PDA

Versiunea completa : Miresici din Targoviste

Pagini : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15

larryssa83
25.06.2010, 08:07:37
ieri le-am depus si noi :D
da stii ca practic ieri era ultima zi in care le puteam depune k sa poate avea loc casatoria pe 3 :D
noi avem civila la 11 :00 :)
Si tu ai nunta in aceiasi zi cu st3fy...ce dragut...vom avea doua miresici :) Sa nu va lasati prea mult asteptate cu pozicile :D>:D<

st3fy
25.06.2010, 08:16:44
ieri le-am depus si noi :D
da stii ca practic ieri era ultima zi in care le puteam depune k sa poate avea loc casatoria pe 3 :D
noi avem civila la 11 :00 :)

de ce era ultima zi? eu stiam ca se depun cu 10 zile inainte. ca mai devreme nu le primeste:D
ce mai aveti de facut?

aditzza
25.06.2010, 09:26:02
de ce era ultima zi? eu stiam ca se depun cu 10 zile inainte. ca mai devreme nu le primeste:D
ce mai aveti de facut?

Căsătoria se poate incheia la expirarea termenului de 10 zile, in care se cuprind atat ziua cand a fost făcută declaraţia de căsătorie, cat şi ziua in care se oficiază căsătoria.
pai nu pre mai avem cine stie ce
mai am eu de luat cate ceva.... maruntisuri
voi?

nu stiam ca nu le primesc mai devreme

aditzza
25.06.2010, 09:28:28
Si tu ai nunta in aceiasi zi cu st3fy...ce dragut...vom avea doua miresici :) Sa nu va lasati prea mult asteptate cu pozicile :D>:D<

daaa
mai e asa putin ... ;;)

st3fy
25.06.2010, 09:28:51
Căsătoria se poate incheia la expirarea termenului de 10 zile, in care se cuprind atat ziua cand a fost făcută declaraţia de căsătorie, cat şi ziua in care se oficiază căsătoria.
pai nu pre mai avem cine stie ce
mai am eu de luat cate ceva.... maruntisuri
voi?

daca nu imi puneam reminder la telef poate uitam sa duc actele :D

la fel maruntisuri...nu am gentuta si ceva pt par. asta din cauza ca nu m-am hotarat la coafura si nu stu ce accesoriu sa cumpar. dar mai avem timp si pt astea:))

st3fy
25.06.2010, 09:30:15

banuiesc ca or sa dureze ceva pozele. ale tale parca ti le-au dat dupa 1,2 luni. asa ca avem de asteptat. doar sa ne faca prietenii cat mai multe!

aditzza
25.06.2010, 09:50:34
banuiesc ca or sa dureze ceva pozele. ale tale parca ti le-au dat dupa 1,2 luni. asa ca avem de asteptat. doar sa ne faca prietenii cat mai multe!

2 luni??
eu stiu ca se cam dau intro luna max.
spwer sa le primesc la timp :D

st3fy
25.06.2010, 10:21:25
2 luni??
eu stiu ca se cam dau intro luna max.
spwer sa le primesc la timp :D

parca stiam eu de 1 luna sau 2 de pozele larisei. sper sa nu dureze atat!

maria_luiza
25.06.2010, 20:21:18
daaa
mai e asa putin ... ;;)

Buna ,

Spor la pregatirile de pe ultima suta de metri.. sa dansezi toata noaptea ;;);;) !!!! Dupa ce va trece marele eveniment <:-P te rog ne spui cum a fost. Si eu as vrea sa aleg acest restaurant pentru nunta!

Luiza

Madde
25.06.2010, 21:21:12
Sunt si eu pe aici. Tot pe 3 iulie... asa ca.... suntem 3. si tot ieri am depus si noi actele la Primarie. Am inteles ca trebuie sa le depui cu max 14 zile inainte si min 10. Am avut si noi emotii cand ne-au spus ca era ultima zi. Si cand ma gandesc ca ne propusesem sa ajungem azi cu dosarul....:D. Noi avem cununia civila la 14.45. Nu prea sunt sanse sa ne intalnim pe acolo... dar poate ne gasim cand ne "fura" (daca ajungem prin aceleasi locatii...). Si mai avem de organizat, maruntisuri, dar sunt. Cred ca va trebui sa-mi fac urgent lista sa nu omit ceva. Spor la pregatiri fetelor!

larryssa83
25.06.2010, 23:25:12
In contractul pe care l-am semnat cu fotograful era prevazut un termen de 6 luni pentru predarea lucrarii dar pozele le-am avutt mai repede cam intr-o luna si jumatate. Videoclipul si albumul digital le-am primit dupa 5 luni :)

larryssa83
25.06.2010, 23:26:30
Sunt si eu pe aici. Tot pe 3 iulie... asa ca.... suntem 3. si tot ieri am depus si noi actele la Primarie. Am inteles ca trebuie sa le depui cu max 14 zile inainte si min 10. Am avut si noi emotii cand ne-au spus ca era ultima zi. Si cand ma gandesc ca ne propusesem sa ajungem azi cu dosarul....:D. Noi avem cununia civila la 14.45. Nu prea sunt sanse sa ne intalnim pe acolo... dar poate ne gasim cand ne "fura" (daca ajungem prin aceleasi locatii...). Si mai avem de organizat, maruntisuri, dar sunt. Cred ca va trebui sa-mi fac urgent lista sa nu omit ceva. Spor la pregatiri fetelor!
Wooow...trei miresici in aceiasi zi...super. Va asteptam cu poze si cu povestea voastra :)
Te-ai hotarat cum iti faci buchetul? :)

alynna89
25.06.2010, 23:31:24
In contractul pe care l-am semnat cu fotograful era prevazut un termen de 6 luni pentru predarea lucrarii dar pozele le-am avutt mai repede cam intr-o luna si jumatate. Videoclipul si albumul digital le-am primit dupa 5 luni :)

s-a meritat tot acest timp de asteptare..au fost niste profesionisti si tot ce au facut este ireprosabil...apropo iti dau niste dwd-uri sa ne puneti nunta?:D...as vrea sa te mai vad si eu:)

maria_luiza
27.06.2010, 08:09:28
Am o veste buna pentru fetele care vor sa organizeze nunta anul viitor la Solarino in luna mai. Mai au o zi disponibila 7 mai :). Noi am fost ieri sa discutam de nunta cu cei de la Mondial si am zis totusi sa trecem si pe la Solarino (prima noastra alegere :x) cu speranta ca poate atunci nu s-au uitat bine in agenda cu nuntile pentru anul viitor... Si bine am facut ca se pare ca in luna mai aveau 2 zile disponibile. Am discutat cu ei cam ce am vrea noi in meniu, muzica si au fost e acord cu toate propunerile noastre. Asa ca am ales Solarino : 14 mai 2011.

Va pup!>:D<

mrenescu
27.06.2010, 08:26:19
Am o veste buna pentru fetele care vor sa organizeze nunta anul viitor la Solarino in luna mai. Mai au o zi disponibila 7 mai :). Noi am fost ieri sa discutam de nunta cu cei de la Mondial si am zis totusi sa trecem si pe la Solarino (prima noastra alegere :x) cu speranta ca poate atunci nu s-au uitat bine in agenda cu nuntile pentru anul viitor... Si bine am facut ca se pare ca in luna mai aveau 2 zile disponibile. Am discutat cu ei cam ce am vrea noi in meniu, muzica si au fost e acord cu toate propunerile noastre. Asa ca am ales Solarino : 14 mai 2011.

Felicitari maria_luiza pentru stabilirea datei. Ma bucur mult ca ne strangem tot mai multe >:D<

larryssa83
27.06.2010, 09:38:11

Felicitari pt stabilirea datei! Stiu cat este de important sa gasesti liber la restaurantul dorit :)

ButterFlyIuliana
27.06.2010, 19:49:44
cred ca exista deja un subiect pe tema asta... :)

Am citit pe forum idei despre rascumpararea miresei, dar eram curioasa sa vad voi ce puneti in practica.
Mai ales ca avem 3 miresici cu acceasi data. ;-)

Madde
27.06.2010, 21:09:33
Wooow...trei miresici in aceiasi zi...super. Va asteptam cu poze si cu povestea voastra :)
Te-ai hotarat cum iti faci buchetul? :)

Da, intr-un final. Initial imi picase pe un buchet din orhidee dar apoi m-am gandit k nu prea mergea cu rochia (avand in vedere ca am trandafir si petale pe rochie) asa ca... am optat pentru un buchetel din trandafiri si minirose (alb). Am sa atasez modelul (sper din tot sufletul sa iasa la fel)

alynna89
27.06.2010, 22:30:06
Da, intr-un final. Initial imi picase pe un buchet din orhidee dar apoi m-am gandit k nu prea mergea cu rochia (avand in vedere ca am trandafir si petale pe rochie) asa ca... am optat pentru un buchetel din trandafiri si minirose (alb). Am sa atasez modelul (sper din tot sufletul sa iasa la fel)

ai rochita de mireasa cum am avut-o euo:-)..si eu am avut buchetul din trandafiri numai ca pe margine am pus si rochita miresei:)

adrienita
28.06.2010, 09:08:11
Nuuu, tu vei avea cu o saptamana inaintea mea. A mea e pe 11.06 iar la tine vad 4.06. Oricum, chiar daca nu sunt in aceeasi zi sunt foaarte aproape una de cealalta ;;)

Am schimbat data, 11.06. 2011 asta e.
Am schimbat si restaurantul si sunt asa de bucuroasa \:D/ .
Restaurantul se numeste Nunta de vis se deschide luna viitoare, m-am indragostit de el in prima clipa, este exact ce mi-am dorit. Vi-l recomand cu caldura.

Madde
28.06.2010, 09:20:13
ai rochita de mireasa cum am avut-o euo:-)..si eu am avut buchetul din trandafiri numai ca pe margine am pus si rochita miresei:)

Da, am aceeasi rochita ca a ta, cu mici modificari (mi-am schimbat partea de sus, in sensul ca am decolteul in forma de inima, nu l-am lasat pe drept si mi-am pus doua bretelute, picate pe umar). A trebuit sa fac aceste modifiari ca nu ma avantaja modelul din catalog. Si am vazut si buchetelul tau. A fost f frumos. M-am si sfatuit cu nasica ta. Ea mi-a zis ca si tu ai avut o dilema in ceea ce priveste culoarea buchetelului. M-am uitat la fotografiile tale si m-am decis: alb sa fie! Asa ca... dragi miresici, va rog atasati pozele voastre ca ne sunt de folos, ne inspiram si noi pentru a avea o nunta la fel de frumoasa ca a voastra! Va multumesc!

mrenescu
28.06.2010, 10:32:02
Restaurantul se numeste Nunta de vis se deschide luna viitoare, m-am indragostit de el in prima clipa, este exact ce mi-am dorit. Vi-l recomand cu caldura.

Hihihi! Ma bucur mult ca ai in aceeasi zi cu mine:rockon:

larryssa83
28.06.2010, 10:32:58
Este foarte gingas buchetul :) Unde ti-l faci?

Velvet
28.06.2010, 13:23:52
Da, am aceeasi rochita ca a ta, cu mici modificari (mi-am schimbat partea de sus, in sensul ca am decolteul in forma de inima, nu l-am lasat pe drept si mi-am pus doua bretelute, picate pe umar). A trebuit sa fac aceste modifiari ca nu ma avantaja modelul din catalog. Si am vazut si buchetelul tau. A fost f frumos. M-am si sfatuit cu nasica ta. Ea mi-a zis ca si tu ai avut o dilema in ceea ce priveste culoarea buchetelului. M-am uitat la fotografiile tale si m-am decis: alb sa fie! Asa ca... dragi miresici, va rog atasati pozele voastre ca ne sunt de folos, ne inspiram si noi pentru a avea o nunta la fel de frumoasa ca a voastra! Va multumesc!

uite poze cu buchetul meu, alb si simplu..

maria_luiza
28.06.2010, 14:31:02

Felicitari pentru alegere! Cel mai mult conteaza sa fii ok cu alegrea facuta. Ne poti spune mai multe detalii despre acest restaurant :locatie, capacitate, foto [-o< ? Eu am ales saptamna trecuta Solarino. Nu stiam de acest nou restaurant... sper ca am facut o algere buna o:-)

Luiza

gabi_myx_mail
28.06.2010, 14:49:28
Dragelor, am vazut ca ati fost foarte active in ultima perioada!

Am revenit si eu cu pozici, asa cum am promis: cununia civila in Bucuresti si petrecerea la Valahia;.

A fost minunat, nici nu va pot spune cate emotii am avut...va recomand sa nu faceti cununia civila in aceeasi zi pentru ca nici nu stiti ce pierdeti! Si asa, ziua aceea trece mult prea repede, asa ca nu merita sa ratati acest moment! :x

In ceea ce priveste organizarea, nu am avut nici cea mai mica grija, pentru ca domnul Badea s-a ocupat de tot exact asa cum i-am spus ca vreau, iar gradina a fost minunata! A fost mult peste asteptarile mele! Formatia nu a lasat pe nimeni sa stea jos, toata lumea era pe ringul de dans, iar chelnerii au fost impecabili! Din punctul meu de vedere, a fost de nota 20, fara cea mai mica greseala! Husele erau calcate, apa de la fantana proaspat schimbata (cu o zi inainte), florile din gradina impecabile, aranjamentele florale in vazele inalte aratau suuuper bine, arcadele imbracate frumos, intrarea aranjata cu stalpisori si lumanari, casuta de bani in ton cu restaurantul... vinul servit in carafe cu gheata a fost pe placul invitatilor, iar tortul a fost deliciooos! :D

Daca va pot ajuta cu ceva sa imi spuneti...

Va doresc sa aveti parte de o viata minunata alaturi de sotiorii vostri si sa va bucurati de ceea ce conteaza! In ziua aceea, micile detalii nu ar trebui sa va preocupe! o:-)

PS: Poze am pus in semnatura!

larryssa83
28.06.2010, 14:56:27

Am revenit si eu cu pozici, asa cum am promis: cununia civila in Bucuresti si petrecerea la Valahia;.

