PDA

Versiunea completa : Miresici din Targoviste

Pagini : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15

IoanaDRG
11.02.2011, 17:02:41
verighetele sunt deosebite...iar pantofii f frumosi! si eu am avut tot asa inalti;))

Multumesc :* Si ai rezistat cu ei pana la capat?

asheritza
12.02.2011, 13:12:59
;;);;);;);;) DA...Am aratat super cu sprancenele conturate de ea avand in vedere ca eu le am la origine f subtiri si deshise la culoare ;;);;);;);;) mici trucuri care ajuta

super au iesit!:D...si eu as vrea conturare:D..dar unde sa ma mai duc?

mrenescu
12.02.2011, 15:55:02
Foarte frumosi, Ioana.Tocul mi se pare destul de inalt, cat are?

petruta30
12.02.2011, 17:16:47

Am rezistat!!!! de la 12 ziua pana la 1 noaptea am rezistat! Ai mei au avut 12 cm tocul dar cu platforma din fata nu se simte chiar asa rau....Dupa 1 noaptea am stat numai desculta si ce bine era pentru ca mi-am racorit picioarele. Nu am racit cu toate ca mi-a fost teama.Am vrut sa ma mai incalt cu ei dar dupa ce i-am scos nu prea mai intrau :)))))
442982

danwtza
13.02.2011, 11:42:37
"
Eu am tot la AVA dar pe 10 septembrie...nu stiu ce sa zic...sper ca toate sa iasa bine"
da-mi si mie id u sa mi vb pe mess.m-am mi linistit k nu sunt singura kr fc nunta acolo.pwp

adia_girl89
13.02.2011, 18:46:57
""
da-mi si mie id u sa mi vb pe mess.m-am mi linistit k nu sunt singura kr fc nunta acolo.pwp
Trrimite-mi tu mesaj ca eu nu pot trimite...

IoanaDRG
13.02.2011, 19:57:22
Foarte frumosi, Ioana.Tocul mi se pare destul de inalt, cat are?

12 cm :) dar o sa mi iau si balerini

mrenescu
14.02.2011, 06:26:32

Esti o curajoasa. Eu imi fac probleme la toc de 7 pentru ca in ultimii ani am purtat numai tocuri 0 :-$ Tot ma gandesc daca sa mai iau o pereche de balerini, ceva cu mine

asheritza
14.02.2011, 16:39:11
Am rezistat!!!! de la 12 ziua pana la 1 noaptea am rezistat! Ai mei au avut 12 cm tocul dar cu platforma din fata nu se simte chiar asa rau....Dupa 1 noaptea am stat numai desculta si ce bine era pentru ca mi-am racorit picioarele. Nu am racit cu toate ca mi-a fost teama.Am vrut sa ma mai incalt cu ei dar dupa ce i-am scos nu prea mai intrau :)))))
442982

de unde i-ai luat?

danwtza
14.02.2011, 18:10:46
Trrimite-mi tu mesaj ca eu nu pot trimite...
nici eu nu pot pentru k trb sa am 10 mesaje pe forum.

bluegreen
14.02.2011, 20:46:30
Si eu va recomand pe Mihaela pentru coafat si Raluca pentru make up. Am fost foarte, foarte multumita!!! Raluca foloseste produse de foarte buna calitate, ceea ce mi-a placut pentru ca nu s-a sters deloc machiajul pana dimineata. \:D/;;)

Buna,
Eu sunt noua pe aici...o sa am nunta pe 30 iulie 2011, la Fieni (de acolo este sotul meu) si m-ar ajuta foarte mult un numar de telefon al uneia dintre cele doua fete (coafat si/sau make-up).
Mi-a placut foarte mult cum ai fost machiata si coafata!

Multumesc mult.

IoanaDRG
14.02.2011, 21:25:26
Si eu va recomand pe Mihaela pentru coafat si Raluca pentru make up. Am fost foarte, foarte multumita!!! Raluca foloseste produse de foarte buna calitate, ceea ce mi-a placut pentru ca nu s-a sters deloc machiajul pana dimineata. \:D/;;)

Am vazut ca ai avut gheata carbonica... Cat te a costat si de unde ai facut rost? Ai avut vreo retinere in a o pune in bautura? Ca eu as vrea sa servesc sampania tuturor invitatilor in acest mod si mi-e cam frica sa nu le faca rau :)

asheritza
15.02.2011, 14:46:48
ohoho:D....ne mai inmultim...fain fain:D

cum mai stati cu pregatirile?ati fost la targ weekend-ul trecut?poze?

amy_l
16.02.2011, 13:30:34
Am vazut ca ai avut gheata carbonica... Cat te a costat si de unde ai facut rost? Ai avut vreo retinere in a o pune in bautura? Ca eu as vrea sa servesc sampania tuturor invitatilor in acest mod si mi-e cam frica sa nu le faca rau :)
Pentru gheata carbonica am gasit o oferta la firma de decoratiuni.

IoanaDRG
16.02.2011, 15:12:16
Pentru gheata carbonica am gasit o oferta la firma de decoratiuni.

Gata, am rezolvat si eu cu ajutorul Petrutei :*

aelenacristina
19.02.2011, 12:10:47
fetelor, voi stiti ceva d formatia orizont din targoviste???
pentru toata lumea crae doreste sa stie:formatia orizont este din targoviste,sef orchestra marius istratescu il gasiti joi pe centrul vechi dimineata sau pentru moment canta in parc chindia,sunt foarte buni si canta cu foarte putina pauza,preturile sunt negociabile depinde ce doriti la nunta,de ex.vioara,acordeon,cantaret manele,cantaret de populara etc.

mrenescu
22.02.2011, 08:23:40
Fetele, cum mai stati cu pregatirile?
Eu intre timp am primit plicurile de bani, setul de bijuterii de mireasa, cosuletul, setul de tort si jarteluta :D.
A fost cineva la degustat torturi? Probe pentru machiaj si coafor?

PS. Eu si viitorul meu sot implinim astazi 9 ani de cand suntem impreuna ;;)

larryssa83
22.02.2011, 18:06:19
Eu intre timp am primit plicurile de bani, setul de bijuterii de mireasa, cosuletul, setul de tort si jarteluta :D.

http://dl5.glitter-graphics.net/pub/1712/1712865tpbsar3z5u.gif (http://www.glitter-graphics.com)

asheritza
22.02.2011, 18:15:24

la multi ani fericiti impreuna!
si poze cu plicurile?:Dc preturi?
pt machiaj pe cine stiti?Raluca se poate sa nu fie disponibila pt nunta mea!alte optiuni?

mrenescu
23.02.2011, 08:10:39
Multumesc fetelor pentru urari. Poze cu plicurile n-am avut timp sa fac. Le poti vedea pe publiserv, sunt cele mov inchis,parca1,37 buc, am luat 80 si am platit cca 180 RON pe ele.

Cosuletul, setul de tort si jarteluta au fost cca 130 RON impreuna iar setul de bijuterii a fost tot cam pe acolo.

Ieri am prins o ora libera prin Unirii si am dat fuga la CE pe Lipscani sa intreb de voal. Inainte de a merge acolo am tot bantuit prin zona sa vad si alte variante si nu mi-a placut ce am gasit. Asa ca am urcat la CE si impreuna cu tipa de acolo am scos rochita pe care o au drept model ( ahhh, ce frumoasa va fi rochita mea! o iubesc pur si simplu!;;)) si am testat toate variantele de voaluri. M-am oprit la unul ivory care vine cam pana la mijloc ( desi l-as fi vrut ceva mai scurt), din doua bucati, si e din organza presarat cu cristale swarovski. Nu tineam musai sa fie cu cristale dar acela venea cel mai bine si e si in nuanta rochitei. Am convenit ca in prima saptamana din martie sa merg sa-mi iau masurile pentru rochita, pentru ca eu doar am dat avans pe ea si de la masuri trec la confectionarea ei. La CE acolo primisera si diademe si pieptanusi si flori de par, foarte dragute, daca sunteti interesate.

Voi ce ati mai facut?

RLK06
01.03.2011, 13:47:31
Multumesc fetelor pentru urari. Poze cu plicurile n-am avut timp sa fac. Le poti vedea pe publiserv, sunt cele mov inchis,parca1,37 buc, am luat 80 si am platit cca 180 RON pe ele.

Cosuletul, setul de tort si jarteluta au fost cca 130 RON impreuna iar setul de bijuterii a fost tot cam pe acolo.

Ieri am prins o ora libera prin Unirii si am dat fuga la CE pe Lipscani sa intreb de voal. Inainte de a merge acolo am tot bantuit prin zona sa vad si alte variante si nu mi-a placut ce am gasit. Asa ca am urcat la CE si impreuna cu tipa de acolo am scos rochita pe care o au drept model ( ahhh, ce frumoasa va fi rochita mea! o iubesc pur si simplu!;;)) si am testat toate variantele de voaluri. M-am oprit la unul ivory care vine cam pana la mijloc ( desi l-as fi vrut ceva mai scurt), din doua bucati, si e din organza presarat cu cristale swarovski. Nu tineam musai sa fie cu cristale dar acela venea cel mai bine si e si in nuanta rochitei. Am convenit ca in prima saptamana din martie sa merg sa-mi iau masurile pentru rochita, pentru ca eu doar am dat avans pe ea si de la masuri trec la confectionarea ei. La CE acolo primisera si diademe si pieptanusi si flori de par, foarte dragute, daca sunteti interesate.

Voi ce ati mai facut?

La multi ani, fetelor! va doresc o primavara fumoasa si plina de realizari!
Am fost in weekend la targ... rochite, costume.. inclusiv de la Alexandru Ciucu (mie personal, astea imi plac f mult)
Invitatii cu reducere si text inclus...

mrenescu
01.03.2011, 14:59:32
La multi ani, fetelor! va doresc o primavara fumoasa si plina de realizari!
Am fost in weekend la targ... rochite, costume.. inclusiv de la Alexandru Ciucu (mie personal, astea imi plac f mult)
Invitatii cu reducere si text inclus...

La multi ani si o privara calda, calda!

RLK06, ce ti-ai luat de la targ?

RLK06
02.03.2011, 07:41:12
La multi ani si o privara calda, calda!

RLK06, ce ti-ai luat de la targ?

Am ales invitatiile si a ramas ca la jumatatea lunii sa le dam textul si numarul final. Si apoi intr-o saptamana sunt gata .. ;))
Deci asta inseamna pe la sfarsitul lunii martie o sa le avem! <:-P
In rest nimik ...

AndreeaTnc
02.03.2011, 12:19:46
Da, AndreeaTnc, ai dreptate. Eu primisem un newsletter de la ei care spunea ca nu se duc la targ si ca au in schimb reduceri la sediul propriu in aceeasi perioada cu targul. Acum am vazut ca au pana pe 15 februarie.

AndreeaTnc, tu faci nunta la Targoviste sau in Bucuresti? Mai ai putinel, oricum;)), cum stai cu pregatirile?
Buna! fac in Targoviste. Mai e putin si mai avem de facut multe :D sper sa le rezolvam repede!

maria123_
04.03.2011, 11:30:21
fetelor...am fost sambata la targul de nunti...si mi-am luat rochia de mireasa.....dar dupa ce mi-am cumparat-o am castigat de la firma DECOSTA un tichet in valoare de 1000 de euro pentru achizitionarea unei noi rochii de mireasa....dau acest tichet unei mirese care este interesata la pretul de 500 d euro...puteti vedea rochiile de la firma decosta si p internet....pentru detalii : costin 0769 773 749

asheritza
04.03.2011, 14:08:03

Voi ce ati mai facut?

c rochita ai?:d
voalurile lungi de 3m cu dantela pe margine km la ce pret sunt?

mrenescu
06.03.2011, 16:06:30
c rochita ai?:d
voalurile lungi de 3m cu dantela pe margine km la ce pret sunt?

Mi-am luat modelul Athena din gama Princessa. Vineri am fost sa-mi iau masurile pentru ea si va fi gata pe 13 mai. Tot vineri mi-am luat si voalul in ideea in care poate ajung sa fac si proba ptr par si sa am si voalul.

Asheriza, probabil ca un astfel de voal ajunge destul de mult. Al meu are o lungime medie , si am dat pe el 170 RON. Acum depinde foarte mult si ce vrei pentru ca banuiesc ca daca ti l-ai face la croitoreasa poate ajunge mai putin.

Astazi am facut si prima achizitie din capitolul bauturi: am luat Garonne alb pentru doamne, 10 sticle la un litru. Eu sper ca vor ajunge. Gasisem si whiski, 38 ron parca, Teachers dar am mai amanat putin achizitia lui.

asheritza
07.03.2011, 20:20:47
Mi-am luat modelul Athena din gama Princessa. Vineri am fost sa-mi iau masurile pentru ea si va fi gata pe 13 mai. Tot vineri mi-am luat si voalul in ideea in care poate ajung sa fac si proba ptr par si sa am si voalul.

Asheriza, probabil ca un astfel de voal ajunge destul de mult. Al meu are o lungime medie , si am dat pe el 170 RON. Acum depinde foarte mult si ce vrei pentru ca banuiesc ca daca ti l-ai face la croitoreasa poate ajunge mai putin.

Astazi am facut si prima achizitie din capitolul bauturi: am luat Garonne alb pentru doamne, 10 sticle la un litru. Eu sper ca vor ajunge. Gasisem si whiski, 38 ron parca, Teachers dar am mai amanat putin achizitia lui.

eu mi-am inchiriat rochia mult dorita pentru k pretul ei este km 1000euro, de fapt.si am scapat cu 400euro cu toate accesoriile..inclusiv voal 3m:D

amy_l
08.03.2011, 14:00:25
eu mi-am inchiriat rochia mult dorita pentru k pretul ei este km 1000euro, de fapt.si am scapat cu 400euro cu toate accesoriile..inclusiv voal 3m:D

La multi ani tuturor pentru aceasta zi!
Am mai rezolvat ceva din pregatirile pentru nunta in week-end. Mi-am comandat rochita. O sa fie gata pe la inceputul lui mai.

amy_l
08.03.2011, 14:05:53
Te rog sa-mi dai un mesaj pe privat cu mai multe detalii, am o colega la serviciu care ar vrea sa-si inchirieze rochia. Multumesc!

cristina1010
10.03.2011, 10:39:22
buna fetelor...sunt noua aici,sunt din targoviste si eu,si am nunta pe 20 august 2011:D:D mai e cineva ce are nunta in aceiasi data?? bine vam gasit pe toate:*

claudia_15
10.03.2011, 15:29:28
buna fetelor...sunt noua aici,sunt din targoviste si eu,si am nunta pe 20 august 2011:D:D mai e cineva ce are nunta in aceiasi data?? bine vam gasit pe toate:*

Buna,

Si eu sunt noua ca si Cristina1010!!
Sper sa ne primiti si pe noi.;;)

mrenescu
10.03.2011, 16:39:13
Buna,

Ei dar cum sa nu va primim fetelor? Bun venit alaturi de noi, eu chiar ma bucur tare ca se inmultesc miresicile. Sper sa se inteteasca si activitatea pe aici, sa spuna fiecare ce-a mai facut.

Voi cum stati cu pregatirile?

IoanaDRG
10.03.2011, 17:18:12

Bine ai venit! Putem sa ne luam de mana amandoua! Avem pe 20 agust! Tre sa impartasim idei... muuulte

IoanaDRG
10.03.2011, 17:19:10
Buna,

Bine ai venit noua miresica!

claudia_15
10.03.2011, 20:05:46
Multumesc pentru primire!

Eu sunt putin in urma fata de voi dar si timpul ma ajuta. Nu am cumparat mai nimic dar fac cercetari!!:">
Avem aranjat cameramanul, fotograful si muzica!!

Restul... pauza!
Dar incep sa ma mobilizez!

IoanaDRG
10.03.2011, 21:35:13
Multumesc pentru primire!

Eu sunt putin in urma fata de voi dar si timpul ma ajuta. Nu am cumparat mai nimic dar fac cercetari!!:">
Avem aranjat cameramanul, fotograful si muzica!!

Restul... pauza!
Dar incep sa ma mobilizez!

Ai luat ce era mai greu...restul va veni de la sine. Am vazut ca faci nunta la Hanul galben...Felicitari! O sa iasa o nunta superba! :)

mrenescu
11.03.2011, 06:52:18
Fetele voi v-ati stabilit deja meniul cu restaurantul? Adica varianta de meniu finala la pretul final X?

claudia_15
11.03.2011, 07:17:35
Ai luat ce era mai greu...restul va veni de la sine. Am vazut ca faci nunta la Hanul galben...Felicitari! O sa iasa o nunta superba! :)

Buna dimineata,

Asa zic si eu. Ce era mai important am stabilit. Acum urmeaza achizitionarea hainelor, a accesoriilor de nunta si tot asa...
Si noua ne-a placut localul. Speram sa iasa totul asa cum ne-am dorit.
In privinta meniului noi nu am stabilit nimic inca. Ne-au spus sa ne ducem cam cu o luna inainte si vom discuta atunci.

