PDA

Versiunea completa : Servicii si furnizori din Cj de care nu am fost multumiti

kikkki
05.07.2007, 11:07:41
Buna fetelor!

Am avut si noi nunta ...si totul a fost absolut SUPERB .....cu exceptia tortului!!! Din pacate a fost o neintelegere la Castelari si in loc de tortul comandat a sosit cu totul altul !!!!!!
Va dati seama ce soc cand l-am vazut ...patrat in loc de rotund, in frisca invelit in loc de cioco alba, fara suportul inalt pe care il doream , fara fantana luminata dedesubt....si cu mire si mireasa de portelan deasupra in loc de flori !!!!!!!

Ne-am cam suparat, desi doamna de la Castelari si-a cerut mii de scuze......ideea este ca oricum noi nu vom mai avea o ocazie sa ne comandam tortul pe care l-am visat! Noroc insa ca gustul a fost chiar fff bun ...si bineinteles nimeni nu si-a dat seama de greseala, inafara de noi. Dar totusi ...mirele si mireasa de deasupra nu s-au potrivit deloc cu stilul nuntii noastre ...asta este :-<

Vroiam doar sa impart cu voi dezamagirea mea ...si bineinteles fetelor, fiti atente cu torturile !!!!!!!!

Va doresc tuturor spor la pregatiri !!!!!

orhidutza
05.07.2007, 12:05:15
Buna fetelor!

Am avut si noi nunta ...si totul a fost absolut SUPERB .....cu exceptia tortului!!! Din pacate a fost o neintelegere la Castelari si in loc de tortul comandat a sosit cu totul altul !!!!!!
Va dati seama ce soc cand l-am vazut ...patrat in loc de rotund, in frisca invelit in loc de cioco alba, fara suportul inalt pe care il doream , fara fantana luminata dedesubt....si cu mire si mireasa de portelan deasupra in loc de flori !!!!!!!

Ne-am cam suparat, desi doamna de la Castelari si-a cerut mii de scuze......ideea este ca oricum noi nu vom mai avea o ocazie sa ne comandam tortul pe care l-am visat! Noroc insa ca gustul a fost chiar fff bun ...si bineinteles nimeni nu si-a dat seama de greseala, inafara de noi. Dar totusi ...mirele si mireasa de deasupra nu s-au potrivit deloc cu stilul nuntii noastre ...asta este :-<

Vroiam doar sa impart cu voi dezamagirea mea ...si bineinteles fetelor, fiti atente cu torturile !!!!!!!!

imi pare rau de ce ti s-a intamplat cu tortul... dar gandeste-te ca si ceilalti au avut un soc cand in loc de tortul lor cu frisca a aparut unul cu ciocolata alba si in loc de multdoritul mire si mireasa din portelan a venit cu flori :):):)

daniela_psy
05.07.2007, 17:21:21
Buna fetelor!

Nasol dar sper ca macar v-au facut o reducere pt greseala comisa.Eu la cat sunt de extremista in simtaminte cred ca ori ma apucam de ras de nu ma mai oprea nimeni,ori plangeam toata noaptea si le blestemam zilele:(( :)) .Bine macar ca a fost gustos...din ce era facut interiorul?

georgya
22.09.2007, 23:22:57
trebuie sa vedem o asemanare intre cele doua imagini?
la asta ma gandeam si eu.......... nu au nici cea mai mica asemanare#:-S

prapadeala
22.09.2007, 23:27:02
[]

Arata delicios! Cred ca, cand am fost prin cluj parca tin minte numele Olympos, sau am auzit de ei. Unde sunt?

georgya
22.09.2007, 23:34:11
la asta ma gandeam si eu.......... nu au nici cea mai mica asemanare#:-S
oricum cred au fost gustoase.......=P~

ilo
28.09.2007, 20:24:25
macar ai primit niste scuze oficiale de la patron, ca de bani inapoi nici nu intreb?
imaginea-ti sa fi fost un tort imens, pt toti invitatii, sa fie adus cu mare pompa ,cu artificii , muzica etc, macar asa o fost mic probabil majoritatea invitatiilor nici nu l-au vazut..........da l-ai vazut tu si asta conteaza, nu?
ei ce sa faci , visez si eu un tort super tare , etajat , sa se integreze in tema toamna , cu bostanei mici din zahar la baza si frunze din martipan, parca vad ce nebunie o sa imi iasa , mai ales ca eu il fac in bistritza!!!!!!!!!!!!!!!da dupa atatea torturi nasoale vazute in pozele fetelor incep sa ma resemnez si eu....:sad:

gaby_busta
15.11.2007, 13:51:38
Sunt foarte neseriosi. De 3 luni am avut nunta si inca nu am fotografiile de la nunta. Ma tot poarta de azi pe maine si pe poimaine si imi spun sa vin atunci ca sunt gata si cand merg nu sunt, sau ma cheama la o ora la care nu au program. Mereu imi spun ca ma suna cand vor fi gata si nu o fac niciodata. Termenele lor sunt aiurea de tot. Cand incerc sa-i sun imi inchid telefonul in nas sau pur si simplu nu raspund.
Mi-au spus ca sa le dau caseta de la starea civila sa mi-o puna in filmare, lucru pe care l-am si facut, dar bineinteles ca au uitat de ea. Si am primit dvd-urile de la nunta fara starea civila. Mi-au mai dat inca un dvd completare la celelalte.
In pachet aveam gazduire poze pe site, pt 6 luni. A trebuit sa insist enorm de mult ca sa faca acea pagina...cam o luna...dar ghiciti...nici in ziua de azi nu exista nici o poza pusa pe acel site. Mi s-a spus ca pozele le vor pune in scurt timp...nu stiu ce inseamna scurt pt ei...ca deja au trecut aproape 2 luni...si inca nu apar.

Aveti grija pe cine alegeti si sper sa nu patiti ca si mine.

cj83cia
15.11.2007, 14:01:53
Vai, saracele de voi. Cred ca as face cu nervii, sa stiu ca e in pericol toata amintirea mea de la nunta. Cititi contractul bine si sariti cu Protectia Consumatorului pe ei......si pe mama lor (scuzati)

cj83cia
15.11.2007, 14:08:27
Pai omul bun e luat de fraier, nu? El nu se gandeste ca lucrurile astea se alfa si nu va mai avea clienti? Sau nu se pune in situatia lor? Ce oameni...

karina2oo4
15.11.2007, 18:48:35
Noi am fost pe la ei sa vedem ce oferte au si vreau sa zic ca administratorul a strigat la unul dintre angajati, care incerca sa ne prezinte cateva albume cu poze si un dvd, pe motiv ca "el acum nu are timp si ii tine calculatorul ocupat" - in conditiile in care mai era 1 calc in incapere. Bineinteles ca le-am multumit frumos, ne-am scuzat ca deranjam si am iesit. Nici poze de buletin nu voi face la ei...

gaby_busta
15.11.2007, 23:03:00
Nici macar nu stiu cine e administratorul. Dar de cateva ori am vorbit si am avut impresia ca era ceva fel de sef cel care imi raspundea si mi se spunea ca se va ocupa personal de situatie.

Ideea este ca in contract se specifica ca restul banilor se achita la primirea pozelor , dvd-urilor si restul de comanda. Dar mi s-a cerut sa dau banii a doua zi. Aveam eu o oarecare presimtire...sa nu le dau banii decat atunci cand voi primi comanda, ca macar asa ii stresam un pic...si ii strangeam cu usa.

Dar am zis ca o sa incerc sa le fac reclama negativa pe orice cale pot. Si chiar intentionez sa trimit protectia consumatorului pe ei....Nasa mea e directoarea la OPC pe Valcea, si banuiesc ca ceva legaturi tot poate avea cu Clujul. Deci e jale pe ei. Ca eu cand ma enervez...e rau de tot.

Amira
16.11.2007, 22:12:20
Nici macar nu stiu cine e administratorul. Dar de cateva ori am vorbit si am avut impresia ca era ceva fel de sef cel care imi raspundea si mi se spunea ca se va ocupa personal de situatie.

Ideea este ca in contract se specifica ca restul banilor se achita la primirea pozelor , dvd-urilor si restul de comanda. Dar mi s-a cerut sa dau banii a doua zi. Aveam eu o oarecare presimtire...sa nu le dau banii decat atunci cand voi primi comanda, ca macar asa ii stresam un pic...si ii strangeam cu usa.

Dar am zis ca o sa incerc sa le fac reclama negativa pe orice cale pot. Si chiar intentionez sa trimit protectia consumatorului pe ei....Nasa mea e directoarea la OPC pe Valcea, si banuiesc ca ceva legaturi tot poate avea cu Clujul. Deci e jale pe ei. Ca eu cand ma enervez...e rau de tot.

trimite-mi te rog pe privat ce firma e asta

diannaa
17.11.2007, 13:19:40
de ce pe privat..ziceti aici sa stim cu totii ca altfel nu-si are rost subiectul!!

karina2oo4
17.11.2007, 21:49:07
din cate am inteles eu este vorba de BANZAI

gaby_busta
18.11.2007, 12:42:12
Intr-adevar e vorba de BANZAI

gaby_busta
07.12.2007, 12:14:02
Sunt distrusa!!!!! Tocmai am aflat ca am ramas fara mult asteptatele poze de la nunta. Sora mea a trecut ieri pe acolo si a vazut sigiliu pe usa firmei, ceea ce inseamna ca aia sau au dat faliment sau au ceva probleme serioase. Intr-un fel ma bucur ca li s-a intamplat asta, dar sunt si suparata ca n-am nici macar o poza. Noroc ca am CD-ul cu pozele, dar o sa ma coste inca o avere sa le fac eu, ca banii deja i-am dat. Invatatura de minte. Nu achitati toata suma pana nu primiti toata comanda!!!!Asa ii aveti la mana cu ceva.

LORICICA
07.12.2007, 12:17:19
Sunt distrusa!!!!! Tocmai am aflat ca am ramas fara mult asteptatele poze de la nunta. Sora mea a trecut ieri pe acolo si a vazut sigiliu pe usa firmei, ceea ce inseamna ca aia sau au dat faliment sau au ceva probleme serioase. Intr-un fel ma bucur ca li s-a intamplat asta, dar sunt si suparata ca n-am nici macar o poza. Noroc ca am CD-ul cu pozele, dar o sa ma coste inca o avere sa le fac eu, ca banii deja i-am dat. Invatatura de minte. Nu achitati toata suma pana nu primiti toata comanda!!!!Asa ii aveti la mana cu ceva.
Imi pare rau ! bine macar ca ai cd-ul cu pozele! Multumim pentru sfaturi si ca ne-ai relatat si noua intamplarea , sa stim..ce sa facem si ce nu ! Multumim!:)

CristinaMM
07.12.2007, 12:31:42

Dati-i in judecata!

diannaa
07.12.2007, 14:42:54
eu am procedat altfel...am achitat doar manopera si am primit pozele pe cd,apoi le-am facut(puteam sa le fac oriunde ca nu le-a codat-a fost corect tipul) si am achitat cate am ales sa scot pe hartie....

gaby_busta
10.12.2007, 11:31:56
[]
Ai cumva un alt numar decat cel de pe site-ul lor? De cant mi-a spus sora-mea de faza asta tot incerc sa-i sun, dar tot inchise sunt toate telefoanele.E celalalt punct de lucru pe straduta din fata de la sora? Am impresia ca aia sunt. Ideea e ca acuma eu nu sunt in cluj, ca sunt la Londra si poate au si profitat de situatia asta de m-au tot amanat cu toate si au fost atat de neseriosi. Dar intr-o saptamana o sa fiu in Cluj si o sa vad ce pot rezolva.

gaby_busta
10.12.2007, 11:35:12
Dati-i in judecata!
si ce poti rezolva cand firma a dat faliment????Mai platesti si cheltuieli de judecata si nu te alegi cu nimic. am lucrat si eu la o firma care a dat faliment si crezi ca cineva si-a mai recupeat ceva bani? abia am primit salariul pe ultima luna, dar tipa care inchiria spatiul...cred ca n-a mai vazut nimic, desi aia erau in urma cu chiria pe cateva luni.

cj83cia
10.12.2007, 13:44:36
Imi pare fff rau pentru ce ti s-a intamplat. Intr-adevar, e nasol raaau...Pastreaza-ti calmul (cat esti acolo, oricum nu poti rezova nimic) si vezi ce faci cand ajungi aici

gaby_busta
12.12.2007, 11:46:18
Imi pare fff rau pentru ce ti s-a intamplat. Intr-adevar, e nasol raaau...Pastreaza-ti calmul (cat esti acolo, oricum nu poti rezova nimic) si vezi ce faci cand ajungi aici

Asta este, n-am ce face. O sa incerc sa rezolv ceva cand voi veni in tara. Sper ca totusi o sa reusesc. N-am idee daca o sa fie usor, desi nu cred.

alissee
19.02.2008, 12:38:39
Pai omul bun e luat de fraier, nu? El nu se gandeste ca lucrurile astea se alfa si nu va mai avea clienti? Sau nu se pune in situatia lor? Ce oameni...

Salutare, eu era sa o patesc cu MVM Studio. Am semnat anul trecut si eu si nasa mea un contract pentru foto si video cu acest "studio". Inainte cu o zi de nunta nasei, a primit un telefon de la Dl Marton (MVM) sa o anunte ca trebuie sa isi amane cu o ora cununia civila ca fotograful X nu poate ajunge la timp ca mai merge la o nunta!!! Cu amenintarile si stresul de rigoare, s-a rezolvat. A doua zi totul a fost ok pana la sala. In momentul in care s-a intrat in sala, fotograful a disparut urmand ca dupa scurt timp sa apara altul putin ametit. Bun fotograf, nu am ce zice, scheme, figuri, pozitii de alea ciudate de facut poze ..... daaarrr din pacate pe la sfarsitul nuntii ne-am dat seama ca dnul fotograf facuse toate pozele cu obiectivul inchis!!!!! Cameramanul care duhnea si el de profesionalism s-a imbatat evident, asa ca ..... feriti-va !!!! Dupa nunta nasei, am mers la MVM sa anulez contractul si bineinteles ca mi-a facut scandal. In fine, i-am lasat banii dati ca avans si mi-am luat din alta parte aceste servicii.

diannaa
19.02.2008, 13:23:15
Salutare, eu era sa o patesc cu MVM Studio. Am semnat anul trecut si eu si nasa mea un contract pentru foto si video cu acest "studio". Inainte cu o zi de nunta nasei, a primit un telefon de la Dl Marton (MVM) sa o anunte ca trebuie sa isi amane cu o ora cununia civila ca fotograful X nu poate ajunge la timp ca mai merge la o nunta!!! Cu amenintarile si stresul de rigoare, s-a rezolvat. A doua zi totul a fost ok pana la sala. In momentul in care s-a intrat in sala, fotograful a disparut urmand ca dupa scurt timp sa apara altul putin ametit. Bun fotograf, nu am ce zice, scheme, figuri, pozitii de alea ciudate de facut poze ..... daaarrr din pacate pe la sfarsitul nuntii ne-am dat seama ca dnul fotograf facuse toate pozele cu obiectivul inchis!!!!! Cameramanul care duhnea si el de profesionalism s-a imbatat evident, asa ca ..... feriti-va !!!! Dupa nunta nasei, am mers la MVM sa anulez contractul si bineinteles ca mi-a facut scandal. In fine, i-am lasat banii dati ca avans si mi-am luat din alta parte aceste servicii.
unde sunt astia cu sediul? e de timut minte! nesimtitii

orhidutza
19.02.2008, 14:14:02
firma banzai nu mai exista?sa desfiintat?
sper ca nu aveai contract cu ei ...

loredanacoirte
19.02.2008, 14:30:09
eu stiu ca au deschis din nou, dar nu stiu daca as avea incredere.

sunset
19.02.2008, 14:38:46
eu stiu ca au deschis din nou, dar nu stiu daca as avea incredere.

si mai au curajul sa foloseasca acelasi nume... :O chiar ca sunt super nesim..

alymary
19.02.2008, 15:56:34
ba da am contract cu ei.:-SS :-SS :-SS nu pot sa cred ca mi se intampla asa ceva http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/0002006A.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10)

diannaa
19.02.2008, 15:59:19
ba da am contract cu ei.:-SS :-SS :-SS nu pot sa cred ca mi se intampla asa ceva http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/0002006A.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10)
cauta-i si vezi in ce conditii poti sa renunti la ei....ca pana la nunta mei este...........nu e stres!

alymary
19.02.2008, 16:15:34
asa o sa si fac.o sai caut si o sa incerc sa renunt la contract:-SS

alymary
19.02.2008, 16:16:13
numai sa reusesc sa dau de ei

loredanacoirte
19.02.2008, 16:29:51
au acelasi sediu ca inainte

alymary
19.02.2008, 16:40:29
in piata unirii 23

alymary
19.02.2008, 17:17:42
eu totusi sunt potimista ca se va rezolva.daca imi impun punctul de vedere.trebuie sa se tina de cuvant.:-"

Amira
19.02.2008, 19:58:30
eu totusi sunt potimista ca se va rezolva.daca imi impun punctul de vedere.trebuie sa se tina de cuvant.:-"

decat sa-ti faca treaba aiurea mai bine renunti la avans si cauti altii. sau ai dat prea mult avans?

sunset
19.02.2008, 20:19:14
decat sa-ti faca treaba aiurea mai bine renunti la avans si cauti altii. sau ai dat prea mult avans?

Vezi ce scrie in contract, in anumite conditii ar trebui sa iti dea banii inapoi

gina81
20.02.2008, 12:04:20

salut, daca vrei, un nr de rezerva pt video si foto iti dau eu...si eu era sa ma "frig" cu firma, dar am fost atre pe pozitii si pana la urma iese bine (sper!).

atentie la ce semnezi, si incearca sai ii cauti des pe cei cu care faci contract, s-ar putea sa ai surprize. te pup si bafta!

medutza
20.02.2008, 14:59:50
vai de capul nostru:(( .cine s-o gandit ca e atat de stresanta o nunta.eu cred ca ma imbolnavesc pana atunci:-SS .nu mai putem avea incredere in nimeni.trebuie sa stam calare pe oameni ca daca nu cine stie ce surprize avem.cred ca ma apuc iara de dat telefoane sa fiu sigura ca totul e ok#:-S .

alissee
20.02.2008, 17:21:44
unde sunt astia cu sediul? e de timut minte! nesimtitii
Au "sediul " undeva prin Manastur, aleea Padin, dar nu mai stiu ce numar. E un apartament de bloc oricum, pe la etajul 7... I-am vazut din nou la Expo Transilvania... brrr

bella14
21.02.2008, 20:44:15
Vezi ce scrie in contract, in anumite conditii ar trebui sa iti dea banii inapoi

ar fi bine sa ti cont de parerile celor patiti. dar poate au mai schimbat angajatii...
#:-S ce norocoasa sunt ca am dat peste o echipa grozava.oameni de cuvant, draguti, dedicati meseriei....vi recomand cu placere!!!

bella14
21.02.2008, 20:55:36
vai de capul nostru:(( .cine s-o gandit ca e atat de stresanta o nunta.eu cred ca ma imbolnavesc pana atunci:-SS .nu mai putem avea incredere in nimeni.trebuie sa stam calare pe oameni ca daca nu cine stie ce surprize avem.cred ca ma apuc iara de dat telefoane sa fiu sigura ca totul e ok#:-S .

intradevar e mult stres.fiecare vrea o zi de neuitat...dar nu-ti face griji, o sa te simti ca o printesa...si totul o sa fie ok in ziua nuntii! eu iti doresc casa de piatra si mult noroc!!!

adelle
05.03.2008, 12:46:43
Dragi miresici. la ce neplaceri trebuie sa ne asteptam de la firmele care organizeaza nunti in Cluj? Pana acum am aflat ca ai putea avea surpriza ca husele sa fie murdare sau patate citez "sa ti se lipeasca mainile de ele", sau sa uite sa iti puna unele lucruri care apar in contract pe care apoi sa le platesti. Azi am aflat ca se poate sa te trezesti ca ai inca 70% din invitati in sala iar ei se apuca tacticos sa stranga husele de pe scaune rugand politicos invitatii sa se ridice de pe scaun /:) :dn :oops: (jenant de-a dreptul).
Deci daca mai stiti alte situatii neplacute pe care le-am putea intampina in ziua nuntii spuneti-ne va rog si noua ca sa fim pregatite din timp si sa ii strangem cu usa din momentul in care semnam contractul cu ei nu sa ramanem cu un gust amar la final .....

loredanacoirte
05.03.2008, 15:28:04
majoritatea firmelor asteapta pana se elibereaza de tot sala, dar ar fi bine sa discutati cu ei si aceste detalii

MihaelaV_F
18.03.2008, 20:57:15
Aveti mare grija la cei cu agentia full-service din complex leul (p-ta mihai viteazul). Eu una m-am trezit ca pentru serviciile lor va trebui sa platesc in plus o taxa de 7% din valoare de care am aflat doar in momentul in care am mers sa semnez contractul (cica ar fi o taxa care se percepe daca ei nu au contract cu sala unde am eu nunta)
Oricum in momentul in care i-am refuzat s-au comportat foarte urat. Li s-a schimbat atitudinea cu 180 de grade.
Nici nu ii mai recomand la nimeni. Insala cat pot, taxe scase pe ultim moment (pentru ca eu mai trecusem de doua ori pe la ei si nu mi-au zis nimic de nici o taxa)

loredanacoirte
19.03.2008, 15:15:35
despre ce agentie e vb? Eu nu stiam ca este o agentie in complexul leul.

cami777
20.03.2008, 10:18:46
Aveti mare grija la cei cu agentia full-service din complex leul (p-ta mihai viteazul). Eu una m-am trezit ca pentru serviciile lor va trebui sa platesc in plus o taxa de 7% din valoare de care am aflat doar in momentul in care am mers sa semnez contractul (cica ar fi o taxa care se percepe daca ei nu au contract cu sala unde am eu nunta)
Oricum in momentul in care i-am refuzat s-au comportat foarte urat. Li s-a schimbat atitudinea cu 180 de grade.
Nici nu ii mai recomand la nimeni. Insala cat pot, taxe scase pe ultim moment (pentru ca eu mai trecusem de doua ori pe la ei si nu mi-au zis nimic de nici o taxa)
de ce nu spuneti lucrurilor pe nume? spune-ne numele agentiei ca sa stim despre cine e vorba si de cine anume sa ne pazim

CristinaMM
20.03.2008, 10:51:38
Poate ar fi mai bine chiar sa le faci un pic de antireclama, macar sa stim si noi despre cine-i vorba :).

