PDA

Versiunea completa : Flori si aranjamente florale in Bucuresti

Pagini : [1] 2

crisarh
13.07.2006, 21:45:04
Buna.
In afara de piata Amzei, ce locuri sau florarii cunoasteti in Bucuresti unde as putea incerca pt buchete de mireasa si nasa?
Astept raspuns urgent, mai am o saptamana pana la nunta. merci

bubu
14.07.2006, 08:13:06
Buna.
incearca la floraria *reclama*. am fost saptamana trecuta la o nunta si isi facusera acolo lumanarile si buchetele. erau foarte reusite. pe mine ma tenteaza sa le fac la *reclama*
Bafta.

razadesoare
14.07.2006, 09:34:42
Buna.
In afara de piata Amzei, ce locuri sau florarii cunoasteti in Bucuresti unde as putea incerca pt buchete de mireasa si nasa?
Astept raspuns urgent, mai am o saptamana pana la nunta. merci
Oho, pai sunt atatea piete, atatea florarii...:) de asta iti faci tu probleme?
P-ta Dorobanti, de ex...acum depinde si de zona in care stai, k nu ai specificat...
Florariile *reclama* ti le recomand si eu, fac niste buchete superbe.

Noua, de ex, ni le-a facut un prieten...ce bine e sa ai prieteni! :) I-am spus cum vreau sa arate si au iesit asa cum mi-am dorit.
(doar buch de la civila, l-am facut in alta parte, langa P-ta Berceni)

crisarh
14.07.2006, 11:43:51
Eu locuiesc intre statia de metrou eroii revolutiei si brancoveanu, deci zona berceni.
unde in piata berceni ai facut?
florariile reclama, asa se numesc ele sau nu vad numele pe site? dat-mi detalii despre ele.
mercic mult

razadesoare
14.07.2006, 14:04:04
Eu locuiesc intre statia de metrou eroii revolutiei si brancoveanu, deci zona berceni.
unde in piata berceni ai facut?
florariile reclama, asa se numesc ele sau nu vad numele pe site? dat-mi detalii despre ele.
mercic mult
nu e nici un site. vad k se considera reclama..

apai..vis-a-vis de piata (deci stand cumva cu spatele la magazinul Big Berceni) e o banca (nu spun numele :) ) si in stanga ei sunt 2 florarii-nu spun numele, k nici macar nu-l stiu :)-...eu la a 2 am fost.
dak mai ai intrebari, astept pm

edit: sefa florariei de care spun e fosta sotie a prietenului...deci cam in acelasi cerc ne-am invartit. :)

vicky
14.07.2006, 18:36:49
crisarh.. da fuguta undeva la o florarie.. ca e putin o saptamana.. sa nu te trezesti ca nu iti mai iau comanda ca e timpul scurt si nu o pot onora

crisarh
14.07.2006, 22:26:15
stiu, de aceea va intrebam unde sa mai merg. maine sa merg pe unde mi-au mai spus fetele. sper sa rezolv cu bine. merci. va pup si bafta

911
15.07.2006, 19:54:39
Noi vom face lumanarile si buchetele la floraria *reclama* Super aranjamanete... si SUPER PRETURI...ca sa nu mai spun ca pot face perfect identic orice model le duci :D

crisarh
16.07.2006, 00:11:09
dati-mi si mie un mp si spuneti-mi la ce florarie *reclama* va referiti

911
18.07.2006, 13:36:40
dati-mi si mie un mp si spuneti-mi la ce florarie *reclama* va referiti

Nu stiu daca pe mine ma intrebai , dar ti-am dat mesaj PM

crisarh
19.07.2006, 17:18:04
Multumesc fetele. Am aranjat, mi-a dat cineva nr de tel a unei tipe care vine si discuta acasa de buchete si lumanari si mi le aduce acasa. Ea mi-a spus ca are ceva studii (scoala) in ce priveste aranjamentele florale. Si face din placere aceasta meserie.
Mie mi-a placut de ea. Am sa va spun cum imi vor placea si buchetele si lumanarile, am inchiriat si o arcada de la ea. Daca vreti va dau tel ei.
Mult noroc la pregatiri.pa

danageo
19.07.2006, 17:28:18
Multumesc fetele. Am aranjat, mi-a dat cineva nr de tel a unei tipe care vine si discuta acasa de buchete si lumanari si mi le aduce acasa. Ea mi-a spus ca are ceva studii (scoala) in ce priveste aranjamentele florale. Si face din placere aceasta meserie.
Mie mi-a placut de ea. Am sa va spun cum imi vor placea si buchetele si lumanarile, am inchiriat si o arcada de la ea. Daca vreti va dau tel ei.
Mult noroc la pregatiri.pa
Buna Crisarh
imi poti spune si mie cat te costa lumanarile si buchetele?
poti sa-mi dai nr de telefon al tipei?
multam tare mult

vicky
19.07.2006, 17:29:26
crisarh, neaparat poze cu florile dupa nunta.. si preturi.. si sa ne spui daca i-ai dat avans..
merci

monican
02.08.2006, 14:11:25
ma numesc Monica si sunt nou logata pe site-ul acesta
si eu voi fi mireasa anul acesta in august
Am citit si eu diverse lucruri interesante de pe acest sit si am ajuns la buchete de mireasa si lumanari
as fi vrut sa stiu si eu unde se afla aceasta florarie Reclama??
eu locuiesc in Drumul Taberei in bucuresti si as fi vrut sa comend florile de acolo
ma poate ajuta cineva?
Multumesc anticipat

Miresica
02.08.2006, 14:22:25
Nu exista floraria *reclama* .Administratorul nu permite sa trecem numele florariilor deoarece se considera reclama . Solicita la fete pe privat numele .
Bine ai venit .

mona13ro
02.08.2006, 15:44:51
Buna fetelor, m-ati facut curioasa. Imi trimite si mie cineva va rog numele faimoasei florarii? Multumesc.

jolies
02.08.2006, 16:49:06
Si eu vreau numele si adresa acelei florarii...

lorelai77
03.08.2006, 17:06:08
eu fac buchetele si lumanarile la o florarie olandeza undeva intre Lizeanu si Sp. Colentina, pe partea dreapta.(in orice anotimp ei au tot felul de flori,pt. ca sunt direct importatori)Am fost la ei si pot sa spun ca sunt super profesionisti.Buchetele le fac din frezii+orhidee si lumanarile la fel.Vreau sa va spun ca asigura transportul pt. livrarea lor.

irina
03.08.2006, 23:51:33
Atata timp cat "reclama" nu este intentionata, si nu ascunde interese personale ale vreunui membru al forumului, puteti da sfaturi care sa vina in ajutorul celorlalte miresici.
Am sa incep eu prin a va da o alta varianta fata de Piata Amzei.
Floraria Ina de la Piata Unirii unde dna Mihaela este un adevarat consilier :D. Totul este in pas cu moda (ma certa anul trecut , sa nu cumva sa vreau tull in jurul buchetului, ca uite, acum sunt panglici de satin, prinse cu perlutze...:D), florile sunt proaspete si de calitate si la preturi super-ok.

irina_danielescu
11.08.2006, 21:41:08
te rog spune-mi si mie ce florarie este?

crisarh
12.08.2006, 18:05:50
Buna Crisarh
imi poti spune si mie cat te costa lumanarile si buchetele?
poti sa-mi dai nr de telefon al tipei?
multam tare mult

Buna. Lumanarile au fost 300 ron doua bucati, buchet civila din 7 trandafiri rosii mari a fost 150 ron clasic si cel de mireasa 170 pe microfon.
Buchetele au fost superbe si lumanarile la fel.
Acum s-a intamplat un incident. Tipa a zis ca nu a mai patit asa ceva. Din cauza caldurii, in 22 iul a fost foarte cald, s-au ofilit trandafirii foarte repede si dupa biserica incepusera sa cada (nu m-a necajit foarte tare ca ii infigeam la loc :D si nici nu mai aveam voie sa ma necajesc) Acum nu stiu ce sa va spun. Noua ne-au placut si daca nu era acest incident era totul ok. Daca totusi mai vreti sa vb cu tipa, eu va dau nr de tel al ei. Am sa incerc sa pun niste poze cu buchetele
A fost bine ca ni le-a adus ea acasa.
mult noroc

crisarh
12.08.2006, 18:07:57
aici este situl cu pozele de la civila si religioasa in care se vad buchetele si lumanarile
http://pg.photos.yahoo.com/ph/cristinaevasiliu/album?.dir=71e6re2&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//pg.photos.yahoo.com/ph/cristinaevasiliu/my_photos
http://pg.photos.yahoo.com/ph/cristinaevasiliu/album?.dir=e665re2&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//pg.photos.yahoo.com/ph/cristinaevasiliu/my_photos

leti
25.08.2006, 15:44:24
de ce va feriti de P-ta Amzei?? in ciuda a celor spuse despre preturile de acolo nu-i chiar asa! eu mi-am facut acolo buchetul de mireasa+buchetul de nasa+ cele 2 lumanari si pretul total a fost de 750ron! iar buchetele, cu microfon au rezistat o saptamana, fara exagerare!

cata_enea
13.09.2006, 11:54:39
Noi vom face lumanarile si buchetele la floraria *reclama* Super aranjamanete... si SUPER PRETURI...ca sa nu mai spun ca pot face perfect identic orice model le duci :D

buna andra
imi poti oferi detalii despre floraria asta extraordinara, nu mai am mult pina la nunta si imi doresc niste buchete elegante si frumoase.
multam

cristinica22
22.09.2006, 15:04:30
Buna miresicilor....
Si eu am nunta pe 14 octombrie...sunt cam la zi cu toate ...mai putin cu primaria si florile/lumanarile pt biserica
Ma poate cineva sfatui unde gasesc o florarie care face lumanari si buhete frumoase ?
Multumesc

alma238
22.09.2006, 15:13:09
depinde de gusturile fiecaruia.incearca in amzei, eu acolo mi-am facut.am vrut ceva mai deosebit si mi-a placut ceea ce a iesit.
succes.

alecsa
22.09.2006, 17:24:37
la eroilor unde sunt multe flori pe langa spitalul universitar, fac niste buchete f frumoase si accesibile la pret. eu daca am de luat flori, de acolo ma duc si iau. sunt f rezistente, mai ales trandafirii. poti vb cu o florareasa de acolo si poate iti faci si reducere. eu ultima data cand am fost, am luat 4 buchete de crini cu cate 7 fire fiecare buchet si mi-a facut reducere la firul de crin de la 120.000 la 70.000. poti sa negociezi, sunt f deschise floraresele de acolo. multe spun ca (scuzati cacofonia) crinii sunt imperiali, dar de fapt ei se numesc tiganesti!

mada
06.10.2006, 11:44:51
La intersectia dintre soseaua Stefan cel Mare cu Obor este o florarie care face buchete frumoase si la preturi normale. Si crinii imperiali asa se numesc. Nu exista crini tiganesti si daca exista nu sunt aceia care se vand in toate florariile si tarabele din tara. Eu una nu as da comanda de buchete si lumanari la tarabe, chioscuri. Un magazin imi ofera mai multa siguranta. Nu risti sa plece de acolo si sa te trezesti ca nu mai ai de unde sa ii iei. Cei de la tarabe si chioscuri nu iti dau nici o chitanta, bon pt banii pe care ii dai ca avans. Ce dovada ai ca le-ai dat banii?

miau_to_miau
12.10.2006, 22:25:17
eu fac buchetele si lumanarile la o florarie olandeza undeva intre Lizeanu si Sp. Colentina, pe partea dreapta.(in orice anotimp ei au tot felul de flori,pt. ca sunt direct importatori)Am fost la ei si pot sa spun ca sunt super profesionisti.Buchetele le fac din frezii+orhidee si lumanarile la fel.Vreau sa va spun ca asigura transportul pt. livrarea lor.

Poti sa-mi spui si mie cam ce preturi au, ca stau in Tei?

cezara25
24.01.2007, 11:18:19
fetelor recomandati-mi si mie pe pm cateva florarii bune unde se fac buchetele de mireasa si lumanari frumoase

multumesc

muricel
24.01.2007, 18:20:39
Incearca la floraria IRIS, sau www.hollandflower.ro.

Raza_de_soare
24.01.2007, 23:46:57
Incearca la floraria IRIS, sau www.hollandflower.ro (http://www.hollandflower.ro).

holland flowers au un site de te doare mintea:7 bukete si atat>-)...slabutz dom'le...

ryanaro
25.01.2007, 10:49:11
mie mi s au parut si urate- mai multe frunze si mai putine flori... barem pe site sa aiba niste aranjamente de sa ti stea mintea, luxuriante etc.

mada
25.01.2007, 11:11:15
Incearca la floraria IRIS, sau www.hollandflower.ro. (http://www.hollandflower.ro.)

La Iris si la holland flower nu fac cine stie ce aranjamente. Sunt doar scumpe si cam atat. Poti incerca sa mergi la diverse florarii si sa te uiti pe cataloagele lor. Asa vezi si ce iti place si cum lucreaza fiecare florarie.

cezara25
25.01.2007, 11:25:10
merci
stiu ca cea mai eficienta solutie este sa merg la florarii sa vad cataloage dar nu prea am timp din cauza serviciului
daca poate cineva sa-mi recomande una la care se fac buchete frumoase, gata testata

pup

Raza_de_soare
25.01.2007, 14:56:19
La Iris si la holland flower nu fac cine stie ce aranjamente. Sunt doar scumpe si cam atat. Poti incerca sa mergi la diverse florarii si sa te uiti pe cataloagele lor. Asa vezi si ce iti place si cum lucreaza fiecare florarie.

La Iris fac bukete NU frumoase, ci splendide.Eu la cununia civila am avut un buket foarte finutz dupa parerea mea, iar acum am vazut buketul Bdianei care este mai mult decat spectaculos.

mada
25.01.2007, 16:34:04
La Iris fac bukete NU frumoase, ci splendide.Eu la cununia civila am avut un buket foarte finutz dupa parerea mea, iar acum am vazut buketul Bdianei care este mai mult decat spectaculos.

Depinde si la ce florarie Iris ti-ai facut buchetelul. Conteaza fff mult si cine lucreaza, dar de obicei in florariile Iris nu prea gasesti flori proaspete. Si calitatea lor lasa de dorit. Dar pt. cine se duce mai rar prin florarii e ok pt ca nu vede diferenta intre o floare proaspata si de calitate si una mai putin proaspata. Doamnele de acolo stiu sa le aranjeze si par ok.

