-a zis ca are liber abia peste vreo 10 zile...
Iar la capitolul make-up, pe mine m-a machiat o tipa care lucreaza pe cont propriu, nu la un salon anume. Mi-a facut si proba (foarte importanta e proba, eu una am descoperit la proba cum nu trebuie sa ma machiez! I-am zis eu ca-mi place machiajul oriental si fata a zis ok, hai sa incercam...faza e ca nu ma prinde. Asa ca pt nunta am schimbat culorile si genul si mi-a iesit un machiaj super!). Mi-a pus si gene false, dar nu din acelea clasice, dintr-o bucata, ci niste manunchiuri de cate 3 gene pozitionate in asa fel incat sa dea un aspect cat mai natural. Mie mi-a placut tare mult ce mi-a facut.

cllod1122
25.06.2008, 14:41:51
Vreau si eu poze daca ai facut la probe si venual un nume si un numar de telefon de la persoana cu machiajul please.Si cat te costa in total cu proba cu tot.
Cat deaspre bucle eu am parul moale si daca la tine nu a stat care zici ca are deja tendinte de ondulare... nasol.

monica74
30.06.2008, 12:05:58
Anca ,am citit povestea despre coafura ta de mireasa si vreau sa-ti spun ca ai fost f frumoasa chiar daca buclele tale nu au tinut.Era frumos sa se vada buclele ca arata super voalul pe bucle dar ...vezi ca de multe ori saloanele au numai nume nu si stilisti buni.Recomand din inima tuturor fetelor la SELECT ,coaforul din centru ,la etaj este o doamna ,o cheama VALI este extraordinara .Mie mi-a placut mult ce a facut in capul meu acum nu stiu daca face si buclele sa stea perfect .

ZaraGirl
30.06.2008, 12:10:20
Anca ,am citit povestea despre coafura ta de mireasa si vreau sa-ti spun ca ai fost f frumoasa chiar daca buclele tale nu au tinut.Era frumos sa se vada buclele ca arata super voalul pe bucle dar ...vezi ca de multe ori saloanele au numai nume nu si stilisti buni.Recomand din inima tuturor fetelor la SELECT ,coaforul din centru ,la etaj este o doamna ,o cheama VALI este extraordinara .Mie mi-a placut mult ce a facut in capul meu acum nu stiu daca face si buclele sa stea perfect .

Ne pui o poza Monica cu coafura?\:D/

cllod1122
30.06.2008, 13:50:34
Da, vrem si noi poze. Eu as vrea sa am parul cam ca in pozele urmatoare.

micky
30.06.2008, 21:00:09
Da, vrem si noi poze. Eu as vrea sa am parul cam ca in pozele urmatoare.

cllod eu te pot indruma catre salonul la care am fost eu....mi-a tinut coafura si a doua zi;-)....si dupa ce am scos sute de clame din cap tot mai stateau buclele;-)....a fost ffff atenta cu mine si plus de asta nu am dat decat 55 ron (anul trecut in august).....tot la acelasi salon m-am machiat la o tipa brandusa si vreau sa va zic ca a tinut machiajul extraordinar de bine (in ciuda faptului ca eu sunt genul de persoana care nu se machiaza si uit ca sunt machiata si ma frec la ochi:">:">:">).....daca doresti iti pot trimite detalii pe pm:) machiajul a fost 30 ron

cllod1122
01.07.2008, 10:27:18
Da vreau si poze daca ai cu coafura si machiajul ar fi super! mersi mult

cllod1122
02.07.2008, 11:48:40
Am primit multumesc mult! Am doua sau trei saloane notate pana acum o sa vad care imi e mai aproape si la acela o sa ma duc! Va multumesc mult la toate!

micky
02.07.2008, 18:15:41
Am primit multumesc mult! Am doua sau trei saloane notate pana acum o sa vad care imi e mai aproape si la acela o sa ma duc! Va multumesc mult la toate!

cu placere:*:*....unde mi-am facut coafura eu se fac si probe;-)....inainte de nunta am fost la 3 saloane sa fac proba pana l-am gasit pe asta...de la primul salon am plecat plangand asa de urat ma coafase, ma descurajasem de tot:(...

simonica83
09.07.2008, 20:09:44
te rog sa imi dai si mie detalii pe privat legat de salonul si persoanele care te-au machiat si te-au cuafat. Multumesc mult.

simonica83
09.07.2008, 20:11:20
cu placere:*:*....unde mi-am facut coafura eu se fac si probe;-)....inainte de nunta am fost la 3 saloane sa fac proba pana l-am gasit pe asta...de la primul salon am plecat plangand asa de urat ma coafase, ma descurajasem de tot:(...

Scuze...pentru micky era mesajul legat de contacte....vreau si eu sa fiu frumoasa la nunta mea...:D. Multumesc.

micky
09.07.2008, 20:22:16
Scuze...pentru micky era mesajul legat de contacte....vreau si eu sa fiu frumoasa la nunta mea...:D. Multumesc.

ma prinsesem ca pentru mine era mesajul...deja ti-am trimis pm-ul....daca mai ai nevoie si de alte informatii nu ezita sa ma contactezi.....>:D<>:D<

editare: sa ma anunti cand ai primit mesajul:*

cllod1122
09.07.2008, 22:15:23
Cunosti acolo si pe cineva care sa macheze frumos deosebit etc.

cllod1122
09.07.2008, 22:17:55
Ce stiti de coafor FLOARE DE COLT din spatele mag Luceafarul? Am intrat ocazional si tot se laudau ca sunt de 13 ani pe piata si sunt buni si tari.Recomandati pe cineva de acolo ca imi e foarte aproape de casa nasei.

micky
14.07.2008, 18:48:40
Ce stiti de coafor FLOARE DE COLT din spatele mag Luceafarul? Am intrat ocazional si tot se laudau ca sunt de 13 ani pe piata si sunt buni si tari.Recomandati pe cineva de acolo ca imi e foarte aproape de casa nasei.

de coafor floare de colt am auzit si eu lucruri bune, insa am auzit si ca ar fi cei mai scumpi din oras:-?:-?....dar din pacate nu pot recomanda pe nimeni ca nu am fost niciodata acolo:|

ancutica2220
29.07.2008, 14:30:26
Micky, ma poti ajuta, te rog, cu informatiile despre salonul unde te-ai coafat si machiat? Te rog mult! Merci anticipat!

ancutica2220
29.07.2008, 14:32:00
Sau poate ma ajuta Simonika cu niste informatii, cele date de Micky si nu numai. Va pup.

micky
29.07.2008, 19:56:54
Micky, ma poti ajuta, te rog, cu informatiile despre salonul unde te-ai coafat si machiat? Te rog mult! Merci anticipat!

eu m-am coafat la salonul andrada de pe stefan cel mare, e exact inainte de a face dreapta spre strand.....m-am coafat la diana, o fata super draguta si finuta......mi-am facut eu anul trecut si sora mea anul asta si la fel de bine ne-a tinut la amandoua coafura;-).........iar de machiat eu m-am machiat la o tipa brandusa iar sora mea la lenus.....si a rezistat foarte bine machiajul, abia duminica seara ne-am demachiat:D....eu zic ca o sa fii fff multumita>:D<

ancutica2220
30.07.2008, 14:04:45
Iti multumesc pentru raspuns. Esti o draguta! E ok ca e si aproape de mine >:D< . Pup

micky
30.07.2008, 14:36:31
Iti multumesc pentru raspuns. Esti o draguta! E ok ca e si aproape de mine >:D< . Pup

cu placere>:D<...eu zic ca o sa fii multumita;-)

monica74
03.08.2008, 17:10:21
Miresici dragi nu am poze de la nunta la care am fost coafata de d-na de la Select ,dar pot sa va spun ca este profesionista pt ca eu am parul f moale si cu toate astea m-a tinut cocul pana dimineata si chiar si a doua zi si este f draguta.Mai multe detalii nu am .Imi pare rau.

aadalya
14.08.2008, 12:44:06
buna fetelor!!!
si pe mine ma streseaza coafura...am auzit si eu de andrada...dar sincer mi-e teama...eu am un par pretentios...nu stiu daca o sa iasa ceva din el...
am vrut sa merg la floarea de colt si eu,...dar am auzit ca e scum dupa cum ati spus si voi..si sincer...nu prea se merita...am fost o singura data ..si s-a jucat o practicanta in parul meu...am stat vreo 3 ore pentru un tuns...e cam aiurea...
v-am poopat

Petro79
14.08.2008, 12:53:48
Nici eu nu stiam cum sa ma fac. Am fost la o proba la Carmen Stil (chiar la sefa Carmen) si nu prea mi-a placut cum a iesit atunci, dar pentru ca era prea tarziu sa mai incerc in alta parte si tipa se vedea ca stie meserie, m-am dus si in dimineata nuntii tot la ea si a iesit super, cu totul altfel decat la proba. Mi-a zis ca ea niciodata nu poate sa faca o coafura de 2 ori la fel si atunci cand are mireasa in fata are inspiratia necesara. Deci eu una o recomand calduros. (Insa de cosmeticiana de acolo nu am fost prea incantata.)

