PDA

Versiunea completa : Miresici din Targoviste

Pagini : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15

coditza31
14.08.2010, 19:47:14
buna fetelor. sunt kiki...o miresik din targoviste, ametita si ratutita...mai am si eu cateva saptamani pana la nunta si nu stiu ce sa fac.imi vine sa ma asez in fund si sa plang. nu am nici cea mai mica idee pe la ce salon sa merg sa ma aranjez, sunt plecate de mai bine de 3 ani din targoviste si am impresia k sunt rupta de realitate. imi spuneti si mie cam cu cat timp inainte se fac programarile la salon si cam pe unde ar fi indicat sa merg?va multumesc. pupicuti

Buna Kiki!
Trage aer in piept de cateva ori, suie-te in masina si mergi in oras: cu cat programezi mai din timp, cu atat mai bine :) inainte de asta trebuie sa stii bine programul nuntii #-o
Sunt multe saloane unde te poti face: de la cele mai vechi de care poate stii pentru ca sunt de mai bine de 3 ani (Nefertiti, Mona Lisa, Arabesc) sau altele mai noi, mai de fitze :D Leda, Hera, (sper ca nu ma baneaza administratorii siteului pentru reclama dar n-am cum altfel sa te ajut :-SS)...mai sunt si fete care vin la tine acasa in ziua nuntii (asa cum am gasit eu :-p)
Am citit pe aici ca unele miresici au fost foarte multumite la un anumit salon, altele nu, depinde poate si de gustul fiecareia si de ce isi doreste pentru acea zi: ceva deosebit, care te schimba mult sau ceva natural 8-|
De exemplu m-am nimerit la un salon intr-o sambata unde s-au facut 2 miresici: una mi-a placut la nebunie, era ceva cu adevarat special, chiar parea o printesa dar la cealalta nu mi s-a parut nimic deosebit...dar poate asta a cerut ea, nu am de unde sa stiu...
Bafta multa! si nu plange pana la "ia-ti mireasa ziua buna" :rocking:

larryssa83
14.08.2010, 21:00:39
buna fetelor. sunt kiki...o miresik din targoviste, ametita si ratutita...mai am si eu cateva saptamani pana la nunta si nu stiu ce sa fac.imi vine sa ma asez in fund si sa plang. nu am nici cea mai mica idee pe la ce salon sa merg sa ma aranjez, sunt plecate de mai bine de 3 ani din targoviste si am impresia k sunt rupta de realitate. imi spuneti si mie cam cu cat timp inainte se fac programarile la salon si cam pe unde ar fi indicat sa merg?va multumesc. pupicuti
Buna! Sfatul meu este sa mergi cat mai repede cu putinta. Eu pe 4 septembrie merg la o nunta in Buzau si am vrut sa-mi fac programare de acum 2 saptamani la un salon dar nu mai avea nimic liber :) La saloanele bune se fac si multe programari. Nu stiu ce saloane sa iti recomand pentru ca eu merg de ani buni la un singur salon :d. Pupici si nu dispera dar incearca sa te mobilizezi si rezolva si aceasta problema! :*

kikitoasa
15.08.2010, 02:34:04
buna fetele. mersic mult de tot pentru sfaturi.cred k tot ce pot face este sa rog o prietena sa mearga sa mi faca programare k altfel nu am cum. eu vin in tara abia pe 18 septembrie si nu am decat 2 saptamani sa rezolv totul.oricum acum k am dat peste voi si am citit si discutiile mai vechi mi am mai facut cat decat o parere cum sa ma organizez.va tin la curent cu ce mai fac.
inca o data va multumesc.pupicuti

Divanya
17.08.2010, 09:46:09
Kiki, incearca la Diva style pe t. vladimirescu. Nu e un salon de fitze si nici prea mare..., dar fata de acolo face minuni. :)

geani31
17.08.2010, 17:42:17
Cel mai super salon/hair stilist pe care l-am testat vrodata in Dambovitza sau Prahova est in Moreni. Pe tip il cheama Bogdan si este absolut fantastic.
Pentru o coafiura de miresica cere 1milion si iti face orice vrei. Are si poze cu creatiile lui, este tanar si f deschis. Intelege perfect ce vrei si coafiura facuta de el tine pana dimineatza - garantez eu, o miresica din Campina care a fost coafata de Bogdan.

Salonul este la etaj, chiar deasupra pietei din Moreni. Nu-i greu de gasit.
bafta miresici

kikitoasa
18.08.2010, 01:13:10
buna fetele.va multumesc inca o data la toate sunteti niste dragute.iar pentru petro mii de multumiri....am sunat pe raluca si am avut norocul sa o mai gasesc libera pe 2 octombrie asa ca.....multi pupici.

floriana_afv
19.08.2010, 23:36:49
Bine ai revenit printre noi!
Cum a fost luna de miere?
Sper sa fiu si eu la fel de incantata de Cantup, mai ales acum cand l-a renovat complet.
eu am avut nunta la cantup si am fost foarte multumita de ei.un sfat:nu dati vulcani de interior,fiindca "explodeaza" popovici(directorul general).

floriana_afv
20.08.2010, 00:43:47
buna fetele!ce pacat ca trecut si nunta mea(:|...mi-as fi dorit sa nu se termine acea zi magica....am postat poze in profil.sper sa va placa...

st3fy
20.08.2010, 07:59:24
casa de piatra floriana!

larryssa83
20.08.2010, 08:03:12
buna fetele!ce pacat ca trecut si nunta mea(:|...mi-as fi dorit sa nu se termine acea zi magica....am postat poze in profil.sper sa va placa...
Casa de piatra si multa fericire! :)

st3fy
20.08.2010, 08:08:53
ffff fain ttd-ul larisa. au iesit super pozele!

larryssa83
20.08.2010, 08:09:38
ffff fain ttd-ul larisa. au iesit super pozele!
Multumesc :) :* Tu nu ai mai primit poze de la fotograf?

st3fy
20.08.2010, 08:14:14
Multumesc :) :* Tu nu ai mai primit poze de la fotograf?

inca nu. mai are de prelucrat cateva nunti pana-mi vine si mie randul. mai astept putin:))

larryssa83
20.08.2010, 08:15:22
inca nu. mai are de prelucrat cateva nunti pana-mi vine si mie randul. mai astept putin:))
Abia astept sa le vad ...sunt sigura ca vor fi super :) Noi nu am avut un fotograf profesionist...pozele le-a facut sotul meu :D :">

st3fy
20.08.2010, 08:25:09
Abia astept sa le vad ...sunt sigura ca vor fi super :) Noi nu am avut un fotograf profesionist...pozele le-a facut sotul meu :D :">

am vazut ca le-a facut sotul... se apropie de profesionisti... de fapt sunt mai bune decat ale multor fotografi de prin tgv...:))

petruta30
23.08.2010, 10:51:07
Casa de piatra! O intrebare am ptr tine.Aranjamentul salii este facut de cei pe care ti i-au recomandat cei de la Cantup? pupici

QUOTE=floriana_afv;3530172]buna fetele!ce pacat ca trecut si nunta mea(:|...mi-as fi dorit sa nu se termine acea zi magica....am postat poze in profil.sper sa va placa...[/QUOTE]

29mai
25.08.2010, 17:50:32
Si nunta mea a trecut... A fost pe 29 mai la Solarino. Din pacate (desi acum cred ca din fericire) nu am facut afara, dar am deschis larg usile de la terasa si ringul de dans a fost pana la urma afara. Daca aveti nevoie de lamuriri despre restaurant sau orice altceva, here I am.
Atsez si cateva poze.

larryssa83
25.08.2010, 17:53:32
Si nunta mea a trecut... A fost pe 29 mai la Solarino. Din pacate (desi acum cred ca din fericire) nu am facut afara, dar am deschis larg usile de la terasa si ringul de dans a fost pana la urma afara. Daca aveti nevoie de lamuriri despre restaurant sau orice altceva, here I am.
Atsez si cateva poze.
Casa de piatra! Frumoase pozele :)

29mai
25.08.2010, 18:47:35
Casa de piatra! Frumoase pozele :)

Multumesc mult :)

st3fy
25.08.2010, 19:51:27
Atsez si cateva poze.

casa de piatra! frumoase pozele si voi!
pe cine ati avut fotograf?

Iuca
26.08.2010, 08:50:02
Atsez si cateva poze.

Buna!

Eu am pe 2 octombrie tot la Solarino. As vrea sa-mi povestesti daca ai fost multumita de restaurant, de ospatari, cat a costat meniul si ce a fost inclus in acest pret, cu ce firma de aranjamente ai colaborat etc. La ce lucruri ar trebui sa fiu atenta?

De ce spui ca pana la urma din fericire ai facut inauntru? La mine, fiind pe 2 octombrie nu am sanse sa fac afara, dar mi-ar fi placut.

Multumesc mult!

29mai
26.08.2010, 14:24:08
Buna!

Eu am pe 2 octombrie tot la Solarino. As vrea sa-mi povestesti daca ai fost multumita de restaurant, de ospatari, cat a costat meniul si ce a fost inclus in acest pret, cu ce firma de aranjamente ai colaborat etc. La ce lucruri ar trebui sa fiu atenta?

De ce spui ca pana la urma din fericire ai facut inauntru? La mine, fiind pe 2 octombrie nu am sanse sa fac afara, dar mi-ar fi placut.

Multumesc mult!

Spun din fericire pentru ca afara a fost foarte frig (sub 15 grade). Ne-am decis sa facem inauntru cu o zi inainte, la propunerea patronului. Dar a fost foarte frumos. Usile au fost deschise si s-a putut dansa pe terasa. Astfel nu a fost nici foarte cald inauntru.
Chelnerii mi s-au parut ok, desi sincer nu am stat f. mult cu ochii pe ei. Nu stiu cat de fair-play a fost toata treaba. Unor meseni le-au zis ca wiskey-ul s-a terminat pe la 2 si nu mai au, desi eu cred ca ar fi trebuit sa ajunga. Dar... cred ca se intampla si la case mai mari. Ar fi bine daca ai avea pe cineva de incredere sa stea pe langa ei. Au zis ca se poate, dar ne-au dat de inteles ca nu e nevoie, asa ca noi nu i-am mai supavegheat.
Meniul a fost negociat la sange de socrul meu (110 ron). Noi am vrut ceva clasic, insa ei au tot incercat sa ne bage pe gat nimicuri care sa urce pretul meniului. Daca vreti ceva mai complex, probabil ca si pretul va fi mai mare. Depinde doar de voi si de cat de buni negociatori sunteti.

In ceea ce priveste aranjamentele, am colaborat cu ag din Interex si a fost totul foarte ok. Am luat de la ei aranjamentul de prezidiu, perdea de lumini, arcada de la intrare, casuta de dar (care a fost bonus), artificii. De aranjamente florale, buchete si lumanari s-a ocupat o doamna foarte talentata din Targoviste. Am ales florile impreuna (la P-ta de flori din Bucuresti), iar rezultatul a fost economic si de efect (zic eu).
Vrand nevrand a trebuit sa colaborez si cu Mov... De ce? Pentru ca eu, initial, am vrut sa fac afara si sa nu imbrac scaunele in huse, ci doar sa le decorez cu fundita. Razgandindu-ne extrem de tarziu nu am stiut ca inauntru nu exista suficiente scaune (210) de acelasi fel si ne-am trezit ca patronul, fix in ziua nuntii, a chemat firma Mov sa le imbrace in huse albe. Pe banii nostri, desigur. Dar nici asta nu mai conteaza asa de mult acum. Daca as fi stiut ca o sa fac inauntru de la inceput, probabil ca as fi vorbit eu de huse, la firma care mi-ar fi convenit....

Wow, cat am scris. Sper sa iti fie si de folos. Iau o pauza, o sa mai revin cu informatii mai tarziu.

29mai
26.08.2010, 14:26:44
casa de piatra! frumoase pozele si voi!
pe cine ati avut fotograf?
Fotograful e din Bucuresti si a venit la pachet cu cameramanul. :)

larryssa83
26.08.2010, 14:38:38
Spun din fericire pentru ca afara a fost foarte frig (sub 15 grade). Ne-am decis sa facem inauntru cu o zi inainte, la propunerea patronului. Dar a fost foarte frumos. Usile au fost deschise si s-a putut dansa pe terasa. Astfel nu a fost nici foarte cald inauntru.
Chelnerii mi s-au parut ok, desi sincer nu am stat f. mult cu ochii pe ei. Nu stiu cat de fair-play a fost toata treaba. Unor meseni le-au zis ca wiskey-ul s-a terminat pe la 2 si nu mai au, desi eu cred ca ar fi trebuit sa ajunga. Dar... cred ca se intampla si la case mai mari. Ar fi bine daca ai avea pe cineva de incredere sa stea pe langa ei. Au zis ca se poate, dar ne-au dat de inteles ca nu e nevoie, asa ca noi nu i-am mai supavegheat.
Meniul a fost negociat la sange de socrul meu (110 ron). Noi am vrut ceva clasic, insa ei au tot incercat sa ne bage pe gat nimicuri care sa urce pretul meniului. Daca vreti ceva mai complex, probabil ca si pretul va fi mai mare. Depinde doar de voi si de cat de buni negociatori sunteti.

In ceea ce priveste aranjamentele, am colaborat cu ag din Interex si a fost totul foarte ok. Am luat de la ei aranjamentul de prezidiu, perdea de lumini, arcada de la intrare, casuta de dar (care a fost bonus), artificii. De aranjamente florale, buchete si lumanari s-a ocupat o doamna foarte talentata din Targoviste. Am ales florile impreuna (la P-ta de flori din Bucuresti), iar rezultatul a fost economic si de efect (zic eu).
Vrand nevrand a trebuit sa colaborez si cu Mov... De ce? Pentru ca eu, initial, am vrut sa fac afara si sa nu imbrac scaunele in huse, ci doar sa le decorez cu fundita. Razgandindu-ne extrem de tarziu nu am stiut ca inauntru nu exista suficiente scaune (210) de acelasi fel si ne-am trezit ca patronul, fix in ziua nuntii, a chemat firma Mov sa le imbrace in huse albe. Pe banii nostri, desigur. Dar nici asta nu mai conteaza asa de mult acum. Daca as fi stiut ca o sa fac inauntru de la inceput, probabil ca as fi vorbit eu de huse, la firma care mi-ar fi convenit....

Wow, cat am scris. Sper sa iti fie si de folos. Iau o pauza, o sa mai revin cu informatii mai tarziu.
Nu inteleg de ce patronii unor restaurante incearca sa bage pe gat clientilor pe cei de la Mov? Si la noi au incercat dar nu am vrut sa aud de ei :-w

29mai
26.08.2010, 16:10:04
Nu inteleg de ce patronii unor restaurante incearca sa bage pe gat clientilor pe cei de la Mov? Si la noi au incercat dar nu am vrut sa aud de ei :-w
Din pacate era prea tarziu ca sa mai reactionez, totul s-a intamplat in dimineata nuntii... Eu ma gandisem ca scaunele sunt destul de elegante si ar fi dat bine si cu o fundita, insa ar fi trebuit sa imi spuna ca nu au suficiente de acelasi fel.

mrenescu
27.08.2010, 15:28:42
Coditza, cum stai cu emotiile?:)

st3fy
27.08.2010, 20:45:35
Coditza, cum stai cu emotiile?:)

chiar ca nu a mai trecut de mult pe la noi.

distractie placuta si casa de piatra coditza!

coditza31
29.08.2010, 18:59:05
chiar ca nu a mai trecut de mult pe la noi.

distractie placuta si casa de piatra coditza!