BDiana
25.01.2007, 16:38:45
Eu la Iris am facut tot ce a insemnat flori (vedeti semnatura)... Am fost foarte multumita si de calitate si de amabilitate :)
M-am dus direct la biroul din Str. Baratiei, nu la una dintre florarii.
Preturile NU sunt mari decat daca alegi flori scumpe. Daca ai buget limitat, le spui si se incadreaza in pret.
Ah, si Iris are alt site decat cel postat aici...

cezara25
25.01.2007, 16:44:01
mada, tu la ce florarie ai fost?

mada
26.01.2007, 09:24:01
mada, tu la ce florarie ai fost?

Eu nu am fost inca la florarie. Mai e pana la nunta!

Raza_de_soare
29.01.2007, 00:48:04
Depinde si la ce florarie Iris ti-ai facut buchetelul. Conteaza fff mult si cine lucreaza, dar de obicei in florariile Iris nu prea gasesti flori proaspete. Si calitatea lor lasa de dorit. Dar pt. cine se duce mai rar prin florarii e ok pt ca nu vede diferenta intre o floare proaspata si de calitate si una mai putin proaspata. Doamnele de acolo stiu sa le aranjeze si par ok.

Pt cununia civila am ales floraria iris de pe Mosilor, iar in nenumarate randuri, pt colegele de serviciu, cea din Piata Dorobanti.Ambele ne-au oferit servicii de exceptie, fie ca am luat buket de ocazie, fie ca am comandat buket casual.Florarile nu numai proaspete, dar dureaza destul de mult.Aranjamentele foarte estetice, doamnele tin cont de gusturile tale in aranjamentul buketelor, iti pun ce verdeata vrei tu, ce ambalaj vrei, te sfatuiesc ce si cum arata mai bine.

Cand mi-am facut buketul de cununie civila a fost mama sa il ridice in dimineata cu pricina si am fost foarte multumita de el din toate punctele de vedere.Pretul nu mi s-a parut exorbitant la cum a aratat.Eu as merge cu okii inkisi la Iris.Plus ca buketul BDianei spune mult:bun gust din abundenta, eleganta, rafinament, inovatie, si pot continua, dar nu ma plateste nimeni sa le fac reclama:D!

Parca miros o urma de inversunare impotriva florariei Iris\:D/!

Anyway, Iris este una din primele si marile florarii din Bucuresti cu renume si prestanta, asa ca....blamarea lor nici pe departe nu le va prejudicia imaginea!

adriana_miresica
05.02.2007, 12:05:08

Buna, vreau si eu o adresa unde pot gasi floraria ''reclama''

esperance
10.02.2007, 15:16:47
Am primit la targ un plic care continea mai multi fluturasi despre o anumita florarie.Ne-a atras mult design-ul si ne-au placut foarte mult aranjamentele, drept pentru care am fost ieri la ei sa ne interesam de preturi.Aveau 2 sedii, unul dintre ele fiind pe Brezoianu.Si ...stupoare! Abia atunci se construia (sau se renova) k aveau hartie pe geamuri, deci nu prea se putea vedea ce se intampla in interior.Asa ca fetelor, daca stiti despre ce florarie e vorba...[-X

Raza_de_soare
11.02.2007, 14:07:14
Am primit la targ un plic care continea mai multi fluturasi despre o anumita florarie.Ne-a atras mult design-ul si ne-au placut foarte mult aranjamentele, drept pentru care am fost ieri la ei sa ne interesam de preturi.Aveau 2 sedii, unul dintre ele fiind pe Brezoianu.Si ...stupoare! Abia atunci se construia (sau se renova) k aveau hartie pe geamuri, deci nu prea se putea vedea ce se intampla in interior.Asa ca fetelor, daca stiti despre ce florarie e vorba...[-X

Pai...zi-ne cum se numeste, ca poate stim mai multe despre ea.Si eu am primit cateva pliante cu florarii la targuri, si pe ele am vazut niste bukete faine, dar...pana nu le vad cataloagele, parca nu m-as baga.

esperance
11.02.2007, 20:23:47
A _ A _ _N. Ca sa nu fac reclama, ne jucam spanzuratoarea!:-p Mai au un sediu pe Tunari, adica sper sa existe!;;)

ALEX21A
11.02.2007, 21:11:58
A _ A _ _N. Ca sa nu fac reclama, ne jucam spanzuratoarea!:-p Mai au un sediu pe Tunari, adica sper sa existe!;;)

il au..........si sunt destul de vechi in meserie,ca sa zic asa.........au numeroase aparitii si poze in diverse reviste de profil.........;;) .....

sarieri
11.02.2007, 21:51:27
Sediul de pe Tunari exista! Am fost eu in ianuarie acolo si am vorbit cu ei.
Am niste prieteni care si-au facut acum 3 ani aranjamentele de nunta la ei si au iesit superb. Au niste modele f. deosebite, sunt destul de scumpi, dar merita, zic eu :D .
Mie mi-au placut niste lumanari care costau in jur de 800 ron/perechea!

esperance
11.02.2007, 22:39:08
Sediul de pe Tunari exista! Am fost eu in ianuarie acolo si am vorbit cu ei.
Am niste prieteni care si-au facut acum 3 ani aranjamentele de nunta la ei si au iesit superb. Au niste modele f. deosebite, sunt destul de scumpi, dar merita, zic eu :D .
Mie mi-au placut niste lumanari care costau in jur de 800 ron/perechea!

Multumesc pentru informatii! Si noua ne-au placut aranjamentele, de asta am si vrut sa mergem acolo, sa discutam.

Raza_de_soare
12.02.2007, 00:54:22

Se pare ca au site-ul in constructie#:-S...

ALEX21A
12.02.2007, 01:19:10
Multumesc pentru informatii! Si noua ne-au placut aranjamentele, de asta am si vrut sa mergem acolo, sa discutam.

pe mine la targ nu m au impresionat deloc.......eu aveam alte asteptari din p lor,stiind ce le poate capul din reviste;;)

kitz
18.02.2007, 21:09:43
de ce va feriti de P-ta Amzei?? in ciuda a celor spuse despre preturile de acolo nu-i chiar asa! eu mi-am facut acolo buchetul de mireasa+buchetul de nasa+ cele 2 lumanari si pretul total a fost de 750ron! iar buchetele, cu microfon au rezistat o saptamana, fara exagerare!

imi poti da si mie coordonatele?

kitz
18.02.2007, 21:14:17
Si eu vreau numele si adresa acelei florarii...

si eu...., multumesc

alecsa
19.02.2007, 01:55:03
La intersectia dintre soseaua Stefan cel Mare cu Obor este o florarie care face buchete frumoase si la preturi normale. Si crinii imperiali asa se numesc. Nu exista crini tiganesti si daca exista nu sunt aceia care se vand in toate florariile si tarabele din tara. Eu una nu as da comanda de buchete si lumanari la tarabe, chioscuri. Un magazin imi ofera mai multa siguranta. Nu risti sa plece de acolo si sa te trezesti ca nu mai ai de unde sa ii iei. Cei de la tarabe si chioscuri nu iti dau nici o chitanta, bon pt banii pe care ii dai ca avans. Ce dovada ai ca le-ai dat banii?

eu n-am generalizat, ca toti..... unii, am si spus.....si exista crini tiganesti, sunt aia portocalii...... daca nu sti te parlesc, dar ma rog.... eu la vremea respectiva eram multumita de ce buchete luam de acolo, acum insa s-au porcait...... si nu erau strict tarabe, ci erau si florarii si daca vroiai chit pt avans iti dadeau.....

rar am intalnit sa-ti dea bon la florarii..... din zeci de buchete luate o singura florarie mi-a dat bon..... fara sa-l cer eu! ! :-\

pai si a zis cineva sa dai avans la un chiosc care azi e miine nu mai e? poti vb cu o florareasa si sa-ti faca buchetele fara sa-ti taie fact, ca doar creste si tariful.....ma gandesc...sau poate florariile nu sunt platitoare de tva...sunt pfa???:-\

Gabryela
05.04.2007, 10:17:06
Salut

Poate sa imi trimita si mie cineva numele florariei dein Amzei? INcepe cumva cu D? D----? AM fost sa o caut si este singura florrie pe care am gasit-o.
Multumesc.

alinita
05.04.2007, 12:45:58
Eu la Iris am facut tot ce a insemnat flori (vedeti semnatura)... Am fost foarte multumita si de calitate si de amabilitate :)
M-am dus direct la biroul din Str. Baratiei, nu la una dintre florarii.
Preturile NU sunt mari decat daca alegi flori scumpe...
Buna BDiana, m-ar interesa si pe mine daca mai tii minte cat te-a costat buchetul, lumanarile si cocardele (separat - aproximativ). Pozele tale sunt superbe! Te pup, alina

BDiana
05.04.2007, 15:14:48
Buna BDiana, m-ar interesa si pe mine daca mai tii minte cat te-a costat buchetul, lumanarile si cocardele (separat - aproximativ). Pozele tale sunt superbe! Te pup, alina
Buna Alinita,

Au costat asa:
- buchetul: 2'200'000
- lumanari (amandoua): 5'100'000
- cocarde cu dendrobium: 25'000 bucata
- cocarda mirelui cu phaleonopsis: 120'000

Ma bucur ca ti-au placut... :D :*

mada
05.04.2007, 15:23:52
eu n-am generalizat, ca toti..... unii, am si spus.....si exista crini tiganesti, sunt aia portocalii...... daca nu sti te parlesc, dar ma rog.... eu la vremea respectiva eram multumita de ce buchete luam de acolo, acum insa s-au porcait...... si nu erau strict tarabe, ci erau si florarii si daca vroiai chit pt avans iti dadeau.....

rar am intalnit sa-ti dea bon la florarii..... din zeci de buchete luate o singura florarie mi-a dat bon..... fara sa-l cer eu! ! :-\

pai si a zis cineva sa dai avans la un chiosc care azi e miine nu mai e? poti vb cu o florareasa si sa-ti faca buchetele fara sa-ti taie fact, ca doar creste si tariful.....ma gandesc...sau poate florariile nu sunt platitoare de tva...sunt pfa???:-\

Ce inseamna pt tine florarii? Chioscurile in care se vand flori? La orice taraba, chiosc trebuie sa dai un avans pt buchete de mireasa, nasa sau lumanari. Nimeni nu rupe florile aiurea.Tu poti sa zici ca le vrei si sa nu mai te duci sa le iei. Nu risca nimeni pt ca florile sunt destul de scumpe. Si florariile (magazine) platesc tva. Dar daca iti dau factura, chitanta sau bon nu inseamna ca mai creste pretul. Este acelasi pret si cu factura si fara.

alecsa
05.04.2007, 16:00:39
Salut

Poate sa imi trimita si mie cineva numele florariei dein Amzei? INcepe cumva cu D? D----? AM fost sa o caut si este singura florrie pe care am gasit-o.
Multumesc.

dalmi se numeste, daca nu ma insel

ryanaro
05.04.2007, 16:04:54
Si florariile (magazine) platesc tva. Dar daca iti dau factura, chitanta sau bon nu inseamna ca mai creste pretul. Este acelasi pret si cu factura si fara.

aici permite mi sa te contrazic. este mult mai ieftin fara factura pt ca ei pot sa declare ca au primit mult mai putin. asa mi am luat eu inelul de logodna- fara factura are un pret, cu factura e dublu. o:-)

alecsa
05.04.2007, 16:08:50
Ce inseamna pt tine florarii? Chioscurile in care se vand flori? La orice taraba, chiosc trebuie sa dai un avans pt buchete de mireasa, nasa sau lumanari. Nimeni nu rupe florile aiurea.Tu poti sa zici ca le vrei si sa nu mai te duci sa le iei. Nu risca nimeni pt ca florile sunt destul de scumpe. Si florariile (magazine) platesc tva. Dar daca iti dau factura, chitanta sau bon nu inseamna ca mai creste pretul. Este acelasi pret si cu factura si fara.

da tu ai impresia ca nu stiu dif dintre o florarie si un chiosc de la coltul strazii? n-ai inteles ce am vrut sa spun, de aici si confuzia....

nu stiam cu tva-ul, am si specificat, chiar nu m-a interesat asta... mie mi se pare normal ca tva-ul sa se aplice doar daca iti taie factura ... nu sa fie acelasi pret ... eu asa gandesc!

iar daca de ex fac comanda de flori, mi se da o hartiuta stampilata, semnata si e specificat avansul dat ...

e o discutie fara noima ... nu tb sa sari asa, mi-am dat cu parerea, daca nu e buna asta e, nu le stiu pe toate ...=;

alecsa
05.04.2007, 16:11:08
aici permite mi sa te contrazic. este mult mai ieftin fara factura pt ca ei pot sa declare ca au primit mult mai putin. asa mi am luat eu inelul de logodna- fara factura are un pret, cu factura e dublu. o:-)

pai asa am zis si eu ... asa mi se pare normal, insa ei fac cum vor ... nimeni nu-i controleaza .... desi acum suntem in UE si nu se mai considera import (deci fara taxe) ei au aceleasi preturi ...

ryanaro
05.04.2007, 16:13:41
pai asa am zis si eu ... asa mi se pare normal, insa ei fac cum vor ... nimeni nu-i controleaza .... desi acum suntem in UE si nu se mai considera import (deci fara taxe) ei au aceleasi preturi ...

pai inelul meu e facut aici \:D/ crezi ca aici nu se intampla la fel?! ;))

alecsa
05.04.2007, 16:20:23
pai inelul meu e facut aici \:D/ crezi ca aici nu se intampla la fel?! ;))

pai da ce, numai la noi exista taxare "la negru"?;;)

mada
05.04.2007, 16:27:00
da tu ai impresia ca nu stiu dif dintre o florarie si un chiosc de la coltul strazii? n-ai inteles ce am vrut sa spun, de aici si confuzia....

nu stiam cu tva-ul, am si specificat, chiar nu m-a interesat asta... mie mi se pare normal ca tva-ul sa se aplice doar daca iti taie factura ... nu sa fie acelasi pret ... eu asa gandesc!

iar daca de ex fac comanda de flori, mi se da o hartiuta stampilata, semnata si e specificat avansul dat ...

e o discutie fara noima ... nu tb sa sari asa, mi-am dat cu parerea, daca nu e buna asta e, nu le stiu pe toate ...=;

Nu am sarit asa! Pur si simplu nu pot sa inteleg de ce toata lumea cand zice florarie se gandeste la orice loc in care se vand flori. Teoretic nu se vinde fara factura (nu e voie), dar practic se intampla f des dar nu inseamna ca le cumperi mai ieftin.Asta se intampla la tarabe sau chioscuri unde te intelegi cu tiganii care iti mai scad 10.000 la fir ca pe urma sa iti ia 100.000 la ambalaj. Tu spui de hartiuta stampilata care se da in momentul in care dai avansul dar tare as vrea sa vad si eu la ce chiosc iti da asa ceva. Intr-adevar e o discutie fara noima asa ca mai bine incheiem aici.

alecsa
05.04.2007, 16:32:58
Nu am sarit asa! Pur si simplu nu pot sa inteleg de ce toata lumea cand zice florarie se gandeste la orice loc in care se vand flori. Teoretic nu se vinde fara factura (nu e voie), dar practic se intampla f des dar nu inseamna ca le cumperi mai ieftin.Asta se intampla la tarabe sau chioscuri unde te intelegi cu tiganii care iti mai scad 10.000 la fir ca pe urma sa iti ia 100.000 la ambalaj. Tu spui de hartiuta stampilata care se da in momentul in care dai avansul dar tare as vrea sa vad si eu la ce chiosc iti da asa ceva. Intr-adevar e o discutie fara noima asa ca mai bine incheiem aici.

eu nu am confundat chioscul cu floraria... si chiar mi s-a dat acea hartiuta stampilata la un chiosc la eroilor de unde luam inainte flori... acum insa am descoperit piata de flori si sunt super multumita de florile de acolo ...

mada
05.04.2007, 16:37:10
eu nu am confundat chioscul cu floraria... si chiar mi s-a dat acea hartiuta stampilata la un chiosc la eroilor de unde luam inainte flori... acum insa am descoperit piata de flori si sunt super multumita de florile de acolo ...

