PDA

Versiunea completa : Planuri pentru noul an

Habib
21.11.2007, 10:53:10
Fetelor, ce planuri aveti pentru noul an ce vine?
Trebuie sa va planificati ceva..............nu?
Eu am doua lucruri mari si late..............sa ma mut in casa noua, casa noastra, si sa facem un bebelus!!!!!!!!!!!!!!!
[-o<[-o<[-o<[-o<[-o<[-o<[-o<[-o<[-o<[-o<[-o<[-o<[-o<[-o<[-o<
Voi?

Anmari
21.11.2007, 11:08:04
Fetelor, ce planuri aveti pentru noul an ce vine?
Trebuie sa va planificati ceva..............nu?
Eu am doua lucruri mari si late..............sa ma mut in casa noua, casa noastra, si sa facem un bebelus!!!!!!!!!!!!!!!
[-o<[-o<[-o<[-o<[-o<[-o<[-o<[-o<[-o<[-o<[-o<[-o<[-o<[-o<[-o<
Voi?

Planul meu:

sa am o nunta reusita in mai 2008
sa am o "luna" de miere de neuitat in Valencia-Spania
sa ne cumparam pamant dupa nunta
sa renovam apartamentul pe care deja il avem
iubi meu vrea sa incepem imediat dupa ce ne luam pamant constructia casei
sa raman gravida in septembrie - octombrie
sa avem un revelion 2008 - 2009 in strainatatesi planurile pot continua ... asta sunt in mare :D

mihu
21.11.2007, 12:06:45
sa imi iau licenta
sa avem un concediu in strainatate
sa apara bebeAm 3 dorinte...daca le-as spune si unui pestisor auriu:goldfish:...poate ar fi sansele mai mari sa se indeplineasca:azn:

lacrimaxx
21.11.2007, 12:46:25
Sa termin scoala si un curs deja inceput si sa ma apuc sa invat germana si luxemburgheza.:-B
Si sa fie suepr luna de miere.M ergem la sfarsitul lui septembrie in US si ptin Hawaii sau Mexico,ca tot suntem pe acolo<:-P

GeoStefan
21.11.2007, 13:08:14
Planuri.... in primul rand sa ii dea viza lui iubi :( pana nu avem viza in mana nici nu prea avem ce planuri sa ne facem pentru ca suntem in Romania deocamdata si asteptam sa plecam acasa la mine...
dar niste planuri in mare ar fi...
cununia civila care o sa o avem sigur in 2008...;;)
sa incep facultatea...
sa ne cumparam masinuta noastra..
sa mergem in luna de miere....<:-P

mai revin cu planuri pentru 2008...

paradise
21.11.2007, 16:09:00
sa ma angajez
sa iau licenta
sa mergem in concediu in turcia...:-SS
si multe mai mici...:D

gabitza_86
21.11.2007, 23:16:47
eu imi doresc sa ne schimbam masinuta cu una mai noua,sa am o nunta reusita,si sa ajung la paris!

mami_de_pisi
22.11.2007, 08:53:49
sa fie fata sanatoasa si sa fim fericiti
si poate ne terminam interioarele la casa :D

Allyna
24.11.2007, 01:32:32
- sa am o colaborare eficienta cu banca la care voi activa din ianuarie ca si consultant

- sa reusesc sa ii fac lui iubi un cadou special de ziua lui: o excursie de 2-3 zile la Praga

- sa iau licenta...cu nota MARE!!!:D

-sa organizez totul ca la carte pentru cununia civila, inclusiv petrecerile aferente

-sa am o mini luna de miere reusita (oriunde a fi sa fie, noi sa fim sanatosi ca daca ne avem unul pe altul suntem fericiti)

-sa ma inscriu la masterat, deci sa trec cu bine de toate interviurile si probele eliminatorii:[email protected]

Cam asta e... Va doresc dragi miresici ceea ce imi doresc si mie de altfel: sa va iasa toate din plin!!!>:D<

Crina1
29.11.2007, 10:33:48
Singurul lucru pe care ni l-am propus pt 2008 este sa ne luam casa noastra!!! [-o< [-o< [-o< [-o<

Allyna
02.12.2007, 11:04:34
Dupa noile planuri, adaug si eu la capitolul realizari de indeplinit pe 2008, o casuta a noastra (apartament mai exact:D )...

georgyank1981
12.12.2007, 12:05:17
sa-mi gasesc un job
sa fie copiii sanatosi(si ai vostii,nu doar ai mei)
sa ne luam o casa(apartament mai bine zis)
oricum,lista mai poate continua,ca doar mai sunt si dorinte mai mici,dar...........:D:D........astea sunt cele mai importante!!![-o<[-o<[-o<o:-)

finica
12.12.2007, 12:08:24
Eu vreau in primul rand ... SANATATE si FERICIRE
Apoi, daca se va mai putea, as mai vrea sa schimb apartamentul cu o casuta mica si cocheta, cu o gradinita in jur, ca sa aiba Silviu al meu unde se juca ...
Cam astea ar fi cele mai importante ... restul se rezolva mai usor

CristinaMM
12.12.2007, 12:42:46
Oooooooooooo! Eu am asa multe planuri pentru 2008...
1. nunta (Doamne ajuta sa iasa bine!)
2. un ap. cu 2 camere, in vederea realizarii punctului 3 :))
3. bebe...

Si altele mai micute, cum ar fi luna de miere, renovat apartamentul, cumparat mobila, combina frigorifica, aragaz...dar astea nu sunt atat de importante :).
Va pup si va doresc sa vi se indeplineasca dorintele pe 2008! (si mie la fel...):*

v80roxana
12.12.2007, 13:17:52
o doamne!!![-o< sunt multe ptr anul care vine, sa iasa nunta asa cum visez,sa-mi iau pamant si sa-mi fac casuta la care visez cu ochii deschisi,sa vina bebe sanatos,sa ajunga al meu sot director iar eu sa-mi termin cu bine facultatea si sa-mi iau licenta si cate si mai cate, toate sa mi se indeplineasca[-o< si voua va doresc la fel >:D<

oana
13.12.2007, 17:44:57
sa fim sanatosi toti si sa reusesc sa raman insarcinata;))

BDiana
14.12.2007, 19:56:27
Ceea ce-l rog le Dumnezeu in fiecare seara sa ne dea:

- Sanatate pt. toti cei dragi (si pt. mine :) )
- Sa fim multumiti si impacati cu ceea ce avem
- Sa fim feriti de "rele" majore, de accidente, de ura
- Sa stim sa apreciem lucrurile bune care ni se intampla la momentul potrivit si la adevarata lor valoare
- Sa ne cunoastem limitele si sa luptam pentru a le depasi
- Sa crestem si sa devenim mai complecsi, mai intelepti si mai senini.

:)

Si dintre cele mai pragmatice (pana la care de obicei adorm :) ):

- sa-mi termin doctoratul cu bine in 2008
- sa ne iubim mult si sa invatam sa ne acceptam asa cum suntem
- sa avem un bb
- sa imi gasesc calea profesionala care sa ma satisfaca (pasionanta, munca putina, bani multi si recunoastere internationala daca se poate :)))
- sa ma vad mai des cu cei dragi
- sa invat mai multa franceza
....

ayana2010
14.12.2007, 20:16:49
ce-mi doresc:
1. sanatate
2. fericire
cred ca pt toate "sanatate" inseamna acelasi lucru, asa ca o sa detaliez ceea ce inseamna fericire(sau macar entuziasm de moment) pt mine:
- sa luam note mari la licenta :D
- sa luam cea mai buna decizie pt noi, dintre a ne intoarce la pitesti sau a ramane in bucuresti;
- sa iau nota mare de admitere la master, astfel incat sa raman si aici la buget;
- sa ne alegem un restaurant bun pt nunta, sa nu ma trezesc in 2009 ca nu-mi mai place;
- sa ma iubesc in continuare cu beib :D
- sa alegem data nuntii si sa fim multumiti de alegere;
- sa ne renovam garsoniera(in cazul in care o sa stam la pitesti)
- sa imi iau un peugeot(in 2009 vreau audi ;)) )
- sa incepem constructia la casa(dar inainte de asta sa gasesc casa care imi place....)
- sa incep sa invat portugheza;
- sa castig la loto(si sa incep sa joc)
- sa mergem in ultima vacanta de studenti in italia;
- sa nu moara nimeni dintre cei iubiti de mine;
si multe altele....

Rebe
14.12.2007, 22:07:41
- sa ne mutam intr-un apartament doar al nostru(fara soacra sau altii...:-p)
- sa ne luam licentza(cu nota mare)
- sa imi incep mica mea afacere
- sa facem un copil

Chiar sunt curioasa la finele anului 2008, daca ne ajuta Domnul, sa vad cate ni s-au implinit.

2ank
15.12.2007, 21:46:33
Pentru 2008 eu imi doresc sanatate, putere de munca, re-orientarea mea dpdv profesional si ascensiune pt iubul meu, o alta casa.......... si ar mai fi dar ma opresc aici. Insa, cel mai mult imi doresc sa fim sanatosi, sa ne iubim si sa trecem cu bine peste toate necazurile sau neintelegerile care ar aparea.

miosb
19.12.2007, 17:19:56
Eu Imi Doresc Doar Sa Fiu Sanatoasa Si Sa Am Liniste Sufleteasca...daca Le Am Pe Astea 2, O Sa Incerc Sa Fac Multe Altele...

MeMyself
19.12.2007, 17:30:34
1.sa fim sanatosi si fericiti si sa ne iubim ca pana acum (mai mult, nu stiu daca se poate;)))
2.sa ne lasam de fumat
3.sa ne luam un teren
4.sa facem un pufulet mic si scump;))
5.sa amenajam baia si sa punem parchet in toata casa
6. sa mergem la mare in strainatate

si......nu mai stiu......

helenita
19.12.2007, 17:53:59
in primul rand va doresc sa vi se indeplineasca toate dorintele anul viitor>:D<

eu as dori asa:

-multa sanatate mie si tuturor apropiatilor
-un apartament de 2 camere
-conceperea si nasterea unui bebe sanatos:x

mariuca
19.12.2007, 18:20:46
1. sa facem un mic mutzunic (mutzunic e unul din nenumaratele feluri in care ma alinta) - eu as vrea fetita, el baiat... acuma zic sa fie orice, numai sa fie. si sanatos bineinteles^:)^

2. sa reusim sa ne aranjam apartamentul pe care-l avem.

3. sa fie toti cei dragi sanatosi.

4. sa fim linistiti si fericiti si indragostiti in continuare.

5. sa imi gasesc ceva colaborare in domeniul pe care il doresc - tehnoredactare, grafica, ceva de genul asta...

cam astea ar fi acuma pe moment ... da sunt multe, insa se fac toate, numai rabdare sa avem.

succes tuturor in orice plan ar avea;;)

kid
19.12.2007, 18:42:31
eu imi doresc sa mi se indeplineasca toate dorintele :A(asta e dorinta pe care mi-o puneam mereu cand eram mica:-p)
dintre ele:
- sa ne iubim cel putin la fel de mult ca in ziua in care ne-am hotarat sa ne casatorim;
- sa ne bucuram unul pe/de celalalt;
- sa avem o nunta cel putin la fel de frumoasa si relaxanta cum a fost cununia;
- sa imi fac mai multi prieteni;
- sa am mai mult timp liber;
- sa renovam casa;
- sa trec cu bine de licenta;
- sa imi schimb jobul, astfel incat la anul sa reusesc sa achit ratele pt urmatorii 3 ani sa putem face bebe linistiti :-p daca stie cineva vreun job cu salariu de vreo 5000 euro, nu ezitati, sunt aici ;))
- as trece si bebe, dar putin probabil(vezi liniuta anterioara :-p)
- sa fie viata de om mare mai usoara pentru toata lumea, vreau sa vad mai multi oameni zambind :x

sper sa ni se indeplineasca tuturor dorintele, pentru ca suntem speciale si meritam >:D<>:D<>:D<

crisanti
20.12.2007, 13:57:25
planuri si dorinte de 2008 (in ordinea cronologica a posibilitatii de realizare)-

-sa sustin teza prin martie aprilie
-sa imi gasesc in Bucuresti jobul care sa ma satisfaca atat profesional, material dar si uman
-decorarea in intregime a apartamentului pe care tocmai l-am renovat
-nunta
-poate ne cumparam un teren sau semnam ceva ptr o casa
-si poate sper sfarsitul anului ... doua liniute si un embrion mic de Maia, Sara sau cum m-oi hotara sa o cheme

dar mai presus de toate imi doresc sa ma simt iubita si sa iubesc

C

cj83cia
20.12.2007, 15:27:37
Sanatate si intelegere pentru noi si cei apropiati, sa ne lasam de fumat si sa ne iubim muuuult de tot

miti
02.01.2008, 22:23:52
un apartament
sa functioneze afacerea pe care o vom deschide
o masina(cadou de la mama:D )
si poate un bebe in burtica pe sfarsitul anului:)

Green_Eyes
02.01.2008, 22:32:02
un apartament
sa functioneze afacerea pe care o vom deschide
o masina(cadou de la mama:D )
si poate un bebe in burtica pe sfarsitul anului:)

Si noi la fel ne dorim ..un petit bebe:)

iulia
02.01.2008, 23:01:31
Ptr 2008 nu imi doresc nimic mai mult decat sanatate. Sa fim noi si Emilia sanatosi.

