PDA

Versiunea completa : Miresici din Targoviste

Pagini : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

andryblue
23.06.2006, 14:51:12
Fetelor,noi???Chiar doar 2 suntem din TGv pe site?

miculuta
23.08.2006, 13:04:20
Buna!
Cred ca m- am trezit cam tarziu cu pregatirile de nunta. Desi initial vroiam sa fac nunta in Bucuresti, nu am mai gasit nimic liber si sa- mi si placa. Asa ca cel mai probabil vom face nunta in Targoviste, de unde e viitorul meu sot. Pentru ca tu ai nunta in curand te- as ruga mult sa- mi spui si mie cam care sunt preturile pe la restaurante, ce- mi poti tu recomanda. Nunta o sa fie mica (50 persoane), dar tin mult sa ne distram sa fie un meniu divers etc. Aaaaaa, plus ca nu am idee cat poate costa o nunta (invitatii costum, rochie, flori, tort, etc.). Stiu ca preturile variaza mult, dar pentru ca tu( probabil) ai trecut deja prin asta, ma poti ajuta. E vreo firma in tgv, care se ocupa de decoratiuni? Eu sunt straina total de oras si nici nu stiu de unde sa incep. Help! PLs!

andryblue
23.08.2006, 23:16:32
Sorry ca abia acum iti raspund,dar asa cum ti-ai dat seama probabil,am foarte multe de facut.in primul rand, nu stiu cam care ar fi bugetul vostru ca sa stiu daca faci parte din cei ca mine sau din alta clasa.Eu nu prea am avut multi bani (de fapt nu am avut delok, m-am imprumutat si urmeaza sa ii restitui,deoarece banii stransi i-am folosit sa renovez apartamentu,... dar ma rog,asta nu conteaza_) Cu toate acestea eu iti pot spune ca pana acum am cheltuit aproape 40 mil pe hainele pt noi de nunta si cununie.... mai am cate ceva de luat.intraba-ma exact despre ce vrei sa aflii si te ajut cu placere daca pot.Cat despre firma de decoratiuni,raspunsul este da, exiista 2 firme in oras (tatea stiu eu ): Mov -in centru vis-a vis- de Valahia,undeva pe colt si a doua Mariaj in M6, vis a vis de Facultatea de inginerie.Un restaurant dragut,micut si cu gust as opta pt. Casa Domneasca sau Dambovita, acum u stii mai bine ce vrei.... Sper sa te pot ajuta...Astept mesaj de la tine, ideea e ca nu stiu cat de repede o sa mai intru eu.Te pup,bafta la pregatiri :)

carmen_mcm
25.10.2006, 19:09:49
Si-a Facut Cineva Nunta La Restaurantul Cina Din Targoviste>

mellanine
06.02.2007, 19:57:32
buna,am auzit de la mai multe persoane ca restaurantul cina este dragut pentu a-ti face nunta,asta pentru ca si eu asm cautat un loc dragut pt nunta mea.te sfatuiesc sa apelezi la o firma de decoratiuni care ti-ar putea sugera cum sa amenajezi sala si in functie de asta sa-ti dai seama daca da bine.eu am vb cu cei de la nirvana party din tgv si mi-au dat niste sfaturi bune.

mellanine
06.02.2007, 19:59:50
eu sunt din tgv,prietenul meu din bucuresti asa k cununia religioasa s-ar putea sa o facem in buc si petrecerea in tgv

DDna
15.02.2007, 16:22:29
Si-a Facut Cineva Nunta La Restaurantul Cina Din Targoviste>
Se pare ca noi doua facem nunta in aceeasi zi si la aceeasi biserica ! la ce ora esti programata ?

karina25
17.02.2007, 00:37:18
Buna fetelor si felicitari pentru marele eveniment care se apropie!
MAI ESTE CINEVA CARE ARE NUNTA IN TARGOVISTE????????
VA ASTEPT!!

DDna
31.03.2007, 15:48:35
VA ASTEPT!!
Uite-ma, aici sunt !

denisamadalina
02.04.2007, 19:02:39
Si eu, cununia civila! <:-P

denisamadalina
04.04.2007, 15:23:38
Pana acum m-am ocupat mai mult de petrecerea de dupa cununia religioasa, care va fi de dimensiuni mai mari.. am cam neglijat petrecerea de la Targoviste. Insa mai sunt doar ceva mai mult de 2 luni... :-SS
Am rezolvat doar programarea la primarie, la restaurant (telefonic), fotograf... Cred ca ar trebui sa ma deplasez la fata locului, sa vad daca restaurantul mai are nevoie de ceva aranjamente... din cate imi amintesc eu, arata super-bine, mai ales ca va fi o petrecere de zi... Ce credeti ca ar mai trebui sa stiu? Please, help. ^:)^

P.S. Vom avea cununia civila la Targoviste, pe 16 iunie, iar petrecerea va fi la Casa Veche.

CeliaJones
11.04.2007, 17:19:20
Si eu am nunta tot la Targoviste, in septembrie.
restaurantul Casa Domneasca si ceremonia religioasa la Mitropolie.

Am o problema cu muzica. NU am reusit sa gasesc DJ. Ma ajutati, va rog!!

DDna
06.05.2007, 12:41:41
Si eu am nunta tot la Targoviste, in septembrie.
restaurantul Casa Domneasca si ceremonia religioasa la Mitropolie.

Am o problema cu muzica. NU am reusit sa gasesc DJ. Ma ajutati, va rog!!
Si eu tot la Casa DOmneasca am nunta. Am convenit sa cante formatia localului.

DDna
06.05.2007, 12:42:14
Pana acum m-am ocupat mai mult de petrecerea de dupa cununia religioasa, care va fi de dimensiuni mai mari.. am cam neglijat petrecerea de la Targoviste. Insa mai sunt doar ceva mai mult de 2 luni... :-SS
Am rezolvat doar programarea la primarie, la restaurant (telefonic), fotograf... Cred ca ar trebui sa ma deplasez la fata locului, sa vad daca restaurantul mai are nevoie de ceva aranjamente... din cate imi amintesc eu, arata super-bine, mai ales ca va fi o petrecere de zi... Ce credeti ca ar mai trebui sa stiu? Please, help. ^:)^

P.S. Vom avea cununia civila la Targoviste, pe 16 iunie, iar petrecerea va fi la Casa Veche.
Ai grija cu mancarea la Casa Veche, in ultimul timp au prostit-o rau.

denisamadalina
24.05.2007, 07:00:31
Please, mai am o intrebare. Petrecerea de la Targoviste a inceput sa prinda contur, dar nu reusesc sa gasesc o cofetarie buna si parca nu ma vad venind cu prajiturile din Bucuresti... mi-e sa nu ajung cu o mare budinca... :-< Din pacate cofetariile pe care le stiam noi au devenit magazine second-hand si sedii de partide, iar ce a aparut intre timp... nu stim. :-\ "Mama-soacra" ne-a recomandat Dieta, am mers acolo la degustare... tortul e destul de bun, la fel si mini-kestiile (desi s-ar putea si mai bine), dar cu fursecurile (kestiile uscate) au dat-o in bara rau de tot... sau am gasit eu unele mai vechi atunci... parca aveau un gust cam ciudat. Drept mini-kestii aveau doar eclere, tarte si amandine, iar eu sunt moarta dupa mascotzele. :-$ Puteti sa imi mai recomandati alta cofetarie buna? [-o<
Am inteles ca ar mai fi ceva la Mondial... dar nu-sh unde, ca acolo unde stiam eu cofetaria am vazut ca e in reconstructie... Azi o sa dam o fuga la Targoviste si poate elucidam misterul...

denisamadalina
29.05.2007, 18:04:59
^:)^ Va rog, [-o< ajutati-ma cu o cofetarie buna in Targoviste, ca ma apuca disperarea...:((
Sunt aproape hotarata sa vin cu "uscatzelele" (fursecuri, pateutze etc) din Bucuresti, dar ce ma fac cu kestiile "cremoase" si mai ales cu tortul!?
:-SS:-SS

coras
29.05.2007, 18:27:15
si eu sunt miresica de targ desi lociuesc la buc sunt targovisteanca deci fetelor, sa vorbim...
denisa o cofetarie buna este la piata 1 mai nu stiu cum se cheama insa e cumv vis -a-vis de blocul cu minisatul, sau mai stiu una in micro 11 langa piata
asa acum ii acum eu vreau sa vad mai multe olocatii desi , personal imi place gradina de vara de la valahia insa, mai caut poate mai descopar ceva mai frumos...
ce stiti despre firma de decoratiuni mov?pentru ca sunt cam in incurcatura...nu stiu daca trebiue sa vin cu firma din buc sau cei de la mov sut buni...?//
va pup>:D< >:D< >:D<

denisamadalina
29.05.2007, 20:18:38
Da, ai dreptate coras, uitasem de cofetaria aia de langa piata, se numeste Yellow parca... Au un diplomat super acolo. Dar nu au minikestii...
Nu stiu despre agentie de decoratiuni... Eu fac doar cununia civila in Tgv si aspectul salii mi se pare multumitor.

denisamadalina
02.06.2007, 07:08:09
Please help! Luni depunem actele la Primarie, in afara de certificatele medicale, certificatele de nastere si CI, mai trebuie sa avem ceva la noi? Am auzit ceva despre o taxa... se plateste direct la primarie sau in alta parte? Timbre, ceva?
[-o<

DDna
01.07.2007, 12:19:25
Of, imi cer scuze, am uitat complet de topicul asta .... cred ca e de prisos sa recomand cofetaria Dieta pentru mini-chestii .....

DDna
01.07.2007, 12:20:35
si eu sunt miresica de targ desi lociuesc la buc sunt targovisteanca deci fetelor, sa vorbim...
denisa o cofetarie buna este la piata 1 mai nu stiu cum se cheama insa e cumv vis -a-vis de blocul cu minisatul, sau mai stiu una in micro 11 langa piata
asa acum ii acum eu vreau sa vad mai multe olocatii desi , personal imi place gradina de vara de la valahia insa, mai caut poate mai descopar ceva mai frumos...
ce stiti despre firma de decoratiuni mov?pentru ca sunt cam in incurcatura...nu stiu daca trebiue sa vin cu firma din buc sau cei de la mov sut buni...?//
va pup>:D< >:D< >:D<
Sunt buni cei de la Mov dar putin cam scumpi. Daca vrei iti recomand pe cineva, niste prieteni de-ai nostri care au o firma de profil.

CeliaJones
17.07.2007, 14:33:07
Am gasit greu subiectul, se pare ca a ramas "ingropat". Denisa, mai esti pe aici?
Eu am rezolvat cu muzica (DJ), cu masa, cu biserica, cu florile. Mai am o problema cu tortul, desi cei de la Casa Domneasca ma asigura ca il fac ei... hmmm... nu stiu daca sa ma las pe mana lor sau nu.

Mai am urmatoarele probleme: parul unde pot sa mi-l aranjez???? machiajul... cine sa mi-l faca. Ma pricep si singura destul de bine, insa parca mi-as dori ceva special. Voi cum ati ales?

Dupa nunta plecam in Croatia, la interval de nici 2 zile. E posibil sa folosesc acelasi pasaport? sau actele trebuie schimbate imediat? ....poate ca e o intrebare prosteasca, insa nu stiu cum se procedeaza.

Va astept cu raspunsuri :)

coras
18.07.2007, 15:07:58
denisa esti pe ultima suta de metrii!!!!
sa fi fericita!!!!si emotionata, astept pozici si impresii!!!
pup

CeliaJones
20.07.2007, 10:11:17
Hello Cora!
tot in Targoviste nunta?

vad ca Denisa nu a mai intrat... oare am ramas numai noi pe aici?

alidoll
07.09.2007, 10:09:59
Buna fetelor,

Numele meu este Alina, sunt din Tragoviste dar stau in Bucuresti. Nunta o s-o fac in gradina de vara de la Valahia. Eu am nunta la anul in 2008 dar incerc sa ma interesez de pe acum. As vrea sa imi dati si mie cateva ponturi pt sonorizare, fotografii, machiaj de nunta. Cu restul mi-am cam facut o idee. Probabil unele din lucruri o sa le fac in bucuresti.

coras
07.09.2007, 17:18:28
Buna fetelor,

Numele meu este Alina, sunt din Tragoviste dar stau in Bucuresti. Nunta o s-o fac in gradina de vara de la Valahia. Eu am nunta la anul in 2008 dar incerc sa ma interesez de pe acum. As vrea sa imi dati si mie cateva ponturi pt sonorizare, fotografii, machiaj de nunta. Cu restul mi-am cam facut o idee. Probabil unele din lucruri o sa le fac in bucuresti.

yupppyyyy si eu o sa o fac la gradina de vara de la valahia pe 26 deci esti prima!!!si eu stau in bucuresti!!!!na ca ne gasiram!!!
eu nu am mai rezolvat nimic decat cu restaurantul in rest cred ca e prea devreme sa ma agit mai vorbim!!!:D:)>-:)

coras
07.09.2007, 17:20:38
Hello Cora!
tot in Targoviste nunta?

vad ca Denisa nu a mai intrat... oare am ramas numai noi pe aici?

eh denisa intra numai la guralive ca deh e femeie maritata!!!:D
da tot in tgv pe 26 07 08 mai avem o groaza!!!!:x

little_flower
19.09.2007, 13:56:31
fetelor cam cat e meniul prin targoviste?

alidoll
27.09.2007, 13:02:10
Eu fac nunta la Valahia si acolo meniul costa 80 ron/pers fara bautura.

xdaria
05.10.2007, 17:26:46
\:D/buna.... si eu tot miresica din targoviste.... in iunie 2008, inca nu am hotarat exact locatia..... dar ... a mai facut cineva nunta la restaurantul italian life? cum este servirea? mancarea este ok?
:-\

xdaria
05.10.2007, 17:28:26
:-? la cantup este meniul 60 ron...... si.... interesant ca sunt 2 sali acolo... deci 2 nunti in acelas timp.... am fost acolo la cateva si a fost dragut.... voi ce parere aveti?

xdaria
05.10.2007, 17:30:32
\:D/am uitata sa spun ca la una din nunti am nimerit la ... nunta la care nu fusesem invitati si cand am realizat asta am iesit din sala si am urcat la nunta care trebuia;))

soranasor
29.10.2007, 23:07:44
Nici o miresica din Tgv pe aici?:-? :-?

soranasor
29.10.2007, 23:14:54
Buna fetelor! EU o sa am nunta in august 2008. Am rezervat doar localul si am vorbit cu formatia. Voi in ce stadiu sunteti?

larryssa83
10.11.2007, 11:56:47
si eu sunt o miresica din targoviste si o sa am nunta in iulie 2008.......:-SS

larryssa83
11.12.2007, 13:48:59
Buna! numele meu este Larisa...sunt din Buzau dar nunta o sa o am in Targoviste. Daca mai sunt miresici din Targoviste le astept sa vorbim si sa ne sfatuim. :*

larryssa83
11.12.2007, 14:14:35
VA ASTEPT!!
si eu o sa am nunta tot la mitopolie....tu ai stabilit deja la ce ora?

larryssa83
11.12.2007, 17:49:16
Buna! numele meu este Larisa...sunt din Buzau dar nunta o sa o am in Targoviste. Daca mai sunt miresici din Targoviste le astept sa vorbim si sa ne sfatuim. :*

adriana_m11
04.01.2008, 15:51:18
SALUT SUNT DIN TARGOVISTE DAR AM NUNTA IN BUCURESTI, chiar vroiam sa vb cu cineva din tgv

adriana_m11
04.01.2008, 15:53:11
am nevoie de ceva sfaturi si cred ca mi-ai fi de ajutor, astept un raspuns de la tine

adriana_m11
04.01.2008, 15:59:59
salutare si eu sunt tot miresica de targoviste si f recent acum pe 2 februarie si am mare nevoie de niste sfaturi nu am reusit in afara de local si lautari sa fac mai nimik. ajutorrrrrrrrrr.............!!!!!!!!!!!!!!!!

DDna
04.01.2008, 16:10:57
Heyyyy s-au inmultit miresicile de Tgv :)

Nunta noastra a fost minunata, aveti poze in semnatura :)

CIneva scria ca face la Valahia .... mare dezamagire am avut in 2007 la niste prieteni, patronul si-a batut efectiv joc de ei, ei erau amarati ca nu le-au venit oamenii la nunta, din 150 au fost 70 pers. Noi ne-am distrat totusi, am dansat si am chiuit pana dimineata.