buna fetelor!!!
si pe mine ma streseaza coafura...am auzit si eu de andrada...dar sincer mi-e teama...eu am un par pretentios...nu stiu daca o sa iasa ceva din el...
am vrut sa merg la floarea de colt si eu,...dar am auzit ca e scum dupa cum ati spus si voi..si sincer...nu prea se merita...am fost o singura data ..si s-a jucat o practicanta in parul meu...am stat vreo 3 ore pentru un tuns...e cam aiurea...
v-am poopat

aadalya
15.08.2008, 09:11:11
merci frumos pentru sugestie petro ...spune-mi te rog in ce zona este...
pentru machiaj am auzit ca e superb la floarea de colt dar parca sa ma plimb de la coafor la machiaj de la un salon la altul e cam incomod...de asta as fi vrut all inclusive:D...
poopici:*

Petro79
15.08.2008, 09:20:05
Pai te inteeg prea bine, ca de aiai mi-am luat si eu in acelasi loc si coafatul, si manichiura/pedichiura, si machiajul. Insa cum iti spuneam, de tipa de la machiaj nu am fost teribil de incantata. Acum poate era si putin sictirita, ca ea era teoretic in concediu (eu insa imi facusem programarea cu 2 luni inainte si sefa, Carmen, a decis sa o cheme). Pe mine pana la urma m-a scos acceptabil, ca i-am zis pe unde sa mai insiste, insa nasa mea, care a avut programare tot acolo, a plecat si s-a machiat tot singura acasa :D
Salonul asta e chiar langa Precista, pe 9 mai.
Eu acum nu mai stau in Bacau, insa cand mai vin pe la ai mei ma mai duc uneori la tuns sau la cosmtica la Floridona si sunt foarte dragute si fetele de acolo, si cred ca sunt mai ieftini decat la Florea de colt...
Mult succes, sa ne spui unde te-ai dus pana la urma.

merci frumos pentru sugestie petro ...spune-mi te rog in ce zona este...
pentru machiaj am auzit ca e superb la floarea de colt dar parca sa ma plimb de la coafor la machiaj de la un salon la altul e cam incomod...de asta as fi vrut all inclusive:D...
poopici:*

aadalya
15.08.2008, 09:53:07
stiu unde e...am trecut ieri pe acolo dar sincer nu am mai cutezat sa intru ca m-am saturat sa mi se spuna ca nu lucreaza duminica...e aiurea...un dezavantaj cam mare sa ai nunta duminica...dar asta e...daca nu am gasit nimic liber sambata...
eu am manichiura si pedichiura deja programate la salonul unei prietene...si tot acolo am vrut sa imi fac si coafura...dar nu a vrut deloc sa lucreze duminica...ei asta e...cu toate ca putea face o exceptie...dar na...dar macar e bine ca e cu o zi inainte...si nu trebuie sa alerg in ziua nuntii. apropo...tu ti-ai pus unghii false...ca eu trebuie sa imi pun de vreau sau nu ca...parca imi fac in ciuda...mi s-au rupt toate..si erau destul de marisoare...
pupici!

Petro79
15.08.2008, 10:23:51
Nu ai putea sa mergi sa vorbesti direct cu vreuna dintre fetele de la un salon sa o chemi acasa sa te coafeze, am auzit ca multe fac chestia asta. Mai ales ca fiind duminica nunta, ele sunt libere, deci tot ce primesc sunt banutii lor...
Eu nu mi-am pus false, insa m-am necajit foarte tare ca mi-am stricat manichiura pe vreo doua unghii in momentul in care ma imbracam si incercam sa-mi pun port-jartierul (pana la urma am si renuntat!). Nici eu nu le-am avut foarte lungi tocmai de teama sa nu se rupa.

stiu unde e...am trecut ieri pe acolo dar sincer nu am mai cutezat sa intru ca m-am saturat sa mi se spuna ca nu lucreaza duminica...e aiurea...un dezavantaj cam mare sa ai nunta duminica...dar asta e...daca nu am gasit nimic liber sambata...
eu am manichiura si pedichiura deja programate la salonul unei prietene...si tot acolo am vrut sa imi fac si coafura...dar nu a vrut deloc sa lucreze duminica...ei asta e...cu toate ca putea face o exceptie...dar na...dar macar e bine ca e cu o zi inainte...si nu trebuie sa alerg in ziua nuntii. apropo...tu ti-ai pus unghii false...ca eu trebuie sa imi pun de vreau sau nu ca...parca imi fac in ciuda...mi s-au rupt toate..si erau destul de marisoare...
pupici!

aadalya
15.08.2008, 10:58:39
m-am gandit si eu sa o chem acasa..de fapt o sa vina o doamna acasa...sa a coafeze pe maicamea...dar sincer...nu prea as vrea sa ma las pe mana ei...e cam in varsta..si nu vreau sa plang in ziua nuntii ca nu imi place coafura...de asta vreau pe cineva tanar...ca sa fie macar in tendinta modei de acum...
referitor la unghii eu nu prea am de ales...trebuie sa imi pun false..si mi-e cam teama...dar o sa le tai mai mult...sa nu fie foarte lungi..
dar apropo...tu la ce restaurant ai avut nunta...ca la avatarul tau scrie in bucuresti...si de asta nu inteleg cum de te-ai coafat in bacau...
si...nu ai cateva poze de la nunta?...sincer mi-ar placea sa vad te vad:D miresica!

Petro79
15.08.2008, 11:46:55
Da, eu am fost o mireasa mai ...imprastiata (geografic). Adica ai mei sunt in Bacau, sotul din Slatina si noi stam in Bucuresti. Nunta am facut-o la Zemes, undeva in apropiere de Moinesti. Totusi, cunoscand Bacaul cel mai bine, am preferat sa ma aranjez acolo, si comanda de flori tot in Bacau am dat-o, si decoratorul tot din bacau a fost.
Poze...mmm sa vedem ce avem prin calculatorul asta (la munca)
Asa, am gasit cateva.

m-am gandit si eu sa o chem acasa..de fapt o sa vina o doamna acasa...sa a coafeze pe maicamea...dar sincer...nu prea as vrea sa ma las pe mana ei...e cam in varsta..si nu vreau sa plang in ziua nuntii ca nu imi place coafura...de asta vreau pe cineva tanar...ca sa fie macar in tendinta modei de acum...
referitor la unghii eu nu prea am de ales...trebuie sa imi pun false..si mi-e cam teama...dar o sa le tai mai mult...sa nu fie foarte lungi..
dar apropo...tu la ce restaurant ai avut nunta...ca la avatarul tau scrie in bucuresti...si de asta nu inteleg cum de te-ai coafat in bacau...
si...nu ai cateva poze de la nunta?...sincer mi-ar placea sa vad te vad:D miresica!

aadalya
15.08.2008, 12:02:48
mm...ai fost o miresica superbaaaaaa<:-Pfelicitarii...si imi place mult rochia...a mea tot cream e...adevarul e ca sunt mai frumoase rochiile pe cream...eu am probat si pe alb...si sincer nu prea mi-a placut...oricum felicitari....ai fost foarte scumpica...
eu am emotii cat lumea...sper sa imi treaca :))ceea ce nu prea cred...
cred ca ai avut cateva drumuri bune de facut...dar s-a meritat nu..;-)doar o nunta avem..
eu te-am poopat...mi-a parut bine...dar din pacate trebuie sa plec cu ginerica dupa costum;))ca e pretentios tare...
mai vorbim..
poopici multi!!!:*:*:*

Petro79
15.08.2008, 12:09:22
Multumesc mult, abia astept sa vad si eu poze cu tine.
Spor la cumparat costumul lui ginerica. Nu stiu al tau cum e, insa al meu - cand eu alergam innebunita dupa rochie - mi-a si si-a promis ca el in 2 ore isi cumpara costumul, si asa a si fost :) M-am mirat nespus ca am cazut foarte repede de acord asupra costumului, pentru ca de obicei el e un cosmar la cumparaturi, sta, intoarce produsul pe toate partile, compara pe toate fetele cu alte produse similare, ce mai, eu o sa imbatranesc langa el...la cumparaturi :))

mm...ai fost o miresica superbaaaaaa<:-Pfelicitarii...si imi place mult rochia...a mea tot cream e...adevarul e ca sunt mai frumoase rochiile pe cream...eu am probat si pe alb...si sincer nu prea mi-a placut...oricum felicitari....ai fost foarte scumpica...
eu am emotii cat lumea...sper sa imi treaca :))ceea ce nu prea cred...
cred ca ai avut cateva drumuri bune de facut...dar s-a meritat nu..;-)doar o nunta avem..
eu te-am poopat...mi-a parut bine...dar din pacate trebuie sa plec cu ginerica dupa costum;))ca e pretentios tare...
mai vorbim..
poopici multi!!!:*:*:*

simonica83
19.08.2008, 14:18:30
pupici la toate!

Buna Nycosia. Te rog sa imi dai si mie numarul de telefon pe privat al fetei care se ocupa de machiaj. Sper sa mai dai pe aici....Multumesc.