Si la piata de flori iti da chitanta? Chiar sunt curioasa!

alecsa
05.04.2007, 16:43:15
Si la piata de flori iti da chitanta? Chiar sunt curioasa!

mie nu mi-a dat niciodata pt ca nu am cerut, nu am avut nevoie ca nu le decontam ... si buchetele mi le facea pe loc si le luam tot atunci ...

mada
05.04.2007, 16:48:04
mie nu mi-a dat niciodata pt ca nu am cerut, nu am avut nevoie ca nu le decontam ... si buchetele mi le facea pe loc si le luam tot atunci ...

La piata de flori nu iti da chitanta. POate doar la floraria din dreapta (singura din piata) si doar daca ceri dar daca o sa comanzi ceva care nu se face pe loc o sa iti ceara bineinteles un avans. Cum am mai spus nimeni nu rupe florile asa aiurea........fara sa se asigure ca le cumperi. Floraria din piata Cosbuc chiar e florarie si are flori proaspete si la preturi f bune.

alecsa
05.04.2007, 16:58:37
La piata de flori nu iti da chitanta. POate doar la floraria din dreapta (singura din piata) si doar daca ceri dar daca o sa comanzi ceva care nu se face pe loc o sa iti ceara bineinteles un avans. Cum am mai spus nimeni nu rupe florile asa aiurea........fara sa se asigure ca le cumperi. Floraria din piata Cosbuc chiar e florarie si are flori proaspete si la preturi f bune.

nu s-o da chitanta si factura, de unde sa stiu daca nu m-a interesat asta niciodata ...

godotte
14.04.2007, 08:51:09
[quote=alecsa;107717]eu n-am generalizat, ca toti..... unii, am si spus.....si exista crini tiganesti, sunt aia portocalii...... daca nu sti te parlesc, dar ma rog.... eu la vremea respectiva eram multumita de ce buchete luam de acolo, acum insa s-au porcait...... si nu erau strict tarabe, ci erau si florarii si daca vroiai chit pt avans iti dadeau.....

Nu sunt experta in flori, insa nu am auzit de acesti crini tiganesti, eu credeam ca se numesc crini asiatici, care vin tot din Olanda. Se face astfel deosebirea intre cei imperiali (albi simpli sau cu striatii, cupe mari) si cei asiatici (portocalii, roz, galben, cupe mici).

Faza cu factura/chitanta data de la florarie (si aici ma refer la acele spatii inchise cu a.c.) nu influenteaza cu nimic pretul de achizitie. Ca vrei sa iti dea sau nu factura, tot pretul asta este. Inteleg de ce ryanaro a luat inelul mai ieftin, probabil suma era mai mare $-) decat cel al unui buchet de... sa zicem 100 de lei.

alecsa
14.04.2007, 11:17:28
[quote=alecsa;107717]eu n-am generalizat, ca toti..... unii, am si spus.....si exista crini tiganesti, sunt aia portocalii...... daca nu sti te parlesc, dar ma rog.... eu la vremea respectiva eram multumita de ce buchete luam de acolo, acum insa s-au porcait...... si nu erau strict tarabe, ci erau si florarii si daca vroiai chit pt avans iti dadeau.....

Nu sunt experta in flori, insa nu am auzit de acesti crini tiganesti, eu credeam ca se numesc crini asiatici, care vin tot din Olanda. Se face astfel deosebirea intre cei imperiali (albi simpli sau cu striatii, cupe mari) si cei asiatici (portocalii, roz, galben, cupe mici).

mai, eu n-am spus ca toti crinii sunt tiganesti, eu am zis ce mi s-a zis odata de o florareasa referitor la unii crini portocalii pe care unele florarese le vand ca fiind crini adusi de nush unde ... asta a fost toata chestia, daca unele au inteles altceva si au sarit, nu e vina mea...eu am reprodus ce mi s-a zis ... nu vreau sa se iste scandaluri ... daca m-a mintit sa fie sanatoasa ...

godotte
14.04.2007, 13:05:04
[quote=abicute;184183]

mai, eu n-am spus ca toti crinii sunt tiganesti, eu am zis ce mi s-a zis odata de o florareasa referitor la unii crini portocalii pe care unele florarese le vand ca fiind crini adusi de nush unde ... asta a fost toata chestia, daca unele au inteles altceva si au sarit, nu e vina mea...eu am reprodus ce mi s-a zis ... nu vreau sa se iste scandaluri ... daca m-a mintit sa fie sanatoasa ...

Acum cred ca toata lumea a inteles cel putin un lucru: aveti grija de unde luati florile, informati-va, duceti-va la mai multe florarii (din acelea cu aer cond :D ), vorbiti cu mai multe persoane din domeniu. Majoritatea sunt de treaba si te ajuta cu multe informatii. Bafta. :*

veronik00
05.08.2007, 00:40:06
Buna miresicilor,

mai am putin pana la nunta si nu am comandat inca florile. Am fost azi la florarie de unde vroiam sa le comand si surprizaaaaaaaaaaaa : concediu de odihna de pe 1 aug pana pe 13 aug. ca pe vremea lui ceausescu ... luam concediu si inchidem magazinul...
Nu stiu daca este intelept sa astept pana pe 13 cand se intorc din concediu sau sa comand in alta parte.
Vreau sa va rog sa-mi trimite-ti si mie pe personala adrese si nume de florarii pe care mi le recomandati. Stiu ca nu se poate spune nici un nume pe forum, de aceea va rog sa-mi dati pe personala.

Va multumesc anticipat, Veronik00

DianaMaria
05.08.2007, 10:21:55
Fetelor am gasit la adresa ********** niste buchete superbe. Au un catalog super interesant. Au trei puncte de lucru: in Berceni, pe Sos. Oltenitei si la Unirii. Cum vi se par preturile??
Eu stau in 13 septembrie si celelate florarii recomandate de voi mi se par departe. Ce alte florarii cu preturi acceptabile mai stiti prin zona?

Fluturas
05.08.2007, 10:53:13
Fetelor am gasit la adresa ********** niste buchete superbe. Au un catalog super interesant. Au trei puncte de lucru: in Berceni, pe Sos. Oltenitei si la Unirii. Cum vi se par preturile??
Eu stau in 13 septembrie si celelate florarii recomandate de voi mi se par departe. Ce alte florarii cu preturi acceptabile mai stiti prin zona?

imi par cam piperate preturile, de la 450 la 600 ron lumanarile ...parerea mea!
la buchete este mai acceptabil pretul ..

DianaMaria
05.08.2007, 14:17:58
450-600 RON perechea de lumanari!!!
Deci aproximativ 225-300 RON lumanarea. E scump? Mie nu mi se pare.

babycriss
05.08.2007, 15:19:43
Fetelor am gasit la adresa ******** niste buchete superbe. Au un catalog super interesant. Au trei puncte de lucru: in Berceni, pe Sos. Oltenitei si la Unirii. Cum vi se par preturile??

Buna!
Eu mi-am facut buchetele si cocardele la Ada. Recomand aceasta florarie din toata inima. Preturile sunt nu bune, f bune. Doamna de acolo este f draguta, si ce iese din mana ei..n-am cuvinte. La cununia civila am avut buchet comandat la iris si pot spune ca mi-a stricat ziua...A fost facut cu picioarele..desi am dus poza si i-am explicat cum il vreau, iar doamna de acolo o tinea sus si tare ca il poate face. La Ada am platit doar florile trandafirii din buchete si din cocarde, nu si ierburile, nu si floarea miresei. La iris mi-au pus 3 frunze de decor si mi-au luat 50 ron in plus. La Ada m-a costat 150 ron buchetul din 15 trandafiri. Plus ca au tinut f bine. Dimineata inca erau frumosi. Daca te intereseaza iti pot da mobilul dnei de acolo ca sa vb cu ea. Ea mai are si alte cataloage nu doar cele de pe net si cu alte preturi mult mai bune. Poti merge sa-ti faci o idee.
Te pup!

nickoleta
05.08.2007, 15:28:41
Buna!
Eu mi-am facut buchetele si cocardele la Ada. Recomand aceasta florarie din toata inima. Preturile sunt nu bune, f bune. Doamna de acolo este f draguta, si ce iese din mana ei..n-am cuvinte. La cununia civila am avut buchet comandat la iris si pot spune ca mi-a stricat ziua...A fost facut cu picioarele..desi am dus poza si i-am explicat cum il vreau, iar doamna de acolo o tinea sus si tare ca il poate face. La Ada am platit doar florile trandafirii din buchete si din cocarde, nu si ierburile, nu si floarea miresei. La iris mi-au pus 3 frunze de decor si mi-au luat 50 ron in plus. La Ada m-a costat 150 ron buchetul din 15 trandafiri. Plus ca au tinut f bine. Dimineata inca erau frumosi. Daca te intereseaza iti pot da mobilul dnei de acolo ca sa vb cu ea. Ea mai are si alte cataloage nu doar cele de pe net si cu alte preturi mult mai bune. Poti merge sa-ti faci o idee.
Te pup!

Buna, ma intereseaza si pe mine nr. de telefon al doamnei care ti-a facut buchetul (superb). Poti sa-mi dai un mesaj pe privat. Merci.

helenita
05.08.2007, 18:25:02
eu mi-am facut buchetele mele si ale nasei,si nasii lumanarile, la floraria INA, care este undeva intre cocor si mag unirea....prima str pe st, cum mergi dinspre unirea spre sf vineri, dupa magazinul cu scutere si ce mai are acolo...noi am fost fff multumiti...
buchet cununie orhidee - 1oo ron
buchete nunta 15 trandafiri mici si mari- 15o ron/buc
lumanari trandafiri mici si mari - 36o/2 buc
poze:
617386173961740

Simonyk
06.11.2007, 15:19:54
pe mine ma intrebai ?

winnie
07.11.2007, 11:23:15
Buna fetelor,
Eu mi-am facut lumanarile si buchetele la o vecina de-a surorii mele. Le face acasa, e super priceputa. Lucreaza si la o florarie pe Calea Mosilor, pe linia tranvaiului 21, intre Sf.Gheorghe si Hristo Botev.
V-o recomand cu caldura.
Pupici:*

ancaB
19.01.2008, 14:51:32
Fetelor,

Recomandarea mea este Floraria Olandeza de langa Spitalul Colentina (Holland Flower, ca sa fiu mai exacta;-) ). Va garantez ca va pot face orice, in functie de dorinte/ buget/ gusturi ...

Va pup

daureliana
07.03.2008, 23:45:13
fetelor, cam cu cat timp inainte de nunta se face comanda ptr buchet?

ancaB
08.03.2008, 16:24:47
fetelor, cam cu cat timp inainte de nunta se face comanda ptr buchet?

Eu am fost sa da comanda si pt civila, si pt nunta (au fost la o saptamana distanta) cu aprox 10 zile inainte, nu de alta, dar ei importa regulat florile din Olanda (vezi mai sus) si tb sa stie din timp ce si cum...

daureliana
09.03.2008, 23:35:09
[quote=ancaB;686813]Eu am fost sa da comanda si pt civila, si pt nunta (au fost la o saptamana distanta) cu aprox 10 zile inainte, nu de alta, dar ei importa regulat florile din Olanda (vezi mai sus) si tb sa stie din timp ce si cum...[/quo
Multumesc mult!

clipsy
08.07.2008, 18:31:20
Ei bine, dragute viitoare miresici...eu va recomand unde sa nu va faceti aranjamentele...
eu le`am facut la floraria iris...caci am zis ca este de renume si sigur vor iesi impecabile...
spuneti si voi...pozele vb cel mai bine...
prima poza este cea cu care am fost la florarie...iar rezultatul...il vedeti si voi in poza 2 :((
eu am vrut sa renunt la buchet si sa il iau tot pe cel de la civila dar daca tot il facusem toata lumea a insistat sa il iau pe acesta...si m`am conformat... si mi`a parut tare rau...dupa nunta!

cat despre lumanari.... nu au fost absolut deloc la fel....una cu florile curgatoare(asa cum mi le`am dorit) si cealalta cu florile stranse aproape manunchi...macar daca erau amandoua la fel

florena1227
08.07.2008, 19:49:31
Ei bine, dragute viitoare miresici...eu va recomand unde sa nu va faceti aranjamentele...
eu le`am facut la floraria iris...caci am zis ca este de renume si sigur vor iesi impecabile...
prima poza este cea cu care am fost la florarie...iar rezultatul...il vedeti si voi in poza 2 :((
eu am vrut sa renunt la buchet si sa il iau tot pe cel de la civila dar daca tot il facusem toata lumea a insistat sa il iau pe acesta...si m`am conformat... si mi`a parut tare rau...dupa nunta!

cat despre lumanari.... nu au fost absolut deloc la fel....una cu florile curgatoare(asa cum mi le`am dorit) si cealalta cu florile stranse aproape manunchi...macar daca erau amandoua la fel
O, Doamne!!!:O :O ce ti-au facut la buchet!!..imi vine mie sa plang!!! :((iarta-ma, intentia mea nu este sa te jignesc!:)>-

clipsy
14.07.2008, 12:06:04
O, Doamne!!!:O :O ce ti-au facut la buchet!!..imi vine mie sa plang!!! :((iarta-ma, intentia mea nu este sa te jignesc!:)>-

nu ma jignesti...eu am vrut ceva si ei au facut cu totul si cu totul aiurea...desi am strecurat si ceva bani pt pers care se va ocupa de aranjamentul meu...
din fericire am reusit sa imi pastrez calmul desi imi venea sa le omor pe cele de la florarie...si putini au fost cei care au observat greselile...
am vrut sa stiti si voi sa nu patiti cum am patit eu....>:D<

aris
16.07.2008, 17:21:49
referitor la floraria iris.....am luat florile tot de la ei. buchetul meu de la religioasa era diferit de ceea ce era in catalogul lor (nu am cerut nici o modificare). buchetul de la civila a iesit perfect. la corsaje (florile care se pun la mana domnisoarelor de onoare, trebuia sa aiba niste fundite superbe din panglica groasa. daca aveti rabdare vedeti pe picassa ce a iesit. mi-a fost greu sa le fixez la mainile fetelor si din aceeasi cauza nici nu aveau cum sa reziste prea mult. pacat, fiindca florile erau f frumoase si proaspete si ar fi putut rezista mult. buchetele mele au mai rezistat inca vreo 4-5 zile dupa nunta. cel de la religioasa a aratat ca abia adus de la florarie, toata noaptea.
daca vreti sa le vedeti pe amandoua si ce trebuia sa primesc de la ei intrati pe topicul "buchete din trandafiri".
cu toate ca nu a fost ce am cerut....mi-au placut la nebunie!

corinutza79
21.07.2008, 14:12:21

Eu cred ca astora trebuie sa le dea cineva o lectie usturataoare...esti a nu stiu cata miresica care se plange de serviciile lor, si nu aici pe forum neaparat, ci in general nu am auzit decat lucruri rele despre ei. La o nunta de anul trecut am vazut poze cu flori ofilite de la ei. o bataie de joc din partea lor, sa le fie rusine!

