PDA

Versiunea completa : Miresici din Targoviste

Pagini : 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

monicas
20.02.2008, 18:00:27
Vreau sa te intreb daca prietena ta are cumva o afecere in domeniu sau ceva de genul asta....ma gandesc ca poate daca nu gasesc altceva si daca imi place ce modele face...poate as apela la ea daca poate...of...sunt atat de multe de facut...si e atat de greu sa le faci de la distanta....:*[/quote]

nu mai are o afacere dar o pot intreba daca te poate ajuta. Iti pot da un nr de telefon si vb cu ea. E posibil sa dureze ceva dar ai destul timp... Cat despre modele - chiar daca nu are ea ceea ce iti doresti ii poti duce tu un model. Stiu ce simti in leg cu distanta... eu am noroc ca o am pe sora si pe soacra mea acasa plus cativa prieteni care ne mai ajuta ca altfel....

:*

larryssa83
20.02.2008, 18:11:04
Vreau sa te intreb daca prietena ta are cumva o afecere in domeniu sau ceva de genul asta....ma gandesc ca poate daca nu gasesc altceva si daca imi place ce modele face...poate as apela la ea daca poate...of...sunt atat de multe de facut...si e atat de greu sa le faci de la distanta....:*

nu mai are o afacere dar o pot intreba daca te poate ajuta. Iti pot da un nr de telefon si vb cu ea. E posibil sa dureze ceva dar ai destul timp... Cat despre modele - chiar daca nu are ea ceea ce iti doresti ii poti duce tu un model. Stiu ce simti in leg cu distanta... eu am noroc ca o am pe sora si pe soacra mea acasa plus cativa prieteni care ne mai ajuta ca altfel....

:*[/quote]
Multumesc..dar si tu esti plecata? Unde?...ti-ai luat rochita?

DDna
21.02.2008, 09:01:40
restaurnatul Eden este pe centrul vechi, langa ACR, Crucea Rosie, vis-a vis de fosta sau actuala (nu stiu sigur) untitate de pompieri.

700 de mii nu e mult pt coafat... desi cred ca la salonul acela va fi ceva mai scump. Stiu ca e foarte luxos. Ar fi super sa imi spui cum a fost dupa nunta ta.

In niciun caz nu o sa te coafezi acolo cu 700 de mii.... iti spun sigur sigur, un coafat simplu, nu de ocazie, e undeva la vreo 60 ron, ca mi-am facut eu prin decembrie..... Mireasa m-am facut in alta parte si a costat 150 ron doar coafatul.

Grija mare cu Edenul. Nu stiu cum e la nunti, dar noi am mancat acolo si a fost f proasta mancarea.

Sper sa nu va suparati ca imi dau si eu cu parerea, dar locuiesc in Targoviste si ma gandesc ca poate va ajut cu ceva, voi fiind plecate.

larryssa83
21.02.2008, 11:10:26
In niciun caz nu o sa te coafezi acolo cu 700 de mii.... iti spun sigur sigur, un coafat simplu, nu de ocazie, e undeva la vreo 60 ron, ca mi-am facut eu prin decembrie..... Mireasa m-am facut in alta parte si a costat 150 ron doar coafatul.

Grija mare cu Edenul. Nu stiu cum e la nunti, dar noi am mancat acolo si a fost f proasta mancarea.

Sper sa nu va suparati ca imi dau si eu cu parerea, dar locuiesc in Targoviste si ma gandesc ca poate va ajut cu ceva, voi fiind plecate.
Nu ne suparam...iti multumim...eu am spus niste preturi pe care le stiam de acum ceva timp si din alt oras....multumim ca ne-ai spus....eu personal abia astept sa ma duc la un coafat de proba...:)

monicas
21.02.2008, 11:21:19
[

:*[/quote]
Multumesc..dar si tu esti plecata? Unde?...ti-ai luat rochita?[/quote]

Da... eu sunt in Belfast, Irlanda de Nord. Mi-am luat si rochia tot de aici - am atasat o foto. Am reusit sa gasesc exact ce mi-am dorit numai ca trebuie modificata putin, dar asta e.

monicas
21.02.2008, 11:26:09

eu nu ma supar. tocmai asta imi doresc - cat mai multe pareri. Pot sa te intreb unde te-ai coafat tu?

Eden --ooops. Sper sa fi fost bucatarul neexperimentat pe tura cand ai fost tu acolo :-\ . Pana acum nu am auzit nimic negativ despre restaurant dar e bine de stiut ca sa mai intrebam. Oricum nu mai putem face nimic pentru ca l-am rezervat si am platit si acont.

monicas
21.02.2008, 11:29:16

:*
Multumesc..dar si tu esti plecata? Unde?...ti-ai luat rochita?[/quote]

am uitat sa intreb mai devreme ... tu unde esti?

larryssa83
21.02.2008, 11:57:13
Multumesc..dar si tu esti plecata? Unde?...ti-ai luat rochita?

am uitat sa intreb mai devreme ... tu unde esti?[/quote]
eu sunt In Birmingham, Uk...eu rochita am luat-o de acasa...imi place ff mult rochita ta...sa iti aduca numai fericire...:*

monicas
21.02.2008, 12:34:21
Merci de urari - iti doresc si tie la fel! tu ai poze cu rochita ta? E super ca suntem pe aceleasi meleaguri. <:-P

larryssa83
21.02.2008, 12:41:42
Merci de urari - iti doresc si tie la fel! tu ai poze cu rochita ta? E super ca suntem pe aceleasi meleaguri. <:-P
eu am mai atasat poza cu rochita...a mea este gen printesa..daca vrei sa o vezi uite aici link-ul
http://www.miresici.ro/showthread.php?t=8302&page=14
si am mai atasat poze si cu volulsi tot ce am mai luat pt nunta:)

monicas
21.02.2008, 12:53:10
eu am mai atasat poza cu rochita...a mea este gen printesa..daca vrei sa o vezi uite aici link-ul
si am mai atasat poze si cu volulsi tot ce am mai luat pt nunta:)

Foarte frumoasa rochia - chiar de printesa! Sa o porti iubita si sa iti aduca mult noroc! Inca nu am vazut poze vu voalul si celelalte chestii - nu erau chiar la indemana si nu am timp sa caut acum... Deja abuzez cu miresici. ro... dar nu ma pot abtine. nu ma pot gandi la altceva decat nunta! Si voi sunteti la fel? Eu nu o sa am voal, vreau ceva simplu in par... ceva din perle sau fulgi... inca nu stiu.

larryssa83
21.02.2008, 12:59:52
Foarte frumoasa rochia - chiar de printesa! Sa o porti iubita si sa iti aduca mult noroc! Inca nu am vazut poze vu voalul si celelalte chestii - nu erau chiar la indemana si nu am timp sa caut acum... Deja abuzez cu miresici. ro... dar nu ma pot abtine. nu ma pot gandi la altceva decat nunta! Si voi sunteti la fel? Eu nu o sa am voal, vreau ceva simplu in par... ceva din perle sau fulgi... inca nu stiu.
aici gasesti ceea ce mi-am luat eu pt pus in par
http://www.miresici.ro/showthread.php?t=8302&page=21
Si noi suntem la fel ...doar la nunta ne gandim..toata ziua cautam pe net tot felul de prostioare pt nunta:)....asa cred ca sunt toti...sau cel putin toate miresicile...doar este un moment unic

monicas
21.02.2008, 13:44:13
[quote=pebi81;610964]Ce faceti miresici? Ati stabilit ceva in legatura cu dj-ul si fotograful?

Noi am gasit o fotografa din Bucuresti – editat .Ne-a placut foarte mult website-ul ei si credem ca e o adevarata profesionista. Singura pb este ca nu poate sta decat pana la ora 8 pentru ca are o fetita care nu vrea sa doarma daca mama ei nu e acasa :) dar pentru noi va fi suficient. Initial am vorbit cu un fotograf din Tgv prin socrul meu – cel de la Mondial daca il stii . Pentru ca noi nu eram acasa i-am cerut sa ne trimita niste exemple din munca lui pe mail si dupa multe insistente ne-a trimis cateva fotografii care nu erau ce vroiam noi. Asa ca am inceput cautarea pe net si am gasit ce ne doream. Si sotul ei este fotograf dar are un pachet mai scump. Noi nu o sa filmam pentru ca, sincer, nici una din inregistrarile pe care le-am vazut la prieteni sau rude nu ne-au placut. Pobabil ceva de calitate costa sute sau mii de euro asa ca… mai bine fara decat ceva penibil.

Dj nu avem nici noi deci orice sugestie va fi binevenita.

Bafta multa!

larryssa83
21.02.2008, 14:02:29
[quote=pebi81;610964]Ce faceti miresici? Ati stabilit ceva in legatura cu dj-ul si fotograful?

Noi am gasit o fotografa din Bucuresti – editat .Ne-a placut foarte mult website-ul ei si credem ca e o adevarata profesionista. Singura pb este ca nu poate sta decat pana la ora 8 pentru ca are o fetita care nu vrea sa doarma daca mama ei nu e acasa :) dar pentru noi va fi suficient. Initial am vorbit cu un fotograf din Tgv prin socrul meu – cel de la Mondial daca il stii . Pentru ca noi nu eram acasa i-am cerut sa ne trimita niste exemple din munca lui pe mail si dupa multe insistente ne-a trimis cateva fotografii care nu erau ce vroiam noi. Asa ca am inceput cautarea pe net si am gasit ce ne doream. Si sotul ei este fotograf dar are un pachet mai scump. Noi nu o sa filmam pentru ca, sincer, nici una din inregistrarile pe care le-am vazut la prieteni sau rude nu ne-au placut. Pobabil ceva de calitate costa sute sau mii de euro asa ca… mai bine fara decat ceva penibil.

Dj nu avem nici noi deci orice sugestie va fi binevenita.

Bafta multa!
Noi am semnat deja contractul cu o firma de la oradea...sunt profesionisti dar exact cum ai spus tu costa mii de euro...in fine ..am vazut un vidoclip pe net...ne-au trimis un dvd si ne-a placut...si pana la urma am zis ca merita...deja am dat avansul....cat despre dj...nu stiu ce sa spun...sa vedem ce ne ofera agentia ...habar nu am

monicas
21.02.2008, 14:07:31
aici gasesti ceea ce mi-am luat eu pt pus in par
http://www.miresici.ro/showthread.php?t=8302&page=21
Si noi suntem la fel ...doar la nunta ne gandim..toata ziua cautam pe net tot felul de prostioare pt nunta:)....asa cred ca sunt toti...sau cel putin toate miresicile...doar este un moment unic

Hai ca am reusit sa le vad. E mai frumos setul al doilea de bijuterii decat primul si accesoriul de par e superb! Sa iti aduca noroc si multa iubire!!!! eu mi-am luat numai un colier de perle si cercei la capitolul accesorii.

larryssa83
21.02.2008, 14:09:03
Hai ca am reusit sa le vad. E mai frumos setul al doilea de bijuterii decat primul si accesoriul de par e superb! Sa iti aduca noroc si multa iubire!!!! eu mi-am luat numai un colier de perle si cercei la capitolul accesorii.
Multumesc...la fel si tie!!..Abia astept sa vina ziua cea mare...voi cu cat timp inainte veniti in tara?

monicas
21.02.2008, 14:38:00
Multumesc...la fel si tie!!..Abia astept sa vina ziua cea mare...voi cu cat timp inainte veniti in tara?

1 saptamana #-o Din pacate nu pot sa imi imi iau concediu mai mult de 2 sapt pentru trebuie sa pastram pt luna de miere si neprevazute plus ca sotul meu are mult de lucru. Asa ca nu avem de ales. Si mai avem o sapt dupa nunta. Dar nici nu am avea ce face cu mai mult timp... pt ca majoritatea chestiunilor vor trebui rezolvate in sapataman aia. Vom fi zombi dar o data face nunta!!!<:-P voi cand o sa mergeti?

larryssa83
21.02.2008, 15:05:12
1 saptamana #-o Din pacate nu pot sa imi imi iau concediu mai mult de 2 sapt pentru trebuie sa pastram pt luna de miere si neprevazute plus ca sotul meu are mult de lucru. Asa ca nu avem de ales. Si mai avem o sapt dupa nunta. Dar nici nu am avea ce face cu mai mult timp... pt ca majoritatea chestiunilor vor trebui rezolvate in sapataman aia. Vom fi zombi dar o data face nunta!!!<:-P voi cand o sa mergeti?
Noi plecam pe la sf lunii mai...pt ca nu vrem sa ne mai intoarcem..:D

FlorinaBadea
22.02.2008, 08:27:33
[quote=monicas;645506]Buna fetelor!

Inca o miresica din Tirgoviste. Am tot citit mesajele voastre si am decis sa intru in forum. Si eu sunt plecata din Tirgoviste de ceva ani si sunt cam rupta de realitatea de acolo asa ca am nevoie de multe sugestii... :-\ Am reusit sa rezervam restaurantul - Eden \:D/. Va fi o nunta destul de mica (maxim 80 persoane) si spatiul de acolo este perfect. Plus ca ne-a si placut foarte mult - e nou si cochet. Inca nu am gasit un Dj, nu stiu unde sa merg pentru coafat si machiat - probabil cel de la Doi Brazi e cel mai potrivit - asa ca orice info despre asta ar fi super utila. Cam cat mai costa un coafat si machiat pentru o mireasa? Voi unde faceti buchetele, lumanarile si aranjamentele florale? cam cat costa?

Bine ai venit! Usor usor ne strangem. (la numar)

FlorinaBadea
22.02.2008, 08:35:36
[quote=monicas;645859]restaurnatul Eden este pe centrul vechi, langa ACR , Crucea Rosie, vis-avis de fosta sau actuala (nu stiu sigur) untitate de pompieri

Eu as vrea buchetul din trandafiri albi si frezii albe...iubesc freziile la nebunie...cat despre nasa sincera sa fiu...sa isi aleaga ce vrea...eu asta vreau si as ao sa mi-l fac..pana la urma noi suntem miresici si trebuie sa ne simtim bine in acea zi...ele au fost ....Vreau sa te intreb daca prietena ta are cumva o afecere in domeniu sau ceva de genul asta....ma gandesc ca poate daca nu gasesc altceva si daca imi place ce modele face...poate as apela la ea daca poate...of...sunt atat de multe de facut...si e atat de greu sa le faci de la distanta....:*

si eu iubesc f mult freziile si lacramioarele. ma inebuneste mirosul lor.

larryssa83
22.02.2008, 11:27:50
[quote=larryssa83;645947]

si eu iubesc f mult freziile si lacramioarele. ma inebuneste mirosul lor.
Eu cred ca un amestec de trandafiri albi si frezii va fi frumos....:)

xdaria
22.02.2008, 19:10:45
stiti cumva cand se bea sampanie? ... la primarie, la primire invitati si la tort? sau la tort nu se bea?

FlorinaBadea
23.02.2008, 09:30:13
stiti cumva cand se bea sampanie? ... la primarie, la primire invitati si la tort? sau la tort nu se bea?

la primarie si la primirea invitatilor din cate stiu eu.

mirik2001
23.02.2008, 09:57:25

LA TORT NU SE BEA SAMPANIE..DAR LA NOI IN ARGES DUPA SARNALE SAU FRIPTURA SOCRII MARI SI MICI, MIRII SI NASII TREC PE LA FIECARE MESEAN IN PARTE SI DAU NOROC CU SAMPANIE SAU VIN..TOT ATUNCI MIREASA PRIMESTE SI BANII PT " SARUTUL MIRESEI" ..NU STIU DC LA VOI E ASA..CEL MAI BINE AR FII SA INRTREBI PE CINEVA DIN ZONA..

rodica20
24.02.2008, 17:15:51
buna eu sunt din ialomita dar m-am casatorit in targoviste,am nunta pe 30 august si fac nunta la casa armalei.

rodica20
24.02.2008, 17:18:51
sampania se bea cand vin invitatii la local si ii intampini cu sampania,se mai bea cand se cand la multi ani si cand se da noroc cu nasii,socrii si invitatii.eu asa stiu

DDna
25.02.2008, 09:06:11
eu nu ma supar. tocmai asta imi doresc - cat mai multe pareri. Pot sa te intreb unde te-ai coafat tu?