Buna si multumesc frumos pt urari! o:-)
da, nu am mai intrat pe aici de mult deoarece am avut foarte multa treaba si mereu ziceam ca mai tarziu intru un pic, dar...nu am mai reusit. o:-) Acum, gata, s-a terminat <:-P
Emotii am avut doar la primarie si la valsul mirilor pentru ca in rest am fost mult prea ocupata sa rezolv sau sa fac una, alta si nici nu am avut timp sa ma gandesc prea mult sau ma gandeam numai la modul "la ora x trebuie sa fim la poze, la ora y la primarie, la ora z la biserica" etc
Abia la un moment dat cand mergeam prin parc pt poze si se uitau oamenii la noi am realizat ca suntem mire si mireasa ;;) Poate si pentru ca ne-am facut nunta singurei de la cap la coada si a fost destul de solicitant. :wacko:
Ce sa va spun? Am avut surprize placute acolo unde nu ne asteptam si surpize neplacute acolo unde nu era cazul zic eu dar asta e...
Eu zic ca a fost frumos si marea majoritate a invitatilor au tinut sa ne precizeze ca s-au simtit bine si le-a placut (oricum, orice ai face, cred ca sunt si carcotasi) ;))
As acorda nota 8 restaurantului pt ca au fost corecti cu bautura si mancarea plus ca au fost foarte seviabili, prompti si atenti la invitati dar...a fost foarte cald cu toate geamurile deschise (nu au aer conditionat): dupa o sarba/hora te duceai la loc ud...
Firmei de decoratiuni nici nu stiu ce nota sa-i acord...m-au cam dezamagit...in primul rand, am sunat pe la 2 sa le spun ca o parte din marginea de la masa noastra nu e facuta si degeaba...asa a ramas: o jumatate de metru fara material... apoi, cand plecam de la biserica spre restaurant, am fost sunati ca decorul nu e gata in conditiile in care s-au apucat de vineri... paharele noastre si ale nasilor au venit dupa ce primisem 3 sferturi din invitati cu pahare normale... si... chiar nu stiu daca e normal sau nu ca husele de scaun sa fie calcate sau nu... ca mie una mi se parea normal sa fie... :-<Insa buchetele, lumanarile si decorul meselor au fost asa cum mi le-am dorit @};-
Lautarii au cantat foarte frumos dar ne-au usurat bine de tot de bani (a fost si greseala noastra pt ca in nebunia aia am uitat ca le dadusem si avans) ;))
Pe fotografi o sa-i laud complet mai tarziu, cand vom primi pozele finale; deocamdata, am facut la intrarea in restaurant poze cu fiecare familie in parte --pe care le-am oferit invitatilor drept amintire-- si toata lumea a fost foarte incantata de gest si de calitatea lor :suuuper:
Per toatal a fost bine: am incercat sa ne simtim bine si noi si invitatii si eu zic ca am reusit :smile:

st3fy
29.08.2010, 20:19:44
da, nu am mai intrat pe aici de mult deoarece am avut foarte multa treaba si mereu ziceam ca mai tarziu intru un pic, dar...nu am mai reusit. o:-) Acum, gata, s-a terminat <:-P
Emotii am avut doar la primarie si la valsul mirilor pentru ca in rest am fost mult prea ocupata sa rezolv sau sa fac una, alta si nici nu am avut timp sa ma gandesc prea mult sau ma gandeam numai la modul "la ora x trebuie sa fim la poze, la ora y la primarie, la ora z la biserica" etc
Abia la un moment dat cand mergeam prin parc pt poze si se uitau oamenii la noi am realizat ca suntem mire si mireasa ;;) Poate si pentru ca ne-am facut nunta singurei de la cap la coada si a fost destul de solicitant. :wacko:
Ce sa va spun? Am avut surprize placute acolo unde nu ne asteptam si surpize neplacute acolo unde nu era cazul zic eu dar asta e...
Eu zic ca a fost frumos si marea majoritate a invitatilor au tinut sa ne precizeze ca s-au simtit bine si le-a placut (oricum, orice ai face, cred ca sunt si carcotasi) ;))
As acorda nota 8 restaurantului pt ca au fost corecti cu bautura si mancarea plus ca au fost foarte seviabili, prompti si atenti la invitati dar...a fost foarte cald cu toate geamurile deschise (nu au aer conditionat): dupa o sarba/hora te duceai la loc ud...
Firmei de decoratiuni nici nu stiu ce nota sa-i acord...m-au cam dezamagit...in primul rand, am sunat pe la 2 sa le spun ca o parte din marginea de la masa noastra nu e facuta si degeaba...asa a ramas: o jumatate de metru fara material... apoi, cand plecam de la biserica spre restaurant, am fost sunati ca decorul nu e gata in conditiile in care s-au apucat de vineri... paharele noastre si ale nasilor au venit dupa ce primisem 3 sferturi din invitati cu pahare normale... si... chiar nu stiu daca e normal sau nu ca husele de scaun sa fie calcate sau nu... ca mie una mi se parea normal sa fie... :-<Insa buchetele, lumanarile si decorul meselor au fost asa cum mi le-am dorit @};-
Lautarii au cantat foarte frumos dar ne-au usurat bine de tot de bani (a fost si greseala noastra pt ca in nebunia aia am uitat ca le dadusem si avans) ;))
Pe fotografi o sa-i laud complet mai tarziu, cand vom primi pozele finale; deocamdata, am facut la intrarea in restaurant poze cu fiecare familie in parte --pe care le-am oferit invitatilor drept amintire-- si toata lumea a fost foarte incantata de gest si de calitatea lor :suuuper:
Per toatal a fost bine: am incercat sa ne simtim bine si noi si invitatii si eu zic ca am reusit :smile:

casa de piatra. ma bucur ca v-ati simtit bine. ceva poze de la prieteni?

larryssa83
29.08.2010, 21:05:25
Casa de piatra si multa fericire! :)

coditza31
30.08.2010, 15:33:36
Multumesc pentru urari, fetelor :">
Cand voi primi poze fie de la prieteni, fie de la fotograf, promit sa vi le arat ;;)

larryssa83
30.08.2010, 15:34:35
Cand voi primi poze fie de la prieteni, fie de la fotograf, promit sa vi le arat ;;)
Le asteptam cu nerabdare.....:D

Iuca
30.08.2010, 17:48:24

Felicitari, Coditza! Sa fiti sanatosi si senini mereu!

kikitoasa
30.08.2010, 23:27:58
Casa de piatra coditza. sa fiti fericiti si sa aveti numai bucurii unul alaturi de celalalt.multi pupicuti.

mrenescu
31.08.2010, 09:28:45

Ma bucur ca a iesit frumos si ca invitatii s-au simtit bine. In privinta restaurantului, sper ca vor rezolva pana la anul problema aerului conditionat pentru ca in iunie ar putea fi cald. Oricum, vreau sa-ti urez si eu casa de piatra, sa fiti fericiti si senini

mady_mady
05.09.2010, 14:55:34
buna....am reusit si eu sa ma inscriu in comunitatea voastra,desi citesc de f mult timp parerile de pe site.in sfarsit..in 2011 o sa fiu si eu mireasa,inca nu am stabilit data exacta a nuntii..abia astept.;)):D...eu sunt momentan in spania,dar sotul meu este din targoviste si eu din imprejurimi..nu stiu unde sa fac nunta,dar nu prea vreau la restaurant..prea clasic..as vrea in aer liber si cred ca o sa facem la mine acasa,la cort..m-am gandit sa inchiriez un restaurant flotant.chiar daca este la cort nu vreau clasicul cort ca la armata.vreau decoratiuni,mult voal,mochete stil gazon...astept si eu idei si sfaturi.stiti ceva de agentia GASTRO GABRIELA din tgv?
pupici :*

larryssa83
06.09.2010, 22:08:07
buna....am reusit si eu sa ma inscriu in comunitatea voastra,desi citesc de f mult timp parerile de pe site.in sfarsit..in 2011 o sa fiu si eu mireasa,inca nu am stabilit data exacta a nuntii..abia astept.;)):D...eu sunt momentan in spania,dar sotul meu este din targoviste si eu din imprejurimi..nu stiu unde sa fac nunta,dar nu prea vreau la restaurant..prea clasic..as vrea in aer liber si cred ca o sa facem la mine acasa,la cort..m-am gandit sa inchiriez un restaurant flotant.chiar daca este la cort nu vreau clasicul cort ca la armata.vreau decoratiuni,mult voal,mochete stil gazon...astept si eu idei si sfaturi.stiti ceva de agentia GASTRO GABRIELA din tgv?
pupici :*
Bine ai venit printre noi! >:D<

coditza31
07.09.2010, 22:06:07
Multumesc fetelor pentru urarile frumoase! :*:*

Iuca
08.09.2010, 10:55:55
Buna, fetelor

Se apropie si nunta mea cu pasi repezi si eu stau foooarte prost cu pregatirile desi am ales localul de un an si ceva... Am o problema cu dozarea timpului si cu ajunsul in targoviste pentru ca lucrez destul de mult in weekenduri.

Asa ca va cer voua ajutorul. Stie vreuna dintre voi ce program au cei de la cofetaria Yellow? As vrea sa ajung vineri, dar nu pot decat seara si nu stiu pana la ce ora ii gasesc. Eventual daca aveti un numar de telefon de acolo... Stiti ceva despre aceasta cofetarie, are torturi bune?

De asemenea, as vrea sa stiu cine si-a aranjat sala cu agentia Visul Miresei si daca a fost multumit de servicii si pret.

Multumesc mult!

adrienita
08.09.2010, 11:50:18
Buna fetelor,

Am si eu nevoie de ajutorul vostru pentru a castiga un make-up pt ziua cea mare :D.
Astept voturile voastre aici http://makeupmirela.blogspot.com/ - Adrienita.

Multumesc !!!:*

st3fy
08.09.2010, 15:53:00
Buna, fetelor

Se apropie si nunta mea cu pasi repezi si eu stau foooarte prost cu pregatirile desi am ales localul de un an si ceva... Am o problema cu dozarea timpului si cu ajunsul in targoviste pentru ca lucrez destul de mult in weekenduri.

Asa ca va cer voua ajutorul. Stie vreuna dintre voi ce program au cei de la cofetaria Yellow? As vrea sa ajung vineri, dar nu pot decat seara si nu stiu pana la ce ora ii gasesc. Eventual daca aveti un numar de telefon de acolo... Stiti ceva despre aceasta cofetarie, are torturi bune?

De asemenea, as vrea sa stiu cine si-a aranjat sala cu agentia Visul Miresei si daca a fost multumit de servicii si pret.

Multumesc mult!

la yellow nu stiu pana la cat e deschis dar de la happy day am luat eu intr-o zi prajituri pe la 8,30

cu visul miresei am colaborat si eu (si multe alte miresici de tgv cred) si am fost multumita si de calitate si de pret. si buchetul de cale de la sedinta foto a fost facut tot de nicoleta de la vm. si a fost tare laudat!
spor la treaba!

larryssa83
08.09.2010, 15:54:12
Buna, fetelor

Multumesc mult!
Si eu am colaborat cu cei de la VM si am fost foarte multumita :)

coditza31
08.09.2010, 22:02:51

Am reusit sa-mi fac cont intr-un final si sa pun cateva poze; sper sa mearga!

http://picasaweb.google.ro/103037324141746468745/NewFolder?authkey=Gv1sRgCIGP9cvSpc_SqwE#

larryssa83
09.09.2010, 10:41:12

http://picasaweb.google.ro/103037324141746468745/NewFolder?authkey=Gv1sRgCIGP9cvSpc_SqwE#
Casa de piatra si multa fericire! Ati fost frumosi si mi-a placut ca ati urcat in turn. Eu nu m-am incumetat desi ies poze frumoase >:D<

st3fy
09.09.2010, 12:08:27

casa de piatra. f frumoase fotografiile

cred ca v-am vaut in parc la chindia cand ati fost la sedinta foto. eu ma uitam la voi si din spatele nostru venea o masina pe care mi-a aratat-o sotul tau. mai eram si cu copilul unor prieteni.era sa ne calce masina si eu ma uitam dupa mirese :)

st3fy
09.09.2010, 12:09:29
Casa de piatra si multa fericire! Ati fost frumosi si mi-a placut ca ati urcat in turn. Eu nu m-am incumetat desi ies poze frumoase >:D<

si eu as fi urcat dar bineinteles ca nu am avut timp. si-asa la sedinta foto nu am avut liniste ca sunau telefoanele in disperare pt ca eram in intarziere :)

mrenescu
10.09.2010, 07:16:34

Foarte frumoase pozele, sa fiti fericiti si tot ce va doriti sa se implineasca. Mi-a placut combinatia de pe rochita ta

larryssa83
10.09.2010, 07:30:24
si eu as fi urcat dar bineinteles ca nu am avut timp. si-asa la sedinta foto nu am avut liniste ca sunau telefoanele in disperare pt ca eram in intarziere :)
Eu nu am urcat pt ca nu cred ca aveam loc cu rochia pe scari...abia am cpborat scarile blocului dar pe cele din turn :D Sigur ma impiedicam ;)):-$

st3fy
10.09.2010, 20:14:29
Eu nu am urcat pt ca nu cred ca aveam loc cu rochia pe scari...abia am cpborat scarile blocului dar pe cele din turn :D Sigur ma impiedicam ;)):-$

chiar ca la asta nu m-am gandit. dar eu am incaput si in lift, deci incapeam si in scarile de la turn :))

coditza31
10.09.2010, 21:05:06
Foarte frumoase pozele, sa fiti fericiti si tot ce va doriti sa se implineasca. Mi-a placut combinatia de pe rochita ta

Multumesc frumos!
Eu mi-am dorit o rochie un pic colorata dar cum ori erau prea scumpe, ori prea incarcate, am gasit eu o "solutie" sa fie pe placul meu o:-) S-au uitat cam ciudat la mine cei de la casa de moda cand am cerut flori si gentuta visinii dar mi-au facut pe plac :">

mady_mady
11.09.2010, 16:30:50
buna.fetele care ati facut cununia religioasa la mitropolie,imi puteti spune cu cat timp inainte trebuie sa faci programarea si cam cat costa?aaa...si ce lautari ati adus si voi,ce preturi au?daca imi puteti da cateva idei ar fi minunat.eventual si un numar de tel..ceva
mersi^:)^

coditza31
11.09.2010, 19:35:48
buna.fetele care ati facut cununia religioasa la mitropolie,imi puteti spune cu cat timp inainte trebuie sa faci programarea si cam cat costa?aaa...si ce lautari ati adus si voi,ce preturi au?daca imi puteti da cateva idei ar fi minunat.eventual si un numar de tel..ceva

Buna,
Programarea la biserica depinde si de biserica (cat de cautata e) si de ziua in care faci (daca sunt multe nunti in acea zi). Noi de exemplu ne-am dus cu un an inainte (la Catedrala) si deja erau 2 programari la orele dorite de noi asa ca am pus dupa... In alta ordine de idei, eu stiu pe cineva care a fost nas la o nunta tinuta la Mitropolie si da dat 20 mil $-)
Noi am avut laudari pe Stelian Apostol cu inca 2 si o cantareata (nu le stiu numele) care au cantat frumos si au costat...multicel: 55 mil :-<mai bine iei un DJ \:D/

larryssa83
12.09.2010, 10:04:22
Eu am facut cununia la Mitropolie. Am fost cu un an inainte si am dat avand 400 Ron pt care ni s-a taiat chitanta iar la sfarsitul sotul a mai dat 1400 Ron:)

mady_mady
12.09.2010, 15:17:22
:-?....scump..scump...de fapt,toata lumea vrea sa ciuguleasca cat mai mult si din toate partile...criza-i de vina,nu?;-)...oricum,sunt obisnuita cu preturile astea spectaculoase..anul trecut,ne-am logodit in spania si preotul ne-a cerut de la obraz 200 de euro numai pt logodna( 5 minute de slujba)....
mersi pt raspunsuri..sunteti niste dragute..:*^:)^

mrenescu
14.09.2010, 16:42:19
:-?....scump..scump...de fapt,toata lumea vrea sa ciuguleasca cat mai mult si din toate partile...criza-i de vina,nu?;-)...oricum,sunt obisnuita cu preturile astea spectaculoase..anul trecut,ne-am logodit in spania si preotul ne-a cerut de la obraz 200 de euro numai pt logodna( 5 minute de slujba)....
mersi pt raspunsuri..sunteti niste dragute..:*^:)^

Fetele dar la Catedrala Eroilor stie cineva care e pretul?

coditza31
14.09.2010, 19:34:53
Fetele dar la Catedrala Eroilor stie cineva care e pretul?

Daaa...stim, stim :-p
Am dat 1 mil avans si 4 mil dupa nunta (pe chitanta) si inca 2 fara :"> pt ca "s-au pregatit special pt noi"
Adervarul e ca multa lume m-a intrebat cat am dat pe aranjamentul de la biserica (culmea cu ivory si grena :D) cand de fapt l-am gasit acolo: covor rosu, stalpisori si in afara si in interior, arcada...
iar slujba chiar mi-a placut -- eu care nu prea merg pe la biserica pt ca nu inteleg nimic din cantarea si vorbirea ff rapida care se foloseste de obicei o:-)

deci... e bine :)>-

predalaura
14.09.2010, 23:45:05
... @coditza31...
foarte frumoase fotografile de la nunta , cine le-a facut ? multumita de rezultat ?

felicitari si casa de piatra !

predalaura
14.09.2010, 23:47:19
am auzit ca mai nou fotografii mai scumpi, nu vor sa mai vina sa faca fotografii si la restaurant !
voi ce parere aveti ?
mie nu mie se pare corect asa ceva , mie cine imi face poze la restul evenimentului ?

coditza31
15.09.2010, 08:09:16
... @coditza31...
foarte frumoase fotografile de la nunta , cine le-a facut ? multumita de rezultat ?

felicitari si casa de piatra !

Multumesc!
Inca nu am pozele "oficiale" ca sa zic asa...acestea sunt cele brute dar sunt foarte multumita de rezultat ;;) Sunt facute de Cezar Brasoveanu.

coditza31
15.09.2010, 08:11:44
am auzit ca mai nou fotografii mai scumpi, nu vor sa mai vina sa faca fotografii si la restaurant !
voi ce parere aveti ?
mie nu mie se pare corect asa ceva , mie cine imi face poze la restul evenimentului ?