Despre Italian Life nu stiu decat ca au ceva probleme cu mancarea. aperitivele uscate, taiate prea devreme probabil si lasate descoperite, si sonorizarea e cam nasoala pentru ca e ca o hala, inalta si se aude cu ecou ca lumea. (si noi am fost tentati sa facem acolo, au si scara aia frumoasa, tocmai buna de pozat ;)))

Si la Cantup am fost la o nunta, la sala mica, a fost frumos doar ca servirea putin lenesa si in plus, daca va vin invitati peste nr de locuri pregatite n-au de unde sa va mai dea scaune pentru ca dau tot la nunta din sala mare (daca au doua nunti in acelasi timp), asa ca aveti toate sansele sa ramaneti cu invitatii in picioare.

Machiaj, coafura, va recomand Leda Beauty Center sau Salonul Monalisa, pentru decoratiuni n-as recomanda MOV din pricina tarifelor mari .... altceva nu-mi mai amintesc .... Daca mai vreti detalii si pot sa va ajut dati un mesaj privat, ca pe aici n-am mai intrat de secole ;))

Pupicei.

adriana_m11
04.01.2008, 16:14:10
in legatura cu decoratul salii a auzit cineva de "visul Miresei" cika in micro 6 am inteles de la o prietena ca ar avea chestii mai deosebite, puteti sa-mi dati un sfat. eu as vrea sa iau o firma din tgv ca sunt preturile mai mici decat in buc

DDna
04.01.2008, 16:16:20
in legatura cu decoratul salii a auzit cineva de "visul Miresei" cika in micro 6 am inteles de la o prietena ca ar avea chestii mai deosebite, puteti sa-mi dati un sfat. eu as vrea sa iau o firma din tgv ca sunt preturile mai mici decat in buc
Eu cu ei am facut lansarea de baloane, cocardele, lumanarile, aranjamentele pe masini si ATV-uri.
Sala am decorat-o cu firma restaurantului, asa mi s-a impus.
AI nr de tel de la Visul Miresei ?

adriana_m11
04.01.2008, 16:35:36
Eu cu ei am facut lansarea de baloane, cocardele, lumanarile, aranjamentele pe masini si ATV-uri.
Sala am decorat-o cu firma restaurantului, asa mi s-a impus.
AI nr de tel de la Visul Miresei ?
nu am nr de tel, dar vroiam sa ma duc sapt asta acolo dar mi-a zis prietena asta a mea ca nu prea ar sta nimeni pe acolo, ca ii gasesc doar la telefon. si ai fost multumita de ei, nu am auzit pana acum de lansare de baloane, cum este?

adriana_m11
05.01.2008, 15:04:56
[-o< [-o< [-o< [-o< mai este cineva in afara de denisa care are nr de la visul miresei? help!!!!:-SS :-SS :-SS :-SS

andryblue
06.01.2008, 10:20:55
Eu sunt o miresica mai veche, tot de prin Targoviste. Si eu am avut nunta la Cantup , dar la etaj, iar meniul ste in functie de ce optezi sa oferi invitatilor. 60 RON este cel mai micut pret.La fel si la ei, bautura nu este inclusa in pret, etc...

andryblue
06.01.2008, 10:22:51
Eu sala am decorat-o cu cei de la "Nunta de vis", care au sediu si in M6 ( se numeste Noela magazinul in M6) si la 2 Brazi, pe undeva vis-a-vis de Finante. Am fost multumita de ei si erau si ceva mai ieftini decat cei de la "Mov".

adriana_m11
07.01.2008, 09:39:30
Eu sala am decorat-o cu cei de la "Nunta de vis", care au sediu si in M6 ( se numeste Noela magazinul in M6) si la 2 Brazi, pe undeva vis-a-vis de Finante. Am fost multumita de ei si erau si ceva mai ieftini decat cei de la "Mov".
am inteles ca cei de la mariaj vb urat cu tine, am avut o prietena vara trecuta au facut nunta la combinat si nu au facut ce le promisese si cand le-a zis, a zis ca ce vroiau mai mult. si parca nu as face decorur salii cu ei.

coras
08.01.2008, 10:39:12
si eu sunt o miresica din targoviste si o sa am nunta in iulie 2008.......:-SS

buna larisa si eu am nunta in iulie pr 27 la valahia poate mai vb in legatura cu restaurantul tu faci la gradina? am vb cu seful am rezervat si am vb da aranjamentul meselor!!
ma bucur ca me-am gasit mai schibam impresii, poate ne si intalnim
pup

coras
08.01.2008, 10:40:46
si eu tot la mitroplie am pus ora 17 si nu stiu cati preoti vor fi am luat corul mare, si decorul o sa il fac eu

adriana_m11
08.01.2008, 10:57:29
salutare fetelor, vreau sa va zic ca am mai avansat si eu cu pregatirile de nunta, an stabilit cu nasa in sfarsit modelul de buchet pe care mi-l doresc, mi-am luat a doua pereche de pantofi cu toc mai mic, am vb la restaurant despre decorul salii.
Au zis ca nu este o problema asta in conditiile in care imi doream husele de scaun aurii cu esarfe verzi dar ca ma costa 4.5 lei husa si mai ma gandesc totusi ca mi se pare cam mare pretul poate gasesc mai ieftin totusi prin oras la noi.
Meniul a ramas inca in pom,
emotiile nu pot sa mi le stapanesc mai am putin de tot si voi deveni doamna.
vreau si eu un sfat dc cititi mesajul.
ce parere aveti de peste in meniu. unii zic ca nu prea isi are rostul altii zic ca da. m-ar costa in plus 15,00 ron la portie
voi ce ziceti?
si mai am o chestie, m-am certat cu al meu viitor sot in legatura cu husele aurii cu esarfa verde inchis. zice ca nu prea ar merge, dar mie imi place combinatia la nebunie voi ce ziceti? mai ales ca restaurantul este cu un fel de tapet verde in dungi.
eu zic ca ar da bine voi ce ziceti? dc aleg o combinatie pe care ei o au deja ma costa 3.8 lei iar dc aleg combinatia asta de auriu cu verde ma costa 4.5 lei asta pentru ca nu au huse aurii si ar trebui sa le comande.

adriana_m11
08.01.2008, 11:14:05
si eu tot la mitroplie am pus ora 17 si nu stiu cati preoti vor fi am luat corul mare, si decorul o sa il fac eu
salut, cum iti faci decorul la biserica?

DDna
09.01.2008, 08:46:03
salutare fetelor, vreau sa va zic ca am mai avansat si eu cu pregatirile de nunta, an stabilit cu nasa in sfarsit modelul de buchet pe care mi-l doresc, mi-am luat a doua pereche de pantofi cu toc mai mic, am vb la restaurant despre decorul salii.
Au zis ca nu este o problema asta in conditiile in care imi doream husele de scaun aurii cu esarfe verzi dar ca ma costa 4.5 lei husa si mai ma gandesc totusi ca mi se pare cam mare pretul poate gasesc mai ieftin totusi prin oras la noi.
Meniul a ramas inca in pom,
emotiile nu pot sa mi le stapanesc mai am putin de tot si voi deveni doamna.
vreau si eu un sfat dc cititi mesajul.
ce parere aveti de peste in meniu. unii zic ca nu prea isi are rostul altii zic ca da. m-ar costa in plus 15,00 ron la portie
voi ce ziceti?
si mai am o chestie, m-am certat cu al meu viitor sot in legatura cu husele aurii cu esarfa verde inchis. zice ca nu prea ar merge, dar mie imi place combinatia la nebunie voi ce ziceti? mai ales ca restaurantul este cu un fel de tapet verde in dungi.
eu zic ca ar da bine voi ce ziceti? dc aleg o combinatie pe care ei o au deja ma costa 3.8 lei iar dc aleg combinatia asta de auriu cu verde ma costa 4.5 lei asta pentru ca nu au huse aurii si ar trebui sa le comande.
Eu am avut peste in meniu. File de salau.

alidoll
09.01.2008, 10:46:07
Buna.

Am vazut ca cineva are nunta dupa mine la Valahia si a zis ca si-a ales decorul salii. faci in restaurant sau gradina? Si ce ai ales daca imi poti spune?
Eu am zis ca mai am timp.

coras
10.01.2008, 14:01:50
salut, cum iti faci decorul la biserica?

asa vreau sa imi iasa decorul

coras
10.01.2008, 14:03:38
Buna.

Am vazut ca cineva are nunta dupa mine la Valahia si a zis ca si-a ales decorul salii. faci in restaurant sau gradina? Si ce ai ales daca imi poti spune?
Eu am zis ca mai am timp.

eu fac pe 26 07 in gradina de vara inca nu stiu exact culoarea dar stiu ce vreau sa schimb pe acolo o sa vad mai vorbim!!:)>-

alidoll
10.01.2008, 18:45:23
Stii ceva de cei de la MOV, ma refer la preturi, am vazut ceva aranjamente dragute acolo.

DDna
11.01.2008, 10:16:00
Stii ceva de cei de la MOV, ma refer la preturi, am vazut ceva aranjamente dragute acolo.
Citeste si tu tot topicul, ca nu are multe pagini. Cei de la MOV au preturi destul de mari fata de concurenta.

gynaur
11.01.2008, 17:32:11
Buna ,sunt Gina.Ce avem in comun...toate facem nunta in Targoviste dar nici una nu stam in Targoviste.Atunci cine ma poate ajuta cu informatii despre diademe,unde pot gasi pe acolo asa ceva:-\

coras
11.01.2008, 17:41:08
vedeti ca la geografic este deschis subiect pr targoviste va astept acolo

adriana_m11
12.01.2008, 12:22:58
salutare fetelor, vreau sa va zic ca am cam terminat in mare parte mai tot, mai am meniul la restaurant, in legatura cu decorul am fost la visul miresei asa cum am mai tot zis ca ma duc si la ei si am fost si la mov
si va zic sincer ca diferenta este de la cer la pamant.
adika si la preturi si la produse si la comportamentul patronilor.
ca preturi va pot spune ca mie mi se par cele mai ieftine
la mov mi-au zis de pret la huse 3.5 lei fata tva iar la visul miresei husa de scaun este la 2.7 cu tot cu tva si au si culoarea pe care eu mi-o doream f mult si anume huse aurii cu verde, aranjamentele pe mese tot cu ei o sa le fac vaze inalte mi-am ales eu cu flori naturale mi-au promis ca-mi vor face un model curgator saptamana asta ca sa vad exact cum arata cu toate ca aveau imagini f multe cu ce au facut anul trecut, mi-au mai propus o masinuta de baloane de spuma f f f interesanta, si decor la biserica il voi face tot cu ei, mi-au mai propus si un balon mai mare plin cu altele mai mici in ele care se va sparge, si multe alte chestii f misto aaaaaa am uitat sa va spun de masa nasului am vazut tot la ei un model superb care asta a cam costat ceva dar este superb. ce sa va mai zic ei ca persoane nu stiu cum sa se poarte mai frumos cu tine si au rabdare, i-am intors de nu stiu cate ori ma gandeam ca le sare si ma dau afara dar nu, nu a fost deloc asa sunt f finuti, si sincer nu cred ca fac asta doar pt bani, cu toate ca o sa le cam las ceva, dar va iesi totul super sper. de abia astept sa va trimit poze.
asa ca fetelor vii recomand cu cea mai mare incredere, si ca preturi si ca oameni.
o sa mai revin cu detalii.

adriana_m11
12.01.2008, 12:26:29
asa vreau sa imi iasa decorul
este superb decorul eu as mai pune un covor rosu la el. buna alegere

larryssa83
12.01.2008, 14:32:31
am nevoie de ceva sfaturi si cred ca mi-ai fi de ajutor, astept un raspuns de la tine
imi cer scuzeca ti-am raspuns atat de tarziu dar am fost in vacanta si nu am mai intrat pe site dar acum voi fi zilnic asa ca daca vrei sa ma intrebi ceva sau daca te pot ajuta cu ceva o voi face cu cea mai mare placere...
:*

adriana_m11
12.01.2008, 17:21:34
imi cer scuzeca ti-am raspuns atat de tarziu dar am fost in vacanta si nu am mai intrat pe site dar acum voi fi zilnic asa ca daca vrei sa ma intrebi ceva sau daca te pot ajuta cu ceva o voi face cu cea mai mare placere...
:*
mersicut, vroiam doar sa stiu niste preturi mai bune la huse dar am gasit intr-un final la Visul miresei si dc vrei sa apelezi la vreo firma de decoratori ti recomand si tie, sunt superi, dc te intereseaza iti pot da si nr lor de tel, nu prea stau pe acolo. mersi de raspuns dar si sa mai vb. o sa revin cel tarziu dupa nunta cu poze.:*

DDna
14.01.2008, 11:04:10
salutare fetelor, vreau sa va zic ca am cam terminat in mare parte mai tot, mai am meniul la restaurant, in legatura cu decorul am fost la visul miresei asa cum am mai tot zis ca ma duc si la ei si am fost si la mov
si va zic sincer ca diferenta este de la cer la pamant.
adika si la preturi si la produse si la comportamentul patronilor.
ca preturi va pot spune ca mie mi se par cele mai ieftine
la mov mi-au zis de pret la huse 3.5 lei fata tva iar la visul miresei husa de scaun este la 2.7 cu tot cu tva si au si culoarea pe care eu mi-o doream f mult si anume huse aurii cu verde, aranjamentele pe mese tot cu ei o sa le fac vaze inalte mi-am ales eu cu flori naturale mi-au promis ca-mi vor face un model curgator saptamana asta ca sa vad exact cum arata cu toate ca aveau imagini f multe cu ce au facut anul trecut, mi-au mai propus o masinuta de baloane de spuma f f f interesanta, si decor la biserica il voi face tot cu ei, mi-au mai propus si un balon mai mare plin cu altele mai mici in ele care se va sparge, si multe alte chestii f misto aaaaaa am uitat sa va spun de masa nasului am vazut tot la ei un model superb care asta a cam costat ceva dar este superb. ce sa va mai zic ei ca persoane nu stiu cum sa se poarte mai frumos cu tine si au rabdare, i-am intors de nu stiu cate ori ma gandeam ca le sare si ma dau afara dar nu, nu a fost deloc asa sunt f finuti, si sincer nu cred ca fac asta doar pt bani, cu toate ca o sa le cam las ceva, dar va iesi totul super sper. de abia astept sa va trimit poze.
asa ca fetelor vii recomand cu cea mai mare incredere, si ca preturi si ca oameni.
o sa mai revin cu detalii.
Cu cine te-ai intalnit ? Cu Nicoleta sau cu Cristi ? Sau cu amandoi ?
PS : Sunt prietenii nostri f buni :) Ma bucur ca ti-a fost de folos nr de telefon pe care ti l-am dat

alidoll
16.01.2008, 14:23:57
Buna fetelor. Imi puteti da si mie nr de telefon de la visul miresei?

coras
16.01.2008, 15:37:56
PS : Sunt prietenii nostri f buni :) Ma bucur ca ti-a fost de folos nr de telefon pe care ti l-am dat

denisa, te rog grumos da-mi si mie adresa si nr de tel de la ei vreau sa ma jute cu decorul merci^:)^

adriana_m11
17.01.2008, 18:18:46
da mersi f mult m-ai ajutat enorm, am vb cu Nicoleta si mai era un tip Inalt si slabut care nu s-a bagat in discutie prea mult dar am vazut ca-l tot intreba detalii. cred ca era angajat acolo. oricum super ce am vazut la ei. nu vreau sa fac reclama poate imi blocheaza contul dar cred ca sunt deasupra movului dar nu si la preturi. $-) :* inca odata mersicut mult.

alidoll
17.01.2008, 19:24:54
Multumesc frumos Adriana. Multa bafta si tie sa ai o nunta minunata.

