PDA

Versiunea completa : Miresici din Targoviste

Pagini : 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

DDna
15.04.2008, 13:17:32
uau! destul de naspa. m-ai cam speriat. nu stiu ce sa fac acum. crezi ca ar fi mai bine sa ma programez in alta parte ?
Nu stiu ce sa-ti spun, el lucreaza frumos, adica ce face iese bine, dar e neserios. Ca sa nu mai spun ca prietenei mele incepuse sa-i cante o versiune obscena de "Ia-ti mireasa ziua buna", desi nu o mai vazuse pana atunci, deci exclusa orice forma de amicitie/prietenie care i-ar fi permis, poate, asa ceva.
Nu stiu ce sa-ti recomand, daca tie ti-a placut la el, mergi, dar fii in garda pt orice eventualitate.

PS : Eu nu am facut nici machiaj de proba si nici coafura ...

gynaur
15.04.2008, 16:05:45
eu zic ca nu are rost sa risti. de ce sa lasi pe ultima saptamana? gandeste-te cum ai procedat pt local, e cam la fel si pt coafor. daca sunt multe nunti in ziua respectiva, sigur si saloanele vor fi ocupate.
Paiiii....,pentru ca nu vin acasa mai devreme. Ajung cu doar o saptamana inainte de nunta:((. Dar am sa trimit pe cineva sa faca programare in locul meu(asa cum am facut si pana acuma;)))
Offff...e greu sa fi departe!!!:(

miroli
15.04.2008, 21:41:03
Fetelor,eu am avut o experienta fff.nashpa cu Cristi asta,ca sa nu mai spun de ce au patit alte prietene.
Este intr-adevar priceput in ceea ce face dar e un obsedat sexual si un neserios.
Asa ca daca nu vreti sa fiti lasate cu fundu'n balta,duceti-va la altcineva.
Eu personal recomand Nefertiti(cel de pe Calea Bucuresti).
Va pup

soranasor
15.04.2008, 21:51:14
nu stiu cat este proba. si eu eram curioasa sa stiu de la fete cat le-a costat. cred ca o sa trec dupa paste sa-l intreb.
A fost matusa mea azi la Cristi asta si a intrebat de preturi. I-a zis 150 proba si 250 in ziua nuntii.

georgi_ramy80
16.04.2008, 07:48:11
Buna fetele...Cum mai stati cu pregatirile?
Uau....^:)^ Asa de neseriosi sa fie hairstyle-istii astia? Oare e posibil sa nu onoreze comezile la timp sau, mai rau, sa ne faca niste "babe ponosite" chiar in ziua nuntii?
Eu nu m-am coafat niciodata la Nefertiti, dar acolo m-a programat nasa. O sa ma duc de paste (sambata viitoare) si o sa va povestesc. Oricum, eu ma duc cu poza in mana si dc nu iese cum vreau eu, renunt, poate poate gasesc in alta parte. Nu stiu la Leda dc o fi tarziu sa ma programez dupa paste pentru 10 mai. Or fi avand asa multe programari? Nici nu stiu...
As vrea sa imi dati si mie o slutie... Dc pana acum am renuntat sa ma gandesc la vreme rea in ziua nuntii, uite acum ma gandesc (cu vremea asta de toamna tarzie) ca totul este posibil... Si eu n-am nimic de pus pe umeri... Poate stiti cumva unde gasesc un bolero alb, ceva...In Targoviste, ca nu prea mai am timp sa caut ptin bucuresti...
Merci! Va poop!

alidoll
16.04.2008, 08:31:39
Buna fetelor,

Siti cumva daca voalul trebuie cusut cumva sau modificat intr-un fel ca sa poata fi prins pe cap? Multumesc.

alidoll
16.04.2008, 09:31:29
Va atasez niste poze cu pantofii mei, sa imi ziceti ce parere aveti.

larryssa83
16.04.2008, 10:04:55
Mi-am mai facut acum pt luna mai o programare pt o proba la o tipa de la jenifer la care am mai fost. O sa va zic cum a iesit.
La cine? pentru ca si eu tot acolo vreau sa ma duc

larryssa83
16.04.2008, 10:05:57
super! Poti sa imi spui si mie de unde l-ai cumparat? Merci
Din Anglia...dar cauta pe site-urile lor poate ti-l aduc si in Romania :*

larryssa83
16.04.2008, 10:10:06
Sunt foarte frumosi...sa iti aduca numai fericire :*

alidoll
16.04.2008, 10:24:11
Sunt foarte frumosi...sa iti aduca numai fericire :*

Multumesc.

monicas
16.04.2008, 10:40:30
Din Anglia...dar cauta pe site-urile lor poate ti-l aduc si in Romania :*

pai si eu sunt in UK - da-mi si mie te rog site-ul sau numele magazinului. Eu am gasit multe dar ar fi mai bine sa cumpar dintr-un loc recomandat de tine. Merci

monicas
16.04.2008, 10:44:33

superbi!!! ceva in genul acesta vreau si eu, dar poate cu tocul mai mic si bej. Daca nu gasesc toc mai mic atunci imi voi cumpara niste opincute pentru cand nu imi voi mai simti picioarele.

alidoll
16.04.2008, 10:52:34
superbi!!! ceva in genul acesta vreau si eu, dar poate cu tocul mai mic si bej. Daca nu gasesc toc mai mic atunci imi voi cumpara niste opincute pentru cand nu imi voi mai simti picioarele.

Multumesc, Astia sunt din satin ivoir si funda e bej din lac nu prea se vede culoarea in poza. Oricum sigur gasesti mai ales ca acolo ai mai multe optiuni. Eu am cautat in Buc de mi-a venit rau.

monicas
16.04.2008, 10:54:43
La cine? pentru ca si eu tot acolo vreau sa ma duc

eu obisnuiam sa merg la Jenifer inainte de a pleca din tara. Era o fata Luminita la care ma tundeam eu si eram multumita. am fost si vara trecuta insa nu am mai nimerit la ea si nu mi-a placut deloc. pe de alta parte, prietena mea s-a coafat la Luminita la cununia civila si a fost exact cum si-a dorit iar la nunta a fost o dezamagire totala... cred ca in final depinde de dispozitia lor din ziua respectiva... sau de maiestria lor. Daca esti bun si dedicat meseriei totul iese perfect intotdeauna. Eu voi alege Leda pentru ca am primit numai pareri pozitive despre salon.

flory_78
16.04.2008, 12:00:42
darguti. mie-mi plac. sa-ti poarte noroc. cat au costat?:D

alidoll
16.04.2008, 12:58:21
darguti. mie-mi plac. sa-ti poarte noroc. cat au costat?:D

multumesc. 200 ron

alidoll
16.04.2008, 13:02:27
eu obisnuiam sa merg la Jenifer inainte de a pleca din tara. Era o fata Luminita la care ma tundeam eu si eram multumita. am fost si vara trecuta insa nu am mai nimerit la ea si nu mi-a placut deloc. pe de alta parte, prietena mea s-a coafat la Luminita la cununia civila si a fost exact cum si-a dorit iar la nunta a fost o dezamagire totala... cred ca in final depinde de dispozitia lor din ziua respectiva... sau de maiestria lor. Daca esti bun si dedicat meseriei totul iese perfect intotdeauna. Eu voi alege Leda pentru ca am primit numai pareri pozitive despre salon.

Asta ii zisesm si Larisei ca l-a Luminita am fost.Eu imi intindeam parul sau il ondulam dar nu mi-am facut vreo coafura pt vreo ocazie sa vad dc se pricepe. Tocmai de asta am zis sa incerc, ultima daca cd m-am tuns cred ca m-a cam ciuntit si de atunci nu am mai fost.

Dc nu imi place nici aici o sa cautt pe cineva in Buc dispus sa vina la Targoviste, nu mai conteaza cat dau numai sa imi placa.

alidoll
16.04.2008, 13:05:39
Eu am descoperit de curand ca am o vecina la tgv care lucreaza la Leda. Nu am reusit sa o prind sa vorbesc cu ea. Dar daca ma intalnesc o intreb cum sta treaba acolo.

monicas
16.04.2008, 13:17:34
Eu am descoperit de curand ca am o vecina la tgv care lucreaza la Leda. Nu am reusit sa o prind sa vorbesc cu ea. Dar daca ma intalnesc o intreb cum sta treaba acolo.

ar fi super. poate o intrebi si de preturi. Mi-a mai spus cineva pe forum mai de mult dar poate s-au schimbat. Merci

miroli
16.04.2008, 21:26:26
Fetelor,va dau un pont in legatura cu pantofii/sandalele pt.nunta.
O prietena de-a mea si-a facut in ianuarie pantofi pe comanda la o firma care are magazin in Merloni(cum intri,drept in fata),care cica lucreaza cu o fabrica din Bucuresti.
Va duceti cu modelul si ei va spun daca pot sa-l faca sau nu.
Imi pare rau ca am apucat sa mi-i iau pe-ai mei si n-am stiut de chestia asta.
Dureaza sa vi-i faca vreo 2 sapt.si au preturi ok(in jur de 2 mil).
Sper ca am ajutat vreo miresica mai nehotarata cu incaltamintea de nunta

miroli
16.04.2008, 21:27:24
A,si vreua sa va intreb ceva:mamele/soacrele voastre de unde si-au luat de imbracat ca habar n-am pe unde sa ma duc cu ele.
Pupici

DDna
18.04.2008, 07:37:46
A,si vreua sa va intreb ceva:mamele/soacrele voastre de unde si-au luat de imbracat ca habar n-am pe unde sa ma duc cu ele.
Pupici
Incearca la Giulia, langa BCR, au hainute frumoase, daca nu, mai e unul la piata 1 mai, vis-a-vis, se cheama Ivonne, sau la Ali Lux la cinema independenta, dar acolo sunt scumpicele, gen 10-15 milioane o rochie.

miroli
22.04.2008, 10:13:27
Merci mult,Denisa!

alidoll
23.04.2008, 10:19:07
Va doresc un Paste Fericit tuturor daca nu ne mai auzim pana atunci.

monicas
23.04.2008, 10:59:59
Va doresc un Paste Fericit tuturor daca nu ne mai auzim pana atunci.

Merci frumos de urari! Paste fericit tuturor!!!

Fetelor, ce experiente aveti cu Visul miresei? Sunt seriosi si profesionisti?

DDna
23.04.2008, 11:04:35
S-a tot scris de cateva pagini incoace, sunt seriosi, eu nu am avut probleme.

DDna
23.04.2008, 11:05:08
Merci mult,Denisa!
Cu multa placere ! :)

alidoll
23.04.2008, 15:21:02

Eu colaborez acum cu ei, imi plac f mult, sunt si foarte deschisi la dorintele tale, plus preturile sunt bune.

monicas
23.04.2008, 15:50:56
Eu colaborez acum cu ei, imi plac f mult, sunt si foarte deschisi la dorintele tale, plus preturile sunt bune.

Va multumesc pentru mesaje fetelor. Am vorbit si eu astazi cu Nicoleta si mi s-a parut un om extraordinar. In plus am citit mesajele scrise pe forum despre VM si toate au fost pozitive. Pot face tot ce vreau eu inclusiv oricare din torturile pe care le-am postat acum cateva mesaje. Este clar ca voi colabora cu ei.

Imi pare rau ca nu sunt acolo ca sa pot vedea exemple din ce au facut pana acum dar sunt sigura ca nu voi avea probleme. Colaboreaza cu cofetaria Yellow Party si din cate am inteles tot de pe site fac torturi foarte bune acolo. Succese!

larryssa83
25.04.2008, 19:34:04
Ce mai faceti fetelor? am cam lipsit:( Am ajuns in sfarsit acasa si momentan nu am netul acasa pentru ca suntem in renovare...sper sa rezolvam cat mai repede ca sa intru in programul normal de miresici :*

larryssa83
25.04.2008, 19:37:54

Mie mi se par f seriosi iar Nicoleta este o dulcik...noi ne-am hotarat deja...vom colabora cu ei...cand am venit acasa am fost si la cei de la mov dar am gasit acolo 2 fufe care ne-au intins o foaie cu preturile si asta a fost...pe cand cei de la VM...nici nu se compara :*:*

larryssa83
25.04.2008, 19:40:00
pai si eu sunt in UK - da-mi si mie te rog site-ul sau numele magazinului. Eu am gasit multe dar ar fi mai bine sa cumpar dintr-un loc recomandat de tine. Merci
Imi cer scuze ca iti raspund atat de tarziu.....nu mai stiu exact site-ul dar zilele astea o sa incerc sa il gasesc :*

larryssa83
25.04.2008, 19:42:02
Paste fericit!!! si desi nu am net acasa cand mai am timp mai dau cate o fuga la internet sa vad ce ati mai scris. Va pup :*

larryssa83
25.04.2008, 19:45:03
Daca nu mai pot sa intru pana la nunta, Georgi _Ramy80, iti urez Casa de piatra si o nunta ca-n povesti :*:*...Abia astept sa vad poze

georgi_ramy80
29.04.2008, 09:25:12
Daca nu mai pot sa intru pana la nunta, Georgi _Ramy80, iti urez Casa de piatra si o nunta ca-n povesti :*:*...Abia astept sa vad poze
merci mult! Poze...sigur ca o sa pun>:D<

monicas
29.04.2008, 13:36:06
Imi cer scuze ca iti raspund atat de tarziu.....nu mai stiu exact site-ul dar zilele astea o sa incerc sa il gasesc :*

Merci pentru mesaj. Nu e nici o problema daca nu il gasesti. Voi ati plecat acasa definitiv? Spor la zugraveli! Mai aveti putin pana la nunta. De-abia astept sa vad poze cu voi toate. Georgi e prima!

monicas
29.04.2008, 13:38:53

Georgi, si eu va doresc sa aveti o nunta asa cum o visati voi! Petrecere frumoasa!

flory_78
29.04.2008, 13:56:51

Georgi, casa de piatra si sa aveti parte numai de fericire.
cum te simti cu 10 zile inainte de nunta? :)

georgi_ramy80
30.04.2008, 07:42:55
>:D< Merci mult fetele! La fel si voua! Va poop pe toate si mai vorbim, dar in spatamana premergatoare evenimentului nu voi mai fi la servici, drept urmare nu voi mai vb cu voi! O sa pun poze dupa, promit!>:D<
Cat despre pregatiri, stam destul de bn! Puiul meu se ocupa de toate! El si-a luat concediu de luni! Mai avem cateva de facut: fructe, tort, sucuri... Am luat tot ce era urgent, am depus si actele...
Cu emotiile, la fel...stau destul de bine... Sper sa ma tina cat mai mult...
O sa mai vorbim vineri si sambata!
A, am uitat sa va zic ca am fost la proba de coafura si...ce sa zic... Daca vreti pozici, o sa va pun, dar nu sunt foarte incantata...:-? Mi-am taiat nitel breton si nu s-a aranjat bine...in poza arata cam nashpa, dar n-o s-o las pe alina, coafeza, pana nu iese ce vreau eu...
Cam atat...
Va poooooooop dulce!>:D<

alidoll
30.04.2008, 09:11:54
Off. Sper din tot sufletul sa iti iasa coafura cum vrei tu. Stiu cat e de stresant. Mult succes in continuare, sa aveti o nunta asa cum ati visat-o si abia astept sa vad poze.:*

coras
30.04.2008, 11:26:56
Mie mi se par f seriosi iar Nicoleta este o dulcik...noi ne-am hotarat deja...vom colabora cu ei...cand am venit acasa am fost si la cei de la mov dar am gasit acolo 2 fufe care ne-au intins o foaie cu preturile si asta a fost...pe cand cei de la VM...nici nu se compara :*:*

BUNA LARYSSA si noi vom colabora tot cu ei..sper sa aiba timp sa ne multumeasca pe amnadoua...in privinta decorurilor si sa aiba si logistica necesara!!! dat fiind faptul ca avem nunta in ceeasi zi!!