Eden --ooops. Sper sa fi fost bucatarul neexperimentat pe tura cand ai fost tu acolo :-\ . Pana acum nu am auzit nimic negativ despre restaurant dar e bine de stiut ca sa mai intrebam. Oricum nu mai putem face nimic pentru ca l-am rezervat si am platit si acont.
In legatura cu coafatul ti-am dat mesaj privat :)

alidoll
25.02.2008, 10:08:05
Buna fetelor,

Stiti cumva care este obiceiul cu jartiera de pe piciorul miresei? Am vazut cred ca pe la tv ca mirele o scoate cu dintii:)) de pe piciorul miresei. Acum nustu daca acesta este neaparat un obicei de nunta. Mie mi s-a parut interesant si as vrea sa sa imi spuneti daca voi stiti ceva de el. Multumesc:*

DDna
25.02.2008, 10:10:12
Buna fetelor,

Stiti cumva care este obiceiul cu jartiera de pe piciorul miresei? Am vazut cred ca pe la tv ca mirele o scoate cu dintii:)) de pe piciorul miresei. Acum nustu daca acesta este neaparat un obicei de nunta. Mie mi s-a parut interesant si as vrea sa sa imi spuneti daca voi stiti ceva de el. Multumesc:*
Asta cu jartiera e o chestie "importata" de pe la americani. Mie mi-a scos-o sotul cica cu dintii ;)) dupa momentul voalului.

larryssa83
25.02.2008, 14:44:42

Si eu stiu ca se bea la primarie si cand intampini invitatii....:)

FlorinaBadea
25.02.2008, 18:57:05
Cu jartiera eu cred ca este un moment despul de penibil pt mire dar si pt mireasa eu de felul meu sunt mai pudica, rochita mea e mare va dati seama sa bage saracul capul printre zeci de randuri de "materiale". Si eu ce fac in timpul asta stau si ma uit nepunticioasa cum se chinuie mie mi se pare un moment naspa.

larryssa83
26.02.2008, 15:40:10
Si eu mi-am luat jartiera...mi se pare amuzant momentul dar nu stiu daca dupa atatea ore de agitatie o sa ami am chef :)

larryssa83
26.02.2008, 15:41:00
In rest cum mai stati cu pregatirile pt nunta?....eu una nu am mai avansat cu nimic :)

alidoll
27.02.2008, 07:17:32
In sfarsit a venit si rochita mea, am fost ieri sa-mi ia masurile sa o modifice. Abia astept sa fie gata. Am mai luat verighetele si in rest atat.

DDna
27.02.2008, 09:21:06
In sfarsit a venit si rochita mea, am fost ieri sa-mi ia masurile sa o modifice. Abia astept sa fie gata. Am mai luat verighetele si in rest atat.
Felicitari !!!!

larryssa83
27.02.2008, 11:27:07
Felicitari....asteptam poze!!!!

monicas
27.02.2008, 11:46:02

Sa-ti poarte noroc si sa-ti aduca fericirie si iubire!!!

monicas
27.02.2008, 11:50:03
Felicitari !!!!

M-am uitat la fotografiile de la nunta ta - totul a fost foarte frumos - mai ales rochia ta. Sper sa iasa totul bine si la nunta noastra.

Vroiam sa intreb daca vreuna dintre voi a avut suporturi pentru lumanari - cele mari, impodobite - pentru a putea fi tinute aprinse toata noaptea. eu ma gandeam sa le punem in spatele mesei mirilor (sper sa nu avem vreo perdea prin preajma ;)) ). Daca ati avut, unde se pot gasi? Merci

cristiana_83
27.02.2008, 12:51:52
Buna fetelor! sunt si eu o viitoare miresica din targoviste!o sa am nunta in septembrie 2008 si sunt foarte ocupata cu tot ce inseamna pregatiri!si as vrea niste sfaturi in legatura cu niste fotografi buni in targoviste daca se poate!multumesc anticipat!

alidoll
27.02.2008, 13:16:02
Multumesc. O sa pun poze cand o sa fie gata

larryssa83
27.02.2008, 14:38:43
Buna fetelor! sunt si eu o viitoare miresica din targoviste!o sa am nunta in septembrie 2008 si sunt foarte ocupata cu tot ce inseamna pregatiri!si as vrea niste sfaturi in legatura cu niste fotografi buni in targoviste daca se poate!multumesc anticipat!
Bine ai venit printre noi!!!...din pacate eu personal nu te pot ajuta cu fotograful pt ca al nostru este din Oradea :*

monicas
27.02.2008, 15:14:56

Si eu sunt relativ noua pe forum insa bine ai venit! Nici eu nu te pot ajuta cu fotograful - noi am gasit pe cineva in Bucuresti. E website-ul ei intr-unul din mesajele mele daca te intereseaza.

cristiana_83
27.02.2008, 15:46:59
oricum multumesc!!!!!se vede ca voi intampina mari probleme cu fotograful pentru ca sincer nu am gasit pe nimeni care inteleaga cu adevarat ce vreau!toti imi spun ca stiu despre ce vorbesc dar cand cer sa vad un album la gata sunt total dezamagita!!!!!cred ca va trebui sa mai caut sau mai bine zis sa caut in alt oras:-<

cristiana_83
28.02.2008, 12:14:04
mersi mult de tot denisa!scuze dar nu ti-am putut trimite mesaj privat cum sunt inca noua pe site.......;-)daca nu cer prea mult ai putea sa imi arati si niste poze la nunta ta?asa ca sa-mi fac o idee......daca se poate!!!!!:D

cristiana_83
28.02.2008, 12:30:26
am vazut pozele tale denisa!!!!fff frumoase!dar sincer iti spun ca eu te cunosc si nu imi pot da seama de unde!!!!!!bine eu sunt plecata de mult timp din tara dar daca nu ma insel stateai in micro6 si o cunosteai cumva pe mihaela cozma si pe andra?????sper sa nu te confund....sigur te cunosc dar nu mai stiu in ce circumstante ne-am intalnit!!!!

FlorinaBadea
28.02.2008, 19:23:21
Bine ai venit printre noi Cristina, si nu-ti face griji toate intampinam probleme, cel putin eu am zis ca nu voi avea probleme pt am ajutat f multe prietene ale mele in tot ce inseamana nunta si am zis ca nu voi avea nici emotii nici probleme, dar se pare ca nu-i chiar asa.
Asa ca mult curaj si tot inainte.

FlorinaBadea
28.02.2008, 19:49:47
Acestea sunt marturiile mele ce parere aveti?

larryssa83
28.02.2008, 20:04:34
Acestea sunt marturiile mele ce parere aveti?
Nu le vedem :((

FlorinaBadea
28.02.2008, 20:22:55
de fapt asta

FlorinaBadea
28.02.2008, 20:26:47
merge f greu sper sa mearga acm

FlorinaBadea
28.02.2008, 20:35:02
MA intrebai cum stau cu pregatirile ei bine ce sa zic am localul am biserca, lautari se ocupa tata socru, cameraman ma mai gandesc, invitatiile le-am luat, marturiile, costumul sotului, rochia mea am probat una am si poza dar mi-e greu sa ma hotarasc. o sa pun o poza cu ea dar nu acum caci imi merge f greu netul

xdaria
28.02.2008, 21:11:10
pregatiri...... m-am lovit de o problema..... nunta mea este duminica.... si voiam si la starea civila tot atunci.... dar dupa amiaza..... Am fost astazi sa intreb si doamna de acolo ... nu a zis nici ca se poate nici ca nu se poate.... a zis doar " ganditi-va si voi, e si duminica si dupaamiaza" nu am inteles ce a vrut exact sa zica.... Oare trebuie..... stimulata intr-un mod mai personal?:> cam cu cat? la final a zis sa aducem actele cu 14 zile inainte.....

cristiana_83
29.02.2008, 09:00:32
parerea mea este ca trebuie sa incerci sa te interesezi mai bine daca a mai facut cineva cununia civila duminica,iar daca da inseamna ca se poate, nu???????si atunci avand in vedere ca este un drept al tau nu vad de ce ai avea sa stimulezi acea persoana! nu stiu de ce dar nu sunt adepta acestui tip de stimul si nu vad de ce trebuie sa platim pt o chestie care oricum sunt obligati sa o faca:(!!!!!!!!!incearca asa iar daca vezi ca nu merge si nu merge incearca si cu acel stimul despre care vorbeai!!cu suma nu te pot ajuta ca sincer sunt rupta de viata din targoviste.te pup !baftaaaaaa!

larryssa83
29.02.2008, 11:19:20
pregatiri...... m-am lovit de o problema..... nunta mea este duminica.... si voiam si la starea civila tot atunci.... dar dupa amiaza..... Am fost astazi sa intreb si doamna de acolo ... nu a zis nici ca se poate nici ca nu se poate.... a zis doar " ganditi-va si voi, e si duminica si dupaamiaza" nu am inteles ce a vrut exact sa zica.... Oare trebuie..... stimulata intr-un mod mai personal?:> cam cu cat? la final a zis sa aducem actele cu 14 zile inainte.....

Cred ca a vrut sa spuna ca le este lene lor sa se deranjeze duminica....dar pt asta sunt platiti....sunt niste nesimtiti

larryssa83
29.02.2008, 11:20:30
MA intrebai cum stau cu pregatirile ei bine ce sa zic am localul am biserca, lautari se ocupa tata socru, cameraman ma mai gandesc, invitatiile le-am luat, marturiile, costumul sotului, rochia mea am probat una am si poza dar mi-e greu sa ma hotarasc. o sa pun o poza cu ea dar nu acum caci imi merge f greu netul
Foarte frumoasa marturia ta...eu inca nu m-am hotarat in privinta marturiilor....astep poza cu rochita probata...pupici

cristiana_83
29.02.2008, 11:28:45
fetelor am si eu o intrebare!voi v-ati ales tema nuntii????????eu ma tot gandesc care ar puea fi tema nuntii mele si ce ornamente pt sala as putea improviza..........

larryssa83
29.02.2008, 12:12:13
fetelor am si eu o intrebare!voi v-ati ales tema nuntii????????eu ma tot gandesc care ar puea fi tema nuntii mele si ce ornamente pt sala as putea improviza..........
Nu stiu exact la ce te referi cand spui tema nuntii....la noi de exemplu totul va fi o combinatie de alb si auriu....:d Tu la ce te-ai gandit?

FlorinaBadea
29.02.2008, 14:04:06

Probabil nu sunt prea multe nunti in ziua respectiva si din cauza asta, dar eu zic ca dc vb frumos cu ea se poate rezolva, cu "spaga" merge sigur, la primarie toti functionarii accepta orice pt spaga.

FlorinaBadea
29.02.2008, 18:37:43
asta e rochia care am probat-o astept pareri sincere sotul meu zice ca e ok dar nu ma multumeste un simplu K. Luni as vrea sa o cumpar voi ce ziceti cum imi sta "fara cap":))

larryssa83
29.02.2008, 18:45:32
asta e rochia care am probat-o astept pareri sincere sotul meu zice ca e ok dar nu ma multumeste un simplu K. Luni as vrea sa o cumpar voi ce ziceti cum imi sta "fara cap":))
As vrea din tot sufletul sa o vad....mai incearca sa atasezi poza :((

FlorinaBadea
01.03.2008, 23:55:29
sory netul asta

alidoll
02.03.2008, 10:17:43
sory netul asta

Arata bine. Imi place.

larryssa83
02.03.2008, 12:19:32
sory netul asta
E foarte frumoasa....iti scoate in evidenta silueta de invidiat :*

FlorinaBadea
02.03.2008, 18:02:21
Pe mine nu prea ma convinge modelul si la pret e cam piperata oare merita 2500 cat costa? este din doua piese corsetul este din pietricele f finute. nu stiu ce naiba sa fac. nu prea primesc sfaturi si de la altii sotul meu a zis ca e k. el la tot zice ca e k. ma bazez pe voi.^:)^ ^:)^ ^:)^

DDna
03.03.2008, 07:50:03
am vazut pozele tale denisa!!!!fff frumoase!dar sincer iti spun ca eu te cunosc si nu imi pot da seama de unde!!!!!!bine eu sunt plecata de mult timp din tara dar daca nu ma insel stateai in micro6 si o cunosteai cumva pe mihaela cozma si pe andra?????sper sa nu te confund....sigur te cunosc dar nu mai stiu in ce circumstante ne-am intalnit!!!!
Da, eu sunt. Am stat toate trei in acelasi bloc ;))

monicas
03.03.2008, 10:55:11
sory netul asta

e superba! Sa iti poarte noroc!

monicas
03.03.2008, 11:03:12
sory netul asta

scuze... nu citisem pagina precedenta. Credeam ca ti-ai cumparat rochia deja... oricum imi pastrez parerea. Si e bine sa asculti de iubi - lui trebuie sa ii placa in primul rand.

larryssa83
03.03.2008, 19:30:35
Pe mine nu prea ma convinge modelul si la pret e cam piperata oare merita 2500 cat costa? este din doua piese corsetul este din pietricele f finute. nu stiu ce naiba sa fac. nu prea primesc sfaturi si de la altii sotul meu a zis ca e k. el la tot zice ca e k. ma bazez pe voi.^:)^ ^:)^ ^:)^
Ti-ai luat rochita? :)

FlorinaBadea
03.03.2008, 22:57:11
Ti-ai luat rochita? :)
Inca nu, nu ma pot decide. Si mei e si drumul am gasit-o la Ramnicu Valcea la un magazin.

cristiana_83
04.03.2008, 15:58:10
e "putin" cam scumpa dar este deosebita si cel mai important iti sta foarte bine!!!!:suuuper: daca tu te simti bine in ea si este asa cum ai visat ca va fi rochita ta de mireasa, parerea mea este ca se merita!tu sti cel mai bine ceea ce-ti doresti cu adevarat!!!!!!!:D te pup

georgi_ramy80
05.03.2008, 15:28:43
:( eu am fost la targul de nunti si la romexpo pe 27 ian si la mariot si sala paltului pe 2 feb...... si am venit f dezamagita.... asa multa aglomeratie..... singurul punct rezolvat de pe lista pe care o aveam pt targul asta a fost filmatul..... un domn din ploiesti cu 2-sau 3 camere...inca nu m-am hotarat..... Voi ati fost? Tot asa dezamagite ati venit? sau...... Mai am 16 sapt pana la nunta si inca nu stiu cand trebuie cumparata rochia... sa mai astept sau sa incep sa caut.... la targ am vazut cateva pe gustul meu dar nu am avut curaj sa probez..... inca nu ma vad imbracata in asa ceva....
Buna! M-am logat si eu de cateva zile pe miresici.ro si imi place! Si eu mai am putin pana la nunta, si chiar ma intrebam: oare toate fetele si-au ales zile de vara si toamna pentru marele eveniment?
A-propos de targurile de nunti, am fost si eu si la romexpo si la palatul parlamentului si am indraznit sa probez. Si mi-am si achizitionat. Dar am dat peste o firma neserioasa, care ne duce cu vorba pt modificarile necesare rochitei. Noi nu putem ajunge in Bucuresti decat sambata, iar ei nu au atelierul deschis sambata decat in plin sezon. Dar, oricum, eu zic sa te grabesti dc nu ti-ai cumparat-o inca!
Nu dezamagire este cuvantul, dar a fost foarte multa agitatie!
Si rochii au fost cateva suuuper dragute! Nu stiu d c nu te-ai hotarat asupra uneia!
Dc poti sa ma ajuti si pe mine cu o firma de decoratiuni, te astept...

xdaria
05.03.2008, 19:49:15
imi pare rau ca nu ai nimerit-o cu rochita, poate o poti modifica aici in tgv la un atelier de croitorie ca sa nu mai bati drumul pana la bucuresti.... Pt agentie ti-am trimis un mes pe priv.;-)

FlorinaBadea
05.03.2008, 22:06:32
Buna! M-am logat si eu de cateva zile pe miresici.ro si imi place! Si eu mai am putin pana la nunta, si chiar ma intrebam: oare toate fetele si-au ales zile de vara si toamna pentru marele eveniment?
A-propos de targurile de nunti, am fost si eu si la romexpo si la palatul parlamentului si am indraznit sa probez. Si mi-am si achizitionat. Dar am dat peste o firma neserioasa, care ne duce cu vorba pt modificarile necesare rochitei. Noi nu putem ajunge in Bucuresti decat sambata, iar ei nu au atelierul deschis sambata decat in plin sezon. Dar, oricum, eu zic sa te grabesti dc nu ti-ai cumparat-o inca!
Si rochii au fost cateva suuuper dragute! Nu stiu d c nu te-ai hotarat asupra uneia!
usor usor ne inmultim, bine ai venit printre noi.

FlorinaBadea
05.03.2008, 22:08:09
Larisa ce se intampla cu tine nu ai mai zis nimik?

FlorinaBadea
05.03.2008, 22:08:47
Ba de fapt ce e cu voi toate?

FlorinaBadea
05.03.2008, 22:09:34
Cred ca sunteti ocupate cu pregatirile oricum spor la treaba.;))

FlorinaBadea
05.03.2008, 22:14:45
in legatura cu zilele de vara sau toamna stai linistita, esti fericita in luna mai sunt cele mai frumoase flori, primavara eu cred ca este cel mai frumos sezon, parerea mea. Ai liliacul inflorit in mai, dc ai fost la Buc la targuri cred ca ai observat decorurile cu liliac care sunt superbe si care cika se poarta anul asta.

FlorinaBadea
05.03.2008, 22:16:19
la nunta mea flori de sezon sunt din cate stiu eu crizanteme care imi plac dar tot mai mult imi plac freziile si margaritarii.

cristiana_83
06.03.2008, 10:15:27
la nunta mea flori de sezon sunt din cate stiu eu crizanteme care imi plac dar tot mai mult imi plac freziile si margaritarii.
ai dreptate si eu una sunt innebunita dupa frezii si margaritar si din pacate nu am ocazia sa folosesc nici una din aceste flori:(( :(( :(( !asta e ..... mie sincera sa fiu nici nu-mi plac crizantemele dar ce sa fac??:-\ toamna asta.....:-< !

monicas
06.03.2008, 10:23:15
eu am de ales intre lalele si orhidee. Mi-ar fi placut si mie liliacul sau margaritarul dar nu cred ca se gasesc in august.Nu stiu sigur daca gasesc nici lalele - sper sa fie macar din cele de Olanda.

