PDA

Versiunea completa : Miresici din Targoviste

Pagini : 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15

larryssa83
17.08.2008, 17:16:14
Offf... Imi pare rau ca ai probleme. Stai linistita ca se vor rezolva... Drum bun catre casa si multe succese!

fetelor, cum ramane cu intalnirea noastra? Ramane stabilit 27 august, ora 8? Dar unde?Eu ma gandeam undeva la o terasa. Propuneti voi exact unde - eu habar n-am ce mai e in Targoviste...Mai vine cineva in afara de cele anuntate deja?

Eu vineri voi pleca spre casa si nu stiu cat de des voi mai intra pe net pentru ca voi fi atat de ocupata cu familia si prietenii incat numai de net nu voi avea timp... Dar voi reveni in forta dupa 1 septembrie.

Va pup si spor la pregatiri!
Eu asa cum am mai spus vin...cat despre terasa nici eu nu prea stiu..depinde si de cate venim pt ca daca suntem mai multe trebuie sa rezervam...mie imi place atmosfera de la Belvedere dar de sus (restaurant)...voi ce mai propuneti? :*:*

gynaur
18.08.2008, 13:34:18
Bine ai revenit Larissa! Cum a fost in ,,luna de miere"?

larryssa83
18.08.2008, 19:10:43
Bine ai revenit Larissa! Cum a fost in ,,luna de miere"?
Multumesc!! A fost frumoos dar foarte cald..cand am ajuns erau 45 grade...insuportabil...dar cu toate astea tot am stat la plaja 3 zile de dimineata pana seara...apoi nu am mai rezistat pt ca mi-a aparut o alergie pe gat din cauza clorului din piscina...
Singura problema a fost ca erau fff multi rusi...cu gandirea lor comunista......li se parea ceva anormal sa nu vb sau macar sa intelegi rusa...erau paraleli cu engleza...deja ziceai ca erai in rusia..cred ca dupa ce termina cu georgienii vor ataca Antalya :))
In rest totul a fost ok...mancarea si toate celelalte au fost din belsug desi sincer numai chef de mancare nu aveam pe caldurile alea...
Desi a fost frumos...totul era de vis mi-a fost dor de casa...:D
Mai ai putin...emotii?
Cum stai cu pregatirile? pupici

tendresse
18.08.2008, 23:24:11
Multumesc!! A fost frumoos dar foarte cald..cand am ajuns erau 45 grade...insuportabil...dar cu toate astea tot am stat la plaja 3 zile de dimineata pana seara...apoi nu am mai rezistat pt ca mi-a aparut o alergie pe gat din cauza clorului din piscina...
Singura problema a fost ca erau fff multi rusi...cu gandirea lor comunista......li se parea ceva anormal sa nu vb sau macar sa intelegi rusa...erau paraleli cu engleza...deja ziceai ca erai in rusia..cred ca dupa ce termina cu georgienii vor ataca Antalya :))
In rest totul a fost ok...mancarea si toate celelalte au fost din belsug desi sincer numai chef de mancare nu aveam pe caldurile alea...
Mai ai putin...emotii?

Buna sunt noua pe aici..:-s nu mai e nici o miresica din targoviste?

larryssa83
19.08.2008, 08:05:39
Buna sunt noua pe aici..:-s nu mai e nici o miresica din targoviste?
Buna!!! Bine ai venit!!! Toate suntem miresici din targoviste. :*:*

gynaur
19.08.2008, 18:24:40
Mai ai putin...emotii?

Ma bucur ca ati petrecut frumos....:)
Eu cu pregatirile stau destul de bine,mai avem putine de cumparat(apa,fructe etc) si daca toti furnizorii se tin de treaba va fi totul bine iar emotiile.... le pastrez pentru ultimele zile:D.

gynaur
22.08.2008, 10:51:11
Fetele,voi cand veniti de obicei in tara cu avionul,ce bagaj de mana va luati? Ma refer la dimensiuni,eu de obicei vin doar cu geanta de umar,dar acum as vrea sa imi aduc rochita,pantofii si accesoriile intr-o geanta,am vazut pe bilet ca pot lua una de 55*40*20 si max. 7 kg. Eu am cumparat o geanta care arata ca cea normala de cala, cu roti si maner care se ridica doar ca se incadreaza in dimensiuni 51*40*20, credeti ca imi vor da voie sa merg cu ea la bagaj de mana? Eu parca am vazut stwardeze cu asa ceva, dar nu am folosit niciodata pana acum si nu stiu ce sa fac....
Mai am optiunea sa iau rochita in cutia in care mi-au dat-o de la magazin, ca un mic geamantan cu maner,dar este de carton si mai are si desenata o mireasa pe ea :(....am vazut in topic la "mirese din strainatate,,sunt fete care transporta rochita in ceva asemanator cu al meu dar mie mi-ar placea mai mult geanta normala sa nu atraga mult privirea.

coras
22.08.2008, 11:35:41
va pup fetele, gata, m-am intors din vacanta, saptamana viitoare va pun poze de la nunta, deocamdata nu o am decat pe cea din semnatura!!!

larryssa83
22.08.2008, 15:11:32
Fetele,voi cand veniti de obicei in tara cu avionul,ce bagaj de mana va luati? Ma refer la dimensiuni,eu de obicei vin doar cu geanta de umar,dar acum as vrea sa imi aduc rochita,pantofii si accesoriile intr-o geanta,am vazut pe bilet ca pot lua una de 55*40*20 si max. 7 kg. Eu am cumparat o geanta care arata ca cea normala de cala, cu roti si maner care se ridica doar ca se incadreaza in dimensiuni 51*40*20, credeti ca imi vor da voie sa merg cu ea la bagaj de mana? Eu parca am vazut stwardeze cu asa ceva, dar nu am folosit niciodata pana acum si nu stiu ce sa fac....
Mai am optiunea sa iau rochita in cutia in care mi-au dat-o de la magazin, ca un mic geamantan cu maner,dar este de carton si mai are si desenata o mireasa pe ea :(....am vazut in topic la "mirese din strainatate,,sunt fete care transporta rochita in ceva asemanator cu al meu dar mie mi-ar placea mai mult geanta normala sa nu atraga mult privirea.
Eu stiu ca daca geanta se incadreaza in acele dimensiuni nu conteaza cum arata...si am mai vazut persoane cu asa ceva la bagaj de mana...nu va fi nicio problema :*

larryssa83
22.08.2008, 15:12:12
va pup fetele, gata, m-am intors din vacanta, saptamana viitoare va pun poze de la nunta, deocamdata nu o am decat pe cea din semnatura!!!
abia astept!!!! :*

gynaur
22.08.2008, 15:34:50
Eu stiu ca daca geanta se incadreaza in acele dimensiuni nu conteaza cum arata...si am mai vazut persoane cu asa ceva la bagaj de mana...nu va fi nicio problema :*

Multumesc larryssa, sper intradevar sa nu fie nici o problema.:*

gynaur
22.08.2008, 15:41:34
Monicas,mai ai fffoarte putin, cum stai cu emotiile?
,,Casa de Piatra!" sa fiti fericiti si sa aveti parte de cea mai frumoasa zi din viata voastra...:*

larryssa83
24.08.2008, 14:24:10
Offf... Imi pare rau ca ai probleme. Stai linistita ca se vor rezolva... Drum bun catre casa si multe succese!

fetelor, cum ramane cu intalnirea noastra? Ramane stabilit 27 august, ora 8? Dar unde?Eu ma gandeam undeva la o terasa. Propuneti voi exact unde - eu habar n-am ce mai e in Targoviste...Mai vine cineva in afara de cele anuntate deja?

Eu vineri voi pleca spre casa si nu stiu cat de des voi mai intra pe net pentru ca voi fi atat de ocupata cu familia si prietenii incat numai de net nu voi avea timp... Dar voi reveni in forta dupa 1 septembrie.

Va pup si spor la pregatiri!
Casa de piatra!!!!! :*:*:*:*

flory_78
25.08.2008, 12:15:51
buna fetelor
Casa de piatra proaspetelor Doamne :) si multa fericire.
a trecut ceva vreme de cand nu am mai intrat pe miresici, dar am fost cam ocupata. vreau sa va spun ca in wknd am fost si eu sa-mi iau rochie si spre surpinderea mea chiar am gasit.
as vrea sa ne intalnim sa discutam mai multe, sa ne impartasiti din experienta voastra, cele care ati trecut deja prin asta.
s-a deschis o terasa dragutza pe calea bucuresti, imi scapa numele acum, ne putem intalni acolo daca vreti.

flory_78
25.08.2008, 12:20:46
voi unde ati facut buchetele si lumanarile?
nasa mea nu este din tgv. este foarte ocupata, are si copii mici, asa ca nu are timp sa se ocupe de lumanari.
am vorbit cu ea sa le facem noi aici in tgv si nu stiu unde sa le comand. ma gandeam sa vorbesc tot la VM; cam care sunt preturile pt buchete si lumanari?

coras
25.08.2008, 12:33:11
gata poznele sunt multumita de filmare si de foto:">

gynaur
25.08.2008, 13:55:26

Foarte frumoase, felicitari!=D>

flory_78
26.08.2008, 12:55:29

super dragutze, felicitari! ai fost o frumoasa.
cine v-a facut pozele?

coras
26.08.2008, 12:58:37
vrei sa iti trimit un pm? e cineva din targoviste, initial am crezut ca nu intelege ce vreau insa zilele trecute mi-a dat pozele si filmarea....sunt superbe, inclusiv videoclipul, nu pot sa il pun pe net ca nu ma lasa sotul:-L

flory_78
26.08.2008, 14:14:22
da, mi-ar placea sa vad clipul.
noi o sa facem nunta la sinaia si am luat pe cineva de acolo. initial am vb cu cineva din targoviste, dar ne cerea foarte mult, asa ca am renuntat. acum sunt putin stresata pentru poze deoarece eu nu sunt prea fotogenica si ies in mai toate pozele cu ochii inchisi. pe voi cat v-au costat pozele si filmatul?

larryssa83
26.08.2008, 22:05:57
voi unde ati facut buchetele si lumanarile?
nasa mea nu este din tgv. este foarte ocupata, are si copii mici, asa ca nu are timp sa se ocupe de lumanari.
am vorbit cu ea sa le facem noi aici in tgv si nu stiu unde sa le comand. ma gandeam sa vorbesc tot la VM; cam care sunt preturile pt buchete si lumanari?
Depinde cat de lungi le vrei. daca le vrei cu tija interioara sau exterioara, depinde si de ce flori vrei si cat de multe...asa ca mai bine vb cu Nicoleta...gaseste ea o solutie :)

larryssa83
26.08.2008, 22:12:40
Ai fost foarte dragutza!!!!

larryssa83
26.08.2008, 22:13:33
Fetelor nu maine trebuia sa ne intalnim? Cum ramane?

monicas
27.08.2008, 07:17:15
Fetelor nu maine trebuia sa ne intalnim? Cum ramane?

Salut

am intrat numai sa va spun ca nu voi putea ajunge diseara. Imi pare foarte rau dar nu voi fi in oras.... Va doresc voua distractie placuta.

Nunta a fost superba. Sunt in al noualea cer!!! Va pun poze sapt viitoare.

pupici tuturor!!!

georgi_ramy80
27.08.2008, 07:46:19
Fetele, cum ramane? Parca astazi stabiliserati intalnirea? Unde? Poate ajung si eu... Stabilim ce si cum?

larryssa83
27.08.2008, 16:43:51
Fetele, cum ramane? Parca astazi stabiliserati intalnirea? Unde? Poate ajung si eu... Stabilim ce si cum?
Se pare ca nu va fi nicio intalnire...:(

monicas
31.08.2008, 10:23:20
Buna fetelor

Va multumesc pentru urari. Aseara am ajuns si noi la Belfast cu tot cu poze si niste amintiri extraordinare. Am avut o nunta de vis. Familia, nasii, prietenii au creat o atmosfera superba! In afara unor mici detalii totul a mers struna. Si Nicoleta a facut o treaba extraordinara - lumanari, buchete, cocarde, pahare, aranjamentul prezidiu au fost toate realizate de ea.

Inca nu am link-ul cu toate fotografiile dar va voi atasa cateva.

Va pup! Mult success viitoarelor miresici!

georgiana_tgv
31.08.2008, 11:44:03
Buna fetelor

Va multumesc pentru urari. Aseara am ajuns si noi la Belfast cu tot cu poze si niste amintiri extraordinare. Am avut o nunta de vis. Familia, nasii, prietenii au creat o atmosfera superba! In afara unor mici detalii totul a mers struna. Si Nicoleta a facut o treaba extraordinara - lumanari, buchete, cocarde, pahare, aranjamentul prezidiu au fost toate realizate de ea.

