PDA

Versiunea completa : Miresici din Targoviste

Pagini : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15]

Edyza
04.09.2011, 18:35:58
Buna, Miresici :)

Voi cat ati platit la primarie pentru cununia civila?

mady_mady
05.09.2011, 17:44:10

buna.noi am facut cununia civila pe 15 august de Sf Maria...si a venit primarul special pt noi..dar nu nu-e cerut absolut nici un ban..i-am luat noi o sticla de wiscky si o cutie de bomboane de ciocolata..din toate cunostintele mele nu se plateste nimic la primarie

luanag
07.09.2011, 19:27:29

Noi am avut cununia pe 20 august si am platit 110 Ron. Asta pentru ca nu am facut in primaria veche pentru ca am inteles ca acolo erau 300 sau 400 Ron.

amy_l
08.09.2011, 10:23:22

Noi am facut sambata la 16:30 in cladirea veche (nu stiu cum se numeste sala) si am platit:
100 lei pentru ca am facut sambata
100 lei pentru ca am facut dupa ora 15:00
250 lei pentru ca am facut in cladirea veche
20 lei taxa de timbru

andreearalu
20.09.2011, 22:27:26
Cred ca am voie sa scriu ... se numesc Cezar Brasoveanu - cameraman si Cosmin Stefan - foto . Iar daca vrea cineva detalii astept PM :D

Oricum, ideea e ca noi am cautat sa fie un montaj de calitate, fara briz brizuri, am cauta filmare HD si foto cu book.

Succes :*

buna ,

imi poti da te rog un PM cu pozele de la nunta ta? as vrea sa vad cat mai multe poze/filmari de la cei 2.

ms mult

RLK06
22.09.2011, 13:38:44
buna ,

imi poti da te rog un PM cu pozele de la nunta ta? as vrea sa vad cat mai multe poze/filmari de la cei 2.

ms mult

BUNA !

uite aici pozele pe care le am pe net de la nunta ...

iar aici am clipul nuntii!

Daca ai nevoie de mai multe informatiii, cu cea mai mare placere iti raspund!
Eu ii recomand pe amandoi din suflet!! Alaturi de ei in ziua nuntii ne-am simtit foarte relaxati, am ras ... ne-am distrat!! de parca eram intre prieteni la sesiunile foto!! ... iar rezultatul .... se poate vedea :D

luiza_issa
23.09.2011, 12:43:42
Dragi Miresici, mai ales cele din 2011 :D,

Dupa ce am studiat indelung listele din topicul "Lista nuntii", am reusit sa le combin cam pe toate si mi-a iesit ceva de genul acesta:

PROGRAMARI/ AVANS + ALTE PREGATIRI
bugetul
restaurant
lista invitati (provizorie)
stabilit meniu
DJ/ fomatie + stabilit playlist-ul
fotograf/ video/ cameraman (taxa fotograf impus de cei de la primarie)
programare biserica + cor + taxe programare
primarie + taxe
cumparat bauturi alcoolice
nasi
tema nuntii
transportul mirilor si al nasilor;
transport invitati(dupa caz)
cazare - rude/ prieteni
cerere de concediu pt cele 5 zile obligatorii platite, cu cel putin 1 luna inainte
organizat petrecerea burlacilor / burlacitelor
ETC.

CUMPARATURI DIN TIMP:
invitatii
marturii
carduri de multumire
carti de meniu
place carduri
guest book
verighete
pernita pt verighete
pahare miri+nasi
casuta de bani
cosulet cocarde
cosulete petale+ confetti, porumbei, baloane de sapun, orez etc.
cocarde invitati/ familie / dominosoare de onoare
tun confetti/ artificii - tort, petale artif.
cadou pt nasi tort nasi
lentile de contact
ziar cu povestea mirilor + poze
proiector (in cazul unei prezentari PPS)
ETC.

CUNUNIA CIVILA -
MIREASA
rochita + acesorii + bijuterii
buchet
poseta
pantofi
ETC.

MIRE
costum + accesorii
pantofi
ETC.

CUNUNIA RELIGIOASA
MIREASA
rochie de mireasa
pantofi + balerini (de schimb)
lenjerie intima + alte accesorii
bijuterii + coronita
voal
accesorii pt par
gentuta
jarteluta
ciorapi -banda adeziva + schimb
palarie/ esarfa pt dezgatit
saculet/ posetuta
ETC.

MIRELE
costum mire
pantofi + de schimb
camasa
butoni
cravata/ papion
vesta
lavaliera
curea
ciorapi
lenjerie
batista
ETC.

