PDA

Versiunea completa : Miresici De Iulie 2009

Pagini : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85

andra23
29.11.2007, 10:26:53
Buna........ am vazut miresici de august si mai hai sa fim si miresici de iulie. Va astept aici sa palavragim!:*

ankutza
29.11.2007, 10:29:33
Buna........ am vazut miresici de august si mai hai sa fim si miresici de iulie. Va astept aici sa palavragim!:*

Eu sunt de august .....sunt in spionaj....am trecut numai sa te salut
:-" :-" :-"

AncutaElena
29.11.2007, 10:30:30
Si eu sunt miresica de iulie.\:D/ Ti-ai gasit restaurant?

LORICICA
29.11.2007, 10:31:17
eu sunt miresica de iulie 2009...si ma bucur ca am ales aceasta luna...:*

andra23
29.11.2007, 10:35:11
Si eu sunt miresica de iulie.\:D/ Ti-ai gasit restaurant?
Inca nu, dar stiu ce caut ma gandeam la Turabo.......si in urmatoarele zile o sa merg in vizita............ tu ti-ai gasit?>:D<

andra23
29.11.2007, 10:36:55
eu sunt miresica de iulie 2009...si ma bucur ca am ales aceasta luna...:*
stiu si eu ma bucur de alegerea facuta! si mai stiu ca tu erai miresica de "iulie":-p

LORICICA
29.11.2007, 10:38:10
stiu si eu ma bucur de alegerea facuta! si mai stiu ca tu erai miresica de "iulie":-p
:):):):):)

AncutaElena
29.11.2007, 11:51:57
Da mi-am gasit restaurant.Asta e www.ciric.ro (http://www.ciric.ro)

Allyna
29.11.2007, 12:15:10
Mult spor la pregatiri, dragelor!:* :* :*

Al3xutza
29.11.2007, 12:27:24
Si eu, si eu sunt tot de Iulie. Si eu vreau tot la Turabo. Mergem sa vedem si alte locatii dar la Turabo ne-a ramas gandul amandurora :x:x:x

Al3xutza
29.11.2007, 12:28:33

Este superba locatia. Felicitari si mult spor la pregatiri.

ankutza
29.11.2007, 12:29:13

Frumos restaurantul......imi place ca are intrarea asa cum as fi vrut-o eu

andra23
29.11.2007, 14:21:01
Superba locatie. iti doresc sa ai parte de o nunta asa cum iti doresti!:x

andra23
29.11.2007, 14:25:20
Si eu, si eu sunt tot de Iulie. Si eu vreau tot la Turabo. Mergem sa vedem si alte locatii dar la Turabo ne-a ramas gandul amandurora :x:x:x
Da am auzit ca toate nuntile au fost de vis . Eu nu am gasit alt restaurant care sa ma incante la fel de mult ca Turabo. Si de aia vreau sa fiu pe faza cand incep sa se faca rezervari................am auzit ca din martie s-ar face rezervari.=P~

Al3xutza
29.11.2007, 14:42:01
Da am auzit ca toate nuntile au fost de vis . Eu nu am gasit alt restaurant care sa ma incante la fel de mult ca Turabo. Si de aia vreau sa fiu pe faza cand incep sa se faca rezervari................am auzit ca din martie s-ar face rezervari.=P~

Da, atunci se fac pentru ca am intrebat si eu la ei.

andra23
29.11.2007, 17:14:24
Da, atunci se fac pentru ca am intrebat si eu la ei.
Da , dar parca nu as astepta pana in martie............ am sa ma duc prin ianuarie ca sa fiu sigura. Imi doresc prea mult locatia........si cum stiu ca este nebunie cu inchiriatul localurilor chiar si cu 2 ani inainte...............sunt stresata rau de lucrul asta. pupici8-|

GEANNY
29.11.2007, 17:40:55
SI EU SUNT MIRESICA DE IULIE 2009!
O SA AVEM MULTE DE VORBIT

andra23
30.11.2007, 08:38:43
SI EU SUNT MIRESICA DE IULIE 2009!
O SA AVEM MULTE DE VORBIT
Bine ai venit!>:D< .............cu siguranta vom avea multe de vb. pupici!:*

andra23
30.11.2007, 08:48:43
ati vrea sa ne impartasi-ti si noua cum s-a produs cerea in casatorie?ca sa vedem cat de inventivi,sau romantici sunt viitorii nostri soti!:-p

LORICICA
30.11.2007, 09:11:52
ati vrea sa ne impartasi-ti si noua cum s-a produs cerea in casatorie?ca sa vedem cat de inventivi,sau romantici sunt viitorii nostri soti!:-p
Daca tot ai propus o astfel de tema, incep eu...:x
La mine s-a intamplat anul acesta, in data de 30 iunie, era ziua mea implineam 22 de ani...a venit la mine acasa...mi-a adus un buchet imens de trandafiri , 22 de trandafiri rosii superbi...am mancat tortulet...a fost o sarbatoare in familie...apoi mi-a propus sa mergem la plimbare prin oras...si ne-am oprit la Mc Don...si mi-a cumparat o inghetata mare mare...mi-a pus inghetata in fata si...tot imi spunea mananca toata inghetata...eu tot luam cate un pic cu lingurita...el se tot uita la mine...sa vada daca am gasit inelusul...si intr-un final...gasesc la mine in gura "ceva necunoscut"...era inelul...el avea pregatit un servetel sa stergem inelusul de inghetata...apoi au venit lacrmile mele in ochi si intrebarea lui: "Vrei sa fii sotia mea? "...si am zis DA ...a fost ceva frumos si nu ma asteptam...si am decis nunta sa fie in 2009>:D<
Pun si poza cu inelusul meu...:x

ankutza
30.11.2007, 09:24:45
La mine s-a intamplat anul acesta, in data de 30 iunie, era ziua mea implineam 22 de ani...a venit la mine acasa...mi-a adus un buchet imens de trandafiri , 22 de trandafiri rosii superbi...am mancat tortulet...a fost o sarbatoare in familie...apoi mi-a propus sa mergem la plimbare prin oras...si ne-am oprit la Mc Don...si mi-a cumparat o inghetata mare mare...mi-a pus inghetata in fata si...tot imi spunea mananca toata inghetata...eu tot luam cate un pic cu lingurita...el se tot uita la mine...sa vada daca am gasit inelusul...si intr-un final...gasesc la mine in gura "ceva necunoscut"...era inelul...el avea pregatit un servetel sa stergem inelusul de inghetata...apoi au venit lacrmile mele in ochi si intrebarea lui: "Vrei sa fii sotia mea? "...si am zis DA ...a fost ceva frumos si nu ma asteptam...si am decis nunta sa fie in 2009>:D<

Mireasa de 2009 iulie :^o (de fapt august dar sunt sub acoperire, ca imi place la voi).... Foarte frumoasa cerereaaaaaaaa....
Cred ca momentul cu pricina....nu o sa-l uitam niciodata....

LORICICA
30.11.2007, 09:27:27
Mireasa de 2009 iulie :^o (de fapt august dar sunt sub acoperire, ca imi place la voi).... Foarte frumoasa cerereaaaaaaaa....
Cred ca momentul cu pricina....nu o sa-l uitam niciodata....
Multumesc!
Nu se poate sa uitam un astfel de moment..:x

Al3xutza
30.11.2007, 09:29:48

Mai scriu si aici desi am mai scris la un topic pe site pe undeva.
Eeeeh la mine a fost de Mos Nicolae acum 2 ani. 8-} Eram impreuna de doar cateva luni dar ne cunoasteam de cativa ani buni. Eram acasa la iubitul meu (pe vremea aceea stateam fiecare la casa lui) si ascultam muzica. La care el, dupa ce imi daduse deja cadoul de Mos Nicolae (un mp3 player) imi zice ca mai are ceva sa imi dea. S-a pus in genunchi si a scos o cutiuta superba cu un inel de logodna. Mi-a spus sa tac putin din gura ca altfel isi uita speechul pregatit cu grija din cauza emotiilor. Mi-a cerut sa fiu sotia lui si am sarit direct de gatul lui.=P~ Declaratia nu poate fi reprodusa dar a fost extrem de frumos si emotionant.

Al3xutza
30.11.2007, 09:31:32

Ce frumos. ;;) Inventivi sunt barbatii astia cand vor.

LORICICA
30.11.2007, 09:32:48
Ce frumos. ;;) Inventivi sunt barbatii astia cand vor.
Da, foarte inventivi!:x :x :x

andra23
30.11.2007, 09:52:24
Ce frumos si tare dragut. Inventiv si in acelas timp romantic. sa fiti fericiti si sa va iubiti mult.>:D< =D> :x

LORICICA
30.11.2007, 09:56:56
Ce frumos si tare dragut. Inventiv si in acelas timp romantic. sa fiti fericiti si sa va iubiti mult.>:D< =D> :x
Multumesc din suflet!>:D< Si Voi sa fiti fericiti si sa va iubiti enorm!:love:

andra23
30.11.2007, 09:57:57
Mai scriu si aici desi am mai scris la un topic pe site pe undeva.
Eeeeh la mine a fost de Mos Nicolae acum 2 ani. 8-} Eram impreuna de doar cateva luni dar ne cunoasteam de cativa ani buni. Eram acasa la iubitul meu (pe vremea aceea stateam fiecare la casa lui) si ascultam muzica. La care el, dupa ce imi daduse deja cadoul de Mos Nicolae (un mp3 player) imi zice ca mai are ceva sa imi dea. S-a pus in genunchi si a scos o cutiuta superba cu un inel de logodna. Mi-a spus sa tac putin din gura ca altfel isi uita speechul pregatit cu grija din cauza emotiilor. Mi-a cerut sa fiu sotia lui si am sarit direct de gatul lui.=P~ Declaratia nu poate fi reprodusa dar a fost extrem de frumos si emotionant.
Foarte foarte frumos ............ai un viitor sot romantic. Iti doresc sa ramana mereu la fel de romantic.............si sa mai simti astefl de emotii mereu de acum inainte!:-p :* >:D<

Al3xutza
30.11.2007, 11:32:05
Foarte foarte frumos ............ai un viitor sot romantic. Iti doresc sa ramana mereu la fel de romantic.............si sa mai simti astefl de emotii mereu de acum inainte!:-p :* >:D<

Multumesc mult :x. Va urez tuturor fericire si impliniri alaturi de iubiti vostrii.

AncutaElena
01.12.2007, 16:16:23
Multumesc mult.Lori e ff frumos inelul tau.Sa va spun cum ma cerut pe mine:In august am fost in concediu la Sinaia.Dupa ce am vizitat Castelul Peles,Pelisorul mi-a propus sa mergem in Busteni pentru a urca cu pe munte cu telefericul.Cand am ajuns sus noi ne uitam la priveliste(superb) si deodata iubitul meu se aseza in genunch,.scoase cutiuta cu inelul si ma itrebat :''vREI SA FII SOTIA MEA?'',iar eu i-am raspuns ''DA''>:D< >:D<

LORICICA
01.12.2007, 18:32:24
Multumesc mult.Lori e ff frumos inelul tau.Sa va spun cum ma cerut pe mine:In august am fost in concediu la Sinaia.Dupa ce am vizitat Castelul Peles,Pelisorul mi-a propus sa mergem in Busteni pentru a urca cu pe munte cu telefericul.Cand am ajuns sus noi ne uitam la priveliste(superb) si deodata iubitul meu se aseza in genunch,.scoase cutiuta cu inelul si ma itrebat :''vREI SA FII SOTIA MEA?'',iar eu i-am raspuns ''DA''>:D< >:D<
Multumesc!
Si povestea ta e foarte frumoasa! Multa fericire !>:D<