Va urez o zi buna,

amy_l
11.03.2011, 10:18:28
Fetele voi v-ati stabilit deja meniul cu restaurantul? Adica varianta de meniu finala la pretul final X?
Noi o sa stabilim meniul si pretul final cam cu 2 saptamani inaintea nuntii.

mrenescu
11.03.2011, 12:14:54
Noi o sa stabilim meniul si pretul final cam cu 2 saptamani inaintea nuntii.

Asa ati stabilit cu cei de la restaurant sau asa v-ati gandit sa faceti? Te intreb pentru ca ma tot gandesc sa ne infiintam frumos la usa lor, cu un zambet larg si sa le spunem ca vrem sa stabilim meniul si ma mai gandesc ca daca facem asta cu doua luni si ceva inainte s-ar putea sa li se para cam devreme :P

amy_l
11.03.2011, 15:26:21
Asa ati stabilit cu cei de la restaurant sau asa v-ati gandit sa faceti? Te intreb pentru ca ma tot gandesc sa ne infiintam frumos la usa lor, cu un zambet larg si sa le spunem ca vrem sa stabilim meniul si ma mai gandesc ca daca facem asta cu doua luni si ceva inainte s-ar putea sa li se para cam devreme :P

Asa am stabilit cu cei de la restaurant.

cristina1010
11.03.2011, 22:56:40
Bine ai venit! Putem sa ne luam de mana amandoua! Avem pe 20 agust! Tre sa impartasim idei... muuulte
ce bine ca e cineva cu mine in aceiasi zi..pai eu pana acum am aranjat la local si muzica..nu sunt in ro,si imi e foarte greu sa gasesc cameraman si fotograf..majoritatea pe care iam contactat sunt ocupati...

restul,haine si accesorii o sa mi le iau foarte apropae ca am de gand sa mai slabesc..eu am dat nastere in oct unui bebe..si tre sa ma recuperez...

u cum stai cu pregatirile Ioana?

asheritza
12.03.2011, 09:04:09
miresici,stiti cumva daca la Leda si tunde?:D
stiu de machiaj si coafura sigur!...
de pensat, nu penseaza...am vb cu tipa de la machiaj...care acum e plecata in afara!Fetele care au avut nunta,sa ne spuna si noua pt pensat ce au fct!?unde s-au dus!?:D

mrenescu
14.03.2011, 08:35:00
Fetelor am ajuns in weekend la cofetaria Dieta. Kg de tort este 40 RON ( la fel ca-n Bucuresti, deci :>) dar n-am dat comanda pentru ca mi-au zis ca e ok s-o dau cam cu o luna inainte de nunta. Eu am intrebat de tort invelit in martipan, cu blaturile suprapuse, deci fara suport.

La Yellow stie cineva pretul pentru ca noi am gasit inchis. Mai sunt si altele ( cofetarii)?

IoanaDRG
14.03.2011, 10:30:08
Fetelor am ajuns in weekend la cofetaria Dieta. Kg de tort este 40 RON ( la fel ca-n Bucuresti, deci :>) dar n-am dat comanda pentru ca mi-au zis ca e ok s-o dau cam cu o luna inainte de nunta. Eu am intrebat de tort invelit in martipan, cu blaturile suprapuse, deci fara suport.

La Yellow stie cineva pretul pentru ca noi am gasit inchis. Mai sunt si altele ( cofetarii)?

Mmmm.. La dieta au prajiturile cele mai bune :"> , dar mie mi se par ca nu prea sunt aspectuoase. Mai e ocofetarie vis- a- vis de Sindicate, gusto giusto se numeste. Ca aspect arata senzational,dar sunt si bune n-am ce zice. Mai e cofetaria de la Mondial si parca mai e una la piata 1 mai langa blocul turn

RLK06
14.03.2011, 16:53:00

Am fost noi la Yellow... si pot sa spun ca am plecat destul de linistita de acolo. (cei de la Dragodana ne-au indrumat ... normal!)
Ne-au aratat niste poze cu torturi facute de ei (se observa ca nu sunt luate dupa net) si chiar mi s-au parut ok si ne-au spus ca au suport metalic pe care vine pus tortul si apoi imbacat in martipan.
As merge pe mana lor pentru ca au mai facut torturi asa mari si au experienta.
A ramas sa mergem cu o luna inainte sa gustam, pentru ca au vro 4-5 variante si daca totul este ok, vom da comanda! pretul per kg variaza in jurul a 37 lei (daca am retinut corect).
Iar in legatura cu Dieta .. pe mine m-a dat inapoi faptul ca nu au suport, deci nu pot insiropa blatul.... (au suport dar traditional...)

luanag
14.03.2011, 22:31:03
Buna Cristina,

Si eu tot pe 20 august am nunta. Ma aflu si eu in aceeasi situatie ca tine. Nu stau in Ro si imi este mai greu sa aranjez totul.. Am reusit totusi ca pana in ziua de azi sa finisez cam tot...muzica,local,fotograf,rochita, meniuri,biserica,aranjamente etc...Imi lipsesc invitatiile sa le dau comanda care deja le-am ales. Spor la pregatiri.

PS. Si eu vroiam sa fac nunta la biserica din m3 dar era ocupata. Poate erai chiar tu care o ocupaserasi :)

luanag
14.03.2011, 22:32:04
Bine ati venit!!! :)

Buna,

cristina1010
18.03.2011, 23:28:57
Buna Cristina,

Si eu tot pe 20 august am nunta. Ma aflu si eu in aceeasi situatie ca tine. Nu stau in Ro si imi este mai greu sa aranjez totul.. Am reusit totusi ca pana in ziua de azi sa finisez cam tot...muzica,local,fotograf,rochita, meniuri,biserica,aranjamente etc...Imi lipsesc invitatiile sa le dau comanda care deja le-am ales. Spor la pregatiri.

PS. Si eu vroiam sa fac nunta la biserica din m3 dar era ocupata. Poate erai chiar tu care o ocupaserasi :) Buna! Eu o sa plec in iulie ca sa termin cu ce mai trebuie sper insa pana atunci sa gasesc si un fotograf...ca de resttul nu am nevoie de prea mult timp..doamna de la local stie ca nu suntem in tara..si a spus ca nu e problema daca ne ducem inainte cu vreo luna ca sa vb de aranjamente..meniul il avem stabilit insa eu as vrea si sa il degust..acum sa vedem ce va zice..ca eu doar am vazut localul nu am vb eu cu sefa de acolo..au vb socrii. Nu stiu daca eram eu neaparat..eu am vrut la ora 18 nunta si era ocupat tot pana la ora 19...singura ora disponibila era 16..si am ramas acolo...desi nu ma prea incanta..dar sper s afie totul ok! Bafta in continuare!!

bluegreen
20.03.2011, 09:03:11
Dragi miresici,

Am putina nevoie de ajutorul vostru. Eu, nefiind din jud. Dambovita (sotul meu este din Fieni), nu cunosc foarte bine orasul Targoviste. Mi-a spus o prietena ca, dupa Spitalul Municipal, mai exact dupa calea ferata si inainte de cofetaria Dieta, mai exista o alta cofetarie...dar nu mai stia cum se numeste. Ma puteti ajuta cu numele si numarul de telefon de acolo, daca se poate?
Am inteles ca le-a cam luat fatza celor de la Dieta...produsele sunt si mai gustoase si mai aspectuoase, cica. Asa este?

Va multumesc.

amy_l
21.03.2011, 14:16:06
Dragi miresici,

Am putina nevoie de ajutorul vostru. Eu, nefiind din jud. Dambovita (sotul meu este din Fieni), nu cunosc foarte bine orasul Targoviste. Mi-a spus o prietena ca, dupa Spitalul Municipal, mai exact dupa calea ferata si inainte de cofetaria Dieta, mai exista o alta cofetarie...dar nu mai stia cum se numeste. Ma puteti ajuta cu numele si numarul de telefon de acolo, daca se poate?
Am inteles ca le-a cam luat fatza celor de la Dieta...produsele sunt si mai gustoase si mai aspectuoase, cica. Asa este?

Va multumesc.

Nu stiu despre ce cofetarie vorbesti, dar o sa incerc sa trec saptamana asta pe acolo ca sa ma interesez.
Vad ca avem nunta in aceeasi zi! Tu cum stai cu pregatirile?

petruta30
21.03.2011, 15:40:48
Nu stiu despre ce cofetarie vorbesti, dar o sa incerc sa trec saptamana asta pe acolo ca sa ma interesez.

cred ca este vb de cofetaria Happy Day...Acolo am facut noi tortul...foarte foarte gustos...dar aspectul lasa de dorit:D
Noi nu prea am avut ce sa alegem pentru ca nu ne punea nimeni la dispozitie transport in noaptea de Revelion.

ali21sto
24.03.2011, 19:57:52
Fetelor eu va recomand cu mana pe inima Yellow Patty.Am facut torturile la ei i cel de la local si cele care se duc la nasi si din partea la toata lumeau au avut un 10.Noi am venit destul de tarziu in tara si nu prea mai aveau suporti, dar totusi am gasit unul dragut, iar tortul ales a iesit ca la carte.Mentionez ca noua ni l-au adus la 35 de km , noaptea, l-au aranjat la localul unde am avut nunta...iar gustul si aspectul au fost ireprosabile.
Cand am mers sa dam comanda, ne-au dat mostre sa probam si am ales un model asemanator unuia expus in albumul acela.Fotografiile sunt reale, nu luate de pe net.

raluca22
25.03.2011, 12:28:50
miresici,stiti cumva daca la Leda si tunde?:D
stiu de machiaj si coafura sigur!...
de pensat, nu penseaza...am vb cu tipa de la machiaj...care acum e plecata in afara!Fetele care au avut nunta,sa ne spuna si noua pt pensat ce au fct!?unde s-au dus!?:D

Buna tuturor miresicilor...eu nu prea am avut activitate aici dar din cand in cand mai intru sa vad ce se intampla.La Leda Mihaela si nu numai ea se tunde si se fac toate serviciile de coafor.De pensat se penseaza si la leda dar nu eu(raluca cea care machiaza).daca mai aveti nevoie de informatii ma puteti intreba.eu am fost plecata in luna de miere si de-asta nu am fost disponibila.va pup si sa aveti spor la pregatiri!

asheritza
25.03.2011, 12:37:38
Buna tuturor miresicilor...eu nu prea am avut activitate aici dar din cand in cand mai intru sa vad ce se intampla.La Leda Mihaela si nu numai ea se tunde si se fac toate serviciile de coafor.De pensat se penseaza si la leda dar nu eu(raluca cea care machiaza).daca mai aveti nevoie de informatii ma puteti intreba.eu am fost plecata in luna de miere si de-asta nu am fost disponibila.va pup si sa aveti spor la pregatiri!

niste preturi pentru coafat,machiaj,pensat,tot pt nunta?:D

petruta30
25.03.2011, 16:25:33

bine ai revenit din luna de miere raluca>:D<

SilenZa
27.03.2011, 22:16:08

Bine ai venit din luna de miere!
Ne ajuti te rog cu cateva detalii legate de machiaj? Aici, mesaj privat, cum consideri tu :)

cristina1010
28.03.2011, 20:04:46
Buna raluca! ce bine ca am dat de tine si aici.Ti-am trimis si un mail dar cum ai fost plecata poate de aia nu mi-ai raspuns..Vad ca ai facut nunta la acelasi local unde voi face eu..Ai fost multumita? Si inca ceva,as vrea sa fi u cea care ma machiaza in ziua nunti,cum fac sa iau legatura cu tine?Multumesc anticipat:D a,si CASA DE PIATRAAA

danwtza
31.03.2011, 10:55:20
Alynne, bun venit alaturi de noi. Am vazut ca esti tot miresica de iunie, spune-ne cum stai cu celelalte pregatiri. Eu din pacate nu stiu mai nimic despre Del Ponte
buna.Si eu am nunta tot in iunie dp tine.cum merg pregatirile?

raluca22
31.03.2011, 14:50:53
niste preturi pentru coafat,machiaj,pensat,tot pt nunta?:D

sincer eu ti-as da si preturi dar nu cred ca avem voie...daca vrei ne auzim pe mess(raly2282).

raluca22
31.03.2011, 14:52:06
Buna raluca! ce bine ca am dat de tine si aici.Ti-am trimis si un mail dar cum ai fost plecata poate de aia nu mi-ai raspuns..Vad ca ai facut nunta la acelasi local unde voi face eu..Ai fost multumita? Si inca ceva,as vrea sa fi u cea care ma machiaza in ziua nunti,cum fac sa iau legatura cu tine?Multumesc anticipat:D a,si CASA DE PIATRAAA

buna cristina,nu styu de ce dar am impresia ca am vorbit deja noi 2.daca nu te astept pentru detalii pe mess pt ca aici dupa cum sty nu avem voie!

asheritza
31.03.2011, 21:48:55
help de la fostele,actualele,viitoarele miresici!:D
ma gandesc k dupa ce voi fi furata,sa apar in alta rochita...pt k o sa am sirena,as vrea sa stiu dak as putea face rost de vreuna princess de pe la voi pt doar vreo ora!la cine sa apelez?:D

cristina1010
31.03.2011, 23:02:38
buna cristina,nu styu de ce dar am impresia ca am vorbit deja noi 2.daca nu te astept pentru detalii pe mess pt ca aici dupa cum sty nu avem voie!
ralu nu am mai vb..te-am adaugat in mess,ast sa fi online sa vb:D pupici

mrenescu
01.04.2011, 08:31:34
buna.Si eu am nunta tot in iunie dp tine.cum merg pregatirile?

Buna Danwtza, merg bine pregatirile, zic eu. Mai sunt de cumparat bautura sucurile si apa, ca si achizitie mai costisitoare si, in rest mici detalii dar asteptam sa vina salariul urmator :)

La voi cum merg?

gabi_myx_mail
01.04.2011, 08:42:01
help de la fostele,actualele,viitoarele miresici!:D
ma gandesc k dupa ce voi fi furata,sa apar in alta rochita...pt k o sa am sirena,as vrea sa stiu dak as putea face rost de vreuna princess de pe la voi pt doar vreo ora!la cine sa apelez?:D

O prietena de-a mea a fost la o nunta la care baietii care au furat mireasa au adus drept dovada rochia... Toata lumea a ramas intrigata, iar ea a aparut intr-o alta rochita, pe care a pastrat-o pana dimineata ;-)

mrenescu
01.04.2011, 09:20:56
O prietena de-a mea a fost la o nunta la care baietii care au furat mireasa au adus drept dovada rochia... Toata lumea a ramas intrigata, iar ea a aparut intr-o alta rochita, pe care a pastrat-o pana dimineata ;-)

hehehe, ingenios si original=D> dar mi-e greu sa cred ca mi-as schimba rochita pentru ca o iubesc tare de tot si inca n-a venit ;-)

asheritza
01.04.2011, 18:24:33
eu vreau la sfarsit de tot.
nu ma ajuta nimeni?:d

RLK06
07.04.2011, 09:20:57
Fetelor, stie cineva vro agentie care ar fi dispusa sa-mi aranjeze doar masa mirilor?

mrenescu
08.04.2011, 11:36:55
Fetelor, stie cineva vro agentie care ar fi dispusa sa-mi aranjeze doar masa mirilor?