PRIMARIE
sampanie
piscoturi, fursecuri, saleuri (si pt acasa)
pahare unica folosinta pt sampanie
servete(le)
prajituri, pateuri, bomboane (si pt acasa)
confetti+ petale+orez
porumbei
aranjamente florale
ETC.

BISERICA
buchet mireasa
buchet nasa
buchet domnisoare de onoare
vin
piscoturi
stalpisori cu voal
porumbei
confetti+ petale+orez
bomboane
cosulet pt bomboane
masina miri - decor
aranjament lumanari
aranjamente florale
ETC.

RESTAURANT
sampanie
meniuri
tort + artificii
lamai pt garrone (daca e cazul)
fructe
alune, fistic, crantzanele, saratele etc.
fursecuri si prajiturici
bautura (spirtoase, vin, suc, apa, cafea, sampanie)
gheatza pentru bauturi
suc
apa minerala/ plata
plata chelneri
aranjamente florale
baloane+ confetti + baloane de sapun
arcada de flori
huse scaune+mese
lumanari-decoratiuni (flori la mese etc.)
perdea lumini
covor rosu
fantana cioco
tacamuri
sevetele
stabiliti aranjarea invitatilor la mese (mai delegati si rudelor din responsabilitati)
ETC.

FLORI
buchet cununie civila
buchet mireasa
buchet nasa
buchete domnisoare
aranjament lumanari
aranjamente masini
arcada de flori
aranjament prezidiu+ mese
cocarde miri+ nasi+ parinti
ETC.

PREGATIRI NUNTA - MIRI
de stabilit programul nuntii de stabilit momente artistice/ jocuri etc.
curs de dans
analize medicale pt civila
acte (dosar pt civila certificate de nastere, prenuptial (adeverinte medicale), carti de identitate: miri, nasi, martori)
actele pt biserica - buletine/ certificate nastere/certif casatorie
spovedit + impartasit
coafat mireasa + proba (civila + biserica)
programare manichiura
programare pedichiura
machiaj + proba (civila + biserica)
tuns & ferchezuit - mire
turta
ETC.

POSETA DE URGENTA
rezerva
dresuri, ruj, pudra plasturi, antivomitive, ata, ac
bolduri pt cocarde
servetele umede/ demachiante si normale
calmante
analgezice
deodorant
parfum
ace de siguranta
pila de unghii
forfecuta
ace de par si agrafe
pastile pt stomac
calculator de buzunar
anticearcan
fond de ten
absorbante / tampoane
telefon mobil
lac de unghii
ETC.

LUNA DE MIERE
rezervat bilete avion (daca este cazul)
rezervat hotel (daca este cazul)
stabilit traseu/ obiective/ locuri de vizitat
ETC.

DUPA NUNTA
schimbare acte:pasaport, buletin, permis
album(e) poze
dvd
ETC.

Sper sa va fie de folos. Mie o sa-mi fie sigur ;;) Mentionez ca nu toate detaliile sunt trecute in ordine si ca pe unele le-am trecut la doua categorii pt mai multa siguranta .
Bineinteles, ca se pot adauga si / sau elimina anumite detalii in functie de fiecare dintre noi.
Va pup si spor!!! :*

Hehe,
Este o lista perfecta

andreearalu
25.09.2011, 10:51:06
Buna fetelor,

A trecut si ziua cea mare pentru mine si miresoiul meu :). A fost o zi foarte incarcata deoarece am facut si cununie si nunta in aceeasi zi dar foarte frumoasa. Ne-am simtit foarte bine in ciuda micilor neplaceri care au putut aparea si la care nu ne-am asteptat. Pe calea aceasta vreau multumesc formatiei TAKE 5 ca au facut atmosfera si invitatii s-au simtit foarte bine....fotografilor si cameramanului ( Robert si Cata) pentru pozele excelente care ni le-au oferit si pentru rabdarea care au avut-o cu noi...lui Eduard Ungureanu pentru aranjamentele foarte frumoase care ni le-a oferit si nu in ultimul rand celor de la Hotel Nova pentru meniu (a fost foarte bun dar si foarte bogat ).
Spor la pregatiri viitorelor miresici si profitati la maxim de ziua aceasta deoarece este foarte scurta si timpul trece foarteeee repedeee..