Ha! cred ca nu ai inteles tu bine... atunci cauti unul mai putin scump care pozeaza si filmeaza toata petrecerea ;))

predalaura
15.09.2010, 09:47:22
[QUOTE=coditza31;3586394]Ha! cred ca nu ai inteles tu bine...

am un exemplu de la noi din oras care mai nou se considera asa profi incit nu mai onoreaza cu prezenta si la restaurant si e destul de scump ....

coditza31
15.09.2010, 13:13:36
[QUOTE=coditza31;3586394]Ha! cred ca nu ai inteles tu bine...

am un exemplu de la noi din oras care mai nou se considera asa profi incit nu mai onoreaza cu prezenta si la restaurant si e destul de scump ....

si uite asa te-a pierdut de clienta, nu? :-Bproblema lui...

mrenescu
16.09.2010, 09:06:14
Fetela, am o problema...s-ar putea ca viitorii nostri nasi sa nu fie cununati religios. Sunt cununati civil dar nu religios si eu stiu ca nu prea e bine...

mrenescu
16.09.2010, 09:08:55
Codita, multumesc pentru informatie :* E ok pretul mai ales ca v-au impodobit biserica asa de frumos

larryssa83
16.09.2010, 09:09:42
Fetela, am o problema...s-ar putea ca viitorii nostri nasi sa nu fie cununati religios. Sunt cununati civil dar nu religios si eu stiu ca nu prea e bine...
Mda...si eu stiu acelasi lucru. Ai trei variante:
1. sa ii spui preotului si vezi ce sfat iti da desi nu cred ca va accepta
2. sa ascunzi asta de preot dar nu prea e bine sa pleci in noua viata cu o minciuna
3. daca nu ma insel, va pot tine ei lumanarile si langa ei sa mai fie o pereche de nasi casatoriti

mrenescu
16.09.2010, 10:47:20
Mda...si eu stiu acelasi lucru. Ai trei variante:
1. sa ii spui preotului si vezi ce sfat iti da desi nu cred ca va accepta
2. sa ascunzi asta de preot dar nu prea e bine sa pleci in noua viata cu o minciuna
3. daca nu ma insel, va pot tine ei lumanarile si langa ei sa mai fie o pereche de nasi casatoriti

Multumesc Larisa. Coditza, ajuta-ma si tu cu un sfat pentru ca te-ai cununat la aceeasi biserica. I-a intrebat preotul pe nasi ceva despre asta sau a pus vreo conditie referitoare la acest lucru?Ideea e ca nasa este si nasa de botez a viitorului meu sot si intotdeauna ne-am gandit ca ei vor fi nasii nostri. Mergem la sfarsitul saptamanii la ei sa-i intrebam oficial dar ei deja au cam zis "cu mare placere". N-am vrea alti nasi si ne e si jena sa le zicem "oameni buni da' voi sunteti cununati religios pentru ca daca nu sunteti ori va cununati pana la nunta noastra ori nu se poate sa ne nasiti". N-am vrea sa-i suparam de la inceput pentru ca sunt niste oameni foarte ok :(

coditza31
16.09.2010, 11:32:16
Multumesc Larisa. Coditza, ajuta-ma si tu cu un sfat pentru ca te-ai cununat la aceeasi biserica. I-a intrebat preotul pe nasi ceva despre asta sau a pus vreo conditie referitoare la acest lucru?Ideea e ca nasa este si nasa de botez a viitorului meu sot si intotdeauna ne-am gandit ca ei vor fi nasii nostri. Mergem la sfarsitul saptamanii la ei sa-i intrebam oficial dar ei deja au cam zis "cu mare placere". N-am vrea alti nasi si ne e si jena sa le zicem "oameni buni da' voi sunteti cununati religios pentru ca daca nu sunteti ori va cununati pana la nunta noastra ori nu se poate sa ne nasiti". N-am vrea sa-i suparam de la inceput pentru ca sunt niste oameni foarte ok :(

Buna,
eu nu m-am confruntat cu aceasta problema #:-S
La biserica nu imi amintesc sa ne fi intrebat asa ceva...oricum nu scrie nicaieri ca esti cununat religios sau nu :-$ Doar la primarie li s-au cerut nasilor actele de identitate...
Lumanarile au fost tinute de domnisor si domnisoara de onoare, nu de nasi.
Adevarul e ca si eu stiam ca nasii trebuie sa fie casatoriti dar nu stiu daca civil sau religios si nici nu stiu daca nu cumva e o supertitie ca multe altele. Cel mai bine mergi si vorbeste cu preotul, el te poate lamuri cel mai bine.
Dar...nasii sunt niste parinti spirituali si nu ai nevoie de vreo hartie care sa-ti spuna asta...daca voi ii vreti si ei va vor, e tot ce conteaza ;;)

mady_mady
16.09.2010, 21:29:48
buna fetele..am rezolvat si eu cu restaurantul in sfarsit.desi vroiam sa inchiriez restaurant volant(cort),m-am razgandit pentru ca imi cereau pt 200 de persoane 4000 euro,numai pt cort,mese si scaune decorate,...si e mult rauuuu...si am gasit liber la hanul dragodana pt 10 septembrie 2011.:D....ce usurare...cine a mai facut acolo?e ok servirea,meniul?mi-au spus ca la anul o sa coste meniul de persoana 75 lei..
ce happy sunt...<:-P...

st3fy
16.09.2010, 22:21:20
buna fetele..am rezolvat si eu cu restaurantul in sfarsit.desi vroiam sa inchiriez restaurant volant(cort),m-am razgandit pentru ca imi cereau pt 200 de persoane 4000 euro,numai pt cort,mese si scaune decorate,...si e mult rauuuu...si am gasit liber la hanul dragodana pt 10 septembrie 2011.:D....ce usurare...cine a mai facut acolo?e ok servirea,meniul?mi-au spus ca la anul o sa coste meniul de persoana 75 lei..

intr-adevar e cam scump cortul dar ma bucur ca ai gasit liber la dragodana. noi cand am intrebat in 2009 era ocupat si pt 2011.probabil a renuntat cineva. mancarea e buna, servirea ok, meniul nu e scump
spor la treaba!

mady_mady
16.09.2010, 22:53:35
da,dar au mai deschis un local pe partea cealalta a strazii..si au mai mult spatiu acum.eu chiar mi-am ales data,aveau in septembrie 3 zile libere,sambata,si in localul acesta nou toate duminicile.adica,se mai pot face rezervari ca inca este disponibilitate.sambata se duce sora-mea sa-mi trimita poze cu noua sala(ca au si o nunta)si sa vad si eu poze,si o sa vi le arat si voua,poate mai e vreo miresica interesata.mi-a cerut avans doar 10 mil.putin,ma gandeam la mai mult.
va pup:*

Iuca
17.09.2010, 09:28:41

Buna, Mady,

Fratele meu a facut nunta la Dragodana in iulie anul asta si a fost foarte ok. Servirea a fost buna si mancarea la fel. El a avut un meniu care s-a ridicat la 83 de lei, in care a intrat inclusiv pretul pentru husele scaunelor si pentru tort. Ce mi s-a parut mie avantajos la Dragodana, si nu prea gasesti peste tot, este ca au suporturi pentru aranjamentele florale, adica poti sa-ti faci oriunde aranjamentele, mai ieftin, si doar sa le asezi pe suporturile lor.

Oricum, ca pret, Dragodana este cel mai avantajos local din zona din cate stiu eu. Dezavantajul ar fi ca lumea cam stie ca n-are preturi mari si, din pacate, unii dau bani pe masura la masa. Fratele meu s-a confruntat cu problema asta.

Bafta multa!

mady_mady
17.09.2010, 15:46:44
inca n-am stabilit toti termenii,dar eu cred ca o sa fie ok..unde a facut fratele tau?in hanul pe care il cunoastem toti sau in cel nou din fata?tortul ti-l da ei sau pot sa-l aduc eu?si prajituri?stiu ca trebuie sa aduc eu bautura..oricum,sper sa fie totul ok:-SS...

mrenescu
18.09.2010, 07:13:52
Fetele, am si eu nevoie de o parere din partea voastra. M-am jucat putin cu panglica lila aseara si iata ce-a iesit:396388396389396390396391396392396393396394

larryssa83
18.09.2010, 08:22:05
Fetele, am si eu nevoie de o parere din partea voastra. M-am jucat putin cu panglica lila aseara si iata ce-a iesit:396388396389396390396391396392396393396394
Interesant....imi place prima poza :)

coditza31
18.09.2010, 18:54:07

:-? eu nu inteleg la ce vrei sa le folosesti: la cocarde sau la marturii? poate daca ai pune si cocarda sau marturia am putea sa ne facem o parere mai buna >:/

mrenescu
18.09.2010, 19:31:31
Pentru cocarde. Pentru marturii inca nu m-am hotarat ce vom oferi.

Iuca
20.09.2010, 08:06:19
inca n-am stabilit toti termenii,dar eu cred ca o sa fie ok..unde a facut fratele tau?in hanul pe care il cunoastem toti sau in cel nou din fata?tortul ti-l da ei sau pot sa-l aduc eu?si prajituri?stiu ca trebuie sa aduc eu bautura..oricum,sper sa fie totul ok:-SS...

A facut in hanul vechi. Tortul l-au comandat ei la cofetaria Yellow din Targoviste, dar, pt ca aceasta cofetarie lucreaza cu Dragodana in mod constant, l-au platit dimineata la restaurant. Probabil ca poti aduce si tort din alta parte. Prajituri din cate stiu nu se pun la nunta, e doar tortul si eventual inghetata. Cel mai bine e sa intrebi direct la ei daca vrei sa aduci. Bautura si-a luat-o separat.

Spor!

RLK06
20.09.2010, 10:47:52
Buna fetelor ...

Acum ca au inceput sa se lege informatiile pot sa ma aliniez si eu miresicilor din 2011. Am stabilit asa pana acum :
Data 04.06.2011; Restaurant Dragodana; Biserica ... inca nu dar ne-am dori la Catedrala Eroilor.
Pentru machiaj sigur ma voi lasa pe mainile Ralucai. Am fost machiata de ea la nunta prietenei mele ankciulei (miresica a anului 2010) si am fost de-a dreptul incantata .. Am si poze pe blogul ei :D
@@@

Cea mai mare durere a mea la momentul asta este fotograful... nu stiu incotro s-o apuc .. am citit ce ati scis p-aici si nu stim deloc ce sa alegem!
As vrea sa va intreb ceva ...
Stie cineva vro agentie de decoratiuni, care ar putea sa-mi inchirieze decat suporturile de flori sau .. vazele de pe mesele invitatilor. Astfel incat sa pot folosi florile mele?

A.. si pentru miresica cu nunta la Dragodana ... am fost sambata acum la o nunta... si mi s-a parut mancarea foarte ok. Noi am fost in cea mai mare sala .. dar cred ca bucataria este aceeasi! sau nu?:-?
Lista de meniu pe care am luat-o noi nu continea foarte multe... in functie de preferinte, creste si pretul!

Oricum dupa nunta de sambata mi-a mai venit sufletul la loc :D

mady_mady
20.09.2010, 17:23:51
A facut in hanul vechi. Tortul l-au comandat ei la cofetaria Yellow din Targoviste, dar, pt ca aceasta cofetarie lucreaza cu Dragodana in mod constant, l-au platit dimineata la restaurant. Probabil ca poti aduce si tort din alta parte. Prajituri din cate stiu nu se pun la nunta, e doar tortul si eventual inghetata. Cel mai bine e sa intrebi direct la ei daca vrei sa aduci. Bautura si-a luat-o separat.

Spor!

buna.azi am trimis si eu banii acasa si a platit sora-mea avansul pt nunta.:D..intr-adevar,toate produssele de patiserie trebiue luate "prin ei".e ok cofetaria yellow din cate imi amintesc eu.nu poti aduce din alta parte.au spus ca au toate culorile pt decor,mai ales ca eu vreau rosu si asta m-a bucurat mult..ms pt comunica iuca

mady_mady
20.09.2010, 17:31:00
acum ca am stabilit data exacta si am rezervat restaurantu,m-am linistit...dar,mai sunt atatea de facut...in primul rand,nasii:-SSpe care nu-i avem...habar n-am ce lautari sa luam..foto-video...eheeeee....multe rau..mai nasol pt noi ca nu suntem in tara.si o sa vin in iunie acasa..aaaa! fetele,voi stiti ceva de cristi rizescu,l-a avut cineva la nunta?e scump...din cate stiu,canta frumos...acum sa vedem si cat costa..sper ca nu prea mult:D....daca nu,o sa iau pe cineva mai normal asa la cap,intelegi voi,care nu costa exagerat...ca e criza,nu?:-?..
va pup

st3fy
20.09.2010, 18:29:18
acum ca am stabilit data exacta si am rezervat restaurantu,m-am linistit...dar,mai sunt atatea de facut...in primul rand,nasii:-SSpe care nu-i avem...habar n-am ce lautari sa luam..foto-video...eheeeee....multe rau..mai nasol pt noi ca nu suntem in tara.si o sa vin in iunie acasa..aaaa! fetele,voi stiti ceva de cristi rizescu,l-a avut cineva la nunta?e scump...din cate stiu,canta frumos...acum sa vedem si cat costa..sper ca nu prea mult:D....daca nu,o sa iau pe cineva mai normal asa la cap,intelegi voi,care nu costa exagerat...ca e criza,nu?:-?..
va pup

felicitari pt restaurant si bafta la nasi

pe cristi rizescu nu ti-l recomand. ia 800 euro/ora dar probabil pt toata noaptea se mai scade.
nu ti-l recomand pt ca vine la nunti si in loc sa cante toata noaptea el, ii pune pe altii pe care ii ia cu el. si sta de bautura restul noptii. deja mi-au spus 3 persoane aceeasi chestie
eu i-am avut pe fam miinea (canta cu rizescu). invitatilor le-a placut dar eu am mai avut momente cand m-am enervat din cauza lor

mady_mady
20.09.2010, 20:18:52
ooooo...:O..800 € pe ora si sa stea de bautura...e buuun...pai in stilul asta m-as apuca si eu de cantat pe la nunti$-)...pai nu?mda...scump...mai fetele,a zis bine cineva aici pe site: nu trebuie sa fii profesionist si cu renume in toata tara ca sa faci nuntasii sa stea numai pe ringul de dans..;-),...uite-asa se duce vestea in toata lumea de "MARII LAUTARI",....si ce renume bun isi fac...mai cautam si pe altii.mai ieftini asa..saru mana pt sfaturi fetele!

mady_mady
21.09.2010, 01:45:23
Buna fetelor ...

Acum ca au inceput sa se lege informatiile pot sa ma aliniez si eu miresicilor din 2011. Am stabilit asa pana acum :
Data 04.06.2011; Restaurant Dragodana; Biserica ... inca nu dar ne-am dori la Catedrala Eroilor.
Pentru machiaj sigur ma voi lasa pe mainile Ralucai. Am fost machiata de ea la nunta prietenei mele ankciulei (miresica a anului 2010) si am fost de-a dreptul incantata .. Am si poze pe blogul ei :D
http://desiremake-up.blogspot.com/2010/07/machiaj-seara.html

Cea mai mare durere a mea la momentul asta este fotograful... nu stiu incotro s-o apuc .. am citit ce ati scis p-aici si nu stim deloc ce sa alegem!
As vrea sa va intreb ceva ...
Stie cineva vro agentie de decoratiuni, care ar putea sa-mi inchirieze decat suporturile de flori sau .. vazele de pe mesele invitatilor. Astfel incat sa pot folosi florile mele?

A.. si pentru miresica cu nunta la Dragodana ... am fost sambata acum la o nunta... si mi s-a parut mancarea foarte ok. Noi am fost in cea mai mare sala .. dar cred ca bucataria este aceeasi! sau nu?:-?
Lista de meniu pe care am luat-o noi nu continea foarte multe... in functie de preferinte, creste si pretul!

Oricum dupa nunta de sambata mi-a mai venit sufletul la loc :D

buna.daca faci la dragodana,nu-ti fa griji de suporturi pt flori.le au ei deja si sunt incluse in pretul inchirierii restaurantului.asa ca..nu-ti fa griji,poti sa iti aduci florile tale.:)..eu tocmai am stabilit detaliile ieri asa mi-au spus.si mi-au spus ca si iti poti alege culoarea dorita pt decos,mese,scaune...
spor lla treaba..

SilenZa
21.09.2010, 10:52:51
In ceea ce priveste aranjamentele ... Am ales florile impreuna (la P-ta de flori din Bucuresti), iar rezultatul a fost economic si de efect (zic eu).

Buna,

spune-ne te rog frumos, la ce referi cand spui ca ati ale florile de al piata de flori din Bucuresti? :-\

Multumesc!

RLK06
21.09.2010, 18:37:10
buna.daca faci la dragodana,nu-ti fa griji de suporturi pt flori.le au ei deja si sunt incluse in pretul inchirierii restaurantului.asa ca..nu-ti fa griji,poti sa iti aduci florile tale.:)..eu tocmai am stabilit detaliile ieri asa mi-au spus.si mi-au spus ca si iti poti alege culoarea dorita pt decos,mese,scaune...
spor lla treaba..

Ce bine ar fi!
Trebuie sa-mi fac timp sa merg sa vorbesc cu ei!
In legatura cu aranjamentul salii :-? eu imi doream altceva decat satin .. la scaune ma refer :D ca fetele de masa sunt din brocart si la nunta de sambata aratau f bine.. apretate! ce sa mai mi-au placut!

Divanya
21.09.2010, 19:41:40
Ce bine ar fi!
Trebuie sa-mi fac timp sa merg sa vorbesc cu ei!
In legatura cu aranjamentul salii :-? eu imi doream altceva decat satin .. la scaune ma refer :D ca fetele de masa sunt din brocart si la nunta de sambata aratau f bine.. apretate! ce sa mai mi-au placut!

E o agentie nou infiinta in Tgv care are huse din brocard la acelasi pret ca si husele din saten....Daca te intereseaza lasa-mi un pm :)

RLK06
22.09.2010, 07:43:50
E o agentie nou infiinta in Tgv care are huse din brocard la acelasi pret ca si husele din saten....Daca te intereseaza lasa-mi un pm :)

Sunt foarte interesata, problema e ca se pare ca inca nu pot scrie PM deoarece sunt nou venita pe forumul asta :D
Te rog lasa-mi si mie pe pm (ca presupun ca tu o sa poti :-?) detalii .. un site, o oferta ceva!
Astept cu nerabdare raspunsul tau!

Iuca
24.09.2010, 14:22:32
Buna,

spune-ne te rog frumos, la ce referi cand spui ca ati ale florile de al piata de flori din Bucuresti? :-\

Multumesc!

In Bucuresti exista piata George Cosbuc, unde se vand flori en-gros. De acolo iei florile la un pret mult mai bun decat la tarabe, cred ca chiar cu 50% sub pretul de la tarabe. Iti poti alege de acolo ce flori vrei si sa-ti faci singura aranjamentele, fie sa le asezi in vaze, fie le montezi pe burete (tot la piata de flori exista bureti speciali pe care ii imbibi cu apa si apoi infigi florile in ei).

Bafta!

luanag
25.09.2010, 09:53:36
Buna fetelor,

Sunt Luana din Targoviste si din fericire la anul voi fi si eu miresica. Am reusit sa rezerv localul, biserica si filmatul dar am o problema cu muzica. Nu prea stiu ce muzica sa iau, daca sa fie formatie sau dj. Voi ce parere aveti sau ce formatii cunoastesti asa mai " de calitate" cum se spune. Am inteles ca fratii Radulesti sunt buni sau Gheorghe Ciucioiu si Nicoleta Vasile.....

Salutari,

mady_mady
25.09.2010, 22:02:09
Buna fetelor,

Sunt Luana din Targoviste si din fericire la anul voi fi si eu miresica. Am reusit sa rezerv localul, biserica si filmatul dar am o problema cu muzica. Nu prea stiu ce muzica sa iau, daca sa fie formatie sau dj. Voi ce parere aveti sau ce formatii cunoastesti asa mai " de calitate" cum se spune. Am inteles ca fratii Radulesti sunt buni sau Gheorghe Ciucioiu si Nicoleta Vasile.....