Pai cred ca orice agentie iti poate livra doar serviciile pe care le ceri

bluegreen
10.04.2011, 13:03:46

Cine mi-a explicat de cofetaria asta, mi-a explicat gresit...am reusit sa o gasesc, dar cred ca tot la Dieta vom ramane.
Da, avem nunta in aceeasi zi...ideea e ca, atunci cand am stabilit data nuntii, si noi am vrut la Solarino, dar era deja ocupat...de tine si viitorul tau sot ;;). Asa rau mi-a parut atunci cand am aflat ca era deja ocupat! :-<
Dar, acum am inaintat cu pregatirile...mai avem de cumparat invitatiile, o parte din marturii (marturiile pentru barbati le luam de la firma care se ocupa de decoratiuni), verighetele, bauturile, tortul, costumatia miresoiului meu, trebuie sa gasesc neaparat in Targoviste pe cineva care sa ma machieze si sa ma coafeze (poate imi poti da niste sfaturi, te rog), trebuie sa stabilim meniul pentru nunta - la inceputul lunii iulie si daca il conving pe sotul meu, ar trebui sa ne mobilizam sa mergem la niste cursuri de dans.
in rest, cam toate sunt rezolvate....doar emotiile cresc in intensitate din ce in ce mai mult #:-S

amy_l
14.04.2011, 11:43:26
Cine mi-a explicat de cofetaria asta, mi-a explicat gresit...am reusit sa o gasesc, dar cred ca tot la Dieta vom ramane.
Da, avem nunta in aceeasi zi...ideea e ca, atunci cand am stabilit data nuntii, si noi am vrut la Solarino, dar era deja ocupat...de tine si viitorul tau sot ;;). Asa rau mi-a parut atunci cand am aflat ca era deja ocupat! :-<
Dar, acum am inaintat cu pregatirile...mai avem de cumparat invitatiile, o parte din marturii (marturiile pentru barbati le luam de la firma care se ocupa de decoratiuni), verighetele, bauturile, tortul, costumatia miresoiului meu, trebuie sa gasesc neaparat in Targoviste pe cineva care sa ma machieze si sa ma coafeze (poate imi poti da niste sfaturi, te rog), trebuie sa stabilim meniul pentru nunta - la inceputul lunii iulie si daca il conving pe sotul meu, ar trebui sa ne mobilizam sa mergem la niste cursuri de dans.
in rest, cam toate sunt rezolvate....doar emotiile cresc in intensitate din ce in ce mai mult #:-S

Noi initial am vrut sa facem nunta in august, dar erau ocupat pe 20 si 27 august, asa ca ne-am hotarat la 30 iulie. Am rezolvat cu invitatiile, astazi ma duc sa le iau, sper ca au iesit bine. Am comandat rochia si pantofii ( si pantofii tot azi o sa-i iau). Iubi mai are de cumparat camasa, cureaua (n-am reusit sa-l conving decat in privinta papionului - nu a vrut si brau) si butoni. Pentru machiaj am vb cu Irina Burevschi si pt realizarea coafurii cu un baiat Cristi(mi-a fost recomandat de cel care ma tunte si aranjeaza de obicei - doar ca eu ma tund in Moreni, iar in ziua nuntii nu prea mergea). Avem cumparat o parte din wisky. Cam asta am reusit in mare sa facem pana acum. Pentru cursurile de dans am vb cu Razvan ca sa ne apucam pe la jumatatea- sfarsitul lui iunie. Noi trebuie sa mai luam marturiile, verighetele, sa comandam tortul, majoritatea lucrurilor personalizate, dar mai e suficient timp. Acum caut niste plicuri pentru invitatii - pt invitatii mi-a facut un prieten grafica si le-am dus la print.

bluegreen
14.04.2011, 15:37:41
Noi initial am vrut sa facem nunta in august, dar erau ocupat pe 20 si 27 august, asa ca ne-am hotarat la 30 iulie. Am rezolvat cu invitatiile, astazi ma duc sa le iau, sper ca au iesit bine. Am comandat rochia si pantofii ( si pantofii tot azi o sa-i iau). Iubi mai are de cumparat camasa, cureaua (n-am reusit sa-l conving decat in privinta papionului - nu a vrut si brau) si butoni. Pentru machiaj am vb cu Irina Burevschi si pt realizarea coafurii cu un baiat Cristi(mi-a fost recomandat de cel care ma tunte si aranjeaza de obicei - doar ca eu ma tund in Moreni, iar in ziua nuntii nu prea mergea). Avem cumparat o parte din wisky. Cam asta am reusit in mare sa facem pana acum. Pentru cursurile de dans am vb cu Razvan ca sa ne apucam pe la jumatatea- sfarsitul lui iunie. Noi trebuie sa mai luam marturiile, verighetele, sa comandam tortul, majoritatea lucrurilor personalizate, dar mai e suficient timp. Acum caut niste plicuri pentru invitatii - pt invitatii mi-a facut un prieten grafica si le-am dus la print.

Te rog, trimite-mi si mie pe PM numerele de telefon ale celor doi (amandoi sunt din Targoviste?), de la machiaj si coafat! Iti multumesc mult.

asheritza
15.04.2011, 00:07:37
Te rog, trimite-mi si mie pe PM numerele de telefon ale celor doi (amandoi sunt din Targoviste?), de la machiaj si coafat! Iti multumesc mult.

am auzit de un Cristi care e super tare la coafat dar k ar fi neserios...acum nush:D.o fi acesta?

asheritza
15.04.2011, 00:08:53

asteptam pozici cu invitatiile...cum sunt?
km slaba comunicarea pe aici!:D

bluegreen
15.04.2011, 06:43:01
Gata, ne-am comandat si noi invitatiile si vor veni dupa Paste. Abia astept sa le vad.
Spor la pregatiri!

mrenescu
15.04.2011, 08:22:42
Gata, ne-am comandat si noi invitatiile si vor veni dupa Paste. Abia astept sa le vad.
Spor la pregatiri!

Sunt sigura ca vor fi foarte frumoase. Doar sunt invitatiile la nunta voastra, nu? Noi am terminat aproape impartirea lor dar alte progrese notabile n-am mai facut. Si ceasul ticaie:-s. Poate resusim sa luam macar sucul zilele astea. Fetelor, noi vom avea cca 120 de persoane. Cat suc ati calculat pentru fiecare? 1 l?

bluegreen
16.04.2011, 09:29:51
Sunt sigura ca vor fi foarte frumoase. Doar sunt invitatiile la nunta voastra, nu? Noi am terminat aproape impartirea lor dar alte progrese notabile n-am mai facut. Si ceasul ticaie:-s. Poate resusim sa luam macar sucul zilele astea. Fetelor, noi vom avea cca 120 de persoane. Cat suc ati calculat pentru fiecare? 1 l?

Da, sunt frumoase ;-). Cred ca le-am mai postat o data, dar le mai arat si acum...nu am calculat cantitatea de bauturi racoritoare si alcoolice/persoana, astea o sa le lasam ultimele. Deocamdata nu ne agitam cu chestia asta. Si noi tot 120 persoane cred ca vom avea, asa ca o sa ma inspir de la tine ;-)...pupici si spor.

asheritza
17.04.2011, 20:51:52
faine felicitari!
miresici,mai postati si voi ce v-ati mai luat,,,ce invitatii etc!:D

nicolleta8308
18.04.2011, 12:15:07
faine felicitari!
Am vazut ca ai niste marturii interesante - ramele foto.
imi poti spune si mie de unde le-ai luat, cat ai dat pe ele si ce dimensiuni au?
O sa dai la fiecare invitat sau una la cuplu?

RodicaD
18.04.2011, 15:16:54
Buna fetelor! eu sper sa fiu o miresica de 2012!:D cu cat timp inainte trebuie sa mergem sa inchiriem local? speram ca in mai sa rezolvam aceasta problema.. noi am vrea in august 2012 sa ne casatorim! si cam cat trebuie sa dam avans (estimativ, asa)?
Multumesc in avans pentru raspunsuri! :)

asheritza
18.04.2011, 15:20:34
Am vazut ca ai niste marturii interesante - ramele foto.
imi poti spune si mie de unde le-ai luat, cat ai dat pe ele si ce dimensiuni au?
O sa dai la fiecare invitat sau una la cuplu?

le-am luat din Bucuresti,din Doral.!
o sa dau fiecarei persoane.a costat doar un leu bucata!5 si un pic pe 5cm si un pic:D

asheritza
18.04.2011, 15:22:21
Buna fetelor! eu sper sa fiu o miresica de 2012!:D cu cat timp inainte trebuie sa mergem sa inchiriem local? speram ca in mai sa rezolvam aceasta problema.. noi am vrea in august 2012 sa ne casatorim! si cam cat trebuie sa dam avans (estimativ, asa)?

noi am fost prin octombrie sa rezervam pt august...bine k vbisem dinainte cu cineva de acolo!;))ideea este sa va duceti kt mai din timp daca vreti sa puneti mana pe restaurantul care va place;))

mrenescu
19.04.2011, 10:18:43

Noi am rezervat cu un an si o luna inainte. Am facut rezervare in mai 2010 pentru iunie 2011. Avansul cred ca difera in functie de restaurant

nicolleta8308
19.04.2011, 12:58:55
le-am luat din Bucuresti,din Doral.!
o sa dau fiecarei persoane.a costat doar un leu bucata!5 si un pic pe 5cm si un pic:D
multumesc!

mrenescu
26.04.2011, 16:23:24
Hristos a inviat, miresici! Pe unde sunteti ca tare slaba e activitatea pe aici? Noi am mai facut un pas mic inainte, am cumparat sucul pentru nunta. Am luat pentru cca 120 de pers 11 baxuri de cola si 5 de fanta. Ce spuneti, e ok? Voi la ce cantitati v-ati gandit si pentru cate persoane?Din categoria bauturi mai avem de luat vinul, sampania pentru restaurant si apa. Voi ce ati mai facut pentru nunta? Doooaaamne, nu imi vine sa cred ca mai sunt doar 46 de zile...

adrienita
27.04.2011, 09:14:28
Hristos a inviat, miresici! Pe unde sunteti ca tare slaba e activitatea pe aici? Noi am mai facut un pas mic inainte, am cumparat sucul pentru nunta. Am luat pentru cca 120 de pers 11 baxuri de cola si 5 de fanta. Ce spuneti, e ok? Voi la ce cantitati v-ati gandit si pentru cate persoane?Din categoria bauturi mai avem de luat vinul, sampania pentru restaurant si apa. Voi ce ati mai facut pentru nunta? Doooaaamne, nu imi vine sa cred ca mai sunt doar 46 de zile...

Adevarat a inviat! Doar atatea zile mai avem? :O Nu-mi vine sa cred... Tu ce mai ai de facut? Eu mai trebuie doar sa aleg tortul, restul am cam facut. Astea sunt invitatiile si marturiile noastre si buchetul pe care mi-l doresc :x

mrenescu
27.04.2011, 09:53:32
Adevarat a inviat! Doar atatea zile mai avem? :O Nu-mi vine sa cred... Tu ce mai ai de facut? Eu mai trebuie doar sa aleg tortul, restul am cam facut. Astea sunt invitatiile si marturiile noastre si buchetul pe care mi-l doresc :x

Doar atatea Adrienita :)) Oho, pai mai am destule: trebuie sa stabilim meniul final cu restaurantul, trebuie comandate buchetele si lumanarile, trebuie comandat tortul, trebuie sa cumparam apa, sampania pentru restaurant si vinul ( de asta ne-am cam hotarat de unde si cum dar inca n-am batut in cuie), lenjerie pentru mine si miresoi ( plus dress si sosete), trebuie cumparate fructele si alunele ( astea in saptamana nuntii), trebuie sa ma gandesc ce vom servi nuntasilor prezenti acasa ( intre cununia civila si cea religioasa), trebuie sa merg cu nasa sa-mi iau oglinda si esarfa pentru gatit si dezgatit, trebuie sa-mi ridic rochita ( pe 13 mai) si tot atunci sa-mi cumpar acele de par, trebuie sa iau artificiile de tort, numerele de masa, trebuie stranse confirmarile ( in jur de 11 mai) si or mai fi dar nu le mai stiu eu...8-| Esti fericita daca ai facut totul in afara de tort

mrenescu
27.04.2011, 09:54:36
Astea sunt invitatiile si marturiile noastre si buchetul pe care mi-l doresc :x

Foarte frumoase! Sa va aduca multi invitati

larryssa83
27.04.2011, 19:59:00
Sunt superbe :).

cori87
27.04.2011, 21:54:45
buna fetelor sunt corina, o viitoare miresica si am nevoie de ajutorul vostru, imi trebuie o croitoreasa foarte buna care sa-mi faca niste modificari la rochita, ma poate ajuta cineva, imi trebuie o croitoreasa din targoviste, v-as fi recunocatoare daca m-ati putea ajuta.pupicei

maria_luiza
29.04.2011, 14:49:00
faine felicitari!

Buna fetelor,

Nu am mai intrat de mult pentru ca am fost destul de ocupata atat cu serviciul cat si cu organizarea nuntii.
Va fac mai jos un rezumat cu ce am ales noi dupa multe intalnari cu furnizori. Ni s-au parut buni calitate pret :)

Verighete
www.mardikian.ro/
Timpul de livrare 3 saptamani. Calitatea este foarte buna,garantie pe viata, a mea are un diamant si in cazul in care cade mi-l vor inlocui gratuit. Pret : 450 euro
Fotograf
www.zoomzoom.ro/
Este din Bucuresti, se deplaseaza in Targoviste, Nu avem numar maxim de ore sau fotografii, procesare la toate care au nevoie,sedinta foto 2 ore inainte de nunta, prezent pe tot parcursul evenimentului. L-am mai vazut la 2 nunti si pozele sunt foarte reusit. Pret 500 euro
DJ
www.superdj.ro/
DJ + masina baloane,proiecte,lumini - 450 Euro, inlusiv transportul din Bucuresti.
Decor sala/Flori (mese,buchete,lumanari,marturii (cosulete cu flori de primavara),carduri mese/meniuri)
http://styleevents.ro/ 800 euro - pt 150 persoane
Video
http://www.vafilmam.ro/[/I][/I]
filmare full hd + versiunea comprimata,filmul nuntii etc. 450 Euro
Tort
Cofetarie : Happy Day - tort mouse de ciocolata alba cu fructe de padure. 20 Kg . 40 RON/Kg
Rochita de mireasa
www.avangardebrides.ro/
Am prins o reducere si am luat rochita cu 600 de euro.Modificarile sunt incluse in pret. Fetele de la avangarde sunt foarte dragute si te ajuta sa iti alegi rochita ideala pentru tine.
http://www.avangardebrides.ro/madeline_gardner.html Modeul Evangeline
Costum mire
Tata & Fiul de la ultimul Targ de nunti. Colectia noua are un model de smoking slim fit foarte dragut. Pret 300 Euro. Camasa / papion/nutoni braiconf.
Cursuri de dans
Le incepem saptamna viitoare. oananitu.com

Mai avem cate ceva de facut , major la mine ar fi voalul si bijuteriile. Mai avem un pic ... 2 saptamani sper sa terminam totul cu cateva zile inainte si sa avem timp sa ne odihnim.

Va pup si spor la pregatiri,
Luiza

bluegreen
30.04.2011, 09:23:07
Yupiiiii....mi-au sosit pantofiorii de miresica si sunt foarte incantata de ei. Va plac?

Edyza
30.04.2011, 09:41:14
Yupiiiii....mi-au sosit pantofiorii de miresica si sunt foarte incantata de ei. Va plac?

Sunt SUUUUPER! :) Detalii pls: de unde, cat costa etc? :D

bluegreen
30.04.2011, 10:00:28
Sunt SUUUUPER! :) Detalii pls: de unde, cat costa etc? :D

Mersiiii. I-am comandat online, de pe un site cu incaltaminte si m-au costat 240 RON cu tot cu transport (erau la reducere cand i-am comandat eu; acum costa 260 RON + 20 RON taxa de transport). Ca sa nu se considere reclama, iti trimit pe PM numele site-ului. Pupici.

mrenescu
01.05.2011, 20:25:13
Buna fetelor,

Nu am mai intrat de mult pentru ca am fost destul de ocupata atat cu serviciul cat si cu organizarea nuntii.
Va fac mai jos un rezumat cu ce am ales noi dupa multe intalnari cu furnizori. Ni s-au parut buni calitate pret :)

Va pup si spor la pregatiri,
Luiza

Spor si voua Luiza. Mai aveti foarte putin. Sunt sigura ca va iesi totul perfect :)

asheritza
02.05.2011, 00:10:55

f frumos buchetul...de pe ce site?:Dk n-am dat de el pana acu si m-am uitat la o grama;))

asheritza
02.05.2011, 00:19:10

sunt absolut superbi:D...eu tre sa probez k am piciorul dificil..port36,chiar si 35:Dn-am comandat niciodata de pe site-uri;))

adrienita
02.05.2011, 08:16:28
f frumos buchetul...de pe ce site?:Dk n-am dat de el pana acu si m-am uitat la o grama;))

Nu stiu exact site-ul, dai search pe google "buchete din bujori" si il gasesti sigur. Eu am vorbit la o agentie din Targoviste sa mi-l faca, sper sa iasa la fel ca cel din poza.

amy_l
02.05.2011, 15:36:33
sunt absolut superbi:D...eu tre sa probez k am piciorul dificil..port36,chiar si 35:Dn-am comandat niciodata de pe site-uri;))

Atelierul celor de la Tungus e in Targoviste. Poti sa te duci direct la atelier si iti vor face pantofii pe ce combinatii de culori vrei si numarul tau.

mirabela_tgv
03.05.2011, 15:52:39
buna miresici !e cineva care face nunta la Mechel sau a facut? eu o sa fac nunta la cantina la Mechel dar sincer nu sunt multumita de sala, e verzuie si nu stiu cum as putea sa o decorez . Astept un sfat pls

andreea_0608
03.05.2011, 17:44:36
Buna fetelor, eu sunt din pitesti, dar am gasit o rochita la un atelier din targoviste, care se numeste Magnolia. Stiti ceva despre doamna de acolo? a facut cineva rochia acolo? cum a iesit? Multumesc

adrienita
04.05.2011, 07:23:23
Vand voal nou ivoire, lung de 2.5 m, brodat pe margine - pret 150 lei. L-am comandat pe net, dar din pacate nu se potriveste cu rochita mea :(.

