PDA

Versiunea completa : Fotografi si cameramani in Braila

kala_elena
06.09.2006, 12:23:29
Fetelor dragutelor, am inceput sa ma interesez de cameramani. Am primit 2 oferte: 6.5 milioane (filmat si montaj), respectiv 5 milioane. Am inteles ca e foarte mult, pretul variind la 3.5 milioane. Stiu ca baietii cu aceste "scoruri" sunt profesionisti, dar oare se merita atatia bani?

Giulia2201
06.09.2006, 16:17:25
Buna! Eu am avut nunta acum si am platit 6 500 000 cameramanul plus meniul de la restaurant ( 1 200 000). Tot ce pot spuine despre el este ca e tare, are camera super, iar filamrea si montajul au iesit foarte bine. Asa ca nu stiu ce sa zic, poate e mult, dar rezultatul e unul placut.

kala_elena
07.09.2006, 07:45:59
Buna! Eu am avut nunta acum si am platit 6 500 000 cameramanul plus meniul de la restaurant ( 1 200 000). Tot ce pot spuine despre el este ca e tare, are camera super, iar filamrea si montajul au iesit foarte bine. Asa ca nu stiu ce sa zic, poate e mult, dar rezultatul e unul placut. Mercic. Cred ca o sa merg pe ideea ca produsul final e cel care conteaza si ramane peste ani, nu? Mi se pare cam mult, deoarece am intrebat colegele de servici care au facut nunta recent si amandoua mi-au spus de 3.5 mil. - una dintre ele s-a plans de faptul ca nu a respectat succesiunea imaginilor cronologic.
Sa fiti fericiti Giulia si sa va iubiti mereu ca acum!

kala_elena
22.09.2006, 08:00:40
Mersi de urari. Si tu sa ai parte de o nunta asa cum o visezi tu. Cat despre banii dati la cameraman, ai grija ca ptr un milion sau doua in plus, s-ar putea sa regreti mai tarziu. Oricum decizia iti apartine in totalitate. Bafta multa la pregatiri.
Tu cat cu cat ai platit filmatul si montajul? Esti multumita de rezultat? Pupici.:*

edeea
27.09.2006, 13:24:45
salut miresicilor! eu deja m-am bukurat de o frumoasa poveste alaturi de printul meu...pakat ca a trekut ca gandul..deobicei clipele frumoase si pline de fericire,emotii trec repede.noi am platit pt filmat+montaj 6.500.000, ce sa zik baietii sunt meseriasi, unul ne-a filmat,iar al 2-lea ne-a facut montajul.. a fost destul de bine filmat pt ca sunt profesionisti si filmeaza si pt TV...si montajul nu am avut cuvinte..la cate am vazut asta era super tare...dar un sfat va dau: intotdeauna cand alegeti un cameraman intrebati tot ce include pretul pana la cele mai mici detalii, la fel intelegeti-va si ce va include si ce nu in montaj...iar la urma cand vor fi gata DVD,caseta,sa (il) o priviti mai intai si dupa aia da-ti restul banilor ca sa fiti sigure ca va convine montajul facut (ca nu a taiat unele momente importante poate pt voi sau alte kestii ce ei considerau ca nu este necesar)...c-am atat. cel mai bine e sa masori de 7ori si sa tai 1..asta m-am invatat si eu..in rest mi-a plakut totul. pretul e putin piperat in skimb dak vrei ceva cu adevarat deosebit si bun atunci se merita.<:-P CASA DE PIATRA FETELOR!

pls da-mi si mie mai multe informatii despre cameramanul tau!!!

Giulia2201
28.09.2006, 10:33:00
Tu cat cu cat ai platit filmatul si montajul? Esti multumita de rezultat? Pupici.:*
Buna si scuze ptr intarziere, dar n-am mai intrat cam de multisor pe forum. Eu am platit 6 500 000 (filamt plus montaj, cred ca 4 000 000 filmatul si 2 500 000 montajul) plus meniul ptr cameraman de la restaurant (1 200 000). Nu stiu daca ti se pare mult sau putin, dar eu una am fost foarte multumita de calitatea DVD-urilor. Daca te mai pot ajuta cu ceva, sunt aici, oricand cu placere. Bafta multa la pregatiri.

kala_elena
28.09.2006, 10:36:43
Multumesc Giulia! Ai avut nunta la restaurantul fam Balan, nu? Cum e formatia?Cat v-a cerut? Noua ne-a recomandat-o cel de la Dacia. Am mai ascultat formatia de la Marinarul si canta bine. Acum sunt la capitolul formatie si e greu de luat o decizie, avand in vedere ca e un element foaaaaaarte important! Multumesc!;;)

JolieFamme
29.09.2006, 17:29:26
Multumesc Giulia! Ai avut nunta la restaurantul fam Balan, nu? Cum e formatia?Cat v-a cerut? Noua ne-a recomandat-o cel de la Dacia. Am mai ascultat formatia de la Marinarul si canta bine. Acum sunt la capitolul formatie si e greu de luat o decizie, avand in vedere ca e un element foaaaaaarte important! Multumesc!;;) pe mine cameramanii m-au ajuns 800 de euro cu meniu si transport de la timisoara si cazare.. dar a meritat fiecare banutz.. am vrut ceva mult mai special decat banalul montaj, si am optat pentru proiectie live a nuntii filmat cu 4 vamere 4 DVD + 1 dvd cu povestea noastra de dragoste de la civil de acum un an pana acum, 1200 de poze, 300 scoase pe hartie, montaj live cu nunta live si poze din copilarie proiectat pe pereti si pe tavan la restaurant..
a fost un spectacol.. daca doreste cineva... sa faca o strigare

Giulia2201
29.09.2006, 19:25:19
Multumesc Giulia! Ai avut nunta la restaurantul fam Balan, nu? Cum e formatia?Cat v-a cerut? Noua ne-a recomandat-o cel de la Dacia. Am mai ascultat formatia de la Marinarul si canta bine. Acum sunt la capitolul formatie si e greu de luat o decizie, avand in vedere ca e un element foaaaaaarte important! Multumesc!;;)

Buna Elena! Da, intr-adevar am avut nunta la Relamara si formatia a fost cea de acolo. Ne-a costat 18 000 000 plus meniurilor lor, plus ce au mai cerut ei in plus pe acolo, dar am fost foarte multumiti. S-a dansat mult, lumea a fost foarte multumita, chiar au facut atmosfera. Ei sunt patru in formatie, fiecare canta alt gen de muzica, dar este unul care noua ne-a facut toata nunta. De ma nelist nu prea am avut nevoie ptr ca nu prea s-a cerut genul asta de muzica la nunta noastra. Mergi si asculta-i la o nunta, nu asa la terasa. Eu cand i-am auzit la terasa nu mi-au placut, dar cand le-a zis d-na Balan sa-si faca treaba am ramas impresionata. Sper ca ti-am fost de ajutor. Bafta multa!

Zaharel
30.09.2006, 14:04:37
pls da-mi si mie mai multe informatii despre cameramanul tau!!!
uite ca iti scriu cate ceva pe privat despre cameraman. apropo ai vazut videoklipul care l-a facut?am postat adresa mai jos.

adrryana
19.01.2007, 22:17:35
Buna! Eu am avut nunta acum si am platit 6 500 000 cameramanul plus meniul de la restaurant ( 1 200 000). Tot ce pot spuine despre el este ca e tare, are camera super, iar filamrea si montajul au iesit foarte bine. Asa ca nu stiu ce sa zic, poate e mult, dar rezultatul e unul placut.
Buna!! Poti sa ma ajuti te rog cu nr. de tel al cameramanului si sa imi dai mai multe detalii despre el?

Multumesc!

dalina2007
26.01.2007, 13:08:08
as dori si eu mai multe informatii despre cameramani: nr de tel , adresa, e-mail, orice
pupici

mihaela_2006
28.02.2007, 12:11:23
In 2 saptamani sper sa rezolv cu cameramanul. Inca nu stiu cat ne costa, dar astept sa vad ideile pe cae ni le da in privinta videoclipul nuntii. Deja am inceput sa caut melodia perfecta ptr fundalul videoclipului.

mihaela_2006
28.02.2007, 12:57:23
Si cam cat te costa? Iti face si videoclip?

valentina
01.03.2007, 12:03:39
5 mil cu videoclip pe care noi l am vrut un rezumat al intregii nunti

mihaela_2006
12.03.2007, 10:57:41
In sfrasit ne ducem si noi dupa-amiaza sa vorbim cu cameramanul, si sunt foarte nerabdatoare.

kala_elena
12.03.2007, 12:28:43
Noi vream sa facem cununia civila inainte, in aprilie. Nu stiu daca sa mai chem cameramanul si atunci sau sa ramana doar fotografiile care vor fi facute. Voi ce credeti?:D

mihaela_2006
12.03.2007, 13:03:49
eu zic sa chemi cameramanul, (filmeaza si pozeaza)

Cris2006
12.03.2007, 16:47:54
Noi vream sa facem cununia civila inainte, in aprilie. Nu stiu daca sa mai chem cameramanul si atunci sau sa ramana doar fotografiile care vor fi facute. Voi ce credeti?:D
Cel mai bine ar fi sa chemi si cameramanul ca sa ramai cu o amintire frumoasa.Sa nu-ti para rau dupa aceea ca nu ai filmat si cununia civila.

mihaela_2006
12.03.2007, 21:10:15
Azi am fost sa vorbim cu cameramanul, si mi s-a parut cam scump. Voua cate ore va filmeaza?
6 ore, la 2 camere 1000 ron(la una singura 600)
videoclip de inceput 50
poze: 20 artistice 50
400 pozitii 100 ron
6 ore montaj, video - 150
Ce parere aveti?