Allyna
01.12.2007, 20:12:28
Ce dragute povesti aveti...De fapt, asa cum s-a mai precizat, sigur nu vom uita niciodata astfel de momente. Foarte frumos si observ ca toate s-au desfasurat fie in momente speciale (ziua de nastere/Mos Nicolae) fie in locuri de vis (munte, vacanta):love:
In cazul meu a fost anul trecut, cu ocazia aniversarii a 3 anisori impreuna, (pe 19 septembrie). Am petrecut ziua impreuna, iar spre seara am iesit la o pizza urmata de "celebra" plimbare romantica a indragostitilor...;)) Am urcat pe o alee deasupra Parcului Municipal (Baia Mare), intr-un loc de unde se vede tot orasul. Iubi are un obicei care cateodata ma scoate din sarite...In fiecare luna pe 19 (cand mai adaugam cate o luna de cand suntem impreuna) face (mai in gluma, mai in serios) un review al tuturor evenimentelor petrecute si ma intreaba: "Cum a fost ultima luna alaturi de mine?", "Cat de mult ma iubesti fata de luna trecuta?" etc. Insa atunci, in acel cadru minunat, invaluiti de frumusetea luminilor orasului, mi-a mai adresat o intrebare, scotand din buzunarul hainei o cutiuta: "Si inca ceva...Vrei sa iti petreci restul vietii alaturi de mine?"...
Cam asta e povestea mea...Pardon, a noastra!:x

andra23
03.12.2007, 08:00:08
Fffff frumos............:*

andra23
03.12.2007, 08:02:39
Ce dragute povesti aveti...De fapt, asa cum s-a mai precizat, sigur nu vom uita niciodata astfel de momente. Foarte frumos si observ ca toate s-au desfasurat fie in momente speciale (ziua de nastere/Mos Nicolae) fie in locuri de vis (munte, vacanta):love:
In cazul meu a fost anul trecut, cu ocazia aniversarii a 3 anisori impreuna, (pe 19 septembrie). Am petrecut ziua impreuna, iar spre seara am iesit la o pizza urmata de "celebra" plimbare romantica a indragostitilor...;)) Am urcat pe o alee deasupra Parcului Municipal (Baia Mare), intr-un loc de unde se vede tot orasul. Iubi are un obicei care cateodata ma scoate din sarite...In fiecare luna pe 19 (cand mai adaugam cate o luna de cand suntem impreuna) face (mai in gluma, mai in serios) un review al tuturor evenimentelor petrecute si ma intreaba: "Cum a fost ultima luna alaturi de mine?", "Cat de mult ma iubesti fata de luna trecuta?" etc. Insa atunci, in acel cadru minunat, invaluiti de frumusetea luminilor orasului, mi-a mai adresat o intrebare, scotand din buzunarul hainei o cutiuta: "Si inca ceva...Vrei sa iti petreci restul vietii alaturi de mine?"...
Cam asta e povestea mea...Pardon, a noastra!:x
Frumoasa si povestea ta!super ca te-a luat prin surprindere si intr-un moment in care "erai scoasa din sarite";;)

Allyna
03.12.2007, 10:54:57
Frumoasa si povestea ta!super ca te-a luat prin surprindere si intr-un moment in care "erai scoasa din sarite";;)

Cam asa eram "scoasa din sarite"...;))
Da, toate povestile sunt frumoase, pentru ca mai presus de momentul daruirii inelului sta dragostea pe care ne-o poarta...

ancuta_proca
04.01.2008, 12:27:45

Stii ce vroaim sa te intre? Problema e ca eu tot pe 11 iulie 2009 am nunta si locatia e Ciric. Tu unde ai mai exact? La ciuperca sau la restaurantul hotelului? Scuze m-am speriat si nu am vazut si locatia, scuze:)

AncutaElena
04.01.2008, 14:50:42
Tu ai la ciricul nou?

AncutaElena
04.01.2008, 15:45:44
Da ai facut rezervare ca pe 11 iulie e ocupat si ciricul nou?tu ai ocupat?:-p

GEANNY
08.01.2008, 17:05:42
buna!
si eu sunt miresica de iulie 2009!!!!!!
mai exact 25 iulie 2009 si acum imi caut restaurant!
avem o idee unde vrem sa fie nunta noasta dar mai cautam inca!
am si eu o intrebare
cine imi poate spune niste siteuri de invitatii de nunta!
:-\

andra23
11.01.2008, 14:02:45
buna!
am si eu o intrebare
Felicitari! si bine ai venit printre miresici !http://www.invitatii.ro/calculator.shtml:*

GEANNY
16.01.2008, 10:46:51
Buna!
Am Si Eu O Mare Bucurie Pe Care Vreeau Sa O Spun!
Duminica 13.01.2008 Ne -am Cumparat Verghetele!
A Mea Are 5.2 Gr Si A Sotului 5.520gr!
Suntem Atat De Fericiti Ca Am Mai Faut Ceva Pt Nunta Noastra!
Pa Pup!

LORICICA
16.01.2008, 12:42:09
Buna!
Am Si Eu O Mare Bucurie Pe Care Vreeau Sa O Spun!
Duminica 13.01.2008 Ne -am Cumparat Verghetele!
A Mea Are 5.2 Gr Si A Sotului 5.520gr!
Suntem Atat De Fericiti Ca Am Mai Faut Ceva Pt Nunta Noastra!
Pa Pup!
Felicitari ! sa le purtati sanatosi si sa va iubiti la fel de mult ca si acum!
:*

AncutaElena
16.01.2008, 17:17:07
felicitari pentru verighete Geanny.<:-P Sa le purtati sanatosi.

lianarada
20.01.2008, 09:48:06
Buna fetelor, tot in iulie am si eu nunta, de ziua mea<:-P dupa sesiune mergem sa inchiriem sala, sa nu se aglomereze:D suntem impreuna de 3 ani si 7 luni, dar am spus ca asteptam sa terminam cu facultatea si pe urma facem nunta.Inelul meu va veni peste cateva luni, din cate am inteles;;) avem vreme oricum:-p
Va pup dulce pe toate, aveti grija de voi:*

otilik
20.01.2008, 10:53:13
buna miresici.eu inca nu am o data fixa a nuntii dar oricum o sa fie in iunie sau iulie,asa ca ma strecor si eu aici printre voi:>

Allyna
20.01.2008, 11:11:44
Vad ca avem miresici noi de iulie si ma bucur tare mult!!! Bine ati venit fetelor si mult spor la pregatiri:*
Geanny, felicitari!!! Cred ca sunteti tare bucurosi. Sa le purati sanatosi, cu multa dragoste si intelegere!

elle26
21.01.2008, 13:37:06
salut....c mai faceti miresicilor de 2009????

LORICICA
21.01.2008, 15:28:36
Buna fetelor, tot in iulie am si eu nunta, de ziua mea<:-P dupa sesiune mergem sa inchiriem sala, sa nu se aglomereze:D suntem impreuna de 3 ani si 7 luni, dar am spus ca asteptam sa terminam cu facultatea si pe urma facem nunta.Inelul meu va veni peste cateva luni, din cate am inteles;;) avem vreme oricum:-p
Va pup dulce pe toate, aveti grija de voi:*
Bine ai venit! :*

LORICICA
21.01.2008, 15:29:57
buna miresici.eu inca nu am o data fixa a nuntii dar oricum o sa fie in iunie sau iulie,asa ca ma strecor si eu aici printre voi:>
Bine ai venit!>:D<

GEANNY
22.01.2008, 09:27:36
Vad ca avem miresici noi de iulie si ma bucur tare mult!!! Bine ati venit fetelor si mult spor la pregatiri:*
Geanny, felicitari!!! Cred ca sunteti tare bucurosi. Sa le purati sanatosi, cu multa dragoste si intelegere!
DA suntem foarte bucurosi si incantati de ele!
si mai am o bucurie de impartasit !
ieri 21.01.2008 ne-am dat acontul la sala !(1000 RON)
deci data s-a modificat pt ca pe 25.07.2009 era ocupat la restaurantul la care am vrut neparat am ales data de 04.07.2009 la restaurantul serban salon visiniu din brasov!
deci fetelor grabiti-va daca nu v-ati ales inca restatuantul pt ca se ocupa foarte repede!
va pup!

GEANNY
22.01.2008, 09:30:25
felicitari pentru verighete Geanny.<:-P Sa le purtati sanatosi.
asa sa fie!
suntem foarte incantati de ele!

danutzaxcata
22.01.2008, 10:47:07
Hop si eu! Tot in iulie 2009. La o zi dupa ziua lui Iubi si cu o zi inainte sa implinim sapte ani de cand suntem impreuna. Restaurant am rezolvat. Mai am restul...<:-P

LORICICA
22.01.2008, 14:12:06
Hop si eu! Tot in iulie 2009. La o zi dupa ziua lui Iubi si cu o zi inainte sa implinim sapte ani de cand suntem impreuna. Restaurant am rezolvat. Mai am restul...<:-P
Bine ai venit miresica de iulie 2009!>:D< >:D<

danutzaxcata
23.01.2008, 09:49:14
Multumesc, multumesc. Multa bafta si zic sa punem la cale cele mai frumoase nunti. Doar de asta ne adunam aici atatea minti luminate!\:D/

LORICICA
23.01.2008, 21:12:50
Multumesc, multumesc. Multa bafta si zic sa punem la cale cele mai frumoase nunti. Doar de asta ne adunam aici atatea minti luminate!\:D/
Bineinteles ca de aia ne-am adunat aici...sa punem la cale nunti ca in povesti!

STEFANIA86
25.01.2008, 16:27:40
Buna sunt si eu miresica de iulie 2009.noi ne-am rezervat restaurantul cu un an si 10 luni inainte.in prima faza am vrut sa facem anul asta dar nu mai aveau locuri libere de vreo 3 luni am fost in 5oct2007 dar nu mai aveau nimic.fericitul eveniment are loc pe 11 iulie in zalau.multa fericire pt toate miresicile<:-P

LORICICA
26.01.2008, 10:25:06
Buna sunt si eu miresica de iulie 2009.noi ne-am rezervat restaurantul cu un an si 10 luni inainte.in prima faza am vrut sa facem anul asta dar nu mai aveau locuri libere de vreo 3 luni am fost in 5oct2007 dar nu mai aveau nimic.fericitul eveniment are loc pe 11 iulie in zalau.multa fericire pt toate miresicile<:-P
Multa fericire si tie si bine ai venit printre noi!:*

danutzaxcata
28.01.2008, 09:17:01
De ce sunt miresicile de iulie 2009 asa de tacute? Haideti, fetelor, ca ne-o iau altele inainte! Se poate?;-)

LORICICA
28.01.2008, 09:32:45
De ce sunt miresicile de iulie 2009 asa de tacute? Haideti, fetelor, ca ne-o iau altele inainte! Se poate?;-)
nu stiu ce se intampla cu noi......suntem tare tacute....:*

danutzaxcata
28.01.2008, 14:15:05
Nu-mi place asa! N-a mai facut nimeni nimic? Eu am facut... o branza. De doua sapt zic ca ma duc la restaurant sa schimb data si de fiecare data nu o fac. Acu nici n-am dispozitia necesara, e drept. Dar va vreau macar pe voi mai binedispuse:*

andreiuta22
29.01.2008, 08:57:15
Buna fetelor, cred ca o sa fiu si eu o miresica de iulie 2009. Incantata de cunostinta!:*

danutzaxcata
29.01.2008, 11:28:11
Bine ai venit!:*

crisdk
29.01.2008, 12:08:28
Aici ma inscriu si eu;-) . Am vazut ca aveti niste povesti foarte frumoase cu inelele de logodna. Felicitari! Eu nu l-am primit inca - tot la vara, cand venim acasa, ca aici au niste scoruri, si nici nuam vazut ceva sa imi placa, iar grasu vrea sa imi ia un inel cu care sa ma mandresc. Eu i-am aratat modelul si sper sa gaseasca marimea mea ( care o fi nu stim=)) ca nu am purtat niciodata inele si am niste degete f subtiri - sunt o slabanoaga incurabila:)) ). Cand o sa mi-l dea o sa va povestesc cum a fost:[email protected]

crisdk
29.01.2008, 12:14:52
am vazut ca va plangeti de lipsa de activitate:-p si am zis ca sa va mai povestesc o goanga de-a lui grasu cu referire la 'silueta' mea (45kg la 1,63m:)>- ). a zis ca la vara pot sa imi iau si rochia, ca oricum nu ma ingras pana la nuntao:-) , si poate asa nu o sa mai am prea mult de cautat pe net si mai prinde si el calculatorul =)) .
poop toate fetele.:*

danutzaxcata
29.01.2008, 12:55:15
Apropo de inele si cerut in casatorie. Sa va spun cum a fost, ca m-am tinut sa postez si am uitat. Vine el dupa sase luni de lipsa din motive obiective si fata - adica IO -il ia tare: "Auzi, ori te duci si bagi actele la starea civila, ori ne despartim. Ce, e dupa tine aici?" Si apoi tot eu, tartorul... "Pai de fapt n-are rost sa le bagi, ca nici nu m-ai cerut de nevasta"...
Si el, saracu', ce sa mai zica: s-a asezat in genunchi in fata mea si m-a cerut. Mai, n-a fost premeditat, n-a fost romantic, practic i-am pus "sula-n coaste", cum e o vorba romaneasca :D Dar am avut eu luna plina? Am avut. Macar atat.:)>-