larryssa83
30.04.2008, 11:28:41
>:D< Merci mult fetele! La fel si voua! Va poop pe toate si mai vorbim, dar in spatamana premergatoare evenimentului nu voi mai fi la servici, drept urmare nu voi mai vb cu voi! O sa pun poze dupa, promit!>:D<
Cat despre pregatiri, stam destul de bn! Puiul meu se ocupa de toate! El si-a luat concediu de luni! Mai avem cateva de facut: fructe, tort, sucuri... Am luat tot ce era urgent, am depus si actele...
Cu emotiile, la fel...stau destul de bine... Sper sa ma tina cat mai mult...
O sa mai vorbim vineri si sambata!
A, am uitat sa va zic ca am fost la proba de coafura si...ce sa zic... Daca vreti pozici, o sa va pun, dar nu sunt foarte incantata...:-? Mi-am taiat nitel breton si nu s-a aranjat bine...in poza arata cam nashpa, dar n-o s-o las pe alina, coafeza, pana nu iese ce vreau eu...
Cam atat...
Va poooooooop dulce!>:D<
Pune poze sa vedem...:*

larryssa83
30.04.2008, 11:29:35
BUNA LARYSSA si noi vom colabora tot cu ei..sper sa aiba timp sa ne multumeasca pe amnadoua...in privinta decorurilor si sa aiba si logistica necesara!!! dat fiind faptul ca avem nunta in ceeasi zi!!
Buna...si eu sper ca vor reusi sa ne multumeasca pe amandoua...tu ai incheiat contractul cu ei? noi abia saptamana viitoare ne vom duce :)

coras
30.04.2008, 11:31:57
Buna...si eu sper ca vor reusi sa ne multumeasca pe amandoua...tu ai incheiat contractul cu ei? noi abia saptamana viitoare ne vom duce :)
noi am vb cu nicoleta din februarie ea m-a sunat pe mine cam acum 2 sapt sa imi spuna ca trebiue sa ne vedem sa incheiem contractul si sa vorbim, si noi vom ajunge pe 8 sau 9 mai la ea si atunci incheiem, dar deja vorbisem, adica retinuse data.

georgi_ramy80
02.05.2008, 14:50:35
Uite va pun poza cu proba de la coafor, dar nu luati in calcul bretonul care a iesit supernashpa!:">
Numai ca o gasiti in album, nu vrea altfel...
Va poop pe toate!

monicas
02.05.2008, 15:22:56
Uite va pun poza cu proba de la coafor, dar nu luati in calcul bretonul care a iesit supernashpa!:">
Va poop pe toate!

Salut - imi place si te avantajeaza dar mi se pare mie sau coronita nu e centrata? La ce salon ai fost? Spor la treburi!

georgi_ramy80
03.05.2008, 08:12:25
Salut - imi place si te avantajeaza dar mi se pare mie sau coronita nu e centrata? La ce salon ai fost? Spor la treburi!
Da monica, asa este!!! Coafura este facuta in graba (nu prea avea mult timp la dispozitie, nu se gandea ca dureaza atat de mult sa ma vopseasca, sa ma tunda...si ea intre timp a facut si alte programari...).
Cat despre coafor, este vorba de Nefertiti! Cel de pe Balcescu, iar tipa se numeste Alina!
N-o s-o las eu sambata viitoare pana nu iese cum vreau eu...
Iar bretonul il voi "camufla" cumva... Nu am avut breton pana acum, pt ca am parul ondulat si nu se aseaza, si nu stiu ce mi-a venit sa il tai acum, dar uil rezolv eu...il voi prinde cumva...
Coronitza... multe guri spun ca nu mai e in voga, ca da un aer de paysanne, dar eu m-am mai inspirat si de pe net si am vazut destul de multe coafuri cu acea "banala" coronita, care "aranjau" destul de bine....nu stiu dc sa optez pentru cateva agrafe sau pentru coronitza... Am si rochitza stil tunica la gat si de aceea m-am oprit la diadema. Stii tu... stil printesa dar fara baghetzica...:">
Ce parere ai despre a purta sau nu diadema?:-\

dabijaoana
03.05.2008, 21:07:20
Da, Denisa, e adevarat, dar vreau sa-ti spun ca meniul il luam de la ei, deci eu zic ca ar fi fost mai elegant sa il introduca in pretul meniului, cumva..., pentru ca la inceput nu s-a pus problema .#-o
Buna miresicilor din Targoviste.Citesc de ceva timp pe forum dar cum se apropie data limita m-am gandit ca ar fi mai bine si sa ma conversez cu voi.Si eu tot la Dragodana imi fac nunta si as vrea sa-ti spun ca tipa de acolo iti ia 2.5 ron pe scaun si iti da fetele de mese gratuit.Asta daca nu vii tu cu o firma sa amenajezi.Deci eu zic ca e mult mai ieftin.Gandeste-te ca scutesti muuuuulti bani de la fetele de mese.In rest sa stii ca e foarte bine la Dragodana.Eu am fost de multe ori si mi-a placut, mancare buna si muuulta, servire ireprosabila, local frumos si spatios.Si punctul forte este fantana din spatele ringului ( asta daca faci in sala di spate) pe care de altfel nu stiu cum sa o amenajez. Ceva idei?

xdaria
04.05.2008, 11:45:35
mi-am cumparat...... palarie....<:-Ppt dimineata... dupa ce-mi da jos voalul...=D> sunt super incantata..... o sa pun poza....

larryssa83
04.05.2008, 15:44:15
Va poop pe toate!
Cred ca una ti-ai dorit si alta a iesit...se vede din expresia fetei tale...hai ca asta a fost o proba dar nu o lasa asa la nunta...daca e nevoie sa te faca de 2 ori dar sa pleci de acolo cu zambetul pe buze...abia astept sa te vad miresica...:*:*

larryssa83
04.05.2008, 15:44:48
Buna miresicilor din Targoviste.Citesc de ceva timp pe forum dar cum se apropie data limita m-am gandit ca ar fi mai bine si sa ma conversez cu voi.Si eu tot la Dragodana imi fac nunta si as vrea sa-ti spun ca tipa de acolo iti ia 2.5 ron pe scaun si iti da fetele de mese gratuit.Asta daca nu vii tu cu o firma sa amenajezi.Deci eu zic ca e mult mai ieftin.Gandeste-te ca scutesti muuuuulti bani de la fetele de mese.In rest sa stii ca e foarte bine la Dragodana.Eu am fost de multe ori si mi-a placut, mancare buna si muuulta, servire ireprosabila, local frumos si spatios.Si punctul forte este fantana din spatele ringului ( asta daca faci in sala di spate) pe care de altfel nu stiu cum sa o amenajez. Ceva idei?
Bine ai venit printre noi!!!!

larryssa83
04.05.2008, 15:45:25
mi-am cumparat...... palarie....<:-Ppt dimineata... dupa ce-mi da jos voalul...=D> sunt super incantata..... o sa pun poza....

Abia astept sa o vad...:)

larryssa83
04.05.2008, 15:46:45
Coras...cum scrii pe invitatii...mitropolia targoviste?

alidoll
05.05.2008, 15:18:33
Da monica, asa este!!! Coafura este facuta in graba (nu prea avea mult timp la dispozitie, nu se gandea ca dureaza atat de mult sa ma vopseasca, sa ma tunda...si ea intre timp a facut si alte programari...).
Cat despre coafor, este vorba de Nefertiti! Cel de pe Balcescu, iar tipa se numeste Alina!
Iar bretonul il voi "camufla" cumva... Nu am avut breton pana acum, pt ca am parul ondulat si nu se aseaza, si nu stiu ce mi-a venit sa il tai acum, dar uil rezolv eu...il voi prinde cumva...
Coronitza... multe guri spun ca nu mai e in voga, ca da un aer de paysanne, dar eu m-am mai inspirat si de pe net si am vazut destul de multe coafuri cu acea "banala" coronita, care "aranjau" destul de bine....nu stiu dc sa optez pentru cateva agrafe sau pentru coronitza... Am si rochitza stil tunica la gat si de aceea m-am oprit la diadema. Stii tu... stil printesa dar fara baghetzica...:">

As fi vrut sa vad cum e la spate si sa vad cum ti-a prins voalul ca pe mine m-a pus sa il cos ceea ce mi se pare f ciudat si nu o sa fac niciodata asta. In legatura cu coronita eu cred ca daca tie iti place trebuie sa o porti nu conteaza parerea altora... Oricum sa stai cu gura pe ea sa nu pleci de acolo nemultumita ca de asta e angajata sa multumeasca clientii.

monicas
06.05.2008, 10:21:39

In legatura cu diadema eu cred ca ar trebui sa faci ceea ce iti place - eu am observat ca nu se merge pe e o moda anume pentru mirese ci pe un stil care sa se potriveasca fiecarei personalitati. Diadema se potriveste tipului de rochita. Acorda-i coafezei mai mult timp - mai bine pierzi vremea dupa decat sa intarzii. Pupici, astept pozici!

coras
06.05.2008, 13:43:18
Coras...cum scrii pe invitatii...mitropolia targoviste?
exact asa am scris o sa pun poza cu invitatia sapt viitoare cand o sa fie gata!

DDna
07.05.2008, 08:21:06
Oana, bine ai venit !!! Tu ai invatat cumva la scoala nr 5, Coresi ? Mi-e cunoscut numele :)

cristiana_83
07.05.2008, 18:58:19
buna fetelor si Hristos a inviat!imi cer scuze ca nu am mai scris de foarte mult timp dar nu am uitat de voi!doar ca o perioada am ramas fara net ,dupa aceea au venit parintii mei in vizita timp de 2 saptamani si m-am ocupat numai de ei!de asa e cand nu-i vezi timp de un an ......sper sa ma iertati si va promit ca de acum incolo vo i fi mai mereu prezenta!in ce stadiu mai sunteti cu pregatirile?eu am impresia ca am stagnat si nu-mi place si nu mai am decat vreo 4 luni! va pupik dulce dulce!

denyssa
08.05.2008, 13:37:48
buna,miresici din targoviste!:* am si eu o intrebare la voi:vreau sa ma duc in tg sa-i iau costum sotiorului meu,unde ma sfatuiti sa ma duc?^:)^ am auzit ca undeva langa gara e un complex,acolo langa piata-si acolo ar fi un magazin cu costume f bune si acceptabile ca pret..$-) pllsssssssss help..^:)^

DDna
09.05.2008, 07:05:03
buna,miresici din targoviste!:* am si eu o intrebare la voi:vreau sa ma duc in tg sa-i iau costum sotiorului meu,unde ma sfatuiti sa ma duc?^:)^ am auzit ca undeva langa gara e un complex,acolo langa piata-si acolo ar fi un magazin cu costume f bune si acceptabile ca pret..$-) pllsssssssss help..^:)^
Nu prea sunt de calitate in oras .... mai mult turcisme, si scumpe. Poti incerca la Jolidonne, pe centrul vechi, sunt 2 magazine, la Mondial iarasi poti sa arunci o privire.
Langa gara sincer eu nu stiu decat un magazin cu haine si incaltaminte sport, daca mai mergi 500-600 m dai de piata Pavcom si de en-gros-uri.
Ma mai gandesc si-ti mai scriu.

Edit : mai este un magazin mai de lux vis-a-vis de XXL, in centru, zona Muntenia, cobori spre Piata 1 Mai, pe stanga, se cheama Giuliani ([email protected]), au costume dragute dar putin piperate ca pret, merita totusi sa arunci o privire si sa-ti faci o idee cam ce gasesti.

denyssa
09.05.2008, 10:05:45
Nu prea sunt de calitate in oras .... mai mult turcisme, si scumpe. Poti incerca la Jolidonne, pe centrul vechi, sunt 2 magazine, la Mondial iarasi poti sa arunci o privire.
Langa gara sincer eu nu stiu decat un magazin cu haine si incaltaminte sport, daca mai mergi 500-600 m dai de piata Pavcom si de en-gros-uri.
Ma mai gandesc si-ti mai scriu.

Edit : mai este un magazin mai de lux vis-a-vis de XXL, in centru, zona Muntenia, cobori spre Piata 1 Mai, pe stanga, se cheama Giuliani, au costume dragute dar putin piperate ca pret, merita totusi sa arunci o privire si sa-ti faci o idee cam ce gasesti.
iti multumesc mult..>:D<

dabijaoana
09.05.2008, 10:30:28
Oana, bine ai venit !!! Tu ai invatat cumva la scoala nr 5, Coresi ? Mi-e cunoscut numele :)
Da.Tu cine esti, poate ne cunoastem

DDna
09.05.2008, 14:22:44
Da.Tu cine esti, poate ne cunoastem
Nu cred ca ma stii, ca sunt mai mica decat tine, te tin minte de la un careu, eram prin clasa a 5-a eu, ti-a dat ceva premiu pt o olimpiada sau ceva de genul asta .....

gynaur
10.05.2008, 23:16:11
fetelor,la ce saloane din tgv se pun unghii din gel(si ma refer la saloane cu o buna sterilizare a aparaturii) si cam la ce pret se ridica o astfel de manichiura?

DDna
11.05.2008, 14:17:35
fetelor,la ce saloane din tgv se pun unghii din gel(si ma refer la saloane cu o buna sterilizare a aparaturii) si cam la ce pret se ridica o astfel de manichiura?
Eu stiu ca se pune gel la Leda, la Fashion Tattoo, ala de la Caraiman, la Nefertiti ala de pe Calea Bucuresti dar sincer habar n-am de preturi. Si eu imi pun gel pe unghii dar nu mi le fac in Targoviste.

gynaur
11.05.2008, 20:25:49
Eu stiu ca se pune gel la Leda, la Fashion Tattoo, ala de la Caraiman, la Nefertiti ala de pe Calea Bucuresti dar sincer habar n-am de preturi. Si eu imi pun gel pe unghii dar nu mi le fac in Targoviste.

Merci mult Denisa. Fashion tatoo s-a deschis de curand?(ca eu cand am fost anul trecut acasa parca nu era,sau nu l-am vazut eu...)

DDna
12.05.2008, 14:25:35
Merci mult Denisa. Fashion tatoo s-a deschis de curand?(ca eu cand am fost anul trecut acasa parca nu era,sau nu l-am vazut eu...)
E de cativa ani deschis :) Chiar vis-a-vis de statia Caraiman

gynaur
12.05.2008, 15:30:27
E de cativa ani deschis :) Chiar vis-a-vis de statia Caraiman

:) aha, mi-am adus aminte unde este,merci >:D<

monicas
12.05.2008, 16:32:02
Salut

Fetelor, meniul vostru la ce pret se ridica? Noua ne tot adauga patronul si sper sa nu ajungem sa platim prea mult. Ultimul nostru pret este 115 Ron - 4 feluri de mancare si decoratiuni. Va pup!

flory_78
12.05.2008, 19:23:33
Salut

Fetelor, meniul vostru la ce pret se ridica? Noua ne tot adauga patronul si sper sa nu ajungem sa platim prea mult. Ultimul nostru pret este 115 Ron - 4 feluri de mancare si decoratiuni. Va pup!

la noi meniul de baza este de 80 lei si intra doar mancarea, adica aperitiv, peste, sarmale si friptura. asa am discutat cu partonul localului unde vom face. dar asta a fost in luna februarie. sigur va mai creste si la noi.

cristiana_83
13.05.2008, 16:16:24
Salut

mai noi am facut calculul si se ridica la 800 de mii dar fara bauturi!doar mancarea adica aperitiv,peste si friptura!nooi am scos sarmalelecaci suntem putin cam neconformisti!ahhh si este inclus si tortul si sampania si piscoturile, saratelele si alunele de padure!eu sunt destul de multumita!dar oricum ne-au avertizat ca ceea ce adaugam noi la meniul baza pe care il facusera ei se mai pot scumpi,dar numai produsele care sunt extra ca sa le spun asa!iar extra nu am decat pestele si un produs sau 2 la aperitiv!meniul tau ce include de te duce atat de mult?sau ai incluse si bauturile?

monicas
13.05.2008, 17:07:14
mai noi am facut calculul si se ridica la 800 de mii dar fara bauturi!doar mancarea adica aperitiv,peste si friptura!nooi am scos sarmalelecaci suntem putin cam neconformisti!ahhh si este inclus si tortul si sampania si piscoturile, saratelele si alunele de padure!eu sunt destul de multumita!dar oricum ne-au avertizat ca ceea ce adaugam noi la meniul baza pe care il facusera ei se mai pot scumpi,dar numai produsele care sunt extra ca sa le spun asa!iar extra nu am decat pestele si un produs sau 2 la aperitiv!meniul tau ce include de te duce atat de mult?sau ai incluse si bauturile?

tu la ce restaurant faci? Meniul nostru de 115 Ron include: aperitiv - vreo 10 chestii, sarmale, file de salau cu legume, friptura pui si porc cu cartofi taranesti, 2 cafele, fete mese, huse scaune, aranjamente florale pentru mese. Sper ca n-am uitat nimic... Noi vom adauga bauturile (palinca, whisky,vin, sampanie, martini, gin, sucuri, apa), fructe, alune, saratele si tort.