A fost minunat, nici nu va pot spune cate emotii am avut...va recomand sa nu faceti cununia civila in aceeasi zi pentru ca nici nu stiti ce pierdeti! Si asa, ziua aceea trece mult prea repede, asa ca nu merita sa ratati acest moment! :x

In ceea ce priveste organizarea, nu am avut nici cea mai mica grija, pentru ca domnul Badea s-a ocupat de tot exact asa cum i-am spus ca vreau, iar gradina a fost minunata! A fost mult peste asteptarile mele! Formatia nu a lasat pe nimeni sa stea jos, toata lumea era pe ringul de dans, iar chelnerii au fost impecabili! Din punctul meu de vedere, a fost de nota 20, fara cea mai mica greseala! Husele erau calcate, apa de la fantana proaspat schimbata (cu o zi inainte), florile din gradina impecabile, aranjamentele florale in vazele inalte aratau suuuper bine, arcadele imbracate frumos, intrarea aranjata cu stalpisori si lumanari, casuta de bani in ton cu restaurantul... vinul servit in carafe cu gheata a fost pe placul invitatilor, iar tortul a fost deliciooos! :D

Daca va pot ajuta cu ceva sa imi spuneti...

Va doresc sa aveti parte de o viata minunata alaturi de sotiorii vostri si sa va bucurati de ceea ce conteaza! In ziua aceea, micile detalii nu ar trebui sa va preocupe! o:-)

Casa de Piatra si multa fericire! :)

adrienita
28.06.2010, 16:09:11
Felicitari pentru alegere! Cel mai mult conteaza sa fii ok cu alegrea facuta. Ne poti spune mai multe detalii despre acest restaurant :locatie, capacitate, foto [-o< ? Eu am ales saptamna trecuta Solarino. Nu stiam de acest nou restaurant... sper ca am facut o algere buna o:-)

Luiza

Restaurantul se deschide luna viitoare si va fi destinat numai evenimentelor speciale - nu are program in timpul saptamanii. Este situat pe langa Electrica / Renel , mai sus de Iazul Morilor pe partea dreapta. Capacitate are pana la 350 de persoane, meniul este undeva in jur de 120 lei (cuprinde mezel, un preparat special din partea casei, sarmalute, peste cu garnitura, friptura si 2 cafele), bautura, fructe, tort trebuie sa vii cu ele. Pentru decoratiuni lucreaza ei cu o firma, nu mai stiu exact numele, dar iesea bine ca pret - 2000 lei - cu toate aranjamentele (poti sa vii si cu o firma aleasa de tine, nu te conditioneaza).
Interiorul este auriu cu maro, vesela cu auriu, mesele pe rotund, au un ring de dans foarte generos.
Luna viitoare o sa merg sa vad sala aranjata pentru prima nunta (o sa fie auriu cu visiniu) si sper sa fac atunci niste poze.
Restaurantul este al domnilor care au Eden-ul de pe centrul vechi. Eu am vb cu doamna, care este f de treaba.
Pentru anul viitor nu avea foarte multe rezervari, dar sigur se vor ocupa repede cand vor incepe sa faca reclama. Vi-l recomand cu caldura!

Madde
28.06.2010, 17:13:19
Este foarte gingas buchetul :) Unde ti-l faci?

Multumesc! Ma repet, sper din tot sufletul sa iasa la fel. Mi-l face o prietena care se ocupa cu tot ce inseamna decoratiuni de nunta

Madde
28.06.2010, 17:15:22
uite poze cu buchetul meu, alb si simplu..

Foarte frumos! Multumesc pentru imaginile atasate. Si al meu o sa fie cam la fel ca al tau doar ca va mai avea si minirose. Promit pozici dupa nunta! PS: ai fost o miresica tare frumusica! Felicitari!

dunia
28.06.2010, 17:39:20

Felicitari, casa de piatra si toata fericirea din lume! Aveti niste poze foarte reusite.

Velvet
28.06.2010, 20:22:30
Foarte frumos! Multumesc pentru imaginile atasate. Si al meu o sa fie cam la fel ca al tau doar ca va mai avea si minirose. Promit pozici dupa nunta! PS: ai fost o miresica tare frumusica! Felicitari!

multumesc si tu o sa fii foarte frumoasa...:)

gabi_myx_mail
28.06.2010, 21:48:20
Felicitari, casa de piatra si toata fericirea din lume! Aveti niste poze foarte reusite.

Merci :x

Din pacate, nu i-am lasat sa "aranjeze" fotografiile pentru ca nu am mai avut rabdare :D Dar eu sunt foarte multumita si asa :-p

alynna89
28.06.2010, 22:14:40

multa bafta in continuare la cumparaturi>:D<....eu poze de la nunta mai am pe picasa, o sa mai atsez la vreun subiect, poate mai inspir pe cineva;))

Madde
29.06.2010, 07:56:20
multa bafta in continuare la cumparaturi>:D<....eu poze de la nunta mai am pe picasa, o sa mai atsez la vreun subiect, poate mai inspir pe cineva;))

Multam fain! Le-am vazut pozele si pe mine chiar m-au inspirat.>:D<

mrenescu
29.06.2010, 08:57:12

Felicitari si casa de piatra!<:-P

Ati fost frumosi foc. Nu ma mai saturam privind fotografiile voastre :)

aditzza
29.06.2010, 11:39:22
fetele poate ne intalnim "furate" ;))
va pup si bafta la pregatirile de pe ultima suata :D

Madde
29.06.2010, 19:03:20

Mie imi surade ideea. dar pentru asta ar trebui sa tinem legatura si cumva sa facem schimb de nr. de tel. Ca sa ne lasam furate la ora "X" si sa mergem in locul "Y". Ce ziceti?

st3fy
29.06.2010, 19:03:36

unde te duc hotii?

st3fy
29.06.2010, 19:04:45
Mie imi surade ideea. dar pentru asta ar trebui sa tinem legatura si cumva sa facem schimb de nr. de tel. Ca sa ne lasam furate la ora "X" si sa mergem in locul "Y". Ce ziceti?

nu cred ca poti stabili ceva sigur pt atunci. ca nu stii cum decurg lucrurile in seara aia si nu e nimic sigur

aditzza
30.06.2010, 14:16:14
unde te duc hotii?

nu am stabilit pt ca nu stiu care vor fii, caci sunt mai multi la rand ;))

maria_luiza
30.06.2010, 15:32:25
Restaurantul se deschide luna viitoare si va fi destinat numai evenimentelor speciale - nu are program in timpul saptamanii. Este situat pe langa Electrica / Renel , mai sus de Iazul Morilor pe partea dreapta. Capacitate are pana la 350 de persoane, meniul este undeva in jur de 120 lei (cuprinde mezel, un preparat special din partea casei, sarmalute, peste cu garnitura, friptura si 2 cafele), bautura, fructe, tort trebuie sa vii cu ele. Pentru decoratiuni lucreaza ei cu o firma, nu mai stiu exact numele, dar iesea bine ca pret - 2000 lei - cu toate aranjamentele (poti sa vii si cu o firma aleasa de tine, nu te conditioneaza).
Interiorul este auriu cu maro, vesela cu auriu, mesele pe rotund, au un ring de dans foarte generos.
Luna viitoare o sa merg sa vad sala aranjata pentru prima nunta (o sa fie auriu cu visiniu) si sper sa fac atunci niste poze.
Restaurantul este al domnilor care au Eden-ul de pe centrul vechi. Eu am vb cu doamna, care este f de treaba.
Pentru anul viitor nu avea foarte multe rezervari, dar sigur se vor ocupa repede cand vor incepe sa faca reclama. Vi-l recomand cu caldura!

Multumesc pentru detalii. Pare a fi un restaurant elegant, tocmai bun pentru nunti/petreceri :<:-P<:-P. Bine de stiut.Noi ramanem la Solarino pentru ca avem nevoie si de camere la hotel .... asa ca am rezervat cu totul.

aditzza
30.06.2010, 22:05:40
Multumesc pentru detalii. Pare a fi un restaurant elegant, tocmai bun pentru nunti/petreceri :<:-P<:-P. Bine de stiut.Noi ramanem la Solarino pentru ca avem nevoie si de camere la hotel .... asa ca am rezervat cu totul.

Solarino mie personal imi place
am fost la o cununie acolo iar manacrea si servisrea au fost super bune
e o alegere buna ;-)

Iuca
30.06.2010, 22:49:03
Merci :x

Din pacate, nu i-am lasat sa "aranjeze" fotografiile pentru ca nu am mai avut rabdare :D Dar eu sunt foarte multumita si asa :-p

Foarte frumoasa ai fost :) Felicitari!

Iuca
30.06.2010, 23:00:12
Fetelor, daca ati mai fost la nunti la Solarino va rog sa-mi spuneti si mie cum vi s-a parut mancarea. Eu am nunta acolo pe 2 octombrie si am ceva emotii... Eventual daca stiti ceva preturi de meniu (inca n-am stabilit un pret, dar parca vad ca o sa creasca acum de la TVA-ul asta, de-abia mai au pretext patronii sa umfle preturile...). Eu am fost la o nunta acolo si mancarea n-a fost prea buna si auzit inca vreo trei pareri negative.

Pupici!

Velvet
01.07.2010, 06:46:04
Fetelor, daca ati mai fost la nunti la Solarino va rog sa-mi spuneti si mie cum vi s-a parut mancarea. Eu am nunta acolo pe 2 octombrie si am ceva emotii... Eventual daca stiti ceva preturi de meniu (inca n-am stabilit un pret, dar parca vad ca o sa creasca acum de la TVA-ul asta, de-abia mai au pretext patronii sa umfle preturile...). Eu am fost la o nunta acolo si mancarea n-a fost prea buna si auzit inca vreo trei pareri negative.

Pupici!

Buna, am fost la o singura nunta in septembrie , toata gasca noastra a stat la o masa, la aperitiv unii au avut masline altii nu, aperitivul mi s-a parut cam saracacios..., arata intr un mare fel, era imbarligat si aranjat , dar tot era saracacios, friptura cam rece si parea pusa in sila, aruncata acolo.Servirea, am stat in dreptul rafturilor cu vin, deci nici la jumate nici in cap, servirea a inceput , cealalta parte...ok, dar la un moment dat cei din spatele nostru(langa bar) aveau mancare , iar noi si masa din fata noasta nu aveam mancare, disi au pornit bine...undeva s-a rupt firul. Acum nu stiu ce sa iti spun , asa pune toate aste pe faptul ca restaurantul era deschis de cateva luni, dar am auzit ca cei care au solarino nu st straini de aceste afaceri, deci nu ar trebuii sa gasim minusuri

Succes, sa ai o nunta de vis

aditzza
01.07.2010, 08:45:24

Pupici!

eu am scris putin mai sus ca am fost la o cununie, sincer mie mi s-a parut bogat aperitivul.... acum stiu caci ca peste tot dealtfel aperitivul ti-l face cum vrei tu, iar daca tu vrei dosr 2 felii de salam 2 itit pun... nush ce sa-ti zic dar mie mi s-a parut ok acolo.... intredevar n-am fost decat la cununia respectiva unde erau in jur de 60 pers... nu stiu cum se descurca la un nr mai mare de invitati :)

adrienita
01.07.2010, 10:45:18

E foarte frumos si la Solarino. Acolo am vrut si eu initial, dar nu mai aveau locuri libere. M-am ofticat la inceput, dar apoi am gasit celalalt restaurant. :)

mili84
01.07.2010, 14:21:27
Buna fetelor, intervin si eu cu cateva idei pt miresicile care se lasa "furate".
Daca vreti sa fie interesant...zic eu, puteti sa faceti schimb miresicilor(daca tot va intalniti undeva) de localuri..si de miri pentru cateva minute;-), asa faceti o surpriza tuturor.
Referitor la rascumparare puteti cere indirect mirelui sa danseze un tango cu nasu..iar miresele sa tina o floare in gura:)). La noi a fost frumos pt ca nasu e de gasca si s-au conformat de minune.
Pentru jarteluta imi daduse o miresica o idee...sa imi pun pe picior o pereche de chilotei din aceia 4x4, iar cand mirele indrazneste sa aiba o surpiza....dar n-am facut asta
Mai la inceputuri visam sa fiu furata de jandarmi, dar mascati sa fie:)), sa ma aduca asa...in alai, dar deh...dc n-a vrut nimeni sa intervina;-), m-am multumit cu prietenii furaciosi ai nostrii...si a iesit frumos.

st3fy
02.07.2010, 06:43:06
fetelor, ploua maine sau nu? aveti relatii p-acolo pe sus sa aranjati sa fie frumos? :))

mili84
02.07.2010, 07:08:28
fetelor, ploua maine sau nu? aveti relatii p-acolo pe sus sa aranjati sa fie frumos? :))
Va fi frumos, nu-ti face griji, doar te casatoresti. Iar daca va ploua, gandeste-te ca e cu noroc...picaturile curata drumul vostru in viata...de toate relele posibile si imposibileo:-)..suna cam prea prea...dar e inspiratia de dimineata;))

Petrecere frumoasa...si te asteptam cu foto

larryssa83
02.07.2010, 08:32:00
Poate ca vor fi cativa stropi pentru belsugul casei insa nu va fi o vreme mohorata. Nu te gansi la vereme, traieste acele clipe din plin!

larryssa83
02.07.2010, 14:28:56
Madde, Aditzza si St3fy va doresc Casa de Piatra si multa fericire! Sa aveti nunta pe care ati visat-o si sa va bucurati de fiecare clipa! Nu va ganditi la micile detalii care poate nu vor fi exact cum ati vrut..nimeni in afara de voi nu va sti asta. Va astept cu povestile voastre si cu poze. >:D<>:D<>:D< :* :* :*

aditzza
02.07.2010, 18:10:04
Madde, Aditzza si St3fy va doresc Casa de Piatra si multa fericire! Sa aveti nunta pe care ati visat-o si sa va bucurati de fiecare clipa! Nu va ganditi la micile detalii care poate nu vor fi exact cum ati vrut..nimeni in afara de voi nu va sti asta. Va astept cu povestile voastre si cu poze. >:D<>:D<>:D< :* :* :*

multumesc muult si sper sa iasa totul ok.... si sa ploau dp ora 20 :))
va pup si casa de piatra si celorlalte fete :*:*:*

dunia
02.07.2010, 20:15:40
Casa de piatra, miresici de 3 iulie!