DDna
06.03.2008, 12:55:24
Si floarea-soarelui !!!
Uite aici un subiect despre floarea-soarelui - aranjamente, idei
http://www.miresici.ro/showthread.php?t=6799

DDna
06.03.2008, 12:56:18
ai dreptate si eu una sunt innebunita dupa frezii si margaritar si din pacate nu am ocazia sa folosesc nici una din aceste flori:(( :(( :(( !asta e ..... mie sincera sa fiu nici nu-mi plac crizantemele dar ce sa fac??:-\ toamna asta.....:-< !
Dar frezia si margaritarul nici n-ar rezista o zi intreaga cum rezista un trandafir sau o crizantema etc.

FlorinaBadea
06.03.2008, 13:44:58
Dar frezia si margaritarul nici n-ar rezista o zi intreaga cum rezista un trandafir sau o crizantema etc.
ai dreptate dar parca si trandafirul a devenit mult prea comun.

larryssa83
06.03.2008, 13:53:19
Bine ai venit printre noi!!! Sa inteleg ca ti-ai luat rochita....vrem pozeee :d

larryssa83
06.03.2008, 13:54:35
Larisa ce se intampla cu tine nu ai mai zis nimik?
Am revenit....am avut putina treaba zilele astea dar ma bucur cand vad ca suntem tot mai multe :)

larryssa83
06.03.2008, 13:58:08
Si eu cred ca trandafirii au devenit comuni dar sunt si frumosi....imi doresc un buchet din trandafiri si frezii...ador freziile.... chiar daca va fi cald si nu stiu daca vor rezista frezile..o sa le spun sa puna freziile mai imbobocite...

larryssa83
06.03.2008, 13:59:50
Eu nu am mai facut nimic cu pregatirile...astept sa vin acasa si sa inchei contractul cu fima de decoratiuni si sa rezolv cu dj-ul...cam astea sunt marile mele probleme....voi ce ati mai facut? ati mai luat ceva pt nunta?

larryssa83
06.03.2008, 14:00:27
Voi ce cadou luati nasilor?

rodica20
06.03.2008, 19:49:58
salut.si eu fac nunta in tgv pe 30 august si aproape am terminat cu muzica,ospatari,pregatiri in mare,ce se poate face din timp.voi luati dj sau lautari?am vazut k sunt mai multe viitoare miresici care au nunta pe 30 august.ma tot gandesc pt cadoul nasilor dar nu stiu ce anume la iau.cava semnificativ nu?va-ti cumparat vereghetele sau e prea devreme?

monicas
06.03.2008, 20:03:01
salut.si eu fac nunta in tgv pe 30 august si aproape am terminat cu muzica,ospatari,pregatiri in mare,ce se poate face din timp.voi luati dj sau lautari?am vazut k sunt mai multe viitoare miresici care au nunta pe 30 august.ma tot gandesc pt cadoul nasilor dar nu stiu ce anume la iau.cava semnificativ nu?va-ti cumparat vereghetele sau e prea devreme?

bine ai venit printre noi. Inca nu stiu ce sa le iau dar va fi ceva simbolic (nu am nici cea mai vaga idee inca) plus ceva util in casa - au nevoie de un cuptor cu microunde si un fier de calcat. Noi inca nu ne-am luat verighetele dar urmeaza sa le luam luna viitoare. Le-am gasit deja asa ca e doar o chestiune de comandat. Si noi o sa avem tot DJ la nunta pe care nu la-m gasit inca - poate imi dai un sfat.

rodica20
06.03.2008, 20:28:18
eu nu imi cumpar rochia asa devreme.nu se stie niciodata daca te mai ingrasi sau slabesti.poti sa o cumperi cu o luna inainte.eu asa fac.nu sunt adepte rochiilor la comanda.

soranasor
06.03.2008, 21:54:33
Buna fetelor! Nu am mai intrat de mult timp pe aici, dar vad ca s-au inmultit miresicile din Tgv. Am citit ce s-a discutat pe aici si am constatat ca majoritatea avem ceva in comun. Si eu voi avea nunta prin zona, dar nu sunt in zona :)) Mai exact eu voi avea nunta in august la Pucioasa, iar acum sunt prin strainatati :). Nu prea pot spune ca am rezolvat foarte multe lucruri, dar peste o luna voi veni intr-o mica vacanta si, cu ajutorul informatiilor aflate de la voi, o sa incerc sa ma pun la punct. Pana acum am rezervat localul, am arvunit formatia, am gasit nasii, am vb la primarie si biserica si cam atat (cred ca s-a rezolvat si cu fotograful si filmarea). Dar mai e timp, nu ?! :))

georgi_ramy80
07.03.2008, 07:48:30
Stii ceva de cei de la MOV, ma refer la preturi, am vazut ceva aranjamente dragute acolo.
Buna! Ce sa-ti spun in legatura cu cei de la Mov? Decat ca sunt foarte neseriosi. Am comandat si noi niste invitatii la ei si ne tin de vreo 2 saptamani sa aranjeze un text in pagina. Cat despre preturi, sunt exagerate. Asa consider eu. Uite sa-ti dau un exemplu: noi facem nunta la Dragodana si am vrea sa ne decoreze sala si pentru un covor rosu la intrare cer 200 lei (chirie pt cateva ore), pt arcadele impodobite cu flori - 3 buchetele pe fiecare arcada -, pt buchetele pe mesele invitatiilor, pt cativa stalpisori cu tulle si flori la intrare, pt un jumbo si pentru o inima de balonase ne cer 1350 euro, vreo 5.000 lei. Mi se pare destuuuul de mult! Am auzit ca sunt cei de la "Nunta de vis" de langa Pavcom foarte seriosi si se muleaza dupa bugetul fiecaruia.
Dc nu mai vorbim pana la nunta ta, SA AI O NUNTA FRUMOASA SI SA FITI FERICIIIIIIIIIIIIIITI!>:D<

FlorinaBadea
07.03.2008, 08:07:43
Buna! Ce sa-ti spun in legatura cu cei de la Mov? Decat ca sunt foarte neseriosi. Am comandat si noi niste invitatii la ei si ne tin de vreo 2 saptamani sa aranjeze un text in pagina. Cat despre preturi, sunt exagerate. Asa consider eu. Uite sa-ti dau un exemplu: noi facem nunta la Dragodana si am vrea sa ne decoreze sala si pentru un covor rosu la intrare cer 200 lei (chirie pt cateva ore), pt arcadele impodobite cu flori - 3 buchetele pe fiecare arcada -, pt buchetele pe mesele invitatiilor, pt cativa stalpisori cu tulle si flori la intrare, pt un jumbo si pentru o inima de balonase ne cer 1350 euro, vreo 5.000 lei. Mi se pare destuuuul de mult! Am auzit ca sunt cei de la "Nunta de vis" de langa Pavcom foarte seriosi si se muleaza dupa bugetul fiecaruia.
Dc nu mai vorbim pana la nunta ta, SA AI O NUNTA FRUMOASA SI SA FITI FERICIIIIIIIIIIIIIITI!>:D<
Mie cei de la Visul miresei mi-a adus invitatiile in 6 zile, nu mi-a venit sa cred. Eu cu ei am semnat contractul pentru decoruri si la inceput mi s-a parut mult apoi am mai umblat la preturi si am ajuns la un pret f bun, pentru ce vroiam eu.

georgi_ramy80
07.03.2008, 08:13:31
Bine ai venit printre noi!!! Sa inteleg ca ti-ai luat rochita....vrem pozeee :d
Buna din nou! Rochita....e adevarat, am luat-o, de la Targul de Nunti d la Palat, dar ce sa-ti zic? Sa-ti zic ca nu am ajuns cu ea la modificat? Sa-ti zic ca nu am timp sa ajung la Bucuresti in timpul saptamanii? Sa-ti zic ca ne-au promis ca ne primesc intr-o sambata, cand vrem noi,sa mi-o modifice? Sa-ti zic ca i-am innebunit cu telefoanele si ne amana ca deschid atelierul sambata incepand cu 15 martie? In rest, cam prost stam cu pregatirile. Am dat comanda de invitatii, si-a luat ginerica costumul, am fost sa ne interesam de tort, de cocarde si de marturii...Am vorbit si cu decorarea salii cu cei de la mov, dar mi s-au parut neseriosi, neinteresati...Am inteles ca e o firma care se ocupa de asa ceva pe la pavcom, zic bine? Nu stiu exct unde este, in cupola, pe langa mobila? Ce zici, ma incurajezi? Nu-i asa ca mai e timp?o:-)

FlorinaBadea
07.03.2008, 08:13:51
Oricum s-a discutat f mult pe topic despre decoratori si nu cred ca are rost sa incepem iar discutia despre ei, s-a spus pareri despre fiecare in parte, ca idee cei de la Noela de care zici tu iti promit una si iti fac alta la nunta asa ca dc vrei sa lucrezi cu ei ai grija, si sunt si ei scumpi eu am studiat ofertele de la toti trei, si am ajuns la o concluzie.

georgi_ramy80
07.03.2008, 08:17:00
Mie cei de la Visul miresei mi-a adus invitatiile in 6 zile, nu mi-a venit sa cred. Eu cu ei am semnat contractul pentru decoruri si la inceput mi s-a parut mult apoi am mai umblat la preturi si am ajuns la un pret f bun, pentru ce vroiam eu.
AHA!!!!! Multumesc! La Pavcom, ziceai ca e,nu? Imi poti spune cam ce iti ofera cei de acolo si cat iti ia pt decorare? Orientativ, bineinteles, pt ca o sa jung sa vb si eu cu ei. Au program si dupa ora 17:00?

FlorinaBadea
07.03.2008, 08:19:13
Vreau sa va zic ca m-am razgandit in ceea ce priveste rochita sau nu stiu, mi-a promis sotul meu ca o sa mergem prin Bucuresti sa mai caut. Cred ca va fi o mare problema. Recomandati-mi si mie niste saloane cu rochite la preturi mai bune, ce ziceti de W. Lady. Sau nu stiu am vazut ce si Tudor are preturi bune.

FlorinaBadea
07.03.2008, 08:23:37
AHA!!!!! Multumesc! La Pavcom, ziceai ca e,nu? Imi poti spune cam ce iti ofera cei de acolo si cat iti ia pt decorare? Orientativ, bineinteles, pt ca o sa jung sa vb si eu cu ei. Au program si dupa ora 17:00?
Cel mai bine sa-i suni inainte, din cate stiu eu au program pana la 6 iar cu gasitul lor e cam greu dar dc ii suni ii gasesti, cert este ca trebuie sa intrii din bulevard nu din piata. Eu am sala urata la combinat si vroiam ceva sa o faca mai frumoasa, bneinteles cand am vb cu ei sotul meu a deviat de la ce vroiam eu adica a vrut si el niste chestii in plus.
Depinde ce vrei tu au de toate, mi-e mi-au facut un pachet exact pe ce vroiam eu.

cristiana_83
07.03.2008, 09:14:04
bine ai venit printre noi!si eu sunt relativ noua pe site,zic relativ pentru ca citesc de multa vreme toate subiectele discutate dar inregistrarea am facut-o de putin timp!si noi tot dj vom avea la nunta si am vorbit deja cu el si am dat si un acont1din pacate nu am avut ocazia sa fiu la nici o nunta la care a pus el muzica dar pe mana mamei mele si pe a celor de la restaurant care mi-au recomandat mai multi dj cu site-urile lor ,iar noi dupa o conversatie cu fiecare in parte(la telefon) am ales!daca vrei am sa-ti dau niste numere de tel.!

alidoll
07.03.2008, 09:17:45
Vreau sa va zic ca m-am razgandit in ceea ce priveste rochita sau nu stiu, mi-a promis sotul meu ca o sa mergem prin Bucuresti sa mai caut. Cred ca va fi o mare problema. Recomandati-mi si mie niste saloane cu rochite la preturi mai bune, ce ziceti de W. Lady. Sau nu stiu am vazut ce si Tudor are preturi bune.

Buna,

Am auzit si lucruri bune despre W lady dar nu stiu ce sa zic. Si eu am intentionat sa iau de la ei rochie si m-au tratat foarte urat, plus ca patronul este un taran. Bine ca sunt atatea firme si am avut de unde sa aleg.
Stiti cumva daca cei de la V Miresei au program si sambata ca eu stau in Bucuresti si decat atunci pot sa ajung. Normal ar trebui sa fie deschis dar.... totusi intreb sa fiu sigura:).

Mai fetelor eu am o problema cu DJ-ul, nu gasesc stiti pe cineva? Si inca ceva mai vreau sa va intreb stiti daca la nefertiti fac coafuri frumoase pt mirese?
Multumesc,

georgi_ramy80
07.03.2008, 09:27:04
Buna,

Am auzit si lucruri bune despre W lady dar nu stiu ce sa zic. Si eu am intentionat sa iau de la ei rochie si m-au tratat foarte urat, plus ca patronul este un taran. Bine ca sunt atatea firme si am avut de unde sa aleg.
Stiti cumva daca cei de la V Miresei au program si sambata ca eu stau in Bucuresti si decat atunci pot sa ajung. Normal ar trebui sa fie deschis dar.... totusi intreb sa fiu sigura:).

Mai fetelor eu am o problema cu DJ-ul, nu gasesc stiti pe cineva? Si inca ceva mai vreau sa va intreb stiti daca la nefertiti fac coafuri frumoase pt mirese?
Multumesc,
buna! eu de la Tudor am rochita. Mi-am achizitionat-o la Targul de nunti de la Palat! Au modele foarte dragute, crede-ma! Dar sunt un pic neseriosi. Eu trebuia sa ajung cu rochita la modificat si ma amana de vreo luna, o luna si ceva. Nu am tp sa ajung in cursul saptamanii iar sambata cica au atelierul deschis doar in plin sezon. Mi-au promis ca ma asteapta oricand, in orice sambata, dar m-au amanat de nu mai stiu de mine....
Dar e o idee, sa stii. Mie mi-au placut mai multe modele...cat despre preturi... sunt rezonabile, iar calitatea mi s-a parut ok!!! Bafta!!;;)

georgi_ramy80
07.03.2008, 09:29:59
Cel mai bine sa-i suni inainte, din cate stiu eu au program pana la 6 iar cu gasitul lor e cam greu dar dc ii suni ii gasesti, cert este ca trebuie sa intrii din bulevard nu din piata. Eu am sala urata la combinat si vroiam ceva sa o faca mai frumoasa, bneinteles cand am vb cu ei sotul meu a deviat de la ce vroiam eu adica a vrut si el niste chestii in plus.
Depinde ce vrei tu au de toate, mi-e mi-au facut un pachet exact pe ce vroiam eu.
Un nr de telefon se poate? Si inca ceva: (Nu stiu dc te-am mai intrebat) In Cupola ii gasesc?

DDna
07.03.2008, 09:43:55
Voi ce cadou luati nasilor?
Noi le-am luat un set de pahare de cristal de Boemia pt whisky, nasul este bautor ;))

DDna
07.03.2008, 09:46:33
buna! eu de la Tudor am rochita. Mi-am achizitionat-o la Targul de nunti de la Palat! Au modele foarte dragute, crede-ma! Dar sunt un pic neseriosi. Eu trebuia sa ajung cu rochita la modificat si ma amana de vreo luna, o luna si ceva. Nu am tp sa ajung in cursul saptamanii iar sambata cica au atelierul deschis doar in plin sezon. Mi-au promis ca ma asteapta oricand, in orice sambata, dar m-au amanat de nu mai stiu de mine....
Dar e o idee, sa stii. Mie mi-au placut mai multe modele...cat despre preturi... sunt rezonabile, iar calitatea mi s-a parut ok!!! Bafta!!;;)
Am fost si eu la Tudor dar doamna care era acolo n-a fost prea amabila si nici nu aveau cine stie ce modele atunci cand am fost eu.

georgi_ramy80
07.03.2008, 10:06:33
Am fost si eu la Tudor dar doamna care era acolo n-a fost prea amabila si nici nu aveau cine stie ce modele atunci cand am fost eu.
ne referim la acelasi tudor, nu? Tudor Colection de pe Lipscani... Cand ai fost? Si n-au fost amambili?

monicas
07.03.2008, 10:30:16
bine ai venit printre noi!si eu sunt relativ noua pe site,zic relativ pentru ca citesc de multa vreme toate subiectele discutate dar inregistrarea am facut-o de putin timp!si noi tot dj vom avea la nunta si am vorbit deja cu el si am dat si un acont1din pacate nu am avut ocazia sa fiu la nici o nunta la care a pus el muzica dar pe mana mamei mele si pe a celor de la restaurant care mi-au recomandat mai multi dj cu site-urile lor ,iar noi dupa o conversatie cu fiecare in parte(la telefon) am ales!daca vrei am sa-ti dau niste numere de tel.!

