PDA

Versiunea completa : Agentii si decoratiuni in Bihor

cornelicab
03.12.2007, 19:10:45
Buna miresicilor,,,

Se apropie ziua cea mare si eu nu am gasit inca nici o firma care sa se ocupe de decorarea salii mele :-w voi ce stiti cumva ceva in acest sens? sala pe care am inchiriat-o are contract incheiat cu o firma de decorari dar sincer mie nu imi place ce face si mai ales ca are si preturi mari...

Daca aveti voi o idee va rog sa ma anuntati!

Va [email protected]};-

cornelicab
07.12.2007, 21:12:15
mersi pt pont...o sa merg sa vad ce ofera acea firma!

Papa :">

camy
07.01.2008, 08:29:57
Buna miresicilor,,,

Se apropie ziua cea mare si eu nu am gasit inca nici o firma care sa se ocupe de decorarea salii mele :-w voi ce stiti cumva ceva in acest sens? sala pe care am inchiriat-o are contract incheiat cu o firma de decorari dar sincer mie nu imi place ce face si mai ales ca are si preturi mari...

Daca aveti voi o idee va rog sa ma anuntati!

Va [email protected]};-
sal! daca vrei pot sa-ti dau nr de la cei care mi-au facut mie aranjamentele pt nunta, lucreaza frumos, elegant si de calitate iar preturile nu sunt chiar asa de mari. o sa incerc sa pun si poze

Carla_M
10.01.2008, 21:50:08
Eu mi-am decorat sala cu cei de la Camiser , am fost foarte multumita, daca doresti iti dau nr de tel.

cornelicab
11.01.2008, 14:29:43
Eu mi-am decorat sala cu cei de la Camiser , am fost foarte multumita, daca doresti iti dau nr de tel.

da vreau ...chiar te rog sa-mi trimiti nr de telefon

andymatei
12.01.2008, 12:57:12
Noi am lucrat cu cei de la Chivson si ce mi-a placut e ca au fost foarte deschisi sa faca cum m-a taiat pe mine capul :D, chiar daca nu au mai facut ce voiam eu.

cornelicab
13.01.2008, 10:06:32
Noi am lucrat cu cei de la Chivson si ce mi-a placut e ca au fost foarte deschisi sa faca cum m-a taiat pe mine capul :D, chiar daca nu au mai facut ce voiam eu.

si unde au sediul ? sau un nr de tel?>

andymatei
13.01.2008, 21:20:59
Ti-am trimis un mesaj privat cu date de contact. Noi la ei ne-am facut si decorul salii si buchetul meu. Si preturile sunt rezonabile.

Spor la pregatiri!

cornelicab
14.01.2008, 09:51:30
Ti-am trimis un mesaj privat cu date de contact. Noi la ei ne-am facut si decorul salii si buchetul meu. Si preturile sunt rezonabile.

Spor la pregatiri!

Am primit mesajul tau ....multumesc mult .

andymatei
14.01.2008, 14:29:46
Uite si cateva poze...

andymatei
14.01.2008, 14:33:06
uite ca am gasit una si cu masa noastra

taia
14.01.2008, 15:12:14
Ati avut o sala superba!!!

biromoni10
14.01.2008, 16:10:50
Buna fetelor!
Noua ne-au facut decoratiunile prietenele noastre. Ei se ocupa cu asta si sunt chiar bune si ieftine! :)
Sunt poze de la nunta noastra aici: http://www.hi5.com/friend/photos/displayUserAlbum.do?albumId=136261975&ownerId=38634096 A noastra sunt cele cu visiniu (a doua stil de decor).

andymatei
15.01.2008, 12:09:50
Moni...unde ati facut receptia? Ma tot uit la sala si nici cum nu imi dau seama din poze?
Foarte mult mi-a placut buchetul tau!

biromoni10
15.01.2008, 14:06:17
Moni...unde ati facut receptia? Ma tot uit la sala si nici cum nu imi dau seama din poze?
Foarte mult mi-a placut buchetul tau!

Multumesc de buchet, si mie mi-a placut foarte mult! :)
Receptia era intr-o sala rotunda in curtea bisericii baptiste maghiara, vizavi de Hotel Continental.

andymatei
15.01.2008, 19:37:45
Aaa...pai puteam sa ma tot uit atunci ca nu aveam cum sa o recunosc :D

nicky_s
15.01.2008, 20:20:07
Buna fetelor!
Noua ne-au facut decoratiunile prietenele noastre. Ei se ocupa cu asta si sunt chiar bune si ieftine! :)
Sunt poze de la nunta noastra aici: http://www.hi5.com/friend/photos/displayUserAlbum.do?albumId=136261975&ownerId=38634096 A noastra sunt cele cu visiniu (a doua stil de decor).
superba sala! imi place cel mai mult faptul ca invitatii nu au stat inghesuiti la mese, din ceea ce se vede aveau foarte mut loc.

taia
16.01.2008, 11:27:43
Apropo
Ai avut diadema pe cap? Ca arata tare fain si si eu sunt in dilema sa-mi pun sa nu-mi pun?

Carla_M
23.01.2008, 09:42:39
Cum nu au facut ce vroiai tu?

zizitop
01.02.2008, 18:52:31
La noi la nunta s-au ocupat de aranjarea salii cei de la Decoregal.As pune pozici dar sunt prea mari..........

tina19
01.02.2008, 19:46:14
Cum nu au facut ce vroiai tu?
off topic rau de tot :D
eu acum vad ca noi am facut nunta in aceeasi zi.

taia
01.02.2008, 20:37:27
La noi la nunta s-au ocupat de aranjarea salii cei de la Decoregal.As pune pozici dar sunt prea mari..........
Eu am o fosta colega de clasa din liceu care se ocupa de asa ceva si mi le face ea toate...e si mai ieftin si imi si permit sa-i spun daca ceva nu e ok!

andreea22
02.02.2008, 15:38:37
buna .. ati auzit de firma de decoratiuni gala design?este o doamna care a venit la noi in oras si dupa accent ar parea sa fie din oradea.daca ati auzit ceva de aceasta firma va rog sa-mi ziceti pt ca as vrea sa semnez contractul cu ea dar nu sunt asa sigura pentru ca nu stiu mai nimik de ea..am vazut doar niste poze cu nunti ornate de ea..

nicky_s
03.02.2008, 18:24:50
Eu am o fosta colega de clasa din liceu care se ocupa de asa ceva si mi le face ea toate...e si mai ieftin si imi si permit sa-i spun daca ceva nu e ok!
are firma sau se ocupa de asa ceva "pe cont propriu"?

zizitop
04.02.2008, 16:22:33

Da,e mult mai usor sa vb cu cineva pe care cunosti (eu asa mi-am stresat fotograful ;)) )

Carla_M
04.03.2008, 22:21:32
A fost cineva la expomariage? Eu am fost cu o prietena care va fi mireasa in curand, au fost multe lucruri frumoase.

lebadutza
04.05.2008, 23:50:53
A fost cineva la expomariage? Eu am fost cu o prietena care va fi mireasa in curand, au fost multe lucruri frumoase.

Da, am fost eu. Ce te-ar interesa?

nicky_s
05.05.2008, 23:25:16
Da, am fost eu. Ce te-ar interesa?
off topic: frumos buchetul tau!

on topic: am fost la expomariage, dar deja alesesem decoratorul

Carla_M
06.05.2008, 19:28:27
off topic: frumos buchetul tau!

on topic: am fost la expomariage, dar deja alesesem decoratorul
Cu cine iti decorezi sala?

lorana2001
08.09.2008, 21:23:17
Fetelor voi cu cine ati decorat sala si la ce preturi?

adrianavalentina
17.09.2008, 14:15:02
buna .. ati auzit de firma de decoratiuni gala design?este o doamna care a venit la noi in oras si dupa accent ar parea sa fie din oradea.daca ati auzit ceva de aceasta firma va rog sa-mi ziceti pt ca as vrea sa semnez contractul cu ea dar nu sunt asa sigura pentru ca nu stiu mai nimik de ea..am vazut doar niste poze cu nunti ornate de ea..
intereseaza-te daca firma respectiva exista
pt ca o prietena de a mea a luat o mica tiepa in legatura cu arajatul sali
mai bine mergi direct la firma

taia
17.09.2008, 14:16:53
are firma sau se ocupa de asa ceva "pe cont propriu"?
pe cont propriu

miresica11
21.10.2008, 15:52:39
m-ar interesa niste firme de decoratiuni daca mai stiti? am citit aici numai despre Camiser, Deco Regal si Chivson, mai sunt si altele?:-\

nicky_s
21.10.2008, 19:51:14
m-ar interesa niste firme de decoratiuni daca mai stiti? am citit aici numai despre Camiser, Deco Regal si Chivson, mai sunt si altele?:-\
Nunta de la A la Z, Wedding Expert, Beckett si cred ca mai gasesti altele si pe google. mie mi-au aranjat sala o firma care are sediul pe Decebal langa salonul Elle. Ramy... something....

nicky_s
21.10.2008, 19:55:31
si Google zice asa
Art design
Elgies decor (asta e in incinta casei tineretului)
Camiser
Ramy decor ii zice firmei cu care am facut eu
Partyexperts, undeva pe Moldovei
si poate mai gasesti tu cativa, unii au si site deci poti sa iti faci o idee:*

tina19
21.10.2008, 19:55:32
Nunta de la A la Z, Wedding Expert, Beckett si cred ca mai gasesti altele si pe google. mie mi-au aranjat sala o firma care are sediul pe Decebal langa salonul Elle. Ramy... something....
si eu tot cu ei am lucrat si am fost multumita de tot. plus ca mi-au parut simpatici si cu mult bun simt. si asta tare mult a contat la mine.

nicky_s
21.10.2008, 20:28:07
si eu tot cu ei am lucrat si am fost multumita de tot. plus ca mi-au parut simpatici si cu mult bun simt. si asta tare mult a contat la mine.
si mie mi-a placut mult ce a iesit.:)>-
am vazut ca au pus poze pe site de la nunta noastra.:)

miresica11
21.10.2008, 22:07:11
merci fetelor >:D< m-am uitat pe unele site-uri dar cred ca o sa mai astept pana la expomariaj care va fi prin februarie parca, sa le vad si live si apoi o sa aleg. Eu as avea niste idei...oare o sa-mi faca asa cum vreau eu? :-?

sabrera
02.11.2008, 12:01:44
Cam cat costa florile de pe mese si aranjamente florale?Le pot cumpara eu sau cei care decoreaza?:-?

taia
02.11.2008, 16:11:03
Cam cat costa florile de pe mese si aranjamente florale?Le pot cumpara eu sau cei care decoreaza?:-?
depinde cum te intelegi cu ei...oricum se merita mai mult sa le cumperi tu din Ungaria!

sabrera
03.11.2008, 16:48:21
As putea sa le iau eu si o anumita firma sa faca aranjamentele?din ungaria?:-\Cam cat ar costa pe fir ;si verdeata o pot lua tot eu?;))Ca eu nu stiu...;))nimic deastea ;nu locuiesc in tara.

Carla_M
12.12.2008, 14:04:39
Poti sa le cumperi si tu dar trebuie sa te interesezi cat costa manopera la florarii?

Dana_f
29.01.2009, 13:36:32
eu am facut contract cu o firma wedingexpert, ce pot sa iti spun despre ei e ca sunt foarte buni , Mie una nu imi surade ideea cu fete de masa albe si doar tulu colorat si ei sunt singurii din Oradea care imi fac ce fete de masa vreau eu, ale mele o sa fie mov. Si nuanta materialului e cea care o vreau eu. pot sa spun ca am facut un calcul si daca ar fi sa le cumpar sau sa fac cu alte agentii tot la acelasi pret ajung. sunt multe de zis daca vrei sa stii mai multe contaeza-ma. un lucru e sigur, fratele meu a avut un dcor k in povesti si a fost facut tot de ei..:)
o nunta mirifica sa ai;)

miresica11
29.01.2009, 15:09:45
eu am facut contract cu o firma wedingexpert, ce pot sa iti spun despre ei e ca sunt foarte buni , Mie una nu imi surade ideea cu fete de masa albe si doar tulu colorat si ei sunt singurii din Oradea care imi fac ce fete de masa vreau eu, ale mele o sa fie mov. Si nuanta materialului e cea care o vreau eu. pot sa spun ca am facut un calcul si daca ar fi sa le cumpar sau sa fac cu alte agentii tot la acelasi pret ajung. sunt multe de zis daca vrei sa stii mai multe contaeza-ma. un lucru e sigur, fratele meu a avut un dcor k in povesti si a fost facut tot de ei..:)
o nunta mirifica sa ai;)
da, sunt interesata, si eu tot pe mov as vrea. Scrie-mi te rog numele firmei sau daca au un site sa vad si niste poze? pe privat nu pot sa-ti scru pt ca inca nu ai 10 mesaje trimise.