DDna
18.01.2008, 08:16:48
da mersi f mult m-ai ajutat enorm, am vb cu Nicoleta si mai era un tip Inalt si slabut care nu s-a bagat in discutie prea mult dar am vazut ca-l tot intreba detalii. cred ca era angajat acolo. oricum super ce am vazut la ei. nu vreau sa fac reclama poate imi blocheaza contul dar cred ca sunt deasupra movului dar nu si la preturi. $-) :* inca odata mersicut mult.
Da, au preturi mult mai bune :) Cu mare placere, ma bucur ca te-am putut ajuta.

adriana_m11
18.01.2008, 09:10:52
denisa, te rog grumos da-mi si mie adresa si nr de tel de la ei vreau sa ma jute cu decorul merci^:)^
Cred ca pot sa te ajut si eu cu nr de tel 0729808489 la Pavcom Etajul 2 vis a vis de sala de fitness. cel mai bine sa o suni inainte. spor la treburi si sa-ti fie de ajutor.

larryssa83
18.01.2008, 12:47:45
mersicut, vroiam doar sa stiu niste preturi mai bune la huse dar am gasit intr-un final la Visul miresei si dc vrei sa apelezi la vreo firma de decoratori ti recomand si tie, sunt superi, dc te intereseaza iti pot da si nr lor de tel, nu prea stau pe acolo. mersi de raspuns dar si sa mai vb. o sa revin cel tarziu dupa nunta cu poze.:*
Casa de piatra si abia astept sa vad pozele...cred eu iti voi cere tie sfaturi ...eu mai am pana la nunta :*

pebi81
20.01.2008, 11:34:37
Numele meu este Bianca si se pare ca voi deveni si eu miresica si pt petrecere inclinam spre Casa Domneasca, dar am trecut pe acolo si ni s-a parut cam micut; oricum nici noi nu vrem nunta mare , dar........ v-as ruga sa ne spuneti si noua cati invitati ati avut ca sa putem sa ne decidem daca dam avansul sau nu; a doua problema: cei de la restaurant ne-au zis ca ne fac ei tortul, dar nu stiu ce sa zic. Voi cum ati procedat cu tortul ? L-ati adus voi din afara sau tot de la restaurant, si cum a fost la gust?? Merita sa insistam sa ne lase sa-l comandam noi din alta parte sau e ok si cel de la Casa Domneasca?
Noi azi dupa pranz tb sa mergem sa discutam si ne-ati ajuta f mult daca ati putea sa ne raspundeti la intrebari :).
Multumim frumos si ..........asteptam raspunsuri
si nu in cele din urma CASA DE PIATRA si cat mai multe luni de miere ;;)

adriana_m11
20.01.2008, 17:04:21
Numele meu este Bianca si se pare ca voi deveni si eu miresica si pt petrecere inclinam spre Casa Domneasca, dar am trecut pe acolo si ni s-a parut cam micut; oricum nici noi nu vrem nunta mare , dar........ v-as ruga sa ne spuneti si noua cati invitati ati avut ca sa putem sa ne decidem daca dam avansul sau nu; a doua problema: cei de la restaurant ne-au zis ca ne fac ei tortul, dar nu stiu ce sa zic. Voi cum ati procedat cu tortul ? L-ati adus voi din afara sau tot de la restaurant, si cum a fost la gust?? Merita sa insistam sa ne lase sa-l comandam noi din alta parte sau e ok si cel de la Casa Domneasca?
Noi azi dupa pranz tb sa mergem sa discutam si ne-ati ajuta f mult daca ati putea sa ne raspundeti la intrebari :).
pot sa-ti spun cate ceva ce stiu de la prietenele mele, au meniul f bun, tortul dc este de ciocolata este gretos, daca este diplomat este bun, sala nu este urata dar cum ai zis si tu este mica si iti desparti vrand nevrand invitatii caci unii intr-o parte altii in alta parte, iar ca decor dc iti pun tot baloanele alea prapadite care le pun mereu e totusi naspa. am fost la cateva nunti acolo, dar nu a iesit urat facand exceptie de la decor pe care iti vor lua si f multi bani. asa ca sala mai frumoasa este la restaurantul EDEN parerea mea, chiar si altele. spor la treburi, oricum mai ai timp.

pebi81
20.01.2008, 20:29:17
merci de raspuns
am vazut ca mai ai doar cateva zile si vei deveni domnnita;;)
vroiam sa te intreb daca te-ai hotarat unde te aranjezi la par si cum te vei machia si cine; pt mine astea sunt o alta serie de probleme:-s

adriana_m11
21.01.2008, 09:34:48
merci de raspuns
am vazut ca mai ai doar cateva zile si vei deveni domnnita;;)
vroiam sa te intreb daca te-ai hotarat unde te aranjezi la par si cum te vei machia si cine; pt mine astea sunt o alta serie de probleme:-s
eu o sa plec in Buc cu cateva zile inaintea nuntii si o sa ma fac acolo, am nunta in Buc dar sunt din Tgv, asa iti pot recomanda Leda care dupa parerea mea este cea mai buna in domeniu si apoi mai este Cristi care lucra la DiDiEl si care acum am inteles ca lucreaza pe langa RAGC.
dar citeste tot topicul ca mai gesesti sfaturi, cred ca si Denisa a zis ceva de genu'.

pebi81
21.01.2008, 12:47:49
complicat cu nuntile astea in locatii diferite; cred ca am omis sa spun ca noi locuim in brasov, dar nunta o vom face in targoviste si uite de aici o gramada de "incurcaturi" si drumuri; m-am gandit sa incep sa merg la un salon de cosmetica de aici din bv pt a face un tratament pt ten, dar aranjatul la par si machiajul pt ziua cea mare va trebui facut tot in Targoviste si cum vom avea 2 nunti in tgv voi merge la Leda pt machiaj?? si la Cristi-pt coafat??

pebi81
21.01.2008, 13:01:09
miresici de 2008 si preturi actualizate

vroiam sa va intreb : aveti idee cat este taxa pt cununia religioasa la Mitropolie?? Din zvonuri am auzit ca e cam scump , dar concret nu am nicio informatie. A si o alta intrebare: preotul accepta ca nasii de cununie sa fie de alta religie decat mirii?? Noi suntem ortodocsi , dar ne-am ganditt la niste nasi catolici; oare pot fi probleme???/:-\

alidoll
22.01.2008, 17:36:49
va rog sa imi spuneti si mie cam cu cat timp inainte trebuie sa iti faci programare la coafor? Inainte ati facut vreo proba?

pebi81
23.01.2008, 08:20:50
eu cred ca inainte tb sa faci o proba, dar tu te-ai hotarat la ce coafor mergi?

alidoll
23.01.2008, 08:47:45
Buna. Nu m-am hotarat chiar nu stiu ce sa fac. probabil o sa merg la vreo 3 saloane diferite sa fac niste probe :)( sa vad si cat costa asta) si poate asa imi fac o parere. Ar mai fi si machiajul. De preferat sa fie produse profesionale sa nu ai probleme daca transpiri, plangi, ploua etc.:).

pebi81
23.01.2008, 09:54:03
Salut! Daca afli ceva preturi pt aranjat si machiaj, poti sa imi spui si mie te rog???[-o< A si mai vroiam sa te intreb daca ati facut invitatiile, si daca da unde si cat au costat. Noi ne-am tot uitat pe net, dar pana nu mergi personal sa le vezi nu iti poti face o idee. La noi e si un pic mai complicat ca stam in Brasov si va trebui sa facem multe drumuri la Targoviste, ca sa ne ocupam de totate cele.... , dar daca avem informatii sper sane miscam repede in weekend-uri ;-) . Te pup si sper sa ne tinem la curent cu derularea diverselor actiuni;-)

alidoll
23.01.2008, 11:53:30
Eu mi-am ales modelul de invitatie nu le-am comandat inca pt ca am inteles ca sunt gata in 2 saptamani, cred ca o sa le comand cu vreo 3 luni inainte de nunta. Le iau de la magazinul Deluxe, care are un stand si in mall-ul din brasov( acolo le-am vazut prima data si am aflat ca au si in bucuresti magazin ca pe mine asta ma interesa). Oricum sunt foarte frumoase si accesibile la pret. Daca tot stai in Brasov da-i o fuga la mall este un magazin mic la et 1( la mijoc cred ca langa mese daca imi aduc bine aminte). Te ajut cu mare placere daca mai ai nevoie de ceva.

pebi81
23.01.2008, 12:12:51
Multumesc frumos pt promptitudine si raspuns! Sper sa nu devin prea sacaitoare, dar ne ocupam singurei de tot si cred ca sunt si un pic cam diperata.:">Deocamdata am o intrebare: in care anume mall se afla magazinul Deluxe? A si pe parcurs mai vine o intrebare:voi ce aveti la nunta :dj sau orchestra, formatie? Noi ne-am gandit la un dj pt faptul ca este mai ieftin, dar si pt faptul ca nu cunoastem nicio formatie :-s . Pe 2 feb ar tb sa mergem la o nunta in Tgv la o prietena si ea are dj si am vrea sa-l ascultam si tipa mi-a zis ca tot el se ocupa cu filmatul si pozele (sunt 2 tipi) si o costa 1200.ron.

coras
23.01.2008, 14:09:22
alidoll poti sa imi spui si mie te rog adresa magazinului deluxe?? din bucuresti pt ca deja am obosit sa caut invitatii frumusele si accesibile
te pup

alidoll
23.01.2008, 14:18:44
Nu-i problema si eu sunt disperata cu nunta:). Pai eu am fost la Macromall, undeva la intrarea in Brasov e si Carrefour langa el.
Eu initial am vrut dj tot din cauza banilor, dar mama a vrut si orchestra pe care a zis ca o plateste ea, asa ca o sa avem ambele. Am vb cu un fotograf din tgv dar nu am ajuns inca la el sa vad ce poze si filmari a facut la alte nunti. Tipul a zis ca cunoaste si un dj. Oricum dupa ce ma intalnesc cu ei o sa-ti zic.

pebi81
23.01.2008, 14:23:22
Multmesc mult alidoll. Parca sunt un pic mai linistita de cand am inceput sa comunic cu tine. ^:)^ Si pe parcurs ce voi evolua si eu cu lucrurile te voi tine la curent. Multumesc!!!

alidoll
23.01.2008, 14:25:03
alidoll poti sa imi spui si mie te rog adresa magazinului deluxe?? din bucuresti pt ca deja am obosit sa caut invitatii frumusele si accesibile
te pup

Magazinul din buc e in City Mall la parter la una dintre intrari. E un stand mic cum intri pe partea dreapta.

alidoll
23.01.2008, 14:26:18
Multmesc mult alidoll. Parca sunt un pic mai linistita de cand am inceput sa comunic cu tine. ^:)^ Si pe parcurs ce voi evolua si eu cu lucrurile te voi tine la curent. Multumesc!!!

Nu ai pt ce de asta suntem aici sa ne ajutam.

pebi81
23.01.2008, 14:29:06
offffffff. ai perfecta dreptate, dar acu simt ca decat sunt ajutata:"> ; sper sa pot ajunge si eu la stadiul de a ajuta pe cineva;-)

DDna
24.01.2008, 08:08:23
Daca nu vine prea tarziu raspunsul .... Noi am facut la CD si a fost totul f bine. Am avut 111 persoane in sala, din care 2 fotografi si 3 cantareti. Loc a fost destul desi s-ar fi putut si mai bine, daca mai scoteam o masa. Deocratiunile din local au fost facute de ei, nu iti accepta alta firma sa decoreze, ori cu ei ori deloc, ciudati la faza asta. Formatia, la momentul respectiv, era din 3 cantareti, o tipa si doi barbati, pe ei i-am platit separat. Cu tortul la fel, ni l-au facut ei la Perla, noi am vrut in intregime din ciocolata, s-a mai adaugat ceva la pretul meniului dar a fost f f bun, cel diplomat am inteles ca nu are frisca naturala si ca e nasol, noi am avut si parfait la nunta, la fel f bun, tot facut de ei.
Ah, inca o chestie. Cand tratati datele "problemei" ca sa zic asa, o sa discutati cu o tipa. Eu m-am infipt ca lumea in ea din cauza balonului jumbo pe care vroia sa mi-l puna intr-un cuier pom. Si pana la urma s-a facut cum am vrut eu.

DDna
24.01.2008, 08:12:38
eu o sa plec in Buc cu cateva zile inaintea nuntii si o sa ma fac acolo, am nunta in Buc dar sunt din Tgv, asa iti pot recomanda Leda care dupa parerea mea este cea mai buna in domeniu si apoi mai este Cristi care lucra la DiDiEl si care acum am inteles ca lucreaza pe langa RAGC.
dar citeste tot topicul ca mai gesesti sfaturi, cred ca si Denisa a zis ceva de genu'.
De domnu' Cristi nu vreau sa mai aud !!! E un magar, fara pic de respect pt clientii lui. Dupa nunta noastra, la o saptamana, am avut nunta unor prieteni si mireasa s-a aranjat la el. Omul nici nu s-a deranjat sa se trezeasca si sa ajunga la timp la salon avand in vedere ca avea deja programare cu mireasa de o gramada de timp. Fata saraca era pe picior de plecare (avea cununia civila de dimineata) sa-si faca singura ceva la par, sa si-l indrepte cu placa, macar drept sa fie, cand a reusit si el sa ajunga, s-a purtat ca si cand nu s-ar fi intamplat nimic. Ah, si i-a mai si cantat o chestie .... el cica glumet... Eu nu m-am facut vreodata la el si nu m-as duce in viata mea.

DDna
24.01.2008, 08:14:37
Eu mi-am ales modelul de invitatie nu le-am comandat inca pt ca am inteles ca sunt gata in 2 saptamani, cred ca o sa le comand cu vreo 3 luni inainte de nunta. Le iau de la magazinul Deluxe, care are un stand si in mall-ul din brasov( acolo le-am vazut prima data si am aflat ca au si in bucuresti magazin ca pe mine asta ma interesa). Oricum sunt foarte frumoase si accesibile la pret. Daca tot stai in Brasov da-i o fuga la mall este un magazin mic la et 1( la mijoc cred ca langa mese daca imi aduc bine aminte). Te ajut cu mare placere daca mai ai nevoie de ceva.
Hai ca acum recuperez si dau feedback la tot ce gasesc pe aici ;))
La Deluxe Cards le-am facut si noi, vai de capul meu cat am tras si cu astia. Le-am facut in Bucuresti, undeva pe la Cutitul de Argint, telefoane, mailuri, si in final drumuri la Bucuresti ca nu se mai putea. In final le-am avut asa cum am vrut. Dar nu sunt seriosi.