LORICICA
29.01.2008, 15:52:18
a inceput activitatea pe miresicile de 2009...ce bine!!!!!:*

LORICICA
29.01.2008, 15:52:51
Buna fetelor, cred ca o sa fiu si eu o miresica de iulie 2009. Incantata de cunostinta!:*
Bine ai venit!>:D<

danutzaxcata
30.01.2008, 11:13:14
Mai am ceva pana la nunta, dar "rasfoind" eu topicul cu meniuri am avut o revelatie. La mine in contract scrie ceva de genul lapte, carne, branza, oua. Nici chiar asa, dar pe aproape. Adica: rosii, castraveti, cascaval, salam, masline, sunca Praga, friptura, peste....
Asa era si la voi? Ce-i asta, rezumat? Si atunci inainte ma duc eu sa stabilim detaliile. ca sunt cam multe de stabilit, parerea mea. Acu mi-a picat fisa, ca atunci eram prea fericita ca am gasit restaurant si nu mi-am mai dat seama ce semnez:-SS

GEANNY
30.01.2008, 11:17:26
BUNA!
Imi poate spune cineva daca se pot comanda de undeva monstre de invitatii de nunta?
as vrea sa-mi comand una doua invitatii sa vad cum ies si apoi toata comanda.........am tot cautat dar nu am gasit unde....
poate ma ajuta cineva!
multumesc!

GEANNY
30.01.2008, 11:20:33
bine ai venit!

otilik
30.01.2008, 11:26:59
hellooo miresici de iulie!!!!!ce parere aveti despre ceea ce vreau sa fac la nunta mea? http://www.metacafe.com/watch/940235/best_wedding_dance_ever/
tin sa precizez ca miscarile vor fi altele.depinde daca o sa-mi gasesc un coregraf bun care sa stie sa ne invete ce trebuie sa facem

LORICICA
30.01.2008, 11:28:43
hellooo miresici de iulie!!!!!ce parere aveti despre ceea ce vreau sa fac la nunta mea? http://www.metacafe.com/watch/940235/best_wedding_dance_ever/
tin sa precizez ca miscarile vor fi altele.depinde daca o sa-mi gasesc un coregraf bun care sa stie sa ne invete ce trebuie sa facem
Frumos! cu siguranta iti trebuie coregraf...

otilik
30.01.2008, 11:29:24
daaaaa.acu sa vad unde-l gasesc:-<

LORICICA
30.01.2008, 11:38:51
daaaaa.acu sa vad unde-l gasesc:-<
te interesezi...si vezi ...cu siguranta vei gasi

otilik
30.01.2008, 11:41:17
te interesezi...si vezi ...cu siguranta vei gasi
sper.dar pentru asta trebuie sa ma gandesc foarte bine.trebuie sa ma gandesc cand e mai potrivit sa dansam,ce rochie voi purta...e destul de complicat#:-S

LORICICA
30.01.2008, 11:44:09
sper.dar pentru asta trebuie sa ma gandesc foarte bine.trebuie sa ma gandesc cand e mai potrivit sa dansam,ce rochie voi purta...e destul de complicat#:-S
eu voi opta pentru un dans simplu pe o melodie simpla...

otilik
30.01.2008, 11:47:22
eu voi opta pentru un dans simplu pe o melodie simpla...
eu o sa incerc si treaba asta.vreau sa fie ceva mai deosebit..si la ce nebuni o sa am la nunta sigur o sa fie incantati\:D/ vreau sa le fac o surpriza acu sa-mi iasa.ca poate ma impiedic pe acolo si cad cu rotile in sus...sa vezi atunci rasete:D

LORICICA
30.01.2008, 11:48:28
eu o sa incerc si treaba asta.vreau sa fie ceva mai deosebit..si la ce nebuni o sa am la nunta sigur o sa fie incantati\:D/ vreau sa le fac o surpriza acu sa-mi iasa.ca poate ma impiedic pe acolo si cad cu rotile in sus...sa vezi atunci rasete:D
Foarte bine ca incerci ! e frumos sa vezi si altceva la o nunta decat un dans simplu...

crisdk
30.01.2008, 12:03:24

lamine nu se aude muzica pe care danseaza aia, dar am vazut ca era o combinatie de mai multe stiluri. mi se pare o idee buna daca 'nebunia' va caracterizeaza. ce pot sa iti urez decat bafta, ca sa va gasiti un coregraf bun, si spor la treaba.;-)

LORICICA
30.01.2008, 12:06:33
Mai am ceva pana la nunta, dar "rasfoind" eu topicul cu meniuri am avut o revelatie. La mine in contract scrie ceva de genul lapte, carne, branza, oua. Nici chiar asa, dar pe aproape. Adica: rosii, castraveti, cascaval, salam, masline, sunca Praga, friptura, peste....
Asa era si la voi? Ce-i asta, rezumat? Si atunci inainte ma duc eu sa stabilim detaliile. ca sunt cam multe de stabilit, parerea mea. Acu mi-a picat fisa, ca atunci eram prea fericita ca am gasit restaurant si nu mi-am mai dat seama ce semnez:-SS
La mine in contract nu scrie nimic depre meniu(decat ca trebuie sa iau de la ei si nu din alta parte) detalii legat de continutul meniului...nu exista!

crisdk
30.01.2008, 12:09:58

dar voi ati stabilit deja si meniul?:O nu e devreme pentru asta? nu stiu cum o sa ma descurc eu:-SS . in 4 sapt cat stam in tara trebuie sa gasim si restaurant si biserica. si daca se stabileste meniul la semnarea contractului, eu vreau sa vad cam cum arata mancarurile alea, ca sa stiu sa nu ma traga prea mult in piept pe la gramaj:-B . macar sa am asa o idee.

STEFANIA86
30.01.2008, 14:25:01
Buna fetelor, eu cand am fost sa vad de sala sa inchiriem era intr-o vineri si sambata urma o nunta.am intrebat de meniu si ne-a spus ca in pretul meniului intra:aperitiv bogat cu tot felul de sunca salam rulouri si multe altele,dupa aia urmeaza un aperitiv cald ceva globuri de orez cu sos si o pulpa de pui iar sub piele era sunca si cascaval si era prajita la cuptor,dupa aia era ciorba si urma friptura 3 bucati de carne cu cartofi si salata si la sfarsit sarmale cu kaiser si costita.dupa aia intra 1L coca cola 1L fanta 1L capy 1L apa plata sau minerala 2 beri fursecurile de pe masa plata ospatarilor si bucatarilor inchirierea localului si cadou o camera la hotel pt noaptea nuntii.toate aste costau in oct 2007 aproximativ 142 lei pe persoana.ce ziceti e scump?
astept pareri de la voi:-\

danutzaxcata
30.01.2008, 18:25:22
dar voi ati stabilit deja si meniul?:O nu e devreme pentru asta? nu stiu cum o sa ma descurc eu:-SS . in 4 sapt cat stam in tara trebuie sa gasim si restaurant si biserica. si daca se stabileste meniul la semnarea contractului, eu vreau sa vad cam cum arata mancarurile alea, ca sa stiu sa nu ma traga prea mult in piept pe la gramaj:-B . macar sa am asa o idee.

NUUUUUU! Nu te speria. Nu am stabilit. E trecut asa, orientativ, si intrebam pe aici sa vad dak si pe contractele altor miresici e la fel. Ca sa nu ma trezesc ca eu vreau tartine nu stiu de care si aia imi baga foaia sub nas si zic: "Nu, nu, nu, rulou, nu taritne!" Intelegi? Despre asta este vorba. Pai cum sa stabilesc exact de acum, ca doar pana atunci ma sucesc de 100 de ori. Dak ma puneau sa-l fac de acum exact, o luau ei cu capul intr-un an jumate, de cate ori ma duceam si ma razgandeam:D

andreiuta22
31.01.2008, 08:38:30
Eu cred ca o sa fie spectaculos ce iti propui sa faci! multa bafta in gasirea coregrafului!=D> si in invatarea pasilor!

andreiuta22
31.01.2008, 08:45:23
Buna fetelor, eu cand am fost sa vad de sala sa inchiriem era intr-o vineri si sambata urma o nunta.am intrebat de meniu si ne-a spus ca in pretul meniului intra:aperitiv bogat cu tot felul de sunca salam rulouri si multe altele,dupa aia urmeaza un aperitiv cald ceva globuri de orez cu sos si o pulpa de pui iar sub piele era sunca si cascaval si era prajita la cuptor,dupa aia era ciorba si urma friptura 3 bucati de carne cu cartofi si salata si la sfarsit sarmale cu kaiser si costita.dupa aia intra 1L coca cola 1L fanta 1L capy 1L apa plata sau minerala 2 beri fursecurile de pe masa plata ospatarilor si bucatarilor inchirierea localului si cadou o camera la hotel pt noaptea nuntii.toate aste costau in oct 2007 aproximativ 142 lei pe persoana.ce ziceti e scump?
S cuze dar eu nu am auzit de ciorba in seara petrecerii:O am auzit de ciorba de a 2 zi(ciorba de potroace_ daca nu ma insel:"> )si nu cred ca este scump dar asteapta-te de mariri de preturi pana in 2009.Eu una personal am optat pt. un meniu undeva la 2 milioane dar unde este inclus apsolut tot( bautura fara limita, mancare, inclusiv aranjatul salii+tortul). Dar oricum este prea devreme inca sa ne pronuntam. :-" pupici!

crisdk
31.01.2008, 09:47:57
NUUUUUU! Nu te speria. Nu am stabilit. E trecut asa, orientativ, si intrebam pe aici sa vad dak si pe contractele altor miresici e la fel. Ca sa nu ma trezesc ca eu vreau tartine nu stiu de care si aia imi baga foaia sub nas si zic: "Nu, nu, nu, rulou, nu taritne!" Intelegi? Despre asta este vorba. Pai cum sa stabilesc exact de acum, ca doar pana atunci ma sucesc de 100 de ori. Dak ma puneau sa-l fac de acum exact, o luau ei cu capul intr-un an jumate, de cate ori ma duceam si ma razgandeam:D

ma gandeam eu..........#:-S si ai fost sa intrebi ?

andreiuta22
31.01.2008, 09:48:10
Mai fetelor toate ca toate dar ce este atata liniste pe aici?:-\

crisdk
31.01.2008, 10:05:35
Mai fetelor toate ca toate dar ce este atata liniste pe aici?:-\

mai sunt vreo cateva fete pe off topic - haideti si voi!>:/

danutzaxcata
31.01.2008, 11:35:16
ma gandeam eu..........#:-S si ai fost sa intrebi ?