Stiti cand se serveste sampania? La primirea invitatilor sau la tort?

monicas
13.05.2008, 17:09:58

Pestele e inclus sau nu in cei 800 de mii? nu prea inteleg....

DDna
14.05.2008, 09:08:51
tu la ce restaurant faci? Meniul nostru de 115 Ron include: aperitiv - vreo 10 chestii, sarmale, file de salau cu legume, friptura pui si porc cu cartofi taranesti, 2 cafele, fete mese, huse scaune, aranjamente florale pentru mese. Sper ca n-am uitat nimic... Noi vom adauga bauturile (palinca, whisky,vin, sampanie, martini, gin, sucuri, apa), fructe, alune, saratele si tort.

Sampania se serveste cu piscot la primirea invitatilor si apoi iarasi la tort :)

DDna
14.05.2008, 09:09:48
Pestele e inclus sau nu in cei 800 de mii? nu prea inteleg....
Nici eu n-am inteles, ca la inceput a zis ca e inclus in pret si apoi ca e extra...:|

flory_78
14.05.2008, 09:48:40
Nici eu n-am inteles, ca la inceput a zis ca e inclus in pret si apoi ca e extra...:|
Cred ca este inclus in pret, dar a fost optiunea lor , adica nu facea parte din meniul de baza. eu asa am inteles.

flory_78
14.05.2008, 09:50:33
[quote=Denisa;834270]
Denisa, dar se mai da sampanie si la tort? eu ma gamdeam sa dam doar la inceput, cand vin invitatii.

gabi0104
14.05.2008, 12:00:14
atentie la neatentie!!!

nu stiu cum de-am facut, dar eu si monica am cam luat teapa cu pretul la meniu. culmea e, ca mie mi-a zis si mai mult, adica... 130 ron. mai punem si bauturile, tortul si alte cele ... ajungem la pret de golden blitz!!! eu una, sper sa nu ramanem cu datorii!!! doamne fereste!

asa ca pe viitor, cele care inca nu ati ales restaurantul, aveti grija .... :-?

denyssa
14.05.2008, 12:53:53
[quote=Denisa;834270]
Denisa, dar se mai da sampanie si la tort? eu ma gamdeam sa dam doar la inceput, cand vin invitatii.
hai ca-ti raspunde alta denisa..;)) noi o sa dam numai la primirea invitatilor,dar am vazut ca multe miresici vor sa serveasca sampanie si la tort,asa ca e ok oricum..:*

denyssa
14.05.2008, 12:55:01
cat despre pretul meniului,la noi e 150 ron,dar e all inclusive..:-p (in afara de tort..)+ cate 1 mil de ospatar..#:-S

monicas
14.05.2008, 13:37:11
cat despre pretul meniului,la noi e 150 ron,dar e all inclusive..:-p (in afara de tort..)+ cate 1 mil de ospatar..#:-S

Noua ne-a cerut 140 ron pt. totul inclus dar ne indoiam de calitatea si cantitatea bauturilor si am optat pentru cel simplu. Ne era teama ca la un moment dat ne va anunta ca s-au terminat bauturile si va trebui sa platim restul la pretul de bar.... Ideea e ca domnul asta are niste preturi diferite pentru fiecare client. Nici nu stie cu cine si ce vorbeste. Pretul final il vom afla cand va veni nota de plata. Insa va fi la latitudinea noastra daca o vom plati sau nu. ;-):)) Asa e cand nu faci un contract...dar nu am avut de ales... Speram sa fie totul bine pana la sfarsit.

DDna
14.05.2008, 14:32:04
Noi parca am dat si la tort ... nu-mi mai amintesc :D:D:D

DDna
14.05.2008, 14:37:34
Pai ori e all inclusive... ori mai platesti si tortul ... si ospatarii .... si cine mai stie ce apare pe parcurs. Fetelor, stabiliti clar de la inceput conditiile ! Nu va lasati pacalite ! Nici noi nu am facut contract cu cei de la restaurant, ba chiar cand am dat avansul ziceau ca nu e nevoie sa ne dea nimic la mana, ca ei sunt de incredere dar nu am plecat de acolo pana nu am facut o chitanta de mana, la fel si cu formatia care a cantat. Eu am avut foarte clar ce si cum, meniul e atat, bauturile te privesc, ospatarii costa cate un meniu la fiecare, aranjamentele costa atat.
Nu stiu daca m-am facut inteleasa, dar patronii de restaurante profita de agitatia din nunta si-si trag cate ceva, iar la sfarsit au impresia (si uneori chiar asa se intampla) ca mirii nu-si mai amintesc bine preturile convenite la inceput.
Eu una mi-am facut un carnetel cu pregatirile de nunta, ce si cum am cheltuit, cat m-a costat A, B, C lucru.

Ca o paranteza, mereu cand ma uit la postarile tale, vad Hanul Galben si ma innegresc de furie, ca acolo am facut noi accident in martie.

denyssa
14.05.2008, 14:40:52
Noua ne-a cerut 140 ron pt. totul inclus dar ne indoiam de calitatea si cantitatea bauturilor si am optat pentru cel simplu. Ne era teama ca la un moment dat ne va anunta ca s-au terminat bauturile si va trebui sa platim restul la pretul de bar.... Ideea e ca domnul asta are niste preturi diferite pentru fiecare client. Nici nu stie cu cine si ce vorbeste. Pretul final il vom afla cand va veni nota de plata. Insa va fi la latitudinea noastra daca o vom plati sau nu. ;-):)) Asa e cand nu faci un contract...dar nu am avut de ales... Speram sa fie totul bine pana la sfarsit.
cam ciudat patronul asta...:)) la noi e putin altfel pt ca in sept anul trecut am fost la o nunta a unor prieteni,facuta tot in localul asta si am vazut ca patronul a zis adevarul,adica: bautura LA DISCRETIE... si chiar asa a fost:s-a baut cat s-a putut: whisky,garrone,vin,apa,suc...:)>-

denyssa
14.05.2008, 14:44:33
Pai ori e all inclusive... ori mai platesti si tortul ... si ospatarii .... si cine mai stie ce apare pe parcurs. Fetelor, stabiliti clar de la inceput conditiile ! Nu va lasati pacalite ! Nici noi nu am facut contract cu cei de la restaurant, ba chiar cand am dat avansul ziceau ca nu e nevoie sa ne dea nimic la mana, ca ei sunt de incredere dar nu am plecat de acolo pana nu am facut o chitanta de mana, la fel si cu formatia care a cantat. Eu am avut foarte clar ce si cum, meniul e atat, bauturile te privesc, ospatarii costa cate un meniu la fiecare, aranjamentele costa atat.
Nu stiu daca m-am facut inteleasa, dar patronii de restaurante profita de agitatia din nunta si-si trag cate ceva, iar la sfarsit au impresia (si uneori chiar asa se intampla) ca mirii nu-si mai amintesc bine preturile convenite la inceput.
Eu una mi-am facut un carnetel cu pregatirile de nunta, ce si cum am cheltuit, cat m-a costat A, B, C lucru.

Ca o paranteza, mereu cand ma uit la postarile tale, vad Hanul Galben si ma innegresc de furie, ca acolo am facut noi accident in martie.
am zis all-inclusive asa,ca sa nu ma apuc sa enumar mancare,bautura,cafea,crontanele,aranjamente scaune etc...:) iar conditiile le-am stabilit de mult,inca din septembrie,de cand am dat avansul..iar acum cand am fost sa discutam detaliile,tot asa a fost,deci nu cred ca o sa avem surprize..:D
p.s. imi pare rau de accidentul pe care l-ai avut in contesti..:( pot sa te intreb ce s-a intamplat?:(

DDna
14.05.2008, 14:55:00
am zis all-inclusive asa,ca sa nu ma apuc sa enumar mancare,bautura,cafea,crontanele,aranjamente scaune etc...:) iar conditiile le-am stabilit de mult,inca din septembrie,de cand am dat avansul..iar acum cand am fost sa discutam detaliile,tot asa a fost,deci nu cred ca o sa avem surprize..:D
p.s. imi pare rau de accidentul pe care l-ai avut in contesti..:( pot sa te intreb ce s-a intamplat?:(
Am lovit un cal in plin, calul a murit pe loc, noi am scapat cu zgarieturi si am avut noroc ca din 4 cati erau am luat doar unul.

denyssa
14.05.2008, 15:11:26
Am lovit un cal in plin, calul a murit pe loc, noi am scapat cu zgarieturi si am avut noroc ca din 4 cati erau am luat doar unul.
=(( asa am patit si noi acum un an si jumatate in tartasesti,numai ca era o caruta,iar calul n-a murit,doar a fost ranit serios...

DDna
14.05.2008, 15:14:12
=(( asa am patit si noi acum un an si jumatate in tartasesti,numai ca era o caruta,iar calul n-a murit,doar a fost ranit serios...
Bine ca n-ati patit nici voi nimic ...

monicas
14.05.2008, 15:32:30

Noi am crezut ca am stabilit totul din august anul trecut insa cand am vorbit cu el luna trecuta ne-a venit cu alte preturi. Ce-i drept, anul trecut ne-a spus ca preturile vor mai creste dar nu ne-am imaginat ca atat de mult. din cate stiu eu, contractele si orice oferta a unui restaurant au mentiunea ca preturile pot fi modificate. Ceea ce este ciudat este faptul ca mie imi spune una si lui Gabi cu totul alta... Ma intreb in functie de ce criterii stabileste el preturile... Noi am regretat ca nu am facut o chitanta de mana dar, gandindu-ne mai bine am realizat ca nu ar fi fost utila, mai ales daca este facuta de mana - nici nu are valoare in instanta daca s-ar ajunge pana acolo. Ideal ar fi fost contractul dar daca nu se face...Vom rezolva noi intr-un fel sau altul si asta.

Nu stiu ce sa mai zic... sper sa nu avem probleme si sa mearga totul conform planului pentru toate miresicile.
Pentru mine este important ca nunta sa fie frumoasa si nuntasii multumiti, bani se mai fac si dupa, doar avem o viata inainte.

monicas
14.05.2008, 15:38:31

Vai ce ii mai uram si eram speriata de biciclisti si carute cand conduceam in Ro. Dar vina o poarta autoritatile si sistemul pentru ca nu educa populatia. Ma bucur ca nu ati patiti nimic! Grija mare!

denyssa
15.05.2008, 06:46:21
da,nu am patit nimic,doar matusa mea a lesinat atunci pe moment,am avut noroc ca aveam o sticla cu apa minerala la mine si am stropit-o,dar toata ziua i-a fost rau,nici nu putea sa vb bine,s-a speriat rau...:-s in ziua aia era si ziua sotului meu..=((

flory_78
15.05.2008, 07:06:44
[quote=flory_78;834443]
hai ca-ti raspunde alta denisa..;)) noi o sa dam numai la primirea invitatilor,dar am vazut ca multe miresici vor sa serveasca sampanie si la tort,asa ca e ok oricum..:*

si eu la fel m-am gandit sa facem. doar la primirea invitatilor. :D

denyssa
15.05.2008, 07:31:36
[quote=denyssa;835165]

si eu la fel m-am gandit sa facem. doar la primirea invitatilor. :D
inseamna ca suntem pe aceeasi lungime de unda..;)) :*

adinag
15.05.2008, 11:43:42
:-SS :-SS Buna Denisa.Am vazut ca ti calc pe urme si cu biserica si cu restaurantul.A iesit totul ok? Pot sta linistita? Eu sunt din Targoviste si mi aduc mirele si nasii din Bucuresti...

cristiana_83
16.05.2008, 18:19:27

scuze ca-ti raspund asa tarziu dar am fost putin cam ocupata!restaurantul este cantup si da, intra si pestele in meniu adica in aia 800 de mii
aperitivul are tot asa cam 12 chestii pe care nu are rost sa le enumar acum si friptura cu legume si salata de varza,saratele si alune de padure,sampanie si piscoturi +tort=800 de mii1dar cum am spus nu include bautura si nici amenajarea localului

flory_78
19.05.2008, 07:55:26
fetelor, unde gasesc in targoviste invitatii? voi de unde le-ati luat?

monicas
19.05.2008, 11:19:29

nu pot sa te ajut pentru ca noi nu le-am luat din Tgv. Le-am comandat la o firma din Cluj si suntem foarte multumiti - astazi le-am si primit, mai bine zis le-a primit soacra mea. Daca vrei iti dau adresa lor pe PM.

flory_78
19.05.2008, 11:40:31
nu pot sa te ajut pentru ca noi nu le-am luat din Tgv. Le-am comandat la o firma din Cluj si suntem foarte multumiti - astazi le-am si primit, mai bine zis le-a primit soacra mea. Daca vrei iti dau adresa lor pe PM.

da, te rog frumos. si la pret ai iesit mai bine decat daca le luai din magazin?

georgi_ramy80
19.05.2008, 15:04:01
Flory, stii de unde ni le-am luat noi? De la Mov, de la agentie, dar au toate agentiile de organizat nunti... Noi ne orientasem sa lucram cu ei, de aceea ne-am oprit initial acolo, inca nu stiam de cei de la Visul Miresei de la Pavcom... Dar eu te sfatuiesc sa incerci sa colaborezi cu cei de la Pavcom... Sunt super ... Ne-au organizat asa frumos sala...

monicas
19.05.2008, 15:58:41
Flory, stii de unde ni le-am luat noi? De la Mov, de la agentie, dar au toate agentiile de organizat nunti... Noi ne orientasem sa lucram cu ei, de aceea ne-am oprit initial acolo, inca nu stiam de cei de la Visul Miresei de la Pavcom... Dar eu te sfatuiesc sa incerci sa colaborezi cu cei de la Pavcom... Sunt super ... Ne-au organizat asa frumos sala...