RodicaD
04.05.2011, 12:43:28
Buna fetelor! as vrea sa va intreb ce restaurante cu capacitate peste 300 de persoane exista in Tgv. stiu de nova si de cantina de la mechel..alte variante?:) va multumesc anticipat si mult spor la pregatiri!

amy_l
04.05.2011, 14:27:57
Vand voal nou ivoire, lung de 2.5 m, brodat pe margine - pret 150 lei. L-am comandat pe net, dar din pacate nu se potriveste cu rochita mea :(.
Imi trimiti si mie un PM de unde l-ai cumparat? Imi trebuie si mie pe alb.

luanag
04.05.2011, 22:12:03
Imi trimiti si mie o poza pe PM cu el te rog ca poate imi place. Mersi.

madeleine
05.05.2011, 23:55:39
am auzit de un Cristi care e super tare la coafat dar k ar fi neserios...acum nush:D.o fi acesta?
Buna.Nu cred ca trebuie sa ti faci griji in ceea ce l priveste p CRISTI daca e acelasi caruia i am incredintat podoaba capilara la nunta anul trecut si din mana caruia a iesit o adevarata opera de arta=D>Important e sa ai incredere in oricine ai alege sa t coafeze in ziua repectiva si s t gandesti ca oricate mici nemultumiri ai avea nu are cum sa strice o asa zi frumoasa.Mult curaj viitoarelor miresici si felicitari si casa de piatra "fostelor miresici"

adrienita
06.05.2011, 08:36:39

Cateva poze cu voalul...

mrenescu
06.05.2011, 10:55:09
Cateva poze cu voalul...

Adrienita, voi faceti cununia civila tot in Targoviste si tot pe 11? Ma gandeam ca poate ne intalnim pe la depus actele :P

adrienita
06.05.2011, 19:03:47
Adrienita, voi faceti cununia civila tot in Targoviste si tot pe 11? Ma gandeam ca poate ne intalnim pe la depus actele :P

Da, tot pe 11. Ar fi super sa ne intalnim. Tu cand mergi sa depui actele si la ce ora vrei sa faci cununia civila? Eu vreau de dimineata la 10-10:30 ca sa pot ajunge apoi la Predeal la biserica si inapoi. Sper sa fie ok.

mrenescu
07.05.2011, 16:55:34
Da, tot pe 11. Ar fi super sa ne intalnim. Tu cand mergi sa depui actele si la ce ora vrei sa faci cununia civila? Eu vreau de dimineata la 10-10:30 ca sa pot ajunge apoi la Predeal la biserica si inapoi. Sper sa fie ok.

Noi am vrea in jur de 11.00 si vom merge pe 2 sa depunem actele. Poate vom fi unii dupa ceilalti ;-)

adrienita
10.05.2011, 11:25:20
Noi am vrea in jur de 11.00 si vom merge pe 2 sa depunem actele. Poate vom fi unii dupa ceilalti ;-)

O sa incerc sa ajung si eu tot la 11:00. Vorbim mai aproape de 2 iunie ;-) sa stabilim sigur.

mirabela_tgv
11.05.2011, 22:35:29
buna fetelor! chiar nu e nimeni care a facut sau face nunta la cantina Mechel din Targoviste? :(

amy_l
12.05.2011, 08:10:47
buna fetelor! chiar nu e nimeni care a facut sau face nunta la cantina Mechel din Targoviste? :(
La cantina Mechel are varul meu nunta pe 6 augut. Dupa data asta pot sa-ti dau eu mai multe detalii.

mirabela_tgv
12.05.2011, 14:57:59
La cantina Mechel are varul meu nunta pe 6 augut. Dupa data asta pot sa-ti dau eu mai multe detalii.

ms mult de tot !! tinem lagatura.

mrenescu
16.05.2011, 13:56:29
Miresici din Targoviste, pe unde sunteti? Uite acus incep sa strig catalogul si cine nu zice prezent ii punem absenta. Nu-mi place ca-i asa tacere pe aici.:((

mirabela_tgv
16.05.2011, 14:07:22
buna! din pacate nu cred ca mai e nimeni pe aici!:(

mrenescu
16.05.2011, 14:30:10
Poate fetele sunt ocupate cu pregatirile. Eram curioasa care cum sta.

bluegreen
16.05.2011, 15:34:12
Hello...eu sunt prezenta. Am inceput sa impartim si noi invitatiile, iar in week-end ne-am comandat si noi verighetele. In rest, nu am rezolvat nimic. Voi, cum stati?

mrenescu
16.05.2011, 18:10:07
Eu mai am putin. Intru pe ultima suta de metri. Mai avem mici detalii printre care si certificatul nuptial. Pe 2 iunie depunem actele. Inca n-am ridicat rochita, ar trebui sa o ridic poimaine. Cam asa stam. Talidae2000 nu ne arati modelul de invitatii?

bluegreen
16.05.2011, 18:15:31
[QUOTE=mrenescu;4169785]Eu mai am putin. Intru pe ultima suta de metri. Mai avem mici detalii printre care si certificatul nuptial. Pe 2 iunie depunem actele. Inca n-am ridicat rochita, ar trebui sa o ridic poimaine. Cam asa stam. Talidae2000 nu ne arati modelul de invitatii?[/QUOT

Le-am mai aratat, dar daca vreti sa le vedeti din nou, iata-le.....

mrenescu
16.05.2011, 18:26:03
[QUOTE=mrenescu;4169785]Eu mai am putin. Intru pe ultima suta de metri. Mai avem mici detalii printre care si certificatul nuptial. Pe 2 iunie depunem actele. Inca n-am ridicat rochita, ar trebui sa o ridic poimaine. Cam asa stam. Talidae2000 nu ne arati modelul de invitatii?[/QUOT

Le-am mai aratat, dar daca vreti sa le vedeti din nou, iata-le.....

Aaaa, ai dreptate, le stiu. Sunt foarte dragute. Sa va aduca o multime de invitati. Rochita ti-ai ales-o?

bluegreen
16.05.2011, 20:09:22
[QUOTE=talidae2000;4169793]

Aaaa, ai dreptate, le stiu. Sunt foarte dragute. Sa va aduca o multime de invitati. Rochita ti-ai ales-o?

Multumim...si voua la fel. In ceea ce priveste rochita, a fost o intreaga tevatura. Mi-am ales, la inceputul anului, un model de rochie si trebuia sa merg la proba pe 19 mai. Insa, acum doua saptamani, m-am tot uitat pe fotografii cu alte rochii si le comparam cu rochita mea. Asa ca s-a produs inevitabilul...nu mi-a mai placut deloc rochita aleasa initial si am vorbit cu doamnele de la Creal sa ma lase sa o schimb si au fost de acord. Asa ca, da...acum pot spune ca mi-am ales rochia si ca sunt fericita de modelul ales. <:-P<:-P

mrenescu
17.05.2011, 05:48:36
[QUOTE=mrenescu;4169803]

Multumim...si voua la fel. In ceea ce priveste rochita, a fost o intreaga tevatura. Mi-am ales, la inceputul anului, un model de rochie si trebuia sa merg la proba pe 19 mai. Insa, acum doua saptamani, m-am tot uitat pe fotografii cu alte rochii si le comparam cu rochita mea. Asa ca s-a produs inevitabilul...nu mi-a mai placut deloc rochita aleasa initial si am vorbit cu doamnele de la Creal sa ma lase sa o schimb si au fost de acord. Asa ca, da...acum pot spune ca mi-am ales rochia si ca sunt fericita de modelul ales. <:-P<:-P

E bine ca au fost de acord. Ce model ti-ai ales acum?

bluegreen
17.05.2011, 06:34:42
[QUOTE=talidae2000;4169935]

E bine ca au fost de acord. Ce model ti-ai ales acum?

Modelul ales acum este cel de la avatar. Nu mai am pozele de la proba rochiei...le-am sters ca sa nu mai am cu ce sa fac comparatie :-s. Dar, inainte sa le sterg le-am postat la topicul "rochii de mireasa tip princess" :love::love:.

Tu, cum esti cu pregtirile? Mai ai foarte putin...

anare
17.05.2011, 08:29:06
Poate fetele sunt ocupate cu pregatirile. Eram curioasa care cum sta.

Buna miresici,

am vazut ca multe dintre voi ati facut mari progrese privind pregatirile...noi nu prea am mai avut timp de asta fiind ocupati f mult cu serviciul si casa...imi poate spune cineva cum este aperitivul la restaurantul Nunta de Vis din Targoviste...mai degraba tot meniul...noi avem nunta pe 24 septembrie si vroiam sa stim daca a mai facut cineva mai inainte nunta acolo ca sa stim si noi la ce sa ne asteptam....desi sala arata fff bine...exact pe placul nostru am vrea sa stim totusi cum se prezinta si meniul....

anare
17.05.2011, 08:50:02
cat despre pregatiri putem spune ca am ales invitatiile, luna asta ma duc la Madrid sa probez rochia de mireasa...mi-am cumparat pantofii de mireasa (de fapt i-am facut pe comanda in Targoviste...si sunt ffff multumita de ei)... viitorul sot mi-a cumparat cercelusii pentru nunta...urmeaza si pandantivul:) la fel ca cercelusii... suntem in cautare de verighete si sper ca luna asta sa le cumparam ...in rest mai nimic

stie cineva cate sticle de vin, suc trebuie luat pentru 150 -200 de invitatii?

mrenescu
17.05.2011, 09:35:59
[QUOTE=mrenescu;4170232]

Tu, cum esti cu pregtirile? Mai ai foarte putin...

Ce sa-ti zic? Sunt oarecum bulversata si fac liste peste liste. Mai avem de cumparat chestii de detaliu, gen bomboane pentru cununie si biserica, materia pentru gustarea dintre cununia civila si cea religioasa, numere de masa, de comandat tortul si turta miresei, piscoturi, vin pentru biserica, de comandat buchete si lumanari, cateva baxuri de apa plata etc.

Sper ca maine sa-mi ridic si rochita de mireasa ocazie cu care imi voi cumpara si acele de par.

Cred ca ma apuc sa mai fac o lista noua-nouta ca sa nu uitam ceva. Miresoiul e teribil de relaxat si mie imi vine sa-l omor#-o

mirabela_tgv
17.05.2011, 11:55:49
cat despre pregatiri putem spune ca am ales invitatiile, luna asta ma duc la Madrid sa probez rochia de mireasa...mi-am cumparat pantofii de mireasa (de fapt i-am facut pe comanda in Targoviste...si sunt ffff multumita de ei)... viitorul sot mi-a cumparat cercelusii pentru nunta...urmeaza si pandantivul:) la fel ca cercelusii... suntem in cautare de verighete si sper ca luna asta sa le cumparam ...in rest mai nimic

stie cineva cate sticle de vin, suc trebuie luat pentru 150 -200 de invitatii?

buna , eu o sa ma duc saptana viitoare la local ,mi-au spus ca o sa imi dea lista cu bautura pe care o sa imi trebuiasca in mare dar prefer sa cumpar in plus , eu tot asa am 150-200 de persoane daca vrei o sa te anunt ce mi-au zis. din cate vad mai toata lumea sunt cu pregatirile in curs, eu am nunta pe 17 septembrie si sincer nu am cumparat mai nimic , nici macar invitatile ca nu am avut cand , sper de luna viitoare sa intru si eu tare.

mirabela_tgv
17.05.2011, 11:59:02
Buna miresici,

am vazut ca multe dintre voi ati facut mari progrese privind pregatirile...noi nu prea am mai avut timp de asta fiind ocupati f mult cu serviciul si casa...imi poate spune cineva cum este aperitivul la restaurantul Nunta de Vis din Targoviste...mai degraba tot meniul...noi avem nunta pe 24 septembrie si vroiam sa stim daca a mai facut cineva mai inainte nunta acolo ca sa stim si noi la ce sa ne asteptam....desi sala arata fff bine...exact pe placul nostru am vrea sa stim totusi cum se prezinta si meniul....
eu am vorbit cu o prietena care face nunta la restaurantul Nunta de vis si din ce ia povestit altcineva care a facut nunta acolo a fost foarte multumita si de meniu si inclusiv de servire .

anare
17.05.2011, 12:23:16
buna , eu o sa ma duc saptana viitoare la local ,mi-au spus ca o sa imi dea lista cu bautura pe care o sa imi trebuiasca in mare dar prefer sa cumpar in plus , eu tot asa am 150-200 de persoane daca vrei o sa te anunt ce mi-au zis. din cate vad mai toata lumea sunt cu pregatirile in curs, eu am nunta pe 17 septembrie si sincer nu am cumparat mai nimic , nici macar invitatile ca nu am avut cand , sper de luna viitoare sa intru si eu tare.

anunta-ma ca sa vad cat ar ttrebui sa cumparam...oricum noi pana in septembrie mai avem...invitatiile le-am gasit foarte convenabil la genesis (parca asa se numeste) peste drum de Mitropolie...sunt foarte rapizi si au foarte multe modele de invitatii...deci ai de unde sa alegi :) cat despre tort iti recomnad cofetaria hapy days cea din micro 5...noi am luat un tort de ciocolata si a fost extraordinar de bun...asa ca vom comanda tortu acolo...dar mai este pana atunci..

anare
17.05.2011, 12:28:42
eu am vorbit cu o prietena care face nunta la restaurantul Nunta de vis si din ce ia povestit altcineva care a facut nunta acolo a fost foarte multumita si de meniu si inclusiv de servire .

si noua patronii ne-au spus la fel...ca v.a fi super bine si toti vor fi multumiti...dar vroiam sa stiu totusi si de la cineva care a facut nunta recent acolo...as fi vrut totusi sa degustam mancarea inainte...insa nu cred ca se poate...desi nici nu ne-am exprimat in acest sens patronilor...am fost atat de incantati de sala ca am si uitat de restu :)) voi v-ati facut verighetele? rochia ti-ai luat-o?

viitorul meu sot sta asa linistit, nici macar nu a cautat costum...zice ca are timp pana atunci...offfffffffff barbatii astia :)) ne agitam numai noi femeile...ei mai putin

mrenescu
17.05.2011, 13:43:27
si noua patronii ne-au spus la fel...ca v.a fi super bine si toti vor fi multumiti...dar vroiam sa stiu totusi si de la cineva care a facut nunta recent acolo...as fi vrut totusi sa degustam mancarea inainte...insa nu cred ca se poate...desi nici nu ne-am exprimat in acest sens patronilor...am fost atat de incantati de sala ca am si uitat de restu :)) voi v-ati facut verighetele? rochia ti-ai luat-o?

viitorul meu sot sta asa linistit, nici macar nu a cautat costum...zice ca are timp pana atunci...offfffffffff barbatii astia :)) ne agitam numai noi femeile...ei mai putin

Daca te ajuta cu ceva iti pot spune cam ce cantitate de pers am luat noi:

vin - 1 l/pers
suc - 1 l/pers
apa minerala 1,5 l/pers
sampanie - o sticla/8 persoane
garonne alb - 100 ml/pers ( desi ma indoiesc ca doamnele vor bea atat)
wiski - 100 ml/pers ( ptr domni)
Suplimentar vom lua 4-5 baxuri de apa plata, poate careva se trezeste si cere.