Poti sa imi trimiti si mie niste detalii despre DJ? Un mesaj privat ar fi super. Merci.

cristiana_83
07.03.2008, 10:36:10
Buna,

Multumesc,
buna!cu rochitele nu te pot ajuta pentru ca nu stiu dar daca vrei iti pot da cateva numere de tel ale unor dj cu care noi am vb deja!baietii sunt din bucuresti dar au incheiat destul de multe contracte si in targoviste!dj-ul pe caare noi l-am ales are aparatura pentru toate tipurile de sali(mai mici sau mai mari) si are inclus in pachetul baza si efecte de lumini!!!!numerele ti le dau maine daca vrei ca acum sunt la servici ;)) ;)) :-" !cat despre nefertiti am auzit multe fete care s-au plans de serviciile lor. eu nu vreau sa risc sa nu-mi placa si sa ma apuce crizele pe acolo sau sa ma apuc de plans acasa asa ca am gasit alta solutie!cunosc pe cineva care este coafeza de profesie de multi ani de acum si am rugat-o deja ca in ziua nuntii sa vina la mine acasa (asa nu mai pierd o groaza de timp prin saloane pentru ca niciodata nu sunt punctuali) !si cum coafura mea va fi foarte simpla sunt convinsa ca va fi bine.....

alidoll
07.03.2008, 10:49:30
buna!cu rochitele nu te pot ajuta pentru ca nu stiu dar daca vrei iti pot da cateva numere de tel ale unor dj cu care noi am vb deja!baietii sunt din bucuresti dar au incheiat destul de multe contracte si in targoviste!dj-ul pe caare noi l-am ales are aparatura pentru toate tipurile de sali(mai mici sau mai mari) si are inclus in pachetul baza si efecte de lumini!!!!numerele ti le dau maine daca vrei ca acum sunt la servici ;)) ;)) :-" !cat despre nefertiti am auzit multe fete care s-au plans de serviciile lor. eu nu vreau sa risc sa nu-mi placa si sa ma apuce crizele pe acolo sau sa ma apuc de plans acasa asa ca am gasit alta solutie!cunosc pe cineva care este coafeza de profesie de multi ani de acum si am rugat-o deja ca in ziua nuntii sa vina la mine acasa (asa nu mai pierd o groaza de timp prin saloane pentru ca niciodata nu sunt punctuali) !si cum coafura mea va fi foarte simpla sunt convinsa ca va fi bine.....

Multumesc pentru raspuns, si astept oricand imi poti da nr dj-ului.

cristiana_83
07.03.2008, 11:22:47
Un nr de telefon se poate? Si inca ceva: (Nu stiu dc te-am mai intrebat) In Cupola ii gasesc?
buna !daca vrei iti pot da eu adresa lor de mail!eu desi n sunt in tara ,asa comunic cu ei si tin sa-ti spun ca nicoleta este o draguta!mi-a trimis lista de preturi de anul acesta si cateva poze cu ce ma intereseaza in maxim 2 zile de cand au contactat-o parintii mei! a[email protected] ([email protected]) !!bafta multa!

larryssa83
07.03.2008, 11:29:13
Noi ne-am luat verighetele inca de vara trecuta...le-am vazut si ne-au placut....cat despre muzica...inca nu am rezolvat pt ca nu sunt acasa dar vreau dj. Le-am luat si cadoul nasilor....un cuptor cu microunde, un prajotor de paine, un fierbator si un sandwich maker si o rama foto digila...:) Sper sa le placa si sa ii multumeasca..

flory_78
07.03.2008, 11:40:46
buna miresici,
numele meu e flory, sunt noua pe forum si am inceput si eu pregatirile.
am mari emotii si ma bucur ca nu sunt singura. sper sa ne ajutam reciproc cu sugestii si idei.

larryssa83
07.03.2008, 11:49:25
buna miresici,
am mari emotii si ma bucur ca nu sunt singura. sper sa ne ajutam reciproc cu sugestii si idei.
Bine ai venit!!!

flory_78
07.03.2008, 11:58:39
voi in ce stadiu sunteti cu pregatirile?
noi am aranjat cu localul, dupa lungi peripetii, la biserica si cam atat.
urmeaza sa vorbim de dj si fotograf.

alidoll
07.03.2008, 12:20:09

Bine ai venit!

georgi_ramy80
07.03.2008, 12:33:52
Noi le-am luat un set de pahare de cristal de Boemia pt whisky, nasul este bautor ;))
ce le-am luat nasilor? Am speculat o dicutie de-a lor si i-am auzit ca isi doreau un frigider cu "watter dispencer" si... s-au pomenit cu el. Cam devreme, nu?

georgi_ramy80
07.03.2008, 12:39:58
Bine ai venit!
ups! Pai ati demarat in tromba! Eu, se pare, sunt prima miresica dintre noi... Mai am un piculetz si le am pe toate in stand by. n-am concretizat nimik si inca n-am intrat in panik

larryssa83
07.03.2008, 12:50:13
Bine ai venit!
ups! Pai ati demarat in tromba! Eu, se pare, sunt prima miresica dintre noi... Mai am un piculetz si le am pe toate in stand by. n-am concretizat nimik si inca n-am intrat in panik
Nici nu trebuie...dar sper ca dupa nunta nu ne vei uita cum au facut alte miresici...sper sa mai intri si sa ne spui cum a fost,,,sa ne arati poze :)

monicas
07.03.2008, 12:51:41

Bine ai venit! ne inmultim pe zi ce trece! <:-P Noi am organizat pana acum urmatoarele: restaurantul (tort, decoratiuni, fructe, bauturi), biserica, fotograful si urmeaza sa comandam invitatiile si verighetele. Vrem numai sa treaca timpul mai repede.

VERIGHETELE - v-as sfatui sa le alegeti nu numai pentru design dar si pentru comfort. Noi ne-am casatorit civil anul trecut si purtam de atunci verighete pe care le-am cumparat in graba – unde ne-am casatorit noi se obisnuiesc si in plus am considerat ca fi frumos sa le purtam. Am cumparat unele de 6 mm latime si 1mm grosime care s-au dovedit a fi un cosmar din cauza latimii – ne-au provocat rani, ca si cum ar fi fost marimea mai mica, iar vara devin insuportabile din cauza caldurii. Norocul nostru este ca ne putem cumpara altele pentru cununia religioasa ( vor trebui sa fie pentru totdeauna acum) intrucat nu am gasit pe nimeni sa le modifice asa cum am fi vrut noi – rotunjite pe interior. Am gasit in final ceea ce ne doream, am probat si am simtit diferenta – 4 mm latime, rotunjite pe interior si pe margini si plate pe exterior. Va atasez si o poza.

larryssa83
07.03.2008, 12:54:16
Si noi am data avansul la restaurant, la biserica, ne-am luat verighetele, rochia, voalul, pantofii, plicurile pt bani, cardurile de masa, cocardele, cosuletele, cadoul nasilor.si am incheiat contractul cu cameramanul ....mai avem dar de la distanta atat am putut face :)

larryssa83
07.03.2008, 12:57:01
Bine ai venit! ne inmultim pe zi ce trece! <:-P Noi am organizat pana acum urmatoarele: restaurantul (tort, decoratiuni, fructe, bauturi), biserica, fotograful si urmeaza sa comandam invitatiile si verighetele. Vrem numai sa treaca timpul mai repede.

VERIGHETELE - v-as sfatui sa le alegeti nu numai pentru design dar si pentru comfort. Noi ne-am casatorit civil anul trecut si purtam de atunci verighete pe care le-am cumparat in graba – unde ne-am casatorit noi se obisnuiesc si in plus am considerat ca fi frumos sa le purtam. Am cumparat unele de 6 mm latime si 1mm grosime care s-au dovedit a fi un cosmar din cauza latimii – ne-au provocat rani, ca si cum ar fi fost marimea mai mica, iar vara devin insuportabile din cauza caldurii. Norocul nostru este ca ne putem cumpara altele pentru cununia religioasa ( vor trebui sa fie pentru totdeauna acum) intrucat nu am gasit pe nimeni sa le modifice asa cum am fi vrut noi – rotunjite pe interior. Am gasit in final ceea ce ne doream, am probat si am simtit diferenta – 4 mm latime, rotunjite pe interior si pe margini si plate pe exterior. Va atasez si o poza.
Nu ai poze si cu cele pe care le porti? ...si ale noastre sunt cam late...:D

monicas
07.03.2008, 13:03:58
Nu ai poze si cu cele pe care le porti? ...si ale noastre sunt cam late...:D

Atasez ceva foarte asemanator. Sper sa nu aveti probleme. Le puteti purta putin sa vedeti cum va simtiti. Te pup!

larryssa83
07.03.2008, 13:12:35
Atasez ceva foarte asemanator. Sper sa nu aveti probleme. Le puteti purta putin sa vedeti cum va simtiti. Te pup!
Multumesc..le-am purtat si noi cam o luna apoi am zis sa nu le mai purtam ca sa nu le stricam...si iubi nu a avut nimic ca are degetele ff lungi eu am mana mai micuta si tinand cont ca am si inelul de logodna ...asta era...si cand bagam mana in apa pielea ramanea uda sub verigheta.si se strangea....nu stiu cum sa explic...ca atunci cand tii mana prea mult in apa...dar cred ca o sa o scot o sa ma sterg si o sa sterg si verigheta ca sa nu mai am probleme...plus ca acum am mai slabit si cred ca am si degetul mai subtire....ne plac fff mult si sincer nu ma indur sa iau altele...si daca ne-am lua cred ca tot la ele ne-am gandi :*

monicas
07.03.2008, 13:31:39
Multumesc..le-am purtat si noi cam o luna apoi am zis sa nu le mai purtam ca sa nu le stricam...si iubi nu a avut nimic ca are degetele ff lungi eu am mana mai micuta si tinand cont ca am si inelul de logodna ...asta era...si cand bagam mana in apa pielea ramanea uda sub verigheta.si se strangea....nu stiu cum sa explic...ca atunci cand tii mana prea mult in apa...dar cred ca o sa o scot o sa ma sterg si o sa sterg si verigheta ca sa nu mai am probleme...plus ca acum am mai slabit si cred ca am si degetul mai subtire....ne plac fff mult si sincer nu ma indur sa iau altele...si daca ne-am lua cred ca tot la ele ne-am gandi :*

Daca va simtiti bine atunci e perfect! Sotului meu i-a facut probleme din prima luna iar eu am avut probleme grave in vara cand am fost acasa. Sa va poarte noroc!

larryssa83
07.03.2008, 13:37:22
Daca va simtiti bine atunci e perfect! Sotului meu i-a facut probleme din prima luna iar eu am avut probleme grave in vara cand am fost acasa. Sa va poarte noroc!
Si voua..sa speram ca va fi bine :)

cristiana_83
07.03.2008, 15:55:34
buna flory si bine ai venit printre noi!noi am aranjat cu restaurantul + meniu,cu biserica,cu dj-ul,am ales invitatiile,eu mi-am cumparat rochia si iubi costumul,am ales agentia cu care vom colabora pt amenajarea salii, dar oricum mai avem multe de facut printre care si alegerea verighetelor!

FlorinaBadea
07.03.2008, 16:53:22
buna miresici,

Bine ai venit printre noi, se pare ca avem nunta in aceeasi luna, ai mei zic ca ma stresez prea devreme, ca am tot timpul din lume dar singurica am incercat sa rezolv din niste chestii marunte dar care zic eu ca tot mananca timp si bani.
Asadar am localul cu avans, biserica cu avans, lautari treaba socrului, invitatii am profitat de oferta agentiei de decoratiuni cu care lucrez si le-am luat cu scrisul gratuit, marturiile la fel, cocardele, pahare de miri in fine mai toate maruntisurile.
Rochia sunt in dilema, costumul lui l-am luat, vinul am vb de el o sa-l iau mai atunci aproape de la niste rude din Focsani, vreau sa-mi comand eticheta pt sticlele de vin personalizate, dar ramane de interesat unde.
Cam atat, a uitam ce ee cel mai important, am si f f f f f mult stres si emotii.
Cred ca toate aveti.

FlorinaBadea
07.03.2008, 16:58:48
Nici nu trebuie...dar sper ca dupa nunta nu ne vei uita cum au facut alte miresici...sper sa mai intri si sa ne spui cum a fost,,,sa ne arati poze :)
Apropo la adriana_11, nu a mai intrat sa ne arate si noua poze. Eu am vazut cateva poze la Agentie de la nunta ei dar nici lor nu le-au iesit toate din ce au facut si asteapta si ei poze de la ea. Dar s-a facut pierduta.;))

miroli
07.03.2008, 17:32:03
Salutare tuturor miresicilor din Targoviste si bine v-am gasit!
Am citit mesajele anterioare si am o mareeeeeeeeeeeeeeee curiozitate:unde ziceti ca e firma Visul miresei in Tgv?
Ca eu am fost la pavcom acum o sapt.dar nu am dat de ea.
Si-am mai intrebat pe-acolo pe cei care au mag.inchiriate si habar n-aveau de o astfel de firma,asa ca ,va rog,dati-mi si mie un nr.de tel.de la ei sau o adresa de mail,ceva.
Va pup pe toate

larryssa83
07.03.2008, 18:59:29
Salutare tuturor miresicilor din Targoviste si bine v-am gasit!
Am citit mesajele anterioare si am o mareeeeeeeeeeeeeeee curiozitate:unde ziceti ca e firma Visul miresei in Tgv?
Ca eu am fost la pavcom acum o sapt.dar nu am dat de ea.
Si-am mai intrebat pe-acolo pe cei care au mag.inchiriate si habar n-aveau de o astfel de firma,asa ca ,va rog,dati-mi si mie un nr.de tel.de la ei sau o adresa de mail,ceva.
Va pup pe toate
Bine ai venit printre noi....eu nu te pot ajuta in legatura cu firma VM pt ca nu sunt in Tgv si nu stiu....dar sunt sigura ca fetele iti vor da toate detaliile de care ai nevoie :*
Cat ma bucur ca pe zi ce trece suntem tot mai multe >:D<

xdaria
07.03.2008, 21:52:12
firma visul miresei este la etajul 2 la pavcom, visavis de sala de fitnes de la etajul 1. Este un hol., sau intrii prin intrarea din b-dul Unirii, urci scarile din dreapra si cum ajungi la 2 este un holulet ingust in stanga... si este a 4-a sau a 5-a usa pe stanga. Cum te uiti din strada se vede firma galbena pe pavcom la etajul 2, asta asa ca sa nimeresti orientativ..... Bafta.... si eu am cautat mult pana am reusit sa o gasesc.... vreo 2 saptamani am tot fost pe acolo si am dat ture dar pe holulete nu ma gandisem sa intru :D

soranasor
08.03.2008, 12:28:26
Buna fetelor! Are careva vreo adresa de e-mail a celor de la VM. Pls dati-mi-o si mie pe pm. Va multumesc!

miroli
09.03.2008, 12:44:27
Multumesc mult pentru indrumari!
Sper ca de data asta sa o gasesc dar tare m-ar ajuta sa-mi dati si mie un nr.de tel sau o adresa de mail daca aveti
Multumesc mult si va pup pe toate

georgi_ramy80
10.03.2008, 10:29:29
fiti convinse ca n-o sa va uit! Veti avea poze de la nunta, nu veti scapa asa usoooor!

georgi_ramy80
10.03.2008, 10:34:21
firma visul miresei este la etajul 2 la pavcom, visavis de sala de fitnes de la etajul 1. Este un hol., sau intrii prin intrarea din b-dul Unirii, urci scarile din dreapra si cum ajungi la 2 este un holulet ingust in stanga... si este a 4-a sau a 5-a usa pe stanga. Cum te uiti din strada se vede firma galbena pe pavcom la etajul 2, asta asa ca sa nimeresti orientativ..... Bafta.... si eu am cautat mult pana am reusit sa o gasesc.... vreo 2 saptamani am tot fost pe acolo si am dat ture dar pe holulete nu ma gandisem sa intru :D

Buna Daria! Ia zi: tu ai la 3 saptamani dupa mine nunta. In ce stadiu zici ca esti? Ca stau si ma gandesc ca incepe numaratoare inversa...
a propos, ia zi tu stii ceva de cei de la yellow paty? cat de bune sunt torturile facute acolo? am inteles ca mi-l poate face cu ce combinatie vreau, dar am gustat ceva prajituri de acolo si nu prea mi-au placut!
tu unde ti-l comanzi? Mie mi se impune, de-aia te intrebam dc stii ceva!

miroli
10.03.2008, 12:17:58
Da,si eu tot la dragodana fac nunta si mi se impune cofetaria yellow patty.
Am fost deja o tura pe la ei si mi-au spus ca daca vreau imi fac o mostra de tortul la care ma hotarasc(eu as vrea dobos).
Din ce am auzit,le fac destul de bune torturile acolo.

georgi_ramy80
10.03.2008, 12:32:13
Da,si eu tot la dragodana fac nunta si mi se impune cofetaria yellow patty.
Am fost deja o tura pe la ei si mi-au spus ca daca vreau imi fac o mostra de tortul la care ma hotarasc(eu as vrea dobos).
Din ce am auzit,le fac destul de bune torturile acolo.
Spune-mi si mie, te rog, cu cine ai aranjat decorarea salii, la ce meniu te-ai oprit si la cat ajunge meniul, in final. Mie mi se pare aberant sa iti impuna cofetaria si la fel de aberant faptul ca iti ia 2.5 lei pe husa de scaun. Cand am fost in toamna sa vorbim cu tipa de acolo nici nu s-a dat in pomeneala de acesti bani pentru husele de scaun. Si a-propos, tu ce culoarea ti-ai ales?