Casa de piatra, multa fericire si succes! Cum a fost? Vrem poze!

flory_78
20.05.2008, 07:07:27

buna. cum a fost la nunta? va urez casa de piatra si sa va iubiti mult.
sa-mi dai si mie te rog pe pm unde-i gasesc pe cei de la pavcom si un nr de tel. si mai am o intrebare: ce fotograf ai avut? ai fost multumita?
noi inca nu am hotarat pe cine vom lua.

georgi_ramy80
20.05.2008, 07:37:54
Ce faceti fetele?
Cat despre voi, viitoare Doamne, nu va doresc decat sa va bucurati de cea mai frumoasa zi din viata voastra, pentru ca trece asa de repede... ca o parere...
As vrea sa va impartasesc si voua din experienta noastra: a fost totul superb, eram personajele celui mai frumos vis devenit realitate... a fost exact cum imi imaginam de mica...
A fost o atmosfera pe care cu greu o sa o mai retraiesc vreodata (poate chiar unica), atatia ochi admirativi si atatea evenimente care "curgeau" doar pentru noi...
Numai ploaia ne-a mai spulberat un pic din "euforie", dar ne-am descurcat... deci nici de timp sa nu va faceti probleme, pentru ca, oricum ar fi, o sa va bucurati de fiecare strop cazut ...
Sala a fost super aranjata, oamenii s-au simtit de minune... (si acum mai primim impresii)...
Emotii au fost, dar acum, cand ma uit inapoi, parca regret ca nu am avut mai multe...
Sa va bucurati, viitoare miresici, de fiecare clipa, sa nu risipiti nicio secunda, pentru ca e asa de frumos...
Va poop si o sa va pun poze, dar cred ca maine, nu ne-au sosit cele profesioniste!
Sa tineti cont de ce v-am zis eu si sa petreceti cele mai frumoase momente!
A..., si sa nu bagati in seama niciun comentariu rautacios sau detaliu care n-a "iesit" cum va doreati!!!!!!

alidoll
20.05.2008, 09:45:21
Ce faceti fetele?
Cat despre voi, viitoare Doamne, nu va doresc decat sa va bucurati de cea mai frumoasa zi din viata voastra, pentru ca trece asa de repede... ca o parere...
As vrea sa va impartasesc si voua din experienta noastra: a fost totul superb, eram personajele celui mai frumos vis devenit realitate... a fost exact cum imi imaginam de mica...
A fost o atmosfera pe care cu greu o sa o mai retraiesc vreodata (poate chiar unica), atatia ochi admirativi si atatea evenimente care "curgeau" doar pentru noi...
Numai ploaia ne-a mai spulberat un pic din "euforie", dar ne-am descurcat... deci nici de timp sa nu va faceti probleme, pentru ca, oricum ar fi, o sa va bucurati de fiecare strop cazut ...
Sala a fost super aranjata, oamenii s-au simtit de minune... (si acum mai primim impresii)...
Emotii au fost, dar acum, cand ma uit inapoi, parca regret ca nu am avut mai multe...
Sa va bucurati, viitoare miresici, de fiecare clipa, sa nu risipiti nicio secunda, pentru ca e asa de frumos...
Va poop si o sa va pun poze, dar cred ca maine, nu ne-au sosit cele profesioniste!
A..., si sa nu bagati in seama niciun comentariu rautacios sau detaliu care n-a "iesit" cum va doreati!!!!!!

Casa de piatra! Ma bucur ca a fost exact asa cum ti-ai dorit. Asteptam poze.

georgi_ramy80
20.05.2008, 10:04:51
Casa de piatra! Ma bucur ca a fost exact asa cum ti-ai dorit. Asteptam poze.
Or sa vina cat de curand...

flory_78
20.05.2008, 11:22:56
Or sa vina cat de curand...

abia astept sa vad poze de la nunta voastra. pe voi cat v-a costat decorarea localului? la noi vor aranja cei de la local scaunele si mesele. dar ma gandesc ca poate mai facem noi ceva. nu as vrea nici sa fie foarte incarcat. vreau sa trec azi pe la pavcom sa vad ei ce-mi spun.

georgi_ramy80
20.05.2008, 11:49:30
abia astept sa vad poze de la nunta voastra. pe voi cat v-a costat decorarea localului? la noi vor aranja cei de la local scaunele si mesele. dar ma gandesc ca poate mai facem noi ceva. nu as vrea nici sa fie foarte incarcat. vreau sa trec azi pe la pavcom sa vad ei ce-mi spun.
mai Flory, ce sa-ti spun... la noi a costat mai multicel pentru ca am avut 2 sali, cea mare si cea din stanga scenei, dc cunosti localul...
Si la Dragodana am vrut noi sa mai apropiem tavanul, pentru ca nu aveau tavan propriu zis, este un hau deasupra si se vedea urat...
Nu stiu ce sa zic, dar te descurci tu cu Nicoleta... Sa nu uiti sa o suni in prealabil, ca poate n-o gasesti acolo... Te poop si spor la pregatiri!

DDna
20.05.2008, 14:44:38
:-SS :-SS Buna Denisa.Am vazut ca ti calc pe urme si cu biserica si cu restaurantul.A iesit totul ok? Pot sta linistita? Eu sunt din Targoviste si mi aduc mirele si nasii din Bucuresti...
Buna :)
Da, a fost totul ok, totul a fost perfect timing, la Catedrala nu stiu cat a costat, au platit nasii si nu au vrut sa ne spuna, iar cu restaurantul a fost totul ok, nu ne-am trezit la miezul noptii ca nu mai sunt bauturi cum am mai auzit pe la altii, mancarea a fost f buna, servirea ireprosabila.

xdaria
20.05.2008, 15:28:23
:-w eu merg direct in rochitza de mireasa la primarie si de acolo la biserica.... pana acum mi se parea o idee buna sa nu ma mai schimb... dar acum mi se pare stupid sa ma duc la primarie in rochitza....:((

xdaria
20.05.2008, 15:30:23
georgi, tu ai avut brad? e obligatoriu sa facem? ce semnifica? stie cineva cum sta treaba cu bradul? unde se face ce se pune in el.... cred ca am intrat in panica.... mai am putin si toti ma intreaba de tot felul de chestii pe care nu le-am rezolvat si nici macar nu m-am gandit la ele... dar asta cu bradul.....

georgi_ramy80
20.05.2008, 15:51:05
georgi, tu ai avut brad? e obligatoriu sa facem? ce semnifica? stie cineva cum sta treaba cu bradul? unde se face ce se pune in el.... cred ca am intrat in panica.... mai am putin si toti ma intreaba de tot felul de chestii pe care nu le-am rezolvat si nici macar nu m-am gandit la ele... dar asta cu bradul.....
Ce sa-ti zic Daria, da, am avut, mi s-a parut destul de "primitiv", dar pana la urma trebuie sa ne incadram in tipare... dc asa e pe la el, asa sa faci, ca de... stau toti cu ochii pe tine ca pe butelie, si dc asa e, n-am avut cum sa-l determin sa nu faca... Ce-a pus in el? Niste covrigi, mere si confetti din alea lungi, suvite d-alea de hartie creponata, ceva de genul..., dar sa nu-ti inchipui ca era plin... cate ceva din fiecare...iar acest brad este purtat de fratelede ginere...
Ce semnifica? Nu stiu exact...N-am fost curioasa sa intreb...

georgi_ramy80
20.05.2008, 15:54:23
:-w eu merg direct in rochitza de mireasa la primarie si de acolo la biserica.... pana acum mi se parea o idee buna sa nu ma mai schimb... dar acum mi se pare stupid sa ma duc la primarie in rochitza....:((

N-am sa inteleg ce e asa de supid... incomod poate, dar stupid nu cred ca e, mai ales dc aveti distanta mare intre voi...
Asa am facut eu, dar iti spun sincer ca ne-am incadrat la fix cu toate, apropae ca nici n-aveam timp sa ma schimb dc luam o alta rochita la civila... Si in plus, trebuia sa ma ia in rochitza de acasa, nu? Cat despre intors la mine sa ma schimb, nici nu se punea problema...n-aveam tim, nu de alta...
Asa ca da inainte, ca n-ai de ce sa-ti faci griji... O sa fie totul ok, iti garantez!

xdaria
20.05.2008, 16:19:53
:* multumesc de incurajari... la noi la 17 mergem la primarie si la 18 la biserica... deci de timp nici nu se pune problema... cu bradul... ehhh..... sper sa o scot cumva la cap.....si el si eu suntem in dubiu.... de fapt nimeni nu zice ceva concret... asta ma enerveaza.... sa vad cum o scot la capat.... asta a mai ramas de rezolvat... acum abia astept sa vina :D

cristiana_83
20.05.2008, 16:44:35
buna flory!invitatii gasesti campeste tot dar daca te-ai hotarat deja cu ce agentie colaborezi le poti comanda direct acolo......!au si cei de la pavcom de la vsm daca vrei daca nu vis-a-vis de mitropolie sau tot in zona aceea este un magazin de rochii de mireasa,pe langa casa sindicatelor si au si invitatii ca am fost eu si m-am interesat asta vara!gasesti nu-ti face griji!totul e sa ai rabdare sa te uiti peste toate ca sa-ti alegi un model!in momentul in care vezi atatea modele nici nu mai sti ce sa alegi!te-am pupat bafta la cumparaturi!!!!!ahhhh uitam!si eu tesfatuiesc sa colaborezi tot cu cei de la visul miresei!nicoleta este o scumpa si foarte deschisa la idei noi!noi i-am ales deja pe ei si am dat deja si un accont!saptamana viitoare se duce maicamea sa incheie si contractul!numarul ei nu-l am dar agentia o gasesti la pavcom la etajul 2
trebuie sa o cauti putin, si nu te lasa descurajata de birourile goale pe care le vezi,e cam spre sfarsitul coridorului!bafta!

cristiana_83
20.05.2008, 17:00:13
Ce faceti fetele?
Casa de piatra!sa fiti fericiti si sa aveti parte de tot ce e mai bun! de abia astept sa vedem poze! pupici

alidoll
21.05.2008, 13:16:38
Buna fetelor,

Am si eu o o nelamurire cu analizele pt nunta. Noua ne da cineva niste hartii cum ca am facut analizele ( fara sa le mai facem noi) si am inteles ca trebuie sa ne ducem cu ele la medicul de familie sa completeze certificatele. Cand trebuie duse analizele sa nu isi piarda valabilitatea? Certificatul il completeaza pe loc? Analizele si certificatele trebuie sa aibe aceeasi data?
Nu sunt deloc lamurita cum se procedeaza.

georgi_ramy80
21.05.2008, 14:31:29
Fetele, asa cum v-am promis, am adus poooooooooze! Le gasiti in album!
Dar nu sunt cele profesioniste, nu le-am putut deschide aici, sunt cele cateva pe care le-a facut cumnatelul pe aparatul meu!
Astept pareri! Va poooopicesc!

monicas
21.05.2008, 15:00:42
Dar nu sunt cele profesioniste, nu le-am putut deschide aici, sunt cele cateva pe care le-a facut cumnatelul pe aparatul meu!

Foarte frumos - mi-a placut rochia ta chiar daca nu e genul meu; si coafura a iesit bine. Casa de piatra inca o data! Asteptam si fotografiile profesionale. Pupici!

monicas
21.05.2008, 15:03:14

Si buchetul si tortul au fost superbe - credeam ca tortul a fost de ciocolata si pe exterior - foarte interesant insa. felicitari!

monicas
21.05.2008, 15:15:50
Buna fetelor,

Am si eu o o nelamurire cu analizele pt nunta. Noua ne da cineva niste hartii cum ca am facut analizele ( fara sa le mai facem noi) si am inteles ca trebuie sa ne ducem cu ele la medicul de familie sa completeze certificatele. Cand trebuie duse analizele sa nu isi piarda valabilitatea? Certificatul il completeaza pe loc? Analizele si certificatele trebuie sa aibe aceeasi data?
Nu sunt deloc lamurita cum se procedeaza.

nu pot sa te ajut cu un raspuns complet si concret din pacate. dar am si eu o intrebare - de ce nu faceti analizele medicale pe bune? nu cred ca ar strica sa stiti in ce stare de sanatate sunteti si in plus ati evita mita... nu mi-o lua in nume de rau...numai ca ma macina faptul ca noi favorizam mita din sistemul sanitar, si nu numai, si apoi tot noi ne plangem...

alidoll
21.05.2008, 19:52:17
nu pot sa te ajut cu un raspuns complet si concret din pacate. dar am si eu o intrebare - de ce nu faceti analizele medicale pe bune? nu cred ca ar strica sa stiti in ce stare de sanatate sunteti si in plus ati evita mita... nu mi-o lua in nume de rau...numai ca ma macina faptul ca noi favorizam mita din sistemul sanitar, si nu numai, si apoi tot noi ne plangem...

Nu e vorba de mita in acest caz.Pur si simplu am avut norocul sa se rezolva gratis si am acceptat. Si in al doilea rand am incercat sa evit o alta prostie din sitemul sanitar si anume erorile. De curand mi-am facut analize la sange care s-au dovedit a fi gresite dupa ce m-au speriat si pe mine si pe toata familia mea ca as avea nustu ce problema grava. Abia dupa vreo 4 randuri de analize s-au dovedit a fi grestite. Dar prostia nu a platit-o nimeni. Nu iti pot explica prin ce am trecut.

miroli
22.05.2008, 13:14:11
georgi ramy,casa de piatra si multa fericire!
Mi-a placut cum ai avut aranjata sala de la Dragodana.
Cu ce firma ai colaborat,cu visul miresei(si te rog mult sa-mi spui si mie cat te-a costat un aranjament de flori de pe mesele invitatilor)?

adinag
22.05.2008, 15:03:37
Buna :)
Da, a fost totul ok, totul a fost perfect timing, la Catedrala nu stiu cat a costat, au platit nasii si nu au vrut sa ne spuna, iar cu restaurantul a fost totul ok, nu ne-am trezit la miezul noptii ca nu mai sunt bauturi cum am mai auzit pe la altii, mancarea a fost f buna, servirea ireprosabila.

Multumesc mult Denisa.Sper sa iasa bine si la noi...peste 2 saptamani am cununia civila:-SS

georgi_ramy80
22.05.2008, 15:23:52
georgi ramy,casa de piatra si multa fericire!
Mi-a placut cum ai avut aranjata sala de la Dragodana.
Cu ce firma ai colaborat,cu visul miresei(si te rog mult sa-mi spui si mie cat te-a costat un aranjament de flori de pe mesele invitatilor)?
Da Miroli, am colaborat cu cei de la VM!
Sa-ti spun exact, nu mai stiu...parca 30 lei/aranjament... Dar o sa ma interesz si iti spun siiiiigur!

flory_78
23.05.2008, 08:20:41

foarte frumos Georgiana: sala, torul si mai ales tu. felicitari!

flory_78
23.05.2008, 10:01:03
Georgiana voi ce melodie ati avut la primul dans? ati mai luat lectii de dans? eu vreau sa mergem neaparat la dansuri pt ca dl ginerica e tare impiedicat :))

monicas
23.05.2008, 10:42:13
Nu e vorba de mita in acest caz.Pur si simplu am avut norocul sa se rezolva gratis si am acceptat. Si in al doilea rand am incercat sa evit o alta prostie din sitemul sanitar si anume erorile. De curand mi-am facut analize la sange care s-au dovedit a fi gresite dupa ce m-au speriat si pe mine si pe toata familia mea ca as avea nustu ce problema grava. Abia dupa vreo 4 randuri de analize s-au dovedit a fi grestite. Dar prostia nu a platit-o nimeni. Nu iti pot explica prin ce am trecut.

Da, ma tem ca ai dreptate in legatura cu calitatea serviciilor...si ma bucur ca rezultatele tale s-au dovedit a fi pozitive in final. Oare vor intra vreodata lucrurile in normal...

Spor la pregatiri! De-abia astept sa te vad si pe tine! Pupici

monicas
23.05.2008, 10:48:12
Georgiana voi ce melodie ati avut la primul dans? ati mai luat lectii de dans? eu vreau sa mergem neaparat la dansuri pt ca dl ginerica e tare impiedicat :))

Nici noi nu dansam foarte bine... Ne bazam pe sora mea sa ne invete cand vom ajunge acasa. pasii ii stim dar ne lipseste gratia...Sper sa ne ajunga o sapatamana de repetitii. Noi vrem sa dansam vals - sper sa reusim.

georgi_ramy80
23.05.2008, 12:18:50
Sa stiti fetele ca noi ne-am "eschivat" cd a fost vorba de vals... Am hotarat sa dansam pe melodia lui Komornik (parca)! "Esti mireasa vietii mele..."! A fost foaaaaaaaaaaarte frumos! Si cu multa semnificatie!

georgi_ramy80
23.05.2008, 12:21:08
Gagicutzele, uite va pun albumul meu cu poze (cele profesioniste)!!
Astept parerile voastre!
http://s287.photobucket.com/albums/ll156/georgi_ramy80/

flory_78
23.05.2008, 14:10:24
fetelor, cam la ce interval de timp serviti mancarea? cam la 2 ore e bine sau trebuie mai des? ma gandesc ca nici nu trebuie sa bombardam invitatii cu mancare, dar nici sa moara de foame. voi cum v-ati gandit sa faceti?

monicas
23.05.2008, 14:12:45
Astept parerile voastre!