wanna
20.03.2008, 14:07:11
Buna..nu stiu unde pot sa postez intrebarea asta...dar voi cu cat timp inainte ati vb cu dj-ul?imi outeti recomanda pe cineva? nu foarte scump....:-SS

anca1230_pop
20.03.2008, 16:01:44
Buna..nu stiu unde pot sa postez intrebarea asta...dar voi cu cat timp inainte ati vb cu dj-ul?imi outeti recomanda pe cineva? nu foarte scump....:-SS
Noi am vb cu Dj-ul anul trecut in decembrie, adica cu aprox 6 luni inainte
Spor la pregatiri:*

ralux
22.03.2008, 18:17:44
Salut! Si noi avem contract tot cu Banzai studio:-s . Intr-adevar, daca nu stai cu ochii pe ei, te tot poarta cu nemiluita - asa am auzit adica -, dar rezultatele pe mine m-au incantat. Am avut niste prieteni f f apropiati care au apelat la ei la nunta si pozele si caseta au iesit super. Cred ca depinde mult cu cine lucrezi din firma, ca au mai multi "reprezentanti". Eu nadajdui sa fie bine, dar vom vedea la civila....daca nu sunt multumita acolo, renunt la contract cumva (am civila in mai si nunta abia in mai 2009). Dar eu am incredere ca va fi bine. Oricum, doar la foto/video apelam la ei, ptr Dj nu am incredere....nu stiu pe cine o sa angajam. Ma gandeam sa vb cu doamna de la Stil (unde ne facem nunta) sa vedem dansa ce ne recomanda, ca ea a vazut multe nunti...Va tin pumnii sa fie bine!

tati_sew
25.03.2008, 13:28:50
Poate ar fi mai bine chiar sa le faci un pic de antireclama, macar sa stim si noi despre cine-i vorba :).
despre ****** (http://g-dtopdesign.ro/) cred ca e vorba ei au acolo sus in piata mare, am trecut si eu pe acolo dar cam slabut

loredanacoirte
25.03.2008, 14:24:30
pai sunt cei de la nemar catering.

tati_sew
25.03.2008, 15:50:28
pai sunt cei de la nemar catering.
Nu stiu ce sa iti zic, dar e singurul magazin cu rochii de mireasa si servicii pt nunta in complexul leul.ma gandesc ca de el e vorba sper sa nu ma fi inselat si sa fac o gafa:-SS

loredanacoirte
26.03.2008, 05:48:15
Nu stiu ce sa iti zic, dar e singurul magazin cu rochii de mireasa si servicii pt nunta in complexul leul.ma gandesc ca de el e vorba sper sa nu ma fi inselat si sa fac o gafa:-SS
da ei sunt. Acum m-am uitat mai atent pe site-ul lor si au o gramada de poze care nu le apartin. Mai ales la aranjamente florale. buchete de mireasa. La expo a fost un show de decoratiuni floristice, o tipa din ungaria. Aranjamentele facute de ea apar pe site-ul lor , desi stiu sigur ca ea a venit sa faca acest show chemata de alta agentie.

diannaa
26.03.2008, 12:14:20
am vb cu cei de la nemar catering pt fantana de cioc pt nunta s nu mi-a convenit,apoi i-am sunat anul asta pt inchiriere de un cort....100 pers 90 mil lei/:) sunt niste afaceristi sau ma rog,ar vrea sa fie.....

gaby_busta
02.04.2008, 14:29:28
Salut! Si noi avem contract tot cu Banzai studio:-s . Intr-adevar, daca nu stai cu ochii pe ei, te tot poarta cu nemiluita - asa am auzit adica -, dar rezultatele pe mine m-au incantat. Am avut niste prieteni f f apropiati care au apelat la ei la nunta si pozele si caseta au iesit super. Cred ca depinde mult cu cine lucrezi din firma, ca au mai multi "reprezentanti". Eu nadajdui sa fie bine, dar vom vedea la civila....daca nu sunt multumita acolo, renunt la contract cumva (am civila in mai si nunta abia in mai 2009). Dar eu am incredere ca va fi bine. Oricum, doar la foto/video apelam la ei, ptr Dj nu am incredere....nu stiu pe cine o sa angajam. Ma gandeam sa vb cu doamna de la Stil (unde ne facem nunta) sa vedem dansa ce ne recomanda, ca ea a vazut multe nunti...Va tin pumnii sa fie bine!
imi spui si mie te rog pe unde ii mai gasesti pe astia cu Banzai. Ca eu inca tot nu am pozele. In iarna cand am fost acasa am mers la laboratorul foto si un tip foarte flegmatic mi-a spus ca el ma ajuta, dar sa-i aduc comanda si cd-ul cu pozele. Cand i l-am dus a zis ca sa ii aduc selectia ca el n-are chef sa aleaga de pe cd. La care am ramas interzisa. Nu am habar cum sa-i aduc pozele, ca sunt unele care le vreau de 2 ori, in diferite dimensiuni. Sunt niste porci, cu alte cuvinte. Ba mai mult ii cerusem tipului un nr de tel al patronului, sa vb cu el. Aceleasi numere la care nu raspundea nimeni. Si m-am intors si i-am zis sa-mi dea un nr la care sa raspunda cineva. La care imi da nr lui, fara ca eu sa stiu. Si sun, de-afara. Tipu era afara la tigara, eu vb la tel si sotul langa mine. Ala la un metru de mine. La care sotu imi zice, pai tu cu asta vorbesti. L-am pus sa repete ceva si am luat tel de la ureche. Am ramas masca. Il si sunam de pe tel meu de Anglia si vorbisem deja de cateva minute bune!!!!!
Te rog da-mi adresa lor si un numar de telefon. Mersi mult

anca1230_pop
02.04.2008, 15:34:20
imi spui si mie te rog pe unde ii mai gasesti pe astia cu Banzai. Ca eu inca tot nu am pozele. In iarna cand am fost acasa am mers la laboratorul foto si un tip foarte flegmatic mi-a spus ca el ma ajuta, dar sa-i aduc comanda si cd-ul cu pozele. Cand i l-am dus a zis ca sa ii aduc selectia ca el n-are chef sa aleaga de pe cd. La care am ramas interzisa. Nu am habar cum sa-i aduc pozele, ca sunt unele care le vreau de 2 ori, in diferite dimensiuni. Sunt niste porci, cu alte cuvinte. Ba mai mult ii cerusem tipului un nr de tel al patronului, sa vb cu el. Aceleasi numere la care nu raspundea nimeni. Si m-am intors si i-am zis sa-mi dea un nr la care sa raspunda cineva. La care imi da nr lui, fara ca eu sa stiu. Si sun, de-afara. Tipu era afara la tigara, eu vb la tel si sotul langa mine. Ala la un metru de mine. La care sotu imi zice, pai tu cu asta vorbesti. L-am pus sa repete ceva si am luat tel de la ureche. Am ramas masca. Il si sunam de pe tel meu de Anglia si vorbisem deja de cateva minute bune!!!!!

Nu te supara, dar asta e nesimtire curata! Asa ceva numai la noi in Romania poti auzi.
Nu doresc la nimeni sa ise intample asa ceva!

tati_sew
02.04.2008, 22:24:58
Pe astia de la banzai i-am vazut daca nu ma insel undeva pe straduta din fata de la sora aprox vis a vis de restaurantul Rex dar nu e scris foarte mare sa iasa in evidenta, si am mai vazut undeva Banzai pe langa ceainaria de pe memo unde a fost crema pe acolo undeva intr-un gang daca mai trec prin oras o sa incer sa fac rost de un nr dar cred ca mai repede te ar putea ajutata miresica care colaboreaza cu ei

gaby_busta
03.04.2008, 14:15:14
Pe astia de la banzai i-am vazut daca nu ma insel undeva pe straduta din fata de la sora aprox vis a vis de restaurantul Rex dar nu e scris foarte mare sa iasa in evidenta, si am mai vazut undeva Banzai pe langa ceainaria de pe memo unde a fost crema pe acolo undeva intr-un gang daca mai trec prin oras o sa incer sa fac rost de un nr dar cred ca mai repede te ar putea ajutata miresica care colaboreaza cu eimi-a trimis deja numerele lor. Acolo pe straduta din fata de la sora am fost ultima data. Inainte aveau sediul pe Memorandumului, sau in piata unirii, acolo langa ceainarie, in curte la Consulatul Maghiar. Dar le-au pus aia sigiliu pe usa, ca nu si-au platit chiria. De aia eram curioasa daca s-au mai intors acolo. In fine, sper ca intr-o buna zi o sa se rezolve.

ralux
03.04.2008, 16:38:16
Iti tin pumnii si sper sa se rezolve cat mai repede si sa fie bine! sa ne tii la curent>:D< :* >:D<

roxana
15.04.2008, 11:53:47
v-am zis mai demutl ca vreau sa fac ceva cutiute din ceramica la floraria Dorothy pentru marturii. Si ca am vorbit cutipa, cu era foarte draguta si amabila, mi-a zis ca maxim in luna aprilie trebuie sa le comand, si intr-o prima faza am comandat niste mostre ca sa vad culoarea... trebuiau sa fie gata acum mai bine de o luna... de-atunci m-a amanat de 3 ori:-L:-L
Ultima data mi-a zis ca terbuie sa fie gata vinerea trecuta, si ca baga mana in foc ca o sa fie gata, si ca evident, atunci cand o sa fac comanda pentru nuta nu o sa se intample asa ceva, ca nu are cum...am zis c-o sa revin atunci, ea ca "nu, nu, nu are rost, ca va sun eu, ca am numarul". am sunat eu, bineinteles, mi-o zis ca ma suna inapoi pe la 14, ca trebuie sa vorbeasca la atelier... s-o facut 3... pe la 4 am sunat eu inapoi... si de atunci tot sun din 2 in 2 ore, si nu-mi raspunde nimeni la telefon. din pacate am fost plecata, si ieri ocupata, si nu am putut sa merg direct la Dorothy, sa vad care-i treaba... deja m-am enervat, si vreau sa-mi caut pe altcineva, ma sfatuiti inspre ceva anume?

rallu22
21.05.2008, 12:56:22
Din cate am vazut eu, Banzai mai are o locatie si pe Strada Campului, undeva intr-o curte.

Cei de la Leul din M. Viteazu sunt chiar cei de la Nemar Catering si sunt niste Banditi. O prietena buna a avut nunta in 10 mai cu ei la Cantina MIU si au lasat-o sa creada pana inainte cu 4 zile de nunta ca poate sa-si aranjeze sala cu cine vrea ea, ca apoi sa se suceasca, desi initial ii intrebase de 3 ori pentru ca auzise ca fac figuri si gasise mai ieftin. I-au zis ca sala lor nu o ranjeaza nimeni altcineva decat ei. I-au mai zis initial ca o las asa duca alune, covrigei, prajituri, suc si apa minerala, dupa care nu au mai lasat-o si cu parte din ele a ramas luate, iar sticla de suc la 2 l i-au dat-o la 6 ron/buc. Tot ei au vrut sa-i inchirieze fructiere cu 20 ron/buc (cu banii astia si le cumpara) si i-au inchiriat paharele pe carea le-a dat cu sampanie la intrare cu 1.5 ron/buc, i-au bagat pe gat servicii pe care nu le cerusera (jocuri de lumini,masina de baloane), doar noroc ca mirele a mers cu o seara ininte pe la sala si i-a vazut ca montau aparatele astea si le-a zis ca el nu a cerut si nu plateste, le-a dat huse cu esarfe organza pe motiv ca nu au culoarea pe satin (venea cu 0,5 ron/buc mai mult), dar aveau, pentru ca esarfele de pe mese erau de satin. Dj-ul impus de ei la 1000 ron nu stia sa faca trecerea de la o melodie la alta, i-a sarit de 2 ori si CD-ul, repeta piese si de 3-4 ori si in completare, starostele lor, cand se distra lumea mai tare ne trimitea la loc ca vine mancarea, ca trebuie neaparat acum sa dam cinstea (o ora cat s-a dat cinstea a fost doar muzica ambientala), iar cand erau cele mai faine momente pe ring, cameramanul lor statea la masa. Plus ca parca s-au grabit sa ne dea afara din sala: la 6 friptura, la 8 tortul si la 8.15 -8.30 starostele insista sa mergem toti sa dam cinstea. La mancare, la final am primit niste carnati care parca erau lipiti cu prenandez, asa aratau si care erau cruzi in mijloc. Joi, inainte de nunta a sunat prietena mea sa dea cu 10 aperitive mai putin si i-au zis ca nu se poate ca ei s-au aprovizionat, dar mai era pana sambata, duminica mai aveau o nunta si doar sunt firma de catering...

Ce mai...sunt niste hoti la drumul mare si impun monopol pe salile pe care le gestioneaza ei, desi una e sala si mancarea si alta e partea de decoratiuni. In contractul lor scrie de sala, de mancare si apoi ceva de genul: Societatea poate oferi, la cererea clientului si urmatoarele servicii:... (enumera ei tot ce tine de decoratiuni, inclusiv flori, si apoi, mai jos, scrie mai mic:) Aceste servicii pot fi oferite numai de SC Nemar Catering. Profita de faptul ca oamenii nu sunt foarte atenti la contracte si ca au nevoie in primul rand de sala pentru nunta si impun ce vor ei, pentru ca nici nu te anunta din timp, nici nu-ti detaliaza oferta. In concluzie eviati-i cat puteti !!!!!! Salile pe care le au ei sunt: Cantina MIU (Str. Taberei), Cantina Transporturi, Sala de la Leul (M. Viteazul), Restaurantul de la Capus si din cate mi-a zis cineva si Cantina de la Traian Vuia; OCOLITI-LE!

Scuze ca m-am lungit, dar trebuie ca lumea sa stie exact cu cine are de-a face, ininte sa le distruga cel mai frumos moment din viata lor.

alicredo
21.05.2008, 17:39:45
:O :O :O :O sunt shocata de cate se pot intampla din cauza nesimtirii si a neprofesionalismului...!!!!!
:disgust: :disgust: :disgust: :disgust:

nikoleta96
28.05.2008, 14:52:45
apopo de cei de la Nemar catering nu am cuvinte sa va descriu ce fel de aomeni sant.Noi am avut probleme mari cu ei am rezervat sala la Miu cam cu un an si jumatate si am facut contract cu ei sa facem nunta de noapte iar inainte cu un o luna de nunta au sunat ca nu mai putem sa facem nunta de noapte pt ca ei de fapt nu aveau autorizatie sa faca noaptea si in urma mai multor plangeri ale locatarilor din jur nu le mai dadea voie doar ca ei au omis sa ne spuna accest detaliu cand am facut contractul sperand ca o sa le mearga mult si bine.Am avut noroc ca am gasit la hotel la OLIMP chiar pe data noastra era liber si au facut si de noapte si am fost foarte multumiti de serviciile lor,insa ar fi trebuit sa nu ai lasam pe cei de la Miu sa scape asa usor dar eram asa multumiti ca gasit altceva in asa scurt timp ca nu a mai contat la acel moment.

anca1230_pop
28.05.2008, 15:35:40
apopo de cei de la Nemar catering nu am cuvinte sa va descriu ce fel de aomeni sant.Noi am avut probleme mari cu ei am rezervat sala la Miu cam cu un an si jumatate si am facut contract cu ei sa facem nunta de noapte iar inainte cu un o luna de nunta au sunat ca nu mai putem sa facem nunta de noapte pt ca ei de fapt nu aveau autorizatie sa faca noaptea si in urma mai multor plangeri ale locatarilor din jur nu le mai dadea voie doar ca ei au omis sa ne spuna accest detaliu cand am facut contractul sperand ca o sa le mearga mult si bine.Am avut noroc ca am gasit la hotel la OLIMP chiar pe data noastra era liber si au facut si de noapte si am fost foarte multumiti de serviciile lor,insa ar fi trebuit sa nu ai lasam pe cei de la Miu sa scape asa usor dar eram asa multumiti ca gasit altceva in asa scurt timp ca nu a mai contat la acel moment.

Ce sa-i faci!??!!!
Traim in ROMANIA!
Asta este! Putem sa ne asteptam la orice, oricand!
Imi pare rau ca v-au incurcat, insa imi pare bine ca totul a iesit bine!

mdorin
02.06.2008, 09:26:47
Trebuie sa ma bag si eu in seama.
Sa va povestesc patania mea cu ei. Initial am vrut sa facem nunta in Cluj si am incheiat contract cu =))NEMAR Catering =))pentru sala MIU, cu 1 an inainte de nunta. Era specificat acolo in contract ca te poti razgandi in termen de 30 zile sau in cazul in care se anuleaza nunta pe motiv de deces pana la rude de gradul II (parca).
Cu 6 (sase) luni inainte ne-am hotarat sa schimbam locul nuntii si sa facem altundeva (in alt judet), asa ca i-am sunat frumos si le-am explicat situatia. Mi-au multumit frumos ca i-am anuntat din timp, ca ma facut un gest frumos si ca desi in contract scrie altceva, ei vor incerca sa-mi dea avansul inapoi (6oo RON), asta daca vor inchiria sala pentru alta nunta.
Pe masura ce se aproia termenul, i-am tot sunat sa vad care e situatia, dar nu era nimic nou.. O sa vedem, o sa va anuntam, bla bla. De cele mai multe ori, persoana cu care am incheiat contractul (unul dintre administratori) era de negasit. Am fost si la sediu si tot m-au purtat, fara sa-mi dea un raspuns clar. Nu stim, nu cunoastem, vb cu ala, cu alalalt. Deci nimic.
Cu cca 2 saptamani inainte de data stabilita pentru nunta, primesc un telefon (trebuie sa citez ca a fost tare de tot):
-" Alo, sunt ala care va face galagie la nunta ta".
Am zis ca e greseala, dar mai apoi m-am prins despre ce era vorba. S-a prins si respectivu (cu galagia = DJ) ca a gafat-o, dar am aflat de la el ca va avea loc o nunta la cantina MIU in data in care conform contractului, sala era a mea (NU?). Am sunat din nou la NEMAR , acolo nimeni nu stia nimic de nici o nunta.
Bun. In data de am fost la MIU si .. DA ... era nunta , de fapt nu am fost deloc surprins de asta.
Eh asta e...
Am sunat iar la ei si au fost nevoiti sa recunoasca ca a fost nunta... dar:
"A fost o nunta mica" (una mica mica, minuscula) si "nu va putem da banii inapoi".
Era suficient si 50% adica 300 RON.
Mie greu sa cred ca "taranii" aia au luat de la mirii respectivi mai putin cu 600RON (avansul platit de mine), ca atunci as fi fost cat de cat impacat ca am dat si eu ceva ca DAR DE NUNTA :)

Daca ziceau de la inceput ca OK asta e. Multumim ca ne-ati anuntat, la revedere o zi buna. Dar .....

Oare asa se imbogatesc ei???

Anyway, atitudinea lasa de dorit.
Cand am fost ultima oara la ei, chiar atunci intrau niste viitori "insuratei" si nu m-am putut abtine sa nu ma gandesc ca vai de capu lor, aici a trebuit sa vina, oare cine i-a indrumat?

Eu unul nu-i recomand la nimeni..

WOW ce mult am scris .. scuze.. :)

Pa Pa.

Dorin

diannaa
02.06.2008, 17:52:00
Sa va povestesc patania mea cu ei. Initial am vrut sa facem nunta in Cluj si am incheiat contract cu =))NEMAR Catering =))pentru sala MIU, cu 1 an inainte de nunta. Era specificat acolo in contract ca te poti razgandi in termen de 30 zile sau in cazul in care se anuleaza nunta pe motiv de deces pana la rude de gradul II (parca).
Cu 6 (sase) luni inainte ne-am hotarat sa schimbam locul nuntii si sa facem altundeva (in alt judet), asa ca i-am sunat frumos si le-am explicat situatia. Mi-au multumit frumos ca i-am anuntat din timp, ca ma facut un gest frumos si ca desi in contract scrie altceva, ei vor incerca sa-mi dea avansul inapoi (6oo RON), asta daca vor inchiria sala pentru alta nunta.
Pe masura ce se aproia termenul, i-am tot sunat sa vad care e situatia, dar nu era nimic nou.. O sa vedem, o sa va anuntam, bla bla. De cele mai multe ori, persoana cu care am incheiat contractul (unul dintre administratori) era de negasit. Am fost si la sediu si tot m-au purtat, fara sa-mi dea un raspuns clar. Nu stim, nu cunoastem, vb cu ala, cu alalalt. Deci nimic.
Cu cca 2 saptamani inainte de data stabilita pentru nunta, primesc un telefon (trebuie sa citez ca a fost tare de tot):
Am zis ca e greseala, dar mai apoi m-am prins despre ce era vorba. S-a prins si respectivu (cu galagia = DJ) ca a gafat-o, dar am aflat de la el ca va avea loc o nunta la cantina MIU in data in care conform contractului, sala era a mea (NU?). Am sunat din nou la NEMAR , acolo nimeni nu stia nimic de nici o nunta.
Bun. In data de am fost la MIU si .. DA ... era nunta , de fapt nu am fost deloc surprins de asta.
Eh asta e...
"A fost o nunta mica" (una mica mica, minuscula) si "nu va putem da banii inapoi".
Mie greu sa cred ca "taranii" aia au luat de la mirii respectivi mai putin cu 600RON (avansul platit de mine), ca atunci as fi fost cat de cat impacat ca am dat si eu ceva ca DAR DE NUNTA :)

Daca ziceau de la inceput ca OK asta e. Multumim ca ne-ati anuntat, la revedere o zi buna. Dar .....

Cand am fost ultima oara la ei, chiar atunci intrau niste viitori "insuratei" si nu m-am putut abtine sa nu ma gandesc ca vai de capu lor, aici a trebuit sa vina, oare cine i-a indrumat?

Pa Pa.

Dorin
si eu am vb cu cei de la Nemar anul asta pt o inchiriere de cort...aia sunt nebuni ce pret mi-au cerut(100 milioane),era pt o inmormantare de 100 oameni in cursul saptamanii!!!!! deci le-am zis pa si sa nu mai aud de ei ce nesimtiti sunt cu pretentiile lor,asa ca au ramas cu cortul si fara bani,ca daca ziceau pret cu bun simt il luam,asa nu au avut oricum nici un eveniment

anca1230_pop
02.06.2008, 17:55:36
Eh asta e...

Pa Pa.

