PDA

Versiunea completa : Fantanita Haiducului

sandy25
05.12.2007, 16:47:03
Avand in vedere sa cunt destul de multe Miresici care au nunta anul asta la Fantanita Haiducului, ar fi interesat de discutat bune si rele...

MaryT
05.12.2007, 17:05:43
Avand in vedere sa cunt destul de multe Miresici care au nunta anul asta la Fantanita Haiducului, ar fi interesat de discutat bune si rele...

vai ce imi place acolo...<:-P <:-P <:-P
mancarica suuuper yeammmyyy=P~ =P~ ...si ambianta placuta !!
de fiecare data cand avem drum pe acolo ne oprim sa papam ;;)

alex81
05.12.2007, 23:04:42
Intradevar de mancarea de la Fantanita nu sa plans nimeni pana acuma. Nici daca vrei sa fi carcotas nu ai avea ce sa reprosezi.

anda_smuf
10.12.2007, 21:38:15
apropo de mancarica, stiati ca cei de la fantanitza isi pun propriile muraturi si isi cultiva propriile legume si isi fac propria paine? sa vedeti ce paine.....=P~

alex81
11.12.2007, 16:34:18
Si sunt si foarte bune. Avand in vedere ca de pusul muraturilor se ocupa chiar patroana.

sweetheart
09.01.2008, 16:22:32
Asa este mancarea super buna de aceea am ales Fantanita desi e faza ca e un pic departe dar decat Ramada ca acestea 2 erau in optiunile noastre de unde pleaca lumea flamanda mai bine cu transport cu autocarul si lumea multumita de mancare!!!!

laura81
09.01.2008, 17:02:32
Asa este mancarea super buna de aceea am ales Fantanita desi e faza ca e un pic departe dar decat Ramada ca acestea 2 erau in optiunile noastre de unde pleaca lumea flamanda mai bine cu transport cu autocarul si lumea multumita de mancare!!!!

Distanta nu mi se pare un impediment, sa vedeti cum e cand obosit de dans iesi pe terasa din spate, unde vine dealul impadurit pe tine, stai la racare, la aer curat si liniste ... ;;) Nu stiu daca la alta sala de nunti gasesti chestia asta ...
Noi special am ales fantanita, pt ca e in padure:D

Miraj
10.01.2008, 09:53:17
Eu nu sunt din zona dar am ajuns o data acolo si am mancat cea mai buna fasole din lume..daca toata mancarea e asa, si cred ca da, o sa aveti cea mai "gustoasa" nunta..si locatia - minunata...felicitari<:-P

zuzuzuzu
01.02.2008, 21:30:49
si se tine nunta pe timp de noapte? stiti cumva? pana la ce ora ai voie sa stai la fantanita haiducului? pana dimineatza la 4....,5:gen_19:

sweetheart
02.02.2008, 10:26:42
si se tine nunta pe timp de noapte? stiti cumva? pana la ce ora ai voie sa stai la fantanita haiducului? pana dimineatza la 4....,5:gen_19:
Este nunta de zi care incepe de la ora 14:00 si tine pana la 00:00, iar daca vrei sa mai stai poti sa te muti in club dar aici se schimba povestea ca nu ai voie sa duci bauturile de la nunta.

zuzuzuzu
04.02.2008, 23:00:59
FETELOR VA ROG HELP! eu am rezervare la APOLLO dar tre sa sun sa confirm dak sunt hotarata de alegere,eu nu sunt cam hotarata din cauza ca nu tine pana dimineatza:( si am auzit de la voi ca MAJESTIC este super si nu te da afara dak vrei sa stai mai mult... :gen_05: :gen_08: este super asa... va rog niste informatii despre acest restaurant un nr de tel pe privat o adresa ceva...:* plssssssssssss[-o<

iubiana
14.10.2008, 15:51:25
Pentru miresele sau invitatii de la Fantanita Haiducului cum a fost cu transportul pentru invitatii? Am vazut ca ofera si ei autocar .