RoxanaMiho
25.08.2008, 01:25:53
Si eu l-as vrea>:D< (care sin voi vrea sa ma ajute)
Mersi!

oana233
27.08.2008, 14:42:13
ce stiti despre salonul de infrumusetare NO NAME CENTER de pe setfan cel mare(fata in fata de mall)?tarife ceva?m-ar interesa pt coafura de la nunta si machiaj,citisem pe pagina lor de email ca proba e gratis...ce stiti?fac tb buna?

oana233
27.08.2008, 15:03:10
la proba cu cat timp inainte de nunta tb mers?

anka_je
03.09.2008, 19:45:16
Buna Nycosia. Te rog sa imi dai si mie numarul de telefon pe privat al fetei care se ocupa de machiaj. Sper sa mai dai pe aici....Multumesc.
Nicosya nu a mai intrat de la nunta ei si nici nu cred ca va mai intra. va trimit eu nr de tel al Iuliei, tot la ea m-am machiat si eu si am fost foarte multumita.

Yonika
05.10.2008, 21:36:32
Fetele, vreau sa imi recomandati si mie un salon de coafura care lucreaza bine. Eu am fost de vreo 2 ori la Isys, de pe Banca nationala, si am fost multumita de ele, dar parca as vrea sa mai incerc si prin alta parte.

roxienea
21.10.2008, 17:46:55
Salut! Stie cineva un salon de coafura bun in Bacau? M-ar interesa un
make-up bun. Am nunta in septembrie si pana atunci vreau sa fac o proba
de machiaj sa nu am surprize in ziua nunti.pupici la toata lumea!
Am auzit ca un salon f bun din Bacau este "floare de colt". au preturi puitn mai mari ca in alte parti, dar merita. Eu am vz ce coafuri fac si am fost f impresioanata.

Corina83
26.10.2008, 20:43:51
Buna!

Eu va recomand cu caldura salonul Artemis (langa Casa de Cultura)! Eu numai acolo merg de un an si sunt foarte multumita!
Pupici si spor la pregatiri!

ralucagoci
27.10.2008, 19:14:20
incercati si la SALONUL ROSU ... la Simona, eu am avut o coafura foarte reusita (nu coc)

otilik
27.10.2008, 23:35:35
Am auzit ca un salon f bun din Bacau este "floare de colt". au preturi puitn mai mari ca in alte parti, dar merita. Eu am vz ce coafuri fac si am fost f impresioanata.
cunosc persone care au fost acolo si nu au fost multumite...cred ca mai conteaza si la ce persona nimeresti

CONT-INCHIS-23057
28.10.2008, 21:17:58
cunosc persone care au fost acolo si nu au fost multumite...cred ca mai conteaza si la ce persona nimeresti

Tu unde mergi?

otilik
03.11.2008, 17:16:12
nu m-am gandit inca....am niste prietene care au fost undeva pe energiei la un salon si mi-a placut foarte mult cum au fost aranjate.....si coafate si machiate.mai am timp.....de asta chiar nu-mi fac probleme

chisa
05.12.2008, 15:31:37
cllod eu te pot indruma catre salonul la care am fost eu....mi-a tinut coafura si a doua zi;-)....si dupa ce am scos sute de clame din cap tot mai stateau buclele;-)....a fost ffff atenta cu mine si plus de asta nu am dat decat 55 ron (anul trecut in august).....tot la acelasi salon m-am machiat la o tipa brandusa si vreau sa va zic ca a tinut machiajul extraordinar de bine (in ciuda faptului ca eu sunt genul de persoana care nu se machiaza si uit ca sunt machiata si ma frec la ochi:">:">:">).....daca doresti iti pot trimite detalii pe pm:) machiajul a fost 30 ron

Cam tarziu scriu, sper ca mai esti p-aici :)
Imi poti trimite si mie detaliile?

cllod1122
06.12.2008, 18:32:58
Eu am fost pana la urma la coafor Floare de Colt sa ma machez si am fost incantata, iar coafura mi-a facut-o nasa care a fost coafeza la viata ei la Select.

puricel
07.12.2008, 22:26:42
bine v-am gasit fetelor!
eu sant noua printre voi,intamplator am dat peste voi si cat am mai frunzarit eu pe aici,mi-e drag de voi,de fiecare.eu nu sant din bacau si nici nu locuiesc in romania,dar ajung in bacau unde voi avea o mare petrecere si unde va trebui sa stralucesc.voi fi nasica de botez si pt ca voi veni in tara cu muuuuult timp inaintea botezului,as vrea sa-mi fac manichiura in bacau.de fapt vreau sa-mi pun varfurile unghiilor din portelan si unghia mea sa fie imbracata in gel,stiti voi la ce ma refer....poate nu stiu sa ma exprim,dar sant convinsa ca multe dintre voi ati avut unghiile macar o data in felul asta aranjate.vreau niste nume de saloane si numele strazii unde le gasesc.impresii,poate chiar si preturi informative...v-as fi tare recunoscatoare,m-ar ajuta informatiile voastre.va pup pe toate,fara exceptie!:x

chisa
09.12.2008, 10:12:08
Eu am fost pana la urma la coafor Floare de Colt sa ma machez si am fost incantata, iar coafura mi-a facut-o nasa care a fost coafeza la viata ei la Select.
Cllod, daca cumva micky ti-a trimis mesaj cu numele salonului despre care vorbea ea, imi poti da si mie un pm cu detaliile? Plssssss^:)^
Eu stau in Bucuresti si nu voi avea timp sa ma plimb de colo colo pentru probe samd...

sarapup
13.01.2009, 00:18:43
de carmen style ce stiti fetelor?!
azi mi-au zis ca programarile se fac cu 4 sapt inainte si atunci ma si baga la proba
s-a facut cineva acolo?am auzit ca cica patroana ar lucra bine-dna carmen?ce stiti???????[-o< [-o< [-o<

sarapup
13.01.2009, 13:26:47
io am fo la colindat
pana acu am fo la carmen style la precista-in parcare.mi-au zis sa vin la programare si proba cu o luna inainte
am mai auzit de o doamna de la select care lucreaza bine
despre cei de la floare de colt io sunt dezamagita si sa va spun patania mea:
am fo in mai 2008 la ei sa imi schimb look-ul:tuns si vopsit, vroiam o alta culoare care sa imi dea putina"viata"...rezultatul:mi-a luat varfurile si mi-a scos o suvita pe frunte pe care a filata-o putin si "vai ce breton fain"
si mi-a pus in cap o culoare un pic mai inchisa decat cea naturala
cost:250 ron
l-am trimis pe sotul acasa sa mai aduca bani
am intrebat cat costa o coafura de mireasa la ei ...raspuns:850-950 ron!!!!!!!!!!!
si acu ma intreb daca nu am inteles sau auzit gresit!!
miresici acu poate am inteles io gresit dar chiar atat costa???!!ce imi pune in cap....aur???!!!

app...acest rasp il gasiti si in topicul "miresici din judetul Bacau, UNITI-VA"

Hanu
22.04.2009, 17:02:26
Dragele mele, va rog sa ma ajutati si pe mine cu o chestiune.:D

Anul acesta voi fi nasa unei miresici din Tg Ocna, eu fiind din Bucuresti. Ca atare nu cunosc zona deloc.

In consecinta, am nevoie sa gasesc pe cineva care sa machieze foarte bine si care sa coafeze la fel de bine. Sunt destul de pretentioasa la capitolul asta, si cum nu sunt din judet, nu prea stiu incotro sa ma indrept.

Ma puteti ajuta voi cu ceva indrumari prin apropiere?:*

roxienea
23.04.2009, 15:16:27
Desi am auzit si pareri contra si pro...eu o sa ma duc la Floare de colt. Eu fac nunta in Moinesti si cum nu prea am incredere in saloanele de acolo...nu vreau sa risc. Cumnatzica mea si-a facut coafura de miresica si nasa ei la Floare de colt in Bacau si au aratat amandoua absolut superb. In concluzie, si eu voi merge tot la ei, pt ca oricum nu am timp sa mai umblu pe la alte saloane prin Bacau (avand in vedere ca stam in Iasi). Am auzit intradevar ca sunt mai scumpi decat prin alte parti, dar eu zic ca se merita.
Astept pareri ale altor miresici care au fost coafate de ei. :* :* :*

mimonel
24.04.2009, 20:16:36
Nu mai este nimeni pe aici? Fetele... pls?:-SS

La Andrada se facuse parca, undeva pe langa mallul din Bacau. Insa cred ca cel mai bine e sa mergi sa faci o proba. Nu stiu cat te poti baza pe gusturile altor persoane, plus tipul parului difera, o coafura cu bucle care poate rezista la un par ondulat, iar la unul cu par drept poate nu rezista. Mie imi place de ex un salon care aici pe site nu a primit note prea bune :)

iulyafun
29.04.2009, 14:01:56
Fetelor, pe cine recomandati la machiaj in bacau? ^:)^

kmpi_oana
05.05.2009, 13:57:01
Buna miresici! Ce stiti de salonul Esthetique de pe Razboieni? As vrea sa imi fac machiajul si parul acolo. Aveti idee daca au personal profesionist sau cat de cat cu har la machiat si tuns. Va pup!

mimonel
05.05.2009, 15:24:53
Buna miresici! Ce stiti de salonul Esthetique de pe Razboieni? As vrea sa imi fac machiajul si parul acolo. Aveti idee daca au personal profesionist sau cat de cat cu har la machiat si tuns. Va pup!