Dana_f
31.01.2009, 09:59:54
da, sunt interesata, si eu tot pe mov as vrea. Scrie-mi te rog numele firmei sau daca au un site sa vad si niste poze? pe privat nu pot sa-ti scru pt ca inca nu ai 10 mesaje trimise.

numele firmei e weddingwxpert
site-ul e -- dar dupa cate am inteles nu au reusit sa isi puna toate pozele eu iti recomand sa iei un nr de tel de pe site si sa mergi sa vb direct cu ele:)
O zi superba sa ai

Carla_M
01.02.2009, 20:22:17

Ai putea sa astepti pana la expo in martie unde sigur vei vedea lucruri noi, fete de masa si probabil multe nuante de mov, doar e culoarea anului.:|

miresica11
01.02.2009, 22:59:46
Ai putea sa astepti pana la expo in martie unde sigur vei vedea lucruri noi, fete de masa si probabil multe nuante de mov, doar e culoarea anului.:|
asa voi face, nu ma grabesc:)>-

mariposa_mariposa
15.02.2009, 22:51:48
o curiozitate as avea...perdeaua aceea cu beculete o avea localul sau e de la firma de decoratiuni....daca e de la firma..mi.ai putea da si mie nr de tel plz?^:)^

Dana_f
28.02.2009, 11:02:33
[poze amenajari de sala

liona
28.02.2009, 15:01:23
si eu tot cu wedding experts am lucrat,asta si pentru ca e vara sotului meu,dar intradevar ne a aranjat sala de vis, nu am avut absolut nimik de comentat la tot ceea ce ne a facut simona,jos palaria.Puteti sa intrati pe site-ul picassa ca sa vedeti cateva poze

galuscuta
01.03.2009, 12:11:17
V-ati decora nunta cu baloane?
Daca ati sti ca se pot face decoruri elegante din baloane le-ati alege?

miresica11
01.03.2009, 17:29:30
nuu :dn este "old" =;

taia
01.03.2009, 19:26:19
nuu :dn este "old" =;
e old ceea ce ti se pare tie. Nici eu nu am pus baloane ca nu-mi plac! Dar am fost recent la o nunta la care s-au folosit si chiar a fost dragut!

miresica11
02.03.2009, 00:11:15
e old ceea ce ti se pare tie. Nici eu nu am pus baloane ca nu-mi plac! Dar am fost recent la o nunta la care s-au folosit si chiar a fost dragut!
bine sunt si exceptii, dar era vb asa in general ... acu 7ani erau la moda

miresica11
08.03.2009, 13:18:59
fetele voi cam la ce preturi ati ajuns la decoratiile ?eu pt o decoratie mai simpla (huse+vaze flori+arcada) peste 20 milioane mi s-a zis (calculat pt. 100 pers) , si am fost la 3 firme de decoratiuni pana acuma :-< si nici n-am gasit inca culoarea dorita. Nu stiti care firma e dispusa sa-ti aduca ce culoare vrei tu? :-s

Carla_M
27.03.2009, 23:52:02
Ati fost la expo?
A fost frumos? Ceva mai interesant pe acolo?

j_oana86
28.03.2009, 12:28:55
Ati fost la expo?
A fost frumos? Ceva mai interesant pe acolo?

Am fost la expo chiar in ultima zi. Cea mai cea a fost fantana de cioco. Am si gustat si este delicioasa. Vi se pare mult 1500 lei?

rami_cinderella
30.03.2009, 22:14:02
fetele voi cam la ce preturi ati ajuns la decoratiile ?eu pt o decoratie mai simpla (huse+vaze flori+arcada) peste 20 milioane mi s-a zis (calculat pt. 100 pers) , si am fost la 3 firme de decoratiuni pana acuma :-< si nici n-am gasit inca culoarea dorita. Nu stiti care firma e dispusa sa-ti aduca ce culoare vrei tu? :-s

eu am fost la multe firme si dintre toate la 3 mi-au spus ca au ce culoare doresc eu. la 150 persoane (huse+vaze flori+arcada+covor rosu+decor masa miri cu perdea de lumini+inimioara de tul in spatele lor+buchet mireasa+cocarde+lumanari) mi-au socoti aprox 18-22 milioane. maine merg la inca o firma. azi nu am timp sa stau sa caut numele firmei si date de contact, dar promit sa le gasesc si sa ti le trimit prin p.m cat mai repede.

spor la pregatiri!!!

rami_cinderella
30.03.2009, 22:15:24

ce culoare iti doresti????

rami_cinderella
30.03.2009, 22:18:43

daca tie ti se par elegante inseamna ca asa este si atunci e ok. daca mie mi-ar lace pe mine nu m-ar interesa de trend-uri.

conteaza sa va placa voua. de multumit nu ii veti putea multumi pe toti.

spor la progatiri!

rami_cinderella
30.03.2009, 22:21:16
o nunta mirifica sa ai;)

daca te rog imi trimiti un p.m. cu firma cu care lucrezi/ai lucrat pt decor?

multumesc!

dmdanila
30.03.2009, 22:33:40
daca te rog imi trimiti un p.m. cu firma cu care lucrezi/ai lucrat pt decor?

multumesc!
Weddingexpert este pe net, au site-ul lor, poti sa arunci o privire pana primesti raspunsuri mai amanuntite :*

dmdanila
30.03.2009, 22:35:37
Am mai vazut tot pe net Elgies decor, mi s-a parut ca au preturi bune, dar nu pot sa-ti zic altceva, poate mai sunt miresici care au lucrat cu ei.

rami_cinderella
31.03.2009, 20:13:03
Weddingexpert este pe net, au site-ul lor, poti sa arunci o privire pana primesti raspunsuri mai amanuntite :*

multumesc!

ma interesa cate persoane vei avea, ce anume ai comandat si cat de cat preturi.

am sa ii contactez si voi discuta direct pe cazul meu, ce anume vreau si cum.

dmdanila
31.03.2009, 20:28:09
multumesc!

ma interesa cate persoane vei avea, ce anume ai comandat si cat de cat preturi.

am sa ii contactez si voi discuta direct pe cazul meu, ce anume vreau si cum.
Sorry, eu nu te pot ajuta pt ca nu am facut nimic cu ei, ti-am zis doar de site, sa te poti informa pana vei primi alte raspunsuri :D

rami_cinderella
31.03.2009, 20:49:23
Sorry, eu nu te pot ajuta pt ca nu am facut nimic cu ei, ti-am zis doar de site, sa te poti informa pana vei primi alte raspunsuri :D

multumesc! nu e nici o suparare. pe site m-am uitat. eram insa curioasa de preturi. firma a fost destul de laudata pe acest site.

galuscuta
25.04.2009, 19:36:36
Baloanele dau culoare oricarui tip de eveniment. se pot realiza decoratiuni spectaculoase, elegante din baloane.
In tara exista decoratori care stiu sa faca decoruri din baloane. Lucreaza bine, decorul rezista si folosesc modele noi de decoratiuni.
Baloanele au ajuns demodate din cauza decoratorilor care nu stiu lucra cu ele. Sunt firme de decoratiuni la care mergeti si va spun ei ca baloanele nu mai sunt la moda. Mai sunt la moda!
Combinatia de flori si baloane e excelenta.
Lumea s-a saturat de arcade clasice, de inimna din spatele mesei mirilor.
Baloanle nu s-au demodat deloc!!!
Decoratorii lucreaza numai cu baloane profesionale. Decorurile pot arata bine si dupa o saptamana. Daca stii sa lucrezi. In timp baloanele din decor isi pierd luciul, se mai dezumfla din baloane, dar poate arata bine si dupa 2 saptamani sau mai mult.
Eu am vazut astfel de decoruri.
Oricine se bucura de baloane.
Important este sa se realizeze un decor la care lumea sa poata exclama "WAW!"
Nu sunt numai pentru copii.
La petrecerile pentru copii se pot folosi baloane colorate dar la o nunta sub nici o forma. Exista culori elegante, si in salile elegante se pot folosi baloane. Se asorteaza baloanele cu sala.
O nunta trebuie sa fie unica.
Unde e unicitatea in arcada de fier forjat cu tule sau organza si flori, suporturile de fier forjat pe mese? Eu una nu suport fierul forjat. As alege mai degraba bolurile cu flori si lumanari plutitoare. Combinatia de flori cu baloane pentru decorul mesei este superb.

ancamiresica
26.04.2009, 10:51:48
Eu zic sa facem toate pace si sa ii respectam placerea pentru baloane. Gusturile nu se discuta! Poate ceea ce a vazut i-a atras atentia in sens pozitiv si poate era ceva elegant. Noi n-am vazut si nu ne putem da cu parerea decat ca nu suntem incantate de baloane. Poate are cateva fotografii sa ne arate si apoi putem discuta la subiect.

mamuska
26.04.2009, 14:51:32
Baloanele dau culoare oricarui tip de eveniment. se pot realiza decoratiuni spectaculoase, elegante din baloane.
In tara exista decoratori care stiu sa faca decoruri din baloane. Lucreaza bine, decorul rezista si folosesc modele noi de decoratiuni.
Baloanele au ajuns demodate din cauza decoratorilor care nu stiu lucra cu ele. Sunt firme de decoratiuni la care mergeti si va spun ei ca baloanele nu mai sunt la moda. Mai sunt la moda!
Combinatia de flori si baloane e excelenta.
Lumea s-a saturat de arcade clasice, de inimna din spatele mesei mirilor.
Baloanle nu s-au demodat deloc!!!
Decoratorii lucreaza numai cu baloane profesionale. Decorurile pot arata bine si dupa o saptamana. Daca stii sa lucrezi. In timp baloanele din decor isi pierd luciul, se mai dezumfla din baloane, dar poate arata bine si dupa 2 saptamani sau mai mult.
Eu am vazut astfel de decoruri.
Oricine se bucura de baloane.
Important este sa se realizeze un decor la care lumea sa poata exclama "WAW!"
Nu sunt numai pentru copii.
La petrecerile pentru copii se pot folosi baloane colorate dar la o nunta sub nici o forma. Exista culori elegante, si in salile elegante se pot folosi baloane. Se asorteaza baloanele cu sala.
O nunta trebuie sa fie unica.
Unde e unicitatea in arcada de fier forjat cu tule sau organza si flori, suporturile de fier forjat pe mese? Eu una nu suport fierul forjat. As alege mai degraba bolurile cu flori si lumanari plutitoare. Combinatia de flori cu baloane pentru decorul mesei este superb.
:O :O :O :O :O :O De unde ideea ca arcadele si inimioarele din tull,sau din flori,nu sunt minunate????????? Mie mi se par elegante, de bun gust<:-P <:-P <:-P Baloanele,nu mai sunt la moda,dar nu de moda e vorba...baloane se faceau pana acum 3-4 ani,apoi au inceput sa dispara...eu n-am nimic impotriva celor care aleg baloane, dar la nunta noastra,nu am vrut sub nicio forma baloane..vazusem sute de nunti cu baloane, incat eram plictisita de ele.... Intr-adevar, depinde de preferinte,fiecare ce vrea, dar asta nu inseamna, ca trebuie sa spunem: florile si tull-ul sunt de prost gust, asa cum nu trebuie sa spunem nici de baloane.....
Daca tu preferi baloane, este alegerea ta, iti faci nunta asa cum iti place!

galuscuta
29.04.2009, 22:23:56
Foste miresici si mai studiati problema nuntilor in amanunt pe forumuri. Stiti fiecare, unde, cand, cum, cat. Clar, asta inseamna ca v-am atins, voi sunteti cele interesate de partea de decor.
Cum am venit eu dintr-odata si am inceput sa discut despre baloane. Waw ce indrazneala!
Vine cineva cu alta parere decat a voastra si una-doua tabariti sa-i dati in cap.
Intre atatea discutii despre flori si fier forjat s-a gasit una sa vorbeasca de baloane, sa incurajeze viitoare miresici carora le plac baloanele dar le este teama sa recunoasca ca se va rade de ele, cum de indraznesc sa le placa acele obiecte injositoare de prost gust, si vai! sa nu mai aleaga florile. Dragele de voi veti ramane fara munca!
Nu am nimic cu florile, imi plac chiar foarte mult, dar iertati-ma fierul forjat nu are ce cauta in interior. Locul lui este in curte, pe aleile cu trandafiri cataratori, de fapt de unde au si aparut. Se folosesc la americani la nunti, dar la nuntile in aer liber si cu trandafiri cataratori nu cu tot felul de tufe si carpe aruncate in ele, cum se vede in multe poze de pe forum.

ioanaolteanu
11.05.2009, 16:23:07
hai sa vedem si partea buna a lucrurilor. daca e cineva care sa poata combina intr-un mod placut si elegant baloanele cu flori e super misto. dar mie mi-a placut ideea bolurilor cu lumanari plutitoare si flori. ma gandem sa le pun pe scarile de la intrare dar pe masa ar merge sau creeaza o atmosfera mult prea intima?