Dorin

NESIMTIRE!!!

cami777
02.06.2008, 17:59:20
o mare nesimtire, intr-adevar

medutza
05.06.2008, 10:37:08
buna fetelor.m-am intors si eu dupa un timp lung de absenta.
vreau doar sa va zic sa va feriti de VOICU MIRON,cica zice ca e fotograf dar si catelul meu stie sa faca poze mai bune.am avut mari proble me cu el si din pacate pozele mele de la nunta sunt o catastrofa.:(( :(( :((
o sa-mi fac curaj mai incolo sa va arat si voua.
o profitat de situatia noastra si si-o batut joc de noi in ultimul hal.desi o trecut o luna de la nunta numai la asta ma gandesc si ma enervez.
stiu ca nimeni nu o auzit de el,cel putin atunci cand mai interesam eu,dar acum va zic eu sa fugiti de el cat puteti.are sediu(sau ma rog,apartamentul in marasti,pe dunarii)
o sa revin sa va explic mai mult,acum nu prea am timp.
spor la pregatiri pentru toata lumea si sper sa aveti o nunta de vis toate fara prea multe probleme>:D<

cami777
05.06.2008, 22:02:56
buna fetelor.m-am intors si eu dupa un timp lung de absenta.
vreau doar sa va zic sa va feriti de VOICU MIRON,cica zice ca e fotograf dar si catelul meu stie sa faca poze mai bune.am avut mari proble me cu el si din pacate pozele mele de la nunta sunt o catastrofa.:(( :(( :((
o sa-mi fac curaj mai incolo sa va arat si voua.
o profitat de situatia noastra si si-o batut joc de noi in ultimul hal.desi o trecut o luna de la nunta numai la asta ma gandesc si ma enervez.
stiu ca nimeni nu o auzit de el,cel putin atunci cand mai interesam eu,dar acum va zic eu sa fugiti de el cat puteti.are sediu(sau ma rog,apartamentul in marasti,pe dunarii)
o sa revin sa va explic mai mult,acum nu prea am timp.
spor la pregatiri pentru toata lumea si sper sa aveti o nunta de vis toate fara prea multe probleme>:D<
medutza, nu are rost sa-ti mai faci sange rau. si o sa vezi ca o data cu trecerea timpului, pozele o sa ti se para din ce in ce mai dragute. nu te mai supara pe lucruri deja trecute

medutza
06.06.2008, 14:42:57
medutza, nu are rost sa-ti mai faci sange rau. si o sa vezi ca o data cu trecerea timpului, pozele o sa ti se para din ce in ce mai dragute. nu te mai supara pe lucruri deja trecute
stiu si ai dreptate.unele poze sunt frumoase dar oricine le putea face cu un aparat.pai cu aparatul nostru,care e ok dar nu deosebit am poze mai faine decat ceea ce o facut asa zisul fotograf.ma enerveaza ca nu era profesionist deloc si practic o facut poze asa de izbeliste.
si colac peste pupaza tot el s-o ocupat si de video.catastrofa.cica colegul lui,care de fapt nici nu o existat vreodata,s-o imbolnavit brusc in dimineata aia.ne-o luat drept fraieri.
oricum am reusit sa-mi fac un album cu poze si acum lucram la video.incerc sa salvez ce pot dar nu prea am ce.idiotul ala de mai multe ori isi filma cordonul ala de care e prinsa camera si nici macar nu si-o dat seama ca are ceva in fata obiectivului.ca sa vedeti ce pro a fost.
o fost vina noastra ca nu ne-am organizat mai bine.asta este.sper sa-mi treaca supararea cat mai repede.

andra_mihael
06.06.2008, 16:01:34
stiu si ai dreptate.unele poze sunt frumoase dar oricine le putea face cu un aparat.pai cu aparatul nostru,care e ok dar nu deosebit am poze mai faine decat ceea ce o facut asa zisul fotograf.ma enerveaza ca nu era profesionist deloc si practic o facut poze asa de izbeliste.
si colac peste pupaza tot el s-o ocupat si de video.catastrofa.cica colegul lui,care de fapt nici nu o existat vreodata,s-o imbolnavit brusc in dimineata aia.ne-o luat drept fraieri.
oricum am reusit sa-mi fac un album cu poze si acum lucram la video.incerc sa salvez ce pot dar nu prea am ce.idiotul ala de mai multe ori isi filma cordonul ala de care e prinsa camera si nici macar nu si-o dat seama ca are ceva in fata obiectivului.ca sa vedeti ce pro a fost.
o fost vina noastra ca nu ne-am organizat mai bine.asta este.sper sa-mi treaca supararea cat mai repede.

Imi pare rau k ai dat de asemenea oameni si mai ales la nunta ta.Oricum o sa vezi k peste cateva luni nici nu o sa mai prezinte un f mare interes pozele respective

P.S Asteptam sa vedem si noi cateva poze

alexandra2009
17.06.2008, 12:46:08
Fetelor... ce ma fac... ca mi-am rezervat sala de la Transporturi cea mare pt anul viitor... si dupa cate am auzit parca nu-mi prea convine deloc situatia.... CE MA FAC...? ceva metode de anulat un contract.....? Sau trebuie sa ucid pe cineva dintre apropiati?:)=)) stiu ca nu-i de ras.. chiar ma apuca damblaua si plansul...nervii si toate cele..:-L da eu ce ma fac..... daca ma poate ajuta cineva cu un vreo idee... mersi tare mult... papa
pupici

rallu22
17.06.2008, 12:58:07
Fetelor... ce ma fac... ca mi-am rezervat sala de la Transporturi cea mare pt anul viitor... si dupa cate am auzit parca nu-mi prea convine deloc situatia.... CE MA FAC...? ceva metode de anulat un contract.....? Sau trebuie sa ucid pe cineva dintre apropiati?:)=)) stiu ca nu-i de ras.. chiar ma apuca damblaua si plansul...nervii si toate cele..:-L da eu ce ma fac..... daca ma poate ajuta cineva cu un vreo idee... mersi tare mult... papa
pupici

Incearca sa dai anunt pt sala disponibila pt data de... si sa gasesti pe altcineva in locul tau, ca atunci nu au ce sa mai spuna si trebuie sa-ti dea banii de avans inapoi.
Daca nu reusesti sa gasesti pe nimeni in loc sau nu gasesti alta sala si esti nevoita sa ramai cu ei, nu dispera, ci incearca sa-ti impui cat mai convingator punctul de vedere, fa-i sa-ti detalieze cat mai exact, in scris cu semnatura, toate ofertele ( ce contin exact si pretul pe bucata) si inainte cu o zi de nunta neaparat sa mergi tu sau vreun apropiat sa urmaresti ce iti pun in sala si daca respecta contractul.

Iti doresc bafta!

alexandra2009
17.06.2008, 13:08:51
Sincer de la bun inceput ceva nu mi sa parut in clar la ei... noi am ajuns prin cineva la un tip Ovidiu cica ii unul dintre administratori...si am discutat cu el despre ce vrem... si cum vrem...a spus DA ... si cand ne-am dus in urmatoarea zi sa semnam contracut mi-a pus in fata un contract in care nu scria nimik din ceea ce am discutat cu el... acuma ma gandesc ca vb aceea vorbele zboara.. a mai sti el ce o spus acum un an jumate cand o sa avem noi nunta... mi-e asa de ciuda ca nu am zis nik... si le-am dat si 1000 lei avans... si mor de nervi....

andra_mihael
17.06.2008, 19:20:17
Sincer de la bun inceput ceva nu mi sa parut in clar la ei... noi am ajuns prin cineva la un tip Ovidiu cica ii unul dintre administratori...si am discutat cu el despre ce vrem... si cum vrem...a spus DA ... si cand ne-am dus in urmatoarea zi sa semnam contracut mi-a pus in fata un contract in care nu scria nimik din ceea ce am discutat cu el... acuma ma gandesc ca vb aceea vorbele zboara.. a mai sti el ce o spus acum un an jumate cand o sa avem noi nunta... mi-e asa de ciuda ca nu am zis nik... si le-am dat si 1000 lei avans... si mor de nervi....

Incerca sa mergi sa vb si cu altcineva din cine e acolo sa vezi ce zice.si daca nu iti convine da tu mai departe sala daca gasesti cui, daca nu la o adica ai dat 1000 de ron da parca nu poti sa faci nunta acolo si sa nu iasa bine numai k ai dat banii.oricum sunt convinsa k cineva o sa aiba nevoie de sala aia daca dai anunt .
E posibil si sa iasa totul super ok si sa fii multumita

tati_sew
17.06.2008, 20:37:10
pupici
vai bine ca nu au mai avut liber pe anul acesta cand am fost sa facem rezervarea...si de acolo am mers direct la mercur si am gasit pe 23 august anul acesta;-)

cami777
19.06.2008, 14:32:53
speram ca sa nu fie cazul de a ingrosa si eu lista nemultumirilor, dar iata-ma...
deci...mi-am comandat pantofii la magazinul veronesse. alesesem modelul, materialul, platisem avansul si asteptam sa apara pantofii...si cand colo m-au sunat in urma cu vreo doua zile sa-mi spuna "ne pare rau, dar nu mai avem la atelier piele din aceea. sa veniti la magazin sa alegeti alta, sau sa va dam banii inapoi".
Am un sfat pentru voi, daca ajungeti la ei si faceti vreo comanda, cereti NEAPARAT ca sa sune atunci la atelier si sa intrebe daca exista, sau nu piele de tipul respectiv. Eu am intrebat-o atunci pe doamna care mi-a preluat comanda si m-a asigurat ca exista...si n-a mai sunat sa verifice...

Asa ca acum, cu doua saptamani inainte de nunta, eu trebuie sa iau iar toate magazinele la purecat in cautare de pantofi. E clar, eu a doua oara nu mai merg pe varianta veronesse petru ca m-au dezamagit foarte tare.

cami777
19.06.2008, 14:43:57
Si ar mai fi inca ceva important de discutat. Am mai vorbit despre asta candva. Tot din experienta mea de...miresica. Dupa foarte multe cautari, fiind si in criza de timp la momentul respectiv, mi-am comandat verighetele la un magazin din Central, etj 2 parca, se numeste Gemstones. Aur alb, diamante, in concluzie...o caruta de bani. Dar nu asta a fost problema.

Surpriza a fost cand au aparut verighetele. Cu a mea a fost problema, pentru ca a sotului este foarte simpla, fara nimic aplicat. In schimb a mea nu mai semana aproape deloc cu mostra. Avea niste taieturi total aiurea executate, iar pietrele pe care le montasera erau mai mari decat cele din mostra. Arata mai degraba a...piulita decat a bijuterie...
A trebui sa le refuz verigheta, dar pentru ca eram in criza de timp, se apropia logodna, trebuia sa am o verigheta. S-a ajuns la concluzia ca-mi vor modifica mostra, adica o vor largi putin ca sa fie pe masura mea. Ok, a fost largita, se potriveste oarecum pe degetul meu dar se zgarie extrem extrem de usor. Si vreau sa va spun ca am protejat-o cat de mult s-a putut. Mai mult sta in locul ei din sertar decat pe degetul meu.

A vazut-o o persoana care lucreaza in domeniul bijuteriilor si a ramas uimita de cat de zgariata poate fi dupa doar doua, trei luni de la ultima slefuire...
Am mers din nou acum cu ea la verificat/curatat si le-am intrebat pe doamnele de la Gemstones de ce e atat de putin rezistenta, din ce aliaj e facuta si ce solutie imi propun pentru rezolvarea situatie...mi-au spus ca nu stiu, dar ca ma vor anunta dupa ce vorbesc la sediul firmei, care nu e in cluj.
Astept sa vad la ce rezultat voi ajunge, dar gustul amar va ramane, sunt convinsa. O singura verigheta e ACEEA...

stafida
19.06.2008, 17:08:22
speram ca sa nu fie cazul de a ingrosa si eu lista nemultumirilor, dar iata-ma...
deci...mi-am comandat pantofii la magazinul veronesse. alesesem modelul, materialul, platisem avansul si asteptam sa apara pantofii...si cand colo m-au sunat in urma cu vreo doua zile sa-mi spuna "ne pare rau, dar nu mai avem la atelier piele din aceea. sa veniti la magazin sa alegeti alta, sau sa va dam banii inapoi".
Am un sfat pentru voi, daca ajungeti la ei si faceti vreo comanda, cereti NEAPARAT ca sa sune atunci la atelier si sa intrebe daca exista, sau nu piele de tipul respectiv. Eu am intrebat-o atunci pe doamna care mi-a preluat comanda si m-a asigurat ca exista...si n-a mai sunat sa verifice...

Asa ca acum, cu doua saptamani inainte de nunta, eu trebuie sa iau iar toate magazinele la purecat in cautare de pantofi. E clar, eu a doua oara nu mai merg pe varianta veronesse petru ca m-au dezamagit foarte tare.

E bine ca iti dau banii inapoi. Nu te stresa ca nu ajuta la nimica. Du-te la magazine ca poate gasesti ceva mai frumos :)

Mulan
19.06.2008, 19:46:31
E bine ca iti dau banii inapoi. Nu te stresa ca nu ajuta la nimica. Du-te la magazine ca poate gasesti ceva mai frumos :)
da, chiar nu are rost sa te stresezi, mai ales ca acum au inceput reducerile, o sa iesi si mai ieftin ;)

cami777
19.06.2008, 21:43:41
da, chiar nu are rost sa te stresezi, mai ales ca acum au inceput reducerile, o sa iesi si mai ieftin ;)
va multumesc pentru incurajarile voastre >:D<

bogvar
20.06.2008, 09:49:39

Neplacuta situatie, dar sa stii ca acum cateva zile am fost prin oras pe la magazinele de incaltaminte din P-ta Mihai Viteazu si au mai aparut modele noi si frumoase, sigur iti gasesti ceva ok.

alicredo
20.06.2008, 13:57:53
Apropo de veronesse...eu mi-am comandat pantfii de la ei...si mi-au ajuns intr-o luna jumate si nu in 2 saptamani cum era vorba...pe motiv ca nu aveau talpa in stoc si trebuiau sa primeasca din Italia..Noroc ca nu am fost in criza de timp si nu am fost stresata si de asta...in rest...sper sa fie ok si de abia astept sa ii incerc cand ajung<:-P

cami777
20.06.2008, 15:59:02
Apropo de veronesse...eu mi-am comandat pantfii de la ei...si mi-au ajuns intr-o luna jumate si nu in 2 saptamani cum era vorba...pe motiv ca nu aveau talpa in stoc si trebuiau sa primeasca din Italia..Noroc ca nu am fost in criza de timp si nu am fost stresata si de asta...in rest...sper sa fie ok si de abia astept sa ii incerc cand ajung<:-P
da, buna treaba. si mie imi promisesera ca-i voi avea in doua saptamani...

Mulan
20.06.2008, 21:36:27
vai. deci si eu aveam de gand sa imi comand de la ei, chiar vazusem un model care mi-a placut tare mult. dar eu ii spun la doamna de acolo ca daca nu ii primesc in 2 sapt imi vreau banii inapoi. mai am putin pana la nunta si nu o sa vreau sa umblu in saptamana nuntii dupa pantofi...

LaviCreatza
28.06.2008, 10:26:02

Imi pare rau ca intampini astfel de probleme..Si eu am pantofii de la Veronesse dar am fost mai norocoasa ca tine...cand am mers sa-mi comand pantofii mi-au placut 2 materiale. Am ales unul dintre ele si a doua zi m-au sunat sa-mi zica ca nu exista materialul respectiv, asa ca l-am ales pe al doilea. N-a trebuit sa merg iar pana la Cora deoarece doamna care mi-a facut comanda m-a sunat si si-a amintit care a fost varianta secunda. Cand mi-au sosit pantofii am mers sa-i iau si am vazut in magazin o pereche de pantofi(alt model decat comandasem eu) pe culoarea pe care am ales-o prima data. Nu mi-a placut deloc cum arata culoarea aia pentru ca era un crem prea inchis iar eu doream ceva mai deschis. Deci pana la urma am fost norocoasa pt ca nu aveau primul material si am optat pt cealalat.Sunt super incantata cu pantofii comandati si mai aless de nuanta. A fost oarecum mana destinului...

cami777
28.06.2008, 11:16:44
Imi pare rau ca intampini astfel de probleme..Si eu am pantofii de la Veronesse dar am fost mai norocoasa ca tine...cand am mers sa-mi comand pantofii mi-au placut 2 materiale. Am ales unul dintre ele si a doua zi m-au sunat sa-mi zica ca nu exista materialul respectiv, asa ca l-am ales pe al doilea. N-a trebuit sa merg iar pana la Cora deoarece doamna care mi-a facut comanda m-a sunat si si-a amintit care a fost varianta secunda. Cand mi-au sosit pantofii am mers sa-i iau si am vazut in magazin o pereche de pantofi(alt model decat comandasem eu) pe culoarea pe care am ales-o prima data. Nu mi-a placut deloc cum arata culoarea aia pentru ca era un crem prea inchis iar eu doream ceva mai deschis. Deci pana la urma am fost norocoasa pt ca nu aveau primul material si am optat pt cealalat.Sunt super incantata cu pantofii comandati si mai aless de nuanta. A fost oarecum mana destinului...
a fost o chestiune de noroc la tine, dar vezi? tocmai asta nu mi se pare normal, ca la un magazin, sau furnizor de servicii, care pretinde se "respecta" si reflecta lucrul asta neaparat in preturile pe care le practica, noi trebuie sa mergem pe mana hazardului. prefer daca dau un ban sa primesc exact ce mi s-a promis si sa nu trebuiasca sa se ajunga la diverse compromisuri.

cami777
28.06.2008, 11:18:22
a fost o chestiune de noroc la tine, dar vezi? tocmai asta nu mi se pare normal, ca la un magazin, sau furnizor de servicii, care pretinde se "respecta" si reflecta lucrul asta neaparat in preturile pe care le practica, noi trebuie sa mergem pe mana hazardului. prefer daca dau un ban sa primesc exact ce mi s-a promis si sa nu trebuiasca sa se ajunga la diverse compromisuri.
iar cu verigheta a fost cam acelasi lucru. bani multi, asteptari pe masura si dezamagirea...imensa. deja am asa o stare de...:disgust:

bogvar
29.06.2008, 11:15:22
Se pare ca eu am fost norocoasa cu veronesse?!
Am ales modelul, pielea marimea si fix in 2 saptamani au ajuns.M-am si mirat, sincer eram pregatita sa astept vreo 3 saptamani,ca na, asa e la noi...........
Eu am mici probleme cu invitatiile, dupa ce am facut corecturile am dat ok-ul, ieri m-am dus sa le scot si surpriza: un nume de pe invitatie era gresit; maine au zis ca sunt gata........vom vedea.
E super aiurea ce se intampla!

cami777
30.06.2008, 10:06:01
Se pare ca eu am fost norocoasa cu veronesse?!
Am ales modelul, pielea marimea si fix in 2 saptamani au ajuns.M-am si mirat, sincer eram pregatita sa astept vreo 3 saptamani,ca na, asa e la noi...........
Eu am mici probleme cu invitatiile, dupa ce am facut corecturile am dat ok-ul, ieri m-am dus sa le scot si surpriza: un nume de pe invitatie era gresit; maine au zis ca sunt gata........vom vedea.
E super aiurea ce se intampla!
Ce mizerie! Deja am ajuns sa cred ca de fapt clientul nici nu mai conteaza. O experienta negativa am avut si eu cu invitatiile...pe unele era scrisul atat de sters, incat pe acelea nici nu le-am mai impartit...Si cat ne-am agitat sa gasim modelul potrivit, textul, fonturile. Cata alergatura, cati bani si rezultatul..."las' ca si asa e bine". Sunt de-a dreptul furioasa.

bogvar
30.06.2008, 13:26:58
Ce mizerie! Deja am ajuns sa cred ca de fapt clientul nici nu mai conteaza. O experienta negativa am avut si eu cu invitatiile...pe unele era scrisul atat de sters, incat pe acelea nici nu le-am mai impartit...Si cat ne-am agitat sa gasim modelul potrivit, textul, fonturile. Cata alergatura, cati bani si rezultatul..."las' ca si asa e bine". Sunt de-a dreptul furioasa.