Nu, tre sa ma duc zilele astea. Mai ales ca pe foaia aia data pe post de contract mai erau bagate si decoratiunile, 5 lei/ persoana. Si eu nu le vreau pe ale lor, ca de cate ori am trecut pe acolo erau puse husele pe scaune, chiar daca era mijlocul saptamanii. Si nu vreau sa am la nunta niste huse tocite si vai mama lor, ca le-au folositei gratis pt toti clientii si pt care eu platesc. Trebuie neaparat sa ma duc sa lamuresc niste lucruri.

elfutza
01.02.2008, 11:35:30
buna,
si eu sunt miresica ,sper, de iulie 2009 zic sper pentru k pana in 2009 mai e timp destul shi cine shtie..:P

andreiuta22
01.02.2008, 15:06:36
buna,
si eu sunt miresica ,sper, de iulie 2009 zic sper pentru k pana in 2009 mai e timp destul shi cine shtie..:P
Buna si bine ai venit!:x asa este mai avem destul timp dar acum trece si ne trezim in 2009!=P~

LORICICA
02.02.2008, 08:45:16
buna,
Bine ai venit!>:D< Aparent este destul timp...insa ar trebui sa-ti rezervi restaurantul...pentru ca lunile de vara sunt foarte cautate... :)

andreiuta22
06.02.2008, 10:57:22
OF mult prea multa liniste pe aici...........chiar numai aveti nimic de spus?:-s

danutzaxcata
07.02.2008, 16:20:28
OF mult prea multa liniste pe aici...........chiar numai aveti nimic de spus?:-s

Eu am ramas fara cuvinte, nu stiu ce am... Dar sper sa nu ma tina mult!:D
Ati vazut ca au aparut si miresici de octombrie 2009? Pai daca noi continuam asa, o sa ne-o ia inainte topicul lor.

andreiuta22
07.02.2008, 16:50:07
Eu am ramas fara cuvinte, nu stiu ce am... Dar sper sa nu ma tina mult!:D
Ati vazut ca au aparut si miresici de octombrie 2009? Pai daca noi continuam asa, o sa ne-o ia inainte topicul lor.
Sunt perfect de acord cu tine! Ar cam fi cazul sa ne dezmortim............vine primavara................:)>- :*

andreiuta22
08.02.2008, 07:57:07
Neata Miresici de iulie!:*

LORICICA
08.02.2008, 07:59:20
Neata Miresici de iulie!:*
Neata! miresica de iulie 2009...:* :* :*

crisdk
08.02.2008, 08:04:52
neatza, miresici! ce matinale sunteti(:|. ati mai facut ceva pt nunta? daca nu, haideti la off topic. ce ziceti?

LORICICA
08.02.2008, 08:08:02
neatza, miresici! ce matinale sunteti(:|. ati mai facut ceva pt nunta? daca nu, haideti la off topic. ce ziceti?
Bine zici...miresici haideti la off topicul miresicilor de 2009 , acolo putem vb orice...va asteptam cu drag...:*

andreiuta22
08.02.2008, 12:14:56
Bine zici...miresici haideti la off topicul miresicilor de 2009 , acolo putem vb orice...va asteptam cu drag...:*
Aha deci acolo va ascundeti? hai pe off topic atunci.........:-p

andreiuta22
12.02.2008, 08:13:20
Neata Miresici!:-p nici o pregatire nimic la orizont? ati rezervat restaurantul?

LORICICA
12.02.2008, 08:27:27
Neata Miresici!:-p nici o pregatire nimic la orizont? ati rezervat restaurantul?
Neata!
Restaurantul eu l-am rezervat de cateva luni, acum astept sa semnez contractul pentru restul serviciilor...aranjarea salii, muzica, foto-video...iar acum sunt in cautare de staroste (maestru de ceremonii)...

andreiuta22
12.02.2008, 09:59:54
Neata!
Restaurantul eu l-am rezervat de cateva luni, acum astept sa semnez contractul pentru restul serviciilor...aranjarea salii, muzica, foto-video...iar acum sunt in cautare de staroste (maestru de ceremonii)...
Super tare! spune-mi mai multe despre staroste..........este prima oara cand aud:*

LORICICA
12.02.2008, 10:03:59
Super tare! spune-mi mai multe despre staroste..........este prima oara cand aud:*
Starostele la noi este cel care ghideaza nunta...o organizeaza...maestru de ceremonie...

andreiuta22
12.02.2008, 10:27:35
Starostele la noi este cel care ghideaza nunta...o organizeaza...maestru de ceremonie...
Am inteles acum m-am prins.........;-) ...:-p

LORICICA
12.02.2008, 10:34:04
Am inteles acum m-am prins.........;-) ...:-p
ok! :*:) :)

STEFANIA86
12.02.2008, 17:36:20
eu sunt din Zalau si starostele l-am ales din Cugir jud Alba .il stiam de mica de la nuntile verilor mei si nu mi l-am dorit decat pe el.succes si voua:*

andreiuta22
13.02.2008, 08:01:10
eu sunt din Zalau si starostele l-am ales din Cugir jud Alba .il stiam de mica de la nuntile verilor mei si nu mi l-am dorit decat pe el.succes si voua:*
Super! Ma bucur ca ai reusit sa iti indeplinesti o dorinta din multe altele in legatura cu nunta!:*

denisa23
13.02.2008, 13:45:49

buna! m-am inregistrat si eu pe acest forum si sunt incantata! si eu voi fii mireasa in iulie 2009: si as avea niste intrebari daca vrei sa discutam...cum ar fii ti-ai gasit locatia pt nunta?
o zii buna

ayana2010
15.02.2008, 13:29:32
hello miresici de iulie! treceti si pe aici (http://www.miresici.ro/showthread.php?t=4966&page=151) - miresici de 2009 - sa-mi dati datele vostre (nume, oras, data nuntii, cununia civila) sa va trec in tabelul miresicilor de 2009

Rodica_d
16.02.2008, 09:56:21
Neata miresici! Cate miresici avem nunta pe 04.07.2009 :D. Al meu sot a platit ieri acontul pentru restaurant. Tot ceea ce i-a dat a fost un act aditional in care scria ceva de genul ca daca ne decidem sa ne razgandim sa o facem cu 45 de zile ininate de data fixata pentru ca altfel pierdem acontul dat si ca ne obligam sa avem 250 de meniuri, in cazul in car enu vom avea 250 de persoane vom plati diferenta pana la 250 pentru aperitivul rece si cald. Nu spune nimic de meniuri pe care ne-au spus sa venim sa le disctuam mai aproape de nunta cand de altfel ne-au spus sa venim sa vedem ce aranjamente ua pt sala si pe care le alegem.

LORICICA
18.02.2008, 07:57:22
Neata miresici! Cate miresici avem nunta pe 04.07.2009 :D. Al meu sot a platit ieri acontul pentru restaurant. Tot ceea ce i-a dat a fost un act aditional in care scria ceva de genul ca daca ne decidem sa ne razgandim sa o facem cu 45 de zile ininate de data fixata pentru ca altfel pierdem acontul dat si ca ne obligam sa avem 250 de meniuri, in cazul in car enu vom avea 250 de persoane vom plati diferenta pana la 250 pentru aperitivul rece si cald. Nu spune nimic de meniuri pe care ne-au spus sa venim sa le disctuam mai aproape de nunta cand de altfel ne-au spus sa venim sa vedem ce aranjamente ua pt sala si pe care le alegem.
Felicitari ! :* e frumoasa data aleasa de voi, ziua Americii ! http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/0002010C.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10)

andreiuta22
18.02.2008, 08:08:18
Super ...........avem nunta in aceeasi zi,,,,,,,,,,,,,eu in Bucuresti si tu in Craiova...........dar ce conteaza o sa avem o zii superba!Eu ma duc dupa 1 martie sa rezerv restaurantul ..........abia atunci incep rezervarile........te pup si sa ne auzim cu bine!:">

LORICICA
18.02.2008, 08:13:50
Super ...........avem nunta in aceeasi zi,,,,,,,,,,,,,eu in Bucuresti si tu in Craiova...........dar ce conteaza o sa avem o zii superba!Eu ma duc dupa 1 martie sa rezerv restaurantul ..........abia atunci incep rezervarile........te pup si sa ne auzim cu bine!:">
Wow ! v-ati ales o data ft frumoasa! http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/0002010C.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10)

danutzaxcata
18.02.2008, 08:23:41
E oficiala si data mea. Am fost la restaurant si am modificat contractul. S-a crucit femeia cand a auzit cat de tazriu mutam nunta, dar asta este. Acum stau linistita, nu ma mai agit, ca nu mai am pentru ce.:-" Deocamdata...

Rodica_d
18.02.2008, 08:35:57
Felicitari ! :* e frumoasa data aleasa de voi, ziua Americii ! http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/0002010C.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10)

Dap, nu e doar ziua Americii este si ziua de nastere a sotiorului meu. Eu am vrut sa avem 2 evenimente de sarbatorit! :D

LORICICA
18.02.2008, 08:39:34
Dap, nu e doar ziua Americii este si ziua de nastere a sotiorului meu. Eu am vrut sa avem 2 evenimente de sarbatorit! :D
Wow! atunci e si mai frumoasa data! si mai speciala pentru voi...:x

Rodica_d
18.02.2008, 08:47:14

Trebuie sa avem o zi superba, doar va fi ziua cea mai frumoasa zi din viata noastra. Bafta sper sa gasesti restaurantul pe care il vrei tu si la data pe care o vrei. Pupicei

Rodica_d
18.02.2008, 08:57:37
Wow! atunci e si mai frumoasa data! si mai speciala pentru voi...:x
Dap. Sunt foarte fericita si deja am inceput sa am emotii. :-SS Biserica cu cat timp inainte trebuie sa o rezervam? Noi vrem la o biserica anume, vrem la Madona Dudu, care e foarte aproape de restaurant.

LORICICA
18.02.2008, 09:03:55
Dap. Sunt foarte fericita si deja am inceput sa am emotii. :-SS Biserica cu cat timp inainte trebuie sa o rezervam? Noi vrem la o biserica anume, vrem la Madona Dudu, care e foarte aproape de restaurant.
Depinde cat de aglomerata este....cam din noiembrie anul acesta poti sa mergi sa intrebi...

Rodica_d
18.02.2008, 09:28:19
Depinde cat de aglomerata este....cam din noiembrie anul acesta poti sa mergi sa intrebi...

Cred ca o sa ne ducem chiar mai devreme, ca vad ca miresicile de pe aici din Craiova sunt mai grabite si poate raman fara biserica pe care o vreau eu. La voi aranjatul salii a intrat in costul acontului?? La mine nu. Ma va costa 25.000 lei vechi pentru fiecare scaun, numai ca sa ii puna o husa. Vreau sa mai vorbesc si niste agentii ce se ocupa de decoratiuni sa vad ei cat cer, pt ca nu sunt obligata sa imi aranjeze sala cei de la restaurant.

LORICICA
18.02.2008, 09:33:10
Cred ca o sa ne ducem chiar mai devreme, ca vad ca miresicile de pe aici din Craiova sunt mai grabite si poate raman fara biserica pe care o vreau eu. La voi aranjatul salii a intrat in costul acontului?? La mine nu. Ma va costa 25.000 lei vechi pentru fiecare scaun, numai ca sa ii puna o husa. Vreau sa mai vorbesc si niste agentii ce se ocupa de decoratiuni sa vad ei cat cer, pt ca nu sunt obligata sa imi aranjeze sala cei de la restaurant.
Nici la mine nu a intrat in acont...pentru celelalte servicii trebuie cu un contract separat...si fiecare serviciu costa in plus..la noi husele de scaune sunt cam 1 euro/scaun.

Rodica_d
18.02.2008, 10:08:53
Nici la mine nu a intrat in acont...pentru celelalte servicii trebuie cu un contract separat...si fiecare serviciu costa in plus..la noi husele de scaune sunt cam 1 euro/scaun.

Sincer mi se pare o prostie sa iti ia bani ca sa iti puan niste huse pe scaune. Da acum de ce sa ii faci ne conformam!

LORICICA
18.02.2008, 10:13:36
Sincer mi se pare o prostie sa iti ia bani ca sa iti puan niste huse pe scaune. Da acum de ce sa ii faci ne conformam!
Da, asta este...ne conformam...

Rodica_d
18.02.2008, 11:55:50
Am inteles ca este o agentie JEUNESSE care se ocupa de aranjamente dar nu gasesc nici un site, nimic. Stie cineva ceva. Pleaseeeee help!

danutzaxcata
18.02.2008, 11:57:16
Mie imi trecusera in contract 5 lei/persoana. Dar nu am de gand sa fac cu cei de la restaurant. Si sper sa nu faca figuri:gen_02:

Rodica_d
18.02.2008, 12:24:15
Mie imi trecusera in contract 5 lei/persoana. Dar nu am de gand sa fac cu cei de la restaurant. Si sper sa nu faca figuri:gen_02:
Nu cred ca fac figuri ca in mod normal iti faci aranjezi sala cu cien vrei tu si daac vrei o poti face chiar tu. Mie cei de la restuarant imi zisesera ca altii cer 5 lei/pres. Da eu nu cred pana nu ma conving :D.

danutzaxcata
18.02.2008, 15:03:09
Nu cred ca fac figuri ca in mod normal iti faci aranjezi sala cu cien vrei tu si daac vrei o poti face chiar tu. Mie cei de la restuarant imi zisesera ca altii cer 5 lei/pres. Da eu nu cred pana nu ma conving :D.