Imi poti da te rog un PM cu numele complet al cameramanului si al fotografului, eventual si un site? ms mult

claudiu_g
27.09.2011, 14:07:44
Buna,

stie cineva persoane care fac naveta Targoviste- Bucuresti in fiecare zi cu masina proprie si mai au un loc in masina?

as avea mare nevoie.

merci

Salut,eu fac naveta zilnic pe ruta asta si chiar m-ar interesa sa gasesc inca 1-2 persoane cu care sa impartim cumva cheltuielile.Imi pare rau ca poate e cam tarziu cu raspunsul dar de-abia acum am vazut anuntul aici.Pentru mai multe detalii scrie-mi la [email protected]

RodicaD
12.10.2011, 09:17:57
Buna! a auzit cineva ca nu s-ar mai face cununii civile nici sambata dc nu sunt un numar minim stabilit de ei? Noi am rezervat totul, restaurant si tot ce trebuie si ne-au spus astazi ca asa este posibil!:( vreo informatie noua?

anare
24.10.2011, 13:14:04
Buna tuturor,

in sfarsit reusesc sa pun aici cateva poze cu noi. Asa cum ati spus si voi, evenimentul in sine trece nespus de repede...cu parere de rau o spun... eram prea stresati, obositi si atenti la orice detaliu ca sa fie totul bine...

andreearalu
12.11.2011, 20:40:56
Buna fetelor,

eu voi avea nunta in mai, anul viitor. Imi poate indica cineva firme pt decor sala? eu am cautat pe net in TGV dar nu am gasit mai nimic. ms:

larryssa83
13.11.2011, 09:15:08
Buna fetelor,

eu voi avea nunta in mai, anul viitor. Imi poate indica cineva firme pt decor sala? eu am cautat pe net in TGV dar nu am gasit mai nimic. ms:
Eu am colaborat cu cei de la "Visul Miresei".

andreearalu
13.11.2011, 20:35:16
Eu am colaborat cu cei de la "Visul Miresei".

ms mult ! o sa-i caut :)

larryssa83
13.11.2011, 20:37:19
ms mult ! o sa-i caut :)
Din cate stiu eu au sediul la Interex.

luanag
22.11.2011, 20:54:20
Buna,

Eu am colaborat cu Edi Ungureanu, este arhitectul de la Hotel Nova. Este foarte foarte bun si foarte original. Eu am fost foarte multumita de el si plus ca are preturi mai rezonabile decat alte firme de decoratiuni. Poti merge intr-o sambata dupa amiaza la Cantup sa vezi cum sunt decorate salile deoarece el le decoreaza aproape mereu. Asa iti faci o idee. Spor la pregatiri si salutari.

Buna fetelor,

IoanaDRG
09.12.2011, 15:38:41
Buna,
Fetelor cine a spus ca seara nuntii trece ca un vis a avut mare dreptate..Au trecut aproape 3 luni de la eveniment, dar parca nici acum nu mi vine sa cred ca s-a dus...
Cu maare intarziere postez pozele si filmuletul...
Va pupic

st3fy
11.12.2011, 19:24:32
Buna,
Fetelor cine a spus ca seara nuntii trece ca un vis a avut mare dreptate..Au trecut aproape 3 luni de la eveniment, dar parca nici acum nu mi vine sa cred ca s-a dus...
Cu maare intarziere postez pozele si filmuletul...
Va pupic

casa de piatra! dar pozele din picasa nu se vad. mai pune link-ul o data

larryssa83
11.12.2011, 20:20:00
Felicitari pt sarcina!

IoanaDRG
12.12.2011, 22:57:00

MULTUMESC! l-am pus din nou..sper sa se vada..

st3fy
13.12.2011, 19:59:58
Felicitari pt sarcina!

Mersi \:D/

st3fy
13.12.2011, 20:05:22
MULTUMESC! l-am pus din nou..sper sa se vada..
felicitari...f frumoase pozele si voi...sunt facute tot de ispas?

anare
14.12.2011, 14:19:58

foarte frumoase pozele...cum ai reusit sa pui pozele aici...eu nu reusesc deloc...

anare
15.12.2011, 07:53:12
[QUOTE=anare;4478344]foarte frumoase pozele...cum ai reusit sa pui pozele aici...eu nu reusesc deloc...[/QUO

anare
15.12.2011, 08:56:01
[QUOTE=anare;4478344]foarte frumoase pozele...cum ai reusit sa pui pozele aici...eu nu reusesc deloc...[/QUO

sper sa mearga...
http://dlf.transfer.ro/poze_prelucrate_Adrian_fotograf-transfer_RO-15dec-f9cc87.zip

IoanaDRG
18.12.2011, 17:52:39

Multumim frumos fetelor :*

Da , pozele sunt facute de el... :)

alynne
10.01.2012, 20:15:28
Buna Ioana,

Imi poti trimite un PM cu id-ul tau de mess sau un cont de facebook (am incercat eu sa iti trimit un PM, dar nu ma lasa din cauza ca nu am suficiente mesaje postate), as avea cateva intrebari legate de nunta ptr ca si eu urmeaza sa fac anul acesta la Del Ponte.