Ah... si sa fiu o mamica buna. :">:">:">:">

mamuska
02.01.2008, 23:07:29
Eu imi doresc sanatate, un bebe, sa imi fac afacerea la care visez si daca Dumnezeu ne ajuta sa incepem si constructia la casa noastra (dar asta nu e graba,mai putem amana) si sa am dragoste, respect, iubire,fericire, alaturi de sotul meu, ca si pana acum!
Dar in primul rand sa fim Sanatosi, ca asta e cel mai important pt a putea realiza si celelalte visuri!!!!
Va doresc tuturor multa sanatate, impliniri si bucurii!!!

tina19
02.01.2008, 23:10:49
eu imi doresc sa fim sanatosi atat noi dar in special Andrei, sa am multa rabdare .
imi doresc sa slabesc, sa revin la kg pe care le-am avut inainte de sarcina, sa mearga afacerea ca pana acum, sa-mi cumpar masina (ca mi-e greu fara si nu pot sa-i iau sotului masina tot timpul) si sa ne traim in continuare viata frumos si linistiti in fericire si armonie.

cinezee
03.01.2008, 00:44:06
dragelor sa vi se indeplineasca dorintele , sa fiti cu toti sanatosi

eu nu doresc de cat sanatate ca e mai buna decat toate si desigur putere de a indura tot ce e de acum incolo sau ce imi va fi dat sa fie in viata

luiza
03.01.2008, 01:14:55
Ce imi doresc de la 2008:

1. Sa fiu sanatoasa impreuna cu toti cei dragi mie si sa nu uit pe parcursul anului ce important e asta.
2. Sa ma fereasca D-zeu de greutati mai mari decat pot indura.
3. Sa fac cursul de dans pe care il doresc de mult timp.
4. Sa fac cel putin un lucru mare de care sa fiu mandra la sfarsitul anului.
5. Sa-mi fac mai mult timp pentru citit si sa mai vad cateva piese cu Radu Beligan.
6. Sa ma tin de cuvant si sa merg marti si joi la sport.
7. Sa mananc mai sanatos.
8. Sa ma intalnesc si sa-mi sun prietenii mai des decat in 2007.
9. Sa fiu mai organizata.
10. Sa vad Londra (ar fi mai multe dar asta e cea mai realizabila pentru 2008)
11. Sa invat limba engleza mai bine.
12. Un nou membru al familiei (si m-am mai gandit: poate sa fie si baiat )
13. As mai adauga ceva profesional dar m-am gandit ca poate citeste vreun client de-al meu si nu e bine;));));))
14. Sa nu mai mananc mancare nesanatoasa la 12 noaptea.

Ar mai fi cateva. Dar e 1 noaptea si le mai las pentru alta zi.

aandrada
03.01.2008, 03:25:46
Eu mi-am propus 2 lucru simple: să-mi crească afacerea și să-l uit complet pe idiot.

Alisori
03.01.2008, 10:24:01
multe mi-as dori...dar sa fim sanatosi...sa ne iubim...sa avem bebe (poate avem norocul sa fie 2 in burtica:D )...sa fie ai mei sanatosi ca sa aibe grija de nepot/a (ca ..abia asteapta>:D< ) si sa ne ducem mai departe planurile ;-)

IoanaC74
03.01.2008, 11:24:14
-sa am o nunta reusita
-o luna de miere la Viena
-sa imi iau si sa ma mut in casa noastra
-sa-mi schimb jobul
-si daca se poate sa raman insarcinata anul acesta

.....nu am multe dorinte.Sper sa reusesc sa implinesc citeva din ele
daca nu toate

BARBIE_24
03.01.2008, 13:43:35
In primul rand imi doresc multa sanatate si iubire pt. mine si pt. cei dragi, iar mai apoi...
- sa-mi iau licenta
- sa iasa bine nunta in iunie
- sa-mi gasesc un loc unde sa-mi practic linistita meseria
...cam atat restul mai vedem pe parcurs.

suzana
03.01.2008, 15:40:12
Pentru 2008 imi doresc sa fiu sanatoasa si sa calatoresc mult mult mult !!!:gen_04: :azn: :suuuper: o:-) :gen_04:,

zizitop
03.01.2008, 16:08:46
Si eu imi doresc tare tare sa apara un bebe, fie si gemeni; sa ne mutam in casuta noastra, sa o aranjez cum vreau eu............. si cam atat deocamdata.:)

axara_me
03.01.2008, 16:24:51
park i-as scrie Mosului ce-mi doresc de Craciun! :D

vreau : sa ne dea Dumnezeu sanatate!,
sa punem de un bebic anul acesta,
sa imi aleg planul casei pe care o vom construi la anul,
sa cunun cu bine cele 2 perechi carora le voi fi nasa anul acesta

ryanaro
03.01.2008, 16:51:32
in februarie sunt paranimfa =))
gasesc un job ok ;-)
o sa ne mutam de la socrii 8-|
mergem in vacanta undeva dragut
replanuim nunta pt 2009:)

luss_21
03.01.2008, 18:12:39
1. Licenta
2. prelungirea contractului din Anglia
3. Sanatate , de fapt multa multa sanatate

getuta81
03.01.2008, 18:18:37
Eu imi doresc sanatate pentru bebe si pentru noi, sa iasa nunta asa cum imi doresc pe 13 septembrie, sa ne luam teren si sa incepem constructia unei casute pentru noi trei. Sunt realizabile, nu? Noi l-am facut pe bebe inainte de nunta, am fost mai harnici.

ancka
03.01.2008, 18:23:06
Planurile mele pentru 2008:

sa imi iau licenta cu nota mare
sa avem o nunta reusita in septembrie 2008
sa am o viata mai lipsita de probleme si griji in 2008Nu stiu daca acestea sunt prea mult sau prea putin dar asta imi doresc din tot sufletul.Va pup!

biloiu_aurelia
03.01.2008, 18:29:46
Planurile mele pentru 2008:
1. in primul rand nunta mult visata care sper sa fie asa cum ne-o dorim, ceea ce va doresc si voua
2. luna de miere, probabil in Grecia
3. sa ne luam o masina cu care sa putem calatori in voie, in primul rand in tara si apoi si inafara

In rest, sper sa fim sanatosi sa le facem pe toate si sa ne iubim la fel de mult ca pana acum.

Va pup si va doresc un an asa cum vi-l imaginati!

LENUSICA
03.01.2008, 19:18:18
Un bebe ne dorim foarte mult mai ales ca il asteptam de vreo 3 ani.In rest sanatate ca restul vin de la sine

sim2126
03.01.2008, 19:21:16
Anul 2008 va fi foarte incarcat pentru noi:
- licenta lui
- nunta
- luna de miere
- licenta mea
- rezidentiatul meu
Ne asteapta multe....

alice_madalina
03.01.2008, 20:09:31
Eu una am 2 mari dorinte pe anul asta:
- una este sa reusim sa luam casa la inceputul anului[-o<
- iar a doua sa reusim sa ne facem nunta mai spre sfarsitul anului.[-o<
Restul vin de la sine.... sanatosi sa fim ;;).

LILICA
03.01.2008, 20:17:19
[-o< [-o< [-o< Vrem sanatate si un bebe[-o< ...nepotelul/nepotica sanatos/sanatoasa, pentru familiile noastre asemeni.
Atat imi doresc din suflet, restul se rezolva.

izabela09
03.01.2008, 20:23:14
Planuri pentru 2008:
1. Sa iasa nunta asa cum imi doresc si sa imi iau rochia la care visez
2. Sa iau licenta cu nota mare
3. Sa ne luam masina si pamant pentru casa
4. Sa ne mearga afacerea
5. La sfarsitul anului sa facem un bebe
6. Cel mai important lucru sa fim noi si cei dragi sanatosi si sa ne intelegem bine
[-o<

prapadeala
03.01.2008, 20:25:38
Sanatate sa fie si restul vor urma :)

rock_sana
03.01.2008, 20:52:49
Imi doresc sa am o nunta reusita pe 5 iulie si sa am timp sa ma pot implica in organizarea ei ....si ceea ce imi doresc cel mai mult si cel mai mult e sa ne mutam de unde stam acum(apartamentul lui si al fratelui)[-o<...sa fim singuri si a termina cu "femeia menajera " care am devenit in ultimul timp!
a, si sanatate!
Intrebare:
stiti cumva de unde as putea sa imi inchiriez rochia de mireasa?

allyy
03.01.2008, 21:19:40
In 2008 doresc multa sanatate si putere de munca pentru mine si pentru familia mea si pentru toti cei pe care ii cunosc! Imi doresc sa fiu mai calma si mai constiincioasa, sa fac mai mult sport si sa am mai multa grija de mine! Si imi mai doresc sa ne luam casuta noastra si sa facem si noi un pui mic!:"> :-p Si ar mai fi multe, dar deocamdata nu ma grabesc...prefer sa inaintez cu pasi mici si siguri!

alinel
03.01.2008, 21:51:52
Anul 2008 va fi un an plin pentru mine. Fiind ultimul an de facultate, trebuie sa iau licenta. :gen_01: Dupa asta, incep pregatirile de nunta, pe 6 septembrie voi fi mireasa :gen_19: . Intre timp vreau sa ma inscriu si la master (asta daca iau licenta). :-SS Luna de miere ( de fapt saptamana de miere) cred ca o vom petrece in Corfu:gen_05: . Bebelusi, peste vreo 2, 3 ani...cred:D . Cam atat pe anul acesta. Speram sa ducem la indeplinire toate planurile pe acest an. Va pup si va doresc succese maxime.

theio1
03.01.2008, 23:07:58
Sanatate si putere de munca, restul vin de la sine.

dyadee
04.01.2008, 00:53:21
Aceleasi planuri le am si eu....cam prin mai , preconizez sa ma mut....iar la bebe ma gandesc mai spre finalul anului.....atunci sa il concep ... :-p

mari2hala4u
04.01.2008, 01:32:42
Pentru 2008:-? ... ar fi multe... dar principalele sunt cam astea:
1. sa avem o nunta ca in povesti
2. sa ne luam masinuta
3. bebe, preferabil fetita (ca sa il oftic pe iubi meu ca vrea baiat:D ),
sper sa se implineasca astea si apoi mai vedem ca as mai avea si va doresc si voua la fel sa vi se implineasca toate dorintele.

cristinaandreea
04.01.2008, 10:46:45
sa fim sanatosi si fericiti
sa avem parte de dragoste, intelegere si comunicare
sa reusim sa cumparam un apartament mai mare aproape de parintii mei (apropos daca stie cineva un apartament de 3 camere in vitanul vechi.... sau la schimb cu 2 camere in titan....o:-) )
sa na marim familia cu un pruncusor (asta e in capul listei de dorinte)
sa ne ajute Dumnezeu in toate

AlinaBulgaru
04.01.2008, 11:30:35
Buna fetelor! Sper din tot sufletul k totul sa va iasa asa cum planuiti!
Asa cum am vazut si la voi, si pentru mine anul 2008 va fi extrem de incarcat. Am licenta, vreau sa ma inscriu la master, poate un loc de munca mai bun. Pe plan sentimental, vreau k sotul meu sa ma iubeasca din ce in ce mai mult, sa avem o nunta asa cum visam, o luna de miere superba, oriunde ar fi ea, pt k dak suntem impreuna orice loc este minunat.Apoi sa vina casuta si dak se rezolva, vine si bebe!
Va pup pe toate!

Azumi
04.01.2008, 11:41:45
sa fim sanatosi , sa ne iubim muuult;
sa ne facem viza de flotant;
sa ne inscriem la cursurile de dans si sa avem rezultate optime, nu numai pt nunta;:)
sa ma ingras si sa am o greutate stabila si rezonabila;[-o<
sa ma angajez in aceeasi echipa cu bica al meu ;
sa intru la facultate, la ceva ce nu mi-am inchipuit vreodata ca o sa dau (nave - pt job) ;
master pt bica al meu;
sa ne aranjam dantura sau macar doar el;
sa avem o nunta frumoasa, sa o traim si sa se termine cu bine.:">
Iar daca se va mai putea sa ne luam masina si casa, daca nu le lasam pe anii urmatori si ii multumim lui dumnezeu pt ceea ce ne-a dat pana acum/la mom respectiv.>:D<:)>-

MaryT
04.01.2008, 11:42:12
sa fi sanatoasa si eu si mandrul meu si toti apropiatii si toata lumea sa fie fericita !!
aaaaaaa...si pace pe pamant !! :>

Azumi
04.01.2008, 11:48:49
cea mai arzatoare dorinta e sa putem avea un bebe...stiu ca e f dificil, cu sanse minime, daca nu zero...dar ma rog la o minune ca atunci cand voi primi rezultatele tuturor analizelor, medicii sa-mi spuna ca pot si eu sa duc o sarcina si sa nu existe probleme majore nici pt mine si nici pt bebe.
[-o<[-o<[-o<[-o<^:)^^:)^

Ruby_Tuesday
04.01.2008, 11:57:48
Ce super ... planuri pentru 2008. Singurul nostru plan pe 2008 este un bb. In rest ... ''odihna si tratament'', plimbari si concedii, caci in 2007 am facut atat de multe, incat meritam si noi un an macar sa ne bucuram de ele;-) .
Si fie ca planurile tuturor miresicilor pe anul acesta sa se implineasca >:D< >:D< >:D< !!!!