Anc
21.07.2008, 15:12:38
Eu cred ca astora trebuie sa le dea cineva o lectie usturataoare...esti a nu stiu cata miresica care se plange de serviciile lor, si nu aici pe forum neaparat, ci in general nu am auzit decat lucruri rele despre ei. La o nunta de anul trecut am vazut poze cu flori ofilite de la ei. o bataie de joc din partea lor, sa le fie rusine!

s-au extins, si-au facut cat de cat un nume si acum nu se mai agita la fel de mult sa iasa totul bine, in plus au si multe comenzi si banuiesc ca le lucreaza cam pe banda rulanta...
si eu tot la ei vroiam sa imi fac dar m-am razgandit pt ca am gasit si preturi mai micute ca ale lor si am tot vazut si impresii negative la adresa lor.
oricum tipa care imi face florile este o fosta angajata a acestei florarii.

evenstar
21.07.2008, 22:05:38
Apropo de "unde facem buchetul", eu va recomand cu mare caldura floraria Dalmi (Piata Amzei)... am ajuns acolo foarte sceptica, doar pentru ca era deschis pana tarziu si eu eram intr-o perioada foarte aglomerata... Si am gadit acolo o tanti florareasa "de meserie", care s-a uitat la mine, m-a intrebat cum e rochia, a luat flori din 3-4 vaze si le-a combinat, mi-a povestit cum va fi buchetul... eu nu am mers cu poza, ci mai rau, fara sa stiu ce vreau de la ele... si am plecat de acolo cu un zambet larg pe fata... Iar in ziua respectiva, buchetele si lumanarile au fost mai frumoase decat ma asteptam...:)

Ca sa si exemplific, buchetele noastre din trandafiri, si hypericum (al nasei a avut si santini)

steff_steff
23.07.2008, 10:08:30
Ca sa si exemplific, buchetele noastre din trandafiri, si hypericum (al nasei a avut si santini)

Buna, poti sa imi spui cat te-au costat buchetele la Piata Amzei. Am fost la Delfiului si la Ozana la cateva florarii si nu m-a incantat nimic. M-am tot uitat pe net, dar buchetele tale sunt grozave.
Multumesc.

evenstar
23.07.2008, 10:45:10
Buna, poti sa imi spui cat te-au costat buchetele la Piata Amzei. Am fost la Delfiului si la Ozana la cateva florarii si nu m-a incantat nimic. M-am tot uitat pe net, dar buchetele tale sunt grozave.
Multumesc.
Acum chiar nu mai stiu sa-ti spun cat a fost fiecare... al meu a fost cca 250 ron, al nasei ceva mai ieftin... Cu totul, si cu lumanarile grecesti care au costat 250 ron perechea (fara florile de pe ele...) am platit 1100 ron. Nu e ieftin, intr-adevar, dar am fost absolut incantata de buchet - pentru ca mi s-a potrivit perfect la rochie, si asta e numai meritul floraresei...

steff_steff
23.07.2008, 12:40:58
Acum chiar nu mai stiu sa-ti spun cat a fost fiecare... al meu a fost cca 250 ron, al nasei ceva mai ieftin... Cu totul, si cu lumanarile grecesti care au costat 250 ron perechea (fara florile de pe ele...) am platit 1100 ron. Nu e ieftin, intr-adevar, dar am fost absolut incantata de buchet - pentru ca mi s-a potrivit perfect la rochie, si asta e numai meritul floraresei...

Da, sunt superbe. Intraadevar nu sunt ieftine, dar au meritat toti banii. Multumesc mult pentru raspuns.

CRISTINA21M
28.07.2008, 10:52:46
120 ron buchetul
43 ron aranjamentul de masa
420 ron lumanarile ( nu am poze)

floraria am gasit-o la intersectie stefan cel mare cu tunari , fetele sunt foarte amabile.

sper sa fiu de ajutor ...

dianastoica
28.07.2008, 18:14:27

asa e exact asta am auzit si eu ca florile nu neaparat ca sunt ofilite dar sunt aduse de f mult timp si normal ca se ofilesc daca le scoti la aer/caldura....

piersicuta
14.08.2008, 20:16:42
Mi-am ales floraria <:-P

Am tot dat eu mail pana acum la mai multi, intrebandu-i de stephanotis si alte flori si sa uitau crucis la mine. Dar imi raspundeau: Da domnisoara, bineinteles ca se poate, cum nu, facem. Dar habar nu aveau cum arata florile. Si am dat mail la floraria olandeza.

Inafara de faptul ca si-au dat seama ca florile sunt artificiale in poza, ceea ce eu habar nu aveam, mi-au trimis variante de trandafiri (poze) si denumirile lor in latina care sa se potriveasca cat mai bine cu ce vreau eu. Si asta chiar directorul general. Dupa care m-a sunat cineva sa programam o intalnire, cu o tipa (olandeza) ca poate imi place si altceva. Deci parea un fel de SPA asa, select, cu programare, fara inghesuiala. Si le-am zis ca sambata viitoare as putea, pentru ca merg cu nasa. Au zis ca revin cu un telefon saptamana viitoare sa stabilim o intalnire. Foarte profi mi se parea.

Acuma eu taranca, am intrebat si de preturi, ca deh, si asta ma arde. Si pentru buchetelul atasat, a zis 250 ron. Mi se pare mult, dar m-au impresionat. Doar ca daca buchetul e 250, oare cat or fi lumanarile? :-SS

Va zic sambata viit ce am rezolvat...

piersicuta
23.08.2008, 21:01:23
Mi-am ales floraria <:-P

Am tot dat eu mail pana acum la mai multi, intrebandu-i de stephanotis si alte flori si sa uitau crucis la mine. Dar imi raspundeau: Da domnisoara, bineinteles ca se poate, cum nu, facem. Dar habar nu aveau cum arata florile. Si am dat mail la floraria olandeza.

Inafara de faptul ca si-au dat seama ca florile sunt artificiale in poza, ceea ce eu habar nu aveam, mi-au trimis variante de trandafiri (poze) si denumirile lor in latina care sa se potriveasca cat mai bine cu ce vreau eu. Si asta chiar directorul general. Dupa care m-a sunat cineva sa programam o intalnire, cu o tipa (olandeza) ca poate imi place si altceva. Deci parea un fel de SPA asa, select, cu programare, fara inghesuiala. Si le-am zis ca sambata viitoare as putea, pentru ca merg cu nasa. Au zis ca revin cu un telefon saptamana viitoare sa stabilim o intalnire. Foarte profi mi se parea.

Acuma eu taranca, am intrebat si de preturi, ca deh, si asta ma arde. Si pentru buchetelul atasat, a zis 250 ron. Mi se pare mult, dar m-au impresionat. Doar ca daca buchetul e 250, oare cat or fi lumanarile? :-SS

Va zic sambata viit ce am rezolvat...

Am fost azi la intalnire. Tipa, olandeza mi s-a parut super ok, si stia despre ce vbeste. Acum astept preturile pe mail..:-w Florile cica sunt importate cu o zi inaintea nuntii.

Va mai zic preturi si va atasez poze dupa nunta, sa vedeti ce a iesit. :)

piersicuta
29.08.2008, 22:51:00
Mai miresici, doar eu mai scriu pe aici de nebuna? Preturile de la astia de v-am scris mai sus mi s-au parut ok, adica 1335 toate aranjamentele: 2 buchete, 2 lumanari, 6 cocarde, o bratara pt domnisoara, cocarda nasului si a mirelui. E mult?

evenstar
29.08.2008, 22:56:02
Mai miresici, doar eu mai scriu pe aici de nebuna? Preturile de la astia de v-am scris mai sus mi s-au parut ok, adica 1335 toate aranjamentele: 2 buchete, 2 lumanari, 6 cocarde, o bratare pt domnisoara, cocarda nasului si a mirelui. E mult?
Eu am dat doar pe buchete si lumanari 1100 ron, asa a nu mi se pare mult, desi sunt sigura ca daca as fi alergat putin gaseam si mai ieftin...

2ank
01.09.2008, 14:29:04

Dragelor, ma alatur si eu celor care si-au facut buchetele si lumanarile la Floraria IRIS si care au fost nemultumite. De aceasta data ma alatur din postura de nasa. Am nasit sambata trecuta, pe 30 august si am comandat lumanarile si buchetele la celebra florarie. Am comandat un buchet de irisi pt cununia civila, care au fost foarte frumosi, un buchet de trandafiri albi pt mireasa (pt cununia religioasa), un buchet de cale mov pt mine si o precehe de lumanari cu trandafiri rozalii si nu-mai-stiu-ce. Trandafirii albi au venit ofiliti, batuti, plini de furnici si aveau si niste busuioc printre ei (n-am inteles de ce); trandafirii lumanarilor erau batuti si maronii, insa per total, cat de cat ok. Cireasa de pe tort a fost buchetul meu in care calele au venit putrede, rupte, ofilite. Am vorbit cu dl. Bocancea si am primit scuze. I-am spus ca dupa cununia religioasa o sa merg la Sf. Vineri la atelier sa-i arat buchetele; asta se intampla pe la ora 17, dupa-amiaza. La ora 19 can l-am sunat sa-i spun ca nu mai merg la el la atelier, pt ca nu puteam sa plec de la nunta, nu mi-a mai raspuns la telefon. Diseara o sa va atasez niste poze cu minunatele "creatzii".
Asa ca, dragelor, va sfatuiesc sa NU apelati la FLORARIA IRIS, daca doriti sa aveti nunta pe care v-ati dorit-o. Revin diseara cu poze.

Gabrielle29
02.09.2008, 15:56:12
Eu am fost azi cu nasa la o florarie pe blv dacia - Splendor, ca tot de acolo a avut si ea buchetele si lumanarile acu vreun an. Mi-a aratat tanti aia vreo 100 de poze cu buchete si am ales vreo 3 - i-am zis ce nu vreau, cam ce mi-ar placea si cum sa combine cele 3 buchete intr-unu singur si a fost mai mult decat cooperativa. Nasa si-a ales si ea la fel, o combinatie de buchete, iar la lumanari, la fel, am modificat orice dupa bunul plac. Abia astept sa fie gata. Acum...eu nu stiu cat o sa coste, dar i-am zis nasei sa imi spuna cat e buchetul ei si ii dau ei banii pe el. Asa am vb d-inainte - ea a zis ca o sa cumpere buchetul meu si lumanarile, iar eu buchetul ei. :D

Abia astept sa vad ce iese. ;))

CRISTINA21M
04.09.2008, 11:25:59
120 ron buchetul
43 ron aranjamentul de masa
420 ron lumanarile ( nu am poze)

floraria am gasit-o la intersectie stefan cel mare cu tunari , fetele sunt foarte amabile.

sper sa fiu de ajutor ...

[-([-([-( sper ca nu m-a ascultat nici o miresica :((

Intr-o zi o sa ma duc sa fac o criza de nervi la florarie !

Cea mai proasta calitate si nimic din ceea ce am comandat !

Desi i-am dus poze cu tot ce vroiam nimic nu a iesit ca in poza .....
Foarte dezamagita am fost de flori :(( o gramada de bani si in ziua nuntii mi-a mai cerut inca 3 milioane ( zicea ea ca au intrat mai multe flori) , lumanarile erau deja topite din florarie , sirul de trandafiri care trebuia sa fie pe masini a fost un buchet de buruieni..... of .... inca ma intreb cum am putut sa zambesc si sa spun ca sunt superbe....

2ank
04.09.2008, 18:20:49
Iata 3 poze cu buchetul de nasa.:(

2ank
04.09.2008, 18:24:12
Si inca 3 de la "mirobolanta" florarie IRIS.

evenstar
04.09.2008, 18:31:11
Iata 3 poze cu buchetul de nasa.:(

Hai, maaaa... Prima e prea de tot! Astia chiar n-au nici o jena?:-L:-L:-L

2ank
04.09.2008, 23:12:33
Hai, maaaa... Prima e prea de tot! Astia chiar n-au nici o jena?:-L:-L:-L

Se pare ca n-au. Le-am scris un e-mail si le-am atasat pozele. Nu mi-au raspuns, plus ca am vb cu un fel de sef la telefon. Rusine sa le fie!

Harleyuta
18.09.2008, 15:50:17
Si inca 3 de la "mirobolanta" florarie IRIS.

Mamaaaaa,ce scandal as fi facut!!!
Cata bataie de joc pe banii clientilor.
RUSINE!

2ank
23.09.2008, 23:58:39
Mamaaaaa,ce scandal as fi facut!!!
Cata bataie de joc pe banii clientilor.
RUSINE!

Niste idioti. Nici in ziua deazi nu mi-au scris un e-mail. Niste idioti. :talk_04::talk_04::talk_04:

PS: Claudia, e bine ca macar tu nu esti printre cele care au fost dezamagite. Oricum pozele postate de tine sunt prea mici ca sa imi dau seama de ceva, insa eu te cred pe cuvant. :D

piersicuta
24.09.2008, 10:55:23
Fetelor, am avut si eu nunta. Florile le-am facut la floraria olandeza, au fost superbe. Trandafiri si stephanotis, la biserica si lalele portocalii la civila.