kala_elena
13.03.2007, 08:32:18
Azi am fost sa vorbim cu cameramanul, si mi s-a parut cam scump. Voua cate ore va filmeaza?
6 ore, la 2 camere 1000 ron(la una singura 600)
videoclip de inceput 50
poze: 20 artistice 50
400 pozitii 100 ron
6 ore montaj, video - 150
Ce parere aveti?
Depinde cat de priceput este. Eu am incredere in al meu pentru ca am colaborat cu el pentru realizarea unui film pentru servici si stiu cum lucreaza. In plus, asta face toata ziua: montaj:)

trinitrosan
27.04.2007, 15:03:04
Buna fetelor.Am o mare rugaminte la voi si sper sa ma puteti ajuta.Eu sunt din Galati dar....cel care urmeaza sa ne filmeze si sa ne fotografieze este din Braila.Tipul se numeste Craciun Iulian si lucreaza la SOLIANTUS.Ati auzit de el ? ce imi puteti spune?Am avut o intrevedere cu el iar preturile propuse sunt mai mult decat acceptabile.Abia sapt viitoare venim in Braila sa vedem ce a mai facut pe la alte nunti si sa constatam daca pretul lui bun nu cumva ascunde defectul mare.
Va rog sa ma ajutati daca puteti si eu la randul meu va tin la curent cu informatii de pe la mag. din Galati daca va intereseaza......^:)^
Va multumesc anticipat si spor la pregatiri

mihaela_2006
27.04.2007, 17:58:59
Buna fetelor.Am o mare rugaminte la voi si sper sa ma puteti ajuta.Eu sunt din Galati dar....cel care urmeaza sa ne filmeze si sa ne fotografieze este din Braila.Tipul se numeste Craciun Iulian si lucreaza la SOLIANTUS.Ati auzit de el ? ce imi puteti spune?Am avut o intrevedere cu el iar preturile propuse sunt mai mult decat acceptabile.Abia sapt viitoare venim in Braila sa vedem ce a mai facut pe la alte nunti si sa constatam daca pretul lui bun nu cumva ascunde defectul mare.
Va rog sa ma ajutati daca puteti si eu la randul meu va tin la curent cu informatii de pe la mag. din Galati daca va intereseaza......^:)^
Va multumesc anticipat si spor la pregatiri

Nu stiu prea multe despre el, dar prietena mea a ales si ea un cameraman de la aceasta firma pentru nunta, si cred ca a fost multumita din moment ce l-a ales.

kmitza
31.08.2007, 23:22:37
gata eu am rezolvat si cu cameramanul am vazut dvd unor prieteni si mi a pla cut am dat avansul aCUM CHIAR POT STA PUTIN MAI LINISTITA NU MAI AM DACAT CUMPARATURILE CARE NE PRIVESC PE NOI

Valentina, da-mi te rog si mie nr. de telefon al cameramanului si numele sau,sau unde il pot gasi! Merci mult!

kmitza
03.09.2007, 16:59:29
salut miresicilor! eu deja m-am bukurat de o frumoasa poveste alaturi de printul meu...pakat ca a trekut ca gandul..deobicei clipele frumoase si pline de fericire,emotii trec repede.noi am platit pt filmat+montaj 6.500.000, ce sa zik baietii sunt meseriasi, unul ne-a filmat,iar al 2-lea ne-a facut montajul.. a fost destul de bine filmat pt ca sunt profesionisti si filmeaza si pt TV...si montajul nu am avut cuvinte..la cate am vazut asta era super tare...dar un sfat va dau: intotdeauna cand alegeti un cameraman intrebati tot ce include pretul pana la cele mai mici detalii, la fel intelegeti-va si ce va include si ce nu in montaj...iar la urma cand vor fi gata DVD,caseta,sa (il) o priviti mai intai si dupa aia da-ti restul banilor ca sa fiti sigure ca va convine montajul facut (ca nu a taiat unele momente importante poate pt voi sau alte kestii ce ei considerau ca nu este necesar)...c-am atat. cel mai bine e sa masori de 7ori si sa tai 1..asta m-am invatat si eu..in rest mi-a plakut totul. pretul e putin piperat in skimb dak vrei ceva cu adevarat deosebit si bun atunci se merita.<:-P CASA DE PIATRA FETELOR!
Da-mi, te rog, si mie nr de tel al cameramanului tau! Pe PM! mULTUMESC FRUMOS!

adrryana
04.09.2007, 21:01:38
Buna fetelor,
Eu am dat 1000 ron la cameraman (am ales un pachet) care include: 5-6 ore filmat + montaj, un videoclip al nuntii cu cele mai importante momente (cam 1 ora), in jur de 150-200 poze artistice si vreo 250 instantenee (dar nu prea ai rabdare sa faci asa multe), un montaj foto al nuntii cu momentele mai deosebite, casetele originale, 2 seturi de dvd-uri personalizate (cu pozele noastre pe fata dvd-ului) iar aparatele folosite sunt profesionale. Saptamana aceasta o sa primesc pozele si dvd-urile si o sa va spun cum au iesit. Eu am vazut flmari facute de el si erau super ok. Abia astept sa le vad pe ale mele!!!<:-P

simona20
20.09.2007, 12:43:45
Buna fetelor,
Eu am dat 1000 ron la cameraman (am ales un pachet) care include: 5-6 ore filmat + montaj, un videoclip al nuntii cu cele mai importante momente (cam 1 ora), in jur de 150-200 poze artistice si vreo 250 instantenee (dar nu prea ai rabdare sa faci asa multe), un montaj foto al nuntii cu momentele mai deosebite, casetele originale, 2 seturi de dvd-uri personalizate (cu pozele noastre pe fata dvd-ului) iar aparatele folosite sunt profesionale. Saptamana aceasta o sa primesc pozele si dvd-urile si o sa va spun cum au iesit. Eu am vazut flmari facute de el si erau super ok. Abia astept sa le vad pe ale mele!!!<:-P

te rog, trimite-mi si mie pe pm numarul de telefon al cameramanului sau zi-mi firma unde lucreaza! mersi mult

cristina_dumitrascu
13.11.2007, 18:19:30
Dragi miresici,

as dori o recomandare pt un cameraman bun. voi fi miresica anul viitor in iunie si inca nu am cameraman, nici fotograf.
ma puteti ajuta, va rog frumos...

cristina_dumitrascu
13.11.2007, 18:27:36
Dragi miresici,

cine poate sa imi recomande un fotagraf bun si la un pret acceptabil?
eu am gasit ceva in bucuresti, un profesionist, dar si pretul este pe masura.
in braila nu stiu la cine sa apelez...

annybunny
20.01.2008, 15:16:13
Buna fetelor! Eu am intrabat o miresica din braila, de cameraman si fotograf, si oferta care a avut-o ia esta asa: Filmarea pe 4 DVD-uri, si 100 de poze, prelucrate si scoase 13x18 plus in jur de 600 de poze pe DVD, pret total 1000 de RON (10 mil.) Deci am vazut pozele au iesit misto. Ce zicesti, e buna oferta? Voi ati gasit Fotograf/Cameraman? Pupici:*:*:*

ameli2008
18.02.2008, 19:38:33
recomandati-mi si mie va rog un fotograf

mihaela_2006
21.02.2008, 19:35:28
ptr un fotograf bun puteti incerca jos la magazinul Willmak - dar nu stiu ce preturi au

elenuta_123
21.02.2008, 20:57:41
[quote=issa3;647433]fetelor cam cand se angajeaza fotograful? cu cat timp inainte de nunta? ca nici eu nu stiu pe nimeni si sa incep sa caut[/quot

buna issa eu deja l-am arvunit e un tip din chercea imi place la nebunie cum se ocupa de tot introduceri tot filmari ti-l recomand cu placere daca te intereseaza
:* :* :*

fagurel
26.02.2008, 15:00:07
Buna fetelor,

.....si mai ales BUNA fetelor care deja ati trecut prin experienta nuntii si care ne puteti ajuta.
.....si eu voi face nunta pana la urma la Braila si de aceea va rog frumos daca puteti sa ne dati direct pe forum ceva detalii: un numar de telefon sau o firma care se ocupa de foto+video in Braila cu care ati lucrat pana acum si stiti ca e super ok.

Miresici din Braila uniti-va :x
Va pup pe toate si sa avem bafta la organizat>:D<

fagurel
04.03.2008, 14:42:58
Buna fetelor,

Daca stiti un fotograf profesionist in Braila care poate si prelucra poze si care poate adauga si eventuale efecte pe un album, spuneti-mi si mie unde il gasesc, va rog.

Ma aflu in situatia de a alege un fotograf pe care il cunosc de mult timp si a carui munca o cunosc foarte bine (e foarte bun) dar care vine din Baia Mare (deci drum platit, cazare, masa, etc.:-? ) sau de a prospecta si piata din Braila ca sa nu ma mai incurc asa tare L-) . Asa ca daca cunoasteti un fotograf super bun (nu conteaza suma pe care o cere), va rog sa-mi spuneti si mie.^:)^

Multumesc frumos,
Alina

annybunny
04.03.2008, 23:14:11
Fetelor sunt happy, am resolvat cu cameramanul si fotograful <:-P
Insa am ales pachetul la 12 mil.;;) Are si pachet incepand de la 8 mil. si pozele sunt super, toate prelucrate si un montaj facut de ei;))

annybunny
04.03.2008, 23:20:24
Pai trebuie deja vorbit cu fotograful/cameramanul, noi am avut noroc, ca am gasit liber pe data noastra;;). Ptr ca noi nu vrem sa facem poze "classice" la fotograf, o sa avem fotograful toata nunta si o sa facem pozele cu noi doi si cu grupul in Lac. Pozele sunt super, prelucrate si sunt toate inperfectiunele scoase (cosuri etc.) si va face si colaje super. Depinde acum ce pachet alegeti noi avem 600 de poze pe dvd + 100 poze imprimate pe 13x18 cm si 25 pe 15x21cm plus filmatul 6ore=4DvD + 1 ora montaj. Daca vreti mai multe detalii puteti sa-mi dati PM si va dau ID lui sau telefonul. Sunt happy<:-PPupici:*

fagurel
05.03.2008, 09:03:00
Buna Anne,

Ar fi super daca ai putea sa-mi trimiti un PM cu datele fotografului si eventual, daca are si un site pe care sa vad cum lucreaza, ar fi si mai bine.

Noi avem retinuta ziua de 12 iulie la fotograful din Baia Mare care e super profesionist si ne asteapta cu un raspuns sigur pana pe 16 martie, este cunoscut la nivel national si a pozat si filmat multe nunti cu vedete, dar daca gasesc unul in Braila scap de atata tevatura cu drumul lor, cazare, masa, etc., stii?