Eu pot sa-ti zic despre machiaj dupa 9 mai, la coafat am fost si mi-am facut ceva simplu si lejer, insa mi-a placut...nu era parul plin de fixativ, cadea natural si dragut .:) ... au si produse ff bune.

mimonel
11.05.2009, 11:39:47
Abia asteptam poze de la tine!!!;-)

Eu am nunta abia pe 13 iunie, nu pot sa pun poze caci altcineva a fost pe 9 mai acolo. Dar pot sa-ti zic ca a fost ff multumita, doar ca e mai scump decat in rest.

Crescent
18.05.2009, 18:18:55
Am ajuns intre timp la Free Style si am ramas oripilata cand mi-au zis ca la lungimea parului meu mi-ar sta bine cu niste tepi !!! :-B :-B asa ca am plecat plangand urmand sa mai caut ceva prin Bacau :))

maryia
18.05.2009, 20:17:55
Multumesc de idee, sa-i ia si sa-i duca inapoi in Londra zici ? =)) =))

Vad ca ati avut ceva activitate pe aici :)

Am ajuns intre timp la Free Style si am ramas oripilata cand mi-au zis ca la lungimea parului meu mi-ar sta bine cu niste tepi !!! :-B :-B asa ca am plecat plangand urmand sa mai caut ceva prin Bacau :))
stai linistita...tipele de la free style au niste idei...#-osi pe mine la o nunta i-am spus cum vreau sa ma faca la par si stii ce rasp mi-a dat? "ca noi nu facem asa ceva...avem coafurile noastre special pt nunti...:|"...deci...

sim77
19.05.2009, 09:12:37
Multumesc de idee, sa-i ia si sa-i duca inapoi in Londra zici ? =)) =))

Vad ca ati avut ceva activitate pe aici :)

Daca vrei poti incerca si la Andy Style (o tipa Dana)...eu acolo mi-am aranjat parul pentru cateva nunti...si de fiecare data a iesit super...Are imaginatie...si poate iti propune ceva care sa te avantajeze...:*

ramona_iuliana
19.05.2009, 09:28:40
Buna dragi miresici

eu nu prea am mai intrat pe aici in ultima vreme! Am intrat pe ultima suta de metri si m-a luat febra emotiilor si a pregatirilor!!!
Va rog sa-mi spuneti si mie unde imi pot face un machiaj profesional!!?#:-S Eu am vb la NICO Beauty,ce parere aveti?
:-\

sim77
19.05.2009, 10:10:23
Buna dragi miresici

eu nu prea am mai intrat pe aici in ultima vreme! Am intrat pe ultima suta de metri si m-a luat febra emotiilor si a pregatirilor!!!
Va rog sa-mi spuneti si mie unde imi pot face un machiaj profesional!!?#:-S Eu am vb la NICO Beauty,ce parere aveti?
:-\

Si mie mi-a fost recomadat salonul Nico pentru machiaj din mai multe "directii"...personal nu am fost acolo...insa daca fetele spun ca e ok...trebuie sa avem incredere, nu? :*

Crescent
19.05.2009, 11:07:53
Daca vrei poti incerca si la Andy Style (o tipa Dana)...eu acolo mi-am aranjat parul pentru cateva nunti...si de fiecare data a iesit super...Are imaginatie...si poate iti propune ceva care sa te avantajeze...:*

Inainte sa pornesc la drum mi-am notat la sugestiile voastre toate saloanele din Onesti. Din cate stiu cineva zicea de Andy Style ca e langa Union, am intrebat vreo 5 oameni si nimeni n-a stiut unde sau ce-i Unionul :), oi fi inteles eu gresit ?
N-am gasit nici Nico beauty, dar vad ca au site pe net si poate o sa-i contactez. Am mai fost la salonul din Mall, dar nici fetele de acolo nu mi-au inspirat prea multa indemanare.

ancapsy
19.05.2009, 11:26:41
Fetelor..eu am auzit si de un salon Charm`s...tot in zona de sus pe undeva......

ancapsy
19.05.2009, 11:28:19
stai linistita...tipele de la free style au niste idei...#-osi pe mine la o nunta i-am spus cum vreau sa ma faca la par si stii ce rasp mi-a dat? "ca noi nu facem asa ceva...avem coafurile noastre special pt nunti...:|"...deci...

Si eu am auzit recent niste experiente nu tocmai placute a unor fete care nu au fost deloc incantate de el..plus k nu iti fac cum le spui tu..ci doar cum stiu ele......sunt in dubii(:|

sim77
19.05.2009, 11:36:47
Inainte sa pornesc la drum mi-am notat la sugestiile voastre toate saloanele din Onesti. Din cate stiu cineva zicea de Andy Style ca e langa Union, am intrebat vreo 5 oameni si nimeni n-a stiut unde sau ce-i Unionul :), oi fi inteles eu gresit ?
N-am gasit nici Nico beauty, dar vad ca au site pe net si poate o sa-i contactez. Am mai fost la salonul din Mall, dar nici fetele de acolo nu mi-au inspirat prea multa indemanare.

Andy Style este pe la mal...parca e un Union acolo...Cum vii dinspre piata...traversezi podul spre "zona mal"...si imediat dupa ce traversezi podul mai mergi putin si e la parterul unui bloc pe stanga...parca tot pe stanga e si Unionul...Bafta! :)

Crescent
19.05.2009, 11:49:28
Andy Style este pe la mal...parca e un Union acolo...Cum vii dinspre piata...traversezi podul spre "zona mal"...si imediat dupa ce traversezi podul mai mergi putin si e la parterul unui bloc pe stanga...parca tot pe stanga e si Unionul...Bafta! :)

M-ai pierdut, nu cunosc Onestiul decat pe ghicite :)). Mai vin in zona in apropierea nuntii, pana atunci urmaresc miresicile care au inaintea mea :)

Mimi111983
19.05.2009, 12:24:21
Buna,

Dar de Constantin Salon ne poate spune cineva ceva? Eu am trimis un email la Nico Beauty prin care solicitam sa stiu in consta pachetul pt mirese dar nu am primit nici un raspuns:(( .

Crescent
19.05.2009, 12:29:39
Buna,

Dar de Constantin Salon ne poate spune cineva ceva? Eu am trimis un email la Nico Beauty prin care solicitam sa stiu in consta pachetul pt mirese dar nu am primit nici un raspuns:(( .

Constantin Salon e cel din Mall, am trecut cateva zile la rand si n-am vazut nici o activitate. Am intrebat de voal cum o sa fie prins pentru ca n-are nici un sistem de prindere si mi-au zis ca oricum o sa-l sparga, ca altfel n-au cum, dar nu vreau nici in ruptul capului la cat a costat.

ZaraGirl
19.05.2009, 13:17:08
Cum adica sa-ti sparga voalul Crescent? No way

E f simplu sistemul de prindere. Trebuie sa cumperi un pieptene de par iar voalul se ataseaza pe el si ceea ce pui tu in par este de fapt pieptenele care sustine intregul voal. Uite niste poze cam cum ar trebui facut:

Crescent
19.05.2009, 13:39:34
Cum adica sa-ti sparga voalul Crescent? No way

E f simplu sistemul de prindere. Trebuie sa cumperi un pieptene de par iar voalul se ataseaza pe el si ceea ce pui tu in par este de fapt pieptenele care sustine intregul voal. Uite niste poze cam cum ar trebui facut:

Multumesc, m-am gandit la metoda asta, insa dupa ce am intrebat la cateva saloane mi-au zis ca oricum ele dadeau jos sistemul de prindere si ca voalul de coase de coc. Eu vreau sa-l prind sub coc, ceva genul astuia asa ca nu vad cum l-ar coase.

ancapsy
19.05.2009, 13:51:20
Constantin Salon e cel din Mall, am trecut cateva zile la rand si n-am vazut nici o activitate. Am intrebat de voal cum o sa fie prins pentru ca n-are nici un sistem de prindere si mi-au zis ca oricum o sa-l sparga, ca altfel n-au cum, dar nu vreau nici in ruptul capului la cat a costat.

Constantin salon mai e si cel mai jos de farmacia non-stop..mai jos de hotel trotus.....eu numai acolo ma tundeam si eram foarte incantata..era o tipa Dana care imi placea mult si doar la ea m-am tust!!

ancapsy
19.05.2009, 13:52:29
Multumesc, m-am gandit la metoda asta, insa dupa ce am intrebat la cateva saloane mi-au zis ca oricum ele dadeau jos sistemul de prindere si ca voalul de coase de coc. Eu vreau sa-l prind sub coc, ceva genul astuia asa ca nu vad cum l-ar coase.