Era trecut in contract. Dar acum, daca am mutat data, nu au mai trecut nimic de preturi in noul contract, ca inca nu stiau ce tarife sa scrie pentru 2009. Oricum, eu aveam de gand sa-i rog sa mentina suma, dar in contul banilor sa-mi aleg altceva, sa imbogatesc aperitivul, de exemplu. La fel as vrea sa fac si cu cafeaua, si cu apa minerala. Dar sa vedem... Mai e pana le mai fac o vizita, ca acum e prea devreme...

GEANNY
18.02.2008, 16:13:27
Buna!
Si Eu Ma Marit Pe 4 Iulie 2009!
La Brasov!
Sper Sa Petrecem Foarte Bine!
Pup!

danutzaxcata
18.02.2008, 16:52:25
Buna!
La Brasov!
Pup!

Salon visiniu.... Hmmmm, ce bine suna....

Rodica_d
19.02.2008, 08:58:36
Era trecut in contract. Dar acum, daca am mutat data, nu au mai trecut nimic de preturi in noul contract, ca inca nu stiau ce tarife sa scrie pentru 2009. Oricum, eu aveam de gand sa-i rog sa mentina suma, dar in contul banilor sa-mi aleg altceva, sa imbogatesc aperitivul, de exemplu. La fel as vrea sa fac si cu cafeaua, si cu apa minerala. Dar sa vedem... Mai e pana le mai fac o vizita, ca acum e prea devreme...

Noua ne-a dat numai un act aditional prin care ne instiinta ca daca ne decidem sa schimbam data sa o facem cu mai mult de 45 de zile inainte de data programata pentru ca daca o schimbam mai tarziu vom pierde banii dati si ca ne obligam sa avem 250 de persoane. In cazul in care nu avem 250 de persoane suntem obligati sa platim paeritul rece si cald pana la 250 de persoane. Nu scrie nimci de pretul pentru decorarea salii, asta mi-a spus ( de fapt sotului meu i-a spus) ca au tariful de 2,5ron/scaun, si sa venim cu 3 spatamani inainte de nunta sa ne alegem meniurile si tot atunci sa vedem ce huse au pentru scaune. Pentru aranjatul salii nu cred ca voi apela la cei de la restaurant pentru ca am contactat deja o agentie. De fapt de la restaurant voi vedea ce huse pentru scaune au si o sa imi aleg din ele fiind mai ieftin decta mi-a oferit agentia ( agentia are un tarif de 5 ron/scauna) iar impodobirea salii cred ca o voi face cu aceasta agentie.

LORICICA
19.02.2008, 09:04:39
Noua ne-a dat numai un act aditional prin care ne instiinta ca daca ne decidem sa schimbam data sa o facem cu mai mult de 45 de zile inainte de data programata pentru ca daca o schimbam mai tarziu vom pierde banii dati si ca ne obligam sa avem 250 de persoane. In cazul in care nu avem 250 de persoane suntem obligati sa platim paeritul rece si cald pana la 250 de persoane. Nu scrie nimci de pretul pentru decorarea salii, asta mi-a spus ( de fapt sotului meu i-a spus) ca au tariful de 2,5ron/scaun, si sa venim cu 3 spatamani inainte de nunta sa ne alegem meniurile si tot atunci sa vedem ce huse au pentru scaune. Pentru aranjatul salii nu cred ca voi apela la cei de la restaurant pentru ca am contactat deja o agentie. De fapt de la restaurant voi vedea ce huse pentru scaune au si o sa imi aleg din ele fiind mai ieftin decta mi-a oferit agentia ( agentia are un tarif de 5 ron/scauna) iar impodobirea salii cred ca o voi face cu aceasta agentie.
Si la noi in contract e mentionat faptul ca cu 60 de zile inainte de eveniment trebuie sa mergem sa confirmam ca mai vrem sa face acolo nunta si ca in cazul in care nu mai vrem pierdem avansul... si tot asa cu 2-3 saptamani trebuie sa mergem sa alegem meniul...iar cu privire la persoane , trebuie sa avem minim 170...daca nu avem atatia platim o taxa ...

danutzaxcata
19.02.2008, 09:52:11
iar cu privire la persoane , trebuie sa avem minim 170...daca nu avem atatia platim o taxa ...

De asta am taiat de pe lista multe restaurante, ca aveau limita un nr prea mare de persoane. Mie mi-au impus doar 100, slava Domnului. Cand am pus prima data invitatii pe hartie,imi ieseau vreo 200 de persoane. Dar dupa ce am stat eu si am gandit la rece, ca sunt multe neamuri pe care nu le cunosc si care nu ma cunosc, am taiat bine de tot. Ca pe astia ii invit din bun simt si de rusinea alor mei, dar am niste dubii ca vin. De fapt, nici nu-i vreau la nunta mea, din moment ce imi sunt straini.[-( Astia sunt din categoria obligatii.:[email protected]

Rodica_d
19.02.2008, 11:51:45
De asta am taiat de pe lista multe restaurante, ca aveau limita un nr prea mare de persoane. Mie mi-au impus doar 100, slava Domnului. Cand am pus prima data invitatii pe hartie,imi ieseau vreo 200 de persoane. Dar dupa ce am stat eu si am gandit la rece, ca sunt multe neamuri pe care nu le cunosc si care nu ma cunosc, am taiat bine de tot. Ca pe astia ii invit din bun simt si de rusinea alor mei, dar am niste dubii ca vin. De fapt, nici nu-i vreau la nunta mea, din moment ce imi sunt straini.[-( Astia sunt din categoria obligatii.:[email protected]

Noi am pus pe hartie si ne-au iesit peste 200 de persoane. Olbligatiile ca sa zic asa si cu rubedenii cu tot din partea mea se ridica la 60 de pers, pana acum dar poate sa mai creasca. Dupa vine o lista intreaga de prieteni. :D. Am preferat un restaurant cu o capacitate mai mare de persoane pentru ca nu vruiam sa se ajunga in cazul in care sa stea inghesuiti. Acum om trai si om vedea la cate persoane se va finaliza lista.

AncutaElena
19.02.2008, 12:02:02
Eu am pe lista 130 de persoane.Mie nu mi se impune un nr.de persoane chiar nu scrie asa ceva in contract.Si tot cu 3 sapt inainte tb sa ne ducem sa alegem meniul.

danutzaxcata
19.02.2008, 12:35:53
Eu am pe lista 130 de persoane.Mie nu mi se impune un nr.de persoane chiar nu scrie asa ceva in contract.

Esti norocoasa, pentru ca majoritatea localurilor impun. Si daca ai ghinionul sa te trezesti fara numarul minim la nunta, platesti aiurea. In cel mai fericit caz doar aperitivul.$-) Asta este, asa e pe la noi...

Rodica_d
19.02.2008, 12:48:47
Eu am pe lista 130 de persoane.Mie nu mi se impune un nr.de persoane chiar nu scrie asa ceva in contract.Si tot cu 3 sapt inainte tb sa ne ducem sa alegem meniul.

Chiar ca esti norocoasa ca nu ti-au impus un numar minim de persoane. Acum de la noi la cele care ne-au impus un nuamr de persoane asta e, poate avem norocul si nu platim degeaba niste aperitive. Eu nu stiu de ce dar am asa un presentiment ca lista va creste. Ca au aparut deja prieteni care m-au informat ca ei vin si fara sa ii invit la nunta :)).

danutzaxcata
19.02.2008, 13:10:38
Chiar ca esti norocoasa ca nu ti-au impus un numar minim de persoane. Acum de la noi la cele care ne-au impus un nuamr de persoane asta e, poate avem norocul si nu platim degeaba niste aperitive. Eu nu stiu de ce dar am asa un presentiment ca lista va creste. Ca au aparut deja prieteni care m-au informat ca ei vin si fara sa ii invit la nunta :)).

Da, am mai auzit si eu asta. Si tare mi-e ca ma trezesc cu o saptamana inainte sunand dupa confirmari si degeaba. Am citit pe aici, pe un topic, ca tocmai cei care tipa sa-i inviti nu vin, invocand scuze penibile pe ultima suta de metri sau pur si simplu fara sa anunte. Sper sa nu ni se intample asa ceva, dar eu stau cu o frica in ceea ce priveste invitatii...:-s

Rodica_d
19.02.2008, 13:18:21
Da, am mai auzit si eu asta. Si tare mi-e ca ma trezesc cu o saptamana inainte sunand dupa confirmari si degeaba. Am citit pe aici, pe un topic, ca tocmai cei care tipa sa-i inviti nu vin, invocand scuze penibile pe ultima suta de metri sau pur si simplu fara sa anunte. Sper sa nu ni se intample asa ceva, dar eu stau cu o frica in ceea ce priveste invitatii...:-s

Asa sunt si eu. Dar sa speram ca nu o fi dracusorul atat de negru si nu om avea atata ghinion.

alinna_3003
19.02.2008, 13:35:20
Buna andra! Se pare k avem nunta in aceeasi zi sa ne fie intr-un ceas bun...:*

alinna_3003
19.02.2008, 13:37:04
BuNA!!! Se pare k avem nunta in aceeasi zi sa ne fie intr-un ceas bun>:D<

alinna_3003
19.02.2008, 13:42:16
Se pare k sunt si eu o miresik de 04.07.2009<:-P <:-P

alinna_3003
19.02.2008, 13:43:49
Buna!
La Brasov!
Pup!
Si eu ma marit pe 4 iulie 2009 sa ne fie de bine

Rodica_d
19.02.2008, 14:05:12
Si eu ma marit pe 4 iulie 2009 sa ne fie de bine

Se pare ca ne strangem tot mai multe miresici de 4 iulie 2009. Sa ne aduca numai noroc si fericire aceasta data. De fapt tuturor miresicilor sa le aduca :D

GEANNY
19.02.2008, 15:57:49
Salon visiniu.... Hmmmm, ce bine suna....
DA E FOARTE FRUMOS!
AM FOST SI NOI LA O NUNTA ACOLO SI NE-A PLACUT FOARTE MULT ............SI NE-AM HOTARAT SA FACEM SI NOI NUNTA ACOLO!
SI VREAU CA TOATE DECORURILE SA FIE PE VISINIU!
INCLUSIV FLORILE DE PE TORT!
O SA VA TRIMIT POZE!

danutzaxcata
19.02.2008, 17:49:44
DA E FOARTE FRUMOS!
AM FOST SI NOI LA O NUNTA ACOLO SI NE-A PLACUT FOARTE MULT ............SI NE-AM HOTARAT SA FACEM SI NOI NUNTA ACOLO!
SI VREAU CA TOATE DECORURILE SA FIE PE VISINIU!
INCLUSIV FLORILE DE PE TORT!
O SA VA TRIMIT POZE!