PS Cine a zis de tortul de ciocolata ca e gretos ... e chiar invers. Am mancat de acolo si diplomat si de ciocolata (chiar la nunta mea, si a fost f bun). Noi am luat inainte de nunta cate un tortulet de la cofetaria respectiva, sa vedem cum e. Si am fost foarte multumiti ca l-am ales pe cel de ciocolata.
In plus, eu nu vorbesc din auzite, de la unul, de la altul si nici nu fac reclama restaurantului. Spun doar ca am fost f multumiti.

pebi81
24.01.2008, 09:17:16
Multumesc Denisa! Si sa stii ca raspunsul tau nu a venit deloc tarziu deorece inca facem lista de invitati, si eu am zis sa avem maxim 100 pers , dar uite ca nu am luat in calcul si fotograful si dj-ul. A si la CD sefa de sala ne-a zis ca vor fi 10 chelneri care ne vor costa 1000 ron, dar sincer mi s-au parut f multi chelneri; si sala era aranjata pt un botez cu niste baloane si i-am zis ca eu nu vrea baloane si tot incerca sa ma convinga ca sunt frumoase si dau bine in sala , etc. Oricum discutiile finale vor avea loc prin sept-oct si de aceeea ma bucur ca imi poate da cineva sfaturi care a avut nunta chiar acolo; si macar voi sti cu ce o sa ma confrunt;-)

DDna
24.01.2008, 10:28:17
Multumesc Denisa! Si sa stii ca raspunsul tau nu a venit deloc tarziu deorece inca facem lista de invitati, si eu am zis sa avem maxim 100 pers , dar uite ca nu am luat in calcul si fotograful si dj-ul. A si la CD sefa de sala ne-a zis ca vor fi 10 chelneri care ne vor costa 1000 ron, dar sincer mi s-au parut f multi chelneri; si sala era aranjata pt un botez cu niste baloane si i-am zis ca eu nu vrea baloane si tot incerca sa ma convinga ca sunt frumoase si dau bine in sala , etc. Oricum discutiile finale vor avea loc prin sept-oct si de aceeea ma bucur ca imi poate da cineva sfaturi care a avut nunta chiar acolo; si macar voi sti cu ce o sa ma confrunt;-)
Deci nush de ce a zis de 10 chelneri. La noi au fost 4, ea si inca 3 baieti si a fost ff bine. Toata lumea a fost servita f bine. Pe noi ne-au costat chelnerii cate un meniu, respectiv 4 x 83,5 ron. Ma gandesc ca poate au facut modificari acum, nici formatia pe care am avut-o noi nu mai canta la restaurant, zdrangane un tip acum. daca totusi va hotarati sa faceti aici, fixati de la bun inceput conditiile cu tipa. Noi am pus ceva baloane cu heliu, pe tavan si pe mese cate 3 in buchetel. Dar nimic altceva, nu flori, nimic, decat huse. Oricum, restaurantul e cochet, nu are nevoie de prea multe aranjamente.

pebi81
24.01.2008, 10:44:35
Mda... si noua ne-a zis ca ne costa "un chelner un meniu" , meniu care acum e peste 100 ron. Si restaurantul mi-a placut ca e ingrijit si curat, dar inconvenientul este ca o sa separam un pic invitatii. Oricum asta e. Ne-am hotarat si ramane CD cu toate plusurile si minusurile. Eu ma gandisem sa avem niste baloane pe tavan, iar pe mese doar un aranjament floral fara baloane. Si la culoare ne gandim:auriu sau rosu?? Ambele sunt frumoase, dar auriul da si impresia de spatiu mai mare si cred ca va ramane totusi auriul. Poti sa imi spui si mie te rog cat a costat taxa la Biserica, cat au fost baloanele din fata Bisericii (impact mare=D> ), artificiile si unde te-ai aranjat si machiat??? Ca esti tare frumusica (am vazut pozele, si din poze reiese ca a fost o nunta reusita si cu multa disttractie) Felicitari si Casa de piatra si multumesc ca mai ai grija si de viitoarele miresici ;-)

larryssa83
24.01.2008, 12:06:19
te rog frumos sa imi dai un MP cu nr lor de tel...si daca nu mai intr...imi pare rau ca iti scriu asa tarziu...Casa de piatra si sa fii fericita :* Vrem pozeeeee

larryssa83
24.01.2008, 12:37:28
Buna scumpe miresici!
Nu prea suntem multe din Tgv dar sper sa ne putem ajuta.
O sa incep prin a va povesti ce am patit eu cu cei de la Valahia...
momentam noi nu suntem in tara si am venit in vara acasa ff hotarati sa rezolvam cate ceva din problemele nuntii mai ales ca urma sa mai venim de sarbatori si apoi abia cu 2 luni inainte de nunta....Si am inceput sa cautam restaurant....initial am vrut nunta pe 19 iulie....ne-am dus ma Cantina Upet dar ne-au tratat cam urat....apoi ne-am dus la Valahia....am fi vrut sa facem la gradina de vara dar mi s-a parut cam micut locul si am zis ca facem pana la urma la restaurant....nu au fost ei prea clari cu meniul si cu decoratiunile dar ne multumeam ca am gasit restaurant....ne-am intors in Anglia si ne-am gandit ca spatiul in restaurant nu e chiar asa deschis...ca nu vom putea sa vedem unii invitati din cauza coloanelor fff groase...si ne-am amintit de restaurantul Milenium din Parcul Chindiei....am spus ca ne ducem sa vedem daca e liber....zis si facut...cand am venit de sarbatori ne-am dus....pe 19 iulie era ocupat...dar pe 26 (cand este si ziua sotului meu) era liber...si am stabilit ca facem pe 26...mai ales ca acum au acoperit afara ....doamna (patroana) este o bomboana...s-a purtat excelent cu noi....Mentionez ca la Valahia am dat avens de 400 euro...L-am sunat de d-nul (daca ii pot spune asa) nesimtitului de patron si i-am zis ca a intervenit ceva si ca nu mai facem nunta ...mai erau totusi 7 luni si avea timp sa gaseasca pe altcineva...si nici nu a vrut sa auda sa ne dea macar o parte din bani inapoi...ne-a inchis tel in nas...apoi am gasit pe cineva care era disperat ca ar fi vrut s afaca acolo si am zis ca sunam noi ii spune-m ca am gasit pe cineva si poate vrea asa...si cand am sunat ne-a spus ca s-a ocupat data...eu am chitanta...daca as vrea m-a putea duce pe 17 iulie si i-as spune..D-nule eu peste 2 zile am nunta....si sa vedem ce ar face....e un nesimtit....sper ca cele care faceti nunta acolo sa nu aveti probleme...Noua nu ne este de bani ci de felul cum ne-a tratat...si nu avem timp dar l-am face pe d-nu Badea sa si aminteasca de noi....
eu ma bucur ca am gasit la Milenium si astept cu nerabdare parerile voastrea...:*

larryssa83
24.01.2008, 12:38:25
Mda... si noua ne-a zis ca ne costa "un chelner un meniu" , meniu care acum e peste 100 ron. Si restaurantul mi-a placut ca e ingrijit si curat, dar inconvenientul este ca o sa separam un pic invitatii. Oricum asta e. Ne-am hotarat si ramane CD cu toate plusurile si minusurile. Eu ma gandisem sa avem niste baloane pe tavan, iar pe mese doar un aranjament floral fara baloane. Si la culoare ne gandim:auriu sau rosu?? Ambele sunt frumoase, dar auriul da si impresia de spatiu mai mare si cred ca va ramane totusi auriul. Poti sa imi spui si mie te rog cat a costat taxa la Biserica, cat au fost baloanele din fata Bisericii (impact mare=D> ), artificiile si unde te-ai aranjat si machiat??? Ca esti tare frumusica (am vazut pozele, si din poze reiese ca a fost o nunta reusita si cu multa disttractie) Felicitari si Casa de piatra si multumesc ca mai ai grija si de viitoarele miresici ;-)

Te rog trimite-mi un Pm cu nr de tel de la Visul Miresei :* multumesc

larryssa83
24.01.2008, 12:39:51
Pentru cine a intrebat cat costa la Mitropolie....noi am dat 400 ron avans si ne-a spus ca o sa ne mai coste in jur de 1000 - 1200 ron deci in total in jur de 1500 ron

larryssa83
24.01.2008, 12:41:58
As vrea sa va intrb daca stiti cumva un salon in tgv unde fac machiaj profesional....eu nu sunt din tgv (sunt din buzau) si nici timp prea mult nu o sa am inainte de nunta...:* pe toate

coras
24.01.2008, 12:46:41
Pentru cine a intrebat cat costa la Mitropolie....noi am dat 400 ron avans si ne-a spus ca o sa ne mai coste in jur de 1000 - 1200 ron deci in total in jur de 1500 ron

o sa merg si eu pt a reaminti ora, noi deja am vb la biserica din noiembrie dar vreau sa ii adu avansul de 400 si sa fixez ora noi am stabilit pentru ora 17 tu la ce ora ai pus slujba?

larryssa83
24.01.2008, 13:14:21
o sa merg si eu pt a reaminti ora, noi deja am vb la biserica din noiembrie dar vreau sa ii adu avansul de 400 si sa fixez ora noi am stabilit pentru ora 17 tu la ce ora ai pus slujba?
Noi avem la 18.45...la 18.00 este vecernia...iar la 17 era altcineva deja trecut...poate erai chiar tu :)

DDna
24.01.2008, 13:15:53
As vrea sa va intrb daca stiti cumva un salon in tgv unde fac machiaj profesional....eu nu sunt din tgv (sunt din buzau) si nici timp prea mult nu o sa am inainte de nunta...:* pe toate
Ce inseamna pt tine machiaj profesional ? Machiaj f bun si frumos fac la Leda, nu stiu exact cat costa, eu mi-am facut dar am avut un pachet promotional in care am avut inclus si machiaj, dar nu de nunta. Produsele folosite au fost Malu Wilz care mi-au rezistat f bine pe fata la respectivul eveniment.
Pentru nunta m-am machiat/coafat in alta parte, la un salon pe care l-am mentionat intr-o postare anterioara, n-as vrea sa il scriu din nou, s-ar putea considera reclama.

larryssa83
24.01.2008, 13:17:29
Ce inseamna pt tine machiaj profesional ? Machiaj f bun si frumos fac la Leda, nu stiu exact cat costa, eu mi-am facut dar am avut un pachet promotional in care am avut inclus si machiaj, dar nu de nunta. Produsele folosite au fost Malu Wilz care mi-au rezistat f bine pe fata la respectivul eveniment.
Pentru nunta m-am machiat/coafat in alta parte, la un salon pe care l-am mentionat intr-o postare anterioara, n-as vrea sa il scriu din nou, s-ar putea considera reclama.
Multumesc...dar nu stiu unde este Leda :d...daca ma poti ajuta...:*

larryssa83
24.01.2008, 13:34:17
Fetelor...sunt super fericita a sunat iubi la Vm si doamna Nicoleta este o draguta...m-am mai linistit si imprivinta decorului...abia astept sa vin acasa si sa vb personal...Multumesc Denisaaaaaaaaaaa!!!!!:*

DDna
24.01.2008, 13:35:12
Multumesc...dar nu stiu unde este Leda :d...daca ma poti ajuta...:*
Leda este la 2 Brazi, la sensul girator, vis-a-vis de parcul Chindia. Ti-am dat PM cu nr de telefon

DDna
24.01.2008, 13:36:05
Fetelor...sunt super fericita a sunat iubi la Vm si doamna Nicoleta este o draguta...m-am mai linistit si imprivinta decorului...abia astept sa vin acasa si sa vb personal...Multumesc Denisaaaaaaaaaaa!!!!!:*
Vezi ca Nicoleta are 25 de ani ;)) si e necasatorita. Tutuieste-o hihihi
Cu mare placere

larryssa83
24.01.2008, 13:45:49
Leda este la 2 Brazi, la sensul girator, vis-a-vis de parcul Chindia. Ti-am dat PM cu nr de telefon
Mersi..l-am gasit

alidoll
25.01.2008, 09:52:24
In Targoviste nu se fac machiaje cu produse profesionale. Produsele profesionale sunt cele de la Makeup Forever care nu se gasesc in targ m-am interesat. Eu am vb cu o tipa in Buc si e dispusa sa vina la tgv evident contra cost. Machiajul costa 80 Euro si proba 30 euro.

larryssa83
25.01.2008, 11:27:43
In Targoviste nu se fac machiaje cu produse profesionale. Produsele profesionale sunt cele de la Makeup Forever care nu se gasesc in targ m-am interesat. Eu am vb cu o tipa in Buc si e dispusa sa vina la tgv evident contra cost. Machiajul costa 80 Euro si proba 30 euro.
Ma intereseaza si pe mine....daca poti sa im dai mai multe detalii...mersi :*

larryssa83
25.01.2008, 17:53:51
fetelor cu cat timp inainte trebuie sa ma duc la primarie pt a nu avea surpriza ca nu se poate la ora la care vreau eu? CORAS tu te-ai programat? daca da, la ce ora?

adriana_m11
27.01.2008, 10:22:30
salutare, nu am mai avut timp sa intru dar vad ca discutiile au luat amploare, ceea ce ma bucura. Mai am putin, am terminat in mare mai toate pregatirile, ieri am fost la targul de nunti de la Romexpo in ideea ca voi vedea ceva interesant. Am vazut decoruri destul de frumoase, rochite frumoase bineinteles ca am si probat 2 de curiozitate cu toate ca aveam rochita si mi-am dat seama ca e mai frumoasa a mea;)) , asa ce sa va mai zic, ma asteptam sa vad ceva mai spectaculos, nu era ceva f deosebit fata de ce gasesti pe site-uri. In schimb tin sa va spun ca m-am inscris asa pe ultima suta de metrii la cursuri de dans mai mult pt valsul de la inceput, aveau reducere 20% si am zis sa incercam cu toate ca nu stiu dc avem timp sa ne ducem. va pup.

larryssa83
27.01.2008, 11:46:05
salutare, nu am mai avut timp sa intru dar vad ca discutiile au luat amploare, ceea ce ma bucura. Mai am putin, am terminat in mare mai toate pregatirile, ieri am fost la targul de nunti de la Romexpo in ideea ca voi vedea ceva interesant. Am vazut decoruri destul de frumoase, rochite frumoase bineinteles ca am si probat 2 de curiozitate cu toate ca aveam rochita si mi-am dat seama ca e mai frumoasa a mea;)) , asa ce sa va mai zic, ma asteptam sa vad ceva mai spectaculos, nu era ceva f deosebit fata de ce gasesti pe site-uri. In schimb tin sa va spun ca m-am inscris asa pe ultima suta de metrii la cursuri de dans mai mult pt valsul de la inceput, aveau reducere 20% si am zis sa incercam cu toate ca nu stiu dc avem timp sa ne ducem. va pup.
si noi te pupam...abia asteptam sa vedem poze....:*:*:*:*

FlorinaBadea
27.01.2008, 14:46:37
Salutare comunitate a miresicilor de Targoviste. Ma numesc Florina Badea nu am nici o legatura cu patronul de la Valahia,asta ca am vazut ca nu este tocmai simpatizat, am si eu nunta prin octombrie si imi doresc sa strang multe sfaturi utile in organizarea nuntii.

coras
27.01.2008, 14:52:26
Salutare comunitate a miresicilor de Targoviste. Ma numesc Florina Badea nu am nici o legatura cu patronul de la Valahia,asta ca am vazut ca nu este tocmai simpatizat, am si eu nunta prin octombrie si imi doresc sa strang multe sfaturi utile in organizarea nuntii.

buna florina, ma numesc cora si am nunta la vestitul badea cu care aseara am avut o runda de discutii>-) insa in final a zis ca mine insa nu scapa sapt viitoare ma duc la el !!pt a 5-a runda!!!
ma bucur ca ai nuta cu noi si mai vorbim!!!

coras
27.01.2008, 14:56:27
fetelor cu cat timp inainte trebuie sa ma duc la primarie pt a nu avea surpriza ca nu se poate la ora la care vreau eu? CORAS tu te-ai programat? daca da, la ce ora?
LARI TI-AM VAZUT ROCHIA este superba iti vine divin sa o porti iubita!!!!
si eu mi-am cumparat-o de la targul de nunti dar nu am poze pt ca sunt cam superstitioasa!!

larisa eu nu fac cununia la tgv pt ca am buletin de bucuresti!!
sambata am vb cu fotograful a fost maleabil, deschis la ideile mele, ok!! am rezervat pt 26 si i-am dat si avans!!
nu am reusit sa <<contribui>>la biserica:-p pt ca nu mai aveam bani!!
mai vb poate organizam o intalnire a miresicilor din targoviste!!
ps. i-am cautat pe cei de la visul miresei, tel era inchis si m-am invartit prin tot micro 6 tot nu le-am gasit firma, insa am gasit noela style, am vazut aranjamente de sala destul de reusite!!

FlorinaBadea
27.01.2008, 17:23:54
Am citit tot topicul si am obs ca s-a vb f mult de Visul Miresei ceea ce ma bucura pt ca si eu tot cu ei voi face majoritatea lucrurilor, invitatii, accesorii, biserica, focul de artificii, si altele. Sunt de aceeasi parere cu voi ca sunt deosebiti, felicitari Denisa caci am vazut ca sunt prietenii tai.
Eu am fost anul trecut la prietena mea la nunta, tot la Mechel s sala a fost aranjata tot de VM si mi-a placut, asta m-a deteminat sa vb cu ei.
Nu ma incanta deloc sala pe care am ales-o dar am fost nevoita din cauza nr de invitati 400, mi-ar fi placut la CANT Up dar era ocupat, dar sper sa fie bine, ma bazez pe decor ;)) .
Nu-mi fac probleme deocamdata in privinta la nimic sper sa ma descurc am ajutat multe prietene in organizarea nuntii am trait emotiile fiecarei din ele si sper ca la mine sa nu mai am emotii.