FlorinaBadea
10.03.2008, 12:46:30
Buna Daria! Ia zi: tu ai la 3 saptamani dupa mine nunta. In ce stadiu zici ca esti? Ca stau si ma gandesc ca incepe numaratoare inversa...
a propos, ia zi tu stii ceva de cei de la yellow paty? cat de bune sunt torturile facute acolo? am inteles ca mi-l poate face cu ce combinatie vreau, dar am gustat ceva prajituri de acolo si nu prea mi-au placut!
tu unde ti-l comanzi? Mie mi se impune, de-aia te intrebam dc stii ceva!
Diplomatul este un deliciu, f bun pot spune chiar ca nu am mai mancat diplomat asa bun, cel cu blat de nuca de care tot zic ei nu prea este bun. dar pe diplomat mergeti fara nici o tteama.

georgi_ramy80
10.03.2008, 13:18:02
Diplomatul este un deliciu, f bun pot spune chiar ca nu am mai mancat diplomat asa bun, cel cu blat de nuca de care tot zic ei nu prea este bun. dar pe diplomat mergeti fara nici o tteama.
In niciun caz diplomat! Nu-mi place deloc! As vrea un tort de ciocolata. Am vazut ca au acolo si tort "Mascota". Dc se refera la prajiturelele pline de crema de ciocolata si cu stafide, mi-ar surade ideea. Si cu niste fructe confiate in el, eu zic ca ar merge...

flory_78
10.03.2008, 14:15:43
Bine ai venit printre noi, se pare ca avem nunta in aceeasi luna, ai mei zic ca ma stresez prea devreme, ca am tot timpul din lume dar singurica am incercat sa rezolv din niste chestii marunte dar care zic eu ca tot mananca timp si bani.
Asadar am localul cu avans, biserica cu avans, lautari treaba socrului, invitatii am profitat de oferta agentiei de decoratiuni cu care lucrez si le-am luat cu scrisul gratuit, marturiile la fel, cocardele, pahare de miri in fine mai toate maruntisurile.
Rochia sunt in dilema, costumul lui l-am luat, vinul am vb de el o sa-l iau mai atunci aproape de la niste rude din Focsani, vreau sa-mi comand eticheta pt sticlele de vin personalizate, dar ramane de interesat unde.
Cam atat, a uitam ce ee cel mai important, am si f f f f f mult stres si emotii.
Cred ca toate aveti.

asa e, toate avem emotii.
si de mine rad prietenii si rudele. au spus ca daca am inceput de acum cu emotiile ce o sa ma fac atunci. in schimb logodnicul meu e foarte calm, mereu spune ca o sa fie totul bine si nu are rost sa ma stresez asa :)

flory_78
10.03.2008, 14:24:35
Spune-mi si mie, te rog, cu cine ai aranjat decorarea salii, la ce meniu te-ai oprit si la cat ajunge meniul, in final. Mie mi se pare aberant sa iti impuna cofetaria si la fel de aberant faptul ca iti ia 2.5 lei pe husa de scaun. Cand am fost in toamna sa vorbim cu tipa de acolo nici nu s-a dat in pomeneala de acesti bani pentru husele de scaun. Si a-propos, tu ce culoarea ti-ai ales?

buna
si eu as vrea sa stiu cam la cat va duce meniul. noi vom face la sinaia in octombrie si cred ca se vor mai modifica preturile pana atunci.
sa stii ca eu am intrebat la local daca ne vor lua ceva bani pentru aranjarea salii, pt huse si alte chestii de genul asta si patronul a spus ca nu. eu am l-am descusut mult pe patron cand am fost sa vorbim de local, pentru ca eu stau in tgv si nunta va fi la sinaia (acolo stau socrii) si nu pot sa ma duc asa in fiecare zi sa vorbesc cu patronul localului. socrul meu se uita cam ciudat la mine ca puneam asa multe intrebari, dar tb sa stim cat mai multe detalii pentru ca surprize vor aparea oricum, sunt sigura.

flory_78
10.03.2008, 14:31:05
VERIGHETELE - v-as sfatui sa le alegeti nu numai pentru design dar si pentru comfort. Noi ne-am casatorit civil anul trecut si purtam de atunci verighete pe care le-am cumparat in graba – unde ne-am casatorit noi se obisnuiesc si in plus am considerat ca fi frumos sa le purtam. Am cumparat unele de 6 mm latime si 1mm grosime care s-au dovedit a fi un cosmar din cauza latimii – ne-au provocat rani, ca si cum ar fi fost marimea mai mica, iar vara devin insuportabile din cauza caldurii. Norocul nostru este ca ne putem cumpara altele pentru cununia religioasa ( vor trebui sa fie pentru totdeauna acum) intrucat nu am gasit pe nimeni sa le modifice asa cum am fi vrut noi – rotunjite pe interior. Am gasit in final ceea ce ne doream, am probat si am simtit diferenta – 4 mm latime, rotunjite pe interior si pe margini si plate pe exterior. Va atasez si o poza. [/quote]

multumesc pt sfat, la verighete ma refer.
noi o sa plecam sambata in italia, la sora mea si vrem sa ne luam verightele de acolo, pentru ca sunt modele mult mai frumoase. as vrea o combinatie aur galben cu aur alb.

DDna
10.03.2008, 14:33:26
ne referim la acelasi tudor, nu? Tudor Colection de pe Lipscani... Cand ai fost? Si n-au fost amambili?
Da, acelasi Tudor, pe Lipscani. Am fost in februarie anul trecut.

DDna
10.03.2008, 14:47:14
In conditiile in care eu am dat 3,5 lei pe o husa de inchiriat, 2,5 ron e un pret bun :)

DDna
10.03.2008, 14:52:43

multumesc pt sfat, la verighete ma refer.
noi o sa plecam sambata in italia, la sora mea si vrem sa ne luam verightele de acolo, pentru ca sunt modele mult mai frumoase. as vrea o combinatie aur galben cu aur alb.[/quote]
Ale noastre au 9 mm latime si 1 mm grosime. Nu sunt atat de incomode, depinde si de persoana, cum va obisnuiti cu ele.
Astea sunt verighetele noastre :

georgi_ramy80
10.03.2008, 14:57:32
In conditiile in care eu am dat 3,5 lei pe o husa de inchiriat, 2,5 ron e un pret bun :)
Da, Denisa, e adevarat, dar vreau sa-ti spun ca meniul il luam de la ei, deci eu zic ca ar fi fost mai elegant sa il introduca in pretul meniului, cumva..., pentru ca la inceput nu s-a pus problema .#-o

DDna
10.03.2008, 15:04:30
Da, Denisa, e adevarat, dar vreau sa-ti spun ca meniul il luam de la ei, deci eu zic ca ar fi fost mai elegant sa il introduca in pretul meniului, cumva..., pentru ca la inceput nu s-a pus problema .#-o
Pai si noi meniul de unde l-am avut ? Nu de la ei ?? Nu inteleg ce vrei sa spui ca iei meniul de la ei ...
Noua ne-au spus de la inceput : ori cu firma lor decoratiunile, ori deloc.
Si da, stiu ca vorbim despre restaurante diferite.

larryssa83
10.03.2008, 15:10:56
buna
si eu as vrea sa stiu cam la cat va duce meniul. noi vom face la sinaia in octombrie si cred ca se vor mai modifica preturile pana atunci.
sa stii ca eu am intrebat la local daca ne vor lua ceva bani pentru aranjarea salii, pt huse si alte chestii de genul asta si patronul a spus ca nu. eu am l-am descusut mult pe patron cand am fost sa vorbim de local, pentru ca eu stau in tgv si nunta va fi la sinaia (acolo stau socrii) si nu pot sa ma duc asa in fiecare zi sa vorbesc cu patronul localului. socrul meu se uita cam ciudat la mine ca puneam asa multe intrebari, dar tb sa stim cat mai multe detalii pentru ca surprize vor aparea oricum, sunt sigura.
Pe noi ne costa 100 ron meniul fara bauturi, fructe, prajituri si alte prostii...cat despre decoratiuni trebuie sa rezolvam cu o firma...ei nu ofera asta

georgi_ramy80
10.03.2008, 15:18:43
Pai si noi meniul de unde l-am avut ? Nu de la ei ?? Nu inteleg ce vrei sa spui ca iei meniul de la ei ...
Noua ne-au spus de la inceput : ori cu firma lor decoratiunile, ori deloc.
Si da, stiu ca vorbim despre restaurante diferite.
Mmmmda...cand ma refer la meniu, ma refer la meniul complet. Decat bautura o sa o aducem noi. Asa ca... ce zici acum? Imi dai dreptate?

FlorinaBadea
10.03.2008, 15:37:02
scuze ca intervin, dar si daca iti zicea un meniu mai scump cu nu stiu cat si-ti zicea ca husele sunt in pret nu tot aia era. Dar ma rog cred ca asta e satsfactia noastra a femeilor sa auzim cuvantul gratuit si atunci este k

georgi_ramy80
10.03.2008, 15:45:19
scuze ca intervin, dar si daca iti zicea un meniu mai scump cu nu stiu cat si-ti zicea ca husele sunt in pret nu tot aia era. Dar ma rog cred ca asta e satsfactia noastra a femeilor sa auzim cuvantul gratuit si atunci este k
nu crezi ca era mai elegant asa? Si repet: nu s-a pus problema asa...nu stiu dc intelegeti, vad ca ma cam luati la misto... A... si a propos, alta chestie care s-ar putea sa va dea de gandit: o restrictie in ce priveste fata de masa: dc venim cu husele de scaun din alta parte, ne va pune fetele de masa cele vechi (am uitat sa va spun ca s-au achiztionat materiale noi pt fete de masa si huse). Eu nu vroiam sa va transmit alt mesaj decat acela ca una vorbesti si alta face romanul asta....:|

larryssa83
10.03.2008, 16:08:35
nu crezi ca era mai elegant asa? Si repet: nu s-a pus problema asa...nu stiu dc intelegeti, vad ca ma cam luati la misto... A... si a propos, alta chestie care s-ar putea sa va dea de gandit: o restrictie in ce priveste fata de masa: dc venim cu husele de scaun din alta parte, ne va pune fetele de masa cele vechi (am uitat sa va spun ca s-au achiztionat materiale noi pt fete de masa si huse). Eu nu vroiam sa va transmit alt mesaj decat acela ca una vorbesti si alta face romanul asta....:|
Scuza-ma...nu stiu daca am inteles bine....deci daca veniti cu husele de scaune de la o alta firma va pun fetele lor de masa vechi..dar daca luati de la firma si fetele de masa?..ce fac atunci?...ce nemernici!!!
Daca nu am inteles eu bine cum stau lucrurile imi cer scuze..:D

soranasor
10.03.2008, 17:18:57
Fetelor voi aveti vre-un lautar care o sa va cante acasa (d-alea ...d-alea I-ati mireasa ziua buna bla bla) sau formatia care vine la restaurant va veni si acasa sau nu aveti asa ceva?:"> #:-S

larryssa83
10.03.2008, 17:26:26
Fetelor voi aveti vre-un lautar care o sa va cante acasa (d-alea ...d-alea I-ati mireasa ziua buna bla bla) sau formatia care vine la restaurant va veni si acasa sau nu aveti asa ceva?:"> #:-S
Daca ar fi dupa mine nu as vrea nici sa aud de lautar...la restaurant o sa avem dj..si probabil acasa va fi un lautar...dar inca nu am vb nimic cu nimeni :)

cristiana_83
10.03.2008, 18:04:45
buna! nu te supara si tu asa pe fete!noi intelegem ca esti nervoasa si este normal.....si eu te inteleg perfect ca pana la urma toate trecem prin asa ceva!parerea mea e ca trebuia sa ti se spuna de la bun inceput dar ca sa bage husele in meniu nu aveau cum...!!!!cred eu!cert e ca asa fac mai toti una vorbesti cu ei si alta se adevereste....imi pare rau sa o spun dar mai avem mult pana sa fim si noi civilizati!pentru ca prin ce imi spui tu acum mi se adevereste pentru a nu stiu cata oara ca restaurantele noastre sau mai bine zis proprietarii nu stiu sa-si atraga clientii si cu atat mai putin sa-i respecte!asta e....ce sa facem ?sa-i invatam noi cum sa se poarte?nu se poate ca am face-o!important e sa-ti mentii calmul si sa reusesti de acum incolo sa obtii raspunsuri concrete de la ei fara sa te mai dea inapoi! bafta multa iti urez!

cristiana_83
10.03.2008, 18:10:47
NNUUUUUUUUUUUUUUU[-X !cel putin eu !:D mie nu imi plac lautarii si c atat mai mult sa umble unul in urma mea sa-mi miorlaie in cap toata ziua!poate sunt putin cam dura dar asta e parerea mea!gusturile nu se discuta.....sa nu intelegi gresit!nu am nimic impotriva celor care au lautari la nunta sau acasa cand vin sa ia mireasa dar eu una nu ai suport!vom avea doar dj-ul la local si atat:suuuper:

soranasor
10.03.2008, 21:05:13
NNUUUUUUUUUUUUUUU[-X !cel putin eu !:D mie nu imi plac lautarii si c atat mai mult sa umble unul in urma mea sa-mi miorlaie in cap toata ziua!poate sunt putin cam dura dar asta e parerea mea!gusturile nu se discuta.....sa nu intelegi gresit!nu am nimic impotriva celor care au lautari la nunta sau acasa cand vin sa ia mireasa dar eu una nu ai suport!vom avea doar dj-ul la local si atat:suuuper:
Si eu gandesc la fel ca tine. Nu vreau sa miorlaie unul dupa mine, desi la restaurant o sa am o formatie. Dar problema e ca ma tot bat anumite pers la cap cu faza asta cu lautarul dupa mine si am crezut ca poate oi fi eu mai ... sucita sau nu stiu cum sa zic. De asta am vrut sa stiu si parerea voastra.

xdaria
10.03.2008, 23:10:23
eu nici sa nu aud de lautar dupa mine.... le-am zis celor cu idei dintr-astea ca dc vad acordeonist la mine la usa il bat.....:D... si apropos..... nu mi se pare scump 2,5 ron pe husa..... gandeste-te ca mergi la agentie, inchiriezi cu 3-3,5 un numar de huse mai mic decat invitati.... ce faci lasi scaune chioare pt cei veniti in plus.... sau inchiriezi mai multe sa fii sigura .... si platesti mai multe.....

xdaria
10.03.2008, 23:12:12
la dragodana la o nunta mi-am rupt tocul de la pantof in podeaua aia ciudata..... s-a agatat pur si simplu si ... s-a rupt.... aveti grija sa va luati pantofi de rezerva dc sunteti in sala aceea din spate......

xdaria
10.03.2008, 23:18:02
si ca sa ma laud...... eu inca nu am emotii..... nici macar nu ma stresez..... le iau asa usor.... mai e o groaza de timp pana pe 1 iunie.... am facut marturiile, cardurile de masa, pernita de verighete, paharele de sampanie, am aranjat cu dj-ul, fotograf,agentia de aranjat sala, filmat, am rezervat la biserica. am cumparat o parte din bauturi, cocardele,pantofii mei si ai lui, costumul lui, verighetele, am pus ochii pe rochita care imi place, am probat-o si o sa ma duc prin aprilie - mai sa o comand..... asta pe ultima suta de metrii ca nu prea am unde sa o depozitez la mine acasa..... dar ..... inca nu avem nasi, asa ca nu am facut nici invitatiile.... speram sa reusim saptamana asta sa rezolvam ceva..... si ma tot inreb ce mai am de facut..... stiu: dupa ce stabilim nasii sa-mi bat capul cu cadourile pt ei.....

xdaria
10.03.2008, 23:21:24
era sa uit.... am mai cuparat tot felul de prostii: confetii baloane , fundite, tunuri cu nu's ce chestii sclipitoare in ele.... asta pt masini si primarie.......;-)

DDna
11.03.2008, 07:42:13
Mmmmda...cand ma refer la meniu, ma refer la meniul complet. Decat bautura o sa o aducem noi. Asa ca... ce zici acum? Imi dai dreptate?
Nu iti dau dreptate, pentru ca una e mancarea si bautura, alta e decorul !
In Targoviste nu ai sa gasesti restaurante care sa-ti bage decoratiunile in pretul meniului, cel putin eu nu am auzit, si crede-ma ca am cautat si eu destul pentru nunta mea.
Pe de alta parte, te-ar fi incalzit sa-ti spuna ca e 130 ron meniul, inclusiv decoratiunile ? Pai se vedea de la o posta ca e umflat pretul ...
In fine, sunt cam deficitara la capitolul explicatii astazi, pana la urma e treaba voastra cum faceti, a fost doar o parere.
Si sa stii ca nu te ia nimeni la misto, doar ca ni se pare putin ciudat ceea ce ceri tu.