Merci inca o data si astept PM-ul tau,
Alina

simona20
12.03.2008, 08:26:29
as vrea si eu niste detalii referitoare la pret sau un site ,daca are!mersi

Pai trebuie deja vorbit cu fotograful/cameramanul, noi am avut noroc, ca am gasit liber pe data noastra;;). Ptr ca noi nu vrem sa facem poze "classice" la fotograf, o sa avem fotograful toata nunta si o sa facem pozele cu noi doi si cu grupul in Lac. Pozele sunt super, prelucrate si sunt toate inperfectiunele scoase (cosuri etc.) si va face si colaje super. Depinde acum ce pachet alegeti noi avem 600 de poze pe dvd + 100 poze imprimate pe 13x18 cm si 25 pe 15x21cm plus filmatul 6ore=4DvD + 1 ora montaj. Daca vreti mai multe detalii puteti sa-mi dati PM si va dau ID lui sau telefonul. Sunt happy<:-PPupici:*

tara
02.04.2008, 15:06:23
fetelor un mic ajutor de la voi va rog frumos nuam nici una din cele mentionate ptr ca nu stiu la cine sa ma duc si ce am vazut nu imi place TARANISME ca sa zic...sunt eu mai nebuna dar vreau ce va super daca tot dau un ban

tara
02.04.2008, 16:51:02
Fetelor sunt happy, am resolvat cu cameramanul si fotograful <:-P
Insa am ales pachetul la 12 mil.;;) Are si pachet incepand de la 8 mil. si pozele sunt super, toate prelucrate si un montaj facut de ei;))
ufffa de cand caut si eu pe cineva s ama ajute...imi poti da si mie detalii te rog despre firma pe care ai aleso eu nu am nimic si nu stiu unde sa caut sunt proaspata braileanca
si daca mai gasesc loc liber la catedrala..multumesc

kmitza
15.04.2008, 20:28:49
Dragi miresici,

cine poate sa imi recomande un fotagraf bun si la un pret acceptabil?
eu am gasit ceva in bucuresti, un profesionist, dar si pretul este pe masura.
in braila nu stiu la cine sa apelez...

Fetelor, daca doriti niste fotografii cu adevarat de neuitat, la fel si o filmare, va pot recomanda o firma din Galati (sot si sotie). Eu am fost de-a dreptul fascinata.
Si au mai multe pachete. Dar nu vin decat daca doriti si filmare si fotografiere.Daca doriti, va pot da nr. de telefon. Noi nici nu am mai dorit sa vedem altceva.

mikyc
04.10.2008, 13:16:27
Caut pentru nunta in Braila cameramani si fotografi foarte buni. Cine stie detalii si imi poate spune preturi, site-uri eventual. Mersi mult!

maria80
24.10.2008, 15:55:22
Buna,

Si eu am aceeasi rugaminte, daca imi puteti da niste site-uri ale unor fotografi din Braila/Galati despre care stiti ca sunt ok si eventual niste preturi.

annybunny
26.10.2008, 21:40:53
Buna,

Si eu am aceeasi rugaminte, daca imi puteti da niste site-uri ale unor fotografi din Braila/Galati despre care stiti ca sunt ok si eventual niste preturi.
Buna! Citeste in urma si vei gasii detalii, nu prea au site-uri pe net, daca iti plac pozele mele de la nunta iti pot da detalii. Pupici >:D<

kam_ellia
02.11.2008, 14:54:23
v-o recomand ca fotograf pe Angy. are sediul pe Ana Aslan, aproape de Republicii. Tipa chiar mi s-a parut o artista. Face niste poze geniale. Cu ea am stabilit sa facem nunta. in ceea ce priveste cameramanul, inca nu ne-am decis. Am gasit o firma in Galati care la pret mi s-a parut cam ..peste medie, au si recunoscut cei de acolo, dar fac o regie iesita din comun, eu cel putin nu am mai vazut.

florentina_84
07.01.2009, 17:49:29
>:D< Voi avea si eu nunta pe 15 august ...Anny imi poti trimite te rog un PM cu datele despre cameramanul pe care l-ai avut..multumesc:)

corydulcik
25.01.2009, 23:56:18
Eu am gasit pe cineva care filmeaza 5 ore+250 fotografii-600 ron.EL SE OCUPA DE ASA CEVA IMPREUNA CU SOTIA SI FIUL(AU MAI MULTE CAMERE VIDEO SI FOTO).Am vazut filmari facute de el si mi se par ok.
SI CA UN SFAT :CAND CONTRACTATI UN CAMERAMAN PENTRU NUNTA RUGATI-L SA VA ARATE CAMERA(SA NU AVETI SURPRIZA SA VINA CU O CAMERA DIN AIA MICA,CARE NU ARE CLARITATE PREA BUNA )
SI INCA CEVA :AM AUZIT NUMAI LUCRURI NASPA DESPRE CAMERAMANII DE LA ANTENA 1

dak te rog frumos...imi poti trimite si mie un pm cu datele familiei, un nr de tel,unde isi au sediul, dak au salon unde as putea vedea nijte pozici cv? ms anticipat :*

SOOORYN
26.01.2009, 15:29:25
dak te rog frumos...imi poti trimite si mie un pm cu datele familiei, un nr de tel,unde isi au sediul, dak au salon unde as putea vedea nijte pozici cv? ms anticipat :*
Nu am acum nr lui de telefon,dar fac rost si ti-l trimit.

cicoleta
26.02.2009, 20:45:41
Buna tuturor,
SOOORYN sau karoline ,as dori si eu daca se poate un nr de tel,un contact al celor care se ocupa de foto-video.
Multumesc anticipat.

elenageorge
24.06.2009, 14:07:14
salutare miresici!noi am gasit o firma din galati ADINA STUDIO;mi se par foarte buni au patru echipe nformate din cameraman si fotograf si au masina personala,am inteles ca acopera o zona largacum ar fi braila tulcea buzau.au mai multe pachete optionale.o sa va spun de pachetul pe care lam ales noi: pachetul mariaj lux ne ofera filmare 5-6ore cu predare pe dvd 700de fotografii digitale predate pe dvd,rezumatul evenimentului(60de minute);slide-show(70-100fotografii din nunta pe o melodie aleasa de miri)copii de pe dvd(casete si carcase personalizate)si toate acestea la pretul de 1500RON.vi se pare mult sau putin?puteti sa vedeti mai multe despre ei pe[] spor la pregatiri fetelor si multa bafta!

Rosa
06.07.2009, 12:35:10
Buna fetelor.Am nevoie de o informatie cu privire la cei pe care i-am angajat pentru poze si filmat.Firma se cheama "Soliantus".Va rog mult sa-mi spuneti daca sunt seriosi si daca mai stiti pe cineva care sa fi lucrat cu ei^:)^.La prima vedere sunt ok dar o parere in plus nu strica.
Va multumesc anticipat.>:D<

mihaela_2006
06.07.2009, 23:07:56
cei de la soliantus sunt seriosi

AleriM
18.08.2009, 23:11:09
eu o sa am un cameraman de la Foto Clik deoarce mi se par cei mai buni in materie de calitate a imaginii din toti pe care i-am vazut!imi ia 10 mil de la inchinatul betelii pana la tortul miresei .Iar ca cameraman mi-a fost recomandat de asemenea domnul Angel dar fiindca este ocupat pe 5 il voi avea pe Mihai Craciun de la Antena 1(aceesta fiindu-mi recomandat tot de cei de la Foto Click)

mikutza_syrena
09.09.2009, 11:13:21
buna fetelor!.....sunt un pic disperata:-SS ...NU AM FOTOGRAF,care dintre voi cunoasteti pe cineva profesionist in braila?.... ca eu nu stiu pe nimeni si nici nu sunt in tara sa mai aflu cate ceva. va rog mult sa ma ajutati(un nr de tel. sau o adresa de mail pe privat)...eu am gasit un nene din galati dar nu prea este deacord cu ce vreau eu...adik eu am nevoie de el doar doar cateva ore in ziua nuntii iar el mi-a spus ca lucreaza doar cu persoane care are nevoie de el pe tot parcursul evenimentului...astept vesti de la voi!

annybunny
10.09.2009, 15:51:36
Daca iti plac pozele mele pot sa iti dau un nr sau ID de mess pe privat :*

desire
19.09.2009, 14:37:48
si eu am nevoie de un camraman si un fotogref bun...dar din pacate nu pot trimite p.m mai am de asteptat....

Kristinica
23.09.2009, 17:50:41
Ti-am trimis pm.>:D<
Buna Rosa,
Te rog frumos dc poti sa-mi da si mie un nr. de contact al fotografului tau. Sunt superbe pozele voastre.
Mersic si pupici!^:)^

Rosa
23.09.2009, 18:31:34
Buna Rosa,
Te rog frumos dc poti sa-mi da si mie un nr. de contact al fotografului tau. Sunt superbe pozele voastre.
Mersic si pupici!^:)^
Multumim pentru aprecieri.Ti-am trimis pm.cu numele si numarul lui de tel.

michelle_N
09.10.2009, 11:32:33
Buna fetelor!
Imi puteti spune cam cu cat timp inainte de nunta trebuie sa caut fotograf si cameraman? Eu am nunta in iulie 2010. Multumesc anticipat!

annybunny
09.10.2009, 19:56:37
Buna fetelor!
Imi puteti spune cam cu cat timp inainte de nunta trebuie sa caut fotograf si cameraman? Eu am nunta in iulie 2010. Multumesc anticipat!
Buna! Eu zic sa incepi prin ianuarie, ca sa fii sigur ca il mai gasesti liber! Pupici :*

michelle_N
09.10.2009, 20:11:57
Buna! Eu zic sa incepi prin ianuarie, ca sa fii sigur ca il mai gasesti liber! Pupici :*

Multumesc mult! :* Mi-au placut pozele tale; ai putea sa-mi spui la ce firma ai apelat?

Daphnne
12.10.2009, 09:46:11
Multumim pentru aprecieri.Ti-am trimis pm.cu numele si numarul lui de tel.

buna, mi-ai putea spune cat ai platit fotograful?
merci

Kristinica
12.10.2009, 09:55:51
Buna Anybunny, Imi plac f mult pozicile tale. Imi poti trimite si mie numele firmei, pls.! Mersic.