Dupa ce am citit asi cam vrea nunta acolo dar duc tratative cu parinti :cum ajung invitatii acolo?? ... of:-s

laura81
14.10.2008, 19:09:18
Pentru miresele sau invitatii de la Fantanita Haiducului cum a fost cu transportul pentru invitatii? Am vazut ca ofera si ei autocar .

Dupa ce am citit asi cam vrea nunta acolo dar duc tratative cu parinti :cum ajung invitatii acolo?? ... of:-s

Noi am luat autocarul din oferta lor. Cand am sunat pt confirmari i-am intrebat pe invitati si daca au cu ce veni sau vor sa vina cu autocarul. Daca au ales autocar le-am zis ca pleaca din pct x, la ora y, si s-au dus la autocar, dar au fost destui care au venit cu masina. Seara parca la 12 a plecat autocarul inapoi. N-am avut absolut nici o problema din pct asta de vedere.

iubiana
14.10.2008, 21:46:25
Noi am luat autocarul din oferta lor. Cand am sunat pt confirmari i-am intrebat pe invitati si daca au cu ce veni sau vor sa vina cu autocarul. Daca au ales autocar le-am zis ca pleaca din pct x, la ora y, si s-au dus la autocar, dar au fost destui care au venit cu masina. Seara parca la 12 a plecat autocarul inapoi. N-am avut absolut nici o problema din pct asta de vedere.

Noi inca suntem la alesul restaurantului si am fost impresionata de ce am citit, auzit despte Fantanita dar parinti se tem ca nu vor veni toti invitatii din cauza locatie. Si am ramas si eu cu indoiala daca nu respecta ei programul si trebuie sa inchiriez unul din alta parte.

Multumesc m-ai linistit cu problema asta^:)^ ^:)^ .

P.S. Daca ne hotaram la Fantanitaa cred ca o sa te mai bat la cap cu intrebari:"> :"> .

laura81
15.10.2008, 15:56:31
Noi inca suntem la alesul restaurantului si am fost impresionata de ce am citit, auzit despte Fantanita dar parinti se tem ca nu vor veni toti invitatii din cauza locatie. Si am ramas si eu cu indoiala daca nu respecta ei programul si trebuie sa inchiriez unul din alta parte.

Multumesc m-ai linistit cu problema asta^:)^ ^:)^ .

P.S. Daca ne hotaram la Fantanitaa cred ca o sa te mai bat la cap cu intrebari:"> :"> .
Sunt invitati care vin de la sute de km distanta la o nunta, daca e cineva care-si gaseste ca motiv sa nu vina faptul ca fantanita e la 15 km de sibiu e o scuza patetica :P . Stai linistita, nimeni nu se streseaza din asta. Soferul este la dispozitia voastra, la ora si locul cerut ...
Poti sa ma mai bati la cap linsitita :) Vezi ca am scris mult despre fantanita, cred ca pe subiectul de "restaurante din sb", pt ca atuncinu era subiect separat pt restaurantul asta.

alex81
15.10.2008, 17:11:46
Autocarul este oferit gratuit de Fantanita Haiducului.

iubiana
15.10.2008, 21:45:45
Din oferta lor asa am inteles ca autocarul este gratuit .Mergem sa vedem sala aranjata pentru o nunta si mai vedem ce ne zice .
Ce intrebari ar trebui sa pun ?
(:| aaa ce parere aveti de nunta in octombrie ? e tarziu ?? numai in perioada asta mai au loc :-< :-< :-<

Mersi mult ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^

liz17
18.05.2009, 22:15:00
Fetelor, a facut cineva nunta la Fantanita haiducului, de curand? M-ar interesa cum a fost! daca a fostul totul ok, pentru ca o sa am si eu anul acesta nunta acolo! va pupik:*:*:*

alina_rus
12.08.2009, 17:16:05
Fetelor, a facut cineva nunta la Fantanita haiducului, de curand? M-ar interesa cum a fost! daca a fostul totul ok, pentru ca o sa am si eu anul acesta nunta acolo! va pupik:*:*:*

Ciao,

Cum a fost nunta la Fantanita? Ati cerut microbuzul pt invitati? Are fratele meu nunta in septembrie si m-a rugat sa ii spun daca s-au scris pe forum ceva impresii cu privire la localul mentionat.