Felicitari. Pozele sunt superbe!!!!! Dar realitatea le-a intrecut :D Intamplarea a facut ca verisoara mea sa faca petrecerea de botez a fetelor ei pe terasa restaurantului Eden exact pe data de 25. Te-am recunoscut imediat mai ales dupa agrafa superba pe care ai avut-o in par Ai fost o mireasa intr-adevar deosebita. Inca o data felicitari si Casa de piatra !!!!! >:D< :*

01.09.2008, 08:17:28
Cedez locatia "Gradina de vara" din cadrul complexului Dragodana (DB--Targoviste). Avans achitat pentru data de 16 mai 2009. Detalii suplimentare pe PM.

monicas
02.09.2008, 10:03:48
Larisa si Coras

Acum am avut timp sa vad pozele voastre. Ati fost niste frumosi cu totii. Casa de Piatra si multa fericire!!!!!

coras
02.09.2008, 11:56:14
Larisa si Coras

Acum am avut timp sa vad pozele voastre. Ati fost niste frumosi cu totii. Casa de Piatra si multa fericire!!!!!
multumim moni, casa de piatra si fericire si tie!>:D<

flory_78
02.09.2008, 13:41:44
Buna fetelor

Casa de piatra si felicitari! Ati fost deosebit de dragutzi. Sa aveti parte numai de fericire.

larryssa83
03.09.2008, 14:39:26
Larisa si Coras

Multumesc!!!! Si voi ati fost superbi. Casa de piatra si sa fiti fericiti!!!! :*:*

larryssa83
04.09.2008, 13:05:22
Cam multa linisite pe aici fetelor...nu vi se pare?

DDna
04.09.2008, 13:07:53
Cam multa linisite pe aici fetelor...nu vi se pare?
Poate sunt in luna de miere ;))

monicas
09.09.2008, 12:48:41
Salut]fetelor

eu am revenit din luna de miere sau mai bine zis "zilele de miere" . A fost superb!!!! Voi ce mai faceti? e tare liniste pe forum...

Va pup!

DDna
09.09.2008, 12:50:14
Salut]fetelor

eu am revenit din luna de miere sau mai bine zis "zilele de miere" . A fost superb!!!! Voi ce mai faceti? e tare liniste pe forum...

Va pup!
Deci am zis bine ca fetele sunt in luna de miere ;))

Bine ai revenit !

mykyradulescu
09.09.2008, 13:41:14
buna
Sunt noua pe aici si nu prea stiu ce si cum...sunt o sotie in devenire si m-ar interesa si pe mine o firma de amenajari restaurant, biserica, primarie buchet mireasa..samd.....nunta se va tine la Dragodana undeva prin luna noiembrie...atunci am gasit localul liber:-s ...asta e....un nr de tel sau o pagina web cunoaste cineva, dar de la firma serioasa si cu gust...
Astept un raspuns pe adresa de e-mail : [email protected] sau chiar aici.Multumesc

DDna
10.09.2008, 09:25:25
buna
Sunt noua pe aici si nu prea stiu ce si cum...sunt o sotie in devenire si m-ar interesa si pe mine o firma de amenajari restaurant, biserica, primarie buchet mireasa..samd.....nunta se va tine la Dragodana undeva prin luna noiembrie...atunci am gasit localul liber:-s ...asta e....un nr de tel sau o pagina web cunoaste cineva, dar de la firma serioasa si cu gust...
Astept un raspuns pe adresa de e-mail : [email protected] sau chiar aici.Multumesc
Ti-am trimis un mesaj privat :)

just_alinutzaa
10.09.2008, 20:35:41
nu stie nimeni nimik despre formatia orizont..acuma nu stiu dak sunt chiar din targoviste sau din imprejurimi:-??

DDna
11.09.2008, 11:23:32
nu stie nimeni nimik despre formatia orizont..acuma nu stiu dak sunt chiar din targoviste sau din imprejurimi:-??
Sincer nu am auzit de aceasta formatie. Nu stiu cum ii cheama nici pe cei care ne-au cantat la nunta :D

aditzza
16.09.2008, 21:56:04
Buna miresici, eu sunt noua pe aici.:) Intr-un final ne-am hotarat sa facem nunta anul viitor, august sau septembrie la Cantup sus,dar...nu am gasit nimik liber decat in noiembrie:(( ceea ce e cam tarziu.
Asa ca va rooog muuult daca stiti pe cineva care anuleaza rezervarea acolo varoooog sa-mi dati un mesaj.
Va pup si astept, poate, poate.:D
^:)^ ^:)^

DDna
17.09.2008, 14:09:05
Buna miresici, eu sunt noua pe aici.:) Intr-un final ne-am hotarat sa facem nunta anul viitor, august sau septembrie la Cantup sus,dar...nu am gasit nimik liber decat in noiembrie:(( ceea ce e cam tarziu.
Asa ca va rooog muuult daca stiti pe cineva care anuleaza rezervarea acolo varoooog sa-mi dati un mesaj.
Va pup si astept, poate, poate.:D
^:)^ ^:)^
Eu una am retinut. Desi slabe sanse, sa stii, e foarte cautata Cantina UPET.

aditzza
17.09.2008, 15:14:35
Ms mult.Eu totusi mai am o speranta...daca nu in 2010:-<

monicas
19.09.2008, 16:37:19
Cristiana, cum merg pregatirile? Mult succes!!! De-abia astept sa te vad! Probabil nu vei citi mesajul...imi aduc aminte cum e cu o saptamana inainte...

cristinaraluca
22.09.2008, 19:14:46
buna fetelor, ce faceti, eu am iesit bine cu nunta, pot spune k a fost super, am sa atasaz si niste poze

flory_78
22.09.2008, 19:53:57
buna fetelor. nu stiu ce sa ma fac cu vremea asta. azi am fost si mi-am cumparat o capa de blanita pt ca la sinaia mai e putin si ninge :((

flory_78
22.09.2008, 19:55:32
buna fetelor, ce faceti, eu am iesit bine cu nunta, pot spune k a fost super, am sa atasaz si niste poze

casa de piatra si sa fiti fericiti.

monicas
23.09.2008, 10:31:39

Casa de Piatra! De-abia astept sa vad pozele! Si sa citesc mai multe despre cum a fost.

coras
23.09.2008, 11:44:11
:x stai linistita floriy, tu sa te simti bine!!!sa ai o nunta ca in povesti!!

monicas
23.09.2008, 12:54:07
buna fetelor. nu stiu ce sa ma fac cu vremea asta. azi am fost si mi-am cumparat o capa de blanita pt ca la sinaia mai e putin si ninge :((

Offf... vremea asta capricioasa... Si eu am facut cununia civila in luna ianuarie...insa datorita emotiilor nici nu am realizat cat era de frig afara. Oricum nu veti sta prea mult in aer liber. Stai lnistita - va fi totul bine. Spor la pregatiri!!!

flory_78
25.09.2008, 13:19:59
multumesc pentru incurajari fetelor.
am si o intrebare . la voi cam cat wisky s-a consumat?
noi vom avea cam 150 de persoane si nustiu cate sticle sa luam.

monicas
25.09.2008, 14:51:00

Noi am avut 70 de persoane si s-au consumat 3 L whiskey, 1 L Martini, 1 sticla Bailey's, 5 L palinca, si vreo 40 de sticle de vin de 75 ml. S-a baut foarte putin... noroc ca am putut returna ce a ramas. Dar a fost foarte cald... In schimb s-au consumat apa si sucurile. Acum e mai racoare afara si s-ar putea sa se consume mult mai mult alcool. eu as zice sa luati vreo 10-12 sticle de whiskey...Sau si mai bine intreaba la restaurant. Sa nu cumva sa duceti mai mult decat va cere restaurantul pt ca ala va fi furat. La furatul miresei s-au dat 2 sticle de whiskey si au disparut de pe masa aproape de sf nuntii... Cam atat s-a furat pe fata...restul nu stim...

Spor la pregatiri.

cristinaraluca
25.09.2008, 22:46:33
buna flory
eu am avut vreo 70 de persoane si s-a baut cam 10 sticle de wisky(0,70), vreo 10 de garrone, 3 l tuica si vreo 55 sticle de cotnari, dar din vin am dat aksa la invidati cand au plecat

DDna
26.09.2008, 08:37:23
La noi la 100 de persoane s-au consumat cam 10-11 sticle de whiskey.

UnFericit
29.09.2008, 23:41:23
Eu una am retinut. Desi slabe sanse, sa stii, e foarte cautata Cantina UPET.
Ai dreptate, e foarte cautat Cantup-ul. Noi am fost acum o saptamana si nu aveau decat in noiembrie. Am avut mare noroc si am gasit la Dambovita. Suntem foarte multumiti. Inca mai aveau liber in septembrie. Noi am rezervat pentru data de 5.

DDna
30.09.2008, 18:32:15
Ai dreptate, e foarte cautat Cantup-ul. Noi am fost acum o saptamana si nu aveau decat in noiembrie. Am avut mare noroc si am gasit la Dambovita. Suntem foarte multumiti. Inca mai aveau liber in septembrie. Noi am rezervat pentru data de 5.
Felicitari ! Bine ca ati gasit !
Noi am fost la CANTUP cu un an jumate inainte si era ocupat pana in octombrie :)

Velvet
02.10.2008, 15:36:37
Sincer iti spun nu am mai facut nimic...astept sa imi aduca Nicoleta invitatiile...si sa termin cu apartamentul asta ca m-am plictisit deja....sambata poate ne ducem pana la Bucuresti sa isi ia iubi costum...aaa...era sa uit :)...mi-am luat o a treia rochie...aceasta e definitiva...mi-am luat alta pt ca am crezut ca va scapa de praful din casa si nu am dus-o la mama dar cand m-am uitat la ea era cam gri si nu am vrut sa o duc la curatatorie si apoi sa o imbrac...oricum vreau ca pe cele doua sa lea dau (donez)...nu stiu cum sa spun...ca sa inteleaga lumea...nu vreau bani pe ele...daca placa cuiva ...care poate nu isi permite...nu vreau sa jignesc pe nimeni sau sa par nu stiu cum...dar decat sa le arunc am zis ca mai bine le dau...as pune un anuntz dar nu prea stiu cum sa il compun...vad eu....
Sa revin la pregatiri...trebuie sa ducem suportul pt tort la restaurant pt ca noua ne face tortul tot cineva de la restaurant. sa cumparam bautura...si sa vb de prajituri ...cam atat...
Mi se par multe dar abia astept sa ma apuc iarasi de pregatiri...de ciment si gresie si faianta m-am saturat..:)

Buna, sunt noua pe aici, din Tgv dar fac nunta in Buzau(la u am vazut ca a fost invers (*) ) mi-a placut tare mult rochia ta.Imi poti spune de unde ai cump si cat ai dat pe ea,aproximativ?

Liv
03.10.2008, 13:36:25
Si rochita mea tot din Targoviste a fost cumparata....:)) intr-o zi cand ma plimbam cu al meu sot prin Targoviste am vazuto... si am si cumparato....(boleroul este facut de o croitoreasa....a costat materialul boleroului cat toata rochia=)) =)) =)) =)) )

larryssa83
05.10.2008, 06:58:26
Buna, sunt noua pe aici, din Tgv dar fac nunta in Buzau(la u am vazut ca a fost invers (*) ) mi-a placut tare mult rochia ta.Imi poti spune de unde ai cump si cat ai dat pe ea,aproximativ?

Buna!!! rochita am cumparat-o de la Calin Events din Bucuresti si am dat 26 de mil pe ea si 1,5 mil pe crinolina. Te pup si sper sa iti gasesti rochita visata.
PS. Stai in TGV? Ce te aduce de la Buzau aici?

larryssa83
05.10.2008, 07:02:00
Si rochita mea tot din Targoviste a fost cumparata....:)) intr-o zi cand ma plimbam cu al meu sot prin Targoviste am vazuto... si am si cumparato....(boleroul este facut de o croitoreasa....a costat materialul boleroului cat toata rochia=)) =)) =)) =)) )
ati fost foarte frumosi ...vrem mai multe poze :)

larryssa83
05.10.2008, 07:04:28
Casa de piatra!!!! Ai avut o zi superba ieri. Abia asteptam sa vedem poze si sa ne spui cum a fost nunta. :*

larryssa83
05.10.2008, 07:06:16
Unde sunt pozele????????????????????:D

dabijaoana
07.10.2008, 18:04:17
Unde sunt pozele????????????????????:D
Eu nu v-am uitat insa abia m-am intors din luna de miere.Nunta a fost de vis , exact asa cum am visat toata viata.Insa o sa va las pe voi sa judecati atunci cand o sa am si pozele ( asta peste vreo 2-3 saptamani :(( ) Asta este insa sunt convinsa ca va merita asteptarea.Va pup si ne mai auzim.

coras
08.10.2008, 09:53:28
oana numele tau imi aminteste de un nume pe care l-am auzit in liceu la ienachita, nu stiu sigur daca ne cunoastem, abia astept sa vad pozele, casa de piatra!

geany_m
12.10.2008, 12:37:45
Salutare dragele mele :)

Miresica Angisor a creat o petiție online , pt. Masivul Postavaru , poate vreți să semnați si voi această petiție:

Angisor Re: Miresici guralive 2
fetelor, daca vi se pare interesanta, votati petitia urmatoare va rog...e initiata de mine..multumesc

http://www.petitieonline.ro/petitie-p07202042.html

Velvet
13.10.2008, 08:27:16
Buna!!! rochita am cumparat-o de la Calin Events din Bucuresti si am dat 26 de mil pe ea si 1,5 mil pe crinolina. Te pup si sper sa iti gasesti rochita visata.
PS. Stai in TGV? Ce te aduce de la Buzau aici?