Rosa
13.10.2009, 19:12:49
buna, mi-ai putea spune cat ai platit fotograful?
merci
Pretul a fost pe pachet:FOTO+VIDEO+DJ si a ajuns la 2300 lei.

olisor_mihai
19.11.2009, 21:06:00
ffffffffff frumoase pozele si voi ati fost ff frumosi>:D<

Multumesc din suflet! Am vazut si portofoliul lui si cred ca e cea mai buna alegere.Pacat ca astfel de persoane inzestrate nu ajung sa fie cunoscute,pentru ca eu cred ca pozele lui nu trebuie comentate caci isi transmit singure mesajul . Sa fiti fericiti! M-am inspirat foarte mult din mesajele tale si imi cer scuze ca eu nu am dat foarte multe detalii dar pt. mine Braila e un oras necunoscut. Pupici si sper sa fie si la mine totul bine.
Inca o data: super poze,super tort!<:-P

cristeo84
13.12.2009, 22:06:48
Pretul a fost pe pachet:FOTO+VIDEO+DJ si a ajuns la 2300 lei.
buna rosa,sunt din nou cristeo84!am a vazut ca si tu la nunta ai avut dj!si ca tot foto dj si film teau costat 2300lei!poti sami trimiti si mie nr de tel?era aceasi persoana care sa ocupat de tot sau mai multe?eu sunt in cautare de dj si tot tamtamul asa ca miar fii de folos cateva info!ai fost multumita de dj?
am o mare nelamurire daca ai dj la inchinatu betelei nu ai muzica,nu?fotograful sta tot timpul nuntii sau doar cat iti face foto ziua?
spor la pregatirii pentru Craciun!pupici>:D<

cristeo84
13.12.2009, 22:31:33
buna,annybunny!ai fii draguta sami trimiti pm cu nr de tel pt foto si cameraman?eu am nunta in pe 21aug 2010 si inca nu am nici o idee!sunt din braila?
multumesc anticipat!

Rosa
14.12.2009, 01:39:23
buna rosa,sunt din nou cristeo84!am a vazut ca si tu la nunta ai avut dj!si ca tot foto dj si film teau costat 2300lei!poti sami trimiti si mie nr de tel?era aceasi persoana care sa ocupat de tot sau mai multe?eu sunt in cautare de dj si tot tamtamul asa ca miar fii de folos cateva info!ai fost multumita de dj?
am o mare nelamurire daca ai dj la inchinatu betelei nu ai muzica,nu?fotograful sta tot timpul nuntii sau doar cat iti face foto ziua?
spor la pregatirii pentru Craciun!pupici>:D<
Salut.
Asa cum am mai spus au fost trei persoane, dj., fotograf si cameraman si serviciile lor m-au costat 2300 lei.Dj-ul a venit doar la restaurant pt ca eu nu am facut inchinatul betelii si pot spune ca am facut o alegere foarte buna alegand aceasta firma.Fotograful l-am avut de la inceputul nuntii pana la sfarsit si a facut o treaba super ( e sotia cameramanului).Ti-am trimis PM cu nr lor de tel.
Spor la pregatiri si tie.>:D<

zorzonica
04.01.2010, 08:33:15
Fetelor ce fotografi si cameramani imi recomandati? Imi puteti trimite PM cu datele lor daca acestea nu pot fi publicate. Va pup si un an nou plin de bucurii!

adyt08
27.01.2010, 10:24:00
Fetelor sunt si eu o miresica de iulie..plina vara , frumos , cald(poate prea cald)...dilema mea ar fi...unde anume am putea sa ne facem pozele pt album...la noi la Braila e foarte uzitata Gradina Mare...ies frumoase pozele si acolo..dar parca as vrea altceva...voi ce idei mai aveti?
Va pupacesc si va stept cu sugestii!!:*

gabystef
27.01.2010, 20:33:54
Fetelor sunt si eu o miresica de iulie..plina vara , frumos , cald(poate prea cald)...dilema mea ar fi...unde anume am putea sa ne facem pozele pt album...la noi la Braila e foarte uzitata Gradina Mare...ies frumoase pozele si acolo..dar parca as vrea altceva...voi ce idei mai aveti?
Va pupacesc si va stept cu sugestii!!:*

Buna,

Eu am nunta pe 4 iulie, tot frumos si cald...si vreau sa fac pozele in Gradina Mare pt ca e aproape de teatru - cununia civila...

Dar variante ar mai fi:
- parculetul din centru, de la ceas (chiar daca e mic, e verde, are banci si pomi ...ca in toate parcurile :-p)
- parcul Monument (le are pe toate de mai sus, doar ca e ditamai)
- pe faleza, la fantani sau jos langa Dunare...
- in statiunea Lacu Sarat (asta ar fi o varianta ok daca ai restaurantul sau cununia religioasa acolo)
- in teatrul Maria Filotti

Astea sunt destul de folosite din cate am observat.
Dar sunt curioasa daca se folosesc totusi si alte locatii, mai deosebite...

adyt08
27.01.2010, 21:11:41
Buna,

Eu am nunta pe 4 iulie, tot frumos si cald...si vreau sa fac pozele in Gradina Mare pt ca e aproape de teatru - cununia civila...

Dar variante ar mai fi:
- parculetul din centru, de la ceas (chiar daca e mic, e verde, are banci si pomi ...ca in toate parcurile :-p)
- parcul Monument (le are pe toate de mai sus, doar ca e ditamai)
- pe faleza, la fantani sau jos langa Dunare...
- in statiunea Lacu Sarat (asta ar fi o varianta ok daca ai restaurantul sau cununia religioasa acolo)
- in teatrul Maria Filotti

Astea sunt destul de folosite din cate am observat.
Dar sunt curioasa daca se folosesc totusi si alte locatii, mai deosebite...

La teatru ai cununia?Optezi tu pt a se face acolo in mod expres?
L a teatru pt poze stiu ca se plat o taxa si plus ca pozele se fac numai de catre fotograful lor...si sunt cam piperate la pret..

orangina
27.01.2010, 21:19:47
Salutare,

Ca locatie frumoasa pentru poze ar mai fi si str. Republicii...am vazut poze facute acolo..si sunt frumoase ,are pomii aceia verzi pe margine, strada e pavata cu piatra cubica...cladiri vechi..unele renovate..e chiar romantic ;;)
pup

vivio
28.01.2010, 10:05:13
La teatru ai cununia?Optezi tu pt a se face acolo in mod expres?
L a teatru pt poze stiu ca se plat o taxa si plus ca pozele se fac numai de catre fotograful lor...si sunt cam piperate la pret..

Chiar e adevarata faza cu fotograful lor la teatru? Mi se pare aberant! Dupa ce ca platesc taxa pt a face poze in aceasta locatie, trebuie musai sa fie cu fotograful lor??? >-) Pai atunci eu de ce mi-am mai ales fotograf??? Pentru ca vreau ca el sa imi faca pozele, nu oricine!!! Sper totusi sa nu fie asa pentru ca imi doresc mult sa fac cununia civila la teatru, biserica am ales-o pe cea din parculetul cu ceas, Sf Arhanghel Mihail si poze vreau sa fac si pe Replicii ca e dragut cum au facut acum, e o zona veche cu cladiri dragute si vor da bine in poze. Insa vreau sa fac poze si in treatru, dar cu fotograful meu!

Rosa
28.01.2010, 13:15:18
Chiar e adevarata faza cu fotograful lor la teatru? Mi se pare aberant! Dupa ce ca platesc taxa pt a face poze in aceasta locatie, trebuie musai sa fie cu fotograful lor??? >-) Pai atunci eu de ce mi-am mai ales fotograf??? Pentru ca vreau ca el sa imi faca pozele, nu oricine!!! Sper totusi sa nu fie asa pentru ca imi doresc mult sa fac cununia civila la teatru, biserica am ales-o pe cea din parculetul cu ceas, Sf Arhanghel Mihail si poze vreau sa fac si pe Replicii ca e dragut cum au facut acum, e o zona veche cu cladiri dragute si vor da bine in poze. Insa vreau sa fac poze si in treatru, dar cu fotograful meu!
Informatia cu privire la fotograful impus de teatru e total eronata.Eu am facut poze acolo si nu mi-au impus pe nimeni.Nici nu a fost vorba de un fotograf al lor.Singura problema ar fi ca nu iti dau voie sa faci poze in holul principal si pe scara de marmura, dar dupa o negociere mai stransa cu d-na director se poate obtine si asta.

vivio
28.01.2010, 14:14:46
Informatia cu privire la fotograful impus de teatru e total eronata.Eu am facut poze acolo si nu mi-au impus pe nimeni.Nici nu a fost vorba de un fotograf al lor.Singura problema ar fi ca nu iti dau voie sa faci poze in holul principal si pe scara de marmura, dar dupa o negociere mai stransa cu d-na director se poate obtine si asta.

Multam mult de raspuns, Rosa! M-am mai linistit putin! Cand o sa ajung acasa, imi "voi strange toate skillset-urile de negociere" si voi merge la o discutie la teatru:D Trebuie sa obtin ceea ce imi doresc!:)>-

Rosa
28.01.2010, 14:30:57
Multam mult de raspuns, Rosa! M-am mai linistit putin! Cand o sa ajung acasa, imi "voi strange toate skillset-urile de negociere" si voi merge la o discutie la teatru:D Trebuie sa obtin ceea ce imi doresc!:)>-
Succes! Vezi ca o sa insiste sa-ti dea scara B, unde nu e decat o oglinda si o balustrada din f&#236;er forjat( arata mai mult a scara de serviciu), pe motiv ca la scara A nu e lumina prea buna.Ceea ce nu iti specifica e ca au reflector special pt claritatea pozelor.Pentru a vedea cum ies pozele la teatru am poze in semnatura.Pretul este acelasi pt ambele scari asa ca de ce sa nu profiti si sa alegi ce este mai frumos?!>:D<

adyt08
28.01.2010, 19:46:38

Nu vorbesc in necunostinta de cauza...fratele meu a avut nunta in septembrie anul trecut...dorea sa faca poze la teatru pt ca se temeau de vreme urata...in schimb cand au auzit ca pozele vor fi facute de fotograful lor(asa li s-a spus de la teatru) s-au razgandit si au facut la Select in Centru cateva....
Rosa ce taxa ai platit pentru a face poze acolo?
Cred ca se mai uita si la fata omului cand negociaza...altfel nu-mi explic de ce fratelui meu i-a zis una si tie altceva!

catalina24_ro
09.02.2010, 10:10:43
A lucrat cineva cu fotograful Viorel Neagu?

selenaselena
26.02.2010, 09:42:42
Buna fetelor,vad ca nu a mai postat nimeni de curand pe aici.sora mea are nunta in luna iunie 2010 si a gasit un cameraman care face si poze , am vazut si eu cum lucreaza si din punctul meu de vedere e ok.face treaba buna, ii ia 1000 ron.mie nu mi se pare mult mai ales ca ii face si album.

floricici
07.03.2010, 21:24:35
eu sunt din Braila dar am facut nunta la Bucuresti, dar ce ai zice de niste
poze pe str Republica alb-negru...,mmmm ar fi ca de epoca,,,si pe rma ati cobori pe faleza ?:)

vivio
26.03.2010, 09:58:34
Cu riscul de a ma repete,te intreb:unde?Concret.
Pa pa.