Vinul am luat sa zicem 80% alb si restul rosu

mirabela_tgv
17.05.2011, 15:53:02
[QUOTE=anare;4171279]si noua patronii ne-au spus la fel...ca v.a fi super bine si toti vor fi multumiti...dar vroiam sa stiu totusi si de la cineva care a facut nunta recent acolo...as fi vrut totusi sa degustam mancarea inainte...insa nu cred ca se poate...desi nici nu ne-am exprimat in acest sens patronilor...am fost atat de incantati de sala ca am si uitat de restu :)) voi v-ati facut verighetele? rochia ti-ai luat-o?

viitorul meu sot sta asa linistit, nici macar nu a cautat costum...zice ca are timp pana atunci...offfffffffff barbatii astia :)) ne agitam numai noi femeile...ei mai putin[/QUOT
nu ne-am cumparat absolut nimic pt ca viitorul meu sot spune ca este prea curand si nu are nici un stres , ma lasa pe mine sa ma agit , eu am vazut mai multe modeluri de verighete dar eu raman la cele traditionale simple doar din aur galben , cu rochia am avut si am foarte multe probleme pt ca am vazut prea multe rochii ,mi-au placut mult rochile tip sirena dar m-am razgandit si acum vreau stil printesa ,iar daca ma intrebi maine nu stiu iar ce mai vreau, am zis ca rochia o cumpar cu o luna si jumate inainte pentru ca ma ingras si slabesc foarte repede .cat de invitati la genesis m-am gandit si eu , am vazut multe modele dragute acolo ,ai de unde sa alegi . noi inca nici nu am ales Biserica , eu stau in m4 asa ca ma gandeam la sf. Dumitru care nu prea imi place si la cea din M3 care e chiar draguta, vineri ma duc sa imi aranjez Biserica. Sincer mie mi se pare ca am ramas in urma cu multe dar toata lumea imi spune ca am timp.

adrienita
17.05.2011, 16:15:20
[QUOTE=talidae2000;4170239]

Ce sa-ti zic? Sunt oarecum bulversata si fac liste peste liste. Mai avem de cumparat chestii de detaliu, gen bomboane pentru cununie si biserica, materia pentru gustarea dintre cununia civila si cea religioasa, numere de masa, de comandat tortul si turta miresei, piscoturi, vin pentru biserica, de comandat buchete si lumanari, cateva baxuri de apa plata etc.

Sper ca maine sa-mi ridic si rochita de mireasa ocazie cu care imi voi cumpara si acele de par.

Cred ca ma apuc sa mai fac o lista noua-nouta ca sa nu uitam ceva. Miresoiul e teribil de relaxat si mie imi vine sa-l omor#-o

Eu am facut singura nr de masa si iti pot da macheta in Excel sa le printezi pe carton. Am luat de la Kaufland bete de frigarui pe care le-am lipit de cartoanele cu numere si pe care o sa le infig in buretele pe care se face aranjamentul floral :D. Au iesit foarte dragute. Cateva poze...

mrenescu
17.05.2011, 21:28:59
[QUOTE=mrenescu;4170593]

Eu am facut singura nr de masa si iti pot da macheta in Excel sa le printezi pe carton. Am luat de la Kaufland bete de frigarui pe care le-am lipit de cartoanele cu numere si pe care o sa le infig in buretele pe care se face aranjamentul floral :D. Au iesit foarte dragute. Cateva poze...

Daaaaa, multumesc mult Adrienita, mi-ai fi de mare ajutor

mrenescu
18.05.2011, 10:17:29
[QUOTE=adrienita;4171927]

Daaaaa, multumesc mult Adrienita, mi-ai fi de mare ajutor

Fetele am mai taiat ceva de pe listuta. Am cumparat aseara lenjeria de mireasa si dres-urile de cununie iar maine seara ma duc sa ridic rochita de mireasa. Sper doar sa nu mai fie nimic de modificat la ea si s-o pot lua acasa. Voi ce ati mai facut?

mrenescu
18.05.2011, 15:31:33
Fetele care au avut cununia civila la primaria TGV, ne puteti spune daca se perforeaza cartea de identitate?

bluegreen
19.05.2011, 06:34:07
Fetelor, am fost la proba pentru machiaj si coafura, la Nefertiti, pe Calea Domneasca. Daca aranjatul parului pot sa spun ca a fost relativ ok, la machiaj...nu pot sa mai spun nimic. A fost un machiaj foarte puternic, cu putin cam mult fard de obraz si cu sprancene mult prea accentuate. Machiajul nu mi-a placut si nu stiu ce sa fac. Unde sa ma mai duc la proba? Mercic.

mrenescu
19.05.2011, 21:05:44
Fetelor, am fost la proba pentru machiaj si coafura, la Nefertiti, pe Calea Domneasca. Daca aranjatul parului pot sa spun ca a fost relativ ok, la machiaj...nu pot sa mai spun nimic. A fost un machiaj foarte puternic, cu putin cam mult fard de obraz si cu sprancene mult prea accentuate. Machiajul nu mi-a placut si nu stiu ce sa fac. Unde sa ma mai duc la proba? Mercic.

Mai incearca si la Leda

mirabela_tgv
20.05.2011, 15:34:29
Fetele care au avut cununia civila la primaria TGV, ne puteti spune daca se perforeaza cartea de identitate?

eu am facut cununia anul trecut si nu s-a perforat cartea de identitate , anul asta nu stiu ce le mai trece prin cap sa faca! :)

raluca22
20.05.2011, 21:59:34
eu am facut cununia anul trecut si nu s-a perforat cartea de identitate , anul asta nu stiu ce le mai trece prin cap sa faca! :)

nu se perforeaza!eu am avut nunta in februarie..

asheritza
20.05.2011, 22:56:51
prezenta, fete:d

eu am luat invitatiile sambata!sunt f multumita de ele.este ce am vrut.mi le-a facut o tipa care se ocupa cu asa ceva din BUcuresti!
am mai probat rochita de mireasa!
si mi-am luat rochita de cununie zilele astea!:D
km asta am fct!
pantofi nu deocamdata!:Dmai kut!

mrenescu
23.05.2011, 20:11:12
Am mai facut si noi cateva mici progrese. Joi ridic rochita, miresoiul si-a luat lenjerie si sosete ( a dat Dumnezeu ca nu-i placea nimic) iar miercuri ne ducem la dans. N-o sa mai avem timp sa mai dansam cine stie ce dar acolo de ochii soacrei. Mai avem putin, putin. \:D/

raluca22
24.05.2011, 09:08:39
nu pot da mesaj si sper sa te ajute
Buna Izabela,
da intr-adevar am facut nunta acolo in luna februarie a acestui an.
In primul rand, te-as ruga sa-mi spui daca per ansamblu, voi ati fost multumiti de colaborarea cu acest restaurant.
Cum a fost servirea?
Cat a costat meniul? (noi am ales un meniu de 3 feluri cu 105 lei pt 2012). Ai putea sa-mi spui in detaliu ce contine aperitivul? Inca nu am ajuns la astfel de discutii cu patronul deoarece este foarte devreme.[/B]

Noi am fost per ansamblu foarte multumiti . Patronii exact cum ii vezi asa si sunt f de treaba si receptivi.La servire au mici problemute in sensul ca nu toti ospatarii au fost f receptivi dar in mare au fost ok.Meniul pe noi nu styu de ce ne-a costat mai mult ce e drept dar nu ne-a dat mai multe variante si nici nu am cerut mai multe...probabil ca au mai lasat la pret..sau poate ca noi am avut 4 feluri...aperitiv,peste,sarmale,friptura.Ce contine aperitivul nu mai styu in amanunt dar o sa incerc sa gasesc foaia pe care am avut-o..nu iti promit insa.Sa sty ca a fost destul de bogat si arata bine.Sincera sa fiu si eu am avut ceva emotii ca auzisem pareri si pareri si eu le-am spus sincer ca mi-e teama ca am auzit si ca nu ar fi super ok la mancare si ei mi-au garantat ca va fi f bine totul...si asa a si fost.

cate am inteles, decotul ni-l asigura ei, desi mi-ar fi placut sa colaboram cu Visul Miresei. Oricum, am vazut ca au si la restaurant un decor superb . Nu stiu daca putem sa mai venim si noi cu alte idei....

Despre decor am fost iarasi f multumita pt ca dna rodica de acolo a fost f receptiva la ideile mele si mi le-a satisfacut.Poti veni atat cu idei cat si cu alte chestii..de ex eu am avut fulgii de pe mese,masina de facut baloane...si nu mi-a perceput nmk in plus.Stiu ca am dat vreo 1500 de ron pe aranjarea salii acum nu styu cat mai costa.styu insa ca au mai multe variante de culori pt mese si au luminite la fiecare geam...tb doar sa vb cu ei ca poate mai au si noutati acum.

V-au lasat sa aduceti si "de-acasa" diverse lucruri sau v-au impus sa cumparati de la ei? Aici ma refer la tort, fructe, bautura, prajituri etc.
Si daca v-au lasat sa aduceti "de-acasa" ceva, v-au impus taxa pentru asta?
Cat ati dat la ospatari si bucatari?

Noi am adus de acasa toate bauturile si ei au fost chiar cei care ne-au invatat ce cantitati sa luam.Tortul de asemenea il aduci din exterior si nu ne-au impus nimik.Ne-au spus sa aducem si piscoturile si saleuri si alune daca vrem ...si noi le-am luat singuri.Deci nu sunt probleme,chiar va ajuta la cantitati.Nu ne-a impus nici o taxa!
Pt bucatari ospatari daca nu ma insel ne-a luat aprox 7mil...sper sa nu gresesc.

Altceva daca te mai pot ajuta ma poti contacta cu incredere!Iti atasez aici si linkul cu cateva poze din nunta mea unde vei avea cateva si cu sala.

Edyza
24.05.2011, 15:55:13
nu pot da mesaj si sper sa te ajute
Buna Izabela,
da intr-adevar am facut nunta acolo in luna februarie a acestui an.
In primul rand, te-as ruga sa-mi spui daca per ansamblu, voi ati fost multumiti de colaborarea cu acest restaurant.
Cum a fost servirea?
Cat a costat meniul? (noi am ales un meniu de 3 feluri cu 105 lei pt 2012). Ai putea sa-mi spui in detaliu ce contine aperitivul? Inca nu am ajuns la astfel de discutii cu patronul deoarece este foarte devreme.[/B]

Noi am fost per ansamblu foarte multumiti . Patronii exact cum ii vezi asa si sunt f de treaba si receptivi.La servire au mici problemute in sensul ca nu toti ospatarii au fost f receptivi dar in mare au fost ok.Meniul pe noi nu styu de ce ne-a costat mai mult ce e drept dar nu ne-a dat mai multe variante si nici nu am cerut mai multe...probabil ca au mai lasat la pret..sau poate ca noi am avut 4 feluri...aperitiv,peste,sarmale,friptura.Ce contine aperitivul nu mai styu in amanunt dar o sa incerc sa gasesc foaia pe care am avut-o..nu iti promit insa.Sa sty ca a fost destul de bogat si arata bine.Sincera sa fiu si eu am avut ceva emotii ca auzisem pareri si pareri si eu le-am spus sincer ca mi-e teama ca am auzit si ca nu ar fi super ok la mancare si ei mi-au garantat ca va fi f bine totul...si asa a si fost.

cate am inteles, decotul ni-l asigura ei, desi mi-ar fi placut sa colaboram cu Visul Miresei. Oricum, am vazut ca au si la restaurant un decor superb . Nu stiu daca putem sa mai venim si noi cu alte idei....

Despre decor am fost iarasi f multumita pt ca dna rodica de acolo a fost f receptiva la ideile mele si mi le-a satisfacut.Poti veni atat cu idei cat si cu alte chestii..de ex eu am avut fulgii de pe mese,masina de facut baloane...si nu mi-a perceput nmk in plus.Stiu ca am dat vreo 1500 de ron pe aranjarea salii acum nu styu cat mai costa.styu insa ca au mai multe variante de culori pt mese si au luminite la fiecare geam...tb doar sa vb cu ei ca poate mai au si noutati acum.

V-au lasat sa aduceti si "de-acasa" diverse lucruri sau v-au impus sa cumparati de la ei? Aici ma refer la tort, fructe, bautura, prajituri etc.
Si daca v-au lasat sa aduceti "de-acasa" ceva, v-au impus taxa pentru asta?
Cat ati dat la ospatari si bucatari?

Noi am adus de acasa toate bauturile si ei au fost chiar cei care ne-au invatat ce cantitati sa luam.Tortul de asemenea il aduci din exterior si nu ne-au impus nimik.Ne-au spus sa aducem si piscoturile si saleuri si alune daca vrem ...si noi le-am luat singuri.Deci nu sunt probleme,chiar va ajuta la cantitati.Nu ne-a impus nici o taxa!
Pt bucatari ospatari daca nu ma insel ne-a luat aprox 7mil...sper sa nu gresesc.

Altceva daca te mai pot ajuta ma poti contacta cu incredere!Iti atasez aici si linkul cu cateva poze din nunta mea unde vei avea cateva si cu sala.
@@@

Buna, Raluca.

In primul rand, felictari pentru nunta reusita! =D> Pozele spun totul! Ati fost amandoi foarte frumosi! :)

In al doilea rand, iti multumesc foarte mult pentru informatii. Imi sunt de mare folos. este posiibl ca la noi pretul meniului sa fie mai mic pentru ca am cerut doar trei feluri (fara peste)
Ma bucur sa aud ca ati fost multumiti si ca se poate comunica bine cu patronii. Cred ca e inevitabil sa mai apara mici inconveniente pe ici pe colo, dar important e sa iasa o nunta reuista :)
Momentan nu-mi mai vine in minte nici o intrebare, dar cu siguranta te voi mai intreba pana anul viitor :D
Daca poti gasi lista cu ce cuprinde aperitivul, ar fi super. daca nu , nu este nici o problema, deoarece vom mai trece si noi pe la restaurant si ne vom interesa.
Sau poate ma ajuta miresicile care fac nunta acolo anul acesta ;;)

bluegreen
26.05.2011, 06:42:54
Fetelor, am mai fost la o proba la coafor si la Cristi, cel despre care au vorbit cateva dintre voi. I-am aratat o fotografie cu o coafura care mi-a placut foarte mult, dar a iesit cu totul si cu totul altceva. Ori nu avea chef sa faca ce era in foto, ori...nu stiu. Ideea e ca, imediat ce am iesit din salon, mi-am desfacut parul, pentru ca nu mi-a placut absolut deloc.:((:((
Deja incep s intru in panica...o sa mai incerc si la Leda, poate e ok acolo.
Voi, unde va coafati si unde va machiati?

Edyza
26.05.2011, 07:57:45
Fetelor, am mai fost la o proba la coafor si la Cristi, cel despre care au vorbit cateva dintre voi. I-am aratat o fotografie cu o coafura care mi-a placut foarte mult, dar a iesit cu totul si cu totul altceva. Ori nu avea chef sa faca ce era in foto, ori...nu stiu. Ideea e ca, imediat ce am iesit din salon, mi-am desfacut parul, pentru ca nu mi-a placut absolut deloc.:((:((

Imi pare rau ca esti dezamagita :( Auzisem numai de bine despre acest Cristi. Din pacate, eu nu te pot ajuta cu sugestii de saloane pentru ca voi apela la niste prietene si pentru machiaj si pentru coafat. Sunt persoane care se pricep foarte bine si de asta am incredere sa ma las pe mana lor :) Ai putea sa faci la fel daca in grupul tau de prieteni sau cunostinte ai astfel de persoane. Este doar o sugestie :)>-

mrenescu
26.05.2011, 08:25:32

Mai e un salon pe Vladimirescu, langa spital. Diva...s_t_y_l_e unde lucreaza o fata Mihaela. Ea machiaza si coafeaza. Eu la ea o sa ma duc. Am facut niste probe si mi-a placut. Salonul nu e de fite sau ceva dar doamnele de acolo sunt chiar ok. Mergi la o proba. Poate iti place ce iese

raluca22
26.05.2011, 16:19:59
poti incerca si la leda tot asa pe baza unei probe...Mihaela Stoian este cea care a coafat multe mirese din cele pe care eu le-am machiat.eu ti-o recomand si iti mai spun ca si eu am fost facuta tot de ea si am fost tare multumita.
pe blogul ei poti gasi cate ceva din ceea ce face chiar daca nu e tocmai actualizat sau chiar la mine pe blog pt c uneori am scris cine a coafat mireasa.
http://mihahairstyle.blogspot.com/
desiremake-up.blogspot.com

bluegreen
26.05.2011, 16:24:30
poti incerca si la leda tot asa pe baza unei probe...Mihaela Stoian este cea care a coafat multe mirese din cele pe care eu le-am machiat.eu ti-o recomand si iti mai spun ca si eu am fost facuta tot de ea si am fost tare multumita.
pe blogul ei poti gasi cate ceva din ceea ce face chiar daca nu e tocmai actualizat sau chiar la mine pe blog pt c uneori am scris cine a coafat mireasa.
http://mihahairstyle.blogspot.com/
desiremake-up.blogspot.com

In primul rand, le multumesc fetelor pentru sugestiile si recomandarile facute.

