PDA

Versiunea completa : Golden Blitz

micutza
20.07.2006, 19:15:21
Buna miresicilor!

Am aflat de acest forum f. tarziu - nu prea sunt una inebunita dupa Internet, insa trebuie sa admit ca am gasit in forum multe lucruri interesante. Ca sa nu o mai lungim, stie cineva cum decurge o nunta la Golden Blitz Razoare? Ma refer strict la partea de servire si la calitatea bucatariei si a bauturilor(cele oferite de restaurant, nu cele aduse de miri).
Daca e de rau oricum nu mai pot schimba nimic, ca in 2 zile am nunta.
Imbarbatati-ma macar!

bel77
20.07.2006, 19:48:19
buna! bine ai venit pe acest forum! nu-ti face griji, sigur va iesi bine, doar e nunta ta nu?<:-P Din pacate nu prea stiu nimic de Golden Blitz - razoare ( doar ca acolo mananca de multe ori echipa Steaua si de cateva ori chiar Basescu:D - deci nu poate fi rau).
Poate ne spui tu cateva lucruri despre restaurant (conditii, pret meniu etc). Eu sunt o miresica a anului 2007 si sunt in cautare de restaurant.
Multa bafta! CASA DE PIATRA! Sa ai o nunta asa cum ti-ai dorit!:*

mam
20.07.2006, 19:57:47
buna! bine ai venit pe acest forum! nu-ti face griji, sigur va iesi bine, doar e nunta ta nu?<:-P Din pacate nu prea stiu nimic de Golden Blitz - razoare ( doar ca acolo mananca de multe ori echipa Steaua si de cateva ori chiar Basescu:D - deci nu poate fi rau).
Poate ne spui tu cateva lucruri despre restaurant (conditii, pret meniu etc). Eu sunt o miresica a anului 2007 si sunt in cautare de restaurant.
Multa bafta! CASA DE PIATRA! Sa ai o nunta asa cum ti-ai dorit!:*

buna! una dintre voi confunda rest :( exista 2 rest Golden Blitz, unu la razoare si unu prin centrul orasului unde papa basescu :P! despre cel de la razoare nu stiu sa iti zic de nunta, insa am fost pe acolo sa papam si au mancare buna insa mi s-a parut cam scumputza! rest e f frumos si tot tp e plin de lume "buna" ;)! imi pare rau ca nu te-am putut ajuta mai mult, pupici, mam

micutza
20.07.2006, 20:09:03
Doua sali separate printr-un glasvand, max 120 locuri, 200 RON menu cu 4 feluri + tort + sampanie + piscoturi + vinul casei(la discretie) + 1.5l apa minerala/pers + 2 cafele/pers + palinca/tuica si martini la aperitiv.
Fara plata in avans, fara chirie sala dar se da 8-10% din consumatie ca tips, Fara taxa buson pentru bauturile aduse de tine de acasa.
Decorarea e treaba ta, ca si muzica, insa ei ne-au recomandat DJ un tip care pina acum pare OK(genul care gindeste inainte de a pune o piese) - ma rog, sa vedem, asa s-a recomandat el.

Angisor
20.07.2006, 20:10:29
sunt convinsa ca va fi bine...doar te-ai straduit atat sa iasa bine...casa de piatra si felicitari....ai incredere, trebuie sa fie bine..pupici

micutza
20.07.2006, 20:13:49
Mancarea stiu ca e buna, doar am mancat des acolo, iar iubitelu' a dus citiva musafiri din afara acolo la niste mese de protocol si au vrut mereu tot acolo (de parca nu mai erau si altele cu specific romanesc). De scum e scump - vezi menu-ul. Doar cum vrei sa-si mai faca si ei niste vile amarate, niste jeep-uri vai de mama lor, nu?
Mobilierul e cu gust si nimic nu arata a kitch.
Cred ca Baselu mananca aici si nu in centru - ca daca pleaca baut sa fie distanta mai mica, ca doar e sofer, nu?

mam
20.07.2006, 20:15:41
Doua sali separate printr-un glasvand, max 120 locuri, 200 RON menu cu 4 feluri + tort + sampanie + piscoturi + vinul casei(la discretie) + 1.5l apa minerala/pers + 2 cafele/pers + palinca/tuica si martini la aperitiv.
Fara plata in avans, fara chirie sala dar se da 8-10% din consumatie ca tips, Fara taxa buson pentru bauturile aduse de tine de acasa.
Decorarea e treaba ta, ca si muzica, insa ei ne-au recomandat DJ un tip care pina acum pare OK(genul care gindeste inainte de a pune o piese) - ma rog, sa vedem, asa s-a recomandat el.

suna f bine, si atunci de ce mai stai pe ganduri? sunt sigura ca o sa ai o nunta fumoasa acolo:)!