S-a scris la acest topic de locatii unde ai putea face poze in Braila: pe Republicii, partea cu cladiri vechi (unde cred ar iesi niste poze alb negru fff dragutze), la teatru Maria Filloti, pe faleza (si aici adaug o nota personala, in sensul ca eu as alege partea de faleza de la scarile de la belvedere spre port, deci nu partea cea mai aglomerata cu fantani, mititei si scena de spectacole - care mi se par nepotrivite pt poze de nunta), in Gradina mare (daca tot se doresc pozele in gradina) cu foisorul unde canta pe vremuri fanfara. Tot legat de faleza ai putea alege un vaporas pe care sa urci sa faci niste poze (cu siguranta nimeni nu ar refuza o mireasa in ziua nuntii :D), cred ca si pe la Lacul Sarat ai gasi multa verdeata daca asta iti doresti pt poze.
Sigur fetele care inca mai locuiesc in Braila (eu am plecat de ceva anisori de acasa) mai pot adauga si alte locuri care mai sunt folosite pentru poze.
Oricum, indiferent de locatia aleasa, sunt convinsa ca pozele vor iesi minunat atata timp cat mirii vor fi fericiti in acea zi!
Spor la pregatiri!

donna23
07.04.2010, 10:36:52
Buna fetelor,vad ca nu a mai postat nimeni de curand pe aici.sora mea are nunta in luna iunie 2010 si a gasit un cameraman care face si poze , am vazut si eu cum lucreaza si din punctul meu de vedere e ok.face treaba buna, ii ia 1000 ron.mie nu mi se pare mult mai ales ca ii face si album.

Buna!

Imi poti da mai multe detalii despre cameraman te rog? Aici sau pe PM.
Merci.:*

cristeo84
11.05.2010, 00:37:24
Eu nu inteleg de ce trebuie sa ne legam strict de o gradina mare pentru a putea face poze. Am vazut atat de multe poze frumoase si expresive facute in locuri mai ciudate, pe stradutze inguste si aparent prafuite sau poze super expresive scoase din nimic, pur si simplu inprovizata o sedinta foto intr-o camera de hotel din lipsa de timp. Eu cred ca un fotograf bun va putea scoate poze reusite indiferent de decorul pe care il are. Eu gandesc asa...eu sunt importanta in poze, expresia mea si prefer cand ma uit la poze sa vad emotie decat nu stiu ce floare colorata din gradina si eu undeva pe langa ea...Dar acum depinde si de gusturi...si astea nu se discuta! In plus, toata lumea face poze in gradina! Ok, o fi la moda, nu spun, dar eu prefer ceva mai altfel....
SI mai cred ceva: daca voi ca si miri sunteti fericiti in ziua nuntii, asta se va vedea si in poze indiferent de locatia unde alegeti sa le faceti!
Sunt total de acord cu tine!eu sincer nici nu ma stresez sa ma gandesc unde voi face pozele!am incredere in fotograful meu si sunt otimista ca totul va fii ok!

ursuletza_20
20.05.2010, 01:59:31
Pe langa locatiile care s au precizat mai sus, si eu m am gandit pe un ponton pe Dunare ( kiar cununia civila acolo) sau o barca pe Dunare (doar noi doi)...

koly
03.06.2010, 09:37:26
Buna fete!
In alta ordine de idei,imi este cam greu sa aleg fotograful si cameramanul fiindca oferta pe Braile am vazut ca este foarte limitata.Am mai vazut ceva si prin Galati,poate chiar mai multi ca in Braila,insa nu stiu daca sa ma axez si pe segmentul Galati.In weekend vom lua decizia finala.
Pupi!

aleahim712
25.07.2010, 18:04:07
buna miresici......as vrea sa ma ajutati si pe mine cu un fotograf bun....cam care ar fi tarifele si cu cat timp inainte trebuie contactat????????.........

cristeo84
09.08.2010, 10:56:29
buna miresici......as vrea sa ma ajutati si pe mine cu un fotograf bun....cam care ar fi tarifele si cu cat timp inainte trebuie contactat????????.........
buna eu am ales pe cineva din galati,le-am vazut site-ul apoi cand am venit in tara am vazut pozele facute de ai si pe viu!sunt profesionisti si nasii mei au ramas incantati de ei,nasii ducandu-se sa incheie contractul cu ei.
eu am nunta peste 2 saptamani iar contractul cu ei l-am incheiat prin ianuarie si mai mai sa raman fara ei:">.iti trimit PM daca te intereseaza...

ANDREEACOSTEA
25.10.2010, 13:29:43
buna eu am ales pe cineva din galati,le-am vazut site-ul apoi cand am venit in tara am vazut pozele facute de ai si pe viu!sunt profesionisti si nasii mei au ramas incantati de ei,nasii ducandu-se sa incheie contractul cu ei.
Eu am nunta peste 2 saptamani iar contractul cu ei l-am incheiat prin ianuarie si mai mai sa raman fara ei:">.iti trimit pm daca te intereseaza...

buna cris, imi poti trimite si mie un pm cu nr fotografului?tie cati bani ti-a luat?k eu am vb cu cineva din galati si ma costa 2000 lei, dar au un pachet foarte bogat fata de altii, tie ti se pare mult?

silvia2858
25.10.2010, 16:46:24
eu am nunta peste 2 saptamani iar contractul cu ei l-am incheiat prin ianuarie si mai mai sa raman fara ei:">.iti trimit PM daca te intereseaza...

trimite-mi si mie,te rog,numarul lor de telefon.

merci............................................. .

happyforyou
21.11.2010, 21:02:37
ti-am trimis si un mesaj, de fapt am optat pentru un serviciu high definition. sotul este un impatimit al tehnicii, defapt sau pliat ff bine in discutii cu cei de la pro movie. mai tarziu acasa mi-a zis ca "tipii de la filmari au habar de ceea ce fac si ca stiu meserie", faptul ca sotul meu a fost convins a fost tot.
buna vionela..imi poti trimite si mie un link ceva sa-i vad si eu?ms frumos

alina_buburuza
27.11.2010, 06:51:16

e cumva firma pro movie production, sau ma insel?

ANDREEACOSTEA
27.11.2010, 13:25:13

Buna Alina, am vazut k ai ales un fotograf- cameraman din galati, stii cumva cum se numeste? k si eu am pe cineva din galati

Alesia85
05.12.2010, 19:40:31
Buna fetelor.Tocmai am rezolvat si noi cu restaurantul iar acum ne intrebam daca e devreme sa cautam fotograf/cameraman.Adevarul e ca momentan nu cunoastem pe nimeni dar toata iarna poate gasim noi ceva.O sa citesc si ce s-a mai scris pe aici.
Pa pa.

cristeo84
06.12.2010, 17:21:30
da sunt ei!....

alina_buburuza
20.12.2010, 22:16:54
Buna Alina, am vazut k ai ales un fotograf- cameraman din galati, stii cumva cum se numeste? k si eu am pe cineva din galati
pro movie production de ei e vorba, si da sunt convinsa ca sunt cea mai buna alegere.!!!

oanaserban
10.01.2011, 21:12:38
buna fetelor.eu am nunta anul asta in septembrie si m-ar interesa si pe mine nr. de telefon a acelui fotograf daca se poate si daca aveti si ceva poze sau vreun site cu ceea ce face el.... ar fi si mai bine. va multumesc anticipat.

ameli2008
14.01.2011, 15:45:24
buna fetelor.eu am nunta anul asta in septembrie si m-ar interesa si pe mine nr. De telefon a acelui fotograf daca se poate si daca aveti si ceva poze sau vreun site cu ceea ce face el.... Ar fi si mai bine. Va multumesc anticipat.
si eu va pot recomanda un fotograf daca binenteles va plac fotografiile mele;;)

zorzonica
16.01.2011, 20:56:09
buna fetelor.eu am nunta anul asta in septembrie si m-ar interesa si pe mine nr. de telefon a acelui fotograf daca se poate si daca aveti si ceva poze sau vreun site cu ceea ce face el.... ar fi si mai bine. va multumesc anticipat.
Uita-te si la pozele mele si daca iti plac, iti spun pe privat cine le-a facut si cat a costat. Eu am fost foarte multumita de ei.

happyforyou
17.01.2011, 21:28:02
Uita-te si la pozele mele si daca iti plac, iti spun pe privat cine le-a facut si cat a costat. Eu am fost foarte multumita de ei.
ai niste poze superbe....cu cine ai lucrat?ii vreau si eu:D...si cati bani au vrut??astept raspuns:*

Alesia85
19.01.2011, 14:14:00
Noi aseara am semnat contractul pt foto-video si sunt foarte multumita. Abia astept evenimentul. Ce poze superbe am vazut...Ma si vedeam in locul miresicilor din pozele prezentate

gusaalina
18.02.2011, 13:29:04
cu baietii de la ngm-media a lucrat cineva?mie mia recomandat o prietena ca sunt foarte buni si preturi acceptabile

Da monica eu am semnat cu ei am luat si foto si video si dj-ul lor am vazut cateva clipuri cu dj-ul care canta foarte frumos live...si au mai si negociat la pret pentru ca am luat tot de la ei. am semnat pe 2800 ron si am asa:
video:
filmare 6 ore + inchinatul betelei
2 copii dvd miri si nasi
bine dvd-urile sunt personalizate cu pozele noastre la fel si carcasele foarte tare miau placut
montaj cu videoclip artistic + videoclip de prezentare a mirilor nasilor socrilor s.a.m.d
foto:
cel putin 1500 de fotografii pe dvd in functie de nr de invitati
un album cu 120 de foto 13/18
100 de fotografii retusate prof. pe dvd
un dvd cu slideshow cu cele mai importante fotografi
5 fotografii tablou marimea 20/30

dj-ul care face si programe de cantat live in timpul nuntii

si tot fotograful imi va face si marturiile atunci seara la nunta pe loc din poze cu invitatii, ne face poza cu familia care intra in restaurant o tipareste pe loc si o da invitatilor.