Eu il vreau prins deasupre cocului....mie mi se pare ca dedesupt pare ca si cum il atarni...parerea mea adina :*

ZaraGirl
19.05.2009, 14:00:20

Arata interesant si sub coc, dar cred ca atunci trebuie sa-ti faci coafura un pic mai inalta. Uite cum avea Heidi Klum-ii pune in evidenta coafura si arata f fain.

Sitemul in cazul acesta este acelasi-tot cu pieptene si se mai adauga niste clame care sa-l sustina.

Crescent
19.05.2009, 14:08:08
Eu il vreau prins deasupre cocului....mie mi se pare ca dedesupt pare ca si cum il atarni...parerea mea adina :*

Initial l-am vrut deasupra, dar cred ca acopera coafura, iar in coc as vrea si o floricica si mi-e sa nu o pleosteasca sau la fel sa nu se vada. :*

Crescent
19.05.2009, 14:09:34
Arata interesant si sub coc, dar cred ca atunci trebuie sa-ti faci coafura un pic mai inalta. Uite cum avea Heidi Klum-ii pune in evidenta coafura si arata f fain.

Sitemul in cazul acesta este acelasi-tot cu pieptene si se mai adauga niste clame care sa-l sustina.

Imi place da, o sa-l iau in considerare. >:D<

ancapsy
19.05.2009, 14:13:03

Asa prins mai sus imi place si mie....:*

merlynn
19.05.2009, 15:17:24
Buna,

nici sa nu te gandesti la Constantin m-am tuns de 3 ori, din care de 2 ori m-au slutit, sunt ametite rau tare alea:">

merlynn
19.05.2009, 15:20:06
eu am o prietena care ma face la nunti la par si machiaj si nici odata nu a dat gresit ce am vrut aia mi-a facut si chiar am vb cu ea sa ma faca la nunta tot ea:*

sim77
19.05.2009, 15:20:47
nici sa nu te gandesti la Constantin m-am tuns de 3 ori, din care de 2 ori m-au slutit, sunt ametite rau tare alea:">

Bine de stiut...:)

ramona_iuliana
19.05.2009, 16:00:03
Si mie mi-a fost recomadat salonul Nico pentru machiaj din mai multe "directii"...personal nu am fost acolo...insa daca fetele spun ca e ok...trebuie sa avem incredere, nu? :*

daa,asa este! si mie mi-a fost recomandat de mai multe persoane!
ser sa fie ok! o sa merg pe mana lor!:) :*

Mimi111983
19.05.2009, 21:06:29
Deci la capitolul machiaj s-a adjudecat, ramane Nico Beauty, dar unde ne vom coafa?
Freestyle -- nu
Constantin Salon -- nu
Cele de la Nico cum sunt sau ce saloane mai sunt prin Onesti?

ancapsy
19.05.2009, 21:15:36
Deci la capitolul machiaj s-a adjudecat, ramane Nico Beauty, dar unde ne vom coafa?
Freestyle -- nu
Constantin Salon -- nu

Fete din Bacau vorbeau de o tipa care machiaza super si face si coafuri.....am sunat-o si mi-a zis k un coafat par mediu si machiaj ajunge pe la 90 ron....mie mi se pare acceptabil...voua?

ancapsy
19.05.2009, 21:16:49
Freestyle -- nu
Constantin Salon -- nu

Eu cred ca depinde foarte mult si la ce persoane ai nimerit..pentru ca sunt tipe care stiu meserie..iar altele care abia acum invata....conteaza si asta foarte mult....;)

Mimi111983
20.05.2009, 12:19:04
Eu am pus intrebarile de mai sus deoarece am plecat de 7 ani din Onesti si nu stiu ce a mai aparut nou in acest domeniu. La un moment dat era in voga Free Style.

Crescent
20.05.2009, 13:02:41
Fete din Bacau vorbeau de o tipa care machiaza super si face si coafuri.....am sunat-o si mi-a zis k un coafat par mediu si machiaj ajunge pe la 90 ron....mie mi se pare acceptabil...voua?

Tipa asta de care zici vine si acasa ? E aceeasi care se zice ca a fost stylist la Botezatu ? Ma cam feresc sa fac un drum la Bacau in ziua nuntii. Pe de alta parte, ma gandesc ca are nevoie sa care toate sculele dupa ea, cum ar fi casca si alte minuni.

ancapsy
20.05.2009, 19:24:30
Tipa asta de care zici vine si acasa ? E aceeasi care se zice ca a fost stylist la Botezatu ? Ma cam feresc sa fac un drum la Bacau in ziua nuntii. Pe de alta parte, ma gandesc ca are nevoie sa care toate sculele dupa ea, cum ar fi casca si alte minuni.

Da...e aceasi...eu voi negocia cu ea..plus ca vom fi mai multe care vor..eventual ii voi plati transportul.....si cred ca daca sunt mai multe ii convine...pana acum eu, nasica, domnisoara de onoare...si cred ca se mai aduca..mai ales cei care vin de mai departe.......merg la bacau luna viitoare la o proba si sa vad mai multe poze.....

Crescent
21.05.2009, 11:12:10
Da...e aceasi...eu voi negocia cu ea..plus ca vom fi mai multe care vor..eventual ii voi plati transportul.....si cred ca daca sunt mai multe ii convine...pana acum eu, nasica, domnisoara de onoare...si cred ca se mai aduca..mai ales cei care vin de mai departe.......merg la bacau luna viitoare la o proba si sa vad mai multe poze.....

Super, sa ne pui poze !!! La mine ar fi vreo 10 alte fete si nu prea vad cum ar putea face fata doar o persoana.

sim77
21.05.2009, 12:05:09
Super, sa ne pui poze !!! La mine ar fi vreo 10 alte fete si nu prea vad cum ar putea face fata doar o persoana.

Daaa...vrem si noi poze...si alte detalii...privind pret...transport...pleeease...:"> >:D<

ancapsy
22.05.2009, 12:42:12
Sigur ca voi pune poze..asta cand voi merge la proba...deocamdata sunt in asteptare!!:D

pegasus87
19.06.2009, 09:34:18
buna. ce inseamna mai scump????

mimonel
19.06.2009, 13:46:34
buna. ce inseamna mai scump????

Un machiaj in fuga la Esthetique e 65 lei. Daca vrei sa te aranjezi intr-o perioada cand nu e aglomerat cu miresici ti-l recomand, insa daca vrei sambata dimineata pana la ora 14.00 totul e pe fuga si in intarzaiere - nu-ti recomand.

diananico
19.06.2009, 14:27:10
cred ca peste tot e pe fuga si cu intarzieri sambata dimineata

mimonel
19.06.2009, 16:35:24
cred ca peste tot e pe fuga si cu intarzieri sambata dimineata

Nu e asa peste tot, ei au program de la 9 si fac rezervari de la ora 8 doar pentu a ingramadi cat mai multa lume. La un salon care se respecta nu se intampla asa ceva(eu am intalnit, ce-i drept nu in Bacau). E si vina noastra ca acceptam asa ceva, daca nu era un eveniment important eu nu as fi asteptat pentru ceva care platesc si am facut programare cu cateva luni inainte.

ancapsy
22.06.2009, 10:47:50
daa,asa este! si mie mi-a fost recomandat de mai multe persoane!
ser sa fie ok! o sa merg pe mana lor!:) :*

Ti-am vazut pozele de la nunta!!! Casa de piatra!! Ai fost la Nico pentru coafura si machiaj?

CONT-INCHIS-23057
22.06.2009, 13:13:15

despre ce tipa e vorba?

ancapsy
22.06.2009, 15:54:48
despre ce tipa e vorba?

Iulia Horodnic

aina
04.07.2009, 17:53:18
buna fetelor.....si eu am nevoie de indicatii.Am nunta pe 23 august, dar din pacate acasa ajung pe 17 august, deci sant mai mult decat pe fuga.Spuneti-mi ...treb sa ma programez cu o luna mai devreme...asa de cumplit e? Eu am nunta duminca si ma intrebam ..nu ca raman fara coafor sau se lucreaza si duminica?oricum...habar nu am unde sa ma duc....pt ca acum un an am fost la nunta unei prietene de-a mea...eu ...cumnatele mele, sora mea si mireasa ...toate la floare de colt.Ei...doar mireasa a ramas coafata ca noi restul ne-am dus acasa si ne-am spalat imediat pe cap ca sa avem timp sa improvizam ceva.JALE.Imi pare rau ca vorbesc de rau dar sincer nu am fost deloc multumite si am platit si o caruta de bani toate.Eu sincer ma gandewsc sa incerc undeva fara fite ...ca uneori e mai bine.Oricum vreau ceva natural...fara cocuri, flocirele prin par sau alte artificii.Imi puteti da un sfat?

andya
17.07.2009, 15:12:23
Buna fetelor,

Ma puteti ajuta si pe mine cu niste numere de telefon de la saloanele din Onesti sau ale unor persoane care pot veni acasa sa coafeze? Voi fi nasa in Onesti, oras in care nu am fost niciodata. Nunta va avea loc duminica si se pare ca e mai dificil de gasit un salon. As vrea sa incerc totusi sa gasesc ceva. E destul de urgent, asa ca va rog, daca ma puteti ajuta sa-mi raspundeti cat mai repede. Banuiesc ca numere de telefon putem da doar pe PM. Multumesc anticipat.

andya
17.07.2009, 15:13:31
Buna fetelor,

Ma puteti ajuta si pe mine cu niste numere de telefon de la saloanele din Onesti sau ale unor persoane care pot veni acasa sa coafeze? Voi fi nasa in Onesti, oras in care nu am fost niciodata. Nunta va avea loc duminica si se pare ca e mai dificil de gasit un salon. As vrea sa incerc totusi sa gasesc ceva. E destul de urgent, asa ca va rog, daca ma puteti ajuta sa-mi raspundeti cat mai repede. Banuiesc ca numere de telefon putem da doar pe PM. Multumesc anticipat.