Multumesc mult!
Alina,

asheritza
11.01.2012, 00:57:43
a trecut jumatate de an de la casatorie!deja ne gandim la un alt ttd la 1an de casatorie!:d...rochia mea a fost inchiriata si imi caut rochie pt ttd de 1an!cine inchiriaza rochie printesa?am 1,56!48kg!:D

IoanaDRG
11.01.2012, 19:40:29
Buna Ioana,

Imi poti trimite un PM cu id-ul tau de mess sau un cont de facebook (am incercat eu sa iti trimit un PM, dar nu ma lasa din cauza ca nu am suficiente mesaje postate), as avea cateva intrebari legate de nunta ptr ca si eu urmeaza sa fac anul acesta la Del Ponte.

Multumesc mult!
Alina,

Buna,
Nu merge sa ti trimit mesaj privat.. cred ca este o eroare.
Da mi add pe facebook Ioana Rau ma cheama

elena.c
14.02.2012, 17:22:04
Buna fetelor,

A trecut si ziua cea mare pentru mine si miresoiul meu :). A fost o zi foarte incarcata deoarece am facut si cununie si nunta in aceeasi zi dar foarte frumoasa. Ne-am simtit foarte bine in ciuda micilor neplaceri care au putut aparea si la care nu ne-am asteptat. Pe calea aceasta vreau multumesc formatiei TAKE 5 ca au facut atmosfera si invitatii s-au simtit foarte bine....fotografilor si cameramanului ( Robert si Cata) pentru pozele excelente care ni le-au oferit si pentru rabdarea care au avut-o cu noi...lui Eduard Ungureanu pentru aranjamentele foarte frumoase care ni le-a oferit si nu in ultimul rand celor de la Hotel Nova pentru meniu (a fost foarte bun dar si foarte bogat ).
Spor la pregatiri viitorelor miresici si profitati la maxim de ziua aceasta deoarece este foarte scurta si timpul trece foarteeee repedeee..

Buna,

Am vazut ca ai avut la nunta formatia Take 5. Ai putea sa imi spui ce tarif au avut? Eu am nunta anul asta si ma gandeam sa ii contractez. Multumesc mult

bad_one
19.03.2012, 14:48:37
Buna tuturor celor de pe aici !

Am o rugaminte la miresicile care au facut nunta sau au fost la nunti organizate la Solarino: va rog sa imi spuneti in cazurile voastre cam ce numar de invitati ati avut si daca ati facut in interiorul restaurantului sau pe terasa.
Noi inca nu ne-am hotarat daca Solarino o sa fie locatia nuntii ( care o sa aiba loc in 2013 ) dar din ce informatii am acumulat pana acum ...cam spre asta inclinam.
Multumim!

andreearalu
29.03.2012, 09:16:04
noi avem in mai, tot acolo, si ni s-a spus maxim 200 pers. pe lista noastra sunt mai multi. nu stiu cum o sa-i impartim :(

IoanaDRG
21.04.2012, 23:01:00

Am o rugaminte la miresicile care au facut nunta sau au fost la nunti organizate la Solarino: va rog sa imi spuneti in cazurile voastre cam ce numar de invitati ati avut si daca ati facut in interiorul restaurantului sau pe terasa.
Noi inca nu ne-am hotarat daca Solarino o sa fie locatia nuntii ( care o sa aiba loc in 2013 ) dar din ce informatii am acumulat pana acum ...cam spre asta inclinam.
Multumim!

Buna,
Anul trecut am fost la nunta unei prietene care a avut fix 150 persoane. Petrecerea a avut loc afara, la terasa si cred ca 150 e nr ideal de invitati... nici prea inghesuiti, dar nici prea rasfirati...A fost tocmai bine...

dumitra
23.04.2012, 15:43:32

Multumim!

buna ,
si noi vom face nunta tot in 2013, tot in targoviste, asteptam sa fie gata noua sala de la Del Ponte, are cineva idee cum va fi, deschisa total?sau acoperita partial?

multumesc!