Am avut stephanotis pt par. Din pacate nu am poze, dar au fost extraordinare si ii recomand cu caldura. M-a costat 1550 RON 3 buchete, 2 lumanari, 6 cocarde, flori de pus in par, bratara dra de onoare. Le-au livrat unde am vrut, totul a fost super ok.

ps: vedeti ca sunt 2 florarii: holland flower si floraria olandeza si nu au legatura intre ele. Eu am facut la a doua.

Promit poze cand ma intorc din luna de miere :)

2ank
24.09.2008, 18:22:21
eu am fost multumita....imi pare rau pentru k ti-au stricat aranjamentele ...dar asta e. acu faptul este consumat. eu am facut buchetele si lumanarile la atelierul de pe batistei. nu stiu unde l-ai facut tu. si mi-a luat comanda unul dintra patroni. am inteles k sunt doi frati. mai multe nu stiu sa iti spun. uite o sa iti dau un link sa vezi poze.
http://www.kodakgallery.com/MyGallery.jsp?autologin=true&c=b3_hom_sign_ret&UV=715500380876_11168954715

Eu stiu cine sunt patronii. Am si vb cu unul din ei la telefon, mi-a zis sa-i dau mail si ........ degeaba. Cel mai tare ma enerveaza ca nu mi-au dat amacar un mail cu scuze, sau un telefon sa ma intrebe unde stau sa-mi trimita un buchet de flori sau........ ceva pt renumele lor..... Nimic. Nici ca as avea nevoie de ei, insa sunt niste idioti. CLAR!

PS: Nu se vad pozele. Ma duce undeva unde ar trebui sa ma loghez cu adresa ta de mail.:-"

piersicuta
07.10.2008, 14:38:57
V-am tot innebunit cu floraria olandeza. Va atasez poze cu buchetele si lumanarile. Sunt trandafiri, stephanotis si inca o floare necunoscuta. Cel cu lalele este de la cununia civila :)

Mie mi-au placut mult, si vi-i recomand din tot sufletul :)

carmenushka
07.10.2008, 16:24:46
V-am tot innebunit cu floraria olandeza. Va atasez poze cu buchetele si lumanarile. Sunt trandafiri, stephanotis si inca o floare necunoscuta. Cel cu lalele este de la cununia civila :)

Mie mi-au placut mult, si vi-i recomand din tot sufletul :)
Superb! Buchetul tau de mireasa are trandafiri, stephanotis, lisianthus, asparagus si eucalipt!

piersicuta
07.10.2008, 16:36:33
Superb! Buchetul tau de mireasa are trandafiri, stephanotis, lisianthus, asparagus si eucalipt!

Carmenusko esti o enciclopedie... :))

katerinka
07.10.2008, 18:50:34
Eu mi-am luat florile de la o florarie din spatele bisericii de la Unirii. Prima cum vii dinspre magazinul Unirii (nu mai stiu cum se numeste).
Poze cu buchetele si lumanarile mele vedeti in semnatura.

RIKIDONE
08.10.2008, 00:47:39
Eu mi-am luat florile de la o florarie din spatele bisericii de la Unirii. Prima cum vii dinspre magazinul Unirii (nu mai stiu cum se numeste).
Poze cu buchetele si lumanarile mele vedeti in semnatura.
Floraria Ina? Are prelata verde sau galbena ... nu mai stiu sigur. Acolo le fac si eu. Sper sa iasa OK.

evenstar
08.10.2008, 08:12:13

Pe restul le stiu si eu, dar care e eucaliptul? Sunt frunzele alea mici si verzi?:-?

MONICA_G
08.10.2008, 12:25:06
Buna!

Mie mi-au facut buchetul cei care s-au ocupat de tot ce inseamna deco la nunta.Si lumanarile tot ei e-au facut.
Si l-au facut personal, nu au colaborat cu nici o florarie.
Cel din trandafiri galben a fost buchetul nasei.

Sper sa va placa.

carmenushka
08.10.2008, 13:48:45
Pe restul le stiu si eu, dar care e eucaliptul? Sunt frunzele alea mici si verzi?:-?
Da alea rotunde cu aspect "brumat"

katerinka
08.10.2008, 16:55:52
Floraria Ina? Are prelata verde sau galbena ... nu mai stiu sigur. Acolo le fac si eu. Sper sa iasa OK.

Parca asa ii zice. Are 2 "incaperi": una e floraria in sine si inca una care-i un fel de birou unde tin cataloagele cu poze, lumanarile si alte accesorii.
Eu am fost multumita de cum au iesit. De buchete in mod deosebit.

evenstar
08.10.2008, 17:26:21
Buna!

Mie mi-au facut buchetul cei care s-au ocupat de tot ce inseamna deco la nunta.Si lumanarile tot ei e-au facut.
Si l-au facut personal, nu au colaborat cu nici o florarie.
Cel din trandafiri galben a fost buchetul nasei.

Sper sa va placa.

Maaaamaaa, cat e de frumos ala galben!!!! Si cel rosu e foarte reusit, dar am mai vazut. Dar buchetul galben m-a lasat cu gura cascata, cand o sa fiu si eu nasa o sa cer buchet galben, m-am hotarat!;))

RIKIDONE
08.10.2008, 21:25:17
Parca asa ii zice. Are 2 "incaperi": una e floraria in sine si inca una care-i un fel de birou unde tin cataloagele cu poze, lumanarile si alte accesorii.
Eu am fost multumita de cum au iesit. De buchete in mod deosebit.
Ma bucur ca au iesit cu trebuie. O sa-ti spun si eu sapt viitoare daca am fost multumita.

dysco
16.10.2008, 18:24:49
Se pare ca n-au. Le-am scris un e-mail si le-am atasat pozele. Nu mi-au raspuns, plus ca am vb cu un fel de sef la telefon. Rusine sa le fie!

Trebuie sa intervin...te intzeleg perfect...eu am fost un pic mai norocoasa ca tine,in sensul ca macar o parte din comanda a ieshit bine....Am dat comanda pentru 2 buchete cu hortensie shi trandafiri...de mireasa:hortensie alba cu trandafiri vendella( ceve de genul am intzeles ca se numesc)...shi ptr nasha :hortensie alba cu trandafiri somon. Tot de la ei am luat lumanarile care trebuiau sa fie identice cu unele din catalogul lor...
Nu au ieshit asha...lumanarile au fost ok per total,deshi unele detalii nu semanau cu poza din catalog deshi am mentionat in comanda ca le vreau identice...Buchetul meu sa zicem ca a mers insa al nashei a fost o dezamagire totala....cu nishte trandafiri portocalii ...o cul ffffffff aprinsa fatza de ceea ce vroiam eu shi care nu mergea cu hortensia aia alba deloc.
Poate ca ash fi incercat sa ignor toate astea insa au mai aparut alte surprize...coditzele florilor erau uscate...Adaugate buchetului separat!!!Arata groaznic...shi colac peste pupaza....cadeau florile din el...
Trebuia facut pe microfon ptr ca hortensia nu rezista o noapte intreaga...insa daca il scuturai un pic zburau shi trandafirii shi hortensiile...
Asta ca sa nu mai comentez de cum arata organza cu care erau imbracate....
In fine....Am avut noroc ca am reushit sa le cosmetizez un pic...shi le-am mai salvat putzin "fatza", insa am fost foarte foarte dezamagita,deshi,sincer...,shi eu am vzt aranjamente de la ei chiar reushite...:-<

2ank
16.10.2008, 19:51:28
Trebuie sa intervin...te intzeleg perfect...eu am fost un pic mai norocoasa ca tine,in sensul ca macar o parte din comanda a ieshit bine....Am dat comanda pentru 2 buchete cu hortensie shi trandafiri...de mireasa:hortensie alba cu trandafiri vendella( ceve de genul am intzeles ca se numesc)...shi ptr nasha :hortensie alba cu trandafiri somon. Tot de la ei am luat lumanarile care trebuiau sa fie identice cu unele din catalogul lor...
Nu au ieshit asha...lumanarile au fost ok per total,deshi unele detalii nu semanau cu poza din catalog deshi am mentionat in comanda ca le vreau identice...Buchetul meu sa zicem ca a mers insa al nashei a fost o dezamagire totala....cu nishte trandafiri portocalii ...o cul ffffffff aprinsa fatza de ceea ce vroiam eu shi care nu mergea cu hortensia aia alba deloc.
Poate ca ash fi incercat sa ignor toate astea insa au mai aparut alte surprize...coditzele florilor erau uscate...Adaugate buchetului separat!!!Arata groaznic...shi colac peste pupaza....cadeau florile din el...
Trebuia facut pe microfon ptr ca hortensia nu rezista o noapte intreaga...insa daca il scuturai un pic zburau shi trandafirii shi hortensiile...
Asta ca sa nu mai comentez de cum arata organza cu care erau imbracate....
In fine....Am avut noroc ca am reushit sa le cosmetizez un pic...shi le-am mai salvat putzin "fatza", insa am fost foarte foarte dezamagita,deshi,sincer...,shi eu am vzt aranjamente de la ei chiar reushite...:-<

Cum ziceam, FLORARIA IRIS e de tot rasul. Nu va faceti buchetele la ei. O sa regretati.

oana_rt
28.10.2008, 00:52:28
O recomandare: Passiflora (Calea Victoriei, capatul dinspre Unirea), o florarie micuta, decorata cu mult stil.

Eu m-am indragostit pur si simplu de buchetele facute acolo (v poze)...si pot spune ca au iesit mai bine decat in catalogul profesionist din care am ales ;))

In plus, cele 2 doamne care lucreaza la aceasta florarie sunt extrem de dragute, se simte ca lucreaza cu multa pasiune.

florena1227
28.10.2008, 07:08:46
O recomandare: Passiflora (Calea Victoriei, capatul dinspre Unirea), o florarie micuta, decorata cu mult stil.

Eu m-am indragostit pur si simplu de buchetele facute acolo (v poze)...si pot spune ca au iesit mai bine decat in catalogul profesionist din care am ales ;))

In plus, cele 2 doamne care lucreaza la aceasta florarie sunt extrem de dragute, se simte ca lucreaza cu multa pasiune.
Vai....ce frumoase sunt!!!!=D> =D> :* :*

dyanabadu
31.10.2008, 11:42:17
Fetelor, ma speriati! Si eu voiam sa-mi fac buchetele la iris. :-< Cred ca va trebui sa ma reorientez. Va pup:*

2ank
31.10.2008, 20:09:24
Fetelor, ma speriati! Si eu voiam sa-mi fac buchetele la iris. :-< Cred ca va trebui sa ma reorientez. Va pup:*

Da. Ar fi bine sa te re-orientezi. Altfel, vei regreta.#-o #-o

dyanabadu
03.11.2008, 12:52:44
2Ank, multumesc! Fetelor, poate imi recomandati voi o florarie buna.>:D<

mirelus1982
04.11.2008, 13:03:03
N-ai pt ce sa-mi multumesti. V-am urmarit, v-am citit povestile (previzibile, de altfel) in privinta Marriott-ului. Va felicit si va doresc sa aveti parte de tot ce-i mi bun. Nu stiu cand a ramas intalnirea, dar daca e la pranz nu vad cum as putea sa ajung. Incerc.

Dyana, sa nu apelezi la Iris ever.:-<
Atat eu, cat si Bembo am apelat la floraria Iris si am fost multumite. Din cate stiu si florile de la nunta lui Chivu tot acolo au fost comandate.
Probabil depinde de experienta personala a fiecaruia.

2ank
04.11.2008, 14:19:59
Atat eu, cat si Bembo am apelat la floraria Iris si am fost multumite. Din cate stiu si florile de la nunta lui Chivu tot acolo au fost comandate.
Probabil depinde de experienta personala a fiecaruia.

Mire uite aici experienta:
http://www.miresici.ro/showpost.php?p=1065625&postcount=102
si aici pozele:
http://www.miresici.ro/showpost.php?p=1073690&postcount=105
http://www.miresici.ro/showpost.php?p=1073697&postcount=106

mirelus1982
04.11.2008, 16:15:59
Mire uite aici experienta:
http://www.miresici.ro/showpost.php?p=1065625&postcount=102
si aici pozele:
http://www.miresici.ro/showpost.php?p=1073690&postcount=105
http://www.miresici.ro/showpost.php?p=1073697&postcount=106
Uau, intr-adevar arata jalnic, mai ales calele. Ce pot sa spun...inseamna ca eu, Bembo si fina mea am avut noroc!

Pana si buchetul de la cununie care pe langa trandafiri a avut lalele albe si frezii albe - flori pretentioase si mai putin rezistente, a aratat nemaipomenit si l-am mai pastrat si vreo 4 zile dupa intr-o vaza.

Iar trandafirii imperiali pe care i-am avut in buchet si la lumanari m-au impresionat cu adevarat! La mine chiar a fost invers ca la Bembo, trandafirii de la Iris mi s-au parut mai frumosi decat ce am avut la Marriott. Toate florile erau proaspete, dar trandafirii de la Iris erau de un rosu mai inchis, exact culoarea pe care mi-o doream.

Buchetul de mireasa al finei mele a fost frumos, dar al meu de nasa si al ei de la cununie civila avea petalele usor ingalbenite pe margini, palite. Ambele buchete au fost din trandafiri roz pal si mi s-a spus din florarie ca e cel mai putin rezistent soi de trandafiri si s-ar putea sa nu arate prea bine. Diana isi dorea un buchet asemanator si am avertizat-o ca s-ar putea sa aiba surprize.

dianastan
04.11.2008, 16:56:43
da, dar trandafirii mei dela cununie civila nu au avut nimic!
au fost foarte proaspeti si au fost exact acel roz pe care l-ai avut si tu, mirela!
plus ca mi-a tinut vreo 5 zile dupa! eu le-am luat de pe anemone.ro!
ati vazut ce buchet super am avut ca mireasa....
la mine, florile mele au fost mult peste salex-ul de la marriott....
acum, depinde si de la care iris ati luat ca sunt atatea....
pup

2ank
04.11.2008, 19:19:36
da, dar trandafirii mei dela cununie civila nu au avut nimic!
au fost foarte proaspeti si au fost exact acel roz pe care l-ai avut si tu, mirela!
plus ca mi-a tinut vreo 5 zile dupa! eu le-am luat de pe anemone.ro!
ati vazut ce buchet super am avut ca mireasa....
la mine, florile mele au fost mult peste salex-ul de la marriott....
acum, depinde si de la care iris ati luat ca sunt atatea....
pup

Iris are un singur atelier de creatie si anume pe Sf. Vineri, in spatele mag. Cocor. Toate comenzile pe care noi le dam, in oricare florarie, se realizeaza acolo. Eu il cunosc personal pe dl Bocancea, si cand am dat comanda nici nu m-am gandit sa-l sun. Am dat o comanda ca orice om. Si......... surpriza! Am crezut ca mor cand am vazut florile. M-am simtit atat de prost in fata tuturor.Mai ales in fata finei mele. Era mireasa si nu merita sa i se intample asta. Daca trandafirii roz sunt cei mai sensibili, calele nu cred sa fie, nici trandafirii albi (plus ca sunt flori usor vandabile). A fost bataie de joc. Eu nu voi mai apela niciodata la aceasta florarie. :-<

Ma bucur pt voi, cele care nu ati avut probleme.:* :*

dianastan
04.11.2008, 22:02:37
nu stiam ca au un singur magazin pentru realizarea comenzilor...
eu nu am ales iris pentru simplul fapt ca o data ce am intrat pe anemone.ro nu am mai vrut altceva!
altfel, cred ca si eu m-as fi indreptat spre iris ca e destul de cunoscuta...