Eu zic ca am facut alegere buna mai ales ca mi ia mai recomandat multe persoane chiar si de pe forum...spor la pregatiri pup

misonica
28.02.2011, 21:58:45

buna..si mie mi-au placut foarte mult pozele si as vrea si eu ,daca se poate cu cine ai lucrat..sunt superbe..
mi-a placut si restaurantul ..dar nu pot sa imi dau seama unde ar putea sa fie..:-\..astept un rasp de la tine...ms mult!

misonica
11.03.2011, 11:54:40

astept mesajul tau cu numele celor cu care ai colaborat pentru foto si video..te roooog..mersik:*

roxana3101
18.04.2011, 22:07:25
Salut.
Asa cum am mai spus au fost trei persoane, dj., fotograf si cameraman si serviciile lor m-au costat 2300 lei.Dj-ul a venit doar la restaurant pt ca eu nu am facut inchinatul betelii si pot spune ca am facut o alegere foarte buna alegand aceasta firma.Fotograful l-am avut de la inceputul nuntii pana la sfarsit si a facut o treaba super ( e sotia cameramanului).Ti-am trimis PM cu nr lor de tel.
Spor la pregatiri si tie.>:D<

buna trimite-mi si mie PM cu nr de tel al dj-ului, fotografului si cameramanului si numele lor . multumesc frumos

florasanu
24.04.2011, 23:16:07
va rog sa-mi recomandati si mie fotograf si cameraman bun in Braila......mai este putin pana la nunta si eu nu am gasit inca persoanele ptr acest serviciu.......helppppppp!

gabystef
28.04.2011, 00:14:41
va rog sa-mi recomandati si mie fotograf si cameraman bun in Braila......mai este putin pana la nunta si eu nu am gasit inca persoanele ptr acest serviciu.......helppppppp!

Buna,
fotograf si cameraman buni sunt la abcfilmfoto, au site unde poti vedea portofoliul lor si cu siguranta vei ramane ... incantata :). De fapt sunt f f f buni... Nu sunt f ieftini, dar rezultatul chiar merita. Au prezentate mai multe pachete de servicii pe site, le poti da un telefon sa afli preturi sau daca sunt disponibili in ziua nuntii tale.
Eu, chiar daca am avut senzatia ca nunta mea nu a iesit perfect, dupa ce am vazut pozele si filmarea am ajuns la concluzia ca am avut o nunta f frumoasa! :)) Si ca am aratat f bine :)) (vei vedea ce retusuri fac...)

Spor la pregatiri!

laurici_alexa
03.05.2011, 19:52:34
Cine poate sa imi recomandate un cameraman si un fotograf la preturi accesbile?

florasanu
11.05.2011, 09:49:27
Buna,
fotograf si cameraman buni sunt la abcfilmfoto, au site unde poti vedea portofoliul lor si cu siguranta vei ramane ... incantata :). De fapt sunt f f f buni... Nu sunt f ieftini, dar rezultatul chiar merita. Au prezentate mai multe pachete de servicii pe site, le poti da un telefon sa afli preturi sau daca sunt disponibili in ziua nuntii tale.
Eu, chiar daca am avut senzatia ca nunta mea nu a iesit perfect, dupa ce am vazut pozele si filmarea am ajuns la concluzia ca am avut o nunta f frumoasa! :)) Si ca am aratat f bine :)) (vei vedea ce retusuri fac...)

Spor la pregatiri!

Multumesc mult.....m-am interesat de ei.....ramane sa ma hotarasc dc ii aleg....mi se par cam scumpicei.......

ellax007
01.06.2011, 17:31:10
Asa este fotograful profi se vede dupa cum lucreaza eu am cautat mult pana am gasit echipa care mi-au facut nunta. Foarte atenti la detalii si mi-au placut felul in care si-au facut treaba cum ne asezau , cum vorbeau cu invitatii, dar cea mai mare satisfactie o ai atunci cand vezi ca fotografiile au iesit asa cum tiai fi dorit. Foarte misto si ii recomand oricui.:)
Buna,

Te rog , zi-mi ce fotografi ai avut la nunta.

mersi,

simonik2012
03.06.2011, 10:45:17
Buna fetelor,

ce stiti de Laurentiu Fratila de pe L-a avut cineva la nunta sau stiti pe cineva la nunta caruia a fost?

Am cautat pareri pe net dar n-am gasit nimic :(. Eu am nunta in august la sfarsitul lunii si desi aveam un prieten fotograf, din cauza unor probleme personle nu mai poate veni asa ca am ramas fara fotograf/cameraman/ DJ.....

florasanu
03.06.2011, 13:51:53
Buna fetelor,

ce stiti de Laurentiu Fratila de pe L-a avut cineva la nunta sau stiti pe cineva la nunta caruia a fost?

Am cautat pareri pe net dar n-am gasit nimic :(. Eu am nunta in august la sfarsitul lunii si desi aveam un prieten fotograf, din cauza unor probleme personle nu mai poate veni asa ca am ramas fara fotograf/cameraman/ DJ.....

L-am sunat si eu pentru nunta mea.....dar mi-a cerut 2500 lei.....si mi s-a parut cam mult.....nu l-am ales pe el. Nu am vazut lucrarile lui personal....dar vezi ca are site fotografbraila.com si poti intra. Deasemeni e posibil sa mai negocieze un pic.....asa am inteles. Sper sa-ti gasesti repede sa scapi de grija asta. Spor in continuare!

simonik2012
03.06.2011, 14:05:24
Mie mi-a cerut 2400 lei pt foto/video/ DJ si sincer mi s-a parut ok...nu se compara cu preturile din Bucuresti...acum nu mai stiu cum e in Braila...stau in Bucuresti dar toate rudele le am in Braila si de aceea fac nunta acolo :).

Pe site m-am uitat dar una e cand vezi poze ok si alta este cand iti spune cineva despre el, daca e ok, e rabdator si asa mai departe...desi nah, pe banii mei trebuie sa fie, ca altfel il strang de gat :)) :))

de DJ nu stiu nimic, ma gandesc ca e ok si el, doar cat de rau poate fi un DJ? dar iar, nu vreau sa risc...

simonik2012
04.06.2011, 14:06:50
am incercat dar sunt ocupati pe 27 august...initial il voiam pe nica din galati, dar si el e ocupat..

acum ce sa zic, eu am lucrat ca stilist cu multi fotografi din bucuresti, in mare pot sa-mi dau seama de un fotograf ok...noi iesim bine in poze in mod normal..acum nu vad de ce am iesi altfel in pozele de la nunta...

dar conteaza f mult si un fotograf bun si chiar vreau sa-mi iasa pozele bine :)

multumesc de info :)

RocsanaB
01.08.2011, 18:10:16
Buna de studioul Cupcic stie cineva ceva? Nu sunt din braila, mi-a fost recomandat de formatia care va canta la nunta....Ma intereseaza in primul rand calitatea.Multumesc mult

valentina_bubu
19.08.2011, 10:58:59
Buna!
f faine pozele tale!
imi poti trimite si mie mesaj privat cu mai multe detalii?
chiar daca nunta va avea loc in galati, ma gandesc ca daca sunt liberi pot veni.
mersi!

laurici_alexa
05.10.2011, 10:59:46
Cine a lucrat cu digital media, adica cu Razvan Vasile? Mi-au placut pozele de pe site si preturile mi se par ok. As vrea sa stiu daca a colaborat cineva cu ei, sunt seriosi, ce parere aveti?

Alesia85
05.10.2011, 21:55:20
Buna fetelor!
Nu am mai intrat cam de mult pe aici.Pentru cele care doresc fotografii de calitate si filmare pe masura, puteti sa luati in considerare si echipa care va participa la nunta noastra, cautati pe facebook nirosbogos. Eu am ales un pachet de baza la filmare, in schimb pozele facute de ei mi-au placut enorm.Sper sa avem vreme frumoasa.
Spor!!!!!

micutastea14
06.10.2011, 14:17:04
Fetelor, a lucrat careva cu ABC filmfoto? Nu ma pot hotari deloc!

micutastea14
06.10.2011, 15:01:52
Buna,

Spor la pregatiri!

Abia acum am vazut mesajul tau! Le-am vazut si eu portofoliul si la ce poze am vazut acolo ma mir ca n-am auzit de ei pana acum! In acest week-end ma intalnesc cu ABC si ProMovie si trebuie sa ma hotarasc. Pentru mine conteaza foarte mult si feelingul pe care-l am cand cunosc persoana, sa ma pot simti bine cand pozez! Spor la miresit fetelor!

katypetre
14.10.2011, 16:59:01
Fetelor, o sa am si eu nevoie de o echipa buna de foto-video!
Astept sfaturile voastre!
Pup toate fetele!

Alesia85
14.10.2011, 17:26:22
Buna.
Poti incepe cu recomandarile facute de mine.
Spor la pregatiri.

oana_dinu
13.12.2011, 16:54:05
Zilele acestea "vom colinda" si noi pe la fotografi si cameramani si vreau sa trecem mai repede la urmatoarele etape de pregatiri.

zorzonica
14.12.2011, 09:12:09
Zilele acestea "vom colinda" si noi pe la fotografi si cameramani si vreau sa trecem mai repede la urmatoarele etape de pregatiri.

Te asteptam cu impresii si cu decizia pe care ai luat-o!