Habib
04.01.2008, 12:14:01
un plan de-al meu e deja pus in aplicare..............sincer, nu ma asteptam asa repede, dar Dumnezeu mi-a ascultat rugile si uite ca se implineste...........de luna viitoare ne apucam de facut un bebelus
http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/0002013F.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10) http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/0002013F.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10) http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/0002013F.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10) http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/0002013F.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10) http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/0002013F.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10) http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/0002013F.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10) http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/0002013F.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10)

taty_ana
04.01.2008, 12:51:01
Planuri pt 2008...:
-sa ne luam masina in max 2 luni
-sa avem o nunta de neuitat:D
-sa avem o luna de miere de neuitat si ea:-p
-pana de craciun 2008 sa reusim sa ne construim casutza noastra
-dc ne apucam de casutza anul asta, pana la sf poate punem pe portativ si un bebe:))
Cam astea sunt in mare planurile pe 2008
.
.
.
.
.

Iubytyka_24
04.01.2008, 13:17:16
Planuri pt 2008:
-sa fim sanatosi,fericiti si sa ne iubym mai mult decat acum:x
-sa-mi iau licenta [-o<
-sa-mi gasesc de munk in domeniu^:)^
-sa avem o nunta frumoasa :rocking:

Ar mai fi planuri dar imi doresc sa ne ajute D-zeu macar pe astea sa ni le implinim (la fel si voua miresicilor).Mult noroc !!!!>:D<

emmytza
04.01.2008, 14:28:18
pai...cum fiecare dintre noi ar avea cateva dorinte....as avea si eu...in primul rand....sanatate, in al II- lea rand sa fim fericiti alaturi, unul de celalalt....si nu in cele din urma...nunta noastra sa fie una de vis ....ar mai fi cateva....dar...le tin pentru mine...:love: :love:

MichelleCris
04.01.2008, 16:36:40
Eu imi doresc pentru 2008 muuulteeee, dar ma multumesc sa mi se indeplineasca macar urmatoarele [-o< :

Sa gasim un resturant intim, dragut pt nunta (chiar daca ne-am trezit tarziu si facem totul in graba).
Sa imi gasesc rochita la care visez de mica.
Sa mai slabesc cateva kilograme ca sa arat bine la nunta ;;) .
Sa avem o nunta reusita (sa se simta toata lumea bine, inclusiv noi doi) <:-P .

Si ar mai fi destule de adaugat, dar astea sunt cele mai importante in momentul asta.
Sa speram ca le voi realiza pe toate si va doresc si voua sa va indepliniti dorintele. Numai bine.
Sa aveti un an reusit din toate punctele de vedere.
Pentru toate mirisicile care doresc un bebe va tin pumnii.
:grouphug:
Va pup.
Mihaela

mayyya2008
04.01.2008, 16:44:46
Bine v-am gasit fetelor!Nu va doresc sa aveti puterea de a crede in Noul An, ci puterea si rabadarea de a astepta schimbarile ce vor sa vina. La multi ani!
Si eu imi doresc o nunta reusita, luna de miere de neuitat si dupa......bebele mult asteptat.

va pup

Preity
04.01.2008, 17:42:31
1.Sa pot sa duc cu bine sarcina la sfarsit(de-abia am trecut pe langa un avort)
2.Sa fie bb sanatos
3.Sa iasa bine nunta si botezul
4.Sa fie mama sanatoasa in continuare.

Cam asta ar fi.

annytamary
04.01.2008, 18:18:40
planul meu cel mai important pt 2008 este sa incepem sa ne facem casa sau sa ne cump apartament inca nu am hotarat sper sa reusim punem bani deopate macar pt temelie:zz:

Dolly2008
04.01.2008, 19:26:21
Pai in primul rand sa fim sanatosi ,sa avem o nunta reusita si un concediu de vis....as indrazni sa ma gandesc la o casa a noastra dar poate cine stie,/:) mai e putin

rock_sana
04.01.2008, 20:11:03
Eu dau rochita mea,miresicilor care o doresc....nu cer bani...este ca un imprumut,daca vrei si iti place.....am dat anunt aici pe forum, la "ofer rochie mireasa"

multumesc! ...imi place dar am doua probleme:
1. s-ar putea sa nu imi vina la constitutia mea
2. imi e putin cam frica sa port rochia pentru ca am auzit la majoritatea mireselor ca dupa nunta aveau rochia rupta si murdara. si de cat sa stau stresata toata ziua si toata noaptea ca nu cumva sa se intample ceva cu rochia...

ada08
04.01.2008, 22:25:13
am citit mesajele voastre,ale tuturor....m-ati emotionat unele...sa stiti ca nimic nu se intampla fara voia lui Dumnezeu si "in tot rau' ii si-un bine"...asa ca daca cumva (doamne-fereste) nu vi se indeplinesc unle dorinte sa nu tineti prea multa suparare...(n'a fost sa fie...:( )
Eu imi doresc asa:
< sa termin cu bine scoala si toate examenele sa le iau..:)
< sa fiu apreciata la loc meu de munca pe care il am momentant (poate si o avansare n'ar fi rea...:)))
< sa facem casa si sa ne ajuga banii si de mobilat
< sa avem o nunta asa cum ne'am dorit (si sa fie si invitatii multumiti)
< sa-i dea si lu' a meu o marire de salar
< sa-mi iau (sau sa primesc) un Saint Bernard (catzelush)
< sa mergem undeva in afara tzarii in luna de miere
< sa mai slabesc 4 kile
< sa citesc toata Biblia
...si ...nu stiu...daca mai e ceva,mai revin! :))

Pupici,si spor la indeplinirea visurilor!

Iringo
05.01.2008, 09:21:04
eu imi doresc ca mai toata lumea multe multe multe lucrusoare..dar mai presus de toate...SA IMI DOARMA FETITA NOAPTEA....dar Mos Craciun a trecut deja..acum cine indeplineste dorintele???

nacucezarinamihaela
05.01.2008, 09:27:41
Planul nostru pe 2008...hmmm....:-\ ...cel mai important este sa fim sanatosi si sa ne dea Dumnezeu putere de munca si intelegere...ca dupa aia se pot face multe....:*

corinutza79
05.01.2008, 11:23:12
Cel mai mult imi doresc sa fim sanatosi !

Dar intrucat asta e doar o dorinta, imi propun sa si fac ceva pt asta, in masura in care sta in puterile noastre:

- sa muncesc mai eficient, sa am putere de concentrare mai mare ca sa termin treaba mai repede si sa imi ramana timp liber mai mult de petrecut cu cei dragi si de dedicat unor activitati placute;
- sa fac mai mult sport , si sa ma tin in continuare de alergarile mele de 3 ori pe saptamana;
- sa mancam mai multa mancare sanatoasa facuta acasa in loc de junk-food;
- sa citesc mai mult si sa nu mi se mai inchida ochii dupa primele 2 pagini seara;
- sa dorm si sa ma odihnesc mai mult (asta ar rezulta in urma celor scrise la punctul 1);
- sa mergem la munte mai des;

utcb21
05.01.2008, 14:27:49
eu imi doresc sa reusim sa strangem bani pentru a putea face nunta , sa iau toate examenele si sa ma angajez....in rest multa sanatate

LazyDai5y
05.01.2008, 14:31:21
- sa-mi iau licenta
- sa-mi gasesc un job bunicel ptr inceput
- sa ma inscriu la a 2a facultate
- sa iasa bina nunta din 20 septembrie 2008
- sa ne facem luna de miere pe undeva prin strainatate
- sa ne luam masinuta, un VW gof 5,etc,etc....

CONT-INCHIS-044
05.01.2008, 14:34:54
buna fetelor...un an nou bun la toate!eu ptr 2008 vreau o nunta minunata si un bebe prin sept octombrie.sa mi iau o masinica mica ptr mine.cel mai imp e sa fie totul bine zi de zi in casa liniste si intelegere.si voua va doresc ce mi doaresc ptr mine.va pup:*

danish
05.01.2008, 23:26:50
Buna fetelor,
eu imi doresc o nunta reusita, este programata in iulie 2008, o luna de miere pe masura, sanatate, dragoste multa, multa, multa si daca bebe va dori sa ne onoreze cu prezenta in 2009 as putea spune ca mi-am indeplinit toate visele. Succes fetelor!:* >:D<

Tigrutza
06.01.2008, 02:12:13
Hmmm....ia sa vedem...
- sanatate si intelegere in familie
- sa iasa nunta asa cum mi-o imaginez
- sa reusim sa ne luam un ap cu 2 camere
- sa avem o saptamana de miere undeva pe plaja Greciei, fara telefoane mobile si probleme la servici
- sa muncim mai putin si sa stam mai mult impreuna
- sa imi fac prieteni noi
- sa reusesc sa fac scoala de soferi
- sa vina BB-ul

Le fac publice numai pt ca vreau ca undeva prin decembrie sa intru si sa bifez ce este realizat
Eu sper ca toate...si multe altele pe langa
Sa aveti un an asa cum va doriti !

petronelaaa
06.01.2008, 18:42:28
Plan:

- sa schimbam apartamentul cu unul cu 3 camere
- prin februarie sa iasa 2 liniute la test :love:
- sa promovez in firma
- sa le impac pe toate (bb, sot, job)#-o
Doamne ajuta!

Ce-mi doresc eu mie, sa vi se implineasca si voua!:grouphug: :grouphug: :grouphug: :grouphug: :grouphug: :grouphug: :grouphug:

diannaa
06.01.2008, 23:58:19
un bebe sanatos(eu fac ceea ce depinde de mine...ma rog si ma ingrijesc)
sanatate
sa-mi iau alta masina(toyota rav4)....:D
sa ne mutam in aprtament mai mare
si multa<:-P

denisa1
07.01.2008, 10:16:19
Daaa...anul 2008 va fi unul plin..cel putin asa sper:
1. NUNTA din iulie 2008
2. conceperea unui bebe
3. scoala de soferi
4. sa termin cu bine si anul acesta de facultate
5. luna de miere la Paris sa undeva la plaja in Grecia
6. sa reusesca puiul meu sa-si ia masinuta mult visata
7 sa reusim cu cele doua afaceri
8. sa ne mutam singuri, eventual sa ne luam un ap cu 2 camere
in rest ce sa-mi mai doresc? sanatate si iubire ca in rest toate vin incet dar sigur.Sper ca la sfarsitul anului cand o sa trag linie sa fie totul bifat. Va pup si va urez la toate multa sanatate si sa aveti parte de cel mai frumos an din viata voastra!

gabi74bel
07.01.2008, 11:15:28
1. Sa ne putem muta in casa noastra.
2. Sa facem nunta asa cum o dorim noi
3. Sa imi gasesc un loc mai bun de munca, la banca
4. Sa reusesca puiu sa isi ia masina visurilor lui
5. Un bebe vrem la anul
6. Sa castigam bine si sa nu ne lipseca nimik $-) $-) $-)
7. Dupa nunta, daca ni se face cadou un teren, la anul sa ne facem casa noastra mult visata.
Si mai sunt si altele. Va pup.:* :* :* :* Interesant subiect.

Tiffany
07.01.2008, 11:26:31
La Multi Ani tuturor si tot ce va doriti sa se implineasca!

Eu imi doresc asa :

1. Sa ma angajez la un alt loc de munca,mult mai bun pentru viitorul meu si al familiei;
2.Sa reusesc sa slabesc si sa arat cat mai bine;
3.Sa am o nunta frumoasa, asa cum am visat(august);
4.Sa avem o casa,nu e in ultimul rand dar cam in ordinea asta le pun pt ca stiu ca e imposibil inainte de toate cele;
5.Si dupa casa desigur....imi doresc un bebe...cat de repede;
Cam asta imi doresc.

bellarody
07.01.2008, 12:17:40
buna,
La multi ani!
Va doresc tuturor un an plin de realizari, impliniri si tot ce vati propus sa realizati in acest an.
Ce-mi doresc eu in acest an:
- multa sanatate
- liniste si pace sufleteasca alaturi sotul meu
- sa avem un copil[-o<
- sa avem casa noastra [-o<
- si acest an sa fie la fel de frumos ca anul care a trecut, chear mai bine
Dar mai inainte de toate multa sanatate, si ca DOMNUL D-ZEU sa ne fie alaturea in toate.:*

ESMERANDRA
07.01.2008, 13:00:11
LA MULTI ANI!!!!! SA FIE UN AN MAI BUN SI SA VI SE INDEPLINEASCA TOATE DORINTELE... SI VA DORESC LA TOATE CA BARZA SA VINA SI IN CASA VOASTRA ASA CUM ANUL TRECUT A VENIT LA MINE,,IAR ZIUA ACEEA MI-A SCHIMBAT VIATA

pentru anul 2008... in primul rand imi doresc ca fiul meu sa fie sanatos...si sa fie totul bine
dupa care cateva planuri sunt:
- sa reusesc sa deschid un bed&breakfast (sper cel tarziu in martie)
- sa imi mi iau o masina
- sa raman din nou gravida in septembrie
- sa imi fac concediul in romania
- sa ma duc in spania
- sa reusesc sa slabesc kg puse in timpul sarcinii
si deocamdata cam atata. nu-mi mai vine nimik in minte dar in caz contrariu o sa revin sa scriu.

va doresc un an mai bun

Volimte
07.01.2008, 13:15:11
Eu am doua dorinte:
- sa fim sanatosi si la fel si parintii nostri, fratii si prietenii;
- sa ne dea Dumnezeu un bebelus si sa fie sanatos [-o<.

luci_ana
07.01.2008, 13:55:44
:x Planuri pentru 2008. Nunta mea este pe 23 august 2008. Departe as putea spune, dar avand in vedere ca de la inceputul anului ma tot uit dupa aceesorii si tot ce trebuie cred ca nu este departe. Si vreau sa fie o nunta frumoasa, organizata ca la carte. Vreau sa fim cei mai frumosi miri si lumea sa se simta bine. Cred ca fiecare miresica isi doreste aceste lucruri. [-o<
Un alt plan pe 2008, sa ne luam un apartament, pentru ca e greu sa stai cu chirie intr-o garsoniera. [-o<
In proiecte este si un bebe.....dar nu e nimic sigur....mai intai casa.
Si sper sa-mi schimb si locul de munca. [-o<

danniella
07.01.2008, 14:18:17
fetelor si eu am planuri mari ptr 2008:
- vreau sa-mi mai ridic 2 camere,o baie si o bucatarie
- vreau sa ne schimbam masina
- vreau un BEBE :-"

kala_elena
07.01.2008, 14:24:08
Cu sanatate sper sa avem un bebe sanatos si un concediu minunat!

ghdcatalina
07.01.2008, 16:17:07
Hm..;;) ...ne dorim sa fim, in primul rand , cu totii sanatosi..k ..daca e sanatate le facem pe toate !!!
Sa reusim sa ne organizam foarte bine nunta astfel incat sa fim si noi, dar si ceilalti nuntasi multumiti, sa avem o nunta superba <:-P , sa reusesc sa nu am restante la facultate[-o< , sa avem o saptaluna:bye_03::bye_03: de miere romantica:love: , sa mi gasesc un job mai bun$-) ,sa isi ia papi un calculator mai bun, sa ne luam teren si poate ...sa incepem la ridicarea casutei\:D/ .
Cam acestea ar fi pe anul 2008 !!!
Acum ..[-o<.[-o< noi speram sa reusim ca macar 90 % sa devina realitate din toate astea.