Ma cam ia cu dureri de stomac......de nervi. Azi ma duc sa vad ce au stiut face cu invitatiile mele. Daca nici azi nu sunt ok:O .
..."las' ca si asa e bine". -la mine nu o sa tina replica asta. Din moment ce am hotarat cu ei in clar ceea ce vreau, pai sa fie siguri ca nu platesc prostia si neatentia lor.
Oricum de la data cand am facut comanda am avut niste semne de intrebare ca ei nu notau niciunde detaliile pe care le dadeam eu, si am fost nevoita sa le cer un pix si pe hartia pe care am dus textul am notat eu: nr. de bucati pt. inviatii,ordinea initialelor noastre si asezarea lor pe invitatie, la fel nr. de buc. pe foaia cu textul pt. cardurile de confirmare.
Asta nu a fost tot: la corectat am dat ok-ul pt. invitatii dupa ce am verificat si rasverificat, mentionand sa-mi apara scris totul cu diacritice si exact fontul pe care l-am ales. "da asa o sa apara ca am salvat modificarile"
Apoi am intrebat de carduri, sa le verificam si pe acelea..............nu mai stiau ca am vrut si carduri. Bun asta am trecut-o cu vederea si am inceput sa le dau specificatii pt.cardurile de confirmare pe care le-am cerut pe carton de culoare sau culoare similara cu a cartonului de la invitatii(crem), de marimea unei carti de vizita, nr. bucati, etc.
Cand m-am dus sa le ridic surpriza: numele de pe invitatie gresit iar cardurile.......cardurile......aratau ca niste biletzele de care gasim in posta cu anuntzuri " cumpar ap. 2 camere in acest bloc...".........oribile, pe carton alb, dimensiunea cat jumatate dintr-o carte de vizita(pe un A4 incap 10 buc, ei bine, ei facusera 20 buc.) asa m-am enervat.....ca le-am dat la juma de metru mai incolo si i-am zis tipei ca acele, asa numite de ei "carduri de confirmare" nu o sa le mai iau........sper sa nu care cumva sa indrazneasca sa ceara vreun ban pe ele.......
Azi ma duc sa vad ce au facut cu invitatiile[-o< , dupa ce ies de la job.
Vai ca m-am enervat iar! Ma si duc sa fumez.........da' numa' una:O #-o :-s :-L :-w :-?

bogvar
30.06.2008, 20:27:20
Hehe, inainte sa ies de la job ghiciti voi cine ma suna?
D-na cu invitatiile ca nu le poate termina pe azi si sa merg maine ca pe maine SIGUR vor fi gata.
Deci m-am dus direct la ei si am asteptat sa faca respectiva corectura a numelui si sa imprime o bucata sa vad si eu ca e ok.......nu au reusit..........asa ca le-am dat termen pe maine dimineata la ora 9:00 sa fie gata iar in cazul in care nu vor fi gata eu renunt la comanda.
Faza e ca NU am platit nimik in avans, am zis,hai ma, sa nu-i las cu paguba pe cap totusi sa fiu eu mai ingaduitoare de data asta, si-au cerut scuze ca nu li s-a mai intamplat pana acum, numai FIX la mine; Mnoh, mai greseste omul nu-i bai dar cumva sa vad si eu ca isi dau interesul sa rezolve problema nu sa imi tot spuna ca azi nu-s gata maine din nou acelasi lucru..............si in plus sa se mai si victimizeze, ca vai, vezi Doamne, tre sa comande alte cartoane si sa le imprime din nou, si aia sunt bani care ii pierd......sa zica merci ca nu i-am lasat si cu invitatiile comandate si sa nu le mai iau.
Una peste alta, mai ca eu eram de vina, ca ei nu stiu sa ia o comanda in scris si se bazeaza pe memorie!
Dar maine stop joc daca nu vor fi gata.

tati_sew
30.06.2008, 22:49:22
Hehe, inainte sa ies de la job ghiciti voi cine ma suna?
D-na cu invitatiile ca nu le poate termina pe azi si sa merg maine ca pe maine SIGUR vor fi gata.
Deci m-am dus direct la ei si am asteptat sa faca respectiva corectura a numelui si sa imprime o bucata sa vad si eu ca e ok.......nu au reusit..........asa ca le-am dat termen pe maine dimineata la ora 9:00 sa fie gata iar in cazul in care nu vor fi gata eu renunt la comanda.
Faza e ca NU am platit nimik in avans, am zis,hai ma, sa nu-i las cu paguba pe cap totusi sa fiu eu mai ingaduitoare de data asta, si-au cerut scuze ca nu li s-a mai intamplat pana acum, numai FIX la mine; Mnoh, mai greseste omul nu-i bai dar cumva sa vad si eu ca isi dau interesul sa rezolve problema nu sa imi tot spuna ca azi nu-s gata maine din nou acelasi lucru..............si in plus sa se mai si victimizeze, ca vai, vezi Doamne, tre sa comande alte cartoane si sa le imprime din nou, si aia sunt bani care ii pierd......sa zica merci ca nu i-am lasat si cu invitatiile comandate si sa nu le mai iau.
Una peste alta, mai ca eu eram de vina, ca ei nu stiu sa ia o comanda in scris si se bazeaza pe memorie!
Dar maine stop joc daca nu vor fi gata.
despre ce firma de vorba?si eu azi am fost sa imi aleg modelul maine merg sa vad cu arata scris si pe luni le am...nu sunt cele pe care le am dorit, dar no...ce am vrut eu vin cam in 2 saptamani jumate...si e cam tarziu..cei drept si noi ne am trezit cam tarziu ca le ma tot amantat...greseala se palteste....pt mine mai importanta ii rochia:D

bogvar
01.07.2008, 21:27:12
despre ce firma de vorba?si eu azi am fost sa imi aleg modelul maine merg sa vad cu arata scris si pe luni le am...nu sunt cele pe care le am dorit, dar no...ce am vrut eu vin cam in 2 saptamani jumate...si e cam tarziu..cei drept si noi ne am trezit cam tarziu ca le ma tot amantat...greseala se palteste....pt mine mai importanta ii rochia:D

Respectivii, nu au firma/caseta luminoasa/reclama cu numele lor afara, dar va spun ca este vorba de STUDIOUL FOTO de vis-a-vis de P-ta Marasti, sunt langa o farmacie pe coltul blocului, aproape de ACR;
Mi-au fost recomandati de cineva, persoana bine intentionata, dar dansii s-au comportat cu noi asa cum am povestit.
Una peste alta se pare ca de fapt invitatiile le iau de la firma de pe Str. Traian.

bogvar
01.07.2008, 21:38:50
Azi dimineata asa cum au promis in cele din urma au reusit sa-mi faca si mie invitatiile.
Au iesit ok. Eu insa tot am ramas cu un semn de intrebare, de ce inca nu se pot oferi servicii de calitate si de ce inca cei cu afaceri mici sau medii (fara sa generalizez dar majoritatea) nu stiu inca sa se comporte cu un client sau potential client?:-s
Oricum, bine ca in cele din urma am invitatiile!#-o ;-)

cami777
01.07.2008, 22:16:06
Azi dimineata asa cum au promis in cele din urma au reusit sa-mi faca si mie invitatiile.
Au iesit ok. Eu insa tot am ramas cu un semn de intrebare, de ce inca nu se pot oferi servicii de calitate si de ce inca cei cu afaceri mici sau medii (fara sa generalizez dar majoritatea) nu stiu inca sa se comporte cu un client sau potential client?:-s
Oricum, bine ca in cele din urma am invitatiile!#-o ;-)
aproape imposibil de crezut. ma tot intreb cum de mai exista pe piata astfel de firme? :-w

tati_sew
01.07.2008, 22:43:01
Respectivii, nu au firma/caseta luminoasa/reclama cu numele lor afara, dar va spun ca este vorba de STUDIOUL FOTO de vis-a-vis de P-ta Marasti, sunt langa o farmacie pe coltul blocului, aproape de ACR;
Mi-au fost recomandati de cineva, persoana bine intentionata, dar dansii s-au comportat cu noi asa cum am povestit.
Una peste alta se pare ca de fapt invitatiile le iau de la firma de pe Str. Traian.
Da stiu pe unde vine studioul ala!Eu azi am fost si am vazut cum arata tiparita si luni le primesc ca nu aveau pe stoc doar 100 (astea 100 puteam sa le iau vineri)dar mai bine sa le iau toate o data.Nici eu nu am dat avans la invitatii

bogvar
03.07.2008, 08:50:27
Da stiu pe unde vine studioul ala!Eu azi am fost si am vazut cum arata tiparita si luni le primesc ca nu aveau pe stoc doar 100 (astea 100 puteam sa le iau vineri)dar mai bine sa le iau toate o data.Nici eu nu am dat avans la invitatii

O sa fie ok!:)

tati_sew
03.07.2008, 09:30:58
O sa fie ok!:)
nu sunt chiar ce am vrut in realitate sunt albastre nu am gasit poza pe albastru:((:((:((eu am vrut din alea mai haioase dar ajungeau prea tarziu....daca ne trezeam mai devreme sa mergem sa dam comanda[-(dar rochia nu ma las pana nu iau ce vreau eu:D

bogvar
03.07.2008, 09:41:15
nu sunt chiar ce am vrut in realitate sunt albastre nu am gasit poza pe albastru:((:((:((eu am vrut din alea mai haioase dar ajungeau prea tarziu....daca ne trezeam mai devreme sa mergem sa dam comanda[-(dar rochia nu ma las pana nu iau ce vreau eu:D

Mie imi plac, sunt frumoase, am vazut modelul cand am cautat si noi numai ca hartia de calc era pe nuanta de roz si bleu si nu mergeau cu nimik la mine.
Concluzie: SUNT FRUMOASE, sa-ti aduca toti invitatii la nunta;-)

Mulan
08.07.2008, 09:47:50
m-am suparat pe cofetaria-pizzeria-restaurantul :) Dana din turda.. m-au dezamagit! veneam ieri inspre cluj si am comandat 2 pizza de la ei. am luat-o si am zis ca o sa o mancam la cluj.. am comandat o vegetariana si o pizza cu pui. cand am ajuns acasa, surprizaaaaa,o pizza era cu muuuuuuuult salam si sunca, iar cealalta era cu pastrama de pui!! cand trebuia sa fie cu pui afumat.. in fine, hai ca asta cu puiu a fost ok, dar cealalta..era comandata pt soramea care e vegetariana, iar noi nu mancam carne de porc. mnoh, daca erau din cluj, ma duceam si le-o dadeam de cap, sa o manance ei.
nashpa, chiar imi placea de ei ca fac pizza buna, dar de acum inainte o sa ma uit la pizza sa vad daca e ce am comandat.. s-au prostit si asta..

12hanna
20.07.2008, 10:11:22
Cred ca de la caldurile astea#:-S \:D/ ... s-a prostit lumea...:)>- =P~ ;))

Mulan
21.07.2008, 16:19:47
Cred ca de la caldurile astea#:-S \:D/ ... s-a prostit lumea...:)>- =P~ ;))

bine-ar fi daca ar fi de la calduri.. iarna cum ii? :D de la frig? :-w
off-topic: hello hanna draga, long time no see >:D< se aprope nunta cu pasi repezi :-p

cami777
02.12.2008, 19:30:57
apropo de servicii de...doi lei
am fost zilele trecute la un "mare" hair-stylist pentru ca simteam nevoia unei schimbari. si dupa ce am stat acolo vreo 3 ore, am iesit aproape plangand. si acum ma apuca nervii doar cand imi amintesc.
eu am/aveam parul lung, ondulat, cu luciu f ok si vroiam doar sa-mi mai taie putin din lungime, sa-i dea o forma si sa-mi puna cateva suvite fff subtiri in fata, putin mai deschise decat nuanta mea naturala. eu tin foarte mult la parul meu, tot timpul imi cumpar produse profesionale pentru ingrijirea lui, etc.
ei bine...m-am trezit cu o groaza de suvite galbene-papadie in fata :(( aratam exact ca o rusoaica iesita pe centura...scuze, dar chiar asa aratam. ma claxonau taximetristii :((
am venit acasa si am inceput sa le scot cu foarfeca. au mai ramas, dar parca nu sunt atat de stridente.
oooof. si vroiam o coafura naturala, lejera...
deci cand auziti de celebrul Ionut de pe B-dul Eroilor, sa fugiti departe.
a, si distractia asta m-a costat 1500000 lei....

daniela_psy
02.12.2008, 20:08:48
apropo de servicii de...doi lei
am fost zilele trecute la un "mare" hair-stylist pentru ca simteam nevoia unei schimbari. si dupa ce am stat acolo vreo 3 ore, am iesit aproape plangand. si acum ma apuca nervii doar cand imi amintesc.
eu am/aveam parul lung, ondulat, cu luciu f ok si vroiam doar sa-mi mai taie putin din lungime, sa-i dea o forma si sa-mi puna cateva suvite fff subtiri in fata, putin mai deschise decat nuanta mea naturala. eu tin foarte mult la parul meu, tot timpul imi cumpar produse profesionale pentru ingrijirea lui, etc.
ei bine...m-am trezit cu o groaza de suvite galbene-papadie in fata :(( aratam exact ca o rusoaica iesita pe centura...scuze, dar chiar asa aratam. ma claxonau taximetristii :((
am venit acasa si am inceput sa le scot cu foarfeca. au mai ramas, dar parca nu sunt atat de stridente.
oooof. si vroiam o coafura naturala, lejera...
deci cand auziti de celebrul Ionut de pe B-dul Eroilor, sa fugiti departe.
a, si distractia asta m-a costat 1500000 lei....
imi pare rau pt parul tau....bine ca au fost doar cateva suvite.De ce nu i-ai zis sa le inchida la culoare daca erau prea deschise?Poate scapai de foarfeca in felul asta.Tunsoarea a fost ok?

daniela_psy
02.12.2008, 20:49:22
Daca tot am readus in discutie subiectul trebuie sa ma plang si eu de ceva>:) Pe cat de gustoase sunt prajiturile de la Olympos pe atat de proasta e servirea.M-am mai plans odata de asta pe aici,parca,dar se pare ca nu i-a ajutat cu nimica faptul ca au schimbat fracvent personalul de servire.Trei vanzatoare in cofetarie,un client nehotarat(care de fapt cred ca era furnizor) si eu:doua se bat cap in cap aranjand produsele in vitrina si ciugulind niste resturi de pe un platou proaspat epuizat,a treia nu se descurca cu casa si eu stateam in asteptarea captarii atentiei vreuneia din ele.In zadar,vitrina si firimiturile erau mai importante decat singurul client care astepta sa fie servit.M-am enervat si am plecat.De cate ori merg acasa la parinti oprim sa le cumparam prajituri de aici.De fiecare data dureaza servirea fie din cauza nr-lui mare de clienti,fie din lipsa de organizare a fetelor.Daca le intreb detalii despre continutul prajiturilor prea putine pot sa-mi dea un raspuns.
Mai mult,la pretentiile lor,mi s-ar parea dragut sa te serveasca la masa macar cand nu e aglomerat.Intreba o doamna odata daca i se aduce comanda la masa si i s-a dat un raspuns negativ.Asta in conditiile in care cele 2 fete din spatele vitrinei mai aveau doar un client de servit.Cu toate astea lumea cumpara,ca sunt bune...:-<

Goldmoon
03.12.2008, 07:02:07
Daca tot am readus in discutie subiectul trebuie sa ma plang si eu de ceva>:) Pe cat de gustoase sunt prajiturile de la Olympos pe atat de proasta e servirea.M-am mai plans odata de asta pe aici,parca,dar se pare ca nu i-a ajutat cu nimica faptul ca au schimbat fracvent personalul de servire.Trei vanzatoare in cofetarie,un client nehotarat(care de fapt cred ca era furnizor) si eu:doua se bat cap in cap aranjand produsele in vitrina si ciugulind niste resturi de pe un platou proaspat epuizat,a treia nu se descurca cu casa si eu stateam in asteptarea captarii atentiei vreuneia din ele.In zadar,vitrina si firimiturile erau mai importante decat singurul client care astepta sa fie servit.M-am enervat si am plecat.De cate ori merg acasa la parinti oprim sa le cumparam prajituri de aici.De fiecare data dureaza servirea fie din cauza nr-lui mare de clienti,fie din lipsa de organizare a fetelor.Daca le intreb detalii despre continutul prajiturilor prea putine pot sa-mi dea un raspuns.
Mai mult,la pretentiile lor,mi s-ar parea dragut sa te serveasca la masa macar cand nu e aglomerat.Intreba o doamna odata daca i se aduce comanda la masa si i s-a dat un raspuns negativ.Asta in conditiile in care cele 2 fete din spatele vitrinei mai aveau doar un client de servit.Cu toate astea lumea cumpara,ca sunt bune...:-<

Da, intr-adevar servirea la Olympos e sub orice critica. Si noi am patit-o de cateva ori si am decis sa nu mai mergem acolo. In afara de servire, am nimerit si mese murdare si lipicioase, asa ca am zis "Merci mult, sunt si alte prajituri bune in oras!"

Ballet
03.12.2008, 07:10:53
Da, intr-adevar servirea la Olympos e sub orice critica. Si noi am patit-o de cateva ori si am decis sa nu mai mergem acolo. In afara de servire, am nimerit si mese murdare si lipicioase, asa ca am zis "Merci mult, sunt si alte prajituri bune in oras!"
Unde e cofetaria asta? Au praji mai bune ca la Pralina?

daniela_psy
03.12.2008, 10:34:07
Unde e cofetaria asta? Au praji mai bune ca la Pralina?

Depinde de gusturi.Mie imi plac mai mult.Sunt persoane care zic ca sunt prea dulci dar mie mi se par deosebite.Cofetaria e cu specific grecesc si prajiturile sun undeva la 6 lei bucata.E pe 21 Dec nu stiu exact nr,pe net am gasit si la nr 11 si la 75.Eu ma refer la cea de pe partea cu Sora,ceva mai in jos,spre Marasti.Pacat ca nu au un personal de servire adecvat.

cami777
03.12.2008, 11:34:32
imi pare rau pt parul tau....bine ca au fost doar cateva suvite.De ce nu i-ai zis sa le inchida la culoare daca erau prea deschise?Poate scapai de foarfeca in felul asta.Tunsoarea a fost ok?
nu l-am mai lasat sa-mi puna nimic in par. cand a vazut ca nu sunt multumita, a vrut sa-mi puna nu stiu ce nuantator pe partea din fata unde mi-a facut mizeriile astea de suvite, dar imi inchipui cum as fi aratat cu jumatate de cap vopsit...dezastru, jale. sau cand ar fi inceput sa se decoloreze vopseaua...
si tunsoarea e jalnica. eram tunsa in scari, mai mari, parul avea luciu era f ok dar asta deja e istorie. acum parca am doar doua scari in cap, fara sa se lege, arat ca naiba. arat ca o papusa din aia ruseasca.mi-a distrus parul, ce mai. am niste nervi!

Ballet
03.12.2008, 12:14:24
Depinde de gusturi.Mie imi plac mai mult.Sunt persoane care zic ca sunt prea dulci dar mie mi se par deosebite.Cofetaria e cu specific grecesc si prajiturile sun undeva la 6 lei bucata.E pe 21 Dec nu stiu exact nr,pe net am gasit si la nr 11 si la 75.Eu ma refer la cea de pe partea cu Sora,ceva mai in jos,spre Marasti.Pacat ca nu au un personal de servire adecvat.
Acum stiu....Am mancat si eu acolo odata, mi-au placut dar nu le visez noaptea ca pe cremesul frantuzesc de la Pralina.....=P~
Si azi n-am mancat nimic :-<. Salivez deja....

Ballet
04.12.2008, 12:03:26
Ultima data cand am fost la Pizza Hut la Iulius servirea a fost sub asteptari, ca niciodata. M-am intalnit cu niste prietene si pt ca am ajuns tot pe rand, comandam pe rand....Problema era ca fata care ne servea tot timpul avea altceva de facut....Si erau doar mese ocupate.Alta data sunt f saritori, parca anticipeaza tot timpul ca mai doresti ceva...Dar de data asta, dezamagire maxima....Poate ne-am obisnuit sa fie totul perfect si deaia ne-am socat asa....
In schimb pizza, delicioasa ca de obicei =P~

alexandra2009
21.05.2009, 10:19:47
Desi mi-as fi dorit ca dupa nunta sa nu am ce sa scriu la acest subiect... nu este chiar asa.. eu una am fost tare nemultumita de serviciile oferite de Anaflor.... am fost la ei cu un buchet (in poza) mi-au calculat pretul si nu am comentat nimic.. am lasat comanda, avans .. totul in perfecta ordine.... si cand am primit florile.. calitate nexam.... buchetul miresei care toata lumea stie ca este cel mai solicitatat ( la poze, la filmat), a trebui lipit cu scoci, partea care se tinea in mana, caci materialul a inceput sa se desfaca.. nici nu avea cum sa tina ca era prins doar cu un ac de gamalie... Floare mirelui, o cupa de orhidee nu a mai existat cand am ajuns acasa... si-a pierdut petaele pe drum.. a aratat jalnic, de asemenea florile care le-am pus la parinti in piept, crizanteme (de asemenea flori foarte rezistenete daca sunt proaspete) a ramas din ele doar tulpina.. ca sa nu mai vorbesc despre trandafirir din aranjamentele florale care le-am pus pe masina.. facute in suport cu burete.. in momentul cand am ajuns la sala erau deja plostiti...
Neseriosi.... mai bine au aratat cosurile naselor.. facute in Piata Marasti la o cunostinata de-a nasei... si mai au pretentie de florarie cu renume... eu m-am lecuit.. sa nu mai aud de ei cat traiesc... incercati sa va feriti de aceasta florarie... nu o spun din rautate, vreau doar sa nu mai pateasca si alcineva ce am patit eu.,..

tati_sew
21.05.2009, 10:42:24
Desi mi-as fi dorit ca dupa nunta sa nu am ce sa scriu la acest subiect... nu este chiar asa.. eu una am fost tare nemultumita de serviciile oferite de Anaflor.... am fost la ei cu un buchet (in poza) mi-au calculat pretul si nu am comentat nimic.. am lasat comanda, avans .. totul in perfecta ordine.... si cand am primit florile.. calitate nexam.... buchetul miresei care toata lumea stie ca este cel mai solicitatat ( la poze, la filmat), a trebui lipit cu scoci, partea care se tinea in mana, caci materialul a inceput sa se desfaca.. nici nu avea cum sa tina ca era prins doar cu un ac de gamalie... Floare mirelui, o cupa de orhidee nu a mai existat cand am ajuns acasa... si-a pierdut petaele pe drum.. a aratat jalnic, de asemenea florile care le-am pus la parinti in piept, crizanteme (de asemenea flori foarte rezistenete daca sunt proaspete) a ramas din ele doar tulpina.. ca sa nu mai vorbesc despre trandafirir din aranjamentele florale care le-am pus pe masina.. facute in suport cu burete.. in momentul cand am ajuns la sala erau deja plostiti...
Neseriosi.... mai bine au aratat cosurile naselor.. facute in Piata Marasti la o cunostinata de-a nasei... si mai au pretentie de florarie cu renume... eu m-am lecuit.. sa nu mai aud de ei cat traiesc... incercati sa va feriti de aceasta florarie... nu o spun din rautate, vreau doar sa nu mai pateasca si alcineva ce am patit eu.,..
si restaurantul cum a fost?

alexalia
21.05.2009, 13:28:31

Imi pare foarte rau pentru ce ai patit tu cu fetele de la Anaflor. Eu vreau sa-ti spun ca am avut starea civila cu o sapt inaintea ta... pe 2 mai.

De la ele am comandat buchetul meu + vreo 5 buchete + 2 aranjamente florale (din partea nasilor si a mamei mele) + florile din parul meu.

Ei, inafara de florile din parul meu care nu sunt de felul lor deloc rezistente si pe la finalul serii se cam pleostisera, restul au rezistat mai mult de o saptamana. Buchetul meu inca il am intr-un pahar (fara apa bineinteles) si de abia acum s-au uscat toate florile, iar aranjamentele florale inca le am in casa, uscate, dar forma nu si-au pierdut-o deloc. Si m-au tinut, iti zic, mai mult de o sapt.

Iar strelitia si anturiumul ce au fost in buchete/aranjamente de abia acuma se usuca.

Chiar imi pare rau pentru ce ai patit, insa eu am avut o experienta pozitiva cu fetele.

Intr-adevar, si mie materialul de pe coada buchetului mi s-a desfacut ca era prins doar cu ace, insa am sa le spun sa-l lipeasca cu ceva ca sa nu am probleme.

alexalia
21.05.2009, 13:32:33

Si am uitat cu ce trebuia sa incep..

va doresc casa de piatra, multa multa fericire si lasa ca peste doua luni nici n-o sa mai conteze ca florile s-au pleostit.

Important e ca ati fost foarte frumosi amadoi si aveti niste poze superbe care clar spun ca ati avut o nunta foarte frumoasa.

Inca o data casa de piatra>:D<

loredanacoirte
21.05.2009, 14:30:10
Pacat ca s-a intamplat asa ceva.Cel putin in poza buchetul arata super fain.

adrianalorena
21.05.2009, 16:11:51
Neseriosi.... mai bine au aratat cosurile naselor.. facute in Piata Marasti la o

cunostinata de-a nasei... si mai au pretentie de florarie cu renume... eu m-am lecuit.. sa nu mai aud de ei cat traiesc... incercati sa va feriti de aceasta florarie... nu o spun din rautate, vreau doar sa nu mai pateasca si alcineva ce am patit eu.,..