Multumesc pt informatiile legate de rochie; as mai vrea sa stiu daca ai dat comanda pt ea sau era in stoc?.Eu mi am trimis o prietena la ei si aveau ceva in genul acesta doar pe comanda

Eu sunt din Targoviste, sotul meu din Buzau, stam in Bucuresti dar nunta o sa o facem la Buzau...

carmen21
13.10.2008, 18:29:44
stie careva un magazin de inchiriat rochii de mireasa in oras?

dabijaoana
13.10.2008, 18:48:17
oana numele tau imi aminteste de un nume pe care l-am auzit in liceu la ienachita, nu stiu sigur daca ne cunoastem, abia astept sa vad pozele, casa de piatra!
eu sunt . am terminat ienachita in 2000 la mate fizica. sper sa fi auzit lucruri bune ca de mine numai de rau se vorbea. asa era lumea rea. glumesc .\:D/am pimit cateva poze de la fotograf si sper sa le pot atasa.

dabijaoana
13.10.2008, 19:01:21
eu sunt . am terminat ienachita in 2000 la mate fizica. sper sa fi auzit lucruri bune ca de mine numai de rau se vorbea. asa era lumea rea. glumesc .\:D/am pimit cateva poze de la fotograf si sper sa le pot atasa.
am reusit , le gasiti in album . cand o sa le primesc pe toate o sa mai pun.enjoy

coras
14.10.2008, 08:48:32
stie careva un magazin de inchiriat rochii de mireasa in oras?
de inchiriat nu stiu insa verisoara mea se ocupa cu rochii de mireasa, si vrea sa ofere una cadou unei miresici,asa face in fiecare an, daca vrei poti sa ma contactezi pe pm si sa imi lasi o ad de mail, sa imi spui cam ce vrei si daca doresti sa primesti o rochie cadou, noua, pup!

carmen21
19.10.2008, 18:48:12
pentru decoratul salii la ce firma ati apelat? am auzit ca cei de la visul miresei sunt destul de convenabili la pret. si pentru fotograf/cameraman cam care sunt tarifele? ca sa ne putem orienta si no. multumesc frumos!

coras
20.10.2008, 09:57:06
carmen, noi am colaborat cu visul miresei, a iesit super, pt foto preturile difera in functie de ce vrei, ce pachet alegi, cati cameramani, fotografi, noi am lucrat bine cu stiudio genesis, sunt multumita de ei, adevarati profesionisti, ne-am stresat reciproc inainte de nunta, dar in momentul nuntii, au stiut ce au de facut, nici nu stiam ca sunt in preajma mea, 8-| mi-au facut videoclipul nuntii, mai multe videoclipuri pt momente gen dans, imbracat mireasa, poze, haioase, sunt foarte deschisi la idei noi si indraznete, daca te intereseaza iti dau nr lor.pup

monicas
20.10.2008, 17:23:24
pentru decoratul salii la ce firma ati apelat? am auzit ca cei de la visul miresei sunt destul de convenabili la pret. si pentru fotograf/cameraman cam care sunt tarifele? ca sa ne putem orienta si no. multumesc frumos!

Buna Carmen

Si noi am colaborat tot cu visul miresei, dar numai pt aranjamentele florale, tort si DJ. In afara de faptul ca i-am cerut flori grena si mi-a adus rosu cu alb si putin ofilite am fost multumiti. Am pus ofilirea pe seama caldurii insuportabile. Norocul meu ca am putut inlocui buchetul meu cu al nasei ca altfel m-as sfi suparat pe Nicoleta. Dj-ul a fost OK, nu extraordinar, si a costa 8 milioane. Fotografii au fost din Bucuresti si au costat 300 euro. Restaurantul a fost decorat de restaurant si a intrat in pretul meniului... Spor la pregatiri!

carmen21
21.10.2008, 07:25:13
coras, un pret al celor de la genesis?
acum imi fac o idee despre toate cele (aranjat sala, formatie, fotograf) ca sa ma pot linisti mai incolo....in vara am licenta si asa ca nu o sa pot sa stau sa ma ocup de nunta

coras
21.10.2008, 11:24:14
coras, un pret al celor de la genesis?
acum imi fac o idee despre toate cele (aranjat sala, formatie, fotograf) ca sa ma pot linisti mai incolo....in vara am licenta si asa ca nu o sa pot sa stau sa ma ocup de nunta
noi am luat pachet complet 2 cameramani, 2 foto, poze printate, 200 buc, cununia civila, a venit la bucuresti in aprilie, filmarea bruta, filmarea prelucrata, filmarea pentru marele public, ca sa zic asa, cam 1000 euro, dar a meritat toti banii au facut o treaba super, au fost atenti la toate detaliile, inclusiv coloana sonora, ei montau filmul nuntii si ne sunau in tenerife, unde eram in luna de miere 8-} sa ne puna muzica de fundal, sa ne dam cu parerea, deci niste oameni deschisi la nou, la colaborare, idei traznite, la provocari.
Formatia am luat-o din Campina e vorba de de formatia Alessis, au site ii poti vedea pe youtube, sunt profesionisti atata pot sa iti spun, super oameni, 2500 euro, dar datorita lor, am scos totata lume la dans pana la 6 dimineata.

DDna
22.10.2008, 17:32:19
noi am luat pachet complet 2 cameramani, 2 foto, poze printate, 200 buc, cununia civila, a venit la bucuresti in aprilie, filmarea bruta, filmarea prelucrata, filmarea pentru marele public, ca sa zic asa, cam 1000 euro, dar a meritat toti banii au facut o treaba super, au fost atenti la toate detaliile, inclusiv coloana sonora, ei montau filmul nuntii si ne sunau in tenerife, unde eram in luna de miere 8-} sa ne puna muzica de fundal, sa ne dam cu parerea, deci niste oameni deschisi la nou, la colaborare, idei traznite, la provocari.
Formatia am luat-o din Campina e vorba de de formatia Alessis, au site ii poti vedea pe youtube, sunt profesionisti atata pot sa iti spun, super oameni, 2500 euro, dar datorita lor, am scos totata lume la dans pana la 6 dimineata.
Va sunau ei in Tenerife dar tot voi plateati ;))

Oricum, am inteles ce ai vrut sa spui, doar am glumit putin :) ;-)^:)^

carmen21
23.10.2008, 08:14:40
apropo, 1000 ron cum vi se pare ca pret pentru un fotograf si un cameraman? ca nu prea stiu

larryssa83
25.10.2008, 08:40:39
Ce mai faceti fetelor? eu am cam absentat dar de cand m-am angajat nu prea mai am timp de nimic. oricum vad ca e cam liniste pe aici...>:D<

larryssa83
25.10.2008, 08:42:33
apropo, 1000 ron cum vi se pare ca pret pentru un fotograf si un cameraman? ca nu prea stiu
Este un pret ffff bun...sa speram ca si calitatea va fi la fel....noi am dat 2250 euro pe fotografi si cameramani si nici pana acum nu avem videoclipul, albumul digidal si dvd-urile gata....deja nu-mi mai amintesc nimic de la nunta...eu tot imi repet ...sper sa merite asteptarea :*

monicas
28.10.2008, 15:23:10
Este un pret ffff bun...sa speram ca si calitatea va fi la fel....noi am dat 2250 euro pe fotografi si cameramani si nici pana acum nu avem videoclipul, albumul digidal si dvd-urile gata....deja nu-mi mai amintesc nimic de la nunta...eu tot imi repet ...sper sa merite asteptarea :*

Felicitari pentru angajare!!! Cum mai e piata muncii prin Targoviste? In ce domeniu lucrezi tu?

flory_78
29.10.2008, 12:03:57
buna fetelor. ce mai faceti? eu am fost foare ocupata in ultimul timp si nu am mai intrat pe forum
multumesc pt. felicitari si pt sfaturile dinaintea nuntii.
in ziua nuntii pot spune ca a fost o zi super, fata de frigul care fusese pana atunci. ziua a fost soare iar seara a venit si ploaia:). la Sinaia a fost destul de rece, dar eu nu am simtit nimic ( cu toate ca sunt mai friguroasa din fire :D ). a fost super totul dar a trecut asa de repede, ca nici nu ne-am dat seama.
apoi am fost plecati in luna de miere; am plecat la viena pentru cateva zile, care au trecut la fel de repede.
si ievitabil am inceput si munca :(( si cam asat e.
nu am acum poze la mine, dar promit sa aduc cat de curand.

monicas
29.10.2008, 12:16:50
buna fetelor. ce mai faceti? eu am fost foare ocupata in ultimul timp si nu am mai intrat pe forum
multumesc pt. felicitari si pt sfaturile dinaintea nuntii.
in ziua nuntii pot spune ca a fost o zi super, fata de frigul care fusese pana atunci. ziua a fost soare iar seara a venit si ploaia:). la Sinaia a fost destul de rece, dar eu nu am simtit nimic ( cu toate ca sunt mai friguroasa din fire :D ). a fost super totul dar a trecut asa de repede, ca nici nu ne-am dat seama.
apoi am fost plecati in luna de miere; am plecat la viena pentru cateva zile, care au trecut la fel de repede.
si ievitabil am inceput si munca :(( si cam asat e.
nu am acum poze la mine, dar promit sa aduc cat de curand.

cu riscul de a ma repeta... Casa de Piatra! sa fiti sanatosi si fericiti! de-abia astept poze.

coras
29.10.2008, 12:18:14
bine ai revenit flory, ma bucur ca ai avut o nunta asa cum ai vrut, casa de piatra si copii frumosi!!!>:D<

DDna
29.10.2008, 12:20:17
Flory, felicitari si casa de piatra !!!!!!!!!

Fetelor, cele necasatorite, s-a deschis un magazin cu rochii de mireasa aduse din SUA pe centrul vechi, langa magazinul Madame, mi-a spus cumnata mea ca sunt rochii foarte frumoase.

Velvet
29.10.2008, 14:41:01

Fetelor, cele necasatorite, s-a deschis un magazin cu rochii de mireasa aduse din SUA pe centrul vechi, langa magazinul Madame, mi-a spus cumnata mea ca sunt rochii foarte frumoase.

Multumiim pt pont, o sa merg sa il vizitez cand ajung acasa

carmen21
30.10.2008, 21:26:28
am si eu o intrebare. de unde sa cumpar tull/voal? e vreo diferenta intre ele? material? pret? multumesc anticipat! >:D<

larryssa83
01.11.2008, 19:21:10
am si eu o intrebare. de unde sa cumpar tull/voal? e vreo diferenta intre ele? material? pret? multumesc anticipat! >:D<
De la orice magazin unde au materiale la metru....este in jur de 5 RON metrul. Eu am cumparat pt a impodobi scara blocului si s-a intamplat sa mai gasesc si rupt...asa ca depinde pt cel vrei...ca sa impodobesti sau pt rochita...daca e pt rochita fii atenta cand il cumperi...sa nu ai surprize neplacute :*

Velvet
05.11.2008, 20:49:40
hei, nu mai ziceti nimic??

carmen21
11.11.2008, 18:05:45
pai se pare ca doamnele deja s-au plictisit sa ne dea sfaturi ;;), iar noi celelalte, care ne pregatim sa devenim miresici, am intrat in febra pregatirilor si am uitat sa mai intram si pe aici

onutza2009
12.11.2008, 10:47:07
Buna.Am nunta la anul pe 14iunie si nu stiu ce sa fac sa apelez la o agentie sau sa imi fac singura decoratiunile(arcada baloane,balon jumbo) si aranjamentele florale sa le iau de la florarie?Unde sunt mai acceptabile preturile.Nunta este la cantina mica a Combinatului[-o<

monicas
12.11.2008, 13:56:52
Buna.Am nunta la anul pe 14iunie si nu stiu ce sa fac sa apelez la o agentie sau sa imi fac singura decoratiunile(arcada baloane,balon jumbo) si aranjamentele florale sa le iau de la florarie?Unde sunt mai acceptabile preturile.Nunta este la cantina mica a Combinatului[-o<

Buna,

Eu zic sa apelati la o agentie daca va permite bugetul. Visul Miresei mi s-a parut acceptabil la preturi. Daca vrei iti pot trimite adresa de mail pe MP. Altfel, puteti cere ajutorul familiei si prietenilor in realizarea decoratiunilor si puteti cumpara toate florile de la piata de flori din Bucuresti. Dar este foarte posibil ca in final sa realizati ca nu a meritat efortul. Succes!

onutza2009
14.11.2008, 10:02:11
Buna.Ce este MP?Am fost ieri la sediul lor si nu era nimeni.De unde ai paharele.Cocardele de unde le ai luat?Sunt artificiale?Le-ai pus la toti invitatii?

onutza2009
14.11.2008, 10:17:17
Buna.Astept mesajul tau pt k eu nu pot sa trimit.Mersi

carmusha
17.11.2008, 11:44:52
Casa de piatra Cora. Ma bucur mult pt voi. E excelent ca ti-a iesit buchetul asa cum ai dorit, cu al meu a dat-o in bara rau Nicoleta, dar am trecut peste, in poze nu se vede cat de ofilit era:). Cu buchetul de la cununie a nimerit-o, macar atat.