Asztrid
17.06.2009, 09:24:24
Poate sa imi spuna cineva unde gasesc petale de flori din material textil?
Fiind tortul destul de mic, trebuie sa mai umplu masa cu ceva...

Anne13
17.06.2009, 09:57:26
Poate sa imi spuna cineva unde gasesc petale de flori din material textil?
Fiind tortul destul de mic, trebuie sa mai umplu masa cu ceva...
dupa maternitate a doua strada pe stnga este un depozit si acolo gasesti,dar dc nu pui naturale?

Asztrid
17.06.2009, 10:38:43
Multumesc pentru idee, sper sa gasesc.
Ma gandeam si eu la naturale dar pana aduce tortul mi-e teama sa nu se ofileasca petalele...

Anne13
17.06.2009, 11:13:53
Multumesc pentru idee, sper sa gasesc.
Ma gandeam si eu la naturale dar pana aduce tortul mi-e teama sa nu se ofileasca petalele...
poti pune naturale ca arata mai bine parerea mea le tine in fricider pana sa le puna pe masa si atunci rezista mai mult alea ....

Asztrid
17.06.2009, 11:48:11
Si sa fie petale de trandafir, banuiesc.

Anne13
17.06.2009, 18:49:43
Si sa fie petale de trandafir, banuiesc.
da petale de trandafir au numai...

adinutza82
19.08.2009, 16:56:15
multumesc! nu e nici o suparare. pe site m-am uitat. eram insa curioasa de preturi. firma a fost destul de laudata pe acest site.

Pana la urma cu cine iti decorezi sala ,Ramy?

spor la pregatiri!

redfoxxy
30.09.2009, 11:14:01
hai sa vedem si partea buna a lucrurilor. daca e cineva care sa poata combina intr-un mod placut si elegant baloanele cu flori e super misto. dar mie mi-a placut ideea bolurilor cu lumanari plutitoare si flori. ma gandem sa le pun pe scarile de la intrare dar pe masa ar merge sau creeaza o atmosfera mult prea intima?

Salut
Exista o firma care stie combina baloanele cu florile.
Am vazut lucrari de-ale lor si mi-au placut!
Tot cu ei imi voi decora si eu.
E vorba de firma Fun Party si daca vrei sa afli mai multe iti recomand sa vorbesti cu ei.

j_oana86
01.10.2009, 17:57:27
Fetelor, va cer din nou ajutorul.
Trece vremea si eu inca nu ma pot hotari la culoarea huselor si a fetelor de masa. Nu stiu daca aveti idee cum arata Cristal Garden acum, e pe auriu. Nu stiu ce alta nuanta ar merge inafara de alb cu funde aurii sau bordo. Plssss ajutati-ma !! simtul meu artistic nu e deloc dezvoltat.
Mersi, va pupic.

Anne13
03.10.2009, 13:10:25
Fetelor mi-am luat masina de boaloane de sapun pt nunta aseara am incercat-o ce sa zic e super.........

dramatzica
03.10.2009, 14:35:03
Voi cu cine va faceti decoratiunile?

Anne13
03.10.2009, 14:38:15
Voi cu cine va faceti decoratiunile?
eU CURAMY DECOR

dramatzica
06.10.2009, 00:19:19
Azi am semnat si eu contractul pt decoratiuni cu o tipa super!!<:-P
Sunt fericita ca am mai facut un pas si alegerea asta chiar ma bucura.

v3ronicas
12.10.2009, 21:24:43
dramatzica cu cine ai semnat? lasa`mi un pm ca si eu sunt in cautare! ms

dramatzica
13.10.2009, 09:29:14
dramatzica cu cine ai semnat? lasa`mi un pm ca si eu sunt in cautare! ms
Ti-am trimis PM!
Spor la cautari!

v3ronicas
13.10.2009, 20:24:43
de unde si cu cat? eventual un pm!

Fetelor mi-am luat masina de boaloane de sapun pt nunta aseara am incercat-o ce sa zic e super.........

ariadna7812
13.10.2009, 22:15:39
Ti-am trimis PM!
Spor la cautari!
si eu sunt in cautare de agentii...spuneti-mi si mie:*

dramatzica
14.10.2009, 10:36:42
Cauti agentii in Oradea?
Nu e agentie oricum, e pfa.
Dar daca te intere...

Anne13
14.10.2009, 14:22:57
unde faci nunta?

RALUK15
14.10.2009, 19:06:23
Cauti agentii in Oradea?
Nu e agentie oricum, e pfa.
Dar daca te intere...
Pe mine m-ar interesa daca esti draguta si poti sa imi dai detalii:*

Anne13
14.10.2009, 23:50:17
Azi am semnat si eu contractul pt decoratiuni cu o tipa super!!<:-P
Sunt fericita ca am mai facut un pas si alegerea asta chiar ma bucura.
imi dai si mie un pm te rog cu cine iti faci..^:)^^:)^^:)^^:)^^:)^

mary_cernat
15.10.2009, 00:01:16
Fetelor, cu putina imaginatie sa puteti decora sala singurele asa cum visati! Slava Domnului pe forum sunt atatea si atatea idei! Asa cel putin puteti "chinui" putin armata de domnisorici care "va ajuta"!

Eu sincer am aranjat ceva sali si au iesit super si cu un buget mult redus...

dramatzica
15.10.2009, 00:04:47
imi dai si mie un pm te rog cu cine iti faci..^:)^^:)^^:)^^:)^^:)^
Ti-am trimis!

Anne13
15.10.2009, 00:05:53
Ti-am trimis!
Ok..multumesc.....o seara placuta sa ai:*:*:*:*:*

dramatzica
15.10.2009, 00:08:20
Fetelor, cu putina imaginatie sa puteti decora sala singurele asa cum visati! Slava Domnului pe forum sunt atatea si atatea idei! Asa cel putin puteti "chinui" putin armata de domnisorici care "va ajuta"!

Eu sincer am aranjat ceva sali si au iesit super si cu un buget mult redus...
Eu chiar nu inteleg cum decorati voi sala singure?
In ziua nuntii in loc sa mergi la coafor sau cu o zi inainte si te trezesti cu florile ofilite?
Si de unde fete de masa, huse, vaze, suporturi etc? Daca mi le cumpar tot acolo ajung. Sa nu mai spun ca florile si lumanarile ei le iau la preturi mult mai bune decat le gasim noi...
Nu stiu daca se merita. Ca sa nu mai spun ca si mie mi s-a oferit o vara a mirelui meu ca imi face ea tot, pt ca facea si ea candva, dar am preferat pe cineva care cu asta se ocupa.

dramatzica
15.10.2009, 00:09:33
Ok..multumesc.....o seara placuta sa ai:*:*:*:*:*
Cu placere!
Noapte buna!!

redfoxxy
15.10.2009, 11:38:11
V-ati gandit la o tematica a nuntii sau nu?

Eu as vrea ca tema nuntii sa fie frunzele.Numai ca am anumite probleme in a gasi furnizori de idei cu frunze :)

dramatzica
15.10.2009, 13:00:55
V-ati gandit la o tematica a nuntii sau nu?

Eu as vrea ca tema nuntii sa fie frunzele.Numai ca am anumite probleme in a gasi furnizori de idei cu frunze :)
Eu as vrea ca tema sa fie orhidee... le ador!
Dar sa vad cum o sa imi permit...

Anne13
15.10.2009, 13:18:08
Eu as vrea ca tema sa fie orhidee... le ador!
Dar sa vad cum o sa imi permit...
E faina ideea ca orhideea sa fie teme nunti va fi ceva finut e destul de scumpa...daca faci un calcul..1fir cu vreo 13 capete nu stiu cum sa iti explic sa intelegi e 30 lei dar are peste 12 capete depinde cum o nimeresti....

dramatzica
15.10.2009, 14:16:54
E faina ideea ca orhideea sa fie teme nunti va fi ceva finut e destul de scumpa...daca faci un calcul..1fir cu vreo 13 capete nu stiu cum sa iti explic sa intelegi e 30 lei dar are peste 12 capete depinde cum o nimeresti....
Inteleg perfect cum e un fir cu 13 capete, am acasa :D
Stiu ca sunt mai scumpe, dar ma gandeam sa le combin cu trandafiti si poate o sa le sacrific si pe ale mele de acasa daca o sa infloreasca fix atunci... am vre-o 5 :)

Anne13
15.10.2009, 14:28:53
Stiu ca sunt mai scumpe, dar ma gandeam sa le combin cu trandafiti si poate o sa le sacrific si pe ale mele de acasa daca o sa infloreasca fix atunci... am vre-o 5 :)
OOO ce fain ar merge cu trandafiri am ceva poze nu ai adersa da mes sa ti le trimi sa vezi ca poate iti place sa ai mai multe idei...<:-P

dramatzica
15.10.2009, 18:21:13
OOO ce fain ar merge cu trandafiri am ceva poze nu ai adersa da mes sa ti le trimi sa vezi ca poate iti place sa ai mai multe idei...<:-P
Nu prea folosesc mess-ul si momentan nici nu il am instalat, dar ai putea sa pui cateva poze chiar aici pe site sa se inspire si celelalte fete. ;)

Anne13
15.10.2009, 19:16:56
Nu prea folosesc mess-ul si momentan nici nu il am instalat, dar ai putea sa pui cateva poze chiar aici pe site sa se inspire si celelalte fete. ;)
Nu stiu sa le pun...

katja_mvp
16.10.2009, 16:25:12
eu am nevoie doar de aranjementele florale pt nunta.voi v-ati gandit cu cine faceti?daca da dati-mi si mie pe pm va rog :)

dramatzica
17.10.2009, 10:41:08
eu am nevoie doar de aranjementele florale pt nunta.voi v-ati gandit cu cine faceti?daca da dati-mi si mie pe pm va rog :)
ti-am trimis eu!

katja_mvp
17.10.2009, 20:41:23
am vazut si mersi frumos.:*

Carla_M
28.11.2009, 13:56:32
Fetelor, va cer din nou ajutorul.
Trece vremea si eu inca nu ma pot hotari la culoarea huselor si a fetelor de masa. Nu stiu daca aveti idee cum arata Cristal Garden acum, e pe auriu. Nu stiu ce alta nuanta ar merge inafara de alb cu funde aurii sau bordo. Plssss ajutati-ma !! simtul meu artistic nu e deloc dezvoltat.
Mersi, va pupic.
Da pe google "decoratiuni nunta oradea" si apar acolo o gramada de firme unde poti vedea poze.

redfoxxy
29.11.2009, 20:24:04

Ai putea sa le combini chiar si cu baloane.
Stiu ca suna ciudat, dar se poate si arata si foarte bine.
Daca vrei mai multe detalii, da-mi pm.

adina_
01.12.2009, 23:06:58
buna fetelor ,stie cineva un magazin in oradea ,de unde as putea cumpara ,casuta dar ,plicuri bani,nr masa ,nume ,,,etc,dati-mi adresa va rog ,aaa si invitatzii frumoase

Anne13
01.12.2009, 23:35:17
buna fetelor ,stie cineva un magazin in oradea ,de unde as putea cumpara ,casuta dar ,plicuri bani,nr masa ,nume ,,,etc,dati-mi adresa va rog ,aaa si invitatzii frumoase
Nr de masa ti le poti face tu daca doresti plicurile simple pt bani de la librarie casuta de dar am vazut la microlit.....:D

adina_
02.12.2009, 01:35:15
Nr de masa ti le poti face tu daca doresti plicurile simple pt bani de la librarie casuta de dar am vazut la microlit.....:D
mersi ,unde ii magazinul microlit da-mi adresa te rog

Anne13
02.12.2009, 11:36:14
Stiu ca e in Iosia dar nu prea stiu strada dar ma interesez si iti voi zice....sau mai este un depozit a dous strada dupa maternitate pe stanga si acolo e un depozit cu flori dar si cu destea pt nunti...