FlorinaBadea
27.01.2008, 17:26:41
si eu mi-am cumparat-o de la targul de nunti dar nu am poze pt ca sunt cam superstitioasa!!

sambata am vb cu fotograful a fost maleabil, deschis la ideile mele, ok!! am rezervat pt 26 si i-am dat si avans!!
ps. i-am cautat pe cei de la visul miresei, tel era inchis si m-am invartit prin tot micro 6 tot nu le-am gasit firma, insa am gasit noela style, am vazut aranjamente de sala destul de reusite!!
Dc te mai intereseaza VM are adresa in Pavcom etajulII se vede reclama din Bulevardul Unirii sau mai exact de la Agip

FlorinaBadea
27.01.2008, 17:29:26
In ceea ce priveste machiajul iar un subiect destul de discutat, si eu sunt de parere ca Leda este locul cel mai indicat.

FlorinaBadea
27.01.2008, 17:40:46
Adriana si eu am fost la Romexpo si mi-au placut foarte multe lucruri, dar cum ai zis si tu pe la inceput sunt preturi de Bucuresti totusi.
Iti spun de pe acum casa de piatra si asteptam poze de la nunta, mai ales ca ai decorul de la VM.
Mult succes!

adriana_m11
27.01.2008, 17:47:35
Adriana si eu am fost la Romexpo si mi-au placut foarte multe lucruri, dar cum ai zis si tu pe la inceput sunt preturi de Bucuresti totusi.
Iti spun de pe acum casa de piatra si asteptam poze de la nunta, mai ales ca ai decorul de la VM.
Mult succes!
Bine ai venit printre noi Florina!
Cand am zis ca nu am vazut ceva spectaculos la expozitie m-am referit la faptul ca anul trecut a fost mult mai frumos.

DDna
28.01.2008, 10:28:33
Florina, bine ai venit :):)>-

larryssa83
28.01.2008, 11:45:53
Bine ai venit :*

pebi81
28.01.2008, 11:52:57
Miresici 2008! Bun venit! Incet, incet crestem....:)

larryssa83
28.01.2008, 11:53:53

off..cat as vrea sa iti vad rochita..macar descrie-mi-o ....si am o intrebare...ai spus ca faci cununia civila in bucuresti pt ca ai buletin de bucuresti...eu am buletin de buzau...e vreo problema? te rog raspunde-mi pt ca nici nu suntem in tara si nu stiu ce sa fac..:*

pebi81
28.01.2008, 12:08:01
Casatoria se incheie de catre ofiterul de stare civila, la sediul autoritatii administratiei publice locale in a carei raza administrativ-teritoriala isi are domiciliul (resedinta) unul dintre viitorii soti. Pentru incheierea casatoriei, viitorii soti trebuie sa prezinte fiecare urmatoarele acte:

Declaratia de casatorie, completata personal de catre viitorii soti, in scris, la oficiul de stare civila al locului de domiciliu al unuia dintre ei;
Actul de identitate;
Certificatul de nastere, in original si copie;
Certificatul medical privind starea sanatatii, care este valabil 14 zile de la data emiterii;
Acte, in original si copii, din care sa rezulte desfacerea casatoriei anterioare sau decesul sotului/sotiei, daca este cazul.E un pic complicat. Si noi avem amandoi buletine de Brasov, si cum facem nunta in Targoviste, unul dintre noi isi va face o schimbare de domiciliu temporara, adica o viza de flotant.

larryssa83
28.01.2008, 13:27:22
Casatoria se incheie de catre ofiterul de stare civila, la sediul autoritatii administratiei publice locale in a carei raza administrativ-teritoriala isi are domiciliul (resedinta) unul dintre viitorii soti. Pentru incheierea casatoriei, viitorii soti trebuie sa prezinte fiecare urmatoarele acte:
Declaratia de casatorie, completata personal de catre viitorii soti, in scris, la oficiul de stare civila al locului de domiciliu al unuia dintre ei;
Actul de identitate;
Certificatul de nastere, in original si copie;
Certificatul medical privind starea sanatatii, care este valabil 14 zile de la data emiterii;
Acte, in original si copii, din care sa rezulte desfacerea casatoriei anterioare sau decesul sotului/sotiei, daca este cazul.E un pic complicat. Si noi avem amandoi buletine de Brasov, si cum facem nunta in Targoviste, unul dintre noi isi va face o schimbare de domiciliu temporara, adica o viza de flotant.
Multumesc mult de tot...m-ai ajutat ff mult...e bine pt ca sotul e din targoviste deci nu va fi nicio problema:*

larryssa83
28.01.2008, 13:30:26
Fetelor...v-ati luat rochitele? sau accesoriile? daca da haideti sa punem poze aici ...ne este mai usor sa le vedem decat sa cautam in celelalte topicuri unde sunt sute de pagini deja...ce ziceti?

pebi81
28.01.2008, 13:40:01
Ideea e buna; cand voi avea ce poza cu siguranta voi posta pozele ;-) sincera sa fiu la accesorii nici nu m-am gandit pana acum :-s ; trebuie sa imi dati niste idei^:)^ . Va pup!

larryssa83
28.01.2008, 15:03:33
Ideea e buna; cand voi avea ce poza cu siguranta voi posta pozele ;-) sincera sa fiu la accesorii nici nu m-am gandit pana acum :-s ; trebuie sa imi dati niste idei^:)^ . Va pup!
Ti-ai luat rochita?

pebi81
28.01.2008, 15:15:29
Pana acum nu am probat nicio rochita. In februaie o sa fie un targ pt miresici in Brasov si ma gandeam sa incep de acolo, dar m-ai cam pus pe ganduri si cred ca nu ar fi rau sa incerc sa merg pe la magazinele de profil din oras. E cam tarziu oare????:-s

DDna
28.01.2008, 15:21:32
Pana acum nu am probat nicio rochita. In februaie o sa fie un targ pt miresici in Brasov si ma gandeam sa incep de acolo, dar m-ai cam pus pe ganduri si cred ca nu ar fi rau sa incerc sa merg pe la magazinele de profil din oras. E cam tarziu oare????:-s
Nu cred ca e tarziu :)

larryssa83
28.01.2008, 15:28:56
Nici eu nu cred ca este tarziu dar pt ca eu nu sunt in tara mi-am luat deja rochia....am zis sa mai scap de o grija

pebi81
28.01.2008, 16:15:50
F frumoasa rochita! Chiar ca vei fi o printesa in ziua nuntii! Sper sa imi gasesc si eu ceva frumos........ Tu cate rochite ai probat? Au fost multe?? Ca mie imi e si teama, cand ma gandesc ce nehotarata o sa fiu si nu o sa stiu ce sa aleg......:-s

larryssa83
28.01.2008, 17:34:44
F frumoasa rochita! Chiar ca vei fi o printesa in ziua nuntii! Sper sa imi gasesc si eu ceva frumos........ Tu cate rochite ai probat? Au fost multe?? Ca mie imi e si teama, cand ma gandesc ce nehotarata o sa fiu si nu o sa stiu ce sa aleg......:-s
si eu sunt la fel de nehotarata...rochita pe care am pus-o este de fapt a doua....pt ca mai am una...aceea a fost prima rochita probata...toti mi-au spus ca-mi sta bine...si am luat-o...imi placea fusta ...era mai infoiata decat asta...eu asa mi-am dorit rochita...de printesa...dar corsetul era incarcat...nici nu o platisem bine si deja aveam dubii...cand am ajuns acasa...tragedie...ii vedeam numai defecte...am inceput sa plang...mare zapaceala...si asa am mai asteptat cateva zile si am plecat iar la cumparaturi...de data asta doar cu iubi si am luat-o pe aceasta ..in realitate e mai frumoasa decat in poze...sau cel putin asa mi se pare...e de la Christian Philippe...vanzatoarea o draguta...desi i-am spus ca pe asta o vrea (mentionez ca o vazusem in vitrina inca de cand am luat-o pe prima dar era inchis si nu am avut rabdare)......mi-a dat sa probez mai multe...tocmai pt a fi sigura ca asta e cea pe care mi-o doresc....
Sfatul meu este sa probezi mai multe...toate genurile...asta daca nu t- s-a pus pata deja pe un anumit fel (cum a fost la mine cu cele gen printesa)...si apoi sa te hotarasti...iar de nehotarare...mereu vei gasi ceva mai frumos...sau cel putin asa ai impresia

larryssa83
28.01.2008, 17:49:41
Cand te duci la probat s afaci si poze...sa vedem si noi :)

coras
28.01.2008, 20:45:14
off..cat as vrea sa iti vad rochita..macar descrie-mi-o ....si am o intrebare...ai spus ca faci cununia civila in bucuresti pt ca ai buletin de bucuresti...eu am buletin de buzau...e vreo problema? te rog raspunde-mi pt ca nici nu suntem in tara si nu stiu ce sa fac..:*
legea spune ca o castorie se poate inchieia in localitatea unde unul dintre parteneri are domiciliul legal in cazul tau fie in buzau sau unde are domiciliul din buletin sotul tau!!
rochia este exact ceea ce sunt eu am simtit emotia pe care toate o simtim atunci cand ne dam seama ca ceea este aleasa!!!este nici simpla nici incarcata, ivory cu dantela aurie, cele albe ma faceau prea palida pt ca sunt blonda, eeeee visul meu de rochie pe care am simtit de cand eram mica ca am sa o port in ziua cea mare!!
mai vb!!
heiii miresici de targoviste nu vreti sa ne intalnim???

coras
28.01.2008, 20:49:12
In ceea ce priveste machiajul iar un subiect destul de discutat, si eu sunt de parere ca Leda este locul cel mai indicat.
am sa fac si eu o programare la Leda sa vad cum fac machiajul si coafura va tin la curent dar cred ca o sa ajung abia prin aprilie pt ca nu mai am bani tre sa mai strangem!!!

FlorinaBadea
29.01.2008, 08:47:55
Apropo de rochite, f buna ideea, dar cand o sa avem poze.
Vreau sa va spun ca am probat si eu una sirena cu o trena f lunga de la Mirella era superba. sau cel putin asa zic eu.
Nu plecasam cu gandul sa-mi cumpar dar am zis macar sa probez, fetelor va spun ca am avut niste emotii de nu se putea, parca eram in filmele cu prosti, vanzatoarea era cam ocupata cu toate ca a fost f draguta.
Eu fiind mai plinuta am intrebat-o ce mi se potriveste si mi-a zis sirena. k
atunci sa vedem. Rochia era f frumoasa dar parca nu-mi placea cum venea pe mine poate unde nu am avut nici incaltari si ma facea miniona si ma facea mai grasa decat sunt. a fost prima rochie probata. nu am mai probat niciuna pana acum.
Dar pe 1 este targ iar la sofitel asa ca poate o sa ma hotarasc la ceva.
In mod sigur voi da gres cu rochia pt ca nu stiu exact ce vreau, mie toate mi se par frumoase. Nu am o idee ce as vrea, ce m-ar avantaja, e destul de naspa.

FlorinaBadea
29.01.2008, 08:48:58
Foarte frumoasa rochita ta Larisa.

FlorinaBadea
29.01.2008, 08:50:34
In ceea ce priveste timpul nu cred ca este tarziu, am avut prietene care si-au cumparat rochita in ultimele saptamani si atunci intr-o graba totala.
Dar oricum e bine sa fi mai precaut, zic eu.

FlorinaBadea
29.01.2008, 08:59:51
Aha vroiam sa va intreb ceva, mie mi-a venit o idee, poate e creata poate nu. Ma gindisem sa o intreb pe Nicoleta de la VM dc poate sau dc vrea sa participe si ea la discutiile noastre. Ma gandesc ca poate are ceva experienta, cred ca i-au trecut atatea miresici prin "maini" sa zic asa, si poate ne da si noua ceva sfaturi, e cam de varsta noastra cred ca ar accepta provocarea. Ce ar fi bine, ce nu ar fi. Nu stiu, voi ce ziceti? La ea poate ne pune Denisa o vorba buna si o convingem.
Ce ziceti?

alidoll
29.01.2008, 09:21:16
Aha vroiam sa va intreb ceva, mie mi-a venit o idee, poate e creata poate nu. Ma gindisem sa o intreb pe Nicoleta de la VM dc poate sau dc vrea sa participe si ea la discutiile noastre. Ma gandesc ca poate are ceva experienta, cred ca i-au trecut atatea miresici prin "maini" sa zic asa, si poate ne da si noua ceva sfaturi, e cam de varsta noastra cred ca ar accepta provocarea. Ce ar fi bine, ce nu ar fi. Nu stiu, voi ce ziceti? La ea poate ne pune Denisa o vorba buna si o convingem.
Ce ziceti?

Bune ai venit Florina. Este o idee foarte buna.

larryssa83
29.01.2008, 11:38:42
Apropo de rochite, f buna ideea, dar cand o sa avem poze.
Vreau sa va spun ca am probat si eu una sirena cu o trena f lunga de la Mirella era superba. sau cel putin asa zic eu.
Nu plecasam cu gandul sa-mi cumpar dar am zis macar sa probez, fetelor va spun ca am avut niste emotii de nu se putea, parca eram in filmele cu prosti, vanzatoarea era cam ocupata cu toate ca a fost f draguta.
Eu fiind mai plinuta am intrebat-o ce mi se potriveste si mi-a zis sirena. k
atunci sa vedem. Rochia era f frumoasa dar parca nu-mi placea cum venea pe mine poate unde nu am avut nici incaltari si ma facea miniona si ma facea mai grasa decat sunt. a fost prima rochie probata. nu am mai probat niciuna pana acum.
Dar pe 1 este targ iar la sofitel asa ca poate o sa ma hotarasc la ceva.
In mod sigur voi da gres cu rochia pt ca nu stiu exact ce vreau, mie toate mi se par frumoase. Nu am o idee ce as vrea, ce m-ar avantaja, e destul de naspa.
Eu zic sa mai probezi....parerea mea este ca rochiile gen sirena sunt superbe dar trebuie sa ai un corp perfect....dar daca tie iti plac cele gen sirena ia-ti....asa si de cele gen printesa cineva a zis ca pe cele mici de inaltime le fac sa arate ca un balon si eu am 1.59 si sincer...nu ma simt deloc balon...:* sa faci poze

larryssa83
29.01.2008, 11:40:24
Foarte frumoasa rochita ta Larisa.
Multumesc :*
Abia astept sa o vad si pe a ta

larryssa83
29.01.2008, 11:41:47
am sa fac si eu o programare la Leda sa vad cum fac machiajul si coafura va tin la curent dar cred ca o sa ajung abia prin aprilie pt ca nu mai am bani tre sa mai strangem!!!
Unde este Leda?....am plecat de 2 ani din Tgv nu mai stiu ce si pe unde este...

coras
29.01.2008, 12:12:03
Unde este Leda?....am plecat de 2 ani din Tgv nu mai stiu ce si pe unde este...
piata 2 brazi vis-a-vis de piata intr-o casa fff frumoasa e usor de gasit eu am vazut-o din masina!!

larryssa83
29.01.2008, 12:38:08
piata 2 brazi vis-a-vis de piata intr-o casa fff frumoasa e usor de gasit eu am vazut-o din masina!!
Multumesc...o s aimi fac si eu programare pt o proba cand vin acasa? ce alt salon mi-ati mai recomanda...sincer as vrea sa imi fac cam 2-3 probe si apoi ma hatarasc...:)

coras
29.01.2008, 13:21:11
Multumesc...o s aimi fac si eu programare pt o proba cand vin acasa? ce alt salon mi-ati mai recomanda...sincer as vrea sa imi fac cam 2-3 probe si apoi ma hatarasc...:)
ar mai fi Nefertiti eu mai mergeam acolo oricum in iunie am o nunta in tgv si voi merge si la ele
ps. Lari tie cine iti canta la nunta?eu sunt in pom!!

larryssa83
29.01.2008, 13:28:32
ar mai fi Nefertiti eu mai mergeam acolo oricum in iunie am o nunta in tgv si voi merge si la ele
ps. Lari tie cine iti canta la nunta?eu sunt in pom!!
Eu vreau DJ...pt ca nu prea le am cu dansul...mai ales populara....o sa vb la firma de decoratiuni...de exemplu la mov costa DJ pana la 20 mil si asa putem avea melodii care pt noi inseamna mult...