Inca o data Casa de piatra si distractie placuta!

buna.sunt carmen si am nunta anul viitor.nu prea m am hotarat cu restaurantul.bine am dat avans la unul in moreni dar m am razgandit.ma rog......imi plac pozele tale.cine ti le a facut si cati bani ti a luat?o viata fericita iti doresc alaturi de sotul tau

Velvet
17.11.2008, 12:36:58

de ceva vreme incerc sa imi dau seama de unde te cunosc...iar acum cand ti ma vaz :-B pozele...mi am amintit \:D/ de la nunta nasei mele...Monica...am stat la aceiasi masa:D ....in ultima vreme nu mai stau asa bine cu memoria

monicas
17.11.2008, 13:09:22
Buna.Ce este MP?Am fost ieri la sediul lor si nu era nimeni.De unde ai paharele.Cocardele de unde le ai luat?Sunt artificiale?Le-ai pus la toti invitatii?

Buna

Cel mai bine e sa comunici cu Nicoleta de la Visul Miresei pe mail sau prin telefon (iti voi trimite detalii pe mesaj privat - MP). cocardele au fost naturale si am avut pt toti invitatii dar nu mai stiu cat au costat. Familia si nasii au avut orhidee si amaryllis iar pt restul invitatilor le-am facut din floarea miresei (gypsophila) si niste bobite verzi tot naturale. Paharele le-am cumparat tot de la Visul Miresei. Au costat 50 Ron iar eu le vand cu 25 Ron daca te intereseaza. Da-mi de stire daca mai ai vreo intrebare si iti voi raspunde cu placere.

spor la pregatiri

DDna
17.11.2008, 14:45:12
de ceva vreme incerc sa imi dau seama de unde te cunosc...iar acum cand ti ma vaz :-B pozele...mi am amintit \:D/ de la nunta nasei mele...Monica...am stat la aceiasi masa:D ....in ultima vreme nu mai stau asa bine cu memoria
Bine te-am gasit ;-) Eu sunt ;))

Velvet
19.11.2008, 10:20:02
Buna,

am inteles ca la Muntenia la et 2 au rochii de la creal design, stiie cineva ceva?? ca asa ele st super dar vreau sa stiu daca le a vazut cineva

DDna
19.11.2008, 13:06:40
Buna,

am inteles ca la Muntenia la et 2 au rochii de la creal design, stiie cineva ceva?? ca asa ele st super dar vreau sa stiu daca le a vazut cineva
Le-am vazut eu anul trecut. Nu merita osteneala. Du-te si arunca o privire la ala pe centrul vechi, l-am vazut si eu zilele trecute.

flory_78
21.11.2008, 20:13:13
buna fetelor. sa stiti ca am incercat sa pun si eu poze, dar nu am reusit. :(( poate ma ajuta cineva

scufita_rosie
22.11.2008, 13:02:00
fetelor..am si eu o problema ...mare..nu stiu in targoviste nici o "croitorie"sa-i zic asa,mai buna...vreau sa imi scurtez rochita de mireasa si sa mi-o calce cineva(e o rochie enorma,mare rau..cu trena si s-a cam mototolit in saculetul ei)problema e ca nu prea am incredere in oricine..mi-e teama sa nu pateasca ceva ..as inebuni...ma puteti ajuta????nunta mea este in august dar macar sa stiu ca este asa ceva sa stau linistita

andra8787
28.11.2008, 10:39:37
fetelor..am si eu o problema ...mare..nu stiu in targoviste nici o "croitorie"sa-i zic asa,mai buna...vreau sa imi scurtez rochita de mireasa si sa mi-o calce cineva(e o rochie enorma,mare rau..cu trena si s-a cam mototolit in saculetul ei)problema e ca nu prea am incredere in oricine..mi-e teama sa nu pateasca ceva ..as inebuni...ma puteti ajuta????nunta mea este in august dar macar sa stiu ca este asa ceva sa stau linistita

Incearca la fetele de la Noela...

coras
28.11.2008, 11:47:15
buna fetelor. sa stiti ca am incercat sa pun si eu poze, dar nu am reusit. :(( poate ma ajuta cineva
buna flory mai bine iti faci cont pe picasa si pui link-ul, sigur pozele sunt prea mari, pup si abia asttept sa le vad!!>:D<

larryssa83
30.11.2008, 16:29:44
Vrem poze :*

stefi_steffi
04.12.2008, 09:07:04
Si eu tot miresica de Targoviste, septembrie 2009.
Pana acum am fost atat de entuziasmata, m-am grabit sa cumpar de toate, acum ...parca mi-e teama ca la targ voi vedea ceva mai frumos.
Bine ca nu am apucat sa cumpar si rochia!
Madii da-mi si mie te rog detalii despre cunostinta ta care se ocupa cu decoratiuni, ca sa mai tai o grija de pe lista
Multumesc.

d_roxy28
06.01.2009, 16:24:21
draga ONUTZA2009 avem nunta in aceeasi zi 14 iunie.......tu de unde iti iei rochia????????si cu decorarea salii imi poti da vreo informatie?as vrea sa stiu niste preturi aproximative.....pupici

coras
06.01.2009, 16:49:07
slaba actitivtate pe aici fetele, <:-P asteptam pozeeeeee floryyyy=;

d_roxy28
06.01.2009, 17:43:53
buna CORAS..........sunt noua pe acest site.........tu de unde ti.ai luat draguto rochia de mireasa.....???????da.mi si mie idei privind cadourile ptr nunta(domnisoare de onoare,cavaleri de onoare,nasi ......)astept raspuns

ema_cristiana82
09.01.2009, 08:07:53
Buna buna!
sunt si eu o miresica de targoviste, am intrat pe acest forum in ideea de a obtine informatii cat mai bune.
in primul rand voi aveti emotii?

ema_cristiana82
09.01.2009, 08:12:40
am citit in mare parte tot ce s-a scris si am observat ca se pune mare accent pe decoratiuni cel putin despre asta s-a vb f mult. Eu nu prea aveam de gand sa dau bani pe asa ceva dar se pare ca sunt nevoita.
Am vazut ca mai toate miresicile din 2008 au facut la VM. Ce este VM sau cine?
despre rochie si accesorii cred ca o sa le iau de la targ. mai este putin.

Velvet
09.01.2009, 08:22:17
Buna buna!
sunt si eu o miresica de targoviste, am intrat pe acest forum in ideea de a obtine informatii cat mai bune.
in primul rand voi aveti emotii?

desi nu ma asteptam la cununia civila am avut niste emotii teribile, atat de rau incat nu mai aveam stare sa stau la salon, cand am fost sa imi faca parul...asa de rau incat nu am mai fost la serviciu cu 1 saptamana inainte, desi imi programasem concediu doar doua zile inainte..atat de rau incat ma lua somnul ff tarziu si ma trezeam ff devreme, bine toate astea mi s-au intamplat in ultima saptamana#-o #-o ....incepand de luni .....am fost in starea asta pana sambata dupa cununie...Doamneeeeeeee ce bine ca a trecut, acum urmeaza cununia religioasa si sper sa nu ma mai confrunt cu asemenea stari

monicas
13.01.2009, 12:22:22
desi nu ma asteptam la cununia civila am avut niste emotii teribile, atat de rau incat nu mai aveam stare sa stau la salon, cand am fost sa imi faca parul...asa de rau incat nu am mai fost la serviciu cu 1 saptamana inainte, desi imi programasem concediu doar doua zile inainte..atat de rau incat ma lua somnul ff tarziu si ma trezeam ff devreme, bine toate astea mi s-au intamplat in ultima saptamana#-o #-o ....incepand de luni .....am fost in starea asta pana sambata dupa cununie...Doamneeeeeeee ce bine ca a trecut, acum urmeaza cununia religioasa si sper sa nu ma mai confrunt cu asemenea stari

Casa de Piatra! si mult succes in continuare!

aditzza
14.01.2009, 14:57:21
Casa de Piatra! si mult succes in continuare!
Stie cineva ceva despre noua sala de la Mondial?
Daca imi puteti da vreo informatie, va roggg, poate ati fost pe la vero nunta acolo.
Ms muult!

anemona_m
16.01.2009, 12:25:51
Buna,
Noul restaurant Mondial (cel de la etajul 4) e dragut.problema e ca totul este rezervat de ceva timp (am incercat noi).Poate daca ai noroc si daca vrei, mai gasesti loc pt vreo duminica.Intra cam 250 de persoane si se pare ca formatie este a localului.
Cand am fost sa vb cu proprietara mi s-a parut destul de gretoasa.Localul fiind la etajul 4 zicea ca ei nu ii convine sa care 200 l de vin cu liftul.ca este consumul mult prea mare.Intrebarea mea este : Mirii si invitatii au voie sa foloseasca liftul?Nu de alta dar celelalte etaje inc sunt la stadiul de finisare si iti inchipui ce este pe scari!!>:P Inca ceva ..toaleta este la etajul 3.

aditzza
16.01.2009, 14:05:19
Buna,
Noul restaurant Mondial (cel de la etajul 4) e dragut.problema e ca totul este rezervat de ceva timp (am incercat noi).Poate daca ai noroc si daca vrei, mai gasesti loc pt vreo duminica.Intra cam 250 de persoane si se pare ca formatie este a localului.
Cand am fost sa vb cu proprietara mi s-a parut destul de gretoasa.Localul fiind la etajul 4 zicea ca ei nu ii convine sa care 200 l de vin cu liftul.ca este consumul mult prea mare.Intrebarea mea este : Mirii si invitatii au voie sa foloseasca liftul?Nu de alta dar celelalte etaje inc sunt la stadiul de finisare si iti inchipui ce este pe scari!!>:P Inca ceva ..toaleta este la etajul 3.
Aha...
Eu oricum pentru 2010 vreau...poate pana atunci se ma populeaza si celelalte etaje.;))
Dar ca ce ofera ei, ...gen aranjamante...au ceva?
Tie ce iti ofera ?
Ms mult>:D<

aditzza
16.01.2009, 14:07:34
Buna,

aha...am inteles
poate pana in 2010 cand facem noi se vor mai popula si celelalte etaje;))

anemona_m
16.01.2009, 14:19:48
Aha...
Eu oricum pentru 2010 vreau...poate pana atunci se ma populeaza si celelalte etaje.;))
Dar ca ce ofera ei, ...gen aranjamante...au ceva?
Tie ce iti ofera ?
Ms mult>:D<
Din cate stiu Mondialul are huse atat pentru scaune cat si pentru mese.Daca vrei in 2010 nunta, du-te acum.S-ar putea sa ai surpriza sa nu mai gasesti nimic.Am fost si la Cina si la cantina Upet si ei au deja rezervari pt 2010..asa ca grabeste-te!

coras
16.01.2009, 14:31:15
am citit in mare parte tot ce s-a scris si am observat ca se pune mare accent pe decoratiuni cel putin despre asta s-a vb f mult. Eu nu prea aveam de gand sa dau bani pe asa ceva dar se pare ca sunt nevoita.
Am vazut ca mai toate miresicile din 2008 au facut la VM. Ce este VM sau cine?
despre rochie si accesorii cred ca o sa le iau de la targ. mai este putin.
Vm este o agentie de organizat nunti din targoviste, daca vrei detalii da-mi pm>:D<

aditzza
19.01.2009, 10:06:34
Din cate stiu Mondialul are huse atat pentru scaune cat si pentru mese.Daca vrei in 2010 nunta, du-te acum.S-ar putea sa ai surpriza sa nu mai gasesti nimic.Am fost si la Cina si la cantina Upet si ei au deja rezervari pt 2010..asa ca grabeste-te!
Daaa, ms, deja am fost.
:D

aditzza
19.01.2009, 10:07:10
Daaa, ms, deja am fost.
:D
Astept si alte miresici ;)) cu pareri despre locatia asta>:D<

anemona_m
19.01.2009, 12:47:53
Fetelor va rog sa imi spuneti daca ati fost la vreo nunta la Italian life.Eu am fost doar la o nunta acolo si a fost Ok.dar am inteles ca sunt ceva probleme cu aperitivul..ca il taie prea devreme si arata nasol.Va rog spuneti-mi si voi ca sa stiu din timp eventualele probleme si sa incerc sa le evit.Va multumesc mult!^:)^

stefi_steffi
20.01.2009, 14:02:11
Si noi tot la Italian life vom face petrecerea. Eu nu sunt din Targoviste, insa toata lumea a laudat restaurantul asta. Nu mai fii nelinistita ca ma nelinistesc si eu. Abia ma impacasem cu ideea ca a fost o alegere buna.
Oricum, daca cine stie care sunt problemele ce pot aparea sa ne spuna si noua ca sa incercam sa le evitam.