adina_
02.12.2009, 20:18:12
Stiu ca e in Iosia dar nu prea stiu strada dar ma interesez si iti voi zice....sau mai este un depozit a dous strada dupa maternitate pe stanga si acolo e un depozit cu flori dar si cu destea pt nunti...
ok mersi mult :)

Anne13
02.12.2009, 23:40:12
ok mersi mult :)

Ai fost,ai gasit?plicurile pt bani eu zic ca simple sunt oki nu merita sa dai mult pe ele....gasesti la real sau undeva la set...

adina_
03.12.2009, 05:23:53
Ai fost,ai gasit?plicurile pt bani eu zic ca simple sunt oki nu merita sa dai mult pe ele....gasesti la real sau undeva la set...
nu ,nu sant in tzara dar abia astept sa ajung acasa ( in martie ) ,de cand am gasit forum-ul asta nu mai am rabdare :))...si incerc sa aflu adrese si idei de aici oricum mersi mult ,adresa o gasesc eu ,iau un taxi si gata ,pupici

Anne13
03.12.2009, 17:16:41
nu ,nu sant in tzara dar abia astept sa ajung acasa ( in martie ) ,de cand am gasit forum-ul asta nu mai am rabdare :))...si incerc sa aflu adrese si idei de aici oricum mersi mult ,adresa o gasesc eu ,iau un taxi si gata ,pupici
Restul le ai rezolvate??????in caz ca mai doresti sa sti ceva cu toata placerea........;;);;);;)

Andra_Alexandra
03.12.2009, 20:22:47

Microlit e in iosia pe strada erofte Grigore, deci pot sa iti explic cum ajungi acolo ca e foooarte simplu. Mergi pe strada cazaban si undeva este un magazin de mobila, treci de magazin si este o strada care o ia la stanga. Aia e strada, si mergi pana la jumatatea strazii si acolo e magazinul, pe partea dreapta. E simplu...

adina_
03.12.2009, 20:32:40
Restul le ai rezolvate??????in caz ca mai doresti sa sti ceva cu toata placerea........;;);;);;)
mersi mult ,poi restaurantul il am rezervat ,pt tort si prajituri vb cumnatul meu cu d-na lacrimioara ca o cunoaste ff bine ,muzica am vb cu imi si sapt viitoare vb cu el personal un familiar de-al meu , pt poze la fel ,pt meniu,rochie ,flori si celelalte accesorii le rezolv eu in martie cand ajung acasa ....asa ca sper sa imi iasa toate bine ,pusi

adina_
03.12.2009, 20:33:37
Microlit e in iosia pe strada erofte Grigore, deci pot sa iti explic cum ajungi acolo ca e foooarte simplu. Mergi pe strada cazaban si undeva este un magazin de mobila, treci de magazin si este o strada care o ia la stanga. Aia e strada, si mergi pana la jumatatea strazii si acolo e magazinul, pe partea dreapta. E simplu...
:)) acum notez !! pusi si mersi,esti ff clara

annebella_wed
04.01.2010, 04:15:02
As avea si eu nevoie de aranjementele florale pt nunta.voi v-ati gandit cu cine faceti?daca da dati-mi si mie pe pm va rog

Anne13
04.01.2010, 12:52:42
As avea si eu nevoie de aranjementele florale pt nunta.voi v-ati gandit cu cine faceti?daca da dati-mi si mie pe pm va rog
Iti pot d nr unei doamne care lucreaza la microlit dar face acasa Dana o cheama are preturi ft faine.......iti arta poza poate iti place....daca nu mai este un depozit a doua strada pe stanga dupa maternitate si acolo face la pret ft bun cred ca e depozit .......eu as zice sa ca in florari ies prea mult cu florile dar acuma fiecare ce buget are.......

Andra_Alexandra
04.01.2010, 13:01:30
Iti pot d nr unei doamne care lucreaza la microlit dar face acasa Dana o cheama are preturi ft faine.......iti arta poza poate iti place....daca nu mai este un depozit a doua strada pe stanga dupa maternitate si acolo face la pret ft bun cred ca e depozit .......eu as zice sa ca in florari ies prea mult cu florile dar acuma fiecare ce buget are.......

Dana e tipa care ziceai ca lucreaza cu Elite Mariage ? Eu zic sa mergi la florarii, sunt o gramada, de exemplu eu imi fac la Art Fleur, mai este si Floricica, Firenzze, da poti cauta pe site la expomariage si acolo au fiecare firma care participa si site-ul lor si poti intra pe site sa vezi cam ce produse au.

Anne13
04.01.2010, 13:29:06
Dana e tipa care ziceai ca lucreaza cu Elite Mariage ? Eu zic sa mergi la florarii, sunt o gramada, de exemplu eu imi fac la Art Fleur, mai este si Floricica, Firenzze, da poti cauta pe site la expomariage si acolo au fiecare firma care participa si site-ul lor si poti intra pe site sa vezi cam ce produse au.
Ea le face la multe firme si pr ramydecor deci daca atatea firme face cu ea are preturi faine dar si mana buna asta e parerea mea acuma gusturile nu se discuta.......ce face ea cam asta gesesti si la florari ii duci poza si iti face cum vrei asta am zis pt cele care doresc ceva mai ieftin si la depozitu de mai sus zis de mine si acolo ii duci cum ai vrea si iti face eu ma refer ca iesi ceva mai ieftin si depozitele ti le aduce acasa dar fiecare alege ce ii place.....

Anne13
04.01.2010, 13:30:05
Fetelor vreau sa va inteb ce parere aveti despre penele de pe masa invitatilo va place?

Dana_f
05.01.2010, 16:09:08
Fetelor vreau sa va inteb ce parere aveti despre penele de pe masa invitatilo va place?

sincer eu am fost la o nunta si erau pline de praf si aratau aiurea penele. Nici celorlalti nuntati nu le-ar placut...
Acum...fiecare cum vrea...stii k gusturile nu se discuta...dar in orice caz floriile sunt mult mai stilate si elegante:)

Anne13
05.01.2010, 19:50:49
sincer eu am fost la o nunta si erau pline de praf si aratau aiurea penele. Nici celorlalti nuntati nu le-ar placut...
Acum...fiecare cum vrea...stii k gusturile nu se discuta...dar in orice caz floriile sunt mult mai stilate si elegante:)
Nasol dac arau prafuite......nu as vrea sa vad la nici o nunta asa ca nu mi-ar face placere ......si mi-e imi plac mai mult florile......:)>-

redfoxxy
15.01.2010, 12:27:16
La o combinatie de flori si baloane v-ati gandit?

Anne13
15.01.2010, 12:30:00
La o combinatie de flori si baloane v-ati gandit?
Nu stiu ce sa zic nu se mai poarte baaloanele la nunti adica eu cel putin una nu am vazut anul trecul la nici o nunta macar nici un balon sincer......dar daca tie iti pla poti pune.......

adri2010ana
27.01.2010, 17:51:12
vreau masina de facut bule de sapun. nu stiti unde pot gasi si eventual cat costa?

amalia_amina
27.01.2010, 19:14:25
vreau masina de facut bule de sapun. nu stiti unde pot gasi si eventual cat costa?

Se poate ca au cei de la Fan party. Referitor la pret, n-am idee :(

annebella_wed
28.01.2010, 01:37:20
Am si eu o intrebare.Sunt nedumerita cu perturile la aranjamentele astea.Voi ce parere aveti?
Cam la ce buget v-ati gandit sa acordati pt aranjamentele florale?

Anamonica
01.02.2010, 16:42:05
sa stii ca si eu am optat pt yvette cei de langa maternitate,adriana e o doamna foarte de treaba iar manopera e de 40 la suta adica adosul ei....face chestii si mai deosebite nu doar trei flori aruncate pe un stalp si cu asta basta acum totul depinde de imaginatia fiecareia dar si de buget...ti-l mai recomand si pe vasile vinde in piata si el e ok dar ami scupm putin..

adina_
01.02.2010, 17:55:30
sa stii ca si eu am optat pt yvette cei de langa maternitate,adriana e o doamna foarte de treaba iar manopera e de 40 la suta adica adosul ei....face chestii si mai deosebite nu doar trei flori aruncate pe un stalp si cu asta basta acum totul depinde de imaginatia fiecareia dar si de buget...ti-l mai recomand si pe vasile vinde in piata si el e ok dar ami scupm putin..
Ceau,despre Vasile din piatza mare vb ?...il cunosti ?....ce imi potzi spune despre el ?...lucreaza frumos?...etc..

Anne13
01.02.2010, 18:44:46
Ceau,despre Vasile din piatza mare vb ?...il cunosti ?....ce imi potzi spune despre el ?...lucreaza frumos?...etc..
Am vazut flori facute de el is faine dar is ca si la flrari are preturi nu de criza;))sper ca ai inteles......

adina_
01.02.2010, 18:48:02
Am vazut flori facute de el is faine dar is ca si la flrari are preturi nu de criza;))sper ca ai inteles......
nu,nu am intzeles...!! ce vrei sa spui?..ca ii scump...si ca lucreaza ca si la o florarie obijnuita ?...sau ce?...scuze ..:)

adina_
01.02.2010, 18:51:04
ai lucrat cu el?..sau cum il cunosti?...incerc sa aflu pareri despre el ...

Anne13
01.02.2010, 18:52:55
nu,nu am intzeles...!! ce vrei sa spui?..ca ii scump...si ca lucreaza ca si la o florarie obijnuita ?...sau ce?...scuze ..:)
A nu e nimic nu fac mai fain ca la o flrarie eu am vazut anul trecut facut de el buchet mireasa ,lumanarile si aranjament pt masina dar pretul e ca la o florarie si facute clasic.......asta am vazut eu dar pretul era destul de mare......

adina_
01.02.2010, 18:57:54
A nu e nimic nu fac mai fain ca la o flrarie eu am vazut anul trecut facut de el buchet mireasa ,lumanarile si aranjament pt masina dar pretul e ca la o florarie si facute clasic.......asta am vazut eu dar pretul era destul de mare......
ok ,mersi ,eu am nevoie de :buchet mireasa,cocarde,lumanari,aranjament masina ,aranjamente masa miri,si mese invitatzii...deocamdata atat...inca nu stiu ce flori sa aleg...ma mai gandesc...cam cat ar costa toate astea ,daca as alege trandafiri si orhidee..?..stie cineva ??...aranjamente pt mese ar fi vro 6 buc zic eu ...asa aproximativ...

luluka
01.02.2010, 21:03:26
ok ,mersi ,eu am nevoie de :buchet mireasa,cocarde,lumanari,aranjament masina ,aranjamente masa miri,si mese invitatzii...deocamdata atat...inca nu stiu ce flori sa aleg...ma mai gandesc...cam cat ar costa toate astea ,daca as alege trandafiri si orhidee..?..stie cineva ??...aranjamente pt mese ar fi vro 6 buc zic eu ...asa aproximativ...
Si pe mine cam astea m-ar interesa, dupa cate am citit pe aici buchetul miresei, cel de pe masina si de la masa mirilor se invirte intre 100-200 lei/buc. Iar aranjamentele de pe mese cat pot fi? 30-40-50 lei, bineinteles in functie de flori.
Eu m-am gandit sa cer oferta de la agentia de decoratiuni, o cunostinta care a avut anul trecut nunta a rezolvat si florile cu agentia si i-a iesit mult mai ieftin (desi parerea generala e ca asa sunt mai scumpe, cine stie?), de ex. buchetul miresei din frezii, trandafiri, orhidee si inca ceva nu mai retin, a costat-o 120 lei.