DDna
30.01.2008, 09:06:59
Ce ziceti?
Eu pun o vorba buna, dar nu are timp de forum, va spun sincer. Acum e si ea cu sesiunea. Plus ca alearga f mult cu firma. Dar totusi pun o intrebare :)

DDna
30.01.2008, 09:08:19
Eu vreau DJ...pt ca nu prea le am cu dansul...mai ales populara....o sa vb la firma de decoratiuni...de exemplu la mov costa DJ pana la 20 mil si asa putem avea melodii care pt noi inseamna mult...
O formatie nu inseamna neaparat doar populara :) Si oricum, va trebui sa pui si populara, si de petrecere, chiar daca ai doar DJ.

larryssa83
30.01.2008, 12:35:02
O formatie nu inseamna neaparat doar populara :) Si oricum, va trebui sa pui si populara, si de petrecere, chiar daca ai doar DJ.
Ai dreptate...dar chiar nu stiu unde sa gasesc o formatie buna..de fapt cred ca vreau dj mai mult din comoditate..:)

FlorinaBadea
30.01.2008, 20:47:55
E f. scump mai intereseaza-te, prietena mea a luat anul trecut in septembrie de la VM Dj, i-au facut un pachet cu lasere, masina de ceata si masina de facut balonase de spuma cu 1000 sau 1200 lei maxim, stiu sigur ca am ajutat-o sa-si faca o lista de melodii preferate, dc vrei o intreb exact sa-mi dea detalii.

FlorinaBadea
30.01.2008, 20:49:37
Am si eu o intrebare aveti idee cat costa o vaza inalta pentru mesele invitatilor cu buchet natural bineinteles dar fara preferinte poate cel mai ieftin dar sa fie vaza inalta?

FlorinaBadea
30.01.2008, 20:56:48
In Bucuresti la Bamboo am vazut cu 130.00 doar paharul martini f inalt dar mi se pare exagerat si plus ca mai costa si buchetul de flori care nu e nici ala chiar ieftin.
La expozitie era de la 50 euro in sus. $-)
Apropo de flori, tigancile in piata iau pe un aranjament pt masa nasului 150.00 indiferent din ce flori il face si te mai si targui cu ele, na doar sunt tiganci, cred ca pe unul mai bogat si mai curgator asa ca mai pentru veze inalte cred ca ia cel putin 50.00 lei.
Asta e una din dorintele mele si cred ca ar infrumuseta sala mea oribila>:P .
vreau si eu sfaturi ^:)^ ^:)^

FlorinaBadea
30.01.2008, 20:58:34
Stiu ca VM nu au vaze inalte, cel putin anul trecut in septembrie nu aveau decat niste pahare inalte dar nu cum vroiam eu.

DDna
31.01.2008, 10:42:34
Stiu ca VM nu au vaze inalte, cel putin anul trecut in septembrie nu aveau decat niste pahare inalte dar nu cum vroiam eu.
Am vazut eu la IKEA vaze inalte si subtiri si nu costau nici mult. Nu-mi amintesc exact cat dar parca pana in 10 ron bucata.

DDna
31.01.2008, 10:51:46
In Bucuresti la Bamboo am vazut cu 130.00 doar paharul martini f inalt dar mi se pare exagerat si plus ca mai costa si buchetul de flori care nu e nici ala chiar ieftin.
Apropo de flori, tigancile in piata iau pe un aranjament pt masa nasului 150.00 indiferent din ce flori il face si te mai si targui cu ele, na doar sunt tiganci, cred ca pe unul mai bogat si mai curgator asa ca mai pentru veze inalte cred ca ia cel putin 50.00 lei.
Nu te risca cu tigancile din piata.

FlorinaBadea
31.01.2008, 12:10:04
Am vazut eu la IKEA vaze inalte si subtiri si nu costau nici mult. Nu-mi amintesc exact cat dar parca pana in 10 ron bucata.
Stiu ce este la IKEA si nu-mi plac alea sunt drepte iar eu vreau din acelea evazate si jos si sus, oricum mersi mai astept pareri.

DDna
31.01.2008, 14:49:17
Atunci poate iti plac astea : http://www.miresici.ro/showpost.php?p=596113&postcount=3
Le poti inchiria de la Issa de aici : http://www.miresici.ro/showthread.php?t=8830

Eu la Ikea am fost acum 2 saptamani si am vazut ceva in genul a ce ti-am dat eu link, doar ca erau mai subtiri.

alidoll
31.01.2008, 16:39:36
Buna Florina,

Si eu tot vaze de care cauti tu vreau. Eu am gasit la mov. Cica se inchiriaza . Nu mi-au spus pretul ca nu aveau preturile pe 2008 facute, dar mi-au promis ca imi trimit. Cand aflu iti zic si tie. Iti atasez o poza cu ce au aia la mov sau te poti uita si pe site-ul lor daca vrei eu acolo am gasit ca am tot cautat.

coras
31.01.2008, 18:15:00
imi place ce vad pe site-ul lor o sa merg si eu la ei sa vad vazele si artificiile vulcan
va pup

FlorinaBadea
31.01.2008, 18:38:58
da denisa mersi alea sunt care mi le doresc eu dar cu alt aranjament bineinteles

FlorinaBadea
31.01.2008, 18:40:36
Buna Florina,

Si eu tot vaze de care cauti tu vreau. Eu am gasit la mov. Cica se inchiriaza . Nu mi-au spus pretul ca nu aveau preturile pe 2008 facute, dar mi-au promis ca imi trimit. Cand aflu iti zic si tie. Iti atasez o poza cu ce au aia la mov sau te poti uita si pe site-ul lor daca vrei eu acolo am gasit ca am tot cautat.
Mi se par f sensibile si parca nu au acelasi efect eu de exemplu la cele evazate am vazut si inauntru cu portocale, o sa-ti trimit o poze de pe un site, oricum astept sa-mi spui si mie pretul

adriana_m11
31.01.2008, 21:11:06
Nu am mai avut timp sa intru de mult si-mi era dor sa vb cu voi. mai am 1 zi si gata! Am f mari emotii, am terminat cu tot, e totul pus la punct sper sa nu intervina nimik intre timp.<:-P

adriana_m11
31.01.2008, 21:14:18
Eu am luat de la VM vaze inalte, si mi-au facut decor inainte sa vad exact cum arata l-au adaptat la ideeile mele, ca pret depinde ce flori vrei tu pe mine m-au costat 80.00 de lei dar sunt f inalte si "evazate" cum zici tu

alidoll
01.02.2008, 08:56:58
Eu am luat de la VM vaze inalte, si mi-au facut decor inainte sa vad exact cum arata l-au adaptat la ideeile mele, ca pret depinde ce flori vrei tu pe mine m-au costat 80.00 de lei dar sunt f inalte si "evazate" cum zici tu

Sa ai o nunta minunata. Si asteptam poze.

larryssa83
01.02.2008, 14:52:15
Si eu vreau vaze inalte dar foarte subtiri ,,cat sa incapa o floare pt ca daca pun buchete cred ca masa va fi ff incarcata tinand cont ca marturiile noastre sunt cam mari...sub forma de caleasca (cand ne vor sosi o sa fac poze sa le vedeti) ...ma vrem si niste boluri cu lumanarele plutitoare...si pe mijlocul mesei niste cristale....m-am gandit la o vaza subtire...cu o floare (nca nu stiu ce) dar oricum va fi alba....

larryssa83
01.02.2008, 14:54:17
Nu am mai avut timp sa intru de mult si-mi era dor sa vb cu voi. mai am 1 zi si gata! Am f mari emotii, am terminat cu tot, e totul pus la punct sper sa nu intervina nimik intre timp.<:-P
Sper sa ai o nunta de vis..si ateptam detalii...si poze :*

FlorinaBadea
01.02.2008, 17:57:32
da!!! super nu stiam dar pretul!!! oare merita!!!!

pebi81
04.02.2008, 11:16:27
Ce faceti miresici? Ati stabilit ceva in legatura cu dj-ul si fotograful? Eu am fost samabata la o nunta in Targoviste si am fost foarte dezamagita de dj si fotograf. Fotograful facea si poze si filma, si sa va spun cum: a amplasat camera pe un trepied si acolo a lasat-o. A si dj-ul din cand in cand mai facea si playback si atunci mai lua fotograful camera si mai filma, adica il filma pe dj - pesemne vroia sa faca vreun videoclip. Foarte urat din partea lor, imi venea sa ii strang de gat. Miresica nu stiu daca a observat ceva ca ea s-a distrat si s-a simtit f bine si noroc cu ea ca a antrenat pe toata lumea la dans. Asa ca, va rog, daca puteti. ajutati-ma si pe mine cu un dj si fotgraf......:-s

larryssa83
04.02.2008, 11:45:07
Ce faceti miresici? Ati stabilit ceva in legatura cu dj-ul si fotograful? Eu am fost samabata la o nunta in Targoviste si am fost foarte dezamagita de dj si fotograf. Fotograful facea si poze si filma, si sa va spun cum: a amplasat camera pe un trepied si acolo a lasat-o. A si dj-ul din cand in cand mai facea si playback si atunci mai lua fotograful camera si mai filma, adica il filma pe dj - pesemne vroia sa faca vreun videoclip. Foarte urat din partea lor, imi venea sa ii strang de gat. Miresica nu stiu daca a observat ceva ca ea s-a distrat si s-a simtit f bine si noroc cu ea ca a antrenat pe toata lumea la dans. Asa ca, va rog, daca puteti. ajutati-ma si pe mine cu un dj si fotgraf......:-s
Nici noi nu am stabilit nimic dar pt filmat si poze ne-am orientat catre o firma de la oradea...sa vedem daca au liber atunci....dar nu inteleg ceva..ai spus ca Dj-ul facea playback...Dj-ul nu trebuie doar sa puna muzica?

pebi81
04.02.2008, 12:18:29
Dj-ul asta se pare ca facea mai multe, adica si canta(playback) si mai si zicea cate cava pe la microfon; se credea multinfunctional. Nici nu vreau sa ma gandesc cum a iesit filmul de la nunta asta.

adriana_m11
04.02.2008, 14:57:15
Salutare fetelor ma numesc D-na Marin de sambata, am intrat asa o fuga, vreau sa va spun ca am avut o nunta de basm, toate au iesit pe placul meu, invitatii au fost f multumiti, la ora 6 dimineata s-a terminat nunta nici nu stiu ce sa va spun mai intai, totul a fost super, decorul de basm cei de la Vm au facut cea mai buna treaba posibila, nu am deocamdata pozele dar o sa va trimit. va pup si va doresc o nunta la fel ca a mea de reusita, si imi doresc ca toate miresicile sa aiba parte de faricirea care am avut-o eu la nunta alaturi de sotul meu, apropo nu m-am lasat furata, nici nu ma gandeam sa lipsesc de la nunta mea.

adriana_m11
04.02.2008, 15:02:35
da!!! super nu stiam dar pretul!!! oare merita!!!!
Iti garantez ca merita, efectul este nespus ma uitam si nu-mi venea sa cred ca sunt la nunta mea de vis, crede-ma ca nu merita sa te zgarcesti la propria nunta. Am ramas cu o amintire de neuitat toata viata. Am ajuns la concluzia ca muzica si decorul, surprizele fac toata nunta.

FlorinaBadea
04.02.2008, 21:13:26
cumva nunta a fost la Valahia?

DDna
05.02.2008, 08:38:01
Salutare fetelor ma numesc D-na Marin de sambata, am intrat asa o fuga, vreau sa va spun ca am avut o nunta de basm, toate au iesit pe placul meu, invitatii au fost f multumiti, la ora 6 dimineata s-a terminat nunta nici nu stiu ce sa va spun mai intai, totul a fost super, decorul de basm cei de la Vm au facut cea mai buna treaba posibila, nu am deocamdata pozele dar o sa va trimit. va pup si va doresc o nunta la fel ca a mea de reusita, si imi doresc ca toate miresicile sa aiba parte de faricirea care am avut-o eu la nunta alaturi de sotul meu, apropo nu m-am lasat furata, nici nu ma gandeam sa lipsesc de la nunta mea.
Pacat ca nu te-ai lasat furata, e un obicei frumos. Si fii serioasa, cat ai fi lipsit de la nunta ? O jumatate de ora ?

xdaria
05.02.2008, 18:01:34
:( eu am fost la targul de nunti si la romexpo pe 27 ian si la mariot si sala paltului pe 2 feb...... si am venit f dezamagita.... asa multa aglomeratie..... singurul punct rezolvat de pe lista pe care o aveam pt targul asta a fost filmatul..... un domn din ploiesti cu 2-sau 3 camere...inca nu m-am hotarat..... Voi ati fost? Tot asa dezamagite ati venit? sau...... Mai am 16 sapt pana la nunta si inca nu stiu cand trebuie cumparata rochia... sa mai astept sau sa incep sa caut.... la targ am vazut cateva pe gustul meu dar nu am avut curaj sa probez..... inca nu ma vad imbracata in asa ceva....

alidoll
05.02.2008, 19:40:55
:( eu am fost la targul de nunti si la romexpo pe 27 ian si la mariot si sala paltului pe 2 feb...... si am venit f dezamagita.... asa multa aglomeratie..... singurul punct rezolvat de pe lista pe care o aveam pt targul asta a fost filmatul..... un domn din ploiesti cu 2-sau 3 camere...inca nu m-am hotarat..... Voi ati fost? Tot asa dezamagite ati venit? sau...... Mai am 16 sapt pana la nunta si inca nu stiu cand trebuie cumparata rochia... sa mai astept sau sa incep sa caut.... la targ am vazut cateva pe gustul meu dar nu am avut curaj sa probez..... inca nu ma vad imbracata in asa ceva....

Buna. Cred ca ar cam trebui sa iti cauti rochia. Parerea mea.

larryssa83
05.02.2008, 20:50:45
Si eu cred ca ar trebui sa incepi sa probezi..daca descoperi ca genul de rochita care iti place nu iti vine bine? s dupa ce ti-o iei o s ate simti altfel...pot spune ca simti ca ai rezolvat cel mai important punct de pe lista pt nunta...asa am simtit eu :*...oricum abia astept sa vad poze cu rochitele voastre

deliutza82
05.02.2008, 23:15:23
Buna, fetele! Pls, spuneti-mi si mie unde pot gasi o rokitza exact k asta sau unde o pot face la comanda, de preferinta in Targoviste. Dar stitzi cum? EXACT K ASTA!!! ;-) =P~ :x

DDna
06.02.2008, 07:48:44
Buna, fetele! Pls, spuneti-mi si mie unde pot gasi o rokitza exact k asta sau unde o pot face la comanda, de preferinta in Targoviste. Dar stitzi cum? EXACT K ASTA!!! ;-) =P~ :x
Nu te risca sa o faci in TGV. Nu prea sunt croitorii pt asa ceva.