erikp2003
25.04.2012, 09:55:07
Si eu o sa am nunta tot anul viitor la Del Ponte la terasa. Terasa este acoperita total, si ring si mese cu un mic spatiu intre ele neacoperit unde sunt ghivece cu flori (asa ni s-a explicat). Capacitatea e de 400 de locuri. Noua nu ni s-a impus numar minim de meniuri, de invitati. Ce ne-a incantat acolo este meniul, mai scump dar f bun... "altfel" ca sa spun asa. Am mancat de mai multe ori acolo si manacarea este f buna (sper si la nunta sa fie tot asa sa nu existe surprize). Daca ai si altfel de informatii legate de Del Ponte (sugestii) te rog sa imi trimiti si mie un mesaj. :)

dumitra
09.05.2012, 12:29:28
buna,
am inteles ca primul eveniment va avea loc in 02.06.2012 si atunci trebuie sa fie gata sala.
astept cu nerabdare.. :)

adriana_ioana
23.06.2012, 13:06:11
stie cineva cat costa meniul de nunta la Solarino?

juliannad
02.07.2012, 11:19:03
la solarino stiu ca este in jur de 110-150 lei.
Stie cineva cat costa cununia la catedrala din targoviste?

manuela86
11.09.2012, 12:21:00
am avut nunta la cina in targoviste dar regret din tot sufletul ca am facut-o acolo.personalul nu este atent,iar pe deasupra am avut si surpriza sa fiu furata.MI-au fost sustrase plicuri din casuta de dar intr-un moment de neatentie in care doar personalul a fost inauntru.Iar domnul director care pana atunci nu stia cum sa mai intre pe sub pielea ta nici nu a vrut sa discute cu noi spunandu-mi sa ma descurc eu cu ospatarii pentru ca pe dansul nu il intereseaza.Precizez ca 2 dintre ospatari nici nu aveau angajare acolo,iar unul dintre ei fusese angajat acolo dar fusese dat afara pentru furt.Nu spun ca nu isi respecta nici intelegerile,pe ultima suta de metri modificand si pretul meniului si incercand sa ne impuna si alte lucruri ce nu erau in contractul lor dar in ultima saptamana spunandu-mi ca sunt obligatorii.

Rossa10
06.10.2012, 19:25:21
Buna miresicilor:* As vrea sa fac nunta la anul , in Tragoviste, cred ca pe la inceputul lui septembrie. Nu am stabilit nimic sigur, sunt in "cercetari". As vrea sa intreb ce restaurante micute cunoasteti in oras, ceva pentru 70-80 de persoane? Sunt plecata din tara si nu pot sa ma interesez eu personal, dar dupa ce imi fac o idee o sa rog pe cineva apropiat sa afle mai multe despre locatia respectiva. In cautarile mele pe internet am dat de un local dragut, se numeste Crista si este pe centrul vechi, langa Posta. Stiti ceva de el?

pupici :*

st3fy
06.10.2012, 20:23:35
Buna miresicilor:* As vrea sa fac nunta la anul , in Tragoviste, cred ca pe la inceputul lui septembrie. Nu am stabilit nimic sigur, sunt in "cercetari". As vrea sa intreb ce restaurante micute cunoasteti in oras, ceva pentru 70-80 de persoane? Sunt plecata din tara si nu pot sa ma interesez eu personal, dar dupa ce imi fac o idee o sa rog pe cineva apropiat sa afle mai multe despre locatia respectiva. In cautarile mele pe internet am dat de un local dragut, se numeste Crista si este pe centrul vechi, langa Posta. Stiti ceva de el?

pupici :*

noi am avut botezul acolo. restaurantul e foarte dragut si elegant. meniul este de la 80 lei in sus. noi am avut 40 de invitati, dar incap si 80 si sa mai ramana loc si pt dans.daca mai ai intrebari...

Rossa10
06.10.2012, 21:38:52
Multumesc pentru raspuns, St3fy. Deci e destul de ok restaurantul, nu? asa mi s-a parut si mie din pozele de pe site-ul lor! Ospatarii cum sunt? Au aranjamentele lor pentru mese, scaune sau le faci separat
? Meniul e destul de consistent? Adica daca l-as lua pe cel de 110 ron se satura lumea?

AlexandraM26
08.10.2012, 11:50:18
Multumesc pentru raspuns, St3fy. Deci e destul de ok restaurantul, nu? asa mi s-a parut si mie din pozele de pe site-ul lor! Ospatarii cum sunt? Au aranjamentele lor pentru mese, scaune sau le faci separat
? Meniul e destul de consistent? Adica daca l-as lua pe cel de 110 ron se satura lumea?