Anne13
01.02.2010, 21:09:16
Si pe mine cam astea m-ar interesa, dupa cate am citit pe aici buchetul miresei, cel de pe masina si de la masa mirilor se invirte intre 100-200 lei/buc. Iar aranjamentele de pe mese cat pot fi? 30-40-50 lei, bineinteles in functie de flori.
Eu m-am gandit sa cer oferta de la agentia de decoratiuni, o cunostinta care a avut anul trecut nunta a rezolvat si florile cu agentia si i-a iesit mult mai ieftin (desi parerea generala e ca asa sunt mai scumpe, cine stie?), de ex. buchetul miresei din frezii, trandafiri, orhidee si inca ceva nu mai retin, a costat-o 120 lei.
Cam asa e un buchet de mireasa in jur de 100 si cel pt masina 80 difera si florile acuma......prin agentie e mai scump....

annebella_wed
01.02.2010, 22:04:25
Eu am avut o dezamagire referitor la decoratiunile de la sala.initial mi-au spus ca sunt incluse in pret iar ulterior cand am discutat la concret defat nu se includea nimik din pret. Mi-a zis ca :
- arajamentele florale nu sunt sub 50 lei, si daca se fac sunt foarte mici si nu arata bine
- aranjemente pt masa mirilot , intre 300-500 lei
-daca vreau arcada la intrare si alea se platesc

ma rog, facand un calcul am ajuns sa dau 30 de mil pe flori pe care le arunk a doua zi....nu stiu ce sa ma fac....e foarte nasoala treaba asta cu aranjamentele...

luluka
01.02.2010, 22:11:13
Eu am avut o dezamagire referitor la decoratiunile de la sala.initial mi-au spus ca sunt incluse in pret iar ulterior cand am discutat la concret defat nu se includea nimik din pret. Mi-a zis ca :
- arajamentele florale nu sunt sub 50 lei, si daca se fac sunt foarte mici si nu arata bine

ma rog, facand un calcul am ajuns sa dau 30 de mil pe flori pe care le arunk a doua zi....nu stiu ce sa ma fac....e foarte nasoala treaba asta cu aranjamentele...
Asa mult? Mai bine mi le fac singura ;;)

georgiana84
01.02.2010, 22:18:04

e greu sa faci singur aranjamentele pentru mese... am vazut ca se folosesc niste bureti speciali .. in acre daca nu bagi florile bine de la inceput se stica...oricum florariile au furnizrii lor care le dvand florle la un pret mai mic.. daca te hotarasti sa-ti faci singura tot ... mergi la florarii din piata...cu ei negociezi mai bine preturile.

j_oana86
01.02.2010, 22:29:19

nu stiu de ce nu pot sa iti trimit pm.
e vorba de serban cartis?

luluka
01.02.2010, 22:40:01
nu stiu de ce nu pot sa iti trimit pm.
e vorba de serban cartis?
Sincer, nu-i stiu numele, doar prenumele ;))

e greu sa faci singur aranjamentele pentru mese... am vazut ca se folosesc niste bureti speciali .. in acre daca nu bagi florile bine de la inceput se stica...oricum florariile au furnizrii lor care le dvand florle la un pret mai mic.. daca te hotarasti sa-ti faci singura tot ... mergi la florarii din piata...cu ei negociezi mai bine preturile.
Oricum ma interesez mai intai ;;)

dramatzica
01.02.2010, 22:54:23

nu inteleg: esti obligata sa le faci la pretul asta? adica la ei?:-B

Anne13
02.02.2010, 11:18:44

Sincer ft mult 30 mil eu zic ca nu are cum e chiar prea mult.......si v b aia a doua zi le poti arunca....#-o

ancamiresica
02.02.2010, 11:39:53
Sincer ft mult 30 mil eu zic ca nu are cum e chiar prea mult.......si v b aia a doua zi le poti arunca....#-o

Si eu sunt disperata din punctul asta de vedere. Prietena mea a dat vreo 45 de milioane numai pe flori. Sunt foarte foarte scumpe. Probabil vom strange cureaua si ne vom limita. Banii aceia merita investiti in altceva la nunta mea, nu in flori :(.

Anne13
02.02.2010, 11:45:54
Si eu sunt disperata din punctul asta de vedere. Prietena mea a dat vreo 45 de milioane numai pe flori. Sunt foarte foarte scumpe. Probabil vom strange cureaua si ne vom limita. Banii aceia merita investiti in altceva la nunta mea, nu in flori :(.
Sa sti ca nu merita atata hai ca buchetul tau da si pt masina lumanarile dar pt sala merg si flori cum ar fi margarete bujori lalele am fost la nunti la care am vazut lalele si cu frezi asa de bine au aratat si a fost ceva finut........

annebella_wed
03.02.2010, 23:53:25
Nu sunt obligata sa fac aranjamentele cu cei de la sala, dar facand un calcul cu aranjamente, buchete, flori pe masina, etc, ies undeva la 20 - 25 mil.

As vrea o alternativa la aranjamentele cu flori. Voi pt ce alte variante ati optat in loc de flori si pene (ca astea sunt utilizate deja foarte mult)?

dramatzica
04.02.2010, 08:46:40
Nu sunt obligata sa fac aranjamentele cu cei de la sala, dar facand un calcul cu aranjamente, buchete, flori pe masina, etc, ies undeva la 20 - 25 mil.

As vrea o alternativa la aranjamentele cu flori. Voi pt ce alte variante ati optat in loc de flori si pene (ca astea sunt utilizate deja foarte mult)?
alternativa la flori si pene nu stiu daca ar fi... poate flori uscate :D
dar daca vrei sa iesi mai ieftin poti sa iti faci aranjamente mai putine sau mai mici, sau... asteapta expo-ul si poate or sa fie ceva oferte.
daca nu cumva vrei sa ti le faci tu singura sau cu prietenele:-\

RALUK15
04.02.2010, 15:08:15
Pe mine aranjamentele pt sala,buchetul meu,cocardele,buchetelele d-soarelor,buchetele pt 2 stalpi in biserica,buchet pe masina si buchet pe masa prezidiu ma costa 30 mil...sunt cale si orhidee...ce ziceti?

katja_mvp
06.02.2010, 12:16:05
Pe mine aranjamentele pt sala,buchetul meu,cocardele,buchetelele d-soarelor,buchetele pt 2 stalpi in biserica,buchet pe masina si buchet pe masa prezidiu ma costa 30 mil...sunt cale si orhidee...ce ziceti?
felicitari pentru alegerile facute.si eu vreau buchet din cale dar pentru aranjamente inca nu m-am hotarat.imi poti spune cat te ajunge buchetul?

v3ronicas
13.02.2010, 23:55:12
mie imi face decoratiunile o tipa care are florarie in santandrei vizavi cu caminul... a lucrat in domeniu in strainatate si am vazut poze de la alte nunti si mi`a placut cum a aranjat totul! are niste idei f interesante! pe mine ma costa in jur de 20 mil cu flori cu tot! noi ne pregatim pt 300 de persoane! daca vrea cineva numarul sa imi scrie un mesaj!

Andra_Alexandra
14.02.2010, 01:01:58
mie imi face decoratiunile o tipa care are florarie in santandrei vizavi cu caminul... a lucrat in domeniu in strainatate si am vazut poze de la alte nunti si mi`a placut cum a aranjat totul! are niste idei f interesante! pe mine ma costa in jur de 20 mil cu flori cu tot! noi ne pregatim pt 300 de persoane! daca vrea cineva numarul sa imi scrie un mesaj!

Si mie tot tipa aia imi face aranjamentele..e suuuuper, adica mie imi place ce am vazut, :X:X:X:X in sfarsit am auzit si eu o parere despre ea, adica eu primesc sala impodobita, doar buchetul, cocardele si aranjamentul pe masina il fac la florarie. Ma bucur ca si tie iti place <:-Pacuma chiar ma intrebam, oare ce mi-a aratat la florarie e facut de ea, sau...luate de pe net :( dar acum m-am convins :D

anca_eu
14.02.2010, 09:59:38
Si mie tot tipa aia imi face aranjamentele..e suuuuper, adica mie imi place ce am vazut, :X:X:X:X in sfarsit am auzit si eu o parere despre ea, adica eu primesc sala impodobita, doar buchetul, cocardele si aranjamentul pe masina il fac la florarie. Ma bucur ca si tie iti place <:-Pacuma chiar ma intrebam, oare ce mi-a aratat la florarie e facut de ea, sau...luate de pe net :( dar acum m-am convins :D
Imi dati si mie va rog un nr. de telefon? Si eu am de facut doar aranjamentele florale ca in rest sala e ok. Mersi

v3ronicas
14.02.2010, 21:06:59

nu stiu ce fotografii ai vazut tu... eu facand nunta la camin acolo m`au interesat mai mult poze care au fost facute in camin... mie mi`a aratat niste cataloage cu buchete de mireasa ca eu vroiam efectiv buchetul din 25 de trandafiri roz legati cu o panglica fara nimic altceva si dupa ce i`am aratat poze cu rochia d mireasa mi`a aratat niste buchete care s`ar potrivi mai bine.... deci ma gandesc ca stie sa faca un aranjament din catalog sau orice poza ii arati tu.... ea a facut decoratiunile si pt verisoara mea si au fost super... ea a fost plecata din tara cativa ani in canada si italia parca si a lucrat in acest domeniu din cate am inteles... am vazut ca are o gramada de idei interesante dupa cum am vb cu ea si dupa ce mi`a zis ca vrea sa faca la nunta mea... pt cele care fac nunta mai tarziu decat mine o sa va pun poze imediat dupa nunta sa vedeti cum a iesit... si sincer apropo de pret e cel mai bun pe care l`am gasit EU... peste tot am primit oferte in functie de numarul de persoane... 100pers =15mil... eu avand 300 va dati seama...

lili_kiss
17.02.2010, 22:08:18
fetelor ce parere aveti de camiser?

annebella_wed
17.02.2010, 22:50:21
Camiser , o chema Camelia, si este fata patronului de la restaurantul colossseum. Are lucrari frumoase, dar sunt destul de scumpi.

Lucreaza frumos si are multe chestii interesante pe care nu le gasesti la alte firme de decorat. Ei ar trebui sa imi faca mie decoratiunile la nunta.

Dana_f
05.03.2010, 17:43:11

cu ce agentie iti faci?..
a apropo pt Josefina pe mine m-a costat amenajatul 2000 Euro si nu imi pare rau deloc...a fost superb o data in viata te casatoresti:)
Spor la pregatiri Raluca si restul miresicilor:)

annebella_wed
06.03.2010, 03:45:06
Adevarul este ca sala este foarte inalta, de vreo 15-20 metri, si daca nu fac aranjamente marei (voluminoase) alea nici nu se observa in sala. Incercam sa caut niste ranjamente care sa aiba volum destul de mare, incat sa se si observe in sala, ca altfel nu are nici un rost, ca nici nu se observa.

ancamiresica
06.03.2010, 08:39:23
Adevarul este ca sala este foarte inalta, de vreo 15-20 metri, si daca nu fac aranjamente marei (voluminoase) alea nici nu se observa in sala. Incercam sa caut niste ranjamente care sa aiba volum destul de mare, incat sa se si observe in sala, ca altfel nu are nici un rost, ca nici nu se observa.

Sa aiba volum mare, arata bine, insa s-ar putea ca invitatii sa nu poata vorbi intre ei, si sa le inlature sau sa le puna altundeva. Asa am facut si eu la o nunta unde erau puse aranjamente cu cale, arata super, insa ne incomoda, ca era masa rotunda, si nu puteam vorbi cu cei din jurul meu, si separat era o masa pentru nu stiu ce, si multi mutasera de pe masele lor, florile acolo.

helly84
06.03.2010, 09:26:54
Sa aiba volum mare, arata bine, insa s-ar putea ca invitatii sa nu poata vorbi intre ei, si sa le inlature sau sa le puna altundeva. Asa am facut si eu la o nunta unde erau puse aranjamente cu cale, arata super, insa ne incomoda, ca era masa rotunda, si nu puteam vorbi cu cei din jurul meu, si separat era o masa pentru nu stiu ce, si multi mutasera de pe masele lor, florile acolo.

da nu e pacat k noi sa ne chinuim sa facem sala frumoasa si invitatii sa inlature aranjamentele florale pe o alta masa??:sad:eventul trebuie un aranjament intr-un fel de vaza suficient de inalta si ingusta sa nu deranjeze invitatii!io am problema in sens exact opus,sala nu e prea inalta si e fff incarcata deja ce ma sfatuiti???

adina_
06.03.2010, 10:57:15
acum vad ca tu mai ai fff putzin timp pana la nunta ,cum te simtzii?..emotzii mari?? ;))

luluka
06.03.2010, 12:30:27
da nu e pacat k noi sa ne chinuim sa facem sala frumoasa si invitatii sa inlature aranjamentele florale pe o alta masa??:sad:eventul trebuie un aranjament intr-un fel de vaza suficient de inalta si ingusta sa nu deranjeze invitatii!io am problema in sens exact opus,sala nu e prea inalta si e fff incarcata deja ce ma sfatuiti???
Eu am fost la nunta la Capitolium si n-au avut deloc aranjamente, nici nu cred ca-ti trebuie ca sala e decorata destul. Nici nu s-a observat ca nu erau aranjamente, mai ales cand era si mancarea pusa pe masa. Si apropos, mancarea a fost super buna, servirea excelenta, sunt convinsa ca vei avea o nunta de vis!

helly_bellyssima
06.03.2010, 13:45:48
Eu am fost la nunta la Capitolium si n-au avut deloc aranjamente, nici nu cred ca-ti trebuie ca sala e decorata destul. Nici nu s-a observat ca nu erau aranjamente, mai ales cand era si mancarea pusa pe masa. Si apropos, mancarea a fost super buna, servirea excelenta, sunt convinsa ca vei avea o nunta de vis!