DDna
06.02.2008, 07:49:35
Si eu cred ca ar trebui sa incepi sa probezi..daca descoperi ca genul de rochita care iti place nu iti vine bine? s dupa ce ti-o iei o s ate simti altfel...pot spune ca simti ca ai rezolvat cel mai important punct de pe lista pt nunta...asa am simtit eu :*...oricum abia astept sa vad poze cu rochitele voastre
Eu am luat rochia in februarie si nunta a fost in iulie :) Sunt de aceeasi parere cu tine.

larryssa83
06.02.2008, 11:41:50
Nici eu nu cred ca e bine sa ti-o faci in TGV...de fapt eu nu prea sunt incantata de ideea facului la comanda...am mai vazut rochite facute si niciodata nu ies asa cum ti-ai dorit...se ntampla sa ti-o cumperi din magazin si sa nu fie asa cum ai vazut pe net sau in catalog...dar facuta la comanda....dar daca vrei neaparat sa ti-o faci du-te in Bucuresti...bafta :*

FlorinaBadea
06.02.2008, 17:21:58
Eu cand am iesit de la Casa Poporului era coada de sute de persoane cred ca trebuia sa astepti cel putin 2.30 ore ca sa poti intra. In interior la fel de aglomerat incat nu putea face nimik nici sa te uiti atent la ce te intereseaza, de probat nici nu mai zic, la rochite cel putin, erau f multe persoane care asteptau. La invitatii la fel de aglomerat. Eu m-am dus in ideea de a vedea ceva nou.
Ceva nou am vazut dar nu pt buzunarul meu, adika am vazut niste decoruri superbe din orhidee la sute de euro ceea ce nu-mi voi permite vreodata.
Rochita am vazut un model frumos de la Gabriella sau ceva de genul si a ramas sa ma duc in alta zi la salon pt proba.
Invitatii le voi lua de aici caci sunt aceleasi modele ca in revista Mireasa si ca la Card International.
Muzica se ocupa iubii al meu.
Foto si film mai vedem.
Decor se stie, cu toate ca mai trebuie sa ma mai gandesc la anumite detalii.
ce simplu e! Nu???????!!!!!!!!!;))

FlorinaBadea
06.02.2008, 17:25:22
Cu rochita la comanda am mari dubii, pe cine stiu ca au facut asta au fost dezamagite. Oricine ar face modelul l-ar face prima data, si niciodata prima data nu iese cum trebuie. Personal nu as face asta. Esti curajoasa. Bafta.

xdaria
06.02.2008, 21:43:14
:-<pe comanda in nici un caz.... am o prietena care a avut curajul asta si cred ca a fost de 10-12 ori la probe si mereu mai modifica cate ceva..... cu 5 zile inainte de nunta a fost gata si..... a comandat-o cu 3 luni inainte..... deci..... fiecare cum este patit.......eu o sa merg zilele astea sa vad magazinele din tgv cu rochite de mireasa si poate cine stie...... Sunteti sigure ca nu este prea devreme sa cumpar rochia? mai sunt totusi 4 luni pana atunci......

larryssa83
07.02.2008, 13:30:45
Fetelor...cum vi se pare voalul meu? Eu sunt ff fericita..:) Imi cer scuze pt pijamalutze :D

larryssa83
07.02.2008, 13:34:26
Si acestea sunt plicurile, numerele de masa si cardurile de masa.. Cum vi se par?

larryssa83
07.02.2008, 13:35:43
Nu le-am putut atasa..mai incerc o data cu mai putine....Numerele de masa

larryssa83
07.02.2008, 13:37:16
Plicurile pentru bani

larryssa83
07.02.2008, 13:38:33
Cardurile de masa

larryssa83
07.02.2008, 13:39:59
Acul de par si colierul ( nu stiu daca va ramane acesta...mai am unul acasa si o tiara...dar parca mai mult imi place acul)

DDna
07.02.2008, 14:20:25
Fetelor...cum vi se pare voalul meu? Eu sunt ff fericita..:) Imi cer scuze pt pijamalutze :D
Mi-ar fi placut sa-l vad macar din lateral, asa, e ca un manunchi de ceva... Mai pozeaza din profil, si din fata.
Pentru restul accesoriilor \:D/=D>

FlorinaBadea
07.02.2008, 15:38:05
[quote=larryssa83;619330]Cardurile de masa[/qu
Sa inteleg ca tema nuntii va fi fluturasii iar culoarea de baza auriu?

larryssa83
07.02.2008, 20:53:50
[quote=larryssa83;619330]Cardurile de masa[/qu
Sa inteleg ca tema nuntii va fi fluturasii iar culoarea de baza auriu?

Culoarea de baza va fi auriu...iar cardurile de masa sunt cu fluturasi pt ca i-au placut ff mult lui iubi...si mie :)

alidoll
08.02.2008, 09:50:45
Toata arata foarte bine Larisa si se vad si foarte bine. Eu nu m-am gandit la ideea cu numerele pe masa, este interesant.

larryssa83
08.02.2008, 13:35:40
Toata arata foarte bine Larisa si se vad si foarte bine. Eu nu m-am gandit la ideea cu numerele pe masa, este interesant.
Multumesc..astept sa imi soseasca marturiile si alte cateva prostioare...o sa fac poze :d

larryssa83
11.02.2008, 16:28:54
Nu mai spune nimeni nimic pe aici?

larryssa83
11.02.2008, 16:36:13
Eu cred ca sunt cea mai nehotarata persoana din lume...m-am gandit eu mai bine si am ajuns la concluzia ca accesoriile pe care la aveam erau prea incarcate....si le-am schimabat..primele sunt cele care le-am luat

larryssa83
11.02.2008, 16:46:22
Si acestea sunt cele pe care le-am luat ieri

larryssa83
11.02.2008, 16:54:00
Iar pt par...mi-a placut ff mult cum a aratat Alecsa...am gasit ceva care seamana ff mult cu ce a avut ea....daca vedeam pretul inainte...o lasam balta dar iubi stia cat de mult imi doresc si a insistat sa le iau...

DDna
12.02.2008, 10:04:33
Sunt superbe !!! Mai ales accesoriul pt par !!!

alidoll
12.02.2008, 11:22:23
Si acestea sunt cele pe care le-am luat ieri

Wow foarte frumoase, imi plac mai mult ca primele.

larryssa83
12.02.2008, 11:32:43
Va multumesc fetelor :*

larryssa83
12.02.2008, 11:33:21
Adriana_m11...cand pui poze de la nunta?...vrem sa vedem

DDna
13.02.2008, 07:34:45
Eu am auzit ca Adriana a avut o super nunta :)

FlorinaBadea
13.02.2008, 08:42:25
Adriana_m11...cand pui poze de la nunta?...vrem sa vedem
Si eu as fi vrut sa vad pozele de la nunta ei, dar de acum e femeie maritata poate ca nu se mai gandeste ea ca am ramas si noi pe aici.:(

FlorinaBadea
13.02.2008, 08:48:09
Fetelor cum mai stati cu pregatirile, eu as vrea sa incep usor usor, cate putin cate putin ca sa nu las pe ultima suta toate treburile, ca sa ma aglomerez atunci sa nu-mi vad capul de treaba.
Ma gandeam de exemplu sa-mi cumpar maruntisurile, care am facut socoteala cu sotul meu si sunt maruntisuri ca lucruri caci la bani nu prea mai sunt maruntisuri. :(
De exemplu ma gandeam sa-mi comand marturiile si invitatiile, ce ziceti este prea devreme?

FlorinaBadea
13.02.2008, 08:55:27
Buna Florina,

Ai aflat vreun pret de la mov in legatura cu vazele, sau credeti ca 80,00 cat a dat adriana_m11 este mult, ma tot gandesc si nu stiu ce sa fac, este o suma mare mi se pare mie. Ca sa le cumpar ar insemna sa-mi fac eu buchetele de flori si nu m-a inzestrat D-zeu cu prea mult talent.:(
Astept raspunsuri :* :* :*

FlorinaBadea
13.02.2008, 08:58:13
Aha si inca o intrebare, pe ce culoare sa mergem anul asta, sala mea este portocalie, ma gandeam la portocaliu sau auriu sau grena. Astept raspuns.

larryssa83
13.02.2008, 11:32:07
Fetelor cum mai stati cu pregatirile, eu as vrea sa incep usor usor, cate putin cate putin ca sa nu las pe ultima suta toate treburile, ca sa ma aglomerez atunci sa nu-mi vad capul de treaba.
Ma gandeam de exemplu sa-mi cumpar maruntisurile, care am facut socoteala cu sotul meu si sunt maruntisuri ca lucruri caci la bani nu prea mai sunt maruntisuri. :(
De exemplu ma gandeam sa-mi comand marturiile si invitatiile, ce ziceti este prea devreme?
Eu am inceput inca din iarna pt ca nu sunt in tara si vin doar cu 2 luni inainte de nunta...m-a fost frica ca nu o sa am timp...asa ca am luat>
* rochita + voalul
* pantofii....desi cred ca o sa mi iau altii cand vin :)
* cosuletele pt flori
* cocardele
* pernita pt verighete
* verighetele
* invitatiile...mai trebuie sa le scriu
* am dat avansul la restaurant
* am dat avansul la biserica
* am incheiat contractul cu cei care vor filma si vor face poze
* am luat cardurile de masa, numerele de masa si plicurile pt bani
* casuta pt bani
Si cam asta cred ca am facut pana acum...mai avem mult...:)

larryssa83
13.02.2008, 11:34:39
Ai aflat vreun pret de la mov in legatura cu vazele, sau credeti ca 80,00 cat a dat adriana_m11 este mult, ma tot gandesc si nu stiu ce sa fac, este o suma mare mi se pare mie. Ca sa le cumpar ar insemna sa-mi fac eu buchetele de flori si nu m-a inzestrat D-zeu cu prea mult talent.:(
Astept raspunsuri :* :* :*
Si eu vreau niste vaze inalte dar nu atat de deschise sus ..as vrea cat sa incapa o floare sau maxim trei...nu prea stiu sa explic ..:)

larryssa83
13.02.2008, 11:37:14
Aha si inca o intrebare, pe ce culoare sa mergem anul asta, sala mea este portocalie, ma gandeam la portocaliu sau auriu sau grena. Astept raspuns.
Eu cred ca portocaliu si auriu sunt cam asemanatoare...mai bine spus apropiate...mai bine cu grena...:) cauta pe net imagini si vezi cum este mai frumos..:*

alidoll
13.02.2008, 14:20:20
Buna fetelor,

Eu mi-am cumparat cutia de bani, cosuletul, saculetul, perna pt verighete, 2 pahare pt miri, am dat comanda de cocarde si de verighete, am vb cu fotograful si cam atat. Nustu daca sa iau marturiile de acum as fi vrut sa astept sa vad cate persoane vin sigur, asta dupa ce dau invitatiile pe care inca nu le-am comandat :). Noi facem nunta la biserica romano-catolica si inca nu am stabilit ora deoarece preotul a zis sa venim dupa pastele lor... Acum asteptam sa vina pastele la catolici:).

larryssa83
13.02.2008, 15:03:43
As vrea daca aceti timp si puteti sa atasati si niste poze cu ce ati luat...poate ne mai inspiram...:*

larryssa83
13.02.2008, 15:04:46
Nu si-a mai luat nimeni rochita?....se pare ca doar eu m-am grabit :D

coras
13.02.2008, 15:10:26
euuuu dar nu am poze sunt superstitioasa in materie de rochite e deja la mama la targoviste!!
in rest am mai luat:
pahare miri
casuta bani
gentuta, voal
cocarde
verighete
invitatii am ales model pt ca lucram la lista de invitati
formatia
cameraman+foto
marturii -dau comanda maine:)>-
cam atata....

alidoll
13.02.2008, 17:34:54
Si eu mi-am luat rochia dar nu a venit inca. O pozez cand o primesc.

larryssa83
13.02.2008, 18:28:18
Si eu mi-am luat rochia dar nu a venit inca. O pozez cand o primesc.
sa o porti sanatoasa si iubita ....abia astept sa o vad :*

FlorinaBadea
14.02.2008, 16:49:09
Vreau sa va zic ca sunt fericita, azi am cunoscut-o personal pe Nicoleta de la VM era pe platou daruia un balon in forma de inima si alte chestii la toti indragostitii. Super misto, gestul.
MAine ma asteapta la biroul ei, sa discut detalii. Mi-a mai zis ca au promotie la invitatii scrisul gratuit pe mine m-a incantat chestia asta pt ca am mai multe invitatii adika vreo 200 si. si cred ca o sa-mi iau accesoriile de la ei. va tin la curent. o sa le fac poze si vi le arat. mi-a mai zis ca au primit niste modele de cocarde noi cu scoici sunt f curioasa. Am bombardat-o cu intrebari. mi-A mai zis de asemenea ca toate accesoriile le face la comanda si le face in aceeasi tema toate pernitele, cosuletele, cocardele, paharele. <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P
:* :* :* :* :*
revin maine!

larryssa83
15.02.2008, 12:54:39
Vreau sa va zic ca sunt fericita, azi am cunoscut-o personal pe Nicoleta de la VM era pe platou daruia un balon in forma de inima si alte chestii la toti indragostitii. Super misto, gestul.
MAine ma asteapta la biroul ei, sa discut detalii. Mi-a mai zis ca au promotie la invitatii scrisul gratuit pe mine m-a incantat chestia asta pt ca am mai multe invitatii adika vreo 200 si. si cred ca o sa-mi iau accesoriile de la ei. va tin la curent. o sa le fac poze si vi le arat. mi-a mai zis ca au primit niste modele de cocarde noi cu scoici sunt f curioasa. Am bombardat-o cu intrebari. mi-A mai zis de asemenea ca toate accesoriile le face la comanda si le face in aceeasi tema toate pernitele, cosuletele, cocardele, paharele. <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P
:* :* :* :* :*
revin maine!
Abia astept sa ne spui mai multe...eu am luat deja accesoriile dar pt decoratul salii as vrea sa apelez tot la VM asa ca abia astept sa ne dai amanunte..:)

xdaria
17.02.2008, 21:48:57
:( eu am cautat la pavcom visul miresei .... dar nu am gasit nimic.... doar sala de fitnes.... unde este?
sigur este la pavcom?
si inca o chestie la care m-am gandit..... se poate pleca de acasa direct la primarie apoi biserica si local? ca sa nu mai stau toata ziua pe drumuri si sa dormim si noi pana la o ora rezonabila... oare la primarie se accepta programare la ora 17.00?.....

larryssa83
18.02.2008, 11:23:47
:( eu am cautat la pavcom visul miresei .... dar nu am gasit nimic.... doar sala de fitnes.... unde este?
sigur este la pavcom?
si inca o chestie la care m-am gandit..... se poate pleca de acasa direct la primarie apoi biserica si local? ca sa nu mai stau toata ziua pe drumuri si sa dormim si noi pana la o ora rezonabila... oare la primarie se accepta programare la ora 17.00?.....
Eu exact asa vreau sa fac...la 17.00 la primarie , la 18.45 biserica si apoi la restaurant...altfe nici nu am cum...pt ca eu sunt din alt oras..unde sa tin atatia invitati...de ce sa nu se poata la ora 17.00?

FlorinaBadea
18.02.2008, 18:57:33
sigur este la pavcom?
imi pare rau ca nu i-ai gasit eu ma duc maine sa-mi iau invitatiile. Sigur sunt la Pavcom, la etajul 2 eu intru din bulevardul unirii si este mult mai usor de ajuns, cum urci la etajul 2 in partea stanga este un culoar lung numai cu birouri, si mergi pe culoarul asta cred ca a 5 usa dc nu ma insel dar au un afis mare pe usa galben pe care scrie VM, nu intri pe rondul interior ci pe culoarul asta. sper ca ai inteles ceva dc nu cel mai bine sa suni, dc nu ai nr de telefon ti-l pot da.
iar cu cea de-a doua chestie da se poate merge direct la fel cred ca voi face si eu.

FlorinaBadea
18.02.2008, 18:59:15
Apropo am comandat invitatiile maine ma duc sa le iau. Va atasez o poza dupa net si astept pareri.

FlorinaBadea
18.02.2008, 19:05:57
Primul model este pt nasi parinti si rude apropiate si al doilea model pt restul invitatiilor. ce ziceti?