georgi_ramy80
11.03.2008, 10:16:42
buna! nu te supara si tu asa pe fete!noi intelegem ca esti nervoasa si este normal.....si eu te inteleg perfect ca pana la urma toate trecem prin asa ceva!parerea mea e ca trebuia sa ti se spuna de la bun inceput dar ca sa bage husele in meniu nu aveau cum...!!!!cred eu!cert e ca asa fac mai toti una vorbesti cu ei si alta se adevereste....imi pare rau sa o spun dar mai avem mult pana sa fim si noi civilizati!pentru ca prin ce imi spui tu acum mi se adevereste pentru a nu stiu cata oara ca restaurantele noastre sau mai bine zis proprietarii nu stiu sa-si atraga clientii si cu atat mai putin sa-i respecte!asta e....ce sa facem ?sa-i invatam noi cum sa se poarte?nu se poate ca am face-o!important e sa-ti mentii calmul si sa reusesti de acum incolo sa obtii raspunsuri concrete de la ei fara sa te mai dea inapoi! bafta multa iti urez!
Buna! Poate ca nu m-am facut eu inteleasa: nu vroiam decoratiunile in pretul meniului, in niciun caz, ca nu-s venita de pe luna... Dar discutia, in toamna, a fost in felul urmator: noi aranjam sala cum ne pricepem, colaboram cu o cofetarie bla bla bla, nu trebuie decat sa aduceti bautura si eventual fructe, dc vreti sa oferiti asa ceva in meniu. Bineinteles ca nu ramaneam noi la ce ne ofereau si fara dubii apelam la specialisti, dar din moment ce una vorbesti cu ei si alta fac, e normal sa ti se puna pata cand iti cere exagerat si pe meniu si iti mai cer si 2.5 lei pe huse. Si sa-ti mai spun ceva:a facut anul trecut in primavara un cunoscut nunta si nici nu i s-a pomenit de asa ceva! Voi nu cunoasteti niciun local in care nu cere chirie pe huse? Eu cunosc. Atata timp cat vrei cine stie ce extravagante sau culori pe care ei nu le pot oferi, atunci mi se pare normal sa dai banul pe chirie, dar ma rog... poate ca sunt eu prea stresata si nu gandesc lucrurile cum ar trebui...

georgi_ramy80
11.03.2008, 10:21:46
In Targoviste nu ai sa gasesti restaurante care sa-ti bage decoratiunile in pretul meniului, cel putin eu nu am auzit, si crede-ma ca am cautat si eu destul pentru nunta mea.
Pe de alta parte, te-ar fi incalzit sa-ti spuna ca e 130 ron meniul, inclusiv decoratiunile ? Pai se vedea de la o posta ca e umflat pretul ...
In fine, sunt cam deficitara la capitolul explicatii astazi, pana la urma e treaba voastra cum faceti, a fost doar o parere.
Si sa stii ca nu te ia nimeni la misto, doar ca ni se pare putin ciudat ceea ce ceri tu.
Mie nu-mi plac oamenii neseriosi, atata tot. Nu a fost vorba de banii in sine si nici de faptul ca ne dam inapoi de la a plati chiria pentru huse, nicidecum. Si sa nu crezi ca eu nu stiu ce-i acela meniu si ce-i aia decorare de sala, dar ma rog, poate citesti ce-am scris mai sus si o sa-ti dai seama...

DDna
11.03.2008, 10:38:21
Buna! Poate ca nu m-am facut eu inteleasa: nu vroiam decoratiunile in pretul meniului, in niciun caz, ca nu-s venita de pe luna... Dar discutia, in toamna, a fost in felul urmator: noi aranjam sala cum ne pricepem, colaboram cu o cofetarie bla bla bla, nu trebuie decat sa aduceti bautura si eventual fructe, dc vreti sa oferiti asa ceva in meniu. Bineinteles ca nu ramaneam noi la ce ne ofereau si fara dubii apelam la specialisti, dar din moment ce una vorbesti cu ei si alta fac, e normal sa ti se puna pata cand iti cere exagerat si pe meniu si iti mai cer si 2.5 lei pe huse. Si sa-ti mai spun ceva:a facut anul trecut in primavara un cunoscut nunta si nici nu i s-a pomenit de asa ceva! Voi nu cunoasteti niciun local in care nu cere chirie pe huse? Eu cunosc. Atata timp cat vrei cine stie ce extravagante sau culori pe care ei nu le pot oferi, atunci mi se pare normal sa dai banul pe chirie, dar ma rog... poate ca sunt eu prea stresata si nu gandesc lucrurile cum ar trebui...
Deci :
- in cazul in care una a zis patronul cand ati contractat, alta in prezent, iti dau toata dreptatea sa fii suparata
- in Targoviste, la momentul la care am cautat noi restaurant nu am gasit vreunul care sa ofere din partea casei husele de scaune. - noi am platit 3,5 ron pe niste huse simple, albe cu funda aurie

miroli
11.03.2008, 10:38:42
Hai sa va spun si eu ce stiu pana acum de dragodana,unde voi face si eu nunta.
Deci:anul trecut nu aveau decat huse(funde)pe verde si roz,pe care intr-adevar nu iti luau bani iar fetele de masa erau cam "iesite din uz".
In ianuarie anul asta si-au facut O PARTE din fetele albe si din husele albe de mese si scaune si si-au mai facut fundele de scaune din culorile rosu si somon,pe care le inchiriaza cu 25.000 vechi(socotesti un scaun iar fetele de masa ti le dau gartuit).
Ceea ce probabil nu ti-au spus la dragodana este ca va trebui sa platesti tu ospatarii(negociezi la sange!!!!!!!!!!!)daca nu cumva vrei sa adorma langa mese.
Cam asta e cu dragodana.

miroli
11.03.2008, 10:40:05
A,si am uitat sa precizez:daca vrei sa imbraci scaunele si mesele cu o firma de decoratiuni,e ok,iti dau voie cei de la dragodana dar in mod sigur o sa platesti mai mult....................

georgi_ramy80
11.03.2008, 10:41:34
Deci:anul trecut nu aveau decat huse(funde)pe verde si roz,pe care intr-adevar nu iti luau bani iar fetele de masa erau cam "iesite din uz".
In ianuarie anul asta si-au facut O PARTE din fetele albe si din husele albe de mese si scaune si si-au mai facut fundele de scaune din culorile rosu si somon,pe care le inchiriaza cu 25.000 vechi(socotesti un scaun iar fetele de masa ti le dau gartuit).
Ceea ce probabil nu ti-au spus la dragodana este ca va trebui sa platesti tu ospatarii(negociezi la sange!!!!!!!!!!!)daca nu cumva vrei sa adorma langa mese.
Cam asta e cu dragodana.
Deci credeti ca am dreptate sa fiu suparata? Eu anul trecut am negociat cu ei. Si sa stii ca am vazut si eu ca si-au achiztionat materiale noi si poate de asta...

georgi_ramy80
11.03.2008, 10:42:17
Cam asta e cu dragodana.
Deci credeti ca am dreptate sa fiu suparata? Eu anul trecut am negociat cu ei.,,Si sa stii ca am vazut si eu ca si-au achizitionat materiale noi si poate de asta...

DDna
11.03.2008, 10:42:27
Mie nu-mi plac oamenii neseriosi, atata tot. Nu a fost vorba de banii in sine si nici de faptul ca ne dam inapoi de la a plati chiria pentru huse, nicidecum. Si sa nu crezi ca eu nu stiu ce-i acela meniu si ce-i aia decorare de sala, dar ma rog, poate citesti ce-am scris mai sus si o sa-ti dai seama...
Ti-am raspuns referitor la neseriozitate.

Am citit ce ai scris, e treaba ta ce si cum faci, nimeni nu face planuri pe banii vostri. Succes.
Daca cineva considera ca pot ajuta cu vreun sfat, un nr de telefon, o informatie, va rog sa o faceti pe privat. Aici nu voi mai scrie.
Succes in tot ce faceti.

georgi_ramy80
11.03.2008, 10:43:34
Deci :
- in cazul in care una a zis patronul cand ati contractat, alta in prezent, iti dau toata dreptatea sa fii suparata
- in Targoviste, la momentul la care am cautat noi restaurant nu am gasit vreunul care sa ofere din partea casei husele de scaune. - noi am platit 3,5 ron pe niste huse simple, albe cu funda aurie
cam asa stau lucrurile....

miroli
11.03.2008, 10:44:46
Ca tot m-am pus pe scris,o sa va spun si o veste care sper sa va ajute:mi-a fost recomandata o tipa(are firma)care se ocupa de decoratiuni si toate cele pt.nunta.
Am vazut poze de la nuntile aranjate de ea(la unele am si fost)si mi se pare super ok,ca sa nu mai spun ca e extraordinar de serioasa.
Spre ex,i-am spus ca pt.nunta mea vreau niste vaze inalte(cam de 50-60 cm)si a fost si s-a interesat si mi-a zis ca o sa le si achizitioneze si apoi le va inchiria.
Daca va intereseaza mai multe,are firma pe langa restaurantul zodiac,in spatele pietei 1 mai si pe tipa o cheama cami.

georgi_ramy80
11.03.2008, 10:45:09
A,si am uitat sa precizez:daca vrei sa imbraci scaunele si mesele cu o firma de decoratiuni,e ok,iti dau voie cei de la dragodana dar in mod sigur o sa platesti mai mult....................
da........ asta stiu, dar dc vin cu husele de scaun, tb neaparat sa vin si cu fetele de masa ca altfel ni le da pe cele vechi, uzate...

georgi_ramy80
11.03.2008, 10:47:43
Ti-am raspuns referitor la neseriozitate.

Am citit ce ai scris, e treaba ta ce si cum faci, nimeni nu face planuri pe banii vostri. Succes.
Daca cineva considera ca pot ajuta cu vreun sfat, un nr de telefon, o informatie, va rog sa o faceti pe privat. Aici nu voi mai scrie.
Succes in tot ce faceti.
sa inteleg ca eu sunt cauza pentru care nu mai scrii aici? sper ca nu... Ne-am spus toate parerile, asta nu inseamna ca tb sa iscam conflicte, pentru ca toti suntem cu nervii intinsi, fie ca recunoastem, fie ca nu...

miroli
11.03.2008, 10:49:01
Da,se poate si asta............desi am inteles ca si-au reinnoit si fetele de masa(nu stiu daca toate dar eu am de gand sa ma duc si sa-i rog sa mi le arate pe toate si care e urata....o sa iau in completare de la o firma de decoratiuni)

georgi_ramy80
11.03.2008, 10:55:28
Da,se poate si asta............desi am inteles ca si-au reinnoit si fetele de masa(nu stiu daca toate dar eu am de gand sa ma duc si sa-i rog sa mi le arate pe toate si care e urata....o sa iau in completare de la o firma de decoratiuni)
Nu! Stai linistita in privinta asta! Dc inchiriezi de la ei husele de scaun, fetele de masa le ai pe cele noi! Si-au cumparat acum, in februarie materiale si le vor schimba pe cele vechi, pe toate!

miroli
11.03.2008, 10:58:17
A,da?
Super!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Mi-ai dat o veste buna!

larryssa83
11.03.2008, 11:27:20
Fetelor....cred ca stresul incepe sa isi spuna cuvantul...haideti sa incercam sa nu ne suparam...chiar cand ne inmultisem si noi...Eu personal nu am incheiat un contract cu o firma de decoratiuni dar din cate am citit sunt cateva ...asa ca avem de unde alege...:)
Denisa...nu te supara...suntem agitate, stresate, ni se pare ca avem multe de facut si timpul ne preseaza.....tu ai trecut prin asta si stii cum este...:):*

monicas
11.03.2008, 11:32:35

Niciodata nu mi-au placut lautarii asa ca nu vom avea deloc. Vom avea DJ la restaurant si ne va fi suficient.

monicas
11.03.2008, 11:41:09

noi facem nunta la Eden si ni s-a oferit posibilitatea de a alege un meniu care include 4 feluri de mancare, tort, decoratiuni, bauturi (100 ml whisky/pers , vin, tuica, dar o vom inlocui cu palinca de Maramures pe care o avem deja, cola, pepsi, cappy, apa minerala) fructe, fursecuri si costa 135 Ron. Inca nu am decis daca il alegem pe asta sau cealalta varianta care costa 105 Ron si include tort, 4 feluri de mancare si decoratiuni.

FlorinaBadea
11.03.2008, 11:43:49
chiar asa mai fetelor, haideti sa ne calmam, nu cred ca e una pe aici care sa ne vrea raul, ne impartim sfaturi si idei, Denisa chiar avem nevoie de sfaturile tale mai ales ca ai trecut prin acest eveniment mai mult stresant.
Georgiana ai dreptate dar toate au o rezolvare.

FlorinaBadea
11.03.2008, 11:47:16
in ceea ce priveste restaurantele cred ca toate au ceva naspa, eu ce sa mai zic de sala mea si nu vreau sa ma gandesc la ospatari ca am numai burtoase, nu vreau sa fiu rautacioasa, si nici nu-mi place sa barfecs dar cand le vad pe babele alea de la combinat si ma gandesc ca alea vor servi la mese ma apuca groaza.

monicas
11.03.2008, 11:49:11
sa inteleg ca eu sunt cauza pentru care nu mai scrii aici? sper ca nu... Ne-am spus toate parerile, asta nu inseamna ca tb sa iscam conflicte, pentru ca toti suntem cu nervii intinsi, fie ca recunoastem, fie ca nu...

Offf - chiar nu e cazul sa va suparati! Ati uitat motivul pentru care suntem toate pe forum? Trebuie sa ne ajutam reciproc si sa ne respectam dorintele si gusturile.

FlorinaBadea
11.03.2008, 11:53:26
Ca tot m-am pus pe scris,o sa va spun si o veste care sper sa va ajute:mi-a fost recomandata o tipa(are firma)care se ocupa de decoratiuni si toate cele pt.nunta.
Am vazut poze de la nuntile aranjate de ea(la unele am si fost)si mi se pare super ok,ca sa nu mai spun ca e extraordinar de serioasa.
Spre ex,i-am spus ca pt.nunta mea vreau niste vaze inalte(cam de 50-60 cm)si a fost si s-a interesat si mi-a zis ca o sa le si achizitioneze si apoi le va inchiria.
Daca va intereseaza mai multe,are firma pe langa restaurantul zodiac,in spatele pietei 1 mai si pe tipa o cheama cami.
Nu cred ca mai prezinta o problema vazele inalte toate firmele au asa ceva, si movul si mariajul si vm, cam pe astia ii stiu eu. Ei cel putin nu trebuie sa le cumpere, le au deja. Si vad ca se inmultesc tot mai mult firmele de decoratiuni, prefer sa lucrez cu o firma serioasa si cu experienta. Oricum multumim de sfat.

flory_78
11.03.2008, 13:08:02

eu nici nu vreau sa aud de asa ceva. i-am spus socrului meu ca daca vine cu lautarul la mine eu nu mai ies din casa. iar seara la local vreau dj, cred ca e mult mai bine asa, desi sunt multi cei care gandesc ca nu merge nunta fara lautari. dara asta e, fiecare cu gusturile lui.

georgi_ramy80
11.03.2008, 15:45:02
eu nici nu vreau sa aud de asa ceva. i-am spus socrului meu ca daca vine cu lautarul la mine eu nu mai ies din casa. iar seara la local vreau dj, cred ca e mult mai bine asa, desi sunt multi cei care gandesc ca nu merge nunta fara lautari. dara asta e, fiecare cu gusturile lui.
ca sa va spun sincer, fetelor, eu nici nu stiu cum canta cei care vin la mine la nunta. Socru' a fost cu aranjatul, cu popitul... Stiu doar ca vor fi 10, ceea ce m-a uimit un pic. Si mai stiu ca se se cheama Taraful Chindia, sau ceva in genul... Si a propos, nici eu nu vad nunta fara lautari...

georgi_ramy80
11.03.2008, 15:47:27
este adevarat ca ar suna mult mai bine nunta cu dj, dar ma gandesc ca n-or sa vina numai tinerei care sa guste muzica noastra, asa ca...sa se simta tot mul bine or sa cante si usoara si populara. Bineinteles ca in momentele de pauza o sa cante o boxa, ceva...

georgi_ramy80
11.03.2008, 15:49:19
Nu cred ca mai prezinta o problema vazele inalte toate firmele au asa ceva, si movul si mariajul si vm, cam pe astia ii stiu eu. Ei cel putin nu trebuie sa le cumpere, le au deja. Si vad ca se inmultesc tot mai mult firmele de decoratiuni, prefer sa lucrez cu o firma serioasa si cu experienta. Oricum multumim de sfat.
te-am auzit de "mariaj"? Imi poti spune si mie, te rog, cum ajung la ei?

georgi_ramy80
11.03.2008, 15:51:40
in ceea ce priveste restaurantele cred ca toate au ceva naspa, eu ce sa mai zic de sala mea si nu vreau sa ma gandesc la ospatari ca am numai burtoase, nu vreau sa fiu rautacioasa, si nici nu-mi place sa barfecs dar cand le vad pe babele alea de la combinat si ma gandesc ca alea vor servi la mese ma apuca groaza.
ai dreptate. Adevarul asta este. Si n-ar fi nimic dc ar fii cu sapunul la zi...<:-P

monicas
11.03.2008, 16:03:03
este adevarat ca ar suna mult mai bine nunta cu dj, dar ma gandesc ca n-or sa vina numai tinerei care sa guste muzica noastra, asa ca...sa se simta tot mul bine or sa cante si usoara si populara. Bineinteles ca in momentele de pauza o sa cante o boxa, ceva...