Abia astept! Mie visiniul mis e pare o culoare deosebita: eleganta, nobila, de toate. Super alegere!>:D<

GEANNY
20.02.2008, 17:32:52
Abia astept! Mie visiniul mis e pare o culoare deosebita: eleganta, nobila, de toate. Super alegere!>:D<
da speram sa iasa ceva frumos!

danutzaxcata
21.02.2008, 10:44:43
Cum decorezi? La mine restaurantul e cu galben si rosu. Initial vroiam huse albe si funde aurii, din organza. Dar acum ma gandesc tot mai serios la huse aurii - dak gasesc totusi o nunata foarte pala - si funde bordoux (cred ca asa se numeste rosul ala super inchis), tot din organza. Habar nu am cum arata in realitate, dar in capul meu arata bine:-"

Allyna
21.02.2008, 10:57:34
Cum decorezi? La mine restaurantul e cu galben si rosu. Initial vroiam huse albe si funde aurii, din organza. Dar acum ma gandesc tot mai serios la huse aurii - dak gasesc totusi o nunata foarte pala - si funde bordoux (cred ca asa se numeste rosul ala super inchis), tot din organza. Habar nu am cum arata in realitate, dar in capul meu arata bine:-"

Uite ce am gasit. Cam asa ceva?

crisdk
21.02.2008, 11:09:41
Uite ce am gasit. Cam asa ceva?

eu chiar ca in foto 2 vreau. bordeau parca e, nu? asa vreau sa fie la mine la nunta.

danutzaxcata
21.02.2008, 11:09:44
Da, uite ca arata bine.:* Doar ca as exclude esarfele alea imense cu pampoane de pe margina meselor si fundele la scaune le-as inlocui cu unele din organza, nu satin. Si legate pur si simplu in jurul scaunului, sau in diagonala, pe un colt. Ca sa nu acopere toata partea de sus a spatarului.\:D/

Allyna
21.02.2008, 11:15:14
Da, uite ca arata bine.:* Doar ca as exclude esarfele alea imense cu pampoane de pe margina meselor si fundele la scaune le-as inlocui cu unele din organza, nu satin. Si legate pur si simplu in jurul scaunului, sau in diagonala, pe un colt. Ca sa nu acopere toata partea de sus a spatarului.\:D/

E draguta combinatia de culori. Bineinteles ca la decor iti pui amprenta personala. Mult spor!:*
Cris, da un copy-paste la poza preferata si pune-o bine pana vii acasa, sa ai modelul exact. E super!:)>-

crisdk
21.02.2008, 11:27:53
E draguta combinatia de culori. Bineinteles ca la decor iti pui amprenta personala. Mult spor!:*
Cris, da un copy-paste la poza preferata si pune-o bine pana vii acasa, sa ai modelul exact. E super!:)>-
pai cand o sa ajung acasa o sa o salvez in albumul meu de pregatiri de nunta.;)) acum sunt la serv.

Rodica_d
21.02.2008, 11:28:23
Sunt super pozele pe care le-ati pus cu aranjamente. Eu inca nu situ ce culori au cei de la restaurant pentru huse. Cica e mul tprea devreme sa imi aleg de pe acum :((.

danutzaxcata
21.02.2008, 11:38:49
Cam asa...

danutzaxcata
21.02.2008, 13:00:03
Cam asa...

Ca in poze vreau fundele, dar cu culorile puse in seria anterioara... Acum sa vedem si ce gasesc. Cert este ca mi s-a cam luat de huse albe, ca parca sunt prea simple... Nu stiu... Poate au fost si super utilizate si mi se pare ca si-au pierdur aerul festiv. Plus ca sunt alte combinatii de culori care mi se par mult mai festive, mai elegante. Sper sa nu se supere nimeni, e doar parerea mea...

alinna_3003
22.02.2008, 21:51:37
OOOOfffff fetelor maine in sfarsit imi aleg si eu restaurantul si sa-l rezerv[-o< ; fiind sambata stiu k la cele 2 localuri la care am ramas sa ma hotarasc le-au decorat si tre sa merg si eu sa vad cum arata:)>- . Abia astept sa pot sa va spun k cu restaurantul pt inceput am scapat. POOOP:-SS

Rodica_d
25.02.2008, 08:50:02
Am aflat si eu ce culori au husele pe care mi le pot oferi cei de la restaurant (normal contracost): grena, galben pai, galben argintiu, beul si albastru. Acum sa vad la ce culoare ma decid. MI-au sugerat cei de la restaurant sa ma duc intr-o vinere sa vad cum aranjeaza sala si sa ma decid mai aproape de nunta la culori. Voi pregatiti pentru invitati marturii? Noi ne-am gandit sa facem pentru fiecare familie in parte ce ne va onora cu prezenta la nunta noastra, sa le dam la plecare o sticla de vin care sa aibe pe post de eticheta o poza cu noi doi. Acum trebuie sa vad daca cei de la crama de la care voi lua vinul vor fi de acord sa imi imbutelieze un numar de x sticle fara a le eticheta. Ce ziceti merge asta pentru invitati?

Rodica_d
25.02.2008, 14:19:18
OOOOfffff fetelor maine in sfarsit imi aleg si eu restaurantul si sa-l rezerv[-o< ; fiind sambata stiu k la cele 2 localuri la care am ramas sa ma hotarasc le-au decorat si tre sa merg si eu sa vad cum arata:)>- . Abia astept sa pot sa va spun k cu restaurantul pt inceput am scapat. POOOP:-SS

Multa bafta in alegerea localului. Sa fie asa cum ti-l doresti! Pupicei

danutzaxcata
25.02.2008, 17:00:20

Ia spune, cum a fost?;-)

alinna_3003
26.02.2008, 14:51:30
Ia spune, cum a fost?;-)
Fetelor am ales la Regina Noptii 2 pe data de 4 iulie 2009 maine dau avansul. Am avut un noroc k deja toata vara era ocupata si doar data asta de 4 iulie mai era libera vai am skapat. Ma simt tare fericita k am scapat de local. Ce sa va zic am vazut si cum este aranjat President 2 dar husele erau de un visiniu , cu peretii portocalii greu gasesti sa asortezi, dar acum pot spune ce fac la Regina Noptii2.\:D/ <:-P :)>- Va pup si va doresc sa reusiti in tot ceea ce va doriti.

dandelion
27.02.2008, 12:33:03
Poti vedea aici :
http://www.miresici.ro/showthread.php?p=293563&highlight=rulada#post293563
ce meniu am avut noi..am si ceva poze, le poti vedea in albumul din semnatura. In final ne-a costat 138ron/ persoana. La 185 de pers am platit..nu mai stiu suma exacta in lei, dar au fost 8000 de euro, incluzand tortul si caserolele. Oricum, am inteles ca preturile la ei s-au ridicat mult din august...noi am avut la aperitiv numai rulade & chestii de genu, fara sunci&salamuri si a fost pretul ok, acuma vad ca e mult mai ridicat la un aperitiv destul de simplu.

Rodica_d
27.02.2008, 12:57:37
Buna fetelor. Eu si viitorul meu sotior doream sa ne cununam religios la Catedrala Sf. Dumitru dar am aflat ieri ca nu se fac nunti acolo, deoarece catedrala din cauza ca are in interior moastele unui sfant (am uitat al cui exact :"> ) are regim de manastire :((. Ne doream tare mult acolo mai ales ca pe puiul meu il mai cheama si Dumitru.

alinna_3003
27.02.2008, 15:44:16
Buna fetelor. Eu si viitorul meu sotior doream sa ne cununam religios la Catedrala Sf. Dumitru dar am aflat ieri ca nu se fac nunti acolo, deoarece catedrala din cauza ca are in interior moastele unui sfant (am uitat al cui exact :"> ) are regim de manastire :((. Ne doream tare mult acolo mai ales ca pe puiul meu il mai cheama si Dumitru.
Pakt dar lasa k nimik nu tre sa stea in calea fericirii voastre, eu am avut probleme cu data nuntii dar asta e am schimbat-o >:D<

Rodica_d
28.02.2008, 11:13:25
Pakt dar lasa k nimik nu tre sa stea in calea fericirii voastre, eu am avut probleme cu data nuntii dar asta e am schimbat-o >:D<

Ai dreptate nimci nu va sta in calea fericirii noastre. Pan ala urma cred ca ne vom casatori la biserica unde s-a casatorit si soacra mea. Am inteles ca au acolo un sobor de 3 preoti care canta dumnezesieste. Cine stie poate tot raul e spre bine.:* >:D<

ginutza83
06.03.2008, 16:01:05
Buna dragutzelor,
si eu sunt miresica de iulie (sau cel putin asta imi doresc). noi am stabilit data pe 25 iulie, dar abia maine mergem sa cautam restaurant.sper sa nu avem surprize neplacute, mai ales ca nici eu si nici viitorul sot nu vrem sa schimbam data.
va pup pe toate si multa bafta in organizarea nuntii pentru ca vom avea nevoie.;;)

AncutaElena
07.03.2008, 08:55:25
Bine ai venit ginutza83.Sper sa gasiti restaurant si data care o doriti.:) Bafta.

GEANNY
08.03.2008, 17:09:49
Buna!
De Pasti Vine Sa Ma Ceara ...........
Ce Trebuie Sa Fac?
Am Deja Emotii..............

andreiuta22
10.03.2008, 08:22:16
Buna dragelor !Vreau sa va spun ca am inchiriat si eu local dar nu am gasit pe data de 4 iulie . asta inseamna ca nu o sa mai fiu miresica de iulie 2009 :-s si o sa fiu de mai. A m stabilit pe 23 mai 2009. Dar asta nu inseamna ca nu o sa fiu alaturi de voi in continuare!;-) Pupici!

cristinuca287
10.03.2008, 18:00:46
Se pare ca si eu sunt tot miresica de iulie as fi vrut in iunie pe 27 abia apoi am vazut ca nu se fac nunti atunci.Cred ca o sa avem multe lucruri de discutat.Asa ca nu imi doresc decat sa avem cele mai reusite nunti.;))

Rodica_d
11.03.2008, 10:34:20
Buna miresicilor, cum mai stati cu pregatirile? Eu nu am mai avansat cu nimic, adica am ramas tot la stadiul ca am inchiriat restaurantul si atat :D. Incerc sa il conving pe al meu sot sa vorbeasca de pe acum cu formatia pe care o vrem pentru nunta dar imi tot spune ca e devreme. O sa il conving eu pana la urma:D.
Pupicei dulcei dulcei.

danutzaxcata
11.03.2008, 17:39:17
Pai si eu tot in faza aia am ramas. Cu formatia am stabilit cat de cat. In rest, ce sa mai fac de pe acum? Ca daca ma apuc sa cumpar, singur atunci, in prag de nunta, ma trezesc ca aia nu-mi mai place, din ailalta am vazut nu stiu ce model pe care l-as vrea... Decat sa dau bani aiurea, cum mi-e obiceiul...:-" Mai bine ma abtin.

andreiuta22
12.03.2008, 11:28:58
Buna miresicilor, cum mai stati cu pregatirile? Eu nu am mai avansat cu nimic, adica am ramas tot la stadiul ca am inchiriat restaurantul si atat :D. Incerc sa il conving pe al meu sot sa vorbeasca de pe acum cu formatia pe care o vrem pentru nunta dar imi tot spune ca e devreme. O sa il conving eu pana la urma:D.
Pupicei dulcei dulcei.
Buna....eu de abia am rezervat restaurantul. si ma tot gandesc care ar trebui sa fie urmatorul pas.Tot la formatie ma gandeam si eu ca ar cam trebui sa ma decid.te pup !

AncutaElena
12.03.2008, 11:34:57
Pai eu am rezervat restaurantul,am facut contract cu formatia si sapt asta ma duc la biserica sa vb.:D

Rodica_d
12.03.2008, 13:00:50
Buna fetelor, al meu mi-a dat asera vestea ca a luat legatura cu formatia pe care o vrea la nunta noastra si a ramas sa ne ducem sa ii ascultam la un restaunrat. Acum sa vedem daca imi place si mie ca el e foarte incantat de ei mai ales ca e vorba de un prieten de al lui care are formatie. Restul cumparaturilor hmm... inca nu m-am gandit cand o sa incep sa le fac. Ma gandeam sa urmaresc promotiile prin revistele retelelor de magazine si sa incepem sa cumparam asa cateva sticle azi, cateva maine, in special pentru whisky (pentru domni) si martini (pentru doamne). M-am gandit la solutia asta ca sa nu simt prea tare la buzunar cand le voi lua pe toate o data. Vinul deja stiu ca il voi cumpara de la o crama din Segarcea dar de asta ma voi ocupa la anul cand ne vom duce sa degustam sa vedem ce sortiment alegem si sa ne facem calcul cam cat vin sa luam. Voi cum va calculati necesarul de bauturi sa spun asa? Pupicei tuturor miresicilor si spor la pregatiri.

rox_y
15.03.2008, 16:23:46
Buna
si eu sunt tot o miresica din iulie 2009.
In mai o sa merg pe la restaurante poate o sa-mi gasesc unul care sa-mi placa. Lociuesc in Bucuresti dar voi face nunta in Alba Iulia

alinna_3003
17.03.2008, 18:28:16
Buna
In mai o sa merg pe la restaurante poate o sa-mi gasesc unul care sa-mi placa. Lociuesc in Bucuresti dar voi face nunta in Alba Iulia
multa bafta la pregatiri.>:D<

Rodica_d
19.03.2008, 13:00:43
Buna
Bine ai venit si spor la pregatiri!:*

afrodita_raluca
23.03.2008, 14:46:21
buna...si eu sunt o viitoare mireasa(iulie 2009) si astept cu nerabdare nunta=P~

geta81
25.03.2008, 23:02:39

Eram in treacat si nu m-am putut opri sa nu remarc o poveste frumoasa si romantica, iubire eterna va doresc!!!