2ank
05.11.2008, 08:48:17
nu stiam ca au un singur magazin pentru realizarea comenzilor...
eu nu am ales iris pentru simplul fapt ca o data ce am intrat pe anemone.ro nu am mai vrut altceva!
altfel, cred ca si eu m-as fi indreptat spre iris ca e destul de cunoscuta...

Bine ca nu te-ai indreptat catre Iris.:*

laurabs22
09.11.2008, 13:30:51
noi am facut si buchetele si lumanarile la Iris. am fost foarte multumita... exact ce le-am cerut! gasiti in semnatura fotografii

dyanabadu
11.11.2008, 12:03:27
noi am facut si buchetele si lumanarile la Iris. am fost foarte multumita... exact ce le-am cerut! gasiti in semnatura fotografii

V-ati dus voi cu poze sau ati ales din cataloagele lor? :*

ralucis
11.11.2008, 18:24:37

Am dat o cautare pe google si am gasit o florarie cu acest nume prin Drumul Taberei. Poti sa imi dai mai multe detalii despre floraria unde ai mers tu? Ce pret au buchetele?

dianastan
11.11.2008, 22:36:21
fetelor, eu mi-am facut buchetul la **********
atasez poze...
ce ziceti?

happy_magda
11.11.2008, 22:41:05
Super! Foarte frumos!

dyanabadu
12.11.2008, 10:05:29
Diana, nu trebuie sa-ti mai spun, cred ca ti-am spus deja, buchetele sunt absolut superbe. Si avand in vedere ca Bianca si multe alte fete nu au fost multumite de iris, cred ca floraria anemone e o optiune. Ti-ai ales din pozele de la ei sau ti-ai scos tu de pe net ceva si ai mers cu poza? Eu am vazut un buchet care m-a impresionat, dar pe un site strain si nici macar nu stiu ce flori sunt. O sa merg cu poza sa intreb, daca au asa flori, ca de facut nu e mare lucru. pupici :* :*

dianastan
12.11.2008, 21:13:20
dyana, nicoleta de la anemone iti face ce buchet vrei!
eu imi alesesem de pe site-ul ei si i-am spus sa mai puna ea ce vrea...
dar, pe langa buchetul cu care vii tu, ea mai are nu stiu cate reviste extrem de frumoase...
e f. talentata!
fara nicio chestie! a facut agricultura si stie toate florile posibile!
plus ca la mine au tinut si trandafirii aceia roz...toate florile au fost foarte proaspete!

oana_rt
13.11.2008, 00:03:41
Am dat o cautare pe google si am gasit o florarie cu acest nume prin Drumul Taberei. Poti sa imi dai mai multe detalii despre floraria unde ai mers tu? Ce pret au buchetele?

Buna!
Passiflora despre care vorbeam eu este la intersectia dintre Calea Victoriei si Splaiul Independentei, pe o straduta (pe un colt este o casa de moda....floraria este vis-a-vis, nu are firma, dar se vad florile in vitrina).
Toate cele 3 buchete au fost in jur de 300 lei fiecare. Mai atasez o poza cu buchetul meu de mireasa, ca sa-ti poti face o idee.
Daca ai nevoie si de alte detalii, oricand, cu mare placere :)

cris226
13.11.2008, 00:41:43
fetelor, eu mi-am facut buchetul la anemone.ro!
atasez poze...
ce ziceti?
superbe buchete ;;)

iony
13.11.2008, 09:02:31
eu le-am facut la floraria ina si am fost super multumita si calitativ si convenabil si cu chitanta, absolut tot ce vrei. atasez poze cu lumanarile de botez si nunta si cu buchetele. precizez ca am fost nasa pe 8 nov 08.

cris226
13.11.2008, 09:21:18
La Anemone am vazut k fac buchete superbe. Cred k acolo o sa il fac si eu.;;)

dyanabadu
13.11.2008, 10:24:23
dar, pe langa buchetul cu care vii tu, ea mai are nu stiu cate reviste extrem de frumoase...
e f. talentata!
plus ca la mine au tinut si trandafirii aceia roz...toate florile au fost foarte proaspete!

Eu initial am vrut buchet din cale, dar cand am vazut pozele Biancai cu buchetul ei de nasa, m-am razgandit, plus ca ti-am zis, am vazut un buchet care e absolut superb, am pus o poza mai in spate cu el. Dar nu am vazut acel tip de orhidee la noi. O sa merg cu ceva timp inainte la florarie sa vad daca se poate aduce. Daca nu, alta varianta ar fi orhidee vanda rosie.
Conteaza f mult sa fie florile proaspete, altfel se mentin pe parcursul evenimentului.
Prietenului meu i-a placut mai mult buchetul tau, decat ce i-am aratat ca am ales pt mine.;)) Lui ii place sa fie curgator, iar eu am ales rotund. Acum sa vedem, pana la nunta cred ca ma razgandesc de zeci de ori.:-p
pup:*

dyanabadu
13.11.2008, 10:34:38
Uite, asta e buchetul despre care vorbeam. Sper sa am noroc sa-l gasesc la florarie.:*
ps sper sa vada bine, iti dai seama ca trebuit sa redimensionez poza

Anghelescu
13.11.2008, 10:49:35
Dragutele mele ... noi am fost extrem de incantati de o florarie din banu manta ... ne-au facut niste buchete impecabile la niste preturi super bune fata de alte florarii ....deci pt 3 buchete (1 civil + 2 mireasa + nasa pt nunta) 2 lumanari si 11 cocarde trandafiri naturali + 3 bratari trandafiri pt domnisoricile de onoare, toate astea 10 milioane de lei ... florile au fost atat de proaspete incat au rezistat cateva zile dupa, iar lumanarile si acum sunt perfecte .... atasez pozici cu ele si sper sa va placa!
Va pupa, Valentina!>:D<

dyanabadu
13.11.2008, 11:14:15
Valentina, ne plac! Lumanarile sunt superbe.:* Poate ne spui cum se numeste floraria.

Anghelescu
13.11.2008, 11:22:59
Este pe banu manta perpendicular pe titulescu ... stiu doar ca societatea se numeste sc flowers srl ... floraria nu are nici un nume pe copertina, scriind doar numele societatii ... sper sa va fie de folos, deoarece fetele de acolo au fost super dragute ... noi am ajuns acolo dintr-o nimereala norocoasa ... dadusem comanda la tort si din disperarea de a gasi o florarie eram in stare sa intram peste tot ... iar aici exact at un mire si nasu' ridicau buchetele pt nunta lor si asa am reusit sa vedem pe viu ce executa ... ne-au convins si am dat comanda ... totul a mers snur ... profi!
PUP!

cris226
14.11.2008, 21:44:13
Dragutele mele ... noi am fost extrem de incantati de o florarie din banu manta ... ne-au facut niste buchete impecabile la niste preturi super bune fata de alte florarii ....deci pt 3 buchete (1 civil + 2 mireasa + nasa pt nunta) 2 lumanari si 11 cocarde trandafiri naturali + 3 bratari trandafiri pt domnisoricile de onoare, toate astea 10 milioane de lei ... florile au fost atat de proaspete incat au rezistat cateva zile dupa, iar lumanarile si acum sunt perfecte .... atasez pozici cu ele si sper sa va placa!
Va pupa, Valentina!>:D<
deosebite buchetele si chiar nu au costat mult toate .

2ank
15.11.2008, 15:24:26
Eu initial am vrut buchet din cale, dar cand am vazut pozele Biancai cu buchetul ei de nasa, m-am razgandit, plus ca ti-am zis, am vazut un buchet care e absolut superb, am pus o poza mai in spate cu el. Dar nu am vazut acel tip de orhidee la noi. O sa merg cu ceva timp inainte la florarie sa vad daca se poate aduce. Daca nu, alta varianta ar fi orhidee vanda rosie.
Conteaza f mult sa fie florile proaspete, altfel se mentin pe parcursul evenimentului.
Prietenului meu i-a placut mai mult buchetul tau, decat ce i-am aratat ca am ales pt mine.;)) Lui ii place sa fie curgator, iar eu am ales rotund. Acum sa vedem, pana la nunta cred ca ma razgandesc de zeci de ori.:-p
pup:*

Dyana nu te razgandi in privinta calelor; sunt niste flori rezistente si extrem de frumoase. Ale mele erau cred ca de vreo luna doua aduse. Trebuie sa nu apelzi la Iris.Atat:)

dyanabadu
15.11.2008, 18:59:19
Dyana nu te razgandi in privinta calelor; sunt niste flori rezistente si extrem de frumoase. Ale mele erau cred ca de vreo luna doua aduse. Trebuie sa nu apelzi la Iris.Atat:)

Da, cand am vazut ce ai patit am zis ca poate sunt mai pretentioase, desi si eu stiam ca sunt rezistente. Pai, iti dai seama acum ca nu ma mai duc la iris. Voi merge pe recomandarea Dianei si voi incerca la anemone. Referitor la cale, sa vedem, pana la nunta cred ca ma voi razgandi de f multe ori. Daca ar fi dupa mine, mi-as face cate un buchet din fiecare floare care imi place.:* >:D<

2ank
16.11.2008, 21:49:31
Da, cand am vazut ce ai patit am zis ca poate sunt mai pretentioase, desi si eu stiam ca sunt rezistente. Pai, iti dai seama acum ca nu ma mai duc la iris. Voi merge pe recomandarea Dianei si voi incerca la anemone. Referitor la cale, sa vedem, pana la nunta cred ca ma voi razgandi de f multe ori. Daca ar fi dupa mine, mi-as face cate un buchet din fiecare floare care imi place.:* >:D<

Cunosc sentimentul.:-p :*

ral17
26.11.2008, 14:27:41
in concluzie.......;cat costa un buchet de miresica?
:)>-

MachuPicchu
26.11.2008, 14:31:59
in concluzie.......;cat costa un buchet de miresica?
:)>-
depinde de nr. de flori din buchet, de tipul de floare, de model si chiar de florarie ... eu pe al meu am dat 110 lei

carmenushka
27.11.2008, 00:24:06
Eu recomand cu toata caldura floraria unde mi-am facut eu buchetul!
Am mers cu poze pentru inspiratie dar nu vroiam ceva identic ci...alceva,:-B un buchet care sa aiba si eucalipt si iedera, care sa combine nunate suave pastelate de trandafiri cu puritatea orhideelor albe, care sa aiba si un aspect primavaratic8-| dar sa fie si in ton cu nuantele de toaman pe care le vroiam in buchetul nasei si in decorul floral al lumanarilor...8-} aaa, si...desigur ca vroiam si stephanotis sau ceva asemanator si "colac peste pupaza";)) neaparat sa aibe si bobitele jucause rosu aprins de Hypericum!!!!!
Si, bineinteles, sa nu fie prea incarcat! sa nu fie prea greu! sa nu se desfaca! [-o<Sa fie minunat si extraordinar!!!!!8-|
Sincer ma asteptam sa iasa o maaaare varza!/:)
Si a iesit! O MINUNE! Minunea mea de buchet!:x:x:x

florena1227
27.11.2008, 09:29:58
Eu recomand cu toata caldura floraria unde mi-am facut eu buchetul!
Am mers cu poze pentru inspiratie dar nu vroiam ceva identic ci...alceva,:-B un buchet care sa aiba si eucalipt si iedera, care sa combine nunate suave pastelate de trandafiri cu puritatea orhideelor albe, care sa aiba si un aspect primavaratic8-| dar sa fie si in ton cu nuantele de toaman pe care le vroiam in buchetul nasei si in decorul floral al lumanarilor...8-} aaa, si...desigur ca vroiam si stephanotis sau ceva asemanator si "colac peste pupaza";)) neaparat sa aibe si bobitele jucause rosu aprins de Hypericum!!!!!
Si, bineinteles, sa nu fie prea incarcat! sa nu fie prea greu! sa nu se desfaca! [-o<Sa fie minunat si extraordinar!!!!!8-|
Sincer ma asteptam sa iasa o maaaare varza!/:)
Si a iesit! O MINUNE! Minunea mea de buchet!:x:x:x
Chiar ca este o minune!!!!:x

crisana01
27.11.2008, 20:48:42
buna fetelor, am intrat pe site-ul anemone si mi-a placut ce am vazut :love:. a mai facut cineva cu ei? cam ce preturi practica? mersi

dianastan
27.11.2008, 21:50:42
eu am facut buchetele si lumarile la ei...de fapt este o ea! o cheama nicoleta, e tanara si a afcut facultatea de agricultura! stie toate florile posibile...daca dai cateva pagini in urma o sa vezi buchetul meu si al nasei!
eu am dat 250 ron pe buchet, dar am avut o groaza de flori! trandafiri, orhidee, frezii...nasa a avut si cale...lumanarile sunt 580 perechea si au fost o combinatie intre buchetul meu si al nasei...a fost ceva de vis!
sincer, regret extrem de mult ca am semnat cu marriott-ul si pentru aranjamentele florale de la nunta! nici nu s-au comparat cu ceea ce am primit de la anemone!
va sfatuiesc din toata inima sa incercati acolo! eu am fost foarte incantata!
plus ca e deschisa la toate ideile voastre!

dianastan
27.11.2008, 21:52:44
p.s. acum vad ca buchetul meu e primul de pe site...de la buchete de casatorie!

crisana01
27.11.2008, 22:02:54
eu am facut buchetele si lumarile la ei...de fapt este o ea! o cheama nicoleta, e tanara si a afcut facultatea de agricultura! stie toate florile posibile...daca dai cateva pagini in urma o sa vezi buchetul meu si al nasei!
eu am dat 250 ron pe buchet, dar am avut o groaza de flori! trandafiri, orhidee, frezii...nasa a avut si cale...lumanarile sunt 580 perechea si au fost o combinatie intre buchetul meu si al nasei...a fost ceva de vis!
sincer, regret extrem de mult ca am semnat cu marriott-ul si pentru aranjamentele florale de la nunta! nici nu s-au comparat cu ceea ce am primit de la anemone!
va sfatuiesc din toata inima sa incercati acolo! eu am fost foarte incantata!
plus ca e deschisa la toate ideile voastre!

mersi mult de raspuns! foarte frumos buchetul tau! asa curgator il doresc si eu ;;)

helga
28.11.2008, 14:50:54
p.s. acum vad ca buchetul meu e primul de pe site...de la buchete de casatorie!
Pai probabil ca abia l-a pus, si buchetul meu este, si lumanarile mele...ce ma bucur ca mi-ai urmat sfatul si ai facut cu ea!

dianastan
28.11.2008, 15:46:10
eu din pacate nu am facut poze doar la lumanari....si nu are cum sa le puna pe site!
o sa va pun voua sa vedeti cum au iesit! va mai pun si buchetul nasei!

dianastan
28.11.2008, 15:50:09
inca 2 poze...mie mi-a placut mai mult buchetul nasei...pur si simplu parca era din reviste!

dianastan
28.11.2008, 15:50:52
helga, iti multumesc mult de tot!

florena1227
28.11.2008, 18:49:11
inca 2 poze...mie mi-a placut mai mult buchetul nasei...pur si simplu parca era din reviste!
imi place si mie buchetelul nasei tale!!! dar nici al tau nu este mai prejos!!!
si imi plac si mai mult pantofiorii!!!:-$ de unde sunt cumparati?^:)^

cris226
28.11.2008, 19:30:50
:-SS foarte frumos buchet

helga
29.11.2008, 10:05:26
helga, iti multumesc mult de tot!
>:D< >:D< >:D< Ceea ce conteaza este ca ai avut intr-adevar niste buchete superbe!

dyanabadu
30.11.2008, 11:43:15
eu din pacate nu am facut poze doar la lumanari....si nu are cum sa le puna pe site!
o sa va pun voua sa vedeti cum au iesit! va mai pun si buchetul nasei!