Intr-adevar e destul de somptuoasa si asa!!Totusi la aranjamente m-am gandit doar pe mese ,ceva destul de jos cu lumanari si eventual cateva flori si bineinteles masa mirilor ceva mai deosebit,dar atat!!!(sunt helly84-mi s-a inchis celalalt cont asa k mi-am facut altu)

annebella_wed
07.03.2010, 02:01:12
acum vad ca tu mai ai fff putzin timp pana la nunta ,cum te simtzii?..emotzii mari?? ;))

Adevarul este ca incep sa am emotii din ce in ce mai mari pe cum se apropie mai mult evenimentul.
Adevarul este ca emotiile imi sunt blocate de anumiti prestatori de servicii, care nu stiu sa se comporte profesionist.

O sa ma opresc aici, deoarece am fost atentionata ca unele miresici sunt prezente pe aces site ca sa spioneze ce vb noi despre anumiti prestatori de servicii , iar altele probabil sunt chiar patroni multor astfel de firme care sunt pe site....miresici false, ca sa zic asa, la fel ca sa observe decursul discutiilor noastre.

Asa ca prefer sa nu mai zic nimik, pentru ca am inteles in sfarsit care este situatia pe acest site.

Mai mult de atat nu am ce sa spun, doar ca aviz miresici ADEVARATE care va spuneti parerea de bine sau de rau despre vreun prestator de servicii ca s-ar putea sa le auziti inapoi.

Cu toate ca traim intr-o tara libera, cu dreptul la opinie se pare ca nu avem voie sa spunem decat de bine, daca spunem de rau ...vai de mama noastra.

Bafta miresici in continuare!

adina_
07.03.2010, 03:51:57
Te simt supi , ce ai patzit ? Vb serios crezi ca printre miresici sant spioni?? Mai facut curioasa ce tzi sa intamplat?

aandradaa
07.03.2010, 10:52:23
Adevarul este ca incep sa am emotii din ce in ce mai mari pe cum se apropie mai mult evenimentul.
Adevarul este ca emotiile imi sunt blocate de anumiti prestatori de servicii, care nu stiu sa se comporte profesionist.

O sa ma opresc aici, deoarece am fost atentionata ca unele miresici sunt prezente pe aces site ca sa spioneze ce vb noi despre anumiti prestatori de servicii , iar altele probabil sunt chiar patroni multor astfel de firme care sunt pe site....miresici false, ca sa zic asa, la fel ca sa observe decursul discutiilor noastre.

Asa ca prefer sa nu mai zic nimik, pentru ca am inteles in sfarsit care este situatia pe acest site.

Mai mult de atat nu am ce sa spun, doar ca aviz miresici ADEVARATE care va spuneti parerea de bine sau de rau despre vreun prestator de servicii ca s-ar putea sa le auziti inapoi.

Cu toate ca traim intr-o tara libera, cu dreptul la opinie se pare ca nu avem voie sa spunem decat de bine, daca spunem de rau ...vai de mama noastra.

Bafta miresici in continuare!

Da, sunt miresici false, dar iti dai seama care sunt dupa conversatii.. Din pacate s-a mai discutat "problema" asta, " dar "de unde nu este nici D-zeu nu cere..." iar daca ai o problema cu un prestator, chiar din contra consider ca ar trebuii sa spui ce te doare :D:D
Nu mai fi supi :*:*:* Lasa ca o sa fie bine pana la urma si vei vedea la sfarsit micile neintelegeri sau detalii nereusite nu vor mai conta :*

luluka
07.03.2010, 11:22:53
Daca acesti "spioni" ar fi oameni de afaceri adevarati, ar invata din lucrurile negative care se spun despre ei si ar incerca sa le corecteze, nu atat in interesul clientului cat mai ales pt renumele lor si nu ar trebui sa se ofenseze daca tin sa se numeasca profesionisti. Doar ca termenul de profesionist este tare prost inteles la noi in tara. Asa ca spuneti-va parerea, de ce nu, ce poate sa-ti faca, sa nu mai lucrezi cu el? Mare paguba! Mai sunt altii!

ancamiresica
08.03.2010, 10:01:23
Daca acesti "spioni" ar fi oameni de afaceri adevarati, ar invata din lucrurile negative care se spun despre ei si ar incerca sa le corecteze, nu atat in interesul clientului cat mai ales pt renumele lor si nu ar trebui sa se ofenseze daca tin sa se numeasca profesionisti. Doar ca termenul de profesionist este tare prost inteles la noi in tara. Asa ca spuneti-va parerea, de ce nu, ce poate sa-ti faca, sa nu mai lucrezi cu el? Mare paguba! Mai sunt altii!

Sper ca nu despre mine vorbiti ;;) . Daca cineva nu sustine parerea cuiva, fiindca are motive sa nu o faca, nu poate sa scrie pe forum? :) Fiecare are dreptul sa isi exprime parerea asa cum stie si cum crede. Eu am facut asta de ori de cate ori am stiut sa raspund, iar cand n-am stiut v-am intrebat, ca fara forumu acesta, nu as fi stiut multe chichite pentru nunta mea.
Revenind la subiect, mie sala imi va fi decorata pentru 8 lei pe persoana cu flori incluse. Pe voi cat va costa?

luluka
08.03.2010, 10:57:30
Sper ca nu despre mine vorbiti ;;) . Daca cineva nu sustine parerea cuiva, fiindca are motive sa nu o faca, nu poate sa scrie pe forum? :) Fiecare are dreptul sa isi exprime parerea asa cum stie si cum crede. Eu am facut asta de ori de cate ori am stiut sa raspund, iar cand n-am stiut v-am intrebat, ca fara forumu acesta, nu as fi stiut multe chichite pentru nunta mea.
Revenind la subiect, mie sala imi va fi decorata pentru 8 lei pe persoana cu flori incluse. Pe voi cat va costa?
Pai tocmai, sa-si zica fiecare parerea, ce daca cuiva nu-i place? Nu trebuie s-o ia de buna, oricand se poate convinge.
Unde ti-ai decorat sala? Da-mi si mie ceva idei [-o< Pana acum am fost la o singura firma, e destul de ok, mi-ar iesi 900 lei pt 200 persoane: sala, masa mirilor si florile pe mese si prezidiu. Atat, ca eu nu vreau multe impopotonari. E mult? Mie mi s-a parut ok. Dar as mai lua niste oferte :>

aandradaa
08.03.2010, 13:25:18

Eu sigur nu vb de tine :*:* eu vb la general despre cei care fac reclama..

ancamiresica
08.03.2010, 13:27:00
Pai tocmai, sa-si zica fiecare parerea, ce daca cuiva nu-i place? Nu trebuie s-o ia de buna, oricand se poate convinge.
Unde ti-ai decorat sala? Da-mi si mie ceva idei [-o< Pana acum am fost la o singura firma, e destul de ok, mi-ar iesi 900 lei pt 200 persoane: sala, masa mirilor si florile pe mese si prezidiu. Atat, ca eu nu vreau multe impopotonari. E mult? Mie mi s-a parut ok. Dar as mai lua niste oferte :>

Sala mi-o face o prietena, ca noi facem la Piatra Craiului si e mai deosebit pentru noi, cu deplasarea va fi putin mai nasol. Ea se va ocupa de tot, o grija in minus pentru mine. Ceea ce imi place mult e ce fac cei de la Camiser, mereu au idei noi si geniale, i-am vazut la expo. Iar o verisoara de-a mea spunea ca ea ar alege intre Astrid si Ramydecor, ca au preturi bune si servicii ok calitativ.
900 lei e super daca ai incluse si florile . Nu e deloc mult. E un pret mai mult decat corect.

luluka
08.03.2010, 15:34:59
Sala mi-o face o prietena, ca noi facem la Piatra Craiului si e mai deosebit pentru noi, cu deplasarea va fi putin mai nasol. Ea se va ocupa de tot, o grija in minus pentru mine. Ceea ce imi place mult e ce fac cei de la Camiser, mereu au idei noi si geniale, i-am vazut la expo. Iar o verisoara de-a mea spunea ca ea ar alege intre Astrid si Ramydecor, ca au preturi bune si servicii ok calitativ.
900 lei e super daca ai incluse si florile . Nu e deloc mult. E un pret mai mult decat corect.
Asa ma gandeam si eu.
Cine-s Astrid? N-am mai auzit de ei! Dau cautare pe google sa vad ce gasesc;))

luluka
09.03.2010, 22:27:41
Fetelor, ce culoare de flori s-ar potrivi cu un decor auriu+alb? In afara de rosu! :-?

ancamiresica
09.03.2010, 22:32:06
Fetelor, ce culoare de flori s-ar potrivi cu un decor auriu+alb? In afara de rosu! :-?

Visiniu sau ceva cu roz?

luluka
09.03.2010, 22:38:32
Visiniu sau ceva cu roz?
Roz asa-i? La roz m-am gandit si eu! Sau portocaliu? Sau mai este somon? Ar trebui sa-mi inchipui si nu pot si ma gandesc cu groaza ca aleg ceva culoare idioata si toata nunta va fi un chici #-o

lunna
12.03.2010, 15:15:35
eu nu voi decora decat scarile, si voi avea cristalieri pe masa...si atat pt k nu are rost sa incarc sala...e si asa frumoasa

helly_bellyssima
13.03.2010, 00:13:55
eu nu voi decora decat scarile, si voi avea cristalieri pe masa...si atat pt k nu are rost sa incarc sala...e si asa frumoasa

am fost anul trecut la nunta prietenei mele la vandana 2,superba sala felicitari pt alegere!:A

lunna
16.03.2010, 11:38:11
am fost anul trecut la nunta prietenei mele la vandana 2,superba sala felicitari pt alegere!:A
nu ai cumva ceva fotografii?

helly_bellyssima
16.03.2010, 14:01:03
nu ai cumva ceva fotografii?

din sala nu am,dar nici sa nu ma intrebi ce flori a avut,cum a fost decorat pt k nu tin nimik minte!imi amintesc doar atmosfera,mancarea(a fost f buna) si k sala era fff frumoasa(candelabrele,perdelele,stalpii).
din faptul k detalii nu imi amintesc cred k ar trebui sa invat si eu sa pun pret intr-adevar pe detaliile care conteaza....nu voi investi mult in flori,aranjamente,tort,prajituri,invitatii....voi pune accent pe mancare,atmosfera,foto-video si pe haine in fond astea sunt cele mai importante.voi pe ce veti pune accent???

aandradaa
16.03.2010, 14:40:02
din sala nu am,dar nici sa nu ma intrebi ce flori a avut,cum a fost decorat pt k nu tin nimik minte!imi amintesc doar atmosfera,mancarea(a fost f buna) si k sala era fff frumoasa(candelabrele,perdelele,stalpii).
din faptul k detalii nu imi amintesc cred k ar trebui sa invat si eu sa pun pret intr-adevar pe detaliile care conteaza....nu voi investi mult in flori,aranjamente,tort,prajituri,invitatii....voi pune accent pe mancare,atmosfera,foto-video si pe haine in fond astea sunt cele mai importante.voi pe ce veti pune accent???