Angel_yrem
07.01.2008, 18:55:58
L-) pey planurile noastre in 2008:
- sa trecem de sesiuni cu bine
-eu sa-mi gasesc un job mai bun
-sa ne renovam apartamentul
-sa reusim sa cumparam terenul mult visat si daca ne ajuta dumnezeu sa incepem sa si construim casuta noastra
-sa ne petrecem concediul departe de casa
-sa dau de carnet si sa-mi i-au motor :-p

bellarody
08.01.2008, 10:19:51
\:D/Super toata lumea vrea un bebe:A
Intradevar o sa fie un an cu o natalitate mare daca Domnul ne va binecuvanta cu cate un prunc pe fiecare dintre noi (cele care isi doresc copil), eu chear imi doresc unul, de sotul meu nu mai spun ca tota ziua ma intreaba "ESTI?"
Iar ziua cand voi afla voi avea un copil va fi ziua cea mai frumoasa din toata viata mea, azi imi voi lua un test sa vedem, tinetimi pumni fetelor .[-o<
[-o<[-o<[-o<

andymatei
08.01.2008, 13:03:09
Ce planuri frumoase are toata lumea...
Planuri avem si noi multe, vise frumoase cat incape...dar cred ca ce imi doresc pentru anul acesta este ca Dumnezeu sa imi dea puterea de a schimba ce pot schimba, de a accepta ce nu pot schimba si intelepciunea de a face diferenta intre cele doua :)
Toate cele bune tuturor, nunti de vis viitoarelor miresici si sarcini usoare viitoarelor mamici...iar celor care isi doresc bebe, spor la treaba (tot asa treaba de am avea :) )

beautifulgeorgy
08.01.2008, 19:28:10
-sa am o nunta cat mai superba
-sa imi petrec luna de miere la Venetia
-sa renovez in stil nou apartamentul nostru

melena
09.01.2008, 08:19:29
Eu imi doresc sa am o nunta frumoasa si sa nu o mai amanam si dabea asteptam sa ne apucam sa ne construim casuta noastra. Sper ca in anul asta sa se implineasca visele tuturor:* [-o< :*

April
11.01.2008, 19:31:10
2008 pt mine reprezinta anul in care toate dorintele mele vor deveni realitate si anume:
*sa imi dau licenta si sa o iau
*sa ma casatoresc cu barbatul iubit
*sa ne vindem apartamentul de acum pt unul mai mare
*sa fim fericiti si sa ne intelegem asa cum o facem acum inainte de marele moment:-SS si anume nunta mea...[-o<

bella14
13.01.2008, 23:02:05
Ce planuri frumoase are toata lumea...
Planuri avem si noi multe, vise frumoase cat incape...dar cred ca ce imi doresc pentru anul acesta este ca Dumnezeu sa imi dea puterea de a schimba ce pot schimba, de a accepta ce nu pot schimba si intelepciunea de a face diferenta intre cele doua :)
Toate cele bune tuturor, nunti de vis viitoarelor miresici si sarcini usoare viitoarelor mamici...iar celor care isi doresc bebe, spor la treaba (tot asa treaba de am avea :) )
Frumos mesaj...=D> =D>
pt 2008 mi-as dori si eu sa-mi iau licenta si daca ar veni si un bebe ar fi minunat...:D
Multa sanatate pt toata lumea sa ne putem realiza dorintele!

swety
14.01.2008, 11:43:58
PLanul 2008:
-imi doresc un teren pt. construirea unei case
-sanatate
-un bebe spre sfarsitul anului
- .....

meghe
16.01.2008, 11:48:26
Buna!
Planuri...nu prea fac, doar ce trebuie strict pt nunta, imi doresc doar sa avem sanataet noi si ai nostri sa fim unii alaturi de altii sa putem face o nunta asa cum ne dorim!:-<
O zi buna!

MonaMD
07.02.2008, 02:29:39
Pt. mine anul acesta e foarte important:

termin (in sfarsit) facultatea ... (Doamne, 6 ani!!!)
dau si iau Licenta
dau si (neaparat) iau Rezidentiatul pe cardio
si nu in ultimul rand: Craciunul la Viena. Fetelor, va rog sa-mi tineti pumnii (si pentru ziua de azi, ca am examen) Help!!!!!>:D<

MachuPicchu
07.02.2008, 09:25:25
PLANURILE mele ... :-"
- sa iau credit (cu suma cat mai aproape de ce am nevoie)
- sa-mi iasa nunta ca la carte
- sa reusim sa ajungem in luna de miere
- SA FIM SANATOSI, FERICITI SI IUBITI ;-)

ayana2010
23.12.2008, 15:27:34
ce-mi doresc:
1. sanatate am fost sanatosi
2. fericire am fost fericiti
cred ca pt toate "sanatate" inseamna acelasi lucru, asa ca o sa detaliez ceea ce inseamna fericire(sau macar entuziasm de moment) pt mine:
- sa luam note mari la licenta :D am luat note mari la licente
- sa luam cea mai buna decizie pt noi, dintre a ne intoarce la pitesti sau a ramane in bucuresti; ne-am intors la pitesti, deocamdata o consideram cea mai buna decizie
- sa iau nota mare de admitere la master, astfel incat sa raman si aici la buget; am renuntat la acest master, fac unul online si nu sunt locuri la buget
- sa ne alegem un restaurant bun pt nunta, sa nu ma trezesc in 2009 ca nu-mi mai place; l-am ales, inca imi place ft mult
- sa ma iubesc in continuare cu beib :D ne-am iubit
- sa alegem data nuntii si sa fim multumiti de alegere; am ales-o, suntem multumiti
- sa ne renovam garsoniera(in cazul in care o sa stam la pitesti) nu am renovat-o pentru ca nu ne-am mutat in ea, o renovam in 2009
- sa imi iau un peugeot(in 2009 vreau audi ;)) ) pas, am renuntat intre timp la ideea de peugeot. am ales alta
- sa incepem constructia la casa(dar inainte de asta sa gasesc casa care imi place....) am realizat doar ce-am scris in paranteza, am gasit casa care-mi place,
- sa incep sa invat portugheza; pas
- sa castig la loto(si sa incep sa joc) pas pas
- sa mergem in ultima vacanta de studenti in italia; pas
- sa nu moara nimeni dintre cei iubiti de mine; din pacate, au murit 2 baieti tineri
si multe altele....

am scris cu rosu ce am realizat. concluzia: a fost un an bun, am realizat 90% din ce mi-am propus

paradise
23.12.2008, 15:34:24
sa ma angajez - nu :-<
sa iau licenta - da <:-P
sa mergem in concediu in turcia...:-SS - nu:-<
si multe mai mici...:D - celelalte mai mici da <:-P

astea mi s-au realizat mie. plus masinuta noua! o:-)

ryanaro
23.12.2008, 15:50:08
in februarie sunt paranimfa =)) s a realizat
gasesc un job ok ;-) nu s a realizat
o sa ne mutam de la socrii 8-| nu s a realizat
mergem in vacanta undeva dragut s a realizat
replanuim nunta pt 2009:) nu s a realizat

mixed bag deci. ;)) asta sa ma invat minte sa mai fac planuri. ;))

Cami_
23.12.2008, 15:52:00
Ce dragut sa iti revezi lista facut anul trecut pe vremea asta si sa faci bilantul.
Poate titlul subiectului ar trebui schimbat in "planuri pentru anul urmator" ca sa putem continua cu planurile.
Oricum eu imi deschid lista pentru anul 2009:

- sa fim sanatosi si noi si familiile noastre si toti cei care ne sunt dragi
- sa ne 'ubim la fel de mult
- sa avem in continuare job-urile bune pe care le avem, sa nu fim afectati de criza financiara
- sa primesc inelul o:-)
- sa fixam data nuntii
- sa ne cumparam un apartament micut fara sa facem un credit foarte mare la banca
- sa il renovam si sa ne mutam in el
- sa mai avem macar o vacanta mica, mica, mica

Stiu ca sunt cam multe dar eu sper ca mi se vor implini [-o< Eu voi depune toate eforturile in sensul asta...

alipety
23.12.2008, 16:12:44
foarte interesant de vazut ce anume se realizeaza din planurile facute acum un an!!! cum eu nu am facut nici un plan la inceputul anului 2008, ma revansez acum :) de obicei, eu imi fac liste cu "de facut" pe perioade mai lungi de timp, mereu se realizeaza, dar cu intarziere...mai bine mai tarziu decat niciodata :D
Pentru 2009 imi doresc urmatoarele:
- o nunta frumoasa , cum nu s-a mai vazut :D (banuiesc ca toata lumea isi doreste asta)
- sa nu intervina nimeni (familie, prieteni, nasi) in planurile si ideile mele pentru aceasta nunta si drept urmare sa nu ne certam cu nimeni
- sa ne schimbam locuinta, intr-un apartament mai mare, bun pentru o familie marita
- sa imi maresc familia cu un bebe mic ( sau gemeni :) ) dupa nunta
- sa-mi schimb locul de munca , sa gasesc ceva care sa ma stimuleze si sa invat lucruri noi, sa cunosc persoane noi
- daca nu-mi schimb totusi locul de munca, sa fiu ferita de probleme si de colegi rautaciosi
- sa calatorim cat putem de mult ( si sa ne permitem acest lucru)
- si cel mai important, sa fim sanatosi cu totii, iar eu sa-mi rezolv problemele (incepand cu operatia la ochi din februarie)
- toate miresicile sa-si indeplineasca dorintele si sa reuseasca in planurile pe 2009

Ioana85
23.12.2008, 16:17:10
- sa am un travaliu scurt si o nastere usoara si normala
- sa am o fata sanatoasa (si frumoasa, daca o vrea Dumnezeu)
- sa ma iubesc cu sotul la fel de frumos
- sa ne schimbam apartamentul
- sa-mi iau masinuta mea (vise, vise)
- sa fie sanatosi toti cei dragi mie
- nasii mei sa se inteleaga bine si sa aiba un BB
- finii sa se descurce mai bine cu banii

compact
23.12.2008, 17:50:36
planuri pentru anul viitor :D
- sa mergem in Germania
- sa sarbatorim la fel ca anul acesta 2 ani de la cele 2 cununii
- sa mergem in Grecia
- sa castram motanul
- sa ne cumparam biblioteca si corp suspendat in bucatarie
- sa renovam dormitorul mic
- sa avem mai multi clienti (firma noastra)
- sa dau macar 3.000 euro in avans la unul din credite (^:)^)
- sa dau la master
- sa fac un curs de engleza :D

map
23.12.2008, 18:36:59
Sa iau dracului naibii examenul de nivel 2 CFA si sa-mi gasesc o slujba:D Si sa ajungem acasa :(

prapadeala
23.12.2008, 18:39:02
Sa iau dracului naibii examenul de nivel 2 CFA si sa-mi gasesc o slujba:D Si sa ajungem acasa :(

.. oriunde ar fi :)

map
23.12.2008, 18:48:53
.. oriunde ar fi :)

DA DA DA! Numai s-o gasim odata:))

nikoletta
23.12.2008, 19:06:43
ufffffff an greu:
-in primul rand imi doresc sa fim sanatosi, noi, familia, cei dragi..
-sa ne iubim ca acum si sa nu existe certuri si probleme;
-sa reusim sa ne rezolvam micile probleme medicale :D (de rutina, dar de obicei pentru astea nu e niciodata timp)
-sa termin cu bine facultatea si sa iau licenta, :-<si sa speram ca nu mai trebuie sa fac si al doilea master (dar dupa se preconizeaza-alti 1-2 ani de scoala :(()
-sa avem de lucru atat la munca cat si in particular, sa treaca criza cat mai repede si sa se reinceapa constructiile [-o<
-sa reusesc sa intru pe piata evaluarilor si sa am de munca si in acest domeniu;
-sa reusesc sa fac cursurile de pregatire continua anevar;
-sa am timp si de organizarea nuntii, sa nu iasa discutii cu nimeni, sa ne gasim cat mai repede nasi, sa iasa nunta asa cum ne dorim;
-sa facem cel putin 1 -2 excursii in afara. numai in tara am fost, dar nu ma deranjeaza sa mai merg si in tara, numai sa ne mai relaxam din cand in cand;
-sa nu mai fie probleme in familie, sa-i avem pe toti aproape;
-la sfarsitul anului sa raman insarcinata si sa avem un bebe sanatos;
-sa mai strangem bani pentru casa si sa avem posibilitatea sa avem casa noastra;
:D cate astept de la anul 2009 si cred ca daca ma mai gandesc, mai gasesc.