Si nu fiti stresate...oricum ziua de maine va fi una dintre cele mai frumoase si mai speciale zile din viata voastra.

Succes!

st3fy
02.07.2010, 22:24:54
multumesc fetelor!

larryssa83
02.07.2010, 22:27:53
multumesc fetelor!
Nu te odihnesti sau nu poti sa dormi? :)

Madde
03.07.2010, 05:31:35
Va imbratisez si va multumesc fetelor pentru urari, incurajari si sfaturi! >:D< Mi-ar placea sa ne intalnim intr-o zi la un pahar de vorba. :) Casa de piatra St3fy si Aditzza!

Velvet
03.07.2010, 14:11:22
Va imbratisez si va multumesc fetelor pentru urari, incurajari si sfaturi! >:D< Mi-ar placea sa ne intalnim intr-o zi la un pahar de vorba. :) Casa de piatra St3fy si Aditzza!

uite ca a venit si ziua voastra, :):) Casa de piatra sa aveti parte de o nunta de vis

larryssa83
03.07.2010, 18:27:14
:*:* Va asteptam cu poze!!! :*

maria_luiza
04.07.2010, 14:10:34

Pupici!

Buna,

Si noi vom face nunta tot la Solarino dar anul viitor. Am discutat putin despre meniu. A zis ca discutam cu o luna inainte de nunta si il stabilm impreuna. Noi am fost deja cu un meniu creat de noi si au spus ca daca dorim ni-l fac exact asa eventual mai vin ei cu propuneri. Eu zic ca cel mai bine discuti cu ei , le spui ce ai vrea sa ai in meniu, cum sa fie aranjat (conteaza si modul de prezentare ;;)) si nu cred ca vor fi probleme. Depinde foarte mult si de noi nu doar de cei de restaurant. Trebuie sa fim exigente in ceea ce cerem :)

Luiza

st3fy
05.07.2010, 14:50:29
am revenit :))
a fost f frumos, ne-am distrat,am dansat toata noaptea .
nu am vrut sa las pe nimeni sa ma streseze. nu m-am stresat nici inainte de nunta, nici la nunta.
am apucat sa facem sedinta foto pe la 11 cand era inca soare ca apoi a turnat cu galeata si la primarie si la biserica. nu prea am facut foto cu invitatii ca nu ne-a lasat ploaia.
m-au furat si m-au dus in daso cado pe la 11 si ceva (a mai fost cineva de aici? ca mai erau 2 mirese)
acu asteptam fotografiile.

larryssa83
05.07.2010, 14:53:13
nu am vrut sa las pe nimeni sa ma streseze. nu m-am stresat nici inainte de nunta, nici la nunta.
am apucat sa facem sedinta foto pe la 11 cand era inca soare ca apoi a turnat cu galeata si la primarie si la biserica. nu prea am facut foto cu invitatii ca nu ne-a lasat ploaia.
m-au furat si m-au dus in daso cado pe la 11 si ceva (a mai fost cineva de aici? ca mai erau 2 mirese)
Casa de piatra si multa fericire! Ma bucur ca totul a fost bine si ca nu te-ai stresat pentru nimic =D>=D> Atept cu nerabdare pozele :)

st3fy
05.07.2010, 15:18:06
Casa de piatra si multa fericire! Ma bucur ca totul a fost bine si ca nu te-ai stresat pentru nimic =D>=D> Atept cu nerabdare pozele :)

mersi la fel. si noi le asteptam cu nerabdare. nu am facut foto decat in parc ca si-asa eram in intarziere.
cand mai primesc din ele, o sa postez

larryssa83
05.07.2010, 15:19:52
mersi la fel. si noi le asteptam cu nerabdare. nu am facut foto decat in parc ca si-asa eram in intarziere.
cand mai primesc din ele, o sa postez
Si noi am patit acelasi lucru...am apucat sa filmam videoclipul si sa facem cateva poze...apoi a inceput sa toarne cu galeata :) Important este ca v-ati bucurat la maxim de aceste clipe unice :)

SilenZa
05.07.2010, 16:25:32

Casa de piatra! Sa fiti fericiti!

Edyza
05.07.2010, 19:09:19
Casa de piatra St3fy, Aditzza si Madde!
Va doresc numai impliniri, fericire si multa iubire in noua familie!
Va pup :*
Abia astept sa vad poze =D>

Edyza
05.07.2010, 19:32:09
E posibil sa va cunoasteti ;)), eu sunt din Caracal. Pe el il cheama Predescu Gabriel ... a terminat liceul I.L. Caragiale . Iti suna cunoscut ?
Nu trebuie sa iti faci griji in privinta DJ... eu am fost la cateva nunti cu DJ si am dansat toata noaptea. Si noi inclinam mai mult spre DJ. Iti poti face si tu un playlist cu melodiile preferate. Eu voi merge in toamna la o nunta tot cu dj si mi s-a promis playlistul. Cum il am ti-l pot da.

Luiza

Buna, Luiza.

Sincer, numele logodnicului tau nu-mi suna cunoscut :D dar fiind un oras atat de mic, si mai ales ca si eu am invatat la acelasi liceu, e posibil sa ne cunoastem din vedere... :)

In ceea ce priveste pregatirile de nunta, cum mai merge? Voi ce-ati mai facut? Ce-ati mai stabilt? Intrebari valabile si pentru celelalte miresici de 2011 ;;) Dar si pt cele care vor mai avea nunta in perioada urmatoare din 2010.
Ne mai inspiram si noi :)

Noi pana la urma am stabilit ca vom face nunta la cort :D Logodnicul meu are casa la tara si un teren incapator pt o nunta de 50-80 de oameni. La inceput nu m-a incantat ideea, dar apoi am citit pe un subforum pe miresici si m-am uitat si pe net la diverse poze si am ajuns la concluzia ca poate iesi de basm. Chiar daca e posibil sa iasa un pic mai scump decat la restaurant, suntem foarte entuziasmati de idee. Daca a mai facut cineva nunta la cort sau va face, va rog sa impartasiti detalii, desi deja mi-am notat ceva idei bune de pe acel subforum. Abia asteptam sa le punem in practica.
De celelalte aspecte, adica foto,video, formatie si decor, nu ne-am ocupat inca pt ca au intervenit niste chestii care ne tin pe loc, dar nu ne facem griji. Am mai citit pe aici ca unele miresici au inceput sa caute abia cu jumatate de an inainte si au si gasit, destul de convenabil. De ce s fim noi o exceptie ? :D

Aaaaaaa, intrebare:
A vazut sau a auzit cineva de buchet de mireasa din dalii? Am cautat pe net si n-am gasit nimic. Nici macar in combinatie cu altceva:-s Am remarcat zilele trecut cat de frumoase pot fi aceste flori, desi nu e prima oara cand le vad. Si inca ceva, credeti ca ar rezista la vremea calduroasa de vara? Mi s-a parut ca ar fi niste flori totusi fragile.

Multumesc anticipat, Miresici.

Edyza
05.07.2010, 19:33:22

Ia te uita! O noua miresica de Targoviste 2011! =D>>:D<

larryssa83
05.07.2010, 19:43:51
Buna, Luiza.

Sincer, numele logodnicului tau nu-mi suna cunoscut :D dar fiind un oras atat de mic, si mai ales ca si eu am invatat la acelasi liceu, e posibil sa ne cunoastem din vedere... :)

In ceea ce priveste pregatirile de nunta, cum mai merge? Voi ce-ati mai facut? Ce-ati mai stabilt? Intrebari valabile si pentru celelalte miresici de 2011 ;;) Dar si pt cele care vor mai avea nunta in perioada urmatoare din 2010.

Noi pana la urma am stabilit ca vom face nunta la cort :D Logodnicul meu are casa la tara si un teren incapator pt o nunta de 50-80 de oameni. La inceput nu m-a incantat ideea, dar apoi am citit pe un subforum pe miresici si m-am uitat si pe net la diverse poze si am ajuns la concluzia ca poate iesi de basm. Chiar daca e posibil sa iasa un pic mai scump decat la restaurant, suntem foarte entuziasmati de idee. Daca a mai facut cineva nunta la cort sau va face, va rog sa impartasiti detalii, desi deja mi-am notat ceva idei bune de pe acel subforum. Abia asteptam sa le punem in practica.
De celelalte aspecte, adica foto,video, formatie si decor, nu ne-am ocupat inca pt ca au intervenit niste chestii care ne tin pe loc, dar nu ne facem griji. Am mai citit pe aici ca unele miresici au inceput sa caute abia cu jumatate de an inainte si au si gasit, destul de convenabil. De ce s fim noi o exceptie ? :D

Aaaaaaa, intrebare:
A vazut sau a auzit cineva de buchet de mireasa din dalii? Am cautat pe net si n-am gasit nimic. Nici macar in combinatie cu altceva:-s Am remarcat zilele trecut cat de frumoase pot fi aceste flori, desi nu e prima oara cand le vad. Si inca ceva, credeti ca ar rezista la vremea calduroasa de vara? Mi s-a parut ca ar fi niste flori totusi fragile.

Uite cateva modele de buchete ce contin dalii :)

Edyza
05.07.2010, 20:01:14
Buna,

Si eu tot cu verde vreau sa fac, e si culoarea mea preferata.
Cu ce firma faci decorarea? Ai gasit tot ce iti trebuie (huse , fete de masa etc etc)?

Buna, Adrienita.

Momentan, dupa cum am spus la un mesaj putin mai devreme nu ne-am ocupat de asta, dar cum toata lumea lauda agentia Visul Miresei, cred ca vom opta si noi pt aceasta :) Oricum, clar vreau sa fie alb cu verde. De mica, de cand ma uitam la filme si mai ales la telenovele :D visam la scaune cu huse din acelea din satin sau matase! Intotdeauna m-au fascinat :) Voi ce-ati mai facut?

larryssa83
05.07.2010, 20:03:20
Buna, Adrienita.

Momentan, dupa cum am spus la un mesaj putin mai devreme nu ne-am ocupat de asta, dar cum toata lumea lauda agentia Visul Miresei, cred ca vom opta si noi pt aceasta :) Oricum, clar vreau sa fie alb cu verde. De mica, de cand ma uitam la filme si mai ales la telenovele :D visam la scaune cu huse din acelea din satin sau matase! Intotdeauna m-au fascinat :) Voi ce-ati mai facut?
Si eu am colaborat cu aceiasi agentie :)

Edyza
05.07.2010, 20:09:58
Uite cateva modele de buchete ce contin dalii :)

Mersi, Larryssa. Prompta, ca de obicei :*

Sunt foarte frumoase buchetele!!! :x
Se pare ca n-am cautat destul de bine :D

Edyza
05.07.2010, 20:12:47
Si eu am colaborat cu aceiasi agentie :)

Da, stiu :) Parerile tale de bine si ale celorlalte miresici ma fac sa cred ca nici nu mai este nevoie sa caut si altceva. Sper ca serviciile sa-si pastreze aceeasi calitate si anul viitor.
Apropo, crezi ca se deplaseaza si in alte localitati? Locatia nuntii noastre este la cam 25 km de Targoviste. Tare sper sa nu fie asta o problema ;-)

larryssa83
05.07.2010, 20:13:44
Mersi, Larryssa. Prompta, ca de obicei :*

Sunt foarte frumoase buchetele!!! :x
Se pare ca n-am cautat destul de bine :D
Ma bucur ca iti plac...sunt niste flori frumoase...sunt sigura ca vei avea un buchet superb :)
>:D<

larryssa83
05.07.2010, 20:15:42
Da, stiu :) Parerile tale de bine si ale celorlalte miresici ma fac sa cred ca nici nu mai este nevoie sa caut si altceva. Sper ca serviciile sa-si pastreze aceeasi calitate si anul viitor.
Apropo, crezi ca se deplaseaza si in alte localitati? Locatia nuntii noastre este la cam 25 km de Targoviste. Tare sper sa nu fie asta o problema ;-)
Nu cred ca va fi o problema...cei de acolo sunt deschisi cam la orice :)

Edyza
05.07.2010, 20:22:02
Ma bucur ca iti plac...sunt niste flori frumoase...sunt sigura ca vei avea un buchet superb :)

Mersi >:D<
Cred ca totul este superb in ziua nuntii, chiar daca mai apar si mici nereguli! Asta am "invatat" de la voi, miresici din anii trecuti :D

larryssa83
05.07.2010, 20:25:10
Cred ca totul este superb in ziua nuntii, chiar daca mai apar si mici nereguli! Asta am "invatat" de la voi, miresici din anii trecuti :D
Ma bucur ca mai pot ajuta din cand in cand. Sunt sigura ca dupa ce vei fi miresica la fel vei spunde si tu miresicilor care vor urma :) :*

st3fy
05.07.2010, 20:52:47
Buna, Luiza.

Aaaaaaa, intrebare:

eu am primit un buchet din dalii mov. le-am vazut in piata si mi-au placut si mi-a facut prietena mea un buchet f frumos. doar ca e putin turtit ca a stat langa multe alte flori de la civila.

si eu am avut la sedinta foto un buchet superb de cale (ca nu mi-l adusese nasa)

st3fy
05.07.2010, 20:54:00

multumesc fetele
spor la pregatiri!

larryssa83
05.07.2010, 20:55:20
eu am primit un buchet din dalii mov. le-am vazut in piata si mi-au placut si mi-a facut prietena mea un buchet f frumos. doar ca e putin turtit ca a stat langa multe alte flori de la civila.

si eu am avut la sedinta foto un buchet superb de cale (ca nu mi-l adusese nasa)
Bine ai revenit miresico! >:D< Casa de piatra! Cum a fost? Cand ne incanti cu pozici? :) :*

Edyza
05.07.2010, 21:04:17
Ma bucur ca mai pot ajuta din cand in cand. Sunt sigura ca dupa ce vei fi miresica la fel vei spunde si tu miresicilor care vor urma :) :*

Asa sper! :D Abia astept acea zi! :x

Edyza
05.07.2010, 21:06:50

Turtit sau nu, e foarte frumos buchetul :)
Gata! Cred ca o sa "insel" florile mele preferate de-o viata, adica trandafirii :)) M-am indragostit de dalii!