LORICICA
26.03.2008, 12:33:09
Eram in treacat si nu m-am putut opri sa nu remarc o poveste frumoasa si romantica, iubire eterna va doresc!!!
Multumesc frumos! Multa fericire iti doresc si eu! :)

Rodica_d
29.03.2008, 13:47:38
Buna miresicilor ce ati mai facut? Eu nu am prea mai intrat pe aici pentru ca la birou numai am internet si de acasa intru destul de rar. In sfarsit am luat legatura cu formatia dar surpriza au zis ca e mult prea devreme sa discutam de nunta si cica sa ne auzim dupa revelion...eu din cate stiam se cauta destul din timp formatie.. da or stii ei ce or stii. Saptamana viitoare avem intalnire cu fotograful pe care il dorim la noi la nunta. Sper sa decurga totul fara probleme si emotii :D.
Acum cum descopar un site cu rochii de mireasa e imposibil sa nu imi placa ceva. Acum am gasit cateva site-uri de aici de la mine din Craiova care vreau sa spun ca mau impresionat placut asupra modelor pe care le-am vazut. Sa vedem poate si la anul imi va placea ceva de pe aici si nu ma voi mai duce la Bucuresti.
Urmatorul pas pe care dorim sa il facem e alegerea modelului verighetelor pentru ca le vream cam intr-o luna 2 astefl mai bifam inca un lucru realizat pe lunga lista a lucrurilor de rezolvat.
Ar cam trebui de altfel sa ne orientam si asupra nasilor pentru ca pana acum nu ne-am gandit pe cine vrem nasi si nu ii putem anunta pe viitorii nostri nasi cu 2 - 3 luni inainte :D.
Pupicei si un weekend placut!:*

dana24
30.03.2008, 15:53:02
buna!
am si eu o intrebare

Buna

Eu sunt tot miresica de 25 iulie 2009!:-p

rox_y
30.03.2008, 16:39:20
buna si eu sunt tot o miresica de 25 iulie 2009.
si sunt tot in faza de restaurant.
:)

Mirela83
31.03.2008, 20:35:15
miesici, ma alatur celor care vor avea fericitul eveniment in data de 25 iulie 2009
ne facem gashk mare
<:-P

LORICICA
31.03.2008, 21:29:31
Bine ati venit miresici de 2009 !spor la pregatiri

Rodica_d
01.04.2008, 10:46:19
Iupiii creste numarul miresicilor! La cat mai mare si spor la pregatiri!

AncutaElena
01.04.2008, 11:53:48
Asa este creste nr miresicilor de 2009.Bine ati venit\:D/

Rodica_d
03.04.2008, 10:15:58
Buna fetelor cum mai stati cu pregatirile? Ati mai bifat ceva pe listuta? Eu am reusit sa vorbesc cu cameramanul si fotograful si ne-au trecut deja pe lista. Avans nu au vrut sa ia deoarece sunt un fel de prieteni de familie de-ai socrilor mei. Asam ca asta am rezolvat-o mai ramane sa dam avans formatiei pe care ne vom duce sa o asculta sambata seara cred sau daca nu saptamana ce vine.
Va pupic dulcic miresicilor!

crisdk
03.04.2008, 10:54:09
Buna fetelor cum mai stati cu pregatirile? Ati mai bifat ceva pe listuta? Eu am reusit sa vorbesc cu cameramanul si fotograful si ne-au trecut deja pe lista. Avans nu au vrut sa ia deoarece sunt un fel de prieteni de familie de-ai socrilor mei. Asam ca asta am rezolvat-o mai ramane sa dam avans formatiei pe care ne vom duce sa o asculta sambata seara cred sau daca nu saptamana ce vine.
Va pupic dulcic miresicilor!

f bine. spor in continuare.>:D<

GEANNY
03.04.2008, 14:52:56
Buna

BUNA!
IMI PARE BINE PT TINE DAR INTRE TIMP DATA NUNTII MELE S-A MODIFICAT:
04 IULIE 2009, DAR TOT MIRESICA DE IULIE AM RAMAS!
BAFTA LA PREGATIRI!

radut2004
05.04.2008, 13:55:41
Eu sunt de 25 sau 26 iulie....inca nu stim :P

Buna

b31cry
06.04.2008, 22:29:32
buna miresici si eu sunt miresica de iulie ... va doresc o nunta de vis:*

LORICICA
07.04.2008, 08:08:21
buna miresici si eu sunt miresica de iulie ... va doresc o nunta de vis:*
Bine ai venit! avem nunta in aceeasi zi! spor la pregatiri!

bejange
07.04.2008, 13:28:13
buna miresici de iulie 2009,
Eu sunt miresica pe 18 iulie 2009, si facem la restaurantul Vulturul.
Am incheiat contract si cu formatia.
Am gasit si biserica unde vrem sa facem, dar nu am vorbit inca ptr ca este prea devreme.
Dar eu am si intrebare la voi toate: la rochie v-ati gandit ce a-ti vrea? Si-o cumpara careva de anul acesta?
Eu am vazut una care imi place foarte mult si nu stiu ce sa fac sa o iau de acum, sau nu? daca ma plictisesc de ea dupa aia, ca deeee timp mai este destul. Voi ce spuneti?
Va pup;-);-)

bejange
07.04.2008, 13:58:22
Bine ai venit! avem nunta in aceeasi zi! spor la pregatiri!

Apropo avem nunta in aceeasi zi. Spor la pregatiri si voua si sa aveti o zi frumoasa:*:*:*
ca sii b31cry

ccurea
07.04.2008, 16:45:01
Buna Bejange

te rog frumos ca sa pot sa iti raspund la intrebare -am primit mesaj de la tine - imi poti scrie pe [email protected], tre sa am postate mesaje pe forum ca sa pot sa iti raspund
multumesc
Cristina

AncutaElena
07.04.2008, 19:20:50
Am gasit si biserica unde vrem sa facem, dar nu am vorbit inca ptr ca este prea devreme.
Dar eu am si intrebare la voi toate: la rochie v-ati gandit ce a-ti vrea? Si-o cumpara careva de anul acesta?
Eu am vazut una care imi place foarte mult si nu stiu ce sa fac sa o iau de acum, sau nu? daca ma plictisesc de ea dupa aia, ca deeee timp mai este destul. Voi ce spuneti?
Va pup;-);-)

Buna si bine ai venit.La rochie mam gandit dar in nici un caz nu o iau de anu acesta.Avem nunta in aceeasi zi.:-p

LORICICA
07.04.2008, 20:17:30
Va pup;-);-)
Bine ai venit! e o bucurie sa stiu ca sunt miresici de 18 iulie 2009<:-P <:-P <:-P O nunta de vis va dosresc la toate:*

bejange
08.04.2008, 08:07:53
Buna si bine ai venit.La rochie mam gandit dar in nici un caz nu o iau de anu acesta.Avem nunta in aceeasi zi.:-p

Pai mi se pare si mie un pic cam devreme, dar sti cum este...... te ia valul si nu mai am rabdare, si inca ceva trebuia sa facem nunta anul acesta dar restaurantul care l-am vrut noi era deja ocupat asa ca am pus nunta in 2009, asa ca sper sa imi intelegeti graba. ;-)
Astept sa vad ce imi mai spun si celelalte miresici, poate o fi vreuna asa mai nebunatica ca mine. /:)/:)/:)
Pupici

crisdk
08.04.2008, 08:48:16
eu cred ca toate ne-am uitat pe net sau prin reviste dupa rochii de mireasa, dar nu stiu cine isi va lua rochia de pe acum.:-? vorba ta poate ajungi sa te plictisesti de ea, tot admirand-o in sifonier, sau poate in timp vezi o alta rochie si apoi regreti ca ti-ai luat-o pe asta. apoi mai sunt fete care oscileaza in greutate si nu pot sti daca la vremea nuntii acea rochie va mai sta bine pe ele.
acum daca tie ti s-a pus pata pe o rochie si esti hotarata pe ea, atunci de ce nu... si al meu a zis ca, daca gasim in vara, cand mergem acasa, o rochie care sa imi placa la nebunie, el e de acord sa mi-o iau, ca lui 'nu ii e frica, ca eu si asa nu ma ingras', eu fiind de felul meu slabanoaga cu o greutate constanta.:-<
deci decizia iti apartine;)) . tu te cunosti cel mai bine si poti sti daca e posibil sa te plictisesti de un lucru in atata timp.
huggs>:D< >:D< >:D<

Rodica_d
08.04.2008, 12:49:31
Referitor la rochia de mireasa cumparata de anul acesta nu stiu mi se pare ca ne am riscam. POate pana la anul mai gasim altceva care sa ne placa mai mult si vom regreta ca am cumparat-o de pe acum. Eu am o prietena careia i-a placut f mult o rochita s-a dus la probe la tot si intr-o zi cand a trecut prin fata unui magazin cu articole de nunta a vazut o alta rochita. A vorbit cu cei la care incepuse sa isi faca prima rochita si a renuntat la ea, alegand-o pe a doua. Toate astea se intamplau cu doar cateva luni inainte de nunta. Si eu spre ex am vazut o rochita super pe net si eram ferm convinsa ca la anul asa imi voi lua rochita numai ca o raita prin magazinele cu articole de nunta din Craiova mi-a schimbat parerea pt ca am gasit altceva mai deosebi (parerea mea :D). Plus ca eu nu stiu ce greutate voi avea la anul ca oscilez destul de bine la capitolul greutate. Dar daca sunteti hotarate si nu va oscileaza greutatea de ce sa nu o cumparati de pe acum. Decizia e a fiecareia in parte.
Pupicei si spor la pregatiri!

bejange
09.04.2008, 13:39:05
Buna fetelor,
Pai eu oricum nu am oscilatii de greutate, sunt o slabanoaga de cand ma stiu:-p si in plus am aceeasi greutate din liceu, deci nu asta ar fi problema, dar mi-e frica sa nu ma plictisesc de ea. :D:">:D
Va pup>:D<>:D<

adryana
11.04.2008, 16:18:08
buna miresici deiulie 2009 ma alatur si eu voua.ma primiti
cum stati cu pregatirile eu in afara de restaurant nu am facut nimik altceva sunt in cautare de fotograf si cameraman.sper sa ma puteti ajuta si pe mine.pupici:* :* :*

bejange
11.04.2008, 18:25:57
cum stati cu pregatirile eu in afara de restaurant nu am facut nimik altceva sunt in cautare de fotograf si cameraman.sper sa ma puteti ajuta si pe mine.pupici:* :* :*

Buna, bine ai venit. Normal ca te primim, te primim chiar cu bratele larg deschise. >:D<>:D<>:D<>:D<
Eu am gasit restaurant, formatia de muzica, si chiar si rochita mult visata dar care nu am luat-o inca.
Sunt in cautare pentru foto si cameraman, hair-stylist si makeup-artist.
Pupici:):):)

LORICICA
12.04.2008, 09:27:42
Bine ai venit! si noi suntem in cautare de maestru de ceremonii...
pana acum avem sala, tuica pentru pus pe mese si marturiile...;))

crisdk
14.04.2008, 11:35:15
bun venit, adryana>:D< !
mai fetelor dar ce avansate sunteti voi:)>- =P~ ... va ajung eu din urma pana in august...:)>- :-p
>:D< >:D< >:D<

adryana
14.04.2008, 15:11:33
va multumesc fetelor sunteti foarte dragute.am fost wekendul asta la pobat de rochii de mireasa cu sora mea.ea este miresica anul acesta in iunie am vazut niste modele superbe cu trena deci deja stiu ce model vreau dar nu am sami iau rochia de pe acum pt ca este prea devreme .daca gasesc alta mai frumoasa ce fac?:-p acum sunt in cautare de formatie, cameraman si fotograf.ca restu le fac cu 6 luni ianinte nunta. pupici :* :* :* :*
voi cum mai stati cu pregatirile?

pup_me
15.04.2008, 11:17:10
Si eu sunt miresica de iulie,oare nu ne-am ales o luna prea calda?