Raluca, noi doua am vorbit si la telefon, dar mi-ai spus ca e posibil sa nu ma poti machia pentru ca o sa nasti la inceputul lunii august, iar eu am nunta pe 30 iulie. La Leda am fost, insa fetele de acolo mi-au spus ca nu o sa aiba cine sa ma machieze si mi-au cerut numarul de telefon, sa ma sune, daca tipa de la cosmetica (nu tu, altcineva), face si machiaj de mireasa. Eu le-am spus sa ma sune chiar daca nu face machiaj de mireasa, pentru ca vin si doar pentru coafat. Insa, nu m-au mai sunat de atunci.

Daca tu imi spui ca ma poti machia, atunci merg la Mihaela sa vorbesc cu ea de coafat. Multumesc mult.

P. S. Am sunat eu acum 2 min la Leda si mi-am facut programare la Mihaela, marti la ora 11, pentru proba. Abia astept...sunt mai increzatoare acum [-o<[-o<

Edyza
27.05.2011, 07:39:04
In primul rand, le multumesc fetelor pentru sugestiile si recomandarile facute.

Raluca, noi doua am vorbit si la telefon, dar mi-ai spus ca e posibil sa nu ma poti machia pentru ca o sa nasti la inceputul lunii august, iar eu am nunta pe 30 iulie. La Leda am fost, insa fetele de acolo mi-au spus ca nu o sa aiba cine sa ma machieze si mi-au cerut numarul de telefon, sa ma sune, daca tipa de la cosmetica (nu tu, altcineva), face si machiaj de mireasa. Eu le-am spus sa ma sune chiar daca nu face machiaj de mireasa, pentru ca vin si doar pentru coafat. Insa, nu m-au mai sunat de atunci.

Daca tu imi spui ca ma poti machia, atunci merg la Mihaela sa vorbesc cu ea de coafat. Multumesc mult.

P. S. Am sunat eu acum 2 min la Leda si mi-am facut programare la Mihaela, marti la ora 11, pentru proba. Abia astept...sunt mai increzatoare acum [-o<[-o<

Iti tinem pumnii la proba! Sper sa iasa ceea ce iti doresti :) Asteptam vesti :D

bluegreen
31.05.2011, 18:44:31
Miresici, sunt happy happy \:D/\:D/\:D/...am fost la Mihaela, la Leda, pentru proba la coafor si acum pot sa spun, linistita, ca totul va fi bine in ceea ce priveste coafura mea de mireasa. Si, sunt convinsa ca si machiajul pe care mi-l va face Raluca va fi la fel. Abia astept sa merg si la ea la proba, dar de data asta va fi o "proba placuta", nu cu stres, cum au fost celelalte. Va pup.

mrenescu
01.06.2011, 07:40:27
Miresici, sunt happy happy \:D/\:D/\:D/...am fost la Mihaela, la Leda, pentru proba la coafor si acum pot sa spun, linistita, ca totul va fi bine in ceea ce priveste coafura mea de mireasa. Si, sunt convinsa ca si machiajul pe care mi-l va face Raluca va fi la fel. Abia astept sa merg si la ea la proba, dar de data asta va fi o "proba placuta", nu cu stres, cum au fost celelalte. Va pup.

Poze n-ai facut ?

bluegreen
01.06.2011, 07:42:54
Poze n-ai facut ?

Ba da, mi-a facut Mihaela cateva poze, dar cu telefonul mobil si nu sunt prea clare. Le-am facut orientativ, ca sa vedem in ziua nuntii cum trebuie sa iasa.

petruta30
01.06.2011, 21:52:33

eu ti le recomand pe raluca ptr machiaj si mihaela ptr coafat...pe langa faptul ca a fost exact ce mi-am dorit, atat machiajul cat si coafura au rezistat pana dimineata. am poze la profil...8-}

bluegreen
01.06.2011, 22:15:32
eu ti le recomand pe raluca ptr machiaj si mihaela ptr coafat...pe langa faptul ca a fost exact ce mi-am dorit, atat machiajul cat si coafura au rezistat pana dimineata. am poze la profil...8-}

Multumesc de recomandare...la Mihaela am fost deja la proba si tot la ea o sa ma coafez si in ziua nuntii, iar la Raluca voi merge in iulie la proba si cu siguranta tot ea ma va machia si pe 30 iulie. Programarile sunt deja facute :love:...asa ca stau linistita acum...totul va fi bine in privinta coafurii si a machiajului.
Ai fost o mireasa superba...te-am admirat si in fotografiile postate pe blogul Ralucai. Casa de piatra!

Uitam sa te intreb: ce tort ai avut si de unde l-ai comandat? Merciiiii.

mrenescu
02.06.2011, 08:39:28
Fetele care ati avut cununia civila sambata, unde ati platit taxa aceea de un milion? La taxe si impozite?

veryka
02.06.2011, 18:27:08
fetelor am o intrebare.... e cineva vare a facut cununia civila la primarie in taroviste duminica? am inteles din auzite, deci nu stiu... ca nu s-ar mai face cununii civile duminica! daca stie cineva ceva va rog sa-mi spuneti! asta imi da peste cap toate planurile!!!! of, sper sa fie doar un zvon!

mrenescu
03.06.2011, 08:16:59
fetelor am o intrebare.... e cineva vare a facut cununia civila la primarie in taroviste duminica? am inteles din auzite, deci nu stiu... ca nu s-ar mai face cununii civile duminica! daca stie cineva ceva va rog sa-mi spuneti! asta imi da peste cap toate planurile!!!! of, sper sa fie doar un zvon!

Veryka, cel mai bine ar fi sa mergi la Starea Civila si sa intrebi. Noi pentru ca facem sambata am platit o taxa de 1 milion ( la taxe si impozite). Intreaba acolo ca sa nu ai surprize

petruta30
03.06.2011, 13:00:56
Multumesc de recomandare...la Mihaela am fost deja la proba si tot la ea o sa ma coafez si in ziua nuntii, iar la Raluca voi merge in iulie la proba si cu siguranta tot ea ma va machia si pe 30 iulie. Programarile sunt deja facute :love:...asa ca stau linistita acum...totul va fi bine in privinta coafurii si a machiajului.
Ai fost o mireasa superba...te-am admirat si in fotografiile postate pe blogul Ralucai. Casa de piatra!

Uitam sa te intreb: ce tort ai avut si de unde l-ai comandat? Merciiiii.

multumesc! ma bucur ptr tine ca ai luat decizia asta cu fetele..nu o sa ti para rau! tortul de la nunta noastra a fost f gustos dar nu foarte aspectuos:D happy day..nu prea am avut multe optiuni ptr ca noi am avut nunta de Revelion si a fost mai greu... dar in principiu a fost bine.

maria_luiza
05.06.2011, 11:37:40
Buna fetelor,

A trecut si nunta mea :"> si luna de miere la fel de repede . Aici aveti clipul nuntii :
http://exposureroom.com/members/mihain25/977333682fc34144bfa17bece403005e/?im=Less (https://mail.star-storage.ro/owa/redir.aspx?C=e5043aef024443d4aa0425682024c70b&URL=http%3a%2f%2fexposureroom.com%2fmembers%2fmiha in25%2f977333682fc34144bfa17bece403005e%2f%3fim%3d Less)

Noi am facut nunta la Solarino si a fost tare frumos. Nu am ce sa le reprosez. Mancare a fost foarte buna si locatia primavara este exceptionala (gradina de vara este superba).Toata lumea a fost incantanta (am avut si destui fitosi la nunta si au fost si ei incantati). Am avut 135 de invitati si 5 chelneri si s-au descurcat de minune. Ii tot vedeam pe la mese. Cu o saptamana inainte de nunta am degustat meniul, deci se poate... asa ca fetelor care veti face nunta la Solarino sa nu aveti emotii ca sigur nu veti avea probleme (ma refer la locatie,mancae,servire). L-am avut ca sef de sala pe Mihai.
Dj si decoratiunile au fost pe masura asteptarilor.S-a dansat toata noaptea. Multi invitati erau la prima nunta cu DJ si cu toate ca erau sceptici la inceput ... la sfarsit ne-au tot felcitat pentru nunta si nu isi inchipuia cat de mult se poate dansa la o nunta cu DJ <:-P.

Daca vreti mai multe detalii va raspund cu drag.
Luiza

amy_l
05.06.2011, 15:24:36
Buna fetelor,

A trecut si nunta mea :"> si luna de miere la fel de repede . Aici aveti clipul nuntii :
http://exposureroom.com/members/mihain25/977333682fc34144bfa17bece403005e/?im=Less (https://mail.star-storage.ro/owa/redir.aspx?C=e5043aef024443d4aa0425682024c70b&URL=http%3a%2f%2fexposureroom.com%2fmembers%2fmiha in25%2f977333682fc34144bfa17bece403005e%2f%3fim%3d Less)

Noi am facut nunta la Solarino si a fost tare frumos. Nu am ce sa le reprosez. Mancare a fost foarte buna si locatia primavara este exceptionala (gradina de vara este superba).Toata lumea a fost incantanta (am avut si destui fitosi la nunta si au fost si ei incantati). Am avut 135 de invitati si 5 chelneri si s-au descurcat de minune. Ii tot vedeam pe la mese. Cu o saptamana inainte de nunta am degustat meniul, deci se poate... asa ca fetelor care veti face nunta la Solarino sa nu aveti emotii ca sigur nu veti avea probleme (ma refer la locatie,mancae,servire). L-am avut ca sef de sala pe Mihai.
Dj si decoratiunile au fost pe masura asteptarilor.S-a dansat toata noaptea. Multi invitati erau la prima nunta cu DJ si cu toate ca erau sceptici la inceput ... la sfarsit ne-au tot felcitat pentru nunta si nu isi inchipuia cat de mult se poate dansa la o nunta cu DJ <:-P.

Daca vreti mai multe detalii va raspund cu drag.
Luiza

Buna,
felicitari, multi ani impreuna.
Te rog sa-mi spui cat te-a costat meniul.
Fetelor am si eu nevoie de o sugestie de la voi: noi o sa avem marturii sticle de vin personalizate (au 750 ml), nu stim daca sa le punem de la inceput pe masa sau sa le dam fiecarui invitat cand pleaca (dam o sticla de vin de familie). Voi ce parere aveti?
Multumesc.

bluegreen
05.06.2011, 16:12:42
Buna,
Fetelor am si eu nevoie de o sugestie de la voi: noi o sa avem marturii sticle de vin personalizate (au 750 ml), nu stim daca sa le punem de la inceput pe masa sau sa le dam fiecarui invitat cand pleaca (dam o sticla de vin de familie). Voi ce parere aveti?
Multumesc.

Eu cred ca, daca tot le dati cate o sticla/familie, le puteti da si atunci cand pleaca.

maria_luiza
06.06.2011, 12:58:56
Buna,
Multumesc.

Noi am negociat un pic si meniul de mai jos a fost 130 RON.Bautura/frcutele si tortul le-am adus noi.

Aperitiv

Frigarui cu rosii cherry si bocconcino
Frigarui cu masline verzi si negre cu branza feta si condimente
Tarta cu icre de somon
Bruschete cu ansoa
Rulada de somon cu menta
Salam de Sibiu cu strugure
Crema de branza pe castravete
Ardei gras cu feta si nuci
Rosii cu salata de vinete
Cascaval
Telemea
Gorgonzolla
Rulou cu sunca de Praga si salata a la RUSSE
Rulada de pui cu legume

Peste
File de salau Meuniere cu legume gratinate
Sarmale
Sarmale de porc si vita cu smantana,ardei si bacon;
Desert
Parfait de vanilie cu para fiert in vin
Friptura
Muschi de porc si curcan, cartofi copti cu mozarella si rozmarin, salata de vara

Luiza

amy_l
06.06.2011, 14:41:45
Noi am negociat un pic si meniul de mai jos a fost 130 RON.Bautura/frcutele si tortul le-am adus noi.

Aperitiv

Frigarui cu rosii cherry si bocconcino
Frigarui cu masline verzi si negre cu branza feta si condimente
Tarta cu icre de somon
Bruschete cu ansoa
Rulada de somon cu menta
Salam de Sibiu cu strugure
Crema de branza pe castravete
Ardei gras cu feta si nuci
Rosii cu salata de vinete
Cascaval
Telemea
Gorgonzolla
Rulou cu sunca de Praga si salata a la RUSSE
Rulada de pui cu legume

Peste
File de salau Meuniere cu legume gratinate
Sarmale
Sarmale de porc si vita cu smantana,ardei si bacon;
Desert
Parfait de vanilie cu para fiert in vin
Friptura
Muschi de porc si curcan, cartofi copti cu mozarella si rozmarin, salata de vara

Luiza

Multumesc mult pentru detalii.

danwtza
10.06.2011, 08:57:49
Buna Danwtza, merg bine pregatirile, zic eu. Mai sunt de cumparat bautura sucurile si apa, ca si achizitie mai costisitoare si, in rest mici detalii dar asteptam sa vina salariul urmator :)

La voi cum merg?
bine,mai avem putin!tu ai platit vre-o taxa la primarie?
Bafta pentru maine.pwp

amy_l
10.06.2011, 09:02:58
Bafta pentru maine.pwp
Petrecere frumoasa fetelor care au nunta in acest week-end!

adrienita
16.06.2011, 14:15:42
Bafta pentru maine.pwp

Buna, la primarie noi am platit o taxa de 110 lei.

alecssandra_7s
18.06.2011, 22:12:36

Buna, Adrienita nu pui si tu cateva poze...m-ar interesa f mult sa vad cum arata restaurantul...
La anul vreau sa ma marit si eu si mi-a spus un prieten ca la Solarino nu se mai poate, este ocupat. Incerc sa ma reorintez, ideea este ca nu sunt din Tgv, prietenul meu e si la Solarino mi-ar if placut ca il inchiriam cu totul.

Apreciez daca postezi cateva poze.
ms :)

alecssandra_7s
18.06.2011, 22:13:21

Apropos, casa de piatra si sa fiti fericiti!

adrienita
20.06.2011, 08:51:45
Apropos, casa de piatra si sa fiti fericiti!

Multumesc pentru urare. Poze cu restaurantul nu am inca, le astept de la fotograf. Am cateva poze de la nunta facute de prieteni, dar sunt din timpul zilei.

anare
20.06.2011, 12:19:57
Multumesc pentru urare. Poze cu restaurantul nu am inca, le astept de la fotograf. Am cateva poze de la nunta facute de prieteni, dar sunt din timpul zilei.

Buna,

Foarte frumoase pozele...unde plecati in luna de miere?

adrienita
20.06.2011, 12:59:34
Buna,

Foarte frumoase pozele...unde plecati in luna de miere?

Multumesc. In Grecia o sa plecam, dar in septembrie.

Edyza
20.06.2011, 19:00:49

Superbi amandoi! :) Casa de piatra si multa fericire !<:-P

larryssa83
20.06.2011, 19:02:54
Ai fost foarte frumoasa. Casa de piatra!

Edyza
20.06.2011, 19:06:01
Buna, Adrienita nu pui si tu cateva poze...m-ar interesa f mult sa vad cum arata restaurantul...
La anul vreau sa ma marit si eu si mi-a spus un prieten ca la Solarino nu se mai poate, este ocupat. Incerc sa ma reorintez, ideea este ca nu sunt din Tgv, prietenul meu e si la Solarino mi-ar if placut ca il inchiriam cu totul.

Apreciez daca postezi cateva poze.
ms :)

Buna,

Uite doua poze cu restaurantul Nunta de Vis ;-) Am doar doua pentru ca le-am facut mai "pe ascuns", nestiind daca am voie sau nu :D Sper sa te ajute sa-ti faci o parere ;-)

alynne
20.06.2011, 21:31:57

Buna Ioana,
Mai ai putin si te apropii usor usor de ziua cea mare, ceva vesti de la DEL PONTE? Ati mai fost sa discutati ceva cu cei de acolo, ati vb de aranjament ceva?Noi am fost la sf acesta de saptamana si ni sa spus ca aranjamentul va fi obligatoriu de la ei.

Mersi pentu eventuale informatii.

adrienita
21.06.2011, 07:29:14
Multumesc.

SilenZa
21.06.2011, 20:14:56
Fetelor, va rog mult sa ma ajutati! Este topic separat legat de machiaj, dar nu a mai postat nimeni din vara anului trecut :-? Nu stiu cum sa procedez, voi cum faceti cu machiajul???? Vreau pe cineva priceput si cu experienta, dar stau in Bucuresti si nunta este la Targoviste si nu stiu cum sa gasesc.:((

IoanaDRG
22.06.2011, 23:17:48
Buna Ioana,
Mai ai putin si te apropii usor usor de ziua cea mare, ceva vesti de la DEL PONTE? Ati mai fost sa discutati ceva cu cei de acolo, ati vb de aranjament ceva?Noi am fost la sf acesta de saptamana si ni sa spus ca aranjamentul va fi obligatoriu de la ei.