Si buchetul de cale este frumos :)

larryssa83
05.07.2010, 21:09:11
Asa sper! :D Abia astept acea zi! :x
Timpul trece foarte repede si va veni si minunata zi :)

st3fy
05.07.2010, 21:09:33
Buna, Adrienita.

si eu tot cu visul miresei :))
si tot cu alb si verde am aranjat sala. o sa-ti arat poze cand primesc

Edyza
05.07.2010, 21:12:42
si eu tot cu visul miresei :))
si tot cu alb si verde am aranjat sala. o sa-ti arat poze cand primesc

Abia astept sa le vad! Poate "imprumut" niste idei ;))

st3fy
05.07.2010, 21:12:53

sa stii ca asa e. au mai fost si pe la mine mici neplaceri dar nu am vrut sa ag pe nimeni in seama. si asta din partea unor persoane la care nu ma asteptam. dar de aia nu m-am mai distrat eu in ziua nuntii :))

larryssa83
05.07.2010, 21:16:06
sa stii ca asa e. au mai fost si pe la mine mici neplaceri dar nu am vrut sa ag pe nimeni in seama. si asta din partea unor persoane la care nu ma asteptam. dar de aia nu m-am mai distrat eu in ziua nuntii :))
Foarte bine ai facut ca nu ai dat atentie acestor lucruri. Unii chiar nu inteleg cat de importanta este acea zi pentru miri :(

st3fy
05.07.2010, 21:23:57
Bine ai revenit miresico! >:D< Casa de piatra! Cum a fost? Cand ne incanti cu pozici? :) :*

bine v-am regasit:))
nu stiu cand sunt gata pozele. video mai dureaza ca are sambata asta nunta cameramanul asa ca il inteleg ca nu are timp acu de noi :))

st3fy
05.07.2010, 21:26:23
Foarte bine ai facut ca nu ai dat atentie acestor lucruri. Unii chiar nu inteleg cat de importanta este acea zi pentru miri :(
asa si trebuie. eu de felul meu ma stresez f repede dar cu cateva luni inainte de nunta nu am mai avut nici un stres. asteptam sa vina. si atat. i-am lasat pe toti in pace si ne-am vazut de nunta noastra . asa ca nu bagati pe nimeni in seama ca nu merita !

larryssa83
05.07.2010, 21:26:34
bine v-am regasit:))
nu stiu cand sunt gata pozele. video mai dureaza ca are sambata asta nunta cameramanul asa ca il inteleg ca nu are timp acu de noi :))
Cu filmarile asa se intampla..dureaza mai mult si mai bine astepti un pic mai mult dar sa fii multumit de ce iese :)

st3fy
05.07.2010, 21:28:25
Cu filmarile asa se intampla..dureaza mai mult si mai bine astepti un pic mai mlt dar sa fii multumit de ce iese :)

asa sper :))

mrenescu
06.07.2010, 13:25:21
multumesc fetele
spor la pregatiri!

Casa de piatra si sa fiti superfericiti!;;)

Divanya
06.07.2010, 14:35:32
Fetelor e cineva care face nunta la restaurantul acela de sub podul care duce spre Aninoasa?

larryssa83
06.07.2010, 14:49:25
Fetelor e cineva care face nunta la restaurantul acela de sub podul care duce spre Aninoasa?
Am auzit ca arata foarte bine dar din pacate nu stiu cum se numeste :)

maria123_
06.07.2010, 16:30:47
am fost eu sambata la o nunta la acest restaurant....servirea a fost impecabila....o sa va pun si niste fotografii...sa va faceti o idee....dar dupa parerea mea...la momentul de fata este cel mai frumos restaurant....

larryssa83
06.07.2010, 16:49:22
am fost eu sambata la o nunta la acest restaurant....servirea a fost impecabila....o sa va pun si niste fotografii...sa va faceti o idee....dar dupa parerea mea...la momentul de fata este cel mai frumos restaurant....
Frumos...cum se numeste restaurantul? Din cate am inteles patronii sunt cei care au si un restaurant pe centrul vechi :)

Divanya
06.07.2010, 17:03:22
Dap, patroni sunt cei care au si San Marco... Ma bucur ca am auzit de bine... acolo am sa fac si eu nunta...la anul :D

larryssa83
06.07.2010, 17:09:18
Dap, patroni sunt cei care au si San Marco... Ma bucur ca am auzit de bine... acolo am sa fac si eu nunta...la anul :D
E bine ca v-ati hotarat si ca incepeti sa vi le aranjati din timp :)

Divanya
06.07.2010, 17:13:10
E bine ca v-ati hotarat si ca incepeti sa vi le aranjati din timp :)
Pai incepusem deja sa ma agit ca nu am sa gasesc local ptr la anul... cu toate ca mi se pare cam timpuriu sa ma apuc de pregatiri.

Iuca
06.07.2010, 21:13:43
Buna,

Si noi vom face nunta tot la Solarino dar anul viitor. Am discutat putin despre meniu. A zis ca discutam cu o luna inainte de nunta si il stabilm impreuna. Noi am fost deja cu un meniu creat de noi si au spus ca daca dorim ni-l fac exact asa eventual mai vin ei cu propuneri. Eu zic ca cel mai bine discuti cu ei , le spui ce ai vrea sa ai in meniu, cum sa fie aranjat (conteaza si modul de prezentare ;;)) si nu cred ca vor fi probleme. Depinde foarte mult si de noi nu doar de cei de restaurant. Trebuie sa fim exigente in ceea ce cerem :)

Luiza

Stiu ca e important si sa stii ce sa ceri, insa depinde foarte mult si de cum gateste bucatarul. Noi ne-am propus sa mergem sa vedem/gustam un meniu cu cateva saptamani inainte de nunta. Sper sa fie in regula. patronul de la Solarino mi s-a parut destul de scorţos, dar sper sa devina mai cooperant in apropierea nuntii.

Pupici!

Iuca
06.07.2010, 21:15:01

St3fy, sa fiti fericiti si veseli toata viata!

larryssa83
06.07.2010, 21:16:40
Pai incepusem deja sa ma agit ca nu am sa gasesc local ptr la anul... cu toate ca mi se pare cam timpuriu sa ma apuc de pregatiri.
Restaurantul, fotograful si muzica sunt primele care se rezolva de obicei :) Ai taiat deja ceva de pe lista :)

st3fy
07.07.2010, 07:12:05
St3fy, sa fiti fericiti si veseli toata viata!

mersi. la fel va doresc si voua!

mrenescu
07.07.2010, 08:29:09

Te referi la Italian Life? Eu doar pe el il stiu pe Aleea Sinaia. Daca la el te referi eu am nunta acolo pe 11.06 2011 si Coditza are acolo anul asta, parca in august.

larryssa83
07.07.2010, 09:46:18
Te referi la Italian Life? Eu doar pe el il stiu pe Aleea Sinaia. Daca la el te referi eu am nunta acolo pe 11.06 2011 si Coditza are acolo anul asta, parca in august.
Nu la acesta se refera...s-a deschis de curand unul nou...din cate am inteles este situat sub pod :)

st3fy
07.07.2010, 11:41:55
asta nou de sub pod se numeste san marco si cred ca e in locul fostei cantine de la petrol. e chiar inainte de un dealer de masini (parca seat sa zic).

larryssa83
07.07.2010, 12:43:16
asta nou de sub pod se numeste san marco si cred ca e in locul fostei cantine de la petrol. e chiar inainte de un dealer de masini (parca seat sa zic).
Este posibil........ Patronii au si San Marco de pe Centrul Vechi :)

Divanya
07.07.2010, 13:38:59
Mai fetelor..... nu stiu ce sa zic.... e frumos ca restaurant, nu zic nu... dar mi se pare totusi cam incarcat cu toate acele picturi pe pereti...Si culoarile parca sunt totusi prea pamantii, prea reci... Te limiteaza.
Eu una mi-as dori ca decorul sa fie cu alb si negru... Si ma gandesc ca asa n-ar fi pic de culoare... ar fi mult prea pal totul... Am hotarat cu al meu ca acolo sa facem nunta...dar parca as avea unele retineri... Si saptamana asta sau cel tarziu cealalta trebuie sa ne hotaram si sa mergem sa vb clar cu patronii....
Chiar sunt dezamagita....:|

larryssa83
07.07.2010, 13:40:27
Mai fetelor..... nu stiu ce sa zic.... e frumos ca restaurant, nu zic nu... dar mi se pare totusi cam incarcat cu toate acele picturi pe pereti...Si culoarile parca sunt totusi prea pamantii, prea reci... Te limiteaza.
Eu una mi-as dori ca decorul sa fie cu alb si negru... Si ma gandesc ca asa n-ar fi pic de culoare... ar fi mult prea pal totul... Am hotarat cu al meu ca acolo sa facem nunta...dar parca as avea unele retineri... Si saptamana asta sau cel tarziu cealalta trebuie sa ne hotaram si sa mergem sa vb clar cu patronii....
Si mie mi-au atras atentia acele picturi....:-"

adrienita
07.07.2010, 16:38:41

Buna Divanya,

Te sfatuiesc sa mergi inainte sa vezi si restaurantul Nunta de vis care se deschide la sfarsitul lunii. Mie mi-a placut foarte mult. Eu am nunta acolo anul viitor pe 11.06.2011. Mai aveau locuri libere pt anul viitor. Restaurantul este al celor are au Eden pe centrul vechi.

mrenescu
08.07.2010, 13:47:43

Dupa fotografiile postate si eu il gasesc foarte incarcat. Are un aspect de muzeu:( Si culorile sunt foarte sobre...

st3fy
08.07.2010, 14:30:01
Buna Divanya,

Te sfatuiesc sa mergi inainte sa vezi si restaurantul Nunta de vis care se deschide la sfarsitul lunii. Mie mi-a placut foarte mult. Eu am nunta acolo anul viitor pe 11.06.2011. Mai aveau locuri libere pt anul viitor. Restaurantul este al celor are au Eden pe centrul vechi.

unde s-a deschis acest rest nunta de vis ca nu-mi dau seama deloc?
de fapt stiu ca trebuia sa se deschida pana acu pt ca avea cineva nunta dar nu au fost gata si a trebuit sa se duca la alt restaurant, am impresia ca la san marco- de fapt am aflat ca se numeste ¨restaurante del ponte¨

adrienita
08.07.2010, 14:32:37
unde s-a deschis acest rest nunta de vis ca nu-mi dau seama deloc?
de fapt stiu ca trebuia sa se deschida pana acu pt ca avea cineva nunta dar nu au fost gata si a trebuit sa se duca la alt restaurant, am impresia ca la san marco- de fapt am aflat ca se numeste ¨restaurante del ponte¨

E putin mai in fata de Renel / Electrica, mai sus de Iazul Morilor, tot pe partea dreapta.

st3fy
08.07.2010, 15:28:56
E putin mai in fata de Renel / Electrica, mai sus de Iazul Morilor, tot pe partea dreapta.

pe langa piscina sideco adica? stau destul de aproape dar poate nu am mai trecut e mult p-acolo ca tot nu stiu unde e:))

Edyza
10.07.2010, 09:52:57
pe langa piscina sideco adica? stau destul de aproape dar poate nu am mai trecut e mult p-acolo ca tot nu stiu unde e:))

se pare ca s-a cam intrerupt activitatea pe aici :D
miresici, cum mai stati cu pregatirirle? cine mai are nunta luna aceasta sau in august? emotii, ceva? :)

miresici de 2011, voi ce ati mai facut, ce ati mai rezolvat? eu cam stau pe loc :-"
:*

coditza31
10.07.2010, 19:12:41
miresici, cum mai stati cu pregatirirle? cine mai are nunta luna aceasta sau in august? emotii, ceva? :)

miresici de 2011, voi ce ati mai facut, ce ati mai rezolvat? eu cam stau pe loc :-"

Pai nu ne-am pregatit destul? :-p De un an de zile ne tot pregatim...ce emotii sa mai avem? :^o
Impartim invitatiile si mai luam cate ceva ca sa ne ramana cat mai putine pe ultima suta de metrii: sapt asta mi-al luat esarfa pentru dezgatit, lantisor, whisky...detalii :-p

st3fy
10.07.2010, 21:04:34

probabil e lumea plecata in vacanta :)

st3fy
10.07.2010, 21:06:07
Pai nu ne-am pregatit destul? :-p De un an de zile ne tot pregatim...ce emotii sa mai avem? :^o
Impartim invitatiile si mai luam cate ceva ca sa ne ramana cat mai putine pe ultima suta de metrii: sapt asta mi-al luat esarfa pentru dezgatit, lantisor, whisky...detalii :-p

eu stiam ca esarfa o ia nasa. mie mi-ar fi placut o palarie :)
cum stati cu invitatiile? cum se prezinta lumea?

maria_luiza
10.07.2010, 21:25:41
Stiu ca e important si sa stii ce sa ceri, insa depinde foarte mult si de cum gateste bucatarul. Noi ne-am propus sa mergem sa vedem/gustam un meniu cu cateva saptamani inainte de nunta. Sper sa fie in regula. patronul de la Solarino mi s-a parut destul de scorţos, dar sper sa devina mai cooperant in apropierea nuntii.

Pupici!

Buna ,

Astazi am fost si noi la solarino sa luam chitanta pentru avansul platit. Ne-au spus ca mai discutam despre meniu cu o luna inaite de nunta. Le-am propus sa realizeze meniul nostru si sa vedem cum iese si daca ne place pe acela sa il avem si la nunta daca nu ... sa vedem cum il imbunatatim. Au fost ok cu propunerea. Cred ca o sa fie de acord si la tine. Asa vei sti sigur ce vei avea la nunta :)

Spor la pregatiri :*

coditza31
10.07.2010, 21:59:29

Da, asa este: trebuia sa o ia nasa dar ea m-a lasat pe mine sa-mi iau ce-mi place :)
M-am gandit si eu la palarie si am probat cateva dar imi lua din "campul" vizual, era si cam scumpa si mi-ar fi turtit coafura... asa ca am luat o esarfa :D pentru o jumatate de ora :-p

Lumea zice ca se gandeste...e un moment cam "neprielnic" dar asta e... :(

larryssa83
10.07.2010, 22:07:39
Si eu stiu tot asa, ca nasa ia ce vrea mireasa pt dezgatit. Chiar astazi am fost cu fina sa ia pt fina ei o voalta pt acest moment :)

maria_luiza
11.07.2010, 10:53:40
Buna, Luiza.