SUPERBE! Si buchetele si lumanarile.:*

adrianamaria802
22.12.2008, 22:38:20
Buna

Uitati poze si de la mine:
http://picasaweb.google.ro/adrianuta6/Adriana_Bogdan_1#5281262349658210914
http://picasaweb.google.ro/adrianuta6/Adriana_Bogdan_2?authkey=DDOxy7J_OSc#5281251303180 808546

alinaggg
23.12.2008, 17:36:59
Este pe banu manta perpendicular pe titulescu ... stiu doar ca societatea se numeste sc flowers srl ... floraria nu are nici un nume pe copertina, scriind doar numele societatii ... sper sa va fie de folos, deoarece fetele de acolo au fost super dragute ... noi am ajuns acolo dintr-o nimereala norocoasa ... dadusem comanda la tort si din disperarea de a gasi o florarie eram in stare sa intram peste tot ... iar aici exact at un mire si nasu' ridicau buchetele pt nunta lor si asa am reusit sa vedem pe viu ce executa ... ne-au convins si am dat comanda ... totul a mers snur ... profi!
PUP!

Buna

Eu stau in zona si sunt doua florarii: una vis-a-vis de Primarie si una langa un magazin de stampile.
Poti sa imi spui la care dintre cele doua ai facut buchetele?
Multumesc :)

dianastan
25.12.2008, 15:30:04
imi place si mie buchetelul nasei tale!!! dar nici al tau nu este mai prejos!!!
si imi plac si mai mult pantofiorii!!!:-$ de unde sunt cumparati?^:)^
acum am vautintrebarea ta!
pantofiorii au fost de la vicina de pe calea victoriei! dar nu au avut pietrele...eu le-am pus pentru a se potrivi cu gentuta!
va pup
ma bucur ca v-au placut buchetele!

Anghelescu
05.01.2009, 09:42:04
Buna

Eu stau in zona si sunt doua florarii: una vis-a-vis de Primarie si una langa un magazin de stampile.
Poti sa imi spui la care dintre cele doua ai facut buchetele?
Multumesc :)
La cea de langa magazinul de stampile ... chiar merita ... pupa Valentina pe tine si sper sa-ti iasa totul perfect!>:D< :x

Ruxandra29
06.01.2009, 17:55:32
e f. talentata!

Buchetele tale di mireasa au fost superbe. Poti te rog sa imi spui unde se afla floraria Anemone?

crisana01
07.01.2009, 12:55:56
Buchetele tale di mireasa au fost superbe. Poti te rog sa imi spui unde se afla floraria Anemone?

au adresa pe site-ul lor la ''contact''... site-ul este *****
>:D<

crisana01
07.01.2009, 12:57:47
fetelor, voi cu cat timp inainte v-ati comandat buchetele si lumanarile? :-?
mai am o luna si nu stiu daca ar trebui sa ma duc deja la florareasa...
am ales tot floraria anemone, am citit lucruri bune pe forum si pozele de pe net sunt convingatoare.

Anghelescu
07.01.2009, 13:17:33
fetelor, voi cu cat timp inainte v-ati comandat buchetele si lumanarile? :-?
mai am o luna si nu stiu daca ar trebui sa ma duc deja la florareasa...
am ales tot floraria anemone, am citit lucruri bune pe forum si pozele de pe net sunt convingatoare.
Noi am dat comanda cu 3 sapt inainte ... am dorit sa aiba si floraria timp sa le faca si si noi sa ne linistim ca am mai bifat ceva pe lista:D ... spor la ultimele pregatiri si iti doresc din suflet o nunta minunata!>:D<

ALBA_CA_ZAPADA70
07.01.2009, 14:45:25
au adresa pe site-ul lor la ''contact''... site-ul este ****

super misto floraria..cam ce preturi au, stii cumva?

crisana01
11.01.2009, 11:00:22
vis-avis de floraria anemone... sunt un pic dezamagita. ieri pe zi mi-am zis sa incercam sa ajunge la floraria asta sa vorbim cu doamna...surpriza, dupa ce ne-am invartit o jumatate de ora printre stradutele din spatele pietei Rahova (?!?) ajungem la destinatie si constat cu stupoare ca adresa e un afurisit de apartament la bloc fara firma, fara magazin, fara nimic...:-&
am intrebat un tip de la un chiosc de acolo si ne-a zis sa sunam inainte, ok sunam dar nu mi-am inchipuit ca ma duc la florareasa acasa :(
voi ce ziceti, cele care a-ti facut la anemone? mie nu mi se pare chiar ok sa nu ai un punct de desfacere, ceva, pana si tigancile de la florarie au o dugheana ceva non-stop.
sunt dezamagita, mai ales ca-mi pusesem mari sperante, alte florarie nu stiu la care sa apelez... HELP! :-<

oanazzz
11.01.2009, 11:12:10
vis-avis de floraria anemone... sunt un pic dezamagita. ieri pe zi mi-am zis sa incercam sa ajunge la floraria asta sa vorbim cu doamna...surpriza, dupa ce ne-am invartit o jumatate de ora printre stradutele din spatele pietei Rahova (?!?) ajungem la destinatie si constat cu stupoare ca adresa e un afurisit de apartament la bloc fara firma, fara magazin, fara nimic...:-&
am intrebat un tip de la un chiosc de acolo si ne-a zis sa sunam inainte, ok sunam dar nu mi-am inchipuit ca ma duc la florareasa acasa :(
voi ce ziceti, cele care a-ti facut la anemone? mie nu mi se pare chiar ok sa nu ai un punct de desfacere, ceva, pana si tigancile de la florarie au o dugheana ceva non-stop.
sunt dezamagita, mai ales ca-mi pusesem mari sperante, alte florarie nu stiu la care sa apelez... HELP! :-<
Buna.. eu vorbesc pe mail cu Nicoleta de la Anemone de vreo luna jumate, mi-a trimis si oferta si urmeaza sa ma intalnescu cu ea.. din ce am vazut pana acum, firmele care se ocupa de florile de la astfel de evenimente, nu au magazine de desfacere ceea ce mi se pare ok, astfel nu au cum sa foloseasca flori care nu s-au vandut in cursul saptamanii. Pana la urma ai vorbit cu cineva de la Anemone? Daca vrei, am discutat cu mai multe florarii, da-mi PM si iti trimit detalii..
O duminica frumoasa!!!

crisana01
11.01.2009, 11:25:51
Buna.. eu vorbesc pe mail cu Nicoleta de la Anemone de vreo luna jumate, mi-a trimis si oferta si urmeaza sa ma intalnescu cu ea.. din ce am vazut pana acum, firmele care se ocupa de florile de la astfel de evenimente, nu au magazine de desfacere ceea ce mi se pare ok, astfel nu au cum sa foloseasca flori care nu s-au vandut in cursul saptamanii. Pana la urma ai vorbit cu cineva de la Anemone? Daca vrei, am discutat cu mai multe florarii, da-mi PM si iti trimit detalii..
O duminica frumoasa!!!
ti-am dat pm, mersi mult de ajutor! :*

Ruxandra29
12.01.2009, 16:52:37
O duminica frumoasa!!!

Buna Oana,

Si eu am luat legatura cu Nicoleta de la Anemone si urmeaza sa ma intalnesc cu ea....tie cum ti s-a parut oferta? Vei face si aranjamentele pentru salon cu ea? La ce flori te-ai hotarat , dat fiind faptul ca vom avea salonul cu mov si beige?
O zi buna in continuare

Ruxandra29
12.01.2009, 16:56:26
au adresa pe site-ul lor la ''contact''... site-ul este *****

Multumesc mult,

Am reusit sa gasesc site-ul si am luat deja legatura cu Nicoleta.

oanazzz
12.01.2009, 19:14:10
Buna Oana,

Si eu am luat legatura cu Nicoleta de la Anemone si urmeaza sa ma intalnesc cu ea....tie cum ti s-a parut oferta? Vei face si aranjamentele pentru salon cu ea? La ce flori te-ai hotarat , dat fiind faptul ca vom avea salonul cu mov si beige?
O zi buna in continuare

Buna!!
Dupa tot felul de oferte, mailuri exceluri cu diferite firme, florarii, la Anemone mi s-a parut cea mai buna oferta in ceea ce priveste raportul pret calitate.. Calitate zic vis-a-vis de pozele vazute pe site... As vrea sa fac tot ceea ce tine de flori cu ei.. la salon, initial, voiam lisianthus cu minijerbera albe, acum imi place si combinatia crin alb cu lisianthus (si verdeata bineinteles)..mov o sa fie buchetul meu si lumanarile:).
Tu te-ai decis?
Spor la pregatiri!!!

butterfly24
12.01.2009, 20:46:52
O duminica frumoasa!!!

Buna,

Imi poti trimite si mie un PM cu oferte de la florarii?

Multumesc tare mult si spor la pregatiri in continuare.

cris226
12.01.2009, 22:38:44
Buna,

Imi poti trimite si mie un PM cu oferte de la florarii?

Multumesc tare mult si spor la pregatiri in continuare.
vreau si eu oferte :* :* :* :* . mersi mult:*

oanazzz
13.01.2009, 22:56:42
vreau si eu oferte :* :* :* :* . mersi mult:*
Buna!! Nu pot trimite fisiere pe PM.. da-mi mailul tau, te rog!!!>:D<

cris226
13.01.2009, 23:00:29
Buna!! Nu pot trimite fisiere pe PM.. da-mi mailul tau, te rog!!!>:D<
iti dau PM , mersi :*

Midnight_Lady
14.01.2009, 01:58:21
Vreau si eu oferte daca ai timp pentru ca vreau sa-mi fac o parere:*

Ruxandra29
17.01.2009, 17:20:09
Buna!!
Dupa tot felul de oferte, mailuri exceluri cu diferite firme, florarii, la Anemone mi s-a parut cea mai buna oferta in ceea ce priveste raportul pret calitate.. Calitate zic vis-a-vis de pozele vazute pe site... As vrea sa fac tot ceea ce tine de flori cu ei.. la salon, initial, voiam lisianthus cu minijerbera albe, acum imi place si combinatia crin alb cu lisianthus (si verdeata bineinteles)..mov o sa fie buchetul meu si lumanarile:).
Tu te-ai decis?
Spor la pregatiri!!!

Buna Oana-Claudia,
Eu inca nu m-am decis, dar cred ca pentru salon voi alge trandafiri cu lisianthus si verdeata de rigoare, iar pentru buchet ma gandesc la cale si trandafiri.
Incerc sa iti tasez o poza...sa vedem daca ma descurc
Ai fost azi la salon? Ce mai e nou pe acolo?

cris226
17.01.2009, 17:21:47
Buna Oana-Claudia,
Eu inca nu m-am decis, dar cred ca pentru salon voi alge trandafiri cu lisianthus si verdeata de rigoare, iar pentru buchet ma gandesc la cale si trandafiri.
Incerc sa iti tasez o poza...sa vedem daca ma descurc
Ai fost azi la salon? Ce mai e nou pe acolo?
de unde e al doilea??? e superb ... am luat si eu tot felul de oferte de la targ sa ma uit pe ele, ca inca nu am apucat ... #-o

Ruxandra29
20.01.2009, 15:18:55
de unde e al doilea??? e superb ... am luat si eu tot felul de oferte de la targ sa ma uit pe ele, ca inca nu am apucat ... #-o

Buna Cris,

Buchetul l-am gasit pe net, nu este de la o anumita florarie sau ceva de genul....cu siguranta cred ca poate fi realizat de oricine....

O zi buna!!!