Dar vom avea si muzica populara - cred totusi ca nu voi tolera manele. Dar vom avea hore si sarbe din plin plus vals si muzica usoara. Si mai e o chesite cu orchestra - tu spui ca ai zece iar asta inseamna inca 10 meniuri pe langa onorariul lor. Sau nu mananca cu voi?

cristiana_83
11.03.2008, 16:40:29
bunaaa!mai gusturile nu se discuta dar parerea mea sincera este ca desi nu vin numai tineri daca iti alegi un dj bun care stie cu adevarat ce inseaman nunta si este specializat pe asa ceva iti spun sincer ca v-a fi un succes!dj-ul nu pune numai melodii pentru tineri ci si populara de petrecere in fine!eu ca tanar mai greu imi gasesc locul undeva unde se canta numai muzica lautareasca,pe cand cu un dj daca iti alegi tu muzica dinainte poti face in asa fel incat toti sa se bucure de toate genurile de muzica!

cristiana_83
11.03.2008, 16:48:55
nu am intrat o singura zi si deja vad ca s-au cam incins spiritele pe aici!de ce?toata lumea este stresata si cred ca s-a deviat putin de la subiect!dupa cum au spus si fetele mai sus haideti sa nu uitam de ce suntem pe acest forum si sa incercam sa ne ajutam cu tot ce putem!eu una am ramas datoare cu niste numere ale unor dj dar va spun sincer fetelor ca nu le mai gasesc:"> 1 va trebui sa o sun pe mama sa mi le dea si de indata ce fac rost de ele va contactez!imi cer mii de scuze si va rog sa nu va suparati dar chiar asa este le-am pierdut!:-s :-s :-SS deja iubi m-a certat!va dati seama cat sunt de pierduta in spatiu:-<

cristiana_83
11.03.2008, 16:58:01
=P~ =P~ =P~ =)) foarte tare!!!!!!!!!asa este dar ai fost foarte simpatica!!!!:D si eu am avut o faza naspa cu localul!la mine a fost mai dureros!am fost sa facem programarea si sa ne alegem in functie de disponibilitatea lor ,adica a celor de la local, data nuntii!ma rog ,dupa lungi discutii am ajuns la un compromis adica 4 octombrie!faza a fost ca nu puteam incheia un contract pentru ca nu le aveau gata!bun trecem si peste asta!dar la un moment dat ,inainte sa plec cu vreo 3 zile,mama mea foarte intuitiva si pentru asta ai multumesc, ne-a trimis inca o data sa vedem noi negru pe alb ca e data aia!si ce credeti??????????nu eram pe nicaieri>-) >-) va imaginati ce fete am facut!!!!am ramas inmarmuriti !efectiv nu mai stiam ce sa spunem!si am reusit tot cu interventii ca asa e la romani!!!!

flory_78
12.03.2008, 07:49:26
Dar vom avea si muzica populara - cred totusi ca nu voi tolera manele. Dar vom avea hore si sarbe din plin plus vals si muzica usoara. Si mai e o chesite cu orchestra - tu spui ca ai zece iar asta inseamna inca 10 meniuri pe langa onorariul lor. Sau nu mananca cu voi?

si la noi vreau sa fie muzica diversificata, dar fara manele. am fost in toamna la nunta varului meu, care a avut orchestra. va spun sincer ne-au intoxicat cu manele plus ca muzica era foarte tare, nu te puteai intelege nici cu cel de langa tine. mi s-a parut foarte obositor. si oamenii ieseau afara sa mai scape de zgomot.
la mine nu vreau sa se intample asa ceva, sa iasa oamenii din local ca sa scape de muzica.trebuie sa fie o atmosfera placuta sa se simta bine invitatii.

alidoll
12.03.2008, 10:22:25
Buna fetelor,

Asa ca sa mai schimbam subiectul cu fetele de masa si cu lautarii:), poate imi spuneti si mie voi cum faceti cu "darul" de la invitati? faceti place card-uri cu plic sau le dati plicuri la invitati? Eu mi-am cumparat o casuta pentru bani si ma gandeam sa las pe fiecare cd pleaca sa aduca el banii. La inceput vroiam sa le dau la fiecare plicuri personalizate dar m-am razgandit pt ca imi e ca si cum le-as cere bani.

Voi cum o sa procedati?

larryssa83
12.03.2008, 11:07:40
Buna fetelor,

Asa ca sa mai schimbam subiectul cu fetele de masa si cu lautarii:), poate imi spuneti si mie voi cum faceti cu "darul" de la invitati? faceti place card-uri cu plic sau le dati plicuri la invitati? Eu mi-am cumparat o casuta pentru bani si ma gandeam sa las pe fiecare cd pleaca sa aduca el banii. La inceput vroiam sa le dau la fiecare plicuri personalizate dar m-am razgandit pt ca imi e ca si cum le-as cere bani.

Voi cum o sa procedati?
Nu cred ca daca pui carduri de masa cu plic e ca si cand le-ai cere bani...pt ca la noi oricine vine la nunta stie ca se dau bani...asa e obiceiul....eu asa fac...carduri + plic :) :*

alidoll
12.03.2008, 11:22:45
Nu cred ca daca pui carduri de masa cu plic e ca si cand le-ai cere bani...pt ca la noi oricine vine la nunta stie ca se dau bani...asa e obiceiul....eu asa fac...carduri + plic :) :*

Da asa ar fi cel mai bine.

monicas
12.03.2008, 11:29:36
Buna fetelor,

Voi cum o sa procedati?

Cred ca voi avea pregatite niste place carduri cu plic. Chiar daca nu asteptam noi dar ei tot vor contribui cu ceva asa ca macar sa fie ceva organizat.

alidoll
12.03.2008, 14:04:21
Stie cineva cum se procedeaza cu analizele pt nunta? Eu as vrea sa sar peste ele:).

larryssa83
12.03.2008, 14:28:12
Stie cineva cum se procedeaza cu analizele pt nunta? Eu as vrea sa sar peste ele:).
Nu cred ca se poate...stu ca se fac cu 2 saptamani inainte de cununia civila :)

xdaria
12.03.2008, 17:25:28
astea sunt cardurile mele de masa si sunt tip plic

xdaria
12.03.2008, 17:27:14
sunt visinii cu galben.... astea vor fi culorile nuntii..... am muncit sa le fac vreo 2-3 saptamani...... dar imi plac f mult.... si vom scrie pe fiecare numele invitatilor....

larryssa83
12.03.2008, 17:52:06
astea sunt cardurile mele de masa si sunt tip plic

Sunt foarte frumoase...eu nu cred ca as fi reusit sa le fac singura...Felicitari!!!!

flory_78
13.03.2008, 07:47:10
sunt visinii cu galben.... astea vor fi culorile nuntii..... am muncit sa le fac vreo 2-3 saptamani...... dar imi plac f mult.... si vom scrie pe fiecare numele invitatilor....

foarte dragute, felicitari! poate imi spui si mie cum ai facut.

georgi_ramy80
13.03.2008, 08:10:18
Bineinteles ca vor manca si ei...Da... 10 meniuri in plus...
A propos de valsuri, voi cum stati cu dansul?

flory_78
13.03.2008, 08:42:33

Buna intrebare. unde putem merge la cursuri de dans in tgv?

flory_78
13.03.2008, 09:03:39

nu stiu daca poti sari peste ele. verisoara mea este asistenta si tot l-a intepat pe fratele ei care este ingrozit de luat sange.

FlorinaBadea
13.03.2008, 11:25:48
Bine zis cu valsul de de mica visez sa dansez vals la nunta mea ca in povesti, eu stiu dar sotul :-p e varza.
Din cate stiu eu se dadeau niste cursuri, sau era un profesor f bun la palatul copiilor sau la teatru nu stiu exact.
Dar ma interesez la un prieten care a avut nunta anul trecut si va zic.
Ai primit oferta aia care ti-am trimis-o pe PM? Imi mergea netul prost si nu stiu dc a incarcat-o?

FlorinaBadea
13.03.2008, 11:27:31
Cum stai cu pregatirile? De abia astept sa vedem poze de la tine.

georgi_ramy80
13.03.2008, 12:08:41
Bine zis cu valsul de de mica visez sa dansez vals la nunta mea ca in povesti, eu stiu dar sotul :-p e varza.
Din cate stiu eu se dadeau niste cursuri, sau era un profesor f bun la palatul copiilor sau la teatru nu stiu exact.
Dar ma interesez la un prieten care a avut nunta anul trecut si va zic.
Ai primit oferta aia care ti-am trimis-o pe PM? Imi mergea netul prost si nu stiu dc a incarcat-o?
nu am nimic pe PM. Poti sa o mai incarci o data?

georgi_ramy80
13.03.2008, 12:11:35
Pai ce sa-ti zic? ieri am fost cu rochita la modificat, mi-am cumparat cosulete, pahare, jartiera, pernuta pt verighete, (toate set de la tudor, exact in tonul rochitei), colier si diadema,am dat comanda la mov de funde pt piept.. Ce-as mai avea? Pai sa ma hotarasc cu cine inchei contract pt decorarea salii... si nu mai stiu... ar mai fii ceva?

georgi_ramy80
13.03.2008, 12:12:40
Buna intrebare. unde putem merge la cursuri de dans in tgv?
fata, e problema, sa stii......Al meu abia misca piciorusele;;)

larryssa83
13.03.2008, 13:54:16
Noi suntem catastrofe amandoi...nu stim nimic :)

miroli
13.03.2008, 14:30:55
Pentru ca si eu si viitorul meu sotior eram catastrofe la dans ,ne-am apucat de vreo 2 sapt.de cursuri.
Cursurile de dans se fac la noi in oras in doua locuri:
-la clubul studentilor(pe langa select-micro 6)-prof.Razvan Vaduva
-la scoala nr.2-cu tatal celui de mai sus
Sedintele sunt de 2 ori/sapt si costa 50 lei/luna.

larryssa83
13.03.2008, 15:01:25
Pentru ca si eu si viitorul meu sotior eram catastrofe la dans ,ne-am apucat de vreo 2 sapt.de cursuri.
Cursurile de dans se fac la noi in oras in doua locuri:
-la clubul studentilor(pe langa select-micro 6)-prof.Razvan Vaduva
-la scoala nr.2-cu tatal celui de mai sus
Sedintele sunt de 2 ori/sapt si costa 50 lei/luna.
Multumesc.....suntem salvati :*:*:*:*

georgi_ramy80
13.03.2008, 15:14:55
Multumesc.....suntem salvati :*:*:*:*
ufffffffffffff... chiar ca da. Acum suflam usurateeeeee

georgi_ramy80
14.03.2008, 10:26:14
Ia zi-mi, tu ai cununia civila o faci in aceeasi zi cu nunta? Sau ai facut-o deja? Mie mi-e groaza, sincer, cd ma gandesc ca o sa stau toata ziua si toata noaptea imbracata cu rochita! Ginerica, cel putin, si-a luat o camasa de schimb. Nu ne permite timpul, e prea scurta ziua ca sa am timp sa ma schimb dupa civila. Si mai e si distanta. Ne-am gandit la un moment dat sa facem civila in alta zi, dar am ramas la ideea asta de 2 in 1. E o f mare problema pt mine....

flory_78
14.03.2008, 11:23:35
fata, e problema, sa stii......Al meu abia misca piciorusele;;)
eu ma mai descurc, dar si-al meu e varza la capitolul asta? stii cum danseaza cel mai bine? ca Mr. Bean =))

flory_78
14.03.2008, 11:27:22
Ia zi-mi, tu ai cununia civila o faci in aceeasi zi cu nunta? Sau ai facut-o deja? Mie mi-e groaza, sincer, cd ma gandesc ca o sa stau toata ziua si toata noaptea imbracata cu rochita! Ginerica, cel putin, si-a luat o camasa de schimb. Nu ne permite timpul, e prea scurta ziua ca sa am timp sa ma schimb dupa civila. Si mai e si distanta. Ne-am gandit la un moment dat sa facem civila in alta zi, dar am ramas la ideea asta de 2 in 1. E o f mare problema pt mine....
si la mine vor fi amandoua in aceeasi zi, si nu voi avea timp sa ma mai schimb. nu prea sunt incantata de chestia asta dar nu am timp.

georgi_ramy80
14.03.2008, 11:32:53
si la mine vor fi amandoua in aceeasi zi, si nu voi avea timp sa ma mai schimb. nu prea sunt incantata de chestia asta dar nu am timp.
dar macar va ajuta distanta? Ca la mine sunt vreo 200 km de facut intr-o zi: 100 dus, 100 intors. Nashpa raaaaaau...:-&

larryssa83
14.03.2008, 12:01:13
Si noi le avem pe amandoua in aceiasi zi...si stau in rochie toata zua dar ma bucur...ca doar o zi o sa o pot purta...Si in cazul nostru ar fi o distanta de 13o km dar eu sunt mai comoda....vor veni ai mei cu invitatii iar eu raman in apartamentul nostru si el pleaca de la parintii lui...mi-e sila sa merg atata drum :)

larryssa83
14.03.2008, 12:20:13
=)) Foarte interesanta faza cu mutatul subiectului < Soacre>....se pare ca mai toate avem problme cu al doilea rand de "parinti" Off...Oare de ce parintii fetelor ii accepta pe gineri asa cum sunt, doar pentru ca suntem noi fericite si parintii baiatul fac tot posibilul sa ne creeze probleme?....O mare enigma pt mine :*

georgi_ramy80
14.03.2008, 12:26:46
Si noi le avem pe amandoua in aceiasi zi...si stau in rochie toata zua dar ma bucur...ca doar o zi o sa o pot purta...Si in cazul nostru ar fi o distanta de 13o km dar eu sunt mai comoda....vor veni ai mei cu invitatii iar eu raman in apartamentul nostru si el pleaca de la parintii lui...mi-e sila sa merg atata drum :)
ufffff... Si nu crezi ca o sa fie nashpa? Pe mine o sa vina sa ma ia pe la 12:30 si o sa facem cununia civila la el, apoi se face un obicei acasa (tot la el), dupa care mergem la religioasa si la local. Si ma gandesc ca or sa fie cateva ore bune...

georgi_ramy80
14.03.2008, 12:30:53
=)) Foarte interesanta faza cu mutatul subiectului < Soacre>....se pare ca mai toate avem problme cu al doilea rand de "parinti" Off...Oare de ce parintii fetelor ii accepta pe gineri asa cum sunt, doar pentru ca suntem noi fericite si parintii baiatul fac tot posibilul sa ne creeze probleme?....O mare enigma pt mine :*
A propos, voi o sa stati singuri sau impreuna cu socrii? Ca atat timp cat nu convietuim cu ele, n-avem de ce sa ne facem probleme. Si-apoi,... niciuna nu e ca mama. Poate si de aia avem retinerea asta si exista mereu un termen de comparatie, nu credeti?

flory_78
14.03.2008, 13:07:03
dar macar va ajuta distanta? Ca la mine sunt vreo 200 km de facut intr-o zi: 100 dus, 100 intors. Nashpa raaaaaau...:-&

nu prea cred, pentru ca nunta va fi in sinaia iar eu stau in targoviste. si vor veni sa ma ia de acasa. stii ce le-am zis? sa zica ms ca nu i-am pus sa ma ia de la mangalia. eu acolo am locuit pana de curand, si acolo e practic casa mea. ar fi fost o treaba, nu? :))

larryssa83
14.03.2008, 13:10:05
ufffff... Si nu crezi ca o sa fie nashpa? Pe mine o sa vina sa ma ia pe la 12:30 si o sa facem cununia civila la el, apoi se face un obicei acasa (tot la el), dupa care mergem la religioasa si la local. Si ma gandesc ca or sa fie cateva ore bune...
Nu stiu ...dar sa speram ca va fi bine...abia astept sa ajung acsa si s ama mai imbrac cu rochita :D

larryssa83
14.03.2008, 13:11:42
A propos, voi o sa stati singuri sau impreuna cu socrii? Ca atat timp cat nu convietuim cu ele, n-avem de ce sa ne facem probleme. Si-apoi,... niciuna nu e ca mama. Poate si de aia avem retinerea asta si exista mereu un termen de comparatie, nu credeti?
Multumesc lui Dumnezeu si lui iubi ca a muncit ...vom sta singuri :D Dar vom fi in acelasi oras....cu soacra nu am probleme...socrul e mai bagacios...dar daca nu se schimba doar el va avea de pierdut

georgi_ramy80
14.03.2008, 13:13:31
Nu stiu ...dar sa speram ca va fi bine...abia astept sa ajung acsa si s ama mai imbrac cu rochita :D
Cand ti-ai luat-o? De unde?
Cum e?????

georgi_ramy80
14.03.2008, 13:15:09
nu prea cred, pentru ca nunta va fi in sinaia iar eu stau in targoviste. si vor veni sa ma ia de acasa. stii ce le-am zis? sa zica ms ca nu i-am pus sa ma ia de la mangalia. eu acolo am locuit pana de curand, si acolo e practic casa mea. ar fi fost o treaba, nu? :))
daaaaaaaaaaaa... atunci ar fi fost belea...

flory_78
14.03.2008, 13:16:40
fetelor, eu va pup si va urez spor la pregatiri. eu o sa lipsesc o saptamana, plec in concediu. si sper sa ne luam si noi verighetele. abia astept.

larryssa83
14.03.2008, 13:30:31
Cand ti-ai luat-o? De unde?
Cum e?????
Mi-am luat-o in iarna cand am fost acasa de la christiane philippe din Bucuresti
Aici gesesti pozele
mi se pare mai frumoasa in realitate :) sunt si modesta :*