carmen21
20.01.2009, 22:30:08
am fost la o nunta in februarie anul trecut acolo si a fost ok. cu exceptia faptului ca a fost destul de multa lume si nu prea a mai ramas loc de dans. dar in rest a fost bine. si personalul a fost impecabil in servire.
acum nu vreau sa critic, dar am fost la o alta nunta la valahia in vara si personalul a fost nasol rau. ne luau paharele si mancarea din fata si mai multe chestii din astea.

stefi_steffi
22.01.2009, 08:55:50
Multumesc mult Carmen! M-am mai linistit un pic. Acum pot sa ma concentrez la alte activitati.

ema_cristiana82
22.01.2009, 09:59:29
Vm este o agentie de organizat nunti din targoviste, daca vrei detalii da-mi pm>:D<
da as dori mai multe detalii dar nu pot trimite pm caci cica nu am postat suficiente mesaje pe forum

ema_cristiana82
22.01.2009, 10:01:53
Fetelor ati fost la targul de nunti?
V-ati gasit ceva?

carmen21
23.01.2009, 08:43:26
da as dori mai multe detalii dar nu pot trimite pm caci cica nu am postat suficiente mesaje pe forum

visul miresei este o agentie de nunti situata la pavcom, in cladirea mare, intrarea dinspre benzinarie. urci la etajul 2 si faci la stanga. apoi mergi pe un culoar si trebuie sa o gasesti. bafta!
si nu te impacienta daca nu gasesti pe nimeni. eu am fost acolo de 3 ori, si de 2 nu am gasit pe nimeni.

babyann
27.01.2009, 18:10:53
am reusit , le gasiti in album . cand o sa le primesc pe toate o sa mai pun.enjoy

Buna pozele tale sunt minunate.., chiar de vis, m-au lasat fara suflare! Sunteti asa frumosi impreuna si totul arata superb! Felicitari si casa de piatra!

Si noi am stabilit nunta pentru 2010, in Targoviste si vroiam sa te intreb unde ati facut voi, pentru ca mi s-a parut uimitor de frumos, si unde sunt facute pozele acelea artsitice doar cu voi doi, si ele extrem de frumoase! Eu nu sunt din Targoviste, incerc sa recuperez lipsurile!

Iti multumesc mult si te felicit din toata inima pt nunta de vis!!

babyann
27.01.2009, 18:50:03
gata..am cititi prin forum si m-am lamurit! Iti multumesc oricum! Este superba locatia si se vede ca ai avut o nunta de vis!
Sper sa putem zice asa si de ale noastre!! O sa imi fac curaj sa vizitez locul si sa vad poate am noroc pt 2010!

Va pup pe toate si noroc in tot ce faceti!<:-P

catalina13
29.01.2009, 19:29:15
salut,si eu sunt o mireasa care are nununta anu asta,in mai,nu sunt din tgv dar sotul meu e de acolo.As vrea si eu sa stiu daca cineva imi poate da informatii despre RESTAURANTUL EDEN.ASTEPT RASPUNSURI
^:)^

catalina13
30.01.2009, 21:31:26
fetelor ,ce se ntampla?chiar nu mai sunte-ti nici una?:-L eu nu sunt in tara acum si speram si eu sa ma ajute cineva...chiar nu se poate?[-o<

kalina222
08.02.2009, 19:36:03
restaurantul eden e foarte frumos, depinde insa si in ce sala te hotarasti sa faci. Oricum, sala mai mare de la eden este foarte frumoasa, si eu as fi vrut sa-mi fac nunta acolo dar era prea mare pt cei 80-100 de invitati ai mei(parca 150 ) are capacitate. iti ofera si decoratiuni florale si/ sau lumanarele, parca si meniul nu e f scump.

monicas
10.02.2009, 11:55:02
salut,si eu sunt o mireasa care are nununta anu asta,in mai,nu sunt din tgv dar sotul meu e de acolo.As vrea si eu sa stiu daca cineva imi poate da informatii despre RESTAURANTUL EDEN.ASTEPT RASPUNSURI
^:)^

Salut

Eu am avut nunta la Eden si am fost destul de multumiti. Meniul a fost foarte apreciat de invitati - eu si sotul meu nu am mancat mai nimic asa ca avem incredere in comentariile lor. Decoratiunile au fost ok desi noi am cerut sa fie pe grena si ei le-au pus portocalii. Capacitatea salii de jos este de 80 de persoane insa eu te sfatuiesc sa mizezi pe 70. Noi am avut 70 de persoane si a fost foarte aproape de inghesuiala. Mai este spatiu si sus caz in care cred ca se dubleaza capavitatea. Cel mai bine este sa mergeti acolo si sa vb cu patronul. Noua ne-a schimbat pretul meniului de 3 ori si nu a vrut sa faca contract asa ca aveti grija.

Mult succes si da-mi de stire daca mai ai nevoie de alte informatii. Iti pot trimite niste fotografii daca te intereseaza.

catalina13
10.02.2009, 19:04:19
mulumesc monicas ca mi ai raspuns ,eu oricum nu ma bazez pe multi invitati si mai ales acum cu recesiunea asta vroiam sa stiu daca ati fost multumiti.Cat despre patron nu am vb cu el decat o data in august anu trecut si ne a spus ca meniurile se vor schimba in functie de cum o sa creasca preturile la mancare ,iar noi am semnat cu el un contract de mana nu stiu ce valabilitate are dar am inteles ca la sunat pe socrul meu acum o saptamana sa il intrebe daca mai are loc nunta.Si eu tot in anglia sunt>:D< :-p

catalina13
10.02.2009, 23:12:03
Salut

Eu am avut nunta la Eden si am fost destul de multumiti. Meniul a fost foarte apreciat de invitati - eu si sotul meu nu am mancat mai nimic asa ca avem incredere in comentariile lor. Decoratiunile au fost ok desi noi am cerut sa fie pe grena si ei le-au pus portocalii. Capacitatea salii de jos este de 80 de persoane insa eu te sfatuiesc sa mizezi pe 70. Noi am avut 70 de persoane si a fost foarte aproape de inghesuiala. Mai este spatiu si sus caz in care cred ca se dubleaza capavitatea. Cel mai bine este sa mergeti acolo si sa vb cu patronul. Noua ne-a schimbat pretul meniului de 3 ori si nu a vrut sa faca contract asa ca aveti grija.

Mult succes si da-mi de stire daca mai ai nevoie de alte informatii. Iti pot trimite niste fotografii daca te intereseaza.
multumesc f f mult pt raspuns

catalina13
10.02.2009, 23:14:54
as vrea si eu o adres de mail a agentiei care te a ajutat sa decorezi sala,monicas

monicas
11.02.2009, 14:08:01
multumesc f f mult pt raspuns

Cu placere! ti-am trimis un mesaj privat cu detaliile agentiei. Unde esti in Anglia? eu sunt in Belfast!

mykyradulescu
11.02.2009, 14:46:29
Buna
Si eu sunt o miresica de 2009, mai exact in data de 07.11.09, tot in zona Targoviste. Eu nu sunt din zona sau nu mai sunt , sunt plecata de ani buni de acolo. Sper ca v-a fi foarte frumos tinand cont ca este in luna noiembrie .
Eu cununia o am la Manastirea Viforata si petrecerea o am la Popasul Dragodana.
Cunoasteti o firma care se ocupa cu organizarea nuntii...aranjamente florale, decoratiuni sali...etc
Sunteti pregatite miresicilor?Oare ce v-a fi cu criza asta ....vom avea invitati ....

catalina13
11.02.2009, 21:08:24
Cu placere! ti-am trimis un mesaj privat cu detaliile agentiei. Unde esti in Anglia? eu sunt in Belfast!
multumesc pt MP,sunt in Sudul Londrei,wimbledon.sper ca nu te superi am sa te mai deranjez si cu alte intrebari,scuze

catalina13
11.02.2009, 21:13:07
Buna
Si eu sunt o miresica de 2009, mai exact in data de 07.11.09, tot in zona Targoviste. Eu nu sunt din zona sau nu mai sunt , sunt plecata de ani buni de acolo. Sper ca v-a fi foarte frumos tinand cont ca este in luna noiembrie .
Eu cununia o am la Manastirea Viforata si petrecerea o am la Popasul Dragodana.
Cunoasteti o firma care se ocupa cu organizarea nuntii...aranjamente florale, decoratiuni sali...etc
Sunteti pregatite miresicilor?Oare ce v-a fi cu criza asta ....vom avea invitati ....
eu una nu prea sunt pregatita ,pt ca nu sunt acasa,dar ma ajuta socrii si netu,sper sa fie bine,si eu sunt putin speriata de criza da asta e,important e sa intram si noi in randul lumi.agentii nu stiu nici eu dar citeste topicul mai in urma si poate ai sa gasesti sau poate te ajuta vre u mebru mai vechi pt ca eu u ti pot trimite mesaje private inca ,am inteles ca agentia visul miresei e cea mai tare.

monicas
13.02.2009, 13:07:08
multumesc pt MP,sunt in Sudul Londrei,wimbledon.sper ca nu te superi am sa te mai deranjez si cu alte intrebari,scuze

Nu e nici o problema - si eu am fost ajutata cand am avut nevoie! O fac cu placere! Este un topic Miresici in UK daca te intereseaza. Poate si fetele care scriu acolo te pot ajuta cu ceva.

Mult succes!!!

coras
13.02.2009, 13:09:14
pup veteranele targovete? ce mai faceti fetelor? cum va merge? ati mai fost pe acasa?

monicas
13.02.2009, 13:42:38
pup veteranele targovete? ce mai faceti fetelor? cum va merge? ati mai fost pe acasa?

Salut! Felicitari pt bebe!!! Imi imaginez ca sunteti in culmea fericirii!!! Noi vom merge acasa de Paste! De-abia asteptam pentru ca nu am mai simtit adevarara atmosfera a sarbatorilor de Paste de 3 ani!

Tu si bebe ce faceti?

aditzza
16.02.2009, 10:26:49
Bunaa fetelor......Ceva de spre restaurantul nou de sus de la fostul Mondial stie careva?
Ceva despre mancare, aranjamente
Daca stiti ceva souneti-mi si mie plsss:-SS
:*

ema_cristiana82
16.02.2009, 12:30:07
Bunaa fetelor......Ceva de spre restaurantul nou de sus de la fostul Mondial stie careva?
Ceva despre mancare, aranjamente
Daca stiti ceva souneti-mi si mie plsss:-SS
:*
din cate am mai auzit, mancarea ar fi buna dar si cam scumpa[-( stiu ceva de 185.00 meniul, ceea ce mi se pare enorm.
Felicitari tuturor viitoarelor mamici

aditzza
16.02.2009, 15:12:37
din cate am mai auzit, mancarea ar fi buna dar si cam scumpa[-( stiu ceva de 185.00 meniul, ceea ce mi se pare enorm.
Felicitari tuturor viitoarelor mamici

Ms de rasp.:*
Eu imi doresc in primul rand sa fie ok mancarea.
Dar de servire sti ceva? Ca e ffff imoprtanta.
Daca mai stiiorice amanunt le gat de locatia asta sa -mi spui plsss; deoarece inca nu au fost prea multe nunti acolo si cunosc amanunte.:(
:*:*

catalina13
17.02.2009, 18:58:27
monica multumesc pt MP:D

ema_cristiana82
23.02.2009, 09:20:37
Fetelor ce mai ziceti?

ema_cristiana82
23.02.2009, 09:21:48
Cum stati cu pregatirile?