mam
20.07.2006, 20:17:03
Mancarea stiu ca e buna, doar am mancat des acolo, iar iubitelu' a dus citiva musafiri din afara acolo la niste mese de protocol si au vrut mereu tot acolo (de parca nu mai erau si altele cu specific romanesc). De scum e scump - vezi menu-ul. Doar cum vrei sa-si mai faca si ei niste vile amarate, niste jeep-uri vai de mama lor, nu?
Mobilierul e cu gust si nimic nu arata a kitch.
Cred ca Baselu mananca aici si nu in centru - ca daca pleaca baut sa fie distanta mai mica, ca doar e sofer, nu?

eu l-am vazut la tv-u cand iesea din golden si era cel din centru sigur, sigur!...

micutza
20.07.2006, 20:17:19
Am uitat sa va spun ca ne-a conditionat sa nu avem sub 90 de invitati ca tot 90 de tacamuri platim. Acum sunt furioasa ca de la 114 mi-au mai renuntat unii si deja sunt la 92. S-or fi speriat de local? Va spun sincera ca nu l-am ales pentru fitze. Pur si simplu am inceput sa caut tarziu, si era singurul loc decent unde mai aveau liber. Asa ca am fost fortzata de imprejurari.

micutza
20.07.2006, 20:25:02
Nu stau pe ganduri, ca nu mai am ce gandii. In 2 zile e evenimentul. Asta acum e doar ca sa-mi fac curaj intreband si eu pe unele care, vad aici pe forum, ca sunt veterane in discutiile astea(dupa stelele alea cred).

mam
20.07.2006, 20:26:37
offffffff, asha ma dispera fazele astea cu numarul de meniuri! am mai auzit si la alte fete si mi se pare oribil, ca daca nu iti vin aia 90 tu tot tre sa le platesti! imi pare rau ca e si la tine cazul asta! mai intreaba-i poate se razgandesc! vad ca mai ai o zi pana la nunta! iti doresc sa ai o nunta minunata si sa vina toti invitatii de pe lista! sa ne pui poze, pupici multi, mam

bel77
20.07.2006, 21:09:16
mai este un golden blitz dar se numeste "golden blitz center" si este pe titulescu. nu stiu sigur la care se duce basescu sau echipa steaua dar am banuit ca e cel de la razoare pt ca se numeste doar "golden blitz", este mai aproape de cotroceni si de stadionul stelei.

valen
21.07.2006, 12:28:25
mult succes cu invitatii si o nunta ca in povesti iti doresc si eu am aceeasi problema cu nr minim de invitati, adica 80... sper sa nu ai probleme de genul asta.
sa ne arati poze de la nunta.

razadesoare
21.07.2006, 14:42:32
buna! una dintre voi confunda rest :( exista 2 rest Golden Blitz, unu la razoare si unu prin centrul orasului unde papa basescu :P! despre cel de la razoare nu stiu sa iti zic de nunta, insa am fost pe acolo sa papam si au mancare buna insa mi s-a parut cam scumputza! rest e f frumos si tot tp e plin de lume "buna" ;)! imi pare rau ca nu te-am putut ajuta mai mult, pupici, mam
Nu le confunda! intr-adevar, si echipa Steaua si Base manank la GB de la Razoare!!! iti spun 100% sigur!

(cel din centru, e la Victoriei, pe Titulescu, scump al naibii :( iar patronu' e de toata jena :()

mam
21.07.2006, 14:50:05
Nu le confunda! intr-adevar, si echipa Steaua si Base manank la GB de la Razoare!!! iti spun 100% sigur!

(cel din centru, e la Victoriei, pe Titulescu, scump al naibii :( iar patronu' e de toata jena :()

nu le confund, il stiu pe cel de la razoare ca in palma, ca doar stau la 1 minut de el, si nu l-am vazut niciodata pe base pe acolo, in plus cand am vazut la tv reportajul cu el si echipa steaua si cand a plecat el mai ... de la rest, se vedea clar ca nu e vb de acelasi rest (adik de razoare)

razadesoare
21.07.2006, 15:53:46
nu le confund, il stiu pe cel de la razoare ca in palma, ca doar stau la 1 minut de el, si nu l-am vazut niciodata pe base pe acolo, in plus cand am vazut la tv reportajul cu el si echipa steaua si cand a plecat el mai ... de la rest, se vedea clar ca nu e vb de acelasi rest (adik de razoare)
crede-ma...STIU ce spun. cunosc tot ce inseamna SEFII Steaua si stiu pe unde-si sarbatoresc bucuriile.

mam
21.07.2006, 15:58:02
crede-ma...STIU ce spun. cunosc tot ce inseamna SEFII Steaua si stiu pe unde-si sarbatoresc bucuriile.