Salutari,

buna.bine ai venit printre miresici!>:D<
si eu am aceeasi problema ca si tine:muzica..nu stiu cu cine sa vb...pe familia ciucioiu ii stiu si i-am auzit cantand ,canta si baiatul si tatal..daca afli vreun numar de tel,contact,ceva,spune-mi si mie,te rog..

mady_mady
26.09.2010, 13:49:36
fetele,va intreb si eu ceva,:">chiar daca suna putin penibil,dar habar n-am ce inseamna sedinta foto tdd...imi puteti explica?*:-)

larryssa83
26.09.2010, 15:25:08
fetele,va intreb si eu ceva,:">chiar daca suna putin penibil,dar habar n-am ce inseamna sedinta foto tdd...imi puteti explica?*:-)
Sedinta Trash The Dress este sedinta foto care se face dupa ce are loc nunta prin care teoretic iti distrugi rochia. Sunt poze pe care in ziua nuntii nu le poti face tocmai pt ati proteja rochita, coafura,.... Eu am facut o astfel de sedinta foto la 2 ani dupa nunta :"> Acestea sunt pozele mele :D
http://picasaweb.google.com/larryssa83/TTD#

mady_mady
26.09.2010, 16:15:27
ooooo..:(:O:gen_07:......mult curaj trebuie sa ai ca sa faci asta...eu una,nu as fi in stare....felicitari pt sedinta...chiar interesant...bravo=D>

larryssa83
26.09.2010, 16:24:56
ooooo..:(:O:gen_07:......mult curaj trebuie sa ai ca sa faci asta...eu una,nu as fi in stare....felicitari pt sedinta...chiar interesant...bravo=D>
Multumesc...oricum eu nu m-am indurat sa o distrug asa ca am protejat-o chiar si la TTD (atat cat am putut). Am spalat-o si acum e aproape ca noua in husa ei. Ma gandesc sa mai fac si anul viitor o sedinta foto :D

mady_mady
27.09.2010, 20:32:28
buna fetele..ma tot uit pe net sa aflu noi idei legate de nunta,ce sa mai adaug,ce sa mai elimin,etc..si am gasit "fantana de ciocolata"..=P~=P~..delicios..mie mi se pare interesant..cui nu i-ar placea bunatatea aia de ciocolata cu fructe proaspete?..voi ce ziceti?astept parerile voastre..si daca a avut cineva sa ne spuna si noua...:D

am vazut ca cei de la belle mariaje au asa ceva..a colaborat cineva cu ei?

Edyza
28.09.2010, 09:07:34
Buna, Miresici. N-am mai dat de multa vreme pe aici :D din cauza unor probleme care s-au rezolvat intre timp.

Ne-am schimbat si planurile, nu mai vrem nunta la cort. De aceea va intreb : care sunt pasii pt incheierea unui contract cu restaurantul ales si cat costa? Daca stie cineva, as aprecia foarte tare un raspuns ^:)^
Multumesc :)

larryssa83
28.09.2010, 10:14:30
Buna, Miresici. N-am mai dat de multa vreme pe aici :D din cauza unor probleme care s-au rezolvat intre timp.

Ne-am schimbat si planurile, nu mai vrem nunta la cort. De aceea va intreb : care sunt pasii pt incheierea unui contract cu restaurantul ales si cat costa? Daca stie cineva, as aprecia foarte tare un raspuns ^:)^
Nu se incheie un contract ( noi nu am incheiat, se da un avans pt care trebuie sa iti dea chitanta. Noi am dat 1000 Ron.

coditza31
28.09.2010, 10:28:47

buna,
noi am incheiat contract si am dat avans (30 mil cu chitanta).
asa, ca fapt divers, in contract erau stipulate numai obligatiile noastre...ei nu aveau nici una ;))

mady_mady
28.09.2010, 21:54:53

buna..eu am nunta la anul la hanul dragodana si am dat 10 milioane avans,mi-au facut chitanta si cam atat...si meniul este sub 1 milion..acum depinde mult de fiecare restaurant in parte ce avans ia..
spor la treaba

larryssa83
29.09.2010, 00:11:17
buna,
noi am incheiat contract si am dat avans (30 mil cu chitanta).
asa, ca fapt divers, in contract erau stipulate numai obligatiile noastre...ei nu aveau nici una ;))
Buna! M-am mai uitat inca o data la pozele tale si am observat ca cea care te-a coafat e Vali, nu?

amy_l
29.09.2010, 07:58:43
Buna... eu am nunta la anul la Solarino, am platit un avans de 1000 lei pentru care am primit o factura fiscala, nu am facut contract, iar meniul este 110-120 lei.

coditza31
29.09.2010, 11:28:50
Buna! M-am mai uitat inca o data la pozele tale si am observat ca cea care te-a coafat e Vali, nu?

da, ea este :-$

Edyza
29.09.2010, 13:51:56
Va multumesc pt raspunsurile referitoare la contractul incheiat cu restaurantul :)

Acum as mai avea o intreabare, daca nu e cu suparare :D: unde gasesc pe forum lista aceea cu intrebari de pus la restaurant? Am tot cautat-o de ieri incoace si nu o gasesc. Daca stie cineva sa-mi spuna topicul unde as putea-o gasi, rog impartasiti informatioa sau link-ul [-o<

Multumesc frumos si spor la pregatiri tuturor >:D<

Iuca
30.09.2010, 09:33:00
Fetelor, sambata vine si randul meu. N-am emotii legate de casatorie in sine, ci mai degraba incerc sa nu uit detalii. Sper sa se mai indrepte vremea pana atunci. Sa-mi tineti pumnii! :D

coditza31
30.09.2010, 10:25:55
Fetelor, sambata vine si randul meu. N-am emotii legate de casatorie in sine, ci mai degraba incerc sa nu uit detalii. Sper sa se mai indrepte vremea pana atunci. Sa-mi tineti pumnii! :D

Bafta multa!
Nu vreau sa te dezamagesc ci din potriva, sa te incurajez! :)>- e destul de greu sa nu uiti de vreun detaliu :-p
Eu de exemplu m-am trezit ca nu aveam 7 bolduri (pt cele 7 cocarde!) ci doar 3 in toata casa! :-" si...am trimis pe cineva sa ia... a venit dupa vreo ora de cautat prin tot orasul... #:-S
la primarie ne-am dat seama ca am uitat paharele pt sampanie... nu mai stiu cine si de unde le-a luat...
si cred ca au fost si altele dar nu mi le mai amintesc acum...o:-)
Important e sa nu iti strici ziua pentru astfel de nimicuri! se intampla, se rezolva sau nu...trece si apoi iti amintesti zambind de ele o:-)

luanag
30.09.2010, 15:26:07
Fetelor care ati avut deja nunta ma puteti ajuta si pe mine cu formatia. Ce formatii sau lautari ati avut voi ca eu deja incep sa intru in panica vazand ca multi dintre ei sunt ocupati.

dunia
01.10.2010, 11:23:22
Fetelor care ati avut deja nunta ma puteti ajuta si pe mine cu formatia. Ce formatii sau lautari ati avut voi ca eu deja incep sa intru in panica vazand ca multi dintre ei sunt ocupati.

Buna Luana,

Noi i-am avut pe Mihaela si Ovidiu din Pucheni. Am fost extrem de multumiti de ei, sunt foarte talentati si stiu sa faca atmosfera.

larryssa83
01.10.2010, 11:59:08
Casa de piatra si o nunta de vis sa ai!

mrenescu
01.10.2010, 12:23:31

Sa aveti o nunta la care sa te simti ca o printesa. Te asteptam cu impresii si cu fotografii;))

larryssa83
01.10.2010, 13:43:53
Multumesc mult pt opinie dunia.
Eu am avut DJ dar daca as mai face nunta inca o data l-as alege pe cel care a cantat la nunta finilor.....a facut o atmosfera super :)

luanag
01.10.2010, 13:44:23
Buna Luana,

Noi i-am avut pe Mihaela si Ovidiu din Pucheni. Am fost extrem de multumiti de ei, sunt foarte talentati si stiu sa faca atmosfera.

Multumesc mult pt opinie dunia.

luanag
01.10.2010, 13:45:49
Eu am avut DJ dar daca as mai face nunta inca o data l-as alege pe cel care a cantat la nunta finilor.....a facut o atmosfera super :)

Si cum se numeste?

luanag
01.10.2010, 13:47:56

Casa de piatra si sa aveti o zi superba!!

larryssa83
01.10.2010, 13:58:22
Si cum se numeste?
Sincera sa fiu nu stiu cum se numeste formatia dar o sa ii spun finei sa intre pe acest topic...ea iti poate da mai multe informatii...:)

luanag
01.10.2010, 14:02:28
Sincera sa fiu nu stiu cum se numeste formatia dar o sa ii spun finei sa intre pe acest topic...ea iti poate da mai multe informatii...:)

OK. Mersi mult!

coditza31
01.10.2010, 19:07:47

Eu nu prea i-as recomanda pe ai mei dar am fost la o nunta unde mi-au placut fratii Radulesti pentru ca au facut atmosfera si au venit si cu o cantareata de muzica populara. Pot spune ca mi-am schimbat parerea despre ei...la localul unde canta ei de obicei i-am auzit cantand mai deocheat dar la nunta aceea au fost simpatici si cu bun simt...probabil conteaza si ce le ceri atunci cand ii contractezi.

Si ti-as mai recomanda, prima noastra optiune (dar care erau luati deja cand i-am sunat noi), Hobby din Breaza: am auzit ca au cantat chiar cu o saptamana inaintea nuntii noastre la restaurantul unde am facut noi si au fost extraordinari. cred ca sunt filmulete pe net cu ei...nu stiu cat de bune sunt, dar iti poti face o parere.

Edyza
02.10.2010, 17:44:24
Buna, fetele.

Maine urmeaza sa semnam contract cu restaurantul Eden. Am fi vrut la Nunta de Vis, dar nu mai aveau nici o sambata libera pt anul viitor si in plus ne impuneau minim 100 de invitatipt acea sala. Noi vom avea abia 80.
Asadar, am ramas la Eden, care are aceiasi patroni ca Nunta de vis. Insa o miresica din 2008 spunea ca a fost cam nemultumita de acest restaurant pt ca : au vrut decor pe grena si s-au trezit in ziua nuntii cu portocaliu. Le-au scjombat pretul meniului de 3 ori . Nu au vrut sa le faca,, contract (noi se pare ca vom avea). La Eden sunt doua sali una la parter si una la etaj. Miresica cu pricina a facut nunt la parter si patronii pe la spatele lor au mai organizat alta la etaj in aceeasi zi!!! Cam atat imi amintesc.
Stie cineva ceva de bine despre acest restaurant sau patroni etc? Lucrurile de mai sus s-au intamplat acum doi ani, deci este posibil sa se mai fi schimbat ceva, in bine. Astept parerile voastre, fie ca ati facut/ veti face nunta sau nu acolo.

st3fy
02.10.2010, 19:28:04
Buna, fetele.

Maine urmeaza sa semnam contract cu restaurantul Eden. Am fi vrut la Nunta de Vis, dar nu mai aveau nici o sambata libera pt anul viitor si in plus ne impuneau minim 100 de invitatipt acea sala. Noi vom avea abia 80.
Asadar, am ramas la Eden, care are aceiasi patroni ca Nunta de vis. Insa o miresica din 2008 spunea ca a fost cam nemultumita de acest restaurant pt ca : au vrut decor pe grena si s-au trezit in ziua nuntii cu portocaliu. Le-au scjombat pretul meniului de 3 ori . Nu au vrut sa le faca,, contract (noi se pare ca vom avea). La Eden sunt doua sali una la parter si una la etaj. Miresica cu pricina a facut nunt la parter si patronii pe la spatele lor au mai organizat alta la etaj in aceeasi zi!!! Cam atat imi amintesc.
Stie cineva ceva de bine despre acest restaurant sau patroni etc? Lucrurile de mai sus s-au intamplat acum doi ani, deci este posibil sa se mai fi schimbat ceva, in bine. Astept parerile voastre, fie ca ati facut/ veti face nunta sau nu acolo.

si eu tot chestiile astea le stiam despre eden.
cauti un restaurant mic? ca pt putini invitati sunt mult mai multe optiuni. de ex la san marco pe centru vechi sau la continental (unde am facut eu), sus la manastirea dealu-panoramic. cam atat imi amintesc la ora asta. bafta!

Divanya
04.10.2010, 23:05:23
La San Marco am facut petrecerea de dupa cununia civila. Au incaput lejer 50 de persoane, iar mancarea si servirea au fost ireprosabile. \:D/

Edyza
10.10.2010, 11:41:44
Buna, Miresici.

Pana la urma , nunta noastra va a vea loc la Restaurantul Eden. Ne-a placut foarte mult. Cand l-am, vizitat era aranjat pt nunta, era foarte frumos. Este o sala mica, cat pentru 70-80 de persoane, deci perfecta pt noi. Patronii, sot si sotie, au fost ambii extremi de amabili. Am semnat si contract, iar preturile oferite sunt foarte ok. Plus ca ne pot recomanda si dj sau formatie, foto si video cu preturi acceptabile. Deci noi avem incredere ca totul va fi bine. Asa cum cu o floare nu se face primavara, o singura parere negativa de acum doi ani nu are relevanta :-p Cel putin nu pentru noi. Si avand in vedere ca anul acesta restaurantul Eden este ocupat si in anumite duminici, nu cred ca este ocupat pt ca au servicii proaste, ci din contra, nu-i asa?:)>-

Nunta noastra va avea loc intr-o frumoasa zi de 27 august 2011 :x
Abia asteptam :">

larryssa83
10.10.2010, 13:16:35
Buna, Miresici.

Pana la urma , nunta noastra va a vea loc la Restaurantul Eden. Ne-a placut foarte mult. Cand l-am, vizitat era aranjat pt nunta, era foarte frumos. Este o sala mica, cat pentru 70-80 de persoane, deci perfecta pt noi. Patronii, sot si sotie, au fost ambii extremi de amabili. Am semnat si contract, iar preturile oferite sunt foarte ok. Plus ca ne pot recomanda si dj sau formatie, foto si video cu preturi acceptabile. Deci noi avem incredere ca totul va fi bine. Asa cum cu o floare nu se face primavara, o singura parere negativa de acum doi ani nu are relevanta :-p Cel putin nu pentru noi. Si avand in vedere ca anul acesta restaurantul Eden este ocupat si in anumite duminici, nu cred ca este ocupat pt ca au servicii proaste, ci din contra, nu-i asa?:)>-

Felicitari si spor la pregatiri! :)

Edyza
10.10.2010, 15:35:41
Multumesc frumos, Larisa :)

amy_l
11.10.2010, 15:20:22
Buna fetelor,
ma poate ajuta cineva cu un numar de telefon al lui Gheorghe Ciucioiu sau al Nicoletei Vasile?
Eu am nunta la anul in iulie si nu am nici acum formatie. Voi cum stati?
Spor la pregatiri.

mrenescu
12.10.2010, 09:02:38
Buna fetelor,
ma poate ajuta cineva cu un numar de telefon al lui Gheorghe Ciucioiu sau al Nicoletei Vasile?
Eu am nunta la anul in iulie si nu am nici acum formatie. Voi cum stati?
Spor la pregatiri.

Nici noi nu avem inca. Eu inclin catre DJ, consortul catre formatie. Mie mi se par preturile formatiilor exagerat de mari si tot timpul ma gandesc ca banii aia i-am putea utiliza pentru noi in luna de miere. Plus ca DJ-ul iti variaza muzica la nunta in functie de cerintele pe care le ai

Iuca
12.10.2010, 10:27:34
Buna, fetelor,

A fost si nunta mea si saptamana de miere si s-au terminat. A fost frumos, as mai face inca o nunta, dar daca ar doar de petrecut, nu si de organizat :D. Per total, am fost multumita. Cei de la Solarino au fost mult mai ok decat ma asteptam, toata lumea a fost multumita. Daca va pot ajuta cu vreo parere, anuntati-ma.

amy_l
12.10.2010, 10:35:13
Nici noi nu avem inca. Eu inclin catre DJ, consortul catre formatie. Mie mi se par preturile formatiilor exagerat de mari si tot timpul ma gandesc ca banii aia i-am putea utiliza pentru noi in luna de miere. Plus ca DJ-ul iti variaza muzica la nunta in functie de cerintele pe care le ai

Asta asa e formatiile au niste preturi exagerate, toti se considera mai nou niste mici vedete. Depinde cat de mare este nunta si cat vreti sa cheltuiti pe muzica. Sunt formatii care pot canta cam toate genurile de muzica. Spor la pregatiri.

amy_l
12.10.2010, 10:37:43
Buna, fetelor,

A fost si nunta mea si saptamana de miere si s-au terminat. A fost frumos, as mai face inca o nunta, dar daca ar doar de petrecut, nu si de organizat :D. Per total, am fost multumita. Cei de la Solarino au fost mult mai ok decat ma asteptam, toata lumea a fost multumita. Daca va pot ajuta cu vreo parere, anuntati-ma.

Felicitari!
Asteptam poze.
Cum a fost mancarea de la Solarino. Ca am tot auzit pareri ca "pestele a mirosit a balta", aperitivele au fost uscate, sarmalele nefierte si asa mai departe...

mrenescu
12.10.2010, 11:22:44
Buna, fetelor,

Felicitari, sa fiti fericiti si sa aveti casa de piatra. Asteptam poze

larryssa83
12.10.2010, 11:47:11
Buna, fetelor,

Casa de piatra si multa fericire! Asteptam poze :)

Iuca
12.10.2010, 11:49:00
Felicitari!
Asteptam poze.
Cum a fost mancarea de la Solarino. Ca am tot auzit pareri ca "pestele a mirosit a balta", aperitivele au fost uscate, sarmalele nefierte si asa mai departe...

Poze inca nu am, cand o sa vina o sa postez cateva.