DDna
24.02.2009, 14:04:17
Ms de rasp.:*
Eu imi doresc in primul rand sa fie ok mancarea.
Dar de servire sti ceva? Ca e ffff imoprtanta.
Daca mai stiiorice amanunt le gat de locatia asta sa -mi spui plsss; deoarece inca nu au fost prea multe nunti acolo si cunosc amanunte.:(

Am auzit ca se fac nunti frumoase acolo. Singura problema este ca nu au aer conditionat si e destul de sus, vara cred ca mori de cald.

emma782006
26.02.2009, 23:20:48
Cum stati cu pregatirile?
Care pregatiri? Inca n-am inceput!:-s
N-am cumparat nimic si peste 6 luni am nunta:-SS

catalina13
27.02.2009, 20:43:29
salut ,eu zic ca stau bine ,vereghetele le am luat ,acum tre sa fac invitatiile pt ca le fac singura,si restul cand o sa vin acasa ,pt ca nu sunt in tara,ma ajuta mama soacra ea se duce se intereseaza la primarie ,cauta agentie pt aranjamente ,iar rochia am sa mi o iau de acasa si costumu,o sa fie de alergat cand o sa ajung sper sa mi ajunga o luna inainte.

ema_cristiana82
01.03.2009, 14:22:26
salut ,eu zic ca stau bine ,vereghetele le am luat ,acum tre sa fac invitatiile pt ca le fac singura,si restul cand o sa vin acasa ,pt ca nu sunt in tara,ma ajuta mama soacra ea se duce se intereseaza la primarie ,cauta agentie pt aranjamente ,iar rochia am sa mi o iau de acasa si costumu,o sa fie de alergat cand o sa ajung sper sa mi ajunga o luna inainte.
Se pare ca avem nunta in aceeasi luna sper sa avem parte de vreme frumoasa.

catalina13
01.03.2009, 17:47:50
salut ema ,nu stiam ca ai in aceeasi luna,eu zic ca mai e si dupa sufletul omuluio:-) eu nu am greit cu nimic pana acum sper sa am parte de o nunta asa cum imi doresc,nu ai cumva in aceeasi zi oate facem schimb de mirese la furatul miresei;))

ema_cristiana82
02.03.2009, 15:11:06
salut ema ,nu stiam ca ai in aceeasi luna,eu zic ca mai e si dupa sufletul omuluio:-) eu nu am greit cu nimic pana acum sper sa am parte de o nunta asa cum imi doresc,nu ai cumva in aceeasi zi oate facem schimb de mirese la furatul miresei;))
Eu am pe 16 mai

catalina13
02.03.2009, 18:09:29
:-< :-< :-< :-< :-< :-< :-< :-<

aditzza
03.03.2009, 13:21:53
Am auzit ca se fac nunti frumoase acolo. Singura problema este ca nu au aer conditionat si e destul de sus, vara cred ca mori de cald.

OOO, asta chiar ar fi o problema. Din pacate eu inca nu am vazut sala.
Ideea ar fii ca pana in 2010 se mai pot face schimbari....chiar sa puna aer, sper ;))
Inca nu am vb cu nmeni care a facut nunta acolo, sau care a participat , ca sa aflu mai multe detalii, despre mancare, servire...:-<

DDna
03.03.2009, 14:00:20
OOO, asta chiar ar fi o problema. Din pacate eu inca nu am vazut sala.
Ideea ar fii ca pana in 2010 se mai pot face schimbari....chiar sa puna aer, sper ;))
Inca nu am vb cu nmeni care a facut nunta acolo, sau care a participat , ca sa aflu mai multe detalii, despre mancare, servire...:-<

Asa e, eu una ce am spus despre faptul ca nu au AC, asta o stiu si eu de vara trecuta. Poate intre timp or fi instalat, nu stiu.:-\

aditzza
04.03.2009, 11:54:38
Asa e, eu una ce am spus despre faptul ca nu au AC, asta o stiu si eu de vara trecuta. Poate intre timp or fi instalat, nu stiu.:-\

Daca mai aflii ceva , spune-mi si mie plsss :*:*:*

larryssa83
04.03.2009, 19:11:33
Buna fetelor!!

Si eu sunt o fosta miresica din Targoviste. Nu prea am mai scris pentru ca nu am mai avut timp dar citesc discutiile voastre. Imi aduc aminte k si eu in urma cu un eram la fel si va inteleg.
Eu va urez la toate sa aveti nunta pe care ati visat-o si spor la pregatiri.

:* pe toate

emma782006
04.03.2009, 22:30:02
Buna fetelor!!

Si eu sunt o fosta miresica din Targoviste. Nu prea am mai scris pentru ca nu am mai avut timp dar citesc discutiile voastre. Imi aduc aminte k si eu in urma cu un eram la fel si va inteleg.

Buna Larisa,
Si eu sunt o viitoare miresica.Vroiam sa-ti sapun ca-ai avut o rochita superba.Te-a costat mult?De unde ai luat-o?
Cum a iesit nunta ta?Povesteste-ne si noua!
Ai fost in luna de miere?Pe unde?
mersi:*

aditzza
05.03.2009, 08:26:01
Buna fetelor!!

Foarte frumoase fotografiile. Cel care le-a facut era din Targoviste?
Incerc sa sa vad cat mai multe dupa care sa-mi aleg si eu fotograful :)

larryssa83
05.03.2009, 08:35:43
Buna Larisa,
Si eu sunt o viitoare miresica.Vroiam sa-ti sapun ca-ai avut o rochita superba.Te-a costat mult?De unde ai luat-o?
Cum a iesit nunta ta?Povesteste-ne si noua!
Ai fost in luna de miere?Pe unde?
mersi:*

Multumesc.
Rochita am luat-o de la calin events si a fost 27 de milioane.
Nunta a fost frumoasa (cel putin asa cred eu :) ) dar a trecut repede. eu care nu prea sunt invata sa nu dorm noptile credeam ca imi va fi greu sa rezist dar a trecut atat de repede. Singura problema a fost vremea...a fost foarte frig pentru sfarsitul lunii iulie si noi am ales sa facem nunta in aer liber...poate ca a fost mai bine asa...a iesit lumea la dans. :D
Eu va spun sa nu va faceti griji inutile.....daca e sa intervina ceva care sa va stice un pic planurile tot va interveni...dar putini observa....ganditi-va la voi in acea zi....si bucurati-va de fiecare moment... :*

larryssa83
05.03.2009, 08:39:03
Foarte frumoase fotografiile. Cel care le-a facut era din Targoviste?
Incerc sa sa vad cat mai multe dupa care sa-mi aleg si eu fotograful :)

Multumesc.

Fotograful si cameramanii au fost din Oradea...sunt niste oameni de nota 10. Noi am pus mare accent pe poze si dvd.....sunt singurile noastre amintiri...crede-ma ca a doua zi nu imi mai aminteam mare lucru...dar cand am vazut dvd-ul..parca am avut a doua nunta. Conteaza foarte mult cum iti aranjeaza dvd-ul...acestia stiu sa faca in asa fel incat sa crezi ca ai avut nunta perfecta. :*

aditzza
05.03.2009, 11:26:34
Multumesc.

Fotograful si cameramanii au fost din Oradea...sunt niste oameni de nota 10. Noi am pus mare accent pe poze si dvd.....sunt singurile noastre amintiri...crede-ma ca a doua zi nu imi mai aminteam mare lucru...dar cand am vazut dvd-ul..parca am avut a doua nunta. Conteaza foarte mult cum iti aranjeaza dvd-ul...acestia stiu sa faca in asa fel incat sa crezi ca ai avut nunta perfecta. :*

Foarte frumos si videoclipul...asta mi-as doti si eu...nu doar poze clasice. :)
Dar ii cunosteati, sau cum de sunt din Oradea si au venit pana la Tragoviste?:*

coras
05.03.2009, 13:52:19
Buna fetelor!!

ola Lari ce mai faci? cum esti? nu ai mai intrat de ceva vreme...imi era dor de tine!!pup>:D< >:D<

DDna
05.03.2009, 13:54:44
Daca mai aflii ceva , spune-mi si mie plsss :*:*:*

Sigur ca da, cu cea mai mare placere ! :)

larryssa83
05.03.2009, 15:58:29
Foarte frumos si videoclipul...asta mi-as doti si eu...nu doar poze clasice. :)
Dar ii cunosteati, sau cum de sunt din Oradea si au venit pana la Tragoviste?:*

Nu ii cunoastem...am vazut alte videoclipuri pe net si i-am contactat. Am semnat un contract si pe langa costul dvd-urilor si pozelor am platit transportul, cazarea si masa. Sunt in total 3 persoane: 2 cameramani si un fotograf.

larryssa83
05.03.2009, 16:01:11
ola Lari ce mai faci? cum esti? nu ai mai intrat de ceva vreme...imi era dor de tine!!pup>:D< >:D<

Buna!!!
Felicitari pentru bebe si sa fiti sanatosi amandoi sau sanatoase amandoua.
Eu nu prea am mai avut timp...job-ul ma solicita fff mult in rest sunt bine.
Tu ce mai faci?

onutza2009
06.03.2009, 13:06:48
buna! a emotii, ce dimensiune au marturiile din tull, de unde ati luat bomboanele? multumesc

onutza2009
06.03.2009, 13:14:21
este o formatie f buna daca e formatia orizont2006-istratescu

catalina13
08.03.2009, 15:05:14
La Multiani Tuturor !<:-p

scufita_rosie
10.03.2009, 13:12:52
fetelor eu am nunta pe 23 august..as vrea sa gasesc o miresica din targoviste ..sa cumpar impreuna cu ea niste boluri pt atranjamente..sa dam jumatate jumatate 40 boluri si sa le folosim impreuna iar dupa sa revina fiecarei 20,20..ce spuneti?

catalina13
10.03.2009, 18:59:52
salut fetelor,vreau si eu sa va intreb daca cine a fost la proba la calin events si a gasit rochia pe loc daca nu cat dureaza daca nu o au pe loc.pt ca eu nu sunt acasa si am sa vin inainte cu o luna si as vrea sa stiu daca am timp sa o iau de la ei pt ca imi plac f mult

Velvet
10.03.2009, 20:13:05
salut fetelor,vreau si eu sa va intreb daca cine a fost la proba la calin events si a gasit rochia pe loc daca nu cat dureaza daca nu o au pe loc.pt ca eu nu sunt acasa si am sa vin inainte cu o luna si as vrea sa stiu daca am timp sa o iau de la ei pt ca imi plac f mult

Buna, eu am fost la proba la ei, insa sincer nush cat dureaza, probabil 1-2 luni.Poti sa le dai un mail si sa ii intrebi, raspund f repede;-)

spor la pregatiri

catalina13
10.03.2009, 21:25:47
multumesc pt raspuns, am sa incerc sa le trimit mail

larryssa83
11.03.2009, 09:21:31

Buna!
Rochita mea este de la Calin Events dar eu am gasit-o pe loc....din cate stiu eu daca vrei sa o modifici dureaza cam o sapt sau max doua. daca le spui insa ca e urgent cred ca o pot modifica si mai repede. Au rochii foarte frumoase si calitatea este pe masura. Eu am fost foarte multumita de rochita. :*

georgiana_tgv
11.03.2009, 15:11:10
Salutare tuturor Tare de mult nu am mai intrat pe aici.. .Coras felicitari pentru minune :* si o sarcina cat mai usoara!!!!! Ma bucur ca nu sunt singura fosta miresica din Targoviste ce va deveni mamica:-p
Dragi viitoare miresici sa aveti nunti de vis si sa fiti cele mai fericite Va pup pe toate iar daca va pot ajuta cu ceva o voi face cu placere
P.S. Promit ca voi intra mai des pe aici

catalina13
11.03.2009, 21:25:50
Buna!
Rochita mea este de la Calin Events dar eu am gasit-o pe loc....din cate stiu eu daca vrei sa o modifici dureaza cam o sapt sau max doua. daca le spui insa ca e urgent cred ca o pot modifica si mai repede. Au rochii foarte frumoase si calitatea este pe masura. Eu am fost foarte multumita de rochita. :*
multumesc pt rasuns larisa,mai ma -am linistit,sper sa am si eu noroc si sa gasesc pe loc pt ca chiar imi plac rochiile de la ei,si rochia ta a fost f frumoasa si eu as vrea cam acelasi model insa mama si socrela spun ca e prea voluminoasa si ca sa mai ma gandesc ca nu pot intra pe usa(de fusta e vb. pt ca eu nu sunt grasa in talie putin mai jos:) )sper sa am noroc sa mi gasesc ce vreau

catalina13
11.03.2009, 21:56:35
Buna!
imi place f mult rochia ta,de fiecare data cand intru pr forum ma uit la videoclipul vostru,spunemi te a incomodat in vre un fel rochia,la dans sau...la intratu pe usi:D

monicas
12.03.2009, 15:22:52
Salutare tuturor Tare de mult nu am mai intrat pe aici.. .Coras felicitari pentru minune :* si o sarcina cat mai usoara!!!!! Ma bucur ca nu sunt singura fosta miresica din Targoviste ce va deveni mamica:-p
Dragi viitoare miresici sa aveti nunti de vis si sa fiti cele mai fericite Va pup pe toate iar daca va pot ajuta cu ceva o voi face cu placere
P.S. Promit ca voi intra mai des pe aici