Mersi pentu eventuale informatii.

Mai am putin, dar n-am emotii nici pic :) A ramas sa pregatim meniul in prag de eveniment, iar cat despre decoratiuni...am aflat si eu ca au produsele lor proprii (chiar f frumoase as putea spune), dar eu am incheiat contractul cu firma de decoratiuni inainte sa aiba si ei propriile aranjamente si au fost intelegatori, mai ales ca eu merg pe brocart, material pe care ei nu-l au.
Acestea sunt singurele amananunte pe care ti le pot oferi pentru moment. :)

anare
23.06.2011, 14:47:23
Multumesc. In Grecia o sa plecam, dar in septembrie.

frumos...casa de piatra si sa veniti in trei :)

Edyza
23.06.2011, 16:37:09
Dintre miresicile care vor avea sau au avut nunta la restaurantul Nunta de Vis, imi poate spune cineva ce cuprinde mai exact meniul? Mai ales aperitivul m-ar interesa. N-am ajuns inca la restaurant ca saintreb.

Multumesc anticipat :*

RLK06
24.06.2011, 11:20:18
Bine v-am regasit, fetelor! ...Va spun acum in calitate de "doamna" ;;)...
Doamne ce repede a trecut!!! ... Dar suntem multumiti ca a trecut frumos, fara evenimente ... ba chiar mai mult, ne-am distrat! ... si asta si multumita tututor celor care au contribuit la fericirea noastra in ziua cea mare ... de la echipa foto/video care ne-au facut sa ne simtim confortabil in prezenta lor... pana la fetele de la make up si coaf care au facut o treaba extrordinara.
Vreau sa le multumesc tuturor pe acesta cale :*

bluegreen
24.06.2011, 14:47:10
Doamne ce repede a trecut!!! ... Dar suntem multumiti ca a trecut frumos, fara evenimente ... ba chiar mai mult, ne-am distrat! ... si asta si multumita tututor celor care au contribuit la fericirea noastra in ziua cea mare ... de la echipa foto/video care ne-au facut sa ne simtim confortabil in prezenta lor... pana la fetele de la make up si coaf care au facut o treaba extrordinara.

Felicitari si Casa de piatra!

alecssandra_7s
24.06.2011, 18:21:36

Super rochita...imi place mult...

alecssandra_7s
24.06.2011, 18:25:34
Buna,

Uite doua poze cu restaurantul Nunta de Vis ;-) Am doar doua pentru ca le-am facut mai "pe ascuns", nestiind daca am voie sau nu :D Sper sa te ajute sa-ti faci o parere ;-)

Buna Edyza,

E frumos...trebuie neaparat sa vin si eu luna viitoare sa vad cu ochisorii mei.Imi place mai ales ca are mese rotunde, la Solarino asta ma deranjeaza cel mai tare,ca au mesele alea dreptunghiulare.

Edyza
25.06.2011, 08:57:10
Buna Edyza,

E frumos...trebuie neaparat sa vin si eu luna viitoare sa vad cu ochisorii mei.Imi place mai ales ca are mese rotunde, la Solarino asta ma deranjeaza cel mai tare,ca au mesele alea dreptunghiulare.

Da, mesele rotunde sunt unul dintre criteriile importante care ne-au facut sa alegem restaurantul acesta :)
Iti recomand sa te duci intr-o sambata, cand au nunta, ca sa vezi exact cum este aranjat tot. Noi asa am fost prima oara si deja eram :madlaugh::love::madlaugh::love:

adrienita
27.06.2011, 08:30:49
Dintre miresicile care vor avea sau au avut nunta la restaurantul Nunta de Vis, imi poate spune cineva ce cuprinde mai exact meniul? Mai ales aperitivul m-ar interesa. N-am ajuns inca la restaurant ca saintreb.

Buna,

Meniul nostru a cuprins 4 feluri de mancare: un aperitiv foarte bogat (nu stiu sa-ti spun exac ce era pe farfurie, dar era foarte bogat), file de salau cu orez si brocoli, sarmale cu mamaliguta si carnaciori, friptura de porc si pui cu carofi la cuptor cu cascaval. Invitatilor le-a placut mancarea, dar toti au spus ca a fost foarte multa. Eu recomand 3 feluri de mancare.

adrienita
27.06.2011, 08:32:55
Super rochita...imi place mult...

Multumesc, toata lumea a laudat-o :x. E de vanzare daca este cineva interesat.

anare
27.06.2011, 08:51:31

casa de piatra

raluca22
27.06.2011, 14:06:36

pai la noi ne-a dat asa la aperitiv:
-muschi file,
-rulou sunca presata cu sal cruditati sau salata boeuf
-salam uscat-sibiu
-sunculita taraneasca
-rulada pui cu legume
-ciupercute la gratar
-chiftelute
-rosie nufar cu pasta de vinete
-branza
-cascaval
-crutoane cu icre
-ardei cu pasta de branza
-castravete coroana
-masline
-ficat rulat in bacon
asta a fost la aperitiv

Edyza
27.06.2011, 20:15:57
-muschi file,
-salam uscat-sibiu
-sunculita taraneasca
-rulada pui cu legume
-ciupercute la gratar
-chiftelute
-branza
-cascaval
-crutoane cu icre
-castravete coroana
-masline
-ficat rulat in bacon
asta a fost la aperitiv

Multumesc, Raluca pt listă. Este exact cum am tot auzit, adică foarte stufos :) ceea ce mă bucură!

Edyza
27.06.2011, 20:21:01

Casa de piatra! S-aveti parte numai de bucurii! :)

Edyza
27.06.2011, 20:27:35
Buna,

Meniul nostru a cuprins 4 feluri de mancare: un aperitiv foarte bogat (nu stiu sa-ti spun exac ce era pe farfurie, dar era foarte bogat), file de salau cu orez si brocoli, sarmale cu mamaliguta si carnaciori, friptura de porc si pui cu carofi la cuptor cu cascaval. Invitatilor le-a placut mancarea, dar toti au spus ca a fost foarte multa. Eu recomand 3 feluri de mancare.

Multumesc pentru informații, Adrienita! :) Noi vom avea 3 feluri, așa am ales de la început și sper sa fie mulțumiți invitații.

Per ansamblu, voi ați fost mulțumiți de restaurant, de servire, etc? Au fost ok ?
Mersi :)

veryka
28.06.2011, 18:23:46
buna RLK06!!Felicitari,casa de piatra!!! ma bucur ca a fost totul bine si ca v-ati distrat la nunta voastra! o intrebare am si eu: unde te-ai coafat si machiat? se apropie si nunta mea si nu am facut nimic in aceasta privinta!

RLK06
29.06.2011, 09:43:19
buna RLK06!!Felicitari,casa de piatra!!! ma bucur ca a fost totul bine si ca v-ati distrat la nunta voastra! o intrebare am si eu: unde te-ai coafat si machiat? se apropie si nunta mea si nu am facut nimic in aceasta privinta!

Multumesc mult fetelor! Casa de piatra si voua si mult succes celor care urmeaza! sa Dea Domnul sa va iasa totul asa cum v-ati dorit!
Pe mine m-a machiat Raluca, despre care tot s-a discutat pe aici :D ... Multumesc Raluca!
Iar de coafat ... Miha ... daca aveti nevoie de blogurile fetelor cu placere vi le dau ... dar nu stiu daca am voie aici sau trebuie pe privat!?!

@veryka : stai linistita ... din pacate foarte multe lucruri nu se pot rezolva decat pe ultima suta de metrii. De aceea te sfatuiesc sa te impaci cu acest gand si sa iti dozezi energia :D

Iuca
01.07.2011, 20:33:51
Fetelor, va rog mult sa ma ajutati! Este topic separat legat de machiaj, dar nu a mai postat nimeni din vara anului trecut :-? Nu stiu cum sa procedez, voi cum faceti cu machiajul???? Vreau pe cineva priceput si cu experienta, dar stau in Bucuresti si nunta este la Targoviste si nu stiu cum sa gasesc.:((

Eu am avut nunta anul trecut si m-am machiat la Raluca Georgescu, o gasesti pe http://desiremake-up.blogspot.com/. Ea lucreaza si la Leda.

Am facut si proba cu ea, unde i-am spus ce nu imi convine si apoi, in ziua nuntii, am fost foarte multumita.

adrienita
02.07.2011, 10:54:59
Pozeeeeeee.....:-p

adrienita
02.07.2011, 11:09:02
Si continuarea....

larryssa83
02.07.2011, 20:04:54
Si continuarea....
Ai fost foarte frumoasa iar pozele sunt super. Casa de piatra!

Edyza
02.07.2011, 20:08:31

Intr-adevar, o mireasa foarte frumoasa! :) Se pare ca ati avut o nunta reusita =D>
Rochia si pantofii sunt :x

luanag
02.07.2011, 23:34:21
Sunt superbe pozele.Se vede ca ati avut o nunta reusita. Casa de piatra si distractie placuta in luna de miere!! :)

Si continuarea....

anare
04.07.2011, 08:32:17
Si continuarea....

superbe pozele...sunteti foarte frumosi...casa de piatra si numai fericire...

adrienita
04.07.2011, 09:15:20
Multumesc pentru urari.

amy_l
05.07.2011, 07:14:25
Foarte frumoase pozele!
Casa de piatra si distractie placuta in luna de miere!
Am vazut ca la primarie ati facut in cladirea renovata. Ati platit vreo taxa in plus ca sa faceti acolo?

adrienita
05.07.2011, 09:56:33
Foarte frumoase pozele!
Casa de piatra si distractie placuta in luna de miere!
Am vazut ca la primarie ati facut in cladirea renovata. Ati platit vreo taxa in plus ca sa faceti acolo?

Multumesc. Nu am platit nicio taxa, acolo ne-au spus ca o sa fie si atat.

mady_mady
06.07.2011, 22:10:02
Salutare la toate miresicile.Nu am mai intrat de mult timp pe aici..Cum mai stati cu pregatirile miresici de 2011? Eu mi-am cumparat rochia de vreo 3 luni(chiar daca am nunta in septembrie),ginerica si-a luat costumul..eu mai am pantofii si bijuterii..nu am gasit deloc ceva sa imi placa:-w..mai caut..am aranjat restaurantul,muzica si formatia...o sa fac la dragodana.ce sfaturi imi datai in legatura cu florile?unde sa ma duc sa vorbesc?si invitatii,cocarde..etc. unde sa le caut?am facut si lista cu invitati.voi ce ati mai facut?
va pup^:)^>:D<

anare
07.07.2011, 12:09:00
Salutare la toate miresicile.Nu am mai intrat de mult timp pe aici..Cum mai stati cu pregatirile miresici de 2011? Eu mi-am cumparat rochia de vreo 3 luni(chiar daca am nunta in septembrie),ginerica si-a luat costumul..eu mai am pantofii si bijuterii..nu am gasit deloc ceva sa imi placa:-w..mai caut..am aranjat restaurantul,muzica si formatia...o sa fac la dragodana.ce sfaturi imi datai in legatura cu florile?unde sa ma duc sa vorbesc?si invitatii,cocarde..etc. unde sa le caut?am facut si lista cu invitati.voi ce ati mai facut?

Buna,

si noi tot in septembrie avem nunta dar suntem putin in urma cu pregatirile...dar asa cum spune viitorul meu sot "mai avem timp"!!
noi am comandat invitatiile la genesis (peste drum de mitropolie) si sunt super...au acolo foarte multe modele si la preturi f bune...deci aveti de unde sa alegeti...cat despre flori habar nu am...

amy_l
07.07.2011, 15:24:31

De flori poti sa vorbesti cu firma unde iti faci decorariile sau la o florarie, din cate stiu florariile din centru mai fac si decoruri pt nunta, dar asta oricum va implica si lucrul cu o firma de decoratiuni (pt suportul de fier forjat, vase martini sau in vrei tu sa pui florile, etc).
Noi avem o problema cu decoratul tortului, ne trebuiesc 2 miri care stau jos ( pe tort ) sau doi miri intr-o masina, caleasca, un mijloc de transport.

veryka
12.07.2011, 10:35:48
buna mady! legat de pantofi de ce nu ii faci pe comanda?eu am fost la cei de la tungus si mi-i i-au facut exact cum am vrut eu; lucreaza super!invitatii am dat pe site-ul celor de la publiserv.ro; au niste preturi accesibile... si sunt exact ca pe site! legat de flori nu iti pot spune nimic pt ca nici eu nu am facut nimic in privinta asta...dar am inteles ca mai aproape! spor la pregatiri!

mady_mady
13.07.2011, 11:31:21
buna mady! legat de pantofi de ce nu ii faci pe comanda?eu am fost la cei de la tungus si mi-i i-au facut exact cum am vrut eu; lucreaza super!invitatii am dat pe site-ul celor de la publiserv.ro; au niste preturi accesibile... si sunt exact ca pe site! legat de flori nu iti pot spune nimic pt ca nici eu nu am facut nimic in privinta asta...dar am inteles ca mai aproape! spor la pregatiri!

buna!cine sunt tungus? unde ii gasesc? eu am fost la VM si am comandat invitatii,carduri,inclus si aranjamentele forale.sunt bucuroasa ca am mai rezolvat ceva.imi mai ramane de cumparat bauturi( nu prea am idee de unde sa le iau dar cred ca de la metro din ploiesti).in rest..nu mai am asa multe de facut;))

alinatoma2011
13.07.2011, 12:44:17
mai am pantofii si bijuterii..nu am gasit deloc ceva sa imi placa:-w.

buna! noi ne-am luat verighetele si eu alte accesorii (ii multumesc mamei-soacre desi sigur nu citeste postul) de la Gemstones Bijou. nu-ti spun cat m-au felicitat fetele si cat m-au admirat. bijuteriile sunt superbe si au garantie.

veryka
13.07.2011, 21:43:00
buna!cine sunt tungus? unde ii gasesc? eu am fost la VM si am comandat invitatii,carduri,inclus si aranjamentele forale.sunt bucuroasa ca am mai rezolvat ceva.imi mai ramane de cumparat bauturi( nu prea am idee de unde sa le iau dar cred ca de la metro din ploiesti).in rest..nu mai am asa multe de facut;))
este in spatele la cladirea alea de la somaj...e o straduta mica! daca ajungi la cladirea cu spring...intrebi ca te indruma cineva!

veryka
13.07.2011, 21:46:56
fetelor sunt asa de incantata!!! azi mi-a venit rochita de miresica....e exact asa cum am visat-o!!!

anare
14.07.2011, 08:40:10
fetelor sunt asa de incantata!!! azi mi-a venit rochita de miresica....e exact asa cum am visat-o!!!
bravo... dar de unde ti-a venit? ce model este?

veryka
14.07.2011, 11:29:28
bravo... dar de unde ti-a venit? ce model este?
modelul este de la sadrini style si am facut o combinatie intre 2 modele!

asheritza
14.07.2011, 14:38:07
Si continuarea....

felicitari..casa de piatra..f frum pozele!

asheritza
14.07.2011, 14:42:05
si celelalte miresici poze de la nunta nu ne pun si noua?

asheritza
14.07.2011, 14:43:21
-muschi file,
-salam uscat-sibiu
-sunculita taraneasca
-rulada pui cu legume
-ciupercute la gratar
-chiftelute
-branza
-cascaval
-crutoane cu icre
-castravete coroana
-masline
-ficat rulat in bacon
asta a fost la aperitiv

kt costa meniul?

mady_mady
15.07.2011, 12:07:40

buna.ms ca mi-ai zis de invitatii la publiserv.initial vorbisem la VM si ma costau 400 ron si la publiserv am dat 250 ron,acelasi model de invitatii.super.ms din suflet pt ajutor

veryka
15.07.2011, 23:01:26
buna.ms ca mi-ai zis de invitatii la publiserv.initial vorbisem la VM si ma costau 400 ron si la publiserv am dat 250 ron,acelasi model de invitatii.super.ms din suflet pt ajutor
cu placere! ma bucur ca te-am putut ajuta in privinta asta! spor la pregatiri!!1

raluca22
18.07.2011, 19:36:00
kt costa meniul?

sper sa nu gresesc cand spun 130 de ron.sau 125 cam asa.

luanag
18.07.2011, 23:42:43
Buna fetelor,

Am si eu o intrebare pentru cele care au avut deja nunta. Ati facut lectii de dans pentru nunta? Daca da cam cu cat timp inainte sa anunt profesorul? as vrea sa fac cu D-nul Vaduva dar nu stiu daca sa il contactez deja sau sa mai astept pana in ultimile sapt dinaintea nuntii.

amy_l
19.07.2011, 10:51:53
Buna fetelor,

Am si eu o intrebare pentru cele care au avut deja nunta. Ati facut lectii de dans pentru nunta? Daca da cam cu cat timp inainte sa anunt profesorul? as vrea sa fac cu D-nul Vaduva dar nu stiu daca sa il contactez deja sau sa mai astept pana in ultimile sapt dinaintea nuntii.