Aaaaaaa, intrebare:

Buna,

Noi am ales pana acum restaurantul :Solarino. Cu restul pregatirilor nu am inaintat. Probabil la toamna o sa incepem sa cautam DJ,fotograf.
Frumoasa ideea ta cu nunta la cort. Am vazut multe poze cu nunti in aer liber/cort si sunt foarte frumoase, romantice:)

Edyza
11.07.2010, 15:58:38

Felicitari! Ma bucur ca stai bine cu pregatirile :)
Mai ai atat de putin, parca am eu emotii :D

Edyza
11.07.2010, 16:01:45
probabil e lumea plecata in vacanta :)

Da :) cred ca ai dreptate, toata lumea e in vacanta :-<

Edyza
11.07.2010, 16:05:19
Buna,

Noi am ales pana acum restaurantul :Solarino. Cu restul pregatirilor nu am inaintat. Probabil la toamna o sa incepem sa cautam DJ,fotograf.
Frumoasa ideea ta cu nunta la cort. Am vazut multe poze cu nunti in aer liber/cort si sunt foarte frumoase, romantice:)

Felicitari pentru alegere. Am auzit multe lucruri bune de spre Solarino. Se pare ca si la noi, cele de 2011 ;-) lucrurile incep sa prinda contur. Nici noi nu ne grabim cu celelalte aspecte. Mai e timp.

Mersi pentru apreciere ;;)

Spor la miresit in continuare :*

mrenescu
12.07.2010, 07:38:07
Felicitari pentru alegere. Am auzit multe lucruri bune de spre Solarino. Se pare ca si la noi, cele de 2011 ;-) lucrurile incep sa prinda contur. Nici noi nu ne grabim cu celelalte aspecte. Mai e timp.

Mersi pentru apreciere ;;)

Spor la miresit in continuare :*

Nici noi nu am inaintat cu pregatirile dar suntem inca relaxati avand in vedere ca ieri mai aveam 11 luni pana la nunta :D. Tot prin toamna ne vom apuca si noi, speram mai serios :-p de pus lucrurile cap la cap. Viitorul meu sot imi tot spune cand ma mai apuca grijile ca mai e suficient timp si sa nu-mi fac probleme. In septembrie, dupa ce ne intoarcem din concediu, incep sa pun lucrurile cap la cap. Pana atunci ma bucur pentru fiecare miresica de 2010 care trece pragul si ma abtin cu greu sa nu cumpar lucruri pentru nunta de frica sa nu apara altele mai cu mot care sa-mi placa si mai tare.;;)

Edyza, foarte frumos inelusul. Si eu am primit unul asemanator doar ca acum vreo doi ani si imi este tare drag. Sa-l porti fericita si sa-ti aduca numai bucurii.

mrenescu
12.07.2010, 07:40:41
Da, asa este: trebuia sa o ia nasa dar ea m-a lasat pe mine sa-mi iau ce-mi place :)
M-am gandit si eu la palarie si am probat cateva dar imi lua din "campul" vizual, era si cam scumpa si mi-ar fi turtit coafura... asa ca am luat o esarfa :D pentru o jumatate de ora :-p

Lumea zice ca se gandeste...e un moment cam "neprielnic" dar asta e... :(

Coditza ati facut meniul? Ai mai vorbit cu cei de la restaurant avand in vedere ca mai aveti o luna si-un pic pana la ziua cea mare? Astept cu nerabdare noutati ca sa vad cum se poarta oamenii cu clientii si sa stiu la ce ma astept :-p

coditza31
12.07.2010, 11:24:54
Coditza ati facut meniul? Ai mai vorbit cu cei de la restaurant avand in vedere ca mai aveti o luna si-un pic pana la ziua cea mare? Astept cu nerabdare noutati ca sa vad cum se poarta oamenii cu clientii si sa stiu la ce ma astept :-p

Buna,
Meniul ti-l alegi tu din 6-7 meniuri pe care le au ei: e 90 cel mai simplu, fara peste (aperitiv, sarmale, friptura) si 158 unul cu specialitati italiene. Cel "calsic" la care ne-am orientat (aperitv, peste, sarmale, friptura) este 140...cam mult dar nu poti negocia pentru ca ei spun ca aici intra si plata bucatarului, chelnerilor si chiria localului. Pana acum am fost sa discutam unde punem lautarii (pentru ca avem altii, cei de acolo neplacandu-ne deloc), cum aranjam mesele si nu au fost prea deschisi...nu vroiau sa ne scoata din mese dar mai insistam pt ca nu pot tine 4 oameni (lautarii) pe 1 metru patrat si nici o masa chiar in usa de la intrare pe unde se va perinda lumea afara la aer curat dupa o sarba...
E bine ca inainte sa decizi de unde iei tortul sa discuti cu ei pt ca nu vor de la 2 firme...nu le-am retinut numele pt ca le-am zis ca vom lua de la Dieta si au spus ca e ok atata vreme cat ne dau certificat.
La fel, au cateva firme de decoratiuni cu care nu vor sa mai colaboreze pt ca in trecut lucrurile nu au decurs prea bine...
Accepta sa aduci vin rosu daca vrei.

Cam atat...te tin la curent #:-S

adrienita
12.07.2010, 15:01:32
Aaaaaaa, intrebare:
A vazut sau a auzit cineva de buchet de mireasa din dalii? Am cautat pe net si n-am gasit nimic. Nici macar in combinatie cu altceva:-s Am remarcat zilele trecut cat de frumoase pot fi aceste f

lori, desi nu e prima oara cand le vad. Si inca ceva, credeti ca ar rezista la vremea calduroasa de vara? Mi s-a parut ca ar fi niste flori totusi fragile.

Buna Edyza,

Poate te ajuta pozele astea... Ultimul e superb.

376553 376554376555376556376557
http://www.miresici.ro/themes/miresici/images/misc/pencil.png

mrenescu
12.07.2010, 16:27:46
Buna,
Meniul ti-l alegi tu din 6-7 meniuri pe care le au ei: e 90 cel mai simplu, fara peste (aperitiv, sarmale, friptura) si 158 unul cu specialitati italiene. Cel "calsic" la care ne-am orientat (aperitv, peste, sarmale, friptura) este 140...cam mult dar nu poti negocia pentru ca ei spun ca aici intra si plata bucatarului, chelnerilor si chiria localului. Pana acum am fost sa discutam unde punem lautarii (pentru ca avem altii, cei de acolo neplacandu-ne deloc), cum aranjam mesele si nu au fost prea deschisi...nu vroiau sa ne scoata din mese dar mai insistam pt ca nu pot tine 4 oameni (lautarii) pe 1 metru patrat si nici o masa chiar in usa de la intrare pe unde se va perinda lumea afara la aer curat dupa o sarba...
E bine ca inainte sa decizi de unde iei tortul sa discuti cu ei pt ca nu vor de la 2 firme...nu le-am retinut numele pt ca le-am zis ca vom lua de la Dieta si au spus ca e ok atata vreme cat ne dau certificat.
La fel, au cateva firme de decoratiuni cu care nu vor sa mai colaboreze pt ca in trecut lucrurile nu au decurs prea bine...
Accepta sa aduci vin rosu daca vrei.

Cam atat...te tin la curent #:-S

Ufff,cam complicat: nu vor aia, nu colaboreaza cu nu stiu cine...ma cam ingrijoreaza comportamentul asta.:(

ButterFlyIuliana
12.07.2010, 20:02:47
[QUOTE=Edyza;3434845]se pare ca s-a cam intrerupt activitatea pe aici :D

Suntem aici, cu emotii...pline de emotii.
Pentru miresicile care au depasit momentul: Casa de Piatra si Multa Multa FERICIREEEEE!!!!

st3fy
12.07.2010, 20:28:55
Ufff,cam complicat: nu vor aia, nu colaboreaza cu nu stiu cine...ma cam ingrijoreaza comportamentul asta.:(

nu e vorba de acelasi restaurant dar
si daca stii ce e in neregula tot nu castigi nimic (eu am facut la continental).si eu si mama le-am zis de cateva ori sa nu ia mancarea din fata daca iese lumea la dans si pe urma am aflat ca au ramas cativa fara mancare.
la bautura-tuica mi-au furat mai bine de 10 litri. m-au pus sa aduc 20 l si nu s-a baut aproape deloc si mi-au dat decat 4 l inapoi. stiu sa te minta dar cu zambetul pe buze. ¨zic ca ei si fac ca mine¨. cam asa au facut la mine. si profita ca nu te mai intereseaza atunci nimic si se mai scot si ei.
sfaturile astea le-am auzit si eu dar degeaba am tinut cont de ele ca nu am avut cu cine.

spor la pregatiri si casa de piatra pt cele care urmeaza sa aiba nunta!

coditza31
13.07.2010, 10:24:47

Nu e chiar atat de rau...adica iti interzic 2 cofetarii si o agentie...mai ai de unde alege din cate sunt in oras.
Sunt alte restaurante care iti impun sa faci la o anumita cofetarie sau la o anumita agentie si atunci chiar e rau mai ales daca nu iti place ce iti pot oferi...
Mie insa mi se pare foarte mult meniul in conditiile in care la Dragodana un meniu mult mai incarcat decat acesta este 85 si din cate am vazut pe aici si la Solarino care arata superb e 120 deci nu imi explic de ce aici e atat de mult :-<
Cu aranjatul meselor sper sa ne intelegem cu ei...pana la urma e mai important sa-mi placa mie si sa le creez conditii si inviatatiilor si lautarilor :-"

mrenescu
13.07.2010, 13:31:54
Nu e chiar atat de rau...adica iti interzic 2 cofetarii si o agentie...mai ai de unde alege din cate sunt in oras.
Sunt alte restaurante care iti impun sa faci la o anumita cofetarie sau la o anumita agentie si atunci chiar e rau mai ales daca nu iti place ce iti pot oferi...
Mie insa mi se pare foarte mult meniul in conditiile in care la Dragodana un meniu mult mai incarcat decat acesta este 85 si din cate am vazut pe aici si la Solarino care arata superb e 120 deci nu imi explic de ce aici e atat de mult :-<
Cu aranjatul meselor sper sa ne intelegem cu ei...pana la urma e mai important sa-mi placa mie si sa le creez conditii si inviatatiilor si lautarilor :-"

Ok, sper doar sa nu li se fi pus pata pe VM. Iti dai seama ca daca pe voi v-au dus cu meniul la 140, la noi, fiind la anul, vor trage cel putin pana la 160, fara bautura, fructe si alune sau dulciuri.

coditza31
13.07.2010, 21:23:58
Ok, sper doar sa nu li se fi pus pata pe VM. Iti dai seama ca daca pe voi v-au dus cu meniul la 140, la noi, fiind la anul, vor trage cel putin pana la 160, fara bautura, fructe si alune sau dulciuri.

Nu, nu este vorba de VM pentru ca si noi tot cu ei facem o:-)
Nu ai de unde sa stii daca vor mari la anul pretul meniului; noi facem acolo pentru ca anul trecut in august a fost singurul loc unde am gasit o sambata in august anul acesta. Dar de anul acesta sunt 2 restaurante in plus care le vor face concurenta si cu criza asta probabil vor fi si mai putini miri... asa ca daca vor sa mai aiba clienti ar fi bine sa nu mai aiba preturile cele mai mari $-)
Si noua ne-au spus anul trecut ca daca va creste pretul alimentelor vor creste si ei pretul meniurilor dar am vazut ca foile erau printate de anul trecut...deci ori isi dau si ei seama ca au preturi mari ori ca au concurenta din ce in ce mai mare... ori au uitat sa ne dea "vestea" ce mare...mai vedem... :-<

Divanya
14.07.2010, 16:48:37
Fetelor am rezolvat cu restaurantul!!!! Yupppyy!!!
Am fost la restaurantul de care va spuneam, Restaurante del Ponte, care e foooooarte frumos. Pozele puse aici nu sunt deloc relevante si mi-am schimbat complet impresia dupa ce l-am vazut live. :O
E maaaare, e aerisit, ventilatia si aerul conditionat fac fata cu brio, gradina e superba.... totul e foarte frumos si facut cu f mult bun gust!! Chiar sunt entuziasmata!!!!<:-P
Am rezolvat cu restaurantul, am programat si cununia civila (care va fi anul acesta), am rezolvat si cu fotograful... Mai am de vb cu cameramanul si cu formatia, lucruri de care n am habar.... asa ca astept propuneri!:*

larryssa83
14.07.2010, 16:49:48
Am fost la restaurantul de care va spuneam, Restaurante del Ponte, care e foooooarte frumos. Pozele puse aici nu sunt deloc relevante si mi-am schimbat complet impresia dupa ce l-am vazut live. :O
E maaaare, e aerisit, ventilatia si aerul conditionat fac fata cu brio, gradina e superba.... totul e foarte frumos si facut cu f mult bun gust!! Chiar sunt entuziasmata!!!!<:-P
Am rezolvat cu restaurantul, am programat si cununia civila (care va fi anul acesta), am rezolvat si cu fotograful... Mai am de vb cu cameramanul si cu formatia, lucruri de care n am habar.... asa ca astept propuneri!:*
Felicitari!!!! Ma bucur ca temerile au fost nefondate :*

larryssa83
14.07.2010, 16:50:25
nu e vorba de acelasi restaurant dar
si daca stii ce e in neregula tot nu castigi nimic (eu am facut la continental).si eu si mama le-am zis de cateva ori sa nu ia mancarea din fata daca iese lumea la dans si pe urma am aflat ca au ramas cativa fara mancare.
la bautura-tuica mi-au furat mai bine de 10 litri. m-au pus sa aduc 20 l si nu s-a baut aproape deloc si mi-au dat decat 4 l inapoi. stiu sa te minta dar cu zambetul pe buze. ¨zic ca ei si fac ca mine¨. cam asa au facut la mine. si profita ca nu te mai intereseaza atunci nimic si se mai scot si ei.
sfaturile astea le-am auzit si eu dar degeaba am tinut cont de ele ca nu am avut cu cine.