Cred ca esti foarte rautacioasa. Daca nu puneai poze poate te credeam. Pozele cu buchetu tau arata superb, nu stiu ce intelegi tu prin solicitat buchetu. Daca buchetul tau a fost facut pe microfon afla ca unele florarii nici macar nu mai acopera manerul acela de plastic de care te plangi tu ca a alunecat materialu,e plastic asta este. Manerul e alb facut tocmai pt a nu fi acoprit, daca l-au acoperit inseamna ca au vrut sa fie ff bine. Si prietenei mele i-au ei nunta si lucreaza impecabil . Eu tot la ei apelez cand am nevoie de ceva. Si cred ca ti-am si vazut buchetu pe viu , eram acolo cand le-a ridicat cineva pt tine , imi ridicam si eu cosu de nasa. Vezi ca ai uitat ca si cosurile alea facute ' 'la piata'' cele pt nasi ti le-am vazut ca se ridicau tot de la ei. Inca o data repet nu p[rea se confirma ceea ce zici tu cu ce se vede in poze. Cred doar ca e o rautate ceea ce tu afirmi.Esti cam prima pe forumul asta care se plange de ei. Daca ai sti cate mirese au ramas prietene cu fetele si cliente ale floararie , ma intreb oare de ce.

adrianalorena
21.05.2009, 16:14:46
Cred ca esti foarte rautacioasa. Daca nu puneai poze poate te credeam. Pozele cu buchetu tau arata superb, nu stiu ce intelegi tu prin solicitat buchetu. Daca buchetul tau a fost facut pe microfon afla ca unele florarii nici macar nu mai acopera manerul acela de plastic de care te plangi tu ca a alunecat materialu,e plastic asta este. Manerul e alb facut tocmai pt a nu fi acoprit, daca l-au acoperit inseamna ca au vrut sa fie ff bine. Si prietenei mele i-au ei nunta si lucreaza impecabil . Eu tot la ei apelez cand am nevoie de ceva. Si cred ca ti-am si vazut buchetu pe viu , eram acolo cand le-a ridicat cineva pt tine , imi ridicam si eu cosu de nasa. Vezi ca ai uitat ca si cosurile alea facute ' 'la piata'' cele pt nasi ti le-am vazut ca se ridicau tot de la ei. Inca o data repet nu p[rea se confirma ceea ce zici tu cu ce se vede in poze. Cred doar ca e o rautate ceea ce tu afirmi.Esti cam prima pe forumul asta care se plange de ei. Daca ai sti cate mirese au ramas prietene cu fetele si cliente ale floararie , ma intreb oare de ce.
Cosurile nu stiu daca erau de la ansi sau nu dar am vazut ca se ridicau si niste cosuri tot pt tine si aratau ff bine.

alexandra2009
21.05.2009, 18:46:09
din pacate nu-ti pot raspunde in fapt concret acum pentru ca pozele sunt prea mari pentru a fi postate pe site... o sa rog o prietena sa ma ajute si apoi mai vorbim
pana atunci toate cele bune...
ps... multumesc de urari...

adrianalorena
21.05.2009, 19:33:20
din pacate nu-ti pot raspunde in fapt concret acum pentru ca pozele sunt prea mari pentru a fi postate pe site... o sa rog o prietena sa ma ajute si apoi mai vorbim
pana atunci toate cele bune...
ps... multumesc de urari...

Pai eu ti-am vazut pozele in albumul tau, chiar nu inteleg de ce le-ai retras oare te-ai razgandit. Lasa-le sa vada lumea , eu m-am uitat cu placere la ele, casa de piatra ati fost frumosi si ma repet AI AVUT UN BUCHET SUPERB . Numai pt acel buchet ar trebuii sa le multumesti fetelor nu sa le vorbesti de rau.Altele au avut experiente groaznice cu florile si nu cred ca au adresat asemenea cuvinte. Si sa sti ca tu chiar ti-ai solicitat buchetul dupa cum reiese din poze , l-am vazut pe jos, in copac :) cam in toate pozitiile . Da cu restaurantul? cum a fost?.

alexandra2009
22.05.2009, 10:42:18
Pai eu ti-am vazut pozele in albumul tau, chiar nu inteleg de ce le-ai retras oare te-ai razgandit. Lasa-le sa vada lumea , eu m-am uitat cu placere la ele, casa de piatra ati fost frumosi si ma repet AI AVUT UN BUCHET SUPERB . Numai pt acel buchet ar trebuii sa le multumesti fetelor nu sa le vorbesti de rau.Altele au avut experiente groaznice cu florile si nu cred ca au adresat asemenea cuvinte. Si sa sti ca tu chiar ti-ai solicitat buchetul dupa cum reiese din poze , l-am vazut pe jos, in copac :) cam in toate pozitiile . Da cu restaurantul? cum a fost?.

Am scos acele albume din semnatura tocmai pentru ca se incarcau tare greu... din cauza pozelor care erau foarte multe.... dar am pus altele cu mai putine .. In legatura cu buchetul .. eu nu am spus ca a fost urat.. si mie mi-a placut.. am spus doar ca calitatea lucrurilor executate de ei a lasat de dorit... si cand o sa reusesc sa micsorez niste poze o sa demonstrez si o sa-mi sustin afirmatiile....
Mersi inca o data...

alexandra2009
22.05.2009, 10:44:37
La sala am iesit bine... se putea si mai bine.. si pentyru cele care fac nunta la transporturi am doar doua sfaturi.. cereti sa vi se scrie tot in contract.... si mare atentie la bauturi si lucrurile care le lasati la ei.. eu am preferat sa stau si sa strang tot in seara nuntii...
pup

rocsy_2004
22.05.2009, 11:26:19
La sala am iesit bine... se putea si mai bine.. si pentyru cele care fac nunta la transporturi am doar doua sfaturi.. cereti sa vi se scrie tot in contract.... si mare atentie la bauturi si lucrurile care le lasati la ei.. eu am preferat sa stau si sa strang tot in seara nuntii...
pup
Casa de piatra si multa fericire!!! Ati aratat super si buchetul la fel. Important este ca se vede bine in poze ...restul se uita. Intradevar este neplacut sa ai un stes cu buchetul mereu sa fii atenta cum il tii, sa nu ti se desfaca... Eu consider ca este foarte bine ca ti-ai spus punctul de vedere, nemultumirea, le ajuti astfel pe viitoarele miresici sa fie mai atente la detalii. Se poate sa aiba si buchete fara cusur si unele cu probleme, cum a fost cazul tau, din pacate. Firma trebuie sa accepte ca sunt persoane mai pretentioase si sa fie si ei mai atenti, sa se perfectioneze.
O zi superba si felicitari inca o data!!>:D<

alexandra2009
22.05.2009, 11:34:27
Casa de piatra si multa fericire!!! Ati aratat super si buchetul la fel. Important este ca se vede bine in poze ...restul se uita. Intradevar este neplacut sa ai un stes cu buchetul mereu sa fii atenta cum il tii, sa nu ti se desfaca... Eu consider ca este foarte bine ca ti-ai spus punctul de vedere, nemultumirea, le ajuti astfel pe viitoarele miresici sa fie mai atente la detalii. Se poate sa aiba si buchete fara cusur si unele cu probleme, cum a fost cazul tau, din pacate. Firma trebuie sa accepte ca sunt persoane mai pretentioase si sa fie si ei mai atenti, sa se perfectioneze.
O zi superba si felicitari inca o data!!>:D<
Multumesc de urari... este foarte important pentru mine faptul ca cineva a inteles ceea ce am vrut sa spun... Multumesc inca o data pentru urarile de bine...
te pup

adrianalorena
22.05.2009, 12:26:41
Am scos acele albume din semnatura tocmai pentru ca se incarcau tare greu... din cauza pozelor care erau foarte multe.... dar am pus altele cu mai putine .. In legatura cu buchetul .. eu nu am spus ca a fost urat.. si mie mi-a placut.. am spus doar ca calitatea lucrurilor executate de ei a lasat de dorit... si cand o sa reusesc sa micsorez niste poze o sa demonstrez si o sa-mi sustin afirmatiile....
Mersi inca o data...

Ideea e nu ca as contesta ca buchetul tb sa fie perfect dar cum ziceam din pozele tale buchetul arata superb bine lucrat si pt un material desfacut pe codite pana ai face Neseriosi si alte cele ii drum lung si postarea ta la furnizori de care nu am fost multumiti. Tb sa ne gandim un pic inainte de a arunca afirmatii la raul pe care il putem face : firmelor si altor mirese care poate au contracte cu ei mai ales daca afirmatiile nu sunt bine fondate ..iar din pozele tale nu prea reiese. Sa sti ca eu chiar m-iam salvat cateva din pozele tale pe calc ( sper ca nu ai nimic impotriva) si la marimea f mare care le vad tot nu vad nici o problema din contra ma face (de altfel eram convinsa si inainte) sa apelez in continuare la ei. Aranjamentul de masina a artat f bine deloc ofilit cel putin in poza pe care o ai . Referitor la aranjamentul de masina daca el nu mai arata bine la sala ( asa cum am patit si eu) e numai responsabilitatea noastra pe care ne-o asumam atunci cand comandam aranj de masina si il folosim si la sala. Unele au noroc de o anumita vreme si manipulare altele dimpotriva . Un caz nefericit a fost si al meu din pacate:(. Felicitari inca o data

Tatunitza
22.05.2009, 12:51:28
Mersi inca o data...

e clar ca nu o sa imi fac buchetul la acea florarie!!!:D
all in all, ai aratat super si buchetul a iesit minunat in poze!!! casa de piatra!!!

Fionela
22.05.2009, 16:19:18
Help!!! Sper sa nu fiu off topic dar efectiv nu mai stiu in ce directie sa o apuc sunt si f nervoasa, poate ati trecut si voi prin ceva asemanator si imi dati o idee.Avocata pe care am platit-o sa=mi intabuleze o uscatorie de bloc ma duce cu zaharelul de anul trecut din februarie decand i-am dat onorariul si nu a facut nimic, de fiecare data cand o sunam gasea o scuza si uite asa a trecut timpul, la un an dupa ce i-am platit a inceput sa miste ceva dar f incet si mi-am pierdut rabdare, ce ma deranjeaza cel mai mult este faptul ca e f mincinoasa si ipocrita , dc ar fi avut probleme serioase as fi inteles dar si-a luat o multime de cazuri si asta e scuza ei. Acum am ajuns la capatul puterilor , oare ce sa fac sa o grabesc un pic, o reclamatie la barou ar fi o motivatie pentru ea sa se miste mai repede............HELP

fluturas11
22.05.2009, 17:57:42

Si mie mi-au lasat un gust cam acru respectivii. Asta era in perioada cand imi cautam invitatii si locuind in apropire am intrat sa vad ce modele am. Si in timp ce ma uitam la invitatii ma mai tot intreba domnul cate ceva, ba de staroste, ba de foto si la ora aia inca nu aveam nimic. Si l-am rugat sa-mi prezinte oferta lor foto-video, ca oricum n-aveam nimic de pierdut. El era cat de cat OK, dar nevasta, care cica face prelucrarile foto, imi dadea niste raspunsuri cu un aer de superioritate, ceva de genul "tu fatuca, noi suntem aia profi, ce tre sa-ti explic eu tie?!?!". De parca mi-ar fi facut cine stie ce serviciu sa-mi raspunda la cateva intrebari. Ei se gandeau ca daca imi arata doua albume gata, m-o si convins. Asta pana o vazut ca stiu si io ce-i ala megapixel si photoshop ;)) si s-o mai temperat duduia. Cireasa de pe tort o fost cand am intrebat daca fac si filmari HD si mi-o raspuns " da de unde, da nu merita sa investesti atatia bani in aparatura". Le-am multumit frumos si am plecat, da nici nu ma mai prind ei pe-acolo. Aceeasi atitudine o au oricum si cand vrei doar sa-ti fotocopiezi ceva.

alexalia
27.05.2009, 08:56:18
Haideti ca am si eu un motiv sa ma plang.

Ne-am luat invitatiile de nunta de la targuri de la firma tbz. Ei si domnul care era acolo, foarte dragut de altfel, ne-a asigurat ca oricand putem sa mai comandam invitatii la acelasi pret (adik cu 30% reducere).

Ei si noi, ca omul credul, am comandat 200 ca doar mai putem lua oricand. Si cand am sunat saptamana trecuta ia ghiciti. Mi s-a spus ca la acelasi pret se puteau comanda doar daca nu ridicam comanda initiala. Din momentul in care am preluat produsul trebuie ce e suplimentat sa-l platim la pret intreg.

Si uite asa am ajuns sa dam pe 50 invitatii cat am dat pe jumate din comanda initiala. Eh, asta e, cand nu e contract, nu e nimik.... asa ca paziti-va de tot felul de provideri din astia care mai de care mai hoti si mai dornici sa va jupoaie de bani.

Ah, si tot cu astia... noi le-am trimis formatul pentru inscriptionat si bineinteles ca nu l-au "putut" respecta ca cica la serigrafie nu se poate scrie prea mic si subtire. Au vrut sa ne faca niste uratenii de invitatii, asa ca am decis sa ni le imprimam noi. Traiasca imprimantele color care stiu sa listeze pe carton.

Ce era sa-i zic la d-soara aia de la tbz? Eventual ca daca ea chiar vrea sa ma convinga ca serigrafia are "limitele", e pe langa meserie de-a dreptul. Orice se poate face, numai sa vrei... pare-se ca astia nu prea vor!!!

alinaflorinela
29.05.2009, 07:50:48

Ne-am luat invitatiile de nunta de la targuri de la firma tbz. Ei si domnul care era acolo, foarte dragut de altfel, ne-a asigurat ca oricand putem sa mai comandam invitatii la acelasi pret (adik cu 30% reducere).

Ei si noi, ca omul credul, am comandat 200 ca doar mai putem lua oricand. Si cand am sunat saptamana trecuta ia ghiciti. Mi s-a spus ca la acelasi pret se puteau comanda doar daca nu ridicam comanda initiala. Din momentul in care am preluat produsul trebuie ce e suplimentat sa-l platim la pret intreg.

Si uite asa am ajuns sa dam pe 50 invitatii cat am dat pe jumate din comanda initiala. Eh, asta e, cand nu e contract, nu e nimik.... asa ca paziti-va de tot felul de provideri din astia care mai de care mai hoti si mai dornici sa va jupoaie de bani.

Ah, si tot cu astia... noi le-am trimis formatul pentru inscriptionat si bineinteles ca nu l-au "putut" respecta ca cica la serigrafie nu se poate scrie prea mic si subtire. Au vrut sa ne faca niste uratenii de invitatii, asa ca am decis sa ni le imprimam noi. Traiasca imprimantele color care stiu sa listeze pe carton.

Ce era sa-i zic la d-soara aia de la tbz? Eventual ca daca ea chiar vrea sa ma convinga ca serigrafia are "limitele", e pe langa meserie de-a dreptul. Orice se poate face, numai sa vrei... pare-se ca astia nu prea vor!!!

si noi am afcut tot cu tbz-ul si banii i-am dat tot la targ.......ne-am comandat 200 de bucati dar inainte sa trimita comanda m-au sunat si m-au intrebat daca nu vreau sa suplimentez bucatile .......si am mai cerut 50 de bucati tot cu 30% reducere.........plus ca la noi a fost si o problema cu nasii,cei pe care i-am trecut pe inviattii n-au mai putut sa vina ,am trimis un mail cu noii nasi la tbz si s-a rezolvat,din punctul asta de vedere au fost f domni cu noi..........deci,in concluzie noi am fost f multumiti de ei........tu cand te-au sunat sa-ti zica ca trimit invitatiile nu le-ai zis sa mai puna inca 50?

alexalia
29.05.2009, 09:02:05
si noi am afcut tot cu tbz-ul si banii i-am dat tot la targ.......ne-am comandat 200 de bucati dar inainte sa trimita comanda m-au sunat si m-au intrebat daca nu vreau sa suplimentez bucatile .......si am mai cerut 50 de bucati tot cu 30% reducere.........plus ca la noi a fost si o problema cu nasii,cei pe care i-am trecut pe inviattii n-au mai putut sa vina ,am trimis un mail cu noii nasi la tbz si s-a rezolvat,din punctul asta de vedere au fost f domni cu noi..........deci,in concluzie noi am fost f multumiti de ei........tu cand te-au sunat sa-ti zica ca trimit invitatiile nu le-ai zis sa mai puna inca 50?

noi am comandat 200 si ni le-au trimis la doua saptamani dupa ce le-am comandat. Si nu ne-au intrebat nici daca vrem sa suplimentam comanda si noua la targ ni s-a spus ca oricand putem comanda in plus la acelasi pret. Nimeni nu ne-a spus ca e valabil doar pana la ridicarea comenzii initiale.

Plus ca formatarea textului pe care ne-au spus ca o pot faca a fost de-a dreptul oribila. N-am vazut in viata mea o formatare mai lipsita de orice bun gust si simt estetic. Si ne-au spus ca la serigrafie nu se pot face litere mai mici si mai subtiri. Yeah, right, cand am vb cu cunostinte de ale mele care lucreaza in domeniul publicitar mi-au zis ca nici vorba de asa ceva.

oricum, o sa fac o poza cu cum arata invitatia printata de noi si cum vroiau ei sa ne-o faca!!! Sa vedeti de ce am fost atata de nemultumiti. Nimic nu au respectat din ce le-am cerut!

si_mony_ca
01.06.2009, 23:03:03
TBZ-ul are sediul cumva pe Traian?

tati_sew
02.06.2009, 08:53:20
TBZ-ul are sediul cumva pe Traian?
da din cate stiu eu

alexalia
10.07.2009, 15:15:12
Din nefericire trebuie sa reactualizez topicul asta si sa va spun ce-am patit cu minunatia de agentie de turism prin care ne-am luat luna de miere!!!

Ei, rezervarea pentru luna de miere ne-am facut-o din februarie cand evident ca aveam un nume de familie. Si cand am rezervat le-am zis ca o sa-mi schimb numele prin casatorie si ei au zis ca nu e pb!!!

Ei, la sf lui mai, cand deja aveam toate actele pe noul nume am platit restul vacantei si i-am zis d-nei/d-soarei de acolo ca am alt nume si sa faca schimbarile. Numai lapte si miere, fara sa ne ceara un ban, a efectuat schimbarile, dar nu ne-a dat nici o foaie ca sa avem dovada a ceea ce a facut. Mai mult, credeam ca e ok ca mi-a facut si copie dupa buletinul nou.

Si ma duc eu ieri pe la agentie ca eram in Polus sa intreb daca au venit voucherele si-mi zice alta doamna de acolo ca n-au venit... si apoi imi trece prin cap sa intreb daca e ok cu rezervarea si daca a fost facuta pe noul nume si SURPRIZA: modificarea nu era facuta.... Ei, ma oftic un pic si o rog sa faca modificarea resp. Si tipa zice, ok, nici o pb!!!

Azi dimineata primesc confirmarea ca s-a facut modificarea si SUPRIZA din nou: modificarea ne costa inca 50euro!!!

M-am dus, am platit, in prealabil am facut un scandal monstru si i-am cerut tipei sa-mi dea numele celor cu care am discutat cand am fost sa semnez contractul. Ei, dar nu se poate, ca doar semnasera in numele ei toate, asa ca scoate-le de unde nu-s!!! S-asa ca desi vreau sa fac plangere la sefii lor ce plangere sa fac? Ca habar n-am cu cine am discutat! N-au nici un badge, nu se prezinta cand vb cu tine!!!

S cand ma gandesc ce am recomnadat agentia asta la inceput!!! Pacat de preturile bunicele pe care le practica, nu de alta dar serviciile lasa de dorit.

Si i-am si zis ca daca nu verificam si voucherele nu veneau pana sa plecam ma trezeam pe aeroport intr-o tara straina (ca plecarea nu e din Romania) ca nu ma lasa sa urc in avion ca pe rezervare e un nume si actele le am pe alt nume.

NESIMTIRE CURATA!!! Mai ales ca mergem si in luna de miere!

Sper ca nu se supere moderatorii pe mine, dar consider ca fetele trebuie sa stie la ce surprize sa se astepte de la furnizori si poate nu citesc toate topicul cu furnizori care nu ne-au multumit!

Din nefericire trebuie sa reactualizez topicul asta si sa va spun ce-am patit cu minunatia de agentie de turism prin care ne-am luat luna de miere!!!

Ei, rezervarea pentru luna de miere ne-am facut-o din februarie cand evident ca aveam un nume de familie. Si cand am rezervat le-am zis ca o sa-mi schimb numele prin casatorie si ei au zis ca nu e pb!!!

Ei, la sf lui mai, cand deja aveam toate actele pe noul nume am platit restul vacantei si i-am zis d-nei/d-soarei de acolo ca am alt nume si sa faca schimbarile. Numai lapte si miere, fara sa ne ceara un ban, a efectuat schimbarile, dar nu ne-a dat nici o foaie ca sa avem dovada a ceea ce a facut. Mai mult, credeam ca e ok ca mi-a facut si copie dupa buletinul nou.

Si ma duc eu ieri pe la agentie ca eram in Polus sa intreb daca au venit voucherele si-mi zice alta doamna de acolo ca n-au venit... si apoi imi trece prin cap sa intreb daca e ok cu rezervarea si daca a fost facuta pe noul nume si SURPRIZA: modificarea nu era facuta.... Ei, ma oftic un pic si o rog sa faca modificarea resp. Si tipa zice, ok, nici o pb!!!

Azi dimineata primesc confirmarea ca s-a facut modificarea si SUPRIZA din nou: modificarea ne costa inca 50euro!!!

M-am dus, am platit, in prealabil am facut un scandal monstru si i-am cerut tipei sa-mi dea numele celor cu care am discutat cand am fost sa semnez contractul. Ei, dar nu se poate, ca doar semnasera in numele ei toate, asa ca scoate-le de unde nu-s!!! S-asa ca desi vreau sa fac plangere la sefii lor ce plangere sa fac? Ca habar n-am cu cine am discutat! N-au nici un badge, nu se prezinta cand vb cu tine!!!

S cand ma gandesc ce am recomnadat agentia asta la inceput!!! Pacat de preturile bunicele pe care le practica, nu de alta dar serviciile lasa de dorit.

Si i-am si zis ca daca nu verificam si voucherele nu veneau pana sa plecam ma trezeam pe aeroport intr-o tara straina (ca plecarea nu e din Romania) ca nu ma lasa sa urc in avion ca pe rezervare e un nume si actele le am pe alt nume.

A, si e vb de agentia din Polus.. Holiday inc, cea care e vis-a-vis de carrefour.