taia
23.12.2008, 20:23:00
- sa fim sanatosi si sa ne iubim mult mult mult
- BEBE cat de rapid^:)^

miti
23.12.2008, 20:44:18
sa mi fac si eu listutao:-)
sa terminam de amenajat apartamentul#-o ;))
sotul sa se transfere cu serviciul:-& :( :-<
sa vad Iasi-ul:madlaugh:
sa raman insarcinata:)
si un C3:x

bianca82
23.12.2008, 22:05:53
Pentru 2009:
-sa fim toti sanatosi (sanatatea e cea mai importanta, in rest toate se rezolva cu rabdare)
-sa avem bebe
-sa mareasca guvernul salariile profesorilor(sunt profa....:-< )
-sa ma inteleg cu sotul meu la fel de bine ca pana acum
-sa reusim sa onoram imprumutul de la banca si mai bine pana acum
Si ar mai fi...dar ma rezum la ce e mai important;-)

oana
23.12.2008, 22:40:28
pentru 2009 imi doresc sanatate tuturor celor dragi mie si sa trec cu bine peste cel mai important eveniment din viata mea: nasterea lui Rares!

cinezee
24.12.2008, 00:06:56
am revazut si eu ce mi-am dorit , de altfe e ceea ce imi doresc mereu de ani de zile

din nou va urez sa vi se indeplineasca tot ce va doriti pe listuta voastra >:D< >:D< >:D<

in plus ptr 2009 imi doresc doar ca sotul meu sa i-a licenta cu nota cat mai buna , in rest liniste si pace in toata lumea :)>-

Map si Natalia mult success la acele examene %%-
dragelor sa vi se indeplineasca dorintele , sa fiti cu toti sanatosi = din pacate anu asta am avut criza de coloana destul de ura dar totusi sunt inca sanatoasa

eu nu doresc de cat sanatate ca e mai buna decat toate si desigur

putere de a indura tot ce e de acum incolo sau ce imi va fi dat sa fie in viata = inca mai am destul putere sa indur de acum incolo , ca buni a cam luato pe aratura ,

asa ca ptr 2009 tot nervi de otel imi doresc sa am si sa nu o iau razna

Allyna
24.12.2008, 00:26:34
- sa am o colaborare eficienta cu banca la care voi activa din ianuarie ca si consultant

- sa reusesc sa ii fac lui iubi un cadou special de ziua lui: o excursie de 2-3 zile la Praga

- sa iau licenta...cu nota MARE!!!:D

-sa organizez totul ca la carte pentru cununia civila, inclusiv petrecerile aferente

-sa am o mini luna de miere reusita (oriunde a fi sa fie, noi sa fim sanatosi ca daca ne avem unul pe altul suntem fericiti)

-sa ma inscriu la masterat, deci sa trec cu bine de toate interviurile si probele eliminatorii:[email protected]

Cam asta e... Va doresc dragi miresici ceea ce imi doresc si mie de altfel: sa va iasa toate din plin!!!>:D<

Nici nu imi vine sa cred ca a trecut un an de cand am scris cele de mai sus. Cate s-au implinit? Putine...foarte putine. Si asta pt ca am schimbat data civilei:-B ;)) In rest licenta am luat-o cu nota mare, la masterat m-am inscris, eh, Praga mai trebuie sa o vad si am incheiat socotelile cu 2008:-"
Cat despre noul an...Sa dea Domnul sa ne mearga bine afacerea pe care cu greu si multa truda am pus-o pe picioare impreuna cu viitorul sot, sa avem o nunta de vis, multa sanatate si sa petrecem cat mai multe vacante minunate. Pe lista ar fi Corfu (luna de miere), Budapesta si Viena...Dar se mai pot adauga:-$
Mult succes tuturor si sa ne revedem cu acest topic la sfarsitul lui 2009 cu toate obiectivele bifate!:*

2ank
24.12.2008, 00:32:24
Pentru 2008 eu imi doresc sanatate, putere de munca, re-orientarea mea dpdv profesional si ascensiune pt iubul meu, o alta casa.......... si ar mai fi dar ma opresc aici. Insa, cel mai mult imi doresc sa fim sanatosi, sa ne iubim si sa trecem cu bine peste toate necazurile sau neintelegerile care ar aparea.

Asa cum se vede mai sus, din ce mi-am dorit pt 2008 am realizat aproape tot, cu exceptia schimbarii casei :( (dar am renovat-o pe aceasta pe care o avem\:D/).

Pentru 2009 imi doresc sa fim sanatosi si sa ne iubim, sa reusesc in domeniul profesional in care am intrat, succes lui C. in noul sau proiect profesional, casa cea noua.......

cristinaandreea
24.12.2008, 08:30:10
sa fim sanatosi si fericiti
sa avem parte de dragoste, intelegere si comunicare
sa reusim sa cumparam un apartament mai mare aproape de parintii mei
sa na marim familia cu un pruncusor (asta e in capul listei de dorinte)
sa ne ajute Dumnezeu in toate

:) Astea erau dorintele mele la inceput de An si Dumnezeu le-a implinit pe toate :)
Multumesc!!!

Pentru 2009 ne dorim sa fie copilasul sanatos si sa creasca bine si frumos, sa putem sa-i oferim toate cele necesare, sanatate in familie si liniste iar iubirea care ne inconjoara sa se mentina si sa creasca. O familie se schimba prin aparitia unui copilas, se uneste si se intareste.

Si voua va doresc (asa cum zice un prieten) un an mai bun decat cel ce aproape s-a incheiat si mult mai rau decat 2010 :)))))

gabitza_sta
24.12.2008, 09:25:20
Eu nu am avut anul trecut lista cu ce imi doresc. O fac acum....

in 2009 sa ne luam un apartament mai mare (3 camere)
sa am mai multa grija de sanatatea mea si a lui S, sa ma duc periodic la gineco, sa imi rezolv porcaria cu durerile de cap....
sa vedem Toscana sau LaponiaAdevarul e ca habar nu am ce vreau in 2009 in afara de chestia cu apartamentul. Imi place ca viata alaturi de S. e mereu plina de surprize si chestiile alaturi de el se intampla foarte repede si foarte frumos.
Vreau sa fim sanatosi si ai mei si ai lui (mai ales tatal lui). In rest...mutam si muntii daca trebuie.
G.

paradise
24.12.2008, 23:08:33
planuri pt 2009:
- sa ne gasim amandoi serviciu
- sa fim sanatosi, noi si toti ai nostrii
- sa vizitam o bucatica de lume, oricare
- sa renovam macar o camera din apartament
altceva nu-mi doresc...:-s :| #-o

mihu
25.12.2008, 17:22:48
Eu imi doresc in 2009 sa ne pornim o afacere si sa mergem in concediu la mare cu Sofia.
In rest imi doresc sanatate familiilor noastre si noua

helenita
25.12.2008, 23:43:05
eu as dori asa:

-multa sanatate mie si tuturor apropiatilor
-un apartament de 2 camere
-conceperea si nasterea unui bebe sanatos:x

se pare la mine nu s-a indeplinit decat partea cu sanatatea, dar e bine si asa^:)^
pt 2009 mi-as dori daca tot nu ne putem lua apt cu 2 camere, sa renovam garsoniera si sa apara bebe, dar si sa fim sanatosi noi si cei dragi, sa fie pace si sa trecem peste criza financiara^:)^

va pup si va doresc sa vi se indeplineasca toate dorintele pt 2009>:D< :*

ayana2010
28.12.2008, 22:27:45
- sa fim sanatosi
- sa ne intelegem si mai bine
- sa avem o nunta de vis
- sa ne largim cercul de prieteni
- sa incepem constructia casei
- sa ne mearga bine afacerea
- sa avem o luna de miere minunata
- sa fim mai toleranti
- sa apreciem ceea ce avem
- sa mergem mai des prin cluburi :))
- sa renovam garsoniera
si ca bonus : sa-mi faca G in fiecate saptamana cate un cadou :D
extra bonus : dorintele neimplinite de anul trecut (sa invat portugheza, sa mergem in italia, sa castig la loto, sa-mi iau audi :D)

miresicamica
30.12.2008, 11:15:17
Planuri pentru 2009:
-multa sanatate parintilor mei,socrilor,si tuturor persoanelor pe care ii cunosc sau nu;
-intelegere in lume,sa fim mai buni,sa inceteze toate luptele si razboaiele;
-multa sanatate lui puiu si mie,intelepciune si fericire;
-une bebe mic;
-sa reusim sa ne terminam casa.

Multa fericire,sanatate si intelegere miresicilor noastre.:* :*

bliss
31.12.2008, 15:56:28
Eu mi-am facut un obicei de a-mi face in fiecare an o listuta cu planuri:) , din fericire majoritatea s-au indeplinit, uneori in anul respectiv, alteori cu intarziere...Cred ca important este sa avem credinta in dumnezeu si sa ne dorim cu adevarat acele lucruri:)

miti
31.12.2008, 16:37:16
Eu mi-am facut un obicei de a-mi face in fiecare an o listuta cu planuri:) , din fericire majoritatea s-au indeplinit, uneori in anul respectiv, alteori cu intarziere...Cred ca important este sa avem credinta in dumnezeu si sa ne dorim cu adevarat acele lucruri:)

frumos spus:) >:D<

cinezee
31.12.2008, 16:54:37
un plan in am si eu , ne dorim foarte tare din iunie 2009 sau iulie 2009 ca eu sa raman insarcinata , imi doresc ca la nunta sa fiu insarcinata ,sper sa pot ramane usor ,sper DD acolo sus sa ma ''ajute''

de altfel sa ajute pe toata lumea ce isi doreste enorm un copil

helenita
31.12.2008, 18:30:33
un plan in am si eu , ne dorim foarte tare din iunie 2009 sau iulie 2009 ca eu sa raman insarcinata , imi doresc ca la nunta sa fiu insarcinata ,sper sa pot ramane usor ,sper DD acolo sus sa ma ''ajute''

sa dea Dzeu, Miha
iti doresc sa ramai repede gravida>:D<

cinezee
31.12.2008, 18:36:16
asa doresc la toata lumea >:D<

nimic nu m-ar facea mai fericita la anii mei , bunurile materiale ptr mine nu au nici o valoare , ptr casa mi-am dat toata tineretea ( am avut grija si icna am grija de bunica , iar ptr asta am o casa ) asa ca la final ca un intreg este acest copil , ea ( ca ne dorim foarte tare sa fie fetita ) ar lipsi ca sa intregeasca totul ptr mine , ca femeie 8-}

siana
31.12.2008, 19:19:25
Pt anul care vine imi doresc:
- multa sanatate si fericire, intelegere si iubire
- sa obtin rezultatele cele mai bune la masterul la care sunt inscrisa
- sa fac tot ce mi-am propus pt nunta care vine si sa fie o seara de vis;))
- sa calatorim cat mai mult;))
- sa reusesc sa-mi pun in aplicare planurile de afaceri

un an nou fericit la toata lumea!!!>:D< >:D< sa vi se indeplineasca toate dorintele>:D< >:D< >:D<

siana
31.12.2008, 19:21:28

iti doresc tot binele din lume, multa fericire si sa dea Dumnezeu sa iti indeplinesti visul de a avea un copil>:D< >:D<

finica
01.01.2009, 13:13:33
Eu nu-mi doresc decât sănătate, dacă o vrea Doamne-Doamne ... căci dacă e sănătate, celelalte vin de la sine<:-P

ryanaro
01.01.2009, 15:04:58
planul pentru noul an e sa nu facem planuri ca nu prea ni se indeplinesc;))

pisoias
01.01.2009, 16:16:28
planul pentru noul an e sa nu facem planuri ca nu prea ni se indeplinesc;))

eu nu imi propun decat sa fiu fericita macar ca si in 2008.Nici eu nu imi fac planuri.Totul vine de la sine.

miti
01.01.2009, 16:22:14
eu nu imi doresc un an mai bun decat 2008...ci la fel daca se poate;;)

Ritzi
02.01.2009, 11:57:45
planurile mele pt 2009;))

- BEBE

- licenta, barou

- slabit 5 kg

- o vacanta visata (macar una, la ce an de "invatat" va fi#-o )

- platit ce mai avem de platit ca sa nu mai fim "legati de glie":-" >:P

Doamne ajuta!!

picolla
02.01.2009, 12:06:22
pe 2009 s vrea sa reusesc >:D<:

- sa vina un bebe sanatos
-sa fim sanatosi si sa ne intelegm .
cam atat.

aryanna
03.01.2009, 05:26:52
pe 2009 imidooresc:

sa fim sanatosi, sa ne intelegem la fel de bine si sa ne iubim cel putin la fel
sa ajung sa vizitez australia sau america in acelasi mod ca anul 2008 cu anglia, sau chiar amandoua, desi nu cred ca pot inainte de nunta
sa am o nunta deosebit de frumoasa si cel mai important sa ma simt fericita si impacata dupa
poate sa ne renovam apartamentul desi nu arata chiar rau
daca se poate sa castig mai multi bani sau chiar o afacere, sau mai bine zis sa-mi dea DD mai multa incredere in mine cand vine vorba de afaceri
sa slabesc 5 kg

momentan atat, e o ora cam idioata deci nu pot gandi

GeoStefan
03.01.2009, 05:40:13
Planuri.... in primul rand sa ii dea viza lui iubi :( pana nu avem viza in mana nici nu prea avem ce planuri sa ne facem pentru ca suntem in Romania deocamdata si asteptam sa plecam acasa la mine...
dar niste planuri in mare ar fi...
cununia civila care o sa o avem sigur in 2008.. REALIZAT <:-P<:-P
sa incep facultatea... Realizat ;))
sa ne cumparam masinuta noastra.. Realizat (ne-a cumparat tata cu mama masinuta)
sa mergem in luna de miere.... asta nu am realizat #-o lipsa de timp....