FlorinaBadea
14.03.2008, 13:31:08
Nu pot gasi o explicatie dar e cujmplit. aseara s-a luat iar de pisica mea care o am de 9 ani care sta la mama nu o deranjeaza cu nimik pe ea, dar care ma bate la cap sa scap de ea, dar ea stie ca pisika inseamna f mult pt mine si nu as dao pt nimik in lume.
spuneti si voi! si i-am zis si eu ca nu are de ce sa se ia de pisica mea ca nu o deranjeaza cu nimik si a zis ca i-am raspuns impertinent. Si a inceput sa-l ia si pe sotul meu ca nu o mai mira de ce nu mai vb cu ea, de ce nu-i mai spune nimik din ce face, ca nu stiu ce.
fetelor si acum am nervi de asera. Nu o mai sport, nici nu vreau sa o mai vad de prefacuta.

larryssa83
14.03.2008, 13:32:19
fetelor, eu va pup si va urez spor la pregatiri. eu o sa lipsesc o saptamana, plec in concediu. si sper sa ne luam si noi verighetele. abia astept.
Concediu placut..o sa ne lipsesti...bafta cu verighetele...:*:*

larryssa83
14.03.2008, 13:41:37
Nu pot gasi o explicatie dar e cujmplit. aseara s-a luat iar de pisica mea care o am de 9 ani care sta la mama nu o deranjeaza cu nimik pe ea, dar care ma bate la cap sa scap de ea, dar ea stie ca pisika inseamna f mult pt mine si nu as dao pt nimik in lume.
spuneti si voi! si i-am zis si eu ca nu are de ce sa se ia de pisica mea ca nu o deranjeaza cu nimik si a zis ca i-am raspuns impertinent. Si a inceput sa-l ia si pe sotul meu ca nu o mai mira de ce nu mai vb cu ea, de ce nu-i mai spune nimik din ce face, ca nu stiu ce.
fetelor si acum am nervi de asera. Nu o mai sport, nici nu vreau sa o mai vad de prefacuta.
E cam nebuna soacra ta...cred ca nu gaseste motiv sa se ia de tine si se leaga de pisicuta...trebuie sa luam atitudine fetelor...ne spun ca le vb impertinent...le spunem ca respectul se gastiga...eu asa voi face

georgi_ramy80
14.03.2008, 13:46:44
pa! Si bafta la cumparaturi!

georgi_ramy80
14.03.2008, 13:52:51
fata, asa or fi toate? Voi locuiti cu socrii? Eu n-am avut (inca) conflicte cu a mea, dar nu e exclus...

georgi_ramy80
14.03.2008, 13:55:10
Mi-am luat-o in iarna cand am fost acasa de la christiane philippe din Bucuresti
Aici gesesti pozele
mi se pare mai frumoasa in realitate :) sunt si modesta :*
Fata, e f frumoasa rochita si cred ca e mai frumoasa in realitate, ca si eu am descarcat o poza pe calculator si mi se parea foarte stearsa...

larryssa83
14.03.2008, 14:17:11
Fata, e f frumoasa rochita si cred ca e mai frumoasa in realitate, ca si eu am descarcat o poza pe calculator si mi se parea foarte stearsa...
Multumesc :*

alidoll
17.03.2008, 10:57:45

Nu fii suparata. Daca ai stii cate probleme am avut eu cu soacra ai ramane cu gura cascata. Bine ca e departe ca altfel nustu ce i-as fi facut. Am noroc cu iubitul meu ca are grija sa ii inchida gura de fiecare data:D. Acum deja cred ca ma place si e foarte draguta cu mine:). O sa se potoleasca daca mai vrea sa isi vada baiatul:) asa ca nu iti face griji si nu baga in seama toate prostiile ei.

FlorinaBadea
18.03.2008, 08:10:04
Nu fii suparata. Daca ai stii cate probleme am avut eu cu soacra ai ramane cu gura cascata. Bine ca e departe ca altfel nustu ce i-as fi facut. Am noroc cu iubitul meu ca are grija sa ii inchida gura de fiecare data:D. Acum deja cred ca ma place si e foarte draguta cu mine:). O sa se potoleasca daca mai vrea sa isi vada baiatul:) asa ca nu iti face griji si nu baga in seama toate prostiile ei.
Ba cred ca ar trebui sa-mi fac griji caci sotul meu nu prea stie sa-i inchida gura si dupa chestii de astea cu masa eu ma cert si cu el ca de ii ia apararea ca e bolnava, batrana. daca a-ti vedea ce teatru joaca. Dar asta e.

cristiana_83
18.03.2008, 09:02:28
Ba cred ca ar trebui sa-mi fac griji caci sotul meu nu prea stie sa-i inchida gura si dupa chestii de astea cu masa eu ma cert si cu el ca de ii ia apararea ca e bolnava, batrana. daca a-ti vedea ce teatru joaca. Dar asta e.
florina din pacateavem si vom avea povara asta in spate tot timpul vietii de acum incolo!asta e .cand incepem o relatie din pacate nu ne alegem si soacra ne alegem doar iubitul cu care vrem sa traim si creem o familie!desi mai in gluma mai in serios ar trebui sa se faca si o preselectie de soacre ca tare multe probleme ne mai creeaza!din pacate si eu am si am avut mari probleme cu socrii !amandoi!sunt falsi ,si asa cum ai zis si tu joaca un teatru de te uimesc uneori!mie soacramea nu a avut niciodata tupeul sa-mi spuna in fata ceea ce crede,dar ai impuie capul lui iubi!cat despre socramiu este si mai fals!la inceput te lasa in pace,nu zice nimic,iti lasa impresia ca n-are nimic cu tine (adica este de o indiferenta enervanta)dupa care ma trezesc cu el ca se impotriveste casatoriei noastre si nici macar nu o spune elegant,ci folosind numai cuvinte jignitoare la adresa mea(falsa,mincinoasa si ca joc teatru).nu se stie de unde a tras concluzia asta mai ales ca noi ne vedem doar o luna pe an!asa ca te inteleg perfect si iti doresc sa ai puterea sa treci peste toate ca pana la urma tu l-ai ales pe baiatul lor nu pe ei,si cu el vei trai nu cu ei!bafta in continuare!te poooop

monicas
19.03.2008, 12:43:51
florina din pacateavem si vom avea povara asta in spate tot timpul vietii de acum incolo!asta e .cand incepem o relatie din pacate nu ne alegem si soacra ne alegem doar iubitul cu care vrem sa traim si creem o familie!desi mai in gluma mai in serios ar trebui sa se faca si o preselectie de soacre ca tare multe probleme ne mai creeaza!din pacate si eu am si am avut mari probleme cu socrii !amandoi!sunt falsi ,si asa cum ai zis si tu joaca un teatru de te uimesc uneori!mie soacramea nu a avut niciodata tupeul sa-mi spuna in fata ceea ce crede,dar ai impuie capul lui iubi!cat despre socramiu este si mai fals!la inceput te lasa in pace,nu zice nimic,iti lasa impresia ca n-are nimic cu tine (adica este de o indiferenta enervanta)dupa care ma trezesc cu el ca se impotriveste casatoriei noastre si nici macar nu o spune elegant,ci folosind numai cuvinte jignitoare la adresa mea(falsa,mincinoasa si ca joc teatru).nu se stie de unde a tras concluzia asta mai ales ca noi ne vedem doar o luna pe an!asa ca te inteleg perfect si iti doresc sa ai puterea sa treci peste toate ca pana la urma tu l-ai ales pe baiatul lor nu pe ei,si cu el vei trai nu cu ei!bafta in continuare!te poooop

Putine dintre noi vor avea o relatie ideala cu soacrele din pacate. Am descoperit insa ca distanta este un lucru pozitiv din punctul asta de vedere. Noi reusim sa ne intelegem perfect. Ne respectam si ne ajutam reciproc. Soacra mea a fost printre putinii membri ai familiei sotului care m-au acceptat asa cum sunt. Nici de socrul nu ma pot plange. Cumnata e mai problematica insa suntem departe si de ea - in plus ea are o relatie mai ciudata cu propriul frate - de-abia isi vorbesc si nu pentru ca se urasc ci pentru ca au conceptii complet diferite despre viata in general si nu au subiecte comune de discutie. Sunt convinsa ca daca as fi aproape de socrii am incepe sa ne calcam pe nervi reciproc. Eu o sa incerc sa mentin lucrurile asa cum sunt. Mai rarut ca-i mai dragut!

larryssa83
20.03.2008, 12:20:00
Nu mai zice nimeni nimic? :(

larryssa83
20.03.2008, 12:54:31
Putine dintre noi vor avea o relatie ideala cu soacrele din pacate. Am descoperit insa ca distanta este un lucru pozitiv din punctul asta de vedere. Noi reusim sa ne intelegem perfect. Ne respectam si ne ajutam reciproc. Soacra mea a fost printre putinii membri ai familiei sotului care m-au acceptat asa cum sunt. Nici de socrul nu ma pot plange. Cumnata e mai problematica insa suntem departe si de ea - in plus ea are o relatie mai ciudata cu propriul frate - de-abia isi vorbesc si nu pentru ca se urasc ci pentru ca au conceptii complet diferite despre viata in general si nu au subiecte comune de discutie. Sunt convinsa ca daca as fi aproape de socrii am incepe sa ne calcam pe nervi reciproc. Eu o sa incerc sa mentin lucrurile asa cum sunt. Mai rarut ca-i mai dragut!
Ma bucur ca in cazul tau distanta a ajutat ...la noi nu prea a mers...suntem de un an in Anglia si relatiile nu s-au schimbat....nu se poarta urat ( nu m-au jignit) dar parca nici nu ma au la suflet...de fapt pt ei nu prea exist....poate toate atsea se datoreaza si circumstantelor in care eu am aparut in viata lui iubi....
El era plecat in Anglia cam de 4 ani...si tot ce avea dadea parintilor....noi ne-am cunoscut pe net....prin intermediul verisoarei lui care imi era colega de facultate....am vb pe net cam 7 luni...(eu dupa ce l-am cunoscut pe el am pus capat unei relatii de 7 ani cu altcineva)....dupa acele 7 luni relatia s-a rupt...tot din cauza parintilor lor care au inceput sa se agite crezand ca o sa ii sucesc mintile baiatului lor si o sa pun mana pe banii lui....si ca sa evite orice legatura intre noi...i-au facut cunostinta pe net cu o alta fata....care era cam pe placul socrului meu...buna...ca sa zic asa...si iubi al meu a cam cazut in plasa....s-a indragostit de ea....a venit acasa...s-a intalnit cu ea ..numai ca tipa era o materialista si o figuranta....i-a cam luat lui ceva timp sa se convinga...dar mai bine mai tarziu decat nicodata...
In tot acest timp eu m-am impacat cu fostul prieten....dar tot la iubi ma gandeam.....ce sa fac...ma indragostisem pe net :D.....
Ne-am intalnit in sfarsit si noi in realitate si in loc sa ma indeparteze mai rau m-am indragostit....el era ca un tembel...ii placea sa stea cu mine dar sustinea ca o iubeste pe cealalta...:(
Numai ca norocul a fost de partea mea si s-a convins ca ea nu e ceea ce pare...si a pus punct.....a plecat iar in Anglia si am reluat discutiile pe net...ne-am apropiat iarasi...si asa a decis sa vina acasa sa petrecem ceva timp impreuna si sa vedem daca merge.....si a mers...dupa o saptamana am hotarat sa vin si eu aici....:)....zis si facut....si uita-ne acum ....mai avem doar 4 luni pana la nunta :)
Poate din cauza asta socrilor (socru mai ales) nu prea le-a convenit aparitia mea in viata baiatului lor...iubi meu e mai bland si il cam controlau ei...numai ca eu sunt mai rea si nu permit nimanui sa imi controleze viata...si l-am cam schimbat si pe el....si asa cum era normal acum tot ceea ce facem nu se mai duce la ai lui...e pt noi...si asta deranjeaza rau...
Noi vrem sa ne ducem acasa si sa nu mai plecam...vom sta in acelasi oras cu ei...dar nu le voi permite sa mai creeze discutii intre noi...ori ma accepta asa cum sunt si se impaca cu ideea ca baiatul lor are o familie....si acum familia lui e pe primul plan...ori ...ei singuri...ne vom indeparta...
Sper ca nu v-am plictisit...daca da ...imi cer scuze :*

FlorinaBadea
20.03.2008, 13:21:55
Ma bucur ca in cazul tau distanta a ajutat ...la noi nu prea a mers...suntem de un an in Anglia si relatiile nu s-au schimbat....nu se poarta urat ( nu m-au jignit) dar parca nici nu ma au la suflet...de fapt pt ei nu prea exist....poate toate atsea se datoreaza si circumstantelor in care eu am aparut in viata lui iubi....
El era plecat in Anglia cam de 4 ani...si tot ce avea dadea parintilor....noi ne-am cunoscut pe net....prin intermediul verisoarei lui care imi era colega de facultate....am vb pe net cam 7 luni...(eu dupa ce l-am cunoscut pe el am pus capat unei relatii de 7 ani cu altcineva)....dupa acele 7 luni relatia s-a rupt...tot din cauza parintilor lor care au inceput sa se agite crezand ca o sa ii sucesc mintile baiatului lor si o sa pun mana pe banii lui....si ca sa evite orice legatura intre noi...i-au facut cunostinta pe net cu o alta fata....care era cam pe placul socrului meu...buna...ca sa zic asa...si iubi al meu a cam cazut in plasa....s-a indragostit de ea....a venit acasa...s-a intalnit cu ea ..numai ca tipa era o materialista si o figuranta....i-a cam luat lui ceva timp sa se convinga...dar mai bine mai tarziu decat nicodata...
In tot acest timp eu m-am impacat cu fostul prieten....dar tot la iubi ma gandeam.....ce sa fac...ma indragostisem pe net :D.....
Ne-am intalnit in sfarsit si noi in realitate si in loc sa ma indeparteze mai rau m-am indragostit....el era ca un tembel...ii placea sa stea cu mine dar sustinea ca o iubeste pe cealalta...:(
Numai ca norocul a fost de partea mea si s-a convins ca ea nu e ceea ce pare...si a pus punct.....a plecat iar in Anglia si am reluat discutiile pe net...ne-am apropiat iarasi...si asa a decis sa vina acasa sa petrecem ceva timp impreuna si sa vedem daca merge.....si a mers...dupa o saptamana am hotarat sa vin si eu aici....:)....zis si facut....si uita-ne acum ....mai avem doar 4 luni pana la nunta :)
Poate din cauza asta socrilor (socru mai ales) nu prea le-a convenit aparitia mea in viata baiatului lor...iubi meu e mai bland si il cam controlau ei...numai ca eu sunt mai rea si nu permit nimanui sa imi controleze viata...si l-am cam schimbat si pe el....si asa cum era normal acum tot ceea ce facem nu se mai duce la ai lui...e pt noi...si asta deranjeaza rau...
Noi vrem sa ne ducem acasa si sa nu mai plecam...vom sta in acelasi oras cu ei...dar nu le voi permite sa mai creeze discutii intre noi...ori ma accepta asa cum sunt si se impaca cu ideea ca baiatul lor are o familie....si acum familia lui e pe primul plan...ori ...ei singuri...ne vom indeparta...
F frumoasa povestea votra cu peripetii dar frumoasa.
Cat despre parinti si socrii poate asa vor zice si norele noastre despre noi, asa ca asta e. asa e soacra etichetata.

larryssa83
20.03.2008, 13:43:58
F frumoasa povestea votra cu peripetii dar frumoasa.
Cat despre parinti si socrii poate asa vor zice si norele noastre despre noi, asa ca asta e. asa e soacra etichetata.
Eu nu o sa ma port asa cu nora mea...pt ca stiu ca mama unui baiat (de fapt parintii) se pot purta si altfel...parintii baiatului cu care am stat 7 ani au fost niste oameni deosebiti ...ce a fost intre mine si el..a fost...dar lor nu am ce sa le zic...cu mama lui am avut o relatie deosebita...a stiut sa imi fie prietena...si asa as vrea sa fiu si eu cu nora mea :)

georgi_ramy80
20.03.2008, 13:44:29
Asta este mana destinului... si a lucrat foarte frumos in cazul vostru...
Nu va urez decat sa va intelegeti la fel de bine si de acum inainte si sa nu permiteti nimanui sa se bage in relatia voastra: mama... soacra...

georgi_ramy80
20.03.2008, 13:48:40
Nu mai zice nimeni nimic? :(
Uite, as vrea sa te intreb, sa va intreb, de fapt, de luna de miere: cand? Unde?

larryssa83
20.03.2008, 15:13:20
Asta este mana destinului... si a lucrat foarte frumos in cazul vostru...
Nu va urez decat sa va intelegeti la fel de bine si de acum inainte si sa nu permiteti nimanui sa se bage in relatia voastra: mama... soacra...
Multumesc...:*

larryssa83
20.03.2008, 15:15:04
Uite, as vrea sa te intreb, sa va intreb, de fapt, de luna de miere: cand? Unde?
Sigur, sigur nu stiu dar am vrea sa plecam in Tenerife.....cand...cam dupa 10 august :*...Pt mine nu conteaza....dupa ce am indurat atata vant in Anglia...nu vreau decat sa am parte de mult soare :)
Voi v-ati hotarat?