PDA

Versiunea completa : Demolarea teraselor-restaurant din Herăstrău

bel77
20.07.2006, 12:22:03
Ce părere aveți de scandalul cu demolarea teraselor - restaurant din Herăstrău? Oare sunt amenințate si cele în care se pot face nunți, ca Alexandra Cafe, Trattoria, Parco dei principi etc ? Fetelor știți ceva ? Autoritățile nu vor să dea o listă oficială cu cei care au pb cu autorizațiile așa că.... cine știe ceva să ne spuna și noua.

dianablue
20.07.2006, 12:24:39
Sa stii ca si eu m-am gandit la posibilitatea asta... mai ales ca eu la un moment dat m-am gandit sa fac nunta la Alexandra Cafe,... Poate trebuie, daca esti hotarata pentru un restaurant anume, sa vorbesti cu proprietarii foarte serios, sa le explici ca nu iti permiti sa risti si sa iti spuna f clar daca pot aparea probleme sau nu!

dj
20.07.2006, 12:27:03
Sa stii ca si eu m-am gandit la posibilitatea asta... mai ales ca eu la un moment dat m-am gandit sa fac nunta la Alexandra Cafe,... Poate trebuie, daca esti hotarata pentru un restaurant anume, sa vorbesti cu proprietarii foarte serios, sa le explici ca nu iti permiti sa risti si sa iti spuna f clar daca pot aparea probleme sau nu!
Sincer, nu cred ca va recunoaste vreunul ca pot sa apara probleme. Asa ca singura actiune cuminte in momentul de fata mi se pare orientarea catre alte restaurante.

bel77
20.07.2006, 12:29:40
Da nouă ne-a plăcut parco dei principi dar nu vor sa ia avans pana la sf lunii sept , zic ei ca nu stiu incă prețul meniului pt 2007, deci nu avem nimic concret. Ei au zis ca nu e nici o pb dar....nu poți să știi. Noi avem nunta pe 01.09.2007 deci mai avem 1 an și un pic.

valen
20.07.2006, 12:35:18
e mai rau de cei care fac deja acolo.. o alta problema stiu ca era retrocedarea casei bucur.. si acolo sunt multe nunti

dianablue
20.07.2006, 14:52:55
Eu ma gandesc totusi ca nimeni nu este dispus sa riste... clar, pentru ei ar insemna sa ne minta si sa ia niste bani, dar bani care oricum trebuie sa ii returneze daca nunta nu mai poate avea loc acolo... Nici nu stiu ce sa mai spun, probabil ca dj are dreptate si este mai indicat pt moment sa va indreptati spre alte restaurante...

cris
27.07.2006, 01:39:37
La Trattoria nu cred ca se organizeaza nunti, din cate stiu eu.

corinabardan
04.08.2006, 08:00:11
e mai rau de cei care fac deja acolo.. o alta problema stiu ca era retrocedarea casei bucur.. si acolo sunt multe nunti
mie_ spui!!!!!!! am crezut ca inebunesc atunci cand am auzit! am inceput sa dau disperata telefoane si sa caut sa schimb locul. invitatii vacute si date, oameni anuntati, ce sa mai, tot tacamul... bineanteles ca nu am gasit nici un alt loc sa-mi placa (cu 2 luni inainte!?!). din ce am intrebat eu, se pare ca nu vor fi probleme, dar oricum, sunt intr-o tensiune groaznica. am cojmaruri, ca vine videanu cu buldozeru' taman cand ies eu din biserica! oricum, nu mai am ce face. si aproape toate cheluielile sunt facute, asa ca , asta e! cu Dumnezeu inainte!

dianablue
04.08.2006, 14:24:35
Buna Corina! Eu zic ca poti sa stai linistita, nu cred ca se va intampla ceva pana in octombrie cand vad ca ai tu nunta! Este vorba de un restaurant destul de serios din cate stiu eu. Sunt convinsa ca o sa fie bine, stai calma :)

bel77
04.08.2006, 17:07:16
Si mie mi-a placut mult restaurantul parco dei principi. Eu am nunta in 2007 si vroiam sa rezerv inainte de a izbucni scandalul asta cu terasele dar acum... nu stiu ce sa mai fac. Oricum mie mi-au zis ca nu primesc avansuri pt la anu decat de la sf lui sept (mie mi se pare cam tarziu) si noi mai cautam si alte alternative. Mai e o chestie ciudata cu acest restaurant - ei au site dar cand vrei sa intri pe site apare o chestie cu "site suspendat pt neplata". Cand i-am intrebat acum 1 luna cand va functiona site-ul au zis ca saot viitoare , a trecut 1 luna si nimic:-\
Stie cineva ceva?

nikol
07.08.2006, 11:34:04
si eu sunt in cautare de resturant, dar sincera sa fiu ma feresc de cele din parcuri cu toate ca la inceput nici nu ma gandeam sa aleg in alta parte de cat in parc. oricum mai am timp sa aflu care dintre ele vor disparea si poate nu voi renunta la idee:*