Simo25
12.07.2009, 15:46:50

Asta o fi aceeasi agentie cu care am mers si noi? H.Inc? Daca da, sa stii ca si noi am avut niste show-uri cu ei pana sa plecam in concediu. Nu au venit voucherele si viza de turist pentru destinatia noastra pana am plecat noi in concediu, plus ca s-a modificat ora zborului din Germania si ei nu s-au sinchisit sa ne anunte, am avut noroc ca am cerut noi o confirmare inainte de plecare.

dianadidi
12.07.2009, 15:48:19
dar ce agentie in asta?se stim de cine ne ferim:)

alexalia
14.07.2009, 11:35:34
Asta o fi aceeasi agentie cu care am mers si noi? H.Inc? Daca da, sa stii ca si noi am avut niste show-uri cu ei pana sa plecam in concediu. Nu au venit voucherele si viza de turist pentru destinatia noastra pana am plecat noi in concediu, plus ca s-a modificat ora zborului din Germania si ei nu s-au sinchisit sa ne anunte, am avut noroc ca am cerut noi o confirmare inainte de plecare.

Eh, asta e! Cred ca nu mai calc veci intr-o agentie de turism si-mi fac eu toate rezervarile de acuma! Toti se comporta cu noi ca niste nesimtiti! Si in loc ca sa iti ofere ceva super calumea ca deh, e luna de miere, te trateaza cum te trateaza!!!

Eu le-am cerut sa imi dea o dovada scrisa ca imi trec pe rezervarea de la hotel ca mergem in luna de miere. Nu de alta dar am luat legatura cu hotelul si cei de acolo ne-au spus ca neaparat sa fie in rezervare trecut asta ca sa poata aranja ceva dragut. Si crezi ca aia de la agentie ne-au dat? NU!!! Au zis ca nu se poate sa ne dea dovada scrisa ca nu au!

S-apoi sa nu ma crizez si sa-i fac incompetenti? Asta e! Plus ca daca vreau eu sa anunt la hotel sa ne aranjeze ceva imi trebuie voucherul! Pe care inca nu-l am!!!

Am auzit ce ati patit si voi. Noroc ca nu s-a schimbat zborul in minus sa-l si pierdeti!!! Numa asta va lipsea.

dar ce agentie in asta?se stim de cine ne ferim:)

Am scris, e vb de agentia din Polus, de vis-a-vis de Carrefour! Holiday Inc, aia de au preturi super bune cu zbor din Germania. Pacat numai ca nu stiu sa-si faca treaba ca altfel preturile sunt ok.

I-am si zis tipei de acolo, cred ca e managerul pe Cluj, ca in perioada asta de criza cand sunt atatia fara loc de munca, ar putea sa-si gaseasca niste oameni mai competenti si mai responsabili!

Dede19
15.07.2009, 19:17:01
Se poate si mai rau. Ne-am luat o excursie in Creta de la targul de vacante. Cand am achitat excursia le-am cerut autorizatia de la Ministerul Turismului, era tot in regula. In saptamana dinaintea plecarii, cand am mers la firma sa ne ridicam biletele de avion, surpriza angajatii se certau intre ei si am aflat ca nu se mai organizeaza excursia pt ca nu s-a mai platit cursa charter. Era luna noastra de miere, sambata era nunta si ar fi trebuit sa plecam in prima marti dupa nunta. Ne-am dus la o alta agentie si ne-am luat o alta excursie, insa de la prima nu ne-am mai recuperat banii. Am facut plangere la politie, min turismului si asteptam sa vedem daca se va intampla ceva pt ca pana acum n-a primit nici un semn. Firma se numeste Sun Hotels Direct, existau pe piata romaneasca de 5 ani, erau in primul an pe Cluj. Acum cel putin biroul de la Cluj este inchis.

Biu
15.07.2009, 21:06:04
Se poate si mai rau. Ne-am luat o excursie in Creta de la targul de vacante. Cand am achitat excursia le-am cerut autorizatia de la Ministerul Turismului, era tot in regula. In saptamana dinaintea plecarii, cand am mers la firma sa ne ridicam biletele de avion, surpriza angajatii se certau intre ei si am aflat ca nu se mai organizeaza excursia pt ca nu s-a mai platit cursa charter. Era luna noastra de miere, sambata era nunta si ar fi trebuit sa plecam in prima marti dupa nunta. Ne-am dus la o alta agentie si ne-am luat o alta excursie, insa de la prima nu ne-am mai recuperat banii. Am facut plangere la politie, min turismului si asteptam sa vedem daca se va intampla ceva pt ca pana acum n-a primit nici un semn. Firma se numeste Sun Hotels Direct, existau pe piata romaneasca de 5 ani, erau in primul an pe Cluj. Acum cel putin biroul de la Cluj este inchis.
#-o Ioi. Sper sa va recuperati banii.

Am scris, e vb de agentia din Polus, de vis-a-vis de Carrefour! Holiday Inc, aia de au preturi super bune cu zbor din Germania. Pacat numai ca nu stiu sa-si faca treaba ca altfel preturile sunt ok.

I-am si zis tipei de acolo, cred ca e managerul pe Cluj, ca in perioada asta de criza cand sunt atatia fara loc de munca, ar putea sa-si gaseasca niste oameni mai competenti si mai responsabili!
Eu in fiecare zi "salivez" la ofertele lor, pt ca sunt foarte bune. Tot timpu il presam pe al meu sa mergem intr-o vacanta de la ei, dar nicicum nu l-am convins. Eu ziceam ca-i paranoic... Trebuie sa mentionez ca lucreaza in domeniu conex ( companie aeriana ) si mereu mi-a spus ca nu au "legaturi" ca lumea ( astia Holiday Inc)
Alexalia, in contractul vostru cu ei era specificata taxa aceasta pt schimbarea numelui?

Oanaflo
16.07.2009, 11:56:16
Sejurul cumparat de la agentie era NEC sau TUI? Orice agent stie ca dupa ce se incheie rezervarea, dupa ce a trecut Option Bis, orice modificare care se efectueaza este contra cost. Este adevarat ca pt unii operatori ai un anumit interval de timp in care poti face modificare de nume, tipul camerei, nr pers, etc. Dar dupa cum spuneam doar pana intr-un anumit moment. Referitor la vouchere: nu cred ca este asa de tare vina agentiei din RO cat a touroperatorului care trimite f tarziu aceste vouchere. Sunt situatii in care acestea nici nu ajung pana la imbarcarea turistului. Probleme nu ar trebui sa apara deoarece turistul ar trebui sa detina rezervarea cu nr aferent, cu care poate fi identificat in aeroport, hotel, etc.
Referitor la insemnarea "luna de miere", in sistemul de rezervare nu prea ai unde sa introduci aceasta optiune, asta doar daca acel hotel nu exista in catalogul special pt honeymoon. Intrebati la agentii daca au asemenea cataloage, touroperatorii mari au aceasta optiune si atunci cereti sa va faca rezervarea exact cu codul din acel catalog si nu ar trebui sa apara probleme. :)

alexalia
16.07.2009, 14:19:54
Eu in fiecare zi "salivez" la ofertele lor, pt ca sunt foarte bune. Tot timpu il presam pe al meu sa mergem intr-o vacanta de la ei, dar nicicum nu l-am convins. Eu ziceam ca-i paranoic... Trebuie sa mentionez ca lucreaza in domeniu conex ( companie aeriana ) si mereu mi-a spus ca nu au "legaturi" ca lumea ( astia Holiday Inc)
Alexalia, in contractul vostru cu ei era specificata taxa aceasta pt schimbarea numelui?

Nu, nu era specificat nimica de taxa. Si noi le-am spus de la inceput ca pe cand mergem in luna de miere voi avea alt nume. Dar deh, acuma nu mai recunosc nimica. Sefa de acolo mi-a spus ca e imposibil ca vreunul din angajatii de acolo sa nu fi tinut cont de asta daca noi am spus de la inceput!

Dar, neavand dovada scrisa ghici cine cade prostu' targului? Evident ca noi!

Plus ca nici in ruptul capului n-au vrut sa ne dea o dovada scrisa ca pe rezervarea noastra scrie ca mergem in luna de miere!

Eh, asta e... nu ma mai vede pe mine vreo agentie de turism cat traiesc. Mai bine dau cu 50 euro in plus si-mi rezerv direct hotelul si zborul si nu mai depind de tot felul de intermediari.

Sejurul cumparat de la agentie era NEC sau TUI? Orice agent stie ca dupa ce se incheie rezervarea, dupa ce a trecut Option Bis, orice modificare care se efectueaza este contra cost. Este adevarat ca pt unii operatori ai un anumit interval de timp in care poti face modificare de nume, tipul camerei, nr pers, etc. Dar dupa cum spuneam doar pana intr-un anumit moment. Referitor la vouchere: nu cred ca este asa de tare vina agentiei din RO cat a touroperatorului care trimite f tarziu aceste vouchere. Sunt situatii in care acestea nici nu ajung pana la imbarcarea turistului. Probleme nu ar trebui sa apara deoarece turistul ar trebui sa detina rezervarea cu nr aferent, cu care poate fi identificat in aeroport, hotel, etc.
Referitor la insemnarea "luna de miere", in sistemul de rezervare nu prea ai unde sa introduci aceasta optiune, asta doar daca acel hotel nu exista in catalogul special pt honeymoon. Intrebati la agentii daca au asemenea cataloage, touroperatorii mari au aceasta optiune si atunci cereti sa va faca rezervarea exact cu codul din acel catalog si nu ar trebui sa apara probleme. :)

Sejurul cred ca e NEC. Acuma nu am in fata rezervarea ca sa iti zic exact.

Ei, numarul rezervarii nu il am, am doar un cod intern intre agentie dsi tour operator dar din cate mi-au zis de la agentie acel cod nu e trimis la hotel.

Eu am intrebat direct la hotel si cei de acolo mi-au spus ca pe rezervare sa fie specificat ca suntem in honeymoon. Ei, dar hotelul zice una, agentia face ce vrea sau ce stiu angajatii. Ca intr-un final orice se poate, numai sa vrei si sa-ti dai interesul sa se faca.

Eu cred ca problema pp este dezinteresul angajatilor. Daca nu lucreaza pentru ei (adik daca nu-s ei patronii si patronii nu stau cu biciul langa ei) nu-i intereseaza si nu se straduie mai mult decat trebe. De asta sunt domenii super bine platite, gen IT, unde oamenii dau 150%, poate si mai mult, si restul domeniilor unde sa vina ora 4 sau 5 sau 6 si gata!

Scuze de off-topic cu ultimele remarci;))

Ei, asta e intr-adevar o chestie foartea nasoala. Imi pare rau si sper sa va recuperati banii!!! Si cei vinovati sa plateasca pentru asta!

Simo25
16.07.2009, 19:48:35
Alexandra, noua pana la urma ne-au dat ceva confirmare cu rezervarea - si pe care scrie ca familia cutare este in honeymoon (noi am mers cu nasii si evident ca i-a trecut pe ei ca fiind in honeymoon ;)) - nu era prea atenta la ce ii spuneam noi- da nu a mai contat in final).

Confirmarea asta am folosit-o in aeroport in Frankfurt sa ne luam biletele de avion si cartile de turist de la tour-operator. E deschis ghiseul non-stop acolo in aeroport.

anca24
28.08.2009, 15:14:13
Buna miresici! :)
Eu am avut nunta la Domeniul Regilor de langa Cluj in 4.07.2009.
Imi cer scuze ca nu am reusit sa intru mai repede pe net sa va dau feedback despre restaurant.
Sa va spun ce sa intamplat cu patronul de acolo, cum "am multumit" ca si-a batut joc de noi, si cum ii voi face reclama buna de acum incolo pe toate siturile posibile, sa stie lumea cu cine are de-a face.
In primul rand s-a tiganit cu noi la meniu pt ultimul leu. Cu doua saptamani inainte de nunta am facut meniul si la meniul principal am cerut: muschiulet de port impanat cu slaninuta si usturoi (150 gr), piept de pui cu capere (150 gr), cartofi natur si ciuperci sote. Noi am mancat in prealabil din toate felurile de mancare pe care le-am comandat si arata foarte bine si era foarte gustos. Dupa o saptamana cand am mai discutat un pic de meniu, s-a ajuns la concluzia ca noi in pretul negociat vom avea numai 100 de carne din fiecare fel, la acelas pret binenteles, desi initial am discutat aceasta parte si ni s-a spus ca e prea putin 100 de grame din fiecare. Plus ca noi incercam sa scadem din meniu si ei faceau ce facea si mai adaugau cate 5 lei. Meniul care l-am comandat, si care credeam ca va fi foarte bogat, cu multa mancare, a fost de 130/persoana. In meniu nu intra nici apa, nici bucatarii, nici tort, nici cafea, nici tarie, absolut nimic. Deci, pe langa ca am platit mancarea din meniu de nunta la suprapret fata de pretul din meniu, noi am platit si bucatarii care faceau mancarea, si cica au fost 4 bucatari, a cate 180 de lei fiecare. Am mari dubii ca bucatarii aceia au primit vreun leut, pe langa salarul lor obisnuit.
Cand s-a servit mancarea vreau sa spun ca am ramas inmarmuriti, eu nu am bagat de seama, pt ce eram pregatita sufleteste , dar sotul meu s-a enervat cumplit. La aperitiv, care era destul de variat, farfuria era pe jumatate goala, snitelul crocant de pui era gumos si nu se putea taia cu cutitul si era si mic, chiftelele era atat de mici: cat o maslina medie, in loc de 2 rulouri de sunca cu hrean am primit una singura, salamul uscat nu era curatat de pielita, in fine toate erau la un gramaj rusinos de mic, nu imi venea sa cred, pt ca noi de cate ori am mancat acolo toate portiile erau uriase. Dupa accea am avut ciorba taraneasca cu smantana si ardei iute, Ardeiul nu prea a fost servit, iar ciorba era foarte unsuroasa. Apoi a urmat marea dezamagire, felul principal. Sa servit o bucata de carne de port care nu arata de loc ca muchiuletul pe care il mancasem inainte si o tocanita de piept de pui cu capere, puiul era maruntit si abia erau cateva bucatele, desi pieptul de pui cu capere trebuia sa fie o jumatate de piept de pui nemaruntit. sosul de capere aproape nu era prezent, iar ciupercile lipseau cu desavarsire. O portie normala de ciuperci este 10 lei iar de 5 lei (cat am comandat) noi am primit 3 ciupercute pierdute pe langa gramada de cartofi.
Am avut probleme si cu torul, pt ca nu au vrut sa il serveasca, din cauza ca este de la Friandise si este tort inghetat, iar chelnerii nu stiu sa puna tortul pe farfurie, iar in bucatarie nu au vrut sa il transporte. Deci doamna de la Friandise care a adus tortul si l-a ornat, a trebui sa stea sa il si puna pe farfurii. Asta a fost o nesimtire crunta.
Sarmalele au fost delicioase, singura problema a fost ca nu au ajuns, pt ca s-au facut prea putine. Noi comandasem si a doua zi pentru pranzul miresei sarmale, din pacate ne-au furat si aici, si au facut o portie de sarmale pt nunta, din care doreau sa ne serveasca si a doua zi. Si asa a fost. Au crezut ca pana la ora 12, cand s-au servit sarmalele, invitatii vor fi plecati si vor ajunge sarmalele. Smantana nu a fost servita la sarmale desi am cerut. A doua zi am mancat din aceleasi sarmale si acceasi ciorba de la nunta, si am mai platit 20 de lei pe portie.
Inca un lucru care ma deranjat foarte tare a fost atitudinea patronului in timpul nuntii, el statea aproape in ringul de dans pe toata durata nuntii cu un ranjet insuportabil pe buze.
Sa nu mai vorbesc de atitudine lor cu o zi inainte de nunta. Patronii erau plecati desi am anuntat ca vom veni la pensiune, iar chelnerii ramasi nu au primit instructiuni de a aseza mesele si de a spala pe jos. Eu a trebuit sa ma rog ca sa ne ajute sa punem mesele la loc, si cu cei de la amenajari am carat mese. Apoi din nou a trebuit sa ma cert cu chelnerii sa spele pe jos.
Noaptea la 3 cand s-a terminat nunta, a trebuit sa chem firma de amenajari sa stranga tot.
Atunci am aflat ca, chelnerii ce lucreaza la Domeniu nu au primit si nu primesc nici un ban pt nunta, pt ca face parte din programul lor normal, desi eu i-am platit. Eu am platit pt fiecare chelner 180 de lei.
Per total atitudinea lor a fost penibila si jenanta iar meniul mai prost si mai scump ca in oras.
Nu va recomand sa va duceti la Domeniul regilor. Pensiuni in natura gasiti si in alta parte, si unii patroni chiar stiu sa vorbeasca frumos cu clientii si sa ii respecte.
Nunta ca atare a fost ok, noi am dansat intruna si muzica a fost buna, tortul a fost bun.
Va pup.

Pusik
04.09.2009, 07:49:36
Foarte interesant topicul acesta...
Sa va povestesc de ce am ramas eu asa socata...
Umbland dupa fotografi, evident m-am intalnit cu mai multi, am vazut diferite oferte...toate bune si frumoase.
M-am intalnit si cu cei de la cara(mi-au placut enorm pozele lor-insa nu si oferta de pret la albume) care mi-au spus ca la ei un album, cel mai naspa si mai ieftin pleaca de la 800 de lei, iar un album mare, invelit in piele ajunge undeva de la 2500 de lei in sus. Evident mi s-a parut prea mult..
Ieri am fost in centru, si am zis sa intru putin pana la profoto sa vedem ce albume au...surpiza, album de 800 de lei de la cara aici era 135 de lei...albumul de 1500 de lei aici era 350 de lei. Am cerut detalii despre albume de unde le aduc ce si cum, si se pare ca la fel ca cei de la cara, le aduc din italia, facute din piele ecologica pe comanda(in afara de cel de 150 de lei care este dintr-un material alb si aici si la cara)
Erau aceelasi albume..nimic diferit...
deci fetelor, daca vreti faceti pozele cu cei de la cara dar cumparati-va separat albumul...
O zi buna!

alexalia
04.09.2009, 08:06:06
Umbland dupa fotografi, evident m-am intalnit cu mai multi, am vazut diferite oferte...toate bune si frumoase.
M-am intalnit si cu cei de la cara(mi-au placut enorm pozele lor-insa nu si oferta de pret la albume) care mi-au spus ca la ei un album, cel mai naspa si mai ieftin pleaca de la 800 de lei, iar un album mare, invelit in piele ajunge undeva de la 2500 de lei in sus. Evident mi s-a parut prea mult..
Ieri am fost in centru, si am zis sa intru putin pana la profoto sa vedem ce albume au...surpiza, album de 800 de lei de la cara aici era 135 de lei...albumul de 1500 de lei aici era 350 de lei. Am cerut detalii despre albume de unde le aduc ce si cum, si se pare ca la fel ca cei de la cara, le aduc din italia, facute din piele ecologica pe comanda(in afara de cel de 150 de lei care este dintr-un material alb si aici si la cara)
deci fetelor, daca vreti faceti pozele cu cei de la cara dar cumparati-va separat albumul...
O zi buna!

enorme preturie!!! as zice inadmisibil de mari!

Imi spui si mie te rog unde e profoto!

daniela_psy
04.09.2009, 08:43:56
O zi buna!
pusikule, nu erau incluse si pozele in preturile albumelor? ca altfel nu-mi explic diferenta asta enorma...adica n-as vrea sa mi-o explic in termeni de jecmaneala:|

alexalia
04.09.2009, 08:47:49
pusikule, nu erau incluse si pozele in preturile albumelor? ca altfel nu-mi explic diferenta asta enorma...adica n-as vrea sa mi-o explic in termeni de jecmaneala:|

Daniela si daca sunt incluse e enorm!! Hai sa zicem ca iti fac pozele in format mare, pe nu stiu ce hartie speciala si sa fie si 5 lei poza * 60 poze (nu prea cred ca se fac albume mai mari) = 300 lei. 300+800=1100, adica pana in maxim jumate din pretul de la albumele cele mai scumpe!

Ballet
04.09.2009, 09:08:38
Eu am vazut intr-o brosura de prezentare a agentiei Kara o nunta amenajata , poza care de fapt e luata dintr-un mare catalog al unei echipe americane foarte vestite de organizari de evenimente... De fapt era un tip care avea o echipa imensa, nu-i retin numele.

c_baias
04.09.2009, 09:52:59
Eu te-as sfatui sa te interesezi mai indeaproape, deoarece, pe langa costul de achizitionare al albumului propriu-zis, te vei putea trezi cu "cheltuieli aditionale" care sa depaseasca intr-un final pretul oferit de primii fotografi. Si sa ceri sa iti prezinte un asemenea album "populat" cu poze.

Nu stiu despre ce model de albume se discuta: e vorba de albume clasice in care pozele vin lipite, sau de albume tip pass-par-tout? In ambele cazuri se poate pune o poza per pagina (care, la randul ei poate fi o poza simpla, sau un colaj). In cele clasice, se pot lipi mai multe poze pe aceeasi pagina. In oricare dintre cazuri workflow-ul e asemanator: se face design-ul (care iarasi e consumator de timp), se prezinta clientului o versiune digitala; daca e aprobata de client, se trece la retusurile atente ale cadrelor. Apoi urmeaza print-ul si introducerea in album. Daca e o poza pe pagina treaba e simpla; daca e vorba de lipirea a mai multor cadre pe pagina, atunci trebuirle se complica, si ajungi, la un album de 30 pagini duble, la o manopera de 20-25 ore (in functie de complexitate, si de numarul cadrelor).

Pusik
04.09.2009, 10:51:05
Din pacate nu erau incluse si pozele...Domnul respectiv mi-a spus asa: te costa 1500 de lei pozele si prelucrarea lor iar in functie de albumul ales discutam si despre poze(in functie de marimea lor)+ albumul..
in fine..eu voriam doar sa pucntez ca aceeleasi albume sunt in alta parte mai ieftine.
Profoto este pe memorandumului, chiar dupa magazinul acela de covrigi(vizavi de electrica)

Goldmoon
04.09.2009, 11:51:53
in fine..eu voriam doar sa pucntez ca aceeleasi albume sunt in alta parte mai ieftine.

:) Restul cred ca vroiau sa puncteze sa ai grija ce OFEREAU de fapt fotografii - doar albumul - gol si impachetat - ca si cel de la profoto, sau albumul nuntii complet realizat (selectare fotografii, creare design album, pregatire fotografii, realizarea album, etc) care implica altfel de munca.
E important de stiut cand comparam niste preturi.

Oricum, e buna informatia cu albumele la profoto - pentru cine vrea sa isi faca albumul singur sau pentru cine cauta pur si simplu albume :)

Pusik
04.09.2009, 15:21:35
ok...imi cer scuze daca am fost inteleasa gresit(nu era vorba de antireclama) La urma urmei fiecare face cum vrea!

c_baias
04.09.2009, 15:55:15
ok...imi cer scuze daca am fost inteleasa gresit(nu era vorba de antireclama) La urma urmei fiecare face cum vrea!