Ma identific cu tine, eu la toate nuntile nu m-am prea uitat la aranjamentele florale, ma uitam la sala, mancare, muzica, rochia miresei, coafura (mireasa in general) asa ca pe astea pun si eu accent plus foto.. in rest nu am sa exagerez cu cheltuielile pt flori, invitatii (eu le aruncam dupa nunta cand nu-mi mai trebuia data si ora) sau alte detalii poate frumoase dar scumpe... ei clar, nici nu vreau ca peste 5 ani sa ma uit in urma si sa zic " ohhh noi de ce nu am avut aia ..." dar nici nu exagerez, nunta e inceputul nu telul..

dramatzica
17.03.2010, 08:13:20
Ma identific cu tine, eu la toate nuntile nu m-am prea uitat la aranjamentele florale, ma uitam la sala, mancare, muzica, rochia miresei, coafura (mireasa in general) asa ca pe astea pun si eu accent plus foto.. in rest nu am sa exagerez cu cheltuielile pt flori, invitatii (eu le aruncam dupa nunta cand nu-mi mai trebuia data si ora) sau alte detalii poate frumoase dar scumpe... ei clar, nici nu vreau ca peste 5 ani sa ma uit in urma si sa zic " ohhh noi de ce nu am avut aia ..." dar nici nu exagerez, nunta e inceputul nu telul..
crede-ma ca fara sa iti dai seama prima privire asupra salii unde se desfasura nunta era prima impresie, iar prima impresie era data si de felul cum este decorata. probabil ca nu remarci ca sunt orhidee sau sunt margarete, ca husele sunt din saten sau din tafta, dar remarci din prima bunul gust sau chiciul. de asta eu am ales sa pun accent si pe decoratiuni si am o tipa pe care o iubesc, atat pt ce stie sa faca cat si pt caracterul ei super. apoi conteaza f mult mancarea, asa cum ati spus si voi, e important sa fie delicioasa si sa fie portiile portii, iar pe deasupra sa nu se fure... ca asta iti poate afecta nunta. muzica e ceea ce intretine atmosfera si buna dispozitie, impreuna cu bautura. apoi rochia, coafura, machiajul sunt importante pt noi ca sa ne simtim noi bine in pielea noastra, iar foto, video, tort... sunt detalii care conteaza mai mult sa mai putin pt miri si care sunt in functie de dorintele fiecaruia... asta nu prea afecteaza invitatii, dar de multe ori pt noi sunt importante. asa ca pana la urma, toate sunt importante :D ca vrei ca nu vrei, sunt sigura ca pana si pt invitatiile alea care au o viata atat de scurta, am stat si am cautat fiecare din noi ca sa ne reprezinte cat de putin.
v-am pupat si spor la pregatiri!!
>:D<

alexandra_yoanna
17.03.2010, 11:50:31
ati auzit de agentia clipe magice? cei de la cervantes ne-au spus ca lucreaza cu ei, dar ca nu au site pentru ca sunt foarte solicitati si nu au nevoie. a lucrat cineva cu ei?

luluka
17.03.2010, 13:02:54
crede-ma ca fara sa iti dai seama prima privire asupra salii unde se desfasura nunta era prima impresie, iar prima impresie era data si de felul cum este decorata. probabil ca nu remarci ca sunt orhidee sau sunt margarete, ca husele sunt din saten sau din tafta, dar remarci din prima bunul gust sau chiciul. de asta eu am ales sa pun accent si pe decoratiuni si am o tipa pe care o iubesc, atat pt ce stie sa faca cat si pt caracterul ei super. apoi conteaza f mult mancarea, asa cum ati spus si voi, e important sa fie delicioasa si sa fie portiile portii, iar pe deasupra sa nu se fure... ca asta iti poate afecta nunta. muzica e ceea ce intretine atmosfera si buna dispozitie, impreuna cu bautura. apoi rochia, coafura, machiajul sunt importante pt noi ca sa ne simtim noi bine in pielea noastra, iar foto, video, tort... sunt detalii care conteaza mai mult sa mai putin pt miri si care sunt in functie de dorintele fiecaruia... asta nu prea afecteaza invitatii, dar de multe ori pt noi sunt importante. asa ca pana la urma, toate sunt importante :D ca vrei ca nu vrei, sunt sigura ca pana si pt invitatiile alea care au o viata atat de scurta, am stat si am cautat fiecare din noi ca sa ne reprezinte cat de putin.
v-am pupat si spor la pregatiri!!
>:D<
Ce bine zici! :*

dramatzica
18.03.2010, 10:18:31
ati auzit de agentia clipe magice? cei de la cervantes ne-au spus ca lucreaza cu ei, dar ca nu au site pentru ca sunt foarte solicitati si nu au nevoie. a lucrat cineva cu ei?
da eu! si de asta sunt fff mandra! :)
eu am fost putin sceptica la inceput cand mi-au zis ei ca lucreaza cu nu stiu cine, dar am zis sa vad totusi... si e superrr tipa. chiar nu o cunosteam inainte, dar m-am dus sa imi arate poze pe laptop si face fff frumos. in plus de asta e f de treaba si are o imaginatie... nu ai vazut-o la expo? iti recomand cu caldura sa vb cu ea ca SIGUR iti va placea si e adevarat este f cautata.

PS. sper sa nu se considere ca fac reclama dar eu am tot recomandat-o la toata lumea numai pt ca eu personal ma bucur f tare ca va face decoratiunile la mine la nunta.
am si ceva poze de la expo... dar ea are mai multe :)

dianagalis
18.03.2010, 12:09:00

Si eu la fel am nevoie doar de aranjamentele florale la nunta... Aveti idee cam ce culoare ar merge cu sala de nunti albastra de la Vandana Decebal? Eu m-am gandit la flori albe... Voi ce ziceti?
Ce flori credeti ca ar merge? Crini, cale, margarete, gerbera? Nu stiu ce sa aleg, in primul rand sa nu fie scumpe...

Mersi pentru orice sugestie aveti pentru mine... :*:*:*

dianagalis
18.03.2010, 12:15:01
felicitari pentru alegerile facute.si eu vreau buchet din cale dar pentru aranjamente inca nu m-am hotarat.imi poti spune cat te ajunge buchetul?

Si eu tot din cale vreau buchetul, dar inca nu am nicio idee despre cum sa arate aranjamentele florale... :-s

caramelushca
22.03.2010, 19:11:12
Fetele care faceti nunta la Eleganzza (sper ca mai este careva), cu cine faceti decoratiunile? Sala nu necesita decat niste aranjamente florale, ca si-asa e frumoasa! Va pup!

dmdanila
22.03.2010, 23:21:14
Fetele care faceti nunta la Eleganzza (sper ca mai este careva), cu cine faceti decoratiunile? Sala nu necesita decat niste aranjamente florale, ca si-asa e frumoasa! Va pup!
in sfarsit careva care face inaintea mea nunta la Eleganzza;)) Tu mai ai ceva noutati, au mai facut ceva pe acolo?
Pt decor eu am facut contract cu tipa care face pt Cervantes.
Dramatzica, zi-i tu cum se numeste agentia ca eu habar n-am:))

RALUK15
23.03.2010, 00:06:27
Eu pana la urma fac aranjamentele florale cu o florarie din Salonta,a fost cel mai avantajos pret

caramelushca
23.03.2010, 00:31:36
in sfarsit careva care face inaintea mea nunta la Eleganzza;)) Tu mai ai ceva noutati, au mai facut ceva pe acolo?

Clipe Magice parca se numeste agentia care face la Cervantes. Tu la ce pret ai iesit cu ei si ce au inclus in pret?
In rest nu mai am noutati, zicea tipa ca ne cheama luna asta sa stabilim meniul. Dar te voi anunta cum iese nunta, sper sa fie totul bine, am emotii. Dar deocamdata am auzit lucruri bune de la cei care-au avut acolo nunta. :)

dramatzica
23.03.2010, 08:57:18

Cu Mia de la Cli.. Magic. :))
nu cred ca o sa iesi f scump avand in vedere ca nu ai nevoie decat de flori si lumanari si eventual ce mai vrei tu pe acolo...
apropo' ti-am zis ca ea lucreaza cu Vasile, florarul din piata mare pe care il stie toata lumea? l-am cunoscut la expo :D

corinac
26.03.2010, 13:17:16

Da sunt foarte buni cei de la Cli.. Magice si cautati,Mia stie foarte multe in acest domeniu,are rabdare cu oamenii si ideii,cel mai bine ii sa mergi sa te intalnesti cu ea si sa vorbiti,sa iti arate poze si atunci vei decide sigura...

dmdanila
26.03.2010, 21:40:14
Cu Mia de la Cli.. Magic. :))
nu cred ca o sa iesi f scump avand in vedere ca nu ai nevoie decat de flori si lumanari si eventual ce mai vrei tu pe acolo...
apropo' ti-am zis ca ea lucreaza cu Vasile, florarul din piata mare pe care il stie toata lumea? l-am cunoscut la expo :D
eu nu stiu cine-i Vasile:-\ Oricum sunt convinsa ca va iesi totul bine:D

dmdanila
26.03.2010, 21:42:34
Clipe Magice parca se numeste agentia care face la Cervantes. Tu la ce pret ai iesit cu ei si ce au inclus in pret?
In rest nu mai am noutati, zicea tipa ca ne cheama luna asta sa stabilim meniul. Dar te voi anunta cum iese nunta, sper sa fie totul bine, am emotii. Dar deocamdata am auzit lucruri bune de la cei care-au avut acolo nunta. :)
Nu pot sa-ti spun la ce pret am iesit pt ca am preturi aproximative...trebuie sa ma decid la flori, ce si cum si abia apoi voi stii...
Off topic Asa repede trebuie sa stabilesti meniul?

coritz
06.04.2010, 21:57:25
vasile face buchete super frumoase.

caramelushca
06.04.2010, 23:01:17
Nu pot sa-ti spun la ce pret am iesit pt ca am preturi aproximative...trebuie sa ma decid la flori, ce si cum si abia apoi voi stii...
Off topic Asa repede trebuie sa stabilesti meniul?

Nu cred ca trebuie stabilit asa repede, dar ne-am intalnit cu tipa de la Eleganzza de cateva ori si ea a fost cea care ne-a spus ca ne va chema sa gustam, sa stabilim, etc :D Oricum, inca nu ne-a contactat, deci nici un stres :)), te anunt cand mai stiu ceva nou.

dmdanila
12.04.2010, 15:08:51
Nu cred ca trebuie stabilit asa repede, dar ne-am intalnit cu tipa de la Eleganzza de cateva ori si ea a fost cea care ne-a spus ca ne va chema sa gustam, sa stabilim, etc :D Oricum, inca nu ne-a contactat, deci nici un stres :)), te anunt cand mai stiu ceva nou.
ok, astept news:D

RALUK15
13.04.2010, 16:02:00
ok, astept news:D
Dora te-ai hotarat la ce flori ramai???eu am ramas la cale si orhidee verde...

dmdanila
13.04.2010, 22:20:17
Dora te-ai hotarat la ce flori ramai???eu am ramas la cale si orhidee verde...
eu inca nu stiu:( Buchetul va fi din cale, orhidee si trandafiri, dar aranjamentele si restul...habar n-am. Tu cum te-ai gandit?Ce faci pt intrare?Ca eu nu stiu ce sa fac:-SS

lunna
14.04.2010, 09:28:22
eu inca nu stiu:( Buchetul va fi din cale, orhidee si trandafiri, dar aranjamentele si restul...habar n-am. Tu cum te-ai gandit?Ce faci pt intrare?Ca eu nu stiu ce sa fac:-SS
o arcada frumoasa din fier forjat cu tull si eventual flori pe ea
eu voi imbraca scarile si la capatul lor ceva aranjamente frumoase
cristalieri pe mese si cam atat

dianagalis
03.05.2010, 13:40:52
Vi se pare mult un aranjament floral din margarete + iedera la 25 RON?

luluka
03.05.2010, 16:28:49
Pai numai buretele e 5 lei, si nici iedera dupa cate am citit pe aici nu e chiar ieftina. Cate mese vei avea?

ArianaLuvlee
03.05.2010, 17:24:42
mi-e cam greu sa mi-l imaginez,te referi pe masa? daca da eu zic k e super ok la pret,acuma depinde si cum arata.....mi-e mi-a calculat firma cu care o sa fac aranjamentele florale si va fi cam 1300lei,iar asta include masa mirilor cu fustita si aranjament,15 aranjamente pt mese ,ceva cu cale....lumanari si mai vad eu ce....buchetul meu,al nasei,15 cocarde,2 aranjamente pt masina si o arcada la masa mirilor.preturile sunt calculate cu cale albe si mov si inca ceva flori la care nu m-am decis inca,ce parere avetzi e scump ?sunt singurii cu care am vb pana acum.......

annebella_wed
03.05.2010, 21:24:41
ArianaLuvlee

vad ca ai avut deja nunta nu vii pe la noi sa ne impartasesti detalii despre cum au decurs lucrurile?;;)

Buna fetelor, scuze ca nu am apucat sa va scriu mai devreme dar am fost prinsa de agitatia de la nunta si de dupa nunta....care credeti-ma exsita! ;;)

Ce va pot spune eu despre nunta mea....a fost superba, exact asa cum am visat. Conform planului prestabilit, cu mici exceptii , care intervin oricum, din cauza nr mare de persoane.

Sa incep cu inceputul.... Rochia , parul si machiajul au fost superbe, exact cum mi-am dorit!

Restaurantul ales a fost superb , asa cum am cerut, decorat pe culoarea fucsia (roz aprins) , mancarea a fost buna (din ce mi-au spus invitati, pt ca eu nu am apucat sa manac :-<) au fost : 12 feluri de aperitive (nici mult, nici putin), ciorba taraneasca de vacuta, fruptura de porc si pulpe de pui superioare garnisit cu orez si rizi-bizi, si salata de varza, tortul, si spre dimineata tort.