Ati fost niste frumosi! Felicitari inca o data! Sa fiti fericiti!

georgi_ramy80
23.05.2008, 14:14:57
Ati fost niste frumosi! Felicitari inca o data! Sa fiti fericiti!
Multumim muuuuuult!
Iar voi sa va bucurati de fiecare clipa, ca asa de repede trece...

cristiana_83
23.05.2008, 15:36:39
Multumim muuuuuult!
Iar voi sa va bucurati de fiecare clipa, ca asa de repede trece...
fooarte frumoasa nunta! sa fiti fericiti si casa de piatra! ma bucur mult ppt voooi.1niste frumosi. te poop

georgi_ramy80
23.05.2008, 15:40:49
Multumesc pentru aprecieri, fetele!
Si sa va bucurati si voi de tot ce e mai bun!>:D<

cristiana_83
23.05.2008, 15:43:02
Multumesc pentru aprecieri, fetele!
Si sa va bucurati si voi de tot ce e mai bun!>:D<
scuze mai am o intrebare fotograful cine a fost? cu cine ati colaborat? ati fost multumiti?

georgi_ramy80
23.05.2008, 15:56:00
scuze mai am o intrebare fotograful cine a fost? cu cine ati colaborat? ati fost multumiti?
Fotograful este un tip din Targoviste pe care ni l-au recomandat cei de la Dragodana (este cumantul tipei care este administrator acolo, din cate am inteles). Sta undeva in CFR. Am fost foarte multumiti de el... ne-au facut o prezentare frumoasa la inceput, ne-au dat un pachet de dvd-uri original si inca 2 copii, un cd cu fotografii, ne-au cumparat album si ne-au pus fotografiile si au facut si pentru nasi un rand de fotografii cu dvd-uri si la fel si pentru invitatii care s-au fotografiat cu noi... Noua ne-a placut!

alidoll
24.05.2008, 17:31:42
Fotograful este un tip din Targoviste pe care ni l-au recomandat cei de la Dragodana (este cumantul tipei care este administrator acolo, din cate am inteles). Sta undeva in CFR. Am fost foarte multumiti de el... ne-au facut o prezentare frumoasa la inceput, ne-au dat un pachet de dvd-uri original si inca 2 copii, un cd cu fotografii, ne-au cumparat album si ne-au pus fotografiile si au facut si pentru nasi un rand de fotografii cu dvd-uri si la fel si pentru invitatii care s-au fotografiat cu noi... Noua ne-a placut!

Totul arata foarte frumos. Felicitari!

georgi_ramy80
26.05.2008, 08:48:54
Totul arata foarte frumos. Felicitari!
Sarut-mana!
Nu mai ai nici tu foarte mult timp pna la eveniment...
Cum stai cu pregatirile?

DDna
26.05.2008, 10:08:54
fetelor, cam la ce interval de timp serviti mancarea? cam la 2 ore e bine sau trebuie mai des? ma gandesc ca nici nu trebuie sa bombardam invitatii cu mancare, dar nici sa moara de foame. voi cum v-ati gandit sa faceti?
Eu ti-as zice ca asta e cam printre ultimele lucruri pentru care sa te agiti, cei de la local stiu mai bine.
Uita de asta, ai atatea altele la care sa te gandesti :)

alidoll
26.05.2008, 12:51:41
Sarut-mana!
Nu mai ai nici tu foarte mult timp pna la eveniment...
Cum stai cu pregatirile?

Multumesc de intrebare.
Bine puteam sa zic ca stau pana sa avem probleme cu preotul de la biserica romano-catolica din targoviste care are ceva impotriva altor religii. Si acum s-a trezit sa ne zica ca nu stie dc ne cununa dupa ce am facut invitatiile si le-am impartit si mai avem asa putin pana la nunta. Logodnicul meu este catolic si am acceptat pt el sa facem acolo dar sa raman la religia mea. Nunta ar trebui sa fie un moment de bucurie dar se pare ca cineva are ceva de comentat despre casatoriile mixte. Pacat ca omul se crede preot. Dar viata merge inainte si in nici nu e singurul preot din oras.

Asa ca inainte cu o luna jumate de nunta noi nu stim cine ne cununa. Nu doresc nimanui sa treaca prin ce trec eu.

flory_78
26.05.2008, 14:30:46
Eu ti-as zice ca asta e cam printre ultimele lucruri pentru care sa te agiti, cei de la local stiu mai bine.
Uita de asta, ai atatea altele la care sa te gandesti :)

Da, asa este Denisa. noi acum trebuie sa definitivam cu invitatiile; inca nu le-am ales.

georgi_ramy80
26.05.2008, 14:48:24
Multumesc de intrebare.
Bine puteam sa zic ca stau pana sa avem probleme cu preotul de la biserica romano-catolica din targoviste care are ceva impotriva altor religii. Si acum s-a trezit sa ne zica ca nu stie dc ne cununa dupa ce am facut invitatiile si le-am impartit si mai avem asa putin pana la nunta. Logodnicul meu este catolic si am acceptat pt el sa facem acolo dar sa raman la religia mea. Nunta ar trebui sa fie un moment de bucurie dar se pare ca cineva are ceva de comentat despre casatoriile mixte. Pacat ca omul se crede preot. Dar viata merge inainte si in nici nu e singurul preot din oras.

Asa ca inainte cu o luna jumate de nunta noi nu stim cine ne cununa. Nu doresc nimanui sa treaca prin ce trec eu.
Fata, stai linistita, pastreaza-ti calmul.....
Stii ca exista iesire din orice impas....
O sa treceti voi peste toate, o sa vedeti!!!

georgiana_tgv
28.05.2008, 15:47:31
salutare!!!! Doamne cate miresici din Targoviste, cate pagini scrise pana acum.... Sunt impresionata :) Cand am fost eu miresica am dat doar peste Denisa careia ii multumesc ca mi i-a recomandat pe cei de la Visul miresei :*
Deci, in alta ordine de idei, va urez tuturor miresicilor din TGV multa, multa fericire iar daca aveti nevoie de o parere sau un sfat nu exitati sa ma contactati
Va pupicesc >:D<

denyssa
29.05.2008, 07:50:36
salutare!!!! Doamne cate miresici din Targoviste, cate pagini scrise pana acum.... Sunt impresionata :) Cand am fost eu miresica am dat doar peste Denisa careia ii multumesc ca mi i-a recomandat pe cei de la Visul miresei :*
Deci, in alta ordine de idei, va urez tuturor miresicilor din TGV multa, multa fericire iar daca aveti nevoie de o parere sau un sfat nu exitati sa ma contactati
Va pupicesc >:D<
georgiana,pe tine cine te-a machiat la nunta? caut si eu o fata priceputa care sa ma machieze acasa si sa nu ceara f mult...:D ceva sugestii?[-o< [-o<

xdaria
29.05.2008, 09:07:54
voi vorbiti de probleme.... mie astazi mi-a transmis fata care urma sa ma macheze ca nu poate venii duminica si ca .... ii pare rau..... eu nu am pe nimeni sa faca treaba asta si mai sunt 2 zile.... prevantiv mi-am cumparat deja tot ce trebuie dar.... parca vad ca mi le pun singura pe fata.....
si vis-a vis de preot.... al meu a zis clar ca nu ne cununa dc nu avem brad.....
dar.... inca sunt calma... si mai sunt doar 2 zile ......

flory_78
29.05.2008, 09:18:13
voi vorbiti de probleme.... mie astazi mi-a transmis fata care urma sa ma macheze ca nu poate venii duminica si ca .... ii pare rau..... eu nu am pe nimeni sa faca treaba asta si mai sunt 2 zile.... prevantiv mi-am cumparat deja tot ce trebuie dar.... parca vad ca mi le pun singura pe fata.....

si vis-a vis de preot.... al meu a zis clar ca nu ne cununa dc nu avem brad.....

dar pentru aranjat parul nu te duci la un salon? incearca acolo poate au pe cineva sa te si macheze.

georgiana_tgv
29.05.2008, 10:41:10
georgiana,pe tine cine te-a machiat la nunta? caut si eu o fata priceputa care sa ma machieze acasa si sa nu ceara f mult...:D ceva sugestii?[-o< [-o<
Salut! Eu m-am machiat la salonul unde mi-am aranjat si parul si am fost extrem de multumita. Fata care se ocupa de machiaj are studii in makeup si stie foarte bine ce face. Ti-o recomand cu caldura pe Iolanda(nu stiu daca pot da si numele salonului aici) Oricum daca vrei mai multe amanunte trimite-mi un mesaj privat
Te pup :*

monicas
29.05.2008, 10:44:27

Sunt sigura ca se va rezolva si vei fi o frumoasa! cum adica nu va cununa fara brad? ce legatura are bradul cu biserica? Spor la pregatiri si sa aveti o zi perfecta!

georgiana_tgv
29.05.2008, 10:46:49
:x

Felicitari pentru ca esti inca calma eu una am fost extrem de agitata inainte de nunta ;;) Vad ca faci nunta la Cantup... acolo am facut-o si noi :x si a fost tare frumos
Pupici si Casa de piatra!!!!!

P.S. Si iti doresc o vreme frumoasa si insorita nu ca cea pe care am avut-o eu la nunta ;))

monicas
29.05.2008, 10:46:59
Salut! Eu m-am machiat la salonul unde mi-am aranjat si parul si am fost extrem de multumita. Fata care se ocupa de machiaj are studii in makeup si stie foarte bine ce face. Ti-o recomand cu caldura pe Iolanda(nu stiu daca pot da si numele salonului aici) Oricum daca vrei mai multe amanunte trimite-mi un mesaj privat

pot primi si si eu un mesaj privat cu detaliile fetei si salonului? Merci!

alidoll
29.05.2008, 11:02:58
Eu am intrebat-o pe Nicoleta de la VM ce imi recomanda la machiaj si a zis Leda sau Monalisa.

larryssa83
29.05.2008, 18:31:36
Buna fetelor!!! Ce mai faceti? Nu am mai intrat de mult dar v-am mai urmarit...inca putin si o sa revin la normal cu programul pe miresici...eu sper ca saptamana viitoare as vina si sa imi dea drumul la net...am terminat si noi in sfarsit cu aparatmentul...cu pregatirile pt nunta nu am mai avansat...avem invitatiile la scris si cam atat...mai am timp...:)

larryssa83
29.05.2008, 18:33:16
Astept parerile voastre!
Casa de piatra!!!! FFFF frumoase pozele...ffff frumosi si voi...

larryssa83
29.05.2008, 18:34:58
Multumesc de intrebare.

Imi pare rau ca treci prin asa ceva...sper sa se rezolve totul...noi iti tinem pumnii :*

larryssa83
29.05.2008, 18:37:18

Mi se pare o prostie din partea preotului chestia cu bradul..de exemplu eu nici nu vreau sa aud de brad..
Eu nu cred ca mai intru pana duminica asa ca iti uresz o nunta ca in povesti, sa fii fericita si iubita...si vreme frumoasa!!! Si nu uita ca te asteptam cu poze :*

cristiana_83
30.05.2008, 09:12:42

casa de piatra!sa aveti o nunta ca in povesti si sa va simtiti ca doua personaje din poveste!sper ca ati rezolvat toate problemele si sa mearga totul struna!in final totul va fi bine ai sa vezi! si te ateptam cu pareri si pozici!!!pupicei..........

georgi_ramy80
30.05.2008, 11:05:36
Ce mai faceti fetele?
Daria, multa, multa, multa fericire in noua viata in doi, sa aveti o zi minunata, cu mult soare.... sa fiti sanatosi si sa faceti copii frumosi!
Am vrut neaparat sa intru sa intervin si eu in dezbaterile voastre!
Cu machiatul... eu va sfatuiesc, fetele, ca proaspata (ei...nu chiar) miresica ce sunt (ma rog, am fost...), sa va faceti singure make-up-ul...
Eu am fost foarte foarte suparata cand am iesit de acolo... M-am machiat la acelasi salon la care mi-am si coafat... Nu vreau sa mai dau numele, poate va aduceti aminte...
Nu mi-a placut deloc deloc cum m-a machiat... imi venea sa plang.... Nu aveau oglinda acolo, drept pt care n-am putut obiecta pe moment...Am vazut cum a iesit cd totul era prea tarziu... (ma grabeam foarte tare ca i-as fi zis sa-l refaca!!!!!!!!!!!!)
Am ajuns acasa cu inima in gat si abia ateptam sa mai estompez din machiajul pe care mi-l facuse tipa...
Si, sincera sa fiu, cd am vazut c e tinerica, frumusica, zic: mama, sa vezi ce machiaj imi face... Deci, va sugerez sa va fardati voi cum credeti ca va prinde! A, am uitat: si calitatea produselor folosite lasa de dorit!
Asa ca aveti grija... dc nu va machiati acasica, faceti mai intai o proba!!!!

alidoll
30.05.2008, 11:28:54
Ce mai faceti fetele?
Daria, multa, multa, multa fericire in noua viata in doi, sa aveti o zi minunata, cu mult soare.... sa fiti sanatosi si sa faceti copii frumosi!
Am vrut neaparat sa intru sa intervin si eu in dezbaterile voastre!
Cu machiatul... eu va sfatuiesc, fetele, ca proaspata (ei...nu chiar) miresica ce sunt (ma rog, am fost...), sa va faceti singure make-up-ul...
Eu am fost foarte foarte suparata cand am iesit de acolo... M-am machiat la acelasi salon la care mi-am si coafat... Nu vreau sa mai dau numele, poate va aduceti aminte...
Nu mi-a placut deloc deloc cum m-a machiat... imi venea sa plang.... Nu aveau oglinda acolo, drept pt care n-am putut obiecta pe moment...Am vazut cum a iesit cd totul era prea tarziu... (ma grabeam foarte tare ca i-as fi zis sa-l refaca!!!!!!!!!!!!)
Am ajuns acasa cu inima in gat si abia ateptam sa mai estompez din machiajul pe care mi-l facuse tipa...
Si, sincera sa fiu, cd am vazut c e tinerica, frumusica, zic: mama, sa vezi ce machiaj imi face... Deci, va sugerez sa va fardati voi cum credeti ca va prinde! A, am uitat: si calitatea produselor folosite lasa de dorit!
Asa ca aveti grija... dc nu va machiati acasica, faceti mai intai o proba!!!!