Mie mi-a placut mancarea. Invitatii, cei care s-au exprimat, au spus ca a fost buna. Eu una, doar am gustat la fiecare fel, ca sa verific daca e ok mancarea. La aperitiv am mancat doar o gura din tarta cu icre de manciuria, dar aperitivul arata bine, farfuria plina si ok. La peste noi am avut somon cu sos de piper rosu, foarte gustos, dar la unii din cate am inteles a fost cam putin sos. Mie mi-a placut. Friptura a fost ok, iar sarmalele chiar mi-au placut, am mancat 3 sarmale :D. Acum, parerile sunt impartite, ca si gusturile. De la "mancarea a fost ok", la "foarte buna". Eu una sunt impacata. Meniul meu a fost 125 de lei, doar mancarea si painea, fara cafea.

Ospatarii au fost atenti, in ciuda temerilor mele. Adevarul e ca i-am si spus sefului de sala, Mihai in cazul nostru, ca am auzit ca sunt probleme cu ospatarii. Si au fost atenti. Am intrebat pe la mese invitatii daca sunt sau nu ok ospatarii si au zis ca sunt ok. Sefului de sala i-am spus din start sa ne anunte daca ramanem fara bautura si, daca da, sa vedem cum rezolvam. La un moment dat s-a terminat apa plata (noi nu ne-am imaginat ca o sa se bea prea multa) si am pus pe mese, in continuare, de la restaurant.

Am fost multumiti si de mancare si de ospatari si le-am dat bacsis mai mult decat pretul unui meniu, cum e in mod normal. Sefului de sala i-am lasat si mai mult.

Cam atat, recomand Solarino pentru nunti, atmosfera e foarte ok, culorile restaurantului calde si placute. Eu sunt genul de om care cauta "nod in papura", dar de data asta ma declar multumita :)

coditza31
12.10.2010, 18:11:48
Buna, fetelor,

Casa de piatra! Sa va iubiti la fel si peste 80 de ani! ;))

Iuca
13.10.2010, 08:36:13

Asa sa fie! Multumim! :)

st3fy
13.10.2010, 08:48:05
Asa sa fie! Multumim! :)

casa de piata. asteptam poze!

st3fy
13.10.2010, 08:49:40

mi-a placut dansul vostru! nu v-ati putut hotari intre vals si tango si ati dansat pe ambele?
cu cine ati facut cursurile de dans?

amy_l
13.10.2010, 13:32:11
Poze inca nu am, cand o sa vina o sa postez cateva.

Mie mi-a placut mancarea. Invitatii, cei care s-au exprimat, au spus ca a fost buna. Eu una, doar am gustat la fiecare fel, ca sa verific daca e ok mancarea. La aperitiv am mancat doar o gura din tarta cu icre de manciuria, dar aperitivul arata bine, farfuria plina si ok. La peste noi am avut somon cu sos de piper rosu, foarte gustos, dar la unii din cate am inteles a fost cam putin sos. Mie mi-a placut. Friptura a fost ok, iar sarmalele chiar mi-au placut, am mancat 3 sarmale :D. Acum, parerile sunt impartite, ca si gusturile. De la "mancarea a fost ok", la "foarte buna". Eu una sunt impacata. Meniul meu a fost 125 de lei, doar mancarea si painea, fara cafea.

Ospatarii au fost atenti, in ciuda temerilor mele. Adevarul e ca i-am si spus sefului de sala, Mihai in cazul nostru, ca am auzit ca sunt probleme cu ospatarii. Si au fost atenti. Am intrebat pe la mese invitatii daca sunt sau nu ok ospatarii si au zis ca sunt ok. Sefului de sala i-am spus din start sa ne anunte daca ramanem fara bautura si, daca da, sa vedem cum rezolvam. La un moment dat s-a terminat apa plata (noi nu ne-am imaginat ca o sa se bea prea multa) si am pus pe mese, in continuare, de la restaurant.

Am fost multumiti si de mancare si de ospatari si le-am dat bacsis mai mult decat pretul unui meniu, cum e in mod normal. Sefului de sala i-am lasat si mai mult.

Cam atat, recomand Solarino pentru nunti, atmosfera e foarte ok, culorile restaurantului calde si placute. Eu sunt genul de om care cauta "nod in papura", dar de data asta ma declar multumita :)

Multumesc frumos pentru informatii. O sa tin cont de informatiile pe care mi le-ai dat.
Ce formatie ai avut la nunta?
Felicitari inca o data si sa va iubiti mult.

coditza31
13.10.2010, 14:32:30
mi-a placut dansul vostru! nu v-ati putut hotari intre vals si tango si ati dansat pe ambele?
cu cine ati facut cursurile de dans?

Multumim frumos! :">
Da, ne-am pregatit pt amandoua: am vrut vals la inceput si tango la revenirea mea dupa furt dar pana la urma le-am legat \:D/ Am facut cursuri la dl Vaduva.

luanag
13.10.2010, 19:04:16
Casa de piatra!!!!

Buna, fetelor,

RLK06
13.10.2010, 19:50:20

Parerea mea este ca muzica e foarte importanta la o nunta. Cred ca invitatii vin in primul rand sa se distreze.
Din cate am observat la nuntile la care am fost, un Dj nu reuseste sa ridice lumea la dans asa cum se intampla in cazul muzicii live.
Din punctul meu de vedere merita sa aloci putin mai multi bani pe formatie decat sa te pierzi in anumite detalii pe care multi nu le vor sesiza, macar.
Noi am fost la multe nunti si am auzit multe formatii (ex: formatia lui Marian Mateescu, Cicioiu si sotia, fratii Radulescu, etc.) nu am avut de reprosat nimic, totul depinde de gusturi. Noi, insa i-am ales pe Fratii Andronescu. I-am ascultat in diverse ocazii si ni s-au parut ok pe toate genurile muzicale (pentru ca este important sa fie muzica pentru toti nuntasii).
O idee este sa iei DVD cu inregistrari de la diverse nunti si sa vezi cam ce poate face formatia respectiva.

Succes

Edyza
13.10.2010, 20:51:07

Si noi vom opta tot pt Dj, chiar daca ne-am fi dorit formatie, dar nu prea ne permitem. Am tot intrebat in stanga si in dreapta si mult e persoane mi-au recomandat DJ. Asa ca vom merge pe ideea asta;-)

Edyza
13.10.2010, 20:53:11
Buna, fetelor,

Casa de piatra si multe impliniri in noua familie!!! =D>

SilenZa
14.10.2010, 14:48:31

Ne maritam in aceeasi zi! <:-P

petruta30
14.10.2010, 19:09:19
si pe mine ma intereseaza..... te rog sa-mi spui si mie.....:-p

mersi

Edyza
14.10.2010, 21:29:43
Ne maritam in aceeasi zi! <:-P

Daaaaa! Abia astept ziua aceea!!!:x
In ce stadiu esti cu pregatirile?

Iuca
15.10.2010, 17:56:37
Multumesc frumos pentru informatii. O sa tin cont de informatiile pe care mi le-ai dat.
Ce formatie ai avut la nunta?
Felicitari inca o data si sa va iubiti mult.

O formatie din Ploiesti, nu stiu cum se numeste. De fapt cred ca a fost o combinatie de formatie, ca au fost lautari din mai multe parti.

RLK06
22.10.2010, 16:19:52
Fetelor, in speranta ca nu repet intrbarea (eu n-am gasit scris)... stie cineva tariful de la biserica din M3, din sensul giratoriu (Safta) ?
Nu stim deloc ce sa facem ... spre ce biserica sa ne orientam!

luanag
22.10.2010, 18:03:00
Buna Raluca,

Biserica Mihail si Gavril din m3 costa cam 1 mil avans plus ceea ce vor da nasii in ziua nuntii (2-3 mil in plus). Nu este scumpa deloc tinind cont ca la Mitropolie cereau 5 mil plus 200 euro in ziua nuntii. Sper ca ti-am putut fi de ajutor si spor la pregatiri!!

Fetelor, in speranta ca nu repet intrbarea (eu n-am gasit scris)... stie cineva tariful de la biserica din M3, din sensul giratoriu (Safta) ?

RLK06
23.10.2010, 09:57:28
Buna Raluca,

Biserica Mihail si Gavril din m3 costa cam 1 mil avans plus ceea ce vor da nasii in ziua nuntii (2-3 mil in plus). Nu este scumpa deloc tinind cont ca la Mitropolie cereau 5 mil plus 200 euro in ziua nuntii. Sper ca ti-am putut fi de ajutor si spor la pregatiri!!

Multumesc mult pentru informatii!
Noi, initial ne gandisem sa facem cununia religioasa la Catedrala, insa din pacate au deja ocupat de la ora 5 si de la ora 6.
Nu stim deloc cum sa ne organizam .. cand sa ne lasam marja pentru poze ... inainte sau dupa biserica ...
Ooooo fetelor, sfatuiti-ma ce sa fac!

st3fy
23.10.2010, 10:07:29
Multumesc mult pentru informatii!
Noi, initial ne gandisem sa facem cununia religioasa la Catedrala, insa din pacate au deja ocupat de la ora 5 si de la ora 6.
Nu stim deloc cum sa ne organizam .. cand sa ne lasam marja pentru poze ... inainte sau dupa biserica ...
Ooooo fetelor, sfatuiti-ma ce sa fac!

noi am facut sedinta foto pe la 12, apoi a plecat dupa nasi si au venit toti la mine. si bine ca am facut sedinta foto dimineata ca dupa masa a inceput sa ploua. a fost si mai liber asa pt ca nu am vrut sa vina toti invitatii cu noi la foto.

RLK06
23.10.2010, 11:28:22
noi am facut sedinta foto pe la 12, apoi a plecat dupa nasi si au venit toti la mine. si bine ca am facut sedinta foto dimineata ca dupa masa a inceput sa ploua. a fost si mai liber asa pt ca nu am vrut sa vina toti invitatii cu noi la foto.

Imi daduse cineva un sfat, sa plecam de la mine de acasa (adik sa fugim:d ) sa lasam nuntatsi acasa la mine ... sa manance ceva ... si noi sa ne evaporam ...
Dar oare nu s-or plictisi o ora, o ora jumate ... cat facem noi poze? ... Sau o trebui sa imi iau marja si mai mare de timp?

A .. inca ceva, inainte cu cat timp ar trebui sa mergem sa vorbim la primarie? Astfel incat sa ne putem alege o ora convenabila?

larryssa83
23.10.2010, 11:46:02
Imi daduse cineva un sfat, sa plecam de la mine de acasa (adik sa fugim:d ) sa lasam nuntatsi acasa la mine ... sa manance ceva ... si noi sa ne evaporam ...
Dar oare nu s-or plictisi o ora, o ora jumate ... cat facem noi poze? ... Sau o trebui sa imi iau marja si mai mare de timp?

A .. inca ceva, inainte cu cat timp ar trebui sa mergem sa vorbim la primarie? Astfel incat sa ne putem alege o ora convenabila?
Eu am fost sa vb la primarie cam cu o luna si jumatate inainte :)

Iuca
24.10.2010, 10:34:37

Buna,

Noi am facut anul asta nunta la Biserica Mihail si Gavril. Programarea, intr-adevar, un milion. Soacra-mea a tot incercat sa se intereseze cat ar trebui sa dam in ziua nuntii, dar i s-a raspuns in repetate randuri ca "cat vrem noi, in functie de cat suntem de multumiti". In ziua nuntii nasul a dat 7 milioane, iar sotul meu inca 3 milioane pentru cor. Tot ce pot sa-ti spun e ca slujba a fost foarte frumoasa. Noi am fost foarte multumiti. :)

Biserica iti pune la dispozitie si covor rosu si stalpisori (cu flori artificiale, ce-i drept, dar daca vrei le poti schimba cu unele naturale. noi asa am facut) care arata mult mai bine decat cele de la firmele de aranjamente.

Spor la pregatiri!

st3fy
24.10.2010, 20:59:48

nu se plictisesc o ora jumate. decat sa vina toti la sedinta foto, mie mi s-a parut mai bine asa.

la primarie, teoretic cu 10 zile inainte, dar trebuie sa vb cu cineva inainte ;))

RLK06
24.10.2010, 23:11:45
nu se plictisesc o ora jumate. decat sa vina toti la sedinta foto, mie mi s-a parut mai bine asa.

la primarie, teoretic cu 10 zile inainte, dar trebuie sa vb cu cineva inainte ;))

Multumesc mult fetelor pentru raspunsurile voastre!

Am vazut ca unele nunti se fac in primarie si altele in cladirea de langa. Tine de noroc sau de altceva acest aspect :D?

@Iuca (http://www.miresici.ro/member.php?u=45429) Ai cumva cateva poze de la biserica sa-mi arati si mie? :D

st3fy
25.10.2010, 09:47:06
Multumesc mult fetelor pentru raspunsurile voastre!

Am vazut ca unele nunti se fac in primarie si altele in cladirea de langa. Tine de noroc sau de altceva acest aspect :D?

@Iuca (http://www.miresici.ro/member.php?u=45429) Ai cumva cateva poze de la biserica sa-mi arati si mie? :D

nu cred csa are de-a face norocul cu primaria aia mai frumoasa. cred ca trebuie sa cunosti pe cineva...iar:)

RLK06
25.10.2010, 11:01:01
nu cred csa are de-a face norocul cu primaria aia mai frumoasa. cred ca trebuie sa cunosti pe cineva...iar:)

Ma gandeam eu! :))

petruta30
27.10.2010, 12:45:55
da..clar e dupa cine cunosti...noi am ales o optiune mai simpla. vom chema ofiterul starii civile la Biserica si inainte de cununia religioasa vom semna actele......

Ma gandeam eu! :))

SilenZa
27.10.2010, 16:44:00
noi am ales o optiune mai simpla. vom chema ofiterul starii civile la Biserica si inainte de cununia religioasa vom semna actele......

cum faci asta? mi-ar placea si mie...

RLK06
27.10.2010, 17:10:45
da..clar e dupa cine cunosti...noi am ales o optiune mai simpla. vom chema ofiterul starii civile la Biserica si inainte de cununia religioasa vom semna actele......

Ce idee buna! ;))... am vazut intr-o filmare a unor tipi din Buzau, parca, dar nu am crezut ca este posibil si la noi.
Da-ne mai multe detalii :d

petruta30
29.10.2010, 18:04:22
Dar se face peste tot in tara.Nu trebuie decat sa vorbesti cu ofiterul starii civile si este o taxa in jur de 1mil pentru deplasare.A! Si nu vine numai la Biserica.Il puteti chema si acasa.Daca era vara nunta noi il chemam acasa si organizam ceva frumos in curte.O sa va dau mai multe detalii dupa 20 noiem cand vom avea totul stabilit in ceea ce priveste Primaria.SI...si mai multe detalii dupa 31 dec cand va fii nunta :gen_17::rocking::gen_05::rocking::grouphug:

Ce idee buna! ;))... am vazut intr-o filmare a unor tipi din Buzau, parca, dar nu am crezut ca este posibil si la noi.
Da-ne mai multe detalii :d

maria_luiza
05.11.2010, 17:43:05
Si noi vom opta tot pt Dj, chiar daca ne-am fi dorit formatie, dar nu prea ne permitem. Am tot intrebat in stanga si in dreapta si mult e persoane mi-au recomandat DJ. Asa ca vom merge pe ideea asta;-)

Buna,

La ultimele 4 nunti la care am fost anul acesta a fost DJ si a fost foarte frumos. S-a dansat toata noaptea si muzica a fost destul de variata, pentru toate gusturile Important este sa discuti cu DJ sa spui ce gen de muzica ai vrea la nunta , din ce zona sunt invitatii (pentru muzica populara ;))). Noi am decis ca vom face tot cu Dj. Pretul estimativ este de 300 euro iar daca vrei si jocuri de lumini inca 150 .

Nu cred ca trebuie sa iti faci probleme ca vei avea DJ.

Luiza

maria_luiza
05.11.2010, 17:50:55
O formatie din Ploiesti, nu stiu cum se numeste. De fapt cred ca a fost o combinatie de formatie, ca au fost lautari din mai multe parti.

Casa de piatra ! Sa fiti fericiti si senini toata viata!!!
Multumesc pentru detaliile postate .Si noi vom avea nunta la anul in mai tot la Solarino. Eram un pic speriata de cum va fi mancarea (am vazut cateva pareri negative pe forum) ... dar acum "mi-a luat o piatra de pe inima" sa zic asa. Voi ati facut o proba la meniu inainte de nunta ? Eu i-am intrebat daca se poate si au fost foarte mirati.

Intrebare pentru viitoarele miresici : Voi cum stati cu pregatirile? Eu am intrat un pic in criza pentru ca mai avem luni pana la nunta si singurul lucru pe care l-am facut a fost sa rezevam restaurantul.
Am fost azi la targul de nunti din Piata Constitutiei insa e destul de mic, putine standuri cu rochii de mireasa... insa am gasit o firma de decoratiuni foarte draguta care se deplaseaza si in Targoviste.<:-P

Va pup!
Luiza

Edyza
06.11.2010, 20:48:03
Buna,

La ultimele 4 nunti la care am fost anul acesta a fost DJ si a fost foarte frumos. S-a dansat toata noaptea si muzica a fost destul de variata, pentru toate gusturile Important este sa discuti cu DJ sa spui ce gen de muzica ai vrea la nunta , din ce zona sunt invitatii (pentru muzica populara ;))). Noi am decis ca vom face tot cu Dj. Pretul estimativ este de 300 euro iar daca vrei si jocuri de lumini inca 150 .

Nu cred ca trebuie sa iti faci probleme ca vei avea DJ.

Luiza

Buna, Luiza

Mersi de incurajare:*
Ma bucura sa aud si alte pareri bune despre DJ la nunta. E o idee chiar foarte buna pentru cei care nu isi permit multe financiar, dar vor sa aiba o nunta reusita.

Legat de pregatiri, si noi ne aflam in acelasi stadiu:D
Am rezervat doar restaurantul, urmand ca pe la inceputul anului viitor (probabil), sa ne mai ocupam si de celelalte aspecte. Sper ca n-o sa fie prea tarziu.
Pana atunci, vom merge peste doua saptamani sa vorbim cu patronul restaurantului. Ne-a spus ca ne poate recomanda foto, video si DJ. Apoi ramane la alegerea noastra.
Plus ca deja ne-am facut cateva idei despre cum am dori sa fie invitatiile si am mai "slefuit" un pic lista cu invitati :) deci n-am facut mare lucru.