Acum ma gandesc la planurile pt 2009 :P

GeoStefan
03.01.2009, 05:55:46
Pt 2009 am avea urmatoarele planuri.
SA FIM SANATOSI.
Sa ne iubim in continuare la fel de mult si sa ne intelegem bine<:-P
Sa ne cumparam casuta noastra
Sa reusim sa ne mobilam toata casuta cand o fii timpul.
Sa mai cumparam o masinuta pt Sot.
Sa mergem in Luna de Miere....
Sa castigam la lotto =))(joaca sotul)
Sa imi gasesc un job bun ca asistenta
Sa primeasca Iubi GC odata ca am aplicat de 7 luni deja#-o
mai continui alta data.. ma luat somnul acum :))

adrianamaria802
03.01.2009, 05:58:42
Buna
Pentru anul 2009 ne-am propus sa calatorim mai mult, dar in primul rand ne rugam la Dumnezeu sa ne dea sanatate ( tuturor)si un bb.
Anul 2008 a fost benefic pt noi ca ne-am facut casa, nunta, luna de miere etc

O seara buna

alipety
29.12.2009, 23:57:48
mi-am amintit de subiectul acesta , pentru ca de la Craciun incoace sotul ma tot bate la cap sa-mi fac lista pentru 2010:-"
mai intai o retrospectiva, ca sa-mi creasca moralul. sper...:-<

foarte interesant de vazut ce anume se realizeaza din planurile facute acum un an!!! cum eu nu am facut nici un plan la inceputul anului 2008, ma revansez acum :) de obicei, eu imi fac liste cu "de facut" pe perioade mai lungi de timp, mereu se realizeaza, dar cu intarziere...mai bine mai tarziu decat niciodata :D
Pentru 2009 imi doresc urmatoarele:
- o nunta frumoasa , cum nu s-a mai vazut :D (banuiesc ca toata lumea isi doreste asta) - a iesit suficient de frumoasa, suntem multumiti.
- sa nu intervina nimeni (familie, prieteni, nasi) in planurile si ideile mele pentru aceasta nunta si drept urmare sa nu ne certam cu nimeni - foarte putine discutii, nimic grav, peste care sa nu putem trece;;)
- sa ne schimbam locuinta, intr-un apartament mai mare, bun pentru o familie marita - din pacate nu s-a putut, ramane pe lista. dar tare ma tem ca 2010 nu va aduce acest lucru :-<
- sa imi maresc familia cu un bebe mic ( sau gemeni :) ) dupa nunta - nici asta nu se poate momentan, diverse motive.
- sa-mi schimb locul de munca , sa gasesc ceva care sa ma stimuleze si sa invat lucruri noi, sa cunosc persoane noi - a fost un an tumultuos, a falimentat firma unde eram de 4 ani si ceva, m-am angajat la o alta firma, care mi-a adus exact ceea ce nu voiam (un colectiv si mai neprietenos), de unde m-au dat in somaj #-o
- daca nu-mi schimb totusi locul de munca, sa fiu ferita de probleme si de colegi rautaciosi - am avut parte si de probleme (multe, din nefericire) si de rautati gratuite :|
- sa calatorim cat putem de mult ( si sa ne permitem acest lucru) - slava Domnului , a fost un an minunat din acest punct de vedere (Spania de 2 ori, Grecia, Romania - cateva judete din Moldova, Buc.)
- si cel mai important, sa fim sanatosi cu totii, iar eu sa-mi rezolv problemele (incepand cu operatia la ochi din februarie) - ha, am si uitat de operatia mea. a iesit excelent, am fost degeaba terorizata :D, per ansamblu sanatosi...cu exceptia sotului meu, care de la nunta incoace este predispus spre accidentari ( genunchi luxat, inca nevindecat, tb operatie de menisc; toporul in mana, inca se vindeca :-")
- toate miresicile sa-si indeplineasca dorintele si sa reuseasca in planurile pe 2009 - asta voi o stiti ;)). din cate cunosc, miresicile de cta au reusit multe in 2009, unele au devenit mamici, altele sunt pe cale de a deveni, altele si-a luat casute =D>

planuri pentru 2010:
- sa rezolv restantele din 2009 :-": casa, job (acum nu mai fac mofturi, avand in vedere ca sunt somera, sunt mai putin pretentioasa:-s), bebe doar daca se rezolva celelalte.
- multa sanatate tuturor, sotului in principal, sa fie atent pe viitor si sa rezolve problemele din toamna asta. sanatate si tatalui meu, care are analizele proaste:-<
- sa ma ajute Cel de Sus sa-mi gasesc calea, pentru ca sunt intr-un mare impas profesional, nu stiu incotro sa o apuc. acelasi lucru e valabil si pentru sotul meu.
asta e tot, sunt mult prea confuza ca sa am un plan concret pentru 2010#-o:-s:|

ALBA_CA_ZAPADA70
30.12.2009, 07:33:04
eu nu m.am gandit la planuri pt 2010, de obicei nu.mi fac pt k nu ies, dar iti doresc tie sa ti se implineasca toate:)
mi-am amintit de subiectul acesta , pentru ca de la Craciun incoace sotul ma tot bate la cap sa-mi fac lista pentru 2010:-"
mai intai o retrospectiva, ca sa-mi creasca moralul. sper...:-<

planuri pentru 2010:
- sa rezolv restantele din 2009 :-": casa, job (acum nu mai fac mofturi, avand in vedere ca sunt somera, sunt mai putin pretentioasa:-s), bebe doar daca se rezolva celelalte.
- multa sanatate tuturor, sotului in principal, sa fie atent pe viitor si sa rezolve problemele din toamna asta. sanatate si tatalui meu, care are analizele proaste:-<
- sa ma ajute Cel de Sus sa-mi gasesc calea, pentru ca sunt intr-un mare impas profesional, nu stiu incotro sa o apuc. acelasi lucru e valabil si pentru sotul meu.

Piersicuta24
30.12.2009, 09:27:36
planurile mele pt 2009;))

- BEBE

- licenta, barou

- slabit 5 kg

- o vacanta visata (macar una, la ce an de "invatat" va fi#-o )

- platit ce mai avem de platit ca sa nu mai fim "legati de glie":-" >:P

Doamne ajuta!!Ritzi....esti studenta la drept. Multa vafta sa ai la licenta si la examenul de la barou!
Eu vreau sa dau examen la Magistratura. Asa ca Doamne ajuta.
Eu vreau pe anul urmator asa:
-sa reusesc la examenul de Magistratura
-sa facem un bebe
-sa mai amenajam prin apartament
-sa mai scap de datorii
Si cam atat. restul vin de la sine

alipety
30.12.2009, 10:10:35
eu nu m.am gandit la planuri pt 2010, de obicei nu.mi fac pt k nu ies, dar iti doresc tie sa ti se implineasca toate:)
multumesc mult >:D<
pentru ca nu te-ai gandit la planurile pt 2010, iti doresc sa ai un an minunat din toate punctele de vedere!:*

chika
31.12.2009, 13:23:59
v-ati facut planuri pentru anul care vine, v-ati propus sa fiti altfel decat ati fost in anul care se incheie? sa fiti mai bune, mai rabdatoare, sa renuntati la obiceiuri proaste, la vicii, sa slabiti, sa va ingrasati...

cum ati vrea sa fiti la anu'?

andrea85
31.12.2009, 13:32:17
v-ati facut planuri pentru anul care vine, v-ati propus sa fiti altfel decat ati fost in anul care se incheie? sa fiti mai bune, mai rabdatoare, sa renuntati la obiceiuri proaste, la vicii, sa slabiti, sa va ingrasati...

Planuri am si eu multe, dar cumva nu prea reusesc sa le pun in aplicare...mai ales cand e vorba sa schimb ceva la mine.;)) In anul nou, mi-ar placea sa fiu mai rabdatoare, mai linistita, su nu pun totul la suflet, sa nu ma stresez pentru orice si sa traiesc eu linistita si impacata cu mine. ;-) Cam multe lucruri, dar as fi deja multumita, daca macar un singur lucru as putea schimba. Cine stie, poate reusesc...;-)

mihaana
31.12.2009, 14:21:39

De la anul 2010 noi, (eu si sotul meu ) ne dorim un bebe. Doamne ajuta! :)

chika
31.12.2009, 14:27:15
De la anul 2010 noi, (eu si sotul meu ) ne dorim un bebe. Doamne ajuta! :)
doamne ajuta! si eu imi doresc acelasi lucru, nimic altceva decat un bebe (2-ca eu vreau gemeni) sanatos!

andrea85
31.12.2009, 14:32:36
Theo25 si Mihaana va doresc din suflet sa vi se implineasca aceasta dorinta atat de frumoasa.:* Cred ca nimic nu este mai special si mai pretios, decat sa ai un copil (sau doi;-) ) frumos si sanatos! :*

mihaana
31.12.2009, 14:35:15
Theo25 si Mihaana va doresc din suflet sa vi se implineasca aceasta dorinta atat de frumoasa.:* Cred ca nimic nu este mai special si mai pretios, decat sa ai un copil (sau doi;-) ) frumos si sanatos! :*
Multumim! :*

chika
31.12.2009, 14:49:42
;-) multumim.
tie iti doresc o nunta ca in povesti si putere sa o planuiesti cu calm si intelepciune>:D<

gabitza_86
31.12.2009, 16:02:20
eu imi doresc sa dau vreo 15 kg jos,iar din ianuarie ma apuc de regim si merg la aerobic si sala.sper din tot sufletul sa imi gasec un job^:)^ asta e cel mai important.

Ritzi
03.01.2010, 11:53:51
Ritzi....esti studenta la drept. Multa vafta sa ai la licenta si la examenul de la barou!
Eu vreau sa dau examen la Magistratura. Asa ca Doamne ajuta.
Eu vreau pe anul urmator asa:
-sa reusesc la examenul de Magistratura
-sa facem un bebe
-sa mai amenajam prin apartament
-sa mai scap de datorii
Si cam atat. restul vin de la sine

chiar uitasem ce am scris aici...acum imi dau seama ca le-am realizat pe toate\:D/ , mai putin capitolul bebe

pentru anul asta am in plan:

sa citesc

sa citesc

sa citesc

vacante

barou (ma mai gandesc)

sa invat de-a binelea daneza

bebele daca va binevoi sa vina e oricand binevenit:)

ionut_tuo
03.01.2010, 12:48:46
pt 2010 eu am urmatoarele planuri:bebe
o vacanta mult visata...
schimbat masina
vandut apartament,cumparat casa.mereu as avea cate ceva de facut...sa vedem care planuri vor fi indeplinite.:-p

melinda21
03.01.2010, 18:28:26
eu nu pot sa zic ca mi-am facut ceva planuri pt noul an, sa vedem ce imi aduce, dar tare mi-as dori un loc de munca bun

andreea_dt
04.01.2010, 02:02:59
primul meu plan si cel mai mare e sa gasesc un loc de munca.... dupa aia mai facem altele :)

anca_toader
05.01.2010, 01:24:18
Planul meu pentru 2010 arata cam asa:

un bebe; un loc mai bun de munca pentru sot; sa mai scapam de cheltuielile majore pe care le avem; sa termin sesiunea cu bine; sa ne mutam undeva cu chirie; sa fiu un prieten mai bun pentru cei din jur.

Princes
05.01.2010, 06:20:34
-sa ne terminam casuta
-sa concepem un bebe dupa
-sa mergem in concediu

aryanna
05.01.2010, 12:50:23
[quote=aryanna;1322675]pe 2009 imi dooresc:

sa fim sanatosi, sa ne intelegem la fel de bine si sa ne iubim cel putin la fel
REALIZAT, ne-am inteles foarte bine anul asta , chiar nici inainte de nunta nici un stres nu am avut
sa ajung sa vizitez australia sau america in acelasi mod ca anul 2008 cu anglia, sau chiar amandoua, desi nu cred ca pot inainte de nunta NEREALIZAT, insa ma gandeam eu ca nu va fi posibil, totusi s-ar putea sa mai incercam inca o data sa hoinarim prin lume putin

sa am o nunta deosebit de frumoasa si cel mai important sa ma simt fericita si impacata dupa
REALIZAT, chiar a fost o nunta frumoasa, deloc stresanta, am avut impresia ca a fost un bairam a doua zi deci eu eram numai o petrecere toata
poate sa ne renovam apartamentul desi nu arata chiar rau
NEREALIZAT, desi avem posibilitatea ne-am hotorat ca nu are rost sa bagam iar bani in el ca abia a fost putin cosmetizat, deci mai tarziu sau poate chiar ne mutam
daca se poate sa castig mai multi bani sau chiar o afacere, sau mai bine zis sa-mi dea DD mai multa incredere in mine cand vine vorba de afaceri
NEREALIZAT (PARTIAL)-salariul meu este la fel sau chiar mai mic acum deci nu castig mai mult si de afaceri nu m-am apucat si nici nu am curaj cu criza asta, insa bani avem mai multi anul asta ca anul trecut
sa slabesc 5 kg-REALIZAT
/quote]

vad ca e 50-50 procentul de realizat vs. nerealizat, totusi la cele nerealizate sunt unele care tin de dorinta noastra deci se trec la amanate

pentru 2010 imi doresc sa fiu sanatoasa, iubita, sa am motive multe si dese sa zambesc si sa nu am motive sa plang de tristete (de fericire se accepta :) )
in rest nu-mi fac nici un plan concret ca e mai bine asa, las totul sa vina de la sine

corinuta
05.01.2010, 13:46:04
- luat permis
- disertatia cu nota mare
- achitat rata masina (mai avem un picut)
- bebe frumos si sanatos
- credit pt casa.