Nastere usoara Georgiana! Sa fiti sanatosi si norocosi! sper sa te mai vedem pe aici. Nici eu nu mai intru prea des. Raspund doar fetelor care au nevoie de informatii. Nu mai am timp la fel ca inainte din pacate... De-abia astept sa vad minunea. :x

georgiana_tgv
13.03.2009, 09:37:37
Nastere usoara Georgiana! Sa fiti sanatosi si norocosi! sper sa te mai vedem pe aici. Nici eu nu mai intru prea des. Raspund doar fetelor care au nevoie de informatii. Nu mai am timp la fel ca inainte din pacate... De-abia astept sa vad minunea. :x
Multumesc frumos pentru urari Monica Iti trmitem pupici atat eu cat si bebe :* :*

BDiana
13.03.2009, 11:50:54
Va invit sa votati si voi in legatura cu mesajul din semnatura mea! :D

cristinaraluca
13.03.2009, 18:05:16
Buna fetelor, imi cer scuze ca nu am mai intrat de mult, am atasat cateva poze de la nunta mea, a fost superb.
Va doresc la toate sa aveti o nunta frumoasa

Velvet
16.03.2009, 07:54:27
Buna fetelor, imi cer scuze ca nu am mai intrat de mult, am atasat cateva poze de la nunta mea, a fost superb.
Va doresc la toate sa aveti o nunta frumoasa

ai fost m mireasa ff frumoasa...CASA DE PIATRA

larryssa83
17.03.2009, 18:38:02
imi place f mult rochia ta,de fiecare data cand intru pr forum ma uit la videoclipul vostru,spunemi te a incomodat in vre un fel rochia,la dans sau...la intratu pe usi:D

Multumesc :)

Mi-a fost putin cam greu sa cobor scarile (stau la et 6 si nu am incaput in lift) si sa ma urc in masina.....in rest nici nu am simtit-o...oricum eu spun ca merita tot efortul :*

Velvet
19.03.2009, 20:19:39
idei, aranjamente ;))
http://www.projectwedding.com/photo/...&thumbs_page=2 (http://www.projectwedding.com/photo/browse?tag=green&thumbs_page=2)

larryssa83
20.03.2009, 08:14:40
Buna fetelor!
Ce faceti? Cum merg pregatirile? V-ati cumparat rochitele? :D :*

aditzza
20.03.2009, 11:13:19
Buna fetelor!
Stiti cumva prin Targoviste fotografi profesionisti...sau ceva preturi si din alte parti (nu neaparat Targoviste)?
:*:*:*

alinabubuianu
20.03.2009, 11:13:34
Va pup! >:D<Sper ca nu ma bag si eu ca musca...
Am fost recent in Targoviste la parintii unor prieteni si mi-a placut foarte mult...e un oras superb...

Velvet
20.03.2009, 11:57:11
Stiti cumva prin Targoviste fotografi profesionisti...sau ceva preturi si din alte parti (nu neaparat Targoviste)?

Buna,

Eu stiu un fotograf f bun in tgv, profesionist dar cam scump, adica pt mine a fost scump s.n Florin Ispas http://fispas.blogspot.com/2007/10/fotografie-de-nunt.html aici poti sa vezi cam ce stie sa faca. Eu i-am vazut pozele si scoase pe hartie si mi-au placut foarte mult, daca imi dai un PM cu adresa de mail iti trimit si oferta pe care o am.

Pup

aditzza
20.03.2009, 12:06:29
Buna,

Eu stiu un fotograf f bun in tgv, profesionist dar cam scump, adica pt mine a fost scump s.n Florin Ispas http://fispas.blogspot.com/2007/10/fotografie-de-nunt.html aici poti sa vezi cam ce stie sa faca. Eu i-am vazut pozele si scoase pe hartie si mi-au placut foarte mult, daca imi dai un PM cu adresa de mail iti trimit si oferta pe care o am.

Pup
Ti-am trimis adresa

aditzza
20.03.2009, 12:25:07
Ti-am trimis adresa
Ms muult :*:*:*

ema_cristiana82
21.03.2009, 07:22:20
Buna fetelor!
eu luni ma duc dupa ea si cam asta e ceea ce eu imi doresc. astept pareri.

ema_cristiana82
21.03.2009, 08:47:25
Va pup! >:D<Sper ca nu ma bag si eu ca musca...
Am fost recent in Targoviste la parintii unor prieteni si mi-a placut foarte mult...e un oras superb...
Cand ai nunta?

alinabubuianu
21.03.2009, 10:37:32
Eu nunta o s-o fixez in august anul acesta...dar nu stiu data pentru ca au nasii niste probleme in familie si astept sa discutam. Nu am fixat-o inca pentru ca vreau s-o fac la cort si pana acum am cautat agentie, preturi ok...etc.

catalina13
21.03.2009, 22:09:51
ROCHIA ESTE SUPER ACELASI MODEL IL VREAU SI EU,TU DE LA CINE AI LUAT-O?

larryssa83
22.03.2009, 19:28:27

E superba. Sper sa gasesti ce iti doresti....asteptam poze de la probe si nu in ultimul rand poze cu THE ONE.:*

emma782006
23.03.2009, 17:56:10
Buna fetelor!
Stiti cumva vreo coafeza buna in Targoviste?
Coafeza mea are o nunta in familie in ziua aceea si pe deasupra si salonul unde lucreaza e inchis duminica.:-SS
Ce pot face daca numai duminica am mai gasit restaurant??:((
Ce saloane sunt duminica deschise in Targoviste?
Pe cine imi recomandati?

monikmi
23.03.2009, 21:40:35
Buna!

Eu ma coafez la Adina, la Headmasters (langa statia de autobuz de la Caraiman). Tot ea m-a coafat si la cununia civila anul trecut si a iesit superb!

ema_cristiana82
24.03.2009, 12:04:03
Am gasit rochia, vreau sa va zic ca e superba, este de la creal design - kelly star -paris in realitate este exact ca in poza, mai frumoasa. am lasat-o la midificari pe 2 mai ma duc la proba finala.
Catalina dc esti interesata eu ti-o pot da dupa nunta. Era singura pe stoc si dureaza 4 luni ca sa aduca alta. sincer nu era marimea mea dar o sa -mi modifice doar corsetul in rest era k.

Velvet
24.03.2009, 14:57:04
Am gasit rochia, vreau sa va zic ca e superba, este de la creal design - kelly star -paris in realitate este exact ca in poza, mai frumoasa. am lasat-o la midificari pe 2 mai ma duc la proba finala.
Catalina dc esti interesata eu ti-o pot da dupa nunta. Era singura pe stoc si dureaza 4 luni ca sa aduca alta. sincer nu era marimea mea dar o sa -mi modifice doar corsetul in rest era k.

cat te a costat?

ema_cristiana82
24.03.2009, 15:10:16
cat te a costat?
770 euro fara costurile cu retusurile si alte chestii

ema_cristiana82
24.03.2009, 15:12:07
Eu nunta o s-o fixez in august anul acesta...dar nu stiu data pentru ca au nasii niste probleme in familie si astept sa discutam. Nu am fixat-o inca pentru ca vreau s-o fac la cort si pana acum am cautat agentie, preturi ok...etc.
Si locatie ai? caci cred ca e cam greu cu locul evenimentului?

emma782006
24.03.2009, 18:44:29
Buna!

Eu ma coafez la Adina, la Headmasters (langa statia de autobuz de la Caraiman). Tot ea m-a coafat si la cununia civila anul trecut si a iesit superb!

Unde anume mai exact?Ai mei locuiesc vis-a-vis de Caraiman.
Mersi mult!

catalina13
24.03.2009, 19:06:28
lasa ma sa ajung la calin events sa vad ce au si daca nu gasesc in 2 saptamani ce vreau te caut eu;-)

alinabubuianu
24.03.2009, 23:03:59
Si locatie ai? caci cred ca e cam greu cu locul evenimentului?

Locatia este pe malul lacului in Branesti, langa Bucuresti...
Legat de Targoviste...imi doresc muuult un singur lucru - sa facem un set de poze la Turnul Chindiei imbracati in mire si mireasa. ( sa nu ma credeti nebuna dar ador parcul ala ).

monikmi
25.03.2009, 17:26:43
Unde anume mai exact?Ai mei locuiesc vis-a-vis de Caraiman.
Mersi mult!

Este la parterul unui bloc chiar langa statia de autobuz, pe partea cu piata 1 mai. Pe bloc, pe la nivelul etajului I, este o reclama albastra (nu foarte mare) pe care scrie Headmasters. Cum intri in bloc e ultima usa pe dreapta (sunt scrise orarul si nr de tel pentru programari pe usa). Crede-ma ca nu o sa fii dezamagita daca alegi sa te duci la ea.

emma782006
27.03.2009, 22:18:09
Celelalte foste miresici ce ne sfatuiesc?Pe cine ne recomanda pentru o coafura reusita, pe placul nostru si care sa lucreze duminica?
Voi cum v-ati descurcat cu problema aceasta?:-\

aditzza
30.03.2009, 09:08:25
Celelalte foste miresici ce ne sfatuiesc?Pe cine ne recomanda pentru o coafura reusita, pe placul nostru si care sa lucreze duminica?
Voi cum v-ati descurcat cu problema aceasta?:-\
Mai este salonul de lanaga Catedrala, unde lucreaza Cristi , si care coafa bine, si este deschis si duminica. ;-)

monicas
30.03.2009, 12:50:41

Noi am avut un fotograf din Bucuresti si ne-a costat 350 euro. Am fost extrem de multumiti avand in vedere pretul pe care l-am platit.

monicas
30.03.2009, 12:53:32
Buna fetelor!
Stiti cumva vreo coafeza buna in Targoviste?
Coafeza mea are o nunta in familie in ziua aceea si pe deasupra si salonul unde lucreaza e inchis duminica.:-SS
Ce pot face daca numai duminica am mai gasit restaurant??:((
Ce saloane sunt duminica deschise in Targoviste?
Pe cine imi recomandati?

Eu m-am coafat la Raluca de la Monalisa - nu mi s-a parut extrem de profesionista dar, spre norocul meu, a iesit destul de bine coafura. Eu mi-am dorit sa ma coafez la Leda insa nu lucrau duminica... Alte saloane deschise sunt Nefertiti si Jennifer. Bafta!!!

monicas
30.03.2009, 12:55:13
Mai este salonul de lanaga Catedrala, unde lucreaza Cristi , si care coafa bine, si este deschis si duminica. ;-)

Sunt discutii pe forum despre Cristi, cam in iunie, iulie anul trecut. Imi aduc aminte de cateva fete care nu au fost multumite de el... dar nu mai stiu detalii.

emma782006
30.03.2009, 22:36:52
Eu m-am coafat la Raluca de la Monalisa - nu mi s-a parut extrem de profesionista dar, spre norocul meu, a iesit destul de bine coafura. Eu mi-am dorit sa ma coafez la Leda insa nu lucrau duminica... Alte saloane deschise sunt Nefertiti si Jennifer. Bafta!!!

Buna!
Am sunat saptamna trecuta la Jennifer si mi-au spus ca nu lucreaza duminica.Deci..?(:|
Iar de la Monalisa ....oare pe cine sa aleg ca nu le mai cunosc...:( ?
Sunt tare ingrijorata caci n-o sa-mi gasesc o coafeza buna[-o< !
Ce ma fac?:-<

emma782006
30.03.2009, 22:39:13
Sunt discutii pe forum despre Cristi, cam in iunie, iulie anul trecut. Imi aduc aminte de cateva fete care nu au fost multumite de el... dar nu mai stiu detalii.