Alesia85
15.12.2011, 09:49:50
In sfarsit, nunta a trecut, acum am ramas doar cu amintirile acelei zile, adica fotografiile si filmarea.
Ma uit aproape zilnic cu placere pe fotografii si pe fotobook si parca retraiesc ziua nuntii mai intens decat atunci pentru ca totul a fost in fuga .
Iata si cateva fotografii:

oana_dinu
03.01.2012, 23:47:33
Wow, Alesia, fotografiile tale sunt super , chiar ca poti sa te mandresti cu ele.Cu cine ati colaborat fiindca imi plac la nebunie pozele tale?
Noi pe 15 ianuarie trebuie sa plecam din tara si, spre rusinea noastra nu am finalizat inca cautarile.Am fost si in Braila si in Galati si nu ne putem hotari.Oricum, pana pe 15 trebuie sa semnam neaparat cu cineva fiindca pana in august nu ne mai intoarcem in tara.

cristeo84
04.01.2012, 16:19:26
Wow, Alesia, fotografiile tale sunt super , chiar ca poti sa te mandresti cu ele.Cu cine ati colaborat fiindca imi plac la nebunie pozele tale?
Noi pe 15 ianuarie trebuie sa plecam din tara si, spre rusinea noastra nu am finalizat inca cautarile.Am fost si in Braila si in Galati si nu ne putem hotari.Oricum, pana pe 15 trebuie sa semnam neaparat cu cineva fiindca pana in august nu ne mai intoarcem in tara.
ti-am trimis un PM cu cateva info daca te intereseaza:))

cristeo84
04.01.2012, 16:25:59
Fetelor, o sa am si eu nevoie de o echipa buna de foto-video!
Astept sfaturile voastre!
Pup toate fetele!
ti-am trimis pm daca te mai intereseaza ca eu doar acum am vazut mesajul tau,nu intru cam de multisor pe miresici:((

Alesia85
08.01.2012, 21:28:41

Scuza-ma Oana ca de-abia acum iti raspund, sper sa nu fie prea tarziu pentru tine.
Atat fotografiile, cat si filmarea ni le-au facut o echipa din Braila, sot si sotie, cu care am colaborat excelent si prin urmare viitorii nostri fini (cavalerii de onoare de la nunta noastra) au apelat tot la ei.Daca mai vrei detalii iti pot da pe privat sau tot aici sau poti sa-i cauti pe net tastand nirosbogos.

cristeo84
09.01.2012, 16:24:51
Buna seara,miresici,
eu zilele trecute am trimis pm la doua fete in care le spuneam cu cine am colaborat pt foto si filmari vazand ca sunt inca in cautari...insa una din ele PM meu l-a expediat la moderator ca mesaj nesolicitat...in fine eu vroiam doar sa le impartasesc o idee nu vroiam sa deranjez pe nimeni cu nimic,vazand ca suntem intr-un site unde cerem pareri si impartasim pareri
Cer scuze persoanei care s-a simtit jignita poate de PM meu!

oana_dinu
09.01.2012, 18:57:48
Multumesc Alesia, nirosbogos era deja pe lista noastra iar pozele tale si raspunsul tau au influentat hotararea noastra:ii avem la nunta!\:D/ Am mai taiat ceva de pe lista.

ELENA_BR
11.02.2012, 14:43:03
buna fetelor, mai am putin pana la nunta si eu inca nu mi-am gasit fotograf si cameraman pentru nunta, bine am tot cautat si nu prea mi-a placut ce am vazut pe la br sunt un pic mai pretentioasa in ceea ce priveste fotografia. Daca mai imi puteti recomanda voi cativa prestatori as fi recunoscatoare, oricum din ce am vazut pana acum mi-au ramas ochii la cei de la ngm-media, dar as vrea sa mai caut si as fi recunoscatoare daca m-ati ajuta...va pup si casa de piatra.;;)

zorzonica
11.02.2012, 17:02:59
buna fetelor, mai am putin pana la nunta si eu inca nu mi-am gasit fotograf si cameraman pentru nunta, bine am tot cautat si nu prea mi-a placut ce am vazut pe la br sunt un pic mai pretentioasa in ceea ce priveste fotografia. Daca mai imi puteti recomanda voi cativa prestatori as fi recunoscatoare, oricum din ce am vazut pana acum mi-au ramas ochii la cei de la ngm-media, dar as vrea sa mai caut si as fi recunoscatoare daca m-ati ajuta...va pup si casa de piatra.;;)

Eu ti-i pot recomanda pe cei care ne-au facut poze noua. Daca iti plac pozele mele, iti trimit PM cu datele lor, dar nu stiu daca mai sutn liberi pentru iunie cand ai tu nunta.

ELENA_BR
17.02.2012, 17:56:05
Eu ti-i pot recomanda pe cei care ne-au facut poze noua. Daca iti plac pozele mele, iti trimit PM cu datele lor, dar nu stiu daca mai sutn liberi pentru iunie cand ai tu nunta.

Gata m-am hotarat, am semnat cu ngm-media, am stabilit o intalnire cu ei si ce mi-au aratat mau convins ca sunt pe gustul meu. Acum abia astept sa ma vad pe mine protagosnista....:D:D:D....

alina_buburuza
19.02.2012, 11:15:31
ti-am trimis pm daca te mai intereseaza ca eu doar acum am vazut mesajul tau,nu intru cam de multisor pe miresici:((

buna, tu cine ai colaborat la foto video?

cristeo84
19.02.2012, 16:40:13
buna, tu cine ai colaborat la foto video?
Buna am colaborat cu aceeasi firma cu care ai colaborat tu:)),am fost f multuminta de ei!

alina_buburuza
19.02.2012, 22:25:23
Buna am colaborat cu aceeasi firma cu care ai colaborat tu:)),am fost f multuminta de ei!
banuiam eu ceva :P

micky17
03.04.2012, 12:40:56
Buna,

A lucrat cineva cu Marius Dirjan de la Nunti de Poveste pe partea de video la nunta. Noi am incheiat un contract cu ei dar nu stam in Braila si as vrea sa stiu pareri din partea celor care au lucrat cu ei sa nu am surprize neplacute.
Multumesc

ELENA_BR
23.04.2012, 18:22:19
Buna fetelor, as vrea sa aflu o parere din partea cuiva care a lucrat cu cei de la ngm-media. Imi place ce am vazut la ei pe site dar o recomandare conteaza mai mult pentru mine. Va pup...:)

alyx_anddra
10.08.2012, 02:59:59
Buna! Am si eu nunta in octombrie si as vrea sa imi dati si mie niste detalii despre fotografii si cameramanii ngm, Va implor cat de reped se poate.Multumesc!

ELENA_BR
11.08.2012, 22:55:08
Buna! Am si eu nunta in octombrie si as vrea sa imi dati si mie niste detalii despre fotografii si cameramanii ngm, Va implor cat de reped se poate.Multumesc!

Buna Andra, eu cu ei am semnat si sa stii ca sunt sigura ca nu voi regreta. Deja am fost impreuna cu ei saptamana trecuta in herastrau la bucuresti unde am filmat videoclipul lovestory care va rula in noaptea nuntii pe videoproiector. Am vazut cum lucreaza sunt extraordinari de sociabili si m-am simtit bine cu ei, si mai mult decat atat foarte buni in ceea ce fac. Saptamana asta va fi gata videoclipul si il voi posta aici sau daca vrei lasa-mi adresa ta de mail. ii poti gasi pe facebook ca din cate stiu cu siteul au ceva probleme. O zi buna!

ELENA_BR
28.08.2012, 12:45:58
id meu este alyx_anddra,nu pot lasa mesaje private pt ca nu am 10 postari:(

Buna Andra, scuze ca am raspuns asa tarziu dar abia mi-am revenit si eu dupa nunta, ce pot sa spun acum dupa nunta referitor la video...ma bucur nespus de mult ca am ales sa filmeze Marian Neagoe, nu am decat un singur cuvant extraordinar, cu toate ca nu aveam trecut in contract decat clipul nuntii si clip prewedding-save the date mi-a facut si trailer si mergem si la mare sa filmam un trash the tres. Pana acum nu am primit filmarea, am vizionat doar clipurile pe pagina lui de facebook si sunt superincantata. Sincera sa fiu nu am mai vazut pana acum in zona noastra la nimeni sa lucreze in stilul pe care el o face. Pe partea foto aceleasi cuvinte, au fost 3 persoane, doi cameramani si un fotograf. Din partea mea tii recomand cu caldura. Te pup si spor la pregatiri.

alyx_anddra
01.09.2012, 01:38:14
Buna Andra, scuze ca am raspuns asa tarziu dar abia mi-am revenit si eu dupa nunta, ce pot sa spun acum dupa nunta referitor la video...ma bucur nespus de mult ca am ales sa filmeze Marian Neagoe, nu am decat un singur cuvant extraordinar, cu toate ca nu aveam trecut in contract decat clipul nuntii si clip prewedding-save the date mi-a facut si trailer si mergem si la mare sa filmam un trash the tres. Pana acum nu am primit filmarea, am vizionat doar clipurile pe pagina lui de facebook si sunt superincantata. Sincera sa fiu nu am mai vazut pana acum in zona noastra la nimeni sa lucreze in stilul pe care el o face. Pe partea foto aceleasi cuvinte, au fost 3 persoane, doi cameramani si un fotograf. Din partea mea tii recomand cu caldura. Te pup si spor la pregatiri.

spune si mie te rog cat te-au ajuns decoratiunile masinilor mirilor

ELENA_BR
07.09.2012, 08:31:27
spune si mie te rog cat te-au ajuns decoratiunile masinilor mirilor

decorarea masinilor le-am avut incluse in pachet, pentru ca am mai avut si la biserica decoratiuni, si a fost un pachet mai mare, dar poti da un mail la ei pe site kartoum decor se numeste firma, si iti spun ei pretul doar pentru masini.

lokyta
14.09.2012, 22:48:15
Buna seara .. As dori sa ma sfatuiti si pe mine in privinta foto+video+dj la nunta ...Sa fie si accesibili la bani si sa isi faca si meseria cum trebuie ... Va multumesc si spor la miresit pupici

ELENA_BR
18.09.2012, 12:07:25
Buna seara .. As dori sa ma sfatuiti si pe mine in privinta foto+video+dj la nunta ...Sa fie si accesibili la bani si sa isi faca si meseria cum trebuie ... Va multumesc si spor la miresit pupici

Buna, ceva mai sus am dat eu detalii referitoare la cei cu care am lucrat si sa stii ca sunt extrem de multumita. Mai ales pe foto video unde sincer am ramas uimita de felul in care au filmat si ce videoclipuri traznet au iesit il poti cauta pe facebook "marian neagoe videographer" si discuti cu el. dj l-am avut pe dj cipiland din galati si aceleasi cuvinte de lauda si pentru el. Te pup si spor la pregatiri.

lokyta
18.09.2012, 12:14:18
Buna, ceva mai sus am dat eu detalii referitoare la cei cu care am lucrat si sa stii ca sunt extrem de multumita. Mai ales pe foto video unde sincer am ramas uimita de felul in care au filmat si ce videoclipuri traznet au iesit il poti cauta pe facebook "marian neagoe videographer" si discuti cu el. dj l-am avut pe dj cipiland din galati si aceleasi cuvinte de lauda si pentru el. Te pup si spor la pregatiri.
Iti multumesc pt raspuns imi poti spune si cat te a costat ? cate ore de filmare ai avut ? te pooop:*

ELENA_BR
19.09.2012, 13:58:12
Iti multumesc pt raspuns imi poti spune si cat te a costat ? cate ore de filmare ai avut ? te pooop:*