Doamne-Ajuta sa ni se indeplineasca tuturor dorintele arzatoare:)

P.S. Plus plimbari cat mai multe ca tare ne place:P

Cami_
06.01.2010, 14:39:26
Lista pentru anul 2009:

- sa fim sanatosi, si noi, si familiile noastre, si toti cei care ne sunt dragi;
In afara de cateva emotii acum, la sfarsit de an, toata lumea e bine, slava Domnului.

- sa ne 'ubim la fel de mult;
Aici merge treaba ca unsa. :))

- sa avem in continuare job-urile bune pe care le avem, sa nu fim afectati de criza financiara;
Job-ul meu nu a fost afectat de criza, dar al lui Cip a inceput sa fie treptat, iar acum, in ultima luna a anului, rau de tot.

- sa primesc inelul;
L-am primit.

- sa fixam data nuntii;
Am fixat-o.

- sa ne cumparam un apartament micut fara sa facem un credit foarte mare la banca;
- sa il renovam si sa ne mutam in el;
Am renuntat la ideea de apartament. Ne construim o casuta. Suntem foarte aproape de a lua creditul prin „prima casa”, numai ca nu ne ajung banii, mai avem nevoie de ceva bani pt racordarea la utilitati si alte nimicuri...

- sa mai avem macar o vacanta mica, mica, mica;
Cand am zis „mica, mica, mica” :)) nu ma gandeam ca va fi chiar atat de mica totusi: 4 zile la Budapesta. Plus cateva weekenduri la mare, delta, a fost ok...

Stiu ca sunt cam multe dar sper ca mi se vor implini Eu voi depune toate eforturile in sensul asta...
Bilant: in afara de micsorarea drastica a salariului lui Cip, totul a fost in parametri.

Lista pentru anul 2010:

- sa fim sanatosi, si noi, si familiile noastre, si toti cei care ne sunt dragi;
- sa continuam sa ne iubim;
- sa isi gaseasca M. „jumatatea” si sa fie fericita si linistita; toata familia si toti prietenii nostri sa fie fericiti si linistiti;
- sa citesc mai mult si sa mergem mai des la teatru;
- sa isi gaseasca Cip un nou job la fel de bun cum era cel de acum pana anul trecut;
- sa ne fie bine din punct de vedere profesional amandurora;
- sa se termine cu bine actiunea „credit pt casuta monstruoasa” prin „prima casa” pt ca sunt conditii de creditare foarte avantajoase;
- sa terminam casuta pana in iunie;
- sa facem un miracol si sa ne descurcam cu banii pt tot ce trebuie facut in jurul ei (gard, utilitati etc), eventual si pt strictul necesar de mobila;
- sa fie Cip impacat complet cu decizia de a ne muta langa Bucuresti si sa nu o regrete;
- sa mi-l cumpar sau sa il primesc pe Pepe (catelul); :x
- dorina lui Cip (repet, a lui Cip, nu a mea): sa isi cumpere motor;
- sa ne iasa nunta frumoasa si toata lumea, inclusiv noi :)), sa se simta bine la ea;
- sa ne permitem o luna de miere draguta;
- in functie de indeplinirea unora din dorintele de mai sus, dorinta finala pt 2010 este: sa raman insarcinata.

Din nou sunt multe dorinte. Sper sa fie un an bun 2010. [-o<

Edit: ador sa fac liste si planuri! =)) Dupa 15 minute cand am scris postul m-am intors sa-l revad, imi face bine sa vad totul planuit.

ayana2010
06.01.2010, 14:44:54
- sa fim sanatosi - DA
- sa ne intelegem si mai bine - da
- sa avem o nunta de vis - oh da
- sa ne largim cercul de prieteni da
- sa incepem constructia casei :)) de abia ne-am ales proiectul si i-am dat un avans arhitectului
- sa ne mearga bine afacerea - :)) am lichidat-o
- sa avem o luna de miere minunata ohh daaaa
- sa fim mai toleranti oh nuuu
- sa apreciem ceea ce avem nu prea
- sa mergem mai des prin cluburi :)) oh da
- sa renovam garsoniera daaa
si ca bonus : sa-mi faca G in fiecate saptamana cate un cadou :D
extra bonus : dorintele neimplinite de anul trecut (sa invat portugheza, sa mergem in italia, sa castig la loto, sa-mi iau audi :D)
Haha!!! Bonusul si extra bonusul nu s-au indeplinit in 2009, asa ca le pun si pe lista 2010!
In mare parte am avut ce mi-am dorit! Wow :D Sunt incantata ;))
Nu m-am gandit ce vreau in 2010! Vreau sa ma ia prin surprindere :)) Nu-mi mai fac niciun plan :D
Edit: am o doriiinntaaa arzatoare.... SUA ;))

miti
09.01.2010, 10:38:03
sa mi fac si eu listutao:-)
sa terminam de amenajat apartamentul#-o ;))
sotul sa se transfere cu serviciul:-& :( :-<
sa vad Iasi-ul:madlaugh:
sa raman insarcinata:)
si un C3:x

din lista pt 2009 le-am facut pe primele 3

pt 2010

1. sa vina bebe si la noi
2.sa ne luam amandoi examenele(doctorat si ceccar)
3.sa ne luam o lada niva
4.sa vad barcelona sau istanbul
5 sa scriu mai frumos;))

CristinaKitty
10.01.2010, 21:07:33
Lista pentru anul 2010:

- sa isi gaseasca M. „jumatatea” si sa fie fericita si linistita; toata familia si toti prietenii nostri sa fie fericiti si linistiti;
- sa isi gaseasca Cip un nou job la fel de bun cum era cel de acum pana anul trecut;
- sa se termine cu bine actiunea „credit pt casuta monstruoasa” prin „prima casa” pt ca sunt conditii de creditare foarte avantajoase;
- sa facem un miracol si sa ne descurcam cu banii pt tot ce trebuie facut in jurul ei (gard, utilitati etc), eventual si pt strictul necesar de mobila;
- sa fie Cip impacat complet cu decizia de a ne muta langa Bucuresti si sa nu o regrete;
- sa mi-l cumpar sau sa il primesc pe Pepe (catelul); :x
- sa ne iasa nunta frumoasa si toata lumea, inclusiv noi :)), sa se simta bine la ea;
- in functie de indeplinirea unora din dorintele de mai sus, dorinta finala pt 2010 este: sa raman insarcinata.

Din nou sunt multe dorinte. Sper sa fie un an bun 2010. [-o<

Edit: ador sa fac liste si planuri! =)) Dupa 15 minute cand am scris postul m-am intors sa-l revad, imi face bine sa vad totul planuit.
;-)Eu as mai adauga ceva...ca ai devenit o gospodina desavarsita in 2009!

Habib
10.01.2010, 21:16:01
wow, planuri pentru 2010.........

intr-o singura fraza, ''tot ce n-am realizat in 2009, sa realizez in 2010''

Cami_
11.01.2010, 08:23:20
;-)Eu as mai adauga ceva...ca ai devenit o gospodina desavarsita in 2009!
Multumesc, dar exagerezi.
Nu stiu, zau, ce m-o fi apucat. Eu care nu gateam decat cartofi prajiti... Odata cu varsta se mai tacaneste omul, asta e.
Abia astept sa am bucatarie maaaareee si utilata.

laura_21
11.01.2010, 16:33:15
planuri pentru 2010:
-sa reusesc sa gasesc un job[-o<;
-sa nu fim nevoiti sa amanam nunta;
-sa ne mutam singuri;
-sa termin facultatea;
-sa gaseasca G un loc de munca mai bine platit;
-o vacanta la Praga sau Paris:D;
-sa fim sanatosi in continuare;
-sa ne luam masina[-o<;
-sa iesim ceva mai des la plimbare, asa doar noi doi;;)

CristinaKitty
11.01.2010, 18:34:20
Multumesc, dar exagerezi.
Nu stiu, zau, ce m-o fi apucat. Eu care nu gateam decat cartofi prajiti... Odata cu varsta se mai tacaneste omul, asta e.
Abia astept sa am bucatarie maaaareee si utilata.
:">Hei, nu exagerez!

ciocolatika
12.01.2010, 19:58:25
planuri 2010...\:D/
-sa fim sanatosi si sa ne iubim mereu:*
-sa reusesc sa'mi organizez nunta de vis:)>-
-sa ne luam o masina[-o< [-o<
-sa rezolvam cu ajutorul parintilor sa ne luam si casutza[-o< [-o<
-sa ne mutam singuri aici....[-o<
-sa muncim la fel cum este acum k e bine:>
-sa plekm in luna de miere.
-si restul...cum o vrea Doamne Doamne[-o< [-o< [-o<

laura23
13.02.2010, 15:52:46
pentru 2010 imi doresc:

- sa fim sanatosi
- sa isi ia sotul permisul ca m-am saturat de statutul de "soferita" #-o
- sa vine barza
- sa imi schimb jobul
- sa mai renovam ce n-am reusit in 2009 prin casuta
- sa plecam undeva in concediu (sa plecam de acasa)

cam atat deocamdata...

CONT_INCHIS_32457
19.02.2010, 08:58:18
planuri pt 2010

1.sa plecam in franta si sa ne stabilim acolo

2.sa am si eu serv

3.sa ne permitem sa mergem la munte si la mare mai des

4.sa ne iubim din ce in ce mai mult

5.sa stiu sa gatesc cat mai multe feluri;))

6.sa fim sanatosi

7.sa avem un locsor al nostru
si cam ce nu am realizat in anul 2009:* :* :* :* :*

OcchiAzzurri
24.02.2010, 03:03:41
sa reusim sa cumparam o casuta a noastra [-o<
in rest ce o vrea Doamne Doamne[-o< [-o<
numai sanatate si putere de munca sa avem ca apoi vin toate de la sine

GabiMiki
02.03.2010, 18:05:42
La mine e simplu tare ptr 2010 ...
-sa ne luam casuta ...
-sa vina bb-ele(intr-o luna suntem la "liber")
-sa stiu sa fiu o mama buna
- sa fim sanatosi toti ...
Cam atat cred ca imi doresc ... ;));));));));));))

miti
01.12.2010, 09:19:05
poate e prea devreme dar nu cred ca se va mai schimba ceva pana la sf anului asa ca...
pt 2010

1. sa vina bebe si la noi - NU, dar nu am muncit serios la asta;)) si e ok
2.sa ne luam amandoi examenele(doctorat si ceccar)- NU si DA
3.sa ne luam o lada niva- DAAAA avem o lada niva<:-P
4.sa vad barcelona sau istanbul- NU dar am vazut Budapesta si am rezervat pt 2011 Paris
5 sa scriu mai frumos;)) Greu de apreciat....oricum cand majoritatea documentelor se fac pe calc nu prea mai conteaza

Bonus: avem fini si dezvoltam cu ei o relatie frumoasa

Pt 2011
1.Imi doresc sa ne intelegem ca si pana acum
2.sa facem inca o excursie undeva in Europa dupa Paris.

poneyalma
03.12.2010, 21:04:41
Pt 2011:
- sa obtin bursa muuuult dorita si sa imi mearga acolo mai bine decat mi-as fi imaginat vreodata
- sa plece iubi meu in alte tari atunci cand voi fi eu plecata cu bursa
- sa plecam amandoi spre alte zari DEFINITIV (mai calde si mai primitoare decat tara asta)
- sa fie parintii nostri si prietenii sanatosi

andrea85
03.12.2010, 21:16:28
Nu prea am planuri mari pentru 2011, pentru ca anul 2010 a fost cel putin pentru mine un an plin de realizari si pentru acest lucru sunt foarte fericita, multumita si impacata. ^:)^^:)^^:)^
Deci pentru 2011 imi doresc:
- sanatate
- multa iubire si intelegere
- si poate si un copil... desi pentru lucrul asta inca nu pot garanta...poate ramane totusi pe 2012. :D

crisass
19.12.2010, 21:06:06
Noi pt 2010 ne-am propus: sa ne amenajam casuta pe care am cumparat-o anul trecut,sa sa fim sanatosi,si sa avem bebe.

pt 2011- ne dorim un BEBE(din pacate anul asta nu a venit:-s)sa ne iubim la fel de mult si sa fim sanatosi.

daniela2428
30.12.2010, 01:15:11
planuri pt 2011:
- sa avem sanatate, noroc si multa dragoste
-sa dam mare parte din datorii (cash)
-sa ne ajute Dumnezeu sa avem un bebe (sa nu ne chinuim prea mult)
-sa avem un concediu in Grecia (pt ca anul asta banutii s-au dus in alte parti)
Sa ne mearga la fel de bine ca in 2010

mihaela_17
30.12.2010, 17:23:16
buna miresici eu sincer nu cer multe pt 2011 imi doresc mie cat si familiei sanatate, sa fiu fericita si sa pot face o nunta asa cum mereu am visat.
si sa-mi schimb locul de munca [-o<
va pup si sper sa ni se indeplineasca toate dorintele

alipety
30.12.2010, 20:59:15
mai intai o retrospectiva, a fost cel mai rau an din viata mea

planuri pentru 2010:
- sa rezolv restantele din 2009 :-": casa, job (acum nu mai fac mofturi, avand in vedere ca sunt somera, sunt mai putin pretentioasa:-s), bebe doar daca se rezolva celelalte.NIMIC din toate astea, un job de 6 luni, la care am renuntat acum o luna....
- multa sanatate tuturor, sotului in principal, sa fie atent pe viitor si sa rezolve problemele din toamna asta. sanatate si tatalui meu, care are analizele proaste:-<din nefericire, acum o luna am ramas fara tata :((
- sa ma ajute Cel de Sus sa-mi gasesc calea, pentru ca sunt intr-un mare impas profesional, nu stiu incotro sa o apuc. acelasi lucru e valabil si pentru sotul meu. sunt trista rau, nu mi-am gasit nici calea, nu am gasit decat suferinta....

pentru 2011: sa fim sanatosi si sa avem pate de intelegere si rabdare [-o< mama sa treaca peste incercari si sa fie sanatoasa.