BTW, esti cumva sora lui REX? adica Alex? :D

Merci

alina_rus
12.09.2009, 18:33:00
Din oferta lor asa am inteles ca autocarul este gratuit .Mergem sa vedem sala aranjata pentru o nunta si mai vedem ce ne zice .
Ce intrebari ar trebui sa pun ?
(:| aaa ce parere aveti de nunta in octombrie ? e tarziu ?? numai in perioada asta mai au loc :-< :-< :-<

Mersi mult ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^

E adevarat ca autocarul este gratuit, asa a fost si la nunta fratelui meu acum o saptamana.
Si ce mi s-a parut cel mai frumos, e ca la intoarcere soferul i-a lasat pe toti invitatii acasa in cartierele lor, nu i-a coborat pe toti intr-un loc anume si gata.

Cat despre capacitatea salii, cred ca am fost incercati de sentimentul de sardea in conserva, au fost 151 de persoane cu tot cu formatie si fotograf, in conditiile in care s-a spus ca sala e de 180 de persoane. Mi se pare putin aiurea sa se ridice toti de la masa ca sa poata iesi cei ce stau la geam (la mesele de pe margini). Nu e o tragedie insa e bine de luat in seama.

Despre servire putem spune ca a fost prompta si pe faza, existand totusi si o exceptie.
Aici nu mai e vorba de pretentii ci de faptul ca o masa, trebuie curatata macar o data la 6 ore de servetele folosite, coji de paine sau scrumierele, care erau pline cu de toate.

In cazul nostru am avut parte de cineva care era incepator si a carei stangacie am fi trecut-o cu vederea daca nu ne-ar fi intrebat pe un ton cam deplasat ca ce ar trebui debarasat? Asta la ora 8 pm. cand deja erau o multime de musculite pe samburii din scrumiera, 0 servetele curate, multe servetele mototlite si as putea continua la infinit...

In rest eu zic ca e o locatie frumoasa, servirea ca peste tot poate fi foarte buna sau mai putin buna, dar asta depinde si de cum nimeresti mai ales ca dezastre se pot intampla si la case mari.

Un sfat pentru viitor. cand vi se spune ca o sala de nunti are un numar X de locuri, ca sa fiti siguri ca e adevarat, mai bine mergeti sa vedeti o nunta acolo si cam cum arata cu oameni in ea, sau scadeti intre 30-40 de locuri din capacitatea spusa.

Asta am constatat-o pe pielea noastra...

In rest numai bine

Andreia76
13.09.2009, 18:24:07
Buna fetelor!
As dori sa stiu si opinia fetelor care au avut nunta la Fantanita Haiducului, ma refer in special la Anda_smuf si Laura81 legat de capacitatea salii! M-a pus serios pe ganduri ceea ce a scris aici Alina, dar sincer, eu am fost acolo cand am rezervat sala si mi s-a parut ca 180 de persoane este o capacitate reala. De altfel am fost si cand era sala plina si nu am avut senzatia de stat in conserva, insa e drept ca nu stiu cate persoane erau exact la nunta respectiva! Astept o parere de la voi fiindca pentru mine conteaza foarte mult acest aspect. Multumesc!