Buna tuturor! Sunt viitoare miresica, o sa avem nunta in 2013, in iulie, la Solarino.
Rossa sa stii ca am vizitat restaurantul Crista, este intr-adevar frumusel si cochet, au meniuri prestabilite de la 80 de lei in sus. Din punctul meu de vedere insa, au un singur defect. Nu este ok pentru nunta cu mai mult de 70-80 de invitati.
Nuntile au loc la etajul cladirii insa capacitatea perfecta este de 70-80 de persoane. Pot sa aranjeze mese si pt 130 de invitati de exemplu, dar vor fi atat de inghesuiti incat nu o sa se simta nimeni in largul lui intelegi?
Daca stii deja in mare numarul de invitati si crezi ca te incadrezi nu este deloc o decizie proasta.
Eu si viitorul sot am vizitat mai multe restaurante, Crista, Solarino, Nunta de Vis, Rest.Hotelului Nova, Rest.de la ultimul etaj al Mondial Center....Up Town cred ca se numeste si rest.hotelului Tolea.
Am ales Solarino in final din mai multe puncte de vedere, terasa frumoasa, ospatarii care se misca ok, plus faptul ca sunt maleabili...in sensul ca ni se permite sa aducem noi bautura, prajiturile, fructele, de la ei luam doar meniul, care este undeva intre 120 - 150 - 170 lei, depinde de ce doresti.
Mult succes in alegerea restaurantului si un singur sfat am pentru tine, daca nu ai ales restaurantul pana acum fa-o cat mai repede pt ca este deja tarzior si majoritatea au rezervat datele pt anul viitor.

Rossa10
08.10.2012, 15:51:06
Buna tuturor! Sunt viitoare miresica, o sa avem nunta in 2013, in iulie, la Solarino.
Rossa sa stii ca am vizitat restaurantul Crista, este intr-adevar frumusel si cochet, au meniuri prestabilite de la 80 de lei in sus. Din punctul meu de vedere insa, au un singur defect. Nu este ok pentru nunta cu mai mult de 70-80 de invitati.
Nuntile au loc la etajul cladirii insa capacitatea perfecta este de 70-80 de persoane. Pot sa aranjeze mese si pt 130 de invitati de exemplu, dar vor fi atat de inghesuiti incat nu o sa se simta nimeni in largul lui intelegi?
Daca stii deja in mare numarul de invitati si crezi ca te incadrezi nu este deloc o decizie proasta.
Eu si viitorul sot am vizitat mai multe restaurante, Crista, Solarino, Nunta de Vis, Rest.Hotelului Nova, Rest.de la ultimul etaj al Mondial Center....Up Town cred ca se numeste si rest.hotelului Tolea.
Am ales Solarino in final din mai multe puncte de vedere, terasa frumoasa, ospatarii care se misca ok, plus faptul ca sunt maleabili...in sensul ca ni se permite sa aducem noi bautura, prajiturile, fructele, de la ei luam doar meniul, care este undeva intre 120 - 150 - 170 lei, depinde de ce doresti.
Mult succes in alegerea restaurantului si un singur sfat am pentru tine, daca nu ai ales restaurantul pana acum fa-o cat mai repede pt ca este deja tarzior si majoritatea au rezervat datele pt anul viitor.

Multumesc pentru raspuns, Alexandra! m-am gandit bine si sigur nu o sa ma mai mult de 80 de invitati plus ca nu o sa imi trebuiasac foarte mult spatiu pentru dans. Si mie mi s-a parut din poze un local destul de dragut si placut. Pana la sfarsitul lunii ne hotaram si speram sa-l inchiriem. Spor la pregatiri si sper sa ne mai "auzim" pe aici pentru ca am observat ca e destula liniste la topicul miresicilor din Tgv.

Pupici!:*

st3fy
09.10.2012, 10:52:50

e ok restaurantul. au ei si aranjamente dar nu stiu sa-ti spun cat costa pt ca noi la botez nu am avut. ospatarii sunt ok. doar sa le spui dinainte sa nu le ia mancarea invitatilor inainte sa termine...ca s-a intamplat la unul dintre ei
la nunta eu am avut 4 feluri si mi s-a parut multa,asa ca pt botez am optat pt 3 feluri. si nu am auzit ca nu s-a saturat lumea.