Invitati mi-au spus ca a fost suficienta mancarea, unii chiar au spus ca a fost prea multa....acuma...dupa gusturi.

De furat s-a furat, dar in limita bunlui simt, ca la orice restaurant!
Ospatarii, aveau niste fete de zici ca urmau sa mearga la ghilotina, dar erau saritori si amabili cu invitati, in ciuda faptului ca nu zambeau mai deloc!

In rest s-a dansat si s-a baut pana la 7 dimineata!

Acuma binenteles ca eu existat si parti proaste, ca la orice nunta!

Sunt foarte dezamagita de anumiti furnizori de servicii care au fost total neprofesionisti si s-a lasat si cu amenintari, (ceea ce nu era cazul, pt ca deocamdata noi suntem clienti), stiu ei bine cine sunt, mai ales ca obisnuiesc sa citeasca frecvent acest site ca sa fie in rand cu "barfele"!

Deci fetelor aviz la ce vb pt ca sunteti monitorizate si ce spuneti este trecut la arhiva lor si pus bine la pastrat!

Acuma nu este cazul sa fac mare scandal ca sa stie toata lumea de ce speta sunt acesti asa numiti furnizori de servicii, pt ca nu rezolv mare lucru, dar daca va fi cazul sa spun, stati linistite dragelor ca voi spune clar si raspicat cum sta treaba (aviz celor care citesc!)

Asa ca urmeaza cel mai bun sfat pe care pot sa vi-l dau este urmatorul:

Mare atentie atunci cand incheiati contract cu prestatori de servicii (restaurant, amenajari, fotograf, cofetari, video, muzicanti etc.) sa sticpulati in contracte SCRISE in 2 exemplare , caluzele contractuale si suma perceputa de acestia , respectiv ce va ofera pt bani pe care ii platiti, pentru a evita ulterioarele discutii, si taxe percepute de acestia!!!!!!!!!

Sper ca atii inteles ce am vrut sa zic!

Astept intrebari ulterioare!

Spor la pregatiri!

Va pup!

luluka
03.05.2010, 23:39:53
mi-e cam greu sa mi-l imaginez,te referi pe masa? daca da eu zic k e super ok la pret,acuma depinde si cum arata.....mi-e mi-a calculat firma cu care o sa fac aranjamentele florale si va fi cam 1300lei,iar asta include masa mirilor cu fustita si aranjament,15 aranjamente pt mese ,ceva cu cale....lumanari si mai vad eu ce....buchetul meu,al nasei,15 cocarde,2 aranjamente pt masina si o arcada la masa mirilor.preturile sunt calculate cu cale albe si mov si inca ceva flori la care nu m-am decis inca,ce parere avetzi e scump ?sunt singurii cu care am vb pana acum.......
:-\ Nu stiu ce sa zic, fiind vorba de cale, nu iesi foarte scump. Anul trecut era 8 lei firul la cele albe.

Andra_Alexandra
04.05.2010, 00:07:18
ArianaLuvlee

vad ca ai avut deja nunta nu vii pe la noi sa ne impartasesti detalii despre cum au decurs lucrurile?;;)

Buna fetelor, scuze ca nu am apucat sa va scriu mai devreme dar am fost prinsa de agitatia de la nunta si de dupa nunta....care credeti-ma exsita! ;;)

Mare atentie atunci cand incheiati contract cu prestatori de servicii (restaurant, amenajari, fotograf, cofetari, video, muzicanti etc.) sa sticpulati in contracte SCRISE in 2 exemplare , caluzele contractuale si suma perceputa de acestia , respectiv ce va ofera pt bani pe care ii platiti, pentru a evita ulterioarele discutii, si taxe percepute de acestia!!!!!!!!!

Sper ca atii inteles ce am vrut sa zic!

Astept intrebari ulterioare!

Spor la pregatiri!

Va pup!

Lasa, bine ca in rest a iesit asa cum ti-ai dorit :D Casa de piatra!!!! si bineinteles sar si eu: asteptam pozeeeeee

dianagalis
04.05.2010, 14:12:23

Scuze, n-am fost prea explicita...
Un aranjament pe masa invitatilor (au la sala o vaza inalta, iar pe vaza respectiva se pune aranjamentul - vezi poza atasata, doar la vaza sa te uiti, florile vor fi margarete cu iedera, am pus si un aranjament cu margarete)... In vaza nu voi avea lime, nu stiu ce voi pune in interior...
Sugestii pentru interiorul vazei?

ArianaLuvlee
04.05.2010, 14:19:39
Scuze, n-am fost prea explicita...
Un aranjament pe masa invitatilor (au la sala o vaza inalta, iar pe vaza respectiva se pune aranjamentul - vezi poza atasata, doar la vaza sa te uiti, florile vor fi margarete cu iedera, am pus si un aranjament cu margarete)... In vaza nu voi avea lime, nu stiu ce voi pune in interior...
Sugestii pentru interiorul vazei?
vaza arata foarte bine si aranjamentul cu margarete imi place.nu stiu ce ai putea sa pui in vaza..........am mai vazut si eu pe la florarii k se poate pune organza dar nu stiu sigur daca se pune apa in vaza sau cum se procedeaza.vaza de genul am vazut doar cu pene si nu stiu cum s-ar putea face sa pui organza in vaza si aranjamentul deasupra probabil facut in burete si asa nu ii trebuie apa...o sa caut niste poze sa vezi cam la ce ma refer:-p

dianagalis
04.05.2010, 14:32:05
vaza arata foarte bine si aranjamentul cu margarete imi place.nu stiu ce ai putea sa pui in vaza..........am mai vazut si eu pe la florarii k se poate pune organza dar nu stiu sigur daca se pune apa in vaza sau cum se procedeaza.vaza de genul am vazut doar cu pene si nu stiu cum s-ar putea face sa pui organza in vaza si aranjamentul deasupra probabil facut in burete si asa nu ii trebuie apa...o sa caut niste poze sa vezi cam la ce ma refer:-p

Mi-a zis tipa cu aranjamentele ca va pune sigur cu burete aranjamentele, iar in vaza sa pun ce vreau...
Mi-a sugerat sa le cer celor de la sala naproane in aceeasi nuanta cu sala sau, in cel mai rau caz, daca nu-mi dau ei naproane, m-am gandit sa cumpar eu pungute de-alea cu bile-decor care se umfla in apa (de la chinezi - nu stiu daca stiti la ce ma refer, care sunt mici ca niste boabe de mustar si trebuie lasate 48 de ore in apa si se umfla de dimensiuni ca niste nuci...) in nuante de albastru si incolor si sa le bag in vaza cu apa...
Ce ziceti de varianta cu bilute in apa?
Am atasat poze cu ele.

ArianaLuvlee
04.05.2010, 14:51:38
Mi-a zis tipa cu aranjamentele ca va pune sigur cu burete aranjamentele, iar in vaza sa pun ce vreau...
Mi-a sugerat sa le cer celor de la sala naproane in aceeasi nuanta cu sala sau, in cel mai rau caz, daca nu-mi dau ei naproane, m-am gandit sa cumpar eu pungute de-alea cu bile-decor care se umfla in apa (de la chinezi - nu stiu daca stiti la ce ma refer, care sunt mici ca niste boabe de mustar si trebuie lasate 48 de ore in apa si se umfla de dimensiuni ca niste nuci...) in nuante de albastru si incolor si sa le bag in vaza cu apa...
Am atasat poze cu ele.
da da e o varianta ff interesanta sa stii!cred k ara arata foarte bine

Laura13
04.05.2010, 14:54:23
Am atasat poze cu ele.
Da le stiu si eu am acasa, is la moda si arata chiar bine, eu mi-am luat de la chinezi insa mi s-au c-am dcolorat ca am combinat culorile intr-un bol, si i-am luat de la o florarie din Lotus acuma sa deschi nu de mult si is mai ok. Da oricum e o idee buna si arata bine.

Crystynaa
30.07.2010, 18:09:31
Help!!!

Am o MARE problema!

Am descoperit cam tarziu ca fetele de masa si fundele de pe scaun NU sunt nuanta pe care ma asteptam eu s-o vad!

Anul trecut am vazut sala aranjata cu nuanta pe care o vreau si eu acum...insa problema e ca nu stiu cine a aranjat-o....eu credeam ca sunt de la cei cu aranjamentele florale:(:(. Am un singur nr. de tel. pe care l-am luat atunci, asa informativ, dar se pare ca la capatul firului momentan nu e nimeni!

Daca ma poate cineva ajuta....poate a vazut pe undeva in Oradea/Felix nuanta asta:http://www.vreauculoare.ro/pages/scheme_cromatice.php?cod=6-6&tip=0

Ca si denumire se pare ca e Thunder Love (6-6). E de fapt de la rosu dar o variatie...un fel de roz "copt"..nu stiu cum sa-i zic, caramiziu spre roz!

Merci si astept un feedback de la oricine are macar o idee mica mica mica ...[-o<

dramatzica
17.08.2010, 17:27:54
aranjamentele si decoratiunile de la nunta mea :)
poate va inspira...

missy_L
20.11.2010, 23:17:50
Acestea au fost aranjamentele de la nunta mea ;;)

moniklm
17.01.2011, 17:40:30
pupici

imi puteti da niste informatii despre Ramy decor?

FallenAngell
18.01.2011, 18:01:06
Flori de unde ati luat ?

moniklm
21.01.2011, 21:24:47
Flori de unde ati luat ?
florile pentru decorarea salii, vreau sa le iau pur si simplu din piata, si sa fac eu buchetele pe care le vom pune pe masa invitatilor, cum nunta va fi in luna mai, vreau multe multe flori de primavara, care miroase foarte bine, am si cumparat 20 de vaze simple din sticla, aceste vreau sa le umplu cu diferite flori, colorate, sa fie o pata de culoare vie in sala

Paula06
03.03.2011, 09:50:14
Hello miresicilor!
Am nevoie de ajutorul vostru!
Nu stiti nici o firma de decoratiuni care sa aibe huse si/sau funde pt scaune de culoarea din atasament?
Dar sa nu fie din saten, ci din brocard daca s-ar putea.
Multumesc! [-o< ;))

kluna
23.03.2011, 18:44:05
Buna fetelor,

Am nevoie si eu de niste baloane pentru nunta.
Stiti cumva cine se ocupa de asa ceva.

Eu voi avea mai multi invitati de la tara si nu vreau sa investesc prea mult in decor, ca oricum nu va rezista prea mult.

Din pacate abia acuma ne-am hotarat si noi si acum imi dau seama ca a trecut si expo mariage.
Inca suntem in plop cu toate, dar sper sa le putem rezolva.

Dee_Me
23.03.2011, 20:57:58
Buna fetelor,

Am nevoie si eu de niste baloane pentru nunta.
Stiti cumva cine se ocupa de asa ceva.

Eu voi avea mai multi invitati de la tara si nu vreau sa investesc prea mult in decor, ca oricum nu va rezista prea mult.

Din pacate abia acuma ne-am hotarat si noi si acum imi dau seama ca a trecut si expo mariage.
Inca suntem in plop cu toate, dar sper sa le putem rezolva.

Nu stiu exact da exista ceva firma care se ocupa cu boloane, e ceva cu "party" da nu stiu exact.

dramatzica
24.03.2011, 08:52:30
Nu stiu exact da exista ceva firma care se ocupa cu boloane, e ceva cu "party" da nu stiu exact.
ah da, este Fun p.... !
detalii despre ei gasesti pe nuntadeoradea

Irriss
11.04.2011, 16:13:32
aranjamentele si decoratiunile de la nunta mea :)
poate va inspira...

sunt foarte frumoase decoratiunile! felicitari. poti sa imi trimiti te rog in pm numele firmei care ti le-a facut??
merci mult!

Bluedress
24.07.2011, 10:49:27
Buna!

Stiti vreo agentie de decoratiuni de nunta din Oradea care are huse si fete de masa de brocard?

Mersi frumos!

Lavs
02.08.2011, 12:37:37
Sala noastra nu a avut nevoie de decoratiuni, doar de flori. Insa am vrut sa decoram terasa, iar pentru asta am intrat pe tot felul de siteuri de nunti pentru idei, si am avut niste prietene tare talentate si creative care sa ma ajute sa le pun in practica. Am mers pe stilul romantic-vintage si am avut o sectiune cu masti pentru poze funny.

Corina_85
22.09.2011, 11:19:33

Imi poti da si mie numarul de telefon te rog?