Sti cumva sau stie cineva daca si cat se da avans la foto, video si DJ?

Multumesc.
P.S: Daca a mai rezervat cineva foto / video si DJ pt anul viitor, va rog, impartasiti informatia, daca se poate: cine, cum, cat? ^:)^

luanag
08.11.2010, 21:01:59
Buna fetelor,

Am inceput sa ma confrunt un pic cu problemele nuntii. Vroiam sa va cer sfatul in vederea mesei mirilor. Cate persoane ati avut voi la masa mirilor sau cate aveti de gand se puneti? Eu nu am tata pt ca a decedat si mama mea este cu cineva in momentul de fata. Ea ma sfatuit sa-l pun pe unchiul meu ca "tata " pt ca nu vrea ca prietenul ei sa ia locul de tata la nunta si in plus are pretentia ca la masa noastra sa fie si unchiu cu sotia, mama cu prietenul ei plus nasii, noi mirii si socrii. Mie mi se par cam multi si nu stiu ce sa fac. Astept opiniile voastre. Multumesc anticipat!

gabi_myx_mail
08.11.2010, 21:22:43
Buna fetelor,

Am inceput sa ma confrunt un pic cu problemele nuntii. Vroiam sa va cer sfatul in vederea mesei mirilor. Cate persoane ati avut voi la masa mirilor sau cate aveti de gand se puneti? Eu nu am tata pt ca a decedat si mama mea este cu cineva in momentul de fata. Ea ma sfatuit sa-l pun pe unchiul meu ca "tata " pt ca nu vrea ca prietenul ei sa ia locul de tata la nunta si in plus are pretentia ca la masa noastra sa fie si unchiu cu sotia, mama cu prietenul ei plus nasii, noi mirii si socrii. Mie mi se par cam multi si nu stiu ce sa fac. Astept opiniile voastre. Multumesc anticipat!

Eu stiu ca in principiu ar trebui sa fiti decat voi doi si nasii ;-)

st3fy
09.11.2010, 06:50:57
Buna fetelor,

noi am avut masa de preziduu de 7 persoane: noi, nasii, parintii mei si mama lui pt ca nu are tata. si am auzit la fel o mie de pareri: ca mai trebuie si cutarica la masa noastra, ca trebuie sa stea si rudele nasilor bla bla
noi am facut cum am vrut. altii sa dicteze la nunta proprie nu la a vostra
banuiesc ca o sa inteleaga si prietenul mamei tale daca o sa stea la o alta masa, eventual cu unchiul tau

larryssa83
09.11.2010, 07:34:58
Buna fetelor,

Noi am stat doar cu nasii la masa de prezidiu si cand am cununat a fost aceeasi situatie: noi cu finii :) Si eu cred ca ar fi prea multe persoane.

mrenescu
09.11.2010, 11:16:17
Multumesc pentru detaliile postate .Si noi vom avea nunta la anul in mai tot la Solarino. Eram un pic speriata de cum va fi mancarea (am vazut cateva pareri negative pe forum) ... dar acum "mi-a luat o piatra de pe inima" sa zic asa. Voi ati facut o proba la meniu inainte de nunta ? Eu i-am intrebat daca se poate si au fost foarte mirati.

Intrebare pentru viitoarele miresici : Voi cum stati cu pregatirile? Eu am intrat un pic in criza pentru ca mai avem luni pana la nunta si singurul lucru pe care l-am facut a fost sa rezevam restaurantul.
Am fost azi la targul de nunti din Piata Constitutiei insa e destul de mic, putine standuri cu rochii de mireasa... insa am gasit o firma de decoratiuni foarte draguta care se deplaseaza si in Targoviste.<:-P

Va pup!
Luiza

Noi avem nunta la o luna fata de voi si n-am avansat cine stie ce cu pregatirile.In plus fata de voi noi am cumparat verighetele, am facut programarea la biserica si am avut o prima discutie cu firma de decoratiuni. Daca iti pot da un sfat, as zice sa te orientezi spre o firma de decoratiuni din Targoviste pentru ca ma gandesc ca pretul deplasarii lor din Bucuresti in Targoviste s-ar putea reflecta in pretul pe care il platiti voi lor, deci v-ar putea costa mai mult. Noi evaluam posibilitatea de a cumpara vinul de acum si taria. Astea nu se altereaza si in plus ne permit achizitii treptate. Eu sunt teribil de stresata de faptul ca s-ar putea strange prea multe de cumparat in ultimele luni si nu vom avea resurse financiare pentru toate. De-asta incerc sa aloc banii treptat. Invitatiile se pot cumpara mai devreme si scrie ceva mai tarziu cand ai toate detaliile fixate. Tot asa, setul de tort, paharele pentru miri, cosuletul de cocarde, pernuta de verghete. Mici lucruri care ne-ar putea scuti de unele cheltuieli ulterioare.

Am totusi o intrebare pentru fetele care au avut deja nunta: daca ati avut o nunta de 120-140 de persoane cam cate sticle de vin s-au consumat? Dar de wiski?Dar "taria" pentru femei, gen Garone alb? Ne-ar ajuta sa ne facem o idee asupra cantitatiilor ce trebuiesc cumparate.

mrenescu
09.11.2010, 11:19:29
Buna fetelor,

Sa stii ca noi ne-am gandit asa: noi, nasii cu fiica lor si parintii (ambele perechi). Deci vom fi mai multi si noi. In situatia descrisa de tine cred ca as opri doar nasii cu noi la masa ca sa n-o fac pe mama sa se simta rau pentru ca trebuie sa stea singura si nici sa pun nu stiu ce unchi sa-l inlocuiasca pe tata. Dar tu stii cel mai bine care sunt relatiile.

st3fy
09.11.2010, 11:50:45
Noi avem nunta la o luna fata de voi si n-am avansat cine stie ce cu pregatirile.In plus fata de voi noi am cumparat verighetele, am facut programarea la biserica si am avut o prima discutie cu firma de decoratiuni. Daca iti pot da un sfat, as zice sa te orientezi spre o firma de decoratiuni din Targoviste pentru ca ma gandesc ca pretul deplasarii lor din Bucuresti in Targoviste s-ar putea reflecta in pretul pe care il platiti voi lor, deci v-ar putea costa mai mult. Noi evaluam posibilitatea de a cumpara vinul de acum si taria. Astea nu se altereaza si in plus ne permit achizitii treptate. Eu sunt teribil de stresata de faptul ca s-ar putea strange prea multe de cumparat in ultimele luni si nu vom avea resurse financiare pentru toate. De-asta incerc sa aloc banii treptat. Invitatiile se pot cumpara mai devreme si scrie ceva mai tarziu cand ai toate detaliile fixate. Tot asa, setul de tort, paharele pentru miri, cosuletul de cocarde, pernuta de verghete. Mici lucruri care ne-ar putea scuti de unele cheltuieli ulterioare.

Am totusi o intrebare pentru fetele care au avut deja nunta: daca ati avut o nunta de 120-140 de persoane cam cate sticle de vin s-au consumat? Dar de wiski?Dar "taria" pentru femei, gen Garone alb? Ne-ar ajuta sa ne facem o idee asupra cantitatiilor ce trebuiesc cumparate.

120 de pers am fost si noi. nu prea s-a consumat bautura poate si pt ca au fost multi soferi si nu am avut transport.
pt femei nu stiu daca s-a baut o sticla, whisky vreo 7 sticle, vin f putin cred ca nu s-au consumat 100 de sticle de 0.7 si tuica in jur de 10 litri

si nu stiu la altii cum o fi, dar la noi s-a furat bautura...intr-un mare fel:(
oricum am dus mai putina decat aveam si am aflat apoi ca nu s-a baut tuica mai deloc.....si le-am mai lasat si noi...dar tot degeaba
astia sunt oamenii, au fost cu ochii numai dupa furat...am aflat mai tarziu de la cunostine

petruta30
09.11.2010, 17:09:27
[QUOTE=luanag;3732928]Buna fetelor,

Am inceput sa ma confrunt un pic cu problemele nuntii. Vroiam sa va cer sfatul in vederea mesei mirilor. Cate persoane ati avut voi la masa mirilor sau cate aveti de gand se puneti? Eu nu am tata pt ca a decedat si mama mea este cu cineva in momentul de fata. Ea ma sfatuit sa-l pun pe unchiul meu ca "tata " pt ca nu vrea ca prietenul ei sa ia locul de tata la nunta si in plus are pretentia ca la masa noastra sa fie si unchiu cu sotia, mama cu prietenul ei plus nasii, noi mirii si socrii. Mie mi se par cam multi si nu stiu ce sa fac. Astept opiniile voastre. Multumesc anticipat![/QUOTE

parerea mea: cu voi la masa sa stea doar nasii..masa de 4 pers..iar langa voi inca o masa amenjata pentru restul familiei :D...si gata ai scapat

luanag
09.11.2010, 20:11:04
Multumesc mult pt pareri fetelor.

Iuca
10.11.2010, 11:38:45
Da, am fost cu vreo 10 zile inainte sa gustam meniul. Ne-am dus cu o zi inainte si le-am spus ce am vrea in meniu si i-am anuntat ca a doua zi vrem sa ne prepare un aperitiv, o portie de friptura si doua portii de peste, pentru ca nu ne hotaram intre dorada si somon cu sos de piper rosu. Sarmelele nu le-am mai gustat ca, am zis noi, ce poate fi gresit la niste sarmale?

Ei au suportat costul doar pentru aperitiv si friptura, iar noi am platit atunci pestele. Mie nu mi se pare normal, dar am trecut peste asta... Si-asa initial voiau sa ne puna sa platim si aperitivul...

Trebuie sa le atragi atentia ca vrei ca mancarea la nunta sa fie la fel ca la degustare, am auzit de cazuri in care la degustare a fost ok si dup-aia nu a fost buna.

Sa stii ca felul in care sunt ei organizati depinde foarte mult si de seful de sala care o sa fie pe tura la nunta ta, te sfatuiesc sa-i spui foarte clar dinainte ce iti doresti si sa-i atragi atentia ca daca lucrurile merg bine, o sa primeasca si ei atentie (bani) din partea ta. Eu l-am zapacit pe cel care a fost pe tura la mine la nunta (parca Mihai il cheama) si chiar m-a ajutat foarte mult. La final le-am dat ospatarilor bacsis peste pretul meniului, iar lui acelasi bacsis plus vreo 2 milioane parca...

Bafta multa!

Va pup!
Luiza

Iuca
10.11.2010, 11:42:42
Buna fetelor,

La masa de preziudiu, la mine la nunta, am fost doar noi, mirii, si nasii. Parintii au stat fiecare cu rudele lor. Ne-am gandit ca o sa accepte cu greu, dar s-au obisnuit cu ideea. Eu una, cred ca asa e cel mai bine, dar depinde foarte mult si de relatiile dintre voi. Pentru mine ar fi fost un factor de stres sa stea langa mine :D

RalucaLupoiu
12.11.2010, 16:13:38
Multumesc!
Inca nu am pozele "oficiale" ca sa zic asa...acestea sunt cele brute dar sunt foarte multumita de rezultat ;;) Sunt facute de Cezar Brasoveanu.

Buna,
Poti sa-mi spui si mie cat te-a costat? (eventual PM: nu pot trimite inca PM)

multumesc :):)>-

RalucaLupoiu
12.11.2010, 16:24:20

Va pup!
Luiza

Buna Luiza,
Si noi am facut cam acelasi lucru deocamdata: doar am rezervat restaurantul:(. Speram sa rezolvam muzica si foto+video in urmatoarele 2 saptamani insa deja cred ca suntem in urma cu pregatirile (foarte multe miresici de iunie 2011 deja au rezolvat toate chestiile de mai sus).

PS: ne poti recomanda o formatie cat de cat buna?
spor la pregatiri,

liana10
13.11.2010, 23:58:23
Salutare,sunt o viitoare miresica,dar nu din Tgv(ci din imediata apropiere;)):))aici insa am petrecut destul timp,la studiu si la lucru.Ma primiti si pe mine intre voi???sper sa ma ajutati si pe mine...multumesc tuturor!!

coditza31
15.11.2010, 15:52:08
Buna,
Poti sa-mi spui si mie cat te-a costat? (eventual PM: nu pot trimite inca PM)

multumesc :):)>-

ti-am dat PM %%-

coditza31
15.11.2010, 16:00:00
Buna fetelor,

Buna,
Am fost la o nunta unde am vazut o situatie similara: masa mirilor era foarte lunaga si cu foarte multe persoane (10-11). A fost decizia lor si toata lumea le-a respectat-o. Nu pot spune ca era urat sau frumos... era diferit... Pot insa sa-ti spun ca mirilor le era foarte greu sa intre si sa iasa prin spatele atator persoane si de multe ori renuntau ;-)
Noi am ales sa fim noi si nasii (chiar dc au existat si alte pretentii) :)

RalucaLupoiu
16.11.2010, 09:21:03
ti-am dat PM %%-

Buna,
Multumesc mult pentru PM. Din pacate nu am postat 10 mesaje pe formul astfel incat nu pot raspunde cu PM.
Deja il contactasem iar pretul a fost de 2000 ron cu filmare SD.
Felicitari pentru nunta si pentru fotografii, sunt superbe.

merci inc-o data <:-P

alice5patru
16.11.2010, 22:15:36
buna
sunt curioasa daca i-a vazut cineva cantand pe cei de la sideral t ? noi i-am vazut pe net doar si pareau destul de ok, dar as fi curioasa sa aflu pareri la cald. si poate imi spuneti daca stiti si cam cat costa.
multumesc

veryka
17.11.2010, 21:22:20
buna! ma alatur si eu miresicilor din targoviste! in 2011 o sa am si eu nunta si sincer am niste emotii.....sper sa fie totul k!

veryka
17.11.2010, 21:28:55
aditzza ma scuzi ca te intreb dar as dorii sa flu si eu ce pachet a-ti ales pt. fotografii! am vazut ca vi-i le-au facut daniel dumbrava! video.... ai putea sa imi dai si mie niste detalii....eu stiu un privat, mi-ar fi de mare ajutor! multumesc anticipat

IoanaDRG
18.11.2010, 00:16:33
Bine v-am gasit... Sunt si eu o miresica de 2011!!!;))

DDna
18.11.2010, 11:56:08
Buna fetelor
Eu sunt o miresica de 2007 din Targoviste insa din cand in cand mai arunc un ochi aici. Am aflat ca la sfarsitul saptamanii este un targ de nunti la noi in oras la Minimall Mondial, la etajul 2. M-am gandit sa impartasesc vestea cu voi, cele care sunteti in cautare de diverse pentru nuntile voastre :)
O zi frumoasa !

Edyza
18.11.2010, 19:28:11
buna! ma alatur si eu miresicilor din targoviste! in 2011 o sa am si eu nunta si sincer am niste emotii.....sper sa fie totul k!

Felicitari pt restaurantul ales :)>-

Acolo mi-as fi dorit si eu, dar nu mai aveau sambete libere :-<
Crezi ca e ok sa faci nunta duminica? Noua ne-a fost cam teama sa alegem ziua asta, mai ales ca ne impuneau vreo 100 de invitati si nu cred ca vom ajunge la numarul asta, mai ales duminica.

Oricum, iti doresc mult spor la pregatiri! \:D/
Apropo, cum merg treburile? Ce ati reusit sa rezolvati pana acum?

veryka
18.11.2010, 22:43:13
buna edyza! pana acum decat am dat avnsul la restaurant si iti spun sincer nu regretam ca am ales aceasta zi de duminica, pana la urma ne-am gandit si o facem totul mai devreme cu o ora......pana la urma la final tot cu prietenii apropiati si familia ramai sa petreci........si daca omul se simte bine, ramane, daca nu iti pleaca, nu conteaza ca e sambata sau duminica! ne-a placut atat de mult la NUNTA DE VIS incat nu a mai contat ziua. Pana acum am platit avansul la restaurant, ne-am gasit formatie si am dat la fel avansul si ne-am luat vereghete! cred ca ce era important am cam rezolvat, urmeaza sa asteptam sa se apropie ......

veryka
18.11.2010, 22:47:12
voi in ce stadiu sunteti cu pregatirile, miresici de 2011?:*

RalucaLupoiu
19.11.2010, 08:51:54

Bun venit Veryka,
Noi am dat avansul la restaurant, avansul la formatie si urmeaza avansul pentru foto+video.
restul le facem pe parcurs. ;-)

spor la miresit

veryka
19.11.2010, 13:25:09
Bun venit Veryka,
Noi am dat avansul la restaurant, avansul la formatie si urmeaza avansul pentru foto+video.

spor la miresit

ce formatie aveti si daca poti imi dai si mie mai multe detalii pe privat... si inca ceva legat de foto- video la fel pe cine aveti si cat va ia, noi legat de treaba asta nu am facut nimic, dar ne place foarte mult un fotograf profesionist din tgv daniel dumbrava, face niste poze de vis. astept raspuns:*

predalaura
19.11.2010, 13:45:47
place foarte mult un fotograf ..................[/QUOTE]

daca vine el face poze bune daca trimite pe altcineva nu mai iese la fel de bine . in plus e si foarte scump iar calitatea nu reflecta pretul. pina la urma fiecare alege ce ii place.

completare ... atentie la oferta video facuta de cel mai de sus ca nu se ridica la aceiasi calitate cu fotografiile , adica : daca cere 500 euro pe foto la video calitatea e de 600 ron ....

amy_l
19.11.2010, 15:31:01

Buna,
noi am dat avansul la restaurant si am vorbit cu o agentie pentru decorat.
Esti intr-un stadiu mult mai avansat decat noi.
Acum cautam formatie si foto-video.
Tu ce formatie iei la nunta si la ce pret?

amy_l
19.11.2010, 15:39:29
Buna,
noi am dat avansul la restaurant si am vorbit cu o agentie pentru decorat.
Esti intr-un stadiu mult mai avansat decat noi.
Acum cautam formatie si foto-video.
Tu ce formatie iei la nunta si la ce pret?
Scuze,
intrebarea referitoare la formatie era pentru RalucaLupoiu.
Verika eu am o lista cu cateva formatii, preturi si numere de telefon, dar ce ne-a placut nu era liber pe 30 iulie.
Cand o sa pot transmite un PM iti trimit lista, daca te ajuta.

alice5patru
19.11.2010, 21:14:24
buna edyza! pana acum decat am dat avnsul la restaurant si iti spun sincer nu regretam ca am ales aceasta zi de duminica, pana la urma ne-am gandit si o facem totul mai devreme cu o ora......pana la urma la final tot cu prietenii apropiati si familia ramai sa petreci........si daca omul se simte bine, ramane, daca nu iti pleaca, nu conteaza ca e sambata sau duminica! ne-a placut atat de mult la NUNTA DE VIS incat nu a mai contat ziua. Pana acum am platit avansul la restaurant, ne-am gasit formatie si am dat la fel avansul si ne-am luat vereghete! cred ca ce era important am cam rezolvat, urmeaza sa asteptam sa se apropie ......

buna
merci mult de PM, eu inca nu am scrise 10 mesaje pe forum sa pot raspunde. sper sa fie ok, noi nu i-am auzit live cantand dar din ce am vazut pe net ne-au placut.
tu ce formatie ai la nunta?
merci inca odata.

alice5patru
19.11.2010, 21:19:43
Bun venit Veryka,

spor la miresit

hello
merci pentru PM inca nu pot da si eu :), as mai fi avut o rugaminte la tine sa-mi spui cam cat ai dat avans formatiei? sunt curiosa pentru ca saptamana viitoare ne vedem cu ei si as vrea sa fiu pregatita.
astept un PM de la tine ca poate nu vrei sa-mi scrii aici pe forum.