CONT-INCHIS-23057
17.07.2009, 15:22:34
buna fetelor.....si eu am nevoie de indicatii.Am nunta pe 23 august, dar din pacate acasa ajung pe 17 august, deci sant mai mult decat pe fuga.Spuneti-mi ...treb sa ma programez cu o luna mai devreme...asa de cumplit e? Eu am nunta duminca si ma intrebam ..nu ca raman fara coafor sau se lucreaza si duminica?oricum...habar nu am unde sa ma duc....pt ca acum un an am fost la nunta unei prietene de-a mea...eu ...cumnatele mele, sora mea si mireasa ...toate la floare de colt.Ei...doar mireasa a ramas coafata ca noi restul ne-am dus acasa si ne-am spalat imediat pe cap ca sa avem timp sa improvizam ceva.JALE.Imi pare rau ca vorbesc de rau dar sincer nu am fost deloc multumite si am platit si o caruta de bani toate.Eu sincer ma gandewsc sa incerc undeva fara fite ...ca uneori e mai bine.Oricum vreau ceva natural...fara cocuri, flocirele prin par sau alte artificii.Imi puteti da un sfat?

eu am avut o nunta sambata trecuta, m-am programat la una care mi-au spus ca e f. talentata pt cocuri, coafuri de ocazie. Si programarea mi-am facut-o joi pt sambata si liber nu avea decat la ora 7 dim si la ora 12. In aug. e mai aglomerat, cred ca de preferat ar fi undeva cu o sapt. inainte. O luna e prea exagerat.

roxana_2009
22.07.2009, 19:01:58
hello! eu mi-am facut programare la estetique in bacau pt 15 august..a fost careva pe acolo in ultima vreme? stiti cum lucreaza? speram sa fie bine....:-?

capsuna1
22.07.2009, 21:52:47
Buna seara miresici din Bacau!imi puteti spune si mie niste preturi la coafura,machiaj + gene,manichiura si pedichiura? please ^:)^^:)^^:)^

roxana_2009
27.07.2009, 12:03:10
eu am avut o nunta sambata trecuta, m-am programat la una care mi-au spus ca e f. talentata pt cocuri, coafuri de ocazie. Si programarea mi-am facut-o joi pt sambata si liber nu avea decat la ora 7 dim si la ora 12. In aug. e mai aglomerat, cred ca de preferat ar fi undeva cu o sapt. inainte. O luna e prea exagerat.

buna!
poti sa-mi spui pe pm la cine ai fost si eventual un nr de tel..ca eu un coc vreau si sunt curioasa..merci mult

CONT-INCHIS-23057
27.07.2009, 13:54:19
buna!
poti sa-mi spui pe pm la cine ai fost si eventual un nr de tel..ca eu un coc vreau si sunt curioasa..merci mult

nu pot sa-ti trimit pM ca n-ai 10 mesaje. Mi-a fost recomandata Nico de la fl. de colt.Telefon gasesti pe google.

CONT-INCHIS-23057
28.07.2009, 11:14:10
merci mult ptr. raspuns..insa salonul respectiv incepe abia la 10 programul..ptr. mine e cam tarziu..oricum..decis..ma duc la estetique..speram sa fie bine:)

la floare de colt cred ca e prea scump..zic eu..

e la fel de scump ca in alta parte. EU mi-am facut o coafura pt o nunta. Mi-a strans tot parul intr-o parte, l-a ondulat, impletit si ce i-a mai facut si m-a costat cu tot cu spalat, tratament si masaj 91lei. Eu zic ca nu e mult. Si pt nunta cam tot pe la suma asta ma invart.

roxana_2009
28.07.2009, 17:13:35
e la fel de scump ca in alta parte. EU mi-am facut o coafura pt o nunta. Mi-a strans tot parul intr-o parte, l-a ondulat, impletit si ce i-a mai facut si m-a costat cu tot cu spalat, tratament si masaj 91lei. Eu zic ca nu e mult. Si pt nunta cam tot pe la suma asta ma invart.

intr-adevar nu e mult..la estetique mi-au spus ca un coc e intre 85-170 ron..:-SS

CONT-INCHIS-23057
28.07.2009, 21:29:50
intr-adevar nu e mult..la estetique mi-au spus ca un coc e intre 85-170 ron..:-SS

acolo e mai scump sau chiar la fel ca dincoace.In schimb fol. produse nitel mai bune. Eu merg la astialalti pt ca e mai aproape de mine si pt ca au mai mult personal. Am schimbat vreo 6 persoane la ei pana mi-am gasit-o pe cea care imi convine.

roxana_2009
29.07.2009, 10:04:14
acolo e mai scump sau chiar la fel ca dincoace.In schimb fol. produse nitel mai bune. Eu merg la astialalti pt ca e mai aproape de mine si pt ca au mai mult personal. Am schimbat vreo 6 persoane la ei pana mi-am gasit-o pe cea care imi convine.

ok..raman acolo ca si asa am programare facuta...pana la urma e la noroc ;-)
merci mult oricum pt sfaturi..bye bye

sorwyta
01.09.2009, 15:32:26
salut fetelor!eu voi avea nunta in piatra neamt dar cum eu voi pleca de acasa mai exact din moinesti o sa ma coafez acolo.Stiti ceva despre Estetique cel situat fata in fata cu magazinul Select? daca sun t bune ...ceva pareri
:"> :-SS :">

CONT-INCHIS-23057
02.09.2009, 17:35:02
salut fetelor!eu voi avea nunta in piatra neamt dar cum eu voi pleca de acasa mai exact din moinesti o sa ma coafez acolo.Stiti ceva despre Estetique cel situat fata in fata cu magazinul Select? daca sun t bune ...ceva pareri
:"> :-SS :">

cel din bacau e Ok..au produse bune si angajati buni. Nu stiu cum e cel de acolo.

andre3a_06
19.09.2009, 17:47:54
Buna seara miresici din Bacau!imi puteti spune si mie niste preturi la coafura,machiaj + gene,manichiura si pedichiura? please ^:)^^:)^^:)^
buna, iti pot spune eu ca am fost astazi si m-am machiat si m-am coafat pentru un botez, si m-a costat 60 de lei de coafat, si 50 lei machiajul, iar manichiura e 15-20 lei, dar daca vrei unghii false...nu stiu!

IulianaGeorgescu
09.10.2009, 14:04:16
ce preturi se practica la brasov pt coafat nunta, machiaj, manichiura...?

ella-ling
13.10.2009, 23:29:12

daca doresti informatii despre preturile in Bacau te sfatuiesc sa intri pe subforumul de la regionale /Judetul Bacau.
In Bucuresti preturile difera si ele foarte mult in functie de ce iti doresti si la cine apelezi. Eu platesc cam 100 euro pe machiaj, 100 euro pe coafura, insa nu cred ca te ajuta foarte mult informati asta.

Nik0IIe
03.11.2009, 17:16:06
Buna!
Cine a fost la un salon profesionist din Bacau, va rog sa postati cateva poze cu rezultatul :)
Merci!

CONT-INCHIS-23057
03.11.2009, 17:20:49
Buna!
Cine a fost la un salon profesionist din Bacau, va rog sa postati cateva poze cu rezultatul :)
Merci!

poze gasesti in semnatura:)

chisa
03.11.2009, 18:40:13
Coafura mea si a domnisoarei de onoare (am mers la acelasi salon)

ancutza2007
03.11.2009, 20:11:14
[quote=allynutza1989;2576944]poze gasesti in semnatura:)[/quote
Foarte reusita coafura, dar si machiajul. La ce salon te-ai facut? Si cam cat te-a ajuns?