Pai sincer eu sunt in ceata! Adica nu am inteles nimic!

Sau ma rog, ce am inteles eu: ca unii vindeau un album foto cu minim 800 RON, iar altii vindeau ACELASI album (atentie!!! si aceleasi servicii!!!) cu 135 RON.

Ancky
04.09.2009, 18:53:55
:) Restul cred ca vroiau sa puncteze sa ai grija ce OFEREAU de fapt fotografii - doar albumul - gol si impachetat - ca si cel de la profoto, sau albumul nuntii complet realizat (selectare fotografii, creare design album, pregatire fotografii, realizarea album, etc) care implica altfel de munca.
E important de stiut cand comparam niste preturi.

Oricum, e buna informatia cu albumele la profoto - pentru cine vrea sa isi faca albumul singur sau pentru cine cauta pur si simplu albume :)

Eu fac cu Caraphotography si cunosc oferta lor de albume. Pretul include fotografiile, prelucrate, la cel de 2500 lei fiind vorba de imprimare pe hartie metalizata (daca ma exprim bine). In fine, si mie mi s-a parut mare pretul, insa din cate am inteles si din alta parte albumele acestea marca Acerboni ar fi destul de costisitoare (coperta din piele, stanta nu stiu de care, dimensiunea este mare...). Eu mi-as face unul din acesta de 2500 lei, ramane sa vad daca imi conving sotiorul ca isi merita banii.
O sa merg si eu pe la profoto sa vad despre ce e vorba.

georgipascu
08.09.2009, 12:53:29
Eu am vazut intr-o brosura de prezentare a agentiei Kara o nunta amenajata , poza care de fapt e luata dintr-un mare catalog al unei echipe americane foarte vestite de organizari de evenimente... De fapt era un tip care avea o echipa imensa, nu-i retin numele.
da, e vorba de preston baileys, eu am 2 carti din state le-am primit, sunt superbe florile si nuntile lui...

daniela_psy
08.09.2009, 13:02:26
Daniela si daca sunt incluse e enorm!! Hai sa zicem ca iti fac pozele in format mare, pe nu stiu ce hartie speciala si sa fie si 5 lei poza * 60 poze (nu prea cred ca se fac albume mai mari) = 300 lei. 300+800=1100, adica pana in maxim jumate din pretul de la albumele cele mai scumpe!
stai ca eu nu pricep nimic...deci cei de la Cara vindeau albumul de 130 lei cu 800 de lei, la asta se mai adauga pretul celor aprox. 60 de poze (300 lei) plus, separat, taxate serviciile de fotografie din ziua respectiva? Eu asta am vrut sa ma lamuresc daca 800 inseamna tot(servicii, poze,album)sau doar pretul albumului fara nimic altceva.Tot n-am inteles adunarea de 800+300=1100...:D

Ballet
08.09.2009, 13:02:52
da, e vorba de preston baileys, eu am 2 carti din state le-am primit, sunt superbe florile si nuntile lui...
Vai cat mi-am stors creierii sa-mi amintesc cum il cheama...Multumesc.
Te rog din curiozitate sa iei un pliant de la Kara cand ai ocazia si sa cauti o nunta cu pene din ''creatiile lor'' in cartea lui Preston Baileys. E aceeasi....Cu nesimtire maxima au copiat o poza de acolo. Ca sa nu mai zic ca se vede de orice amator ca acea nunta nu are cum sa fie din Romania...:-<

daniela_psy
08.09.2009, 13:07:54
off topic: nu-ti vinzi cartile?:D

Ballet
08.09.2009, 13:14:56
Din pacate si la ''Firma x'' am vazut poze pe site-ul lor de la alte firme internationale, dar cred ca le folosesc sub "acoperire"- drept sugestii
Fara sa ma bag in afacerea lor si fara intentia de a-i jigni, nu cred ca cineva isi pune pe site poze pt ''sugestii''...E ca si la cofetarii care au poze in albumele cu torturi realizate de ei poze din revista. Se vede f clar o poza prelucrata , studiata, pt a fi pusa intr-o revista si o poza facuta cu un aparat normal, de un muritor de rand. Problema e ca dacxa le ceri sa-ti faca tortul ala o sa arate cu totul altfel in final, desi teoretic ei l-au mai facut. :-$

daniela_psy
08.09.2009, 13:34:39
Fara sa ma bag in afacerea lor si fara intentia de a-i jigni, nu cred ca cineva isi pune pe site poze pt ''sugestii''...E ca si la cofetarii care au poze in albumele cu torturi realizate de ei poze din revista. Se vede f clar o poza prelucrata , studiata, pt a fi pusa intr-o revista si o poza facuta cu un aparat normal, de un muritor de rand. Problema e ca dacxa le ceri sa-ti faca tortul ala o sa arate cu totul altfel in final, desi teoretic ei l-au mai facut. :-$
am sters mesajul pt ca am reintrat pe site-ul lor si nu am vazut pozele de care vorbeam, pe blog nu am putut sa intru sa verific pt ca nu reusesc nu stiu din ce motive, dar imi amintesc perfect ca erau categorizate pozele in fuctie de o anumita tematica, sau anumite culori

Ballet
08.09.2009, 13:39:44
am sters mesajul pt ca am reintrat pe site-ul lor si nu am vazut pozele de care vorbeam, pe blog nu am putut sa intru sa verific pt ca nu reusesc nu stiu din ce motive, dar imi amintesc perfect ca erau categorizate pozele in fuctie de o anumita tematica, sau anumite culori
Am editat si eu mesajul, sa nu avem din nou probleme din cauza unor prostii ....:))

daniela_psy
08.09.2009, 14:25:46
Am editat si eu mesajul, sa nu din nou probleme din cauza unor prostii ....:))
bine ai facut, cred ca la urmatoarea abatere ne zboara de pe-aici ;)) o:-):*

alexalia
08.09.2009, 14:26:45
stai ca eu nu pricep nimic...deci cei de la Cara vindeau albumul de 130 lei cu 800 de lei, la asta se mai adauga pretul celor aprox. 60 de poze (300 lei) plus, separat, taxate serviciile de fotografie din ziua respectiva? Eu asta am vrut sa ma lamuresc daca 800 inseamna tot(servicii, poze,album)sau doar pretul albumului fara nimic altceva.Tot n-am inteles adunarea de 800+300=1100...:D

Hmm... eu ziceam ca daca cumperi tu albumul cu 800 lei, te mai costa vreo 300 lei scosul pozelor pe ce care hartie vrei tu... hai, mai dai ceva la fotograf ca si manopera... si tot nu ajungi la pretul de la cara care e de 2500 lei! Mai ales ca nu am vazut la ei poze la fel de artistice ca si la alti fotografi ca sa poata sa-si justifice astfel preturile.

Ancky
08.09.2009, 15:24:39
Hmm... eu ziceam ca daca cumperi tu albumul cu 800 lei, te mai costa vreo 300 lei scosul pozelor pe ce care hartie vrei tu... hai, mai dai ceva la fotograf ca si manopera... si tot nu ajungi la pretul de la cara care e de 2500 lei! Mai ales ca nu am vazut la ei poze la fel de artistice ca si la alti fotografi ca sa poata sa-si justifice astfel preturile.

Manopera la ei (fotografiere eveniment + prelucrare poze) este de 1000 lei. Albumele sunt la preturile pe care le-a enumerat miserica ce ne-a semnalat problema (mii de scuze, nu imi amintesc numele). Pretul albumelor include pe langa albumul propriu zis, designul albumului si fotografiile tiparite, in cazul celor de 2500 lei Mario Acerboni fiind vorba de hartie metalizata si dimensiuni mari. Daca e un pret realist sau nu, eu habar nu am.

Ballet
08.09.2009, 16:09:47
Din ce inteleg eu, la pretul de 800 lei cat costa albumul, se adauga pretul serviciului de fotografiere la nunta, printarea si realizarea albumului.Deci inteleg cum ajunge la 2500 de lei. Calitatea pozelor n-o cunosc, asa ca nu ma pronunt in legatura cu asta.

Ancky
08.09.2009, 17:04:25
Din ce inteleg eu, la pretul de 800 lei cat costa albumul, se adauga pretul serviciului de fotografiere la nunta, printarea si realizarea albumului.Deci inteleg cum ajunge la 2500 de lei. Calitatea pozelor n-o cunosc, asa ca nu ma pronunt in legatura cu asta.

Cam asa. Calitatea fotografiilor este foarte buna, se poate doar discuta eventual asupra stilului abordat de ei, care noua cel putin ni se potriveste. Nu sunt experta in domeniu, insa nu intra in categoria fotografilor cu "mireasa in palma"; au incadrari bune, surprind momentul, valorifica locatiile, fotografiile sunt prelucrate ok (aici imi pot da cat de cat cu parerea pentru ca stapanesc photoshop-ul).

tataie12
16.09.2009, 12:49:53
imi pare rau ca trebuie sa scriu la rubrica asta, dar mai bine sa va feriti pe cat puteti de tepari. Mi-am comandat rochia de la targul de la casa de cultura a studentilor, o firma din Piatra Neamt, modele dragute, acceptabile la pret...rochia a venit cam prin iunie, comanda facuta in luna februarie. Totul in buna regula, era asa cum voiam...si pentru ca la rochita am platit mai putin decat imi rezervasem, m-am gandit ca ar fi dragut sa le fac si la domnisoarele de onoare rochitele tot acolo. Cu una am fost sa dam comanda in luna martie, iar cu cealalta in luna iunie. Pentru prima domnisoara rochita trebuia adusa o data cu a mea, adica in iunie, iar pentru cea de-a doua la mijlocul lui iulie. Rochitele au aparut de abia in luna august, dupa 15 august, iar nunta mea era in septembrie 5. In fine, nu m-am sresat pentru ca am zis ca are timp sa le faca, mi le-a zapacit pe fete ca le face si poseta din acelasi material, ca imi da nu stiu ce panglica din rochie sa pun in buchetele...aiurea, in saptamana cu nunta eu nu am mai fost cu ele la proba, din lipsa de timp, dar le-a chemat la o proba miercuri si joi inainte de nunta, rochitele nu erau gata si inca mai era mult de lucru...asa ca le-a chemat sambata dimineata sa le imbrace ea...pe una din fete a imbracat-o cu o rochita ce o avea in vanzare, de altfel foarte frumoasa rochita, dar nu era ce dadusem noi comanda, pe cealalata nu a imbracat-o de loc pentru ca nu avea la masura ei nimic. Prima domnisoara a venit cu rochita de la salon care era in toate culorile, predomina rozul, iar cealalta si-a luat o rochita de acasa visiniu cu negru. Buchetelele erau roz cu o funda visinie, din materialul din care trebuiau sa fie facute rochitele. Domnisoara pe care a imbracat-o la salon platise integral pretul rochitei 620 de lei, iar cealalta daduse doar avansul de 250 de lei. Extraordinalul salon vine in fiecare an la CCS, plateste stand, iar doamna care se ocupa de partea de Cj este LARISSA WOLFART, reprezentanta in Cj, fiind pe Motilor la etaj, langa facultatea de stoma. Acuma salonul din Piatra nu are nici o vina, toata vina ii apartine doamnei WOLFART pentru ca nu acerut rochitele mai repede si pentru ca nu si-a rezervat destul timp ca sa le termine. Vorba uneia dintre domnisoarele de onoare, numai numele ei este nemtesc, ca munca...nu e de loc nemteasca.

Biu
16.09.2009, 12:58:41
imi pare rau ca trebuie sa scriu la rubrica asta, dar mai bine sa va feriti pe cat puteti de tepari. Mi-am comandat rochia de la targul de la casa de cultura a studentilor, o firma din Piatra Neamt, modele dragute, acceptabile la pret...rochia a venit cam prin iunie, comanda facuta in luna februarie. Totul in buna regula, era asa cum voiam...si pentru ca la rochita am platit mai putin decat imi rezervasem, m-am gandit ca ar fi dragut sa le fac si la domnisoarele de onoare rochitele tot acolo. Cu una am fost sa dam comanda in luna martie, iar cu cealalta in luna iunie. Pentru prima domnisoara rochita trebuia adusa o data cu a mea, adica in iunie, iar pentru cea de-a doua la mijlocul lui iulie. Rochitele au aparut de abia in luna august, dupa 15 august, iar nunta mea era in septembrie 5. In fine, nu m-am sresat pentru ca am zis ca are timp sa le faca, mi le-a zapacit pe fete ca le face si poseta din acelasi material, ca imi da nu stiu ce panglica din rochie sa pun in buchetele...aiurea, in saptamana cu nunta eu nu am mai fost cu ele la proba, din lipsa de timp, dar le-a chemat la o proba miercuri si joi inainte de nunta, rochitele nu erau gata si inca mai era mult de lucru...asa ca le-a chemat sambata dimineata sa le imbrace ea...pe una din fete a imbracat-o cu o rochita ce o avea in vanzare, de altfel foarte frumoasa rochita, dar nu era ce dadusem noi comanda, pe cealalata nu a imbracat-o de loc pentru ca nu avea la masura ei nimic. Prima domnisoara a venit cu rochita de la salon care era in toate culorile, predomina rozul, iar cealalta si-a luat o rochita de acasa visiniu cu negru. Buchetelele erau roz cu o funda visinie, din materialul din care trebuiau sa fie facute rochitele. Domnisoara pe care a imbracat-o la salon platise integral pretul rochitei 620 de lei, iar cealalta daduse doar avansul de 250 de lei. Extraordinalul salon vine in fiecare an la CCS, plateste stand, iar doamna care se ocupa de partea de Cj este LARISSA WOLFART, reprezentanta in Cj, fiind pe Motilor la etaj, langa facultatea de stoma. Acuma salonul din Piatra nu are nici o vina, toata vina ii apartine doamnei WOLFART pentru ca nu acerut rochitele mai repede si pentru ca nu si-a rezervat destul timp ca sa le termine. Vorba uneia dintre domnisoarele de onoare, numai numele ei este nemtesc, ca munca...nu e de loc nemteasca.

Sper ca a primit banii inapoi.

tatusebi
23.09.2009, 12:08:51
Dragi Miresici,

Sa NU apelati la Madalina Mocanu oricate recomandari ati primi.
O sa intarzie cu oferta cat poate ca sa va dea un pret extrem si nu mai ai alta varianta decat sa apelezi la ea.
Mie mi-a facut o oferta foarte scumpa si cu putine flori si multe frunze - mi-a dat denumirile in latina ca sa nu stiu ce flori sunt, si cand le-am cautat, am crezut ca innebunesc. Niste flori care in sezonul ala nu prea se gaseau deci mai scumpe si cu flori mici care pareau saracacioase.
Mai bine mergeti la o florarie unde puteti vedea aranjamentele, ca ea nu ti le arata.

tataie12
02.10.2009, 09:08:49
Ar mai fi o firma scumpa si degeaba...Perfect Mariaj, am platit 15 lei pe crini si 10 lei pe trandafiri, cica lucrau cu flori aduse din Olanda, problema e ca...erau cam vestejite cand ajungeau in RO, acuma in poze au iesit destul de bine, dar buchetele domnisoarelor, nasei, al meu si lumanarile au fost jalnice...si butonierele de fapt. O sa incerc sa selectez pozele cu flori, ca sa va dati seama. In schimb la starea civila mi-a facut un buchet extraordinar! Ideea e ca mi-a dat un pret bun in iarna cand am vorbit cu ea, apoi in vara s-a zgarcit la flori, mai ales la crini, pentru ca nu stia cum de mi-a dat un pret asa de bun... si ca acuma nu ii mai ieseau la socoteala toata firele. Din pacate nici nu a zis ca pentru ce vreau yo, trebuie sa dau mai multi bani!...poate eram de acord...sau poate apelam in alta parte! acuma dupa ce atrecut tot, imi dau seama ca daca as mai trece o data prin asta as apela probabil la unii mai scumpi si mai buni! Asta e!
http://picasaweb.google.ro/tataie012/Flori?authkey=Gv1sRgCNuJ67z1-vOPZA#

anamariamail
28.04.2010, 11:44:13
Vreau sa va atentionez sa aveti grija cu tipul de la fantana de ciocolata din iulius mall pt ca se trage pe c.. de la plata farfuriilor si are pretentia ca restaurantul sa ii ofere farfuriile pe care sa puna fructele si ciocolata pt invitati. Noi am patit asa, ca la restaurantul la care avem evenimentul nu sunt de acord sa le dea lor farfuriile si noi trebuie sa mai scoatem bani din buzunar sa cumparam farfurii de plastic.
Mie sincer mi s-ar parea normal ca in pretul ciocolatei si al fructelor/persoana sa fie inclusa si farfuria de plastic.
E un sarlatan si jumatate.
M-am saturat de serviciile de doi lei din Romania unde clientul e tratat ca un prost.

AndreeaCo
06.10.2010, 19:59:19
Buna miresici,
Imi pare rau ca trebuie sa sriu la acest topic dar din pacate asta e tara in care traim...Nu am fost multumita DELOC de cei de la cofetaria PRALINA.Sa va explic si de ce...In urma cu 2 saptamani am fost la ei sa cer o oferta pt prajituri de dat acasa pt invitati.Eu as fi vrut sa fie 2 prajituri puse intr-o cutie de carton.D-nele de acolo mi-au spus ca in oferta pt miri nu au asa ceva dar o sa ne faca un pachet cu prajiturile alese si o sa ne faca o oferta de pret.Ei,bine,nu m-a sunat absolut nimeni si ieri am mers la pralina sa intreb ce se intampla si mi s-a spus ca nu au primi prajiturile de la laborator dar ca oricum sunt scumpe si ies undeva la 10 lei...Am renuntat la idee si am zis ca acceptam varianta cu minitortuletul dobos dar ca nu il vrem tras in cicocolata asa cum il aveu ei in oferta initiala ,si il vrem in caramel.Mi s-a sp[us ca nu se poate,singura varianta ar fi ca sa puna doar deasupra un strat de caramel in locul ciloclatei (asta insemna ca nu il vor imbraca si pe margini).Le-am spus sa ne faca un pachetel cu minitoruletul respectiv si o sa mergem sa-l luam.Am fost azi la ei,am ridicat minitortuletul si cand am ajuns acasa si l-am gustat ,ne-am dat seama ca de fapt,era un tort dobos cu ciocolata deasupra peste care pusesera un strat de zahar caramelizat.Adica ,nici macar nu s-au sinchisit sa faca alt tortulet,[pur si simplu au pus peste cel care il aveau starul acesta de zahar caramelizat ...Nu stiu,dar ma asteptatm la altceva din partea acestei cofetarii...in plus gustul dobosului era oribil...Acuma inteleg ca poate au multi clienti (ca au uneleprajituri bune ) dar nici sa-si bata joc in halul asta....Am vrut doar sa va anunt si pe voi sa stiti cat de "pro" sunt cei de la renumita cofetarie pralina!

adinaivan
07.10.2010, 08:58:07
Daca tot suntem la capitolul cofetarii, doresc sa va atentionez in legatura cu cei de la Patigram.
La prima discutie avuta cu ei ni s-a promis un discount daca comandam tot de la ei: prajituri, tort, saratele, etc. Desi au fost putin mai scumpi decat alte cofetarii, am stabilit ca facem la ei tot deoarece ne-au placut.
Cu o sapt. inainte de nunta au scumpit cu cel putin 5 lei cateva din sortimentele comandate, desi noi am stabilit exact sortimentele si preturile acestora dinainte. Apoi cand i-am intrebat de discount mi-au zis ca nu se mai ofera, ca e criza si bla bla....m-am enervat la max. si doamna cu care discutam a vorbit cu sefii sa vada ce poate face si m-a anuntat ca primim 10% discount. Dupa nunta, cand am mers sa achitam, in calcul aparea discount doar 5%...n-am mai avut chef sa ma tiganesc cu ea, dar oricum mi s-a parut foarte urat din partea lor.
Ahh si ne-au dat emotii si cu tortul care trebuia servit la ora 21:00 si era ora 20:00 si tortul nicaieri, iar ei nu raspundeau la telefon.
Imi pare rau pentru Patigram ca se intampla lucruri din astea, deoarece au produse foarte bune, toata lumea le-a laudat la nunta.

AndreeaCo
08.10.2010, 09:42:56
Daca tot suntem la capitolul cofetarii, doresc sa va atentionez in legatura cu cei de la Patigram.
La prima discutie avuta cu ei ni s-a promis un discount daca comandam tot de la ei: prajituri, tort, saratele, etc. Desi au fost putin mai scumpi decat alte cofetarii, am stabilit ca facem la ei tot deoarece ne-au placut.
Cu o sapt. inainte de nunta au scumpit cu cel putin 5 lei cateva din sortimentele comandate, desi noi am stabilit exact sortimentele si preturile acestora dinainte. Apoi cand i-am intrebat de discount mi-au zis ca nu se mai ofera, ca e criza si bla bla....m-am enervat la max. si doamna cu care discutam a vorbit cu sefii sa vada ce poate face si m-a anuntat ca primim 10% discount. Dupa nunta, cand am mers sa achitam, in calcul aparea discount doar 5%...n-am mai avut chef sa ma tiganesc cu ea, dar oricum mi s-a parut foarte urat din partea lor.
Ahh si ne-au dat emotii si cu tortul care trebuia servit la ora 21:00 si era ora 20:00 si tortul nicaieri, iar ei nu raspundeau la telefon.
Imi pare rau pentru Patigram ca se intampla lucruri din astea, deoarece au produse foarte bune, toata lumea le-a laudat la nunta.

Da,din pcate se intampla lucruri din astea ...:( si mie imi pare rau....

andi5
08.10.2010, 16:11:02

Foarte urat...eu la ei as vrea sa imi fac tortul de nunta...sper sa nu fie probleme prea mari.:-s

Goldmoon
08.10.2010, 16:18:07
Foarte urat...eu la ei as vrea sa imi fac tortul de nunta...sper sa nu fie probleme prea mari.:-s

Mie mi se pare ca pentru a evita problemele, mai ales in ceea ce priveste preturile si discount-urile, este important sa se faca un contract din start, sa fie totul scris negru pe alb. Asa nu mai apar discutii ca atunci s-a zis asa si apoi s-a schimbat altfel.
Daca nu ofera ei contract, atunci cand mergeti la discutii cu un furnizor luati o foaie alba, scrieti ce ati discutat si rugati-i sa semneze la sfarsit. :)

broscutza2you
09.10.2010, 08:50:46

Si noi am avut contract cu Patigram, am luat de la ei tortul, prajiturile si saratelele de pe mese, plus prajiturile pentru acasa. In momentul in care am facut contractul a fost specificat discountul oferit. In schimb nu au fost specificate sortimentele prajiturilor alese si pretul acestora. Intr-adevar preturile au crescut intre timp, dar din moment ce nu erau trecute in contract am platit totul la noile preturi. Dar pe total am fost multumiti de colaborare, prajiturile si totrul au fost excelente!

adinaivan
11.10.2010, 08:23:42
Si noi am avut contract cu Patigram, am luat de la ei tortul, prajiturile si saratelele de pe mese, plus prajiturile pentru acasa. In momentul in care am facut contractul a fost specificat discountul oferit. In schimb nu au fost specificate sortimentele prajiturilor alese si pretul acestora. Intr-adevar preturile au crescut intre timp, dar din moment ce nu erau trecute in contract am platit totul la noile preturi. Dar pe total am fost multumiti de colaborare, prajiturile si totrul au fost excelente!