IoanaDRG
20.11.2010, 10:12:08
Fetelor ce stiti de targul de nunti de la noi? A fost cineva? Aveti idee ce e pe acolo?

Edyza
20.11.2010, 22:10:05
Dragi Miresici, mai ales cele din 2011 :D,

Dupa ce am studiat indelung listele din topicul "Lista nuntii", am reusit sa le combin cam pe toate si mi-a iesit ceva de genul acesta:

PROGRAMARI/ AVANS + ALTE PREGATIRI
bugetul
restaurant
lista invitati (provizorie)
stabilit meniu
DJ/ fomatie + stabilit playlist-ul
fotograf/ video/ cameraman (taxa fotograf impus de cei de la primarie)
programare biserica + cor + taxe programare
primarie + taxe
cumparat bauturi alcoolice
nasi
tema nuntii
transportul mirilor si al nasilor;
transport invitati(dupa caz)
cazare - rude/ prieteni
cerere de concediu pt cele 5 zile obligatorii platite, cu cel putin 1 luna inainte
organizat petrecerea burlacilor / burlacitelor
ETC.

CUMPARATURI DIN TIMP:
invitatii
marturii
carduri de multumire
carti de meniu
place carduri
guest book
verighete
pernita pt verighete
pahare miri+nasi
casuta de bani
cosulet cocarde
cosulete petale+ confetti, porumbei, baloane de sapun, orez etc.
cocarde invitati/ familie / dominosoare de onoare
tun confetti/ artificii - tort, petale artif.
cadou pt nasi tort nasi
lentile de contact
ziar cu povestea mirilor + poze
proiector (in cazul unei prezentari PPS)
ETC.

CUNUNIA CIVILA -
MIREASA
rochita + acesorii + bijuterii
buchet
poseta
pantofi
ETC.

MIRE
costum + accesorii
pantofi
ETC.

CUNUNIA RELIGIOASA
MIREASA
rochie de mireasa
pantofi + balerini (de schimb)
lenjerie intima + alte accesorii
bijuterii + coronita
voal
accesorii pt par
gentuta
jarteluta
ciorapi -banda adeziva + schimb
palarie/ esarfa pt dezgatit
saculet/ posetuta
ETC.

MIRELE
costum mire
pantofi + de schimb
camasa
butoni
cravata/ papion
vesta
lavaliera
curea
ciorapi
lenjerie
batista
ETC.

PRIMARIE
sampanie
piscoturi, fursecuri, saleuri (si pt acasa)
pahare unica folosinta pt sampanie
servete(le)
prajituri, pateuri, bomboane (si pt acasa)
confetti+ petale+orez
porumbei
aranjamente florale
ETC.

BISERICA
buchet mireasa
buchet nasa
buchet domnisoare de onoare
vin
piscoturi
stalpisori cu voal
porumbei
confetti+ petale+orez
bomboane
cosulet pt bomboane
masina miri - decor
aranjament lumanari
aranjamente florale
ETC.

RESTAURANT
sampanie
meniuri
tort + artificii
lamai pt garrone (daca e cazul)
fructe
alune, fistic, crantzanele, saratele etc.
fursecuri si prajiturici
bautura (spirtoase, vin, suc, apa, cafea, sampanie)
gheatza pentru bauturi
suc
apa minerala/ plata
plata chelneri
aranjamente florale
baloane+ confetti + baloane de sapun
arcada de flori
huse scaune+mese
lumanari-decoratiuni (flori la mese etc.)
perdea lumini
covor rosu
fantana cioco
tacamuri
sevetele
stabiliti aranjarea invitatilor la mese (mai delegati si rudelor din responsabilitati)
ETC.

FLORI
buchet cununie civila
buchet mireasa
buchet nasa
buchete domnisoare
aranjament lumanari
aranjamente masini
arcada de flori
aranjament prezidiu+ mese
cocarde miri+ nasi+ parinti
ETC.

PREGATIRI NUNTA - MIRI
de stabilit programul nuntii de stabilit momente artistice/ jocuri etc.
curs de dans
analize medicale pt civila
acte (dosar pt civila certificate de nastere, prenuptial (adeverinte medicale), carti de identitate: miri, nasi, martori)
actele pt biserica - buletine/ certificate nastere/certif casatorie
spovedit + impartasit
coafat mireasa + proba (civila + biserica)
programare manichiura
programare pedichiura
machiaj + proba (civila + biserica)
tuns & ferchezuit - mire
turta
ETC.

POSETA DE URGENTA
rezerva
dresuri, ruj, pudra plasturi, antivomitive, ata, ac
bolduri pt cocarde
servetele umede/ demachiante si normale
calmante
analgezice
deodorant
parfum
ace de siguranta
pila de unghii
forfecuta
ace de par si agrafe
pastile pt stomac
calculator de buzunar
anticearcan
fond de ten
absorbante / tampoane
telefon mobil
lac de unghii
ETC.

LUNA DE MIERE
rezervat bilete avion (daca este cazul)
rezervat hotel (daca este cazul)
stabilit traseu/ obiective/ locuri de vizitat
ETC.

DUPA NUNTA
schimbare acte:pasaport, buletin, permis
album(e) poze
dvd
ETC.

Sper sa va fie de folos. Mie o sa-mi fie sigur ;;) Mentionez ca nu toate detaliile sunt trecute in ordine si ca pe unele le-am trecut la doua categorii pt mai multa siguranta .
Bineinteles, ca se pot adauga si / sau elimina anumite detalii in functie de fiecare dintre noi.
Va pup si spor!!! :*

luanag
21.11.2010, 14:01:16
Este super utila lista asta. Multumim pt ajutor!!!
Dragi Miresici, mai ales cele din 2011 :D,

Dupa ce am studiat indelung listele din topicul "Lista nuntii", am reusit sa le combin cam pe toate si mi-a iesit ceva de genul acesta:

PROGRAMARI/ AVANS + ALTE PREGATIRI
bugetul
restaurant
lista invitati (provizorie)
stabilit meniu
DJ/ fomatie + stabilit playlist-ul
fotograf/ video/ cameraman (taxa fotograf impus de cei de la primarie)
programare biserica + cor + taxe programare
primarie + taxe
cumparat bauturi alcoolice
nasi
tema nuntii
transportul mirilor si al nasilor;
transport invitati(dupa caz)
cazare - rude/ prieteni
cerere de concediu pt cele 5 zile obligatorii platite, cu cel putin 1 luna inainte
organizat petrecerea burlacilor / burlacitelor
ETC.

CUMPARATURI DIN TIMP:
invitatii
marturii
carduri de multumire
carti de meniu
place carduri
guest book
verighete
pernita pt verighete
pahare miri+nasi
casuta de bani
cosulet cocarde
cosulete petale+ confetti, porumbei, baloane de sapun, orez etc.
cocarde invitati/ familie / dominosoare de onoare
tun confetti/ artificii - tort, petale artif.
cadou pt nasi tort nasi
lentile de contact
ziar cu povestea mirilor + poze
proiector (in cazul unei prezentari PPS)
ETC.

CUNUNIA CIVILA -
MIREASA
rochita + acesorii + bijuterii
buchet
poseta
pantofi
ETC.

MIRE
costum + accesorii
pantofi
ETC.

CUNUNIA RELIGIOASA
MIREASA
rochie de mireasa
pantofi + balerini (de schimb)
lenjerie intima + alte accesorii
bijuterii + coronita
voal
accesorii pt par
gentuta
jarteluta
ciorapi -banda adeziva + schimb
palarie/ esarfa pt dezgatit
saculet/ posetuta
ETC.

MIRELE
costum mire
pantofi + de schimb
camasa
butoni
cravata/ papion
vesta
lavaliera
curea
ciorapi
lenjerie
batista
ETC.

PRIMARIE
sampanie
piscoturi, fursecuri, saleuri (si pt acasa)
pahare unica folosinta pt sampanie
servete(le)
prajituri, pateuri, bomboane (si pt acasa)
confetti+ petale+orez
porumbei
aranjamente florale
ETC.

BISERICA
buchet mireasa
buchet nasa
buchet domnisoare de onoare
vin
piscoturi
stalpisori cu voal
porumbei
confetti+ petale+orez
bomboane
cosulet pt bomboane
masina miri - decor
aranjament lumanari
aranjamente florale
ETC.

RESTAURANT
sampanie
meniuri
tort + artificii
lamai pt garrone (daca e cazul)
fructe
alune, fistic, crantzanele, saratele etc.
fursecuri si prajiturici
bautura (spirtoase, vin, suc, apa, cafea, sampanie)
gheatza pentru bauturi
suc
apa minerala/ plata
plata chelneri
aranjamente florale
baloane+ confetti + baloane de sapun
arcada de flori
huse scaune+mese
lumanari-decoratiuni (flori la mese etc.)
perdea lumini
covor rosu
fantana cioco
tacamuri
sevetele
stabiliti aranjarea invitatilor la mese (mai delegati si rudelor din responsabilitati)
ETC.

FLORI
buchet cununie civila
buchet mireasa
buchet nasa
buchete domnisoare
aranjament lumanari
aranjamente masini
arcada de flori
aranjament prezidiu+ mese
cocarde miri+ nasi+ parinti
ETC.

PREGATIRI NUNTA - MIRI
de stabilit programul nuntii de stabilit momente artistice/ jocuri etc.
curs de dans
analize medicale pt civila
acte (dosar pt civila certificate de nastere, prenuptial (adeverinte medicale), carti de identitate: miri, nasi, martori)
actele pt biserica - buletine/ certificate nastere/certif casatorie
spovedit + impartasit
coafat mireasa + proba (civila + biserica)
programare manichiura
programare pedichiura
machiaj + proba (civila + biserica)
tuns & ferchezuit - mire
turta
ETC.

POSETA DE URGENTA
rezerva
dresuri, ruj, pudra plasturi, antivomitive, ata, ac
bolduri pt cocarde
servetele umede/ demachiante si normale
calmante
analgezice
deodorant
parfum
ace de siguranta
pila de unghii
forfecuta
ace de par si agrafe
pastile pt stomac
calculator de buzunar
anticearcan
fond de ten
absorbante / tampoane
telefon mobil
lac de unghii
ETC.

LUNA DE MIERE
rezervat bilete avion (daca este cazul)
rezervat hotel (daca este cazul)
stabilit traseu/ obiective/ locuri de vizitat
ETC.

DUPA NUNTA
schimbare acte:pasaport, buletin, permis
album(e) poze
dvd
ETC.

Sper sa va fie de folos. Mie o sa-mi fie sigur ;;) Mentionez ca nu toate detaliile sunt trecute in ordine si ca pe unele le-am trecut la doua categorii pt mai multa siguranta .
Bineinteles, ca se pot adauga si / sau elimina anumite detalii in functie de fiecare dintre noi.
Va pup si spor!!! :*

veryka
21.11.2010, 19:18:47
fetelor am fost la targul de nunti din tgv, unde nu era nici macar o rochie de mireasa, se axau mai mult pe decoratiuni, nu aveai ce sa vezi, sau cel putin eu nu am vazut mai nimic......din ce m-ar fi interesat

RLK06
22.11.2010, 16:46:35
fetelor am fost la targul de nunti din tgv, unde nu era nici macar o rochie de mireasa, se axau mai mult pe decoratiuni, nu aveai ce sa vezi, sau cel putin eu nu am vazut mai nimic......din ce m-ar fi interesat

Am fost la targul de acum doua saptamani din Bucuresti si ne-am intors foarte dezamagiti, la acesta n-am ajuns insa :(
In primul rand 70% din standuri erau ocupate de restaurante din Bucuresti .. deci pauza.
Iar restul sonorizari, foto+video, 2 cu invitatii si 3 cu rochite de mireasa (de care nici macar nu m-am apropiat ca mi s-a parut ca arata ciudat)
Sper sa-mi treaca pana in februarie cand se va organiza un targ mai serios.

amy_l
23.11.2010, 13:18:32
Am fost la targul de acum doua saptamani din Bucuresti si ne-am intors foarte dezamagiti, la acesta n-am ajuns insa :(
In primul rand 70% din standuri erau ocupate de restaurante din Bucuresti .. deci pauza.
Iar restul sonorizari, foto+video, 2 cu invitatii si 3 cu rochite de mireasa (de care nici macar nu m-am apropiat ca mi s-a parut ca arata ciudat)
Sper sa-mi treaca pana in februarie cand se va organiza un targ mai serios.

Noi am fost la inceputul anului la un targ de nunti si ne-am intors foarte dezamagiti. Multa lume, oferte putine, majoritatea pentru Bucuresti.
Am zis ca nu ne mai ducem. Iubi imi mai zice de cate un targ si ma intreaba daca vreau sa mergem, dar mie nu-mi plac. Mai ales ca sa probezi rochii nu prea poti, avand in vedere ca sunt multe fete care vor lucrul asta si nu au decat cate o cabina de proba.
Acum depinde de fiecare. Daca ai rabdare poti gasi lucruri la preturi bune, dar nu e cazul meu.

amy_l
24.11.2010, 08:23:15
Fetelor ce stiti de targul de nunti de la noi? A fost cineva? Aveti idee ce e pe acolo?
Buna, am vazut ca cununia religioasa o faci la Manastirea Dealu. Cum ai reusit sa aranjezi? Din cate stiu nu se mai fac nunti acolo, sau poate nu stiu eu prea bine.

RLK06
24.11.2010, 14:01:15
Dragele mele, vreau sa-mi impartasesc bucuria cu voi... am mai pus o caramida:D Avem foto- video!<:-P

veryka
24.11.2010, 14:44:22
AI REZOLVAT!!! bv felicitari! poti sa imi trimiti si mie un privat sa imi spui detaliile, pt ca si eu sunt cu aceasi problema!

RLK06
24.11.2010, 15:03:20
AI REZOLVAT!!! bv felicitari! poti sa imi trimiti si mie un privat sa imi spui detaliile, pt ca si eu sunt cu aceasi problema!

Ti-am trimis PM!
BAFTA LA CAUTARI!

st3fy
24.11.2010, 21:06:48
Noi am fost la inceputul anului la un targ de nunti si ne-am intors foarte dezamagiti. Multa lume, oferte putine, majoritatea pentru Bucuresti.
Am zis ca nu ne mai ducem. Iubi imi mai zice de cate un targ si ma intreaba daca vreau sa mergem, dar mie nu-mi plac. Mai ales ca sa probezi rochii nu prea poti, avand in vedere ca sunt multe fete care vor lucrul asta si nu au decat cate o cabina de proba.
Acum depinde de fiecare. Daca ai rabdare poti gasi lucruri la preturi bune, dar nu e cazul meu.

eu mi-am luat rochia de la targul din ian dew la romexpo. dar imi placea sa ma duc sa casc gura chiar daca nu gaseam ceva anume

st3fy
24.11.2010, 21:07:54
Dragele mele, vreau sa-mi impartasesc bucuria cu voi... am mai pus o caramida:D Avem foto- video!<:-P

pe cine ai luat? banuiesc ca e voie sa zici si aici pt cele interesate

IoanaDRG
24.11.2010, 22:11:12
Buna, am vazut ca cununia religioasa o faci la Manastirea Dealu. Cum ai reusit sa aranjezi? Din cate stiu nu se mai fac nunti acolo, sau poate nu stiu eu prea bine.

Eu asta nu stiam... stiam doar de Manastirea Viforata...
Noi ne-am exprimat dorinta nasilor iar acestia ne-au spus ca se rezolva... Dar dc nu se poate asta e.. ne cununam unde gasim nu avem nici o pretentie:)

IoanaDRG
24.11.2010, 22:13:11
Fetelor... recomandati-mi va rog si mie un cameraman bun... Chiar nu stiu spre cine sa ma orientez

st3fy
25.11.2010, 07:16:09
Fetelor... recomandati-mi va rog si mie un cameraman bun... Chiar nu stiu spre cine sa ma orientez

eu nu am cautat cameraman, a venit la pachet cu fotograful. dar mi-a placut ce-a iesit, mai ales videoclipul.
daca vrei mai multe detalii, spune-mi si iti trimit pm

RLK06
25.11.2010, 15:25:29
pe cine ai luat? banuiesc ca e voie sa zici si aici pt cele interesate

Cred ca am voie sa scriu ... se numesc Cezar Brasoveanu - cameraman si Cosmin Stefan - foto . Iar daca vrea cineva detalii astept PM :D

Oricum, ideea e ca noi am cautat sa fie un montaj de calitate, fara briz brizuri, am cauta filmare HD si foto cu book.