Adrysmiha
20.11.2009, 14:38:01
Buna...sunt noua aici si vroiam sa va spun ca nu depinde neaparat la ce salon mergi ci depinde la cine!!! Dana de ex. a lucrat la Free Style si a fost invatata de sefa de acolo care am inteles ca preda cursuri la fortele de munca pe care vreau si eu sa le fac :D. Am fost de cateva ori acolo sambata sa ma uit cand au mirese multe si ce iese de pe mana la femeia aia e incredibil. Am fost de o luna de zile acolo si nu am vazut mireasa nemultumita...am facut niste poze la cocuri care sunt superbe. Mai sunt niste fete tinere acolo care se pricep la tuns si aranjat simplu da mai putin la cocuri. Parerea mea este ca daca vreti un coc sau aranjat superb sa mergeti la sefa, Maria o cheama...eu am ramas super impresionata de ce superbe au iesit miresele de acolo.

gratieladaniela
08.02.2010, 16:56:07
Iulia Horodnic

Buna , as vrea si eu un nr de tel sau adresa de mail sa vorbesc cu Iulia ; am si eu nunta in Onesti in 2 luni si nu am fost niciodata la un coafor acolo pt ca eu nu-s din oras . Multumesc !

RoxaLee
07.03.2010, 19:16:48
Ce cosmeticiana care sa penseze profesionist imi recomandati (din Bc)?

oana_alexandra
07.03.2010, 19:26:12
Ce cosmeticiana care sa penseze profesionist imi recomandati (din Bc)?
Ti-o recomand pe Lenus..a fost cosmeticiana la Andrada dar acum s-a mutat pe Mioritiei la un salon nou deschis....Bella Da Vero( parca asa se cheama) langa supermarket Big. E foarte priceputa.

RoxaLee
07.03.2010, 20:41:58
Ti-o recomand pe Lenus..a fost cosmeticiana la Andrada dar acum s-a mutat pe Mioritiei la un salon nou deschis....Bella Da Vero( parca asa se cheama) langa supermarket Big. E foarte priceputa.

La Lenus mergeam si eu pana acum, imi place cum penseaza... dar parca as vrea sa dau peste cineva care sa faca minuni cu sprancenele mele (de ex cum penseaza Anastasia Soare).... desi am impresia ca nu exista cosmeticiene fffff bune in Bacau, si e in zadar cautarea mea :(

peblidia
26.03.2010, 18:53:36
Buna fetelor! Sunt mai noua pe aici..insa de ceva timp va urmaresc intens pentru ca sunt o viitoare mireasa de august si as vrea sa incep pregatiriel de infrumusetare din timp.
As vrea sa imi dau o forma mai speciala la spancene, sa incerc de pe acum sa vad daca imi place , imi puteti recomanda pe cineva? M-ar interesa de asemenea coafura si machiajul pentru marea zi, daca ati fost multumite. Multumesc !

loridana
26.03.2010, 20:29:04
Buna fetelor! Sunt mai noua pe aici..insa de ceva timp va urmaresc intens pentru ca sunt o viitoare mireasa de august si as vrea sa incep pregatiriel de infrumusetare din timp.
As vrea sa imi dau o forma mai speciala la spancene, sa incerc de pe acum sa vad daca imi place , imi puteti recomanda pe cineva? M-ar interesa de asemenea coafura si machiajul pentru marea zi, daca ati fost multumite. Multumesc !
Saluti,
Nu prea am inteles daca vrei ceva de proba. Eu iti pot recomanda o cosmeticiana super buna, iar ca si coafor nu stiu ce sa zic pentru ca dupa Paste merg si eu sa imi fac proba la coafura mea. In schimb la machiaj mi-am facut proba si sunt super super multumita- tot la cosmeticiana mea.
Pupici si spor la pregatiri

strumphy
12.04.2010, 13:48:30
Saluti,
Nu prea am inteles daca vrei ceva de proba. Eu iti pot recomanda o cosmeticiana super buna, iar ca si coafor nu stiu ce sa zic pentru ca dupa Paste merg si eu sa imi fac proba la coafura mea. In schimb la machiaj mi-am facut proba si sunt super super multumita- tot la cosmeticiana mea.
Pupici si spor la pregatiri
Cand iti faci proba sa pui si poze>:D<eu nu stiu cand sa merg...ca si machiaj as vrea ceva de genul:D

loridana
16.04.2010, 09:33:38
Am fost si mi-a facut proba, dar sa stiti ca nu e forma finala si nu a indraznit sa puna mult fixativ ca trebuia sa ma intorc la munca si a trebuit sa mi-l rearanjeze la forma naturala Cocul o sa fie mult mai strans si mai mic. La spate o sa imi faca canale ca sa nu am fire ratacite si sa imi cada atunci de la atata tzopaiala.
Eu am un par cam scurt si trebuie bine aranjat. Poate o sa imi las si cateva shuvute in fata ca sa imi imbrace fata, desi nu sunt hotarata inca. Carliontii o sa fie asezati fiecare cu ceara si multa spuma strong asa ca eu is bucuroasa ca are din ce sa imi faca un coculetz ^:)^

loridana
16.04.2010, 09:36:33
O sa pun si o poza cu machiajul dar am uitat. E acasa si acum la munca nu am gasit prin nici un fisier sau un mail mai vechi.
Promit ca revin cu poza de la proba de machiaj =;

loridana
19.04.2010, 22:21:33
Aaaaaaaaaaaaa, am gasit si subforumul cu machiaj asa ca postez si aici 2 poze

toniutzza
29.04.2010, 20:51:15
Buna miresicilor. Ce parere aveti de floarea de colt la capitolul cosmetica? au cosmeticiana buna? si am vazut ca langa mai e un centru de infrumusetare,numit floridona. a fost cineva acolo? eu as vrea sa merg acum si la coafor si la cosmetica,si daca imi place sa revin in vara pt nunta, numai ca sunt atatea saloane ca nici nu stiu unde sa ma duc.

loridana
29.04.2010, 21:12:04
Buna miresicilor. Ce parere aveti de floarea de colt la capitolul cosmetica? au cosmeticiana buna? si am vazut ca langa mai e un centru de infrumusetare,numit floridona. a fost cineva acolo? eu as vrea sa merg acum si la coafor si la cosmetica,si daca imi place sa revin in vara pt nunta, numai ca sunt atatea saloane ca nici nu stiu unde sa ma duc.
Parerea mea este sa mergi la un salon recomandat de vreo prietena. E riscant sa mergi fara sa cunosti deloc. 8-|

florioll
05.05.2010, 11:12:15

floridona nu- l recomand deloc. Am fost pentru cununia civila acolo si nu a lucrat bine deloocc. Am ajuns acasa, mi am desprins parul si m-am aranjat eu cumva....in fine. Fiti foarte atente unde mergeti fetelor! E ziua noastraaa tre sa aratam excelentt:)).

florioll
09.05.2010, 13:00:50
Coafura mea si a domnisoarei de onoare (am mers la acelasi salon)

Cum se numeste salonul? Nu stiu unde sa merg in Bc...help some one!

chisa
14.06.2010, 17:40:45
Cum se numeste salonul? Nu stiu unde sa merg in Bc...help some one!
Buna! Nu am mai intrat de ceva vreme pe aici. Am sa iti raspund acum, sper ca nu e prea tarziu, vad ca in iulie e nunta. Eu am fost la Karisma, salonul este vis a vis de Curtea de Apel (sper ca imi aduc bine aminte), langa o benzinarie Mol. Am fost f multumita de toate serviciile de acolo, asa ca de fiecare data cand merg in Bacau le fac si lor o vizita :). Preturile sunt decente (de ex ultima data vopsit+tratament par+tuns = 120lei si am parul lung), nici nu ma pot gandi cat m-ar costa in Bucuresti pachetul asta :-). Cine vrea sa incerce, sa mearga la o proba, merita :)

Dianaim
28.06.2010, 15:12:27
buna,
eu ma mut in curand in bacau din iasi, si dupa 3 luni de practicat pilates as vrea tare mult sa continui si acasa.
as vrea sa va intreb daca ati auzit de vreo sala de pilates, sau de instructor certificat pentru pilates in bacau :-s
tin foarte mult sa continui pentru ca chiar functioneaza :D
puuup si multumesc de ajutor

anka_je
29.06.2010, 11:57:27
Diana, la sala din Arena Mall se fac antrenamente de pilates. Ma bate si pe mine un gand...eu cautam callanetics, dar deja e prea mult pt Bacau, asa ca m-as multumi si cu pilates...
Ma bucur ca vezi rezultate! bravo, tine-o tot asa!

Dianaim
29.06.2010, 13:53:46
mersi mult de raspuns, chiar nu stiam ca este la arena mall sala, si mai ales ca se preda si pilates :D
multam mult si spor ;)

oana_alexandra
18.07.2010, 22:24:16
Pilates se face si la shiluete langa liceul economic.