Da stiu despre cine e vorba. Eu mi-am anulat programarile de acolo. Eu cd am intrebat dc e nevoie de proba a zis ca nu, dar se pare ca e nevoie.

xdaria
30.05.2008, 23:12:06
va multumesc pt urari si incurajari..... mai am o singura zi de copilarit :)) o sa revin cu poze.... acum pt ziua de maine ii ignor pe toti si ma ocup numai de mine ca sa reusesc sa fiu duminica la inaltime.... inca nu am emotii.....;-)

xdaria
30.05.2008, 23:13:35
totusi am ceva emotii daca ma gandesc la ele... e mai mult stress ca au zis astia ca va ploua.... dar ce conteaza.... o sa fie cea mai frumoasa zi a mea de pana acum si nimeni si nimic nu mi-o va strica :D

02.06.2008, 09:20:04
salutare miresici de tgv,

Se afla printre voi vreo miresica care a facut cununia religioasa la Mitropolie si ar putea sa-mi impartaseasca experienta cu preotii de acolo? Ma intereseaza cat de flexibili sunt, daca te poti sfatui cu ei.
Eu nu sunt din zona si va intreb acest lucru pentru ca noi intentionam sa avem doua perechi de nasi la nunta. Am inteles ca in Muntenia nu se prea practica 2 perechi de nasi dar ca totusi ar fi posibil daca preotul ne-ar da acordul.In Ardeal e un lucru absolut firesc sa ai mai multe perechi de nasi la nunta; si doar si acolo tot biserica si preoti ortodoxi sunt. Va multumesc!

georgi_ramy80
02.06.2008, 12:23:51

Se afla printre voi vreo miresica care a facut cununia religioasa la Mitropolie si ar putea sa-mi impartaseasca experienta cu preotii de acolo? Ma intereseaza cat de flexibili sunt, daca te poti sfatui cu ei.
Eu nu sunt din zona si va intreb acest lucru pentru ca noi intentionam sa avem doua perechi de nasi la nunta. Am inteles ca in Muntenia nu se prea practica 2 perechi de nasi dar ca totusi ar fi posibil daca preotul ne-ar da acordul.In Ardeal e un lucru absolut firesc sa ai mai multe perechi de nasi la nunta; si doar si acolo tot biserica si preoti ortodoxi sunt. Va multumesc!
Buna Topo, cred ca ne cunoastem de pe "miresici de mai"!
Imi pare rau ca nu te pot ajuta in problema ta, dar vreau sa iti impartasesc din impresiile mele legate de Hanul Dragodana.
Vreau sa te asigur ca nu ai de ce sa-ti faci griji in privinta localului, este foaaaaaaaarte frumos, mai ales daca colaborezi cu o firma de decoratiuni serioasa.
As vrea sa mai stii ca nici in privinta servitului nu ai de ce sa-ti faci griji, mancarea este foarte buna si proaspata, se serveste foarte prompt si este mereu cineva cu ochii pe tine sa "semnaleze' eventualele "lacune".
Daca esti curioasa sa cauti pe forumul miresicilor de mai, pe la (in jur de) pag 240 ( parca), vei gasi acolo link-ul albumului meu foto in care vei gasi si fotografii din sala.
Sper ca ti-am luat o piatra de pe inima cu ce ti-am marturisit si nu iti vei face probleme in privinta localului (macar). Daca vrei sa afli mai multe, scrie pe P.M. si iti voi raspunde cu placere! Te poopicesc!

georgi_ramy80
02.06.2008, 12:25:18
totusi am ceva emotii daca ma gandesc la ele... e mai mult stress ca au zis astia ca va ploua.... dar ce conteaza.... o sa fie cea mai frumoasa zi a mea de pana acum si nimeni si nimic nu mi-o va strica :D

Daria, Felicitari!
Te asteptam sa ne impartasesti din experienta ta si sa ne pui si noua pozici, DOAMNA!

DDna
02.06.2008, 14:06:02
La Cristina ai fost nu ? Iolanda e fiica ei, a fost colega cu sotul meu, de generala, si e patroana practic ;))

02.06.2008, 14:44:21
Buna Topo, cred ca ne cunoastem de pe "miresici de mai"!
Imi pare rau ca nu te pot ajuta in problema ta, dar vreau sa iti impartasesc din impresiile mele legate de Hanul Dragodana.
Vreau sa te asigur ca nu ai de ce sa-ti faci griji in privinta localului, este foaaaaaaaarte frumos, mai ales daca colaborezi cu o firma de decoratiuni serioasa.
As vrea sa mai stii ca nici in privinta servitului nu ai de ce sa-ti faci griji, mancarea este foarte buna si proaspata, se serveste foarte prompt si este mereu cineva cu ochii pe tine sa "semnaleze' eventualele "lacune".
Daca esti curioasa sa cauti pe forumul miresicilor de mai, pe la (in jur de) pag 240 ( parca), vei gasi acolo link-ul albumului meu foto in care vei gasi si fotografii din sala.
Sper ca ti-am luat o piatra de pe inima cu ce ti-am marturisit si nu iti vei face probleme in privinta localului (macar). Daca vrei sa afli mai multe, scrie pe P.M. si iti voi raspunde cu placere! Te poopicesc!

georgi, iti multumesc foarte mult pentru ca imi impartasesti impresiile tale si cu siguranta o sa-mi prinda bine experientele pe care le-ai avut tu in organizarea nuntii.multumesc muuult! tinem legatura>:D<

edenis
02.06.2008, 15:47:44
Buna, miresici!
Sunt si eu o miresica de iunie. Citesc forumul de cateva luni, dar pana acum nu am scris. As vrea sa o rog pe Denisa daca mai poate sa-mi dea si mie link-ul cu pozele de la nunta ei. :D Mi-a placut foarte mult cum a fost decorat restaurantul.
Va poop!:*

georgiana_tgv
03.06.2008, 12:14:26
La Cristina ai fost nu ? Iolanda e fiica ei, a fost colega cu sotul meu, de generala, si e patroana practic ;))
Da, exact la Cristina am fost... Cine stie, stie...... Te pup si eu :*

larryssa83
04.06.2008, 16:53:15
Am revenit...in sfarsit am netul acasa :d

coras
05.06.2008, 08:10:32
deni da-mi si mei te rog numarul de telefon de la cristina sau iolanda pt ca trebiue sa meg la o nunta pe 14 si vreau sa fac si o proba de coc si machiaj.ps. e vorba de salonul iolanda cosmetic's?

coras
05.06.2008, 08:11:31
Am revenit...in sfarsit am netul acasa :d
buna Lari cum merg pregatirile? eu acum fac numerele la mese, ma rog ma duc sa cumpar ce imi trebiue.

coras
05.06.2008, 08:13:39

o sa iti zic dupa 26 07 desi mi-au parut destul de deschisi pe mine ma lasa sa imi aduc firma sa imi decoreze biserica cum vreau eu, chiar si petale de trandafiri ma lasa sa arunc=))

05.06.2008, 13:13:03
o sa iti zic dupa 26 07 desi mi-au parut destul de deschisi pe mine ma lasa sa imi aduc firma sa imi decoreze biserica cum vreau eu, chiar si petale de trandafiri ma lasa sa arunc=))

multumesc mult pentru raspuns!
ar fi super fain daca sunt flexibili caci m-as mai linisti in privinta nasilor.:)

larryssa83
05.06.2008, 14:42:32
buna Lari cum merg pregatirile? eu acum fac numerele la mese, ma rog ma duc sa cumpar ce imi trebiue.
Sincer iti spun nu am mai facut nimic...astept sa imi aduca Nicoleta invitatiile...si sa termin cu apartamentul asta ca m-am plictisit deja....sambata poate ne ducem pana la Bucuresti sa isi ia iubi costum...aaa...era sa uit :)...mi-am luat o a treia rochie...aceasta e definitiva...mi-am luat alta pt ca am crezut ca va scapa de praful din casa si nu am dus-o la mama dar cand m-am uitat la ea era cam gri si nu am vrut sa o duc la curatatorie si apoi sa o imbrac...oricum vreau ca pe cele doua sa lea dau (donez)...nu stiu cum sa spun...ca sa inteleaga lumea...nu vreau bani pe ele...daca placa cuiva ...care poate nu isi permite...nu vreau sa jignesc pe nimeni sau sa par nu stiu cum...dar decat sa le arunc am zis ca mai bine le dau...as pune un anuntz dar nu prea stiu cum sa il compun...vad eu....
Sa revin la pregatiri...trebuie sa ducem suportul pt tort la restaurant pt ca noua ne face tortul tot cineva de la restaurant. sa cumparam bautura...si sa vb de prajituri ...cam atat...
Mi se par multe dar abia astept sa ma apuc iarasi de pregatiri...de ciment si gresie si faianta m-am saturat..:)

larryssa83
05.06.2008, 14:44:27
noi nici nu i-am intrebat pe cei de la mitropolie daca ne lasa sa decoram....de fapt noi vom avea niste stalpisori imbracati in tull la intrare...nu cred ca vor fi probleme...preotul de acolo este fff dragutz, fff bland...imi place ff mult de el :)

larryssa83
05.06.2008, 14:45:19
multumesc mult pentru raspuns!
ar fi super fain daca sunt flexibili caci m-as mai linisti in privinta nasilor.:)
mai ai destul timp sa rezolvi problema cu nasii...cand mai aveam pana la nunta cat mai ai tu noi nu aveam nici nasi :d

DDna
05.06.2008, 15:32:30
deni da-mi si mei te rog numarul de telefon de la cristina sau iolanda pt ca trebiue sa meg la o nunta pe 14 si vreau sa fac si o proba de coc si machiaj.ps. e vorba de salonul iolanda cosmetic's?
Ma, eu stiu ca se cheama Salon Cristina. Nr de telefon scuze dar nu am, n-am fost niciodata acolo. Lucreaza f scump.

Asa, cine vroia link la pozele mele : http://picasaweb.google.com/denisa.dobra

DDna
05.06.2008, 15:33:44
Sincer iti spun nu am mai facut nimic...astept sa imi aduca Nicoleta invitatiile...si sa termin cu apartamentul asta ca m-am plictisit deja....sambata poate ne ducem pana la Bucuresti sa isi ia iubi costum...aaa...era sa uit :)...mi-am luat o a treia rochie...aceasta e definitiva...mi-am luat alta pt ca am crezut ca va scapa de praful din casa si nu am dus-o la mama dar cand m-am uitat la ea era cam gri si nu am vrut sa o duc la curatatorie si apoi sa o imbrac...oricum vreau ca pe cele doua sa lea dau (donez)...nu stiu cum sa spun...ca sa inteleaga lumea...nu vreau bani pe ele...daca placa cuiva ...care poate nu isi permite...nu vreau sa jignesc pe nimeni sau sa par nu stiu cum...dar decat sa le arunc am zis ca mai bine le dau...as pune un anuntz dar nu prea stiu cum sa il compun...vad eu....
Sa revin la pregatiri...trebuie sa ducem suportul pt tort la restaurant pt ca noua ne face tortul tot cineva de la restaurant. sa cumparam bautura...si sa vb de prajituri ...cam atat...
Mi se par multe dar abia astept sa ma apuc iarasi de pregatiri...de ciment si gresie si faianta m-am saturat..:)
Ti-ai luat 3 rochii de mireasa ????

cristiana_83
05.06.2008, 15:50:25
:O :O :O trei rochii???????????doamne si eu de abia am reusit sa-mi cumpar una!si nici acum nu am terminat de platit la ea......;)) dar tu chiar poti spune ca ai de unde alege!dar am o curiozitate!cat de diferite sunt ca si model?

gynaur
05.06.2008, 16:40:04
spuneti-mi si mie va rog, unde pot gasi costum de mire in Tgv. si cam la ce preturi sunt....oare e mai bine sa cautam prin Bucuresti?
In Romania,pretul costumului de ginere include si camasa si lavaliera sau trebuie cumparate separat:-\

larryssa83
05.06.2008, 17:11:23
Ti-ai luat 3 rochii de mireasa ????
da :D asta este..

larryssa83
05.06.2008, 17:13:08
:O :O :O trei rochii???????????doamne si eu de abia am reusit sa-mi cumpar una!si nici acum nu am terminat de platit la ea......;)) dar tu chiar poti spune ca ai de unde alege!dar am o curiozitate!cat de diferite sunt ca si model?
nu sunt diferite pt ca mi-am dorit un anumit gen de rochie si cand le-am luat am zis..ca asta este...doar corsetul este diferit la ele..:)...pe a doua nu as fi mai schimbat-o daca nu eram in renovare :)

larryssa83
05.06.2008, 17:15:36
spuneti-mi si mie va rog, unde pot gasi costum de mire in Tgv. si cam la ce preturi sunt....oare e mai bine sa cautam prin Bucuresti?
In Romania,pretul costumului de ginere include si camasa si lavaliera sau trebuie cumparate separat:-\
Sincer si noi avem aceiasi problema...iubi vazuse unul la alb si negru de anul trecut si ii placea fff mult pana cand l-a probat...ziceai ca ai pus o punga pe el...un material care nu statea ..era fff moale..in TGV am vazut la Giuliani (parca asa se numeste)...ceva mai dragutz..noi o sa dam o fuga si la Buc desi nu prea am vazut nimic data trecuta cand am fost

cristiana_83
05.06.2008, 17:46:27
si eu tot la giuliani am auzit ca au costume dragutze!noi nu l-am cumparat din tgv asa ca nu te pot ajuta decat cu parerile altor persoane.....sper sa gasiti ceva dragut si care intr-adevar s i se potriveasca!bafta la cumparaturi!!!ahhhhhhh....uitam!desi nu stiu daca mai exista inca acel magazin, stiu ca la piata 1 mai, putin mai jos chiar mergand spre I.C.I.L. era un magazin special pt miri si miresici!poti incerca si acolo dar repet nu stiu daca mai este si nici cum se numeste!dar incercarea moarte n-are;-) !

gynaur
05.06.2008, 23:04:22
Va multumesc amandorura >:D<,o sa incercam la Giuliani, daca nu, dam o fuga pana la Bucuresti....sper sa gasim ceva care sa-i vina bine [-o<.
Spor si voua la pregatiri desi cred ca voi sunteti aprope gata,nu?;-)

alidoll
06.06.2008, 08:49:29

Noi am cumparat costumul de ginere de la alb si negru. A fost primul care l-a probat acolo dar ii venea ff bine si am ramas la el. Totusi am impresia ca au niste preturi destul de mari dar...
Camasa, vesta si lavaliera tot de acolo dar pretul era separat de costum. Si butonii la fel trebuie luati separat.

Costume bune dc vrei sa vii in Buc gasesti si in noul mall din Baneasa. E un magazin f mare care are 2 etaje si la et 1 sunt hainele elegante. Am vazut si Hugo Boss la aceleasi preturi ca cele de la Alb si Negru si totusi firma nu se compara.

edenis
06.06.2008, 11:16:22
Multumesc mult pentru poze, Denisa :)
Referitor la costumul de ginere, sotul meu l-a luat de pe centrul vechi,
magazin Jolidon. Preturile sunt ok. N-am vrut ceva foarte scump.
Noi locuim in Bucuresti si credeti-ma ca n-am vazut nimik diferit fata de Tgv, iar in magazinele de firma preturile sunt de la 1500 de lei in sus.

gynaur
06.06.2008, 14:14:02
Si pe aici gasim costum de ginere cu 5-600€,cu tot cu camasa si lavaliera, nu este scump dar parca nu ne induram sa venim cu el pe avion la bagaje de cala,data trecuta am ajuns cu geanta aproape deschisa,sa iasa hainele afara din ea...nu ne-a lipsit nimic din ea dar....

monicas
06.06.2008, 14:53:38
Si pe aici gasim costum de ginere cu 5-600€,cu tot cu camasa si lavaliera, nu este scump dar parca nu ne induram sa venim cu el pe avion la bagaje de cala,data trecuta am ajuns cu geanta aproape deschisa,sa iasa hainele afara din ea...nu ne-a lipsit nimic din ea dar....