Eu l-am sunat cam cu 2 luni inainte si mi-a zis ca avem timp destul. Cursurile de dans le-am inceput cu 3 saptamani inainte. Acum voi stiti cat de repede prindeti. Razvan a zis ca sunt suficiente 3 sedinte. Acum nu stiu la cine te referi tu... la Razvan sau la tatal lui. Eu te sfatuiesc sa-l suni pentru ca n-o sa incepi imediat si din cate vad mai ai cam o luna pana la nunta.

luanag
19.07.2011, 20:26:02
Nu stiu daca este Razvan sau tatal lui. Eu am fost la Scoala de Arte cred ca asa se numeste care este pe centrul vechi si mi-au dat un nr de telefon. Daca tu ai nr lui Razvan dami-l si mie pe privat te rog. Multumesc mult.

Eu l-am sunat cam cu 2 luni inainte si mi-a zis ca avem timp destul. Cursurile de dans le-am inceput cu 3 saptamani inainte. Acum voi stiti cat de repede prindeti. Razvan a zis ca sunt suficiente 3 sedinte. Acum nu stiu la cine te referi tu... la Razvan sau la tatal lui. Eu te sfatuiesc sa-l suni pentru ca n-o sa incepi imediat si din cate vad mai ai cam o luna pana la nunta.

veryka
19.07.2011, 21:18:21
Nu stiu daca este Razvan sau tatal lui. Eu am fost la Scoala de Arte cred ca asa se numeste care este pe centrul vechi si mi-au dat un nr de telefon. Daca tu ai nr lui Razvan dami-l si mie pe privat te rog. Multumesc mult.
fetelor si eu vreau numarul lui razvan daca puteti sa mi-l dati si mie! se apropie nunta si nu impleticim nimic... nu iese asa ca tre sa luam cursuri! va multumesc!

larryssa83
21.07.2011, 18:02:37
Si noi tot la Razvan am mers sa ne faca coregrafia! Noi stiam sa dansam vals si nu am mers decat o sedinta, mai ales ca nu am facut complicat!
Pun si eu cateva poze de la nunta noastra :D
Superb totul! Casa de piatra!

luanag
21.07.2011, 20:32:23
Superbe poze. Casa de piatra va doresc si sa fiti foarte fericiti!!! :)

Si noi tot la Razvan am mers sa ne faca coregrafia! Noi stiam sa dansam vals si nu am mers decat o sedinta, mai ales ca nu am facut complicat!

asheritza
21.07.2011, 23:19:13

superb!felicitari!

asheritza
21.07.2011, 23:20:37
dar fetelor mai puneti si voi poze cele care ati avut nunta!

asheritza
21.07.2011, 23:58:44
mai am doua saptamani.....spuneti-mi si mie pls cum se procedeaza cu actele,ce trebuie dus la primarie,cu analizele care e faza!?
mi s-a zis k sapt viitoare trebuie sa fac nush ce analiza...orice detaliu este bine venit!
voi unde va machiati?
eu am vb cu ral de la .eda si mi-a zis k s-ar putea sa nu poata atunci sa ma macheze...tre sa mai vb cu ea....ralllll!?

mady_mady
22.07.2011, 12:03:38
buna.tortul vostru a fost minunat.unde l-ati comandat si ce compozitie are?

mady_mady
22.07.2011, 12:05:29

buna.ati avut un tort superb.unde l-ati comandat si ce compozitie a avut?ms

RLK06
25.07.2011, 14:18:12
buna.ati avut un tort superb.unde l-ati comandat si ce compozitie a avut?ms

Multumesc tuturor :*
Tortul l-am comandat la Yellow ... din toate tipurile gustate am ales crema tiramisu... si chiar a fost bun! a fost peste asteptari chiar si pentru mine!

Edyza
30.07.2011, 11:05:07

Foarte frumosi ati fost! :) Felictari si casa de piatra! =D>

anare
02.08.2011, 13:55:07
Tortul l-am comandat la Yellow ... din toate tipurile gustate am ales crema tiramisu... si chiar a fost bun! a fost peste asteptari chiar si pentru mine!

foarte frumoase pozele...casa de piatra!!!! pune si tu mai multe poze :)pup

anare
02.08.2011, 14:03:28
Buna fetelor,

Buna,

noi am inceput lectiile de dans cu un profesor de dans care nu este cel mentionat aici si pot sa va spun si sa va garantez ca este foarte bun, de treaba si se ocupa foarte mult de noi ... oricum nu este cel mentionat de toata lumea aici...in comparatie cu cei mentionati aici el are preturile foarte mici si intr-adevar isi da tot interesul sa ne invete...noi l-am cunoscut prin intermediul unui spectacol organizat chiar de el si ne-a placut f mult... chiar e super....aud aici vorbind numai de dl. vaduva si fiul sau dar de fapt sunt si altii la fel de buni si care nu au preturile astea asa de mari ...la fel ca in Bucuresti:)

bluegreen
02.08.2011, 19:07:33
Bine v-am regasit miresici!!!!
Gata, s-a terminat si nunta noastra...prea repede, ce-i drept, dar foarte frumos. Chiar daca a fost si putin stres si nervi, avand in vedere ca doar noi ne-am ocupat de absout tot, toata lumea ne-a felicitat si a fost foarte multumita.

Pentru noi a fost putin mai greu pana am ajuns la restaurant pentru ca au fost cateva chestii care nu s-au "pupat" inainte de a ne petrece. Cu chestiile astea ne-am enervat si eu si al meu sot, dar au trecut. Acum, inainte de toate vreau sa multumesc celor care s-au ocupat de foto si video (Patriciu Emilian Bodiu si colegii lui - un profesionist in adevaratul sens al cuvantului), Radu si Andreea Carpinisan - cei care s-au ocupat de tot ce a tinut de aranjamente si decoratiuni sala, masini, buchete, lumanari si, bineinteles celor de la formatia Azur (dnul. Nelu Vlad si colegii lui), care au fost extraordinari (au cantat aproape fara intrerupere - au avut, toata noaptea, o pauza de 10 min) si au tinut invitatii pe ringul de dans in permanenta. Ii recomand pe toti cei mentionati aici cu cea mai mare placere pentru ca sunt niste oameni deosebiti. Si, ca sa nu uit, doamnele de la cantina din Fieni au fost mereu la datorie si au avut grija sa nu le lipseasca nimic invitatilor nostri.

Era sa le uit pe fetele care m-au machiat si coafat - Mihaela si Raluca din Targoviste - minunate!!!!

Si, ca sa revin la oile noastre, asa cum am spus, au fost si chestii care ne-au enervat (o lumanare rupta, pentru ca a fost evitat un accident, place carduri incurcate, dar descurcate intr-un final)...dar, nu regretam absolut nimic si suntem multumiti de cum a iesit totul.

Deocamdata nu avem fotografii de la prieteni sau cameraman pentru ca ne pregatim sa plecam cateva zile, dar promit ca le voi posta imediat ce le voi avea.

Casa de piatra tuturor si sper ca vremea a tinut cu voi...la noi a fost numa` bine, nici foarte cald, dar nici ploaie.

Va puuuuuup!

asheritza
04.08.2011, 00:13:31
pt miresicile cu voal lung....cum l-ati purtat toata ziua?cum v-ati descurcat cu el?as vrea sa-l port si la restaurant!pe mana sau cum l-ati tinut?
al meu are 3m

gabi_myx_mail
04.08.2011, 08:57:30
pt miresicile cu voal lung....cum l-ati purtat toata ziua?cum v-ati descurcat cu el?as vrea sa-l port si la restaurant!pe mana sau cum l-ati tinut?
al meu are 3m

In timpul zilei il luam in mana, cand era nevoie, dar nu a fost o mare problema, pana nu am ajuns la restaurant... acolo mi l-a prins o prietena de rochita ca sa ramana mai scurt, detalii in pozele din semnatura ;;)

anare
04.08.2011, 10:39:41
Bine v-am regasit miresici!!!!
Gata, s-a terminat si nunta noastra...prea repede, ce-i drept, dar foarte frumos. Chiar daca a fost si putin stres si nervi, avand in vedere ca doar noi ne-am ocupat de absout tot, toata lumea ne-a felicitat si a fost foarte multumita.

Pentru noi a fost putin mai greu pana am ajuns la restaurant pentru ca au fost cateva chestii care nu s-au "pupat" inainte de a ne petrece. Cu chestiile astea ne-am enervat si eu si al meu sot, dar au trecut. Acum, inainte de toate vreau sa multumesc celor care s-au ocupat de foto si video (Patriciu Emilian Bodiu si colegii lui - un profesionist in adevaratul sens al cuvantului), Radu si Andreea Carpinisan - cei care s-au ocupat de tot ce a tinut de aranjamente si decoratiuni sala, masini, buchete, lumanari si, bineinteles celor de la formatia Azur (dnul. Nelu Vlad si colegii lui), care au fost extraordinari (au cantat aproape fara intrerupere - au avut, toata noaptea, o pauza de 10 min) si au tinut invitatii pe ringul de dans in permanenta. Ii recomand pe toti cei mentionati aici cu cea mai mare placere pentru ca sunt niste oameni deosebiti. Si, ca sa nu uit, doamnele de la cantina din Fieni au fost mereu la datorie si au avut grija sa nu le lipseasca nimic invitatilor nostri.

Era sa le uit pe fetele care m-au machiat si coafat - Mihaela si Raluca din Targoviste - minunate!!!!

Si, ca sa revin la oile noastre, asa cum am spus, au fost si chestii care ne-au enervat (o lumanare rupta, pentru ca a fost evitat un accident, place carduri incurcate, dar descurcate intr-un final)...dar, nu regretam absolut nimic si suntem multumiti de cum a iesit totul.

Deocamdata nu avem fotografii de la prieteni sau cameraman pentru ca ne pregatim sa plecam cateva zile, dar promit ca le voi posta imediat ce le voi avea.

Casa de piatra tuturor si sper ca vremea a tinut cu voi...la noi a fost numa` bine, nici foarte cald, dar nici ploaie.

Va puuuuuup!

casa de piatra!

asheritza
05.08.2011, 00:59:33
In timpul zilei il luam in mana, cand era nevoie, dar nu a fost o mare problema, pana nu am ajuns la restaurant... acolo mi l-a prins o prietena de rochita ca sa ramana mai scurt, detalii in pozele din semnatura ;;)

SUPER POZE.FELICITARI...AI AVUT GENE FALSE?EU zilele astea m-am trezit k vreau....si nu gasesc unde...:((

Edyza
19.08.2011, 18:32:01
Dintre miresicile de Targoviste de anul acesta, care au avut deja nunta, nu mai doreste nimeni sa imparta impresii/ poze etc? :-s

mady_mady
20.08.2011, 01:09:15
buna fetele!cum mai stati cu pregatirile?noi am progresat ceva ceva...am impartit invitatiile,am aranjat cu nico de la VM pt flori,vulcani pt dansul mirilor,fantana de ciocolata,s.a.,am vb cu domnul vaduva si o sa avem ansamblul dumnealui sa ne faca 2 programe de dans: unul folclor si unul dansuri de societate(adica tango,cha-cha,bachata)..Maine am vrea sa ne ducem la restaurant sa comandam meniurile.Voi ce ati mai facut?va pup

anare
24.08.2011, 07:24:45
buna fetele!cum mai stati cu pregatirile?noi am progresat ceva ceva...am impartit invitatiile,am aranjat cu nico de la VM pt flori,vulcani pt dansul mirilor,fantana de ciocolata,s.a.,am vb cu domnul vaduva si o sa avem ansamblul dumnealui sa ne faca 2 programe de dans: unul folclor si unul dansuri de societate(adica tango,cha-cha,bachata)..Maine am vrea sa ne ducem la restaurant sa comandam meniurile.Voi ce ati mai facut?va pup

voi mai aveti putin...noi mai avem de azi o luna pana la nunta si suntem deja terminati de atata treaba...ca sa nu mai spun ca suntem extremi de obositi si mai avem o gramada de facut...de impartit invitatiile am impartit ceva...insa mai avem si sper ca vineri sa terminam...in sfarsit si-a luat si ginerica costum de cununie...ca cel de ginere urmeaza:)...mi-am cumparat voalul din bucuresti (este fff frumos) dar nu se potriveste cu rochita la culoare si habar nu am ce voi face...practic voalul este alb cu broderie pe margini nici albul strident , nici stralucitor...insa rochita avand in vedere ca am luat-o din madrid este alb natural si nu gasesc aici voal culoarea asta...iar acolo nu prea gasesc voal scurt:( nu merge nici ivoare....probleme...probleme si iar probleme....

oricum sper sa gasesc o solutie pana in nunta...

alinatoma2011
24.08.2011, 13:41:00
voi mai aveti putin...noi mai avem de azi o luna pana la nunta si suntem deja terminati de atata treaba...ca sa nu mai spun ca suntem extremi de obositi si mai avem o gramada de facut...de impartit invitatiile am impartit ceva...insa mai avem si sper ca vineri sa terminam...in sfarsit si-a luat si ginerica costum de cununie...ca cel de ginere urmeaza:)...mi-am cumparat voalul din bucuresti (este fff frumos) dar nu se potriveste cu rochita la culoare si habar nu am ce voi face...practic voalul este alb cu broderie pe margini nici albul strident , nici stralucitor...insa rochita avand in vedere ca am luat-o din madrid este alb natural si nu gasesc aici voal culoarea asta...iar acolo nu prea gasesc voal scurt:( nu merge nici ivoare....probleme...probleme si iar probleme....

oricum sper sa gasesc o solutie pana in nunta...

ei, da! du-te la un magazin cu rochii de mireasa si spune ca tie iti place voalul X, dar il vrei scurt. eu asa am facut. daca te refuza la inceput, spune-le problema ta, sunt femei, sigur te vor intelege. le intereseaza sa-si vanda marfa. cu verighetele ati rezolvat? eu le-am luat de la gemstones bijou, chiar recomand magazinul, au si site. iti urez bafta cu voalul. nu te intrista daca primul magazin n-o sa te ajute, cauta pana gasesti. sigur vei rezolva. te pup.

mady_mady
31.08.2011, 01:18:20

buna.mai am si eu o intrebare pt tine: cate kg a avut tortul tau ca pare asa imperial,mare.noua ne place mult cum arata si cred ca o sa il alegem si noi,mai ales ca noi avem la nunta numai trandafiri rosii si crini imperiali..pana si rochia de mireasa este cu trandafiri rosii:D

anare
01.09.2011, 07:34:49
ei, da! du-te la un magazin cu rochii de mireasa si spune ca tie iti place voalul X, dar il vrei scurt. eu asa am facut. daca te refuza la inceput, spune-le problema ta, sunt femei, sigur te vor intelege. le intereseaza sa-si vanda marfa. cu verighetele ati rezolvat? eu le-am luat de la gemstones bijou, chiar recomand magazinul, au si site. iti urez bafta cu voalul. nu te intrista daca primul magazin n-o sa te ajute, cauta pana gasesti. sigur vei rezolva. te pup.

cu verighetele am reusit...le-am luat...iar referitor la voal, m-am decis sa raman cu cel cumparat...chiar daca culoarea este putin mai alba decat rochia...stii pe unde pot gasi accesorii de par ?

luanag
01.09.2011, 17:45:27
Buna fetelor,

A trecut si ziua cea mare pentru mine si miresoiul meu :). A fost o zi foarte incarcata deoarece am facut si cununie si nunta in aceeasi zi dar foarte frumoasa. Ne-am simtit foarte bine in ciuda micilor neplaceri care au putut aparea si la care nu ne-am asteptat. Pe calea aceasta vreau multumesc formatiei TAKE 5 ca au facut atmosfera si invitatii s-au simtit foarte bine....fotografilor si cameramanului ( Robert si Cata) pentru pozele excelente care ni le-au oferit si pentru rabdarea care au avut-o cu noi...lui Eduard Ungureanu pentru aranjamentele foarte frumoase care ni le-a oferit si nu in ultimul rand celor de la Hotel Nova pentru meniu (a fost foarte bun dar si foarte bogat ).
Spor la pregatiri viitorelor miresici si profitati la maxim de ziua aceasta deoarece este foarte scurta si timpul trece foarteeee repedeee..