spor la pregatiri si casa de piatra pt cele care urmeaza sa aiba nunta!
Superba poza de la avatar.....vrem mai multe :*:*

st3fy
14.07.2010, 21:56:37
nu am decat 6 deocamdata

larryssa83
14.07.2010, 21:57:32
nu am decat 6 deocamdata
Oricum din poza de la avatar se vede ca ai fost o mireasa superba :)

st3fy
14.07.2010, 22:04:10
multumesc

si tu ai fost f frumoasa. si mi-e placut videoclipul f mult. de ar iesi si al meu la fel tare fain ar fi

pun cele cateva poze dar nu le las deocamdata

larryssa83
14.07.2010, 22:08:11
multumesc

si tu ai fost f frumoasa. si mi-e placut videoclipul f mult. de ar iesi si al meu la fel tare fain ar fi

Foarte frumoase si foarte frumosi ati fost si voi...cu asemenea personaje sigur si videoclipul va iesi super ok :)

st3fy
14.07.2010, 22:12:14
speram si noi. ca suntem optimisti doar!

coditza31
15.07.2010, 08:33:00
multumesc

Casa de piatra! Sa va iubiti la fel si peste 50 de ani :)>-
Unde ai pus poze? Vad numai rochita :( e frumoasa dar vreau sa vad mai multtt [-o<

st3fy
15.07.2010, 20:14:24
o sa pun cand o sa le primesc pe toate.
si mai pun la avatar

aditzza
16.07.2010, 09:42:33
buna fetelee
am revenit si eu... dar inca nu am nicio poza
va multumesc tuturor pentru urarile de bine si la fel va urez si voua :)

predalaura
16.07.2010, 12:23:55
salutare , bine ai revenit ..
spune-ne si noua cit te-a costa foto- video si ce primesti de banii aia [-o<

multumim ...si casa de piatra !!

Si pentru alte miresi care au avut nunti :
Cine imi poate da si mie 2-3 oferte foto-video , pe cit posibil fara reclama, asa niste sugestii de pret si de pachete.
Miresicile care au avut nunta poate ma pot ajuta . Imi puteti trimite PM.
Multumesc .

mrenescu
19.07.2010, 08:18:52

Ma bucur ca ati rezolvat. Noi inca stam in cumpana: dj sau lautari?

coditza31
23.07.2010, 12:32:24
Cine imi poate spune cand se face bradul, cine si cu ce il impodobeste? Pe unde trebuie "carat"?
Si...daca aveti poze cu barazi impodobiti ar fi super [-o<

predalaura
23.07.2010, 17:05:49
Salutare, pentru ca am fost pe citeva nunti pe la tara , bradul se gateste dupa traditiile locului unde se face nunta.
Daca e la oras nu e foarte complicat si chiar se poate renunta la el
se gateste la ginere acasa in general si contie cecoratiuni din hirtie plus citeva cadouri pentru baiatul care
tine bradul, in virf se leaga un buchet de busuioc . se cara de la ginere la nasi , la mireasa si la biserica , dupa biserica la oras nu se mai tine cont de brad.
Pentru alte detalii intreaba o ruda mai in virsta din familie .

Edyza
23.07.2010, 19:03:32
Nici noi nu am inaintat cu pregatirile dar suntem inca relaxati avand in vedere ca ieri mai aveam 11 luni pana la nunta :D. Tot prin toamna ne vom apuca si noi, speram mai serios :-p de pus lucrurile cap la cap. Viitorul meu sot imi tot spune cand ma mai apuca grijile ca mai e suficient timp si sa nu-mi fac probleme. In septembrie, dupa ce ne intoarcem din concediu, incep sa pun lucrurile cap la cap. Pana atunci ma bucur pentru fiecare miresica de 2010 care trece pragul si ma abtin cu greu sa nu cumpar lucruri pentru nunta de frica sa nu apara altele mai cu mot care sa-mi placa si mai tare.;;)

Edyza, foarte frumos inelusul. Si eu am primit unul asemanator doar ca acum vreo doi ani si imi este tare drag. Sa-l porti fericita si sa-ti aduca numai bucurii.

Mersi pt urari, Mrenescu :* Iti doresc si tie asemenea!
Si eu gandesc la fel ca tine. Mi-e teama sa incep de pe acum sa cumpar lucruri ca poate dupa aceea poate gasesc ceva si mai interesant, dar strang idei de oriunde gasesc, mai ales de pe miresici.ro :D:x

Edyza
23.07.2010, 19:06:57
Buna Edyza,

Poate te ajuta pozele astea... Ultimul e superb.

376553 376554376555376556376557
http://www.miresici.ro/themes/miresici/images/misc/pencil.png

Mersi pt poze, Adrienita :* Sunt minunate toate! Clar voi opta pentru buchet cu dalii! :x

ankciulei
27.07.2010, 09:44:23
buna....mai am si eu asa putin.....deja m-au apukt nebuniile...si mai avem cateva detalii de pus la punct....sper numai sa iasa bine totul.....as vrea sa intreb, dak stie cineva cum e slujba la biserica sf mihail si gavril.....si a doua.....dak s-a pregatit vreo mireasa la leda, pt ziua cea mare...machiaj si coafura....dak ati fost multumite...eu nu m-am dus niciodata acolo, dar nasa mi-a recomandat fetele de acolo, si am zis dc nu....au preturi cam maricele, dar pt o asemenea zi, se merita orice sacrificiu...nu??? va pup....

Buna
Cred ca iti raspun putin cam tarziu la intrebarile tale, dar sunt convinsa ca raspunsul va fi de folos altor miresici care isi doresc cu orice pret sa fie impecabile in ziua nuntii lor. Si eu am fost una dintre ele, si pentru a-mi realiza acest vis am fost ajutata in totalitate de fetele de la Leda, Raluca - machiaj si Mihaela - coafura. Sunt fete extraordinare, adevarate profesioniste, din mana carora veti iesi exact asa cum va doriti. Prentu a va convinge puteti arunca o privire pe blogul Make-up artistului Raluca Georgescu http://desiremake-up.blogspot.com/. Sunt si eu pe acolo.....va las sa descoperiti...va pup pe toate...

petruta30
27.07.2010, 12:00:40
buna fetelee
am revenit si eu... dar inca nu am nicio poza
va multumesc tuturor pentru urarile de bine si la fel va urez si voua :)
sa-mi pui si mie cateva poze cu machiajul facut de raluca si de la Cantup pentru ca si eu tot acolo voi avea nunta.ai fost multumita de restaurant in general? multumesc!

petruta30
27.07.2010, 12:02:47
Buna
Cred ca iti raspun putin cam tarziu la intrebarile tale, dar sunt convinsa ca raspunsul va fi de folos altor miresici care isi doresc cu orice pret sa fie impecabile in ziua nuntii lor. Si eu am fost una dintre ele, si pentru a-mi realiza acest vis am fost ajutata in totalitate de fetele de la Leda, Raluca - machiaj si Mihaela - coafura. Sunt fete extraordinare, adevarate profesioniste, din mana carora veti iesi exact asa cum va doriti. Prentu a va convinge puteti arunca o privire pe blogul Make-up artistului Raluca Georgescu http://desiremake-up.blogspot.com/. Sunt si eu pe acolo.....va las sa descoperiti...va pup pe toate...

da.machiaza foarte bine raluca. si eu o aleg tot pe ea. nu are nici preturi mari. am inteles ca machiajul costa 180 ron cu tot cu proba de dinainte.ai fost multumita de restaurant in general?

aditzza
27.07.2010, 12:32:10
sa-mi pui si mie cateva poze cu machiajul facut de raluca si de la Cantup pentru ca si eu tot acolo voi avea nunta.ai fost multumita de restaurant in general? multumesc!

de pe blogul ei eu sunt miresica bruneta... :) dar voi pune poze imediat ce le voi avea
iar despre cantup nu te pot ajuta ca eu nu am facut acolo

petruta30
27.07.2010, 12:41:49
de pe blogul ei eu sunt miresica bruneta... :) dar voi pune poze imediat ce le voi avea

ai fost foarte frumoasa. scuze vroiam sa o intreb pe anka de restaurant. astept pozele.....^:)^

Velvet
27.07.2010, 20:32:06

intamplator ti am gasit pozele la DD pe site, ai fost o mireasa ffoarte frumoasa si ai avut o nunta superba...

aditzza
28.07.2010, 07:17:45
intamplator ti am gasit pozele la DD pe site, ai fost o mireasa ffoarte frumoasa si ai avut o nunta superba...

multumesc mult :*
vineri voi primi pozele si le voi pune si aici :)

ankciulei
28.07.2010, 11:45:49
ai fost foarte frumoasa. scuze vroiam sa o intreb pe anka de restaurant. astept pozele.....^:)^

sa-ti spun despre restaurant..... totul a fost OK servire buna, nu am avut foarte mai probleme cu caldura asa cum se aude despre Cantup, mancarea foarte buna.....si totul a iesit PERFECT...asa cum am primit reviw-uri din partea nuntasilor. Iti doresc si tie sa ai parte de o nunta minunata! :*

petruta30
28.07.2010, 12:08:15
sa-ti spun despre restaurant..... totul a fost OK servire buna, nu am avut foarte mai probleme cu caldura asa cum se aude despre Cantup, mancarea foarte buna.....si totul a iesit PERFECT...asa cum am primit reviw-uri din partea nuntasilor. Iti doresc si tie sa ai parte de o nunta minunata! :*

multumesc!:A:A:A

ankciulei
28.07.2010, 12:12:07
De cateva saptamani incerc sa-mi fac curaj sa-mi pun in vanzare rochita de mireasa.Pozele vorbesc de la sine, dar as vrea sa va spun si cate ceva despre ea. A fost facuta la Maya Fashion dupa modelul rochiei de mireasa pe care a purtat-o Thalia, dar fara trena pentru ca nu mi s-a parut necesara. Este cea mai "impresionanta" rochie de mireasa facuta de doamna care a lurcat-o de 15 ani de cand face rochii de mireasa pentru Maya. (asa mi s-a spus). Mie imi este foarte draga, am pus mult suflet in realizarea rochiei, si imi doresc sa se bucure si altcineva de frumusetea ei. Pentru mai multe poze...strigati! ;-)

Velvet
28.07.2010, 13:41:19
De cateva saptamani incerc sa-mi fac curaj sa-mi pun in vanzare rochita de mireasa.Pozele vorbesc de la sine, dar as vrea sa va spun si cate ceva despre ea. A fost facuta la Maya Fashion dupa modelul rochiei de mireasa pe care a purtat-o Thalia, dar fara trena pentru ca nu mi s-a parut necesara. Este cea mai "impresionanta" rochie de mireasa facuta de doamna care a lurcat-o de 15 ani de cand face rochii de mireasa pentru Maya. (asa mi s-a spus). Mie imi este foarte draga, am pus mult suflet in realizarea rochiei, si imi doresc sa se bucure si altcineva de frumusetea ei. Pentru mai multe poze...strigati! ;-)

wwwwwoooooooowwww:madlaugh::madlaugh: superba rochia, dar si tu ai fost foarte frumoasa

Casa de Piatra!! spor la vanzare

petruta30
28.07.2010, 16:07:47

superba! mai vrem poze! cat a costat rochita? acum vad ceva si de la restaurant. f frumos aranjamentul salii! sunt cei recomandati de Cantup pentru aranjament?

ankciulei
28.07.2010, 19:22:21
superba! mai vrem poze! cat a costat rochita? acum vad ceva si de la restaurant. f frumos aranjamentul salii! sunt cei recomandati de Cantup pentru aranjament?