laura81
13.09.2009, 19:36:19
Buna fetelor!
As dori sa stiu si opinia fetelor care au avut nunta la Fantanita Haiducului, ma refer in special la Anda_smuf si Laura81 legat de capacitatea salii! M-a pus serios pe ganduri ceea ce a scris aici Alina, dar sincer, eu am fost acolo cand am rezervat sala si mi s-a parut ca 180 de persoane este o capacitate reala. De altfel am fost si cand era sala plina si nu am avut senzatia de stat in conserva, insa e drept ca nu stiu cate persoane erau exact la nunta respectiva! Astept o parere de la voi fiindca pentru mine conteaza foarte mult acest aspect. Multumesc!
Noi am avut 130 de pers si a fost perfect. Nu am folosit mesele de pe latura dreapta (aia fara geamuri), doar o masa pt baietii de la foto, video etc si una cu 4 copii/tineri care preferau sa stea acolo sa nu vada parintii ca fumeaza :)). De la inceput mi-am propus sa nu prea punem oameni acolo ca mi s-a parut prea retras.
Din cate imi aduc aminte am calculat si noi atunci, in sala, cum ar intra 180 si ar fi fost destul de inghesuiti. Pe latura de la geam am pus 6 sau 7 pers si a fost super ok, iar pe latura dreapta nu as pune mai mult de 4 la o masa. Pe mijloc nu mai stiu, 6 sau 7 la o masa?
Pe scurt: cam multi 180, nu as baga peste 150 pt nimic in lume.

Andreia76
13.09.2009, 23:58:05
Noi am avut 130 de pers si a fost perfect. Nu am folosit mesele de pe latura dreapta (aia fara geamuri), doar o masa pt baietii de la foto, video etc si una cu 4 copii/tineri care preferau sa stea acolo sa nu vada parintii ca fumeaza :)). De la inceput mi-am propus sa nu prea punem oameni acolo ca mi s-a parut prea retras.
Din cate imi aduc aminte am calculat si noi atunci, in sala, cum ar intra 180 si ar fi fost destul de inghesuiti. Pe latura de la geam am pus 6 sau 7 pers si a fost super ok, iar pe latura dreapta nu as pune mai mult de 4 la o masa. Pe mijloc nu mai stiu, 6 sau 7 la o masa?
Pe scurt: cam multi 180, nu as baga peste 150 pt nimic in lume.

Multumesc mult pentru informatii! Ne sunt de mare ajutor si deja ne gandim la scurtarea listei de invitati. Noroc ca mai avem suficient timp!

Mara_Adr
03.01.2011, 20:03:44
Buna, fetelor. Am si eu o intrebare pt cele care sunteti mai informate decat mine. Vrem sa rezervam sala cat de curand (pt anul 2012) si ma intrebam daca stiti cumva daca cei de la Fantanita fac si nunti de noapte?

Merci mult!

oneioana
07.03.2011, 20:29:46
Buna, fetelor. Am si eu o intrebare pt cele care sunteti mai informate decat mine. Vrem sa rezervam sala cat de curand (pt anul 2012) si ma intrebam daca stiti cumva daca cei de la Fantanita fac si nunti de noapte?

Merci mult!
Din cate am inteles eu, nu fac nunti de noapte...noi ne-am inteles insa sa o tinem de la 16, dat fiind ca majoritatea invitatilor nu sunt din sibiu si vor fi cazati in incinta hotelului

oneioana
27.07.2011, 09:55:41
Din cate am inteles eu, nu fac nunti de noapte...noi ne-am inteles insa sa o tinem de la 16, dat fiind ca majoritatea invitatilor nu sunt din sibiu si vor fi cazati in incinta hotelului
Am avut nunta la Fantanita Haiducului si vroiam sa va zic ca am fost extrem de incantata de alegerea facuta. Sala a fost arajata foarte frumos, iar servirea a fost impecabila. Recomand cu multa caldura acest local si viitoarelor miresici :)

laura81
30.08.2011, 15:02:33
Am fost iar la Fantanita. In continuare au cea mai buna bucatarie pe care o stiu. Si toate celelalte servicii au fost pe masura.