Rossa10
28.11.2012, 22:43:23
Iata ca la anul o sa intru si eu in randul miresicilor din Targoviste! :x
Cum sunt straina de multe lucruri sper sa primesc din partea voastra anumite sfaturi si informatii;-).
De exemplu eu sunt dintr-o comuna de pe langa Tgv iar viitorul sot este din alt judet si am vrea sa facem cununia civila la primaria orasului din Tgv datorita spatiului muult mai dragut decat al primariei de care apartin. Este posibil acest lucru chiar daca nu am domiciliul in Targoviste? Cam cu cat timp inainte se face cererea si ce costuri or sa fie?

Alte rugaminti la voi. Cine imi recomanda si mie un dj bun si foto + video si preturile care se practica la noi in oras? V-as fi tare recunoscotoare pentru ca deocamdata nu m-am hotarat si as vrea sa au si niste pareri din partea voastra.

Va pup! :*

giazmin
04.12.2012, 11:50:28
e ok restaurantul. au ei si aranjamente dar nu stiu sa-ti spun cat costa pt ca noi la botez nu am avut. ospatarii sunt ok. doar sa le spui dinainte sa nu le ia mancarea invitatilor inainte sa termine...ca s-a intamplat la unul dintre ei
la nunta eu am avut 4 feluri si mi s-a parut multa,asa ca pt botez am optat pt 3 feluri. si nu am auzit ca nu s-a saturat lumea.

Buna, am vazut ca ai facut botezul la restaurant Crista, poti sa imi spui si mie cam cu cat timp inainte ai vorbit acolo? Eu am sa nasc in mai 2013 si botezul il vom face in iulie, cam cand ar trebui sa mergem sa vb? Am inteles ca au o sala la subsol, dar tu spuneai ceva de etaj, cum este?

st3fy
04.12.2012, 19:57:06
Buna, am vazut ca ai facut botezul la restaurant Crista, poti sa imi spui si mie cam cu cat timp inainte ai vorbit acolo? Eu am sa nasc in mai 2013 si botezul il vom face in iulie, cam cand ar trebui sa mergem sa vb? Am inteles ca au o sala la subsol, dar tu spuneai ceva de etaj, cum este?

noi am vb cu o luna inainte. dar poate e mai aglomerat la anu... mai bine suni si vorbesti cu e. la susol cred ca e club - noi am facut la parter. si mai e o sala la etaj.

cassy
05.02.2013, 20:27:03
stie cineva cat costa meniul de nunta la Solarino?

Meniul la Solarino costa 120 ron, fara cafea si bautura

anytus
23.02.2013, 14:51:35
Buna, fetelor, sunt o noua miresica de 2014 am stabilit restaurantul , am dat avans, si acum ne pregatim incet pentru celelalte lucruri care trebuie puse la punct. Eu sunt din Bucuresti, iar el este de langa Targoviste, oare putem face la primaria din Targoviste, daca nu avem niciunul mutatie acolo?

PS: si de asemenea, noi ne gandim sa luam formatia Liric din Targoviste(cu Izabela Simion), i-am vazut pe net dar as vrea sa stiu daca i-a vazut cineva live? Astept raspuns. Multumesc

Rossa10
28.02.2013, 02:41:31
Buna, fetelor, sunt o noua miresica de 2014 am stabilit restaurantul , am dat avans, si acum ne pregatim incet pentru celelalte lucruri care trebuie puse la punct. Eu sunt din Bucuresti, iar el este de langa Targoviste, oare putem face la primaria din Targoviste, daca nu avem niciunul mutatie acolo?

PS: si de asemenea, noi ne gandim sa luam formatia Liric din Targoviste(cu Izabela Simion), i-am vazut pe net dar as vrea sa stiu daca i-a vazut cineva live? Astept raspuns. Multumesc

Buna Anytus. Si eu sunt o miresica din Tgv si din cate vad avem nunta la acelasi restaurat.:-p.
Si eu am aceasi nelamurire ca si tine si am intrebat pe forum dar nu mi-a rasuns nimeni deocamdata. Sotul este din alt judet si eu de pe langa o localitate de langa Targoviste si nu stiu daca putem face cununia civila la Primaria din oras...Ma gandesc sa-mi fac eu buletin pe Tgv pentru ca oricum mi-a expirat cel vechi, dar momentan nu sunt in tara ...
Sper sa gasim raspuns cat mai curand ;)
Spor la pregatiri!

anytus
28.02.2013, 15:40:15
Buna, si eu am varianta cu buletinul dar sincer nu ma incanta prea tare... Trebuie sa umblu o gramada,si pe urma,trebuie sa imi fac iar pe Bucuresti....... deci ma rog sper s ane lamureasca cineva care stie. Dar de formatie pe cine iei?
Eu am vb la restaurant si sincer eu vreau aranjamente cu pene, pt ca fratele viitorului meu sot a facut nunta tot la Nova anul trecut si i-a decorat Edi ( e bun) dar la mine nu vreau sa arate la fel ca la fratele viitorului meu sot. Asa ca,chiar daca facem in aceeasi sala(pt ca si noi am inchiriat sala Forum) vreau sa fie totul diferit. E destul de greu si chiar mai costisitor.