Mai multe poze o sa vina in curand, atunci cand le voi primi pe cele de la fotograf. Rochita m-a costat 5.000 lei. Cat despre aranjamente...nu am facut cu cei de la Cantup, am facut cu o firma din Valcea, www.issamariage.ro (http://www.issamariage.ro) . Pe site sunt mai multe poze cu sala ...Restaurant Nova asa se numeste mai nou....Sunt niste oamnei minunati...tii recomand 100%! Pup

Velvet
28.07.2010, 20:07:40
Mai multe poze o sa vina in curand, atunci cand le voi primi pe cele de la fotograf. Rochita m-a costat 5.000 lei. Cat despre aranjamente...nu am facut cu cei de la Cantup, am facut cu o firma din Valcea, www.issamariage.ro (http://www.issamariage.ro) . Pe site sunt mai multe poze cu sala ...Restaurant Nova asa se numeste mai nou....Sunt niste oamnei minunati...tii recomand 100%! Pup

wwwoooowww si de data asta, nu pot sa cred cum arata sala cum lasand la o parte aranjamentele , bine un nu am mai fost in sala aia de vreo 5 ani:-":-"
totul arata super tare, aranjamentul de pe masa voastra este sperb si toate celelalte. Felicitari pt alegerile facute;)

larryssa83
28.07.2010, 20:19:39
Foarte frumoasa rochita! Casa de piatra! Ai fost o adevarata printesa :)

aditzza
29.07.2010, 06:42:59

fff reusit aranjamentul salii...
si tu deasemenea ai fost o miresica superba.... dealtfel noi ne-am si intalnit la machiaj, urmam dp tine :)

larryssa83
29.07.2010, 07:00:10
Arata super sala...adevarati profesionisti cei cu care ai lucrat. Am fost si eu la o nunta in VAlcea si sala era aranjata superb...se pricep cei de acolo :) Felicitari pentru alegere!

larryssa83
29.07.2010, 07:06:59
Am admirat atat de mult miresica bruneta....abia astept poze dar pot spune , din ce am vazut, ca ai fost superba!!!!!

larryssa83
29.07.2010, 07:08:48
Buna
Din pacate nu te-am recunoscut :( Nu ne dai un indiciu ? :D

aditzza
29.07.2010, 07:11:02
Am admirat atat de mult miresica bruneta....abia astept poze dar pot spune , din ce am vazut, ca ai fost superba!!!!!
;)) multumesc mult >:D<
maine le primesc , de-abia astept si eu
am sa postez imediat ce le voi avea :)

larryssa83
29.07.2010, 07:14:10
;)) multumesc mult >:D<
maine le primesc , de-abia astept si eu
am sa postez imediat ce le voi avea :)
Le astept cu nerabdare :) >:D<
Care este urmatoarea miresica de aici? :)

coditza31
29.07.2010, 09:13:47
Le astept cu nerabdare :) >:D<
Care este urmatoarea miresica de aici? :)

daaa...si eu vreau sa vad pozele si mai ales vreau sa vad cum v-a iesit valsul :-"

cred ca eu urmez :-SS

larryssa83
29.07.2010, 09:15:18
daaa...si eu vreau sa vad pozele si mai ales vreau sa vad cum v-a iesit valsul :-"

cred ca eu urmez :-SS
Inca putin....:)

Velvet
29.07.2010, 10:31:49
Buna

te-am descoperit;));)) ....foarte frumos...

larryssa83
29.07.2010, 12:04:46
Buna
Gata...te-am gasit..dupa accesoriul din par te-am recunoscut :) :">

adrienita
29.07.2010, 14:11:49
Buna miresici,

Cateva poze de la restaurantul Nunta de vis...

coditza31
29.07.2010, 14:15:39
Buna miresici,

Superbbb!
pe 28 aug. o fi liber? o:-)
de ce nu or fi facut si ei un pic de reclama anul trecut ca sa stim si noi :gen_07:

adrienita
29.07.2010, 16:13:01
Superbbb!
pe 28 aug. o fi liber? o:-)
de ce nu or fi facut si ei un pic de reclama anul trecut ca sa stim si noi :gen_07:

Nu stiu daca au liber, sambata a fost prima nunta, dar te poti interesa.

danielaparcalabu
29.07.2010, 19:47:35
Mesaj pt Anca - miresica ce a a vut nunta la Cantup, in iulie
Felicitari pt decorarea salii. Este superba!!!
Am si eu o intrebare pentru tine.
Noi avem nunta in septembrie, tot la Cantup. Tin minte ca atunci cand am batut palma pt restaurant, cei de acolo ne-au zis ca pe langa meniuri tb sa platim si inchirierea huselor (de la ei, de la Cantup).
Asa ati facut si voi, sau ati reusit sa scapati de plata huselor de la restaurant. Vad ca in pozele de site-ul celor din Valcea sunt alte huse decat cele de la Cantup.
Sa inteleg ca ati platit 2 randuri de huse?

larryssa83
29.07.2010, 19:51:52
Buna miresici,

Foarte frumos! Imi plac aranjamentele florale :)

petruta30
31.07.2010, 13:20:59
Noi avem nunta in septembrie, tot la Cantup. Tin minte ca atunci cand am batut palma pt restaurant, cei de acolo ne-au zis ca pe langa meniuri tb sa platim si inchirierea huselor (de la ei, de la Cantup).
Asa ati facut si voi, sau ati reusit sa scapati de plata huselor de la restaurant. Vad ca in pozele de site-ul celor din Valcea sunt alte huse decat cele de la Cantup.
buna! si eu voi avea nunta la CANTUP! mie mi-au spus ca daca vreau sa aduc pe altcineva sa aranjez sala nu e nici o problema. nu mi-au impus sa iau husele de la ei! astept sa-mi spui cum a fost! Casa de piatra!

aditzza
31.07.2010, 21:07:51
gataa... am si eu pozeee
le gasiti in semnatura :)

larryssa83
31.07.2010, 22:09:52
gataa... am si eu pozeee
Foarte frumos totul....mi-a placut enorm rochita, machiajul si buchetul. Casa de Piatra si multa fericire!!!!

AlexandraMusetescu
31.07.2010, 22:10:32
Ai fost o frumusica cu o rochita minunata. Pacat ca fotograful nu a fost pe masura.

st3fy
31.07.2010, 22:20:44
gataa... am si eu pozeee

casa de piatra! felicitari!
ai fost f frumoasa

aditzza
31.07.2010, 22:24:46
multumesc mult feteleor
:)

predalaura
01.08.2010, 00:42:32
[QUOTE=aditzza;3485208]gataa... am si eu pozeee......

poti sa imi spui si mie pe pm cit a costat foto si cit a costat video ?

frumusica foc rochia de unde ai luato ?

Iuca
01.08.2010, 20:01:11
gataa... am si eu pozeee

Aditzza, ai avut o nunta foarte frumoasa si voi ati fost impecabili :). Sunt foarte frumoase fotografiile. Imi poti spune de unde ati luat foto-video si la ce salon ai mers pentru coafura si machiaj?

ankciulei
02.08.2010, 09:52:49

Dupa cum ti-a rapsuns is Petruta, cu cei d ela Cantup nu sunt probleme. Ei lasa la alegerea fiecaruia decoratiunile. Eu l-eam spus din capul locului ca nu doresc huse de saten, si nu a fost absolut nicio problema. Stiu si ei ca sunt putin depasiti cu satenul asta, asa ca...nu vei avea probleme daca doresti sa renunti la huse. Multa bafta! PUP

erikp2003
02.08.2010, 11:35:34
multumesc mult feteleor

Buna. ai fost superba. M-am indragostit de buchete si de lumanari. imi poti spune te rog unde le-ai facut si cat te-au costat? superbe!!!

mili84
02.08.2010, 11:49:51
multumesc mult feteleor

Ti-am admirat fotografiile si pe picassa si pe blog...si pe site-ul fotografului, mi-a placut tot, dar mai ales machiajul, ti-a pus in evidenta foarte bine ochii. Foarte frumos totul.Acum intreb de curiozitate, cat te-a costat machiajul?

predalaura
02.08.2010, 14:03:16
si video cit a costat ? raspunde-mi tot pe privat
eu nu pot da mesaje ca sunt mai noua pe aici
superba rochia si tu in foto
foto am inteles cine a fost dar pe video ?

SilenZa
02.08.2010, 14:50:02
gataa... am si eu pozeee

Wooooooooow :suuuper: :suuuper: :suuuper: Sper ca nunta mea sa fie macar pe jumatate la fel de frumoasa pe cat pare sa fi fost a ta, felicitari!

Pentru ca eu acum caut incaltamintea, nu am putut sa nu observ sandalele, sunt minunate si cele de la civila si cele de la petrecere. Apropos, am observat ca le-ai schimbat cu unele cu talpa ortopedica. Am pantofi cu toc stileto si platforma si pot sa stau toata ziua cu ei, imi imaginam ca sandale ca ale tale cu toc si platforma le voi putea purta toata noaptea, dar bag seama ca nu? In orice caz, nu am gasit inca nici cu platforma nici cu talpa ortopedica sa imi placa :-SS

Si inca ceva ce mi-a placut in mod deosebit: tinuta sotului tau la cununia civila: nu mi-am dat seama cat de reusita este combinatia negru cu gri pana nu am vazut pozele voastre. Multumim pentru poze deci :D

aditzza
02.08.2010, 18:42:00
Wooooooooow :suuuper: :suuuper: :suuuper: Sper ca nunta mea sa fie macar pe jumatate la fel de frumoasa pe cat pare sa fi fost a ta, felicitari!

Pentru ca eu acum caut incaltamintea, nu am putut sa nu observ sandalele, sunt minunate si cele de la civila si cele de la petrecere. Apropos, am observat ca le-ai schimbat cu unele cu talpa ortopedica. Am pantofi cu toc stileto si platforma si pot sa stau toata ziua cu ei, imi imaginam ca sandale ca ale tale cu toc si platforma le voi putea purta toata noaptea, dar bag seama ca nu? In orice caz, nu am gasit inca nici cu platforma nici cu talpa ortopedica sa imi placa :-SS

Si inca ceva ce mi-a placut in mod deosebit: tinuta sotului tau la cununia civila: nu mi-am dat seama cat de reusita este combinatia negru cu gri pana nu am vazut pozele voastre. Multumim pentru poze deci :D

sandalele de la cununie le-am luat dintr-un magazin din bucuresti, dar pe cele de la nunta ti-am spus unde le-am facut; eu m-am facut doar acele sandale pt. ca sunt obisnuita cu tocuri si nu credeam sa ma proble... numai ca surpriza dp. damsul de la deschidere pur si simpli nu mai puteam sta in ele ... si papucei pe care i-am luat au fost ai unei invitate care ii luase la ea sa se incalte cu ei daca va fi nevoie, si coincidenta a fost sa ne potrivim la numar si i-am luat eu.... asa caa acum sfatul meu este sa ai o pereche de schimb :)

predalaura
02.08.2010, 19:36:40
aditzza . ... multumesc pentru informatii
sa vad daca sunt liberi baieti si pentru nunta mea.
filmarea cum e ?
ca pozele sunt superbe >:D<

st3fy
02.08.2010, 21:09:35
am postat si eu foto de la nunta in picasa
si bonus o sedinta foto la mare. deocamdata le postez pe astea facute de prietena mea, pana le primesc pe cele de la fotograf

http://picasaweb.google.com/113817936129239887900/3Iulie2010NuntaStefaSiDoru#
http://picasaweb.google.com/113817936129239887900/MiriLaMareFotoAmator#

larryssa83
02.08.2010, 21:18:19
si bonus o sedinta foto la mare. deocamdata le postez pe astea facute de prietena mea, pana le primesc pe cele de la fotograf

Foarte frumoase si pozele tale. Casa de piatra si multa fericire! Sa ne anunti cand le primesti si pe cele de la fotograf :D

st3fy
02.08.2010, 21:22:01
Foarte frumoase si pozele tale. Casa de piatra si multa fericire! Sa ne anunti cand le primesti si pe cele de la fotograf :D

cred ca mai dureaza 3-4 saptamani

larryssa83
02.08.2010, 21:29:26
cred ca mai dureaza 3-4 saptamani
Asteptam..asteptam :D :*
Noapte buna tuturor! >:D<

st3fy
02.08.2010, 21:38:15
noapte buna

AlexandraMusetescu
02.08.2010, 21:40:22
Mersi frumos Mili. Stiu cine sunt. I-am vazut si eu la nunta unei prietene anul trecut.
Dar nu e ce caut eu.

predalaura
02.08.2010, 23:16:48
[QUOTE=st3fy...........

la tine cine a filmat - fotografiat ?
imi poti da si mie pe pm niste preturi pentru foto si pentru video ?
multumesc mult .. caut oferte :-)
sedinta foto de la mare cit a costat ? e superrrrrrrrrrrrr

aditzza
03.08.2010, 06:48:58

Casa depiatra!!! Foarte frumoase pozele. :)

st3fy
03.08.2010, 07:34:21
[QUOTE=st3fy...........

la tine cine a filmat - fotografiat ?
imi poti da si mie pe pm niste preturi pentru foto si pentru video ?
multumesc mult .. caut oferte :-)
sedinta foto de la mare cit a costat ? e superrrrrrrrrrrrr

pe foto a fost Ana (viitoare) Dumbrava si pe video cineva care lucreaza cu ei. a costat 600 euro(350 foto si 250 video). la mare costa 100 euro si deplasarea (benzina) si a fost daniel.

si tin minte laura ca am mai avut discutia asta si mi-ai zis ca la 2000 lei ar trebui sa ma multumesc cu pozele facute de mama. si ca ne zgarcim la bani...bla bla...dar moderatorii au sters discutia.

asa ca se poate si la banii astia ceva frumos! care oricum pt targoviste sa stii ca nu sunt putini.

bafta la gasit foto si video!

st3fy
03.08.2010, 07:35:27
Casa depiatra!!! Foarte frumoase pozele. :)

mersi

si LA MULTI ANI ca azi faceti o luna de casatorie! Aniversare cat mai placuta!

aditzza
03.08.2010, 07:53:30
mersi

si LA MULTI ANI ca azi faceti o luna de casatorie! Aniversare cat mai placuta!