Laurasha
27.07.2010, 20:26:51
poze gasesti in semnatura:)

foarte frumoasa rochita, foarte frumoase pozele, foarte frumos prins parul, foarte frumos machiajul!!!!! foarte frumosi voi!!! :D
si eu tot la Precista am ambele cununii :D

toniutzza
05.08.2010, 11:20:46
intrebare pentru miresicile care au avut nunta in vara asta: voi unde v-ati coafat si machiat? poate atasati si niste poze cu machiajul, sa vad daca intr-adevar face diferenta sa te machiezi la salon. ca daca iti face una un machiaj normal, mai degraba te machiezi singura acasa. eu cred ca daca tot dai bani cuiva, macar sa se vada super

mihaela102
05.08.2010, 12:46:00
intrebare pentru miresicile care au avut nunta in vara asta: voi unde v-ati coafat si machiat? poate atasati si niste poze cu machiajul, sa vad daca intr-adevar face diferenta sa te machiezi la salon. ca daca iti face una un machiaj normal, mai degraba te machiezi singura acasa. eu cred ca daca tot dai bani cuiva, macar sa se vada super
daca intradevar ai nunta pe 21 august e cam tarziu sa te intrebi de chestiile astea...la saloane deja s-au facut programari si poate chiar probe...:)

toniutzza
05.08.2010, 13:43:47
daca intradevar ai nunta pe 21 august e cam tarziu sa te intrebi de chestiile astea...la saloane deja s-au facut programari si poate chiar probe...:)
asta e, gasesc eu pe undeva. altfel m-as fi descurcat daca locuiam in bacau. Asa, toate le-am rezolvat cu ajutorul parintilor pe care i-am trimis in stanga si-n dreapta, cu indicatii la telefon...

loridana
05.08.2010, 14:14:47
asta e, gasesc eu pe undeva. altfel m-as fi descurcat daca locuiam in bacau. Asa, toate le-am rezolvat cu ajutorul parintilor pe care i-am trimis in stanga si-n dreapta, cu indicatii la telefon...
Iti pot recomanda o cosmeticiana foarte buna, dar e imp , ca pt oricare alta persoana, sa faci o proba de machiaj inainte. La fel si o coafeza de care eu am fost multumita. Da pm daca vrei

dreya_Elle
31.08.2010, 13:20:10
fetelor am ajuns si eu prin bacau si caut un coafor pt o tunsoare ,imi recoamndat ceva bun....sa nu cad pe mana oricui:-s
;))

georgianadeluxe
01.09.2010, 01:27:02
buna fetelor eu personal m-am coafat la un tip din onesti de la niko si am fost super incantata ..e un adevarat profesionist .De nasa mea tot el sa ocupat ,ce mai ne-a inflorit pe amandoua .acum bineinteles daca o sa va duceti cu fite in cap si ifose , nu o sa va iasa nimik .Noi ne-am lasat pe mana lui si nu regretam nici in ziua de azi . Daca puteti ajunge inainte la o proba ,asta e si mai bine pentru linistea voastra .gata vam pupat;))

Elenny2008
04.10.2010, 14:17:41
Buna, fetelor! De salon Michelle din Onesti ce pareri aveti? Fac treaba buna?:-\

PinkPanter
16.12.2010, 23:55:03
georgianadeluxe (http://www.miresici.ro/member.php?u=68236)

Si eu am fost de mai multe ori la Nico salon in Onesti. Pe baiat i-l cheama Ionut si tot ce pot spune e ca e foarte bun ca hair-stilist. Nu-i asa ca e foarte bun?!!

PinkPanter
16.12.2010, 23:56:23
Buna, fetelor! De salon Michelle din Onesti ce pareri aveti? Fac treaba buna?:-\

Iertare da unde e salonul asta? N-am auzit de el pana acum!!!!:(

bita_me
02.01.2011, 00:46:40
Miresici de 2011, ati mai descoperit vreo stilista minune in zona? Pentru par nu sunt foarte stresata, insa cu machiajul mi se pare extrem de delicat, asa ca as fi curioasa la cine planificati sa apelati.

bita_me
02.01.2011, 01:06:52
Dragelor, eu sunt din Onesti si as vrea sa gasesc pe cineva dispus sa bata drumul pana aici.
Ma descurc foarte bine cu machiajl ochilor, am invatat in timp ce mi se potriveste si ce nu, insa as vrea sa se ocupe cineva cu atentie si profesionalism de ten (conturarea si iluminarea nu le stapanesc inca). Cunoasteti pe cineva capabil sa faca o diferenta notabila? Puteti sa ma puneti in legatura?
Va multumesc!

draguirina
11.04.2011, 21:17:17
Fetele, recomandati-mi si mie un make-up artist bun in Bacau, in orasul Bacau ca vad ca mai e lume de prin Onesti pe aici. Merci.

petrea
06.05.2011, 21:50:13
Miresici de 2011, ati mai descoperit vreo stilista minune in zona? Pentru par nu sunt foarte stresata, insa cu machiajul mi se pare extrem de delicat, asa ca as fi curioasa la cine planificati sa apelati.

Eu am fost la machiaj la Mariana, o cosmeticiana, machiaza super tare, eu am avut si gene false , care fac diferenta. Daca esti interesata, pot sa afisez poze

AlyceC
08.05.2011, 11:44:04
Eu am fost la machiaj la Mariana, o cosmeticiana, machiaza super tare, eu am avut si gene false , care fac diferenta. Daca esti interesata, pot sa afisez poze

eu sunt interesata.. poti pune cateva poze?

AndreeaLuiza
30.05.2011, 23:38:10
cand am fost acasa, am vorbit la un salon, care mi-a fost recomandat de o prietena, clienta fidela de-a lor, este in Bacau, zona Stefan cel Mare. Mi-a aratat poze cu miresele pe care le-au mai facut, si mi-au placut mult, pentru ca nu erau doar clasicul coc cu onduleuri, ci modele diverse. Sunt nehotarata daca sa aleg intre ei si Floarea de colt, la care am mai fost facuta, si nu pot sa trec cu vederea profesionismul lor..

AndreeaLuiza
20.08.2011, 15:15:47
revin cu decizia luata..M-am coafat si manchiat la Elena si Leni de la Bvrlys* pana la urma, de pe Stefan cel mare.. Cand fac rost de poze atasez.

geosim
23.09.2011, 13:31:53
eu am fost la belleMar... si am fost fff multumita!!!
Pt liniste recomand tutuor viitoarelor miresici sa faca inainte proba si la machiaj si la coafura!!!!

cireshik
08.11.2011, 16:21:39
Buna
intr-adevar peste tot se recomanda sa se incerce inainte coafura...

Stie cineva cam cat ajunge in plus daca chem coafeza acasa?
mersi

glambride
11.03.2012, 14:07:03
Fetele, am auzit o discutie in autobuz intre 2 tipe si zicea una dintre ele ca merge la cosmetica la codrina, si ca e buna si nu raman semne pe fata. Stiti cumva vreo codrina care e cosmeticiana si la ce salon lucreaza?

lavyane
26.04.2012, 15:34:04

va pup
Buna!ai putea sa-mi lasi un nr de tel sau o adresa de e-mail a tipei cu [email protected] este adresa mea de maill.merci mult!

pavel_alina_ionela
12.06.2012, 12:40:43
Cand iti faci proba sa pui si poze>:D<eu nu stiu cand sa merg...ca si machiaj as vrea ceva de genul:D

La ce salon te-a machiat? E super machiajul!

Mihaitu
26.06.2012, 00:34:03

Buna! Eu am avut nunta pe 9 iunie si am fost machiata si coafata la salonul Michelle. Am fost f. multumita, coafura a rezistat chiar si a doua zi iar machiajul a rezistat lacrimilor si caldurii. Oricum iti recomand sa faci o proba cu 1-2 zile inainte atat pt. coafura, cat si pt. machiaj. Conteaza mult sa ajungi in ziua respectiva cu idei clare si sa stii exact ca ceea ce ti-a facut la proba iti place si ti se potriveste.

ionira
03.07.2012, 08:22:04
Fetelor, aveti grija cu salonul Floare de Colt. Eu am fost pacalita cu costul coafurii-la inceput am vorbit de o suma, apoi la casa mi s-a cerut dublu. Eu am fost doar invitata la o nunta si nu sunt din zona, dar daca alegeti salonul informati-va bine... sunt pusi pe inselat clientii.:(:(

mary_85
09.07.2012, 11:51:06
Fetele din Onesti, ati auzit de o tipa Adina care coafeza si machiaza?Am inteles ca are salon pe Republicii, am vazut aici pareri si despre salonul Michelle, chiar am intrat la ei pe site si mi-a placut ce am vazut ca si prezentare.
Am rugamintea la miresica Mihaitu daca are poze cu machiajul si coafura de la salon Michelle.
Ms

Mihaitu
09.07.2012, 22:32:11
Fetele din Onesti, ati auzit de o tipa Adina care coafeza si machiaza?Am inteles ca are salon pe Republicii, am vazut aici pareri si despre salonul Michelle, chiar am intrat la ei pe site si mi-a placut ce am vazut ca si prezentare.
Am rugamintea la miresica Mihaitu daca are poze cu machiajul si coafura de la salon Michelle.
Ms

Buna,
atasez cateva poze cu machiajul si coafura.

mary_85
10.07.2012, 15:24:00
Buna,
atasez cateva poze cu machiajul si coafura.

Ms mult, ai fost foarte chic ;-)

iepurash_mada
26.07.2012, 16:21:07
Fetelor unde imi recomandati sa ma coafez? Belle Marie sau Floare de Colt???
Precizez ca am parul lung pana sub sani si des si greu si vreau sa imi tina coafura toata seara si nu doresc cocul clasic, ceva pe o parte, lasat pe umeri...dati si voi o parere ceva.