Oricum astept pareri si sugestii si chiar vreau sa imi spuna cineva daca ii stie pe cei de la Liric?
Pup

Rossa10
28.02.2013, 21:55:47
Buna, si eu am varianta cu buletinul dar sincer nu ma incanta prea tare... Trebuie sa umblu o gramada,si pe urma,trebuie sa imi fac iar pe Bucuresti....... deci ma rog sper s ane lamureasca cineva care stie. Dar de formatie pe cine iei?
Eu am vb la restaurant si sincer eu vreau aranjamente cu pene, pt ca fratele viitorului meu sot a facut nunta tot la Nova anul trecut si i-a decorat Edi ( e bun) dar la mine nu vreau sa arate la fel ca la fratele viitorului meu sot. Asa ca,chiar daca facem in aceeasi sala(pt ca si noi am inchiriat sala Forum) vreau sa fie totul diferit. E destul de greu si chiar mai costisitor.

Oricum astept pareri si sugestii si chiar vreau sa imi spuna cineva daca ii stie pe cei de la Liric?
Pup

Da, pierdem o groaza de timp cu actele! :( Eu nu o sa am formatiei, sunt in cautari de Dj, daca stii pe cineva...
Aranjamentele o sa mi le faca o prietena care se ocupa cu asa ceva. Cred ca tot sala Forum o am si eu, nu stiu sigur pentru ca fratele meu a fost si mi-a rezervat-o, este sala din fata, cea mai recent amenajata din cate am inteles eu.
Cu formatia nu pot sa te ajut pentru ca nu am nici o idee. Sper sa gasesti raspunsuri cat mai curand!

Rossa10
08.03.2013, 00:20:18
Fetelor, recomanadari de Dj in Dambovita ???:*

anytus
19.03.2013, 11:43:58
Cata liniste pe aici!!!!!!!!!! Ce mai faceti fetelor, nu se mai casatoreste nimeni sau sunteti foarte ocupate cu pregatirile? Pup

ruxipuxi
26.04.2013, 14:27:55
buna dragelor,

imi puneti spune cat este un meniu de nunta la Casa Domneasca din Targoviste, trebuie sa merg acolo la o nunta si as vrea sa stiu informativ.

multumesc

st3fy
30.04.2013, 07:15:16
buna dragelor,

imi puneti spune cat este un meniu de nunta la Casa Domneasca din Targoviste, trebuie sa merg acolo la o nunta si as vrea sa stiu informativ.

multumesc

pana in 100 lei parca

Rossa10
30.04.2013, 16:21:58
Fetelor, nimeni nu avut Dj la nunta?? vreau si eu o recomandare si cam cati bani ati dat pentru acest lucru.
Multumesc!

oana_91
30.06.2014, 19:46:22
Buna fetelor!

Am si eu o intrebare: A facut cineva nunta la Casa Noastra in Targoviste? As dori cateva detalii daca se poate!

Multumesc!

manuella10
03.07.2014, 22:06:08
Buna ,

Cine mai are nunta la anu(2015).?? Am nevoide foto+ cameran, aranjamente sala,

Issabelle
04.01.2015, 09:48:23
Buna ,

Cine mai are nunta la anu(2015).?? Am nevoide foto+ cameran, aranjamente sala,

Bună, Manuella,

Și eu am nunta anul acesta, tot pe 5 septembrie :) la un restaurant din Moreni.

Ai rezolvat cu foto-video și aranjamente? Noi încă nu am reușit. Am câteva liste cu opțiuni și vreau să mă apuc de contactat lumea de săptămâna viitoare.

Dacă ai ceva informații, poți să le împărtășești, te rog?
Merci ;;)

Issabelle
04.01.2015, 10:58:59
Hmmmm, unde s-au ascuns toate miresicile de Târgoviște - Dâmbovița, care au nunta în 2015?:-p
Ar fi frumos să ne strângem mai multe să împărtășim informații, idei, sugestii...

FlopsyM
07.02.2015, 09:09:11
As avea nevoie, va rog, de Make-up & Hairstyle in Targoviste, Moreni - care sa vina si acasa

Va rog, astept recomandari