Incearca sa il cari ca si bagaj de mana - noi asa vom face cu rochia si costumul - si tot ce are legatura cu nunta. Nu vreau a risc nimic. Companiile aeriene sunt intelegatoare in astfel de situatii.

monicas
06.06.2008, 14:58:25

Oau! Arata-ne si noua rochitele te rog. Pupici!

cristiana_83
06.06.2008, 15:45:10
Va multumesc amandorura >:D<,o sa incercam la Giuliani, daca nu, dam o fuga pana la Bucuresti....sper sa gasim ceva care sa-i vina bine [-o<.
Spor si voua la pregatiri desi cred ca voi sunteti aprope gata,nu?;-)
nici macar aproape gata!mie mi se pare ca mai am o groaza de facut inca si nu stiu de unde sa incep si unde sa termin!distanta asta imi da foarte mult de furca si din pacate sunt lucruri pe care trebuie sa le aman pana la sosirea noastra in tara!ce am putut face de aici am facut si prin intermediul parintilor mei.......dar sunt multe lipsuri!sper ca tu stai mai bine ca mine!!!!

cristiana_83
06.06.2008, 16:03:07
si eu zic la fel!trebuie si le poti lua ca si bagaj de mana!am mai auzit persoane care au luat si rochita si costumul cu ei in avion!si asa esti sigur ca nu se intampla nimic!eu din fericire nu am problema asta ca vom veni cu masina!le-am spus deja tipelor de la magazinul de unde am cumparat si rochia si costumul ca le voi transporta cu masina si mi-au promis ca le vor aranja si sigila in asa fel incat sa nu li se intample nimic!nu-ti face griji, solutii se gasesc intotdeauna!

alidoll
09.06.2008, 17:49:30
Buna fetelor.
Cu cat timp trebuie facuta programare la primarie pt cununia civila?

gynaur
09.06.2008, 18:09:18
[quote=alidoll;891542]Buna fetelor.
Cu cat timp trebuie facuta programare la primarie pt cununia civila?[/quot

Eu stiu ca actele se depun cu 14 zile inainte.

cristiana_83
09.06.2008, 18:39:09
Buna fetelor.
eu stiu asa ca actele se depun intr-adevar cu 14 zile inainte dar daca vrei la o anumita ora trebuie sa te programezi cu minim o luna inainte!altfel risti ca ora la care tu doreai sa se tina cununia civila sa fie deja ocupata! si asta stiu sigur pt ca mama a vb cu cineva care lucreaza in primarie la starea civila! deci parerea mea este sa te asiguri si sa te duci tu sau sa rogi pe cineva sa se duca pana in primarie sa intrebe,poate s-a mai schimbat ceva si eu nu stiu!dar eu una am facut deja programarea.putin cam devreme intr-adevar dar am vrut sa fiu sigura:) !

cristiana_83
09.06.2008, 18:41:18
Buna fetelor.
ahhhh.....de abia acum am vazut cand ai nunta!se cam apropie termenul limita si parerea mea este ca trebuie sa te programezi cat mai curand!sper sa-ti fi fost de ajutor....pupici!!!!!

cristiana_83
09.06.2008, 18:52:05
fetelor eu am vazut pe un alt site de miresici adresele mai multor make-up artisti din bucuresti!curiozitatea m-a impins sa ai scriu unei tipe sa intreb cam cat m-ar costa un machiaj de mireasa si mai ales daca se deplaseaza pana in targoviste!in 24 de ore tipa mi-a raspuns spunandu-mi ca poate veni si machiajul ma costa 70 de euro, ceea ce nu mi s-a parut chiar exagerat!dar (intotdeauna exista un "dar") nu vine decat daca mai am alte 5 prietene care sunt dispuse sa se machieze la pretul de 20 de euro!acum stau eu si ma gandesc oare gasesc eu atatea persoane?ahhh si un membru al familiei beneficiaza de machiaj gratis!deci daca primul gand a fost la mama si la sora mea, acum am mai ramas doar cu o singura persoana pe care ma pot baza! nu stiu ce am sa fac...tipa e super buna si mi-ar parea rau sa pierd sansa asta doar pt ca nu fac rost de 5 "voturi" ca sa le spun asa.

alidoll
10.06.2008, 09:48:42
ahhhh.....de abia acum am vazut cand ai nunta!se cam apropie termenul limita si parerea mea este ca trebuie sa te programezi cat mai curand!sper sa-ti fi fost de ajutor....pupici!!!!!

Multumesc.
Am vb cu cineva care se pare ca m-a informat f prost. ma bucur acum ca am intrebat ca asteptam ca fraierii.

alidoll
10.06.2008, 11:11:52
Am rezolvat si eu acum cu primaria am trimis-o pe mama si mi-a facut programare. Tot cu pachetelul a mers.
Multumesc fetelor dc nu erati voi sa imi spuneti si acum asteptam si trecea timpul. Se pare ca in ziua in care am eu nunta erau o gramada de progamari la primarie. Bine ca s-a rezolvat.#:-S

alidoll
10.06.2008, 11:54:13
fetelor eu am vazut pe un alt site de miresici adresele mai multor make-up artisti din bucuresti!curiozitatea m-a impins sa ai scriu unei tipe sa intreb cam cat m-ar costa un machiaj de mireasa si mai ales daca se deplaseaza pana in targoviste!in 24 de ore tipa mi-a raspuns spunandu-mi ca poate veni si machiajul ma costa 70 de euro, ceea ce nu mi s-a parut chiar exagerat!dar (intotdeauna exista un "dar") nu vine decat daca mai am alte 5 prietene care sunt dispuse sa se machieze la pretul de 20 de euro!acum stau eu si ma gandesc oare gasesc eu atatea persoane?ahhh si un membru al familiei beneficiaza de machiaj gratis!deci daca primul gand a fost la mama si la sora mea, acum am mai ramas doar cu o singura persoana pe care ma pot baza! nu stiu ce am sa fac...tipa e super buna si mi-ar parea rau sa pierd sansa asta doar pt ca nu fac rost de 5 "voturi" ca sa le spun asa.

Poate gasesti pe alta care sa vina doar pt tine. Stiu ca pe site-ul ghidul miresei sunt mai multe care ofera astfel de servicii si se deplaseaza doar pt tine. Poti incerca poate cine stie gasesti si alta care sa iti placa.

larryssa83
10.06.2008, 14:50:01
si eu am fost la primarie si doamna de acolo cand a auzit ca as vrea sa ma programez la ora 17.00 mi-a spus initial ca nu face programari si apoi ca nimeni nu sta peste program pt un simplu multumesc. noroc ca am avut o sacosa de cadouri fff evidenta si si-a dat seama ca nu o face degeaba...asa e la noi

cristiana_83
10.06.2008, 15:40:31
Poate gasesti pe alta care sa vina doar pt tine. Stiu ca pe site-ul ghidul miresei sunt mai multe care ofera astfel de servicii si se deplaseaza doar pt tine. Poti incerca poate cine stie gasesti si alta care sa iti placa.
tocmai de pe site-ul ghidul miresei am gasit-o si intr-adevar spun ca vin numai pt tine dar daca esti din alt oras iti cer alte 5 prietene!am mai sunat o tipa si am primit acelasi raspuns:-< ....

DDna
11.06.2008, 09:12:07
tocmai de pe site-ul ghidul miresei am gasit-o si intr-adevar spun ca vin numai pt tine dar daca esti din alt oras iti cer alte 5 prietene!am mai sunat o tipa si am primit acelasi raspuns:-< ....
20 euro pt un machiaj special nu este mult ! (gandesc din perspectiva prietenei tale sa zicem). Acum depinde si cum lucreaza tipa, cu ce produse etc.

cristiana_83
11.06.2008, 12:46:47
20 euro pt un machiaj special nu este mult ! (gandesc din perspectiva prietenei tale sa zicem). Acum depinde si cum lucreaza tipa, cu ce produse etc.
da asta asa e . nici eu nu cred ca e mult pt un machiaj profesional, dar problema este ca toate persoanele cu care am vb mi-au dat acelasi raspuns "in principiu da", ori eu nu am cum sa o chem pe tipa pe baza unor raspunsuri evazive!risc sa ma trezesc inainte de nunta ca nu am pe nimeni si va trebui sa platesc din buzunarul meu/:) si nu mai e rentabil!

DDna
11.06.2008, 13:38:49
da asta asa e . nici eu nu cred ca e mult pt un machiaj profesional, dar problema este ca toate persoanele cu care am vb mi-au dat acelasi raspuns "in principiu da", ori eu nu am cum sa o chem pe tipa pe baza unor raspunsuri evazive!risc sa ma trezesc inainte de nunta ca nu am pe nimeni si va trebui sa platesc din buzunarul meu/:) si nu mai e rentabil!
Dar de ce te complici cu chemat acasa, platit deplasare etc ? Mai ales ca spui ca nici nu te poti baza pe cei din jurul tau in problema asta.
Machiaza frumos si in Targoviste.

larryssa83
11.06.2008, 21:46:01
buna fetelor!! ce mai faceti? eu am mai rezolvat o problema ...costumul lui iubi. si-a gasit in sfarsit la alb si negru...am fost in mallul din baneasa unde vanzatoarele nici nu se compara cu cele din unirea..:) maine iau si invitatiile ...si cam atat nu imi vine sa cred ca mai este atat de putin :*

gynaur
11.06.2008, 22:04:52
Offf,eu iar ma confrunt cu o problema:((....am trimis-o pe nasa mea in tgv sa caute un voal lung de 2m-2,5m,ivory,cu ceva perlute brodate pe el si nu a gasit pe nicaieri, nu stiu unde as putea gasi voi ce ziceti?
Vanzatoarele au sugerat sa cumparam noi voalul si perlutele si sa le brodam cum vrem dar eu nu ma pricep la asa ceva si mai e si problema timpului ( intre serviciu si casa cand mai am timp sa si brodez?) Unde sa merg cu voalul sa il brodeze intr-o saptamana?!:-s

gynaur
11.06.2008, 22:07:53
buna fetelor!! ce mai faceti? eu am mai rezolvat o problema ...costumul lui iubi. si-a gasit in sfarsit la alb si negru...am fost in mallul din baneasa unde vanzatoarele nici nu se compara cu cele din unirea..:) maine iau si invitatiile ...si cam atat nu imi vine sa cred ca mai este atat de putin :*

Ma bucur ca ai gasit costumul potrivit si spor la organizat in continuare:)>-
Nici nu vreau sa ma gandesc la emotiile de pe ultima suta de metri:-SS

flory_78
12.06.2008, 07:15:16
buna fetelor. e ceva timp de cand nu am mai scris, dar v-am mai urmarit intre timp. am fost si noi aseara si am dat comanda de invitatii, urmeaza sa ne hotaram la un text. in rest nu am mai facut nimic pentru nunta.
sambata ne ducem pe la nasi si am dat comanda de un tort la cofetaria yellow. ramy spunea ca au colaborat cu ei si au fost foarte multumiti.
va pup si spor la pregatiri, mai ales pentru cele care mai au cateva saptamani.

DDna
12.06.2008, 07:51:14
Offf,eu iar ma confrunt cu o problema:((....am trimis-o pe nasa mea in tgv sa caute un voal lung de 2m-2,5m,ivory,cu ceva perlute brodate pe el si nu a gasit pe nicaieri, nu stiu unde as putea gasi voi ce ziceti?
Vanzatoarele au sugerat sa cumparam noi voalul si perlutele si sa le brodam cum vrem dar eu nu ma pricep la asa ceva si mai e si problema timpului ( intre serviciu si casa cand mai am timp sa si brodez?) Unde sa merg cu voalul sa il brodeze intr-o saptamana?!:-s
A incercat si la cei cu rochiile de mireasa din spatele Casei Sindicatelor ? E un magazin micut cu rochii de mireasa, e o firma din Craiova, merita facuta o intrebare, poate ti-l pot broda ei.
In rest prin Targoviste sigur n-ai sa gasesti, in Bucuresti la Mariaj Lux sau poate la Pronovias dar sunt scumpisoare.

larryssa83
12.06.2008, 09:41:21
eu am vazut voal ivory lung la alb si negru..cu perlute

larryssa83
12.06.2008, 09:42:39
Ma bucur ca ai gasit costumul potrivit si spor la organizat in continuare:)>-
Nici nu vreau sa ma gandesc la emotiile de pe ultima suta de metri:-SS
Multumesc!!! inca nu am emotii :D...dar si cand voi incepe ..

gynaur
12.06.2008, 17:10:20
A incercat si la cei cu rochiile de mireasa din spatele Casei Sindicatelor ? E un magazin micut cu rochii de mireasa, e o firma din Craiova, merita facuta o intrebare, poate ti-l pot broda ei.
In rest prin Targoviste sigur n-ai sa gasesti, in Bucuresti la Mariaj Lux sau poate la Pronovias dar sunt scumpisoare.

Iti multumesc! Nu stiam de magazinul asta,iar nasa mea sigur nu a fost pe acolo, dar am sa o trimit sa se intereseze,poate ,cine stie,o sa am noroc.^:)^

DDna
13.06.2008, 09:54:08
Iti multumesc! Nu stiam de magazinul asta,iar nasa mea sigur nu a fost pe acolo, dar am sa o trimit sa se intereseze,poate ,cine stie,o sa am noroc.^:)^
Doamne-ajuta, succes !!

larryssa83
17.06.2008, 21:54:19
ce mai faceti fetelor? cum stati cu pregatirile? noi ne-am apucat de impartit invitatii...si pe 25 ma duc la proba la coafat...sa vedem ce iese :)

monicas
18.06.2008, 10:54:45
ce mai faceti fetelor? cum stati cu pregatirile? noi ne-am apucat de impartit invitatii...si pe 25 ma duc la proba la coafat...sa vedem ce iese :)

Salut! bafta la proba! Nu am mai scris de ceva timp pentru ca am fost ocupata cu niste examene dar acum m-am intors la pregatirile de nunta. Am distribuit si noi invitatiile, avem rochie, colier si cercei, costum, pantofi mire, Dj, tort, flori, fotograf. Mai trebuie sa imi cumpar ceva pt par, sandale/pantofi, cravata si vesta pt mire, cadou pt nasi,marturii. Cand vom ajunge acasa trebuie sa organizam bauturile, fructele si alte nimicuri cum ar fi lumanari pt tort (nu vrem artificii), cosulet cocarde etc.

Voi faceti marturii diferite pt barbati/femei/copii? Ma gandeam ca e mai frumos dar ar fi si mai scump... si nu stiu ce sa cumpar...

Va pup!

DDna
18.06.2008, 14:40:32
Voi faceti marturii diferite pt barbati/femei/copii? Ma gandeam ca e mai frumos dar ar fi si mai scump... si nu stiu ce sa cumpar...

Va pup!
Ma, sincer sa-ti spun ale mele au fost toate la fel, parerea mea e ca te-ai complica putin daca ai vrea sa faci asa. Nu stii cum se aseaza ei la mese, nu stii sigur care vin cu copii, iar marturiile trebuie sa fie pe masa in momentul in care iti vin invitatii.
Nu stiu, e doar o parere, tu procedezi cum crezi de cuviinta.

monicas
18.06.2008, 16:45:52
Ma, sincer sa-ti spun ale mele au fost toate la fel, parerea mea e ca te-ai complica putin daca ai vrea sa faci asa. Nu stii cum se aseaza ei la mese, nu stii sigur care vin cu copii, iar marturiile trebuie sa fie pe masa in momentul in care iti vin invitatii.
Nu stiu, e doar o parere, tu procedezi cum crezi de cuviinta.

Da, ai dreptate. Ar fi totul mult prea complicat asa ca renunt la idee si voi avea un singur model desi intentionez sa folosesc place carduri. Acum trebuie sa ma gandesc ce... tu ce ai avut? am gasit niste place carduri care pot fi folosite ulterior pt fotografii. Si ma gandeam sa folosesc asa ceva iar la plecare il ia fiecare acasa impreuna cu un saculet cu bombonici. e aiurea, e prea kitsch? il si atasez ca sa aveti idee despre ce vorbesc.

Merci!

larryssa83
18.06.2008, 18:39:35
Da, ai dreptate. Ar fi totul mult prea complicat asa ca renunt la idee si voi avea un singur model desi intentionez sa folosesc place carduri. Acum trebuie sa ma gandesc ce... tu ce ai avut? am gasit niste place carduri care pot fi folosite ulterior pt fotografii. Si ma gandeam sa folosesc asa ceva iar la plecare il ia fiecare acasa impreuna cu un saculet cu bombonici. e aiurea, e prea kitsch? il si atasez ca sa aveti idee despre ce vorbesc.

Merci!
mie mi se par chiar ff frumoase

DDna
19.06.2008, 08:50:22

Merci!
Sunt frumoase dar din pacate nu cred ca gasesti asa ceva in Romanica.
Eu place carduri nu am avut, nunta a fost mica, 100 de persoane, am stiut eu care pe unde la ce masa ;))

alidoll
19.06.2008, 08:52:01

Merci!

Arata foarte bine. Eu am cautat o gramada asa ceva in Bucuresti. Abia acum s-a deschis un magazin si am gasit ceva asemanator. Mi se par minunate.

alidoll
19.06.2008, 09:00:34

Sper sa fii multumita. Eu am facut deja 2 probe la 2 saloane diferite dar nu mi-a placut. Vorba Denisei: Doamne ajuta :).
Eu deja am intrat in febra emotiilor, mai am putin. Nu stiu ce o sa fac in ziua aia cred ca o sa iau o pastila sa ma calmez.