Daaaa, multumesc la fel <:-P<:-P<:-P

st3fy
03.08.2010, 08:01:53
Daaaa, multumesc la fel <:-P<:-P<:-P

si-asa o tinem numai in petreceri de la nunta incoa :)) <:-P

aditzza
03.08.2010, 08:04:36

daa, de acum incolo sarbatorim lunar ;))

st3fy
03.08.2010, 08:07:36
daa, de acum incolo sarbatorim lunar ;))

bineinteles...orice e motiv de sarbatoare.

am uitat sa te intreb cum a fost slujba la cretzulescu si cat v-a luat preotul. ca sa stiu ce am pierdut. ca noi am facut la bis alba. a fost un singur preot si a cerut de la obraz nasilor, apoi ginerelui si nu ne-a dat chitanta. si era de la noi din parohie :( de-aia nu se mai duce nici lumea la biserica

aditzza
03.08.2010, 08:10:58
bineinteles...orice e motiv de sarbatoare.

am uitat sa te intreb cum a fost slujba la cretzulescu si cat v-a luat preotul. ca sa stiu ce am pierdut. ca noi am facut la bis alba. a fost un singur preot si a cerut de la obraz nasilor, apoi ginerelui si nu ne-a dat chitanta. si era de la noi din parohie :( de-aia nu se mai duce nici lumea la biserica

a fost foarte frumoasa slujba, a mai fost si preotul de la parohia mea invitat.... k taxa a fost fff ok, cred ca 500 ron , preotul nu acerut abolt nimic, a ramas la latitudinea nasilor :)

maria_luiza
03.08.2010, 08:14:31

Casa de piatra fetelor! Ati avut nunti superbe! :x

Luiza

st3fy
03.08.2010, 08:22:48
a fost foarte frumoasa slujba, a mai fost si preotul de la parohia mea invitat.... k taxa a fost fff ok, cred ca 500 ron , preotul nu acerut abolt nimic, a ramas la latitudinea nasilor :)

si la noi tot 500 dar fara chitanta. si a cerut el de la obraz. f nesimtit mi s-a parut. imi pare rau ca nu am ramas la cretzulescu dar stiam ca trebuie sa il mute pe preot si a zis ca decat sa ne incurce mai bine ne ducem in alta parte.

st3fy
03.08.2010, 08:23:24
Casa de piatra fetelor! Ati avut nunti superbe! :x

Luiza

multumim

spor la pregatiri!

larryssa83
03.08.2010, 08:25:55
Buna dimineata tuturor!
La mai multe luni st3fy si aditzza!!!
Buna Luiza! >:D<

SilenZa
03.08.2010, 15:19:17
sunt obisnuita cu tocuri si nu credeam sa ma proble... numai ca surpriza dp. damsul de la deschidere pur si simpli nu mai puteam sta in ele

Pai nu le-ai purtat si tu prin casa inainte cateva ceasuri, sau la o iesire? Te-ai bazat ca esti confortabila pe tocuri in general? Eu as fi bagat mana in foc ca le-as putea purta toata noaptea, plus ca vreau sa ma faca mai inalta :((

predalaura
03.08.2010, 16:53:36
pe foto a fost Ana (viitoare) Dumbrava si pe video cineva care lucreaza cu ei. a costat 600 euro(350 foto si 250 video). la mare costa 100 euro si deplasarea (benzina) si a fost daniel.

si tin minte laura ca am mai avut discutia asta si mi-ai zis ca la 2000 lei ..........
bafta la gasit foto si video![/QUOTE]

buna... multumesc de informatii ...
pina la urma ma bucur ca ai ales ceva frumos chiar daca a costat 4000 ron !

casa de piatra si fericire !

coditza31
03.08.2010, 18:30:58
CASA DE PIATRA, FETELOR! :A

Felicitari pentru poze! Sunt absolut superbe! :)>-

st3fy
03.08.2010, 19:36:19
buna... multumesc de informatii ...
pina la urma ma bucur ca ai ales ceva frumos chiar daca a costat 4000 ron !

casa de piatra si fericire !

nu a costat 4000 lei ci 600 euro.

mersi la fel si spor la pregatiri!

predalaura
03.08.2010, 20:45:05
[QUOTE=st3fy;3492085]nu a costat 4000 lei ci 600 euro.

hai ma ca nu are rost ne certam .. important e ca ai fost multumita

600 euro x 4.2463 RON = 2547.78 ron ( nunta )
100 euro x 4.2463 RON = 424.63 ron (mare )
total = 700 euro = 2972.41 ron

scuza-ma ca am pus 1000 ron de la mine :-) ( dar cu transport si altele cam tot la 4000 ron ajungi )

daca iti zicea cine ca o sa dai atit pe foto video la inceputul nunti nu credeai pe nimeni .

oricum imi place ce a iesit pe foto
chiar si prietena ta a facut fotografii frumoase la mare cele ale fotografului trebuie sa fie mult mai frumoase.

st3fy
03.08.2010, 20:54:07
[QUOTE=st3fy;3492085]nu a costat 4000 lei ci 600 euro.

hai ma ca nu are rost ne certam .. important e ca ai fost multumita

600 euro x 4.2463 RON = 2547.78 ron ( nunta )
100 euro x 4.2463 RON = 424.63 ron (mare )
total = 700 euro = 2972.41 ron

scuza-ma ca am pus 1000 ron de la mine :-) ( dar cu transport si altele cam tot la 4000 ron ajungi )

daca iti zicea cine ca o sa dai atit pe foto video la inceputul nunti nu credeai pe nimeni .

oricum imi place ce a iesit pe foto
chiar si prietena ta a facut fotografii frumoase la mare cele ale fotografului trebuie sa fie mult mai frumoase.

nu ne certam...discutam:D

oricum pt tgv nu e o suma mica. dar cand am fost undeva sa scot niste poze si mi-aaratat d-na de acolo serviciile...am zis pas. si mi-a povestit ca intre ei isi mai vand si servicii si cate altele

eu am stiut de la inceput cine o sa fotografieze, am avut ceva emotii..dar imi place ce a iesit.
de-abia le astept pe cele de la fotograf!

predalaura
03.08.2010, 21:22:50
oricum pt tgv nu e o suma mica. ........

ai dreptate ca nu e o suma mica , dar ma bucur ca ai ales bine !>:D<

SilenZa
03.08.2010, 23:03:18
am avut ceva emotii..dar imi place ce a iesit.
de-abia le astept pe cele de la fotograf!

Nu ti-a parut rau sa strici rochia la ttd? :D:-p Sau nu ai intrat cu ea in apa?

aditzza
04.08.2010, 06:30:50
Pai nu le-ai purtat si tu prin casa inainte cateva ceasuri, sau la o iesire? Te-ai bazat ca esti confortabila pe tocuri in general? Eu as fi bagat mana in foc ca le-as putea purta toata noaptea, plus ca vreau sa ma faca mai inalta :((

pai oricum le-am avut joi seara, si le-am luat eu vineri putin dar in ziua respectiva presupun ca mi s-au mai umflat piciorele ca in principiu m-au cam strans... in fine...asta a fost
dar in principiu ar fi bine sa mai ai ceva cu talpa ortopedica, si vei fi tot inalta ;)

SilenZa
04.08.2010, 18:28:25
...asta a fost
dar in principiu ar fi bine sa mai ai ceva cu talpa ortopedica, si vei fi tot inalta ;)

Tot patitu-i priceput :D:D:D Asa am sa fac - talpa ortopedica pentru perechea nr.2. Toata lumea zice ca trebuie sa pui confortul pe primul loc, dar eu am fixurile mele :-? - adica si confort si tocuri serioase (cele cu funda, cu tocuri inalte si platforma sunt preferatele mele :D si credeam ca o sa le pot purta toata ziua si toata noaptea) pentru ca altfel nu imi plac ca nu ma fac mai inalta (poza 2) sau mi se par incomode (poza 3). Voi ce ziceti fetelor?!

larryssa83
04.08.2010, 19:14:35
Tot patitu-i priceput :D:D:D Asa am sa fac - talpa ortopedica pentru perechea nr.2. Toata lumea zice ca trebuie sa pui confortul pe primul loc, dar eu am fixurile mele :-? - adica si confort si tocuri serioase (cele cu funda, cu tocuri inalte si platforma sunt preferatele mele :D si credeam ca o sa le pot purta toata ziua si toata noaptea) pentru ca altfel nu imi plac ca nu ma fac mai inalta (poza 2) sau mi se par incomode (poza 3). Voi ce ziceti fetelor?!
Cele din prima poza sunt superbe si iti recomand pernitele din silicon. Cred ca vei reusi sa stai destul de mult cu ele.....cele din poza 3 cu siguranta sunt incomode pt ca au talpa subtire si simti totul prin ea :)

Divanya
04.08.2010, 19:17:46
Si mie imi plac cele cu tocul inalt, mi se par cele mai potrivite. Cele cu platforma sunt ok ptr o tinuta obisnuita..nu pentru o rochie de mireasa...,dar sunt singura solutie care sa te "pastreze" inalta si care sa fie comoda ptr piciorusele noastre

st3fy
04.08.2010, 21:33:50
Nu ti-a parut rau sa strici rochia la ttd? :D:-p Sau nu ai intrat cu ea in apa?
oricum a ploaut torential in ziua nuntii asa ca in mare de-abia s-a mai spalat. doar ca m-am tarat si cu ea pe nisip si a intrat in broderie. acu nu am decat sa o tin pt astfel de sedinte. oricum nu vroiam sa o vand:D

aditzza
05.08.2010, 06:50:52

asta cama asa este :D, si mie la fel mi-au spus toti sa-mi mai iau i altceva de incaltat, dar eu nu sis nu :-p
mie personal modelele 2 si 3 nu-mi plac , sunt adepta platformei; sandalutele mele au avut ceva platforama, si chiar daca ar fi mai mare nu cred ca nu ar merge cu rochia de mireasa; nr.1 sunt superbeee :x

Iuca
05.08.2010, 16:26:56

St3fy, ai fost foarte frumoasa! Pozele sunt foarte dragute!
Spune-mi, te rog, de unde ai luat foto-video si unde te-ai coafat si machiat. Sunt in cautare si habar n-am unde sa ma duc.

Ai scris ca pe foto a fost Ana (viitoare) Dumbrava si pe video cineva care lucreaza cu ei, dar ANA mie nu-mi spune nimic. Imi poti spune unde lucreaza sau cum pot da de ea? Si ce anume ti-a oferit pentru 600 de euro (cate fotografii, cate ore de filmare si daca iti face sau nu si un album printat)?

Merci mult, astept raspunsul tau!

Iuca

st3fy
05.08.2010, 23:12:32
St3fy, ai fost foarte frumoasa! Pozele sunt foarte dragute!
Spune-mi, te rog, de unde ai luat foto-video si unde te-ai coafat si machiat. Sunt in cautare si habar n-am unde sa ma duc.

Ai scris ca pe foto a fost Ana (viitoare) Dumbrava si pe video cineva care lucreaza cu ei, dar ANA mie nu-mi spune nimic. Imi poti spune unde lucreaza sau cum pot da de ea? Si ce anume ti-a oferit pentru 600 de euro (cate fotografii, cate ore de filmare si daca iti face sau nu si un album printat)?

Merci mult, astept raspunsul tau!

Iuca

mersi :*
iti trimit pm

pe dvd am avut cred in jur de 1000 foto din care 100 prelucrate s printate pe hartie kodak endura (chiar e mai deosebita dar pana nu am vazut-o nu mi-am dat seama) si puse in album.
si filmatul e interesat dar nu ma pricep prea bine; au fost 3,5 h montate, structurate pe capitole: viideoclip, civila, biserica, primire, dansul mirilor, s-a furat mireASA ETC

st3fy
05.08.2010, 23:18:05
machiaj irina burevschi, coafat milady-violeta (pe calea bucureti pe langa magazinul termohidrosanitare)

mrenescu
06.08.2010, 07:56:17
Fetele, am o intrebare. A calculat cineva costul total al nuntii? Ar fi interesant de stiut cam la cat se mai ajunge

st3fy
06.08.2010, 08:01:57
Fetele, am o intrebare. A calculat cineva costul total al nuntii? Ar fi interesant de stiut cam la cat se mai ajunge

pe noi ne-a costat in total (cu tot cu meniuri) aprox 35.000- 350 mil vechi, in jur de 8500 euro pt 110 persoane
costurile difera de la o nunta la alta in functie de meniuri, aranjamente etc
eu mi-am facut de la inceput o lista in excel si nu m-am abatut f mult de la ea

vezi ca mai sunt subiecte pe tema asta

Iuca
06.08.2010, 11:58:56
mersi :*
iti trimit pm

pe dvd am avut cred in jur de 1000 foto din care 100 prelucrate s printate pe hartie kodak endura (chiar e mai deosebita dar pana nu am vazut-o nu mi-am dat seama) si puse in album.
si filmatul e interesat dar nu ma pricep prea bine; au fost 3,5 h montate, structurate pe capitole: viideoclip, civila, biserica, primire, dansul mirilor, s-a furat mireASA ETC

Buna din nou,

Am citit mai intai pm si iti mai pusesem o intrebare, dar nu mai e nevoie sa-mi raspunzi si acolo. :)
Foarte frumoasa a iesit nunta ta!

Felicitari!

st3fy
06.08.2010, 13:09:37
Buna din nou,

Am citit mai intai pm si iti mai pusesem o intrebare, dar nu mai e nevoie sa-mi raspunzi si acolo. :)
Foarte frumoasa a iesit nunta ta!

Felicitari!

si eu am apucat sa-ti raspund si acolo :-p ca nu intrasem aici
multumesc
spor la pregatiri

petruta30
07.08.2010, 01:35:37
multumesc mult feteleor

f f frumos! casa de piatra! de unde ai luat rochita?

petruta30
07.08.2010, 01:42:24

felicitari si pentru machiaj si coafura! foarte reusite!

st3fy
11.08.2010, 08:01:41
fetelor cum stati cu pregatirile?

coditza31 mai ai 2 saptamani. ai emotii?

st3fy
11.08.2010, 08:43:38
avem si noi videoclip

link in semnatura

aditzza
11.08.2010, 13:46:34
f f frumos! casa de piatra! de unde ai luat rochita?

multumeesc :*
rochita este o Demetrios pe care am luat-o din Ungaria........ si inca imi este tare draga

larryssa83
11.08.2010, 14:40:43
avem si noi videoclip

link in semnatura
Frumos videoclipul...parca am retrait emotiile de la filmarea videoclipului nostru...Felicitari! =D>

st3fy
11.08.2010, 14:57:53
multumesc :x

coditza31
12.08.2010, 12:23:58
fetelor cum stati cu pregatirile?

coditza31 mai ai 2 saptamani. ai emotii?

Buna,
Sunt intr-adevar pe ultima suta de metrii si facem ultimele pregatiri dar nu am emotii...inca :">

petruta30
12.08.2010, 13:01:49
fetelor ce fotograf si cameraman imi recomandati?si ce la ce pret.....

mrenescu
12.08.2010, 13:34:29
Buna,
Sunt intr-adevar pe ultima suta de metrii si facem ultimele pregatiri dar nu am emotii...inca :">

Coditza abia astept impresii:madlaugh:

petruta30
13.08.2010, 17:59:23
am aflat ce fotograf ai avut si vreau sa mi spui ce pret ti a luat te rgo frumos! f resusite pozele

multumeesc :*

rochita este o Demetrios pe care am luat-o din Ungaria........ si inca imi este tare draga

kikitoasa
14.08.2010, 03:08:15
buna fetelor. sunt kiki...o miresik din targoviste, ametita si ratutita...mai am si eu cateva saptamani pana la nunta si nu stiu ce sa fac.imi vine sa ma asez in fund si sa plang. nu am nici cea mai mica idee pe la ce salon sa merg sa ma aranjez, sunt plecate de mai bine de 3 ani din targoviste si am impresia k sunt rupta de realitate. imi spuneti si mie cam cu cat timp inainte se fac programarile la salon si cam pe unde ar fi indicat sa merg?va multumesc. pupicuti