LORICICA
15.04.2008, 11:22:20
Si eu sunt miresica de iulie,oare nu ne-am ales o luna prea calda?
Bine ai venit !<:-P
Mai bine o mireasa supra incalzita ...decat un zgribulita de frig;))

AncutaElena
17.04.2008, 18:29:16

Ca bine mai zici.=D> :*

b33tet
21.04.2008, 22:24:47
buna avem nunta in aceeasi zi te pup :* :* :*

LORICICA
22.04.2008, 06:51:24
buna avem nunta in aceeasi zi te pup :* :* :*
Da,<:-P sunt multe miresici de 18/07/2009...sper sa fie o zi plina de soare , [email protected]};[email protected]};[email protected]};- si de mult noroc%%-.%%-%%-...:* .

adryana
22.04.2008, 12:27:52
:)) :))
Ca bine mai zici.=D> :*
:)) SUBSCRIU........=D>
VOI CUM MAI STATI CU PREGATIRILE?

b33tet
22.04.2008, 15:18:44
eu am vb de cocarde si de marturii ca mi-au placut mult si de cand caut asa ceva... va pup

LORICICA
22.04.2008, 15:22:36
pai pana acum avem sala rezervata, foitele de organza pentru marturii cumparate, tuica...si verighetele le vom avea cam in 3 saptamani (ieri le-am comandat), a si cel mai important e ca avem nasi si din partea mea si din partea lui, care ne-au acceptat propunerea.:)

adryana
22.04.2008, 21:00:56
pai pana acum avem sala rezervata, foitele de organza pentru marturii cumparate, tuica...si verighetele le vom avea cam in 3 saptamani (ieri le-am comandat), a si cel mai important e ca avem nasi si din partea mea si din partea lui, care ne-au acceptat propunerea.:)
:* :* :* BRAVO SI EU DOAR SALONUL LAM RERZEVAT,CA NASI AVEM NISTE PRIETENI <:-P SI SUNT IN CAUTARE DE FORMATIE ,FOTOGRAF SI CAMERAMAN,RESTU ATUNCI MAI APROAPE.

harasim
27.04.2008, 09:18:10
\:D/ eu deja am fost miresik.....de iulie....va pooop pe toate:x :x :x si va doresc numai bn:D >:D< >:D<

AncutaElena
27.04.2008, 11:23:11

Hristos a inviat!Pana acum avem nasi,restaurant,formatie,verighete si biserica.:*

LORICICA
05.05.2008, 08:34:30
Hristos a inviat!Pana acum avem nasi,restaurant,formatie,verighete si biserica.:*
Bravo. Te-ai miscat repede..noi urmeaza sa vb cu maestrul de ceremonie..sa vedem daca e liber ...sper sa fie...

AncutaElena
09.05.2008, 13:10:12
Bravo. Te-ai miscat repede..noi urmeaza sa vb cu maestrul de ceremonie..sa vedem daca e liber ...sper sa fie...
Multumesc.Sa dea Domnul sa fie liber si mai scapati de o grija.

ps:Succes la licenta.:*

Rodica_d
12.05.2008, 08:33:05
Buna miresicilor,
Merg merg pregatirile? La mine au cam stagnat ca nu prea am mai avut timp. Tot la capitolul cu restaurantul inchiriat si gasit fotograf si cameram am ramas. Mi-am facut o idee asupra aranjamentelor florare pt mese si asupra lumanarilor si buchetelor. Am gasit o florarie care le face super si au si un catalog de prezentare destul de stufos. Florarii sunt mult mai multe numai timp sa ai sa treci pe la toate. Momentan noi avem o alta problema nu avem nasii si sincer nici nu stiu pe cine am putea pune. Sper sa ne decidem cat mai curand pentru a nu-i lua pe nepregatite pe viitorii nasi.
Uitasem sa spun m-am decis asupra culorii rochiei de mireasa, va fi pe crem. Am vizitat mai multe magazine de profil si sincer am vazut acelasi model de rochita si pe alb si pe crem si mi-a ramas sufletul la cea pe crem. Acum fiecare cu piticeii lui in cel in priveste culoarea rochitei de mireasa :D.
La cununia civila imi doresc sa imi iau o rochita ca cea a fetei din videoclipul lui Gunns Rosses November Rain dar pana acum nu am gasit nimic nici cel putin asemanator. Daca nu voi gasi asa ceva in magazine nu am altceva de facut decat sa o fac pe comanda. Tin f mult sa am o astfel de rochita deoarece acesta este dorinta viitorului meu sotior.
Pupicei

bejange
12.05.2008, 09:28:11
buna fetelor, noi am avansat cu treaba, am semnat si cu fotograful si cameramanul, asa ca problemele cele mai importante le-am rezolvat.
Va pup

alinna_3003
13.05.2008, 11:47:27
buna fetelor, noi am avansat cu treaba, am semnat si cu fotograful si cameramanul, asa ca problemele cele mai importante le-am rezolvat.
Va pup
Buna fetelor. Eu am cam stagnat am ramas doar la inchiriat localul mai spre vara o sa caut si formatia; acum avem ceva probleme financiare si plus am si LICENTA pe cap. voi cum mai stati????

bejange
13.05.2008, 11:50:04
Buna fetelor. Eu am cam stagnat am ramas doar la inchiriat localul mai spre vara o sa caut si formatia; acum avem ceva probleme financiare si plus am si LICENTA pe cap. voi cum mai stati????

Bafta multa cu licenta, si nu te stresa ca nu este asa de greu, am trecut si eu prin asta si dupa mi-am dat seama ca nu am avut de ce.
:*:*:*

geta81
13.05.2008, 12:47:34
Bafta multa cu licenta, si nu te stresa ca nu este asa de greu, am trecut si eu prin asta si dupa mi-am dat seama ca nu am avut de ce.
:*:*:*

Chiar nu e asa greu? Eu o voi sustine la anu' dupa nunta :-SS:-SS:-SS

bejange
13.05.2008, 13:37:38
Chiar nu e asa greu? Eu o voi sustine la anu' dupa nunta :-SS:-SS:-SS

Mie nu mi s-a parut asa greu, dupa ce am scapat si am analizat la rece.

bejange
13.05.2008, 13:38:58
Fetelor, dar hai sa va stresez si pe voi un pic, am o MARE MARE rugaminte la voi, caut de ceva timp o figurina de tort si nu o gasesc si m-am gandit poate vreuna din voi prin perindarile voastre ati vazut-o pe undeva la vreo cofetarie sau o agentie ceva.
Cine ma poate ajuta, ma scoate din mare belea. Multu mult de tot.:*:*:*:*:*:*:*
ATASEZ SI O POZA SA VA FACETI IDEE DE CEA CE VREAU

geta81
13.05.2008, 14:40:41
Mie nu mi s-a parut asa greu, dupa ce am scapat si am analizat la rece.

Posibil sa fie doar stresul de dinainte, teama de necunoscut...

GEANNY
13.05.2008, 16:13:59
Buna!
Si Noi Avem Nasi , Restaurant Si Verghete!

standreia19
14.05.2008, 08:28:47
Buna miresicilor de iulie 2009 !
Si noi vom avea nunta in iulie pe 4 mai exact, am vrea noi. [-o< . E ziua lui pe 5 iulie.
Observ ca multe dintre voi deja ati rezervat restaurant, ati ales si cameraman.... sincer recunosc ca noi suntem mai codasi, deabia in we trecut am fost sa ne interesam de restaurant, dar ne-am spus ca e prea devreme, sa venim dupa 15 iunie, ca inca nu au fixat pretul pt meniu pt la anul.. la restautantul la care vrem noi. Incercam atunci, speram [-o< , sa gasim liber pe data de 4 iulie.
Pupicei! :*

geta81
14.05.2008, 08:48:00
Si noi vom avea nunta in iulie pe 4 mai exact, am vrea noi. [-o< . E ziua lui pe 5 iulie.
Observ ca multe dintre voi deja ati rezervat restaurant, ati ales si cameraman.... sincer recunosc ca noi suntem mai codasi, deabia in we trecut am fost sa ne interesam de restaurant, dar ne-am spus ca e prea devreme, sa venim dupa 15 iunie, ca inca nu au fixat pretul pt meniu pt la anul.. la restautantul la care vrem noi. Incercam atunci, speram [-o< , sa gasim liber pe data de 4 iulie.

Bafta si iti tinem pumnii!![-o<

bejange
14.05.2008, 08:52:10

Bafta multa in gasirea restaurantului, vreti unul anume de v-a zis sa va duceti dupa 15 iunie?
La restaurantul care facem noi, deja sau ocupat toate sambetele pentru 2009.

Rodica_d
16.05.2008, 09:22:52

Bafta multa cu restaurantul si spor la pregatiri. Pupici

bejange
16.05.2008, 11:05:27
fetelor, dar nasi aveti?
Noi inca suntem in aer la acest capitol

Rodica_d
19.05.2008, 11:55:01
fetelor, dar nasi aveti?
Noi inca suntem in aer la acest capitol
Nici noi nu avem nasi inca. Ne gandim pe cine anume sa punem nasi si tot nu ne hotaram ca vrem pe cineva care sa fie apropiati de varsta. Cred ca nu vom reusi sa ne decidem foarte curand. Pupicuri

AncutaElena
19.05.2008, 19:29:06

Bine ai venit si succes in cautarea restaurantului.>:D<

AlinaBulgaru
22.05.2008, 22:24:55
Buna,
eu am nunta pe 5 iulie 2008, iar pe 6 este ziua lui:)
Mult noroc iti doresc!

alexuta
26.05.2008, 10:45:56
ma alatur si eu voua, miresici de iulie 2009. ar fi trebuit sa avem nunta in 2008 dar din pacate am amanat-o cu un an ...
bine v-am gasit :*

LORICICA
26.05.2008, 10:47:00
ma alatur si eu voua, miresici de iulie 2009. ar fi trebuit sa avem nunta in 2008 dar din pacate am amanat-o cu un an ...
Bine ai venit! :*

alexuta
26.05.2008, 10:55:39
multumesc Loricica @};-

crisdk
26.05.2008, 11:33:59
multumesc Loricica @};-

bine ai venit, draga alexuta!>:D< >:D< >:D<

geta81
26.05.2008, 11:45:46

Bine ai venit!>:D<>:D<>:D<
Ce s-a intamplat de ai amanat?:-\

alexuta
26.05.2008, 12:37:20
multumesc de primire miresici.
a murit socrul meu in aprilie, dupa o lunga boala si suferinta ... asa ca a trebuit sa amanam :(

geta81
26.05.2008, 12:43:52
multumesc de primire miresici.
a murit socrul meu in aprilie, dupa o lunga boala si suferinta ... asa ca a trebuit sa amanam :(

Imi pare rau, nu m-am gandit cand am intrebat:">

alexuta
26.05.2008, 12:52:08
stai linistita ... m-am obsnuit deja cu ideea chiar daca am fost destul de suparata pt ca era totul gata ... dar poate asa avem timp sa realizam o nunta mai frumoasa la anul ... pacat ca va lipsi el, un om deosebit :(

geta81
26.05.2008, 13:08:56
stai linistita ... m-am obsnuit deja cu ideea chiar daca am fost destul de suparata pt ca era totul gata ... dar poate asa avem timp sa realizam o nunta mai frumoasa la anul ... pacat ca va lipsi el, un om deosebit :(

>:D<Trebuie sa fii foarte atenta cu viitorul tau sot, lui o sa ii fie cel mai greu:(:(:(

alexuta
26.05.2008, 13:14:04
asa este ...numai si-a intrat deja in gratiile de sot. noi suntem casatoriti civil din august anul trecut ;;)

geta81
26.05.2008, 13:47:03
asa este ...numai si-a intrat deja in gratiile de sot. noi suntem casatoriti civil din august anul trecut ;;)

Am inteles, pai inseamna ca imediat sarbatoriti primul an impreuna<:-P<:-P<:-P

alexuta
26.05.2008, 14:23:19
cu defilare ... ca ne-am casatorit pe 23 august <:-P