Succes :*

Edyza
26.11.2010, 18:19:16
Buna tuturor!

Am o rugaminte: daca stie cineva site-ul agentiei Visul Miresei, poate sa-mi trimita si mie un PM va rog?o:-)

Mersic anticipat!

larryssa83
26.11.2010, 18:31:24
Buna tuturor!

Am o rugaminte: daca stie cineva site-ul agentiei Visul Miresei, poate sa-mi trimita si mie un PM va rog?o:-)

Mersic anticipat!
Eu am site-ul dar mi-e sa nu se considere reclama:-BDa-mi un pm cu adresa ta de mess daca vrei.

SilenZa
27.11.2010, 11:07:25
Legat de pregatiri, si noi ne aflam in acelasi stadiu:D
Am rezervat doar restaurantul, urmand ca pe la inceputul anului viitor (probabil), sa ne mai ocupam si de celelalte aspecte. Sper ca n-o sa fie prea tarziu.
Pana atunci, vom merge peste doua saptamani sa vorbim cu patronul restaurantului. Ne-a spus ca ne poate recomanda foto, video si DJ. Apoi ramane la alegerea noastra.
Plus ca deja ne-am facut cateva idei despre cum am dori sa fie invitatiile si am mai "slefuit" un pic lista cu invitati :) deci n-am facut mare lucru.

Sti cumva sau stie cineva daca si cat se da avans la foto, video si DJ?

Multumesc.
P.S: Daca a mai rezervat cineva foto / video si DJ pt anul viitor, va rog, impartasiti informatia, daca se poate: cine, cum, cat? ^:)^
Buna,

suntem cam in acelasi stadiu :D Adica am rezervat restaurantul, am "slefuit" un pic lista cu invitati... Am semnat contract cu un DJ din Bucuresti - 350 euro, fara avans, doar contract. Foto/video cautam dar sunt mult peste ce am bugetat noi :(( Cam atat...

Citind discutia anterioara, am stabilit civila + biserica de la 16:00 si petrecerea de la 20:00. Habar nu am daca este bine sau nu :-\ ca nu stiu cand sa facem pozele, ce sa facem cu invitatii... Cred ca abia la a doua nunta pe care o voi organiza ma voi pricepe cat de cat :)) Tu cum ai planificat?

Succes sa va gasiti ceva pe placul vostru si sa reusim sa organizam nunti frumoase!

RLK06
27.11.2010, 11:42:43
Buna,

Citind discutia anterioara, am stabilit civila + biserica de la 16:00 si petrecerea de la 20:00. Habar nu am daca este bine sau nu :-\ ca nu stiu cand sa facem pozele, ce sa facem cu invitatii... Cred ca abia la a doua nunta pe care o voi organiza ma voi pricepe cat de cat :)) Tu cum ai planificat?

Succes sa va gasiti ceva pe placul vostru si sa reusim sa organizam nunti frumoase!

Cred ca ai doua solutii..
1. sa le spui dupa biserica "ne vedem la restaurant" ... asta in conditiile in care majoritatea sunt din zona.. si asa au ragaz sa se schimbe, sa se relaxeze un pic pt "big night", sa-si refaca machiajul sau mai stiu ce :))
2. sa-i lasi la tine acasa si sa fugi cu sotul sa faceti poze in timp ce ei servesc un pahar de "ceva", in compania parintilor ( Asa vream noi sa facem, pentru ca invitatii nostii nu sunt din oras)

Daca mai aveti alte idei .. si eu as fi curioasa daca mai exista si alte solutii!

amy_l
29.11.2010, 13:27:31
Eu asta nu stiam... stiam doar de Manastirea Viforata...
Noi ne-am exprimat dorinta nasilor iar acestia ne-au spus ca se rezolva... Dar dc nu se poate asta e.. ne cununam unde gasim nu avem nici o pretentie:)

Iar noua ne-au spus daca vrem la manastirea Viforata se rezolva, pentru ca la Manastirea Dealu nu se mai fac nunti.
In fine, nu conteaza.

amy_l
29.11.2010, 13:30:27

Si noi am mai rezolvat ceva in week-end. In sfarsit ne-am gasit formatie!
Acum cautam foto-video.

RLK06
30.11.2010, 08:01:04
Si noi am mai rezolvat ceva in week-end. In sfarsit ne-am gasit formatie!
Acum cautam foto-video.

Felicitari! <:-Pdc vrei sa-ti dau informatiile pe care le-am cules eu despre filmari, fotografi etc pe care le-am strans din zona pana sa ma hotarasc da-mi un pm.
Noi mai avem de stabilit biserica si deja putem sa ne orientam la invitatii! .. ca uite asa trece si luna asta cu sarbatorile, de n-o sa ne mai sta capul la detalii d-astea. Si cand ne vom revenii dupa revelion o sa ne dam seama ca mai sunt 5 luni :D

amy_l
30.11.2010, 12:44:07
Felicitari! <:-Pdc vrei sa-ti dau informatiile pe care le-am cules eu despre filmari, fotografi etc pe care le-am strans din zona pana sa ma hotarasc da-mi un pm.
Noi mai avem de stabilit biserica si deja putem sa ne orientam la invitatii! .. ca uite asa trece si luna asta cu sarbatorile, de n-o sa ne mai sta capul la detalii d-astea. Si cand ne vom revenii dupa revelion o sa ne dam seama ca mai sunt 5 luni :D
Mi-ar fi foarte utile informatiile pe care le ai despre foto-video. Si noi trebuie sa stabilim biserica. Ne gandim la Sf. Vineri de langa parc. Eu mi-am dorit mereu o biserica veche cu istorie.
Multumesc frumos.

mrenescu
30.11.2010, 18:06:43
Cred ca am voie sa scriu ... se numesc Cezar Brasoveanu - cameraman si Cosmin Stefan - foto . Iar daca vrea cineva detalii astept PM :D

Oricum, ideea e ca noi am cautat sa fie un montaj de calitate, fara briz brizuri, am cauta filmare HD si foto cu book.

Succes :*

Daca poti, te rog sa-mi trimiti si mie detaliile prin pm. Multumiri

dianarazvan
30.11.2010, 22:36:50
buna miresici! sunt si eu miresica de 2011 si ma alatur voua.... ma primiti?:D

larryssa83
01.12.2010, 06:50:16
Bine ai venit! ;-)

IoanaDRG
01.12.2010, 09:40:35

:bye_04: Bine ai venit!

RLK06 - Multmesc pentru informatie , am sa l sun ptr detalii. Am gasit si eu pe cineva din bucuresti, dar care imi cere 1200 e doar ptr filmat cu o singura camera si caseta de 2 ore. Mie una mi se pare cam mult... sau astea sunt preturile?

petruta30
01.12.2010, 12:17:23
Eu mai am doua saptamani pana la nunta!!! Am emotii sincer!! Sper sa ninga...dupa cum e vremea avem tot norocul sa avem snowwwww!!!Daca nu...imi iau rochia de mireasa si fac niste poze la mune\:D/
Am stabilit si cununia civila! Pana la urma n-am mai chemat ofiterul starii civile la Biserica, am chemat acasa.Asa ca vom face ceremonia civila acasa.:gen_05:

IoanaDRG
01.12.2010, 13:04:28
Eu mai am doua saptamani pana la nunta!!! Am emotii sincer!! Sper sa ninga...dupa cum e vremea avem tot norocul sa avem snowwwww!!!Daca nu...imi iau rochia de mireasa si fac niste poze la mune\:D/
Am stabilit si cununia civila! Pana la urma n-am mai chemat ofiterul starii civile la Biserica, am chemat acasa.Asa ca vom face ceremonia civila acasa.:gen_05:

=D> Sa ai parte de o zi exact asa cum iti doresti tu!

larryssa83
01.12.2010, 14:57:18
Va fi totul exact asa cum ti-ai dorit si vei avea o zi de neuitat :)

amy_l
02.12.2010, 11:45:00
bine ai venit!

RLK06
02.12.2010, 14:14:23
:bye_04: Bine ai venit!

RLK06 - Multmesc pentru informatie , am sa l sun ptr detalii. Am gasit si eu pe cineva din bucuresti, dar care imi cere 1200 e doar ptr filmat cu o singura camera si caseta de 2 ore. Mie una mi se pare cam mult... sau astea sunt preturile?

Cu placere .. iti dau si niste preturi in pm :D
Acum sti cum e! .. sunt preturi pentru toate buzunarele ... depinde de fiecare cat e dispus sa plateasca si ce vrea!

RLK06
02.12.2010, 14:16:39

Noi iti tinem pumnii sa fie cea mai fumoasa zi! :*

petruta30
02.12.2010, 16:42:58
Multumesc mult!^:)^ Si voua va urez la fel!
:grouphug:
:rocking:

petruta30
02.12.2010, 19:28:13
Va fi totul exact asa cum ti-ai dorit si vei avea o zi de neuitat :)

Te rog spune-mi cine v-a facut fotografiile?
Multumesc!:*

larryssa83
02.12.2010, 20:47:03
Te rog spune-mi cine v-a facut fotografiile?
Multumesc!:*
Ti-am raspuns pe privat :*

amy_l
03.12.2010, 09:00:30
Sunt sigura ca o sa ninga si o sa ai o nunta de vis!!!

dianarazvan
04.12.2010, 01:56:50
multumesc! am vazut ca multe dintre voi aveti nunta inaintea mea si aveti ceva ''pregateala '' la activ! dar cred ca nu e cazul sa ma alarmez....sau?!:-s

dianarazvan
04.12.2010, 02:18:38
intre timp am mai citit ce ati scris de knd nu am m-ai intrat.RLK06 poti sa-mi dai si mie nr cameramanului si listuta de preturi?^:)^^:)^^:)^.poate mai punem si noi o caramida:P v-ati uitat de rochita,de verighete? eu am fost la targ...parca acum 3 saptamani,dar nu mi-a placut nimik in mod deosebit...si nici miresoiului meu ( rochite ma refer) mi-au placut verighetele de la ''la rosa'' in schimb,pe care le vazusem numai pe net pana atunci...si cativa fotografi care aveau niste book-uri ca de poveste dar sincer mi s-au parut foarte scumpe.

IoanaDRG
04.12.2010, 23:12:55
Noi ne am cumparat verighetele de la rosa (de care sunt mai mult decat incantata), am vb cu fotograful, am aranjat cu decoratiunile... Mai am ce e mai greu.. Sa gasesc cameraman, formatie si bineinteles ROCHITAAA!!!

Edyza
05.12.2010, 16:24:15
Noi ne am cumparat verighetele de la rosa (de care sunt mai mult decat incantata), am vb cu fotograful, am aranjat cu decoratiunile... Mai am ce e mai greu.. Sa gasesc cameraman, formatie si bineinteles ROCHITAAA!!!

Cat ai dat pe verighete? Si cum arata? Poti sa pui o poza , te rog? :D

Edyza
05.12.2010, 17:04:18
Buna,

suntem cam in acelasi stadiu :D Adica am rezervat restaurantul, am "slefuit" un pic lista cu invitati... Am semnat contract cu un DJ din Bucuresti - 350 euro, fara avans, doar contract. Foto/video cautam dar sunt mult peste ce am bugetat noi :(( Cam atat...

Buna.

Noi ne gandeam sa facvem sedinta foto inainte de biserica, eventual cu cateva ore inainte. Asta pentru ca uneori vara se intampla sa ploua dup-amiaza si am vrea sa ne grabim un pic cu pozele ca sa prindem soare :D Speram ca asa va fi. Oricum pana atunci, tot avem timp sa ne gandim, sa planificam si sa replanificam. Asa ca nu iti face griji, o sa gasesti solutia perfecta!>:D< Toate o vom gasi! :)>-

dianarazvan
06.12.2010, 22:12:58
RLK multumesc frumos...o sa sun sa vedem ce zice. M-ai auzisem noi de Razvan Dumbrava... sau ceva in genul.

RLK06
07.12.2010, 17:06:09
RLK multumesc frumos...o sa sun sa vedem ce zice. M-ai auzisem noi de Razvan Dumbrava... sau ceva in genul.

Cu placere!
Succes!

Edyza
18.12.2010, 10:51:22
Buna din nou, Miresici din Targoviste :)

Ce mai faceti? Din cate vad toata lumea este atat de prinsa de pregatirile pentru sarbatorile de iarna, incat n-a mai avut nimeni timp sa "mireseasca" :D
Sau ma insel?

Eu am mai "vizitat" site-urile de specialitate in cautarea rochitei. Si am gasit rochia atasata cu 1260 lei. Mi se pare un pret destul de acceptabil avand in vedere ca este superba! Cel putin din punctul meu de vedere :">

Voi ce parere aveti? Si ce preferinte aveti cu privire la rochie?

gabi_myx_mail
18.12.2010, 11:01:08

Ce mai faceti? Din cate vad toata lumea este atat de prinsa de pregatirile pentru sarbatorile de iarna, incat n-a mai avut nimeni timp sa "mireseasca" :D
Sau ma insel?

Eu am mai "vizitat" site-urile de specialitate in cautarea rochitei. Si am gasit rochia atasata cu 1260 lei. Mi se pare un pret destul de acceptabil avand in vedere ca este superba! Cel putin din punctul meu de vedere :">

Rochita este superba!!! Insa avand in vedere ca este mori lee, ma indoiesc serios de pret... :-\

coditza31
18.12.2010, 11:59:08

buna,
cred ca este superba rochita si ar face pe oricine sa se simta o adevarata printesa dar acela este pretul de inchiriere, nu de cumparare ... sau o copie care nu va arata asa niciodata :(

sfatul meu de miresica trecuta prin febra cautarii rochiei este sa te uiti pe net, sa-ti faci o idee si cam atat... toate rochiitele care mi-au placut pe net nu imi veneau bine sau nu le-am gasit in magazin (trebuia sa le comand si sa le cumpar), sau nu erau asa cum aratau in poza, sau nu ma simteam destul de confortabil in ele... asa ca du-te la targuri/magazine si probeaza cat mai multe...la un momenta dat vei gasi una pe care nu o sa mai vrei sa o dai jos de pe tine si atunci vei stii ca ea este the ONE :)>- bafta multa si...nu dispera!

Edyza
18.12.2010, 14:11:15
:)) Da, se pare ca nu sunt deloc atenta! Cand am vazut rochita am fost asa de "fermecata" de ea si de pret, recunosc :D incat nici nu am mai citit ce scria pe-acolo. Ijntr-adevar, este de inchiriat, nu de cumparat.

Dar oricum tot ceva asemanator mi-as dori la nunta. Chiar daca nu va fi de la Mori Lee... Sau poate cine stie? ;-)
Oricum, multumesc pentru sfaturi, Coditza. Nu am de gand sa disper. Stiu ca fiecare miresica are rochia ei "pusa deoparte". Mai ramane doar sa o descopar la momentul potrivit :)

gabi_myx_mail
19.12.2010, 11:58:09
:)) Da, se pare ca nu sunt deloc atenta! Cand am vazut rochita am fost asa de "fermecata" de ea si de pret, recunosc :D incat nici nu am mai citit ce scria pe-acolo. Ijntr-adevar, este de inchiriat, nu de cumparat.

Dar oricum tot ceva asemanator mi-as dori la nunta. Chiar daca nu va fi de la Mori Lee... Sau poate cine stie? ;-)
Oricum, multumesc pentru sfaturi, Coditza. Nu am de gand sa disper. Stiu ca fiecare miresica are rochia ei "pusa deoparte". Mai ramane doar sa o descopar la momentul potrivit :)

Cu siguranta o vei gasi si tu pe a ta al momentul potrivit ;;)
PS: Rochitele Mori Lee sunt de-a dreptul minunate, daca crezi ca este rochita visurilor tale si poti sa o inchiriezi la pretul asta, nu mai sta pe ganduri :*

Edyza
19.12.2010, 12:39:15
Cu siguranta o vei gasi si tu pe a ta al momentul potrivit ;;)
PS: Rochitele Mori Lee sunt de-a dreptul minunate, daca crezi ca este rochita visurilor tale si poti sa o inchiriezi la pretul asta, nu mai sta pe ganduri :*

Mersi pt incurajare, Gaby :* O sa ma gandesc si daca o sa imi permita bugetul cand va fi sa cumpar rochia, poate ca o voi cumpara pe aceea, indiferent cat ar costa. Nu as prea vrea sa inchiriez pt ca as vrea sa ramana rochia mea si dupa nunta. Si mai ales, vreau sa stau fara griji in noaptea nuntii, adica sa nu ma stresez ca daca o rup, daca o patez etc. Mai bine sa o cumpar si daca se intampla ceva neplacut cu ea macar n-o sa trebuiasca sa dau socoteala nimanui :D

asheritza
19.12.2010, 19:58:37

Sau ma insel?

frumoasa rochita...

asheritza
19.12.2010, 20:05:19
cum stati cu pregatirile miresici 2011?ce ati achizitionat pana acum?

asheritza
19.12.2010, 20:10:06
magazine prin Targoviste cu invitatii,marturii,aranjamente pt nunta...stiti?

RLK06
20.12.2010, 16:20:47
magazine prin Targoviste cu invitatii,marturii,aranjamente pt nunta...stiti?

Pai daca stau sa ma gandesc imi vin in minte urmatoarele:
1. in micro 6 vis a vis de facultatea de inginerie
2. vis a vis de facultatea de stiinte economice, pe partea cu London
3. in incinta magazinului Interex
4. pe str cetatii. apropate de sensul giratoriu de la sindicate

... si cred ca mai este unul in mini Mall Mondial.

Eu doar atat imi amintsc si sper sa nu vorbesc prostii :D!
Daca mergeti si vedeti ceva intereseant, nu uitati sa postati si pe aici :D sunt numai "ochi si urechi"

IoanaDRG
01.01.2011, 19:54:40
Cat ai dat pe verighete? Si cum arata? Poti sa pui o poza , te rog? :D

Le-a luat sotul si din cate am inteles a dat in jur de 4000 ron. Sunt lucrate manual, au gramaj f mare si probabil de aceea au costat si atat de mult.

Fetelor, Pnina Tornai are reprezentanta la noi in Ro?