crezi ca nu ii recunosteam masina lui becali daca venea la razoare?!?!?! deci serios, uite iti caut pe net poze sa vezi cum arata cel din centru si cel de la razoare sa faci diferenta, cel de la razoare e stil rustic cu mult lemn, cel din centru e mai de "lux" sa zic asha...cel de la razoare nu are parcare decat in fata rest care e plina de verdeata, cel din oras are o intrare imensa grandioasa si cu cineva care se ocupa de parcarea masinii... etc

bel77
21.07.2006, 16:32:23
La cel de pe Titulescu ( golden blitz center) am fost noi sa ne interesam de nunta. nu era nimeni la intrare care sa se ocupe de parcarea masinilor. nu m-am uitat expre dupa parcare (noi parcasem vizavi) dar nu prea are unde sa aiba parcare (prea mare) ca e chiar la strada. restaurantul e mai de lux ca sa zic asa dar de un lux "comunist" (parerea mea). meniu era pt anul asta 200 ron cu totul inclus dar pt la anu nu stiau. sefu de acolo era "plin" de el dar...asta e. nu mai stiu exact capacitatea dar stiu ca era un minim impus de 60 parca ( nu mai retin pt ca nu m-a impresionat rest:D ).
oricum dc manca basescu acolo sigur se lauda cu chestia asta "sefu" de acolo:-p . cam atat. va pup:*

July
21.07.2006, 16:48:01
Buna!
Prietena mea si-a facut nunta anul trecut la cel de pe Titulescu si a fost super mancarea, servirea impecabila. Acesta este si cel la care mananca Basescu, stiu asta de la prietena mea care are o cunostinta acolo. Deci, nu-ti face probleme, o sa iasa bine deoarece cred ca ofera aceleasi servicii si cel din Razoare. Nu fi speriata, o sa iasa bine! Casa de piatra de pe-acum!

valen
21.07.2006, 17:15:14
saraca fata nu vroia deca sa stie pareri despre restaurant. nu unde mananca base sau oricine... acum cu toatele suntem off topic de-a binelea

bel77
21.07.2006, 21:52:07
bine spus valen!:"> sory

mam
21.07.2006, 21:57:15
saraca fata nu vroia deca sa stie pareri despre restaurant. nu unde mananca base sau oricine... acum cu toatele suntem off topic de-a binelea

asha e:(! macar sper ca am mai facut-o sa rada putin cu prostiile nstre ca ne "certam" unde a mancat base :))! era cam suparici din cauza nr minim de meniuri:(...

micutza
25.07.2006, 16:52:11
Gata fetelor, s-a terminat balamucul! A fost asa cum am visat. Luni curgeau telefoanele cu lume care imi spunea ca nu au mai fost de mult la o nunta asa relaxanta. Am avut emotii degeaba - totul a mers asa cum trebuia - de la sine adica. Nu ca n-ar fi fost si ceva momente de zapaceala: 1) iubitelul a uitat toate actele acasa si s-a prins abia cind trebuia sa intram in biserica - noroc ca cei din fata noastra uitasera verighetele. 2) la primire la restaurant aveam la noi o lista mai veche cu dispunerea invitatilor la masa iar in afara de prezidiu, unde stateam noi,nasii si parintii si evident nu puteam uita asta, ni "s-a rupt filmul" si nu am stiut nimanui sa-i spunem ce numar are masa lui. Pe mese erau carduri de intampinare cu numele invitatilor, dar fiind atit de ornate mesele, acestea nici nu s-au bagat in seama. Primirea a durat ceva si in tot timpul asta, noi vedeam prin geam (pentru cei care nu stiu, la Golden Blitz Razoare, fatada este toata un geam mare, ma rog, cu mai multe ochiuri) cum toti forfoteau pe acolo nedumeriti. 3) am fost furata de cine nu trebuia.
In rest totul a fost superb. Muzica f. buna, mancarea f. buna dar prea multa, bautura f.buna dar cred ca ar fi trebuit si ceva bere. Aerul conditionat a fost cam tare, pana cind s-a incins dansul, apoi parea prea slab. La vals i-am dat pe spate - iubitelul a facut acum 6 ani dansuri sportive si am exersat vals inainte cu o luna. Singura problema e ca eu sunt mica si el inalt si cam fugeam dupa el, dar s-a vazut bine, din cauza rochiei. O sa va trimit si poze cit de curind. Daca vreti sa stiti ceva anume, intrebati. Bafta celor ce urmeaza sambata/dumineca.