Fluturas
30.12.2010, 21:54:02
mai intai o retrospectiva, a fost cel mai rau an din viata mea

pentru 2011: sa fim sanatosi si sa avem pate de intelegere si rabdare [-o< mama sa treaca peste incercari si sa fie sanatoasa.

Ali >:D<>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<

MireasaEmotionata
31.12.2010, 14:32:46
hihi .... sa vedeeeem ce imi doresc pt 2011: :">o:-)

- sa fiu sanatoasa impreuna cu ursu(leztu) meu
- sa fiu fericita, sa ma simt implnita, sa ma bucur de fiecare zi (in ultimii doi ani am fost mai depresiva, din cauza parintilor mei care l-au renegat pe iubi, nici nu au vrut sa il cunoasca. l-au cunoscut in ziua in care ne-am cununat civil) =((
- sa ne iubim, sa avem incredere unul in celalt
- sa ne mutam singuri, in casa noastra si sa reusim sa o amenajam/mobilam cat mai modern (la ce parinti conservatori am eu, mai greu asta :D)
- sa nu aiba iubi restante (si asta cam greu)
- sa ne simtim bine la Londra in martie si sa vizitam cat mai multe din oras :"> ( visul meu din copilarie sa vizitez Londra) :X
- sa mergem in concediu undeva pe o plaja, cu iesire la ocean (gen spania)
- sa avansez in functie la job, cu marire de salariu inclusa :D
- sa ne luam un Audi A4 (my favourite car :X) sau daca nu, macar un VW Passat (modelul nou)
- sa fiu nasha de cununie (de preferat), caci neavand bebe nu ma pricep la imbracat dezbracat bebe plus alte traditii (parca se spala copilu in cada si se pun bani si alte obiecte etc) :D
- bebe pt mine inca nu imi doresc :D de-abea m-am maritat, vreau sa imi mai fac de cap inca cativa anisori. sper sa se mai skimbe ceva prin sistemul medical din Ro, Doamne ajuta [-o<[-o<[-o<
- un laptop nou pt ursu' ca e cam rabla al lui (eu am laptop de la firma >:))

... cam atata, nu mai imi vin in minte deocamdata :D :">
... oare am cerut cam multe? :D...

andrea85
31.12.2010, 14:42:01
Anul 2010 a fost cel mai bun an pana acum din viata mea...am terminat facultatea in Germania, am avut o nunta ca-n povesti, am plecat in luna de miere, ne-am cumparat un apartament nou si ne-am iubit foarte mult. :"> :x Ce as mai putea sa-mi doresc pentru noul an???????Poate un copil...cum o vrea bunul Dumnezeu! [-o<
In rest imi doresc sanatate, multa fericire si iubire! :)

clau_
31.12.2010, 14:45:20
Sa fim sanatosi amandoi si parintii nostrii si cei dragi noua;
Sa ne iubim cel putin la fel ca anul acesta;
Sa ne putem organiza cu bine si sa avem o nunta frumoasa;
Sa putem merge in luna de miere undeva la o mare frumoasa si curata (spania, turcia, grecia);
Sa isi schimbe el serviciul;
Sa ne putem muta la casa noastra.

LA MULTI ANI FETELOR, sa fiti sanatoase si iubite <:-P

andrea85
31.12.2010, 14:48:20
Sa fim sanatosi amandoi si parintii nostrii si cei dragi noua;
Sa ne iubim cel putin la fel ca anul acesta;
Sa ne putem organiza cu bine si sa avem o nunta frumoasa;
Sa putem merge in luna de miere undeva la o mare frumoasa si curata (spania, turcia, grecia);
Sa isi schimbe el serviciul;
Sa ne putem muta la casa noastra.

LA MULTI ANI FETELOR, sa fiti sanatoase si iubite <:-P

La multi ani si tie! <:-P Si tuturor miresicilor de 2011 le doresc o nunta de vis! :)

annie_val23
31.12.2010, 15:14:49
Planuri pt 2011:

- sa ma las de fumat
- sa nu mai manac carne
- sa iau permisu' de conducere
- sa merg o luna acasa
- sa fim sanatosi
- sa incep ceva cursuri
- sa mai slabesc si sa merg la sala regulat
- sa mergem in egipt

Sper sa ma intorc la anu' la subiectul asta si sa le bifez pe toate :)

MireasaEmotionata
31.12.2010, 16:22:06
si eu sunt destul de multumita de ceea ce am realizat in 2010: am terminat masterul, am lucrat full time in paralel, mi-am organizat petrecerea de la cununia de la cununia civila, mi-am organizat si platit (impreuna cu sotzul) nunta, am plecat intr-o luna de miere unde am vizitat 4 orase, mi-am schimbat job-ul, si diseara va fi prima oara cand fac revelionul la un restaurant :">

andrea85
31.12.2010, 17:01:45
si eu sunt destul de multumita de ceea ce am realizat in 2010: am terminat masterul, am lucrat full time in paralel, mi-am organizat petrecerea de la cununia de la cununia civila, mi-am organizat si platit (impreuna cu sotzul) nunta, am plecat intr-o luna de miere unde am vizitat 4 orase, mi-am schimbat job-ul, si diseara va fi prima oara cand fac revelionul la un restaurant :">

Si noi mergem anul asta prima oara la un revelion care se organizeaza la un restaurant. :D Abia astept petrecerea! \:D/

MireasaEmotionata
03.01.2011, 10:19:21
La multi ani andrea85 .... >:D<
vad ca noi doua (si sotzii nostri) avem f multe in comun. :)
cum a fost petrecerea? la mine a fost super, numai tineri de vasta noastra, muzica buna si meniul iesit din comun :P adik nu de restaurant, ci de trattoria :*

lam
03.01.2011, 14:17:46
Planurile noastre pt noul an: sa fim sanatosi, sa ne mutam in primavara la casuta noastra, sa ne iasa nunta asa cum visam, sa plecam in franta in luna d miere, sa ne luam o masina, sa imi schimb locul d munk, sa ne iubim la fel d mult si cred k atat pe anul acesta... Puup

andrea85
03.01.2011, 14:58:41
La multi ani andrea85 .... >:D<
vad ca noi doua (si sotzii nostri) avem f multe in comun. :)
cum a fost petrecerea? la mine a fost super, numai tineri de vasta noastra, muzica buna si meniul iesit din comun :P adik nu de restaurant, ci de trattoria :*

La multi ani si tie draga mea! :* Petrecerea a fost super, am dansat toata noaptea, am inceput cu bine noul an si acum sa vedem ce ne mai rezerva 2011. ;;)

mady_kara
04.01.2011, 17:17:54
hmmm, sa vedem:

sa fim sanatosi
sa imi schimb locul de munca
sa termin scoala
sa imi iau permisul
sa schimbam masina
sa plecam in luna de miere in palma de mallorca
sa fac un bebe
si sa avem o nunta frumoasa, nu de alta, dar chiar meritam :)

andrea85
04.01.2011, 17:53:00
Hai sa spun si eu cateva planuri concrete, mai mult vise decat planuri...:-$
-sa-mi schimb locul de munca
-sa ne cumparam o masina
-sa mergem in palma de mallorca in concediu
-sa mai cumparam cate ceva in apartamentul nostru
-si eventual un bebe.
Cam asta ar fi lista mea. Sunt curioasa sa vad ce va fi la sfarsitul anului. :-<

Cami_
10.01.2011, 12:20:40
Lista pentru anul 2010:

Suntem sanatosi.
Ne iubim, ce sa facem, acum daca ne-am apucat...
Nu si-a gasit-o inca... :( Dar e mai matura si mai inteleapta. Restul sunt bine. Au aparut noi prieteni, noi bebelusi printre noi, o pereche nou nouta de finuti, plus prima noastra nepotica :x
Am citit mult, am mers la teatru rar.
Si-a gasit un nou job, dar nu-i cel mai grozav din lume deocamdata, desi are potential sa devina, deci e ok.
Ne este.
S-a terminat. Se putea un pic mai bine, dar...asta e...
Am terminat-o! Pe 3 iulie, cu fix o saptamana inainte de nunta ne-am mutat.
Miracolul s-a intamplat doar partial, mai avem inca multe de facut.
Este. Ne e greu o perioada pana reusim sa aranjam totul si tot bombanim noi, dar pe termen lung sunt sigura ca se va dovedi o decizie buna.
- sa mi-l cumpar sau sa il primesc pe Pepe (catelul);
Nu-l am inca. Dar am un motan si un caine (ambii "maidanezi") de care mi-e un drag de numa'. Iar foarte curand ne vom lua un husky \:D/
Nu si-a luat si este foarte trist din cauza asta.
- sa ne iasa nunta frumoasa si toata lumea, inclusiv noi, sa se simta bine la ea;
A fost o nunta absolut perfecta.
Nu am mers in luna de miere. Am petrecut cea de-a doua saptamana in noua noastra casuta si ne-am ocupat de cumparat mobila si de amenajat. Dar a fost ok asa.
Am amanat aceasta dorinta
Din nou sunt multe dorinte. Sper sa fie un an bun 2010.
Zic ca a fost un an bun. Am facut multe lucruri importante.

Lista pentru anul 2011:

- sa fim sanatosi, si noi, si familiile noastre, si toti cei care ne sunt dragi;- sa continuam sa ne iubim;
- sa-mi schimb in sfarsit actele cu noul nume (n-au trecut decat 6 luni fix de la nunta, nu-i chiar graba mare =)));
- sa fie bine la Cip la serviciu si sa reuseasca sa se lanseze furtunos departamentul din care face parte;
- sa fie bine si la mine la serviciu;
- sa mergem sa ne vizitam noua nepotica cat mai curand :x
- sa amenajam curtea (gard, foisor, gazon, mobilier de gradina, pavele), sa renovam drumul si sa terminam de mobilat interiorul casei;
- sa reusasca Cip sa-si ia motor (desi, sincer vorbind, nu cred ca se va intampla nici anul asta:();
- sa ni-l luam pe Husky si pe Pepe (desi cred ca Pepe va ramane mai degraba pt 2012);
- sa botezam finutul nr. 1;
- sa mergem in vacanta propusa alaturi de prietenii nostri;
- sa invat engleza ca lumea (daaa, sigur ca da, nici eu nu ma cred);
- sa citesc carti de specialitate si sa fiu mai in tema cu domeniul meu decat acum;
- sa ne apucam de facut plod la sfarsitul anului si sa reusim sa-l facem repede dupa ce ne propunem asta.

miha2009
10.01.2011, 13:14:32
Lista pentru anul 2011:

- sa fim sanatosi, si noi, si familiile noastre, si toti cei care ne sunt dragi;- sa continuam sa ne iubim;
- sa-mi schimb in sfarsit actele cu noul nume (n-au trecut decat 6 luni fix de la nunta, nu-i chiar graba mare =)));
- sa fie bine la Cip la serviciu si sa reuseasca sa se lanseze furtunos departamentul din care face parte;
- sa fie bine si la mine la serviciu;
- sa mergem sa ne vizitam noua nepotica cat mai curand :x
- sa amenajam curtea (gard, foisor, gazon, mobilier de gradina, pavele), sa renovam drumul si sa terminam de mobilat interiorul casei;
- sa reusasca Cip sa-si ia motor (desi, sincer vorbind, nu cred ca se va intampla nici anul asta:();
- sa ni-l luam pe Husky si pe Pepe (desi cred ca Pepe va ramane mai degraba pt 2012);
- sa botezam finutul nr. 1;
- sa mergem in vacanta propusa alaturi de prietenii nostri;
- sa invat engleza ca lumea (daaa, sigur ca da, nici eu nu ma cred);
- sa citesc carti de specialitate si sa fiu mai in tema cu domeniul meu decat acum;
- sa ne apucam de facut plod la sfarsitul anului si sa reusim sa-l facem repede dupa ce ne propunem asta.

Si eu le-am schimbat in octombrie, la 2 luni dupa nunta, deci nu-i bai:)

Tinem pumnii sa fie bine si sa va indepliniti dorintele pentru 2011:)