DDna
19.06.2008, 09:01:52
Sper sa fii multumita. Eu am facut deja 2 probe la 2 saloane diferite dar nu mi-a placut. Vorba Denisei: Doamne ajuta :).
Eu deja am intrat in febra emotiilor, mai am putin. Nu stiu ce o sa fac in ziua aia cred ca o sa iau o pastila sa ma calmez.
Te rog sa ma crezi ca eu n-am facut nicio proba, nici de machiaj nici de coafura insa m-am declarat multumita de ce a iesit pana la urma, nu a fost exact ce mi-am dorit dar a fost ok.

alidoll
19.06.2008, 09:44:08
Te rog sa ma crezi ca eu n-am facut nicio proba, nici de machiaj nici de coafura insa m-am declarat multumita de ce a iesit pana la urma, nu a fost exact ce mi-am dorit dar a fost ok.

Ti-am vazut pozele si sincer mi-a placut. Ai nimerit unde trebuie:)
Cred ca pana la urma o sa fie bine. Trebuie.

DDna
19.06.2008, 10:08:59
Ti-am vazut pozele si sincer mi-a placut. Ai nimerit unde trebuie:)
Cred ca pana la urma o sa fie bine. Trebuie.
Merci frumos, fata care m-a aranjat e prietena mea de ani de zile si am avut incredere.

monicas
19.06.2008, 10:58:26
Arata foarte bine. Eu am cautat o gramada asa ceva in Bucuresti. Abia acum s-a deschis un magazin si am gasit ceva asemanator. Mi se par minunate.

Va multumesc pentru mesaje fetelor. Cred ca asta voi face in final. Sper sa iasa frumos. Nu as avea timp sa caut in Ro asa ca o sa le comand in America. Acolo sunt mult mai ieftine (250 Ron pt 50 bucati) decat in UK si mi le livreaza direct in Ro ceea ce e super pt. ca nu as mai avea cum sa le car si pe alea... Sper numai sa nu fiu pacalita dar sunt dispusa sa risc. De obicei sunt seriosi.

spor la pregatiri Alidoll - mai ai putin!

Va pup!

monicas
19.06.2008, 11:09:21
Merci frumos, fata care m-a aranjat e prietena mea de ani de zile si am avut incredere.

Nici eu nu cred ca mai merg la proba... Nu am nici o garantie ca in ziua nuntii reproduce ce a facut la proba asa ca mai bine stau linistita..Poate am noroc si reuseste perfect din prima :-p Doamnea ajuta!

Numai ca nu am idee unde sa merg... Am sunat la Leda si mi-a spus o domnisorica taaare sictirita ca ei nu lucreaza duminica... la nefertiti am vb cu o tipa care a spus ca e dispusa sa lucreze, la fel si la monalisa... unde sa merg? Mi-a mai spus o fata de salonul Cristina care se pare ca este bun... Sa indraznesc sa va intreb ce recomandati?

Merci!

alidoll
19.06.2008, 11:28:59
Nici eu nu cred ca mai merg la proba... Nu am nici o garantie ca in ziua nuntii reproduce ce a facut la proba asa ca mai bine stau linistita..Poate am noroc si reuseste perfect din prima :-p Doamnea ajuta!

Numai ca nu am idee unde sa merg... Am sunat la Leda si mi-a spus o domnisorica taaare sictirita ca ei nu lucreaza duminica... la nefertiti am vb cu o tipa care a spus ca e dispusa sa lucreze, la fel si la monalisa... unde sa merg? Mi-a mai spus o fata de salonul Cristina care se pare ca este bun... Sa indraznesc sa va intreb ce recomandati?

Merci!
Multumesc.

Eu am avut experienta f proasta cu nefertiti acum nu stiu daca toate sunt la fel ca cea la care am fost eu. Nu prea stiu ce sa iti zic.

cristiana_83
19.06.2008, 12:13:36

Merci!
sicer nici eu nu am avut o experienta prea placuta cu nefertiti!asa c nu am cum sa-ti recomand acest salon! dar ca sa te bag mai mult in ceata desi nu vreau asta am auzit ca nici monalisa nu mai e ce era odata!dar parerea mea mai bine monalisa decat nefertiti....acum tu decizi!!!!bafta multa

monicas
19.06.2008, 12:40:47
Multumesc.

Eu am avut experienta f proasta cu nefertiti acum nu stiu daca toate sunt la fel ca cea la care am fost eu. Nu prea stiu ce sa iti zic.

Off- nici nu mai stii unde sa mergi in ziua de azi... - peste tot o dau in bara... Cred ca ma fac singura in final ;)) :-?

Iti doresc sa iti iasa perfect coafura, machiajul si toata nunta! De-abia astept pozele!

Pupici!

DDna
19.06.2008, 12:49:41
sicer nici eu nu am avut o experienta prea placuta cu nefertiti!asa c nu am cum sa-ti recomand acest salon! dar ca sa te bag mai mult in ceata desi nu vreau asta am auzit ca nici monalisa nu mai e ce era odata!dar parerea mea mai bine monalisa decat nefertiti....acum tu decizi!!!!bafta multa
Eu as zice ca Monalisa e mai bun acum decat inainte. Eu merg acolo de 6-7 ani si mereu am fost multumita.

DDna
19.06.2008, 12:51:40
Va multumesc pentru mesaje fetelor. Cred ca asta voi face in final. Sper sa iasa frumos. Nu as avea timp sa caut in Ro asa ca o sa le comand in America. Acolo sunt mult mai ieftine (250 Ron pt 50 bucati) decat in UK si mi le livreaza direct in Ro ceea ce e super pt. ca nu as mai avea cum sa le car si pe alea... Sper numai sa nu fiu pacalita dar sunt dispusa sa risc. De obicei sunt seriosi.

spor la pregatiri Alidoll - mai ai putin!

Va pup!
Pfiuu, nu vreau sa te descurajez dar shippingul pana in Romania te rupe la bani daca e prin firma de curierat gen DHL, FedEx etc, si soseste in 2 luni daca trimiti prin Posta Romana, care e mai ieftina. Deci oricum ai da-o tot nu e bine.

alidoll
19.06.2008, 13:04:46
Off- nici nu mai stii unde sa mergi in ziua de azi... - peste tot o dau in bara... Cred ca ma fac singura in final ;)) :-?

Iti doresc sa iti iasa perfect coafura, machiajul si toata nunta! De-abia astept pozele!

Pupici!

Multumesc. Sper sa fie bine. O sa pun poze.

monicas
19.06.2008, 13:32:36
Pfiuu, nu vreau sa te descurajez dar shippingul pana in Romania te rupe la bani daca e prin firma de curierat gen DHL, FedEx etc, si soseste in 2 luni daca trimiti prin Posta Romana, care e mai ieftina. Deci oricum ai da-o tot nu e bine.

Da, s-ar putea sa ai dreptate in privinta livrarii - i-am intrebat pe mail cat dureaza si inca nu mi-au raspuns, dar am trimis azi.. iar ei acum cred ca dorm...Cat despre taxa de curierat, aceasta era inclusa in pretul pe care l-am cotat mai devreme. Suporturile in forma de scoica costa $1 bucata la care se adauga $30 taxa de curierat. In UK costa &pound;1.4 bucata la care se adauga taxe postale (&pound;10) plus ca nu am cum sa le car eu. Imi convine aranjamentul cu America in conditiile in care lira este dublu fata de dolar...Merci pt sfaturi!

coras
19.06.2008, 13:39:39
alli, spune-mi te rog unde este magazinul vreau si eu ceva asemanator si nu am gasit chiar acum vin de la leda si ..nimic!!

monicas
19.06.2008, 13:43:28
Eu as zice ca Monalisa e mai bun acum decat inainte. Eu merg acolo de 6-7 ani si mereu am fost multumita.

pot sa te intreb la cine mergi?

DDna
19.06.2008, 14:00:57
pot sa te intreb la cine mergi?
La Raluca si la Gabita.

alidoll
19.06.2008, 14:17:25
alli, spune-mi te rog unde este magazinul vreau si eu ceva asemanator si nu am gasit chiar acum vin de la leda si ..nimic!!

Este in mall-ul de langa Auchan. Se intra si din Auchan in "mall". Iris sau ceva de genu:). Magazinul nu stiu cum se numeste dar are tot felul de ornamente si chestii. Dar sa nu te astepti sa gasesti cine stie ce modele.
Suntem in urma rau....

Da...Nu stiu ce sa mai zic cu saloanele astea.....

monicas
19.06.2008, 14:20:46
La Raluca si la Gabita.

Merci - o sa le tin minte.

dabijaoana
22.06.2008, 15:18:36
Eu ma duc de cand ma stiu la Dana care a fost la Monalisa si care acum are propriul salon . Deja am vorbit cu ea si nu o sa ma duc la nici o proba.Ma voi lasa pe mana ei asa cum o fac de foooarte mult timp. De fiecare data a avut dreptate.La manechiura si machiaj o sa ma duc la neferttiti din centru.Va pup

cristiana_83
25.06.2008, 10:25:04
ce faceti fetelor?nu mai zice nimeni nimic?:-\ eu una ieri am primit o veste foarte neplacuta. invitatiile pe care le alesesem ce credeti? nu se mai fabrica!si asta ne-au spus doar atunci cand am vrut sa dam drumul la comanda!de ales le-am ales de ceva vreme fiind o chestie destul de complicata pt noi pt ca nu suntem in tara, dar acum trebuie sa o luam de la capat#-o .asta e !!!!voi cum va descurcati cu pregatirile?

coras
25.06.2008, 11:17:04
eu am intrat in trepidatii!!!deja nu mai pot am o groaza de ganduri acum simt ca totul o sa fie bine, acum ma prabusesc, trebiue sa identific de unde iau vinul si celelalte bauturi, fructele, sa mai pun la punct cate ceva cu restaurantul, cu firma de decoratiuni, sa stabilesc modelul de buchete cu nasa, sa fac programul pentru ziua cea mare, sa iau camasa lu' sotu....auuuu ma doare capul deja, aaaa si inca ceva tre sa sun invitatii pentru confirmari!!!!

monicas
25.06.2008, 11:23:26
ce faceti fetelor?nu mai zice nimeni nimic?:-\ eu una ieri am primit o veste foarte neplacuta. invitatiile pe care le alesesem ce credeti? nu se mai fabrica!si asta ne-au spus doar atunci cand am vrut sa dam drumul la comanda!de ales le-am ales de ceva vreme fiind o chestie destul de complicata pt noi pt ca nu suntem in tara, dar acum trebuie sa o luam de la capat#-o .asta e !!!!voi cum va descurcati cu pregatirile?

Salut! Imi pare rau pentru ce vi s-a intamplat. Sper sa rezolvati fara probleme in final. Noi am comdandat invitatiile online si nu am avut absolut nici o problema. Au fost gata la timp si au iesit perfecte.Am primit bun de tipar pe mail si cand au fost gata le-au trimis prin curier la soacra mea. Au costat 300 lei/50 de invitatii dar el ne-a trimis 57.Un super om! Daca vrei iti trimit link-ul.

Noi am cam terminat cu pregatirile, mai avem numai sa cumparam/inchiriem cravata si vesta pt sotul meu si ceva pentru parul meu. Plus ce mai trebuie organizat cand venim acasa. Cam atat pt acum...

alidoll
25.06.2008, 12:26:34

Ce oameni. Sper sa se rezolve.

Si eu am emotii ca mai sunt 2 sapt. Nu am rezolvat inca cu bautura, fructe etc., dar sper sa rezolve mama, pe mine nu am preocupa asta:). M-au asigurat de la restaurant sa nu-mi fac griji ca o sa iasa bine. Sper sa fie bine. M-am trezit ca vine f multa lume si nu ma asteptam si acum tre sa vb iar la firma de decoratiuni sa mai fac niste aranjamente pt mese. Cazarea s-a rezolvat. In rest cred ca e ok. Astept ziua cea mare.

DDna
25.06.2008, 12:33:43

Si eu am emotii ca mai sunt 2 sapt. Nu am rezolvat inca cu bautura, fructe etc., dar sper sa rezolve mama, pe mine nu am preocupa asta:). M-au asigurat de la restaurant sa nu-mi fac griji ca o sa iasa bine. Sper sa fie bine. M-am trezit ca vine f multa lume si nu ma asteptam si acum tre sa vb iar la firma de decoratiuni sa mai fac niste aranjamente pt mese. Cazarea s-a rezolvat. In rest cred ca e ok. Astept ziua cea mare.
Iti dai seama ca nu puteau sa-ti spuna contrariul :)
Doamne ajuta, hai ca mai e putin !!!

alidoll
25.06.2008, 12:38:45
Iti dai seama ca nu puteau sa-ti spuna contrariul :)
Doamne ajuta, hai ca mai e putin !!!

Da normal:).

cristiana_83
25.06.2008, 16:01:03
Salut! Imi pare rau pentru ce vi s-a intamplat. Sper sa rezolvati fara probleme in final. Noi am comdandat invitatiile online si nu am avut absolut nici o problema. Au fost gata la timp si au iesit perfecte.Am primit bun de tipar pe mail si cand au fost gata le-au trimis prin curier la soacra mea. Au costat 300 lei/50 de invitatii dar el ne-a trimis 57.Un super om! Daca vrei iti trimit link-ul.

Noi am cam terminat cu pregatirile, mai avem numai sa cumparam/inchiriem cravata si vesta pt sotul meu si ceva pentru parul meu. Plus ce mai trebuie organizat cand venim acasa. Cam atat pt acum...
merci mult dar S-A REZOLVAT!!!!!!noroc cu mama saraca....:D nu e nici vina celor de unde am comandat pt ca si ei la randul lor au fost anuntati ca nu se mai fabrica acel model de abia cand au sunat la bucuresti la firma furnizoare!oricum am ales alt model doar ca iti spun sincer nici macar nu am idee cum arata.mama cand a ales-o nu aveau una in plus pe care sa o cumpere ca sa mi-o poata arata pe net,asa ca......daca nu-mi plac ......;)) !cum o vrea Domnul....dar sper sa fie bine:-SS :-SS :-SS

larryssa83
25.06.2008, 18:14:36
imi pare rau pt ce ai patit dar stai linistita..si noi ne-am crizat ff mult cu invitatiile...ale noastre au si cateva greseli gramaticale adica cativa "i" in plus dar nu le-am mai schimbat pt ca f putini vor observa si si mai putini le vor pastra...asa ca asta sa fie paguba..

larryssa83
25.06.2008, 18:18:42
eu am intrat in trepidatii!!!deja nu mai pot am o groaza de ganduri acum simt ca totul o sa fie bine, acum ma prabusesc, trebiue sa identific de unde iau vinul si celelalte bauturi, fructele, sa mai pun la punct cate ceva cu restaurantul, cu firma de decoratiuni, sa stabilesc modelul de buchete cu nasa, sa fac programul pentru ziua cea mare, sa iau camasa lu' sotu....auuuu ma doare capul deja, aaaa si inca ceva tre sa sun invitatii pentru confirmari!!!!
noi inca nu am dat nici toate invitatiile..si noi mai avem de luat vinul si celelalte bauturi...sa vedem de unde luam prajiturile, sa cerem o mostra de tort sa vedem daca ne place...mai avem destule si mai si plecam cateva zile din tara..cred ca dupa ce venim o sa intram in oriza rau de tot...vreau sa te intreb ceva pt ca doar ai trecut prin asta...cu cat timp inainte faci analizele pt cununia civila si unde? trebuie sa ajung la medicul de fam?

larryssa83
25.06.2008, 18:21:29

unde ai rezolvat cu cazarea? pt ca si noi vom avea nevoie de cateva (mai multe :D) camere..ce bine de tine ca vine mai multa lume...la noi nr s-a injumatatit pt ca nu vb cu socrii si deci din partea lor nu vor veni...asta este ..noi sa fim sanatosi