Am citit si eu ceva unul Cristi, dar parca nu pareri prea bune si oricum prefer o coafeza.

aditzza
31.03.2009, 10:47:23
Sincer eu nu m-am mai facut la el de cand lucra la Didiel, acum prefer Leda...unde oricum produsele sunt de calitate..iar fetele sunt ok :*:*:*

catalina13
08.04.2009, 19:12:00
cine a avut deja nunta sau stie poate sa ma ajute cu un mic dar stresant amanunt? pt cine a ti cumparat cadouri in ziua nunti?iar despre esarfa pe care nasa trebuie sa mi o prinda la dezgatit stiti cine o cumpara?iar daca o cumpar eu trebuie sa iau si pt nasa una?am auzit de niste prosoape care se dau nasilor stiti ceva de asta?cum si cand se dau?hai ca am inceput sa pun cam multe intrebari,lamuritima si pe mine va rog cele care a-ti avut deja nunta si stiti cum a fost,nu mar deranja nici sa nu fac nimic di toate astea dar nu vreau sa ma trezesc ca nu am nimic si ca trebuiau

selena21
09.04.2009, 09:22:04
buna!sunt mirestica in 2010 in tgv si as vrea sa ma indrumati in alegerea unui restaurant.o sa am cam 170 de invtati....si cu cat tp inainte sa fac rezervarea?

aditzza
09.04.2009, 09:27:52
buna!sunt mirestica in 2010 in tgv si as vrea sa ma indrumati in alegerea unui restaurant.o sa am cam 170 de invtati....si cu cat tp inainte sa fac rezervarea?
Hello, pai deja ar cam trebui sa incapi sa-ti cauti, ca eu am vrut pt 2009, dar nu am gasit nimik din august anul trecut, si m-am hotarat pt 2010 iar in decembrie cand am fost sa fa rezervare deja la unele erau facute pt.2010.
eu ti-as recomanda Cantup, am in teles ca e destul de ok.
Din pacate in Targoviste nu sunt prea multe optiuni si de aceea tre sa-ti cauti din timp. :)>:D<

selena21
09.04.2009, 09:55:21
am auzit si eu ca e frumos la cantup,ca e sala mare,ma gandeam sa rezerv din vara...eu nu am fost niciodata acolo...tu vad ca ai rez la mondial...sala mare,de la etajul 4 sau 3,nu stiu exact...
cat ai dat avans?imi poti da detalii?cati invitati ai?daca nu te deranjeaza si daca ai tp as vrea sa vb mai multe...ce preg ai mai facut?

aditzza
09.04.2009, 10:00:42
am auzit si eu ca e frumos la cantup,ca e sala mare,ma gandeam sa rezerv din vara...eu nu am fost niciodata acolo...tu vad ca ai rez la mondial...sala mare,de la etajul 4 sau 3,nu stiu exact...
cat ai dat avans?imi poti da detalii?cati invitati ai?daca nu te deranjeaza si daca ai tp as vrea sa vb mai multe...ce preg ai mai facut?
da e sala de la ultimul etaj 4, si eu am in jur de 200 invitati, inca nu am dat avans,si nici nu am stab meniul, e si cam devreme pt la anu, dar noi ii cunoastem pe cei de acolo...(de aceea nu am dat avans inca)
dar initial vroiam la Cantup, acolo mi se parea cel mai ok... iar avansul mi se parea ca e de 1000 ron.
Si ar cam trebui sa incepi sa-ti cauti pt ca la anul este si postul ala din iunie si s-ar putea sa fie cam aglomerat :*:*:*

coras
09.04.2009, 10:04:02
cine a avut deja nunta sau stie poate sa ma ajute cu un mic dar stresant amanunt? pt cine a ti cumparat cadouri in ziua nunti?iar despre esarfa pe care nasa trebuie sa mi o prinda la dezgatit stiti cine o cumpara?iar daca o cumpar eu trebuie sa iau si pt nasa una?am auzit de niste prosoape care se dau nasilor stiti ceva de asta?cum si cand se dau?hai ca am inceput sa pun cam multe intrebari,lamuritima si pe mine va rog cele care a-ti avut deja nunta si stiti cum a fost,nu mar deranja nici sa nu fac nimic di toate astea dar nu vreau sa ma trezesc ca nu am nimic si ca trebuiau

eii astea nu-s porbleme:*

in ziua nuntii nu am cumparat pt NIMENI cadouri niu eram cadoul lor, dupa nunta le-am luat cadoul nasilor, i-amintrebat ce vor ne-au zis, am luat si gata
esarfa trabiue sa ti-o cumpere nasa, tot ea iti va da si banii pe voal
faza cu prosoapele e demodata nu se mai dau proasoape numai pe la tara se mai poarta obiceiul asta nu-i stiu semnificatia, ed, de ex nici turata nu am avut(:|

selena21
09.04.2009, 10:04:52
ai dreptate....ce rochita preferi?ce gen?mie imi plac cele gen printesa dar nu stiu daca mi s-ar potrivi....am 25 ani,1.67 si 49 kg...

aditzza
09.04.2009, 10:19:48
ai dreptate....ce rochita preferi?ce gen?mie imi plac cele gen printesa dar nu stiu daca mi s-ar potrivi....am 25 ani,1.67 si 49 kg...
Si eu la feeel, tot gen printesa si deja am cateva modele de la demetrios pe care am pus ochii, acum sper sa -mi sipot achizitiona una :D

selena21
09.04.2009, 10:21:32
de ce nu pui si tu cateva poze in album?as vrea sa ne sfatuim...eu am cateva...

aditzza
09.04.2009, 10:31:15
de ce nu pui si tu cateva poze in album?as vrea sa ne sfatuim...eu am cateva...
poze cu rochite? sa ce anume?

selena21
09.04.2009, 10:35:32
da..poze cu rochite preferate...si sti site-uri de rest din tgv?

aditzza
09.04.2009, 10:53:44
Problema e ca restaurantele din Targoviste nu prea au site-uri :( din pacate

aditzza
09.04.2009, 10:57:27
Uite am pus niste rochte care-mi plac mie fff mult, si dintre care sper sa-mi pot achizitiona una :)

selena21
09.04.2009, 11:39:18
sunt f frumoase...dar cred ca destul de scumpe...

aditzza
09.04.2009, 12:05:44
sunt f frumoase...dar cred ca destul de scumpe...
Mdaaa...sunt destul de scumpe..dar pana la anu sper sa-mi iau una dintre ele ;))

selena21
10.04.2009, 12:15:51
buna!nu mai e nimeni pe aici?

selena21
27.04.2009, 09:58:04
hello!chiar nu mai intra nimeni pe aici?:-s pacat...as fi vrut sa vb..

aditzza
27.04.2009, 14:53:09
Se pare ca in Targoviste nu mai sunt miresici :)))

aditzza
28.04.2009, 10:13:10
ti-ai ales restaurant pt nunta?

selena21
28.04.2009, 10:24:43
inca nu...as vrea mondial dar nu stiu daca gasesc liber...tu ce mi-ai recomanda?

aditzza
28.04.2009, 10:26:50
inca nu...as vrea mondial dar nu stiu daca gasesc liber...tu ce mi-ai recomanda?
eu la mondial am rezervarea...dar mai e si cantup. la astea ne hotarasem noi.
dar a cam trebui sa mergi sa faci rezervarea ca s-ar putea sa ai surprize sa nu mai gasesti. :)

babyann
28.04.2009, 11:55:38
Buna sa va fie inima miresicilor! Sunt si eu o miresica de Targoviste,2010, pentru ca viitorul meu sot e din targoviste, si vom face cununia civila in Bucuresti, si nunta mare in Targoviste...
Pana una alta sunt cam cazuta din pom, nici nu stiu de unde sa ma apuc de treaba... Asa incat lansez un apel de ajutor catre voi, sa ma mai luminati si pe mine, de restaurante, frime de decorari, fotografi, muzica,...etc... unde sa ma duc?? de unde sa incep? help!!!
Va multumesc anticipat si va doresc sa aveti o primavara frumoasa ca voi!!>:D<

babyann
28.04.2009, 12:25:14
Nu ii cunoastem...am vazut alte videoclipuri pe net si i-am contactat. Am semnat un contract si pe langa costul dvd-urilor si pozelor am platit transportul, cazarea si masa. Sunt in total 3 persoane: 2 cameramani si un fotograf.

Doamne cat de frumosi sunteti! Totul e perfect! Va felicit din toata inima, pentru alegerile facute!

fluieraru_mihaela
28.04.2009, 15:33:24
eu la mondial am rezervarea...dar mai e si cantup. la astea ne hotarasem noi.
dar a cam trebui sa mergi sa faci rezervarea ca s-ar putea sa ai surprize sa nu mai gasesti. :)

buna..si eu sunt miresica din tgv, si sincer va spun, ca mi-am dorit tare mult, sa imi fac nunta la mondial....dar.....la cum am fost tratati, si la ce conditii ni s-au impus, am renuntat...plus ce am mai auzit, ne-au fcaut sa renuntam.....am ales sa facem la achim, si suntem foarte incantati...totul se face exact cum am visat noi....acum fiecare cu alegerea lor...dar....sincer va spun, nu mondial....

aditzza
28.04.2009, 16:10:47
buna..si eu sunt miresica din tgv, si sincer va spun, ca mi-am dorit tare mult, sa imi fac nunta la mondial....dar.....la cum am fost tratati, si la ce conditii ni s-au impus, am renuntat...plus ce am mai auzit, ne-au fcaut sa renuntam.....am ales sa facem la achim, si suntem foarte incantati...totul se face exact cum am visat noi....acum fiecare cu alegerea lor...dar....sincer va spun, nu mondial....
deci...ce conditii vi s-au impus, si cam ce ati auzit..ca noi nu am discutat conditiile inca si din pacate fiind deschis asa de curand nu prea am gasit pe nimeni care sa -mi spuna ceva...asa ca plsss >:D<

aditzza
28.04.2009, 16:13:28
Buna sa va fie inima miresicilor! Sunt si eu o miresica de Targoviste,2010, pentru ca viitorul meu sot e din targoviste, si vom face cununia civila in Bucuresti, si nunta mare in Targoviste...
Pana una alta sunt cam cazuta din pom, nici nu stiu de unde sa ma apuc de treaba... Asa incat lansez un apel de ajutor catre voi, sa ma mai luminati si pe mine, de restaurante, frime de decorari, fotografi, muzica,...etc... unde sa ma duc?? de unde sa incep? help!!!
Va multumesc anticipat si va doresc sa aveti o primavara frumoasa ca voi!!>:D<
Bunaaaa....pai ideea ar fi sa va cam cautati resturant deoarece nu sunt prea multe optiuni in Targoviste (asta si in functie de cati invitati veti avea) si se cam ocupa. noi am avut neplacuta surpriza sa cautam anul trecut prin septebrie..pt anul asta si nu am mai gasit nimik bun. >:D<

denisamadalina
28.04.2009, 18:38:21
Buna seara! Eu sunt o miresica mai veke, undeva pe la inceputul acestui topic.... Acum am un bebe mic si urmeaza sa fac botezul pe 13 iunie. Noi nu mai locuim in Targoviste de 11 ani, astfel incat singura florarie pe care o stiu este cea din coltul strazii mele... :"> As vrea sa va intreb daca stiti o florarie in Targoviste care sa imi impodobeasca lumanarea dupa un model pe care li-l duc eu. Si sa o faca bine, desigur! :D Ma tem ca se face cald pana atunci si ar putea suferi la transport...
Pleeeeeeeeeeeeese! ^:)^

selena21
28.04.2009, 19:40:21
aditzza,ce conditii pun cei de la mondial?cum e sala?mie imi treb pt 180 invitati.cat e avansul?si despre meniu daca-mi poti spune cate ceva....dar de cantup?

Velvet
29.04.2009, 08:24:19
Buna seara! Eu sunt o miresica mai veke, undeva pe la inceputul acestui topic.... Acum am un bebe mic si urmeaza sa fac botezul pe 13 iunie. Noi nu mai locuim in Targoviste de 11 ani, astfel incat singura florarie pe care o stiu este cea din coltul strazii mele... :"> As vrea sa va intreb daca stiti o florarie in Targoviste care sa imi impodobeasca lumanarea dupa un model pe care li-l duc eu. Si sa o faca bine, desigur! :D Ma tem ca se face cald pana atunci si ar putea suferi la transport...
Pleeeeeeeeeeeeese! ^:)^

Buna,

eu stiu o doamna priceputa...magazinul-florarie se afla peste drum de Diana in micro 5 (sper sa nu gresesc), se afla la parterulul unui bloc cu 10 etaje, cand intri este un magazin cu diverse articole de decorat dar are si florarie, am auzit numai cuvinte de lauda dde la dif persoane despre doamana de acolo..

aditzza
29.04.2009, 08:28:38
aditzza,ce conditii pun cei de la mondial?cum e sala?mie imi treb pt 180 invitati.cat e avansul?si despre meniu daca-mi poti spune cate ceva....dar de cantup?
Salile (cantup si mondial) sunt de peste 200 persoane. Eu inca nu-ti pot spune deser avans, meniu... deoarece socrii mei ii cunosc pe cei de la mond si inca nu am stabilit decat data cu ei. dar sala ca aspect arata de departe cel mai bine din Targoviste, dar despre alte lucruri nu pot sa te asigur.
Iar la cantup mi se pare ca avansul este de 1000 ron. :)

aditzza
29.04.2009, 08:41:23
Astept sa ne impartasesti ce ai patit cu cei de la mondial (k sa stiu si la ce sa ma stept :D ) :*:*:*

aadina9
01.05.2009, 08:48:10
Si eu voi avea nunta la mondial in curand. Mie mi s-au parut ok ca si atitudine. E adevarat ca ti se impun foarte multe, in sensul ca nu prea poti aduce mai nimic din exterior...Am avut ocazia sa vad sala in timpul unei nunti si pot spune ca arata superb - foarte luminos si luxos - diferit de orice din Targoviste...

selena21
01.05.2009, 09:27:27
buna!cat ai dat avans?cu cat tp inainte ai rezervat?bauturile,tortul...cum faci cu ele?muzica?