Irinka
20.01.2009, 18:22:31
Eu am fost azi cu nasa la o florarie pe blv dacia - Splendor, ca tot de acolo a avut si ea buchetele si lumanarile acu vreun an. Mi-a aratat tanti aia vreo 100 de poze cu buchete si am ales vreo 3 - i-am zis ce nu vreau, cam ce mi-ar placea si cum sa combine cele 3 buchete intr-unu singur si a fost mai mult decat cooperativa. Nasa si-a ales si ea la fel, o combinatie de buchete, iar la lumanari, la fel, am modificat orice dupa bunul plac. Abia astept sa fie gata. Acum...eu nu stiu cat o sa coste, dar i-am zis nasei sa imi spuna cat e buchetul ei si ii dau ei banii pe el. Asa am vb d-inainte - ea a zis ca o sa cumpere buchetul meu si lumanarile, iar eu buchetul ei. :D

Abia astept sa vad ce iese. ;))
Buna, nu stiu daca ai mai scris referitor floraria asta. Aici mi-am facut si eu buchetele si lumanarile si am fost mai mult decat multumita. Nu zic ca au fost cele mai cele buchete si lumanari dar au fost exact ceea ce imi doream. Fata de acolo a inteles perfect ce vreau si totul a iesit exact cum i-am explicat.
O sa revin cu poze intr-o buna zi. Eu recomand floraria asta cu caldura.

monan
24.01.2009, 19:39:07
buna fetelor

de ce nu incercati florariile online?

cautati pe google flori
(http://www.google.ro/search?q=flori&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:ro:official&client=firefox-a)

lavinia_patratel
25.01.2009, 22:13:58
am intrat intr o florarie pe bvd lacul tei (trias) sa vad ce aranjamente pot face si pot spune ca am ramas impresionata de cateva buchete. preturile sunt ok.
pupici

cris226
25.01.2009, 22:15:56
am intrat intr o florarie pe bvd lacul tei (trias) sa vad ce aranjamente pot face si pot spune ca am ramas impresionata de cateva buchete. preturile sunt ok.
pupici
serios? pe unde anume e? ca eu lucrez prin zona ... tot trebuie sa imi fac buchetul pt cununie si nu stiu unde ... :-< :-s . nu am fost pana acum decat intr-o florarie micuta prin dr. taberei si m-am uitat #-o #-o

monan
25.01.2009, 22:41:35
buna lavinia_patratel

poti sa faci niste poze?

eu lucrez in domeniu si orice informatie ma ajuta sa-mi imbunatatesc stilul si sa invat...

multumesc anticipat, poti sa-mi dai pe PM

Ioana

lavinia_patratel
26.01.2009, 18:15:16
buna,
floraria e chiar langa CEC, vis-a-vis de intrarea in parc. pozele aranjamentelor mi au fost prezentate pe un lcd imens.merita incercat.
:*

cris226
26.01.2009, 18:17:44
buna,
floraria e chiar langa CEC, vis-a-vis de intrarea in parc. pozele aranjamentelor mi au fost prezentate pe un lcd imens.merita incercat.
mersi mult , o sa ma duc sa vad >:D< >:D<

dyanabadu
27.01.2009, 14:02:51
Eu am primit niste pliante la targ de la amazon. Mi-au placut cum aratau buchetele si aranjamentele. Puteti sa va uitati la ei pe site. Au si preturi.>:D<

Maiev
02.02.2009, 14:29:12
Cris, eu am cateva prietene care si-au facut buchetelele si lumanarile la Iris si au fost foarte multumite, poti incerca si la ei...

Anghelescu
02.02.2009, 14:39:08
Cris, eu am cateva prietene care si-au facut buchetelele si lumanarile la Iris si au fost foarte multumite, poti incerca si la ei...
Parerile despre iris sunt atat de controversate incat eu nu am dorit sa risc ....

2ank
02.02.2009, 19:57:07
Parerile despre iris sunt atat de controversate incat eu nu am dorit sa risc ....

Si bine ai facut.

cris226
03.02.2009, 00:01:34
nu stiu unde o sa fac, dar probabil ca o sa caut o florarie mai aproape de casa ;;) . mersi oricum :* :* :* :*

Maiev
03.02.2009, 14:23:15
Cris, mai ai putin, emotii, emotii? :)
Ai gasit rochita pt. cununie?
Sa ne arati buchetelul si noua.

crisana01
06.02.2009, 23:14:09
fetelor, ma alatur si eu celor care au apelat la floraria anemone. sunt foarte multumita de tipa, de-abia astept sa vad florile! foarte receptiva si draguta Nicoleta, o recomand. va voi pune poze cat de curand.
pup >:D<

livia_vanatoru
09.02.2009, 18:34:07
fetelor, ma alatur si eu celor care au apelat la floraria anemone. sunt foarte multumita de tipa, de-abia astept sa vad florile! foarte receptiva si draguta Nicoleta, o recomand. va voi pune poze cat de curand.

te rog poti sa-mi dai un mesaj privat cu site-ul de internet pe care te-ai uitat tu, pt ca eu pt aceasta florarie am gasit ceva doar in Arad si cred ca nu e vorba despre aceeasi florarie de care vorbiti voi din Bucuresti.eventual daca poti sa-mi dai si adresa de mail a acestei tipe care se ocupa! multumesc anticipat!

cris226
09.02.2009, 19:31:27
Cris, mai ai putin, emotii, emotii? :)
Ai gasit rochita pt. cununie?
Sa ne arati buchetelul si noua.
acum chiar ca mai am putin :-SS :-SS am gasit si rochita si buchetul :D
o sa va arat poze duminica :)>-

Maiev
10.02.2009, 13:35:30
acum chiar ca mai am putin :-SS :-SS am gasit si rochita si buchetul :D
o sa va arat poze duminica :)>-

Abia astept sa te vad :* :* :*
Si iti spun de pe acum, ca o sa fiu plecata in week-end, sa fii fericita, sa fie cel mai frumos DA din viata ta si sa iti aduca numai bucurii.

cris226
10.02.2009, 13:45:57
Abia astept sa te vad :* :* :*
Si iti spun de pe acum, ca o sa fiu plecata in week-end, sa fii fericita, sa fie cel mai frumos DA din viata ta si sa iti aduca numai bucurii.
multumesc la fel si tie >:D< >:D< >:D< >:D< >:D< >:D< >:D<

oanazzz
15.02.2009, 23:30:09
Casa de piatra si muuuuuuuulta fericire !!! cum au fost florile? tocmai am semnat contract cu Anemone:)

cris226
15.02.2009, 23:40:40
fetelor sa va arat si eu buchetul de cununie
am fost foarte incantata de el si nici nu a costat mult ;;)

florena1227
16.02.2009, 08:25:53
fetelor sa va arat si eu buchetul de cununie
am fost foarte incantata de el si nici nu a costat mult ;;)
Superb scumpa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!;;) ;;) ;;) =D> =D> =D>
buna dimineata, apropo:* :* :*

cris226
16.02.2009, 08:28:15
Superb scumpa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!;;) ;;) ;;) =D> =D> =D>
buna dimineata, apropo:* :* :*
neata florena :* :* :*
ce faci? ai vazut pozele? ti-am pus un link pe undeva ;))

florena1227
16.02.2009, 09:20:03
neata florena :* :* :*
ce faci? ai vazut pozele? ti-am pus un link pe undeva ;))
da scumpa....le-am vazut....si ti-am spus ca mi-a placut de voi doi>:D< ....sunteti doi frumosi!!!! :x :x abia astept sa vad pozele de la fotograf....cand o sa le ai???:-?

cris226
16.02.2009, 09:27:18
da scumpa....le-am vazut....si ti-am spus ca mi-a placut de voi doi>:D< ....sunteti doi frumosi!!!! :x :x abia astept sa vad pozele de la fotograf....cand o sa le ai???:-?
o sa il sun azi sa il intreb , iar joi le iau pe cele de la sfat >:D< ca ne-au facut si ei acolo

CristaB
18.02.2009, 12:49:15

buna, din nou! :)
imi poti spune unde anume se afla aceasta florarie ca am auzit numai lucruri bune despre ea! si buchetul tau mi-a placut f. mult!
mersi mult!

crisana01
18.02.2009, 21:01:53
Casa de piatra si muuuuuuuulta fericire !!! cum au fost florile? tocmai am semnat contract cu Anemone:)

florile au fost superbeee!
exact ceea ce i-am cerut tipei, ca si cromatica ceva romantic si finut. ceva poze de la prieteni...

cris226
18.02.2009, 21:04:43
exact ceea ce i-am cerut tipei, ca si cromatica ceva romantic si finut. ceva poze de la prieteni...
ati fost superbi :* :* :* :* :*
casa de piatra si sa va iubiti toata viata :* :* :*

oanazzz
18.02.2009, 21:07:34
Muuuuuuuuuultumesc!!!!!!!!! Foarte frumosi ati fost!!! Felicitari inca o data!!!

crisana01
18.02.2009, 21:19:03
multumesc mult fetelor!
va pun si cu buchetul de la civila - cel roz-mov

crisana01
18.02.2009, 21:22:12
acesta este aranjamentul de masina si in stanga se vad putin din cocardele ptr mire si rude

oanazzz
18.02.2009, 21:27:21
multumesc mult fetelor!
Foarte frumoase! M-am intalnit cu Nicoleta imediat dupa ce terminase cu florile de la nunta voastra, mi-a aratat poze cu buchetul pe camera ei foto ;;) ! Acum stau linistita!

cris226
18.02.2009, 21:27:22
multumesc mult fetelor!
frumoase buchete ;;) ;;)
ai fost o frumoasa, inca o data sa fii fericita :* :* :*

crisana01
18.02.2009, 21:32:19
frumoase buchete ;;) ;;)
ai fost o frumoasa, inca o data sa fii fericita :* :* :*

mersi frumos! tu unde ai pus poze?

cris226
18.02.2009, 21:37:22
mersi frumos! tu unde ai pus poze?
http://www.miresici.ro/showthread.php?t=6811&page=774

http://www.miresici.ro/showpost.php?p=1460790&postcount=17353

nu am pus prea multe ca le astept pe cele de la fotograf :* :*

dyanabadu
19.02.2009, 10:50:32
Felicitari fetelor! Ati fost foarte frumoase. Mi-au placut mult buchetele voastre.Sper sa am si eu buchetul asa cum mi-l doresc, sa nu am vreo surpriza neplacuta in ultimul moment. Inca nu m-am decis ce florarie sa aleg.
Casa de piatra si sa fiti fericite!>:D<

dcris
19.02.2009, 11:59:31
multumesc mult fetelor!

superbe ambele buchete=D> ,si eu tot cu nicoleta o sa colaborez mi-au placut buchetele facute de ea cel mai mult

livia_vanatoru
19.02.2009, 15:42:13
Casa de piatra si multa multa fericire! Multumesc mult pentru mesajul privat. Voi contacta si eu Nicoleta pt ca mi-a placut mult ceea ce am vazut ca a facut cu buchetele tale! Ai fost o mireasa tare draguta!

cris226
19.02.2009, 17:25:06
Felicitari fetelor! Ati fost foarte frumoase. Mi-au placut mult buchetele voastre.Sper sa am si eu buchetul asa cum mi-l doresc, sa nu am vreo surpriza neplacuta in ultimul moment. Inca nu m-am decis ce florarie sa aleg.
Casa de piatra si sa fiti fericite!>:D<
mersi mult diana :* :* :*

crisana01
19.02.2009, 23:28:03
fetelor am primit poze mai bune, asta ca sa se vada exact coloritul lor...deci acestea au fost buchetele: buchet cununie mov, buchet rosu nasa, buchet mireasa...
ps: multumesc tuturor ptr gandurile bune :x

bliss
19.02.2009, 23:32:18
fetelor am primit poze mai bune, asta ca sa se vada exact coloritul lor...deci acestea au fost buchetele: buchet cununie mov, buchet rosu nasa, buchet mireasa...
ps: multumesc tuturor ptr gandurile bune :x

Superbe!Casa de piatra!

crisana01
19.02.2009, 23:32:50
si lumanarile...

dyanabadu
20.02.2009, 11:37:00
mersi mult diana :* :* :*
:* Spune-mi si mie cat a fost buchetelul! Sper ca nu ai scris in spate si n-am fost eu atenta.>:D<

teo24
20.02.2009, 11:41:00
Buna
Unde v-ati facut buchetele au fost foarte frumoase? Mie mi-a placut unul de la ****

claudiauk
20.02.2009, 11:51:21
gagici miresici, vad ca sunt o gramada de locuri unde sa faci buchete dar intrebare mea este cu cat timp inainte se comanda buchetele si lumanarile? eu ajung in tara cu doar 2 sapt inainte de nunta. e prea tarziu?

Anghelescu
20.02.2009, 12:16:48
gagici miresici, vad ca sunt o gramada de locuri unde sa faci buchete dar intrebare mea este cu cat timp inainte se comanda buchetele si lumanarile? eu ajung in tara cu doar 2 sapt inainte de nunta. e prea tarziu?
Cam 2 sapt dureaza ... important este ca imediat ce ajungeti sa rezolvati problema asta!>:D<

claudiauk
20.02.2009, 16:13:50
Cam 2 sapt dureaza ... important este ca imediat ce ajungeti sa rezolvati problema asta!>:D<
perfect inseamna ca ne incadram, poate venim cu 2 sapt si 2 zile inainte sa fim siguri ca avem timp pentru toate cumparaturile de ultima ora. merci frumos
acum mai ramane sa ma interesez de florarii bune in sectorul 5. dar asta mai tarziua ca eu daca aflu de acum pana atunci uit :D
merci inca o data

dyanabadu
23.02.2009, 11:13:11
Criss226, ne spui cat a fost buchetelul tau? si unde l-ai facut?^:)^
Arata f bine.>:D<

cris226
23.02.2009, 11:17:56
Criss226, ne spui cat a fost buchetelul tau? si unde l-ai facut?^:)^
Arata f bine.>:D<
scuze acum am vazut :* :*
130 roni a fost si l-am facut la floraria aia din plaza :* nu stiu cum se cheama :D

dyanabadu
23.02.2009, 11:22:46
scuze acum am vazut :* :*
130 roni a fost si l-am facut la floraria aia din plaza :* nu stiu cum se cheama :D
Multumesc pt raspuns! Mi-a placut buchetul tau!:* Abia astept sa il vad pe cel de mireasa. Tot acolo il faci?

cris226
23.02.2009, 11:24:05
Multumesc pt raspuns! Mi-a placut buchetul tau!:*
mersi mult de tot si mie mi-a placut foarte mult :D cred ca acolo il voi face si pe cel de nunta

dyanabadu
23.02.2009, 11:49:50
mersi mult de tot si mie mi-a placut foarte mult :D cred ca acolo il voi face si pe cel de nunta
Sper ca pui poze!:D Ce culoare ti-l faci?

cris226
23.02.2009, 11:57:27
Sper ca pui poze!:D Ce culoare ti-l faci?
pai tot ceva cu mov asa, eu am vazut unul cu 2 nuante de mov, tot din trandafiri si cred ca asa il voi face >:D<

dyanabadu
23.02.2009, 12:03:28
pai tot ceva cu mov asa, eu am vazut unul cu 2 nuante de mov, tot din trandafiri si cred ca asa il voi face >:D<
Foarte dragut. Si eu ma gandeam la un buchet mov pt cununie, dar nu am rochita. Mai intai sa iau rochita si apoi ma gandesc la culoarea buchetului, dar mi-ar placea sa fie din cale mov cu frezii. Inca nu stiu ce florarie sa aleg. Cred totusi, ca e prea devreme sa merg de pe acum la florarie sa vorbesc pentru buchete.

corinavirtej
26.02.2009, 11:45:11
Fetelor, am gasit pe siteul celor de la Iris niste lumanari f frumoase si as merge pe aceiasi nota si cu buchetele! Ce imi puteti spune...si-a mai facut cineva la Iris, merita? sunt seriosi?