FlorinaBadea
18.02.2008, 19:40:45
am discutat si despre decoratul salii si mi-au propus niste pachete destul de interesante, la preturi :O , unul din pachete este tare rau si ca idee include asa bile de flori din matase pe sus 15 buc, masa nasului de 8 pers cu lumini sub ea si decorata cu elemente gen scoici sau fluturasi sau fundite, perdea de lumini in spate cu decoruri din materiale, inima din flori naturale tot la masa nasului, suporti fier forjat cu globuri de flori tot la masa nasului in laterale, in sala aranjamente pahare inalte pt masa invitatilor, huse, fuste de masa, marturii carduri balonul ala mare in centru masina de facut balonase de spuma e f tare mi-au facut demonstratie in sediu e super, niste baloane pe tavan, arcada la intrare in restaurant la fel ca inima pe interior iar in exterior torte unite cu tulle , stalpii decorati, si decorul la restaurant stalpi 6 buc cu lansare de baloane. Si la toate chestiile astea ca bonus voi primi artificii de tort, casuta de dar care vreau eu, naproane, buchetul de prezidiu, spatule pt tort, imbracaminte de sampanie, pernita pt verighete, decorul masinii de mireasa, numere de masina cu Tineri casatoriti, masa de sampanie decorul, planificarea salii. Asta este unul din pachete pe care l-am primit, dar este cel mai interesant, pe mine m-au incantat bilele alea pe tavan, prietena mea a avut niste baloane in forma de floare pe tavan si a fost frumos dar astea cred ca vor da bine.
Si ce mi s-a parut iar interesant este ca dc ma razgandesc la ceva accepta schimbarile. ma mai gandesc vreau sa fac o analiza de piata si sa ma hotarasc. sotul meu se pare ca nu prea vrea sa participe la chestiile astea lui ii place tot ce spun eu. ai vostrii sotii cum sunt? oare doar al meu este asa?
Voi ce ziceti? Astept pareri.

larryssa83
18.02.2008, 20:26:33
Primul model este pt nasi parinti si rude apropiate si al doilea model pt restul invitatiilor. ce ziceti?
Foarte interesanta ideea cu doua feluri de invitatii...eu nu m-am gandit si am luat pt toti la fel....sunt superbe...:*

xdaria
18.02.2008, 20:28:05
:-? da-mi te rog si numarul.... acum mi-am dat seama ca eu m-am invartit doar in cercul acela din mijloc nu am intrat si pe hol..... nu credeam ca este ceva acolo.....
vreau si eu un iubi care sa nu se amestece... al meu mereu are ceva de comentat si tot asa ne sucim de colo colo:(( este drept ca e bine venita o a doua parere.... si e bine sa simti ca nu faci singur.... eu acum am renuntat il las pe el sa se ocupe si este f multumit ca iese cum ii place lui... mie oricum imi place mi-a zis ca ar vrea sa ma vada mai interesata.... tocmai de asta vreau sa ma ocup eu de aranjamente.... si vreau sa iasa f bine.... oricum va veni si el sa comenteze sau sa adauge ceva dar macar sa gasesc firma.... sa zic ca am facut si eu ceva......:D

xdaria
18.02.2008, 20:31:58
\:D/am reusit dupa multe cautari sa-mi cumpar pantofi ...... acum mai am rochia de cumparat si......am cam terminat momentan cumparaturile.... m-am orientat deja la una.... era putin mare cand am probat-o dar mi-o fac pe comanda si vine in 2 saptamani.... o firma din Draiova.... si daca se poate asa..... la ora 17 primarie apoi biserica si restaurant am scapat si de stresul costumului de la primarie si tot balamucul care s-ar fi facut sa ne tot plimbam....

larryssa83
18.02.2008, 20:34:25
am discutat si despre decoratul salii si mi-au propus niste pachete destul de interesante, la preturi :O , unul din pachete este tare rau si ca idee include asa bile de flori din matase pe sus 15 buc, masa nasului de 8 pers cu lumini sub ea si decorata cu elemente gen scoici sau fluturasi sau fundite, perdea de lumini in spate cu decoruri din materiale, inima din flori naturale tot la masa nasului, suporti fier forjat cu globuri de flori tot la masa nasului in laterale, in sala aranjamente pahare inalte pt masa invitatilor, huse, fuste de masa, marturii carduri balonul ala mare in centru masina de facut balonase de spuma e f tare mi-au facut demonstratie in sediu e super, niste baloane pe tavan, arcada la intrare in restaurant la fel ca inima pe interior iar in exterior torte unite cu tulle , stalpii decorati, si decorul la restaurant stalpi 6 buc cu lansare de baloane. Si la toate chestiile astea ca bonus voi primi artificii de tort, casuta de dar care vreau eu, naproane, buchetul de prezidiu, spatule pt tort, imbracaminte de sampanie, pernita pt verighete, decorul masinii de mireasa, numere de masina cu Tineri casatoriti, masa de sampanie decorul, planificarea salii. Asta este unul din pachete pe care l-am primit, dar este cel mai interesant, pe mine m-au incantat bilele alea pe tavan, prietena mea a avut niste baloane in forma de floare pe tavan si a fost frumos dar astea cred ca vor da bine.
Si ce mi s-a parut iar interesant este ca dc ma razgandesc la ceva accepta schimbarile. ma mai gandesc vreau sa fac o analiza de piata si sa ma hotarasc. sotul meu se pare ca nu prea vrea sa participe la chestiile astea lui ii place tot ce spun eu. ai vostrii sotii cum sunt? oare doar al meu este asa?
Voi ce ziceti? Astept pareri.
Te rog sa imi spui cat te costa pachetul pe care l-ai descris...mi se pare super...numai ca eu deja am luat cam 70% din accesorii...si as vrea sa apelez la firma VM doar pt decorul salii....Avem nunta la milenium si as vrea sa imi decoreze in asa fel incat sa dea senzatia de cort...cu perdele de lumini si mult tull...si inca ceva amanunte...Oricum sunt curioasa cat ar costa pachetul descris....si inca ceva.. Cu muzica ai rezolvat...eu am o mare problema acolo.
Cat despre sotul meu ce sa spun...se intereseaza...chiar fff mult..dar are o obsesie cu tortul...vrea ceva mai deosebit...are multa arbdare..eu sunt cam nehotarata...mi-am luat 2 rochii...2 voaluri, 4 cosulete, am schimbat deja restaurantul...:d...dar el ma intelege si se implica..dar e bine si ca sotul tau...macar ii place ce spui tu...mai rau daca nici nu s-ar implica si ar mai si comenta #-o...te rog sa-mi raspunzi in legatura cu muzica :*

FlorinaBadea
19.02.2008, 08:20:16
Te rog sa imi spui cat te costa pachetul pe care l-ai descris...mi se pare super...numai ca eu deja am luat cam 70% din accesorii...si as vrea sa apelez la firma VM doar pt decorul salii....Avem nunta la milenium si as vrea sa imi decoreze in asa fel incat sa dea senzatia de cort...cu perdele de lumini si mult tull...si inca ceva amanunte...Oricum sunt curioasa cat ar costa pachetul descris....si inca ceva.. Cu muzica ai rezolvat...eu am o mare problema acolo.
Cat despre sotul meu ce sa spun...se intereseaza...chiar fff mult..dar are o obsesie cu tortul...vrea ceva mai deosebit...are multa arbdare..eu sunt cam nehotarata...mi-am luat 2 rochii...2 voaluri, 4 cosulete, am schimbat deja restaurantul...:d...dar el ma intelege si se implica..dar e bine si ca sotul tau...macar ii place ce spui tu...mai rau daca nici nu s-ar implica si ar mai si comenta #-o...te rog sa-mi raspunzi in legatura cu muzica :*
Eu vroiam sa-mi cante la nunta Fratii Radulescu dar am sunat si au nunta in ziua respectiva, asa ca ma mai gandesc cred ca va rezolva tata socru intr-un final cu doamna care are emisiune la Minisat Tv nu mai stiu acum exact cum o cheama. si as fi vrut si un Dj pentru pauzele lautarilor, oricum nu este scump Dj.

FlorinaBadea
19.02.2008, 08:40:53
Cat despre pachet costa 5000 in conditiile in care mi-a calculat husele, marturiile, fustele de masa, aranjamentele florale la un numar de 350 persoane. oricum dc vrei sa lucrezi cu ei iti va face pachete pt nr tau de invitati si pe ce anume vrei, iti vor da pachete de la cel mai de lux pana la cel mai simplu, ti-am zis mie asta imi place. oricum ma mai gandesc, dc socotesc toate prodesele din pachet separat era cu 350 in plus asa la pachet e mai convenabil. plus bonusurile. mai calculez si te anunt. vreau s ma duc si la alte firme sa vad preturile.

larryssa83
19.02.2008, 13:42:22
Cat despre pachet costa 5000 in conditiile in care mi-a calculat husele, marturiile, fustele de masa, aranjamentele florale la un numar de 350 persoane. oricum dc vrei sa lucrezi cu ei iti va face pachete pt nr tau de invitati si pe ce anume vrei, iti vor da pachete de la cel mai de lux pana la cel mai simplu, ti-am zis mie asta imi place. oricum ma mai gandesc, dc socotesc toate prodesele din pachet separat era cu 350 in plus asa la pachet e mai convenabil. plus bonusurile. mai calculez si te anunt. vreau s ma duc si la alte firme sa vad preturile.
Multumesc pt raspuns..eu nu o sa am decat maxim 150 de invitati...deci o sa ma coste mai putin :*

larryssa83
19.02.2008, 19:36:32
noi am fost deja la mov dar au niste preturi cam ....ce alte firme mai stii in tgv?

alidoll
20.02.2008, 09:58:28
Am si eu o intrebare pentru voi. Ati reusit sa va gasiti pantofi in perioada asta de iarna? Daca da poate imi dati si mie un sfat. Unde as putea sa caut. Multumesc.

larryssa83
20.02.2008, 11:34:33
Am si eu o intrebare pentru voi. Ati reusit sa va gasiti pantofi in perioada asta de iarna? Daca da poate imi dati si mie un sfat. Unde as putea sa caut. Multumesc.
Eu mi-am luat pantofi in luna ianuarie din Cocor...dar sincer nu prea aveai ce sa vezi...acum nu imi mai plac dar atunc i-am luat pt ca imi intrase mie in cap ca trebuie sa imi iau cat mai multe pt nunta....astept pana vin acasa prin mai ..iunie..sigur atunci voi avea de unde alege...si zic sa faci si tu la fel...am vazut ca ai nunta in iulie deci timp mai este :*

alidoll
20.02.2008, 12:18:05
Problema mea este ca a venit rochia si cica o modifica in lungime in functie de pantofi. Nu prea imi convine sa cumpr orice gasesc acum ca nu e sezonul :( . Nu stiu ce sa fac.

larryssa83
20.02.2008, 13:01:26
Problema mea este ca a venit rochia si cica o modifica in lungime in functie de pantofi. Nu prea imi convine sa cumpr orice gasesc acum ca nu e sezonul :( . Nu stiu ce sa fac.
Spune-le si tu ca te duci cu rochia la scurtat mai aproape de data nuntii pt ca inca nu ai pantofii...eu asa am facut...ma duc cu ea prin iulie...decat sa iei ceva care nu iti place

monicas
20.02.2008, 14:07:48
Buna fetelor!

Inca o miresica din Tirgoviste. Am tot citit mesajele voastre si am decis sa intru in forum. Si eu sunt plecata din Tirgoviste de ceva ani si sunt cam rupta de realitatea de acolo asa ca am nevoie de multe sugestii... :-\ Am reusit sa rezervam restaurantul - Eden \:D/. Va fi o nunta destul de mica (maxim 80 persoane) si spatiul de acolo este perfect. Plus ca ne-a si placut foarte mult - e nou si cochet. Inca nu am gasit un Dj, nu stiu unde sa merg pentru coafat si machiat - probabil cel de la Doi Brazi e cel mai potrivit - asa ca orice info despre asta ar fi super utila. Cam cat mai costa un coafat si machiat pentru o mireasa? Voi unde faceti buchetele, lumanarile si aranjamentele florale? cam cat costa?

merci frumos!

larryssa83
20.02.2008, 15:47:21
[quote=monicas;645506]Buna fetelor!

Inca o miresica din Tirgoviste. Am tot citit mesajele voastre si am decis sa intru in forum. Si eu sunt plecata din Tirgoviste de ceva ani si sunt cam rupta de realitatea de acolo asa ca am nevoie de multe sugestii... :-\ Am reusit sa rezervam restaurantul - Eden \:D/. Va fi o nunta destul de mica (maxim 80 persoane) si spatiul de acolo este perfect. Plus ca ne-a si placut foarte mult - e nou si cochet. Inca nu am gasit un Dj, nu stiu unde sa merg pentru coafat si machiat - probabil cel de la Doi Brazi e cel mai potrivit - asa ca orice info despre asta ar fi super utila. Cam cat mai costa un coafat si machiat pentru o mireasa? Voi unde faceti buchetele, lumanarile si aranjamentele florale? cam cat costa?
Bine ai venit printre noi!..Sunt curioasa ..unde este restaurantul Eden? Eu nu sunt in tara si asa ca prea multe detalii nu stiu daca poti sa iti dau dar de coafat am zis ca ma duc la o proba acolo la 2 brazi (oricum am nunta inainte...iti spun cum au fost)....Despe buchete si lumanari...ori le fac cei de la agentia cu care o sa lucram ori le facem noi...desi sincer nu stiu o florarie mai deosebita in tgv.....eu cand am mai fost la coafat...vazusesem ca un coafat de mireasa este cam 700.000 si un machiaj 300 000..dar acum depinde si de salon...astea erau preturile prin buzau.

monicas
20.02.2008, 16:22:46
restaurnatul Eden este pe centrul vechi, langa ACR , Crucea Rosie, vis-avis de fosta sau actuala (nu stiu sigur) untitate de pompieri. E superb restaurantul - cel putin noua ne-a placut foarte mult si proprietarul pare serios. Am facut rezervarea in August 07 si nu avea liber decat duminicile - se pare ca luna august e cea mai ocupata in materie de nunti.

Eu am o prietena care ar putea sa ne faca buchete, lumanari etc. Are experienta pentru ca a lucrat intr-o florarie in Bucuresti si a avut si propria florarie. Are exemple din ceea ce poate sa faca si am incredere in ea. eu inca nu m-am hotarit din ce flori sa le fac insa. As fi vrut fin cale dar eu am facut deja cununia civila si am avut atunci buchetul din cale... asa ca ma gandesc la lalel, orhidee sau alte flori deosebite si nu prea scumpe - am gasit niste modele superbe pe nt. Nu pot pica de acord cu nasa la aproape nimic - din pacate avem gusturi total diferite. Insa ,in final, a fost de acord sa le fac cum imi plac mie - ea isi va alege culoarea buchetului ei. Nu mi se pare corect ca ea sa plateasca pentru mofturile mele asa ca le voi plati eu.

700 de mii nu e mult pt coafat... desi cred ca la salonul acela va fi ceva mai scump. Stiu ca e foarte luxos. Ar fi super sa imi spui cum a fost dupa nunta ta.

Acum tocmai am vb cu un prieten referitor la bauturi si nu e chiar asa de usor de decis precum ne-am imaginat... Voi ce bauturi o sa aveti? Ce cantitati?

larryssa83
20.02.2008, 17:01:49
[quote=monicas;645859]restaurnatul Eden este pe centrul vechi, langa ACR , Crucea Rosie, vis-avis de fosta sau actuala (nu stiu sigur) untitate de pompieri

Eu as vrea buchetul din trandafiri albi si frezii albe...iubesc freziile la nebunie...cat despre nasa sincera sa fiu...sa isi aleaga ce vrea...eu asta vreau si as ao sa mi-l fac..pana la urma noi suntem miresici si trebuie sa ne simtim bine in acea zi...ele au fost ....Vreau sa te intreb daca prietena ta are cumva o afecere in domeniu sau ceva de genul asta....ma gandesc ca poate daca nu gasesc altceva si daca imi place ce modele face...poate as apela la ea daca poate...of...sunt atat de multe de facut...si e atat de greu sa le faci de la distanta....:*

larryssa83
20.02.2008, 17:06:05
Acum tocmai am vb cu un prieten referitor la bauturi si nu e chiar asa de usor de decis precum ne-am imaginat... Voi ce bauturi o sa aveti? Ce cantitati?[/quote]

Pai noi o sa luam vinul...de undeva..:D..inca nu stiu...gasim noi atunci..cat la cantitati nu ne-am gandit...(a mai aparut o problema)...apoi bauturile aperitiv...am zis ca luam de aici 15 sticle de wiskey , cam 10 de gin, 10 de chery, 8 de lichior ....nici nu stiu daca e mult sau putin...ne asteptam cam la 130 de persoane dar nu cred ca vor veni toti:D

xdaria
20.02.2008, 17:28:54
mi-e mi-au facut cei de la cantina cam cum se calculeaza... si mi-au zis asa: maxim de bautura pe care sa o duc este: la 160 persoane 80L vin, 35-40 L tarie(tuica whisky , garone) din care 100 mL whisky de barbat invitat si 80 ml pt femeie invitata, apa minerala 18 baxuri la 1,5 l, suc 14 baxuri combinat la 2 L, de sampanie nu mi-au zis nimic...... asa ca nu stiu.... voi aveti vreo informatie in privinta sampaniei? pt ca trebuie si la civila si la restaurant.....

larryssa83
20.02.2008, 17:51:03
mi-e mi-au facut cei de la cantina cam cum se calculeaza... si mi-au zis asa: maxim de bautura pe care sa o duc este: la 160 persoane 80L vin, 35-40 L tarie(tuica whisky , garone) din care 100 mL whisky de barbat invitat si 80 ml pt femeie invitata, apa minerala 18 baxuri la 1,5 l, suc 14 baxuri combinat la 2 L, de sampanie nu mi-au zis nimic...... asa ca nu stiu.... voi aveti vreo informatie in privinta sampaniei? pt ca trebuie si la civila si la restaurant.....
Din pacate nu te pot sa te ajut pt ca nici eu nu stiu cat sa iau...o sa ne ducem si noi sa vb la restaurant sa vedem ce zic