"Contractul" nostru a fost o foaie A4 pe care cu pixul au scris preturile, totalul si discountul...
Cu cateva sapt. inainte de nunta, dupa ce stabilisem exact cu ei sortimentele comandate, dupa multe insistente telefonice... mi-au trimis pe mail un tabel detaliat cu sortimentele comandate si preturile acestora.
Voi contractul cu cat timp inainte de nunta l-ati semnat?
Calitatea produselor e intr-adevar foarte buna, dar si felul cu se poarta cu clientii e foarte important.

broscutza2you
11.10.2010, 14:38:09
"Contractul" nostru a fost o foaie A4 pe care cu pixul au scris preturile, totalul si discountul...
Cu cateva sapt. inainte de nunta, dupa ce stabilisem exact cu ei sortimentele comandate, dupa multe insistente telefonice... mi-au trimis pe mail un tabel detaliat cu sortimentele comandate si preturile acestora.
Voi contractul cu cat timp inainte de nunta l-ati semnat?
Calitatea produselor e intr-adevar foarte buna, dar si felul cu se poarta cu clientii e foarte important.

Noi am semnat contractul la inceputul lui martie si am avut nunta in iulie.

leliaa
18.10.2010, 17:59:40
ioii si eu am facut comanada la ei zice-ti ca nu ajung la timp.. au ! sa ii sun si sa le spun ca nu vreau sa am emotii eu le zic sa aduca tortu la ora 18 doar ca astiade la restaurant nu au unde sa il pastreze vad eu vai vai ... ce chestie...

sweety84
14.06.2011, 23:46:35
Buna miresici! :)
Eu am avut nunta la Domeniul Regilor de langa Cluj in 4.07.2009.
Imi cer scuze ca nu am reusit sa intru mai repede pe net sa va dau feedback despre restaurant.
Sa va spun ce sa intamplat cu patronul de acolo, cum "am multumit" ca si-a batut joc de noi, si cum ii voi face reclama buna de acum incolo pe toate siturile posibile, sa stie lumea cu cine are de-a face.
In primul rand s-a tiganit cu noi la meniu pt ultimul leu. Cu doua saptamani inainte de nunta am facut meniul si la meniul principal am cerut: muschiulet de port impanat cu slaninuta si usturoi (150 gr), piept de pui cu capere (150 gr), cartofi natur si ciuperci sote. Noi am mancat in prealabil din toate felurile de mancare pe care le-am comandat si arata foarte bine si era foarte gustos. Dupa o saptamana cand am mai discutat un pic de meniu, s-a ajuns la concluzia ca noi in pretul negociat vom avea numai 100 de carne din fiecare fel, la acelas pret binenteles, desi initial am discutat aceasta parte si ni s-a spus ca e prea putin 100 de grame din fiecare. Plus ca noi incercam sa scadem din meniu si ei faceau ce facea si mai adaugau cate 5 lei. Meniul care l-am comandat, si care credeam ca va fi foarte bogat, cu multa mancare, a fost de 130/persoana. In meniu nu intra nici apa, nici bucatarii, nici tort, nici cafea, nici tarie, absolut nimic. Deci, pe langa ca am platit mancarea din meniu de nunta la suprapret fata de pretul din meniu, noi am platit si bucatarii care faceau mancarea, si cica au fost 4 bucatari, a cate 180 de lei fiecare. Am mari dubii ca bucatarii aceia au primit vreun leut, pe langa salarul lor obisnuit.
Cand s-a servit mancarea vreau sa spun ca am ramas inmarmuriti, eu nu am bagat de seama, pt ce eram pregatita sufleteste , dar sotul meu s-a enervat cumplit. La aperitiv, care era destul de variat, farfuria era pe jumatate goala, snitelul crocant de pui era gumos si nu se putea taia cu cutitul si era si mic, chiftelele era atat de mici: cat o maslina medie, in loc de 2 rulouri de sunca cu hrean am primit una singura, salamul uscat nu era curatat de pielita, in fine toate erau la un gramaj rusinos de mic, nu imi venea sa cred, pt ca noi de cate ori am mancat acolo toate portiile erau uriase. Dupa accea am avut ciorba taraneasca cu smantana si ardei iute, Ardeiul nu prea a fost servit, iar ciorba era foarte unsuroasa. Apoi a urmat marea dezamagire, felul principal. Sa servit o bucata de carne de port care nu arata de loc ca muchiuletul pe care il mancasem inainte si o tocanita de piept de pui cu capere, puiul era maruntit si abia erau cateva bucatele, desi pieptul de pui cu capere trebuia sa fie o jumatate de piept de pui nemaruntit. sosul de capere aproape nu era prezent, iar ciupercile lipseau cu desavarsire. O portie normala de ciuperci este 10 lei iar de 5 lei (cat am comandat) noi am primit 3 ciupercute pierdute pe langa gramada de cartofi.
Am avut probleme si cu torul, pt ca nu au vrut sa il serveasca, din cauza ca este de la Friandise si este tort inghetat, iar chelnerii nu stiu sa puna tortul pe farfurie, iar in bucatarie nu au vrut sa il transporte. Deci doamna de la Friandise care a adus tortul si l-a ornat, a trebui sa stea sa il si puna pe farfurii. Asta a fost o nesimtire crunta.
Sarmalele au fost delicioase, singura problema a fost ca nu au ajuns, pt ca s-au facut prea putine. Noi comandasem si a doua zi pentru pranzul miresei sarmale, din pacate ne-au furat si aici, si au facut o portie de sarmale pt nunta, din care doreau sa ne serveasca si a doua zi. Si asa a fost. Au crezut ca pana la ora 12, cand s-au servit sarmalele, invitatii vor fi plecati si vor ajunge sarmalele. Smantana nu a fost servita la sarmale desi am cerut. A doua zi am mancat din aceleasi sarmale si acceasi ciorba de la nunta, si am mai platit 20 de lei pe portie.
Inca un lucru care ma deranjat foarte tare a fost atitudinea patronului in timpul nuntii, el statea aproape in ringul de dans pe toata durata nuntii cu un ranjet insuportabil pe buze.
Sa nu mai vorbesc de atitudine lor cu o zi inainte de nunta. Patronii erau plecati desi am anuntat ca vom veni la pensiune, iar chelnerii ramasi nu au primit instructiuni de a aseza mesele si de a spala pe jos. Eu a trebuit sa ma rog ca sa ne ajute sa punem mesele la loc, si cu cei de la amenajari am carat mese. Apoi din nou a trebuit sa ma cert cu chelnerii sa spele pe jos.
Noaptea la 3 cand s-a terminat nunta, a trebuit sa chem firma de amenajari sa stranga tot.
Atunci am aflat ca, chelnerii ce lucreaza la Domeniu nu au primit si nu primesc nici un ban pt nunta, pt ca face parte din programul lor normal, desi eu i-am platit. Eu am platit pt fiecare chelner 180 de lei.
Per total atitudinea lor a fost penibila si jenanta iar meniul mai prost si mai scump ca in oras.
Nu va recomand sa va duceti la Domeniul regilor. Pensiuni in natura gasiti si in alta parte, si unii patroni chiar stiu sa vorbeasca frumos cu clientii si sa ii respecte.
Nunta ca atare a fost ok, noi am dansat intruna si muzica a fost buna, tortul a fost bun.
Va pup.

Buna, poti sa imi spui oare cum se numea sefii de atunci?Oare si acuma sunt tot ei?Ne gandim sa facem nunta acolo in cort dar dupa ce am citit ce ai scris am inceput sa ne gandim daca este oare o idee buna. dar cum au trecut de atunci 2 ani ne-am gandit ca poate s-au mai schimbat lucrurile.Mersi anticipat:D

renne23
01.09.2011, 22:22:50
am fost la Havana la o nunta si e un chics si cea mai naspa bucatarie si un local groaznic pacat de ospatari si de sefu de sala ca lucra acolo.....

maria11
04.09.2011, 01:11:39
am fost la Havana la o nunta si e un chics si cea mai naspa bucatarie si un local groaznic pacat de ospatari si de sefu de sala ca lucra acolo.....

Poti sa fii mai explicita? Ce inseamna groaznic?Din cate stiu eu localul arata foarte bine iar mancarea este chiar ok. Eu nu am fost la nunta acolo, dar de cate ori am fost acolo, am fost placut surprinsa.

andreea_lavinia_man
22.03.2012, 16:15:48
Si noi am avut neplaceri cu cei de la TBZ de pe Traian. Am facut contractul cu ei la targul de nunti unde am achitat intreaga suma. Cand ne-am dus cu textul am fost anuntati ca nu isi pot onora comanda pt ca invitatiile vin din Siria iar modelul pe care l-am comandat noi nu mai poate fi adus in timp util. Astfel am fost nevoiti sa alegem alt model, dar dupa asta au urmat problemele cu textul. De 2 ori am primit de la ei un bun de tipar cu greseli exagerate. Vazand ca sunt incapabili sa scrie corect te-am trimis pe mail textul corect, doar sa-l copieze. Bineinteles ca l-au copiat dar s-au gandit sa mai adauge o litera in plus la numele soacrei mele, iar noi nu am observat-o. S-au tiparit invitatiile si apoi am fost nevoiti sa le mai platim inca odata tiparul pt ca nu le puteam imparti asa. In concluzie, ei nu isi asuma responsabilitatea pt serviciile pe care le ofera.
Si ca sa se incheie colaborarea cu ei intr-un mod si mai neplacut, am avut si un traumatism cranian la sediul lor, intrucat in urma unor lucrari a fost lasata o scandura la voia intamplarii pe care un angajat de-al lor a rasturnat-o si m-a lovit fix in cap. Evident ca am primit scuze, iar cand am avut curajul sa imi exprim nemultumirea pe situatia creeata mi s-a spus ca sunt nesimtita. O firma serioasa iti facea pe loc o reducere ca se se revanseze fata de client dar noi am ramas si cu alte invitatii, cu bani dati in plus, multe drumuri la ei si nervi plus traumatismul cranian (care din fericire a fost superficial)

GiorgianaS
08.05.2012, 10:37:25
en-gros Valina! Sunt singurii de care suntem nemultumiti. Nu ca ne-am fi certat sau ceva in genul, insa asa se poarta oamenii aceia de parca ceea ce fac, fac in cinste, nu ca le-am fi platit pt serviciile lor.
Mergem in saptamana nuntii sa vedem ce putem sa cumparam de la ei pentru ca stiam ca au preturi bunicele si in caz ca nu trec toate bauturile- in cazul nostru, putem sa le inapoiem.
Buuuun... Comandam, ne face comanda, vorbim pentru transport pe ideea ca noi nu avem timp vineri de dus marfa la restaurant si de descarcat pentru ca aveam treburi mai importante de facut. 50 lei transportul. vineri duc marfa, luni merg si pe baza unui proces verbal isi ridica marfa ce ramane.
Vineri dupa amiaza primeste sotul un telefon de la Valina: sa mearga sa isi descarce marfa: 10 lazi de bere, 200 de sticle de racoritoare etc. Pai cum adica sa descarce el marfa, nu de aia am platit 50 de lei????:talk_04:
Zice soferul ca o suna pe patroana lui sa vina sa descarce ea!:gen_07:
Trece faza asta, vine cea de luni. Mergem cu procesul verbal la Valina sa platim ce s-a consumat. Nu putem plati pana nu merg ei la restaurant sa vada ce a ramas. O farama de logica...
urmeaza partea tare, soferul catre noi: Dar nu veniti si voi sa incarcam? noi: ...pauza
el: ca nu stiu unde e restaurantul! /:) desi tot el era cel care vineri o preaslavea pe sefa lui din fata restaurantului...
Din nou am ramas masca:huh: Logic ca nu am mers nicaieri!
Si pe langa toate astea, sectretarele sau ce or fi ele din biroul cu pricina, se certau ca la usa cortului si vorbeau cu noi de parca ne-au fi fost facut cadou bauturile si transportul, nu era contracost...
Doar din partea lor am ramas cu un gust amar si faza aia de vineri a fost de ajuns ca sa ne mai streseze pe langa ce aveam noi pe cap, asa ca fetelor, aveti grija!

mbdani24
27.05.2012, 23:50:56
Acum ca a trecut si nunta mea , pot sa spun ca cea mai mare dezamagire am avut-o din partea d-nei Neli , care trebuia sa ne ajute cu aranjarea salii, fete de masa , servetele , masa de la prezidiu si aranjamentele la biserica. Am facut contractul cu ea acum un an jumatate, si l-am semnat cu ea doar pentru ca dupa 3 luni de cautari a zis ca poate sa imi faca masa de prezidiu pe care o cautam. Am vorbit cu ea si inainte de nunta si mi-a zis ca totul e in regula, ca are fata de masa. Ea se laudase ca a mai avut nunti la Sun Garden in Turda, restaurantul unde am avut nunta . Prima data cand mi-am dat seama ca nu e in regula a fost cand cei de la restaurant au zis ca nu stiu de ea, ca la toate nuntile au folosit fetele lor de masa, joi inainte de nunta o intreb de servetele de panza si mi-a zis ca ea nu are asa ceva , desi am vorbit ca ea le aduce. M-a rugat daca poate aranja biserica de vineri ca are nunuta la un var sambata, am rezolvat si asta numa sa fie bine . Vineri am sunat-o de vreo 3 ori da nu s-a deranjat sa raspunda sau sa sune inapoi.In plus cand a venit la biserica toate aranjamentele erau mototolite ( o sa pun si pozele cand le primesc) si s-a certat cu toti prin biserica .La sala fata de masa de la prezidiu era un fiasco total si cand i-am zis mi-a raspuns ca ea isi pierde timpul cu nunta noastra si ca mai are inca doua nunti si evident sustinea ca ea nu mai vazuse poza cu fata de masa care trebuia . Doamna este de o obraznicie rara si imi pare foarte bine ca am facut si aranjamentele de masa sau alte detaliiu cu ea, nu as fi vrut sa o deranjez si mai tare cu nunta mea .

giulio
22.06.2012, 23:32:06
Sfat pentru viitorii miri care intentioneaza sa isi faca nunta la Royal Gala Ballroom & Events din localitatea Feleacul :
Suntem printre putinele persoane care au avut nunta in aceasta locatie si ne-am gandit ca ar fi oportun sa va impartasim experienta avuta cu indivizii care gestioneaza aceasta afacere.Dorim sa scoatem in evidenta ca acesti indivizi in loc sa isi dea toata silinta sa avem o colaborare cat mai buna, ne-au tot dus cu zaharelul timp de aproape un an de zile. O multime de promisiuni despre cat de bine va arata totul si ce multumiti vom fi noi la sfarsit. Greseala noastra este ca am avut incredere in promisiunile lor mincinoase. Am sa va prezint mai jos nemultumirile noastre :
1. Lipsa unui indicator care sa indrume lumea astfel ca invitatii au facut turul Feleacului pana au reusit sa gaseasca drumul pana la cort
2. Drumul foarte prost, nici macar nu l-au mai nivelat.
3. Parcarea, desi ne-au promis pana in penultima zi ca o vor pietrui sa poata intra masinile a ramas tot de pamant, in prima faza au umplut-o cu niste lemne (popi de sustinere de pe santier) unele cu piroane prin ele care delimitau locurile de parcare dar am insistat sa dispara de acolo pentru ca exista riscul sa fie zgariate masinile.
4. In ziua nuntii am avut parte si de ploaie asadar invitatii pe langa faptul ca si-au parcat masina in noroi au fost nevoiti sa parcurga distanta dintre parcare si cort tot pe un drum de pamant.
5. Bineinteles imprejurimile cortului aratau ca si in urma cu un an cand ne-au promis marea cu sarea. Gazonul lipsea , nici urma de pomi sau plante decorative. Nici macar stalpii de lumina din fata cortului nu au fost amplasati, se vedeau doar soclurile unde urmau sa fie pusi si firele care atarnau inestetic. Nici macar nu au avut bunul simt sa stranga din gunoaiele care erau pe acolo ca doar era zi de nunta.
6. Cu o zi inainte am primit asigurarea ca va fi pornita caldura in cort inainte de sosirea invitatilor. La ora 15 cand am ajuns noi la cort lumea dardaia de frig, pentru ca nesimtitii nu au pornit caldura sa faca economie la motorina (motorina era pentru generatorul care alimenta cortul cu electricitate). Abia dupa ce am ajuns noi acolo au pornit caldura la insistenta noastra.
7. La ora 14.00 cand o mare parte dintre invitati au ajuns, nici macar mancarea nu era asezata pe toate mesele, nu erau puse numerele pe mese. Suportul de sampanie l-am pus degeaba ca nu era nici un ospatar sa serveasca oamenii. Trebuie tinut cont ca am angajat 12 ospatari si un sef de sala adica 1 ospatar la doua mese de cate 10 persoane .
8. La valsul mirilor am cumparat gheata carbonica pentru impresia artistica dar normal ca au stricat si momentul acesta. In loc sa puna apa fierbinte peste gheata sa iasa aburi, ei au pus apa calduta in cel mai bun caz, asa ca aburii au lipsit cu desavarsire si au umplut ringul de apa .
9. Au fost invitati care au cerut cafea pe la jumatatea nuntii si li s-a spus ca nu mai au zahar!
10. Ne-am bucurat ca am avut zi ploioasa pentru ca altfel ne topeam in cort din cauza lipsei aerului conditionat care ne-a fost si el promis dar excrocul tot excroc ramane.
11. Nu s-a permis accesul in bucatarie a vreunui membru al familiei(nu in scopul de a urmari ce fac ei acolo desi aveam tot dreptul sa cerem si asta, dar socrul meu a vrut sa ii anunte ca lipsesc portii la o masa si a fost invitat sa iasa afara din bucatarie,dar prietenii lor care nu aveau ce cauta acolo se plimbau in voie).
12. Noi am avut al patrulea fel de mancare: sarmalute cu ciolan care urmau a fi puse pe platou pe fiecare masa. La unele mese nici macar nu au stiut ca am avut sarmale la nunta. S-a pus platoul pe masa si dupa 2-3 min l-au luat. Daca erai la toaleta sau la dans ai ratat…
13. Nu l-au lasat pe tipul de la cofetarie sa isi aranjeze tortul in bucatarie pe suport si l-au aranjat ei…dezastru … au pus 10-15 bucatele de tort pe un suport unde incapeau 30. Ne-a cazut fata cand a intrat tortul in sala.
14. Pe la sfarsitul nuntii nu mai aveau apa la bucatarie!!!!!!!Bineinteles ca daca vroiai sa folosesti toaleta nu mai aveai apa nici sa te speli pe maini.
15. La plecare invitatii au fost nevoiti sa-si caute masinile prin intuneric si ploaie
16. Dupa ce a plecat lumea am ramas noi sa platim ce am avut de platit…vreau sa spun ca au umflat nota de plata . Ne-am inteles sa nu ne oblige sa mai platim si 5% din suma totala pentru uzura lucru prevazut in contract avand in vedere promisiunile pe care nu si le-au onorat. Cand am cerut o chitanta pentru suma de bani nu au vrut sa ne dea doar daca mai plateam 24% TVA pentru produsele care aveau deja tva-ul inclus in pret. Le-am platit si am plecat acasa urmand sa ne intoarcem dupa marfa care ne-a ramas si pe care am inventariat-o si am lasat-o acolo. A doua zi am fost sunati ca mai trebuie sa platim si cei 5% pentru a ne putea recupera marfa pe care au sechestrat-o pana le dam banii. Cel mai important e ca in saptamana dinaintea nuntii preturile la produsele pe care am fost obligati sa le luam de la ei (o bere ,o apa minerala la 0,5 si 2 cafele) au explodat(6 ron berea, 4 ron apa minerala la 0,5) desi ne-au promis ca le vom lua la pretul pietei .Pretul meniului a fost ca in oras la un restaurant bun iar pentru chelneri am platit 190 ron de fiecare plus 250 seful de sala.
In concluzie daca vreti sa fiti mintiti, bagati in seama doar cand au ei chef,daca doriti sa puneti la punct detaliile despre nunta prin sms si nu fata in fata cum ar fi normal si daca vreti sa fiti furati cu zambetul pe buze, va recomandam cu caldura Royal Gala…

giulio
22.06.2012, 23:34:16
Buna, poti sa imi spui oare cum se numea sefii de atunci?Oare si acuma sunt tot ei?Ne gandim sa facem nunta acolo in cort dar dupa ce am citit ce ai scris am inceput sa ne gandim daca este oare o idee buna. dar cum au trecut de atunci 2 ani ne-am gandit ca poate s-au mai schimbat lucrurile.Mersi anticipat:D
trebuie spuse aceste lucruri sa stie lumea cu cine are de a face

sorinvlad
01.11.2012, 21:56:15
am fost si eu la Havana si mancarea e sub orice critica

carinutz
23.09.2013, 15:24:42
Salut, miresici.
Eu am avut nunta in 17 august. Totul a fost foarte fain, mai putin treaba cu dj-ul si serviciile foto-video. Nu stiu daca sunt off topic, dar as vrea sa dau un sfat viitoarelor miresici in legatura cu doi furnizori de servicii cu care am colaborat eu...anume, incercati sa stati departe de dj Atilla si fotoclaus.ro. Mie la nunta dj-ul mi-a pus numai ce muzica a vrut EL, a ignorant momentele nuntii, a ignorant participantii importanti ai nuntii ( mirii, nasii si parintii) si a ignorant COMPLET dorintele noastre. Iar fotograful...ne-am trezit cu dvd-urile de la nunta inscriptionate cu data gresita si evenimentul gresit ( botez in loc de nunta), iar in foarte multe poze ( alea care ar fi fost de album in special) apar jumatati de miri, jumatati de nasi, sferturi de parinti. Sunt extreme de dezamagita de aceste lucruri. Bucuria mea mare a fost ca am primit totusi acele poze si inregistrarea si ca nu s-a ales praful de ele. Calitatea imaginii este cu adevarat buna, ca e filmare HD, dar cam atat.
Sper sa va fie de folos experienta mea:(