bel77
26.07.2006, 09:20:12
ma bucur ca ai avut o nunta asa cum ti-ai dorit. CASA DE PIATRA!
Dar .... ce cauti tu pe net, nu sunteti in luna de miere?:-p
Te asteptam cu poze si eventuale sfaturi pt cele care urmeaza sa facem pasul. te pup!:*

micutza
27.07.2006, 17:20:42
plecam Dumineca asta, pentru ca la o saptamana ne scot nasii la biserica

valen
01.08.2006, 23:21:47
felicitari pentru nunta. ne bucuram tare mult pt tine. asteptam poze

alecsa
09.08.2006, 16:21:09
buna micutza ....si...casa de piatra! imi spui si mie te rog cat a fost meniul la nunta? inclusiv tort, fructe si bauturi. merci si inca o data casa de piatra si multa multa iubire sa va inconjoare!

pupici, alecsa

ancagheorghe2000
15.02.2007, 22:25:16
Gata fetelor, s-a terminat balamucul! A fost asa cum am visat. Luni curgeau telefoanele cu lume care imi spunea ca nu au mai fost de mult la o nunta asa relaxanta. Am avut emotii degeaba - totul a mers asa cum trebuia - de la sine adica. Nu ca n-ar fi fost si ceva momente de zapaceala: 1) iubitelul a uitat toate actele acasa si s-a prins abia cind trebuia sa intram in biserica - noroc ca cei din fata noastra uitasera verighetele. 2) la primire la restaurant aveam la noi o lista mai veche cu dispunerea invitatilor la masa iar in afara de prezidiu, unde stateam noi,nasii si parintii si evident nu puteam uita asta, ni "s-a rupt filmul" si nu am stiut nimanui sa-i spunem ce numar are masa lui. Pe mese erau carduri de intampinare cu numele invitatilor, dar fiind atit de ornate mesele, acestea nici nu s-au bagat in seama. Primirea a durat ceva si in tot timpul asta, noi vedeam prin geam (pentru cei care nu stiu, la Golden Blitz Razoare, fatada este toata un geam mare, ma rog, cu mai multe ochiuri) cum toti forfoteau pe acolo nedumeriti. 3) am fost furata de cine nu trebuia.
In rest totul a fost superb. Muzica f. buna, mancarea f. buna dar prea multa, bautura f.buna dar cred ca ar fi trebuit si ceva bere. Aerul conditionat a fost cam tare, pana cind s-a incins dansul, apoi parea prea slab. La vals i-am dat pe spate - iubitelul a facut acum 6 ani dansuri sportive si am exersat vals inainte cu o luna. Singura problema e ca eu sunt mica si el inalt si cam fugeam dupa el, dar s-a vazut bine, din cauza rochiei. O sa va trimit si poze cit de curind. Daca vreti sa stiti ceva anume, intrebati. Bafta celor ce urmeaza sambata/dumineca.
Buna,
Cat v-a costat meniul?Cat aranjamentele?Sa-mi fac si eu o idee plsss.Ms

ellie
22.07.2007, 19:55:10
Buna fetelor!
Are careva o oferta de actualitate de la GB Razoare?:-SS

krissy
09.08.2007, 09:15:53
Buna fetelor!
Are careva o oferta de actualitate de la GB Razoare?:-SS

noi facem nunta la Golden Blitz in august si meniul este 350 lei cu totul inclus: 4 feluri de mancare, bautura, racoritoare, tort, fructe.nu stiu insa daca acest pret se mentine si pentru 2008.in 2006 meniul era de 220 lei.

krissy
14.09.2007, 10:17:02
Dragele mele,

Va recomand cu caldura restaurantul Golden Blitz Razoare. Mancare excelenta si din belsug, atmosfera super, colaborare nemaipomenita cu personalul restaurantului, promptitudine in servire

Ninia81
28.11.2007, 18:29:42
Buna fetelor! M-ar interesa daca a facut cineva nunta la Golden Blitz Center, cel de pe Titulescu!

mykky
30.11.2007, 16:38:52
Buna ,

eu fac nunta acolo la anul in septembrie..am fost la o nunta si a fost super ok..:)

Ninia81
30.11.2007, 19:49:27
Mikky, bine ai venit in club atunci! Eu o am in august! Ti s-a parut ok contractul pe care l-ai semnat? Ce meniu ai ales?

Miha
03.06.2008, 11:54:37
Salutare, fetelor! Am fost sambata la o nunta la Golden Blitz Titulescu si am ramas ffffff dezamagita: aerisire inexistenta, mancarea cam proasta, servirea pe masura.

raluca2009
15.07.2008, 11:39:05
Am fost si eu duminica la Golden Blitz Titulescu si se pare ca din toamna nu o sa mai fie, deci nu mai iau rezervari pentru nunti. Mi-au spus sa revin prin octombrie, si daca vor mai fi acolo... ok. O sa fac un drum si la Razoare. Ce ma nelamureste acolo e impartirea salilor. Noi o sa avem cam 60-70 de invitati. Daca sunt 2 sali separate printr-un glasvand, nu se aude tot de la cealalta nunta? E loc de ring de dans?