La video am avut pachetul de 500 de euro fullhd cu sesiune video lovestory, clip best moments, trailer, si sesiune trash the dress dupa nunta, si 3 exemplare, 2 in format dvd iar unul bluray,
La foto am avut sedinta foto lovestory, trash the dress, fotografii nelimitate, 1 album fotocarte.
Dar au mai multe pachete in functie de ce vrei tu mai scumpe sau mai ieftine...mai bine suna si intereseazate.te pup!

danielle_crys
11.11.2012, 22:02:11
Elena_Br .. fotograf a fost tot Marian Neagoe cu NGM? Multumesc!

monalisa_sim
11.02.2013, 21:36:17
Fetelor noi am lucrat cu cei de la VISUL NUNTII (nirosbogos) - sot si sotie (Braila). Noi i-am vazut in 2011 la nunta nasilor, ne-au placut si ne-am decis, fara sa stam pe ganduri si fara sa mai cercetam piata, ca pe ei ii vrem si nu regretam decizia luata. Am colaborat foarte bine pana la nunta (noi am avut marturii magenti de frigider cu partea de sus a invitatiei cu verighetele peste numele noastre), pe durata nuntii si, mai apoi, la urmatoarea sedinta foto (tin sa mentionez ca eu sunt genel de persoana super stresanta :D ). Ii recomand cu mare drag. Ii gasiti fie pe facebook VISUL NUNTII, fie pe acest site http://filmari-fotografii.blogspot.ro/ . Atasez cateva poze pentru a va convinge :D.
Pentru alte informatii suplimentare va stau la dispozitie!
Pupici!

monalisa_sim
11.02.2013, 21:39:12
Continuare :D

monalisa_sim
12.02.2013, 10:54:02
Mentionez ca acestea nu sunt pozele la capacitatea lor maxima...le-am micsorat f mult pentru a le putea atasa aici.

dolly_dori_br
22.02.2013, 18:05:40
Fetelor noi cel mai probabil vom colabora cu Studio Iulius pentru poze si filmat, exista si varianta dj-ului la ei. A colaborat cineva cu ei?

dolly_dori_br
22.02.2013, 18:09:42
Multumesc Alesia, nirosbogos era deja pe lista noastra iar pozele tale si raspunsul tau au influentat hotararea noastra:ii avem la nunta!\:D/ Am mai taiat ceva de pe lista.
Pentru mine erau ocupati, am vazut numai cuvinte de lauda la adresa lor...

katypetre
24.02.2013, 21:11:54
Buna fetelor! Am avut nunta pe 6oct. O sa va las numele meu de fb ca sa vedeti poze si daca va pot ajuta cu ceva va rog sa-mi scrieti ca o voi face cu cea mai mare placere. Am postat in sectiunea asta deoarece vreau sa aduc cateva vb de lauda celor care au filmat si facut poze la nunta mea. Am colaborat cu NIROSBOGOS sunt 2,sot si sotie,super de treaba amandoi,am fost f multumita de serviciile lor. Le multumesc! Pe voi fetelor va pup si numele de fb este: Katy Si Petre Dumitru

ely_elena
25.02.2013, 19:27:35
Buna fetelor,
In primul rand va spuneam ca am vrea sa putem face nunta la Danimex si fiindca nu am mai gasit pentru sambata, a trebuit sa alegem duminica.Am tinut cont si de sfaturile tale, Monalisa!
Fiindca am bifat restaurantul de pe lista,In weekendul asta am fost pe la cativa ofertanti de servicii foto si video.Intr-adevar, cea mai atractiva oferta am gasit-o tot la cei de la Visul Nuntii iar pe mine cel mai mult m-au impresionat fotobookurile pe care ni le-au aratat, de dimensiuni diferite, si de o claritate foarte buna.
In pachetul semnat cu ei, ne-au oferit bonus fotomarturii in ziua nuntii si sedinta foto trash the dress, dar asta nu prea stim exact ce inseamna.Oricum, mai e timp pana la nunta si poate aflu de la voi mai multe.
Pentru muzica, deocamdata ne gandim doar la un dj.
Multumesc, pa pa.

monalisa_sim
21.03.2013, 14:37:13
Buna fetelor,
In primul rand va spuneam ca am vrea sa putem face nunta la Danimex si fiindca nu am mai gasit pentru sambata, a trebuit sa alegem duminica.Am tinut cont si de sfaturile tale, Monalisa!
Fiindca am bifat restaurantul de pe lista,In weekendul asta am fost pe la cativa ofertanti de servicii foto si video.Intr-adevar, cea mai atractiva oferta am gasit-o tot la cei de la Visul Nuntii iar pe mine cel mai mult m-au impresionat fotobookurile pe care ni le-au aratat, de dimensiuni diferite, si de o claritate foarte buna.
In pachetul semnat cu ei, ne-au oferit bonus fotomarturii in ziua nuntii si sedinta foto trash the dress, dar asta nu prea stim exact ce inseamna.Oricum, mai e timp pana la nunta si poate aflu de la voi mai multe.
Pentru muzica, deocamdata ne gandim doar la un dj.
Multumesc, pa pa.

Sedinta foto trash the dress...este o sedinta foto care se face dupa nunta (noi am fost la 2 sapt dupa nunta), intr-un anumit loc. Noi am fost la herghelie la Galati (la propunerea lor) si nu regretam!
Te vei imbraca din nou in mireasa...este o senzatie de vis!
Intr-adevar photobook-ul este minunat! Noi i-am impresionat pe toti cu el :D.
Spor la miresit! Si...aici ma gasesti daca mai ai nevoie de ceva ;).

moni_maria111
10.04.2013, 18:31:02
Buna fetelor.
Sunt o miresica din Galati si m-ar interesa parerea voastra despre cei de la VISUL NUNTII. Am intrebat si pe Galati insa abia dupa ce am scris m-am gandit ca e mai indicat sa intreb aici. Noua ne-au placut foarte mult pachetele lor...si preturile. :-p

monalisa_sim
10.04.2013, 21:05:58
Buna fetelor.
Sunt o miresica din Galati si m-ar interesa parerea voastra despre cei de la VISUL NUNTII. Am intrebat si pe Galati insa abia dupa ce am scris m-am gandit ca e mai indicat sa intreb aici. Noua ne-au placut foarte mult pachetele lor...si preturile. :-p

Noi am lucrat cu ei si vreau sa iti spun ca si acum lumea este impresionata de calitatea materialelor si finetea cu care ele sunt lucrate. Eu cred ca merita fiecare banut. Plus ca...nu iti mai spun...eu am fost o miresica care s-a stresat fffff mult cu pregatirile si n-am ezitat sa apelez la ei cand aveam vreun dubiu, dar vreau sa iti spun ca nu am primit niciun refuz. Noi i-am vazut la nunta nasilor nostri si, fara sa mai cercetam piata, cand ne-a venit randul ne-am dus direct la ei. Cu siguranta noi vom lucra cu ei si la botez (nu te gandi ca va fi in viitorul apropiat :P ).
Daca te intereseaza sa vezi pozici/materiale da-mi un mesaj pe privat.
Spor la miresit!

moni_maria111
11.04.2013, 10:32:10
Buna Monalisa.
Iti multumesc pentru ajutor.Sincera sa fiu, ne-au convenit foarte mult si preturile lor, sunt mai bune decat ce am vazut la noi in Galati si a-m vrea sa-i avem la nunta dar am dori sa mai vedem ce mai e de vazut si prin Galati. Oricum, trebuie sa ne grabim fiindca am vazut ca cei de la VISUL NUNTII au cateva nunti si in 2014.
Te pup si mai vorbim. ::bye_01:

relireli
26.09.2013, 17:30:17
Buna Monalisa.
Iti multumesc pentru ajutor.Sincera sa fiu, ne-au convenit foarte mult si preturile lor, sunt mai bune decat ce am vazut la noi in Galati si a-m vrea sa-i avem la nunta dar am dori sa mai vedem ce mai e de vazut si prin Galati. Oricum, trebuie sa ne grabim fiindca am vazut ca cei de la VISUL NUNTII au cateva nunti si in 2014.

Buna. Puteti sa imi spuneti va rog ce pahete au cei de la Visul Nunti? Multumesci

relireli
26.09.2013, 17:34:07
Buna Monalisa.

Buna. Puteti sa imi spuneti va rog ce pahete au cei de la Visul Nunti? Multumesci
Iar cu cei de la Nunti de poveste Braila a colaborat cineva? Multumesc de asemenea.

moni_maria111
29.09.2013, 22:40:00
Noi ii vom avea la nunta pe cei de la Visul Nuntii, Braila.
Aici in Galati am vazut niste preturi de peste 1000 de euro, chiar si peste 1500, iar serviciile multora lasau de dorit.
La Visul Nuntii am vazut pachete acceptabile, insa noi ne-am configurat unul acolo, fiindca am vrut mai multe chestii. Pentru flori am vorbit tot cu o tipa din Braila.:|
Nunta o avem pe 16 aug.

relireli
07.10.2013, 15:47:00
Noi ii vom avea la nunta pe cei de la Visul Nuntii, Braila.
Aici in Galati am vazut niste preturi de peste 1000 de euro, chiar si peste 1500, iar serviciile multora lasau de dorit.
La Visul Nuntii am vazut pachete acceptabile, insa noi ne-am configurat unul acolo, fiindca am vrut mai multe chestii. Pentru flori am vorbit tot cu o tipa din Braila.:|
Nunta o avem pe 16 aug.

Buna moni_maria 111. Imi poti lasa nr tau de tel intr-un msg privat? Mi-as dori sa impartasim din experientele fiecareia astfel incat sa ne indeplinim planurile cat mai frumos. Mersi

moni_maria111
10.10.2013, 13:34:45
Buna, iti dau numarul cu placere, dar pana dupa sarbatorile de iarna nu mai continuam pregatirile. Ne-am oprit la cele mai importante din nunta:local, formatie si fotografi. Sotul meu revine in decembrie si 1-2 luni o sa stea acasa si e posibil in acea perioada sa ne cumparam rochie, costum si verighete. Am mai avut noi niste tentative cu verighetele dar inca nu le-am cumparat.
Pana atunci o sa intru doar ca sa mai arunc o privire, sa fiu la curent cu una-alta.
Te pup si vorbim. Pa pa.

monalisa_sim
27.10.2013, 10:19:45
Buna Monalisa.

Buna! Ma bucur ca ti-am putut fi de folos!
Spor la miresit!

P.S.: daca te mai pot ajuta cu ceva, spune-mi :*